Results for TYR Herning Grand Prix 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 1:01.17 | 2:07.09 | 3:12.96 | 4:16.34 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | 1:01.00 | 2:07.01 | 3:13.10 | 4:17.17 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | 1:00.88 | 2:07.04 | 3:13.46 | 4:17.24 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | 1:04.08 | 2:10.75 | 3:18.30 | 4:26.34 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Søren Mikkelsen | 1991 | 1:06.56 | 2:17.44 | 3:28.98 | 4:40.38 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Patrick Strandlyst | 1997 | 1:08.17 | 2:23.13 | 3:38.65 | 4:52.02 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 1:01.43 | 2:07.71 | 3:12.44 | 4:14.67 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 1:02.54 | 2:08.89 | 3:14.30 | 4:17.20 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:00.94 | 2:06.56 | 3:11.85 | 4:17.30 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 1:00.29 | 2:05.45 | 3:11.52 | 4:18.17 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:02.19 | 2:08.61 | 3:15.95 | 4:22.87 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Knage | 1998 | 1:03.95 | 2:12.26 | 3:20.69 | 4:28.59 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | 1:05.25 | 2:14.82 | 3:25.38 | 4:37.06 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Houlborg | 1998 | 1:05.54 | 2:16.34 | 3:28.45 | 4:40.19 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Casper Piessenberger | 1999 | 1:08.76 | 2:23.96 | 3:39.23 | 4:55.93 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Mads Lillelund | 1998 | 1:11.66 | 2:30.27 | 3:46.63 | 5:02.92 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 1:15.12 | 2:37.84 | 4:02.62 | 5:29.16 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik L. Hansen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 1:01.69 | 2:07.01 | 3:13.50 | 4:17.94 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 1:01.66 | 2:07.83 | 3:13.93 | 4:18.64 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 1:01.66 | 2:08.51 | 3:14.72 | 4:20.48 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Oliver Frølund | 2001 | 1:02.58 | 2:09.94 | 3:18.29 | 4:25.26 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Bjerre | 2001 | 1:05.94 | 2:15.08 | 3:23.23 | 4:29.23 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Rasmussen | 2001 | 1:04.53 | 2:13.34 | 3:22.29 | 4:30.30 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Magnus Havemann | 2000 | 1:04.14 | 2:14.03 | 3:24.73 | 4:34.58 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 1:05.07 | 2:15.94 | 3:26.11 | 4:34.77 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 1:06.49 | 2:15.55 | 3:25.86 | 4:34.83 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | 1:04.04 | 2:13.80 | 3:24.81 | 4:35.02 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 1:05.97 | 2:15.59 | 3:26.21 | 4:35.58 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | August Bugge | 2000 | 1:06.16 | 2:16.40 | 3:26.81 | 4:36.83 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | August Weilguny | 2001 | 1:05.09 | 2:15.17 | 3:26.63 | 4:37.34 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 1:07.05 | 2:19.88 | 3:34.15 | 4:46.47 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Chris Rasmussen | 2001 | 1:07.87 | 2:21.73 | 3:35.88 | 4:48.24 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 1:09.19 | 2:23.12 | 3:37.22 | 4:48.53 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 1:10.11 | 2:24.22 | 3:37.52 | 4:49.45 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 1:11.32 | 2:28.08 | 3:45.16 | 5:00.48 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
19 | Christopher Kristiansen | 2000 | 1:12.26 | 2:30.13 | 3:47.67 | 5:04.19 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Johannes Wemmelund | 2001 | 1:11.19 | 2:30.05 | 3:48.53 | 5:07.02 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | André Iversen | 2001 | 1:12.52 | 2:30.49 | 3:50.65 | 5:07.45 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Jannick Hagensen | 2001 | 1:12.58 | 2:32.80 | 3:54.66 | 5:14.01 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
23 | Oliver Salby | 2001 | 1:11.76 | 2:35.14 | 4:02.26 | 5:26.80 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 1:03.31 | 2:11.58 | 3:18.77 | 4:24.54 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 1:04.59 | 2:13.28 | 3:22.39 | 4:32.49 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:07.22 | 2:18.61 | 3:29.50 | 4:39.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 1:06.96 | 2:20.00 | 3:33.34 | 4:43.97 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Julius Henriksen | 2002 | 1:08.24 | 2:22.70 | 3:37.29 | 4:47.95 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Filip Cederstrøm | 2002 | 1:08.09 | 2:23.34 | 3:38.34 | 4:51.98 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mathias Pedersen | 2002 | 1:09.41 | 2:24.47 | 3:38.11 | 4:52.04 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frede Meincke | 2002 | 1:09.66 | 2:24.48 | 3:39.68 | 4:54.33 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:12.24 | 2:28.65 | 3:45.63 | 5:01.43 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Daniel Gallacher | 2002 | 1:10.00 | 2:27.32 | 3:46.08 | 5:02.81 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:09.13 | 2:26.70 | 3:46.68 | 5:04.03 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Hjalte Andersen | 2002 | 1:11.85 | 2:30.50 | 3:49.39 | 5:05.24 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 1:11.47 | 2:29.32 | 3:48.36 | 5:06.72 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:11.49 | 2:29.78 | 3:48.11 | 5:06.76 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 1:11.58 | 2:29.47 | 3:48.68 | 5:06.79 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 1:12.57 | 2:31.01 | 3:50.52 | 5:13.31 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Marius Gystad | 2003 | 1:14.73 | 2:35.66 | 3:56.02 | 5:14.72 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oskar Allerslev | 2002 | 1:11.47 | 2:31.83 | 3:53.97 | 5:15.47 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 1:06.88 | 2:17.63 | 3:28.21 | 4:39.57 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 1:09.83 | 2:23.22 | 3:35.04 | 4:45.00 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Kristensen | 1998 | 1:07.99 | 2:22.95 | 3:38.88 | 4:53.25 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 1:14.04 | 2:32.56 | 3:50.99 | 5:09.89 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 1:18.11 | 2:42.33 | 4:05.79 | 5:28.97 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 1:07.16 | 2:17.89 | 3:28.21 | 4:38.92 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | 1:06.53 | 2:18.55 | 3:31.44 | 4:41.83 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | 1:07.30 | 2:19.38 | 3:32.12 | 4:45.14 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | 1:09.80 | 2:22.12 | 3:34.77 | 4:46.37 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dianna Au | 2000 | 1:11.01 | 2:24.46 | 3:36.17 | 4:46.65 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 1:10.61 | 2:24.92 | 3:39.16 | 4:51.88 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 1:09.55 | 2:22.10 | 3:36.79 | 4:52.95 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Matilde Fuglsang | 2000 | 1:09.10 | 2:23.56 | 3:39.53 | 4:54.28 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Høgild Svane | 2000 | 1:12.94 | 2:28.88 | 3:43.26 | 4:57.32 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 1:13.36 | 2:30.29 | 3:46.39 | 5:02.95 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 1:12.17 | 2:29.12 | 3:47.29 | 5:04.01 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Amalie Skov | 1999 | 1:12.23 | 2:31.83 | 3:52.19 | 5:12.06 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 1:06.96 | 2:17.38 | 3:27.33 | 4:36.85 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:06.61 | 2:17.94 | 3:30.79 | 4:42.20 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Esther Flø | 2001 | 1:09.65 | 2:23.12 | 3:36.02 | 4:46.79 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 1:09.59 | 2:24.02 | 3:38.63 | 4:51.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 1:11.10 | 2:25.48 | 3:38.47 | 4:52.09 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:10.15 | 2:24.99 | 3:39.68 | 4:52.77 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:09.15 | 2:24.70 | 3:42.00 | 4:59.62 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Frederikke Kruse | 2002 | 1:11.17 | 2:28.65 | 3:46.43 | 5:03.89 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 1:11.38 | 2:28.60 | 3:46.83 | 5:03.94 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 1:12.96 | 2:31.03 | 3:49.02 | 5:05.24 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Isabella Bach | 2002 | 1:11.17 | 2:26.58 | 3:44.39 | 5:06.75 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Helene Marie Andersen | 2001 | 1:13.74 | 2:32.65 | 3:50.02 | 5:07.53 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 1:13.61 | 2:31.82 | 3:53.36 | 5:11.95 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 1:17.43 | 2:40.23 | 4:02.59 | 5:23.51 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 1:16.98 | 2:38.88 | 4:03.47 | 5:25.71 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 1:16.64 | 2:42.46 | 4:06.09 | 5:27.72 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anne Wenzell | 2001 | 1:14.93 | 2:39.53 | 4:05.68 | 5:29.67 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie B. Andersen | 2002 | 1:18.37 | 2:42.49 | 4:06.98 | 5:30.68 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Gade | 2002 | 1:17.52 | 2:42.80 | 4:09.62 | 5:34.37 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Maja Brinkmann | 2002 | 1:19.83 | 2:48.22 | 4:18.85 | 5:44.63 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 1:20.41 | 2:52.87 | 4:23.27 | 5:51.24 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 1:11.68 | 2:27.80 | 3:44.97 | 5:03.32 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 1:16.30 | 2:34.92 | 3:53.44 | 5:16.64 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 1:16.30 | 2:40.41 | 4:03.91 | 5:25.61 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Josefine Heuer | 2003 | 1:16.40 | 2:40.49 | 4:05.03 | 5:27.56 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 1:17.67 | 2:40.55 | 4:04.18 | 5:28.15 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:17.31 | 2:42.90 | 4:08.55 | 5:31.70 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Katrine Mols | 2003 | 1:18.56 | 2:44.06 | 4:10.91 | 5:34.24 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | 1:17.00 | 2:42.67 | 4:08.84 | 5:34.48 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 1:20.29 | 2:47.04 | 4:14.09 | 5:39.40 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Sia Aagaard | 2004 | 1:22.66 | 2:50.14 | 4:16.46 | 5:43.26 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 1:21.89 | 2:51.12 | 4:19.73 | 5:46.73 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Line Frederiksen | 2003 | 1:18.56 | 2:47.64 | 4:17.75 | 5:47.42 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Veronica Brix | 2003 | 1:19.31 | 2:46.99 | 4:16.63 | 5:48.17 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:19.71 | 2:48.60 | 4:16.90 | 5:48.22 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:23.71 | 2:54.34 | 4:23.62 | 5:49.64 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Anna Varming | 2005 | 1:23.55 | 2:53.92 | 4:24.07 | 5:51.08 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 1:24.93 | 2:55.56 | 4:26.38 | 5:54.87 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 1:25.92 | 2:58.65 | 4:32.35 | 6:03.70 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Eva Hjort | 2004 | 1:25.64 | 3:01.61 | 4:34.24 | 6:06.70 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Josephine Larsen | 2004 | 1:27.23 | 3:01.39 | 4:39.28 | 6:15.58 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Clara Skrydstrup | 2004 | 1:26.73 | 3:03.50 | 4:41.26 | 6:19.39 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 28.21 | 1:02.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | 29.19 | 1:03.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Sønderriis | 1997 | 30.04 | 1:05.85 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 28.07 | 1:06.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Beck | 1996 | 31.33 | 1:08.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Patrick Strandlyst | 1997 | 33.05 | 1:11.65 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 27.40 | 59.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 30.49 | 1:05.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 31.11 | 1:05.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 31.15 | 1:06.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Vingborg | 1998 | 30.32 | 1:06.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 32.40 | 1:07.48 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 32.46 | 1:07.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Rasmussen | 1999 | 32.59 | 1:10.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Casper Piessenberger | 1999 | 34.27 | 1:14.67 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Mads Lillelund | 1998 | 33.49 | 1:15.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 36.14 | 1:17.35 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mirza Cehobaic | 1998 | 35.02 | 1:19.13 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Frederik L. Hansen | 1999 | 38.43 | 1:19.61 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 40.41 | 1:24.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 29.23 | 1:02.94 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 30.08 | 1:03.13 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 30.84 | 1:04.76 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Casper Christiansen | 2000 | 30.30 | 1:06.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 31.42 | 1:06.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 31.83 | 1:09.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 32.72 | 1:09.83 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Havemann | 2000 | 41.54 | 1:10.20 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 34.01 | 1:10.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victor Bjerre | 2001 | 34.31 | 1:11.03 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Chris Rasmussen | 2001 | 33.39 | 1:12.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 34.24 | 1:13.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 33.70 | 1:13.33 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Tobias Meier | 2000 | 33.31 | 1:13.41 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
15 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 35.26 | 1:13.72 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Jannick Hagensen | 2001 | 33.24 | 1:13.82 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Johannes Gasse | 2001 | 34.90 | 1:14.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 33.60 | 1:14.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Casper Krohn | 2001 | 36.19 | 1:14.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 37.66 | 1:15.15 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 34.00 | 1:15.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 36.08 | 1:18.37 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
23 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 36.24 | 1:18.39 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Frederik Fuglsang | 2001 | 35.46 | 1:18.40 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
25 | Frederik Gaardsted | 2001 | 37.23 | 1:18.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Martin Madsen | 2001 | 38.06 | 1:18.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Oliver Salby | 2001 | 36.89 | 1:19.36 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
28 | Simon Lund | 2001 | 35.96 | 1:20.20 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
29 | Andreas Hansen | 2001 | 39.23 | 1:21.08 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mikkel Søby | 2001 | 37.25 | 1:21.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Boje Fokkink | 2001 | 37.21 | 1:22.03 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
32 | Philip Hørup | 2001 | 36.79 | 1:22.22 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
33 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 38.10 | 1:22.97 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
34 | Nicolai S Christensen | 2000 | 39.54 | 1:26.38 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
35 | Daniel Poulsen | 2001 | 45.16 | 1:33.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | August Weilguny | 2001 | DSQ | afslut på mave 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | DSQ | afslut på mave 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 31.81 | 1:07.54 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 32.09 | 1:09.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 33.31 | 1:10.00 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 34.93 | 1:11.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bjørnestad | 2002 | 31.92 | 1:11.76 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Alfred Klarskov | 2002 | 33.55 | 1:11.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 34.05 | 1:13.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | 34.85 | 1:14.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | 34.90 | 1:14.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 33.00 | 1:14.78 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Daniel Gallacher | 2002 | 34.16 | 1:14.83 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 35.21 | 1:15.17 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Christian Ottosen | 2002 | 35.48 | 1:15.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 36.60 | 1:16.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Frederik Lindholm | 2004 | 36.48 | 1:17.47 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 35.47 | 1:17.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 37.80 | 1:18.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 35.67 | 1:18.68 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Frederik Venø Elling | 2003 | 35.26 | 1:19.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Mikkelsen | 2004 | 37.00 | 1:20.61 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | William Sloth | 2003 | 39.33 | 1:21.14 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | Mads Peter Hansen | 2004 | 36.87 | 1:21.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 38.83 | 1:22.51 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Emil Lykke Grann | 2003 | 40.43 | 1:22.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mikkel Riis | 2002 | 39.95 | 1:22.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 37.00 | 1:23.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Hjalte Andersen | 2002 | 39.56 | 1:23.93 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
28 | Mads Lund | 2002 | 39.54 | 1:23.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 38.61 | 1:24.12 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 38.20 | 1:24.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Valdemar Wichmann | 2003 | 36.83 | 1:24.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 40.60 | 1:24.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Andreas Jørgensen | 2003 | 40.15 | 1:24.66 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
34 | Alexander Mortensen | 2004 | 39.35 | 1:24.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Marius Gystad | 2003 | 41.31 | 1:26.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Magnus Alexandersen | 2002 | 39.25 | 1:27.43 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
37 | Daniel Østerballe | 2003 | 41.13 | 1:28.36 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Noah Brendholdt | 2004 | 43.97 | 1:29.05 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
39 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 42.77 | 1:29.12 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
40 | Anton Poulsen | 2004 | 43.17 | 1:29.49 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
41 | Søren Have | 2004 | 42.45 | 1:29.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Asger Hatting | 2003 | 43.11 | 1:30.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Niels Dissing Rasmussen | 2003 | 43.67 | 1:30.69 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
44 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 45.41 | 1:32.00 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
45 | Vincent Gasse | 2004 | 42.58 | 1:32.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Lucas Rosenborg | 2004 | 41.89 | 1:32.66 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
47 | Rasmus Pedersen | 2003 | 43.22 | 1:33.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
48 | Ciano Kristensen | 2004 | 41.88 | 1:34.84 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
49 | Kasper Hansen | 2004 | 45.56 | 1:35.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 44.95 | 1:36.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
51 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 45.56 | 1:37.88 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
52 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 47.70 | 1:39.93 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
53 | Jon Sørensen | 2002 | 47.19 | 1:41.04 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
54 | Mads Simonsen | 2005 | 46.75 | 1:42.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
55 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 49.91 | 1:45.13 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
56 | Kevin Salby | 2003 | 48.41 | 1:45.51 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
57 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | 49.29 | 1:46.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
