Results for Särkänniemiuinnit 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
La aamu
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:54 | |||
Järjestäjä | Koovee | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 toukokuu 2012 |
Laji 11, 100m SU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Minea Bogdanoff | 2001 | 42.87 | 1:27.12 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Noora Kolu | 2001 | 43.39 | 1:28.80 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
3 | Mila Manner | 2001 | 43.33 | 1:29.08 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Suvi Kurth | 2001 | 46.80 | 1:31.83 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Saana Liikonen | 2001 | 44.37 | 1:32.47 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Hilla Nieminen | 2001 | 43.90 | 1:33.68 | ||||||
Koovee | ||||||||||
7 | Camilla Tyven | 2001 | 46.31 | 1:33.86 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 47.53 | 1:37.02 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
9 | Kaisa Hakkarainen | 2001 | 48.26 | 1:37.06 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Anni Aro | 2001 | 46.18 | 1:37.55 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Nora Kosonen | 2001 | 47.90 | 1:38.11 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Iida Räike | 2001 | 47.70 | 1:38.16 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Sanni Kilponen | 2001 | 47.26 | 1:38.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Senni Ovaskainen | 2001 | 46.99 | 1:38.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Milja Rantala | 2001 | 49.94 | 1:38.89 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Lotta Rantakare | 2001 | 49.43 | 1:38.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Ida Nordquist | 2001 | 50.35 | 1:41.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Enna Leinonen | 2001 | 1:42.61 | 1:42.61 | ||||||
Koovee | ||||||||||
19 | Suvianna Havia | 2001 | 50.48 | 1:42.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Laura Laitila | 2001 | 49.69 | 1:42.78 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Nea Reunanen | 2001 | 50.94 | 1:43.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Sanni Kanervo | 2001 | 50.23 | 1:43.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Meri Pohjola | 2001 | 53.07 | 1:43.79 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Noora Leppänen | 2001 | 52.79 | 1:44.64 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 52.10 | 1:49.30 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Kaisa Siukonen | 2001 | 54.60 | 1:51.51 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 54.04 | 1:52.49 | ||||||
Koovee | ||||||||||
28 | Anni Matikainen | 2001 | 55.09 | 1:54.81 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 57.17 | 1:56.11 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
30 | Emma Latva | 2001 | 1:01.84 | 1:56.23 | ||||||
Koovee | ||||||||||
31 | Viivi Ikonen | 2001 | 57.26 | 1:57.69 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
32 | Sara Pasanen | 2001 | 59.85 | 1:58.56 | ||||||
Koovee | ||||||||||
33 | Melissa Talvio | 2001 | 57.83 | 1:59.55 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Veera Paukku | 2001 | 58.79 | 1:59.69 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Kamilla Karppinen | 2001 | 1:05.56 | 2:07.19 | ||||||
Koovee | ||||||||||
36 | Säde Kotiniitty | 2001 | 1:06.58 | 2:08.44 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Veera Järvinen | 2001 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
Laji 11, 100m SU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Selma Soininen | 1999 | 35.73 | 1:12.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 36.91 | 1:16.75 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 39.17 | 1:20.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Henna Syrjälä | 1999 | 38.80 | 1:20.44 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
5 | Noora Kukkonen | 1999 | 40.30 | 1:23.57 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Iiris Miettinen | 1999 | 40.81 | 1:23.72 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Emma Pärnänen | 1999 | 40.20 | 1:23.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Meea Kivi | 1999 | 40.24 | 1:23.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Kristiina Haapala | 2000 | 41.13 | 1:24.02 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Hanna Rautiainen | 1999 | 42.98 | 1:24.25 | ||||||
Koovee | ||||||||||
11 | Inka Suominen | 1999 | 41.20 | 1:24.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Sini Tuominen | 2000 | 41.76 | 1:25.13 | ||||||
Koovee | ||||||||||
