Resultater for Citadellsim 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.03 | 2:19.87 | 3:33.63 | 4:47.98 | 9:37.94 | ||
6:01.27 | 7:14.32 | 8:27.19 | ||||||||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 1:07.49 | 2:21.74 | 3:35.74 | 4:49.78 | 9:42.42 | ||
6:03.31 | 7:17.86 | 8:31.14 | ||||||||
3 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.46 | 2:28.03 | 3:45.97 | 5:04.12 | 10:12.75 | ||
6:22.18 | 7:40.45 | 8:58.16 | ||||||||
4 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:49.49 | 4:26.09 | 5:43.92 | 7:01.63 | 10:13.09 | ||
8:19.19 | 9:36.51 | |||||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.34 | 2:27.96 | 3:46.78 | 5:06.26 | 10:20.66 | ||
6:24.15 | 7:43.08 | 9:02.54 | ||||||||
6 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.60 | 2:31.58 | 3:50.66 | 5:10.70 | 10:27.15 | ||
6:29.90 | 7:49.79 | 9:09.16 | ||||||||
7 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:11.12 | 2:31.30 | 3:53.87 | 5:16.91 | 10:45.44 | ||
6:40.93 | 8:02.89 | 9:25.01 | ||||||||
8 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 1:16.24 | 2:39.49 | 4:03.57 | 5:27.99 | 11:02.01 | ||
6:52.18 | 8:16.94 | 9:40.36 | ||||||||
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.75 | 2:15.10 | 3:25.06 | 4:35.71 | 9:20.54 | ||
5:46.57 | 6:57.99 | 8:09.72 | ||||||||
2 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.80 | 2:18.21 | 3:30.23 | 4:42.43 | 9:31.67 | ||
5:55.10 | 7:07.57 | 8:20.18 | ||||||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:07.20 | 2:19.10 | 3:31.94 | 4:45.43 | 9:40.97 | ||
5:59.69 | 7:14.20 | 8:28.42 | ||||||||
4 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:10.39 | 2:25.34 | 3:40.19 | 4:55.00 | 9:52.66 | ||
6:10.26 | 7:25.34 | 8:40.16 | ||||||||
5 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:09.43 | 2:23.08 | 3:37.69 | 4:53.19 | 9:54.15 | ||
6:08.45 | 7:24.31 | 8:40.52 | ||||||||
6 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.11 | 2:25.06 | 3:39.52 | 4:54.61 | 10:00.17 | ||
6:10.74 | 7:27.32 | 8:44.54 | ||||||||
7 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 1:10.61 | 2:26.06 | 3:42.44 | 4:58.99 | 10:06.17 | ||
6:16.39 | 7:33.28 | 8:49.88 | ||||||||
8 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:08.87 | 2:22.38 | 3:37.77 | 4:53.68 | 10:09.78 | ||
6:10.39 | 7:29.85 | 8:50.75 | ||||||||
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.48 | 2:14.94 | 3:24.42 | 4:33.45 | 9:02.87 | ||
5:40.44 | 6:48.51 | 7:56.76 | ||||||||
2 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.73 | 2:19.38 | 3:31.14 | 4:42.37 | 9:27.73 | ||
5:53.88 | 7:05.72 | 8:17.77 | ||||||||
3 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.42 | 2:19.06 | 3:31.01 | 4:43.51 | 9:28.47 | ||
5:55.90 | 7:08.22 | 8:20.53 | ||||||||
4 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.15 | 2:20.46 | 3:32.19 | 4:43.74 | 9:28.61 | ||
5:56.04 | 7:08.54 | 8:20.17 | ||||||||
5 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:09.68 | 2:22.59 | 3:35.92 | 4:49.93 | 9:46.13 | ||
6:03.85 | 7:18.23 | 8:32.83 | ||||||||
6 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:10.04 | 2:25.09 | 3:40.58 | 4:56.18 | 9:56.09 | ||
6:12.18 | 7:27.66 | 8:43.03 | ||||||||
7 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.40 | 2:28.13 | 3:44.66 | 5:01.91 | 10:13.49 | ||
6:18.37 | 7:37.06 | 8:55.63 | ||||||||
8 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:13.01 | 2:32.35 | 3:52.21 | 5:11.80 | 10:25.88 | ||
6:31.55 | 7:50.57 | 9:09.48 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.56 | 1:03.29 | |||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.88 | 1:05.70 | |||||
3 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 31.77 | 1:06.20 | |||||
4 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.50 | 1:07.15 | |||||
5 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | 1:07.27 | |||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 33.25 | 1:07.49 | |||||
7 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.93 | 1:09.12 | |||||
8 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.87 | 1:09.54 | |||||
9 | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | 33.35 | 1:10.37 | |||||
10 | Anton Liebenhagen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 34.20 | 1:10.57 | |||||
11 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 33.79 | 1:11.13 | |||||
12 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 33.94 | 1:11.17 | |||||
13 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 33.64 | 1:11.35 | |||||
14 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.83 | 1:12.33 | |||||
15 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.90 | 1:13.68 | |||||
16 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 35.65 | 1:13.80 | |||||
17 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.67 | 1:14.52 | |||||
18 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 35.94 | 1:14.90 | |||||
19 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.29 | 1:15.26 | |||||
20 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.76 | 1:16.30 | |||||
21 | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | 35.85 | 1:16.36 | |||||
22 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.18 | 1:16.71 | |||||
23 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 36.77 | 1:17.09 | |||||
24 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 37.78 | 1:17.26 | |||||
25 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 37.72 | 1:18.98 | |||||
26 | Filip Lönnerfors | 2006 | Simklubben Poseidon | 38.38 | 1:19.89 | |||||
27 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.67 | 1:20.30 | |||||
28 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.11 | 1:20.37 | |||||
29 | Måns Ekström | 2006 | Simklubben Poseidon | 37.86 | 1:20.40 | |||||
30 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.70 | 1:21.72 | |||||
31 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 39.53 | 1:24.96 | |||||
32 | Martin Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.14 | 1:25.51 | |||||
33 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.61 | 1:26.51 | |||||
34 | David Hagander | 2006 | Simklubben Poseidon | 41.36 | 1:26.69 | |||||
34 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 39.52 | 1:26.69 | |||||
36 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 41.33 | 1:30.78 | |||||
37 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 43.31 | 1:33.37 | |||||
38 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 45.73 | 1:33.60 | |||||
39 | Bruno Herstedt | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.74 | 1:34.24 | |||||
40 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.45 | 1:34.52 | |||||
41 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.18 | 1:35.34 | |||||
42 | Ludwig Jongen | 2005 | Simsällskapet Iden | 47.79 | 1:42.84 | |||||
- | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.91 | 57.32 | |||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.28 | 57.38 | |||||
3 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.48 | 57.56 | |||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.37 | 57.77 | |||||
5 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 28.23 | 58.05 | |||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.88 | 58.10 | |||||
7 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.42 | 59.32 | |||||
8 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.65 | 1:00.31 | |||||
9 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 29.65 | 1:00.63 | |||||
10 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.24 | 1:01.56 | |||||
11 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.05 | 1:02.20 | |||||
12 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.72 | 1:02.24 | |||||
13 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.74 | 1:02.57 | |||||
14 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 29.65 | 1:02.62 | |||||
15 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.24 | 1:02.64 | |||||
16 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:02.79 | |||||
17 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 29.76 | 1:03.45 | |||||
18 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.43 | 1:03.54 | |||||
19 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 29.89 | 1:03.82 | |||||
20 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.22 | 1:03.99 | |||||
21 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.73 | 1:04.45 | |||||
22 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.45 | 1:04.56 | |||||
23 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.29 | 1:04.71 | |||||
24 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.95 | 1:05.00 | |||||
25 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 30.76 | 1:05.04 | |||||
26 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.32 | 1:05.09 | |||||
27 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.40 | 1:05.42 | |||||
28 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.48 | 1:05.44 | |||||
29 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.55 | 1:05.50 | |||||
30 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.13 | 1:05.55 | |||||
31 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.39 | 1:05.60 | |||||
32 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.30 | 1:05.70 | |||||
33 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | 1:05.77 | |||||
34 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.54 | 1:06.24 | |||||
35 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.75 | 1:06.26 | |||||
36 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 31.52 | 1:06.28 | |||||
37 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.98 | 1:06.43 | |||||
38 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.12 | 1:06.44 | |||||
39 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.36 | 1:06.75 | |||||
40 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.03 | 1:07.02 | |||||
41 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.33 | 1:07.05 | |||||
42 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 31.94 | 1:07.17 | |||||
43 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.31 | 1:07.41 | |||||
44 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.82 | 1:07.49 | |||||
45 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.60 | 1:07.59 | |||||
46 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.17 | 1:07.61 | |||||
47 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.81 | 1:08.15 | |||||
48 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.17 | 1:08.23 | |||||
49 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.52 | 1:08.40 | |||||
50 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.39 | 1:08.58 | |||||
51 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 32.69 | 1:09.03 | |||||
52 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.11 | 1:09.07 | |||||
53 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 32.00 | 1:09.22 | |||||
54 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 33.18 | 1:09.25 | |||||
55 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.34 | 1:09.50 | |||||
56 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.08 | 1:09.60 | |||||
57 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.06 | 1:10.14 | |||||
58 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | 32.64 | 1:10.52 | |||||
59 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 33.53 | 1:10.72 | |||||
60 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.04 | 1:10.95 | |||||
61 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.18 | 1:11.38 | |||||
62 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.15 | 1:11.56 | |||||
63 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 33.80 | 1:13.15 | |||||
64 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.79 | 1:15.98 | |||||
- | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 26.06 | 54.51 | |||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 26.79 | 55.55 | |||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 26.86 | 55.77 | |||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.74 | 55.98 | |||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.41 | 56.06 | |||||
6 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.34 | 56.33 | |||||
7 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.23 | 56.64 | |||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.19 | 56.69 | |||||
9 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.04 | 56.77 | |||||
10 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.56 | 57.27 | |||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 27.56 | 57.42 | |||||
12 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.55 | 57.50 | |||||
13 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.50 | 57.66 | |||||
14 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.48 | 58.20 | |||||
15 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.93 | 58.24 | |||||
16 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.44 | 58.43 | |||||
17 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 28.44 | 58.68 | |||||
18 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.97 | 58.78 | |||||
19 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.13 | 58.95 | |||||
20 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.34 | 59.17 | |||||
21 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.53 | 59.20 | |||||
22 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.80 | 59.26 | |||||
23 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.81 | 59.51 | |||||
23 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.06 | 59.51 | |||||
25 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 29.08 | 59.74 | |||||
26 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.48 | 59.79 | |||||
27 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.74 | 59.98 | |||||
28 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 29.20 | 1:00.01 | |||||
29 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 28.50 | 1:00.08 | |||||
30 | Simon Bonnevier | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.30 | 1:00.09 | |||||
31 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 28.88 | 1:00.31 | |||||
32 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.25 | 1:00.46 | |||||
33 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 29.10 | 1:00.53 | |||||
34 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.27 | 1:00.77 | |||||
35 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.30 | 1:00.84 | |||||
36 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.64 | 1:00.97 | |||||
37 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.02 | 1:00.99 | |||||
38 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.15 | 1:01.13 | |||||
39 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.88 | 1:01.15 | |||||
40 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.37 | 1:01.36 | |||||
41 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.79 | 1:01.53 | |||||
42 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.78 | 1:01.84 | |||||
42 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.07 | 1:01.84 | |||||
44 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 29.85 | 1:02.19 | |||||
45 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 30.37 | 1:02.89 | |||||
46 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.66 | 1:03.09 | |||||
47 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.95 | 1:03.13 | |||||
48 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.64 | 1:03.24 | |||||
49 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 30.36 | 1:03.72 | |||||
50 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.57 | 1:03.75 | |||||
51 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.37 | 1:04.05 | |||||
52 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.17 | 1:04.25 | |||||
53 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.98 | 1:04.38 | |||||
54 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 30.96 | 1:04.60 | |||||
55 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.26 | 1:05.69 | |||||
56 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.12 | 1:05.84 | |||||
57 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.34 | 1:06.40 | |||||
58 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.77 | 1:06.44 | |||||
59 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.17 | 1:07.18 | |||||
60 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 33.25 | 1:07.71 | |||||
61 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.35 | 1:08.14 | |||||
62 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 32.33 | 1:09.95 | |||||
- | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.59 | 51.79 | |||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.91 | 52.65 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.96 | 53.71 | |||||
4 | Jacob Zeidler | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 25.87 | 53.99 | |||||
5 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 26.35 | 54.05 | |||||
6 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.46 | 54.32 | |||||
7 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 26.45 | 54.66 | |||||
8 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.51 | 54.74 | |||||
9 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 26.56 | 54.75 | |||||
10 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.48 | 54.80 | |||||
11 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.44 | 54.96 | |||||
12 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 26.65 | 55.35 | |||||
13 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 26.98 | 55.58 | |||||
14 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 26.46 | 55.87 | |||||
15 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 26.84 | 55.94 | |||||
16 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.84 | 55.96 | |||||
17 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.02 | 56.03 | |||||
18 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.78 | 56.21 | |||||
19 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.24 | 56.23 | |||||
20 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.13 | 56.32 | |||||
21 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 27.00 | 56.35 | |||||
22 | Johan Bragason | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.79 | 56.43 | |||||
23 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.25 | 56.47 | |||||
24 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.15 | 56.57 | |||||
25 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.81 | 56.59 | |||||
26 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 26.99 | 56.67 | |||||
27 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 27.59 | 56.90 | |||||
28 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.42 | 57.08 | |||||
29 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.56 | 57.15 | |||||
30 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.61 | 57.45 | |||||
31 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.62 | 57.78 | |||||
32 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.76 | 57.92 | |||||
33 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.80 | 58.10 | |||||
34 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 27.88 | 58.15 | |||||
35 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.68 | 58.17 | |||||
36 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.27 | 58.52 | |||||
37 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 28.26 | 58.61 | |||||
38 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 28.00 | 58.69 | |||||
39 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.14 | 59.03 | |||||
40 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.89 | 59.14 | |||||
41 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 28.30 | 59.20 | |||||
42 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.57 | 59.69 | |||||
43 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 28.89 | 59.71 | |||||
44 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Poseidon | 28.11 | 59.99 | |||||
45 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 29.01 | 1:00.07 | |||||
46 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.93 | 1:00.46 | |||||
47 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.14 | 1:01.02 | |||||
48 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.65 | 1:01.29 | |||||
49 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.38 | 1:01.37 | |||||
50 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.54 | 1:01.97 | |||||
51 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 29.47 | 1:02.75 | |||||
52 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.10 | 1:03.34 | |||||
53 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 29.33 | 1:03.57 | |||||
54 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 31.17 | 1:05.45 | |||||
55 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 30.89 | 1:05.88 | |||||
- | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 13:23 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 35.79 | ||||||
2 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 36.99 | ||||||
3 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.84 | ||||||
4 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 38.53 | ||||||
5 | Hedda Toth | 2007 | Simklubben Poseidon | 38.63 | ||||||
6 | Sofie Khan-Amidy | 2007 | Simklubben Poseidon | 40.07 | ||||||
7 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 40.08 | ||||||
8 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.77 | ||||||
9 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.18 | ||||||
10 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 41.27 | ||||||
11 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.51 | ||||||
12 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 42.61 | ||||||
13 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.97 | ||||||
14 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 43.32 | ||||||
15 | Svea Nilsson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 45.61 | ||||||
16 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 46.78 | ||||||
17 | Lowa Persson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 47.23 | ||||||
18 | Clara Andersson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 47.82 | ||||||
19 | Olivia Nilsson Virc | 2007 | Simklubben Sydsim | 51.13 | ||||||
20 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.57 | ||||||
21 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.62 | ||||||
22 | Linnea Nielsen | 2007 | Landskrona Simsällskap | 52.02 | ||||||
23 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 53.07 | ||||||
24 | Lily Thomsen | 2007 | Landskrona Simsällskap | 53.91 | ||||||
25 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 1:00.51 | ||||||
- | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Bina Nilsson | 2007 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.83 | ||||||
2 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 29.95 | ||||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.23 | ||||||
4 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 30.43 | ||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.74 | ||||||
6 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 30.75 | ||||||
7 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.24 | ||||||
8 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.27 | ||||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 31.33 | ||||||
9 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
11 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.36 | ||||||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.48 | ||||||
13 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 31.97 | ||||||
14 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.10 | ||||||
15 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.21 | ||||||
16 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.32 | ||||||
17 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.45 | ||||||
18 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 32.46 | ||||||
19 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.53 | ||||||
20 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 32.66 | ||||||
21 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
22 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 32.90 | ||||||
23 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.24 | ||||||
24 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.54 | ||||||
25 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.71 | ||||||
26 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 33.73 | ||||||
27 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.78 | ||||||
28 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.82 | ||||||
28 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 33.82 | ||||||
30 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.91 | ||||||
31 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 33.99 | ||||||
32 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 34.00 | ||||||
33 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 34.09 | ||||||
34 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 34.17 | ||||||
35 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 34.19 | ||||||
36 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.20 | ||||||
37 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.21 | ||||||
38 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 34.26 | ||||||
39 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.44 | ||||||
40 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.54 | ||||||
41 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.61 | ||||||
42 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.68 | ||||||
43 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.70 | ||||||
44 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 34.88 | ||||||
45 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 34.97 | ||||||
46 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 34.98 | ||||||
47 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 35.14 | ||||||
48 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.15 | ||||||
49 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 35.43 | ||||||
50 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 35.47 | ||||||
51 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 35.51 | ||||||
52 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 35.57 | ||||||
53 | Melina Hörgerud | 2005 | Tyringe Simsällskap | 35.64 | ||||||
54 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.72 | ||||||
55 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.83 | ||||||
56 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.94 | ||||||
57 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.19 | ||||||
58 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.33 | ||||||
59 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.36 | ||||||
60 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 36.40 | ||||||
61 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.56 | ||||||
62 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 36.72 | ||||||
63 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | ||||||
64 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.79 | ||||||
65 | Linnea Costa Caesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 36.86 | ||||||
66 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.90 | ||||||
67 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.99 | ||||||
68 | Maja Jensen | 2006 | Landskrona Simsällskap | 37.15 | ||||||
69 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.19 | ||||||
70 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.46 | ||||||
71 | Thea Arntell | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.50 | ||||||
71 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.50 | ||||||
73 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.54 | ||||||
74 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 37.59 | ||||||
75 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 37.75 | ||||||
76 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 37.95 | ||||||
77 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 38.20 | ||||||
78 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.45 | ||||||
79 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.52 | ||||||
80 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 38.82 | ||||||
81 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.84 | ||||||
82 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 38.89 | ||||||
83 | Ida Johansson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.98 | ||||||
84 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 39.04 | ||||||
85 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 39.05 | ||||||
86 | Linnea Mårtensson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 39.20 | ||||||
87 | Elin Jannasch | 2005 | Simklubben Poseidon | 39.26 | ||||||
88 | Saga Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.49 | ||||||
89 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 39.78 | ||||||
90 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.98 | ||||||
91 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.99 | ||||||
92 | Teodora Stankovic | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.64 | ||||||
93 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 40.75 | ||||||
94 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 40.90 | ||||||
95 | Isabelle Persson-Giribaldi | 2005 | Landskrona Simsällskap | 41.25 | ||||||
96 | Lovisa Gisselsson | 2006 | Simklubben Poseidon | 41.46 | ||||||
97 | Anna Markenlöv | 2005 | Simklubben Poseidon | 41.65 | ||||||
97 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.65 | ||||||
99 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 41.76 | ||||||
100 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 42.00 | ||||||
101 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 42.07 | ||||||
102 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 42.33 | ||||||
103 | Ella Zetterström | 2005 | Simklubben Poseidon | 43.22 | ||||||
104 | Katri Lamminsaari | 2005 | Tyringe Simsällskap | 43.44 | ||||||
105 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 43.62 | ||||||
106 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.21 | ||||||
107 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 44.86 | ||||||
108 | Hanna Svensson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 45.32 | ||||||
- | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 13:23 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 34.63 | 1:13.88 | 1:54.99 | 2:37.05 | |||
2 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.07 | 1:14.96 | 1:56.63 | 2:39.88 | |||
3 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.01 | 1:16.60 | 1:58.66 | 2:39.91 | |||
4 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.70 | 1:17.28 | 2:00.77 | 2:43.12 | |||
5 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.69 | 1:15.46 | 2:00.18 | 2:43.83 | |||
6 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 34.85 | 1:16.36 | 2:01.39 | 2:47.91 | |||
7 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.68 | 1:20.45 | 2:07.01 | 2:51.93 | |||
- | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.16 | 1:06.45 | 1:43.30 | 2:20.32 | |||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.59 | 1:09.49 | 1:47.40 | 2:25.81 | |||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.41 | 1:09.82 | 1:49.06 | 2:28.57 | |||
4 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.11 | 1:11.17 | 1:52.24 | 2:32.29 | |||
5 | Ida T Mose | 2002 | Herlev Svømning | 32.28 | 1:09.97 | 1:51.13 | 2:34.11 | |||
6 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.03 | 1:13.54 | 1:55.84 | 2:38.69 | |||
7 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.44 | 1:17.83 | 2:01.54 | 2:43.97 | |||
8 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.52 | 1:20.21 | 2:06.67 | 2:53.77 | |||
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 30.70 | 1:05.73 | 1:41.19 | 2:17.86 | |||
2 | Ronja Vikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 32.44 | 1:08.66 | 1:45.62 | 2:21.69 | |||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.50 | 1:08.84 | 1:45.79 | 2:22.97 | |||
4 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.92 | 1:06.52 | 1:44.68 | 2:23.47 | |||
5 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.02 | 1:09.93 | 1:49.14 | 2:29.37 | |||
6 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.42 | 1:12.19 | 1:51.99 | 2:32.17 | |||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.88 | 1:10.62 | 1:50.87 | 2:32.72 | |||
8 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.15 | 1:14.59 | 2:00.28 | 2:46.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 34.78 | 1:11.51 | 1:50.43 | 2:27.58 | |||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.72 | 1:13.44 | 1:52.48 | 2:30.49 | |||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.55 | 1:14.33 | 1:53.86 | 2:31.21 | |||
4 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.83 | 1:14.90 | 1:54.51 | 2:31.36 | |||
5 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 35.91 | 1:14.12 | 1:53.84 | 2:32.34 | |||
6 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 35.38 | 1:14.19 | 1:54.54 | 2:33.28 | |||
7 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.47 | 1:16.35 | 1:56.37 | 2:35.11 | |||
8 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.71 | 1:14.98 | 1:56.21 | 2:35.33 | |||
9 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.07 | 1:16.83 | 1:57.64 | 2:35.85 | |||
10 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.20 | 1:14.85 | 1:56.12 | 2:36.59 | |||
11 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 37.23 | 1:16.67 | 1:58.90 | 2:38.04 | |||
12 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.80 | 1:18.53 | 2:00.10 | 2:40.78 | |||
13 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.80 | 1:19.40 | 2:01.36 | 2:41.93 | |||
14 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.28 | 1:20.95 | 2:02.64 | 2:43.86 | |||
15 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.43 | 1:22.50 | 2:05.53 | 2:44.34 | |||
16 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 38.84 | 1:21.26 | 2:05.11 | 2:47.53 | |||
17 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.81 | 1:24.02 | 2:07.09 | 2:49.61 | |||
18 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 40.57 | 1:23.46 | 2:08.08 | 2:50.75 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 31.32 | 1:05.99 | 1:40.51 | 2:14.53 | |||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 32.54 | 1:07.12 | 1:43.12 | 2:16.12 | |||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.83 | 1:06.91 | 1:41.76 | 2:16.50 | |||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.57 | 1:07.06 | 1:42.66 | 2:18.36 | |||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.24 | 1:12.57 | 1:48.83 | 2:24.29 | |||
6 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.79 | 1:10.69 | 1:49.26 | 2:25.09 | |||
7 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.34 | 1:11.31 | 1:48.96 | 2:25.48 | |||
8 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.97 | 1:08.86 | 1:47.28 | 2:25.79 | |||
9 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.41 | 1:11.49 | 1:50.02 | 2:27.10 | |||
10 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.76 | 1:12.89 | 1:52.79 | 2:31.15 | |||
11 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.21 | 1:14.08 | 1:53.30 | 2:31.53 | |||
12 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.84 | 1:16.40 | 1:55.99 | 2:34.46 | |||
13 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 35.81 | 1:14.76 | 1:55.09 | 2:34.59 | |||
14 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.46 | 1:15.20 | 1:56.11 | 2:36.23 | |||
15 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 38.06 | 1:18.07 | 1:59.67 | 2:39.68 | |||
16 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.74 | 1:17.18 | 1:59.59 | 2:41.25 | |||
17 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.53 | 1:21.18 | 2:04.54 | 2:44.43 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.41 | 1:06.48 | 1:41.32 | 2:14.46 | |||
2 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.37 | 1:07.53 | 1:42.18 | 2:16.49 | |||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.21 | 1:07.31 | 1:42.78 | 2:16.72 | |||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.91 | 1:08.00 | 1:43.49 | 2:18.53 | |||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.01 | 1:08.85 | 1:44.10 | 2:19.66 | |||
6 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 32.85 | 1:09.55 | 1:47.02 | 2:23.86 | |||
7 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.19 | 1:08.50 | 1:46.82 | 2:24.87 | |||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.00 | 1:10.97 | 1:48.88 | 2:25.39 | |||
9 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 34.27 | 1:10.75 | 1:49.19 | 2:27.19 | |||
10 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 35.02 | 1:11.51 | 1:50.58 | 2:28.61 | |||
11 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 35.73 | 1:15.00 | 1:56.05 | 2:36.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Anderssons Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 38.68 | 1:22.90 | |||||
2 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 39.97 | 1:25.15 | |||||
3 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.43 | 1:25.23 | |||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.22 | 1:25.58 | |||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.34 | 1:26.22 | |||||
6 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.22 | 1:26.25 | |||||
7 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.32 | 1:28.09 | |||||
8 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 42.04 | 1:28.28 | |||||
9 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.16 | 1:28.29 | |||||
10 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.26 | 1:28.40 | |||||
11 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.58 | 1:28.63 | |||||
12 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.75 | 1:30.18 | |||||
13 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 43.90 | 1:32.09 | |||||
14 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.07 | 1:32.17 | |||||
15 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 44.19 | 1:33.16 | |||||
16 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.58 | 1:33.56 | |||||
17 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.86 | 1:34.70 | |||||
18 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.15 | 1:35.53 | |||||
19 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.74 | 1:35.68 | |||||
20 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.97 | 1:36.07 | |||||
21 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 45.81 | 1:36.35 | |||||
22 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.36 | 1:36.41 | |||||
23 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.91 | 1:36.47 | |||||
24 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.98 | 1:36.77 | |||||
25 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.26 | 1:37.10 | |||||
26 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 46.38 | 1:37.45 | |||||
27 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 47.74 | 1:37.83 | |||||
28 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.01 | 1:38.35 | |||||
29 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.13 | 1:38.50 | |||||
30 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 48.28 | 1:39.05 | |||||
31 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 46.59 | 1:39.44 | |||||
32 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 48.63 | 1:39.51 | |||||
33 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 46.92 | 1:39.53 | |||||
34 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.06 | 1:40.09 | |||||
35 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.69 | 1:40.24 | |||||
36 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.44 | 1:40.61 | |||||
37 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 49.10 | 1:41.10 | |||||
37 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.59 | 1:41.10 | |||||
39 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.17 | 1:41.52 | |||||
40 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.24 | 1:41.57 | |||||
41 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 49.77 | 1:42.19 | |||||
42 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.78 | 1:42.58 | |||||
43 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.75 | 1:42.72 | |||||
44 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.35 | 1:43.77 | |||||
45 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 49.47 | 1:44.07 | |||||
46 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.93 | 1:44.64 | |||||
47 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.10 | 1:45.60 | |||||
48 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 51.82 | 1:46.51 | |||||
49 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 52.57 | 1:50.62 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Anderssons Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.10 | 1:15.89 | |||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:16.10 | |||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.98 | 1:16.19 | |||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 37.20 | 1:21.71 | |||||
5 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 39.10 | 1:22.52 | |||||
6 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 39.09 | 1:22.86 | |||||
7 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.84 | 1:23.45 | |||||
8 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.41 | 1:23.46 | |||||
9 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.41 | 1:23.51 | |||||
10 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.39 | 1:23.59 | |||||
11 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.31 | 1:23.99 | |||||
12 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 40.05 | 1:24.52 | |||||
13 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.85 | 1:24.54 | |||||
14 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.62 | 1:25.13 | |||||
15 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.74 | 1:25.29 | |||||
16 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 39.54 | 1:25.89 | |||||
17 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.60 | 1:26.03 | |||||
18 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Lödde | 40.31 | 1:26.43 | |||||
19 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 41.09 | 1:26.47 | |||||
20 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 41.13 | 1:26.68 | |||||
21 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.14 | 1:27.25 | |||||
22 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.47 | 1:27.56 | |||||
23 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.25 | 1:28.52 | |||||
24 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.63 | 1:30.22 | |||||
25 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.93 | 1:30.28 | |||||
26 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.20 | 1:30.53 | |||||
27 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 41.29 | 1:30.68 | |||||
28 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 42.16 | 1:30.69 | |||||
29 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 42.98 | 1:31.26 | |||||
30 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 43.81 | 1:31.31 | |||||
31 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.71 | 1:31.62 | |||||
32 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.52 | 1:32.09 | |||||
33 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 43.08 | 1:32.11 | |||||
34 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.91 | 1:32.15 | |||||
35 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 42.84 | 1:32.18 | |||||
36 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.62 | 1:32.26 | |||||
37 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 43.45 | 1:32.38 | |||||
38 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.18 | 1:32.51 | |||||
39 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.71 | 1:33.11 | |||||
40 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 42.62 | 1:33.47 | |||||
41 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.05 | 1:33.61 | |||||
42 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.02 | 1:33.79 | |||||
43 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.17 | 1:34.43 | |||||
44 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 44.21 | 1:34.46 | |||||
45 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.09 | 1:35.69 | |||||
46 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.62 | 1:35.81 | |||||
47 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.36 | 1:35.92 | |||||
48 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.67 | 1:35.93 | |||||
49 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.83 | 1:38.25 | |||||
- | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ||||||
- | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Anderssons Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.35 | 1:15.95 | |||||
2 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.72 | 1:16.42 | |||||
3 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.74 | 1:16.96 | |||||
4 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.10 | 1:17.35 | |||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.63 | 1:17.42 | |||||
6 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.21 | 1:18.63 | |||||
7 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 36.95 | 1:19.06 | |||||
8 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.99 | 1:19.41 | |||||
9 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.27 | 1:19.77 | |||||
10 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 37.81 | 1:19.99 | |||||
11 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.21 | 1:21.82 | |||||
12 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.12 | 1:23.14 | |||||
13 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.81 | 1:23.31 | |||||
14 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.37 | 1:23.86 | |||||
15 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.85 | 1:23.90 | |||||
16 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.60 | 1:24.20 | |||||
17 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.46 | 1:24.38 | |||||
18 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 39.95 | 1:24.89 | |||||
19 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.07 | 1:25.74 | |||||
20 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 41.98 | 1:28.57 | |||||
21 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 39.91 | 1:28.58 | |||||
22 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.86 | 1:28.83 | |||||
23 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 41.09 | 1:28.93 | |||||
24 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.71 | 1:29.35 | |||||
25 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.89 | 1:29.43 | |||||
26 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 42.08 | 1:29.53 | |||||
27 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.45 | 1:30.58 | |||||
28 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.60 | 1:32.42 | |||||
29 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 43.80 | 1:33.63 | |||||
30 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.47 | 1:34.04 | |||||
31 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.21 | 1:35.71 | |||||
32 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.85 | 1:38.07 | |||||
33 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.97 | 1:41.57 | |||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Anderssons Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.66 | 1:09.04 | |||||
2 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 36.24 | 1:15.20 | |||||
3 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.61 | 1:15.48 | |||||
4 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.70 | 1:16.17 | |||||
5 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.25 | 1:16.18 | |||||
6 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.66 | 1:17.64 | |||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.61 | 1:19.18 | |||||
8 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.63 | 1:19.41 | |||||
9 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.51 | 1:19.43 | |||||
10 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 38.09 | 1:20.09 | |||||
11 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.45 | 1:20.17 | |||||
12 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.64 | 1:20.27 | |||||
13 | Karen Keller | 1999 | Herlev Svømning | 37.53 | 1:21.43 | |||||
14 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 38.38 | 1:21.51 | |||||
15 | My Rydgren | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.38 | 1:22.64 | |||||
16 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.58 | 1:22.81 | |||||
17 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.67 | 1:23.20 | |||||
18 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.22 | 1:23.86 | |||||
19 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.21 | 1:24.50 | |||||
20 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.52 | 1:25.75 | |||||
21 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.26 | 1:25.99 | |||||
22 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.43 | 1:30.71 | |||||
23 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 43.29 | 1:31.80 | |||||
24 | Linn Svensson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 48.04 | 1:48.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: ICA Kvantum Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 45.27 | ||||||
2 | Bina Nilsson | 2007 | Tyringe Simsällskap | 45.95 | ||||||
3 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 46.76 | ||||||
4 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.05 | ||||||
5 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.94 | ||||||
6 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 52.96 | ||||||
7 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.08 | ||||||
8 | Lily Thomsen | 2007 | Landskrona Simsällskap | 53.81 | ||||||
9 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.22 | ||||||
10 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.04 | ||||||
11 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 56.87 | ||||||
12 | Lowa Persson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 57.63 | ||||||
13 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 57.66 | ||||||
14 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 58.22 | ||||||
15 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 58.33 | ||||||
16 | Sofie Khan-Amidy | 2007 | Simklubben Poseidon | 59.62 | ||||||
17 | Hedda Toth | 2007 | Simklubben Poseidon | 59.70 | ||||||
18 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 1:01.94 | ||||||
19 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.29 | ||||||
20 | Linnea Nielsen | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:02.55 | ||||||
21 | Svea Nilsson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:02.67 | ||||||
22 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 1:03.17 | ||||||
23 | Clara Andersson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:04.77 | ||||||
24 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 1:07.75 | ||||||
25 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.15 | ||||||
- | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
- | Olivia Nilsson Virc | 2007 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: ICA Kvantum Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.56 | ||||||
2 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.13 | ||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.15 | ||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.10 | ||||||
5 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.36 | ||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.03 | ||||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.28 | ||||||
8 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.46 | ||||||
9 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.45 | ||||||
10 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.96 | ||||||
11 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.29 | ||||||
12 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.20 | ||||||
13 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.30 | ||||||
14 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.82 | ||||||
15 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 45.18 | ||||||
16 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 45.82 | ||||||
17 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.83 | ||||||
18 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.88 | ||||||
19 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.93 | ||||||
20 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.22 | ||||||
20 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 46.22 | ||||||
22 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 46.32 | ||||||
23 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 46.78 | ||||||
24 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.18 | ||||||
25 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.46 | ||||||
26 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.72 | ||||||
27 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.86 | ||||||
28 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.38 | ||||||
29 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.61 | ||||||
30 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 48.97 | ||||||
31 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.27 | ||||||
32 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 49.53 | ||||||
33 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 49.55 | ||||||
34 | Melina Hörgerud | 2005 | Tyringe Simsällskap | 49.61 | ||||||
35 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 49.83 | ||||||
36 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 50.31 | ||||||
37 | Maja Jensen | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.69 | ||||||
38 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 50.81 | ||||||
39 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 51.16 | ||||||
40 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 51.45 | ||||||
41 | Thea Arntell | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.15 | ||||||
42 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 52.22 | ||||||
43 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.26 | ||||||
44 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.56 | ||||||
45 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.73 | ||||||
46 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 53.74 | ||||||
47 | Katri Lamminsaari | 2005 | Tyringe Simsällskap | 53.77 | ||||||
48 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 53.88 | ||||||
49 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 54.53 | ||||||
50 | Linnea Mårtensson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 54.63 | ||||||
51 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 54.81 | ||||||
52 | Lovisa Gisselsson | 2006 | Simklubben Poseidon | 55.15 | ||||||
53 | Ella Zetterström | 2005 | Simklubben Poseidon | 55.36 | ||||||
54 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 55.38 | ||||||
55 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.51 | ||||||
56 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.65 | ||||||
57 | Hanna Svensson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 56.57 | ||||||
58 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 56.60 | ||||||
59 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 56.75 | ||||||
60 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 56.82 | ||||||
61 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.21 | ||||||
62 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 57.37 | ||||||
63 | Anna Markenlöv | 2005 | Simklubben Poseidon | 57.67 | ||||||
64 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.87 | ||||||
65 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 59.15 | ||||||
66 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 59.29 | ||||||
- | Ida Johansson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Rebecka Wedelsbäck | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:51 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Fama Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:09.69 | 2:34.21 | 4:08.56 | 5:27.82 | |||
2 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.57 | 2:46.91 | 4:18.48 | 5:31.34 | |||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.80 | 2:41.37 | 4:19.40 | 5:33.35 | |||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.25 | 2:44.58 | 4:22.21 | 5:34.85 | |||
5 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:22.07 | 2:43.51 | 4:19.13 | 5:36.94 | |||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.16 | 2:51.84 | 4:26.11 | 5:41.88 | |||
7 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:19.06 | 2:49.85 | 4:33.88 | 5:56.98 | |||
- | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Fama Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.73 | 2:24.75 | 3:50.91 | 4:56.16 | |||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.15 | 2:22.90 | 3:48.82 | 4:56.43 | |||
3 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:07.66 | 2:24.46 | 3:54.20 | 5:03.24 | |||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.93 | 2:27.65 | 3:57.06 | 5:06.54 | |||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.29 | 2:32.96 | 4:04.79 | 5:11.26 | |||
6 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 1:13.31 | 2:34.10 | 4:06.42 | 5:21.42 | |||
- | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 8, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Fama Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.72 | 2:16.43 | 3:32.16 | 4:38.21 | |||
2 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.67 | 2:17.47 | 3:40.75 | 4:45.74 | |||
3 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:03.49 | 2:17.01 | 3:41.11 | 4:50.10 | |||
4 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.57 | 2:22.14 | 3:47.48 | 4:51.40 | |||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.78 | 2:22.67 | 3:47.48 | 4:51.92 | |||
6 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.96 | 2:21.37 | 3:44.13 | 4:54.71 | |||
7 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.53 | 2:28.38 | 3:51.32 | 4:56.03 | |||
8 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 1:07.46 | 2:28.09 | 3:57.77 | 5:08.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:51 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 13:17 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.47 | ||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 28.80 | ||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 28.86 | ||||||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.44 | ||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.53 | ||||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.61 | ||||||
7 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.63 | ||||||
8 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.85 | ||||||
9 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.91 | ||||||
10 | Cornelia Bernspång | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 29.99 | ||||||
11 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.02 | ||||||
11 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.02 | ||||||
13 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.11 | ||||||
14 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.14 | ||||||
15 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.22 | ||||||
16 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.23 | ||||||
17 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 30.32 | ||||||
18 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 30.37 | ||||||
19 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.52 | ||||||
20 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 30.62 | ||||||
21 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.69 | ||||||
22 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 30.73 | ||||||
23 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.75 | ||||||
24 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.78 | ||||||
24 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.78 | ||||||
26 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 30.79 | ||||||
27 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.80 | ||||||
28 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.87 | ||||||
29 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.88 | ||||||
30 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.90 | ||||||
31 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 30.91 | ||||||
32 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 30.92 | ||||||
33 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.93 | ||||||
34 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.94 | ||||||
34 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.94 | ||||||
36 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.97 | ||||||
37 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.98 | ||||||
38 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.19 | ||||||
39 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.27 | ||||||
40 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.32 | ||||||
41 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.41 | ||||||
42 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.47 | ||||||
43 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 31.48 | ||||||
44 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.54 | ||||||
45 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.64 | ||||||
46 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 31.68 | ||||||
47 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.84 | ||||||
48 | Thea Renud | 2003 | Sösdala Simsällskap | 31.94 | ||||||
49 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.05 | ||||||
50 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 32.09 | ||||||
51 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.14 | ||||||
52 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.34 | ||||||
52 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 32.34 | ||||||
54 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.35 | ||||||
55 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.41 | ||||||
56 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.43 | ||||||
57 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.46 | ||||||
58 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 32.51 | ||||||
59 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 32.59 | ||||||
60 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.70 | ||||||
61 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 32.73 | ||||||
62 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 32.79 | ||||||
63 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 32.82 | ||||||
64 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.93 | ||||||
65 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.09 | ||||||
66 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 33.33 | ||||||
67 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.43 | ||||||
68 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.47 | ||||||
69 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.62 | ||||||
70 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.67 | ||||||
71 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 33.73 | ||||||
72 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.84 | ||||||
73 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.88 | ||||||
74 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 33.92 | ||||||
75 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 33.93 | ||||||
76 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.97 | ||||||
