Resultater for STT Taastrup Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
539 |
2:26.48 |
|
|
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 2:27.57 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
433 |
2:37.48 |
+11.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.91 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
422 |
2:38.93 |
+12.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.64 |
(-11.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
412 |
2:40.18 |
+13.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.05 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
403 |
2:41.29 |
+14.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:44.23 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 17:56:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 17:56.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
499 |
2:30.23 |
|
|
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.48 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
439 |
2:36.87 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.48 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
406 |
2:40.92 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.18 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
394 |
2:42.53 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.93 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
387 |
2:43.49 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.29 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 16:54:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 16:54.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
532 |
2:10.34 |
|
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 2:04.34 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
485 |
2:14.40 |
+4.06 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 2:18.73 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.54 |
485 |
2:14.43 |
+4.09 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 2:17.13 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
284 |
2:40.52 |
+30.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.80 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 17:56:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 17:58.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
530 |
2:10.51 |
|
|
|
DM krav sen |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.34 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.55 |
502 |
2:12.88 |
+2.37 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.43 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
451 |
2:17.69 |
+7.18 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.40 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 16:54:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 16:54.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2009 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.58 |
350 |
1:28.41 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.40 |
(-16.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
281 |
1:35.12 |
+6.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.51 |
(-40.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
267 |
1:36.78 |
+8.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.83 |
(-15.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
262 |
1:37.45 |
+9.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.68 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
240 |
1:40.28 |
+11.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.31 |
(-27.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
189 |
1:48.64 |
+20.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.07 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
168 |
1:52.84 |
+24.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.13 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Nørgaard |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.99 |
158 |
1:55.31 |
+26.90 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.36 |
139 |
2:00.30 |
+31.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aya Kold |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
131 |
2:02.77 |
+34.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
118 |
2:06.98 |
+38.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Nørgaard |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
101 |
2:13.78 |
+45.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+13.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
101 |
2:13.79 |
+45.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.06 |
(-44.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 17:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
516 |
1:17.70 |
|
|
- |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:18.98 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
484 |
1:19.41 |
+1.71 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:22.95 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
446 |
1:21.56 |
+3.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.69 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
437 |
1:22.14 |
+4.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
402 |
1:24.46 |
+6.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.56 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
354 |
1:28.08 |
+10.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
338 |
1:29.46 |
+11.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
305 |
1:32.63 |
+14.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.18 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
298 |
1:33.28 |
+15.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.17 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
227 |
1:42.16 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.07 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 17:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
774 |
1:07.91 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
731 |
1:09.21 |
+1.30 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.79 |
690 |
1:10.55 |
+2.64 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:08.18 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
651 |
1:11.92 |
+4.01 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
635 |
1:12.52 |
+4.61 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
621 |
1:13.06 |
+5.15 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.76 |
594 |
1:14.17 |
+6.26 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
590 |
1:14.32 |
+6.41 |
|
- |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
587 |
1:14.47 |
+6.56 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
536 |
1:16.73 |
+8.82 |
|
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
521 |
1:17.47 |
+9.56 |
|
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
482 |
1:19.48 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.80 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
473 |
1:19.99 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.80 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
460 |
1:20.73 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
408 |
1:24.04 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
393 |
1:25.11 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Friis Justesen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.60 |
368 |
1:26.98 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.09 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
366 |
1:27.10 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.32 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 17:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:56.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
331 |
1:30.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
303 |
1:32.84 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.12 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.56 |
258 |
1:37.91 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
254 |
1:38.44 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.45 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
222 |
1:42.89 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.28 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
218 |
1:43.48 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.64 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
163 |
1:54.12 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.84 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
140 |
2:00.03 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.30 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:16:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
463 |
1:20.60 |
|
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
462 |
1:20.61 |
+0.01 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:24.46 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
458 |
1:20.85 |
+0.25 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
423 |
1:23.04 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
349 |
1:28.50 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
349 |
1:28.53 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
289 |
1:34.27 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
279 |
1:35.43 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:16:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
759 |
1:08.35 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:07.91 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.70 |
730 |
1:09.23 |
+0.88 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
692 |
1:10.47 |
+2.12 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
616 |
1:13.29 |
+4.94 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
611 |
1:13.47 |
+5.12 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
605 |
1:13.72 |
+5.37 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
593 |
1:14.20 |
+5.85 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
587 |
1:14.45 |
+6.10 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:16:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 17:16.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2008 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.56 |
264 |
1:26.62 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.35 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
195 |
1:35.82 |
+9.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.15 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
187 |
1:37.08 |
+10.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.40 |
(-7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
179 |
1:38.53 |
+11.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.14 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
173 |
1:39.77 |
+13.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.78 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.83 |
160 |
1:42.26 |
+15.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.97 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.88 |
124 |
1:51.48 |
+24.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.94 |
120 |
1:52.72 |
+26.10 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.97 |
(-12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
113 |
1:54.69 |
+28.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.86 |
106 |
1:57.43 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.02 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
91 |
2:03.25 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.88 |
(-8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
61 |
2:20.96 |
+54.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+20.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:10:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
490 |
1:10.49 |
|
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
467 |
1:11.66 |
+1.17 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
440 |
1:13.08 |
+2.59 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
382 |
1:16.64 |
+6.15 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
361 |
1:18.09 |
+7.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.51 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
337 |
1:19.84 |
+9.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
280 |
1:24.97 |
+14.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.47 |
(-14.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
279 |
1:25.03 |
+14.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
235 |
1:30.00 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.38 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.87 |
219 |
1:32.22 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.22 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:10:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Hedegaard |
1990 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
765 |
1:00.79 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 58.97 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
661 |
1:03.82 |
+3.03 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
580 |
1:06.65 |
+5.86 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
521 |
1:09.10 |
+8.31 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
488 |
1:10.60 |
+9.81 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
470 |
1:11.49 |
+10.70 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
407 |
1:15.00 |
+14.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:10:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 13:11.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2008 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
240 |
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.62 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
196 |
1:35.65 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.08 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
188 |
1:37.00 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.53 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
185 |
1:37.43 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
179 |
1:38.60 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.77 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.85 |
169 |
1:40.50 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.26 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
130 |
1:49.55 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.48 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.91 |
114 |
1:54.43 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.69 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:28:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
491 |
1:10.47 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
488 |
1:10.63 |
+0.16 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
442 |
1:12.98 |
+2.51 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
404 |
1:15.21 |
+4.74 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
360 |
1:18.16 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.09 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
311 |
1:22.07 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
277 |
1:25.25 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.97 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
269 |
1:26.05 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.03 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:28:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Hedegaard |
1990 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
789 |
1:00.16 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
681 |
1:03.18 |
+3.02 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
575 |
1:06.87 |
+6.71 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
483 |
1:10.87 |
+10.71 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
469 |
1:11.56 |
+11.40 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:10.60 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
466 |
1:11.71 |
+11.55 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
395 |
1:15.78 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:28:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 17:28.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
586 |
29.12 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
576 |
29.30 |
+0.18 |
|
Q |
DM krav 3jun |
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
547 |
29.80 |
+0.68 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
525 |
30.22 |
+1.10 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
522 |
30.26 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.36 |
515 |
30.40 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.62 |
502 |
30.67 |
+1.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
500 |
30.71 |
+1.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
487 |
30.98 |
+1.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniella Li West |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
473 |
31.29 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
464 |
31.47 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
458 |
31.61 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
458 |
31.62 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
455 |
31.69 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
448 |
31.84 |
+2.72 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
442 |
31.99 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
436 |
32.14 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
415 |
32.67 |
+3.55 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
403 |
32.98 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
402 |
33.01 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
363 |
34.17 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
343 |
34.81 |
+5.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
336 |
35.05 |
+5.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.19 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
326 |
35.42 |
+6.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
296 |
