Results for TYR Sprint
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.06 | 1:32.86 | |||||
2 | Alva Gonzales Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 45.03 | 1:40.94 | |||||
3 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.90 | 1:49.54 | |||||
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.80 | 1:10.92 | |||||
2 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.96 | 1:13.56 | |||||
3 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.43 | 1:19.77 | |||||
4 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.04 | 1:21.47 | |||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.48 | 1:23.09 | |||||
6 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 42.28 | 1:30.25 | |||||
7 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.04 | 1:32.32 | |||||
8 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.92 | 1:41.10 | |||||
9 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.49 | 1:41.87 | |||||
10 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.07 | 1:42.72 | |||||
11 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.67 | 1:46.06 | |||||
12 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.03 | 1:49.16 | |||||
13 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 50.64 | 1:49.33 | |||||
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.20 | 1:07.67 | |||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.04 | 1:07.67 | |||||
3 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 33.94 | 1:10.68 | |||||
4 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 34.37 | 1:12.49 | |||||
5 | Sanna Persson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.53 | 1:12.55 | |||||
6 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.22 | 1:12.90 | |||||
7 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 35.05 | 1:13.23 | |||||
8 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 35.32 | 1:13.39 | |||||
9 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 36.31 | 1:14.81 | |||||
10 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.37 | 1:18.98 | |||||
11 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.31 | 1:21.86 | |||||
12 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.65 | 1:23.15 | |||||
13 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.49 | 1:26.04 | |||||
14 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.32 | 1:26.53 | |||||
15 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 42.09 | 1:32.00 | |||||
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.20 | 1:02.64 | |||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.53 | 1:06.68 | |||||
3 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 32.33 | 1:07.60 | |||||
4 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.56 | 1:08.08 | |||||
5 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.95 | 1:08.59 | |||||
6 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.84 | 1:11.76 | |||||
7 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.38 | 1:11.93 | |||||
8 | Sara Nilsson | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 35.08 | 1:12.93 | |||||
9 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 35.42 | 1:13.30 | |||||
10 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 35.54 | 1:15.26 | |||||
11 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.83 | 1:25.23 | |||||
- | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 28.57 | 59.78 | |||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.92 | 1:01.68 | |||||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.79 | 1:06.44 | |||||
4 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.05 | 1:06.47 | |||||
5 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 32.35 | 1:06.92 | |||||
6 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.64 | 1:08.48 | |||||
7 | Linnea Lindgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.46 | 1:09.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 41.73 | 1:29.73 | |||||
2 | Markus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.24 | 1:56.14 | |||||
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.15 | 1:05.45 | |||||
2 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.63 | 1:16.30 | |||||
3 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.37 | 1:30.46 | |||||
4 | Edvin Käck | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 38.67 | 1:31.44 | |||||
5 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 44.86 | 1:33.24 | |||||
6 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.38 | 1:44.49 | |||||
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.38 | 1:01.19 | |||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 31.28 | 1:05.30 | |||||
3 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 31.93 | 1:05.79 | |||||
4 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 31.44 | 1:08.77 | |||||
5 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 33.04 | 1:10.12 | |||||
6 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 33.41 | 1:12.75 | |||||
7 | Ron Maslo | 1998 | Lycksele Idrottsförening | 34.65 | 1:13.09 | |||||
8 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 34.90 | 1:13.79 | |||||
9 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 35.44 | 1:14.50 | |||||
10 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.83 | 1:15.02 | |||||
11 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 36.52 | 1:16.31 | |||||
12 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.88 | 1:16.44 | |||||
13 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 40.98 | 1:24.84 | |||||
14 | Tristan Båvik | 1999 | Burträsk Simpolare | 40.33 | 1:26.29 | |||||
15 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 40.77 | 1:29.22 | |||||
16 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 44.50 | 1:34.26 | |||||
17 | Pontus Olsson | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 43.70 | 1:35.67 | |||||
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.07 | 57.17 | |||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 29.69 | 1:02.61 | |||||
3 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.30 | 1:06.43 | |||||
4 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.81 | 1:07.41 | |||||
5 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 33.11 | 1:07.77 | |||||
6 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 34.08 | 1:10.80 | |||||
7 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 33.51 | 1:12.56 | |||||
8 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 35.17 | 1:12.90 | |||||
9 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.78 | 1:22.75 | |||||
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.01 | 53.43 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.51 | 53.47 | |||||
3 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.41 | 54.50 | |||||
