Resultat för Summer Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 101 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 101, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sdertlje Herr Lag 1 | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 1:41.30 | ||||||
Erik Emanuelsson | 1993 | 25.17 | 25.17 | |||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 25.58 | 50.75 | |||||||
Marcus Nordin | 1992 | 25.65 | 1:16.40 | |||||||
Christian Karlsson | 1993 | 24.90 | 1:41.30 | |||||||
2 | Vsby SS Herrar Lag 1 | 1995 | Vsby Simsllskap | 1:44.87 | ||||||
Alexander Ozerov | 1996 | 25.28 | 25.28 | |||||||
Gustav Frdeberg | 1997 | 25.92 | 51.20 | |||||||
Max Bergh | 1996 | 26.69 | 1:17.89 | |||||||
Andreas Gustavsson | 1994 | 26.98 | 1:44.87 | |||||||
3 | Polisen Lag 1 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:45.34 | ||||||
Tim Andersson-Lind | 1989 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Joel Salomonsson | 1993 | 25.83 | 53.69 | |||||||
Anton Ekhult | 1991 | 25.72 | 1:19.41 | |||||||
Michail Papantoniou | 1997 | 25.93 | 1:45.34 | |||||||
4 | Polisen Lag 2 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:47.94 | ||||||
Rasmus Salomonsson | 1993 | 26.62 | 26.62 | |||||||
Daniel Lnnberg | 1996 | 26.14 | 52.76 | |||||||
Karim Aamer | 1992 | 28.20 | 1:20.96 | |||||||
Farhad Mohammadasghari | 1996 | 26.98 | 1:47.94 | |||||||
5 | Sdertrn Herrar, Lag 1 | 1990 | Sdertrns Simsllskap | 1:53.59 | ||||||
Tommy Aspvik | 1990 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Viktor Jndel | 1996 | 28.06 | 55.14 | |||||||
Philip Albornoz | 1995 | 30.76 | 1:25.90 | |||||||
Zack Abelsson | 1998 | 27.69 | 1:53.59 | |||||||
6 | Polisen Lag 3 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:54.03 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Christian Norberg | 1998 | 27.80 | 56.68 | |||||||
Christian Backman | 1995 | 28.89 | 1:25.57 | |||||||
Marcus Svensson | 1997 | 28.46 | 1:54.03 | |||||||
7 | Sdertlje Herr Lag 3 | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 1:55.08 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Erik Brandt | 1999 | 27.66 | 55.84 | |||||||
Daniel Soume | 1996 | 29.03 | 1:24.87 | |||||||
Bjrn Seeliger | 2000 | 30.21 | 1:55.08 | |||||||
8 | Jrflla S Herrar 99 Lag | 1999 | Jrflla Simsllskap | 1:56.86 | ||||||
Henrik Bolle | 1996 | 26.31 | 26.31 | |||||||
Sebastian Modin | 1997 | 29.57 | 55.88 | |||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 30.74 | 1:26.62 | |||||||
Emil strand | 1998 | 30.24 | 1:56.86 | |||||||
9 | Vsby SS Herrar Lag 2 | 1997 | Vsby Simsllskap | 1:56.98 | ||||||
Samuel Trnqvist | 1997 | 27.65 | 27.65 | |||||||
Carl Robertsson | 1997 | 28.55 | 56.20 | |||||||
Anton Widholm | 1999 | 29.53 | 1:25.73 | |||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 31.25 | 1:56.98 | |||||||
10 | Trondhjems SLK G1 | 1995 | Trondhjem SLK | 1:58.05 | ||||||
Manith Randula Attanapola | 1997 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Erlend Sderlund | 1997 | 29.68 | 57.91 | |||||||
Kristian Volden | 1998 | 29.43 | 1:27.34 | |||||||
Henning Andersson | 1997 | 30.71 | 1:58.05 | |||||||
11 | Audentes Boys F | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 2:00.14 | ||||||
Artur Akulenko | 1998 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Robin Alexander Sorokin | 1999 | 31.20 | 1:00.19 | |||||||
Edvin Piklik | 2000 | 32.31 | 1:32.50 | |||||||
Henry Gerhard Uriko | 1999 | 27.64 | 2:00.14 | |||||||
12 | Stavanger Sc G1 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 2:01.17 | ||||||
Olav Ravndal Skjlingsta | 1995 | 26.74 | 26.74 | |||||||
Sondre Møll | 1996 | 59.52 | 1:26.26 | |||||||
Jens Petter Turøy | 1999 | |||||||||
Mathias Lamo Kristensen | 1998 | 2:01.17 | 2:01.17 | |||||||
13 | Alta Lag 1 Pojkar F | 1999 | Alta Svmmeklubb | 2:01.51 | ||||||
Amund Balterzen Berg | 1999 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Tom Eirik Olsen | 1979 | 27.57 | 58.92 | |||||||
Dimitri Rabey | 1994 | 27.15 | 1:26.07 | |||||||
Karl Andre Thomassen | 1999 | 35.44 | 2:01.51 | |||||||
14 | Tby Sim 1 Herrar [1999) | 1999 | Tby Sim | 2:06.35 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 32.09 | 1:02.37 | |||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 32.02 | 1:34.39 | |||||||
Gustav Barn | 1999 | 31.96 | 2:06.35 | |||||||
15 | Jrflla S Herrar 2 | 1999 | Jrflla Simsllskap | 2:09.55 | ||||||
David Karlsson | 1999 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Samuel Bladin | 1999 | 29.80 | 1:02.63 | |||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 31.01 | 1:33.64 | |||||||
Emil Bengtsson | 1999 | 35.91 | 2:09.55 | |||||||
16 | Hudiksvall Herrar | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | 2:10.21 | ||||||
Anton Ringnr | 1999 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Gustav Raittila | 1997 | 1:02.59 | 1:43.50 | |||||||
Filip Lindberg | 1998 | |||||||||
Adam Rydstedt | 1996 | 2:10.21 | 2:10.21 | |||||||
17 | Vsby SS Herrar Lag 3 | 1997 | Vsby Simsllskap | 2:11.02 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Kian Moradi | 1999 | 32.61 | 1:03.85 | |||||||
Max Sundberg | 1999 | 33.42 | 1:37.27 | |||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 33.75 | 2:11.02 | |||||||
18 | Trondhjem SLK G2 | 1998 | Trondhjem SLK | 2:11.37 | ||||||
Jon Olav Btbukt | 1998 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Eilert Juul Wolfgang | 2000 | 33.51 | 1:03.36 | |||||||
Christian Dahle fsti | 2001 | 35.43 | 1:38.79 | |||||||
Kristoffer Loeng | 2001 | 32.58 | 2:11.37 | |||||||
19 | Sdertrn Herrar Lag 2 | 1990 | Sdertrns Simsllskap | 2:18.87 | ||||||
Elliot Nystrm | 2002 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Simon Jndel | 1998 | 32.24 | 1:07.07 | |||||||
David Manea | 1999 | 35.16 | 1:42.23 | |||||||
Simon Kallvikbacka | 1999 | 36.64 | 2:18.87 | |||||||
20 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 20:03.59 | ||||||
Anders Wettergreen Gunder | 1994 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Ole Martin Turøy | 1995 | 1:01.49 | 1:27.95 | |||||||
Ole Jørmeland | 1998 | |||||||||
Sondre Lea Monslaup | 1999 | 20:03.59 | 20:03.59 | |||||||
Gren 101, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jrflla S Herrar Lag 1 | 2000 | Jrflla Simsllskap | 2:10.33 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Robin Hanson | 2001 | 31.58 | 1:02.57 | |||||||
Elias Frde | 2001 | 32.70 | 1:35.27 | |||||||
Linus Nykvist | 2001 | 35.06 | 2:10.33 | |||||||
2 | Polisen Lag 1 Pojkar G | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:19.71 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Daniel Lwenberg | 2003 | 35.36 | 1:07.52 | |||||||
Elias Wirdby-Myren | 2002 | 37.54 | 1:45.06 | |||||||
Alexander Dimitriou | 2000 | 34.65 | 2:19.71 | |||||||
3 | Lahden Boys G | 2000 | Lahden Uimaseura | 2:21.93 | ||||||
Perttu Somero | 2001 | 38.01 | 38.01 | |||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 1:11.99 | 1:50.00 | |||||||
Timi Pernanen | 2001 | |||||||||
Vin Koponen | 2001 | 2:21.93 | 2:21.93 | |||||||
4 | Audentes Boys G | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 2:21.96 | ||||||
Sander Kesksaar | 2000 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Kaur Karp | 2001 | 36.62 | 1:10.56 | |||||||
Andreas Simson | 2002 | 36.32 | 1:46.88 | |||||||
Aleks Kibin | 2000 | 35.08 | 2:21.96 | |||||||
5 | Vsby SS Herrar Lag 1 | 2000 | Vsby Simsllskap | 2:23.24 | ||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 34.48 | 1:07.39 | |||||||
Noah Rengart | 2002 | 38.36 | 1:45.75 | |||||||
Martin Melinder | 2001 | 37.49 | 2:23.24 | |||||||
6 | Jrflla S Herrar [2000] | 2000 | Jrflla Simsllskap | 2:24.96 | ||||||
Axel Modin | 2000 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Sacha Vikegard | 2000 | 38.15 | 1:11.19 | |||||||
Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | 37.30 | 1:48.49 | |||||||
Jakob Bengtsson | 2001 | 36.47 | 2:24.96 | |||||||
- | Boys G Lag 1 | 2000 | Top Swimmingclub | DSQ | ||||||
Janter Suun | 2000 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Jri Kozlik | 2001 | 1:09.90 | 1:40.27 | |||||||
- | Sdertlje 11-12 Lag 1 | 2000 | Sdertlje Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Vsby SS Herrar Lag 2 | 2000 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
Marcus Packwood | 2002 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Dag Unevik | 2001 | 37.69 | 1:17.74 | |||||||
Arian Parsa | 2002 | 39.03 | 1:56.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 102 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 102, 4X100m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Polisen Lag 1 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:09.26 | ||||||
Sophie Nsstrm | 1993 | 29.94 | 1:02.52 | 1:02.52 | ||||||
Ebba Rosenquist | 1989 | 28.10 | 58.98 | 2:01.50 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 30.15 | 1:04.26 | 3:05.76 | ||||||
Sofia Bergkvist | 1995 | 30.35 | 1:03.50 | 4:09.26 | ||||||
2 | Vsby SS Damer Lag 1 | 1998 | Vsby Simsllskap | 4:10.11 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 28.89 | 1:00.87 | 1:00.87 | ||||||
Josefin Lantz | 1996 | 29.79 | 1:03.21 | 2:04.08 | ||||||
Josefine Norlin | 1996 | 30.26 | 1:04.83 | 3:08.91 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 29.45 | 1:01.20 | 4:10.11 | ||||||
3 | SS04 Damer | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:10.49 | ||||||
Rebecka Lithander | 1992 | 29.48 | 1:00.94 | 1:00.94 | ||||||
Julia Thurfjell | 1994 | 30.41 | 1:02.94 | 2:03.88 | ||||||
Angelica Norrena | 1991 | 29.90 | 1:03.13 | 3:07.01 | ||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 30.79 | 1:03.48 | 4:10.49 | ||||||
4 | Vsby SS Damer Lag 2 | 1999 | Vsby Simsllskap | 4:21.12 | ||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 31.31 | 1:04.83 | 1:04.83 | ||||||
Lisa Wiklund | 1996 | 31.12 | 1:05.48 | 2:10.31 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 30.64 | 1:04.26 | 3:14.57 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 31.30 | 1:06.55 | 4:21.12 | ||||||
5 | SS04 Flickor Lag 2 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:25.34 | ||||||
Rebecka Bergstrm | 1997 | 32.13 | 1:06.06 | 1:06.06 | ||||||
Matilda Thurfjell | 1997 | 31.77 | 1:06.85 | 2:12.91 | ||||||
Hannah Berndtson | 1996 | 30.98 | 1:05.85 | 3:18.76 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 31.88 | 1:06.58 | 4:25.34 | ||||||
6 | Sdertlje Damer Lag 1 | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 4:26.04 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 30.91 | 1:05.19 | 1:05.19 | ||||||
Hilma Ramdn | 2000 | 32.10 | 1:09.20 | 2:14.39 | ||||||
Josefin Agnekrans | 1994 | 30.16 | 1:04.86 | 3:19.25 | ||||||
Viktoria Engsoo | 1996 | 31.06 | 1:06.79 | 4:26.04 | ||||||
7 | Polisen Lag 2 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:31.62 | ||||||
Jessica Berg | 1998 | 31.80 | 1:06.27 | 1:06.27 | ||||||
Nicole Thulin | 1992 | 32.05 | 1:07.79 | 2:14.06 | ||||||
Emmeli Hansson | 1995 | 32.27 | 1:08.93 | 3:22.99 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 31.44 | 1:08.63 | 4:31.62 | ||||||
8 | Vsby SS Damer Lag 3 | 1998 | Vsby Simsllskap | 4:35.73 | ||||||
Sofia Bjrnfot | 1998 | 32.54 | 1:08.11 | 1:08.11 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 32.16 | 1:08.33 | 2:16.44 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 32.94 | 1:10.23 | 3:26.67 | ||||||
Emma Wahlund | 1998 | 33.69 | 1:09.06 | 4:35.73 | ||||||
9 | Stavanger Sc J2 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 4:40.69 | ||||||
Andrea Marki Mork | 1998 | 32.30 | 1:08.92 | 1:08.92 | ||||||
Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | 31.69 | 1:07.58 | 2:16.50 | ||||||
Maren ie | 1997 | 31.16 | 1:07.38 | 3:23.88 | ||||||
Elena Bergfjord | 1998 | 35.69 | 1:16.81 | 4:40.69 | ||||||
10 | SK Neptun Damer | 1999 | Simklubben Neptun | 4:44.09 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 33.25 | 1:10.83 | 1:10.83 | ||||||
Nora Jomaa | 1999 | 35.52 | 1:15.84 | 2:26.67 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 31.12 | 1:06.00 | 3:32.67 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 33.05 | 1:11.42 | 4:44.09 | ||||||
11 | Vsby SS Damer Lag 4 | 1999 | Vsby Simsllskap | 4:45.94 | ||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 34.21 | 1:10.41 | 1:10.41 | ||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 33.68 | 1:11.27 | 2:21.68 | ||||||
Sandra Swahn | 1997 | 33.19 | 1:11.21 | 3:32.89 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 35.02 | 1:13.05 | 4:45.94 | ||||||
12 | Stavanger Sc J1 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 4:48.20 | ||||||
Alina H Bjelancic | 1999 | 32.17 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
Amalie Wee Trlen | 1997 | 32.17 | 1:08.78 | 2:16.26 | ||||||
Tessa Fransisca Janssen | 1999 | 34.90 | 1:13.78 | 3:30.04 | ||||||
Emilia H Bjelancic | 2001 | 37.02 | 1:18.16 | 4:48.20 | ||||||
13 | Vsby SS Damer Lag 5 | 1997 | Vsby Simsllskap | 4:48.37 | ||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 33.28 | 1:10.45 | 1:10.45 | ||||||
Vanessa Nordling | 1998 | 34.26 | 1:13.72 | 2:24.17 | ||||||
sa Eriksson | 1998 | 34.17 | 1:11.85 | 3:36.02 | ||||||
Ebba Bjurman | 1999 | 34.91 | 1:12.35 | 4:48.37 | ||||||
14 | Lahden Girls F | 1999 | Lahden Uimaseura | 4:53.20 | ||||||
Henna Turunen | 1999 | 34.87 | 1:14.67 | 1:14.67 | ||||||
Henna Suhonen | 2000 | 37.61 | 1:19.53 | 2:34.20 | ||||||
Ella Saarikko | 2000 | 31.41 | 1:07.38 | 3:41.58 | ||||||
Roosa Penttinen | 2000 | 34.07 | 1:11.62 | 4:53.20 | ||||||
15 | Jrflla S Damer Lag 1 | 1999 | Jrflla Simsllskap | 4:53.36 | ||||||
Maja Plars | 1998 | 32.31 | 1:08.18 | 1:08.18 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 33.14 | 1:10.32 | 2:18.50 | ||||||
Linne Larsson | 2000 | 33.73 | 1:14.95 | 3:33.45 | ||||||
Ebba Steen | 1999 | 37.86 | 1:19.91 | 4:53.36 | ||||||
16 | Tby Sim 1 Damer [1999] | 1999 | Tby Sim | 4:54.82 | ||||||
Julia Mikalsen | 1999 | 33.06 | 1:11.26 | 1:11.26 | ||||||
Caroline Korssell | 1999 | 36.53 | 1:16.43 | 2:27.69 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 34.30 | 1:12.07 | 3:39.76 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 33.79 | 1:15.06 | 4:54.82 | ||||||
17 | Trondhjems SLK J2 | 1999 | Trondhjem SLK | 4:56.41 | ||||||
Kristina Mora | 1997 | 34.58 | 1:11.97 | 1:11.97 | ||||||
Linn Amalie Aresvik | 1998 | 34.50 | 1:14.98 | 2:26.95 | ||||||
Oda Sem Austmo | 2000 | 36.35 | 1:17.16 | 3:44.11 | ||||||
Aurora Moen Wannebo | 1998 | 34.51 | 1:12.30 | 4:56.41 | ||||||
18 | Kirkens Lag 1 | 1999 | Kirkenes Svmmeklubb | 4:57.46 | ||||||
Runa P Nesje | 1996 | 34.48 | 1:11.20 | 1:11.20 | ||||||
Nora Daldorff | 1994 | 34.31 | 1:12.75 | 2:23.95 | ||||||
Ingvild Asheim | 1998 | 33.73 | 1:11.85 | 3:35.80 | ||||||
Christina Sesor | 2000 | 38.39 | 1:21.66 | 4:57.46 | ||||||
19 | Polisen Lag 3 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:57.52 | ||||||
Elvira Andersson | 1997 | 33.61 | 1:12.51 | 1:12.51 | ||||||
Hanna Hansson | 1997 | 35.54 | 1:14.64 | 2:27.15 | ||||||
Sara Kuhner | 1999 | 36.61 | 1:17.34 | 3:44.49 | ||||||
Amanda Orpana | 1995 | 34.56 | 1:13.03 | 4:57.52 | ||||||
20 | SS04 Flickor Lag 3 | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:02.81 | ||||||
Rebecca Hglind | 1998 | 35.52 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 33.60 | 1:11.48 | 2:24.94 | ||||||
Sepideh Assadi | 1996 | 37.36 | 1:21.01 | 3:45.95 | ||||||
Sara Sdersten | 1995 | 35.39 | 1:16.86 | 5:02.81 | ||||||
21 | Narvik-Tvaerlandet Lag 1 | 1999 | Narvik-Tvaerlandet SK | 5:05.97 | ||||||
Moa Fagermo | 1996 | 33.53 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Julie Berild Vikki | 1998 | 44.57 | 1:37.49 | 2:47.67 | ||||||
Ellen Fagermo | 2000 | 34.15 | 1:12.66 | 4:00.33 | ||||||
Emilie Woll | 1996 | 30.74 | 1:05.64 | 5:05.97 | ||||||
- | Trondhjems SLK J1 | 1999 | Trondhjem SLK | DSQ | ||||||
Malin Schanke Tmmervik | 1994 | 31.80 | 1:07.27 | |||||||
Gren 102, 4X100m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Girls G Lag 1 | 2000 | Top Swimmingclub | 4:51.52 | ||||||
Meribel Saar | 2000 | 34.18 | 1:13.02 | 1:13.02 | ||||||
Reeli Marta Siimar | 2000 | 36.35 | 1:16.31 | 2:29.33 | ||||||
Margaret Markvardt | 2000 | 34.02 | 1:12.16 | 3:41.49 | ||||||
Mai Riin Salumaa | 2000 | 32.67 | 1:10.03 | 4:51.52 | ||||||
2 | Vsby SS Damer Lag 1 | 2000 | Vsby Simsllskap | 5:12.77 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 34.46 | 1:14.89 | 1:14.89 | ||||||
Tara Ebrahimi | 2000 | 38.38 | 1:21.39 | 2:36.28 | ||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 36.95 | 1:19.85 | 3:56.13 | ||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 36.99 | 1:16.64 | 5:12.77 | ||||||
3 | Sdertrn Damer | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 5:15.82 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 35.53 | 1:13.78 | 1:13.78 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 36.97 | 1:18.15 | 2:31.93 | ||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 35.80 | 1:18.73 | 3:50.66 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 40.02 | 1:25.16 | 5:15.82 | ||||||
4 | Jrflla S Damer Lag 1 | 2000 | Jrflla Simsllskap | 5:23.00 | ||||||
Erica Pilblad-Svahn | 2001 | 34.64 | 1:13.32 | 1:13.32 | ||||||
Josefin Wensmark | 2001 | 37.23 | 1:19.15 | 2:32.47 | ||||||
Elin Sdersten | 2000 | 37.27 | 1:19.01 | 3:51.48 | ||||||
Suzan Afshar | 2000 | 42.62 | 1:31.52 | 5:23.00 | ||||||
5 | Vsby SS Damer Lag 2 | 2000 | Vsby Simsllskap | 5:31.00 | ||||||
Maja Sundheden | 2000 | 37.53 | 1:22.21 | 1:22.21 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 41.56 | 1:27.81 | 2:50.02 | ||||||
Li Isaksson | 2002 | 36.13 | 1:19.04 | 4:09.06 | ||||||
Julia Bjrkn | 2001 | 38.22 | 1:21.94 | 5:31.00 | ||||||
6 | Alta Lag 1 Flickor G | 2000 | Alta Svmmeklubb | 5:42.40 | ||||||
Andrine Svea | 2000 | 37.32 | 1:17.47 | 1:17.47 | ||||||
Stine Lise Johansen | 2000 | 41.90 | 1:27.02 | 2:44.49 | ||||||
Emma Strand Haugen | 2000 | 42.50 | 1:27.69 | 4:12.18 | ||||||
Stine Sderholm | 2000 | 42.74 | 1:30.22 | 5:42.40 | ||||||
7 | Vsby SS Damer Lag 4 | 2001 | Vsby Simsllskap | 5:49.89 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 39.02 | 1:24.41 | 1:24.41 | ||||||
Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | 41.29 | 1:28.53 | 2:52.94 | ||||||
Anna Frisk-Garcia | 2002 | 42.58 | 1:29.36 | 4:22.30 | ||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 40.59 | 1:27.59 | 5:49.89 | ||||||
8 | Vsby SS Damer Lag 3 | 2001 | Vsby Simsllskap | 5:55.76 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 40.37 | 1:27.47 | 1:27.47 | ||||||
Moa Nygren | 2000 | 42.16 | 1:29.08 | 2:56.55 | ||||||
Mathilda Brnau | 2000 | 41.37 | 1:35.84 | 4:32.39 | ||||||
Lo Lindeblad | 2000 | 36.22 | 1:23.37 | 5:55.76 | ||||||
9 | Vsby SS Damer Lag 5 | 2001 | Vsby Simsllskap | 6:08.12 | ||||||
Emmi Taraldsson | 2002 | 41.64 | 1:30.49 | 1:30.49 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 42.14 | 1:30.95 | 3:01.44 | ||||||
Josefin Olsson | 2001 | 40.32 | 1:29.89 | 4:31.33 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 43.73 | 1:36.79 | 6:08.12 | ||||||
- | Polisen Lag 1 Flickor G | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Hermella Alem | 2000 | |||||||||
Siri Sjblom | 2001 | |||||||||
Alma Johansson | 2000 | |||||||||
Alexandra Lindn | 2001 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 103 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 23.87 | ||||||
2 | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsllskap | 25.61 | ||||||
3 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 25.68 | ||||||
4 | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 26.52 | ||||||
5 | Marcus Nordin | 1992 | Sdertlje Simsllskap | 26.55 | ||||||
6 | Olav Ravndal Skjølingsta | 1995 | Stavanger Svmme Club | 26.60 | ||||||
7 | Anders Wettergreen Gunder | 1994 | Stavanger Svmme Club | 26.80 | ||||||
8 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.93 | ||||||
9 | Anton Ekhult | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.97 | ||||||
10 | Tommy Aspvik | 1990 | Sdertrns Simsllskap | 27.23 | ||||||
11 | Ole Martin Turøy | 1995 | Stavanger Svmme Club | 27.62 | ||||||
12 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.92 | ||||||
13 | Dimitri Rabey | 1994 | Alta Svmmeklubb | 27.96 | ||||||
14 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.24 | ||||||
15 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 28.38 | ||||||
16 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.42 | ||||||
17 | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.52 | ||||||
18 | ystein Kleven | 1981 | Narvik Svmmeklubb | 28.99 | ||||||
19 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 30.48 | ||||||
20 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 30.55 | ||||||
21 | Philip Albornoz | 1995 | Sdertrns Simsllskap | 31.29 | ||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ozerov | 1996 | Vsby Simsllskap | 25.62 | ||||||
2 | Egert Palkmets | 1996 | Top Swimmingclub | 25.94 | ||||||
3 | Gustav Frdeberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 26.65 | ||||||
4 | Frank Johan Ojarand | 1996 | Briis Swimclub | 26.80 | ||||||
5 | Gerhard Spitsak | 1997 | Briis Swimclub | 27.18 | ||||||
6 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsllskap | 27.64 | ||||||
6 | Jri Ilmjrv | 1997 | Top Swimmingclub | 27.64 | ||||||
8 | Stefan Kureljusic | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 28.30 | ||||||
9 | Tor Einar Sandvik | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 28.55 | ||||||
10 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.68 | ||||||
11 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 28.75 | ||||||
12 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svmme Club | 28.91 | ||||||
13 | Daniel Soume | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 28.96 | ||||||
14 | Viktor Jndel | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 29.31 | ||||||
15 | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 29.34 | ||||||
16 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.36 | ||||||
17 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.46 | ||||||
18 | Magnus Orrhammar | 1996 | Strngns Simsllskap | 29.68 | ||||||
19 | Carl Robertsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 29.73 | ||||||
20 | Martin Kristoffer Hanssen | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 30.00 | ||||||
21 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 30.90 | ||||||
22 | Sebastian Modin | 1997 | Jrflla Simsllskap | 31.12 | ||||||
23 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 31.13 | ||||||
24 | Gustav Raittila | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 31.14 | ||||||
25 | Roger ncu | 1997 | Upsala Simsllskap | 31.29 | ||||||
- | Johan Edebrink | 1996 | Strngns Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Gerhard Uriko | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 28.11 | ||||||
2 | Artur Meier | 1998 | Briis Swimclub | 28.32 | ||||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 28.47 | ||||||
4 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.71 | ||||||
5 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.79 | ||||||
6 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 28.83 | ||||||
7 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.12 | ||||||
8 | Artur Akulenko | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 29.18 | ||||||
9 | Aleksi Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 29.21 | ||||||
10 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 29.23 | ||||||
11 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.62 | ||||||
12 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 29.94 | ||||||
13 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 30.11 | ||||||
14 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 30.33 | ||||||
15 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 30.49 | ||||||
16 | Samuel Bladin | 1999 | Jrflla Simsllskap | 30.55 | ||||||
17 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 30.86 | ||||||
18 | Fredric Wernqvist | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 31.21 | ||||||
19 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.22 | ||||||
20 | Sebastian Tellgren | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 31.27 | ||||||
21 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Jrflla Simsllskap | 31.38 | ||||||
22 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 31.39 | ||||||
23 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 31.48 | ||||||
24 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 31.53 | ||||||
25 | Robin Alexander Sorokin | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 31.57 | ||||||
26 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 31.64 | ||||||
27 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 31.77 | ||||||
28 | Emil strand | 1998 | Jrflla Simsllskap | 31.87 | ||||||
29 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 31.88 | ||||||
30 | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | 32.05 | ||||||
31 | Gustav Barn | 1999 | Tby Sim | 32.14 | ||||||
32 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 32.20 | ||||||
33 | Erik Olsson Sande | 1999 | Tby Sim | 32.29 | ||||||
34 | Atte Somero | 1999 | Lahden Uimaseura | 32.34 | ||||||
35 | Oscar Orosco Albornos | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.41 | ||||||
36 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.50 | ||||||
37 | Tobias Fernandez | 1999 | Tby Sim | 32.68 | ||||||
38 | Simon Jndel | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 32.86 | ||||||
39 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 32.96 | ||||||
40 | David Karlsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 33.09 | ||||||
41 | Kert Roosileht | 1998 | Briis Swimclub | 33.13 | ||||||
42 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 33.14 | ||||||
43 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.19 | ||||||
44 | Anton Sandberg | 1999 | Tby Sim | 33.86 | ||||||
45 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 33.90 | ||||||
46 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svmme Club | 34.36 | ||||||
47 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.55 | ||||||
48 | David Manea | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 34.95 | ||||||
49 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 35.36 | ||||||
50 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 35.66 | ||||||
51 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 35.87 | ||||||
52 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 36.27 | ||||||
53 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 37.20 | ||||||
54 | Anton Ringnr | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | 40.92 | ||||||
- | Mats Skretting Beneventi | 1999 | Stavanger Svmme Club | DNS | ||||||
- | Veeti Koskinen | 1999 | Lahden Uimaseura | DNS | ||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Janter Suun | 2000 | Top Swimmingclub | 29.83 | ||||||
2 | Bjrn Seeliger | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 30.41 | ||||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Tby Sim | 30.51 | ||||||
4 | Samuel Talback | 2000 | Jrflla Simsllskap | 31.17 | ||||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 31.33 | ||||||
6 | Robin Hanson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 31.40 | ||||||
7 | Edvin Piklik | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 31.68 | ||||||
8 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.88 | ||||||
9 | Jan Jordan Voll | 2001 | Top Swimmingclub | 32.20 | ||||||
10 | Vin Koponen | 2001 | Lahden Uimaseura | 32.41 | ||||||
11 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 32.66 | ||||||
12 | Karl Kuusik | 2000 | Wiru Swim | 32.71 | ||||||
13 | Victor Simic | 2000 | Tby Sim | 32.81 | ||||||
14 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 33.02 | ||||||
15 | Oscar Grankvist | 2000 | Vsby Simsllskap | 33.31 | ||||||
16 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 33.72 | ||||||
17 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 34.01 | ||||||
18 | Oscar Andersson | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 34.16 | ||||||
19 | Sander Kesksaar | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 34.18 | ||||||
20 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 34.25 | ||||||
21 | Jri Kozlik | 2001 | Top Swimmingclub | 35.06 | ||||||
22 | Timi Pernanen | 2001 | Lahden Uimaseura | 35.08 | ||||||
23 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 35.18 | ||||||
24 | Halvard Bygdnes | 2000 | Harstad Svmmeklubb | 35.54 | ||||||
25 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 35.58 | ||||||
26 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.90 | ||||||
27 | Aleks Kibin | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 35.96 | ||||||
27 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 35.96 | ||||||
29 | Anders Arge | 2001 | Top Swimmingclub | 36.31 | ||||||
30 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 36.74 | ||||||
31 | Guillermo Illanes | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 37.08 | ||||||
32 | Kaur Karp | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 37.50 | ||||||
33 | Jakob Bengtsson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 37.56 | ||||||
34 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 37.60 | ||||||
34 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Uimaseura | 37.60 | ||||||
36 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 37.71 | ||||||
37 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 37.72 | ||||||
38 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 37.94 | ||||||
39 | Robert Hellberg | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 38.10 | ||||||
40 | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | 38.33 | ||||||
41 | Mark Kk | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 38.52 | ||||||
42 | Alexis Camacho | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 38.80 | ||||||
43 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.86 | ||||||
44 | Angus Gauffin | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.94 | ||||||
45 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 38.98 | ||||||
46 | Henry Tossavainen | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 39.18 | ||||||
47 | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | 40.08 | ||||||
48 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 42.56 | ||||||
49 | David Issa | 2001 | Jrflla Simsllskap | 42.61 | ||||||
50 | Ingar Srgrd Lefdal | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 49.92 | ||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Matteus Miilpalu | 2002 | Wiru Swim | 32.50 | ||||||
2 | Elliot Nystrm | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 33.49 | ||||||
3 | Daniel Lwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.54 | ||||||
4 | Andreas Simson | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 36.34 | ||||||
5 | Jan Markus Kaabel | 2002 | Top Swimmingclub | 36.68 | ||||||
6 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 36.96 | ||||||
7 | Andre Otti | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 37.09 | ||||||
8 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.92 | ||||||
9 | Jasu Ovaskainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 38.26 | ||||||
10 | Robert Johanson | 2002 | Top Swimmingclub | 38.72 | ||||||
11 | Edvin Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.91 | ||||||
12 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 39.66 | ||||||
13 | Arian Parsa | 2002 | Vsby Simsllskap | 39.79 | ||||||
14 | Erik Anmann | 2002 | Top Swimmingclub | 39.96 | ||||||
15 | Gregory Kask | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 40.22 | ||||||
16 | Erik Talts | 2002 | Top Swimmingclub | 40.98 | ||||||
17 | Marcus Packwood | 2002 | Vsby Simsllskap | 41.53 | ||||||
18 | Hektor Talviste | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 42.01 | ||||||
19 | Mikael Sderberg | 2003 | Upsala Simsllskap | 42.30 | ||||||
20 | Victor Trgrdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.27 | ||||||
- | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 104 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 104, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Nsstrm | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.35 | ||||||
2 | Rebecka Lithander | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.37 | ||||||
3 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.90 | ||||||
4 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.16 | ||||||
5 | My Linday | 1993 | Strngns Simsllskap | 29.30 | ||||||
6 | Josefin Agnekrans | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 29.71 | ||||||
7 | Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | Stavanger Svmme Club | 30.17 | ||||||
8 | Lovisa Heldring | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.29 | ||||||
9 | Malin Schanke Tmmervik | 1994 | Trondhjem SLK | 30.66 | ||||||
10 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.70 | ||||||
11 | Malin Haga | 1995 | Stavanger Svmme Club | 30.89 | ||||||
12 | Vilde Holan Bye | 1995 | Vestbyen IL | 30.93 | ||||||
13 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.94 | ||||||
14 | Sara Huslid | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 31.53 | ||||||
15 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.66 | ||||||
16 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsllskap | 31.98 | ||||||
17 | Hanna Karlsson | 1995 | Strngns Simsllskap | 31.99 | ||||||
18 | Sara Sdersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.77 | ||||||
19 | Nora Daldorff | 1994 | Kirkenes Svmmeklubb | 32.79 | ||||||
20 | Ida Jansson | 1995 | IF land | 33.63 | ||||||
21 | Selma Kosevic | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 34.07 | ||||||
22 | Vilde Pedersen | 1995 | Alta Svmmeklubb | 34.40 | ||||||
23 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.42 | ||||||
24 | Elsa Wadelius | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 35.76 | ||||||
Gren 104, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine Norlin | 1996 | Vsby Simsllskap | 28.11 | ||||||
2 | Karin Iilane | 1996 | Top Swimmingclub | 28.54 | ||||||
3 | Tove Sparrman | 1996 | Vsby Simsllskap | 28.75 | ||||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.66 | ||||||
5 | Merlin Stamm | 1997 | Briis Swimclub | 29.74 | ||||||
6 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 29.77 | ||||||
7 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jnkpings Simsllskap | 29.79 | ||||||
8 | Emilie Elise Woll | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 29.82 | ||||||
9 | Josefin Lantz | 1996 | Vsby Simsllskap | 29.94 | ||||||
10 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.97 | ||||||
11 | Vilma Lagebro | 1996 | Vsby Simsllskap | 30.09 | ||||||
12 | Viktoria Juel | 1996 | Trondhjem SLK | 30.17 | ||||||
13 | Maren ie | 1997 | Stavanger Svmme Club | 30.18 | ||||||
14 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.20 | ||||||
15 | Erica Christensen | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 30.38 | ||||||
16 | Lisa Wiklund | 1996 | Vsby Simsllskap | 30.40 | ||||||
16 | se Vigdisdatter Nytr | 1997 | Trondhjem SLK | 30.40 | ||||||
18 | Isabell Kjellberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 30.45 | ||||||
18 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 30.45 | ||||||
20 | Madeleine Svensson | 1997 | Strngns Simsllskap | 30.50 | ||||||
21 | Viktoria Engsoo | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 30.99 | ||||||
22 | Emma hman | 1997 | Wisby Simsllskap | 31.05 | ||||||
23 | Amalie Wee Trlen | 1997 | Stavanger Svmme Club | 31.08 | ||||||
24 | Ida Tomine Glomsakeri | 1997 | Madla Svmmeklubb | 31.15 | ||||||
25 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.22 | ||||||
26 | Anna Gustavsson | 1997 | Strngns Simsllskap | 31.26 | ||||||
27 | Vendela Hallonsten | 1997 | Vsby Simsllskap | 31.28 | ||||||
28 | Julia Widmark | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 31.43 | ||||||
29 | Runa P Nesje | 1996 | Kirkenes Svmmeklubb | 31.58 | ||||||
30 | Elin Taraldsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 31.67 | ||||||
30 | Sanna Husan Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 31.67 | ||||||
32 | Sandra Swahn | 1997 | Vsby Simsllskap | 32.04 | ||||||
33 | Annabel Sagen | 1996 | Briis Swimclub | 32.09 | ||||||
34 | Josefin ster | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 32.10 | ||||||
35 | Saga Sderberg | 1997 | Upsala Simsllskap | 32.45 | ||||||
36 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.37 | ||||||
37 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Vsby Simsllskap | 33.44 | ||||||
38 | Kristina Mora | 1997 | Trondhjem SLK | 33.49 | ||||||
39 | Linn Olanders | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 33.60 | ||||||
40 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.71 | ||||||
41 | Karolina Hansson | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 35.23 | ||||||
42 | Jennifer Sllstrm | 1997 | Upsala Simsllskap | 35.82 | ||||||
43 | Nicole Eker | 1996 | IF land | 35.94 | ||||||
44 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.03 | ||||||
45 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.32 | ||||||
- | Emilia Sundberg | 1997 | Vsby Simsllskap | DNS | ||||||
- | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 104, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Alina H Bjelancic | 1999 | Stavanger Svmme Club | 29.21 | ||||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 29.62 | ||||||
3 | Linna Carlsson | 1998 | Upsala Simsllskap | 29.70 | ||||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.94 | ||||||
5 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 30.23 | ||||||
6 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svmme Club | 30.33 | ||||||
7 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.50 | ||||||
8 | Mari Miilpalu | 1999 | Wiru Swim | 30.71 | ||||||
9 | Oda Bygdnes | 1998 | Harstad Svmmeklubb | 30.76 | ||||||
10 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsllskap | 30.80 | ||||||
11 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 30.85 | ||||||
12 | Sara Emmesj | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 30.90 | ||||||
13 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 31.18 | ||||||
14 | Ellen Holmberg | 1998 | Upsala Simsllskap | 31.50 | ||||||
15 | Cecilie Solberg Jrgensen | 1998 | Vestbyen IL | 31.54 | ||||||
16 | Frida Nano | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 31.75 | ||||||
17 | Ellinor Lantz | 1999 | Vsby Simsllskap | 31.84 | ||||||
18 | Maja Plars | 1998 | Jrflla Simsllskap | 31.85 | ||||||
19 | Julia Mikalsen | 1999 | Tby Sim | 31.91 | ||||||
20 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Vsby Simsllskap | 31.96 | ||||||
21 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 31.97 | ||||||
22 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsllskap | 32.03 | ||||||
23 | Emma Wahlund | 1998 | Vsby Simsllskap | 32.04 | ||||||
24 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 32.06 | ||||||
25 | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | 32.14 | ||||||
26 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 32.21 | ||||||
27 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 32.23 | ||||||
28 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 32.31 | ||||||
28 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 32.31 | ||||||
28 | Sofia Bjrnfot | 1998 | Vsby Simsllskap | 32.31 | ||||||
31 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.34 | ||||||
32 | Caroline Korssell | 1999 | Tby Sim | 32.54 | ||||||
33 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 32.65 | ||||||
34 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svmme Club | 32.74 | ||||||
35 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 32.83 | ||||||
36 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 32.92 | ||||||
37 | sa Eriksson | 1998 | Vsby Simsllskap | 32.93 | ||||||
38 | Hanna Heinloo | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 32.98 | ||||||
39 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 33.06 | ||||||
40 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.07 | ||||||
41 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 33.12 | ||||||
42 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.13 | ||||||
43 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 33.23 | ||||||
43 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.23 | ||||||
45 | Nora Srgrd Lefdal | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 33.54 | ||||||
46 | Sofia Lennerthson | 1999 | Tby Sim | 33.58 | ||||||
47 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svmme Club | 33.62 | ||||||
48 | Fanny Kruthammar | 1999 | Tby Sim | 33.73 | ||||||