36.56 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.79 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
290 |
36.83 |
+7.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.87 |
284 |
37.05 |
+7.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
239 |
39.26 |
+10.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.94 |
232 |
39.64 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.61 |
224 |
40.14 |
+11.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(-11.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
203 |
41.45 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.43 |
195 |
42.00 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
192 |
42.19 |
+13.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 48.99 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.55 |
185 |
42.77 |
+13.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.25 |
(-24.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
146 |
46.27 |
+17.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.64 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
57 |
1:03.25 |
+34.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.29 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:25:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 18:25.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
317 |
35.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.60 |
226 |
39.99 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.49 |
226 |
40.02 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
212 |
40.86 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.19 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
66 |
1:00.18 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 16:41:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
547 |
29.81 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
403 |
32.98 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
400 |
33.07 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
338 |
34.99 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.60 |
326 |
35.42 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
321 |
35.57 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
300 |
36.38 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
253 |
38.54 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 16:41:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
607 |
28.79 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
573 |
29.34 |
+0.55 |
|
DM krav 3jun |
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
563 |
29.52 |
+0.73 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
524 |
30.23 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
501 |
30.69 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
497 |
30.77 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
493 |
30.86 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.63 |
469 |
31.37 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 16:41:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 16:41.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 2008 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
290 |
32.85 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
255 |
34.28 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
238 |
35.07 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
227 |
35.61 |
+2.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.96 |
(-23.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.58 |
163 |
39.78 |
+6.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.59 |
(-14.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
147 |
41.17 |
+8.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.91 |
135 |
42.36 |
+9.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-47.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
95 |
47.62 |
+14.77 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(-23.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
79 |
50.65 |
+17.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-39.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
69 |
52.95 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-37.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
46 |
1:00.49 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Hauberg Justesen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:25:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
406 |
29.36 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
393 |
29.68 |
+0.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
365 |
30.42 |
+1.06 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
348 |
30.92 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
328 |
31.51 |
+2.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
315 |
31.94 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
275 |
33.42 |
+4.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.99 |
261 |
34.01 |
+4.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
245 |
34.75 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
244 |
34.76 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-55.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.85 |
200 |
37.15 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
134 |
42.43 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:25:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
676 |
24.78 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 23.60 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
621 |
25.48 |
+0.70 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 24.53 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
584 |
26.01 |
+1.23 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.55 |
578 |
26.11 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
518 |
27.08 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
495 |
27.48 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
485 |
27.68 |
+2.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
476 |
27.85 |
+3.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
472 |
27.93 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.62 |
470 |
27.96 |
+3.18 |
|
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Ravn Borch |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
466 |
28.04 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
459 |
28.18 |
+3.40 |
|
- |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
453 |
28.31 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
432 |
28.77 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
400 |
29.50 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
399 |
29.53 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
390 |
29.76 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
343 |
31.06 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
338 |
31.21 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
221 |
35.94 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:25:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:53.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 2008 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
316 |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.51 |
276 |
33.40 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.59 |
261 |
34.03 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
208 |
36.66 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.56 |
159 |
40.07 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.91 |
139 |
41.92 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
137 |
42.15 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 16:53:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
412 |
29.21 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
405 |
29.39 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
381 |
29.98 |
+0.77 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
349 |
30.89 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
335 |
31.30 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
326 |
31.58 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
247 |
34.66 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
237 |
35.13 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 16:53:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
705 |
24.43 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 24.78 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
649 |
25.11 |
+0.68 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
608 |
25.67 |
+1.24 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.11 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
602 |
25.75 |
+1.32 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.01 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
512 |
27.17 |
+2.74 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
500 |
27.39 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
489 |
27.59 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
466 |
28.04 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 16:53:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 16:54.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
672 |
29.30 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
669 |
29.34 |
+0.04 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
559 |
31.15 |
+1.85 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
551 |
31.31 |
+2.01 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
508 |
32.16 |
+2.86 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
501 |
32.30 |
+3.00 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
501 |
32.31 |
+3.01 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
499 |
32.36 |
+3.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
497 |
32.39 |
+3.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
490 |
32.54 |
+3.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.89 |
487 |
32.62 |
+3.32 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
478 |
32.82 |
+3.52 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
472 |
32.96 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
460 |
33.23 |
+3.93 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
443 |
33.65 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
426 |
34.11 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
416 |
34.37 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
412 |
34.49 |
+5.19 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
411 |
34.51 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.95 |
411 |
34.52 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
410 |
34.53 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Daniella Li West |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
404 |
34.72 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
403 |
34.75 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
385 |
35.28 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.76 |
384 |
35.30 |
+6.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.89 |
379 |
35.47 |
+6.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
374 |
35.61 |
+6.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
346 |
36.53 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
337 |
36.88 |
+7.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
334 |
36.97 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
329 |
37.15 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
318 |
37.58 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.66 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
317 |
37.64 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
313 |
37.77 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
300 |
38.32 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
299 |
38.36 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
298 |
38.41 |
+9.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
293 |
38.61 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
290 |
38.78 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.31 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
284 |
39.04 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
262 |
40.10 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Friis Justesen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
258 |
40.28 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
248 |
40.81 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
244 |
41.05 |
+11.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.19 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
237 |
41.47 |
+12.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
232 |
41.77 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
223 |
42.27 |
+12.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 45.09 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
211 |
43.08 |
+13.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 47.96 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.89 |
209 |
43.25 |
+13.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.21 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
207 |
43.38 |
+14.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.46 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.86 |
192 |
44.45 |
+15.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.92 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
167 |
46.57 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.05 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Aya Kold |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.94 |
161 |
47.17 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-42.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
157 |
47.58 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Astrid Nørgaard |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
143 |
49.03 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-40.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
141 |
49.29 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.30 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
137 |
49.79 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.37 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.92 |
131 |
50.54 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-39.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
128 |
50.90 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.47 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
127 |
51.02 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.78 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.90 |
119 |
52.15 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.59 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.90 |
66 |
1:03.21 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.79 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Klara Nørgaard |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
45 |
1:11.80 |
+42.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-18.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 19:04:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 19:04.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
343 |
36.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
254 |
40.52 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
249 |
40.78 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.08 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
244 |
41.06 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.91 |
238 |
41.37 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.45 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
233 |
41.71 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.27 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
210 |
43.13 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
202 |
43.72 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 17:14:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
489 |
32.57 |
|
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
449 |
33.51 |
+0.94 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
410 |
34.55 |
+1.98 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
409 |
34.57 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
383 |
35.34 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.83 |
373 |
35.65 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
353 |
36.32 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
341 |
36.71 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 17:14:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
687 |
29.08 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
658 |
29.50 |
+0.42 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
519 |
31.94 |
+2.86 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
513 |
32.05 |
+2.97 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.64 |
512 |
32.07 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
509 |
32.14 |
+3.06 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
504 |
32.24 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
502 |
32.28 |
+3.20 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 17:14:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
603 |
26.29 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
569 |
26.81 |
+0.52 |
|
- |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
454 |
28.89 |
+2.60 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
388 |
30.44 |
+4.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
376 |
30.76 |
+4.47 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
372 |
30.87 |
+4.58 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
369 |
30.96 |
+4.67 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
368 |
30.98 |
+4.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
355 |
31.36 |
+5.07 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
355 |
31.38 |
+5.09 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
304 |
33.03 |
+6.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
298 |
33.25 |
+6.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
291 |
33.51 |
+7.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
288 |
33.61 |
