Tulokset VÃ¥rsimiaden final Stockholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.99 | 1:11.11 | |||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.40 | 1:11.84 | |||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.13 | 1:12.55 | |||||
4 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.16 | 1:12.74 | |||||
5 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.05 | 1:12.82 | |||||
6 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.47 | 1:15.23 | |||||
7 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.57 | 1:17.41 | |||||
8 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.69 | 1:18.03 | |||||
9 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.79 | 1:18.25 | |||||
10 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 38.06 | 1:19.16 | |||||
11 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.23 | 1:19.50 | |||||
12 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 39.07 | 1:19.67 | |||||
13 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.84 | 1:20.03 | |||||
14 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.69 | 1:20.81 | |||||
15 | Amanda Fredriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.77 | 1:23.72 | |||||
16 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 39.91 | 1:23.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 32.99 | 1:08.34 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.29 | 1:09.03 | |||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 34.81 | 1:10.52 | |||||
4 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 34.28 | 1:10.53 | |||||
5 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.42 | 1:12.35 | |||||
6 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.41 | 1:13.64 | |||||
7 | Jack Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.92 | 1:14.89 | |||||
8 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.37 | 1:15.01 | |||||
9 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.82 | 1:16.02 | |||||
10 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 37.76 | 1:17.25 | |||||
11 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.69 | 1:19.51 | |||||
12 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.56 | 1:20.13 | |||||
13 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.92 | 1:21.64 | |||||
14 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 39.79 | 1:21.84 | |||||
15 | Anton Carlsson | 1998 | Tyresö Simsällskap | 39.26 | 1:22.04 | |||||
16 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.49 | 1:23.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.38 | 1:09.16 | 1:45.83 | 2:22.11 | |||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.06 | 1:10.39 | 1:47.95 | 2:24.09 | |||
3 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.36 | 1:10.91 | 1:49.47 | 2:24.46 | |||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.17 | 1:10.98 | 1:49.19 | 2:26.45 | |||
5 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.80 | 1:11.71 | 1:50.41 | 2:26.70 | |||
6 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.48 | 1:11.58 | 1:50.34 | 2:27.61 | |||
7 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:12.86 | 1:52.82 | 2:31.93 | |||
8 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.08 | 1:14.50 | 1:54.90 | 2:33.94 | |||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.86 | 1:13.48 | 1:55.64 | 2:36.92 | |||
10 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.41 | 1:17.25 | 1:59.06 | 2:37.88 | |||
11 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.22 | 1:14.05 | 1:56.23 | 2:38.79 | |||
12 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.63 | 1:17.59 | 1:59.91 | 2:39.20 | |||
13 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 38.21 | 1:19.91 | 2:02.31 | 2:42.15 | |||
14 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.94 | 1:17.78 | 2:00.45 | 2:42.37 | |||
15 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.21 | 1:20.02 | 2:03.46 | 2:45.09 | |||
16 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.08 | 1:20.60 | 2:03.56 | 2:46.15 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.37 | 1:06.04 | 1:42.84 | 2:16.92 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.03 | 1:06.49 | 1:43.08 | 2:17.16 | |||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.67 | 1:07.82 | 1:44.77 | 2:21.68 | |||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.65 | 1:11.54 | 1:51.37 | 2:28.72 | |||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.72 | 1:13.22 | 1:51.92 | 2:29.74 | |||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.86 | 1:12.42 | 1:55.03 | 2:35.92 | |||
7 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.03 | 1:17.50 | 2:00.73 | 2:42.34 | |||
8 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.44 | 1:17.94 | 2:00.91 | 2:42.80 | |||
9 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.30 | 1:19.82 | 2:04.48 | 2:47.58 | |||
10 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 38.92 | 1:23.05 | 2:07.90 | 2:50.60 | |||
11 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.37 | 1:21.52 | 2:06.63 | 2:51.76 | |||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.46 | 1:24.20 | 2:10.71 | 2:53.73 | |||
13 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.64 | 1:24.68 | 2:11.02 | 2:53.89 | |||
14 | Samir Noory | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.96 | 1:23.50 | 2:12.04 | 3:00.73 | |||
15 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.46 | 1:24.99 | 2:14.52 | 3:01.59 | |||
- | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.88 | 1:18.65 | |||||
2 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.78 | 1:21.97 | |||||
3 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 38.58 | 1:23.23 | |||||
4 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.09 | 1:23.57 | |||||
5 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.43 | 1:27.21 | |||||
6 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.26 | 1:27.37 | |||||
7 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.20 | 1:27.43 | |||||
8 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.11 | 1:27.78 | |||||
9 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 40.65 | 1:28.20 | |||||
10 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 39.03 | 1:28.31 | |||||
11 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.55 | 1:29.56 | |||||
12 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.60 | 1:30.39 | |||||
13 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.51 | 1:31.16 | |||||
14 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 44.15 | 1:33.23 | |||||
15 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.46 | 1:33.31 | |||||
16 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 43.97 | 1:33.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.77 | 1:16.96 | |||||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.14 | 1:18.25 | |||||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | 1:24.33 | |||||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.67 | 1:29.32 | |||||
5 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.04 | 1:31.21 | |||||
6 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.87 | 1:33.88 | |||||
7 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 44.16 | 1:35.34 | |||||
8 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 42.78 | 1:35.37 | |||||
9 | Martin Wilen | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.32 | 1:35.94 | |||||
10 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 48.85 | 1:37.86 | |||||
11 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 46.24 | 1:37.89 | |||||
12 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 46.17 | 1:38.29 | |||||
- | Dennis Hadzialic | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.91 | 1:02.92 | |||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.89 | 1:04.04 | |||||
3 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.08 | 1:04.90 | |||||
4 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.76 | 1:06.06 | |||||
5 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.54 | 1:06.22 | |||||
6 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.33 | 1:07.04 | |||||
7 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.73 | 1:07.14 | |||||
8 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.82 | 1:07.24 | |||||
9 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.90 | 1:07.37 | |||||
10 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 32.24 | 1:07.57 | |||||
11 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.86 | 1:08.47 | |||||
12 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.31 | 1:08.59 | |||||
13 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.50 | 1:08.81 | |||||
14 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.95 | 1:08.94 | |||||
15 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.64 | 1:09.15 | |||||
16 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 32.55 | 1:09.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.64 | 1:00.35 | |||||
2 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 30.23 | 1:02.71 | |||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 31.74 | 1:03.30 | |||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 30.90 | 1:03.44 | |||||
5 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.73 | 1:04.21 | |||||
6 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.54 | 1:04.92 | |||||
7 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.85 | 1:05.02 | |||||
8 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.15 | 1:05.60 | |||||
9 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.73 | 1:05.77 | |||||
9 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.21 | 1:05.77 | |||||
11 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.81 | 1:06.61 | |||||
12 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.45 | 1:07.49 | |||||
13 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 32.35 | 1:07.90 | |||||
14 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.18 | 1:08.63 | |||||
15 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.70 | 1:09.12 | |||||
16 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.74 | 1:12.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 34.16 | 1:13.81 | |||||
2 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.35 | 1:16.55 | |||||
3 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.34 | 1:19.06 | |||||
4 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.98 | 1:19.19 | |||||
5 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.81 | 1:22.43 | |||||
6 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.32 | 1:24.34 | |||||
7 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 37.24 | 1:24.82 | |||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 40.10 | 1:27.89 | |||||
9 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.82 | 1:28.19 | |||||
10 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.07 | 1:30.01 | |||||
11 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 41.32 | 1:30.49 | |||||
12 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.11 | 1:30.54 | |||||
13 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.59 | 1:30.93 | |||||
14 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.11 | 1:32.78 | |||||
- | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 34.28 | 1:14.65 | |||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.75 | 1:14.69 | |||||
3 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.72 | 1:15.38 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.75 | 1:16.48 | |||||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.37 | 1:18.81 | |||||
