Resultat för UGP3 - Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.28 | 1:01.23 | |||||
2 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 30.89 | 1:03.56 | |||||
3 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 33.19 | 1:07.89 | |||||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.96 | 1:08.13 | |||||
5 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 32.91 | 1:09.14 | |||||
6 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.48 | 1:10.95 | |||||
7 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 34.76 | 1:12.25 | |||||
8 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.12 | 1:14.07 | |||||
9 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 36.90 | 1:17.16 | |||||
10 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.71 | 1:18.21 | |||||
11 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 38.99 | 1:20.74 | |||||
12 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 40.27 | 1:21.74 | |||||
13 | Erland Ekholm | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.52 | 1:21.78 | |||||
14 | Robert Eklöf | 1995 | Täby Sim | 38.13 | 1:22.82 | |||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.44 | 1:03.49 | |||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.98 | 1:06.78 | |||||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 34.93 | 1:10.79 | |||||
4 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.18 | 1:11.71 | |||||
5 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.64 | 1:13.92 | |||||
6 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:17.23 | |||||
7 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.79 | 1:18.01 | |||||
8 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.65 | 1:18.22 | |||||
9 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 38.63 | 1:19.51 | |||||
10 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.28 | 1:20.00 | |||||
11 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.66 | 1:20.33 | |||||
12 | Robin Xu | 1997 | Täby Sim | 40.26 | 1:22.48 | |||||
13 | Jerker Karlsson | 1997 | Täby Sim | 40.25 | 1:23.80 | |||||
14 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 42.30 | 1:24.03 | |||||
15 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.62 | 1:25.39 | |||||
16 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.34 | 1:28.38 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 31.35 | 1:05.39 | |||||
2 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.33 | 1:08.46 | |||||
3 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.55 | 1:11.78 | |||||
4 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.51 | 1:13.28 | |||||
5 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.47 | 1:13.72 | |||||
6 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.02 | 1:15.29 | |||||
7 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.20 | 1:15.46 | |||||
8 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.48 | 1:16.74 | |||||
9 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 37.60 | 1:17.61 | |||||
10 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.49 | 1:18.35 | |||||
11 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 38.44 | 1:18.55 | |||||
12 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.40 | 1:18.74 | |||||
13 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 39.77 | 1:20.27 | |||||
14 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.65 | 1:20.92 | |||||
15 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.43 | 1:22.41 | |||||
16 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.30 | 1:24.62 | |||||
17 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.32 | 1:25.10 | |||||
18 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.86 | 1:25.12 | |||||
19 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.38 | 1:26.25 | |||||
20 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simklubb | 42.22 | 1:27.39 | |||||
21 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.96 | 1:31.81 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.23 | 1:10.63 | |||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.44 | 1:11.78 | |||||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.56 | 1:12.38 | |||||
4 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.30 | 1:12.99 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.35 | 1:13.06 | |||||
6 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.15 | 1:13.13 | |||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.84 | 1:14.34 | |||||
8 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.83 | 1:14.89 | |||||
9 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.98 | 1:15.94 | |||||
10 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.71 | 1:16.26 | |||||
11 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 36.62 | 1:16.37 | |||||
12 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.67 | 1:19.16 | |||||
13 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 39.05 | 1:20.55 | |||||
14 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 38.99 | 1:21.08 | |||||
15 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 38.52 | 1:21.09 | |||||
16 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.28 | 1:21.55 | |||||
17 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.61 | 1:22.25 | |||||
18 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.74 | 1:23.19 | |||||
19 | Max Sundberg-Sjölin | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.48 | 1:24.14 | |||||
20 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.66 | 1:25.14 | |||||
21 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 42.30 | 1:25.76 | |||||
22 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.88 | 1:26.35 | |||||
23 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.59 | 1:27.64 | |||||
24 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.33 | 1:28.35 | |||||
25 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 43.03 | 1:28.56 | |||||
26 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.02 | 1:28.80 | |||||
27 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 44.89 | 1:30.35 | |||||
28 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.03 | 1:30.59 | |||||
29 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.38 | 1:31.29 | |||||
30 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.12 | 1:31.46 | |||||
31 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.73 | 1:32.86 | |||||
32 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 46.40 | 1:33.50 | |||||
33 | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.89 | 1:34.07 | |||||
34 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.44 | 1:34.13 | |||||
35 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 49.05 | 1:36.44 | |||||
36 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.95 | 1:36.63 | |||||
37 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 47.74 | 1:36.96 | |||||
38 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.11 | 1:39.13 | |||||
39 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.37 | 1:41.89 | |||||
40 | Nikola Esbjörnsson | 1999 | Hellas Simklubb | 49.81 | 1:42.23 | |||||
41 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.73 | 1:43.03 | |||||
42 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 52.97 | 1:43.27 | |||||
43 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.59 | 1:43.65 | |||||
44 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.71 | 1:43.86 | |||||
45 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 53.47 | 1:48.56 | |||||
46 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 55.73 | 1:49.18 | |||||
47 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 57.86 | 1:59.85 | |||||
- | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:34 |