Resultat för Filbyter Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 21:02 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.13 | 2:18.83 | 3:32.06 | 4:45.69 | 9:36.21 | ||
5:59.33 | 7:12.76 | 8:25.87 | ||||||||
2 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:08.39 | 2:21.52 | 3:35.15 | 4:49.27 | 9:47.50 | ||
6:03.48 | 7:18.57 | 8:33.74 | ||||||||
3 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:07.90 | 2:20.94 | 3:35.33 | 4:50.26 | 9:53.22 | ||
6:06.04 | 7:22.81 | 8:38.55 | ||||||||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.34 | 2:23.22 | 3:39.62 | 4:55.91 | 10:01.44 | ||
6:12.95 | 7:29.88 | 8:46.95 | ||||||||
5 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.34 | 2:26.23 | 3:42.47 | 4:59.77 | 10:04.28 | ||
6:16.13 | 7:31.72 | 8:48.99 | ||||||||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:08.10 | 2:22.29 | 3:38.28 | 4:56.48 | 10:09.17 | ||
6:15.37 | 7:33.97 | 8:52.95 | ||||||||
7 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:10.81 | 2:26.34 | 3:43.92 | 5:01.38 | 10:12.78 | ||
6:20.12 | 7:39.54 | 8:57.85 | ||||||||
8 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.77 | 2:27.70 | 3:44.93 | 5:03.24 | 10:17.53 | ||
6:21.58 | 7:41.45 | 9:01.47 | ||||||||
9 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.00 | 2:29.66 | 3:48.18 | 5:07.09 | 10:18.08 | ||
6:25.48 | 7:43.93 | 9:01.96 | ||||||||
10 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:11.78 | 2:30.15 | 3:50.02 | 5:10.51 | 10:33.43 | ||
6:31.58 | 7:51.61 | 9:13.52 | ||||||||
11 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:17.75 | 2:44.05 | 4:12.53 | 5:42.50 | 11:36.51 | ||
7:12.80 | 8:42.76 | 10:11.31 | ||||||||
12 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:25.97 | 3:03.38 | 4:43.09 | 6:24.62 | 13:06.97 | ||
8:06.69 | 9:49.60 | 11:31.51 | ||||||||
13 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:35.01 | 3:22.56 | 5:13.23 | 7:05.65 | 14:26.04 | ||
8:56.07 | 10:49.11 | 12:41.26 | ||||||||
14 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:35.07 | 3:23.99 | 5:16.75 | 7:08.78 | 14:28.85 | ||
9:01.54 | 10:52.93 | 12:45.31 | ||||||||
15 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:41.54 | 3:33.26 | 5:26.96 | 7:19.22 | 14:48.04 | ||
9:12.63 | 11:06.33 | 13:00.56 | ||||||||
- | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 21:02 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Gabriel Sandør | 1996 | Motala Simsällskap | 1:06.90 | 2:17.23 | 3:27.33 | 4:37.26 | 9:16.68 | ||
5:47.37 | 6:58.04 | 8:08.33 | ||||||||
2 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:07.73 | 2:18.22 | 3:28.25 | 4:38.73 | 9:22.44 | ||
5:49.64 | 7:01.33 | 8:12.71 | ||||||||
3 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.63 | 2:20.03 | 3:32.55 | 4:45.93 | 9:36.78 | ||
5:59.03 | 7:12.41 | 8:25.53 | ||||||||
4 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.16 | 2:19.20 | 3:31.51 | 4:43.87 | 9:39.10 | ||
5:57.25 | 7:11.43 | 8:25.82 | ||||||||
5 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:07.53 | 2:19.79 | 3:32.77 | 4:46.25 | 9:43.98 | ||
6:01.51 | 7:15.10 | 8:29.84 | ||||||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:05.44 | 2:18.04 | 3:30.73 | 4:45.18 | 9:46.31 | ||
6:00.51 | 7:16.34 | 8:32.10 | ||||||||
7 | Axel Ek | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.57 | 2:24.55 | 3:39.11 | 4:53.35 | 9:49.01 | ||
6:07.14 | 7:21.34 | 8:35.25 | ||||||||
8 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.93 | 2:21.97 | 3:36.62 | 4:52.32 | 9:55.52 | ||
6:08.11 | 7:23.89 | 8:40.12 | ||||||||
9 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:10.16 | 2:27.88 | 3:45.44 | 5:03.34 | 10:12.20 | ||
6:20.77 | 7:39.35 | 8:57.03 | ||||||||
10 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:13.34 | 2:30.88 | 3:48.84 | 5:05.84 | 10:17.18 | ||
6:24.09 | 7:43.08 | 9:01.48 | ||||||||
11 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:10.37 | 2:29.53 | 3:52.09 | 5:14.54 | 10:37.73 | ||
6:35.41 | 7:57.88 | 9:18.93 | ||||||||
12 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 1:15.72 | 2:39.82 | 4:04.02 | 5:27.60 | 10:56.48 | ||
6:50.84 | 8:14.26 | 9:38.62 | ||||||||
13 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:17.36 | 2:42.80 | 4:06.62 | 5:32.32 | 11:09.73 | ||
6:56.34 | 8:21.76 | 9:47.78 | ||||||||
14 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.35 | 2:55.00 | 4:28.58 | 6:03.78 | 12:16.50 | ||
7:38.78 | 9:13.85 | 10:47.96 | ||||||||
15 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:34.97 | 3:23.60 | 5:12.83 | 7:02.35 | 14:09.93 | ||
8:52.53 | 10:40.53 | 12:29.85 | ||||||||
- | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 28.17 | ||||||
2 | Rebecka Palm | 1990 | Linköpings Allmänna SS | 28.32 | ||||||
3 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.14 | ||||||
4 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 29.65 | ||||||
5 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.87 | ||||||
6 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.11 | ||||||
7 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 30.42 | ||||||
8 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.56 | ||||||
9 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 30.66 | ||||||
10 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.01 | ||||||
11 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.17 | ||||||
12 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 31.22 | ||||||
13 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.54 | ||||||
14 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.65 | ||||||
15 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.72 | ||||||
16 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.98 | ||||||
17 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.11 | ||||||
18 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.21 | ||||||
19 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.24 | ||||||
20 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.27 | ||||||
21 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.33 | ||||||
22 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.36 | ||||||
23 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 32.39 | ||||||
24 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 32.42 | ||||||
25 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.78 | ||||||
26 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.88 | ||||||
27 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.90 | ||||||
28 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.97 | ||||||
29 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.12 | ||||||
30 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.26 | ||||||
31 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.31 | ||||||
32 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.41 | ||||||
33 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 33.49 | ||||||
34 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.57 | ||||||
35 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 33.61 | ||||||
36 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.92 | ||||||
37 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.03 | ||||||
38 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 34.18 | ||||||
39 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.29 | ||||||
40 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.48 | ||||||
41 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.67 | ||||||
42 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.68 | ||||||
43 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.73 | ||||||
44 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.10 | ||||||
45 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.20 | ||||||
46 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.28 | ||||||
47 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.29 | ||||||
48 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.43 | ||||||
49 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.58 | ||||||
50 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 35.87 | ||||||
51 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.92 | ||||||
52 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.02 | ||||||
53 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 36.16 | ||||||
54 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.26 | ||||||
54 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.26 | ||||||
56 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.32 | ||||||
57 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.39 | ||||||
57 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 36.39 | ||||||
59 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.46 | ||||||
60 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.20 | ||||||
61 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.28 | ||||||
62 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.32 | ||||||
63 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.48 | ||||||
64 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.49 | ||||||
65 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.52 | ||||||
66 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.64 | ||||||
67 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.08 | ||||||
68 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.18 | ||||||
69 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 38.35 | ||||||
70 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.41 | ||||||
71 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.52 | ||||||
72 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 38.62 | ||||||
73 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.88 | ||||||
74 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.93 | ||||||
75 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 39.19 | ||||||
76 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.45 | ||||||
77 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.91 | ||||||
78 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 39.92 | ||||||
79 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.08 | ||||||
80 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 40.16 | ||||||
81 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 40.20 | ||||||
82 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 40.22 | ||||||
83 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.60 | ||||||
84 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.70 | ||||||
85 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.79 | ||||||
86 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.36 | ||||||
87 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 41.59 | ||||||
88 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.68 | ||||||
89 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.85 | ||||||
90 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.90 | ||||||
91 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.93 | ||||||
92 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.28 | ||||||
93 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.50 | ||||||
94 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.52 | ||||||
95 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.54 | ||||||
96 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.72 | ||||||
97 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.76 | ||||||
98 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.98 | ||||||
99 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.49 | ||||||
100 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.53 | ||||||
101 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.66 | ||||||
102 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.77 | ||||||
103 | Ilze Adolfsson | 1972 | Linköpings Allmänna SS | 43.84 | ||||||
104 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.89 | ||||||
105 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.99 | ||||||
106 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 44.05 | ||||||
107 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 44.09 | ||||||
107 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.09 | ||||||
109 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.13 | ||||||
110 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.46 | ||||||
111 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.65 | ||||||
112 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.05 | ||||||
113 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.28 | ||||||
114 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.89 | ||||||
115 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 46.10 | ||||||
116 | Nathalie Junhav Lyrehag | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.43 | ||||||
117 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.62 | ||||||
118 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.19 | ||||||
119 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.51 | ||||||
120 | Filippa Andersson-Lundin | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.58 | ||||||
121 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 50.79 | ||||||
122 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 51.19 | ||||||
123 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 51.30 | ||||||
124 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 51.55 | ||||||
125 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.69 | ||||||
126 | Alice Westerberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.37 | ||||||
127 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 55.59 | ||||||
128 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 56.45 | ||||||
129 | Linnea Carlsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 59.44 | ||||||
130 | Alicia Wallberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.02 | ||||||
131 | Ella Hagström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.18 | ||||||
132 | Martina Meyer | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.19 | ||||||
133 | Elisabeth Xu | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.37 | ||||||
134 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.25 | ||||||
- | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Jonna Klasén | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.89 | ||||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.14 | ||||||
3 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 26.15 | ||||||
4 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.24 | ||||||
5 | Oscar Sjöblad | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.48 | ||||||
6 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.53 | ||||||
7 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.84 | ||||||
8 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.99 | ||||||
9 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.32 | ||||||
10 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.47 | ||||||
11 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.54 | ||||||
12 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.60 | ||||||
13 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.91 | ||||||
14 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.27 | ||||||
15 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.35 | ||||||
16 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.82 | ||||||
17 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 29.00 | ||||||
18 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.40 | ||||||
19 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 29.51 | ||||||
20 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.69 | ||||||
21 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.70 | ||||||
22 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 29.71 | ||||||
23 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.82 | ||||||
24 | Simon Linnér | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.00 | ||||||
25 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.02 | ||||||
26 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 30.36 | ||||||
27 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.40 | ||||||
28 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 30.56 | ||||||
29 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 30.67 | ||||||
30 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.76 | ||||||
31 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 31.29 | ||||||
31 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.29 | ||||||
33 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 31.36 | ||||||
34 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.37 | ||||||
35 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.60 | ||||||
36 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.72 | ||||||
37 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.02 | ||||||
38 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.10 | ||||||
39 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.73 | ||||||
40 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.06 | ||||||
41 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.50 | ||||||
42 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.59 | ||||||
43 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.60 | ||||||
44 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.61 | ||||||
45 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.01 | ||||||
46 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.07 | ||||||
47 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.09 | ||||||
48 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.10 | ||||||
49 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.35 | ||||||
50 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.43 | ||||||
51 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.62 | ||||||
52 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.85 | ||||||
53 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 35.17 | ||||||
54 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.35 | ||||||
55 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.12 | ||||||
56 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.40 | ||||||
57 | Filip Salehzadeh | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 37.08 | ||||||
58 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.16 | ||||||
59 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.27 | ||||||
60 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.41 | ||||||
61 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.81 | ||||||
62 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.15 | ||||||
63 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.88 | ||||||
64 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.61 | ||||||
65 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.69 | ||||||
66 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.85 | ||||||
67 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.49 | ||||||
68 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.85 | ||||||
69 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.12 | ||||||
70 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.14 | ||||||
71 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.77 | ||||||
72 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.04 | ||||||
73 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.85 | ||||||
74 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.28 | ||||||
75 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.47 | ||||||
76 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.46 | ||||||
77 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.71 | ||||||
78 | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.79 | ||||||
79 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.05 | ||||||
80 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.14 | ||||||
81 | Gustav Franzén | 2004 | Kalmar Simsällskap | 46.67 | ||||||
82 | Wilmer Jakobsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.30 | ||||||
83 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.39 | ||||||
84 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.52 | ||||||
85 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.57 | ||||||
86 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 51.06 | ||||||
87 | Melvin Engström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.75 | ||||||
88 | Valter Ericsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:02.59 | ||||||
89 | Filip Gyllenhammar | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:03.20 | ||||||
- | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Robert Hanouch | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:30 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.37 | 2:31.20 | 3:56.12 | 5:09.69 | |||
2 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.78 | 2:39.34 | 4:12.10 | 5:27.23 | |||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.55 | 2:36.10 | 4:09.32 | 5:27.51 | |||
4 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:18.16 | 2:51.38 | 4:22.86 | 5:43.65 | |||
5 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:22.53 | 2:58.58 | 4:34.75 | 5:56.53 | |||
6 | Madeleine Stein | 1990 | Linköpings Allmänna SS | 1:19.29 | 2:53.82 | 4:38.36 | 6:00.71 | |||
7 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:29.43 | 3:01.22 | 4:57.40 | 6:20.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:42 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.38 | 2:22.85 | 3:49.10 | 4:56.89 | |||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:08.22 | 2:30.08 | 4:02.13 | 5:15.69 | |||
3 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 1:11.40 | 2:38.13 | 4:04.29 | 5:17.24 | |||
4 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:11.28 | 2:33.61 | 4:05.91 | 5:21.14 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:42 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:13 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.59 | ||||||
2 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.69 | ||||||
3 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.76 | ||||||
4 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.02 | ||||||
5 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.06 | ||||||
6 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.43 | ||||||
7 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.01 | ||||||
8 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.19 | ||||||
9 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.45 | ||||||
10 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.50 | ||||||
11 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.54 | ||||||
12 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.79 | ||||||
13 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 37.95 | ||||||
14 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 38.11 | ||||||
15 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.18 | ||||||
16 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.50 | ||||||
17 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 38.53 | ||||||
18 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.76 | ||||||
19 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.86 | ||||||
20 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.25 | ||||||
21 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.28 | ||||||
22 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 39.30 | ||||||
23 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.70 | ||||||
24 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.71 | ||||||
25 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.22 | ||||||
26 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.30 | ||||||
27 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.42 | ||||||
28 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.46 | ||||||
29 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.72 | ||||||
30 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.97 | ||||||
31 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 41.16 | ||||||
32 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 41.62 | ||||||
33 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.80 | ||||||
34 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.82 | ||||||
35 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.11 | ||||||
36 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.13 | ||||||
37 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.23 | ||||||
38 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.25 | ||||||
39 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.57 | ||||||
40 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.59 | ||||||
41 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.61 | ||||||
42 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.73 | ||||||
43 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.77 | ||||||
44 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.91 | ||||||
45 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.95 | ||||||
46 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.06 | ||||||
47 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.09 | ||||||
48 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 43.22 | ||||||
49 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 43.42 | ||||||
50 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.55 | ||||||
51 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.47 | ||||||
52 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.48 | ||||||
53 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.58 | ||||||
53 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.58 | ||||||
55 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.99 | ||||||
56 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.10 | ||||||
57 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.14 | ||||||
58 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.16 | ||||||
59 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.25 | ||||||
60 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 45.27 | ||||||
61 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.36 | ||||||
62 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.41 | ||||||
63 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 45.52 | ||||||
64 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.64 | ||||||
65 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 45.68 | ||||||
66 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.78 | ||||||
67 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.88 | ||||||
68 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.91 | ||||||
69 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.11 | ||||||
70 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 46.12 | ||||||
71 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 46.20 | ||||||
72 | Elwira Steinholtz | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.26 | ||||||
73 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.33 | ||||||
74 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 46.37 | ||||||
75 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 46.41 | ||||||
76 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.51 | ||||||
77 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 46.54 | ||||||
78 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.64 | ||||||
79 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.74 | ||||||
80 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 47.15 | ||||||
81 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.26 | ||||||
82 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.33 | ||||||
83 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.49 | ||||||
84 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 47.62 | ||||||
85 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.71 | ||||||
86 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 47.77 | ||||||
87 | Astrid Westerin | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.11 | ||||||
88 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.86 | ||||||
89 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.88 | ||||||
90 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.96 | ||||||
91 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 48.98 | ||||||
92 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.06 | ||||||
93 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 49.25 | ||||||
94 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.41 | ||||||
95 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 49.65 | ||||||
96 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.76 | ||||||
97 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 49.84 | ||||||
98 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.94 | ||||||
99 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.95 | ||||||
100 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.99 | ||||||
101 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.16 | ||||||
102 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 50.43 | ||||||
103 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.47 | ||||||
104 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 50.48 | ||||||
105 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.62 | ||||||
106 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.04 | ||||||
107 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 51.40 | ||||||
108 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 51.50 | ||||||
109 | Nathalie Junhav Lyrehag | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.76 | ||||||
110 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.79 | ||||||
111 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 52.00 | ||||||
112 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.05 | ||||||
113 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.10 | ||||||
114 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.62 | ||||||
115 | Frida Rydder | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.99 | ||||||
116 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.01 | ||||||
117 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 53.07 | ||||||
118 | Alice Westerberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.74 | ||||||
119 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 54.16 | ||||||
120 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 54.22 | ||||||
121 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 54.47 | ||||||
122 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.76 | ||||||
123 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.82 | ||||||
124 | Alicia Wallberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.85 | ||||||
125 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.72 | ||||||
126 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 55.80 | ||||||
127 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 55.86 | ||||||
128 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.26 | ||||||
129 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.81 | ||||||
130 | Linnea Carlsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 57.98 | ||||||
131 | Ella Hagström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 58.75 | ||||||
132 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 58.76 | ||||||
133 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 58.84 | ||||||
134 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 58.93 | ||||||
135 | Linnéa Lundbohm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 59.60 | ||||||
136 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.86 | ||||||
137 | Nova Lundkvist | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.39 | ||||||
138 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.35 | ||||||
139 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:03.17 | ||||||
140 | Elisabeth Xu | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.56 | ||||||
141 | Filippa Andersson-Lundin | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.10 | ||||||
142 | Jonna Klasén | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.69 | ||||||
143 | Martina Meyer | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:15.29 | ||||||
- | Elvira Sundstedt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:13 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.36 | ||||||
2 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.68 | ||||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.08 | ||||||
4 | Simon Linnér | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.43 | ||||||
5 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.26 | ||||||
6 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.31 | ||||||
7 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.08 | ||||||
8 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.23 | ||||||
9 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.34 | ||||||
10 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.51 | ||||||
11 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.18 | ||||||
12 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.81 | ||||||
13 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.23 | ||||||
14 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.31 | ||||||
15 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.34 | ||||||
16 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.44 | ||||||
17 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.01 | ||||||
18 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.16 | ||||||