58 | Andreas S. Rasmussen | 2005 | 51.18 | 1:51.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Anton Gold | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Brinkmann | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | DSQ | ej afslut på ryg 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Niels Døssing | 2003 | DSQ | ej afslut på ryg 50m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | DSQ | ej afslut på ryg 50m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | DSQ | Ur på arm | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 30.33 | 1:07.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 34.67 | 1:13.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 34.92 | 1:15.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Beck | 1998 | 35.92 | 1:15.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 36.67 | 1:15.97 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Betina K. Pedersen | 1994 | 33.67 | 1:16.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Trine G. Sørensen | 1997 | 37.45 | 1:19.32 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 31.75 | 1:07.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | 31.65 | 1:09.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | 32.33 | 1:10.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 33.15 | 1:10.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | 32.89 | 1:11.36 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Dianna Au | 2000 | 33.24 | 1:11.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Bredahl | 2000 | 32.54 | 1:12.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matilde Fuglsang | 2000 | 35.36 | 1:13.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Celia Erikstad | 1999 | 33.09 | 1:13.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 33.88 | 1:13.71 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 36.05 | 1:19.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Yasmina Kristensen | 2000 | 37.54 | 1:26.14 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Kirsten Q. Noro | 2000 | 40.74 | 1:26.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vivi Bjerrum | 1999 | 40.35 | 1:28.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 30.79 | 1:07.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 32.49 | 1:08.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 31.27 | 1:09.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | 32.12 | 1:11.46 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Esther Flø | 2001 | 33.93 | 1:12.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Søgaard | 2001 | 32.27 | 1:12.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 33.38 | 1:12.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 34.44 | 1:12.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Gam | 2001 | 35.33 | 1:13.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 35.02 | 1:14.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 34.92 | 1:14.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 35.30 | 1:14.76 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 36.94 | 1:19.91 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Olivia Poulsen | 2001 | 36.34 | 1:20.35 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
15 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 36.53 | 1:20.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Bach | 2002 | 38.13 | 1:20.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 38.27 | 1:21.81 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Clara Tolderlund | 2002 | 38.14 | 1:22.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 38.96 | 1:22.85 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Anne Almvig | 2001 | 38.05 | 1:23.23 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Maja Brinkmann | 2002 | 39.64 | 1:23.31 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jasmin Jespersen | 2002 | 39.18 | 1:23.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 40.03 | 1:24.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 40.67 | 1:24.67 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
25 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 38.69 | 1:24.68 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 41.91 | 1:25.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anne Sunesen | 2001 | 38.43 | 1:25.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Helene Levring | 2001 | 39.13 | 1:25.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Julia Harpøth | 2002 | 39.98 | 1:25.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 40.13 | 1:26.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Emma Bodum | 2001 | 42.12 | 1:28.20 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
32 | Katrine Jensen | 2001 | 43.39 | 1:29.04 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
33 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | 43.54 | 1:29.69 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
34 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | 42.82 | 1:31.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 42.14 | 1:32.35 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
36 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 44.79 | 1:35.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lykke Munk | 2002 | 44.49 | 1:36.51 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Cecilie Madsen | 2002 | 44.90 | 1:43.46 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Savannah Lundvig | 2001 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sissel Hørup | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Smiilla Brun Christensen | 2001 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 34.83 | 1:15.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 35.65 | 1:16.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | 37.84 | 1:18.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naja Thomsen | 2003 | 36.19 | 1:18.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 38.11 | 1:19.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | 37.64 | 1:19.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Kristensen | 2003 | 37.32 | 1:20.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 37.87 | 1:20.75 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 38.45 | 1:21.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Lyskjær | 2003 | 38.01 | 1:22.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Marie Dige | 2004 | 39.99 | 1:23.87 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | 40.50 | 1:24.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sia Aagaard | 2004 | 40.98 | 1:26.41 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 38.91 | 1:26.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Klitgaard | 2003 | 41.19 | 1:28.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 42.52 | 1:28.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Signe Thomsen | 2004 | 40.21 | 1:28.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 41.18 | 1:28.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Martha Bjerg | 2004 | 44.30 | 1:29.86 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 40.39 | 1:29.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Malou Sejr | 2005 | 44.25 | 1:30.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 40.37 | 1:30.45 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 43.40 | 1:30.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Pedersen | 2004 | 45.14 | 1:33.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anna Varming | 2005 | 41.37 | 1:33.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Selma Lindberg | 2003 | 43.68 | 1:33.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Josephine Larsen | 2004 | 43.10 | 1:34.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emmalina Long | 2004 | 44.89 | 1:34.83 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
29 | Sarah Larsen | 2004 | 44.77 | 1:35.24 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
30 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 44.42 | 1:35.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 45.16 | 1:36.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Emma Kobæk | 2003 | 45.74 | 1:37.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 46.62 | 1:37.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 46.37 | 1:38.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 48.21 | 1:39.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lærke Hjaltason | 2004 | 48.94 | 1:41.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mathilde Østergaard | 2004 | 47.40 | 1:42.05 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
38 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 50.99 | 1:43.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Louise Lauridsen | 2005 | 49.93 | 1:44.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 49.52 | 1:45.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mette Buur Holt | 2003 | 50.02 | 1:46.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Helene S. Rasmussen | 2004 | 53.35 | 1:47.86 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 48.64 | 1:48.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 51.97 | 1:49.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | 52.51 | 1:51.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Agnete Riis | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Ane Kirstine Granild | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Clara Carlquist | 2003 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Karen Moos Jensen | 2003 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Sunesen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Sarah Carugati | 2004 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:40 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:33 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 31.66 | 1:04.70 | 1:37.13 | 2:08.27 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristian Ranghøj | 1995 | 33.68 | 1:09.97 | 1:46.34 | 2:22.26 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Christoffer Beck | 1996 | 33.37 | 1:09.94 | 1:47.81 | 2:26.57 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Houlborg | 1998 | 33.96 | 1:10.33 | 1:46.78 | 2:22.19 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Knage | 1998 | 34.46 | 1:11.75 | 1:49.03 | 2:25.07 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 34.32 | 1:12.07 | 1:49.14 | 2:25.48 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 31.04 | 1:03.84 | 1:36.63 | 2:08.90 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 32.09 | 1:05.83 | 1:39.79 | 2:13.37 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 31.03 | 1:04.70 | 1:39.31 | 2:14.60 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 33.76 | 1:08.37 | 1:44.13 | 2:18.95 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 32.94 | 1:08.27 | 1:43.96 | 2:20.04 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Magnus Havemann | 2000 | 33.38 | 1:09.06 | 1:45.32 | 2:20.39 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | 35.27 | 1:11.03 | 1:47.87 | 2:23.94 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 35.94 | 1:12.26 | 1:49.34 | 2:25.76 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | August Bugge | 2000 | 35.04 | 1:12.22 | 1:49.39 | 2:26.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | August Weilguny | 2001 | 34.90 | 1:11.30 | 1:49.52 | 2:26.78 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 36.10 | 1:13.40 | 1:51.32 | 2:27.91 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | August Becktor | 2001 | 34.26 | 1:11.69 | 1:50.17 | 2:27.92 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 35.37 | 1:13.50 | 1:52.48 | 2:31.01 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Veile | 2001 | 34.81 | 1:12.76 | 1:52.72 | 2:32.55 | ||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 35.14 | 1:13.49 | 1:53.56 | 2:33.73 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 36.64 | 1:15.99 | 1:55.63 | 2:34.46 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 39.10 | 1:20.14 | 2:00.82 | 2:39.52 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Johannes Wemmelund | 2001 | 37.71 | 1:18.71 | 2:01.33 | 2:42.99 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simon Lund | 2001 | 38.43 | 1:19.96 | 2:02.90 | 2:44.09 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Johannes Gasse | 2001 | 39.43 | 1:22.16 | 2:06.84 | 2:51.07 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Adam Tavs Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Frederik Fuglsang | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Jens Riisgaard | 2000 | DSQ | ej fortsat bev 125m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 34.21 | 1:11.06 | 1:47.65 | 2:22.72 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | 36.31 | 1:15.54 | 1:53.69 | 2:31.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 36.59 | 1:15.75 | 1:54.15 | 2:32.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 37.13 | 1:16.77 | 1:56.55 | 2:35.14 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 36.97 | 1:16.75 | 1:57.11 | 2:35.52 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | 37.60 | 1:17.16 | 1:57.47 | 2:36.69 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 38.42 | 1:18.93 | 1:59.32 | 2:37.75 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 37.78 | 1:18.44 | 1:59.53 | 2:39.98 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 38.84 | 1:19.91 | 2:01.50 | 2:41.71 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 38.42 | 1:20.08 | 2:03.11 | 2:43.29 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 38.62 | 1:20.28 | 2:02.00 | 2:43.53 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Oskar Allerslev | 2002 | 38.37 | 1:20.80 | 2:03.81 | 2:46.55 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Mads Peter Hansen | 2004 | 39.52 | 1:22.75 | 2:06.88 | 2:48.80 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 40.36 | 1:22.98 | 2:08.17 | 2:50.71 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 41.07 | 1:26.50 | 2:10.74 | 2:53.20 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 39.89 | 1:24.88 | 2:10.61 | 2:54.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 41.68 | 1:25.86 | 2:11.55 | 2:55.82 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frede Meincke | 2002 | 43.91 | 1:28.53 | 2:13.04 | 2:57.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 41.13 | 1:27.61 | 2:13.96 | 2:59.28 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 43.87 | 1:30.62 | 2:17.45 | 3:00.90 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 42.38 | 1:30.23 | 2:18.16 | 3:04.73 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 46.64 | 1:36.03 | 2:33.20 | 3:11.46 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
23 | Vincent Gasse | 2004 | 45.70 | 1:35.27 | 2:25.01 | 3:14.31 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 46.03 | 1:34.86 | 2:25.80 | 3:14.52 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Ottosen | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jon Sørensen | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 100m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Lucas Rosenborg | 2004 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:33 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | 33.56 | 1:10.38 | 1:47.10 | 2:22.53 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Guldberg | 1999 | 34.71 | 1:11.44 | 1:48.90 | 2:26.28 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Celia Erikstad | 1999 | 34.92 | 1:12.93 | 1:51.63 | 2:30.63 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | 35.42 | 1:13.43 | 1:52.42 | 2:31.21 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 36.43 | 1:14.54 | 1:53.57 | 2:32.08 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 40.02 | 1:22.99 | 2:08.54 | 2:53.36 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Skov | 1999 | 43.12 | 1:27.85 | 2:13.90 | 2:59.22 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Yasmina Kristensen | 2000 | 39.56 | 1:24.89 | 2:12.29 | 3:00.83 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Kirsten Q. Noro | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 35.26 | 1:12.35 | 1:47.61 | 2:23.26 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 35.13 | 1:12.09 | 1:49.71 | 2:26.78 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 34.30 | 1:11.54 | 1:49.53 | 2:26.96 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 36.22 | 1:14.85 | 1:54.10 | 2:32.79 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 37.01 | 1:16.50 | 1:55.96 | 2:34.98 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 38.85 | 1:18.52 | 1:57.98 | 2:37.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 37.27 | 1:17.22 | 1:58.26 | 2:37.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emilie Holst Lange | 2002 | 37.35 | 1:16.91 | 1:57.22 | 2:37.61 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helene Marie Andersen | 2001 | 1:18.31 | 1:58.71 | 2:37.62 | 2:37.62 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Esther Flø | 2001 | 37.55 | 1:18.07 | 1:57.98 | 2:37.86 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charlotte Malberg | 2002 | 38.60 | 1:18.51 | 1:58.94 | 2:38.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carli Mark | 2002 | 37.99 | 1:17.97 | 1:59.73 | 2:40.04 | ||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Signe Bach | 2002 | 38.92 | 1:19.66 | 2:01.78 | 2:41.82 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Kruse | 2002 | 40.71 | 1:23.71 | 2:06.09 | 2:47.64 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 39.22 | 1:21.91 | 2:06.22 | 2:48.64 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 39.98 | 1:23.92 | 2:08.92 | 2:50.40 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie B. Andersen | 2002 | 41.28 | 1:24.21 | 2:08.74 | 2:52.24 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Wenzell | 2001 | 1:23.63 | 2:08.63 | 2:53.71 | 2:53.71 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 40.51 | 1:24.62 | 2:10.55 | 2:54.67 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 41.49 | 1:26.72 | 2:11.43 | 2:54.72 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Helene Levring | 2001 | 41.53 | 1:26.15 | 2:11.36 | 2:56.53 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 43.23 | 1:29.41 | 2:17.94 | 3:03.19 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
23 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 43.73 | 1:30.75 | 2:17.86 | 3:03.93 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 43.19 | 1:29.37 | 2:16.83 | 3:04.11 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | 43.52 | 1:31.70 | 2:22.55 | 3:13.17 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Cecilie Madsen | 2002 | 43.80 | 1:33.54 | 2:25.43 | 3:14.29 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
27 | Lykke Munk | 2002 | 44.01 | 1:35.74 | 3:21.49 | 3:21.49 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Bøgh Hald | 2001 | DSQ | ej fortsat bev 175m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 35.79 | 1:13.72 | 1:51.82 | 2:28.76 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 36.80 | 1:16.81 | 1:56.52 | 2:35.95 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Luna Gammelgaard | 2003 | 38.97 | 1:19.63 | 2:01.52 | 2:41.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 38.46 | 1:19.54 | 2:02.20 | 2:42.59 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 38.66 | 1:20.40 | 2:02.44 | 2:43.16 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naja Thomsen | 2003 | 39.70 | 1:21.48 | 2:02.88 | 2:44.34 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 38.90 | 1:20.47 | 2:02.42 | 2:44.61 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Josefine Heuer | 2003 | 38.01 | 1:19.17 | 2:02.68 | 2:45.03 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sarah Carugati | 2004 | 39.12 | 1:21.69 | 2:04.68 | 2:46.21 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Sarah Bundgaard | 2003 | 39.90 | 1:23.26 | 2:07.12 | 2:49.37 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Thea Pedersen | 2003 | 40.26 | 1:23.64 | 2:07.46 | 2:50.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hannah Höesch | 2003 | 40.96 | 1:23.90 | 2:07.69 | 2:50.71 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 42.01 | 1:26.17 | 2:11.27 | 2:55.48 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 40.46 | 1:25.33 | 2:11.32 | 2:55.83 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine Mols | 2003 | 41.04 | 1:26.34 | 2:11.89 | 2:55.97 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 41.90 | 1:27.79 | 2:13.72 | 2:58.42 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 42.19 | 1:27.91 | 2:14.53 | 2:59.32 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
18 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 44.68 | 1:31.92 | 2:19.52 | 3:05.21 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Malou Sejr | 2005 | 45.79 | 1:33.86 | 2:21.26 | 3:05.49 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 43.59 | 1:30.93 | 2:19.66 | 3:05.65 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Louise Sunesen | 2005 | 44.24 | 1:31.50 | 2:18.74 | 3:05.68 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 43.15 | 1:32.45 | 2:22.93 | 3:11.23 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Maja Klitgaard | 2003 | 46.52 | 1:35.83 | 2:25.12 | 3:13.09 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Clara Skrydstrup | 2004 | 45.36 | 1:35.36 | 2:26.45 | 3:15.46 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
25 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 47.01 | 1:36.97 | 2:27.19 | 3:16.39 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Sarah Larsen | 2004 | 46.49 | 1:37.19 | 2:28.67 | 3:17.69 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
27 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 49.51 | 1:43.46 | 2:37.20 | 3:28.80 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Maja Friis | 2005 | 54.40 | 1:52.77 | 2:52.09 | 3:48.58 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Karen Moos Jensen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 100m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 175m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 24.96 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Sønderriis | 1997 | 25.18 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 25.28 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 25.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jens Sørensen | 2001 | 25.82 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | 25.82 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ralf Dalby | 1995 | 25.88 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 25.94 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Grønning | 1997 | 26.08 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oskar Lindholm | 2001 | 26.10 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Anton Borg Hjort | 2000 | 26.20 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Arnas Jefimanka | 1999 | 26.36 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 26.36 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 26.45 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Frølund | 2001 | 26.83 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Harder Bruun | 1998 | 26.91 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Chris Rasmussen | 2001 | 26.97 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 27.04 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Johan Rasmussen | 1999 | 27.07 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 27.12 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 27.19 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 27.20 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