49 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 33.87 | ||||||
50 | Emily Lundgren | 1999 | Tby Sim | 33.89 | ||||||
51 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.00 | ||||||
52 | Malin Bernmark | 1998 | Vsby Simsllskap | 34.02 | ||||||
53 | Miranda Sderberg | 1999 | Upsala Simsllskap | 34.07 | ||||||
54 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 34.12 | ||||||
55 | Rebecca Hglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.30 | ||||||
55 | Sara Kuhner | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.30 | ||||||
57 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsllskap | 34.34 | ||||||
58 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 34.78 | ||||||
59 | Elena Bergfjord | 1998 | Stavanger Svmme Club | 34.80 | ||||||
60 | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svmmeklubb | 34.85 | ||||||
61 | Fanny Tyrstrup | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.90 | ||||||
62 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.55 | ||||||
63 | Olivia Hgstedt Petersn | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.74 | ||||||
64 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 35.80 | ||||||
65 | Erica Edlund | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.83 | ||||||
66 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.85 | ||||||
67 | Emilie Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 36.24 | ||||||
68 | Kristin Xin ie | 1999 | Stavanger Svmme Club | 37.32 | ||||||
69 | Julie Berild Vikki | 1998 | Tverlandet IL | 41.64 | ||||||
- | Yuliya Fomina | 1999 | Dussh Leader | DNS | ||||||
Gren 104, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ramdn | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 29.18 | ||||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.16 | ||||||
3 | Ella Saarikko | 2000 | Lahden Uimaseura | 30.40 | ||||||
4 | Mai Riin Salumaa | 2000 | Top Swimmingclub | 31.54 | ||||||
5 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 31.59 | ||||||
6 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 32.01 | ||||||
7 | Birgit Saliste | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 32.13 | ||||||
7 | Carmen Sandra Kuusk | 2000 | Briis Swimclub | 32.13 | ||||||
7 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 32.13 | ||||||
10 | Ellen Fagermo | 2000 | Narvik Svmmeklubb | 32.18 | ||||||
10 | Linnea Bjrndahl | 2000 | Upsala Simsllskap | 32.18 | ||||||
12 | Margaret Markvardt | 2000 | Top Swimmingclub | 32.59 | ||||||
13 | Ele Riin Luuk | 2000 | Briis Swimclub | 32.60 | ||||||
14 | Sandra Maanurm | 2001 | Top Swimmingclub | 32.64 | ||||||
15 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsllskap | 32.68 | ||||||
16 | Cornelia Eklund | 2000 | Jrflla Simsllskap | 32.94 | ||||||
17 | Meribel Saar | 2000 | Top Swimmingclub | 33.16 | ||||||
18 | Jete Eevald | 2000 | Wiru Swim | 33.21 | ||||||
19 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 33.27 | ||||||
20 | Liv Falk | 2000 | Tby Sim | 33.29 | ||||||
21 | Laura Andla | 2001 | Briis Swimclub | 33.37 | ||||||
22 | Sarah Hrden | 2001 | Top Swimmingclub | 33.50 | ||||||
23 | Wilma Roloff | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 33.51 | ||||||
24 | Felicia Adamsson | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 33.57 | ||||||
25 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 33.60 | ||||||
26 | Johanna Persson | 2001 | Tby Sim | 33.99 | ||||||
27 | Laura-Lotte Varvas | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 34.15 | ||||||
28 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 34.20 | ||||||
29 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 34.39 | ||||||
30 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.45 | ||||||
31 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 34.59 | ||||||
32 | Sara Tillenius | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 34.75 | ||||||
33 | Emilia H Bjelancic | 2001 | Stavanger Svmme Club | 34.76 | ||||||
33 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 34.76 | ||||||
35 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.80 | ||||||
36 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 35.13 | ||||||
37 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 35.19 | ||||||
38 | Andrine Svea | 2000 | Alta Svmmeklubb | 35.34 | ||||||
38 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 35.34 | ||||||
40 | Siri Sjblom | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.37 | ||||||
41 | Mariann Saabas | 2000 | Top Swimmingclub | 35.44 | ||||||
42 | Tara Ebrahimi | 2000 | Vsby Simsllskap | 35.77 | ||||||
43 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 35.81 | ||||||
44 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 35.83 | ||||||
45 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.84 | ||||||
46 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 35.91 | ||||||
47 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 36.26 | ||||||
48 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 36.44 | ||||||
49 | Katariina Trp | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 36.53 | ||||||
50 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 36.57 | ||||||
51 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 36.59 | ||||||
52 | Maja Sundheden | 2000 | Vsby Simsllskap | 36.62 | ||||||
53 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsllskap | 36.72 | ||||||
53 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 36.72 | ||||||
55 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 37.20 | ||||||
56 | Alma Johansson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.49 | ||||||
57 | Emma Strand Haugen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 37.67 | ||||||
58 | Linnea Lindgren | 2001 | Vsby Simsllskap | 38.18 | ||||||
59 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 38.46 | ||||||
60 | Senni Ovaskainen | 2001 | Lahden Uimaseura | 38.55 | ||||||
61 | Louise Peacock | 2001 | Vsby Simsllskap | 38.76 | ||||||
62 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.94 | ||||||
63 | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | 39.05 | ||||||
64 | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | 39.37 | ||||||
65 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 39.48 | ||||||
66 | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | Vsby Simsllskap | 39.74 | ||||||
67 | Matilda Pfeiff | 2001 | Vsby Simsllskap | 39.77 | ||||||
68 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 41.19 | ||||||
69 | Josefin Olsson | 2001 | Vsby Simsllskap | 41.74 | ||||||
70 | Evelina Christensen | 2001 | lvsj AIK Fritid | 42.92 | ||||||
71 | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | 45.02 | ||||||
- | Lo Lindeblad | 2000 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Roosa Penttinen | 2000 | Lahden Uimaseura | DSQ | ||||||
- | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 104, 50m Frisim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 33.67 | ||||||
2 | Melissa Priidel | 2002 | Briis Swimclub | 34.72 | ||||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | lvsj AIK Fritid | 34.87 | ||||||
4 | Mariliis Palm | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 35.96 | ||||||
5 | Kaia Liis Tomak | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 36.67 | ||||||
6 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 36.73 | ||||||
7 | Lissy Ann Tilk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 36.84 | ||||||
8 | Emma Roloff | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 37.97 | ||||||
8 | Karolina Johanna Freiberg | 2002 | Top Swimmingclub | 37.97 | ||||||
10 | Arlene Baikov | 2003 | Top Swimmingclub | 38.42 | ||||||
11 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Vsby Simsllskap | 39.28 | ||||||
12 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 39.71 | ||||||
13 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 40.29 | ||||||
14 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.62 | ||||||
15 | Emelie Persson | 2002 | Vsby Simsllskap | 40.78 | ||||||
16 | Mena Nelly Nurk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 41.12 | ||||||
17 | Karmel Rebane | 2002 | Top Swimmingclub | 41.22 | ||||||
18 | Jennifer Nyblom | 2003 | Vsby Simsllskap | 41.36 | ||||||
19 | Angelica Blomberg | 2002 | Sdertlje Simsllskap | 42.19 | ||||||
20 | Laura Lillepuu | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 43.14 | ||||||
21 | Tuva Bjrkn | 2003 | Vsby Simsllskap | 44.62 | ||||||
22 | Roya Tittelbach | 2003 | Vsby Simsllskap | 44.76 | ||||||
23 | Ellen Wadsten | 2002 | Sdertlje Simsllskap | 45.05 | ||||||
24 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsllskap | 45.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 105 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 105, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Emanuelsson | 1993 | Sdertlje Simsllskap | 27.56 | 1:00.14 | |||||
2 | Theodor Hansson | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 28.79 | 1:01.43 | |||||
3 | Robert Makhinya | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.65 | 1:03.85 | |||||
4 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.98 | 1:03.93 | |||||
5 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.21 | 1:04.48 | |||||
6 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 29.57 | 1:05.54 | |||||
7 | Mitchell Hgglund | 1986 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.54 | 1:05.93 | |||||
8 | Andreas Gustavsson | 1994 | Vsby Simsllskap | 31.49 | 1:09.08 | |||||
9 | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 31.46 | 1:10.69 | |||||
10 | Olav Ravndal Skjølingsta | 1995 | Stavanger Svmme Club | 30.82 | 1:10.79 | |||||
11 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 33.12 | 1:11.74 | |||||
12 | Philip Albornoz | 1995 | Sdertrns Simsllskap | 35.66 | 1:19.07 | |||||
13 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 36.39 | 1:21.37 | |||||
- | Dimitri Rabey | 1994 | Alta Svmmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 105, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Trnqvist | 1997 | Vsby Simsllskap | 29.89 | 1:04.08 | |||||
2 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsllskap | 30.85 | 1:04.38 | |||||
3 | Farhad Mohammadasghari | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.69 | 1:04.79 | |||||
4 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.46 | 1:06.45 | |||||
5 | Max Bergh | 1996 | Vsby Simsllskap | 31.16 | 1:07.63 | |||||
6 | Gustav Frdeberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 31.24 | 1:09.29 | |||||
7 | Stefan Kureljusic | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 31.47 | 1:10.43 | |||||
8 | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | 30.49 | 1:10.83 | |||||
9 | Tor Einar Sandvik | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 32.88 | 1:11.08 | |||||
10 | Alexander Lind | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 33.87 | 1:14.57 | |||||
11 | Sebastian Modin | 1997 | Jrflla Simsllskap | 34.99 | 1:14.63 | |||||
12 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 34.33 | 1:15.11 | |||||
13 | Daniel Soume | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 34.51 | 1:16.09 | |||||
14 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.57 | 1:18.03 | |||||
15 | Viktor Jndel | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 34.51 | 1:19.96 | |||||
16 | Roger ncu | 1997 | Upsala Simsllskap | 38.40 | 1:24.23 | |||||
17 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 40.33 | 1:25.83 | |||||
- | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | DNS | ||||||
- | Elias Waagaard | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 105, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miko Lilleorg | 1998 | Top Swimmingclub | 30.58 | 1:06.72 | |||||
2 | Zack Abelsson | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 32.31 | 1:10.23 | |||||
3 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.81 | 1:11.72 | |||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 33.23 | 1:12.80 | |||||
5 | Aleksi Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 34.34 | 1:14.88 | |||||
6 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Jrflla Simsllskap | 34.62 | 1:15.78 | |||||
7 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 35.32 | 1:16.56 | |||||
8 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 35.41 | 1:18.95 | |||||
9 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 35.94 | 1:19.70 | |||||
10 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 36.84 | 1:20.09 | |||||
11 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 36.17 | 1:22.42 | |||||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.92 | 1:23.14 | |||||
13 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.41 | 1:23.16 | |||||
14 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.30 | 1:23.82 | |||||
15 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 37.18 | 1:24.31 | |||||
16 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 35.85 | 1:24.33 | |||||
17 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 38.87 | 1:24.38 | |||||
18 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 39.61 | 1:24.95 | |||||
19 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.32 | 1:26.42 | |||||
20 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 39.25 | 1:28.61 | |||||
21 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svmme Club | 45.08 | 1:36.17 | |||||
22 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 45.63 | 1:37.80 | |||||
23 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 43.94 | 1:38.93 | |||||
24 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 47.92 | 1:39.10 | |||||
25 | Samuel Bladin | 1999 | Jrflla Simsllskap | 43.19 | 1:41.01 | |||||
26 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 48.07 | 1:42.78 | |||||
- | Mats Skretting Beneventi | 1999 | Stavanger Svmme Club | DNS | ||||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Tby Sim | DNS | ||||||
- | Veeti Koskinen | 1999 | Lahden Uimaseura | DNS | ||||||
- | David Karlsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Emil strand | 1998 | Jrflla Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 105, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Jrflla Simsllskap | 35.00 | 1:14.48 | |||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 35.36 | 1:15.03 | |||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 34.35 | 1:16.66 | |||||
4 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 37.78 | 1:22.16 | |||||
5 | Bjrn Seeliger | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 37.89 | 1:23.77 | |||||
6 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 38.96 | 1:29.15 | |||||
7 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 44.76 | 1:36.88 | |||||
8 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 43.83 | 1:41.68 | |||||
9 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 46.24 | 1:43.28 | |||||
10 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 47.82 | 1:47.41 | |||||
11 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 52.95 | 1:49.44 | |||||
12 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 51.07 | 1:53.62 | |||||
- | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | DSQ | ||||||
- | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | DSQ | ||||||
- | Mark Sovtsa | 2001 | Top Swimmingclub | DSQ | ||||||
Gren 105, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Nystrm | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 46.21 | 1:42.01 | |||||
2 | Marcus Packwood | 2002 | Vsby Simsllskap | 49.26 | 1:47.32 | |||||
3 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 47.48 | 1:47.35 | |||||
4 | Arian Parsa | 2002 | Vsby Simsllskap | 51.39 | 1:57.10 | |||||
5 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.80 | 1:57.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 106 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 106, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Rosenquist | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.31 | 1:03.35 | |||||
2 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.19 | 1:12.67 | |||||
3 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.85 | 1:15.39 | |||||
4 | Mathilda Dahlin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 35.20 | 1:15.44 | |||||
5 | Josefin Agnekrans | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 33.20 | 1:17.48 | |||||
6 | Vilde Holan Bye | 1995 | Vestbyen IL | 38.53 | 1:24.16 | |||||
7 | Ida Jansson | 1995 | IF land | 42.90 | 1:31.83 | |||||
8 | Vilde Pedersen | 1995 | Alta Svmmeklubb | 43.38 | 1:42.34 | |||||
- | Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | Stavanger Svmme Club | DNF | ||||||
Gren 106, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Vsby Simsllskap | 30.32 | 1:05.54 | |||||
2 | Vilma Lagebro | 1996 | Vsby Simsllskap | 31.97 | 1:07.77 | |||||
3 | Paula Brit Siimar | 1997 | Top Swimmingclub | 32.20 | 1:10.44 | |||||
4 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 33.28 | 1:11.21 | |||||
5 | se Vigdisdatter Nytr | 1997 | Trondhjem SLK | 33.20 | 1:11.60 | |||||
6 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.51 | 1:12.16 | |||||
7 | Lisa Wiklund | 1996 | Vsby Simsllskap | 32.95 | 1:12.54 | |||||
8 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jnkpings Simsllskap | 32.87 | 1:13.26 | |||||
9 | Viktoria Juel | 1996 | Trondhjem SLK | 34.01 | 1:13.59 | |||||
10 | Josefin Lantz | 1996 | Vsby Simsllskap | 34.68 | 1:14.82 | |||||
11 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.55 | 1:17.34 | |||||
12 | Rebecka Bergstrm | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.48 | 1:17.52 | |||||
13 | Maren ie | 1997 | Stavanger Svmme Club | 34.89 | 1:17.87 | |||||
14 | Saga Sderberg | 1997 | Upsala Simsllskap | 36.15 | 1:19.22 | |||||
15 | Viktoria Engsoo | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 35.53 | 1:20.02 | |||||
16 | Amalie Wee Trlen | 1997 | Stavanger Svmme Club | 34.96 | 1:20.84 | |||||
17 | Emma hman | 1997 | Wisby Simsllskap | 36.53 | 1:21.03 | |||||
18 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 37.07 | 1:21.60 | |||||
19 | Elin Taraldsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 36.43 | 1:21.65 | |||||
20 | Sandra Swahn | 1997 | Vsby Simsllskap | 37.08 | 1:22.61 | |||||
21 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Vsby Simsllskap | 38.67 | 1:24.52 | |||||
22 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.22 | 1:26.05 | |||||
23 | Vendela Hallonsten | 1997 | Vsby Simsllskap | 39.12 | 1:26.86 | |||||
24 | Ida Tomine Glomsakeri | 1997 | Madla Svmmeklubb | 39.12 | 1:27.10 | |||||
25 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.19 | 1:32.72 | |||||
- | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 106, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 34.29 | 1:12.49 | |||||
2 | Oda Bygdnes | 1998 | Harstad Svmmeklubb | 34.91 | 1:15.02 | |||||
3 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 36.02 | 1:19.31 | |||||
4 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 38.03 | 1:19.64 | |||||
5 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 37.70 | 1:20.06 | |||||
6 | Rebecca Hglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.10 | 1:20.95 | |||||
7 | Reelika Tr | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 36.23 | 1:21.99 | |||||
8 | Ellen Holmberg | 1998 | Upsala Simsllskap | 35.87 | 1:22.18 | |||||
9 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.89 | 1:22.43 | |||||
10 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 38.28 | 1:23.32 | |||||
11 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.28 | 1:23.80 | |||||
12 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svmme Club | 38.77 | 1:25.96 | |||||
13 | Miranda Sderberg | 1999 | Upsala Simsllskap | 39.93 | 1:28.21 | |||||
14 | Sigrid Loid | 1999 | Tby Sim | 39.60 | 1:28.29 | |||||
15 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 40.19 | 1:28.94 | |||||
16 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.72 | 1:29.20 | |||||
17 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svmme Club | 39.29 | 1:29.25 | |||||
18 | Maja Plars | 1998 | Jrflla Simsllskap | 40.53 | 1:30.20 | |||||
19 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 40.08 | 1:31.25 | |||||
20 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 42.29 | 1:32.67 | |||||
21 | Frida Nano | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 39.11 | 1:32.70 | |||||
22 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svmme Club | 41.32 | 1:33.01 | |||||
23 | Henna Turunen | 1999 | Lahden Uimaseura | 42.12 | 1:33.07 | |||||
24 | Kristin Xin ie | 1999 | Stavanger Svmme Club | 45.65 | 1:35.02 | |||||
25 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 39.07 | 1:35.72 | |||||
26 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 44.75 | 1:36.12 | |||||
27 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 43.75 | 1:36.30 | |||||
28 | Heleene Pak | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 44.90 | 1:37.62 | |||||
29 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsllskap | 44.45 | 1:39.39 | |||||
30 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 46.06 | 1:39.73 | |||||
31 | Emilie Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 45.05 | 1:39.84 | |||||
32 | Elena Bergfjord | 1998 | Stavanger Svmme Club | 47.62 | 1:41.59 | |||||
33 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 48.05 | 1:48.34 | |||||
- | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | DNS | ||||||
Gren 106, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.58 | 1:15.02 | |||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Jrflla Simsllskap | 37.41 | 1:20.61 | |||||
3 | Ella Saarikko | 2000 | Lahden Uimaseura | 37.90 | 1:23.16 | |||||
4 | Amanda Strmdahl | 2000 | Tby Sim | 38.43 | 1:23.59 | |||||
5 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 40.18 | 1:24.90 | |||||
6 | Reeli Marta Siimar | 2000 | Top Swimmingclub | 39.77 | 1:26.80 | |||||
7 | Emely Lamb | 2000 | smo Simsllskap | 41.16 | 1:27.69 | |||||
8 | Margaret Markvardt | 2000 | Top Swimmingclub | 39.52 | 1:29.37 | |||||
9 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 39.47 | 1:29.42 | |||||
10 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 41.61 | 1:31.00 | |||||
11 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 41.77 | 1:31.16 | |||||
12 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 42.20 | 1:31.61 | |||||
13 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 40.24 | 1:31.64 | |||||
14 | Mariann Saabas | 2000 | Top Swimmingclub | 43.32 | 1:32.95 | |||||
15 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 44.51 | 1:33.06 | |||||
16 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 42.04 | 1:33.23 | |||||
17 | Mai Riin Salumaa | 2000 | Top Swimmingclub | 40.45 | 1:33.75 | |||||
18 | Roosa Penttinen | 2000 | Lahden Uimaseura | 44.36 | 1:34.39 | |||||
19 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 43.73 | 1:35.67 | |||||
20 | Wilma Roloff | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 45.18 | 1:38.19 | |||||
21 | Astrid Albertsson | 2000 | Vsby Simsllskap | 44.76 | 1:38.93 | |||||
22 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 46.07 | 1:39.09 | |||||
23 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 46.52 | 1:40.08 | |||||
24 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 47.17 | 1:41.04 | |||||
25 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 48.50 | 1:42.00 | |||||
26 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 45.79 | 1:42.08 | |||||
27 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 45.99 | 1:42.94 | |||||
28 | Henna Suhonen | 2000 | Lahden Uimaseura | 45.73 | 1:43.44 | |||||
29 | Emma Strand Haugen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 46.67 | 1:43.49 | |||||
30 | Lo Lindeblad | 2000 | Vsby Simsllskap | 47.89 | 1:44.08 | |||||
31 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 46.68 | 1:45.74 | |||||
32 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 47.18 | 1:48.45 | |||||
33 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 48.69 | 1:50.16 | |||||
34 | Louise Peacock | 2001 | Vsby Simsllskap | 49.57 | 1:51.18 | |||||
35 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 50.19 | 1:51.39 | |||||
36 | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | 54.94 | 1:57.44 | |||||
37 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 56.93 | 2:05.18 | |||||
- | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | DSQ | ||||||
- | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 106, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 42.27 | 1:33.93 | |||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 49.19 | 1:49.85 | |||||
3 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 49.99 | 1:54.85 | |||||
4 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 52.63 | 1:56.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:33 |
Resultat Gren 107 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:16 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theodor Hansson | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 28.74 | 59.64 | 1:31.47 | 2:02.99 | |||
2 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 29.34 | 1:01.20 | 1:33.92 | 2:06.18 | |||
3 | Ole Martin Turøy | 1995 | Stavanger Svmme Club | 29.35 | 1:01.92 | 1:34.59 | 2:06.42 | |||
4 | Robert Makhinya | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.02 | 1:00.64 | 1:35.04 | 2:09.34 | |||
5 | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 29.89 | 1:03.27 | 1:37.74 | 2:11.58 | |||
6 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 30.44 | 1:03.48 | 1:37.72 | 2:11.62 | |||
7 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 31.69 | 1:07.12 | 1:44.47 | 2:21.71 | |||
8 | ystein Kleven | 1981 | Narvik Svmmeklubb | 32.38 | 1:09.17 | 1:47.83 | 2:27.07 | |||
9 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 33.48 | 1:12.63 | 1:52.85 | 2:30.74 | |||
10 | Philip Albornoz | 1995 | Sdertrns Simsllskap | 33.75 | 1:13.52 | 1:53.58 | 2:30.94 | |||
- | Tommy Aspvik | 1990 | Sdertrns Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.41 | 1:01.48 | 1:35.29 | 2:07.63 | |||
2 | Samuel Trnqvist | 1997 | Vsby Simsllskap | 29.88 | 1:02.85 | 1:37.21 | 2:08.77 | |||
3 | Frank Johan Ojarand | 1996 | Briis Swimclub | 29.59 | 1:02.87 | 1:36.97 | 2:08.85 | |||
4 | Henrik Bolle | 1996 | Jrflla Simsllskap | 28.70 | 1:00.61 | 1:34.98 | 2:09.02 | |||
5 | Farhad Mohammadasghari | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.81 | 1:03.54 | 1:38.27 | 2:13.58 | |||
6 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Vsby Simsllskap | 30.83 | 1:04.33 | 1:39.25 | 2:14.10 | |||
7 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 30.56 | 1:05.16 | 1:40.55 | 2:14.75 | |||
8 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsllskap | 31.16 | 1:06.19 | 1:42.28 | 2:17.10 | |||
9 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.91 | 1:05.33 | 1:41.65 | 2:17.27 | |||
10 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svmme Club | 30.80 | 1:05.13 | 1:41.08 | 2:17.34 | |||
11 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.85 | 1:09.25 | 1:46.89 | 2:23.69 | |||
12 | Viktor Jndel | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 30.92 | 1:07.34 | 2:25.89 | 2:25.89 | |||
13 | Carl Robertsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 33.13 | 1:11.20 | 1:50.09 | 2:26.86 | |||
14 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 32.85 | 1:11.02 | 1:50.09 | 2:29.80 | |||
15 | Gustav Raittila | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 35.12 | 1:17.81 | 2:02.75 | 2:44.31 | |||
16 | Elias Waagaard | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 37.09 | 1:21.78 | 2:09.85 | 2:55.92 | |||
- | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | DNS | ||||||
- | Tord Svendsen | 1996 | Hammerfest SLK | DNS | ||||||
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.55 | 1:06.61 | 1:42.06 | 2:14.84 | |||
2 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 31.02 | 1:05.76 | 1:40.37 | 2:14.97 | |||
3 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.61 | 1:08.73 | 1:44.71 | 2:19.08 | |||
4 | Aleksi Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 32.04 | 1:08.23 | 1:44.79 | 2:19.83 | |||
5 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 32.43 | 1:09.02 | 1:45.49 | 2:20.49 | |||
6 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.00 | 1:06.96 | 1:44.33 | 2:22.02 | |||
7 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 32.50 | 1:09.62 | 1:47.25 | 2:23.48 | |||
8 | Zack Abelsson | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 32.27 | 1:09.19 | 1:47.49 | 2:24.54 | |||
9 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 34.12 | 1:12.09 | 1:50.61 | 2:26.53 | |||
10 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 34.05 | 1:12.17 | 1:50.65 | 2:26.78 | |||
11 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 32.86 | 1:10.55 | 1:49.87 | 2:27.76 | |||
12 | Robin Alexander Sorokin | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 34.60 | 1:14.02 | 1:53.42 | 2:30.22 | |||
13 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 33.03 | 1:10.82 | 1:51.44 | 2:31.56 | |||
14 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.48 | 1:13.93 | 1:53.91 | 2:31.73 | |||
15 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.23 | 1:15.21 | 1:54.61 | 2:32.06 | |||
16 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.27 | 1:13.22 | 1:54.11 | 2:32.64 | |||
17 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 34.35 | 1:14.25 | 1:54.90 | 2:33.75 | |||
18 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 34.24 | 1:13.71 | 1:54.88 | 2:34.85 | |||
19 | Atte Somero | 1999 | Lahden Uimaseura | 34.21 | 1:13.95 | 1:55.12 | 2:35.21 | |||
20 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.55 | 1:16.07 | 1:57.66 | 2:36.35 | |||
21 | Isak Alin | 1999 | Tby Sim | 34.49 | 1:15.20 | 1:57.94 | 2:37.43 | |||
22 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 35.72 | 1:16.52 | 1:58.60 | 2:38.46 | |||
23 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.71 | 1:15.96 | 1:58.61 | 2:40.15 | |||
24 | Oscar Orosco Albornos | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.95 | 1:17.80 | 1:59.29 | 2:40.31 | |||
25 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 36.53 | 1:17.88 | 2:00.66 | 2:41.79 | |||
26 | Simon Jndel | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 37.14 | 1:17.52 | 2:01.40 | 2:42.07 | |||
27 | Anton Sandberg | 1999 | Tby Sim | 36.24 | 1:18.16 | 2:01.13 | 2:42.62 | |||
28 | David Manea | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 37.08 | 1:20.26 | 2:03.69 | 2:46.00 | |||
29 | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | 37.05 | 1:20.09 | 2:05.76 | 2:46.47 | |||
30 | Gustav Barn | 1999 | Tby Sim | 37.09 | 1:20.27 | 2:04.72 | 2:48.13 | |||
31 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.58 | 1:22.97 | 2:07.48 | 2:49.24 | |||
32 | Sebastian Tellgren | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 36.27 | 1:21.39 | 2:07.81 | 2:49.84 | |||
33 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 37.94 | 1:21.04 | 2:05.56 | 2:52.21 | |||
34 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 40.51 | 1:25.49 | 2:12.34 | 2:56.09 | |||
35 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 39.55 | 1:25.17 | 2:12.03 | 2:56.40 | |||
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 33.32 | 1:12.12 | 1:50.44 | 2:28.02 | |||
2 | Bjrn Seeliger | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 34.55 | 1:13.48 | 1:53.54 | 2:33.28 | |||
3 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 35.39 | 1:16.03 | 1:57.52 | 2:35.02 | |||
4 | Vin Koponen | 2001 | Lahden Uimaseura | 34.86 | 1:15.10 | 1:55.63 | 2:35.33 | |||
5 | Oscar Grankvist | 2000 | Vsby Simsllskap | 36.97 | 1:17.07 | 1:56.90 | 2:35.97 | |||
6 | Edvin Piklik | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 35.07 | 1:15.08 | 1:59.16 | 2:41.64 | |||
7 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 38.27 | 1:22.61 | 2:06.63 | 2:46.13 | |||
8 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.78 | 1:23.94 | 2:09.63 | 2:49.91 | |||
9 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 38.66 | 1:23.41 | 2:07.98 | 2:50.23 | |||
10 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 38.38 | 1:22.03 | 2:06.75 | 2:50.27 | |||
11 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 38.28 | 1:22.51 | 2:07.75 | 2:50.78 | |||
12 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.69 | 1:26.62 | 2:11.59 | 2:52.96 | |||
13 | Timi Pernanen | 2001 | Lahden Uimaseura | 39.00 | 1:23.76 | 2:10.37 | 2:53.26 | |||
14 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Uimaseura | 40.06 | 1:24.32 | 2:10.49 | 2:53.78 | |||
15 | Halvard Bygdnes | 2000 | Harstad Svmmeklubb | 38.23 | 1:24.26 | 2:10.01 | 2:54.83 | |||
16 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 37.35 | 1:23.82 | 2:11.59 | 2:58.34 | |||
17 | Jakob Bengtsson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 41.22 | 1:27.87 | 2:16.94 | 3:00.98 | |||
18 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 43.73 | 1:31.37 | 2:19.15 | 3:01.92 | |||
19 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 43.23 | 1:30.74 | 2:17.95 | 3:02.96 | |||
20 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 41.61 | 1:29.68 | 2:18.48 | 3:04.64 | |||
21 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.52 | 1:27.56 | 2:18.54 | 3:05.76 | |||
22 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 41.26 | 1:28.71 | 2:19.13 | 3:05.85 | |||
23 | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | 40.06 | 1:28.39 | 2:20.32 | 3:09.92 | |||
24 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 43.82 | 1:34.26 | 2:23.93 | 3:10.30 | |||
25 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 43.12 | 1:33.66 | 2:27.14 | 3:11.60 | |||
26 | Alexis Camacho | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 42.41 | 1:33.02 | 2:25.67 | 3:17.98 | |||
27 | David Issa | 2001 | Jrflla Simsllskap | 43.78 | 1:36.44 | 2:32.46 | 3:26.21 | |||
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Nystrm | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 39.05 | 1:25.33 | 2:12.45 | 2:56.31 | |||
2 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 41.14 | 1:29.57 | 2:17.82 | 3:03.87 | |||
3 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.20 | 1:33.14 | 2:27.32 | 3:14.37 | |||
4 | Edvin Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.53 | 1:36.76 | 2:30.04 | 3:20.51 | |||
5 | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | 46.75 | 1:42.74 | 2:38.77 | 3:28.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 05 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 13:16 |
Resultat Gren 108 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 108, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vsby SS Damer Lag 1 | 1998 | Vsby Simsllskap | 2:05.69 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Milana Salih | 1997 | 34.39 | 1:08.56 | |||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 29.85 | 1:38.41 | |||||||
Josefine Norlin | 1996 | 27.28 | 2:05.69 | |||||||
2 | Polisen Lag 1 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:07.11 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Lovisa Heldring | 1995 | 35.07 | 1:10.68 | |||||||
Ebba Rosenquist | 1989 | 28.52 | 1:39.20 | |||||||
Sophie Nsstrm | 1993 | 27.91 | 2:07.11 | |||||||
3 | Vsby SS Damer Lag 2 | 1999 | Vsby Simsllskap | 2:11.76 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Josefin Lantz | 1996 | 37.80 | 1:13.30 | |||||||
Lisa Wiklund | 1996 | 30.67 | 1:43.97 | |||||||
Tove Sparrman | 1996 | 27.79 | 2:11.76 | |||||||
4 | SS04 Damer | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:13.52 | ||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Sophia Norn | 1998 | 38.69 | 1:13.48 | |||||||
Julia Thurfjell | 1994 | 30.66 | 1:44.14 | |||||||
Hannah Berndtson | 1996 | 29.38 | 2:13.52 | |||||||
5 | Polisen Lag 2 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:14.19 | ||||||
Jessica Berg | 1998 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Emmeli Hansson | 1995 | 35.97 | 1:12.79 | |||||||
Nicole Thulin | 1992 | 31.58 | 1:44.37 | |||||||
Sofia Bergkvist | 1995 | 29.82 | 2:14.19 | |||||||
6 | Sdertlje Damer Lag 1 | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 2:14.81 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Erica Christensen | 1997 | 38.26 | 1:12.49 | |||||||
Mathilda Dahlin | 1995 | 32.14 | 1:44.63 | |||||||
Viktoria Engsoo | 1996 | 30.18 | 2:14.81 | |||||||
7 | SS04 Flickor Lag 2 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:18.93 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Rebecca Hglind | 1998 | 38.37 | 1:14.60 | |||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 33.38 | 1:47.98 | |||||||
Rebecka Bergstrm | 1997 | 30.95 | 2:18.93 | |||||||
8 | Vestbyen Trondheim J1 | 1999 | Vestbyen IL | 2:19.09 | ||||||
Mia Olden Larsen | 1998 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Sanna Husan Ehrnholm | 1997 | 37.73 | 1:14.66 | |||||||
Vilde Holan Bye | 1995 | 33.97 | 1:48.63 | |||||||
Cecilie Solberg Jrgensen | 1998 | 30.46 | 2:19.09 | |||||||
9 | Stavanger Sc J1 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 2:20.45 | ||||||
Andrea Marki Mork | 1998 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | 40.17 | 1:17.13 | |||||||
Amalie Wee Trlen | 1997 | 33.91 | 1:51.04 | |||||||
Alina H Bjelancic | 1999 | 29.41 | 2:20.45 | |||||||
10 | Strngns Damer [1993] | 1993 | Strngns Simsllskap | 2:22.29 | ||||||
Madeleine Svensson | 1997 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Hanna Karlsson | 1995 | 43.59 | 1:19.74 | |||||||
My Linday | 1993 | 31.37 | 1:51.11 | |||||||
Anna Gustavsson | 1997 | 31.18 | 2:22.29 | |||||||
11 | Vsby SS Damer Lag 3 | 1998 | Vsby Simsllskap | 2:23.51 | ||||||
Emma Wahlund | 1998 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Maja Stolpe | 1996 | 39.25 | 1:15.99 | |||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 36.20 | 1:52.19 | |||||||
Sofia Bjrnfot | 1998 | 31.32 | 2:23.51 | |||||||
12 | Trondhjems SLK J1 | 1999 | Trondhjem SLK | 2:24.40 | ||||||
se Vigdisdatter Nytr | 1997 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Linn Amalie Aresvik | 1998 | 42.81 | 1:16.01 | |||||||
Aurora Moen Wannebo | 1998 | 34.95 | 1:50.96 | |||||||
Kristina Mora | 1997 | 33.44 | 2:24.40 | |||||||
13 | SK Neptun Damer | 1999 | Simklubben Neptun | 2:24.70 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 39.59 | 1:18.55 | |||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 32.14 | 1:50.69 | |||||||
Nora Jomaa | 1999 | 34.01 | 2:24.70 | |||||||
14 | Vsby SS Damer Lag 4 | 1999 | Vsby Simsllskap | 2:24.95 | ||||||
Ebba Bjurman | 1999 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Sandra Swahn | 1997 | 39.34 | 1:17.63 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 35.13 | 1:52.76 | |||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 32.19 | 2:24.95 | |||||||
15 | Polisen Lag 3 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:25.16 | ||||||
Linda von Fircks | 1998 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Ayleen Burt | 1997 | 38.59 | 1:18.31 | |||||||
Josefine Gidlf | 1997 | 33.70 | 1:52.01 | |||||||
Amanda Orpana | 1995 | 33.15 | 2:25.16 | |||||||
16 | Sdertlje Damer Lag 2 | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 2:25.25 | ||||||
Linn Olanders | 1996 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Mathilda Goike | 1997 | 40.99 | 1:18.65 | |||||||
Sara Huslid | 1995 | 35.48 | 1:54.13 | |||||||
Micaela Jrnstrm | 1995 | 31.12 | 2:25.25 | |||||||
17 | Wisby SS Damer | 1999 | Wisby Simsllskap | 2:26.71 | ||||||
Alva Werner | 1998 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Emma hman | 1997 | 36.65 | 1:11.49 | |||||||
Alba Ekepil | 2001 | 41.26 | 1:52.75 | |||||||
Nelly Gustafsson | 2000 | 33.96 | 2:26.71 | |||||||
18 | Sdertlje Damer Lag 3 | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 2:27.52 | ||||||
Selma Kosevic | 1995 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 42.76 | 1:22.01 | |||||||
Clara Wadsten | 1999 | 34.44 | 1:56.45 | |||||||
Sara Emmesj | 1998 | 31.07 | 2:27.52 | |||||||
19 | Audentes Girls F | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 2:27.61 | ||||||
Birgit Saliste | 2000 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Hanna Heinloo | 1999 | 39.95 | 1:18.35 | |||||||
Reelika Tr | 1998 | 34.95 | 1:53.30 | |||||||
Laura-Lotte Varvas | 2001 | 34.31 | 2:27.61 | |||||||
20 | Vsby SS Damer Lag 5 | 1997 | Vsby Simsllskap | 2:29.24 | ||||||
Vanessa Nordling | 1998 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 51.33 | 1:28.18 | |||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 27.20 | 1:55.38 | |||||||
Malin Bernmark | 1998 | 33.86 | 2:29.24 | |||||||
21 | Tby Sim 1 Damer [1999] | 1999 | Tby Sim | 2:29.50 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 42.02 | 1:21.03 | |||||||
