Results for IKM-karsinnat Etelä-Suomi 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18,05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Jacobson |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
35.63 |
1:16.46 |
2:00.12 |
|
2:36.53 |
|
2 |
Viivi Aliklaavu |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.83 |
1:14.76 |
2:02.15 |
|
2:38.76 |
|
3 |
May Vannasmaa |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.36 |
1:18.45 |
2:05.75 |
|
2:44.06 |
|
4 |
Vera Lammi |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.05 |
1:18.57 |
2:09.94 |
|
2:47.55 |
|
5 |
Sanni Malinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.89 |
1:23.21 |
2:12.82 |
|
2:50.99 |
|
6 |
Janina Selonen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.59 |
1:22.99 |
2:14.98 |
|
2:55.17 |
|
7 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
41.68 |
1:29.84 |
2:17.09 |
|
2:57.64 |
|
8 |
Heini Tähkä |
1998 |
Helsingin Uimarit |
|
41.76 |
1:29.41 |
2:21.33 |
|
3:04.57 |
|
9 |
Anna Niemikotka |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.26 |
1:25.54 |
2:22.92 |
|
3:07.15 |
|
10 |
Saga Peltoniemi |
1998 |
Simmis Grani |
|
41.86 |
1:29.77 |
2:29.74 |
|
3:13.70 |
|
11 |
Julia Hyvönen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.72 |
1:34.76 |
2:33.50 |
|
3:20.96 |
|
12 |
Anmari Porkka |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
45.49 |
1:38.47 |
2:38.89 |
|
3:24.51 |
|
- |
Anna Hurme |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anniina Ronkainen |
1998 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aura Lehtonen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida Rantanen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18,05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Kotonen |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.76 |
1:09.13 |
1:52.05 |
|
2:26.97 |
|
2 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
31.27 |
1:09.59 |
1:55.49 |
|
2:29.95 |
|
3 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.23 |
1:13.21 |
1:55.50 |
|
2:31.30 |
|
4 |
Emma Långström |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
33.02 |
1:13.94 |
1:58.85 |
|
2:35.24 |
|
5 |
Henrika Parviainen |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.31 |
1:15.51 |
2:01.47 |
|
2:37.19 |
|
6 |
Tiia Louhevaara |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
33.85 |
1:13.84 |
1:59.18 |
|
2:39.85 |
|
7 |
Krista Mettinen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.84 |
1:16.12 |
2:04.25 |
|
2:41.09 |
|
8 |
Riina Strengell |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.95 |
1:16.14 |
2:03.71 |
|
2:41.37 |
|
9 |
Janita Lappi |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.31 |
1:16.83 |
2:04.71 |
|
2:42.12 |
|
10 |
Sofia Tapola |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.83 |
1:19.86 |
2:12.79 |
|
2:50.82 |
|
11 |
Alexandra Starck |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.56 |
1:00.54 |
1:22.41 |
|
2:51.67 |
|
12 |
Jenni Peräjoki |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
38.01 |
1:24.42 |
2:16.34 |
|
2:56.67 |
|
13 |
Elina Karen |
1997 |
Gladius Kirkkonummi |
|
40.92 |
1:31.42 |
2:18.90 |
|
3:01.58 |
|
14 |
Maija Luukka |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
43.53 |
1:34.02 |
2:20.83 |
|
3:02.67 |
|
15 |
Lotta Aaltonen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.02 |
1:34.28 |
2:25.79 |
|
3:07.48 |
|
16 |
Lotta-Sofia Kyrönaho |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
40.23 |
1:29.28 |
2:23.27 |
|
3:08.73 |
|
17 |
Heta Salo |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
47.71 |
1:38.01 |
2:32.86 |
|
3:16.30 |
|
18 |
Susanna Kuisma |
1997 |
Helsingin Uimarit |
|
45.16 |
1:38.95 |
2:43.96 |
|
3:30.46 |
|
- |
Taru Mäkelä |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Outi Salonen |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18,05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.46 |
1:06.71 |
1:48.29 |
|
2:22.90 |
|
2 |
Mona Juppo |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.43 |
1:10.37 |
1:53.76 |
|
2:28.67 |
|
3 |
Elisa Silvennoinen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.81 |
1:14.36 |
1:58.31 |
|
2:35.95 |
|
4 |
Aleksia Halonen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.88 |
1:18.09 |
2:06.88 |
|
2:43.82 |
|
5 |
Wilma Lindström |
1996 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
38.96 |
1:23.18 |
2:13.73 |
|
2:53.75 |
|
6 |
Sara Lehtolainen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
40.01 |
1:25.01 |
2:15.91 |
|
2:55.07 |
|
7 |
Anniina Hirvonen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
39.94 |
1:27.13 |
2:15.74 |
|
2:56.23 |
|
8 |
Wilma Westerholm |
1996 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
40.52 |
1:26.70 |
2:17.48 |
|
2:59.11 |
|
9 |
Mari Metsälä |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
39.87 |
1:29.39 |
2:20.34 |
|
3:03.25 |
|
10 |
Saija Salokannel |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
38.95 |
1:27.84 |
2:26.15 |
|
3:09.88 |
|
11 |
Abigail Keighley |
1996 |
Gladius Kirkkonummi |
|
43.58 |
1:34.57 |
2:29.84 |
|
3:12.97 |
|
- |
Susanna Kupiainen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
13:34 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Janne Markkanen, SWIM, 57,34 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Janne Markkanen, SWIM, 57,34 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Janne Markkanen, SWIM, 57,34 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
11:25 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Essi Screy, RaisU, 1:01,59 2008 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Essi Screy, RaisU, 1:01,59 2008 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
11:25 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
16:57 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Hanna Kareinen, KeUi, 40,03 2010 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
11:30 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
11:37 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU 2001, Tia Laurila, RaisU 2008, 1:04,18 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU 2001, Tia Laurila, RaisU 2008, 1:04,18 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU 2001, Tia Laurila, RaisU 2008, 1:04,18 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:48 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:32,35 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Pesso |
1997 |
Simmis Grani |
|
1:02.96 |
2:11.38 |
3:21.34 |
4:31.70 |
9:11.21 |
|
|
|
|
|
|
5:42.11 |
6:52.93 |
8:02.85 |
|
|
|
2 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:05.43 |
2:15.71 |
3:26.72 |
4:38.34 |
9:23.41 |
|
|
|
|
|
|
5:51.38 |
7:04.27 |
8:15.80 |
|
|
|
3 |
Mikko Sopanen |
1997 |
Gladius Kirkkonummi |
|
1:17.40 |
2:41.98 |
4:07.07 |
5:31.17 |
11:02.29 |
|
|
|
|
|
|
6:55.82 |
8:18.38 |
9:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:32,35 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pigg |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:05.50 |
2:15.56 |
3:25.64 |
4:36.27 |
9:16.35 |
|
|
|
|
|
|
5:47.05 |
6:57.39 |
8:08.17 |
|
|
|
2 |
Tim Kontturi |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:03.88 |
2:13.47 |
3:24.44 |
4:38.13 |
9:34.67 |
|
|
|
|
|
|
5:50.51 |
7:05.14 |
8:20.04 |
|
|
|
3 |
Jasper Järvelä |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:06.45 |
2:18.20 |
3:31.79 |
4:46.73 |
9:40.07 |
|
|
|
|
|
|
6:01.58 |
7:17.57 |
8:29.35 |
|
|
|
- |
Aleksi Paavonen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:32,35 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
Simmis Grani |
|
1:00.04 |
2:05.03 |
3:10.24 |
4:15.45 |
8:32.29 |
|
|
|
|
|
|
5:19.78 |
6:24.86 |
7:29.35 |
|
|
|
2 |
Kristian Talvitie |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:00.37 |
2:05.67 |
3:12.07 |
4:19.70 |
8:57.05 |
|
|
|
|
|
|
5:28.34 |
6:38.01 |
7:48.14 |
|
|
|
3 |
Topias Kurikka |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:05.33 |
2:14.94 |
3:25.17 |
4:35.95 |
9:16.41 |
|
|
|
|
|
|
5:46.96 |
6:57.94 |
8:08.33 |
|
|
|
4 |
Samu Vuoriainen |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
1:03.96 |
2:14.26 |
3:27.39 |
4:39.37 |
9:24.99 |
|
|
|
|
|
|
5:50.86 |
7:01.99 |
8:13.19 |
|
|
|
5 |
Arimo Tersa |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
1:17.81 |
2:43.44 |
4:08.58 |
5:35.38 |
11:10.94 |
|
|
|
|
|
|
7:02.15 |
8:27.35 |
9:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:24 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
21:09 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
21:09 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.90 |
1:13.33 |
1:52.24 |
|
2:29.53 |
|
2 |
Emma Suotula |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.04 |
