Tulokset Farum Cup 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 4
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2012 |
|
Udskriftsdato |
29 april 2012 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:33 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 april 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Lendt |
2000 |
|
500 |
38.55 |
1:23.19 |
2:09.86 |
|
2:56.52 |
|
|
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
|
410 |
41.91 |
1:30.14 |
2:20.41 |
|
3:08.65 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
|
408 |
43.78 |
1:32.74 |
2:22.39 |
|
3:08.96 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
404 |
44.41 |
1:32.92 |
2:21.40 |
|
3:09.59 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Rosenius |
2000 |
|
397 |
42.04 |
1:30.96 |
2:21.16 |
|
3:10.60 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicola Parfitt |
2000 |
|
339 |
45.01 |
1:36.66 |
2:28.74 |
|
3:20.91 |
|
|
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Duus |
2000 |
|
337 |
42.41 |
1:33.43 |
2:27.49 |
|
3:21.27 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
|
307 |
48.32 |
1:41.54 |
2:35.12 |
|
3:27.76 |
|
|
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
281 |
48.73 |
1:43.29 |
2:38.55 |
|
3:34.04 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
|
280 |
47.96 |
1:42.83 |
2:38.50 |
|
3:34.25 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alberte Mammen |
2001 |
|
252 |
50.87 |
1:47.39 |
2:44.64 |
|
3:41.73 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Frederiksen |
2001 |
|
252 |
51.06 |
1:47.94 |
2:45.14 |
|
3:41.75 |
|
|
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lovisa Bylund |
2001 |
|
243 |
51.16 |
1:47.64 |
2:46.91 |
|
3:44.64 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rositha Christensen |
2000 |
|
237 |
50.91 |
1:49.30 |
2:49.19 |
|
3:46.52 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sarah Krogh Scott |
2000 |
|
228 |
53.47 |
1:51.81 |
2:51.96 |
|
3:49.26 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Line Strandby |
2001 |
|
214 |
55.05 |
1:55.49 |
2:55.93 |
|
3:54.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katrine Jensen |
2000 |
|
212 |
52.86 |
1:53.05 |
2:55.10 |
|
3:54.99 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
212 |
53.90 |
1:54.48 |
2:54.91 |
|
3:55.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isabella Guldager Jensen |
2001 |
|
212 |
51.83 |
1:53.07 |
2:53.40 |
|
3:55.14 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Annie Johansson |
2002 |
|
194 |
55.32 |
1:56.57 |
3:00.23 |
|
4:02.07 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Camilla Husegaard |
2002 |
|
192 |
55.61 |
1:59.60 |
3:02.19 |
|
4:02.98 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Elin Magnusson |
2002 |
|
185 |
53.48 |
1:57.04 |
3:00.89 |
|
4:05.70 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Katrine Buhl Schrøder |
2002 |
|
185 |
56.20 |
1:59.98 |
3:03.26 |
|
4:05.83 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura Janner |
2002 |
|
185 |
58.19 |
2:01.80 |
3:04.95 |
|
4:05.96 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Freja Schmidt |
2001 |
|
183 |
56.99 |
1:59.92 |
3:04.12 |
|
4:06.89 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alva Olsson |
2001 |
|
177 |
56.47 |
2:00.73 |
3:06.04 |
|
4:09.64 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Victoria Kappel |
2000 |
|
162 |
58.74 |
2:05.62 |
3:13.95 |
|
4:17.09 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Caroline Bjergager |
2001 |
|
150 |
57.45 |
2:05.13 |
3:15.23 |
|
4:23.95 |
|
|
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
|
146 |
58.52 |
2:07.47 |
3:16.44 |
|
4:26.11 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Klara Persson |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
550 |
38.54 |
1:21.81 |
2:06.46 |
|
2:50.98 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
|
539 |
38.67 |
1:23.37 |
2:08.20 |
|
2:52.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna C. Lange |
1998 |
|
488 |
40.65 |
1:26.12 |
2:12.49 |
|
2:57.94 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Diana Jacobsen |
1998 |
|
368 |
43.83 |
1:34.18 |
2:24.87 |
|
3:15.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Weinreich |
1998 |
|
347 |
45.13 |
1:35.72 |
2:28.03 |
|
3:19.34 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Buch |
1999 |
|
322 |
47.48 |
1:39.57 |
2:33.00 |
|
3:24.47 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alberte Mantzius Heerwage |
1999 |
|
318 |
47.56 |
1:40.72 |
2:33.58 |
|
3:25.37 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Buchwald |
1998 |
|
299 |
47.40 |
1:41.36 |
2:35.06 |
|
3:29.45 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nikoline Victoria Sass |
1999 |
|
231 |
51.69 |
1:50.01 |
2:49.18 |
|
3:48.37 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simone Jørgensen |
1999 |
|
219 |
52.53 |
1:52.83 |
2:54.24 |
|
3:52.45 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Strandby |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Laksafoss Sparre |
1996 |
|
529 |
40.04 |
1:24.47 |
2:09.12 |
|
2:53.21 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
524 |
40.00 |
1:23.78 |
2:08.88 |
|
2:53.84 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Hallgren |
1997 |
|
445 |
41.40 |
1:27.96 |
2:15.97 |
|
3:03.60 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Deleuran |
1995 |
|
443 |
41.74 |
1:28.53 |
2:16.63 |
|
3:03.87 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Melissa Brander |
1994 |
|
416 |
43.02 |
1:30.52 |
2:19.23 |
|
3:07.71 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Mattsson |
1992 |
|
337 |
44.01 |
1:34.35 |
2:27.28 |
|
3:21.45 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Johansson |
1997 |
|
232 |
50.66 |
1:49.06 |
2:48.80 |
|
3:48.14 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Sophia Skou |
1997 |
|
200 |
53.46 |
1:56.01 |
2:59.77 |
|
3:59.70 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
29 april 2012 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:33 |
|