Results for VÃ¥gspelet
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 1, 50m Frisim Damer, Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.62 | ||||||
2 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 28.00 | ||||||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.78 | Deltar ej i final | |||||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.78 | ||||||
5 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.93 | ||||||
6 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 29.10 | ||||||
7 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.14 | ||||||
8 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 29.39 | ||||||
9 | Märta Palmér | 1991 | Bodens BK Simklubb | 29.50 | ||||||
10 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.53 | ||||||
11 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.61 | ||||||
12 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.95 | ||||||
13 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.07 | ||||||
14 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.08 | ||||||
15 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.09 | ||||||
16 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.21 | ||||||
17 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 31.32 | ||||||
18 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.66 | ||||||
19 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.74 | ||||||
20 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 31.86 | ||||||
21 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.20 | ||||||
22 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 32.42 | ||||||
23 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 32.62 | ||||||
24 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 32.70 | ||||||
25 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 32.93 | ||||||
26 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.14 | ||||||
27 | Sara Nilsson | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 33.38 | ||||||
28 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 33.53 | ||||||
29 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 34.01 | ||||||
30 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.20 | ||||||
31 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 34.31 | ||||||
32 | Elina Hedenström | 1995 | Luleå Simsällskap | 34.71 | ||||||
33 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.00 | ||||||
34 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 35.11 | ||||||
35 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 36.16 | ||||||
36 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 37.25 | ||||||
37 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.26 | ||||||
38 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.31 | ||||||
39 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.38 | ||||||
40 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.02 | ||||||
41 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 38.42 | ||||||
42 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 38.98 | ||||||
43 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.41 | ||||||
44 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.65 | ||||||
45 | Alva Bergström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.84 | ||||||
46 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.90 | ||||||
47 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.74 | ||||||
48 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.93 | ||||||
49 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.72 | ||||||
50 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.92 | ||||||
51 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 45.82 | ||||||
52 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.46 | ||||||
53 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 49.20 | ||||||
54 | Madeleine Ahlström | 2000 | Luleå Simsällskap | 49.44 | ||||||
55 | Emma Hedlund | 2000 | Luleå Simsällskap | 50.21 | ||||||
56 | Julia Blid | 1999 | Luleå Simsällskap | 51.14 | ||||||
57 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.25 | ||||||
58 | Zarah Wikström-Dahlén | 2000 | Luleå Simsällskap | 52.98 | ||||||
- | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Gustavsson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 1 (Semifinaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 1, 50m Frisim Damer, Semifinaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.76 | ||||||
2 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 27.86 | ||||||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.60 | ||||||
4 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 28.96 | ||||||
5 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.06 | ||||||
6 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.23 | ||||||
7 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.27 | ||||||
8 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 29.51 | ||||||
9 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.57 | ||||||
10 | Märta Palmér | 1991 | Bodens BK Simklubb | 29.70 | ||||||
11 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 29.96 | ||||||
12 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.08 | ||||||
13 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.10 | ||||||
14 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.11 | ||||||
15 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 30.94 | ||||||
16 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 27.08 | ||||||
2 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.46 | ||||||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.99 | ||||||
4 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.70 | ||||||
5 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.72 | ||||||
6 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.97 | ||||||
7 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 29.04 | ||||||
8 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 29.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:24 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 24.90 | ||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.28 | ||||||
3 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 25.46 | ||||||
4 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.82 | ||||||
5 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.00 | ||||||
6 | Martin Hohlweg | 1988 | Umeå Simsällskap | 26.73 | ||||||
7 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.87 | ||||||
8 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.21 | ||||||
9 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.33 | ||||||
10 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.35 | ||||||
11 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.67 | ||||||
12 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 28.10 | ||||||
13 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 29.05 | ||||||
14 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 29.18 | ||||||
15 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 29.22 | ||||||
16 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 30.13 | ||||||
17 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.40 | ||||||
18 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 30.68 | ||||||
19 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.67 | ||||||
20 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.02 | ||||||
21 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 32.53 | ||||||
22 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.18 | ||||||
23 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.23 | ||||||
24 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 34.28 | ||||||
25 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 34.97 | ||||||
26 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 38.34 | ||||||
27 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 38.61 | ||||||
28 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.75 | ||||||
29 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 40.22 | ||||||
30 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.97 | ||||||
31 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 40.98 | ||||||
32 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.43 | ||||||
33 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 46.63 | ||||||
34 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 49.32 | ||||||
35 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.34 | ||||||
- | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:24 |
Resultat Gren 2 (Semifinaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Semifinaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.99 | ||||||
2 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 25.11 | ||||||
3 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.37 | ||||||
4 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.53 | ||||||
5 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 25.61 | ||||||
6 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 25.92 | ||||||
7 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.54 | ||||||
8 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.71 | Deltar ej i final | |||||
9 | Martin Hohlweg | 1988 | Umeå Simsällskap | 26.78 | ||||||
10 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.29 | ||||||
11 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.71 | ||||||
12 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 28.34 | ||||||
13 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 29.31 | ||||||
14 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 29.37 | ||||||
15 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 29.48 | ||||||
16 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.23 | ||||||
2 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 24.91 | ||||||
3 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 25.32 | ||||||
4 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.38 | ||||||
5 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.45 | ||||||
6 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 25.69 | ||||||
7 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.40 | ||||||
8 | Martin Hohlweg | 1988 | Umeå Simsällskap | 26.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:35 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 2:50.12 | ||||||
2 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 3:35.82 | ||||||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:50.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:35 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:35 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Albin Gustafsson | 1995 | Malå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 2:10.77 | ||||||
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 2:23.92 | ||||||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:24.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:35 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:28.57 | ||||||
2 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:30.67 | ||||||
3 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:40.46 | ||||||
4 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:41.28 | ||||||
5 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:41.78 | ||||||
6 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:43.63 | ||||||
7 | Gabrielle Söderberg | 1998 | Malå Simsällskap | 1:44.58 | ||||||
8 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:44.96 | ||||||
9 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:45.48 | ||||||
10 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:47.62 | ||||||
11 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 1:48.19 | ||||||
12 | Emma Hedlund | 2000 | Luleå Simsällskap | 1:49.59 | ||||||
13 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:50.87 | ||||||
14 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:50.95 | ||||||
15 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:53.32 | ||||||
16 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 1:55.07 | ||||||
17 | Maja Renström | 1998 | Malå Simsällskap | 1:56.68 | ||||||
18 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:56.72 | ||||||
19 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:02.33 | ||||||
20 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:03.25 | ||||||
21 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 2:04.29 | ||||||
22 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 2:04.81 | ||||||
23 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 2:04.92 | ||||||
24 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 2:11.94 | ||||||
- | Julia Blid | 1999 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Madeleine Ahlström | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 1:24.92 | ||||||
2 | Isabel Degerman | 1997 | Bureå Simsällskap | 1:29.06 | ||||||
3 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:35.83 | ||||||
4 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:38.38 | ||||||
5 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 1:42.45 | ||||||
- | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 1:24.98 | ||||||
2 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:33.21 | ||||||
3 | Sara Nilsson | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 1:36.76 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 1:38.35 | ||||||
5 | Olivia Lundqvist | 1996 | Malå Simsällskap | 1:53.11 | ||||||
6 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:54.76 | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:33.53 | ||||||
2 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:40.56 | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:21.21 | ||||||
2 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:22.16 | ||||||
3 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:26.57 | ||||||
4 | Frida Holmström | 1994 | Malå Simsällskap | 1:33.97 | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 1:15.50 | ||||||
2 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 1:20.08 | ||||||
3 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:23.01 | ||||||
4 | Märta Palmér | 1991 | Bodens BK Simklubb | 1:25.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 1:45.18 | ||||||
2 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:52.99 | ||||||
3 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 1:58.91 | ||||||
4 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:59.42 | ||||||
5 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:02.81 | ||||||
6 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 2:13.58 | ||||||
- | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Degerman | 2000 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:18.43 | ||||||
2 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:42.74 | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:29.77 | ||||||
2 | William Österstrand | 1996 | Malå Simsällskap | 1:39.80 | ||||||
3 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:52.50 | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:16.38 | ||||||
2 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:25.64 | ||||||
3 | Albin Gustafsson | 1995 | Malå Simsällskap | 1:37.59 | ||||||
- | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:11.76 | ||||||
2 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:12.37 | ||||||
3 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:14.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 37.59 | ||||||
2 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 40.40 | ||||||
3 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.47 | ||||||
4 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.35 | ||||||
5 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.49 | ||||||
6 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.79 | ||||||
7 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.93 | ||||||
8 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 49.82 | ||||||
9 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 49.89 | ||||||
10 | Alva Bergström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.18 | ||||||
11 | Maja Renström | 1998 | Malå Simsällskap | 51.81 | ||||||
12 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 54.39 | ||||||
13 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 56.10 | ||||||
14 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 57.06 | ||||||
- | Gabrielle Söderberg | 1998 | Malå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zarah Wikström-Dahlén | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.59 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.93 | ||||||
3 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 37.53 | ||||||
4 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 39.32 | ||||||
5 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.39 | ||||||
6 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.08 | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 33.67 | ||||||
2 | Rebecka Wiklund | 1996 | Bureå Simsällskap | 35.62 | ||||||
3 | Sara Nilsson | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 40.05 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 40.99 | ||||||
5 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.50 | ||||||
- | Evelina Karlsson | 1996 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lundqvist | 1996 | Malå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.91 | ||||||
2 | Elina Hedenström | 1995 | Luleå Simsällskap | 42.27 | ||||||
3 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.63 | ||||||
- | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.97 | ||||||
2 | Maja Gustavsson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.01 | ||||||
3 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.77 | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 29.12 | ||||||
2 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 30.26 | ||||||
3 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.73 | ||||||
4 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.61 | ||||||
5 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.69 | ||||||
6 | Märta Palmér | 1991 | Bodens BK Simklubb | 33.73 | ||||||
7 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.17 | ||||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.64 | ||||||
3 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.51 | ||||||
4 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 47.29 | ||||||
5 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.99 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 32.40 | ||||||
2 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.01 | ||||||
3 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 39.68 | ||||||
4 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.65 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 30.58 | ||||||
2 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 32.74 | ||||||
3 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.62 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.33 | ||||||
2 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.33 | ||||||
3 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.94 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.36 | ||||||
2 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 27.77 | ||||||
3 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 28.27 | ||||||
4 | Martin Hohlweg | 1988 | Umeå Simsällskap | 29.42 | ||||||
5 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 31.83 | ||||||
6 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 38.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:25.25 | ||||||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:25.40 | ||||||
3 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:33.45 | ||||||
4 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:35.74 | ||||||
5 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:36.25 | ||||||
6 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:38.49 | ||||||
7 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:40.93 | ||||||
8 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:43.10 | ||||||
9 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 1:44.27 | ||||||
10 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 1:50.97 | ||||||
11 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:55.80 | ||||||
12 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:56.49 | ||||||
13 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:01.33 | ||||||
14 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 2:08.19 | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:18.57 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:21.45 | ||||||
3 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 1:29.14 | ||||||
4 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:31.75 | ||||||
5 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:46.88 | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:15.21 | ||||||
2 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:16.81 | ||||||
3 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 1:21.52 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 1:26.10 | ||||||
5 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:28.06 | ||||||
6 | Rebecka Wiklund | 1996 | Bureå Simsällskap | 1:28.45 | ||||||
7 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:44.31 | ||||||
- | Evelina Karlsson | 1996 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:25.05 | ||||||
- | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:11.34 | ||||||
2 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:15.73 | ||||||
3 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 1:22.95 | ||||||
4 | Maja Gustavsson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:23.26 | ||||||
5 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:33.73 | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:08.24 | ||||||
2 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:13.12 | ||||||
3 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 1:14.92 | ||||||
4 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 1:16.44 | ||||||
5 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:20.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:20.10 | ||||||
2 | Marcus Degerman | 2000 | Bureå Simsällskap | 1:21.39 | ||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:25.14 | ||||||
4 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:35.88 | ||||||
5 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:46.21 | ||||||
6 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:50.83 | ||||||
7 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:58.97 | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 1:20.35 | ||||||
2 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 1:25.57 | ||||||
3 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:30.67 | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:11.29 | ||||||
2 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:23.30 | ||||||
3 | William Österstrand | 1996 | Malå Simsällskap | 1:24.97 | ||||||
4 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:38.32 | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:02.80 | ||||||
2 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:15.76 | ||||||
3 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:17.08 | ||||||
4 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:25.48 | ||||||
5 | Albin Gustafsson | 1995 | Malå Simsällskap | 1:27.40 | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.25 | ||||||
2 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.66 | ||||||
3 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 1:05.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 3:12.46 | ||||||
2 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 3:14.37 | ||||||
3 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 3:35.69 | ||||||
4 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:38.52 | ||||||
5 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 3:47.09 | ||||||
6 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 3:48.60 | ||||||
7 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 3:48.83 | ||||||
8 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 3:54.20 | ||||||
9 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 4:04.84 | ||||||
10 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 4:16.59 | ||||||
11 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 4:17.99 | ||||||
- | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Degerman | 1997 | Bureå Simsällskap | 3:13.28 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 3:19.56 | ||||||
3 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:26.24 | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 3:16.32 | ||||||
2 | Olivia Lundqvist | 1996 | Malå Simsällskap | 4:09.88 | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 2:51.67 | ||||||
2 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:57.80 | ||||||
3 | Frida Holmström | 1994 | Malå Simsällskap | 3:42.10 | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:58.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Degerman | 2000 | Bureå Simsällskap | 3:16.44 | ||||||
2 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 3:40.59 | ||||||
3 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 4:28.15 | ||||||
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 2:55.03 | ||||||
2 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 3:42.50 | ||||||
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:47.65 | ||||||
2 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 3:15.98 | ||||||
3 | Albin Gustafsson | 1995 | Malå Simsällskap | 3:35.41 | ||||||
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:35.95 | ||||||
2 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 2:42.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 39.35 | ||||||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.51 | ||||||
3 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 41.68 | ||||||
4 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 42.87 | ||||||
5 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 43.61 | ||||||
6 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.93 | ||||||
7 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.40 | ||||||
8 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.23 | ||||||
9 | Gabrielle Söderberg | 1998 | Malå Simsällskap | 45.79 | ||||||
9 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 45.79 | ||||||
11 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.69 | ||||||
12 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 48.21 | ||||||
13 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 50.72 | ||||||
14 | Maja Renström | 1998 | Malå Simsällskap | 51.08 | ||||||
15 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 53.98 | ||||||
16 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 55.77 | ||||||
17 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 55.82 | ||||||
18 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 56.12 | ||||||
19 | Madeleine Ahlström | 2000 | Luleå Simsällskap | 56.90 | ||||||
20 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 57.64 | ||||||
21 | Zarah Wikström-Dahlén | 2000 | Luleå Simsällskap | 58.20 | ||||||
22 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 59.42 | ||||||
23 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 59.89 | ||||||
24 | Julia Blid | 1999 | Luleå Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.08 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.89 | ||||||
3 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.43 | ||||||
4 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 42.08 | ||||||
5 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 43.98 | ||||||
6 | Pia Jonsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.30 | ||||||
7 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.13 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.90 | ||||||
2 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.24 | ||||||
3 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.30 | ||||||
4 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 39.63 | ||||||
5 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 39.97 | ||||||
6 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.60 | ||||||
7 | Evelina Karlsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 44.91 | ||||||
8 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.92 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.04 | ||||||
2 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 39.11 | ||||||
3 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.00 | ||||||
4 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.07 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.59 | ||||||
2 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 37.43 | ||||||
3 | Maja Gustavsson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.95 | ||||||
4 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.86 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.61 | ||||||
2 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 31.39 | ||||||
3 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.87 | ||||||
4 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.33 | ||||||
5 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 35.09 | ||||||
6 | Märta Palmér | 1991 | Bodens BK Simklubb | 36.67 | ||||||
7 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.06 | ||||||
8 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Degerman | 2000 | Bureå Simsällskap | 37.28 | ||||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.64 | ||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.32 | ||||||
4 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 43.50 | ||||||
5 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 44.78 | ||||||
6 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.51 | ||||||
7 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 48.17 | ||||||
8 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 48.72 | ||||||
9 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 50.09 | ||||||
10 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.90 | ||||||
11 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 55.72 | ||||||
12 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 59.33 | ||||||
13 | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | 1:04.79 | ||||||
- | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.67 | ||||||
2 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 39.58 | ||||||
3 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.27 | ||||||
4 | Robin Kron | 1997 | Piteå Sim | 47.87 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.29 | ||||||
2 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 38.70 | ||||||
3 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 44.04 | ||||||
4 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.14 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.40 | ||||||
2 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.55 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.64 | ||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.76 | ||||||
3 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 29.55 | ||||||
4 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 30.62 | ||||||
5 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.83 | ||||||
6 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 38.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 15, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 20:13.82 | ||||||
2 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 21:21.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:25.04 | ||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 1:15.62 | ||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:06.31 | ||||||
2 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:09.45 | ||||||
3 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 1:19.58 | ||||||
4 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:23.39 | ||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:00.18 | ||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:01.51 | ||||||
2 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 1:02.90 | ||||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:03.66 | ||||||
4 | Martin Hohlweg | 1988 | Umeå Simsällskap | 1:05.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:26.53 | ||||||
2 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:33.77 | ||||||
3 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:46.02 | ||||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:48.80 | ||||||
5 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:49.74 | ||||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 1:29.08 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:32.14 | ||||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 1:17.91 | ||||||
2 | Rebecka Wiklund | 1996 | Bureå Simsällskap | 1:21.46 | ||||||
3 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:40.26 | ||||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:14.02 | ||||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:13.41 | ||||||
2 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:13.83 | ||||||
- | Frida Holmström | 1994 | Malå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 1:06.62 | ||||||
2 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:09.55 | ||||||
- | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Degerman | 2000 | Bureå Simsällskap | 41.63 | ||||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.39 | ||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.17 | ||||||
4 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 48.43 | ||||||
5 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 50.95 | ||||||
6 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 51.28 | ||||||
7 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 53.02 | ||||||
8 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 56.24 | ||||||
9 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 56.50 | ||||||
10 | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | 58.01 | ||||||
11 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.03 | ||||||
12 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:00.20 | ||||||
13 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 1:00.45 | ||||||
14 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 1:02.26 | ||||||
- | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.50 | ||||||
2 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 46.45 | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 42.37 | ||||||
2 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.48 | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.08 | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.43 | ||||||
2 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.34 | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.01 | ||||||
2 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 32.72 | ||||||
3 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 37.44 | ||||||
4 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 44.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.93 | ||||||
2 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.14 | ||||||
3 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.22 | ||||||
4 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.39 | ||||||
5 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 46.41 | ||||||
6 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 48.13 | ||||||
7 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.84 | ||||||
8 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 49.71 | ||||||
9 | Emma Hedlund | 2000 | Luleå Simsällskap | 50.06 | ||||||
10 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 51.17 | ||||||
11 | Sanna Bergström | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.33 | ||||||
12 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 51.42 | ||||||
13 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.60 | ||||||
14 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 52.91 | ||||||
15 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 53.37 | ||||||
16 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 53.74 | ||||||
17 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 55.93 | ||||||
18 | Madeleine Ahlström | 2000 | Luleå Simsällskap | 56.74 | ||||||
19 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.21 | ||||||
20 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.31 | ||||||
21 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.62 | ||||||
22 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 59.95 | ||||||
23 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:01.35 | ||||||
24 | Zarah Wikström-Dahlén | 2000 | Luleå Simsällskap | 1:05.46 | ||||||
25 | Julia Blid | 1999 | Luleå Simsällskap | 1:07.89 | ||||||
- | Viktoria Hultman | 1998 | Vilhelmina Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 38.50 | ||||||
2 | Isabel Degerman | 1997 | Bureå Simsällskap | 41.19 | ||||||
3 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.07 | ||||||
4 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.98 | ||||||
5 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 44.20 | ||||||
6 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 47.09 | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 38.11 | ||||||
2 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 42.98 | ||||||
3 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 45.35 | ||||||
4 | My Andersson | 1996 | Vilhelmina Idrottsklubb | 48.32 | ||||||
5 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.83 | ||||||
6 | Evelina Karlsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 55.18 | ||||||
- | Johanna Bergström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 42.37 | ||||||
2 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.19 | ||||||
- | Beatrice Strauka | 1995 | Vilhelmina Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.32 | ||||||
2 | Maja Gustavsson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.62 | ||||||
3 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.48 | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 35.21 | ||||||
2 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.16 | ||||||
3 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 38.58 | ||||||
4 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.59 | ||||||
5 | Märta Palmér | 1991 | Bodens BK Simklubb | 39.32 | ||||||
- | Amanda Lundberg | 1992 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:08.57 | ||||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:12.53 | ||||||
3 | Marcus Degerman | 2000 | Bureå Simsällskap | 1:13.82 | ||||||
4 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 1:24.09 | ||||||
5 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:26.77 | ||||||
6 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:26.99 | ||||||
7 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:30.90 | ||||||
8 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 1:31.13 | ||||||
9 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 1:31.26 | ||||||
10 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:32.36 | ||||||
11 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 1:32.70 | ||||||
12 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:32.99 | ||||||
13 | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | 1:43.34 | ||||||
14 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 1:44.72 | ||||||
15 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 1:58.95 | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 1:06.46 | ||||||
2 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:07.63 | ||||||
3 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:13.45 | ||||||
4 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 1:13.84 | ||||||
5 | Robin Kron | 1997 | Piteå Sim | 1:30.75 | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:11.47 | ||||||
2 | William Österstrand | 1996 | Malå Simsällskap | 1:13.65 | ||||||
3 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:14.61 | ||||||
4 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:18.35 | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.72 | ||||||
2 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:03.56 | ||||||
3 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 1:06.85 | ||||||
4 | Albin Gustafsson | 1995 | Malå Simsällskap | 1:09.35 | ||||||
5 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:11.29 | ||||||
6 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:12.02 | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 55.17 | ||||||
2 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.20 | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.24 | ||||||
2 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 55.49 | ||||||
3 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.22 | ||||||
4 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.49 | ||||||
5 | Martin Hohlweg | 1988 | Umeå Simsällskap | 58.50 | ||||||
6 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 58.62 | ||||||
7 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 1:02.51 | ||||||
8 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 1:09.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:14.77 | ||||||
2 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:16.23 | ||||||
3 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:17.30 | ||||||
4 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:17.76 | ||||||
5 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:18.67 | ||||||
6 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:20.43 | ||||||
7 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:23.68 | ||||||
8 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:24.20 | ||||||
9 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:24.72 | ||||||
10 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:25.67 | ||||||
11 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:25.95 | ||||||
12 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:28.47 | ||||||
13 | Maja Renström | 1998 | Malå Simsällskap | 1:31.71 | ||||||
14 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:32.91 | ||||||
15 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 1:33.31 | ||||||
16 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:34.31 | ||||||
17 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:43.62 | ||||||
18 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:44.82 | ||||||
19 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:58.87 | ||||||
- | Lisa Stenlund | 1999 | Malå Simsällskap | DNF | ||||||
- | Gabrielle Söderberg | 1998 | Malå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktoria Hultman | 1998 | Vilhelmina Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:10.06 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:12.29 | ||||||
3 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 1:14.60 | ||||||
4 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 1:16.72 | ||||||
5 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:17.03 | ||||||
6 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 1:19.03 | ||||||
7 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:21.69 | ||||||
8 | Pia Jonsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:26.23 | ||||||
9 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:31.13 | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:04.78 | ||||||
2 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:06.49 | ||||||
3 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 1:07.89 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 1:13.55 | ||||||
5 | Rebecka Wiklund | 1996 | Bureå Simsällskap | 1:15.10 | ||||||
6 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:19.32 | ||||||
7 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:21.83 | ||||||
8 | Evelina Karlsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 1:29.91 | ||||||
9 | Olivia Lundqvist | 1996 | Malå Simsällskap | 1:31.64 | ||||||
10 | My Andersson | 1996 | Vilhelmina Idrottsklubb | 1:32.57 | ||||||
11 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:39.45 | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:09.04 | ||||||
2 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:09.36 | ||||||
3 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:17.31 | ||||||
4 | Beatrice Strauka | 1995 | Vilhelmina Idrottsklubb | 1:18.51 | ||||||
5 | Elina Hedenström | 1995 | Luleå Simsällskap | 1:19.88 | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:01.85 | ||||||
2 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:10.66 | ||||||
3 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 1:11.86 | ||||||
4 | Maja Gustavsson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:12.12 | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.91 | ||||||
2 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:03.20 | ||||||
3 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:03.37 | ||||||
4 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:03.53 | ||||||
5 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:06.71 | ||||||
6 | Lina Karlsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:06.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 22, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 18:39.59 | ||||||
2 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 25:03.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.63 | 1:30.52 | 2:17.60 | 3:01.77 | |||
2 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.23 | 1:39.00 | 2:30.95 | 3:22.15 | |||
3 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 48.66 | 1:41.19 | 2:37.20 | 3:28.00 | |||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.93 | 1:42.46 | 2:38.09 | 3:28.35 | |||
5 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 48.80 | 1:43.33 | 2:39.16 | 3:30.46 | |||
6 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 49.12 | 1:44.43 | 2:40.57 | 3:31.61 | |||
7 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 59.21 | 2:02.04 | 3:03.11 | 3:59.57 | |||
8 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.08 | 2:01.04 | 3:05.47 | 4:03.13 | |||
9 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:02.35 | 2:12.30 | 3:23.66 | 4:32.13 | |||
- | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.06 | 1:19.86 | 2:03.42 | 2:45.74 | |||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.88 | 1:24.56 | 2:09.67 | 2:52.13 | |||
3 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.78 | 1:52.20 | 2:51.68 | 3:46.90 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.17 | 1:23.81 | 2:07.02 | 2:49.83 | |||
2 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 42.22 | 1:28.07 | 2:16.11 | 3:00.47 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 35.51 | 1:14.15 | 1:53.68 | 2:31.87 | |||
2 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.78 | 1:18.24 | 1:58.70 | 2:38.91 | |||
3 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.89 | 1:37.05 | 2:33.39 | 3:27.98 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 35.84 | 1:13.97 | 1:52.39 | 2:29.74 | |||
2 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.01 | 1:13.35 | 1:53.14 | 2:31.22 | |||
3 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 37.94 | 1:18.60 | 2:01.70 | 2:44.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.07 | 1:25.96 | 2:10.57 | 2:54.05 | |||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.40 | 1:30.65 | 2:18.96 | 3:02.06 | |||
3 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 54.36 | 1:51.61 | 2:49.75 | 3:45.74 | |||
4 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:01.52 | 2:06.37 | 3:11.14 | 4:12.45 | |||
- | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Marcus Degerman | 2000 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 43.98 | 1:34.41 | 2:26.29 | 3:14.62 | |||
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 41.55 | 1:25.92 | 2:11.46 | 2:55.49 | |||
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.51 | 1:06.08 | 1:40.66 | 2:14.99 | |||
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 32.91 | 1:07.78 | 1:41.77 | 2:15.48 | |||
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.47 | 1:01.73 | 1:34.38 | 2:06.27 | |||
2 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.57 | 1:02.52 | 1:37.51 | 2:12.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 25, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 39.70 | 1:24.68 | |||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.47 | 1:26.82 | |||||
3 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 45.44 | 1:31.36 | |||||
4 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 44.94 | 1:34.24 | |||||
5 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.88 | 1:36.97 | |||||
6 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 48.41 | 1:37.74 | |||||
7 | Gabrielle Söderberg | 1998 | Malå Simsällskap | 49.27 | 1:40.95 | |||||
8 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.21 | 1:41.10 | |||||
9 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 50.93 | 1:41.97 | |||||
10 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 50.64 | 1:42.06 | |||||
11 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 50.11 | 1:44.82 | |||||
12 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 54.24 | 1:46.08 | |||||
13 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 54.83 | 1:48.50 | |||||
14 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:02.46 | 2:03.05 | |||||
15 | Julia Blid | 1999 | Luleå Simsällskap | 59.72 | 2:11.06 | |||||
- | Emma Hedlund | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Madeleine Ahlström | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Renström | 1998 | Malå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.14 | 1:19.73 | |||||
2 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 41.56 | 1:21.85 | |||||
3 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 40.53 | 1:28.04 | |||||
4 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.47 | 1:28.85 | |||||
5 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 44.00 | 1:31.00 | |||||
6 | Pia Jonsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.82 | 1:38.04 | |||||
Gren 25, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.44 | 1:17.44 | |||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.07 | 1:19.47 | |||||
3 | Rebecka Wiklund | 1996 | Bureå Simsällskap | 38.94 | 1:25.36 | |||||
4 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 41.08 | 1:27.57 | |||||
5 | Elvira Magnusson | 1996 | Nordmalings Simsällskap | 41.16 | 1:27.71 | |||||
- | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lundqvist | 1996 | Malå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.27 | 1:14.91 | |||||
2 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 38.79 | 1:21.46 | |||||
3 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.13 | 1:28.46 | |||||
Gren 25, 100m Medley Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.81 | 1:12.19 | |||||
2 | Frida Holmström | 1994 | Malå Simsällskap | 45.54 | 1:34.93 | |||||
3 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.82 | 1:35.12 | |||||
Gren 25, 100m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 34.53 | 1:10.84 | |||||
2 | Amanda Wikander | 1993 | Simklubben Ägir | 35.80 | 1:15.25 | |||||
3 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.59 | 1:15.76 | |||||
- | Märta Palmér | 1991 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.99 | 1:27.95 | |||||
2 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 54.36 | 1:45.72 | |||||
3 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 52.26 | 1:45.88 | |||||
4 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.44 | 1:56.50 | |||||
- | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.59 | 1:16.21 | |||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 35.47 | 1:17.32 | |||||
3 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.54 | 1:28.03 | |||||
4 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 40.63 | 1:28.70 | |||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Österstrand | 1996 | Malå Simsällskap | 39.18 | 1:26.36 | |||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.17 | 1:06.03 | |||||
2 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.19 | 1:08.64 | |||||
3 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 36.61 | 1:19.09 | |||||
4 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 34.59 | 1:19.76 | |||||
5 | Albin Gustafsson | 1995 | Malå Simsällskap | 36.14 | 1:20.39 | |||||
- | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.90 | 1:07.08 | |||||
2 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.76 | 1:09.19 | |||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 28.45 | 1:02.90 | |||||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.99 | 1:04.89 | |||||
3 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 29.63 | 1:05.12 | |||||
4 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.01 | 1:06.11 | |||||
5 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 31.26 | 1:07.15 | |||||
6 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 34.89 | 1:14.89 | |||||
7 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 40.93 | 1:27.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:23.48 | 2:54.57 | 4:24.00 | 5:47.58 | |||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:24.46 | 2:56.42 | 4:27.24 | 5:54.78 | |||
3 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:24.01 | 2:57.86 | 4:32.57 | 6:01.97 | |||
4 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:30.14 | 3:11.06 | 4:51.15 | 6:26.26 | |||
5 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:31.43 | 3:14.41 | 4:57.20 | 6:34.64 | |||
6 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:31.08 | 3:10.59 | 5:06.30 | 6:52.16 | |||
7 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:44.62 | 3:34.91 | 5:24.99 | 7:05.38 | |||
8 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:43.16 | 3:32.93 | 5:24.47 | 7:10.74 | |||
9 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 1:44.64 | 3:43.00 | 5:36.84 | 7:28.87 | |||
10 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:48.59 | 3:48.15 | 5:43.65 | 7:36.03 | |||
- | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNF | ||||||
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:11.22 | 2:29.68 | 3:50.94 | 5:11.25 | |||
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:27.93 | 3:04.33 | 4:40.03 | 6:12.36 | |||
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:12.68 | 2:30.35 | 3:47.78 | 5:06.94 | |||
2 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:12.64 | 2:31.90 | 3:51.71 | 5:10.47 | |||
3 | Elina Hedenström | 1995 | Luleå Simsällskap | 1:27.55 | 3:08.82 | 4:52.34 | 6:31.21 | |||
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:12.20 | 2:33.80 | 3:57.39 | 5:21.05 | |||
2 | Maja Gustavsson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:15.71 | 2:41.81 | 4:09.76 | 5:36.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:17.56 | 2:40.74 | 4:04.24 | 5:22.26 | |||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:18.64 | 2:45.57 | 4:15.01 | 5:39.65 | |||