19 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.41 | ||||||
20 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.48 | ||||||
21 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.53 | ||||||
22 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.69 | ||||||
23 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 38.12 | ||||||
24 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.23 | ||||||
25 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.43 | ||||||
26 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.54 | ||||||
27 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.55 | ||||||
28 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.01 | ||||||
29 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.09 | ||||||
30 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.21 | ||||||
31 | Filip Strandberg | 1999 | Ösmo Simsällskap | 39.75 | ||||||
32 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 40.01 | ||||||
33 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.47 | ||||||
34 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.57 | ||||||
35 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.29 | ||||||
36 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.68 | ||||||
37 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.78 | ||||||
38 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 42.00 | ||||||
39 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 42.03 | ||||||
40 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.11 | ||||||
41 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.13 | ||||||
42 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.59 | ||||||
43 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.82 | ||||||
44 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.15 | ||||||
45 | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | 43.29 | ||||||
46 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.31 | ||||||
47 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 43.51 | ||||||
48 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 43.54 | ||||||
49 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.61 | ||||||
50 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.72 | ||||||
51 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.87 | ||||||
52 | Filip Salehzadeh | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 45.40 | ||||||
53 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.65 | ||||||
53 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.65 | ||||||
55 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.67 | ||||||
56 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.80 | ||||||
57 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.96 | ||||||
58 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.67 | ||||||
59 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 47.92 | ||||||
60 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.93 | ||||||
61 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.57 | ||||||
62 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.62 | ||||||
63 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 49.26 | ||||||
64 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 49.74 | ||||||
65 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 49.80 | ||||||
66 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.21 | ||||||
67 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.52 | ||||||
68 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 51.57 | ||||||
69 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 51.80 | ||||||
70 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 52.24 | ||||||
71 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 52.37 | ||||||
72 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.82 | ||||||
73 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.34 | ||||||
74 | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | 53.37 | ||||||
75 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 54.24 | ||||||
76 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.35 | ||||||
77 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 54.97 | ||||||
78 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 55.38 | ||||||
79 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.40 | ||||||
80 | Wilmer Jakobsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.44 | ||||||
81 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 56.54 | ||||||
82 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 56.59 | ||||||
83 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.07 | ||||||
84 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 57.19 | ||||||
85 | Filip Gyllenhammar | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.60 | ||||||
86 | Robert Hanouch | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.91 | ||||||
87 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.65 | ||||||
88 | Melvin Engström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.86 | ||||||
89 | Valter Ericsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.98 | ||||||
- | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:26 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:02 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 30.32 | ||||||
2 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 30.91 | ||||||
3 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.76 | ||||||
4 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.77 | ||||||
5 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.04 | ||||||
6 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 32.13 | ||||||
7 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.42 | ||||||
8 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.04 | ||||||
9 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.18 | ||||||
10 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.82 | ||||||
11 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.83 | ||||||
12 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.95 | ||||||
13 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.01 | ||||||
14 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.16 | ||||||
15 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.32 | ||||||
16 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.57 | ||||||
17 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 34.74 | ||||||
18 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 34.81 | ||||||
19 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.99 | ||||||
20 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.08 | ||||||
21 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.23 | ||||||
22 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.42 | ||||||
23 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.67 | ||||||
24 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.88 | ||||||
25 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.27 | ||||||
26 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.30 | ||||||
27 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.37 | ||||||
28 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.42 | ||||||
29 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.55 | ||||||
30 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.98 | ||||||
31 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.10 | ||||||
32 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.77 | ||||||
33 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 38.06 | ||||||
34 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 38.29 | ||||||
35 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.34 | ||||||
36 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.44 | ||||||
37 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.74 | ||||||
38 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.89 | ||||||
39 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.17 | ||||||
40 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 39.31 | ||||||
41 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 39.43 | ||||||
42 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.66 | ||||||
43 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 39.70 | ||||||
44 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.82 | ||||||
45 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.00 | ||||||
45 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 40.00 | ||||||
47 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.01 | ||||||
48 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.06 | ||||||
49 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.09 | ||||||
50 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.20 | ||||||
51 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.45 | ||||||
52 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.51 | ||||||
53 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.75 | ||||||
54 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.91 | ||||||
55 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.03 | ||||||
56 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.10 | ||||||
57 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.24 | ||||||
58 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.41 | ||||||
59 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.66 | ||||||
60 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.73 | ||||||
61 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.81 | ||||||
62 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.86 | ||||||
63 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.88 | ||||||
64 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.03 | ||||||
65 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.32 | ||||||
66 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.35 | ||||||
67 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.49 | ||||||
68 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.51 | ||||||
69 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.53 | ||||||
70 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.57 | ||||||
71 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.66 | ||||||
72 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 42.80 | ||||||
73 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.83 | ||||||
74 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.90 | ||||||
75 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 43.12 | ||||||
76 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 43.20 | ||||||
77 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.26 | ||||||
78 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.29 | ||||||
79 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 43.31 | ||||||
80 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.34 | ||||||
81 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 43.44 | ||||||
82 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.53 | ||||||
83 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.67 | ||||||
84 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.75 | ||||||
85 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 43.76 | ||||||
86 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 44.03 | ||||||
86 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.03 | ||||||
88 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.17 | ||||||
89 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.31 | ||||||
90 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.52 | ||||||
91 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.69 | ||||||
92 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.91 | ||||||
93 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.95 | ||||||
94 | Hedda Strandberg | 2004 | Kalmar Simsällskap | 45.06 | ||||||
95 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 45.11 | ||||||
96 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 45.24 | ||||||
97 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 45.27 | ||||||
98 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.29 | ||||||
99 | Elwira Steinholtz | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.49 | ||||||
99 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.49 | ||||||
101 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.51 | ||||||
102 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 45.80 | ||||||
103 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.15 | ||||||
104 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.29 | ||||||
105 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.47 | ||||||
106 | Ilze Adolfsson | 1972 | Linköpings Allmänna SS | 46.78 | ||||||
107 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.10 | ||||||
108 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 47.17 | ||||||
109 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.42 | ||||||
110 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.44 | ||||||
111 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.48 | ||||||
112 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 47.54 | ||||||
113 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 47.85 | ||||||
114 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.98 | ||||||
115 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.01 | ||||||
116 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.27 | ||||||
117 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 48.55 | ||||||
118 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.20 | ||||||
119 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.67 | ||||||
120 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.82 | ||||||
121 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.93 | ||||||
122 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 49.95 | ||||||
123 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 50.48 | ||||||
124 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 50.82 | ||||||
125 | Astrid Westerin | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.10 | ||||||
126 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.49 | ||||||
127 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 51.64 | ||||||
128 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 51.69 | ||||||
129 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 51.79 | ||||||
130 | Linnea Carlsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 52.28 | ||||||
131 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.53 | ||||||
132 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.23 | ||||||
133 | Nathalie Junhav Lyrehag | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.37 | ||||||
134 | Frida Rydder | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.52 | ||||||
135 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.76 | ||||||
136 | Alice Westerberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.16 | ||||||
137 | Jonna Klasén | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.52 | ||||||
138 | Alicia Wallberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.85 | ||||||
139 | Ella Hagström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.90 | ||||||
140 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 57.26 | ||||||
141 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.81 | ||||||
142 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:00.08 | ||||||
143 | Elisabeth Xu | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:00.15 | ||||||
144 | Martina Meyer | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.81 | ||||||
145 | Linnéa Lundbohm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.72 | ||||||
- | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elvira Sundstedt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Filippa Andersson-Lundin | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Nova Lundkvist | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:02 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:02 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.23 | ||||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.28 | ||||||
3 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.66 | ||||||
4 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.76 | ||||||
5 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.78 | ||||||
6 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.56 | ||||||
7 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.14 | ||||||
8 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.57 | ||||||
9 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.10 | ||||||
10 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.19 | ||||||
11 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.26 | ||||||
12 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.32 | ||||||
13 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 31.56 | ||||||
14 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.64 | ||||||
15 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 31.78 | ||||||
16 | Oscar Sjöblad | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.79 | ||||||
17 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.45 | ||||||
18 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.83 | ||||||
19 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 33.02 | ||||||
20 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.21 | ||||||
21 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.83 | ||||||
22 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.86 | ||||||
23 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.22 | ||||||
24 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.32 | ||||||
25 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.37 | ||||||
26 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.63 | ||||||
27 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.76 | ||||||
28 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.03 | ||||||
28 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.03 | ||||||
30 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.60 | ||||||
31 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.87 | ||||||
32 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.18 | ||||||
33 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.45 | ||||||
34 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.98 | ||||||
35 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.08 | ||||||
36 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 37.53 | ||||||
37 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.60 | ||||||
38 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.73 | ||||||
39 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.97 | ||||||
40 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.43 | ||||||
41 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.50 | ||||||
42 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 39.62 | ||||||
43 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.72 | ||||||
44 | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | 39.86 | ||||||
45 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.98 | ||||||
46 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 40.13 | ||||||
47 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.43 | ||||||
48 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.83 | ||||||
49 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.04 | ||||||
50 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.29 | ||||||
51 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.46 | ||||||
52 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.04 | ||||||
53 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.29 | ||||||
54 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.43 | ||||||
55 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.94 | ||||||
56 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.61 | ||||||
57 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.92 | ||||||
58 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 44.06 | ||||||
59 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.18 | ||||||
59 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.18 | ||||||
61 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.42 | ||||||
62 | Filip Salehzadeh | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 44.45 | ||||||
63 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.46 | ||||||
64 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.78 | ||||||
65 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.35 | ||||||
66 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.49 | ||||||
67 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 45.52 | ||||||
68 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.73 | ||||||
69 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.21 | ||||||
70 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.26 | ||||||
71 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.65 | ||||||
72 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.69 | ||||||
73 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 46.74 | ||||||
74 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.76 | ||||||
75 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.61 | ||||||
76 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.21 | ||||||
77 | Melvin Engström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.47 | ||||||
78 | Gustav Franzén | 2004 | Kalmar Simsällskap | 49.08 | ||||||
79 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 50.24 | ||||||
80 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 50.32 | ||||||
81 | Wilmer Jakobsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.51 | ||||||
82 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 50.55 | ||||||
83 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.53 | ||||||
84 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 51.54 | ||||||
85 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.14 | ||||||
86 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 52.80 | ||||||
87 | Robert Hanouch | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.35 | ||||||
88 | Valter Ericsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.87 | ||||||
89 | Filip Gyllenhammar | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.25 | ||||||
90 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 56.39 | ||||||
- | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:02 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:25 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.26 | 2:29.32 | 3:47.09 | 5:04.81 | 18:59.10 | ||
6:21.83 | 7:37.77 | 8:53.74 | 10:09.06 | |||||||
11:24.64 | 12:41.11 | 13:56.91 | 15:12.79 | |||||||
16:28.34 | 17:44.61 | |||||||||
2 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.84 | 2:36.98 | 3:57.11 | 5:17.22 | 19:54.67 | ||
6:36.96 | 7:56.40 | 9:15.76 | 10:35.03 | |||||||
11:54.94 | 13:14.48 | 14:34.38 | 15:54.60 | |||||||
17:15.83 | 18:35.79 | |||||||||
3 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:15.94 | 2:38.72 | 4:02.67 | 5:25.87 | 20:28.56 | ||
6:48.83 | 8:13.01 | 9:36.15 | 10:57.86 | |||||||
12:19.49 | 13:41.84 | 15:04.12 | 16:27.35 | |||||||
17:49.02 | 19:11.04 | |||||||||
4 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:16.33 | 2:41.95 | 4:10.13 | 5:39.00 | 21:53.27 | ||
7:07.27 | 8:36.55 | 10:04.62 | 11:32.85 | |||||||
13:01.63 | 14:29.97 | 16:00.95 | 17:31.59 | |||||||
19:00.92 | 20:29.46 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:25 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:50 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Axel Ek | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.37 | 2:33.26 | 3:49.93 | 5:06.69 | 18:57.38 | ||
6:23.48 | 7:39.36 | 8:54.07 | 10:08.91 | |||||||
11:24.30 | 12:40.13 | 13:54.40 | 15:08.99 | |||||||
16:25.25 | 17:41.97 | |||||||||
2 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:26.08 | 3:04.32 | 4:43.15 | 6:24.70 | 25:16.70 | ||
8:06.76 | 9:47.38 | 11:28.06 | 13:11.58 | |||||||
14:52.78 | 16:37.28 | 18:21.80 | 20:09.10 | |||||||
21:55.47 | 23:41.40 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:50 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 26.83 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.06 | ||||||
3 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.20 | ||||||
4 | Rebecka Palm | 1990 | Linköpings Allmänna SS | 27.39 | ||||||
5 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.55 | ||||||
6 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 27.62 | ||||||
7 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.08 | ||||||
8 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 28.20 | ||||||
9 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.41 | ||||||
10 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.53 | ||||||
11 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 28.64 | ||||||
12 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 28.92 | ||||||
13 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 29.05 | ||||||
14 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 29.19 | ||||||
15 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.33 | ||||||
16 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.34 | ||||||
16 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 29.34 | ||||||
18 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 29.41 | ||||||
19 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 29.50 | ||||||
20 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.58 | ||||||
21 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.59 | ||||||
22 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 29.65 | ||||||
23 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.69 | ||||||
24 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 29.83 | ||||||
25 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.88 | ||||||
26 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.02 | ||||||
27 | Jazmina Hedqvist | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 30.14 | ||||||
27 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.14 | ||||||
29 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 30.35 | ||||||
30 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.36 | ||||||
31 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.39 | ||||||
32 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 30.40 | ||||||
32 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.40 | ||||||
34 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.42 | ||||||
35 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.44 | ||||||
36 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 30.46 | ||||||
36 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 30.46 | ||||||
38 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 30.51 | ||||||
39 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.64 | ||||||
40 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.66 | ||||||
41 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.72 | ||||||
42 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.76 | ||||||
43 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.77 | ||||||
44 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.78 | ||||||
45 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 30.87 | ||||||
46 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.88 | ||||||
47 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.90 | ||||||
48 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.92 | ||||||
49 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 30.97 | ||||||
50 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.00 | ||||||
51 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.09 | ||||||
52 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.19 | ||||||
52 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.19 | ||||||
54 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 31.21 | ||||||
55 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.36 | ||||||
56 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.38 | ||||||
57 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 31.45 | ||||||
58 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 31.52 | ||||||
59 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 31.63 | ||||||
60 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.66 | ||||||
60 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.66 | ||||||
62 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.67 | ||||||
63 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 31.68 | ||||||
64 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 31.71 | ||||||
65 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.74 | ||||||
66 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 31.75 | ||||||
67 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.81 | ||||||
68 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 31.83 | ||||||
69 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.99 | ||||||
70 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 32.05 | ||||||
71 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 32.06 | ||||||
72 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.11 | ||||||
73 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 32.27 | ||||||
74 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.37 | ||||||
75 | Julia Henrysson | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 32.45 | ||||||
76 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.50 | ||||||
77 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.52 | ||||||
78 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 32.61 | ||||||
79 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 32.69 | ||||||
80 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 32.70 | ||||||
81 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 32.71 | ||||||
82 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.73 | ||||||
82 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 32.73 | ||||||
84 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.84 | ||||||
85 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.98 | ||||||
85 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 32.98 | ||||||
87 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 32.99 | ||||||
88 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.09 | ||||||
89 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 33.14 | ||||||
90 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.31 | ||||||
91 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.37 | ||||||
92 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 33.38 | ||||||
93 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 33.43 | ||||||
94 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.45 | ||||||
95 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 33.52 | ||||||
96 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.53 | ||||||
97 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 33.70 | ||||||
98 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.76 | ||||||
99 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 33.77 | ||||||
100 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.80 | ||||||
101 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.82 | ||||||
102 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.91 | ||||||
102 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.91 | ||||||
104 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.95 | ||||||
105 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 33.99 | ||||||
106 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 34.04 | ||||||
107 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.11 | ||||||
108 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 34.21 | ||||||
109 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 34.26 | ||||||
110 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.38 | ||||||
111 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.40 | ||||||
112 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 34.42 | ||||||
113 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.56 | ||||||
114 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.60 | ||||||
115 | Julia Lindgren | 2004 | Finspångs Simklubb | 34.61 | ||||||
116 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 34.68 | ||||||
117 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 34.69 | ||||||
118 | Emelie Hejdeström | 2000 | Finspångs Simklubb | 34.72 | ||||||
119 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 34.73 | ||||||
120 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.74 | ||||||
121 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.78 | ||||||
122 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.85 | ||||||
123 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.89 | ||||||
124 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.03 | ||||||
124 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.03 | ||||||
126 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.12 | ||||||
127 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 35.16 | ||||||
128 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.18 | ||||||
129 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.20 | ||||||
130 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.22 | ||||||
131 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 35.28 | ||||||
132 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.35 | ||||||
