Tulokset SM / NSM / VSM (50m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
10:15 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m VUV Seka P18/T17, Loppukilpailut |
SE: Cetus (1900) 1:35.47 2015-07-03 |
Nuorten SE: HSS(1900) 1:50.97 2017-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
10:15 |
|
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
10:40 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
676 |
1:00.83 |
2:04.62 |
3:08.90 |
|
4:10.75 |
|
|
Simmis Wanda |
4:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
668 |
59.88 |
2:03.49 |
3:07.73 |
|
4:11.69 |
|
|
Rauman Uimaseura |
4:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topias Nygård |
2000 |
|
666 |
1:01.42 |
2:05.85 |
3:09.52 |
|
4:11.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
661 |
59.96 |
2:04.31 |
3:08.68 |
|
4:12.60 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
657 |
1:00.44 |
2:04.46 |
3:09.27 |
|
4:13.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
641 |
1:01.14 |
2:05.28 |
3:10.22 |
|
4:15.20 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
638 |
1:00.68 |
2:05.83 |
3:12.01 |
|
4:15.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
632 |
1:00.10 |
2:04.83 |
3:10.99 |
|
4:16.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alex Lydman |
2003 |
|
622 |
1:01.25 |
2:06.64 |
3:12.46 |
|
4:17.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
619 |
1:00.70 |
2:06.69 |
3:12.38 |
|
4:18.09 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
618 |
1:00.12 |
2:07.12 |
3:14.18 |
|
4:18.26 |
|
|
Vanders |
4:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
613 |
1:01.06 |
2:07.04 |
3:13.55 |
|
4:19.02 |
|
|
Cetus Espoo |
4:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
605 |
1:02.46 |
2:08.80 |
3:14.80 |
|
4:20.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aku Kaila |
2003 |
|
604 |
1:03.28 |
2:09.32 |
3:16.07 |
|
4:20.29 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
597 |
1:00.91 |
2:06.37 |
3:13.40 |
|
4:21.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Efim Romanov |
2002 |
|
591 |
1:02.29 |
2:08.78 |
3:16.27 |
|
4:22.22 |
|
|
TaTu Tampere |
4:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
589 |
1:02.51 |
2:10.25 |
3:18.27 |
|
4:22.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Janne Tyni |
2000 |
|
584 |
1:01.53 |
2:08.59 |
3:16.11 |
|
4:23.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Herman Widbom |
2001 |
|
573 |
1:03.00 |
2:10.95 |
3:18.25 |
|
4:24.86 |
|
|
Cetus Espoo |
4:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
569 |
1:02.38 |
2:09.81 |
3:17.80 |
|
4:25.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
560 |
1:02.99 |
2:10.98 |
3:19.49 |
|
4:26.89 |
|
|
Cetus Espoo |
4:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
552 |
1:02.14 |
2:10.46 |
3:19.48 |
|
4:28.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
547 |
1:01.51 |
2:09.73 |
3:18.68 |
|
4:28.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
546 |
1:04.30 |
2:13.62 |
3:22.64 |
|
4:29.12 |
|
|
Cetus Espoo |
4:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
541 |
1:02.78 |
2:10.24 |
3:19.53 |
|
4:30.03 |
|
|
Cetus Espoo |
4:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Johan Fredriksson |
2003 |
|
540 |
1:04.31 |
2:14.51 |
3:24.76 |
|
4:30.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
523 |
1:03.47 |
2:12.46 |
3:22.96 |
|
4:33.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
518 |
59.43 |
2:07.34 |
3:19.81 |
|
4:33.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ethan Brady |
2002 |
|
513 |
1:02.86 |
2:12.44 |
3:24.33 |
|
4:34.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
496 |
1:05.33 |
2:16.33 |
3:28.05 |
|
4:37.96 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
10:40 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:22 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
674 |
1:00.52 |
2:04.44 |
3:09.05 |
|
4:10.88 |
|
|
Simmis Wanda |
4:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
666 |
1:01.05 |
2:05.03 |
3:09.22 |
|
4:11.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
661 |
1:00.41 |
2:04.53 |
3:09.23 |
|
4:12.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
660 |
1:00.57 |
2:04.85 |
3:09.23 |
|
4:12.64 |
|
|
Rauman Uimaseura |
4:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
634 |
1:00.28 |
2:04.94 |
3:09.55 |
|
4:16.07 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
627 |
1:01.95 |
2:07.39 |
3:12.78 |
|
4:16.99 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Topias Nygård |
2000 |
|
608 |
1:02.27 |
2:08.03 |
3:14.47 |
|
4:19.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
601 |
1:01.80 |
2:07.84 |
3:14.37 |
|
4:20.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:22 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
10:49 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, S1-S14 400m VU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
S8: Tero Huttunen 5:14.82 2003-04-26 |
S9: Leo Lähteenmäki 4:43.22 2013-04-07 |
S14: Nader Khalili 4:39.07 2017-07-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
788 |
1:01.65 |
2:12.17 |
3:25.15 |
|
4:34.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
311 |
1:22.44 |
2:56.45 |
4:32.80 |
|
6:08.74 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
6:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
298 |
1:32.22 |
3:13.56 |
4:56.16 |
|
6:35.53 |
|
|
Cetus Espoo |
6:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
10:49 |
|
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:50 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Cate CAMPBELL (1992) 52.06 2016-07-02 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
751 |
27.28 |
|
|
|
56.87 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
748 |
27.20 |
|
|
|
56.94 |
|
|
Kampuksen Plaani |
55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Konkka |
2000 |
|
714 |
27.57 |
|
|
|
57.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
700 |
28.42 |
|
|
|
58.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
699 |
28.24 |
|
|
|
58.26 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
696 |
28.43 |
|
|
|
58.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
696 |
27.96 |
|
|
|
58.34 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
689 |
28.19 |
|
|
|
58.54 |
|
|
Cetus Espoo |
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
686 |
28.13 |
|
|
|
58.61 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
683 |
27.92 |
|
|
|
58.70 |
|
|
Cetus Espoo |
57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Otava |
1999 |
|
681 |
28.75 |
|
|
|
58.75 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
679 |
28.60 |
|
|
|
58.82 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
675 |
28.61 |
|
|
|
58.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
674 |
28.54 |
|
|
|
58.97 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
668 |
28.55 |
|
|
|
59.13 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
668 |
28.30 |
|
|
|
59.14 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Iida Reini |
2000 |
|
663 |
28.35 |
|
|
|
59.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
654 |
28.72 |
|
|
|
59.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sini Koivu |
1999 |
|
651 |
28.85 |
|
|
|
59.66 |
|
|
Cetus Espoo |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
644 |
29.13 |
|
|
|
59.85 |
|
|
Cetus Espoo |
59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
642 |
28.89 |
|
|
|
59.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
640 |
28.72 |
|
|
|
59.98 |
|
|
Uinti Tampere |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
638 |
29.32 |
|
|
|
1:00.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nina Haltia |
1999 |
|
634 |
29.05 |
|
|
|
1:00.18 |
|
|
Vanders |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
631 |
28.91 |
|
|
|
1:00.28 |
|
|
Uinti Tampere |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sara Kazi |
1999 |
|
629 |
28.95 |
|
|
|
1:00.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
623 |
29.27 |
|
|
|
1:00.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
621 |
28.95 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
617 |
29.67 |
|
|
|
1:00.72 |
|
|
Raision Urheilijat |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Paula Peltola |
2001 |
|
615 |
29.27 |
|
|
|
1:00.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
614 |
28.87 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
611 |
29.30 |
|
|
|
1:00.92 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Aino Puomila |
1992 |
|
611 |
29.06 |
|
|
|
1:00.93 |
|
|
TaTu Tampere |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Selma Soininen |
1999 |
|
610 |
29.26 |
|
|
|
1:00.95 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
607 |
28.92 |
|
|
|
1:01.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
607 |
29.29 |
|
|
|
1:01.07 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Ida Slöör |
2001 |
|
604 |
29.28 |
|
|
|
1:01.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
604 |
29.12 |
|
|
|
1:01.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
604 |
30.09 |
|
|
|
1:01.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
604 |
29.76 |
|
|
|
1:01.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
604 |
28.68 |
|
|
|
1:01.17 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Oona Laakso |
2002 |
|
602 |
29.49 |
|
|
|
1:01.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Minka Halava |
2001 |
|
602 |
29.34 |
|
|
|
1:01.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
602 |
28.95 |
|
|
|
1:01.23 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
601 |
29.31 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Venla Säntti |
2003 |
|
600 |
29.38 |
|
|
|
1:01.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
600 |
29.42 |
|
|
|
1:01.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Henna Haipus |
2001 |
|
598 |
29.89 |
|
|
|
1:01.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Anna Vira |
2002 |
|
592 |
28.85 |
|
|
|
1:01.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
592 |
29.46 |
|
|
|
1:01.56 |
|
|
Cetus Espoo |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
591 |
29.76 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
591 |
29.36 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
Cetus Espoo |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
590 |
29.59 |
|
|
|
1:01.63 |
|
|
TaTu Tampere |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
589 |
29.68 |
|
|
|
1:01.66 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
589 |
29.69 |
|
|
|
1:01.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
588 |
29.73 |
|
|
|
1:01.72 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Heini Hammar |
1999 |
|
586 |
29.92 |
|
|
|
1:01.79 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
585 |
29.73 |
|
|
|
1:01.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
583 |
29.87 |
|
|
|
1:01.88 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
583 |
29.49 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Oulun Lohet |
1:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
580 |
29.59 |
|
|
|
1:02.00 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
579 |
29.84 |
|
|
|
1:02.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Nea Virta |
1996 |
|
579 |
29.45 |
|
|
|
1:02.03 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
578 |
29.59 |
|
|
|
1:02.07 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
577 |
29.60 |
|
|
|
1:02.08 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
576 |
30.10 |
|
|
|
1:02.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
575 |
29.42 |
|
|
|
1:02.17 |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Jenny Ek |
1999 |
|
575 |
29.76 |
|
|
|
1:02.17 |
|
|
Ålands Simförening |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
|
575 |
29.52 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
Oulun Lohet |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
571 |
29.68 |
|
|
|
1:02.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
571 |
30.00 |
|
|
|
1:02.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Riika Huttula |
2001 |
|
570 |
29.88 |
|
|
|
1:02.33 |
|
|
Oulun Lohet |
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Mette Konttila |
2001 |
|
570 |
29.92 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
Octopus Lohja |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
569 |
29.85 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
568 |
29.84 |
|
|
|
1:02.42 |
|
|
Octopus Lohja |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
568 |
29.90 |
|
|
|
1:02.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
566 |
29.32 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
Petra Kivi |
2003 |
|
565 |
29.91 |
|
|
|
1:02.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
563 |
30.11 |
|
|
|
1:02.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
Anni Hirvo |
2001 |
|
563 |
30.41 |
|
|
|
1:02.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
Heta Koivuluoma |
1999 |
|
562 |
29.93 |
|
|
|
1:02.65 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
561 |
30.34 |
|
|
|
1:02.67 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
560 |
29.64 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
559 |
30.24 |
|
|
|
1:02.74 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
559 |
29.50 |
|
|
|
1:02.74 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
559 |
30.12 |
|
|
|
1:02.77 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
557 |
30.05 |
|
|
|
1:02.83 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
555 |
30.49 |
|
|
|
1:02.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
Emma Haglund |
2003 |
|
551 |
30.43 |
|
|
|
1:03.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
551 |
29.59 |
|
|
|
1:03.04 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
551 |
30.11 |
|
|
|
1:03.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
Isabel Hagelin |
2001 |
|
550 |
30.23 |
|
|
|
1:03.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
Aino Rantala |
2004 |
|
547 |
30.05 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
545 |
29.75 |
|
|
|
1:03.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
544 |
30.05 |
|
|
|
1:03.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
544 |
30.45 |
|
|
|
1:03.33 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
Tytti Härkönen |
2001 |
|
542 |
29.80 |
|
|
|
1:03.40 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
542 |
30.28 |
|
|
|
1:03.42 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
541 |
30.62 |
|
|
|
1:03.44 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
538 |
30.25 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
536 |
30.19 |
|
|
|
1:03.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
536 |
30.44 |
|
|
|
1:03.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
Emmi Heine |
2002 |
|
535 |
30.52 |
|
|
|
1:03.67 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
534 |
30.28 |
|
|
|
1:03.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
533 |
30.46 |
|
|
|
1:03.76 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
532 |
30.46 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
532 |
30.40 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
Simmis Wanda |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
|
532 |
31.28 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
Heinolan Isku |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
529 |
30.03 |
|
|
|
1:03.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
529 |
30.77 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
Sofia Martinkauppi |
2003 |
|
523 |
30.32 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
522 |
30.58 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
504 |
30.81 |
|
|
|
1:04.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
Viivi Merisalo |
2002 |
|
503 |
31.14 |
|
|
|
1:04.98 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
Aino Mononen |
2001 |
|
501 |
31.86 |
|
|
|
1:05.09 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janna Appelberg |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karla Tiainen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:50 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Cate CAMPBELL (1992) 52.06 2016-07-02 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, S1-S14 100m VU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
S7: Meri-Maari Mäkinen 1:26.77 2017-07-06 |
S9: Jessika Markkanen 1:07.42 2017-04-27 |
S10: Jessika Markkanen 1:10.46 2015-12-13 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
715 |
32.63 |
|
|
|
1:08.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
653 |
32.58 |
|
|
|
1:08.20 |
|
|
Nokian Pyry |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
558 |
34.17 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
|
490 |
41.94 |
|
|
|
1:26.25 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:20 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Adam PEATY (1994) 57.13 2016-08-07 |
SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.12 2017-07-06 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
827 |
28.73 |
|
|
|
1:00.86 |
SE Ennätys - Aikuinen |
|
Porin Uimaseura |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli Kokko |
1994 |
|
757 |
28.92 |
|
|
|
1:02.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
744 |
29.62 |
|
|
|
1:03.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
743 |
29.33 |
|
|
|
1:03.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
730 |
29.53 |
|
|
|
1:03.43 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andrei Tuomola |
1989 |
|
724 |
29.42 |
|
|
|
1:03.62 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
690 |
29.83 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
681 |
30.21 |
|
|
|
1:04.91 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
681 |
29.71 |
|
|
|
1:04.93 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
667 |
30.75 |
|
|
|
1:05.37 |
|
|
Vanders |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
636 |
30.91 |
|
|
|
1:06.43 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sami Aaltomaa |
1992 |
|
621 |
31.14 |
|
|
|
1:06.95 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
618 |
31.32 |
|
|
|
1:07.06 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
613 |
31.60 |
|
|
|
1:07.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miika Pentti |
1997 |
|
606 |
30.93 |
|
|
|
1:07.50 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
605 |
30.92 |
|
|
|
1:07.54 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
602 |
31.12 |
|
|
|
1:07.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Wihanto |
1994 |
|
595 |
30.57 |
|
|
|
1:07.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Atte Kulmala |
1998 |
|
594 |
30.21 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
589 |
31.41 |
|
|
|
1:08.14 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
580 |
31.24 |
|
|
|
1:08.47 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
578 |
32.03 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
575 |
32.29 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
571 |
31.64 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Teemu Viitanen |
1992 |
|
564 |
31.61 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
563 |
31.43 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
560 |
32.16 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
560 |
32.12 |
|
|
|
1:09.30 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
549 |
32.27 |
|
|
|
1:09.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Petri Lampela |
1996 |
|
533 |
32.04 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
531 |
32.91 |
|
|
|
1:10.55 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
528 |
33.05 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
527 |
32.04 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
520 |
32.60 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Juho Anttila |
2000 |
|
520 |
32.77 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
515 |
33.57 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Niilo Olander |
2001 |
|
504 |
33.38 |
|
|
|
1:11.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
501 |
34.34 |
|
|
|
1:11.89 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
489 |
33.83 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
489 |
33.82 |
|
|
|
1:12.48 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
489 |
33.59 |
|
|
|
1:12.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
489 |
|
|
|
|
1:12.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
486 |
34.14 |
|
|
|
1:12.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
485 |
33.69 |
|
|
|
1:12.71 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
484 |
33.10 |
|
|
|
1:12.73 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
472 |
32.80 |
|
|
|
1:13.37 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
471 |
33.29 |
|
|
|
1:13.38 |
|
|
Nokian Pyry |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
471 |
34.98 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
469 |
33.24 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Lauri Krapf |
2001 |
|
467 |
33.44 |
|
|
|
1:13.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
465 |
34.41 |
|
|
|
1:13.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Efim Romanov |
2002 |
|
463 |
35.25 |
|
|
|
1:13.81 |
|
|
TaTu Tampere |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
463 |
34.47 |
|
|
|
1:13.82 |
|
|
Simmis Wanda |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Henri Koski |
2000 |
|
461 |
33.13 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
460 |
34.27 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Riku Leino |
2001 |
|
458 |
34.38 |
|
|
|
1:14.11 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
451 |
33.72 |
|
|
|
1:14.47 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Joel Knaapi |
2001 |
|
450 |
34.35 |
|
|
|
1:14.52 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
450 |
33.57 |
|
|
|
1:14.52 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
444 |
33.86 |
|
|
|
1:14.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Julius Nyberg |
2002 |
|
430 |
34.91 |
|
|
|
1:15.69 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Eetu Einto |
2001 |
|
423 |
34.12 |
|
|
|
1:16.07 |
|
|
Vanders |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Jere Kekola |
2000 |
|
408 |
35.52 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
362 |
37.30 |
|
|
|
1:20.13 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Malvela |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50m |
|
Kampuksen Plaani |
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tapio Junninen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:20 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:51 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Adam PEATY (1994) 57.13 2016-08-07 |
SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.12 2017-07-06 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
800 |
28.65 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli Kokko |
1994 |
|
767 |
29.16 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
742 |
29.38 |
|
|
|
1:03.08 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
729 |
29.61 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
726 |
29.72 |
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
698 |
29.74 |
|
|
|
1:04.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
680 |
30.60 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Vanders |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
674 |
29.67 |
|
|
|
