Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 565 | 1:02.26 | 2:09.12 | 3:13.54 | 4:17.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emil Toft | 1998 | 534 | 1:02.66 | 2:09.66 | 3:16.70 | 4:22.31 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 508 | 1:04.56 | 2:13.04 | 3:21.22 | 4:26.65 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 507 | 1:03.03 | 2:10.60 | 3:18.69 | 4:26.84 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | William Matras | 1998 | 499 | 1:03.45 | 2:12.25 | 3:20.46 | 4:28.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 1998 | 453 | 1:05.84 | 2:16.52 | 3:28.00 | 4:36.95 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 449 | 1:06.22 | 2:17.59 | 3:28.83 | 4:37.91 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 447 | 1:07.05 | 2:18.73 | 3:31.41 | 4:38.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 420 | 1:06.69 | 2:18.46 | 3:31.98 | 4:44.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Svenstrup | 1998 | 403 | 1:07.98 | 2:21.20 | 3:34.75 | 4:48.01 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rune Dirk Willén | 1998 | 398 | 1:05.98 | 2:18.49 | 3:33.25 | 4:49.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas Engdal | 1998 | 395 | 1:07.71 | 2:22.89 | 3:37.89 | 4:49.96 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 528 | 1:03.62 | 2:11.00 | 3:18.21 | 4:23.20 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 521 | 1:03.93 | 2:11.57 | 3:18.95 | 4:24.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 495 | 1:04.75 | 2:13.55 | 3:21.49 | 4:28.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 485 | 1:06.24 | 2:16.00 | 3:25.98 | 4:30.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Lundgaard | 1999 | 481 | 1:04.89 | 2:14.20 | 3:23.58 | 4:31.49 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | 471 | 1:04.52 | 2:13.68 | 3:23.17 | 4:33.48 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 468 | 1:04.06 | 2:12.67 | 3:22.69 | 4:34.06 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl Fabiansen | 1999 | 450 | 1:05.36 | 2:17.20 | 3:29.34 | 4:37.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johan Bragason | 1999 | 450 | 1:06.48 | 2:17.57 | 3:27.03 | 4:37.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Emil Hedegaard | 1999 | 448 | 1:06.11 | 2:18.09 | 3:28.99 | 4:38.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Oliver H. Andersen | 1999 | 447 | 1:06.61 | 2:17.70 | 3:29.26 | 4:38.18 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 409 | 1:09.89 | 2:22.43 | 3:35.25 | 4:46.56 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anton Ewald | 1999 | 401 | 1:08.85 | 2:23.01 | 3:37.71 | 4:48.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mathias Nielsen | 1999 | 401 | 1:11.31 | 2:25.06 | 3:38.83 | 4:48.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marius Rasmussen | 1999 | 400 | 1:09.77 | 2:23.76 | 3:37.48 | 4:48.70 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 396 | 1:07.19 | 2:21.33 | 3:35.92 | 4:49.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 395 | 1:09.38 | 2:23.43 | 3:37.51 | 4:49.98 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 390 | 1:11.14 | 2:24.66 | 3:38.69 | 4:51.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kasper Jeppsson | 1999 | 388 | 1:08.97 | 2:22.61 | 3:37.65 | 4:51.81 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 386 | 1:06.96 | 2:19.78 | 3:35.29 | 4:52.12 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Fredbo | 1999 | 386 | 1:10.30 | 2:24.96 | 3:39.38 | 4:52.15 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 385 | 1:10.75 | 2:25.60 | 3:39.79 | 4:52.48 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | Casper Davidsen | 1999 | 383 | 1:08.68 | 2:23.06 | 3:38.47 | 4:53.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 359 | 1:10.41 | 2:28.22 | 3:44.14 | 4:59.26 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Markus Bøjsen | 1999 | 359 | 1:08.43 | 2:24.49 | 3:42.63 | 4:59.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 570 | 1:07.60 | 2:20.10 | 3:33.05 | 4:43.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 570 | 1:08.85 | 2:21.63 | 3:34.01 | 4:43.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 568 | 1:09.79 | 2:21.97 | 3:34.20 | 4:43.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 521 | 1:10.38 | 2:24.10 | 3:37.35 | 4:51.90 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 507 | 1:09.62 | 2:25.06 | 3:40.94 | 4:54.70 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 480 | 1:08.81 | 2:24.35 | 3:41.90 | 5:00.04 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
7 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 477 | 1:11.35 | 2:27.52 | 3:44.44 | 5:00.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 470 | 1:13.64 | 2:31.66 | 3:48.66 | 5:02.16 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 461 | 1:13.88 | 2:31.86 | 3:49.55 | 5:04.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Cecilie Wiuff | 2000 | 460 | 1:13.22 | 2:31.10 | 3:49.21 | 5:04.30 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 456 | 1:11.86 | 2:28.63 | 3:46.89 | 5:05.20 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 441 | 1:13.84 | 2:32.05 | 3:50.19 | 5:08.69 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Taylor | 2000 | 422 | 1:14.74 | 2:33.73 | 3:54.18 | 5:13.13 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 417 | 1:16.13 | 2:36.91 | 3:57.16 | 5:14.38 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 416 | 1:14.55 | 2:36.26 | 3:56.97 | 5:14.71 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Natasja Kepp | 2000 | 415 | 1:14.57 | 2:34.87 | 3:56.03 | 5:14.90 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 404 | 1:18.59 | 2:39.51 | 4:00.18 | 5:17.75 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 416 | 1:13.81 | 2:34.12 | 3:55.71 | 5:14.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 401 | 1:13.98 | 2:34.32 | 3:56.27 | 5:18.52 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 398 | 1:18.01 | 2:39.84 | 4:01.60 | 5:19.49 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 392 | 5:20.87 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Andersen | 2001 | 382 | 1:19.68 | 2:42.57 | 4:05.05 | 5:23.83 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 380 | 1:17.02 | 2:39.90 | 4:02.93 | 5:24.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 375 | 1:17.45 | 2:39.71 | 4:03.45 | 5:25.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Clara Neumann | 2001 | 347 | 1:20.13 | 2:45.73 | 4:11.44 | 5:34.32 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 338 | 1:19.83 | 2:45.69 | 4:12.34 | 5:37.20 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Nielsen | 2001 | 332 | 1:20.98 | 2:48.31 | 4:15.18 | 5:39.10 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | 329 | 1:21.13 | 2:47.87 | 4:14.54 | 5:40.42 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Monica Kristiansen | 2001 | 327 | 1:20.62 | 2:48.36 | 4:15.46 | 5:41.12 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 322 | 1:21.01 | 4:19.53 | 5:42.82 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Karoline Barrett | 2002 | 322 | 1:22.76 | 2:51.93 | 4:22.07 | 5:42.90 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 311 | 1:20.62 | 2:48.91 | 4:18.91 | 5:46.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lina Friis | 2001 | 309 | 1:23.21 | 2:53.65 | 4:20.49 | 5:47.33 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 307 | 1:23.98 | 2:54.13 | 4:20.62 | 5:48.41 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Mikkelsen | 2001 | 299 | 1:25.65 | 2:54.97 | 4:23.88 | 5:51.12 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Frida Schledermann | 2001 | 295 | 1:22.33 | 2:52.09 | 4:24.21 | 5:52.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 293 | 1:23.80 | 2:54.30 | 4:25.52 | 5:53.75 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Anne Føyn | 2002 | 292 | 1:24.90 | 2:55.27 | 4:25.05 | 5:54.11 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victoria Kahr | 2001 | 277 | 1:27.59 | 2:59.74 | 4:30.38 | 6:00.41 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 270 | 1:21.98 | 2:56.62 | 4:32.53 | 6:03.55 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Mille Graasbøll | 2002 | 265 | 1:25.04 | 2:56.99 | 4:29.98 | 6:05.52 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Fraser | 2002 | 258 | 1:24.19 | 2:59.31 | 4:34.15 | 6:09.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 236 | 1:32.68 | 3:10.58 | 4:45.90 | 6:20.13 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 229 | 1:30.41 | 3:08.61 | 4:46.79 | 6:24.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Henriksen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 450 | 35.18 | 1:15.15 | 1:56.24 | 2:37.51 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 444 | 35.63 | 1:16.04 | 1:57.22 | 2:38.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 422 | 36.17 | 1:17.30 | 1:58.97 | 2:40.90 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mathias Wilquin | 1998 | 392 | 37.04 | 1:18.99 | 2:02.17 | 2:44.89 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 385 | 37.41 | 1:19.45 | 2:02.67 | 2:45.87 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Toft | 1998 | 385 | 36.32 | 1:19.10 | 2:02.60 | 2:45.88 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Christian Sandager | 1998 | 384 | 37.48 | 1:18.90 | 2:02.29 | 2:46.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 384 | 37.50 | 1:19.43 | 2:02.72 | 2:46.08 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Bjørn Hansen | 1998 | 377 | 37.97 | 1:20.47 | 2:04.32 | 2:47.00 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 371 | 38.76 | 1:21.77 | 2:05.04 | 2:47.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 359 | 38.08 | 1:20.97 | 2:05.64 | 2:49.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 330 | 41.67 | 1:26.30 | 2:11.58 | 2:54.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 329 | 39.92 | 1:24.87 | 2:10.13 | 2:54.75 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 326 | 39.09 | 1:23.62 | 2:09.62 | 2:55.34 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Tobias Fournais | 1998 | 322 | 40.11 | 1:25.10 | 2:10.59 | 2:55.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victor Larsen | 1998 | 316 | 39.88 | 1:25.55 | 2:11.09 | 2:57.11 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Galving | 1998 | 314 | 39.79 | 1:25.48 | 2:12.07 | 2:57.50 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 311 | 41.03 | 1:27.02 | 2:12.46 | 2:58.04 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christoffer Børling | 1998 | 311 | 37.11 | 1:20.80 | 2:08.32 | 2:58.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 297 | 41.30 | 1:28.00 | 2:15.25 | 3:00.81 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kristoffer Neve | 1998 | 292 | 40.85 | 1:28.63 | 2:16.40 | 3:01.99 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 291 | 41.27 | 1:27.39 | 2:14.45 | 3:02.11 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Kristian Svenstrup | 1998 | 288 | 42.71 | 1:29.40 | 2:15.97 | 3:02.80 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 279 | 39.35 | 1:26.80 | 2:15.99 | 3:04.65 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jacob Samuel | 1998 | 271 | 41.96 | 1:28.96 | 2:17.73 | 3:06.41 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jeppe Hygum | 1998 | 243 | 42.51 | 1:33.12 | 2:23.15 | 3:13.41 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | 468 | 34.99 | 1:14.13 | 1:54.10 | 2:35.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 419 | 36.14 | 1:16.28 | 1:57.74 | 2:41.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 382 | 37.50 | 1:18.97 | 2:02.55 | 2:46.31 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 329 | 40.34 | 1:23.69 | 2:09.20 | 2:54.81 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Mathias Nielsen | 1999 | 327 | 40.34 | 1:25.41 | 2:10.51 | 2:55.08 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Holdrup | 1999 | 327 | 38.69 | 1:23.51 | 2:09.59 | 2:55.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | 323 | 40.08 | 1:24.90 | 2:10.56 | 2:55.85 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Johansen | 1999 | 323 | 39.93 | 1:24.85 | 2:10.03 | 2:55.89 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | André Ballerini | 1999 | 316 | 40.72 | 1:25.58 | 2:10.78 | 2:57.07 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Philip Schiøtz | 1999 | 314 | 40.32 | 1:25.28 | 2:11.36 | 2:57.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 307 | 40.79 | 1:26.87 | 2:13.38 | 2:58.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 305 | 40.63 | 1:25.92 | 2:12.52 | 2:59.19 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 299 | 40.27 | 1:26.50 | 2:13.30 | 3:00.49 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alexander Sejthen | 1999 | 294 | 40.55 | 1:26.56 | 2:14.18 | 3:01.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Frederik Rindshøj | 1999 | 291 | 41.13 | 1:27.65 | 2:15.20 | 3:02.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Emil Parnel | 1999 | 287 | 42.78 | 1:29.56 | 2:16.75 | 3:02.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 280 | 41.73 | 1:28.31 | 2:16.42 | 3:04.36 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Markus Bøjsen | 1999 | 276 | 41.21 | 1:28.77 | 2:17.31 | 3:05.43 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 273 | 43.00 | 1:31.12 | 2:18.09 | 3:06.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 272 | 42.04 | 1:28.84 | 2:17.54 | 3:06.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johan Wentorf | 1999 | 259 | 42.29 | 1:30.05 | 2:19.40 | 3:09.37 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 258 | 43.84 | 1:32.17 | 2:21.37 | 3:09.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 257 | 43.89 | 1:33.01 | 2:21.72 | 3:09.74 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Jacob Friland | 1999 | 254 | 42.47 | 1:31.14 | 2:20.96 | 3:10.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Gustav Frydensberg | 1999 | 251 | 42.95 | 1:31.35 | 2:21.03 | 3:11.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Christian Olsen | 1999 | 248 | 42.30 | 1:31.75 | 2:23.83 | 3:12.02 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julia Jønsson | 2000 | 498 | 38.55 | 1:21.49 | 2:05.89 | 2:49.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 497 | 38.03 | 1:20.74 | 2:05.45 | 2:49.92 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 487 | 38.51 | 1:21.62 | 2:06.83 | 2:51.05 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Melanie Degner | 2000 | 447 | 39.92 | 1:23.72 | 2:09.67 | 2:56.03 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicole Bennetsen | 2000 | 442 | 39.17 | 1:23.64 | 2:10.27 | 2:56.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikoline N. Norby | 2000 | 423 | 41.66 | 1:27.36 | 2:14.05 | 2:59.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mira Mass | 2000 | 418 | 40.06 | 1:25.30 | 2:12.60 | 3:00.05 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 413 | 41.26 | 1:27.40 | 2:14.79 | 3:00.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 404 | 41.56 | 1:28.75 | 2:15.62 | 3:02.00 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 403 | 41.93 | 1:27.97 | 2:15.38 | 3:02.20 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 384 | 41.58 | 1:28.85 | 2:17.68 | 3:05.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 372 | 41.33 | 1:28.03 | 2:17.29 | 3:07.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Line Refsgaard | 2000 | 369 | 40.78 | 1:29.75 | 2:19.90 | 3:07.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 330 | 45.36 | 1:34.73 | 2:24.89 | 3:14.82 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | 326 | 44.16 | 1:32.71 | 2:23.31 | 3:15.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 318 | 46.39 | 1:36.73 | 2:27.75 | 3:17.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 316 | 44.45 | 1:34.00 | 2:25.67 | 3:17.51 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Helena Larsen | 2000 | 303 | 43.58 | 1:33.71 | 2:26.78 | 3:20.33 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
19 | Fiona Grundtvig | 2000 | 299 | 44.70 | 1:36.93 | 2:28.79 | 3:21.33 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Cathrine Rahbek | 2000 | 291 | 45.25 | 1:37.91 | 2:30.55 | 3:23.11 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 252 | 48.29 | 1:42.48 | 2:37.57 | 3:32.95 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 406 | 41.63 | 1:28.95 | 2:15.84 | 3:01.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | 393 | 42.39 | 1:29.27 | 2:16.48 | 3:03.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 372 | 42.85 | 1:30.15 | 2:18.49 | 3:07.03 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2001 | 363 | 41.69 | 1:29.75 | 2:19.32 | 3:08.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Hager | 2001 | 333 | 43.44 | 1:32.59 | 2:23.23 | 3:14.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mette S. Køhler | 2001 | 319 | 44.12 | 1:34.30 | 2:26.58 | 3:17.01 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Thea Blomsterberg | 2002 | 317 | 45.10 | 1:34.12 | 2:25.56 | 3:17.36 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 317 | 45.52 | 1:35.39 | 2:26.26 | 3:17.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Monica Kristiansen | 2001 | 312 | 45.60 | 1:37.15 | 2:30.02 | 3:18.32 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Camille Erichsen | 2001 | 308 | 46.06 | 1:37.37 | 2:28.84 | 3:19.24 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 303 | 46.12 | 1:38.24 | 2:29.94 | 3:20.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Fiedler | 2001 | 282 | 44.87 | 1:37.33 | 2:30.99 | 3:25.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Emma Mikkelsen | 2001 | 274 | 49.39 | 1:42.96 | 2:35.01 | 3:27.20 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Alberte Mammen | 2001 | 272 | 46.73 | 1:38.50 | 2:33.56 | 3:27.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Katinka Søby | 2001 | 271 | 49.20 | 1:42.65 | 2:34.96 | 3:27.96 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Josefine Mølgaard | 2002 | 269 | 48.54 | 1:42.11 | 2:36.39 | 3:28.40 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Fich Hansen | 2002 | 263 | 48.75 | 1:41.79 | 2:35.93 | 3:30.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Nicoline Fejer | 2001 | 248 | 49.41 | 1:43.62 | 2:39.30 | 3:34.14 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 246 | 50.83 | 1:46.08 | 2:40.72 | 3:34.76 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 244 | 49.70 | 1:44.16 | 2:40.28 | 3:35.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Camilla Mølgaard | 2002 | 241 | 50.48 | 1:45.68 | 2:42.67 | 3:36.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Strandby | 2001 | 233 | 51.20 | 1:46.43 | 2:43.21 | 3:38.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Caroline Nørby | 2001 | 229 | 49.81 | 1:46.52 | 2:44.30 | 3:40.01 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Regitze Gotthard | 2002 | 224 | 49.99 | 1:46.86 | 2:44.80 | 3:41.44 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
25 | Rikke Ross | 2002 | 218 | 52.35 | 1:48.64 | 2:47.71 | 3:43.56 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 212 | 51.10 | 1:47.82 | 2:47.35 | 3:45.70 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Mille Graasbøll | 2002 | 211 | 52.14 | 1:49.98 | 2:48.76 | 3:46.18 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 193 | 52.57 | 1:51.15 | 2:51.61 | 3:52.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Bülow | 2001 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge 1 | 1998 | 407 | 1:49.00 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 27.42 | 27.42 | |||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 26.32 | 53.74 | |||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 28.27 | 1:22.01 | |||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 26.99 | 1:49.00 | |||||||
2 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 398 | 1:49.80 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 27.63 | 27.63 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 27.94 | 55.57 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 27.63 | 1:23.20 | |||||||
Johan Bragason | 1999 | 26.60 | 1:49.80 | |||||||
3 | Kxge Drenge | 0 | 387 | 1:50.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Casper Wagner | 1998 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 27.11 | 54.81 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 28.50 | 1:23.31 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 27.55 | 1:50.86 | |||||||
4 | Mammut Drenge Kalundborg | 0 | 384 | 1:51.08 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 28.49 | 57.18 | |||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 26.59 | 1:23.77 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 27.31 | 1:51.08 | |||||||
5 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1998 | 383 | 1:51.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 28.48 | 28.48 | |||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 27.15 | 55.63 | |||||||
Frederik Galving | 1998 | 28.30 | 1:23.93 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 27.33 | 1:51.26 | |||||||
6 | Lyngby Drenge | 0 | 367 | 1:52.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 27.66 | 55.05 | |||||||
Tobias Fournais | 1998 | 28.96 | 1:24.01 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 28.79 | 1:52.80 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 0 | 366 | 1:52.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 27.09 | 27.09 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | 27.47 | 54.56 | |||||||
Anton Ewald | 1999 | 29.11 | 1:23.67 | |||||||
Albert Alexander John | 1999 | 29.25 | 1:52.92 | |||||||
8 | Hils Drenge 1 | 1999 | 356 | 1:53.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 28.78 | 56.48 | |||||||
Frederik Weibel | 1999 | 28.93 | 1:25.41 | |||||||
Thomas Engdal | 1998 | 28.53 | 1:53.94 | |||||||
9 | Gsc Drenge | 1998 | 347 | 1:54.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 29.36 | 58.87 | |||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 28.79 | 1:27.66 | |||||||
William Matras | 1998 | 27.33 | 1:54.99 | |||||||
10 | Søllerød Boys | 0 | 344 | 1:55.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Marcus Piil Pedersen | 1999 | 28.46 | 28.46 | |||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 30.14 | 58.60 | |||||||
Christian Andersen | 1999 | 29.87 | 1:28.47 | |||||||
Rune Dirk Willén | 1998 | 26.83 | 1:55.30 | |||||||
11 | Vest Tågehorn | 1998 | 331 | 1:56.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 29.98 | 59.09 | |||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 29.57 | 1:28.66 | |||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 28.13 | 1:56.79 | |||||||