13 | Fanny Grönvall | 2000 | 40.20 | 1:25.17 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Lotta-Maria Ollila | 2000 | 42.17 | 1:25.20 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Janina Ollikainen | 2000 | 41.84 | 1:25.32 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Nelli Uusitalo | 1999 | 41.87 | 1:25.51 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
17 | Emilia Leppänen | 1999 | 41.43 | 1:25.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Inka Aaltonen | 1999 | 41.08 | 1:25.67 | ||||||
Koovee | ||||||||||
19 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 41.93 | 1:26.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Aino Räike | 1999 | 42.21 | 1:26.21 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Jenni Kinnunen | 1999 | 42.33 | 1:26.29 | ||||||
Koovee | ||||||||||
22 | Pauliina Siekkinen | 1999 | 43.47 | 1:27.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Aino Jussila | 2000 | 42.79 | 1:27.68 | ||||||
Koovee | ||||||||||
24 | Ida Konkka | 2000 | 42.00 | 1:27.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Nelli Toivonen | 2000 | 43.22 | 1:27.95 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Susanna Ellonen | 1999 | 44.11 | 1:28.35 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Elviira Tanninen | 1999 | 46.40 | 1:28.55 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
28 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 43.85 | 1:28.57 | ||||||
Koovee | ||||||||||
29 | Nea Tainio | 1999 | 44.11 | 1:28.58 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Heta Koivuluoma | 1999 | 1:28.79 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
31 | Aino Hämäläinen | 2000 | 43.21 | 1:29.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 43.83 | 1:29.59 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
33 | Suvi Jalonen | 1999 | 44.66 | 1:29.83 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
34 | Helene Helo | 1999 | 44.37 | 1:30.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Noora Poutanen | 1999 | 45.54 | 1:32.28 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Veera Leinonen | 2000 | 44.94 | 1:33.02 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Jasmin Rosnell | 2000 | 47.29 | 1:33.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Emmi Kilpinen | 2000 | 46.18 | 1:33.43 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
39 | Saana Isola | 1999 | 46.98 | 1:33.67 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
40 | Roosa Mäkinen | 1999 | 44.25 | 1:34.04 | ||||||
Koovee | ||||||||||
41 | Pinja Remes | 1999 | 47.18 | 1:34.06 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Jane Priimägi | 2000 | 45.74 | 1:34.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Emmi Rantamäki | 2000 | 46.20 | 1:35.07 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
44 | Siiri Järvinen | 2000 | 48.14 | 1:35.39 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
45 | Laura Haapanen | 1999 | 46.33 | 1:35.96 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
46 | Pauliina Kulman | 2000 | 46.82 | 1:36.58 | ||||||
Koovee | ||||||||||
47 | Essi Pitkäranta | 2000 | 47.30 | 1:37.02 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
48 | Sara Kurth | 2000 | 48.76 | 1:37.05 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
49 | Tytti Kuusela | 2000 | 48.25 | 1:37.62 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
50 | Tessa Helenius | 2000 | 47.96 | 1:38.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
51 | Sini Keinänen | 1999 | 48.84 | 1:38.48 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
52 | Lotta-Sofia Jokiniemi | 1999 | 47.00 | 1:38.50 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
53 | Mai Multimäki | 2000 | 1:38.73 | 1:38.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
54 | Annika Lampinen | 1999 | 47.99 | 1:38.86 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
55 | Carola Haapaniemi | 2000 | 47.60 | 1:38.97 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
56 | Sinja Alanko | 2000 | 49.85 | 1:39.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
57 | Essi Laine | 2000 | 48.07 | 1:39.25 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
58 | Saaga Parkatti | 1999 | 47.24 | 1:39.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Veera Santasalo | 1999 | 51.91 | 1:42.60 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
60 | Henni Känkänen | 1999 | 50.06 | 1:42.63 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
61 | Elina Valliaro | 1999 | 49.53 | 1:42.72 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
62 | Marissa Cavallotti | 2000 | 50.27 | 1:42.75 | ||||||
Koovee | ||||||||||
63 | Kaisa Raappana | 2000 | 51.85 | 1:42.87 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
64 | Armi Auvinen | 2000 | 50.84 | 1:43.08 | ||||||
Koovee | ||||||||||
65 | Emmi Immonen | 1999 | 50.96 | 1:43.54 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