+7.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
260 |
34.78 |
+8.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.80 |
241 |
35.69 |
+9.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.30 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
224 |
36.56 |
+10.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
216 |
37.01 |
+10.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
215 |
37.05 |
+10.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.16 |
(-19.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
210 |
37.36 |
+11.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.94 |
203 |
37.78 |
+11.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
200 |
37.96 |
+11.67 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 40.77 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
195 |
38.31 |
+12.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
194 |
38.38 |
+12.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
185 |
38.99 |
+12.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(-10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
181 |
39.23 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
155 |
41.31 |
+15.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.84 |
146 |
42.15 |
+15.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 52.09 |
(-9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.94 |
132 |
43.64 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-46.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
123 |
44.67 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.74 |
(-10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
110 |
46.29 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-43.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
106 |
46.92 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.68 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
92 |
49.14 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-40.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
91 |
49.30 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.74 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.91 |
79 |
51.57 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.77 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
69 |
54.08 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
56 |
57.76 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.98 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Hauberg Justesen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 19:17:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 21:25.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 2008 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
291 |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
232 |
36.11 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
231 |
36.20 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.85 |
212 |
37.23 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.64 |
208 |
37.45 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
183 |
39.07 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
160 |
40.88 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.84 |
141 |
42.63 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 17:26:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
390 |
30.41 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
389 |
30.43 |
+0.02 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
385 |
30.54 |
+0.13 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
301 |
33.14 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
296 |
33.33 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
274 |
34.17 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
225 |
36.53 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
224 |
36.57 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 17:26:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
628 |
25.94 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
461 |
28.76 |
+2.82 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
403 |
30.08 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
376 |
30.77 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
298 |
33.26 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
296 |
33.34 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
238 |
35.84 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 17:26:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Butterfly Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
532 |
2:27.53 |
|
|
|
Q |
DM krav 3jun |
|
|
|
Entry time: 2:29.57 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
480 |
2:32.75 |
+5.22 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 2:29.54 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
437 |
2:37.59 |
+10.06 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 2:33.29 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
402 |
2:42.05 |
+14.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.39 |
(+6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 19:17:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 19:17.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Butterfly Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
522 |
2:28.53 |
|
|
|
DM krav 3jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.53 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
494 |
2:31.29 |
+2.76 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.75 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
437 |
2:37.59 |
+9.06 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.59 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 17:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
519 |
2:14.64 |
|
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 2:07.53 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
367 |
2:31.13 |
+16.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.08 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.59 |
340 |
2:35.03 |
+20.39 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 3:01.98 |
(-26.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 19:17:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 19:17.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
549 |
2:12.15 |
|
|
|
DM krav sen |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.64 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
382 |
2:29.13 |
+16.98 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.13 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.61 |
362 |
2:31.78 |
+19.63 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.03 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 17:40:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
697 |
4:23.73 |
|
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 4:34.73 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
535 |
4:48.04 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.49 |
(+8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
485 |
4:57.67 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.80 |
(-18.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Friis Justesen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
393 |
5:19.27 |
+55.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.63 |
(+17.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
385 |
5:21.29 |
+57.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.09 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
383 |
5:21.86 |
+58.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.79 |
(-10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.87 |
374 |
5:24.56 |
+1:00.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.58 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
365 |
5:27.07 |
+1:03.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.09 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 09:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 09:11.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
|
475 |
4:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.63 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
463 |
4:34.22 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.14 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
451 |
4:36.76 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.72 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
427 |
4:41.81 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.59 |
(-12.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
415 |
4:44.49 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.81 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 09:22:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 09:22.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
532 |
1:07.38 |
|
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
529 |
1:07.51 |
+0.13 |
|
Q |
DM krav 3jun |
|
|
|
Entry time: 1:06.73 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
526 |
1:07.64 |
+0.26 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
525 |
1:07.69 |
+0.31 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
521 |
1:07.86 |
+0.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
511 |
1:08.30 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
483 |
1:09.59 |
+2.21 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:11.70 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
475 |
1:09.97 |
+2.59 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
474 |
1:10.02 |
+2.64 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.05 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
451 |
1:11.19 |
+3.81 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
448 |
1:11.32 |
+3.94 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
417 |
1:13.07 |
+5.69 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
395 |
1:14.40 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
390 |
1:14.69 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.66 |
(-28.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
387 |
1:14.91 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.36 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
382 |
1:15.26 |
+7.88 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
298 |
1:21.68 |
+14.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
293 |
1:22.19 |
+14.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
226 |
1:29.53 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.26 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
217 |
1:30.76 |
+23.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-29.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 10:34:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 10:34.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
528 |
1:07.54 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
391 |
1:14.63 |
+7.09 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
332 |
1:18.82 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
290 |
1:22.49 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
201 |
1:33.21 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.76 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 19:13:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
585 |
1:05.27 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:07.86 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
540 |
1:07.03 |
+1.76 |
|
DM krav 3jun |
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
533 |
1:07.32 |
+2.05 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
512 |
1:08.22 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
503 |
1:08.63 |
+3.36 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
498 |
1:08.89 |
+3.62 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
484 |
1:09.51 |
+4.24 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
474 |
1:10.03 |
+4.76 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 19:13:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
677 |
54.73 |
|
|
- |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
617 |
56.46 |
+1.73 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 57.88 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
495 |
1:00.78 |
+6.05 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:00.18 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
475 |
1:01.58 |
+6.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.76 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
463 |
1:02.12 |
+7.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
439 |
1:03.22 |
+8.49 |
|
- |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
383 |
1:06.18 |
+11.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
377 |
1:06.53 |
+11.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-53.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
371 |
1:06.90 |
+12.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
365 |
1:07.22 |
+12.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
344 |
1:08.58 |
+13.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
341 |
1:08.81 |
+14.08 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
340 |
1:08.82 |
+14.09 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
318 |
1:10.43 |
+15.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
288 |
1:12.76 |
+18.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
285 |
1:13.01 |
+18.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.52 |
249 |
1:16.39 |
+21.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.59 |
203 |
1:21.80 |
+27.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.11 |
(-8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.50 |
198 |
1:22.39 |
+27.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.87 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.52 |
188 |
1:23.90 |
+29.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.44 |
173 |
1:26.17 |
+31.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.01 |
(-9.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
154 |
1:29.64 |
+34.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-30.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
90 |
1:47.05 |
+52.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-12.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 10:34:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 10:34.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer 2008 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
299 |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.92 |
265 |
1:14.83 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
205 |
1:21.46 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
179 |
1:25.16 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.90 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
157 |
1:29.11 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
152 |
1:30.00 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 19:15:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
390 |
1:05.80 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:06.53 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
372 |
1:06.84 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.58 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
368 |
1:07.07 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.63 |
362 |
1:07.46 |
+1.66 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
356 |
1:07.82 |
+2.02 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:08.81 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
303 |
1:11.55 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
291 |
1:12.52 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.43 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
84 |
1:49.39 |
+43.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.05 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 19:15:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
638 |
55.83 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
536 |
59.17 |
+3.34 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:00.78 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
509 |
1:00.18 |
+4.35 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:01.58 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
438 |
1:03.29 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
396 |
1:05.46 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
382 |
1:06.22 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 19:15:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
494 |
2:34.11 |
|
|
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 2:35.14 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
491 |
2:34.42 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.44 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
487 |
2:34.81 |
+0.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.91 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
460 |
2:37.79 |
+3.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.69 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
456 |
2:38.21 |
+4.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.99 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
450 |
2:38.92 |
+4.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:41.75 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
433 |
2:41.02 |
+6.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.42 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
428 |
2:41.58 |
+7.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.31 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
399 |
2:45.41 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.95 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
396 |
2:45.88 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.35 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
385 |
2:47.39 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.09 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
367 |
2:50.19 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.36 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.80 |
342 |