12 | Kvik Drenge | 0 | 327 | 1:57.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 28.48 | 28.48 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 28.83 | 57.31 | |||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 29.94 | 1:27.25 | |||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 29.94 | 1:57.19 | |||||||
13 | Triton Drenge 1 | 0 | 324 | 1:57.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Johan Müller | 1998 | 27.48 | 27.48 | |||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 29.90 | 57.38 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 29.27 | 1:26.65 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 30.90 | 1:57.55 | |||||||
14 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 314 | 1:58.82 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 28.40 | 59.28 | |||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 30.69 | 1:29.97 | |||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 28.85 | 1:58.82 | |||||||
15 | Frederikssund Drenge | 1998 | 308 | 1:59.55 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Johan Wentorf | 1999 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Victor Larsen | 1998 | 29.25 | 59.87 | |||||||
André Ballerini | 1999 | 31.55 | 1:31.42 | |||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 28.13 | 1:59.55 | |||||||
16 | Lyngby Drenge 2 | 0 | 290 | 2:02.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Christoffer Børling | 1998 | 30.12 | 1:01.93 | |||||||
Lukas Sieben | 1999 | 29.64 | 1:31.57 | |||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 30.47 | 2:02.04 | |||||||
17 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1998 | 288 | 2:02.34 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 29.98 | 1:01.66 | |||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 31.96 | 1:33.62 | |||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 28.72 | 2:02.34 | |||||||
18 | Gentofte Drenge 2 | 0 | 285 | 2:02.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Frederik Weiss | 1999 | 30.59 | 1:02.13 | |||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 29.15 | 1:31.28 | |||||||
Victor Emil Lundgaard | 1998 | 31.52 | 2:02.80 | |||||||
19 | Slagelse Drenge 98 | 1998 | 278 | 2:03.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 35.34 | 1:04.54 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 31.48 | 1:36.02 | |||||||
Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 27.72 | 2:03.74 | |||||||
20 | Lyngby Drenge 3 | 0 | 233 | 2:11.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 32.23 | 1:04.33 | |||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 33.92 | 1:38.25 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 33.02 | 2:11.27 | |||||||
- | Holbæk Pack | 1998 | DSQ | ej forladt bane rett | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Jeppe Hygum | 1998 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 19:59 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 6, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | 446 | 2:02.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Nina Toft | 2000 | 31.24 | 1:01.15 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 29.83 | 1:30.98 | |||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 31.08 | 2:02.06 | |||||||
2 | Triton Piger 1 | 0 | 443 | 2:02.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Victoria Bierre | 2000 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 31.32 | 1:01.36 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 29.06 | 1:30.42 | |||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 31.95 | 2:02.37 | |||||||
3 | Kvik Piger | 0 | 428 | 2:03.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sara Sylvest | 2000 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 29.33 | 58.79 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 31.68 | 1:30.47 | |||||||
Laura Andersen | 2001 | 33.28 | 2:03.75 | |||||||
4 | Kxge Piger | 0 | 412 | 2:05.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Samuel | 2000 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 30.39 | 1:01.63 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 29.78 | 1:31.41 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 33.91 | 2:05.32 | |||||||
5 | Hørsholm Piger | 2000 | 405 | 2:06.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julia Jønsson | 2000 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 31.22 | 1:02.47 | |||||||
Natasja Kepp | 2000 | 33.41 | 1:35.88 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 30.19 | 2:06.07 | |||||||
6 | Gi40Hermes Piger 1 | 2000 | 395 | 2:07.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 33.01 | 1:05.05 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 31.62 | 1:36.67 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 30.47 | 2:07.14 | |||||||
7 | Gsc Piger | 2000 | 384 | 2:08.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Fiona Grundtvig | 2000 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 32.93 | 1:05.32 | |||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 32.13 | 1:37.45 | |||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 30.79 | 2:08.24 | |||||||
8 | Sigma Piger 1 | 2000 | 374 | 2:09.39 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 32.82 | 1:04.84 | |||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 32.77 | 1:37.61 | |||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 31.78 | 2:09.39 | |||||||
9 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 373 | 2:09.55 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 31.25 | 1:04.25 | |||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 32.86 | 1:37.11 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 32.44 | 2:09.55 | |||||||
10 | Gti Piger 1 | 0 | 367 | 2:10.21 | ||||||
GTI | ||||||||||
Eva Olsen | 2000 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 32.96 | 1:04.00 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 33.26 | 1:37.26 | |||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 32.95 | 2:10.21 | |||||||
11 | Lyngby Piger 1 | 0 | 367 | 2:10.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 31.76 | 1:05.40 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 32.61 | 1:38.01 | |||||||
Mia Walter | 2000 | 32.29 | 2:10.30 | |||||||
12 | Hils Piger 1 | 2000 | 342 | 2:13.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 36.46 | 1:08.73 | |||||||
Emma Brogaard | 2001 | 33.65 | 1:42.38 | |||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 30.99 | 2:13.37 | |||||||
13 | Sigma Piger 2 | 2000 | 333 | 2:14.47 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Camille Erichsen | 2001 | 33.66 | 1:07.19 | |||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 34.24 | 1:41.43 | |||||||
Clara Marie Juhlert | 2000 | 33.04 | 2:14.47 | |||||||
14 | Gi40Hermes Piger 2 | 2000 | 332 | 2:14.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Ida Sophie Ahm | 2001 | 35.90 | 1:08.51 | |||||||
Lea Alberte Olsen | 2000 | 32.43 | 1:40.94 | |||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 33.68 | 2:14.62 | |||||||
15 | Hvidovre Frøkener | 2000 | 318 | 2:16.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 34.07 | 1:05.83 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 33.89 | 1:39.72 | |||||||
Fie Sass | 2001 | 36.93 | 2:16.65 | |||||||
16 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 310 | 2:17.79 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Regitze Gaard | 2001 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 35.71 | 1:08.80 | |||||||
Victoria Vorm | 2001 | 34.94 | 1:43.74 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 34.05 | 2:17.79 | |||||||
17 | Lyngby Piger 2 | 0 | 295 | 2:20.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 35.05 | 1:09.66 | |||||||
Alix Reynolds | 2001 | 34.51 | 1:44.17 | |||||||
Caroline Fraser | 2002 | 35.97 | 2:20.14 | |||||||
18 | Sigma Piger 3 | 2000 | 290 | 2:20.83 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Lina Friis | 2001 | 34.71 | 1:07.63 | |||||||
Olivia Iris Ryding | 2001 | 37.09 | 1:44.72 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 36.11 | 2:20.83 | |||||||
19 | Gti Piger 2 | 0 | 246 | 2:28.91 | ||||||
GTI | ||||||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 35.94 | 1:12.24 | |||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 40.21 | 1:52.45 | |||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 36.46 | 2:28.91 | |||||||
- | Gentofte Piger 2 | 0 | DNF | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 33.36 | 33.36 | |||||||
- | A6 Piger | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 27.89 | 27.89 | |||||||
- | Lyngby Piger 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 38.34 | 38.34 | |||||||
- | Triton Piger 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 19:59 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 547 | 32.33 | 1:06.61 | 1:42.27 | 2:15.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 544 | 32.07 | 1:07.43 | 1:42.77 | 2:16.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 541 | 30.95 | 1:06.13 | 1:41.36 | 2:16.40 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | 504 | 31.58 | 1:07.18 | 1:43.69 | 2:19.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 488 | 32.77 | 1:08.49 | 1:45.47 | 2:21.16 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | 480 | 32.56 | 1:08.24 | 1:45.18 | 2:21.94 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 480 | 33.29 | 1:10.17 | 1:46.32 | 2:21.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Eva Olsen | 2000 | 470 | 33.35 | 1:09.65 | 1:46.87 | 2:23.00 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nina Toft | 2000 | 466 | 33.48 | 1:09.41 | 1:45.38 | 2:23.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 465 | 32.42 | 1:08.64 | 1:45.86 | 2:23.50 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Mira Mass | 2000 | 459 | 33.39 | 1:10.43 | 1:48.10 | 2:24.10 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 444 | 34.36 | 1:11.79 | 1:49.35 | 2:25.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nana Hansen | 2000 | 444 | 35.03 | 1:12.20 | 1:49.92 | 2:25.70 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 430 | 33.34 | 1:11.06 | 1:49.70 | 2:27.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria Wolsted | 2000 | 425 | 33.78 | 1:11.84 | 1:50.64 | 2:27.91 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 424 | 33.51 | 1:11.12 | 1:50.31 | 2:27.99 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 420 | 34.22 | 1:12.69 | 1:51.97 | 2:28.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 404 | 34.63 | 1:11.74 | 1:50.03 | 2:30.41 | |||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 403 | 33.99 | 1:12.59 | 1:51.83 | 2:30.52 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Karoline Kjær | 2000 | 311 | 37.05 | 1:20.14 | 2:03.20 | 2:44.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 415 | 34.24 | 1:12.11 | 1:50.95 | 2:29.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 394 | 35.69 | 1:14.74 | 1:54.46 | 2:31.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 393 | 34.84 | 1:13.15 | 1:53.66 | 2:31.80 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2001 | 386 | 34.57 | 1:13.79 | 1:54.52 | 2:32.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Andersen | 2001 | 380 | 35.35 | 1:15.11 | 1:55.77 | 2:33.50 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | 373 | 35.56 | 1:14.83 | 1:55.40 | 2:34.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | 369 | 35.73 | 1:15.37 | 1:55.59 | 2:34.93 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Fritzböger | 2001 | 366 | 35.25 | 1:15.08 | 1:55.13 | 2:35.39 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 357 | 35.83 | 1:16.07 | 1:58.07 | 2:36.71 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 339 | 36.65 | 1:16.98 | 1:58.85 | 2:39.44 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Sofie Nielsen | 2001 | 339 | 37.85 | 1:17.70 | 1:58.86 | 2:39.47 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 330 | 37.30 | 1:19.02 | 2:01.98 | 2:40.89 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Monica Kristiansen | 2001 | 329 | 36.51 | 1:18.09 | 2:00.92 | 2:41.00 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Emma Henriksen | 2001 | 324 | 36.38 | 1:18.20 | 2:00.78 | 2:41.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Stampe Meier | 2001 | 318 | 35.47 | 1:16.79 | 2:00.04 | 2:42.79 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Olsen | 2001 | 305 | 36.65 | 1:18.43 | 2:02.68 | 2:45.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 300 | 38.03 | 1:20.50 | 2:03.57 | 2:46.03 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Karoline Barrett | 2002 | 294 | 36.64 | 1:20.70 | 2:05.20 | 2:47.27 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freja Schmidt | 2001 | 286 | 38.62 | 1:22.68 | 2:06.59 | 2:48.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Mille Graasbøll | 2002 | 285 | 38.32 | 1:21.73 | 2:06.50 | 2:48.97 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofia Rasmusen | 2001 | 277 | 37.59 | 1:21.30 | 2:06.75 | 2:50.48 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilie Larsen | 2001 | 274 | 38.55 | 1:22.34 | 2:07.16 | 2:51.26 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Emma Mikkelsen | 2001 | 269 | 40.85 | 1:25.18 | 2:10.70 | 2:52.21 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 264 | 38.78 | 1:22.72 | 2:08.47 | 2:53.25 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Liva Palmund | 2002 | 264 | 39.44 | 1:23.05 | 2:09.39 | 2:53.27 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Clara Rasmusen | 2001 | 240 | 38.12 | 1:24.17 | 2:12.15 | 2:58.80 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alina Sherfig | 2001 | 203 | 43.34 | 1:32.23 | 2:22.01 | 3:09.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Sara Ødegaard | 2001 | 202 | 41.87 | 1:31.78 | 2:22.00 | 3:09.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 543 | 28.13 | 59.76 | 1:31.18 | 2:01.79 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 540 | 28.41 | 59.45 | 1:30.88 | 2:02.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Emil Toft | 1998 | 506 | 28.84 | 1:00.22 | 1:32.32 | 2:04.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | 485 | 28.66 | 1:01.12 | 1:34.04 | 2:06.51 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | 470 | 28.60 | 1:00.88 | 1:34.67 | 2:07.78 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | William Matras | 1998 | 458 | 29.24 | 1:02.15 | 1:35.84 | 2:08.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Adam Hansen | 1998 | 456 | 30.07 | 1:02.70 | 1:36.25 | 2:09.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Peter Hansen | 1998 | 453 | 30.22 | 1:03.28 | 1:37.22 | 2:09.35 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Bjørn Hansen | 1998 | 452 | 29.96 | 1:02.48 | 1:35.51 | 2:09.44 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Holm | 1998 | 434 | 30.86 | 1:04.48 | 1:36.19 | 2:11.27 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 430 | 30.63 | 1:02.57 | 1:36.57 | 2:11.63 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 429 | 30.04 | 1:03.51 | 1:37.56 | 2:11.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Christian Sandager | 1998 | 415 | 30.22 | 1:03.48 | 1:37.97 | 2:13.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Rune Dirk Willén | 1998 | 414 | 30.90 | 1:04.64 | 1:39.24 | 2:13.35 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thomas Engdal | 1998 | 386 | 30.80 | 1:05.11 | 1:41.65 | 2:16.48 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 384 | 31.69 | 1:06.43 | 1:42.38 | 2:16.66 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 381 | 32.38 | 1:08.67 | 1:43.03 | 2:17.09 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Tobias Rasmussen | 1998 | 332 | 30.55 | 1:06.69 | 1:45.52 | 2:23.47 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 508 | 28.85 | 1:00.79 | 1:33.07 | 2:04.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 483 | 29.39 | 1:01.83 | 1:35.05 | 2:06.62 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 480 | 29.21 | 1:01.65 | 1:35.36 | 2:06.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Lundgaard | 1999 | 472 | 29.58 | 1:02.14 | 1:35.40 | 2:07.62 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 471 | 29.61 | 1:01.92 | 1:35.16 | 2:07.72 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Marius Møldrup | 1999 | 465 | 29.85 | 1:02.04 | 1:35.48 | 2:08.30 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 449 | 30.15 | 1:03.31 | 1:36.82 | 2:09.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Bragason | 1999 | 443 | 30.07 | 1:03.52 | 1:37.42 | 2:10.39 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Carl Fabiansen | 1999 | 439 | 29.79 | 1:03.14 | 1:37.49 | 2:10.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Andersen | 1999 | 436 | 30.47 | 1:03.80 | 1:37.75 | 2:11.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Nielsen | 1999 | 422 | 32.93 | 1:05.94 | 1:39.49 | 2:12.49 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver H. Andersen | 1999 | 414 | 30.24 | 1:04.40 | 1:39.59 | 2:13.30 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Anton Ewald | 1999 | 405 | 30.57 | 1:05.38 | 1:40.80 | 2:14.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emil Hedegaard | 1999 | 400 | 30.79 | 1:05.09 | 1:40.16 | 2:14.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 386 | 31.17 | 1:05.91 | 1:41.65 | 2:16.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Marius Rasmussen | 1999 | 384 | 31.88 | 1:07.09 | 1:42.36 | 2:16.71 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 381 | 32.16 | 1:07.48 | 1:42.91 | 2:17.02 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Albert Alexander John | 1999 | 381 | 30.83 | 1:05.90 | 1:41.73 | 2:17.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 381 | 31.28 | 1:06.11 | 1:42.14 | 2:17.13 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 380 | 31.02 | 1:05.72 | 1:42.12 | 2:17.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 374 | 33.12 | 1:07.89 | 1:43.08 | 2:17.92 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 374 | 32.94 | 1:08.07 | 1:43.90 | 2:17.95 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Magnus Carstensen | 1999 | 370 | 31.77 | 1:07.37 | 1:43.52 | 2:18.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sebastian Tullberg | 2000 | 368 | 32.06 | 1:07.49 | 1:44.37 | 2:18.71 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kasper Jeppsson | 1999 | 361 | 32.83 | 1:09.00 | 1:45.36 | 2:19.58 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 358 | 31.48 | 1:07.00 | 1:44.13 | 2:20.00 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emil D. Nielsen | 1999 | 355 | 32.49 | 1:08.17 | 1:44.84 | 2:20.40 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Christian Olsen | 1999 | 353 | 31.38 | 1:07.23 | 1:44.91 | 2:20.64 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 350 | 33.15 | 1:09.20 | 1:45.77 | 2:21.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik Liljedahl | 1999 | 349 | 33.10 | 1:08.98 | 1:45.46 | 2:21.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Jakob Kolberg | 2000 | 349 | 32.32 | 1:08.23 | 1:44.98 | 2:21.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Mads Fredbo | 1999 | 348 | 32.63 | 1:08.62 | 1:45.64 | 2:21.25 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
33 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 345 | 32.70 | 1:08.77 | 1:46.12 | 2:21.75 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
34 | Emil Parnel | 1999 | 343 | 32.92 | 1:07.89 | 1:42.50 | 2:21.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Markus Bøjsen | 1999 | 341 | 31.51 | 1:07.65 | 1:45.17 | 2:22.18 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Philip Schiøtz | 1999 | 337 | 32.93 | 1:09.58 | 1:47.04 | 2:22.78 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 337 | 31.92 | 1:08.71 | 1:46.52 | 2:22.84 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
38 | Frederik O. Møller | 1999 | 336 | 33.60 | 1:11.56 | 1:49.15 | 2:22.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Alexander Sejthen | 1999 | 334 | 31.93 | 1:08.07 | 1:45.53 | 2:23.20 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Alexander Eggers | 1999 | 333 | 33.35 | 1:10.66 | 1:48.20 | 2:23.35 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Andreas Vestergaard | 1999 | 331 | 33.66 | 1:11.17 | 1:49.17 | 2:23.59 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 331 | 34.14 | 1:11.28 | 1:49.30 | 2:23.60 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Frederik Weiss | 1999 | 331 | 32.57 | 1:09.41 | 1:47.96 | 2:23.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Lukas Sieben | 1999 | 324 | 33.23 | 1:10.33 | 1:47.90 | 2:24.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
45 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 321 | 33.29 | 1:10.45 | 1:48.24 | 2:25.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
46 | Thor Dardecker | 1999 | 315 | 33.83 | 1:11.08 | 1:48.69 | 2:25.97 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 315 | 33.10 | 1:10.41 | 1:48.76 | 2:26.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
48 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 314 | 33.86 | 1:10.58 | 1:49.55 | 2:26.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
49 | Jakob Schmidt | 1999 | 312 | 33.42 | 1:10.41 | 1:47.33 | 2:26.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
49 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 312 | 33.50 | 1:11.24 | 1:50.18 | 2:26.55 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Mathias Holdrup | 1999 | 311 | 33.86 | 1:11.45 | 1:50.03 | 2:26.73 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
52 | Rasmus Steenberg | 2000 | 305 | 33.04 | 1:10.32 | 1:49.17 | 2:27.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
53 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 305 | 32.52 | 1:11.04 | 1:50.34 | 2:27.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
54 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 303 | 32.46 | 1:09.87 | 1:48.66 | 2:27.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
55 | Mikkel Salmansen | 2000 | 301 | 33.84 | 1:11.66 | 1:51.11 | 2:28.24 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
56 | Peter Vangsgaard | 2000 | 298 | 35.31 | 1:14.01 | 1:52.39 | 2:28.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
57 | William Textor Broch | 2001 | 298 | 33.71 | 1:11.90 | 1:51.09 | 2:28.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
58 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 297 | 34.14 | 1:11.63 | 1:51.17 | 2:28.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