23 | Victor Bjerre | 2001 | 27.27 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.32 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
25 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 27.35 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Magnus Havemann | 2000 | 27.39 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Jakob Vingborg | 1998 | 27.43 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Frederik Nørgaard | 1999 | 27.59 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
28 | Jonas Poulsen | 1998 | 27.59 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
30 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 27.60 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Mathias Vestergaard | 2001 | 27.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Casper Piessenberger | 1999 | 27.64 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
33 | Jens Riisgaard | 2000 | 27.68 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Casper Christiansen | 2000 | 27.76 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
35 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 27.88 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 27.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mads Lillelund | 1998 | 28.05 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Julius Henriksen | 2002 | 28.15 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Joachim Hjertmann | 2002 | 28.23 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
40 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 28.42 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Markus Bjørnestad | 2002 | 28.43 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
42 | Alfred Klarskov | 2002 | 28.51 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 28.58 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Tobias Meier | 2000 | 28.58 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
45 | Jannick Hagensen | 2001 | 28.65 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
46 | Frederik Lund | 2000 | 28.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
47 | Oliver Høyer | 2000 | 28.69 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
48 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 28.91 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
49 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 29.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
50 | August Becktor | 2001 | 29.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 29.34 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
52 | Magnus A H Christensen | 2001 | 29.36 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
53 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 29.51 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
54 | Oliver Veile | 2001 | 29.54 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
55 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 29.58 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
55 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
57 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 29.72 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
58 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 29.77 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
59 | Filip Cederstrøm | 2002 | 29.84 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
60 | Jens Bomgaard | 2002 | 29.92 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
61 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 30.11 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
62 | Christian Skinhøj | 2001 | 30.13 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
63 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 30.29 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
64 | Frederik L. Hansen | 1999 | 30.51 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
65 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 30.52 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
66 | Oliver L Nelander | 2002 | 30.60 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
67 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 30.64 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
68 | Mirza Cehobaic | 1998 | 30.65 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
69 | Frederik Fuglsang | 2001 | 30.74 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
70 | Oliver Salby | 2001 | 30.75 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
71 | Boje Fokkink | 2001 | 30.76 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
71 | Hjalte Andersen | 2002 | 30.76 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
73 | Emil Lykke Grann | 2003 | 30.89 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
74 | Simon Lund | 2001 | 30.97 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
75 | Oskar Allerslev | 2002 | 31.07 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
76 | Alexander Mortensen | 2004 | 31.15 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
76 | Martin Madsen | 2001 | 31.15 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
78 | André Iversen | 2001 | 31.27 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
79 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 31.55 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
80 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 31.58 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
80 | Mads Lund | 2002 | 31.58 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
82 | William Sloth | 2003 | 31.75 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
83 | Frederik Lindholm | 2004 | 31.94 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
84 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 32.03 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
85 | Mikkel Søby | 2001 | 32.14 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
86 | Andreas Hansen | 2001 | 32.18 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
87 | Andreas Jørgensen | 2003 | 32.44 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
87 | Søren Have | 2004 | 32.44 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
89 | Philip Hørup | 2001 | 32.64 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
90 | Mads Mikkelsen | 2004 | 32.92 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
91 | Nicolai S Christensen | 2000 | 33.23 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
92 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 33.46 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
93 | Magnus Alexandersen | 2002 | 33.48 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
94 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 33.52 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
95 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 34.33 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
95 | Mathias Pedersen | 2002 | 34.33 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
97 | Ciano Kristensen | 2004 | 34.34 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
98 | Jonas Brinkmann | 2002 | 34.35 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
99 | Asger Hatting | 2003 | 34.38 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
100 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 34.53 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
101 | Niels Dissing Rasmussen | 2003 | 35.05 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
102 | Niels Døssing | 2003 | 35.09 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
103 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 35.33 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
104 | Anton Poulsen | 2004 | 35.70 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
105 | Daniel Poulsen | 2001 | 35.81 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
106 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 35.89 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
107 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 36.03 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
108 | Sebastian Veile | 2003 | 36.78 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
109 | Kasper Hansen | 2004 | 37.01 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
110 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 37.12 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
111 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 37.50 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
112 | Valdemar Kudsk Rasmussen | 2004 | 37.51 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
113 | Noah Brendholdt | 2004 | 38.16 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
114 | Mads Simonsen | 2005 | 39.62 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
115 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | 39.92 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
116 | Kevin Salby | 2003 | 40.20 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
117 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 40.48 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
118 | Mathias Veile | 2005 | 41.17 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
119 | Johannes Schick | 2003 | 41.43 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
120 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 42.10 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
121 | Andreas Gaardsted | 2005 | 42.73 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
122 | Andreas S. Rasmussen | 2005 | 42.95 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
123 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | 43.42 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
124 | Anton Gold | 2002 | 45.34 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
125 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | 46.46 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
126 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 48.40 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
127 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 48.58 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Kristian Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Jon Sørensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Kristian Tinglef Svenstru | 2005 | DSQ | sætter af fra bunden | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 25.36 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Sønderriis | 1997 | 25.38 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 25.65 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 25.98 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 24.30 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 25.47 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 25.79 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | 26.20 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 26.37 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 26.42 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 25.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 25.78 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 25.93 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 25.94 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | 26.44 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Chris Rasmussen | 2001 | 26.73 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 27.08 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 27.64 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 27.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 27.90 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Alfred Klarskov | 2002 | 28.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Markus Bjørnestad | 2002 | 29.01 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 27.96 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | 28.16 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 30.18 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma F. Sørensen | 1998 | 30.31 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Caroline Beck | 1998 | 31.15 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Trine G. Sørensen | 1997 | 31.59 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 32.84 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | 28.62 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 28.92 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 28.96 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Matilde Fuglsang | 2000 | 29.07 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 29.27 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Bredahl | 2000 | 29.45 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Skov | 1999 | 30.37 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 31.90 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Camilla Veile | 2000 | 32.51 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Yasmina Kristensen | 2000 | 32.73 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Karen Schmieg Toft | 2000 | 33.12 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Vivi Bjerrum | 1999 | 34.92 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 35.06 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Ditte Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 27.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 27.89 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 28.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 28.68 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | 28.71 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 28.92 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 29.18 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Seehausen | 2001 | 29.20 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 29.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | 29.45 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 29.51 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 29.61 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Julie Søgaard | 2001 | 29.68 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 29.98 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Emilie Knudsen | 2002 | 30.09 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Gam | 2001 | 30.17 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 30.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Signe Bach | 2002 | 30.37 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 30.50 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emilie Holst Lange | 2002 | 30.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 30.67 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 30.75 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 30.85 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 30.86 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
25 | Emma Gade | 2002 | 31.45 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 31.46 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
27 | Anne Almvig | 2001 | 31.83 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
28 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 31.91 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Anne Sunesen | 2001 | 31.99 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Maja Brinkmann | 2002 | 31.99 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 32.12 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
32 | Clara Tolderlund | 2002 | 32.15 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Carli Mark | 2002 | 32.24 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
34 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 32.36 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Julia Harpøth | 2002 | 32.38 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
36 | Olivia Poulsen | 2001 | 32.49 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
37 | Jasmin Jespersen | 2002 | 33.11 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 33.71 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anne Wenzell | 2001 | 34.06 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 34.29 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Katrine Jensen | 2001 | 34.50 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
42 | Anika Andersen | 2001 | 34.60 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
43 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | 36.29 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
44 | Lykke Munk | 2002 | 36.56 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 38.18 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Thilde Dissing Molnik | 2002 | 38.51 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
47 | Cecilie Madsen | 2002 | 39.45 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
48 | Sissel Hørup | 2002 | 39.51 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Anne Marie S. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 29.25 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 30.33 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 31.01 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 31.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 31.93 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Amalie Kristensen | 2003 | 32.24 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 32.57 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.65 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Line Frederiksen | 2003 | 32.76 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 32.87 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line Lyskjær | 2003 | 33.21 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 33.69 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 33.73 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Katrine Mols | 2003 | 33.75 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Martha Bjerg | 2004 | 33.77 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 33.95 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 34.04 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Sia Aagaard | 2004 | 34.22 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Thea Pedersen | 2003 | 34.54 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Eva Hjort | 2004 | 34.60 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | Veronica Brix | 2003 | 34.65 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Karen Moos Jensen | 2003 | 34.77 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Thomsen | 2004 | 35.05 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anna Varming | 2005 | 35.35 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 35.45 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
26 | Maja Klitgaard | 2003 | 35.58 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Clara Skrydstrup | 2004 | 35.77 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
28 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 35.88 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emmalina Long | 2004 | 35.94 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
30 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 35.95 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
31 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 36.19 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Clara Jensen | 2005 | 36.23 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Malou Sejr | 2005 | 36.66 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 36.73 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Laura Pedersen | 2004 | 36.93 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 36.95 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
37 | Sarah Larsen | 2004 | 37.16 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
38 | Louise Sunesen | 2005 | 37.20 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Agnete Riis | 2003 | 37.27 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Josephine Larsen | 2004 | 37.38 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Frida Saks Justesen | 2004 | 37.80 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
42 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 38.01 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Emilie Kristiansen | 2003 | 38.75 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
44 | Nanna Søgaard | 2003 | 38.81 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
45 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 39.91 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Pernille Nedergaard | 2004 | 39.94 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Louise Lauridsen | 2005 | 40.10 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Maiken Søndergård | 2003 | 41.04 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
49 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 41.47 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Signe Fuglsang | 2003 | 41.63 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
51 | Mathilde Østergaard | 2004 | 41.86 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
52 | Maja Poulsen | 2003 | 41.92 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
53 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 42.03 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
54 | Mette Buur Holt | 2003 | 42.39 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
