Results for Fremek Open
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 1, 50m Frisim D Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 29.99 | ||||||
2 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 30.21 | ||||||
3 | Amanda Johansson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 30.42 | ||||||
4 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 30.56 | ||||||
5 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 30.67 | ||||||
6 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 31.20 | ||||||
7 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 31.77 | ||||||
8 | Julia Blennrot | 2004 | Säffle Simsällskap | 31.95 | ||||||
9 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 32.21 | ||||||
10 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 32.71 | ||||||
11 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 33.14 | ||||||
12 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 33.82 | ||||||
13 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 34.26 | ||||||
14 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 34.88 | ||||||
15 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 35.02 | ||||||
16 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 35.10 | ||||||
17 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 35.45 | ||||||
18 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 35.62 | ||||||
19 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 35.76 | ||||||
20 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 35.80 | ||||||
21 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.14 | ||||||
22 | Oliwia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.36 | ||||||
23 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsällskap | 38.94 | ||||||
24 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 39.61 | ||||||
25 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 39.66 | ||||||
26 | Isabella Lidman | 2007 | Deje Simsällskap | 41.66 | ||||||
27 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 42.08 | ||||||
28 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 42.42 | ||||||
29 | Inez Sandberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.76 | ||||||
30 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 46.01 | ||||||
31 | Siri Anderberg | 2008 | Säffle Simsällskap | 47.04 | ||||||
32 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 48.21 | ||||||
33 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 53.84 | ||||||
34 | Ellen Nordquist | 2009 | Grums Simsällskap | 54.32 | ||||||
35 | Filippa Larsson | 2011 | Simklubben Solsta | 57.07 | ||||||
36 | Linnea Heggen | 2010 | Deje Simsällskap | 1:02.64 | ||||||
- | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 2, 100m Frisim H 10oy- 15 oä, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 38.25 | 1:22.73 | |||||
2 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 40.69 | 1:26.43 | |||||
3 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 53.11 | 1:57.23 | |||||
- | Anton Grimberg | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim H 10oy- 15 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 31.15 | 1:05.06 | |||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 36.83 | 1:17.48 | |||||
3 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 37.70 | 1:20.16 | |||||
4 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 39.25 | 1:21.62 | |||||
5 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 40.51 | 1:24.42 | |||||
6 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.63 | 1:26.36 | |||||
7 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.80 | 1:29.37 | |||||
8 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.43 | 1:38.12 | |||||
9 | Gustav Borgström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 46.43 | 1:41.83 | |||||
- | Ektoras Vasileios Blithikiotis | 2008 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim H 10oy- 15 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 28.55 | 59.84 | |||||
2 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 32.45 | 1:06.81 | |||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 34.03 | 1:11.50 | |||||
4 | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | 34.34 | 1:11.86 | |||||
5 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 34.93 | 1:14.09 | |||||
6 | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.95 | 1:16.59 | |||||
7 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 38.85 | 1:19.28 | |||||
8 | Isa Amro | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.78 | 1:22.73 | |||||
Gren 2, 100m Frisim H 10oy- 15 oä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 26.21 | 55.54 | |||||
2 | Bjarne Faber | 2001 | Deje Simsällskap | 26.78 | 56.77 | |||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 29.32 | 1:00.60 | |||||
4 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 29.76 | 1:00.75 | |||||
5 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 35.23 | 1:16.04 | |||||
- | Oliver Lidman | 2003 | Deje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 3, 400m Frisim D öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:05.44 | 2:18.37 | 3:32.09 | 4:44.37 | |||
2 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:08.18 | 2:23.83 | 3:42.28 | 4:59.26 | |||
3 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:10.79 | 2:29.15 | 3:48.94 | 5:07.93 | |||
4 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 1:22.37 | 2:50.32 | 4:18.50 | 5:39.12 | |||
5 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:23.12 | 2:53.94 | 4:26.08 | 5:55.77 | |||
6 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:22.75 | 2:55.64 | 4:29.81 | 6:02.72 | |||
7 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 1:31.86 | 3:15.81 | 5:02.64 | 6:45.40 | |||
8 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 1:35.27 | 3:18.83 | 5:07.08 | 6:49.58 | |||
- | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 43.87 | ||||||
2 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 44.58 | ||||||
3 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 54.88 | ||||||
4 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:01.97 | ||||||