6 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.49 | 1:24.31 | |||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.07 | 1:26.24 | |||||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.36 | 1:28.00 | |||||
9 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.05 | 1:28.02 | |||||
10 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.39 | 1:32.44 | |||||
11 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.92 | 1:33.09 | |||||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.75 | 1:34.64 | |||||
13 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.90 | 1:34.87 | |||||
- | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.84 | 1:16.16 | |||||
2 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.08 | 1:19.66 | |||||
3 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.82 | 1:23.50 | |||||
4 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.74 | 1:24.40 | |||||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.85 | 1:24.90 | |||||
6 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.75 | 1:25.78 | |||||
7 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 42.13 | 1:26.93 | |||||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 43.59 | 1:28.17 | |||||
9 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.85 | 1:28.69 | |||||
10 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.22 | 1:29.46 | |||||
11 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.48 | 1:29.72 | |||||
12 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.20 | 1:30.67 | |||||
13 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 44.59 | 1:30.83 | |||||
14 | Sophia Rosenqvist | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.87 | 1:32.72 | |||||
15 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.77 | 1:34.63 | |||||
- | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.29 | 1:16.99 | |||||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.82 | 1:17.84 | |||||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.85 | 1:23.07 | |||||
4 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 41.31 | 1:24.75 | |||||
5 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.78 | 1:30.51 | |||||
6 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.17 | 1:31.29 | |||||
7 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.38 | 1:31.38 | |||||
8 | Jacob Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 44.43 | 1:32.48 | |||||
9 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.40 | 1:33.62 | |||||
10 | Martin Wilen | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.82 | 1:34.66 | |||||
11 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.41 | 1:35.93 | |||||
12 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 48.73 | 1:38.58 | |||||
13 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.96 | 1:39.03 | |||||
14 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 49.76 | 1:40.54 | |||||
15 | Kevin Svensson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 48.04 | 1:41.18 | |||||
16 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 50.82 | 1:41.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla S Damer Lag 1 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:52.13 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 36.69 | 1:15.12 | 1:15.12 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 37.69 | 1:21.70 | 2:36.82 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 32.99 | 1:11.95 | 3:48.77 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 29.68 | 1:03.36 | 4:52.13 | ||||||
2 | Danderyds Sim Lag 1 | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 5:07.97 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 35.57 | 1:13.70 | 1:13.70 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 41.59 | 1:28.15 | 2:41.85 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 35.27 | 1:17.31 | 3:59.16 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 32.74 | 1:08.81 | 5:07.97 | ||||||
3 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:13.80 | ||||||
Emelie Eriksson | 1998 | 36.52 | 1:16.11 | 1:16.11 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 40.88 | 1:26.29 | 2:42.40 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 37.24 | 1:22.41 | 4:04.81 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 32.47 | 1:08.99 | 5:13.80 | ||||||
4 | Täby Sim Flickor Lag 1 | 0 | Täby Sim | 5:18.02 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 39.49 | 1:21.72 | 1:21.72 | ||||||
Lisa Grundin | 1998 | 39.72 | 1:25.62 | 2:47.34 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 34.28 | 1:17.01 | 4:04.35 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 34.49 | 1:13.67 | 5:18.02 | ||||||
5 | Skk Damer Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:19.28 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 37.86 | 1:18.30 | 1:18.30 | ||||||
Louise Hagström | 1998 | 40.98 | 1:27.01 | 2:45.31 | ||||||
Alma Karlsson | 1999 | 37.05 | 1:23.04 | 4:08.35 | ||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 33.63 | 1:10.93 | 5:19.28 | ||||||
6 | SK Neptun Damer | 0 | Simklubben Neptun | 5:22.08 | ||||||
Anna Ekholm | 1998 | 39.08 | 1:21.44 | 1:21.44 | ||||||
Johanna Berglund | 1998 | 44.21 | 1:33.20 | 2:54.64 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 33.93 | 1:14.34 | 4:08.98 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 34.37 | 1:13.10 | 5:22.08 | ||||||
7 | Skuru Ik Damer Lag1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 5:24.44 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 34.16 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Sarah Reichhuber | 1998 | 42.55 | 1:32.91 | 2:44.47 | ||||||
Johanna Norin | 1998 | 39.87 | 1:30.34 | 4:14.81 | ||||||
Lise Öberg | 1998 | 32.62 | 1:09.63 | 5:24.44 | ||||||
8 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1998 | Väsby Simsällskap | 5:27.02 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 39.02 | 1:21.02 | 1:21.02 | ||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 42.66 | 1:32.48 | 2:53.50 | ||||||
Ella Stork | 1998 | 37.74 | 1:25.13 | 4:18.63 | ||||||
Sofia Björnfot | 1998 | 32.45 | 1:08.39 | 5:27.02 | ||||||
9 | Södertälje Dam Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 5:27.18 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 34.73 | 1:12.49 | 1:12.49 | ||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 43.63 | 1:33.44 | 2:45.93 | ||||||
Sara Emmesjö | 1998 | 37.83 | 1:28.90 | 4:14.83 | ||||||
Frida Nano | 1999 | 34.72 | 1:12.35 | 5:27.18 | ||||||
10 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:29.12 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 41.93 | 1:25.63 | 1:25.63 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 39.42 | 1:27.02 | 2:52.65 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 37.20 | 1:26.92 | 4:19.57 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 34.00 | 1:09.55 | 5:29.12 | ||||||
11 | Tyresö SS Damer | 0 | Tyresö Simsällskap | 5:35.22 | ||||||
Elin Törnqvist | 1998 | 39.42 | 1:20.83 | 1:20.83 | ||||||
Johanna Orr | 1999 | 46.14 | 1:37.71 | 2:58.54 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 38.67 | 1:27.95 | 4:26.49 | ||||||
Maria Tolkatcheva | 1998 | 31.97 | 1:08.73 | 5:35.22 | ||||||
12 | Järfälla S Damer Lag 2 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 5:36.89 | ||||||
Emilia Andersson | 1998 | 40.69 | 1:25.02 | 1:25.02 | ||||||
Amanda Fredriksson | 1998 | 42.73 | 1:32.73 | 2:57.75 | ||||||
Silan Seydan | 1999 | 36.37 | 1:21.48 | 4:19.23 | ||||||
Alicia Åström | 1998 | 35.92 | 1:17.66 | 5:36.89 | ||||||
13 | Danderyds Sim Lag 2 | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 5:38.24 | ||||||
Helena Brandt | 1999 | 39.94 | 1:22.98 | 1:22.98 | ||||||
Lina Sundman | 1998 | 43.02 | 1:33.34 | 2:56.32 | ||||||
Linda Brännlund | 1998 | 36.71 | 1:25.29 | 4:21.61 | ||||||
Henny Reuterskiöld | 1999 | 36.32 | 1:16.63 | 5:38.24 | ||||||
14 | Spårvägen Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 5:41.97 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 40.65 | 1:27.06 | 1:27.06 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 40.56 | 1:28.01 | 2:55.07 | ||||||
Lina Malm | 1998 | 42.42 | 1:34.27 | 4:29.34 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 33.64 | 1:12.63 | 5:41.97 | ||||||
15 | Täby Sim Flickor Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:51.66 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 43.74 | 1:28.39 | 1:28.39 | ||||||
Julia Augustsson | 1998 | 42.34 | 1:31.45 | 2:59.84 | ||||||
Julia Mikalsen | 1999 | 40.54 | 1:33.50 | 4:33.34 | ||||||
Matilda Eriksson | 1999 | 37.21 | 1:18.32 | 5:51.66 | ||||||
16 | SS04 Lag 2 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:51.90 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 40.84 | 1:24.30 | 1:24.30 | ||||||
Alexandra Berggren | 1999 | 45.45 | 1:38.07 | 3:02.37 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 40.47 | 1:28.89 | 4:31.26 | ||||||
Jasmine Aghazamani | 1998 | 38.78 | 1:20.64 | 5:51.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 14, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Pojkar Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:46.84 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 33.41 | 1:10.21 | 1:10.21 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 37.80 | 1:20.87 | 2:31.08 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 32.79 | 1:12.44 | 3:43.52 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 31.30 | 1:03.32 | 4:46.84 | ||||||
2 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 5:10.82 | ||||||
Jack Ekström | 1998 | 36.51 | 1:15.29 | 1:15.29 | ||||||
William Lulek | 1998 | 39.39 | 1:24.23 | 2:39.52 | ||||||
Andre Filipsson | 1999 | 34.30 | 1:17.36 | 3:56.88 | ||||||
Isak Gustavsson | 2001 | 34.98 | 1:13.94 | 5:10.82 | ||||||
3 | Södertälje Herr Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 5:11.46 | ||||||
Sebastian Tellgren | 1998 | 38.80 | 1:20.22 | 1:20.22 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 39.93 | 1:26.01 | 2:46.23 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 34.21 | 1:14.11 | 4:00.34 | ||||||
Adrian Panahi | 1998 | 33.68 | 1:11.12 | 5:11.46 | ||||||
4 | Polisen IF Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:12.48 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 35.59 | 1:13.33 | 1:13.33 | ||||||
Adel Araya | 1998 | 41.91 | 1:30.85 | 2:44.18 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 36.68 | 1:19.39 | 4:03.57 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 32.86 | 1:08.91 | 5:12.48 | ||||||
5 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 5:18.21 | ||||||
David Wahlquist | 1998 | 38.53 | 1:19.44 | 1:19.44 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 44.36 | 1:34.53 | 2:53.97 | ||||||
Gustav Swedenborg | 1998 | 34.63 | 1:15.69 | 4:09.66 | ||||||
Alexander Kubat | 1998 | 31.61 | 1:08.55 | 5:18.21 | ||||||
6 | Södertörn Herrar Lag 1 | 0 | Södertörns Simsällskap | 5:21.82 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 39.42 | 1:22.20 | 1:22.20 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 40.91 | 1:27.97 | 2:50.17 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 36.39 | 1:19.62 | 4:09.79 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 34.38 | 1:12.03 | 5:21.82 | ||||||
7 | Skk Herrar Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:30.89 | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 39.10 | 1:21.01 | 1:21.01 | ||||||