1:18.59 |
1:58.99 |
|
2:39.61 |
|
3 |
Aada Alastalo |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.99 |
1:17.38 |
1:59.24 |
|
2:40.50 |
|
4 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.75 |
1:16.48 |
1:59.04 |
|
2:42.14 |
|
5 |
Ida Mustonen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.89 |
1:21.89 |
2:04.91 |
|
2:45.38 |
|
6 |
May Vannasmaa |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
39.87 |
1:21.37 |
2:04.40 |
|
2:46.81 |
|
7 |
Janina Selonen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
40.11 |
1:23.43 |
2:07.52 |
|
2:50.58 |
|
8 |
Oona Pelttari |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.97 |
1:27.04 |
2:11.61 |
|
2:54.67 |
|
9 |
Saga Valtonen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
41.91 |
1:26.45 |
2:12.07 |
|
2:56.64 |
|
10 |
Beatrice Corander |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.46 |
1:26.36 |
2:12.71 |
|
2:57.17 |
|
11 |
Pinja Kaisla |
1998 |
ORCA Helsinki |
|
41.44 |
1:28.58 |
2:17.06 |
|
3:03.95 |
|
12 |
Irina Filipova |
1998 |
ORCA Helsinki |
|
42.63 |
1:30.00 |
2:18.37 |
|
3:06.42 |
|
13 |
Saga Peltoniemi |
1998 |
Simmis Grani |
|
43.52 |
1:31.33 |
2:20.72 |
|
3:07.06 |
|
14 |
Helmi Kapiainen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.78 |
1:31.15 |
2:21.33 |
|
3:07.81 |
|
15 |
Rosalia Snellman |
1998 |
ORCA Helsinki |
|
43.83 |
1:33.03 |
2:23.91 |
|
3:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
32.95 |
1:09.72 |
1:47.23 |
|
2:23.95 |
|
2 |
Anni-Maria Luoma |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.00 |
1:15.57 |
1:56.35 |
|
2:35.74 |
|
3 |
Salla Elovirta |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.90 |
1:15.45 |
1:56.69 |
|
2:37.17 |
|
4 |
Peppi Pohjalainen |
1997 |
Simmis Grani |
|
35.87 |
1:15.66 |
1:56.66 |
|
2:37.19 |
|
5 |
Krista Mettinen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.78 |
1:17.87 |
1:58.83 |
|
2:38.78 |
|
6 |
Eevi Keronen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
40.13 |
1:21.83 |
2:03.61 |
|
2:44.26 |
|
7 |
Jemina Salo |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.14 |
1:19.34 |
2:03.21 |
|
2:47.45 |
|
8 |
Jonna Jyrämä |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
40.75 |
1:24.06 |
2:08.34 |
|
2:50.83 |
|
9 |
Viivi Wallin |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.25 |
1:27.04 |
2:11.51 |
|
2:53.17 |
|
10 |
Roosa Hjelm |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.16 |
1:26.47 |
2:11.35 |
|
2:54.45 |
|
11 |
Oona Sundqvist |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.05 |
1:27.03 |
2:12.74 |
|
2:56.37 |
|
- |
Taru Mäkelä |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Milja Tiesmäki |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niina Korhonen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.70 |
1:14.07 |
1:53.24 |
|
2:32.03 |
|
2 |
Annukka Kurttila |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.53 |
1:19.18 |
2:00.32 |
|
2:41.86 |
|
3 |
Anniina Oksala |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
39.21 |
1:21.78 |
2:06.75 |
|
2:50.56 |
|
4 |
Anniina Hirvonen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
41.87 |
1:26.29 |
2:11.54 |
|
2:55.37 |
|
5 |
Wilma Lindström |
1996 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
41.48 |
1:26.75 |
2:12.44 |
|
2:55.53 |
|
6 |
Susanna Kupiainen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
42.83 |
1:28.73 |
2:15.82 |
|
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
13:04 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:10,83 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pontus Kaisti |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
30.77 |
1:07.37 |
1:48.03 |
|
2:31.77 |
|
2 |
Jaro Salo |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.36 |
1:16.10 |
1:58.31 |
|
2:40.65 |
|
3 |
Robert Kokarev |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.73 |
1:15.14 |
1:58.14 |
|
2:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:10,83 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.11 |
1:11.44 |
1:52.10 |
|
2:30.20 |
|
2 |
Aleksi Paavonen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.46 |
1:10.87 |
1:51.99 |
|
2:32.43 |
|
3 |
Tuomas Hyökyranta |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
36.51 |
1:17.73 |
2:01.08 |
|
2:48.52 |
|
4 |
Jere Pyötsiä |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.61 |
1:21.87 |
2:06.85 |
|
2:50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:10,83 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tomi Järvelä |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
32.13 |
1:11.21 |
1:52.38 |
|
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:57 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:11 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Aurajoen Uinti, 2:02,58 2010 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
13:11 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU 1:51,93 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
13:19 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Jacobson |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.50 |
1:05.94 |
1:41.27 |
|
2:15.49 |
|
2 |
Ella Kurttila |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.73 |
1:07.05 |
1:43.53 |
|
2:19.80 |
|
3 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.17 |
1:07.95 |
1:45.28 |
|
2:21.97 |
|
4 |
Vera Lammi |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.98 |
1:07.85 |
1:45.18 |
|
2:22.76 |
|
5 |
Emma Suotula |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.64 |
1:11.19 |
1:48.80 |
|
2:26.40 |
|
6 |
Sanni Malinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.37 |
1:12.79 |
1:51.60 |
|
2:29.25 |
|
7 |
Nanna Rantanen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.84 |
1:13.69 |
1:53.52 |
|
2:32.05 |
|
8 |
Helmi Kapiainen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.33 |
1:16.90 |
2:00.44 |
|
2:39.73 |
|
9 |
Alisa Toivanen |
1998 |
Helsingin Uimarit |
|
35.69 |
1:16.93 |
1:59.79 |
|
2:41.63 |
|
10 |
Anna Hurme |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.96 |
1:20.81 |
2:03.95 |
|
2:44.04 |
|
11 |
Heini Tähkä |
1998 |
Helsingin Uimarit |
|
37.44 |
1:20.05 |
2:03.09 |
|
2:45.29 |
|
12 |
Pinja Kaisla |
1998 |
ORCA Helsinki |
|
36.83 |
1:19.33 |
2:03.11 |
|
2:46.32 |
|
13 |
Julia Hyvönen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.18 |
1:20.99 |
2:07.42 |
|
2:51.88 |
|
14 |
Mari Kolkki |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
39.68 |
1:23.91 |
2:09.24 |
|
2:53.63 |
|
15 |
Iida Rantanen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.67 |
1:31.72 |
2:22.67 |
|
3:11.06 |
|
- |
Elisa Pullinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Kotonen |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
30.79 |
1:03.90 |
1:37.32 |
|
2:10.43 |
|
2 |
Anni-Maria Luoma |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
30.89 |
1:04.17 |
1:38.46 |
|
2:11.62 |
|
3 |
Peppi Pohjalainen |
1997 |
Simmis Grani |
|
31.04 |
1:05.23 |
1:40.92 |
|
2:15.61 |
|
4 |
Janita Lappi |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
30.97 |
1:06.74 |
1:43.88 |
|
2:19.75 |
|
5 |
Laura Oesch |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.99 |
1:09.61 |
1:47.62 |
|
2:24.90 |
|
6 |
Jonna Jyrämä |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.60 |
1:09.50 |
1:47.30 |
|
2:25.80 |
|
7 |
Eevi Keronen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.09 |
1:11.58 |
1:49.93 |
|
2:26.83 |
|
8 |
Jemina Salo |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.02 |
1:11.31 |
1:49.49 |
|
2:27.08 |
|
9 |
Roosa Hjelm |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.88 |
1:12.40 |
1:50.93 |
|
2:28.63 |
|
10 |
Sofia Tapola |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.82 |
1:16.92 |
1:57.52 |
|
2:37.27 |
|
11 |
Viivi Wallin |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.30 |
1:16.58 |
1:57.75 |
|
2:37.28 |
|
12 |
Linda Paju |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.73 |
1:19.19 |
1:59.94 |
|
2:39.53 |
|
13 |
Maija Luukka |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
36.49 |
1:16.62 |
1:58.55 |
|
2:40.85 |
|
14 |
Lotta Aaltonen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.76 |
1:19.40 |
2:02.35 |
|
2:43.24 |
|
15 |
Lotta-Sofia Kyrönaho |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
35.86 |
1:18.25 |
2:02.21 |
|
2:45.02 |
|
16 |
Oona Sundqvist |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.17 |
1:20.20 |
2:04.82 |
|
2:47.27 |
|
17 |
Susanna Kuisma |
1997 |
Helsingin Uimarit |
|
36.96 |
1:20.63 |
2:05.91 |
|
2:50.41 |
|
18 |
Heta Salo |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
38.71 |
1:23.57 |
2:09.82 |
|
2:54.13 |
|
- |