2:54.23 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.99 |
(+8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
333 |
2:55.80 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.08 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
322 |
2:57.69 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.56 |
(-17.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
318 |
2:58.37 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.20 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
308 |
3:00.34 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.93 |
(-10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
295 |
3:02.87 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.19 |
(-16.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
281 |
3:06.00 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.31 |
(-24.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.81 |
276 |
3:06.98 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.73 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.58 |
274 |
3:07.53 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.69 |
(-16.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
257 |
3:11.66 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-48.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
222 |
3:21.04 |
+46.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-38.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.89 |
218 |
3:22.43 |
+48.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-37.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
212 |
3:24.18 |
+50.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.07 |
(-13.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.94 |
76 |
4:47.10 |
+2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-1:12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 / 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 10:35:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 10:35.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
519 |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.42 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
511 |
2:32.37 |
+0.75 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.11 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
505 |
2:32.98 |
+1.36 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.81 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
468 |
2:36.85 |
+5.23 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.92 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
466 |
2:37.16 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.79 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
458 |
2:38.08 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.02 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
457 |
2:38.10 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.21 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
434 |
2:40.88 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.58 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:25:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 18:25.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
613 |
2:09.00 |
|
|
|
- |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 2:09.57 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
544 |
2:14.28 |
+5.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.86 |
(+9.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
539 |
2:14.63 |
+5.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.84 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
516 |
2:16.68 |
+7.68 |
|
- |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 2:19.41 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
502 |
2:17.91 |
+8.91 |
|
- |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 2:25.57 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
489 |
2:19.14 |
+10.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.72 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
452 |
2:22.85 |
+13.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.08 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
441 |
2:24.02 |
+15.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.52 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
435 |
2:24.62 |
+15.62 |
|
- |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 2:27.24 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
419 |
2:26.50 |
+17.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.14 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
276 |
2:48.20 |
+39.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:54.17 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
226 |
2:59.96 |
+50.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-1:00.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicklas Hampe |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
211 |
3:04.01 |
+55.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.31 |
(-9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
210 |
3:04.26 |
+55.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.05 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
204 |
3:05.93 |
+56.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.97 |
(-29.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
202 |
3:06.72 |
+57.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.96 |
(-15.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
200 |
3:07.19 |
+58.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.05 |
(-50.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
200 |
3:07.34 |
+58.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.05 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.85 |
172 |
3:16.90 |
+1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.92 |
(-19.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.91 |
172 |
3:17.08 |
+1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.63 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.49 |
159 |
3:21.96 |
+1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.73 |
(-11.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
134 |
3:34.07 |
+1:25.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.55 |
(-56.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
132 |
3:34.97 |
+1:25.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-25.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
67 |
4:29.08 |
+2:20.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+29.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free |
|
|
|
|
- |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 11:00:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 11:00.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
637 |
2:07.38 |
|
|
|
DM krav sen |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.28 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
526 |
2:15.79 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.63 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
487 |
2:19.34 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.14 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
462 |
2:21.77 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.85 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
460 |
2:21.93 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.02 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
412 |
2:27.33 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.50 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Each stroke did not cover 1/4 of race distance |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:31:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
739 |
31.58 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
736 |
31.62 |
+0.04 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
725 |
31.78 |
+0.20 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
646 |
33.03 |
+1.45 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
615 |
33.58 |
+2.00 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.76 |
590 |
34.05 |
+2.47 |
|
Q |
DM krav 3jun |
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
524 |
35.42 |
+3.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
491 |
36.19 |
+4.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
480 |
36.46 |
+4.88 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
461 |
36.96 |
+5.38 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
459 |
37.00 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
447 |
37.35 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
402 |
38.67 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
379 |
39.44 |
+7.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 44.54 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
361 |
40.08 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
353 |
40.41 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Friis Justesen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
350 |
40.51 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
350 |
40.51 |
+8.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.70 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
337 |
41.03 |
+9.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 44.97 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
317 |
41.86 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.62 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.84 |
301 |
42.58 |
+11.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.42 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
283 |
43.48 |
+11.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 49.15 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
279 |
43.69 |
+12.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.82 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
265 |
44.43 |
+12.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.59 |
253 |
45.13 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
250 |
45.30 |
+13.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.65 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
243 |
45.72 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.21 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
236 |
46.19 |
+14.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.09 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
223 |
47.07 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.28 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
217 |
47.46 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.13 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
213 |
47.81 |
+16.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.21 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
199 |
48.86 |
+17.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 49.97 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.90 |
182 |
50.35 |
+18.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 48.14 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
179 |
50.66 |
+19.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 50.82 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.57 |
127 |
56.71 |
+25.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(-15.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
124 |
57.25 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-32.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ellen Huus Møller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
113 |
58.96 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
112 |
59.15 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anna Müller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
109 |
59.68 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.86 |
103 |
1:00.78 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-29.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
96 |
1:02.33 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
91 |
1:03.47 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.97 |
89 |
1:03.92 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-26.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
81 |
1:05.77 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(-21.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.96 |
77 |
1:06.90 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
55 |
1:14.69 |
+43.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-15.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Seline Aagaard Bernth |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Aya Kold |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Eberhardt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 11:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 11:48.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
269 |
44.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.43 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
251 |
45.24 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.19 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.51 |
243 |
45.75 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.30 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
222 |
47.10 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
221 |
47.22 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.81 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
192 |
49.46 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.66 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
178 |
50.68 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
133 |
55.88 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.71 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:58:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
483 |
36.39 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
481 |
36.45 |
+0.06 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
413 |
38.33 |
+1.94 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
356 |
40.27 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.51 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
350 |
40.49 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.78 |
319 |
41.77 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
292 |
43.04 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
283 |
43.47 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:58:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
760 |
31.29 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.70 |
734 |
31.66 |
+0.37 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
730 |
31.71 |
+0.42 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
663 |
32.74 |
+1.45 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
624 |
33.41 |
+2.12 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.82 |
593 |
33.98 |
+2.69 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
520 |
35.50 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
497 |
36.05 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:58:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Hedegaard |
1990 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
754 |
27.73 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
548 |
30.85 |
+3.12 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
509 |
31.61 |
+3.88 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
478 |
32.29 |
+4.56 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
474 |
32.37 |
+4.64 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
470 |
32.47 |
+4.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
429 |
33.46 |
+5.73 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
366 |
35.29 |
+7.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
318 |
36.96 |
+9.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
306 |
37.44 |
+9.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
306 |
37.47 |
+9.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
297 |
37.83 |
+10.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
252 |
39.94 |
+12.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
234 |
40.95 |
+13.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.05 |
(-19.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
234 |
40.95 |
+13.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.42 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
228 |
41.32 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
199 |
43.21 |
+15.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 50.60 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.82 |
198 |
43.30 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
194 |
43.57 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.60 |
182 |
44.49 |
+16.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.84 |
165 |
46.00 |
+18.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.78 |
147 |
47.80 |
+20.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
144 |
48.12 |
+20.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.98 |
(-17.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
133 |
49.36 |
+21.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 48.22 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aksel Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
131 |
49.70 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.28 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Egebjerg Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
117 |
51.55 |
+23.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-38.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
117 |
51.57 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(-17.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frederik Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
117 |
51.58 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-38.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.85 |
116 |
51.66 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
116 |
51.72 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
116 |
51.77 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-38.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
110 |