59 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 295 | 33.93 | 1:11.92 | 1:51.54 | 2:29.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
60 | Mikkel Halby | 1999 | 287 | 34.14 | 1:12.46 | 1:53.58 | 2:30.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
61 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 284 | 34.21 | 1:13.31 | 1:52.68 | 2:31.24 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
62 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 279 | 36.09 | 1:16.30 | 1:55.07 | 2:32.15 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
63 | Tobias Stavngaard | 2000 | 271 | 34.83 | 1:13.58 | 1:53.88 | 2:33.62 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
64 | Frederik Presskorn | 2000 | 264 | 35.55 | 1:15.35 | 1:55.75 | 2:34.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
65 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 264 | 34.97 | 1:14.78 | 1:55.37 | 2:34.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
66 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 260 | 34.26 | 1:13.69 | 1:55.75 | 2:35.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
67 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 247 | 35.54 | 1:16.32 | 1:58.55 | 2:38.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Loose | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 494 | 37.97 | 1:19.32 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julia Jønsson | 2000 | 483 | 38.34 | 1:19.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 465 | 38.04 | 1:20.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Melanie Degner | 2000 | 438 | 39.32 | 1:22.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 435 | 39.81 | 1:22.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | 431 | 39.38 | 1:23.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 429 | 39.04 | 1:23.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicole Bennetsen | 2000 | 418 | 39.14 | 1:23.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nikoline N. Norby | 2000 | 414 | 40.50 | 1:24.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Line Refsgaard | 2000 | 403 | 39.96 | 1:24.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mira Mass | 2000 | 394 | 40.32 | 1:25.55 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 379 | 40.60 | 1:26.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 356 | 41.32 | 1:28.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Johanna Berthelsen | 2000 | 354 | 43.17 | 1:28.67 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 350 | 41.29 | 1:28.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Katrine Stampe | 2000 | 337 | 42.48 | 1:30.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 329 | 42.47 | 1:30.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Olivia Therkelsen | 2000 | 328 | 42.89 | 1:30.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Camilla Taylor | 2000 | 324 | 42.74 | 1:31.33 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cathrine Rahbek | 2000 | 323 | 43.31 | 1:31.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 321 | 43.64 | 1:31.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Mette Hegelund | 2000 | 318 | 43.60 | 1:31.89 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Natasja Kepp | 2000 | 309 | 44.17 | 1:32.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 308 | 43.94 | 1:32.85 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
25 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 306 | 43.89 | 1:33.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Fiona Grundtvig | 2000 | 297 | 43.86 | 1:33.99 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 383 | 41.59 | 1:26.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | 369 | 41.47 | 1:27.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 349 | 42.97 | 1:29.06 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 334 | 43.52 | 1:30.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2001 | 317 | 44.02 | 1:32.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Monica Kristiansen | 2001 | 306 | 44.41 | 1:33.04 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Mette S. Køhler | 2001 | 296 | 43.86 | 1:34.07 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thea Blomsterberg | 2002 | 292 | 45.44 | 1:34.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Fiedler | 2001 | 277 | 45.56 | 1:36.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 272 | 46.17 | 1:36.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katinka Søby | 2001 | 271 | 45.98 | 1:36.94 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Josefine Mølgaard | 2002 | 266 | 46.98 | 1:37.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Mikkelsen | 2001 | 263 | 46.59 | 1:37.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Alberte Mammen | 2001 | 262 | 46.81 | 1:37.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Signe Fich Hansen | 2002 | 256 | 46.42 | 1:38.76 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 253 | 47.62 | 1:39.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Xandra Huryn | 2001 | 253 | 47.47 | 1:39.19 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 252 | 46.72 | 1:39.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Frida Schledermann | 2001 | 248 | 48.02 | 1:39.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Mikkeline Mentz | 2001 | 240 | 48.99 | 1:40.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Victoria Vorm | 2001 | 238 | 47.57 | 1:41.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 235 | 47.70 | 1:41.61 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 228 | 48.88 | 1:42.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Clara Neumann | 2001 | 222 | 48.77 | 1:43.58 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 216 | 49.13 | 1:44.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marie Uglebjerg | 2002 | 214 | 49.61 | 1:44.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Rikke Ross | 2002 | 212 | 51.07 | 1:45.21 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nicoline Fejer | 2001 | 209 | 49.89 | 1:45.59 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 209 | 50.57 | 1:45.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Sofie Hansen | 2002 | 209 | 50.73 | 1:45.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Malou Poulsen | 2001 | 204 | 51.23 | 1:46.44 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
32 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 199 | 50.39 | 1:47.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Nørby | 2001 | 196 | 51.56 | 1:47.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Frederikke Echardt | 2002 | 188 | 52.65 | 1:49.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Liva Palmund | 2002 | 166 | 54.99 | 1:53.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Camilla Mølgaard | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 439 | 34.05 | 1:13.19 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathias Wilquin | 1998 | 404 | 35.74 | 1:15.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 390 | 35.80 | 1:16.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | 385 | 35.99 | 1:16.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emil Toft | 1998 | 374 | 36.21 | 1:17.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 370 | 36.85 | 1:17.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 368 | 36.85 | 1:17.59 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Bjørn Hansen | 1998 | 362 | 36.80 | 1:18.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 346 | 37.33 | 1:19.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Christoffer Børling | 1998 | 337 | 37.17 | 1:19.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 335 | 37.58 | 1:20.07 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 322 | 37.76 | 1:21.11 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Victor Larsen | 1998 | 313 | 38.35 | 1:21.90 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 294 | 38.44 | 1:23.60 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Midtbøll | 1998 | 283 | 39.90 | 1:24.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | 441 | 34.62 | 1:13.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 431 | 34.91 | 1:13.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 396 | 36.00 | 1:15.74 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 341 | 37.40 | 1:19.57 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | 327 | 37.82 | 1:20.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mathias Holdrup | 1999 | 309 | 38.62 | 1:22.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | André Ballerini | 1999 | 301 | 38.60 | 1:22.94 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Philip Schiøtz | 1999 | 301 | 39.09 | 1:23.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Casper Davidsen | 1999 | 300 | 39.65 | 1:23.10 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Alexander Sejthen | 1999 | 298 | 39.81 | 1:23.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 287 | 39.95 | 1:24.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 286 | 39.99 | 1:24.40 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Carstensen | 1999 | 283 | 40.07 | 1:24.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Julius Thielst | 2000 | 280 | 40.84 | 1:25.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Rindshøj | 1999 | 279 | 40.15 | 1:25.07 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Mikkel Salmansen | 2000 | 277 | 41.27 | 1:25.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 274 | 41.35 | 1:25.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 274 | 40.53 | 1:25.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Emil Parnel | 1999 | 268 | 41.33 | 1:26.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 260 | 41.55 | 1:27.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 259 | 41.55 | 1:27.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johan Wentorf | 1999 | 255 | 40.56 | 1:27.75 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jacob Friland | 1999 | 249 | 41.74 | 1:28.42 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 244 | 42.44 | 1:28.99 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Andreas Vestergaard | 1999 | 244 | 41.36 | 1:29.04 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 240 | 42.24 | 1:29.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Magnus Nygaard | 2000 | 232 | 43.60 | 1:30.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Gustav Frydensberg | 1999 | 230 | 42.44 | 1:30.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 225 | 43.12 | 1:31.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Anders Sørensen | 1999 | 220 | 42.88 | 1:32.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 210 | 44.01 | 1:33.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julia Jønsson | 2000 | 488 | 35.57 | 1:14.39 | 1:53.94 | 2:32.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | 469 | 35.89 | 1:15.04 | 1:56.24 | 2:34.67 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 468 | 37.28 | 1:16.81 | 1:56.63 | 2:34.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | 467 | 35.58 | 1:15.23 | 1:55.87 | 2:34.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | 456 | 37.23 | 1:16.60 | 1:57.32 | 2:36.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | 448 | 38.89 | 1:18.56 | 1:58.12 | 2:37.03 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 443 | 37.90 | 1:18.38 | 1:58.54 | 2:37.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 409 | 38.86 | 1:19.84 | 2:01.31 | 2:41.87 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Nina Toft | 2000 | 403 | 39.02 | 1:19.76 | 2:01.15 | 2:42.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | 396 | 39.16 | 1:20.76 | 2:04.62 | 2:43.66 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 392 | 37.75 | 1:19.22 | 2:02.00 | 2:44.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Caroline Samuel | 2000 | 388 | 38.12 | 1:19.99 | 2:03.66 | 2:44.82 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 386 | 39.57 | 1:21.11 | 2:03.96 | 2:45.02 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Frederikke Mertins | 2000 | 386 | 37.97 | 1:19.79 | 2:03.16 | 2:45.08 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 369 | 39.41 | 1:22.34 | 2:05.35 | 2:47.51 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Sofie Kornbek | 2000 | 364 | 39.64 | 1:22.14 | 2:05.88 | 2:48.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 362 | 39.25 | 1:21.42 | 2:05.37 | 2:48.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thit Bondo | 2000 | 359 | 41.09 | 1:23.44 | 2:07.01 | 2:49.14 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 355 | 38.76 | 1:22.34 | 2:06.63 | 2:49.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 352 | 40.82 | 1:24.77 | 2:08.44 | 2:50.19 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 351 | 39.97 | 1:23.51 | 2:07.82 | 2:50.32 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 349 | 41.53 | 1:24.01 | 2:07.26 | 2:50.71 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
23 | Maria Olsen | 2000 | 346 | 40.17 | 1:23.82 | 2:08.96 | 2:51.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 339 | 41.18 | 1:24.61 | 2:09.25 | 2:52.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | My Weitling | 2000 | 336 | 40.60 | 1:24.98 | 2:09.79 | 2:52.88 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
26 | Natasja Kepp | 2000 | 335 | 41.05 | 1:25.48 | 2:10.07 | 2:53.06 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Clara Marott Schelde | 2000 | 331 | 41.09 | 1:26.23 | 2:11.00 | 2:53.77 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 329 | 39.82 | 1:24.59 | 2:09.75 | 2:54.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mia Walter | 2000 | 327 | 39.76 | 1:24.53 | 2:09.69 | 2:54.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Camilla Taylor | 2000 | 326 | 41.82 | 1:26.08 | 2:10.69 | 2:54.66 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 325 | 41.47 | 1:26.00 | 2:10.65 | 2:54.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | DSQ | svøm på maven 150 m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | DSQ | svøm på maven 25 m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Rosemarie Blicher | 2000 | DSQ | svøm på maven 175 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Yazmin B. Gürtler | 2000 | DSQ | svøm på maven 150 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 401 | 37.94 | 1:20.07 | 2:02.03 | 2:42.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Anna Andersen | 2001 | 393 | 39.57 | 1:21.67 | 2:03.96 | 2:44.08 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 379 | 39.26 | 1:21.88 | 2:05.21 | 2:46.14 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 358 | 40.63 | 1:23.47 | 2:06.62 | 2:49.26 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | 345 | 42.18 | 1:24.69 | 2:08.57 | 2:51.33 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 344 | 41.33 | 1:25.17 | 2:09.35 | 2:51.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 343 | 40.81 | 1:25.10 | 2:09.65 | 2:51.75 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Caroline Fritzböger | 2001 | 335 | 42.56 | 1:25.48 | 2:08.92 | 2:52.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 327 | 42.21 | 1:26.40 | 2:11.11 | 2:54.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 314 | 41.80 | 1:26.85 | 2:12.46 | 2:56.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 306 | 41.81 | 1:26.92 | 2:12.82 | 2:58.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Josefine Paaske | 2002 | 304 | 43.03 | 1:28.27 | 2:14.69 | 2:58.71 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lina Friis | 2001 | 300 | 41.45 | 1:27.10 | 2:14.40 | 2:59.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | 297 | 41.61 | 1:27.97 | 2:15.24 | 3:00.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Victoria Kahr | 2001 | 294 | 44.60 | 1:30.60 | 2:17.52 | 3:00.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 293 | 44.57 | 1:29.84 | 2:15.81 | 3:00.88 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thyra Jørgensen | 2002 | 289 | 41.60 | 1:27.47 | 2:16.00 | 3:01.84 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Caroline Fraser | 2002 | 284 | 43.06 | 1:30.02 | 2:18.07 | 3:02.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 279 | 43.73 | 1:30.22 | 2:17.92 | 3:03.93 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Mathilde Laugesen | 2001 | 278 | 42.37 | 1:29.63 | 2:17.42 | 3:04.08 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Emilie Larsen | 2001 | 278 | 44.70 | 1:31.57 | 2:18.90 | 3:04.17 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Anne Føyn | 2002 | 277 | 44.73 | 1:31.32 | 2:18.51 | 3:04.39 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 275 | 44.14 | 1:30.83 | 2:18.63 | 3:04.84 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Frida Schledermann | 2001 | 274 | 44.68 | 1:32.62 | 2:19.35 | 3:05.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Line Strandby | 2001 | 273 | 44.10 | 1:31.28 | 2:19.47 | 3:05.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 265 | 44.69 | 1:33.73 | 2:22.23 | 3:06.99 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 263 | 43.04 | 1:31.18 | 2:21.10 | 3:07.65 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Julie Stampe | 2002 | 256 | 43.69 | 1:32.34 | 2:21.06 | 3:09.38 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Sofia Rasmusen | 2001 | 251 | 45.36 | 1:34.53 | 2:23.65 | 3:10.43 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 251 | 44.64 | 1:33.28 | 2:22.61 | 3:10.64 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Caroline Mathiesen | 2001 | 250 | 46.82 | 1:36.15 | 2:24.55 | 3:10.79 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
32 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 248 | 45.85 | 1:34.19 | 2:24.14 | 3:11.27 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Clara Gjerløv | 2002 | 235 | 46.58 | 1:36.77 | 2:27.21 | 3:14.86 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Matilde Weibel | 2002 | 219 | 44.80 | 1:37.96 | 2:29.28 | 3:19.49 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederikke Echardt | 2002 | 143 | 52.47 | 1:53.38 | 2:52.75 | 3:50.02 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anna Haugsted Pihl | 2003 | DSQ | svøm på maven 50 m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Steen | 2002 | DSQ | svøm på maven 150 m | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Bojesen | 2001 | DSQ | svøm på maven 125 m | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
- | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | DSQ | svøm på maven 125 m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 488 | 32.09 | 1:06.40 | 1:40.81 | 2:14.75 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | William Matras | 1998 | 444 | 32.66 | 1:07.95 | 1:43.63 | 2:19.08 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Johan Müller | 1998 | 425 | 33.52 | 1:09.40 | 1:46.17 | 2:21.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | 425 | 32.20 | 1:08.07 | 1:45.41 | 2:21.15 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mads Christian Sandager | 1998 | 406 | 33.47 | 1:09.38 | 1:46.27 | 2:23.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Kristian Svenstrup | 1998 | 389 | 34.62 | 1:10.82 | 1:47.89 | 2:25.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Pedersen | 1998 | 354 | 35.42 | 1:13.53 | 1:52.11 | 2:30.02 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kenneth Abcell | 1998 | 350 | 35.57 | 1:13.32 | 1:52.70 | 2:30.50 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Victor Larsen | 1998 | 338 | 36.23 | 1:15.06 | 1:54.16 | 2:32.33 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 334 | 37.82 | 1:16.16 | 1:54.74 | 2:32.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Holm | 1998 | 332 | 36.48 | 1:16.60 | 1:56.63 | 2:33.17 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 332 | 36.90 | 1:16.04 | 1:55.77 | 2:33.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 319 | 38.03 | 1:17.32 | 1:57.00 | 2:35.34 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Casper Wagner | 1998 | 313 | 36.29 | 1:15.64 | 1:56.36 | 2:36.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Samuel | 1998 | 298 | 37.01 | 1:17.28 | 1:58.68 | 2:38.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christian Nielsen | 1998 | 295 | 37.73 | 1:18.18 | 1:59.62 | 2:39.42 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 288 | 37.15 | 1:18.24 | 1:59.62 | 2:40.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 286 | 38.56 | 1:19.77 | 2:00.43 | 2:41.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Andersen | 1998 | 281 | 38.05 | 1:19.59 | 2:02.07 | 2:42.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 240 | 39.37 | 1:21.53 | 2:06.32 | 2:50.74 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 460 | 32.76 | 1:07.43 | 1:42.56 | 2:17.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 421 | 33.44 | 1:09.07 | 1:44.99 | 2:21.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 382 | 34.71 | 1:11.72 | 1:49.06 | 2:26.26 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Bragason | 1999 | 379 | 35.00 | 1:12.23 | 1:50.06 | 2:26.69 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | 341 | 36.11 | 1:14.75 | 1:54.17 | 2:31.81 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Carl Fabiansen | 1999 | 337 | 36.15 | 1:14.90 | 1:54.37 | 2:32.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Nielsen | 1999 | 334 | 37.12 | 1:16.38 | 1:55.06 | 2:32.91 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 333 | 35.87 | 1:14.96 | 1:54.55 | 2:33.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Weibel | 1999 | 331 | 36.59 | 1:15.94 | 1:55.48 | 2:33.34 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver H. Andersen | 1999 | 329 | 36.06 | 1:15.52 | 1:55.52 | 2:33.67 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Emil Hedegaard | 1999 | 317 | 36.60 | 1:16.09 | 1:55.87 | 2:35.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Alexander Eggers | 1999 | 304 | 36.90 | 1:18.19 | 1:58.83 | 2:37.76 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil D. Nielsen | 1999 | 301 | 37.36 | 1:17.74 | 1:59.19 | 2:38.28 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 297 | 36.39 | 1:16.81 | 1:58.43 | 2:39.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thor Dardecker | 1999 | 289 | 39.48 | 1:20.27 | 2:00.53 | 2:40.46 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Schiellerup | 2000 | 289 | 38.29 | 1:19.07 | 2:00.26 | 2:40.52 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sebastian Tullberg | 2000 | 289 | 39.28 | 1:19.47 | 2:01.42 | 2:40.55 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Witthøft | 2000 | 283 | 37.25 | 1:16.82 | 2:00.38 | 2:41.62 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Markus Bøjsen | 1999 | 281 | 37.52 | 1:18.92 | 2:01.40 | 2:42.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lukas Gustafson | 1999 | 277 | 36.34 | 1:17.82 | 2:00.57 | 2:42.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Lukas Sieben | 1999 | 273 | 37.65 | 1:19.01 | 2:02.00 | 2:43.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 272 | 38.92 | 1:20.97 | 2:03.55 | 2:43.73 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 270 | 39.87 | 1:21.22 | 2:03.14 | 2:44.09 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