Taru Mäkelä |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Milja Tiesmäki |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessica Hölttä |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
29.24 |
1:01.34 |
1:34.97 |
|
2:08.94 |
|
2 |
Mona Juppo |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
30.32 |
1:03.99 |
1:38.17 |
|
2:11.51 |
|
3 |
Johanna Vuorinen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.21 |
1:05.37 |
1:39.86 |
|
2:14.05 |
|
4 |
Niina Korhonen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.07 |
1:05.89 |
1:41.62 |
|
2:15.93 |
|
5 |
Aleksia Halonen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.56 |
1:06.55 |
1:43.49 |
|
2:19.04 |
|
6 |
Annukka Kurttila |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.51 |
1:08.97 |
1:43.74 |
|
2:19.22 |
|
7 |
Tiiariikka Vihko |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.41 |
1:09.47 |
1:46.30 |
|
2:22.88 |
|
8 |
Wilma Lindström |
1996 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
34.56 |
1:13.27 |
1:53.15 |
|
2:32.59 |
|
9 |
Anniina Oksala |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.65 |
1:13.43 |
1:53.95 |
|
2:34.19 |
|
10 |
Maria Pitkänen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.60 |
1:13.14 |
1:54.45 |
|
2:36.55 |
|
11 |
Anniina Savolainen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
35.02 |
1:14.19 |
1:55.92 |
|
2:38.25 |
|
12 |
Anniina Hirvonen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
37.10 |
1:17.85 |
1:59.30 |
|
2:40.14 |
|
13 |
Abigail Keighley |
1996 |
Gladius Kirkkonummi |
|
35.65 |
1:16.83 |
1:59.32 |
|
2:40.31 |
|
14 |
Mari Metsälä |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
37.75 |
1:19.08 |
2:01.20 |
|
2:40.94 |
|
15 |
Outi Jurvanen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
37.32 |
1:17.75 |
2:00.40 |
|
2:41.35 |
|
- |
Pernilla Poole |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
17:25 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Pesso |
1997 |
Simmis Grani |
|
36.49 |
1:18.13 |
2:00.47 |
|
2:43.03 |
|
2 |
Arttu Mitrunen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.08 |
1:18.66 |
2:01.36 |
|
2:44.28 |
|
3 |
Thomas Böckerman |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.74 |
1:19.65 |
2:03.93 |
|
2:48.26 |
|
4 |
Jaro Salo |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.54 |
1:21.64 |
2:05.97 |
|
2:49.84 |
|
5 |
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
37.25 |
1:21.38 |
2:06.41 |
|
2:51.36 |
|
6 |
Joel af Hällström |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.89 |
1:31.44 |
2:20.61 |
|
3:09.05 |
|
7 |
Mikael Boman |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
43.84 |
1:32.74 |
2:22.69 |
|
3:10.76 |
|
8 |
Antti Nieminen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
43.48 |
1:32.52 |
2:22.66 |
|
3:11.28 |
|
- |
Atso Lindström |
1997 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Hyökyranta |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
38.81 |
1:23.02 |
2:08.15 |
|
2:52.68 |
|
2 |
Lasse Kaartinen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
43.98 |
1:36.31 |
2:30.22 |
|
3:24.60 |
|
- |
Jon Koski |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Forslund |
1995 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
32.40 |
1:10.59 |
1:49.36 |
|
2:28.57 |
|
2 |
Jalmari Kunnari |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
33.70 |
1:12.93 |
1:53.12 |
|
2:33.10 |
|
3 |
Lauri Kettunen |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.45 |
1:15.31 |
1:54.67 |
|
2:33.59 |
|
4 |
Nicklas Aspenström |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.74 |
1:15.00 |
1:55.78 |
|
2:37.10 |
|
5 |
Oskar Karjalainen |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
35.77 |
1:16.47 |
1:57.66 |
|
2:38.37 |
|
6 |
Tomi Järvelä |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
36.54 |
1:20.05 |
2:03.95 |
|
2:47.60 |
|
7 |
Tuomas Rutanen |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
46.63 |
1:42.05 |
2:42.60 |
|
3:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
17:38 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Jacobson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.92 |
2:26.03 |
3:41.80 |
|
4:56.99 |
|
2 |
Ella Aalto |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:15.31 |
2:34.48 |
3:51.63 |
|
5:07.80 |
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:17.07 |
2:35.87 |
3:53.92 |
|
5:13.74 |
|
4 |
Olivia Hellsten |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:12.25 |
2:33.65 |
3:56.16 |
|
5:18.52 |
|
5 |
Saara Lehtonen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:18.63 |
2:43.33 |
4:09.70 |
|
5:33.80 |
|
6 |
Amanda Jalonen |
2000 |
Gladius Kirkkonummi |
|
1:19.03 |
2:46.64 |
4:15.56 |
|
5:43.45 |
|
7 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:24.86 |
2:54.44 |
4:23.74 |
|
5:49.61 |
|
8 |
Millie Kuusniemi-Fishwick |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:24.63 |
2:53.63 |
4:23.28 |
|
5:49.75 |
|
9 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:23.51 |
2:54.74 |
4:25.68 |
|
5:54.38 |
|
10 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
Simmis Grani |
|
1:24.86 |
2:57.65 |
4:29.62 |
|
5:58.60 |
|
11 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:26.22 |
2:58.81 |
4:31.63 |
|
6:02.77 |
|
12 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
Simmis Grani |
|
1:25.39 |
2:58.65 |
4:32.97 |
|
6:04.90 |
|
13 |
Helmi Haataja |
2000 |
Simmis Grani |
|
1:26.64 |
3:02.52 |
4:39.62 |
|
6:11.34 |
|
14 |
Sanni Pahta |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:27.59 |
3:04.34 |
4:42.79 |
|
6:21.20 |
|
15 |
Linnea Eklund |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:29.31 |
3:07.15 |
4:47.23 |
|
6:27.22 |
|
16 |
Aino Pere |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:32.90 |
3:17.51 |
5:04.25 |
|
6:45.93 |
|
17 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:33.94 |
3:18.95 |
5:08.19 |
|
6:50.87 |
|
18 |
Fanny Virtanen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:36.61 |
3:21.88 |
5:09.43 |
|
6:51.83 |
|
19 |
Ronja Riihinen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:37.00 |
3:23.54 |
5:15.00 |
|
7:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:09.26 |
2:25.03 |
3:40.58 |
|
4:55.44 |
|
2 |
Vilma Havo |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:11.39 |
2:28.06 |
3:43.83 |
|
5:00.78 |
|
3 |
Mirva Kallström |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:10.98 |
2:29.38 |
3:48.57 |
|
5:08.46 |
|
4 |
Adelia Spångberg |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:11.72 |
2:31.22 |
3:51.01 |
|
5:09.13 |
|
5 |
Hanni Pratsch |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:15.31 |
2:35.72 |
3:54.69 |
|
5:13.53 |
|
6 |
Janita Markkanen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.94 |
2:31.91 |
3:54.33 |
|
5:15.69 |
|
7 |
Jatta Jyrämä |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:14.13 |
2:34.57 |
3:56.26 |
|
5:15.89 |
|
8 |
Rebekka Holma |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:14.55 |
2:38.42 |
4:01.82 |
|
5:22.72 |
|
9 |
Sofia Väljä |
1999 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
1:16.51 |
2:40.29 |
4:06.62 |
|
5:30.63 |
|
10 |
Inari Rostedt |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:22.83 |
2:50.25 |
4:16.40 |
|
5:41.54 |
|
11 |
Linnea Lammivaara |
1999 |
Simmis Grani |
|
1:20.86 |
2:51.82 |
4:26.07 |
|
5:53.14 |
|
12 |
Micaela Orellana |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:23.42 |
2:54.07 |
4:25.39 |
|
5:53.96 |
|
13 |
Iiris Loukkola |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:24.86 |
2:56.13 |
4:25.46 |
|
5:54.06 |
|
14 |
Emilia Loukola |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:23.69 |
2:54.57 |
4:25.69 |
|
5:54.48 |
|
15 |
Eerika Lumme |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:25.46 |
2:56.87 |
4:28.43 |
|
5:55.13 |
|
16 |
Vilma-Lotta Virtomaa |
1999 |
Simmis Grani |
|
1:24.59 |
2:58.00 |
4:32.15 |
|
6:03.80 |
|
17 |
Jessika Markkanen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:28.01 |
3:01.33 |
4:36.42 |
|
6:11.01 |
|
18 |
Ella Kajander |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:26.40 |
3:02.39 |
4:39.21 |
|
6:12.08 |
|
19 |
Cecilia Widbom |
1999 |
Simmis Grani |
|
1:27.74 |
3:05.01 |
4:42.65 |
|
6:16.82 |
|
20 |
Claudia Teikko |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:27.97 |
3:04.57 |
4:44.28 |
|
6:19.73 |
|
21 |
Elina Heino |
1999 |
Simmis Grani |
|
1:33.26 |
3:13.79 |
4:52.86 |
|
6:24.86 |
|
22 |
Eveliina Lajolinna |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:30.74 |
3:15.42 |
5:02.63 |
|
6:43.46 |
|
23 |
Jessika Lehtonen |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:34.49 |
3:19.33 |
5:04.63 |
|
6:46.48 |
|
- |
Lotta Solala |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Micaela Andersin |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:23,52 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonni Aho |
1999 |
Gladius Kirkkonummi |
|
1:08.38 |
2:23.25 |
3:39.08 |
|
4:51.60 |
|
2 |
Niko Somila |
1999 |
Simmis Grani |
|
1:10.89 |
2:30.60 |
3:52.02 |
|
5:11.80 |
|
3 |
Jan Strömberg |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:14.26 |
2:36.52 |
4:00.64 |
|
5:21.72 |
|
4 |
Elias Tiihonen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:12.39 |
2:37.05 |
4:02.62 |
|
5:29.62 |
|
5 |
Alex Klemola |
1999 |
ORCA Helsinki |
|
1:21.57 |
2:51.45 |
4:21.01 |
|
5:47.99 |
|
6 |
Valtteri Lausala |
1999 |
Simmis Grani |
|
1:20.28 |
2:51.53 |
4:24.79 |
|
5:53.62 |
|
7 |
Tuomas Uusitalo |
1999 |
Simmis Grani |
|
1:23.88 |
2:55.81 |
4:28.46 |
|
5:57.39 |
|
8 |
Kasperi Paananen |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:24.88 |
2:55.97 |
4:30.11 |
|
6:04.58 |
|
9 |
Elias Lehmonen |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:29.11 |
3:06.37 |
4:43.67 |
|
6:19.33 |
|
10 |
Antti Lehtinen |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:28.50 |
3:06.17 |
4:43.62 |
|
6:20.56 |
|
11 |
Joonatan Lindfors |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:29.14 |
3:07.28 |
4:46.26 |
|
6:22.50 |
|
12 |
Sakari Karisto |
1999 |
Simmis Grani |
|
1:29.01 |
3:11.20 |
4:55.83 |
|
6:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:23,52 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sampo Jokinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:06.65 |
2:20.24 |
3:33.60 |
|
4:45.01 |
|
2 |
Alari Pakarinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:08.65 |
2:22.67 |
3:38.83 |
|
4:52.06 |
|
3 |
Joonas Kartau |
1998 |
Simmis Grani |
|
1:07.95 |
2:25.07 |
3:43.06 |
|
4:58.03 |
|
4 |
Topi Suomalainen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:08.13 |
2:24.34 |
3:42.32 |
|
4:58.56 |
|
5 |
Elias Hjelm |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:11.55 |
2:28.20 |
3:45.75 |
|
5:00.27 |
|
6 |
Joonatan Palo |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:15.01 |
2:34.36 |
3:54.27 |
|
5:14.71 |
|
7 |
Ilari Koskimies |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:13.22 |
2:33.13 |
3:56.07 |
|
5:17.98 |
|
8 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.87 |
2:33.38 |
3:57.02 |
|
5:20.22 |
|
9 |
Robert Jalonen |
1998 |
Gladius Kirkkonummi |
|
1:14.37 |
2:36.36 |
3:59.51 |
|
5:23.13 |
|
10 |
Kevin Andersson |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:17.15 |
2:42.19 |
4:09.18 |
|
5:31.66 |
|
11 |
Rasmus Virta |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:24.01 |
2:52.15 |
4:21.88 |
|
5:53.74 |
|
12 |
Joel Vaitilo |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:23.79 |
2:57.42 |
4:30.76 |
|
5:58.05 |
|
13 |
Axel Gotthardt |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:23.22 |
2:56.74 |
4:30.70 |
|
6:03.07 |
|
14 |
Matias Mäki-Petäys |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:24.85 |
3:00.37 |
4:37.99 |
|
6:13.03 |
|
15 |
Markus Leskinen |
1998 |
Helsingin Uimarit |
|
1:30.43 |
3:08.17 |
4:45.97 |
|
6:23.01 |
|
- |
Dmitry Nosov |
1998 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:52 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:52 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 29,28 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:49 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18,05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viivi Aliklaavu |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:17.39 |
2:41.78 |
4:19.94 |
|
5:35.93 |
|
2 |
May Vannasmaa |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:21.85 |
2:49.39 |
4:24.05 |
|
5:40.61 |
|
3 |
Minni Kotka |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:17.38 |
2:49.51 |
4:20.98 |
|
5:43.17 |
|
4 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:18.91 |
2:46.82 |
4:28.96 |
|
5:49.60 |
|
5 |
Emma Suotula |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:22.68 |
2:51.00 |
4:35.10 |
|
5:56.36 |
|
6 |
Ida Mustonen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:27.12 |
2:55.97 |
4:40.10 |
|
5:58.35 |
|
7 |
Sanni Malinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:26.59 |
2:58.86 |
4:40.65 |
|
5:59.21 |
|
8 |
Oona Pelttari |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:26.65 |
3:02.62 |
4:46.96 |
|
6:10.66 |
|
9 |
Anmari Porkka |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:49.38 |
3:35.60 |
5:37.05 |
|
7:09.22 |
|
10 |
Saga Räsänen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:44.61 |
3:40.31 |
5:35.23 |
|
7:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18,05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:16.81 |
2:39.19 |
4:05.52 |
|
5:19.23 |
|
2 |
Emma Långström |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:14.28 |
2:38.87 |
4:08.17 |
|
5:20.68 |
|
3 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
1:12.44 |
2:34.77 |
4:09.07 |
|
5:21.11 |
|
4 |
Henrika Parviainen |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:18.25 |
2:44.00 |
4:17.22 |
|
5:33.33 |
|
5 |
Krista Mettinen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:21.52 |
2:47.29 |
4:23.11 |
|
5:38.71 |
|
6 |
Riina Strengell |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:19.82 |
2:48.62 |
4:24.77 |
|
5:44.64 |
|
7 |
Aino Ettilä |
1997 |
Simmis Grani |
|
1:22.89 |
2:55.14 |
4:32.28 |
|
5:47.07 |
|
8 |
Alexandra Starck |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:25.55 |
2:56.12 |
4:40.47 |
|
5:57.79 |
|
9 |
Sofia Tapola |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:28.81 |
2:59.15 |
4:48.59 |
|
6:10.14 |
|
10 |
Kiira Karvonen |
1997 |
Gladius Kirkkonummi |
|
1:34.64 |
3:15.72 |
5:10.14 |
|
6:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18,05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:13.29 |
2:30.89 |
3:56.91 |
|
5:05.77 |
|
2 |
Sanni Väyrynen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:12.02 |
2:36.59 |
4:09.48 |
|
5:20.74 |
|
3 |
Helmi Yli-Äyhö |
1996 |
Simmis Grani |
|
1:19.05 |
2:49.27 |
4:32.14 |
|
5:49.56 |
|
4 |
Milena Bakalov |
1996 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
1:25.47 |
2:56.27 |
4:41.04 |
|
5:58.38 |
|
5 |
Tessa Eronen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:23.07 |
3:00.84 |
4:41.69 |
|
6:03.79 |
|
6 |
Anniina Hirvonen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
1:27.68 |
3:04.81 |
4:46.17 |
|
6:11.70 |
|
7 |
Saija Salokannel |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
1:38.54 |
3:19.43 |
5:14.95 |
|
6:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:17 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:29 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:40 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 1:01,10 1995 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:40 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:42 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Tomas Johansson, Cetus, 33,58 2005 |
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Tomas Johansson, Cetus, 33,58 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:46 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
20:36 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Tampereen Uimaseura, 3:35,95 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
20:33 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:45 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, 3:54,32 2008 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
20:45 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
29.60 |
1:04.76 |
1:48.04 |
|
2:20.68 |
|
2 |
Mikko Pesso |
1997 |
Simmis Grani |
|
30.38 |
1:06.60 |
1:49.45 |
|
2:22.29 |
|
3 |
Topias Vainio |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.45 |
1:07.67 |
1:52.16 |
|
2:26.14 |
|
4 |
Tomas Munck |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.97 |
1:11.09 |
1:55.88 |
|
2:31.70 |
|
5 |
Robert Kokarev |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.12 |
1:12.28 |
1:57.15 |
|
2:31.85 |
|
6 |
Thomas Böckerman |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.37 |
1:12.83 |
1:56.42 |
|
2:33.33 |
|
7 |
Arttu Mitrunen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.90 |
1:13.94 |
1:56.77 |
|
2:33.77 |
|
8 |
Juhana Autti |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.02 |
1:13.89 |
2:01.82 |
|
2:36.17 |
|
9 |
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
33.94 |
1:16.44 |
2:01.93 |
|
2:39.54 |
|
10 |
Esa Paavilainen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.40 |
1:19.31 |
2:10.77 |
|
2:48.25 |
|
11 |
Mikko Sopanen |
1997 |
Gladius Kirkkonummi |
|
35.71 |
1:20.43 |
2:11.27 |
|
2:49.71 |
|
12 |
Oskari Pohjoisaho |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