Olof Askling | 1999 | 44.46 | 1:35.44 | 2:56.45 | ||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 39.25 | 1:25.62 | 4:22.07 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 31.90 | 1:08.82 | 5:30.89 | ||||||
8 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1998 | Väsby Simsällskap | 5:44.66 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 37.15 | 1:18.92 | 1:18.92 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 44.73 | 1:36.29 | 2:55.21 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 40.98 | 1:30.69 | 4:25.90 | ||||||
Kian Moradi | 1999 | 37.85 | 1:18.76 | 5:44.66 | ||||||
9 | Täby Sim Pojkar Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:50.47 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 42.18 | 1:26.41 | 1:26.41 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 44.26 | 1:34.73 | 3:01.14 | ||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 43.45 | 1:34.38 | 4:35.52 | ||||||
Joel Hambraeus | 1998 | 33.75 | 1:14.95 | 5:50.47 | ||||||
10 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 6:01.50 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 41.23 | 1:24.37 | 1:24.37 | ||||||
Samuel Bladin | 1999 | 45.89 | 1:39.33 | 3:03.70 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 39.52 | 1:34.67 | 4:38.37 | ||||||
David Karlsson | 1999 | 39.56 | 1:23.13 | 6:01.50 | ||||||
11 | Södertörn Herrar Lag 2 | 0 | Södertörns Simsällskap | 6:34.43 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 45.10 | 1:34.18 | 1:34.18 | ||||||
Samir Noory | 1999 | 52.07 | 1:51.05 | 3:25.23 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 47.80 | 1:45.49 | 5:10.72 | ||||||
Simon Kallvikbacka | 1999 | 40.52 | 1:23.71 | 6:34.43 | ||||||
- | Tyresö SS Herrar Lag 1 | 1998 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 38.44 | 1:21.24 | |||||
2 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.11 | 1:22.40 | |||||
3 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.62 | 1:22.54 | |||||
4 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.95 | 1:24.51 | |||||
5 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.38 | 1:25.04 | |||||
6 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.53 | 1:25.34 | |||||
7 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.30 | 1:25.73 | |||||
8 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.79 | 1:26.01 | |||||
9 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.45 | 1:26.45 | |||||
10 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.18 | 1:26.87 | |||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.26 | 1:28.32 | |||||
12 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 41.53 | 1:28.79 | |||||
13 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 42.64 | 1:28.99 | |||||
14 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 42.24 | 1:29.03 | |||||
15 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.51 | 1:30.82 | |||||
16 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.87 | 1:32.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.30 | 1:21.50 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.44 | 1:24.34 | |||||
3 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.59 | 1:24.75 | |||||
4 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.84 | 1:25.20 | |||||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 40.76 | 1:25.98 | |||||
6 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 40.63 | 1:26.02 | |||||
7 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 42.48 | 1:30.02 | |||||
8 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 43.38 | 1:30.40 | |||||
9 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.56 | 1:31.99 | |||||
10 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.95 | 1:33.53 | |||||
11 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 44.91 | 1:36.10 | |||||
12 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.15 | 1:37.17 | |||||
13 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.42 | 1:40.35 | |||||
- | Calle Reutercrona | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Oscar Eriksson | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.36 | ||||||
2 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 35.57 | ||||||
3 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.61 | ||||||
4 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.67 | ||||||
5 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 38.78 | ||||||
6 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.79 | ||||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.89 | ||||||
8 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.26 | ||||||
9 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.10 | ||||||
10 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.19 | ||||||
11 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 41.37 | ||||||
12 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 41.38 | ||||||
13 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.40 | ||||||
14 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 41.45 | ||||||
15 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.06 | ||||||
16 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.89 | ||||||
2 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.72 | ||||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.42 | ||||||
4 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.02 | ||||||
5 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.49 | ||||||
6 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 46.35 | ||||||
7 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 49.97 | ||||||
8 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 50.43 | ||||||
9 | Victor Halldén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 54.29 | ||||||
- | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Martin Wilen | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Nurm | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.00 | ||||||
2 | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.23 | ||||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.79 | ||||||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.92 | ||||||
5 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.09 | ||||||
6 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.16 | ||||||
7 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.73 | ||||||
8 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 43.88 | ||||||
9 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 44.91 | ||||||
10 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 44.96 | ||||||
11 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 45.04 | ||||||
12 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.13 | ||||||
13 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.45 | ||||||
14 | Julia Ekholm | 2001 | Simklubben Neptun | 46.53 | ||||||
15 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.91 | ||||||
16 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.67 | ||||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.89 | ||||||
3 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.41 | ||||||
4 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.56 | ||||||
5 | Isak Gustavsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.43 | ||||||
6 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.70 | ||||||
7 | Måns Skogman | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.90 | ||||||
8 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 43.62 | ||||||
9 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.64 | ||||||
10 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.14 | ||||||
11 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.30 | ||||||
12 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 45.34 | ||||||
13 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.47 | ||||||
14 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.63 | ||||||
15 | Gustaf Andersson | 2002 | Väsby Simsällskap | 47.89 | ||||||
16 | Anton Broman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.56 | 1:08.79 | |||||
2 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.26 | 1:10.79 | |||||
3 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 35.13 | 1:12.85 | |||||
4 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.96 | 1:13.53 | |||||
5 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 35.79 | 1:14.18 | |||||
6 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.89 | 1:15.93 | |||||
7 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.06 | 1:15.96 | |||||
8 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.78 | 1:16.13 | |||||
9 | Ebba Lindholm | 2000 | Simklubben Neptun | 37.29 | 1:16.30 | |||||
10 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.91 | 1:17.03 | |||||
11 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 35.66 | 1:18.40 | |||||
12 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.92 | 1:18.60 | |||||
13 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.26 | 1:19.03 | |||||
14 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.45 | 1:20.46 | |||||
15 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 38.39 | 1:20.63 | |||||
16 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.16 | 1:24.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.22 | 1:08.09 | |||||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.50 | 1:13.08 | |||||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.40 | 1:16.22 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 35.39 | 1:16.22 | |||||
5 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.56 | 1:17.83 | |||||
6 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.25 | 1:19.14 | |||||
7 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.69 | 1:20.17 | |||||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.66 | 1:21.96 | |||||
9 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.61 | 1:22.28 | |||||
10 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 39.43 | 1:22.61 | |||||
11 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.55 | 1:23.57 | |||||
12 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 39.81 | 1:24.31 | |||||
13 | Martin Wilen | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.29 | 1:24.80 | |||||
14 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.63 | 1:26.19 | |||||
15 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 40.54 | 1:26.40 | |||||
16 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.27 | 1:27.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 23, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:09.93 | 2:23.14 | 3:36.92 | 4:48.78 | enl TL beslut | ||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:10.51 | 2:24.59 | 3:39.06 | 4:51.73 | |||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:11.04 | 2:25.30 | 3:39.40 | 4:52.51 | |||
4 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:12.02 | 2:27.85 | 3:45.05 | 5:00.58 | |||
5 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:12.23 | 2:31.35 | 3:50.39 | 5:08.17 | |||
6 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:14.52 | 2:33.58 | 3:52.94 | 5:12.52 | |||
7 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 1:17.86 | 2:41.62 | 4:02.71 | 5:20.68 | |||
8 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:13.57 | 2:36.63 | 4:00.12 | 5:21.73 | |||
9 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:15.07 | 2:37.20 | 4:01.54 | 5:24.80 | |||
10 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.08 | 2:43.24 | 4:09.09 | 5:29.30 | |||
11 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:15.58 | 2:39.49 | 4:04.42 | 5:30.17 | |||
12 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:16.73 | 2:40.91 | 4:07.13 | 5:33.13 | |||