133 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.36 | ||||||
134 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 35.40 | ||||||
135 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.52 | ||||||
136 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 35.55 | ||||||
137 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.63 | ||||||
137 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 35.63 | ||||||
139 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.66 | ||||||
140 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 35.67 | ||||||
141 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 35.78 | ||||||
142 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.19 | ||||||
143 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.21 | ||||||
144 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 36.25 | ||||||
145 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.32 | ||||||
146 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 36.53 | ||||||
147 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.65 | ||||||
148 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 36.91 | ||||||
149 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 36.95 | ||||||
150 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.06 | ||||||
151 | Ilze Adolfsson | 1972 | Linköpings Allmänna SS | 37.09 | ||||||
152 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.21 | ||||||
153 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.23 | ||||||
154 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.34 | ||||||
155 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 37.42 | ||||||
156 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 37.47 | ||||||
157 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.66 | ||||||
158 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.75 | ||||||
159 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 37.83 | ||||||
160 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 37.95 | ||||||
161 | Elwira Steinholtz | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.98 | ||||||
162 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.28 | ||||||
163 | Hedda Strandberg | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.36 | ||||||
164 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.43 | ||||||
165 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 38.69 | ||||||
166 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.88 | ||||||
167 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 39.30 | ||||||
168 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.45 | ||||||
169 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 39.52 | ||||||
170 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 39.83 | ||||||
171 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 39.89 | ||||||
172 | Astrid Westerin | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.11 | ||||||
173 | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.29 | ||||||
174 | Frida Rydder | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.50 | ||||||
175 | Fia Wimmerström | 2003 | Västerviks Simsällskap | 40.83 | ||||||
176 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.85 | ||||||
177 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 40.96 | ||||||
178 | Linnea Carlsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 41.17 | ||||||
179 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 41.68 | ||||||
180 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 41.71 | ||||||
181 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.41 | ||||||
182 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.47 | ||||||
183 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.72 | ||||||
184 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.97 | ||||||
185 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 43.51 | ||||||
186 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 44.96 | ||||||
187 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.57 | ||||||
- | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 24.93 | ||||||
2 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 25.04 | ||||||
3 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 25.23 | ||||||
4 | Oscar Sjöblad | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.27 | ||||||
5 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 25.49 | ||||||
6 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 25.85 | ||||||
7 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 26.06 | ||||||
8 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.10 | ||||||
9 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 26.13 | ||||||
10 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 26.16 | ||||||
11 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.33 | ||||||
12 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 26.34 | ||||||
13 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.36 | ||||||
14 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 26.40 | ||||||
15 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 26.45 | ||||||
16 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.79 | ||||||
17 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 26.91 | ||||||
18 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.00 | ||||||
18 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 27.00 | ||||||
20 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 27.05 | ||||||
21 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 27.09 | ||||||
22 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.16 | ||||||
23 | Simon Linnér | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 27.18 | ||||||
24 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 27.19 | ||||||
25 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 27.21 | ||||||
26 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 27.31 | ||||||
27 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 27.39 | ||||||
28 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 27.44 | ||||||
29 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 27.49 | ||||||
29 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 27.49 | ||||||
31 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 27.57 | ||||||
32 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.58 | ||||||
33 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 27.60 | ||||||
34 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 27.64 | ||||||
35 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 27.69 | ||||||
36 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.72 | ||||||
37 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 27.73 | ||||||
37 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.73 | ||||||
39 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 27.80 | ||||||
40 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 27.92 | ||||||
41 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 28.22 | ||||||
42 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.27 | ||||||
43 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.51 | ||||||
44 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.57 | ||||||
45 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.60 | ||||||
46 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.68 | ||||||
46 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.68 | ||||||
48 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.79 | ||||||
49 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 28.94 | ||||||
50 | Sergej Basov | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.98 | ||||||
51 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.06 | ||||||
52 | Axel Ek | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.11 | ||||||
53 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 29.24 | ||||||
54 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.34 | ||||||
55 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 29.38 | ||||||
56 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.47 | ||||||
57 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 29.55 | ||||||
58 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.59 | ||||||
59 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 29.71 | ||||||
60 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 29.86 | ||||||
61 | Oliver Beiming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 29.95 | ||||||
62 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.99 | ||||||
63 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 30.00 | ||||||
64 | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | 30.37 | ||||||
65 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.41 | ||||||
66 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.44 | ||||||
67 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 30.47 | ||||||
68 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.48 | ||||||
69 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.71 | ||||||
70 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 30.75 | ||||||
71 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 30.78 | ||||||
72 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.86 | ||||||
73 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 30.91 | ||||||
74 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.00 | ||||||
75 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.07 | ||||||
76 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.30 | ||||||
77 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.32 | ||||||
78 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 31.33 | ||||||
79 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.55 | ||||||
80 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.81 | ||||||
81 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 32.35 | ||||||
82 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 32.52 | ||||||
82 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.52 | ||||||
84 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 32.53 | ||||||
85 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.59 | ||||||
86 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 32.68 | ||||||
87 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 32.85 | ||||||
88 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.96 | ||||||
89 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 32.97 | ||||||
90 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 32.98 | ||||||
91 | Filip Strandberg | 1999 | Ösmo Simsällskap | 33.02 | ||||||
92 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 33.28 | ||||||
93 | Filip Salehzadeh | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 33.35 | ||||||
93 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 33.35 | ||||||
95 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 33.84 | ||||||
96 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 33.97 | ||||||
97 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.06 | ||||||
98 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 34.11 | ||||||
99 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.16 | ||||||
100 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.23 | ||||||
101 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.31 | ||||||
102 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.36 | ||||||
103 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.42 | ||||||
104 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.44 | ||||||
105 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.59 | ||||||
106 | Yannick Winkler | 2003 | Västerviks Simsällskap | 34.87 | ||||||
107 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 35.15 | ||||||
108 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.75 | ||||||
109 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 35.88 | ||||||
110 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.11 | ||||||
111 | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.53 | ||||||
112 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.70 | ||||||
113 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 37.22 | ||||||
114 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 37.26 | ||||||
115 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.34 | ||||||
116 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 37.52 | ||||||
117 | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | 38.04 | ||||||
118 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.14 | ||||||
118 | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.14 | ||||||
120 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 38.32 | ||||||
121 | Gustav Franzén | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.28 | ||||||
122 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.37 | ||||||
123 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 41.06 | ||||||
124 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 42.40 | ||||||
125 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.93 | ||||||
- | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 15, 50m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 31.71 | ||||||
2 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 32.13 | ||||||
3 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 34.11 | ||||||
4 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 34.79 | ||||||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.15 | ||||||
6 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 35.27 | ||||||
7 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 35.53 | ||||||
8 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 35.60 | ||||||
9 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 36.06 | ||||||
10 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 36.14 | ||||||
11 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.83 | ||||||
12 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.67 | ||||||
13 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.29 | ||||||
14 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.14 | ||||||
15 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.19 | ||||||
16 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.26 | ||||||
17 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 41.34 | ||||||
18 | Nathalie Junhav Lyrehag | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.70 | ||||||
19 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.78 | ||||||
20 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.22 | ||||||
21 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 42.53 | ||||||
22 | Linnea Carlsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.72 | ||||||
23 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 42.79 | ||||||
24 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.44 | ||||||
25 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 43.60 | ||||||
26 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 44.05 | ||||||
27 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.60 | ||||||
28 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 45.96 | ||||||
29 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.36 | ||||||
30 | Linnéa Lundbohm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.62 | ||||||
31 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 46.90 | ||||||
32 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 34.28 | ||||||
2 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 34.63 | ||||||
3 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 34.96 | ||||||
4 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 35.55 | ||||||
5 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 36.30 | ||||||
6 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 36.40 | ||||||
7 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.82 | ||||||
8 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.19 | ||||||
9 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 38.25 | ||||||
10 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.32 | ||||||
11 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.35 | ||||||
12 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 39.79 | ||||||
13 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 40.90 | ||||||
14 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.03 | ||||||
15 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 43.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 17, 100m Frisim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 33.86 | 1:10.46 | |||||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 33.45 | 1:10.68 | |||||
3 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.37 | 1:11.33 | |||||
4 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.78 | 1:11.67 | |||||
5 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 35.02 | 1:13.01 | |||||
6 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.26 | 1:13.03 | |||||
7 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.76 | 1:13.53 | |||||
8 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 35.25 | 1:14.87 | |||||
9 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.52 | 1:14.98 | |||||
10 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.72 | 1:18.08 | |||||
11 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 37.91 | 1:19.29 | |||||
12 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 36.80 | 1:19.76 | |||||
13 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 36.85 | 1:19.97 | |||||
14 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.65 | 1:20.62 | |||||
15 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 39.78 | 1:22.46 | |||||
16 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.18 | 1:23.28 | |||||
17 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 40.29 | 1:23.75 | |||||
18 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.32 | 1:23.80 | |||||
19 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.66 | 1:23.85 | |||||
20 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.40 | 1:24.31 | |||||
21 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.37 | 1:24.58 | |||||
22 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.02 | 1:24.86 | |||||
23 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.42 | 1:25.76 | |||||
24 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 40.48 | 1:26.52 | |||||
25 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 42.09 | 1:27.36 | |||||
26 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 41.34 | 1:28.37 | |||||
27 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.53 | 1:28.77 | |||||
28 | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.31 | 1:31.45 | |||||
29 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.31 | 1:31.82 | |||||
30 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 42.54 | 1:32.16 | |||||
31 | Frida Rydder | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.13 | 1:33.12 | |||||
32 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.58 | 1:34.89 | |||||
33 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.25 | 1:37.75 | |||||
34 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.05 | 1:51.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 18, 100m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 32.09 | 1:07.41 | |||||
2 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:11.97 | |||||
3 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 35.28 | 1:13.87 | |||||
4 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.32 | 1:15.10 | |||||
5 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.87 | 1:16.58 | |||||
6 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.52 | 1:21.54 | |||||
7 | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.76 | 1:30.75 | |||||
8 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.51 | 1:39.23 | |||||
9 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 49.34 | 1:40.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.14 | 1:11.91 | 1:51.58 | 2:31.16 | |||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.60 | 1:19.65 | 2:01.70 | 2:43.83 | |||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.42 | 1:20.22 | 2:03.89 | 2:46.10 | |||
4 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.75 | 1:20.24 | 2:04.22 | 2:49.89 | |||
5 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.27 | 1:27.00 | 2:12.78 | 2:56.07 | |||
6 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.13 | 1:27.83 | 2:13.89 | 3:00.76 | |||
7 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 43.73 | 1:31.15 | 2:19.17 | 3:04.50 | |||
8 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.17 | 1:29.60 | 2:17.48 | 3:04.60 | |||
9 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.51 | 1:30.73 | 2:17.95 | 3:04.89 | |||
10 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.66 | 1:30.75 | 2:17.73 | 3:05.10 | |||
11 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.19 | 1:33.85 | 2:22.66 | 3:07.43 | |||
12 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.43 | 1:32.38 | 2:22.69 | 3:10.17 | |||
13 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.55 | 1:34.76 | 2:25.35 | 3:13.43 | |||
14 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.90 | 1:35.38 | 2:25.58 | 3:16.89 | |||
15 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.08 | 1:44.08 | 2:36.74 | 3:26.80 | |||
16 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.18 | 1:40.67 | 2:37.52 | 3:31.57 | |||
17 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.52 | 1:46.43 | 2:39.72 | 3:33.41 | |||
18 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.90 | 1:44.96 | 2:40.90 | 3:33.94 | |||
- | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.95 | 1:17.25 | 1:57.27 | 2:37.25 | |||
2 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.41 | 1:19.36 | 2:01.83 | 2:44.64 | |||
3 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.22 | 1:20.20 | 2:03.09 | 2:46.95 | |||
4 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.65 | 1:18.99 | 2:03.61 | 2:48.09 | |||
5 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.86 | 1:29.86 | 2:17.50 | 3:04.74 | |||
- | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 32.92 | 1:09.19 | 1:46.55 | 2:24.55 | |||
2 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 33.84 | 1:10.71 | 1:48.20 | 2:25.70 | |||
3 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 34.10 | 1:11.76 | 1:49.55 | 2:27.44 | |||
4 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 34.05 | 1:11.82 | 1:50.82 | 2:29.05 | |||
5 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.26 | 1:15.57 | 1:54.53 | 2:33.18 | |||
6 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 35.10 | 1:13.57 | 1:53.49 | 2:33.64 | |||
7 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.46 | 1:15.67 | 1:55.15 | 2:33.90 | |||
8 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.05 | 1:14.28 | 1:54.88 | 2:34.42 | |||
9 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.15 | 1:15.82 | 1:55.46 | 2:35.94 | |||
10 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 36.54 | 1:16.93 | 1:57.15 | 2:37.58 | |||
11 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 37.12 | 1:16.98 | 1:57.91 | 2:38.57 | |||
12 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.15 | 1:16.76 | 1:58.07 | 2:39.51 | |||
13 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.42 | 1:17.62 | 1:59.14 | 2:40.50 | |||
14 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.40 | 1:16.25 | 1:58.71 | 2:43.59 | |||
15 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 38.07 | 1:20.56 | 2:02.50 | 2:44.61 | |||
16 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.80 | 1:18.66 | 2:02.40 | 2:46.99 | |||
17 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 38.05 | 1:20.77 | 2:04.15 | 2:47.21 | |||
18 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.26 | 1:20.08 | 2:03.66 | 2:47.30 | |||
19 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.34 | 1:22.39 | 2:06.37 | 2:49.25 | |||
20 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.35 | 1:20.01 | 2:04.81 | 2:50.16 | |||
21 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.07 | 1:24.71 | 2:08.69 | 2:53.30 | |||
22 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.53 | 1:24.36 | 2:09.49 | 2:53.40 | |||
23 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.94 | 1:24.00 | 2:09.62 | 2:55.36 | |||
24 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 38.17 | 1:23.11 | 2:09.53 | 2:55.54 | |||
25 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.00 | 1:23.65 | 2:09.61 | 2:56.40 | |||
26 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.40 | 1:25.07 | 2:11.75 | 2:57.86 | |||
27 | Julia Henrysson | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 45.94 | 1:36.82 | 2:28.80 | 3:18.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 35.09 | 1:13.45 | 1:53.99 | 2:33.90 | |||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.96 | 1:17.60 | 1:59.71 | 2:41.10 | |||
3 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.50 | 1:19.24 | 2:02.12 | 2:45.00 | |||
4 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.29 | 1:22.96 | 2:08.03 | 2:50.91 | |||
5 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.12 | 1:31.58 | 2:19.62 | 3:05.38 | |||
6 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.96 | 1:33.64 | 2:23.21 | 3:12.05 | |||
7 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.06 | 1:32.53 | 2:23.89 | 3:16.26 | |||
8 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.74 | 1:36.52 | 2:27.90 | 3:18.42 | |||
9 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.58 | 1:38.02 | 2:30.80 | 3:22.64 | |||
10 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.49 | 1:37.23 | 2:27.74 | 3:23.98 | |||
11 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.53 | 1:40.70 | 2:32.97 | 3:25.25 | |||
- | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.56 | 1:17.79 | 1:59.64 | 2:39.07 | |||
2 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.31 | 1:17.36 | 1:59.62 | 2:39.72 | |||
3 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.19 | 1:19.72 | 2:01.38 | 2:41.89 | |||
4 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 39.55 | 1:22.64 | 2:06.01 | 2:48.04 | |||
5 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 39.46 | 1:24.10 | 2:09.62 | 2:53.75 | |||
6 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.34 | 1:26.28 | 2:12.67 | 2:59.11 | |||
7 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.19 | 1:27.43 | 2:15.80 | 2:59.92 | |||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.51 | 1:36.20 | 2:26.93 | 3:14.52 | |||
- | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.33 | 1:07.65 | 1:41.81 | 2:15.95 | |||
2 | Johan Bergwall | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.21 | 1:09.67 | 1:46.02 | 2:22.26 | |||
3 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.10 | 1:10.36 | 1:47.47 | 2:23.18 | |||
4 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 34.10 | 1:10.69 | 1:47.54 | 2:25.24 | |||
5 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.17 | 1:11.15 | 1:48.74 | 2:26.07 | |||
6 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.12 | 1:11.70 | 1:49.85 | 2:27.22 | |||
7 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.72 | 1:11.35 | 1:49.66 | 2:27.73 | |||
8 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.08 | 1:12.82 | 1:52.07 | 2:30.54 | |||
9 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 34.79 | 1:12.75 | 1:51.78 | 2:30.80 | |||
10 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.83 | 1:13.88 | 1:52.64 | 2:31.02 | |||
11 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.59 | 1:15.15 | 1:54.67 | 2:33.94 | |||
12 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.91 | 1:16.84 | 1:57.55 | 2:36.49 | |||
13 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.97 | 1:14.55 | 1:55.70 | 2:36.74 | |||
14 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.06 | 1:17.62 | 1:58.75 | 2:39.43 | |||
15 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.88 | 1:19.50 | 2:00.09 | 2:40.98 | |||
16 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.84 | 1:20.73 | 2:02.41 | 2:44.04 | |||
17 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.43 | 1:21.11 | 2:02.14 | 2:45.45 | |||
18 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.07 | 1:21.19 | 2:05.45 | 2:50.55 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 21, 200m Medley Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 32.07 | 1:13.08 | 1:56.58 | 2:32.65 | |||
2 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.32 | 1:11.77 | 2:00.85 | 2:37.59 | |||
3 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.56 | 1:21.04 | 2:10.19 | 2:47.13 | |||
4 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.16 | 1:21.72 | 2:14.34 | 2:54.88 | |||
5 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.61 | 1:27.29 | 2:17.32 | 2:58.70 | |||
6 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.86 | 1:29.36 | 2:24.46 | 3:02.23 | |||
7 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.67 | 1:30.32 | 2:21.55 | 3:02.44 | |||
8 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 37.71 | 1:26.99 | 2:20.70 | 3:02.57 | |||
9 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.15 | 1:30.91 | 2:21.62 | 3:02.76 | |||
10 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.00 | 1:26.57 | 2:24.86 | 3:05.53 | |||
11 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.76 | 1:36.25 | 2:24.99 | 3:06.46 | |||
12 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 40.64 | 1:27.90 | 2:23.20 | 3:08.44 | |||
13 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.91 | 1:33.79 | 2:30.16 | 3:13.01 | |||
14 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.89 | 1:34.49 | 2:28.22 | 3:13.05 | |||
15 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.98 | 1:38.66 | 2:29.85 | 3:14.50 | |||
16 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.47 | 1:38.03 | 2:29.91 | 3:14.90 | |||
17 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.83 | 1:37.66 | 2:33.65 | 3:16.34 | |||
18 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 43.26 | 1:36.22 | 2:30.90 | 3:16.88 | |||
19 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.67 | 1:34.73 | 2:33.19 | 3:17.44 | |||
20 | Julia Lindgren | 2004 | Finspångs Simklubb | 43.80 | 1:38.82 | 2:33.37 | 3:18.04 | |||
21 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 45.33 | 1:37.63 | 2:36.67 | 3:19.76 | |||
22 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.74 | 1:39.51 | 2:33.57 | 3:24.38 | |||
23 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.11 | 1:42.67 | 2:40.47 | 3:25.66 | |||
24 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.20 | 1:40.77 | 2:40.62 | 3:25.95 | |||
25 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.10 | 1:42.55 | 2:41.75 | 3:31.71 | |||
26 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 47.90 | 1:44.10 | 2:44.48 | 3:33.77 | |||
27 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.99 | 1:51.42 | 2:50.09 | 3:38.84 | |||
28 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 53.68 | 1:52.40 | 2:55.87 | 3:50.76 | |||
- | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 22, 200m Medley Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.34 | 1:18.57 | 2:04.60 | 2:43.07 | |||
2 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 35.36 | 1:20.00 | 2:08.20 | 2:45.91 | |||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.22 | 1:21.12 | 2:09.97 | 2:49.84 | |||
4 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.36 | 1:28.27 | 2:23.41 | 3:02.99 | |||
5 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.00 | 1:33.55 | 2:29.10 | 3:10.46 | |||
6 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 42.34 | 1:33.96 | 2:31.23 | 3:14.62 | |||
7 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.70 | 1:32.86 | 2:27.75 | 3:15.06 | |||
8 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.84 | 1:37.61 | 2:29.96 | 3:16.82 | |||
9 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.43 | 1:37.42 | 2:33.64 | 3:19.67 | |||
10 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.24 | 1:35.12 | 2:35.83 | 3:20.53 | |||
11 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.69 | 1:36.28 | 2:41.17 | 3:30.25 | |||
- | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 23, 200m Medley Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 38.53 | 1:23.47 | 2:16.50 | 2:54.12 | |||
2 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 35.33 | 1:19.05 | 2:14.44 | 2:55.25 | |||
3 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.65 | 1:29.64 | 2:23.34 | 3:09.58 | |||
4 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 37.82 | 1:32.05 | 2:34.40 | 3:21.22 | |||
5 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.54 | 1:39.39 | 2:36.09 | 3:22.29 | |||
6 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 40.86 | 1:34.94 | 2:35.54 | 3:22.35 | |||
7 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 45.32 | 1:41.23 | 2:43.02 | 3:26.74 | |||
8 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.69 | 1:44.73 | 2:44.55 | 3:28.13 | |||
9 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.32 | 1:48.54 | 2:45.84 | 3:33.61 | |||
10 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.59 | 1:45.74 | 2:44.96 | 3:35.67 | |||
11 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.85 | 1:45.49 | 2:50.98 | 3:36.23 | |||
12 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 49.90 | 1:49.60 | 2:51.93 | 3:42.80 | |||
13 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 50.66 | 1:50.55 | 2:56.55 | 3:50.41 | |||
- | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 24, 200m Medley Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.18 | 1:39.09 | 2:38.80 | 3:18.73 | |||
2 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 45.44 | 1:38.87 | 2:37.38 | 3:19.03 | |||
3 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.88 | 1:38.85 | 2:39.01 | 3:24.43 | |||
4 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.60 | 1:40.97 | 2:39.12 | 3:27.85 | |||
5 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.83 | 1:45.08 | 2:45.40 | 3:30.22 | |||
6 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.43 | 1:42.40 | 2:45.09 | 3:31.03 | |||
7 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.91 | 1:39.77 | 2:43.81 | 3:31.40 | |||
8 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 47.95 | 1:42.14 | 2:48.86 | 3:34.29 | |||
9 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.28 | 1:50.01 | 2:51.20 | 3:36.73 | |||
10 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.49 | 1:51.15 | 2:52.82 | 3:42.11 | |||
- | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 25, 200m Medley Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:23.90 | 2:11.15 | 2:51.28 | |||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.80 | 1:22.85 | 2:13.34 | 2:53.58 | |||
3 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.30 | 1:25.83 | 2:15.85 | 2:54.08 | |||
4 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.31 | 1:24.39 | 2:19.33 | 2:57.84 | |||
5 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.04 | 1:27.62 | 2:19.77 | 2:59.08 | |||
6 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.56 | 1:30.47 | 2:21.57 | 3:03.13 | |||
7 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 40.79 | 1:32.14 | 2:22.77 | 3:05.48 | |||
8 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 37.78 | 1:29.01 | 2:24.30 | 3:07.04 | |||
9 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 43.73 | 1:34.62 | 2:27.30 | 3:11.07 | |||
10 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.51 | 1:37.64 | 2:27.97 | 3:15.18 | |||
11 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.43 | 1:38.65 | 2:36.00 | 3:20.10 | |||
12 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 45.46 | 1:35.77 | 2:35.36 | 3:20.81 | |||
13 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.52 | 1:36.88 | 2:35.65 | 3:21.41 | |||
14 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.69 | 1:36.30 | 2:34.88 | 3:23.99 | |||
15 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.00 | 1:40.29 | 2:38.43 | 3:25.60 | |||
16 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 44.41 | 1:41.21 | 2:41.77 | 3:26.53 | |||
17 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.84 | 1:45.83 | 2:45.24 | 3:31.40 | |||
18 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.73 | 1:43.40 | 2:41.53 | 3:31.75 | |||
19 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.16 | 1:44.07 | 2:45.30 | 3:32.61 | |||
20 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.49 | 1:48.67 | 2:50.32 | 3:38.24 | |||
21 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 48.33 | 1:44.20 | 2:53.41 | 3:39.84 | |||
22 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 50.96 | 1:48.40 | 2:51.17 | 3:41.62 | |||
23 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.80 | 1:49.61 | 2:51.04 | 3:43.44 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 26, 200m Medley Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 34.81 | 1:21.48 | 2:10.00 | 2:47.67 | |||
2 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 42.80 | 1:30.29 | 2:21.29 | 3:04.10 | |||
3 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.76 | 1:32.97 | 2:27.58 | 3:10.73 | |||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.01 | 1:37.78 | 2:37.25 | 3:18.71 | |||
5 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.49 | 1:35.80 | 2:34.53 | 3:18.75 | |||
6 | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.64 | 1:48.75 | 2:59.47 | 3:50.85 | |||
- | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 27, 4X100m Frisim Damer 16-17, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer [2000] Lag 1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:16.41 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 29.98 | 1:02.51 | 1:02.51 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 30.97 | 1:05.97 | 2:08.48 | ||||||
Alice Almén | 2001 | 30.08 | 1:04.78 | 3:13.26 | ||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 30.61 | 1:03.15 | 4:16.41 | ||||||
2 | Karlstad F15Oy Lag1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 4:22.23 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.64 | 1:02.73 | 1:02.73 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 30.61 | 1:06.58 | 2:09.31 | ||||||
Emma Hjort | 2000 | 30.79 | 1:04.68 | 3:13.99 | ||||||
Emmy Hedin | 2001 | 31.55 | 1:08.24 | 4:22.23 | ||||||
3 | Lass Damer [2000] Lag 2 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:22.60 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 31.56 | 1:06.53 | 1:06.53 | ||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 31.00 | 1:05.63 | 2:12.16 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 30.75 | 1:04.64 | 3:16.80 | ||||||
Erika Tudegård | 2001 | 30.93 | 1:05.80 | 4:22.60 | ||||||
4 | Nkk Damer [2001] Lag 1 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:30.85 | ||||||
Klara Eriksson | 2000 | 30.03 | 1:03.34 | 1:03.34 | ||||||
Ebba Eriksson | 2000 | 34.14 | 1:12.92 | 2:16.26 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 31.87 | 1:08.08 | 3:24.34 | ||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 31.72 | 1:06.51 | 4:30.85 | ||||||
5 | Karlskoga 1 | 2000 | Karlskoga Simförening | 4:31.33 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 33.64 | 1:12.25 | 1:12.25 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 31.48 | 1:07.49 | 2:19.74 | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | 31.98 | 1:07.92 | 3:27.66 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 29.66 | 1:03.67 | 4:31.33 | ||||||
6 | Kalmar SS Damer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:33.73 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 30.68 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Tilda Nordén | 2001 | 33.10 | 1:10.37 | 2:15.21 | ||||||
Lisa Andersson | 2001 | 33.41 | 1:10.40 | 3:25.61 | ||||||
Anna Hofer | 2000 | 31.99 | 1:08.12 | 4:33.73 | ||||||
7 | Hvetlanda Damer [2000] | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 4:38.05 | ||||||
Elin Ljunggren | 2000 | 32.27 | 1:08.44 | 1:08.44 | ||||||
Julia Henrysson | 2000 | 34.27 | 1:16.39 | 2:24.83 | ||||||
Ella Haraldsson | 2003 | 32.16 | 1:07.76 | 3:32.59 | ||||||
Jazmina Hedqvist | 2002 | 30.92 | 1:05.46 | 4:38.05 | ||||||
8 | Arvika SS Damer [2001] | 2001 | Arvika Simsällskap | 5:04.80 | ||||||
Majken Pettersson | 2001 | 34.61 | 1:13.10 | 1:13.10 | ||||||
Fanny Hoffman | 2005 | 40.45 | 1:26.15 | 2:39.25 | ||||||
Sanna Axelsson | 2004 | 35.75 | 1:14.92 | 3:54.17 | ||||||
Matilda Kristiansson | 2001 | 33.48 | 1:10.63 | 5:04.80 | ||||||
9 | Ösmo SS Damer | 2001 | Ösmo Simsällskap | 5:12.74 | ||||||
Linn Claesson | 2002 | 37.39 | 1:19.12 | 1:19.12 | ||||||
Elsa Marsten | 2002 | 38.36 | 1:23.63 | 2:42.75 | ||||||
Sandra Pasanen | 2001 | 36.39 | 1:18.13 | 4:00.88 | ||||||
Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | 35.30 | 1:11.86 | 5:12.74 | ||||||
- | Jönköping 2 | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 4:17.77 | EXTRA | |||||
Nilla Atzmannstorfer | 1998 | 30.20 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
Angelica Stark | 1999 | 30.24 | 1:04.80 | 2:07.37 | ||||||
Emma Hansson | 1998 | 31.19 | 1:10.27 | 3:17.64 | ||||||
Maria Galic | 1995 | 28.81 | 1:00.13 | 4:17.77 | ||||||
- | Jönköping Damer [2000] | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 4:03.49 | EXTRA | |||||
Wilma Johansson | 2001 | 30.25 | 1:01.93 | 1:01.93 | ||||||
Johanna Pettersson | 1996 | 28.62 | 1:00.44 | 2:02.37 | ||||||
Ebba Stillman | 1996 | 30.05 | 1:02.18 | 3:04.55 | ||||||
Alma Thormalm | 1996 | 28.08 | 58.94 | 4:03.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 28, 4X100m Frisim Dam 15 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:17.29 | ||||||
Amanda Weiding | 2003 | 30.95 | 1:04.72 | 1:04.72 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 30.89 | 1:05.10 | 2:09.82 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 30.83 | 1:05.08 | 3:14.90 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 28.98 | 1:02.39 | 4:17.29 | ||||||
2 | Lass Damer [2002] Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:24.79 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 31.22 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 31.42 | 1:06.48 | 2:12.44 | ||||||
Alva Högberg | 2002 | 31.39 | 1:06.52 | 3:18.96 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 31.01 | 1:05.83 | 4:24.79 | ||||||
3 | Lass Damer [2002] Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:37.25 | ||||||
Alice Fransson | 2004 | 33.22 | 1:10.07 | 1:10.07 | ||||||
Martina Karlsson | 2003 | 32.16 | 1:08.22 | 2:18.29 | ||||||
Klara Lundberg | 2004 | 33.01 | 1:12.67 | 3:30.96 | ||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 31.22 | 1:06.29 | 4:37.25 | ||||||
4 | Kalmar Sim Tjejer Lag 1 | 2002 | Kalmar Simsällskap | 4:40.55 | ||||||
Leia Karlsson | 2002 | 31.09 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 33.68 | 1:13.87 | 2:21.12 | ||||||
Tea Winblad | 2004 | 32.26 | 1:09.08 | 3:30.20 | ||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 33.14 | 1:10.35 | 4:40.55 | ||||||
5 | Nkk Damer [2003] Lag 1 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:45.40 | ||||||
Ebba Bladh Hazard | 2004 | 31.14 | 1:05.53 | 1:05.53 | ||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 33.92 | 1:12.89 | 2:18.42 | ||||||
Hilma Broden | 2003 | 33.94 | 1:12.83 | 3:31.25 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 34.54 | 1:14.15 | 4:45.40 | ||||||
6 | Karlstad Damer [2005] | 2005 | Karlstads Simsällskap | 4:47.50 | ||||||
Joline Bakken | 2005 | 34.74 | 1:13.89 | 1:13.89 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 33.00 | 1:10.06 | 2:23.95 | ||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 34.65 | 1:14.12 | 3:38.07 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 32.52 | 1:09.43 | 4:47.50 | ||||||
7 | Njurunda Damer Lag 1 | 2002 | Njurunda Simsällskap | 4:50.46 | ||||||
Saga Persson | 2003 | 33.72 | 1:12.69 | 1:12.69 | ||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 33.81 | 1:12.13 | 2:24.82 | ||||||
Lova Tjernström | 2004 | 34.79 | 1:13.52 | 3:38.34 | ||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 34.07 | 1:12.12 | 4:50.46 | ||||||
8 | Åkersberga Damer [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 4:54.39 | ||||||
Nora Lundberg | 2003 | 36.21 | 1:19.25 | 1:19.25 | ||||||
Lovisa Liljeblad | 2002 | 31.69 | 1:09.38 | 2:28.63 | ||||||
Isabella Galway | 2003 | 35.04 | 1:14.87 | 3:43.50 | ||||||
Wilma Stendrake | 2003 | 32.43 | 1:10.89 | 4:54.39 | ||||||
9 | Nkk Damer [2003] Lag 2 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:10.90 | ||||||
Ylva Andersson | 2005 | 35.33 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Ellen Lovinge | 2004 | 36.91 | 1:18.54 | 2:35.42 | ||||||
Elin Nylander | 2003 | 37.02 | 1:17.92 | 3:53.34 | ||||||
Felicia Svan | 2003 | 36.71 | 1:17.56 | 5:10.90 | ||||||
10 | Njurunda Damer Lag 2 | 2003 | Njurunda Simsällskap | 5:12.91 | ||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 34.51 | 1:13.57 | 1:13.57 | ||||||
Ida Sundholm | 2005 | 36.53 | 1:17.81 | 2:31.38 | ||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 36.79 | 1:20.64 | 3:52.02 | ||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 37.13 | 1:20.89 | 5:12.91 | ||||||
11 | Kalmar Sim Tjejer Lag 2 | 2002 | Kalmar Simsällskap | 5:22.43 | ||||||
Isabell Lindvall | 2003 | 35.19 | 1:16.59 | 1:16.59 | ||||||
Elin Jämtin | 2003 | 37.20 | 1:19.80 | 2:36.39 | ||||||
Anna Ivertsson | 2004 | 37.68 | 1:21.15 | 3:57.54 | ||||||
Viktoria Loo | 2004 | 38.45 | 1:24.89 | 5:22.43 | ||||||
12 | Ösmo SS Damer [2003] | 2003 | Ösmo Simsällskap | 5:25.52 | ||||||
Meja Thunvall | 2006 | 39.33 | 1:25.72 | 1:25.72 | ||||||
Tyra Marsten | 2004 | 39.99 | 1:26.82 | 2:52.54 | ||||||
Bianca Kokoric | 2003 | 38.39 | 1:20.13 | 4:12.67 | ||||||
Fiona Karlsson | 2004 | 33.04 | 1:12.85 | 5:25.52 | ||||||
13 | Kalmar Sim Tjejer Lag 3 | 2002 | Kalmar Simsällskap | 5:50.73 | ||||||
Olivia Andersson Jansen | 2005 | 40.84 | 1:26.19 | 1:26.19 | ||||||
Maja Strümpel | 2005 | 39.01 | 1:22.71 | 2:48.90 | ||||||
Hedda Strandberg | 2004 | 39.98 | 1:26.83 | 4:15.73 | ||||||
Sofia Marcusson | 2005 | 43.71 | 1:35.00 | 5:50.73 | ||||||
- | Karlsko SF Damer 2 [2002] | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Maja Nyberg | 2004 | |||||||||
Paula Johansson | 2004 | |||||||||
Thea Lekberg | 2004 | |||||||||
Smilla Löthgren | 2004 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 29, 4X100m Medley Herr 16-17, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kalmar SS Herrar | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:23.42 | ||||||
Garri Svensson | 2000 | 31.66 | 1:08.93 | 1:08.93 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 33.26 | 1:12.84 | 2:21.77 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 27.97 | 1:02.64 | 3:24.41 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 28.14 | 59.01 | 4:23.42 | ||||||
2 | Karlstad Herrar | 2001 | Karlstads Simsällskap | 4:30.49 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 32.93 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 32.64 | 1:10.73 | 2:19.10 | ||||||
David Albringer | 2001 | 31.05 | 1:08.02 | 3:27.12 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 30.10 | 1:03.37 | 4:30.49 | ||||||
3 | Lass Herrar [2000] Lag 1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:32.81 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 32.42 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 34.85 | 1:14.86 | 2:23.00 | ||||||
Albin Staaf | 2000 | 30.75 | 1:10.75 | 3:33.75 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 27.69 | 59.06 | 4:32.81 | ||||||
4 | Ösmo SS Herrar | 2001 | Ösmo Simsällskap | 4:55.61 | ||||||
Liam Björklund | 2003 | 35.62 | 1:14.80 | 1:14.80 | ||||||
Zain Mardeni | 2001 | 37.41 | 1:22.83 | 2:37.63 | ||||||
Mattias Kvist | 2003 | 32.07 | 1:11.06 | 3:48.69 | ||||||
Sebastian Tegbo | 2001 | 31.30 | 1:06.92 | 4:55.61 | ||||||
- | Jönköping Herrar [2000] | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 4:20.38 | EXTRA | |||||
Oscar Hegmegi | 2001 | 32.18 | 1:07.90 | 1:07.90 | ||||||
Daniel Agestav | 2002 | 35.94 | 1:20.03 | 2:27.93 | ||||||
Markus Fürst | 1996 | 26.64 | 58.19 | 3:26.12 | ||||||
Marcus Holmquist | 2000 | 26.15 | 54.26 | 4:20.38 | ||||||
- | Åkersberga Herrar [2000] | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
William Jansson | 2000 | 34.08 | 1:12.25 | 1:12.25 | ||||||
Oliver Beiming | 2001 | 37.26 | 1:22.34 | 2:34.59 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 28.80 | 1:04.15 | 3:38.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:25 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 30, 4X100m Medley Herr 15 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar [2002] Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:37.65 | ||||||
Gustav Edlund | 2004 | 35.56 | 1:14.04 | 1:14.04 | ||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 32.54 | 1:13.27 | 2:27.31 | ||||||
Ruben Staaf | 2002 | 32.19 | 1:11.38 | 3:38.69 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 28.17 | 58.96 | 4:37.65 | ||||||
2 | Nkk Herrar [2003] | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:52.79 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 38.05 | 1:21.08 | 1:21.08 | ||||||
John Brolin | 2002 | 35.52 | 1:16.06 | 2:37.14 | ||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 29.51 | 1:02.75 | 3:39.89 | ||||||
David Ullstrand | 2005 | 33.99 | 1:12.90 | 4:52.79 | ||||||
3 | Lass Herrar [2002] Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:59.59 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 35.89 | 1:16.02 | 1:16.02 | ||||||
David Axelsson | 2004 | 39.39 | 1:24.67 | 2:40.69 | ||||||
Olle Almén | 2003 | 35.24 | 1:17.53 | 3:58.22 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 29.19 | 1:01.37 | 4:59.59 | ||||||
4 | Kalmar Sim Killar | 2002 | Kalmar Simsällskap | 5:01.14 | ||||||
Gusten Helgesson | 2002 | 33.96 | 1:10.17 | 1:10.17 | ||||||
Rasmus Svensson | 2003 | 41.27 | 1:30.91 | 2:41.08 | ||||||
Philip Turkowitch | 2003 | 30.20 | 1:08.73 | 3:49.81 | ||||||
Elliot Asplund | 2003 | 32.45 | 1:11.33 | 5:01.14 | ||||||
5 | Karlsko SF Herrar [2002] | 2002 | Karlskoga Simförening | 5:34.68 | ||||||
Gabriel Hökemyr | 2002 | 42.28 | 1:28.58 | 1:28.58 | ||||||
Oscar Björstam | 2003 | 40.95 | 1:29.52 | 2:58.10 | ||||||
Noel Hodberg | 2002 | 38.11 | 1:23.01 | 4:21.11 | ||||||
Oskar Högqvist | 2003 | 33.95 | 1:13.57 | 5:34.68 | ||||||
- | Åkersberga Herrar [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 33.54 | 1:12.64 | 1:12.64 | ||||||
Isak Jederström | 2002 | 36.67 | 1:24.44 | 2:37.08 | ||||||
David Kjellberg | 2003 | 33.34 | 1:16.76 | 3:53.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:25 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.68 | 2:18.53 | 3:29.11 | 4:37.97 | |||
2 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.21 | 2:20.46 | 3:32.07 | 4:40.89 | |||
3 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.61 | 2:16.95 | 3:28.89 | 4:41.04 | |||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.50 | 2:22.30 | 3:37.78 | 4:49.60 | |||
5 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.75 | 2:23.56 | 3:37.63 | 4:49.88 | |||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:07.49 | 2:20.59 | 3:35.66 | 4:49.95 | |||
7 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:08.81 | 2:23.07 | 3:38.15 | 4:51.61 | |||
8 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:09.74 | 2:25.97 | 3:39.76 | 4:54.84 | |||
9 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.71 | 2:27.46 | 3:42.85 | 4:55.26 | |||
10 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:11.62 | 2:27.65 | 3:43.36 | 4:56.42 | |||
11 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.63 | 2:26.32 | 3:43.43 | 4:58.79 | |||
12 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.64 | 2:25.54 | 3:43.47 | 5:00.15 | |||
13 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:12.07 | 2:28.78 | 3:45.74 | 5:02.09 | |||
14 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:11.80 | 2:29.30 | 3:48.47 | 5:05.31 | |||
15 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.97 | 2:31.96 | 3:49.70 | 5:05.49 | |||
16 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:12.73 | 2:32.96 | 3:53.56 | 5:11.27 | |||
17 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:11.83 | 2:30.68 | 3:51.26 | 5:11.82 | |||
18 | Madeleine Stein | 1990 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.02 | 2:35.11 | 3:55.69 | 5:15.51 | |||
19 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:16.34 | 2:39.92 | 4:03.37 | 5:26.14 | |||
20 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:18.13 | 2:44.94 | 4:10.95 | 5:29.29 | |||
21 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:17.43 | 2:42.57 | 4:08.99 | 5:32.88 | |||
22 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:20.60 | 2:49.44 | 4:14.70 | 5:36.82 | |||
23 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:20.87 | 2:48.33 | 4:15.31 | 5:38.19 | |||
24 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:18.05 | 2:43.94 | 4:13.64 | 5:39.50 | |||
25 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:16.51 | 2:41.61 | 4:10.58 | 5:39.64 | |||
26 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:20.33 | 2:48.41 | 4:15.60 | 5:40.21 | |||
27 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 1:21.42 | 2:50.20 | 4:19.76 | 5:41.90 | |||
28 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:18.43 | 2:48.18 | 4:17.04 | 5:42.92 | |||
29 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:19.68 | 2:49.09 | 4:20.04 | 5:45.90 | |||
30 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:23.22 | 2:53.63 | 4:24.96 | 5:51.76 | |||
31 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 1:23.51 | 2:55.84 | 4:27.40 | 5:54.46 | |||
32 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:24.41 | 2:56.93 | 4:29.58 | 6:01.32 | |||
33 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 1:26.81 | 3:02.69 | 4:37.69 | 6:07.96 | |||
34 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:25.72 | 3:02.53 | 4:40.01 | 6:14.51 | |||
35 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:24.71 | 3:03.63 | 4:45.32 | 6:22.72 | |||
36 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:29.61 | 3:09.75 | 4:48.75 | 6:27.94 | |||
37 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 1:29.50 | 3:09.48 | 4:52.06 | 6:31.82 | |||
38 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:33.29 | 3:16.82 | 4:59.64 | 6:37.05 | |||
39 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 1:26.81 | 3:10.14 | 4:55.98 | 6:37.07 | |||
40 | Hedda Strandberg | 2004 | Kalmar Simsällskap | 1:34.53 | 3:20.70 | 5:05.60 | 6:45.47 | |||
41 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:36.19 | 3:23.88 | 5:12.16 | 6:58.82 | |||
42 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:40.13 | 3:30.54 | 5:25.61 | 7:15.31 | |||
- | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:00.40 | 2:05.92 | 3:11.91 | 4:17.43 | |||
2 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.16 | 2:06.17 | 3:12.73 | 4:19.05 | |||
3 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.67 | 2:08.57 | 3:17.63 | 4:27.39 | |||
4 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:02.99 | 2:11.58 | 3:21.24 | 4:30.95 | |||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:02.77 | 2:11.65 | 3:21.09 | 4:31.65 | |||
6 | Johan Bergwall | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:02.91 | 2:12.03 | 3:21.95 | 4:31.75 | |||
7 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.73 | 2:14.56 | 3:25.37 | 4:35.70 | |||
8 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:02.11 | 2:13.66 | 3:26.30 | 4:39.10 | |||
9 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:05.83 | 2:17.86 | 3:30.35 | 4:40.20 | |||
10 | Axel Ek | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.85 | 2:17.37 | 3:29.91 | 4:41.30 | |||
11 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:06.00 | 2:18.61 | 3:31.37 | 4:41.59 | |||
12 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.96 | 2:17.42 | 3:30.82 | 4:45.60 | |||
13 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:06.60 | 2:22.10 | 3:36.81 | 4:47.18 | |||
14 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 1:06.45 | 2:21.00 | 3:35.93 | 4:47.70 | |||
15 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:05.10 | 2:18.67 | 3:35.44 | 4:48.85 | |||
16 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:09.49 | 2:24.39 | 3:37.41 | 4:48.99 | |||
17 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:06.04 | 2:21.42 | 3:39.29 | 4:56.00 | |||
18 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:10.22 | 2:28.73 | 3:46.49 | 5:01.87 | |||
19 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:10.23 | 2:28.99 | 3:48.82 | 5:07.24 | |||
20 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:13.32 | 2:34.75 | 3:56.16 | 5:11.77 | |||
21 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 1:14.64 | 2:36.74 | 3:56.75 | 5:12.13 | |||
22 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.79 | 2:31.88 | 3:53.47 | 5:12.94 | |||
23 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:14.90 | 2:37.51 | 3:58.76 | 5:17.75 | |||
24 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 1:14.21 | 2:37.00 | 4:01.08 | 5:19.41 | |||
25 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 1:15.38 | 2:39.42 | 4:04.83 | 5:25.20 | |||
25 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:13.72 | 2:38.54 | 4:03.26 | 5:25.20 | |||
27 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:17.43 | 2:41.54 | 4:05.03 | 5:25.50 | |||
28 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:17.52 | 2:42.31 | 4:05.97 | 5:26.86 | |||
29 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:15.73 | 2:40.20 | 4:05.36 | 5:28.35 | |||
30 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:18.13 | 2:45.10 | 4:15.27 | 5:40.60 | |||
31 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:18.81 | 2:45.15 | 4:13.74 | 5:42.11 | |||
32 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:19.90 | 2:49.76 | 4:21.85 | 5:47.72 | |||
33 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 1:24.10 | 2:57.12 | 4:28.51 | 5:55.91 | |||
34 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.72 | 2:53.95 | 4:27.85 | 5:56.43 | |||
35 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:28.91 | 3:03.30 | 4:37.85 | 6:08.78 | |||
36 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:26.66 | 3:06.73 | 4:47.38 | 6:19.27 | |||
37 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 1:26.95 | 3:07.43 | 4:47.15 | 6:25.97 | |||
38 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 1:26.80 | 3:09.80 | 4:55.05 | 6:35.34 | |||
39 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:37.85 | 3:19.78 | 5:01.06 | 6:37.51 | |||
40 | Gustav Franzén | 2004 | Kalmar Simsällskap | 1:36.13 | 3:20.83 | 5:04.90 | 6:41.59 | |||
41 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:35.39 | 3:23.27 | 5:12.10 | 6:56.14 | |||
42 | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:40.02 | 3:32.83 | 5:26.75 | 7:14.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 37.45 | 1:20.39 | |||||
2 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.25 | 1:27.77 | |||||
3 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.21 | 1:28.58 | |||||
4 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.81 | 1:30.77 | |||||
5 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.79 | 1:31.37 | |||||
6 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.25 | 1:32.07 | |||||
7 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 44.60 | 1:32.80 | |||||
8 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.99 | 1:33.29 | |||||
9 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.80 | 1:34.54 | |||||
10 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.89 | 1:35.90 | |||||
11 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 47.33 | 1:38.65 | |||||
12 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 47.79 | 1:39.32 | |||||
13 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.56 | 1:39.72 | |||||
14 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.49 | 1:40.26 | |||||
15 | Julia Lindgren | 2004 | Finspångs Simklubb | 47.86 | 1:40.74 | |||||
16 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.72 | 1:41.08 | |||||
17 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.64 | 1:41.58 | |||||
18 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 47.91 | 1:41.66 | |||||
19 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.90 | 1:41.86 | |||||
20 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 46.38 | 1:41.91 | |||||
21 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 49.73 | 1:43.35 | |||||
22 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.05 | 1:43.66 | |||||
23 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.74 | 1:44.81 | |||||
24 | Elwira Steinholtz | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.09 | 1:44.97 | |||||
25 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 49.92 | 1:46.25 | |||||
26 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 50.74 | 1:47.62 | |||||
27 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 49.33 | 1:47.83 | |||||
28 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.43 | 1:48.94 | |||||
29 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 51.10 | 1:49.49 | |||||
30 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 52.48 | 1:50.14 | |||||
31 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 52.64 | 1:53.05 | |||||
32 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.12 | 2:03.66 | |||||
33 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 59.61 | 2:12.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.93 | 1:18.78 | |||||
2 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.65 | 1:20.69 | |||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.97 | 1:23.08 | |||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 41.39 | 1:29.68 | |||||
5 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.49 | 1:34.68 | |||||
6 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.21 | 1:35.12 | |||||
7 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.59 | 1:36.30 | |||||
8 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.66 | 1:40.44 | |||||
9 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.11 | 1:42.79 | |||||
10 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 50.24 | 1:44.81 | |||||
11 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 54.21 | 1:54.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.79 | 1:03.75 | |||||
2 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.13 | 1:05.77 | |||||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.44 | 1:06.33 | |||||
4 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.50 | 1:07.02 | |||||
5 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.16 | 1:07.03 | |||||
6 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 33.32 | 1:09.48 | |||||
7 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.96 | 1:09.94 | |||||
8 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.07 | 1:10.11 | |||||
9 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 33.44 | 1:10.55 | |||||
10 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.12 | 1:12.30 | |||||
11 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 34.39 | 1:13.50 | |||||
12 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.83 | 1:13.84 | |||||
13 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.95 | 1:14.11 | |||||
14 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.36 | 1:14.24 | |||||
15 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.41 | 1:14.26 | |||||
16 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.09 | 1:14.98 | |||||
17 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.06 | 1:15.82 | |||||
18 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.53 | 1:16.08 | |||||
19 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.36 | 1:16.89 | |||||
20 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.82 | 1:17.27 | |||||
21 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.38 | 1:18.45 | |||||
22 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.33 | 1:18.55 | |||||
23 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 37.28 | 1:18.66 | |||||
24 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.92 | 1:19.63 | |||||
25 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.72 | 1:20.29 | |||||
26 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.71 | 1:20.40 | |||||
27 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.29 | 1:21.06 | |||||
28 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 39.43 | 1:21.55 | |||||
29 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.96 | 1:23.27 | |||||
30 | Fia Wimmerström | 2003 | Västerviks Simsällskap | 41.47 | 1:31.72 | |||||
- | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.37 | 1:01.71 | |||||
2 | Jazmina Hedqvist | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 31.20 | 1:05.16 | |||||
3 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.99 | 1:06.33 | |||||
4 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.18 | 1:06.85 | |||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.06 | 1:08.33 | |||||
6 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 33.29 | 1:09.22 | |||||
7 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 32.81 | 1:09.33 | |||||
8 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.93 | 1:10.24 | |||||
9 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.85 | 1:12.37 | |||||
10 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.67 | 1:12.80 | |||||
11 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.62 | 1:14.25 | |||||
12 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.97 | 1:14.87 | |||||
13 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.01 | 1:17.18 | |||||
14 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.13 | 1:18.71 | |||||
15 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 39.21 | 1:22.67 | |||||
16 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 39.23 | 1:23.32 | |||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.34 | 58.40 | |||||
2 | Rebecka Palm | 1990 | Linköpings Allmänna SS | 28.56 | 58.65 | |||||
3 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.51 | 58.73 | |||||
4 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.87 | 1:00.24 | |||||
5 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 29.36 | 1:01.16 | |||||
6 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.30 | 1:01.21 | |||||
7 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.82 | 1:01.30 | |||||
8 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.12 | 1:01.66 | |||||
9 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.11 | 1:01.86 | |||||
10 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.51 | 1:02.70 | |||||
11 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.23 | 1:02.78 | |||||