38.05 |
1:20.96 |
2:09.24 |
|
2:50.35 |
|
13 |
Mikael Boman |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
41.70 |
1:27.20 |
2:16.59 |
|
2:58.16 |
|
14 |
Joel af Hällström |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
40.76 |
1:27.66 |
2:18.31 |
|
2:59.29 |
|
15 |
Antti Korttilalli |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.68 |
1:23.24 |
2:18.98 |
|
3:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Paavonen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
30.23 |
1:08.09 |
1:51.81 |
|
2:25.27 |
|
2 |
Tim Kontturi |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.67 |
1:11.08 |
1:55.27 |
|
2:28.21 |
|
3 |
Tuomas Hyökyranta |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
33.02 |
1:13.39 |
1:58.75 |
|
2:37.37 |
|
4 |
Tuomas Kulmala |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.78 |
1:16.79 |
2:05.16 |
|
2:41.53 |
|
5 |
Elias Tuori |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.02 |
1:17.18 |
2:05.26 |
|
2:41.90 |
|
6 |
Riku Lappalainen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.08 |
1:15.62 |
2:04.72 |
|
2:42.34 |
|
7 |
Jon Koski |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
34.06 |
1:16.46 |
2:07.20 |
|
2:46.34 |
|
8 |
Martin Karm |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
35.36 |
1:19.08 |
2:13.81 |
|
2:53.71 |
|
9 |
Lasse Kaartinen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
40.68 |
1:25.01 |
2:17.61 |
|
2:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
28.19 |
1:00.12 |
1:36.57 |
|
2:07.41 |
|
2 |
Kristian Talvitie |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
28.27 |
1:02.12 |
1:41.76 |
|
2:12.68 |
|
3 |
Daniel Forslund |
1995 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
29.05 |
1:06.02 |
1:45.36 |
|
2:19.21 |
|
4 |
Samu Vuoriainen |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
29.79 |
1:06.65 |
1:47.84 |
|
2:21.05 |
|
5 |
Jalmari Kunnari |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.05 |
1:08.78 |
1:48.11 |
|
2:21.93 |
|
6 |
Lauri Kettunen |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.91 |
1:11.45 |
1:50.66 |
|
2:25.18 |
|
7 |
Rasmus Pettinen |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.29 |
1:08.73 |
1:52.86 |
|
2:25.88 |
|
8 |
Nicklas Aspenström |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
30.47 |
1:09.99 |
1:50.75 |
|
2:27.29 |
|
9 |
Oskar Karjalainen |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
32.78 |
1:14.68 |
1:55.93 |
|
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
10:19 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:03,77 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:03,77 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:03,77 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
10:32 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirill Egorov |
2000 |
ORCA Helsinki |
|
33.50 |
1:13.09 |
1:54.42 |
|
2:34.23 |
|
2 |
Kaius Karvo |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.73 |
1:19.18 |
2:02.41 |
|
2:44.11 |
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.23 |
1:19.38 |
2:01.67 |
|
2:45.69 |
|
4 |
Eetu Isosuo |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.88 |
1:20.14 |
2:04.77 |
|
2:48.43 |
|
5 |
Joona Salminen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
39.82 |
1:24.89 |
2:11.92 |
|
2:56.10 |
|
6 |
Henri Koski |
2000 |
Gladius Kirkkonummi |
|
40.21 |
1:25.80 |
2:12.97 |
|
2:59.79 |
|
7 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.23 |
1:30.75 |
2:21.97 |
|
3:09.67 |
|
8 |
Henrik Martola |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
43.87 |
1:34.48 |
2:26.34 |
|
3:15.53 |
|
9 |
Eetu-Pekka Elonen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
40.82 |
1:32.39 |
2:28.92 |
|
3:23.82 |
|
10 |
Jani Pölönen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.82 |
1:36.17 |
2:33.03 |
|
3:26.58 |
|
11 |
Kristian Karlsson |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.10 |
1:38.88 |
2:35.82 |
|
3:26.78 |
|
12 |
Kevin Johansson |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
45.54 |
1:41.71 |
2:40.08 |
|
3:33.13 |
|
- |
Atso Iivanainen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Onni Punkka |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
10:43 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Markkanen |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.26 |
1:15.78 |
1:57.41 |
|
2:37.97 |
|
2 |
Emma Kotiranta |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.61 |
1:20.15 |
2:05.70 |
|
2:47.55 |
|
3 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
|
41.89 |
1:28.16 |
2:17.38 |
|
3:04.52 |
|
4 |
Emma Koiranen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
|
41.33 |
1:29.01 |
2:17.33 |
|
3:05.53 |
|
5 |
Sofia Tuovila |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
40.49 |
1:29.51 |
2:21.19 |
|
3:11.37 |
|
6 |
Emilie Stubb |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
43.40 |
1:37.43 |
2:32.21 |
|
3:24.07 |
|
7 |
Maari Sinivuori |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.18 |
1:34.57 |
2:31.47 |
|
3:26.40 |
|
8 |
Milla Lindgren |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
46.11 |
1:40.38 |
2:36.97 |
|
3:31.71 |
|
9 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
46.11 |
1:41.64 |
2:39.24 |
|
3:33.62 |
|
10 |
Emma Pöytäkivi |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
46.05 |
1:42.48 |
2:39.21 |
|
3:33.95 |
|
11 |
Elli Kuismanen |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
46.20 |
1:41.71 |
2:40.34 |
|
3:34.60 |
|
12 |
Cia Wacklin |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
47.93 |
1:44.01 |
2:40.48 |
|
3:34.81 |
|
13 |
Sara Puolakka |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
46.71 |
1:43.19 |
2:42.73 |
|
3:36.74 |
|
14 |
Adelina Skarp |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
51.99 |
1:51.70 |
2:51.15 |
|
3:49.73 |
|
- |
Nina Nupponen |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Diana Lattu |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Daniela Korolainen |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lotta Auvinen |
2001 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:02 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
11:02 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:20 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
11:20 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
11:27 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:14 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Jacobson |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:09.36 |
2:23.20 |
3:37.60 |
4:52.81 |
9:51.21 |
|
|
|
|
|
|
6:07.65 |
7:22.40 |
8:38.19 |
|
|
|
2 |
Katerina Lotto |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:11.29 |
2:27.26 |
3:43.97 |
5:01.12 |
10:13.96 |
|
|
|
|
|
|
6:19.51 |
7:38.12 |
8:56.44 |
|
|
|
3 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:12.91 |
2:32.74 |
3:52.89 |
5:12.72 |
10:23.69 |
|
|
|
|
|
|
6:31.85 |
7:50.49 |
9:07.83 |
|
|
|
4 |
Nea Kontturi |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:12.10 |
2:29.84 |
3:49.35 |
5:09.35 |
10:26.69 |
|
|
|
|
|
|
6:29.04 |
7:49.38 |
9:08.99 |
|
|
|
5 |
Emma Suotula |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:16.16 |
2:38.13 |
4:00.44 |
5:22.98 |
10:47.03 |
|
|
|
|
|
|
6:44.86 |
8:06.61 |
9:28.29 |
|
|
|
6 |
May Vannasmaa |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:16.40 |
2:39.17 |
4:02.59 |
5:26.44 |
10:54.30 |
|
|
|
|
|
|
6:48.52 |
8:11.38 |
9:33.33 |
|
|
|
7 |
Sanni Malinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:17.01 |
2:40.25 |
4:04.08 |
5:28.50 |
11:00.10 |
|
|
|
|
|
|
6:52.40 |
8:15.78 |
9:39.64 |
|
|
|
8 |
Minni Kotka |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:16.76 |
2:39.97 |
4:04.22 |
5:29.85 |
11:04.85 |
|
|
|
|
|
|
6:55.16 |
8:21.24 |
9:46.00 |
|
|
|
9 |
Ida Mustonen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:18.69 |
2:44.74 |
4:10.18 |
5:36.48 |
11:10.02 |
|
|
|
|
|
|
7:02.58 |
8:27.17 |
9:51.57 |
|
|
|
10 |
Saga Räsänen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:36.53 |
3:20.38 |
5:03.10 |
6:44.73 |
13:30.23 |
|
|
|
|
|
|
8:26.53 |
10:07.83 |
11:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni-Maria Luoma |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:09.40 |
2:22.31 |
3:35.53 |
4:49.10 |
9:39.09 |
|
|
|
|
|
|
6:00.99 |
7:14.58 |
8:27.88 |
|
|
|
2 |
Anna Kotonen |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.60 |
2:24.39 |
3:38.00 |
4:51.81 |
9:41.71 |
|
|
|
|
|
|
6:05.09 |
7:17.97 |
8:31.03 |
|
|
|
3 |
Peppi Pohjalainen |
1997 |
Simmis Grani |
|
1:07.70 |
2:20.86 |
3:34.00 |
4:48.07 |
9:43.44 |
|
|
|
|
|
|
6:02.47 |
7:17.21 |
8:31.81 |
|
|
|
4 |
Emilia Eloranta |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:09.28 |
2:23.15 |
3:37.36 |
4:52.13 |
9:45.09 |
|
|
|
|
|
|
6:05.92 |
7:20.65 |
8:34.65 |
|
|
|
5 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
1:10.02 |
2:26.79 |
3:42.19 |
4:58.61 |
9:56.51 |
|
|
|
|
|
|
6:15.02 |
7:30.99 |
8:45.22 |
|
|
|
6 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:08.66 |
2:23.52 |
3:38.86 |
4:54.85 |
9:57.06 |
|
|
|
|
|
|
6:10.73 |
7:27.10 |
8:43.53 |
|
|
|
7 |
Henrika Parviainen |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.88 |
2:26.30 |
3:42.61 |
4:59.06 |
10:03.79 |
|
|
|
|
|
|
6:15.34 |
7:31.92 |
8:48.16 |
|
|
|
8 |
Aino Ettilä |
1997 |
Simmis Grani |
|
1:11.87 |
2:28.40 |
3:45.46 |
5:03.67 |
10:20.89 |
|
|
|
|
|
|
6:22.52 |
7:42.26 |
9:02.94 |
|
|
|
9 |
Roosa Hjelm |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:16.90 |
2:38.66 |
4:01.47 |
5:25.25 |
10:50.19 |
|
|
|
|
|
|
6:48.11 |
8:10.35 |
9:32.11 |
|
|
|
10 |
Kiira Karvonen |
1997 |
Gladius Kirkkonummi |
|
1:18.56 |
2:45.42 |
4:11.17 |
5:40.54 |
11:32.77 |
|
|
|
|
|
|
7:10.51 |
8:40.98 |
10:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niina Korhonen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:11.20 |
2:27.39 |
3:43.27 |
4:59.53 |
10:04.59 |
|
|
|
|
|
|
6:16.04 |
7:32.93 |
8:50.02 |
|
|
|
2 |
Aleksia Halonen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:09.12 |
2:25.13 |
3:43.26 |
5:00.24 |
10:31.58 |
|
|
|
|
|
|
6:28.06 |
7:50.87 |
9:13.32 |
|
|
|
3 |
Pernilla Poole |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:12.82 |
2:31.53 |
3:50.61 |
5:10.99 |
10:35.88 |
|
|
|
|
|
|
6:32.10 |
7:53.88 |
9:16.34 |
|
|
|
4 |
Helmi Yli-Äyhö |
1996 |
Simmis Grani |
|
1:13.78 |
2:34.26 |
3:55.02 |
5:16.45 |
10:41.59 |
|
|
|
|
|
|
6:37.91 |
7:59.90 |
9:21.94 |
|
|
|
5 |
Tiiariikka Vihko |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:13.37 |
2:33.15 |
3:54.15 |
5:16.88 |
10:44.43 |
|
|
|
|
|
|
6:40.03 |
8:03.16 |
9:26.49 |
|
|
|
6 |
Tessa Eronen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:17.25 |
2:40.72 |
4:05.19 |
5:28.66 |
11:00.98 |
|
|
|
|
|
|
6:52.77 |
8:16.82 |
9:40.76 |
|
|
|
7 |
Anniina Hirvonen |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
1:21.13 |
2:49.84 |
4:20.18 |
5:51.11 |
11:50.46 |
|
|
|
|
|
|
7:21.25 |
8:51.27 |
10:22.43 |
|
|
|
8 |
Mari Metsälä |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
1:29.00 |
3:04.54 |
4:39.57 |
6:14.48 |
12:12.38 |
|
|
|
|
|
|
7:46.43 |
9:18.12 |
10:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:14 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:21 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 36,61 1997 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:21 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Janne Markkanen, SWIM, 2:05,64 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.00 |
1:06.41 |
1:42.49 |
|
2:17.10 |
|
2 |
Topias Vainio |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.62 |
1:10.29 |
1:47.80 |
|
2:23.97 |
|
3 |
Juhana Autti |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.58 |
1:13.20 |
1:51.07 |
|
2:27.58 |
|
4 |
Tomas Munck |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
35.07 |
1:13.09 |
1:52.07 |
|
2:30.10 |
|
5 |
Thomas Böckerman |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.53 |
1:15.31 |
1:55.94 |
|
2:34.39 |
|
6 |
Toni Saharinen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.43 |
1:16.08 |
1:57.63 |
|
2:38.09 |
|
7 |
Oskar Sandås |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
37.92 |
1:19.14 |
2:02.30 |
|
2:46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Janne Markkanen, SWIM, 2:05,64 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pigg |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.12 |
1:04.41 |
1:38.51 |
|
2:12.44 |
|
2 |
Jasper Järvelä |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.69 |
1:10.82 |
1:47.56 |
|
2:23.50 |
|
3 |
Martin Karm |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
38.30 |
1:21.39 |
2:05.32 |
|
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Janne Markkanen, SWIM, 2:05,64 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Kartau |
1995 |
Simmis Grani |
|
29.68 |
1:03.72 |
1:36.64 |
|
2:08.59 |
|
2 |
Matias Helekorpi |
1995 |
Simmis Grani |
|
31.97 |
1:07.43 |
1:43.02 |
|
2:18.91 |
|
3 |
Rasmus Pettinen |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.59 |
1:11.85 |
1:49.72 |
|
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:27 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Kurttila |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.32 |
1:22.13 |
2:07.04 |
|
2:51.26 |
|
2 |
Aada Alastalo |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.55 |
1:19.67 |
2:05.72 |
|
2:52.20 |
|
3 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.37 |
1:21.13 |
2:06.56 |
|
2:52.89 |
|
4 |
Katerina Lotto |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
38.33 |
1:21.82 |
2:08.18 |
|
2:53.37 |
|
5 |
Mari Kolkki |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
45.74 |
1:36.18 |
2:31.07 |
|
3:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Långström |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.27 |
1:14.02 |
1:55.49 |
|
2:37.19 |
|
2 |
Jonna Jyrämä |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.01 |
1:20.02 |
2:06.08 |
|
2:55.49 |
|
3 |
Aino Ettilä |
1997 |
Simmis Grani |
|
39.68 |
1:26.72 |
2:13.89 |
|
3:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.50 |
1:09.75 |
1:48.07 |
|
2:26.47 |
|
2 |
Sanni Väyrynen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.23 |
1:11.58 |
1:51.50 |
|
2:30.94 |
|
3 |
Helmi Yli-Äyhö |
1996 |
Simmis Grani |
|
37.05 |
1:21.74 |
2:07.58 |
|
2:51.67 |
|
4 |
Mona Syrjä |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.77 |
1:24.94 |
2:11.09 |
|
2:57.12 |
|
5 |
Milena Bakalov |
1996 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
38.39 |
1:27.35 |
2:19.97 |
|
3:12.33 |
|
6 |
Maria Pitkänen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.32 |
1:33.01 |
2:25.19 |
|
3:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
12:34 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, 3:59,61 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
13:34 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, 4:22,54 2008 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
13:34 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pontus Kaisti |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
29.69 |
1:03.17 |
1:36.47 |
|
2:08.45 |
|
2 |
Tomas Munck |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
29.46 |
1:02.69 |
1:37.81 |
|
2:12.94 |
|
3 |
Jaro Salo |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
29.53 |
1:02.65 |
1:37.94 |
|
2:14.07 |
|
4 |
Juhana Autti |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.17 |
1:08.02 |
1:43.42 |
|
2:18.58 |
|
5 |
Toni Saharinen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
31.55 |
1:07.81 |
1:45.46 |
|
2:21.69 |
|
6 |
Oskar Sandås |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
33.90 |
1:11.40 |
1:50.08 |
|
2:27.78 |
|
7 |
Oskari Pohjoisaho |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
32.95 |
1:10.87 |
1:50.87 |
|
2:29.42 |
|
8 |
Eeli Susan |
1997 |
Helsingin Uimarit |
|
33.46 |
1:13.20 |
1:54.36 |
|
2:33.73 |
|
9 |
Antti Korttilalli |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.61 |
1:12.95 |
1:53.40 |
|
2:33.89 |
|
10 |
Topias Peltonen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.38 |
1:13.98 |
1:56.10 |
|
2:35.28 |
|
11 |
Robin Bucher |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.01 |
1:15.08 |
1:56.40 |
|
2:36.77 |
|
12 |
Linus Dunderberg |
1997 |
Helsingin Uimarit |
|
36.85 |
1:21.16 |
2:07.86 |
|
2:54.52 |
|
13 |
Alexander Beric |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.26 |
1:22.15 |
2:08.11 |
|
2:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
28.82 |
1:01.77 |
1:33.89 |
|
2:04.18 |
|
2 |
Tim Kontturi |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
28.46 |
59.59 |
1:32.07 |
|
2:04.50 |
|
3 |
Santeri Pigg |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
29.11 |
1:00.59 |
1:33.44 |
|
2:06.02 |
|
4 |
Aleksi Paavonen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
28.96 |
1:01.28 |
1:34.97 |
|
2:08.05 |
|
5 |
Tuomas Kulmala |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.89 |
1:07.51 |
1:44.52 |
|
2:18.46 |
|
6 |
Jon Koski |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
32.64 |
1:09.58 |
1:46.47 |
|
2:23.26 |
|
7 |
Jere Pyötsiä |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.56 |
1:09.39 |
1:47.62 |
|
2:24.70 |
|
8 |
Toni Kaarela |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
35.70 |
1:17.19 |
2:00.72 |
|
2:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
26.43 |
55.15 |
1:24.32 |
|
1:54.08 |
|
2 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
Simmis Grani |
|
27.00 |
56.57 |
1:26.78 |
|
1:56.68 |
|
3 |
Matias Helekorpi |
1995 |
Simmis Grani |
|
28.27 |
58.57 |
1:30.30 |
|
2:01.41 |
|
4 |
Emil Kaidesoja |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
27.98 |
59.42 |
1:31.43 |
|
2:02.49 |
|
5 |
Elmo Pakkanen |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
27.96 |
58.24 |
1:29.86 |
|
2:03.06 |
|
6 |
Emil Nylund |
1995 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
27.47 |
59.18 |
1:31.88 |
|
2:03.39 |
|
7 |
Topias Kurikka |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
28.67 |
59.83 |
1:32.26 |
|
2:04.19 |
|
8 |
Antti Kropsu |
1995 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
28.51 |
1:00.05 |
1:32.31 |
|
2:05.15 |
|
9 |
Martin Kartau |
1995 |
Simmis Grani |
|
28.99 |
1:03.01 |
1:35.79 |
|
2:07.81 |
|
10 |
Oskar Karjalainen |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
30.29 |
1:04.59 |
1:40.48 |
|
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
17:40 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minni Kotka |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.02 |
1:18.96 |
2:02.42 |
|
2:46.07 |
|
2 |
Lotta Jacobson |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
38.55 |
1:22.02 |
2:06.64 |
|
2:51.55 |
|
3 |
Nea Kontturi |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
39.90 |
1:24.62 |
2:10.40 |
|
2:56.40 |
|
4 |
May Vannasmaa |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.24 |
1:26.74 |
2:12.66 |
|
2:57.67 |
|
5 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
41.16 |
1:27.25 |
2:14.24 |
|
2:59.90 |
|
6 |
Katerina Lotto |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
40.86 |
1:27.25 |
2:14.21 |
|
2:59.98 |
|
7 |
Beatrice Corander |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.97 |
1:28.14 |
2:15.87 |
|
3:03.02 |
|
8 |
Sanni Malinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.69 |
1:31.20 |
2:19.85 |
|
3:07.52 |
|
9 |
Saga Valtonen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
43.98 |
1:33.07 |
2:23.85 |
|
3:15.28 |
|
- |
Elisa Pullinen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Aura Lehtonen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Nette Salonen |
1998 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saga Räsänen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Eloranta |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.06 |
1:19.08 |
2:01.70 |
|
2:43.04 |
|
2 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.28 |
1:18.62 |
2:01.20 |
|
2:43.32 |
|
3 |
Riina Strengell |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
39.08 |
1:23.48 |
2:08.53 |
|
2:52.61 |
|
4 |
Elina Karen |
1997 |
Gladius Kirkkonummi |
|
40.91 |
1:26.96 |
2:14.34 |
|
3:02.48 |
|
5 |
Maija Luukka |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
40.68 |
1:26.44 |
2:14.58 |
|
3:03.67 |
|
6 |
Aino Ettilä |
1997 |
Simmis Grani |
|
41.89 |
1:29.58 |
2:18.02 |
|
3:06.00 |
|
7 |
Lotta Aaltonen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.58 |
1:31.63 |
2:20.91 |
|
3:08.94 |
|
8 |
Eevi Keronen |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.50 |
1:30.76 |
2:20.72 |
|
3:10.14 |
|
9 |
Roosa Hjelm |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
43.32 |
1:34.00 |
2:25.14 |
|
3:15.34 |
|
10 |
Outi Salonen |
1997 |
ORCA Helsinki |
|
45.09 |
1:37.27 |
2:31.49 |
|
3:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.08 |
1:18.37 |
1:59.13 |
|
2:38.93 |
|
2 |
Mona Juppo |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.87 |
1:17.55 |
1:59.22 |
|
2:40.44 |
|
3 |
Elisa Silvennoinen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
37.58 |
1:19.36 |
2:02.61 |
|
2:46.76 |
|
4 |
Mona Syrjä |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.44 |
1:28.69 |
2:15.56 |
|
3:02.99 |
|
5 |
Tessa Eronen |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.03 |
1:32.72 |
2:22.66 |
|
3:12.44 |
|
6 |
Wilma Westerholm |
1996 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
43.45 |
1:33.62 |
2:25.13 |
|
3:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, P11 100m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 1:13,38 2001 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
32.38 |
|
|
|
1:12.15 |
|
2 |
Kirill Egorov |
2000 |
ORCA Helsinki |
|
35.95 |
|
|
|
1:18.79 |
|
3 |
Elias Herlevi |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
38.99 |
|
|
|
1:22.27 |
|
4 |
Kaius Karvo |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
39.32 |
|
|
|
1:25.89 |
|
5 |
Onni Punkka |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.69 |
|
|
|
1:28.51 |
|
6 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
45.73 |
|
|
|
1:34.08 |
|
7 |
Juska Juselius |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
45.52 |
|
|
|
1:36.96 |
|
8 |
Henri Koski |
2000 |
Gladius Kirkkonummi |
|
47.75 |
|
|
|
1:39.93 |
|
9 |
Eetu-Pekka Elonen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
49.80 |
|
|
|
1:47.27 |
|
10 |
Henrik Martola |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
50.86 |
|
|
|
1:47.79 |
|
11 |
Oliver Keho |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
57.41 |
|
|
|
1:59.40 |
|
- |
Alex Idman |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joona Salminen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kevin Johansson |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristian Karlsson |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
17:54 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, T10 100m Sekauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
17:54 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:45,84 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:06.35 |
2:20.43 |
3:49.43 |
|
4:58.89 |
|
2 |
Jaro Salo |
1997 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:17.20 |
2:41.27 |
4:11.87 |
|
5:25.92 |
|
3 |
Robert Kokarev |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:15.64 |
2:42.82 |
4:18.66 |
|
5:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:45,84 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasper Järvelä |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
1:10.39 |
2:26.95 |
3:56.94 |
|
5:05.99 |
|
- |
Mikko Majalahti |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:45,84 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Talvitie |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:03.61 |
2:16.92 |
3:37.55 |
|
4:42.55 |
|
2 |
Samu Vuoriainen |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
1:11.35 |
2:32.74 |
3:56.76 |
|
5:04.72 |
|
3 |
Tomi Järvelä |
1995 |
ORCA Helsinki |
|
1:11.12 |
2:36.75 |
4:05.04 |
|
5:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
17:52 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:05 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 57,56 2008 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 57,56 2008 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 57,56 2008 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:05 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:20,18 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
33.93 |
1:13.97 |
2:01.81 |
|
2:39.66 |
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
Gladius Kirkkonummi |
|
35.26 |
1:17.19 |
2:05.19 |
|
2:40.36 |
|
3 |
Kaarlo Seppänen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
35.20 |
1:15.77 |
2:10.59 |
|
2:50.51 |
|
4 |
Niko Somila |
1999 |
Simmis Grani |
|
36.80 |
1:19.98 |
2:15.75 |
|
2:55.03 |
|
5 |
Elias Tiihonen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
37.97 |
1:22.17 |
2:13.86 |
|
2:55.09 |
|
6 |
Verneri Mattila |
1999 |
ORCA Helsinki |
|
37.65 |
1:25.27 |
2:23.28 |
|
3:05.25 |
|
7 |
Tuomas Herlevi |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
43.27 |
1:35.45 |
2:27.08 |
|
3:09.76 |
|
8 |
Tuomas Uusitalo |
1999 |
Simmis Grani |
|
42.16 |
1:38.52 |
2:29.30 |
|
3:11.14 |
|
9 |
Alex Klemola |
1999 |
ORCA Helsinki |
|
48.03 |
1:39.28 |
2:37.09 |
|
3:18.26 |
|
10 |
Joonatan Lindfors |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
48.30 |
1:41.90 |
2:41.28 |
|
3:27.93 |
|
- |
Anton Helin |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasperi Paananen |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:20,18 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sampo Jokinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.77 |
1:10.81 |
1:52.46 |
|
2:28.86 |
|
2 |
Konsta Nenonen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.76 |
1:17.77 |
2:00.96 |
|
2:37.58 |
|
3 |
Topi Suomalainen |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.77 |
1:16.85 |
2:03.35 |
|
2:39.07 |
|
4 |
Joonatan Palo |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.55 |
1:17.90 |
2:05.48 |
|
2:45.20 |
|
5 |