5 | Anton Grimberg | 2009 | Grums Simsällskap | 1:08.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.54 | 1:16.43 | |||||
2 | Ektoras Vasileios Blithikiotis | 2008 | Karlstads Simsällskap | 39.86 | 1:22.90 | |||||
3 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 43.15 | 1:29.35 | |||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 44.59 | 1:31.47 | |||||
5 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 48.10 | 1:36.11 | |||||
6 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 49.23 | 1:42.03 | |||||
7 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 56.01 | 1:53.47 | |||||
8 | Gustav Borgström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:56.13 | 1:56.13 | |||||
- | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.62 | 1:16.76 | |||||
2 | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | 43.20 | 1:28.51 | |||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 46.61 | 1:30.20 | |||||
4 | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.80 | 1:32.14 | |||||
5 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.43 | 1:33.07 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 34.23 | 1:11.69 | |||||
2 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 36.56 | 1:14.87 | |||||
3 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 37.95 | 1:18.04 | |||||
4 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 45.75 | 1:30.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 6, 50m Bröstsim D 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsällskap | 51.77 | ||||||
2 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 1:00.82 | ||||||
3 | Filippa Larsson | 2011 | Simklubben Solsta | 1:02.06 | ||||||
4 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:03.16 | ||||||
5 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:04.05 | ||||||
6 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:04.17 | ||||||
7 | Ellen Nordquist | 2009 | Grums Simsällskap | 1:09.49 | ||||||
8 | Linnea Heggen | 2010 | Deje Simsällskap | 1:19.37 | ||||||
- | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 7, 100m Bröstsim D 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.73 | 1:26.05 | |||||
2 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 45.80 | 1:39.35 | |||||
3 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 48.88 | 1:42.87 | |||||
4 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 49.94 | 1:45.95 | |||||
5 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 48.36 | 1:46.49 | |||||
6 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 50.25 | 1:49.03 | |||||
7 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 56.03 | 1:59.67 | |||||
8 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 56.66 | 2:03.48 | |||||
9 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:01.81 | 2:09.21 | |||||
- | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim D 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.75 | 1:17.20 | |||||
2 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.69 | 1:23.94 | |||||
3 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.71 | 1:24.43 | |||||
4 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.80 | 1:29.54 | |||||
5 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.53 | 1:34.45 | |||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 46.14 | 1:35.34 | |||||
7 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.84 | 1:38.81 | |||||
8 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 46.48 | 1:39.57 | |||||
9 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 48.52 | 1:40.81 | |||||
10 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 50.23 | 1:49.97 | |||||
11 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 57.78 | 2:03.13 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim D 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.55 | 1:28.06 | |||||
2 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 50.40 | 1:44.57 | |||||
- | Oliwia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 8, 25m Fjärilsim H 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 18.28 | ||||||
2 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 18.47 | ||||||
3 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 28.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 9, 50m Fjärilsim H 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 34.87 | ||||||
2 | Ektoras Vasileios Blithikiotis | 2008 | Karlstads Simsällskap | 42.05 | ||||||
3 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 44.09 | ||||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 44.33 | ||||||
5 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 46.73 | ||||||
6 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 50.01 | ||||||
7 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 51.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 10, 100m Fjärilsim H 13 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 29.79 | 1:05.68 | |||||
2 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.35 | 1:22.47 | |||||
- | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim H 13 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bjarne Faber | 2001 | Deje Simsällskap | 29.47 | 1:04.70 | |||||
2 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 34.06 | 1:12.68 | |||||
3 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 35.41 | 1:21.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 11, 100m Medley D 12 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsällskap | 47.09 | 1:37.14 | |||||
2 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 49.94 | 1:47.17 | |||||
3 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 53.99 | 1:56.95 | |||||
4 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 2:00.14 | 2:00.14 | |||||
- | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Medley D 12 o y, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 35.38 | 1:17.63 | |||||
2 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 39.04 | 1:22.36 | |||||
3 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.27 | 1:23.97 | |||||
4 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 40.88 | 1:28.92 | |||||