52.62 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-37.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
92 |
55.86 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.49 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
88 |
56.63 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(-9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
63 |
1:03.21 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-26.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.55 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 12:19:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 12:19.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 2008 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.58 |
254 |
39.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.74 |
212 |
42.29 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
187 |
44.15 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.85 |
158 |
46.62 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
155 |
46.93 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.50 |
153 |
47.13 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.36 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Egebjerg Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
491 |
31.99 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
432 |
33.38 |
+1.39 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
367 |
35.24 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
324 |
36.73 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
310 |
37.28 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
294 |
37.96 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
277 |
38.71 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
244 |
40.39 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Hedegaard |
1990 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
750 |
27.79 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
547 |
30.86 |
+3.07 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
482 |
32.19 |
+4.40 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
308 |
37.37 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
676 |
57.25 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 56.37 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
590 |
59.91 |
+2.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.59 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
575 |
1:00.40 |
+3.15 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
536 |
1:01.85 |
+4.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.47 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
529 |
1:02.11 |
+4.86 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
526 |
1:02.22 |
+4.97 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 58.25 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
514 |
1:02.70 |
+5.45 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
513 |
1:02.75 |
+5.50 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
500 |
1:03.29 |
+6.04 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
494 |
1:03.54 |
+6.29 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
491 |
1:03.67 |
+6.42 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.19 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
483 |
1:04.02 |
+6.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
474 |
1:04.42 |
+7.17 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
474 |
1:04.43 |
+7.18 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
465 |
1:04.85 |
+7.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
465 |
1:04.86 |
+7.61 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.54 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
465 |
1:04.86 |
+7.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.18 |
459 |
1:05.13 |
+7.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
447 |
1:05.69 |
+8.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.72 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
446 |
1:05.73 |
+8.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
439 |
1:06.09 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
438 |
1:06.12 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
430 |
1:06.53 |
+9.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
429 |
1:06.62 |
+9.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.18 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
428 |
1:06.67 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
414 |
1:07.42 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
406 |
1:07.85 |
+10.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.44 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.79 |
403 |
1:08.02 |
+10.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.66 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
398 |
1:08.27 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
395 |
1:08.43 |
+11.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.10 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
392 |
1:08.63 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.51 |
386 |
1:08.96 |
+11.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
373 |
1:09.78 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.33 |
368 |
1:10.11 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
362 |
1:10.45 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
360 |
1:10.61 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
355 |
1:10.96 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
328 |
1:12.82 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
325 |
1:13.03 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(-10.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
308 |
1:14.34 |
+17.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
306 |
1:14.56 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
300 |
1:14.99 |
+17.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.08 |
(-11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Seline Aagaard Bernth |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.83 |
284 |
1:16.44 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-18.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
283 |
1:16.51 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
278 |
1:16.93 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.39 |
(-17.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.59 |
275 |
1:17.18 |
+19.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.79 |
(-18.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
262 |
1:18.49 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
255 |
1:19.19 |
+21.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
252 |
1:19.52 |
+22.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.09 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
252 |
1:19.54 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
246 |
1:20.14 |
+22.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.55 |
(-28.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
243 |
1:20.46 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.21 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.89 |
239 |
1:20.87 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.55 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Anne-Katrine S. Jensen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
220 |
1:23.21 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
217 |
1:23.58 |
+26.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.78 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
200 |
1:25.80 |
+28.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.52 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
194 |
1:26.73 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
190 |
1:27.29 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Anna Müller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.83 |
187 |
1:27.77 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-12.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
183 |
1:28.49 |
+31.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.74 |
(-10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
179 |
1:29.16 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.59 |
(-20.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
167 |
1:31.14 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
152 |
1:34.07 |
+36.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.65 |
(-7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
123 |
1:40.94 |
+43.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-19.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
117 |
1:42.66 |
+45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
109 |
1:45.01 |
+47.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-14.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
102 |
1:47.51 |
+50.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.09 |
(-7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
85 |
1:54.11 |
+56.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.98 |
82 |
1:55.34 |
+58.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.29 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.90 |
81 |
1:55.69 |
+58.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.93 |
78 |
1:57.14 |
+59.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.93 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
+0.83 |
69 |
2:02.24 |
+1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.41 |
55 |
2:11.67 |
+1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+11.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Huus Møller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Eberhardt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 12:25:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 12:25.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
337 |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
336 |
1:12.22 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
280 |
1:16.76 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
279 |
1:16.83 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.59 |
253 |
1:19.40 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
252 |
1:19.46 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.82 |
246 |
1:20.17 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
200 |
1:25.91 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.80 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:12:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
517 |
1:02.59 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
456 |
1:05.26 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.62 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
454 |
1:05.34 |
+2.75 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
433 |
1:06.39 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.53 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
413 |
1:07.45 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
408 |
1:07.74 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.43 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.84 |
400 |
1:08.18 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
384 |
1:09.10 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:12:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
688 |
56.90 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 57.25 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
622 |
58.85 |
+1.95 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
533 |
1:01.96 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.85 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
498 |
1:03.38 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
478 |
1:04.25 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.02 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
459 |
1:05.12 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.55 |
458 |
1:05.15 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
455 |
1:05.29 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:12:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
702 |
50.55 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 50.75 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
628 |
52.46 |
+1.91 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
556 |
54.65 |
+4.10 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 55.35 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
550 |
54.83 |
+4.28 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 54.25 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
530 |
55.51 |
+4.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.37 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
527 |
55.63 |
+5.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(+13.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
518 |
55.94 |
+5.39 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 57.54 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
509 |
56.27 |
+5.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.64 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
499 |
56.64 |
+6.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.38 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
489 |
57.02 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.24 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
485 |
57.18 |
+6.63 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Ravn Borch |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
450 |
58.62 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
443 |
58.93 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
433 |
59.37 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
413 |
1:00.33 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.78 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
410 |
1:00.46 |
+9.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.60 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
410 |
1:00.47 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
406 |
1:00.69 |
+10.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.74 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
405 |
1:00.70 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
405 |
1:00.70 |
+10.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.34 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
402 |
1:00.86 |
+10.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
397 |
1:01.12 |
+10.57 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
386 |
1:01.71 |
+11.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
376 |
1:02.22 |
+11.67 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.86 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
374 |
1:02.33 |
+11.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
369 |
1:02.62 |
+12.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
369 |
1:02.65 |
+12.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
365 |
1:02.88 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.97 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
330 |
1:05.01 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.29 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.47 |
313 |
1:06.12 |
+15.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.61 |
310 |
1:06.39 |
+15.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
309 |
1:06.45 |
+15.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
299 |
1:07.20 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(-14.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.55 |
294 |
1:07.55 |
+17.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
293 |
1:07.65 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nicklas Hampe |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
284 |
1:08.33 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
279 |
1:08.76 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
269 |
1:09.57 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.41 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
268 |
1:09.69 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.78 |
267 |
1:09.75 |
+19.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
260 |
1:10.39 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(-21.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
256 |
1:10.70 |
+20.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
252 |
1:11.13 |
+20.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(-8.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
245 |
1:11.80 |
+21.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.12 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
239 |
1:12.33 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.30 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
236 |
1:12.71 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
223 |
1:14.04 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
214 |
1:15.10 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.74 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
204 |
1:16.29 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.54 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.88 |
198 |
1:17.09 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
198 |
1:17.09 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
196 |
1:17.36 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
184 |
1:18.93 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.96 |
176 |
1:20.13 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-39.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
174 |
1:20.37 |
+29.82 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.28 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.32 |
172 |
1:20.68 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.22 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
171 |
1:20.93 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.01 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
170 |
1:21.03 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.56 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Frederik Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