4 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.25 | 55.06 | |||||
5 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.82 | 55.59 | |||||
6 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.23 | 56.83 | |||||
7 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.85 | 58.09 | |||||
8 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 30.39 | 1:03.42 | |||||
9 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 30.43 | 1:03.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 53.23 | ||||||
2 | Alva Gonzales Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 54.12 | ||||||
3 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 55.07 | ||||||
4 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:08.94 | ||||||
5 | Alice Larsson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:18.94 | ||||||
- | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.12 | ||||||
2 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.08 | ||||||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 47.86 | ||||||
4 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 49.14 | ||||||
5 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 49.87 | ||||||
6 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 50.15 | ||||||
7 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.41 | ||||||
8 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.14 | ||||||
9 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.32 | ||||||
10 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.56 | ||||||
11 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 53.91 | ||||||
12 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 54.52 | ||||||
13 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 55.08 | ||||||
14 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.44 | ||||||
15 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 56.22 | ||||||
16 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 57.30 | ||||||
17 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 57.35 | ||||||
18 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.21 | ||||||
19 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.43 | ||||||
20 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 1:05.83 | ||||||
- | Jenny Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.33 | ||||||
2 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.39 | ||||||
3 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.51 | ||||||
4 | Sanna Persson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.19 | ||||||
5 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 42.35 | ||||||
6 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 42.70 | ||||||
7 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 43.63 | ||||||
8 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 43.93 | ||||||
9 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 46.63 | ||||||
10 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 46.67 | ||||||
11 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.80 | ||||||
12 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.14 | ||||||
13 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.25 | ||||||
14 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.88 | ||||||
15 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.59 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 37.19 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 39.08 | ||||||
3 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 40.61 | ||||||
4 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.78 | ||||||
5 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.66 | ||||||
6 | Sara Nilsson | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 41.76 | ||||||
7 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.03 | ||||||
8 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.21 | ||||||
9 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 42.78 | ||||||
10 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 43.53 | ||||||
11 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 43.79 | ||||||
12 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.68 | ||||||
13 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 53.55 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 34.75 | ||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.39 | ||||||
3 | Linnea Lindgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.20 | ||||||
4 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 59.35 | ||||||
2 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:08.87 | ||||||
3 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:10.43 | ||||||
- | Markus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.18 | ||||||
2 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 49.57 | ||||||
3 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.01 | ||||||
4 | Edvin Käck | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 55.27 | ||||||
5 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 55.77 | ||||||
6 | Elliott Svensson | 2000 | Umeå Simsällskap | 56.62 | ||||||
- | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 37.95 | ||||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.32 | ||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.14 | ||||||
4 | Ron Maslo | 1998 | Lycksele Idrottsförening | 40.21 | ||||||
5 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 42.43 | ||||||
6 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 45.28 | ||||||
7 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 45.90 | ||||||
8 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.24 | ||||||
9 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 49.20 | ||||||
10 | Tristan Båvik | 1999 | Burträsk Simpolare | 51.94 | ||||||
11 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 51.97 | ||||||
12 | Isak Tedestedt | 1999 | Burträsk Simpolare | 56.10 | ||||||
13 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 56.24 | ||||||
- | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.42 | ||||||
2 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.28 | ||||||
3 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 38.89 | ||||||
4 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 39.17 | ||||||
5 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 40.55 | ||||||
6 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.18 | ||||||
7 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 48.33 | ||||||
8 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 48.81 | ||||||
- | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.38 | ||||||
2 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.76 | ||||||
3 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.01 | ||||||
4 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.15 | ||||||
5 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.23 | ||||||