1:05.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atte Kulmala |
1998 |
|
640 |
30.49 |
|
|
|
1:06.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
621 |
31.14 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Pentti |
1997 |
|
616 |
30.66 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
615 |
30.94 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
599 |
31.73 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
590 |
31.76 |
|
|
|
1:08.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
589 |
32.22 |
|
|
|
1:08.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
William Wihanto |
1994 |
|
528 |
32.44 |
|
|
|
1:10.65 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:51 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:44 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, S1-S14 100m RU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
SB6: Tero Huttunen 1:41.00 1997-03-16 |
SB8: Patrick Kulmala 1:42.50 2014-03-23 |
SB9: Leo Lähteenmäki 1:16.36 2013-07-05 |
SB11: Jaakko Tulisalo 2:03.83 2017-07-06 SB14: Nader Khalili 1:21.00 2018-05-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
607 |
34.97 |
|
|
|
1:15.58 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nader Khalili |
2001 |
|
557 |
36.80 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
459 |
37.97 |
|
|
|
1:26.42 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William Söderling |
1999 |
|
265 |
58.09 |
|
|
|
2:04.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
256 |
46.83 |
|
|
|
1:40.74 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Mikkonen |
1996 |
|
227 |
52.54 |
|
|
|
1:49.29 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jaakko Tulisalo |
2002 |
|
154 |
59.74 |
|
|
|
2:10.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
141 |
1:01.74 |
|
|
|
2:08.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:44 |
|
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
678 |
30.11 |
1:04.41 |
1:41.35 |
|
2:18.60 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
628 |
30.87 |
1:05.84 |
1:43.16 |
|
2:22.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
621 |
31.54 |
1:07.32 |
1:44.94 |
|
2:22.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
614 |
31.90 |
1:08.00 |
1:45.68 |
|
2:23.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
599 |
32.75 |
1:09.29 |
1:46.62 |
|
2:24.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Rinne |
1995 |
|
596 |
32.16 |
1:08.30 |
1:46.21 |
|
2:24.74 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mila Manner |
2001 |
|
594 |
31.74 |
1:07.91 |
1:46.41 |
|
2:24.85 |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
586 |
32.60 |
1:09.67 |
1:47.61 |
|
2:25.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
581 |
31.92 |
1:08.20 |
1:46.86 |
|
2:25.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
569 |
32.95 |
1:09.85 |
1:48.17 |
|
2:26.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jade Pönni |
1997 |
|
567 |
32.54 |
1:09.29 |
1:47.92 |
|
2:27.14 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
564 |
32.31 |
1:08.93 |
1:48.56 |
|
2:27.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sini Niemi |
1993 |
|
529 |
32.07 |
1:09.35 |
1:49.20 |
|
2:30.52 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
522 |
32.94 |
1:10.83 |
1:50.67 |
|
2:31.27 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
513 |
29.31 |
1:03.09 |
1:47.52 |
|
2:32.14 |
|
|
Uinti Tampere |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
511 |
33.30 |
1:11.77 |
1:51.21 |
|
2:32.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
501 |
32.31 |
1:10.10 |
1:51.19 |
|
2:33.33 |
|
|
TaTu Tampere |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
477 |
32.10 |
1:10.46 |
1:52.42 |
|
2:35.84 |
|
|
Uinti Tampere |
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Minka Halava |
2001 |
|
476 |
32.69 |
1:10.67 |
1:53.28 |
|
2:35.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
475 |
33.10 |
1:12.95 |
1:53.97 |
|
2:36.09 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
431 |
33.40 |
1:13.94 |
1:58.55 |
|
2:41.23 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
399 |
35.04 |
1:16.48 |
2:01.82 |
|
2:45.42 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:13 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:03 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
708 |
30.31 |
1:04.71 |
1:40.44 |
|
2:16.62 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
665 |
31.42 |
1:06.34 |
1:42.95 |
|
2:19.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
643 |
31.18 |
1:06.83 |
1:44.06 |
|
2:21.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
642 |
31.34 |
1:06.07 |
1:42.91 |
|
2:21.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
586 |
32.92 |
1:09.91 |
1:47.63 |
|
2:25.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
578 |
31.40 |
1:07.82 |
1:46.57 |
|
2:26.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
578 |
32.88 |
1:10.44 |
1:48.71 |
|
2:26.21 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mila Manner |
2001 |
|
560 |
32.13 |
1:09.05 |
1:48.09 |
|
2:27.71 |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:03 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, S1-S14 200m SKU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
SM6: William Söderling 4:04.77 2018-03-30 |
SM8: Tero Huttunen 2:56.23 1997-08-06 |
SM14: Nader Khalili 2:31.82 2018-02-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
620 |
33.16 |
1:13.17 |
1:57.46 |
|
2:31.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
455 |
33.45 |
1:17.61 |
2:06.97 |
|
2:47.60 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Söderling |
1999 |
|
288 |
49.96 |
1:54.13 |
3:04.66 |
|
4:00.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
218 |
58.51 |
1:58.47 |
3:08.82 |
|
3:53.84 |
|
|
Cetus Espoo |
3:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:42 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Mehiläinen.fi |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:01.18 1992-07-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
712 |
26.63 |
59.74 |
1:35.99 |
|
2:07.66 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
698 |
27.49 |
1:00.96 |
1:36.64 |
|
2:08.49 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
666 |
28.44 |
1:01.80 |
1:39.63 |
|
2:10.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
630 |
28.14 |
1:02.72 |
1:40.61 |
|
2:12.94 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
621 |
27.84 |
1:04.03 |
1:41.84 |
|
2:13.58 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
613 |
27.54 |
1:01.88 |
1:40.31 |
|
2:14.15 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
612 |
27.94 |
1:02.74 |
1:41.69 |
|
2:14.21 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
605 |
28.54 |
1:03.56 |
1:43.28 |
|
2:14.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roope Paatos |
2002 |
|
602 |
29.44 |
1:06.55 |
1:42.99 |
|
2:14.98 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
2:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
597 |
27.91 |
1:02.51 |
1:42.24 |
|
2:15.35 |
|
|
Uinti Tampere |
2:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alec Baker |
2000 |
|
594 |
28.26 |
1:02.43 |
1:44.60 |
|
2:15.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
566 |
29.71 |
1:05.95 |
1:44.93 |
|
2:17.80 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
556 |
29.24 |
1:04.16 |
1:46.56 |
|
2:18.58 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
554 |
29.14 |
1:05.69 |
1:45.31 |
|
2:18.80 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isak Gramén |
2001 |
|
553 |
29.42 |
1:03.75 |
1:43.51 |
|
2:18.86 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
548 |
29.77 |
1:05.78 |
1:46.33 |
|
2:19.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonni Aho |
1999 |
|
539 |
29.26 |
1:07.40 |
1:46.06 |
|
2:20.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
536 |
29.50 |
1:08.87 |
1:46.95 |
|
2:20.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
529 |
29.68 |
1:06.20 |
1:46.01 |
|
2:20.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Saku Romo |
2000 |
|
512 |
29.73 |
1:07.42 |
1:49.59 |
|
2:22.44 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
511 |
28.75 |
1:05.00 |
1:48.08 |
|
2:22.58 |
|
|
Uinti Tampere |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
510 |
29.09 |
1:05.59 |
1:49.26 |
|
2:22.68 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elias Laine |
2002 |
|
508 |
28.74 |
1:03.31 |
1:51.03 |
|
2:22.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
495 |
30.66 |
1:07.52 |
1:50.68 |
|
2:24.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
495 |
31.92 |
1:09.93 |
1:51.25 |
|
2:24.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
493 |
28.81 |
1:07.80 |
1:51.74 |
|
2:24.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
482 |
29.88 |
1:10.21 |
1:51.34 |
|
2:25.31 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
482 |
30.07 |
1:09.02 |
1:50.46 |
|
2:25.39 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Petri Lampela |
1996 |
|
477 |
30.03 |
1:09.88 |
1:51.52 |
|
2:25.83 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
469 |
30.94 |
1:11.09 |
1:53.03 |
|
2:26.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
465 |
29.96 |
1:08.71 |
1:52.99 |
|
2:27.13 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Aleksi Seger |
2001 |
|
453 |
30.04 |
1:11.30 |
1:55.02 |
|
2:28.38 |
|
|
Octopus Lohja |
2:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:42 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:19 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Mehiläinen.fi |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:01.18 1992-07-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
779 |
25.88 |
59.10 |
1:33.87 |
|
2:03.85 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
739 |
26.71 |
1:00.19 |
1:34.75 |
|
2:06.08 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
660 |
28.81 |
1:02.03 |
1:40.27 |
|
2:10.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
656 |
27.94 |
1:01.64 |
1:39.49 |
|
2:11.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
634 |
27.97 |
1:03.96 |
1:41.03 |
|
2:12.67 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
616 |
27.93 |
1:02.69 |
1:42.24 |
|
2:13.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
582 |
28.18 |
1:03.42 |
1:42.49 |
|
2:16.53 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
578 |
28.55 |
1:03.64 |
1:44.04 |
|
2:16.80 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:19 |
|
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:27 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
SE: Ida Hulkko (1998) 30.70 2018-04-15 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:27 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:35 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
SE: Ida Hulkko (1998) 30.70 2018-04-15 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:35 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, S1-S14 50m RU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
SB7: Meri-Maari Mäkinen 52.20 2013-07-06 |
SB8: Emma Kauppi 59:18 2015-10-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
450 |
|
|
|
|
47.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
|
440 |
|
|
|
|
54.18 |
|
|
Raision Urheilijat |
54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:29 |
|
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:53 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 26.64 2003-07-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:53 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:47 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 26.64 2003-07-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:47 |
|
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:45 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, S1-S14 50m SU Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
S4: Eero Mäki 1:11.63 1999-04-25 |
S6: Eero Hauskamaa 53.89 2006-04-23 S8: Henry Forss 1:13.33 2005-04-24 |
S9: Leo Lähteenmäki 34.39 2013-07-07 S11: Jaakko Tulisalo 55.78 2017-07-07 |
S13: Antti Latikka 28.80 2016-03-28 S14: Eetu Kallio 33.27 2015-04-26 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:45 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:43 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, S1-S14 50m SU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
S4: Eero Mäki 1:11.63 1999-04-25 |
S6: Eero Hauskamaa 53.89 2006-04-23 S8: Henry Forss 1:13.33 2005-04-24 |
S9: Leo Lähteenmäki 34.39 2013-07-07 S11: Jaakko Tulisalo 55.78 2017-07-07 |
S13: Antti Latikka 28.80 2016-03-28 S14: Eetu Kallio 33.27 2015-04-26 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:43 |
|
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:36 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:04.79 2016-08-12 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
|
1:05.89 |
2:16.06 |
3:26.55 |
4:38.71 |
9:23.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:25.58 |
|
|
5:50.07 |
7:02.03 |
8:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
|
1:06.93 |
2:17.72 |
3:28.73 |
4:40.23 |
9:23.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:31.30 |
|
|
5:51.40 |
7:03.83 |
8:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Säntti |
2003 |
|
|
1:08.19 |
2:18.39 |
3:29.80 |
4:40.95 |
9:25.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:33.35 |
|
|
5:50.89 |
7:02.39 |
8:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
|
1:04.96 |
2:15.99 |
3:28.44 |
4:41.61 |
9:33.68 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
9:26.00 |
|
|
5:55.20 |
7:08.77 |
8:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olga Mattila |
2004 |
|
|
1:09.85 |
2:23.35 |
3:35.55 |
4:47.82 |
9:33.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:31.88 |
|
|
6:00.47 |
7:12.23 |
8:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
|
1:10.29 |
2:23.52 |
3:34.98 |
4:47.28 |
9:33.89 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:28.54 |
|
|
5:59.98 |
7:12.94 |
8:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
|
1:08.12 |
2:21.48 |
3:35.35 |
4:48.89 |
9:39.83 |
|
|
Cetus Espoo |
9:41.58 |
|
|
6:01.44 |
7:14.93 |
8:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
|
1:06.98 |
2:18.38 |
3:31.22 |
4:45.74 |
9:42.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:38.78 |
|
|
6:00.09 |
7:14.87 |
8:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
|
1:08.45 |
2:21.94 |
3:36.05 |
4:50.06 |
9:44.15 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
9:45.34 |
|
|
6:04.82 |
7:19.62 |
8:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
|
1:08.02 |
2:20.86 |
3:36.73 |
4:51.09 |
9:49.55 |
|
|
Cetus Espoo |
9:32.50 |
|
|
6:04.75 |
7:20.67 |
8:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Venla Salminen |
2002 |
|
|
1:09.44 |
2:23.73 |
3:38.50 |
4:53.07 |
9:50.48 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
9:51.60 |
|
|
6:07.57 |
7:23.17 |
8:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
|
1:09.85 |
2:25.26 |
3:40.28 |
4:55.43 |
9:52.33 |
|
|
Cetus Espoo |
9:41.94 |
|
|
6:10.54 |
7:25.50 |
8:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
|
1:09.58 |
2:24.20 |
3:39.14 |
4:54.13 |
9:52.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:44.72 |
|
|
6:09.24 |
7:24.49 |
8:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Pajari |
2001 |
|
|
1:09.78 |
2:25.58 |
3:41.67 |
4:57.84 |
10:00.88 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:52.37 |
|
|
6:14.74 |
7:31.02 |
8:46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
|
1:10.69 |
2:26.44 |
3:42.47 |
4:58.82 |
10:03.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:52.43 |
|
|
6:15.45 |
7:32.37 |
8:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Martta Nygård |
2003 |
|
|
1:09.54 |
2:25.10 |
3:41.50 |
4:58.16 |
10:05.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:46.55 |
|
|
6:14.88 |
7:31.97 |
8:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:36 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
19:02 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:04.79 2016-08-12 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
754 |
1:03.21 |
2:09.39 |
3:17.06 |
4:25.20 |
8:52.47 |
|
|
Cetus Espoo |
8:58.28 |
|
|
5:33.03 |
6:40.60 |
7:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
684 |
1:04.95 |
2:13.38 |
3:22.35 |
4:31.55 |
9:09.97 |
|
|
Cetus Espoo |
9:15.98 |
|
|
5:41.06 |
6:50.65 |
8:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
673 |
1:07.13 |
2:18.20 |
3:29.33 |
4:39.80 |
9:13.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:21.11 |
|
|
5:49.40 |
6:58.50 |
8:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
664 |
1:07.54 |
2:18.64 |
3:29.41 |
4:40.06 |
9:15.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:17.60 |
|
|
5:49.78 |
6:59.16 |
8:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
641 |
1:06.59 |
2:16.57 |
3:26.67 |
4:36.89 |
9:21.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:19.27 |
|
|
5:47.27 |
6:58.84 |
8:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
637 |
1:05.89 |
2:16.06 |
3:26.55 |
4:38.71 |
9:23.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:25.58 |
|
|
5:50.07 |
7:02.03 |
8:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
635 |
1:06.93 |
2:17.72 |
3:28.73 |
4:40.23 |
9:23.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:31.30 |
|
|
5:51.40 |
7:03.83 |
8:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
630 |
1:06.39 |
2:16.83 |
3:28.10 |
4:39.90 |
9:25.32 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
9:03.61 |
|
|
5:52.22 |
7:04.34 |
8:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Venla Säntti |
2003 |
|
630 |
1:08.19 |
2:18.39 |
3:29.80 |
4:40.95 |
9:25.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:33.35 |
|
|
5:50.89 |
7:02.39 |
8:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
616 |
1:07.59 |
2:20.33 |
3:32.95 |
4:45.44 |
9:29.46 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:24.97 |
|
|
5:58.17 |
7:10.36 |
8:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
603 |
1:04.96 |
2:15.99 |
3:28.44 |
4:41.61 |
9:33.68 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
9:26.00 |
|
|
5:55.20 |
7:08.77 |
8:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olga Mattila |
2004 |
|
602 |
1:09.85 |
2:23.35 |
3:35.55 |
4:47.82 |
9:33.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:31.88 |
|
|
6:00.47 |
7:12.23 |
8:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
602 |
1:10.29 |
2:23.52 |
3:34.98 |
4:47.28 |
9:33.89 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:28.54 |
|
|
5:59.98 |
7:12.94 |
8:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
584 |
1:08.12 |
2:21.48 |
3:35.35 |
4:48.89 |
9:39.83 |
|
|
Cetus Espoo |
9:41.58 |
|
|
6:01.44 |
7:14.93 |
8:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
582 |
1:07.58 |
2:18.95 |
3:31.94 |
4:45.84 |
9:40.37 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:13.37 |
|
|
6:00.01 |
7:13.69 |
8:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
575 |
1:06.98 |
2:18.38 |
3:31.22 |
4:45.74 |
9:42.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:38.78 |
|
|
6:00.09 |
7:14.87 |
8:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
571 |
1:08.45 |
2:21.94 |
3:36.05 |
4:50.06 |
9:44.15 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
9:45.34 |
|
|
6:04.82 |
7:19.62 |
8:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
556 |
1:08.02 |
2:20.86 |
3:36.73 |
4:51.09 |
9:49.55 |
|
|
Cetus Espoo |
9:32.50 |
|
|
6:04.75 |
7:20.67 |
8:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Venla Salminen |
2002 |
|
553 |
1:09.44 |
2:23.73 |
3:38.50 |
4:53.07 |
9:50.48 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
9:51.60 |
|
|
6:07.57 |
7:23.17 |
8:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
548 |
1:09.85 |
2:25.26 |
3:40.28 |
4:55.43 |
9:52.33 |
|
|
Cetus Espoo |
9:41.94 |
|
|
6:10.54 |
7:25.50 |
8:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
547 |
1:09.58 |
2:24.20 |
3:39.14 |
4:54.13 |
9:52.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:44.72 |
|
|
6:09.24 |
7:24.49 |
8:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aino Pajari |
2001 |
|
525 |
1:09.78 |
2:25.58 |
3:41.67 |
4:57.84 |
10:00.88 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:52.37 |
|
|
6:14.74 |
7:31.02 |
8:46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
517 |
1:10.69 |
2:26.44 |
3:42.47 |
4:58.82 |
10:03.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:52.43 |
|
|
6:15.45 |
7:32.37 |
8:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Martta Nygård |
2003 |
|
513 |
1:09.54 |
2:25.10 |
3:41.50 |
4:58.16 |
10:05.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:46.55 |
|
|
6:14.88 |
7:31.97 |
8:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
19:02 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m VUV Seka Mix, Loppukilpailut, Aikuinen |
SE: Cetus (1900) 1:35.47 2015-07-03 |
Nuorten SE: HSS(1900) 1:50.97 2017-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:13 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
19:15 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 4X200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Erttavettu.com |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 6:58.55 2009-07-31 |
SE: Cetus Espoo (1900) 7:36.96 2014-04-23 |
Nuorten SE: RaisU (1900) 7:51.45 2014-01-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
19:15 |
|
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
10:58 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 3:56.46 2016-08-07 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
707 |
1:04.57 |
2:11.41 |
3:18.07 |
|
4:25.40 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
4:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
671 |
1:03.95 |
2:11.96 |
3:21.01 |
|
4:30.00 |
|
|
Cetus Espoo |
4:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
671 |
1:06.19 |
2:16.10 |
3:24.65 |
|
4:30.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Otava |
1999 |
|
666 |
1:04.14 |
2:12.31 |
3:21.73 |
|
4:30.67 |
|
|
Cetus Espoo |
4:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
662 |
1:04.58 |
2:13.42 |
3:23.34 |
|
4:31.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
656 |
1:07.00 |
2:15.91 |
3:24.52 |
|
4:32.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
649 |
1:06.00 |
2:15.47 |
3:25.30 |
|
4:33.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
647 |
1:04.84 |
2:14.48 |
3:25.39 |
|
4:33.36 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
644 |
1:04.44 |
2:14.30 |
3:24.69 |
|
4:33.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Venla Säntti |
2003 |
|
644 |
1:07.01 |
2:16.04 |
3:24.92 |
|
4:33.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Slöör |
2001 |
|
644 |
1:05.45 |
2:15.70 |
3:25.31 |
|
4:33.79 |
|
|
Cetus Espoo |
4:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
639 |
1:06.28 |
2:16.28 |
3:25.42 |
|
4:34.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
632 |
1:06.46 |
2:16.97 |
3:26.35 |
|
4:35.48 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
629 |
1:06.00 |
2:15.86 |
3:26.00 |
|
4:35.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
628 |
1:05.96 |
2:17.65 |
3:29.11 |
|
4:36.03 |
|
|
Cetus Espoo |
4:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
600 |
1:08.99 |
2:20.58 |
3:32.05 |
|
4:40.30 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
593 |
1:08.27 |
2:20.45 |
3:31.02 |
|
4:41.30 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Konkka |
2000 |
|
591 |
1:07.06 |
2:17.05 |
3:26.95 |
|
4:41.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
590 |
1:06.85 |
2:18.44 |
3:30.62 |
|
4:41.92 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
4:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
583 |
1:06.75 |
2:17.31 |
3:29.87 |
|
4:42.92 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
576 |
1:07.06 |
2:19.63 |
3:32.77 |
|
4:44.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
572 |
1:08.35 |
2:20.98 |
3:34.10 |
|
4:44.83 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
571 |
1:09.53 |
2:24.17 |
3:36.03 |
|
4:44.96 |
|
|
Cetus Espoo |
4:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
569 |
1:08.73 |
2:22.39 |
3:35.43 |
|
4:45.23 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
559 |
1:08.51 |
2:23.06 |
3:35.63 |
|
4:46.88 |
|
|
Cetus Espoo |
4:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
559 |
1:09.38 |
2:23.18 |
3:34.52 |
|
4:46.97 |
|
|
Cetus Espoo |
4:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
553 |
1:07.61 |
2:20.79 |
3:34.91 |
|
4:48.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sini Niemi |
1993 |
|
549 |
1:06.39 |
2:19.38 |
3:34.15 |
|
4:48.74 |
|
|
Tornion Uimaseura |
4:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
548 |
1:08.13 |
2:21.80 |
3:36.02 |
|
4:48.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
545 |
1:05.52 |
2:18.56 |
3:33.02 |
|
4:49.34 |
|
|
Cetus Espoo |
4:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
543 |
1:08.29 |
2:21.24 |
3:35.51 |
|
4:49.71 |
|
|
Cetus Espoo |
4:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Minka Halava |
2001 |
|
542 |
1:07.02 |
2:21.49 |
3:36.43 |
|
4:49.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
541 |
1:07.66 |
2:20.95 |
3:36.13 |
|
4:50.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
534 |
1:09.84 |
2:24.02 |
3:39.35 |
|
4:51.42 |
|
|
Simmis Wanda |
4:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
532 |
1:07.98 |
2:21.52 |
3:37.09 |
|
4:51.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Venla Salminen |
2002 |
|
528 |
1:08.34 |
2:22.55 |
3:38.33 |
|
4:52.41 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
4:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Aino Pajari |
2001 |
|
516 |
1:08.16 |
2:23.22 |
3:39.00 |
|
4:54.76 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
4:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
515 |
1:09.25 |
2:24.12 |
3:39.94 |
|
4:54.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Martta Nygård |
2003 |
|
512 |
1:08.75 |
2:23.69 |
3:39.51 |
|
4:55.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
508 |
1:07.47 |
2:20.88 |
3:38.33 |
|
4:56.18 |
|
|
Uinti Tampere |
4:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
480 |
1:10.07 |
2:26.28 |
3:44.55 |
|
5:01.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
10:58 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:08 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 3:56.46 2016-08-07 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
763 |
1:01.73 |
2:07.61 |
3:13.57 |
|
4:18.67 |
|
|
Cetus Espoo |
4:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
703 |
1:03.70 |
2:11.27 |
3:19.06 |
|
4:25.93 |
|
|
Cetus Espoo |
4:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
681 |
1:05.11 |
2:13.33 |
3:22.06 |
|
4:28.67 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
670 |
1:05.65 |
2:15.24 |
3:24.28 |
|
4:30.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
652 |
1:07.02 |
2:16.97 |
3:26.12 |
|
4:32.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
644 |
1:06.92 |
2:17.04 |
3:27.47 |
|
4:33.77 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
643 |
1:06.90 |
2:16.61 |
3:26.42 |
|
4:33.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
633 |
1:05.95 |
2:14.69 |
3:25.41 |
|
4:35.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:08 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
10:44 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, S1-S14 400m VU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
S9: Marjaana Väre 5:28.36 1992-09-04 |
S10: Jenna Rajahalme 5:49.60 2018-03-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
519 |
1:17.40 |
2:43.98 |
4:12.90 |
|
5:39.32 |
|
|
Simmis Wanda |
5:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
519 |
1:15.73 |
2:43.08 |
4:12.75 |
|
5:39.33 |
|
|
Nokian Pyry |
5:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
484 |
1:18.26 |
2:42.98 |
4:09.71 |
|
5:35.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
10:44 |
|
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:17 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 49.44 2016-03-20 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Herrala |
1993 |
|
817 |
24.26 |
|
|
|
50.17 |
|
|
TaTu Tampere |
50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
732 |
24.96 |
|
|
|
52.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
725 |
24.77 |
|
|
|
52.20 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
720 |
25.16 |
|
|
|
52.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
716 |
25.49 |
|
|
|
52.43 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
703 |
25.08 |
|
|
|
52.74 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
|
702 |
25.70 |
|
|
|
52.77 |
|
|
Cetus Espoo |
52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu Viitanen |
1992 |
|
692 |
25.70 |
|
|
|
53.01 |
|
|
TaTu Tampere |
52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roope Kastarinen |
1994 |
|
687 |
25.08 |
|
|
|
53.15 |
|
|
TaTu Tampere |
55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
684 |
25.31 |
|
|
|
53.23 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
670 |
25.49 |
|
|
|
53.59 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
664 |
25.81 |
|
|
|
53.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
662 |
25.85 |
|
|
|
53.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matias Tyry |
1993 |
|
662 |
25.60 |
|
|
|
53.82 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
TaTu Tampere |
52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
661 |
25.92 |
|
|
|
53.83 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nico Palotie |
1992 |
|
657 |
25.34 |
|
|
|
53.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
655 |
26.25 |
|
|
|
54.00 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
650 |
25.69 |
|
|
|
54.13 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alexey Belfer |
2000 |
|
649 |
25.57 |
|
|
|
54.16 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
ORCA Helsinki |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tatu Waltari |
1987 |
|
649 |
25.84 |
|
|
|
54.18 |
|
|
Cetus Espoo |
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
648 |
26.15 |
|
|
|
54.20 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Rauman Uimaseura |
54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
646 |
26.01 |
|
|
|
54.25 |
|
|
Porin Uimaseura |
54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tatu Peltonen |
1989 |
|
645 |
25.95 |
|
|
|
54.27 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
TaTu Tampere |
53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Juho Eerola |
1995 |
|
645 |
26.26 |
|
|
|
54.28 |
|
|
TaTu Tampere |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
634 |
25.70 |
|
|
|
54.60 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alec Baker |
2000 |
|
632 |
26.09 |
|
|
|
54.65 |
|
|
Cetus Espoo |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
631 |
25.80 |
|
|
|
54.68 |
|
|
Uinti Tampere |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
631 |
26.16 |
|
|
|
54.69 |
|
|
Kampuksen Plaani |
53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
630 |
26.19 |
|
|
|
54.70 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
630 |
26.11 |
|
|
|
54.72 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Miika Pentti |
1997 |
|
630 |
26.04 |
|
|
|
54.72 |
|
|
Cetus Espoo |
54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
628 |
26.33 |
|
|
|
54.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Valtteri Eloranta |
1992 |
|
626 |
26.33 |
|
|
|
54.83 |
|
|
Cetus Espoo |
55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
612 |
26.59 |
|
|
|
55.25 |
|
|
Cetus Espoo |
54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
609 |
26.12 |
|
|
|
55.32 |
|
|
Cetus Espoo |
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
609 |
26.37 |
|
|
|
55.32 |
|
|
Oulun Lohet |
53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
609 |
26.44 |
|
|
|
55.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
608 |
26.43 |
|
|
|
55.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
605 |
26.96 |
|
|
|
55.44 |
|
|
Cetus Espoo |
55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
605 |
26.80 |
|
|
|
55.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
599 |
26.41 |
|
|
|
55.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
599 |
25.98 |
|
|
|
55.64 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
597 |
27.03 |
|
|
|
55.68 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
590 |
27.14 |
|
|
|
55.90 |
|
|
Cetus Espoo |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Topias Vainio |
1997 |
|
590 |
26.69 |
|
|
|
55.92 |
|
|
Cetus Espoo |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Saku Romo |
2000 |
|
589 |
27.04 |
|
|
|
55.94 |
|
|
Lahden Uimaseura |
56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
589 |
26.82 |
|
|
|
55.94 |
|
|
Vanders |
54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
587 |
26.60 |
|
|
|
56.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Santeri Mettälä |
1999 |
|
586 |
26.78 |
|
|
|
56.05 |
|
|
TaTu Tampere |
55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Deny Belaic |
1998 |
|
585 |
26.31 |
|
|
|
56.06 |
|
|
TaTu Tampere |
54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
581 |
27.12 |
|
|
|
56.21 |
|
|
Lahden Uimaseura |
56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Pietari Virta |
1997 |
|
580 |
26.46 |
|
|
|
56.23 |
|
|
TaTu Tampere |
54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Ville Ihalainen |
1996 |
|
578 |
27.24 |
|
|
|
56.30 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Kaarlo Seppänen |
1999 |
|
577 |
26.52 |
|
|
|
56.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
577 |
27.52 |
|
|
|
56.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
575 |
26.55 |
|
|
|
56.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
575 |
26.96 |
|
|
|
56.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
573 |
27.55 |
|
|
|
56.46 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
570 |
27.36 |
|
|
|
56.56 |
|
|
Porin Uimaseura |
57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
570 |
26.80 |
|
|
|
56.56 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
568 |
27.24 |
|
|
|
56.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Johan Fredriksson |
2003 |
|
567 |
27.32 |
|
|
|
56.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Petja Yritys |
1993 |
|
566 |
27.08 |
|
|
|
56.71 |
|
|
TaTu Tampere |
55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
564 |
26.87 |
|
|
|
56.76 |
|
|
Uimaseura Aquila |
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
564 |
27.36 |
|
|
|
56.76 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Alexander Kislitsyn |
2001 |
|
560 |
26.78 |
|
|
|
56.89 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
557 |
27.60 |
|
|
|
57.00 |
|
|
Cetus Espoo |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
557 |
26.97 |
|
|
|
57.01 |
|
|
Lahden Uimaseura |
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
552 |
27.30 |
|
|
|
57.17 |
|
|
Lahden Uimaseura |
56.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
549 |
26.81 |
|
|
|
57.28 |
|
|
Uinti Tampere |
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
549 |
27.51 |
|
|
|
57.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Elias Laine |
2002 |
|
548 |
27.38 |
|
|
|
57.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Veeti Laine |
2000 |
|
546 |
27.97 |
|
|
|
57.38 |
|
|
Cetus Espoo |
57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Ethan Brady |
2002 |
|
539 |
27.67 |
|
|
|
57.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Simon Ravals |
2003 |
|
539 |
27.45 |
|
|
|
57.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Alex Lassila |
2000 |
|
538 |
27.60 |
|
|
|
57.67 |
|
|
Cetus Espoo |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Aleksi Seger |
2001 |
|
535 |
28.11 |
|
|
|
57.78 |
|
|
Octopus Lohja |
57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
529 |
27.77 |
|
|
|
57.98 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
Jere Kekola |
2000 |
|
529 |
27.29 |
|
|
|
57.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
528 |
27.43 |
|
|
|
58.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
527 |
27.40 |
|
|
|
58.06 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
524 |
27.35 |
|
|
|
58.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
510 |
28.01 |
|
|
|
58.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
500 |
28.09 |
|
|
|
59.10 |
|
|
Cetus Espoo |
57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Koski |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roope Mäkelä |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:17 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:20 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 49.44 2016-03-20 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:20 |
|
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, S1-S14 100m VU Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
S4: Eero Mäki 2:33.14 1996-05-04 |
S6: Eero Hauskamaa 1:39.85 2002-05-05 S8: Tero Huttunen 1:09.46 2004-04-25 |
S9: Leo Lähteenmäki 58.06 2013-07-07 S11: - |
S13: Antti Latikka 58.42 2014-04-23 S14: Nader Khalili 59.22 2017-07-07 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, S1-S14 100m VU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
S4: Eero Mäki 2:33.14 1996-05-04 |
S6: Eero Hauskamaa 1:39.85 2002-05-05 S8: Tero Huttunen 1:09.46 2004-04-25 |
S9: Leo Lähteenmäki 58.06 2013-07-07 S11: - |
S13: Antti Latikka 58.42 2014-04-23 S14: Nader Khalili 59.22 2017-07-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
760 |
27.74 |
|
|
|
58.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
751 |
28.41 |
|
|
|
59.59 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Latikka |
1990 |
|
616 |
29.05 |
|
|
|
59.76 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
563 |
30.59 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
|
345 |
37.22 |
|
|
|
1:16.24 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
342 |
39.59 |
|
|
|
1:19.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
320 |
37.55 |
|
|
|
1:19.21 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henrik Krogius |
1998 |
|
268 |
45.19 |
|
|
|
1:40.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:13 |
|
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:50 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.35 2016-08-07 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:08.82 2014-08-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
771 |
33.07 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
748 |
32.58 |
|
|
|
1:10.63 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
739 |
33.07 |
|
|
|
1:10.93 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
723 |
34.04 |
|
|
|
1:11.42 |
|
|
TaTu Tampere |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anniina Murto |
2001 |
|
711 |
33.48 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
711 |
33.59 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Patricia Aschan |
1994 |
|
675 |
34.94 |
|
|
|
1:13.08 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
662 |
34.60 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
654 |
35.23 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
648 |
34.21 |
|
|
|
1:14.08 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
643 |
34.53 |
|
|
|
1:14.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
641 |
34.58 |
|
|
|
1:14.37 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
632 |
35.14 |
|
|
|
1:14.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
632 |
34.34 |
|
|
|
1:14.71 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
|
620 |
34.94 |
|
|
|
1:15.18 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
619 |
36.18 |
|
|
|
1:15.24 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Iida Reini |
2000 |
|
615 |
35.08 |
|
|
|
1:15.40 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
615 |
34.68 |
|
|
|
1:15.41 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
607 |
35.41 |
|
|
|
1:15.71 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
603 |
35.86 |
|
|
|
1:15.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
586 |
35.28 |
|
|
|
1:16.63 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
584 |
36.24 |
|
|
|
1:16.69 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
579 |
36.32 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sini Koivu |
1999 |
|
577 |
36.01 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
577 |
35.96 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Cindy Palm |
2003 |
|
567 |
36.66 |
|
|
|
1:17.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
567 |
36.18 |
|
|
|
1:17.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
565 |
36.86 |
|
|
|
1:17.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
561 |
36.46 |
|
|
|
1:17.72 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
552 |
36.03 |
|
|
|
1:18.15 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emma Haglund |
2003 |
|
552 |
36.66 |
|
|
|
1:18.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
551 |
36.34 |
|
|
|
1:18.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
547 |
35.75 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
545 |
37.27 |
|
|
|
1:18.48 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
543 |
36.16 |
|
|
|
1:18.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
536 |
36.24 |
|
|
|
1:18.93 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
536 |
37.04 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Aida Pasma |
2003 |
|
535 |
36.46 |
|
|
|
1:18.95 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
535 |
37.26 |
|
|
|
1:18.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
534 |
36.73 |
|
|
|
1:19.00 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Olga Mattila |
2004 |
|
534 |
37.69 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
533 |
36.77 |
|
|
|
1:19.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Ada Nyström |
2001 |
|
531 |
36.92 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
526 |
36.54 |
|
|
|
1:19.41 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
526 |
37.13 |
|
|
|
1:19.41 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Annika Tietz |
2001 |
|
523 |
37.39 |
|
|
|
1:19.56 |
|
|
HTU Stadi |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Emma Ingberg |
1999 |
|
523 |
36.86 |
|
|
|
1:19.57 |
|
|
Simmis Wanda |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
521 |
37.53 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Siiri Pellinen |
2003 |
|
519 |
37.64 |
|
|
|
1:19.78 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
518 |
37.35 |
|
|
|
1:19.85 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
517 |
37.94 |
|
|
|
1:19.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
514 |
37.45 |
|
|
|
1:20.03 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Lotta Aho |
1999 |
|
513 |
36.75 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Ella Lammi |
1998 |
|
513 |
35.63 |
|
|
|
1:20.11 |
|
|
TaTu Tampere |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
511 |
37.10 |
|
|
|
1:20.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Sofia Risteelä |
1993 |
|
508 |
36.99 |
|
|
|
1:20.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
504 |
37.02 |
|
|
|
1:20.58 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Pinja Partinen |
1999 |
|
502 |
37.20 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
501 |
37.85 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Aada Hakala |
2004 |
|
493 |
37.00 |
|
|
|
1:21.15 |
|
|
Uinti Tampere |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
490 |
37.80 |
|
|
|
1:21.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Julia Korva |
1999 |
|
485 |
37.66 |
|
|
|
1:21.58 |
|
|
Octopus Lohja |
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
477 |
38.24 |
|
|
|
1:22.07 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Riika Huttula |
2001 |
|
475 |
38.54 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Oulun Lohet |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
474 |
38.01 |
|
|
|
1:22.22 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Vilma Hottinen |
2002 |
|
473 |
37.35 |
|
|
|
1:22.29 |
|
|
Simmis Wanda |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
469 |
39.25 |
|
|
|
1:22.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
468 |
38.24 |
|
|
|
1:22.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Carola Huntus |
2003 |
|
463 |
38.50 |
|
|
|
1:22.86 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Iiris Himanto |
2001 |
|
462 |
37.82 |
|
|
|
1:22.95 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
459 |
39.13 |
|
|
|
1:23.09 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
456 |
38.79 |
|
|
|
1:23.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
451 |
38.51 |
|
|
|
1:23.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
443 |
38.59 |
|
|
|
1:24.07 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
443 |
37.98 |
|
|
|
1:24.12 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
432 |
39.62 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
399 |
40.84 |
|
|
|
1:27.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:50 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:28 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.35 2016-08-07 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:08.82 2014-08-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
798 |
32.87 |
|
|
|
1:09.13 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
732 |
33.52 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
TaTu Tampere |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
729 |
32.77 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anniina Murto |
2001 |
|
711 |
33.81 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
699 |
33.90 |
|
|
|
1:12.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
655 |
34.58 |
|
|
|
1:13.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
601 |
34.76 |
|
|
|
1:15.96 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
644 |
35.69 |
|
|
|
1:14.26 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
639 |
34.80 |
|
|
|
1:14.43 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
630 |
34.72 |
|
|
|
1:14.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
616 |
35.19 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
|
613 |
35.14 |
|
|
|
1:15.48 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
601 |
34.96 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
597 |
35.46 |
|
|
|
1:16.16 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
552 |
37.17 |
|
|
|
1:18.15 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:28 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, S1-S14 100m RU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
SB8: Jessika Markkanen 1:44.80 2018-05-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
374 |
50.59 |
|
|
|
1:47.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:54 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.80 1992-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
667 |
27.97 |
59.98 |
1:33.65 |
|
2:07.58 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Varho |
1997 |
|
648 |
27.81 |
1:00.21 |
1:33.89 |
|
2:08.81 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topias Nygård |