146 |
1:25.33 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-34.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
141 |
1:26.22 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-33.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.95 |
135 |
1:27.48 |
+36.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.89 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.32 |
129 |
1:28.84 |
+38.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-31.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
129 |
1:28.93 |
+38.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.55 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
128 |
1:29.12 |
+38.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.26 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
126 |
1:29.62 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Sebastian Egebjerg Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.46 |
113 |
1:32.92 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-27.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Jacob Hapiach-Skovmand |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
109 |
1:33.88 |
+43.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.11 |
(-18.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
105 |
1:35.15 |
+44.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.12 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.97 |
96 |
1:37.82 |
+47.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.00 |
(-9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.55 |
96 |
1:38.03 |
+47.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.52 |
(-16.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Aksel Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.74 |
94 |
1:38.68 |
+48.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.85 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
91 |
1:39.80 |
+49.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.87 |
(-16.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.89 |
91 |
1:39.83 |
+49.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.15 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
90 |
1:40.15 |
+49.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.00 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.85 |
78 |
1:44.81 |
+54.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-15.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
68 |
1:49.57 |
+59.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.57 |
(-17.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
40 |
2:10.36 |
+1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 12:28:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 12:28.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 2008 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
332 |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.45 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
329 |
1:05.04 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.74 |
317 |
1:05.90 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
310 |
1:06.36 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.55 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
288 |
1:08.02 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
265 |
1:09.94 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
255 |
1:10.86 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
245 |
1:11.81 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:21:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
430 |
59.53 |
|
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:00.86 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
425 |
59.75 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.46 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
420 |
1:00.00 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
419 |
1:00.02 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
394 |
1:01.27 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.62 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
386 |
1:01.72 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
357 |
1:03.30 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
350 |
1:03.71 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.71 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:21:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
701 |
50.57 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 50.55 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
609 |
53.00 |
+2.43 |
|
DM krav 3jun |
|
|
|
Entry time: 52.46 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
580 |
53.87 |
+3.30 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
556 |
54.63 |
+4.06 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 54.65 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
542 |
55.10 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.63 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
523 |
55.76 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
506 |
56.39 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
484 |
57.20 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.64 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 18:21:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 21:52.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
496 |
5:26.90 |
|
|
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 5:33.74 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
431 |
5:42.60 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.49 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
420 |
5:45.70 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.71 |
(-14.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
326 |
6:15.88 |
+48.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-14.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
287 |
6:32.42 |
+1:05.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 09:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 09:17.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
480 |
4:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.70 |
(+8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
455 |
5:05.29 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.66 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
412 |
5:15.52 |
+15.77 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 6:40.08 |
(-1:24.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 09:17:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 09:17.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Frisvømning Damer 2009 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
334 |
33.02 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
333 |
33.06 |
+0.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.61 |
297 |
34.33 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
289 |
34.68 |
+1.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.35 |
284 |
34.87 |
+1.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(-6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.59 |
259 |
35.96 |
+2.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
257 |
36.03 |
+3.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.91 |
253 |
36.21 |
+3.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
252 |
36.28 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
237 |
37.04 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.24 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
231 |
37.37 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
217 |
38.12 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
213 |
38.39 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
210 |
38.56 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
171 |
41.29 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.94 |
158 |
42.37 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
146 |
43.52 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-46.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
134 |
44.72 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.76 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
134 |
44.76 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-45.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mille Sølvblad Eghave |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.89 |
128 |
45.46 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-44.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
126 |
45.66 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.37 |
(-11.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.82 |
125 |
45.82 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-44.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
118 |
46.74 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aya Kold |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
115 |
47.13 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-42.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.99 |
108 |
48.03 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.90 |
86 |
51.81 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
83 |
52.56 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.67 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
|
76 |
53.95 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.88 |
67 |
56.43 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-33.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Eberhardt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 09:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.53 |
499 |
28.89 |
|
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
454 |
29.83 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
451 |
29.89 |
+1.00 |
|
- |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
441 |
30.11 |
+1.22 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
435 |
30.24 |
+1.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
434 |
30.27 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
431 |
30.35 |
+1.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
417 |
30.68 |
+1.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
403 |
31.02 |
+2.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
364 |
32.10 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
360 |
32.23 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
352 |
32.45 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.84 |
352 |
32.47 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
346 |
32.65 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Seline Aagaard Bernth |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
345 |
32.68 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
344 |
32.71 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
342 |
32.77 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
329 |
33.20 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
305 |
34.04 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
279 |
35.09 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
262 |
35.82 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Müller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.61 |
229 |
37.43 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.90 |
135 |
44.63 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Huus Møller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 09:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
689 |
25.96 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
682 |
26.05 |
+0.09 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
649 |
26.48 |
+0.52 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
636 |
26.65 |
+0.69 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
614 |
26.97 |
+1.01 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
514 |
28.62 |
+2.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
507 |
28.74 |
+2.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
503 |
28.82 |
+2.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniella Li West |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
502 |
28.84 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
499 |
28.89 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
497 |
28.94 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
497 |
28.94 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
487 |
29.14 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
485 |
29.18 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
477 |
29.33 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
461 |
29.67 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
460 |
29.70 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
458 |
29.73 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.63 |
456 |
29.77 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
446 |
29.99 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
437 |
30.21 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
431 |
30.34 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
426 |
30.47 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
426 |
30.47 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
414 |
30.76 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
401 |
31.07 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Friis Justesen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
397 |
31.18 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
391 |
31.34 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
352 |
32.47 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
352 |
32.47 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
310 |
33.86 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anne-Katrine S. Jensen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.84 |
249 |
36.40 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Petersen |
2000 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 09:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:45.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Frisvømning Damer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
356 |
32.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
330 |
33.16 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
324 |
33.36 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.52 |
293 |
34.50 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
283 |
34.90 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
266 |
35.62 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.74 |
262 |
35.79 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
246 |
36.59 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:59:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
518 |
28.55 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
487 |
29.14 |
+0.59 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
462 |
29.65 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
452 |
29.87 |
+1.32 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.45 |
451 |
29.89 |
+1.34 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
426 |
30.46 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
424 |
30.51 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
418 |
30.66 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:59:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
687 |
25.98 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
647 |
26.51 |
+0.53 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.05 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
630 |
26.74 |
+0.76 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.65 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
628 |
26.77 |
+0.79 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
624 |
26.82 |
+0.84 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.48 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
519 |
28.53 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
510 |
28.69 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
489 |
29.09 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:59:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 17:59.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficiel resultat |
|
|
After 11 of 11 heats |
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer 2008 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.61 |
312 |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
304 |
30.09 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.77 |
293 |
30.44 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
288 |
30.63 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.54 |
287 |
30.67 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
282 |
30.85 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
273 |
31.17 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
267 |
31.43 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
249 |
32.15 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.84 |
243 |
32.43 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
238 |
32.65 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
216 |
33.69 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
208 |
34.13 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.54 |
208 |
34.15 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
206 |
34.27 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
198 |
34.70 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
192 |
35.05 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
178 |
35.96 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jacob Hapiach-Skovmand |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
159 |
37.36 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.63 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
152 |
37.90 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-52.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.92 |
146 |
38.43 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.30 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
144 |
38.57 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-51.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.84 |
129 |
40.03 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Egebjerg Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
123 |
40.59 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.92 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
120 |
40.95 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.82 |
109 |
42.25 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
109 |
42.27 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.16 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.47 |
105 |
42.90 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
98 |
43.80 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.42 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
90 |
45.08 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tristan Hauberg Justesen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
76 |
47.60 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-42.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.56 |
57 |
52.53 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-37.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.56 |
53 |
53.62 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-36.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
25 |
1:08.88 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-21.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
12 |
1:26.40 |
+56.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
436 |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
433 |
26.74 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.52 |
403 |
27.38 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
400 |
27.45 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
384 |
27.84 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
374 |
28.08 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
372 |
28.14 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
362 |
28.38 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
357 |
28.53 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
357 |
28.53 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
329 |
29.30 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
309 |
29.92 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
308 |
29.95 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
302 |
30.16 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
293 |
30.45 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
283 |
30.81 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
271 |
31.26 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
238 |
32.66 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
194 |
34.94 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
143 |
38.67 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aksel Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.58 |
116 |
41.47 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.08 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
647 |
23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.74 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
554 |
24.64 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
544 |
24.78 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.49 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
516 |
25.22 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.79 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
515 |
25.24 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
501 |
25.47 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
500 |
25.50 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
461 |
26.20 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.27 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
453 |
26.35 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.04 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Ravn Borch |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
452 |
26.37 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
450 |
26.41 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.77 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
438 |
26.65 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.72 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
421 |
26.99 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
420 |
27.02 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
417 |
27.08 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
416 |
27.10 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
413 |
27.16 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
402 |
27.41 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.62 |
387 |
27.77 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
372 |
28.12 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicklas Hampe |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
294 |
30.41 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 10:01.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficiel resultat |
|
|
After 3 of 3 heats |
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer 2008 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.58 |
336 |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
325 |
29.43 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
312 |
29.84 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
310 |
29.89 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
301 |
30.17 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
296 |
30.34 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
279 |
30.97 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.66 |
263 |
31.56 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
432 |
26.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
427 |
26.86 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
408 |
27.28 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
394 |
27.59 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.61 |
383 |
27.87 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
371 |
28.15 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
365 |
28.32 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
363 |
28.37 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
357 |
28.52 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
666 |
23.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
569 |
24.42 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.64 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
548 |
24.73 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.78 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
519 |
25.18 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.22 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
504 |
25.43 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.24 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
484 |
25.77 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
471 |
26.01 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
456 |
26.28 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 17:58.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
540 |
2:45.16 |
|
|
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 2:46.80 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
495 |
2:50.04 |
+4.88 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 2:46.40 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
494 |
2:50.17 |
+5.01 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 2:41.80 |
(+8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
438 |
2:57.12 |
+11.96 |
|
- |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 2:59.31 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
404 |
3:01.91 |
+16.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 3:20.26 |
(-18.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
384 |
3:05.08 |
+19.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 3:37.29 |
(-32.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.82 |
381 |
3:05.62 |
+20.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:58.53 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
351 |
3:10.72 |
+25.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 3:19.57 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:46:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:46.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
546 |
2:44.56 |
|
|
|
DM krav sen |
|
|
|
|
Entry time: 2:45.16 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
513 |
2:48.00 |
+3.44 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.04 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
495 |
2:50.04 |
+5.48 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.17 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
419 |
2:59.77 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.91 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
402 |
3:02.23 |
+17.67 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
|
Entry time: 3:05.08 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
390 |
3:04.14 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.72 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
389 |
3:04.27 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.62 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 18:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 18:06.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
466 |
2:34.98 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.77 |
(+13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
417 |
2:40.78 |
+5.80 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 2:39.54 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
364 |
2:48.22 |
+13.24 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 2:47.52 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
247 |
3:11.51 |
+36.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-18.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.82 |
236 |
3:14.32 |
+39.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 3:11.41 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
201 |
3:24.95 |
+49.97 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 3:03.53 |
(+21.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
126 |
3:59.36 |
+1:24.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.97 |
119 |
4:03.87 |
+1:28.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:46:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:46.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
494 |
2:31.92 |
|
|
|
DM krav 2jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.98 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
427 |
2:39.56 |
+7.64 |
|
DM krav 2års |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.78 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
410 |
2:41.71 |
+9.79 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
|
Entry time: 2:48.22 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
260 |
3:08.12 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.51 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
241 |
3:12.91 |
+40.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.32 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.90 |
151 |
3:45.58 |
+1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.87 |
(-18.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
133 |
3:55.14 |
+1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.36 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 18:11:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 18:11.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 2009 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
302 |
1:21.75 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.42 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
230 |
1:29.56 |
+7.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.59 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
224 |
1:30.25 |
+8.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.80 |
(-14.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
209 |
1:32.47 |
+10.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
205 |
1:32.95 |
+11.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.29 |
(-10.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.63 |
179 |
1:37.27 |
+15.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.30 |
(-17.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
176 |
1:37.87 |
+16.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.73 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
175 |
1:37.96 |
+16.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.21 |
(-41.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aya Kold |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
153 |
1:42.43 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-17.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
149 |
1:43.43 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.16 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
142 |
1:45.03 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-14.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.93 |
122 |
1:50.59 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.00 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
113 |
1:53.43 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.54 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
112 |
1:53.78 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.56 |
110 |
1:54.37 |
+32.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.45 |
(-28.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
104 |
1:56.40 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.91 |
82 |
2:05.96 |
+44.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.91 |
59 |
2:20.42 |
+58.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+20.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
55 |
2:24.23 |
+1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+24.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:46:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
484 |
1:09.88 |
|
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
385 |
1:15.43 |
+5.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.66 |
385 |
1:15.45 |
+5.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
359 |
1:17.18 |
+7.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
342 |
1:18.48 |
+8.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.14 |
(-9.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
339 |
1:18.67 |
+8.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.90 |
(-23.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
329 |
1:19.45 |
+9.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.45 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
322 |
1:20.06 |
+10.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.59 |
(-27.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
303 |
1:21.67 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
302 |
1:21.78 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
282 |
1:23.70 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.09 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
274 |
1:24.41 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.65 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
273 |
1:24.59 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.09 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
260 |
1:25.90 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.28 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
258 |
1:26.16 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
246 |
1:27.56 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.18 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
196 |
1:34.39 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.35 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Huus Møller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:46:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
497 |
1:09.26 |
|
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
495 |
1:09.35 |
+0.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
486 |
1:09.80 |
+0.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
456 |
1:11.30 |
+2.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
414 |
1:13.59 |
+4.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
412 |
1:13.75 |
+4.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
408 |
1:14.00 |
+4.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.09 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
379 |
1:15.79 |
+6.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
333 |
1:19.13 |
+9.87 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
329 |
1:19.48 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
319 |
1:20.26 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
303 |
1:21.64 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:46:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:46.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
298 |
1:22.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
242 |
1:28.06 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
235 |
1:28.93 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.56 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
211 |
1:32.19 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.47 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
198 |
1:34.10 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.95 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
191 |
1:35.16 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.99 |
187 |
1:35.95 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.87 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 18:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
496 |
1:09.34 |
|
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:09.88 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.66 |
404 |
1:14.24 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
399 |
