Resultater for Höstsimiaden 2016, Åkersberga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tureberg Mix 1 [2004] | 2004 | Turebergs Simklubb | 2:02.55 | ||||||
Sara Arnö | 2004 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 31.77 | 1:03.12 | |||||||
Selma Holmer | 2004 | 30.36 | 1:33.48 | |||||||
August Eriksson | 2004 | 29.07 | 2:02.55 | |||||||
2 | Spif Mix 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:14.33 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 31.44 | 31.44 | |||||||
Shirley Lidman | 2004 | 33.44 | 1:04.88 | |||||||
Gustav Niring | 2004 | 30.70 | 1:35.58 | |||||||
Sami Alzghoul | 2004 | 38.75 | 2:14.33 | |||||||
3 | Tureberg Mix 2 [2004] | 2004 | Turebergs Simklubb | 2:18.01 | ||||||
Alexander Arnö | 2005 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Johanna Klingenstierna | 2005 | 33.80 | 1:07.59 | |||||||
Victor Jansson | 2004 | 34.38 | 1:41.97 | |||||||
Lorena Guzman | 2004 | 36.04 | 2:18.01 | |||||||
4 | Älvsjö AIK Mix Lag 1 | 0 | Älvsjö AIK Fritid | 2:24.38 | ||||||
Olle Billgren | 2004 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Stella Brinne Roos | 2004 | 34.85 | 1:14.11 | |||||||
Eddie Sjöberg | 2005 | 38.96 | 1:53.07 | |||||||
Elsa Wennerstrand | 2004 | 31.31 | 2:24.38 | |||||||
5 | Tureberg Mix 3 [2004] | 2004 | Turebergs Simklubb | 2:31.62 | ||||||
Leo Liu | 2004 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Daniella Stjernholm | 2004 | 35.13 | 1:11.26 | |||||||
Lukas Wiman | 2004 | 39.33 | 1:50.59 | |||||||
Alice Wermé | 2005 | 41.03 | 2:31.62 | |||||||
- | SS04 Mix [2004] | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Georgios Mavridis | 2004 | |||||||||
Gabriella Gilbert | 2004 | |||||||||
Emma Montelius | 2005 | |||||||||
Alexander Youssef | 2004 | DNS | ||||||||
- | Åkersberga Mix [2004] | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Johannes Barkarö | 2004 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Isak Widstrand | 2004 | 37.04 | 1:08.99 | |||||||
Embla Stendrake | 2005 | 39.23 | 1:48.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 40.60 | 1:27.89 | |||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.37 | 1:28.21 | |||||
3 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.23 | 1:32.79 | |||||
4 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.68 | 1:36.06 | |||||
5 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.30 | 1:38.67 | |||||
6 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.80 | 1:40.19 | |||||
7 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.10 | 1:40.46 | |||||
8 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 49.04 | 1:43.64 | |||||
9 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 47.45 | 1:43.79 | |||||
10 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 47.52 | 1:43.97 | |||||
11 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 54.06 | 1:48.12 | |||||
12 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.26 | 1:49.57 | |||||
13 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 53.51 | 1:50.48 | |||||
14 | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 50.95 | 1:50.99 | |||||
15 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 53.35 | 1:55.99 | |||||
- | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 44.11 | 1:32.88 | |||||
2 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 45.82 | 1:34.38 | |||||
3 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 47.75 | 1:37.20 | |||||
4 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 45.92 | 1:39.93 | |||||
5 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 55.86 | 1:52.53 | |||||
6 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.02 | 1:54.37 | |||||
7 | Giovanni Puoti | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 59.79 | 1:56.56 | |||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jack Holmberg | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Ludvig Timen | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.85 | 1:14.71 | |||||
2 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.32 | 1:14.94 | |||||
3 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.65 | 1:19.60 | |||||
4 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 39.44 | 1:21.89 | |||||
5 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.06 | 1:23.31 | |||||
6 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 40.74 | 1:24.50 | |||||
7 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 40.63 | 1:24.99 | |||||
8 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.75 | 1:26.46 | |||||
9 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.45 | 1:27.10 | |||||
10 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 42.19 | 1:27.71 | |||||
11 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 42.72 | 1:28.02 | |||||
12 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 41.90 | 1:28.67 | |||||
13 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.03 | 1:31.04 | |||||
14 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 43.11 | 1:31.93 | |||||
15 | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | 45.75 | 1:34.40 | |||||
16 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.24 | 1:34.54 | |||||
17 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 45.70 | 1:34.95 | |||||
18 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 45.53 | 1:35.44 | |||||
19 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.12 | 1:36.28 | |||||
20 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.30 | 1:36.34 | |||||
21 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 44.72 | 1:36.44 | |||||
22 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.85 | 1:37.66 | |||||
23 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 47.80 | 1:37.74 | |||||
24 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 49.52 | 1:38.88 | |||||
25 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.90 | 1:41.30 | |||||
26 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.91 | 1:41.81 | |||||
27 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 49.73 | 1:42.21 | |||||
28 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 49.41 | 1:42.25 | |||||
29 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.02 | 1:42.29 | |||||
30 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 49.43 | 1:43.10 | |||||
31 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.63 | 1:43.84 | |||||
32 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.98 | 1:44.21 | |||||
33 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 49.62 | 1:44.57 | |||||
34 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.66 | 1:44.67 | |||||
35 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 51.78 | 1:49.17 | |||||
36 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.63 | 1:50.81 | |||||
37 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 54.46 | 1:54.11 | |||||
- | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.34 | 1:13.80 | |||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.35 | 1:15.70 | |||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 38.00 | 1:17.79 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.65 | 1:25.64 | |||||
5 | Victor Jansson | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.59 | 1:27.38 | |||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.40 | 1:27.75 | |||||
7 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.02 | 1:29.23 | |||||
8 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.03 | 1:33.40 | |||||
9 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.40 | 1:38.87 | |||||
10 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.59 | 1:39.11 | |||||
11 | Olle Billgren | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 52.14 | 1:41.93 | |||||
12 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.60 | 1:42.24 | |||||
13 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 53.73 | 1:53.14 | |||||
14 | Love Bergman | 2004 | Täby Sim | 57.29 | 1:59.79 | |||||
- | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Gustav von Trzaska | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 6, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.11 | 1:14.46 | 1:53.71 | 2:32.13 | |||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.84 | 1:14.44 | 1:57.07 | 2:38.80 | |||
3 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.11 | 1:22.57 | 2:08.30 | 2:50.14 | |||
4 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 35.90 | 1:18.34 | 2:04.08 | 2:50.76 | |||
5 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.08 | 1:21.42 | 2:09.01 | 2:53.80 | |||
6 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 39.20 | 1:24.25 | 2:11.22 | 2:55.12 | |||
7 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.60 | 1:23.31 | 2:10.61 | 2:55.60 | |||
8 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 37.72 | 1:22.84 | 2:09.80 | 2:55.90 | |||
9 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 40.89 | 1:27.66 | 2:12.87 | 2:56.76 | |||
10 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.42 | 1:26.72 | 2:14.98 | 3:00.68 | |||
11 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 40.05 | 1:25.72 | 2:14.10 | 3:02.28 | |||
12 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 40.54 | 1:27.88 | 2:17.23 | 3:03.15 | |||
13 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.41 | 1:27.37 | 2:16.98 | 3:05.71 | |||
14 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 42.08 | 1:30.64 | 2:21.03 | 3:06.69 | |||
15 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 39.99 | 1:29.01 | 2:19.22 | 3:07.84 | |||
16 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 43.68 | 1:32.38 | 2:23.06 | 3:10.89 | |||
17 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.34 | 1:29.08 | 2:22.40 | 3:12.07 | |||
18 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 40.20 | 1:29.36 | 2:21.14 | 3:12.70 | |||
19 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 41.99 | 1:33.32 | 2:25.48 | 3:15.51 | |||
20 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 44.43 | 1:36.59 | 2:30.72 | 3:20.96 | |||
21 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.64 | 1:36.19 | 2:30.82 | 3:23.93 | |||
22 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.70 | 1:40.18 | 2:34.07 | 3:24.62 | |||
23 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.49 | 1:36.53 | 2:32.66 | 3:26.16 | |||
24 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.40 | 1:37.09 | 2:34.54 | 3:30.09 | |||
25 | Julia Day | 2005 | Täby Sim | 45.28 | 1:37.08 | 2:33.83 | 3:30.68 | |||
26 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 49.89 | 1:47.15 | 2:44.64 | 3:42.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 36.07 | 1:17.69 | 2:01.00 | 2:40.04 | |||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 36.81 | 1:19.78 | 2:03.57 | 2:43.58 | |||
3 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.38 | 1:22.15 | 2:08.75 | 2:56.41 | |||
4 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 39.39 | 1:26.42 | 2:14.97 | 3:00.86 | |||
5 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 42.67 | 1:32.51 | 2:25.38 | 3:16.80 | |||
6 | Eddie Sjöberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 43.96 | 1:35.07 | 2:29.40 | 3:19.81 | |||
7 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.74 | 1:36.07 | 2:31.97 | 3:25.01 | |||
8 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.40 | 1:39.88 | 2:35.80 | 3:25.78 | |||
9 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.83 | 1:38.64 | 2:34.15 | 3:28.54 | |||
10 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.24 | 1:39.08 | 2:35.45 | 3:31.72 | |||
- | Adam Amanbaev | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.22 | 1:05.04 | |||||
2 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 31.41 | 1:06.16 | |||||
3 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 32.57 | 1:09.23 | |||||
4 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.25 | 1:10.69 | |||||
5 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.45 | 1:11.04 | |||||
6 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 34.00 | 1:11.62 | |||||
7 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 34.09 | 1:12.65 | |||||
8 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 35.24 | 1:12.84 | |||||
9 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.08 | 1:14.56 | |||||
10 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.94 | 1:14.77 | |||||
11 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.30 | 1:15.13 | |||||
12 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.81 | 1:17.16 | |||||
13 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.74 | 1:17.18 | |||||
14 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.12 | 1:17.31 | |||||
15 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 37.47 | 1:18.27 | |||||
16 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 37.58 | 1:18.28 | |||||
17 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.88 | 1:18.77 | |||||
18 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 37.03 | 1:18.82 | |||||
19 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 36.50 | 1:19.50 | |||||
20 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 39.11 | 1:20.10 | |||||
21 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.74 | 1:20.15 | |||||
22 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 38.24 | 1:20.20 | |||||
23 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.56 | 1:20.56 | |||||
24 | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | 38.40 | 1:21.91 | |||||
25 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.07 | 1:22.48 | |||||
26 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.76 | 1:22.81 | |||||
27 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 38.45 | 1:22.83 | |||||
28 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 39.65 | 1:24.74 | |||||
29 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.61 | 1:25.03 | |||||
30 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.35 | 1:25.47 | |||||
31 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.11 | 1:25.49 | |||||
32 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.71 | 1:26.07 | |||||
33 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.64 | 1:28.23 | |||||
34 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.56 | 1:28.51 | |||||
35 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.39 | 1:28.97 | |||||
36 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.08 | 1:29.04 | |||||
37 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 41.79 | 1:30.11 | |||||
38 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 41.84 | 1:30.45 | |||||
39 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.26 | 1:31.04 | |||||
40 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.70 | 1:31.25 | |||||
41 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.51 | 1:31.30 | |||||
42 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.32 | 1:31.46 | |||||
43 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.98 | 1:36.22 | |||||
44 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 45.69 | 1:37.44 | |||||
45 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.39 | 1:37.83 | |||||
46 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 47.39 | 1:40.79 | |||||
47 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.83 | 1:45.21 | |||||
48 | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.71 | 1:47.01 | |||||
49 | Liv Colling | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.07 | 1:47.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 9, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.05 | 1:04.33 | |||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 32.43 | 1:07.94 | |||||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.94 | 1:08.27 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.21 | 1:09.54 | |||||
5 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.90 | 1:14.56 | |||||
6 | Victor Jansson | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.33 | 1:18.02 | |||||
7 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.31 | 1:22.31 | |||||
8 | Olle Billgren | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 39.17 | 1:22.62 | |||||
9 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.42 | 1:23.78 | |||||
10 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.50 | 1:26.26 | |||||
11 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.83 | 1:33.62 | |||||
12 | Gustav von Trzaska | 2004 | Täby Sim | 45.23 | 1:34.68 | |||||
13 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.46 | 1:40.65 | |||||
14 | William Hammar Sjöberg | 2004 | Turebergs Simklubb | 48.22 | 1:43.76 | |||||
15 | Rasmus Ericsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.13 | 1:51.32 | |||||
- | Georgios Mavridis | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Love Bergman | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.09 | 1:29.02 | |||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.65 | 1:34.45 | |||||
3 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 45.82 | 1:37.15 | |||||
4 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 47.41 | 1:38.28 | |||||
5 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.01 | 1:40.50 | |||||
6 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.44 | 1:41.05 | |||||
7 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.07 | 1:41.66 | |||||
8 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.05 | 1:43.01 | |||||
9 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 48.58 | 1:43.59 | |||||
10 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 49.57 | 1:44.59 | |||||
11 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 49.95 | 1:45.69 | |||||
12 | Julia Day | 2005 | Täby Sim | 49.28 | 1:46.28 | |||||
13 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 50.19 | 1:47.52 | |||||
14 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.74 | 1:47.82 | |||||
15 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.25 | 1:48.60 | |||||
16 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.51 | 1:49.28 | |||||
17 | Alice Wermé | 2005 | Turebergs Simklubb | 51.11 | 1:49.30 | |||||
18 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.87 | 1:49.37 | |||||
19 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 53.53 | 1:52.04 | |||||
20 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.02 | 1:52.61 | |||||
21 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 53.45 | 1:53.99 | |||||
22 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 54.25 | 1:54.25 | |||||
23 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.14 | 1:54.52 | |||||
24 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 54.46 | 1:55.60 | |||||
25 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.49 | 1:55.92 | |||||
26 | Anna Wang | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.28 | 1:56.28 | |||||
27 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 54.80 | 1:57.54 | |||||
28 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 56.36 | 1:58.62 | |||||
29 | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 56.95 | 1:59.77 | |||||
30 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 56.23 | 2:00.37 | |||||
31 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.70 | 2:00.66 | |||||
32 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 57.98 | 2:01.70 | |||||
33 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 57.34 | 2:01.96 | |||||
34 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 57.40 | 2:03.49 | |||||
35 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 57.86 | 2:05.03 | |||||
36 | Filippa Nordin Lund | 2005 | Täby Sim | 58.78 | 2:07.43 | |||||
37 | Märta Pettersson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 58.75 | 2:10.46 | |||||
38 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.69 | 2:12.77 | |||||
- | Anna Skogestig | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Emelie Araya Pimentel | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 42.13 | 1:29.46 | |||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 46.39 | 1:38.31 | |||||
3 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 49.81 | 1:43.41 | |||||
4 | Adam Amanbaev | 2005 | Täby Sim | 51.48 | 1:51.72 | |||||
5 | Hugo Gustafsson | 2005 | Turebergs Simklubb | 51.67 | 1:52.00 | |||||
6 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 52.30 | 1:53.04 | |||||
7 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 55.10 | 1:57.61 | |||||
8 | Adrian Farahmandi | 2005 | Turebergs Simklubb | 54.10 | 1:57.89 | |||||
9 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.83 | 1:59.21 | |||||
10 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.54 | 2:06.31 | |||||
11 | Fabian Grejs | 2005 | Turebergs Simklubb | 58.56 | 2:10.61 | |||||
12 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.34 | 2:12.39 | |||||
- | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Emil Colling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.61 | ||||||
2 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 40.68 | ||||||
3 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.82 | ||||||
4 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.98 | ||||||
5 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.25 | ||||||
6 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.99 | ||||||
7 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.45 | ||||||
8 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.93 | ||||||
9 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 46.47 | ||||||
10 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 46.68 | ||||||
11 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 46.85 | ||||||
12 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.06 | ||||||
13 | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.19 | ||||||
14 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 47.58 | ||||||
15 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 48.10 | ||||||
16 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.67 | ||||||
17 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.88 | ||||||
18 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.41 | ||||||
19 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.78 | ||||||
20 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.04 | ||||||
21 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.74 | ||||||
22 | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 51.99 | ||||||
23 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 53.87 | ||||||
24 | Laura Nelson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 55.40 | ||||||
25 | Maria Klingenstierna | 2006 | Turebergs Simklubb | 56.37 | ||||||
26 | Agnes Wiman | 2006 | Turebergs Simklubb | 57.45 | ||||||
27 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 58.84 | ||||||
- | Alicia Roman | 2006 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Carolina Norén | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 38.43 | ||||||
2 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 39.69 | ||||||
3 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 43.36 | ||||||
4 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 43.48 | ||||||
5 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 44.81 | ||||||
6 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 45.27 | ||||||
7 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.05 | ||||||
8 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.33 | ||||||
9 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 49.40 | ||||||
10 | Jack Holmberg | 2006 | Täby Sim | 51.78 | ||||||
11 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.14 | ||||||
12 | Ludvig Timen | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.31 | ||||||
13 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.68 | ||||||
14 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 59.64 | ||||||
15 | Giovanni Puoti | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:02.28 | ||||||
- | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:20.50 | ||||||
Dina Larsson | 2004 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 39.94 | 1:15.34 | |||||||
Filippa Bolling | 2004 | 35.58 | 1:50.92 | |||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 29.58 | 2:20.50 | |||||||
2 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:22.46 | ||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 42.26 | 1:19.02 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 32.22 | 1:51.24 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 31.22 | 2:22.46 | |||||||
3 | Tureberg Damer 1 [2005] | 2005 | Turebergs Simklubb | 2:28.60 | ||||||
Selma Holmer | 2004 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Lorena Guzman | 2004 | 46.36 | 1:21.87 | |||||||
Sara Arnö | 2004 | 33.36 | 1:55.23 | |||||||
Johanna Klingenstierna | 2005 | 33.37 | 2:28.60 | |||||||
4 | Spif 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:28.74 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 35.71 | 35.71 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 41.33 | 1:17.04 | |||||||
Linn Solehav | 2005 | 38.00 | 1:55.04 | |||||||
Shirley Lidman | 2004 | 33.70 | 2:28.74 | |||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:35.00 | ||||||
Louise Franks | 2005 | 38.54 | 38.54 | |||||||
Amanda Borgfors | 2004 | 43.65 | 1:22.19 | |||||||
Erika Aronsson | 2005 | 40.17 | 2:02.36 | |||||||
Clara Ersson | 2004 | 32.64 | 2:35.00 | |||||||
6 | SS04 Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:37.47 | ||||||
Sigrid Svanberg | 2004 | 42.96 | 42.96 | |||||||
Klara Pettersson | 2004 | 44.82 | 1:27.78 | |||||||
Emma Montelius | 2005 | 35.71 | 2:03.49 | |||||||
Gabriella Gilbert | 2004 | 33.98 | 2:37.47 | |||||||
7 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:37.69 | ||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 45.80 | 1:24.39 | |||||||
Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | 39.44 | 2:03.83 | |||||||
Ida Edvinsson | 2004 | 33.86 | 2:37.69 | |||||||
8 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | 2:43.21 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 41.74 | 41.74 | |||||||
Matilda Schibbye | 2004 | 47.79 | 1:29.53 | |||||||
Elina Hellgren | 2004 | 38.95 | 2:08.48 | |||||||
Emma Sommar | 2004 | 34.73 | 2:43.21 | |||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2004 | Täby Sim | 2:44.61 | ||||||
Torun Öström | 2004 | 42.63 | 42.63 | |||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 45.93 | 1:28.56 | |||||||
Saga Mattsson | 2004 | 42.23 | 2:10.79 | |||||||
Hannah Haux | 2004 | 33.82 | 2:44.61 | |||||||
10 | Älvsjö AIK Simning Lag 1 | 0 | Älvsjö AIK Fritid | 2:47.10 | ||||||
Emma Söderberg | 2005 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 49.00 | 1:30.34 | |||||||
Elin Björklund | 2005 | 45.46 | 2:15.80 | |||||||
Elsa Wennerstrand | 2004 | 31.30 | 2:47.10 | |||||||
11 | Spif 2 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:49.30 | ||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 45.12 | 45.12 | |||||||
Matilda Lindqvist | 2004 | 46.55 | 1:31.67 | |||||||
Ida Lindström | 2004 | 40.05 | 2:11.72 | |||||||
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | 37.58 | 2:49.30 | |||||||
12 | Täby Sim Damer Lag 5 | 2004 | Täby Sim | 2:55.07 | ||||||
Clara Taberman | 2004 | 47.00 | 47.00 | |||||||
Darcey Bailey | 2004 | 46.97 | 1:33.97 | |||||||
Rebecka Hedbeck | 2004 | 42.68 | 2:16.65 | |||||||
Ella Thermaenius | 2005 | 38.42 | 2:55.07 | |||||||
13 | Åkersberga Damer [2004] | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 2:55.67 | ||||||
Ella Olsson | 2004 | 48.45 | 48.45 | |||||||
Embla Stendrake | 2005 | 47.13 | 1:35.58 | |||||||
Nathalie Galway | 2005 | 44.81 | 2:20.39 | |||||||
Nora Rönnbro | 2004 | 35.28 | 2:55.67 | |||||||
14 | Täby Sim Damer Lag 6 | 2004 | Täby Sim | 3:02.27 | ||||||
Julia Day | 2005 | 48.03 | 48.03 | |||||||
Junie Lindgren | 2004 | 49.07 | 1:37.10 | |||||||
Nora Sundberg | 2005 | 45.82 | 2:22.92 | |||||||
Tilda Svärd | 2005 | 39.35 | 3:02.27 | |||||||
15 | SS04 Damer [2004] Lag 2 | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:05.54 | ||||||
Cecilia Krans | 2005 | 46.92 | 46.92 | |||||||
Felicia Rydsheim | 2005 | 53.03 | 1:39.95 | |||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 45.70 | 2:25.65 | |||||||
Isabel Solomon | 2004 | 39.89 | 3:05.54 | |||||||
16 | Spif 3 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 3:12.37 | ||||||
Khulan Chinbat | 2004 | 49.69 | 49.69 | |||||||
Amanda Kelkay | 2005 | 54.30 | 1:43.99 | |||||||
Alma Lilljequist | 2004 | 45.26 | 2:29.25 | |||||||
Maya Liss-Jonsson | 2005 | 43.12 | 3:12.37 | |||||||
17 | Åkersberga Damer [2005] | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 3:18.80 | ||||||
Signe Kling | 2005 | 48.75 | 48.75 | |||||||
Filippa Bonorden | 2005 | 52.43 | 1:41.18 | |||||||
Magda Westberg | 2005 | 56.98 | 2:38.16 | |||||||
Alexandra Kanhamn | 2005 | 40.64 | 3:18.80 | |||||||
- | Skuru Ik Damer Lag 3 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Skuru Ik Damer Lag 4 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Alexandra Nordgren | 2004 | 45.15 | 45.15 | |||||||
Tilda Hägbom | 2005 | 49.20 | 1:34.35 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tureberg Herrar 1 [2005] | 2005 | Turebergs Simklubb | 2:21.98 | ||||||
Alexander Arnö | 2005 | 37.81 | 37.81 | |||||||
August Eriksson | 2004 | 36.04 | 1:13.85 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 34.34 | 1:48.19 | |||||||
Victor Jansson | 2004 | 33.79 | 2:21.98 | |||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:26.13 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 38.90 | 1:16.38 | |||||||
Hugo Westholm | 2004 | 33.83 | 1:50.21 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 35.92 | 2:26.13 | |||||||
3 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 3:05.47 | ||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 46.05 | 46.05 | |||||||
Martin Araskog | 2004 | 47.57 | 1:33.62 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 48.11 | 2:21.73 | |||||||
Isak Malmfors | 2005 | 43.74 | 3:05.47 | |||||||
- | Spif | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gustav Niring | 2004 | |||||||||
Sami Alzghoul | 2004 | |||||||||
Axel Lewander | 2004 | |||||||||
Karim Al-Kallyas | 2004 | DNS | ||||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Oliver Haux | 2005 | 45.94 | 45.94 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 17.12 | ||||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 17.15 | TLB | |||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 17.16 | TLB | |||||
4 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 17.63 | ||||||
5 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.88 | ||||||
6 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 19.39 | ||||||
7 | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | 19.45 | ||||||
8 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 20.15 | ||||||
9 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 20.19 | ||||||
10 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 20.20 | ||||||
11 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 20.45 | ||||||
12 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.61 | ||||||
13 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 20.68 | ||||||
14 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 20.86 | ||||||
15 | Isa Andersson | 2006 | Turebergs Simklubb | 21.34 | ||||||
16 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.47 | ||||||
17 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 21.50 | ||||||
18 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 21.60 | ||||||
19 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 21.72 | ||||||
20 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 24.14 | TLB | |||||
21 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 24.15 | TLB | |||||
22 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.32 | ||||||
23 | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 25.49 | ||||||
24 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 28.39 | ||||||
- | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Laura Nelson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 17.24 | ||||||
2 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 18.37 | ||||||
3 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 19.08 | ||||||
4 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 19.36 | ||||||
5 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 19.48 | ||||||
6 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 20.44 | ||||||
7 | Giovanni Puoti | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 21.37 | ||||||
8 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 22.01 | ||||||
9 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 23.60 | ||||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Ludvig Timen | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.95 | 1:23.49 | |||||
2 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.73 | 1:25.38 | |||||
3 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 41.06 | 1:25.92 | |||||
4 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 41.74 | 1:28.01 | |||||
5 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 42.88 | 1:31.17 | |||||
6 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.43 | 1:32.23 | |||||
7 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.96 | 1:32.39 | |||||
8 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.31 | 1:32.83 | |||||
9 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 44.34 | 1:33.69 | |||||
10 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 45.38 | 1:34.23 | |||||
11 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.93 | 1:34.46 | |||||
12 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 45.37 | 1:34.87 | |||||
13 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 45.38 | 1:37.00 | |||||
14 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.88 | 1:39.39 | |||||
15 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.44 | 1:40.05 | |||||
16 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 48.18 | 1:40.69 | |||||
17 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 46.33 | 1:41.22 | |||||
18 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.43 | 1:42.14 | |||||
19 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 48.96 | 1:42.97 | |||||
20 | Yael Khoury Weissmann | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.95 | 1:43.83 | |||||
21 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.52 | 1:44.26 | |||||
22 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 48.33 | 1:44.45 | |||||
23 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.43 | 1:44.94 | |||||
24 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 49.57 | 1:45.06 | |||||
25 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.56 | 1:46.55 | |||||
26 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.37 | 1:46.75 | |||||
27 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 49.77 | 1:46.80 | |||||
28 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.19 | 1:47.28 | |||||
29 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 51.09 | 1:49.41 | |||||
30 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 50.82 | 1:50.82 | |||||
31 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 52.05 | 1:50.90 | |||||
32 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 54.97 | 1:54.84 | |||||
33 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 54.21 | 1:55.81 | |||||
34 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.75 | 1:56.36 | |||||
35 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 54.73 | 1:56.54 | |||||
36 | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | 54.23 | 1:57.55 | |||||
37 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 54.93 | 1:58.05 | |||||
38 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 54.67 | 1:58.57 | |||||
39 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 58.63 | 2:02.39 | |||||
40 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 59.25 | 2:09.89 | |||||
- | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Liv Colling | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.75 | 1:15.46 | |||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.58 | 1:20.01 | |||||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.27 | 1:22.57 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.86 | 1:26.79 | |||||
5 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.49 | 1:33.53 | |||||
6 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.86 | 1:39.25 | |||||
7 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.34 | 1:41.82 | |||||
8 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 52.71 | 1:49.29 | |||||
9 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 55.73 | 1:57.93 | |||||
10 | Rasmus Ericsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 58.55 | 2:05.96 | |||||
- | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Olle Billgren | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | William Hammar Sjöberg | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 45.87 | ||||||
2 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 46.02 | ||||||
3 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.31 | ||||||
4 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.30 | ||||||
5 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 49.47 | ||||||
6 | Linnea Ahlberg | 2007 | Täby Sim | 49.54 | ||||||
7 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 51.32 | ||||||
8 | Emma Arnö | 2008 | Turebergs Simklubb | 52.71 | ||||||
9 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 53.63 | ||||||
10 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 53.96 | ||||||
11 | Tea Hermelin | 2008 | Turebergs Simklubb | 55.08 | ||||||
- | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Ida Björnevik | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 21, 25m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 25.16 | ||||||
2 | Edith Forsell | 2007 | Turebergs Simklubb | 25.18 | ||||||
3 | Emma Filippou | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 27.80 | ||||||
4 | Nike Anderzon | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 32.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 42.87 | ||||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 46.41 | ||||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 47.55 | ||||||
4 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 50.42 | ||||||
5 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 51.38 | ||||||
- | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.14 | ||||||
2 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.49 | ||||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 36.63 | ||||||
4 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.90 | ||||||
5 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.09 | ||||||
6 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.41 | ||||||
7 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.25 | ||||||
8 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.27 | ||||||
9 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.90 | ||||||
10 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 40.18 | ||||||
11 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.39 | ||||||
12 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 40.48 | ||||||
13 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 40.50 | ||||||
14 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 40.80 | ||||||
15 | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | 42.12 | ||||||
16 | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.38 | ||||||
17 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 42.91 | ||||||
18 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 42.95 | ||||||
19 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.96 | ||||||
20 | Isa Andersson | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.35 | ||||||
21 | Tindra Brewitz Eriksson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 43.67 | ||||||
22 | Maria Klingenstierna | 2006 | Turebergs Simklubb | 44.03 | ||||||
23 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 44.05 | ||||||
24 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 44.20 | ||||||
25 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.73 | ||||||
26 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 45.55 | ||||||
27 | Engla Boija | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 45.66 | ||||||
28 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.35 | ||||||
29 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.23 | ||||||
30 | Carolina Norén | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.12 | ||||||
31 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.70 | ||||||
32 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.35 | ||||||
33 | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.79 | ||||||
34 | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 52.46 | ||||||
35 | Laura Nelson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.98 | ||||||
36 | Raya Faraj | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 54.30 | ||||||
37 | Agnes Wiman | 2006 | Turebergs Simklubb | 54.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 32.05 | ||||||
2 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.32 | ||||||
3 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 37.52 | ||||||
4 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 37.68 | ||||||
5 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 38.37 | ||||||
6 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 38.41 | ||||||
7 | Giovanni Puoti | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.41 | ||||||
8 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.51 | ||||||
9 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 43.64 | ||||||
10 | Ludvig Timen | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.19 | ||||||
11 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 44.21 | ||||||
12 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.75 | ||||||
13 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.59 | ||||||
14 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 46.61 | ||||||
15 | Jack Holmberg | 2006 | Täby Sim | 47.06 | ||||||
16 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 49.09 | ||||||
17 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:12.94 | 2:33.87 | 3:54.29 | 5:11.49 | |||
2 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 1:17.40 | 2:44.73 | 4:11.24 | 5:33.78 | |||
3 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 1:19.20 | 2:45.79 | 4:12.13 | 5:36.17 | |||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.67 | 2:49.14 | 4:15.34 | 5:38.86 | |||
5 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.65 | 2:49.22 | 4:15.84 | 5:39.01 | |||
6 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 1:21.84 | 2:50.77 | 4:15.56 | 5:40.80 | |||
7 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 1:19.84 | 2:49.52 | 4:18.33 | 5:43.09 | |||
8 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:28.29 | 3:04.92 | 4:39.35 | 6:08.90 | |||
9 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 1:26.60 | 3:03.00 | 4:40.71 | 6:17.35 | |||
10 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 1:30.12 | 3:09.28 | 4:48.16 | 6:21.82 | |||
11 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.45 | 3:10.41 | 4:53.55 | 6:32.81 | |||
12 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:33.80 | 3:15.65 | 4:55.32 | 6:37.42 | |||
13 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:36.19 | 3:18.63 | 5:04.24 | 6:39.15 | |||
14 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 1:33.22 | 3:17.82 | 5:03.92 | 6:51.11 | |||
15 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:37.85 | 3:24.06 | 5:10.18 | 6:55.26 | |||
16 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 1:38.46 | 3:29.67 | 5:21.31 | 7:09.48 | |||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 27, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 1:10.40 | 2:27.69 | 3:45.35 | 5:01.86 | |||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 1:14.02 | 2:37.22 | 3:58.64 | 5:17.06 | |||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.62 | 2:37.85 | 3:59.09 | 5:17.83 | |||
4 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.45 | 2:49.49 | 4:17.88 | 5:49.87 | |||
5 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 1:22.40 | 2:53.16 | 4:24.82 | 5:54.60 | |||
6 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 1:37.89 | 3:28.14 | 5:18.59 | 7:00.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 28, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:29.85 | ||||||
Alva Furingsten | 2006 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 36.59 | 1:11.07 | |||||||
Linnea Bäckström | 2006 | 39.95 | 1:51.02 | |||||||
Agnes Salmi | 2006 | 38.83 | 2:29.85 | |||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2006 | Täby Sim | 2:32.84 | ||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Rose Li | 2006 | 38.86 | 1:17.73 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 36.09 | 1:53.82 | |||||||
Deniz Degerbalkan | 2006 | 39.02 | 2:32.84 | |||||||
3 | SS04 Damer [2006] Lag 1 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:37.84 | ||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Leah Ishaq | 2006 | 39.23 | 1:17.34 | |||||||
Cornelia Utgren | 2007 | 41.89 | 1:59.23 | |||||||
Thea Bergström | 2007 | 38.61 | 2:37.84 | |||||||
4 | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:41.03 | ||||||
Birgit Karlbom | 2007 | 42.88 | 42.88 | |||||||
Lilly James-Killer | 2006 | 38.81 | 1:21.69 | |||||||
Sara Wattad | 2006 | 44.65 | 2:06.34 | |||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 34.69 | 2:41.03 | |||||||
5 | Tureberg Damer 1 [2006] | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:44.65 | ||||||
Emilia Buchgeister | 2006 | 41.28 | 41.28 | |||||||
Ebba Näsvall | 2006 | 40.27 | 1:21.55 | |||||||
Julia Marklund | 2006 | 40.23 | 2:01.78 | |||||||
Emma Molin | 2006 | 42.87 | 2:44.65 | |||||||
6 | Tureberg Damer 2 [2006] | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:53.69 | ||||||
Tea Hermelin | 2008 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Maria Klingenstierna | 2006 | 42.51 | 1:27.77 | |||||||
Maria Krejci | 2006 | 42.92 | 2:10.69 | |||||||
Isa Andersson | 2006 | 43.00 | 2:53.69 | |||||||
7 | SS04 Damer [2006] Lag 2 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:02.10 | ||||||
Tea Yggmark | 2006 | 42.80 | 42.80 | |||||||
Danielle Youssef | 2006 | 45.23 | 1:28.03 | |||||||
Amanda Hörberg | 2006 | 47.91 | 2:15.94 | |||||||
Lova Deilert | 2006 | 46.16 | 3:02.10 | |||||||
8 | Tureberg Damer 3 [2006] | 2006 | Turebergs Simklubb | 3:23.27 | ||||||
Vera Popova | 2006 | 45.43 | 45.43 | |||||||
Carolina Norén | 2006 | 46.80 | 1:32.23 | |||||||
Agnes Wiman | 2006 | 57.26 | 2:29.49 | |||||||
Klara Broms | 2006 | 53.78 | 3:23.27 | |||||||
- | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Louise Mårtensson | 2006 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Tilde Furingsten | 2008 | 43.58 | 1:21.00 | |||||||
Boel Araskog | 2007 | 45.00 | 2:06.00 | |||||||
- | Täby Sim Damer Lag 2 | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Tuva Lundberg | 2006 | 41.87 | 41.87 | |||||||
Ida Björnevik | 2007 | 43.88 | 1:25.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 29, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2006 | Täby Sim | 2:39.89 | ||||||
Sixten Ersson | 2007 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | 37.42 | 1:15.90 | |||||||
Elvin Degerbalkan | 2006 | 38.42 | 1:54.32 | |||||||
Jesper Seel | 2006 | 45.57 | 2:39.89 | |||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2006 | Täby Sim | 3:07.71 | ||||||
William Zhao | 2006 | 49.95 | 49.95 | |||||||
Jack Holmberg | 2006 | 48.37 | 1:38.32 | |||||||
Albin Holmgren | 2009 | 47.28 | 2:25.60 | |||||||
Edward Watson | 2008 | 42.11 | 3:07.71 | |||||||
- | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Jan Danovskij | 2007 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 37.55 | 1:15.48 | |||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 32.85 | 1:48.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 30, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.19 | 1:18.84 | 2:07.45 | 2:45.85 | |||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.72 | 1:20.70 | 2:13.50 | 2:54.71 | |||
3 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 36.90 | 1:23.38 | 2:15.53 | 2:56.33 | |||
4 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.38 | 1:22.80 | 2:15.59 | 2:58.21 | |||
5 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.85 | 1:24.27 | 2:19.39 | 2:59.83 | |||
6 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.75 | 1:27.14 | 2:21.50 | 3:01.21 | |||
7 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 37.67 | 1:25.27 | 2:18.88 | 3:01.46 | |||
8 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 41.26 | 1:30.29 | 2:19.85 | 3:03.00 | |||
9 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.59 | 1:30.24 | 2:27.50 | 3:10.34 | |||
10 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.79 | 1:31.90 | 2:28.07 | 3:11.79 | |||
11 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.87 | 1:32.23 | 2:25.40 | 3:12.53 | |||
12 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 41.62 | 1:31.47 | 2:29.10 | 3:13.95 | |||
13 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 40.97 | 1:33.17 | 2:29.57 | 3:14.62 | |||
14 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 44.37 | 1:35.25 | 2:29.48 | 3:15.63 | |||
15 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 47.69 | 1:40.51 | 2:33.47 | 3:18.26 | |||
16 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.00 | 1:33.63 | 2:32.84 | 3:19.90 | |||
17 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 45.71 | 1:35.73 | 2:34.13 | 3:22.56 | |||
18 | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | 40.13 | 1:30.20 | 2:33.26 | 3:22.67 | |||
19 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.59 | 1:38.54 | 2:36.44 | 3:23.59 | |||
20 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.34 | 1:40.97 | 2:37.25 | 3:25.85 | |||
21 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.62 | 1:42.67 | 2:42.76 | 3:28.11 | |||
22 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.51 | 1:44.36 | 2:45.42 | 3:37.85 | |||
23 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 53.79 | 1:52.96 | 2:51.60 | 3:40.07 | |||
24 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.83 | 1:43.67 | 2:51.83 | 3:40.27 | |||
25 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 52.14 | 1:51.05 | 2:51.63 | 3:44.00 | |||
26 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 45.26 | 1:45.59 | 2:49.14 | 3:44.55 | |||
27 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 55.00 | 1:52.66 | 2:53.42 | 3:50.32 | |||
- | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 31, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.98 | 1:13.34 | 1:58.57 | 2:37.54 | |||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.87 | 1:18.67 | 2:05.69 | 2:43.58 | |||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.33 | 1:21.00 | 2:10.01 | 2:50.84 | |||
4 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.97 | 1:33.50 | 2:31.76 | 3:14.55 | |||
- | Love Bergman | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 32, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.02 | 1:07.52 | |||||
2 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 34.93 | 1:15.40 | |||||
3 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.52 | 1:15.58 | |||||
4 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.94 | 1:17.16 | |||||
5 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.09 | 1:17.20 | |||||
6 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 36.86 | 1:17.68 | |||||
7 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.30 | 1:18.34 | |||||
8 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 36.51 | 1:18.55 | |||||
9 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 37.54 | 1:19.66 | |||||
10 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.52 | 1:20.66 | |||||
11 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 38.42 | 1:21.04 | |||||
12 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.69 | 1:21.70 | |||||
13 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 38.27 | 1:22.10 | |||||
14 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.49 | 1:23.75 | |||||
15 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 39.89 | 1:26.37 | |||||
16 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 40.77 | 1:26.66 | |||||
17 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 41.41 | 1:26.73 | |||||
18 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.85 | 1:27.20 | |||||
19 | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.46 | 1:28.25 | |||||
20 | Anna Wang | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.98 | 1:28.54 | |||||
21 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 41.95 | 1:28.75 | |||||
22 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 41.71 | 1:28.83 | |||||
23 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 41.50 | 1:30.52 | |||||
24 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.72 | 1:30.68 | |||||
25 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.21 | 1:32.70 | |||||
26 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.77 | 1:32.77 | |||||
27 | Milana Gheorghiu | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.87 | 1:33.63 | |||||
27 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.94 | 1:33.63 | |||||
29 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 43.28 | 1:33.73 | |||||
30 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 44.33 | 1:35.15 | |||||
31 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 43.40 | 1:35.43 | |||||
32 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.60 | 1:35.54 | |||||
33 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.58 | 1:39.19 | |||||
34 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.32 | 1:39.55 | |||||
35 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 48.17 | 1:42.89 | |||||
36 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.90 | 1:46.23 | |||||
37 | Emelie Araya Pimentel | 2005 | Turebergs Simklubb | 51.74 | 1:54.77 | |||||
38 | Elwira Heldeskog | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 54.41 | 2:08.11 | |||||
- | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Julia Day | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 33, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 33.29 | 1:10.39 | |||||
2 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 34.60 | 1:13.05 | |||||
3 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 37.07 | 1:15.09 | |||||
4 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.39 | 1:22.64 | |||||
5 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 40.69 | 1:27.10 | |||||
6 | Eddie Sjöberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 43.12 | 1:28.88 | |||||
7 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 42.53 | 1:30.00 | |||||
8 | Adam Amanbaev | 2005 | Täby Sim | 42.71 | 1:30.85 | |||||
9 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.30 | 1:32.20 | |||||
10 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.34 | 1:34.98 | |||||
11 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.98 | 1:36.37 | |||||
12 | Albin Haner | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.36 | 1:36.78 | |||||
13 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 45.74 | 1:36.99 | |||||
14 | Alexander Holm | 2005 | Turebergs Simklubb | 44.54 | 1:41.03 | |||||
15 | Emil Colling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 56.24 | 2:02.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 34, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.32 | TLB | |||||
2 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.33 | TLB | |||||
3 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 20.52 | ||||||
4 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 21.73 | ||||||
5 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 23.95 | ||||||
6 | Emma Arnö | 2008 | Turebergs Simklubb | 24.61 | ||||||
7 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 24.84 | ||||||
8 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 26.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 35, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 18.87 | ||||||
2 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 19.03 | ||||||
3 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 19.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 36, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.93 | 1:15.89 | |||||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.61 | 1:17.95 | |||||
3 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.47 | 1:24.56 | |||||
4 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 39.54 | 1:28.69 | |||||
5 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.06 | 1:28.86 | |||||
6 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 41.15 | 1:28.92 | |||||
7 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 41.56 | 1:34.07 | |||||
8 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 40.77 | 1:34.38 | |||||
9 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.42 | 1:34.63 | |||||
10 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.07 | 1:35.95 | |||||
11 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.28 | 1:40.65 | |||||
12 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.84 | 1:42.00 | |||||
- | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 37, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.54 | 1:13.85 | |||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.19 | 1:18.55 | |||||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.87 | 1:20.34 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.66 | 1:21.34 | |||||
- | Love Bergman | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 38, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.67 | 1:15.49 | |||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.85 | 1:19.66 | |||||
3 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 40.84 | 1:24.51 | |||||
4 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.75 | 1:28.13 | |||||
5 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 41.93 | 1:28.26 | |||||
6 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.94 | 1:28.44 | |||||
7 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 44.23 | 1:29.54 | |||||
8 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.01 | 1:31.66 | |||||
9 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.72 | 1:32.70 | |||||
10 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 45.60 | 1:34.09 | |||||
11 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.52 | 1:34.22 | |||||
12 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 46.20 | 1:34.55 | |||||
13 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 46.42 | 1:34.58 | |||||
14 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 49.22 | 1:37.48 | |||||
15 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.08 | 1:38.40 | |||||
16 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.45 | 1:38.45 | |||||
17 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 47.53 | 1:38.47 | |||||
18 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 50.00 | 1:40.55 | |||||
19 | Julia Day | 2005 | Täby Sim | 47.98 | 1:40.60 | |||||
20 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.50 | 1:41.11 | |||||
21 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.97 | 1:43.21 | |||||
22 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 48.20 | 1:43.42 | |||||
23 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 52.85 | 1:46.22 | |||||
24 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 51.73 | 1:47.49 | |||||
25 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 52.80 | 1:47.61 | |||||
26 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.57 | 1:47.62 | |||||
27 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 51.97 | 1:47.68 | |||||
28 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.52 | 1:47.71 | |||||
29 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.54 | 1:48.48 | |||||
30 | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.25 | 1:48.91 | |||||
31 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 53.75 | 1:48.92 | |||||
32 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.71 | 1:49.57 | |||||
33 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 55.22 | 1:53.01 | |||||
- | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Elwira Heldeskog | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 38.49 | 1:18.79 | |||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 39.56 | 1:19.12 | |||||
3 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.00 | 1:26.49 | |||||
4 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 46.43 | 1:39.15 | |||||
5 | Eddie Sjöberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 53.67 | 1:45.59 | |||||
6 | Adam Amanbaev | 2005 | Täby Sim | 51.63 | 1:45.77 | |||||
7 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 50.85 | 1:47.96 | |||||
8 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 52.09 | 1:48.30 | |||||
9 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.49 | 1:49.35 | |||||
10 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.85 | 1:49.72 | |||||
11 | Albin Haner | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.31 | 1:51.94 | |||||
12 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 55.55 | 1:55.88 | |||||
- | Alexander Holm | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 37.75 | ||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.81 | ||||||
3 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.92 | ||||||
4 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 41.84 | ||||||
5 | Moa Larsson | 2007 | Turebergs Simklubb | 43.36 | ||||||
6 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 43.65 | ||||||
7 | Ida Björnevik | 2007 | Täby Sim | 43.66 | ||||||
8 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.23 | ||||||
9 | Tea Hermelin | 2008 | Turebergs Simklubb | 44.46 | ||||||
10 | Linnea Ahlberg | 2007 | Täby Sim | 44.63 | ||||||
11 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.86 | ||||||
12 | Emma Arnö | 2008 | Turebergs Simklubb | 47.30 | ||||||
13 | Evelina Dahlberg | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 47.57 | ||||||
14 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 47.61 | ||||||
15 | Adella Nordin | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 47.74 | ||||||
16 | Venla Engström | 2007 | Turebergs Simklubb | 47.80 | ||||||
17 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 52.49 | ||||||
- | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 41, 25m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 19.03 | ||||||
2 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 21.85 | ||||||
3 | Lovisa Jalvinger | 2007 | Turebergs Simklubb | 23.01 | ||||||
4 | Elvira Isakson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 23.62 | ||||||
5 | Emma Filippou | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 24.22 | ||||||
6 | Moa Eiving | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 24.41 | ||||||
7 | Amanda Widhe | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 26.61 | ||||||
8 | Denise Sörnäs | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 27.08 | ||||||
9 | Nike Anderzon | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 32.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 42, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 37.34 | ||||||
2 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 38.63 | ||||||
3 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 38.98 | ||||||
4 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 42.64 | ||||||
5 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 45.49 | ||||||
6 | Daniel Wu | 2007 | Turebergs Simklubb | 48.91 | ||||||
7 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 49.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 43, 25m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Kizoub | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 18.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 44, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:05.44 | ||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 31.36 | 1:02.11 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 31.86 | 1:33.97 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 31.47 | 2:05.44 | |||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:07.58 | ||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 32.55 | 1:03.15 | |||||||
Filippa Bolling | 2004 | 32.41 | 1:35.56 | |||||||
Clara Ersson | 2004 | 32.02 | 2:07.58 | |||||||
3 | Tureberg Damer 1 [2005] | 2005 | Turebergs Simklubb | 2:10.15 | ||||||
Selma Holmer | 2004 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Sara Arnö | 2004 | 31.74 | 1:01.30 | |||||||
Johanna Klingenstierna | 2005 | 33.31 | 1:34.61 | |||||||
Lorena Guzman | 2004 | 35.54 | 2:10.15 | |||||||
4 | Spif 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:13.15 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 34.42 | 1:05.55 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 32.99 | 1:38.54 | |||||||
Linn Solehav | 2005 | 34.61 | 2:13.15 | |||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:16.41 | ||||||
Maja Lingham | 2004 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Emma Sommar | 2004 | 35.57 | 1:08.89 | |||||||
Hannah Haux | 2004 | 33.28 | 1:42.17 | |||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 34.24 | 2:16.41 | |||||||
6 | Älvsjö AIK Damer Lag1] | 0 | Älvsjö AIK Fritid | 2:20.42 | ||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Elin Björklund | 2005 | 37.42 | 1:14.70 | |||||||
Stella Brinne Roos | 2004 | 34.37 | 1:49.07 | |||||||
Elsa Wennerstrand | 2004 | 31.35 | 2:20.42 | |||||||
7 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:21.24 | ||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 33.27 | 1:09.00 | |||||||
Matilda Bergström | 2005 | 36.83 | 1:45.83 | |||||||
Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | 35.41 | 2:21.24 | |||||||
8 | Skuru Ik Damer Lag 3 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:25.50 | ||||||
Stella Nelson | 2004 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Isabelle Persson | 2004 | 35.12 | 1:13.10 | |||||||
Melody Read | 2005 | 36.34 | 1:49.44 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 36.06 | 2:25.50 | |||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | 2:26.02 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 36.84 | 36.84 | |||||||
Darcey Bailey | 2004 | 36.59 | 1:13.43 | |||||||
Erika Aronsson | 2005 | 36.32 | 1:49.75 | |||||||
Elina Hellgren | 2004 | 36.27 | 2:26.02 | |||||||
10 | Täby Sim Damer Lag 6 | 2004 | Täby Sim | 2:26.66 | ||||||
Saga Mattsson | 2004 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Filippa Emtemo | 2005 | 37.47 | 1:13.02 | |||||||
Ella Thermaenius | 2005 | 37.11 | 1:50.13 | |||||||
Torun Öström | 2004 | 36.53 | 2:26.66 | |||||||
11 | Spif 2 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:30.66 | ||||||
Ida Lindström | 2004 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Khulan Chinbat | 2004 | 39.42 | 1:16.04 | |||||||
Alma Lilljequist | 2004 | 37.83 | 1:53.87 | |||||||
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | 36.79 | 2:30.66 | |||||||
12 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2004 | Täby Sim | 2:35.77 | ||||||
Clara Taberman | 2004 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Rebecka Hedbeck | 2004 | 38.46 | 1:16.90 | |||||||
Tilda Svärd | 2005 | 40.71 | 1:57.61 | |||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 38.16 | 2:35.77 | |||||||
13 | Åkersberga Damer [2004] | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 2:37.24 | ||||||
Nathalie Galway | 2005 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Nora Rönnbro | 2004 | 36.08 | 1:12.98 | |||||||
Ella Olsson | 2004 | 44.52 | 1:57.50 | |||||||
Embla Stendrake | 2005 | 39.74 | 2:37.24 | |||||||
14 | Täby Sim Damer Lag 5 | 2004 | Täby Sim | 2:42.33 | ||||||
Nora Sundberg | 2005 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Matilda Schibbye | 2004 | 42.33 | 1:21.16 | |||||||
Julia Day | 2005 | 42.15 | 2:03.31 | |||||||
Junie Lindgren | 2004 | 39.02 | 2:42.33 | |||||||
15 | SS04 Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:43.16 | ||||||
Emma Montelius | 2005 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 38.76 | 1:10.83 | |||||||
Cecilia Krans | 2005 | 41.79 | 1:52.62 | |||||||
Felicia Rydsheim | 2005 | 50.54 | 2:43.16 | |||||||
16 | Åkersberga Damer [2005] | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 2:46.88 | ||||||
Filippa Bonorden | 2005 | 41.71 | 41.71 | |||||||
Alexandra Kanhamn | 2005 | 41.34 | 1:23.05 | |||||||
Magda Westberg | 2005 | 41.34 | 2:04.39 | |||||||
Signe Kling | 2005 | 42.49 | 2:46.88 | |||||||
17 | Spif 3 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:49.76 | ||||||
Matilda Lindqvist | 2004 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Hannah Klamkin | 2005 | 42.54 | 1:20.45 | |||||||
Maya Liss-Jonsson | 2005 | 44.96 | 2:05.41 | |||||||
Athena Karathanasis | 2005 | 44.35 | 2:49.76 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 45, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tureberg Herrar 1 [2005] | 2005 | Turebergs Simklubb | 2:09.85 | ||||||
August Eriksson | 2004 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 30.91 | 59.65 | |||||||
Alexander Arnö | 2005 | 33.41 | 1:33.06 | |||||||
Albin Argelius | 2005 | 36.79 | 2:09.85 | |||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:10.67 | ||||||
Hugo Westholm | 2004 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 36.70 | 1:06.83 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 30.90 | 1:37.73 | |||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 32.94 | 2:10.67 | |||||||
3 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:44.97 | ||||||
Albin Haner | 2005 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Martin Araskog | 2004 | 37.26 | 1:21.02 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 40.98 | 2:02.00 | |||||||
Isak Malmfors | 2005 | 42.97 | 2:44.97 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2005 | Täby Sim | DNS | ||||||
Arvid Thoresson | 2005 | |||||||||
Love Bergman | 2004 | |||||||||
Adam Amanbaev | 2005 | |||||||||
Gustav von Trzaska | 2004 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:02 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 46, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 48.20 | 1:39.72 | |||||
2 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 50.85 | 1:50.49 | |||||
3 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 52.53 | 1:57.55 | |||||
- | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:02 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:03 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 47, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 43.71 | 1:35.94 | |||||
2 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 45.97 | 1:38.62 | |||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 47.37 | 1:41.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:03 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:10 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 48, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 33.87 | ||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.51 | ||||||
3 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.94 | ||||||
4 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 38.33 | ||||||
5 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 39.52 | ||||||
6 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.08 | ||||||
7 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 40.38 | ||||||
8 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 41.08 | ||||||
9 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.48 | ||||||
10 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.28 | ||||||
11 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 42.92 | ||||||
12 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.15 | ||||||
13 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 43.48 | ||||||
14 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.70 | ||||||
15 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.39 | ||||||
16 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 44.93 | ||||||
17 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.45 | ||||||
18 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 45.84 | ||||||
19 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.25 | ||||||
20 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.33 | ||||||
21 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.94 | ||||||
22 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 53.65 | ||||||
23 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.39 | ||||||
24 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.47 | ||||||
25 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 59.09 | ||||||
- | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:10 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:12 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 49, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 35.36 | ||||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 38.58 | ||||||
3 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 39.52 | ||||||
4 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.25 | ||||||
5 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 45.52 | ||||||
6 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.19 | ||||||
7 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 49.93 | ||||||
- | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:12 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:22 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 50, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 44.79 | ||||||
2 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.33 | ||||||
3 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.28 | ||||||
4 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.01 | ||||||
5 | Isa Andersson | 2006 | Turebergs Simklubb | 47.86 | ||||||
