Results for Sparekassen Vendsyssel Cup 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 |
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 245 | 39.44 | 1:27.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.92 | |||||||||
2 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 224 | 40.84 | 1:29.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.14 | |||||||||
3 | Malou Callisen | 2007 | 204 | 41.38 | 1:32.63 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:34.49 | |||||||||
4 | Neya Damgaard | 2007 | 196 | 43.04 | 1:33.88 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Amy Hyllen | 2006 | DSQ | brystben v. 75m | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 |
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 384 | 35.78 | 1:15.12 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:12.31 | |||||||||
2 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 299 | 36.99 | 1:21.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.36 | |||||||||
3 | Josefine Høgh | 2005 | 216 | 42.47 | 1:30.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.38 | |||||||||
3 | Sara Kokholm | 2005 | 216 | 41.48 | 1:30.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.15 | |||||||||
5 | Laura Wæhrens | 2005 | 93 | 49.44 | 2:00.44 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 |
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 387 | 35.17 | 1:14.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.01 | |||||||||
2 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 362 | 35.08 | 1:16.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.35 | |||||||||
3 | Sara Bundgaard | 2003 | 288 | 38.25 | 1:22.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.45 | |||||||||
- | Sofie Jakobsen | 2003 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 |
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 345 | 36.88 | 1:17.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.14 | |||||||||
2 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 275 | 36.79 | 1:23.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.92 | |||||||||
3 | Malou Callisen | 2007 | 226 | 39.35 | 1:29.61 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:34.49 | |||||||||
4 | Neya Damgaard | 2007 | 219 | 42.25 | 1:30.54 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 |
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 448 | 34.50 | 1:11.33 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:12.31 | |||||||||
2 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 360 | 35.35 | 1:16.70 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.36 | |||||||||
3 | Sara Kokholm | 2005 | 283 | 37.36 | 1:23.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.15 | |||||||||
4 | Josefine Høgh | 2005 | 276 | 39.46 | 1:23.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.38 | |||||||||
5 | Laura Wæhrens | 2005 | 94 | 51.68 | 1:59.95 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 |
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 544 | 31.31 | 1:06.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.01 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 397 | 34.41 | 1:14.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.45 | |||||||||
3 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 381 | 34.09 | 1:15.31 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 292 | 1:12.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.12 | |||||||||
2 | Christian Andersen | 2006 | 257 | 1:15.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.63 | |||||||||
3 | Mads Poulsen | 2007 | 182 | 1:24.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.20 | |||||||||
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 402 | 1:05.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.44 | |||||||||
2 | Emil Jaworski | 2004 | 355 | 1:07.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.33 | |||||||||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 317 | 1:10.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.34 | |||||||||
4 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 274 | 1:13.97 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:11.59 | |||||||||
5 | Philip Bendtsen | 2005 | 220 | 1:19.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.65 | |||||||||
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 450 | 1:02.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 56.26 | |||||||||
2 | Jeppe Egholm | 2003 | 394 | 1:05.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.51 | |||||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 377 | 1:06.50 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.54 | |||||||||
4 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 367 | 1:07.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.28 | |||||||||
5 | Anders Mikkelsen | 2001 | 179 | 1:25.24 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 303 | 33.75 | 1:11.54 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.12 | |||||||||
2 | Christian Andersen | 2006 | 299 | 33.75 | 1:11.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.63 | |||||||||
3 | Mads Poulsen | 2007 | 206 | 36.77 | 1:21.39 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.20 | |||||||||
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 410 | 29.75 | 1:04.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.44 | |||||||||
2 | Emil Jaworski | 2004 | 345 | 31.68 | 1:08.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.33 | |||||||||
3 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 318 | 32.49 | 1:10.37 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:11.59 | |||||||||
4 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 311 | 32.59 | 1:10.94 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.34 | |||||||||
5 | Philip Bendtsen | 2005 | 210 | 37.52 | 1:20.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.65 | |||||||||
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 569 | 28.09 | 58.02 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben S 68 | 56.26 | |||||||||
2 | Jeppe Egholm | 2003 | 497 | 29.23 | 1:00.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.51 | |||||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 440 | 28.96 | 1:03.17 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.54 | |||||||||
4 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 312 | 31.64 | 1:10.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.28 | |||||||||
5 | Anders Mikkelsen | 2001 | 176 | 38.86 | 1:25.72 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Ida Rønnow 34.91 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Callsen | 2008 | 236 | 39.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.41 | |||||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 172 | 43.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.73 | |||||||||
3 | Helene Lavrsen | 2008 | 157 | 45.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 49.78 | |||||||||
4 | Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 145 | 46.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 51.30 | |||||||||
5 | Reka Szephalmi | 2009 | 128 | 48.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.94 | |||||||||
6 | Emma Bertelsen | 2008 | 109 | 50.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 58.45 | |||||||||
7 | Lærke Stubben Broberg | 2011 | 104 | 51.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 104 | 51.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 57.92 | |||||||||
9 | Maria Guneva | 2008 | 83 | 55.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Alberte Elsborg | 2008 | DSQ | crawlarme v. start | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Ida Rasmussen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Ida Rønnow 34.91 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Callsen | 2008 | 236 | 39.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.41 | |||||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 203 | 41.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.73 | |||||||||
3 | Reka Szephalmi | 2009 | 162 | 44.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.94 | |||||||||
4 | Helene Lavrsen | 2008 | 157 | 45.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 49.78 | |||||||||
- | Emma Bertelsen | 2008 | DSQ | crawlarm v. 25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | 58.45 | |||||||||
- | Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | DSQ | Fod ej frem i start | ||||||
Svømmeklubben Nord | 51.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Kristian B. Rasmussen (2006) 36.71 2014-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maciej Dworzanski | 2008 | 126 | 43.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.74 | |||||||||
2 | Christian Abrahamsen | 2009 | 119 | 44.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 49.68 | |||||||||
3 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 99 | 47.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.61 | |||||||||
4 | Rasmus Høst Underlin | 2008 | 88 | 48.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Johannes Andersen | 2008 | 81 | 50.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Adam Vang Kleist | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Kristian B. Rasmussen (2006) 36.71 2014-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Abrahamsen | 2009 | 146 | 41.22 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 49.68 | |||||||||
2 | Maciej Dworzanski | 2008 | 145 | 41.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.74 | |||||||||
3 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 99 | 46.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.61 | |||||||||
4 | Johannes Andersen | 2008 | 85 | 49.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Rasmus Høst Underlin | 2008 | DSQ | 1 hånd i vend v. 25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Reka Szephalmi | 2009 | 213 | 1:26.77 | 3:08.05 | 4:49.41 | 6:31.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 207 | 1:27.39 | 3:08.66 | 4:51.38 | 6:34.93 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 453 | 1:12.94 | 2:31.85 | 3:49.45 | 5:04.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:25.00 | |||||||||
2 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 435 | 1:14.30 | 2:33.29 | 3:52.04 | 5:08.62 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:47.26 | |||||||||
3 | Aia Caroline Abel | 2006 | 390 | 1:15.83 | 2:38.46 | 4:01.49 | 5:20.11 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:15.71 | |||||||||
4 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 359 | 1:19.82 | 2:46.45 | 4:12.48 | 5:28.89 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Signe Broe Larsen | 2007 | 353 | 1:15.50 | 2:40.29 | 4:06.85 | 5:30.96 | |||
Brønderslev SK08 | 5:40.75 | |||||||||
6 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 324 | 1:21.84 | 2:47.50 | 4:13.73 | 5:40.24 | |||
Svømmeklubben S 68 | 6:38.54 | |||||||||
7 | Ida Jensen | 2006 | 308 | 1:18.80 | 2:46.64 | 4:17.52 | 5:46.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:50.56 | |||||||||
8 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 301 | 1:20.30 | 2:49.72 | 4:21.33 | 5:49.03 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Sofie Jeppesen | 2007 | 239 | 1:26.47 | 3:03.80 | 4:41.70 | 6:16.73 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:37.26 | |||||||||
10 | Reinike Veenstra | 2006 | 219 | 1:25.38 | 3:04.15 | 4:46.80 | 6:28.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sofia Jørgensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:57.65 | |||||||||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 533 | 1:08.72 | 2:22.84 | 3:36.79 | 4:48.49 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:06.47 | |||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 532 | 1:09.65 | 2:23.13 | 3:36.65 | 4:48.53 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:00.73 | |||||||||
3 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 473 | 1:09.83 | 2:25.80 | 3:43.00 | 5:00.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:02.23 | |||||||||
4 | Astrid Jensen | 2005 | 426 | 1:11.37 | 2:30.69 | 3:51.32 | 5:10.86 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:47.86 | |||||||||
5 | Matilde Thirup | 2005 | 392 | 1:16.19 | 2:38.82 | 3:59.01 | 5:19.62 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:15.43 | |||||||||
6 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | 362 | 1:16.00 | 2:38.99 | 4:03.35 | 5:28.21 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:38.97 | |||||||||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 570 | 1:08.18 | 2:19.75 | 3:31.04 | 4:41.99 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||
Svømmeklubben S 68 | 4:40.48 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 390 | 1:16.98 | 2:38.63 | 4:02.35 | 5:19.93 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:41.55 | |||||||||
3 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 385 | 1:10.67 | 2:29.98 | 3:55.48 | 5:21.43 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:12.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johannes Andersen | 2008 | 138 | 1:35.35 | 3:20.63 | 5:07.37 | 6:50.71 | |||
Svømmeklubben Nord | 7:01.88 | |||||||||
2 | Maciej Dworzanski | 2008 | 137 | 1:36.42 | 3:20.89 | 5:06.37 | 6:50.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Andersen | 2006 | 329 | 1:12.15 | 2:30.64 | 3:49.90 | 5:07.15 | |||
Svømmeklubben Nord | 6:19.24 | |||||||||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | 299 | 1:17.49 | 2:38.62 | 3:58.62 | 5:17.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:25.70 | |||||||||
3 | Sebastian Eliasen | 2006 | 254 | 1:18.52 | 2:42.47 | 4:10.16 | 5:34.86 | |||
Svømmeklubben Nord | 6:09.31 | |||||||||
4 | Mads Poulsen | 2007 | 201 | 1:24.95 | 2:59.18 | 4:32.54 | 6:02.22 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:34.58 | |||||||||
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 546 | 1:01.33 | 2:08.00 | 3:14.21 | 4:19.54 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
Svømmeklubben S 68 | 4:31.68 | |||||||||
2 | Danilo Møller | 2004 | 411 | 1:04.89 | 2:18.27 | 3:32.76 | 4:45.46 | |||
Svømmeklubben Nord | 4:55.47 | |||||||||
3 | Emil Jaworski | 2004 | 402 | 1:05.91 | 2:19.76 | 3:34.00 | 4:47.44 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:07.77 | |||||||||
4 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 314 | 1:11.61 | 2:31.43 | 3:53.55 | 5:12.19 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:18.21 | |||||||||
5 | Kristian Jensen | 2004 | 278 | 1:12.78 | 2:34.82 | 4:00.91 | 5:24.91 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:25.58 | |||||||||
- | Philip Bendtsen | 2005 | DSQ | Tyvsatart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:58.34 | |||||||||
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 526 | 1:01.41 | 2:08.25 | 3:15.31 | 4:22.88 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||
Svømmeklubben S 68 | 4:22.95 | |||||||||
2 | David Johansen | 2001 | 403 | 1:06.41 | 2:19.71 | 3:33.47 | 4:47.16 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 4:41.12 | |||||||||
3 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 375 | 1:08.28 | 2:23.47 | 3:39.60 | 4:54.14 | |||
Svømmeklubben Nord | 4:58.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 359 | 38.38 | 1:17.40 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:22.15 | |||||||||
2 | Therese J Helt | 2006 | 357 | 37.84 | 1:17.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.22 | |||||||||
3 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 346 | 38.00 | 1:18.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.53 | |||||||||