Alari Pakarinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.29 |
1:19.08 |
2:08.55 |
|
2:45.88 |
|
6 |
Santeri Huhtala |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.52 |
1:20.62 |
2:10.11 |
|
2:48.67 |
|
7 |
Joonas Kartau |
1998 |
Simmis Grani |
|
35.67 |
1:20.19 |
2:13.76 |
|
2:50.04 |
|
8 |
Kevin Andersson |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.53 |
1:25.76 |
2:15.02 |
|
2:53.08 |
|
9 |
Arthur Visulainen |
1998 |
HTU Stadi |
|
41.14 |
1:24.70 |
2:16.10 |
|
2:54.39 |
|
10 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
Simmis Grani |
|
41.71 |
1:25.80 |
2:15.09 |
|
2:54.48 |
|
11 |
Robert Jalonen |
1998 |
Gladius Kirkkonummi |
|
36.79 |
1:24.90 |
2:17.17 |
|
2:56.34 |
|
12 |
Dmitry Nosov |
1998 |
Gladius Kirkkonummi |
|
40.99 |
1:27.53 |
2:20.63 |
|
2:58.50 |
|
13 |
Joel Vaitilo |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.31 |
1:33.97 |
2:26.68 |
|
3:07.06 |
|
14 |
Miko Lepistö |
1998 |
ORCA Helsinki |
|
38.54 |
1:27.83 |
2:24.72 |
|
3:09.35 |
|
15 |
Rasmus Virta |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.18 |
1:31.75 |
2:30.57 |
|
3:12.59 |
|
16 |
Axel Gotthardt |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.43 |
1:34.52 |
2:30.30 |
|
3:14.82 |
|
17 |
Matias Mäki-Petäys |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.16 |
1:35.61 |
2:32.09 |
|
3:17.27 |
|
18 |
Ulduz Mir Isapur |
1998 |
Helsingin Uimarit |
|
55.79 |
1:55.79 |
2:56.73 |
|
3:42.25 |
|
19 |
Markus Leskinen |
1998 |
Helsingin Uimarit |
|
57.97 |
1:55.10 |
2:59.67 |
|
3:46.99 |
|
- |
Jean-Mikael Avellán |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Arttu Mäki |
1998 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:23 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:41,65 2006 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Jacobson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.45 |
1:18.31 |
2:03.98 |
|
2:40.66 |
|
2 |
Ella Aalto |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.86 |
1:19.62 |
2:06.94 |
|
2:43.48 |
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.81 |
1:21.15 |
2:07.50 |
|
2:44.89 |
|
4 |
Amanda Jalonen |
2000 |
Gladius Kirkkonummi |
|
40.10 |
1:25.46 |
2:17.97 |
|
2:58.83 |
|
5 |
Saara Lehtonen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
38.90 |
1:23.67 |
2:19.40 |
|
2:58.95 |
|
6 |
Henni Kangas-Kärki |
2000 |
Simmis Grani |
|
42.13 |
1:29.54 |
2:18.05 |
|
2:59.26 |
|
7 |
Millie Kuusniemi-Fishwick |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
43.81 |
1:31.39 |
2:22.77 |
|
3:03.56 |
|
8 |
Iida Koiranen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
40.85 |
1:27.01 |
2:23.34 |
|
3:03.94 |
|
9 |
Samiira Al Ouatiq |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
45.41 |
1:33.81 |
2:31.33 |
|
3:16.15 |
|
10 |
Roosa Lappi |
2000 |
ORCA Helsinki |
|
44.98 |
1:37.38 |
2:36.47 |
|
3:18.31 |
|
11 |
Alexandra Kapanen |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.99 |
1:33.49 |
2:30.62 |
|
3:19.10 |
|
12 |
Sanni Pahta |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
45.22 |
1:36.39 |
2:35.02 |
|
3:19.26 |
|
13 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
47.89 |
1:38.84 |
2:36.04 |
|
3:19.40 |
|
14 |
Riina Lagerblom |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
47.89 |
1:39.68 |
2:38.65 |
|
3:27.82 |
|
15 |
Aino Pere |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
49.54 |
1:42.31 |
2:46.18 |
|
3:33.13 |
|
16 |
Myra Bengts |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
49.70 |
1:50.55 |
2:48.42 |
|
3:39.26 |
|
17 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
47.25 |
1:43.11 |
2:50.24 |
|
3:43.06 |
|
18 |
Marianna Porkka |
2000 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
52.86 |
1:52.21 |
3:03.20 |
|
3:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:41,65 2006 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa Nieminen |
1999 |
HTU Stadi |
|
33.55 |
1:15.93 |
2:01.81 |
|
2:38.10 |
|
2 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.41 |
1:16.50 |
2:02.16 |
|
2:39.74 |
|
3 |
Mirva Kallström |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
34.19 |
1:15.54 |
2:05.71 |
|
2:41.41 |
|
4 |
Vilma Havo |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.03 |
1:17.41 |
2:03.42 |
|
2:41.47 |
|
5 |
Sini Koivu |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
36.16 |
1:17.44 |
2:04.42 |
|
2:41.65 |
|
6 |
Jatta Jyrämä |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.74 |
1:18.62 |
2:07.34 |
|
2:45.26 |
|
7 |
Aino Otava |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
35.32 |
1:19.56 |
2:09.15 |
|
2:45.57 |
|
8 |
Pinja Sormunen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.73 |
1:17.28 |
2:07.22 |
|
2:48.00 |
|
9 |
Janita Markkanen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
35.12 |
1:18.91 |
2:09.76 |
|
2:49.19 |
|
10 |
Rebekka Holma |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.27 |
1:20.93 |
2:11.42 |
|
2:51.77 |
|
11 |
Adelia Spångberg |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
39.05 |
1:23.13 |
2:16.85 |
|
2:53.05 |
|
12 |
Sofia Väljä |
1999 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
43.06 |
1:27.92 |
2:20.21 |
|
2:59.38 |
|
13 |
Alissa Eloranta |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.56 |
1:27.63 |
2:20.43 |
|
3:00.57 |
|
14 |
Tilda Vainio |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.77 |
1:29.07 |
2:20.07 |
|
3:02.14 |
|
15 |
Emilia Loukola |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
43.67 |
1:30.25 |
2:22.21 |
|
3:03.79 |
|
16 |
Lena Niemi |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
38.70 |
1:25.23 |
2:23.06 |
|
3:06.59 |
|
17 |
Kia Karike |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.95 |
1:34.52 |
2:26.12 |
|
3:08.01 |
|
18 |
Peppi Päiviö |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.49 |
1:28.59 |
2:25.53 |
|
3:08.83 |
|
19 |
Eerika Lumme |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
45.72 |
1:33.98 |
2:28.35 |
|
3:09.02 |
|
20 |
Micaela Orellana |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
42.44 |
1:33.65 |
2:31.61 |
|
3:11.41 |
|
21 |
Ella Kajander |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
41.05 |
1:30.42 |
2:28.51 |
|
3:13.26 |
|
22 |
Linda Mylly |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.51 |
1:35.91 |
2:31.32 |
|
3:15.09 |
|
23 |
Ella Auvinen |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.88 |
1:33.89 |
2:30.25 |
|
3:15.13 |
|
24 |
Iiris Loukkola |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
44.92 |
1:33.51 |
2:36.18 |
|
3:17.54 |
|
25 |
Vilma Ruulio |
1999 |
Helsingin Uimarit |
|
43.10 |
1:36.00 |
2:33.18 |
|
3:19.31 |
|
26 |
Sanni Alamattila |
1999 |
Helsingin Uimarit |
|
45.39 |
1:37.57 |
2:36.87 |
|
3:20.85 |
|
27 |
Suvi Jylhä |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
43.62 |
1:35.99 |
2:39.12 |
|
3:26.30 |
|
28 |
Jessika Lehtonen |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
50.51 |
1:44.48 |
2:40.54 |
|
3:28.04 |
|
29 |
Claudia Teikko |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
50.54 |
1:41.67 |
2:43.23 |
|
3:29.50 |
|
30 |
Salla Salokannel |
1999 |
ORCA Helsinki |
|
50.23 |
1:44.14 |
2:48.99 |
|
3:33.44 |
|
31 |
Ella Merkle |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
46.19 |
1:46.80 |
2:50.03 |
|
3:38.18 |
|
32 |
Aili Nissilä |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
46.00 |
1:50.97 |
2:53.69 |
|
3:51.14 |
|
- |
Emilia Kokko |
1999 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eveliina Lajolinna |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
SU-RU |
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jessika Markkanen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Meri Kallio |
1999 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tessa Huhtala |
1999 |
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
DSQ |
SU-RU |
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:56 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Lantto |
1996 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
40.69 |
|
|
|
1:27.42 |
|
2 |
Jon Koski |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
39.94 |
|
|
|
1:28.46 |
|
3 |
Jere Vänskä |
1996 |
HTU Stadi |
|
45.31 |
|
|
|
1:39.12 |
|
- |
Mikko Saukkomaa |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:58 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:13 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Aurajoen Uinti, 2:02,58 2010 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:13 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2011 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:26 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Vantaan Vesikot, 1:42,23 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:26 |
|