2000 |
|
598 |
29.88 |
1:04.51 |
1:38.31 |
|
2:12.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
582 |
29.48 |
1:03.73 |
1:38.52 |
|
2:13.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
574 |
28.38 |
1:01.70 |
1:36.92 |
|
2:14.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
557 |
29.15 |
1:03.33 |
1:39.26 |
|
2:15.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
554 |
28.59 |
1:01.83 |
1:37.45 |
|
2:15.73 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
543 |
30.08 |
1:05.47 |
1:40.60 |
|
2:16.65 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
523 |
29.28 |
1:04.02 |
1:40.68 |
|
2:18.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
517 |
29.40 |
1:03.65 |
1:40.68 |
|
2:18.92 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
506 |
29.13 |
1:03.65 |
1:39.68 |
|
2:19.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
503 |
29.97 |
1:05.25 |
1:42.30 |
|
2:20.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ethan Brady |
2002 |
|
474 |
31.13 |
1:07.52 |
1:44.97 |
|
2:22.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
461 |
30.86 |
1:06.96 |
1:45.34 |
|
2:24.27 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Herman Widbom |
2001 |
|
455 |
31.06 |
1:06.77 |
1:45.14 |
|
2:24.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Atte Alila |
2001 |
|
407 |
30.38 |
1:06.80 |
1:47.46 |
|
2:30.40 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Roine |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
2:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:54 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:40 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.80 1992-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
685 |
27.43 |
59.12 |
1:32.23 |
|
2:06.46 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Varho |
1997 |
|
676 |
27.91 |
1:00.14 |
1:33.45 |
|
2:07.04 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
646 |
27.36 |
59.10 |
1:32.41 |
|
2:08.93 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
580 |
29.97 |
1:04.37 |
1:38.96 |
|
2:13.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
574 |
29.32 |
1:03.54 |
1:38.86 |
|
2:14.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
562 |
29.33 |
1:03.21 |
1:39.03 |
|
2:15.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
542 |
30.69 |
1:05.34 |
1:41.34 |
|
2:16.75 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Martikainen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:40 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, S1-S14 200m SKU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
SM7: Meri-Maari Mäkinen 3:28.80 2015-07-16 |
SM10: Jenna Rajahalme 3:15.70 2017-07-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
429 |
40.95 |
1:29.38 |
2:32.62 |
|
3:13.02 |
|
|
Simmis Wanda |
3:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
3:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:22 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:14.20 2015-11-14 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
750 |
28.58 |
1:03.12 |
1:45.91 |
|
2:18.81 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
718 |
30.19 |
1:06.83 |
1:47.51 |
|
2:20.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
713 |
29.95 |
1:07.10 |
1:48.12 |
|
2:21.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
711 |
31.43 |
1:07.99 |
1:47.15 |
|
2:21.30 |
|
|
TaTu Tampere |
2:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Patricia Aschan |
1994 |
|
695 |
31.28 |
1:09.03 |
1:48.92 |
|
2:22.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
653 |
31.53 |
1:08.78 |
1:51.11 |
|
2:25.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
649 |
31.29 |
1:08.18 |
1:51.13 |
|
2:25.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
644 |
30.67 |
1:08.55 |
1:51.43 |
|
2:25.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
636 |
31.15 |
1:09.73 |
1:53.15 |
|
2:26.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mila Manner |
2001 |
|
635 |
31.04 |
1:09.04 |
1:52.73 |
|
2:26.70 |
|
|
Uinti Tampere |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
624 |
30.38 |
1:08.83 |
1:52.47 |
|
2:27.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jade Pönni |
1997 |
|
622 |
31.27 |
1:10.18 |
1:52.15 |
|
2:27.69 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
621 |
31.90 |
1:11.31 |
1:53.43 |
|
2:27.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
601 |
30.51 |
1:09.71 |
1:54.98 |
|
2:29.42 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
599 |
30.18 |
1:09.83 |
1:54.40 |
|
2:29.59 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
599 |
32.28 |
1:12.34 |
1:55.50 |
|
2:29.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
598 |
30.84 |
1:08.77 |
1:55.39 |
|
2:29.65 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
596 |
31.07 |
1:11.42 |
1:56.31 |
|
2:29.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Petra Kivi |
2003 |
|
585 |
32.76 |
1:10.54 |
1:55.47 |
|
2:30.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oona Laakso |
2002 |
|
584 |
31.18 |
1:09.94 |
1:56.66 |
|
2:30.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
581 |
31.68 |
1:11.68 |
1:57.06 |
|
2:31.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
578 |
31.48 |
1:09.79 |
1:54.74 |
|
2:31.34 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Henna Haipus |
2001 |
|
570 |
31.63 |
1:09.78 |
1:56.04 |
|
2:32.04 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Olga Mattila |
2004 |
|
556 |
34.21 |
1:15.13 |
1:58.96 |
|
2:33.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
554 |
33.79 |
1:14.71 |
1:57.89 |
|
2:33.52 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
547 |
31.90 |
1:14.14 |
1:58.36 |
|
2:34.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
544 |
31.19 |
1:11.91 |
1:57.88 |
|
2:34.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
542 |
31.99 |
1:11.96 |
1:58.54 |
|
2:34.62 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
540 |
32.26 |
1:11.52 |
1:59.76 |
|
2:34.84 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ina Pollari |
2002 |
|
538 |
31.58 |
1:12.38 |
1:57.32 |
|
2:35.04 |
|
|
Uinti Tampere |
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
537 |
32.42 |
1:13.35 |
1:58.75 |
|
2:35.14 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emma Johansson |
2003 |
|
532 |
33.14 |
1:14.51 |
1:59.56 |
|
2:35.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Aino Rantala |
2004 |
|
530 |
32.50 |
1:12.65 |
2:01.17 |
|
2:35.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
512 |
32.68 |
1:14.16 |
1:58.98 |
|
2:37.65 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
507 |
32.17 |
1:11.58 |
2:00.33 |
|
2:38.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Riika Huttula |
2001 |
|
505 |
33.72 |
1:16.54 |
2:02.99 |
|
2:38.36 |
|
|
Oulun Lohet |
2:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
494 |
34.41 |
1:14.00 |
2:02.22 |
|
2:39.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
492 |
33.07 |
1:12.88 |
2:00.69 |
|
2:39.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
484 |
33.27 |
1:17.26 |
2:02.91 |
|
2:40.62 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
476 |
32.32 |
1:13.46 |
2:02.63 |
|
2:41.52 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
453 |
33.45 |
1:14.69 |
2:05.64 |
|
2:44.20 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:22 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:46 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:14.20 2015-11-14 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
736 |
28.89 |
1:04.18 |
1:47.14 |
|
2:19.64 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patricia Aschan |
1994 |
|
727 |
30.17 |
1:07.46 |
1:47.13 |
|
2:20.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
722 |
31.45 |
1:07.67 |
1:46.55 |
|
2:20.56 |
|
|
TaTu Tampere |
2:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
722 |
30.09 |
1:07.57 |
1:47.82 |
|
2:20.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
719 |
30.11 |
1:06.91 |
1:47.61 |
|
2:20.74 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
661 |
31.34 |
1:08.44 |
1:50.28 |
|
2:24.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
632 |
31.28 |
1:09.21 |
1:51.81 |
|
2:26.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
612 |
31.09 |
1:09.32 |
1:53.38 |
|
2:28.52 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:46 |
|
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:34 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Adam PEATY (1994) 26.42 2015-08-04 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 |
Nuorten SE: Tuomas Pokkinen (1995) 28.66 2012-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:34 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:02 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Adam PEATY (1994) 26.42 2015-08-04 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 |
Nuorten SE: Tuomas Pokkinen (1995) 28.66 2012-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:02 |
|
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:38 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, S1-S14 50m RU Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
SB6: Mikael Natunen 45.74 2015-07-05 |
SB8: Patrick Kulmala 47.35 2014-04-25 |
SB9: Leo Lähteenmäki 34.40 2014-04-23 |
SB11: Esko Pesonen 1:00.84 1997-05-04 SB14: Nader Khalili 36.87 2017-07-09 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:38 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:58 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, S1-S14 50m RU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
SB6: Mikael Natunen 45.74 2015-07-05 |
SB8: Patrick Kulmala 47.35 2014-04-25 |
SB9: Leo Lähteenmäki 34.40 2014-04-23 |
SB11: Esko Pesonen 1:00.84 1997-05-04 SB14: Nader Khalili 36.87 2017-07-09 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:58 |
|
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
16:04 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Prisma Keljo |
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 27.84 2018-06-14 |
Nuorten SE: Vilma Oura (2001) 29.25 2017-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
16:04 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Prisma Keljo |
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 27.84 2018-06-14 |
Nuorten SE: Vilma Oura (2001) 29.25 2017-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:57 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, S1-S14 50m SU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
S7: Meri-Maari Mäkinen 47.27 2011-10-22 |
S9: Jessika Markkanen 39.05 2018-03-10 |
S10: Jenna Rajahalme 40.72 2018-05-12 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:57 |
|
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:52 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 800m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 8:04.82 2012-03-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
|
1:01.26 |
2:07.72 |
3:14.97 |
4:22.95 |
8:53.77 |
|
|
Vanders |
8:55.48 |
|
|
5:31.37 |
6:39.91 |
7:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
|
1:01.99 |
2:08.73 |
3:16.99 |
4:26.15 |
8:54.38 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:03.18 |
|
|
5:34.11 |
6:42.25 |
7:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aku Kaila |
2003 |
|
|
1:04.18 |
2:11.28 |
3:19.20 |
4:27.17 |
8:54.39 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:49.97 |
|
|
5:35.85 |
6:43.93 |
7:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
1:03.07 |
2:10.94 |
3:19.22 |
4:27.70 |
9:01.56 |
|
|
Cetus Espoo |
8:53.86 |
|
|
5:35.97 |
6:44.61 |
7:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Efim Romanov |
2002 |
|
|
1:04.06 |
2:11.55 |
3:19.39 |
4:27.74 |
9:02.43 |
|
|
TaTu Tampere |
9:02.27 |
|
|
5:36.52 |
6:45.90 |
7:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
|
1:00.88 |
2:08.07 |
3:16.88 |
4:26.54 |
9:05.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:02.69 |
|
|
5:36.96 |
6:48.89 |
7:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janne Tyni |
2000 |
|
|
1:03.10 |
2:11.37 |
3:19.76 |
4:28.77 |
9:05.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:07.26 |
|
|
5:38.22 |
6:48.29 |
7:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
|
1:03.90 |
2:12.16 |
3:21.02 |
4:30.18 |
9:06.02 |
|
|
Cetus Espoo |
9:01.49 |
|
|
5:39.46 |
6:49.27 |
7:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Herman Widbom |
2001 |
|
|
1:02.77 |
2:11.43 |
3:20.68 |
4:30.52 |
9:08.62 |
|
|
Cetus Espoo |
9:12.25 |
|
|
5:40.50 |
6:50.46 |
8:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
|
1:08.37 |
2:18.07 |
3:27.92 |
4:38.43 |
9:15.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:11.45 |
|
|
5:48.87 |
6:58.49 |
8:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
|
1:43.25 |
2:54.60 |
3:30.73 |
4:42.80 |
9:26.50 |
|
|
Cetus Espoo |
9:08.44 |
|
|
5:54.25 |
7:06.22 |
8:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
|
1:05.54 |
2:16.20 |
3:28.06 |
4:40.64 |
9:37.18 |
|
|
Cetus Espoo |
9:09.77 |
|
|
5:53.92 |
7:08.00 |
8:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:52 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 8:04.82 2012-03-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
|
668 |
1:03.20 |
2:09.27 |
3:14.79 |
4:19.36 |
8:37.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:33.92 |
|
|
5:23.73 |
6:28.60 |
7:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
651 |
1:03.37 |
2:09.64 |
3:15.91 |
4:21.26 |
8:41.54 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
8:37.75 |
|
|
5:26.06 |
6:31.91 |
7:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
648 |
1:02.49 |
2:08.28 |
3:14.63 |
4:20.52 |
8:42.47 |
|
|
Simmis Wanda |
8:37.62 |
|
|
5:27.19 |
6:34.14 |
7:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
630 |
1:03.00 |
2:09.00 |
3:15.11 |
4:21.28 |
8:47.29 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:39.34 |
|
|
5:27.97 |
6:35.14 |
7:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
620 |
1:03.38 |
2:10.43 |
3:17.42 |
4:23.81 |
8:50.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:42.64 |
|
|
5:30.09 |
6:36.92 |
7:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
607 |
1:01.26 |
2:07.72 |
3:14.97 |
4:22.95 |
8:53.77 |
|
|
Vanders |
8:55.48 |
|
|
5:31.37 |
6:39.91 |
7:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
606 |
1:03.01 |
2:09.99 |
3:17.09 |
4:25.02 |
8:54.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:41.22 |
|
|
5:32.38 |
6:40.12 |
7:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
605 |
1:01.99 |
2:08.73 |
3:16.99 |
4:26.15 |
8:54.38 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:03.18 |
|
|
5:34.11 |
6:42.25 |
7:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aku Kaila |
2003 |
|
605 |
1:04.18 |
2:11.28 |
3:19.20 |
4:27.17 |
8:54.39 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:49.97 |
|
|
5:35.85 |
6:43.93 |
7:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
591 |
1:03.71 |
2:12.02 |
3:19.86 |
4:28.05 |
8:58.49 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
8:48.34 |
|
|
5:36.48 |
6:44.65 |
7:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alex Lydman |
2003 |
|
589 |
1:03.00 |
2:10.91 |
3:18.55 |
4:26.14 |
8:59.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:49.75 |
|
|
5:34.65 |
6:42.45 |
7:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
581 |
1:03.07 |
2:10.94 |
3:19.22 |
4:27.70 |
9:01.56 |
|
|
Cetus Espoo |
8:53.86 |
|
|
5:35.97 |
6:44.61 |
7:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Efim Romanov |
2002 |
|
579 |
1:04.06 |
2:11.55 |
3:19.39 |
4:27.74 |
9:02.43 |
|
|
TaTu Tampere |
9:02.27 |
|
|
5:36.52 |
6:45.90 |
7:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
569 |
1:00.88 |
2:08.07 |
3:16.88 |
4:26.54 |
9:05.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:02.69 |
|
|
5:36.96 |
6:48.89 |
7:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Janne Tyni |
2000 |
|
568 |
1:03.10 |
2:11.37 |
3:19.76 |
4:28.77 |
9:05.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:07.26 |
|
|
5:38.22 |
6:48.29 |
7:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
567 |
1:03.90 |
2:12.16 |
3:21.02 |
4:30.18 |
9:06.02 |
|
|
Cetus Espoo |
9:01.49 |
|
|
5:39.46 |
6:49.27 |
7:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Herman Widbom |
2001 |
|
559 |
1:02.77 |
2:11.43 |
3:20.68 |
4:30.52 |
9:08.62 |
|
|
Cetus Espoo |
9:12.25 |
|
|
5:40.50 |
6:50.46 |
8:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
538 |
1:08.37 |
2:18.07 |
3:27.92 |
4:38.43 |
9:15.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:11.45 |
|
|
5:48.87 |
6:58.49 |
8:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
508 |
1:43.25 |
2:54.60 |
3:30.73 |
4:42.80 |
9:26.50 |
|
|
Cetus Espoo |
9:08.44 |
|
|
5:54.25 |
7:06.22 |
8:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
480 |
1:05.54 |
2:16.20 |
3:28.06 |
4:40.64 |
9:37.18 |
|
|
Cetus Espoo |
9:09.77 |
|
|
5:53.92 |
7:08.00 |
8:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:26 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:41 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 4X200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: CHINA (1900) 7:42.08 2009-07-30 |
SE: Cetus Espoo (1900) 8:21.90 2015-04-22 |
Nuorten SE: Cetus Espoo (1900) 8:32.59 2015-07-05 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:41 |
|
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
10:27 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.14 2016-08-10 |
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
735 |
34.88 |
1:13.69 |
1:53.75 |
|
2:34.10 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
729 |
35.29 |
1:14.54 |
1:54.60 |
|
2:34.50 |
|
|
TaTu Tampere |
2:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
669 |
36.38 |
1:16.52 |
1:57.76 |
|
2:39.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patricia Aschan |
1994 |
|
645 |
36.67 |
1:17.96 |
2:00.14 |
|
2:40.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jade Pönni |
1997 |
|
644 |
36.55 |
1:17.37 |
1:58.80 |
|
2:41.02 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
644 |
36.58 |
1:16.98 |
1:58.42 |
|
2:41.06 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
638 |
36.21 |
1:17.23 |
1:58.81 |
|
2:41.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
638 |
36.27 |
1:17.48 |
1:59.33 |
|
2:41.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
634 |
36.44 |
1:17.59 |
1:59.28 |
|
2:41.87 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
634 |
36.83 |
1:18.53 |
1:59.90 |
|
2:41.90 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
631 |
37.07 |
1:18.39 |
2:00.24 |
|
2:42.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
628 |
37.10 |
1:19.13 |
2:01.50 |
|
2:42.44 |
|
|
TaTu Tampere |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
614 |
37.15 |
1:19.58 |
2:01.27 |
|
2:43.59 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
606 |
36.99 |
1:19.10 |
2:01.54 |
|
2:44.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
587 |
38.01 |
1:20.92 |
2:03.64 |
|
2:46.09 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
585 |
36.92 |
1:18.68 |
2:01.79 |
|
2:46.28 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
582 |
37.54 |
1:20.57 |
2:03.39 |
|
2:46.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
570 |
37.56 |
1:20.17 |
2:03.57 |
|
2:47.74 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
569 |
38.73 |
1:21.23 |
2:04.34 |
|
2:47.80 |
|
|
Uinti Tampere |
2:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
569 |
37.20 |
1:20.37 |
2:04.12 |
|
2:47.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
564 |
38.19 |
1:20.86 |
2:04.71 |
|
2:48.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
560 |
38.30 |
1:21.75 |
2:05.64 |
|
2:48.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Haglund |
2003 |
|
556 |
38.26 |
1:21.34 |
2:05.50 |
|
2:49.10 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
550 |
37.89 |
1:20.97 |
2:04.91 |
|
2:49.69 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Olga Mattila |
2004 |
|
548 |
40.30 |
1:22.90 |
2:06.70 |
|
2:49.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Aida Pasma |
2003 |
|
538 |
39.22 |
1:23.66 |
2:07.50 |
|
2:51.02 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
|
534 |
37.68 |
1:21.33 |
2:06.14 |
|
2:51.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ina Pollari |
2002 |
|
524 |
38.97 |
1:22.61 |
2:07.79 |
|
2:52.53 |
|
|
Uinti Tampere |
2:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Petra Kivi |
2003 |
|
524 |
39.14 |
1:22.83 |
2:06.82 |
|
2:52.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
519 |
38.15 |
1:21.90 |
2:06.64 |
|
2:53.09 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
518 |
38.43 |
1:22.94 |
2:07.86 |
|
2:53.20 |
|
|
Uinti Tampere |
2:47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Lotta Aho |
1999 |
|
512 |
38.45 |
1:23.21 |
2:08.56 |
|
2:53.88 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Cindy Palm |
2003 |
|
509 |
38.95 |
1:23.53 |
2:08.88 |
|
2:54.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emma Johansson |
2003 |
|
507 |
39.38 |
1:23.77 |
2:09.09 |
|
2:54.38 |
|
|
Cetus Espoo |
2:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
503 |
38.81 |
1:22.57 |
2:08.75 |
|
2:54.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
499 |
37.48 |
1:20.61 |
2:06.45 |
|
2:55.32 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
498 |
39.49 |
1:26.29 |
2:12.01 |
|
2:55.42 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
494 |
38.51 |
1:22.51 |
2:08.36 |
|
2:55.91 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Siiri Pellinen |
2003 |
|
483 |
39.98 |
1:25.51 |
2:12.27 |
|
2:57.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Annika Tietz |
2001 |
|
478 |
39.55 |
1:23.97 |
2:10.49 |
|
2:57.84 |
|
|
HTU Stadi |
2:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
477 |
40.10 |
1:25.53 |
2:12.23 |
|
2:58.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
476 |
40.59 |
1:25.98 |
2:11.72 |
|
2:58.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
473 |
38.92 |
1:24.04 |
2:10.49 |
|
2:58.51 |
|
|
Uinti Tampere |
2:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
471 |
38.78 |
1:25.63 |
2:13.00 |
|
2:58.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Liv Baker |
1998 |
|
468 |
40.19 |
1:24.94 |
2:11.70 |
|
2:59.09 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
462 |
40.42 |
1:25.84 |
2:12.83 |
|
2:59.86 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
440 |
39.23 |
1:25.08 |
2:13.40 |
|
3:02.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
10:27 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:06 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.14 2016-08-10 |
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
782 |
34.44 |
1:12.78 |
1:51.71 |
|
2:30.94 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
758 |
35.08 |
1:13.46 |
1:52.75 |
|
2:32.54 |
|
|
TaTu Tampere |
2:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Patricia Aschan |
1994 |
|
699 |
35.61 |
1:15.37 |
1:56.19 |
|
2:36.70 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
686 |
36.20 |
1:16.20 |
1:56.64 |
|
2:37.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
660 |
36.36 |
1:16.18 |
1:58.07 |
|
2:39.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
652 |
35.78 |
1:15.78 |
1:57.59 |
|
2:40.38 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jade Pönni |
1997 |
|
622 |
35.92 |
1:16.55 |
1:58.23 |
|
2:42.94 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
610 |
36.26 |
1:17.70 |
1:59.62 |
|
2:43.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:06 |
|