12 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.43 | 1:03.34 | |||||
13 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.59 | 1:03.63 | |||||
14 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.32 | 1:03.76 | |||||
15 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.57 | 1:04.28 | |||||
16 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 30.14 | 1:04.36 | |||||
17 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 31.20 | 1:04.44 | |||||
18 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.36 | 1:05.74 | |||||
19 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.35 | 1:06.02 | |||||
20 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.35 | 1:06.05 | |||||
21 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.00 | 1:06.45 | |||||
22 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.24 | 1:06.86 | |||||
23 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.91 | 1:06.98 | |||||
24 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.91 | 1:07.27 | |||||
25 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.73 | 1:07.62 | |||||
26 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.93 | 1:07.88 | |||||
27 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.57 | 1:08.13 | |||||
28 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.14 | 1:08.17 | |||||
29 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 32.50 | 1:08.23 | |||||
30 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 32.12 | 1:08.32 | |||||
31 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.72 | 1:08.40 | |||||
32 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.45 | 1:08.67 | |||||
33 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.16 | 1:08.77 | |||||
34 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.20 | 1:08.84 | |||||
35 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.18 | 1:08.88 | |||||
36 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.17 | 1:09.09 | |||||
37 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 32.95 | 1:09.59 | |||||
38 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.61 | 1:10.03 | |||||
39 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.04 | 1:10.14 | |||||
40 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.57 | 1:10.81 | |||||
41 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.90 | 1:10.93 | |||||
42 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.51 | 1:11.07 | |||||
43 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.84 | 1:11.58 | |||||
44 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 34.43 | 1:12.22 | |||||
45 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 35.59 | 1:12.67 | |||||
46 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 33.81 | 1:12.80 | |||||
47 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.78 | 1:13.28 | |||||
48 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.78 | 1:13.37 | |||||
49 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.78 | 1:13.44 | |||||
50 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.39 | 1:14.00 | |||||
51 | Julia Henrysson | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.41 | 1:14.42 | |||||
52 | Emelie Hejdeström | 2000 | Finspångs Simklubb | 36.37 | 1:14.82 | |||||
53 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.37 | 1:15.14 | |||||
54 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.33 | 1:16.70 | |||||
55 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 37.79 | 1:22.27 | |||||
- | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 28.33 | 59.68 | |||||
2 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 29.05 | 59.98 | |||||
3 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.58 | 1:00.34 | |||||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 29.60 | 1:01.87 | |||||
5 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 30.08 | 1:02.09 | |||||
6 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 31.13 | 1:05.06 | |||||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.30 | 1:06.49 | |||||
8 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.79 | 1:06.93 | |||||
9 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 32.01 | 1:07.97 | |||||
10 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.25 | 1:08.78 | |||||
11 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.36 | 1:08.81 | |||||
12 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.45 | 1:09.15 | |||||
13 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 34.22 | 1:10.16 | |||||
14 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.82 | 1:10.37 | |||||
15 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 34.84 | 1:12.15 | |||||
16 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 35.02 | 1:13.57 | |||||
17 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.99 | 1:14.14 | |||||
18 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.36 | 1:14.93 | |||||
19 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.06 | 1:16.61 | |||||
20 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.29 | 1:17.84 | |||||
21 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.68 | 1:19.10 | |||||
22 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.91 | 1:19.37 | |||||
23 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.66 | 1:19.69 | |||||
24 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.10 | 1:20.44 | |||||
25 | Yannick Winkler | 2003 | Västerviks Simsällskap | 38.11 | 1:21.34 | |||||
26 | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | 39.00 | 1:23.12 | |||||
27 | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | 39.51 | 1:28.59 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.67 | 59.59 | |||||
2 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 28.79 | 59.80 | |||||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.42 | 1:01.25 | |||||
4 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 29.28 | 1:01.58 | |||||
5 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 29.77 | 1:02.02 | |||||
6 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.03 | 1:02.12 | |||||
7 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.55 | 1:03.27 | |||||
8 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 30.57 | 1:03.72 | |||||
9 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.05 | 1:03.78 | |||||
10 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.63 | 1:06.46 | |||||
11 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.52 | 1:06.74 | |||||
12 | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | 32.81 | 1:08.55 | |||||
13 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.80 | 1:08.74 | |||||
14 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 33.32 | 1:08.90 | |||||
15 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.04 | 1:09.24 | |||||
16 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.54 | 1:10.13 | |||||
17 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.12 | 1:12.26 | |||||
18 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.83 | 1:12.76 | |||||
19 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.12 | 1:13.71 | |||||
20 | Filip Salehzadeh | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 38.87 | 1:17.72 | |||||
21 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 37.15 | 1:19.74 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 26.10 | 53.96 | |||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.26 | 54.15 | |||||
3 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.59 | 54.92 | |||||
4 | Oscar Sjöblad | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.59 | 55.57 | |||||
5 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.36 | 56.12 | |||||
6 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 26.99 | 56.48 | |||||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.96 | 57.37 | |||||
8 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.04 | 57.47 | |||||
9 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.18 | 57.54 | |||||
10 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.57 | 57.84 | |||||
11 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 28.14 | 58.12 | |||||
12 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 27.81 | 58.62 | |||||
13 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.60 | 58.65 | |||||
14 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.43 | 58.69 | |||||
15 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.18 | 59.45 | |||||
16 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 28.30 | 59.69 | |||||
17 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 28.59 | 59.92 | |||||
17 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.76 | 59.92 | |||||
19 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.46 | 1:00.08 | |||||
20 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.37 | 1:00.11 | |||||
21 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 27.17 | 1:00.26 | |||||
22 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.72 | 1:00.30 | |||||
23 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.47 | 1:00.46 | |||||
24 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.85 | 1:00.62 | |||||
25 | Simon Linnér | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.67 | 1:01.03 | |||||
26 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.85 | 1:01.44 | |||||
27 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 29.66 | 1:01.64 | |||||
28 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 29.40 | 1:01.75 | |||||
29 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.70 | 1:02.11 | |||||
30 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 28.92 | 1:02.12 | |||||
31 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.19 | 1:02.29 | |||||
32 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.17 | 1:03.41 | |||||
33 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.75 | 1:03.48 | |||||
34 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.12 | 1:03.60 | |||||
35 | Axel Ek | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.70 | 1:04.05 | |||||
36 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.48 | 1:04.43 | |||||
37 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 30.89 | 1:05.02 | |||||
38 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.57 | 1:06.15 | |||||
39 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:06.81 | |||||
40 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 32.43 | 1:07.81 | |||||
41 | Oliver Beiming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 32.04 | 1:08.01 | |||||
42 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.14 | 1:08.10 | |||||
43 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.09 | 1:08.34 | |||||
44 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.64 | 1:09.00 | |||||
45 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.50 | 1:09.32 | |||||
46 | Filip Strandberg | 1999 | Ösmo Simsällskap | 33.53 | 1:12.97 | |||||
47 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 35.29 | 1:14.33 | |||||
48 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.58 | 1:16.21 | |||||
49 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 38.06 | 1:19.85 | |||||
50 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 38.02 | 1:23.01 | |||||
- | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 37, 100m Bröstsim Dam 11 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.05 | 1:34.08 | |||||
2 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 44.89 | 1:36.02 | |||||
3 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 46.09 | 1:36.80 | |||||
4 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.45 | 1:39.14 | |||||
5 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.62 | 1:44.68 | |||||
6 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.36 | 1:44.73 | |||||
7 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 52.53 | 1:47.31 | |||||
8 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.70 | 1:48.20 | |||||
9 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 51.73 | 1:49.08 | |||||
10 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 52.99 | 1:51.09 | |||||
11 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.86 | 1:51.49 | |||||
12 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 52.92 | 1:51.53 | |||||
13 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.21 | 1:51.68 | |||||
14 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 51.89 | 1:52.25 | |||||
15 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 55.34 | 1:53.96 | |||||
16 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.52 | 1:56.16 | |||||
17 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.62 | 1:56.88 | |||||
18 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 58.84 | 2:00.49 | |||||
19 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.52 | 2:01.02 | |||||
20 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.73 | 2:01.22 | |||||
21 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 58.46 | 2:02.06 | |||||
22 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 58.45 | 2:02.68 | |||||
23 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 58.37 | 2:05.00 | |||||
24 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.67 | 2:06.40 | |||||
25 | Linnéa Lundbohm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.33 | 2:09.01 | |||||
26 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.70 | 2:10.59 | |||||
27 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.20 | 2:14.21 | |||||
28 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:03.36 | 2:15.43 | |||||
29 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.35 | 2:28.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 38, 100m Bröstsim Herr 11 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.33 | 1:42.68 | |||||
2 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.78 | 1:44.52 | |||||
3 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.73 | 1:46.41 | |||||
4 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.71 | 1:46.60 | |||||
5 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.08 | 1:49.77 | |||||
6 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 53.31 | 1:51.45 | |||||
7 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.98 | 1:52.31 | |||||
8 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.34 | 1:54.45 | |||||
9 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 54.16 | 1:55.95 | |||||
10 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 55.14 | 1:56.86 | |||||
11 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 55.86 | 1:58.36 | |||||
12 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 58.62 | 2:00.19 | |||||
13 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 58.98 | 2:03.41 | |||||
14 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 58.59 | 2:04.30 | |||||
15 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 58.96 | 2:05.74 | |||||
16 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.17 | 2:15.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.06 | 1:26.72 | |||||
2 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.08 | 1:26.78 | |||||
3 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.60 | 1:32.03 | |||||
4 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.98 | 1:33.89 | |||||
5 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.87 | 1:34.27 | |||||
6 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.57 | 1:34.50 | |||||
7 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 45.79 | 1:37.90 | |||||
8 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 46.37 | 1:38.00 | |||||
9 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 46.93 | 1:40.04 | |||||
10 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.21 | 1:40.39 | |||||
11 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 48.38 | 1:41.49 | |||||
12 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.98 | 1:43.02 | |||||
13 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.28 | 1:43.94 | |||||
14 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.88 | 1:44.84 | |||||
15 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.26 | 1:45.50 | |||||
16 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.95 | 1:45.51 | |||||
17 | Fanny Hoffman | 2005 | Arvika Simsällskap | 52.24 | 1:47.59 | |||||
18 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.10 | 1:47.92 | |||||
19 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 51.23 | 1:48.51 | |||||
20 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.83 | 1:49.52 | |||||
21 | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.27 | 1:50.99 | |||||
22 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.00 | 1:51.90 | |||||
23 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.25 | 1:51.91 | |||||
24 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.18 | 1:53.95 | |||||
25 | Frida Rydder | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.61 | 1:54.09 | |||||
26 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 53.57 | 1:54.27 | |||||
27 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.10 | 1:56.61 | |||||
28 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 58.04 | 1:57.87 | |||||
29 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 1:00.58 | 2:06.05 | |||||
30 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.57 | 2:20.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 42.91 | 1:31.06 | |||||
2 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 44.65 | 1:36.05 | |||||
3 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.71 | 1:40.19 | |||||
4 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.62 | 1:42.59 | |||||
5 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.91 | 1:46.69 | |||||
6 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 57.41 | 1:58.13 | |||||
7 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:01.49 | 2:05.43 | |||||
8 | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:05.12 | 2:14.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:23 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.38 | 1:19.83 | |||||
2 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.13 | 1:21.11 | |||||
3 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.12 | 1:26.05 | |||||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.03 | 1:26.14 | |||||
5 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 41.07 | 1:27.44 | |||||
6 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.35 | 1:27.57 | |||||
7 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.05 | 1:30.07 | |||||
8 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 43.48 | 1:33.13 | |||||
9 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.78 | 1:33.81 | |||||
10 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 45.34 | 1:34.21 | |||||
11 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.81 | 1:34.51 | |||||
12 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.87 | 1:35.97 | |||||
13 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.79 | 1:36.98 | |||||
14 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.53 | 1:37.12 | |||||
15 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.37 | 1:37.74 | |||||
16 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.55 | 1:38.08 | |||||
17 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.62 | 1:39.95 | |||||
18 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.84 | 1:40.81 | |||||
19 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.09 | 1:41.20 | |||||
20 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.65 | 1:41.23 | |||||
21 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.97 | 1:43.73 | |||||
22 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 48.97 | 1:44.98 | |||||
23 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.30 | 1:45.98 | |||||
24 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 49.36 | 1:46.23 | |||||
25 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 49.69 | 1:46.78 | |||||
26 | Fia Wimmerström | 2003 | Västerviks Simsällskap | 49.60 | 1:47.64 | |||||
27 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 52.11 | 1:50.22 | |||||
28 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 52.90 | 1:51.55 | |||||
29 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.85 | 1:53.14 | |||||
30 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.56 | 1:56.86 | |||||
31 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 59.33 | 2:05.49 | |||||
- | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.02 | 1:22.23 | |||||
2 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.35 | 1:23.34 | |||||
3 | Jazmina Hedqvist | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 39.61 | 1:24.15 | |||||
4 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.32 | 1:27.64 | |||||
5 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.29 | 1:28.22 | |||||
6 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 41.56 | 1:29.41 | |||||
7 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.39 | 1:32.49 | |||||
8 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.63 | 1:37.39 | |||||
9 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 46.93 | 1:39.58 | |||||
10 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.82 | 1:41.19 | |||||
11 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.84 | 1:45.32 | |||||
12 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.10 | 1:45.74 | |||||
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.07 | 1:11.13 | |||||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.65 | 1:14.42 | |||||
3 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.66 | 1:16.98 | |||||
4 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.87 | 1:17.02 | |||||
5 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 36.54 | 1:17.48 | |||||
6 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.36 | 1:20.53 | |||||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.10 | 1:20.62 | |||||
8 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.94 | 1:20.87 | |||||
9 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.78 | 1:21.04 | |||||
10 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.94 | 1:21.20 | |||||
11 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 37.81 | 1:21.34 | |||||
12 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.06 | 1:22.25 | |||||
13 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.01 | 1:22.28 | |||||
14 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.12 | 1:23.26 | |||||
15 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 40.39 | 1:24.02 | |||||
16 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.34 | 1:24.19 | |||||
17 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 39.12 | 1:25.59 | |||||
18 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.60 | 1:26.47 | |||||
19 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.84 | 1:26.74 | |||||
20 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 40.55 | 1:26.79 | |||||
21 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.14 | 1:26.82 | |||||
22 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.17 | 1:27.35 | |||||
23 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.65 | 1:27.71 | |||||
24 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.60 | 1:28.56 | |||||
25 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 41.30 | 1:28.62 | |||||
26 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 42.21 | 1:29.63 | |||||
27 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.26 | 1:30.49 | |||||
28 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 42.35 | 1:30.80 | |||||
29 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 42.41 | 1:31.63 | |||||
30 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.40 | 1:31.68 | |||||
31 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 42.90 | 1:31.72 | |||||
32 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 43.20 | 1:32.66 | |||||
33 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.22 | 1:33.74 | |||||
34 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 45.23 | 1:34.25 | |||||
35 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.06 | 1:34.96 | |||||
36 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.71 | 1:35.60 | |||||
37 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.15 | 1:36.52 | |||||
38 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.76 | 1:36.96 | |||||
39 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.94 | 1:37.18 | |||||
40 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.21 | 1:37.55 | |||||
41 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.19 | 1:39.07 | |||||
42 | Emelie Hejdeström | 2000 | Finspångs Simklubb | 49.11 | 1:42.35 | |||||
- | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:35 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.65 | 1:13.86 | |||||
2 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.48 | 1:19.84 | |||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.47 | 1:19.87 | |||||
4 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.15 | 1:23.25 | |||||
5 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 39.36 | 1:25.34 | |||||
6 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.02 | 1:27.32 | |||||
7 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.00 | 1:29.70 | |||||
8 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.86 | 1:30.84 | |||||
9 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.76 | 1:32.29 | |||||
10 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 44.25 | 1:33.25 | |||||
11 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.29 | 1:34.17 | |||||
12 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.41 | 1:34.82 | |||||
13 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 48.03 | 1:39.86 | |||||
14 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 48.28 | 1:41.38 | |||||
15 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.93 | 1:42.37 | |||||
16 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 48.21 | 1:42.91 | |||||
17 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.11 | 1:43.18 | |||||
18 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 49.78 | 1:44.27 | |||||
19 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.94 | 1:45.32 | |||||
20 | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | 49.59 | 1:48.06 | |||||
21 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 51.42 | 1:48.53 | |||||
22 | Yannick Winkler | 2003 | Västerviks Simsällskap | 50.27 | 1:49.25 | |||||
23 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 52.19 | 1:49.87 | |||||
- | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.85 | 1:15.89 | |||||
2 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.94 | 1:16.45 | |||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.45 | 1:17.25 | |||||
4 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.82 | 1:18.77 | |||||
5 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.51 | 1:24.51 | |||||
6 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.31 | 1:25.41 | |||||
7 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.54 | 1:27.41 | |||||
8 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.50 | 1:27.55 | |||||
9 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.59 | 1:28.11 | |||||
10 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 39.88 | 1:29.22 | |||||
11 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.05 | 1:30.67 | |||||
12 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.79 | 1:32.08 | |||||
13 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.03 | 1:34.03 | |||||
14 | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | 44.70 | 1:34.09 | |||||
15 | Filip Salehzadeh | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 47.91 | 1:43.36 | |||||
16 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 53.09 | 1:55.33 | |||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.83 | 1:06.47 | |||||
2 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.16 | 1:08.15 | |||||
3 | Simon Linnér | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.90 | 1:10.70 | |||||
4 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 33.00 | 1:10.72 | |||||
5 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.28 | 1:12.25 | |||||
6 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.66 | 1:13.88 | |||||
7 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.74 | 1:14.90 | |||||
8 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.93 | 1:15.85 | |||||
9 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.05 | 1:16.19 | |||||
10 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.44 | 1:16.57 | |||||
11 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.07 | 1:18.56 | |||||
12 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 36.27 | 1:19.27 | |||||
13 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.16 | 1:19.48 | |||||
14 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 36.72 | 1:20.49 | |||||
15 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 38.83 | 1:21.44 | |||||
16 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.99 | 1:21.51 | |||||
17 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 37.93 | 1:22.02 | |||||
18 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.43 | 1:22.50 | |||||
19 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.43 | 1:23.23 | |||||
20 | Oliver Beiming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.53 | 1:23.95 | |||||
21 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 38.64 | 1:25.01 | |||||
22 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.70 | 1:26.74 | |||||
23 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 40.86 | 1:27.23 | |||||
24 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 41.17 | 1:27.48 | |||||
25 | Filip Strandberg | 1999 | Ösmo Simsällskap | 41.02 | 1:28.39 | |||||
26 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 41.62 | 1:28.75 | |||||
27 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.66 | 1:29.36 | |||||
28 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.92 | 1:32.74 | |||||
29 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.59 | 1:33.34 | |||||
30 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.49 | 1:33.40 | |||||
31 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 44.02 | 1:34.34 | |||||
32 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.22 | 1:36.18 | |||||
33 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 46.28 | 1:39.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:35 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 43, 100m Fjärilsim Damer 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.80 | 1:09.55 | |||||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 33.17 | 1:13.18 | |||||
3 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 34.07 | 1:16.23 | |||||
4 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.67 | 1:21.19 | |||||
5 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.98 | 1:26.41 | |||||
6 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 39.07 | 1:29.22 | |||||
7 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.22 | 1:32.42 | |||||
8 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.43 | 1:32.62 | |||||
9 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.18 | 1:33.92 | |||||
10 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.58 | 1:36.25 | |||||
11 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 41.64 | 1:36.71 | |||||
12 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.46 | 1:38.55 | |||||
13 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.26 | 1:40.61 | |||||
14 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.60 | 1:47.19 | |||||
15 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.70 | 1:49.04 | |||||
- | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:41 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 44, 100m Fjärilsim Herrar 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.57 | 1:17.26 | |||||
2 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 36.97 | 1:22.61 | |||||
3 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 42.04 | 1:30.72 | |||||
4 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.89 | 1:31.57 | |||||
5 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 43.65 | 1:34.95 | |||||
6 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.34 | 1:41.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:41 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 07:17 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 45, 4X200m Frisim Herr 16-17, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Karlstad Herrar | 2001 | Karlstads Simsällskap | 9:05.75 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 1:04.80 | 2:17.05 | 2:17.05 | ||||||
David Albringer | 2001 | 1:04.19 | 2:13.33 | 4:30.38 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 1:06.95 | 2:14.70 | 6:45.08 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 1:07.13 | 2:20.67 | 9:05.75 | ||||||
2 | Lass Herrar [2000] Lag 1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 9:08.18 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 1:04.16 | 2:14.74 | 2:14.74 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 1:07.59 | 2:23.18 | 4:37.92 | ||||||
Albin Staaf | 2000 | 1:09.38 | 2:21.82 | 6:59.74 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 1:01.83 | 2:08.44 | 9:08.18 | ||||||
