Tulokset UGP2 2017, Ã…kersberga
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
09:19 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:19 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
14:02 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
1:06.36 |
2:20.80 |
3:38.63 |
4:57.30 |
10:13.62 |
|
|
|
|
|
|
6:16.41 |
7:36.94 |
8:56.05 |
|
|
|
2 |
Fanny Ek |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
1:14.06 |
2:35.90 |
3:56.63 |
5:18.07 |
10:46.30 |
|
|
|
|
|
|
6:40.41 |
8:02.76 |
9:25.17 |
|
|
|
3 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:16.07 |
2:41.75 |
4:09.45 |
5:38.97 |
11:39.61 |
|
|
|
|
|
|
7:09.42 |
8:40.52 |
10:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.41 |
2:20.07 |
3:32.63 |
4:45.48 |
9:32.84 |
|
|
|
|
|
|
5:58.13 |
7:10.25 |
8:22.81 |
|
|
|
2 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.25 |
2:22.55 |
3:37.14 |
4:51.82 |
9:50.51 |
|
|
|
|
|
|
6:07.09 |
7:21.87 |
8:36.72 |
|
|
|
3 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:06.15 |
2:18.57 |
3:32.05 |
4:47.37 |
9:55.16 |
|
|
|
|
|
|
6:04.19 |
7:21.78 |
8:38.88 |
|
|
|
4 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:11.21 |
2:28.48 |
3:45.68 |
5:04.64 |
10:27.48 |
|
|
|
|
|
|
6:24.70 |
7:46.62 |
9:08.30 |
|
|
|
5 |
Moa Nyberg |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:22.19 |
2:55.68 |
4:32.88 |
6:09.96 |
12:32.09 |
|
|
|
|
|
|
7:46.67 |
9:24.38 |
10:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IFK Simning Åland |
|
1:05.23 |
2:17.66 |
3:30.09 |
4:42.42 |
9:32.64 |
|
|
|
|
|
|
5:55.06 |
7:07.62 |
8:21.39 |
|
|
|
2 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:03.51 |
2:15.52 |
3:28.28 |
4:42.00 |
9:38.11 |
|
|
|
|
|
|
5:57.20 |
7:12.96 |
8:27.76 |
|
|
|
3 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:13.83 |
2:33.98 |
3:55.91 |
5:19.47 |
10:58.56 |
|
|
|
|
|
|
6:45.40 |
8:10.69 |
9:36.93 |
|
|
|
4 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.91 |
2:39.46 |
4:05.54 |
5:30.46 |
11:07.51 |
|
|
|
|
|
|
6:55.14 |
8:20.03 |
9:44.22 |
|
|
|
5 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:12.91 |
2:34.81 |
4:01.69 |
5:30.70 |
11:30.04 |
|
|
|
|
|
|
7:01.46 |
8:32.86 |
10:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:12.68 |
2:29.52 |
3:45.40 |
5:02.27 |
10:02.38 |
|
|
|
|
|
|
6:18.57 |
7:35.48 |
8:50.52 |
|
|
|
2 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.19 |
2:34.65 |
3:54.20 |
5:13.63 |
10:30.42 |
|
|
|
|
|
|
6:33.55 |
7:53.78 |
9:12.95 |
|
|
|
3 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:13.29 |
2:31.35 |
3:52.08 |
5:15.00 |
10:48.62 |
|
|
|
|
|
|
6:38.93 |
8:03.59 |
9:28.49 |
|
|
|
4 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:17.13 |
2:40.73 |
4:05.19 |
5:29.06 |
11:04.23 |
|
|
|
|
|
|
6:53.99 |
8:19.13 |
9:43.53 |
|
|
|
5 |
Klara Isaksson |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:30.04 |
3:11.05 |
4:53.18 |
6:33.59 |
13:13.75 |
|
|
|
|
|
|
8:15.76 |
9:57.54 |
11:38.47 |
|
|
|
6 |
Denise Frejd |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:25.11 |
3:05.08 |
4:49.29 |
6:31.91 |
13:14.03 |
|
|
|
|
|
|
8:15.55 |
9:58.05 |
11:39.36 |
|
|
|
7 |
Clara Flatow |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:28.40 |
3:07.58 |
4:52.43 |
6:33.84 |
13:18.76 |
|
|
|
|
|
|
8:17.43 |
9:59.66 |
11:41.73 |
|
|
|
8 |
Marina Tormo Lind |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:37.93 |
3:27.20 |
5:20.65 |
7:17.66 |
15:04.40 |
|
|
|
|
|
|
9:15.93 |
11:13.37 |
13:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.74 |
2:31.07 |
3:50.53 |
5:11.37 |
10:27.49 |
|
|
|
|
|
|
6:32.08 |
7:52.77 |
9:13.48 |
|
|
|
2 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.81 |
2:31.06 |
3:51.25 |
5:11.54 |
10:29.01 |
|
|
|
|
|
|
6:32.15 |
7:52.71 |
9:13.66 |
|
|
|
3 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.53 |
2:41.50 |
4:06.46 |
5:31.46 |
11:12.44 |
|
|
|
|
|
|
6:57.76 |
8:23.67 |
9:48.93 |
|
|
|
4 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.68 |
2:47.88 |
4:16.50 |
5:45.10 |
11:38.38 |
|
|
|
|
|
|
7:15.65 |
8:45.07 |
10:13.63 |
|
|
|
5 |
Sofia Hansen |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:22.87 |
2:51.11 |
4:19.27 |
5:49.62 |
11:45.57 |
|
|
|
|
|
|
7:19.39 |
8:49.29 |
10:18.83 |
|
|
|
6 |
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
Danderyds Sim |
|
1:23.43 |
2:53.63 |
4:25.09 |
5:58.08 |
12:02.37 |
|
|
|
|
|
|
7:30.63 |
9:04.18 |
10:36.40 |
|
|
|
7 |
Ella Olsson |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:28.51 |
3:12.50 |
4:59.41 |
6:48.82 |
13:58.77 |
|
|
|
|
|
|
8:37.28 |
10:26.69 |
12:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
14:02 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
10:55 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Karlsson |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
30.23 |
1:05.41 |
1:42.62 |
|
2:18.11 |
|
2 |
Thomas Östervall |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
31.59 |
1:08.52 |
1:47.74 |
|
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.91 |
1:08.48 |
1:48.08 |
|
2:27.42 |
|
2 |
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
33.75 |
1:12.41 |
1:53.38 |
|
2:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
29.98 |
1:04.63 |
1:41.36 |
|
2:17.82 |
|
2 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
31.99 |
1:10.28 |
1:51.90 |
|
2:34.36 |
|
3 |
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
33.79 |
1:14.70 |
2:00.04 |
|
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
36.33 |
1:18.79 |
2:02.81 |
|
2:46.25 |
|
2 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.47 |
1:16.24 |
2:03.36 |
|
2:52.02 |
|
3 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
37.02 |
1:21.91 |
2:08.92 |
|
2:53.45 |
|
4 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.07 |
1:25.95 |
2:14.80 |
|
3:01.61 |
|
5 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.74 |
1:25.17 |
2:16.34 |
|
3:07.25 |
|
6 |
Alexander Mattsson |
2003 |
IFK Simning Åland |
|
39.96 |
1:27.73 |
2:18.23 |
|
3:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
35.47 |
1:17.38 |
2:01.58 |
|
2:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
10:55 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
11:15 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:15 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:48 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
34.05 |
1:09.95 |
1:46.47 |
|
2:24.05 |
|
2 |
Isabelle Ehrngren |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
34.27 |
1:13.03 |
1:54.65 |
|
2:38.56 |
|
3 |
Fanny Ek |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
37.31 |
1:17.60 |
1:58.99 |
|
2:39.48 |
|
4 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.85 |
1:18.49 |
2:00.85 |
|
2:42.38 |
|
5 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.83 |
1:19.47 |
2:02.84 |
|
2:44.36 |
|
6 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.40 |
1:20.55 |
2:03.53 |
|
2:45.86 |
|
7 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.62 |
1:22.52 |
2:08.77 |
|
2:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.92 |
1:14.71 |
1:54.09 |
|
2:31.73 |
|
2 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.01 |
1:17.22 |
1:57.70 |
|
2:36.38 |
|
3 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.05 |
1:17.37 |
1:58.38 |
|
2:38.61 |
|
4 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.47 |
1:19.42 |
2:02.21 |
|
2:44.15 |
|
5 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.78 |
1:23.61 |
2:07.62 |
|
2:51.82 |
|
6 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.15 |
1:24.94 |
2:12.65 |
|
2:58.86 |
|
7 |
Moa Nyberg |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.57 |
1:34.47 |
2:25.53 |
|
3:14.93 |
|
- |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
33.69 |
1:09.12 |
1:45.75 |
|
2:21.34 |
|
2 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
35.15 |
1:13.14 |
1:52.02 |
|
2:29.83 |
|
3 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
35.97 |
1:14.63 |
1:55.23 |
|
2:34.54 |
|
4 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.48 |
1:16.29 |
1:56.41 |
|
2:35.74 |
|
5 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.81 |
1:17.08 |
1:57.83 |
|
2:37.83 |
|
6 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
38.28 |
1:21.26 |
2:04.48 |
|
2:45.39 |
|
7 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.86 |
1:17.98 |
2:02.76 |
|
2:46.53 |
|
8 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.32 |
1:23.19 |
2:09.12 |
|
2:53.73 |
|
9 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.70 |
1:24.03 |
2:08.45 |
|
2:53.91 |
|
10 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.86 |
1:28.29 |
2:12.23 |
|
2:56.29 |
|
11 |
Yasmine Jezzini |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
44.82 |
1:30.03 |
2:16.17 |
|
2:59.33 |
|
12 |
Olivia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
42.82 |
1:30.13 |
2:17.55 |
|
3:01.69 |
|
13 |
Klara Isaksson |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
48.25 |
1:40.79 |
2:33.60 |
|
3:23.08 |
|
- |
Clara Flatow |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.74 |
1:14.36 |
1:53.30 |
|
2:30.46 |
|
2 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.25 |
1:16.30 |
1:57.87 |
|
2:37.63 |
|
3 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
37.71 |
1:18.97 |
2:00.81 |
|
2:40.60 |
|
4 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.68 |
1:17.59 |
2:00.38 |
|
2:44.26 |
|
5 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
40.38 |
1:25.39 |
2:11.13 |
|
2:55.53 |
|
6 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
42.59 |
1:28.26 |
2:14.48 |
|
2:57.54 |
|
7 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
42.41 |
1:29.72 |
2:15.58 |
|
2:58.33 |
|
8 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.22 |
1:30.66 |
2:17.46 |
|
3:02.50 |
|
9 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
43.87 |
1:32.13 |
2:20.90 |
|
3:09.00 |
|
10 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
45.40 |
1:34.82 |
2:25.96 |
|
3:14.66 |
|
11 |
Saga Strömstedt |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
46.46 |
1:39.80 |
2:33.29 |
|
3:24.10 |
|
12 |
Ella Olsson |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.35 |
1:37.76 |
2:33.77 |
|
3:26.84 |
|
- |
Filippa Neuman |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sofia Hansen |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:48 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:53 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:53 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
16:45 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.34 |
1:05.98 |
1:39.77 |
|
2:12.58 |
|
2 |
Emelie Rudert |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
32.49 |
1:07.80 |
1:42.94 |
|
2:17.53 |
|
3 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.42 |
1:09.16 |
1:45.29 |
|
2:21.59 |
|
4 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
33.27 |
1:10.39 |
1:47.50 |
|
2:23.79 |
|
5 |
Fanny Ek |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
33.68 |
1:11.09 |
1:48.61 |
|
2:24.45 |
|
6 |
Amanda Malmsten |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
32.76 |
1:10.12 |
1:48.39 |
|
2:25.44 |
|
7 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.40 |
1:10.52 |
1:49.03 |
|
2:27.31 |
|
8 |
Rebecka Dagberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.45 |
1:11.12 |
1:49.48 |
|
2:27.51 |
|
9 |
Isabelle Ehrngren |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
32.24 |
1:09.97 |
1:50.16 |
|
2:28.22 |
|
10 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.22 |
1:12.22 |
1:51.57 |
|
2:29.43 |
|
11 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.05 |
1:15.17 |
1:56.83 |
|
2:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.97 |
1:05.33 |
1:39.57 |
|
2:12.22 |
|
2 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
30.93 |
1:04.71 |
1:38.71 |
|
2:12.52 |
|
3 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.41 |
1:04.35 |
1:39.35 |
|
2:12.97 |
|
4 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
31.66 |
1:06.75 |
1:43.84 |
|
2:20.48 |
|
5 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.02 |
1:08.94 |
1:45.45 |
|
2:21.57 |
|
6 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.66 |
1:08.75 |
1:45.95 |
|
2:22.81 |
|
7 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
32.61 |
1:08.62 |
1:46.32 |
|
2:23.10 |
|
8 |
Emma Pettersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
35.41 |
1:14.71 |
1:55.35 |
|
2:34.40 |
|
9 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.44 |
1:19.84 |
2:03.79 |
|
2:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
30.53 |
1:04.55 |
1:38.69 |
|
2:12.83 |
|
2 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
32.25 |
1:07.63 |
1:42.45 |
|
2:16.35 |
|
3 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
31.57 |
1:07.86 |
1:45.58 |
|
2:21.04 |
|
4 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
32.98 |
1:10.25 |
1:48.71 |
|
2:25.81 |
|
5 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.57 |
1:12.82 |
1:51.63 |
|
2:28.72 |
|
6 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.71 |
1:12.33 |
1:50.72 |
|
2:28.80 |
|
7 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.95 |
1:13.03 |
1:51.51 |
|
2:28.84 |
|
8 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
33.73 |
1:12.19 |
1:52.16 |
|
2:31.37 |
|
9 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
34.57 |
1:13.33 |
1:53.45 |
|
2:31.85 |
|
10 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
34.37 |
1:14.16 |
1:54.45 |
|
2:32.72 |
|
11 |
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
33.43 |
1:13.64 |
1:55.95 |
|
2:33.64 |
|
12 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.75 |
1:12.46 |
1:53.62 |
|
2:34.60 |
|
13 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
34.85 |
1:14.79 |
1:55.60 |
|
2:36.48 |
|
14 |
Thindra Åkerblom |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
36.89 |
1:18.01 |
1:58.67 |
|
2:38.43 |
|
15 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.09 |
1:17.32 |
1:58.12 |
|
2:38.92 |
|
16 |
Olivia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
37.46 |
1:21.89 |
2:05.91 |
|
2:45.51 |
|
17 |
Yasmine Jezzini |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
39.91 |
1:22.19 |
2:05.27 |
|
2:47.87 |
|
18 |
Clara Flatow |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.18 |
1:22.89 |
2:11.17 |
|
2:57.46 |
|
19 |
Klara Isaksson |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.57 |
1:28.18 |
2:16.76 |
|
3:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
33.19 |
1:11.00 |
1:47.89 |
|
2:22.24 |
|
2 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
33.63 |
1:10.89 |
1:48.55 |
|
2:24.15 |
|
3 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
32.81 |
1:10.49 |
1:48.95 |
|
2:24.98 |
|
4 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
33.86 |
1:13.35 |
1:52.88 |
|
2:31.40 |
|
5 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
35.49 |
1:14.81 |
1:55.80 |
|
2:35.47 |
|
6 |
Elin Johansson |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
34.45 |
1:14.35 |
1:56.55 |
|
2:36.76 |
|
7 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.01 |
1:17.85 |
1:58.76 |
|
2:38.88 |
|
8 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.55 |
1:17.32 |
1:59.03 |
|
2:39.17 |
|
9 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
37.10 |
1:18.71 |
2:01.61 |
|
2:39.93 |
|
10 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.57 |
1:19.87 |
2:01.70 |
|
2:40.71 |
|
11 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
37.25 |
1:19.11 |
2:00.74 |
|
2:40.80 |
|
12 |
Sofia Hansen |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.34 |
1:19.43 |
2:02.77 |
|
2:43.88 |
|
13 |
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
37.80 |
1:20.34 |
2:04.03 |
|
2:44.00 |
|
14 |
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
Danderyds Sim |
|
35.70 |
1:17.82 |
2:02.26 |
|
2:44.31 |
|
15 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.98 |
1:27.69 |
2:16.86 |
|
3:03.42 |
|
16 |
Saga Strömstedt |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.49 |
1:31.54 |
2:22.79 |
|
3:11.86 |
|
17 |
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.77 |
1:28.16 |
2:18.78 |
|
3:12.89 |
|
18 |
Ella Olsson |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.92 |
1:30.97 |
2:23.57 |
|
3:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:45 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:18 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
28.54 |
1:02.38 |
1:38.97 |
|
2:09.77 |
|
2 |
Adam Karlsson |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
28.68 |
1:06.59 |
1:46.61 |
|
2:18.06 |
|
3 |
Alexander Dimitriou |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.29 |
1:10.29 |
2:00.92 |
|
2:37.82 |
|
4 |
Tobias Eknor |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.43 |
1:14.00 |
2:00.61 |
|
2:41.62 |
|
5 |
Frej-Oskar Wikström |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
37.68 |
1:22.14 |
2:14.02 |
|
2:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.23 |
1:06.74 |
1:48.59 |
|
2:22.79 |
|
2 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.61 |
1:10.38 |
1:52.41 |
|
2:24.31 |
|
3 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.74 |
1:08.46 |
1:50.06 |
|
2:25.09 |
|
4 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
31.30 |
1:09.96 |
1:52.15 |
|
2:28.24 |
|
5 |
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
31.71 |
1:10.40 |
1:53.93 |
|
2:29.58 |
|
6 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
34.32 |
1:17.29 |
2:03.92 |
|
2:41.26 |
|
7 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.58 |
1:17.15 |
2:08.63 |
|
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.66 |
1:12.58 |
1:59.59 |
|
2:34.54 |
|
2 |
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
33.33 |
1:11.32 |
2:01.83 |
|
2:36.76 |
|
3 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.55 |
1:13.17 |
2:01.10 |
|
2:38.34 |
|
4 |
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
35.66 |
1:17.05 |
2:02.32 |
|
2:38.92 |
|
5 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
35.05 |
1:17.22 |
2:05.70 |
|
2:40.46 |
|
6 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.60 |
1:16.92 |
2:03.41 |
|
2:42.41 |
|
7 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.95 |
1:16.33 |
2:06.22 |
|
2:43.17 |
|
8 |
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
33.40 |
1:13.45 |
2:04.81 |
|
2:43.89 |
|
9 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.48 |
1:20.76 |
2:07.99 |
|
2:45.85 |
|
10 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.83 |
1:18.78 |
2:09.20 |
|
2:46.20 |
|
11 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.58 |
1:19.88 |
2:08.78 |
|
2:46.59 |
|
12 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
35.05 |
1:16.62 |
2:08.78 |
|
2:46.89 |
|
13 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.65 |
1:21.09 |
2:11.60 |
|
2:52.91 |
|
14 |
Alexander Mattsson |
2003 |
IFK Simning Åland |
|
40.54 |
1:28.48 |
2:20.42 |
|
2:59.33 |
|
15 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.76 |
1:21.20 |
2:17.14 |
|
3:00.96 |
|
16 |
Elias Kling |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.76 |
1:31.61 |
2:31.52 |
|
3:13.03 |
|
- |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Filip Berardi |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
33.80 |
1:13.78 |
1:57.48 |
|
2:32.92 |
|
2 |
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
35.48 |
1:16.24 |
2:04.16 |
|
2:40.35 |
|
3 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
36.41 |
1:22.04 |
2:09.78 |
|
2:50.28 |
|
4 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.38 |
1:23.47 |
2:11.97 |
|
2:51.07 |
|
5 |
Erik Bergman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
35.99 |
1:21.40 |
2:12.42 |
|
2:52.70 |
|
6 |
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.11 |
1:25.43 |
2:17.53 |
|
2:56.09 |
|
7 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
IFK Simning Åland |
|
42.74 |
1:28.04 |
2:22.01 |
|
3:00.90 |
|
8 |
Johannes Barkarö |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.30 |
1:31.50 |
2:28.34 |
|
3:08.22 |
|
9 |
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.42 |
1:36.83 |
2:29.04 |
|
3:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:18 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:39 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Ek |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
1:25.82 |
2:56.42 |
4:33.35 |
|
5:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:15.43 |
2:37.07 |
4:05.72 |
|
5:16.71 |
|
2 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.08 |
2:34.80 |
4:09.58 |
|
5:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:11.15 |
2:33.00 |
4:00.25 |
|
5:09.45 |
|
2 |
Emma Marcus |
2002 |
IFK Simning Åland |
|
1:29.94 |
3:07.26 |
4:54.53 |
|
6:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.56 |
2:41.89 |
4:08.14 |
|
5:24.31 |
|
2 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:13.10 |
2:39.43 |
4:27.02 |
|
5:46.69 |
|
3 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:22.12 |
2:55.90 |
4:34.29 |
|
5:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:39 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
09:18 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:18 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
32.76 |
1:09.49 |
1:46.96 |
|
2:25.46 |
|
2 |
Frej-Oskar Wikström |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
44.45 |
1:35.86 |
2:28.78 |
|
3:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.09 |
1:15.64 |
1:57.32 |
|
2:38.56 |
|
2 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.36 |
1:15.92 |
1:58.18 |
|
2:38.64 |
|
3 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.67 |
1:16.25 |
1:57.82 |
|
2:40.70 |
|
4 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
41.57 |
1:29.73 |
2:20.28 |
|
3:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
40.47 |
1:26.42 |
2:13.47 |
|
3:00.17 |
|
2 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.68 |
1:28.21 |
2:17.30 |
|
3:05.87 |
|
3 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.12 |
1:29.42 |
2:17.87 |
|
3:06.08 |
|
4 |
Alexander Mattsson |
2003 |
IFK Simning Åland |
|
45.03 |
1:36.45 |
2:28.30 |
|
3:19.26 |
|
5 |
Filip Berardi |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.22 |
1:38.74 |
2:35.08 |
|
3:31.29 |
|
6 |
Jesper Sandström |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
50.52 |
1:49.01 |
2:47.73 |
|
3:45.90 |
|
7 |
Elias Kling |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
50.91 |
1:49.68 |
2:49.57 |
|
3:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.95 |
1:31.23 |
2:21.47 |
|
3:11.82 |
|
2 |
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
47.76 |
1:42.55 |
2:37.99 |
|
3:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:33 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
10:23 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
1:04.54 |
2:15.60 |
3:28.00 |
|
4:42.17 |
|
2 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:09.57 |
2:26.57 |
3:45.88 |
|
5:05.52 |
|
3 |
Fanny Ek |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
1:12.36 |
2:32.06 |
3:50.63 |
|
5:05.71 |
|
4 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.79 |
2:39.85 |
4:03.62 |
|
5:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.45 |
2:16.05 |
3:26.82 |
|
4:34.53 |
|
2 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:07.26 |
2:18.00 |
3:28.59 |
|
4:39.10 |
|
3 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.44 |
2:23.07 |
3:38.06 |
|
4:52.84 |
|
4 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.63 |
2:26.66 |
3:41.39 |
|
4:55.54 |
|
5 |
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.87 |
2:25.22 |
3:41.16 |
|
4:56.67 |
|
6 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:10.38 |
2:27.68 |
3:43.98 |
|
4:59.15 |
|
7 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:10.48 |
2:27.32 |
3:44.74 |
|
4:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IFK Simning Åland |
|
1:04.83 |
2:15.55 |
3:26.55 |
|
4:34.62 |
|
2 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:10.82 |
2:27.28 |
3:42.50 |
|
4:53.50 |
|
3 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.50 |
2:26.60 |
3:46.30 |
|
5:05.26 |
|
4 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.08 |
2:29.79 |
3:49.16 |
|
5:07.85 |
|
5 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.48 |
2:41.76 |
4:07.36 |
|
5:27.69 |
|
6 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:17.10 |
2:41.37 |
4:05.34 |
|
5:29.66 |
|
7 |
Linnea Jonsson |
2002 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:16.24 |
2:42.08 |
4:08.89 |
|
5:36.49 |
|
8 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:19.06 |
2:45.84 |
4:12.08 |
|
5:36.86 |
|
9 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:20.21 |
2:48.25 |
4:16.57 |
|
5:42.70 |
|
10 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.80 |
2:46.52 |
4:17.26 |
|
5:46.97 |
|
11 |
Emma Marcus |
2002 |
IFK Simning Åland |
|
1:22.24 |
2:52.29 |
4:20.86 |
|
5:47.43 |
|
12 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:26.10 |
2:58.97 |
4:30.76 |
|
6:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:08.46 |
2:19.03 |
3:31.07 |
|
4:42.78 |
|
2 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.09 |
2:27.73 |
3:43.14 |
|
4:57.67 |
|
3 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
1:09.40 |
2:25.29 |
3:42.51 |
|
5:00.47 |
|
4 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:11.04 |
2:28.72 |
3:48.74 |
|
5:07.91 |
|
5 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.71 |
2:34.39 |
3:52.70 |
|
5:10.59 |
|
6 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.80 |
2:33.51 |
3:54.15 |
|
5:14.56 |
|
7 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:17.50 |
2:38.79 |
4:03.72 |
|
5:22.16 |
|
8 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
1:18.88 |
2:45.12 |
4:11.29 |
|
5:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.67 |
2:27.51 |
3:46.23 |
|
5:01.96 |
|
2 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.97 |
2:30.11 |
3:51.55 |
|
5:12.93 |
|
3 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.22 |
2:39.81 |
4:01.08 |
|
5:21.02 |
|
4 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.24 |
2:41.48 |
4:03.07 |
|
5:23.02 |
|
5 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.50 |
2:48.11 |
4:12.96 |
|
5:36.12 |
|
6 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.12 |
2:46.97 |
4:13.91 |
|
5:39.50 |
|
7 |
Sofia Hansen |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.92 |
2:48.40 |
4:15.01 |
|
5:40.23 |
|
8 |
Saga Strömstedt |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:33.62 |
3:17.26 |
5:04.79 |
|
6:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
10:23 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
11:45 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:03.64 |
2:09.85 |
3:15.69 |
4:22.45 |
16:53.27 |
|
|
|
|
|
|
5:29.45 |
6:36.85 |
7:44.30 |
8:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
10:01.93 |
11:11.23 |
12:20.33 |
13:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.25 |
15:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.12 |
2:10.83 |
3:18.60 |
4:28.29 |
17:20.23 |
|
|
|
|
|
|
5:38.11 |
6:48.12 |
7:58.86 |
9:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.28 |
11:30.38 |
12:40.97 |
13:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
15:01.04 |
16:11.33 |
|
|
|
|
2 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.02 |
2:32.29 |
3:53.99 |
5:15.33 |
20:11.55 |
|
|
|
|
|
|
6:36.23 |
7:57.32 |
9:18.14 |
10:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
12:01.88 |
13:22.47 |
14:44.63 |
16:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
17:29.66 |
18:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.75 |
2:13.32 |
3:22.84 |
4:32.56 |
17:37.12 |
|
|
|
|
|
|
5:43.11 |
6:53.86 |
8:04.58 |
9:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
10:26.42 |
11:37.44 |
12:48.40 |
13:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:11.15 |
16:22.52 |
|
|
|
|
2 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.34 |
2:16.10 |
3:27.58 |
4:39.40 |
17:58.14 |
|
|
|
|
|
|
5:51.58 |
7:03.56 |
8:15.83 |
9:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.33 |
11:51.88 |
13:04.73 |
14:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
15:31.38 |
16:44.81 |
|
|
|
|
3 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.11 |
2:28.91 |
3:48.08 |
5:06.73 |
19:22.16 |
|
|
|
|
|
|
6:26.37 |
7:44.70 |
9:03.46 |
10:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.89 |