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Canon.fi |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SE: Matias Koski (1994) 1:46.98 2016-05-18 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 1:49.83 1991-08-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
643 |
26.52 |
56.45 |
1:27.29 |
|
1:58.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
642 |
27.48 |
57.03 |
1:27.49 |
|
1:58.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
637 |
28.28 |
58.41 |
1:27.97 |
|
1:58.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
632 |
27.38 |
57.53 |
1:28.01 |
|
1:58.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
622 |
27.24 |
57.01 |
1:28.12 |
|
1:59.48 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
619 |
27.97 |
57.69 |
1:28.43 |
|
1:59.62 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alec Baker |
2000 |
|
619 |
27.62 |
57.87 |
1:28.90 |
|
1:59.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
615 |
28.15 |
58.44 |
1:29.15 |
|
1:59.90 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
605 |
27.91 |
58.72 |
1:30.01 |
|
2:00.58 |
|
|
Uinti Tampere |
2:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
604 |
28.48 |
58.69 |
1:29.15 |
|
2:00.61 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Simmis Wanda |
1:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
600 |
28.54 |
59.58 |
1:30.45 |
|
2:00.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Reko Patinen |
1998 |
|
598 |
28.14 |
58.90 |
1:30.43 |
|
2:01.03 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
591 |
28.71 |
59.86 |
1:30.87 |
|
2:01.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
587 |
27.67 |
58.76 |
1:30.96 |
|
2:01.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alex Lydman |
2003 |
|
585 |
28.27 |
59.38 |
1:30.67 |
|
2:01.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
581 |
27.94 |
58.62 |
1:30.73 |
|
2:02.18 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
581 |
28.58 |
59.20 |
1:30.69 |
|
2:02.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
580 |
26.61 |
56.62 |
1:28.52 |
|
2:02.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
579 |
28.50 |
59.82 |
1:31.60 |
|
2:02.32 |
|
|
Vanders |
2:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
573 |
28.41 |
59.52 |
1:31.27 |
|
2:02.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Saku Romo |
2000 |
|
561 |
28.68 |
59.82 |
1:31.37 |
|
2:03.67 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
559 |
28.97 |
1:00.62 |
1:32.56 |
|
2:03.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Matias Tyry |
1993 |
|
558 |
27.08 |
56.92 |
1:28.94 |
|
2:03.85 |
|
|
TaTu Tampere |
1:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
558 |
27.49 |
58.26 |
1:31.02 |
|
2:03.88 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
550 |
27.94 |
59.05 |
1:31.82 |
|
2:04.49 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
542 |
28.88 |
1:00.78 |
1:33.01 |
|
2:05.03 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
538 |
28.87 |
59.41 |
1:31.93 |
|
2:05.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
537 |
28.79 |
1:00.67 |
1:33.62 |
|
2:05.46 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Herman Widbom |
2001 |
|
532 |
28.64 |
1:00.08 |
1:33.47 |
|
2:05.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Veeti Laine |
2000 |
|
530 |
29.04 |
1:00.53 |
1:33.34 |
|
2:05.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
526 |
28.33 |
59.95 |
1:33.15 |
|
2:06.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
522 |
28.66 |
1:00.28 |
1:33.90 |
|
2:06.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
521 |
29.03 |
1:01.08 |
1:34.21 |
|
2:06.76 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ethan Brady |
2002 |
|
520 |
29.16 |
1:01.49 |
1:34.78 |
|
2:06.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
518 |
28.87 |
1:00.24 |
1:32.69 |
|
2:07.00 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Pietari Virta |
1997 |
|
500 |
28.64 |
59.70 |
1:32.60 |
|
2:08.45 |
|
|
TaTu Tampere |
2:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
470 |
29.71 |
1:02.57 |
1:36.79 |
|
2:11.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Johan Fredriksson |
2003 |
|
469 |
29.09 |
1:01.35 |
1:35.62 |
|
2:11.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Aleksi Seger |
2001 |
|
468 |
29.48 |
1:02.74 |
1:37.73 |
|
2:11.36 |
|
|
Octopus Lohja |
2:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:16 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Canon.fi |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SE: Matias Koski (1994) 1:46.98 2016-05-18 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 1:49.83 1991-08-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
736 |
25.75 |
54.26 |
1:23.55 |
|
1:52.94 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
661 |
27.26 |
56.76 |
1:27.05 |
|
1:57.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
649 |
27.31 |
56.94 |
1:27.29 |
|
1:57.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
630 |
27.93 |
57.35 |
1:28.23 |
|
1:58.93 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alec Baker |
2000 |
|
622 |
27.41 |
57.72 |
1:28.76 |
|
1:59.48 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
615 |
27.30 |
57.33 |
1:28.72 |
|
1:59.92 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
608 |
27.49 |
57.74 |
1:28.85 |
|
2:00.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
602 |
28.94 |
59.84 |
1:30.47 |
|
2:00.78 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:16 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, S1-S14 200m VU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
S8: Tero Huttunen 2:59.92 2009-04-18 |
S9: Leo Lähteenmäki 2:15.05 2015-01-31 |
S14: Nader Khalili 2:10.31 2018-05-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
737 |
28.86 |
1:01.86 |
1:35.98 |
|
2:08.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
454 |
33.61 |
1:10.75 |
1:49.85 |
|
2:31.22 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
376 |
41.06 |
1:26.80 |
2:13.33 |
|
2:58.22 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
|
338 |
37.55 |
1:19.28 |
2:02.59 |
|
2:46.81 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
332 |
38.88 |
1:22.80 |
2:08.39 |
|
2:51.75 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Mikkonen |
1996 |
|
199 |
39.88 |
1:31.04 |
2:25.78 |
|
3:19.02 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
3:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:13 |
|
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:05 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 55.48 2016-08-07 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
698 |
27.95 |
|
|
|
1:02.52 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
685 |
29.34 |
|
|
|
1:02.93 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
683 |
29.72 |
|
|
|
1:02.97 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
663 |
29.16 |
|
|
|
1:03.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
657 |
29.85 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
653 |
29.82 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
647 |
30.11 |
|
|
|
1:04.14 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
646 |
30.05 |
|
|
|
1:04.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
634 |
29.52 |
|
|
|
1:04.56 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Mäki |
1997 |
|
634 |
30.83 |
|
|
|
1:04.58 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
631 |
30.18 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nea Rinne |
1995 |
|
627 |
30.36 |
|
|
|
1:04.81 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mila Manner |
2001 |
|
621 |
30.50 |
|
|
|
1:05.00 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Selma Soininen |
1999 |
|
620 |
29.93 |
|
|
|
1:05.05 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
618 |
30.53 |
|
|
|
1:05.10 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
616 |
30.83 |
|
|
|
1:05.19 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
607 |
29.59 |
|
|
|
1:05.52 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
607 |
30.50 |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
606 |
30.08 |
|
|
|
1:05.53 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
604 |
31.36 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nina Haltia |
1999 |
|
603 |
30.26 |
|
|
|
1:05.65 |
|
|
Vanders |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
599 |
30.94 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
582 |
30.61 |
|
|
|
1:06.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
579 |
30.12 |
|
|
|
1:06.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
578 |
31.84 |
|
|
|
1:06.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
574 |
30.74 |
|
|
|
1:06.72 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
568 |
30.51 |
|
|
|
1:06.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
567 |
29.89 |
|
|
|
1:07.03 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sini Niemi |
1993 |
|
566 |
30.87 |
|
|
|
1:07.06 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
555 |
31.75 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
554 |
31.49 |
|
|
|
1:07.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Heini Hammar |
1999 |
|
550 |
30.87 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Minka Halava |
2001 |
|
546 |
31.61 |
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Isabel Hagelin |
2001 |
|
545 |
31.18 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
544 |
31.14 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Aino Puomila |
1992 |
|
540 |
30.54 |
|
|
|
1:08.10 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
540 |
30.78 |
|
|
|
1:08.11 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Anna Vira |
2002 |
|
536 |
30.48 |
|
|
|
1:08.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
531 |
31.00 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
530 |
31.96 |
|
|
|
1:08.54 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Henna Haipus |
2001 |
|
525 |
31.96 |
|
|
|
1:08.74 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Heta Koivuluoma |
1999 |
|
524 |
31.48 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
523 |
31.93 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
520 |
31.94 |
|
|
|
1:08.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
520 |
32.74 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Jessica Lindholm |
2001 |
|
520 |
32.96 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Ålands Simförening |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
520 |
32.24 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
518 |
31.42 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
514 |
32.22 |
|
|
|
1:09.22 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
510 |
32.33 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Aino Mononen |
2001 |
|
506 |
32.84 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
503 |
31.94 |
|
|
|
1:09.76 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
501 |
30.87 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
Simmis Wanda |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
500 |
31.77 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
490 |
31.80 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
488 |
32.01 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
488 |
32.37 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
478 |
32.11 |
|
|
|
1:10.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Ina Pollari |
2002 |
|
470 |
31.99 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
468 |
33.44 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
465 |
32.90 |
|
|
|
1:11.60 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
464 |
33.23 |
|
|
|
1:11.66 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
460 |
33.43 |
|
|
|
1:11.83 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
458 |
32.63 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
455 |
34.01 |
|
|
|
1:12.12 |
|
|
HTU Stadi |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
445 |
32.81 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
441 |
33.61 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
440 |
32.61 |
|
|
|
1:12.94 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
417 |
34.03 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
417 |
34.76 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Sini Korin |
2003 |
|
387 |
35.04 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Nokian Pyry |
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tessa Nurminen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Eura Swimming Team |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:05 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 55.48 2016-08-07 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
759 |
27.53 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
697 |
29.47 |
|
|
|
1:02.55 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
692 |
28.83 |
|
|
|
1:02.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
666 |
29.84 |
|
|
|
1:03.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
663 |
29.51 |
|
|
|
1:03.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
641 |
30.10 |
|
|
|
1:04.32 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
636 |
29.59 |
|
|
|
1:04.49 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
625 |
30.68 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Mäki |
1997 |
|
638 |
30.22 |
|
|
|
1:04.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Selma Soininen |
1999 |
|
634 |
29.76 |
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
629 |
30.27 |
|
|
|
1:04.75 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mila Manner |
2001 |
|
624 |
30.33 |
|
|
|
1:04.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
614 |
30.57 |
|
|
|
1:05.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
610 |
30.43 |
|
|
|
1:05.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nina Haltia |
1999 |
|
604 |
29.90 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
Vanders |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
587 |
31.15 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:29 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:07 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, S1-S14 100m PU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
S9: Jessika Markkanen 1:15.37 2018-06-02 |
S10: Jenna Rajahalme 1:28:30 2018-03-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
622 |
36.91 |
|
|
|
1:18.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
347 |
40.42 |
|
|
|
1:30.62 |
|
|
Simmis Wanda |
1:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
296 |
39.38 |
|
|
|
1:35.61 |
|
|
Nokian Pyry |
1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:07 |
|
Tulokset Laji 40 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
14:27 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ryan MURPHY (1995) 51.85 2016-08-13 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredriksson |
1997 |
|
715 |
28.08 |
|
|
|
57.96 |
|
|
Cetus Espoo |
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Kallström |
2001 |
|
700 |
27.92 |
|
|
|
58.38 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
674 |
28.37 |
|
|
|
59.11 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Riihimäen Uimaseura |
58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miro Vasko |
1993 |
|
668 |
28.61 |
|
|
|
59.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
664 |
28.70 |
|
|
|
59.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petja Yritys |
1993 |
|
657 |
29.51 |
|
|
|
59.63 |
|
|
TaTu Tampere |
56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
653 |
28.71 |
|
|
|
59.75 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
641 |
28.97 |
|
|
|
1:00.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Hanski |
1999 |
|
639 |
28.50 |
|
|
|
1:00.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
639 |
28.61 |
|
|
|
1:00.19 |
|
|
Cetus Espoo |
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topias Nygård |
2000 |
|
619 |
29.60 |
|
|
|
1:00.81 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
610 |
29.48 |
|
|
|
1:01.12 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
603 |
29.78 |
|
|
|
1:01.35 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roope Kastarinen |
1994 |
|
594 |
29.19 |
|
|
|
1:01.68 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
TaTu Tampere |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
589 |
29.58 |
|
|
|
1:01.83 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
586 |
29.45 |
|
|
|
1:01.95 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
584 |
29.53 |
|
|
|
1:02.01 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aku Kaila |
2003 |
|
582 |
30.71 |
|
|
|
1:02.09 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
580 |
29.33 |
|
|
|
1:02.16 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elias Laine |
2002 |
|
576 |
29.78 |
|
|
|
1:02.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Deny Belaic |
1998 |
|
572 |
29.96 |
|
|
|
1:02.45 |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
569 |
30.25 |
|
|
|
1:02.54 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Juho Eerola |
1995 |
|
567 |
29.86 |
|
|
|
1:02.63 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
TaTu Tampere |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
558 |
30.20 |
|
|
|
1:02.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Isak Gramén |
2001 |
|
550 |
30.33 |
|
|
|
1:03.27 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
532 |
30.83 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
529 |
30.05 |
|
|
|
1:04.09 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Valtteri Eloranta |
1992 |
|
525 |
30.27 |
|
|
|
1:04.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
525 |
30.04 |
|
|
|
1:04.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ville Ihalainen |
1996 |
|
515 |
30.04 |
|
|
|
1:04.67 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
513 |
30.97 |
|
|
|
1:04.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Teemu Annala |
2001 |
|
507 |
31.40 |
|
|
|
1:05.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Simon Ravals |
2003 |
|
502 |
31.26 |
|
|
|
1:05.21 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ethan Brady |
2002 |
|
501 |
31.96 |
|
|
|
1:05.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Efim Romanov |
2002 |
|
496 |
31.73 |
|
|
|
1:05.47 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
490 |
31.51 |
|
|
|
1:05.76 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
488 |
30.33 |
|
|
|
1:05.82 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
487 |
32.11 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
480 |
31.78 |
|
|
|
1:06.21 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Niklas Valkonen |
1997 |
|
477 |
30.95 |
|
|
|
1:06.36 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
476 |
31.34 |
|
|
|
1:06.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Leo Roine |
2001 |
|
469 |
31.56 |
|
|
|
1:06.70 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
460 |
32.49 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Jere Kekola |
2000 |
|
449 |
32.14 |
|
|
|
1:07.70 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
445 |
32.29 |
|
|
|
1:07.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
442 |
32.36 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
14:27 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:41 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ryan MURPHY (1995) 51.85 2016-08-13 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredriksson |
1997 |
|
707 |
27.94 |
|
|
|
58.19 |
|
|
Cetus Espoo |
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
687 |
27.97 |
|
|
|
58.74 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Vasko |
1993 |
|
675 |
28.04 |
|
|
|
59.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
657 |
29.08 |
|
|
|
59.63 |
|
|
Cetus Espoo |
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Hanski |
1999 |
|
649 |
28.30 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petja Yritys |
1993 |
|
648 |
29.50 |
|
|
|
59.91 |
|
|
TaTu Tampere |
56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
643 |
28.52 |
|
|
|
1:00.05 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
629 |
29.69 |
|
|
|
1:00.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
606 |
29.93 |
|
|
|
1:01.24 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aku Kaila |
2003 |
|
604 |
30.38 |
|
|
|
1:01.33 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
596 |
29.79 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Laine |
2002 |
|
588 |
29.90 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
578 |
29.73 |
|
|
|
1:02.23 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
569 |
29.36 |
|
|
|
1:02.54 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
556 |
30.16 |
|
|
|
1:03.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Deny Belaic |
1998 |
|
549 |
30.19 |
|
|
|
1:03.29 |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:41 |
|
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
15:36 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, S1-S14 100m SU Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
S6: Eero Hauskamaa 1:54.65 2004-04-24 |
S8: Tero Huttunen 1:18.38 1995-09-07 |
S9: Leo Lähteenmäki 1:14.11 2013-07-06 |
S13: Antti Latikka 1:01.93 2016-09-17 S14: Nader Khalili 1:11.21 2017-07-08 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
|
662 |
31.50 |
|
|
|
1:05.09 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nader Khalili |
2001 |
|
570 |
35.11 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
486 |
35.41 |
|
|
|
1:15.34 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
320 |
43.58 |
|
|
|
1:30.22 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Söderling |
1999 |
|
223 |
57.15 |
|
|
|
2:00.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
192 |
53.86 |
|
|
|
1:49.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otto Aleksanteri Saukkonen |
1997 |
|
153 |
52.63 |
|
|
|
1:55.23 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henrik Krogius |
1998 |
|
125 |
1:10.12 |
|
|
|
2:25.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Severi Ryösö |
1994 |
|
118 |
1:01.12 |
|
|
|
2:08.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jaakko Mikkonen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50m |
|
Uinti Hyvinkää |
1:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
15:36 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:35 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, S1-S14 100m SU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
S6: Eero Hauskamaa 1:54.65 2004-04-24 |
S8: Tero Huttunen 1:18.38 1995-09-07 |
S9: Leo Lähteenmäki 1:14.11 2013-07-06 |
S13: Antti Latikka 1:01.93 2016-09-17 S14: Nader Khalili 1:11.21 2017-07-08 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
|
677 |
31.81 |
|
|
|
1:04.59 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nader Khalili |
2001 |
|
571 |
35.35 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
457 |
36.47 |
|
|
|
1:16.91 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
305 |
44.58 |
|
|
|
1:31.73 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
220 |
51.21 |
|
|
|
1:44.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Aleksanteri Saukkonen |
1997 |
|
153 |
53.54 |
|
|
|
1:55.22 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Krogius |
1998 |
|
134 |
1:09.04 |
|
|
|
2:22.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Severi Ryösö |
1994 |
|
119 |
1:01.85 |
|
|
|
2:08.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:35 |
|
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:06 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
SE: Vilma Oura (2001) 2:12.87 2017-06-29 |