55 | Christine Porse | 2004 | 42.47 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | 43.52 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Amalie Karlsen | 2004 | 43.72 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
58 | Signe H. Pedersen | 2004 | 44.64 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
59 | Line Knudsen | 2005 | 47.66 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
60 | Maja Friis | 2005 | 48.62 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
61 | Emily Caroline Bonney | 2005 | 53.44 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
62 | Caroline Schrold | 2005 | 56.07 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lotte Liv Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Kobæk | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:40 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 27.59 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | 28.22 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | 30.15 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | 31.86 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 32.91 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 28.25 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 28.44 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | 28.67 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 28.75 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Fuglsang | 2000 | 29.16 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Bredahl | 2000 | 29.32 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 26.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 27.07 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 28.57 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 28.74 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | 29.06 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 29.30 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 28.97 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 29.85 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 31.01 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 31.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | 31.39 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Amalie Kristensen | 2003 | 31.65 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:40 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 1:04.73 | 2:18.58 | 3:43.66 | 4:49.46 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Søren Mikkelsen | 1991 | 1:13.84 | 2:40.45 | 4:07.93 | 5:19.66 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:04.03 | 2:19.33 | 3:43.60 | 4:45.32 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 1:07.88 | 2:24.28 | 3:48.08 | 4:55.63 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 1:04.93 | 2:18.13 | 3:42.59 | 4:47.14 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Casper Christiansen | 2000 | 1:05.84 | 2:21.86 | 3:50.40 | 4:58.48 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 1:09.85 | 2:27.19 | 3:52.19 | 5:03.71 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 1:08.33 | 2:25.22 | 3:59.73 | 5:08.74 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | 1:11.78 | 2:31.22 | 4:00.81 | 5:08.83 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 1:13.52 | 2:31.31 | 4:01.05 | 5:12.79 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Chris Rasmussen | 2001 | 1:12.33 | 2:33.36 | 4:04.23 | 5:14.96 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Johan Nielsen | 2001 | 1:17.53 | 2:36.89 | 4:07.23 | 5:18.89 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 1:19.56 | 2:43.10 | 4:29.70 | 5:43.21 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 1:19.42 | 2:43.97 | 4:27.29 | 5:43.75 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederik Gaardsted | 2001 | 1:23.52 | 2:54.08 | 4:36.74 | 5:53.25 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christopher Kristiansen | 2000 | 1:32.65 | 3:10.12 | 4:55.33 | 6:15.66 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Casper Krohn | 2001 | DSQ | ej fortsat bev 150m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:21.45 | 2:46.65 | 4:21.33 | 5:38.06 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 1:21.12 | 2:45.26 | 4:26.39 | 5:41.48 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Daniel Gallacher | 2002 | 1:22.15 | 2:48.64 | 4:29.65 | 5:47.54 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 1:21.17 | 2:48.86 | 4:34.28 | 5:54.14 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Frede Meincke | 2002 | 1:28.31 | 3:03.81 | 4:50.62 | 6:06.19 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marius Gystad | 2003 | 1:29.75 | 3:06.35 | 4:53.24 | 6:12.95 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Riis | 2002 | 1:29.14 | 3:10.96 | 4:58.29 | 6:21.26 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 1:35.13 | 3:14.48 | 5:09.58 | 6:37.10 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Mads Mazur Pedersen | 2002 | DSQ | en hånd i vend 250m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 1:13.88 | 2:28.85 | 4:05.21 | 5:14.31 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | 1:18.70 | 2:44.98 | 4:23.65 | 5:41.89 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | 1:21.28 | 2:55.94 | 4:44.57 | 6:04.05 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Kristensen | 1998 | DSQ | ej fortsat bev 175m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 1:17.58 | 2:46.55 | 4:24.90 | 5:44.75 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 1:32.35 | 3:11.67 | 5:02.88 | 6:32.14 | ||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 1:12.86 | 2:32.01 | 3:57.82 | 5:08.82 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 1:16.74 | 2:37.59 | 4:03.63 | 5:16.07 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:22.13 | 2:53.88 | 4:31.68 | 5:49.22 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Frederikke Kruse | 2002 | 1:30.42 | 3:01.18 | 4:46.39 | 6:03.17 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Marie S. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 150m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:28.13 | 2:58.98 | 4:33.52 | 5:59.89 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:27.66 | 2:56.04 | 4:43.92 | 6:03.24 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Line Lyskjær | 2003 | 1:23.68 | 2:58.77 | 4:41.67 | 6:04.21 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Kristensen | 2003 | 1:32.25 | 3:03.84 | 4:47.22 | 6:09.11 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Carugati | 2004 | DSQ | ryglig v afsæt 200m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 32.74 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 32.85 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer Beck | 1996 | 35.76 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Patrick Strandlyst | 1997 | 37.44 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Houlborg | 1998 | 32.64 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 32.70 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 33.92 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 34.08 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Nørgaard | 1999 | 34.78 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
6 | Johan Rasmussen | 1999 | 35.25 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 35.33 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | 35.74 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Lillelund | 1998 | 42.53 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik L. Hansen | 1999 | DSQ | dobbelt armtag v sta | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 31.88 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 32.14 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 32.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 33.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | 33.83 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 34.74 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Oliver Frølund | 2001 | 34.95 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 35.33 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 35.41 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 36.11 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Casper Krohn | 2001 | 36.31 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | August Bugge | 2000 | 36.35 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 36.47 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Christian Skinhøj | 2001 | 37.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Tobias Meier | 2000 | 37.25 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
16 | Oliver Høyer | 2000 | 38.21 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Victor Bjerre | 2001 | 38.45 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oliver Salby | 2001 | 38.87 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
19 | Martin Madsen | 2001 | 39.01 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 39.11 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
21 | Andreas Hansen | 2001 | 40.90 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel Søby | 2001 | 41.11 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Jon Veppler | 2000 | 41.82 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Boje Fokkink | 2001 | 43.84 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Daniel Poulsen | 2001 | 46.93 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 34.64 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 34.99 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 35.38 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 36.44 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 37.23 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christian Ottosen | 2002 | 37.83 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 38.27 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Joachim Hjertmann | 2002 | 38.75 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Julius Henriksen | 2002 | 40.06 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | 40.09 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | William Sloth | 2003 | 42.15 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Mathias Pedersen | 2002 | 43.68 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 44.24 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 44.24 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 44.26 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Frederik Venø Elling | 2003 | 44.58 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Noah Brendholdt | 2004 | 44.66 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
18 | Daniel Østerballe | 2003 | 47.71 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 47.82 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Magnus Alexandersen | 2002 | 47.89 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Anton Poulsen | 2004 | 47.98 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
22 | Niels Dissing Rasmussen | 2003 | 48.50 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
23 | Vincent Gasse | 2004 | 48.73 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 49.46 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Valdemar Kudsk Rasmussen | 2004 | 50.08 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
26 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 50.82 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Kristian Tinglef Svenstru | 2005 | 51.49 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | 54.02 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 54.44 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Andreas Gaardsted | 2005 | 54.49 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Andreas S. Rasmussen | 2005 | 54.87 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | 55.06 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias Veile | 2005 | 55.31 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
34 | Mads Simonsen | 2005 | 55.45 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Johannes Schick | 2003 | 56.51 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
36 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 59.82 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
37 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 1:18.99 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DSQ | ej samtidig bev 24m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | DSQ | crawl ben indsvømnig | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 31.35 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 32.75 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer Beck | 1996 | 35.79 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Patrick Strandlyst | 1997 | 37.27 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 31.36 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 33.18 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 33.77 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Nørgaard | 1999 | 34.45 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
5 | Arnas Jefimanka | 1999 | 36.65 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren B. Jeppesen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 31.51 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 32.04 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 32.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 32.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | 33.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 34.82 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 34.17 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 34.68 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 35.41 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 36.04 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 36.90 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christian Ottosen | 2002 | 37.57 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Sørensen | 1998 | 36.40 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 37.91 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 38.17 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 39.88 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie D. Hald | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 35.77 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 37.04 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 38.61 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Camilla Veile | 2000 | 40.31 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Karen Schmieg Toft | 2000 | 42.28 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Kirsten Q. Noro | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Yasmina Kristensen | 2000 | DSQ | 2 flyben i vend 25m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 35.95 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Laura Gam | 2001 | 36.46 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 36.89 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Esther Flø | 2001 | 36.93 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 37.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 38.65 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Charlotte Malberg | 2002 | 38.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 39.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 39.79 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Olivia Poulsen | 2001 | 40.14 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
11 | Signe Fich Hansen | 2002 | 40.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 40.77 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie B. Andersen | 2002 | 41.49 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 41.82 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 42.14 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Julia Harpøth | 2002 | 42.24 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 42.29 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 43.15 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
19 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | 45.56 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
20 | Anne Sunesen | 2001 | 46.77 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 48.07 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Bruun Boye | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Sissel Hørup | 2002 | DSQ | 1 hånd ved afslut | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 37.48 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Sørensen | 2003 | 39.04 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 39.48 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 39.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 39.97 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 40.37 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Naja Thomsen | 2003 | 40.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 40.96 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Emilie Egerup | 2003 | 41.94 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 42.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 42.44 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 43.15 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
13 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 43.30 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Agnete Riis | 2003 | 44.74 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 45.79 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sarah Larsen | 2004 | 46.40 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Emma Kobæk | 2003 | 46.47 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sia Aagaard | 2004 | 47.74 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Signe Fuglsang | 2003 | 47.87 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
20 | Laura Pedersen | 2004 | 48.68 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 48.87 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Selma Lindberg | 2003 | 49.04 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 50.50 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Line Frederiksen | 2003 | 50.89 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde Østergaard | 2004 | 51.58 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Signe H. Pedersen | 2004 | 52.05 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Varming | 2005 | 52.76 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Louise Lauridsen | 2005 | 52.76 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Helene S. Rasmussen | 2004 | 53.23 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 54.01 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mette Buur Holt | 2003 | 55.42 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lærke Hjaltason | 2004 | 56.65 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Maja Poulsen | 2003 | 57.11 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
34 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 57.27 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Christine Porse | 2004 | 58.27 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Amalie Karlsen | 2004 | 59.39 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