3 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:29.55 | 3:09.18 | 4:45.91 | 6:21.43 | |||
4 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:38.84 | 3:22.49 | 5:07.64 | 6:47.33 | |||
5 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:41.39 | 3:29.33 | 5:16.73 | 7:03.72 | |||
6 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:38.59 | 3:26.43 | 5:18.34 | 7:06.85 | |||
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 1:13.82 | 2:36.73 | 3:57.36 | 5:14.56 | |||
2 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 1:20.90 | 2:50.22 | 4:21.05 | 5:48.38 | |||
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:04.25 | 2:14.66 | 3:27.26 | 4:39.57 | |||
2 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:15.77 | 2:41.00 | 4:08.05 | 5:35.90 | |||
3 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:20.97 | 2:51.16 | 4:22.43 | 5:50.00 | |||
4 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:22.45 | 2:53.06 | 4:24.03 | 5:52.05 | |||
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:15.53 | 2:42.52 | 4:10.90 | 5:32.91 | |||
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:01.16 | 2:06.12 | 3:10.75 | 4:16.03 | |||
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:03.25 | 2:11.57 | 3:22.68 | 4:33.70 | |||
2 | Martin Hohlweg | 1988 | Umeå Simsällskap | 1:06.44 | 2:19.63 | 3:34.13 | 4:44.09 | |||
3 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 1:07.06 | 2:21.41 | 3:38.60 | 4:54.70 | |||
4 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 1:18.58 | 2:48.30 | 4:20.51 | 5:47.88 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 29, 4X50m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Damer 1 | 1994 | Umeå Simsällskap | 2:07.58 | ||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Saga Berntson | 1994 | 36.82 | 1:09.66 | |||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 30.86 | 1:40.52 | |||||||
Elin Hardeland | 1990 | 27.06 | 2:07.58 | |||||||
2 | Skelleftesim Lag1 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:08.52 | ||||||
Linda Holmgren | 1993 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Karolina Logardt | 1994 | 37.04 | 1:09.82 | |||||||
Marica Nilsson | 1991 | 30.39 | 1:40.21 | |||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 28.31 | 2:08.52 | |||||||
3 | Umeå SS Damer 2 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:27.39 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 42.03 | 42.03 | |||||||
Clara Hedman | 1999 | 41.07 | 1:23.10 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 33.25 | 1:56.35 | |||||||
Kelly Hultgren | 1997 | 31.04 | 2:27.39 | |||||||
4 | Skelleftesim Lag2 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:27.48 | ||||||
Emilia Blaad | 1996 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Fanny Eriksson | 1997 | 43.92 | 1:20.36 | |||||||
Felicia Nilsson | 1997 | 37.43 | 1:57.79 | |||||||
Linnea Olofsson | 1996 | 29.69 | 2:27.48 | |||||||
5 | Bureå SS Damer | 1996 | Bureå Simsällskap | 2:29.81 | ||||||
Elin Johansson | 1998 | 41.65 | 41.65 | |||||||
Isabel Degerman | 1997 | 41.42 | 1:23.07 | |||||||
Rebecka Wiklund | 1996 | 35.46 | 1:58.53 | |||||||
Matilda Nyström | 1995 | 31.28 | 2:29.81 | |||||||
6 | Skelleftesim Lag3 | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:57.24 | ||||||
Felicia Lövgren | 1993 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Moa Dahlqvist | 1999 | 50.27 | 1:28.72 | |||||||
Linnea Nilsson | 1999 | 47.56 | 2:16.28 | |||||||
Julia Hedberg | 1997 | 40.96 | 2:57.24 | |||||||
7 | Umeå SS Damer 3 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 3:01.89 | ||||||
Linn Nilsson | 1999 | 46.66 | 46.66 | |||||||
Sanna Kollberg | 2000 | 48.96 | 1:35.62 | |||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 49.73 | 2:25.35 | |||||||
Sofia Sund | 1999 | 36.54 | 3:01.89 | |||||||
8 | Luleå Lag1 | 1996 | Luleå Simsällskap | 3:24.67 | ||||||
Madeleine Ahlström | 2000 | 56.36 | 56.36 | |||||||
Emma Hedlund | 2000 | 50.38 | 1:46.74 | |||||||
Elina Hedenström | 1995 | 42.10 | 2:28.84 | |||||||
Julia Blid | 1999 | 55.83 | 3:24.67 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:38 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 30, 4X50m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skelleftesim Lag1 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:55.11 | ||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 33.47 | 1:03.06 | |||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 28.22 | 1:31.28 | |||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 23.83 | 1:55.11 | |||||||
2 | Umeå SS Herrar [1911] | 1911 | Umeå Simsällskap | 1:55.99 | ||||||
Charlie Bostedt | 1986 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Malik Novo | 1994 | 33.79 | 1:03.12 | |||||||
Eric Smedlund | 1994 | 26.54 | 1:29.66 | |||||||
Martin Hohlweg | 1988 | 26.33 | 1:55.99 | |||||||
3 | Umeå SS Herrar 2 [1911] | 1993 | Umeå Simsällskap | 2:06.35 | ||||||
Oskar Wing | 1995 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Filip Sund | 1997 | 36.09 | 1:11.24 | |||||||
Erik Karlsson | 1995 | 30.13 | 1:41.37 | |||||||
Magnus Rölin | 1984 | 24.98 | 2:06.35 | |||||||
4 | Piteå Lag 1 | 1993 | Piteå Sim | 2:22.13 | ||||||
Dmitri Sandström | 1993 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Konstantinos Johansson | 1998 | 47.41 | 1:18.32 | |||||||
Victor Sundman | 1992 | 28.60 | 1:46.92 | |||||||
Albin Lindberg | 1997 | 35.21 | 2:22.13 | |||||||
5 | Burträsk Herrar | 1996 | Burträsk Simpolare | 2:28.09 | ||||||
Kristoffer Lindström | 1996 | 43.98 | 43.98 | |||||||
Anton Lindgren | 1996 | 42.12 | 1:26.10 | |||||||
Filip Svedberg | 1997 | 32.29 | 1:58.39 | |||||||
Andreas Lindmark | 1995 | 29.70 | 2:28.09 | |||||||
6 | Skelleftesim Lag2 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:36.29 | ||||||
Amadeus Lindberg | 1998 | 47.25 | 47.25 | |||||||
Gustav Lindström | 1998 | 23.52 | 1:10.77 | |||||||
Herman Lindström | 1996 | 20.15 | 1:30.92 | |||||||
Joel Steinvall | 1996 | 1:05.37 | 2:36.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vågspelet | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-10-16 |
Gren 31, 25m Frisim Mixed, Finaler |
Sponsor: Ersmarks trä och bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 15.63 | ||||||
2 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 17.66 | ||||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 17.73 | ||||||
4 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 17.74 | ||||||
5 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 18.16 | ||||||
6 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 18.26 | ||||||
7 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 19.80 | ||||||
8 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 20.06 | ||||||
9 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.49 | ||||||
10 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 20.59 | ||||||
11 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 21.17 | ||||||
12 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 21.28 | ||||||
13 | Madeleine Ahlström | 2000 | Luleå Simsällskap | 22.24 | ||||||
14 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 22.59 | ||||||
15 | Emma Hedlund | 2000 | Luleå Simsällskap | 23.40 | ||||||
16 | Zarah Wikström-Dahlén | 2000 | Luleå Simsällskap | 24.37 | ||||||
17 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.74 | ||||||
18 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 27.19 | ||||||
19 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.64 | ||||||
20 | Ville Marklund | 2002 | Piteå Sim | 32.00 | ||||||
21 | Johanna Karlsson | 2003 | Luleå Simsällskap | 39.95 | ||||||
22 | Sandra Wikström-Dahlén | 2003 | Luleå Simsällskap | 41.02 | ||||||
23 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.58 | ||||||
24 | Hubert Eriksson | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:02 |