Nuorten SE: Vilma Oura (2001) 2:12.87 2017-06-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
656 |
34.52 |
1:09.51 |
1:45.88 |
|
2:22.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Slöör |
2001 |
|
646 |
33.57 |
1:09.90 |
1:47.09 |
|
2:23.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
599 |
33.57 |
1:09.77 |
1:47.82 |
|
2:27.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martta Nygård |
2003 |
|
596 |
34.15 |
1:11.23 |
1:49.14 |
|
2:27.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
596 |
34.36 |
1:11.28 |
1:49.08 |
|
2:27.40 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
581 |
34.46 |
1:11.97 |
1:49.87 |
|
2:28.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
574 |
34.45 |
1:12.12 |
1:50.73 |
|
2:29.23 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
571 |
33.29 |
1:11.23 |
1:51.10 |
|
2:29.49 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
2:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liina Salin |
2002 |
|
567 |
34.77 |
1:12.35 |
1:51.10 |
|
2:29.88 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Petra Kivi |
2003 |
|
561 |
35.23 |
1:13.28 |
1:51.57 |
|
2:30.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
559 |
34.71 |
1:11.96 |
1:51.39 |
|
2:30.56 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Liv Baker |
1998 |
|
558 |
34.94 |
1:12.26 |
1:51.25 |
|
2:30.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
552 |
34.11 |
1:11.95 |
1:51.11 |
|
2:31.23 |
|
|
Oulun Lohet |
2:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
550 |
35.19 |
1:13.44 |
1:52.95 |
|
2:31.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
544 |
34.66 |
1:12.79 |
1:51.57 |
|
2:31.94 |
|
|
Vanders |
2:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alina Antila |
2004 |
|
537 |
34.22 |
1:13.45 |
1:53.50 |
|
2:32.61 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
521 |
36.28 |
1:14.73 |
1:54.49 |
|
2:34.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oona Laakso |
2002 |
|
519 |
35.17 |
1:14.09 |
1:54.57 |
|
2:34.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
518 |
35.21 |
1:15.28 |
1:55.79 |
|
2:34.41 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
516 |
36.24 |
1:15.38 |
1:55.25 |
|
2:34.58 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
514 |
37.43 |
1:17.91 |
1:57.28 |
|
2:34.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
511 |
36.78 |
1:16.58 |
1:56.72 |
|
2:35.09 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
508 |
34.36 |
1:13.28 |
1:53.91 |
|
2:35.48 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
507 |
36.92 |
1:15.56 |
1:55.94 |
|
2:35.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
507 |
36.33 |
1:15.47 |
1:55.94 |
|
2:35.57 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Saana Yritys |
2003 |
|
505 |
35.44 |
1:14.93 |
1:55.62 |
|
2:35.69 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
503 |
37.30 |
1:17.22 |
1:57.09 |
|
2:35.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
500 |
36.58 |
1:16.20 |
1:56.88 |
|
2:36.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
500 |
34.77 |
1:14.84 |
1:55.84 |
|
2:36.29 |
|
|
Octopus Lohja |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
492 |
36.83 |
1:16.49 |
1:57.29 |
|
2:37.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
492 |
34.01 |
1:13.16 |
1:54.57 |
|
2:37.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
492 |
35.18 |
1:15.19 |
1:56.51 |
|
2:37.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Janette Setälä |
2001 |
|
483 |
36.27 |
1:16.15 |
1:57.05 |
|
2:38.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Senni Mattila |
2003 |
|
480 |
35.27 |
1:15.06 |
1:56.45 |
|
2:38.39 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
476 |
34.74 |
1:14.07 |
1:56.18 |
|
2:38.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
473 |
35.90 |
1:16.76 |
1:58.80 |
|
2:39.21 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
456 |
35.88 |
1:15.98 |
1:57.62 |
|
2:41.14 |
|
|
Uinti Tampere |
2:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
442 |
36.22 |
1:16.65 |
2:00.12 |
|
2:42.82 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
436 |
37.24 |
1:18.88 |
2:01.76 |
|
2:43.52 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:06 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:55 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
SE: Vilma Oura (2001) 2:12.87 2017-06-29 |
Nuorten SE: Vilma Oura (2001) 2:12.87 2017-06-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
698 |
34.18 |
1:09.05 |
1:44.00 |
|
2:19.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Slöör |
2001 |
|
652 |
33.43 |
1:09.70 |
1:47.01 |
|
2:23.01 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
627 |
34.47 |
1:10.94 |
1:48.13 |
|
2:24.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
607 |
34.41 |
1:11.47 |
1:49.24 |
|
2:26.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martta Nygård |
2003 |
|
593 |
34.59 |
1:11.77 |
1:50.21 |
|
2:27.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
554 |
35.40 |
1:14.07 |
1:52.63 |
|
2:31.00 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
546 |
34.69 |
1:13.18 |
1:52.74 |
|
2:31.78 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liina Salin |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Kokkolan Uimaseura |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:55 |
|
Tulokset Laji 43 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 43 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:22.77 1992-04-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
644 |
1:02.30 |
2:16.18 |
3:32.74 |
|
4:42.33 |
|
|
Uinti Tampere |
4:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
643 |
1:03.13 |
2:22.14 |
3:32.98 |
|
4:42.44 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Porin Uimaseura |
4:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
630 |
1:04.28 |
2:16.64 |
3:37.39 |
|
4:44.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
610 |
1:03.39 |
2:18.24 |
3:39.03 |
|
4:47.39 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Nygård |
2000 |
|
604 |
1:05.49 |
2:17.81 |
3:44.02 |
|
4:48.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
569 |
1:03.92 |
2:22.42 |
3:44.13 |
|
4:54.20 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
4:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
564 |
1:04.73 |
2:24.25 |
3:48.12 |
|
4:55.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
564 |
1:07.74 |
2:24.22 |
3:47.14 |
|
4:55.11 |
|
|
Cetus Espoo |
4:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
563 |
1:07.06 |
2:24.06 |
3:49.67 |
|
4:55.22 |
|
|
Cetus Espoo |
5:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
555 |
1:06.72 |
2:27.37 |
3:49.02 |
|
4:56.68 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
4:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
553 |
1:06.33 |
2:24.45 |
3:48.81 |
|
4:57.04 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
4:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
549 |
1:07.06 |
2:24.89 |
3:48.54 |
|
4:57.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
548 |
1:05.93 |
2:23.41 |
3:52.05 |
|
4:57.87 |
|
|
Vanders |
4:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
540 |
1:08.70 |
2:27.87 |
3:50.48 |
|
4:59.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
527 |
1:08.00 |
2:30.31 |
3:49.80 |
|
5:01.85 |
|
|
Cetus Espoo |
4:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
526 |
1:07.86 |
2:25.27 |
3:50.34 |
|
5:01.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
524 |
1:08.57 |
2:25.60 |
3:52.54 |
|
5:02.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
512 |
1:04.46 |
2:25.50 |
3:57.35 |
|
5:04.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Niko Matela |
2003 |
|
512 |
1:09.15 |
2:28.30 |
3:53.82 |
|
5:04.69 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
5:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
474 |
1:10.62 |
2:35.44 |
4:02.56 |
|
5:12.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
471 |
1:07.31 |
2:30.16 |
4:00.68 |
|
5:13.25 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
4:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
451 |
1:10.24 |
2:32.11 |
4:05.62 |
|
5:17.89 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Claes Fjellström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU, 300m |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saku Romo |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU |
|
Lahden Uimaseura |
5:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:08 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:03 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:22.77 1992-04-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
702 |
1:01.47 |
2:13.73 |
3:28.25 |
|
4:34.29 |
|
|
Uinti Tampere |
4:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
659 |
1:03.35 |
2:15.95 |
3:34.18 |
|
4:40.10 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
645 |
1:05.34 |
2:18.18 |
3:38.32 |
|
4:42.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
602 |
1:06.16 |
2:16.90 |
3:43.27 |
|
4:48.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
573 |
1:04.53 |
2:24.53 |
3:48.88 |
|
4:53.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
571 |
1:06.67 |
2:24.34 |
3:45.36 |
|
4:53.88 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
4:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
570 |
1:07.46 |
2:23.66 |
3:46.84 |
|
4:53.98 |
|
|
Cetus Espoo |
4:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
562 |
1:06.70 |
2:24.11 |
3:50.30 |
|
4:55.45 |
|
|
Cetus Espoo |
5:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:03 |
|
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:44 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Caffitella.fi |
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 24.90 2018-04-07 |
Nuorten SE: Nea-Amanda Heinola (2000) 25.64 2016-07-09 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:44 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Caffitella.fi |
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 24.90 2018-04-07 |
Nuorten SE: Nea-Amanda Heinola (2000) 25.64 2016-07-09 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:13 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:09 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, S1-S14 50m VU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
S7: Meri-Maari Mäkinen 38.13 2013-05-11 |
S9: Jessika Markkanen 30.65 2017-04-28 |
S10: Jenna Rajahalme 30.50 2017-11-26 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:09 |
|
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:24 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 24.43 2015-06-23 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:24 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:25 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 24.43 2015-06-23 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:25 |
|
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:01 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, S1-S14 50m PU Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
S6: William Söderling 51.55 2017-07-08 |
S8: Jouni Räsänen 35.35 2016-03-25 |
S9: Leo Lähteenmäki 28.49 2014-04-23 |
S13: Antti Latikka 27.74 2016-03-25 S14: Nader Khalili 30.24 2018-04-15 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:01 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:18 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, S1-S14 50m PU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
S6: William Söderling 51.55 2017-07-08 |
S8: Jouni Räsänen 35.35 2016-03-25 |
S9: Leo Lähteenmäki 28.49 2014-04-23 |
S13: Antti Latikka 27.74 2016-03-25 S14: Nader Khalili 30.24 2018-04-15 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:18 |
|
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
14:23 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 1500m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 15:25.48 2015-08-04 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 16:52.77 2009-08-14 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 17:18.16 2007-08-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
|
1:08.87 |
2:21.68 |
3:34.17 |
4:45.97 |
17:51.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
18:33.03 |
|
|
5:57.62 |
7:08.70 |
8:20.46 |
9:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10:42.92 |
11:54.84 |
13:06.46 |
14:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
15:30.44 |
16:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
|
1:11.95 |
2:25.65 |
3:38.75 |
4:52.00 |
18:15.97 |
|
|
Raision Urheilijat |
18:44.07 |
|
|
6:06.07 |
7:20.02 |
8:33.53 |
9:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.17 |
12:13.52 |
13:26.57 |
14:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
15:52.96 |
17:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
|
1:10.93 |
2:25.53 |
3:40.29 |
4:55.04 |
18:38.16 |
|
|
Cetus Espoo |
18:29.25 |
|
|
6:09.33 |
7:24.34 |
8:39.37 |
9:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.56 |
12:23.26 |
13:38.44 |
14:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
16:09.29 |
17:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
|
1:09.37 |
2:23.08 |
3:37.47 |
4:51.83 |
18:42.56 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
18:43.04 |
|
|
6:05.86 |
7:20.33 |
8:35.52 |
9:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.06 |
12:22.86 |
13:39.26 |
14:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
16:12.98 |
17:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
|
1:11.13 |
2:26.89 |
3:42.74 |
4:59.73 |
18:46.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
18:48.28 |
|
|
6:16.92 |
7:33.69 |
8:50.33 |
10:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.67 |
12:38.11 |
13:53.28 |
15:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
16:23.60 |
17:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
|
1:12.94 |
2:31.30 |
3:49.34 |
5:06.13 |
18:55.73 |
|
|
Cetus Espoo |
19:08.97 |
|
|
6:22.75 |
7:38.35 |
8:54.34 |
10:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.74 |
12:41.45 |
13:56.66 |
15:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
16:28.09 |
17:42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Venla Salminen |
2002 |
|
|
1:10.81 |
2:26.10 |
3:43.52 |
5:00.73 |
19:10.38 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
19:07.72 |
|
|
6:18.31 |
7:35.64 |
8:52.84 |
10:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.30 |
12:46.29 |
14:04.54 |
15:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.11 |
17:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Pajari |
2001 |
|
|
1:11.25 |
2:28.18 |
3:46.08 |
5:04.31 |
19:16.63 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
19:10.58 |
|
|
6:21.71 |
7:38.62 |
8:55.35 |
10:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:30.20 |
12:48.30 |
14:06.97 |
15:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
16:44.78 |
18:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
|
1:12.50 |
2:30.39 |
3:49.34 |
5:07.67 |
19:19.80 |
|
|
Simmis Wanda |
19:29.97 |
|
|
6:25.37 |
7:43.33 |
9:01.76 |
10:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.49 |
12:56.61 |
14:15.44 |
15:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:51.97 |
18:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
|
1:13.69 |
2:31.55 |
3:49.53 |
5:07.96 |
19:24.91 |
|
|
Cetus Espoo |
19:28.30 |
|
|
6:26.14 |
7:45.04 |
9:03.44 |
10:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.26 |
12:58.39 |
14:15.86 |
15:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.47 |
18:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
|
1:10.52 |
2:28.30 |
3:47.20 |
5:05.83 |
19:36.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
19:41.37 |
|
|
6:24.84 |
7:44.19 |
9:03.65 |
10:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.68 |
13:03.01 |
14:22.60 |
15:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
17:02.03 |
18:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Johansson |
2003 |
|
|
1:13.10 |
2:31.68 |
3:50.37 |
5:09.19 |
19:36.33 |
|
|
Cetus Espoo |
19:24.19 |
|
|
6:27.53 |
7:45.18 |
9:03.47 |
10:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.68 |
13:01.26 |
14:21.27 |
15:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.37 |
18:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
|
1:13.45 |
2:32.18 |
3:51.70 |
5:11.23 |
20:06.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
19:07.80 |
|
|
6:30.56 |
7:50.48 |
9:11.04 |
10:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.26 |
13:14.67 |
14:36.56 |
15:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
17:18.01 |
18:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
|
1:12.54 |
2:31.91 |
3:52.10 |
5:11.64 |
20:10.81 |
|
|
Simmis Wanda |
19:25.23 |
|
|
6:31.95 |
7:52.40 |
9:14.34 |
10:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:56.98 |
13:18.23 |
14:40.49 |
16:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
17:26.08 |
18:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
14:23 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
19:28 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katie LEDECKY (1997) 15:25.48 2015-08-04 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 16:52.77 2009-08-14 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 17:18.16 2007-08-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
733 |
1:04.37 |
2:13.02 |
3:22.36 |
4:31.66 |
17:06.28 |
|
|
Cetus Espoo |
17:12.87 |
|
|
5:40.68 |
6:49.53 |
7:58.82 |
9:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10:16.92 |
11:26.05 |
12:35.16 |
13:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
14:52.67 |
16:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
666 |
1:08.18 |
2:18.86 |
3:31.09 |
4:42.78 |
17:39.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
18:03.39 |
|
|
5:54.56 |
7:05.62 |
8:16.51 |
9:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.74 |
11:49.85 |
13:00.78 |
14:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
15:22.38 |
16:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
663 |
1:07.86 |
2:19.60 |
3:31.55 |
4:43.31 |
17:41.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
18:09.25 |
|
|
5:54.91 |
7:05.97 |
8:17.11 |
9:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.61 |
11:50.54 |
13:01.47 |
14:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
15:23.00 |
16:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
645 |
1:08.87 |
2:21.68 |
3:34.17 |
4:45.97 |
17:51.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
18:33.03 |
|
|
5:57.62 |
7:08.70 |
8:20.46 |
9:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10:42.92 |
11:54.84 |
13:06.46 |
14:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
15:30.44 |
16:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
637 |
1:07.79 |
2:18.82 |
3:31.20 |
4:42.99 |
17:55.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
18:10.96 |
|
|
5:55.04 |
7:06.96 |
8:18.91 |
9:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
10:43.30 |
11:56.27 |
13:09.35 |
14:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:34.72 |
16:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
606 |
1:06.89 |
2:18.83 |
3:31.85 |
4:45.08 |
18:13.40 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
17:59.73 |
|
|
5:58.28 |
7:11.55 |
8:24.72 |
9:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10:51.21 |
12:05.09 |
13:19.15 |
14:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.40 |
17:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
602 |
1:11.95 |
2:25.65 |
3:38.75 |
4:52.00 |
18:15.97 |
|
|
Raision Urheilijat |
18:44.07 |
|
|
6:06.07 |
7:20.02 |
8:33.53 |
9:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.17 |
12:13.52 |
13:26.57 |
14:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
15:52.96 |
17:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
577 |
1:08.37 |
2:21.14 |
3:34.94 |
4:49.21 |
18:31.30 |
|
|
Porin Uimaseura |
18:13.95 |
|
|
6:04.04 |
7:18.88 |
8:33.57 |
9:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
11:03.91 |
12:19.34 |
13:34.49 |
14:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
16:04.00 |
17:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
567 |
1:10.93 |
2:25.53 |
3:40.29 |
4:55.04 |
18:38.16 |
|
|
Cetus Espoo |
18:29.25 |
|
|
6:09.33 |
7:24.34 |
8:39.37 |
9:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.56 |
12:23.26 |
13:38.44 |
14:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
16:09.29 |
17:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
560 |
1:09.37 |
2:23.08 |
3:37.47 |
4:51.83 |
18:42.56 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
18:43.04 |
|
|
6:05.86 |
7:20.33 |
8:35.52 |
9:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.06 |
12:22.86 |
13:39.26 |
14:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
16:12.98 |
17:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
554 |
1:11.13 |
2:26.89 |
3:42.74 |
4:59.73 |
18:46.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
18:48.28 |
|
|
6:16.92 |
7:33.69 |
8:50.33 |
10:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.67 |
12:38.11 |
13:53.28 |
15:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
16:23.60 |
17:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Minka Halava |
2001 |
|
545 |
1:09.10 |
2:24.14 |
3:39.69 |
4:55.99 |
18:52.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
18:25.56 |
|
|
6:11.94 |
7:27.80 |
8:43.57 |
9:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.51 |
12:33.04 |
13:49.72 |
15:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
16:23.01 |
17:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
541 |
1:12.94 |
2:31.30 |
3:49.34 |
5:06.13 |
18:55.73 |
|
|
Cetus Espoo |
19:08.97 |
|
|
6:22.75 |
7:38.35 |
8:54.34 |
10:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.74 |
12:41.45 |
13:56.66 |
15:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
16:28.09 |
17:42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Venla Salminen |
2002 |
|
520 |
1:10.81 |
2:26.10 |
3:43.52 |
5:00.73 |
19:10.38 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
19:07.72 |
|
|
6:18.31 |
7:35.64 |
8:52.84 |
10:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.30 |
12:46.29 |
14:04.54 |
15:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.11 |
17:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aino Pajari |
2001 |
|
512 |
1:11.25 |
2:28.18 |
3:46.08 |
5:04.31 |
19:16.63 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
19:10.58 |
|
|
6:21.71 |
7:38.62 |
8:55.35 |
10:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:30.20 |
12:48.30 |
14:06.97 |
15:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
16:44.78 |
18:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
508 |
1:12.50 |
2:30.39 |
3:49.34 |
5:07.67 |
19:19.80 |
|
|
Simmis Wanda |
19:29.97 |
|
|
6:25.37 |
7:43.33 |
9:01.76 |
10:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.49 |
12:56.61 |
14:15.44 |
15:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:51.97 |
18:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
501 |
1:13.69 |
2:31.55 |
3:49.53 |
5:07.96 |
19:24.91 |
|
|
Cetus Espoo |
19:28.30 |
|
|
6:26.14 |
7:45.04 |
9:03.44 |
10:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.26 |
12:58.39 |
14:15.86 |
15:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.47 |
18:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
487 |
1:10.52 |
2:28.30 |
3:47.20 |
5:05.83 |
19:36.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
19:41.37 |
|
|
6:24.84 |
7:44.19 |
9:03.65 |
10:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.68 |
13:03.01 |
14:22.60 |
15:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
17:02.03 |
18:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Johansson |