24 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 269 | 39.51 | 1:21.00 | 2:02.90 | 2:44.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 268 | 40.11 | 1:22.48 | 2:04.79 | 2:44.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Anders Sørensen | 1999 | 259 | 39.02 | 1:23.08 | 2:05.60 | 2:46.53 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 258 | 38.53 | 1:20.64 | 2:04.58 | 2:46.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederik Presskorn | 2000 | 255 | 40.15 | 1:22.34 | 2:05.73 | 2:47.36 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Rasmus Steenberg | 2000 | 252 | 39.36 | 1:22.56 | 2:07.26 | 2:48.07 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 251 | 40.21 | 1:24.04 | 2:06.08 | 2:48.20 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 502 | 1:16.05 | 2:41.11 | 4:15.49 | 5:28.56 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 499 | 1:17.72 | 2:38.37 | 4:14.91 | 5:29.06 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Julia Jønsson | 2000 | 492 | 1:18.05 | 2:41.36 | 4:12.61 | 5:30.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | 472 | 1:12.86 | 2:36.98 | 4:18.64 | 5:35.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | 472 | 1:22.37 | 2:48.44 | 4:23.44 | 5:35.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Caroline Hørlykke | 2000 | 468 | 1:23.81 | 2:48.27 | 4:22.60 | 5:36.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Melanie Degner | 2000 | 465 | 1:20.63 | 2:48.63 | 4:20.17 | 5:36.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 446 | 1:17.24 | 2:47.36 | 4:27.18 | 5:41.59 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 440 | 1:18.46 | 2:49.66 | 4:23.94 | 5:43.21 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | 417 | 1:21.25 | 2:47.01 | 4:31.07 | 5:49.51 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicole Bennetsen | 2000 | 414 | 1:27.06 | 2:57.33 | 4:31.78 | 5:50.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nikoline N. Norby | 2000 | 409 | 1:31.03 | 2:59.38 | 4:32.74 | 5:51.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 399 | 1:33.39 | 3:03.82 | 4:38.99 | 5:54.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Natasja Kepp | 2000 | 394 | 1:26.32 | 2:53.81 | 4:35.96 | 5:55.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Nana Hansen | 2000 | 392 | 1:20.14 | 2:53.71 | 4:40.82 | 5:56.64 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 377 | 1:27.48 | 2:58.76 | 4:43.50 | 6:01.41 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 375 | 1:26.58 | 2:56.39 | 4:42.74 | 6:01.83 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Freja A. Skov | 2000 | 373 | 1:27.76 | 2:57.79 | 4:40.82 | 6:02.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 369 | 1:28.66 | 2:56.45 | 4:40.54 | 6:03.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 367 | 1:31.48 | 3:04.78 | 4:41.14 | 6:04.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Helena Berg Wenk | 2000 | 340 | 1:32.16 | 3:05.02 | 4:50.58 | 6:13.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Rebecca Hansen | 2000 | 336 | 1:29.14 | 3:05.90 | 4:54.90 | 6:15.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 335 | 1:26.52 | 3:03.07 | 4:53.97 | 6:15.86 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 324 | 1:32.87 | 3:06.03 | 4:58.22 | 6:19.90 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 323 | 1:37.78 | 3:10.67 | 4:56.75 | 6:20.33 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 318 | 1:35.58 | 3:09.55 | 4:56.43 | 6:22.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Laura Claudius | 2000 | 317 | 1:27.21 | 3:01.66 | 4:55.78 | 6:22.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Fiona Grundtvig | 2000 | 315 | 1:30.28 | 3:04.40 | 4:57.76 | 6:23.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 306 | 1:29.17 | 3:05.98 | 5:05.19 | 6:27.41 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Steffensen | 2000 | 304 | 1:35.02 | 3:11.05 | 5:03.69 | 6:28.42 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Karoline Kjær | 2000 | 283 | 1:33.97 | 3:12.22 | 5:10.63 | 6:37.65 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | 420 | 1:19.90 | 2:49.25 | 4:30.45 | 5:48.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 400 | 1:20.79 | 2:51.33 | 4:33.34 | 5:54.14 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 397 | 1:25.86 | 2:56.41 | 4:36.79 | 5:55.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 394 | 1:31.22 | 2:59.64 | 4:39.23 | 5:56.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 388 | 1:23.08 | 2:53.85 | 4:37.05 | 5:57.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Laura Andersen | 2001 | 344 | 1:30.36 | 3:04.54 | 4:47.48 | 6:12.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 280 | 1:31.00 | 3:08.20 | 5:11.20 | 6:38.91 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Stampe Meier | 2001 | 277 | 1:40.21 | 3:17.70 | 5:15.26 | 6:40.31 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 266 | 1:37.81 | 3:13.59 | 5:14.48 | 6:46.00 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Føyn | 2002 | 250 | 1:47.42 | 3:26.58 | 5:22.96 | 6:54.46 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Ødegaard | 2001 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William Matras | 1998 | 502 | 1:10.08 | 2:23.65 | 3:49.86 | 4:56.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 474 | 1:09.31 | 2:23.33 | 3:55.94 | 5:02.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | 468 | 1:10.88 | 2:30.86 | 3:57.37 | 5:03.29 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | 435 | 1:07.38 | 2:25.33 | 3:57.50 | 5:10.86 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 391 | 1:17.05 | 2:40.25 | 4:08.49 | 5:21.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mads Holm | 1998 | 387 | 1:15.42 | 2:39.53 | 4:14.87 | 5:23.14 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tobias Fournais | 1998 | 372 | 1:14.95 | 2:39.37 | 4:13.75 | 5:27.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Svenstrup | 1998 | 370 | 1:17.40 | 2:38.66 | 4:15.93 | 5:27.95 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 336 | 1:23.60 | 2:49.49 | 4:22.17 | 5:38.66 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 332 | 1:16.71 | 2:45.39 | 4:23.47 | 5:40.27 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jacob Samuel | 1998 | 324 | 1:19.15 | 2:45.00 | 4:25.94 | 5:42.77 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 280 | 1:30.74 | 2:57.56 | 4:40.56 | 6:00.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Niels Ottosen | 1998 | DSQ | ej fort bev 125m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Philip Agerskov | 1998 | DSQ | Flyben før vend 225m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 508 | 1:07.90 | 2:24.83 | 3:48.34 | 4:55.12 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 469 | 1:07.01 | 2:24.73 | 3:56.27 | 5:03.01 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 457 | 1:09.81 | 2:27.90 | 3:52.95 | 5:05.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 452 | 1:13.20 | 2:29.49 | 3:59.97 | 5:06.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 448 | 1:11.93 | 2:31.27 | 4:03.06 | 5:07.69 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | 433 | 1:11.69 | 2:32.39 | 4:01.50 | 5:11.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Hyllested | 1999 | 413 | 1:13.69 | 2:37.03 | 4:00.91 | 5:16.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Frederik Lundgaard | 1999 | 403 | 1:13.58 | 2:36.44 | 4:10.91 | 5:18.88 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 394 | 1:13.22 | 2:35.26 | 4:08.58 | 5:21.36 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Carl Fabiansen | 1999 | 384 | 1:14.93 | 2:36.61 | 4:14.08 | 5:24.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 379 | 1:17.39 | 2:41.02 | 4:14.83 | 5:25.32 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 373 | 1:17.15 | 2:40.51 | 4:14.75 | 5:27.15 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marius Møldrup | 1999 | 363 | 1:14.77 | 2:42.46 | 4:17.49 | 5:30.00 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 345 | 1:19.95 | 2:45.45 | 4:23.25 | 5:35.65 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 340 | 1:22.76 | 2:51.12 | 4:24.18 | 5:37.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emil Hedegaard | 1999 | 339 | 1:20.09 | 2:42.97 | 4:24.53 | 5:37.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Julius Thielst | 2000 | 332 | 1:23.22 | 2:50.42 | 4:27.25 | 5:40.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Jeppsson | 1999 | 325 | 1:19.61 | 2:48.43 | 4:28.86 | 5:42.56 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | André Ballerini | 1999 | 324 | 1:23.64 | 2:51.97 | 4:27.21 | 5:42.89 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alexander Eggers | 1999 | 321 | 1:26.77 | 2:51.22 | 4:30.71 | 5:43.82 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik Rindshøj | 1999 | 321 | 1:21.01 | 2:48.74 | 4:28.42 | 5:44.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Andreas Vestergaard | 1999 | 314 | 1:22.10 | 2:49.35 | 4:28.96 | 5:46.51 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 308 | 1:23.00 | 2:50.36 | 4:27.77 | 5:48.58 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Rasmus Steenberg | 2000 | 301 | 1:25.90 | 2:54.37 | 4:34.48 | 5:51.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Lukas Sieben | 1999 | 298 | 1:27.77 | 2:54.89 | 4:36.53 | 5:52.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil D. Nielsen | 1999 | 282 | 1:26.79 | 2:53.59 | 4:40.48 | 5:59.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Peter Vangsgaard | 2000 | 280 | 1:29.09 | 2:57.74 | 4:42.56 | 6:00.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Tobias Stavngaard | 2000 | 263 | 1:25.15 | 2:57.98 | 4:45.37 | 6:07.52 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lukas Jensen | 2000 | 262 | 1:31.13 | 3:02.85 | 4:44.06 | 6:08.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Erik Kjærgaard | 1999 | 240 | 1:34.76 | 3:07.52 | 4:57.56 | 6:19.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Alexander Sejthen | 1999 | DSQ | Ej forts. bev v/175 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Johan Wentorf | 1999 | DSQ | ej fort bev 125m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolai Hougaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 484 | 29.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | 484 | 29.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 472 | 29.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 471 | 29.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | 458 | 30.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 458 | 30.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Sofie Steen Petersen | 2000 | 455 | 30.22 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 444 | 30.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mira Mass | 2000 | 442 | 30.53 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 437 | 30.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 432 | 30.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 419 | 31.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Katrine Stampe | 2000 | 413 | 31.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Victoria Wolsted | 2000 | 413 | 31.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 409 | 31.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Samuel | 2000 | 406 | 31.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nina Toft | 2000 | 403 | 31.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nana Hansen | 2000 | 391 | 31.80 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 388 | 31.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | My Weitling | 2000 | 387 | 31.91 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
21 | Christine Greisen | 2000 | 386 | 31.92 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 382 | 32.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maria Olsen | 2000 | 382 | 32.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 379 | 32.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 378 | 32.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Sofie Kornbek | 2000 | 373 | 32.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 372 | 32.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Fiona Grundtvig | 2000 | 371 | 32.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 371 | 32.37 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 369 | 32.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 365 | 32.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 364 | 32.57 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
33 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 360 | 32.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 357 | 32.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mia Walter | 2000 | 349 | 33.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 347 | 33.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 345 | 33.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Helena Berg Wenk | 2000 | 339 | 33.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 335 | 33.48 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
40 | Clara Marott Schelde | 2000 | 332 | 33.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
41 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 318 | 34.08 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 316 | 34.12 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 309 | 34.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 431 | 30.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 421 | 31.03 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Fritzböger | 2001 | 414 | 31.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 381 | 32.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2001 | 352 | 32.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karoline Barrett | 2002 | 345 | 33.15 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | 344 | 33.18 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Andersen | 2001 | 343 | 33.21 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 343 | 33.23 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | 336 | 33.45 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 330 | 33.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Josefine Nickelsen | 2001 | 329 | 33.69 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 328 | 33.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Monica Kristiansen | 2001 | 323 | 33.87 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 319 | 34.03 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Olsen | 2001 | 313 | 34.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Laura Andersen | 2001 | 313 | 34.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 312 | 34.27 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Emma Brogaard | 2001 | 306 | 34.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Fich Hansen | 2002 | 306 | 34.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 306 | 34.52 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Lina Friis | 2001 | 306 | 34.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Nielsen | 2001 | 302 | 34.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 301 | 34.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 300 | 34.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 299 | 34.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Xandra Huryn | 2001 | 297 | 34.86 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Alix Reynolds | 2001 | 296 | 34.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mikkeline Mentz | 2001 | 294 | 34.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 292 | 35.06 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 290 | 35.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frida Schledermann | 2001 | 289 | 35.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 289 | 35.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Kajsa Gregersen | 2001 | 284 | 35.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 283 | 35.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Caroline Fraser | 2002 | 277 | 35.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sofie Hansen | 2002 | 268 | 36.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Julie Stampe | 2002 | 267 | 36.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Thea Blomsterberg | 2002 | 260 | 36.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 253 | 36.74 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
41 | Rikke Ross | 2002 | 197 | 39.96 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Anna Fiedler | 2001 | 176 | 41.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Lea Joensen | 2001 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Thyra Jørgensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 485 | 25.83 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 483 | 25.88 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
3 | Johan Müller | 1998 | 439 | 26.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 422 | 27.07 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | 416 | 27.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 404 | 27.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Casper Wagner | 1998 | 397 | 27.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Toft | 1998 | 397 | 27.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathias Wilquin | 1998 | 388 | 27.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 387 | 27.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Peter Hansen | 1998 | 385 | 27.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Rune Dirk Willén | 1998 | 385 | 27.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Adam Hansen | 1998 | 368 | 28.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 355 | 28.66 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 352 | 28.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Tobias Andersen | 1998 | 351 | 28.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 347 | 28.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 342 | 29.04 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 342 | 29.04 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Jeppe Hygum | 1998 | 340 | 29.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Tobias Rasmussen | 1998 | 322 | 29.62 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
22 | Niels Ottosen | 1998 | 317 | 29.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christoffer Børling | 1998 | 313 | 29.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tobias Fournais | 1998 | 300 | 30.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 299 | 30.35 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Christian Nielsen | 1998 | 293 | 30.57 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 435 | 26.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 424 | 27.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 421 | 27.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Marius Møldrup | 1999 | 411 | 27.30 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 411 | 27.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | 404 | 27.45 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 399 | 27.57 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl Fabiansen | 1999 | 389 | 27.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 386 | 27.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver H. Andersen | 1999 | 380 | 28.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Anton Borring Andersen | 1999 | 379 | 28.05 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 368 | 28.32 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 359 | 28.55 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 341 | 29.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 338 | 29.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 337 | 29.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | William Textor Broch | 2001 | 333 | 29.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Starup Falck | 1999 | 331 | 29.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sebastian Tullberg | 2000 | 331 | 29.35 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alexander Sejthen | 1999 | 330 | 29.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Frederik Weibel | 1999 | 329 | 29.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marius Rasmussen | 1999 | 328 | 29.43 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
23 | Johan Wentorf | 1999 | 326 | 29.50 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anton Ewald | 1999 | 325 | 29.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Markus Bøjsen | 1999 | 321 | 29.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Frederik O. Møller | 1999 | 318 | 29.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 314 | 29.88 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Albert Alexander John | 1999 | 311 | 29.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 307 | 30.09 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
30 | Jakob Kolberg | 2000 | 306 | 30.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Mads Fredbo | 1999 | 306 | 30.13 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
32 | Jakob Schmidt | 1999 | 305 | 30.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 305 | 30.15 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anders Sørensen | 1999 | 302 | 30.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Rasmus Steenberg | 2000 | 300 | 30.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Frederik Rindshøj | 1999 | 297 | 30.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 297 | 30.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Frederik Liljedahl | 1999 | 291 | 30.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Mikkel Halby | 1999 | 291 | 30.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Emil Johansen | 1999 | 289 | 30.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
