Tulokset Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2 (DÃ…M2-L)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2012 |
Løb 6, 4x200m indv medley damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 11:05.13 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 1:18.01 | 2:45.43 | 2:45.43 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 1:24.52 | 2:52.75 | 5:38.18 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 1:20.23 | 2:48.13 | 8:26.31 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:18.16 | 2:38.82 | 11:05.13 | ||||||
2 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 11:11.68 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:14.54 | 2:38.12 | 2:38.12 | ||||||
Laura Andersen | 2001 | 1:25.69 | 2:57.38 | 5:35.50 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:17.16 | 2:45.84 | 8:21.34 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 1:20.04 | 2:50.34 | 11:11.68 | ||||||
3 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT København | 11:13.43 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:20.90 | 2:52.20 | 2:52.20 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 1:15.56 | 2:49.45 | 5:41.65 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:16.28 | 2:41.80 | 8:23.45 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:20.64 | 2:49.98 | 11:13.43 | ||||||
4 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 11:14.65 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 1:17.81 | 2:50.68 | 2:50.68 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:26.76 | 2:55.76 | 5:46.44 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:13.60 | 2:40.52 | 8:26.96 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 1:18.53 | 2:47.69 | 11:14.65 | ||||||
5 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 11:22.38 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 1:16.60 | 2:44.87 | 2:44.87 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 1:25.38 | 2:57.45 | 5:42.32 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 1:24.40 | 2:56.39 | 8:38.71 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 1:17.74 | 2:43.67 | 11:22.38 | ||||||
6 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 11:25.10 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 1:19.78 | 2:48.40 | 2:48.40 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:20.54 | 2:45.10 | 5:33.50 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 1:28.95 | 3:04.45 | 8:37.95 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 1:18.19 | 2:47.15 | 11:25.10 | ||||||
7 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 11:35.55 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:18.18 | 2:48.72 | 2:48.72 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 1:23.66 | 2:56.47 | 5:45.19 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 1:23.66 | 2:54.88 | 8:40.07 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 1:21.17 | 2:55.48 | 11:35.55 | ||||||
8 | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | 11:38.58 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:20.66 | 2:47.22 | 2:47.22 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 1:28.47 | 2:59.60 | 5:46.82 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:29.85 | 3:01.10 | 8:47.92 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 1:21.20 | 2:50.66 | 11:38.58 | ||||||
9 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 11:38.69 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:22.27 | 2:52.59 | 2:52.59 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 1:27.41 | 2:56.93 | 5:49.52 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 1:25.86 | 2:56.71 | 8:46.23 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 1:26.09 | 2:52.46 | 11:38.69 | ||||||
10 | Sigma Piger 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 11:51.73 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:29.99 | 2:55.07 | 2:55.07 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:28.41 | 2:59.18 | 5:54.25 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:24.26 | 2:55.25 | 8:49.50 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 1:29.61 | 3:02.23 | 11:51.73 | ||||||
11 | 1 Gti Piger | 0 | GTI | 11:56.76 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 1:17.39 | 2:43.70 | 2:43.70 | ||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 1:27.20 | 3:03.78 | 5:47.48 | ||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 1:25.39 | 2:59.14 | 8:46.62 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 1:28.49 | 3:10.14 | 11:56.76 | ||||||
12 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT København | 12:15.76 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 1:32.19 | 3:05.18 | 3:05.18 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 1:24.51 | 2:56.41 | 6:01.59 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 1:32.36 | 3:17.36 | 9:18.95 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:26.25 | 2:56.81 | 12:15.76 | ||||||
13 | Sigma Piger 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 12:22.87 | ||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 1:23.17 | 2:59.22 | 2:59.22 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:29.50 | 3:04.97 | 6:04.19 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 1:28.45 | 3:06.38 | 9:10.57 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:36.01 | 3:12.30 | 12:22.87 | ||||||
14 | Gsc Piger | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 12:31.64 | ||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 1:28.93 | 3:05.62 | 3:05.62 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:27.71 | 3:08.18 | 6:13.80 | ||||||
Cathrine Rahbek | 2000 | 1:40.60 | 3:25.01 | 9:38.81 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 1:22.05 | 2:52.83 | 12:31.64 | ||||||
15 | Sto Piger 1 | 2000 | Swim Team Odense | 12:36.90 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 1:20.40 | 2:56.94 | 2:56.94 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:30.31 | 3:05.51 | 6:02.45 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:31.92 | 3:14.08 | 9:16.53 | ||||||
Sarah Emilie Praëm | 2001 | 1:38.57 | 3:20.37 | 12:36.90 | ||||||
16 | As Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 12:37.26 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 1:28.09 | 3:07.21 | 3:07.21 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:27.05 | 3:15.80 | 6:23.01 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:27.35 | 3:09.40 | 9:32.41 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 1:26.58 | 3:04.85 | 12:37.26 | ||||||
17 | Triton Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 12:52.91 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:29.02 | 3:03.52 | 3:03.52 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:30.14 | 3:13.67 | 6:17.19 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 1:36.13 | 3:10.88 | 9:28.07 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:37.88 | 3:24.84 | 12:52.91 | ||||||
18 | Vat Copenhagen 3 | 0 | VAT København | 12:56.27 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:31.70 | 3:16.53 | 3:16.53 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:30.78 | 3:18.75 | 6:35.28 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 1:28.76 | 3:10.29 | 9:45.57 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 1:28.59 | 3:10.70 | 12:56.27 | ||||||
19 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 13:11.41 | ||||||
Emma Henriksen | 2001 | 1:29.97 | 3:12.90 | 3:12.90 | ||||||
Josefine Paaske | 2002 | 1:29.96 | 3:23.30 | 6:36.20 | ||||||
Victoria Kahr | 2001 | 1:33.41 | 3:17.71 | 9:53.91 | ||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 1:29.20 | 3:17.50 | 13:11.41 | ||||||
- | 2 Gti Piger | 0 | GTI | DSQ | afslut ryg på mave 4 | |||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 1:33.95 | 3:13.14 | |||||||
- | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | asyn arme i br 2.sv | |||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:30.79 | 3:10.67 | 3:10.67 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:28.39 | 6:12.81 | |||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 9:23.76 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 21:20 |