6 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 37.78 | ||||||
7 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 40.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 5, 4x50m Frisim, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Damer 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 1:54.13 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Kelly Hultgren | 1997 | 30.11 | 58.77 | |||||||
Linda Holmgren | 1993 | 26.85 | 1:25.62 | |||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 28.51 | 1:54.13 | |||||||
2 | Skelleftesim Lag1 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:04.47 | ||||||
Ann Dernstedt | 1993 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Lina Karlsson | 1993 | 30.32 | 1:02.33 | |||||||
Linnea Lindgren | 1995 | 31.18 | 1:33.51 | |||||||
Felicia Nilsson | 1997 | 30.96 | 2:04.47 | |||||||
3 | Öass | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:05.19 | ||||||
Ronja Nilsson | 1993 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 31.26 | 1:00.46 | |||||||
Alva Häggblad | 1999 | 31.43 | 1:31.89 | |||||||
Sanna Persson | 1999 | 33.30 | 2:05.19 | |||||||
4 | Umeå SS Damer 2 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:08.93 | ||||||
Leila Khasjimdsjanov | 1998 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Linn Nilsson | 1999 | 33.47 | 1:06.46 | |||||||
Clara Hedman | 1999 | 32.54 | 1:39.00 | |||||||
Elin Sandberg | 1997 | 29.93 | 2:08.93 | |||||||
5 | Sandvik Damer | 0 | Sandviks Idrottsklubb | 2:17.68 | ||||||
Sara Nilsson | 1996 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Emmy Sandberg | 1999 | 33.42 | 1:06.57 | |||||||
Elsa Larsson | 1997 | 32.64 | 1:39.21 | |||||||
Pernilla Karhu | 1996 | 38.47 | 2:17.68 | |||||||
6 | Bureå SS | 0 | Bureå Simsällskap | 2:19.48 | ||||||
Matilda Nyström | 1995 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Josefine Nyström | 1998 | 33.43 | 1:04.80 | |||||||
Sanna Karjalainen | 1999 | 32.34 | 1:37.14 | |||||||
Sanna Hedebäck | 2001 | 42.34 | 2:19.48 | |||||||
7 | Umeå SS Damer 3 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:20.33 | ||||||
Sanna Kollberg | 2000 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 36.75 | 1:13.64 | |||||||
Molly Ångström | 1997 | 32.97 | 1:46.61 | |||||||
Saga Sandström | 2000 | 33.72 | 2:20.33 | |||||||
8 | Skelleftesim Lag2 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:21.70 | ||||||
Isabel Degerman | 1997 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Moa Dahlqvist | 1999 | 37.48 | 1:10.35 | |||||||
Fanny Forsberg | 1998 | 35.58 | 1:45.93 | |||||||
Alva Hägglund-Larsson | 1999 | 35.77 | 2:21.70 | |||||||
9 | Burträsk Damer | 0 | Burträsk Simpolare | 2:37.09 | ||||||
Martina Lindgren | 1996 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Alva Nilsson | 2000 | 40.13 | 1:13.90 | |||||||
Frida Svedberg | 2001 | 40.10 | 1:54.00 | |||||||
Emelie Lindgren Åsen | 2000 | 43.09 | 2:37.09 | |||||||
10 | Luleå SS Damer | 0 | Luleå Simsällskap | 2:39.78 | ||||||
Elin Blomster | 1996 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Sarah Jonsson | 2001 | 40.71 | 1:13.74 | |||||||
Hanna Lundberg | 2002 | 41.67 | 1:55.41 | |||||||
Alva Gonzales Glanberg | 2002 | 44.37 | 2:39.78 | |||||||
11 | Skelleftesim Lag3 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:41.22 | ||||||
Linnea Nilsson | 1999 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Olivia Forsberg | 1996 | 38.25 | 1:15.89 | |||||||
Malin Boström | 1998 | 39.79 | 1:55.68 | |||||||
Julia Nilsson | 2001 | 45.54 | 2:41.22 | |||||||
12 | Umeå SS Damer 4 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:44.84 | ||||||
Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 46.20 | 1:23.74 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 42.83 | 2:06.57 | |||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 38.27 | 2:44.84 | |||||||
13 | Umeå SS Flickor Lag 5 | 1998 | Umeå Simsällskap | 3:07.33 | ||||||
Olivia Ahlm | 2001 | 47.33 | 47.33 | |||||||
Linnea Sjöström | 2001 | 45.87 | 1:33.20 | |||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 49.41 | 2:22.61 | |||||||
Emilia Konradsson | 2002 | 44.72 | 3:07.33 | |||||||
14 | Skelleftesim Lag4 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:49.58 | ||||||
Lina Eriksson | 2001 | 48.90 | 48.90 | |||||||
Alice Larsson | 2002 | 1:01.38 | 1:50.28 | |||||||
Tess Lindberg | 2004 | 1:07.63 | 2:57.91 | |||||||
Märta Lindström | 2002 | 51.67 | 3:49.58 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 6, 4x50m Frisim, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skelleftesim Lag1 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:39.12 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 24.70 | 24.70 | |||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 25.00 | 49.70 | |||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 25.57 | 1:15.27 | |||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 23.85 | 1:39.12 | |||||||
2 | Skelleftesim Lag2 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:52.94 | ||||||
Herman Lindström | 1996 | 25.87 | 25.87 | |||||||
Gustav Lindström | 1998 | 28.36 | 54.23 | |||||||
Markus Degerman | 2000 | 28.61 | 1:22.84 | |||||||
Joel Steinvall | 1996 | 30.10 | 1:52.94 | |||||||
3 | Umeå SS Herrar Lag 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 1:56.07 | ||||||
Eric Smedlund | 1994 | 25.59 | 25.59 | |||||||
Fredrik Levin | 1998 | 30.01 | 55.60 | |||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 30.59 | 1:26.19 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 29.88 | 1:56.07 | |||||||
4 | Burträsk Herrar | 0 | Burträsk Simpolare | 1:58.23 | ||||||
Filip Svedberg | 1997 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Andreas Lindmark | 1995 | 28.80 | 56.29 | |||||||
Erik Viklund | 1998 | 31.00 | 1:27.29 | |||||||
Anton Lindgren | 1996 | 30.94 | 1:58.23 | |||||||
5 | Piteå Sim Herrar | 0 | Piteå Sim | 2:19.16 | ||||||
Oliver Bäcklund | 1999 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 32.45 | 1:11.17 | |||||||
Konstantinos Johansson | 1998 | 35.79 | 1:46.96 | |||||||
Albin Lindberg | 1997 | 32.20 | 2:19.16 | |||||||
6 | Nordmaling Herrar | 0 | Nordmalings Simsällskap | 2:23.29 | ||||||
Simon Olsson | 1997 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Pontus Olsson | 1999 | 41.45 | 1:13.79 | |||||||
William Säfström | 1998 | 33.48 | 1:47.27 | |||||||
Edvin Käck | 2000 | 36.02 | 2:23.29 | |||||||
7 | Umeå SS Herrar 2 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:32.43 | ||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 34.94 | 1:11.98 | |||||||
Fredrik Brunned | 2000 | 35.70 | 1:47.68 | |||||||
Elliott Svensson | 2000 | 44.75 | 2:32.43 | |||||||
8 | Skelleftesim Lag3 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:50.83 | ||||||