77 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.35 | ||||||
77 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.35 | ||||||
79 | Mira Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.47 | ||||||
80 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.57 | ||||||
81 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | ||||||
82 | Alice Klasholm | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.81 | ||||||
83 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.83 | ||||||
84 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 34.95 | ||||||
85 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.07 | ||||||
86 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 35.19 | ||||||
87 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.38 | ||||||
88 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.61 | ||||||
89 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.45 | ||||||
90 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 36.81 | ||||||
91 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.07 | ||||||
92 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.45 | ||||||
93 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 37.55 | ||||||
94 | Hedda Andréasson | 2004 | Simklubben Lödde | 38.09 | ||||||
95 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 39.00 | ||||||
96 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 41.98 | ||||||
97 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.83 | ||||||
98 | Asha Sundahl | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.53 | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.34 | ||||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 27.42 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.58 | ||||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 27.84 | ||||||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.02 | ||||||
6 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.15 | ||||||
7 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.93 | ||||||
8 | Ida T Mose | 2002 | Herlev Svømning | 28.96 | ||||||
9 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.97 | ||||||
10 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 28.98 | ||||||
11 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.06 | ||||||
12 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.26 | ||||||
13 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.33 | ||||||
14 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.38 | ||||||
15 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.48 | ||||||
15 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.48 | ||||||
17 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 29.77 | ||||||
18 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 29.84 | ||||||
19 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.92 | ||||||
20 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.00 | ||||||
21 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 30.16 | ||||||
22 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 30.28 | ||||||
23 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.36 | ||||||
24 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 30.48 | ||||||
25 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.51 | ||||||
26 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 30.54 | ||||||
27 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.57 | ||||||
28 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.61 | ||||||
29 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.67 | ||||||
30 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 30.72 | ||||||
31 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.79 | ||||||
32 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 30.86 | ||||||
33 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.01 | ||||||
34 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.03 | ||||||
35 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.39 | ||||||
36 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.44 | ||||||
37 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.49 | ||||||
38 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 31.56 | ||||||
39 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.73 | ||||||
40 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 31.89 | ||||||
41 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 31.90 | ||||||
42 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.92 | ||||||
43 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 32.92 | ||||||
44 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.16 | ||||||
45 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.53 | ||||||
46 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 33.89 | ||||||
47 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.13 | ||||||
48 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.64 | ||||||
49 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.18 | ||||||
- | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.35 | ||||||
2 | Sofie Sjöberg | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 27.36 | ||||||
3 | Ronja Vikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.76 | ||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.94 | ||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 28.25 | ||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.30 | ||||||
7 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 28.50 | ||||||
8 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.51 | ||||||
9 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 28.56 | ||||||
10 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.61 | ||||||
11 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.66 | ||||||
12 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.68 | ||||||
13 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.76 | ||||||
14 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.79 | ||||||
15 | My Rydgren | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.08 | ||||||
16 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.17 | ||||||
17 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.23 | ||||||
18 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.27 | ||||||
19 | Xenia Huryn | 2000 | Herlev Svømning | 29.28 | ||||||
20 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.55 | ||||||
21 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.57 | ||||||
22 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.60 | ||||||
23 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.69 | ||||||
24 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 29.93 | ||||||
25 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 29.94 | ||||||
26 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.96 | ||||||
27 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.38 | ||||||
28 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 30.69 | ||||||
29 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.81 | ||||||
30 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.93 | ||||||
31 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.94 | ||||||
32 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.44 | ||||||
33 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.70 | ||||||
34 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 32.70 | ||||||
35 | Wilma Rènud | 2000 | Sösdala Simsällskap | 35.02 | ||||||
36 | Nora Öhlin | 2000 | Simklubben Triton | 35.07 | ||||||
37 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.61 | ||||||
38 | Linn Svensson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 36.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 13:17 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.61 | 1:18.32 | 2:01.10 | 2:42.65 | |||
2 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.29 | 1:18.59 | 2:01.25 | 2:44.54 | |||
3 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 39.37 | 1:23.07 | 2:07.94 | 2:51.33 | |||
4 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.83 | 1:24.00 | 2:08.33 | 2:51.43 | |||
5 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.35 | 1:23.44 | 2:08.26 | 2:52.35 | |||
6 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.28 | 1:21.79 | 2:08.14 | 2:52.41 | |||
7 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.84 | 1:21.84 | 2:08.31 | 2:53.75 | |||
8 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.91 | 1:25.13 | 2:10.73 | 2:56.00 | |||
9 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.11 | 1:28.51 | 2:15.16 | 2:58.84 | |||
10 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.21 | 1:28.22 | 2:15.21 | 3:01.43 | |||
11 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.80 | 1:26.41 | 2:15.00 | 3:02.22 | |||
12 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.78 | 1:26.83 | 2:15.89 | 3:03.05 | |||
13 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.35 | 1:26.58 | 2:16.65 | 3:06.16 | |||
14 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 40.84 | 1:29.09 | 2:19.35 | 3:08.31 | |||
15 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 41.51 | 1:29.21 | 2:20.64 | 3:08.50 | |||
16 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 42.34 | 1:30.16 | 2:19.99 | 3:08.66 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.42 | 1:12.85 | 1:52.44 | 2:31.78 | |||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.53 | 1:14.16 | 1:56.16 | 2:38.46 | |||
3 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.43 | 1:15.70 | 1:57.59 | 2:39.41 | |||
4 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.85 | 1:16.02 | 1:58.13 | 2:39.64 | |||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 35.92 | 1:17.48 | 1:59.68 | 2:40.10 | |||
6 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.87 | 1:15.60 | 1:59.06 | 2:41.97 | |||
7 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.22 | 1:20.08 | 2:05.66 | 2:51.52 | |||
8 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 37.60 | 1:20.94 | 2:06.79 | 2:51.72 | |||
9 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.79 | 1:21.34 | 2:06.94 | 2:52.45 | |||
10 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.14 | 1:20.89 | 2:08.54 | 2:54.49 | |||
11 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 38.38 | 1:22.68 | 2:08.52 | 2:54.67 | |||
12 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.58 | 1:23.09 | 2:08.90 | 2:55.82 | |||
13 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.43 | 1:24.49 | 2:11.91 | 2:57.99 | |||
14 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.76 | 1:25.51 | 2:13.38 | 2:58.79 | |||
- | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.81 | 1:07.69 | 1:44.84 | 2:20.83 | |||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.80 | 1:09.68 | 1:46.95 | 2:23.36 | |||
3 | Erik Kähr | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 31.97 | 1:08.75 | 1:47.07 | 2:26.46 | |||
4 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.34 | 1:13.17 | 1:52.77 | 2:31.97 | |||
5 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.12 | 1:13.00 | 1:53.18 | 2:32.66 | |||
6 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.11 | 1:14.81 | 1:54.52 | 2:34.28 | |||
7 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.75 | 1:15.17 | 1:56.65 | 2:36.07 | |||
8 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.62 | 1:14.60 | 1:55.85 | 2:37.17 | |||
9 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.82 | 1:15.94 | 1:57.65 | 2:38.56 | |||
10 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.87 | 1:17.46 | 1:58.90 | 2:40.48 | |||
11 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 36.25 | 1:17.64 | 1:59.54 | 2:41.96 | |||
12 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 35.46 | 1:16.77 | 2:00.83 | 2:43.00 | |||
13 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.91 | 1:17.23 | 2:00.64 | 2:45.37 | |||
14 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 34.42 | 1:14.94 | 1:59.84 | 2:45.94 | |||
15 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 32.10 | 1:19.56 | 2:08.46 | 2:56.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.73 | 1:13.28 | |||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.12 | 1:15.16 | |||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.23 | 1:15.70 | |||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.55 | 1:18.26 | |||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.75 | 1:19.93 | |||||
6 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.46 | 1:22.06 | |||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.89 | 1:22.35 | |||||
8 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.43 | 1:22.37 | |||||
9 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 38.96 | 1:23.51 | |||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.05 | 1:23.58 | |||||
11 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.45 | 1:23.60 | |||||
12 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 39.48 | 1:23.69 | |||||
13 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.94 | 1:23.76 | |||||
14 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 38.99 | 1:25.09 | |||||
15 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.42 | 1:25.82 | |||||
16 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 38.46 | 1:26.85 | |||||
17 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.65 | 1:27.51 | |||||
18 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.83 | 1:27.74 | |||||
19 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.81 | 1:27.99 | |||||
20 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.22 | 1:29.13 | |||||
21 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 41.31 | 1:29.50 | |||||
22 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.78 | 1:29.57 | |||||
23 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.00 | 1:29.76 | |||||
24 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.89 | 1:33.12 | |||||
25 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.87 | 1:33.34 | |||||
26 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.89 | 1:33.79 | |||||
27 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.82 | 1:34.00 | |||||
28 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.35 | 1:34.41 | |||||
29 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.74 | 1:36.07 | |||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 31.98 | 1:09.01 | |||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 33.44 | 1:09.89 | |||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.95 | 1:09.96 | |||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.44 | 1:10.10 | |||||
5 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.64 | 1:10.31 | |||||
6 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.12 | 1:11.49 | |||||
7 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.21 | 1:11.52 | |||||
8 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.50 | 1:12.00 | |||||
9 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.30 | 1:12.53 | |||||
10 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.86 | 1:12.73 | |||||
11 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.91 | 1:12.75 | |||||
12 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.91 | 1:12.76 | |||||
13 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.32 | 1:13.39 | |||||
14 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.98 | 1:14.33 | |||||
15 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.05 | 1:15.42 | |||||
16 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.56 | 1:15.53 | |||||
17 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.29 | 1:15.86 | |||||
18 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.15 | 1:15.89 | |||||
19 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.28 | 1:16.17 | |||||
20 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.08 | 1:16.21 | |||||
21 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.20 | 1:16.48 | |||||
22 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.19 | 1:16.56 | |||||
23 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.14 | 1:16.92 | |||||
24 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.38 | 1:17.78 | |||||
25 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.55 | 1:19.58 | |||||
26 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.64 | 1:20.99 | |||||
27 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.18 | 1:21.82 | |||||
28 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.53 | 1:22.21 | |||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.58 | 1:03.12 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.91 | 1:03.95 | |||||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.95 | 1:05.10 | |||||
4 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.37 | 1:06.58 | |||||
5 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.47 | 1:07.04 | |||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.90 | 1:07.55 | |||||
7 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.13 | 1:07.64 | |||||
8 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.33 | 1:07.90 | |||||
9 | Ida T Mose | 2002 | Herlev Svømning | 31.66 | 1:08.18 | |||||
10 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.48 | 1:08.97 | |||||
11 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.01 | 1:09.23 | |||||
12 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.02 | 1:10.21 | |||||
13 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.89 | 1:10.75 | |||||
14 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.54 | 1:10.80 | |||||
15 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 33.32 | 1:11.33 | |||||
16 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.65 | 1:11.43 | |||||
17 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.29 | 1:11.45 | |||||
18 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.27 | 1:11.70 | |||||
18 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.41 | 1:11.70 | |||||
20 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.41 | 1:11.84 | |||||
21 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.44 | 1:11.86 | |||||
22 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.33 | 1:13.69 | |||||
23 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.47 | 1:13.81 | |||||
24 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.45 | 1:13.87 | |||||
25 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 34.65 | 1:14.06 | |||||
26 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.95 | 1:15.74 | |||||
27 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.82 | 1:16.40 | |||||
28 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.05 | 1:17.27 | |||||
29 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.85 | 1:17.94 | |||||
30 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.88 | 1:18.55 | |||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 29.63 | 1:02.54 | |||||
2 | Ronja Vikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.52 | 1:03.00 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.29 | 1:05.04 | |||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.05 | 1:05.89 | |||||
5 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.67 | 1:06.42 | |||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.43 | 1:06.62 | |||||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.34 | 1:06.85 | |||||
8 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.26 | 1:08.20 | |||||
9 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | 1:09.06 | |||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.93 | 1:09.11 | |||||
11 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 32.21 | 1:09.36 | |||||
12 | My Rydgren | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.76 | 1:09.82 | |||||
13 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | 1:10.06 | |||||
14 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.58 | 1:10.53 | |||||
15 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.09 | 1:10.99 | |||||
16 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.07 | 1:11.05 | |||||
17 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.11 | 1:11.40 | |||||
18 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.16 | 1:13.20 | |||||
19 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.83 | 1:14.60 | |||||
20 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.66 | 1:15.61 | |||||
21 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.55 | 1:17.09 | |||||
22 | Xenia Huryn | 2000 | Herlev Svømning | 35.83 | 1:19.75 | |||||
23 | Berenice Schulte | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.16 | 1:21.59 | |||||
24 | Wilma Rènud | 2000 | Sösdala Simsällskap | 40.81 | 1:42.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 40.41 | ||||||
2 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 43.58 | ||||||
3 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 45.27 | ||||||
4 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 45.45 | ||||||
5 | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | 45.76 | ||||||
6 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.23 | ||||||
7 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 49.57 | ||||||
8 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 49.59 | ||||||
9 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.39 | ||||||
10 | Hedda Toth | 2007 | Simklubben Poseidon | 50.63 | ||||||
11 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.12 | ||||||
11 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 53.12 | ||||||
13 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.52 | ||||||
- | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
- | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.05 | ||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.09 | ||||||
3 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.30 | ||||||
4 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.65 | ||||||
5 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.49 | ||||||
6 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 35.91 | ||||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.22 | ||||||
8 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.31 | ||||||
9 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.06 | ||||||
10 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.07 | ||||||
11 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.20 | ||||||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.62 | ||||||
13 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.66 | ||||||
14 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.76 | ||||||
15 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 37.83 | ||||||
16 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.91 | ||||||
16 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 37.91 | ||||||
18 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 38.18 | ||||||
19 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 38.21 | ||||||
20 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.48 | ||||||
21 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.53 | ||||||
22 | Maja Jensen | 2006 | Landskrona Simsällskap | 38.68 | ||||||
23 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.25 | ||||||
24 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.55 | ||||||
25 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 39.70 | ||||||
26 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 39.74 | ||||||
27 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.90 | ||||||
28 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.05 | ||||||
28 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.05 | ||||||
30 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 40.16 | ||||||
31 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 40.23 | ||||||
31 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 40.23 | ||||||
33 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.31 | ||||||
34 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.38 | ||||||
35 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.59 | ||||||
36 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.91 | ||||||
37 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 41.05 | ||||||
38 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 41.16 | ||||||
39 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.28 | ||||||
40 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 41.86 | ||||||
41 | Thea Arntell | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.15 | ||||||
42 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.48 | ||||||
42 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.48 | ||||||
44 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 42.77 | ||||||
45 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.85 | ||||||
46 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 43.06 | ||||||
47 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.52 | ||||||
48 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.91 | ||||||
49 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.16 | ||||||
50 | Linnea Costa Caesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 44.75 | ||||||
51 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 45.20 | ||||||
52 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.26 | ||||||
53 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.46 | ||||||
54 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.50 | ||||||
55 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.54 | ||||||
56 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.57 | ||||||
57 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 46.16 | ||||||
58 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.53 | ||||||
59 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 46.63 | ||||||
60 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.33 | ||||||
61 | Saga Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 47.60 | ||||||
62 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 47.87 | ||||||
63 | Elin Jannasch | 2005 | Simklubben Poseidon | 47.93 | ||||||
64 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.03 | ||||||
65 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 48.14 | ||||||
66 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 48.44 | ||||||
67 | Katri Lamminsaari | 2005 | Tyringe Simsällskap | 49.66 | ||||||
68 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 49.86 | ||||||
69 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 50.04 | ||||||
70 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.15 | ||||||
71 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 50.46 | ||||||
72 | Linnea Mårtensson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 51.29 | ||||||
73 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 51.62 | ||||||
74 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 53.73 | ||||||
75 | Isabelle Persson-Giribaldi | 2005 | Landskrona Simsällskap | 53.75 | ||||||
76 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.15 | ||||||
77 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.26 | ||||||
78 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 57.37 | ||||||
79 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.51 | ||||||
80 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 1:00.85 | ||||||
- | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Ella Zetterström | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
- | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
- | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
- | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.90 | 2:11.22 | 3:19.43 | 4:27.66 | |||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.80 | 2:12.21 | 3:23.41 | 4:33.90 | |||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:05.28 | 2:16.11 | 3:25.73 | 4:35.29 | |||
4 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.38 | 2:17.39 | 3:27.77 | 4:38.45 | |||
5 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.05 | 2:18.38 | 3:31.04 | 4:40.07 | |||
6 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.93 | 2:20.75 | 3:35.34 | 4:46.92 | |||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.82 | 2:22.82 | 3:35.97 | 4:47.62 | |||
8 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.59 | 2:21.21 | 3:34.63 | 4:47.66 | |||
9 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.89 | 2:20.96 | 3:36.39 | 4:48.31 | |||
10 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.02 | 2:22.10 | 3:36.93 | 4:48.47 | |||
11 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:06.91 | 2:20.91 | 3:36.69 | 4:49.05 | |||
12 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.30 | 2:25.52 | 3:42.45 | 4:57.35 | |||
13 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:09.98 | 2:26.16 | 3:44.02 | 4:57.51 | |||
14 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 1:10.93 | 2:29.49 | 3:48.03 | 5:05.75 | |||
15 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.15 | 2:29.42 | 3:50.44 | 5:06.56 | |||
16 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.69 | 2:31.87 | 3:50.98 | 5:07.33 | |||
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.64 | 2:10.82 | 3:17.61 | 4:23.62 | |||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.66 | 2:10.94 | 3:18.52 | 4:24.42 | |||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.41 | 2:14.36 | 3:21.79 | 4:25.77 | |||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.64 | 2:13.19 | 3:21.11 | 4:27.27 | |||
5 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:03.29 | 2:10.87 | 3:20.19 | 4:28.55 | |||
6 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.16 | 2:15.15 | 3:25.61 | 4:31.48 | |||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.46 | 2:14.01 | 3:24.66 | 4:32.74 | |||
8 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 1:04.82 | 2:14.89 | 3:25.33 | 4:35.65 | |||
9 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.16 | 2:15.17 | 3:27.01 | 4:36.70 | |||
10 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:04.86 | 2:15.06 | 3:26.80 | 4:37.68 | |||
11 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.00 | 2:15.36 | 3:26.80 | 4:37.93 | |||
12 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:05.22 | 2:15.48 | 3:27.13 | 4:38.78 | |||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:04.52 | 2:17.09 | 3:30.64 | 4:43.67 | |||
14 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.42 | 2:18.18 | 3:33.68 | 4:45.19 | |||
15 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.92 | 2:21.13 | 3:35.19 | 4:46.74 | |||
16 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.72 | 2:18.56 | 3:35.69 | 4:53.09 | |||
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.69 | 2:01.08 | 3:04.33 | 4:07.94 | |||
2 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.12 | 2:04.25 | 3:07.66 | 4:08.90 | |||
3 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.18 | 2:04.61 | 3:08.53 | 4:09.83 | |||
4 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.72 | 2:04.36 | 3:08.47 | 4:11.47 | |||
5 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.09 | 2:05.25 | 3:10.97 | 4:15.82 | |||
6 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.72 | 2:06.12 | 3:11.75 | 4:16.16 | |||
7 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.05 | 2:05.22 | 3:12.30 | 4:18.75 | |||
8 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 1:01.60 | 2:08.53 | 3:16.12 | 4:21.22 | |||
9 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.71 | 2:09.30 | 3:15.49 | 4:21.54 | |||
10 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.61 | 2:08.26 | 3:16.26 | 4:21.96 | |||
11 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.24 | 2:09.46 | 3:16.77 | 4:26.58 | |||
12 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.56 | 2:08.40 | 3:19.68 | 4:27.11 | |||
13 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.76 | 2:08.60 | 3:18.97 | 4:27.84 | |||
14 | Johan Bragason | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.11 | 2:11.24 | 3:21.27 | 4:28.75 | |||
15 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.12 | 2:11.46 | 3:21.69 | 4:30.04 | |||