4 | Neya Damgaard | 2007 | 291 | 39.74 | 1:23.03 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:23.34 | |||||||||
5 | Patricia Nættermann | 2007 | 290 | 39.74 | 1:23.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.03 | |||||||||
6 | Signe Broe Larsen | 2007 | 275 | 41.07 | 1:24.53 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.76 | |||||||||
7 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 231 | 44.13 | 1:29.60 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.21 | |||||||||
7 | Malou Callisen | 2007 | 231 | 43.74 | 1:29.60 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Reinike Veenstra | 2006 | 219 | 44.39 | 1:31.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.64 | |||||||||
10 | Ida Jensen | 2006 | 212 | 44.88 | 1:32.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.00 | |||||||||
11 | Sofie Jeppesen | 2007 | 195 | 45.75 | 1:34.83 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:13.67 | |||||||||
12 | Matilde Christiansen | 2007 | 174 | 47.62 | 1:38.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.31 | |||||||||
13 | Frida Wilke | 2006 | 158 | 1:41.74 | 1:41.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Amy Hyllen | 2006 | 138 | 52.83 | 1:46.39 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofia Jørgensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.73 | |||||||||
- | Cecilie Husum | 2006 | DSQ | Svøm mave v. 50m | ||||||
Sindal Svømmeforening | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 450 | 35.25 | 1:11.77 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.55 | |||||||||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 429 | 35.57 | 1:12.95 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.39 | |||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 404 | 36.09 | 1:14.40 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.76 | |||||||||
4 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 398 | 36.87 | 1:14.80 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:15.89 | |||||||||
5 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 389 | 36.71 | 1:15.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.33 | |||||||||
6 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 378 | 37.29 | 1:16.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.11 | |||||||||
7 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 369 | 37.88 | 1:16.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.61 | |||||||||
8 | Matilde Thirup | 2005 | 363 | 37.78 | 1:17.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.22 | |||||||||
9 | Astrid Jensen | 2005 | 348 | 38.50 | 1:18.18 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:19.20 | |||||||||
10 | Mie Asmussen | 2005 | 334 | 37.93 | 1:19.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.89 | |||||||||
11 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | 274 | 40.95 | 1:24.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.87 | |||||||||
12 | Laura Wæhrens | 2005 | 149 | 51.26 | 1:43.80 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanna Sandager Borup | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.10 | |||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 304 | 39.77 | 1:21.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.80 | |||||||||
2 | Sofie Jakobsen | 2003 | 266 | 42.15 | 1:25.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.01 | |||||||||
3 | Sara Bundgaard | 2003 | 260 | 41.89 | 1:26.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.71 | |||||||||
4 | Signe Møller Winther | 2002 | 249 | 42.24 | 1:27.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:26.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 394 | 37.35 | 1:15.06 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:22.15 | |||||||||
2 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 393 | 36.50 | 1:15.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.53 | |||||||||
3 | Therese J Helt | 2006 | 345 | 37.12 | 1:18.45 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.22 | |||||||||
4 | Patricia Nættermann | 2007 | 310 | 38.69 | 1:21.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.03 | |||||||||
5 | Neya Damgaard | 2007 | 296 | 39.75 | 1:22.53 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:23.34 | |||||||||
6 | Signe Broe Larsen | 2007 | 269 | 40.65 | 1:25.18 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.76 | |||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 482 | 34.77 | 1:10.17 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.39 | |||||||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 461 | 35.20 | 1:11.22 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.55 | |||||||||
3 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 432 | 35.22 | 1:12.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.11 | |||||||||
4 | Kristine Vestergaard | 2005 | 405 | 36.18 | 1:14.34 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.76 | |||||||||
5 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 401 | 36.72 | 1:14.62 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:15.89 | |||||||||
6 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 368 | 37.44 | 1:16.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.33 | |||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 526 | 33.54 | 1:08.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.80 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 378 | 37.43 | 1:16.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.71 | |||||||||
3 | Sofie Jakobsen | 2003 | 364 | 37.66 | 1:17.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.01 | |||||||||
4 | Signe Møller Winther | 2002 | 269 | 39.71 | 1:25.24 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:26.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 357 | 33.14 | 1:08.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.83 | |||||||||
2 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 271 | 36.70 | 1:15.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.21 | |||||||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | 248 | 39.72 | 1:17.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.05 | |||||||||
4 | Vilmer Damgaard | 2006 | 161 | 44.37 | 1:29.81 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:40.71 | |||||||||
5 | Theis Lindhardt | 2006 | 158 | 1:30.24 | 1:30.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.28 | |||||||||
6 | Mikkel Rubæk | 2006 | 140 | 46.15 | 1:34.05 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.47 | |||||||||
7 | Frederik Jensen | 2007 | 95 | 51.40 | 1:46.94 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:50.09 | |||||||||
- | Sebastian Porsborg | 2007 | DSQ | Ej fors. bev. 25m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.11 | |||||||||
- | Sebastian Saugbjerg | 2007 | DSQ | Tvystart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:45.00 | |||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Danilo Møller | 2004 | 297 | 36.31 | 1:13.26 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.41 | |||||||||
2 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 269 | 36.97 | 1:15.69 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:18.50 | |||||||||
3 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 239 | 38.73 | 1:18.71 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.32 | |||||||||
4 | Kristian Jensen | 2004 | 238 | 38.98 | 1:18.80 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.23 | |||||||||
5 | Sebastian Thielst | 2005 | 135 | 45.74 | 1:35.25 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:36.88 | |||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B Rasmussen | 2003 | 509 | 29.70 | 1:01.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.51 | |||||||||
2 | Jeppe Egholm | 2003 | 324 | 35.03 | 1:11.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.12 | |||||||||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 266 | 36.90 | 1:15.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.19 | |||||||||
4 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 262 | 37.17 | 1:16.30 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 384 | 32.37 | 1:07.20 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.83 | |||||||||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | 272 | 37.72 | 1:15.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.05 | |||||||||
3 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 271 | 36.77 | 1:15.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.21 | |||||||||
4 | Mikkel Rubæk | 2006 | 174 | 43.17 | 1:27.46 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.47 | |||||||||
5 | Vilmer Damgaard | 2006 | 172 | 43.29 | 1:27.79 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:40.71 | |||||||||
6 | Theis Lindhardt | 2006 | 160 | 43.62 | 1:29.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.28 | |||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 365 | 33.76 | 1:08.38 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:18.50 | |||||||||
2 | Danilo Møller | 2004 | 330 | 33.95 | 1:10.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.41 | |||||||||
3 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 270 | 37.16 | 1:15.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.32 | |||||||||
4 | Kristian Jensen | 2004 | 257 | 1:16.88 | 1:16.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.23 | |||||||||
5 | Sebastian Thielst | 2005 | 145 | 44.86 | 1:32.90 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:36.88 | |||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B Rasmussen | 2003 | 586 | 28.22 | 58.38 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben S 68 | 57.51 | |||||||||
2 | Jeppe Egholm | 2003 | 370 | 33.37 | 1:08.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.12 | |||||||||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 349 | 34.04 | 1:09.37 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.19 | |||||||||
4 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 257 | 37.24 | 1:16.79 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 37.94 2012-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Callsen | 2008 | 305 | 38.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.26 | |||||||||
2 | Emilie Hermansen | 2008 | 208 | 43.31 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.52 | |||||||||
3 | Reka Szephalmi | 2009 | 198 | 44.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.12 | |||||||||
4 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 194 | 44.31 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 48.64 | |||||||||
5 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 190 | 44.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.97 | |||||||||
6 | Emma Bertelsen | 2008 | 185 | 45.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 47.62 | |||||||||
7 | Lisa Stenger | 2008 | 168 | 46.48 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 50.20 | |||||||||
8 | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | 150 | 48.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 51.58 | |||||||||
9 | Maria Guneva | 2008 | 141 | 49.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 141 | 49.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.89 | |||||||||
11 | Aino Aalto | 2008 | 125 | 51.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.17 | |||||||||
12 | Ida Rasmussen | 2008 | 76 | 1:00.55 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Elsborg | 2008 | DSQ | Afslutning mave | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 50.00 | |||||||||
- | Liva Christensen | 2008 | DSQ | ej berør v. 25m | ||||||
Sindal Svømmeforening | 1:00.99 | |||||||||
- | Liva Lund Henningsen | 2009 | DSQ | På mave v. 25m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 50.00 | |||||||||
- | Lærke Stubben Broberg | 2011 | DSQ | ej fort. bev. v 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 37.94 2012-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Callsen | 2008 | 307 | 38.05 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.26 | |||||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 222 | 42.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.97 | |||||||||
3 | Emilie Hermansen | 2008 | 216 | 42.72 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.52 | |||||||||
4 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 208 | 43.32 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 48.64 | |||||||||
5 | Reka Szephalmi | 2009 | 206 | 43.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.12 | |||||||||
6 | Emma Bertelsen | 2008 | 174 | 45.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 47.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Kristian B. Rasmussen 35.91 2014-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 244 | 35.54 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.14 | |||||||||
2 | Magnus Manstrup | 2008 | 122 | 44.78 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.80 | |||||||||
3 | Christian Abrahamsen | 2009 | 111 | 46.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 46.71 | |||||||||
4 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 95 | 48.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.56 | |||||||||
5 | Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 73 | 53.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 54.19 | |||||||||
6 | Rasmus Høst Underlin | 2008 | 65 | 55.09 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Kristian B. Rasmussen 35.91 2014-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 225 | 36.50 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.14 | |||||||||
2 | Magnus Manstrup | 2008 | 118 | 45.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.80 | |||||||||
3 | Christian Abrahamsen | 2009 | 112 | 46.06 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 46.71 | |||||||||
4 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 93 | 48.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.56 | |||||||||
5 | Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 81 | 51.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 54.19 | |||||||||
6 | Rasmus Høst Underlin | 2008 | 74 | 52.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 246 | 36.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.20 | |||||||||
2 | Helene Lavrsen | 2008 | 239 | 36.90 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.13 | |||||||||
3 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 231 | 37.36 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.79 | |||||||||
4 | Emilie Hermansen | 2008 | 221 | 37.90 | ||||||
Brønderslev SK08 | 38.45 | |||||||||
5 | Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 211 | 38.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.40 | |||||||||
6 | Lisa Stenger | 2008 | 201 | 39.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.92 | |||||||||
7 | Maria Guneva | 2008 | 168 | 41.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.28 | |||||||||
8 | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | 157 | 42.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.13 | |||||||||
9 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 153 | 42.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.09 | |||||||||
10 | Aino Aalto | 2008 | 133 | 44.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.71 | |||||||||
11 | Liva Lund Henningsen | 2009 | 120 | 46.40 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 45.00 | |||||||||
12 | Alberte Elsborg | 2008 | 120 | 46.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 56.00 | |||||||||
13 | Ida Rasmussen | 2008 | 86 | 51.88 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