Amadeus Lindberg | 1998 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Timothy Lindberg | 2001 | 1:27.79 | 2:02.18 | |||||||
Robin Ulander | 2001 | 48.65 | 2:50.83 | |||||||
Markus Lundmark | 2002 | 2:50.83 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.89 | ||||||
2 | Alva Gonzales Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 51.04 | ||||||
3 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.55 | ||||||
4 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 56.93 | ||||||
5 | Alice Larsson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:05.83 | ||||||
- | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.24 | ||||||
2 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.36 | ||||||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.16 | ||||||
4 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.31 | ||||||
5 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 44.43 | ||||||
6 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 47.42 | ||||||
7 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.54 | ||||||
8 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.91 | ||||||
9 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 48.94 | ||||||
10 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.59 | ||||||
11 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 49.80 | ||||||
12 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 50.61 | ||||||
13 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.87 | ||||||
14 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 51.84 | ||||||
15 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 52.69 | ||||||
16 | Jenny Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 53.44 | ||||||
17 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 54.03 | ||||||
18 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.19 | ||||||
19 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 55.27 | ||||||
20 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 56.59 | ||||||
21 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 57.89 | ||||||
22 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 58.85 | ||||||
23 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.69 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.42 | ||||||
2 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 38.08 | ||||||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 38.52 | ||||||
4 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.77 | ||||||
5 | Sanna Persson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.85 | ||||||
6 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 38.99 | ||||||
7 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.15 | ||||||
8 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 39.43 | ||||||
9 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.67 | ||||||
10 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.88 | ||||||
11 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.95 | ||||||
12 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.01 | ||||||
13 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.73 | ||||||
14 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.78 | ||||||
15 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 47.59 | ||||||
16 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.53 | ||||||
17 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.95 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 34.78 | ||||||
2 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.34 | ||||||
3 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.91 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 36.30 | ||||||
5 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.53 | ||||||
6 | Sara Nilsson | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 36.99 | ||||||
7 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.75 | ||||||
8 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.61 | ||||||
9 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 39.02 | ||||||
10 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 39.26 | ||||||
11 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 39.68 | ||||||
12 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 41.88 | ||||||
13 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.79 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.08 | ||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.02 | ||||||
3 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.80 | ||||||
4 | Linnea Lindgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.12 | ||||||
5 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 48.06 | ||||||
2 | Markus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.15 | ||||||
3 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:00.48 | ||||||
4 | Josef Jakobsson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:00.63 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.89 | ||||||
2 | Edvin Käck | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 41.95 | ||||||
3 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.28 | ||||||
4 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 48.51 | ||||||
5 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.63 | ||||||
6 | Elliott Svensson | 2000 | Umeå Simsällskap | 53.39 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.71 | ||||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.38 | ||||||
3 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 36.53 | ||||||
4 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 37.54 | ||||||
5 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 38.84 | ||||||
6 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 39.79 | ||||||
7 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.36 | ||||||
8 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.72 | ||||||
9 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 41.74 | ||||||
10 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 42.21 | ||||||
11 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 45.70 | ||||||
12 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 45.81 | ||||||
13 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 46.56 | ||||||
14 | Pontus Olsson | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 46.94 | ||||||
15 | Tristan Båvik | 1999 | Burträsk Simpolare | 47.88 | ||||||
16 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 52.93 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.33 | ||||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 33.06 | ||||||
3 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 36.45 | ||||||
4 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.63 | ||||||
5 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 38.16 | ||||||
6 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 39.70 | ||||||
7 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 40.02 | ||||||