37 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | 1:03.11 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Maja Friis | 2005 | 1:04.86 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 1:05.72 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Emily Caroline Bonney | 2005 | 1:17.68 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Schrold | 2005 | DSQ | crawlben ml. brystbe | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Knudsen | 2005 | DSQ | 4 flyben ved start | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Nedergaard | 2004 | DSQ | ej samtidig berør 25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Sørensen | 1998 | 36.27 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 38.33 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 39.82 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 35.09 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 36.59 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 38.54 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Camilla Veile | 2000 | 39.75 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Karen Schmieg Toft | 2000 | 43.15 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 34.84 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 35.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Esther Flø | 2001 | 35.87 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Gam | 2001 | 36.08 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 36.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 38.08 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 37.11 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 37.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Sørensen | 2003 | 38.74 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 39.42 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 39.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 39.51 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 27.14 | 57.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 27.04 | 59.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laust Moesgaard | 1996 | 29.14 | 1:02.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 29.40 | 1:03.45 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Martin Grønning | 1997 | 29.91 | 1:04.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrick Strandlyst | 1997 | 33.91 | 1:16.22 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 27.64 | 1:00.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 30.29 | 1:05.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Vingborg | 1998 | 29.91 | 1:05.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 31.09 | 1:05.91 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 31.40 | 1:06.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 30.67 | 1:07.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 34.77 | 1:17.89 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mirza Cehobaic | 1998 | 34.86 | 1:19.88 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 40.36 | 1:29.85 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 28.75 | 1:01.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 30.86 | 1:05.86 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | August Weilguny | 2001 | 30.86 | 1:07.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Chris Rasmussen | 2001 | 31.81 | 1:07.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Lund | 2000 | 32.86 | 1:13.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johannes Gasse | 2001 | 35.68 | 1:17.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jannick Hagensen | 2001 | 38.01 | 1:23.02 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Frederik Gaardsted | 2001 | 38.56 | 1:23.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Lund | 2001 | 38.15 | 1:23.36 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Philip Hørup | 2001 | 37.07 | 1:24.97 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | André Iversen | 2001 | DSQ | crawlarm ved 12,5m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Christopher Kristiansen | 2000 | DSQ | asynk ben 50m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | 31.79 | 1:08.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | 32.94 | 1:11.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 34.04 | 1:11.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 33.32 | 1:13.24 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 33.65 | 1:13.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 34.31 | 1:13.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 35.40 | 1:15.29 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 35.31 | 1:16.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | 35.53 | 1:17.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Gallacher | 2002 | 35.49 | 1:17.93 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 36.23 | 1:19.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 36.92 | 1:20.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Lindholm | 2004 | 39.02 | 1:20.51 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | William Sloth | 2003 | 39.10 | 1:24.61 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | 38.72 | 1:25.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Mortensen | 2004 | 40.74 | 1:26.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 41.30 | 1:28.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Marius Gystad | 2003 | 40.53 | 1:28.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Mikkelsen | 2004 | 41.85 | 1:33.00 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Emil Lykke Grann | 2003 | 41.75 | 1:34.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lucas Rosenborg | 2004 | 44.63 | 1:38.72 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | Kasper Hansen | 2004 | 49.29 | 1:46.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 49.79 | 1:50.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Anton Gold | 2002 | 53.74 | 1:58.10 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christie Prøhl | 1998 | 32.86 | 1:10.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 34.60 | 1:15.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Beck | 1998 | 34.80 | 1:17.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | 36.22 | 1:17.38 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 31.26 | 1:06.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | 32.31 | 1:09.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | 32.33 | 1:09.69 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 34.71 | 1:13.29 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Mette Høgild Svane | 2000 | 35.00 | 1:14.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 34.95 | 1:15.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 35.66 | 1:19.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 39.97 | 1:26.60 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 31.33 | 1:06.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 30.79 | 1:06.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 31.65 | 1:06.88 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | 34.84 | 1:10.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 33.21 | 1:11.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 33.18 | 1:11.55 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Helene Marie Andersen | 2001 | 33.61 | 1:11.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emilie Holst Lange | 2002 | 34.09 | 1:14.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Esther Flø | 2001 | 34.81 | 1:15.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 35.48 | 1:16.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 36.57 | 1:20.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anne Almvig | 2001 | 36.49 | 1:21.28 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 37.84 | 1:21.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 38.73 | 1:23.54 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Clara Tolderlund | 2002 | 39.65 | 1:26.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anika Andersen | 2001 | 40.35 | 1:27.96 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 40.02 | 1:30.59 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 40.35 | 1:33.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anne Marie S. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Heuer | 2003 | 35.82 | 1:15.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 34.90 | 1:16.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | 36.90 | 1:21.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 39.41 | 1:23.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 37.45 | 1:24.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 38.30 | 1:24.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Lyskjær | 2003 | 38.74 | 1:26.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | 40.27 | 1:26.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Veronica Brix | 2003 | 40.49 | 1:27.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Amalie Kristensen | 2003 | 40.71 | 1:28.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Marie Dige | 2004 | 41.14 | 1:28.97 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 40.42 | 1:33.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | 45.84 | 1:38.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frida Saks Justesen | 2004 | 43.70 | 1:38.92 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 48.44 | 1:41.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Thomsen | 2004 | 48.78 | 1:42.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Malou Sejr | 2005 | 47.62 | 1:42.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Thea Pedersen | 2003 | 46.84 | 1:44.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emmalina Long | 2004 | 47.88 | 1:50.19 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Louise Sunesen | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 29.60 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer Beck | 1996 | 32.80 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.38 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 30.13 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 31.28 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | 31.66 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Knage | 1998 | 31.92 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Poulsen | 1998 | 32.03 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Johan Rasmussen | 1999 | 32.75 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Lillelund | 1998 | 34.52 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Nørgaard | 1999 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 28.68 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 29.00 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 29.01 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 29.57 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 30.27 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 30.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 30.82 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 31.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 32.22 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | August Becktor | 2001 | 32.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Rasmussen | 2001 | 32.71 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 32.79 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Johan Nielsen | 2001 | 33.00 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 33.27 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik Fuglsang | 2001 | 33.87 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
16 | Magnus A H Christensen | 2001 | 34.11 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Oliver Veile | 2001 | 34.22 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 34.50 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 34.90 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Johannes Wemmelund | 2001 | 34.98 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 35.65 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | Boje Fokkink | 2001 | 37.39 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 31.28 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 31.99 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 32.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 34.51 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 34.93 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 35.02 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Joachim Hjertmann | 2002 | 35.30 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 35.31 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederik Venø Elling | 2003 | 35.64 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hjalte Andersen | 2002 | 35.96 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Oskar Allerslev | 2002 | 36.35 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mads Peter Hansen | 2004 | 36.77 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 37.01 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 37.14 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Oliver L Nelander | 2002 | 37.20 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 38.33 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 38.50 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 38.77 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Lykke Grann | 2003 | 38.81 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 41.30 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Mikkel Riis | 2002 | 41.47 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Magnus Alexandersen | 2002 | 41.61 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 41.81 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Rasmus Pedersen | 2003 | 42.20 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Jonas Brinkmann | 2002 | 42.90 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Ciano Kristensen | 2004 | 43.29 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
27 | Valdemar Kudsk Rasmussen | 2004 | 43.85 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
28 | Asger Hatting | 2003 | 44.12 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Simonsen | 2005 | 46.60 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 48.51 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anton Gold | 2002 | 49.01 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jon Sørensen | 2002 | 49.01 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
33 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 49.28 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 49.45 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Andreas S. Rasmussen | 2005 | 49.61 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Kristian Tinglef Svenstru | 2005 | 50.73 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 52.02 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mathias Veile | 2005 | 52.12 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
39 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | 52.54 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | 52.71 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Jonas Møller | 2005 | 53.13 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 53.81 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
43 | Emil Sand Majlund | 2003 | 54.12 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 54.56 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
45 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 55.59 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 56.85 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | 57.63 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Gustav Kold Minds | 2005 | 58.80 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sebastian Dunker Rasmusse | 2005 | 59.13 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Mads Jeppesen | 2006 | 1:03.15 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Kristian Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Poulsen | 2004 | DSQ | ej fortsat bev | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DSQ | ej fortsat bev | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Lucas Rosenborg | 2004 | DSQ | ej fortsat bev | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Mikkel Mølgaard | 2003 | DSQ | ej fortsat bev | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | DSQ | mangl. berør v 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 28.38 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer Beck | 1996 | 30.53 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 27.64 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 28.15 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 29.54 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | 30.96 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Knage | 1998 | 32.17 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Poulsen | 1998 | 32.26 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 28.14 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 28.55 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 29.12 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 29.42 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 29.68 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 30.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 30.69 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 31.49 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 31.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | 33.75 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 33.84 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 34.76 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 30.75 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | 32.89 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | 34.15 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | 37.73 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | 32.79 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Bredahl | 2000 | 33.01 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Dianna Au | 2000 | 35.63 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Yasmina Kristensen | 2000 | 36.90 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Kirsten Q. Noro | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Guldberg | 1999 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 31.35 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 31.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 32.67 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | 32.80 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Julie Søgaard | 2001 | 32.95 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | 33.67 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 33.81 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 33.97 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 34.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 34.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 34.48 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Carli Mark | 2002 | 35.27 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 35.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 36.05 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Charlotte Malberg | 2002 | 36.64 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 36.98 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 37.23 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 37.42 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 37.60 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 38.19 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Anne Sunesen | 2001 | 38.50 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emma Gade | 2002 | 39.40 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 39.57 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Julia Harpøth | 2002 | 39.61 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 41.72 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Lykke Munk | 2002 | 42.53 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 43.76 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 44.06 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine Jensen | 2001 | 44.52 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
30 | Thilde Dissing Molnik | 2002 | 49.50 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Anne Marie S. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | DNF | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Anika Andersen | 2001 | DSQ | flere armtag i vend | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | 35.50 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 35.76 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 35.92 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 36.65 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 37.02 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 37.04 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 37.43 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 37.68 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Mols | 2003 | 38.01 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Anna Varming | 2005 | 39.31 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 39.64 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 39.99 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Martha Bjerg | 2004 | 40.19 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 41.57 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 42.21 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 42.33 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sarah Larsen | 2004 | 43.67 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Clara Jensen | 2005 | 43.84 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 44.85 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 45.13 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emilie Kristiansen | 2003 | 46.09 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 46.15 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frida Saks Justesen | 2004 | 46.55 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Maiken Søndergård | 2003 | 47.07 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Lærke Hjaltason | 2004 | 47.54 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | 49.03 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Agnete Riis | 2003 | 49.19 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Maja Poulsen | 2003 | 51.00 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
29 | Helene S. Rasmussen | 2004 | 51.53 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maja Friis | 2005 | 52.38 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 54.42 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe H. Pedersen | 2004 | 55.35 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sara Borup Knudsen | 2005 | 57.77 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 1:00.15 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emily Caroline Bonney | 2005 | 1:00.93 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nicoline Zandberg | 2005 | 1:01.84 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 1:02.73 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Caroline Schrold | 2005 | 1:07.11 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Line Knudsen | 2005 | 1:07.68 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Søgaard | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Karlsen | 2004 | DSQ | ej berør i vend 25m | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Caroline Sørensen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Teresa Juel Winther | 2005 | DSQ | ej fortsat bev | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 30.12 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | 32.13 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | 33.30 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Bredahl | 2000 | 32.33 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | 32.51 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Dianna Au | 2000 | 33.63 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Yasmina Kristensen | 2000 | 34.27 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 31.54 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | 31.97 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 32.02 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 32.11 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Julie Søgaard | 2001 | 32.88 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | 33.33 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 34.16 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 34.37 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 35.05 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 35.59 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 35.92 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 35.95 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | 35.33 | 1:15.35 | 1:57.02 | 2:40.28 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Nørgaard | 1999 | 38.61 | 1:22.40 | 2:06.34 | 2:48.41 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
3 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 38.11 | 1:21.96 | 2:06.60 | 2:50.06 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Frederik L. Hansen | 1999 | 40.50 | 1:25.74 | 2:11.79 | 2:58.80 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Emil Houlborg | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 34.16 | 1:11.88 | 1:48.98 | 2:25.88 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 34.43 | 1:12.44 | 1:50.97 | 2:28.82 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 35.03 | 1:13.68 | 1:52.76 | 2:32.50 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 36.24 | 1:16.24 | 1:56.35 | 2:37.23 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 36.86 | 1:17.49 | 1:59.04 | 2:40.51 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 37.06 | 1:19.71 | 2:03.23 | 2:46.75 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | 37.37 | 1:20.39 | 2:04.77 | 2:47.71 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Casper Krohn | 2001 | 37.81 | 1:20.81 | 2:04.91 | 2:47.84 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | August Bugge | 2000 | 38.67 | 1:21.53 | 2:05.16 | 2:47.94 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 38.80 | 1:22.77 | 2:07.65 | 2:51.12 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | August Weilguny | 2001 | 39.03 | 1:23.22 | 2:07.72 | 2:51.14 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Skinhøj | 2001 | 38.87 | 1:23.11 | 2:08.46 | 2:51.29 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 39.55 | 1:23.77 | 2:07.62 | 2:51.32 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 39.17 | 1:23.43 | 2:09.45 | 2:54.97 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 41.40 | 1:27.64 | 2:13.74 | 2:57.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Høyer | 2000 | 39.77 | 1:24.99 | 2:11.78 | 2:58.37 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Martin Madsen | 2001 | 41.52 | 1:27.74 | 2:13.18 | 2:59.13 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 40.76 | 1:27.06 | 2:15.01 | 3:00.06 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Salby | 2001 | 42.09 | 1:30.93 | 2:20.12 | 3:09.41 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
20 | Mikkel Søby | 2001 | 43.68 | 1:34.25 | 2:26.20 | 3:17.20 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Andreas Hansen | 2001 | 44.67 | 1:36.07 | 2:28.39 | 3:18.47 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 36.71 | 1:17.75 | 1:59.00 | 2:40.95 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 37.25 | 1:20.05 | 2:03.75 | 2:47.95 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 38.95 | 1:23.34 | 2:07.95 | 2:52.17 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alfred Klarskov | 2002 | 41.88 | 1:28.38 | 2:14.03 | 2:58.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 41.16 | 1:27.88 | 2:14.52 | 3:00.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 42.07 | 1:28.90 | 2:16.20 | 3:02.80 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 41.64 | 1:31.69 | 2:21.60 | 3:09.27 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Mads Mikkelsen | 2004 | 43.93 | 1:33.68 | 2:23.18 | 3:11.23 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Mathias Pedersen | 2002 | 45.21 | 1:34.91 | 2:25.50 | 3:15.77 | ||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Valdemar Wichmann | 2003 | 45.55 | 1:36.10 | 2:26.29 | 3:16.03 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Noah Brendholdt | 2004 | 47.22 | 1:39.05 | 2:31.39 | 3:21.98 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Mads Lund | 2002 | 46.73 | 1:39.40 | 2:32.37 | 3:26.46 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 48.45 | 1:42.05 | 2:37.15 | 3:30.49 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Asger Hatting | 2003 | 49.47 | 1:44.72 | 2:39.13 | 3:32.76 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 47.43 | 1:42.13 | 2:39.20 | 3:36.00 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Have | 2004 | 50.15 | 1:46.98 | 2:43.32 | 3:39.10 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Niels Dissing Rasmussen | 2003 | 49.41 | 1:46.38 | 2:44.33 | 3:41.41 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Andreas Gaardsted | 2005 | 57.63 | 2:04.30 | 3:10.75 | 4:14.65 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Ottosen | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DSQ | dobbelt armtag u van | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | DSQ | ej samtid berør 75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 39.91 | 1:24.85 | 2:10.74 | 2:57.13 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 40.40 | 1:25.41 | 2:11.35 | 2:57.73 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | 39.85 | 1:24.77 | 2:11.19 | 2:58.45 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 42.13 | 1:28.69 | 2:16.57 | 3:06.14 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie D. Hald | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 38.74 | 1:22.21 | 2:06.17 | 2:50.02 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 40.62 | 1:25.71 | 2:12.29 | 2:57.40 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Matilde Fuglsang | 2000 | 40.97 | 1:26.73 | 2:12.67 | 2:57.96 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Skov | 1999 | 44.60 | 1:33.38 | 2:22.55 | 3:10.37 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Veile | 2000 | 43.27 | 1:33.85 | 2:26.01 | 3:19.54 | ||||
Durup IF | ||||||||||
- | Karen Schmieg Toft | 2000 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 37.45 | 1:19.96 | 2:02.92 | 2:44.11 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 38.54 | 1:21.44 | 2:03.70 | 2:44.80 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Laura Gam | 2001 | 37.72 | 1:19.95 | 2:03.21 | 2:46.37 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | 41.05 | 1:25.94 | 2:10.83 | 2:55.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 42.13 | 1:29.95 | 2:17.57 | 3:05.76 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 42.96 | 1:31.34 | 2:21.76 | 3:10.42 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Julie B. Andersen | 2002 | 43.27 | 1:31.92 | 2:21.73 | 3:10.87 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 45.20 | 1:34.85 | 2:25.44 | 3:16.11 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helene Levring | 2001 | 45.34 | 1:34.82 | 2:25.80 | 3:17.17 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jasmin Jespersen | 2002 | 45.93 | 1:36.46 | 2:27.31 | 3:18.32 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julia Harpøth | 2002 | 44.87 | 1:36.62 | 2:29.72 | 3:20.71 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 45.78 | 1:38.23 | 2:30.68 | 3:22.86 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 46.66 | 1:38.82 | 2:31.42 | 3:22.87 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | 47.37 | 1:38.80 | 2:33.36 | 3:26.94 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Emma Bodum | 2001 | 47.89 | 1:41.08 | 2:35.69 | 3:32.55 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | 50.69 | 1:46.20 | 2:41.89 | 3:37.68 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 40.55 | 1:24.98 | 2:09.70 | 2:53.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 39.85 | 1:24.72 | 2:10.03 | 2:53.75 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 40.78 | 1:26.23 | 2:11.42 | 2:55.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 41.42 | 1:26.32 | 2:11.92 | 2:57.47 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 42.16 | 1:28.91 | 2:15.39 | 3:01.86 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 41.75 | 1:28.69 | 2:16.43 | 3:02.85 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 42.37 | 1:29.59 | 2:17.19 | 3:04.19 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Caroline Sørensen | 2003 | 42.90 | 1:30.71 | 2:18.76 | 3:04.37 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 43.92 | 1:31.14 | 2:19.37 | 3:06.56 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 43.46 | 1:31.88 | 2:20.38 | 3:08.83 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | 45.37 | 1:34.52 | 2:23.04 | 3:09.93 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 44.08 | 1:33.16 | 2:21.84 | 3:10.51 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 45.00 | 1:34.30 | 2:24.56 | 3:15.08 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Emilie Egerup | 2003 | 45.48 | 1:36.41 | 2:27.19 | 3:17.93 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 45.63 | 1:37.51 | 2:29.99 | 3:20.36 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
16 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 46.08 | 1:37.34 | 2:28.56 | 3:20.51 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 47.32 | 1:39.38 | 2:32.21 | 3:24.86 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thea Pedersen | 2003 | 46.96 | 1:39.59 | 2:32.13 | 3:24.86 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Klitgaard | 2003 | 47.61 | 1:40.47 | 2:34.06 | 3:27.27 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Eva Hjort | 2004 | 47.15 | 1:40.13 | 2:33.25 | 3:27.58 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | Sia Aagaard | 2004 | 47.58 | 1:41.58 | 2:36.17 | 3:30.68 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | Signe Fuglsang | 2003 | 49.24 | 1:43.62 | 2:39.66 | 3:35.11 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 49.70 | 1:45.02 | 2:42.10 | 3:36.83 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Mathilde Østergaard | 2004 | 51.40 | 1:47.60 | 2:46.05 | 3:43.00 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 52.12 | 1:49.37 | 2:48.36 | 3:44.00 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 53.90 | 1:52.20 | 2:50.92 | 3:45.67 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frida Saks Justesen | 2004 | 51.85 | 1:50.02 | 2:50.57 | 3:48.29 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
28 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 51.11 | 1:50.81 | 2:50.26 | 3:49.39 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Louise Lauridsen | 2005 | 52.32 | 1:51.12 | 2:51.68 | 3:52.35 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 54.47 | 1:53.65 | 2:54.23 | 3:52.43 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Pernille Nedergaard | 2004 | 56.59 | 1:58.35 | 3:00.29 | 4:01.26 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 57.86 | 2:00.48 | 3:05.34 | 4:07.33 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Signe H. Pedersen | 2004 | 54.97 | 1:59.04 | 3:06.03 | 4:11.73 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christine Porse | 2004 | 1:00.41 | 2:11.55 | 3:22.03 | 4:29.44 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Agnete Riis | 2003 | DSQ | 2 armtag u vand star | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Frederiksen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 26.97 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Sønderriis | 1997 | 27.95 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 28.46 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 29.02 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 27.80 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Arnas Jefimanka | 1999 | 27.94 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 28.06 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 28.59 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 28.92 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 29.04 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 29.05 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Vingborg | 1998 | 29.43 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johan Rasmussen | 1999 | 31.54 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 32.28 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Poulsen | 1998 | 32.50 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Mads Lillelund | 1998 | 33.31 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mirza Cehobaic | 1998 | 33.83 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Casper Piessenberger | 1999 | 34.55 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 35.01 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 28.13 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 28.47 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 28.50 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Casper Christiansen | 2000 | 28.53 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 29.33 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 30.46 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus A H Christensen | 2001 | 31.19 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Johan Nielsen | 2001 | 31.67 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Victor Bjerre | 2001 | 31.68 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Lund | 2000 | 31.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johannes Gasse | 2001 | 32.42 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 32.55 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Tobias Meier | 2000 | 32.86 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
14 | Johannes Wemmelund | 2001 | 33.25 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Høyer | 2000 | 33.28 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Jannick Hagensen | 2001 | 33.65 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 34.59 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Oliver Veile | 2001 | 34.66 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Simon Lund | 2001 | 34.78 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Philip Hørup | 2001 | 36.55 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 36.88 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | Christopher Kristiansen | 2000 | 37.99 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 38.89 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Nicolai S Christensen | 2000 | 42.12 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Jon Veppler | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | 30.23 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 30.67 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 31.77 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.79 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 32.45 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Joachim Hjertmann | 2002 | 32.47 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.85 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | 34.28 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 35.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 35.52 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 35.66 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Peter Hansen | 2004 | 35.82 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederik Venø Elling | 2003 | 35.90 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 37.28 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | 37.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 37.96 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Alexandersen | 2002 | 38.64 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
18 | Lucas Rosenborg | 2004 | 42.10 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Vincent Gasse | 2004 | 42.41 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Niels Døssing | 2003 | 43.71 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Mathias Pedersen | 2002 | 44.00 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 44.34 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
23 | Ciano Kristensen | 2004 | 44.58 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 48.13 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | Anton Gold | 2002 | 53.35 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sebastian Veile | 2003 | 53.49 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
27 | Mathias Veile | 2005 | 1:01.83 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
28 | Andreas Gaardsted | 2005 | 1:05.47 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Valdemar Kudsk Rasmussen | 2004 | DSQ | ej synkron arm | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 26.37 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 27.16 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simon Sønderriis | 1997 | 27.30 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 28.59 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 26.79 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 26.87 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arnas Jefimanka | 1999 | 28.02 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 28.05 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 28.27 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 28.30 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 27.56 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.65 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Casper Christiansen | 2000 | 27.84 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 28.25 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 28.54 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 29.84 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 29.19 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Bjørnestad | 2002 | 29.49 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 31.52 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.59 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 31.68 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 32.14 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 20, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 30.80 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christie Prøhl | 1998 | 31.68 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | 34.03 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | 34.30 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Betina K. Pedersen | 1994 | 38.97 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie D. Hald | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Østerberg | 2000 | 30.82 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 30.93 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | 31.03 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | 31.88 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Celia Erikstad | 1999 | 32.40 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Dianna Au | 2000 | 32.69 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Skov | 1999 | 35.26 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Veile | 2000 | 39.04 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Vivi Bjerrum | 1999 | 39.53 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Ditte Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Mette Flaskager | 1999 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea K. Pedersen | 2000 | DSQ | asynkrone arme | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 29.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.98 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 30.31 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 31.27 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | 31.49 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 31.57 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | 31.71 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 33.02 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emilie Holst Lange | 2002 | 33.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 33.44 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 34.40 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Poulsen | 2001 | 35.00 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
13 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 35.25 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
14 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 35.96 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Almvig | 2001 | 36.28 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 36.82 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Anika Andersen | 2001 | 37.62 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 38.03 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 38.16 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Maja Brinkmann | 2002 | 38.43 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne Sunesen | 2001 | 38.51 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 40.27 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Emma Bodum | 2001 | 41.56 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Cecilie Madsen | 2002 | 48.40 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
25 | Thilde Dissing Molnik | 2002 | 52.25 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Anne Marie S. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Sissel Hørup | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 33.52 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Heuer | 2003 | 33.77 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 34.41 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 35.42 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Katrine Mols | 2003 | 37.61 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Eva Hjort | 2004 | 38.60 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 38.62 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karen Moos Jensen | 2003 | 39.21 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Skrydstrup | 2004 | 39.74 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Signe Thomsen | 2004 | 40.61 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emilie Egerup | 2003 | 41.77 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josephine Larsen | 2004 | 42.68 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathilde Østergaard | 2004 | 42.86 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Selma Lindberg | 2003 | 44.20 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 44.54 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
16 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 44.92 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sarah Larsen | 2004 | 45.05 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 45.42 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emmalina Long | 2004 | 48.13 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 48.59 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Agnete Riis | 2003 | 49.46 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maiken Søndergård | 2003 | 51.09 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
23 | Lærke Hjaltason | 2004 | 51.10 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mette Buur Holt | 2003 | 54.60 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | 1:00.26 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Kjær Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emily Caroline Bonney | 2005 | DSQ | asynkrone arme v 26m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Poulsen | 2003 | DSQ | asynkrone arme v sta | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:15 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 20, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 29.94 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christie Prøhl | 1998 | 30.84 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | 32.90 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | 33.19 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Østerberg | 2000 | 30.23 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | 30.46 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 30.70 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | 31.17 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dianna Au | 2000 | 31.85 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Skov | 1999 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.72 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.63 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 29.77 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 31.23 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | 31.41 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 31.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Heuer | 2003 | 32.60 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 32.60 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 34.08 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 34.20 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Eva Hjort | 2004 | 36.72 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Katrine Mols | 2003 | 36.72 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:15 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 27.50 | 57.55 | 1:27.95 | 1:57.40 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Kristian Ranghøj | 1995 | 29.71 | 1:01.60 | 1:34.50 | 2:07.04 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Simon Sønderriis | 1997 | 29.75 | 1:03.43 | 1:39.84 | 2:16.66 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Patrick Strandlyst | 1997 | 30.54 | 1:05.08 | 1:41.18 | 2:17.25 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Simon B. Jeppesen | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 28.56 | 1:00.13 | 1:32.46 | 2:03.53 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 29.05 | 1:00.57 | 1:33.08 | 2:04.11 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Andreas Knage | 1998 | 29.91 | 1:02.86 | 1:36.22 | 2:09.05 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Casper Piessenberger | 1999 | 31.10 | 1:05.49 | 1:41.54 | 2:17.86 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Jonas Poulsen | 1998 | 30.87 | 1:07.06 | 1:44.19 | 2:19.77 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 34.68 | 1:14.92 | 1:55.00 | 2:33.45 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.25 | 57.17 | 1:27.91 | 1:58.09 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 27.71 | 58.34 | 1:30.58 | 2:02.32 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 29.01 | 1:00.78 | 1:33.50 | 2:04.01 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 29.66 | 1:01.63 | 1:33.57 | 2:05.58 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | 29.47 | 1:01.61 | 1:34.23 | 2:06.51 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Weilguny | 2001 | 29.89 | 1:02.17 | 1:35.68 | 2:07.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 30.34 | 1:03.31 | 1:36.25 | 2:08.17 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Chris Rasmussen | 2001 | 30.16 | 1:02.96 | 1:36.18 | 2:08.69 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Magnus Havemann | 2000 | 29.95 | 1:03.25 | 1:36.75 | 2:09.65 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 30.54 | 1:03.31 | 1:36.78 | 2:09.75 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Vestergaard | 2001 | 29.59 | 1:02.47 | 1:36.77 | 2:09.87 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victor Bjerre | 2001 | 31.05 | 1:04.60 | 1:38.30 | 2:11.60 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 29.23 | 1:03.35 | 1:38.08 | 2:12.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 31.73 | 1:06.56 | 1:40.44 | 2:14.50 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 30.95 | 1:05.13 | 1:40.78 | 2:15.91 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 31.57 | 1:06.95 | 1:42.71 | 2:16.60 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | August Becktor | 2001 | 31.32 | 1:06.78 | 1:42.16 | 2:17.13 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Lund | 2000 | 32.21 | 1:07.41 | 1:43.28 | 2:17.33 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 31.19 | 1:06.81 | 1:43.25 | 2:17.98 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
20 | Oliver Veile | 2001 | 32.63 | 1:07.99 | 1:44.54 | 2:20.71 | ||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 33.21 | 1:10.01 | 1:47.13 | 2:22.34 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian Skinhøj | 2001 | 33.15 | 1:09.64 | 1:47.68 | 2:23.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 33.12 | 1:09.73 | 1:47.71 | 2:24.37 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 33.30 | 1:10.43 | 1:48.84 | 2:24.42 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 32.98 | 1:10.55 | 1:48.84 | 2:25.01 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | André Iversen | 2001 | 34.50 | 1:12.22 | 1:50.91 | 2:27.63 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
27 | Johannes Wemmelund | 2001 | 33.99 | 1:12.62 | 1:51.31 | 2:28.48 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederik Gaardsted | 2001 | 34.55 | 1:12.43 | 1:51.57 | 2:28.97 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 33.93 | 1:11.65 | 1:51.50 | 2:29.17 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Boje Fokkink | 2001 | 34.33 | 1:13.79 | 1:54.89 | 2:33.04 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Simon Lund | 2001 | 35.26 | 1:15.05 | 1:55.77 | 2:33.48 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
32 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 35.81 | 1:16.02 | 1:56.26 | 2:34.95 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
33 | Andreas Hansen | 2001 | 35.68 | 1:15.69 | 1:57.26 | 2:39.59 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nicolai S Christensen | 2000 | 40.14 | 1:23.08 | 2:06.52 | 2:46.28 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
35 | Daniel Poulsen | 2001 | 38.53 | 1:24.26 | 2:09.72 | 2:55.90 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 29.21 | 1:01.17 | 1:33.75 | 2:06.01 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | 30.66 | 1:04.05 | 1:37.59 | 2:09.94 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 30.68 | 1:04.52 | 1:38.90 | 2:12.49 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 30.81 | 1:05.08 | 1:40.40 | 2:13.87 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 31.68 | 1:06.63 | 1:41.93 | 2:15.41 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | 31.25 | 1:06.18 | 1:41.43 | 2:16.79 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Mathias Pedersen | 2002 | 31.70 | 1:07.43 | 1:43.16 | 2:17.62 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | 32.17 | 1:07.23 | 1:43.22 | 2:18.93 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | 32.10 | 1:08.32 | 1:45.69 | 2:21.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 32.53 | 1:08.16 | 1:45.87 | 2:23.36 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 32.62 | 1:09.67 | 1:47.51 | 2:23.46 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Daniel Gallacher | 2002 | 32.31 | 1:09.39 | 1:47.44 | 2:23.55 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Hjalte Andersen | 2002 | 32.93 | 1:10.13 | 1:47.75 | 2:25.70 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Frede Meincke | 2002 | 33.30 | 1:10.64 | 1:49.05 | 2:26.73 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Lykke Grann | 2003 | 34.29 | 1:13.43 | 1:52.70 | 2:30.22 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marius Gystad | 2003 | 35.31 | 1:13.88 | 1:53.50 | 2:31.14 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 34.59 | 1:13.31 | 1:53.27 | 2:31.27 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Lindholm | 2004 | 35.51 | 1:15.38 | 1:55.73 | 2:34.37 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Mads Lund | 2002 | 35.70 | 1:15.62 | 1:55.48 | 2:35.20 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Alexander Mortensen | 2004 | 34.38 | 1:14.31 | 1:54.88 | 2:35.64 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Pedersen | 2002 | 37.14 | 1:17.41 | 1:57.77 | 2:36.53 | ||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Mikkel Riis | 2002 | 35.92 | 1:17.30 | 1:59.91 | 2:38.84 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 36.05 | 1:18.92 | 2:02.43 | 2:43.43 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Sebastian Veile | 2003 | 37.36 | 1:19.52 | 2:02.84 | 2:44.77 | ||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 38.04 | 1:20.30 | 2:03.53 | 2:45.81 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Anton Poulsen | 2004 | 38.83 | 1:21.95 | 2:05.37 | 2:46.60 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
27 | Niels Døssing | 2003 | 40.46 | 1:23.85 | 2:08.07 | 2:48.90 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
28 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 36.55 | 1:19.95 | 2:04.60 | 2:49.37 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 39.48 | 1:25.29 | 2:08.50 | 2:50.28 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
30 | Rasmus Pedersen | 2003 | 38.16 | 1:22.26 | 2:08.92 | 2:51.03 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Jonas Brinkmann | 2002 | 38.48 | 1:22.39 | 2:09.43 | 2:54.78 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
32 | Søren Have | 2004 | 39.11 | 1:24.74 | 2:12.73 | 2:55.53 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Kasper Hansen | 2004 | 39.47 | 1:24.37 | 2:11.36 | 2:56.15 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 40.72 | 1:27.65 | 2:14.87 | 2:57.81 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
35 | Ciano Kristensen | 2004 | 41.68 | 1:28.57 | 2:16.48 | 2:59.90 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
36 | Lucas Rosenborg | 2004 | 41.16 | 1:29.67 | 2:17.84 | 3:03.31 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
37 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 40.37 | 1:27.55 | 2:17.59 | 3:07.11 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 41.25 | 1:31.69 | 2:22.18 | 3:15.33 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
39 | Kevin Salby | 2003 | 46.22 | 1:38.97 | 2:32.73 | 3:21.66 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
40 | Andreas Gaardsted | 2005 | 49.60 | 1:47.73 | 2:45.18 | 3:38.70 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 47.29 | 1:47.85 | 2:44.46 | 3:42.77 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Johannes Schick | 2003 | 47.30 | 1:46.91 | 2:44.80 | 3:45.91 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Oliver Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Tinglef Svenstru | 2005 | DSQ | ingen berøring 150m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 30.72 | 1:04.18 | 1:38.33 | 2:11.72 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | 32.26 | 1:07.05 | 1:43.47 | 2:19.44 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 32.97 | 1:08.92 | 1:44.99 | 2:20.45 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Beck | 1998 | 34.38 | 1:12.27 | 1:51.50 | 2:31.22 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | 36.22 | 1:15.50 | 1:58.38 | 2:38.25 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Ane Emilie Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Pontoppidan | 1998 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | 31.21 | 1:05.15 | 1:39.33 | 2:14.11 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Celia Erikstad | 1999 | 31.30 | 1:05.39 | 1:40.93 | 2:15.79 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Fuglsang | 2000 | 32.11 | 1:06.94 | 1:42.91 | 2:19.06 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 33.20 | 1:07.42 | 1:42.92 | 2:19.78 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Mette Høgild Svane | 2000 | 33.75 | 1:10.57 | 1:46.72 | 2:22.69 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 34.52 | 1:11.55 | 1:49.38 | 2:26.60 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 37.11 | 1:18.15 | 2:00.21 | 2:39.98 | ||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 34.78 | 1:14.71 | 1:57.38 | 2:41.10 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Vivi Bjerrum | 1999 | 38.27 | 1:21.32 | 2:06.90 | 2:52.54 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Ditte Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 29.03 | 1:00.51 | 1:32.34 | 2:04.28 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 29.16 | 1:00.78 | 1:33.59 | 2:05.60 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 31.50 | 1:04.56 | 1:39.21 | 2:14.09 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | 31.37 | 1:05.66 | 1:41.24 | 2:16.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | 31.30 | 1:05.86 | 1:41.74 | 2:17.26 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 31.52 | 1:06.00 | 1:41.68 | 2:17.53 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 31.98 | 1:06.37 | 1:42.04 | 2:17.80 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Sascha Lausten | 2002 | 33.30 | 1:09.51 | 1:45.56 | 2:20.43 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 32.60 | 1:08.09 | 1:45.40 | 2:20.87 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Charlotte Malberg | 2002 | 32.87 | 1:08.94 | 1:45.98 | 2:22.09 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 32.86 | 1:09.17 | 1:46.48 | 2:23.35 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Søgaard | 2001 | 32.71 | 1:09.30 | 1:46.91 | 2:23.44 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 33.87 | 1:09.32 | 1:46.99 | 2:23.93 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 32.87 | 1:09.71 | 1:47.45 | 2:24.16 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Jasmin Jespersen | 2002 | 34.80 | 1:12.63 | 1:50.97 | 2:28.02 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Bach | 2002 | 34.10 | 1:11.32 | 1:50.62 | 2:28.49 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 32.83 | 1:10.50 | 1:50.24 | 2:28.66 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 33.84 | 1:11.22 | 1:50.93 | 2:29.08 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Kruse | 2002 | 34.83 | 1:13.10 | 1:52.17 | 2:29.99 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carli Mark | 2002 | 34.83 | 1:13.24 | 1:52.91 | 2:31.11 | ||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 34.33 | 1:13.01 | 1:52.71 | 2:31.65 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Emma Gade | 2002 | 35.02 | 1:14.64 | 1:55.86 | 2:34.45 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Clara Tolderlund | 2002 | 36.14 | 1:16.14 | 1:56.34 | 2:34.46 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anne Wenzell | 2001 | 36.39 | 1:16.41 | 1:57.41 | 2:36.60 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 35.60 | 1:15.28 | 1:56.27 | 2:36.78 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Julie B. Andersen | 2002 | 36.62 | 1:16.70 | 1:58.19 | 2:38.26 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 35.99 | 1:17.10 | 2:00.62 | 2:41.61 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
28 | Julia Harpøth | 2002 | 38.08 | 1:20.80 | 2:03.49 | 2:42.92 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 37.05 | 1:20.41 | 2:03.59 | 2:43.14 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maja Brinkmann | 2002 | 36.77 | 1:18.62 | 2:02.44 | 2:43.69 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Katrine Jensen | 2001 | 36.84 | 1:18.36 | 2:02.91 | 2:45.39 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
32 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 37.92 | 1:20.70 | 2:03.36 | 2:46.73 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Emma Bodum | 2001 | 38.69 | 1:20.18 | 2:04.64 | 2:47.33 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
34 | Anika Andersen | 2001 | 36.93 | 1:20.50 | 2:05.25 | 2:48.15 | ||||
Durup IF | ||||||||||
35 | Thilde Dissing Molnik | 2002 | 42.70 | 1:31.61 | 2:19.18 | 3:05.80 | ||||
Durup IF | ||||||||||
36 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 41.65 | 1:29.39 | 2:18.88 | 3:06.00 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lykke Munk | 2002 | 42.36 | 1:31.00 | 2:22.80 | 3:10.63 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Marie S. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 33.16 | 1:09.21 | 1:45.58 | 2:20.83 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | 33.61 | 1:10.52 | 1:46.88 | 2:21.99 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 33.25 | 1:10.75 | 1:48.14 | 2:22.06 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 33.56 | 1:09.96 | 1:46.97 | 2:23.13 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 33.69 | 1:11.01 | 1:49.72 | 2:27.34 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Naja Thomsen | 2003 | 34.67 | 1:12.48 | 1:50.82 | 2:28.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 34.96 | 1:12.94 | 1:51.57 | 2:28.94 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannah Höesch | 2003 | 35.23 | 1:13.23 | 1:52.26 | 2:30.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 35.88 | 1:14.27 | 1:54.08 | 2:30.85 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 34.29 | 1:13.56 | 1:53.92 | 2:30.86 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 34.64 | 1:13.35 | 1:53.08 | 2:33.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Bundgaard | 2003 | 35.43 | 1:14.03 | 1:55.39 | 2:36.12 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 36.51 | 1:17.13 | 1:58.60 | 2:39.00 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 36.49 | 1:16.83 | 1:58.98 | 2:39.51 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martha Bjerg | 2004 | 37.87 | 1:19.64 | 2:01.42 | 2:41.67 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Katrine Mols | 2003 | 37.18 | 1:20.45 | 2:03.55 | 2:41.86 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Karen Moos Jensen | 2003 | 37.76 | 1:20.48 | 2:03.28 | 2:43.31 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Veronica Brix | 2003 | 36.77 | 1:17.87 | 2:01.42 | 2:44.32 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 37.58 | 1:20.45 | 2:03.94 | 2:44.33 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 38.00 | 1:20.54 | 2:03.71 | 2:45.17 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Anna Varming | 2005 | 38.70 | 1:21.18 | 2:04.41 | 2:46.38 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Malou Sejr | 2005 | 37.81 | 1:20.27 | 2:05.14 | 2:46.75 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 38.10 | 1:22.64 | 2:08.40 | 2:50.66 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 40.26 | 1:26.08 | 2:12.07 | 2:56.27 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 40.63 | 1:26.17 | 2:12.23 | 2:56.67 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
26 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 40.24 | 1:26.32 | 2:13.89 | 2:57.48 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 40.41 | 1:26.27 | 2:12.08 | 2:57.62 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Laura Pedersen | 2004 | 40.33 | 1:25.59 | 2:13.85 | 2:57.81 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 40.77 | 1:26.38 | 2:13.73 | 2:59.12 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 41.30 | 1:26.75 | 2:14.67 | 3:00.11 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emmalina Long | 2004 | 40.82 | 1:26.95 | 2:15.46 | 3:00.65 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
32 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 41.99 | 1:28.77 | 2:17.12 | 3:01.86 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Selma Lindberg | 2003 | 42.15 | 1:29.67 | 2:17.97 | 3:02.57 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Caroline Sørensen | 2003 | 40.65 | 1:28.80 | 2:17.14 | 3:02.98 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
35 | Sarah Larsen | 2004 | 41.37 | 1:29.03 | 2:18.00 | 3:04.69 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
36 | Agnete Riis | 2003 | 42.77 | 1:31.22 | 2:20.97 | 3:09.31 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 42.87 | 2:23.44 | 3:12.21 | 3:12.21 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
38 | Emilie Kristiansen | 2003 | 42.69 | 1:31.59 | 2:22.93 | 3:12.56 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 43.15 | 1:33.79 | 2:25.86 | 3:17.20 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Helene S. Rasmussen | 2004 | 46.91 | 1:38.39 | 2:30.82 | 3:19.77 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Maja Poulsen | 2003 | 47.42 | 1:39.85 | 2:32.48 | 3:21.52 | ||||
Durup IF | ||||||||||
42 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 47.88 | 1:40.49 | 2:34.54 | 3:22.03 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mette Buur Holt | 2003 | 44.10 | 1:34.50 | 2:29.40 | 3:22.54 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 43.90 | 1:35.46 | 2:30.41 | 3:23.50 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
45 | Maiken Søndergård | 2003 | 45.19 | 1:38.28 | 2:33.79 | 3:25.55 | ||||
Durup IF | ||||||||||
46 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 46.25 | 1:39.70 | 2:34.07 | 3:26.30 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