41 | Philip Schiøtz | 1999 | 281 | 30.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
42 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 279 | 31.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
43 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 242 | 32.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
44 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 233 | 33.00 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Triton Piger 1 | 0 | 428 | 5:02.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 37.91 | 1:18.11 | 1:18.11 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 41.20 | 1:28.62 | 2:46.73 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 32.19 | 1:11.04 | 3:57.77 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 31.38 | 1:04.78 | 5:02.55 | ||||||
2 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 426 | 5:02.86 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 35.76 | 1:14.32 | 1:14.32 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 37.52 | 1:20.14 | 2:34.46 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 36.25 | 1:19.26 | 3:53.72 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 33.39 | 1:09.14 | 5:02.86 | ||||||
3 | Hørsholm Piger | 2000 | 423 | 5:03.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Katrine Stampe | 2000 | 39.11 | 1:20.50 | 1:20.50 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 38.30 | 1:22.44 | 2:42.94 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 34.06 | 1:13.59 | 3:56.53 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 31.64 | 1:07.05 | 5:03.58 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 0 | 414 | 5:05.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 36.43 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 39.30 | 1:24.95 | 2:39.30 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 36.57 | 1:19.85 | 3:59.15 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 32.28 | 1:06.77 | 5:05.92 | ||||||
5 | Kxge Piger | 0 | 394 | 5:10.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Samuel | 2000 | 37.32 | 1:17.26 | 1:17.26 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 40.31 | 1:25.30 | 2:42.56 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.68 | 1:15.15 | 3:57.71 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 34.89 | 1:13.16 | 5:10.87 | ||||||
6 | Kvik Piger | 0 | 390 | 5:12.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 39.50 | 1:20.89 | 1:20.89 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 38.55 | 1:23.11 | 2:44.00 | ||||||
Maria Olsen | 2000 | 39.37 | 1:25.62 | 4:09.62 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 29.22 | 1:02.52 | 5:12.14 | ||||||
7 | A6 Piger | 2000 | 379 | 5:14.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 31.95 | 1:07.46 | 1:07.46 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 39.98 | 1:25.50 | 2:32.96 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 40.35 | 1:31.55 | 4:04.51 | ||||||
My Weitling | 2000 | 33.03 | 1:10.40 | 5:14.91 | ||||||
8 | Gi40Hermes Piger 1 | 2000 | 361 | 5:20.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 40.04 | 1:20.27 | 1:20.27 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 42.93 | 1:31.72 | 2:51.99 | ||||||
Christine Greisen | 2000 | 36.03 | 1:18.89 | 4:10.88 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 32.97 | 1:09.38 | 5:20.26 | ||||||
9 | Gentofte Piger 2 | 0 | 359 | 5:20.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 40.27 | 1:21.91 | 1:21.91 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 41.50 | 1:26.05 | 2:47.96 | ||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 39.07 | 1:24.90 | 4:12.86 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 32.49 | 1:07.95 | 5:20.81 | ||||||
10 | Sigma Piger 1 | 2000 | 341 | 5:26.32 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 40.52 | 1:22.79 | 1:22.79 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 42.29 | 1:29.22 | 2:52.01 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 37.45 | 1:23.65 | 4:15.66 | ||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 33.81 | 1:10.66 | 5:26.32 | ||||||
11 | Gti Piger 1 | 0 | 333 | 5:28.75 | ||||||
GTI | ||||||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 41.16 | 1:22.99 | 1:22.99 | ||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 43.13 | 1:33.49 | 2:56.48 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 34.86 | 1:16.85 | 4:13.33 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 35.90 | 1:15.42 | 5:28.75 | ||||||
12 | Sigma Piger 2 | 2000 | 310 | 5:36.70 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 41.32 | 1:23.61 | 1:23.61 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 46.81 | 1:37.37 | 3:00.98 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 38.78 | 1:26.56 | 4:27.54 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 32.47 | 1:09.16 | 5:36.70 | ||||||
13 | Hils Piger 1 | 2000 | 308 | 5:37.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 38.44 | 1:20.53 | 1:20.53 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 45.56 | 1:35.22 | 2:55.75 | ||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 37.39 | 1:23.04 | 4:18.79 | ||||||
Emma Brogaard | 2001 | 37.24 | 1:18.88 | 5:37.67 | ||||||
14 | Gsc Piger | 2000 | 307 | 5:37.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Fiona Grundtvig | 2000 | 41.24 | 1:25.25 | 1:25.25 | ||||||
Cathrine Rahbek | 2000 | 44.44 | 1:36.80 | 3:02.05 | ||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 40.08 | 1:27.34 | 4:29.39 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 32.61 | 1:08.41 | 5:37.80 | ||||||
15 | Gi40Hermes Piger 2 | 2000 | 305 | 5:38.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 40.54 | 1:22.84 | 1:22.84 | ||||||
Lea Alberte Olsen | 2000 | 46.22 | 1:37.91 | 3:00.75 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 39.91 | 1:28.15 | 4:28.90 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 33.59 | 1:09.65 | 5:38.55 | ||||||
16 | Lyngby Piger 1 | 0 | 304 | 5:39.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mia Walter | 2000 | 39.51 | 1:22.42 | 1:22.42 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 45.52 | 1:36.99 | 2:59.41 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 39.29 | 1:27.89 | 4:27.30 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 33.26 | 1:11.90 | 5:39.20 | ||||||
17 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 276 | 5:49.93 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 1:25.52 | 1:25.52 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 45.62 | 1:34.48 | 3:00.00 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 39.75 | 1:31.92 | 4:31.92 | ||||||
Xandra Huryn | 2001 | 37.97 | 1:18.01 | 5:49.93 | ||||||
18 | Sigma Piger 3 | 2000 | 274 | 5:51.06 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Thit Bondo | 2000 | 40.32 | 1:23.25 | 1:23.25 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 48.86 | 1:43.90 | 3:07.15 | ||||||
Julie Jarlbo Berner | 2001 | 40.74 | 1:29.40 | 4:36.55 | ||||||
Clara Marie Juhlert | 2000 | 35.13 | 1:14.51 | 5:51.06 | ||||||
19 | Roskilde 3 Piger | 0 | 269 | 5:53.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 39.60 | 1:21.68 | 1:21.68 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 50.47 | 1:46.57 | 3:08.25 | ||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 38.28 | 1:24.99 | 4:33.24 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 37.89 | 1:19.81 | 5:53.05 | ||||||
20 | Lyngby Piger 2 | 0 | 231 | 6:11.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Fraser | 2002 | 42.75 | 1:27.45 | 1:27.45 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 48.73 | 1:42.34 | 3:09.79 | ||||||
Alix Reynolds | 2001 | 44.08 | 1:39.17 | 4:48.96 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 36.73 | 1:22.83 | 6:11.79 | ||||||
21 | Gti Piger 2 | 0 | 230 | 6:12.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 44.60 | 1:30.85 | 1:30.85 | ||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 43.04 | 1:32.17 | 3:03.02 | ||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 47.92 | 1:43.14 | 4:46.16 | ||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 39.81 | 1:26.13 | 6:12.29 | ||||||
22 | Vat Copenhagen 3 | 0 | 208 | 6:24.58 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 42.47 | 1:27.58 | 1:27.58 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 53.45 | 1:54.66 | 3:22.24 | ||||||
Xenia Huryn | 2000 | 46.28 | 1:40.19 | 5:02.43 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 38.62 | 1:22.15 | 6:24.58 | ||||||
- | Hvidovre Frøkener | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Lyngby Piger 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 45.49 | 1:34.53 | 1:34.53 | ||||||
- | Triton Piger 2 | 0 | DSQ | Ej fort. bev v/25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1998 | 430 | 4:23.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Frederik Galving | 1998 | 31.38 | 1:04.92 | 1:04.92 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 34.09 | 1:13.78 | 2:18.70 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 29.24 | 1:02.88 | 3:21.58 | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 29.32 | 1:02.31 | 4:23.89 | ||||||
2 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 386 | 4:33.53 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Johan Bragason | 1999 | 34.13 | 1:09.70 | 1:09.70 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 36.60 | 1:19.80 | 2:29.50 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 29.16 | 1:03.88 | 3:33.38 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 28.77 | 1:00.15 | 4:33.53 | ||||||
3 | Kvik Drenge | 0 | 368 | 4:37.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 34.81 | 1:09.81 | 1:09.81 | ||||||
Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 35.83 | 1:16.94 | 2:26.75 | ||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 32.05 | 1:09.80 | 3:36.55 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 29.40 | 1:01.25 | 4:37.80 | ||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 1998 | 360 | 4:39.86 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 31.19 | 1:04.18 | 1:04.18 | ||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 38.59 | 1:24.86 | 2:29.04 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 31.36 | 1:08.70 | 3:37.74 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 29.06 | 1:02.12 | 4:39.86 | ||||||
5 | Gsc Drenge | 1998 | 359 | 4:40.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Matras | 1998 | 31.80 | 1:05.64 | 1:05.64 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 34.88 | 1:14.37 | 2:20.01 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 33.81 | 1:14.75 | 3:34.76 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 30.86 | 1:05.39 | 4:40.15 | ||||||
6 | Lyngby Drenge | 0 | 357 | 4:40.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 32.08 | 1:06.26 | 1:06.26 | ||||||
Christoffer Børling | 1998 | 36.86 | 1:20.50 | 2:26.76 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 33.16 | 1:14.26 | 3:41.02 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 28.09 | 59.71 | 4:40.73 | ||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 0 | 350 | 4:42.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 32.39 | 1:04.94 | 1:04.94 | ||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 39.68 | 1:25.17 | 2:30.11 | ||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 32.89 | 1:12.83 | 3:42.94 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 29.06 | 59.67 | 4:42.61 | ||||||
8 | Kxge Drenge | 0 | 335 | 4:46.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Casper Wagner | 1998 | 34.70 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 39.72 | 1:24.96 | 2:37.06 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 31.92 | 1:08.66 | 3:45.72 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 28.98 | 1:00.94 | 4:46.66 | ||||||
9 | Frederikssund Drenge | 1998 | 333 | 4:47.29 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Victor Larsen | 1998 | 34.70 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
André Ballerini | 1999 | 39.28 | 1:24.14 | 2:36.24 | ||||||
Daniel Starup Falck | 1999 | 32.98 | 1:10.53 | 3:46.77 | ||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 28.96 | 1:00.52 | 4:47.29 | ||||||
10 | Helsingør Drenge | 1999 | 301 | 4:57.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 36.28 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Emil Parnel | 1999 | 40.18 | 1:26.42 | 2:40.93 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 33.78 | 1:12.39 | 3:53.32 | ||||||
Benjamin D. Jensen | 1998 | 30.67 | 1:03.85 | 4:57.17 | ||||||
11 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 292 | 5:00.17 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 36.15 | 1:14.57 | 1:14.57 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 38.99 | 1:23.49 | 2:38.06 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 34.12 | 1:17.35 | 3:55.41 | ||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 29.99 | 1:04.76 | 5:00.17 | ||||||
12 | Sigma Drenge 2 | 1998 | 290 | 5:00.84 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 34.12 | 1:10.75 | 1:10.75 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 41.31 | 1:28.04 | 2:38.79 | ||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 34.59 | 1:15.33 | 3:54.12 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 31.87 | 1:06.72 | 5:00.84 | ||||||
13 | Triton Drenge 1 | 0 | 287 | 5:01.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 35.70 | 1:14.97 | 1:14.97 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 41.91 | 1:30.80 | 2:45.77 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 35.07 | 1:17.06 | 4:02.83 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 28.09 | 58.95 | 5:01.78 | ||||||
14 | Gentofte Drenge 2 | 0 | 278 | 5:05.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Victor Emil Lundgaard | 1998 | 36.81 | 1:15.36 | 1:15.36 | ||||||
Albert Alexander John | 1999 | 40.88 | 1:27.31 | 2:42.67 | ||||||
Frederik Weiss | 1999 | 34.00 | 1:16.12 | 3:58.79 | ||||||
Anton Ewald | 1999 | 30.81 | 1:06.26 | 5:05.05 | ||||||
15 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1998 | 277 | 5:05.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 36.05 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 39.28 | 1:24.79 | 2:38.72 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 36.69 | 1:19.11 | 3:57.83 | ||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 31.69 | 1:07.86 | 5:05.69 | ||||||
16 | Lyngby Drenge 2 | 0 | 270 | 5:08.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 37.95 | 1:18.01 | 1:18.01 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 38.90 | 1:23.69 | 2:41.70 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 36.25 | 1:19.45 | 4:01.15 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 32.01 | 1:06.95 | 5:08.10 | ||||||
17 | Hørsholm Drenge | 1999 | 258 | 5:12.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 37.40 | 1:16.98 | 1:16.98 | ||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 41.63 | 1:27.18 | 2:44.16 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 36.98 | 1:21.03 | 4:05.19 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 32.57 | 1:07.69 | 5:12.88 | ||||||
18 | Lyngby Drenge 3 | 0 | 216 | 5:32.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 39.44 | 1:21.63 | 1:21.63 | ||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 42.44 | 1:30.94 | 2:52.57 | ||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 36.81 | 1:23.74 | 4:16.31 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 35.42 | 1:15.73 | 5:32.04 | ||||||
- | Hils Drenge 1 | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend. v/125 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Weibel | 1999 | 34.37 | 1:10.29 | 1:10.29 | ||||||
- | Søllerød Boys | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Christian Andersen | 1999 | 35.91 | 1:13.59 | 1:13.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1998 | 461 | 1:58.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Frederik Galving | 1998 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 33.69 | 1:03.40 | |||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 28.26 | 1:31.66 | |||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 27.16 | 1:58.82 | |||||||
2 | Mammut Drenge Kalundborg | 0 | 413 | 2:03.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 35.82 | 1:05.00 | |||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 31.03 | 1:36.03 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 27.24 | 2:03.27 | |||||||
3 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 413 | 2:03.32 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Johan Bragason | 1999 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 35.55 | 1:07.35 | |||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 28.88 | 1:36.23 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 27.09 | 2:03.32 | |||||||
4 | Lyngby Drenge | 0 | 408 | 2:03.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Christoffer Børling | 1998 | 35.84 | 1:06.30 | |||||||
Tobias Fournais | 1998 | 30.59 | 1:36.89 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 26.88 | 2:03.77 | |||||||
5 | Sigma Drenge 1 | 1998 | 402 | 2:04.40 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 37.55 | 1:09.42 | |||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 28.46 | 1:37.88 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 26.52 | 2:04.40 | |||||||
6 | Kxge Drenge | 0 | 384 | 2:06.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Casper Wagner | 1998 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 35.59 | 1:07.86 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 30.27 | 1:38.13 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 28.18 | 2:06.31 | |||||||
7 | Kvik Drenge | 0 | 377 | 2:07.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 35.40 | 1:08.15 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 31.03 | 1:39.18 | |||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 27.87 | 2:07.05 | |||||||
8 | Gsc Drenge | 1998 | 376 | 2:07.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Matras | 1998 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 34.44 | 1:06.18 | |||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 31.70 | 1:37.88 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 29.35 | 2:07.23 | |||||||
9 | Gentofte Drenge 1 | 0 | 355 | 2:09.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 39.07 | 1:09.21 | |||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 32.75 | 1:41.96 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | 27.66 | 2:09.62 | |||||||
10 | Søllerød Boys | 0 | 323 | 2:13.82 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Christian Andersen | 1999 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 40.78 | 1:15.81 | |||||||
Marcus Piil Pedersen | 1999 | 31.05 | 1:46.86 | |||||||
Rune Dirk Willén | 1998 | 26.96 | 2:13.82 | |||||||
11 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 320 | 2:14.27 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 36.92 | 1:11.73 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 33.16 | 1:44.89 | |||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 29.38 | 2:14.27 | |||||||
12 | Triton Drenge 1 | 0 | 316 | 2:14.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 1:16.72 | 1:16.72 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 29.70 | 1:46.42 | |||||||
Johan Müller | 1998 | 28.39 | 2:14.81 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 2:14.81 | ||||||||
13 | Sigma Drenge 2 | 1998 | 314 | 2:15.10 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Alexander Eggers | 1999 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 38.77 | 1:12.89 | |||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 34.30 | 1:47.19 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 27.91 | 2:15.10 | |||||||
14 | Hørsholm Drenge | 1999 | 310 | 2:15.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 39.32 | 1:16.71 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 28.81 | 1:45.52 | |||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 30.15 | 2:15.67 | |||||||
15 | Gentofte Drenge 2 | 0 | 303 | 2:16.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Victor Emil Lundgaard | 1998 | 35.49 | 35.49 | |||||||
Albert Alexander John | 1999 | 40.06 | 1:15.55 | |||||||
Frederik Weiss | 1999 | 32.47 | 1:48.02 | |||||||
Anton Ewald | 1999 | 28.68 | 2:16.70 | |||||||
16 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1998 | 289 | 2:18.92 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 38.19 | 1:13.44 | |||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 34.44 | 1:47.88 | |||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 31.04 | 2:18.92 | |||||||
17 | Slagelse Drenge 98 | 1998 | 279 | 2:20.47 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 42.63 | 1:20.51 | |||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 32.39 | 1:52.90 | |||||||
Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 27.57 | 2:20.47 | |||||||
18 | Lyngby Drenge 3 | 0 | 233 | 2:29.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 42.58 | 1:19.83 | |||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 36.36 | 1:56.19 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 33.03 | 2:29.22 | |||||||
- | Helsingør Drenge | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Lyngby Drenge 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hørsholm Piger | 2000 | 432 | 2:15.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Katrine Stampe | 2000 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Julia Jønsson | 2000 | 37.97 | 1:13.18 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.74 | 1:44.92 | |||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 30.96 | 2:15.88 | |||||||
2 | Kxge Piger | 0 | 423 | 2:16.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Samuel | 2000 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 41.30 | 1:15.97 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 31.31 | 1:47.28 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 29.51 | 2:16.79 | |||||||
3 | Triton Piger 1 | 0 | 411 | 2:18.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Line Refsgaard | 2000 | 40.43 | 1:17.35 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.77 | 1:49.12 | |||||||
Victoria Bierre | 2000 | 29.05 | 2:18.17 | |||||||
4 | Vat Copenhagen Piger | 2001 | 408 | 2:18.51 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 37.37 | 1:11.81 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 34.84 | 1:46.65 | |||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 31.86 | 2:18.51 | |||||||