8 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.52 | ||||||
9 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 51.46 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.07 | ||||||
2 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.54 | ||||||
3 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.25 | ||||||
4 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.76 | ||||||
5 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.73 | ||||||
6 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.28 | ||||||
7 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.83 | ||||||
8 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 35.96 | ||||||
9 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 36.03 | ||||||
10 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 9, 100m Medley, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 53.89 | 1:48.88 | |||||
- | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.90 | 1:24.90 | |||||
2 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.72 | 1:27.11 | |||||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.16 | 1:30.74 | |||||
4 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 46.07 | 1:31.91 | |||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.06 | 1:38.20 | |||||
6 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.90 | 1:41.97 | |||||
7 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 54.75 | 1:48.84 | |||||
8 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 55.65 | 1:51.91 | |||||
9 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 51.28 | 1:52.69 | |||||
10 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.32 | 1:57.43 | |||||
11 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 59.99 | 1:59.23 | |||||
12 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 59.63 | 2:02.07 | |||||
- | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.28 | 1:19.03 | |||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.26 | 1:19.21 | |||||
3 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.51 | 1:21.50 | |||||
3 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 37.99 | 1:21.50 | |||||
5 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 40.18 | 1:23.96 | |||||
6 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 39.65 | 1:24.31 | |||||
7 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 41.11 | 1:24.48 | |||||
8 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.67 | 1:25.51 | |||||
9 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.04 | 1:28.44 | |||||
10 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.05 | 1:30.98 | |||||
11 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.55 | 1:33.99 | |||||
12 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.01 | 1:35.20 | |||||
13 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.52 | 1:38.03 | |||||
14 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 47.03 | 1:42.33 | |||||
15 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.54 | 1:44.98 | |||||
- | Sanna Persson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 33.64 | 1:14.95 | |||||
2 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.76 | 1:19.55 | |||||
3 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.63 | 1:19.86 | |||||
4 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.32 | 1:20.01 | |||||
5 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 36.93 | 1:20.06 | |||||
6 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.83 | 1:20.58 | |||||
7 | Sara Nilsson | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 37.40 | 1:21.79 | |||||
8 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.43 | 1:21.99 | |||||
9 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 38.77 | 1:23.04 | |||||
10 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 40.30 | 1:25.64 | |||||
11 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.22 | 1:26.70 | |||||
12 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.80 | 1:38.17 | |||||
13 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 43.38 | 1:39.44 | |||||
Gren 9, 100m Medley, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 32.62 | 1:09.15 | |||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.51 | 1:10.73 | |||||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.98 | 1:13.14 | |||||
4 | Linnea Lindgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.95 | 1:18.49 | |||||
5 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.30 | 1:19.81 | |||||
6 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.62 | 1:20.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 10, 100m Medley, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 51.63 | 1:47.41 | |||||
- | Markus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.33 | 1:16.49 | |||||
2 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 47.91 | 1:34.94 | |||||
3 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.55 | 1:50.79 | |||||
4 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 56.15 | 1:51.22 | |||||
- | Elliott Svensson | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.89 | 1:12.59 | |||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.27 | 1:15.30 | |||||
3 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 37.66 | 1:17.38 | |||||
4 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 37.96 | 1:21.01 | |||||
5 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 40.72 | 1:24.09 | |||||
6 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 39.56 | 1:25.98 | |||||
7 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 40.30 | 1:27.04 | |||||
8 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 44.51 | 1:30.06 | |||||
9 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.25 | 1:30.09 | |||||
10 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 47.99 | 1:38.25 | |||||
11 | Tristan Båvik | 1999 | Burträsk Simpolare | 49.62 | 1:39.04 | |||||
12 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 53.28 | 1:52.52 | |||||
- | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.76 | 1:08.14 | |||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 32.62 | 1:12.75 | |||||
3 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 36.90 | 1:16.71 | |||||
4 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.17 | 1:18.53 | |||||
5 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 37.85 | 1:21.16 | |||||
6 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.61 | 1:23.03 | |||||
7 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 38.42 | 1:25.26 | |||||
8 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 40.54 | 1:29.33 | |||||
9 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 48.06 | 1:38.47 | |||||
Gren 10, 100m Medley, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.08 | 1:01.06 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.16 | 1:01.58 | |||||