13 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.42 | 2:40.93 | 4:08.25 | 5:34.62 | |||
14 | Amanda Fredriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:18.92 | 2:44.54 | 4:10.71 | 5:34.90 | |||
15 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:18.43 | 2:45.58 | 4:12.55 | 5:37.65 | |||
16 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:18.90 | 2:46.65 | 4:14.92 | 5:41.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 24, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:07.55 | 2:21.72 | 3:34.43 | 4:45.73 | |||
2 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:09.76 | 2:24.22 | 3:38.00 | 4:50.32 | |||
3 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.96 | 2:28.06 | 3:46.14 | 5:01.56 | |||
4 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.27 | 2:27.64 | 3:45.47 | 5:01.80 | |||
5 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.33 | 2:31.23 | 3:49.90 | 5:07.53 | |||
6 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.80 | 2:30.16 | 3:50.41 | 5:08.08 | |||
7 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:11.50 | 2:30.84 | 3:54.83 | 5:18.31 | |||
8 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:16.56 | 2:39.48 | 4:01.56 | 5:20.64 | |||
9 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:17.73 | 2:40.44 | 4:02.68 | 5:21.08 | |||
10 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:16.46 | 2:40.34 | 4:03.02 | 5:24.68 | |||
11 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:17.01 | 2:41.32 | 4:05.07 | 5:25.51 | |||
12 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:17.88 | 2:41.61 | 4:04.21 | 5:26.40 | |||
13 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:17.91 | 2:42.02 | 4:05.58 | 5:26.80 | |||
14 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:19.96 | 2:48.67 | 4:18.74 | 5:45.06 | |||
15 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:23.82 | 2:53.77 | 4:25.15 | 5:46.64 | |||
- | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Flickor Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:15.63 | ||||||
Liv Falk | 2000 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 35.85 | 1:07.89 | |||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 35.31 | 1:43.20 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 32.43 | 2:15.63 | |||||||
2 | Södertälje Dam Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:15.98 | ||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Tina Huslid | 2000 | 33.90 | 1:05.22 | |||||||
Sara Tillenius | 2000 | 36.00 | 1:41.22 | |||||||
Wilma Frisch | 2000 | 34.76 | 2:15.98 | |||||||
3 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:25.96 | ||||||
Tilde Levander | 2000 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 35.69 | 1:12.21 | |||||||
Erica Pilblad-Svahn | 2001 | 37.01 | 1:49.22 | |||||||
Cassandra Larsson | 2000 | 36.74 | 2:25.96 | |||||||
4 | Tureberg Damer 1 | 2000 | Turebergs Simklubb | 2:28.58 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Astrid Eriksson | 2001 | 38.33 | 1:13.68 | |||||||
Olivia Stille | 2000 | 36.20 | 1:49.88 | |||||||
Maria Tsychkova | 2001 | 38.70 | 2:28.58 | |||||||
5 | Åss Illrar Lag 1 | 0 | Åkersberga Simsällskap | 2:28.94 | ||||||
Elin Konvicka | 2000 | 35.93 | 35.93 | |||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 37.43 | 1:13.36 | |||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 36.88 | 1:50.24 | |||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 38.70 | 2:28.94 | |||||||
6 | Väsby SS Damer Lag 1 | 2000 | Väsby Simsällskap | 2:30.52 | ||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Mimmi Söderström | 2000 | 36.36 | 1:14.28 | |||||||
Tara Ebrahimi | 2000 | 37.42 | 1:51.70 | |||||||
Julia Björkén | 2001 | 38.82 | 2:30.52 | |||||||
7 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:32.64 | ||||||
Zafira Engström | 2001 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Fanny Odin | 2000 | 39.13 | 1:17.62 | |||||||
Linda Svensson | 2000 | 40.12 | 1:57.74 | |||||||
Matilda Henning | 2000 | 34.90 | 2:32.64 | |||||||
8 | Skk Damer Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:32.82 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Hanna Reithner | 2000 | 37.33 | 1:12.61 | |||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 39.13 | 1:51.74 | |||||||
Hanna Eriksson | 2001 | 41.08 | 2:32.82 | |||||||
9 | Södertörn Damer Lag 1 | 0 | Södertörns Simsällskap | 2:33.04 | ||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 37.97 | 1:16.65 | |||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 40.15 | 1:56.80 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 36.24 | 2:33.04 | |||||||
10 | SK Neptun Damer 1 | 0 | Simklubben Neptun | 2:36.54 | ||||||
Filippa Berg | 2000 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Hanna Timbrant | 2000 | 22.89 | 1:00.68 | |||||||
Vilma Brolund | 2001 | 59.23 | 1:59.91 | |||||||
Sara Andersson | 2000 | 36.63 | 2:36.54 | |||||||
11 | Danderyds Sim Lag 1 | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 2:37.23 | ||||||
Sophia Rosenqvist | 2000 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Elin Ahnfelt | 2000 | 36.49 | 1:14.26 | |||||||
Manjiri Bhat | 2000 | 38.56 | 1:52.82 | |||||||
Alice Casserfelt | 2000 | 44.41 | 2:37.23 | |||||||
12 | Järfälla S Damer Lag 2 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:40.42 | ||||||
Linneá Larsson | 2000 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Elin Södersten | 2000 | 39.17 | 1:14.12 | |||||||
Moa Vegholm | 2000 | 41.61 | 1:55.73 | |||||||
Linnea Wall | 2001 | 44.69 | 2:40.42 | |||||||
13 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:46.93 | ||||||
Tilda Eklund | 2000 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Anna Westborg | 2002 | 40.44 | 1:19.00 | |||||||
Claudia Carlson | 2001 | 44.74 | 2:03.74 | |||||||
Emma Reichuber | 2000 | 43.19 | 2:46.93 | |||||||
14 | Spårvägen Lag 2 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:49.15 | ||||||
Hedvig Lignell | 2000 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Julia Augustsson | 2000 | 42.53 | 1:22.89 | |||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 45.74 | 2:08.63 | |||||||
Astrid Onno | 2000 | 40.52 | 2:49.15 | |||||||
- | Polisen IF Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Felicia Balczar | 2000 | |||||||||
Hermella Alem | 2000 | |||||||||
Siri Sjöblom | 2001 | |||||||||
Mirjam Amouri | 2000 | DNS | ||||||||
- | SK Neptun Damer | 0 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:18.02 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Samuel Talback | 2000 | 33.01 | 1:06.30 | |||||||
Elias Fröde | 2001 | 34.28 | 1:40.58 | |||||||
Martin Wilen | 2000 | 37.44 | 2:18.02 | |||||||
2 | Södertörn Herrar Lag 1 | 0 | Södertörns Simsällskap | 2:26.42 | ||||||
Philip Carlsäter | 2001 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Ernesto Vidal | 2000 | 36.33 | 1:12.63 | |||||||
Elliot Nyström | 2002 | 40.89 | 1:53.52 | |||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 32.90 | 2:26.42 | |||||||
3 | Södertälje Herr Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:27.03 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 30.69 | 30.69 | |||||||
David Erovic | 2001 | 37.44 | 1:08.13 | |||||||
Robert Hellberg | 2001 | 40.43 | 1:48.56 | |||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 38.47 | 2:27.03 | |||||||
4 | Tureberg Herrar [2000] | 2000 | Turebergs Simklubb | 2:33.18 | ||||||
Oskar Iwarsson | 2000 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Oliver Lundin | 2000 | 40.65 | 1:19.69 | |||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 35.83 | 1:55.52 | |||||||
Lucas Westberg | 2001 | 37.66 | 2:33.18 | |||||||
5 | Täby Sim Pojkar Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:33.60 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 42.91 | 1:19.50 | |||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 33.36 | 1:52.86 | |||||||
Daniel Coleman | 2000 | 40.74 | 2:33.60 | |||||||
6 | SK Neptun Herrar | 0 | Simklubben Neptun | 2:34.24 | ||||||
Kaspar Zalomski | 2000 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Jonatan Wächter | 2000 | 37.12 | 1:15.80 | |||||||
Oliver Rehn | 2001 | 37.01 | 1:52.81 | |||||||
Oscar Johansson | 2000 | 41.43 | 2:34.24 | |||||||
7 | Åss Illrar Lag 1 | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 2:35.73 | ||||||
Tomas Östervall | 2000 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Ivar Alonzo-Bocke | 2000 | 44.26 | 1:20.50 | |||||||
Kevin Xia | 2000 | 39.80 | 2:00.30 | |||||||
Lukas Rynge | 2000 | 35.43 | 2:35.73 | |||||||
8 | Danderyds Sim Lag 1 | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 2:38.55 | ||||||
Stefan Varga | 2000 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Karl Voigt | 2001 | 37.66 | 1:16.33 | |||||||
Victor Halldén | 2000 | 39.83 | 1:56.16 | |||||||
Jakob Rejdemyhr | 2000 | 42.39 | 2:38.55 | |||||||
9 | Polisen IF Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:39.40 | ||||||
Kenzo Buchli | 2000 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Oskar Nurm | 2000 | 37.51 | 1:13.58 | |||||||
Erik Andersson | 2001 | 38.35 | 1:51.93 | |||||||
Erik Sidén | 2000 | 47.47 | 2:39.40 | |||||||
10 | Skk Herrar Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:39.58 | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 37.00 | 1:14.29 | |||||||
David Kågström | 2002 | 42.51 | 1:56.80 | |||||||
Filip Nordgren | 2000 | 42.78 | 2:39.58 | |||||||
11 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:43.05 | ||||||
Nikolaus Siotis | 2000 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Linus Nykvist | 2001 | 42.11 | 1:18.11 | |||||||
Rasmus Pettersson-Dahlber | 2000 | 39.85 | 1:57.96 | |||||||
Simon Fröde | 2003 | 45.09 | 2:43.05 | |||||||
12 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 2000 | Väsby Simsällskap | 2:44.24 | ||||||
Adrian Tittelbach | 2001 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 39.24 | 1:21.94 | |||||||
Alexander Bjurström | 2000 | 40.84 | 2:02.78 | |||||||
Erik Westerlund | 2000 | 41.46 | 2:44.24 | |||||||
13 | Södertälje Herr Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:44.34 | ||||||
Viktor Hermansson | 2000 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Oscar Andersson | 2000 | 39.66 | 1:20.24 | |||||||
Axel Bystedt | 2001 | 42.16 | 2:02.40 | |||||||
Nisse Gustavsson | 2001 | 41.94 | 2:44.34 | |||||||
14 | Spårvägen Lag 1 Pojkar | 0 | Spårvägens Simförening | 2:44.35 | ||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Markus Nyström | 2001 | 44.25 | 1:24.61 | |||||||
Alexander Berglund | 2000 | 43.77 | 2:08.38 | |||||||
Mathias Göransson | 2000 | 35.97 | 2:44.35 | |||||||
15 | Järfälla S Herrar Lag 3 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:50.25 | ||||||
Per Levander | 2002 | 42.61 | 42.61 | |||||||
Sacha Vikegard | 2000 | 42.51 | 1:25.12 | |||||||
Rasmus Hanson | 2003 | 42.74 | 2:07.86 | |||||||
Hugo Malmberg | 2001 | 42.39 | 2:50.25 | |||||||
16 | Järfälla S Herrar Lag 4 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:57.71 | ||||||
David Issa | 2001 | 47.16 | 47.16 | |||||||
Erik Almvret | 2002 | 45.07 | 1:32.23 | |||||||
Markus Larsson | 2002 | 42.72 | 2:14.95 | |||||||
Alexander Sarfati | 2002 | 42.76 | 2:57.71 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.74 | 1:15.09 | 2:01.19 | 2:37.16 | |||
2 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.79 | 1:15.95 | 2:01.56 | 2:38.05 | |||
3 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 34.23 | 1:15.75 | 2:01.89 | 2:40.80 | |||