5 | Kvik Piger | 0 | 399 | 2:19.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 38.18 | 1:15.63 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 35.61 | 1:51.24 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 28.22 | 2:19.46 | |||||||
6 | Gentofte Piger 1 | 0 | 399 | 2:19.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 37.73 | 1:12.89 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 35.87 | 1:48.76 | |||||||
Nina Toft | 2000 | 30.76 | 2:19.52 | |||||||
7 | Gi40Hermes Piger 1 | 2000 | 393 | 2:20.22 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 41.12 | 1:17.18 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 33.16 | 1:50.34 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 29.88 | 2:20.22 | |||||||
8 | Sigma Piger 1 | 2000 | 351 | 2:25.64 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 40.73 | 1:18.92 | |||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 35.61 | 1:54.53 | |||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 31.11 | 2:25.64 | |||||||
9 | Gentofte Piger 2 | 0 | 345 | 2:26.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 39.68 | 1:17.88 | |||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 37.18 | 1:55.06 | |||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 31.40 | 2:26.46 | |||||||
10 | Lyngby Piger 1 | 0 | 336 | 2:27.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mia Walter | 2000 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 43.42 | 1:20.65 | |||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 35.62 | 1:56.27 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 31.41 | 2:27.68 | |||||||
11 | Gsc Piger | 2000 | 330 | 2:28.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Cathrine Rahbek | 2000 | 41.33 | 1:20.22 | |||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 37.98 | 1:58.20 | |||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 30.44 | 2:28.64 | |||||||
12 | Gti Piger 1 | 0 | 303 | 2:32.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 44.20 | 1:25.15 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 34.87 | 2:00.02 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 32.82 | 2:32.84 | |||||||
13 | Hils Piger 1 | 2000 | 302 | 2:33.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emma Brogaard | 2001 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 43.57 | 1:25.26 | |||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 35.57 | 2:00.83 | |||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 32.19 | 2:33.02 | |||||||
14 | Gi40Hermes Piger 2 | 2000 | 295 | 2:34.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Lea Alberte Olsen | 2000 | 45.56 | 1:22.46 | |||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 39.04 | 2:01.50 | |||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 32.77 | 2:34.27 | |||||||
15 | Triton Piger 2 | 0 | 292 | 2:34.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 39.78 | 39.78 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 45.67 | 1:25.45 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 37.12 | 2:02.57 | |||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 32.21 | 2:34.78 | |||||||
16 | Sigma Piger 2 | 2000 | 287 | 2:35.70 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Thit Bondo | 2000 | 38.90 | 38.90 | |||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 46.59 | 1:25.49 | |||||||
Julie Jarlbo Berner | 2001 | 36.45 | 2:01.94 | |||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 33.76 | 2:35.70 | |||||||
17 | Sigma Piger 3 | 2000 | 279 | 2:37.11 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 39.96 | 39.96 | |||||||
Lea Joensen | 2001 | 48.43 | 1:28.39 | |||||||
Clara Marie Juhlert | 2000 | 36.21 | 2:04.60 | |||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 32.51 | 2:37.11 | |||||||
18 | Gti Piger 2 | 0 | 268 | 2:39.33 | ||||||
GTI | ||||||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 43.84 | 1:26.43 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 39.57 | 2:06.00 | |||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 33.33 | 2:39.33 | |||||||
19 | Lyngby Piger 3 | 0 | 229 | 2:47.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 43.54 | 43.54 | |||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 48.34 | 1:31.88 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 39.68 | 2:11.56 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 36.22 | 2:47.78 | |||||||
- | A6 Piger | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 30.84 | 30.84 | |||||||
- | Lyngby Piger 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Fraser | 2002 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 479 | 29.87 | 1:06.49 | 1:47.29 | 2:20.67 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
2 | Bjørn Hansen | 1998 | 473 | 31.62 | 1:08.50 | 1:50.17 | 2:21.29 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | William Matras | 1998 | 463 | 31.24 | 1:07.56 | 1:49.41 | 2:22.34 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | 461 | 29.05 | 1:04.82 | 1:48.35 | 2:22.47 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Johan Müller | 1998 | 434 | 30.76 | 1:06.43 | 1:52.20 | 2:25.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 405 | 31.73 | 1:09.51 | 1:54.38 | 2:28.82 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Emil Toft | 1998 | 394 | 33.32 | 1:14.62 | 1:56.96 | 2:30.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristian Svenstrup | 1998 | 393 | 31.64 | 1:07.97 | 1:54.68 | 2:30.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 339 | 35.39 | 1:17.57 | 2:01.32 | 2:37.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Philip Agerskov | 1998 | 292 | 35.19 | 1:20.57 | 2:11.47 | 2:45.98 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 476 | 30.29 | 1:07.66 | 1:48.55 | 2:20.99 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 428 | 32.36 | 1:09.09 | 1:54.30 | 2:26.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 420 | 31.79 | 1:10.38 | 1:55.73 | 2:27.02 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | 415 | 32.26 | 1:11.01 | 1:52.21 | 2:27.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 384 | 34.03 | 1:13.05 | 1:58.91 | 2:31.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | 381 | 33.48 | 1:12.50 | 1:57.88 | 2:31.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 373 | 34.25 | 1:13.99 | 1:58.25 | 2:32.99 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 362 | 33.13 | 1:12.57 | 1:59.94 | 2:34.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 352 | 33.11 | 1:13.90 | 2:00.19 | 2:35.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Hedegaard | 1999 | 349 | 33.99 | 1:12.90 | 2:02.30 | 2:36.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Johan Wentorf | 1999 | 340 | 34.49 | 1:16.08 | 2:02.61 | 2:37.79 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 339 | 35.11 | 1:16.58 | 2:02.66 | 2:37.88 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 338 | 34.26 | 1:14.98 | 2:03.25 | 2:37.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | André Ballerini | 1999 | 333 | 34.33 | 1:16.36 | 2:02.11 | 2:38.85 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Albert Alexander John | 1999 | 333 | 33.81 | 1:15.57 | 2:03.94 | 2:38.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 331 | 34.84 | 1:16.23 | 2:03.65 | 2:39.06 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikolai Hougaard | 1999 | 325 | 35.96 | 1:15.60 | 2:05.04 | 2:40.04 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Frederik Rindshøj | 1999 | 325 | 35.13 | 1:15.29 | 2:02.98 | 2:40.07 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Alexander Sejthen | 1999 | 323 | 34.40 | 1:15.67 | 2:03.33 | 2:40.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 316 | 33.52 | 1:14.51 | 2:06.19 | 2:41.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Parnel | 1999 | 314 | 35.01 | 1:18.06 | 2:05.57 | 2:41.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Philip Schiøtz | 1999 | 313 | 36.86 | 1:20.66 | 2:05.44 | 2:42.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 313 | 35.80 | 1:18.29 | 2:05.74 | 2:42.06 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Markus Bøjsen | 1999 | 313 | 34.09 | 1:14.73 | 2:04.63 | 2:42.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 310 | 33.61 | 1:14.79 | 2:06.88 | 2:42.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Alexander Eggers | 1999 | 307 | 37.40 | 1:18.63 | 2:09.37 | 2:43.12 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Andreas Vestergaard | 1999 | 307 | 36.83 | 1:19.08 | 2:06.96 | 2:43.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Lukas Sieben | 1999 | 306 | 35.53 | 1:17.51 | 2:06.19 | 2:43.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Liljedahl | 1999 | 304 | 37.57 | 1:20.30 | 2:08.62 | 2:43.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 301 | 38.93 | 1:22.72 | 2:08.51 | 2:44.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Emil Johansen | 1999 | 297 | 36.61 | 1:19.08 | 2:06.08 | 2:44.92 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Frederik Weiss | 1999 | 295 | 34.74 | 1:17.64 | 2:07.51 | 2:45.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Christian Olsen | 1999 | 292 | 36.38 | 1:18.86 | 2:09.48 | 2:45.96 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 290 | 36.58 | 1:19.62 | 2:08.63 | 2:46.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 289 | 37.73 | 1:21.02 | 2:08.39 | 2:46.43 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 286 | 35.34 | 1:18.30 | 2:09.89 | 2:47.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
37 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 282 | 35.05 | 1:20.34 | 2:12.59 | 2:47.84 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 277 | 37.28 | 1:18.51 | 2:11.26 | 2:48.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 274 | 39.88 | 1:22.43 | 2:13.30 | 2:49.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Thor Dardecker | 1999 | 269 | 37.72 | 1:18.38 | 2:12.31 | 2:50.47 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emil D. Nielsen | 1999 | 268 | 38.63 | 1:19.87 | 2:13.39 | 2:50.70 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 267 | 38.65 | 1:25.39 | 2:12.10 | 2:50.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | William Textor Broch | 2001 | 266 | 38.73 | 1:22.72 | 2:14.53 | 2:51.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 266 | 37.26 | 1:21.64 | 2:13.60 | 2:51.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
45 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 265 | 37.56 | 1:19.98 | 2:13.59 | 2:51.30 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Oliver Schiellerup | 2000 | 245 | 41.44 | 1:23.90 | 2:17.26 | 2:55.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Erik Kjærgaard | 1999 | 216 | 40.28 | 1:25.99 | 2:23.53 | 3:03.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | DSQ | 1 arm i vend v/150 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper Davidsen | 1999 | DSQ | 2 armtag i træk 150m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | DSQ | Udsvøm på ryg v/25m | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 556 | 34.63 | 1:11.03 | 1:56.97 | 2:31.50 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 513 | 33.36 | 1:13.07 | 2:00.20 | 2:35.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Julia Jønsson | 2000 | 496 | 34.29 | 1:13.25 | 1:59.92 | 2:37.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 492 | 35.01 | 1:16.38 | 2:02.84 | 2:37.83 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 488 | 35.81 | 1:16.50 | 2:04.11 | 2:38.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | 474 | 36.02 | 1:17.91 | 2:02.39 | 2:39.82 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Mertins | 2000 | 473 | 34.12 | 1:13.96 | 1:59.33 | 2:39.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 468 | 34.77 | 1:16.26 | 2:02.53 | 2:40.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 459 | 35.11 | 1:18.41 | 2:04.60 | 2:41.55 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mira Mass | 2000 | 447 | 36.05 | 1:18.88 | 2:05.36 | 2:42.92 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Brøgger | 2000 | 446 | 35.87 | 1:18.00 | 2:05.94 | 2:43.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | 428 | 36.21 | 1:17.80 | 2:08.43 | 2:45.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 424 | 35.40 | 1:18.42 | 2:09.09 | 2:45.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Nicole Bennetsen | 2000 | 412 | 37.59 | 1:22.90 | 2:08.70 | 2:47.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 411 | 36.95 | 1:21.42 | 2:10.77 | 2:47.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Samuel | 2000 | 411 | 36.30 | 1:18.21 | 2:08.73 | 2:47.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 410 | 36.92 | 1:19.98 | 2:10.38 | 2:47.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Nana Hansen | 2000 | 399 | 36.18 | 1:20.70 | 2:12.79 | 2:49.25 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 391 | 40.02 | 1:23.71 | 2:13.38 | 2:50.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Nikoline N. Norby | 2000 | 386 | 41.56 | 1:24.75 | 2:11.87 | 2:51.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Cecilie Wiuff | 2000 | 385 | 37.17 | 1:18.49 | 2:11.51 | 2:51.28 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 381 | 39.12 | 1:24.73 | 2:11.21 | 2:51.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Natasja Kepp | 2000 | 376 | 39.26 | 1:23.60 | 2:13.94 | 2:52.67 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 375 | 38.97 | 1:22.06 | 2:12.51 | 2:52.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Freja A. Skov | 2000 | 366 | 39.44 | 1:24.46 | 2:15.30 | 2:54.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 366 | 39.91 | 1:22.92 | 2:13.76 | 2:54.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 364 | 39.19 | 1:23.51 | 2:16.45 | 2:54.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Sofie Kornbek | 2000 | 361 | 39.67 | 1:23.56 | 2:15.93 | 2:55.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Caroline Schwenger | 2000 | 356 | 36.80 | 1:21.84 | 2:13.97 | 2:55.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Camilla Taylor | 2000 | 353 | 41.03 | 1:26.90 | 2:16.84 | 2:56.30 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Fiona Grundtvig | 2000 | 328 | 39.06 | 1:24.95 | 2:18.73 | 3:00.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 326 | 39.83 | 1:26.20 | 2:20.59 | 3:01.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Cathrine Rahbek | 2000 | 260 | 42.94 | 1:33.71 | 2:27.12 | 3:15.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend. v/150 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Stampe | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 406 | 37.30 | 1:20.76 | 2:09.29 | 2:48.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 405 | 36.55 | 1:20.68 | 2:11.31 | 2:48.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 400 | 40.26 | 1:22.62 | 2:12.16 | 2:49.10 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 399 | 36.76 | 1:20.56 | 2:10.29 | 2:49.22 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mathilde Hager | 2001 | 385 | 38.51 | 1:24.23 | 2:14.05 | 2:51.34 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Laura Andersen | 2001 | 373 | 39.06 | 1:23.66 | 2:13.40 | 2:53.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Anna Andersen | 2001 | 350 | 41.83 | 1:23.05 | 2:16.57 | 2:56.78 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 334 | 39.88 | 1:23.82 | 2:19.96 | 2:59.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Emma Henriksen | 2001 | 329 | 38.02 | 1:24.93 | 2:20.59 | 3:00.48 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Monica Kristiansen | 2001 | 326 | 42.92 | 1:30.76 | 2:22.46 | 3:00.98 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 316 | 42.81 | 1:30.41 | 2:20.99 | 3:02.86 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 310 | 42.17 | 1:27.44 | 2:22.11 | 3:04.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Caroline Fraser | 2002 | 298 | 41.73 | 1:28.00 | 2:23.83 | 3:06.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frida Schledermann | 2001 | 292 | 43.87 | 1:31.28 | 2:26.34 | 3:07.72 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 292 | 38.90 | 1:26.67 | 2:26.73 | 3:07.82 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Stampe Meier | 2001 | 291 | 40.51 | 1:28.29 | 2:27.76 | 3:07.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Fich Hansen | 2002 | 290 | 40.92 | 1:30.49 | 2:26.26 | 3:08.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 284 | 45.88 | 1:30.92 | 2:27.66 | 3:09.45 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 281 | 42.56 | 1:31.01 | 2:28.32 | 3:10.14 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Mikkelsen | 2001 | 281 | 46.37 | 1:37.52 | 2:27.82 | 3:10.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mikkeline Mentz | 2001 | 279 | 43.18 | 1:33.91 | 2:28.25 | 3:10.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Victoria Vorm | 2001 | 278 | 40.38 | 1:28.31 | 2:25.12 | 3:10.91 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Lina Friis | 2001 | 277 | 44.40 | 1:32.78 | 2:28.99 | 3:11.19 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 276 | 43.40 | 1:27.60 | 2:26.92 | 3:11.44 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Victoria Kahr | 2001 | 269 | 47.46 | 1:31.55 | 2:31.45 | 3:12.98 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde Laugesen | 2001 | 267 | 40.48 | 1:29.84 | 2:28.85 | 3:13.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Freja Schmidt | 2001 | 262 | 45.78 | 1:32.94 | 2:31.08 | 3:14.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 256 | 44.63 | 1:31.02 | 2:30.32 | 3:16.17 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 248 | 44.44 | 1:31.95 | 2:32.73 | 3:18.35 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Alina Sherfig | 2001 | 247 | 42.39 | 1:35.00 | 2:32.53 | 3:18.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Jamilla Bistrup | 2001 | 244 | 43.01 | 1:32.76 | 2:32.93 | 3:19.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 241 | 46.09 | 1:35.67 | 2:35.93 | 3:20.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Emma Pedersen | 2002 | 238 | 47.43 | 1:39.57 | 2:36.29 | 3:20.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Clara Gjerløv | 2002 | 232 | 46.49 | 1:36.00 | 2:35.25 | 3:22.81 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Liva Palmund | 2002 | 226 | 46.52 | 1:39.90 | 2:41.61 | 3:24.52 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mille Graasbøll | 2002 | DSQ | 2 armtag u/vand i br | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Fejer | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Regitze Lyngfeldt | 2002 | DSQ | Async arme i bryst | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 511 | 26.85 | 56.20 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 484 | 27.97 | 57.23 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
3 | Johan Müller | 1998 | 465 | 28.08 | 58.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 465 | 28.12 | 58.02 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Emil Toft | 1998 | 444 | 28.51 | 58.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Adam Hansen | 1998 | 431 | 28.95 | 59.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 418 | 28.59 | 1:00.12 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Peter Hansen | 1998 | 415 | 29.33 | 1:00.25 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Casper Wagner | 1998 | 409 | 29.34 | 1:00.56 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 408 | 29.50 | 1:00.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rune Dirk Willén | 1998 | 395 | 29.38 | 1:01.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 390 | 29.08 | 1:01.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Mathias Wilquin | 1998 | 387 | 29.46 | 1:01.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mads Holm | 1998 | 386 | 29.62 | 1:01.71 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 383 | 30.25 | 1:01.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 383 | 30.20 | 1:01.88 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 379 | 29.55 | 1:02.12 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Pedersen | 1998 | 378 | 30.50 | 1:02.14 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
19 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 376 | 29.96 | 1:02.27 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Thomas Engdal | 1998 | 374 | 30.14 | 1:02.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik Galving | 1998 | 357 | 30.21 | 1:03.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Niels Ottosen | 1998 | 354 | 30.25 | 1:03.54 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Tobias Rasmussen | 1998 | 348 | 30.57 | 1:03.88 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristoffer Neve | 1998 | 336 | 31.57 | 1:04.63 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Midtbøll | 1998 | 334 | 31.35 | 1:04.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 466 | 28.14 | 57.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 457 | 28.62 | 58.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 453 | 28.28 | 58.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | 443 | 28.62 | 58.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 441 | 28.95 | 59.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | 437 | 28.54 | 59.22 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Carl Fabiansen | 1999 | 435 | 28.10 | 59.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marius Møldrup | 1999 | 432 | 28.77 | 59.43 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 423 | 28.95 | 59.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver H. Andersen | 1999 | 407 | 29.40 | 1:00.64 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Daniel Starup Falck | 1999 | 378 | 30.00 | 1:02.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 368 | 30.34 | 1:02.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 358 | 30.25 | 1:03.30 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Anton Ewald | 1999 | 356 | 30.18 | 1:03.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 351 | 30.40 | 1:03.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marius Rasmussen | 1999 | 350 | 30.73 | 1:03.79 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 348 | 30.58 | 1:03.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Frederik Weibel | 1999 | 345 | 31.06 | 1:04.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sebastian Tullberg | 2000 | 342 | 30.56 | 1:04.27 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Albert Alexander John | 1999 | 340 | 30.80 | 1:04.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alexander Sejthen | 1999 | 337 | 30.61 | 1:04.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Mads Fredbo | 1999 | 333 | 31.08 | 1:04.81 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | Frederik Rindshøj | 1999 | 332 | 31.42 | 1:04.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 332 | 31.43 | 1:04.93 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kasper Jeppsson | 1999 | 329 | 31.41 | 1:05.07 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Steenberg | 2000 | 329 | 31.07 | 1:05.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Frederik Liljedahl | 1999 | 327 | 31.41 | 1:05.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Markus Bøjsen | 1999 | 324 | 31.29 | 1:05.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 324 | 30.36 | 1:05.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 322 | 31.15 | 1:05.60 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | William Textor Broch | 2001 | 315 | 31.40 | 1:06.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emil D. Nielsen | 1999 | 314 | 31.98 | 1:06.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Frederik O. Møller | 1999 | 311 | 31.89 | 1:06.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Frederik Weiss | 1999 | 310 | 32.00 | 1:06.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 307 | 31.86 | 1:06.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Julius Thielst | 2000 | 304 | 31.78 | 1:06.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mikkel Halby | 1999 | 304 | 32.34 | 1:06.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 296 | 33.55 | 1:07.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Peter Vangsgaard | 2000 | 294 | 32.82 | 1:07.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 289 | 32.98 | 1:07.97 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
41 | Nikolai Hougaard | 1999 | 284 | 33.01 | 1:08.40 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
42 | Casper Davidsen | 1999 | 279 | 31.56 | 1:08.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 277 | 32.18 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
44 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 266 | 33.92 | 1:09.92 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 254 | 34.07 | 1:10.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Kolberg | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | 510 | 30.86 | 1:03.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | 495 | 31.13 | 1:04.49 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | 461 | 31.45 | 1:06.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Victoria Wolsted | 2000 | 456 | 32.34 | 1:06.29 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 446 | 31.98 | 1:06.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 442 | 32.04 | 1:06.98 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Nina Toft | 2000 | 431 | 33.04 | 1:07.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 429 | 33.26 | 1:07.64 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nicole Bennetsen | 2000 | 426 | 32.93 | 1:07.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 419 | 32.94 | 1:08.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 408 | 33.54 | 1:08.76 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Frederikke Mertins | 2000 | 405 | 33.28 | 1:08.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 402 | 33.27 | 1:09.13 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 401 | 33.03 | 1:09.16 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 396 | 33.67 | 1:09.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 389 | 1:09.88 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Christine Greisen | 2000 | 387 | 33.68 | 1:09.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 386 | 33.07 | 1:10.05 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 385 | 33.17 | 1:10.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alberte M Hansen | 2000 | 379 | 34.17 | 1:10.51 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 379 | 33.58 | 1:10.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Fiona Grundtvig | 2000 | 374 | 33.96 | 1:10.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Sofie Kornbek | 2000 | 371 | 34.17 | 1:10.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 370 | 33.68 | 1:11.03 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
25 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 352 | 35.11 | 1:12.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Caroline Schwenger | 2000 | 351 | 34.28 | 1:12.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 349 | 33.53 | 1:12.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 347 | 35.15 | 1:12.60 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nikoline N. Norby | 2000 | 347 | 35.12 | 1:12.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 340 | 35.23 | 1:13.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Thit Bondo | 2000 | 335 | 34.88 | 1:13.47 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 327 | 34.82 | 1:14.03 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katrine Stampe | 2000 | 314 | 35.98 | 1:15.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 303 | 35.92 | 1:15.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Sofie Steen Petersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 415 | 33.83 | 1:08.38 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 412 | 33.24 | 1:08.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Fritzböger | 2001 | 393 | 33.56 | 1:09.63 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 384 | 34.10 | 1:10.16 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Andersen | 2001 | 374 | 34.74 | 1:10.83 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | 355 | 34.95 | 1:12.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 353 | 34.63 | 1:12.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathilde Nielsen | 2001 | 345 | 34.89 | 1:12.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thyra Jørgensen | 2002 | 340 | 34.11 | 1:13.08 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 338 | 35.29 | 1:13.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 324 | 36.32 | 1:14.24 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Monica Kristiansen | 2001 | 324 | 35.47 | 1:14.27 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 324 | 36.05 | 1:14.30 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karoline Barrett | 2002 | 323 | 35.67 | 1:14.31 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Clara Neumann | 2001 | 322 | 36.10 | 1:14.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Sarah Missing | 2001 | 320 | 36.35 | 1:14.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Sofie Nielsen | 2001 | 311 | 35.86 | 1:15.32 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Olsen | 2001 | 310 | 36.89 | 1:15.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Laura Andersen | 2001 | 302 | 36.27 | 1:16.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Lea Joensen | 2001 | 297 | 36.35 | 1:16.45 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kajsa Gregersen | 2001 | 292 | 37.07 | 1:16.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Lina Friis | 2001 | 287 | 36.47 | 1:17.36 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frida Schledermann | 2001 | 278 | 37.21 | 1:18.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Emma Brogaard | 2001 | 276 | 37.34 | 1:18.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alix Reynolds | 2001 | 274 | 36.70 | 1:18.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkeline Mentz | 2001 | 271 | 37.52 | 1:18.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Matilde Weibel | 2002 | 249 | 39.19 | 1:21.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mette S. Køhler | 2001 | 247 | 38.59 | 1:21.32 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Caroline Nørby | 2001 | 245 | 39.72 | 1:21.51 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Celia Puggaard | 2003 | 232 | 38.78 | 1:23.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 227 | 39.02 | 1:23.64 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Clara Rasmusen | 2001 | 224 | 39.03 | 1:23.99 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Josefine Mølgaard | 2002 | 223 | 40.11 | 1:24.13 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 207 | 40.99 | 1:26.25 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederikke Echardt | 2002 | 150 | 44.25 | 1:36.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Josefine Paaske | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofia Rasmusen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 490 | 1:01.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 446 | 29.69 | 1:03.47 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Müller | 1998 | 430 | 30.19 | 1:04.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sebastian Langhorn | 1998 | 427 | 30.59 | 1:04.38 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 360 | 31.97 | 1:08.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mathias Wilquin | 1998 | 348 | 31.24 | 1:08.92 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mads Peter Hansen | 1998 | 334 | 32.51 | 1:09.85 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Adam Hansen | 1998 | 333 | 1:09.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias Fournais | 1998 | 332 | 32.00 | 1:09.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niels Ottosen | 1998 | 330 | 32.79 | 1:10.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emil Toft | 1998 | 303 | 33.79 | 1:12.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mads Holm | 1998 | 295 | 1:12.82 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 283 | 34.08 | 1:13.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Kevin Sørensen | 1998 | 282 | 35.05 | 1:13.90 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Philip Agerskov | 1998 | 277 | 1:14.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 275 | 34.75 | 1:14.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 460 | 1:02.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 455 | 1:03.05 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 364 | 32.12 | 1:07.91 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Daniel Starup Falck | 1999 | 338 | 1:09.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 328 | 1:10.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | 327 | 33.04 | 1:10.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Hyllested | 1999 | 318 | 1:11.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Julius Thielst | 2000 | 318 | 33.71 | 1:11.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik O. Møller | 1999 | 303 | 33.34 | 1:12.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Parnel | 1999 | 299 | 34.35 | 1:12.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Hedegaard | 1999 | 298 | 35.32 | 1:12.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 289 | 1:13.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 276 | 1:14.50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johan Wentorf | 1999 | 273 | 34.47 | 1:14.77 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Jeppsson | 1999 | 262 | 34.70 | 1:15.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 262 | 1:15.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 251 | 36.24 | 1:16.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Kasper Bitzer | 2000 | 248 | 36.39 | 1:17.13 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
19 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 246 | 1:17.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas Vestergaard | 1999 | 242 | 36.35 | 1:17.84 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Tobias Stavngaard | 2000 | 237 | 36.33 | 1:18.30 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 231 | 36.74 | 1:18.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 230 | 34.45 | 1:19.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anders Sørensen | 1999 | 218 | 36.21 | 1:20.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Thor Dardecker | 1999 | 214 | 37.72 | 1:21.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | William Textor Broch | 2001 | 202 | 37.40 | 1:22.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 187 | 38.98 | 1:24.84 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Mikkel Henriksen | 1999 | 173 | 38.69 | 1:26.99 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Anton Borring Andersen | 1999 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Albert Alexander John | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend. v/50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Thor Sørensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 487 | 32.78 | 1:09.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 484 | 34.27 | 1:10.11 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 450 | 33.28 | 1:11.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 447 | 34.18 | 1:12.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 443 | 34.41 | 1:12.19 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 436 | 33.96 | 1:12.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 424 | 34.33 | 1:13.27 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 379 | 35.90 | 1:16.05 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christine Greisen | 2000 | 361 | 35.63 | 1:17.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sofie Steen Petersen | 2000 | 355 | 35.41 | 1:17.75 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Victoria Wolsted | 2000 | 354 | 36.61 | 1:17.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | 345 | 36.54 | 1:18.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 336 | 36.59 | 1:19.20 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Katrine Stampe | 2000 | 330 | 36.90 | 1:19.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Frederikke Mertins | 2000 | 326 | 37.47 | 1:19.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 320 | 36.28 | 1:20.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 315 | 38.07 | 1:20.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 314 | 37.47 | 1:20.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Schwenger | 2000 | 312 | 37.85 | 1:21.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 291 | 38.14 | 1:23.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maria Olsen | 2000 | 284 | 38.31 | 1:23.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 284 | 38.77 | 1:23.78 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Olivia Therkelsen | 2000 | 283 | 37.86 | 1:23.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Natasja Kepp | 2000 | 279 | 38.69 | 1:24.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 279 | 38.62 | 1:24.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rebecca Hansen | 2000 | 277 | 38.98 | 1:24.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 275 | 39.05 | 1:24.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 274 | 38.44 | 1:24.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 271 | 40.75 | 1:25.07 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Freja A. Skov | 2000 | 267 | 40.34 | 1:25.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 266 | 39.43 | 1:25.59 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Karoline Kjær | 2000 | 254 | 39.59 | 1:26.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 252 | 38.39 | 1:27.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 252 | 38.79 | 1:27.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 240 | 41.73 | 1:28.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 240 | 41.64 | 1:28.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 229 | 42.10 | 1:29.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 229 | 39.57 | 1:30.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 217 | 41.57 | 1:31.55 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Helena Berg Wenk | 2000 | 217 | 41.73 | 1:31.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
41 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 194 | 42.34 | 1:35.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Mira Mass | 2000 | Akut syg | |||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 364 | 36.31 | 1:17.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 341 | 36.86 | 1:18.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 331 | 36.55 | 1:19.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 308 | 38.06 | 1:21.55 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Andersen | 2001 | 291 | 38.60 | 1:23.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Karoline Barrett | 2002 | 287 | 39.08 | 1:23.46 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 281 | 38.92 | 1:24.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Thyra Jørgensen | 2002 | 281 | 37.32 | 1:24.06 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Henriksen | 2001 | 275 | 39.59 | 1:24.68 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Laugesen | 2001 | 236 | 40.40 | 1:29.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Signe Fich Hansen | 2002 | 232 | 42.05 | 1:29.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Sarah Missing | 2001 | 230 | 40.05 | 1:29.90 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Victoria Vorm | 2001 | 224 | 41.18 | 1:30.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Monica Kristiansen | 2001 | 221 | 42.61 | 1:31.06 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 214 | 40.72 | 1:31.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 209 | 43.51 | 1:32.77 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 207 | 42.75 | 1:33.00 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Alina Sherfig | 2001 | 205 | 43.79 | 1:33.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 204 | 44.29 | 1:33.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Clara Rasmusen | 2001 | 204 | 42.44 | 1:33.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathilde Hager | 2001 | 202 | 43.24 | 1:33.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Julie Stampe Meier | 2001 | 198 | 41.85 | 1:34.45 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frida Schledermann | 2001 | 194 | 44.04 | 1:35.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 181 | 46.55 | 1:37.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 181 | 42.59 | 1:37.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Celia Puggaard | 2003 | 171 | 46.07 | 1:39.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Jamilla Bistrup | 2001 | 163 | 46.37 | 1:40.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alix Reynolds | 2001 | 157 | 45.35 | 1:42.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 143 | 45.54 | 1:45.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sara Ødegaard | 2001 | 139 | 49.88 | 1:46.34 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emilia Steen | 2002 | 133 | 47.04 | 1:47.83 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 477 | 31.19 | 1:02.64 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | William Matras | 1998 | 444 | 31.34 | 1:04.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Frederik Galving | 1998 | 427 | 31.72 | 1:04.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Johan Müller | 1998 | 411 | 32.02 | 1:05.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Kristian Svenstrup | 1998 | 372 | 33.31 | 1:08.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Pedersen | 1998 | 355 | 33.97 | 1:09.14 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kenneth Abcell | 1998 | 328 | 35.01 | 1:10.98 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 325 | 35.74 | 1:11.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Victor Larsen | 1998 | 323 | 34.42 | 1:11.35 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Wagner | 1998 | 317 | 35.21 | 1:11.79 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 282 | 36.88 | 1:14.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Mads Andersen | 1998 | 271 | 36.29 | 1:15.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Christian Nielsen | 1998 | 269 | 37.55 | 1:15.84 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 455 | 31.46 | 1:03.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 435 | 31.67 | 1:04.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 399 | 32.50 | 1:06.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 356 | 33.96 | 1:09.03 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Nielsen | 1999 | 355 | 34.11 | 1:09.11 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Bragason | 1999 | 350 | 33.72 | 1:09.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 342 | 33.83 | 1:09.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Weibel | 1999 | 327 | 34.41 | 1:11.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Carl Fabiansen | 1999 | 322 | 34.81 | 1:11.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Lundgaard | 1999 | 311 | 35.76 | 1:12.23 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver H. Andersen | 1999 | 310 | 34.80 | 1:12.34 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Daniel Starup Falck | 1999 | 302 | 35.41 | 1:12.95 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolai Hougaard | 1999 | 301 | 36.61 | 1:13.05 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 300 | 35.70 | 1:13.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 293 | 35.84 | 1:13.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 290 | 36.62 | 1:13.97 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 286 | 36.13 | 1:14.28 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Marius Rasmussen | 1999 | 284 | 36.64 | 1:14.48 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Andreas Vestergaard | 1999 | 282 | 37.42 | 1:14.61 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Frederik Rindshøj | 1999 | 282 | 36.37 | 1:14.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 282 | 35.77 | 1:14.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Eggers | 1999 | 281 | 36.27 | 1:14.73 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lukas Sieben | 1999 | 278 | 36.30 | 1:15.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 278 | 36.59 | 1:15.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lukas Gustafson | 1999 | 271 | 36.08 | 1:15.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Emil D. Nielsen | 1999 | 268 | 37.25 | 1:15.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Markus Bøjsen | 1999 | 255 | 38.13 | 1:17.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Oliver Schiellerup | 2000 | 251 | 37.74 | 1:17.59 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Thor Dardecker | 1999 | 247 | 38.51 | 1:17.95 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 247 | 37.68 | 1:18.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederik Presskorn | 2000 | 233 | 38.50 | 1:19.52 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 222 | 39.57 | 1:20.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Gustav Frydensberg | 1999 | 208 | 40.57 | 1:22.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julia Jønsson | 2000 | 465 | 34.37 | 1:11.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Victoria Wolsted | 2000 | 438 | 36.20 | 1:12.73 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 434 | 35.18 | 1:12.92 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 424 | 36.59 | 1:13.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 420 | 36.45 | 1:13.76 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Samuel | 2000 | 405 | 36.34 | 1:14.63 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Melanie Degner | 2000 | 397 | 36.85 | 1:15.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 380 | 37.56 | 1:16.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 367 | 37.13 | 1:17.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Frederikke Mertins | 2000 | 366 | 37.36 | 1:17.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 350 | 38.28 | 1:18.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 344 | 38.28 | 1:18.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 337 | 39.14 | 1:19.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mia Walter | 2000 | 334 | 38.19 | 1:19.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 328 | 39.01 | 1:20.12 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 324 | 39.30 | 1:20.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | My Weitling | 2000 | 320 | 39.12 | 1:20.73 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