5 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 42.25 | 1:31.85 | |||||
6 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 44.65 | 1:34.56 | |||||
7 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 43.58 | 1:34.79 | |||||
8 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 1:36.43 | 1:36.43 | |||||
9 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 46.10 | 1:37.98 | |||||
10 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 51.10 | 1:48.49 | |||||
11 | Isabella Lidman | 2007 | Deje Simsällskap | 1:49.20 | 1:49.20 | |||||
12 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:51.64 | 1:51.64 | |||||
13 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 53.06 | 1:53.38 | |||||
14 | Siri Anderberg | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:03.28 | 2:10.94 | |||||
- | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 12, 200m Medley D 13 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 35.50 | 1:18.08 | 2:07.93 | 2:44.07 | |||
2 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.05 | 1:21.72 | 2:11.71 | 2:50.64 | |||
3 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.17 | 1:20.56 | 2:11.34 | 2:55.11 | |||
4 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.06 | 1:33.22 | 2:26.78 | 3:05.59 | |||
5 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 44.11 | 1:31.07 | 2:25.08 | 3:06.07 | |||
6 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 44.88 | 1:31.59 | 2:25.86 | 3:09.45 | |||
Gren 12, 200m Medley D 13 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 32.60 | 1:11.80 | 1:59.44 | 2:37.53 | |||
2 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.59 | 1:16.62 | 2:06.40 | 2:44.55 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 13, 4*25m benspark 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstads Simsällskap Mixed | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:50.75 | ||||||
Hugo Stenmark | 2009 | |||||||||
Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Signe Lindberg | 2008 | |||||||||
Oskar Mathisen | 2009 | 1:50.75 | 1:50.75 | |||||||
2 | Säffle Simsällskap | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:56.63 | ||||||
Linus Locken | 2008 | |||||||||
Lavinia Thörner | 2008 | 52.77 | 52.77 | |||||||
Siri Anderberg | 2008 | |||||||||
Nellie Leander | 2010 | 1:56.63 | 1:56.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 14:37 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 14, 50m Frisim H öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 25.30 | ||||||
2 | Bjarne Faber | 2001 | Deje Simsällskap | 25.69 | ||||||
3 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 27.02 | ||||||
4 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 29.46 | ||||||
5 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 30.70 | ||||||
6 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 32.04 | ||||||
7 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 32.65 | ||||||
8 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 32.81 | ||||||
9 | Ektoras Vasileios Blithikiotis | 2008 | Karlstads Simsällskap | 33.20 | ||||||
10 | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.08 | ||||||
11 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 35.12 | ||||||
12 | Isa Amro | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.92 | ||||||
13 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 36.20 | ||||||
14 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 36.62 | ||||||
15 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 37.55 | ||||||
16 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 38.46 | ||||||
17 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.77 | ||||||
18 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.77 | ||||||
19 | Gustav Borgström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.61 | ||||||
20 | Anton Grimberg | 2009 | Grums Simsällskap | 46.74 | ||||||
21 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 47.90 | ||||||
22 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 48.43 | ||||||
23 | Olof Lindberg | 2011 | Karlstads Simsällskap | 52.27 | ||||||
24 | Zeb Pettersen Simm | 2011 | Filipstads Simklubb | 1:20.67 | ||||||
- | Oliver Lidman | 2003 | Deje Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:37 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 15, 100m Frisim D 10 oy-15 oä, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 42.69 | 1:33.14 | |||||
2 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 51.18 | 1:46.94 | |||||
3 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 50.31 | 1:47.55 | |||||
4 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:56.33 | 1:56.33 | |||||
5 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:03.42 | 2:22.03 | |||||
Gren 15, 100m Frisim D 10 oy-15 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 32.47 | 1:07.77 | |||||
2 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 33.68 | 1:10.63 | |||||
3 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 36.55 | 1:16.45 | |||||
4 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 37.21 | 1:18.44 | |||||
5 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 38.53 | 1:20.92 | |||||
6 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 38.20 | 1:22.77 | |||||
7 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 39.65 | 1:22.83 | |||||
8 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 38.44 | 1:22.87 | |||||
9 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:27.14 | 1:27.14 | |||||
10 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 40.87 | 1:29.03 | |||||
11 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 43.59 | 1:31.21 | |||||
12 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 44.53 | 1:34.55 | |||||
13 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 45.83 | 1:36.92 | |||||
14 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 48.06 | 1:38.89 | |||||
15 | Siri Anderberg | 2008 | Säffle Simsällskap | 51.14 | 1:47.02 | |||||
Gren 15, 100m Frisim D 10 oy-15 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 31.18 | 1:04.30 | |||||
2 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 31.24 | 1:05.68 | |||||