3 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.59 | 1:02.00 | |||||
4 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.35 | 1:02.36 | |||||
5 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.41 | 1:02.38 | |||||
6 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.18 | 1:05.55 | |||||
7 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.14 | 1:07.60 | |||||
8 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 33.94 | 1:13.72 | |||||
9 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 35.21 | 1:14.51 | |||||
10 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 35.84 | 1:15.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 11, 4x50m Medley, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Damer 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:08.86 | ||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Linda Holmgren | 1993 | 34.80 | 1:08.05 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 30.95 | 1:39.00 | |||||||
Elin Sandberg | 1997 | 29.86 | 2:08.86 | |||||||
2 | Skelleftesim Lag1 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:17.88 | ||||||
Felicia Nilsson | 1997 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Linnea Lindgren | 1995 | 37.98 | 1:13.76 | |||||||
Ann Dernstedt | 1993 | 33.90 | 1:47.66 | |||||||
Lina Karlsson | 1993 | 30.22 | 2:17.88 | |||||||
3 | Umeå SS Damer 2 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:23.70 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Clara Hedman | 1999 | 41.26 | 1:18.54 | |||||||
Kelly Hultgren | 1997 | 33.20 | 1:51.74 | |||||||
Leila Khasjimdsjanov | 1998 | 31.96 | 2:23.70 | |||||||
4 | Öass | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:27.20 | ||||||
Emily Berglund | 1996 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Alva Häggblad | 1999 | 40.08 | 1:17.88 | |||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 36.23 | 1:54.11 | |||||||
Linn Arnlund | 2000 | 33.09 | 2:27.20 | |||||||
5 | Sandvik Damer | 0 | Sandviks Idrottsklubb | 2:31.45 | ||||||
Sara Nilsson | 1996 | 37.14 | 37.14 | |||||||
Emmy Sandberg | 1999 | 41.68 | 1:18.82 | |||||||
Elsa Larsson | 1997 | 35.42 | 1:54.24 | |||||||
Pernilla Karhu | 1996 | 37.21 | 2:31.45 | |||||||
6 | Bureå SS Lag 1 | 0 | Bureå Simsällskap | 2:37.85 | ||||||
Matilda Nyström | 1995 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Sanna Hedebäck | 2001 | 50.43 | 1:27.66 | |||||||
Sanna Karjalainen | 1999 | 36.73 | 2:04.39 | |||||||
Josefine Nyström | 1998 | 33.46 | 2:37.85 | |||||||
7 | Umeå SS Damer 3 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:38.87 | ||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 44.78 | 44.78 | |||||||
Sanna Kollberg | 2000 | 43.76 | 1:28.54 | |||||||
Molly Ångström | 1997 | 36.71 | 2:05.25 | |||||||
Linn Nilsson | 1999 | 33.62 | 2:38.87 | |||||||
8 | Skelleftesim Lag2 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:44.99 | ||||||
Alva Hägglund-Larsson | 1999 | 42.26 | 42.26 | |||||||
Fanny Forsberg | 1998 | 46.44 | 1:28.70 | |||||||
Moa Dahlqvist | 1999 | 43.86 | 2:12.56 | |||||||
Isabel Degerman | 1997 | 32.43 | 2:44.99 | |||||||
9 | Skelleftesim Lag3 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:00.42 | ||||||
Olivia Forsberg | 1996 | 45.22 | 45.22 | |||||||
Linnea Nilsson | 1999 | 47.16 | 1:32.38 | |||||||
Malin Boström | 1998 | 50.96 | 2:23.34 | |||||||
Julia Forsgren | 1998 | 37.08 | 3:00.42 | |||||||
10 | Burträsk Damer | 0 | Burträsk Simpolare | 3:00.59 | ||||||
Martina Lindgren | 1996 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Alva Nilsson | 2000 | 48.78 | 1:27.14 | |||||||
Frida Svedberg | 2001 | 57.50 | 2:24.64 | |||||||
Emelie Lindgren Åsen | 2000 | 35.95 | 3:00.59 | |||||||
11 | Umeå SS Damer 4 | 0 | Umeå Simsällskap | 3:08.00 | ||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 54.31 | 54.31 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 53.64 | 1:47.95 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 43.42 | 2:31.37 | |||||||
Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | 36.63 | 3:08.00 | |||||||
12 | Umeå SS Flickor Lag 5 | 1998 | Umeå Simsällskap | 3:38.06 | ||||||
Emilia Konradsson | 2002 | 50.54 | 50.54 | |||||||
Linnea Sjöström | 2001 | 53.68 | 1:44.22 | |||||||
Olivia Ahlm | 2001 | 1:04.05 | 2:48.27 | |||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 49.79 | 3:38.06 | |||||||
13 | Bureå SS Lag 2 | 0 | Bureå Simsällskap | 3:45.07 | ||||||
Alva Lundmark | 2001 | 53.68 | 53.68 | |||||||
Petra Andersson | 2001 | 55.46 | 1:49.14 | |||||||
Vera Forsgren | 2001 | 56.52 | 2:45.66 | |||||||
Agnes Olsson | 2004 | 59.41 | 3:45.07 | |||||||
- | Skelleftesim Lag4 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 12, 4x50m Medley, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skelleftesim Lag1 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:51.99 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 30.78 | 58.95 | |||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 27.20 | 1:26.15 | |||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 25.84 | 1:51.99 | |||||||
2 | Umeå SS Herrar Lag 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:02.40 | ||||||
Isak Wikström | 1999 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Eric Smedlund | 1994 | 30.62 | 1:04.72 | |||||||
Charlie Bostedt | 1986 | 27.04 | 1:31.76 | |||||||
Fredrik Levin | 1998 | 30.64 | 2:02.40 | |||||||
3 | Skelleftesim Lag2 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:11.68 | ||||||
Gustav Lindström | 1998 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Markus Degerman | 2000 | 36.62 | 1:11.84 | |||||||
Herman Lindström | 1996 | 29.03 | 1:40.87 | |||||||
Joel Steinvall | 1996 | 30.81 | 2:11.68 | |||||||
4 | Burträsk Herrar | 0 | Burträsk Simpolare | 2:14.65 | ||||||
Isak Viklund | 1998 | 38.51 | 38.51 | |||||||
Anton Lindgren | 1996 | 38.48 | 1:16.99 | |||||||
Filip Svedberg | 1997 | 29.17 | 1:46.16 | |||||||
Andreas Lindmark | 1995 | 28.49 | 2:14.65 | |||||||
5 | Piteå Sim Herrar | 0 | Piteå Sim | 2:37.75 | ||||||
Albin Lindberg | 1997 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Konstantinos Johansson | 1998 | 46.03 | 1:25.73 | |||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 33.82 | 1:59.55 | |||||||
Marios Johansson | 2001 | 38.20 | 2:37.75 | |||||||
6 | Nordmaling Herrar | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 2:43.80 | ||||||
Pontus Olsson | 1999 | 47.00 | 47.00 | |||||||
Simon Olsson | 1997 | 40.40 | 1:27.40 | |||||||
William Säfström | 1998 | 38.26 | 2:05.66 | |||||||
Edvin Käck | 2000 | 38.14 | 2:43.80 | |||||||
7 | Burträsk Herrar Lag 2 | 0 | Burträsk Simpolare | 2:43.83 | ||||||
Kristoffer Lindström | 1996 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Joel Lindgren | 1999 | 55.80 | 1:35.07 | |||||||