1:14.50 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.45 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
376 |
1:16.00 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
371 |
1:16.34 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
354 |
1:17.56 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.48 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
335 |
1:18.97 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
324 |
1:19.87 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 18:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
507 |
1:08.80 |
|
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
497 |
1:09.27 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
486 |
1:09.81 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
471 |
1:10.52 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
427 |
1:12.89 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
411 |
1:13.80 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
408 |
1:13.98 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
365 |
1:16.80 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 18:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 18:34.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 2008 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
293 |
1:13.53 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.74 |
292 |
1:13.61 |
+0.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.01 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
247 |
1:17.89 |
+4.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.93 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
231 |
1:19.61 |
+6.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.40 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
216 |
1:21.43 |
+7.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.52 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
209 |
1:22.25 |
+8.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
200 |
1:23.58 |
+10.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.96 |
(-16.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
163 |
1:29.45 |
+15.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.54 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
162 |
1:29.59 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.32 |
(-17.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.99 |
159 |
1:30.13 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(-13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
140 |
1:34.08 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.86 |
139 |
1:34.22 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.46 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
136 |
1:34.92 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.11 |
(-18.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
123 |
1:38.27 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.02 |
(-29.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.88 |
110 |
1:41.78 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-18.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
91 |
1:48.62 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.64 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tristan Hauberg Justesen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
79 |
1:53.70 |
+40.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
67 |
2:00.05 |
+46.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Egebjerg Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
62 |
2:03.28 |
+49.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
48 |
2:13.58 |
+1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+13.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
388 |
1:06.97 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.14 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
379 |
1:07.53 |
+0.56 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:07.81 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
363 |
1:08.46 |
+1.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.96 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
334 |
1:10.41 |
+3.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
316 |
1:11.72 |
+4.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
294 |
1:13.46 |
+6.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.92 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
272 |
1:15.35 |
+8.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.66 |
(-20.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
269 |
1:15.69 |
+8.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.54 |
236 |
1:19.01 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.63 |
(-24.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
639 |
56.74 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
574 |
58.81 |
+2.07 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 56.92 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.54 |
490 |
1:01.98 |
+5.24 |
|
Q |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
453 |
1:03.63 |
+6.89 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
417 |
1:05.38 |
+8.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.77 |
292 |
1:13.67 |
+16.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:46.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 2008 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
317 |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
316 |
1:11.74 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.53 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
274 |
1:15.17 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
229 |
1:19.85 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.61 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
221 |
1:20.75 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
214 |
1:21.70 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
214 |
1:21.71 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
199 |
1:23.61 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.45 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 18:44:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
406 |
1:06.01 |
|
|
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:06.97 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.55 |
387 |
1:07.07 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.46 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
384 |
1:07.23 |
+1.22 |
|
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
344 |
1:09.74 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.57 |
337 |
1:10.20 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
|
307 |
1:12.39 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
238 |
1:18.84 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.69 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 18:44:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
687 |
55.38 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 56.74 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
643 |
56.63 |
+1.25 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.51 |
509 |
1:01.20 |
+5.82 |
|
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
439 |
1:04.27 |
+8.89 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:03.63 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
403 |
1:06.13 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
302 |
1:12.85 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.67 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 18:44:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 18:45.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
703 |
2:04.17 |
|
|
|
- |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 2:07.53 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
548 |
2:14.90 |
+10.73 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 2:16.56 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
536 |
2:15.90 |
+11.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.13 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
528 |
2:16.60 |
+12.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.03 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
514 |
2:17.85 |
+13.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.21 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
505 |
2:18.67 |
+14.50 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.75 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
497 |
2:19.35 |
+15.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.92 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
487 |
2:20.33 |
+16.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.68 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
461 |
2:22.89 |
+18.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.86 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
460 |
2:23.02 |
+18.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.51 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
443 |
2:24.78 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.79 |
437 |
2:25.46 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.83 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.56 |
400 |
2:29.80 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.07 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
385 |
2:31.68 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.22 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
365 |
2:34.43 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.84 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
361 |
2:34.98 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.25 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
352 |
2:36.35 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.86 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
316 |
2:42.04 |
+37.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.47 |
(-31.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
289 |
2:46.84 |
+42.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.44 |
(+6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
268 |
2:51.26 |
+47.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
249 |
2:55.45 |
+51.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-1:04.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
229 |
3:00.32 |
+56.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-59.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
222 |
3:02.22 |
+58.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.69 |
(-43.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
189 |
3:12.38 |
+1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-47.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
186 |
3:13.41 |
+1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.55 |
(-13.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
157 |
3:24.52 |
+1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-35.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mille Sølvblad Eghave |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.94 |
99 |
3:58.32 |
+1:54.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.90 |
88 |
4:07.88 |
+2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Eberhardt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:47:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:47.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
547 |
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.60 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
546 |
2:15.11 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.90 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
543 |
2:15.35 |
+0.36 |
|
DM krav 1jun |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.90 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
514 |
2:17.85 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.85 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
487 |
2:20.35 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.02 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
481 |
2:20.85 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.35 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
469 |
2:22.11 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.33 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
446 |
2:24.48 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.89 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:30:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 17:30.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
642 |
1:55.15 |
|
|
|
- |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:59.68 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
568 |
1:59.97 |
+4.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.11 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
550 |
2:01.25 |
+6.10 |
|
- |
DM krav 2jun |
|
|
|
Entry time: 2:00.07 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
476 |
2:07.23 |
+12.08 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.53 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
464 |
2:08.33 |
+13.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.20 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
460 |
2:08.69 |
+13.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.60 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
436 |
2:10.96 |
+15.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.06 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
431 |
2:11.47 |
+16.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.57 |
(+13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
423 |
2:12.37 |
+17.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.26 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
408 |
2:13.88 |
+18.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.85 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
405 |
2:14.22 |
+19.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.46 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
386 |
2:16.36 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.22 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.63 |
374 |
2:17.85 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.49 |
(-19.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
355 |
2:20.27 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.34 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
344 |
2:21.71 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.50 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
326 |
2:24.33 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.78 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.59 |
317 |
2:25.60 |
+30.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.94 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.67 |
302 |
2:27.96 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.54 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
301 |
2:28.27 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.75 |
(-11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
283 |
2:31.31 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.22 |
(-40.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
280 |
2:31.81 |
+36.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.16 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicklas Hampe |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
269 |
2:33.92 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.23 |
(+6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
257 |
2:36.27 |
+41.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-1:23.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
256 |
2:36.44 |
+41.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.74 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
255 |
2:36.60 |
+41.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
246 |
2:38.53 |
+43.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.01 |
(-26.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
245 |
2:38.68 |
+43.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.50 |
(-1:06.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
232 |
2:41.52 |
+46.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.95 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.84 |
217 |
2:45.13 |
+49.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.65 |
(-20.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
173 |
2:58.12 |
+1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.13 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
163 |
3:01.79 |
+1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-58.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
130 |
3:15.79 |
+1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-29.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.41 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 11:58:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:58.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
577 |
1:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.97 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
571 |
1:59.71 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.47 |
(-11.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
489 |
2:06.06 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.33 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
465 |
2:08.22 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.69 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
420 |
2:12.60 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.22 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
416 |
2:13.08 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.37 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
409 |
2:13.78 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.96 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
256 |
2:36.39 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.88 |
(+22.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-06-2021 17:34:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 17:34.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|