16 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.24 | 2:09.55 | 3:20.57 | 4:30.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Fama Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.09 | 1:14.13 | 1:57.12 | 2:32.56 | |||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.09 | 1:19.28 | 2:00.68 | 2:34.68 | |||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.12 | 1:16.67 | 1:59.42 | 2:35.27 | |||
4 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.13 | 1:13.97 | 2:00.89 | 2:36.41 | |||
5 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.05 | 1:13.26 | 2:01.95 | 2:36.78 | |||
6 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.79 | 1:14.94 | 2:02.42 | 2:37.23 | |||
7 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.23 | 1:18.02 | 2:04.69 | 2:37.79 | |||
8 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.15 | 1:12.50 | 2:01.55 | 2:38.36 | |||
9 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.17 | 1:13.36 | 2:02.66 | 2:40.23 | |||
10 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.72 | 1:14.87 | 2:04.02 | 2:40.35 | |||
11 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.19 | 1:16.80 | 2:04.24 | 2:40.79 | |||
12 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.77 | 1:14.84 | 2:05.86 | 2:41.29 | |||
13 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 35.12 | 1:17.82 | 2:05.66 | 2:41.46 | |||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.43 | 1:17.24 | 2:06.52 | 2:42.07 | |||
15 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.66 | 1:20.08 | 2:06.84 | 2:43.28 | |||
16 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 33.96 | 1:19.30 | 2:05.46 | 2:44.17 | |||
17 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 34.44 | 1:16.15 | 2:04.97 | 2:44.59 | |||
18 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.34 | 1:20.08 | 2:07.57 | 2:45.95 | |||
19 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.96 | 1:19.09 | 2:08.98 | 2:46.01 | |||
20 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.46 | 1:18.92 | 2:06.74 | 2:46.19 | |||
21 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.59 | 1:19.12 | 2:09.76 | 2:47.02 | |||
22 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 35.84 | 1:20.26 | 2:07.83 | 2:47.18 | |||
23 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.08 | 1:20.32 | 2:11.81 | 2:47.60 | |||
24 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.84 | 1:20.23 | 2:11.30 | 2:47.95 | |||
25 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.25 | 1:19.12 | 2:10.64 | 2:48.23 | |||
26 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 35.32 | 1:22.61 | 2:12.48 | 2:51.98 | |||
27 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.11 | 1:21.39 | 2:13.56 | 2:53.03 | |||
28 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.18 | 1:23.73 | 2:12.97 | 2:53.66 | |||
29 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.11 | 1:25.02 | 2:14.19 | 2:54.94 | |||
30 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.79 | 1:28.76 | 2:18.57 | 2:56.51 | |||
31 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.75 | 1:28.49 | 2:15.51 | 2:58.11 | |||
32 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.72 | 1:27.09 | 2:19.29 | 2:58.75 | |||
- | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ||||||
- | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Fama Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.89 | 1:07.27 | 1:50.28 | 2:24.52 | |||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.66 | 1:12.47 | 1:55.00 | 2:27.32 | |||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.99 | 1:11.37 | 1:54.39 | 2:27.78 | |||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.55 | 1:12.27 | 1:54.56 | 2:28.61 | |||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.30 | 1:11.88 | 1:58.33 | 2:32.39 | |||
6 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.94 | 1:15.68 | 1:57.77 | 2:34.18 | |||
7 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.22 | 1:11.95 | 1:59.49 | 2:35.14 | |||
8 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.23 | 1:11.84 | 1:58.43 | 2:36.95 | |||
9 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.45 | 1:19.07 | 2:01.78 | 2:37.27 | |||
10 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 34.74 | 1:17.34 | 2:02.81 | 2:38.14 | |||
11 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 34.05 | 1:17.68 | 2:02.45 | 2:38.15 | |||
12 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 32.25 | 1:16.21 | 2:01.27 | 2:38.41 | |||
13 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.71 | 1:17.62 | 2:02.36 | 2:38.65 | |||
14 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.18 | 1:17.84 | 2:03.37 | 2:41.25 | |||
15 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.30 | 1:17.82 | 2:02.97 | 2:41.45 | |||
16 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.38 | 1:19.19 | 2:05.14 | 2:41.76 | |||
17 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.65 | 1:15.58 | 2:06.30 | 2:44.55 | |||
17 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.53 | 1:20.45 | 2:06.11 | 2:44.55 | |||
19 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.58 | 1:16.15 | 2:06.76 | 2:44.61 | |||
20 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.61 | 1:19.43 | 2:07.91 | 2:45.59 | |||
21 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.61 | 1:20.30 | 2:08.96 | 2:45.84 | |||
22 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 36.64 | 1:23.68 | 2:11.19 | 2:47.66 | |||
23 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.15 | 1:15.53 | 2:08.28 | 2:48.43 | |||
24 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.03 | 1:20.48 | 2:10.86 | 2:48.63 | |||
25 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 36.17 | 1:21.12 | 2:14.33 | 2:52.57 | |||
26 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 34.10 | 1:22.11 | 2:13.64 | 2:52.97 | |||
27 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.93 | 1:23.50 | 2:13.64 | 2:53.85 | |||
28 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 37.37 | 1:28.11 | 2:20.11 | 2:58.55 | |||
29 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.28 | 1:24.76 | 2:18.01 | 3:00.41 | |||
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Fama Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.49 | 1:11.22 | 1:52.53 | 2:26.00 | |||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.54 | 1:08.64 | 1:53.17 | 2:26.45 | |||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.63 | 1:07.97 | 1:53.84 | 2:28.17 | |||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.98 | 1:12.10 | 1:55.42 | 2:29.47 | |||
5 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.24 | 1:14.03 | 1:55.64 | 2:31.51 | |||
6 | Karen Keller | 1999 | Herlev Svømning | 32.23 | 1:12.32 | 1:57.97 | 2:32.68 | |||
7 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | 1:11.84 | 1:57.34 | 2:33.00 | |||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.00 | 1:12.85 | 1:59.30 | 2:33.69 | |||
9 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.47 | 1:13.39 | 1:58.32 | 2:34.17 | |||
10 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.66 | 1:13.91 | 2:01.12 | 2:34.34 | |||
11 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.85 | 1:12.31 | 1:58.36 | 2:35.08 | |||
12 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.49 | 1:16.43 | 1:59.21 | 2:35.45 | |||
13 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.71 | 1:15.62 | 2:04.19 | 2:38.45 | |||
14 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.64 | 1:15.44 | 2:02.29 | 2:38.48 | |||
15 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.62 | 1:13.37 | 2:00.66 | 2:38.50 | |||
16 | Sarah Wallin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.81 | 1:17.95 | 2:01.59 | 2:40.10 | |||
17 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.03 | 1:18.62 | 2:03.62 | 2:40.62 | |||
18 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 35.35 | 1:16.08 | 2:05.25 | 2:40.86 | |||
19 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.07 | 1:15.41 | 2:03.80 | 2:41.64 | |||
20 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.22 | 1:15.07 | 2:02.60 | 2:42.48 | |||
21 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.78 | 1:17.21 | 2:05.36 | 2:43.78 | |||
22 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.96 | 1:18.98 | 2:06.52 | 2:43.79 | |||
23 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.09 | 1:16.56 | 2:05.96 | 2:44.25 | |||
- | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:35 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.01 | 1:15.62 | |||||
2 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.35 | 1:15.71 | |||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.20 | 1:17.16 | |||||
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 37.65 | 1:19.36 | |||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.94 | 1:19.88 | |||||
6 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.93 | 1:20.77 | |||||
7 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.48 | 1:21.53 | |||||
8 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 40.42 | 1:23.47 | |||||
9 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.11 | 1:25.50 | |||||
10 | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | 41.93 | 1:25.71 | |||||
11 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.62 | 1:26.20 | |||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 43.07 | 1:26.63 | |||||
13 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.49 | 1:27.79 | |||||
14 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 42.24 | 1:28.02 | |||||
15 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.28 | 1:29.50 | |||||
16 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.43 | 1:29.58 | |||||
17 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.14 | 1:30.38 | |||||
18 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 45.36 | 1:30.40 | |||||
19 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.67 | 1:32.57 | |||||
20 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 47.95 | 1:32.65 | |||||
21 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.90 | 1:33.02 | |||||
22 | Filip Lönnerfors | 2006 | Simklubben Poseidon | 47.46 | 1:34.45 | |||||
23 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.78 | 1:35.48 | |||||
24 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.10 | 1:38.97 | |||||
25 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 49.64 | 1:39.00 | |||||
26 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 49.28 | 1:39.09 | |||||
27 | David Hagander | 2006 | Simklubben Poseidon | 50.54 | 1:40.02 | |||||
28 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 50.36 | 1:42.76 | |||||
29 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 51.81 | 1:44.51 | |||||
30 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.28 | 1:49.07 | |||||
- | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 32.41 | 1:06.66 | |||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | 1:08.33 | |||||
3 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 33.27 | 1:09.38 | |||||
4 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.09 | 1:09.78 | |||||
5 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.14 | 1:10.25 | |||||
6 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 34.35 | 1:10.35 | |||||
7 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.10 | 1:11.86 | |||||
8 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 35.07 | 1:11.91 | |||||
9 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.80 | 1:12.45 | |||||
10 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.78 | 1:12.46 | |||||
11 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.65 | 1:12.54 | |||||
12 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.17 | 1:12.62 | |||||
13 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.29 | 1:13.51 | |||||
14 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 36.24 | 1:14.20 | |||||
15 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.54 | 1:14.67 | |||||
16 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.91 | 1:14.95 | |||||
17 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.81 | 1:15.14 | |||||
18 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.01 | 1:15.16 | |||||
19 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | 1:16.57 | |||||
20 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.46 | 1:16.82 | |||||
21 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 37.57 | 1:16.89 | |||||
22 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.80 | 1:17.52 | |||||
23 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 37.80 | 1:17.94 | |||||
24 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.86 | 1:17.98 | |||||
25 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.43 | 1:18.56 | |||||
26 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.21 | 1:18.72 | |||||
26 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.77 | 1:18.72 | |||||
28 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 38.01 | 1:18.75 | |||||
29 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.97 | 1:18.80 | |||||
30 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.18 | 1:18.83 | |||||
31 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.38 | 1:19.11 | |||||
32 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.74 | 1:19.20 | |||||
33 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 38.06 | 1:19.40 | |||||
34 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.99 | 1:20.48 | |||||
35 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 39.97 | 1:22.54 | |||||
36 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.25 | 1:22.95 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.16 | 1:00.30 | |||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 30.94 | 1:04.64 | |||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 31.81 | 1:04.72 | |||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.07 | 1:05.56 | |||||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.76 | 1:05.84 | |||||
6 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.60 | 1:06.08 | |||||
7 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.13 | 1:06.39 | |||||
8 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.50 | 1:06.49 | |||||
9 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.29 | 1:08.06 | |||||
10 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.84 | 1:08.59 | |||||
11 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.39 | 1:08.93 | |||||
12 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.75 | 1:09.05 | |||||
13 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.79 | 1:09.27 | |||||
14 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 34.32 | 1:10.06 | |||||
15 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.45 | 1:10.22 | |||||
16 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 34.24 | 1:10.58 | |||||
17 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.69 | 1:10.79 | |||||
18 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.58 | 1:11.46 | |||||
19 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.49 | 1:13.86 | |||||
20 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.11 | 1:13.99 | |||||
21 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.31 | 1:15.14 | |||||
22 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 36.89 | 1:15.33 | |||||
23 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.36 | 1:16.05 | |||||
24 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 36.90 | 1:16.16 | |||||
25 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.97 | 1:16.33 | |||||
26 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.00 | 1:17.15 | |||||
27 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.62 | 1:18.12 | |||||
28 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 40.81 | 1:24.07 | |||||
29 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 40.37 | 1:24.70 | |||||
30 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.84 | 1:26.63 | |||||
31 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 43.22 | 1:27.33 | |||||
32 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.46 | 1:38.62 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.79 | 1:01.56 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.00 | 1:01.90 | |||||
3 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 30.27 | 1:02.41 | |||||
4 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.28 | 1:03.94 | |||||
5 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.12 | 1:04.36 | |||||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.83 | 1:04.39 | |||||
7 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.85 | 1:04.51 | |||||
8 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 30.44 | 1:05.17 | |||||
9 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.19 | 1:05.64 | |||||
10 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.38 | 1:06.90 | |||||
11 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.28 | 1:07.37 | |||||
12 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 33.02 | 1:07.85 | |||||
13 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 33.43 | 1:08.90 | |||||
14 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 33.75 | 1:09.74 | |||||
15 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 33.61 | 1:11.58 | |||||
16 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.78 | 1:11.97 | |||||
17 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.43 | 1:12.01 | |||||
18 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 34.73 | 1:12.26 | |||||
19 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.29 | 1:12.49 | |||||
20 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.15 | 1:12.76 | |||||
21 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.73 | 1:14.20 | |||||
22 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.08 | 1:16.02 | |||||
23 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.55 | 1:16.78 | |||||
24 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 36.84 | 1:16.86 | |||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:35 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:54 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 41.99 | ||||||
2 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 43.44 | ||||||
3 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 44.00 | ||||||
4 | Isabella Hua | 2007 | Hörby Simklubb | 44.53 | ||||||
5 | Sofie Khan-Amidy | 2007 | Simklubben Poseidon | 45.58 | ||||||
6 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 46.82 | ||||||
7 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.50 | ||||||
8 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 47.63 | ||||||
9 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.66 | ||||||
10 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 47.90 | ||||||
11 | Hedda Toth | 2007 | Simklubben Poseidon | 48.02 | ||||||
12 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 49.19 | ||||||
13 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 49.28 | ||||||
14 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.16 | ||||||
15 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 51.87 | ||||||
16 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.15 | ||||||
17 | Svea Nilsson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 52.21 | ||||||
18 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.97 | ||||||
19 | Lowa Persson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 54.35 | ||||||
20 | Clara Andersson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 56.33 | ||||||
21 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 57.56 | ||||||
22 | Lily Thomsen | 2007 | Landskrona Simsällskap | 58.17 | ||||||
23 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 58.73 | ||||||
24 | Linnea Nielsen | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:01.60 | ||||||
25 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.65 | ||||||
26 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.18 | ||||||
27 | Olivia Nilsson Virc | 2007 | Simklubben Sydsim | 1:03.22 | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 34.30 | ||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.49 | ||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 35.75 | ||||||
4 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.93 | ||||||
5 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.64 | ||||||
6 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.06 | ||||||
7 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.23 | ||||||
8 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 37.61 | ||||||
9 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.63 | ||||||
10 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.99 | ||||||
11 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.04 | ||||||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.29 | ||||||
13 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 38.61 | ||||||
14 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | ||||||
15 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.26 | ||||||
16 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 39.27 | ||||||
17 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.45 | ||||||
18 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.57 | ||||||
19 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.71 | ||||||
20 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.95 | ||||||
21 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.08 | ||||||
21 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.08 | ||||||
23 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.28 | ||||||
24 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.37 | ||||||
25 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.41 | ||||||
26 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.81 | ||||||
27 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.04 | ||||||
28 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.05 | ||||||
29 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 41.09 | ||||||
30 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.11 | ||||||
31 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 41.33 | ||||||
32 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.49 | ||||||
33 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 41.55 | ||||||
34 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.62 | ||||||
35 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.77 | ||||||
36 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 41.92 | ||||||
37 | Thea Arntell | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.55 | ||||||
38 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 42.69 | ||||||
39 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 42.70 | ||||||
40 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 42.72 | ||||||
41 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.82 | ||||||
42 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.95 | ||||||
43 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.97 | ||||||
44 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.04 | ||||||
45 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.15 | ||||||
46 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 43.25 | ||||||
47 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.30 | ||||||
48 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.43 | ||||||
49 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.47 | ||||||
50 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.56 | ||||||
51 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.76 | ||||||
52 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.82 | ||||||
53 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 43.98 | ||||||
54 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.03 | ||||||
55 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.04 | ||||||
56 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 44.09 | ||||||
57 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 44.49 | ||||||
58 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.10 | ||||||
59 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 45.40 | ||||||
60 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.99 | ||||||
61 | Anna Markenlöv | 2005 | Simklubben Poseidon | 46.62 | ||||||
62 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.67 | ||||||
62 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.67 | ||||||
64 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 46.86 | ||||||
65 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.87 | ||||||
66 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.00 | ||||||
67 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 47.25 | ||||||
68 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 47.28 | ||||||
69 | Saga Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 47.31 | ||||||
70 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 47.40 | ||||||
71 | Linnea Costa Caesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 47.54 | ||||||
71 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 47.54 | ||||||
73 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 47.79 | ||||||
74 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 47.83 | ||||||
75 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 47.87 | ||||||
76 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 48.36 | ||||||
77 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 48.49 | ||||||
78 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 48.51 | ||||||
79 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 48.58 | ||||||
80 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.66 | ||||||
81 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 49.11 | ||||||
82 | Isra Ademovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.30 | ||||||
83 | Ella Zetterström | 2005 | Simklubben Poseidon | 49.39 | ||||||
84 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.42 | ||||||
85 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 49.53 | ||||||
86 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.38 | ||||||
87 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 50.49 | ||||||
88 | Isabelle Persson-Giribaldi | 2005 | Landskrona Simsällskap | 50.51 | ||||||
89 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 51.31 | ||||||
90 | Hanna Svensson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 51.32 | ||||||
91 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 52.25 | ||||||
92 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 52.37 | ||||||
93 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.14 | ||||||
94 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.58 | ||||||
95 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 56.17 | ||||||
- | Ida Johansson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lovisa Fast | 2006 | S71 | DSQ | ||||||
- | Rebecka Wedelsbäck | 2005 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:54 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 19:30 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Kvantum Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 30.16 | 1:03.95 | 1:39.21 | 2:12.93 | |||
2 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.62 | 1:05.76 | 1:39.95 | 2:14.29 | |||
3 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.37 | 1:05.79 | 1:41.11 | 2:15.00 | |||
4 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.94 | 1:06.45 | 1:41.74 | 2:16.40 | |||
5 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.71 | 1:06.33 | 1:42.21 | 2:17.46 | |||
6 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.27 | 1:07.05 | 1:42.47 | 2:18.25 | |||
7 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.49 | 1:08.17 | 1:44.65 | 2:20.38 | |||
8 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.95 | 1:06.96 | 1:43.80 | 2:20.57 | |||
9 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.87 | 1:07.36 | 1:44.36 | 2:21.08 | |||
10 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.15 | 1:08.36 | 1:46.07 | 2:22.31 | |||
11 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.04 | 1:09.60 | 1:46.64 | 2:22.76 | |||
11 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.76 | 1:09.95 | 1:46.38 | 2:22.76 | |||
13 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.15 | 1:10.40 | 1:47.54 | 2:22.81 | |||
14 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.37 | 1:08.58 | 1:46.31 | 2:23.12 | |||
15 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 34.12 | 1:11.22 | 1:47.43 | 2:23.24 | |||
16 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.44 | 1:10.65 | 1:48.43 | 2:24.23 | |||
17 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.63 | 1:08.13 | 1:46.41 | 2:24.55 | |||
17 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.87 | 1:09.87 | 1:47.73 | 2:24.55 | |||
19 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.11 | 1:10.77 | 1:50.27 | 2:25.65 | |||
20 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.42 | 1:10.59 | 1:48.47 | 2:25.67 | |||
21 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | 1:10.40 | 1:48.62 | 2:25.84 | |||
22 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.69 | 1:11.18 | 1:49.45 | 2:26.11 | |||
23 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.28 | 1:10.00 | 1:48.73 | 2:26.21 | |||
24 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.54 | 1:11.01 | 1:49.26 | 2:26.39 | |||
25 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.29 | 1:10.75 | 1:49.58 | 2:26.60 | |||
26 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.81 | 1:11.02 | 1:49.14 | 2:27.21 | |||
27 | Cornelia Bernspång | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.51 | 1:10.47 | 1:50.20 | 2:27.39 | |||
28 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.67 | 1:10.49 | 1:49.97 | 2:28.61 | |||
29 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.70 | 1:12.41 | 1:51.38 | 2:28.72 | |||
30 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 33.76 | 1:11.77 | 1:52.38 | 2:30.39 | |||
31 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 33.07 | 1:11.61 | 1:51.76 | 2:31.27 | |||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Kvantum Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.64 | 1:03.57 | 1:36.33 | 2:08.86 | |||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 30.68 | 1:04.03 | 1:37.44 | 2:09.74 | |||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.71 | 1:04.02 | 1:37.62 | 2:10.83 | |||
4 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.31 | 1:05.98 | 1:40.85 | 2:15.05 | |||
5 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.91 | 1:04.82 | 1:40.19 | 2:15.91 | |||
6 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.91 | 1:05.08 | 1:40.82 | 2:16.28 | |||
7 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.20 | 1:05.13 | 1:41.08 | 2:16.79 | |||
8 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.95 | 1:07.15 | 1:42.73 | 2:16.96 | |||
9 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.83 | 1:06.96 | 1:42.68 | 2:17.35 | |||
10 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.87 | 1:07.50 | 1:43.17 | 2:17.43 | |||
11 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.35 | 1:07.65 | 1:43.01 | 2:17.78 | |||
12 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 31.88 | 1:06.39 | 1:42.65 | 2:17.91 | |||
13 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 31.46 | 1:06.88 | 1:43.09 | 2:18.05 | |||
14 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.60 | 1:07.31 | 1:43.31 | 2:18.14 | |||
15 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.81 | 1:07.66 | 1:44.04 | 2:18.18 | |||
16 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.41 | 1:07.01 | 1:43.39 | 2:18.81 | |||
17 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.39 | 1:07.62 | 1:44.40 | 2:18.92 | |||
17 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.72 | 1:07.08 | 1:42.68 | 2:18.92 | |||
19 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 32.32 | 1:07.71 | 1:43.69 | 2:19.28 | |||
20 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 31.41 | 1:06.05 | 1:43.12 | 2:19.71 | |||
21 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.19 | 1:07.62 | 1:44.03 | 2:19.87 | |||
