Tulokset Lappi-Uinnit 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1 : Lauantai Aamu
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:33 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 210 | 39.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 196 | 40.04 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Noora Räsänen | 2002 | 182 | 41.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 170 | 42.01 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Elisa Vakkuri | 2002 | 150 | 43.78 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Aada Sulasalmi | 2002 | 142 | 44.57 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Josephine Santaguida | 2004 | 138 | 44.99 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Katariina Kourula | 2002 | 128 | 46.12 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Nathalie Sesor | 2003 | 111 | 48.39 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 453 | 30.27 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Mari Asheim | 2000 | 338 | 33.38 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 312 | 34.29 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Siiri Pesälä | 2000 | 303 | 34.60 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Veera Leinonen | 2000 | 290 | 35.13 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Ekaterina Sheketa | 2000 | 289 | 35.16 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
7 | Stine Ness Holmgren | 2000 | 286 | 35.30 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Christina Sesor | 2000 | 276 | 35.71 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Nea Tauriainen | 2000 | 275 | 35.77 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Mia Maren Persen | 2000 | 262 | 36.33 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Kseniia Odoeva | 2000 | 245 | 37.18 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
12 | Daria Chernikova | 2000 | 243 | 37.25 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
12 | Silja Vilmilä | 2001 | 243 | 37.25 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Jonna Airisniemi | 2000 | 241 | 37.34 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
15 | Anni Niemistö | 2001 | 238 | 37.52 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
16 | Sofiia Borzaia | 2001 | 232 | 37.84 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
17 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 231 | 37.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Iida Kunnari | 2000 | 227 | 38.12 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Darina Bogovaia | 2000 | 226 | 38.19 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
20 | Silja Kanto | 2000 | 206 | 39.34 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
21 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 205 | 39.41 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Rikkonen Selina | 2000 | 203 | 39.53 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
23 | Janette Korkeamäki | 2000 | 200 | 39.77 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 180 | 41.14 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
25 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 169 | 42.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Viveca Meriläinen | 2001 | 167 | 42.21 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
27 | Liv Therese Boine | 2000 | 165 | 42.42 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
28 | Sofia Andreassen | 2000 | 158 | 43.02 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 142 | 44.56 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Pipsa Remes | 2001 | 141 | 44.65 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Siiri Mirja Sipilä Næss | 2001 | 135 | 45.37 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Tove Johanne Lindbäck | 2000 | 134 | 45.42 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
- | Julia Kinnunen | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Olivia Jokinen | 1998 | 481 | 29.68 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Anna Röytiö | 1998 | 478 | 29.74 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Saana Luokkanen | 1999 | 411 | 31.26 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Regine Balto Johansen | 1998 | 398 | 31.62 | ||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Janina Pyrrö | 1998 | 396 | 31.65 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Ingvild Asheim | 1998 | 385 | 31.97 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Pinja Remes | 1999 | 375 | 32.23 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Ine Maijjen Persen | 1998 | 373 | 32.30 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Noora Angelva | 1999 | 365 | 32.52 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Sanni Leena Næss | 1999 | 338 | 33.39 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Polina Apanasova | 1999 | 306 | 34.52 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
12 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 303 | 34.62 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 296 | 34.89 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Titta Pesälä | 1998 | 295 | 34.91 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Rosa Rantanen | 1999 | 293 | 34.99 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Laura-Elina Kuosmanen | 1998 | 285 | 35.32 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Ilona Lampela | 1999 | 239 | 37.46 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
18 | Aada Ketola | 1998 | 227 | 38.09 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Kirsten Elisabeth Johansen | 1999 | DNS | |||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kristina Neganova | 1996 | 606 | 27.48 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kaia Victoria Norbye | 1996 | 540 | 28.56 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Iuliia Budnikova | 1997 | 495 | 29.39 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Sanni Siurua | 1996 | 474 | 29.82 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Janna Juntura | 1995 | 472 | 29.87 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Tanja Linnea Norbye | 1995 | 452 | 30.29 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Maria Wimmer | 1997 | 433 | 30.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Elle Agneta Norvang | 1996 | 412 | 31.25 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Enni Hukka | 1997 | 408 | 31.34 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Salla Ristioja | 1996 | 399 | 31.57 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Runa Pettersen Nesje | 1996 | 393 | 31.73 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Nora Daldorff | 1994 | 379 | 32.14 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:33 |