Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:56 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juulia Aksila |
1996 |
Kemin Uimaseura |
|
34.27 |
1:13.38 |
1:56.83 |
|
2:32.61 |
|
2 |
Ida Ijäs |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
34.24 |
1:19.46 |
2:04.50 |
|
2:40.40 |
|
3 |
Ella Siika-Aho |
1996 |
Oulun Lohet |
|
35.31 |
1:16.55 |
2:03.35 |
|
2:40.68 |
|
4 |
Jutta Keränen |
1996 |
Swimming Club Vuokatti |
|
37.94 |
1:21.50 |
2:09.33 |
|
2:44.07 |
|
5 |
Nadja Åman |
1996 |
Oulun Lohet |
|
36.26 |
1:19.48 |
2:06.14 |
|
2:46.06 |
|
6 |
Moona Mankinen |
1996 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
35.44 |
1:17.45 |
2:07.67 |
|
2:46.76 |
|
7 |
Lilja Jämsä |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
39.34 |
1:24.80 |
2:16.48 |
|
2:52.83 |
|
8 |
Elli Lukkarinen |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.28 |
1:22.12 |
2:14.67 |
|
2:53.54 |
|
9 |
Alina Juutinen |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.81 |
1:27.94 |
2:23.11 |
|
3:05.20 |
|
10 |
Noora Nyman |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.96 |
1:31.13 |
2:27.03 |
|
3:08.78 |
|
11 |
Salla Ristioja |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.48 |
1:31.42 |
2:26.44 |
|
3:09.43 |
|
12 |
Salla Talus |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
41.76 |
1:30.02 |
2:28.82 |
|
3:11.21 |
|
13 |
Emilia Satta |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.87 |
1:27.42 |
2:28.87 |
|
3:17.27 |
|
- |
Heidi Ruonavaara |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
Swimming Club Vuokatti |
|
31.25 |
1:07.39 |
1:46.82 |
|
2:20.55 |
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
32.87 |
1:13.63 |
1:54.16 |
|
2:30.68 |
|
3 |
Mira Ylikärppä |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
34.70 |
1:16.80 |
2:04.44 |
|
2:41.95 |
|
4 |
Emilia Markkanen |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
36.25 |
1:18.66 |
2:06.22 |
|
2:44.59 |
|
5 |
Paju Tuuri |
1995 |
Kempeleen Pyrintö |
|
35.64 |
1:20.78 |
2:07.65 |
|
2:48.12 |
|
6 |
Emilia Nylund |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
39.00 |
1:22.37 |
2:10.43 |
|
2:49.76 |
|
7 |
Adriana Ylijurva |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.95 |
1:22.89 |
2:11.85 |
|
2:51.00 |
|
8 |
Sanna Miesmaa |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
39.45 |
1:23.56 |
2:19.39 |
|
2:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:56 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Petri Vilponen, MaU, 58,83 2004 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:02,18 2005 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Petri Vilponen, MaU, 58,83 2004 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:02,18 2005 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Petri Vilponen, MaU, 58,83 2004 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:02,18 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Lantto |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
30.31 |
|
|
|
1:02.44 |
|
2 |
Ville Halonen |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
33.00 |
|
|
|
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:01,60 1996 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:01,60 1996 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen. OU-73, 40,18 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:24 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, Vanve, 1:03,79 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:04,18 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:05,02 1997 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, Vanve, 1:03,79 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:04,18 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:05,02 1997 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, Vanve, 1:03,79 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:04,18 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:05,02 1997 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:24 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 8:43,33 1998 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:07.98 |
2:20.67 |
3:34.56 |
4:48.04 |
9:35.33 |
|
|
|
|
|
|
6:00.79 |
7:13.05 |
8:24.89 |
|
|
|
2 |
Aleksanteri Järvinen |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:07.62 |
2:21.04 |
3:34.96 |
4:48.81 |
9:41.88 |
|
|
|
|
|
|
6:02.15 |
7:16.99 |
8:30.54 |
|
|
|
3 |
Petri Lampela |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:11.65 |
2:28.21 |
3:46.14 |
5:04.58 |
10:23.82 |
|
|
|
|
|
|
6:23.35 |
7:45.81 |
9:07.66 |
|
|
|
4 |
Roope Eräluoto |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
1:14.51 |
2:38.28 |
4:02.01 |
5:26.01 |
10:58.29 |
|
|
|
|
|
|
6:49.19 |
8:14.09 |
9:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 8:43,33 1998 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville-Petteri Soikkeli |
1995 |
Kemin Uimaseura |
|
1:05.19 |
2:17.02 |
3:29.52 |
4:41.65 |
9:24.97 |
|
|
|
|
|
|
5:54.30 |
7:06.12 |
8:17.43 |
|
|
|
2 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:11.86 |
2:29.74 |