14 | Liva Christensen | 2008 | 76 | 53.96 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 55.99 | |||||||||
- | Emma Bertelsen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.28 | |||||||||
- | Lærke Stubben Broberg | 2011 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Reka Szephalmi | 2009 | DSQ | ej berør v. 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.84 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 389 | 31.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.31 | |||||||||
2 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 389 | 31.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.03 | |||||||||
3 | Therese J Helt | 2006 | 358 | 32.27 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.63 | |||||||||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | 347 | 32.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.40 | |||||||||
5 | Patricia Nættermann | 2007 | 344 | 32.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.30 | |||||||||
6 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 327 | 33.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.81 | |||||||||
7 | Ida Jensen | 2006 | 271 | 35.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.31 | |||||||||
8 | Reinike Veenstra | 2006 | 248 | 36.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.77 | |||||||||
9 | Matilde Christiansen | 2007 | 227 | 37.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.43 | |||||||||
10 | Frida Wilke | 2006 | 223 | 37.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.32 | |||||||||
11 | Agnethe Frank Mathiasen | 2006 | 193 | 39.61 | ||||||
Fjerritslev Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emily Kastaniegaard | 2007 | 177 | 40.77 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.09 | |||||||||
13 | Amy Hyllen | 2006 | 139 | 44.19 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Husum | 2006 | 97 | 49.84 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 55.99 | |||||||||
- | Sofia Jørgensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.15 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 504 | 28.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 28.93 | |||||||||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 488 | 29.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.85 | |||||||||
3 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 486 | 29.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.21 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 481 | 29.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.44 | |||||||||
5 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 445 | 30.02 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.00 | |||||||||
6 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 440 | 30.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.31 | |||||||||
7 | Astrid Jensen | 2005 | 436 | 30.23 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.35 | |||||||||
8 | Mie Asmussen | 2005 | 402 | 31.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.88 | |||||||||
9 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | 395 | 31.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.85 | |||||||||
10 | Kristine Vestergaard | 2005 | 363 | 32.12 | ||||||
Brønderslev SK08 | 31.92 | |||||||||
11 | Sara Kokholm | 2005 | 344 | 32.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.89 | |||||||||
12 | Josefine Høgh | 2005 | 299 | 34.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.52 | |||||||||
13 | Johanna Sandager Borup | 2005 | 281 | 34.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.07 | |||||||||
14 | Katrine Lundmann | 2005 | 213 | 38.38 | ||||||
Fjerritslev Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Wæhrens | 2005 | 194 | 39.59 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
16 | Silke Drivsholm | 2005 | 167 | 41.61 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
17 | Maja Simonsen | 2005 | 134 | 44.74 | ||||||
Svømmeklubben Jet | 48.30 | |||||||||
- | Cirkeline Mejlby | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Fjerritslev Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 440 | 30.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.53 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 363 | 32.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.79 | |||||||||
3 | Sofie Jakobsen | 2003 | 341 | 32.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.82 | |||||||||
4 | Signe Møller Winther | 2002 | 316 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 275 | 35.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.20 | |||||||||
2 | Helene Lavrsen | 2008 | 240 | 36.89 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.13 | |||||||||
3 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 239 | 36.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.79 | |||||||||
4 | Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 229 | 37.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.40 | |||||||||
5 | Emilie Hermansen | 2008 | 217 | 38.14 | ||||||
Brønderslev SK08 | 38.45 | |||||||||
6 | Lisa Stenger | 2008 | 208 | 38.68 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Manstrup | 2008 | 178 | 36.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.40 | |||||||||
2 | Maciej Dworzanski | 2008 | 152 | 37.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.71 | |||||||||
3 | Johannes Andersen | 2008 | 126 | 40.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.45 | |||||||||
4 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 123 | 40.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.74 | |||||||||
5 | Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 81 | 46.65 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.32 | |||||||||
- | Adam Vang Kleist | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.02 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 380 | 27.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.95 | |||||||||
2 | Mads Mølgaard | 2006 | 348 | 28.79 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.42 | |||||||||
3 | Christian Andersen | 2006 | 297 | 30.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.22 | |||||||||
4 | Sebastian Porsborg | 2007 | 282 | 30.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.18 | |||||||||
5 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 274 | 31.17 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.86 | |||||||||
6 | Jacob Bundgaard | 2007 | 267 | 31.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.71 | |||||||||
7 | Sebastian Eliasen | 2006 | 243 | 32.45 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.21 | |||||||||
8 | Mikkel Rubæk | 2006 | 227 | 33.21 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.07 | |||||||||
9 | Mads Poulsen | 2007 | 220 | 33.55 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.24 | |||||||||
10 | Sebastian Saugbjerg | 2007 | 207 | 34.22 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.97 | |||||||||
- | Frederik Jensen | 2007 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.50 | |||||||||
- | Theis Lindhardt | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.27 | |||||||||
- | Vilmer Damgaard | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.61 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 471 | 26.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.45 | |||||||||
2 | Emil Jaworski | 2004 | 465 | 26.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 26.21 | |||||||||
3 | Danilo Møller | 2004 | 373 | 28.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.48 | |||||||||
4 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 328 | 29.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.90 | |||||||||
5 | Kristian Jensen | 2004 | 322 | 29.54 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.48 | |||||||||
6 | Malte Sæderup Nielsen | 2004 | 290 | 30.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.97 | |||||||||
7 | Philip Bendtsen | 2005 | 243 | 32.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.17 | |||||||||
8 | Sebastian Thielst | 2005 | 131 | 39.88 | ||||||
Brønderslev SK08 | 39.85 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 525 | 25.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 24.02 | |||||||||
1 | Kristian B Rasmussen | 2003 | 525 | 25.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 24.27 | |||||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 484 | 25.80 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 25.87 | |||||||||
4 | Jeppe Egholm | 2003 | 479 | 25.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.25 | |||||||||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 384 | 27.85 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 26.58 | |||||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 340 | 29.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.13 | |||||||||
7 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 326 | 29.41 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.79 | |||||||||
8 | Anders Mikkelsen | 2001 | 319 | 29.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maciej Dworzanski | 2008 | 188 | 35.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.71 | |||||||||
2 | Magnus Manstrup | 2008 | 180 | 35.85 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.40 | |||||||||
3 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 127 | 40.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.74 | |||||||||
4 | Johannes Andersen | 2008 | 116 | 41.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.45 | |||||||||
5 | Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 77 | 47.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Click Mix | 2008 | 2:31.59 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:30.73 | |||||||||
Sofie Callsen | 2008 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Magnus Manstrup | 2008 | 37.83 | 1:12.28 | |||||||
Christian Abrahamsen | 2009 | 40.00 | 1:52.28 | |||||||
Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 39.31 | 2:31.59 | |||||||
2 | S68 - Yngre Junior Mix | 2008 | 2:34.29 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:36.49 | |||||||||
Maciej Dworzanski | 2008 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Anders Munk Fuglsang | 2009 | 41.79 | 1:20.15 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 37.63 | 1:57.78 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 36.51 | 2:34.29 | |||||||
- | Nords Mix 4 | 2008 | DSQ | ej hurtig op af vand | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:48.59 | |||||||||
Helene Lavrsen | 2008 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Stjerne Mix | 2006 | 1:59.43 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:03.71 | |||||||||
Therese J Helt | 2006 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 31.53 | 1:03.36 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 28.00 | 1:31.36 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 28.07 | 1:59.43 | |||||||
2 | Nords Mix 2 | 2006 | 2:05.61 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:04.79 | |||||||||
Christian Andersen | 2006 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 31.21 | 1:01.80 | |||||||
Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 30.75 | 1:32.55 | |||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 33.06 | 2:05.61 | |||||||
3 | S68 - Junior 2 Mix | 2006 | 2:08.97 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.31 | |||||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 32.02 | 1:03.39 | |||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 30.44 | 1:33.83 | |||||||
Theis Lindhardt | 2006 | 35.14 | 2:08.97 | |||||||
4 | Aabybro Cobras | 2006 | 2:23.77 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:29.38 | |||||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 35.11 | 1:12.27 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 30.35 | 1:42.62 | |||||||
Emily Kastaniegaard | 2007 | 41.15 | 2:23.77 | |||||||
5 | Aabybro Beasts | 2007 | 2:40.17 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:03.82 | |||||||||
Agnes Brix Rasmussen | 2008 | 42.16 | 42.16 | |||||||
Frederik Jensen | 2007 | 43.21 | 1:25.37 | |||||||
Lisa Stenger | 2008 | 40.08 | 2:05.45 | |||||||
Sebastian Saugbjerg | 2007 | 34.72 | 2:40.17 | |||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nords Mix 1 | 2004 | 1:53.62 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 1:51.89 | |||||||||
Danilo Møller | 2004 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Emil Jaworski | 2004 | 26.63 | 54.74 | |||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 28.65 | 1:23.39 | |||||||
Astrid Jensen | 2005 | 30.23 | 1:53.62 | |||||||
2 | S68 - Junior 1 Mix | 2004 | 1:55.78 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:52.38 | |||||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Matilde Thirup | 2005 | 28.77 | 58.16 | |||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 25.49 | 1:23.65 | |||||||
Philip Bendtsen | 2005 | 32.13 | 1:55.78 | |||||||
3 | Bks08 Elite Mix | 2004 | 2:14.04 | |||||||
Brønderslev SK08 | 2:13.58 | |||||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 31.71 | 1:02.83 | |||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 30.54 | 1:33.37 | |||||||
Sebastian Thielst | 2005 | 40.67 | 2:14.04 | |||||||
4 | Aabybro Power Puff | 2004 | 2:19.30 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.52 | |||||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 29.00 | 1:04.05 | |||||||
Liva Lund Henningsen | 2009 | 44.64 | 1:48.69 | |||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 30.61 | 2:19.30 | |||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68- Senior Mix | 1999 | 1:47.72 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.87 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 29.40 | 58.20 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 25.09 | 1:23.29 | |||||||
Kristian B Rasmussen | 2003 | 24.43 | 1:47.72 | |||||||
2 | Aabybro Matador Mix | 2003 | 1:56.19 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:56.31 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 32.82 | 1:03.47 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 27.00 | 1:30.47 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 25.72 | 1:56.19 | |||||||
3 | Nords Mix 3 | 2002 | 2:02.16 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 29.65 | 58.82 | |||||||
Malte Sæderup Nielsen | 2004 | 30.21 | 1:29.03 | |||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 33.13 | 2:02.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: S68 - Ung Jun 1 - Piger (2007) 2:33.14 2019-01-26 |
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:02.76 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Piger (2003) 1:59.08 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 1:59.13 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Monsters | 2008 | 225 | 2:34.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:51.32 | |||||||||
Sofie Callsen | 2008 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 37.15 | 1:12.50 | |||||||
Agnes Brix Rasmussen | 2008 | 42.25 | 1:54.75 | |||||||
Lisa Stenger | 2008 | 39.50 | 2:34.25 | |||||||
2 | S68 - Yngre Junior Piger | 2008 | 217 | 2:36.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:45.03 | |||||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 36.69 | 1:13.78 | |||||||
Maria Guneva | 2008 | 41.61 | 1:55.39 | |||||||
Aino Aalto | 2008 | 40.83 | 2:36.22 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: S68 - Ung Jun 1 - Piger (2007) 2:33.14 2019-01-26 |