Erik Viklund | 1998 | 34.38 | 2:09.45 | |||||||
Tristan Båvik | 1999 | 34.38 | 2:43.83 | |||||||
8 | Umeå SS Herrar 2 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:44.10 | ||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 40.53 | 1:23.36 | |||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 43.85 | 2:07.21 | |||||||
Fredrik Brunned | 2000 | 36.89 | 2:44.10 | |||||||
9 | Skelleftesim Lag3 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:21.47 | ||||||
Markus Lundmark | 2002 | 59.29 | 59.29 | |||||||
Robin Ulander | 2001 | 1:01.04 | 2:00.33 | |||||||
Amadeus Lindberg | 1998 | 39.53 | 2:39.86 | |||||||
Timothy Lindberg | 2001 | 41.61 | 3:21.47 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 57.04 | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.16 | ||||||
2 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 41.79 | ||||||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.47 | ||||||
4 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 42.88 | ||||||
5 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.11 | ||||||
6 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 46.70 | ||||||
7 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.97 | ||||||
8 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:02.96 | ||||||
9 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:03.88 | ||||||
- | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.15 | ||||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.17 | ||||||
3 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 36.61 | ||||||
4 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.15 | ||||||
5 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 37.25 | ||||||
6 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 38.71 | ||||||
7 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.03 | ||||||
8 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 41.04 | ||||||
9 | Sanna Persson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.73 | ||||||
10 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 43.35 | ||||||
11 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.69 | ||||||
12 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.91 | ||||||
13 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.06 | ||||||
13 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 49.06 | ||||||
15 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.41 | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.28 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.42 | ||||||
3 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.70 | ||||||
4 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 35.38 | ||||||
5 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 35.89 | ||||||
6 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.79 | ||||||
7 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 37.32 | ||||||
8 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.45 | ||||||
9 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.66 | ||||||
10 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 42.20 | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 30.77 | ||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.58 | ||||||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.36 | ||||||
4 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 32.55 | ||||||
5 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.66 | ||||||
6 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.06 | ||||||
7 | Linnea Lindgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.83 | ||||||
8 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.88 | ||||||
- | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 32.76 | ||||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.87 | ||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.20 | ||||||
4 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 34.71 | ||||||
5 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 35.67 | ||||||
6 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 36.75 | ||||||
7 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 37.72 | ||||||
8 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.52 | ||||||
9 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 42.73 | ||||||
10 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 46.38 | ||||||
- | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 28.94 | ||||||
2 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.01 | ||||||
3 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 35.38 | ||||||
4 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 35.53 | ||||||
5 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 36.09 | ||||||
6 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.80 | ||||||
7 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.18 | ||||||
8 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 43.45 | ||||||
9 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 43.92 | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 26.72 | ||||||
2 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 26.83 | ||||||
3 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.93 | ||||||
4 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.00 | ||||||
5 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.01 | ||||||
6 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.09 | ||||||
7 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.85 | ||||||
8 | Jonas Hallgren | 1964 | Umeå Simsällskap | 28.34 | ||||||
9 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.31 | ||||||
10 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 31.66 | ||||||
11 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 32.42 | ||||||
12 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 35.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:54 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.84 | ||||||
2 | Alva Gonzales Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.40 | ||||||
3 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.06 | ||||||
4 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 46.43 | ||||||
5 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.80 | ||||||
6 | Alice Larsson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.30 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 32.49 | ||||||
2 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.50 | ||||||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.81 | ||||||
4 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.89 | ||||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.06 | ||||||
6 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 38.86 | ||||||
7 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 39.28 | ||||||
8 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.61 | ||||||