3 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 32.43 | 1:07.21 | |||||
4 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 32.60 | 1:07.68 | |||||
5 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 33.17 | 1:09.56 | |||||
6 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.76 | 1:09.98 | |||||
7 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.82 | 1:13.22 | |||||
8 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 36.40 | 1:14.21 | |||||
9 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 34.97 | 1:16.17 | |||||
10 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 36.22 | 1:16.53 | |||||
11 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 36.23 | 1:17.24 | |||||
12 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.28 | 1:19.83 | |||||
13 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.69 | 1:24.11 | |||||
14 | Inez Sandberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.32 | 1:35.91 | |||||
15 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 47.54 | 1:44.44 | |||||
Gren 15, 100m Frisim D 10 oy-15 oä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 30.99 | 1:04.74 | |||||
2 | Julia Blennrot | 2004 | Säffle Simsällskap | 34.68 | 1:12.01 | |||||
3 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 36.81 | 1:19.93 | |||||
4 | Oliwia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.85 | 1:29.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 16, 400m Frisim H Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:02.86 | 2:12.31 | 3:22.83 | 4:32.48 | |||
2 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:05.72 | 2:16.74 | 3:28.22 | 4:39.40 | |||
3 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:08.77 | 2:24.51 | 3:42.34 | 4:59.09 | |||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:11.36 | 2:29.03 | 3:47.04 | 5:03.67 | |||
5 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:25.27 | 2:57.68 | 4:29.53 | 6:00.22 | |||
6 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 1:33.53 | 3:16.25 | 5:00.24 | 6:37.78 | |||
7 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 1:36.01 | 4:13.85 | 5:56.80 | 6:43.05 | |||
8 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 1:40.79 | 3:27.87 | 5:16.63 | 6:55.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 17, 50m Ryggsim D 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 49.98 | ||||||
2 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 54.24 | ||||||
3 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 56.21 | ||||||
4 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 56.45 | ||||||
5 | Ellen Nordquist | 2009 | Grums Simsällskap | 1:00.99 | ||||||
6 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:01.01 | ||||||
7 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:08.11 | ||||||
8 | Linnea Heggen | 2010 | Deje Simsällskap | 1:18.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 - 15 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.49 | 1:21.05 | |||||
2 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 44.54 | 1:29.54 | |||||
3 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 45.57 | 1:32.57 | |||||
4 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:35.55 | 1:35.55 | |||||
5 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 1:40.28 | 1:40.28 | |||||
6 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 50.72 | 1:41.77 | |||||
7 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 51.51 | 1:46.62 | |||||
8 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 54.72 | 1:49.09 | |||||
9 | Siri Anderberg | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:11.09 | 2:22.43 | |||||
- | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 - 15 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 37.01 | 1:15.41 | |||||
2 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.91 | 1:18.13 | |||||
3 | Amanda Johansson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.90 | 1:18.51 | |||||
4 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.11 | 1:20.28 | |||||
5 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.87 | 1:24.00 | |||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 42.65 | 1:26.07 | |||||
7 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.97 | 1:27.89 | |||||
8 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 44.73 | 1:30.94 | |||||
9 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 45.50 | 1:33.37 | |||||
10 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.52 | 1:36.04 | |||||
11 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:41.00 | 1:41.00 | |||||
12 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 56.03 | 1:53.59 | |||||
13 | Inez Sandberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:55.36 | 1:55.36 | |||||
- | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 - 15 oä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 32.95 | 1:08.73 | |||||
2 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 36.32 | 1:14.88 | |||||
3 | Julia Blennrot | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.40 | 1:23.85 | |||||
4 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 45.23 | 1:34.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 19, 50m Bröstsim H 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 49.43 | ||||||
2 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 57.67 | ||||||
3 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:06.26 | ||||||
- | Anton Grimberg | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olof Lindberg | 2011 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 20, 100m Bröstsim H 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.80 | 1:26.86 | |||||
2 | Ektoras Vasileios Blithikiotis | 2008 | Karlstads Simsällskap | 43.06 | 1:30.81 | |||||
3 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 50.52 | 1:44.95 | |||||
4 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 53.37 | 1:52.79 | |||||
5 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 55.63 | 2:00.40 | |||||
- | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim H 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 43.15 | 1:30.72 | |||||