3 | Kalmar SS Herrar | 2000 | Kalmar Simsällskap | 9:10.22 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 1:00.35 | 2:10.42 | 2:10.42 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 1:04.45 | 2:19.01 | 4:29.43 | ||||||
David Marcusson | 2001 | 1:10.37 | 2:24.81 | 6:54.24 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 1:07.39 | 2:15.98 | 9:10.22 | ||||||
4 | Åkersberga Herrar [2000] | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 9:52.67 | ||||||
Oliver Beiming | 2001 | 1:14.63 | 2:42.08 | 2:42.08 | ||||||
William Jansson | 2000 | 1:09.24 | 2:21.91 | 5:03.99 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 1:03.62 | 2:11.00 | 7:14.99 | ||||||
Adam Söderqvist | 2000 | 1:14.64 | 2:37.68 | 9:52.67 | ||||||
- | Jönköping Herrar [2000] | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 8:17.75 | EXTRA | |||||
Marcus Holmquist | 2000 | 58.47 | 2:00.40 | 2:00.40 | ||||||
Markus Fürst | 1996 | 57.08 | 2:00.41 | 4:00.81 | ||||||
Johan Bergwall | 1999 | 1:00.78 | 2:08.47 | 6:09.28 | ||||||
Viktor Svan | 2000 | 1:01.69 | 2:08.47 | 8:17.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 07:17 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:24 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 46, 4X200m Frisim Herr 15 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar [2002] Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 9:11.43 | ||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 1:05.27 | 2:14.72 | 2:14.72 | ||||||
Ruben Staaf | 2002 | 1:07.75 | 2:18.91 | 4:33.63 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 1:07.31 | 2:22.40 | 6:56.03 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 1:03.85 | 2:15.40 | 9:11.43 | ||||||
2 | Lass Herrar [2002] Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 9:59.78 | ||||||
Olle Almén | 2003 | 1:12.75 | 2:31.10 | 2:31.10 | ||||||
Markus Stahre | 2004 | 1:14.85 | 2:34.71 | 5:05.81 | ||||||
David Axelsson | 2004 | 1:12.11 | 2:27.47 | 7:33.28 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 1:09.62 | 2:26.50 | 9:59.78 | ||||||
3 | Åkersberga Herrar [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 10:09.85 | ||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 1:08.34 | 2:25.53 | 2:25.53 | ||||||
Isak Jederström | 2002 | 1:15.55 | 2:36.88 | 5:02.41 | ||||||
Hampus Wikner | 2002 | 1:15.16 | 2:35.24 | 7:37.65 | ||||||
David Kjellberg | 2003 | 1:12.93 | 2:32.20 | 10:09.85 | ||||||
4 | Kalmar Sim Killar | 2002 | Kalmar Simsällskap | 11:01.19 | ||||||
Philip Turkowitch | 2003 | 1:04.69 | 2:14.98 | 2:14.98 | ||||||
Ludvig Asplund | 2003 | 1:23.83 | 2:57.46 | 5:12.44 | ||||||
Jesper Gunnarsson | 2004 | 1:26.40 | 3:04.61 | 8:17.05 | ||||||
Elliot Asplund | 2003 | 1:17.17 | 2:44.14 | 11:01.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:24 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:57 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.39 | 1:06.98 | |||||
2 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.64 | 1:14.35 | |||||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.35 | 1:14.64 | |||||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.23 | 1:15.15 | |||||
5 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.84 | 1:16.09 | |||||
6 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 34.72 | 1:17.23 | |||||
7 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.32 | 1:19.20 | |||||
8 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.84 | 1:20.93 | |||||
9 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.06 | 1:21.04 | |||||
10 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.49 | 1:21.96 | |||||
11 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.66 | 1:26.53 | |||||
12 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.58 | 1:27.10 | |||||
13 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.25 | 1:28.08 | |||||
14 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 39.63 | 1:29.78 | |||||
15 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 41.93 | 1:38.15 | |||||
16 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.19 | 1:39.75 | |||||
17 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.78 | 1:41.07 | |||||
18 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.24 | 1:43.56 | |||||
19 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.54 | 1:46.73 | |||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.64 | 1:12.42 | |||||
2 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.00 | 1:12.93 | |||||
3 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.99 | 1:15.83 | |||||
4 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.96 | 1:16.24 | |||||
5 | Jazmina Hedqvist | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 34.33 | 1:16.41 | |||||
6 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.50 | 1:25.32 | |||||
7 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.52 | 1:26.69 | |||||
8 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 38.45 | 1:28.03 | |||||
9 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.68 | 1:38.95 | |||||
10 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.26 | 1:49.95 | |||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.92 | 1:04.40 | |||||
2 | Rebecka Palm | 1990 | Linköpings Allmänna SS | 29.87 | 1:04.73 | |||||
3 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 32.20 | 1:09.53 | |||||
4 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.53 | 1:09.83 | |||||
5 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.11 | 1:10.58 | |||||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.95 | 1:11.00 | |||||
7 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.74 | 1:11.13 | |||||
8 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.40 | 1:11.54 | |||||
9 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 35.15 | 1:13.40 | |||||
10 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.12 | 1:13.46 | |||||
11 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.07 | 1:13.77 | |||||
12 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.45 | 1:13.90 | |||||
13 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.64 | 1:14.89 | |||||
14 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.54 | 1:14.91 | |||||
15 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.29 | 1:15.13 | |||||
16 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.47 | 1:15.82 | |||||
17 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.00 | 1:16.08 | |||||
18 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.40 | 1:16.30 | |||||
19 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.46 | 1:16.81 | |||||
20 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.39 | 1:18.35 | |||||
21 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.32 | 1:20.56 | |||||
22 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 35.74 | 1:21.31 | |||||
23 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.34 | 1:23.16 | |||||
24 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.67 | 1:24.65 | |||||
25 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.34 | 1:24.76 | |||||
26 | Emelie Hejdeström | 2000 | Finspångs Simklubb | 40.79 | 1:30.09 | |||||
27 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.71 | 1:32.87 | |||||
28 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.96 | 1:33.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 08:57 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:58 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.90 | 1:03.04 | |||||
2 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.20 | 1:09.01 | |||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 31.51 | 1:09.25 | |||||
4 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 31.62 | 1:09.98 | |||||
5 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 32.19 | 1:10.32 | |||||
6 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.46 | 1:12.24 | |||||
7 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.24 | 1:18.61 | |||||
8 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.43 | 1:20.04 | |||||
9 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.73 | 1:21.53 | |||||
10 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.24 | 1:21.59 | |||||
11 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.38 | 1:23.40 | |||||
12 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.51 | 1:26.57 | |||||
13 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 43.91 | 1:36.13 | |||||
- | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 30.14 | 1:06.11 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.07 | 1:06.51 | |||||
3 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.59 | 1:07.63 | |||||
4 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.75 | 1:09.38 | |||||
5 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.00 | 1:10.54 | |||||
6 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.41 | 1:10.68 | |||||
7 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.61 | 1:11.04 | |||||
8 | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | 34.68 | 1:19.33 | |||||
9 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.74 | 1:22.43 | |||||
10 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.59 | 1:26.50 | |||||
11 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.57 | 1:28.09 | |||||
12 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.02 | 1:28.13 | |||||
13 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.25 | 1:30.95 | |||||
14 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.58 | 1:38.33 | |||||
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 27.20 | 58.76 | |||||
2 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.52 | 59.86 | |||||
3 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 27.97 | 1:00.09 | |||||
4 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.21 | 1:01.59 | |||||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.08 | 1:02.24 | |||||
6 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 28.76 | 1:02.55 | |||||
7 | Anton Lüning | 1996 | Linköpings Universitets AIF SS | 28.44 | 1:02.79 | |||||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.54 | 1:02.79 | |||||
9 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.29 | 1:03.06 | |||||
10 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 29.28 | 1:03.80 | |||||
11 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.71 | 1:04.76 | |||||
12 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.40 | 1:04.85 | |||||
13 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.10 | 1:05.34 | |||||
14 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.74 | 1:08.85 | |||||
15 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.27 | 1:09.08 | |||||
16 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.47 | 1:09.20 | |||||
17 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.52 | 1:09.68 | |||||
18 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.02 | 1:11.42 | |||||
19 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.54 | 1:13.49 | |||||
20 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 32.30 | 1:13.50 | |||||
21 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.57 | 1:13.76 | |||||
22 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.94 | 1:18.77 | |||||
23 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.12 | 1:19.49 | |||||
24 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.26 | 1:20.03 | |||||
25 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.78 | 1:20.61 | |||||
26 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.21 | 1:25.89 | |||||
27 | Oliver Beiming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.96 | 1:29.52 | |||||
28 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.28 | 1:29.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 08:58 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:00 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 49, 100m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 33.70 | 1:09.26 | |||||
2 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 35.19 | 1:12.60 | |||||
3 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 35.53 | 1:15.71 | |||||
4 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.01 | 1:20.23 | |||||
5 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 37.15 | 1:20.30 | |||||
6 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 37.60 | 1:21.73 | |||||
7 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.51 | 1:22.00 | |||||
8 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.96 | 1:22.08 | |||||
9 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.98 | 1:23.20 | |||||
10 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.32 | 1:23.41 | |||||
11 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 40.62 | 1:27.86 | |||||
12 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.80 | 1:30.04 | |||||
13 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.95 | 1:30.25 | |||||
14 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.36 | 1:30.92 | |||||
15 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.42 | 1:34.48 | |||||
16 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 45.28 | 1:34.55 | |||||
17 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 46.29 | 1:35.00 | |||||
18 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.49 | 1:35.45 | |||||
19 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.49 | 1:36.02 | |||||
20 | Linnea Carlsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.24 | 1:36.19 | |||||
21 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.56 | 1:38.49 | |||||
22 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 46.20 | 1:39.20 | |||||
23 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 46.32 | 1:41.66 | |||||
24 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.70 | 1:42.27 | |||||
25 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 47.45 | 1:42.60 | |||||
26 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 48.28 | 1:44.23 | |||||
27 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.80 | 1:46.20 | |||||
28 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 50.63 | 1:47.69 | |||||
29 | Linnéa Lundbohm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.71 | 1:53.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:00 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:04 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 50, 100m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.44 | 1:18.95 | |||||
2 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.15 | 1:20.74 | |||||
3 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.85 | 1:21.00 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 38.83 | 1:22.87 | |||||
5 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.16 | 1:23.09 | |||||
6 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 39.93 | 1:26.43 | |||||
7 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 39.86 | 1:28.26 | |||||
8 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 41.32 | 1:29.77 | |||||
9 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.47 | 1:31.14 | |||||
10 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 43.15 | 1:32.97 | |||||
11 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.74 | 1:35.24 | |||||
12 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 44.32 | 1:36.21 | |||||
13 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 45.10 | 1:37.23 | |||||
14 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 46.09 | 1:39.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:04 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 51, 100m Frisim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 30.75 | 1:03.90 | |||||
2 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.81 | 1:04.69 | |||||
3 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 31.23 | 1:06.06 | |||||
4 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.81 | 1:06.75 | |||||
5 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 32.46 | 1:08.79 | |||||
6 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.40 | 1:09.39 | |||||
7 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 33.32 | 1:12.08 | |||||
8 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.07 | 1:13.13 | |||||
9 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 36.03 | 1:14.08 | |||||
10 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 36.01 | 1:14.40 | |||||
11 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.28 | 1:14.44 | |||||
12 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.40 | 1:14.69 | |||||
13 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.69 | 1:14.94 | |||||
14 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 36.24 | 1:15.18 | |||||
15 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 35.82 | 1:15.26 | |||||
16 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.62 | 1:17.02 | |||||
17 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.25 | 1:17.14 | |||||
18 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 35.52 | 1:17.25 | |||||
19 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 37.87 | 1:17.40 | |||||
20 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 37.11 | 1:18.13 | |||||
21 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.44 | 1:18.46 | |||||
22 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.01 | 1:19.34 | |||||
23 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:19.41 | |||||
24 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.72 | 1:19.57 | |||||
25 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.53 | 1:21.31 | |||||
26 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.51 | 1:21.65 | |||||
27 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.07 | 1:22.02 | |||||
28 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.57 | 1:22.23 | |||||
29 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.66 | 1:23.26 | |||||
30 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.80 | 1:25.43 | |||||
31 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.48 | 1:26.48 | |||||
32 | Elwira Steinholtz | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.75 | 1:26.92 | |||||
33 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.06 | 1:27.26 | |||||
34 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.94 | 1:27.36 | |||||
35 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.98 | 1:27.85 | |||||
36 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.99 | 1:28.30 | |||||
37 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.76 | 1:28.65 | |||||
38 | Hedda Strandberg | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.54 | 1:28.69 | |||||
39 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.80 | 1:30.13 | |||||
40 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 46.59 | 1:37.68 | |||||
41 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 43.88 | 1:38.73 | |||||
- | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 52, 100m Frisim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 30.25 | 1:04.28 | |||||
2 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.99 | 1:06.90 | |||||
3 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 32.10 | 1:07.08 | |||||
4 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.05 | 1:07.33 | |||||
5 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.70 | 1:10.05 | |||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.35 | 1:13.74 | |||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.27 | 1:15.01 | |||||
8 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.43 | 1:16.94 | |||||
9 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 35.53 | 1:17.57 | |||||
10 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.52 | 1:18.69 | |||||
11 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.05 | 1:19.06 | |||||
12 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 37.86 | 1:19.20 | |||||
13 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 37.47 | 1:22.00 | |||||
14 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.23 | 1:23.55 | |||||
15 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 39.60 | 1:23.87 | |||||
16 | Gustav Franzén | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.51 | 1:32.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.01 | 1:11.56 | 1:50.45 | 2:27.87 | |||
2 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.89 | 1:13.13 | 1:51.74 | 2:27.91 | |||
3 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.30 | 1:13.58 | 1:54.28 | 2:34.16 | |||
4 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.31 | 1:17.92 | 2:00.59 | 2:41.27 | |||
5 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.08 | 1:20.02 | 2:01.48 | 2:43.37 | |||
6 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.39 | 1:17.91 | 2:01.34 | 2:43.71 | |||
7 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.33 | 1:20.73 | 2:03.59 | 2:46.28 | |||
8 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 37.05 | 1:19.97 | 2:04.63 | 2:47.39 | |||
9 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.88 | 1:21.81 | 2:07.55 | 2:51.69 | |||
10 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.41 | 1:22.32 | 2:06.77 | 2:52.15 | |||
11 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.82 | 1:24.09 | 2:08.70 | 2:52.38 | |||
12 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.97 | 1:25.10 | 2:10.41 | 2:53.29 | |||
13 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.59 | 1:23.04 | 2:09.33 | 2:55.68 | |||
14 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.60 | 1:25.86 | 2:12.08 | 2:57.56 | |||
15 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.83 | 1:27.32 | 2:15.27 | 3:01.04 | |||
16 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.34 | 1:28.65 | 2:16.82 | 3:01.66 | |||
17 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.22 | 1:26.07 | 2:15.49 | 3:03.72 | |||
18 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 39.68 | 1:26.44 | 2:16.30 | 3:06.11 | |||
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.27 | 1:06.62 | 1:43.79 | 2:20.27 | |||
2 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.08 | 1:10.00 | 1:47.62 | 2:26.07 | |||
3 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.22 | 1:13.34 | 1:51.48 | 2:28.25 | |||
4 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.60 | 1:12.99 | 1:51.80 | 2:29.28 | |||
5 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.12 | 1:12.58 | 1:51.79 | 2:31.71 | |||
6 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.00 | 1:13.69 | 1:54.26 | 2:34.65 | |||
7 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.61 | 1:14.26 | 1:55.59 | 2:36.42 | |||
8 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.07 | 1:13.79 | 1:55.77 | 2:38.67 | |||
9 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.84 | 1:16.17 | 1:58.06 | 2:38.99 | |||
10 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.72 | 1:15.59 | 1:58.38 | 2:41.41 | |||
11 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 36.55 | 1:17.88 | 2:00.77 | 2:42.78 | |||
12 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.62 | 1:19.84 | 2:03.82 | 2:45.56 | |||
13 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.60 | 1:18.47 | 2:04.04 | 2:48.93 | |||
14 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.55 | 1:24.01 | 2:07.52 | 2:51.43 | |||
15 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.04 | 1:22.03 | 2:09.86 | 2:57.89 | |||
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 30.24 | 1:03.00 | 1:35.98 | 2:09.52 | |||
2 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 30.25 | 1:03.21 | 1:37.04 | 2:10.89 | |||
3 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.54 | 1:02.24 | 1:36.44 | 2:12.45 | |||
4 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 31.12 | 1:05.00 | 1:39.65 | 2:14.71 | |||
5 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.18 | 1:07.24 | 1:42.60 | 2:17.53 | |||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.67 | 1:06.78 | 1:43.36 | 2:18.21 | |||
7 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.18 | 1:07.27 | 1:43.18 | 2:18.53 | |||
8 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.06 | 1:07.44 | 1:43.00 | 2:19.03 | |||
9 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.20 | 1:08.49 | 1:44.85 | 2:20.22 | |||
10 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.22 | 1:08.36 | 1:44.59 | 2:20.24 | |||
11 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.25 | 1:10.09 | 1:46.68 | 2:23.15 | |||
12 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.22 | 1:09.63 | 1:46.84 | 2:23.47 | |||
13 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.29 | 1:09.84 | 1:47.60 | 2:25.45 | |||
14 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.06 | 1:10.28 | 1:48.43 | 2:26.18 | |||
15 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.33 | 1:11.92 | 1:49.63 | 2:26.78 | |||
16 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.52 | 1:10.61 | 1:48.97 | 2:27.37 | |||
17 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.34 | 1:10.89 | 1:49.77 | 2:27.74 | |||
18 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.85 | 1:11.83 | 1:52.38 | 2:31.22 | |||
19 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.85 | 1:12.88 | 1:51.33 | 2:31.35 | |||
20 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.76 | 1:12.87 | 1:52.63 | 2:31.71 | |||
21 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.74 | 1:12.41 | 1:52.81 | 2:33.88 | |||
22 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.47 | 1:12.46 | 1:54.27 | 2:35.12 | |||
23 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.15 | 1:18.61 | 1:59.41 | 2:37.18 | |||
24 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.33 | 1:13.69 | 1:56.61 | 2:37.74 | |||
25 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 36.37 | 1:18.21 | 2:02.52 | 2:42.23 | |||
26 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.23 | 1:18.33 | 2:01.98 | 2:43.19 | |||
27 | Julia Henrysson | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 35.73 | 1:20.18 | 2:05.45 | 2:50.29 | |||
28 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.00 | 1:26.77 | 2:13.81 | 3:00.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 29.85 | 1:03.50 | 1:38.88 | 2:13.86 | |||
2 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 30.68 | 1:05.30 | 1:40.93 | 2:15.42 | |||
3 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 31.95 | 1:07.03 | 1:42.66 | 2:16.13 | |||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 30.60 | 1:05.89 | 1:42.10 | 2:17.47 | |||
5 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.86 | 1:09.25 | 1:45.28 | 2:17.90 | |||
6 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.32 | 1:10.61 | 1:48.61 | 2:26.83 | |||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.49 | 1:10.11 | 1:48.73 | 2:26.90 | |||
8 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.43 | 1:12.05 | 1:51.17 | 2:30.64 | |||
9 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.39 | 1:14.65 | 1:54.23 | 2:31.90 | |||
10 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 32.39 | 1:11.63 | 1:53.06 | 2:33.33 | |||
11 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.66 | 1:13.16 | 1:53.74 | 2:34.87 | |||
12 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 34.36 | 1:14.77 | 1:57.76 | 2:37.41 | |||
13 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 35.50 | 1:16.89 | 1:59.60 | 2:39.75 | |||
14 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.14 | 1:18.06 | 2:01.18 | 2:43.89 | |||
15 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.25 | 1:18.42 | 2:03.00 | 2:46.23 | |||
16 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.76 | 1:23.75 | 2:09.91 | 2:55.79 | |||
17 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 39.35 | 1:25.44 | 2:13.15 | 2:59.31 | |||
- | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.87 | 1:04.00 | 1:37.23 | 2:09.69 | |||
2 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.52 | 1:04.24 | 1:40.01 | 2:15.44 | |||
3 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.17 | 1:05.99 | 1:41.12 | 2:16.58 | |||
4 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.69 | 1:05.96 | 1:42.43 | 2:19.58 | |||
5 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.46 | 1:08.52 | 1:45.43 | 2:20.75 | |||
6 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.79 | 1:10.19 | 1:47.19 | 2:22.41 | |||
7 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.39 | 1:09.72 | 1:47.21 | 2:24.47 | |||
8 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.01 | 1:13.01 | 1:52.40 | 2:30.76 | |||
9 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.89 | 1:14.05 | 1:54.45 | 2:31.78 | |||
10 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.06 | 1:16.01 | 1:56.71 | 2:36.54 | |||
11 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.12 | 1:17.23 | 2:00.22 | 2:42.11 | |||
12 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.70 | 1:18.65 | 2:01.50 | 2:43.09 | |||
13 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.79 | 1:20.05 | 2:04.45 | 2:46.54 | |||
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.95 | 1:00.14 | 1:32.02 | 2:02.43 | |||
2 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.80 | 1:00.55 | 1:32.58 | 2:03.75 | |||
3 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.12 | 1:00.78 | 1:32.57 | 2:03.77 | |||
4 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.32 | 59.20 | 1:31.57 | 2:04.94 | |||
5 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.64 | 1:01.95 | 1:33.79 | 2:05.05 | |||
6 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.76 | 1:03.01 | 1:36.03 | 2:06.44 | |||
7 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.90 | 1:02.75 | 1:36.37 | 2:08.90 | |||
8 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.74 | 1:01.43 | 1:35.62 | 2:09.79 | |||
9 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 28.32 | 1:00.52 | 1:34.86 | 2:10.26 | |||
10 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.51 | 1:04.12 | 1:38.44 | 2:12.55 | |||
11 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 30.04 | 1:03.71 | 1:38.62 | 2:13.35 | |||
12 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.98 | 1:03.80 | 1:39.27 | 2:13.44 | |||
13 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.92 | 1:03.83 | 1:39.56 | 2:14.32 | |||
14 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.58 | 1:03.98 | 1:39.52 | 2:14.91 | |||
15 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.81 | 1:05.29 | 1:40.88 | 2:14.99 | |||
16 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.31 | 1:05.15 | 1:41.15 | 2:16.91 | |||
17 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.67 | 1:07.71 | 1:43.90 | 2:18.14 | |||
18 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 29.60 | 1:04.47 | 1:41.59 | 2:19.08 | |||
19 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.18 | 1:07.83 | 1:44.73 | 2:20.84 | |||
20 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.86 | 1:09.28 | 1:45.70 | 2:21.89 | |||
21 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.50 | 1:11.50 | 1:50.37 | 2:24.67 | |||
22 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.20 | 1:11.75 | 1:49.82 | 2:26.14 | |||
23 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 31.75 | 1:08.37 | 1:47.33 | 2:27.00 | |||
24 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.75 | 1:11.74 | 1:49.83 | 2:27.67 | |||
25 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.09 | 1:13.49 | 1:53.56 | 2:32.49 | |||
26 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.84 | 1:13.50 | 1:54.65 | 2:32.60 | |||
27 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 33.66 | 1:13.16 | 1:54.28 | 2:34.50 | |||
28 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.05 | 1:18.39 | 2:01.64 | 2:38.93 | |||
29 | Oliver Beiming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 33.20 | 1:13.84 | 1:56.31 | 2:39.90 | |||
30 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.76 | 1:20.94 | 2:07.50 | 2:53.43 | |||
31 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 38.60 | 1:25.03 | 2:11.35 | 2:56.25 | |||
- | Anton Lüning | 1996 | Linköpings Universitets AIF SS | DNS | ||||||
- | Axel Ek | 1996 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 55, 200m Frisim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.10 | 1:14.87 | 1:53.90 | 2:33.17 | |||
2 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.20 | 1:16.11 | 1:56.79 | 2:34.17 | |||
3 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.11 | 1:15.70 | 1:55.38 | 2:34.20 | |||
4 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.31 | 1:16.50 | 1:56.35 | 2:35.00 | |||
5 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.42 | 1:18.66 | 2:00.60 | 2:41.38 | |||
6 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 37.08 | 1:20.72 | 2:02.47 | 2:44.94 | |||
7 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 36.84 | 1:20.30 | 2:05.10 | 2:45.49 | |||
8 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 35.97 | 1:19.38 | 2:05.44 | 2:48.90 | |||
9 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 37.40 | 1:22.68 | 2:08.63 | 2:51.70 | |||
10 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 39.26 | 1:24.70 | 2:10.28 | 2:53.17 | |||
11 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.27 | 1:26.37 | 2:10.70 | 2:54.16 | |||
12 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 39.03 | 1:25.59 | 2:13.52 | 2:59.31 | |||
13 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.82 | 1:27.50 | 2:14.91 | 3:00.52 | |||
14 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.82 | 1:27.70 | 2:14.86 | 3:01.88 | |||
15 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 41.23 | 1:29.13 | 2:16.76 | 3:02.10 | |||