18 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 317 | 39.77 | 1:21.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria Olsen | 2000 | 317 | 39.87 | 1:21.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Mette Hegelund | 2000 | 315 | 39.57 | 1:21.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 312 | 40.11 | 1:21.42 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sofie Kornbek | 2000 | 312 | 40.17 | 1:21.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Rosemarie Blicher | 2000 | 309 | 40.33 | 1:21.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 309 | 39.97 | 1:21.69 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Camilla Taylor | 2000 | 304 | 40.54 | 1:22.16 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 304 | 40.98 | 1:22.18 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 302 | 40.08 | 1:22.31 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Clara Marott Schelde | 2000 | 294 | 40.92 | 1:23.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 293 | 39.65 | 1:23.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 289 | 40.10 | 1:23.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Thit Bondo | 2000 | 286 | 40.59 | 1:23.79 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Fiona Grundtvig | 2000 | 286 | 40.80 | 1:23.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Christine Greisen | 2000 | 281 | 41.07 | 1:24.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Natasja Kepp | 2000 | 275 | 41.53 | 1:24.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 266 | 41.52 | 1:25.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 379 | 37.16 | 1:16.29 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Andersen | 2001 | 377 | 37.38 | 1:16.45 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 354 | 37.90 | 1:18.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 335 | 38.38 | 1:19.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 319 | 39.61 | 1:20.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Caroline Fritzböger | 2001 | 318 | 39.44 | 1:20.93 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Nielsen | 2001 | 302 | 40.32 | 1:22.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 295 | 40.79 | 1:22.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 293 | 40.86 | 1:23.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Emilie Larsen | 2001 | 292 | 39.81 | 1:23.29 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 276 | 40.73 | 1:24.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 275 | 41.38 | 1:24.91 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 268 | 42.92 | 1:25.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | 263 | 41.52 | 1:26.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Josefine Paaske | 2002 | 261 | 41.63 | 1:26.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 261 | 42.26 | 1:26.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Andersen | 2001 | 257 | 42.31 | 1:26.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 257 | 41.83 | 1:26.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Victoria Kahr | 2001 | 257 | 44.20 | 1:26.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Bojesen | 2001 | 256 | 42.75 | 1:26.98 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
21 | Victoria Vorm | 2001 | 253 | 42.91 | 1:27.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 251 | 42.81 | 1:27.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Lina Friis | 2001 | 248 | 42.23 | 1:27.95 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Caroline Fraser | 2002 | 247 | 43.68 | 1:28.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Monica Kristiansen | 2001 | 242 | 43.12 | 1:28.61 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 241 | 43.58 | 1:28.78 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 240 | 44.46 | 1:28.83 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lea Joensen | 2001 | 239 | 44.12 | 1:29.02 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 238 | 44.14 | 1:29.09 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Clara Neumann | 2001 | 235 | 43.12 | 1:29.44 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
31 | Mathilde Laugesen | 2001 | 228 | 44.24 | 1:30.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Fie Sass | 2001 | 228 | 43.99 | 1:30.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 223 | 43.92 | 1:31.04 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Matilde Weibel | 2002 | 212 | 45.57 | 1:32.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Clara Gjerløv | 2002 | 206 | 46.59 | 1:33.52 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Camilla Mølgaard | 2002 | 190 | 47.45 | 1:36.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Celia Puggaard | 2003 | 186 | 48.53 | 1:36.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julie Stampe | 2002 | Akut syg | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Anna Haugsted Pihl | 2003 | DSQ | ej fort bev. 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Brogaard | 2001 | DSQ | Ej fort bev. 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Thyra Jørgensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:11 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | 474 | 4:26.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 31.90 | 1:05.09 | 1:05.09 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 31.73 | 1:07.43 | 2:12.52 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 32.61 | 1:06.65 | 3:19.17 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 32.35 | 1:07.81 | 4:26.98 | ||||||
2 | Kvik Piger | 0 | 462 | 4:29.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sara Sylvest | 2000 | 30.44 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 31.07 | 1:06.88 | 2:09.56 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 34.01 | 1:11.24 | 3:20.80 | ||||||
Maria Olsen | 2000 | 33.17 | 1:08.60 | 4:29.40 | ||||||
3 | Hørsholm Piger | 2000 | 458 | 4:30.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julia Jønsson | 2000 | 31.57 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 32.69 | 1:08.78 | 2:15.26 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 32.57 | 1:09.75 | 3:25.01 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 30.84 | 1:05.07 | 4:30.08 | ||||||
4 | Triton Piger 1 | 0 | 455 | 4:30.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Victoria Bierre | 2000 | 31.88 | 1:06.52 | 1:06.52 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 33.12 | 1:09.65 | 2:16.17 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 30.59 | 1:05.09 | 3:21.26 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 33.63 | 1:09.40 | 4:30.66 | ||||||
5 | Gi40Hermes Piger 1 | 2000 | 427 | 4:36.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 32.15 | 1:05.99 | 1:05.99 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 33.83 | 1:10.89 | 2:16.88 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 34.05 | 1:10.42 | 3:27.30 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 33.33 | 1:09.25 | 4:36.55 | ||||||
6 | Kxge Piger | 0 | 408 | 4:40.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 31.76 | 1:07.75 | 1:07.75 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 32.48 | 1:07.55 | 2:15.30 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 35.95 | ||||||||
Caroline Samuel | 2000 | 4:03.28 | 4:40.75 | 4:40.75 | ||||||
7 | Gsc Piger | 2000 | 399 | 4:42.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 34.41 | 1:13.85 | 1:13.85 | ||||||
Fiona Grundtvig | 2000 | 33.30 | 1:11.10 | 2:24.95 | ||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 32.65 | 1:09.64 | 3:34.59 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 32.54 | 1:08.17 | 4:42.76 | ||||||
8 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 389 | 4:45.15 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 34.08 | 1:10.54 | 1:10.54 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 34.88 | 1:15.42 | 2:25.96 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 32.16 | 1:07.64 | 3:33.60 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 34.24 | 1:11.55 | 4:45.15 | ||||||
9 | Gti Piger 1 | 0 | 376 | 4:48.39 | ||||||
GTI | ||||||||||
Eva Olsen | 2000 | 32.69 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 34.43 | 1:12.50 | 2:19.99 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 36.31 | 1:17.20 | 3:37.19 | ||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 33.66 | 1:11.20 | 4:48.39 | ||||||
10 | A6 Piger | 2000 | 363 | 4:51.77 | ||||||
A6 | ||||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 28.44 | 1:00.34 | 1:00.34 | ||||||
Julie Bojesen | 2001 | 38.81 | 1:20.88 | 2:21.22 | ||||||
My Weitling | 2000 | 34.10 | 1:12.77 | 3:33.99 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 37.42 | 1:17.78 | 4:51.77 | ||||||
11 | Sigma Piger 2 | 2000 | 363 | 4:52.00 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 35.09 | 1:12.31 | 1:12.31 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 34.66 | 1:13.14 | 2:25.45 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 34.64 | 1:13.51 | 3:38.96 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 34.93 | 1:13.04 | 4:52.00 | ||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 0 | 350 | 4:55.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 35.53 | 1:13.48 | 1:13.48 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 34.69 | 1:11.83 | 2:25.31 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 35.65 | 1:15.33 | 3:40.64 | ||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 35.81 | 1:14.88 | 4:55.52 | ||||||
13 | Lyngby Piger 1 | 0 | 335 | 4:59.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 36.26 | 1:17.02 | 1:17.02 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 33.49 | 1:12.45 | 2:29.47 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 34.99 | 1:16.35 | 3:45.82 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 34.33 | 1:13.90 | 4:59.72 | ||||||
14 | Sigma Piger 3 | 2000 | 321 | 5:04.00 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Clara Marie Juhlert | 2000 | 35.84 | 1:14.52 | 1:14.52 | ||||||
Julie Jarlbo Berner | 2001 | 36.02 | 1:15.01 | 2:29.53 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 36.48 | 1:17.19 | 3:46.72 | ||||||
Lina Friis | 2001 | 36.51 | 1:17.28 | 5:04.00 | ||||||
15 | Vest Chicks | 2000 | 319 | 5:04.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 38.52 | 1:18.86 | 1:18.86 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 35.73 | 1:15.41 | 2:34.27 | ||||||
Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 36.89 | 1:16.11 | 3:50.38 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 36.21 | 1:14.40 | 5:04.78 | ||||||
16 | Hils Piger 1 | 2000 | 303 | 5:10.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 35.15 | 1:15.14 | 1:15.14 | ||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 37.22 | 1:19.28 | 2:34.42 | ||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 35.16 | 1:14.44 | 3:48.86 | ||||||
Emma Brogaard | 2001 | 39.17 | 1:21.25 | 5:10.11 | ||||||
17 | Gi40Hermes Piger 2 | 2000 | 302 | 5:10.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 37.25 | 1:18.85 | 1:18.85 | ||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 37.30 | 1:19.23 | 2:38.08 | ||||||
Lea Alberte Olsen | 2000 | 37.42 | 1:16.86 | 3:54.94 | ||||||
Christine Greisen | 2000 | 35.16 | 1:15.36 | 5:10.30 | ||||||
18 | Triton Piger 2 | 0 | 291 | 5:14.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 34.67 | 1:13.12 | 1:13.12 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 34.28 | 1:12.91 | 2:26.03 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 40.29 | 1:25.83 | 3:51.86 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 39.29 | 1:22.41 | 5:14.27 | ||||||
19 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 289 | 5:14.78 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 33.90 | 1:09.79 | 1:09.79 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 42.40 | 1:30.21 | 2:40.00 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 35.02 | 1:15.00 | 3:55.00 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 37.36 | 1:19.78 | 5:14.78 | ||||||
20 | Gti Piger 2 | 0 | 266 | 5:23.71 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emilie Larsen | 2001 | 37.36 | 1:19.24 | 1:19.24 | ||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 38.22 | 1:20.52 | 2:39.76 | ||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 37.42 | 1:16.13 | 3:55.89 | ||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 40.69 | 1:27.82 | 5:23.71 | ||||||
21 | Sigma Piger 4 | 2000 | 265 | 5:24.20 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Olivia Iris Ryding | 2001 | 38.52 | 1:22.56 | 1:22.56 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 34.49 | 1:12.10 | 2:34.66 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 41.12 | 1:24.76 | 3:59.42 | ||||||
Frida Sidenius Jensen | 2001 | 41.36 | 1:24.78 | 5:24.20 | ||||||
22 | Helsingør Piger | 2000 | 253 | 5:29.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Louise Thorsen | 2002 | 43.98 | 1:34.19 | 1:34.19 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 42.03 | 1:28.35 | 3:02.54 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 35.26 | 1:15.99 | 4:18.53 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 34.03 | 1:10.58 | 5:29.11 | ||||||
- | Lyngby Piger 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 37.18 | 1:20.94 | 1:20.94 | ||||||
- | Lyngby Piger 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 36.26 | 1:20.19 | 1:20.19 | ||||||
- | Sigma Piger 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 32.86 | 1:09.93 | 1:09.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge 1 | 1998 | 455 | 3:58.29 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 28.36 | 58.79 | 58.79 | ||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 29.37 | 1:00.95 | 1:59.74 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 26.81 | 56.71 | 2:56.45 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 29.51 | 1:01.84 | 3:58.29 | ||||||
2 | Vat Copenhagen 1 | 0 | 452 | 3:58.90 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 28.30 | 58.82 | 58.82 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 29.12 | 1:02.13 | 2:00.95 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 28.27 | 59.45 | 3:00.40 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 28.38 | 58.50 | 3:58.90 | ||||||
3 | Kxge Drenge | 0 | 442 | 4:00.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Casper Wagner | 1998 | 29.29 | 1:00.38 | 1:00.38 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 28.64 | 59.80 | 2:00.18 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 28.50 | 1:00.75 | 3:00.93 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 27.33 | 59.76 | 4:00.69 | ||||||
4 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1998 | 429 | 4:02.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 28.92 | 1:00.26 | 1:00.26 | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 28.69 | 1:00.92 | 2:01.18 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 28.45 | 1:00.01 | 3:01.19 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 29.27 | 1:01.78 | 4:02.97 | ||||||
5 | Gentofte Drenge 1 | 0 | 403 | 4:08.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 28.77 | 59.88 | 59.88 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 29.21 | 1:00.45 | 2:00.33 | ||||||
Anton Ewald | 1999 | 29.70 | 1:03.46 | 3:03.79 | ||||||
Albert Alexander John | 1999 | 30.60 | 1:04.41 | 4:08.20 | ||||||
6 | Lyngby Drenge | 0 | 394 | 4:10.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Tobias Fournais | 1998 | 30.23 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 28.17 | 59.41 | 2:03.68 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 28.51 | 1:00.18 | 3:03.86 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 30.83 | 1:06.21 | 4:10.07 | ||||||
7 | Søllerød Boys | 0 | 393 | 4:10.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Marcus Piil Pedersen | 1999 | 28.78 | 59.91 | 59.91 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 31.95 | 1:06.88 | 2:06.79 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 30.37 | 1:03.21 | 3:10.00 | ||||||
Rune Dirk Willén | 1998 | 28.32 | 1:00.21 | 4:10.21 | ||||||
8 | Kvik Drenge | 0 | 390 | 4:10.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 29.37 | 1:00.46 | 1:00.46 | ||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 29.62 | 1:02.72 | 2:03.18 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 30.98 | 1:04.38 | 3:07.56 | ||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 30.13 | 1:03.36 | 4:10.92 | ||||||
9 | Gsc Drenge | 1998 | 385 | 4:11.88 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 30.91 | 1:04.38 | 1:04.38 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 30.11 | 1:03.78 | 2:08.16 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 30.12 | 1:03.46 | 3:11.62 | ||||||
William Matras | 1998 | 28.26 | 1:00.26 | 4:11.88 | ||||||
10 | Hils Drenge 1 | 1999 | 382 | 4:12.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 29.49 | 1:00.15 | 1:00.15 | ||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 30.39 | 1:05.10 | 2:05.25 | ||||||
Frederik Weibel | 1999 | 31.36 | 1:04.37 | 3:09.62 | ||||||
Thomas Engdal | 1998 | 30.50 | 1:03.00 | 4:12.62 | ||||||
11 | Vest Tågehorn | 1998 | 376 | 4:13.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 29.43 | 1:01.68 | 1:01.68 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 30.89 | 1:05.53 | 2:07.21 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 30.63 | 1:04.74 | 3:11.95 | ||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 29.78 | 1:01.91 | 4:13.86 | ||||||
12 | Frederikssund Drenge | 1998 | 362 | 4:17.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Victor Larsen | 1998 | 30.30 | 1:03.72 | 1:03.72 | ||||||
Johan Wentorf | 1999 | 31.45 | 1:06.65 | 2:10.37 | ||||||
Daniel Starup Falck | 1999 | 31.25 | 1:04.68 | 3:15.05 | ||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 29.55 | 1:02.18 | 4:17.23 | ||||||
13 | Hørsholm Drenge | 1999 | 345 | 4:21.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 33.37 | 1:08.31 | 1:08.31 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 31.98 | 1:07.66 | 2:15.97 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 31.59 | 1:05.54 | 3:21.51 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 28.68 | 59.79 | 4:21.30 | ||||||
14 | Sigma Drenge 2 | 1998 | 335 | 4:23.92 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 29.22 | 1:01.42 | 1:01.42 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 32.88 | 1:10.60 | 2:12.02 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 30.96 | 1:05.30 | 3:17.32 | ||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 31.94 | 1:06.60 | 4:23.92 | ||||||
15 | Lyngby Drenge 2 | 0 | 321 | 4:27.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 31.96 | 1:07.20 | 1:07.20 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 30.98 | 1:06.01 | 2:13.21 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 32.74 | 1:08.42 | 3:21.63 | ||||||
Christoffer Børling | 1998 | 30.39 | 1:05.95 | 4:27.58 | ||||||
16 | Vat Copenhagen 2 | 0 | 311 | 4:30.42 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 29.80 | 1:02.23 | 1:02.23 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 33.20 | 1:12.54 | 2:14.77 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 33.19 | 1:08.80 | 3:23.57 | ||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 30.96 | 1:06.85 | 4:30.42 | ||||||
17 | Gi40Hermes Drenge 2 | 1998 | 305 | 4:32.18 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 31.85 | 1:07.91 | 1:07.91 | ||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 33.54 | 1:10.36 | 2:18.27 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 32.10 | 1:07.25 | 3:25.52 | ||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 32.04 | 1:06.66 | 4:32.18 | ||||||
18 | Slagelse Drenge 98 | 1998 | 292 | 4:36.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 30.12 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 34.67 | 1:13.29 | 2:17.56 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 36.23 | 1:15.88 | 3:33.44 | ||||||
Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 30.27 | 1:02.77 | 4:36.21 | ||||||
19 | Lyngby Drenge 3 | 0 | 255 | 4:49.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 34.58 | 1:12.13 | 1:12.13 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 33.66 | 1:11.85 | 2:23.98 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 34.11 | 1:12.68 | 3:36.66 | ||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 34.36 | 1:12.52 | 4:49.18 | ||||||
- | Gentofte Drenge 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Triton Drenge 1 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Tobias Andersen | 1998 | 31.62 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:39 |