4 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.48 | 1:16.83 | 2:06.59 | 2:43.33 | |||
5 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.20 | 1:19.33 | 2:07.41 | 2:43.39 | |||
6 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.80 | 1:16.99 | 2:07.84 | 2:45.49 | |||
7 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.79 | 1:22.13 | 2:07.85 | 2:46.84 | |||
8 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.85 | 1:15.99 | 2:09.53 | 2:47.48 | enligt tlb | ||
9 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.10 | 1:20.57 | 2:08.43 | 2:47.74 | |||
10 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.31 | 1:23.26 | 2:11.32 | 2:50.82 | |||
11 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.10 | 1:23.05 | 2:14.10 | 2:52.15 | |||
12 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 34.93 | 1:20.95 | 2:14.00 | 2:53.53 | |||
13 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.79 | 1:24.14 | 2:14.30 | 2:55.21 | |||
14 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.70 | 1:24.57 | 2:18.22 | 2:58.40 | |||
15 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.19 | 1:25.02 | 2:19.63 | 2:59.06 | |||
16 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.85 | 1:25.81 | 2:20.89 | 3:01.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 33.89 | 1:11.88 | 1:59.79 | 2:33.74 | |||
2 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 35.38 | 1:12.36 | 2:00.57 | 2:33.91 | |||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.21 | 1:14.28 | 2:03.28 | 2:41.17 | |||
4 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 35.67 | 1:17.41 | 2:08.27 | 2:47.22 | |||
5 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.01 | 1:19.79 | 2:10.50 | 2:49.15 | |||
6 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.88 | 1:22.42 | 2:14.52 | 2:49.93 | |||
7 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.09 | 1:19.74 | 2:13.61 | 2:50.13 | |||
8 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.71 | 1:22.86 | 2:11.54 | 2:51.92 | |||
9 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.70 | 1:25.56 | 2:14.86 | 2:52.82 | |||
10 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 39.72 | 1:24.50 | 2:13.12 | 2:53.19 | |||
11 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 39.75 | 1:27.50 | 2:18.13 | 2:56.79 | |||
12 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.09 | 1:24.08 | 2:19.38 | 2:56.80 | |||
13 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.74 | 1:24.94 | 2:18.24 | 2:57.11 | |||
14 | Jack Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.42 | 1:25.71 | 2:22.10 | 3:01.35 | |||
15 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 39.81 | 1:26.23 | 2:22.76 | 3:03.46 | |||
- | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.12 | 1:04.62 | |||||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.44 | 1:05.45 | |||||
3 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.55 | 1:05.54 | |||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.88 | 1:06.19 | |||||
5 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.12 | 1:08.30 | |||||
6 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.99 | 1:08.54 | |||||
7 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.18 | 1:09.13 | |||||
8 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 32.59 | 1:09.28 | |||||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.35 | 1:10.71 | |||||
10 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.47 | 1:11.23 | |||||
11 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.46 | 1:11.70 | |||||
12 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.57 | 1:11.99 | |||||
13 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 34.32 | 1:13.47 | |||||
14 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.94 | 1:13.85 | |||||
15 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.61 | 1:14.11 | |||||
16 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 36.00 | 1:14.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 30, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.79 | 1:02.62 | |||||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 30.17 | 1:02.81 | |||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 30.71 | 1:04.44 | |||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.39 | 1:07.15 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.25 | 1:08.58 | |||||
6 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.78 | 1:09.17 | |||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.51 | 1:09.57 | |||||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.57 | 1:12.00 | |||||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.95 | 1:14.79 | |||||
10 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.00 | 1:16.97 | |||||
11 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.94 | 1:17.07 | |||||
12 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.51 | 1:17.28 | |||||
13 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 36.82 | 1:18.04 | |||||
14 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.82 | 1:18.12 | |||||
15 | Mohnir Malmborg Malke | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.46 | 1:18.19 | |||||
16 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.23 | 1:19.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 17.10 | ||||||
2 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 17.50 | ||||||
3 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 17.94 | ||||||
4 | Linn Hammoud | 2001 | Turebergs Simklubb | 18.51 | ||||||
5 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 18.73 | ||||||
6 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 18.93 | ||||||
7 | Clara Ekholm | 2001 | Simklubben Neptun | 19.26 | ||||||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 19.38 | ||||||
9 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 19.43 | ||||||
10 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 20.36 | ||||||
11 | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | 20.37 | ||||||
12 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 20.59 | ||||||
13 | Sofia Iversen | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.56 | ||||||
14 | Li Isaksson | 2002 | Väsby Simsällskap | 22.69 | ||||||
15 | Hanna Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.44 | ||||||
- | Hannah Zaalouk | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 15.60 | ||||||
2 | Isak Gustavsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 16.63 | ||||||
3 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 16.97 | ||||||
4 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 18.13 | ||||||
5 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 18.37 | ||||||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 19.00 | ||||||
7 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 19.01 | ||||||
8 | Lucas Westberg | 2001 | Turebergs Simklubb | 19.75 | ||||||
9 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 19.81 | ||||||
10 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 22.40 | ||||||
11 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 23.00 | ||||||
12 | Gustaf Andersson | 2002 | Väsby Simsällskap | 23.01 | ||||||
13 | John Sun | 2002 | Väsby Simsällskap | 26.79 | ||||||
14 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 26.80 | ||||||
15 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.10 | ||||||
- | Ivar Källström | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.75 | 1:11.86 | |||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.23 | 1:14.68 | |||||
3 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.41 | 1:15.50 | |||||
4 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 35.18 | 1:16.72 | |||||
5 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.82 | 1:17.12 | |||||
6 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.43 | 1:17.24 | |||||
7 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 35.89 | 1:18.09 | |||||
8 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.23 | 1:18.14 | |||||
9 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.73 | 1:19.76 | |||||
10 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 36.72 | 1:23.12 | |||||
11 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.58 | 1:24.35 | |||||
12 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.81 | 1:26.16 | |||||
13 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.24 | 1:26.18 | |||||
14 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.65 | 1:26.49 | |||||
15 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.85 | 1:27.14 | |||||
- | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 30.98 | 1:07.58 | |||||
2 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.58 | 1:15.74 | |||||
3 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.12 | 1:16.07 | |||||
4 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 35.56 | 1:16.89 | |||||
5 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.31 | 1:18.93 | |||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.26 | 1:19.47 | |||||
7 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.50 | 1:21.15 | |||||
8 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 38.14 | 1:23.02 | |||||
9 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.50 | 1:24.67 | |||||
10 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.83 | 1:27.14 | |||||
11 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.01 | 1:27.36 | |||||
12 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.60 | 1:27.88 | |||||
13 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.69 | 1:30.36 | |||||
14 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 39.83 | 1:30.66 | |||||
15 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.48 | 1:31.69 | |||||
- | Hugo Härmark | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 35, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 36.19 | 1:14.21 | |||||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.37 | 1:16.11 | |||||
3 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.05 | 1:16.97 | |||||
4 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.13 | 1:19.26 | |||||
5 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.79 | 1:19.37 | |||||
6 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.59 | 1:19.43 | |||||
7 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.70 | 1:20.40 | enl tbl | ||||
8 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.50 | 1:20.79 | |||||
9 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.92 | 1:21.63 | |||||
10 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.33 | 1:22.22 | |||||
11 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 39.78 | 1:23.33 | |||||
12 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.51 | 1:23.68 | |||||
13 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 41.22 | 1:24.69 | |||||
14 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 41.71 | 1:25.06 | |||||
15 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.40 | 1:27.00 | |||||
16 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 43.65 | 1:28.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 36, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.63 | 1:10.22 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.39 | 1:14.33 | |||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.27 | 1:14.59 | |||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.99 | 1:15.22 | |||||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.09 | 1:17.85 | |||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.00 | 1:18.27 | |||||
7 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.41 | 1:22.37 | |||||