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:02.76 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Piger (2003) 1:59.08 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 1:59.13 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Wildies | 2006 | 358 | 2:12.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:16.62 | |||||||||
Therese J Helt | 2006 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 33.93 | 1:06.71 | |||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 35.27 | 1:41.98 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 30.21 | 2:12.19 | |||||||
2 | S68 - Junior 2 Piger 1 | 2006 | 353 | 2:12.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:08.79 | |||||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 33.69 | 1:05.08 | |||||||
Ida Jensen | 2006 | 35.04 | 1:40.12 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 32.71 | 2:12.83 | |||||||
3 | Nords Smølfer | 2006 | 254 | 2:28.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Helene Lavrsen | 2008 | 38.00 | 1:11.02 | |||||||
Emma Bertelsen | 2008 | 39.31 | 1:50.33 | |||||||
Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 37.80 | 2:28.13 | |||||||
4 | S68 - Junior 2 Piger 2 | 2006 | 244 | 2:30.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:35.33 | |||||||||
Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Reinike Veenstra | 2006 | 36.42 | 1:16.97 | |||||||
Matilde Christiansen | 2007 | 36.67 | 1:53.64 | |||||||
Frida Wilke | 2006 | 36.48 | 2:30.12 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: S68 - Ung Jun 1 - Piger (2007) 2:33.14 2019-01-26 |
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:02.76 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Piger (2003) 1:59.08 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 1:59.13 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bsk08 Tøser | 2005 | 419 | 2:05.42 | ||||||
Brønderslev SK08 | 2:08.30 | |||||||||
Malou Callisen | 2007 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 31.30 | 1:04.32 | |||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 31.17 | 1:35.49 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 29.93 | 2:05.42 | |||||||
2 | S68 - Junior 1 Piger 2 | 2005 | 389 | 2:08.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:08.14 | |||||||||
Mie Asmussen | 2005 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Emma Ploug Rasmussen | 2005 | 31.63 | 1:02.40 | |||||||
Sara Kokholm | 2005 | 32.90 | 1:35.30 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 33.29 | 2:08.59 | |||||||
3 | Aabybro Dolphins | 2005 | 241 | 2:30.79 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:37.20 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 35.00 | 1:04.99 | |||||||
Emily Kastaniegaard | 2007 | 42.84 | 1:47.83 | |||||||
Liva Lund Henningsen | 2009 | 42.96 | 2:30.79 | |||||||
- | S68 - Junior 1 Piger 1 | 2004 | DSQ | Tyvstart 1. svømmer | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:56.89 | |||||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: S68 - Ung Jun 1 - Piger (2007) 2:33.14 2019-01-26 |
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:02.76 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Piger (2003) 1:59.08 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 1:59.13 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Senior Piger | 1999 | 503 | 1:58.01 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:00.52 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 28.88 | 57.64 | |||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 30.48 | 1:28.12 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 29.89 | 1:58.01 | |||||||
2 | Nords Valkyrier | 2003 | 470 | 2:00.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Astrid Jensen | 2005 | 30.35 | 1:00.45 | |||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 29.83 | 1:30.28 | |||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 30.50 | 2:00.78 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: S 68 2:28.99 2002-11-03 |
Årg. 2006-2007: S 68 2:01.80 2000-11-01 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:44.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Destroyers | 2006 | 324 | 1:58.99 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:02.79 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 28.70 | 56.78 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 30.20 | 1:26.98 | |||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 32.01 | 1:58.99 | |||||||
2 | Nords Bad Boys | 2006 | 229 | 2:13.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:08.98 | |||||||||
Christian Andersen | 2006 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 30.81 | 1:00.85 | |||||||
Sebastian Eliasen | 2006 | 32.97 | 1:33.82 | |||||||
Johannes Andersen | 2008 | 39.70 | 2:13.52 | |||||||
3 | S68 - Junior 2 Drenge | 2006 | 187 | 2:22.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:27.00 | |||||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Theis Lindhardt | 2006 | 1:13.37 | 1:43.97 | |||||||
Maciej Dworzanski | 2008 | 38.92 | 2:22.89 | |||||||
Anders Munk Fuglsang | 2009 | 2:22.89 | ||||||||
4 | Aabybro Guns | 2007 | 134 | 2:39.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:55.47 | |||||||||
Mads Poulsen | 2007 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 49.34 | 1:23.50 | |||||||
Christian Abrahamsen | 2009 | 39.53 | 2:03.03 | |||||||
Magnus Manstrup | 2008 | 36.60 | 2:39.63 | |||||||
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: S 68 2:28.99 2002-11-03 |
Årg. 2006-2007: S 68 2:01.80 2000-11-01 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:44.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nords Bumblebees | 2004 | 344 | 1:56.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:53.80 | |||||||||
Emil Jaworski | 2004 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Danilo Møller | 2004 | 28.48 | 57.01 | |||||||
Malte Sæderup Nielsen | 2004 | 30.12 | 1:27.13 | |||||||
Frederik Laursen | 2005 | 29.61 | 1:56.74 | |||||||
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: S 68 2:28.99 2002-11-03 |
Årg. 2006-2007: S 68 2:01.80 2000-11-01 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:44.81 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Senior Drenge | 2002 | 538 | 1:40.55 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:39.31 | |||||||||
Kristian B Rasmussen | 2003 | 24.94 | 24.94 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 24.52 | 49.46 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 25.57 | 1:15.03 | |||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 25.52 | 1:40.55 | |||||||
2 | Lummerklubben af Pavens Nåde | 2001 | 369 | 1:53.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:54.75 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 27.12 | 27.12 | |||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 29.45 | 56.57 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 28.87 | 1:25.44 | |||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 28.55 | 1:53.99 | |||||||
3 | Nords Dream Team | 1993 | 352 | 1:55.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:48.22 | |||||||||
Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 29.21 | 29.21 | |||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 28.52 | 57.73 | |||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 27.11 | 1:24.84 | |||||||
Kasper V Hansen | 1996 | 30.91 | 1:55.75 | |||||||
4 | Aabybro Extremes | 2003 | 321 | 1:59.41 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:06.79 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 33.12 | 59.49 | |||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 30.20 | 1:29.69 | |||||||
Kristian Jensen | 2004 | 29.72 | 1:59.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Callsen | 2008 | 273 | 39.92 | 1:27.03 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.30 | |||||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 242 | 43.54 | 1:30.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.95 | |||||||||
3 | Reka Szephalmi | 2009 | 212 | 47.32 | 1:34.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.40 | |||||||||
4 | Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 202 | 44.79 | 1:36.24 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:48.14 | |||||||||
5 | Helene Lavrsen | 2008 | 194 | 46.22 | 1:37.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:36.48 | |||||||||
6 | Lisa Stenger | 2008 | 189 | 45.47 | 1:38.34 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Emilie Hermansen | 2008 | 189 | 44.99 | 1:38.40 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:44.88 | |||||||||
8 | Emma Bertelsen | 2008 | 173 | 48.42 | 1:41.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:38.77 | |||||||||
9 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 159 | 50.69 | 1:44.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.39 | |||||||||
10 | Lærke Stubben Broberg | 2011 | 149 | 49.39 | 1:46.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Maria Guneva | 2008 | 137 | 51.89 | 1:49.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Aino Aalto | 2008 | 132 | 51.54 | 1:50.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Alberte Elsborg | 2008 | 124 | 54.92 | 1:53.14 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:00.00 | |||||||||
- | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:45.78 | |||||||||
- | Ida Rasmussen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Lund Henningsen | 2009 | DSQ | ej samt. berør 75m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:00.00 | |||||||||
- | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | DSQ | 2 flyben i st. bryst | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:46.22 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 402 | 37.13 | 1:16.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.57 | |||||||||
2 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 374 | 36.98 | 1:18.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.36 | |||||||||
3 | Therese J Helt | 2006 | 362 | 36.45 | 1:19.22 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.25 | |||||||||
4 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 354 | 36.16 | 1:19.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.19 | |||||||||
5 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 341 | 37.59 | 1:20.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.46 | |||||||||
6 | Patricia Nættermann | 2007 | 311 | 37.98 | 1:23.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.36 | |||||||||
7 | Signe Broe Larsen | 2007 | 298 | 39.06 | 1:24.54 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.07 | |||||||||
8 | Neya Damgaard | 2007 | 286 | 38.82 | 1:25.68 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.14 | |||||||||
9 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 283 | 41.55 | 1:26.01 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.55 | |||||||||
10 | Sarah Frandsen | 2007 | 273 | 39.05 | 1:27.04 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:25.69 | |||||||||
11 | Clara Kornum | 2007 | 261 | 40.01 | 1:28.42 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.95 | |||||||||
12 | Freja Christensen | 2006 | 256 | 41.34 | 1:28.92 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:28.63 | |||||||||
13 | Caroline Larsen | 2007 | 238 | 45.38 | 1:31.08 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:31.73 | |||||||||
14 | Ida Jensen | 2006 | 235 | 42.66 | 1:31.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.64 | |||||||||
15 | Matilde Christiansen | 2007 | 212 | 45.41 | 1:34.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.99 | |||||||||
16 | Freja Møller Winther | 2006 | 199 | 45.49 | 1:36.73 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:37.85 | |||||||||
17 | Line Madsen | 2006 | 198 | 45.13 | 1:36.84 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Reinike Veenstra | 2006 | 195 | 44.54 | 1:37.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:41.14 | |||||||||
19 | Emily Kastaniegaard | 2007 | 169 | 49.74 | 1:42.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Amy Hyllen | 2006 | 137 | 51.84 | 1:49.53 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Carlsen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:18.01 | |||||||||
- | Sofie Jeppesen | 2007 | DSQ | mavelig. v. 50m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:32.89 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 459 | 33.25 | 1:13.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.77 | |||||||||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 459 | 33.48 | 1:13.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.83 | |||||||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 436 | 35.47 | 1:14.47 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:14.00 | |||||||||
4 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 432 | 34.82 | 1:14.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.18 | |||||||||
5 | Matilde Thirup | 2005 | 422 | 34.78 | 1:15.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.02 | |||||||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | 383 | 35.75 | 1:17.80 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:16.83 | |||||||||
7 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 381 | 35.91 | 1:17.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.59 | |||||||||
8 | Astrid Jensen | 2005 | 366 | 36.04 | 1:18.98 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.71 | |||||||||
9 | Mie Asmussen | 2005 | 341 | 36.77 | 1:20.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.17 | |||||||||
10 | Josefine Høgh | 2005 | 308 | 37.05 | 1:23.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.08 | |||||||||
11 | Sara Kokholm | 2005 | 304 | 40.32 | 1:24.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.68 | |||||||||
12 | Johanna Sandager Borup | 2005 | 251 | 45.17 | 1:29.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:30.10 | |||||||||
13 | Laura Wæhrens | 2005 | 157 | 48.20 | 1:44.67 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cirkeline Mejlby | 2005 | 141 | 49.91 | 1:48.51 | |||||
Fjerritslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.66 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 405 | 35.00 | 1:16.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.31 | |||||||||
2 | Sofie Jakobsen | 2003 | 292 | 40.25 | 1:25.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.68 | |||||||||
3 | Signe Møller Winther | 2002 | 291 | 39.20 | 1:25.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.31 | |||||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | DSQ | GR 5,1 badedragt. | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Callsen | 2008 | 280 | 39.74 | 1:26.33 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.30 | |||||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 243 | 42.96 | 1:30.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.95 | |||||||||
3 | Helene Lavrsen | 2008 | 206 | 45.36 | 1:35.66 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:36.48 | |||||||||
4 | Reka Szephalmi | 2009 | 203 | 47.97 | 1:36.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.40 | |||||||||
5 | Lisa Stenger | 2008 | 185 | 47.91 | 1:39.03 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 185 | 45.78 | 1:39.09 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:48.14 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 442 | 36.34 | 1:14.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.57 | |||||||||
2 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 380 | 36.82 | 1:17.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.36 | |||||||||
2 | Therese J Helt | 2006 | 380 | 36.29 | 1:17.96 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.25 | |||||||||