22 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.12 | 1:07.13 | 1:44.12 | 2:19.95 | |||
23 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 32.43 | 1:08.19 | 1:44.66 | 2:20.03 | |||
24 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 32.60 | 1:08.32 | 1:45.21 | 2:20.12 | |||
25 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.13 | 1:07.45 | 1:44.09 | 2:20.81 | |||
26 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.17 | 1:07.72 | 1:44.60 | 2:21.27 | |||
27 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.44 | 1:08.56 | 1:46.37 | 2:21.92 | |||
28 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.34 | 1:07.61 | 1:44.73 | 2:22.22 | |||
29 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | 1:08.76 | 1:45.49 | 2:22.28 | |||
30 | Ida T Mose | 2002 | Herlev Svømning | 32.48 | 1:09.08 | 1:46.18 | 2:22.30 | |||
31 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.71 | 1:10.01 | 1:47.45 | 2:23.07 | |||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Kvantum Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.60 | 1:03.42 | 1:36.65 | 2:08.80 | |||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.24 | 1:04.48 | 1:37.50 | 2:09.10 | |||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.95 | 1:03.57 | 1:36.91 | 2:09.30 | |||
4 | Ronja Vikström | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.38 | 1:04.19 | 1:36.74 | 2:09.50 | |||
5 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.86 | 1:03.98 | 1:37.50 | 2:09.57 | |||
6 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.14 | 1:04.94 | 1:38.28 | 2:10.91 | |||
7 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.86 | 1:04.19 | 1:38.67 | 2:12.47 | |||
8 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 31.68 | 1:05.34 | 1:39.80 | 2:13.80 | |||
9 | Sofie Sjöberg | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 31.30 | 1:05.37 | 1:39.65 | 2:14.04 | |||
10 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.22 | 1:05.32 | 1:40.06 | 2:14.35 | |||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 30.85 | 1:04.78 | 1:39.99 | 2:14.57 | |||
12 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.86 | 1:06.44 | 1:41.01 | 2:14.66 | |||
13 | Karen Keller | 1999 | Herlev Svømning | 31.50 | 1:05.41 | 1:40.24 | 2:14.84 | |||
14 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.18 | 1:06.53 | 1:41.09 | 2:15.37 | |||
15 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.58 | 1:05.96 | 1:40.66 | 2:15.54 | |||
16 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.99 | 1:06.27 | 1:41.42 | 2:16.51 | |||
17 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.27 | 1:05.60 | 1:40.55 | 2:16.60 | |||
18 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.40 | 1:06.03 | 1:42.07 | 2:17.45 | |||
19 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.06 | 1:07.16 | 1:44.39 | 2:19.09 | |||
20 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.77 | 1:08.56 | 1:44.48 | 2:19.19 | |||
21 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.69 | 1:08.09 | 1:44.34 | 2:19.53 | |||
22 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 32.41 | 1:08.14 | 1:44.53 | 2:20.01 | |||
23 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.60 | 1:08.23 | 1:44.77 | 2:21.24 | |||
24 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.03 | 1:07.70 | 1:45.26 | 2:21.60 | |||
25 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.66 | 1:07.92 | 1:45.36 | 2:21.92 | |||
26 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.48 | 1:08.64 | 1:46.06 | 2:23.20 | |||
27 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.74 | 1:11.38 | 1:48.85 | 2:24.16 | |||
28 | Xenia Huryn | 2000 | Herlev Svømning | 32.38 | 1:09.67 | 1:47.56 | 2:24.42 | |||
29 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.24 | 1:09.45 | 1:47.21 | 2:25.31 | |||
30 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.68 | 1:11.09 | 1:49.29 | 2:27.42 | |||
31 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.86 | 1:13.02 | 1:50.96 | 2:29.20 | |||
32 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.16 | 1:11.27 | 1:51.50 | 2:31.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 19:30 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 19:50 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 26.58 | ||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.69 | ||||||
3 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.78 | ||||||
3 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.78 | ||||||
5 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 26.91 | ||||||
6 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.05 | ||||||
7 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 27.54 | ||||||
8 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.61 | ||||||
9 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 28.11 | ||||||
10 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 28.62 | ||||||
10 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.62 | ||||||
12 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.64 | ||||||
13 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.81 | ||||||
14 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 28.82 | ||||||
15 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 28.90 | ||||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 28.92 | ||||||
17 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.10 | ||||||
18 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.14 | ||||||
19 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 29.38 | ||||||
20 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 29.61 | ||||||
21 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 29.66 | ||||||
22 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.71 | ||||||
23 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 29.80 | ||||||
23 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.80 | ||||||
25 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 29.86 | ||||||
26 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 29.96 | ||||||
27 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.01 | ||||||
28 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.08 | ||||||
29 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 30.17 | ||||||
30 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 30.21 | ||||||
31 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 30.26 | ||||||
32 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.29 | ||||||
33 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.31 | ||||||
34 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.38 | ||||||
35 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.41 | ||||||
36 | Vincent Hua | 2004 | Hörby Simklubb | 30.54 | ||||||
37 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.55 | ||||||
38 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.60 | ||||||
39 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.66 | ||||||
40 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.74 | ||||||
41 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | 30.95 | ||||||
42 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.04 | ||||||
43 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 31.11 | ||||||
44 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.16 | ||||||
45 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.27 | ||||||
46 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 31.53 | ||||||
47 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 31.76 | ||||||
48 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.03 | ||||||
49 | Karl Hansson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 32.04 | ||||||
50 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 32.22 | ||||||
51 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.25 | ||||||
52 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.40 | ||||||
52 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.40 | ||||||
54 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.41 | ||||||
55 | Simon Myrvold | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.69 | ||||||
56 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.75 | ||||||
57 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 32.95 | ||||||
58 | Christoffer Cimbritz | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.08 | ||||||
59 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.13 | ||||||
60 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.40 | ||||||
61 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.79 | ||||||
62 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.17 | ||||||
63 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.21 | ||||||
64 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.28 | ||||||
65 | David Hallstäde | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.29 | ||||||
66 | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.98 | ||||||
67 | Gabriel Torres | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.93 | ||||||
68 | Alvin Magnusson | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.96 | ||||||
69 | Markus Henriksson | 2004 | Simklubben Poseidon | 48.07 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 24.96 | ||||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 24.99 | ||||||
3 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.06 | ||||||
4 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.18 | ||||||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 25.47 | ||||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.83 | ||||||
7 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 25.85 | ||||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.91 | ||||||
9 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 26.14 | ||||||
10 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 26.43 | ||||||
11 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.45 | ||||||
12 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 26.54 | ||||||
13 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.71 | ||||||
14 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.94 | ||||||
15 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 27.04 | ||||||
16 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.33 | ||||||
17 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.83 | ||||||
18 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.85 | ||||||
19 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.02 | ||||||
20 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.07 | ||||||
21 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.08 | ||||||
22 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 28.09 | ||||||
22 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 28.09 | ||||||
24 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 28.13 | ||||||
25 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.16 | ||||||
26 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 28.22 | ||||||
27 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.33 | ||||||
28 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.36 | ||||||
29 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 28.46 | ||||||
30 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.71 | ||||||
31 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.96 | ||||||
32 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.04 | ||||||
33 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.06 | ||||||
34 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.08 | ||||||
35 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.12 | ||||||
36 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.35 | ||||||
37 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.41 | ||||||
38 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 29.55 | ||||||
39 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.62 | ||||||
40 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 29.63 | ||||||
41 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.92 | ||||||
42 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 29.94 | ||||||
43 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.38 | ||||||
44 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.72 | ||||||
45 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 30.82 | ||||||
46 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 31.44 | ||||||
47 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.94 | ||||||
48 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.46 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 24.48 | ||||||
2 | Jacob Zeidler | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 24.60 | ||||||
3 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.12 | ||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.16 | ||||||
5 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.24 | ||||||
6 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 25.36 | ||||||
7 | Johan Bragason | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.50 | ||||||
8 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 25.54 | ||||||
9 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 25.60 | ||||||
10 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.64 | ||||||
11 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 25.80 | ||||||
12 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 25.86 | ||||||
13 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 25.95 | ||||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.98 | ||||||
15 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 26.00 | ||||||
16 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 26.06 | ||||||
17 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 26.07 | ||||||
18 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 26.25 | ||||||
19 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.33 | ||||||
20 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 26.36 | ||||||
21 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 26.38 | ||||||
22 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.42 | ||||||
23 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.47 | ||||||
24 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.49 | ||||||
25 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.60 | ||||||
26 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 26.62 | ||||||
27 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.78 | ||||||
28 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 26.79 | ||||||
29 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.83 | ||||||
30 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 26.90 | ||||||
30 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 26.90 | ||||||
30 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 26.90 | ||||||
33 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 26.96 | ||||||
33 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.96 | ||||||
35 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.22 | ||||||
35 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.22 | ||||||
37 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 27.44 | ||||||
38 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.53 | ||||||
39 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 27.88 | ||||||
40 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.92 | ||||||
41 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 28.11 | ||||||
42 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.27 | ||||||
43 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.36 | ||||||
44 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 28.40 | ||||||
45 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 28.46 | ||||||
46 | Erik Kähr | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 28.81 | ||||||
47 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 29.02 | ||||||
48 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 29.58 | ||||||
49 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 29.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 19:50 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.40 | 1:07.64 | 1:51.37 | 2:25.29 | |||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.72 | 1:07.68 | 1:53.30 | 2:26.66 | |||
3 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.58 | 1:08.29 | 1:53.22 | 2:27.05 | |||
4 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.14 | 1:10.87 | 1:57.03 | 2:30.19 | |||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.27 | 1:10.79 | 1:58.03 | 2:34.47 | |||
6 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.24 | 1:13.70 | 1:58.96 | 2:34.80 | |||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.31 | 1:11.12 | 1:58.98 | 2:34.87 | |||
8 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.01 | 1:16.35 | 2:00.83 | 2:35.16 | |||
9 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.60 | 1:14.25 | 2:00.17 | 2:35.89 | |||
10 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 33.35 | 1:14.05 | 2:03.31 | 2:36.46 | |||
11 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.83 | 1:12.16 | 1:58.81 | 2:36.51 | |||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.08 | 1:10.54 | 1:58.31 | 2:36.87 | |||
13 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.15 | 1:13.62 | 2:01.08 | 2:37.20 | |||
14 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 31.45 | 1:09.97 | 2:02.00 | 2:37.50 | |||
15 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.20 | 1:15.39 | 2:04.46 | 2:39.87 | |||
16 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.64 | 1:14.37 | 2:03.99 | 2:40.22 | |||
17 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.28 | 1:19.41 | 2:05.13 | 2:41.46 | |||
18 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.07 | 1:14.67 | 2:04.87 | 2:41.50 | |||
19 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 34.41 | 1:15.94 | 2:06.64 | 2:42.19 | |||
20 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.91 | 1:17.12 | 2:05.27 | 2:42.24 | |||
21 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.31 | 1:13.29 | 2:05.81 | 2:43.65 | |||
22 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | 35.34 | 1:18.42 | 2:07.02 | 2:46.29 | |||
- | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.33 | 1:03.20 | 1:43.57 | 2:14.66 | |||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 28.15 | 1:02.35 | 1:45.13 | 2:18.62 | |||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 29.47 | 1:05.06 | 1:47.12 | 2:19.87 | |||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.74 | 1:05.67 | 1:48.37 | 2:20.38 | |||
5 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.91 | 1:07.45 | 1:47.54 | 2:20.87 | |||
6 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.77 | 1:09.37 | 1:49.14 | 2:21.81 | |||
7 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.68 | 1:07.58 | 1:50.70 | 2:23.15 | |||
8 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.04 | 1:08.17 | 1:51.83 | 2:24.16 | |||
9 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.34 | 1:06.68 | 1:50.76 | 2:24.75 | |||
10 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.19 | 1:10.88 | 1:51.85 | 2:25.01 | |||
11 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.60 | 1:07.08 | 1:52.36 | 2:25.65 | |||
12 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.43 | 1:08.38 | 1:51.80 | 2:26.56 | |||
13 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.94 | 1:10.38 | 1:54.69 | 2:27.81 | |||
14 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 31.38 | 1:09.37 | 1:55.90 | 2:28.95 | |||
15 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.32 | 1:11.53 | 1:56.81 | 2:29.08 | |||
16 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 31.75 | 1:07.15 | 1:55.98 | 2:29.89 | |||
17 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.69 | 1:08.84 | 1:56.75 | 2:30.69 | |||
18 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.62 | 1:13.28 | 1:56.16 | 2:31.39 | |||
19 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 30.68 | 1:08.88 | 1:56.99 | 2:31.78 | |||
20 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.61 | 1:09.54 | 1:56.46 | 2:33.02 | |||
21 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.21 | 1:13.19 | 1:59.47 | 2:34.40 | |||
22 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.42 | 1:15.22 | 2:02.02 | 2:40.60 | |||
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.12 | 1:03.88 | 1:39.70 | 2:08.90 | |||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.53 | 1:01.08 | 1:39.42 | 2:10.12 | |||
3 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.13 | 1:04.11 | 1:40.19 | 2:10.44 | |||
4 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.55 | 1:04.62 | 1:45.11 | 2:15.03 | |||
5 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.19 | 1:03.37 | 1:43.39 | 2:15.17 | |||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.21 | 1:04.98 | 1:44.87 | 2:16.28 | |||
7 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.89 | 1:04.24 | 1:43.97 | 2:16.39 | |||
8 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.54 | 1:07.63 | 1:47.43 | 2:16.88 | |||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.79 | 1:05.86 | 1:46.32 | 2:17.99 | |||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.03 | 1:06.06 | 1:47.41 | 2:18.50 | |||
11 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.59 | 1:08.33 | 1:46.58 | 2:19.13 | |||
12 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.04 | 1:07.91 | 1:47.56 | 2:20.11 | |||
13 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.46 | 1:06.72 | 1:47.32 | 2:20.65 | |||
14 | Johan Bragason | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.90 | 1:06.35 | 1:49.49 | 2:24.31 | |||
15 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.82 | 1:09.92 | 1:56.19 | 2:25.04 | |||
16 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.10 | 1:11.10 | 1:52.97 | 2:26.52 | |||
17 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 29.49 | 1:06.88 | 1:53.40 | 2:28.07 | |||
18 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.80 | 1:10.81 | 1:53.89 | 2:29.33 | |||
19 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.08 | 1:06.62 | 1:53.61 | 2:29.83 | |||
20 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 29.98 | 1:08.58 | 1:55.75 | 2:30.13 | |||
21 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.12 | 1:11.12 | 1:57.04 | 2:31.88 | |||
22 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.66 | 1:10.56 | 1:56.25 | 2:32.11 | |||
23 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.56 | 1:11.07 | 2:01.39 | 2:35.51 | |||
- | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.70 | 1:14.11 | |||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.77 | 1:14.82 | |||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.49 | 1:18.63 | |||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.39 | 1:18.73 | |||||
5 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.92 | 1:18.85 | |||||
6 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.27 | 1:19.01 | |||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.04 | 1:19.15 | |||||
8 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.54 | 1:19.45 | |||||
9 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 39.04 | 1:19.55 | |||||
10 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.18 | 1:19.98 | |||||
11 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.01 | 1:20.13 | |||||
12 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.20 | 1:20.70 | |||||
13 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.04 | 1:21.65 | |||||
14 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.55 | 1:23.13 | |||||
15 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 41.02 | 1:23.42 | |||||
16 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 40.70 | 1:24.29 | |||||
17 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.48 | 1:24.40 | |||||
18 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.41 | 1:24.64 | |||||
19 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 42.54 | 1:24.99 | |||||
20 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.86 | 1:25.20 | |||||
21 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.47 | 1:25.43 | |||||
22 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | 1:25.67 | |||||
23 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 42.32 | 1:25.90 | |||||
24 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.92 | 1:26.59 | |||||
25 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.75 | 1:26.60 | |||||
26 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.50 | 1:27.60 | |||||
27 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.82 | 1:27.68 | |||||
28 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 42.91 | 1:28.00 | |||||
29 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.46 | 1:28.28 | |||||
30 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.52 | 1:28.50 | |||||
31 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.45 | 1:28.61 | |||||
32 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.84 | 1:28.63 | |||||
33 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 43.23 | 1:28.96 | |||||
34 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 43.68 | 1:29.05 | |||||
35 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.54 | 1:29.17 | |||||
36 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.55 | 1:29.29 | |||||
37 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.15 | 1:29.62 | |||||
38 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.59 | 1:29.72 | |||||
39 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 43.80 | 1:30.19 | |||||
40 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.69 | 1:30.21 | |||||
41 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.90 | 1:31.07 | |||||
42 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.99 | 1:31.55 | |||||
43 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.71 | 1:31.62 | |||||
44 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.79 | 1:31.71 | |||||
45 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.66 | 1:32.07 | |||||
46 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.84 | 1:32.53 | |||||
47 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.00 | 1:33.35 | |||||
48 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.94 | 1:33.89 | |||||
49 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.47 | 1:34.81 | |||||
50 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 47.63 | 1:35.58 | |||||
51 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 45.84 | 1:36.34 | |||||
52 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.21 | 1:36.88 | |||||
53 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.62 | 1:37.91 | |||||
54 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 49.80 | 1:41.83 | |||||
- | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.90 | 1:10.24 | |||||
2 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.91 | 1:10.91 | |||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 34.87 | 1:12.37 | |||||
4 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.18 | 1:12.58 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.39 | 1:12.95 | |||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.95 | 1:13.50 | |||||
7 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 36.32 | 1:14.16 | |||||
8 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.38 | 1:14.42 | |||||
9 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Lödde | 35.82 | 1:14.50 | |||||
10 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.20 | 1:14.83 | |||||
11 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.58 | 1:14.86 | |||||
12 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.46 | 1:14.87 | |||||
13 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.39 | 1:15.03 | |||||
14 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.50 | 1:15.14 | |||||
15 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.79 | 1:15.95 | |||||
16 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.24 | 1:16.53 | |||||
17 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 36.61 | 1:16.83 | |||||
18 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.71 | 1:17.36 | |||||
19 | Cornelia Bernspång | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.06 | 1:17.75 | |||||
20 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 38.31 | 1:17.83 | |||||
21 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.01 | 1:19.25 | |||||
22 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.54 | 1:19.31 | |||||
23 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.84 | 1:19.49 | |||||
24 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.48 | 1:19.61 | |||||
25 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.47 | 1:19.92 | |||||
26 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.10 | 1:20.05 | |||||
27 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.43 | 1:20.24 | |||||
28 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.51 | 1:20.42 | |||||
29 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.64 | 1:20.50 | |||||
30 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.02 | 1:20.55 | |||||
31 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.08 | 1:20.64 | |||||
32 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.07 | 1:20.73 | |||||
33 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.02 | 1:20.88 | |||||
34 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.19 | 1:21.59 | |||||
35 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.26 | 1:21.81 | |||||
36 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 39.98 | 1:22.17 | |||||
37 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.84 | 1:22.48 | |||||
38 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.29 | 1:23.59 | |||||
39 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.28 | 1:23.61 | |||||
40 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 40.75 | 1:23.68 | |||||
41 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.45 | 1:23.69 | |||||
42 | Saga Extergren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.66 | 1:24.28 | |||||
43 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.02 | 1:24.58 | |||||
44 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 41.87 | 1:25.13 | |||||
45 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.21 | 1:25.61 | |||||
46 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.11 | 1:25.86 | |||||
47 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 40.97 | 1:25.98 | |||||
48 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.38 | 1:26.04 | |||||
49 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 41.49 | 1:26.46 | |||||
50 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 42.78 | 1:26.66 | |||||
51 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.38 | 1:27.31 | |||||
52 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.24 | 1:27.51 | |||||
53 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.77 | 1:28.20 | |||||
54 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 42.85 | 1:28.40 | |||||
55 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.16 | 1:28.44 | |||||
56 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.83 | 1:29.36 | |||||
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.46 | 1:07.01 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | 1:08.53 | |||||
3 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.25 | 1:08.66 | |||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.28 | 1:09.57 | |||||
5 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.22 | 1:12.54 | |||||
6 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.65 | 1:13.35 | |||||
7 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.56 | 1:13.50 | |||||
8 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 35.37 | 1:13.89 | |||||
9 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.78 | 1:13.94 | |||||
10 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.59 | 1:14.57 | |||||
11 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.12 | 1:14.87 | |||||
12 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.57 | 1:15.07 | |||||
13 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.20 | 1:15.53 | |||||
