Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 402 | 36.50 | 1:14.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 387 | 36.07 | 1:15.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 366 | 37.36 | 1:17.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristine Lønne | 2000 | 362 | 37.84 | 1:17.49 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | 362 | 38.20 | 1:17.50 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Emma A Andersen | 2000 | 359 | 38.19 | 1:17.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 345 | 38.35 | 1:18.78 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Thomsen | 2000 | 328 | 39.31 | 1:20.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 327 | 39.56 | 1:20.20 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | 326 | 39.93 | 1:20.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 315 | 40.13 | 1:21.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Rosendal | 2000 | 314 | 39.99 | 1:21.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria M. Porsmose | 2000 | 313 | 39.21 | 1:21.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Nicholas | 2000 | 309 | 40.22 | 1:21.65 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Noa Turin | 2000 | 306 | 39.63 | 1:21.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Camilla Strandqvist | 2000 | 298 | 40.92 | 1:22.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Sørensen | 2000 | 298 | 41.00 | 1:22.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mette Høgild Svane | 2000 | 295 | 40.93 | 1:22.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Dalgas | 2000 | 289 | 40.68 | 1:23.53 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 282 | 42.42 | 1:24.20 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Helena V. Ellling | 2000 | 277 | 40.33 | 1:24.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 275 | 42.04 | 1:24.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Freya R. Andersen | 2000 | 269 | 42.96 | 1:25.52 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicoline Bredahl | 2000 | 269 | 41.16 | 1:25.52 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nikita Pedersen | 2000 | 268 | 42.48 | 1:25.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sidse Borch Mogensen | 2000 | 251 | 43.81 | 1:27.55 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Ane Wildenschild | 2000 | 250 | 43.76 | 1:27.65 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Victoria Yu | 2000 | 249 | 42.59 | 1:27.78 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Sif Floor | 2000 | 242 | 42.61 | 1:28.57 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anna Mathiasen | 2000 | 242 | 43.58 | 1:28.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Julie Engsig | 2000 | 240 | 42.75 | 1:28.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
32 | Katrine Knudsen | 2000 | 240 | 43.37 | 1:28.89 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
33 | Sine Johansen | 2000 | 239 | 44.28 | 1:29.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Frederikke Olsen | 2000 | 238 | 44.17 | 1:29.16 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
35 | Christina Christensen | 2000 | 232 | 44.54 | 1:29.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
36 | Sofie West | 2000 | 231 | 44.02 | 1:30.06 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Diana Au | 2000 | 228 | 43.39 | 1:30.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 227 | 44.20 | 1:30.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
39 | Rikke Hesselvang | 2000 | 222 | 46.17 | 1:31.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 222 | 45.68 | 1:31.27 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
41 | Luna Ladefoged | 2000 | 219 | 45.33 | 1:31.58 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Hannah Jensen | 2000 | 218 | 45.67 | 1:31.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
43 | Amalie Pedersen | 2000 | 213 | 46.48 | 1:32.45 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
44 | Fie Holzmann | 2000 | 211 | 45.60 | 1:32.72 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
45 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 182 | 47.04 | 1:37.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 182 | 47.50 | 1:37.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
47 | Mette Baack | 2000 | 163 | 49.78 | 1:41.15 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 345 | 38.25 | 1:18.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 326 | 39.04 | 1:20.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 279 | 41.11 | 1:24.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Bach Andersen | 2001 | 269 | 41.65 | 1:25.54 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 269 | 41.93 | 1:25.56 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 261 | 41.64 | 1:26.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 254 | 42.31 | 1:27.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Hvarre | 2001 | 250 | 43.11 | 1:27.72 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 240 | 45.00 | 1:28.89 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 239 | 43.85 | 1:29.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 237 | 43.57 | 1:29.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kirstine Frandsen | 2001 | 234 | 43.59 | 1:29.61 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Toftgaard | 2001 | 231 | 43.36 | 1:29.95 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Carla Leone | 2002 | 223 | 44.18 | 1:31.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Katarina Holse | 2002 | 221 | 44.24 | 1:31.39 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Ida S Olesen | 2003 | 216 | 45.07 | 1:32.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Iben Bak | 2001 | 213 | 46.83 | 1:32.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 211 | 43.99 | 1:32.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sidsel Nielsen | 2002 | 209 | 46.26 | 1:33.12 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Thea Søe Bach | 2002 | 208 | 45.41 | 1:33.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | 203 | 45.28 | 1:33.92 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Line Johannsen | 2001 | 202 | 44.81 | 1:34.20 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Marie Christensen | 2002 | 200 | 47.92 | 1:34.50 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Jannie Eickhardt | 2001 | 196 | 46.58 | 1:35.08 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
25 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 195 | 46.73 | 1:35.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
26 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 194 | 46.41 | 1:35.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
27 | Linnea Paludan | 2001 | 191 | 47.20 | 1:35.91 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
28 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 188 | 47.67 | 1:36.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 187 | 47.97 | 1:36.50 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Matilde Bodilsen | 2001 | 186 | 47.82 | 1:36.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 185 | 47.30 | 1:36.97 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Katharina Alexandra Green | 2001 | 185 | 47.47 | 1:37.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Signe Laugesen | 2001 | 180 | 48.36 | 1:37.84 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 180 | 46.94 | 1:37.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederikke D. Hansen | 2001 | 178 | 46.47 | 1:38.26 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
36 | Caroline Worrell | 2001 | 176 | 47.80 | 1:38.62 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 175 | 48.32 | 1:38.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
38 | Signe Juul Sørensen | 2001 | 175 | 48.62 | 1:38.83 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Anna Bliksted | 2001 | 173 | 47.01 | 1:39.18 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Ida Harlev Nørgaard | 2001 | 169 | 47.61 | 1:39.99 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Maria Rye | 2001 | 166 | 49.70 | 1:40.42 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
42 | Emma Emilie Labori | 2001 | 161 | 49.41 | 1:41.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Karoline Bauer | 2002 | 160 | 50.44 | 1:41.77 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
44 | Frederikke Hansen | 2002 | 150 | 52.36 | 1:44.00 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
45 | Sofie Knudsen | 2001 | 147 | 51.17 | 1:44.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
46 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 135 | 52.43 | 1:47.55 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | DSQ | ej fors ben v 75 m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |