Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | 602 | 27.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 591 | 27.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Amalie Mortensen | 1998 | 537 | 28.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 525 | 28.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Zaggai | 1998 | 522 | 28.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 516 | 28.99 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Frederikke Dons | 1998 | 513 | 29.04 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | 513 | 29.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Nikoline Svensson | 1998 | 511 | 29.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Holm Junge | 1998 | 501 | 29.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 497 | 29.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 493 | 29.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 487 | 29.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Nielsen | 1998 | 487 | 29.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederikke Hansen | 1998 | 481 | 29.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 480 | 29.69 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
17 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 474 | 29.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 468 | 29.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie Skov Andersen | 1998 | 465 | 30.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 450 | 30.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Laura Dahl | 1998 | 442 | 30.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Rikke Munkholm | 1998 | 436 | 30.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Rikke Knudsen | 1998 | 431 | 30.77 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Julie Rath | 1998 | 431 | 30.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Cecilie Nielsen | 1998 | 428 | 30.85 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Weinreich | 1998 | 423 | 30.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | 412 | 31.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Ida Henriksen | 1998 | 409 | 31.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Laura Buchwald | 1998 | 409 | 31.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mathilde Olsen | 1998 | 388 | 31.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Veronika Storm | 1998 | 385 | 31.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chamie Kann | 1999 | 572 | 28.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | 566 | 28.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 561 | 28.19 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Bro | 1999 | 524 | 28.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ditte Friis | 1999 | 509 | 29.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freja Gram | 1999 | 503 | 29.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Emily Gantriis | 1999 | 498 | 29.34 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 492 | 29.45 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 491 | 29.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Cecilie Reesbøll | 1999 | 446 | 30.42 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine B. Hansen | 1999 | 445 | 30.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 444 | 30.48 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 434 | 30.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elise Fraser | 1999 | 433 | 30.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Klara Reeh | 1999 | 427 | 30.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 426 | 30.90 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Nicoline Christensen | 1999 | 409 | 31.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 405 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
19 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 396 | 31.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Irene Halck | 1999 | 381 | 32.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Bromose | 1999 | 379 | 32.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Stinna Schnabl | 1999 | 372 | 32.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Stephanie Damgaard | 1999 | 343 | 33.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:39 |