Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 21:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | 537 | 1:02.48 | 2:09.18 | 3:16.35 | 4:21.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 528 | 1:02.02 | 2:08.73 | 3:16.18 | 4:23.31 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 491 | 1:02.41 | 2:10.37 | 3:20.72 | 4:29.62 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 491 | 1:02.10 | 2:09.78 | 3:20.39 | 4:29.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 462 | 4:35.18 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | 456 | 1:06.33 | 2:17.07 | 3:27.45 | 4:36.34 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 454 | 1:04.70 | 2:15.06 | 3:26.48 | 4:36.77 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Sebastian Reese | 1998 | 452 | 4:37.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 443 | 4:39.12 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Rune Holm Skovby | 1998 | 402 | 1:09.18 | 2:23.64 | 3:37.63 | 4:48.41 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jacob Jensen | 1998 | 392 | 4:50.77 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Kasper Laursen | 1998 | 390 | 1:07.34 | 2:21.54 | 3:37.18 | 4:51.23 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Martin Larsen | 1998 | 389 | 1:09.56 | 2:23.96 | 3:38.62 | 4:51.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Johannsen | 1998 | 389 | 4:51.36 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 377 | 1:08.83 | 2:24.29 | 3:41.17 | 4:54.50 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Kristian Ejby | 1998 | 374 | 1:07.64 | 2:21.89 | 3:39.08 | 4:55.40 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oskar Jørgensen | 1998 | 369 | 4:56.53 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 365 | 1:09.82 | 2:26.72 | 3:43.41 | 4:57.59 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Alexander Jensen | 1998 | 351 | 1:11.59 | 2:28.42 | 3:45.01 | 5:01.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Peter Krogh Frausing | 1998 | 345 | 1:11.02 | 2:27.89 | 3:46.16 | 5:03.29 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Martin Harder Bruun | 1998 | 344 | 1:11.07 | 2:28.15 | 3:45.51 | 5:03.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Due Kristensen | 1998 | 343 | 1:09.98 | 2:27.32 | 3:46.19 | 5:03.87 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christian Kaul | 1998 | 335 | 1:08.41 | 2:27.29 | 3:47.19 | 5:06.39 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Ludvig Lind | 1998 | 321 | 1:12.12 | 2:31.34 | 3:51.30 | 5:10.90 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 485 | 4:30.88 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | 415 | 4:45.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 412 | 1:07.10 | 2:22.31 | 3:36.22 | 4:45.83 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 410 | 4:46.46 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | 407 | 4:47.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 387 | 4:52.00 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 387 | 1:07.70 | 2:21.83 | 3:37.47 | 4:52.06 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 387 | 1:08.95 | 2:23.26 | 3:38.18 | 4:52.09 | |||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Gustav Yde | 2000 | 385 | 4:52.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Andreas Hansen | 2000 | 363 | 1:11.35 | 2:29.25 | 3:43.73 | 4:58.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Markus Kjeldsen | 2000 | 361 | 1:12.13 | 2:29.79 | 3:46.02 | 4:58.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 360 | 1:12.42 | 2:28.79 | 3:45.08 | 4:59.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Magnus Stender Berg | 1999 | 359 | 1:11.97 | 2:29.26 | 3:46.57 | 4:59.28 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 359 | 1:10.78 | 2:26.45 | 3:42.72 | 4:59.31 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Toke Michaelsen | 1999 | 349 | 1:09.95 | 2:26.58 | 3:44.16 | 5:02.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Sørensen | 2000 | 343 | 1:14.19 | 2:32.71 | 3:50.25 | 5:03.92 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 331 | 1:13.88 | 2:31.74 | 3:50.54 | 5:07.70 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Jakob Knoblauch | 1999 | 324 | 1:11.05 | 2:29.09 | 3:48.00 | 5:09.67 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 318 | 1:14.52 | 2:34.37 | 3:53.60 | 5:11.80 | |||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Morten Due Nielsen | 1999 | 315 | 1:12.18 | 2:31.31 | 3:52.37 | 5:12.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik Oxenvad | 1999 | 305 | 1:14.83 | 2:35.38 | 3:56.94 | 5:16.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 295 | 1:16.14 | 2:36.99 | 3:59.68 | 5:19.49 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Jørgensen | 2000 | 294 | 1:14.48 | 2:36.32 | 3:59.37 | 5:20.11 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | August Stamp Kirkeby | 1999 | DSQ | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:43 |