Sigrid Loid | 1999 | 35.72 | 1:56.75 | |||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 32.75 | 2:29.50 | |||||||
22 | Kirkens Lag 1 | 1999 | Kirkenes Svmmeklubb | 2:32.26 | ||||||
Ingvild Asheim | 1998 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Nora Daldorff | 1994 | 40.84 | 1:22.01 | |||||||
Runa P Nesje | 1996 | 34.21 | 1:56.22 | |||||||
Christina Sesor | 2000 | 36.04 | 2:32.26 | |||||||
23 | SS04 Flickor Lag 3 | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:34.20 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Jasmine Aghazamani | 1998 | 44.11 | 1:23.07 | |||||||
Diana Bagheri | 1997 | 39.71 | 2:02.78 | |||||||
Sara Sdersten | 1995 | 31.42 | 2:34.20 | |||||||
24 | Sdertlje Dam Lag 4 | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 2:36.56 | ||||||
Tina Huslid | 2000 | 39.19 | 39.19 | |||||||
Karolina Hansson | 1997 | 48.90 | 1:28.09 | |||||||
Emelie Blomberg | 1999 | 36.01 | 2:04.10 | |||||||
Lenina Mariani-Lopez | 1999 | 32.46 | 2:36.56 | |||||||
25 | Vsby SS Damer Lag 6 | 1999 | Vsby Simsllskap | 2:36.98 | ||||||
Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | 41.18 | 41.18 | |||||||
Felicia Gustavsson | 1999 | 48.02 | 1:29.20 | |||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 34.98 | 2:04.18 | |||||||
sa Eriksson | 1998 | 32.80 | 2:36.98 | |||||||
26 | Stavanger Sc J2 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 2:39.72 | ||||||
Maren ie | 1997 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Kristin Xin ie | 1999 | 47.78 | 1:24.14 | |||||||
Tessa Fransisca Janssen | 1999 | 40.94 | 2:05.08 | |||||||
Emilia H Bjelancic | 2001 | 34.64 | 2:39.72 | |||||||
27 | Trondhjems SLK J2 | 1999 | Trondhjem SLK | 2:43.41 | ||||||
Ingrid Elverum | 2000 | 39.20 | 39.20 | |||||||
Thea Lervold Hffler | 2000 | 48.98 | 1:28.18 | |||||||
Oda Sem Austmo | 2000 | 18:41.23 | 20:09.41 | |||||||
Camilla Dahle fsti | 1999 | 2:43.41 | ||||||||
28 | Narvik-Tvaerlandet Lag 1 | 1999 | Narvik-Tvaerlandet SK | 2:48.37 | ||||||
Julie Berild Vikki | 1998 | 53.40 | 53.40 | |||||||
Emilie Elise Woll | 1996 | 43.35 | 1:36.75 | |||||||
Ellen Fagermo | 2000 | 38.32 | 2:15.07 | |||||||
Moa Fagermo | 1996 | 33.30 | 2:48.37 | |||||||
29 | Hudiksvall Damer [1913] | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | 2:50.35 | ||||||
Fanny Genberg | 2000 | 43.74 | 43.74 | |||||||
Alva Genberg | 2002 | 50.72 | 1:34.46 | |||||||
Tova Moberg | 1998 | 38.45 | 2:12.91 | |||||||
Annika Moberg | 1969 | 37.44 | 2:50.35 | |||||||
- | Austevoll Girls F | 1999 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Anna Torsvik | 1997 | 50.68 | 50.68 | |||||||
Therese Heimark | 1997 | 47.45 | 1:38.13 | |||||||
Gren 108, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Girls G Lag 1 | 2000 | Top Swimmingclub | 2:24.38 | ||||||
Margaret Markvardt | 2000 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Meribel Saar | 2000 | 41.37 | 1:19.24 | |||||||
Reeli Marta Siimar | 2000 | 34.15 | 1:53.39 | |||||||
Mai Riin Salumaa | 2000 | 30.99 | 2:24.38 | |||||||
2 | Sdertrn Damer | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 2:33.64 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 41.15 | 1:21.31 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 39.81 | 2:01.12 | |||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 32.52 | 2:33.64 | |||||||
3 | Briis Swimclub Girls G | 2000 | Briis Swimclub | 2:33.65 | ||||||
Ele Riin Luuk | 2000 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Carmen Sandra Kuusk | 2000 | 41.77 | 1:19.74 | |||||||
Teele Telgma | 2000 | 39.88 | 1:59.62 | |||||||
Laura Andla | 2001 | 34.03 | 2:33.65 | |||||||
4 | Tby Sim Damerlag [2000] | 2000 | Tby Sim | 2:34.55 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 40.26 | 40.26 | |||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 45.38 | 1:25.64 | |||||||
Amanda Strmdahl | 2000 | 35.55 | 2:01.19 | |||||||
Liv Falk | 2000 | 33.36 | 2:34.55 | |||||||
5 | Vsby SS Damer Lag 1 | 2000 | Vsby Simsllskap | 2:35.94 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Julia Bjrkn | 2001 | 44.28 | 1:24.44 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 37.57 | 2:02.01 | |||||||
Tova Andersson | 2001 | 33.93 | 2:35.94 | |||||||
6 | Jrflla S Damer Lag 1 | 2000 | Jrflla Simsllskap | 2:38.72 | ||||||
Erica Pilblad-Svahn | 2001 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Linne Larsson | 2000 | 47.56 | 1:28.71 | |||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 36.28 | 2:04.99 | |||||||
Elin Sdersten | 2000 | 33.73 | 2:38.72 | |||||||
7 | Lahden Girls G | 2000 | Lahden Uimaseura | 2:39.12 | ||||||
Senni Ovaskainen | 2001 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Henna Suhonen | 2000 | 44.46 | 1:29.21 | |||||||
Ella Saarikko | 2000 | 36.69 | 2:05.90 | |||||||
Roosa Penttinen | 2000 | 33.22 | 2:39.12 | |||||||
8 | Vsby SS Damer Lag 2 | 2000 | Vsby Simsllskap | 2:42.50 | ||||||
Li Isaksson | 2002 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 44.03 | 1:25.42 | |||||||
Ebba Andersson | 2001 | 43.01 | 2:08.43 | |||||||
Tara Ebrahimi | 2000 | 34.07 | 2:42.50 | |||||||
9 | Alta Lag 1 Flickor G | 2000 | Alta Svmmeklubb | 2:48.32 | ||||||
Andrine Svea | 2000 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Stine Lise Johansen | 2000 | 44.24 | 1:26.81 | |||||||
Emma Strand Haugen | 2000 | 42.51 | 2:09.32 | |||||||
Stine Sderholm | 2000 | 39.00 | 2:48.32 | |||||||
10 | Vsby SS Damer Lag 3 | 2001 | Vsby Simsllskap | 2:52.55 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Maja Sundheden | 2000 | 46.41 | 1:32.33 | |||||||
Moa Nygren | 2000 | 42.18 | 2:14.51 | |||||||
Louise Peacock | 2001 | 38.04 | 2:52.55 | |||||||
11 | Vsby SS Damer Lag 4 | 2001 | Vsby Simsllskap | 2:58.45 | ||||||
Anna Frisk-Garcia | 2002 | 47.88 | 47.88 | |||||||
Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | 44.82 | 1:32.70 | |||||||
Mathilda Brnau | 2000 | 46.51 | 2:19.21 | |||||||
Lo Lindeblad | 2000 | 39.24 | 2:58.45 | |||||||
12 | Audentes Girls G | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 2:59.56 | ||||||
Katariina Trp | 2001 | 43.91 | 43.91 | |||||||
Lissy Ann Tilk | 2003 | 51.50 | 1:35.41 | |||||||
Kaia Liis Tomak | 2002 | 48.06 | 2:23.47 | |||||||
Mariliis Palm | 2002 | 36.09 | 2:59.56 | |||||||
13 | Vsby SS Damer Lag 5 | 2001 | Vsby Simsllskap | 3:12.04 | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 52.09 | 52.09 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 48.84 | 1:40.93 | |||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 48.80 | 2:29.73 | |||||||
Emelie Persson | 2002 | 42.31 | 3:12.04 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 109 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 109, 4X100m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sdertlje Herr Lag 1 | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 4:12.02 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 32.11 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Christian Karlsson | 1993 | 33.10 | 1:10.36 | 2:16.94 | ||||||
Erik Emanuelsson | 1993 | 27.04 | 59.19 | 3:16.13 | ||||||
Theodor Hansson | 1994 | 26.36 | 55.89 | 4:12.02 | ||||||
2 | Polisen Lag 1 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:14.68 | ||||||
Michail Papantoniou | 1997 | 30.95 | 1:03.98 | 1:03.98 | ||||||
Anton Gomez | 1995 | 31.74 | 1:10.56 | 2:14.54 | ||||||
Rasmus Salomonsson | 1993 | 28.29 | 1:01.71 | 3:16.25 | ||||||
Daniel Lnnberg | 1996 | 27.29 | 58.43 | 4:14.68 | ||||||
3 | Vsby SS Herrar Lag 1 | 1995 | Vsby Simsllskap | 4:20.64 | ||||||
Samuel Trnqvist | 1997 | 31.49 | 1:06.08 | 1:06.08 | ||||||
Andreas Gustavsson | 1994 | 34.29 | 1:14.09 | 2:20.17 | ||||||
Max Bergh | 1996 | 29.34 | 1:05.01 | 3:25.18 | ||||||
Alexander Ozerov | 1996 | 26.44 | 55.46 | 4:20.64 | ||||||
4 | Polisen Lag 2 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:37.31 | ||||||
Marcus Svensson | 1997 | 34.91 | 1:12.57 | 1:12.57 | ||||||
Alexander Gabri | 1997 | 36.72 | 1:18.73 | 2:31.30 | ||||||
Farhad Mohammadasghari | 1996 | 28.99 | 1:03.88 | 3:35.18 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 29.32 | 1:02.13 | 4:37.31 | ||||||
5 | Polisen Lag 3 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:43.56 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 34.94 | 1:13.70 | 1:13.70 | ||||||
Anton Ekhult | 1991 | 37.90 | 1:22.18 | 2:35.88 | ||||||
Tim Andersson-Lind | 1989 | 29.09 | 1:05.16 | 3:41.04 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 29.67 | 1:02.52 | 4:43.56 | ||||||
6 | Vsby SS Herrar Lag 2 | 1997 | Vsby Simsllskap | 4:46.10 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 36.33 | 1:15.11 | 1:15.11 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 37.70 | 1:21.83 | 2:36.94 | ||||||
Gustav Frdeberg | 1997 | 30.10 | 1:08.01 | 3:44.95 | ||||||
Oscar Frisk-Garcia | 1996 | 28.85 | 1:01.15 | 4:46.10 | ||||||
7 | Stavanger Sc G1 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 4:50.13 | ||||||
Anders Wettergreen Gunder | 1994 | 37.08 | 1:16.84 | 1:16.84 | ||||||
Ole Martin Turøy | 1995 | 37.05 | 1:20.41 | 2:37.25 | ||||||
Olav Ravndal Skjølingsta | 1995 | 29.76 | 1:09.84 | 3:47.09 | ||||||
Sondre Møll | 1996 | 29.74 | 1:03.04 | 4:50.13 | ||||||
8 | Trondhjems SLK G1 | 1995 | Trondhjem SLK | 4:56.83 | ||||||
Henning Andersson | 1997 | 37.32 | 1:17.78 | 1:17.78 | ||||||
Manith Randula Attanapola | 1997 | 36.37 | 1:19.18 | 2:36.96 | ||||||
Jon Olav Btbukt | 1998 | 34.60 | 1:15.67 | 3:52.63 | ||||||
Erlend Sderlund | 1997 | 30.09 | 1:04.20 | 4:56.83 | ||||||
9 | Jrflla S Herrar 99 Lag | 1999 | Jrflla Simsllskap | 4:58.48 | ||||||
Sebastian Modin | 1997 | 38.57 | 1:20.10 | 1:20.10 | ||||||
Henrik Bolle | 1996 | 33.26 | 1:13.89 | 2:33.99 | ||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 34.27 | 1:15.91 | 3:49.90 | ||||||
Emil strand | 1998 | 31.84 | 1:08.58 | 4:58.48 | ||||||
10 | Vsby SS Herrar Lag 3 | 1997 | Vsby Simsllskap | 5:20.80 | ||||||
Carl Robertsson | 1997 | 36.63 | 1:18.52 | 1:18.52 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 42.79 | 1:29.27 | 2:47.79 | ||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 39.39 | 1:26.93 | 4:14.72 | ||||||
Daniel Swahn | 1995 | 31.02 | 1:06.08 | 5:20.80 | ||||||
11 | Trondhjem SLK G2 | 1998 | Trondhjem SLK | 5:22.16 | ||||||
Kristian Volden | 1998 | 37.42 | 1:18.70 | 1:18.70 | ||||||
Bjrn Erik Ystenes | 1995 | 40.29 | 1:27.76 | 2:46.46 | ||||||
Kristoffer Loeng | 2001 | 38.95 | 1:25.56 | 4:12.02 | ||||||
Joakim Gjerde | 1998 | 32.89 | 1:10.14 | 5:22.16 | ||||||
12 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 5:28.08 | ||||||
0 | 40.85 | 1:24.27 | 1:24.27 | |||||||
0 | 40.82 | 1:26.71 | 2:50.98 | |||||||
0 | 35.31 | 1:19.27 | 4:10.25 | |||||||
0 | 36.55 | 1:17.83 | 5:28.08 | |||||||
13 | Lahden Boys F | 1999 | Lahden Uimaseura | 5:30.73 | ||||||
Timi Pernanen | 2001 | 45.61 | 1:33.31 | 1:33.31 | ||||||
Vin Koponen | 2001 | 42.57 | 1:31.04 | 3:04.35 | ||||||
Alex Nieminen | 1999 | 34.96 | 1:16.42 | 4:20.77 | ||||||
Atte Somero | 1999 | 32.69 | 1:09.96 | 5:30.73 | ||||||
14 | Jrflla S Herrar 2 | 1999 | Jrflla Simsllskap | 5:34.88 | ||||||
David Karlsson | 1999 | 41.02 | 1:22.29 | 1:22.29 | ||||||
Samuel Bladin | 1999 | 40.57 | 1:27.85 | 2:50.14 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 37.93 | 1:25.37 | 4:15.51 | ||||||
Emil Bengtsson | 1999 | 37.44 | 1:19.37 | 5:34.88 | ||||||
- | Hudiksvall Herrar | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | DSQ | ||||||
Adam Rydstedt | 1996 | 35.37 | 1:14.24 | 1:14.24 | ||||||
Elias Waagaard | 1997 | 2:55.79 | ||||||||
- | Tby Sim 1 Herrar [1999) | 1999 | Tby Sim | DSQ | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 41.05 | 1:24.52 | 1:24.52 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 2:51.50 | ||||||||
Gren 109, 4X100m Medley Herrar, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Jrflla S Herrar Lag 1 | 2000 | Jrflla Simsllskap | 5:28.60 | ||||||
Linus Nykvist | 2001 | 41.38 | 1:26.99 | 1:26.99 | ||||||
Elias Frde | 2001 | 46.07 | 1:39.16 | 3:06.15 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 34.54 | 1:15.60 | 4:21.75 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 31.62 | 1:06.85 | 5:28.60 | ||||||
2 | Vsby SS Herrar Lag 1 | 2000 | Vsby Simsllskap | 6:00.26 | ||||||
Noah Rengart | 2002 | 44.34 | 1:31.40 | 1:31.40 | ||||||
Dag Unevik | 2001 | 46.59 | 1:41.41 | 3:12.81 | ||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 40.01 | 1:29.64 | 4:42.45 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 36.91 | 1:17.81 | 6:00.26 | ||||||
3 | Polisen Lag 1 Pojkar G | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 6:17.27 | ||||||
Daniel Lwenberg | 2003 | 43.61 | 1:29.54 | 1:29.54 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 42.99 | 1:30.04 | 2:59.58 | ||||||
Elias Wirdby-Myren | 2002 | 52.48 | 1:56.08 | 4:55.66 | ||||||
Alexander Dimitriou | 2000 | 37.45 | 1:21.61 | 6:17.27 | ||||||
- | Jrflla S Herrar [2000] | 2000 | Jrflla Simsllskap | DSQ | ||||||
David Issa | 2001 | 54.03 | 1:52.11 | 1:52.11 | ||||||
Sacha Vikegard | 2000 | 3:39.07 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 110 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 110, 50m Brstsim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Vendela Norrman | 1995 | Tyres Simsllskap | 35.11 | ||||||
2 | Lovisa Heldring | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.18 | ||||||
3 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.70 | ||||||
4 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.20 | ||||||
5 | Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | Stavanger Svmme Club | 39.72 | ||||||
6 | Nora Daldorff | 1994 | Kirkenes Svmmeklubb | 39.80 | ||||||
7 | Malin Haga | 1995 | Stavanger Svmme Club | 41.33 | ||||||
8 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.66 | ||||||
9 | Sara Huslid | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 41.94 | ||||||
10 | Hanna Karlsson | 1995 | Strngns Simsllskap | 42.70 | ||||||
11 | Selma Kosevic | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 43.93 | ||||||
12 | Ida Jansson | 1995 | IF land | 44.71 | ||||||
13 | Sara Sdersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.02 | ||||||
14 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.83 | ||||||
15 | Kristine Berg | 1995 | Hammerfest SLK | 53.19 | ||||||
Gren 110, 50m Brstsim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Milana Salih | 1997 | Vsby Simsllskap | 34.79 | ||||||
2 | Emma hman | 1997 | Wisby Simsllskap | 37.16 | ||||||
3 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jnkpings Simsllskap | 37.24 | ||||||
4 | Ida Tomine Glomsakeri | 1997 | Madla Svmmeklubb | 37.64 | ||||||
5 | Elin Taraldsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 37.98 | ||||||
6 | Sanna Husan Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 38.19 | ||||||
7 | Karin Iilane | 1996 | Top Swimmingclub | 38.24 | ||||||
8 | Vilma Lagebro | 1996 | Vsby Simsllskap | 38.70 | ||||||
9 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.11 | ||||||
10 | Maren ie | 1997 | Stavanger Svmme Club | 39.24 | ||||||
11 | Annabel Sagen | 1996 | Briis Swimclub | 39.51 | ||||||
12 | Erica Christensen | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 39.58 | ||||||
13 | Maja Stolpe | 1996 | Vsby Simsllskap | 39.61 | ||||||
14 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.62 | ||||||
15 | Sandra Swahn | 1997 | Vsby Simsllskap | 39.90 | ||||||
16 | Tove Sparrman | 1996 | Vsby Simsllskap | 40.10 | ||||||
17 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 40.31 | ||||||
18 | Josefin ster | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 40.71 | ||||||
19 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.96 | ||||||
20 | Viktoria Juel | 1996 | Trondhjem SLK | 41.06 | ||||||
21 | se Vigdisdatter Nytr | 1997 | Trondhjem SLK | 41.49 | ||||||
22 | Runa P Nesje | 1996 | Kirkenes Svmmeklubb | 41.56 | ||||||
23 | Mathilda Goike | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 41.57 | ||||||
24 | Anna Gustavsson | 1997 | Strngns Simsllskap | 42.14 | ||||||
25 | Amalie Wee Trlen | 1997 | Stavanger Svmme Club | 42.81 | ||||||
26 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.97 | ||||||
27 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.33 | ||||||
28 | Kristina Mora | 1997 | Trondhjem SLK | 43.69 | ||||||
29 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.35 | ||||||
30 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.25 | ||||||
31 | Karolina Hansson | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 49.85 | ||||||
32 | Jennifer Sllstrm | 1997 | Upsala Simsllskap | 50.87 | ||||||
33 | Stine Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 50.90 | ||||||
34 | Anna Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 51.53 | ||||||
35 | Therese Heimark | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 1:00.36 | ||||||
- | Rebekka Birkeland | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Gren 110, 50m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Wahlund | 1998 | Vsby Simsllskap | 37.37 | ||||||
2 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsllskap | 37.62 | ||||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.75 | ||||||
4 | Sophia Norn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.26 | ||||||
5 | Rebecca Hglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.63 | ||||||
6 | Laura Ojame | 1999 | Briis Swimclub | 39.82 | ||||||
7 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 40.13 | ||||||
8 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.36 | ||||||
9 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.12 | ||||||
10 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 41.23 | ||||||
11 | Hanna Heinloo | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 41.24 | ||||||
12 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 41.34 | ||||||
13 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svmme Club | 41.97 | ||||||
14 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 42.10 | ||||||
15 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 42.21 | ||||||
16 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 42.47 | ||||||
17 | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svmmeklubb | 42.51 | ||||||
18 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 43.13 | ||||||
19 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.22 | ||||||
20 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 43.26 | ||||||
21 | Ellinor Lantz | 1999 | Vsby Simsllskap | 43.40 | ||||||
22 | Henna Turunen | 1999 | Lahden Uimaseura | 43.70 | ||||||
23 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.09 | ||||||
24 | Fanny Kruthammar | 1999 | Tby Sim | 44.10 | ||||||
25 | Elin Jansmarker | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 44.31 | ||||||
26 | Sara Emmesj | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 44.38 | ||||||
27 | Sigrid Loid | 1999 | Tby Sim | 44.45 | ||||||
28 | Fanny Tyrstrup | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.52 | ||||||
29 | Olivia Hgstedt Petersn | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.56 | ||||||
30 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.91 | ||||||
31 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 45.29 | ||||||
32 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 45.50 | ||||||
33 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsllskap | 46.23 | ||||||
34 | Elena Bergfjord | 1998 | Stavanger Svmme Club | 46.77 | ||||||
35 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Vsby Simsllskap | 46.81 | ||||||
36 | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | 46.96 | ||||||
37 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 47.03 | ||||||
38 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 47.17 | ||||||
39 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 47.48 | ||||||
40 | Felicia Gustavsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 47.51 | ||||||
41 | sa Eriksson | 1998 | Vsby Simsllskap | 47.66 | ||||||
42 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svmme Club | 48.22 | ||||||
43 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 48.25 | ||||||
44 | Kristin Xin ie | 1999 | Stavanger Svmme Club | 49.17 | ||||||
45 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 49.86 | ||||||
46 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 50.35 | ||||||
47 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.08 | ||||||
48 | Nora Srgrd Lefdal | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 51.61 | ||||||
49 | Julie Berild Vikki | 1998 | Tverlandet IL | 52.09 | ||||||
50 | Emilie Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 52.30 | ||||||
51 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 52.94 | ||||||
52 | Silje Uglenes | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 1:10.12 | ||||||
- | Emily Lundgren | 1999 | Tby Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 110, 50m Brstsim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 38.77 | ||||||
2 | Carmen Sandra Kuusk | 2000 | Briis Swimclub | 41.87 | ||||||
3 | Amanda Carlbom | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 42.62 | ||||||
4 | Teele Telgma | 2000 | Briis Swimclub | 42.64 | ||||||
5 | Liv Falk | 2000 | Tby Sim | 43.01 | ||||||
6 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 43.31 | ||||||
7 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.82 | ||||||
8 | Henna Suhonen | 2000 | Lahden Uimaseura | 44.73 | ||||||
9 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 44.84 | ||||||
10 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 45.14 | ||||||
11 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 45.15 | ||||||
12 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 45.22 | ||||||
13 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 45.51 | ||||||
14 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 46.04 | ||||||
15 | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | Vsby Simsllskap | 46.12 | ||||||
16 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 46.41 | ||||||
17 | Sandra Maanurm | 2001 | Top Swimmingclub | 46.43 | ||||||
18 | Sarah Hrden | 2001 | Top Swimmingclub | 46.44 | ||||||
19 | Laura-Lotte Varvas | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 46.66 | ||||||
20 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 46.91 | ||||||
21 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 47.01 | ||||||
22 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.08 | ||||||
23 | Johanna Persson | 2001 | Tby Sim | 47.36 | ||||||
24 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.43 | ||||||
25 | Andrine Svea | 2000 | Alta Svmmeklubb | 47.66 | ||||||
26 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 47.95 | ||||||
27 | Emma Strand Haugen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 48.04 | ||||||
28 | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | 48.23 | ||||||
29 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 48.25 | ||||||
30 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 48.48 | ||||||
31 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 48.50 | ||||||
32 | Josefin Olsson | 2001 | Vsby Simsllskap | 48.72 | ||||||
33 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 49.23 | ||||||
34 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 49.25 | ||||||
35 | Felicia Adamsson | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 49.40 | ||||||
36 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 49.66 | ||||||
37 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 49.67 | ||||||
38 | Matilda Pfeiff | 2001 | Vsby Simsllskap | 50.15 | ||||||
39 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 50.16 | ||||||
40 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 50.18 | ||||||
41 | Maja Sundheden | 2000 | Vsby Simsllskap | 50.29 | ||||||
42 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 50.35 | ||||||
43 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsllskap | 50.44 | ||||||
44 | Sara Tillenius | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 50.65 | ||||||
45 | Kairiin Sumin | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 51.20 | ||||||
46 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 51.24 | ||||||
47 | Ellen Fagermo | 2000 | Narvik Svmmeklubb | 51.33 | ||||||
48 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 51.45 | ||||||
49 | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | 52.11 | ||||||
50 | Sophie Dellmark | 2001 | lvsj AIK Fritid | 53.11 | ||||||
51 | Katariina Trp | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 53.50 | ||||||
52 | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | 54.77 | ||||||
53 | Evelina Christensen | 2001 | lvsj AIK Fritid | 54.95 | ||||||
54 | Emma Walther | 2000 | lvsj AIK Fritid | 56.63 | ||||||
55 | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | 56.78 | ||||||
- | Hilma Ramdn | 2000 | Sdertlje Simsllskap | DNS | ||||||
- | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 110, 50m Brstsim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Melissa Priidel | 2002 | Briis Swimclub | 46.08 | ||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 46.48 | ||||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Vsby Simsllskap | 47.87 | ||||||
4 | Emma Roloff | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 48.98 | ||||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | lvsj AIK Fritid | 49.39 | ||||||
6 | Kaia Liis Tomak | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 50.90 | ||||||
7 | Mariliis Palm | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 51.02 | ||||||
8 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.06 | ||||||
9 | Lissy Ann Tilk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 51.27 | ||||||
10 | Emelie Persson | 2002 | Vsby Simsllskap | 52.18 | ||||||
11 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 53.02 | ||||||
12 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 53.23 | ||||||
13 | Oliwia Kantecki | 2003 | Vsby Simsllskap | 53.28 | ||||||
14 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsllskap | 53.34 | ||||||
15 | Tuva Bjrkn | 2003 | Vsby Simsllskap | 53.70 | ||||||
16 | Karolina Johanna Freiberg | 2002 | Top Swimmingclub | 53.87 | ||||||
17 | Karmel Rebane | 2002 | Top Swimmingclub | 54.35 | ||||||
18 | Mena Nelly Nurk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 55.11 | ||||||
19 | Laura Lillepuu | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 55.72 | ||||||
19 | Roya Tittelbach | 2003 | Vsby Simsllskap | 55.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 111 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 111, 50m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.11 | ||||||
2 | Ole Martin Turøy | 1995 | Stavanger Svmme Club | 33.87 | ||||||
3 | Olav Ravndal Skjølingsta | 1995 | Stavanger Svmme Club | 34.08 | ||||||
4 | Andreas Gustavsson | 1994 | Vsby Simsllskap | 34.10 | ||||||
5 | Dimitri Rabey | 1994 | Alta Svmmeklubb | 34.37 | ||||||
6 | Calle Westberg | 1995 | Tby Sim | 34.72 | ||||||
7 | Anton Ekhult | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.02 | ||||||
8 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.70 | ||||||
9 | Jacob Schnning | 1995 | Upsala Simsllskap | 37.04 | ||||||
10 | ystein Kleven | 1981 | Narvik Svmmeklubb | 37.12 | ||||||
11 | Andreas Wrang | 1994 | Kanaans Simsllskap | 37.90 | ||||||
12 | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.22 | ||||||
13 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 39.18 | ||||||
14 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 40.03 | ||||||
15 | Anders Wettergreen Gunder | 1994 | Stavanger Svmme Club | 40.07 | ||||||
16 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 42.52 | ||||||
- | David Westin | 1995 | Sala Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 111, 50m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ozerov | 1996 | Vsby Simsllskap | 32.32 | ||||||
2 | Egert Palkmets | 1996 | Top Swimmingclub | 32.79 | ||||||
3 | Henrik Bolle | 1996 | Jrflla Simsllskap | 33.44 | ||||||
4 | Gerhard Spitsak | 1997 | Briis Swimclub | 33.98 | ||||||
5 | Jri Ilmjrv | 1997 | Top Swimmingclub | 35.38 | ||||||
6 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.68 | ||||||
7 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 36.24 | ||||||
8 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.45 | ||||||
9 | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | 36.71 | ||||||
10 | Magnus Orrhammar | 1996 | Strngns Simsllskap | 36.97 | ||||||
11 | Farhad Mohammadasghari | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.51 | ||||||
12 | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 38.40 | ||||||
13 | Cristian de Andrade | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 38.63 | ||||||
14 | Roger ncu | 1997 | Upsala Simsllskap | 39.26 | ||||||
15 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.29 | ||||||
16 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svmme Club | 40.19 | ||||||
17 | Gustav Frdeberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 41.10 | ||||||
18 | Sebastian Modin | 1997 | Jrflla Simsllskap | 41.74 | ||||||
19 | Martin Kristoffer Hanssen | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 42.50 | ||||||
20 | Elias Waagaard | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 44.19 | ||||||
Gren 111, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Gerhard Uriko | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 35.31 | ||||||
2 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 37.30 | ||||||
3 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.36 | ||||||
4 | Alex Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 38.32 | ||||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.67 | ||||||
6 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Jrflla Simsllskap | 38.83 | ||||||
7 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 39.40 | ||||||
8 | Isak Alin | 1999 | Tby Sim | 39.41 | ||||||
9 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 39.78 | ||||||
10 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.25 | ||||||
11 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svmme Club | 40.39 | ||||||
12 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.62 | ||||||
13 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 40.97 | ||||||
14 | Samuel Bladin | 1999 | Jrflla Simsllskap | 41.01 | ||||||
15 | Victor Westin | 1998 | Sala Simsllskap | 41.43 | ||||||
16 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 41.66 | ||||||
17 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.75 | ||||||
18 | Kert Roosileht | 1998 | Briis Swimclub | 41.91 | ||||||
19 | Sebastian Tellgren | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 42.15 | ||||||
20 | Emil strand | 1998 | Jrflla Simsllskap | 42.21 | ||||||
21 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 42.48 | ||||||
22 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 42.60 | ||||||
23 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 42.77 | ||||||
24 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 42.85 | ||||||
25 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 42.87 | ||||||
26 | Oscar Orosco Albornos | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.67 | ||||||
27 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.70 | ||||||
28 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.74 | ||||||
29 | Gustav Barn | 1999 | Tby Sim | 43.87 | ||||||
30 | Oscar Raappana | 1998 | Karasjok Svmmeklubb | 44.01 | ||||||
31 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 44.06 | ||||||
32 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 44.22 | ||||||
33 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.24 | ||||||
34 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 44.47 | ||||||
35 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 44.97 | ||||||
36 | Atte Somero | 1999 | Lahden Uimaseura | 45.47 | ||||||
37 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 45.59 | ||||||
38 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 46.11 | ||||||
39 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 47.66 | ||||||
40 | Nikolai Bjnesy | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 48.08 | ||||||
41 | Anton Ringnr | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | 48.82 | ||||||
42 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 50.04 | ||||||
43 | Nicholas Kivircik | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 50.35 | ||||||
44 | Kristian Alster Mathisen | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 52.06 | ||||||
- | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | DSQ | ||||||
- | Martin Veivg | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Gren 111, 50m Brstsim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Jrflla Simsllskap | 40.02 | ||||||
2 | Janter Suun | 2000 | Top Swimmingclub | 42.12 | ||||||
3 | Vin Koponen | 2001 | Lahden Uimaseura | 42.48 | ||||||
4 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.75 | ||||||
5 | Robin Hanson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 43.71 | ||||||
6 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 43.74 | ||||||
7 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsllskap | 44.94 | ||||||
8 | Aleks Kibin | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 45.30 | ||||||
9 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 46.37 | ||||||
10 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 46.50 | ||||||
11 | Bjrn Seeliger | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 46.51 | ||||||
12 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 47.13 | ||||||
13 | Oscar Andersson | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 47.24 | ||||||
14 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 48.08 | ||||||
15 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 48.26 | ||||||
16 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 48.49 | ||||||
17 | Halvard Bygdnes | 2000 | Harstad Svmmeklubb | 48.58 | ||||||
18 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 49.45 | ||||||
19 | Martin Blom | 2000 | lvsj AIK Fritid | 49.52 | ||||||
20 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Uimaseura | 49.73 | ||||||
21 | David Stlmarck | 2001 | lvsj AIK Fritid | 50.16 | ||||||
22 | Henry Tossavainen | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 50.32 | ||||||
23 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 50.62 | ||||||
24 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 51.17 | ||||||
25 | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | 51.34 | ||||||
26 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 51.46 | ||||||
27 | Robert Hellberg | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 51.90 | ||||||
28 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 53.67 | ||||||
29 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 53.76 | ||||||
30 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 54.35 | ||||||
31 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 54.71 | ||||||
31 | Mark Kk | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 54.71 | ||||||
33 | David Issa | 2001 | Jrflla Simsllskap | 54.91 | ||||||
34 | Guillermo Illanes | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 56.76 | ||||||
35 | Ingar Srgrd Lefdal | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 1:19.10 | ||||||
- | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Victor Simic | 2000 | Tby Sim | DSQ | ||||||
Gren 111, 50m Brstsim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Gregory Kask | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 48.49 | ||||||
2 | Andreas Simson | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 51.32 | ||||||
3 | Andre Otti | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 51.89 | ||||||
3 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 51.89 | ||||||
5 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 52.06 | ||||||
6 | Daniel Lwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.14 | ||||||
7 | Edvin Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.40 | ||||||
8 | Erik Anmann | 2002 | Top Swimmingclub | 53.74 | ||||||
9 | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | 53.83 | ||||||
10 | Jasu Ovaskainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 54.04 | ||||||
11 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 54.48 | ||||||
12 | Marcus Packwood | 2002 | Vsby Simsllskap | 54.65 | ||||||
13 | Hektor Talviste | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 56.38 | ||||||
14 | Victor Trgrdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 58.03 | ||||||
- | Arian Parsa | 2002 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Erik Talts | 2002 | Top Swimmingclub | DSQ | ||||||
- | Robert Johanson | 2002 | Top Swimmingclub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 112 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 112, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Rosenquist | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.73 | 1:13.62 | |||||
2 | Mathilda Dahlin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 36.69 | 1:17.34 | |||||
3 | Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | Stavanger Svmme Club | 39.23 | 1:20.74 | |||||
4 | Selma Kosevic | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 39.30 | 1:21.98 | |||||
5 | Micaela Jrnstrm | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 41.10 | 1:23.83 | |||||
6 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.49 | 1:24.77 | |||||
7 | Hanna Karlsson | 1995 | Strngns Simsllskap | 40.80 | 1:25.50 | |||||
8 | Vilde Pedersen | 1995 | Alta Svmmeklubb | 43.00 | 1:29.40 | |||||
9 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsllskap | 43.21 | 1:29.70 | |||||
10 | Sara Sdersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.77 | 1:37.22 | |||||
11 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.48 | 1:43.18 | |||||
12 | Kristine Berg | 1995 | Hammerfest SLK | 53.26 | 1:51.24 | |||||
Gren 112, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | se Vigdisdatter Nytr | 1997 | Trondhjem SLK | 33.93 | 1:09.69 | |||||
2 | Ida Tomine Glomsakeri | 1997 | Madla Svmmeklubb | 37.27 | 1:16.59 | |||||
3 | Madeleine Svensson | 1997 | Strngns Simsllskap | 36.95 | 1:17.08 | |||||
4 | Viktoria Juel | 1996 | Trondhjem SLK | 37.33 | 1:17.13 | |||||
5 | Emilie Elise Woll | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 38.28 | 1:17.65 | |||||
6 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jnkpings Simsllskap | 36.46 | 1:17.84 | |||||
7 | Viktoria Engsoo | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 36.82 | 1:18.68 | |||||
8 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.73 | 1:19.01 | |||||
9 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 38.44 | 1:19.12 | |||||
10 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.36 | 1:19.14 | |||||
11 | Moa Fagermo | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 38.66 | 1:20.00 | |||||
12 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 38.61 | 1:21.15 | |||||
13 | Linn Olanders | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 38.97 | 1:21.26 | |||||
14 | Emma hman | 1997 | Wisby Simsllskap | 40.03 | 1:21.37 | |||||
15 | Kristina Mora | 1997 | Trondhjem SLK | 41.29 | 1:23.34 | |||||
16 | Vendela Hallonsten | 1997 | Vsby Simsllskap | 40.24 | 1:24.32 | |||||
17 | Amalie Wee Trlen | 1997 | Stavanger Svmme Club | 41.60 | 1:25.98 | |||||
18 | Runa P Nesje | 1996 | Kirkenes Svmmeklubb | 42.64 | 1:26.74 | |||||
19 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.26 | 1:28.30 | |||||
20 | Gunnhild Eriksen | 1996 | Hammerfest SLK | 45.17 | 1:31.98 | |||||
21 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.61 | 1:32.59 | |||||
22 | Nicole Eker | 1996 | IF land | 50.31 | 1:43.64 | |||||
23 | Therese Heimark | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 56.01 | 2:03.86 | |||||
- | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Vsby Simsllskap | DNS | ||||||
- | Stine Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | DNS | ||||||
Gren 112, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Engsoo | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 34.63 | 1:12.61 | |||||
2 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 36.24 | 1:15.00 | |||||
3 | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.91 | 1:15.40 | |||||
4 | Mari Miilpalu | 1999 | Wiru Swim | 36.76 | 1:16.99 | |||||
5 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.77 | 1:17.43 | |||||
6 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 38.70 | 1:18.12 | |||||
7 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svmme Club | 37.89 | 1:18.96 | |||||
8 | Emma Wahlund | 1998 | Vsby Simsllskap | 38.61 | 1:19.05 | |||||
9 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 38.00 | 1:19.36 | |||||
10 | Cecilie Solberg Jrgensen | 1998 | Vestbyen IL | 39.06 | 1:19.67 | |||||
11 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 39.06 | 1:19.70 | |||||
12 | Oda Bygdnes | 1998 | Harstad Svmmeklubb | 38.75 | 1:21.14 | |||||
13 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.55 | 1:21.80 | |||||
14 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.47 | 1:22.01 | |||||
15 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 40.36 | 1:22.11 | |||||
16 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.35 | 1:22.24 | |||||
17 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 39.38 | 1:22.89 | |||||
18 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 39.53 | 1:23.07 | |||||
19 | Laura Ojame | 1999 | Briis Swimclub | 40.47 | 1:23.22 | |||||
20 | Sofia Bjrnfot | 1998 | Vsby Simsllskap | 40.34 | 1:23.30 | |||||
21 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 40.05 | 1:23.33 | |||||
22 | Sara Emmesj | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 40.17 | 1:24.31 | |||||
23 | Sigrid Loid | 1999 | Tby Sim | 40.79 | 1:24.32 | |||||
24 | Sofia Lennerthson | 1999 | Tby Sim | 42.46 | 1:25.03 | |||||
25 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 42.04 | 1:25.24 | |||||
26 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svmme Club | 41.00 | 1:25.28 | |||||
27 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 41.93 | 1:25.73 | |||||
28 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.17 | 1:26.09 | |||||
29 | Malin Bernmark | 1998 | Vsby Simsllskap | 42.70 | 1:26.27 | |||||
30 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.55 | 1:26.94 | |||||
31 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 42.32 | 1:27.63 | |||||
32 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 43.07 | 1:28.01 | |||||
33 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 41.51 | 1:28.16 | |||||
34 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 43.72 | 1:28.22 | |||||
35 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 42.99 | 1:29.02 | |||||
36 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsllskap | 43.00 | 1:29.33 | |||||
37 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Vsby Simsllskap | 43.70 | 1:29.57 | |||||
38 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 42.76 | 1:29.95 | |||||
39 | Sara Kuhner | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.43 | 1:32.70 | |||||
40 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.38 | 1:35.43 | |||||
41 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.72 | 1:35.58 | |||||
42 | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svmmeklubb | 47.60 | 1:36.93 | |||||
43 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 46.71 | 1:37.59 | |||||
44 | Nora Srgrd Lefdal | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 46.36 | 1:38.60 | |||||
45 | Felicia Gustavsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 48.39 | 1:39.55 | |||||
46 | Mikaela Bergh | 1999 | Tby Sim | 49.08 | 1:43.14 | |||||
Gren 112, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.74 | 1:13.89 | |||||
2 | Amanda Strmdahl | 2000 | Tby Sim | 39.07 | 1:19.42 | |||||
3 | Amanda Carlbom | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 38.57 | 1:19.79 | |||||
4 | Ele Riin Luuk | 2000 | Briis Swimclub | 39.48 | 1:21.20 | |||||
5 | Ellen Fagermo | 2000 | Narvik Svmmeklubb | 39.46 | 1:21.32 | |||||
6 | Emely Lamb | 2000 | smo Simsllskap | 41.09 | 1:21.59 | |||||
7 | Margaret Markvardt | 2000 | Top Swimmingclub | 39.39 | 1:21.74 | |||||
8 | Meribel Saar | 2000 | Top Swimmingclub | 39.34 | 1:22.16 | |||||
9 | Cornelia Eklund | 2000 | Jrflla Simsllskap | 40.21 | 1:22.79 | |||||
10 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 40.64 | 1:23.32 | |||||
11 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 41.62 | 1:24.19 | |||||
12 | Roosa Penttinen | 2000 | Lahden Uimaseura | 42.45 | 1:24.27 | |||||
13 | Wilma Roloff | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 41.47 | 1:25.27 | |||||
14 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 41.78 | 1:25.71 | |||||
15 | Sara Tillenius | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 43.21 | 1:27.12 | |||||
16 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 43.54 | 1:27.50 | |||||
17 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 43.00 | 1:28.00 | |||||
18 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 42.08 | 1:28.11 | |||||
19 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 42.58 | 1:28.61 | |||||
20 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 43.36 | 1:28.83 | |||||
21 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 42.62 | 1:29.49 | |||||
22 | Emilia H Bjelancic | 2001 | Stavanger Svmme Club | 43.65 | 1:29.55 | |||||
23 | Johanna Persson | 2001 | Tby Sim | 45.21 | 1:29.89 | |||||
24 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 44.46 | 1:30.41 | |||||
25 | Laura Andla | 2001 | Briis Swimclub | 44.85 | 1:30.65 | |||||
26 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 44.05 | 1:30.89 | |||||
27 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 44.02 | 1:31.06 | |||||
28 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 44.16 | 1:31.50 | |||||
29 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 43.87 | 1:31.51 | |||||
30 | Tara Ebrahimi | 2000 | Vsby Simsllskap | 45.03 | 1:31.78 | |||||
31 | Andrine Svea | 2000 | Alta Svmmeklubb | 46.13 | 1:32.13 | |||||
32 | Astrid Albertsson | 2000 | Vsby Simsllskap | 45.92 | 1:33.04 | |||||
33 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 46.77 | 1:33.71 | |||||
34 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 47.14 | 1:34.41 | |||||
35 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 45.44 | 1:35.04 | |||||
36 | Lo Lindeblad | 2000 | Vsby Simsllskap | 46.98 | 1:36.25 | |||||
37 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 49.92 | 1:36.71 | |||||
38 | Siri Sjblom | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.95 | 1:36.96 | |||||
39 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 46.93 | 1:37.75 | |||||
40 | Linnea Lindgren | 2001 | Vsby Simsllskap | 48.30 | 1:38.03 | |||||
41 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 48.01 | 1:38.32 | |||||
42 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.64 | 1:38.46 | |||||
43 | Senni Ovaskainen | 2001 | Lahden Uimaseura | 46.84 | 1:38.48 | |||||
44 | Sophie Dellmark | 2001 | lvsj AIK Fritid | 49.98 | 1:39.52 | |||||
45 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.48 | 1:39.56 | |||||
46 | Louise Peacock | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.78 | 1:39.96 | |||||
47 | Matilda Pfeiff | 2001 | Vsby Simsllskap | 49.34 | 1:39.97 | |||||
48 | Emma Strand Haugen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 47.84 | 1:40.85 | |||||
49 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsllskap | 50.34 | 1:41.02 | |||||
50 | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | Vsby Simsllskap | 51.44 | 1:45.02 | |||||
51 | Emma Walther | 2000 | lvsj AIK Fritid | 51.22 | 1:45.39 | |||||
52 | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | 51.49 | 1:47.48 | |||||
53 | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | 52.08 | 1:47.66 | |||||
54 | Josefin Olsson | 2001 | Vsby Simsllskap | 52.18 | 1:48.16 | |||||
55 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 52.18 | 1:49.57 | |||||
56 | Evelina Christensen | 2001 | lvsj AIK Fritid | 58.73 | 2:04.29 | |||||
57 | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | 1:01.82 | 2:05.10 | |||||
- | Viktoria Sande | 2001 | Sdertrns Simsllskap | DNS | ||||||
- | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 112, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 42.21 | 1:27.88 | |||||
2 | Melissa Priidel | 2002 | Briis Swimclub | 45.47 | 1:32.42 | |||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 1:33.18 | 1:33.18 | |||||
4 | Arlene Baikov | 2003 | Top Swimmingclub | 47.86 | 1:40.12 | |||||
5 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 49.21 | 1:40.70 | |||||
6 | Jennifer Nyblom | 2003 | Vsby Simsllskap | 50.86 | 1:45.25 | |||||
7 | Oliwia Kantecki | 2003 | Vsby Simsllskap | 52.61 | 1:49.50 | |||||
8 | Roya Tittelbach | 2003 | Vsby Simsllskap | 54.81 | 1:52.79 | |||||
9 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 54.85 | 1:53.66 | |||||
10 | Tuva Bjrkn | 2003 | Vsby Simsllskap | 57.06 | 1:59.27 | |||||
- | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Walsh | 2002 | lvsj AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 113 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 30.31 | 1:02.74 | |||||
2 | Dimitri Rabey | 1994 | Alta Svmmeklubb | 34.25 | 1:09.70 | |||||
3 | David Westin | 1995 | Sala Simsllskap | 33.71 | 1:10.71 | |||||
4 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.53 | 1:11.60 | |||||
5 | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 36.20 | 1:13.68 | |||||
6 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 35.90 | 1:14.38 | |||||
7 | Anders Wettergreen Gunder | 1994 | Stavanger Svmme Club | 37.22 | 1:17.01 | |||||
8 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 39.17 | 1:19.77 | |||||
9 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 42.19 | 1:27.53 | |||||
- | Tommy Aspvik | 1990 | Sdertrns Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Trnqvist | 1997 | Vsby Simsllskap | 32.13 | 1:06.18 | |||||
2 | Frank Johan Ojarand | 1996 | Briis Swimclub | 31.47 | 1:06.35 | |||||
3 | Alexander Lind | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 33.71 | 1:08.43 | |||||
4 | Erik Reinholdz | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 34.52 | 1:09.62 | |||||
5 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Vsby Simsllskap | 33.20 | 1:09.88 | |||||
6 | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | 35.12 | 1:11.26 | |||||
7 | Max Bergh | 1996 | Vsby Simsllskap | 33.53 | 1:11.41 | |||||
8 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.28 | 1:12.70 | |||||
9 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsllskap | 34.98 | 1:12.97 | |||||
10 | Daniel Lnnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.62 | 1:13.25 | |||||
11 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 37.35 | 1:16.74 | |||||
12 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 37.18 | 1:17.15 | |||||
13 | Tor Einar Sandvik | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 37.76 | 1:17.88 | |||||
14 | Viktor Jndel | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 37.99 | 1:18.04 | |||||
15 | Sebastian Modin | 1997 | Jrflla Simsllskap | 37.23 | 1:18.63 | |||||
16 | Carl Robertsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 37.64 | 1:19.63 | |||||
17 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.97 | 1:21.13 | |||||
18 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.11 | 1:22.23 | |||||
19 | Roger ncu | 1997 | Upsala Simsllskap | 41.65 | 1:25.19 | |||||
20 | Tord Svendsen | 1996 | Hammerfest SLK | 41.85 | 1:26.98 | |||||
21 | Elias Waagaard | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 42.16 | 1:29.11 | |||||
22 | Gustav Raittila | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 43.30 | 1:29.39 | |||||
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Artur Meier | 1998 | Briis Swimclub | 33.57 | 1:09.69 | |||||
2 | Miko Lilleorg | 1998 | Top Swimmingclub | 34.30 | 1:12.09 | |||||
3 | Artur Akulenko | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 35.70 | 1:13.36 | |||||
4 | Fredric Wernqvist | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 34.98 | 1:13.56 | |||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.95 | 1:14.13 | |||||
6 | Alex Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 37.04 | 1:15.78 | |||||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.91 | 1:16.89 | |||||
8 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 37.88 | 1:17.41 | |||||
9 | Emil strand | 1998 | Jrflla Simsllskap | 38.98 | 1:18.12 | |||||
10 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 38.65 | 1:18.16 | |||||
11 | Isak Alin | 1999 | Tby Sim | 38.24 | 1:18.48 | |||||
12 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 37.87 | 1:18.76 | |||||
13 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 38.05 | 1:19.43 | |||||
14 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 38.11 | 1:19.65 | |||||
15 | Sebastian Tellgren | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 38.89 | 1:19.91 | |||||
16 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.59 | 1:19.94 | |||||
17 | Oscar Raappana | 1998 | Karasjok Svmmeklubb | 38.85 | 1:19.97 | |||||
18 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 40.66 | 1:20.76 | |||||
19 | Anton Sandberg | 1999 | Tby Sim | 39.70 | 1:20.96 | |||||
20 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Jrflla Simsllskap | 38.80 | 1:21.25 | |||||
21 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 39.81 | 1:21.58 | |||||
22 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.76 | 1:21.73 | |||||
23 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 40.17 | 1:21.75 | |||||
24 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 41.06 | 1:22.30 | |||||
25 | Tobias Fernandez | 1999 | Tby Sim | 40.52 | 1:22.52 | |||||
26 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 39.92 | 1:22.80 | |||||
27 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.24 | 1:22.94 | |||||
28 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.48 | 1:23.50 | |||||
29 | David Karlsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 40.94 | 1:24.07 | |||||
30 | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | 40.59 | 1:24.22 | |||||
31 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 41.91 | 1:24.71 | |||||
32 | Atte Somero | 1999 | Lahden Uimaseura | 41.33 | 1:25.16 | |||||
33 | Erik Olsson Sande | 1999 | Tby Sim | 42.61 | 1:27.74 | |||||
34 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 42.79 | 1:29.17 | |||||
35 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 44.22 | 1:29.74 | |||||
36 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 43.88 | 1:30.01 | |||||
37 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 46.61 | 1:30.69 | |||||
38 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 44.50 | 1:31.08 | |||||
39 | Samuel Bladin | 1999 | Jrflla Simsllskap | 43.85 | 1:32.02 | |||||
40 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svmme Club | 46.60 | 1:33.25 | |||||
41 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 46.47 | 1:33.42 | |||||
42 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 47.32 | 1:33.55 | |||||
43 | David Manea | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 44.52 | 1:33.97 | |||||
- | Victor Westin | 1998 | Sala Simsllskap | DNS | ||||||
- | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Martin Veivg | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bjrn Seeliger | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 36.86 | 1:16.81 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Tby Sim | 38.83 | 1:19.21 | |||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Jrflla Simsllskap | 38.52 | 1:19.51 | |||||
4 | Robin Hanson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 40.61 | 1:21.92 | |||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 40.25 | 1:22.92 | |||||
6 | Oscar Grankvist | 2000 | Vsby Simsllskap | 42.20 | 1:24.95 | |||||
7 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 42.12 | 1:25.11 | |||||
8 | Vin Koponen | 2001 | Lahden Uimaseura | 41.16 | 1:25.16 | |||||
9 | Sander Kesksaar | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 40.57 | 1:25.18 | |||||
10 | Karl Kuusik | 2000 | Wiru Swim | 40.39 | 1:26.80 | |||||
11 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 41.00 | 1:27.53 | |||||
12 | Halvard Bygdnes | 2000 | Harstad Svmmeklubb | 42.82 | 1:28.31 | |||||
13 | Guillermo Illanes | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 43.60 | 1:29.68 | |||||
14 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 43.64 | 1:29.77 | |||||
15 | Jri Kozlik | 2001 | Top Swimmingclub | 45.88 | 1:30.00 | |||||
16 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 41.61 | 1:30.05 | |||||
17 | Jan Jordan Voll | 2001 | Top Swimmingclub | 44.69 | 1:30.55 | |||||
18 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 43.60 | 1:30.73 | |||||
19 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 44.23 | 1:31.12 | |||||
20 | Oscar Andersson | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 44.13 | 1:32.13 | |||||
21 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.27 | 1:33.21 | |||||
22 | Martin Blom | 2000 | lvsj AIK Fritid | 45.68 | 1:34.08 | |||||
23 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 46.51 | 1:34.67 | |||||
24 | Timi Pernanen | 2001 | Lahden Uimaseura | 47.27 | 1:34.77 | |||||
25 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.95 | 1:35.51 | |||||
26 | Anders Arge | 2001 | Top Swimmingclub | 46.89 | 1:36.09 | |||||
27 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 47.52 | 1:36.46 | |||||
28 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 47.05 | 1:37.20 | |||||
29 | Mark Sovtsa | 2001 | Top Swimmingclub | 48.47 | 1:37.42 | |||||
30 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 46.06 | 1:37.95 | |||||
31 | Kaur Karp | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 47.77 | 1:39.63 | |||||
32 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 50.32 | 1:40.19 | |||||
33 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 51.35 | 1:43.71 | |||||
34 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 52.38 | 1:45.71 | |||||
35 | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | 50.88 | 1:45.87 | |||||
36 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 52.05 | 1:46.95 | |||||
37 | Angus Gauffin | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.18 | 1:47.72 | |||||
38 | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | 53.29 | 1:49.97 | |||||
39 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 53.72 | 1:50.00 | |||||
40 | David Issa | 2001 | Jrflla Simsllskap | 53.48 | 1:50.11 | |||||
41 | Ingar Srgrd Lefdal | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 1:11.02 | 2:20.86 | |||||
- | Henry Tossavainen | 2001 | Sdertlje Simsllskap | DNS | ||||||
- | David Stlmarck | 2001 | lvsj AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Robert Hellberg | 2001 | Sdertlje Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matteus Miilpalu | 2002 | Wiru Swim | 40.52 | 1:25.14 | |||||
2 | Daniel Lwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.29 | 1:31.07 | |||||
3 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 44.43 | 1:32.08 | |||||
4 | Jan Markus Kaabel | 2002 | Top Swimmingclub | 45.49 | 1:33.27 | |||||
5 | Marcus Packwood | 2002 | Vsby Simsllskap | 46.28 | 1:33.64 | |||||
6 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.05 | 1:37.87 | |||||
7 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 47.93 | 1:37.88 | |||||
8 | Arian Parsa | 2002 | Vsby Simsllskap | 48.83 | 1:38.54 | |||||
9 | Edvin Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.08 | 1:45.17 | |||||
10 | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | 52.51 | 1:45.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 114 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:50 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 114, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.11 | 1:17.02 | 2:00.66 | 2:38.88 | |||
2 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.82 | 1:17.45 | 2:06.78 | 2:42.90 | |||
3 | Lovisa Heldring | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.33 | 1:19.42 | 2:04.73 | 2:44.16 | |||
4 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.34 | 1:19.54 | 2:07.24 | 2:46.85 | |||
5 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.63 | 1:22.89 | 2:08.03 | 2:46.90 | |||
6 | Sara Huslid | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 35.77 | 1:20.96 | 2:11.94 | 2:52.67 | |||
7 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsllskap | 36.13 | 1:28.52 | 2:22.05 | 3:03.69 | |||
8 | Vilde Pedersen | 1995 | Alta Svmmeklubb | 43.33 | 1:34.27 | 2:33.18 | 3:18.00 | |||
- | Sara Sdersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 114, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jnkpings Simsllskap | 32.35 | 1:14.34 | 1:59.46 | 2:34.45 | |||
2 | Isabell Kjellberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 32.76 | 1:13.94 | 2:01.76 | 2:35.49 | |||
3 | Josefin Lantz | 1996 | Vsby Simsllskap | 33.29 | 1:18.27 | 2:01.71 | 2:37.17 | |||
4 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.32 | 1:16.80 | 2:03.64 | 2:39.83 | |||
5 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 33.44 | 1:15.91 | 2:03.11 | 2:40.55 | |||
6 | Ida Tomine Glomsakeri | 1997 | Madla Svmmeklubb | 39.30 | 1:19.70 | 2:06.18 | 2:42.43 | |||
7 | Lisa Wiklund | 1996 | Vsby Simsllskap | 33.03 | 1:15.52 | 2:05.06 | 2:44.20 | |||
8 | Emma hman | 1997 | Wisby Simsllskap | 34.99 | 1:21.60 | 2:07.29 | 2:44.49 | |||
9 | Maren ie | 1997 | Stavanger Svmme Club | 34.48 | 1:17.64 | 2:06.30 | 2:44.63 | |||
10 | Paula Brit Siimar | 1997 | Top Swimmingclub | 33.24 | 1:16.20 | 20:15.31 | 2:44.65 | |||
11 | Elin Taraldsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 37.40 | 1:22.30 | 2:08.04 | 2:46.54 | |||
12 | Josefine Norlin | 1996 | Vsby Simsllskap | 34.92 | 1:20.90 | 2:09.84 | 2:47.29 | |||
13 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.14 | 1:20.48 | 2:09.74 | 2:47.60 | |||
14 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 36.79 | 1:22.45 | 2:09.37 | 2:47.99 | |||
15 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.13 | 1:21.22 | 2:12.18 | 2:49.52 | |||
16 | Rebecka Bergstrm | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.97 | 1:22.23 | 2:12.35 | 2:49.85 | |||
17 | Sandra Swahn | 1997 | Vsby Simsllskap | 36.63 | 1:24.41 | 2:11.66 | 2:52.38 | |||
18 | Amalie Wee Trlen | 1997 | Stavanger Svmme Club | 34.87 | 1:21.33 | 2:12.75 | 2:52.87 | |||
19 | Maja Stolpe | 1996 | Vsby Simsllskap | 37.73 | 1:24.79 | 2:12.95 | 2:54.15 | |||
20 | Julia Widmark | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 34.75 | 1:25.36 | 2:18.55 | 2:57.23 | |||
21 | Josefin ster | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 37.96 | 1:25.85 | 2:19.13 | 3:00.04 | |||
22 | Vendela Hallonsten | 1997 | Vsby Simsllskap | 38.48 | 1:26.94 | 2:22.27 | 3:01.72 | |||
23 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.28 | 1:31.53 | 2:22.97 | 3:03.02 | |||
24 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.19 | 1:32.45 | 2:23.91 | 3:10.38 | |||
25 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.13 | 1:36.25 | 2:32.68 | 3:22.29 | |||
26 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.36 | 1:38.12 | 2:38.11 | 3:25.07 | |||
27 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.05 | 1:42.73 | 2:48.44 | 3:35.56 | |||
28 | Jennifer Sllstrm | 1997 | Upsala Simsllskap | 42.94 | 1:41.83 | 2:47.36 | 3:36.95 | |||
- | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Vsby Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 114, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 36.33 | 1:16.40 | 2:02.42 | 2:39.02 | |||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.41 | 1:16.18 | 2:02.65 | 2:39.22 | |||
3 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 34.22 | 1:17.71 | 2:08.19 | 2:43.83 | |||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.52 | 1:19.40 | 2:09.18 | 2:45.63 | |||
5 | Alina H Bjelancic | 1999 | Stavanger Svmme Club | 36.88 | 1:21.12 | 2:11.18 | 2:47.89 | |||
6 | Rebecca Hglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.29 | 1:21.12 | 2:07.80 | 2:48.53 | |||
7 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 37.02 | 1:21.29 | 2:10.99 | 2:49.91 | |||
8 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 37.75 | 1:20.42 | 2:11.85 | 2:49.93 | |||
9 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsllskap | 36.44 | 1:25.04 | 2:10.27 | 2:50.02 | |||
10 | Sophia Norn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.06 | 1:24.52 | 2:11.87 | 2:51.46 | |||
11 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 37.61 | 1:22.09 | 2:14.23 | 2:51.54 | |||
12 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.69 | 1:26.09 | 2:13.99 | 2:52.08 | |||
13 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 38.52 | 1:23.84 | 2:12.36 | 2:52.60 | |||
14 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 37.88 | 1:19.29 | 2:15.70 | 2:52.90 | |||
15 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.14 | 1:23.48 | 2:14.82 | 2:53.89 | |||
16 | Reelika Tr | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 36.16 | 1:21.91 | 2:13.85 | 2:54.07 | |||
17 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.75 | 1:23.57 | 2:16.12 | 2:56.40 | |||
18 | Sofia Bjrnfot | 1998 | Vsby Simsllskap | 39.82 | 1:25.55 | 2:19.11 | 2:59.06 | |||
19 | Henna Turunen | 1999 | Lahden Uimaseura | 38.71 | 1:25.98 | 2:18.04 | 2:59.63 | |||
20 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 40.77 | 1:27.38 | 2:19.66 | 3:00.24 | |||
21 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 43.46 | 1:28.28 | 2:23.27 | 3:01.98 | |||
22 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 39.49 | 1:27.02 | 2:19.83 | 3:02.15 | |||
23 | sa Eriksson | 1998 | Vsby Simsllskap | 39.13 | 1:28.12 | 2:24.25 | 3:02.18 | |||
24 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 37.80 | 1:27.04 | 2:23.83 | 3:02.52 | |||
25 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.93 | 1:28.89 | 2:21.12 | 3:03.04 | |||
26 | Elin Jansmarker | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 38.83 | 1:28.01 | 2:21.63 | 3:03.63 | |||
27 | Ellinor Lantz | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.03 | 1:29.85 | 2:25.27 | 3:03.86 | |||
28 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.55 | 1:28.80 | 2:22.71 | 3:04.51 | |||
29 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsllskap | 37.92 | 1:24.38 | 2:24.03 | 3:04.83 | |||
30 | Kristin Xin ie | 1999 | Stavanger Svmme Club | 43.55 | 1:30.33 | 2:23.64 | 3:04.99 | |||
31 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 41.56 | 1:30.01 | 2:24.56 | 3:06.62 | |||
32 | Elena Bergfjord | 1998 | Stavanger Svmme Club | 45.32 | 1:33.56 | 2:28.11 | 3:10.19 | |||
33 | Heleene Pak | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 41.65 | 1:32.61 | 2:26.57 | 3:10.97 | |||
34 | Fanny Kruthammar | 1999 | Tby Sim | 43.86 | 1:35.49 | 2:28.00 | 3:12.22 | |||
35 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 38.72 | 1:26.79 | 2:31.54 | 3:12.99 | |||
36 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 38.34 | 1:27.85 | 2:29.02 | 3:13.33 | |||
37 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 42.29 | 1:28.22 | 2:31.56 | 3:14.02 | |||
38 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Vsby Simsllskap | 42.41 | 1:30.33 | 2:30.13 | 3:14.65 | |||
39 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 44.02 | 1:39.41 | 2:34.72 | 3:16.75 | |||
40 | Emily Lundgren | 1999 | Tby Sim | 42.94 | 1:31.43 | 2:33.10 | 3:17.63 | |||
41 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.99 | 1:32.98 | 2:30.64 | 3:18.32 | |||
42 | Felicia Gustavsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 44.02 | 1:36.70 | 2:33.33 | 3:18.36 | |||
43 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 43.57 | 1:36.29 | 2:33.97 | 3:19.63 | |||
44 | Emilie Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 43.18 | 1:42.26 | 2:41.28 | 3:27.60 | |||
45 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.21 | 1:45.68 | 2:45.81 | 3:30.37 | |||
- | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | DNS | ||||||
- | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | DNS | ||||||
- | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svmme Club | DSQ | ||||||
- | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | DSQ | ||||||
Gren 114, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Carlbom | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 38.68 | 1:21.87 | 2:13.22 | 2:53.27 | |||
2 | Birgit Saliste | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 38.75 | 1:24.76 | 2:16.09 | 2:54.82 | |||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 38.52 | 1:25.54 | 2:15.78 | 2:56.10 | |||
4 | Ella Saarikko | 2000 | Lahden Uimaseura | 37.95 | 1:22.80 | 2:19.40 | 2:56.46 | |||
5 | Reeli Marta Siimar | 2000 | Top Swimmingclub | 36.58 | 1:23.08 | 2:18.10 | 2:58.81 | |||
6 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 39.21 | 1:28.34 | 2:20.00 | 3:02.50 | |||
7 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 42.97 | 1:32.35 | 2:24.93 | 3:04.07 | |||
8 | Wilma Roloff | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 42.81 | 1:29.35 | 2:25.02 | 3:04.17 | |||
9 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 40.20 | 1:27.27 | 2:23.83 | 3:04.77 | |||
10 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsllskap | 38.20 | 1:26.82 | 2:24.08 | 3:05.37 | |||
11 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 42.48 | 1:29.39 | 2:24.87 | 3:05.81 | |||
12 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 39.36 | 1:30.86 | 2:25.01 | 3:06.50 | |||
13 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 41.43 | 1:32.50 | 2:25.45 | 3:07.16 | |||
14 | Roosa Penttinen | 2000 | Lahden Uimaseura | 40.76 | 1:32.52 | 2:28.80 | 3:08.08 | |||
15 | Jete Eevald | 2000 | Wiru Swim | 41.79 | 1:31.72 | 2:28.27 | 3:08.26 | |||
16 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 45.27 | 1:33.47 | 2:27.50 | 3:08.27 | |||
17 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 41.22 | 1:29.39 | 2:24.17 | 3:08.58 | |||
18 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 46.63 | 1:37.24 | 2:30.87 | 3:10.60 | |||
19 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 39.57 | 1:30.67 | 2:28.09 | 3:10.62 | |||
20 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 45.39 | 1:31.18 | 2:28.28 | 3:11.01 | |||
21 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 43.10 | 1:33.56 | 2:29.99 | 3:12.82 | |||
22 | Astrid Albertsson | 2000 | Vsby Simsllskap | 43.96 | 1:37.62 | 2:29.27 | 3:13.76 | |||
23 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 42.62 | 1:33.90 | 2:33.10 | 3:13.81 | |||
24 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 45.47 | 1:36.83 | 2:30.81 | 3:14.82 | |||
25 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.96 | 1:34.49 | 2:34.20 | 3:14.94 | |||
26 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 42.61 | 1:34.50 | 2:31.74 | 3:14.96 | |||
27 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 47.56 | 1:38.02 | 2:35.94 | 3:17.56 | |||
28 | Henna Suhonen | 2000 | Lahden Uimaseura | 45.54 | 1:39.20 | 2:32.76 | 3:17.58 | |||
29 | Tara Ebrahimi | 2000 | Vsby Simsllskap | 46.07 | 1:38.19 | 2:35.40 | 3:18.06 | |||
30 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 48.16 | 1:40.87 | 2:35.92 | 3:19.48 | |||
31 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 48.00 | 1:39.55 | 2:35.59 | 3:19.63 | |||
32 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 47.63 | 1:39.11 | 2:35.06 | 3:20.04 | |||
33 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 45.10 | 1:40.44 | 2:37.09 | 3:25.09 | |||
34 | Lo Lindeblad | 2000 | Vsby Simsllskap | 47.49 | 1:41.16 | 2:41.56 | 3:27.79 | |||
35 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.90 | 1:42.17 | 2:43.67 | 3:28.01 | |||
36 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.62 | 1:43.66 | 2:42.43 | 3:29.63 | |||
37 | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | 52.38 | 1:46.06 | 2:49.06 | 3:35.32 | |||
38 | Louise Peacock | 2001 | Vsby Simsllskap | 49.04 | 1:48.16 | 2:49.21 | 3:36.86 | |||
39 | Maja Sundheden | 2000 | Vsby Simsllskap | 56.21 | 1:51.48 | 2:51.01 | 3:37.82 | |||
40 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 53.21 | 1:50.74 | 2:52.55 | 3:38.83 | |||
41 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 49.71 | 1:45.43 | 2:48.93 | 3:39.88 | |||
42 | Josefin Olsson | 2001 | Vsby Simsllskap | 57.06 | 1:56.04 | 2:53.68 | 3:41.84 | |||
43 | Linnea Lindgren | 2001 | Vsby Simsllskap | 48.61 | 1:48.53 | 2:52.61 | 3:41.95 | |||
44 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 49.73 | 1:50.89 | 2:53.31 | 3:43.69 | |||
45 | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | Vsby Simsllskap | 1:01.28 | 1:58.77 | 2:55.67 | 3:44.55 | |||
- | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | DSQ | ||||||
- | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 114, 200m Medley Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.40 | 1:36.55 | 2:38.63 | 3:21.81 | |||
2 | Emma Roloff | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 43.45 | 1:36.76 | 2:36.72 | 3:28.63 | |||
3 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 51.89 | 1:44.17 | 2:47.26 | 3:35.05 | |||
4 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 53.73 | 1:50.39 | 2:54.09 | 3:41.23 | |||
5 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 55.28 | 1:58.56 | 3:00.69 | 3:51.93 | |||
6 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Vsby Simsllskap | 56.98 | 1:56.87 | 3:09.15 | 3:57.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 13:50 |
Resultat Gren 115 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 115, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tyres Lag 1 | 1999 | Tyres Simsllskap | 1:51.85 | ||||||
Christoffer Andersson | 1994 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Johan Vakoniemi | 1985 | 31.96 | 1:02.28 | |||||||
Kim Helander | 1992 | 25.00 | 1:27.28 | |||||||
Daniel Clas | 1900 | 24.57 | 1:51.85 | |||||||
2 | Sdertlje Herr Lag 1 | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 1:53.65 | ||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Marcus Nordin | 1992 | 32.18 | 1:02.12 | |||||||
Andr Gradin | 1994 | 27.22 | 1:29.34 | |||||||
Erik Emanuelsson | 1993 | 24.31 | 1:53.65 | |||||||
3 | Vsby SS Herrar Lag 1 | 1995 | Vsby Simsllskap | 1:57.01 | ||||||
Samuel Trnqvist | 1997 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Alexander Ozerov | 1996 | 31.85 | 1:01.93 | |||||||
Max Bergh | 1996 | 29.04 | 1:30.97 | |||||||
Gustav Frdeberg | 1997 | 26.04 | 1:57.01 | |||||||
4 | Polisen Lag 1 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:59.11 | ||||||
Michail Papantoniou | 1997 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Alexander Gabri | 1997 | 34.38 | 1:04.42 | |||||||
Rasmus Salomonsson | 1993 | 28.19 | 1:32.61 | |||||||
Joel Salomonsson | 1993 | 26.50 | 1:59.11 | |||||||
5 | Stavanger Sc G1 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 2:06.06 | ||||||
Ole Martin Turøy | 1995 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Olav Ravndal Skjlingsta | 1995 | 34.33 | 1:08.54 | |||||||
Sondre Møll | 1996 | 31.68 | 1:40.22 | |||||||
Anders Wettergreen Gunder | 1994 | 25.84 | 2:06.06 | |||||||
6 | Sdertlje Herr Lag 2 | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 2:06.86 | ||||||
Timothy Mackin | 1995 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Daniel Soume | 1996 | 38.51 | 1:11.80 | |||||||
Theodor Hansson | 1994 | 28.83 | 1:40.63 | |||||||
Oskar Emanuelsson | 1994 | 26.23 | 2:06.86 | |||||||
7 | Polisen Lag 2 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:07.12 | ||||||
Marcus Svensson | 1997 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Anton Ekhult | 1991 | 35.43 | 1:09.12 | |||||||
Farhad Mohammadasghari | 1996 | 28.62 | 1:37.74 | |||||||
Christian Norberg | 1998 | 29.38 | 2:07.12 | |||||||
8 | Vsby SS Herrar Lag 2 | 1997 | Vsby Simsllskap | 2:08.08 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 37.16 | 1:11.64 | |||||||
Oscar Frisk-Garcia | 1996 | 29.70 | 1:41.34 | |||||||
Andreas Gustavsson | 1994 | 26.74 | 2:08.08 | |||||||
9 | Polisen Lag 3 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:09.41 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Tim Andersson-Lind | 1989 | 37.63 | 1:12.18 | |||||||
Daniel Lnnberg | 1996 | 28.98 | 1:41.16 | |||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 28.25 | 2:09.41 | |||||||
10 | Sdertrn Herrar, Lag 1 | 1990 | Sdertrns Simsllskap | 2:09.96 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Andreas Persson | 1996 | 37.16 | 1:09.63 | |||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 31.65 | 1:41.28 | |||||||
Viktor Jndel | 1996 | 28.68 | 2:09.96 | |||||||
11 | Jrflla S Herrar 99 Lag | 1999 | Jrflla Simsllskap | 2:11.03 | ||||||
Emil strand | 1998 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Henrik Bolle | 1996 | 34.48 | 1:09.31 | |||||||
Sebastian Modin | 1997 | 32.37 | 1:41.68 | |||||||
Samuel Bladin | 1999 | 29.35 | 2:11.03 | |||||||
12 | Wisby SS Herrar | 1999 | Wisby Simsllskap | 2:11.74 | ||||||
Oskar Persson | 1995 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Gustav Strmbeck | 1997 | 35.34 | 1:09.26 | |||||||
Linus Kahl | 2001 | 33.77 | 1:43.03 | |||||||
Gustav Thuresson | 1997 | 28.71 | 2:11.74 | |||||||
13 | Trondhjems SLK G1 | 1995 | Trondhjem SLK | 2:12.71 | ||||||
Henning Andersson | 1997 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Manith Randula Attanapola | 1997 | 36.08 | 1:11.72 | |||||||
Kristian Volden | 1998 | 32.46 | 1:44.18 | |||||||
Erlend Sderlund | 1997 | 28.53 | 2:12.71 | |||||||
14 | Sdertlje Herr Lag 3 | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 2:14.05 | ||||||
Fredric Wernqvist | 1998 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 37.65 | 1:11.67 | |||||||
Erik Brandt | 1999 | 31.12 | 1:42.79 | |||||||
Sebastian Tellgren | 1998 | 31.26 | 2:14.05 | |||||||
15 | Alta Lag 1 Pojkar F | 1999 | Alta Svmmeklubb | 2:17.28 | ||||||
Dimitri Rabey | 1994 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Amund Balterzen Berg | 1999 | 40.96 | 1:12.58 | |||||||
Tom Eirik Olsen | 1979 | 29.52 | 1:42.10 | |||||||
Karl Andre Thomassen | 1999 | 35.18 | 2:17.28 | |||||||
16 | Audentes Boys F | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 2:20.37 | ||||||
Sander Kesksaar | 2000 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Artur Akulenko | 1998 | 40.08 | 1:18.26 | |||||||
Henry Gerhard Uriko | 1999 | 30.91 | 1:49.17 | |||||||
Robin Alexander Sorokin | 1999 | 31.20 | 2:20.37 | |||||||
17 | Vsby SS Herrar Lag 3 | 1997 | Vsby Simsllskap | 2:21.09 | ||||||
Carl Robertsson | 1997 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 39.10 | 1:14.89 | |||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 36.01 | 1:50.90 | |||||||
Daniel Swahn | 1995 | 30.19 | 2:21.09 | |||||||
18 | SK Neptun Herrar | 1999 | Simklubben Neptun | 2:21.89 | ||||||
Fredrik Svensson | 1997 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Simon Blom | 1999 | 41.83 | 1:17.35 | |||||||
Patricio Gabriel | 1998 | 33.25 | 1:50.60 | |||||||
Walter Forsberg Meinhart | 1999 | 31.29 | 2:21.89 | |||||||
19 | Tby Sim 1 Herrar [1999) | 1999 | Tby Sim | 2:21.97 | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 38.47 | 38.47 | |||||||
Isak Alin | 1999 | 39.06 | 1:17.53 | |||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 33.87 | 1:51.40 | |||||||
Edwin Hger | 1999 | 30.57 | 2:21.97 | |||||||
20 | Sdertrn Herrar Lag 2 | 1990 | Sdertrns Simsllskap | 2:24.38 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Cristian de Andrade | 1996 | 39.02 | 1:17.73 | |||||||
Philip Albornoz | 1995 | 34.14 | 1:51.87 | |||||||
Simon Jndel | 1998 | 32.51 | 2:24.38 | |||||||
21 | Hudiksvall Herrar | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | 2:24.91 | ||||||
Adam Rydstedt | 1996 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Elias Waagaard | 1997 | 45.33 | 1:19.09 | |||||||
Filip Lindberg | 1998 | 34.30 | 1:53.39 | |||||||
Gustav Raittila | 1997 | 31.52 | 2:24.91 | |||||||
22 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 2:26.29 | ||||||
Ole Jørmeland | 1998 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Mathias Lamo Kristensen | 1998 | 39.99 | 1:17.47 | |||||||
Jens Petter Turøy | 1999 | 33.82 | 1:51.29 | |||||||
Sondre Lea Monslaup | 1999 | 35.00 | 2:26.29 | |||||||
23 | Trondhjem SLK G2 | 1998 | Trondhjem SLK | 2:32.38 | ||||||
Eilert Juul Wolfgang | 2000 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Christian Dahle fsti | 2001 | 45.50 | 1:24.89 | |||||||
Kristoffer Loeng | 2001 | 37.14 | 2:02.03 | |||||||
Jon Olav Btbukt | 1998 | 30.35 | 2:32.38 | |||||||
- | Austevoll Boys F | 1999 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Martin Veivg | 1998 | 49.15 | 49.15 | |||||||
Gren 115, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jrflla S Herrar Lag 1 | 2000 | Jrflla Simsllskap | 2:26.46 | ||||||
Linus Nykvist | 2001 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Samuel Talback | 2000 | 39.11 | 1:19.69 | |||||||
Robin Hanson | 2001 | 34.86 | 1:54.55 | |||||||
Elias Frde | 2001 | 31.91 | 2:26.46 | |||||||
2 | Boys G Lag 1 | 2000 | Top Swimmingclub | 2:37.68 | ||||||
Jri Kozlik | 2001 | 41.89 | 41.89 | |||||||
Janter Suun | 2000 | 42.39 | 1:24.28 | |||||||
Jan Jordan Voll | 2001 | 39.31 | 2:03.59 | |||||||
Mark Sovtsa | 2001 | 34.09 | 2:37.68 | |||||||
3 | Lahden Boys G | 2000 | Lahden Uimaseura | 2:43.70 | ||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Perttu Somero | 2001 | 47.73 | 1:32.84 | |||||||
Vin Koponen | 2001 | 36.65 | 2:09.49 | |||||||
Timi Pernanen | 2001 | 34.21 | 2:43.70 | |||||||
4 | Audentes Boys G | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 2:43.90 | ||||||
Aleks Kibin | 2000 | 41.04 | 41.04 | |||||||
Gregory Kask | 2002 | 48.64 | 1:29.68 | |||||||
Andreas Simson | 2002 | 11.09 | 1:40.77 | |||||||
Edvin Piklik | 2000 | 1:03.13 | 2:43.90 | |||||||
5 | Vsby SS Herrar Lag 1 | 2000 | Vsby Simsllskap | 2:45.07 | ||||||
Noah Rengart | 2002 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Dag Unevik | 2001 | 48.00 | 1:31.26 | |||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 37.83 | 2:09.09 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 35.98 | 2:45.07 | |||||||
6 | Polisen Lag 1 Pojkar G | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:45.70 | ||||||
Daniel Lwenberg | 2003 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 41.80 | 1:23.92 | |||||||
Elias Wirdby-Myren | 2002 | 48.75 | 2:12.67 | |||||||
Alexander Dimitriou | 2000 | 33.03 | 2:45.70 | |||||||
7 | Sdertlje 11-12 Lag 1 | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 2:50.30 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 41.72 | 41.72 | |||||||
Sebastian Soume | 2001 | 50.84 | 1:32.56 | |||||||
Oscar Andersson | 2000 | 41.05 | 2:13.61 | |||||||
Robert Hellberg | 2001 | 36.69 | 2:50.30 | |||||||
8 | Jrflla S Herrar [2000] | 2000 | Jrflla Simsllskap | 2:57.33 | ||||||
David Issa | 2001 | 51.88 | 51.88 | |||||||
Sacha Vikegard | 2000 | 46.92 | 1:38.80 | |||||||
Axel Modin | 2000 | 41.37 | 2:20.17 | |||||||
Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | 37.16 | 2:57.33 | |||||||
9 | Vsby SS Herrar Lag 2 | 2000 | Vsby Simsllskap | 3:14.23 | ||||||
Isac Bschen | 2002 | 48.50 | 48.50 | |||||||
Theodor Skld | 2001 | 56.60 | 1:45.10 | |||||||
Arian Parsa | 2002 | 48.12 | 2:33.22 | |||||||
Adrian Tittelbach | 2001 | 41.01 | 3:14.23 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 116 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 116, 4X100m Medley Damer, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Vsby SS Damer Lag 1 | 1998 | Vsby Simsllskap | 4:42.09 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 35.12 | 1:13.88 | 1:13.88 | ||||||
Emma Wahlund | 1998 | 37.80 | 1:21.00 | 2:34.88 | ||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 30.76 | 1:06.97 | 3:41.85 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 28.11 | 1:00.24 | 4:42.09 | ||||||
2 | SS04 Damer | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:49.46 | ||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 36.83 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 38.31 | 1:20.81 | 2:35.32 | ||||||
Julia Thurfjell | 1994 | 34.12 | 1:13.71 | 3:49.03 | ||||||
Rebecka Lithander | 1992 | 28.45 | 1:00.43 | 4:49.46 | ||||||
3 | Polisen Lag 1 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:50.95 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 37.40 | 1:16.65 | 1:16.65 | ||||||
Lovisa Heldring | 1995 | 36.94 | 1:19.79 | 2:36.44 | ||||||
Ayleen Burt | 1997 | 32.89 | 1:11.93 | 3:48.37 | ||||||
Sophie Nsstrm | 1993 | 28.86 | 1:02.58 | 4:50.95 | ||||||
4 | Sdertlje Damer Lag 1 | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 4:53.30 | ||||||
Camilla Lindquist | 1993 | 33.15 | 1:09.92 | 1:09.92 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 40.74 | 1:26.16 | 2:36.08 | ||||||
Mathilda Dahlin | 1995 | 33.08 | 1:13.91 | 3:49.99 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 29.53 | 1:03.31 | 4:53.30 | ||||||
5 | Polisen Lag 2 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:53.90 | ||||||
Jessica Berg | 1998 | 37.52 | 1:17.68 | 1:17.68 | ||||||
Emmeli Hansson | 1995 | 36.54 | 1:18.49 | 2:36.17 | ||||||
Sofia Bergkvist | 1995 | 34.62 | 1:14.81 | 3:50.98 | ||||||
Freja Ingelstam | 1994 | 29.67 | 1:02.92 | 4:53.90 | ||||||
6 | Vsby SS Damer Lag 2 | 1999 | Vsby Simsllskap | 4:59.63 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 37.73 | 1:16.42 | 1:16.42 | ||||||
Josefin Lantz | 1996 | 37.98 | 1:22.65 | 2:39.07 | ||||||
Lisa Wiklund | 1996 | 31.68 | 1:11.92 | 3:50.99 | ||||||
Sofia Bjrnfot | 1998 | 31.83 | 1:08.64 | 4:59.63 | ||||||
7 | SS04 Flickor Lag 2 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:04.40 | ||||||
Hannah Berndtson | 1996 | 38.16 | 1:19.35 | 1:19.35 | ||||||
Rebecca Hglind | 1998 | 39.90 | 1:24.52 | 2:43.87 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 35.47 | 1:17.48 | 4:01.35 | ||||||
Angelica Norrena | 1991 | 29.80 | 1:03.05 | 5:04.40 | ||||||
8 | Stavanger Sc J1 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 5:13.86 | ||||||
Andrea Marki Mork | 1998 | 37.09 | 1:18.61 | 1:18.61 | ||||||
Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | 40.53 | 1:28.28 | 2:46.89 | ||||||
Amalie Wee Trlen | 1997 | 34.42 | 1:20.53 | 4:07.42 | ||||||
Alina H Bjelancic | 1999 | 30.61 | 1:06.44 | 5:13.86 | ||||||
9 | Vsby SS Damer Lag 3 | 1998 | Vsby Simsllskap | 5:16.53 | ||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 38.87 | 1:21.96 | 1:21.96 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 38.41 | 1:23.68 | 2:45.64 | ||||||
Sandra Swahn | 1997 | 35.20 | 1:20.82 | 4:06.46 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 32.57 | 1:10.07 | 5:16.53 | ||||||
10 | Trondhjems SLK J1 | 1999 | Trondhjem SLK | 5:16.70 | ||||||
Kristina Mora | 1997 | 40.73 | 1:22.61 | 1:22.61 | ||||||
Linn Amalie Aresvik | 1998 | 43.37 | 1:33.19 | 2:55.80 | ||||||
Viktoria Juel | 1996 | 33.03 | 1:15.76 | 4:11.56 | ||||||
Malin Schanke Tmmervik | 1994 | 30.40 | 1:05.14 | 5:16.70 | ||||||
11 | Vsby SS Damer Lag 4 | 1999 | Vsby Simsllskap | 5:19.01 | ||||||
Ebba Bjurman | 1999 | 39.40 | 1:20.33 | 1:20.33 | ||||||
Maja Stolpe | 1996 | 39.44 | 1:24.41 | 2:44.74 | ||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 37.10 | 1:22.46 | 4:07.20 | ||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 33.55 | 1:11.81 | 5:19.01 | ||||||
12 | Polisen Lag 3 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:22.08 | ||||||
Amanda Orpana | 1995 | 40.80 | 1:23.91 | 1:23.91 | ||||||
Hanna Hansson | 1997 | 43.39 | 1:32.21 | 2:56.12 | ||||||
Josefine Gidlf | 1997 | 35.06 | 1:16.78 | 4:12.90 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 31.96 | 1:09.18 | 5:22.08 | ||||||
13 | SK Neptun Damer | 1999 | Simklubben Neptun | 5:31.81 | ||||||
Louise Leijonberg | 2000 | 44.84 | 1:35.05 | 1:35.05 | ||||||
Nora Jomaa | 1999 | 44.09 | 1:34.86 | 3:09.91 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 34.23 | 1:13.12 | 4:23.03 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 32.45 | 1:08.78 | 5:31.81 | ||||||
14 | Tby Sim 1 Damer [1999] | 1999 | Tby Sim | 5:32.35 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 41.02 | 1:26.51 | 1:26.51 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 42.19 | 1:29.56 | 2:56.07 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 38.01 | 1:25.46 | 4:21.53 | ||||||
Julia Mikalsen | 1999 | 32.94 | 1:10.82 | 5:32.35 | ||||||
15 | Vsby SS Damer Lag 5 | 1997 | Vsby Simsllskap | 5:37.00 | ||||||
Vendela Hallonsten | 1997 | 39.76 | 1:24.12 | 1:24.12 | ||||||
Vanessa Nordling | 1998 | 41.34 | 1:29.22 | 2:53.34 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 43.88 | 1:33.07 | 4:26.41 | ||||||
sa Eriksson | 1998 | 33.15 | 1:10.59 | 5:37.00 | ||||||
16 | Trondhjems SLK J2 | 1999 | Trondhjem SLK | 5:46.18 | ||||||
Ingrid Elverum | 2000 | 41.25 | 1:24.14 | 1:24.14 | ||||||
Thea Lervold Hffler | 2000 | 49.18 | 1:43.93 | 3:08.07 | ||||||
Aurora Moen Wannebo | 1998 | 36.08 | 1:21.30 | 4:29.37 | ||||||
Camilla Dahle fsti | 1999 | 36.10 | 1:16.81 | 5:46.18 | ||||||
17 | Lahden Girls F | 1999 | Lahden Uimaseura | 5:47.64 | ||||||
Roosa Penttinen | 2000 | 42.59 | 1:27.07 | 1:27.07 | ||||||
Henna Suhonen | 2000 | 46.36 | 1:40.10 | 3:07.17 | ||||||
Henna Turunen | 1999 | 41.86 | 1:31.99 | 4:39.16 | ||||||
Ella Saarikko | 2000 | 32.72 | 1:08.48 | 5:47.64 | ||||||
18 | Stavanger Sc J2 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 5:48.78 | ||||||
Maren ie | 1997 | 38.21 | 1:19.98 | 1:19.98 | ||||||
Kristin Xin ie | 1999 | 46.93 | 1:40.28 | 3:00.26 | ||||||
Tessa Fransisca Janssen | 1999 | 40.00 | 1:33.39 | 4:33.65 | ||||||
Emilia H Bjelancic | 2001 | 35.02 | 1:15.13 | 5:48.78 | ||||||
19 | Vsby SS Damer Lag 6 | 1999 | Vsby Simsllskap | 5:50.45 | ||||||
Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | 41.85 | 1:27.52 | 1:27.52 | ||||||
Felicia Gustavsson | 1999 | 47.39 | 1:40.21 | 3:07.73 | ||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 39.19 | 1:27.91 | 4:35.64 | ||||||
Malin Bernmark | 1998 | 35.67 | 1:14.81 | 5:50.45 | ||||||
20 | Jrflla S Damer Lag 1 | 1999 | Jrflla Simsllskap | 6:10.56 | ||||||
Josefin Wensmark | 2001 | 44.54 | 1:31.53 | 1:31.53 | ||||||
Ebba Steen | 1999 | 47.57 | 1:40.14 | 3:11.67 | ||||||
Maja Plars | 1998 | 39.73 | 1:29.58 | 4:41.25 | ||||||
Suzan Afshar | 2000 | 40.91 | 1:29.31 | 6:10.56 | ||||||
21 | Alta Lag 2 Flickor F | 1999 | Alta Svmmeklubb | 6:16.37 | ||||||
Vilde Pedersen | 1995 | 43.59 | 1:30.59 | 1:30.59 | ||||||
Andrea Mannsverk | 1999 | 44.48 | 1:38.53 | 3:09.12 | ||||||
Emilie Thomassen | 1999 | 44.80 | 1:41.05 | 4:50.17 | ||||||
Stine Sderholm | 2000 | 40.70 | 1:26.20 | 6:16.37 | ||||||
- | Kirkens Lag 1 | 1999 | Kirkenes Svmmeklubb | DSQ | ||||||
Ingvild Asheim | 1998 | 42.15 | 1:28.91 | |||||||
- | Sdertrn Damer 96 | 1996 | Sdertrns Simsllskap | DSQ | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 39.55 | 1:22.84 | 1:22.84 | ||||||
Josefin ster | 1997 | 43.07 | 3:01.32 | |||||||
Julia Widmark | 1997 | 4:28.07 | ||||||||
Gren 116, 4X100m Medley Damer, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Girls G Lag 1 | 2000 | Top Swimmingclub | 5:30.21 | ||||||
Margaret Markvardt | 2000 | 39.79 | 1:22.54 | 1:22.54 | ||||||
Meribel Saar | 2000 | 41.99 | 1:31.68 | 2:54.22 | ||||||
Reeli Marta Siimar | 2000 | 38.09 | 1:26.42 | 4:20.64 | ||||||
Mai Riin Salumaa | 2000 | 32.59 | 1:09.57 | 5:30.21 | ||||||
2 | Tby Sim Damer [2000] | 2000 | Tby Sim | 5:39.96 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 42.56 | 1:27.66 | 1:27.66 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 44.49 | 1:33.68 | 3:01.34 | ||||||
Amanda Strmdahl | 2000 | 38.46 | 1:12.65 | 4:13.99 | ||||||
Liv Falk | 2000 | 47.51 | 1:25.97 | 5:39.96 | ||||||
3 | Sdertrn Damer 2000 | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 5:44.65 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 42.52 | 1:25.28 | 1:25.28 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 42.70 | 1:31.62 | 2:56.90 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 42.21 | 1:31.51 | 4:28.41 | ||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 35.27 | 1:16.24 | 5:44.65 | ||||||
4 | Vsby SS Damer Lag 1 | 2000 | Vsby Simsllskap | 5:48.55 | ||||||
Li Isaksson | 2002 | 42.04 | 1:28.12 | 1:28.12 | ||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 45.90 | 2:16.85 | 3:44.97 | ||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 2:03.58 | ||||||||
Tova Andersson | 2001 | 5:48.55 | 5:48.55 | |||||||
5 | Jrflla S Damer Lag 1 | 2000 | Jrflla Simsllskap | 5:49.89 | ||||||
Erica Pilblad-Svahn | 2001 | 43.07 | 1:30.00 | 1:30.00 | ||||||
Elin Sdersten | 2000 | 45.89 | 1:39.13 | 3:09.13 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 37.94 | 1:22.25 | 4:31.38 | ||||||
Linne Larsson | 2000 | 36.24 | 1:18.51 | 5:49.89 | ||||||
6 | Vsby SS Damer Lag 2 | 2000 | Vsby Simsllskap | 6:09.87 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 42.58 | 1:27.72 | 1:27.72 | ||||||
Julia Bjrkn | 2001 | 45.76 | 1:38.21 | 3:05.93 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 45.60 | 1:41.96 | 4:47.89 | ||||||
Maja Sundheden | 2000 | 37.71 | 1:21.98 | 6:09.87 | ||||||
7 | Vsby SS Damer Lag 3 | 2001 | Vsby Simsllskap | 6:22.48 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 49.13 | 1:39.05 | 1:39.05 | ||||||
Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | 47.09 | 1:40.57 | 3:19.62 | ||||||
Moa Nygren | 2000 | 46.49 | 1:39.83 | 4:59.45 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 38.48 | 1:23.03 | 6:22.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 117 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 117, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsllskap | 26.73 | ||||||
2 | Erik Emanuelsson | 1993 | Sdertlje Simsllskap | 27.16 | ||||||
3 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 27.24 | ||||||
4 | Andr Gradin | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 27.49 | ||||||
5 | Marcus Nordin | 1992 | Sdertlje Simsllskap | 27.85 | ||||||
6 | Robert Makhinya | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.19 | ||||||
7 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.55 | ||||||
8 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsllskap | 28.68 | ||||||
9 | Anton Ekhult | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.71 | ||||||
10 | Alexander Kesenci | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 28.84 | ||||||
11 | Dimitri Rabey | 1994 | Alta Svmmeklubb | 29.22 | ||||||
12 | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 29.46 | ||||||
13 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsllskap | 29.77 | ||||||
14 | Olav Ravndal Skjlingsta | 1995 | Stavanger Svmme Club | 29.82 | ||||||
15 | Calle Westberg | 1995 | Tby Sim | 29.88 | ||||||
16 | David Westin | 1995 | Sala Simsllskap | 29.95 | ||||||
17 | Tom Eirik Olsen | 1979 | Alta Svmmeklubb | 30.59 | ||||||
18 | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.62 | ||||||
19 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsllskap | 31.15 | ||||||
20 | Anders Wettergreen Gunder | 1994 | Stavanger Svmme Club | 31.16 | ||||||
21 | Timothy Mackin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 31.41 | ||||||
22 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 31.72 | ||||||
23 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.96 | ||||||
24 | Jacob Schnning | 1995 | Upsala Simsllskap | 32.42 | ||||||
25 | Philip Albornoz | 1995 | Sdertrns Simsllskap | 34.09 | ||||||
26 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 34.45 | ||||||
27 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 34.80 | ||||||
- | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 117, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Egert Palkmets | 1996 | Top Swimmingclub | 28.31 | ||||||
2 | Farhad Mohammadasghari | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.62 | ||||||
3 | Samuel Trnqvist | 1997 | Vsby Simsllskap | 29.24 | ||||||
4 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsllskap | 29.79 | ||||||
5 | Gustav Frdeberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 30.24 | ||||||
6 | Tor Einar Sandvik | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 30.74 | ||||||
7 | Cristian de Andrade | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 31.15 | ||||||
8 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.30 | ||||||
9 | Andreas Persson | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 31.31 | ||||||
10 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 31.61 | ||||||
11 | Martin Kristoffer Hanssen | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 32.06 | ||||||
12 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svmme Club | 32.08 | ||||||
13 | Gustav Strmbeck | 1997 | Wisby Simsllskap | 32.35 | ||||||
14 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsllskap | 32.49 | ||||||
15 | Daniel Soume | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 32.51 | ||||||
16 | Viktor Jndel | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 33.29 | ||||||
17 | Gustav Raittila | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 34.69 | ||||||
18 | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 35.41 | ||||||
19 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 35.50 | ||||||
20 | Tord Svendsen | 1996 | Hammerfest SLK | 36.09 | ||||||
- | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Johan Edebrink | 1996 | Strngns Simsllskap | DNS | ||||||
- | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
- | Daniel Lnnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Sebastian Modin | 1997 | Jrflla Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 117, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Miko Lilleorg | 1998 | Top Swimmingclub | 28.80 | ||||||
2 | Henry Gerhard Uriko | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 30.40 | ||||||
3 | Artur Meier | 1998 | Briis Swimclub | 30.63 | ||||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 31.55 | ||||||
5 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 31.68 | ||||||
6 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.74 | ||||||
7 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.10 | ||||||
8 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 32.23 | ||||||
9 | Alex Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 32.45 | ||||||
10 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 32.80 | ||||||
11 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.94 | ||||||
12 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 33.32 | ||||||
13 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 33.47 | ||||||
14 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 33.65 | ||||||
15 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 34.11 | ||||||
16 | Fredric Wernqvist | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 34.22 | ||||||
17 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.32 | ||||||
18 | Tobias Fernandez | 1999 | Tby Sim | 34.89 | ||||||
19 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 35.09 | ||||||
20 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 35.12 | ||||||
21 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 35.36 | ||||||
22 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.54 | ||||||
23 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.59 | ||||||
24 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 35.72 | ||||||
25 | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | 36.15 | ||||||
26 | Oscar Raappana | 1998 | Karasjok Svmmeklubb | 36.33 | ||||||
27 | David Karlsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 36.67 | ||||||
28 | Emil strand | 1998 | Jrflla Simsllskap | 36.68 | ||||||
29 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 37.10 | ||||||
30 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.12 | ||||||
31 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.15 | ||||||
32 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.29 | ||||||
33 | Oscar Orosco Albornos | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.99 | ||||||
34 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 38.00 | ||||||
35 | Samuel Bladin | 1999 | Jrflla Simsllskap | 38.08 | ||||||
36 | Kevin Ballchand | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 38.81 | ||||||
37 | Emil Wikell | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 39.56 | ||||||
38 | Simon Jndel | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 39.77 | ||||||
39 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 40.39 | ||||||
40 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 41.63 | ||||||
41 | Sebastian Tellgren | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 41.84 | ||||||
42 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.98 | ||||||
43 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svmme Club | 42.12 | ||||||
44 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 43.78 | ||||||
45 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 44.25 | ||||||
46 | Anton Ringnr | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | 50.60 | ||||||
Gren 117, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Tby Sim | 33.66 | ||||||
2 | Samuel Talback | 2000 | Jrflla Simsllskap | 33.74 | ||||||
3 | Robin Hanson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 33.92 | ||||||
4 | Janter Suun | 2000 | Top Swimmingclub | 34.55 | ||||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 34.78 | ||||||
6 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 35.47 | ||||||
7 | Vin Koponen | 2001 | Lahden Uimaseura | 36.43 | ||||||
8 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.63 | ||||||
9 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 37.48 | ||||||
10 | Victor Simic | 2000 | Tby Sim | 38.68 | ||||||
11 | Jan Jordan Voll | 2001 | Top Swimmingclub | 38.70 | ||||||
12 | Karl Kuusik | 2000 | Wiru Swim | 39.05 | ||||||
13 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsllskap | 39.56 | ||||||
14 | Sander Kesksaar | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 40.61 | ||||||
15 | Oscar Andersson | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 40.94 | ||||||
16 | Halvard Bygdnes | 2000 | Harstad Svmmeklubb | 41.24 | ||||||
17 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 41.47 | ||||||
18 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 42.28 | ||||||
19 | Timi Pernanen | 2001 | Lahden Uimaseura | 42.78 | ||||||
20 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 42.79 | ||||||
21 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 43.40 | ||||||
22 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 43.42 | ||||||
23 | Henry Tossavainen | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 44.88 | ||||||
24 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 45.24 | ||||||
25 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 45.58 | ||||||
26 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 47.12 | ||||||
27 | Guillermo Illanes | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 47.13 | ||||||
28 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 48.12 | ||||||
29 | Robert Hellberg | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 48.21 | ||||||
30 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 50.43 | ||||||
31 | Sebastian Soume | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 50.97 | ||||||
32 | David Stlmarck | 2001 | lvsj AIK Fritid | 51.87 | ||||||
33 | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | 54.83 | ||||||
34 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 55.11 | ||||||
35 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 56.58 | ||||||
36 | David Issa | 2001 | Jrflla Simsllskap | 58.28 | ||||||
37 | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | 59.56 | ||||||
Gren 117, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Matteus Miilpalu | 2002 | Wiru Swim | 38.10 | ||||||
2 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.10 | ||||||
3 | Jasu Ovaskainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 46.86 | ||||||
4 | Arian Parsa | 2002 | Vsby Simsllskap | 48.05 | ||||||
5 | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | 48.44 | ||||||
6 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 51.37 | ||||||
7 | Edvin Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.77 | ||||||
- | Andre Otti | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | DSQ | ||||||
- | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Gregory Kask | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 118 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 118, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Camilla Lindquist | 1993 | Sdertlje Simsllskap | 30.91 | ||||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.07 | ||||||
3 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.32 | ||||||
4 | Vendela Norrman | 1995 | Tyres Simsllskap | 31.93 | ||||||
5 | My Linday | 1993 | Strngns Simsllskap | 32.01 | ||||||
6 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.11 | ||||||
7 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Tby Sim | 32.64 | ||||||
8 | Vilde Holan Bye | 1995 | Vestbyen IL | 33.09 | ||||||
9 | Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | Stavanger Svmme Club | 33.10 | ||||||
10 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.92 | ||||||
11 | Malin Schanke Tmmervik | 1994 | Trondhjem SLK | 34.00 | ||||||
12 | Malin Haga | 1995 | Stavanger Svmme Club | 34.14 | ||||||
13 | Sara Huslid | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 34.17 | ||||||
14 | Hanna Karlsson | 1995 | Strngns Simsllskap | 34.63 | ||||||
15 | Christine Korssell | 1995 | Tby Sim | 34.90 | ||||||
15 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsllskap | 34.90 | ||||||
17 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsllskap | 36.52 | ||||||
18 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.03 | ||||||
19 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.38 | ||||||
20 | Sara Sdersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.57 | ||||||
21 | Ida Jansson | 1995 | IF land | 38.27 | ||||||
22 | Avesta Starkholm | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.49 | ||||||
23 | Vilde Pedersen | 1995 | Alta Svmmeklubb | 41.42 | ||||||
- | Josefin Agnekrans | 1994 | Sdertlje Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 118, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Lagebro | 1996 | Vsby Simsllskap | 29.74 | ||||||
2 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jnkpings Simsllskap | 30.59 | ||||||
3 | Lisa Wiklund | 1996 | Vsby Simsllskap | 30.69 | ||||||
4 | se Vigdisdatter Nytr | 1997 | Trondhjem SLK | 30.93 | ||||||
5 | Viktoria Juel | 1996 | Trondhjem SLK | 31.08 | ||||||
6 | Paula Brit Siimar | 1997 | Top Swimmingclub | 31.42 | ||||||
7 | Isabell Kjellberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 31.72 | ||||||
8 | Viktoria Engsoo | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 32.03 | ||||||
9 | Emilie Elise Woll | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 32.76 | ||||||
10 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.00 | ||||||
11 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.08 | ||||||
12 | Josefine Gidlf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.25 | ||||||
12 | Moa Fagermo | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 33.25 | ||||||
14 | Julia Widmark | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 33.30 | ||||||
15 | Amalie Wee Trlen | 1997 | Stavanger Svmme Club | 33.66 | ||||||
16 | Sanna Husan Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 33.83 | ||||||
17 | Merlin Stamm | 1997 | Briis Swimclub | 33.84 | ||||||
18 | Maren ie | 1997 | Stavanger Svmme Club | 33.90 | ||||||
19 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 33.98 | ||||||
20 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.15 | ||||||
21 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.19 | ||||||
22 | Rebecka Bergstrm | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.49 | ||||||
23 | Runa P Nesje | 1996 | Kirkenes Svmmeklubb | 34.92 | ||||||
24 | Elin Taraldsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 35.09 | ||||||
25 | Sandra Swahn | 1997 | Vsby Simsllskap | 35.43 | ||||||
26 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Vsby Simsllskap | 35.47 | ||||||
27 | Maja Stolpe | 1996 | Vsby Simsllskap | 36.47 | ||||||
28 | Kristina Mora | 1997 | Trondhjem SLK | 36.48 | ||||||
29 | Vendela Hallonsten | 1997 | Vsby Simsllskap | 36.62 | ||||||
30 | Josefin ster | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 37.10 | ||||||
31 | Mathilda Goike | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 38.63 | ||||||
32 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.68 | ||||||
33 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.76 | ||||||
34 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svmmeklubb | 38.84 | ||||||
35 | Karolina Hansson | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 39.31 | ||||||
36 | Gunnhild Eriksen | 1996 | Hammerfest SLK | 40.16 | ||||||
37 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.93 | ||||||
38 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.50 | ||||||
39 | Anna Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 45.70 | ||||||
40 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.17 | ||||||
41 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.83 | ||||||
- | Stine Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Gren 118, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.00 | ||||||
2 | Oda Bygdnes | 1998 | Harstad Svmmeklubb | 32.19 | ||||||
3 | Katinka Rosseb | 1999 | Christiania Svommeklubb | 32.46 | ||||||
4 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.49 | ||||||
5 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svmme Club | 34.13 | ||||||
6 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.54 | ||||||
7 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.62 | ||||||
8 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 34.71 | ||||||
9 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 34.79 | ||||||
10 | Sigrid Loid | 1999 | Tby Sim | 34.92 | ||||||
11 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 35.18 | ||||||
12 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.21 | ||||||
13 | Reelika Tr | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 35.26 | ||||||
14 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 35.37 | ||||||
15 | Rebecca Hglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.41 | ||||||
16 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 35.44 | ||||||
17 | Julia Mikalsen | 1999 | Tby Sim | 35.73 | ||||||
18 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.74 | ||||||
19 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 36.18 | ||||||
19 | Ellinor Lantz | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.18 | ||||||
21 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 36.31 | ||||||
22 | Sophia Norn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.40 | ||||||
23 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.47 | ||||||
24 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svmme Club | 36.50 | ||||||
25 | Sara Emmesj | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 36.53 | ||||||
26 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 36.56 | ||||||
27 | Maja Plars | 1998 | Jrflla Simsllskap | 36.59 | ||||||
28 | Alina H Bjelancic | 1999 | Stavanger Svmme Club | 36.69 | ||||||
29 | Caroline Korssell | 1999 | Tby Sim | 36.83 | ||||||
30 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 36.90 | ||||||
31 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsllskap | 36.93 | ||||||
32 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 37.26 | ||||||
33 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.34 | ||||||
34 | sa Eriksson | 1998 | Vsby Simsllskap | 37.46 | ||||||
35 | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.53 | ||||||
36 | Emma Wahlund | 1998 | Vsby Simsllskap | 37.57 | ||||||
37 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.69 | ||||||
38 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 37.91 | ||||||
39 | Heleene Pak | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 38.05 | ||||||
40 | Henna Turunen | 1999 | Lahden Uimaseura | 38.11 | ||||||
41 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsllskap | 38.36 | ||||||
42 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 39.04 | ||||||
43 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 39.20 | ||||||
44 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.32 | ||||||
45 | Karin Emanuelsson | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 39.39 | ||||||
46 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 39.77 | ||||||
47 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 40.05 | ||||||
48 | Fanny Kruthammar | 1999 | Tby Sim | 40.40 | ||||||
49 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.86 | ||||||
50 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.16 | ||||||
51 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svmme Club | 41.39 | ||||||
52 | Felicia Gustavsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.91 | ||||||
53 | Erica Edlund | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.46 | ||||||
54 | Kristin Xin ie | 1999 | Stavanger Svmme Club | 42.87 | ||||||
55 | Emilie Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 43.88 | ||||||
56 | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svmmeklubb | 48.16 | ||||||
57 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 48.43 | ||||||
- | Yuliya Fomina | 1999 | Dussh Leader | DNS | ||||||
- | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Silje Uglenes | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Gren 118, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ramdn | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 31.94 | ||||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.44 | ||||||
3 | Reeli Marta Siimar | 2000 | Top Swimmingclub | 34.15 | ||||||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 34.97 | ||||||
5 | Amanda Strmdahl | 2000 | Tby Sim | 35.08 | ||||||
5 | Mai Riin Salumaa | 2000 | Top Swimmingclub | 35.08 | ||||||
7 | Jenny Jonsson | 2000 | Tby Sim | 35.16 | ||||||
8 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsllskap | 35.82 | ||||||
9 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 35.88 | ||||||
10 | Margaret Markvardt | 2000 | Top Swimmingclub | 36.04 | ||||||
11 | Amanda Carlbom | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 36.59 | ||||||
12 | Linnea Bjrndahl | 2000 | Upsala Simsllskap | 36.61 | ||||||
13 | Cornelia Eklund | 2000 | Jrflla Simsllskap | 36.79 | ||||||
14 | Roosa Penttinen | 2000 | Lahden Uimaseura | 36.93 | ||||||
15 | Sandra Maanurm | 2001 | Top Swimmingclub | 37.50 | ||||||
16 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 37.66 | ||||||
17 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 37.87 | ||||||
18 | Liv Falk | 2000 | Tby Sim | 38.09 | ||||||
19 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 38.39 | ||||||
20 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 38.91 | ||||||
21 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 39.00 | ||||||
22 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 39.34 | ||||||
23 | Jete Eevald | 2000 | Wiru Swim | 39.52 | ||||||
24 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 39.55 | ||||||
25 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 39.64 | ||||||
26 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 39.70 | ||||||
27 | Wilma Roloff | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 39.77 | ||||||
28 | Mariann Saabas | 2000 | Top Swimmingclub | 40.31 | ||||||
29 | Laura-Lotte Varvas | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 40.44 | ||||||
30 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 41.38 | ||||||
31 | Teele Telgma | 2000 | Briis Swimclub | 41.51 | ||||||
32 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 41.91 | ||||||
33 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 41.97 | ||||||
34 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.42 | ||||||
35 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 42.56 | ||||||
36 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 42.72 | ||||||
37 | Astrid Albertsson | 2000 | Vsby Simsllskap | 42.89 | ||||||
38 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.91 | ||||||
39 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 43.08 | ||||||
40 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 43.09 | ||||||
41 | Emma Strand Haugen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 43.24 | ||||||
42 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 43.65 | ||||||
43 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 43.71 | ||||||
44 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 43.97 | ||||||
45 | Sara Tillenius | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 44.37 | ||||||
46 | Henna Suhonen | 2000 | Lahden Uimaseura | 45.00 | ||||||
47 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 45.52 | ||||||
48 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 45.72 | ||||||
49 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 46.24 | ||||||
50 | Felicia Adamsson | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 46.28 | ||||||
51 | Linnea Lindgren | 2001 | Vsby Simsllskap | 46.69 | ||||||
52 | Louise Peacock | 2001 | Vsby Simsllskap | 46.75 | ||||||
53 | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | 48.55 | ||||||
54 | Sophie Dellmark | 2001 | lvsj AIK Fritid | 49.24 | ||||||
55 | Matilda Pfeiff | 2001 | Vsby Simsllskap | 49.32 | ||||||
56 | Maja Sundheden | 2000 | Vsby Simsllskap | 49.71 | ||||||
57 | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | 49.82 | ||||||
58 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 51.19 | ||||||
59 | Andrine Svea | 2000 | Alta Svmmeklubb | 54.47 | ||||||
60 | Josefin Olsson | 2001 | Vsby Simsllskap | 54.61 | ||||||
61 | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | 58.92 | ||||||
62 | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | 59.34 | ||||||
- | Matilda Pfeiff | 2001 | Vsby Simsllskap | DNS | ||||||
- | Emma Walther | 2000 | lvsj AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 118, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 38.94 | ||||||
2 | Melissa Priidel | 2002 | Briis Swimclub | 39.83 | ||||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 40.55 | ||||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | lvsj AIK Fritid | 44.55 | ||||||
5 | Emma Roloff | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 44.91 | ||||||
6 | Kaia Liis Tomak | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 48.38 | ||||||
7 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 49.38 | ||||||
8 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 50.95 | ||||||
9 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Vsby Simsllskap | 51.38 | ||||||
10 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsllskap | 51.74 | ||||||
11 | Mena Nelly Nurk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 52.35 | ||||||
12 | Oliwia Kantecki | 2003 | Vsby Simsllskap | 58.18 | ||||||
13 | Roya Tittelbach | 2003 | Vsby Simsllskap | 1:03.58 | ||||||
14 | Tuva Bjrkn | 2003 | Vsby Simsllskap | 1:05.58 | ||||||
- | Angelica Blomberg | 2002 | Sdertlje Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Mariliis Palm | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 119 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 119, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Emanuelsson | 1993 | Sdertlje Simsllskap | 27.25 | 55.79 | |||||
2 | Theodor Hansson | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 27.47 | 56.76 | |||||
3 | Robert Makhinya | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.57 | 57.04 | |||||
4 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 28.28 | 57.49 | |||||
5 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.42 | 57.75 | |||||
6 | Marcus Nordin | 1992 | Sdertlje Simsllskap | 27.52 | 58.09 | |||||
7 | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 27.97 | 58.25 | |||||
8 | Andr Gradin | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 27.97 | 58.32 | |||||
9 | Ole Martin Turøy | 1995 | Stavanger Svmme Club | 28.67 | 59.31 | |||||
10 | Andreas Gustavsson | 1994 | Vsby Simsllskap | 28.25 | 59.94 | |||||
11 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.27 | 1:00.33 | |||||
12 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.94 | 1:00.60 | |||||
13 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsllskap | 28.80 | 1:00.67 | |||||
14 | David Westin | 1995 | Sala Simsllskap | 28.81 | 1:00.75 | |||||
15 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 29.40 | 1:01.04 | |||||
16 | Anton Ekhult | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.11 | 1:01.20 | |||||
17 | Anders Wettergreen Gunder | 1994 | Stavanger Svmme Club | 25.98 | 1:03.50 | |||||
18 | Andreas Wrang | 1994 | Kanaans Simsllskap | 29.95 | 1:03.62 | |||||
19 | Daniel Wrang | 1992 | Kanaans Simsllskap | 30.57 | 1:04.29 | |||||
20 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 31.13 | 1:04.78 | |||||
21 | ystein Kleven | 1981 | Narvik Svmmeklubb | 31.00 | 1:05.55 | |||||
22 | Timothy Mackin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 30.55 | 1:05.82 | |||||
23 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 31.71 | 1:06.08 | |||||
24 | Philip Albornoz | 1995 | Sdertrns Simsllskap | 31.44 | 1:07.27 | |||||
25 | Olav Ravndal Skjlingsta | 1995 | Stavanger Svmme Club | 26.47 | 1:07.32 | |||||
26 | Viktor Welander | 1994 | Kanaans Simsllskap | 33.49 | 1:14.61 | |||||
- | Alexander Kesenci | 1995 | Sdertlje Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 119, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Ozerov | 1996 | Vsby Simsllskap | 26.65 | 55.31 | |||||
2 | Henrik Bolle | 1996 | Jrflla Simsllskap | 27.76 | 57.49 | |||||
3 | Gustav Frdeberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 28.64 | 58.59 | |||||