14 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 37.09 | 1:15.58 | |||||
15 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.72 | 1:16.08 | |||||
16 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 37.44 | 1:16.27 | |||||
17 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 36.01 | 1:16.57 | |||||
18 | Ida T Mose | 2002 | Herlev Svømning | 37.26 | 1:17.11 | |||||
19 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.56 | 1:17.18 | |||||
20 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.14 | 1:17.97 | |||||
21 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.71 | 1:17.99 | |||||
22 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.57 | 1:18.09 | |||||
23 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 38.20 | 1:18.19 | |||||
24 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 39.15 | 1:18.46 | |||||
25 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.08 | 1:18.47 | |||||
26 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.77 | 1:18.93 | |||||
27 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 37.94 | 1:19.14 | |||||
28 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.61 | 1:19.59 | |||||
29 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.98 | 1:21.11 | |||||
30 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.30 | 1:22.41 | |||||
31 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.16 | 1:23.64 | |||||
32 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 40.45 | 1:24.13 | |||||
33 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 42.47 | 1:25.36 | |||||
34 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.62 | 1:25.88 | |||||
35 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.87 | 1:26.47 | |||||
36 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.91 | 1:26.49 | |||||
37 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.08 | 1:26.81 | |||||
38 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.99 | 1:27.18 | |||||
39 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 41.31 | 1:27.49 | |||||
40 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.55 | 1:37.07 | |||||
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.75 | 1:05.32 | |||||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.04 | 1:08.15 | |||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.81 | 1:11.22 | |||||
4 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.24 | 1:11.28 | |||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.12 | 1:11.48 | |||||
6 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.81 | 1:11.76 | |||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.38 | 1:11.77 | |||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.91 | 1:12.56 | |||||
9 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.66 | 1:12.59 | |||||
10 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.29 | 1:12.65 | |||||
11 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.68 | 1:12.89 | |||||
12 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 35.28 | 1:12.92 | |||||
13 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.69 | 1:13.48 | |||||
14 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 35.28 | 1:13.49 | |||||
15 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.76 | 1:14.26 | |||||
16 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 36.55 | 1:14.30 | |||||
17 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.94 | 1:14.95 | |||||
18 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.72 | 1:15.17 | |||||
19 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 37.19 | 1:15.38 | |||||
20 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 35.80 | 1:16.06 | |||||
21 | Xenia Huryn | 2000 | Herlev Svømning | 37.07 | 1:16.19 | |||||
22 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.12 | 1:17.15 | |||||
23 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.54 | 1:17.22 | |||||
24 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 37.76 | 1:18.78 | |||||
25 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.27 | 1:18.89 | |||||
26 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 39.26 | 1:20.26 | |||||
27 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.05 | 1:20.32 | |||||
28 | Berenice Schulte | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.43 | 1:21.48 | |||||
29 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.96 | 1:45.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Willy:s Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 43.49 | ||||||
2 | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 43.52 | ||||||
3 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 48.19 | ||||||
4 | Mattias Sanda | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.81 | ||||||
5 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 48.88 | ||||||
6 | Giray Esen | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.30 | ||||||
7 | Tage Werdler | 2007 | Landskrona Simsällskap | 49.58 | ||||||
8 | Elliot Wohlqvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | 52.99 | ||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 53.59 | ||||||
10 | Andy Hadzic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 54.32 | ||||||
11 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 54.40 | ||||||
12 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.20 | ||||||
13 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 56.39 | ||||||
14 | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.78 | ||||||
15 | Vilmer Johansson Rönqvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | 57.50 | ||||||
16 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.55 | ||||||
17 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.77 | ||||||
18 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 58.53 | ||||||
19 | Benjamin Andersson Medhanie | 2007 | Simklubben Poseidon | 58.61 | ||||||
20 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:03.37 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Willy:s Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.37 | ||||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.15 | ||||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.65 | ||||||
4 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 35.79 | ||||||
5 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 36.62 | ||||||
6 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.67 | ||||||
7 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.49 | ||||||
8 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.00 | ||||||
9 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.43 | ||||||
10 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.79 | ||||||
11 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 38.96 | ||||||
12 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.15 | ||||||
13 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.17 | ||||||
14 | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | 39.26 | ||||||
15 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 39.74 | ||||||
16 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.82 | ||||||
17 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.42 | ||||||
18 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 40.72 | ||||||
19 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 40.80 | ||||||
20 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.39 | ||||||
21 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.99 | ||||||
22 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.12 | ||||||
22 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.12 | ||||||
24 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 42.14 | ||||||
25 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | ||||||
26 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 42.40 | ||||||
27 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.58 | ||||||
28 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.85 | ||||||
29 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 43.46 | ||||||
30 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 43.53 | ||||||
31 | Anton Liebenhagen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 43.91 | ||||||
32 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.02 | ||||||
33 | Filip Lönnerfors | 2006 | Simklubben Poseidon | 44.13 | ||||||
34 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.53 | ||||||
35 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.55 | ||||||
36 | Melvin Losvall | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 44.70 | ||||||
37 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 45.48 | ||||||
38 | David Hagander | 2006 | Simklubben Poseidon | 45.52 | ||||||
39 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 45.78 | ||||||
40 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.73 | ||||||
41 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 46.94 | ||||||
42 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 46.99 | ||||||
43 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.22 | ||||||
44 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 47.77 | ||||||
45 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 49.35 | ||||||
46 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.48 | ||||||
47 | Edmond Heset Neziri | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.60 | ||||||
48 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 50.62 | ||||||
49 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.65 | ||||||
50 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.70 | ||||||
51 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.32 | ||||||
52 | Hubert Andersson | 2006 | Simklubben Lödde | 52.05 | ||||||
53 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.16 | ||||||
54 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.40 | ||||||
55 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.92 | ||||||
56 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 53.07 | ||||||
56 | Elliott Sommarström | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.07 | ||||||
58 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.78 | ||||||
59 | Philip Nordén | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.87 | ||||||
60 | Hugo Snecker | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 54.38 | ||||||
61 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 54.61 | ||||||
62 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.94 | ||||||
63 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 1:04.33 | ||||||
64 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 22, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.70 | 1:00.78 | 1:32.97 | 2:04.94 | |||
2 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.39 | 1:01.35 | 1:34.76 | 2:06.37 | |||
3 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 29.22 | 1:01.46 | 1:34.02 | 2:06.65 | |||
4 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.26 | 1:01.52 | 1:34.16 | 2:07.49 | |||
5 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.46 | 1:02.93 | 1:36.12 | 2:09.03 | |||
6 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.05 | 1:05.04 | 1:39.77 | 2:11.13 | |||
7 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.69 | 1:02.88 | 1:38.47 | 2:12.87 | |||
8 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.27 | 1:04.84 | 1:39.96 | 2:13.32 | |||
9 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 31.44 | 1:05.89 | 1:41.35 | 2:15.66 | |||
10 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.74 | 1:04.82 | 1:41.47 | 2:16.57 | |||
11 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 31.55 | 1:06.05 | 1:42.04 | 2:16.68 | |||
12 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.91 | 1:05.77 | 1:42.19 | 2:16.86 | |||
13 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.25 | 1:05.50 | 1:41.92 | 2:17.78 | |||
14 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.57 | 1:06.84 | 1:43.81 | 2:19.38 | |||
15 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 31.96 | 1:07.11 | 1:44.41 | 2:20.08 | |||
16 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.18 | 1:08.27 | 1:45.83 | 2:20.12 | |||
17 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.71 | 1:08.82 | 1:45.10 | 2:20.32 | |||
18 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.64 | 1:06.96 | 1:44.42 | 2:20.48 | |||
19 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.85 | 1:04.66 | 1:43.54 | 2:20.69 | |||
20 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.58 | 1:08.20 | 1:44.83 | 2:20.77 | |||
21 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.03 | 1:07.61 | 1:44.93 | 2:20.84 | |||
22 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.18 | 1:07.00 | 1:45.12 | 2:22.07 | |||
23 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.09 | 1:06.53 | 1:44.14 | 2:22.38 | |||
24 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 31.57 | 1:07.84 | 1:47.05 | 2:22.82 | |||
25 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.47 | 1:08.06 | 1:46.59 | 2:23.69 | |||
26 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.67 | 1:07.89 | 1:47.19 | 2:24.50 | |||
27 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.33 | 1:09.79 | 1:48.16 | 2:24.94 | |||
28 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.49 | 1:10.47 | 1:49.45 | 2:26.40 | |||
29 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.54 | 1:10.65 | 1:49.81 | 2:27.00 | |||
30 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 34.40 | 1:11.81 | 1:52.05 | 2:31.09 | |||
Gren 22, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.51 | 57.53 | 1:29.31 | 2:00.57 | |||
2 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.42 | 59.91 | 1:32.67 | 2:02.91 | |||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.87 | 1:02.02 | 1:33.54 | 2:04.17 | |||
4 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.17 | 59.33 | 1:31.84 | 2:04.29 | |||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.76 | 1:02.33 | 1:34.81 | 2:07.00 | |||
6 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.56 | 1:02.15 | 1:35.02 | 2:07.05 | |||
7 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.87 | 1:01.26 | 1:34.94 | 2:07.07 | |||
8 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.34 | 1:01.81 | 1:34.89 | 2:07.44 | |||
9 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 29.48 | 1:02.22 | 1:36.28 | 2:08.62 | |||
10 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.00 | 1:02.21 | 1:36.12 | 2:08.71 | |||
11 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.01 | 1:02.32 | 1:36.19 | 2:08.96 | |||
12 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.66 | 1:00.74 | 1:35.05 | 2:09.37 | |||
13 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.69 | 1:01.09 | 1:35.59 | 2:09.62 | |||
14 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 30.50 | 1:03.59 | 1:37.62 | 2:10.27 | |||
15 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.60 | 1:03.29 | 1:37.26 | 2:10.49 | |||
16 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.09 | 1:03.51 | 1:37.45 | 2:10.67 | |||
17 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.64 | 1:04.67 | 1:39.36 | 2:13.12 | |||
18 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 29.80 | 1:03.50 | 1:38.33 | 2:13.15 | |||
19 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.94 | 1:05.95 | 1:40.97 | 2:13.33 | |||
20 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.28 | 1:03.99 | 1:39.66 | 2:13.61 | |||
21 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.77 | 56.27 | 1:37.18 | 2:14.69 | |||
22 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.39 | 1:06.61 | 1:41.82 | 2:15.94 | |||
23 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.12 | 1:05.92 | 1:42.12 | 2:16.54 | |||
24 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.24 | 1:04.27 | 1:41.66 | 2:17.12 | |||
25 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.23 | 1:04.88 | 1:42.56 | 2:17.85 | |||
26 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.98 | 1:02.46 | 1:39.04 | 2:18.52 | |||
27 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.12 | 1:07.03 | 1:43.47 | 2:19.03 | |||
28 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 30.95 | 1:06.87 | 1:43.84 | 2:19.30 | |||
29 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.98 | 1:06.65 | 1:42.91 | 2:19.32 | |||
Gren 22, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.94 | 55.84 | 1:24.90 | 1:53.54 | |||
2 | Jonas Holmström | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.64 | 55.74 | 1:25.48 | 1:55.14 | |||
3 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 27.50 | 57.05 | 1:26.89 | 1:56.08 | |||
4 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.17 | 57.76 | 1:27.74 | 1:56.18 | |||
5 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.77 | 57.32 | 1:27.30 | 1:56.83 | |||
6 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 27.16 | 56.90 | 1:27.46 | 1:57.55 | |||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.11 | 57.77 | 1:28.67 | 1:58.57 | |||
8 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.96 | 59.15 | 1:29.58 | 1:58.62 | |||
9 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.68 | 57.25 | 1:27.88 | 1:59.31 | |||
10 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.68 | 57.69 | 1:29.12 | 1:59.90 | |||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.53 | 57.96 | 1:28.78 | 2:00.31 | |||
12 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.60 | 57.88 | 1:29.52 | 2:00.51 | |||
13 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 28.33 | 58.35 | 1:29.48 | 2:00.60 | |||
14 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.03 | 58.23 | 1:29.54 | 2:01.05 | |||
15 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.74 | 58.39 | 1:29.79 | 2:01.97 | |||
16 | Isac Troell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 28.79 | 58.59 | 1:30.37 | 2:02.68 | |||
17 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.50 | 59.65 | 1:31.39 | 2:03.73 | |||
18 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.81 | 58.24 | 1:30.43 | 2:03.77 | |||
19 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.07 | 59.94 | 1:32.79 | 2:04.13 | |||
20 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.48 | 1:00.29 | 1:32.57 | 2:04.81 | |||
21 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.11 | 1:00.65 | 1:32.82 | 2:05.26 | |||
22 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.67 | 59.93 | 1:32.93 | 2:05.48 | |||
23 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 29.04 | 1:00.54 | 1:33.35 | 2:05.57 | |||
24 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.62 | 59.41 | 1:32.62 | 2:05.67 | |||
25 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.24 | 1:01.23 | 1:33.99 | 2:05.95 | |||
26 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 29.35 | 1:01.43 | 1:34.32 | 2:06.39 | |||
27 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.72 | 1:00.47 | 1:33.82 | 2:06.45 | |||
28 | Johan Bragason | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.16 | 59.04 | 1:32.36 | 2:06.56 | |||
29 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.66 | 59.66 | 1:32.90 | 2:07.15 | |||
30 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.91 | 1:01.27 | 1:35.65 | 2:10.06 | |||
31 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.49 | 1:02.68 | 1:36.96 | 2:11.07 | |||
32 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.41 | 1:05.06 | 1:42.37 | 2:19.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 23, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Andersson Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.91 | 1:17.80 | 2:00.48 | 2:44.24 | |||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.83 | 1:20.08 | 2:04.31 | 2:47.08 | |||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.26 | 1:21.76 | 2:06.45 | 2:48.91 | |||
4 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 40.07 | 1:24.71 | 2:09.92 | 2:53.81 | |||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 39.84 | 1:24.26 | 2:10.14 | 2:56.01 | |||
6 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.26 | 1:26.85 | 2:14.61 | 3:00.12 | |||
7 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.44 | 1:28.32 | 2:15.67 | 3:02.80 | |||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.67 | 1:28.79 | 2:16.27 | 3:03.13 | |||
9 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 41.36 | 1:28.13 | 2:16.95 | 3:05.47 | |||
10 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.33 | 1:29.89 | 2:18.82 | 3:06.56 | |||
11 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.24 | 1:29.32 | 2:18.05 | 3:06.78 | |||
12 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.58 | 1:29.76 | 2:18.71 | 3:06.79 | |||
13 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 42.39 | 1:29.74 | 2:20.62 | 3:09.67 | |||
14 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.02 | 1:34.56 | 2:27.36 | 3:17.64 | |||
15 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.09 | 1:36.66 | 2:28.80 | 3:19.62 | |||
16 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 44.48 | 1:34.92 | 2:29.45 | 3:20.67 | |||
17 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 46.03 | 1:38.95 | 2:31.98 | 3:22.22 | |||
Gren 23, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Andersson Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.58 | 1:16.90 | 1:58.07 | 2:39.28 | |||
2 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.10 | 1:19.17 | 2:03.09 | 2:44.70 | |||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.52 | 1:19.00 | 2:02.60 | 2:45.37 | |||
4 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.73 | 1:19.65 | 2:03.28 | 2:46.69 | |||
5 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.01 | 1:21.62 | 2:05.90 | 2:49.39 | |||
6 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.40 | 1:22.26 | 2:07.00 | 2:50.65 | |||
7 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 39.97 | 1:23.53 | 2:07.99 | 2:51.70 | |||
8 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.98 | 1:22.70 | 2:08.59 | 2:54.68 | |||
9 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.65 | 1:23.17 | 2:11.25 | 2:55.76 | |||
10 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.53 | 1:24.39 | 2:10.30 | 2:55.95 | |||
11 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.23 | 1:23.89 | 2:10.42 | 2:56.40 | |||
12 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 39.81 | 1:24.57 | 2:11.06 | 2:56.90 | |||
13 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.33 | 1:24.89 | 2:11.05 | 2:57.16 | |||
14 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 42.47 | 1:28.06 | 2:15.65 | 3:01.89 | |||
15 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.04 | 1:27.21 | 2:15.04 | 3:03.46 | |||
16 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 42.45 | 1:29.09 | 2:18.69 | 3:04.22 | |||
17 | Ida T Mose | 2002 | Herlev Svømning | 43.87 | 1:31.54 | 2:20.12 | 3:07.11 | |||
18 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 43.55 | 1:32.01 | 2:21.78 | 3:11.10 | |||
Gren 23, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Andersson Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.75 | 1:18.19 | 1:59.96 | 2:40.47 | |||
2 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 37.74 | 1:19.28 | 2:00.57 | 2:40.56 | |||
3 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.46 | 1:17.91 | 2:01.36 | 2:43.84 | |||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.59 | 1:20.98 | 2:03.93 | 2:46.11 | |||
5 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.68 | 1:21.28 | 2:06.26 | 2:51.19 | |||
6 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 38.22 | 1:21.86 | 2:06.46 | 2:51.86 | |||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.93 | 1:22.10 | 2:09.64 | 2:56.42 | |||
8 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.71 | 1:24.43 | 2:10.74 | 2:56.95 | |||
9 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.33 | 1:24.11 | 2:10.44 | 2:57.09 | |||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 39.93 | 1:25.23 | 2:11.79 | 2:58.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 32.38 | 1:11.09 | |||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.21 | 1:15.61 | |||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.42 | 1:19.18 | |||||
4 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.92 | 1:20.32 | |||||
5 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 37.30 | 1:24.29 | |||||
6 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.01 | 1:27.11 | |||||
7 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 40.70 | 1:28.03 | |||||
8 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.00 | 1:28.35 | |||||
9 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.08 | 1:29.68 | |||||
10 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.52 | 1:31.62 | |||||
11 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 44.15 | 1:35.28 | |||||
12 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.29 | 1:36.83 | |||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.40 | 1:01.48 | |||||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.69 | 1:02.33 | |||||
3 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 28.90 | 1:02.88 | |||||
4 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.13 | 1:03.37 | |||||
5 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.61 | 1:07.96 | |||||
6 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.40 | 1:08.11 | |||||
7 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.88 | 1:09.06 | |||||
8 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.41 | 1:09.30 | |||||
9 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 31.55 | 1:09.49 | |||||
10 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.35 | 1:09.69 | |||||
11 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.88 | 1:10.61 | |||||
12 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.08 | 1:10.82 | |||||
13 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.06 | 1:11.35 | |||||
14 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.75 | 1:12.76 | |||||
15 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.59 | 1:12.79 | |||||
16 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.22 | 1:13.74 | |||||
17 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.56 | 1:13.92 | |||||
18 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.14 | 1:14.04 | |||||
19 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 33.82 | 1:15.36 | |||||
20 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | 1:15.69 | |||||
21 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.43 | 1:15.82 | |||||
22 | Vincent Hua | 2004 | Hörby Simklubb | 34.30 | 1:15.88 | |||||
23 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.54 | 1:16.09 | |||||
24 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.84 | 1:16.18 | |||||
25 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.48 | 1:16.66 | |||||
26 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.09 | 1:17.09 | |||||
27 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 35.43 | 1:17.51 | |||||
28 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | 35.45 | 1:17.53 | |||||
29 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.25 | 1:18.06 | |||||
29 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 34.97 | 1:18.06 | |||||
31 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 36.04 | 1:18.13 | |||||
32 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.46 | 1:18.52 | |||||
33 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.19 | 1:18.93 | |||||
34 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.27 | 1:19.91 | |||||
35 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 35.52 | 1:19.99 | |||||
36 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 35.40 | 1:24.57 | |||||
37 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.71 | 1:25.25 | |||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.26 | 59.03 | |||||
2 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.62 | 59.20 | |||||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 27.73 | 1:00.00 | |||||
4 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.17 | 1:00.23 | |||||
5 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.81 | 1:01.40 | |||||
6 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.24 | 1:01.66 | |||||
7 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.39 | 1:01.86 | |||||
8 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.67 | 1:03.18 | |||||
9 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 29.73 | 1:03.33 | |||||
10 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.80 | 1:03.49 | |||||
11 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.37 | 1:05.11 | |||||
12 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.39 | 1:05.41 | |||||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.51 | 1:05.54 | |||||
14 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 29.95 | 1:05.57 | |||||
15 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 30.13 | 1:05.76 | |||||
16 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 30.35 | 1:06.53 | |||||
17 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.09 | 1:07.30 | |||||
18 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.51 | 1:07.42 | |||||
19 | Simon Bonnevier | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.27 | 1:08.06 | |||||
20 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.03 | 1:08.17 | |||||
21 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.77 | 1:08.41 | |||||
22 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.34 | 1:10.90 | |||||
23 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.78 | 1:11.22 | |||||
24 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.89 | 1:11.73 | |||||
25 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.83 | 1:11.97 | |||||
26 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 32.79 | 1:12.02 | |||||
27 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.21 | 1:12.32 | |||||
28 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.83 | 1:13.19 | |||||
29 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.76 | 1:13.29 | |||||
30 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.29 | 1:13.41 | |||||
30 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 33.32 | 1:13.41 | |||||
32 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 32.86 | 1:14.20 | |||||
33 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.39 | 1:15.62 | |||||
34 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.20 | 1:17.99 | |||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 25.69 | 55.18 | |||||
2 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.37 | 56.75 | |||||
3 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.03 | 57.89 | |||||
4 | Johan Bragason | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.00 | 58.97 | |||||
5 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.97 | 59.12 | |||||
6 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.33 | 59.19 | |||||
7 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.30 | 59.32 | |||||
8 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.54 | 59.87 | |||||
8 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.94 | 59.87 | |||||
10 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.77 | 1:00.03 | |||||
10 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.84 | 1:00.03 | |||||
12 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 28.15 | 1:00.25 | |||||
13 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.65 | 1:00.39 | |||||
14 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.12 | 1:00.73 | |||||
15 | Mohammad Al Said | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.22 | 1:01.36 | |||||
16 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.43 | 1:01.57 | |||||
17 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.77 | 1:02.29 | |||||
18 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.53 | 1:02.43 | |||||
19 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.11 | 1:02.68 | |||||
20 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.25 | 1:03.05 | |||||
21 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.44 | 1:03.18 | |||||
22 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 28.81 | 1:03.30 | |||||
