Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 466 | 38.15 | 1:20.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 416 | 40.51 | 1:23.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 411 | 40.24 | 1:24.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stella Krogh Lund | 2000 | 366 | 41.65 | 1:27.65 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 359 | 43.10 | 1:28.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 352 | 42.70 | 1:28.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Strandqvist | 2000 | 333 | 43.29 | 1:30.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 332 | 42.78 | 1:30.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Signe Rosendal | 2000 | 326 | 42.70 | 1:31.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 323 | 43.74 | 1:31.34 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freja Nicholas | 2000 | 306 | 45.65 | 1:33.01 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Smilla Lyhne | 2000 | 305 | 45.89 | 1:33.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christina Christensen | 2000 | 300 | 44.48 | 1:33.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 298 | 44.87 | 1:33.92 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 294 | 46.28 | 1:34.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Diana Au | 2000 | 291 | 44.18 | 1:34.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Pedersen | 2000 | 287 | 47.05 | 1:35.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 282 | 45.43 | 1:35.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Snæfridur Sol | 2000 | 281 | 46.41 | 1:35.74 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 279 | 46.73 | 1:35.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 279 | 45.71 | 1:36.00 | |||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Freya Ellehus | 2000 | 269 | 46.77 | 1:37.15 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mie Mellerup | 2000 | 263 | 46.86 | 1:37.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 256 | 48.06 | 1:38.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
25 | Mette Baack | 2000 | 256 | 47.74 | 1:38.70 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 256 | 46.28 | 1:38.79 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nana Bundgaard | 2000 | 251 | 48.45 | 1:39.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Helene Olesen | 2000 | 250 | 47.13 | 1:39.52 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Frederikke Olsen | 2000 | 234 | 49.92 | 1:41.77 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Iben Damsgaard | 2000 | 227 | 49.03 | 1:42.83 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
31 | Julie Warncke | 2000 | 227 | 48.82 | 1:42.84 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
32 | Kristina Ladefoged | 2000 | 225 | 47.38 | 1:43.13 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
33 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 188 | 51.27 | 1:49.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 177 | 52.70 | 1:51.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Emilie Madsen | 2000 | DSQ | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sidse Borch Mogensen | 2000 | DSQ | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 305 | 44.60 | 1:33.16 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 290 | 45.29 | 1:34.71 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 274 | 44.91 | 1:36.50 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Christine Nielsen | 2001 | 272 | 48.05 | 1:36.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sille Ibsen | 2001 | 270 | 46.51 | 1:37.02 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 249 | 45.78 | 1:39.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannie Eickhardt | 2001 | 239 | 46.76 | 1:41.10 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Emilie Knudsen | 2002 | 215 | 51.68 | 1:44.70 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Michelle Jatta | 2001 | 212 | 48.90 | 1:45.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 211 | 49.71 | 1:45.29 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Louise Hvarre | 2001 | 210 | 50.16 | 1:45.45 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Madison Guldborg | 2001 | 208 | 50.39 | 1:45.87 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Sibel Simonsen | 2001 | 206 | 50.75 | 1:46.23 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Karoline Kjær | 2001 | 205 | 48.91 | 1:46.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Julie Gadgaard | 2001 | 201 | 50.30 | 1:47.10 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 194 | 52.04 | 1:48.28 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 194 | 48.97 | 1:48.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Signe Juul Grønning | 2001 | 188 | 51.56 | 1:49.39 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Karoline B. Mathiesen | 2001 | 187 | 53.58 | 1:49.57 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camille Hertzog | 2001 | 186 | 52.34 | 1:49.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 184 | 53.64 | 1:50.28 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Astrid W. Larsen | 2001 | 184 | 53.24 | 1:50.28 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Laura Gam | 2001 | 182 | 55.16 | 1:50.61 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Knudsen | 2001 | 178 | 52.95 | 1:51.54 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Katharina Alexandra Green | 2001 | 176 | 54.59 | 1:51.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 173 | 54.64 | 1:52.57 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 166 | 54.04 | 1:54.14 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
28 | Noomi Nymann Madsen | 2001 | 133 | 59.27 | 2:02.89 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DSQ | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | DSQ | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |