Resultat för Julklappsdoppet 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 1, 50m Fjäril Flickor C- D, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Nea Hjortsberg 2004 Södertörns SS 32.59 |
2014: Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens Sim IF 31.77 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.09 | ||||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.38 | ||||||
3 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.78 | ||||||
4 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.63 | ||||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.64 | ||||||
6 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.21 | ||||||
7 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.23 | ||||||
8 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.81 | ||||||
9 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.97 | ||||||
10 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.66 | ||||||
11 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.71 | ||||||
12 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.83 | ||||||
13 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.86 | ||||||
14 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.14 | ||||||
15 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.26 | ||||||
16 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.55 | ||||||
17 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.62 | ||||||
18 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.63 | ||||||
19 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.69 | ||||||
20 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.78 | ||||||
21 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.11 | ||||||
22 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.23 | ||||||
23 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.58 | ||||||
24 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 37.78 | ||||||
25 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.87 | ||||||
26 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 37.93 | ||||||
27 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.01 | ||||||
28 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 38.04 | ||||||
29 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.23 | ||||||
30 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.13 | ||||||
31 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.16 | ||||||
32 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.22 | ||||||
33 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.44 | ||||||
33 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.44 | ||||||
35 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.55 | ||||||
36 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.75 | ||||||
37 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.00 | ||||||
37 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.00 | ||||||
39 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.05 | ||||||
40 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.49 | ||||||
41 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.55 | ||||||
42 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.63 | ||||||
43 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.73 | ||||||
44 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 40.78 | ||||||
45 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.89 | ||||||
46 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.39 | ||||||
47 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.53 | ||||||
48 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.05 | ||||||
48 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.05 | ||||||
50 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.31 | ||||||
51 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.35 | ||||||
52 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.55 | ||||||
53 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.62 | ||||||
54 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.71 | ||||||
55 | Dominika Auxtova | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.78 | ||||||
56 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.83 | ||||||
57 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.15 | ||||||
58 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.19 | ||||||
59 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 43.42 | ||||||
60 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.49 | ||||||
61 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.76 | ||||||
62 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.85 | ||||||
63 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.96 | ||||||
64 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.06 | ||||||
65 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.17 | ||||||
66 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.31 | ||||||
67 | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.42 | ||||||
68 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.47 | ||||||
69 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 44.58 | ||||||
70 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.76 | ||||||
71 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.30 | ||||||
72 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.42 | ||||||
73 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 45.43 | ||||||
74 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 45.46 | ||||||
75 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.94 | ||||||
76 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.07 | ||||||
77 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.59 | ||||||
78 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.34 | ||||||
79 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 47.42 | ||||||
80 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.75 | ||||||
81 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.55 | ||||||
82 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.73 | ||||||
83 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.98 | ||||||
84 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.65 | ||||||
85 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.66 | ||||||
86 | Emma Forsman | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.72 | ||||||
87 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 50.02 | ||||||
88 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.46 | ||||||
89 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.53 | ||||||
90 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 52.53 | ||||||
91 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.72 | ||||||
92 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.16 | ||||||
- | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 1, 50m Fjäril Flickor C- D, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Nea Hjortsberg 2004 Södertörns SS 32.59 |
2014: Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens Sim IF 31.77 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.49 | ||||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.55 | ||||||
3 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.41 | ||||||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.20 | ||||||
5 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.56 | ||||||
6 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.20 | ||||||
7 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.71 | ||||||
8 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 2, 50m Fjäril Pojkar C- D, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 32.21 |
2014: Marcus Johnsson 2002 Upsala S 31.74 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.21 | ||||||
2 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.17 | ||||||
3 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.09 | ||||||
4 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.57 | ||||||
5 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.62 | ||||||
6 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.67 | ||||||
7 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.02 | ||||||
8 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.21 | ||||||
9 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.28 | ||||||
10 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.57 | ||||||
11 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.76 | ||||||
12 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 40.06 | ||||||
13 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.08 | ||||||
14 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.52 | ||||||
15 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.70 | ||||||
16 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.84 | ||||||
17 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.82 | ||||||
18 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 43.31 | ||||||
18 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.31 | ||||||
20 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.71 | ||||||
21 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.89 | ||||||
22 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.73 | ||||||
23 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.08 | ||||||
24 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 47.01 | ||||||
25 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.75 | ||||||
26 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.54 | ||||||
27 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.30 | ||||||
28 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.61 | ||||||
29 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.09 | ||||||
30 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.93 | ||||||
31 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.37 | ||||||
- | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 2, 50m Fjäril Pojkar C- D, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 32.21 |
2014: Marcus Johnsson 2002 Upsala S 31.74 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.40 | ||||||
2 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.04 | ||||||
3 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.22 | ||||||
4 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.48 | ||||||
5 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.66 | ||||||
6 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.00 | ||||||
7 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.03 | ||||||
8 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor D, Försök |
2015: Moa Nyblom 2005 Väsby SS 40.57 |
2014: Emma Gabell 2004 Ösmo SS 37.11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 38.61 | ||||||
2 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.58 | ||||||
3 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.32 | ||||||
4 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.24 | ||||||
5 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.01 | ||||||
6 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.11 | ||||||
7 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.83 | ||||||
8 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.01 | ||||||
9 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.04 | ||||||
10 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.54 | ||||||
11 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 45.57 | ||||||
12 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.75 | ||||||
13 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.77 | ||||||
14 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.02 | ||||||
15 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.55 | ||||||
16 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.01 | ||||||
17 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.06 | ||||||
18 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.46 | ||||||
19 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.49 | ||||||
20 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.92 | ||||||
21 | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.11 | ||||||
22 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.01 | ||||||
23 | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | 49.41 | ||||||
24 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.69 | ||||||
25 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.71 | ||||||
26 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.31 | ||||||
27 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 50.62 | ||||||
28 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.87 | ||||||
29 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.83 | ||||||
30 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 52.06 | ||||||
31 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 52.49 | ||||||
32 | Gabriella Gavrilovic | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.24 | ||||||
33 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.60 | ||||||
34 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 55.88 | ||||||
35 | Anna Alte | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.89 | ||||||
36 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.64 | ||||||
- | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor D, Finaler |
2015: Moa Nyblom 2005 Väsby SS 40.57 |
2014: Emma Gabell 2004 Ösmo SS 37.11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.60 | ||||||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.29 | ||||||
3 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.96 | ||||||
4 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.47 | ||||||
5 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.29 | ||||||
6 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.60 | ||||||
7 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.93 | ||||||
8 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar D, Försök |
2015: Daner Tapia 2005 SS04 40.19 |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs SK 38.02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 39.49 | ||||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.88 | ||||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.91 | ||||||
4 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.66 | ||||||
5 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.17 | ||||||
6 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.97 | ||||||
7 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.20 | ||||||
8 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.64 | ||||||
9 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.43 | ||||||
10 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 48.28 | ||||||
11 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.30 | ||||||
12 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.80 | ||||||
13 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.00 | ||||||
14 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 49.01 | ||||||
15 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.03 | ||||||
16 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.19 | ||||||
17 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.89 | ||||||
18 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.98 | ||||||
19 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.12 | ||||||
20 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.19 | ||||||
21 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 53.02 | ||||||
22 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.56 | ||||||
23 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.11 | ||||||
24 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.23 | ||||||
25 | Elliott Aquilar | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.56 | ||||||
26 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.78 | ||||||
26 | Ludvig Schumacher | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar D, Finaler |
2015: Daner Tapia 2005 SS04 40.19 |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs SK 38.02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 39.06 | ||||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.09 | ||||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.42 | ||||||
4 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.76 | ||||||
5 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.60 | ||||||
6 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.24 | ||||||
7 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.30 | ||||||
8 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:57 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor C, Försök |
2015: Roya Tittelbach 2003 VäsbySS 33.25 |
2014: Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens Sim IF 33.31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.21 | ||||||
2 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.80 | ||||||
3 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.21 | ||||||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.62 | ||||||
5 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.71 | ||||||
6 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.20 | Deltar ej i final | |||||
7 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 36.76 | Deltar ej i final | |||||
8 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.96 | ||||||
9 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.18 | ||||||
10 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.24 | ||||||
11 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.95 | ||||||
12 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 38.15 | ||||||
13 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.26 | ||||||
14 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.38 | ||||||
15 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.83 | ||||||
16 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.91 | ||||||
17 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.93 | ||||||
18 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.05 | ||||||
19 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.21 | ||||||
20 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.63 | ||||||
20 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.63 | ||||||
22 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.69 | ||||||
23 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.94 | ||||||
24 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.68 | ||||||
25 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.69 | ||||||
26 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.74 | ||||||
27 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.81 | ||||||
28 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.83 | ||||||
29 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.92 | ||||||
30 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.96 | ||||||
31 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.19 | ||||||
32 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.21 | ||||||
33 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.52 | ||||||
34 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.79 | ||||||
35 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.91 | ||||||
36 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.03 | ||||||
37 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.08 | ||||||
38 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.44 | ||||||
39 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.46 | ||||||
40 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.49 | ||||||
41 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.84 | ||||||
42 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.87 | ||||||
43 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.13 | ||||||
44 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.15 | ||||||
45 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.33 | ||||||
46 | Estrid Söder | 2004 | Kanaans Simsällskap | 43.51 | ||||||
47 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.89 | ||||||
48 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.91 | ||||||
49 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.24 | ||||||
50 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.27 | ||||||
51 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 44.29 | ||||||
52 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.05 | ||||||
53 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.11 | ||||||
54 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.41 | ||||||
55 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.49 | ||||||
56 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.71 | ||||||
57 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.72 | ||||||
58 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.78 | ||||||
59 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.99 | ||||||
60 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.14 | ||||||
61 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.47 | ||||||
62 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.65 | ||||||
63 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.88 | ||||||
64 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.06 | ||||||
65 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.21 | ||||||
66 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.83 | ||||||
67 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.72 | ||||||
68 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.88 | ||||||
69 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.13 | ||||||
70 | Ebba Engardt | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.17 | ||||||
71 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.21 | ||||||
72 | Elwira Heldeskog | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 54.13 | ||||||
- | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Dominika Auxtova | 2004 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 12:57 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor C, Finaler |
2015: Roya Tittelbach 2003 VäsbySS 33.25 |
2014: Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens Sim IF 33.31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.37 | ||||||
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.25 | ||||||
3 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.87 | ||||||
4 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.98 | ||||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.06 | ||||||
6 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.21 | ||||||
7 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.56 | ||||||
8 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar C, Försök |
2015: Mattias Kvist 2003 Ösmo SS33.58 |
2014: Gustav Henrikssen 2002 Spårvägen Simförening 33.98 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.51 | ||||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.71 | ||||||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.15 | ||||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.18 | ||||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.12 | ||||||
6 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.11 | ||||||
7 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.32 | ||||||
8 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.79 | ||||||
9 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.03 | ||||||
10 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 40.28 | ||||||
11 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.31 | ||||||
12 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.05 | ||||||
13 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.38 | ||||||
14 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.54 | ||||||
15 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.73 | ||||||
16 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.98 | ||||||
17 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.03 | ||||||
18 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.44 | ||||||
19 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.56 | ||||||
20 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.62 | ||||||
21 | Elmer Luttropp Gedda | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.70 | ||||||
22 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.33 | ||||||
23 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.35 | ||||||
24 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.69 | ||||||
25 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 48.10 | ||||||
26 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.89 | ||||||
27 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.00 | ||||||
28 | Felix Wensmark | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.96 | ||||||
29 | Abel Kibrom | 2005 | Spårvägen Simförening | 59.87 | ||||||
- | Markus Farjo | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar C, Finaler |
2015: Mattias Kvist 2003 Ösmo SS33.58 |
2014: Gustav Henrikssen 2002 Spårvägen Simförening 33.98 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.67 | ||||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.16 | ||||||
3 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.14 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.76 | ||||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.81 | ||||||
6 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.76 | ||||||
7 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.85 | ||||||
8 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor D, Försök |
2015: Olivia Bäckström 2005 Södertörns SS 39.92 |
2014: Ioanna Tsirona 2004 Väsby SS 44.16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.19 | ||||||
2 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.96 | ||||||
3 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.88 | ||||||
4 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.99 | ||||||
5 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.50 | ||||||
6 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.53 | ||||||
7 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.06 | ||||||
8 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.30 | ||||||
9 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.50 | ||||||
10 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.54 | ||||||
11 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.70 | ||||||
12 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.73 | ||||||
13 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 49.84 | ||||||
14 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.52 | ||||||
15 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.37 | ||||||
16 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.50 | ||||||
17 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.09 | ||||||
18 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 52.17 | ||||||
19 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.94 | ||||||
20 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.99 | ||||||
21 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.09 | ||||||
22 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.28 | ||||||
23 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.55 | ||||||
24 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.80 | ||||||
25 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 53.88 | ||||||
26 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.44 | ||||||
27 | Gabriella Gavrilovic | 2008 | Södertörns Simsällskap | 56.12 | ||||||
28 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.15 | ||||||
29 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.63 | ||||||
30 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 57.05 | ||||||
31 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.59 | ||||||
32 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.67 | ||||||
33 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 57.74 | ||||||
34 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.91 | ||||||
35 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.96 | ||||||
36 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 58.51 | ||||||
37 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.77 | ||||||
38 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 59.91 | ||||||
39 | Anna Alte | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.18 | ||||||
- | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor D, Finaler |
2015: Olivia Bäckström 2005 Södertörns SS 39.92 |
2014: Ioanna Tsirona 2004 Väsby SS 44.16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.07 | ||||||
2 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.35 | ||||||
3 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.32 | ||||||
4 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.59 | ||||||
5 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.68 | ||||||
6 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.80 | ||||||
7 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.70 | ||||||
8 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar D, Försök |
2015: Daner Tapia 2005 SS04 43.89 |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs SK 42.76 2014: |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.19 | ||||||
2 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.53 | ||||||
3 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.75 | ||||||
4 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.00 | ||||||
5 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.62 | ||||||
6 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.18 | ||||||
7 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.65 | ||||||
8 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.74 | ||||||
9 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 55.44 | ||||||
10 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 55.68 | ||||||
11 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 56.74 | ||||||
12 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.20 | ||||||
13 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 57.30 | ||||||
14 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.82 | ||||||
15 | Elliott Aquilar | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.01 | ||||||
16 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.12 | ||||||
17 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.62 | ||||||
17 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.62 | ||||||
19 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:06.40 | ||||||
20 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.79 | ||||||
21 | Ludvig Schumacher | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.63 | ||||||
- | Alexander Trinidade | 2006 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar D, Finaler |
2015: Daner Tapia 2005 SS04 43.89 |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs SK 42.76 2014: |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.55 | ||||||
2 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 47.49 | ||||||
3 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.62 | ||||||
4 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 47.81 | ||||||
5 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.64 | ||||||
6 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.01 | ||||||
7 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:59 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor C, Försök |
2015: Olivia Barrios 2004 Södertörns SS 37.39 |
2014: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 36.35 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.76 | ||||||
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.90 | ||||||
2 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.90 | ||||||
4 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.18 | ||||||
5 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.33 | Deltar ej i final | |||||
6 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.60 | ||||||
7 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.76 | ||||||
8 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.84 | ||||||
9 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.43 | ||||||
10 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.01 | ||||||
11 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.04 | ||||||
12 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.15 | ||||||
13 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.80 | ||||||
14 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.94 | ||||||
15 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.14 | ||||||
16 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.55 | ||||||
17 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.68 | ||||||
18 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.98 | ||||||
19 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.99 | ||||||
20 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 42.43 | ||||||
21 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 42.55 | ||||||
22 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 42.61 | ||||||
23 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.64 | ||||||
24 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.78 | ||||||
25 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 42.82 | ||||||
26 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.96 | ||||||
27 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.09 | ||||||
28 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.26 | ||||||
29 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.57 | ||||||
30 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 43.97 | ||||||
31 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.03 | ||||||
32 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.36 | ||||||
33 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.37 | ||||||
34 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.81 | ||||||
35 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.92 | ||||||
36 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.06 | ||||||
37 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.29 | ||||||
38 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.46 | ||||||
39 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.55 | ||||||
40 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 45.76 | ||||||
41 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.81 | ||||||
42 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.05 | ||||||
43 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 46.11 | ||||||
44 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.36 | ||||||
45 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.58 | ||||||
46 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.78 | ||||||
47 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.85 | ||||||
48 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.02 | ||||||
49 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 47.19 | ||||||
50 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.41 | ||||||
51 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.54 | ||||||
52 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.56 | ||||||
53 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.86 | ||||||
54 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.06 | ||||||
54 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 48.06 | ||||||
56 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.10 | ||||||
57 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.11 | ||||||
58 | Elsa Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.13 | ||||||
59 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.18 | ||||||
60 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.35 | ||||||
61 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.36 | ||||||
62 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.91 | ||||||
63 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 49.94 | ||||||
64 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.16 | ||||||
65 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 50.18 | ||||||
66 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.27 | ||||||
67 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.31 | ||||||
68 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 50.49 | ||||||
69 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.70 | ||||||
70 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.74 | ||||||
71 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.82 | ||||||
72 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 50.83 | ||||||
73 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.05 | ||||||
74 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.09 | ||||||
75 | Kayla Säreland | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.66 | ||||||
76 | Dominika Auxtova | 2004 | Lidingö Simklubb | 51.68 | ||||||
77 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.09 | ||||||
78 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.32 | ||||||
79 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.52 | ||||||
80 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.65 | ||||||
81 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.13 | ||||||
82 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.19 | ||||||
83 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.83 | ||||||
84 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.90 | ||||||
85 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.79 | ||||||
86 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.61 | ||||||
87 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.75 | ||||||
88 | Emma Forsman | 2004 | Väsby Simsällskap | 55.76 | ||||||
89 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 55.77 | ||||||
90 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 57.81 | ||||||
91 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 57.92 | ||||||
92 | Ebba Engardt | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.18 | ||||||
93 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:04.02 | ||||||
- | Lovisa Ferneman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 12:59 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor C, Finaler |
2015: Olivia Barrios 2004 Södertörns SS 37.39 |
2014: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 36.35 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.47 | ||||||
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.70 | ||||||
3 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.43 | ||||||
4 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.32 | ||||||
5 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.37 | ||||||
6 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.62 | ||||||
7 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.20 | ||||||
8 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar C, Försök |
2015: Mikael Söderberg 2003 Upsala S 37.71 |
2014: Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 37.57 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.77 | ||||||
2 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.06 | ||||||
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.56 | ||||||
4 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.84 | ||||||
5 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.14 | ||||||
6 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.18 | ||||||
7 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.85 | ||||||
8 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.04 | ||||||
9 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.56 | ||||||
10 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.68 | ||||||
11 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.69 | ||||||
12 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.23 | ||||||
13 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.31 | ||||||
14 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.32 | ||||||
15 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 47.95 | ||||||
16 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.15 | ||||||
17 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.63 | ||||||
18 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.12 | ||||||
19 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.40 | ||||||
20 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 51.96 | ||||||
21 | Felix Wensmark | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.38 | ||||||
22 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.44 | ||||||
23 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.57 | ||||||
24 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.74 | ||||||
25 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.23 | ||||||
26 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 57.77 | ||||||
27 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 59.92 | ||||||
28 | Abel Kibrom | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:06.74 | ||||||
- | Markus Farjo | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | William Rättö | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar C, Finaler |
2015: Mikael Söderberg 2003 Upsala S 37.71 |
2014: Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 37.57 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.49 | ||||||
2 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.37 | ||||||
3 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.41 | ||||||
4 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.67 | ||||||
5 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | ||||||
6 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.66 | ||||||
7 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.97 | ||||||
8 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 11, 50m Frisim Flickor D, Försök |
2015: Olivia Bäckström 2005 Södertörns SS 32.84 |
2014: Emma Gabell 2004 Ösmo SS 32.75 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 33.25 | ||||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.54 | ||||||
3 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 34.73 | ||||||
4 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.18 | ||||||
5 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.39 | ||||||
6 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.14 | ||||||
7 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.22 | ||||||
8 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.83 | ||||||
9 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.60 | ||||||
10 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.72 | ||||||
11 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.28 | ||||||
12 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.14 | ||||||
13 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.33 | ||||||
14 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.56 | ||||||
15 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.81 | ||||||
16 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.02 | ||||||
17 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.40 | ||||||
18 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.54 | ||||||
19 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.64 | ||||||
20 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.69 | ||||||
21 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.84 | ||||||
22 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.02 | ||||||
23 | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.05 | ||||||
24 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.34 | ||||||
25 | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.45 | ||||||
26 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.52 | ||||||
27 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.56 | ||||||
28 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 42.57 | ||||||
29 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.22 | ||||||
30 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.59 | ||||||
31 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.96 | ||||||
32 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.25 | ||||||
33 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.15 | ||||||
34 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.22 | ||||||
35 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 45.57 | ||||||
36 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.85 | ||||||
37 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.92 | ||||||
38 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.91 | ||||||
39 | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.10 | ||||||
40 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.93 | ||||||
41 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 52.23 | ||||||
42 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.39 | ||||||
43 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.77 | ||||||
44 | Gabriella Gavrilovic | 2008 | Södertörns Simsällskap | 54.73 | ||||||
45 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.92 | ||||||
46 | Anna Alte | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.25 | ||||||
- | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 11, 50m Frisim Flickor D, Finaler |
2015: Olivia Bäckström 2005 Södertörns SS 32.84 |
2014: Emma Gabell 2004 Ösmo SS 32.75 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 32.32 | ||||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.92 | ||||||
3 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 34.16 | ||||||
4 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 34.70 | ||||||
5 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 35.85 | ||||||
6 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.92 | ||||||
7 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.89 | ||||||
8 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 12, 50m Frisim Pojkar D, Försök |
2015: Daner Tapia 2005 SS04 35.21 |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs SK 32.19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.62 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.34 | ||||||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.35 | ||||||
4 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.25 | ||||||
5 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.15 | ||||||
6 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.36 | ||||||
7 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.72 | ||||||
8 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.89 | ||||||
9 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.97 | ||||||
10 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.01 | ||||||
11 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.14 | ||||||
12 | Alexander Trinidade | 2006 | Lidingö Simklubb | 40.01 | ||||||
13 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.74 | ||||||
14 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.70 | ||||||
15 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.83 | ||||||
16 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 42.00 | ||||||
17 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.59 | ||||||
18 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.91 | ||||||
19 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.14 | ||||||
20 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 43.21 | ||||||
21 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.45 | ||||||
22 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 44.21 | ||||||
23 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.56 | ||||||
24 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.78 | ||||||
25 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.11 | ||||||
26 | Elliott Aquilar | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.59 | ||||||
27 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.52 | ||||||
28 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.43 | ||||||
29 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.61 | ||||||
- | Ludvig Schumacher | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 12, 50m Frisim Pojkar D, Finaler |
2015: Daner Tapia 2005 SS04 35.21 |
2014: August Eriksson 2004 Turebergs SK 32.19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.68 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.43 | ||||||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.51 | ||||||
4 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.84 | ||||||
5 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.16 | ||||||
6 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.79 | ||||||
7 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.32 | ||||||
8 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 40.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 13, 50m Frisim Flickor C, Försök |
2015: Saliha Colic 2003 Södertörns SS 28.95 |
2014: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 29.31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.18 | ||||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.60 | ||||||
3 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 30.03 | ||||||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 30.04 | ||||||
5 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.54 | ||||||
6 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.82 | ||||||
7 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.00 | ||||||
8 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.08 | ||||||
9 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 31.20 | ||||||
10 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.25 | ||||||
11 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.51 | ||||||
12 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 31.56 | ||||||
13 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 31.75 | ||||||
14 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 31.86 | ||||||
15 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.07 | ||||||
16 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 32.33 | ||||||
17 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 32.50 | ||||||
18 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.52 | ||||||
19 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 32.57 | ||||||
20 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.65 | ||||||
21 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.15 | ||||||
22 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.19 | ||||||
23 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.41 | ||||||
23 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.41 | ||||||
25 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.43 | ||||||
26 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.50 | ||||||
27 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 33.64 | ||||||
28 | Dominika Auxtova | 2004 | Lidingö Simklubb | 33.79 | ||||||
29 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.04 | ||||||
29 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.04 | ||||||
29 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.04 | ||||||
32 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 34.06 | ||||||
33 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.10 | ||||||
34 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.17 | ||||||
35 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.23 | ||||||
36 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.34 | ||||||
37 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.36 | ||||||
38 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.39 | ||||||
39 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 34.44 | ||||||
40 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 34.49 | ||||||
41 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 34.65 | ||||||
42 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.67 | ||||||
43 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 34.70 | ||||||
44 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 34.75 | ||||||
45 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.81 | ||||||
46 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.85 | ||||||
47 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.43 | ||||||
48 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.53 | ||||||
49 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.71 | ||||||
50 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.74 | ||||||
51 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.75 | ||||||
52 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.88 | ||||||
53 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.92 | ||||||
54 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.99 | ||||||
55 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.15 | ||||||
56 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.27 | ||||||
57 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.29 | ||||||
58 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.56 | ||||||
59 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 36.64 | ||||||
60 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.65 | ||||||
61 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.78 | ||||||
62 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.82 | ||||||
63 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.14 | ||||||
64 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.20 | ||||||
65 | Estrid Söder | 2004 | Kanaans Simsällskap | 37.42 | ||||||
66 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.48 | ||||||
67 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 37.78 | ||||||
68 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.80 | ||||||
69 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 37.87 | ||||||
70 | Elsa Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.88 | ||||||
71 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.92 | ||||||
71 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.92 | ||||||
73 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 38.22 | ||||||
74 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.29 | ||||||
75 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.36 | ||||||
76 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.46 | ||||||
77 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.13 | ||||||
78 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.37 | ||||||
79 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.69 | ||||||
80 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.85 | ||||||
81 | Kayla Säreland | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.93 | ||||||
82 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.15 | ||||||
83 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.20 | ||||||
84 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.38 | ||||||
85 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.49 | ||||||
86 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.58 | ||||||
87 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.04 | ||||||
88 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.12 | ||||||
89 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.34 | ||||||
90 | Emma Forsman | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.31 | ||||||
91 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.64 | ||||||
92 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.68 | ||||||
93 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.33 | ||||||
94 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.35 | ||||||
95 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.59 | ||||||
96 | Ebba Engardt | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.76 | ||||||
97 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.45 | ||||||
98 | Elwira Heldeskog | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.88 | ||||||
99 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.34 | ||||||
- | Lovisa Ferneman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 13, 50m Frisim Flickor C, Finaler |
2015: Saliha Colic 2003 Södertörns SS 28.95 |
2014: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 29.31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.39 | ||||||
2 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 29.73 | ||||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.77 | ||||||
4 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.10 | ||||||
5 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.19 | ||||||
6 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 30.70 | ||||||
7 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.88 | ||||||
8 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 14, 50m Frisim Pojkar C, Försök |
2015: Mattias Kvist 2003 Ösmo SS 28.79 |
2014: Marcus Johnsson 2002 Upsala S 28.77 2014: |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.23 | ||||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 30.88 | ||||||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.33 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.25 | ||||||
5 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.46 | ||||||
6 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.07 | ||||||
7 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.61 | ||||||
8 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.70 | ||||||
9 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 34.23 | ||||||
10 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.32 | ||||||
11 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.56 | ||||||
12 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.58 | ||||||
13 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.66 | ||||||
14 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 35.71 | ||||||
15 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.25 | ||||||
16 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.42 | ||||||
17 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.56 | ||||||
18 | Elmer Luttropp Gedda | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.00 | ||||||
19 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.01 | ||||||
20 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 37.04 | ||||||
21 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.06 | ||||||
22 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.07 | ||||||
23 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.33 | ||||||
24 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.63 | ||||||
25 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.65 | ||||||
26 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.76 | ||||||
27 | Walid Darir | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.97 | ||||||
28 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.57 | ||||||
29 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.95 | ||||||
30 | Felix Norlin | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.82 | ||||||
31 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.49 | ||||||
32 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.94 | ||||||
33 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.24 | ||||||
34 | Felix Wensmark | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.68 | ||||||
35 | Abel Kibrom | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.97 | ||||||
- | Markus Farjo | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 14, 50m Frisim Pojkar C, Finaler |
2015: Mattias Kvist 2003 Ösmo SS 28.79 |
2014: Marcus Johnsson 2002 Upsala S 28.77 2014: |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 29.66 | ||||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 29.67 | ||||||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.70 | ||||||
4 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 31.67 | ||||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.30 | ||||||
6 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.54 | ||||||
7 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.96 | ||||||
8 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 15, 100m Medley Flickor C- D, Försök |
2015: Saliha Colic 2003 Södertörns SS 1.13.55 |
2014: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 1.13.23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.49 | 1:12.57 | |||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.99 | 1:13.88 | |||||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.28 | 1:14.20 | |||||
4 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.04 | 1:14.25 | |||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.77 | 1:14.77 | |||||
6 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.49 | 1:15.31 | |||||
7 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.38 | 1:18.75 | |||||
8 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.97 | 1:18.87 | |||||
9 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.09 | 1:19.39 | |||||
10 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.44 | 1:19.78 | |||||
11 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.65 | 1:19.90 | |||||
12 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.90 | 1:19.93 | |||||
13 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.91 | 1:20.19 | |||||
14 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.31 | 1:21.18 | |||||
15 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.47 | 1:21.55 | |||||
16 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.92 | 1:21.58 | |||||
17 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.65 | 1:21.59 | |||||
18 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.12 | 1:21.84 | |||||
19 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 1:22.45 | 1:22.45 | |||||
20 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.86 | 1:22.88 | |||||
21 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.41 | 1:23.37 | |||||
22 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.81 | 1:23.49 | |||||
23 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 38.77 | 1:24.54 | |||||
24 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.83 | 1:24.73 | |||||
25 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.70 | 1:25.49 | |||||
26 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.42 | 1:26.06 | |||||
27 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.81 | 1:26.74 | |||||
28 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.18 | 1:26.81 | |||||
29 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.06 | 1:27.16 | |||||
30 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.29 | 1:27.26 | |||||
31 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.02 | 1:27.75 | |||||
31 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.71 | 1:27.75 | |||||
33 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.27 | 1:28.09 | |||||
34 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.43 | 1:28.12 | |||||
35 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.68 | 1:28.63 | |||||
36 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.51 | 1:28.94 | |||||
37 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.49 | 1:29.37 | |||||
38 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.03 | 1:29.68 | |||||
39 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.63 | 1:29.70 | |||||
40 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.00 | 1:30.13 | |||||
41 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.17 | 1:30.40 | |||||
42 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.06 | 1:30.70 | |||||
43 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.83 | 1:30.77 | |||||
44 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.15 | 1:31.05 | |||||
45 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.95 | 1:31.07 | |||||
46 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 41.26 | 1:31.08 | |||||
47 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.63 | 1:31.64 | |||||
48 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.90 | 1:31.70 | |||||
49 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 42.44 | 1:31.98 | |||||
50 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.26 | 1:32.04 | |||||
51 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.44 | 1:32.71 | |||||
52 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.05 | 1:32.79 | |||||
53 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.61 | 1:33.37 | |||||
54 | Dominika Auxtova | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.88 | 1:33.39 | |||||
55 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 43.52 | 1:33.93 | |||||
56 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.91 | 1:34.23 | |||||
57 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.15 | 1:34.70 | |||||
58 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 41.58 | 1:35.58 | |||||
59 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.31 | 1:35.68 | |||||
60 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.74 | 1:36.13 | |||||
61 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.24 | 1:36.36 | |||||
62 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.00 | 1:36.52 | |||||
63 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.76 | 1:37.31 | |||||
64 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.24 | 1:37.40 | |||||
65 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 46.12 | 1:37.57 | |||||
66 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.39 | 1:37.98 | |||||
67 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.38 | 1:38.05 | |||||
68 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 45.57 | 1:38.42 | |||||
69 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 48.42 | 1:38.61 | |||||
70 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.88 | 1:38.91 | |||||
71 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.56 | 1:39.06 | |||||
72 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.87 | 1:39.11 | |||||
73 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.62 | 1:39.18 | |||||
74 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.18 | 1:39.38 | |||||
75 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 47.58 | 1:39.52 | |||||
76 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.93 | 1:39.64 | |||||
77 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.50 | 1:39.67 | |||||
78 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.86 | 1:39.72 | |||||
79 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.24 | 1:39.83 | |||||
80 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.35 | 1:40.07 | |||||
81 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.75 | 1:40.58 | |||||
82 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.62 | 1:40.69 | |||||
83 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.75 | 1:40.92 | |||||
84 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.54 | 1:40.99 | |||||
85 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.93 | 1:41.44 | |||||
86 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.70 | 1:43.11 | |||||
87 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.82 | 1:43.14 | |||||
88 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.50 | 1:43.63 | |||||
89 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.53 | 1:43.64 | |||||
90 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.94 | 1:44.68 | |||||
91 | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.08 | 1:44.69 | |||||
92 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.74 | 1:45.11 | |||||
93 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.85 | 1:46.32 | |||||
94 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.21 | 1:46.67 | |||||
95 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.57 | 1:46.69 | |||||
96 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.58 | 1:46.86 | |||||
97 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 52.38 | 1:47.19 | |||||
98 | Emma Forsman | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.69 | 1:47.66 | |||||
99 | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.52 | 1:48.03 | |||||
100 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.04 | 1:48.08 | |||||
101 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.58 | 1:48.60 | |||||
102 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.50 | 1:49.49 | |||||
103 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.39 | 1:50.17 | |||||
104 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.86 | 1:51.46 | |||||
105 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.55 | 1:51.93 | |||||
106 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.35 | 1:52.57 | |||||
107 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.95 | 1:53.26 | |||||
108 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 57.12 | 1:59.92 | |||||
109 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 1:04.07 | 2:14.05 | |||||
- | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 15, 100m Medley Flickor C- D, Finaler |
2015: Saliha Colic 2003 Södertörns SS 1.13.55 |
2014: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 1.13.23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.83 | 1:10.93 | |||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.11 | 1:13.31 | |||||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.08 | 1:13.77 | |||||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.57 | 1:14.29 | |||||
5 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.07 | 1:15.35 | |||||
6 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.75 | 1:16.54 | |||||
7 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.51 | 1:17.92 | |||||
8 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.73 | 1:19.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 16, 100m Medley Pojkar C- D, Försök |
2015: Mikael Söderberg 2003 Upsala S 1.12.50 |
2014: Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 1.13.44 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.43 | 1:15.09 | |||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.54 | 1:19.87 | |||||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.99 | 1:21.17 | |||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.06 | 1:21.54 | |||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.97 | 1:21.78 | |||||
6 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.90 | 1:23.61 | |||||
7 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.61 | 1:25.34 | |||||
8 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.29 | 1:26.12 | |||||
9 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.36 | 1:26.79 | |||||
10 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.58 | 1:27.28 | |||||
11 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.97 | 1:28.87 | |||||
12 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.02 | 1:29.47 | |||||
13 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.72 | 1:29.52 | |||||
14 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 39.45 | 1:30.05 | |||||
15 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.55 | 1:30.75 | |||||
16 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.54 | 1:33.10 | |||||
17 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.88 | 1:33.21 | |||||
18 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 42.61 | 1:33.37 | |||||
19 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.60 | 1:33.47 | |||||
20 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.60 | 1:33.66 | |||||
21 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.13 | 1:35.02 | |||||
22 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.81 | 1:35.28 | |||||
23 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.69 | 1:35.66 | |||||
24 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.32 | 1:37.03 | |||||
25 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.19 | 1:37.74 | |||||
26 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 46.29 | 1:39.22 | |||||
27 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.93 | 1:41.93 | |||||
28 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.87 | 1:43.66 | |||||
29 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.64 | 1:44.72 | |||||
30 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.96 | 1:45.26 | |||||
31 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 49.23 | 1:47.12 | |||||
32 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.59 | 1:48.73 | |||||
33 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.83 | 1:50.40 | |||||
34 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.55 | 1:51.97 | |||||
35 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.38 | 1:55.69 | |||||
36 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.81 | 1:56.64 | |||||
37 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.51 | 1:57.82 | |||||
38 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 55.91 | 1:59.67 | |||||
39 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 59.51 | 2:03.32 | |||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 16, 100m Medley Pojkar C- D, Finaler |
2015: Mikael Söderberg 2003 Upsala S 1.12.50 |
2014: Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 1.13.44 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.81 | 1:13.63 | |||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.76 | 1:16.41 | |||||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.68 | 1:18.05 | |||||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.65 | 1:21.07 | |||||
5 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.57 | 1:21.60 | |||||
6 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.88 | 1:21.77 | |||||
7 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.99 | 1:23.24 | |||||
8 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.01 | 1:24.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:56 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 17, 4X50m Medley Mixed C-D, Försök |
2015: Stockholmspolisens IF SF 2.20.01 |
2014: Stockholmspolisens Sim IF 2.17.45 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Mix 1 [2004] | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:21.29 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 36.67 | 1:12.39 | |||||||
Johan Montero | 2005 | 38.73 | 1:51.12 | |||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 30.17 | 2:21.29 | |||||||
2 | Upsala S Mix [2005]1 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:31.45 | ||||||
Lukas Höglund | 2004 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Daniela Larsson | 2004 | 42.44 | 1:22.98 | |||||||
Amanda Viksten | 2004 | 38.28 | 2:01.26 | |||||||
Adi Ramovic | 2004 | 30.19 | 2:31.45 | |||||||
3 | Spårvägen Mix Gul | 0 | Spårvägen Simförening | 2:36.72 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 45.26 | 1:22.64 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 37.08 | 1:59.72 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 37.00 | 2:36.72 | |||||||
4 | Väsby SS Mix 2 [2004] | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:36.85 | ||||||
Tove Pettersson | 2004 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Lovisa Fantenberg | 2004 | 41.73 | 1:17.52 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 41.01 | 1:58.53 | |||||||
Theo Takala | 2007 | 38.32 | 2:36.85 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Blå | 0 | Spårvägen Simförening | 2:38.09 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 42.07 | 1:21.34 | |||||||
Ludvig Alverfors | 2004 | 45.16 | 2:06.50 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 31.59 | 2:38.09 | |||||||
6 | Upsala S Mix [2005]2 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:38.29 | ||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Sofia Högdin | 2004 | 41.46 | 1:24.39 | |||||||
Celina Hoffner | 2004 | 36.91 | 2:01.30 | |||||||
Castor Lindholm | 2005 | 36.99 | 2:38.29 | |||||||
7 | SS04 Mix Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:49.00 | ||||||
Klara Pettersson | 2004 | 45.45 | 45.45 | |||||||
Alexander Youssef | 2004 | 42.03 | 1:27.48 | |||||||
Gabriella Gilbert | 2004 | 41.34 | 2:08.82 | |||||||
Teodor Berglund | 2006 | 40.18 | 2:49.00 | |||||||
8 | Spårvägen Mix Orange | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:50.48 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 45.41 | 45.41 | |||||||
Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | 47.40 | 1:32.81 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 35.64 | 2:08.45 | |||||||
Albin Wullrich | 2006 | 42.03 | 2:50.48 | |||||||
9 | Spårvägen Mix Rosa | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:52.29 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 42.05 | 42.05 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 46.98 | 1:29.03 | |||||||
Wilmer Räni | 2005 | 39.77 | 2:08.80 | |||||||
Felix Wensmark | 2005 | 43.49 | 2:52.29 | |||||||
10 | Spårvägen Mix Röd | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:58.69 | ||||||
Malin Kullman | 2004 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Oscar Gustafson | 2005 | 46.38 | 1:22.68 | |||||||
Veronica Olsson | 2005 | 40.84 | 2:03.52 | |||||||
Brian Eriksson | 2007 | 55.17 | 2:58.69 | |||||||
11 | Spårvägen Mix Turkos | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:01.45 | ||||||
Stella Egmar | 2006 | 47.28 | 47.28 | |||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 51.37 | 1:38.65 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 42.35 | 2:21.00 | |||||||
Maja Lindgren | 2005 | 40.45 | 3:01.45 | |||||||
12 | Spårvägen Mix Grön | 0 | Spårvägen Simförening | 3:07.72 | ||||||
Pelle Vanhainen | 2006 | 45.04 | 45.04 | |||||||
John Ström | 2004 | 50.44 | 1:35.48 | |||||||
Vera Tjäder | 2005 | 47.71 | 2:23.19 | |||||||
Liv Dahl | 2005 | 44.53 | 3:07.72 | |||||||
13 | Spårvägen Mix Lila | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:13.35 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 56.14 | 1:38.61 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 49.77 | 2:28.38 | |||||||
Carla Rollvén | 2006 | 44.97 | 3:13.35 | |||||||
14 | Spårvägen Mix Ljusblå | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:23.08 | ||||||
Johanna Claesson | 2006 | 47.80 | 47.80 | |||||||
Oliver Geaney | 2006 | 1:02.55 | 1:50.35 | |||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 50.69 | 2:41.04 | |||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 42.04 | 3:23.08 | |||||||
- | Spårvägen Mix Vit | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 12:56 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 17, 4X50m Medley Mixed C-D, Finaler |
2015: Stockholmspolisens IF SF 2.20.01 |
2014: Stockholmspolisens Sim IF 2.17.45 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Mix 1 [2004] | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:20.27 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 36.50 | 1:11.75 | |||||||
Johan Montero | 2005 | 38.44 | 1:50.19 | |||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 30.08 | 2:20.27 | |||||||
2 | Upsala S Mix [2005]1 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:25.70 | ||||||
Lukas Höglund | 2004 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Daniela Larsson | 2004 | 39.65 | 1:18.64 | |||||||
Amanda Viksten | 2004 | 36.67 | 1:55.31 | |||||||
Adi Ramovic | 2004 | 30.39 | 2:25.70 | |||||||
3 | Spårvägen Mix Gul | 0 | Spårvägen Simförening | 2:32.40 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 44.22 | 1:20.63 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 35.72 | 1:56.35 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 36.05 | 2:32.40 | |||||||
4 | Spårvägen Mix Blå | 0 | Spårvägen Simförening | 2:34.83 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 41.20 | 1:19.82 | |||||||
Ludvig Alverfors | 2004 | 44.17 | 2:03.99 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 30.84 | 2:34.83 | |||||||
5 | Väsby SS Mix 2 [2004] | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:36.42 | ||||||
Tove Pettersson | 2004 | 35.71 | 35.71 | |||||||
Lovisa Fantenberg | 2004 | 41.38 | 1:17.09 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 39.44 | 1:56.53 | |||||||
Theo Takala | 2007 | 39.89 | 2:36.42 | |||||||
6 | Spårvägen Mix Orange | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:46.85 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 43.89 | 43.89 | |||||||
Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | 46.69 | 1:30.58 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 34.17 | 2:04.75 | |||||||
Albin Wullrich | 2006 | 42.10 | 2:46.85 | |||||||
7 | SS04 Mix Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:47.76 | ||||||
Klara Pettersson | 2004 | 43.60 | 43.60 | |||||||
Alexander Youssef | 2004 | 41.05 | 1:24.65 | |||||||
Gabriella Gilbert | 2004 | 41.60 | 2:06.25 | |||||||
Teodor Berglund | 2006 | 41.51 | 2:47.76 | |||||||
8 | Spårvägen Mix Rosa | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:51.49 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 47.03 | 1:27.94 | |||||||
Wilmer Räni | 2005 | 39.61 | 2:07.55 | |||||||
Felix Wensmark | 2005 | 43.94 | 2:51.49 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Flickor B, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Matilda Lantz Upsala Simsällskap 31.16 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 29.71 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.19 | ||||||
2 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.40 | ||||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.46 | ||||||
4 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.69 | ||||||
5 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.70 | ||||||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.92 | ||||||
7 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.95 | ||||||
8 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.24 | ||||||
9 | Daniella Berglund | 2002 | Lidingö Simklubb | 32.70 | ||||||
10 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.76 | ||||||
10 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 32.76 | ||||||
12 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.89 | ||||||
13 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.98 | ||||||
14 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.08 | ||||||
15 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.23 | ||||||
16 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.44 | ||||||
17 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.45 | ||||||
18 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.47 | ||||||
19 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.54 | ||||||
20 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.58 | ||||||
21 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 33.60 | ||||||
22 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.62 | ||||||
23 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.68 | ||||||
24 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.69 | ||||||
25 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.84 | ||||||
26 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.94 | ||||||
27 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.07 | ||||||
28 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.12 | ||||||
29 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.21 | ||||||
30 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.22 | ||||||
31 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.25 | ||||||
32 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.30 | ||||||
33 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.37 | ||||||
34 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.43 | ||||||
35 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.47 | ||||||
36 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.61 | ||||||
37 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.70 | ||||||
38 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.82 | ||||||
39 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.19 | ||||||
40 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.30 | ||||||
41 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.42 | ||||||
42 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.84 | ||||||
43 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.88 | ||||||
44 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.12 | ||||||
45 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.16 | ||||||
46 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.41 | ||||||
47 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.51 | ||||||
48 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.55 | ||||||
49 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.60 | ||||||
50 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.75 | ||||||
51 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.01 | ||||||
52 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.02 | ||||||
53 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.03 | ||||||
54 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.26 | ||||||
55 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.34 | ||||||
56 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.41 | ||||||
57 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.39 | ||||||
57 | Sofia Preste | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.39 | ||||||
59 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.64 | ||||||
60 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.83 | ||||||
61 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.98 | ||||||
62 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.16 | ||||||
63 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.29 | ||||||
64 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.06 | ||||||
65 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.51 | ||||||
66 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.77 | ||||||
67 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.91 | ||||||
68 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.42 | ||||||
69 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.51 | ||||||
70 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.87 | ||||||
71 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.15 | ||||||
72 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.40 | ||||||
73 | Millie Björnlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.94 | ||||||
74 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.98 | ||||||
75 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.06 | ||||||
76 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.20 | ||||||
77 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 43.66 | ||||||
78 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.58 | ||||||
79 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.33 | ||||||
80 | Melina Djerf | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.46 | ||||||
- | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Flickor B, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Matilda Lantz Upsala Simsällskap 31.16 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 29.71 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.84 | ||||||
2 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.22 | ||||||
3 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.32 | ||||||
3 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.32 | ||||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.36 | ||||||
5 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.36 | ||||||
7 | Daniella Berglund | 2002 | Lidingö Simklubb | 32.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Pojkar B, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 30.58 |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs SK 27.33 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 30.35 | ||||||
2 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.87 | ||||||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.05 | ||||||
4 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.01 | ||||||
5 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.12 | ||||||
6 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.26 | ||||||
7 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.46 | ||||||
8 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.62 | ||||||
9 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.71 | ||||||
10 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.75 | ||||||
11 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.12 | ||||||
12 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.13 | ||||||
13 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.29 | ||||||
14 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.58 | ||||||
15 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.94 | ||||||
15 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.94 | ||||||
17 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.03 | ||||||
18 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.52 | ||||||
19 | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.59 | ||||||
20 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.67 | ||||||
21 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 34.76 | ||||||
22 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.79 | ||||||
23 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 35.01 | ||||||
24 | Oscar Broström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 35.19 | ||||||
25 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.25 | ||||||
26 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.37 | ||||||
27 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.43 | ||||||
28 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.89 | ||||||
29 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 35.99 | ||||||
30 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.40 | ||||||
31 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.75 | ||||||
32 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.31 | ||||||
33 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.40 | ||||||
34 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.78 | ||||||
35 | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.88 | ||||||
36 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.16 | ||||||
37 | Marcus Sandstedt | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.40 | ||||||
38 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.48 | ||||||
39 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.52 | ||||||
40 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.98 | ||||||
41 | Erik Pettersson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.18 | ||||||
42 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.48 | ||||||
43 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.58 | ||||||
43 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.58 | ||||||
45 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.05 | ||||||
46 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.07 | ||||||
- | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Pojkar B, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 30.58 |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs SK 27.33 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 30.17 | ||||||
2 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.45 | ||||||
3 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.33 | ||||||
4 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.57 | ||||||
5 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.38 | ||||||
6 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.49 | ||||||
7 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.67 | ||||||
- | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 20, 50m Ryggsim Flickor B, Försök |
2015: Zafira Vaamonde 2001 Spårvägen Simförening 32.09 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 31.76 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.99 | ||||||
2 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.86 | ||||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.34 | ||||||
4 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.80 | ||||||
5 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.05 | ||||||
6 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.23 | ||||||
7 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.69 | ||||||
8 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.86 | ||||||
9 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.05 | ||||||
10 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.30 | ||||||
11 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.31 | ||||||
12 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.33 | ||||||
13 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.39 | ||||||
14 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.40 | ||||||
15 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.43 | ||||||
16 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.53 | ||||||
17 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.54 | ||||||
18 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.75 | ||||||
19 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.92 | ||||||
20 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.05 | ||||||
21 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.07 | ||||||
22 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.28 | ||||||
23 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.29 | ||||||
24 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.30 | ||||||
25 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.47 | ||||||
26 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.48 | ||||||
27 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.57 | ||||||
28 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.63 | ||||||
29 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 36.67 | ||||||
29 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 36.67 | ||||||
31 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.79 | ||||||
32 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 36.83 | ||||||
33 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.84 | ||||||
34 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.25 | ||||||
35 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.57 | ||||||
36 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.68 | ||||||
37 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.87 | ||||||
38 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.07 | ||||||
39 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.45 | ||||||
40 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.01 | ||||||
41 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.20 | ||||||
42 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.33 | ||||||
43 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.56 | ||||||
44 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.78 | ||||||
45 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.91 | ||||||
46 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.99 | ||||||
47 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.01 | ||||||
48 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.39 | ||||||
49 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.42 | ||||||
50 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.47 | ||||||
51 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.55 | ||||||
52 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.84 | ||||||
53 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.06 | ||||||
54 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.26 | ||||||
55 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.39 | ||||||
56 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.28 | ||||||
57 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.51 | ||||||
58 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 42.74 | ||||||
59 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 42.75 | ||||||
60 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.89 | ||||||
61 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.02 | ||||||
62 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.03 | ||||||
63 | Alice Fahlén | 2003 | Lidingö Simklubb | 43.23 | ||||||
64 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.36 | ||||||
65 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.60 | ||||||
66 | Sofia Preste | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.65 | ||||||
67 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.66 | ||||||
68 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 44.34 | ||||||
69 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.37 | ||||||
70 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.46 | ||||||
71 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.32 | ||||||
72 | Agnes Berg | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.46 | ||||||
73 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 47.39 | ||||||
74 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.69 | ||||||
- | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 20, 50m Ryggsim Flickor B, Finaler |
2015: Zafira Vaamonde 2001 Spårvägen Simförening 32.09 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 31.76 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.14 | ||||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.40 | ||||||
3 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.06 | ||||||
4 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.55 | ||||||
5 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.00 | ||||||
6 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.31 | ||||||
7 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.49 | ||||||
8 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 21 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 21, 50m Ryggsim Pojkar B, Försök |
2015: Philip Bentzer 2001 SS04 31.82 |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs SK 30.50 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.30 | ||||||
2 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.41 | ||||||
3 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.03 | ||||||
4 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.22 | ||||||
5 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.38 | ||||||
6 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.47 | ||||||
7 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.75 | ||||||
8 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.15 | ||||||
9 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.36 | ||||||
10 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.87 | ||||||
11 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.07 | ||||||
12 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 36.26 | ||||||
13 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.41 | ||||||
14 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.47 | ||||||
15 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.58 | ||||||
16 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.73 | ||||||
17 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 36.84 | ||||||
18 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.87 | ||||||
19 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.01 | ||||||
20 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.26 | ||||||
21 | Aydin Sahifi | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.46 | ||||||
22 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.49 | ||||||
23 | Marcus Sandstedt | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.51 | ||||||
24 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.55 | ||||||
24 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.55 | ||||||
26 | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.66 | ||||||
27 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.68 | ||||||
28 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.17 | ||||||
29 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.30 | ||||||
30 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.67 | ||||||
31 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.87 | ||||||
32 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.93 | ||||||
33 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.98 | ||||||
34 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.07 | ||||||
35 | Bernard Ooi | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.53 | ||||||
36 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.80 | ||||||
37 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.00 | ||||||
38 | Samir Haidari | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.86 | ||||||
39 | Johan Wiberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.34 | ||||||
40 | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.49 | ||||||
41 | Azimzhan Zainudinov | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.53 | ||||||
42 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.32 | ||||||
43 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.85 | ||||||
44 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.95 | ||||||
45 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.60 | ||||||
46 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.17 | ||||||
47 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.41 | ||||||
48 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.23 | ||||||
49 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.34 | ||||||
50 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.41 | ||||||
- | Marcus Asplund | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 21, 50m Ryggsim Pojkar B, Finaler |
2015: Philip Bentzer 2001 SS04 31.82 |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs SK 30.50 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.57 | ||||||
2 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.25 | ||||||
3 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.35 | ||||||
4 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.53 | ||||||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.24 | ||||||
6 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.34 | ||||||
7 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.58 | ||||||
- | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 22, 50m Bröstsim Flickor B, Försök |
2015: Isabell Barrios 2002 Södertörns SS 36.33 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 34.96 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.93 | ||||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.96 | ||||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.32 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.88 | ||||||
5 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.18 | ||||||
6 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.73 | ||||||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.80 | ||||||
8 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.46 | ||||||
9 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.84 | ||||||
10 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 38.88 | ||||||
11 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.96 | ||||||
12 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.11 | ||||||
13 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.20 | ||||||
14 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.27 | ||||||
15 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.30 | ||||||
16 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.53 | ||||||
17 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.64 | ||||||
18 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.72 | ||||||
19 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.03 | ||||||
20 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.10 | ||||||
21 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.41 | ||||||
22 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.46 | ||||||
23 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.48 | ||||||
24 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.67 | ||||||
25 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.72 | ||||||
26 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.02 | ||||||
27 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.29 | ||||||
28 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.33 | ||||||
29 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.67 | ||||||
30 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.93 | ||||||
30 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.93 | ||||||
32 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.99 | ||||||
33 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.07 | ||||||
34 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.15 | ||||||
35 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.18 | ||||||
36 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.53 | ||||||
37 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.55 | ||||||
38 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.58 | ||||||
39 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.87 | ||||||
40 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.01 | ||||||
41 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.14 | ||||||
42 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.15 | ||||||
43 | Hanna Sjönell | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.24 | ||||||
44 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.34 | ||||||
45 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.42 | ||||||
46 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.48 | ||||||
47 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.65 | ||||||
48 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.70 | ||||||
49 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.92 | ||||||
50 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.14 | ||||||
51 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.56 | ||||||
52 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.61 | ||||||
53 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.85 | ||||||
54 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.88 | ||||||
55 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.19 | ||||||
56 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.47 | ||||||
57 | Millie Björnlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.66 | ||||||
58 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.68 | ||||||
59 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.76 | ||||||
60 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.86 | ||||||
61 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.19 | ||||||
62 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.35 | ||||||
63 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.44 | ||||||