2003 |
|
486 |
1:13.10 |
2:31.68 |
3:50.37 |
5:09.19 |
19:36.33 |
|
|
Cetus Espoo |
19:24.19 |
|
|
6:27.53 |
7:45.18 |
9:03.47 |
10:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.68 |
13:01.26 |
14:21.27 |
15:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.37 |
18:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
451 |
1:13.45 |
2:32.18 |
3:51.70 |
5:11.23 |
20:06.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
19:07.80 |
|
|
6:30.56 |
7:50.48 |
9:11.04 |
10:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.26 |
13:14.67 |
14:36.56 |
15:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
17:18.01 |
18:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
446 |
1:12.54 |
2:31.91 |
3:52.10 |
5:11.64 |
20:10.81 |
|
|
Simmis Wanda |
19:25.23 |
|
|
6:31.95 |
7:52.40 |
9:14.34 |
10:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:56.98 |
13:18.23 |
14:40.49 |
16:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
17:26.08 |
18:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Uimaseura |
17:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
19:28 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
19:04 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:08.24 2008-08-11 |
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 3:24.49 2016-03-28 |
Nuorten SE: ÅSK (1900) 3:32.29 2017-07-09 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
19:04 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
19:20 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: USA (1900) 3:52.05 2012-08-04 |
SE: Cetus (1900) 4:10.90 2013-07-06 |
Nuorten SE: Helsingfors Simsällskap (1900) 4:20.03 2015-07-03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
19:20 |
|
Tulokset Laji 53 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Pohjolanmatka.fi |
ME: Ippei WATANABE (1997) 2:06.67 2017-01-29 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
846 |
30.02 |
1:03.74 |
1:38.73 |
|
2:13.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
708 |
32.59 |
1:08.94 |
1:46.82 |
|
2:22.12 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
688 |
31.92 |
1:08.12 |
1:45.26 |
|
2:23.48 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Kokko |
1994 |
|
684 |
32.68 |
1:10.16 |
1:46.22 |
|
2:23.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
681 |
33.72 |
1:11.41 |
1:47.63 |
|
2:23.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
672 |
33.46 |
1:09.92 |
1:47.22 |
|
2:24.60 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
664 |
33.78 |
1:11.12 |
1:48.76 |
|
2:25.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
663 |
32.49 |
1:09.13 |
1:47.23 |
|
2:25.23 |
|
|
Vanders |
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
651 |
34.36 |
1:12.01 |
1:48.61 |
|
2:26.11 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
626 |
33.22 |
1:11.24 |
1:50.72 |
|
2:28.01 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
625 |
34.30 |
1:12.53 |
1:50.05 |
|
2:28.12 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
603 |
34.29 |
1:12.44 |
1:50.54 |
|
2:29.90 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
597 |
34.01 |
1:11.81 |
1:50.48 |
|
2:30.40 |
|
|
Uinti Tampere |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
597 |
33.16 |
1:11.40 |
1:50.97 |
|
2:30.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
565 |
34.23 |
1:13.46 |
1:53.55 |
|
2:33.14 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
557 |
33.59 |
1:12.43 |
1:52.80 |
|
2:33.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
551 |
34.92 |
1:14.18 |
1:54.07 |
|
2:34.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Petri Lampela |
1996 |
|
545 |
34.74 |
1:14.72 |
1:54.98 |
|
2:35.02 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
543 |
35.75 |
1:15.11 |
1:55.85 |
|
2:35.22 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
542 |
35.18 |
1:14.95 |
1:55.44 |
|
2:35.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
540 |
35.61 |
1:15.76 |
1:55.16 |
|
2:35.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
539 |
34.46 |
1:14.25 |
1:55.12 |
|
2:35.59 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
538 |
35.51 |
1:15.63 |
1:55.94 |
|
2:35.73 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Janne Tyni |
2000 |
|
535 |
35.78 |
1:15.13 |
1:55.94 |
|
2:36.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
533 |
34.71 |
1:14.13 |
1:54.51 |
|
2:36.21 |
|
|
Uinti Tampere |
2:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
529 |
34.28 |
1:12.69 |
1:53.61 |
|
2:36.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
518 |
35.78 |
1:16.19 |
1:57.10 |
|
2:37.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
508 |
35.50 |
1:16.31 |
1:59.08 |
|
2:38.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Niilo Olander |
2001 |
|
505 |
34.67 |
1:15.31 |
1:57.25 |
|
2:39.03 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
505 |
35.61 |
1:16.56 |
1:57.20 |
|
2:39.04 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Niko Matela |
2003 |
|
496 |
36.95 |
1:18.31 |
1:59.44 |
|
2:39.99 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
495 |
35.13 |
1:15.32 |
1:57.48 |
|
2:40.12 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
487 |
36.16 |
1:16.61 |
1:58.69 |
|
2:40.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
487 |
34.44 |
1:14.89 |
1:57.42 |
|
2:40.99 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
2:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
480 |
35.22 |
1:15.65 |
1:57.58 |
|
2:41.68 |
|
|
Simmis Wanda |
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
478 |
36.03 |
1:17.91 |
1:59.76 |
|
2:41.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
472 |
36.06 |
1:17.32 |
1:59.60 |
|
2:42.60 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Riku Leino |
2001 |
|
463 |
36.18 |
1:17.31 |
1:59.80 |
|
2:43.62 |
|
|
TaTu Tampere |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
461 |
36.03 |
1:17.02 |
1:59.93 |
|
2:43.91 |
|
|
Nokian Pyry |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
461 |
35.87 |
1:17.26 |
2:00.13 |
|
2:43.94 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
457 |
36.42 |
1:18.78 |
2:01.10 |
|
2:44.34 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
457 |
36.55 |
1:18.22 |
2:00.66 |
|
2:44.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
434 |
38.10 |
1:20.05 |
2:03.58 |
|
2:47.26 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Lauri Krapf |
2001 |
|
427 |
36.83 |
1:19.03 |
2:01.50 |
|
2:48.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
16:10 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Pohjolanmatka.fi |
ME: Ippei WATANABE (1997) 2:06.67 2017-01-29 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
914 |
29.56 |
1:02.51 |
1:36.18 |
|
2:10.48 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
810 |
30.85 |
1:05.14 |
1:40.13 |
|
2:15.86 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
782 |
30.63 |
1:05.22 |
1:40.71 |
|
2:17.44 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Kokko |
1994 |
|
763 |
30.96 |
1:06.06 |
1:41.72 |
|
2:18.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
720 |
31.81 |
1:07.17 |
1:43.77 |
|
2:21.31 |
|
|
Vanders |
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
715 |
31.70 |
1:07.64 |
1:44.29 |
|
2:21.63 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
676 |
31.62 |
1:07.91 |
1:45.90 |
|
2:24.28 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
633 |
33.04 |
1:10.74 |
1:49.70 |
|
2:27.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
16:10 |
|
Tulokset Laji 54 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 54 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
Nuorten SE: Aino Otava (1999) 2:02.77 2016-03-24 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
760 |
28.02 |
59.12 |
1:31.50 |
|
2:03.79 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Otava |
1999 |
|
712 |
29.65 |
1:01.50 |
1:33.84 |
|
2:06.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
694 |
29.74 |
1:01.98 |
1:35.05 |
|
2:07.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Konkka |
2000 |
|
691 |
28.96 |
1:01.08 |
1:33.95 |
|
2:07.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
683 |
31.10 |
1:03.31 |
1:35.89 |
|
2:08.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Rinne |
1995 |
|
679 |
30.00 |
1:02.40 |
1:35.39 |
|
2:08.48 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
663 |
30.96 |
1:04.10 |
1:37.34 |
|
2:09.53 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
663 |
30.89 |
1:03.93 |
1:37.27 |
|
2:09.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
660 |
31.33 |
1:03.84 |
1:37.09 |
|
2:09.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
657 |
30.84 |
1:04.29 |
1:37.53 |
|
2:09.94 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
656 |
30.12 |
1:02.07 |
1:35.51 |
|
2:09.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
654 |
31.08 |
1:03.27 |
1:36.73 |
|
2:10.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Venla Säntti |
2003 |
|
650 |
31.69 |
1:04.02 |
1:36.72 |
|
2:10.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
649 |
30.58 |
1:03.36 |
1:37.29 |
|
2:10.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
644 |
30.97 |
1:04.04 |
1:37.40 |
|
2:10.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
643 |
30.19 |
1:02.82 |
1:36.50 |
|
2:10.88 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
628 |
30.05 |
1:02.84 |
1:37.59 |
|
2:11.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
620 |
31.49 |
1:05.03 |
1:38.61 |
|
2:12.46 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sini Koivu |
1999 |
|
620 |
29.74 |
1:03.01 |
1:38.10 |
|
2:12.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Henna Haipus |
2001 |
|
618 |
30.92 |
1:03.46 |
1:37.95 |
|
2:12.62 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Olga Mattila |
2004 |
|
617 |
32.60 |
1:05.91 |
1:39.95 |
|
2:12.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sara Kazi |
1999 |
|
613 |
31.32 |
1:04.79 |
1:38.70 |
|
2:12.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
610 |
30.96 |
1:04.59 |
1:38.52 |
|
2:13.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
609 |
30.68 |
1:04.64 |
1:39.42 |
|
2:13.23 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
584 |
30.91 |
1:04.84 |
1:39.83 |
|
2:15.12 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Heini Hammar |
1999 |
|
578 |
31.02 |
1:05.30 |
1:40.53 |
|
2:15.61 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
577 |
31.63 |
1:06.53 |
1:41.57 |
|
2:15.69 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
577 |
31.45 |
1:06.11 |
1:41.01 |
|
2:15.70 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
574 |
31.37 |
1:05.82 |
1:41.18 |
|
2:15.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
572 |
30.88 |
1:06.00 |
1:41.31 |
|
2:16.03 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
571 |
30.88 |
1:05.19 |
1:40.46 |
|
2:16.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
568 |
31.43 |
1:06.53 |
1:41.73 |
|
2:16.37 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
566 |
31.89 |
1:06.84 |
1:42.19 |
|
2:16.54 |
|
|
Uinti Tampere |
2:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
561 |
31.06 |
1:05.70 |
1:41.19 |
|
2:16.93 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anna Vira |
2002 |
|
558 |
31.00 |
1:05.61 |
1:40.94 |
|
2:17.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
541 |
31.52 |
1:06.63 |
1:42.65 |
|
2:18.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
537 |
31.31 |
1:06.24 |
1:42.27 |
|
2:18.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
533 |
31.38 |
1:06.16 |
1:42.17 |
|
2:19.30 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
532 |
31.84 |
1:07.84 |
1:44.30 |
|
2:19.40 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
528 |
31.80 |
1:06.78 |
1:43.05 |
|
2:19.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
16:15 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
Nuorten SE: Aino Otava (1999) 2:02.77 2016-03-24 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
775 |
29.40 |
1:00.38 |
1:31.66 |
|
2:02.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
759 |
28.22 |
59.51 |
1:31.92 |
|
2:03.82 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
721 |
29.27 |
1:00.97 |
1:33.73 |
|
2:05.97 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Rinne |
1995 |
|
706 |
29.76 |
1:01.55 |
1:34.38 |
|
2:06.86 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Konkka |
2000 |
|
679 |
28.83 |
1:00.81 |
1:33.58 |
|
2:08.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
670 |
30.86 |
1:03.75 |
1:37.00 |
|
2:09.11 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
640 |
30.88 |
1:03.82 |
1:37.49 |
|
2:11.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
634 |
31.15 |
1:04.03 |
1:38.24 |
|
2:11.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
16:15 |
|
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
14:04 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Herrala |
1993 |
|
778 |
25.25 |
|
|
|
54.16 |
|
|
TaTu Tampere |
54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
|
747 |
25.50 |
|
|
|
54.90 |
|
|
Cetus Espoo |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
742 |
25.11 |
|
|
|
55.01 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
736 |
25.18 |
|
|
|
55.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eemil Varho |
1997 |
|
702 |
25.70 |
|
|
|
56.05 |
|
|
Rauman Uimaseura |
56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
653 |
26.39 |
|
|
|
57.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
648 |
26.71 |
|
|
|
57.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville Laine |
1995 |
|
624 |
26.98 |
|
|
|
58.28 |
|
|
TaTu Tampere |
55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
623 |
26.90 |
|
|
|
58.31 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexei Mokitchev |
1994 |
|
619 |
26.37 |
|
|
|
58.44 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
617 |
26.93 |
|
|
|
58.50 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Kislitsyn |
2001 |
|
589 |
27.41 |
|
|
|
59.42 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
587 |
27.87 |
|
|
|
59.49 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oskar Mäkelä |
1998 |
|
585 |
27.48 |
|
|
|
59.56 |
|
|
Octopus Lohja |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
584 |
27.30 |
|
|
|
59.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
582 |
28.13 |
|
|
|
59.66 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alec Baker |
2000 |
|
581 |
27.76 |
|
|
|
59.69 |
|
|
Cetus Espoo |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
578 |
27.31 |
|
|
|
59.78 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
563 |
27.47 |
|
|
|
1:00.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
562 |
28.20 |
|
|
|
1:00.37 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
561 |
27.98 |
|
|
|
1:00.38 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
561 |
27.57 |
|
|
|
1:00.38 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Santeri Mettälä |
1999 |
|
561 |
27.67 |
|
|
|
1:00.40 |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
560 |
27.87 |
|
|
|
1:00.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Juho Eerola |
1995 |
|
556 |
27.67 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Juho Seppälä |
1999 |
|
556 |
27.81 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
Simmis Wanda |
59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
554 |
28.19 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
554 |
28.20 |
|
|
|
1:00.65 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Leo Roine |
2001 |
|
546 |
28.64 |
|
|
|
1:00.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
545 |
28.15 |
|
|
|
1:00.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
539 |
28.21 |
|
|
|
1:01.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Alex Lassila |
2000 |
|
534 |
28.35 |
|
|
|
1:01.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
532 |
27.70 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
528 |
28.22 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
528 |
29.05 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
527 |
28.56 |
|
|
|
1:01.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
524 |
28.63 |
|
|
|
1:01.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Alex Lydman |
2003 |
|
510 |
28.33 |
|
|
|
1:02.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Jyri Toitturi |
1996 |
|
508 |
28.11 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
506 |
29.02 |
|
|
|
1:02.51 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
504 |
29.10 |
|
|
|
1:02.60 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Isak Gramén |
2001 |
|
503 |
28.19 |
|
|
|
1:02.62 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
501 |
28.58 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Simon Ravals |
2003 |
|
500 |
29.16 |
|
|
|
1:02.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Atte Alila |
2001 |
|
497 |
28.82 |
|
|
|
1:02.89 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Ville Korpilähde |
2002 |
|
491 |
28.72 |
|
|
|
1:03.13 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Elias Päivinen |
1997 |
|
491 |
28.19 |
|
|
|
1:03.15 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
490 |
28.90 |
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
490 |
28.43 |
|
|
|
1:03.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
490 |
28.32 |
|
|
|
1:03.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
482 |
28.82 |
|
|
|
1:03.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
478 |
28.65 |
|
|
|
1:03.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
470 |
29.30 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
467 |
29.71 |
|
|
|
1:04.20 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
464 |
29.71 |
|
|
|
1:04.32 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Veeti Laine |
2000 |
|
463 |
29.40 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
457 |
29.89 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
455 |
29.69 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Ethan Brady |
2002 |
|
450 |
30.65 |
|
|
|
1:04.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
436 |
30.51 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Herman Widbom |
2001 |
|
433 |
29.50 |
|
|
|
1:05.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
14:04 |
|
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
16:32 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
823 |
24.29 |
|
|
|
53.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Herrala |
1993 |
|
782 |
25.07 |
|
|
|
54.07 |
|
|
TaTu Tampere |
54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
782 |
24.98 |
|
|
|
54.07 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
|
768 |
25.52 |
|
|
|
54.39 |
|
|
Cetus Espoo |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eemil Varho |
1997 |
|
696 |
25.95 |
|
|
|
56.21 |
|
|
Rauman Uimaseura |
56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
663 |
26.09 |
|
|
|
57.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
652 |
26.36 |
|
|
|
57.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville Laine |
1995 |
|
635 |
26.67 |
|
|
|
57.96 |
|
|
TaTu Tampere |
55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Mäkelä |
1998 |
|
584 |
27.96 |
|
|
|
59.57 |
|
|
Octopus Lohja |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
576 |
28.13 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
576 |
27.86 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
571 |
27.73 |
|
|
|
1:00.02 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Santeri Mettälä |
1999 |
|
562 |
27.86 |
|
|
|
1:00.36 |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
561 |
27.73 |
|
|
|
1:00.39 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alec Baker |
2000 |
|
535 |
28.71 |
|
|
|
1:01.35 |
|
|
Cetus Espoo |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
449 |
30.07 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
16:32 |
|
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
16:21 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 57, S1-S14 100m PU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
S13: Antti Latikka 1:03:07 2015-05-16 |
S14: Nader Khalili 1:07.76 2018-03-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
555 |
32.64 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Latikka |
1990 |
|
552 |
30.88 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
431 |
32.17 |
|
|
|
1:18.04 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
|
358 |
38.76 |
|
|
|
1:23.01 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
16:21 |
|
Tulokset Laji 58 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:17 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 1:00.42 2016-05-22 |
Nuorten SE: Vilma Oura (2001) 1:02.80 2017-07-09 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
793 |
30.48 |
|
|
|
1:02.76 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
741 |
31.04 |
|
|
|
1:04.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
728 |
31.63 |
|
|
|
1:04.58 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
719 |
29.45 |
|
|
|
1:04.83 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
699 |
32.17 |
|
|
|
1:05.44 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
685 |
31.53 |
|
|
|
1:05.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
676 |
31.55 |
|
|
|
1:06.20 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
665 |
32.45 |
|
|
|
1:06.54 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
662 |
32.30 |
|
|
|
1:06.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
652 |
32.43 |
|
|
|
1:06.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
644 |
32.29 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Slöör |
2001 |
|
637 |
32.58 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
618 |
32.94 |
|
|
|
1:08.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
612 |
33.35 |
|
|
|
1:08.40 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Porin Uimaseura |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
601 |
33.05 |
|
|
|
1:08.83 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Lohet |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
599 |
33.31 |
|
|
|
1:08.90 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
598 |
32.62 |
|
|
|
1:08.94 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
598 |
33.70 |
|
|
|
1:08.96 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
593 |
33.60 |
|
|
|
1:09.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Martta Nygård |
2003 |
|
591 |
33.33 |
|
|
|
1:09.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Alina Antila |
2004 |
|
580 |
32.86 |
|
|
|
1:09.63 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
579 |
33.90 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oona Laakso |
2002 |
|
577 |
33.73 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
570 |
33.70 |
|
|
|
1:10.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
569 |
34.34 |
|
|
|
1:10.10 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
564 |
33.86 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
562 |
34.51 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
562 |
33.96 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Vanders |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
559 |
33.31 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Liina Salin |
2002 |
|
559 |
34.97 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
557 |
34.95 |
|
|
|
1:10.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Liv Baker |
1998 |
|
553 |
33.75 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
550 |
34.49 |
|
|
|
1:10.87 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
550 |
34.36 |
|
|