6 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.70 | ||||||
7 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.08 | ||||||
8 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.88 | ||||||
9 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.90 | ||||||
10 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 50.87 | ||||||
11 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.56 | ||||||
12 | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.80 | ||||||
13 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.96 | ||||||
14 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 52.47 | ||||||
15 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.79 | ||||||
16 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.12 | ||||||
16 | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.12 | ||||||
18 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 53.24 | ||||||
19 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.40 | ||||||
20 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 53.60 | ||||||
21 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.19 | ||||||
22 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 54.32 | ||||||
23 | Maria Klingenstierna | 2006 | Turebergs Simklubb | 54.34 | ||||||
24 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 54.58 | ||||||
25 | Carolina Norén | 2006 | Turebergs Simklubb | 54.69 | ||||||
25 | Tindra Brewitz Eriksson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 54.69 | ||||||
27 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.91 | ||||||
28 | Laura Nelson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.25 | ||||||
- | Hanna Dellmo | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Juni Vindefjärd | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 51, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 43.53 | ||||||
2 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 43.90 | ||||||
3 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 45.72 | ||||||
4 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 46.97 | ||||||
5 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 47.93 | ||||||
6 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 49.62 | ||||||
7 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 51.59 | ||||||
8 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.56 | ||||||
9 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 54.77 | ||||||
10 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:02.76 | ||||||
- | Ludvig Timen | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Jack Holmberg | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 52, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.90 | ||||||
2 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 52.42 | ||||||
3 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 53.00 | ||||||
4 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.55 | ||||||
5 | Ida Björnevik | 2007 | Täby Sim | 54.69 | ||||||
6 | Linnea Ahlberg | 2007 | Täby Sim | 54.72 | ||||||
7 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 55.10 | ||||||
8 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 55.30 | ||||||
9 | Edith Forsell | 2007 | Turebergs Simklubb | 55.74 | ||||||
10 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 56.15 | ||||||
11 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.55 | ||||||
12 | Venla Engström | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:01.66 | ||||||
13 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:01.91 | ||||||
14 | Tea Hermelin | 2008 | Turebergs Simklubb | 1:04.53 | ||||||
- | Indra Tsolmon | 2008 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Moa Larsson | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:47 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 53, 25m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Filippou | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 26.89 | ||||||
1 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 26.89 | ||||||
3 | Emma Arnö | 2008 | Turebergs Simklubb | 26.92 | ||||||
4 | Moa Eiving | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 27.55 | ||||||
5 | Lovisa Jalvinger | 2007 | Turebergs Simklubb | 28.73 | ||||||
6 | Amanda Widhe | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 35.00 | ||||||
- | Nike Anderzon | 2008 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:47 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 51.63 | ||||||
2 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 53.67 | ||||||
3 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 54.44 | ||||||
4 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 56.25 | ||||||
5 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 58.50 | ||||||
6 | Ludvig Schumacher | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 1:04.92 | ||||||
- | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 55, 25m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Wu | 2007 | Turebergs Simklubb | 27.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 56, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.30 | 1:18.11 | |||||
2 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 38.29 | 1:26.10 | |||||
3 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 40.45 | 1:27.53 | |||||
4 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 40.57 | 1:29.54 | |||||
5 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.15 | 1:30.61 | |||||
6 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.02 | 1:31.14 | |||||
7 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 42.67 | 1:31.73 | |||||
8 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.22 | 1:32.47 | |||||
9 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.81 | 1:34.61 | |||||
10 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.48 | 1:34.72 | |||||
11 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 45.83 | 1:35.63 | |||||
12 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 45.70 | 1:37.12 | |||||
13 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.70 | 1:37.98 | |||||
14 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.99 | 1:38.83 | |||||
15 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 46.68 | 1:39.13 | |||||
16 | Anna Wang | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.33 | 1:39.94 | |||||
17 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.34 | 1:42.15 | |||||
18 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.23 | 1:42.70 | |||||
19 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.95 | 1:43.13 | |||||
20 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.85 | 1:43.44 | |||||
21 | Julia Day | 2005 | Täby Sim | 52.68 | 1:44.25 | |||||
22 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 48.60 | 1:44.34 | |||||
23 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 53.57 | 1:47.76 | |||||
24 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.15 | 1:49.27 | |||||
25 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.80 | 1:49.48 | |||||
26 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.50 | 1:50.31 | |||||
27 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.46 | 1:53.29 | |||||
- | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 57, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 37.23 | 1:17.77 | |||||
2 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 39.21 | 1:25.20 | |||||
3 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 40.37 | 1:25.26 | |||||
4 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 44.97 | 1:39.13 | |||||
5 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 47.96 | 1:40.18 | |||||
6 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.11 | 1:45.39 | |||||
7 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 51.63 | 1:59.36 | |||||
- | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 58, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:48.72 | ||||||
Louise Mårtensson | 2006 | 44.61 | 44.61 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 45.92 | 1:30.53 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 39.00 | 2:09.53 | |||||||
Linnea Bäckström | 2006 | 39.19 | 2:48.72 | |||||||
2 | SS04 Damer [2006] Lag 1 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:49.63 | ||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Leah Ishaq | 2006 | 45.16 | 1:25.65 | |||||||
Cornelia Utgren | 2007 | 43.47 | 2:09.12 | |||||||
Thea Bergström | 2007 | 40.51 | 2:49.63 | |||||||
3 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2006 | Täby Sim | 2:49.82 | ||||||
Rose Li | 2006 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Linnea Wiberg | 2006 | 49.97 | 1:35.01 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 37.47 | 2:12.48 | |||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 37.34 | 2:49.82 | |||||||
4 | Tureberg Damer 1 [2006] | 2006 | Turebergs Simklubb | 3:12.18 | ||||||
Emma Arnö | 2008 | 50.05 | 50.05 | |||||||
Klara Broms | 2006 | 52.73 | 1:42.78 | |||||||
Maria Krejci | 2006 | 49.37 | 2:32.15 | |||||||
Emilia Buchgeister | 2006 | 40.03 | 3:12.18 | |||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2006 | Täby Sim | 3:12.39 | ||||||
Stina Pedersen | 2007 | 47.30 | 47.30 | |||||||
Ida Björnevik | 2007 | 55.08 | 1:42.38 | |||||||
Emma Alsén | 2007 | 46.73 | 2:29.11 | |||||||
Linnea Ahlberg | 2007 | 43.28 | 3:12.39 | |||||||
6 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2006 | Täby Sim | 3:12.83 | ||||||
Deniz Degerbalkan | 2006 | 46.05 | 46.05 | |||||||
Beatrice Hlawatsch | 2007 | 53.39 | 1:39.44 | |||||||
Tuva Lundberg | 2006 | 50.47 | 2:29.91 | |||||||
Amanda Lindberg | 2006 | 42.92 | 3:12.83 | |||||||
- | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 42.07 | 42.07 | |||||||
Lilly James-Killer | 2006 | 52.47 | 1:34.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 59, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2006 | Täby Sim | 2:46.99 | ||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 39.20 | 39.20 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 45.55 | 1:24.75 | |||||||
Joel Hogg | 2007 | 44.65 | 2:09.40 | |||||||
Jan Danovskij | 2007 | 37.59 | 2:46.99 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | 43.74 | 43.74 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
William Zhao | 2006 | 50.62 | 50.62 | |||||||
Jack Holmberg | 2006 | 53.26 | 1:43.88 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Åkersberga SS - Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 60, 100m Frisim Damer Extra, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.97 | 1:09.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:04 |