66 | Laura Jokiranta | 2000 | 53.69 | 1:44.82 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
67 | Susanna Vepsä | 2000 | 52.38 | 1:45.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
68 | Tiia Peltonen | 2000 | 50.69 | 1:45.58 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
69 | Emmi Hirvonen | 2000 | 52.00 | 1:46.91 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
70 | Daniela Tiihonen | 1999 | 51.98 | 1:46.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
71 | Heta Mustila | 2000 | 52.58 | 1:48.13 | ||||||
Koovee | ||||||||||
72 | Tinka Markkinen | 2000 | 52.95 | 1:48.34 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
73 | Vilma Keto | 1999 | 52.93 | 1:49.13 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
74 | Laura Polvi | 2000 | 54.26 | 1:50.88 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
75 | Wilhelmina Leppähaara | 2000 | 54.33 | 1:51.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
76 | Julia Kinnunen | 2000 | 53.90 | 1:51.81 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
77 | Elise Harjunpää | 2000 | 56.40 | 1:52.53 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
78 | Rebekka Pylväs | 2000 | 54.06 | 1:53.17 | ||||||
Koovee | ||||||||||
79 | Siiri Nurmi | 2000 | 56.06 | 1:54.27 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
80 | Ulla Ylinen | 2000 | 59.29 | 1:57.43 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Laji 11, 100m SU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Katariina Linha | 1997 | 37.56 | 1:16.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Ida Tahvanainen | 1997 | 38.78 | 1:18.91 | ||||||
Koovee | ||||||||||
3 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 39.17 | 1:20.45 | ||||||
Koovee | ||||||||||
4 | Alisa Niemelä | 1997 | 40.62 | 1:20.64 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ida Vuorela | 1997 | 39.41 | 1:21.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Lyydia Tuominen | 1998 | 40.49 | 1:21.57 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
7 | Laura Mattila | 1998 | 39.18 | 1:21.81 | ||||||
Koovee | ||||||||||
8 | Pinja Vekka | 1997 | 40.38 | 1:22.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 40.30 | 1:22.14 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Minja Mielonen | 1997 | 39.37 | 1:22.19 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
11 | Ella Nieminen | 1998 | 39.40 | 1:22.33 | ||||||
Koovee | ||||||||||
12 | Erika Lahtinen | 1998 | 41.21 | 1:22.68 | ||||||
Koovee | ||||||||||
13 | Vilma Koskinen | 1998 | 39.60 | 1:22.71 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Emilia Potkonen | 1998 | 41.63 | 1:23.03 | ||||||
Koovee | ||||||||||
15 | Marianna Koskimaa | 1998 | 41.44 | 1:23.48 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
16 | Katariina Kunnari | 1997 | 40.70 | 1:23.58 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Vilja Juvonen | 1998 | 41.14 | 1:24.80 | ||||||
Koovee | ||||||||||
18 | Ninni Luoma | 1998 | 41.80 | 1:25.03 | ||||||
Koovee | ||||||||||
19 | Inka Sinivuori | 1997 | 42.31 | 1:25.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 41.42 | 1:25.33 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Roosa Aaltonen | 1998 | 41.84 | 1:25.48 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Roosa Hyypiä | 1997 | 40.70 | 1:25.76 | ||||||
Koovee | ||||||||||
23 | Marianne Killström | 1998 | 43.18 | 1:27.57 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Iina Aro | 1998 | 43.19 | 1:28.86 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
25 | Johanna Peuhkuri | 1997 | 44.37 | 1:28.89 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
26 | Sonja Polvi | 1998 | 43.79 | 1:29.06 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
27 | Anni Heininen | 1998 | 44.53 | 1:30.18 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
28 | Jenna Rautio | 1998 | 45.09 | 1:30.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Niina Malmivaara | 1998 | 44.06 | 1:30.73 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
30 | Emma Isomäki | 1998 | 44.18 | 1:31.29 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
31 | Sanna Kuivanen | 1998 | 44.59 | 1:31.35 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Sara Kiho | 1997 | 44.95 | 1:33.64 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
33 | Eveliina Uusitalo | 1998 | 46.01 | 1:34.32 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
34 | Noora Lahti | 1998 | 47.14 | 1:34.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Kirsi Rodima | 1998 | 56.78 | 1:50.49 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Selina Virkkunen | 1997 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Venla Heman | 1998 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:54 |