|
1:10.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Viivi Merisalo |
2002 |
|
540 |
34.78 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
537 |
33.51 |
|
|
|
1:11.45 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
536 |
34.50 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Octopus Lohja |
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Sofia Martinkauppi |
2003 |
|
535 |
34.32 |
|
|
|
1:11.56 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Saana Yritys |
2003 |
|
528 |
34.19 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
526 |
35.18 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Senni Ovaskainen |
2001 |
|
525 |
34.67 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Aino Jussila |
2000 |
|
521 |
34.12 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
518 |
35.53 |
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Senni Mattila |
2003 |
|
517 |
34.60 |
|
|
|
1:12.36 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
514 |
34.37 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Octopus Lohja |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
513 |
33.93 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
513 |
35.12 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
508 |
34.78 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Noora Kokko |
2001 |
|
507 |
34.39 |
|
|
|
1:12.83 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
506 |
35.56 |
|
|
|
1:12.91 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
505 |
35.29 |
|
|
|
1:12.93 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
504 |
35.42 |
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
502 |
35.32 |
|
|
|
1:13.08 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Emma Haglund |
2003 |
|
501 |
35.72 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
500 |
34.35 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
498 |
34.97 |
|
|
|
1:13.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
498 |
35.55 |
|
|
|
1:13.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
497 |
34.32 |
|
|
|
1:13.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Mette Konttila |
2001 |
|
496 |
35.16 |
|
|
|
1:13.37 |
|
|
Octopus Lohja |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
495 |
35.97 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
495 |
35.59 |
|
|
|
1:13.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
494 |
34.84 |
|
|
|
1:13.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
493 |
35.98 |
|
|
|
1:13.54 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Janette Setälä |
2001 |
|
490 |
35.86 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
490 |
35.94 |
|
|
|
1:13.69 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
487 |
35.54 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
485 |
35.23 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Anna Rantanen |
2001 |
|
484 |
35.14 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
479 |
35.21 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
468 |
36.52 |
|
|
|
1:14.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
464 |
35.89 |
|
|
|
1:15.01 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Elli-Kaisa Saarinen |
2001 |
|
451 |
36.32 |
|
|
|
1:15.76 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Konkka |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:17 |
|
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
16:40 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 1:00.42 2016-05-22 |
Nuorten SE: Vilma Oura (2001) 1:02.80 2017-07-09 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
16:40 |
|
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:25 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 59, S1-S14 100m SU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
S7: Meri-Maari Mäkinen 1:39.24 2012-02-04 |
S9: Jessika Markkanen 1:21.62 2018-06-02 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
511 |
41.63 |
|
|
|
1:25.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:25 |
|
Tulokset Laji 60 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 60 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredriksson |
1997 |
|
677 |
29.73 |
1:01.62 |
1:35.03 |
|
2:07.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
644 |
30.27 |
1:04.21 |
1:36.88 |
|
2:09.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
615 |
30.59 |
1:04.09 |
1:37.83 |
|
2:11.57 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Laine |
2002 |
|
610 |
31.06 |
1:04.24 |
1:37.97 |
|
2:11.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petja Yritys |
1993 |
|
601 |
30.80 |
1:03.96 |
1:38.31 |
|
2:12.61 |
|
|
TaTu Tampere |
2:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aku Kaila |
2003 |
|
598 |
32.20 |
1:06.71 |
1:41.15 |
|
2:12.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
576 |
32.15 |
1:06.09 |
1:39.76 |
|
2:14.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
564 |
31.12 |
1:05.28 |
1:40.81 |
|
2:15.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
549 |
31.28 |
1:05.26 |
1:40.43 |
|
2:16.66 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
528 |
31.78 |
1:07.13 |
1:43.30 |
|
2:18.42 |
|
|
Vanders |
2:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
524 |
31.55 |
1:06.18 |
1:42.15 |
|
2:18.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Hanski |
1999 |
|
521 |
31.35 |
1:05.88 |
1:42.55 |
|
2:19.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
505 |
31.68 |
1:07.60 |
1:44.88 |
|
2:20.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Teemu Annala |
2001 |
|
484 |
32.83 |
1:08.27 |
1:45.14 |
|
2:22.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
480 |
32.00 |
1:07.33 |
1:44.61 |
|
2:22.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
471 |
32.75 |
1:09.66 |
1:47.52 |
|
2:23.81 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
449 |
32.53 |
1:10.17 |
1:49.13 |
|
2:26.07 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niklas Valkonen |
1997 |
|
425 |
32.91 |
1:10.20 |
1:49.40 |
|
2:28.79 |
|
|
Uinti Tampere |
2:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ethan Brady |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
16:49 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredriksson |
1997 |
|
734 |
28.94 |
59.90 |
1:32.14 |
|
2:04.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
631 |
30.52 |
1:04.14 |
1:37.55 |
|
2:10.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topias Nygård |
2000 |
|
630 |
30.51 |
1:04.28 |
1:37.89 |
|
2:10.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petja Yritys |
1993 |
|
602 |
31.25 |
1:04.62 |
1:39.37 |
|
2:12.50 |
|
|
TaTu Tampere |
2:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
587 |
30.91 |
1:04.75 |
1:39.22 |
|
2:13.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Laine |
2002 |
|
583 |
31.02 |
1:04.08 |
1:38.82 |
|
2:13.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
543 |
32.22 |
1:07.48 |
1:42.82 |
|
2:17.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aku Kaila |
2003 |
|
540 |
32.43 |
1:07.11 |
1:43.02 |
|
2:17.38 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
16:49 |
|
Tulokset Laji 61 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 61 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:05 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katinka Hosszu (1989) 4:26.36 2016-08-06 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:45.33 2016-08-06 |
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
690 |
1:07.95 |
2:24.26 |
3:48.16 |
|
5:01.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
672 |
1:09.24 |
2:29.87 |
3:54.62 |
|
5:04.09 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Patricia Aschan |
1994 |
|
662 |
1:09.73 |
2:31.28 |
3:55.33 |
|
5:05.50 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
633 |
1:06.84 |
2:26.63 |
3:55.13 |
|
5:10.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
631 |
1:09.37 |
2:29.98 |
3:59.10 |
|
5:10.46 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
4:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
619 |
1:07.47 |
2:30.43 |
4:00.02 |
|
5:12.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
619 |
1:09.48 |
2:31.88 |
4:00.67 |
|
5:12.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
610 |
1:10.36 |
2:33.73 |
4:01.64 |
|
5:14.06 |
|
|
Cetus Espoo |
5:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mila Manner |
2001 |
|
604 |
1:08.38 |
2:31.56 |
4:04.06 |
|
5:14.98 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
5:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
599 |
1:10.34 |
2:33.90 |
4:05.74 |
|
5:15.84 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
595 |
1:12.00 |
2:35.09 |
4:08.35 |
|
5:16.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
588 |
1:12.61 |
2:37.29 |
4:03.00 |
|
5:17.80 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jade Pönni |
1997 |
|
584 |
1:12.31 |
2:36.69 |
4:04.38 |
|
5:18.57 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
5:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
583 |
1:11.28 |
2:35.56 |
4:07.06 |
|
5:18.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
564 |
1:11.99 |
2:38.09 |
4:08.66 |
|
5:22.20 |
|
|
Uinti Tampere |
5:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Petra Kivi |
2003 |
|
551 |
1:12.38 |
2:36.48 |
4:09.57 |
|
5:24.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
549 |
1:08.17 |
2:33.05 |
4:11.10 |
|
5:25.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
546 |
1:14.24 |
2:40.86 |
4:11.74 |
|
5:25.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
540 |
1:16.80 |
2:46.04 |
4:07.88 |
|
5:26.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
532 |
1:21.66 |
2:45.50 |
4:13.97 |
|
5:28.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
528 |
1:10.51 |
2:39.24 |
4:14.31 |
|
5:29.54 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
5:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
527 |
1:12.43 |
2:38.72 |
4:14.39 |
|
5:29.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Johansson |
2003 |
|
509 |
1:16.19 |
2:44.09 |
4:16.95 |
|
5:33.48 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
507 |
1:15.48 |
2:43.91 |
4:15.79 |
|
5:33.99 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
5:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
500 |
1:22.85 |
2:47.09 |
4:21.49 |
|
5:35.56 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ina Pollari |
2002 |
|
481 |
1:13.98 |
2:43.06 |
4:18.55 |
|
5:39.89 |
|
|
Uinti Tampere |
5:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
444 |
1:20.65 |
2:48.20 |
4:31.21 |
|
5:48.95 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:05 |
|
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
16:58 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katinka Hosszu (1989) 4:26.36 2016-08-06 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:45.33 2016-08-06 |
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
762 |
1:06.99 |
2:21.54 |
3:44.02 |
|
4:51.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patricia Aschan |
1994 |
|
712 |
1:08.32 |
2:27.22 |
3:50.23 |
|
4:58.18 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
694 |
1:08.17 |
2:28.13 |
3:52.45 |
|
5:00.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
646 |
1:09.04 |
2:29.18 |
3:56.69 |
|
5:08.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
611 |
1:09.87 |
2:33.50 |
4:00.60 |
|
5:13.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
607 |
1:10.37 |
2:34.85 |
4:03.70 |
|
5:14.53 |
|
|
Cetus Espoo |
5:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
590 |
1:08.95 |
2:31.58 |
4:03.04 |
|
5:17.46 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
578 |
1:12.83 |
2:35.93 |
4:10.17 |
|
5:19.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
16:58 |
|
Tulokset Laji 62 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 62 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
14:11 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 62, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Arkkitehtipalvelu.fi |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.58 2017-07-06 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 23.03 2003-08-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
14:11 |
|
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:12 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 62, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Arkkitehtipalvelu.fi |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.58 2017-07-06 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 23.03 2003-08-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:12 |
|
Tulokset Laji 63 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 63 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
12:34 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 63, S1-S14 50m VU Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
S4: Eero Mäki 1:10.57 1997-03-14 |
S6: Eero Hauskamaa 43.53 2002-05-05 |
S8: Jouni Räsänen 32.89 2016-03-27 S9: Leo Lähteenmäki 26.01 2017-06-07 |
S13: Antti Latikka 26.22 2016-09-14 S14: Nader Khalili 26.82 2018-04-15 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
12:34 |
|
Tulokset Laji 63 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 63 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:07 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 63, S1-S14 50m VU Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
S4: Eero Mäki 1:10.57 1997-03-14 |
S6: Eero Hauskamaa 43.53 2002-05-05 |
S8: Jouni Räsänen 32.89 2016-03-27 S9: Leo Lähteenmäki 26.01 2017-06-07 |
S13: Antti Latikka 26.22 2016-09-14 S14: Nader Khalili 26.82 2018-04-15 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:07 |
|
Tulokset Laji 64 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 64 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
14:48 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 64, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 24.43 2014-07-05 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 26.46 2018-04-07 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
14:48 |
|
Tulokset Laji 64 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 64 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:23 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 64, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 24.43 2014-07-05 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 26.46 2018-04-07 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:23 |
|
Tulokset Laji 65 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 65 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:17 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 65, S1-S14 50m PU Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
S7: Meri-Maari Mäkinen 43.75 2017-04-29 |
S9: Jessika Markkanen 32.97 2017-07-09 |
S10: Jessika Markkanen 35.39 2016-03-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:17 |
|
Tulokset Laji 67 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 67 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:56 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 67, 4X100m Vapaauinti T-17, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: AUSTRALIA (1900) 3:30.65 2016-08-06 |
SE: Cetus (1900) 3:47.73 2015-04-24 ja 2017-07-08 |
Nuorten SE: Cetus Espoo (1900) 3:53.84 2015-01-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:56 |
|
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
17:52 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 68, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
672 |
1:03.14 |
2:09.37 |
3:16.16 |
4:23.07 |
16:34.40 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
16:30.46 |
|
|
5:29.93 |
6:36.51 |
7:42.47 |
8:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
9:55.15 |
11:01.67 |
12:08.54 |
13:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.28 |
15:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
656 |
1:04.76 |
2:12.95 |
3:21.26 |
4:29.95 |
16:42.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
16:50.56 |
|
|
5:38.21 |
6:45.60 |
7:53.07 |
8:59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10:06.79 |
11:14.00 |
12:21.28 |
13:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
14:33.64 |
15:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
644 |
1:03.61 |
2:10.19 |
3:17.54 |
4:25.43 |
16:48.19 |
|
|
Simmis Wanda |
16:35.79 |
|
|
5:33.01 |
6:40.81 |
7:48.64 |
8:56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
10:04.37 |
11:11.90 |
12:19.31 |
13:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
14:33.97 |
15:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
642 |
1:04.58 |
2:12.45 |
3:20.64 |
4:28.83 |
16:49.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
16:40.32 |
|
|
5:36.54 |
6:44.01 |
7:51.42 |
8:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
10:05.91 |
11:13.35 |
12:20.77 |
13:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14:36.46 |
15:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
609 |
1:04.27 |
2:12.05 |
3:20.76 |
4:30.06 |
17:07.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
16:42.53 |
|
|
5:39.05 |
6:48.36 |
7:57.84 |
9:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
10:17.17 |
11:26.74 |
12:36.03 |
13:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
14:54.17 |
16:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Claes Fjellström |
2001 |
9 |
609 |
1:02.06 |
2:08.34 |
3:15.18 |
4:22.94 |
17:07.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
17:03.70 |
|
|
5:31.43 |
6:40.19 |
7:49.40 |
8:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
10:08.43 |
11:18.06 |
12:28.23 |
13:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
14:48.63 |
15:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alex Lydman |
2003 |
|
606 |
1:05.00 |
2:13.55 |
3:22.50 |
4:31.72 |
17:09.15 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
16:59.88 |
|
|
5:40.81 |
6:50.29 |
7:59.51 |
9:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.38 |
11:27.91 |
12:37.64 |
13:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
14:55.76 |
16:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
598 |
1:05.54 |
2:13.85 |
3:23.72 |
4:32.98 |
17:13.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
16:53.92 |
|
|
5:42.42 |
6:52.77 |
8:02.52 |
9:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10:21.91 |
11:31.81 |
12:40.97 |
13:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
14:58.25 |
16:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
7 |
592 |
1:03.76 |
2:12.57 |
3:21.93 |
4:31.34 |
17:17.28 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
17:17.17 |
|
|
5:40.69 |
6:50.18 |
7:59.83 |
9:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.82 |
11:29.92 |
12:40.12 |
13:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
15:00.83 |
16:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
587 |
1:03.67 |
2:12.25 |
3:20.19 |
4:28.33 |
17:19.72 |
|
|
Vanders |
17:03.07 |
|
|
5:37.88 |
6:45.83 |
7:55.87 |
9:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
10:13.96 |
11:23.56 |
12:34.42 |
13:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
14:57.02 |
16:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas Hatakka |
2003 |
6 |
585 |
1:06.15 |
2:16.35 |
3:26.41 |
4:36.36 |
17:20.91 |
|
|
Cetus Espoo |
17:44.80 |
|
|
5:46.34 |
6:56.65 |
8:06.51 |
9:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10:25.93 |
11:35.53 |
12:45.74 |
13:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
15:04.77 |
16:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Skjäl |
2002 |
5 |
583 |
1:04.28 |
2:14.17 |
3:23.83 |
4:32.86 |
17:22.22 |
|
|
Cetus Espoo |
17:21.78 |
|
|
5:41.93 |
6:51.03 |
8:00.34 |
9:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
10:20.60 |
11:30.58 |
12:40.40 |
13:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
15:01.78 |
16:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janne Tyni |
2000 |
4 |
569 |
1:04.95 |
2:14.26 |
3:24.63 |
4:34.51 |
17:30.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
17:36.83 |
|
|
5:44.89 |
6:55.41 |
8:05.91 |
9:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
10:27.37 |
11:38.15 |
12:49.00 |
14:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
15:10.45 |
16:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Herman Widbom |
2001 |
3 |
558 |
1:04.36 |
2:13.81 |
3:23.67 |
4:33.80 |
17:37.46 |
|
|
Cetus Espoo |
17:38.28 |
|
|
5:43.77 |
6:54.78 |
8:05.47 |
9:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
10:26.67 |
11:37.59 |
12:49.05 |
14:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.99 |
16:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Juho Porkkala |
2001 |
2 |
554 |
1:02.54 |
2:11.75 |
3:21.13 |
4:31.48 |
17:40.36 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
17:28.55 |
|
|
5:43.17 |
6:55.26 |
8:06.79 |
9:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
10:27.89 |
11:39.18 |
12:51.22 |
14:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.74 |
16:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eemeli Raninen |
2001 |
1 |
553 |
1:05.22 |
2:14.84 |
3:24.95 |
4:35.47 |
17:40.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
18:00.99 |
|
|
5:46.73 |
6:58.25 |
8:10.09 |
9:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:33.83 |
11:45.38 |
12:56.74 |
14:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
15:20.41 |
16:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
549 |
1:07.97 |
2:20.76 |
3:33.87 |
4:45.83 |
17:43.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
17:53.23 |
|
|
5:57.99 |
7:09.15 |
8:19.92 |
9:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
10:41.93 |
11:53.24 |
13:03.76 |
14:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15:24.95 |
16:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niko Matela |
2003 |
|
512 |
1:08.73 |
2:21.62 |
3:34.72 |
4:47.00 |
18:08.54 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
17:58.25 |
|
|
5:59.13 |
7:10.77 |
8:23.53 |
9:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.98 |
12:02.24 |
13:15.50 |
14:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
15:42.92 |
16:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
491 |
1:07.11 |
2:16.69 |
3:28.56 |
4:41.62 |
18:23.49 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
17:56.23 |
|
|
5:54.50 |
7:08.39 |
8:22.05 |
9:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.32 |
12:09.32 |
13:24.12 |
14:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.66 |
17:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
482 |
1:08.82 |
2:22.27 |
3:35.90 |
4:49.61 |
18:30.26 |
|
|
Cetus Espoo |
17:39.46 |
|
|
6:03.78 |
7:17.89 |
8:32.13 |
9:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:01.00 |
12:15.29 |
13:29.85 |
14:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
16:00.86 |
17:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
17:52 |
|
Tulokset Laji 69 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 69 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 69, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: AUSTRALIA (1900) 3:30.65 2016-08-06 |
SE: Cetus (1900) 3:47.73 2015-04-24 ja 2017-07-08 |
Nuorten SE: Cetus Espoo (1900) 3:53.84 2015-01-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 70 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 70 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
18:22 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 70, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:27.28 2009-08-02 |
SE: Cetus Espoo (1900) 3:42.82 2016-03-26 |
Nuorten SE: HSS (1900) 3:54.47 2017-07-08 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 heinäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
18:22 |
|