4 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 363 | 35.70 | 1:19.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.19 | |||||||||
5 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 319 | 38.96 | 1:22.63 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.46 | |||||||||
6 | Patricia Nættermann | 2007 | 281 | 38.97 | 1:26.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.36 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 546 | 32.78 | 1:09.11 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.77 | |||||||||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 483 | 33.83 | 1:12.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.83 | |||||||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 462 | 33.63 | 1:13.09 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:14.00 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 441 | 34.24 | 1:14.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.02 | |||||||||
5 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 437 | 35.17 | 1:14.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.18 | |||||||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | 361 | 36.37 | 1:19.35 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:16.83 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 418 | 35.43 | 1:15.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.31 | |||||||||
2 | Sofie Jakobsen | 2003 | 398 | 35.99 | 1:16.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.68 | |||||||||
3 | Signe Møller Winther | 2002 | 310 | 38.00 | 1:23.48 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 17, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 252 | 36.76 | 1:19.52 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.21 | |||||||||
2 | Maciej Dworzanski | 2008 | 153 | 45.32 | 1:33.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.99 | |||||||||
3 | Magnus Manstrup | 2008 | 144 | 47.23 | 1:35.67 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.43 | |||||||||
4 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 133 | 48.52 | 1:38.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:37.81 | |||||||||
5 | Johannes Andersen | 2008 | 113 | 48.66 | 1:43.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | 2:01.82 | |||||||||
6 | Rasmus Høst Underlin | 2008 | 93 | 51.96 | 1:50.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | 2:09.69 | |||||||||
7 | Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 87 | 52.50 | 1:53.25 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:10.00 | |||||||||
- | Christian Abrahamsen | 2009 | DSQ | Ej bryd v/2arm bryst | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.73 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 368 | 32.81 | 1:10.13 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.02 | |||||||||
2 | Sebastian Porsborg | 2007 | 299 | 35.79 | 1:15.13 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.05 | |||||||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | 283 | 36.64 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.64 | |||||||||
4 | Sebastian Eliasen | 2006 | 229 | 39.16 | 1:22.11 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.57 | |||||||||
5 | Vilmer Damgaard | 2006 | 227 | 40.21 | 1:22.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.83 | |||||||||
6 | Mads Poulsen | 2007 | 222 | 37.30 | 1:22.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.65 | |||||||||
7 | Mikkel Rubæk | 2006 | 193 | 39.92 | 1:26.87 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.30 | |||||||||
8 | Sebastian Saugbjerg | 2007 | 167 | 42.52 | 1:31.17 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:45.00 | |||||||||
- | Christian Andersen | 2006 | DSQ | afslu mave v. 50m | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.46 | |||||||||
- | Mathias Ø. Barslev | 2006 | DSQ | afsl mave v. 50m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.47 | |||||||||
- | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | DSQ | 2 flyben bryststart | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.70 | |||||||||
- | Theis Lindhardt | 2006 | DSQ | 1 hånd. vend. fly. | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Tim Carstensen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:24.95 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 420 | 31.42 | 1:07.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.87 | |||||||||
2 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 381 | 33.23 | 1:09.27 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:08.28 | |||||||||
3 | Esben Kilde Johansen | 2004 | 379 | 32.58 | 1:09.45 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:12.30 | |||||||||
4 | Emil Jaworski | 2004 | 371 | 31.52 | 1:09.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.17 | |||||||||
5 | Danilo Møller | 2004 | 351 | 33.04 | 1:11.21 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.64 | |||||||||
6 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 333 | 33.44 | 1:12.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.48 | |||||||||
7 | Kristian Jensen | 2004 | 293 | 36.00 | 1:15.60 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.46 | |||||||||
8 | Frederik Laursen | 2005 | 274 | 35.67 | 1:17.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.88 | |||||||||
9 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 273 | 37.54 | 1:17.41 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.34 | |||||||||
10 | Sebastian Thielst | 2005 | 124 | 48.12 | 1:40.54 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:44.05 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B Rasmussen | 2003 | 523 | 28.31 | 1:02.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.77 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 400 | 30.76 | 1:08.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.83 | |||||||||
3 | Jeppe Egholm | 2003 | 392 | 30.94 | 1:08.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.39 | |||||||||
4 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 385 | 32.44 | 1:09.04 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.46 | |||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 385 | 31.29 | 1:09.05 | |||||
Brønderslev SK08 | 58.50 | |||||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 380 | 32.96 | 1:09.34 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.10 | |||||||||
7 | David Johansen | 2001 | 349 | 31.96 | 1:11.33 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:11.62 | |||||||||
8 | Anders Mikkelsen | 2001 | 258 | 38.16 | 1:18.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.84 | |||||||||
9 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 235 | 36.47 | 1:21.43 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 257 | 37.65 | 1:18.99 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.21 | |||||||||
2 | Maciej Dworzanski | 2008 | 145 | 45.44 | 1:35.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.99 | |||||||||
3 | Magnus Manstrup | 2008 | 140 | 47.39 | 1:36.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.43 | |||||||||
4 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 126 | 48.96 | 1:40.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:37.81 | |||||||||
5 | Johannes Andersen | 2008 | 109 | 48.41 | 1:44.94 | |||||
Svømmeklubben Nord | 2:01.82 | |||||||||
6 | Rasmus Høst Underlin | 2008 | 83 | 54.28 | 1:54.98 | |||||
Svømmeklubben Nord | 2:09.69 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 364 | 33.80 | 1:10.34 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.02 | |||||||||
2 | Sebastian Porsborg | 2007 | 300 | 35.98 | 1:15.01 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.05 | |||||||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | 282 | 36.59 | 1:16.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.64 | |||||||||
4 | Sebastian Eliasen | 2006 | 233 | 38.33 | 1:21.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.57 | |||||||||
5 | Vilmer Damgaard | 2006 | 220 | 39.94 | 1:23.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.83 | |||||||||
6 | Mads Poulsen | 2007 | 190 | 40.06 | 1:27.31 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.65 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 454 | 30.59 | 1:05.35 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.87 | |||||||||
2 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 398 | 32.51 | 1:08.29 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:08.28 | |||||||||
3 | Esben Kilde Johansen | 2004 | 371 | 33.08 | 1:09.91 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:12.30 | |||||||||
4 | Danilo Møller | 2004 | 355 | 33.11 | 1:10.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.64 | |||||||||
5 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 308 | 34.76 | 1:14.39 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.48 | |||||||||
6 | Emil Jaworski | 2004 | 275 | 35.78 | 1:17.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.17 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 554 | 28.36 | 1:01.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.83 | |||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 410 | 30.16 | 1:07.60 | |||||
Brønderslev SK08 | 58.50 | |||||||||
3 | Jeppe Egholm | 2003 | 404 | 31.35 | 1:07.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.39 | |||||||||
4 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 395 | 32.40 | 1:08.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.46 | |||||||||
5 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 324 | 35.31 | 1:13.17 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.10 | |||||||||
- | Kristian B Rasmussen | 2003 | DSQ | Afslut mave 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Broe Larsen | 2007 | 375 | 33.10 | 1:09.66 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:12.66 | |||||||||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | 352 | 34.18 | 1:11.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.84 | |||||||||
3 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 350 | 34.26 | 1:11.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.80 | |||||||||
4 | Clara Kornum | 2007 | 304 | 37.12 | 1:14.73 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.86 | |||||||||
5 | Sarah Frandsen | 2007 | 292 | 35.97 | 1:15.72 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.12 | |||||||||
6 | Patricia Nættermann | 2007 | 278 | 36.39 | 1:16.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.01 | |||||||||
7 | Ida Jensen | 2006 | 270 | 37.78 | 1:17.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.99 | |||||||||
8 | Neya Damgaard | 2007 | 254 | 38.15 | 1:19.25 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:34.51 | |||||||||
9 | Caroline Larsen | 2007 | 251 | 38.37 | 1:19.60 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Reinike Veenstra | 2006 | 214 | 39.62 | 1:23.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.49 | |||||||||
11 | Matilde Christiansen | 2007 | 200 | 40.49 | 1:25.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.56 | |||||||||
12 | Agnethe Frank Mathiasen | 2006 | 162 | 43.06 | 1:32.12 | |||||
Fjerritslev Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amy Hyllen | 2006 | 133 | 44.80 | 1:38.23 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Christensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:18.86 | |||||||||
- | Cecilie Husum | 2006 | DSQ | Fod ej frem skammel | ||||||
Sindal Svømmeforening | 1:58.99 | |||||||||
- | Frida Wilke | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Ida Carlsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 467 | 31.53 | 1:04.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.07 | |||||||||
2 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 466 | 31.38 | 1:04.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.55 | |||||||||
3 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 465 | 30.84 | 1:04.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:02.38 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 451 | 32.52 | 1:05.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.21 | |||||||||
5 | Astrid Jensen | 2005 | 423 | 31.93 | 1:06.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.70 | |||||||||
6 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 407 | 32.26 | 1:07.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.65 | |||||||||
7 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | 380 | 32.94 | 1:09.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.59 | |||||||||
8 | Sara Kokholm | 2005 | 279 | 37.11 | 1:16.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.26 | |||||||||
9 | Josefine Høgh | 2005 | 252 | 37.97 | 1:19.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.71 | |||||||||
10 | Laura Wæhrens | 2005 | 172 | 42.49 | 1:30.21 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Lundmann | 2005 | 148 | 42.86 | 1:34.83 | |||||
Fjerritslev Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Simonsen | 2005 | 95 | 50.94 | 1:50.05 | |||||
Svømmeklubben Jet | 1:50.04 | |||||||||
- | Mie Asmussen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.65 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 461 | 31.41 | 1:05.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.27 | |||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 310 | 35.09 | 1:14.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.37 | |||||||||
3 | Sara Bundgaard | 2003 | 306 | 35.61 | 1:14.56 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.59 | |||||||||
4 | Sofie Jakobsen | 2003 | 288 | 36.48 | 1:16.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.13 | |||||||||
5 | Signe Møller Winther | 2002 | 263 | 37.36 | 1:18.40 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 419 | 32.52 | 1:07.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.80 | |||||||||
2 | Signe Broe Larsen | 2007 | 398 | 32.24 | 1:08.28 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:12.66 | |||||||||
3 | Aia Caroline Abel | 2006 | 377 | 33.40 | 1:09.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.84 | |||||||||
4 | Clara Kornum | 2007 | 324 | 35.92 | 1:13.12 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.86 | |||||||||
5 | Patricia Nættermann | 2007 | 298 | 36.91 | 1:15.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.01 | |||||||||
6 | Sarah Frandsen | 2007 | 296 | 35.93 | 1:15.35 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.12 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 510 | 30.60 | 1:02.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:02.38 | |||||||||
2 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 489 | 30.81 | 1:03.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.55 | |||||||||
3 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 480 | 31.31 | 1:04.15 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.07 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 479 | 31.61 | 1:04.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.21 | |||||||||
5 | Astrid Jensen | 2005 | 419 | 31.94 | 1:07.12 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.70 | |||||||||
6 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 340 | 33.47 | 1:11.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.65 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 510 | 31.01 | 1:02.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.37 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 452 | 31.65 | 1:05.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.59 | |||||||||
3 | Sofie Jakobsen | 2003 | 410 | 32.75 | 1:07.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.13 | |||||||||