16 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 39.42 | 1:27.90 | 2:16.52 | 3:04.86 | |||
17 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.82 | 1:27.17 | 2:18.14 | 3:06.80 | |||
18 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.39 | 1:28.25 | 2:17.70 | 3:07.62 | |||
19 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.22 | 1:29.54 | 2:19.49 | 3:07.77 | |||
20 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.77 | 1:31.92 | 2:21.32 | 3:11.10 | |||
21 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.90 | 1:33.38 | 2:25.71 | 3:15.63 | |||
22 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 43.68 | 1:36.38 | 2:26.32 | 3:18.46 | |||
23 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.67 | 1:32.97 | 2:26.22 | 3:18.87 | |||
24 | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.99 | 1:39.45 | 2:35.71 | 3:28.80 | |||
25 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.28 | 1:43.26 | 2:37.53 | 3:30.15 | |||
26 | Frida Rydder | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.11 | 1:43.64 | 2:42.07 | 3:40.91 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 56, 200m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 32.80 | 1:10.71 | 1:50.66 | 2:27.42 | |||
2 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 37.32 | 1:20.81 | 2:04.74 | 2:46.51 | |||
3 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.77 | 1:22.39 | 2:08.79 | 2:50.08 | |||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.95 | 1:26.50 | 2:12.28 | 2:55.10 | |||
5 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.15 | 1:23.77 | 2:12.80 | 2:55.12 | |||
- | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 57, 200m Frisim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 32.58 | 1:08.96 | 1:44.44 | 2:18.31 | |||
2 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.57 | 1:08.45 | 1:43.56 | 2:18.87 | |||
3 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 31.76 | 1:08.57 | 1:46.32 | 2:22.90 | |||
4 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.44 | 1:10.69 | 1:48.00 | 2:24.15 | |||
5 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.52 | 1:15.19 | 1:54.52 | 2:33.43 | |||
6 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 34.48 | 1:15.49 | 1:57.66 | 2:40.13 | |||
7 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.55 | 1:17.22 | 2:00.27 | 2:40.76 | |||
8 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 36.21 | 1:19.51 | 2:03.34 | 2:42.04 | |||
9 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.15 | 1:19.15 | 2:01.40 | 2:42.17 | |||
10 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 36.84 | 1:20.11 | 2:03.98 | 2:46.00 | |||
11 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 37.38 | 1:21.92 | 2:05.00 | 2:48.36 | |||
12 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.74 | 1:22.44 | 2:06.78 | 2:49.11 | |||
13 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.28 | 1:22.79 | 2:07.93 | 2:50.36 | |||
14 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 38.09 | 1:23.45 | 2:07.52 | 2:50.71 | |||
15 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.85 | 1:24.14 | 2:09.83 | 2:53.59 | |||
16 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.42 | 1:26.72 | 2:12.79 | 2:55.41 | |||
17 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.68 | 1:27.38 | 2:13.61 | 2:56.90 | |||
18 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.72 | 1:27.86 | 2:12.95 | 2:58.00 | |||
19 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.00 | 1:25.43 | 2:12.16 | 2:58.20 | |||
20 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.92 | 1:26.60 | 2:14.14 | 2:58.44 | |||
21 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.45 | 1:29.39 | 2:17.36 | 2:58.85 | |||
22 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.56 | 1:30.43 | 2:16.54 | 2:58.91 | |||
23 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.62 | 1:26.76 | 2:14.68 | 3:00.01 | |||
24 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.88 | 1:27.85 | 2:15.60 | 3:00.26 | |||
25 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 41.22 | 1:27.57 | 2:15.67 | 3:03.08 | |||
26 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 41.77 | 1:30.93 | 2:18.92 | 3:03.75 | |||
27 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.14 | 1:29.56 | 2:19.03 | 3:05.01 | |||
28 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.26 | 1:31.15 | 2:20.12 | 3:08.08 | |||
29 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.55 | 1:29.18 | 2:20.95 | 3:10.21 | |||
30 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.50 | 1:34.26 | 2:23.64 | 3:10.87 | |||
31 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.72 | 1:36.43 | 2:28.27 | 3:16.25 | |||
32 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 44.50 | 1:37.92 | 2:29.79 | 3:19.61 | |||
33 | Elwira Steinholtz | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.98 | 1:36.19 | 2:32.56 | 3:23.26 | |||
34 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 48.32 | 1:42.91 | 2:39.95 | 3:35.43 | |||
- | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 58, 200m Frisim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 32.73 | 1:11.36 | 1:50.89 | 2:28.63 | |||
2 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.54 | 1:13.87 | 1:53.83 | 2:31.97 | |||
3 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.95 | 1:16.69 | 1:58.92 | 2:40.31 | |||
4 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 36.73 | 1:21.21 | 2:04.66 | 2:41.24 | |||
5 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.98 | 1:19.88 | 2:04.02 | 2:45.03 | |||
6 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.91 | 1:26.04 | 2:11.88 | 2:55.84 | |||
7 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.39 | 1:26.40 | 2:12.45 | 2:56.12 | |||
8 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.19 | 1:25.91 | 2:12.01 | 2:56.54 | |||
9 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.56 | 1:27.66 | 2:16.96 | 3:06.16 | |||
10 | Gustav Franzén | 2004 | Kalmar Simsällskap | 43.75 | 1:37.20 | 2:29.50 | 3:19.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.90 | 1:22.63 | 2:07.12 | 2:51.73 | |||
2 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.62 | 1:23.31 | 2:08.23 | 2:54.38 | |||
3 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.89 | 1:26.95 | 2:14.14 | 3:02.21 | |||
4 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.17 | 1:30.94 | 2:18.73 | 3:08.10 | |||
5 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 42.91 | 1:33.10 | 2:22.61 | 3:08.98 | |||
6 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 41.50 | 1:30.22 | 2:19.24 | 3:10.56 | |||
7 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.58 | 1:38.17 | 2:28.51 | 3:19.40 | |||
8 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.48 | 1:37.99 | 2:29.94 | 3:19.75 | |||
9 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.21 | 1:39.59 | 2:32.86 | 3:27.27 | |||
10 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.83 | 1:39.32 | 2:33.62 | 3:27.38 | |||
11 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 48.40 | 1:44.60 | 2:40.60 | 3:36.83 | |||
12 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.56 | 1:44.97 | 2:43.31 | 3:41.40 | |||
13 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.59 | 1:46.47 | 2:44.96 | 3:41.45 | |||
14 | Fia Wimmerström | 2003 | Västerviks Simsällskap | 51.63 | 1:51.82 | 2:51.59 | 3:52.26 | |||
- | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.03 | 1:26.52 | 2:13.05 | 2:59.67 | |||
2 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.44 | 1:27.56 | 2:12.78 | 3:02.11 | |||
3 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.96 | 1:29.92 | 2:18.45 | 3:06.73 | |||
4 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.51 | 1:43.73 | 2:38.61 | 3:33.04 | |||
5 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 52.05 | 1:51.65 | 2:51.63 | 3:51.03 | |||
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 37.95 | 1:20.40 | 2:02.86 | 2:45.90 | |||
2 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.09 | 1:20.85 | 2:04.66 | 2:50.53 | |||
3 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 40.03 | 1:25.27 | 2:10.38 | 2:54.98 | |||
4 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.84 | 1:25.27 | 2:10.36 | 2:55.49 | |||
5 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.99 | 1:25.53 | 2:11.16 | 2:56.33 | |||
6 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 39.51 | 1:25.38 | 2:11.97 | 3:00.82 | |||
7 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.00 | 1:26.51 | 2:13.17 | 3:00.91 | |||
8 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.56 | 1:27.81 | 2:13.87 | 3:01.46 | |||
9 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.91 | 1:27.94 | 2:14.88 | 3:01.86 | |||
10 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 42.26 | 1:29.25 | 2:16.87 | 3:04.50 | |||
11 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 39.81 | 1:27.52 | 2:16.73 | 3:07.33 | |||
12 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 42.52 | 1:30.45 | 2:19.40 | 3:09.14 | |||
13 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.51 | 1:35.32 | 2:27.94 | 3:18.06 | |||
14 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.11 | 1:42.00 | 2:35.57 | 3:29.81 | |||
- | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 36.24 | 1:18.61 | 2:00.70 | 2:42.73 | |||
2 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.43 | 1:19.83 | 2:03.58 | 2:48.63 | |||
3 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.65 | 1:23.13 | 2:08.13 | 2:51.51 | |||
4 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.52 | 1:28.58 | 2:17.33 | 3:06.18 | |||
5 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.90 | 1:39.20 | 2:31.91 | 3:23.59 | |||
6 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.75 | 1:42.00 | 2:36.86 | 3:32.64 | |||
7 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 48.07 | 1:44.15 | 2:39.75 | 3:35.13 | |||
8 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 49.16 | 1:44.55 | 2:40.43 | 3:36.10 | |||
9 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 49.32 | 1:44.62 | 2:40.97 | 3:36.55 | |||
- | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.88 | 1:21.09 | 2:04.12 | 2:48.04 | |||
2 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.04 | 1:22.76 | 2:07.53 | 2:51.32 | |||
3 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.74 | 1:31.08 | 2:20.68 | 3:11.22 | |||
4 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.35 | 1:32.28 | 2:22.97 | 3:15.22 | |||
5 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.50 | 1:35.33 | 2:25.45 | 3:17.31 | |||
6 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.82 | 1:39.97 | 2:35.03 | 3:29.11 | |||
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.38 | 1:11.77 | 1:51.45 | 2:31.44 | |||
2 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.01 | 1:13.62 | 1:54.03 | 2:33.52 | |||
3 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.23 | 1:15.00 | 1:54.06 | 2:35.53 | |||
4 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.29 | 1:21.02 | 2:04.05 | 2:46.78 | |||
5 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.36 | 1:19.67 | 2:02.87 | 2:46.92 | |||
6 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.98 | 1:21.68 | 2:04.56 | 2:48.12 | |||
7 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.36 | 1:22.59 | 2:05.88 | 2:48.28 | |||
8 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.32 | 1:21.83 | 2:07.22 | 2:52.50 | |||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.75 | 1:22.49 | 2:08.57 | 2:53.31 | |||
10 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.63 | 1:28.47 | 2:18.29 | 3:05.85 | |||
11 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.83 | 1:27.28 | 2:17.18 | 3:08.98 | |||
12 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.45 | 1:32.26 | 2:22.06 | 3:12.27 | |||
13 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 44.06 | 1:35.82 | 2:25.26 | 3:13.67 | |||
14 | Filip Strandberg | 1999 | Ösmo Simsällskap | 42.31 | 1:31.97 | 2:24.62 | 3:15.79 | |||
15 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 43.45 | 1:37.40 | 2:31.56 | 3:23.14 | |||
16 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 43.49 | 1:36.07 | 2:30.25 | 3:23.33 | |||
17 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.05 | 1:34.54 | 2:29.04 | 3:24.13 | |||
18 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.01 | 1:37.25 | 2:32.15 | 3:24.49 | |||
19 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.18 | 1:38.43 | 2:30.82 | 3:25.12 | |||
20 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.07 | 1:38.47 | 2:33.61 | 3:26.63 | |||
21 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 46.05 | 1:40.17 | 2:35.61 | 3:33.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 61, 50m Fjärilsim Dam 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 34.04 | ||||||
2 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 36.04 | ||||||
3 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.79 | ||||||
4 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 37.70 | ||||||
5 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 38.07 | ||||||
6 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.95 | ||||||
7 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 42.58 | ||||||
8 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.14 | ||||||
9 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.17 | ||||||
10 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 44.20 | ||||||
11 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.31 | ||||||
12 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.59 | ||||||
13 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.65 | ||||||
14 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.87 | ||||||
15 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.18 | ||||||
16 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.07 | ||||||
17 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.53 | ||||||
18 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 50.03 | ||||||
19 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 50.97 | ||||||
20 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.26 | ||||||
21 | Linnea Carlsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 58.67 | ||||||
22 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 58.97 | ||||||
23 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 59.77 | ||||||
24 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:00.58 | ||||||
25 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.73 | ||||||
- | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 62, 50m Fjärilsim Herr 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 39.96 | ||||||
2 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.15 | ||||||
3 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.67 | ||||||
4 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.40 | ||||||
5 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.13 | ||||||
6 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 46.70 | ||||||
7 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 48.23 | ||||||
8 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.99 | ||||||
9 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.31 | ||||||
10 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 53.35 | ||||||
11 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 54.15 | ||||||
- | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 63, 4X200m Frisim Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer [2000] Lag 1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 9:13.71 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 1:06.80 | 2:19.42 | 2:19.42 | ||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 1:07.86 | 2:19.47 | 4:38.89 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 1:05.93 | 2:17.48 | 6:56.37 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 1:06.93 | 2:17.34 | 9:13.71 | ||||||
2 | Karlstad F15Oy Lag1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 9:49.79 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 1:07.20 | 2:18.83 | 2:18.83 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 1:11.31 | 2:30.43 | 4:49.26 | ||||||
Emma Hjort | 2000 | 1:10.09 | 2:26.10 | 7:15.36 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 1:13.30 | 2:34.43 | 9:49.79 | ||||||
3 | Kalmar SS Herrar | 2000 | Kalmar Simsällskap | 10:19.54 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 1:08.67 | 2:24.70 | 2:24.70 | ||||||
Anna Hofer | 2000 | 1:11.26 | 2:34.71 | 4:59.41 | ||||||
Tilda Nordén | 2001 | 1:14.77 | 2:37.90 | 7:37.31 | ||||||
Lisa Andersson | 2001 | 1:17.81 | 2:42.23 | 10:19.54 | ||||||
- | Jönköping 2 | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 9:12.39 | EXTRA | |||||
Alice Müllern | 1998 | 1:04.19 | 2:13.36 | 2:13.36 | ||||||
Nilla Atzmannstorfer | 1998 | 1:06.97 | 2:16.91 | 4:30.27 | ||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 1:06.63 | 2:18.19 | 6:48.46 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 1:08.77 | 2:23.93 | 9:12.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 64, 4X200m Frisim Dam 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 9:32.86 | ||||||
Amanda Weiding | 2003 | 1:10.07 | 2:26.68 | 2:26.68 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 1:09.16 | 2:23.16 | 4:49.84 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 1:09.32 | 2:24.09 | 7:13.93 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 1:05.46 | 2:18.93 | 9:32.86 | ||||||
2 | Lass Damer [2002] Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 9:52.47 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 1:09.33 | 2:24.80 | 2:24.80 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 1:07.74 | 2:23.45 | 4:48.25 | ||||||
Martina Karlsson | 2003 | 1:13.15 | 2:33.30 | 7:21.55 | ||||||
Alva Högberg | 2002 | 1:10.76 | 2:30.92 | 9:52.47 | ||||||
3 | Jönköping SS | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 10:40.06 | ||||||
Nadija Sabic | 2002 | 1:12.36 | 2:28.12 | 2:28.12 | ||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 1:18.48 | 2:37.72 | 5:05.84 | ||||||
Felicia Tubbin | 2003 | 1:20.43 | 2:45.62 | 7:51.46 | ||||||
Ella Åkesson | 2003 | 1:19.71 | 2:48.60 | 10:40.06 | ||||||
4 | Karlstad Damer [2005] | 2005 | Karlstads Simsällskap | 10:43.90 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 1:12.51 | 2:29.33 | 2:29.33 | ||||||
Joline Bakken | 2005 | 1:18.21 | 2:39.88 | 5:09.21 | ||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 1:16.38 | 2:37.21 | 7:46.42 | ||||||
Alva Granzell | 2006 | 1:25.01 | 2:57.48 | 10:43.90 | ||||||
5 | Njurunda Damer Lag 1 | 2002 | Njurunda Simsällskap | 10:48.02 | ||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 1:14.58 | 2:38.51 | 2:38.51 | ||||||
Saga Persson | 2003 | 1:17.97 | 2:41.72 | 5:20.23 | ||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 1:19.07 | 2:43.66 | 8:03.89 | ||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 1:17.73 | 2:44.13 | 10:48.02 | ||||||
6 | Njurunda Damer Lag 2 | 2003 | Njurunda Simsällskap | 11:10.54 | ||||||
Lova Tjernström | 2004 | 1:15.40 | 2:37.65 | 2:37.65 | ||||||
Ida Sundholm | 2005 | 1:19.46 | 2:43.57 | 5:21.22 | ||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 1:22.77 | 2:54.26 | 8:15.48 | ||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 1:22.40 | 2:55.06 | 11:10.54 | ||||||
7 | Åkersberga Damer [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 11:36.75 | ||||||
Nora Lundberg | 2003 | 1:22.70 | 2:57.47 | 2:57.47 | ||||||
Klara Isaksson | 2003 | 1:24.22 | 3:00.08 | 5:57.55 | ||||||
Wilma Stendrake | 2003 | 1:17.00 | 2:45.82 | 8:43.37 | ||||||
Isabella Galway | 2003 | 1:23.86 | 2:53.38 | 11:36.75 | ||||||
- | Nkk Damer [2003] Lag 1 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Ebba Bladh Hazard | 2004 | 1:07.43 | 2:19.48 | 2:19.48 | ||||||
Hilma Broden | 2003 | 1:15.87 | 2:42.08 | 5:01.56 | ||||||
Lovisa Öhrn | 2002 | 1:12.01 | 2:31.60 | 7:33.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:35 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.57 | 1:09.74 | 1:48.40 | 2:27.73 | |||
2 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.42 | 1:25.22 | 2:10.51 | 2:53.29 | |||
3 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.17 | 1:22.63 | 2:10.16 | 2:57.94 | |||
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.35 | 1:16.12 | 2:00.46 | 2:45.04 | |||
- | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.46 | 1:13.17 | 1:55.60 | 2:42.24 | |||
2 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 38.06 | 1:22.39 | 2:08.57 | 2:52.60 | |||
- | Madeleine Stein | 1990 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:35 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:41 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.92 | 1:11.63 | 1:50.14 | 2:26.66 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.68 | 1:14.18 | 1:54.95 | 2:33.98 | |||
2 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.83 | 1:13.38 | 1:56.61 | 2:40.50 | |||
3 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.11 | 1:13.76 | 1:58.09 | 2:42.79 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.66 | 1:05.67 | 1:40.82 | 2:15.83 | |||
2 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.78 | 1:08.36 | 1:45.36 | 2:23.66 | |||
3 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.06 | 1:13.10 | 1:56.58 | 2:36.62 | |||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.68 | 1:14.09 | 1:55.07 | 2:37.97 | |||
5 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.27 | 1:14.52 | 1:57.66 | 2:39.97 | |||
6 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.16 | 1:15.87 | 2:00.00 | 2:42.53 | |||
7 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.42 | 1:31.78 | 2:23.62 | 3:15.28 | |||
- | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:41 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:50 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 67, 100m Ryggsim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.44 | 1:20.69 | |||||
2 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.28 | 1:22.92 | |||||
3 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.20 | 1:24.81 | |||||
4 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 42.56 | 1:24.99 | |||||
5 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.31 | 1:26.71 | |||||
6 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.04 | 1:27.93 | |||||
7 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.73 | 1:28.74 | |||||
8 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 44.64 | 1:29.76 | |||||
9 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 44.58 | 1:30.75 | |||||
10 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.06 | 1:31.08 | |||||
11 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.88 | 1:32.12 | |||||
12 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 45.86 | 1:32.85 | |||||
13 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 46.63 | 1:32.93 | |||||
14 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.08 | 1:34.45 | |||||
15 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.40 | 1:35.33 | |||||
16 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 45.49 | 1:36.20 | |||||
17 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 49.40 | 1:39.43 | |||||
18 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.89 | 1:40.33 | |||||
19 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 49.26 | 1:40.69 | |||||
20 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 49.87 | 1:41.13 | |||||
21 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 50.78 | 1:44.10 | |||||
22 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.23 | 1:46.02 | |||||
22 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.09 | 1:46.02 | |||||
24 | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.38 | 1:50.79 | |||||
25 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.25 | 1:54.48 | |||||
26 | Frida Rydder | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.60 | 1:54.65 | |||||
27 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.71 | 1:56.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:50 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 68, 100m Ryggsim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 39.39 | 1:21.77 | |||||
2 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.22 | 1:26.45 | |||||
3 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.88 | 1:30.58 | |||||
4 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.99 | 1:37.42 | |||||
5 | Linus Isaksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.73 | 1:50.66 | |||||
6 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.24 | 1:50.98 | |||||
7 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 57.34 | 1:54.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:52 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.84 | 1:09.11 | |||||
2 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.85 | 1:16.89 | |||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.04 | 1:17.26 | |||||
4 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.56 | 1:20.15 | |||||
5 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.62 | 1:25.33 | |||||
6 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.01 | 1:25.69 | |||||
7 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.03 | 1:26.12 | |||||
8 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.95 | 1:27.61 | |||||
9 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.87 | 1:27.90 | |||||
10 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.96 | 1:28.30 | |||||
11 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.42 | 1:28.93 | |||||
12 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.42 | 1:29.27 | |||||
13 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.98 | 1:30.18 | |||||
13 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.70 | 1:30.18 | |||||
15 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 43.33 | 1:30.63 | |||||
16 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.73 | 1:30.88 | |||||
17 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 44.52 | 1:31.66 | |||||
18 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.81 | 1:32.27 | |||||
19 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 44.35 | 1:32.30 | |||||
20 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.94 | 1:36.20 | |||||
21 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.61 | 1:37.13 | |||||
22 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 48.76 | 1:39.40 | |||||
23 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.51 | 1:39.78 | |||||
24 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.37 | 1:41.77 | |||||
25 | Fia Wimmerström | 2003 | Västerviks Simsällskap | 49.98 | 1:42.79 | |||||
- | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.41 | 1:13.73 | |||||
2 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.27 | 1:17.12 | |||||
3 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.76 | 1:18.86 | |||||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.09 | 1:19.61 | |||||
5 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.23 | 1:22.16 | |||||
6 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.92 | 1:27.25 | |||||
7 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 42.64 | 1:27.67 | |||||
8 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.49 | 1:30.45 | |||||
9 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.88 | 1:32.68 | |||||
10 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 46.73 | 1:33.91 | |||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 31.87 | 1:06.30 | |||||
2 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.74 | 1:10.39 | |||||
3 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.03 | 1:11.01 | |||||
4 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.54 | 1:12.15 | |||||
5 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 34.52 | 1:12.32 | |||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.80 | 1:12.73 | |||||
7 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.10 | 1:13.91 | |||||
8 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.28 | 1:14.73 | |||||
9 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.78 | 1:15.13 | |||||
10 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.25 | 1:15.19 | |||||
11 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.63 | 1:15.58 | |||||
12 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 38.05 | 1:16.38 | |||||
13 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.13 | 1:17.74 | |||||
14 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.08 | 1:17.76 | |||||
15 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 35.71 | 1:17.80 | |||||
16 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.44 | 1:18.29 | |||||
17 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.77 | 1:18.56 | |||||
18 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 37.63 | 1:18.71 | |||||
19 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.55 | 1:19.31 | |||||
20 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.83 | 1:19.46 | |||||
21 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 38.56 | 1:19.91 | |||||
22 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 37.89 | 1:20.15 | |||||
23 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.19 | 1:21.66 | |||||
24 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.80 | 1:21.68 | |||||
25 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.17 | 1:22.96 | |||||
26 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.94 | 1:25.18 | |||||
27 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.75 | 1:25.39 | |||||
28 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.98 | 1:27.34 | |||||
29 | Emelie Hejdeström | 2000 | Finspångs Simklubb | 44.41 | 1:29.75 | |||||
30 | Julia Henrysson | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 45.03 | 1:29.98 | |||||
31 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 43.50 | 1:30.67 | |||||
32 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.11 | 1:33.90 | |||||
33 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.72 | 1:34.17 | |||||
34 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.93 | 1:37.38 | |||||
- | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.20 | 1:09.93 | |||||
2 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 33.88 | 1:10.07 | |||||
3 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.58 | 1:10.74 | |||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.56 | 1:12.01 | |||||
5 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 36.73 | 1:15.26 | |||||
6 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.99 | 1:15.42 | |||||
7 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.83 | 1:16.12 | |||||
8 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.08 | 1:16.19 | |||||
9 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.65 | 1:17.73 | |||||
10 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.37 | 1:20.20 | |||||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.58 | 1:22.06 | |||||
12 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 39.90 | 1:24.49 | |||||
13 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.83 | 1:25.29 | |||||
14 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.92 | 1:26.81 | |||||
15 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.19 | 1:27.03 | |||||
16 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.01 | 1:30.24 | |||||
17 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.71 | 1:32.91 | |||||
18 | Yannick Winkler | 2003 | Västerviks Simsällskap | 45.26 | 1:33.15 | |||||
19 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.84 | 1:34.00 | |||||
20 | Mohamed Osman | 2003 | Karlskoga Simförening | 46.01 | 1:34.54 | |||||
21 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.17 | 1:39.34 | |||||
22 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 48.77 | 1:39.42 | |||||
23 | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | 49.48 | 1:45.58 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.79 | 1:08.08 | |||||
2 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.40 | 1:13.12 | |||||
3 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.72 | 1:21.19 | |||||
4 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.23 | 1:22.07 | |||||
5 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.89 | 1:22.82 | |||||
6 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.29 | 1:23.51 | |||||
7 | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | 40.17 | 1:24.65 | |||||
8 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.61 | 1:27.33 | |||||
9 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.58 | 1:32.51 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 29.69 | 1:01.14 | |||||
2 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.86 | 1:01.35 | |||||
3 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.59 | 1:05.84 | |||||
4 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.78 | 1:08.07 | |||||
5 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.83 | 1:08.28 | |||||
6 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.93 | 1:08.51 | |||||
7 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.88 | 1:09.52 | |||||
8 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 34.50 | 1:10.66 | |||||
9 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.65 | 1:11.23 | |||||
10 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.64 | 1:12.67 | |||||