64 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.55 | ||||||
65 | Cornelia Schmidt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.09 | ||||||
66 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.44 | ||||||
67 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.63 | ||||||
68 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.73 | ||||||
69 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 50.65 | ||||||
70 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 52.12 | ||||||
71 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.22 | ||||||
- | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Alice Fahlén | 2003 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 22, 50m Bröstsim Flickor B, Finaler |
2015: Isabell Barrios 2002 Södertörns SS 36.33 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 34.96 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.49 | ||||||
2 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.60 | ||||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.97 | ||||||
4 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.56 | ||||||
5 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.05 | ||||||
6 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.12 | ||||||
7 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.33 | ||||||
8 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 23, 50m Bröstsim Pojkar B, Försök |
2015: Adam Sehmi 2001 Södertörns SS 34.84 |
2014: Fredrik Annergren 2001 34.79 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.16 | ||||||
2 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.79 | ||||||
3 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.54 | ||||||
4 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.20 | ||||||
5 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.24 | ||||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.57 | ||||||
7 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.11 | ||||||
8 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.19 | ||||||
9 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.50 | ||||||
10 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.82 | ||||||
11 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.92 | ||||||
12 | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.09 | ||||||
13 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.11 | ||||||
14 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.12 | ||||||
15 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.34 | ||||||
16 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.37 | ||||||
17 | Aydin Sahifi | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.62 | ||||||
18 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.66 | ||||||
19 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.83 | ||||||
20 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.04 | ||||||
21 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.06 | ||||||
22 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.17 | ||||||
23 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.22 | ||||||
24 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.46 | ||||||
25 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.02 | ||||||
26 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.23 | ||||||
27 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.27 | ||||||
28 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.32 | ||||||
29 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.81 | ||||||
30 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.12 | ||||||
31 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.24 | ||||||
32 | Samir Haidari | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.27 | ||||||
33 | Marcus Sandstedt | 2003 | Lidingö Simklubb | 43.48 | ||||||
34 | Erik Pettersson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.68 | ||||||
35 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.94 | ||||||
36 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.77 | ||||||
37 | Azimzhan Zainudinov | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.92 | ||||||
38 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.09 | ||||||
39 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.14 | ||||||
40 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.26 | ||||||
41 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 46.72 | ||||||
42 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.68 | ||||||
43 | Marcus Asplund | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.25 | ||||||
44 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.60 | ||||||
45 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.41 | ||||||
46 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 50.01 | ||||||
47 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.99 | ||||||
48 | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.12 | ||||||
49 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.20 | ||||||
- | Johan Wiberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 23, 50m Bröstsim Pojkar B, Finaler |
2015: Adam Sehmi 2001 Södertörns SS 34.84 |
2014: Fredrik Annergren 2001 34.79 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.43 | ||||||
2 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.74 | ||||||
3 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.96 | ||||||
4 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.31 | ||||||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.79 | ||||||
6 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.88 | ||||||
7 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.44 | ||||||
- | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 24, 50m Frisim Flickor B, Försök |
2015: Zafira Vaamonde 2001 Spårvägen Simförening 29.03 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 27.72 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.77 | ||||||
2 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.21 | ||||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.46 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.72 | ||||||
5 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 29.92 | ||||||
6 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.94 | ||||||
7 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.00 | ||||||
8 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.02 | ||||||
9 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.28 | ||||||
10 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.35 | ||||||
11 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.37 | ||||||
12 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.45 | ||||||
13 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.49 | ||||||
14 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.53 | ||||||
15 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.61 | ||||||
16 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 30.66 | ||||||
17 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.78 | ||||||
18 | Daniella Berglund | 2002 | Lidingö Simklubb | 30.81 | ||||||
19 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.83 | ||||||
20 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.84 | ||||||
21 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 30.91 | ||||||
22 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.95 | ||||||
23 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.97 | ||||||
24 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.02 | ||||||
25 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.05 | ||||||
26 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.09 | ||||||
27 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.14 | ||||||
28 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.21 | ||||||
29 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.23 | ||||||
30 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.28 | ||||||
31 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.30 | ||||||
32 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.32 | ||||||
33 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.34 | ||||||
34 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.35 | ||||||
35 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.54 | ||||||
36 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.76 | ||||||
36 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.76 | ||||||
38 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.86 | ||||||
39 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.96 | ||||||
40 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.00 | ||||||
41 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.03 | ||||||
41 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.03 | ||||||
43 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.14 | ||||||
44 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.17 | ||||||
45 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.19 | ||||||
46 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.39 | ||||||
47 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.44 | ||||||
48 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.64 | ||||||
49 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.90 | ||||||
50 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 32.94 | ||||||
51 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.95 | ||||||
52 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.03 | ||||||
53 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.31 | ||||||
54 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.42 | ||||||
54 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.42 | ||||||
56 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.53 | ||||||
57 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.79 | ||||||
58 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.81 | ||||||
59 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.98 | ||||||
60 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.06 | ||||||
61 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.22 | ||||||
62 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.54 | ||||||
63 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.69 | ||||||
64 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.80 | ||||||
65 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.91 | ||||||
66 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.95 | ||||||
67 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.01 | ||||||
68 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.09 | ||||||
69 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.13 | ||||||
70 | Hanna Sjönell | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.17 | ||||||
71 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.33 | ||||||
72 | Cornelia Schmidt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.37 | ||||||
73 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.40 | ||||||
74 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.45 | ||||||
75 | Sofia Preste | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.87 | ||||||
76 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 36.46 | ||||||
77 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 36.56 | ||||||
78 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.58 | ||||||
79 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.60 | ||||||
80 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.78 | ||||||
81 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.81 | ||||||
82 | Mathilda Almlöf | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.05 | ||||||
83 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.27 | ||||||
84 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.66 | ||||||
85 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.73 | ||||||
86 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.01 | ||||||
87 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.59 | ||||||
88 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.65 | ||||||
89 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.74 | ||||||
90 | Millie Björnlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.07 | ||||||
91 | Alice Fahlén | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.13 | ||||||
92 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 39.74 | ||||||
93 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.77 | ||||||
94 | Melina Djerf | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.51 | ||||||
- | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 24, 50m Frisim Flickor B, Finaler |
2015: Zafira Vaamonde 2001 Spårvägen Simförening 29.03 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 27.72 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.63 | ||||||
2 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.15 | ||||||
3 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.19 | ||||||
4 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.45 | ||||||
5 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.58 | ||||||
6 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 29.81 | ||||||
7 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.04 | ||||||
8 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 25 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 25, 50m Frisim Pojkar B, Försök |
2015: Gordon Ölund 2002 Spårvägen Simförening 27.09 |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs SK 26.28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.04 | ||||||
2 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.28 | ||||||
3 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 28.36 | ||||||
4 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 28.53 | ||||||
5 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.72 | ||||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.82 | ||||||
7 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 28.87 | ||||||
8 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 28.94 | ||||||
9 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 28.95 | ||||||
10 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.10 | ||||||
11 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.14 | ||||||
12 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.38 | ||||||
13 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.60 | ||||||
14 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 29.66 | ||||||
15 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.83 | ||||||
16 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.84 | ||||||
17 | Oscar Broström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 30.03 | ||||||
18 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 30.11 | ||||||
19 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 30.22 | ||||||
20 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.24 | ||||||
21 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.38 | ||||||
22 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 30.41 | ||||||
23 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.52 | ||||||
24 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.57 | ||||||
25 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.72 | ||||||
26 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.93 | ||||||
27 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.94 | ||||||
28 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.20 | ||||||
29 | Aydin Sahifi | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.51 | ||||||
30 | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.61 | ||||||
30 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.61 | ||||||
32 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.72 | ||||||
33 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.97 | ||||||
34 | Azimzhan Zainudinov | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.99 | ||||||
35 | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.07 | ||||||
36 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.16 | ||||||
37 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.17 | ||||||
38 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 32.26 | ||||||
39 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.32 | ||||||
40 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.38 | ||||||
41 | Erik Pettersson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.42 | ||||||
42 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.52 | ||||||
43 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.68 | ||||||
44 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.02 | ||||||
45 | Marcus Sandstedt | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.16 | ||||||
46 | Samir Haidari | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.19 | ||||||
47 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.80 | ||||||
48 | Bernard Ooi | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.87 | ||||||
49 | Marcus Asplund | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.08 | ||||||
50 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.17 | ||||||
51 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.24 | ||||||
52 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.55 | ||||||
53 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.30 | ||||||
54 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.58 | ||||||
55 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.75 | ||||||
56 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.78 | ||||||
57 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.80 | ||||||
58 | Johan Wiberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.21 | ||||||
59 | Alexander Ullström | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.41 | ||||||
60 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.79 | ||||||
61 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.38 | ||||||
62 | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.54 | ||||||
63 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 25, 50m Frisim Pojkar B, Finaler |
2015: Gordon Ölund 2002 Spårvägen Simförening 27.09 |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs SK 26.28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.76 | ||||||
2 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 27.90 | ||||||
3 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.08 | ||||||
4 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.28 | ||||||
5 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 28.49 | ||||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.56 | ||||||
7 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 28.90 | ||||||
7 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 28.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 26, 100m Medley Flickor B, Försök |
2015: Zafira Vaamonde 2001 Spårvägen Simförening 1.12.25 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 1.09.26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.36 | 1:13.50 | |||||
2 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.69 | 1:14.15 | |||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.36 | 1:14.52 | |||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.79 | 1:14.70 | |||||
5 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.55 | 1:15.00 | |||||
6 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.86 | 1:15.16 | |||||
7 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.54 | 1:15.36 | |||||
8 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.89 | 1:15.67 | |||||
9 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.94 | 1:16.47 | |||||
10 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.33 | 1:16.52 | |||||
11 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.85 | 1:16.60 | |||||
12 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.64 | 1:17.05 | |||||
13 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.02 | 1:17.17 | |||||
14 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.99 | 1:17.28 | |||||
15 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.12 | 1:17.35 | |||||
16 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.02 | 1:17.57 | |||||
17 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.20 | 1:17.75 | |||||
18 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.84 | 1:17.93 | |||||
19 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.63 | 1:18.24 | |||||
20 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 36.51 | 1:18.62 | |||||
21 | Daniella Berglund | 2002 | Lidingö Simklubb | 35.25 | 1:18.64 | |||||
22 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.97 | 1:18.98 | |||||
23 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.44 | 1:19.28 | |||||
24 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 37.39 | 1:19.33 | |||||
25 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.52 | 1:19.43 | |||||
26 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.45 | 1:19.47 | |||||
27 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.06 | 1:19.52 | |||||
28 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.77 | 1:19.53 | |||||
29 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.80 | 1:19.67 | |||||
30 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.79 | 1:19.95 | |||||
30 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.66 | 1:19.95 | |||||
32 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.69 | 1:20.42 | |||||
33 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.20 | 1:20.47 | |||||
34 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.94 | 1:20.83 | |||||
35 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.29 | 1:20.98 | |||||
36 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:21.05 | |||||
37 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.23 | 1:21.15 | |||||
38 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.23 | 1:21.27 | |||||
39 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.70 | 1:21.48 | |||||
40 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.63 | 1:22.22 | |||||
41 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.42 | 1:22.24 | |||||
42 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.02 | 1:22.51 | |||||
43 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.60 | 1:22.58 | |||||
44 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.76 | 1:22.59 | |||||
45 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.76 | 1:23.37 | |||||
46 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.56 | 1:23.62 | |||||
47 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.69 | 1:23.71 | |||||
48 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.06 | 1:23.83 | |||||
49 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.46 | 1:24.44 | |||||
50 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.68 | 1:25.02 | |||||
51 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.52 | 1:25.16 | |||||
52 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.56 | 1:25.40 | |||||
53 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.48 | 1:25.98 | |||||
54 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.31 | 1:26.21 | |||||
55 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.10 | 1:26.62 | |||||
56 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.86 | 1:26.70 | |||||
57 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.21 | 1:27.69 | |||||
58 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.69 | 1:28.33 | |||||
59 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.45 | 1:29.07 | |||||
60 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.04 | 1:29.20 | |||||
61 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.19 | 1:29.36 | |||||
62 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.73 | 1:29.45 | |||||
63 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.26 | 1:29.67 | |||||
64 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.64 | 1:30.05 | |||||
65 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.04 | 1:31.12 | |||||
66 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.55 | 1:31.51 | |||||
67 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.47 | 1:31.74 | |||||
68 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 41.48 | 1:31.82 | |||||
69 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.08 | 1:32.15 | |||||
70 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.66 | 1:33.29 | |||||
71 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.36 | 1:34.29 | |||||
72 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.05 | 1:34.30 | |||||
73 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.27 | 1:35.40 | |||||
74 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.89 | 1:35.63 | |||||
75 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 44.66 | 1:35.87 | |||||
76 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.76 | 1:37.12 | |||||
77 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 47.17 | 1:41.95 | |||||
78 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.16 | 1:47.41 | |||||
- | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 26, 100m Medley Flickor B, Finaler |
2015: Zafira Vaamonde 2001 Spårvägen Simförening 1.12.25 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 1.09.26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.17 | 1:11.59 | |||||
2 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.35 | 1:12.91 | |||||
3 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.92 | 1:13.17 | |||||
4 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.94 | 1:13.52 | |||||
5 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.00 | 1:14.32 | |||||
6 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.99 | 1:14.71 | |||||
7 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.97 | 1:15.92 | |||||
8 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.65 | 1:15.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 27 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 27, 100m Medley Pojkar B, Försök |
2015: Gordon Ölund 2002 Spårvägen Simförening 1.10.76 |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs SK 1.06.37 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.10 | 1:10.93 | |||||
2 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.30 | 1:12.93 | |||||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.61 | 1:13.25 | |||||
4 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.36 | 1:14.32 | |||||
5 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.29 | 1:14.52 | |||||
6 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.54 | 1:14.87 | |||||
7 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.54 | 1:14.96 | |||||