8 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 40.73 | 1:23.72 | |||||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.87 | 1:24.30 | |||||
9 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.10 | 1:24.30 | |||||
11 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.07 | 1:26.42 | |||||
12 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 44.65 | 1:29.25 | |||||
13 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 43.66 | 1:29.54 | |||||
14 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 46.70 | 1:34.93 | |||||
15 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 45.50 | 1:37.80 | |||||
- | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.78 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.04 | ||||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.10 | ||||||
4 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.11 | ||||||
5 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 38.14 | ||||||
6 | Julia Ekholm | 2001 | Simklubben Neptun | 38.48 | ||||||
7 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.39 | ||||||
8 | Clara Ekholm | 2001 | Simklubben Neptun | 39.60 | ||||||
8 | Siri Sjöblom | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.60 | ||||||
10 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 39.73 | ||||||
10 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.73 | ||||||
12 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 39.85 | ||||||
13 | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.95 | ||||||
14 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.26 | ||||||
15 | Rebecka Arebratt | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.94 | ||||||
- | Zafira Engström | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 38, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.76 | ||||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.76 | ||||||
3 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.24 | ||||||
4 | Isak Gustavsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.34 | ||||||
5 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.93 | ||||||
6 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 36.30 | ||||||
7 | Måns Skogman | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.91 | ||||||
8 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.30 | enl tlb | |||||
9 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.41 | ||||||
10 | Lucas Westberg | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.49 | ||||||
10 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 37.49 | ||||||
12 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.05 | ||||||
13 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.49 | ||||||
14 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.55 | ||||||
15 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 43.16 | ||||||
- | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 39, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla S Damer Lag 1 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:22.08 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 30.66 | 1:05.79 | 1:05.79 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 31.97 | 1:06.39 | 2:12.18 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 29.94 | 1:03.98 | 3:16.16 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 30.66 | 1:05.92 | 4:22.08 | ||||||
2 | Danderyds Sim Lag 1 | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 4:28.81 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 31.07 | 1:04.62 | 1:04.62 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 31.80 | 1:06.28 | 2:10.90 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 33.03 | 1:09.51 | 3:20.41 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 31.95 | 1:08.40 | 4:28.81 | ||||||
3 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 4:38.44 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 31.48 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Lise Öberg | 1998 | 32.24 | 1:09.65 | 2:14.72 | ||||||
Olivia Sundermeyer | 1998 | 33.64 | 1:11.26 | 3:25.98 | ||||||
Sarah Reichhuber | 1998 | 34.06 | 1:12.46 | 4:38.44 | ||||||
4 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1998 | Väsby Simsällskap | 4:41.93 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 33.45 | 1:12.01 | 1:12.01 | ||||||
Sofia Björnfot | 1998 | 32.42 | 1:09.50 | 2:21.51 | ||||||
Ella Stork | 1998 | 32.35 | 1:08.64 | 3:30.15 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 34.04 | 1:11.78 | 4:41.93 | ||||||
5 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:42.19 | ||||||
Emelie Eriksson | 1998 | 32.05 | 1:07.35 | 1:07.35 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 33.01 | 1:09.86 | 2:17.21 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 34.98 | 1:12.93 | 3:30.14 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 34.10 | 1:12.05 | 4:42.19 | ||||||
6 | Täby Sim Flickor Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:44.48 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 33.48 | 1:11.13 | 1:11.13 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 35.27 | 1:14.15 | 2:25.28 | ||||||
Lisa Grundin | 1998 | 32.94 | 1:11.02 | 3:36.30 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 31.51 | 1:08.18 | 4:44.48 | ||||||
7 | SK Neptun Damer | 0 | Simklubben Neptun | 4:45.96 | ||||||
Anna Ekholm | 1998 | 34.71 | 1:12.49 | 1:12.49 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 31.75 | 1:06.37 | 2:18.86 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 35.20 | 1:14.82 | 3:33.68 | ||||||
Johanna Berglund | 1998 | 34.80 | 1:12.28 | 4:45.96 | ||||||
8 | Skk Damer Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:46.10 | ||||||
Louise Hagström | 1998 | 34.40 | 1:13.28 | 1:13.28 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 33.90 | 1:11.39 | 2:24.67 | ||||||
Alma Karlsson | 1999 | 32.78 | 1:10.19 | 3:34.86 | ||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 34.04 | 1:11.24 | 4:46.10 | ||||||
9 | Tyresö SS Damer | 0 | Tyresö Simsällskap | 4:46.66 | ||||||
Maria Tolkatcheva | 1998 | 32.94 | 1:09.32 | 1:09.32 | ||||||
Elin Törnqvist | 1998 | 34.04 | 1:09.65 | 2:18.97 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 35.78 | 1:15.04 | 3:34.01 | ||||||
Julia Derwinger | 1998 | 35.37 | 1:12.65 | 4:46.66 | ||||||
10 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 4:48.45 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 34.03 | 1:10.77 | 1:10.77 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 35.06 | 1:14.01 | 2:24.78 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 33.66 | 1:13.31 | 3:38.09 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 32.91 | 1:10.36 | 4:48.45 | ||||||
11 | Danderyds Sim Lag 2 | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 4:57.54 | ||||||
Linda Brännlund | 1998 | 33.24 | 1:10.20 | 1:10.20 | ||||||
Helena Brandt | 1999 | 35.37 | 1:13.50 | 2:23.70 | ||||||
Lina Sundman | 1998 | 35.03 | 1:15.03 | 3:38.73 | ||||||
Henny Reuterskiöld | 1999 | 37.08 | 1:18.81 | 4:57.54 | ||||||
12 | Järfälla S Damer Lag 2 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 5:00.04 | ||||||
Silan Seydan | 1999 | 31.69 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Amanda Fredriksson | 1998 | 33.77 | 1:11.47 | 2:17.85 | ||||||
Emilia Andersson | 1998 | 36.36 | 1:17.72 | 3:35.57 | ||||||
Ebba Steen | 1999 | 39.38 | 1:24.47 | 5:00.04 | ||||||
13 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1998 | Väsby Simsällskap | 5:05.88 | ||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 35.20 | 1:13.76 | 1:13.76 | ||||||
Åsa Eriksson | 1998 | 37.34 | 1:19.22 | 2:32.98 | ||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 36.51 | 1:18.78 | 3:51.76 | ||||||
Malin Bernmark | 1998 | 35.45 | 1:14.12 | 5:05.88 | ||||||
14 | Polisen IF Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:07.12 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 33.24 | 1:11.12 | 1:11.12 | ||||||
Sara Kuhner | 1999 | 38.16 | 1:21.76 | 2:32.88 | ||||||
Josefin Enström | 1998 | 36.02 | 1:18.00 | 3:50.88 | ||||||
Sefanit Rezene | 1998 | 35.22 | 1:16.24 | 5:07.12 | ||||||
15 | Spårvägen Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 5:08.89 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 35.91 | 1:17.95 | 1:17.95 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 35.96 | 1:18.45 | 2:36.40 | ||||||
Lina Malm | 1998 | 36.98 | 1:19.75 | 3:56.15 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 33.70 | 1:12.74 | 5:08.89 | ||||||
16 | Skk Damer Lag 2 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:10.62 | ||||||
Ebba Nylander | 1998 | 37.05 | 1:18.02 | 1:18.02 | ||||||
Siri Selander | 1999 | 36.25 | 1:14.84 | 2:32.86 | ||||||
Carolina Andersson | 1998 | 36.22 | 1:17.44 | 3:50.30 | ||||||
Hanna Jacobsson | 1999 | 37.63 | 1:20.32 | 5:10.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 40, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Pojkar Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:08.44 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 30.58 | 1:04.25 | 1:04.25 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 29.48 | 1:02.05 | 2:06.30 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 29.04 | 1:00.58 | 3:06.88 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 29.95 | 1:01.56 | 4:08.44 | ||||||
2 | Polisen IF Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:33.73 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 32.59 | 1:09.51 | 1:09.51 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 31.97 | 1:06.78 | 2:16.29 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 32.55 | 1:08.47 | 3:24.76 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 32.54 | 1:08.97 | 4:33.73 | ||||||
3 | Södertörn Herrar Lag 1 | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:34.10 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 31.62 | 1:07.36 | 1:07.36 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 33.36 | 1:09.84 | 2:17.20 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 32.44 | 1:08.12 | 3:25.32 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 32.93 | 1:08.78 | 4:34.10 | ||||||
4 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 4:34.27 | ||||||
William Lulek | 1998 | 30.53 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Andre Filipsson | 1999 | 30.90 | 1:06.96 | 2:11.24 | ||||||
Jack Ekström | 1998 | 32.26 | 1:08.30 | 3:19.54 | ||||||
Isak Gustavsson | 2001 | 35.78 | 1:14.73 | 4:34.27 | ||||||
5 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:37.26 | ||||||
Gustav Swedenborg | 1998 | 31.56 | 1:05.34 | 1:05.34 | ||||||
Alexander Kubat | 1998 | 32.66 | 1:09.66 | 2:15.00 | ||||||
David Wahlquist | 1998 | 32.59 | 1:09.13 | 3:24.13 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 34.31 | 1:13.13 | 4:37.26 | ||||||
6 | Södertälje Herr Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:43.79 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 32.66 | 1:07.76 | 1:07.76 | ||||||
Adrian Panahi | 1998 | 34.20 | 1:11.15 | 2:18.91 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 33.00 | 1:10.81 | 3:29.72 | ||||||
Sebastian Tellgren | 1998 | 34.38 | 1:14.07 | 4:43.79 | ||||||
7 | Tyresö SS Herrar Lag 1 | 1998 | Tyresö Simsällskap | 4:58.32 | ||||||
Anton Carlsson | 1998 | 31.67 | 1:07.00 | 1:07.00 | ||||||
Sebastian Pantzar | 1999 | 33.55 | 1:11.64 | 2:18.64 | ||||||
Alexander Lund | 1998 | 35.94 | 1:19.14 | 3:37.78 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 38.53 | 1:20.54 | 4:58.32 | ||||||