4 | Max Bergh | 1996 | Vsby Simsllskap | 27.95 | 59.27 | |||||
5 | Andreas Persson | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 28.31 | 59.54 | |||||
6 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsllskap | 28.75 | 1:00.30 | |||||
7 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Vsby Simsllskap | 28.92 | 1:00.92 | |||||
8 | Jri Ilmjrv | 1997 | Top Swimmingclub | 28.32 | 1:00.97 | |||||
9 | Gerhard Spitsak | 1997 | Briis Swimclub | 28.16 | 1:01.04 | |||||
10 | Gustav Strmbeck | 1997 | Wisby Simsllskap | 29.73 | 1:01.91 | |||||
11 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svmme Club | 29.88 | 1:02.74 | |||||
12 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsllskap | 29.19 | 1:03.05 | |||||
13 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.08 | 1:03.13 | |||||
14 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 30.50 | 1:03.86 | |||||
15 | Viktor Jndel | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 30.42 | 1:04.73 | |||||
16 | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 31.32 | 1:05.27 | |||||
17 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.10 | 1:05.44 | |||||
18 | Martin Kristoffer Hanssen | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 31.25 | 1:05.45 | |||||
19 | Daniel Soume | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 29.98 | 1:05.68 | |||||
20 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.10 | 1:05.77 | |||||
21 | Carl Robertsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 30.60 | 1:05.79 | |||||
22 | Sebastian Modin | 1997 | Jrflla Simsllskap | 31.42 | 1:06.25 | |||||
23 | Cristian de Andrade | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 32.09 | 1:06.95 | |||||
24 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 32.11 | 1:07.90 | |||||
25 | Tord Svendsen | 1996 | Hammerfest SLK | 33.37 | 1:08.66 | |||||
26 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 32.81 | 1:08.79 | |||||
27 | Gustav Raittila | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 34.12 | 1:12.94 | |||||
28 | Elias Waagaard | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 34.67 | 1:13.89 | |||||
Gren 119, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 29.66 | 1:02.42 | |||||
2 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.46 | 1:02.58 | |||||
3 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 30.66 | 1:03.04 | |||||
4 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.39 | 1:04.17 | |||||
5 | Alex Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 30.84 | 1:04.37 | |||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 30.99 | 1:04.63 | |||||
7 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 30.98 | 1:05.90 | |||||
8 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 31.57 | 1:05.97 | |||||
9 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 31.70 | 1:06.28 | |||||
10 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 32.02 | 1:07.30 | |||||
11 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 32.61 | 1:07.83 | |||||
12 | Edwin Hger | 1999 | Tby Sim | 32.82 | 1:07.96 | |||||
13 | Robin Alexander Sorokin | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 32.24 | 1:08.27 | |||||
14 | Isak Alin | 1999 | Tby Sim | 32.91 | 1:08.42 | |||||
15 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.13 | 1:09.10 | |||||
16 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 33.40 | 1:09.37 | |||||
17 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 32.88 | 1:09.65 | |||||
17 | Samuel Bladin | 1999 | Jrflla Simsllskap | 32.97 | 1:09.65 | |||||
19 | Atte Somero | 1999 | Lahden Uimaseura | 32.88 | 1:09.73 | |||||
20 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 32.71 | 1:09.76 | |||||
21 | Emil strand | 1998 | Jrflla Simsllskap | 33.53 | 1:10.12 | |||||
22 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:10.31 | |||||
23 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.17 | 1:10.39 | |||||
24 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 33.33 | 1:10.41 | |||||
25 | Fredric Wernqvist | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 33.04 | 1:10.89 | |||||
26 | Oscar Orosco Albornos | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.80 | 1:10.94 | |||||
27 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.23 | 1:11.11 | |||||
28 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 34.67 | 1:11.23 | |||||
29 | Oscar Raappana | 1998 | Karasjok Svmmeklubb | 34.17 | 1:11.40 | |||||
30 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 34.24 | 1:11.55 | |||||
31 | Gustav Barn | 1999 | Tby Sim | 34.09 | 1:11.76 | |||||
32 | Kevin Ballchand | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 34.10 | 1:11.89 | |||||
33 | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | 34.88 | 1:12.02 | |||||
34 | Sebastian Tellgren | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 33.91 | 1:12.06 | |||||
35 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.94 | 1:12.59 | |||||
36 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.47 | 1:12.69 | |||||
37 | Emil Wikell | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 35.16 | 1:13.49 | |||||
38 | Simon Jndel | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 36.04 | 1:13.51 | |||||
39 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 34.89 | 1:13.78 | |||||
40 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svmme Club | 36.16 | 1:15.08 | |||||
41 | Erik Olsson Sande | 1999 | Tby Sim | 36.10 | 1:15.57 | |||||
42 | David Karlsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 35.74 | 1:15.78 | |||||
43 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.23 | 1:16.20 | |||||
44 | David Manea | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 36.37 | 1:16.55 | |||||
45 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 37.06 | 1:17.18 | |||||
46 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 36.99 | 1:17.84 | |||||
47 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 37.68 | 1:18.94 | |||||
48 | Nikolai Bjnesy | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 39.61 | 1:20.34 | |||||
49 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 39.45 | 1:22.71 | |||||
50 | Anton Ringnr | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | 44.29 | 1:32.29 | |||||
51 | Nicholas Kivircik | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 40.33 | 1:33.39 | |||||
52 | Martin Veivg | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 44.33 | 1:34.49 | |||||
53 | Kristian Alster Mathisen | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 43.06 | 1:35.18 | |||||
Gren 119, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Jrflla Simsllskap | 32.61 | 1:07.70 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 32.64 | 1:07.81 | |||||
3 | Oscar Grankvist | 2000 | Vsby Simsllskap | 33.39 | 1:09.28 | |||||
4 | Robin Hanson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 33.54 | 1:09.73 | |||||
5 | Edvin Piklik | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 33.10 | 1:09.99 | |||||
6 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 33.84 | 1:10.31 | |||||
7 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.16 | 1:12.19 | |||||
8 | Karl Kuusik | 2000 | Wiru Swim | 34.78 | 1:12.98 | |||||
9 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 35.04 | 1:13.24 | |||||
10 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsllskap | 35.75 | 1:14.58 | |||||
11 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 35.48 | 1:15.58 | |||||
12 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 36.32 | 1:17.41 | |||||
13 | Halvard Bygdnes | 2000 | Harstad Svmmeklubb | 36.99 | 1:17.62 | |||||
14 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 36.31 | 1:18.02 | |||||
15 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 37.80 | 1:18.52 | |||||
16 | Guillermo Illanes | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 38.37 | 1:19.76 | |||||
17 | Mark Sovtsa | 2001 | Top Swimmingclub | 38.37 | 1:19.82 | |||||
18 | Oscar Andersson | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 37.13 | 1:19.94 | |||||
18 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Uimaseura | 38.68 | 1:19.94 | |||||
20 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 38.24 | 1:20.31 | |||||
21 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 37.33 | 1:20.40 | |||||
22 | Jri Kozlik | 2001 | Top Swimmingclub | 39.34 | 1:21.79 | |||||
23 | Anders Arge | 2001 | Top Swimmingclub | 39.76 | 1:21.80 | |||||
24 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 40.25 | 1:22.58 | |||||
25 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 39.08 | 1:23.15 | |||||
26 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.87 | 1:23.48 | |||||
27 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 40.72 | 1:23.64 | |||||
28 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 39.77 | 1:23.67 | |||||
29 | Robert Hellberg | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 39.96 | 1:23.89 | |||||
30 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 40.32 | 1:25.14 | |||||
31 | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | 39.96 | 1:25.66 | |||||
32 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 39.99 | 1:25.83 | |||||
33 | Mark Kk | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 40.52 | 1:27.25 | |||||
34 | David Stlmarck | 2001 | lvsj AIK Fritid | 41.55 | 1:28.92 | |||||
35 | Kaur Karp | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 40.93 | 1:29.16 | |||||
36 | Henry Tossavainen | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 41.95 | 1:29.42 | |||||
37 | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | 42.82 | 1:31.71 | |||||
38 | Angus Gauffin | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.95 | 1:32.13 | |||||
39 | Sebastian Soume | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 45.29 | 1:35.67 | |||||
40 | David Issa | 2001 | Jrflla Simsllskap | 44.94 | 1:36.01 | |||||
41 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.44 | 1:39.28 | |||||
42 | Ingar Srgrd Lefdal | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 54.30 | 1:53.71 | |||||
Gren 119, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matteus Miilpalu | 2002 | Wiru Swim | 36.05 | 1:16.26 | |||||
2 | Daniel Lwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.00 | 1:20.58 | |||||
3 | Jan Markus Kaabel | 2002 | Top Swimmingclub | 38.75 | 1:21.19 | |||||
4 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 40.81 | 1:23.20 | |||||
5 | Andreas Simson | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 38.75 | 1:23.45 | |||||
6 | Jasu Ovaskainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 41.28 | 1:28.16 | |||||
7 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 41.26 | 1:28.37 | |||||
8 | Erik Anmann | 2002 | Top Swimmingclub | 42.21 | 1:31.50 | |||||
9 | Robert Johanson | 2002 | Top Swimmingclub | 40.82 | 1:31.63 | |||||
10 | Erik Talts | 2002 | Top Swimmingclub | 42.61 | 1:31.73 | |||||
11 | Edvin Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.97 | 1:32.35 | |||||
12 | Hektor Talviste | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 44.80 | 1:35.83 | |||||
13 | Victor Trgrdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.56 | 1:44.95 | |||||
- | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 120 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 120, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Rosenquist | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.86 | 59.31 | |||||
2 | Rebecka Lithander | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.67 | 1:00.99 | |||||
3 | Freja Ingelstam | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.16 | 1:02.76 | |||||
4 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.53 | 1:03.20 | |||||
5 | Sophie Nsstrm | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.49 | 1:03.49 | |||||
6 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.95 | 1:06.01 | |||||
7 | Malin Schanke Tmmervik | 1994 | Trondhjem SLK | 31.34 | 1:06.11 | |||||
8 | Lovisa Heldring | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.97 | 1:06.83 | |||||
9 | Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | Stavanger Svmme Club | 31.61 | 1:07.19 | |||||
10 | Mathilda Dahlin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 32.09 | 1:07.35 | |||||
11 | Micaela Jrnstrm | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 32.39 | 1:07.68 | |||||
12 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.84 | 1:08.51 | |||||
13 | Sara Huslid | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 32.99 | 1:09.22 | |||||
14 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.03 | 1:10.26 | |||||
15 | Vilde Holan Bye | 1995 | Vestbyen IL | 33.55 | 1:10.35 | |||||
16 | Hanna Karlsson | 1995 | Strngns Simsllskap | 33.28 | 1:10.97 | |||||
17 | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.20 | 1:11.33 | |||||
18 | Christine Korssell | 1995 | Tby Sim | 33.85 | 1:11.85 | |||||
19 | Nora Daldorff | 1994 | Kirkenes Svmmeklubb | 34.59 | 1:12.12 | |||||
20 | Selma Kosevic | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 34.62 | 1:12.30 | |||||
21 | Ida Jansson | 1995 | IF land | 34.38 | 1:12.36 | |||||
22 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsllskap | 34.74 | 1:12.37 | |||||
23 | Sara Sdersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.11 | 1:16.52 | |||||
24 | Vilde Pedersen | 1995 | Alta Svmmeklubb | 36.53 | 1:18.26 | |||||
25 | Kristine Berg | 1995 | Hammerfest SLK | 41.65 | 1:27.76 | |||||
- | Josefin Agnekrans | 1994 | Sdertlje Simsllskap | DNS | ||||||
- | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 120, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Sparrman | 1996 | Vsby Simsllskap | 29.18 | 1:01.03 | |||||
2 | Karin Iilane | 1996 | Top Swimmingclub | 29.33 | 1:01.50 | |||||
3 | Milana Salih | 1997 | Vsby Simsllskap | 29.92 | 1:01.58 | |||||
4 | Josefin Lantz | 1996 | Vsby Simsllskap | 29.94 | 1:03.48 | |||||
5 | Merlin Stamm | 1997 | Briis Swimclub | 30.30 | 1:03.87 | |||||
6 | Emilie Elise Woll | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 30.98 | 1:04.06 | |||||
7 | Vilma Lagebro | 1996 | Vsby Simsllskap | 31.20 | 1:04.48 | |||||
8 | Lisa Wiklund | 1996 | Vsby Simsllskap | 31.05 | 1:04.95 | |||||
9 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jnkpings Simsllskap | 31.10 | 1:05.74 | |||||
10 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.35 | 1:05.88 | |||||
11 | Rebecka Bergstrm | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.09 | 1:06.02 | |||||
12 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 31.54 | 1:06.66 | |||||
13 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.43 | 1:06.80 | |||||
14 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svmmeklubb | 32.21 | 1:07.04 | |||||
15 | Erica Christensen | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 31.75 | 1:07.07 | |||||
16 | Viktoria Juel | 1996 | Trondhjem SLK | 31.67 | 1:07.17 | |||||
17 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 32.63 | 1:07.31 | |||||
18 | Madeleine Svensson | 1997 | Strngns Simsllskap | 31.46 | 1:07.52 | |||||
19 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.50 | 1:07.53 | |||||
20 | Maren ie | 1997 | Stavanger Svmme Club | 31.55 | 1:07.74 | |||||
21 | Viktoria Engsoo | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 31.49 | 1:07.78 | |||||
22 | Josefine Gidlf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.04 | 1:08.31 | |||||
23 | Sandra Swahn | 1997 | Vsby Simsllskap | 33.35 | 1:09.87 | |||||
24 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.66 | 1:09.98 | |||||
25 | Runa P Nesje | 1996 | Kirkenes Svmmeklubb | 34.28 | 1:10.86 | |||||
26 | Julia Widmark | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 34.18 | 1:10.92 | |||||
27 | Vendela Hallonsten | 1997 | Vsby Simsllskap | 33.85 | 1:11.47 | |||||
28 | Kristina Mora | 1997 | Trondhjem SLK | 34.72 | 1:11.52 | |||||
29 | Maja Stolpe | 1996 | Vsby Simsllskap | 34.66 | 1:12.30 | |||||
30 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.59 | 1:12.31 | |||||
31 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.47 | 1:13.02 | |||||
32 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Vsby Simsllskap | 35.73 | 1:16.32 | |||||
33 | Nicole Eker | 1996 | IF land | 36.77 | 1:16.66 | |||||
34 | Elin Taraldsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 35.59 | 1:16.82 | |||||
35 | Karolina Hansson | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 38.07 | 1:19.27 | |||||
36 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.83 | 1:20.94 | |||||
37 | Gunnhild Eriksen | 1996 | Hammerfest SLK | 39.38 | 1:21.52 | |||||
38 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.16 | 1:22.36 | |||||
39 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.52 | 1:25.14 | |||||
40 | Rebekka Birkeland | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 40.98 | 1:27.15 | |||||
41 | Anna Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 40.32 | 1:27.99 | |||||
42 | Stine Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 43.99 | 1:34.68 | |||||
43 | Therese Heimark | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 47.70 | 1:44.51 | |||||
- | se Vigdisdatter Nytr | 1997 | Trondhjem SLK | DNS | ||||||
Gren 120, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Engsoo | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 31.04 | 1:03.49 | |||||
2 | Alina H Bjelancic | 1999 | Stavanger Svmme Club | 30.37 | 1:04.74 | |||||
3 | Oda Bygdnes | 1998 | Harstad Svmmeklubb | 31.57 | 1:05.52 | |||||
4 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.87 | 1:06.19 | |||||
5 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 31.72 | 1:06.60 | |||||
6 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 31.98 | 1:06.78 | |||||
7 | Cecilie Solberg Jrgensen | 1998 | Vestbyen IL | 31.94 | 1:07.11 | |||||
8 | Katinka Rosseb | 1999 | Christiania Svommeklubb | 32.39 | 1:07.37 | |||||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | 32.49 | 1:07.63 | |||||
10 | Mari Miilpalu | 1999 | Wiru Swim | 31.59 | 1:07.67 | |||||
11 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.51 | 1:07.79 | |||||
12 | Maja Plars | 1998 | Jrflla Simsllskap | 33.20 | 1:08.06 | |||||
13 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsllskap | 32.76 | 1:08.29 | |||||
14 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svmme Club | 32.77 | 1:08.63 | |||||
15 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 33.07 | 1:08.88 | |||||
16 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 33.66 | 1:09.38 | |||||
17 | Sofia Bjrnfot | 1998 | Vsby Simsllskap | 32.93 | 1:09.51 | |||||
18 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.48 | 1:09.77 | |||||
19 | Sophia Norn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.30 | 1:10.13 | |||||
20 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.57 | 1:10.31 | |||||
21 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 34.55 | 1:10.83 | |||||
22 | sa Eriksson | 1998 | Vsby Simsllskap | 33.86 | 1:10.91 | |||||
23 | Julia Mikalsen | 1999 | Tby Sim | 33.47 | 1:11.12 | |||||
24 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svmme Club | 33.66 | 1:11.15 | |||||
25 | Emma Wahlund | 1998 | Vsby Simsllskap | 34.57 | 1:11.28 | |||||
26 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 34.17 | 1:11.60 | |||||
27 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 35.32 | 1:11.80 | |||||
28 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.47 | 1:11.84 | |||||
29 | Sara Emmesj | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 33.77 | 1:11.95 | |||||
30 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.86 | 1:12.38 | |||||
31 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 35.64 | 1:12.41 | |||||
31 | Sigrid Loid | 1999 | Tby Sim | 35.22 | 1:12.41 | |||||
33 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.08 | 1:12.46 | |||||
34 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 34.51 | 1:12.67 | |||||
35 | Caroline Korssell | 1999 | Tby Sim | 34.87 | 1:13.05 | |||||
36 | Ellinor Lantz | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.05 | 1:13.32 | |||||
37 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 35.55 | 1:13.39 | |||||
38 | Rebecca Hglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.11 | 1:13.56 | |||||
39 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 35.08 | 1:13.61 | |||||
40 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.91 | 1:13.84 | |||||
41 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 34.30 | 1:13.99 | |||||
42 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svmme Club | 35.54 | 1:14.18 | |||||
43 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.77 | 1:14.19 | |||||
44 | Malin Bernmark | 1998 | Vsby Simsllskap | 36.04 | 1:14.45 | |||||
45 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 35.98 | 1:14.81 | |||||
46 | Sofia Lennerthson | 1999 | Tby Sim | 35.64 | 1:15.12 | |||||
47 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsllskap | 36.20 | 1:15.20 | |||||
48 | Elena Bergfjord | 1998 | Stavanger Svmme Club | 36.36 | 1:15.92 | |||||
49 | Emily Lundgren | 1999 | Tby Sim | 35.54 | 1:17.21 | |||||
50 | Kristin Xin ie | 1999 | Stavanger Svmme Club | 37.48 | 1:18.38 | |||||
51 | Nora Srgrd Lefdal | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 36.38 | 1:18.66 | |||||
52 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 38.78 | 1:19.16 | |||||
53 | Fanny Tyrstrup | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.86 | 1:19.85 | |||||
54 | Erica Edlund | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.62 | 1:19.86 | |||||
55 | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svmmeklubb | 38.37 | 1:20.03 | |||||
56 | Olivia Hgstedt Petersn | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.73 | 1:20.40 | |||||
57 | Felicia Gustavsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.97 | 1:21.25 | |||||
58 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.84 | 1:21.47 | |||||
59 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 38.86 | 1:22.17 | |||||
60 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.79 | 1:22.99 | |||||
61 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.67 | 1:23.18 | |||||
62 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.44 | 1:24.10 | |||||
63 | Karin Emanuelsson | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 39.69 | 1:25.63 | |||||
64 | Emilie Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 40.36 | 1:27.45 | |||||
65 | Silje Uglenes | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 50.71 | 1:46.50 | |||||
- | Yuliya Fomina | 1999 | Dussh Leader | DNS | ||||||
Gren 120, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.96 | 1:04.45 | |||||
2 | Hilma Ramdn | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 30.94 | 1:05.51 | |||||
3 | Ella Saarikko | 2000 | Lahden Uimaseura | 31.95 | 1:06.20 | |||||
4 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 32.94 | 1:10.45 | |||||
5 | Birgit Saliste | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 34.42 | 1:10.49 | |||||
6 | Cornelia Eklund | 2000 | Jrflla Simsllskap | 34.06 | 1:11.49 | |||||
7 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 34.10 | 1:11.61 | |||||
8 | Mai Riin Salumaa | 2000 | Top Swimmingclub | 33.32 | 1:11.82 | |||||
9 | Roosa Penttinen | 2000 | Lahden Uimaseura | 35.42 | 1:12.00 | |||||
10 | Amanda Strmdahl | 2000 | Tby Sim | 34.83 | 1:12.15 | |||||
11 | Amanda Carlbom | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 34.38 | 1:12.34 | |||||
12 | Linnea Bjrndahl | 2000 | Upsala Simsllskap | 34.30 | 1:12.50 | |||||
13 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 34.70 | 1:12.76 | |||||
14 | Emely Lamb | 2000 | smo Simsllskap | 35.59 | 1:13.03 | |||||
15 | Meribel Saar | 2000 | Top Swimmingclub | 35.20 | 1:13.59 | |||||
16 | Ele Riin Luuk | 2000 | Briis Swimclub | 34.69 | 1:13.85 | |||||
17 | Wilma Roloff | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 36.27 | 1:14.39 | |||||
18 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 35.15 | 1:14.66 | |||||
19 | Sarah Hrden | 2001 | Top Swimmingclub | 35.01 | 1:15.02 | |||||
20 | Laura Andla | 2001 | Briis Swimclub | 36.19 | 1:15.34 | |||||
21 | Emilia H Bjelancic | 2001 | Stavanger Svmme Club | 36.41 | 1:15.46 | |||||
22 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 36.97 | 1:15.68 | |||||
23 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 36.51 | 1:16.49 | |||||
24 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsllskap | 35.67 | 1:16.58 | |||||
25 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 36.49 | 1:17.14 | |||||
26 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.67 | 1:17.18 | |||||
27 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 36.86 | 1:17.44 | |||||
28 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 36.57 | 1:17.73 | |||||
29 | Johanna Persson | 2001 | Tby Sim | 37.39 | 1:17.92 | |||||
30 | Julia Franks | 2000 | Tby Sim | 38.12 | 1:18.49 | |||||
31 | Felicia Adamsson | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 36.95 | 1:18.77 | |||||
32 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 37.25 | 1:18.92 | |||||
32 | Sara Tillenius | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 37.54 | 1:18.92 | |||||
34 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 36.99 | 1:19.29 | |||||
35 | Andrine Svea | 2000 | Alta Svmmeklubb | 39.62 | 1:19.34 | |||||
36 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 36.52 | 1:19.92 | |||||
37 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 38.71 | 1:20.03 | |||||
38 | Sophie Dellmark | 2001 | lvsj AIK Fritid | 38.61 | 1:20.06 | |||||
39 | Mariann Saabas | 2000 | Top Swimmingclub | 39.00 | 1:20.10 | |||||
40 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 39.63 | 1:20.41 | |||||
41 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 38.86 | 1:20.43 | |||||
42 | Henna Suhonen | 2000 | Lahden Uimaseura | 39.05 | 1:20.71 | |||||
43 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 39.68 | 1:21.42 | |||||
44 | Louise Peacock | 2001 | Vsby Simsllskap | 39.10 | 1:21.60 | |||||
45 | Maja Sundheden | 2000 | Vsby Simsllskap | 39.14 | 1:21.68 | |||||
46 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 38.58 | 1:21.80 | |||||
47 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 40.05 | 1:22.29 | |||||
48 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 38.59 | 1:23.43 | |||||
49 | Siri Sjblom | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.11 | 1:23.69 | |||||
50 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.14 | 1:23.89 | |||||
51 | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | 40.58 | 1:24.04 | |||||
52 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.24 | 1:24.14 | |||||
53 | Katariina Trp | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 39.20 | 1:25.03 | |||||
54 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 41.20 | 1:25.65 | |||||
55 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsllskap | 40.76 | 1:25.66 | |||||
56 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 40.39 | 1:26.23 | |||||
57 | Emma Strand Haugen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 40.82 | 1:26.34 | |||||
58 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.14 | 1:26.92 | |||||
59 | Matilda Pfeiff | 2001 | Vsby Simsllskap | 40.73 | 1:26.99 | |||||
60 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 40.95 | 1:27.02 | |||||
61 | Senni Ovaskainen | 2001 | Lahden Uimaseura | 41.69 | 1:27.27 | |||||
62 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 41.20 | 1:27.99 | |||||
63 | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | Vsby Simsllskap | 42.78 | 1:28.27 | |||||
64 | Linnea Lindgren | 2001 | Vsby Simsllskap | 41.36 | 1:28.75 | |||||
65 | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | 42.16 | 1:29.49 | |||||
66 | Josefin Olsson | 2001 | Vsby Simsllskap | 42.48 | 1:30.04 | |||||
67 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 42.41 | 1:31.45 | |||||
68 | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | 43.62 | 1:32.59 | |||||
69 | Emma Walther | 2000 | lvsj AIK Fritid | 43.89 | 1:34.56 | |||||
70 | Evelina Christensen | 2001 | lvsj AIK Fritid | 45.54 | 1:38.85 | |||||
71 | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | 49.38 | 1:39.55 | |||||
Gren 120, 100m Frisim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 37.75 | 1:16.25 | |||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | lvsj AIK Fritid | 38.41 | 1:20.39 | |||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 40.33 | 1:23.91 | |||||
4 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Vsby Simsllskap | 42.25 | 1:28.83 | |||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Vsby Simsllskap | 43.52 | 1:31.16 | |||||
6 | Karolina Johanna Freiberg | 2002 | Top Swimmingclub | 42.22 | 1:31.93 | |||||
7 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.68 | 1:31.97 | |||||
8 | Arlene Baikov | 2003 | Top Swimmingclub | 42.72 | 1:33.54 | |||||
9 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 44.64 | 1:35.87 | |||||
10 | Karmel Rebane | 2002 | Top Swimmingclub | 45.18 | 1:37.78 | |||||
11 | Angelica Blomberg | 2002 | Sdertlje Simsllskap | 48.57 | 1:40.43 | |||||
12 | Oliwia Kantecki | 2003 | Vsby Simsllskap | 48.35 | 1:42.67 | |||||
13 | Tuva Bjrkn | 2003 | Vsby Simsllskap | 48.55 | 1:43.18 | |||||
14 | Emelie Persson | 2002 | Vsby Simsllskap | 1:48.33 | ||||||
14 | Emelie Persson | 2002 | Vsby Simsllskap | 47.85 | 1:48.33 | |||||
16 | Roya Tittelbach | 2003 | Vsby Simsllskap | 50.84 | 1:51.85 | |||||
- | Emelie Persson | 2002 | Vsby Simsllskap | DNS | ||||||
- | Emelie Persson | 2002 | Vsby Simsllskap | 47.85 | DNS | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 121 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:33 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 121, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ole Martin Turøy | 1995 | Stavanger Svmme Club | 31.09 | 1:11.89 | 1:54.89 | 2:27.04 | |||
2 | Dimitri Rabey | 1994 | Alta Svmmeklubb | 31.10 | 1:10.28 | 1:53.89 | 2:32.18 | |||
3 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsllskap | 31.66 | 1:12.30 | 1:58.23 | 2:32.33 | |||
4 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.66 | 1:13.08 | 1:58.40 | 2:33.01 | |||
5 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 32.98 | 1:13.78 | 2:00.38 | 2:34.22 | |||
6 | Timothy Mackin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 32.74 | 1:15.17 | 2:02.05 | 2:40.78 | |||
7 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 34.26 | 1:17.90 | 2:07.35 | 2:43.70 | |||
8 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 37.14 | 1:24.19 | 2:10.58 | 2:46.33 | |||
9 | Jacob Schnning | 1995 | Upsala Simsllskap | 33.31 | 1:25.56 | 2:11.77 | 2:56.79 | |||
- | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | DNS | ||||||
- | Philip Albornoz | 1995 | Sdertrns Simsllskap | DNS | ||||||
- | David Westin | 1995 | Sala Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 121, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Trnqvist | 1997 | Vsby Simsllskap | 30.10 | 1:06.02 | 1:50.37 | 2:23.88 | |||
2 | Farhad Mohammadasghari | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.74 | 1:09.08 | 1:53.01 | 2:26.80 | |||
3 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.96 | 1:10.64 | 1:56.73 | 2:31.99 | |||
4 | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | 30.97 | 1:11.28 | 1:56.60 | 2:32.87 | |||
5 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 33.17 | 1:14.44 | 1:58.57 | 2:33.61 | |||
6 | Gustav Strmbeck | 1997 | Wisby Simsllskap | 34.06 | 1:16.76 | 1:58.90 | 2:35.07 | |||
7 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsllskap | 33.13 | 1:14.75 | 1:58.86 | 2:35.60 | |||
8 | Henrik Bolle | 1996 | Jrflla Simsllskap | 33.27 | 1:16.68 | 2:01.45 | 2:37.25 | |||
9 | Tor Einar Sandvik | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 32.94 | 1:17.23 | 2:07.11 | 2:43.43 | |||
10 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 39.58 | 1:20.49 | 2:10.65 | 2:46.44 | |||
11 | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 36.17 | 1:20.77 | 2:09.52 | 2:47.31 | |||
12 | Daniel Soume | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 35.70 | 1:23.29 | 2:11.04 | 2:49.72 | |||
13 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 39.49 | 1:22.65 | 2:24.23 | 3:00.19 | |||
- | Elias Waagaard | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 121, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alex Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 33.43 | 1:15.87 | 2:00.12 | 2:35.51 | |||
2 | Artur Akulenko | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 34.41 | 1:16.13 | 2:02.38 | 2:38.35 | |||
3 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 34.14 | 1:16.95 | 2:04.18 | 2:41.00 | |||
4 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.52 | 1:18.27 | 2:07.42 | 2:43.57 | |||
5 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 35.06 | 1:18.36 | 2:06.79 | 2:44.17 | |||
6 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.89 | 1:20.37 | 2:10.70 | 2:44.87 | |||
7 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 37.52 | 1:21.46 | 2:08.80 | 2:45.55 | |||
8 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.07 | 1:20.98 | 2:08.60 | 2:45.73 | |||
9 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 36.37 | 1:19.81 | 2:12.05 | 2:49.15 | |||
10 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.46 | 1:22.93 | 2:10.35 | 2:49.54 | |||
11 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 34.75 | 1:17.64 | 2:11.47 | 2:50.80 | |||
12 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 37.17 | 1:23.94 | 2:14.53 | 2:52.87 | |||
13 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 36.10 | 1:21.78 | 2:16.28 | 2:53.19 | |||
14 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.18 | 1:23.11 | 2:18.19 | 2:57.13 | |||
15 | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | 38.60 | 1:28.16 | 2:17.53 | 2:57.76 | |||
16 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 37.24 | 1:27.13 | 2:16.73 | 2:58.02 | |||
17 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 46.42 | 1:30.46 | 2:20.18 | 2:58.36 | |||
18 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 43.14 | 1:28.24 | 2:21.03 | 2:59.57 | |||
19 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.53 | 1:30.61 | 2:20.62 | 3:01.60 | |||
20 | Kevin Ballchand | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 42.59 | 1:30.38 | 2:27.30 | 3:05.24 | |||
21 | Atte Somero | 1999 | Lahden Uimaseura | 44.94 | 1:31.64 | 2:25.86 | 3:06.16 | |||
22 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 45.30 | 1:37.33 | 2:29.78 | 3:09.76 | |||
23 | Simon Jndel | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 41.16 | 1:32.92 | 2:29.61 | 3:10.17 | |||
24 | David Manea | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 41.35 | 1:31.04 | 2:30.73 | 3:10.23 | |||
25 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 40.23 | 1:33.42 | 2:34.41 | 3:18.83 | |||
26 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 45.39 | 1:36.13 | 2:34.40 | 3:19.14 | |||
- | Emil Wikell | 1999 | Sdertrns Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 121, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 35.06 | 1:21.41 | 2:11.60 | 2:49.67 | |||
2 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 39.26 | 1:28.95 | 2:21.93 | 2:59.57 | |||
3 | Oscar Grankvist | 2000 | Vsby Simsllskap | 43.52 | 1:29.61 | 2:22.32 | 3:00.26 | |||
4 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.63 | 1:36.80 | 2:29.55 | 3:09.25 | |||
5 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 43.29 | 1:33.20 | 2:27.59 | 3:10.28 | |||
6 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 45.53 | 1:32.01 | 2:29.98 | 3:14.68 | |||
7 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 43.86 | 1:36.68 | 2:36.26 | 3:17.15 | |||
8 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 45.46 | 1:34.94 | 2:35.76 | 3:17.70 | |||
9 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsllskap | 46.91 | 1:38.82 | 2:38.83 | 3:19.42 | |||
10 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 49.43 | 1:38.77 | 2:36.93 | 3:20.00 | |||
11 | Timi Pernanen | 2001 | Lahden Uimaseura | 46.76 | 1:39.64 | 2:39.21 | 3:20.38 | |||
12 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 44.10 | 1:37.00 | 2:38.24 | 3:24.42 | |||
13 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Uimaseura | 46.58 | 1:42.69 | 2:41.30 | 3:25.59 | |||
14 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 49.62 | 1:44.81 | 2:44.77 | 3:26.99 | |||
15 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 52.95 | 1:49.62 | 2:46.92 | 3:31.54 | |||
16 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 49.35 | 1:44.19 | 2:48.71 | 3:33.28 | |||
17 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 52.33 | 1:47.74 | 2:48.52 | 3:35.26 | |||
18 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 52.97 | 1:51.50 | 2:54.23 | 3:38.99 | |||
19 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 1:00.94 | 1:58.34 | 3:02.02 | 3:55.20 | |||
20 | David Issa | 2001 | Jrflla Simsllskap | 57.49 | 1:58.65 | 3:04.70 | 3:55.22 | |||
21 | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | 1:02.53 | 2:02.26 | 3:14.87 | 4:03.35 | |||
- | Vin Koponen | 2001 | Lahden Uimaseura | DNS | ||||||
- | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 121, 200m Medley Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 46.55 | 1:39.21 | 2:37.68 | 3:22.62 | |||
2 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 55.49 | 1:47.67 | 2:48.43 | 3:32.20 | |||
3 | Arian Parsa | 2002 | Vsby Simsllskap | 51.26 | 1:47.55 | 2:53.31 | 3:44.91 | |||
4 | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | 54.45 | 1:53.42 | 2:58.97 | 3:47.22 | |||
- | Daniel Lwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 13:33 |
Resultat Gren 122 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 122, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vsby SS Damer Lag 1 | 1998 | Vsby Simsllskap | 1:55.21 | ||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Josefin Lantz | 1996 | 29.20 | 58.68 | |||||||
Lisa Wiklund | 1996 | 29.11 | 1:27.79 | |||||||
Tove Sparrman | 1996 | 27.42 | 1:55.21 | |||||||
2 | Sdertlje Damer Lag 1 | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 1:56.76 | ||||||
Camilla Lindquist | 1993 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Josefin Agnekrans | 1994 | 29.06 | 58.18 | |||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 29.22 | 1:27.40 | |||||||
Mathilda Dahlin | 1995 | 29.36 | 1:56.76 | |||||||
3 | SS04 Damer | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:58.36 | ||||||
Rebecka Lithander | 1992 | 28.43 | 28.43 | |||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 30.00 | 58.43 | |||||||
Rebecka Bergstrm | 1997 | 30.68 | 1:29.11 | |||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 29.25 | 1:58.36 | |||||||
4 | Polisen Lag 1 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:59.35 | ||||||
Sofia Bergkvist | 1995 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Jessica Berg | 1998 | 30.24 | 1:00.31 | |||||||
Ida Pettersson | 1999 | 29.55 | 1:29.86 | |||||||
Lovisa Heldring | 1995 | 29.49 | 1:59.35 | |||||||
5 | Stavanger Sc J1 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 1:59.90 | ||||||
Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Amalie Wee Trlen | 1997 | 29.99 | 1:00.15 | |||||||
Malin Haga | 1995 | 30.28 | 1:30.43 | |||||||
Maren ie | 1997 | 29.47 | 1:59.90 | |||||||
6 | Stavanger Sc J2 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 2:01.63 | ||||||
Andrea Marki Mork | 1998 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Andrea Håvarstein | 1999 | 31.02 | 1:01.61 | |||||||
Alina H Bjelancic | 1999 | 28.79 | 1:30.40 | |||||||
Ida Askeland | 1998 | 31.23 | 2:01.63 | |||||||
7 | Sdertlje Damer Lag 2 | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 2:03.25 | ||||||
Micaela Jrnstrm | 1995 | 30.53 | 30.53 | |||||||
Viktoria Engsoo | 1996 | 30.26 | 1:00.79 | |||||||
Erica Christensen | 1997 | 30.97 | 1:31.76 | |||||||
Sara Emmesj | 1998 | 31.49 | 2:03.25 | |||||||
8 | Vsby SS Damer Lag 2 | 1999 | Vsby Simsllskap | 2:04.22 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 31.73 | 1:03.52 | |||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 31.48 | 1:35.00 | |||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 29.22 | 2:04.22 | |||||||
9 | Polisen Lag 2 Flickor F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:04.56 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Ayleen Burt | 1997 | 30.43 | 1:02.38 | |||||||
Emmeli Hansson | 1995 | 30.95 | 1:33.33 | |||||||
Josefine Gidlf | 1997 | 31.23 | 2:04.56 | |||||||
10 | Upsala S Damer [1997] | 1997 | Upsala Simsllskap | 2:05.06 | ||||||
Saga Sderberg | 1997 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Linna Carlsson | 1998 | 29.07 | 1:01.96 | |||||||