23 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.81 | 1:03.49 | |||||
24 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.44 | 1:03.60 | |||||
25 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.23 | 1:03.72 | |||||
26 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.97 | 1:03.83 | |||||
27 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.48 | 1:03.89 | |||||
28 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.27 | 1:04.09 | |||||
29 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 29.59 | 1:04.12 | |||||
30 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.99 | 1:04.46 | |||||
31 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.75 | 1:04.92 | |||||
32 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.49 | 1:05.42 | |||||
33 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.04 | 1:05.44 | |||||
34 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.94 | 1:05.66 | |||||
35 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 31.02 | 1:05.83 | |||||
36 | Khalil Al Said | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.70 | 1:06.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 37.70 | ||||||
2 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 42.93 | ||||||
3 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 47.59 | ||||||
4 | Benjamin Andersson Medhanie | 2007 | Simklubben Poseidon | 55.39 | ||||||
5 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 1:05.41 | ||||||
- | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
- | Mattias Sanda | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.09 | ||||||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.54 | ||||||
3 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.63 | ||||||
4 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.81 | ||||||
5 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.89 | ||||||
6 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 35.03 | ||||||
7 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 35.05 | ||||||
8 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.27 | ||||||
9 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.34 | ||||||
10 | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | 36.36 | ||||||
11 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.55 | ||||||
12 | Anton Liebenhagen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 36.78 | ||||||
13 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 36.90 | ||||||
14 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.75 | ||||||
15 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 38.77 | ||||||
16 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.09 | ||||||
17 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.82 | ||||||
18 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.05 | ||||||
19 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.17 | ||||||
20 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.25 | ||||||
21 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.60 | ||||||
22 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.00 | ||||||
23 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 41.40 | ||||||
24 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 41.46 | ||||||
25 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.12 | ||||||
26 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 42.18 | ||||||
27 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.44 | ||||||
28 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 42.75 | ||||||
29 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 42.80 | ||||||
30 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.51 | ||||||
31 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.01 | ||||||
32 | David Hagander | 2006 | Simklubben Poseidon | 45.17 | ||||||
33 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.50 | ||||||
34 | Edmond Heset Neziri | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.72 | ||||||
35 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 47.37 | ||||||
36 | Melvin Losvall | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 47.65 | ||||||
37 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.96 | ||||||
38 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.85 | ||||||
39 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.98 | ||||||
40 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 50.99 | ||||||
41 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.99 | ||||||
42 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 52.45 | ||||||
43 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.31 | ||||||
44 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.81 | ||||||
45 | Elliott Sommarström | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.95 | ||||||
46 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 57.35 | ||||||
47 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.39 | ||||||
- | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Hubert Andersson | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 12:51 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:05.06 | 2:16.23 | 3:27.05 | 4:36.62 | |||
2 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.75 | 2:18.70 | 3:31.31 | 4:40.18 | |||
3 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.85 | 2:19.12 | 3:31.65 | 4:42.33 | |||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 1:07.27 | 2:20.62 | 3:33.90 | 4:44.55 | |||
5 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.50 | 2:21.33 | 3:35.99 | 4:49.92 | |||
6 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.24 | 2:22.45 | 3:37.36 | 4:50.59 | |||
7 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.05 | 2:21.77 | 3:37.23 | 4:50.94 | |||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.10 | 2:23.34 | 3:39.39 | 4:52.10 | |||
9 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.84 | 2:23.93 | 3:38.38 | 4:52.13 | |||
10 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.45 | 2:22.78 | 3:39.00 | 4:53.78 | |||
11 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:09.32 | 2:24.93 | 3:42.07 | 4:58.22 | |||
12 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.37 | 2:25.85 | 3:43.86 | 5:00.81 | |||
13 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.21 | 2:27.67 | 3:45.40 | 5:02.02 | |||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.62 | 2:31.15 | 3:49.73 | 5:07.46 | |||
15 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.33 | 2:31.87 | 3:51.49 | 5:09.78 | |||
16 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 1:14.15 | 2:34.32 | 3:55.88 | 5:15.33 | |||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.81 | 2:17.93 | 3:28.89 | 4:40.01 | |||
2 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:07.75 | 2:20.37 | 3:35.03 | 4:46.43 | |||
3 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.97 | 2:23.20 | 3:36.64 | 4:48.12 | |||
4 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:08.84 | 2:22.37 | 3:37.13 | 4:49.70 | |||
5 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:10.07 | 2:24.37 | 3:37.71 | 4:49.94 | |||
6 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.63 | 2:21.09 | 3:36.39 | 4:50.05 | |||
7 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 1:07.79 | 2:22.05 | 3:37.86 | 4:52.12 | |||
8 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:09.46 | 2:24.15 | 3:39.99 | 4:53.79 | |||
9 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.39 | 2:26.16 | 3:41.75 | 4:54.52 | |||
10 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.00 | 2:23.99 | 3:39.99 | 4:56.84 | |||
11 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.69 | 2:24.71 | 3:40.68 | 4:57.08 | |||
12 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 1:07.95 | 2:23.97 | 3:41.88 | 4:58.41 | |||
13 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:08.68 | 2:25.33 | 3:43.62 | 4:59.00 | |||
14 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.30 | 2:24.94 | 3:43.28 | 5:01.19 | |||
15 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:12.70 | 2:31.36 | 3:49.92 | 5:07.35 | |||
16 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:14.11 | 2:36.47 | 4:00.35 | 5:24.27 | |||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.07 | 2:12.79 | 3:21.00 | 4:27.71 | |||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.53 | 2:14.29 | 3:22.71 | 4:30.59 | |||
3 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.21 | 2:13.45 | 3:22.49 | 4:32.28 | |||
4 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.07 | 2:15.99 | 3:25.76 | 4:34.79 | |||
5 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.30 | 2:16.56 | 3:26.89 | 4:34.93 | |||
6 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.15 | 2:15.93 | 3:26.37 | 4:37.60 | |||
7 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 1:06.31 | 2:16.70 | 3:28.50 | 4:39.97 | |||
8 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.41 | 2:19.78 | 3:30.91 | 4:40.75 | |||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:06.42 | 2:17.59 | 3:30.37 | 4:41.24 | |||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.75 | 2:19.35 | 3:31.13 | 4:42.18 | |||
11 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 1:08.13 | 2:20.95 | 3:34.76 | 4:48.10 | |||
12 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:08.85 | 2:23.07 | 3:38.68 | 4:53.72 | |||
13 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:08.93 | 2:24.25 | 3:39.84 | 4:54.16 | |||
14 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.85 | 2:25.15 | 3:42.14 | 4:57.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:51 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 27, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.11 | 2:25.88 | 3:40.21 | 4:53.27 | 18:42.76 | ||
6:07.54 | 7:21.47 | 8:36.12 | 9:51.72 | |||||||
11:07.20 | 12:22.73 | 13:38.59 | 14:55.53 | |||||||
16:12.47 | 17:29.33 | |||||||||
2 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.62 | 2:24.67 | 3:41.01 | 4:56.73 | 19:17.40 | ||
6:13.51 | 7:30.37 | 8:48.54 | 10:07.28 | |||||||
11:25.81 | 12:45.05 | 14:04.31 | 15:23.78 | |||||||
16:42.58 | 18:00.52 | |||||||||
3 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.48 | 2:26.51 | 3:47.32 | 5:07.70 | 19:43.84 | ||
6:28.79 | 7:50.31 | 9:11.53 | 10:33.69 | |||||||
11:53.90 | 13:13.19 | 14:31.73 | 15:52.24 | |||||||
17:11.38 | 18:28.64 | |||||||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.90 | 2:32.63 | 3:53.51 | 5:13.96 | 19:45.04 | ||
6:34.61 | 7:54.50 | 9:15.44 | 10:36.09 | |||||||
11:55.52 | 13:14.78 | 14:32.90 | 15:52.50 | |||||||
17:11.55 | 18:30.09 | |||||||||
5 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.31 | 2:40.78 | 4:06.22 | 5:31.74 | 21:14.33 | ||
6:57.74 | 8:24.66 | 9:52.06 | 11:18.95 | |||||||
12:46.29 | 14:12.02 | 15:38.94 | 17:04.48 | |||||||
18:30.21 | 19:54.70 | |||||||||
6 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.75 | 2:42.24 | 4:07.60 | 5:33.66 | 21:21.40 | ||
6:59.99 | 8:27.73 | 9:55.56 | 11:23.06 | |||||||
12:49.42 | 14:17.36 | 15:44.89 | 17:10.78 | |||||||
18:36.85 | 20:01.01 | |||||||||
7 | Karl Hansson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 1:18.16 | 2:44.56 | 4:11.81 | 5:39.76 | 21:57.57 | ||
7:08.65 | 8:38.16 | 10:07.29 | 11:36.33 | |||||||
13:04.67 | 14:32.59 | 16:02.80 | 17:32.41 | |||||||
19:02.82 | 20:31.90 | |||||||||
8 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 1:19.72 | 2:46.21 | 4:14.51 | 5:42.23 | 22:03.51 | ||
7:11.24 | 8:40.23 | 10:09.07 | 11:38.32 | |||||||
13:07.14 | 14:36.38 | 16:07.51 | 17:36.68 | |||||||
19:07.04 | 20:36.34 | |||||||||
Gren 27, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:05.97 | 2:16.13 | 3:26.78 | 4:38.14 | 17:33.13 | ||
5:49.05 | 7:00.21 | 8:11.06 | 9:22.10 | |||||||
10:32.71 | 11:43.20 | 12:53.94 | 14:04.87 | |||||||
15:15.31 | 16:25.29 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.41 | 2:19.40 | 3:30.69 | 4:42.32 | 17:35.36 | ||
5:54.07 | 7:05.82 | 8:17.18 | 9:28.00 | |||||||
10:38.73 | 11:49.27 | 12:58.98 | 14:09.04 | |||||||
15:18.40 | 16:27.58 | |||||||||
3 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.29 | 2:18.67 | 3:31.01 | 4:42.65 | 17:43.82 | ||
5:54.50 | 7:06.33 | 8:17.62 | 9:28.71 | |||||||
10:39.40 | 11:50.54 | 13:01.14 | 14:12.32 | |||||||
15:23.88 | 16:35.48 | |||||||||
4 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.61 | 2:20.18 | 3:32.51 | 4:45.65 | 18:06.90 | ||
5:58.11 | 7:11.20 | 8:23.95 | 9:36.62 | |||||||
10:49.22 | 12:01.81 | 13:14.63 | 14:27.76 | |||||||
15:41.28 | 16:55.13 | |||||||||
5 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.47 | 2:21.81 | 3:33.62 | 4:46.50 | 18:08.12 | ||
5:59.69 | 7:11.75 | 8:24.79 | 9:37.11 | |||||||
10:49.94 | 12:02.94 | 13:16.09 | 14:29.73 | |||||||
15:43.22 | 16:56.60 | |||||||||
6 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.55 | 2:22.32 | 3:34.98 | 4:47.70 | 18:16.45 | ||
6:00.62 | 7:13.61 | 8:27.03 | 9:40.22 | |||||||
10:53.53 | 12:07.24 | 13:20.97 | 14:35.02 | |||||||
15:49.38 | 17:03.45 | |||||||||
7 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.89 | 2:23.21 | 3:38.96 | 4:54.99 | 18:40.42 | ||
6:11.42 | 7:28.92 | 8:43.84 | 9:59.48 | |||||||
11:15.11 | 12:30.26 | 13:45.15 | 14:59.53 | |||||||
16:14.31 | 17:27.93 | |||||||||
8 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.75 | 2:22.19 | 3:38.86 | 4:55.71 | 18:58.80 | ||
6:12.46 | 7:29.84 | 8:47.20 | 10:04.76 | |||||||
11:22.21 | 12:39.97 | 13:56.90 | 15:13.50 | |||||||
16:30.93 | 17:46.27 | |||||||||
Gren 27, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Canon |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.68 | 2:06.63 | 3:11.78 | 4:17.29 | 16:23.42 | ||
5:22.88 | 6:28.93 | 7:34.98 | 8:41.56 | |||||||
9:47.94 | 10:54.30 | 12:00.50 | 13:06.93 | |||||||
14:12.34 | 15:17.95 | |||||||||
2 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.18 | 2:09.00 | 3:16.35 | 4:23.05 | 16:27.15 | ||
5:29.26 | 6:35.19 | 7:42.09 | 8:49.63 | |||||||
9:57.08 | 11:04.29 | 12:09.87 | 13:15.17 | |||||||
14:19.94 | 15:24.39 | |||||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.20 | 2:06.43 | 3:12.57 | 4:18.75 | 16:31.24 | ||
5:25.76 | 6:33.06 | 7:40.24 | 8:47.47 | |||||||
9:54.89 | 11:02.07 | 12:08.74 | 13:14.73 | |||||||
14:21.22 | 15:26.59 | |||||||||
4 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.98 | 2:08.41 | 3:15.46 | 4:22.45 | 16:41.50 | ||
5:29.31 | 6:36.38 | 7:43.14 | 8:49.39 | |||||||
9:56.49 | 11:03.87 | 12:10.52 | 13:17.58 | |||||||
14:25.77 | 15:34.00 | |||||||||
5 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.55 | 2:10.00 | 3:17.13 | 4:24.54 | 16:58.85 | ||
5:32.35 | 6:40.00 | 7:48.79 | 8:56.44 | |||||||
10:05.19 | 11:13.80 | 12:23.08 | 13:32.70 | |||||||
14:42.12 | 15:51.27 | |||||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.81 | 2:09.25 | 3:18.12 | 4:27.75 | 17:27.54 | ||
5:37.66 | 6:47.76 | 7:58.05 | 9:08.78 | |||||||
10:20.11 | 11:31.47 | 12:43.27 | 13:54.78 | |||||||
15:06.44 | 16:18.05 | |||||||||
7 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:06.36 | 2:18.54 | 3:31.08 | 4:45.19 | 18:34.53 | ||
5:59.36 | 7:13.69 | 8:28.18 | 9:43.07 | |||||||
10:57.72 | 12:14.10 | 13:29.99 | 14:46.11 | |||||||
16:02.21 | 17:18.88 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Willys Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.69 | 1:04.29 | |||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.88 | 1:04.53 | |||||
3 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 31.41 | 1:05.92 | |||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.30 | 1:06.33 | |||||
5 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | 1:07.32 | |||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.59 | 1:07.33 | |||||
7 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.14 | 1:07.34 | |||||
8 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.79 | 1:07.39 | |||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.18 | 1:07.82 | |||||
10 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.09 | 1:08.10 | |||||
11 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.50 | 1:08.19 | |||||
12 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | 1:08.59 | |||||
13 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.80 | 1:09.15 | |||||
14 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.27 | 1:09.70 | |||||
15 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 33.69 | 1:09.73 | |||||
16 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 33.67 | 1:09.87 | |||||
17 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.90 | 1:10.44 | |||||
18 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.30 | 1:10.46 | |||||
19 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.72 | 1:10.91 | |||||
20 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.30 | 1:11.07 | |||||
21 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.21 | 1:11.17 | |||||
22 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.62 | 1:11.54 | |||||
23 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.75 | 1:12.77 | |||||
24 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 34.69 | 1:12.86 | |||||
25 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.01 | 1:13.48 | |||||
26 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.41 | 1:13.50 | |||||
27 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.55 | 1:13.68 | |||||
28 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 35.82 | 1:13.97 | |||||
29 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.46 | 1:14.21 | |||||
30 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 35.56 | 1:14.43 | |||||
31 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 35.87 | 1:14.74 | |||||
32 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.84 | 1:14.82 | |||||
33 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.36 | 1:15.35 | |||||
34 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 35.39 | 1:15.38 | |||||
35 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.32 | 1:15.87 | |||||
36 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 36.23 | 1:15.89 | |||||
37 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.43 | 1:16.05 | |||||
38 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 35.88 | 1:16.38 | |||||
39 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 35.62 | 1:16.84 | |||||
40 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.89 | 1:16.96 | |||||
41 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.84 | 1:17.37 | |||||
42 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.16 | 1:17.46 | |||||
43 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.20 | 1:17.62 | |||||
44 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 37.03 | 1:17.66 | |||||
45 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.72 | 1:17.71 | |||||
46 | Maja Jensen | 2006 | Landskrona Simsällskap | 37.68 | 1:17.87 | |||||
47 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.84 | 1:18.49 | |||||
48 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.98 | 1:18.82 | |||||
49 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.48 | 1:18.83 | |||||
50 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.60 | 1:19.00 | |||||
51 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.35 | 1:19.55 | |||||
52 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.01 | 1:19.74 | |||||
53 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 37.75 | 1:20.53 | |||||
54 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.04 | 1:20.55 | |||||
55 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 37.56 | 1:20.83 | |||||
56 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 39.51 | 1:22.47 | |||||
57 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.38 | 1:22.96 | |||||
58 | Linnea Costa Caesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 41.50 | 1:23.70 | |||||
59 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.45 | 1:24.30 | |||||
60 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.53 | 1:26.23 | |||||
61 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 41.10 | 1:28.13 | |||||
62 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.77 | 1:29.30 | |||||
63 | Isabelle Persson-Giribaldi | 2005 | Landskrona Simsällskap | 41.97 | 1:29.90 | |||||
- | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Willys Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.24 | 1:01.65 | |||||
2 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 30.25 | 1:01.98 | |||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.00 | 1:02.04 | |||||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.09 | 1:02.19 | |||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.70 | 1:03.16 | |||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 30.66 | 1:03.19 | |||||
7 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.83 | 1:03.78 | |||||
8 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.91 | 1:03.90 | |||||
9 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.06 | 1:04.04 | |||||
10 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.50 | 1:04.05 | |||||
11 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.28 | 1:04.22 | |||||
12 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.47 | 1:04.29 | |||||
13 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 31.00 | 1:04.49 | |||||
14 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.27 | 1:04.80 | |||||
14 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.02 | 1:04.80 | |||||
16 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.33 | 1:04.82 | |||||
17 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.14 | 1:04.86 | |||||
18 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.40 | 1:05.15 | |||||
19 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.65 | 1:05.17 | |||||
20 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 31.55 | 1:05.31 | |||||
21 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.04 | 1:05.54 | |||||
22 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.48 | 1:05.63 | |||||
23 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 32.05 | 1:05.66 | |||||
24 | Cornelia Bernspång | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.81 | 1:05.80 | |||||
25 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.47 | 1:06.08 | |||||
26 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.47 | 1:06.13 | |||||
27 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.75 | 1:06.36 | |||||
28 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.69 | 1:06.38 | |||||
29 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 31.99 | 1:06.41 | |||||
30 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.98 | 1:06.44 | |||||
31 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 31.86 | 1:06.54 | |||||
32 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.09 | 1:06.74 | |||||
33 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.22 | 1:06.95 | |||||
34 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.35 | 1:07.33 | |||||
35 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.69 | 1:07.34 | |||||
36 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.17 | 1:07.36 | |||||
37 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.07 | 1:07.71 | |||||
38 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.55 | 1:07.72 | |||||
39 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.02 | 1:07.74 | |||||
40 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 32.99 | 1:07.80 | |||||
41 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.11 | 1:07.90 | |||||
42 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.78 | 1:07.92 | |||||
43 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.46 | 1:08.10 | |||||
44 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.25 | 1:08.45 | |||||
45 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.93 | 1:08.59 | |||||
46 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 32.60 | 1:08.65 | |||||
46 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.51 | 1:08.65 | |||||
48 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.39 | 1:08.73 | |||||
49 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.78 | 1:08.87 | |||||
50 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.01 | 1:08.93 | |||||
51 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.99 | 1:09.21 | |||||
52 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.26 | 1:09.47 | |||||
53 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.14 | 1:09.92 | |||||
54 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.62 | 1:09.99 | |||||
55 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 33.44 | 1:10.16 | |||||
56 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.70 | 1:10.17 | |||||
57 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.54 | 1:10.49 | |||||
58 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 34.06 | 1:10.62 | |||||
59 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.82 | 1:10.83 | |||||
60 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.92 | 1:10.91 | |||||
61 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.60 | 1:11.32 | |||||
62 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.61 | 1:12.08 | |||||
63 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.91 | 1:12.09 | |||||
64 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 34.06 | 1:12.95 | |||||
65 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.05 | 1:13.65 | |||||
66 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.80 | 1:15.27 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Willys Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.56 | 58.63 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.74 | 59.41 | |||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.54 | 59.46 | |||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.62 | 1:01.02 | |||||
5 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.55 | 1:01.38 | |||||
6 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.23 | 1:01.69 | |||||
7 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 29.08 | 1:01.73 | |||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.66 | 1:01.83 | |||||
9 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.69 | 1:02.09 | |||||
10 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.70 | 1:02.57 | |||||
11 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.68 | 1:02.61 | |||||
12 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.90 | 1:02.78 | |||||
13 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.32 | 1:03.16 | |||||
14 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.42 | 1:03.64 | |||||
15 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.05 | 1:03.77 | |||||
16 | Ida T Mose | 2002 | Herlev Svømning | 30.77 | 1:03.93 | |||||
17 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.35 | 1:04.00 | |||||
18 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.82 | 1:04.27 | |||||
19 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 30.73 | 1:04.33 | |||||
19 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.21 | 1:04.33 | |||||
21 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.50 | 1:04.38 | |||||
22 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.17 | 1:04.64 | |||||
23 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.27 | 1:04.71 | |||||
24 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.12 | 1:04.75 | |||||
25 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.51 | 1:04.82 | |||||
26 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 31.02 | 1:04.85 | |||||
27 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 30.70 | 1:04.93 | |||||
28 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.05 | 1:05.02 | |||||
29 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.31 | 1:05.22 | |||||
30 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 31.78 | 1:05.55 | |||||
31 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.99 | 1:05.76 | |||||
32 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.76 | 1:05.87 | |||||
33 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 31.36 | 1:06.09 | |||||
34 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.74 | 1:06.46 | |||||
35 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.96 | 1:06.67 | |||||
36 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.07 | 1:06.76 | |||||
37 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 31.55 | 1:06.80 | |||||
38 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.65 | 1:06.82 | |||||
39 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.64 | 1:07.20 | |||||
40 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.83 | 1:07.31 | |||||
41 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.38 | 1:07.51 | |||||
42 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 32.27 | 1:07.55 | |||||
43 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 31.36 | 1:07.70 | |||||
44 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.17 | 1:07.85 | |||||
45 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 31.59 | 1:07.91 | |||||
46 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.99 | 1:07.98 | |||||
47 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 32.26 | 1:08.70 | |||||
48 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 32.63 | 1:08.95 | |||||
49 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.97 | 1:09.29 | |||||
50 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.05 | 1:09.80 | |||||
51 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.79 | 1:09.94 | |||||
52 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.91 | 1:10.11 | |||||
53 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.06 | 1:10.92 | |||||
54 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.42 | 1:11.13 | |||||
55 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.69 | 1:11.17 | |||||
56 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.79 | 1:12.97 | |||||
57 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 36.32 | 1:14.10 | |||||
58 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 35.59 | 1:14.34 | |||||
59 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.11 | 1:15.08 | |||||
- | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Willys Landskrona |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.60 | 54.99 | |||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.21 | 58.25 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 28.66 | 58.93 | |||||
4 | Sofie Sjöberg | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 28.39 | 59.27 | |||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.49 | 1:00.23 | |||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.80 | 1:00.73 | |||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.63 | 1:00.79 | |||||
8 | Karen Keller | 1999 | Herlev Svømning | 29.56 | 1:01.44 | |||||
9 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.05 | 1:01.71 | |||||
10 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.27 | 1:01.83 | |||||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.99 | 1:01.90 | |||||
12 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 29.72 | 1:01.99 | |||||
13 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.05 | 1:02.01 | |||||
14 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.00 | 1:02.10 | |||||
15 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.24 | 1:02.15 | |||||
16 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.59 | 1:02.65 | |||||
17 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.43 | 1:02.82 | |||||
18 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.38 | 1:02.94 | |||||
19 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.41 | 1:02.95 | |||||
20 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 30.88 | 1:03.59 | |||||
21 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.64 | 1:03.60 | |||||
22 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.46 | 1:03.76 | |||||
23 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.33 | 1:03.96 | |||||
24 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 30.68 | 1:04.09 | |||||
25 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.60 | 1:05.00 | |||||