4 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 349 | 33.00 | 1:11.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.27 | |||||||||
5 | Signe Møller Winther | 2002 | 329 | 34.34 | 1:12.73 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Gustav Yde 59.28 2013-11-09 |
Årg. 2004-2005: Thomas Ibsen Nielsen 56.81 2001-01-01 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 51.80 1994-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 383 | 29.86 | 1:01.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:02.73 | |||||||||
2 | Christian Andersen | 2006 | 323 | 31.47 | 1:05.47 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:04.00 | |||||||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | 295 | 33.01 | 1:07.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.36 | |||||||||
4 | Sebastian Porsborg | 2007 | 290 | 33.04 | 1:07.87 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.11 | |||||||||
5 | Tim Carstensen | 2007 | 263 | 33.54 | 1:10.13 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:12.60 | |||||||||
6 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 244 | 34.29 | 1:11.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.53 | |||||||||
7 | Mikkel Rubæk | 2006 | 234 | 34.21 | 1:12.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.39 | |||||||||
8 | Mads Poulsen | 2007 | 192 | 37.27 | 1:17.82 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.66 | |||||||||
9 | Theis Lindhardt | 2006 | 182 | 38.22 | 1:19.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.75 | |||||||||
10 | Frederik Jensen | 2007 | 100 | 46.65 | 1:36.82 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:35.70 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Gustav Yde 59.28 2013-11-09 |
Årg. 2004-2005: Thomas Ibsen Nielsen 56.81 2001-01-01 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 51.80 1994-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Jaworski | 2004 | 452 | 28.35 | 58.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | 57.99 | |||||||||
2 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 432 | 28.63 | 59.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.22 | |||||||||
3 | Danilo Møller | 2004 | 403 | 29.05 | 1:00.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.42 | |||||||||
4 | Esben Kilde Johansen | 2004 | 375 | 30.68 | 1:02.28 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:01.54 | |||||||||
5 | Kristian Jensen | 2004 | 332 | 31.08 | 1:04.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.76 | |||||||||
6 | Frederik Laursen | 2005 | 311 | 31.69 | 1:06.27 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:06.11 | |||||||||
7 | Sebastian Thielst | 2005 | 135 | 41.72 | 1:27.39 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:28.61 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Gustav Yde 59.28 2013-11-09 |
Årg. 2004-2005: Thomas Ibsen Nielsen 56.81 2001-01-01 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 51.80 1994-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 383 | 29.60 | 1:01.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 57.35 | |||||||||
2 | David Johansen | 2001 | 358 | 30.46 | 1:03.29 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:00.57 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 347 | 30.78 | 1:03.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 53.48 | |||||||||
4 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 322 | 31.16 | 1:05.52 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.19 | |||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 300 | 32.15 | 1:07.06 | |||||
Brønderslev SK08 | 51.39 | |||||||||
6 | Jeppe Egholm | 2003 | 279 | 32.94 | 1:08.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Gustav Yde 59.28 2013-11-09 |
Årg. 2004-2005: Thomas Ibsen Nielsen 56.81 2001-01-01 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 51.80 1994-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 410 | 29.00 | 1:00.45 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:02.73 | |||||||||
2 | Christian Andersen | 2006 | 330 | 31.67 | 1:04.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:04.00 | |||||||||
3 | Sebastian Porsborg | 2007 | 309 | 32.13 | 1:06.47 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.11 | |||||||||
4 | Jacob Bundgaard | 2007 | 302 | 32.79 | 1:06.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.36 | |||||||||
5 | Tim Carstensen | 2007 | 263 | 33.34 | 1:10.12 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:12.60 | |||||||||
6 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 247 | 34.03 | 1:11.59 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.53 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Gustav Yde 59.28 2013-11-09 |
Årg. 2004-2005: Thomas Ibsen Nielsen 56.81 2001-01-01 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 51.80 1994-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 499 | 27.43 | 56.63 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben S 68 | 58.22 | |||||||||
2 | Emil Jaworski | 2004 | 479 | 27.52 | 57.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | 57.99 | |||||||||
3 | Danilo Møller | 2004 | 409 | 28.94 | 1:00.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.42 | |||||||||
4 | Esben Kilde Johansen | 2004 | 383 | 30.35 | 1:01.83 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:01.54 | |||||||||
5 | Kristian Jensen | 2004 | 327 | 31.09 | 1:05.22 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.76 | |||||||||
- | Frederik Laursen | 2005 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Nord | 1:06.11 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Gustav Yde 59.28 2013-11-09 |
Årg. 2004-2005: Thomas Ibsen Nielsen 56.81 2001-01-01 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 51.80 1994-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 510 | 27.16 | 56.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 53.48 | |||||||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 498 | 27.41 | 56.68 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 57.35 | |||||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | 455 | 28.88 | 58.41 | |||||
Brønderslev SK08 | 51.39 | |||||||||
4 | Jeppe Egholm | 2003 | 441 | 28.63 | 59.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.24 | |||||||||
5 | David Johansen | 2001 | 407 | 28.86 | 1:00.64 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:00.57 | |||||||||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 311 | 30.87 | 1:06.28 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 39.78 2016-11-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Reka Szephalmi | 2009 | 276 | 43.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.73 | |||||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 265 | 44.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.82 | |||||||||
3 | Helene Lavrsen | 2008 | 199 | 48.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 50.05 | |||||||||
4 | Lisa Stenger | 2008 | 187 | 49.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 52.91 | |||||||||
5 | Emma Bertelsen | 2008 | 187 | 49.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 53.79 | |||||||||
6 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 168 | 51.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.68 | |||||||||
7 | Aino Aalto | 2008 | 156 | 52.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 51.76 | |||||||||
8 | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | 140 | 54.91 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 55.55 | |||||||||
9 | Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 129 | 56.45 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:01.95 | |||||||||
10 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 126 | 56.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 58.95 | |||||||||
11 | Lærke Stubben Broberg | 2011 | 120 | 57.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Josephine Bach Andersen | 2009 | 119 | 57.98 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Liva Christensen | 2008 | 119 | 58.01 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 1:04.99 | |||||||||
14 | Ida Rasmussen | 2008 | 61 | 1:12.24 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Hermansen | 2008 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | 1:00.89 | |||||||||
- | Alberte Elsborg | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 58.14 | |||||||||
- | Liva Lund Henningsen | 2009 | DSQ | 1 hånd v 25m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Maria Guneva | 2008 | DSQ | afslut. 1 hånd | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 39.78 2016-11-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Reka Szephalmi | 2009 | 277 | 43.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.73 | |||||||||
2 | Emma Bertelsen | 2008 | 205 | 48.43 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 53.79 | |||||||||
3 | Helene Lavrsen | 2008 | 203 | 48.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 50.05 | |||||||||
4 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 186 | 49.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.68 | |||||||||
5 | Lisa Stenger | 2008 | 181 | 50.40 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 52.91 | |||||||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Sebastian Porsborg (2007) 39.88 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 222 | 41.65 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.25 | |||||||||
2 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 149 | 47.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.42 | |||||||||
3 | Magnus Manstrup | 2008 | 133 | 49.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.82 | |||||||||
4 | Maciej Dworzanski | 2008 | 102 | 53.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 57.44 | |||||||||
5 | Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 97 | 54.85 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.27 | |||||||||
6 | Johannes Andersen | 2008 | 72 | 1:00.67 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 58.99 | |||||||||
- | Adam Vang Kleist | 2008 | DSQ | indadv fødd hele vej | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Rasmus Høst Underlin | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Sebastian Porsborg (2007) 39.88 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 220 | 41.77 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.25 | |||||||||
2 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 168 | 45.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.42 | |||||||||
3 | Magnus Manstrup | 2008 | 132 | 49.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.82 | |||||||||
4 | Maciej Dworzanski | 2008 | 98 | 54.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 57.44 | |||||||||
5 | Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 87 | 56.87 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.27 | |||||||||
6 | Johannes Andersen | 2008 | 72 | 1:00.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 58.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Lea Jun Witte 1:18.90 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Sara Bundgaard 1:17.81 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 1:16.79 1999-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 450 | 38.74 | 1:21.32 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:18.66 | |||||||||
2 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 418 | 40.13 | 1:23.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.79 | |||||||||
3 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 417 | 41.65 | 1:23.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:23.03 | |||||||||
4 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 297 | 45.11 | 1:33.41 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:32.47 | |||||||||
5 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 263 | 47.32 | 1:37.31 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:37.67 | |||||||||
6 | Signe Venø Buhl | 2007 | 259 | 45.39 | 1:37.75 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Neya Damgaard | 2007 | 255 | 47.71 | 1:38.24 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:37.70 | |||||||||
8 | Signe Broe Larsen | 2007 | 242 | 44.66 | 1:39.97 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:44.51 | |||||||||
9 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 242 | 46.75 | 1:40.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.81 | |||||||||
10 | Caroline Larsen | 2007 | 223 | 49.03 | 1:42.73 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:43.83 | |||||||||
11 | Matilde Christiansen | 2007 | 199 | 50.81 | 1:46.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:41.59 | |||||||||
12 | Frida Wilke | 2006 | 196 | 48.62 | 1:47.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:42.83 | |||||||||
13 | Freja Møller Winther | 2006 | 190 | 51.74 | 1:48.31 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:45.59 | |||||||||
14 | Ida Jensen | 2006 | 174 | 52.58 | 1:51.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.09 | |||||||||
15 | Emily Kastaniegaard | 2007 | 169 | 53.23 | 1:52.68 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:55.97 | |||||||||
- | Amy Hyllen | 2006 | DSQ | indad fødd hele vej | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Lea Jun Witte 1:18.90 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Sara Bundgaard 1:17.81 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 1:16.79 1999-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 449 | 38.22 | 1:21.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.08 | |||||||||
2 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 402 | 41.12 | 1:24.43 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.12 | |||||||||
3 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 384 | 41.30 | 1:25.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.27 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 368 | 41.84 | 1:26.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.52 | |||||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | 352 | 41.45 | 1:28.27 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:24.19 | |||||||||
6 | Sara Kokholm | 2005 | 285 | 43.92 | 1:34.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.01 | |||||||||
7 | Johanna Sandager Borup | 2005 | 268 | 45.82 | 1:36.69 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:38.66 | |||||||||
8 | Julie Kammersgaard | 2004 | 229 | 47.34 | 1:41.83 | |||||
Fjerritslev Svømmeklub | ||||||||||
9 | Silke Drivsholm | 2005 | 130 | 57.39 | 2:02.87 | |||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Laura Wæhrens | 2005 | DSQ | indadv fødder | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Lea Jun Witte 1:18.90 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Sara Bundgaard 1:17.81 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 1:16.79 1999-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Bundgaard | 2003 | 391 | 40.77 | 1:25.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.68 | |||||||||
2 | Sofie Jakobsen | 2003 | 308 | 44.23 | 1:32.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Lea Jun Witte 1:18.90 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Sara Bundgaard 1:17.81 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 1:16.79 1999-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 475 | 38.05 | 1:19.88 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:18.66 | |||||||||
2 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 455 | 39.95 | 1:21.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:23.03 | |||||||||
3 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 433 | 39.19 | 1:22.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.79 | |||||||||
4 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 298 | 43.93 | 1:33.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:32.47 | |||||||||
5 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 286 | 45.76 | 1:34.58 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:37.67 | |||||||||
6 | Signe Venø Buhl | 2007 | 276 | 44.08 | 1:35.77 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Lea Jun Witte 1:18.90 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Sara Bundgaard 1:17.81 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 1:16.79 1999-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 596 | 34.96 | 1:14.10 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.08 | |||||||||
2 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 430 | 38.76 | 1:22.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.27 | |||||||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 424 | 39.97 | 1:22.96 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.12 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 379 | 40.64 | 1:26.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.52 | |||||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | 342 | 40.71 | 1:29.17 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:24.19 | |||||||||
6 | Sara Kokholm | 2005 | 319 | 42.40 | 1:31.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.01 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Lea Jun Witte 1:18.90 1998-01-01 |
Årg. 2004-2005: Sara Bundgaard 1:17.81 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 1:16.79 1999-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Bundgaard | 2003 | 574 | 35.78 | 1:15.03 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.68 | |||||||||
2 | Sofie Jakobsen | 2003 | 349 | 41.92 | 1:28.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:14.78 2008-11-02 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Sevelsted 1:09.73 1999-01-01 |
Årg. 0-2003: Jesper Boye 1:05.50 1993-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 303 | 38.75 | 1:22.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.23 | |||||||||
2 | Sebastian Porsborg | 2007 | 287 | 39.56 | 1:24.23 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.22 | |||||||||
3 | Sebastian Eliasen | 2006 | 286 | 40.08 | 1:24.38 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.57 | |||||||||
4 | Jacob Bundgaard | 2007 | 281 | 41.69 | 1:24.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.05 | |||||||||
5 | Theis Lindhardt | 2006 | 170 | 48.82 | 1:40.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.83 | |||||||||
6 | Sebastian Saugbjerg | 2007 | 146 | 49.12 | 1:45.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:50.42 | |||||||||
- | Vilmer Damgaard | 2006 | DSQ | 2 flyben ved 25m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.16 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:14.78 2008-11-02 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Sevelsted 1:09.73 1999-01-01 |
Årg. 0-2003: Jesper Boye 1:05.50 1993-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 374 | 38.19 | 1:17.17 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.41 | |||||||||
2 | Esben Kilde Johansen | 2004 | 307 | 38.57 | 1:22.40 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | DSQ | Flere flyben 25m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.27 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:14.78 2008-11-02 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Sevelsted 1:09.73 1999-01-01 |
Årg. 0-2003: Jesper Boye 1:05.50 1993-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 479 | 33.82 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.29 | |||||||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 336 | 38.43 | 1:19.99 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.65 | |||||||||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 313 | 38.96 | 1:21.90 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.69 | |||||||||
4 | Anders Mikkelsen | 2001 | 214 | 42.11 | 1:32.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.65 | |||||||||
- | Jeppe Egholm | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:14.78 2008-11-02 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Sevelsted 1:09.73 1999-01-01 |
Årg. 0-2003: Jesper Boye 1:05.50 1993-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 368 | 37.22 | 1:17.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.23 | |||||||||
2 | Sebastian Porsborg | 2007 | 310 | 38.65 | 1:22.16 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.22 | |||||||||
3 | Sebastian Eliasen | 2006 | 283 | 39.54 | 1:24.66 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.57 | |||||||||
4 | Jacob Bundgaard | 2007 | 270 | 42.10 | 1:26.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.05 | |||||||||
5 | Theis Lindhardt | 2006 | 180 | 47.20 | 1:38.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.83 | |||||||||
6 | Sebastian Saugbjerg | 2007 | 156 | 47.59 | 1:43.15 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:50.42 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:14.78 2008-11-02 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Sevelsted 1:09.73 1999-01-01 |
Årg. 0-2003: Jesper Boye 1:05.50 1993-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 419 | 35.77 | 1:14.30 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.41 | |||||||||
2 | Esben Kilde Johansen | 2004 | 322 | 37.22 | 1:21.11 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:14.78 2008-11-02 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Sevelsted 1:09.73 1999-01-01 |
Årg. 0-2003: Jesper Boye 1:05.50 1993-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 462 | 33.78 | 1:11.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.29 | |||||||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 379 | 35.92 | 1:16.78 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.69 | |||||||||
3 | Anders Mikkelsen | 2001 | 226 | 42.35 | 1:31.18 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.65 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DSQ | 2 flyben v. 75m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 3:00.85 2016-11-06 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 2:40.39 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 2:38.30 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 2:26.90 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Callsen | 2008 | 269 | 44.36 | 1:29.57 | 2:29.18 | 3:08.58 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:14.44 | |||||||||
2 | Reka Szephalmi | 2009 | 214 | 47.65 | 1:39.55 | 2:34.26 | 3:23.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 208 | 49.00 | 1:40.86 | 2:38.07 | 3:25.40 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:23.00 | |||||||||
4 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 149 | 56.53 | 1:53.30 | 2:55.30 | 3:49.73 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:52.78 | |||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 3:00.85 2016-11-06 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 2:40.39 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 2:38.30 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 2:26.90 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 404 | 38.27 | 1:21.85 | 2:07.95 | 2:44.79 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:44.28 | |||||||||
2 | Therese J Helt | 2006 | 357 | 40.69 | 1:23.83 | 2:14.02 | 2:51.62 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:49.04 | |||||||||
3 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 346 | 38.96 | 1:25.41 | 2:12.46 | 2:53.50 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:53.88 | |||||||||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | 314 | 41.98 | 1:25.57 | 2:21.17 | 2:59.26 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:55.88 | |||||||||
5 | Clara Kornum | 2007 | 239 | 42.76 | 1:31.83 | 2:35.74 | 3:16.20 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:21.02 | |||||||||
6 | Sofie Jeppesen | 2007 | 202 | 51.72 | 1:45.03 | 2:41.38 | 3:27.68 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:22.79 | |||||||||
7 | Reinike Veenstra | 2006 | 178 | 51.42 | 1:40.19 | 2:50.58 | 3:36.60 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:39.99 | |||||||||
- | Amy Hyllen | 2006 | DSQ | Tyvstartr | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Frandsen | 2007 | DSQ | ej fort bevæg 75m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 3:08.89 | |||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 3:00.85 2016-11-06 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 2:40.39 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 2:38.30 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 2:26.90 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 468 | 35.33 | 1:13.73 | 2:01.35 | 2:36.85 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
Svømmeklubben Nord | 2:37.52 | |||||||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 421 | 36.22 | 1:17.63 | 2:06.09 | 2:42.58 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:42.04 | |||||||||
3 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 408 | 35.59 | 1:19.38 | 2:07.09 | 2:44.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:46.46 | |||||||||
4 | Astrid Jensen | 2005 | 373 | 37.29 | 1:18.81 | 2:12.03 | 2:49.26 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:49.57 | |||||||||
5 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 352 | 37.04 | 1:20.09 | 2:13.75 | 2:52.51 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:55.47 | |||||||||
6 | Josefine Høgh | 2005 | 280 | 41.90 | 1:29.77 | 2:24.82 | 3:06.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:58.79 | |||||||||
- | Laura Wæhrens | 2005 | DSQ | indadv fødd bryst | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Kokholm | 2005 | DSQ | ej samt berø 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:10.08 | |||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 3:00.85 2016-11-06 |
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 2:40.39 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 2:38.30 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Maj A. Jacobsen 2:26.90 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 553 | 33.34 | 1:09.33 | 1:53.37 | 2:28.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.33 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 464 | 34.44 | 1:16.22 | 1:58.77 | 2:37.33 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:40.02 | |||||||||
3 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 414 | 35.10 | 1:15.99 | 2:06.77 | 2:43.38 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:42.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Jacob Bundgaard (2007) 3:15.05 2019-01-27 |
Årg. 2006-2007: Christian Kornum 2:32.01 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 2:19.26 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 2:10.97 1995-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Abrahamsen | 2009 | 132 | 50.57 | 1:46.33 | 2:51.67 | 3:34.83 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 130 | 53.21 | 1:49.63 | 2:51.73 | 3:35.96 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:39.55 | |||||||||
- | Maciej Dworzanski | 2008 | DSQ | Ej.samt. berør 150m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:48.96 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Jacob Bundgaard (2007) 3:15.05 2019-01-27 |
Årg. 2006-2007: Christian Kornum 2:32.01 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 2:19.26 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 2:10.97 1995-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 351 | 34.75 | 1:17.44 | 2:01.88 | 2:35.27 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:35.48 | |||||||||
2 | Christian Andersen | 2006 | 274 | 35.55 | 1:18.92 | 2:12.89 | 2:48.68 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:49.57 | |||||||||
3 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 228 | 40.52 | 1:21.66 | 2:20.48 | 2:59.37 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:00.54 | |||||||||
4 | Sebastian Eliasen | 2006 | 213 | 43.89 | 1:31.12 | 2:21.59 | 3:03.53 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:54.35 | |||||||||
5 | Mads Poulsen | 2007 | 192 | 41.68 | 1:33.50 | 2:28.56 | 3:09.89 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:08.77 | |||||||||
6 | Vilmer Damgaard | 2006 | 185 | 46.82 | 1:38.75 | 2:30.04 | 3:12.32 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:06.38 | |||||||||
- | Jacob Bundgaard | 2007 | DSQ | Ej samt berør 125m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:50.44 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Jacob Bundgaard (2007) 3:15.05 2019-01-27 |
Årg. 2006-2007: Christian Kornum 2:32.01 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 2:19.26 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 2:10.97 1995-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 500 | 30.48 | 1:06.03 | 1:45.56 | 2:18.09 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
Svømmeklubben S 68 | 2:25.38 | |||||||||
2 | Danilo Møller | 2004 | 356 | 32.74 | 1:12.80 | 2:01.21 | 2:34.66 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:34.87 | |||||||||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 337 | 33.12 | 1:15.03 | 2:01.55 | 2:37.44 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:37.04 | |||||||||
4 | Kristian Jensen | 2004 | 280 | 37.08 | 1:20.09 | 2:10.59 | 2:47.54 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:56.13 | |||||||||
- | Emil Jaworski | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:38.50 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Jacob Bundgaard (2007) 3:15.05 2019-01-27 |
Årg. 2006-2007: Christian Kornum 2:32.01 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 2:19.26 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Jacob Rasmussen 2:10.97 1995-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 513 | 29.86 | 1:06.67 | 1:47.12 | 2:16.92 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:16.42 | |||||||||
2 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 351 | 33.28 | 1:16.08 | 1:58.88 | 2:35.35 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:32.48 | |||||||||
3 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 231 | 36.92 | 1:20.67 | 2:19.54 | 2:58.65 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:44.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 26, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: S68 2:40.00 2014-11-08 |
Årg. 2006-2007: S68 2:12.98 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2003) 1:59.14 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (1999) 2:00.19 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Click Mix | 2008 | 2:55.53 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:00.36 | |||||||||
Sofie Callsen | 2008 | 39.90 | 39.90 | |||||||
Magnus Manstrup | 2008 | 50.85 | 1:30.75 | |||||||
Christian Abrahamsen | 2009 | 48.22 | 2:18.97 | |||||||
Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 36.56 | 2:55.53 | |||||||
2 | S68 - Yngre Junior Mix | 2008 | 2:56.43 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:55.95 | |||||||||
Maciej Dworzanski | 2008 | 46.90 | 46.90 | |||||||
Anders Munk Fuglsang | 2009 | 48.76 | 1:35.66 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 43.69 | 2:19.35 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 37.08 | 2:56.43 | |||||||
- | Nords Mix 4 | 2008 | DSQ | ej. fort. bevæg 25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | 3:19.03 | |||||||||