2 | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.52 | 1:31.08 | |||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 43.81 | 1:31.82 | |||||
4 | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | 49.50 | 1:43.30 | |||||
5 | Isa Amro | 2005 | Karlstads Simsällskap | 47.79 | 1:45.30 | |||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim H 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bjarne Faber | 2001 | Deje Simsällskap | 35.38 | 1:15.35 | |||||
2 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 39.82 | 1:25.37 | |||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 41.95 | 1:28.28 | |||||
4 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 41.49 | 1:28.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 21, 25m Fjärilsim D 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsällskap | 19.67 | ||||||
2 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 22.99 | ||||||
3 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 25.14 | ||||||
4 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 25.24 | ||||||
- | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 22, 50m Fjärilsim D 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 33.98 | ||||||
2 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.81 | ||||||
3 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 39.00 | ||||||
4 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 42.11 | ||||||
5 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 43.78 | ||||||
6 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 43.98 | ||||||
7 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 44.05 | ||||||
8 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 44.56 | ||||||
9 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 45.08 | ||||||
10 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 50.43 | ||||||
11 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 56.86 | ||||||
- | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 23, 100m Fjärilsim D 13 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.34 | 1:15.86 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 24, 100m Medley H 12 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 46.27 | 1:38.93 | |||||
2 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 1:06.72 | 2:21.12 | |||||
- | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley H 12 o y, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 36.37 | 1:17.55 | |||||
2 | Ektoras Vasileios Blithikiotis | 2008 | Karlstads Simsällskap | 39.97 | 1:26.39 | |||||
3 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.13 | 1:32.95 | |||||
4 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 43.57 | 1:33.11 | |||||
5 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 44.57 | 1:40.53 | |||||
6 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 49.41 | 1:41.24 | |||||
7 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 49.32 | 1:45.24 | |||||
8 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 59.97 | 1:56.00 | |||||
- | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 25, 200m Medley H 13 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 31.08 | 1:13.51 | 2:01.71 | 2:35.83 | |||
2 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.81 | 1:18.49 | 2:09.23 | 2:45.50 | |||
3 | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | 39.84 | 1:27.34 | 2:24.96 | 3:04.71 | |||
4 | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.93 | 1:39.04 | 2:32.73 | 3:21.58 | |||
Gren 25, 200m Medley H 13 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Bjarne Faber | 2001 | Deje Simsällskap | 30.65 | 1:11.08 | 1:54.54 | 2:28.45 | |||
2 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 32.67 | 1:13.57 | 2:04.91 | 2:38.67 | |||
3 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 36.33 | 1:16.43 | 2:09.56 | 2:45.88 | |||
4 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.15 | 1:20.41 | 2:13.09 | 2:46.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Fremek Open | Utskriftsdatum | 28 april 2019 | |||
Tävlingsort | Grrums | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2019 |
Gren 26, 4*50m benspark 12 o ä, Finaler 12 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Säffle SS Lag 1 | 2007 | Säffle Simsällskap | 2:46.28 | ||||||
Erik Mulikov | 2005 | 42.39 | 42.39 | |||||||
Ida Lithner | 2004 | 40.58 | 1:22.97 | |||||||
Tilde Halldan | 2005 | 25.13 | 1:48.10 | |||||||
Hugo Koivumäki | 2004 | 58.18 | 2:46.28 | |||||||
2 | Säffle SS Lag 2 | 2006 | Säffle Simsällskap | 2:47.63 | ||||||
Daniel Lithner | 2001 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Ebba Locken | 2006 | 9.63 | 38.99 | |||||||
Tobias Klasson | 2000 | 35.81 | 1:14.80 | |||||||
Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 1:32.83 | 2:47.63 | |||||||
3 | Karlstads Simsällskap Mixed 1 | 0 | Karlstads Simsällskap | 3:03.60 | ||||||
Elin Segerström | 2007 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Erik Pellfolk | 2005 | 47.25 | 1:27.61 | |||||||
Erica Segerström | 2004 | 44.66 | 2:12.27 | |||||||
Lex Albringer | 2007 | 51.33 | 3:03.60 | |||||||
4 | Åss Mix1 | 2006 | Åmåls Simsällskap | 3:10.70 | ||||||
Hayk Hakobyan | 2006 | 41.65 | 41.65 | |||||||
Cornelia Sörqvist | 2007 | 37.76 | 1:19.41 | |||||||
Thea Eriksson | 2006 | 22.31 | 1:41.72 | |||||||
Albin Svensson | 2004 | 1:28.98 | 3:10.70 | |||||||
5 | Karlstads Simsällskap Mixed 2 | 0 | Karlstads Simsällskap | 3:27.52 | ||||||
Sara Sjölander | 2006 | 46.76 | 46.76 | |||||||
Alexander Albringer | 2007 | 53.76 | 1:40.52 | |||||||
Amanda Johansson | 2005 | 33.20 | 2:13.72 | |||||||
Erik Bjurenhed | 2006 | 1:13.80 | 3:27.52 | |||||||
6 | Karlstads Simsällskap Mixed 4 | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:02.57 | ||||||
Gustav Borgström | 2007 | 56.60 | 56.60 | |||||||
Zander Holmgren | 2007 | 21.85 | 1:18.45 | |||||||
Inez Sandberg | 2006 | 27.51 | 1:45.96 | |||||||
Boglarka Biro | 2006 | 2:16.61 | 4:02.57 | |||||||
- | Karlstads Simsällskap Mixed 3 | 0 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 28 april 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:48 |