Linnea Bjrndahl | 2000 | 31.66 | 1:33.62 | |||||||
Mari Edlert | 1995 | 31.44 | 2:05.06 | |||||||
11 | Vsby SS Damer Lag 3 | 1998 | Vsby Simsllskap | 2:07.03 | ||||||
Sandra Swahn | 1997 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Sofia Bjrnfot | 1998 | 30.82 | 1:02.45 | |||||||
sa Eriksson | 1998 | 32.80 | 1:35.25 | |||||||
Emma Wahlund | 1998 | 31.78 | 2:07.03 | |||||||
12 | Trondhjems SLK J1 | 1999 | Trondhjem SLK | 2:09.08 | ||||||
Aurora Moen Wannebo | 1998 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Kristina Mora | 1997 | 32.43 | 1:05.70 | |||||||
Linn Amalie Aresvik | 1998 | 33.59 | 1:39.29 | |||||||
Viktoria Juel | 1996 | 29.79 | 2:09.08 | |||||||
13 | Vsby SS Damer Lag 4 | 1999 | Vsby Simsllskap | 2:09.24 | ||||||
Maja Stolpe | 1996 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Vanessa Nordling | 1998 | 32.21 | 1:04.61 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 33.59 | 1:38.20 | |||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 31.04 | 2:09.24 | |||||||
14 | SK Neptun Damer | 1999 | Simklubben Neptun | 2:09.32 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 32.41 | 1:04.84 | |||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 31.02 | 1:35.86 | |||||||
Nora Jomaa | 1999 | 33.46 | 2:09.32 | |||||||
15 | Sdertlje Damer Lag 3 | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 2:09.34 | ||||||
Sara Huslid | 1995 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Tina Huslid | 2000 | 31.99 | 1:03.69 | |||||||
Clara Wadsten | 1999 | 32.73 | 1:36.42 | |||||||
Linn Olanders | 1996 | 32.92 | 2:09.34 | |||||||
16 | Sdertrn Damer | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 2:09.52 | ||||||
Julia Widmark | 1997 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Josefin ster | 1997 | 32.22 | 1:03.77 | |||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 33.44 | 1:37.21 | |||||||
Lena Westerlund | 1997 | 32.31 | 2:09.52 | |||||||
17 | SS04 Flickor Lag 2 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:10.62 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Diana Bagheri | 1997 | 35.44 | 1:06.81 | |||||||
Sophia Norn | 1998 | 31.35 | 1:38.16 | |||||||
Sara Sdersten | 1995 | 32.46 | 2:10.62 | |||||||
18 | Tby Sim 1 Damer [1999] | 1999 | Tby Sim | 2:11.14 | ||||||
Caroline Korssell | 1999 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 32.61 | 1:05.43 | |||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 33.65 | 1:39.08 | |||||||
Julia Mikalsen | 1999 | 32.06 | 2:11.14 | |||||||
19 | Vsby SS Damer Lag 5 | 1997 | Vsby Simsllskap | 2:13.40 | ||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | 33.74 | 1:06.60 | |||||||
Ebba Bjurman | 1999 | 33.96 | 1:40.56 | |||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 32.84 | 2:13.40 | |||||||
20 | Vestbyen Trondheim J1 | 1999 | Vestbyen IL | 2:14.46 | ||||||
Cecilie Solberg Jrgensen | 1998 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Mia Olden Larsen | 1998 | 34.12 | 1:05.20 | |||||||
Sanna Husan Ehrnholm | 1997 | 34.81 | 1:40.01 | |||||||
Vilde Holan Bye | 1995 | 34.45 | 2:14.46 | |||||||
21 | Sdertlje Dam Lag 4 | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 2:16.08 | ||||||
Selma Kosevic | 1995 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Mathilda Goike | 1997 | 33.80 | 1:07.68 | |||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 33.29 | 1:40.97 | |||||||
Karolina Hansson | 1997 | 35.11 | 2:16.08 | |||||||
22 | Audentes Girls F | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 2:16.87 | ||||||
Reelika Tr | 1998 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Heleene Pak | 1999 | 35.21 | 1:07.58 | |||||||
Katariina Trp | 2001 | 36.18 | 1:43.76 | |||||||
Hanna Heinloo | 1999 | 33.11 | 2:16.87 | |||||||
23 | Jrflla S Damer Lag 1 | 1999 | Jrflla Simsllskap | 2:23.73 | ||||||
Maja Plars | 1998 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Ebba Steen | 1999 | 35.75 | 1:07.10 | |||||||
Josefin Wensmark | 2001 | 37.18 | 1:44.28 | |||||||
Linnea Wall | 2001 | 39.45 | 2:23.73 | |||||||
24 | SS04 Flickor Lag 3 | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:24.95 | ||||||
Erica Edlund | 1998 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Elina Helleberg | 1996 | 35.26 | 1:12.49 | |||||||
Astrid Blomberg | 2000 | 35.99 | 1:48.48 | |||||||
Jasmine Aghazamani | 1998 | 36.47 | 2:24.95 | |||||||
25 | Trondhjems SLK J2 | 1999 | Trondhjem SLK | 2:25.62 | ||||||
Oda Sem Austmo | 2000 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Camilla Dahle fsti | 1999 | 36.06 | 1:12.98 | |||||||
Thea Lervold Hffler | 2000 | 36.98 | 1:49.96 | |||||||
Ingrid Elverum | 2000 | 35.66 | 2:25.62 | |||||||
26 | Hudiksvall Damer [1913] | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | 2:33.54 | ||||||
Fanny Genberg | 2000 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Alva Genberg | 2002 | 46.00 | 1:23.03 | |||||||
Annika Moberg | 1969 | 37.47 | 2:00.50 | |||||||
Tova Moberg | 1998 | 33.04 | 2:33.54 | |||||||
27 | Kirkens Lag 1 | 1999 | Kirkenes Svmmeklubb | 2:33.60 | ||||||
Runa P Nesje | 1996 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Ingvild Asheim | 1998 | 31.17 | 1:07.30 | |||||||
Frid Torhild B Danielsen | 2002 | 42.50 | 1:49.80 | |||||||
Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | 43.80 | 2:33.60 | |||||||
28 | Austevoll Girls F | 1999 | Austevoll Idrettsklubb | 2:39.32 | ||||||
Anna Torsvik | 1997 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Therese Heimark | 1997 | 46.35 | 1:23.32 | |||||||
Rebekka Birkeland | 1997 | 36.80 | 2:00.12 | |||||||
Stine Torsvik | 1997 | 39.20 | 2:39.32 | |||||||
- | Strngns Damer [1993] | 1993 | Strngns Simsllskap | DSQ | ||||||
My Linday | 1993 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Gren 122, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Girls G Lag 1 | 2000 | Top Swimmingclub | 2:09.85 | ||||||
Meribel Saar | 2000 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Reeli Marta Siimar | 2000 | 32.58 | 1:04.80 | |||||||
Margaret Markvardt | 2000 | 32.91 | 1:37.71 | |||||||
Mai Riin Salumaa | 2000 | 32.14 | 2:09.85 | |||||||
2 | Tby Sim Damer [2000] | 2000 | Tby Sim | 2:12.78 | ||||||
Amanda Strmdahl | 2000 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Julia Franks | 2000 | 33.56 | 1:06.52 | |||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 35.12 | 1:41.64 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 31.14 | 2:12.78 | |||||||
3 | Jrflla S Damer Lag 1 | 2000 | Jrflla Simsllskap | 2:12.83 | ||||||
Erica Pilblad-Svahn | 2001 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 32.72 | 1:05.47 | |||||||
Elin Sdersten | 2000 | 33.85 | 1:39.32 | |||||||
Linne Larsson | 2000 | 33.51 | 2:12.83 | |||||||
4 | Briis Swimclub Girls G | 2000 | Briis Swimclub | 2:13.12 | ||||||
Melissa Priidel | 2002 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Ele Riin Luuk | 2000 | 33.28 | 1:07.33 | |||||||
Laura Andla | 2001 | 33.96 | 1:41.29 | |||||||
Carmen Sandra Kuusk | 2000 | 31.83 | 2:13.12 | |||||||
5 | Sdertrn Damer [2000] | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 2:16.08 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 35.77 | 1:09.20 | |||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 32.68 | 1:41.88 | |||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 34.20 | 2:16.08 | |||||||
6 | Vsby SS Damer Lag 1 | 2000 | Vsby Simsllskap | 2:16.45 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Li Isaksson | 2002 | 33.87 | 1:07.67 | |||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 34.69 | 1:42.36 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 34.09 | 2:16.45 | |||||||
7 | Lahden Girls G | 2000 | Lahden Uimaseura | 2:18.78 | ||||||
Senni Ovaskainen | 2001 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Ella Saarikko | 2000 | 31.89 | 1:09.99 | |||||||
Henna Suhonen | 2000 | 35.40 | 1:45.39 | |||||||
Roosa Penttinen | 2000 | 33.39 | 2:18.78 | |||||||
8 | Vsby SS Damer Lag 2 | 2000 | Vsby Simsllskap | 2:26.11 | ||||||
Tara Ebrahimi | 2000 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Sofia Karls | 2002 | 37.25 | 1:13.27 | |||||||
Julia Bjrkn | 2001 | 35.18 | 1:48.45 | |||||||
Louise Peacock | 2001 | 37.66 | 2:26.11 | |||||||
9 | Alta Lag 1 Flickor G | 2000 | Alta Svmmeklubb | 2:29.05 | ||||||
Emma Strand Haugen | 2000 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Stine Lise Johansen | 2000 | 36.52 | 1:15.63 | |||||||
Stine Sderholm | 2000 | 39.31 | 1:54.94 | |||||||
Andrine Svea | 2000 | 34.11 | 2:29.05 | |||||||
10 | Vsby SS Damer Lag 3 | 2001 | Vsby Simsllskap | 2:34.52 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 39.14 | 1:16.10 | |||||||
Lo Lindeblad | 2000 | 38.99 | 1:55.09 | |||||||
Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | 39.43 | 2:34.52 | |||||||
11 | lvsj AIK Damer [2000] | 2000 | lvsj AIK Fritid | 2:36.50 | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Evelina Christensen | 2001 | 43.35 | 1:18.91 | |||||||
Emma Walther | 2000 | 41.42 | 2:00.33 | |||||||
Sophie Dellmark | 2001 | 36.17 | 2:36.50 | |||||||
12 | Vsby SS Damer Lag 4 | 2001 | Vsby Simsllskap | 2:38.96 | ||||||
Anna Frisk-Garcia | 2002 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Moa Nygren | 2000 | 39.69 | 1:19.26 | |||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 40.12 | 1:59.38 | |||||||
Emmi Taraldsson | 2002 | 39.58 | 2:38.96 | |||||||
13 | Vsby SS Damer Lag 5 | 2001 | Vsby Simsllskap | 2:49.78 | ||||||
Mathilda Brnau | 2000 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Josefin Olsson | 2001 | 39.72 | 1:19.47 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 44.18 | 2:03.65 | |||||||
Tuva Bjrkn | 2003 | 46.13 | 2:49.78 | |||||||
- | Audentes Girls G | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | DSQ | ||||||
Laura-Lotte Varvas | 2001 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 123 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 123, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sdertlje Herr Lag 1 | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 3:46.23 | ||||||
Theodor Hansson | 1994 | 27.53 | 57.47 | 57.47 | ||||||
Oskar Emanuelsson | 1994 | 27.61 | 57.13 | 1:54.60 | ||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 26.68 | 57.05 | 2:51.65 | ||||||
Erik Emanuelsson | 1993 | 25.41 | 54.58 | 3:46.23 | ||||||
2 | Polisen Lag 1 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 3:51.14 | ||||||
Michail Papantoniou | 1997 | 27.25 | 56.90 | 56.90 | ||||||
Daniel Lnnberg | 1996 | 29.28 | 1:00.57 | 1:57.47 | ||||||
Mikael Karlsson | 1987 | 27.07 | 56.96 | 2:54.43 | ||||||
Joel Salomonsson | 1993 | 27.29 | 56.71 | 3:51.14 | ||||||
3 | Vsby SS Herrar Lag 1 | 1995 | Vsby Simsllskap | 3:51.93 | ||||||
Gustav Frdeberg | 1997 | 28.28 | 57.67 | 57.67 | ||||||
Max Bergh | 1996 | 27.73 | 58.69 | 1:56.36 | ||||||
Alexander Ozerov | 1996 | 26.53 | 56.28 | 2:52.64 | ||||||
Andreas Gustavsson | 1994 | 28.10 | 59.29 | 3:51.93 | ||||||
4 | Stavanger Sc G1 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 4:02.61 | ||||||
Anders Wettergreen Gunder | 1994 | 28.11 | 1:00.01 | 1:00.01 | ||||||
Olav Ravndal Skjlingsta | 1995 | 27.59 | 1:00.75 | 2:00.76 | ||||||
Sondre Møll | 1996 | 29.57 | 1:02.49 | 3:03.25 | ||||||
Ole Martin Turøy | 1995 | 28.05 | 59.36 | 4:02.61 | ||||||
5 | Polisen Lag 2 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:02.76 | ||||||
Tim Andersson-Lind | 1989 | 28.42 | 1:01.69 | 1:01.69 | ||||||
Anton Ekhult | 1991 | 28.70 | 1:00.53 | 2:02.22 | ||||||
Farhad Mohammadasghari | 1996 | 28.67 | 59.89 | 3:02.11 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 28.82 | 1:00.65 | 4:02.76 | ||||||
6 | Sdertlje Herr Lag 2 | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 4:05.44 | ||||||
Marcus Nordin | 1992 | 27.74 | 58.46 | 58.46 | ||||||
Andr Gradin | 1994 | 27.43 | 58.43 | 1:56.89 | ||||||
Timothy Mackin | 1995 | 29.65 | 1:04.15 | 3:01.04 | ||||||
Stefan Kureljusic | 1997 | 29.67 | 1:04.40 | 4:05.44 | ||||||
7 | SK Neptun Herrar | 1999 | Simklubben Neptun | 4:08.26 | ||||||
Antonio Lutula | 1993 | 26.94 | 55.26 | 55.26 | ||||||
Walter Forsberg Meinhart | 1999 | 33.49 | 1:10.03 | 2:05.29 | ||||||
Fredrik Svensson | 1997 | 31.76 | 1:07.76 | 3:13.05 | ||||||
Patric Ridell | 1993 | 26.31 | 55.21 | 4:08.26 | ||||||
8 | Vsby SS Herrar Lag 2 | 1997 | Vsby Simsllskap | 4:11.35 | ||||||
Oscar Frisk-Garcia | 1996 | 28.86 | 1:00.66 | 1:00.66 | ||||||
Samuel Trnqvist | 1997 | 28.20 | 59.43 | 2:00.09 | ||||||
Carl Robertsson | 1997 | 30.58 | 1:05.95 | 3:06.04 | ||||||
Daniel Swahn | 1995 | 31.30 | 1:05.31 | 4:11.35 | ||||||
9 | Polisen Lag 3 Pojkar F | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:19.42 | ||||||
Marcus Svensson | 1997 | 30.52 | 1:04.77 | 1:04.77 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 30.73 | 1:03.67 | 2:08.44 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 30.50 | 1:05.72 | 3:14.16 | ||||||
Alexander Gabri | 1997 | 30.54 | 1:05.26 | 4:19.42 | ||||||
10 | Trondhjems SLK G1 | 1995 | Trondhjem SLK | 4:22.88 | ||||||
Erlend Sderlund | 1997 | 31.01 | 1:04.10 | 1:04.10 | ||||||
Henning Andersson | 1997 | 31.80 | 1:07.56 | 2:11.66 | ||||||
Jon Olav Btbukt | 1998 | 31.33 | 1:05.96 | 3:17.62 | ||||||
Manith Randula Attanapola | 1997 | 30.81 | 1:05.26 | 4:22.88 | ||||||
11 | Jrflla S Herrar 99 Lag | 1999 | Jrflla Simsllskap | 4:24.04 | ||||||
Henrik Bolle | 1996 | 27.63 | 58.19 | 58.19 | ||||||
Sebastian Modin | 1997 | 31.70 | 1:06.90 | 2:05.09 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 32.72 | 1:10.56 | 3:15.65 | ||||||
Samuel Bladin | 1999 | 31.63 | 1:08.39 | 4:24.04 | ||||||
12 | Sdertrn Herrar | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 4:29.37 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 30.96 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 32.77 | 1:11.45 | 2:16.29 | ||||||
Andreas Persson | 1996 | 27.15 | 59.19 | 3:15.48 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 34.93 | 1:13.89 | 4:29.37 | ||||||
13 | Trondhjem SLK G2 | 1998 | Trondhjem SLK | 4:38.00 | ||||||
Kristian Volden | 1998 | 31.20 | 1:05.20 | 1:05.20 | ||||||
Joakim Gjerde | 1998 | 34.02 | 1:12.18 | 2:17.38 | ||||||
Bjrn Erik Ystenes | 1995 | 31.61 | 1:07.18 | 3:24.56 | ||||||
Kristoffer Loeng | 2001 | 34.70 | 1:13.44 | 4:38.00 | ||||||
14 | Vsby SS Herrar Lag 3 | 1997 | Vsby Simsllskap | 4:39.67 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 31.36 | 1:05.73 | 1:05.73 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 34.02 | 1:11.23 | 2:16.96 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 33.42 | 1:10.35 | 3:27.31 | ||||||
Kian Moradi | 1999 | 36.52 | 1:12.36 | 4:39.67 | ||||||
15 | Lahden Boys F | 1999 | Lahden Uimaseura | 4:42.29 | ||||||
Atte Somero | 1999 | 33.49 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Timi Pernanen | 2001 | 36.91 | 1:17.07 | 2:27.10 | ||||||
Vin Koponen | 2001 | 33.50 | 1:11.06 | 3:38.16 | ||||||
Alex Nieminen | 1999 | 30.09 | 1:04.13 | 4:42.29 | ||||||
16 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1999 | Stavanger Svmme Club | 4:55.30 | ||||||
Jens Petter Turøy | 1999 | 32.23 | 1:08.46 | 1:08.46 | ||||||
Andreas Lea Monslaup | 1999 | 38.05 | 1:18.66 | 2:27.12 | ||||||
Ole Jørmeland | 1998 | 33.81 | 1:10.66 | 3:37.78 | ||||||
Sondre Lea Monslaup | 1999 | 36.29 | 1:17.52 | 4:55.30 | ||||||
Gren 123, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Jrflla S Herrar Lag 1 | 2000 | Jrflla Simsllskap | 4:44.59 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 31.76 | 1:06.12 | 1:06.12 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 32.51 | 1:08.09 | 2:14.21 | ||||||
Elias Frde | 2001 | 34.34 | 1:14.40 | 3:28.61 | ||||||
Axel Modin | 2000 | 34.43 | 1:15.98 | 4:44.59 | ||||||
2 | Vsby SS Herrar Lag 1 | 2000 | Vsby Simsllskap | 5:22.64 | ||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 34.36 | 1:12.58 | 1:12.58 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 37.60 | 1:20.29 | 2:32.87 | ||||||
Dag Unevik | 2001 | 39.40 | 1:24.00 | 3:56.87 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 40.56 | 1:25.77 | 5:22.64 | ||||||
3 | Polisen Lag 1 Pojkar G | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:31.57 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 35.65 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Elias Wirdby-Myren | 2002 | 40.55 | 1:27.87 | 2:41.23 | ||||||
Angus Gauffin | 2000 | 42.55 | 1:29.69 | 4:10.92 | ||||||
Daniel Lwenberg | 2003 | 37.52 | 1:20.65 | 5:31.57 | ||||||
4 | Jrflla S Herrar [2000] | 2000 | Jrflla Simsllskap | 5:36.87 | ||||||
Linus Nykvist | 2001 | 37.88 | 1:20.51 | 1:20.51 | ||||||
Sacha Vikegard | 2000 | 41.55 | 1:26.71 | 2:47.22 | ||||||
Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | 39.12 | 1:24.87 | 4:12.09 | ||||||
Jakob Bengtsson | 2001 | 40.09 | 1:24.78 | 5:36.87 | ||||||
5 | Vsby SS Herrar Lag 2 | 2000 | Vsby Simsllskap | 5:56.68 | ||||||
Gustaf Andersson | 2002 | 38.75 | 1:23.56 | 1:23.56 | ||||||
William Lern | 2002 | 40.99 | 1:27.99 | 2:51.55 | ||||||
Marcus Packwood | 2002 | 43.71 | 1:35.33 | 4:26.88 | ||||||
Arian Parsa | 2002 | 42.54 | 1:29.80 | 5:56.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 124 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 124, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Camilla Lindquist | 1993 | Sdertlje Simsllskap | 32.38 | ||||||
2 | Vendela Norrman | 1995 | Tyres Simsllskap | 33.92 | ||||||
3 | Josefin Agnekrans | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 34.62 | ||||||
4 | Mathilda Dahlin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 35.86 | ||||||
5 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsllskap | 36.53 | ||||||
6 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.85 | ||||||
6 | Hanna Karlsson | 1995 | Strngns Simsllskap | 37.85 | ||||||
8 | Micaela Jrnstrm | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 38.72 | ||||||
9 | Selma Kosevic | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 38.97 | ||||||
10 | Malin Haga | 1995 | Stavanger Svmme Club | 40.58 | ||||||
11 | Vilde Pedersen | 1995 | Alta Svmmeklubb | 42.03 | ||||||
12 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsllskap | 42.06 | ||||||
13 | Sara Sdersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.04 | ||||||
14 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.19 | ||||||
15 | Kristine Berg | 1995 | Hammerfest SLK | 51.99 | ||||||
Gren 124, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | se Vigdisdatter Nytr | 1997 | Trondhjem SLK | 32.68 | ||||||
2 | Karin Iilane | 1996 | Top Swimmingclub | 34.72 | ||||||
3 | Tove Sparrman | 1996 | Vsby Simsllskap | 34.83 | ||||||
4 | Viktoria Juel | 1996 | Trondhjem SLK | 34.85 | ||||||
5 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.32 | ||||||
6 | Paula Brit Siimar | 1997 | Top Swimmingclub | 35.58 | ||||||
7 | Viktoria Engsoo | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 35.68 | ||||||
8 | Emilie Elise Woll | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 36.07 | ||||||
9 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svmmeklubb | 36.10 | ||||||
10 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.11 | ||||||
11 | Madeleine Svensson | 1997 | Strngns Simsllskap | 36.18 | ||||||
12 | Linn Olanders | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 36.56 | ||||||
13 | Maren ie | 1997 | Stavanger Svmme Club | 36.97 | ||||||
14 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 37.18 | ||||||
15 | Sanna Husan Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 37.21 | ||||||
16 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.42 | ||||||
17 | Amalie Wee Trlen | 1997 | Stavanger Svmme Club | 37.89 | ||||||
18 | Elin Taraldsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 37.94 | ||||||
19 | Josefin ster | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 38.67 | ||||||
20 | Runa P Nesje | 1996 | Kirkenes Svmmeklubb | 39.47 | ||||||
21 | Maja Stolpe | 1996 | Vsby Simsllskap | 40.03 | ||||||
22 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Vsby Simsllskap | 40.49 | ||||||
23 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.30 | ||||||
24 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.85 | ||||||
25 | Gunnhild Eriksen | 1996 | Hammerfest SLK | 42.11 | ||||||
26 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.17 | ||||||
27 | Therese Heimark | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 49.95 | ||||||
28 | Stine Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 56.47 | ||||||
Gren 124, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Linna Carlsson | 1998 | Upsala Simsllskap | 33.98 | ||||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 34.34 | ||||||
3 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 34.48 | ||||||
4 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 35.17 | ||||||
5 | Mari Miilpalu | 1999 | Wiru Swim | 35.71 | ||||||
6 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.00 | ||||||
7 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 36.23 | ||||||
8 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 36.34 | ||||||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.37 | ||||||
10 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svmme Club | 36.52 | ||||||
11 | Katinka Rosseb | 1999 | Christiania Svommeklubb | 36.65 | ||||||
12 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.79 | ||||||
13 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsllskap | 37.29 | ||||||
14 | Oda Bygdnes | 1998 | Harstad Svmmeklubb | 37.53 | ||||||
15 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 37.80 | ||||||
16 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 37.81 | ||||||
17 | Emma Wahlund | 1998 | Vsby Simsllskap | 37.84 | ||||||
18 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 37.86 | ||||||
19 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 37.97 | ||||||
20 | Sara Emmesj | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 38.15 | ||||||
21 | Laura Ojame | 1999 | Briis Swimclub | 38.22 | ||||||
22 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 38.57 | ||||||
23 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 38.58 | ||||||
24 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.85 | ||||||
25 | Sofia Lennerthson | 1999 | Tby Sim | 38.94 | ||||||
26 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 39.07 | ||||||
27 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.10 | ||||||
28 | Sofia Bjrnfot | 1998 | Vsby Simsllskap | 39.29 | ||||||
29 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svmme Club | 39.32 | ||||||
30 | Maja Plars | 1998 | Jrflla Simsllskap | 39.35 | ||||||
31 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 39.37 | ||||||
32 | Julia Mikalsen | 1999 | Tby Sim | 39.39 | ||||||
33 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 39.83 | ||||||
34 | Cecilie Solberg Jrgensen | 1998 | Vestbyen IL | 40.00 | ||||||
35 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.02 | ||||||
36 | Malin Bernmark | 1998 | Vsby Simsllskap | 40.12 | ||||||
37 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 40.16 | ||||||
38 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Vsby Simsllskap | 40.55 | ||||||
39 | Elin Jansmarker | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 40.83 | ||||||
40 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 40.97 | ||||||
41 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 41.34 | ||||||
42 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 41.36 | ||||||
43 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsllskap | 41.41 | ||||||
44 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.45 | ||||||
45 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.64 | ||||||
46 | Karin Emanuelsson | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 42.03 | ||||||
47 | Ellinor Lantz | 1999 | Vsby Simsllskap | 42.18 | ||||||
48 | Emily Lundgren | 1999 | Tby Sim | 42.31 | ||||||
49 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svmme Club | 42.53 | ||||||
50 | Olivia Hgstedt Petersn | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.81 | ||||||
51 | sa Eriksson | 1998 | Vsby Simsllskap | 43.70 | ||||||
52 | Elena Bergfjord | 1998 | Stavanger Svmme Club | 43.76 | ||||||
53 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.84 | ||||||
54 | Kristin Xin ie | 1999 | Stavanger Svmme Club | 44.38 | ||||||
55 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.76 | ||||||
56 | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svmmeklubb | 44.87 | ||||||
57 | Nora Srgrd Lefdal | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 44.93 | ||||||
58 | Erica Edlund | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.36 | ||||||
59 | Emilie Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 51.33 | ||||||
Gren 124, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.02 | ||||||
2 | Amanda Carlbom | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 37.09 | ||||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Tby Sim | 37.85 | ||||||
4 | Ele Riin Luuk | 2000 | Briis Swimclub | 38.22 | ||||||
5 | Mai Riin Salumaa | 2000 | Top Swimmingclub | 38.30 | ||||||
6 | Margaret Markvardt | 2000 | Top Swimmingclub | 38.34 | ||||||
7 | Reeli Marta Siimar | 2000 | Top Swimmingclub | 38.68 | ||||||
8 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 38.71 | ||||||
9 | Meribel Saar | 2000 | Top Swimmingclub | 38.90 | ||||||
10 | Emely Lamb | 2000 | smo Simsllskap | 39.43 | ||||||
11 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 39.53 | ||||||
12 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 39.62 | ||||||
13 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 39.73 | ||||||
14 | Cornelia Eklund | 2000 | Jrflla Simsllskap | 39.74 | ||||||
15 | Linnea Bjrndahl | 2000 | Upsala Simsllskap | 39.90 | ||||||
16 | Roosa Penttinen | 2000 | Lahden Uimaseura | 39.91 | ||||||
17 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 40.18 | ||||||
18 | Sara Tillenius | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 40.23 | ||||||
19 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 40.25 | ||||||
20 | Jenny Jonsson | 2000 | Tby Sim | 40.43 | ||||||
21 | Laura Andla | 2001 | Briis Swimclub | 40.83 | ||||||
22 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 40.84 | ||||||
23 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 41.17 | ||||||
24 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 41.49 | ||||||
25 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.52 | ||||||
26 | Wilma Roloff | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 41.95 | ||||||
27 | Laura-Lotte Varvas | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 42.03 | ||||||
28 | Teele Telgma | 2000 | Briis Swimclub | 42.18 | ||||||
29 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 42.23 | ||||||
30 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 42.26 | ||||||
31 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 42.49 | ||||||
32 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 42.61 | ||||||
33 | Tara Ebrahimi | 2000 | Vsby Simsllskap | 42.63 | ||||||
34 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 42.69 | ||||||
35 | Malin Eklund | 2001 | Kpings Simsllskap | 42.96 | ||||||
36 | Siri Sjblom | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.42 | ||||||
37 | Andrine Svea | 2000 | Alta Svmmeklubb | 43.54 | ||||||
38 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 43.55 | ||||||
39 | Alma Johansson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.68 | ||||||
40 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 43.98 | ||||||
41 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 44.19 | ||||||
42 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 44.45 | ||||||
43 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 44.52 | ||||||
44 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsllskap | 44.55 | ||||||
45 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 44.60 | ||||||
46 | Katariina Trp | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 44.97 | ||||||
47 | Emma Strand Haugen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 45.06 | ||||||
48 | Sophie Dellmark | 2001 | lvsj AIK Fritid | 45.37 | ||||||
49 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 45.51 | ||||||
50 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.66 | ||||||
51 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.04 | ||||||
52 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 46.40 | ||||||
53 | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | 46.55 | ||||||
54 | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | Vsby Simsllskap | 46.62 | ||||||
55 | Emma Walther | 2000 | lvsj AIK Fritid | 46.65 | ||||||
56 | Senni Ovaskainen | 2001 | Lahden Uimaseura | 46.73 | ||||||
57 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.04 | ||||||
58 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 47.39 | ||||||
59 | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | 49.52 | ||||||
60 | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | 50.11 | ||||||
61 | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | 57.51 | ||||||
- | Evelina Christensen | 2001 | lvsj AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Sandra Maanurm | 2001 | Top Swimmingclub | DSQ | ||||||
Gren 124, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 39.72 | ||||||
2 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 40.85 | ||||||
3 | Melissa Priidel | 2002 | Briis Swimclub | 42.34 | ||||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | lvsj AIK Fritid | 42.76 | ||||||
5 | Mariliis Palm | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 44.98 | ||||||
6 | Lissy Ann Tilk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 45.26 | ||||||
7 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 45.70 | ||||||
8 | Emma Roloff | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 45.84 | ||||||
9 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.62 | ||||||
10 | Arlene Baikov | 2003 | Top Swimmingclub | 46.70 | ||||||
11 | Emelie Persson | 2002 | Vsby Simsllskap | 46.99 | ||||||
12 | Jennifer Nyblom | 2003 | Vsby Simsllskap | 47.06 | ||||||
13 | Laura Lillepuu | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 47.81 | ||||||
14 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Vsby Simsllskap | 49.43 | ||||||
15 | Oliwia Kantecki | 2003 | Vsby Simsllskap | 49.52 | ||||||
16 | Mena Nelly Nurk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mt | 50.97 | ||||||
17 | Roya Tittelbach | 2003 | Vsby Simsllskap | 51.53 | ||||||
18 | Tuva Bjrkn | 2003 | Vsby Simsllskap | 53.27 | ||||||
19 | Angelica Blomberg | 2002 | Sdertlje Simsllskap | 54.52 | ||||||
20 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 54.78 | ||||||
21 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsllskap | 56.89 | ||||||
22 | Ellen Wadsten | 2002 | Sdertlje Simsllskap | 58.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 125 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 28.05 | ||||||
2 | Alexander Kesenci | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 29.93 | ||||||
3 | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsllskap | 30.59 | ||||||
4 | Marcus Nordin | 1992 | Sdertlje Simsllskap | 30.90 | ||||||
5 | Andr Gradin | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 31.39 | ||||||
6 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 31.45 | ||||||
7 | Dimitri Rabey | 1994 | Alta Svmmeklubb | 31.52 | ||||||
8 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.48 | ||||||
9 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.85 | ||||||
10 | Timothy Mackin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 33.00 | ||||||
11 | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 33.22 | ||||||
12 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.57 | ||||||
13 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 34.52 | ||||||
14 | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.78 | ||||||
15 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsllskap | 35.87 | ||||||
16 | Anders Wettergreen Gunder | 1994 | Stavanger Svmme Club | 36.60 | ||||||
17 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 37.24 | ||||||
18 | Daniel Wrang | 1992 | Kanaans Simsllskap | 37.65 | ||||||
19 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 38.62 | ||||||
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.19 | ||||||
2 | Samuel Trnqvist | 1997 | Vsby Simsllskap | 30.44 | ||||||
3 | Frank Johan Ojarand | 1996 | Briis Swimclub | 30.45 | ||||||
4 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Vsby Simsllskap | 31.39 | ||||||
5 | Gerhard Spitsak | 1997 | Briis Swimclub | 31.44 | ||||||
6 | Max Bergh | 1996 | Vsby Simsllskap | 32.36 | ||||||
7 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsllskap | 33.52 | ||||||
8 | Stefan Kureljusic | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 33.65 | ||||||
9 | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | 33.98 | ||||||
9 | Daniel Lnnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.98 | ||||||
11 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.23 | ||||||
12 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsllskap | 34.70 | ||||||
13 | Carl Robertsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 35.11 | ||||||
14 | Tor Einar Sandvik | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 35.22 | ||||||
15 | Andreas Persson | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 35.47 | ||||||
16 | Gustav Strmbeck | 1997 | Wisby Simsllskap | 36.10 | ||||||
17 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 36.67 | ||||||
18 | Sebastian Modin | 1997 | Jrflla Simsllskap | 36.69 | ||||||
19 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.25 | ||||||
20 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.29 | ||||||
21 | Daniel Soume | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 37.66 | ||||||
22 | Tord Svendsen | 1996 | Hammerfest SLK | 37.67 | ||||||
23 | Gustav Raittila | 1997 | Hudiksvalls Simsllskap | 40.95 | ||||||
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 32.17 | ||||||
2 | Artur Meier | 1998 | Briis Swimclub | 32.80 | ||||||
3 | Fredric Wernqvist | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 32.82 | ||||||
4 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.60 | ||||||
5 | Miko Lilleorg | 1998 | Top Swimmingclub | 33.70 | ||||||
6 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.93 | ||||||
7 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.51 | ||||||
8 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.55 | ||||||
9 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 34.86 | ||||||
10 | Emil strand | 1998 | Jrflla Simsllskap | 35.07 | ||||||
11 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 35.13 | ||||||
12 | Sebastian Tellgren | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 35.18 | ||||||
13 | Alex Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 35.94 | ||||||
14 | Tobias Fernandez | 1999 | Tby Sim | 36.15 | ||||||
15 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 36.42 | ||||||
16 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 36.70 | ||||||
17 | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | 36.71 | ||||||
18 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 36.74 | ||||||
19 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 36.98 | ||||||
20 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svmme Club | 37.27 | ||||||
21 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.45 | ||||||
22 | David Karlsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 37.52 | ||||||
23 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.63 | ||||||
24 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 37.80 | ||||||
25 | Kevin Ballchand | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 37.90 | ||||||
26 | Oscar Raappana | 1998 | Karasjok Svmmeklubb | 38.02 | ||||||
27 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 38.19 | ||||||
28 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 38.23 | ||||||
29 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.40 | ||||||
30 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.71 | ||||||
31 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.85 | ||||||
32 | Samuel Bladin | 1999 | Jrflla Simsllskap | 38.99 | ||||||
33 | Emil Wikell | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 39.03 | ||||||
34 | Atte Somero | 1999 | Lahden Uimaseura | 39.40 | ||||||
35 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 39.76 | ||||||
36 | Jesper Eklund | 1998 | Kpings Simsllskap | 39.95 | ||||||
37 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 40.65 | ||||||
38 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.18 | ||||||
39 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 41.20 | ||||||
40 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | 41.70 | ||||||
41 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 41.90 | ||||||
42 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 42.08 | ||||||
43 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 43.27 | ||||||
44 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svmme Club | 44.01 | ||||||
45 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 44.59 | ||||||
46 | Oscar Orosco Albornos | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.19 | ||||||
47 | Martin Veivg | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 50.40 | ||||||
- | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | DNS | ||||||
- | Anton Ringnr | 1999 | Hudiksvalls Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Simic | 2000 | Tby Sim | 35.81 | ||||||
2 | Bjrn Seeliger | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 35.97 | ||||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Jrflla Simsllskap | 36.02 | ||||||
4 | Josef Al-Khalili | 2000 | Tby Sim | 36.06 | ||||||
5 | Robin Hanson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 36.65 | ||||||
6 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 37.65 | ||||||
7 | Sander Kesksaar | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 37.76 | ||||||
8 | Janter Suun | 2000 | Top Swimmingclub | 37.94 | ||||||
9 | Karl Kuusik | 2000 | Wiru Swim | 38.54 | ||||||
10 | Vin Koponen | 2001 | Lahden Uimaseura | 38.61 | ||||||
11 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 39.20 | ||||||
12 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 39.34 | ||||||
13 | Jan Jordan Voll | 2001 | Top Swimmingclub | 39.83 | ||||||
14 | Halvard Bygdnes | 2000 | Harstad Svmmeklubb | 40.29 | ||||||
15 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 40.81 | ||||||
16 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 41.00 | ||||||
17 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 41.16 | ||||||
18 | Jri Kozlik | 2001 | Top Swimmingclub | 41.25 | ||||||
19 | Guillermo Illanes | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 41.68 | ||||||
20 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 41.69 | ||||||
21 | Oscar Andersson | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 42.18 | ||||||
22 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 42.93 | ||||||
23 | Anders Arge | 2001 | Top Swimmingclub | 43.13 | ||||||
24 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 43.18 | ||||||
25 | Mark Sovtsa | 2001 | Top Swimmingclub | 44.19 | ||||||
26 | Timi Pernanen | 2001 | Lahden Uimaseura | 44.34 | ||||||
27 | Oscar Grankvist | 2000 | Vsby Simsllskap | 44.39 | ||||||
28 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 45.75 | ||||||
29 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 45.77 | ||||||
30 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 45.91 | ||||||
31 | Henry Tossavainen | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 46.29 | ||||||
32 | Kaur Karp | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 46.76 | ||||||
33 | Jakob Bengtsson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 47.14 | ||||||
34 | Mark Kk | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 47.25 | ||||||
35 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 48.07 | ||||||
36 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 48.10 | ||||||
37 | Robert Hellberg | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 48.25 | ||||||
38 | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | 48.32 | ||||||
39 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 49.58 | ||||||
40 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 49.84 | ||||||
41 | Sebastian Soume | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 49.91 | ||||||
42 | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | 50.19 | ||||||
43 | David Stlmarck | 2001 | lvsj AIK Fritid | 51.33 | ||||||
44 | Angus Gauffin | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.04 | ||||||