26 | Xenia Huryn | 2000 | Herlev Svømning | 30.78 | 1:05.13 | |||||
27 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.04 | 1:06.07 | |||||
28 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.51 | 1:06.09 | |||||
29 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.06 | 1:06.56 | |||||
30 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.72 | 1:06.80 | |||||
31 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 32.07 | 1:06.93 | |||||
32 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.65 | 1:07.89 | |||||
33 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 32.97 | 1:08.73 | |||||
34 | Berenice Schulte | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.94 | 1:10.41 | |||||
35 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 34.61 | 1:11.96 | |||||
36 | Nora Öhlin | 2000 | Simklubben Triton | 37.61 | 1:18.71 | |||||
37 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.76 | 1:25.42 | |||||
- | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Fama Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 36.95 | ||||||
2 | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 37.23 | ||||||
3 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.69 | ||||||
4 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 39.89 | ||||||
5 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 40.42 | ||||||
5 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 40.42 | ||||||
7 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 40.47 | ||||||
8 | Elliot Wohlqvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | 40.87 | ||||||
9 | Mattias Sanda | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.96 | ||||||
10 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.98 | ||||||
11 | Giray Esen | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.62 | ||||||
12 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.84 | ||||||
13 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.14 | ||||||
14 | Andy Hadzic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 45.60 | ||||||
15 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 45.72 | ||||||
16 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 45.96 | ||||||
17 | Vilmer Johansson Rönqvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | 47.52 | ||||||
18 | Benjamin Andersson Medhanie | 2007 | Simklubben Poseidon | 49.13 | ||||||
19 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 50.96 | ||||||
20 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.03 | ||||||
21 | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.78 | ||||||
22 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.93 | ||||||
23 | Tage Werdler | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:01.24 | ||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Fama Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 28.98 | ||||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.39 | ||||||
3 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.93 | ||||||
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 31.00 | ||||||
5 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.02 | ||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 31.21 | ||||||
7 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 31.25 | ||||||
8 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.74 | ||||||
9 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 31.76 | ||||||
10 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.53 | ||||||
11 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 32.55 | ||||||
12 | Anton Liebenhagen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 32.64 | ||||||
13 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.82 | ||||||
14 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 32.90 | ||||||
15 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.92 | ||||||
16 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 33.29 | ||||||
17 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 33.30 | ||||||
18 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.32 | ||||||
19 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.41 | ||||||
20 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 33.49 | ||||||
21 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 33.76 | ||||||
22 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 33.92 | ||||||
23 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 33.97 | ||||||
24 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 34.03 | ||||||
25 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.06 | ||||||
26 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.46 | ||||||
27 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 34.61 | ||||||
27 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.61 | ||||||
29 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.75 | ||||||
30 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 34.99 | ||||||
30 | Filip Lönnerfors | 2006 | Simklubben Poseidon | 34.99 | ||||||
32 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.18 | ||||||
33 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.98 | ||||||
34 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.00 | ||||||
35 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.03 | ||||||
36 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.54 | ||||||
37 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.68 | ||||||
38 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 36.72 | ||||||
39 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.93 | ||||||
40 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 36.96 | ||||||
41 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.40 | ||||||
42 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 37.50 | ||||||
43 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 37.70 | ||||||
44 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.84 | ||||||
45 | Melvin Losvall | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 38.22 | ||||||
46 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.37 | ||||||
47 | David Hagander | 2006 | Simklubben Poseidon | 38.49 | ||||||
48 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.51 | ||||||
49 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.96 | ||||||
50 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.00 | ||||||
51 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.50 | ||||||
52 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 39.60 | ||||||
53 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.93 | ||||||
54 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.97 | ||||||
55 | Edmond Heset Neziri | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.31 | ||||||
56 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 40.77 | ||||||
57 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.84 | ||||||
58 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 41.47 | ||||||
59 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.49 | ||||||
60 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 41.95 | ||||||
61 | Theo Karlsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 42.01 | ||||||
62 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.12 | ||||||
63 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.30 | ||||||
64 | Elliott Sommarström | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.86 | ||||||
65 | Viktor Skånstad | 2006 | Simklubben Lödde | 43.36 | ||||||
66 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 43.93 | ||||||
67 | Hugo Snecker | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 44.12 | ||||||
68 | Pierrick Lagoguez | 2006 | Simklubben Poseidon | 44.29 | ||||||
69 | Hubert Andersson | 2006 | Simklubben Lödde | 44.55 | ||||||
70 | Emil Popaja | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.79 | ||||||
71 | Philip Nordén | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.67 | ||||||
72 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.68 | ||||||
73 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 50.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 30, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 33.55 | 1:11.85 | 1:51.48 | 2:29.61 | |||
2 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.90 | 1:09.70 | 1:49.05 | 2:30.09 | |||
3 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.58 | 1:12.72 | 1:54.94 | 2:37.15 | |||
4 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.52 | 1:14.46 | 1:58.99 | 2:45.51 | |||
5 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.96 | 1:15.87 | 2:00.35 | 2:45.89 | |||
6 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.06 | 1:20.41 | 2:04.87 | 2:48.95 | |||
7 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.92 | 1:21.74 | 2:07.90 | 2:54.29 | |||
8 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.82 | 1:19.69 | 2:06.57 | 2:55.77 | |||
9 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.56 | 1:21.11 | 2:08.94 | 2:57.20 | |||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ||||||
Gren 30, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.09 | 1:03.39 | 1:38.63 | 2:13.61 | |||
2 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.20 | 1:05.68 | 1:42.68 | 2:19.17 | |||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.26 | 1:10.56 | 1:45.42 | 2:19.85 | |||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 30.95 | 1:06.52 | 1:44.32 | 2:21.33 | |||
5 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 32.30 | 1:09.85 | 1:47.40 | 2:23.62 | |||
6 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 31.35 | 1:08.34 | 1:47.75 | 2:28.38 | |||
7 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.18 | 1:09.14 | 1:47.97 | 2:28.61 | |||
8 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.93 | 1:09.80 | 1:49.00 | 2:29.13 | |||
9 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.89 | 1:11.05 | 1:52.39 | 2:32.55 | |||
10 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 31.78 | 1:10.73 | 1:51.95 | 2:33.87 | |||
11 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.85 | 1:11.49 | 1:53.65 | 2:37.32 | |||
12 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.14 | 1:11.75 | 1:55.66 | 2:37.99 | |||
13 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.51 | 1:16.15 | 2:01.00 | 2:46.15 | |||
- | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Gren 30, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 27.64 | 59.16 | 1:31.75 | 2:04.83 | |||
2 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.73 | 59.64 | 1:33.11 | 2:07.77 | |||
3 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.88 | 1:03.75 | 1:37.48 | 2:11.24 | |||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.56 | 1:01.71 | 1:36.45 | 2:11.38 | |||
5 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.33 | 1:02.73 | 1:37.01 | 2:11.43 | |||
6 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.75 | 1:04.83 | 1:40.74 | 2:14.87 | |||
7 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.41 | 1:04.73 | 1:40.13 | 2:16.43 | |||
8 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.87 | 1:05.78 | 1:42.79 | 2:18.01 | |||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.60 | 1:07.62 | 1:43.78 | 2:18.60 | |||
10 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | 1:04.65 | 1:40.98 | 2:19.03 | |||
11 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 30.32 | 1:04.66 | 1:40.07 | 2:19.55 | |||
12 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 31.55 | 1:07.30 | 1:43.60 | 2:20.72 | |||
13 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.17 | 1:06.98 | 1:44.43 | 2:22.02 | |||
14 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.79 | 1:07.81 | 1:44.86 | 2:22.06 | |||
15 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.17 | 1:07.20 | 1:45.58 | 2:24.61 | |||
16 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.40 | 1:06.64 | 1:46.27 | 2:27.97 | |||
17 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 30.65 | 1:07.79 | 1:51.39 | 2:37.14 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.78 | 1:14.60 | 1:54.22 | 2:31.70 | |||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.76 | 1:15.55 | 1:56.07 | 2:34.16 | |||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.80 | 1:16.82 | 1:56.00 | 2:34.84 | |||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.18 | 1:15.86 | 1:56.72 | 2:35.09 | |||
5 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.59 | 1:16.22 | 1:58.15 | 2:37.98 | |||
6 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.90 | 1:18.34 | 2:00.28 | 2:39.23 | |||
7 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.61 | 1:18.08 | 1:59.78 | 2:39.54 | |||
8 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Lödde | 38.16 | 1:18.67 | 2:00.70 | 2:41.20 | |||
9 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.50 | 1:18.95 | 2:01.37 | 2:42.01 | |||
10 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.99 | 1:20.46 | 2:03.60 | 2:45.98 | |||
11 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.27 | 1:21.92 | 2:05.42 | 2:46.23 | |||
12 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.19 | 1:22.02 | 2:07.13 | 2:48.21 | |||
13 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 41.23 | 1:23.31 | 2:08.05 | 2:50.64 | |||
14 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.83 | 1:25.18 | 2:09.47 | 2:50.97 | |||
15 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.88 | 1:24.41 | 2:09.90 | 2:53.87 | |||
- | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | 1:09.78 | 1:47.56 | 2:24.28 | |||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:12.49 | 1:50.99 | 2:28.54 | |||
3 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.91 | 1:12.33 | 1:51.58 | 2:30.79 | |||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.11 | 1:15.48 | 1:55.43 | 2:34.07 | |||
5 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.23 | 1:16.44 | 1:56.62 | 2:36.09 | |||
6 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.67 | 1:15.84 | 1:56.94 | 2:37.09 | |||
7 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.30 | 1:15.35 | 1:56.82 | 2:37.38 | |||
8 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.94 | 1:17.53 | 1:58.54 | 2:37.67 | |||
9 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.16 | 1:17.02 | 1:58.35 | 2:38.81 | |||
10 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.65 | 1:18.09 | 2:00.46 | 2:42.36 | |||
11 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.05 | 1:19.15 | 2:01.83 | 2:42.57 | |||
12 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.98 | 1:18.93 | 2:01.81 | 2:43.99 | |||
13 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.36 | 1:19.49 | 2:02.46 | 2:44.09 | |||
14 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.28 | 1:20.50 | 2:04.37 | 2:45.71 | |||
15 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.32 | 1:20.92 | 2:03.73 | 2:45.81 | |||
16 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 39.01 | 1:21.05 | 2:05.48 | 2:47.31 | |||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Landskrona Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.68 | 1:09.35 | 1:46.19 | 2:22.51 | |||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.23 | 1:11.32 | 1:49.05 | 2:25.76 | |||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.85 | 1:13.23 | 1:50.14 | 2:25.76 | |||
4 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.50 | 1:14.77 | 1:53.64 | 2:31.24 | |||
5 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.26 | 1:15.30 | 1:55.87 | 2:35.33 | |||
6 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 36.05 | 1:14.83 | 1:55.54 | 2:35.37 | |||
7 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.97 | 1:15.24 | 1:56.25 | 2:35.84 | |||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.59 | 1:15.70 | 1:56.44 | 2:35.89 | |||
9 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.96 | 1:17.69 | 1:57.54 | 2:36.29 | |||
10 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.24 | 1:15.91 | 1:57.75 | 2:37.45 | |||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.30 | 1:17.97 | 1:58.67 | 2:37.48 | |||
12 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.97 | 1:18.35 | 1:59.83 | 2:39.53 | |||
13 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.98 | 1:20.93 | 2:02.08 | 2:41.00 | |||
14 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 39.02 | 1:20.01 | 2:03.02 | 2:44.54 | |||
15 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 39.83 | 1:21.47 | 2:06.63 | 2:47.49 | |||
16 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 40.73 | 1:23.10 | 2:07.18 | 2:47.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.11 | 1:32.67 | |||||
2 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.38 | 1:32.82 | |||||
3 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 44.10 | 1:33.38 | |||||
4 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 44.07 | 1:33.60 | |||||
5 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.79 | 1:35.83 | |||||
6 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 45.96 | 1:37.66 | |||||
7 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 46.40 | 1:37.95 | |||||
8 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.04 | 1:38.77 | |||||
9 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.31 | 1:39.77 | |||||
10 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.92 | 1:39.86 | |||||
11 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 47.25 | 1:40.38 | |||||
12 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 48.08 | 1:41.29 | |||||
13 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.00 | 1:41.43 | |||||
14 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 50.01 | 1:42.09 | |||||
15 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 50.76 | 1:44.15 | |||||
16 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.53 | 1:45.32 | |||||
17 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 51.36 | 1:45.82 | |||||
18 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.98 | 1:46.27 | |||||
19 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 51.73 | 1:47.32 | |||||
20 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 52.23 | 1:49.86 | |||||
21 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.47 | 1:51.23 | |||||
22 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.33 | 1:51.44 | |||||
23 | Pierrick Lagoguez | 2006 | Simklubben Poseidon | 54.50 | 1:52.98 | |||||
24 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 52.25 | 1:53.07 | |||||
25 | Hugo Snecker | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 57.28 | 1:55.76 | |||||
26 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.03 | 1:57.33 | |||||
- | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.02 | 1:15.54 | |||||
2 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.93 | 1:16.20 | |||||
3 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.40 | 1:16.25 | |||||
4 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.97 | 1:17.90 | |||||
5 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.37 | 1:19.22 | |||||
6 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.13 | 1:19.25 | |||||
7 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.42 | 1:19.56 | |||||
8 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.80 | 1:19.78 | |||||
9 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.01 | 1:20.52 | |||||
10 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.92 | 1:20.73 | |||||
11 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | 38.44 | 1:21.55 | |||||
12 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.36 | 1:21.94 | |||||
13 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.69 | 1:22.26 | |||||
14 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.38 | 1:22.99 | |||||
15 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.11 | 1:23.21 | |||||
16 | Vincent Hua | 2004 | Hörby Simklubb | 39.15 | 1:23.47 | |||||
17 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 38.62 | 1:24.20 | |||||
18 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.90 | 1:24.41 | |||||
19 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.50 | 1:24.61 | |||||
20 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.92 | 1:25.24 | |||||
21 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.26 | 1:25.51 | |||||
22 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.75 | 1:25.62 | |||||
23 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.92 | 1:27.58 | |||||
24 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.59 | 1:27.69 | |||||
25 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.51 | 1:28.24 | |||||
26 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 41.47 | 1:29.43 | |||||
- | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.86 | 1:09.77 | |||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.67 | 1:10.57 | |||||
3 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.94 | 1:11.46 | |||||
4 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.92 | 1:12.13 | |||||
5 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 34.35 | 1:12.84 | |||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.96 | 1:13.44 | |||||
7 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.93 | 1:13.57 | |||||
8 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.33 | 1:15.77 | |||||
9 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.36 | 1:16.59 | |||||
10 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 35.64 | 1:16.79 | |||||
11 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 35.81 | 1:16.82 | |||||
12 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.26 | 1:16.98 | |||||
13 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.01 | 1:17.73 | |||||
14 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 35.86 | 1:17.81 | |||||
15 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.43 | 1:17.82 | |||||
16 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 36.17 | 1:17.90 | |||||
17 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.65 | 1:18.30 | |||||
18 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.36 | 1:18.34 | |||||
19 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.93 | 1:18.66 | |||||
20 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.67 | 1:20.62 | |||||
21 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.89 | 1:23.08 | |||||
22 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 37.39 | 1:23.16 | |||||
23 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 39.33 | 1:23.28 | |||||
24 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.03 | 1:23.86 | |||||
25 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.14 | 1:25.42 | |||||
26 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.35 | 1:25.61 | |||||
- | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Kähr | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 29.81 | 1:04.55 | |||||
2 | Jacob Zeidler | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.85 | 1:07.43 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.43 | 1:08.21 | |||||
4 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.33 | 1:09.23 | |||||
5 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 33.31 | 1:10.65 | |||||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.43 | 1:10.86 | |||||
7 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 33.14 | 1:11.01 | |||||
8 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.68 | 1:11.39 | |||||
9 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.00 | 1:12.34 | |||||
10 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.47 | 1:12.40 | |||||
11 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.47 | 1:12.79 | |||||
12 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.60 | 1:13.29 | |||||
13 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 33.26 | 1:13.47 | |||||
14 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.84 | 1:13.55 | |||||
15 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 33.42 | 1:13.94 | |||||
16 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 34.03 | 1:14.00 | |||||
17 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.45 | 1:14.36 | |||||
18 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 34.27 | 1:14.46 | |||||
19 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.71 | 1:15.11 | |||||
20 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.20 | 1:15.16 | |||||
21 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.17 | 1:17.06 | |||||
22 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.11 | 1:18.05 | |||||
23 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.13 | 1:18.20 | |||||
24 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 38.59 | 1:20.79 | |||||
24 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.40 | 1:20.79 | |||||
- | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Hörby Simklubb | 46.52 | ||||||
2 | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 53.83 | ||||||
3 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 55.20 | ||||||
4 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.44 | ||||||
5 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 55.80 | ||||||
6 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.01 | ||||||
7 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 56.66 | ||||||
8 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 56.90 | ||||||
9 | Mattias Sanda | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.44 | ||||||
10 | Giray Esen | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.28 | ||||||
11 | Benjamin Andersson Medhanie | 2007 | Simklubben Poseidon | 1:00.10 | ||||||
12 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 1:01.18 | ||||||
13 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 1:04.18 | ||||||
14 | Vilmer Johansson Rönqvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:04.97 | ||||||
15 | Tage Werdler | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:05.20 | ||||||
16 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.16 | ||||||
17 | Elliot Wohlqvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:08.88 | ||||||
18 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.34 | ||||||
- | Andy Hadzic | 2007 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | ||||||
- | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: OATLY |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.22 | ||||||
2 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.41 | ||||||
3 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.26 | ||||||
4 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.57 | ||||||
5 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 43.01 | ||||||
6 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 43.46 | ||||||
7 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.87 | ||||||
8 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.27 | ||||||
9 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 45.28 | ||||||
10 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 45.48 | ||||||
11 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.51 | ||||||
12 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 46.10 | ||||||
13 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.75 | ||||||
14 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.18 | ||||||
15 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.25 | ||||||
16 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.50 | ||||||
17 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.98 | ||||||
18 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 48.75 | ||||||
19 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.87 | ||||||
20 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.94 | ||||||
21 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 49.35 | ||||||
22 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.15 | ||||||
23 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.59 | ||||||
24 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 51.03 | ||||||
25 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.11 | ||||||
26 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 51.16 | ||||||
27 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 51.27 | ||||||
28 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 52.15 | ||||||
29 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 52.35 | ||||||
30 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.52 | ||||||
31 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.62 | ||||||
32 | Pierrick Lagoguez | 2006 | Simklubben Poseidon | 52.87 | ||||||
33 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.92 | ||||||
34 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.16 | ||||||
35 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.04 | ||||||
36 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 57.79 | ||||||
37 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.55 | ||||||
38 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 59.57 | ||||||
39 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:00.23 | ||||||
40 | Elliott Sommarström | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.25 | ||||||
41 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 1:03.91 | ||||||
42 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.66 | ||||||
43 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 1:05.53 | ||||||
44 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.61 | ||||||
45 | Hubert Andersson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:11.01 | ||||||
- | Anton Liebenhagen | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Edmond Heset Neziri | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emil Popaja | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Viktor Skånstad | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:47 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 19:02 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 34, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.49 | 2:38.59 | 4:11.06 | 5:21.38 | |||
2 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:15.70 | 2:39.24 | 4:15.92 | 5:25.69 | |||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.19 | 2:42.85 | 4:12.26 | 5:25.77 | |||
4 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.79 | 2:42.18 | 4:18.92 | 5:33.23 | |||
5 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.75 | 2:47.28 | 4:15.77 | 5:33.52 | |||
6 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:15.67 | 2:40.82 | 4:20.47 | 5:37.30 | |||
7 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.32 | 2:48.46 | 4:25.34 | 5:43.26 | |||
8 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.53 | 2:46.63 | 4:27.70 | 5:44.05 | |||
Gren 34, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.32 | 2:35.17 | 4:00.05 | 5:09.91 | |||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.55 | 2:35.19 | 4:01.47 | 5:12.85 | |||
3 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:15.45 | 2:41.97 | 4:09.97 | 5:23.49 | |||
4 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:13.32 | 2:42.18 | 4:19.10 | 5:32.79 | |||
5 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:20.46 | 2:51.57 | 4:25.84 | 5:42.09 | |||
6 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.22 | 2:54.15 | 4:33.30 | 5:53.23 | |||
7 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:24.82 | 3:03.07 | 4:45.90 | 6:11.86 | |||
Gren 34, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.53 | 2:35.25 | 4:00.48 | 5:12.36 | |||
2 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.36 | 2:33.48 | 4:03.71 | 5:15.07 | |||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 1:05.94 | 2:30.29 | 4:05.88 | 5:15.13 | |||
4 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:14.59 | 2:38.25 | 4:05.20 | 5:19.58 | |||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.22 | 2:41.11 | 4:14.04 | 5:23.11 | |||
6 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:13.94 | 2:39.96 | 4:15.34 | 5:30.26 | |||
7 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:20.67 | 2:47.91 | 4:28.52 | 5:43.41 | |||
8 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.88 | 2:49.19 | 4:28.92 | 5:47.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 19:02 |