3:47.75 |
5:04.40 |
10:14.34 |
|
|
|
|
|
|
6:22.01 |
7:40.27 |
8:58.17 |
|
|
|
3 |
Juhani Lohiniva |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
1:22.16 |
2:56.96 |
4:33.67 |
6:10.26 |
12:34.63 |
|
|
|
|
|
|
7:49.22 |
9:26.75 |
11:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 8:43,33 1998 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Mattila |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
1:07.96 |
2:21.42 |
3:34.62 |
4:48.74 |
9:40.60 |
|
|
|
|
|
|
6:03.17 |
7:16.71 |
8:31.72 |
|
|
|
- |
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:02 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:02 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:05 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:05 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:25 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 2:20,71 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 2:23,96 2000 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niina Pelkonen |
1997 |
Oulun Lohet |
|
36.89 |
1:17.87 |
1:59.61 |
|
2:40.08 |
|
2 |
Reetta Pahkala |
1997 |
Oulun Lohet |
|
37.49 |
1:18.31 |
2:00.53 |
|
2:41.47 |
|
3 |
Marjo Hiltunen |
1997 |
Kemin Uimaseura |
|
37.85 |
1:19.41 |
2:02.97 |
|
2:46.48 |
|
4 |
Annika Immonen |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
45.14 |
1:35.05 |
2:26.19 |
|
3:14.42 |
|
- |
Sofia Ylihannu |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 2:20,71 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 2:23,96 2000 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oona Kerttula |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
36.60 |
1:16.88 |
1:58.32 |
|
2:38.31 |
|
2 |
Tiia Kynsilehto |
1996 |
Oulun Uimarit 73 |
|
38.37 |
1:21.17 |
2:05.25 |
|
2:47.97 |
|
3 |
Milla Alavuotunki |
1996 |
Oulun Uimarit 73 |
|
39.39 |
1:22.66 |
2:07.29 |
|
2:52.35 |
|
4 |
Venla Kallinen |
1996 |
Oulun Lohet |
|
40.28 |
1:24.80 |
2:10.66 |
|
2:56.09 |
|
5 |
Heidi Ruonavaara |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
41.79 |
1:27.59 |
2:14.93 |
|
2:59.43 |
|
6 |
Emilia Satta |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.48 |
1:29.36 |
2:18.42 |
|
3:07.07 |
|
7 |
Salla Ristioja |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.32 |
1:33.04 |
2:21.06 |
|
3:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 2:20,71 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 2:23,96 2000 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Erkinaro |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
36.00 |
1:14.29 |
1:53.65 |
|
2:32.37 |
|
2 |
Nina Ilola |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
36.13 |
1:14.85 |
1:54.93 |
|
2:33.05 |
|
3 |
Saana Törmänen |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.67 |
1:20.88 |
2:03.90 |
|
2:45.83 |
|
4 |
Sanja-Sofia Valjakka |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
38.84 |
1:22.10 |
2:07.16 |
|
2:49.96 |
|
5 |
Adriana Ylijurva |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.96 |
1:24.25 |
2:09.14 |
|
2:52.84 |
|
6 |
Roosa Miettunen |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.79 |
1:26.81 |
2:13.01 |
|
2:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:25 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko Blankenstein |
1996 |
Oulun Lohet |
|
36.75 |
1:20.14 |
2:05.80 |
|
2:53.84 |
|
2 |
Artturi Rantala |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.21 |
1:28.78 |
2:17.44 |
|
3:04.66 |
|
3 |
Samu Hanhela |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
40.36 |
1:28.75 |
2:20.13 |
|
3:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Anttila |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
30.03 |
1:06.04 |
1:43.46 |
|
2:27.97 |
|
2 |
Santeri Teppola |
1994 |
Oulun Lohet |
|
32.52 |
1:10.06 |
1:50.78 |
|
2:32.49 |
|
3 |
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
32.85 |
1:15.10 |
2:00.07 |
|
2:45.44 |
|
4 |
Joni Lampela |
1994 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
39.66 |
1:26.54 |
2:18.75 |
|
3:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:29 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:52 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, 2:19,89 2007 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:52 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU 1:52,30 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:08 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenni Pienimäki, KoU, 2:07,49 2004 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenni Pienimäki, KoU, 2:07,49 2004 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jutta Keränen |
1996 |
Swimming Club Vuokatti |
|
33.03 |
1:09.29 |
1:46.10 |
|
2:22.80 |
|
2 |
Lottamari Virtanen |
1996 |
Kempeleen Pyrintö |
|
33.05 |
1:09.09 |
1:46.16 |
|
2:22.84 |
|
3 |
Elli Lukkarinen |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.99 |
1:09.11 |
1:46.71 |
|
2:23.84 |
|
4 |
Sanni Siurua |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.54 |
1:10.40 |
1:48.44 |
|
2:24.55 |
|
5 |
Nadja Åman |
1996 |
Oulun Lohet |
|
34.05 |
1:11.22 |
1:49.33 |
|
2:26.03 |
|
6 |
Moona Mankinen |
1996 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
33.11 |
1:10.33 |
1:49.16 |
|
2:28.53 |
|
7 |
Lilja Jämsä |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
33.87 |
1:11.21 |
1:50.39 |
|
2:28.62 |
|
8 |
Heidi Ruonavaara |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
34.04 |
1:12.11 |
1:52.11 |
|
2:30.48 |
|
9 |
Tiia Kynsilehto |
1996 |
Oulun Uimarit 73 |
|
34.53 |
1:14.02 |
1:54.05 |
|
2:32.76 |
|
10 |
Milla Alavuotunki |
1996 |
Oulun Uimarit 73 |
|
35.44 |
1:14.44 |
1:54.20 |
|
2:32.82 |
|
11 |
Iida-Mari Posio |
1996 |
Kempeleen Pyrintö |
|
34.88 |
1:14.32 |
1:53.91 |
|
2:32.91 |
|
12 |
Venla Kallinen |
1996 |
Oulun Lohet |
|
34.50 |
1:13.94 |
1:55.50 |
|
2:35.74 |
|
13 |
Salla Talus |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
36.80 |
1:18.42 |
2:02.07 |
|
2:43.70 |
|
14 |
Noora Nyman |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
37.27 |
1:19.32 |
2:03.50 |
|
2:45.83 |
|
15 |
Salla Ristioja |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.60 |
1:20.79 |
2:04.09 |
|
2:46.10 |
|
- |
Krista Toivonen |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenni Pienimäki, KoU, 2:07,49 2004 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Erkinaro |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
31.56 |
1:05.21 |
1:39.23 |
|
2:12.74 |
|
2 |
Sanna Miesmaa |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
32.81 |
1:09.46 |
1:46.84 |
|
2:21.76 |
|
3 |
Janna Juntura |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.46 |
1:08.63 |
1:46.19 |
|
2:23.20 |
|
4 |
Roosa Miettunen |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
36.22 |
1:15.41 |
1:53.94 |
|
2:29.36 |
|
5 |
Sanja-Sofia Valjakka |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
34.51 |
1:14.20 |
1:54.99 |
|
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:19 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
Swimming Club Vuokatti |
|
38.08 |
1:20.91 |
2:03.00 |
|
2:43.82 |
|
2 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.64 |
1:18.38 |
2:00.93 |
|
2:43.90 |
|
3 |
Antti Kiviaho |
1996 |
Kempeleen Pyrintö |
|
37.64 |
1:20.62 |
2:04.17 |
|
2:46.70 |
|
4 |
Niko Blankenstein |
1996 |
Oulun Lohet |
|
41.89 |
1:28.93 |
2:17.87 |
|
3:03.07 |
|
5 |
Roope Eräluoto |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
40.44 |
1:27.99 |
2:16.53 |
|
3:03.76 |
|
- |
Artturi Rantala |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Hartikainen |
1995 |
Kemin Uimaseura |
|
32.97 |
1:10.57 |
1:49.66 |
|
2:28.93 |
|
2 |
Heikki Korhonen |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.85 |
1:26.58 |
2:13.78 |
|
2:59.84 |
|
3 |
Juhani Lohiniva |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
47.10 |
1:41.41 |
2:35.91 |
|
3:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petja Hettula |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
37.76 |
1:19.29 |
2:03.03 |
|
2:46.44 |
|
2 |
Ville Halonen |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
36.23 |
1:19.22 |
2:04.76 |
|
2:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:27 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:57 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 4:41.62 1996 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Luokkanen |
1999 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:19.04 |
2:47.20 |
4:14.69 |
|
5:38.39 |
|
2 |
Venla Niemelä |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:22.79 |
2:51.56 |
4:20.21 |
|
5:46.97 |
|
3 |
Katariina Räsänen |
1999 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:27.84 |
3:06.32 |
4:42.12 |
|
6:15.52 |
|
4 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
Oulun Lohet |
|
1:36.62 |
3:23.22 |
5:10.57 |
|
6:49.90 |
|
5 |
Silja Saarela |
1999 |
Oulun Lohet |
|
1:41.58 |
3:30.88 |
5:19.31 |
|
7:00.82 |
|
6 |
Marianne Kumpulainen |
1999 |
Oulun Lohet |
|
1:46.29 |
3:43.62 |
5:40.64 |
|
7:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 4:41.62 1996 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Portin |
1998 |
Oulun Lohet |
|
1:11.51 |
2:30.77 |
3:50.50 |
|
5:05.46 |
|
2 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:12.89 |
2:34.55 |
3:57.30 |
|
5:16.48 |
|
3 |
Anna Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:13.79 |
2:35.90 |
3:58.11 |
|
5:18.29 |
|
4 |
Julia Valikainen |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
1:13.39 |
2:37.30 |
4:02.09 |
|
5:25.30 |
|
5 |
Evita Riuttanen |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:16.61 |
2:42.75 |
4:08.36 |
|
5:30.75 |
|
6 |
Essi Vilmilä |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:17.34 |
2:42.82 |
4:08.61 |
|
5:31.09 |
|
7 |
Emilia Granholm |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
1:19.71 |
2:46.42 |
4:13.40 |
|
5:38.71 |
|
8 |
Jonna Laukkanen |
1998 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:20.15 |
2:48.12 |
4:17.16 |
|
5:41.50 |
|
9 |
Aada Illikainen |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
1:22.60 |
2:52.96 |
4:23.50 |
|
5:51.53 |
|
10 |
Reetta Kantola |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:23.76 |