Løb 26, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: S68 2:40.00 2014-11-08 |
Årg. 2006-2007: S68 2:12.98 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2003) 1:59.14 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (1999) 2:00.19 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Stjerne Mix | 2006 | 2:16.77 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:16.20 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 40.21 | 1:12.28 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 36.71 | 1:48.99 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 27.78 | 2:16.77 | |||||||
2 | S68 - Junior 2 Mix | 2006 | 2:26.56 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:21.67 | |||||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 38.51 | 1:16.87 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 34.64 | 1:51.51 | |||||||
Theis Lindhardt | 2006 | 35.05 | 2:26.56 | |||||||
3 | Søhesten Mix 2 | 2007 | 2:33.11 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Caroline Larsen | 2007 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 40.76 | 1:22.27 | |||||||
Clara Kornum | 2007 | 39.46 | 2:01.73 | |||||||
Tim Carstensen | 2007 | 31.38 | 2:33.11 | |||||||
4 | Aabybro Lions | 2006 | 2:46.04 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:52.38 | |||||||||
Agnes Brix Rasmussen | 2008 | 51.33 | 51.33 | |||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 40.10 | 1:31.43 | |||||||
Mads Poulsen | 2007 | 33.89 | 2:05.32 | |||||||
Emily Kastaniegaard | 2007 | 40.72 | 2:46.04 | |||||||
5 | Aabybro Red Tigers | 2006 | 2:54.94 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:07.46 | |||||||||
Sebastian Saugbjerg | 2007 | 41.06 | 41.06 | |||||||
Lisa Stenger | 2008 | 50.01 | 1:31.07 | |||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 38.36 | 2:09.43 | |||||||
Alberte Elsborg | 2008 | 45.51 | 2:54.94 | |||||||
- | Nords Mix 2 | 2006 | DSQ | Tyvstart 1. svøm | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:15.84 | |||||||||
Løb 26, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: S68 2:40.00 2014-11-08 |
Årg. 2006-2007: S68 2:12.98 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2003) 1:59.14 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (1999) 2:00.19 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nords Mix 1 | 2004 | 2:14.59 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:13.41 | |||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Astrid Jensen | 2005 | 42.01 | 1:15.63 | |||||||
Emil Jaworski | 2004 | 30.85 | 1:46.48 | |||||||
Danilo Møller | 2004 | 28.11 | 2:14.59 | |||||||
2 | Aabybro Matador Mix | 2005 | 2:16.34 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:17.42 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 37.96 | 1:11.56 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 32.10 | 1:43.66 | |||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 32.68 | 2:16.34 | |||||||
Løb 26, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: S68 2:40.00 2014-11-08 |
Årg. 2006-2007: S68 2:12.98 2016-11-06 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2003) 1:59.14 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (1999) 2:00.19 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68- Senior Mix | 1999 | 1:57.02 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:54.85 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 33.93 | 1:05.80 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 27.12 | 1:32.92 | |||||||
Kristian B Rasmussen | 2003 | 24.10 | 1:57.02 | |||||||
2 | S68 - Junior 1 Mix | 2003 | 2:00.35 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:03.96 | |||||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 33.59 | 1:07.94 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 27.10 | 1:35.04 | |||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 25.31 | 2:00.35 | |||||||
3 | Bsk08 Elite Mix | 1996 | 2:06.86 | |||||||
Brønderslev SK08 | 2:04.01 | |||||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 33.71 | 1:08.79 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 32.29 | 1:41.08 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 25.78 | 2:06.86 | |||||||
4 | Søhesten Mix 1 | 2001 | 2:15.33 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Sarah Frandsen | 2007 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 36.62 | 1:14.93 | |||||||
David Johansen | 2001 | 31.58 | 1:46.51 | |||||||
Esben Kilde Johansen | 2004 | 28.82 | 2:15.33 | |||||||
5 | Nords Mix 3 | 1996 | 2:18.15 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 39.79 | 39.79 | |||||||
Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 33.97 | 1:13.76 | |||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 32.49 | 1:46.25 | |||||||
Kasper V Hansen | 1996 | 31.90 | 2:18.15 | |||||||
6 | Aabybro Unicorns | 2003 | 2:22.75 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:20.67 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 42.92 | 1:16.59 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.73 | 1:45.32 | |||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 37.43 | 2:22.75 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:41.90 1993-11-01 |
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:15.73 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1,1 (2002) 2:12.07 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 2:13.42 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Yngre Junior Piger | 2008 | 205 | 2:53.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:10.39 | |||||||||
Lærke Stubben Broberg | 2011 | 47.10 | 47.10 | |||||||
Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 54.66 | 1:41.76 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 35.40 | 2:17.16 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 36.44 | 2:53.60 | |||||||
2 | Aabybro Pizza Police | 2008 | 194 | 2:56.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:10.46 | |||||||||
Sofie Callsen | 2008 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Agnes Brix Rasmussen | 2008 | 54.98 | 1:33.87 | |||||||
Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 44.35 | 2:18.22 | |||||||
Lisa Stenger | 2008 | 38.54 | 2:56.76 | |||||||
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:41.90 1993-11-01 |
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:15.73 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1,1 (2002) 2:12.07 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 2:13.42 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Junior 2 Piger 1 | 2006 | 327 | 2:28.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:22.71 | |||||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 42.81 | 1:18.78 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 35.54 | 1:54.32 | |||||||
Ida Jensen | 2006 | 34.19 | 2:28.51 | |||||||
2 | Søhestens Girlz | 2006 | 309 | 2:31.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Sarah Frandsen | 2007 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 37.17 | 1:15.66 | |||||||
Clara Kornum | 2007 | 38.19 | 1:53.85 | |||||||
Freja Møller Winther | 2006 | 37.43 | 2:31.28 | |||||||
3 | Aabybro Silly Salmons | 2006 | 290 | 2:34.50 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:35.49 | |||||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 40.45 | 1:21.86 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 37.34 | 1:59.20 | |||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 35.30 | 2:34.50 | |||||||
4 | Nords Smølfer | 2006 | 212 | 2:51.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Helene Lavrsen | 2008 | 50.43 | 1:26.04 | |||||||
Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 46.76 | 2:12.80 | |||||||
Emma Bertelsen | 2008 | 38.67 | 2:51.47 | |||||||
5 | S68 - Junior 2 Piger 2 | 2006 | 189 | 2:58.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:56.62 | |||||||||
Reinike Veenstra | 2006 | 43.64 | 43.64 | |||||||
Aino Aalto | 2008 | 52.82 | 1:36.46 | |||||||
Matilde Christiansen | 2007 | 44.53 | 2:20.99 | |||||||
Frida Wilke | 2006 | 37.37 | 2:58.36 | |||||||
- | Søhestens Ladies | 2006 | DSQ | Ej fors. bevæg 25m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:41.90 1993-11-01 |
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:15.73 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1,1 (2002) 2:12.07 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 2:13.42 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Junior 1 Piger 1 | 2004 | 505 | 2:08.52 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:08.66 | |||||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 33.15 | 1:08.01 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 32.42 | 1:40.43 | |||||||
Matilde Thirup | 2005 | 28.09 | 2:08.52 | |||||||
2 | Bsk08 Tøser | 2005 | 382 | 2:21.01 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Neya Damgaard | 2007 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 40.02 | 1:17.87 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 31.82 | 1:49.69 | |||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 31.32 | 2:21.01 | |||||||
3 | S68 - Junior 1 Piger 2 | 2005 | 355 | 2:24.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:23.91 | |||||||||
Emma Ploug Rasmussen | 2005 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Sara Kokholm | 2005 | 40.55 | 1:19.03 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 34.81 | 1:53.84 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 30.63 | 2:24.47 | |||||||
4 | Aabybro Climbers | 2005 | 208 | 2:52.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:50.17 | |||||||||
Emily Kastaniegaard | 2007 | 48.30 | 48.30 | |||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 45.45 | 1:33.75 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 33.96 | 2:07.71 | |||||||
Liva Lund Henningsen | 2009 | 44.93 | 2:52.64 | |||||||
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:41.90 1993-11-01 |
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:15.73 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1,1 (2002) 2:12.07 2018-01-28 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 2:13.42 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Senior Piger | 1999 | 521 | 2:07.16 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:07.70 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 33.63 | 1:04.90 | |||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 32.36 | 1:37.26 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 29.90 | 2:07.16 | |||||||
- | Nords Valkyrier | 2003 | DSQ | Tyvstart 3. svøm | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 37.12 | 1:11.55 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: S68 2:44.61 2002-11-02 |
Årg. 2006-2007: S68 2:15.69 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:56.39 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1999) 1:57.39 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Destroyers | 2006 | 311 | 2:13.41 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:15.15 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 40.12 | 1:11.77 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 31.22 | 1:42.99 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 30.42 | 2:13.41 | |||||||
2 | Nords Bad Boys | 2006 | 209 | 2:32.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:18.79 | |||||||||
Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Sebastian Eliasen | 2006 | 41.15 | 1:16.75 | |||||||
Christian Andersen | 2006 | 34.67 | 1:51.42 | |||||||
Rasmus Høst Underlin | 2008 | 40.77 | 2:32.19 | |||||||
3 | Aabybro Extremes | 2007 | 142 | 2:52.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:00.06 | |||||||||
Sebastian Saugbjerg | 2007 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Tobias Stausholm Larsen | 2009 | 55.82 | 1:35.99 | |||||||
Mads Poulsen | 2007 | 33.35 | 2:09.34 | |||||||
Frederik Jensen | 2007 | 43.65 | 2:52.99 | |||||||
- | S68 - Junior 2 Drenge | 2006 | DSQ | Tyvstart 1. svøm | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:50.74 | |||||||||
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: S68 2:44.61 2002-11-02 |
Årg. 2006-2007: S68 2:15.69 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:56.39 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1999) 1:57.39 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Team Offentligt Åbent | 2004 | 246 | 2:24.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:25.80 | |||||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 42.86 | 42.86 | |||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 39.31 | 1:22.17 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 32.86 | 1:55.03 | |||||||
Kristian Jensen | 2004 | 29.16 | 2:24.19 | |||||||
2 | Nords Bumblebees | 2004 | 230 | 2:27.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:16.33 | |||||||||
Danilo Møller | 2004 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Frederik Laursen | 2005 | 41.09 | 1:15.78 | |||||||
Emil Jaworski | 2004 | 31.81 | 1:47.59 | |||||||
Johannes Andersen | 2008 | 40.00 | 2:27.59 | |||||||
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: S68 2:44.61 2002-11-02 |
Årg. 2006-2007: S68 2:15.69 2008-11-01 |
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:56.39 2019-01-27 |
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1999) 1:57.39 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Senior Drenge | 2002 | 570 | 1:49.02 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:50.83 | |||||||||
Kristian B Rasmussen | 2003 | 27.32 | 27.32 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 30.25 | 57.57 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 26.19 | 1:23.76 | |||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 25.26 | 1:49.02 | |||||||
2 | Aabybro Leg Og Plask | 2001 | 343 | 2:09.11 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:04.76 | |||||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 34.89 | 1:11.26 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.36 | 1:39.62 | |||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 29.49 | 2:09.11 | |||||||
3 | Søhestens Boys | 2001 | 262 | 2:21.33 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Tim Carstensen | 2007 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 42.15 | 1:20.74 | |||||||
David Johansen | 2001 | 31.54 | 1:52.28 | |||||||
Esben Kilde Johansen | 2004 | 29.05 | 2:21.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 29, 200m Mystery Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 39.61 | 1:14.60 | 1:53.12 | 2:28.36 | |||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 32.09 | 1:12.31 | 1:53.10 | 2:38.29 | |||
3 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.97 | 1:23.99 | 2:02.93 | 2:41.55 | |||
4 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.81 | 1:18.29 | 1:59.51 | 2:42.83 | |||
5 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 34.59 | 1:16.97 | 2:04.57 | 2:47.70 | |||
6 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 36.68 | 1:14.67 | 2:08.49 | 2:49.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 30, 200m Mystery Medley Herre, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 28.75 | 1:09.35 | 1:45.63 | 2:22.29 | |||
2 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.48 | 1:10.92 | 1:52.27 | 2:33.98 | |||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 30.97 | 1:11.33 | 1:51.06 | 2:37.45 | |||
4 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 37.49 | 1:16.12 | 2:05.77 | 2:46.47 | |||
- | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | afslut ryg på mave. | |||||
- | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | afslu crawl på ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:05 |