8 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.76 | 1:15.61 | |||||
9 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.76 | 1:15.82 | |||||
10 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.42 | 1:16.11 | |||||
11 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.05 | 1:16.25 | |||||
12 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.87 | 1:16.53 | |||||
13 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.97 | 1:16.96 | |||||
14 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.75 | 1:17.15 | |||||
15 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.82 | 1:17.21 | |||||
16 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.38 | 1:17.60 | |||||
17 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.53 | 1:17.85 | |||||
18 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.23 | 1:18.03 | |||||
19 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.83 | 1:19.14 | |||||
20 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.52 | 1:19.68 | |||||
21 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 37.33 | 1:19.90 | |||||
22 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 38.05 | 1:20.12 | |||||
23 | Oscar Broström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 37.56 | 1:20.16 | |||||
24 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.15 | 1:20.59 | |||||
25 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.77 | 1:21.04 | |||||
26 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.53 | 1:21.25 | |||||
27 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.48 | 1:21.48 | |||||
28 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.95 | 1:21.67 | |||||
29 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.21 | 1:21.87 | |||||
30 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.19 | 1:22.33 | |||||
31 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 36.85 | 1:22.60 | |||||
32 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.11 | 1:24.03 | |||||
33 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.57 | 1:24.51 | |||||
34 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.48 | 1:25.26 | |||||
35 | Bernard Ooi | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.38 | 1:26.25 | |||||
36 | Marcus Sandstedt | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.55 | 1:26.55 | |||||
37 | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.69 | 1:27.66 | |||||
38 | Erik Pettersson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.46 | 1:28.39 | |||||
39 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.72 | 1:29.07 | |||||
40 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.48 | 1:31.70 | |||||
41 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.45 | 1:34.38 | |||||
42 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.82 | 1:35.29 | |||||
43 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.55 | 1:37.77 | |||||
44 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.12 | 1:38.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 27, 100m Medley Pojkar B, Finaler |
2015: Gordon Ölund 2002 Spårvägen Simförening 1.10.76 |
2014: Oskar Iwarsson 2000 Turebergs SK 1.06.37 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.87 | 1:09.69 | |||||
2 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.47 | 1:10.60 | |||||
3 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.89 | 1:11.78 | |||||
4 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.78 | 1:11.93 | |||||
5 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.82 | 1:13.06 | |||||
6 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.64 | 1:14.25 | |||||
7 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.06 | 1:15.36 | |||||
8 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.80 | 1:15.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 28, 200m Frisim Flickor 14 Oy, Finaler |
Sponsor: Anders Holmertz Race |
2015: Stina Byström 2002 Upsala S 2.17.68 |
2014: Signe Nordegen 2000 Skuru IK 2.16.34 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.32 | 1:07.85 | 1:43.93 | 2:19.80 | |||
2 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.65 | 1:09.97 | 1:46.55 | 2:21.59 | |||
3 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.60 | 1:10.00 | 1:46.95 | 2:22.81 | |||
4 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.96 | 1:10.24 | 1:47.03 | 2:23.49 | |||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.46 | 1:09.37 | 1:47.95 | 2:24.57 | |||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.00 | 1:10.73 | 1:47.97 | 2:24.61 | |||
7 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.98 | 1:09.96 | 1:48.02 | 2:24.63 | |||
8 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.02 | 1:11.15 | 1:49.22 | 2:24.99 | |||
9 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.18 | 1:10.86 | 1:48.58 | 2:25.34 | |||
10 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.88 | 1:09.53 | 1:47.73 | 2:25.64 | |||
11 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.53 | 1:09.56 | 1:47.11 | 2:25.81 | |||
12 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.48 | 1:11.50 | 1:51.01 | 2:27.03 | |||
13 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.22 | 1:13.23 | 1:50.47 | 2:27.15 | |||
14 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.92 | 1:11.97 | 1:50.07 | 2:27.50 | |||
15 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.25 | 1:12.69 | 1:50.77 | 2:27.52 | |||
16 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.91 | 1:12.59 | 1:50.81 | 2:28.74 | |||
17 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.26 | 1:07.91 | 1:50.50 | 2:28.86 | |||
18 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.89 | 1:12.67 | 1:50.97 | 2:29.19 | |||
19 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.86 | 1:12.38 | 1:51.53 | 2:29.66 | |||
20 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.87 | 1:11.04 | 1:50.55 | 2:30.26 | |||
21 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.18 | 1:12.78 | 1:52.40 | 2:31.12 | |||
22 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.37 | 1:15.18 | 1:55.79 | 2:36.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 29, 200m Frisim Pojkar 14 Oy, Finaler |
Sponsor: Anders Holmertz Race |
2015: Leo Jakobsson 2002 Bålsta SK 2.14.83 |
2014: Carl Göransson 2000 Upsala S 2.07.16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.11 | 1:03.94 | 1:38.80 | 2:13.43 | |||
2 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.78 | 1:04.13 | 1:41.50 | 2:17.97 | |||
3 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.91 | 1:05.88 | 1:41.94 | 2:18.27 | |||
4 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.72 | 1:07.08 | 1:43.85 | 2:19.51 | |||
5 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.43 | 1:07.43 | 1:45.17 | 2:20.83 | |||
6 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 32.28 | 1:08.05 | 1:45.46 | 2:22.24 | |||
7 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.44 | 1:07.79 | 1:46.16 | 2:22.59 | |||
8 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.64 | 1:07.52 | 1:45.39 | 2:22.79 | |||
9 | David Forsblad | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.18 | 1:11.52 | 1:49.24 | 2:24.55 | |||
10 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.25 | 1:10.60 | 1:48.64 | 2:24.84 | |||
11 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.46 | 1:07.46 | 1:47.06 | 2:25.06 | |||
12 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.38 | 1:09.70 | 1:48.90 | 2:25.09 | |||
13 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 31.80 | 1:09.13 | 1:48.20 | 2:25.69 | |||
14 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.35 | 1:12.73 | 1:52.10 | 2:29.36 | |||
15 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.04 | 1:12.39 | 1:51.48 | 2:29.54 | |||
16 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.17 | 1:13.65 | 1:53.18 | 2:30.65 | |||
17 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.18 | 1:14.10 | 1:53.48 | 2:30.66 | |||
18 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 33.15 | 1:11.82 | 1:51.88 | 2:30.75 | |||
19 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.85 | 1:13.35 | 1:53.89 | 2:33.96 | |||
20 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.68 | 1:14.31 | 1:54.66 | 2:34.14 | |||
21 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.83 | 1:15.60 | 1:57.18 | 2:40.12 | |||
22 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.26 | 1:16.07 | 1:57.79 | 2:40.22 | |||
23 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.92 | 1:18.17 | 2:01.42 | 2:42.65 | |||
- | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 30 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 30, 4X50m Medley Mixed B, Försök |
2015: Upsala S 2.13.07 |
2014: Turebergs SK 2.03.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Mix [2002] | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:13.45 | ||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 39.56 | 1:11.93 | |||||||
Arvid Hallenborg | 2002 | 31.82 | 1:43.75 | |||||||
Rasmus Neuman | 2002 | 29.70 | 2:13.45 | |||||||
2 | Väsby SS Fluttegull | 0 | Väsby Simsällskap | 2:14.94 | ||||||
William Malmborg | 2003 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 36.06 | 1:11.57 | |||||||
Kevin Rathnasiri | 2003 | 32.82 | 1:44.39 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 30.55 | 2:14.94 | |||||||
3 | Skk Jultomtar | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:19.10 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Otto Lundberg | 2003 | 37.61 | 1:12.83 | |||||||
Klara Alte | 2002 | 34.63 | 1:47.46 | |||||||
Erik Pettersson | 2002 | 31.64 | 2:19.10 | |||||||
4 | Upsala S Mix [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:19.21 | ||||||
Kevin Shiva | 2002 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Ive Fröman | 2003 | 40.02 | 1:15.87 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 35.16 | 1:51.03 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 28.18 | 2:19.21 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:21.07 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | 38.95 | 1:16.46 | |||||||
Susanna Nivenius | 2002 | 34.74 | 1:51.20 | |||||||
Elvira Schei | 2003 | 29.87 | 2:21.07 | |||||||
6 | Upsala S Mix [2003]2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:21.14 | ||||||
Jonna Löding | 2002 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Elias Holst | 2002 | 39.62 | 1:15.54 | |||||||
Vera Hermansson | 2003 | 35.69 | 1:51.23 | |||||||
David Forsblad | 2002 | 29.91 | 2:21.14 | |||||||
7 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:21.69 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 39.56 | 1:16.18 | |||||||
Nils Backlund | 2002 | 34.24 | 1:50.42 | |||||||
Aydin Sahifi | 2002 | 31.27 | 2:21.69 | |||||||
8 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:26.86 | ||||||
Gustav Annas | 2003 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Lovisa Malm | 2002 | 39.65 | 1:19.23 | |||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 38.96 | 1:58.19 | |||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 28.67 | 2:26.86 | |||||||
9 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:27.93 | ||||||
Daniel Parsa | 2003 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Meja Morota | 2003 | 44.73 | 1:21.98 | |||||||
Alexandra Eriksson | 2002 | 36.65 | 1:58.63 | |||||||
Matyas Török | 2002 | 29.30 | 2:27.93 | |||||||
10 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:30.97 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Aron Alexanderson | 2003 | 44.04 | 1:22.53 | |||||||
Ioana Danes | 2002 | 36.34 | 1:58.87 | |||||||
Stella Fochsen Karlsson | 2003 | 32.10 | 2:30.97 | |||||||
11 | Spårvägen Mix Lag 6 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:31.07 | ||||||
Azimzhan Zainudinov | 2002 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Johanna Granhällen | 2002 | 22.55 | 1:03.85 | |||||||
Linda Lövqvist | 2003 | 56.21 | 2:00.06 | |||||||
Oskar Käll | 2002 | 31.01 | 2:31.07 | |||||||
12 | Gustavsbergs SS | 0 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:32.15 | ||||||
Lisa Eriksson | 2003 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Samuel Ekström | 2002 | 41.57 | 1:23.91 | |||||||
Simon Hallgren | 2002 | 34.75 | 1:58.66 | |||||||
Emelie Karlsson | 2002 | 33.49 | 2:32.15 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 30, 4X50m Medley Mixed B, Finaler |
2015: Upsala S 2.13.07 |
2014: Turebergs SK 2.03.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Fluttegull | 0 | Väsby Simsällskap | 2:11.51 | ||||||
William Malmborg | 2003 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 35.62 | 1:10.46 | |||||||
Kevin Rathnasiri | 2003 | 31.51 | 1:41.97 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 29.54 | 2:11.51 | |||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:12.68 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Gustav Annas | 2003 | 35.15 | 1:11.22 | |||||||
Lovisa Malm | 2002 | 31.34 | 1:42.56 | |||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 30.12 | 2:12.68 | |||||||
3 | Skk Jultomtar | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:13.10 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Otto Lundberg | 2003 | 36.94 | 1:09.20 | |||||||
Klara Alte | 2002 | 32.92 | 1:42.12 | |||||||
Erik Pettersson | 2002 | 30.98 | 2:13.10 | |||||||
4 | Upsala S Mix [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:15.14 | ||||||
Kevin Shiva | 2002 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Ive Fröman | 2003 | 38.98 | 1:13.81 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 33.39 | 1:47.20 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 27.94 | 2:15.14 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:15.83 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 37.39 | 1:13.14 | |||||||
Nils Backlund | 2002 | 32.34 | 1:45.48 | |||||||
Aydin Sahifi | 2002 | 30.35 | 2:15.83 | |||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:17.94 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Elvira Schei | 2003 | 38.11 | 1:14.89 | |||||||
Veronica Lythell | 2003 | 33.74 | 1:48.63 | |||||||
Matyas Török | 2002 | 29.31 | 2:17.94 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 31 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Flickor A, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Lovisa Svärd 2000 SK Ena 31.54 |
2014: Jessica Berg 1998 Stockholmspolisens Sim IF 29.43 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.26 | ||||||
2 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.89 | ||||||
3 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.97 | ||||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.01 | ||||||
5 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.33 | ||||||
5 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.33 | ||||||
7 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.45 | ||||||
8 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.57 | ||||||
9 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.68 | ||||||
10 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.87 | ||||||
11 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.90 | ||||||
12 | Rebecka Dagberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.02 | ||||||
13 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.08 | ||||||
14 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.37 | ||||||
15 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.56 | ||||||
16 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.09 | ||||||
17 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.20 | ||||||
18 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.31 | ||||||
19 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 34.47 | ||||||
20 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.93 | ||||||
21 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.96 | ||||||
22 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.98 | ||||||
23 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.85 | ||||||
24 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.95 | ||||||
25 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 36.00 | ||||||
26 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.15 | ||||||
27 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.19 | ||||||
28 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.32 | ||||||
29 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 36.54 | ||||||
30 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.17 | ||||||
31 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.35 | ||||||
32 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.57 | ||||||
33 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.95 | ||||||
34 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.77 | ||||||
35 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 42.12 | ||||||
36 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Flickor A, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Lovisa Svärd 2000 SK Ena 31.54 |
2014: Jessica Berg 1998 Stockholmspolisens Sim IF 29.43 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.98 | ||||||
2 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.30 | ||||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.44 | ||||||
4 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.51 | ||||||
5 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.60 | ||||||
6 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.64 | ||||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.02 | ||||||
8 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 32 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Pojkar A, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Oscar Norman 1999 Tyresö SS 28.51 |
2014: Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens Sim IF 26.11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 27.35 | ||||||
2 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.92 | ||||||
3 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.06 | ||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 28.31 | ||||||
5 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 28.58 | ||||||
6 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.86 | ||||||
6 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.86 | ||||||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.94 | ||||||
9 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.04 | ||||||
10 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.14 | ||||||
11 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.39 | ||||||
12 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.49 | ||||||
13 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.27 | ||||||
14 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 30.37 | ||||||
15 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.39 | ||||||
16 | Fredrik Hasselberg | 2001 | Lidingö Simklubb | 30.44 | ||||||
17 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 31.03 | ||||||
18 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.27 | ||||||
19 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.29 | ||||||
20 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.33 | ||||||
21 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.40 | ||||||
22 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 31.48 | ||||||
23 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.49 | ||||||
24 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.99 | ||||||
25 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.20 | ||||||
26 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 32.34 | ||||||
27 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.39 | ||||||
28 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.48 | ||||||
29 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.31 | ||||||
30 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.39 | ||||||
31 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.41 | ||||||
32 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.67 | ||||||
33 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.93 | ||||||
34 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.36 | ||||||
35 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.84 | ||||||
36 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.05 | ||||||
- | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Pojkar A, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Oscar Norman 1999 Tyresö SS 28.51 |
2014: Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens Sim IF 26.11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 27.45 | ||||||
2 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.46 | ||||||
3 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.08 | ||||||
3 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 28.08 | ||||||
5 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.59 | ||||||
5 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.59 | ||||||
7 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.97 | ||||||
- | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 33 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 28.47 |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 28.46 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.39 | ||||||
2 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.20 | ||||||
3 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.23 | ||||||
4 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.74 | ||||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.82 | ||||||
6 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 30.26 | ||||||
7 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.27 | ||||||
8 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 30.65 | ||||||
9 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.21 | ||||||
10 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.38 | ||||||
11 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.52 | ||||||
12 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 31.53 | ||||||
13 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.06 | ||||||
14 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.29 | ||||||
15 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.65 | ||||||
16 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.92 | ||||||
17 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägen Simförening | 33.10 | ||||||
17 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.10 | ||||||
19 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.32 | ||||||
20 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.05 | ||||||
21 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.96 | ||||||
22 | Mona Domehri | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 28.47 |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 28.46 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 27.83 | ||||||
2 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.11 | ||||||
3 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.15 | ||||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.92 | ||||||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.07 | ||||||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.44 | ||||||
7 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 30.51 | ||||||
8 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 34 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Försök |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Christoffer Stolt 1987 Spårvägen Simförening 25.95 |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs SK 24.79 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 25.45 | ||||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.10 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.15 | ||||||
4 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.39 | ||||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.65 | ||||||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.73 | ||||||
7 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.85 | ||||||
8 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.01 | ||||||
9 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 27.22 | ||||||
10 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.58 | ||||||
11 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.61 | ||||||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.63 | ||||||
13 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägen Simförening | 27.73 | ||||||
14 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 27.95 | ||||||
15 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.10 | ||||||
16 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.53 | ||||||
17 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.66 | ||||||
18 | Marcus Haegmann | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 29.08 | ||||||
19 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.10 | ||||||
20 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.50 | ||||||
21 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.71 | ||||||
22 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.92 | ||||||
23 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 31.99 | ||||||
24 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.68 | ||||||
25 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.30 | ||||||
- | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Martin Escobars minne |
2015: Christoffer Stolt 1987 Spårvägen Simförening 25.95 |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs SK 24.79 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 25.05 | ||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.05 | ||||||
3 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.38 | ||||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.42 | ||||||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.63 | ||||||
6 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.69 | ||||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.79 | ||||||
8 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 35 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 35, 50m Ryggsim Flickor A, Försök |
2015: Nelly Åkerblom 2000 Skuru IK 33.53 |
2014: Elin Grenholm 1999 Spårvägen Simförening 31.55 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.29 | ||||||
2 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.28 | ||||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.35 | ||||||
4 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.75 | ||||||
5 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.90 | ||||||
6 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.92 | ||||||