11 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.38 | 1:13.02 | |||||
12 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.40 | 1:13.73 | |||||
13 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.17 | 1:16.04 | |||||
14 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.27 | 1:16.45 | |||||
15 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.09 | 1:16.60 | |||||
16 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.77 | 1:18.79 | |||||
17 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.16 | 1:22.22 | |||||
18 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.42 | 1:22.92 | |||||
19 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.98 | 1:25.33 | |||||
20 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 43.27 | 1:30.34 | |||||
21 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.14 | 1:33.34 | |||||
22 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 48.68 | 1:40.65 | |||||
- | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 71, 100m Ryggsim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 38.59 | 1:19.67 | |||||
2 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 41.58 | 1:24.87 | |||||
3 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.13 | 1:29.27 | |||||
4 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.54 | 1:29.93 | |||||
5 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 43.84 | 1:31.78 | |||||
6 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.67 | 1:36.05 | |||||
7 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.94 | 1:36.19 | |||||
8 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 48.00 | 1:38.04 | |||||
9 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 48.35 | 1:38.72 | |||||
10 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 50.36 | 1:39.00 | |||||
11 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.12 | 1:39.29 | |||||
12 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 48.45 | 1:39.42 | |||||
13 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.21 | 1:43.84 | |||||
14 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 51.63 | 1:44.91 | |||||
15 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 53.93 | 1:46.28 | |||||
16 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 52.41 | 1:46.43 | |||||
17 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.30 | 1:46.89 | |||||
18 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 54.94 | 1:50.93 | |||||
19 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.73 | 1:52.62 | |||||
20 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 55.46 | 1:53.77 | |||||
21 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.10 | 1:53.80 | |||||
22 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 56.58 | 1:54.82 | |||||
23 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.72 | 1:57.16 | |||||
24 | Linnea Carlsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 57.01 | 1:57.39 | |||||
25 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.84 | 2:00.89 | |||||
26 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 59.58 | 2:01.04 | |||||
- | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 72, 100m Ryggsim Herr 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.69 | 1:30.94 | |||||
2 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.96 | 1:31.19 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 45.99 | 1:32.53 | |||||
4 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.66 | 1:33.29 | |||||
5 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.33 | 1:36.71 | |||||
6 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.78 | 1:39.27 | |||||
7 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 52.15 | 1:46.02 | |||||
8 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.54 | 1:46.23 | |||||
9 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 53.60 | 1:48.65 | |||||
10 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 52.44 | 1:51.14 | |||||
11 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 57.31 | 1:53.84 | |||||
12 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 59.04 | 2:05.85 | |||||
- | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 73, 100m Ryggsim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.23 | 1:12.20 | |||||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.18 | 1:14.02 | |||||
3 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 36.26 | 1:15.09 | |||||
4 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.79 | 1:18.50 | |||||
5 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.87 | 1:23.81 | |||||
6 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.26 | 1:24.28 | |||||
7 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.98 | 1:25.19 | |||||
8 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.42 | 1:27.79 | |||||
9 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.71 | 1:27.96 | |||||
10 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.87 | 1:28.45 | |||||
11 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 44.10 | 1:28.67 | |||||
12 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.11 | 1:29.71 | |||||
13 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 43.78 | 1:30.35 | |||||
14 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.04 | 1:31.24 | |||||
15 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.75 | 1:31.99 | |||||
16 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.29 | 1:32.66 | |||||
17 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 45.39 | 1:32.71 | |||||
18 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.84 | 1:33.03 | |||||
19 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 46.03 | 1:33.93 | |||||
20 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 46.27 | 1:34.01 | |||||
21 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.58 | 1:34.08 | |||||
22 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 45.70 | 1:34.41 | |||||
23 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 46.41 | 1:35.86 | |||||
24 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 47.47 | 1:36.38 | |||||
25 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.07 | 1:36.75 | |||||
26 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.64 | 1:36.79 | |||||
27 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 49.03 | 1:36.91 | |||||
28 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.47 | 1:37.48 | |||||
29 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.75 | 1:37.64 | |||||
30 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.54 | 1:39.50 | |||||
31 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 48.26 | 1:40.71 | |||||
32 | Hedda Strandberg | 2004 | Kalmar Simsällskap | 47.94 | 1:40.97 | |||||
33 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.15 | 1:41.14 | |||||
34 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 50.32 | 1:44.49 | |||||
35 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 50.78 | 1:45.52 | |||||
36 | Elwira Steinholtz | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.12 | 1:47.40 | |||||
37 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 53.19 | 1:49.23 | |||||
38 | Astrid Westerin | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.79 | 1:51.25 | |||||
39 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 53.16 | 1:53.19 | |||||
- | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 74, 100m Ryggsim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.92 | 1:15.90 | |||||
2 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.26 | 1:18.08 | |||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.47 | 1:19.88 | |||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 39.61 | 1:23.08 | |||||
5 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.53 | 1:25.95 | |||||
6 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.88 | 1:26.35 | |||||
7 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.93 | 1:27.18 | |||||
8 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.07 | 1:30.21 | |||||
9 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.83 | 1:34.39 | |||||
10 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.79 | 1:34.47 | |||||
11 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.91 | 1:34.62 | |||||
12 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.11 | 1:34.63 | |||||
13 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 46.65 | 1:36.82 | |||||
14 | Gustav Franzén | 2004 | Kalmar Simsällskap | 52.77 | 1:48.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.78 | 1:11.02 | 1:55.76 | 2:30.05 | |||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.59 | 1:14.72 | 2:00.57 | 2:37.14 | |||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.91 | 1:13.89 | 2:01.75 | 2:40.17 | |||
4 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.73 | 1:18.23 | 2:10.19 | 2:47.60 | |||
5 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 36.63 | 1:23.97 | 2:12.29 | 2:50.10 | |||
6 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.00 | 1:22.91 | 2:13.04 | 2:52.25 | |||
7 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.85 | 1:28.17 | 2:19.95 | 2:59.24 | |||
8 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.87 | 1:30.56 | 2:20.66 | 3:01.98 | |||
9 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.83 | 1:28.90 | 2:22.75 | 3:05.05 | |||
10 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.84 | 1:28.34 | 2:22.93 | 3:05.35 | |||
11 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.29 | 1:31.96 | 2:28.27 | 3:08.54 | |||
12 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.50 | 1:32.41 | 2:24.79 | 3:09.16 | |||
13 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.18 | 1:30.69 | 2:27.56 | 3:10.29 | |||
14 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.09 | 1:33.53 | 2:30.01 | 3:11.53 | |||
15 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.29 | 1:33.40 | 2:30.18 | 3:15.44 | |||
16 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.92 | 1:33.26 | 2:32.50 | 3:17.31 | |||
17 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 44.67 | 1:35.05 | 2:37.32 | 3:18.49 | |||
18 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.56 | 1:41.50 | 2:38.03 | 3:23.89 | |||
19 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.62 | 1:38.35 | 2:38.07 | 3:23.94 | |||
20 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.82 | 1:45.84 | 2:39.12 | 3:24.23 | |||
21 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 51.06 | 1:44.38 | 2:40.18 | 3:24.29 | |||
22 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.93 | 1:39.13 | 2:40.52 | 3:27.04 | |||
23 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 51.05 | 1:42.42 | 2:43.20 | 3:28.75 | |||
24 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.74 | 1:51.67 | 2:56.21 | 3:44.79 | |||
- | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.14 | 1:15.79 | 2:01.91 | 2:39.62 | |||
2 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.99 | 1:18.62 | 2:08.12 | 2:45.13 | |||
3 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.84 | 1:22.28 | 2:07.28 | 2:45.52 | |||
4 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.83 | 1:19.92 | 2:10.44 | 2:49.31 | |||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.42 | 1:19.18 | 2:13.00 | 2:52.18 | |||
6 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.71 | 1:23.38 | 2:16.26 | 2:55.51 | |||
7 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.53 | 1:26.11 | 2:19.01 | 2:58.11 | |||
8 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.94 | 1:25.26 | 2:19.36 | 2:59.07 | |||
9 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.76 | 1:35.33 | 2:32.05 | 3:15.45 | |||
10 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.08 | 1:41.33 | 2:39.57 | 3:24.76 | |||
11 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 44.97 | 1:41.53 | 2:42.55 | 3:29.69 | |||
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Palm | 1990 | Linköpings Allmänna SS | 30.72 | 1:09.82 | 1:53.41 | 2:26.85 | |||
2 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 32.39 | 1:13.00 | 1:56.59 | 2:30.08 | |||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.93 | 1:12.08 | 1:58.22 | 2:33.05 | |||
4 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.04 | 1:17.96 | 1:59.99 | 2:37.66 | |||
5 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.56 | 1:16.32 | 2:02.14 | 2:38.96 | |||
6 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.89 | 1:17.26 | 2:04.11 | 2:40.21 | |||
7 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:15.74 | 2:05.77 | 2:41.33 | |||
8 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.47 | 1:18.19 | 2:06.75 | 2:41.83 | |||
9 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.52 | 1:17.18 | 2:04.33 | 2:42.55 | |||
10 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.93 | 1:16.37 | 2:08.21 | 2:42.91 | |||
11 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.13 | 1:18.28 | 2:03.90 | 2:42.97 | |||
12 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.72 | 1:16.56 | 2:05.58 | 2:44.92 | |||
13 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.75 | 1:21.67 | 2:09.53 | 2:46.38 | |||
14 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.12 | 1:19.11 | 2:08.44 | 2:46.72 | |||
15 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.87 | 1:24.31 | 2:09.63 | 2:47.19 | |||
16 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.06 | 1:17.19 | 2:09.21 | 2:47.34 | |||
17 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.99 | 1:20.32 | 2:10.55 | 2:48.24 | |||
18 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.67 | 1:21.92 | 2:11.22 | 2:50.12 | |||
19 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.75 | 1:23.08 | 2:10.51 | 2:50.46 | |||
20 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 35.09 | 1:22.32 | 2:10.75 | 2:52.04 | |||
21 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.25 | 1:24.90 | 2:17.89 | 2:56.25 | |||
22 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.26 | 1:28.44 | 2:15.94 | 2:57.81 | |||
23 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.64 | 1:32.14 | 2:23.95 | 3:05.15 | |||
24 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.80 | 1:33.56 | 2:26.73 | 3:05.72 | |||
25 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.93 | 1:34.73 | 2:31.33 | 3:19.11 | |||
26 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.64 | 1:44.90 | 2:40.42 | 3:25.97 | |||
- | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Hejdeström | 2000 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 32.61 | 1:14.29 | 1:55.34 | 2:30.01 | |||
2 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.41 | 1:12.61 | 1:55.82 | 2:31.81 | |||
3 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.01 | 1:14.58 | 1:59.29 | 2:32.78 | |||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.40 | 1:14.17 | 1:59.52 | 2:34.93 | |||
5 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.40 | 1:12.67 | 2:00.08 | 2:37.81 | |||
6 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 32.67 | 1:14.97 | 2:03.84 | 2:37.85 | |||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.94 | 1:18.73 | 2:04.09 | 2:41.35 | |||
8 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.40 | 1:17.79 | 2:06.33 | 2:45.79 | |||
9 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.06 | 1:22.34 | 2:13.08 | 2:51.91 | |||
10 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 35.44 | 1:21.95 | 2:15.22 | 2:54.61 | |||
11 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.18 | 1:26.23 | 2:19.89 | 2:58.57 | |||
12 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.45 | 1:28.37 | 2:23.29 | 3:02.37 | |||
13 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.58 | 1:30.83 | 2:24.90 | 3:06.80 | |||
14 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 42.98 | 1:30.83 | 2:28.48 | 3:08.06 | |||
15 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.61 | 1:36.77 | 2:27.79 | 3:10.77 | |||
16 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.27 | 1:29.27 | 2:28.96 | 3:12.49 | |||
17 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.89 | 1:37.74 | 2:34.14 | 3:21.31 | |||
18 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 49.80 | 1:44.59 | 2:39.04 | 3:23.80 | |||
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.83 | 1:13.50 | 1:55.56 | 2:26.72 | |||
2 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.45 | 1:15.30 | 1:55.22 | 2:30.45 | |||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.55 | 1:14.95 | 1:56.81 | 2:32.73 | |||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.67 | 1:14.48 | 1:59.23 | 2:33.53 | |||
5 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.74 | 1:16.19 | 2:09.28 | 2:44.86 | |||
6 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.69 | 1:26.27 | 2:15.08 | 2:54.21 | |||
7 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.86 | 1:23.00 | 2:14.57 | 2:55.98 | |||
8 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.65 | 1:29.03 | 2:17.04 | 2:58.07 | |||
9 | Tim Ericksson | 2002 | Ölands Simklubb | 35.47 | 1:21.67 | 2:15.97 | 2:58.08 | |||
10 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.68 | 1:30.69 | 2:26.01 | 3:05.15 | |||
11 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.27 | 1:34.22 | 2:24.92 | 3:05.29 | |||
- | Filip Salehzadeh | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 28.01 | 1:02.56 | 1:41.88 | 2:11.81 | |||
2 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.21 | 1:03.97 | 1:47.65 | 2:18.85 | |||
3 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.82 | 1:09.89 | 1:48.29 | 2:22.41 | |||
4 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.32 | 1:06.45 | 1:49.27 | 2:23.55 | |||
5 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.02 | 1:07.05 | 1:50.68 | 2:25.03 | |||
6 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.21 | 1:07.01 | 1:52.03 | 2:26.45 | |||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.83 | 1:10.81 | 1:51.12 | 2:26.48 | |||
8 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.59 | 1:05.24 | 1:49.93 | 2:27.19 | |||
9 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.88 | 1:12.01 | 1:56.31 | 2:28.69 | |||
10 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 31.52 | 1:08.25 | 1:56.21 | 2:28.73 | |||
11 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 29.82 | 1:09.05 | 1:55.83 | 2:30.41 | |||
12 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.88 | 1:12.80 | 1:55.35 | 2:31.04 | |||
13 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.69 | 1:14.45 | 1:58.41 | 2:31.31 | |||
14 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.08 | 1:10.68 | 1:56.76 | 2:31.37 | |||
15 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.61 | 1:13.21 | 1:57.43 | 2:32.50 | |||
16 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.97 | 1:12.25 | 1:59.31 | 2:32.85 | |||
17 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 32.49 | 1:14.58 | 2:02.98 | 2:37.96 | |||
18 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 32.21 | 1:17.35 | 2:04.09 | 2:39.32 | |||
19 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.03 | 1:15.64 | 2:07.62 | 2:41.03 | |||
20 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.84 | 1:16.25 | 2:06.14 | 2:42.38 | |||
21 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.02 | 1:23.70 | 2:06.61 | 2:45.18 | |||
22 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.72 | 1:18.49 | 2:07.99 | 2:46.74 | |||
23 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.40 | 1:22.94 | 2:08.81 | 2:47.11 | |||
24 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.65 | 1:19.48 | 2:09.21 | 2:47.73 | |||
25 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.90 | 1:17.83 | 2:06.48 | 2:49.20 | |||
26 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.06 | 1:21.75 | 2:11.68 | 2:50.45 | |||
27 | Oliver Beiming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 34.00 | 1:19.55 | 2:08.36 | 2:52.09 | |||
28 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.90 | 1:22.95 | 2:12.46 | 2:52.15 | |||
29 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.69 | 1:27.54 | 2:24.15 | 3:02.09 | |||
30 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.65 | 1:26.10 | 2:20.39 | 3:02.55 | |||
31 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.92 | 1:32.74 | 2:24.29 | 3:05.35 | |||
32 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 40.44 | 1:30.98 | 2:24.90 | 3:08.81 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 77, 50m Fjärilsim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 34.02 | ||||||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.41 | ||||||
3 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.80 | ||||||
4 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.35 | ||||||
5 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.91 | ||||||
6 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.25 | ||||||
7 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 40.30 | ||||||
8 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 40.43 | ||||||
9 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 41.09 | ||||||
10 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 41.77 | ||||||
11 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.02 | ||||||
11 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.02 | ||||||
13 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 42.40 | ||||||
14 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.55 | ||||||
15 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.10 | ||||||
16 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 44.40 | ||||||
17 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.44 | ||||||
18 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.62 | ||||||
19 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.86 | ||||||
20 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.19 | ||||||
21 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 47.03 | ||||||
22 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.46 | ||||||
23 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 47.95 | ||||||
24 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 52.39 | ||||||
- | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 78, 50m Fjärilsim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 33.73 | ||||||
2 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.24 | ||||||
3 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.86 | ||||||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.18 | ||||||
- | Linus Isaksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 79, 4X100m Frisim Herr 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kalmar SS Herrar | 2000 | Kalmar Simsällskap | 3:52.84 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 28.10 | 59.59 | 59.59 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 28.14 | 59.24 | 1:58.83 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 26.30 | 56.01 | 2:54.84 | ||||||
Garri Svensson | 2000 | 26.43 | 58.00 | 3:52.84 | ||||||
2 | Lass Herrar [2000] Lag 1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:01.68 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 29.59 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 28.26 | 1:00.28 | 2:00.69 | ||||||
Albin Staaf | 2000 | 29.50 | 1:02.67 | 3:03.36 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 27.60 | 58.32 | 4:01.68 | ||||||
3 | Karlstad Herrar | 2001 | Karlstads Simsällskap | 4:06.14 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 31.19 | 1:05.59 | 1:05.59 | ||||||
David Albringer | 2001 | 28.48 | 1:00.54 | 2:06.13 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 29.16 | 1:01.44 | 3:07.57 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 27.97 | 58.57 | 4:06.14 | ||||||
4 | Åkersberga Herrar [2000] | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 4:14.69 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 26.93 | 57.15 | 57.15 | ||||||
William Jansson | 2000 | 29.25 | 1:00.72 | 1:57.87 | ||||||
Oliver Beiming | 2001 | 32.05 | 1:09.62 | 3:07.49 | ||||||
Adam Söderqvist | 2000 | 29.68 | 1:07.20 | 4:14.69 | ||||||
5 | Ösmo SS Herrar | 2001 | Ösmo Simsällskap | 4:24.91 | ||||||
Liam Björklund | 2003 | 31.01 | 1:05.60 | 1:05.60 | ||||||
Zain Mardeni | 2001 | 31.50 | 1:07.18 | 2:12.78 | ||||||
Sebastian Tegbo | 2001 | 33.05 | 1:10.87 | 3:23.65 | ||||||
Mattias Kvist | 2003 | 29.46 | 1:01.26 | 4:24.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 80, 4X100m Frisim Herr 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Herrar [2002] Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:04.94 | ||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 28.73 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 28.24 | 59.72 | 1:59.97 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 29.50 | 1:01.57 | 3:01.54 | ||||||
Ruben Staaf | 2002 | 30.24 | 1:03.40 | 4:04.94 | ||||||
2 | Lass Herrar [2002] Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:30.83 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 31.00 | 1:06.43 | 1:06.43 | ||||||
Olle Almén | 2003 | 33.41 | 1:10.70 | 2:17.13 | ||||||
David Axelsson | 2004 | 32.69 | 1:09.31 | 3:26.44 | ||||||
Gustav Edlund | 2004 | 30.18 | 1:04.39 | 4:30.83 | ||||||
3 | Åkersberga Herrar [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 4:40.06 | ||||||
Sebastian Hosokawa | 2002 | 35.35 | 1:13.86 | 1:13.86 | ||||||
Isak Jederström | 2002 | 34.22 | 1:12.57 | 2:26.43 | ||||||
David Kjellberg | 2003 | 34.09 | 1:11.62 | 3:38.05 | ||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 29.44 | 1:02.01 | 4:40.06 | ||||||
4 | Kalmar SS Herrar [2002] | 2002 | Kalmar Simsällskap | 4:45.59 | ||||||
Philip Turkowitch | 2003 | 29.30 | 1:00.90 | 1:00.90 | ||||||
Elliot Asplund | 2003 | 33.16 | 1:12.03 | 2:12.93 | ||||||
Albin Mägiste | 2003 | 38.35 | 1:20.22 | 3:33.15 | ||||||
Ludvig Asplund | 2003 | 34.69 | 1:12.44 | 4:45.59 | ||||||
5 | Karlsko SF Herrar [2002] | 2002 | Karlskoga Simförening | 4:48.45 | ||||||
Noel Hodberg | 2002 | 33.84 | 1:10.59 | 1:10.59 | ||||||
Oscar Björstam | 2003 | 32.44 | 1:08.36 | 2:18.95 | ||||||
Oskar Högqvist | 2003 | 35.45 | 1:15.46 | 3:34.41 | ||||||
Gabriel Hökemyr | 2002 | 34.57 | 1:14.04 | 4:48.45 | ||||||
6 | Ösmo SS Herrar [2002] | 2002 | Ösmo Simsällskap | 5:49.82 | ||||||
Jonas Kvist | 2006 | 38.57 | 1:25.79 | 1:25.79 | ||||||
Max Claesson | 2004 | 36.18 | 1:19.55 | 2:45.34 | ||||||
Jonathan Runsten | 2005 | 48.66 | 1:43.75 | 4:29.09 | ||||||
Michael Andrée | 2004 | 36.94 | 1:20.73 | 5:49.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 81, 4X100m Medley Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Nkk Damer [2001] Lag 1 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:51.67 | ||||||
Klara Eriksson | 2000 | 34.76 | 1:12.26 | 1:12.26 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 37.01 | 1:19.47 | 2:31.73 | ||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 33.84 | 1:14.41 | 3:46.14 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 30.66 | 1:05.53 | 4:51.67 | ||||||
2 | Lass Damer [2000] Lag 1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:53.17 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 36.81 | 1:15.02 | 1:15.02 | ||||||
Erika Tudegård | 2001 | 38.69 | 1:22.51 | 2:37.53 | ||||||
Alice Almén | 2001 | 33.76 | 1:13.66 | 3:51.19 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 29.61 | 1:01.98 | 4:53.17 | ||||||
3 | Karlskoga 1 | 2000 | Karlskoga Simförening | 4:59.22 | ||||||
Stina Andersson | 2002 | 37.50 | 1:16.99 | 1:16.99 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 40.56 | 1:26.50 | 2:43.49 | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | 33.06 | 1:11.52 | 3:55.01 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 30.09 | 1:04.21 | 4:59.22 | ||||||
4 | Lass Damer [2000] Lag 2 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 5:01.94 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 35.23 | 1:12.49 | 1:12.49 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 40.24 | 1:27.61 | 2:40.10 | ||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 33.36 | 1:15.29 | 3:55.39 | ||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 32.03 | 1:06.55 | 5:01.94 | ||||||
5 | Karlstad F15Oy Lag1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 5:02.86 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 36.76 | 1:16.94 | 1:16.94 | ||||||
Emmy Hedin | 2001 | 39.83 | 1:29.07 | 2:46.01 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 33.04 | 1:12.49 | 3:58.50 | ||||||
Emma Hjort | 2000 | 30.43 | 1:04.36 | 5:02.86 | ||||||
6 | Kalmar SS Damer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 5:03.75 | ||||||
Tilda Nordén | 2001 | 38.78 | 1:21.12 | 1:21.12 | ||||||
Lisa Andersson | 2001 | 38.28 | 1:24.84 | 2:45.96 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 31.94 | 1:09.38 | 3:55.34 | ||||||
Anna Hofer | 2000 | 32.30 | 1:08.41 | 5:03.75 | ||||||
7 | Hvetlanda Damer [2000] | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 5:12.26 | ||||||
Elsa Sellmo | 2000 | 38.96 | 1:21.47 | 1:21.47 | ||||||
Ella Haraldsson | 2003 | 42.27 | 1:30.46 | 2:51.93 | ||||||
Elin Ljunggren | 2000 | 34.54 | 1:15.17 | 4:07.10 | ||||||
Jazmina Hedqvist | 2002 | 30.99 | 1:05.16 | 5:12.26 | ||||||
8 | Karlskoga 2 | 2000 | Karlskoga Simförening | 5:32.33 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 40.10 | 1:24.18 | 1:24.18 | ||||||
Emma Waara | 2000 | 39.98 | 1:27.94 | 2:52.12 | ||||||
Frida Medeskog | 2003 | 37.43 | 1:23.56 | 4:15.68 | ||||||
Isabelle Johansson | 2005 | 35.74 | 1:16.65 | 5:32.33 | ||||||
9 | Ösmo SS Damer | 2001 | Ösmo Simsällskap | 6:01.62 | ||||||
Linn Claesson | 2002 | 44.66 | 1:33.99 | 1:33.99 | ||||||
Sandra Pasanen | 2001 | 44.28 | 1:37.02 | 3:11.01 | ||||||
Bianca Kokoric | 2003 | 41.33 | 1:36.84 | 4:47.85 | ||||||
Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | 34.62 | 1:13.77 | 6:01.62 | ||||||
- | Jönköping Damer [2000] | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 4:44.78 | EXTRA | |||||
Nilla Atzmannstorfer | 1998 | 36.32 | 1:13.75 | 1:13.75 | ||||||
Emma Hansson | 1998 | 37.49 | 1:20.82 | 2:34.57 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 32.98 | 1:10.55 | 3:45.12 | ||||||
Alice Müllern | 1998 | 28.24 | 59.66 | 4:44.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 19 maj 2017 |
Gren 82, 4X100m Medley Dam 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:44.61 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 34.02 | 1:11.07 | 1:11.07 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 36.89 | 1:18.91 | 2:29.98 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 32.62 | 1:11.38 | 3:41.36 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 29.38 | 1:03.25 | 4:44.61 | ||||||
2 | Lass Damer [2002] Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:59.48 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 34.88 | 1:11.84 | 1:11.84 | ||||||
Alva Högberg | 2002 | 38.95 | 1:24.24 | 2:36.08 | ||||||
Amanda Weiding | 2003 | 33.86 | 1:16.36 | 3:52.44 | ||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 31.36 | 1:07.04 | 4:59.48 | ||||||
3 | Jönköping SS | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 5:09.83 | ||||||
Nadija Sabic | 2002 | 38.36 | 1:19.10 | 1:19.10 | ||||||
Felicia Tubbin | 2003 | 42.52 | 1:31.39 | 2:50.49 | ||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 31.37 | 1:08.18 | 3:58.67 | ||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 33.97 | 1:11.16 | 5:09.83 | ||||||
4 | Lass Damer [2002] Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:14.12 | ||||||
Alice Fransson | 2004 | 38.85 | 1:21.29 | 1:21.29 | ||||||
Martina Karlsson | 2003 | 39.17 | 1:24.15 | 2:45.44 | ||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 33.57 | 1:17.60 | 4:03.04 | ||||||
Hanna Persson | 2004 | 33.38 | 1:11.08 | 5:14.12 | ||||||
5 | Kalmar Sim Tjejer Lag 1 | 2002 | Kalmar Simsällskap | 5:25.08 | ||||||
Anna Ivertsson | 2004 | 41.41 | 1:25.72 | 1:25.72 | ||||||
Leia Karlsson | 2002 | 40.04 | 1:28.41 | 2:54.13 | ||||||
Tea Winblad | 2004 | 34.80 | 1:16.80 | 4:10.93 | ||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 34.70 | 1:14.15 | 5:25.08 | ||||||
6 | Karlstad Damer [2005] | 2005 | Karlstads Simsällskap | 5:27.29 | ||||||
Joline Bakken | 2005 | 41.76 | 1:24.52 | 1:24.52 | ||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 43.53 | 1:31.81 | 2:56.33 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 36.40 | 1:21.32 | 4:17.65 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 33.32 | 1:09.64 | 5:27.29 | ||||||
7 | Nkk Damer [2003] Lag 1 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:37.72 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 41.33 | 1:24.63 | 1:24.63 | ||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 43.29 | 1:31.02 | 2:55.65 | ||||||
Hilma Broden | 2003 | 37.51 | 1:23.08 | 4:18.73 | ||||||
Elin Nylander | 2003 | 37.44 | 1:18.99 | 5:37.72 | ||||||
8 | Åkersberga Damer [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 5:44.66 | ||||||
Isabella Galway | 2003 | 43.14 | 1:29.06 | 1:29.06 | ||||||
Clara Flatow | 2003 | 42.37 | 1:30.30 | 2:59.36 | ||||||
Wilma Stendrake | 2003 | 38.52 | 1:26.58 | 4:25.94 | ||||||
Nora Lundberg | 2003 | 37.40 | 1:18.72 | 5:44.66 | ||||||
9 | Ösmo SS | 2002 | Ösmo Simsällskap | 6:30.88 | ||||||
Agnes Öhman | 2006 | 50.10 | 1:43.35 | 1:43.35 | ||||||
Freja Vesterlund | 2006 | 46.07 | 1:41.25 | 3:24.60 | ||||||
Fiona Karlsson | 2004 | 43.40 | 1:37.53 | 5:02.13 | ||||||
Meja Thunvall | 2006 | 39.31 | 1:28.75 | 6:30.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:39 |