8 | SK Neptun Herrar | 0 | Simklubben Neptun | 5:06.60 | ||||||
Hugo Härmark | 1998 | 34.10 | 1:11.84 | 1:11.84 | ||||||
Fabian Ctvtek | 1999 | 37.04 | 1:18.50 | 2:30.34 | ||||||
Walter Forsberg Meinhart | 1999 | 42.61 | 1:27.86 | 3:58.20 | ||||||
Patricio Gabriel | 1998 | 33.61 | 1:08.40 | 5:06.60 | ||||||
9 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 5:07.15 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 35.84 | 1:18.29 | 1:18.29 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 34.81 | 1:13.82 | 2:32.11 | ||||||
David Karlsson | 1999 | 38.80 | 1:19.99 | 3:52.10 | ||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 35.44 | 1:15.05 | 5:07.15 | ||||||
10 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1998 | Väsby Simsällskap | 5:07.56 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 34.84 | 1:15.23 | 1:15.23 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 37.53 | 1:19.96 | 2:35.19 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 32.49 | 1:11.14 | 3:46.33 | ||||||
Kian Moradi | 1999 | 38.05 | 1:21.23 | 5:07.56 | ||||||
11 | Täby Sim Pojkar Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:12.90 | ||||||
Daniel Nöu | 1999 | 37.48 | 1:19.59 | 1:19.59 | ||||||
Mattin Zarrabi | 1998 | 36.33 | 1:16.73 | 2:36.32 | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 38.88 | 1:22.35 | 3:58.67 | ||||||
Joel Hambraeus | 1998 | 35.17 | 1:14.23 | 5:12.90 | ||||||
12 | Södertörn Herrar Lag 2 | 0 | Södertörns Simsällskap | 5:33.11 | ||||||
Samir Noory | 1999 | 38.04 | 1:20.92 | 1:20.92 | ||||||
Jesper van Kerkvoorde | 1900 | 38.84 | 1:24.97 | 2:45.89 | ||||||
Simon Kallvikbacka | 1999 | 40.54 | 1:24.27 | 4:10.16 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 39.84 | 1:22.95 | 5:33.11 | ||||||
13 | Skuru Ik Herrar Lag 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 5:44.83 | ||||||
Hans Hägg | 1998 | 39.43 | 1:23.55 | 1:23.55 | ||||||
Ruben Engelholm | 1999 | 39.52 | 1:27.03 | 2:50.58 | ||||||
Sixten Nordegren | 1998 | 40.64 | 1:26.32 | 4:16.90 | ||||||
Arvid Levander | 1998 | 39.38 | 1:27.93 | 5:44.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 41, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.20 | 1:30.87 | |||||
2 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 43.36 | 1:34.01 | |||||
3 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.71 | 1:34.45 | |||||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.27 | 1:35.06 | |||||
5 | Julia Ekholm | 2001 | Simklubben Neptun | 44.93 | 1:36.40 | |||||
6 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 45.92 | 1:36.69 | |||||
7 | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.22 | 1:38.20 | |||||
8 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 46.85 | 1:39.77 | |||||
9 | Clara Ekholm | 2001 | Simklubben Neptun | 45.09 | 1:39.84 | |||||
10 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 49.61 | 1:41.86 | |||||
11 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.54 | 1:41.99 | |||||
12 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.34 | 1:42.21 | |||||
13 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 50.54 | 1:46.28 | |||||
14 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 52.21 | 1:48.43 | |||||
- | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Zafira Engström | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 42, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.12 | 1:25.47 | |||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.83 | 1:28.77 | |||||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.87 | 1:29.92 | |||||
4 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.76 | 1:35.08 | |||||
5 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 44.72 | 1:35.49 | |||||
6 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.86 | 1:35.80 | |||||
7 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.36 | 1:36.06 | |||||
8 | Lucas Westberg | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.79 | 1:37.09 | |||||
9 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 45.44 | 1:40.09 | |||||
10 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.36 | 1:41.94 | |||||
11 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 53.64 | 1:49.15 | |||||
- | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.07 | 1:25.13 | |||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.62 | 1:25.75 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.01 | 1:26.13 | |||||
4 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.45 | 1:26.46 | |||||
5 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 41.27 | 1:27.23 | |||||
6 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.43 | 1:28.76 | |||||
7 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.84 | 1:28.87 | |||||
8 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 42.21 | 1:29.60 | |||||
9 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.64 | 1:31.53 | |||||
10 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.65 | 1:31.67 | |||||
11 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.15 | 1:32.16 | |||||
12 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 43.90 | 1:33.59 | |||||
13 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.59 | 1:34.75 | |||||
14 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.88 | 1:36.18 | |||||
15 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 46.52 | 1:38.77 | |||||
16 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 46.17 | 1:39.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 37.07 | 1:18.64 | |||||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 40.22 | 1:25.45 | |||||
3 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.16 | 1:25.71 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.66 | 1:27.23 | |||||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.62 | 1:32.13 | |||||
6 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 44.35 | 1:32.30 | |||||
7 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.61 | 1:32.57 | |||||
8 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.58 | 1:33.90 | |||||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 44.48 | 1:34.03 | |||||
10 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 45.33 | 1:34.56 | |||||
11 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 44.53 | 1:35.20 | |||||
12 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.73 | 1:35.61 | |||||
13 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.20 | 1:39.73 | |||||
14 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.41 | 1:41.20 | |||||
15 | Alexei Potorotchin | 1999 | Märsta Simsällskap | 46.32 | 1:41.55 | |||||
16 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 51.18 | 1:45.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 45, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 41.87 | 1:28.60 | |||||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 43.16 | 1:30.90 | |||||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.56 | 1:32.79 | |||||
4 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.45 | 1:33.03 | |||||
5 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 44.58 | 1:33.16 | |||||
6 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 45.25 | 1:34.83 | |||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.77 | 1:35.02 | |||||
8 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.23 | 1:35.04 | |||||
9 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.87 | 1:36.79 | |||||
10 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.84 | 1:37.10 | |||||
11 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 45.84 | 1:37.64 | |||||
12 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 46.20 | 1:38.38 | |||||
13 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 46.51 | 1:39.50 | |||||
14 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 46.67 | 1:39.66 | |||||
15 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 47.54 | 1:41.23 | |||||
16 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 49.22 | 1:46.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 46, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.18 | 1:32.12 | |||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.84 | 1:33.74 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 46.19 | 1:38.36 | |||||
4 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 46.47 | 1:38.86 | |||||
5 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.33 | 1:40.16 | |||||
6 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.03 | 1:43.11 | |||||
7 | Ferenc Szabo | 2000 | Ösmo Simsällskap | 49.48 | 1:45.29 | |||||
8 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.37 | 1:47.61 | |||||
9 | Felix Persson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 51.73 | 1:48.34 | |||||
10 | Carl Ekholm | 2000 | Simklubben Neptun | 50.83 | 1:48.61 | |||||
11 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.42 | 1:48.83 | |||||
12 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 53.44 | 1:49.92 | |||||
13 | Filip Nordgren | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.07 | 1:49.95 | |||||
14 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 52.89 | 1:50.08 | |||||
15 | Sacha Vikegard | 2000 | Järfälla Simsällskap | 51.67 | 1:51.58 | enligt tbl | ||||
16 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 54.40 | 1:52.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 47, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.54 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.77 | ||||||
3 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 47.60 | ||||||
4 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 48.14 | ||||||
5 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.41 | ||||||
6 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 49.55 | ||||||
7 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.67 | ||||||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 49.93 | ||||||
9 | Hanna Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.06 | ||||||
10 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 50.22 | ||||||
11 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.70 | ||||||
12 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 51.54 | ||||||
13 | Ida Rudin | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.80 | ||||||
14 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 52.80 | ||||||
15 | Julia Ekholm | 2001 | Simklubben Neptun | 53.09 | ||||||
16 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 53.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 48, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.61 | ||||||
2 | Isak Gustavsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.69 | ||||||
3 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.99 | ||||||
4 | Måns Skogman | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.58 | ||||||
5 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.26 | ||||||
6 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 49.12 | ||||||
7 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 50.44 | ||||||
8 | Lucas Westberg | 2001 | Turebergs Simklubb | 50.64 | ||||||
9 | Markus Charlton | 2001 | Ösmo Simsällskap | 51.31 | ||||||
10 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 52.90 | ||||||
11 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 53.05 | ||||||
12 | Walter Pohjalainen | 2001 | Simklubben Neptun | 53.76 | ||||||
13 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 53.81 | ||||||
14 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 54.30 | ||||||
15 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 54.59 | ||||||
- | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 49, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.76 | 1:14.80 | 2:04.68 | 2:42.17 | |||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.93 | 1:18.91 | 2:07.09 | 2:44.73 | |||
3 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.03 | 1:19.50 | 2:11.35 | 2:46.74 | |||
4 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.67 | 1:20.72 | 2:10.42 | 2:46.75 | |||
5 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.49 | 1:21.93 | 2:10.54 | 2:48.07 | |||
6 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.92 | 1:23.74 | 2:12.99 | 2:51.58 | |||
7 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.50 | 1:20.59 | 2:13.67 | 2:55.47 | |||
8 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.97 | 1:26.14 | 2:15.94 | 2:57.36 | |||
9 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 37.07 | 1:22.68 | 2:19.03 | 3:00.45 | |||
10 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.91 | 1:27.37 | 2:23.40 | 3:01.33 | |||
11 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.10 | 1:23.57 | 2:20.10 | 3:01.79 | |||
12 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 41.84 | 1:28.48 | 2:22.91 | 3:03.44 | |||
13 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.27 | 1:27.36 | 2:21.89 | 3:03.92 | |||
14 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.24 | 1:31.28 | 2:24.01 | 3:04.64 | |||
15 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.79 | 1:31.76 | 2:25.34 | 3:04.65 | |||
16 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.96 | 1:29.67 | 2:23.99 | 3:05.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 50, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 34.80 | 1:15.84 | 1:59.00 | 2:34.14 | |||
2 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.10 | 1:13.23 | 2:00.25 | 2:36.25 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.01 | 1:17.45 | 2:08.10 | 2:43.12 | |||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.57 | 1:15.80 | 2:05.59 | 2:44.06 | |||
5 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.80 | 1:19.94 | 2:13.64 | 2:49.04 | |||
6 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.39 | 1:22.47 | 2:14.79 | 2:53.46 | |||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.48 | 1:22.95 | 2:15.74 | 2:53.62 | |||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.21 | 1:27.77 | 2:18.92 | 2:59.98 | |||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.72 | 1:25.53 | 2:17.27 | 3:00.12 | |||
10 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.45 | 1:29.97 | 2:22.51 | 3:04.29 | |||
11 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.67 | 1:26.05 | 2:24.69 | 3:06.52 | |||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.92 | 1:31.63 | 2:25.73 | 3:10.98 | |||
13 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 40.91 | 1:29.86 | 2:26.29 | 3:12.25 | |||
14 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.85 | 1:34.42 | 2:35.44 | 3:18.94 | |||
15 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.43 | 1:40.13 | 2:36.20 | 3:20.43 | |||
16 | Mohnir Malmborg Malke | 1999 | Järfälla Simsällskap | 50.41 | 1:44.23 | 2:42.93 | 3:26.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 51, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Flickor Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:30.84 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 39.96 | 39.96 | |||||||
Liv Falk | 2000 | 39.83 | 1:19.79 | |||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 38.40 | 1:58.19 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 32.65 | 2:30.84 | |||||||
2 | Södertälje Dam Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:35.70 | ||||||
Sara Tillenius | 2000 | 40.26 | 40.26 | |||||||
Tina Huslid | 2000 | 45.12 | 1:25.38 | |||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 34.23 | 1:59.61 | |||||||
Wilma Frisch | 2000 | 36.09 | 2:35.70 | |||||||
3 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:40.14 | ||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Eva Pakhomova | 2000 | 46.92 | 1:26.93 | |||||||
Alba Croneborg | 2000 | 39.97 | 2:06.90 | |||||||
Signe Nordegren | 2000 | 33.24 | 2:40.14 | |||||||
4 | SK Neptun D1 | 0 | Simklubben Neptun | 2:42.81 | ||||||
Linnea Gyllberg | 2000 | 41.29 | 41.29 | |||||||
Sara Andersson | 2000 | 47.53 | 1:28.82 | |||||||
Ebba Lindholm | 2000 | 40.29 | 2:09.11 | |||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 33.70 | 2:42.81 | |||||||
5 | Tureberg Damer 1 | 2000 | Turebergs Simklubb | 2:46.26 | ||||||
Maria Tsychkova | 2001 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Clara Månsson | 2000 | 46.92 | 1:29.04 | |||||||
Olivia Stille | 2000 | 41.33 | 2:10.37 | |||||||
Elin Swerlander | 2001 | 35.89 | 2:46.26 | |||||||
6 | Södertörn Damer Lag 1 | 0 | Södertörns Simsällskap | 2:46.40 | ||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 45.29 | 45.29 | |||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 42.06 | 1:27.35 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 40.64 | 2:07.99 | |||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 38.41 | 2:46.40 | |||||||
7 | Väsby SS Damer Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:47.92 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 45.35 | 45.35 | |||||||
Mimmi Söderström | 2000 | 43.12 | 1:28.47 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 40.87 | 2:09.34 | |||||||
Tova Andersson | 2001 | 38.58 | 2:47.92 | |||||||
8 | Skk Damer Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:48.99 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 46.88 | 1:25.83 | |||||||
Hanna Reithner | 2000 | 43.12 | 2:08.95 | |||||||
Elsa Nordström | 2001 | 40.04 | 2:48.99 | |||||||
9 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:55.26 | enl tbl | |||||
Matilda Henning | 2000 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Julia Augustsson | 2000 | 51.58 | 1:32.31 | |||||||
Fanny Odin | 2000 | 43.60 | 2:15.91 | |||||||
Zafira Engström | 2001 | 39.35 | 2:55.26 | |||||||
10 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 3:03.64 | ||||||
Claudia Carlson | 2001 | 44.76 | 44.76 | |||||||
Erica Öberg | 2001 | 55.54 | 1:40.30 | |||||||
Tilda Eklund | 2000 | 43.69 | 2:23.99 | |||||||
Anna Westborg | 2002 | 39.65 | 3:03.64 | |||||||
11 | SK Neptun Damer | 0 | Simklubben Neptun | 3:03.87 | ||||||
Julia Ekholm | 2001 | 45.07 | 45.07 | |||||||
Vilma Brolund | 2001 | 50.48 | 1:35.55 | |||||||
Filippa Berg | 2000 | 47.40 | 2:22.95 | |||||||
Clara Ekholm | 2001 | 40.92 | 3:03.87 | |||||||
12 | Järfälla S Damer Lag 2 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 3:05.07 | ||||||
Linneá Larsson | 2000 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Elin Södersten | 2000 | 48.10 | 1:27.19 | |||||||
Moa Vegholm | 2000 | 45.30 | 2:12.49 | |||||||
Anna Viklund | 2001 | 52.58 | 3:05.07 | |||||||
13 | Skk Damer Lag 2 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:15.72 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 45.62 | 45.62 | |||||||
Ida Rudin | 2001 | 53.09 | 1:38.71 | |||||||
Johanna Sandahl | 2000 | 57.29 | 2:36.00 | |||||||
Sofia Iversen | 2001 | 39.72 | 3:15.72 | |||||||
14 | Åss Illrar Lag 2 | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 3:29.32 | ||||||
Emma Öberg | 2002 | 54.54 | 54.54 | |||||||
Lovisa Liljeblad | 2002 | 55.76 | 1:50.30 | |||||||
Emilia Österberg | 2000 | 52.88 | 2:43.18 | |||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 46.14 | 3:29.32 | |||||||
- | Tureberg Damer 2 | 2000 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Saga Engströpm | 2000 | |||||||||
Linn Hammoud | 2001 | |||||||||
Astrid Eriksson | 2001 | |||||||||
Sofia Kolokythas | 2000 | DNS | ||||||||
- | Södertälje Dam Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Rebecka Arebratt | 2002 | 44.86 | 44.86 | |||||||
Solène Arnou | 2000 | 47.25 | 1:32.11 | |||||||
Hannah Zaalouk | 2001 | 45.39 | 2:17.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-final | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Polisen IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2011 |
Gren 52, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:36.73 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Samuel Talback | 2000 | 41.83 | 1:22.79 | |||||||
Robin Hanson | 2001 | 36.72 | 1:59.51 | |||||||
Nikolaus Siotis | 2000 | 37.22 | 2:36.73 | |||||||
2 | Södertälje Herr Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:47.22 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Sebastian Soume | 2001 | 52.57 | 1:36.33 | |||||||
Björn Seeliger | 2000 | 34.04 | 2:10.37 | |||||||
David Erovic | 2001 | 36.85 | 2:47.22 | |||||||
3 | SK Neptun Herrar | 0 | Simklubben Neptun | 2:49.79 | ||||||
Jacob Gyllberg | 2000 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Carl Ekholm | 2000 | 48.68 | 1:29.28 | |||||||
Oliver Rehn | 2001 | 42.72 | 2:12.00 | |||||||
Kaspar Zalomski | 2000 | 37.79 | 2:49.79 | |||||||
4 | Täby Sim Pojkar Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:51.18 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Daniel Coleman | 2000 | 48.88 | 1:30.22 | |||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 40.19 | 2:10.41 | |||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 40.77 | 2:51.18 | |||||||
5 | Skk Herrar Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:55.95 | ||||||
David Kågström | 2002 | 47.41 | 47.41 | |||||||
Filip Nordgren | 2000 | 51.81 | 1:39.22 | |||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 41.24 | 2:20.46 | |||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 35.49 | 2:55.95 | |||||||
6 | Tureberg Herrar [2000] | 2000 | Turebergs Simklubb | 2:57.32 | ||||||
Oskar Iwarsson | 2000 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Oliver Lundin | 2000 | 50.03 | 1:35.14 | |||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 44.21 | 2:19.35 | |||||||
Lucas Westberg | 2001 | 37.97 | 2:57.32 | |||||||
7 | Spårvägen Lag 1 Pojkar | 0 | Spårvägens Simförening | 3:04.08 | ||||||
Markus Nyström | 2001 | 46.57 | 46.57 | |||||||
Alexander Berglund | 2000 | 56.32 | 1:42.89 | |||||||
Mathias Göransson | 2000 | 41.37 | 2:24.26 | |||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 39.82 | 3:04.08 | |||||||
8 | Danderyds Sim Lag 1 | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 3:08.17 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 48.68 | 48.68 | |||||||
Mattias Trende | 2000 | 54.41 | 1:43.09 | |||||||
Stefan Varga | 2000 | 47.07 | 2:30.16 | |||||||
Karl Voigt | 2001 | 38.01 | 3:08.17 | |||||||
9 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 2000 | Väsby Simsällskap | 3:11.40 | ||||||
Gustaf Andersson | 2002 | 47.48 | 47.48 | |||||||
Dag Unevik | 2001 | 52.59 | 1:40.07 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 50.94 | 2:31.01 | |||||||
Alexander Bjurström | 2000 | 40.39 | 3:11.40 | |||||||
- | Järfälla S Herrar Lag 2 | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Södertälje Herr Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Viktor Hermansson | 2000 | 46.51 | 46.51 | |||||||
Robert Hellberg | 2001 | 55.69 | 1:42.20 | |||||||
- | Väsby SS Herrar Lag 2 | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Marcus Packwood | 2002 | 47.19 | 47.19 | |||||||
Tobias Hörlin | 2000 | 50.19 | 1:37.38 | |||||||
Nicolas Lopez | 2000 | 59.76 | 2:37.14 | |||||||
- | Åss Illrar Lag 1 | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Lukas Rynge | 2000 | 44.99 | 44.99 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 29 maj 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:45 |