9 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.67 | ||||||
10 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 43.02 | ||||||
11 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 43.12 | ||||||
12 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.46 | ||||||
13 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.51 | ||||||
14 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.55 | ||||||
15 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.15 | ||||||
16 | Jenny Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 46.87 | ||||||
17 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.45 | ||||||
18 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.50 | ||||||
19 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 49.17 | ||||||
20 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.29 | ||||||
21 | Lina Nordström | 2000 | Sandviks Idrottsklubb | 49.69 | ||||||
22 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.03 | ||||||
23 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 50.24 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.89 | ||||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.15 | ||||||
3 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 32.59 | ||||||
4 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 32.65 | ||||||
5 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 32.86 | ||||||
6 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 32.99 | ||||||
7 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 33.39 | ||||||
8 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 33.46 | ||||||
9 | Sanna Persson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.16 | ||||||
10 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 35.11 | ||||||
11 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.24 | ||||||
12 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.66 | ||||||
13 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.21 | ||||||
14 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.66 | ||||||
15 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.55 | ||||||
16 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.75 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 28.67 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.29 | ||||||
3 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.42 | ||||||
4 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.31 | ||||||
5 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 31.45 | ||||||
6 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 32.95 | ||||||
7 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.00 | ||||||
8 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 33.14 | ||||||
9 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.69 | ||||||
10 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 38.23 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 27.54 | ||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.79 | ||||||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.45 | ||||||
4 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.46 | ||||||
5 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.10 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.16 | ||||||
7 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 31.74 | ||||||
8 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 januari 2012 |
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 40.70 | ||||||
2 | Josef Jakobsson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.05 | ||||||
3 | Markus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.43 | ||||||
4 | Lucas Devismes | 2002 | Bureå Simsällskap | 52.26 | ||||||
5 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.27 | ||||||
6 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:07.30 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.98 | ||||||
2 | Edvin Käck | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 35.02 | ||||||
3 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.17 | ||||||
4 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 38.23 | ||||||
5 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.11 | ||||||
6 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.18 | ||||||
7 | Elliott Svensson | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.85 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.37 | ||||||
2 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 29.93 | ||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 30.33 | ||||||
4 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 30.38 | ||||||
5 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 31.60 | ||||||
6 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 32.69 | ||||||
7 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 33.90 | ||||||
8 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 34.32 | ||||||
9 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 34.53 | ||||||
10 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.79 | ||||||
11 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.22 | ||||||
12 | Tristan Båvik | 1999 | Burträsk Simpolare | 35.72 | ||||||
13 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 37.92 | ||||||
14 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 38.64 | ||||||
15 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 43.49 | ||||||
- | Pontus Olsson | 1999 | Nordmalings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.39 | ||||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 28.86 | ||||||
3 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 29.95 | ||||||
4 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 31.12 | ||||||
5 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.21 | ||||||
6 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 31.23 | ||||||
7 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 33.36 | ||||||
8 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 33.38 | ||||||
9 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.63 | ||||||
- | Vadim Alexeyev | 1996 | Umeå Simsällskap | EXTRA | ||||||
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.57 | ||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.85 | ||||||
3 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.98 | ||||||
4 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 25.41 | ||||||
5 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.58 | ||||||
6 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.99 | ||||||
7 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.99 | ||||||
8 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 28.88 | ||||||
9 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 29.07 | ||||||
10 | Jonatan Urpiala | 1994 | IKSU Simning | 29.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 januari 2012 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:29 |