2:56.80 |
4:27.81 |
|
5:55.34 |
|
11 |
Jemina Pesonen |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:24.47 |
2:54.58 |
4:25.41 |
|
5:55.51 |
|
12 |
Sara Kramsu |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
1:28.77 |
3:03.68 |
4:42.96 |
|
6:18.01 |
|
13 |
Anniina Pyhäjärvi |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:28.70 |
3:06.97 |
4:46.79 |
|
6:24.13 |
|
14 |
Laura-Elina Kuosmanen |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:30.68 |
3:09.99 |
4:48.29 |
|
6:24.48 |
|
15 |
Jutta-Mari Tuunainen |
1998 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:31.93 |
3:17.24 |
5:00.80 |
|
6:40.56 |
|
16 |
Riikka Putkivaara |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:34.54 |
3:19.73 |
5:04.47 |
|
6:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:57 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:27 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P13 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:23,70 1996 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Lieto |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
1:15.35 |
2:36.69 |
3:56.01 |
|
5:12.58 |
|
2 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:15.04 |
2:37.40 |
3:59.41 |
|
5:19.74 |
|
3 |
Kaius Kejonen |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
1:19.05 |
2:42.81 |
4:06.05 |
|
5:25.33 |
|
4 |
Juho Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:18.58 |
2:43.69 |
4:08.32 |
|
5:30.93 |
|
5 |
Aku Keloneva |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
1:18.23 |
2:44.09 |
4:09.94 |
|
5:34.09 |
|
6 |
Markus Svanberg |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
1:21.79 |
2:50.68 |
4:19.48 |
|
5:47.29 |
|
7 |
Juho Herva |
1998 |
Oulun Lohet |
|
1:21.46 |
2:53.08 |
4:26.51 |
|
5:51.79 |
|
8 |
Topi Puurunen |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:26.85 |
3:01.32 |
5:25.12 |
|
6:08.25 |
|
9 |
Miikka Willman |
1998 |
Oulun Lohet |
|
1:26.04 |
3:01.69 |
4:38.10 |
|
6:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P13 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:23,70 1996 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Paloniemi |
1997 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:14.77 |
2:36.27 |
3:58.65 |
|
5:19.23 |
|
2 |
Markus Kuismin |
1997 |
Oulun Lohet |
|
1:23.67 |
2:59.20 |
4:37.09 |
|
6:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:27 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:29 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:29 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:29 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 29,28 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:29 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:43 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Elina Kontio, KaUS, 5:06,17 2004 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niina Pelkonen |
1997 |
Oulun Lohet |
|
1:19.64 |
2:45.33 |
4:23.57 |
|
5:39.63 |
|
2 |
Sofia Ylihannu |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
1:24.98 |
2:52.19 |
4:34.53 |
|
5:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Elina Kontio, KaUS, 5:06,17 2004 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juulia Aksila |
1996 |
Kemin Uimaseura |
|
1:16.86 |
2:39.44 |
4:07.73 |
|
5:19.12 |
|
2 |
Ella Siika-Aho |
1996 |
Oulun Lohet |
|
1:19.27 |
2:44.89 |
4:18.56 |
|
5:34.68 |
|
3 |
Oona Kerttula |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
1:20.28 |
2:44.13 |
4:26.58 |
|
5:43.03 |
|
4 |
Roosa Still |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
1:24.28 |
3:01.64 |
4:46.72 |
|
6:05.86 |
|
5 |
Lilja Jämsä |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
1:31.97 |
3:08.11 |
4:55.35 |
|
6:12.82 |
|
6 |
Tiia Kynsilehto |
1996 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:33.21 |
3:04.53 |
4:54.21 |
|
6:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Elina Kontio, KaUS, 5:06,17 2004 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:09.17 |
2:23.29 |
3:45.51 |
|
4:56.38 |
|
2 |
Oona Laukkanen |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:13.21 |
2:36.70 |
4:09.83 |
|
5:19.57 |
|
3 |
Emilia Soinilehto |
1995 |
Oulun Lohet |
|
1:15.95 |
2:42.95 |
4:23.79 |
|
5:46.33 |
|
4 |
Emilia Nylund |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
1:26.02 |
2:53.71 |
4:31.69 |
|
5:51.83 |
|
5 |
Saana Törmänen |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:27.62 |
2:57.38 |
4:40.30 |
|
6:01.64 |
|
6 |
Adriana Ylijurva |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:28.89 |
3:02.20 |
4:42.89 |
|
6:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:43 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:46 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Reijo Hyvenen, HSS, 52,30 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Reijo Hyvenen, HSS, 52,30 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Reijo Hyvenen, HSS, 52,30 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:46 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:52 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:52 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:53 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 1:01,10 1995 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:53 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:07 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve,1991 ja Pauliina Ryynänen JUK 1995, 32,21 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve,1991 ja Pauliina Ryynänen JUK 1995, 32,21 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:07 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:09 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Tomas Johansson, Cetus, 33,58 2005 |
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Tomas Johansson, Cetus, 33,58 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:09 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:24 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:24 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:47 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Tampereen Uimaseura, 3:35,95 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:47 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
20:01 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
IKU-ennätys Turun Uintiklubi - ÅSK, 4:04,19 2007 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
20:01 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:21 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Sami Juopperi, SCR, 2:10,12 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksanteri Järvinen |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.05 |
1:11.19 |
1:53.31 |
|
2:26.02 |
|
2 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
Swimming Club Vuokatti |
|
33.29 |
1:10.38 |
1:52.27 |
|
2:26.35 |
|
3 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.26 |
1:12.93 |
1:55.57 |
|
2:30.16 |
|
4 |
Antti Kiviaho |
1996 |
Kempeleen Pyrintö |
|
35.44 |
1:15.39 |
1:59.65 |
|
2:34.47 |
|
5 |
Artturi Rantala |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.33 |
1:19.74 |
2:07.61 |
|
2:46.60 |
|
6 |
Samu Hanhela |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
37.16 |
1:20.87 |
2:10.49 |
|
2:48.87 |
|
7 |
Roope Eräluoto |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
36.70 |
1:23.91 |
2:12.06 |
|
2:50.76 |
|
8 |
Jere Huovinen |
1996 |
Oulun Uimarit 73 |
|
37.31 |
1:27.09 |
2:18.60 |
|
2:59.41 |
|
- |
Joona Pyrrö |
1996 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Sami Juopperi, SCR, 2:10,12 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Hämäläinen |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
34.62 |
1:18.40 |
2:04.24 |
|
2:42.51 |
|
2 |
Heikki Korhonen |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.91 |
1:19.37 |
2:06.66 |
|
2:43.78 |
|
3 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
37.79 |
1:21.52 |
2:09.53 |
|
2:46.10 |
|
4 |
Juhani Lohiniva |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
45.46 |
1:41.23 |
2:35.82 |
|
3:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Sami Juopperi, SCR, 2:10,12 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Lantto |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
29.98 |
1:07.30 |
1:47.14 |
|
2:19.12 |
|
2 |
Tomi Leppälä |
1994 |
Kemin Uimaseura |
|
30.69 |
1:07.35 |
1:48.23 |
|
2:24.48 |
|
3 |
Ville Halonen |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
33.07 |
1:09.28 |
1:51.92 |
|
2:27.04 |
|
4 |
Santeri Teppola |
1994 |
Oulun Lohet |
|
32.10 |
1:11.40 |
1:56.59 |
|
2:30.72 |
|
5 |
Joni Lampela |
1994 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
34.41 |
1:17.96 |
2:12.08 |
|
2:51.03 |
|
- |
Petja Hettula |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:21 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:29 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 1:05,60 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 1:05,60 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 1:05,60 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:29 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:36 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:36 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:52 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
Oulun Lohet |
|
40.67 |
1:27.07 |
2:13.63 |
|
3:00.89 |
|
2 |
Sanni Kramsu |
2000 |
Oulun Uimaseura |
|
40.21 |
1:28.30 |
2:16.09 |
|
3:02.84 |
|
3 |
Sara Kurth |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.23 |
1:26.07 |
2:15.80 |
|
3:04.05 |
|
4 |
Iida Kunnari |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.97 |
1:34.12 |
2:25.85 |
|
3:15.11 |
|
5 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
Tornion Uimaseura |
|
40.86 |
1:31.20 |
2:28.47 |
|
3:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:52 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:52 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:52 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:05 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:05 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Ilkka Vilppola, OUS, 57,72 2004 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Ilkka Vilppola, OUS, 57,72 2004 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Ilkka Vilppola, OUS, 57,72 2004 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:37 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Anniina Ala-Seppälä, LaUS, 9:21,32 2007 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Matikainen, RaisU, 9:21,19 1999 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Airaksinen |
1997 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:18.74 |
2:48.18 |
4:18.40 |
5:48.97 |
11:47.40 |
|
|
|
|
|
|
7:19.70 |
8:50.48 |
10:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Anniina Ala-Seppälä, LaUS, 9:21,32 2007 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Matikainen, RaisU, 9:21,19 1999 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Siika-Aho |
1996 |
Oulun Lohet |
|
1:13.43 |
2:31.27 |
3:50.18 |
5:09.41 |
10:27.11 |
|
|
|
|
|
|
6:29.78 |
7:49.24 |
9:09.48 |
|
|
|
2 |
Elli Lukkarinen |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:13.26 |
2:31.71 |
3:50.76 |
5:10.03 |
10:28.26 |
|
|
|
|
|
|
6:30.39 |
7:50.61 |
9:10.89 |
|
|
|
3 |
Jutta Keränen |
1996 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:14.69 |
2:33.44 |
3:53.03 |
5:13.95 |
10:32.72 |
|
|
|
|
|
|
6:34.33 |
7:54.91 |
9:14.92 |
|
|
|
4 |
Heidi Ruonavaara |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:14.20 |
2:36.84 |
4:00.63 |
5:23.60 |
10:51.95 |
|
|
|
|
|
|
6:46.20 |
8:09.07 |
9:31.93 |
|
|
|
5 |
Iida-Mari Posio |
1996 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:17.24 |
2:42.65 |
4:09.15 |
5:36.49 |
11:26.41 |
|
|
|
|
|
|
7:05.90 |
8:34.58 |
10:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Anniina Ala-Seppälä, LaUS, 9:21,32 2007 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Matikainen, RaisU, 9:21,19 1999 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Erkinaro |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:06.16 |
2:15.58 |
3:26.28 |
4:37.97 |
9:21.86 |
|
|
|
|
|
|
5:49.21 |
7:00.51 |
8:12.00 |
|
|
|
2 |
Sanna Miesmaa |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
1:17.08 |
2:40.40 |
4:03.79 |
5:27.73 |
10:53.86 |
|
|
|
|
|
|
6:51.76 |
8:15.96 |
9:38.69 |
|
|
|
3 |
Paju Tuuri |
1995 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:14.70 |
2:36.30 |
4:00.07 |
5:25.24 |
11:04.18 |
|
|
|
|
|
|
6:50.72 |
8:16.23 |
9:41.76 |
|
|
|
4 |
Roosa Miettunen |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
1:16.34 |
2:39.75 |
4:05.00 |
5:30.14 |
11:16.81 |
|
|
|
|
|
|
6:59.19 |
8:26.39 |
9:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:37 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 36,61 1997 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
Swimming Club Vuokatti |
|
33.70 |
1:10.00 |
1:46.59 |
|
2:22.61 |
|
2 |
Petri Lampela |
1996 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
37.28 |
1:18.68 |
2:00.27 |
|
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Hartikainen |
1995 |
Kemin Uimaseura |
|
33.74 |
1:10.99 |
1:49.05 |
|
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
34.48 |
1:13.70 |
1:54.87 |
|
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:59 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,89 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niina Pelkonen |
1997 |
Oulun Lohet |
|
36.55 |
1:19.71 |
2:04.78 |
|
2:48.25 |
|
2 |
Milla Lackman |
1997 |
Oulun Lohet |
|
41.46 |
1:28.69 |
2:17.30 |
|
3:05.18 |
|
3 |
Julia Ylihannu |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
41.07 |
1:27.75 |
2:18.10 |
|
3:05.31 |
|
4 |
Noora Ankkuri |
1997 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.82 |
1:30.16 |
2:25.75 |
|
3:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,89 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lottamari Virtanen |
1996 |
Kempeleen Pyrintö |
|
37.77 |
1:21.98 |
2:07.38 |
|
2:52.82 |
|
2 |
Sanni Siurua |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.85 |
1:20.80 |
2:09.51 |
|
2:57.06 |
|
3 |
Linda Luoma-Kyyny |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.10 |
1:26.26 |
2:15.32 |
|
2:57.56 |
|
4 |
Roosa Still |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
38.96 |
1:24.49 |
2:12.62 |
|
2:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,89 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:59 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:19 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Joensuun Uimaseura, 3:59,72 2004 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:19 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 4:31,15 2004 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 1:53,59 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Väyrynen |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
29.47 |
1:02.24 |
1:35.97 |
|
2:08.35 |
|
2 |
Joona Pyrrö |
1996 |
Kemijärven Kaiku |
|
29.92 |
1:02.74 |
1:37.38 |
|
2:11.98 |
|
3 |
Antti Kiviaho |
1996 |
Kempeleen Pyrintö |
|
32.68 |
1:08.81 |
1:44.76 |
|
2:20.79 |
|
4 |
Jere Huovinen |
1996 |
Oulun Uimarit 73 |
|
34.88 |
1:13.16 |
1:55.26 |
|
2:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 1:53,59 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 1:53,59 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Mattila |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
29.48 |
1:03.07 |
1:38.74 |
|
2:12.53 |
|
2 |
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
29.75 |
1:03.44 |
1:38.80 |
|
2:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:21 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:37,08 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
38.54 |
1:20.97 |
2:04.59 |
|
2:44.87 |
|
2 |
Marjo Hiltunen |
1997 |
Kemin Uimaseura |
|
38.67 |
1:21.88 |
2:06.70 |
|
2:53.30 |
|
3 |
Sonja Rajakangas |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
39.84 |
1:25.02 |
2:11.33 |
|
2:55.41 |
|
4 |
Reetta Pahkala |
1997 |
Oulun Lohet |
|
40.43 |
1:26.71 |
2:12.39 |
|
2:58.22 |
|
5 |
Siiri Karvosenoja |
1997 |
Oulun Lohet |
|
41.65 |
1:27.03 |
2:15.46 |
|
3:02.86 |
|
6 |
Julia Ylihannu |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
42.34 |
1:29.69 |
2:17.75 |
|
3:04.43 |
|
7 |
Katariina Konu |
1997 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.12 |
1:30.48 |
2:18.40 |
|
3:06.74 |
|
8 |
Miia Rautio |
1997 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.43 |
1:32.74 |
2:21.80 |
|
3:09.07 |
|
9 |
Milla Lackman |
1997 |
Oulun Lohet |
|
44.93 |
1:33.94 |
2:24.19 |
|
3:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:37,08 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juulia Aksila |
1996 |
Kemin Uimaseura |
|
37.01 |
1:18.29 |
2:01.98 |
|
2:45.53 |
|
2 |
Nadja Åman |
1996 |
Oulun Lohet |
|
39.13 |
1:23.41 |
2:09.38 |
|
2:56.97 |
|
3 |
Ida Ijäs |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
39.90 |
1:25.84 |
2:13.51 |
|
2:57.02 |
|
4 |
Ella Siika-Aho |
1996 |
Oulun Lohet |
|
41.42 |
1:27.49 |
2:14.13 |
|
3:01.10 |
|
5 |
Janette Karppinen |
1996 |
Oulun Lohet |
|
41.32 |
1:29.36 |
2:17.44 |
|
3:03.17 |
|
6 |
Milla Alavuotunki |
1996 |
Oulun Uimarit 73 |
|
42.02 |
1:29.44 |
2:18.47 |
|
3:07.57 |
|
7 |
Krista Toivonen |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.78 |
1:33.34 |
2:23.34 |
|
3:13.83 |
|
8 |
Veera Hartikainen |
1996 |
Oulun Lohet |
|
52.11 |
1:48.42 |
2:46.52 |
|
3:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:37,08 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Kivirinta |
1995 |
Oulun Uimarit 73 |
|
36.82 |
1:18.25 |
2:00.82 |
|
2:42.71 |
|
2 |
Mira Ylikärppä |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.90 |
1:26.85 |
2:12.50 |
|
2:58.56 |
|
3 |
Paju Tuuri |
1995 |
Kempeleen Pyrintö |
|
41.89 |
1:29.10 |
2:16.66 |
|
3:03.91 |
|
4 |
Adriana Ylijurva |
1995 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.86 |
1:31.11 |
2:19.56 |
|
3:06.22 |
|
5 |
Roosa Kurttila |
1995 |
Oulun Uimaseura |
|
47.13 |
1:37.41 |
2:28.94 |
|
3:21.99 |
|
6 |
Veera Petäsnoro |
1995 |
Oulun Lohet |
|
52.85 |
1:49.25 |
2:46.65 |
|
3:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:21 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, P11 100m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 1:13,38 2001 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:27 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:34 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, T10 100m Sekauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:34 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Rodi Tikkanen, HäUS, 4:40,03 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:45,84 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:14.22 |
2:37.89 |
4:04.49 |
|
5:15.83 |
|
2 |
Niko Blankenstein |
1996 |
Oulun Lohet |
|
1:19.58 |
2:57.16 |
4:33.74 |
|
5:52.54 |
|
3 |
Samu Hanhela |
1996 |
Oulun Uimaseura |
|
1:26.55 |
3:04.63 |
4:43.91 |
|
6:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Rodi Tikkanen, HäUS, 4:40,03 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:45,84 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tomi Leppälä |
1994 |
Kemin Uimaseura |
|
1:04.56 |
2:22.53 |
3:46.77 |
|
4:55.22 |
|
2 |
Santeri Teppola |
1994 |
Oulun Lohet |
|
1:11.91 |
2:37.52 |
4:10.87 |
|
5:21.19 |
|
3 |
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uimaseura |
|
1:17.09 |
2:40.86 |
4:21.05 |
|
5:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:50 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:03 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:03 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:22 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 2:20,32 1995 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Herva |
1998 |
Oulun Lohet |
|
37.54 |
1:20.88 |
2:12.06 |
|
2:50.53 |
|
2 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
38.16 |
1:23.40 |
2:13.07 |
|
2:51.95 |
|
3 |
Kaius Kejonen |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
42.87 |
1:28.37 |
2:16.21 |
|
2:54.88 |
|
4 |
Juho Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.41 |
1:28.20 |
2:24.20 |
|
3:03.00 |
|
5 |
Jesse Urpunen |
1998 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
45.22 |
1:33.96 |
2:24.97 |
|
3:06.22 |
|
6 |
Santeri Leppälä |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
51.15 |
1:43.57 |
2:42.17 |
|
3:28.81 |
|
7 |
Lauri Tapio |
1998 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
50.83 |
1:47.34 |
2:53.00 |
|
3:39.53 |
|
- |
Miikka Willman |
1998 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Severi Lieto |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 2:20,32 1995 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Karvonen |
1997 |
Oulun Uimarit 73 |
|
33.70 |
1:15.03 |
2:01.39 |
|
2:40.21 |
|
2 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
39.46 |
1:23.19 |
2:17.97 |
|
2:58.16 |
|
3 |
Iiso Kramsu |
1997 |
Oulun Uimaseura |
|
52.94 |
1:47.94 |
2:45.13 |
|
3:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:22 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:44 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:41,65 2006 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
Oulun Uimaseura |
|
40.92 |
1:25.53 |
2:16.65 |
|
2:54.65 |
|
2 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
Oulun Uimaseura |
|
39.61 |
1:27.82 |
2:17.35 |
|
2:59.41 |
|
3 |
Malla Huusko |
1999 |
Oulun Uimaseura |
|
42.32 |
1:33.95 |
2:26.60 |
|
3:10.60 |
|
4 |
Nea Tainio |
1999 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
47.83 |
1:37.20 |
2:33.57 |
|
3:17.93 |
|
5 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
Oulun Lohet |
|
44.44 |
1:36.63 |
2:38.40 |
|
3:22.25 |
|
6 |
Noora Angelva |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.42 |
1:39.47 |
2:42.09 |
|
3:24.62 |
|
7 |
Silja Saarela |
1999 |
Oulun Lohet |
|
51.67 |
1:51.59 |
2:50.27 |
|
3:41.48 |
|
8 |
Ronja Paatelma |
1999 |
Oulun Lohet |
|
50.55 |
1:50.49 |
2:55.48 |
|
3:49.16 |
|
9 |
Marianne Kumpulainen |
1999 |
Oulun Lohet |
|
56.82 |
1:52.87 |
2:57.33 |
|
3:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:41,65 2006 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carita Heikkala |
1998 |
Oulun Lohet |
|
35.87 |
1:18.79 |
2:07.29 |
|
2:45.47 |
|
2 |
Sonja Portin |
1998 |
Oulun Lohet |
|
36.15 |
1:17.33 |
2:08.24 |
|
2:46.03 |
|
3 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
35.91 |
1:22.13 |
2:14.35 |
|
2:48.70 |
|
4 |
Anna Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.24 |
1:21.26 |
2:11.19 |
|
2:48.78 |
|
5 |
Nea Mäkelä |
1998 |
Kempeleen Pyrintö |
|
37.41 |
1:24.36 |
2:10.05 |
|
2:49.57 |
|
6 |
Essi Vilmilä |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.84 |
1:23.31 |
2:13.49 |
|
2:51.44 |
|
7 |
Lotta Heikkinen |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
41.98 |
1:23.76 |
2:13.02 |
|
2:53.26 |
|
8 |
Elina Rauvala |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
37.27 |
1:21.37 |
2:11.82 |
|
2:54.11 |
|
9 |
Julia Valikainen |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
39.94 |
1:23.35 |
2:18.33 |
|
2:55.77 |
|
10 |
Janina Pyrrö |
1998 |
Kemijärven Kaiku |
|
43.98 |
1:31.36 |
2:18.19 |
|
2:57.09 |
|
11 |
Elisa Satta |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.58 |
1:27.98 |
2:18.69 |
|
2:57.43 |
|
12 |
Olivia Jokinen |
1998 |
Kempeleen Pyrintö |
|
39.44 |
1:26.05 |
2:19.66 |
|
2:57.53 |
|
13 |
Wilma Kiviaho |
1998 |
Kempeleen Pyrintö |
|
38.12 |
1:22.85 |
2:16.40 |
|
2:57.72 |
|
14 |
Aada Illikainen |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
43.45 |
1:32.16 |
2:22.14 |
|
3:03.38 |
|
15 |
Emilia Granholm |
1998 |
Kemin Uimaseura |
|
43.15 |
1:30.37 |
2:23.75 |
|
3:05.34 |
|
16 |
Reetta Kantola |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
43.68 |
1:34.24 |
2:29.96 |
|
3:09.45 |
|
17 |
Laura Fält |
1998 |
Oulun Lohet |
|
46.31 |
1:35.03 |
2:31.08 |
|
3:16.84 |
|
18 |
Siiri Ikäheimonen |
1998 |
Oulun Lohet |
|
46.61 |
1:32.80 |
2:34.70 |
|
3:18.20 |
|
19 |
Anniina Pyhäjärvi |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.70 |
1:34.50 |
2:38.86 |
|
3:24.68 |
|
20 |
Laura-Elina Kuosmanen |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
50.90 |
1:43.34 |
2:41.77 |
|
3:25.14 |
|
21 |
Sara Kramsu |
1998 |
Oulun Uimaseura |
|
49.46 |
1:45.55 |
2:42.68 |
|
3:25.92 |
|
22 |
Jemina Pesonen |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
49.25 |
1:42.39 |
2:45.23 |
|
3:29.31 |
|
- |
Evita Riuttanen |
1998 |
Oulun Uimarit 73 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus veden alla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:44 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:47 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 1:05,19 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 1:05,19 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 1:05,19 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:47 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:08 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Åbo Simklubb, 2:02,70 2009 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:08 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
19:14 |
|
|
Järjestäjä |
KemTU, KemUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Vantaan Vesikot, 1:42,23 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:14 |
|