7 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.99 | ||||||
8 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.16 | ||||||
9 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.40 | ||||||
10 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.74 | ||||||
11 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.76 | ||||||
12 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.14 | ||||||
13 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.46 | ||||||
13 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.46 | ||||||
15 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.83 | ||||||
16 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.04 | ||||||
17 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.09 | ||||||
18 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 36.38 | ||||||
19 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.45 | ||||||
20 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.46 | ||||||
21 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.53 | ||||||
22 | Rebecka Dagberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.65 | ||||||
23 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.93 | ||||||
24 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.21 | ||||||
25 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.53 | ||||||
26 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.90 | ||||||
27 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.14 | ||||||
28 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.81 | ||||||
29 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.90 | ||||||
30 | Malin Marques | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.02 | ||||||
31 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.22 | ||||||
32 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.80 | ||||||
33 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.01 | ||||||
34 | Thea Asp | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.39 | ||||||
- | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 35, 50m Ryggsim Flickor A, Finaler |
2015: Nelly Åkerblom 2000 Skuru IK 33.53 |
2014: Elin Grenholm 1999 Spårvägen Simförening 31.55 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.93 | ||||||
2 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.16 | ||||||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.31 | ||||||
4 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.86 | ||||||
5 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.15 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.65 | ||||||
7 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.73 | ||||||
8 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 36 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 36, 50m Ryggsim Pojkar A, Försök |
2015: Elias Folkesson 1999 Norrtälje SK 31.02 |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 27.92 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.48 | ||||||
2 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.49 | ||||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.87 | ||||||
4 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.53 | ||||||
5 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.81 | ||||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.93 | ||||||
7 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.24 | ||||||
8 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.45 | ||||||
9 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.58 | ||||||
10 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.94 | ||||||
11 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.26 | ||||||
12 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 34.34 | ||||||
13 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.48 | ||||||
14 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 34.79 | ||||||
15 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.86 | ||||||
16 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.14 | ||||||
17 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.51 | ||||||
18 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.03 | ||||||
19 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.05 | ||||||
20 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.44 | ||||||
21 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.54 | ||||||
22 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.48 | ||||||
23 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.38 | ||||||
24 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 43.55 | ||||||
25 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.87 | ||||||
- | Dmitrij Denisenko | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 36, 50m Ryggsim Pojkar A, Finaler |
2015: Elias Folkesson 1999 Norrtälje SK 31.02 |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 27.92 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.45 | ||||||
2 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.61 | ||||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.84 | ||||||
4 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.82 | ||||||
5 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.44 | ||||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 32.92 | ||||||
7 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 37 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Försök |
2015: Malin Wallén 1997 Spårvägen Simförening 31.48 |
2014: Greta Nykvist 1996 Södertörns SS 30.73 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.67 | ||||||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.52 | ||||||
3 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 31.95 | ||||||
4 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.47 | ||||||
5 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.70 | ||||||
6 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 33.83 | ||||||
7 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.28 | ||||||
8 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.15 | ||||||
9 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.31 | ||||||
10 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.72 | ||||||
11 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.11 | ||||||
12 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.97 | ||||||
13 | Mona Domehri | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.60 | ||||||
14 | Fanny Lundgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.88 | ||||||
- | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
2015: Malin Wallén 1997 Spårvägen Simförening 31.48 |
2014: Greta Nykvist 1996 Södertörns SS 30.73 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.77 | ||||||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.18 | ||||||
3 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 31.89 | ||||||
4 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.71 | ||||||
5 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 33.62 | ||||||
6 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.08 | ||||||
7 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 38 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Försök |
2015: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 27.89 |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs SK 25.16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.05 | ||||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 27.08 | ||||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.86 | ||||||
4 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.57 | ||||||
5 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.63 | ||||||
6 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.40 | ||||||
6 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.40 | ||||||
8 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.51 | ||||||
9 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.52 | ||||||
10 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.99 | ||||||
11 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.71 | ||||||
12 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.91 | ||||||
13 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.00 | ||||||
14 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.47 | ||||||
15 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.63 | ||||||
16 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.17 | ||||||
17 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.99 | ||||||
- | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
2015: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 27.89 |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs SK 25.16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 25.97 | ||||||
2 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.58 | ||||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.69 | ||||||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.44 | ||||||
5 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.56 | ||||||
6 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.73 | ||||||
7 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.87 | ||||||
8 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 39 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 39, 50m Bröstsim Flickor A, Försök |
2015: Henrietta Mossop 2000 Skuru IK 36.54 |
2014: Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening 33.52 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.44 | ||||||
2 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.79 | ||||||
3 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.82 | ||||||
4 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 38.21 | ||||||
5 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.29 | ||||||
6 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.37 | ||||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.41 | ||||||
8 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.48 | ||||||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.52 | ||||||
10 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 40.64 | ||||||
11 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.68 | ||||||
12 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.69 | ||||||
13 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.80 | ||||||
14 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.86 | ||||||
15 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 41.15 | ||||||
16 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 41.84 | ||||||
17 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.87 | ||||||
18 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.92 | ||||||
19 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.25 | ||||||
20 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.56 | ||||||
21 | Malin Marques | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.91 | ||||||
22 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.98 | ||||||
22 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.98 | ||||||
24 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.63 | ||||||
25 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.66 | ||||||
26 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.00 | ||||||
27 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.14 | ||||||
28 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.59 | ||||||
29 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.04 | ||||||
30 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.13 | ||||||
31 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 46.24 | ||||||
32 | Thea Asp | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.50 | ||||||
- | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 39, 50m Bröstsim Flickor A, Finaler |
2015: Henrietta Mossop 2000 Skuru IK 36.54 |
2014: Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening 33.52 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.26 | ||||||
2 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.09 | ||||||
3 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.37 | ||||||
4 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.73 | ||||||
5 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.30 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.50 | ||||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.92 | ||||||
8 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 40 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 40, 50m Bröstsim Pojkar A, Försök |
2015: Olof Askling 1999 Stockholms KK 32.30 |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 31.34 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.74 | ||||||
2 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.46 | ||||||
3 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.81 | ||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.32 | ||||||
5 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 34.16 | ||||||
6 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.85 | ||||||
7 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.13 | ||||||
8 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.40 | ||||||
9 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.83 | ||||||
10 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.06 | ||||||
11 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.25 | ||||||
12 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.64 | ||||||
13 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.71 | ||||||
14 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.33 | ||||||
15 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.89 | ||||||
16 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.18 | ||||||
17 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.19 | ||||||
18 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.22 | ||||||
19 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.32 | ||||||
20 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.34 | ||||||
21 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 40.36 | ||||||
22 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.41 | ||||||
23 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.08 | ||||||
24 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.23 | ||||||
25 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.80 | ||||||
26 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.58 | ||||||
27 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.98 | ||||||
28 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.22 | ||||||
29 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.39 | ||||||
30 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.04 | ||||||
- | Dmitrij Denisenko | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 40, 50m Bröstsim Pojkar A, Finaler |
2015: Olof Askling 1999 Stockholms KK 32.30 |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 31.34 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.98 | ||||||
2 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.44 | ||||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.57 | ||||||
4 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 34.54 | ||||||
5 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.81 | ||||||
6 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.07 | ||||||
7 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.40 | ||||||
8 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 41 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Försök |
2015: Sophia Norén 1998 SS04 32.61 |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 31.96 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.90 | ||||||
2 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.71 | ||||||
3 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 35.19 | ||||||
4 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.97 | ||||||
5 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.45 | ||||||
6 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.98 | ||||||
7 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 37.76 | ||||||
8 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägen Simförening | 38.83 | ||||||
9 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 39.18 | ||||||
10 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.83 | ||||||
11 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.96 | ||||||
12 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.24 | ||||||
13 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.71 | ||||||
14 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 43.44 | ||||||
15 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.59 | ||||||
16 | Fanny Lundgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
2015: Sophia Norén 1998 SS04 32.61 |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 31.96 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.74 | ||||||
2 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 34.07 | ||||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.05 | ||||||
4 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.53 | ||||||
5 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.14 | ||||||
6 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 38.59 | ||||||
7 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.46 | ||||||
8 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 42 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Försök |
2015: Robert Palosaari 1992 Väsby SS 29.45 |
2014: Henrik Bolle 1996 Turebergs SK/Tobias Henriksson 1996 Spårvägen Sim 30.58 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 28.96 | ||||||
2 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.04 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.19 | ||||||
4 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.36 | ||||||
5 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 30.85 | ||||||
6 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 31.04 | ||||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.45 | ||||||
8 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.54 | ||||||
9 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.12 | ||||||
10 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.89 | ||||||
11 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.06 | ||||||
12 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.41 | ||||||
13 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.77 | ||||||
14 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.96 | ||||||
15 | Joel Severin | 1997 | Spårvägen Simförening | 34.67 | ||||||
16 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.56 | ||||||
17 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.81 | ||||||
18 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.03 | ||||||
19 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 36.04 | ||||||
20 | Marcus Haegmann | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 37.02 | ||||||
21 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 42, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
2015: Robert Palosaari 1992 Väsby SS 29.45 |
2014: Henrik Bolle 1996 Turebergs SK/Tobias Henriksson 1996 Spårvägen Sim 30.58 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 29.00 | ||||||
2 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.10 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.81 | ||||||
4 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.17 | ||||||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 30.87 | ||||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.98 | ||||||
7 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.10 | ||||||
8 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 43 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 43, 50m Frisim Flickor A, Försök |
2015: Andrea Belin 2000 Skuru IK 28.63 |
2014: Anna Hassler 1998 Skuru IK 28.22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.83 | ||||||
2 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.87 | ||||||
3 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.95 | ||||||
3 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.95 | ||||||
5 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 29.24 | ||||||
6 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 29.36 | ||||||
7 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.54 | ||||||
8 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.56 | ||||||
9 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.63 | ||||||
10 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.77 | ||||||
11 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.86 | ||||||
12 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 29.96 | ||||||
13 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 30.16 | ||||||
14 | Rebecka Dagberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.25 | ||||||
15 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.60 | ||||||
16 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.74 | ||||||
17 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.75 | ||||||
18 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.79 | ||||||
19 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.83 | ||||||
20 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.06 | ||||||
21 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.10 | ||||||
22 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.11 | ||||||
23 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.13 | ||||||
24 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.31 | ||||||
25 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.59 | ||||||
26 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.64 | ||||||
27 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.85 | ||||||
28 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.12 | ||||||
29 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.35 | ||||||
30 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.36 | ||||||
31 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.65 | ||||||
32 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.32 | ||||||
33 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.50 | ||||||
34 | Malin Marques | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.52 | ||||||
35 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.78 | ||||||
36 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.96 | ||||||
37 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.98 | ||||||
38 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 34.42 | ||||||
39 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.61 | ||||||
40 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.69 | ||||||
41 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.75 | ||||||
42 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.18 | ||||||
43 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 35.80 | ||||||
44 | Thea Asp | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 43, 50m Frisim Flickor A, Finaler |
2015: Andrea Belin 2000 Skuru IK 28.63 |
2014: Anna Hassler 1998 Skuru IK 28.22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.71 | ||||||
2 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.80 | ||||||
3 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.82 | ||||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.91 | ||||||
5 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.05 | ||||||
6 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.17 | ||||||
7 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 29.18 | ||||||
8 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 29.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 44 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 44, 50m Frisim Pojkar A, Försök |
2015: Sebastian Tufvesson 2000 Stockholms KK 26.68 |
2014: Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens Sim IF 25.18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 24.83 | ||||||
2 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 25.44 | ||||||
3 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.97 | ||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 26.08 | ||||||
5 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.31 | ||||||
6 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.54 | ||||||
7 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 26.68 | ||||||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.79 | ||||||
9 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 26.99 | ||||||
10 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 27.52 | ||||||
11 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.06 | ||||||
12 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.26 | ||||||
13 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.36 | ||||||
14 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 28.47 | ||||||
15 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 28.50 | ||||||
16 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.51 | ||||||
16 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.51 | ||||||
18 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 28.54 | ||||||
19 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.77 | ||||||
20 | Fredrik Hasselberg | 2001 | Lidingö Simklubb | 28.79 | ||||||
21 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 28.86 | ||||||
22 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.99 | ||||||
23 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.04 | ||||||
24 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.23 | ||||||
25 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.42 | ||||||
26 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.49 | ||||||
27 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 29.50 | ||||||
28 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 29.60 | ||||||
29 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.03 | ||||||
30 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 30.54 | ||||||
31 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.55 | ||||||
32 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.63 | ||||||
33 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 30.98 | ||||||
34 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.13 | ||||||
35 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.21 | ||||||
36 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.26 | ||||||
37 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.85 | ||||||
38 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 35.67 | ||||||
- | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dmitrij Denisenko | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 44, 50m Frisim Pojkar A, Finaler |