12:56.05 |
14:12.81 |
15:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16:48.74 |
18:06.43 |
|
|
|
|
4 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:10.25 |
2:27.58 |
3:46.81 |
5:06.32 |
19:25.80 |
|
|
|
|
|
|
6:25.57 |
7:45.62 |
9:06.18 |
10:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.98 |
13:03.65 |
14:23.76 |
15:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
16:58.29 |
18:13.66 |
|
|
|
|
5 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.35 |
2:29.63 |
3:48.74 |
5:08.25 |
19:33.90 |
|
|
|
|
|
|
6:28.10 |
7:46.70 |
9:06.38 |
10:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.45 |
13:06.50 |
14:26.31 |
15:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
17:05.86 |
18:22.06 |
|
|
|
|
6 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:16.80 |
2:37.04 |
3:57.91 |
5:19.21 |
20:10.48 |
|
|
|
|
|
|
6:40.56 |
8:01.33 |
9:23.29 |
10:44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
12:06.15 |
13:27.93 |
14:48.75 |
16:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
17:32.41 |
18:52.98 |
|
|
|
|
7 |
Sebastian Hosokawa |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:17.72 |
2:42.57 |
4:07.76 |
5:33.48 |
21:11.53 |
|
|
|
|
|
|
7:00.04 |
8:25.49 |
9:50.84 |
11:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
12:44.92 |
14:09.61 |
15:36.36 |
17:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
18:27.31 |
19:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.75 |
2:33.80 |
3:54.49 |
5:15.69 |
19:57.10 |
|
|
|
|
|
|
6:35.95 |
7:56.78 |
9:17.81 |
10:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11:58.93 |
13:19.46 |
14:40.69 |
16:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
17:21.67 |
18:40.58 |
|
|
|
|
2 |
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.98 |
2:41.06 |
4:07.09 |
5:34.00 |
21:11.05 |
|
|
|
|
|
|
7:00.98 |
8:26.38 |
9:52.32 |
11:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
12:45.07 |
14:11.75 |
15:36.55 |
17:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
18:28.17 |
19:52.87 |
|
|
|
|
3 |
Elias Kling |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:24.50 |
2:59.66 |
4:36.76 |
6:15.23 |
24:25.23 |
|
|
|
|
|
|
7:55.76 |
9:36.37 |
11:15.91 |
12:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
14:34.75 |
16:14.57 |
17:54.71 |
19:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
21:13.85 |
22:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.89 |
2:29.58 |
3:48.90 |
5:08.61 |
19:34.07 |
|
|
|
|
|
|
6:27.41 |
7:46.71 |
9:06.55 |
10:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.60 |
13:06.60 |
14:26.04 |
15:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
17:04.87 |
18:22.14 |
|
|
|
|
2 |
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.35 |
2:41.05 |
4:05.05 |
5:30.12 |
21:07.09 |
|
|
|
|
|
|
6:55.66 |
8:21.42 |
9:46.74 |
11:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12:37.68 |
14:03.80 |
15:29.52 |
16:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.44 |
19:47.32 |
|
|
|
|
3 |
Erik Bergman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.46 |
2:38.65 |
4:03.69 |
5:29.33 |
21:23.02 |
|
|
|
|
|
|
6:54.20 |
8:21.25 |
9:47.63 |
11:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
12:41.76 |
14:08.84 |
15:37.16 |
17:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
18:33.40 |
20:00.82 |
|
|
|
|
4 |
Johannes Barkarö |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:18.58 |
2:45.55 |
4:13.02 |
5:40.22 |
21:43.48 |
|
|
|
|
|
|
7:07.99 |
8:36.20 |
10:04.34 |
11:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
13:00.79 |
14:27.84 |
15:57.21 |
17:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
18:52.64 |
20:17.93 |
|
|
|
|
5 |
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:27.36 |
3:02.78 |
4:39.89 |
6:19.49 |
24:15.45 |
|
|
|
|
|
|
8:00.00 |
9:40.63 |
11:19.43 |
12:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
14:36.55 |
16:14.54 |
17:53.33 |
19:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
21:10.40 |
22:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:45 |
|