45 | Ingar Srgrd Lefdal | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 58.57 | ||||||
- | Alexis Camacho | 2001 | Sdertrns Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 125, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Matteus Miilpalu | 2002 | Wiru Swim | 39.65 | ||||||
2 | Gustaf Andersson | 2002 | Vsby Simsllskap | 40.90 | ||||||
3 | Daniel Lwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.04 | ||||||
4 | Jan Markus Kaabel | 2002 | Top Swimmingclub | 42.97 | ||||||
5 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.32 | ||||||
6 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.74 | ||||||
7 | Marcus Packwood | 2002 | Vsby Simsllskap | 45.22 | ||||||
8 | Jasu Ovaskainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 45.64 | ||||||
9 | Arian Parsa | 2002 | Vsby Simsllskap | 45.86 | ||||||
10 | Edvin Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.35 | ||||||
11 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.49 | ||||||
12 | Erik Talts | 2002 | Top Swimmingclub | 47.56 | ||||||
13 | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | 49.53 | ||||||
14 | Victor Trgrdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.06 | ||||||
15 | Mikael Sderberg | 2003 | Upsala Simsllskap | 56.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 126 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 126, 100m Brstsim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Heldring | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.31 | 1:19.28 | |||||
2 | Camilla Lindquist | 1993 | Sdertlje Simsllskap | 38.80 | 1:21.46 | |||||
3 | Josefin Agnekrans | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 38.68 | 1:22.49 | |||||
4 | Christine Korssell | 1995 | Tby Sim | 39.94 | 1:26.13 | |||||
5 | Mari Mjølhus Kristoffers | 1995 | Stavanger Svmme Club | 40.78 | 1:27.07 | |||||
6 | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.74 | 1:27.26 | |||||
7 | Nora Daldorff | 1994 | Kirkenes Svmmeklubb | 41.64 | 1:28.22 | |||||
8 | Sara Huslid | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 42.47 | 1:31.41 | |||||
9 | Sara Sdersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.63 | 1:42.34 | |||||
10 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.40 | 1:49.54 | |||||
11 | Kristine Berg | 1995 | Hammerfest SLK | 55.23 | 1:54.25 | |||||
Gren 126, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Taraldsson | 1997 | Vsby Simsllskap | 37.98 | 1:20.17 | |||||
2 | Sanna Husan Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 38.52 | 1:21.52 | |||||
3 | Josefin Lantz | 1996 | Vsby Simsllskap | 38.74 | 1:22.66 | |||||
4 | Maja Stolpe | 1996 | Vsby Simsllskap | 39.37 | 1:23.83 | |||||
5 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 40.27 | 1:24.94 | |||||
6 | Sandra Swahn | 1997 | Vsby Simsllskap | 40.12 | 1:25.21 | |||||
7 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svmmeklubb | 40.08 | 1:25.75 | |||||
8 | Erica Christensen | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 40.84 | 1:26.39 | |||||
9 | Isabell Kjellberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 40.69 | 1:26.45 | |||||
10 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 40.73 | 1:27.55 | |||||
11 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.53 | 1:27.87 | |||||
12 | Maren ie | 1997 | Stavanger Svmme Club | 41.79 | 1:29.31 | |||||
13 | Moa Fagermo | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 43.10 | 1:30.43 | |||||
14 | Annabel Sagen | 1996 | Briis Swimclub | 43.16 | 1:30.45 | |||||
15 | Julia Widmark | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 43.35 | 1:31.76 | |||||
16 | Amalie Wee Trlen | 1997 | Stavanger Svmme Club | 43.76 | 1:31.92 | |||||
17 | Mathilda Goike | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 43.36 | 1:32.23 | |||||
18 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.90 | 1:32.35 | |||||
19 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.22 | 1:32.41 | |||||
20 | Runa P Nesje | 1996 | Kirkenes Svmmeklubb | 43.96 | 1:32.65 | |||||
21 | Josefine Gidlf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.70 | 1:34.22 | |||||
22 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.39 | 1:41.65 | |||||
23 | Karolina Hansson | 1997 | Sdertlje Simsllskap | 49.49 | 1:43.46 | |||||
24 | Stine Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 51.95 | 1:48.73 | |||||
25 | Anna Torsvik | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 51.64 | 1:48.85 | |||||
26 | Therese Heimark | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | 1:05.51 | 2:13.67 | |||||
- | Rebekka Birkeland | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | DNS | ||||||
- | Kristina Mora | 1997 | Trondhjem SLK | DNF | ||||||
Gren 126, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Wahlund | 1998 | Vsby Simsllskap | 38.35 | 1:20.86 | |||||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.96 | 1:21.45 | |||||
3 | Sophia Norn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.82 | 1:24.64 | |||||
4 | Laura Ojame | 1999 | Briis Swimclub | 41.03 | 1:26.28 | |||||
5 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 41.15 | 1:27.55 | |||||
6 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 40.81 | 1:27.91 | |||||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Tby Sim | 42.94 | 1:29.33 | |||||
8 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 42.42 | 1:29.86 | |||||
9 | Hanna Heinloo | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 42.23 | 1:30.85 | |||||
10 | Caroline Korssell | 1999 | Tby Sim | 43.30 | 1:31.90 | |||||
11 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 43.40 | 1:32.51 | |||||
12 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.00 | 1:32.87 | |||||
13 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 42.64 | 1:33.04 | |||||
14 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 44.53 | 1:33.07 | |||||
15 | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svmmeklubb | 44.21 | 1:33.81 | |||||
16 | Fanny Kruthammar | 1999 | Tby Sim | 44.63 | 1:34.15 | |||||
17 | Henna Turunen | 1999 | Lahden Uimaseura | 45.01 | 1:34.66 | |||||
18 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 45.53 | 1:34.81 | |||||
19 | Katinka Rosseb | 1999 | Christiania Svommeklubb | 45.06 | 1:35.17 | |||||
20 | Olivia Hgstedt Petersn | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.18 | 1:35.28 | |||||
21 | Miranda Sderberg | 1999 | Upsala Simsllskap | 44.69 | 1:35.59 | |||||
22 | Fanny Tyrstrup | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.37 | 1:35.77 | |||||
23 | Elin Jansmarker | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 44.39 | 1:36.94 | |||||
24 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.25 | 1:37.85 | |||||
25 | Heleene Pak | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 47.83 | 1:40.16 | |||||
26 | Felicia Gustavsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 47.77 | 1:40.43 | |||||
27 | Ellinor Lantz | 1999 | Vsby Simsllskap | 46.18 | 1:40.97 | |||||
28 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 49.11 | 1:42.10 | |||||
29 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 49.50 | 1:42.20 | |||||
30 | Kristin Xin ie | 1999 | Stavanger Svmme Club | 48.61 | 1:42.72 | |||||
31 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 49.89 | 1:43.37 | |||||
32 | Karin Emanuelsson | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 48.63 | 1:44.51 | |||||
33 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 48.84 | 1:44.77 | |||||
34 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 50.20 | 1:45.02 | |||||
35 | Maja Plars | 1998 | Jrflla Simsllskap | 49.55 | 1:45.77 | |||||
36 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 51.42 | 1:49.27 | |||||
37 | Nora Srgrd Lefdal | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 52.35 | 1:52.85 | |||||
38 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 58.39 | 2:03.76 | |||||
- | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Silje Uglenes | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Gren 126, 100m Brstsim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 40.40 | 1:25.93 | |||||
2 | Julia Franks | 2000 | Tby Sim | 42.95 | 1:28.85 | |||||
3 | Amanda Carlbom | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 42.09 | 1:29.26 | |||||
4 | Carmen Sandra Kuusk | 2000 | Briis Swimclub | 44.89 | 1:32.36 | |||||
5 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 43.34 | 1:32.46 | |||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Kpings Simsllskap | 44.17 | 1:32.63 | |||||
7 | Meribel Saar | 2000 | Top Swimmingclub | 43.19 | 1:32.72 | |||||
8 | Cornelia Jerresand | 2000 | Tby Sim | 44.77 | 1:34.21 | |||||
9 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 45.26 | 1:34.42 | |||||
10 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.46 | 1:35.45 | |||||
11 | Amanda Strmdahl | 2000 | Tby Sim | 46.05 | 1:35.52 | |||||
12 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.51 | 1:36.77 | |||||
13 | Jenny Jonsson | 2000 | Tby Sim | 46.14 | 1:36.86 | |||||
14 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 46.93 | 1:36.88 | |||||
15 | Astrid Albertsson | 2000 | Vsby Simsllskap | 45.71 | 1:36.93 | |||||
16 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 45.95 | 1:37.29 | |||||
17 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 46.03 | 1:37.56 | |||||
18 | Henna Suhonen | 2000 | Lahden Uimaseura | 46.55 | 1:38.75 | |||||
19 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 46.51 | 1:38.98 | |||||
20 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 48.28 | 1:39.22 | |||||
21 | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | Vsby Simsllskap | 47.21 | 1:40.30 | |||||
22 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.73 | 1:40.36 | |||||
23 | Sarah Hrden | 2001 | Top Swimmingclub | 48.12 | 1:40.56 | |||||
24 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.55 | 1:40.97 | |||||
25 | Emilia H Bjelancic | 2001 | Stavanger Svmme Club | 47.61 | 1:41.06 | |||||
26 | Johanna Persson | 2001 | Tby Sim | 48.79 | 1:41.11 | |||||
27 | Josefin Olsson | 2001 | Vsby Simsllskap | 49.14 | 1:43.52 | |||||
28 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 48.02 | 1:43.54 | |||||
29 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.10 | 1:43.60 | |||||
30 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 50.23 | 1:44.53 | |||||
31 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 48.92 | 1:45.27 | |||||
32 | Moa Nygren | 2000 | Vsby Simsllskap | 49.77 | 1:45.58 | |||||
33 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 50.20 | 1:47.25 | |||||
34 | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | 50.87 | 1:47.28 | |||||
35 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 50.22 | 1:47.40 | |||||
36 | Emma Strand Haugen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 53.35 | 1:47.66 | |||||
37 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 51.75 | 1:48.31 | |||||
38 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 52.96 | 1:49.17 | |||||
39 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 52.17 | 1:49.26 | |||||
40 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 52.39 | 1:50.16 | |||||
41 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 52.60 | 1:50.48 | |||||
42 | Matilda Pfeiff | 2001 | Vsby Simsllskap | 52.43 | 1:50.75 | |||||
43 | Lo Lindeblad | 2000 | Vsby Simsllskap | 52.25 | 1:51.05 | |||||
44 | Senni Ovaskainen | 2001 | Lahden Uimaseura | 53.59 | 1:51.12 | |||||
45 | Sara Tillenius | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 52.04 | 1:51.70 | |||||
46 | Louise Peacock | 2001 | Vsby Simsllskap | 54.96 | 1:53.32 | |||||
47 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 53.41 | 1:54.09 | |||||
48 | Sophie Dellmark | 2001 | lvsj AIK Fritid | 56.46 | 1:54.75 | |||||
49 | Kairiin Sumin | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 53.85 | 1:54.96 | |||||
50 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 54.39 | 1:55.04 | |||||
51 | Linnea Lindgren | 2001 | Vsby Simsllskap | 54.37 | 1:55.12 | |||||
52 | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | 57.02 | 1:59.88 | |||||
53 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 57.15 | 2:01.46 | |||||
54 | Evelina Christensen | 2001 | lvsj AIK Fritid | 57.62 | 2:02.60 | |||||
55 | Emma Walther | 2000 | lvsj AIK Fritid | 58.62 | 2:04.45 | |||||
56 | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | 1:00.74 | 2:10.22 | |||||
- | Maja Sundheden | 2000 | Vsby Simsllskap | DNS | ||||||
- | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 126, 100m Brstsim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 47.24 | 1:39.20 | |||||
2 | Emma Roloff | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 50.48 | 1:45.86 | |||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | lvsj AIK Fritid | 51.53 | 1:47.19 | |||||
4 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 50.68 | 1:47.27 | |||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Vsby Simsllskap | 51.35 | 1:48.31 | |||||
6 | Kaia Liis Tomak | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 51.13 | 1:49.59 | |||||
7 | Tuva Bjrkn | 2003 | Vsby Simsllskap | 54.91 | 1:51.25 | |||||
8 | Emmi Taraldsson | 2002 | Vsby Simsllskap | 54.25 | 1:52.62 | |||||
9 | Emelie Persson | 2002 | Vsby Simsllskap | 54.30 | 1:53.48 | |||||
10 | Karmel Rebane | 2002 | Top Swimmingclub | 54.07 | 1:53.66 | |||||
11 | Karolina Johanna Freiberg | 2002 | Top Swimmingclub | 54.70 | 1:54.43 | |||||
12 | Roya Tittelbach | 2003 | Vsby Simsllskap | 55.76 | 1:57.43 | |||||
13 | Oliwia Kantecki | 2003 | Vsby Simsllskap | 57.07 | 1:58.53 | |||||
14 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 58.54 | 2:01.54 | |||||
15 | Angelica Blomberg | 2002 | Sdertlje Simsllskap | 1:00.61 | 2:06.46 | |||||
16 | Ellen Wadsten | 2002 | Sdertlje Simsllskap | 1:03.84 | 2:13.49 | |||||
- | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsllskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 127 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 127, 100m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mitchell Hgglund | 1986 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.02 | 1:11.40 | |||||
2 | Theodor Hansson | 1994 | Sdertlje Simsllskap | 34.57 | 1:13.53 | |||||
3 | Marcus Nordin | 1992 | Sdertlje Simsllskap | 33.97 | 1:13.93 | |||||
4 | Andreas Gustavsson | 1994 | Vsby Simsllskap | 34.46 | 1:14.06 | |||||
5 | Olav Ravndal Skjlingsta | 1995 | Stavanger Svmme Club | 33.99 | 1:16.34 | |||||
6 | Dimitri Rabey | 1994 | Alta Svmmeklubb | 35.72 | 1:17.62 | |||||
7 | Ole Martin Turøy | 1995 | Stavanger Svmme Club | 34.05 | 1:18.68 | |||||
8 | Timothy Mackin | 1995 | Sdertlje Simsllskap | 37.05 | 1:19.56 | |||||
9 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.74 | 1:20.94 | |||||
10 | Jacob Schnning | 1995 | Upsala Simsllskap | 37.40 | 1:23.10 | |||||
11 | ystein Kleven | 1981 | Narvik Svmmeklubb | 38.91 | 1:23.36 | |||||
12 | Anton Ekhult | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.12 | 1:25.68 | |||||
13 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 40.20 | 1:25.93 | |||||
14 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 41.03 | 1:27.78 | |||||
15 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 41.83 | 1:30.76 | |||||
Gren 127, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Ozerov | 1996 | Vsby Simsllskap | 33.42 | 1:11.47 | |||||
2 | Egert Palkmets | 1996 | Top Swimmingclub | 33.06 | 1:11.63 | |||||
3 | Henrik Bolle | 1996 | Jrflla Simsllskap | 34.04 | 1:13.38 | |||||
4 | Gustav Strmbeck | 1997 | Wisby Simsllskap | 36.74 | 1:18.65 | |||||
5 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 36.64 | 1:18.87 | |||||
6 | Jri Ilmjrv | 1997 | Top Swimmingclub | 36.74 | 1:20.37 | |||||
7 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.31 | 1:20.40 | |||||
8 | Andreas Persson | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 36.87 | 1:20.41 | |||||
9 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsllskap | 37.27 | 1:20.61 | |||||
10 | Samuel Trnqvist | 1997 | Vsby Simsllskap | 37.82 | 1:21.64 | |||||
11 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.15 | 1:22.44 | |||||
12 | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | 38.79 | 1:22.45 | |||||
13 | Daniel Soume | 1996 | Sdertlje Simsllskap | 39.01 | 1:23.20 | |||||
14 | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 39.92 | 1:23.89 | |||||
15 | Roger ncu | 1997 | Upsala Simsllskap | 40.68 | 1:27.41 | |||||
16 | Sebastian Modin | 1997 | Jrflla Simsllskap | 42.24 | 1:28.20 | |||||
17 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 43.20 | 1:32.18 | |||||
18 | Martin Kristoffer Hanssen | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 43.57 | 1:32.24 | |||||
19 | Gustav Frdeberg | 1997 | Vsby Simsllskap | 42.03 | 1:33.30 | |||||
Gren 127, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Gerhard Uriko | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 38.19 | 1:20.08 | |||||
2 | Karl Frylmark | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.99 | 1:20.58 | |||||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Kpings Simsllskap | 37.69 | 1:20.59 | |||||
4 | Alex Nieminen | 1999 | Lahden Uimaseura | 38.98 | 1:21.72 | |||||
5 | Ludwig Hareskog | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 39.12 | 1:22.57 | |||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.45 | 1:24.12 | |||||
7 | Artur Akulenko | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 39.58 | 1:24.40 | |||||
8 | Erik Brandt | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 39.89 | 1:24.55 | |||||
9 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 39.99 | 1:26.05 | |||||
10 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 42.36 | 1:26.98 | |||||
11 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.67 | 1:27.42 | |||||
12 | Edwin Hger | 1999 | Tby Sim | 40.74 | 1:27.60 | |||||
13 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svmme Club | 41.72 | 1:28.62 | |||||
14 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 42.92 | 1:29.06 | |||||
15 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsllskap | 42.17 | 1:29.36 | |||||
16 | Amund Balterzen Berg | 1999 | Alta Svmmeklubb | 42.13 | 1:30.06 | |||||
17 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.47 | 1:30.64 | |||||
18 | Samuel Bladin | 1999 | Jrflla Simsllskap | 44.08 | 1:30.77 | |||||
19 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 43.45 | 1:31.71 | |||||
20 | Oscar Orosco Albornos | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.08 | 1:32.45 | |||||
21 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 44.00 | 1:32.60 | |||||
22 | Jon Olav Btbukt | 1998 | Trondhjem SLK | 44.26 | 1:33.09 | |||||
23 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 44.45 | 1:33.51 | |||||
24 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.72 | 1:33.79 | |||||
25 | Emil strand | 1998 | Jrflla Simsllskap | 42.92 | 1:34.27 | |||||
26 | Gustav Barn | 1999 | Tby Sim | 45.23 | 1:35.16 | |||||
26 | Joakim Gjerde | 1998 | Trondhjem SLK | 44.15 | 1:35.16 | |||||
28 | Kert Roosileht | 1998 | Briis Swimclub | 44.32 | 1:35.54 | |||||
29 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 46.30 | 1:36.05 | |||||
30 | Jens Petter Turøy | 1999 | Stavanger Svmme Club | 45.53 | 1:36.65 | |||||
31 | Oscar Raappana | 1998 | Karasjok Svmmeklubb | 45.41 | 1:36.66 | |||||
32 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.20 | 1:36.79 | |||||
33 | Atte Somero | 1999 | Lahden Uimaseura | 45.56 | 1:37.14 | |||||
34 | Sebastian Tellgren | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 44.52 | 1:37.23 | |||||
35 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 46.24 | 1:38.68 | |||||
36 | Emil Bengtsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 47.70 | 1:41.40 | |||||
37 | Andreas Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 49.13 | 1:43.09 | |||||
38 | Kevin Ballchand | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 48.95 | 1:43.74 | |||||
39 | Nikolai Bjnesy | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | 52.13 | 1:46.46 | |||||
40 | Sondre Lea Monslaup | 1999 | Stavanger Svmme Club | 51.24 | 1:47.13 | |||||
41 | Emil Wikell | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 50.48 | 1:47.93 | |||||
- | Mats Skretting Beneventi | 1999 | Stavanger Svmme Club | DNS | ||||||
- | Nicholas Kivircik | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | DNS | ||||||
- | Kristian Alster Mathisen | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
- | Martin Veivg | 1998 | Austevoll Idrettsklubb | DSQ | ||||||
Gren 127, 100m Brstsim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Jrflla Simsllskap | 40.37 | 1:26.38 | |||||
2 | Vin Koponen | 2001 | Lahden Uimaseura | 43.36 | 1:29.89 | |||||
3 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.74 | 1:29.98 | |||||
4 | Robin Hanson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 44.57 | 1:34.76 | |||||
5 | Aleks Kibin | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 46.77 | 1:37.43 | |||||
6 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 46.31 | 1:39.45 | |||||
7 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 47.76 | 1:41.33 | |||||
8 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.86 | 1:41.42 | |||||
9 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 48.60 | 1:41.65 | |||||
10 | Bjrn Seeliger | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 47.38 | 1:42.63 | |||||
11 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 48.24 | 1:43.35 | |||||
12 | Sacha Vikegard | 2000 | Jrflla Simsllskap | 49.04 | 1:44.89 | |||||
13 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Uimaseura | 49.81 | 1:45.53 | |||||
14 | Halvard Bygdnes | 2000 | Harstad Svmmeklubb | 50.20 | 1:45.89 | |||||
15 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 51.69 | 1:47.73 | |||||
16 | Jakob Bengtsson | 2001 | Jrflla Simsllskap | 51.77 | 1:48.95 | |||||
17 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsllskap | 51.45 | 1:50.10 | |||||
18 | Joakin Haug Rojas | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 52.89 | 1:50.12 | |||||
19 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 52.82 | 1:50.46 | |||||
20 | David Stlmarck | 2001 | lvsj AIK Fritid | 52.33 | 1:51.03 | |||||
21 | Alexis Camacho | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 52.85 | 1:51.28 | |||||
22 | Sebastian Soume | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 53.55 | 1:51.68 | |||||
23 | Henry Tossavainen | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 53.59 | 1:52.81 | |||||
24 | Axel Modin | 2000 | Jrflla Simsllskap | 53.70 | 1:53.33 | |||||
25 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 54.73 | 1:55.16 | |||||
26 | Robert Hellberg | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 55.08 | 1:56.30 | |||||
27 | Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | Jrflla Simsllskap | 55.38 | 1:56.52 | |||||
28 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 55.89 | 1:56.89 | |||||
29 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 59.63 | 2:05.11 | |||||
30 | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | 59.84 | 2:07.35 | |||||
- | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 127, 100m Brstsim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Simson | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 51.56 | 1:46.69 | |||||
2 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 53.56 | 1:51.49 | |||||
3 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 56.19 | 1:52.53 | |||||
4 | Gustaf Andersson | 2002 | Vsby Simsllskap | 54.27 | 1:53.34 | |||||
5 | Gregory Kask | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 58.08 | 1:54.72 | |||||
6 | Erik Anmann | 2002 | Top Swimmingclub | 54.21 | 1:55.76 | |||||
7 | Robert Johanson | 2002 | Top Swimmingclub | 54.13 | 1:55.99 | |||||
8 | Edvin Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 54.38 | 1:56.06 | |||||
9 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 57.81 | 1:56.90 | |||||
10 | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | 57.87 | 1:59.73 | |||||
11 | Marcus Packwood | 2002 | Vsby Simsllskap | 59.37 | 2:00.22 | |||||
12 | Arian Parsa | 2002 | Vsby Simsllskap | 58.20 | 2:02.72 | |||||
13 | Hektor Talviste | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 58.38 | 2:04.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 128 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:16 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 128, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Rosenquist | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.33 | 1:01.34 | 1:34.53 | 2:07.82 | |||
2 | Rebecka Lithander | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.62 | 1:04.15 | 1:39.13 | 2:13.97 | |||
3 | Malin Schanke Tmmervik | 1994 | Trondhjem SLK | 31.63 | 1:07.31 | 1:44.81 | 2:21.86 | |||
4 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.44 | 1:08.72 | 1:46.13 | 2:23.13 | |||
5 | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.60 | 1:12.18 | 1:51.09 | 2:30.24 | |||
6 | Vilde Pedersen | 1995 | Alta Svmmeklubb | 39.40 | 1:23.44 | 2:09.25 | 2:54.29 | |||
Gren 128, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Lagebro | 1996 | Vsby Simsllskap | 31.60 | 1:06.49 | 1:42.25 | 2:18.18 | |||
2 | Emilie Elise Woll | 1996 | Narvik Svmmeklubb | 31.80 | 1:07.25 | 1:44.03 | 2:19.01 | |||
3 | Josefin Lantz | 1996 | Vsby Simsllskap | 31.38 | 1:06.56 | 1:43.35 | 2:19.50 | |||
4 | Rebecka Bergstrm | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.45 | 1:09.80 | 1:46.17 | 2:20.10 | |||
5 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 33.00 | 1:09.49 | 1:46.27 | 2:23.64 | |||
6 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.35 | 1:10.25 | 1:47.73 | 2:24.08 | |||
7 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svmmeklubb | 33.58 | 1:10.35 | 1:48.20 | 2:24.20 | |||
8 | Viktoria Juel | 1996 | Trondhjem SLK | 33.16 | 1:10.50 | 1:48.77 | 2:24.73 | |||
9 | Lisa Wiklund | 1996 | Vsby Simsllskap | 32.67 | 1:09.53 | 1:47.93 | 2:25.45 | |||
10 | Stine Bjrkli | 1997 | Setermoen Svmmeklubb | 33.37 | 1:11.11 | 1:49.41 | 2:26.90 | |||
11 | Josefine Gidlf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.11 | 1:11.40 | 1:50.87 | 2:27.44 | |||
12 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.23 | 1:12.81 | 1:53.54 | 2:32.03 | |||
13 | Kristina Mora | 1997 | Trondhjem SLK | 35.32 | 1:14.56 | 1:54.89 | 2:34.44 | |||
14 | Sandra Swahn | 1997 | Vsby Simsllskap | 34.23 | 1:14.14 | 1:56.88 | 2:39.42 | |||
15 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.73 | 1:22.89 | 2:09.81 | 2:55.83 | |||
16 | Gunnhild Eriksen | 1996 | Hammerfest SLK | 42.27 | 1:28.86 | 2:17.07 | 3:01.59 | |||
- | Saga Sderberg | 1997 | Upsala Simsllskap | DNS | ||||||
- | Therese Heimark | 1997 | Austevoll Idrettsklubb | DNS | ||||||
- | se Vigdisdatter Nytr | 1997 | Trondhjem SLK | DNF | ||||||
Gren 128, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oda Bygdnes | 1998 | Harstad Svmmeklubb | 32.51 | 1:08.18 | 1:44.46 | 2:20.41 | |||
2 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.42 | 1:09.19 | 1:45.89 | 2:21.01 | |||
3 | Cecilie Solberg Jrgensen | 1998 | Vestbyen IL | 32.71 | 1:09.50 | 1:47.35 | 2:23.16 | |||
4 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.53 | 1:11.38 | 1:49.30 | 2:24.24 | |||
5 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.02 | 1:09.51 | 1:47.80 | 2:25.00 | |||
6 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsllskap | 32.85 | 1:09.58 | 1:48.05 | 2:25.02 | |||
7 | Alina H Bjelancic | 1999 | Stavanger Svmme Club | 32.09 | 1:09.34 | 1:48.19 | 2:25.13 | |||
8 | Alexandra Engsoo | 1998 | Sdertlje Simsllskap | 33.35 | 1:10.02 | 1:48.98 | 2:26.20 | |||
9 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 33.41 | 1:10.54 | 1:49.22 | 2:26.41 | |||
10 | Katinka Rosseb | 1999 | Christiania Svommeklubb | 33.46 | 1:11.98 | 1:50.79 | 2:28.03 | |||
11 | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.62 | 1:11.22 | 1:50.56 | 2:28.28 | |||
12 | Sofia Bjrnfot | 1998 | Vsby Simsllskap | 32.59 | 1:09.73 | 1:49.02 | 2:28.38 | |||
13 | Linna Carlsson | 1998 | Upsala Simsllskap | 32.85 | 1:11.09 | 1:51.78 | 2:30.93 | |||
14 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsllskap | 34.75 | 1:12.46 | 1:53.50 | 2:31.74 | |||
15 | Mari Miilpalu | 1999 | Wiru Swim | 33.68 | 1:11.90 | 1:51.95 | 2:32.05 | |||
16 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Vsby Simsllskap | 33.37 | 1:12.11 | 1:51.96 | 2:32.07 | |||
17 | sa Eriksson | 1998 | Vsby Simsllskap | 34.01 | 1:13.11 | 1:53.77 | 2:32.10 | |||
18 | Sara Jeppsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.85 | 1:14.58 | 1:54.96 | 2:32.80 | |||
19 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 34.46 | 1:13.52 | 1:54.18 | 2:34.15 | |||
20 | Ingvild Asheim | 1998 | Kirkenes Svmmeklubb | 1:12.78 | 1:54.04 | 2:35.45 | 2:35.45 | |||
21 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 34.83 | 1:15.70 | 1:58.32 | 2:37.67 | |||
22 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svmme Club | 34.75 | 1:15.19 | 1:57.47 | 2:38.11 | |||
23 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 35.18 | 1:15.41 | 1:57.91 | 2:38.87 | |||
24 | Reelika Tr | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 34.50 | 1:12.79 | 1:54.67 | 2:39.12 | |||
25 | Hanne Limo | 1999 | Setermoen Svmmeklubb | 37.14 | 1:18.83 | 2:01.02 | 2:40.39 | |||
26 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Vsby Simsllskap | 38.48 | 1:20.14 | 2:01.85 | 2:41.83 | |||
27 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 37.19 | 1:18.91 | 2:01.05 | 2:42.16 | |||
28 | Elena Bergfjord | 1998 | Stavanger Svmme Club | 36.61 | 1:18.23 | 2:00.94 | 2:42.33 | |||
29 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 37.57 | 1:22.12 | 2:02.54 | 2:42.62 | |||
30 | Linn Amalie Aresvik | 1998 | Trondhjem SLK | 36.21 | 1:17.81 | 2:01.11 | 2:43.35 | |||
31 | Miranda Sderberg | 1999 | Upsala Simsllskap | 36.59 | 1:17.65 | 2:01.10 | 2:43.72 | |||
32 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsllskap | 35.42 | 1:18.60 | 2:04.52 | 2:44.26 | |||
33 | Elin Jansmarker | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 37.13 | 1:20.13 | 2:03.68 | 2:45.63 | |||
34 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 37.81 | 1:21.00 | 2:04.98 | 2:46.08 | |||
35 | Sofia Lennerthson | 1999 | Tby Sim | 38.14 | 1:23.36 | 2:07.23 | 2:47.82 | |||
36 | Emily Lundgren | 1999 | Tby Sim | 38.30 | 1:21.62 | 2:07.92 | 2:48.84 | |||
37 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsllskap | 37.26 | 1:19.22 | 2:05.21 | 2:50.81 | |||
38 | Aurora Moen Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 38.38 | 1:24.14 | 2:10.33 | 2:51.74 | |||
39 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.30 | 1:24.73 | 2:10.12 | 2:54.69 | |||
40 | Felicia Gustavsson | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.11 | 1:23.17 | 2:09.50 | 2:54.75 | |||
41 | Camilla Dahle fsti | 1999 | Trondhjem SLK | 41.09 | 1:26.91 | 2:13.87 | 2:57.09 | |||
42 | Ebba Steen | 1999 | Jrflla Simsllskap | 39.58 | 1:25.58 | 2:13.44 | 2:59.90 | |||
43 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.55 | 1:27.34 | 2:17.22 | 3:03.83 | |||
44 | Emilie Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 42.65 | 1:33.97 | 2:22.80 | 3:07.15 | |||
- | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svmmeklubb | DNS | ||||||
- | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | DNS | ||||||
- | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsllskap | DNS | ||||||
- | Yuliya Fomina | 1999 | Dussh Leader | DNS | ||||||
Gren 128, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.68 | 1:10.67 | 1:46.45 | 2:19.89 | |||
2 | Ella Saarikko | 2000 | Lahden Uimaseura | 32.53 | 1:10.59 | 1:50.70 | 2:29.64 | |||
3 | Birgit Saliste | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 34.60 | 1:13.96 | 1:53.82 | 2:32.46 | |||
4 | Emely Lamb | 2000 | smo Simsllskap | 36.56 | 1:16.37 | 1:58.07 | 2:36.31 | |||
5 | Linnea Bjrndahl | 2000 | Upsala Simsllskap | 34.85 | 1:15.67 | 1:57.77 | 2:37.41 | |||
6 | Tina Huslid | 2000 | Sdertlje Simsllskap | 34.59 | 1:15.55 | 1:57.86 | 2:37.48 | |||
7 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsllskap | 36.54 | 1:17.58 | 1:59.92 | 2:39.16 | |||
8 | Carmen Sandra Kuusk | 2000 | Briis Swimclub | 36.31 | 1:17.49 | 1:59.92 | 2:40.22 | |||
9 | Roosa Penttinen | 2000 | Lahden Uimaseura | 36.96 | 1:19.46 | 2:00.85 | 2:40.48 | |||
10 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Jrflla Simsllskap | 35.62 | 1:17.67 | 2:01.08 | 2:41.33 | |||
11 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 37.72 | 1:20.60 | 2:03.32 | 2:43.12 | |||
12 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 37.48 | 1:19.65 | 2:02.09 | 2:44.02 | |||
13 | Jete Eevald | 2000 | Wiru Swim | 36.52 | 1:19.20 | 2:03.26 | 2:46.39 | |||
14 | Elin Sdersten | 2000 | Jrflla Simsllskap | 38.66 | 1:22.90 | 2:06.54 | 2:46.49 | |||
15 | Wilma Roloff | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 38.72 | 1:23.17 | 2:06.93 | 2:47.06 | |||
16 | Tara Ebrahimi | 2000 | Vsby Simsllskap | 38.34 | 1:22.05 | 2:07.53 | 2:47.76 | |||
17 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsllskap | 37.16 | 1:20.31 | 2:05.14 | 2:48.20 | |||
18 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svmmeklubb | 39.47 | 1:23.46 | 2:07.18 | 2:49.47 | |||
19 | Tova Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 37.89 | 1:22.43 | 2:08.54 | 2:50.30 | |||
20 | Linne Larsson | 2000 | Jrflla Simsllskap | 38.88 | 1:24.61 | 2:10.79 | 2:50.82 | |||
21 | Thea Lervold Hffler | 2000 | Trondhjem SLK | 39.35 | 1:24.10 | 2:08.92 | 2:51.32 | |||
22 | Andrine Svea | 2000 | Alta Svmmeklubb | 41.00 | 1:25.82 | 2:10.23 | 2:51.43 | |||
23 | Julia Franks | 2000 | Tby Sim | 38.60 | 1:22.65 | 2:51.64 | 2:51.64 | |||
24 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 40.00 | 1:25.56 | 2:11.33 | 2:55.63 | |||
25 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 40.29 | 1:25.07 | 2:11.49 | 2:55.77 | |||
26 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsllskap | 39.54 | 1:24.76 | 2:11.09 | 2:56.01 | |||
27 | Astrid Albertsson | 2000 | Vsby Simsllskap | 41.19 | 1:27.24 | 2:13.49 | 2:56.31 | |||
28 | Johanna Persson | 2001 | Tby Sim | 40.60 | 1:26.05 | 2:12.70 | 2:56.84 | |||
29 | Maria Bjrkli | 2000 | Setermoen Svmmeklubb | 39.30 | 1:25.88 | 2:13.37 | 2:57.42 | |||
30 | Julia Bjrkn | 2001 | Vsby Simsllskap | 39.98 | 1:27.40 | 2:15.42 | 2:59.05 | |||
31 | Ebba Andersson | 2001 | Vsby Simsllskap | 41.08 | 1:29.95 | 2:18.02 | 2:59.10 | |||
32 | Wilma Wiiand | 2001 | Vsby Simsllskap | 42.76 | 1:30.64 | 2:18.09 | 3:00.03 | |||
33 | Louise Peacock | 2001 | Vsby Simsllskap | 43.50 | 1:33.00 | 2:20.52 | 3:03.71 | |||
34 | Josefin Wensmark | 2001 | Jrflla Simsllskap | 40.91 | 1:28.92 | 2:18.39 | 3:04.64 | |||
35 | Sophie Dellmark | 2001 | lvsj AIK Fritid | 42.25 | 1:31.40 | 2:21.06 | 3:06.27 | |||
36 | Linnea Wall | 2001 | Jrflla Simsllskap | 41.67 | 1:30.16 | 2:19.78 | 3:07.53 | |||
37 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 44.05 | 1:33.81 | 2:23.17 | 3:07.54 | |||
38 | Suzan Afshar | 2000 | Jrflla Simsllskap | 42.22 | 1:31.83 | 2:21.65 | 3:08.75 | |||
39 | Linnea Lindgren | 2001 | Vsby Simsllskap | 43.46 | 1:33.77 | 2:23.24 | 3:10.76 | |||
40 | Stine Sderholm | 2000 | Alta Svmmeklubb | 46.08 | 1:35.95 | 2:26.01 | 3:11.10 | |||
41 | Lo Lindeblad | 2000 | Vsby Simsllskap | 42.71 | 1:33.77 | 2:23.40 | 3:12.08 | |||
42 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 43.06 | 1:33.47 | 2:25.64 | 3:12.87 | |||
43 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 41.93 | 1:33.86 | 2:26.79 | 3:15.73 | |||
44 | Matilda Pfeiff | 2001 | Vsby Simsllskap | 43.85 | 1:36.19 | 2:28.00 | 3:16.41 | |||
45 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.75 | 1:36.64 | 2:29.30 | 3:17.18 | |||
46 | Josefin Olsson | 2001 | Vsby Simsllskap | 45.13 | 1:38.75 | 2:34.42 | 3:27.72 | |||
47 | Siv Svanhild B Danielsen | 2001 | Kirkenes Svmmeklubb | 52.19 | 1:51.60 | 2:54.74 | 3:49.48 | |||
- | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Sdertrns Simsllskap | DNS | ||||||
- | Maja Sundheden | 2000 | Vsby Simsllskap | DNS | ||||||
- | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsllskap | DNS | ||||||
- | Mariann Saabas | 2000 | Top Swimmingclub | DNF | ||||||
Gren 128, 200m Frisim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Li Isaksson | 2002 | Vsby Simsllskap | 39.61 | 1:26.67 | 2:13.45 | 2:54.31 | |||
2 | Sofia Walsh | 2002 | lvsj AIK Fritid | 39.83 | 1:29.10 | 2:18.96 | 3:02.49 | |||
3 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.33 | 1:33.15 | 2:25.27 | 3:11.20 | |||
4 | Sofia Karls | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.09 | 1:34.35 | 2:26.88 | 3:14.28 | |||
5 | Frid Torhild B Danielsen | 2002 | Kirkenes Svmmeklubb | 49.40 | 1:45.20 | 2:39.90 | 3:32.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 13:16 |
Resultat Gren 401 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 401, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.34 | 1:07.64 | 1:46.16 | 2:23.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 17:39 |
Resultat Gren 402 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 402, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ole Martin Turøy | 1995 | Stavanger Svmme Club | 1:02.91 | 2:10.94 | 3:20.87 | 4:28.67 | |||
2 | Erlend Alexandersen Dahlb | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 1:06.63 | 2:18.10 | 3:32.34 | 4:44.25 | |||
3 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svmme Club | 1:06.79 | 2:19.27 | 3:32.82 | 4:44.60 | |||
4 | Joakim Hammer Bech | 2001 | Setermoen Svmmeklubb | 1:37.94 | 3:23.47 | 5:06.98 | 6:43.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 403 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 403, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsllskap | 26.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 404 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 404, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 37.62 | 1:18.36 | 2:00.50 | 2:40.58 | |||
2 | Cecilie Solberg Jrgensen | 1998 | Vestbyen IL | 39.70 | 1:22.90 | 2:07.22 | 2:53.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 405 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 405, 200m Brstsim Damer, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Husan Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 40.06 | 1:26.00 | 2:12.20 | 2:57.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 406 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 406, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Vilde Holan Bye | 1995 | Vestbyen IL | 33.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 407 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 407, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsllskap | 26.64 | ||||||
2 | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | 29.65 | ||||||
3 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 32.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 408 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 408, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
- | Andreas Bjrkli | 1995 | Setermoen Svmmeklubb | 26.40 | EXTRA | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 409 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 409, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Brage Flem Habberstad | 1996 | Vestbyen IL | 29.82 | ||||||
2 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 31.48 | ||||||
3 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 2:48.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 410 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 410, 200m Brstsim Damer, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilde Holan Bye | 1995 | Vestbyen IL | 34.29 | 34.29 | |||||
2 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 38.06 | 1:19.13 | 2:01.25 | 2:41.80 | |||
3 | Sara Juul Wolfgang | 1998 | Trondhjem SLK | 39.70 | 1:25.09 | 2:10.98 | 2:57.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 411 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 411, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 38.06 | 1:19.13 | 2:01.25 | 2:41.80 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 412 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 412, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Vilde Holan Bye | 1995 | Vestbyen IL | 34.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 413 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games 2012 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 05 juli 2012 |
Gren 413, 200m Brstsim Herrar, Finaler 0 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Manith Randula Attanapola | 1997 | Trondhjem SLK | 37.35 | 1:19.25 | 2:03.42 | 2:48.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 08 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:57 |