2015: Sebastian Tufvesson 2000 Stockholms KK 26.68 |
2014: Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens Sim IF 25.18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 24.68 | ||||||
2 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 25.55 | ||||||
3 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.05 | ||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 26.09 | ||||||
5 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.31 | ||||||
6 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 26.55 | ||||||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 26.98 | ||||||
8 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 27.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 45 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 45, 50m Frisim Damer, Försök |
2015: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 27.18 |
2014: Helin Rahim 1995 Spårvägen Simförening 27.27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 26.31 | ||||||
2 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 26.97 | ||||||
3 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.28 | ||||||
4 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.06 | ||||||
5 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.09 | ||||||
6 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.14 | ||||||
7 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.00 | ||||||
8 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.01 | ||||||
8 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.01 | ||||||
10 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.17 | ||||||
11 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.34 | ||||||
12 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 29.55 | ||||||
13 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.71 | ||||||
14 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 29.91 | ||||||
15 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.96 | ||||||
16 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.31 | ||||||
17 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.60 | ||||||
18 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.76 | ||||||
19 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägen Simförening | 30.78 | ||||||
20 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.99 | ||||||
21 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.25 | ||||||
22 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.26 | ||||||
23 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.57 | ||||||
24 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.65 | ||||||
25 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.32 | ||||||
26 | Mona Domehri | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.84 | ||||||
- | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 45, 50m Frisim Damer, Finaler |
2015: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 27.18 |
2014: Helin Rahim 1995 Spårvägen Simförening 27.27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 26.01 | ||||||
2 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 26.66 | ||||||
3 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.57 | ||||||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.62 | ||||||
5 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.87 | ||||||
6 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.09 | ||||||
7 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.13 | ||||||
8 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 46 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 46, 50m Frisim Herrar, Försök |
2015: Henrik Bolle 1996 Turebergs SK 23.60 |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs SK 23.50 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 23.66 | ||||||
2 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 24.09 | ||||||
3 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.46 | ||||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 24.56 | ||||||
5 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 24.57 | ||||||
6 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 24.78 | ||||||
7 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 24.79 | ||||||
8 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 25.31 | ||||||
9 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 25.67 | ||||||
10 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 25.75 | ||||||
11 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 25.76 | ||||||
12 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 25.77 | ||||||
13 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 25.88 | ||||||
14 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.00 | ||||||
15 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 26.08 | ||||||
16 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägen Simförening | 26.10 | ||||||
17 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.36 | ||||||
18 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.42 | ||||||
19 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 26.73 | ||||||
20 | Joel Severin | 1997 | Spårvägen Simförening | 27.02 | ||||||
20 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.02 | ||||||
22 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 27.47 | ||||||
23 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.63 | ||||||
24 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.00 | ||||||
25 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.62 | ||||||
26 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 29.22 | ||||||
27 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.39 | ||||||
28 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.23 | ||||||
- | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 46, 50m Frisim Herrar, Finaler |
2015: Henrik Bolle 1996 Turebergs SK 23.60 |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs SK 23.50 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 23.29 | ||||||
2 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 23.94 | ||||||
3 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.27 | ||||||
4 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 24.47 | ||||||
5 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 24.64 | ||||||
6 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 24.90 | ||||||
7 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 25.06 | ||||||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 25.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 47 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 47, 100m Medley Flickor A, Försök |
2015: Hermella Alem 2000 Stockholmspolisens IF SF 1.12.94 |
2014: Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simföening 1.08.89 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.49 | 1:12.44 | |||||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.69 | 1:13.36 | |||||
3 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.64 | 1:13.51 | |||||
4 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.38 | 1:13.58 | |||||
5 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.68 | 1:13.65 | |||||
6 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.06 | 1:14.70 | |||||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 35.65 | 1:15.29 | |||||
8 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.22 | 1:15.82 | |||||
9 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | 1:16.32 | |||||
10 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.45 | 1:16.36 | |||||
11 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.08 | 1:16.45 | |||||
12 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 35.39 | 1:16.80 | |||||
13 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.63 | 1:17.01 | |||||
14 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.81 | 1:17.38 | |||||
15 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.04 | 1:17.41 | |||||
16 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.02 | 1:17.51 | |||||
17 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.09 | 1:18.64 | |||||
18 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.46 | 1:18.66 | |||||
19 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.88 | 1:18.87 | |||||
20 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.50 | 1:18.90 | |||||
21 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.72 | 1:19.25 | |||||
22 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.19 | 1:19.96 | |||||
23 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.49 | 1:20.49 | |||||
24 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.13 | 1:21.47 | |||||
25 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.99 | 1:22.13 | |||||
26 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.26 | 1:22.47 | |||||
27 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 37.19 | 1:23.06 | |||||
28 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.00 | 1:24.08 | |||||
29 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.95 | 1:24.22 | |||||
30 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.52 | 1:24.93 | |||||
31 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.18 | 1:25.87 | |||||
32 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.90 | 1:27.37 | |||||
33 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.92 | 1:28.03 | |||||
34 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.95 | 1:29.57 | |||||
35 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.55 | 1:30.51 | |||||
36 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.77 | 1:35.11 | |||||
37 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 44.06 | 1:36.26 | |||||
- | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 47, 100m Medley Flickor A, Finaler |
2015: Hermella Alem 2000 Stockholmspolisens IF SF 1.12.94 |
2014: Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simföening 1.08.89 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.04 | 1:11.88 | |||||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.70 | 1:13.28 | |||||
3 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.64 | 1:13.90 | |||||
4 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.09 | 1:14.73 | |||||
5 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.35 | 1:15.48 | |||||
6 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 35.65 | 1:15.78 | |||||
7 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.86 | 1:16.66 | |||||
8 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.41 | 1:16.86 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 48 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 48, 100m Medley Pojkar A, Försök |
2015: Olof Askling 1999 Stockholms KK 1.05.01 |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 1.00.67 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.50 | 1:04.25 | |||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.92 | 1:06.04 | |||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.87 | 1:06.06 | |||||
4 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.57 | 1:07.25 | |||||
5 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.67 | 1:07.26 | |||||
6 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.05 | 1:08.70 | |||||
7 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.86 | 1:08.88 | |||||
8 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.74 | 1:09.29 | |||||
9 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 32.30 | 1:09.63 | |||||
10 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.44 | 1:10.02 | |||||
11 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.04 | 1:10.28 | |||||
12 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.33 | 1:11.22 | |||||
13 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.09 | 1:11.41 | |||||
14 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.28 | 1:11.52 | |||||
15 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 33.15 | 1:12.75 | |||||
16 | Fredrik Hasselberg | 2001 | Lidingö Simklubb | 32.92 | 1:13.33 | |||||
17 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.04 | 1:14.22 | |||||
18 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.47 | 1:14.27 | |||||
19 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.88 | 1:14.30 | |||||
20 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 33.77 | 1:14.44 | |||||
21 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.29 | 1:15.47 | |||||
22 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.31 | 1:15.60 | |||||
23 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.83 | 1:15.65 | |||||
24 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.77 | 1:17.02 | |||||
25 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 36.01 | 1:17.07 | |||||
26 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.30 | 1:17.19 | |||||
27 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.93 | 1:18.60 | |||||
28 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.44 | 1:19.03 | |||||
29 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.12 | 1:19.89 | |||||
30 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.46 | 1:19.99 | |||||
31 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.55 | 1:21.44 | |||||
32 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.56 | 1:24.10 | |||||
33 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.60 | 1:24.75 | |||||
34 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.73 | 1:25.78 | |||||
35 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.19 | 1:26.69 | |||||
36 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 42.38 | 1:32.55 | |||||
- | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 48, 100m Medley Pojkar A, Finaler |
2015: Olof Askling 1999 Stockholms KK 1.05.01 |
2014: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 1.00.67 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.95 | 1:03.39 | |||||
2 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.59 | 1:04.54 | |||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.73 | 1:05.72 | |||||
4 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.38 | 1:06.03 | |||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.07 | 1:06.81 | |||||
6 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.39 | 1:07.38 | |||||
7 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 33.28 | 1:09.46 | |||||
8 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.11 | 1:11.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 49 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 49, 100m Medley Damer, Försök |
2015: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 1.06.74 |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 1.05.18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.10 | 1:06.24 | |||||
2 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.14 | 1:08.56 | |||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.03 | 1:09.86 | |||||
4 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.18 | 1:10.50 | |||||
5 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.51 | 1:11.69 | |||||
6 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.98 | 1:13.42 | |||||
7 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.40 | 1:13.62 | |||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.00 | 1:14.41 | |||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.73 | 1:14.68 | |||||
10 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.10 | 1:15.92 | |||||
11 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.99 | 1:16.79 | |||||
12 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.99 | 1:16.93 | |||||
13 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.28 | 1:17.22 | |||||
14 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.83 | 1:18.54 | |||||
15 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.63 | 1:19.84 | |||||
16 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.78 | 1:20.68 | |||||
17 | Fanny Lundgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.96 | 1:25.55 | |||||
18 | Mona Domehri | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.58 | 1:27.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 49, 100m Medley Damer, Finaler |
2015: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 1.06.74 |
2014: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 1.05.18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.08 | 1:05.75 | |||||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.87 | 1:06.80 | |||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.65 | 1:10.33 | |||||
4 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.17 | 1:10.34 | |||||
5 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.48 | 1:11.76 | |||||
6 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.29 | 1:13.94 | |||||
7 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.51 | 1:14.20 | |||||
8 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.77 | 1:17.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 50 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 50, 100m Medley Herrar, Försök |
2015: Robert Palosaari 1992 Väsby SS 59.40 |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs SK 57.06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 26.92 | 58.94 | |||||
2 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 28.68 | 59.71 | |||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.13 | 1:00.07 | |||||
4 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.67 | 1:00.92 | |||||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.35 | 1:01.63 | |||||
6 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.98 | 1:01.74 | |||||
7 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.23 | 1:02.76 | |||||
8 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.16 | 1:03.59 | |||||
9 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 29.60 | 1:04.58 | |||||
10 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.59 | 1:05.11 | |||||
11 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.10 | 1:05.51 | |||||
12 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.81 | 1:07.74 | |||||
13 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.72 | 1:09.21 | |||||
14 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.59 | 1:09.33 | |||||
15 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.59 | 1:09.43 | |||||
16 | Marcus Haegmann | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 31.25 | 1:11.64 | |||||
17 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.29 | 1:12.21 | |||||
18 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.99 | 1:16.66 | |||||
19 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.78 | 1:18.09 | |||||
- | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 50, 100m Medley Herrar, Finaler |
2015: Robert Palosaari 1992 Väsby SS 59.40 |
2014: Niklas Borin 1989 Turebergs SK 57.06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 26.61 | 57.73 | |||||
2 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 27.87 | 58.82 | |||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.35 | 1:00.07 | |||||
4 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.53 | 1:00.24 | |||||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.69 | 1:00.73 | |||||
6 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.50 | 1:00.94 | |||||
7 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.25 | 1:01.38 | |||||
8 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.91 | 1:04.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 51 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 51, 4X50m Medley Mixed A o ä, Försök |
2015: Spårvägen Simförening 1.56.03 |
2014: Spårvägen Simförening 1.52.25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Old | 0 | Spårvägen Simförening | 1:54.46 | ||||||
Natasha Sundin | 1990 | 29.77 | 29.77 | |||||||
Yassin Arif | 1989 | 31.97 | 1:01.74 | |||||||
Stina Gardell | 1990 | 28.06 | 1:29.80 | |||||||
Magnus Persson | 1989 | 24.66 | 1:54.46 | |||||||
2 | Väsby SS Mix Lag 1 | 1990 | Väsby Simsällskap | 1:55.00 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Robert Palosaari | 1992 | 29.77 | 1:01.46 | |||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 26.67 | 1:28.13 | |||||||
Josefin Lindkvist | 1993 | 26.87 | 1:55.00 | |||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 1 | 0 | Spårvägen Simförening | 1:57.98 | ||||||
Stefan Nystrand | 1900 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 35.44 | 1:03.77 | |||||||
Erik Ottosson | 1999 | 26.53 | 1:30.30 | |||||||
Emma Garmelius | 1999 | 27.68 | 1:57.98 | |||||||
4 | Väsby SS Mix Lag 2 | 1990 | Väsby Simsällskap | 1:58.78 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 30.13 | 59.76 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 30.45 | 1:30.21 | |||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 28.57 | 1:58.78 | |||||||
5 | SS04 Mix Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:05.28 | ||||||
Henny Reuterskiöld | 1999 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Jens Haraldsson | 1996 | 32.25 | 1:07.39 | |||||||
Lars Hennert | 1961 | 30.61 | 1:38.00 | |||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 27.28 | 2:05.28 | |||||||
6 | Botk-Rönn Mix | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:05.60 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 34.45 | 34.45 | |||||||
My Rundberg | 1999 | 38.15 | 1:12.60 | |||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 28.27 | 1:40.87 | |||||||
Alexander Koufakis | 2000 | 24.73 | 2:05.60 | |||||||
7 | Norrtälje Mix | 0 | Norrtälje Simklubb | 2:06.90 | ||||||
Alva Westling | 1999 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Adam Karlsson | 2000 | 31.54 | 1:05.96 | |||||||
Elias Folkesson | 1999 | 30.64 | 1:36.60 | |||||||
Amanda Malmsten | 2000 | 30.30 | 2:06.90 | |||||||
8 | Spårvägen Mix Lag 2 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:09.39 | ||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Joel Severin | 1997 | 34.17 | 1:08.51 | |||||||
Matilda Flood | 1999 | 30.36 | 1:38.87 | |||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 30.52 | 2:09.39 | |||||||
9 | Spårvägen Lag 6 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:10.48 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Erika Gardelin | 1997 | 39.98 | 1:16.20 | |||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 27.89 | 1:44.09 | |||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 26.39 | 2:10.48 | |||||||
10 | SS04 Mix Lag 2 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:11.23 | ||||||
Tobias Eknor | 2000 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 36.84 | 1:11.27 | |||||||
Kalle Voigt | 2001 | 29.22 | 1:40.49 | |||||||
Rebecka Dagberg | 2000 | 30.74 | 2:11.23 | |||||||
11 | Älvsjö AIK Mix | 0 | Älvsjö AIK Fritid | 2:12.04 | ||||||
Matilda Hägesten | 2000 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Sophie Dellmark | 2001 | 38.45 | 1:14.20 | |||||||
Marcus Haegmann | 1997 | 29.72 | 1:43.92 | |||||||
Nicolas Jernberg | 2001 | 28.12 | 2:12.04 | |||||||
12 | Upsala S Mix [2001] | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:12.43 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 39.22 | 1:13.12 | |||||||
Lovisa Sved | 2000 | 32.12 | 1:45.24 | |||||||
Alexander Almasi | 2000 | 27.19 | 2:12.43 | |||||||
13 | Spårvägen Lag 4 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:12.61 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Daniel Thelenius | 2000 | 43.89 | 1:16.57 | |||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 26.73 | 1:43.30 | |||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 29.31 | 2:12.61 | |||||||
14 | Spårvägen Lag 3 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:13.94 | ||||||
Rudolfs Stupans | 1999 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 41.18 | 1:13.40 | |||||||
Astrid Onno | 2000 | 33.11 | 1:46.51 | |||||||
David Holm-Reise | 1997 | 27.43 | 2:13.94 | |||||||
15 | Spårvägen Lag 5 | 0 | Spårvägen Simförening | 2:19.80 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 43.78 | 1:17.20 | |||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 32.49 | 1:49.69 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 30.11 | 2:19.80 | |||||||
16 | Saltsjöb Mix | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:26.75 | ||||||
Louise Ericsson | 2001 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Mimmi Busck | 2001 | 46.46 | 1:21.90 | |||||||
Sahel Moshref | 2001 | 36.43 | 1:58.33 | |||||||
Gustav Sjöqvist | 2001 | 28.42 | 2:26.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 51, 4X50m Medley Mixed A o ä, Finaler |
2015: Spårvägen Simförening 1.56.03 |
2014: Spårvägen Simförening 1.52.25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Mix Lag 1 | 1990 | Väsby Simsällskap | 1:51.82 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Robert Palosaari | 1992 | 29.17 | 59.53 | |||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 26.47 | 1:26.00 | |||||||
Josefin Lindkvist | 1993 | 25.82 | 1:51.82 | |||||||
2 | Spårvägen Old | 0 | Spårvägen Simförening | 1:54.02 | ||||||
Natasha Sundin | 1990 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Yassin Arif | 1989 | 32.88 | 1:02.16 | |||||||
Stina Gardell | 1990 | 27.60 | 1:29.76 | |||||||
Magnus Persson | 1989 | 24.26 | 1:54.02 | |||||||
3 | Väsby SS Mix Lag 2 | 1990 | Väsby Simsällskap | 1:55.65 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 27.82 | 27.82 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 29.48 | 57.30 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 30.11 | 1:27.41 | |||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 28.24 | 1:55.65 | |||||||
4 | Spårvägen Mix Lag 1 | 0 | Spårvägen Simförening | 1:56.78 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 34.64 | 1:02.84 | |||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 26.32 | 1:29.16 | |||||||
Emma Garmelius | 1999 | 27.62 | 1:56.78 | |||||||
5 | Botk-Rönn Mix | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:06.99 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 34.35 | 34.35 | |||||||
My Rundberg | 1999 | 39.40 | 1:13.75 | |||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 28.86 | 1:42.61 | |||||||
Alexander Koufakis | 2000 | 24.38 | 2:06.99 | |||||||
6 | Norrtälje Mix | 0 | Norrtälje Simklubb | 2:09.74 | ||||||
Alva Westling | 1999 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Viktor Karell | 2003 | 37.39 | 1:11.42 | |||||||
Adam Karlsson | 2000 | 28.12 | 1:39.54 | |||||||
Amanda Malmsten | 2000 | 30.20 | 2:09.74 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 04 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 18:20 |