47 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | 48.35 | 1:46.24 | 2:45.95 | 3:41.56 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Kobæk | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:20 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Søren Mikkelsen | 1991 | 34.65 | 1:13.82 | 1:54.48 | 2:34.54 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 31.37 | 1:07.73 | 1:44.95 | 2:23.07 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 30.07 | 1:04.92 | 1:40.52 | 2:14.37 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 29.38 | 1:03.59 | 1:39.40 | 2:16.29 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 30.57 | 1:06.36 | 1:43.64 | 2:21.79 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Chris Rasmussen | 2001 | 34.16 | 1:13.69 | 1:54.97 | 2:36.53 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 35.64 | 1:18.16 | 1:59.98 | 2:41.55 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | 35.71 | 1:18.57 | 2:03.32 | 2:47.24 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus A H Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 34.26 | 1:12.52 | 1:51.86 | 2:32.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Bjørnestad | 2002 | 33.90 | 1:15.26 | 1:58.77 | 2:41.98 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 34.80 | 1:17.55 | 2:02.14 | 2:46.66 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 37.08 | 1:20.86 | 2:05.18 | 2:51.77 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 36.78 | 1:21.44 | 2:09.00 | 2:56.48 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 37.85 | 1:23.95 | 2:10.51 | 2:56.77 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Lindholm | 2004 | 37.97 | 1:25.07 | 2:12.80 | 2:57.43 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Frede Meincke | 2002 | 40.89 | 1:31.84 | 2:20.31 | 3:07.76 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Sloth | 2003 | 43.00 | 1:34.08 | 2:26.48 | 3:16.93 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 47.41 | 1:41.51 | 2:35.28 | 3:24.92 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
11 | Valdemar Wichmann | 2003 | 44.42 | 1:38.11 | 2:31.20 | 3:25.20 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 44.47 | 1:39.53 | 2:37.35 | 3:34.42 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Lucas Rosenborg | 2004 | 48.03 | 1:46.29 | 2:44.54 | 3:39.64 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Alfred Klarskov | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:20 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 24, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 31.55 | 1:06.57 | 1:42.44 | 2:18.85 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | 34.07 | 1:13.94 | 1:55.66 | 2:38.31 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 35.83 | 1:17.53 | 2:00.10 | 2:44.50 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | 36.35 | 1:18.16 | 2:01.27 | 2:44.99 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 42.01 | 1:32.65 | 2:28.21 | 3:22.17 | ||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 24, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 33.07 | 1:11.24 | 1:50.67 | 2:31.47 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 35.88 | 1:17.12 | 1:58.76 | 2:40.64 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Holst Lange | 2002 | 36.18 | 1:18.21 | 2:01.81 | 2:46.82 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 37.71 | 1:21.79 | 2:07.52 | 2:52.51 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 37.39 | 1:21.20 | 2:14.32 | 3:06.24 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Almvig | 2001 | 38.97 | 1:29.20 | 2:24.55 | 3:21.82 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 24, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 35.20 | 1:17.21 | 2:00.61 | 2:41.82 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 37.70 | 1:22.26 | 2:08.40 | 2:56.01 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Naja Thomsen | 2003 | 38.26 | 1:25.50 | 2:12.22 | 2:58.54 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 40.11 | 1:27.65 | 2:16.06 | 3:04.65 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Luna Gammelgaard | 2003 | 40.23 | 1:27.48 | 2:17.36 | 3:07.69 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Kristensen | 2003 | 41.04 | 1:33.45 | 2:26.72 | 3:18.64 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Klitgaard | 2003 | 44.07 | 1:34.41 | 2:27.22 | 3:20.65 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Heuer | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:30 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Beck | 1996 | 32.06 | 1:07.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | 36.45 | 1:14.29 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.75 | 1:01.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 32.30 | 1:07.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Poulsen | 1998 | 33.26 | 1:10.28 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Casper Piessenberger | 1999 | 37.03 | 1:15.46 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Frederik L. Hansen | 1999 | 38.51 | 1:20.40 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Frederik Nørgaard | 1999 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Mirza Cehobaic | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 30.08 | 1:01.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 29.84 | 1:01.75 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 30.72 | 1:02.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 31.75 | 1:04.23 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 32.42 | 1:05.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Havemann | 2000 | 32.79 | 1:06.01 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | August Becktor | 2001 | 32.57 | 1:07.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | August Weilguny | 2001 | 32.90 | 1:08.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johan Nielsen | 2001 | 33.47 | 1:08.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 33.78 | 1:08.66 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Mathias Rasmussen | 2001 | 33.74 | 1:08.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Jens Riisgaard | 2000 | 34.22 | 1:08.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Frølund | 2001 | 34.10 | 1:09.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | August Bugge | 2000 | 34.28 | 1:09.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 33.89 | 1:09.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 33.89 | 1:10.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 33.95 | 1:10.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Lund | 2000 | 34.28 | 1:10.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Oliver Veile | 2001 | 35.08 | 1:11.90 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
20 | Jannick Hagensen | 2001 | 35.21 | 1:12.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 35.95 | 1:12.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 35.73 | 1:13.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christian Skinhøj | 2001 | 35.92 | 1:14.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 35.55 | 1:14.60 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 36.80 | 1:15.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 37.55 | 1:15.81 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
27 | Johannes Gasse | 2001 | 37.14 | 1:16.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Johannes Wemmelund | 2001 | 37.40 | 1:17.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Simon Lund | 2001 | 38.24 | 1:18.00 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
30 | Oliver Salby | 2001 | 38.31 | 1:19.53 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
31 | Casper Krohn | 2001 | 38.84 | 1:20.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Frederik Gaardsted | 2001 | 40.07 | 1:21.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mikkel Søby | 2001 | 38.52 | 1:21.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Boje Fokkink | 2001 | 39.36 | 1:21.92 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Christopher Kristiansen | 2000 | 41.68 | 1:26.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Nicolai S Christensen | 2000 | 42.83 | 1:28.37 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Frederik Fuglsang | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 32.00 | 1:06.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 33.11 | 1:09.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 35.35 | 1:12.99 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 36.04 | 1:14.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Julius Henriksen | 2002 | 35.56 | 1:14.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 36.89 | 1:14.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 35.94 | 1:15.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 37.55 | 1:15.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Oskar Allerslev | 2002 | 37.01 | 1:16.77 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 37.61 | 1:17.83 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 38.62 | 1:20.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Lykke Grann | 2003 | 40.03 | 1:21.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Lindholm | 2004 | 40.01 | 1:21.18 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 39.31 | 1:21.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 39.39 | 1:22.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Mortensen | 2004 | 41.02 | 1:23.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 41.46 | 1:24.84 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Magnus Alexandersen | 2002 | 42.14 | 1:26.28 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
19 | Jakob Riisgaard | 2003 | 42.50 | 1:27.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Lund | 2002 | 41.46 | 1:27.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Niels Døssing | 2003 | 44.13 | 1:28.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Daniel Østerballe | 2003 | 43.13 | 1:28.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anton Poulsen | 2004 | 44.46 | 1:28.37 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
24 | Mikkel Riis | 2002 | 43.57 | 1:29.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 1:29.38 | 1:29.38 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
26 | Ciano Kristensen | 2004 | 43.85 | 1:29.75 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
27 | Rasmus Pedersen | 2003 | 43.84 | 1:31.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Vincent Gasse | 2004 | 45.58 | 1:32.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 44.66 | 1:33.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Niels Dissing Rasmussen | 2003 | 45.84 | 1:33.45 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
31 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 45.92 | 1:34.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 46.47 | 1:35.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Valdemar Kudsk Rasmussen | 2004 | 45.59 | 1:36.43 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
34 | Asger Hatting | 2003 | 46.17 | 1:37.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 48.48 | 1:39.50 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
36 | Mads Simonsen | 2005 | 48.15 | 1:40.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 48.09 | 1:40.92 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Andreas S. Rasmussen | 2005 | 49.97 | 1:42.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anton Gold | 2002 | 1:43.29 | 1:43.29 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Kevin Salby | 2003 | 50.06 | 1:45.57 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
41 | Jon Sørensen | 2002 | 52.45 | 1:46.69 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
42 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 54.17 | 1:53.59 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
43 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | 58.33 | 2:00.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Filip Cederstrøm | 2002 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Hjalte Andersen | 2002 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | 39.06 | 1:20.28 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | 32.26 | 1:06.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Guldberg | 1999 | 34.20 | 1:10.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 37.90 | 1:18.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Yasmina Kristensen | 2000 | 37.48 | 1:20.09 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Ditte Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Kirsten Q. Noro | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikoline Østerberg | 2000 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 33.08 | 1:08.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | 33.80 | 1:09.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 34.69 | 1:10.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 34.65 | 1:10.82 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 34.52 | 1:11.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 34.15 | 1:11.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mia Seehausen | 2001 | 34.60 | 1:11.44 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 34.96 | 1:11.78 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 35.62 | 1:12.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 35.30 | 1:13.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Laura Gam | 2001 | 37.07 | 1:14.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Fich Hansen | 2002 | 37.21 | 1:15.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Carli Mark | 2002 | 37.00 | 1:15.85 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
14 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 36.93 | 1:16.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 37.90 | 1:16.96 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 38.49 | 1:18.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 38.15 | 1:18.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederikke Kruse | 2002 | 38.80 | 1:18.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Charlotte Malberg | 2002 | 38.79 | 1:18.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Clara Tolderlund | 2002 | 39.44 | 1:19.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 39.03 | 1:20.07 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
22 | Anne Wenzell | 2001 | 39.49 | 1:21.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Olivia Poulsen | 2001 | 39.39 | 1:22.13 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
24 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 41.05 | 1:22.97 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
25 | Anne Sunesen | 2001 | 39.84 | 1:23.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jasmin Jespersen | 2002 | 40.97 | 1:23.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maja Brinkmann | 2002 | 40.42 | 1:23.70 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 40.92 | 1:24.85 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
29 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 42.11 | 1:25.01 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
30 | Julia Harpøth | 2002 | 40.42 | 1:25.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 41.88 | 1:25.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 41.97 | 1:26.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 42.80 | 1:28.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | 42.34 | 1:29.14 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Cecilie Madsen | 2002 | 43.24 | 1:29.61 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
36 | Katrine Jensen | 2001 | 44.10 | 1:30.82 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
37 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | 44.01 | 1:31.51 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Lykke Munk | 2002 | 43.43 | 1:31.59 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
39 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 1:38.54 | 1:38.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Astrid Crone Jespersen | 2002 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Emma Gade | 2002 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | DSQ | EFB 50m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Smiilla Brun Christensen | 2001 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 35.92 | 1:12.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 36.95 | 1:15.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 36.96 | 1:15.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 38.27 | 1:19.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 39.90 | 1:20.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 39.33 | 1:21.13 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hannah Höesch | 2003 | 40.48 | 1:22.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Kristensen | 2003 | 40.27 | 1:22.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 40.03 | 1:22.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thea Pedersen | 2003 | 39.91 | 1:22.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 40.99 | 1:23.64 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Line Lyskjær | 2003 | 40.89 | 1:24.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 41.55 | 1:24.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Katrine Mols | 2003 | 39.76 | 1:24.67 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Sia Aagaard | 2004 | 42.12 | 1:25.74 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Martha Bjerg | 2004 | 43.46 | 1:25.90 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 42.32 | 1:26.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Veronica Brix | 2003 | 41.95 | 1:26.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 43.12 | 1:27.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Karen Moos Jensen | 2003 | 42.91 | 1:27.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 43.15 | 1:27.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 43.67 | 1:29.71 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
23 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 43.79 | 1:29.85 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Egerup | 2003 | 44.44 | 1:30.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Clara Skrydstrup | 2004 | 43.99 | 1:30.47 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
26 | Louise Sunesen | 2005 | 44.92 | 1:30.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 44.12 | 1:30.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Signe Thomsen | 2004 | 44.03 | 1:30.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Selma Lindberg | 2003 | 46.02 | 1:34.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 45.64 | 1:34.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 45.89 | 1:35.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma Kobæk | 2003 | 47.40 | 1:35.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Laura Pedersen | 2004 | 47.87 | 1:37.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 48.91 | 1:38.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 48.02 | 1:38.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | Emilie Kristiansen | 2003 | 47.21 | 1:38.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
37 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 48.52 | 1:39.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mette Buur Holt | 2003 | 49.65 | 1:42.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Lærke Hjaltason | 2004 | 49.61 | 1:43.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Louise Lauridsen | 2005 | 50.71 | 1:44.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Helene S. Rasmussen | 2004 | 1:45.69 | 1:45.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 53.22 | 1:47.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 52.81 | 1:48.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 54.23 | 1:48.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Varming | 2005 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | DSQ | Dbl.armtag 50m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Sønderriis | 1997 | 29.57 | 1:09.50 | 1:55.75 | 2:31.57 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | 33.70 | 1:15.50 | 2:03.26 | 2:40.73 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 30.80 | 1:09.88 | 1:51.52 | 2:23.85 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Jakob Vingborg | 1998 | 29.91 | 1:07.03 | 1:50.68 | 2:26.21 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 32.49 | 1:10.44 | 1:51.91 | 2:26.41 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Piessenberger | 1999 | 37.93 | 1:20.51 | 2:13.07 | 2:50.45 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Mirza Cehobaic | 1998 | 34.06 | 1:17.49 | 2:11.83 | 2:53.95 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel B. Høgild | 1998 | DSQ | Fuld neddyk afs ryg | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 29.28 | 1:03.84 | 1:44.90 | 2:14.95 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 31.42 | 1:07.81 | 1:47.15 | 2:19.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 30.93 | 1:07.19 | 1:47.51 | 2:20.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 31.74 | 1:07.90 | 1:48.45 | 2:21.86 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper Christiansen | 2000 | 29.29 | 1:05.82 | 1:49.71 | 2:22.73 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mathias Rasmussen | 2001 | 31.83 | 1:08.83 | 1:51.29 | 2:24.78 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 33.26 | 1:10.81 | 1:52.33 | 2:26.10 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Magnus Havemann | 2000 | 31.50 | 1:07.81 | 1:54.32 | 2:26.99 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Frederik Lund | 2000 | 34.11 | 1:11.48 | 1:56.75 | 2:31.60 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | August Becktor | 2001 | 33.17 | 1:11.74 | 1:57.32 | 2:33.03 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 32.85 | 1:14.96 | 1:59.22 | 2:34.44 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 34.35 | 1:18.08 | 2:01.61 | 2:37.85 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Jannick Hagensen | 2001 | 34.78 | 1:14.08 | 2:04.08 | 2:38.49 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Christian Skinhøj | 2001 | 35.51 | 1:16.59 | 2:01.67 | 2:38.88 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oliver Veile | 2001 | 34.45 | 1:14.08 | 2:05.18 | 2:42.43 | ||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 35.62 | 1:19.96 | 2:09.23 | 2:45.20 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Martin Madsen | 2001 | 38.54 | 1:21.99 | 2:09.03 | 2:46.15 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 35.74 | 1:19.15 | 2:10.62 | 2:46.53 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
19 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 38.59 | 1:20.27 | 2:11.38 | 2:47.89 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 38.74 | 1:24.94 | 2:12.27 | 2:48.77 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon Lund | 2001 | 35.79 | 1:19.00 | 2:12.79 | 2:50.57 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | André Iversen | 2001 | 38.70 | 1:22.88 | 2:14.19 | 2:51.00 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 39.67 | 1:21.91 | 2:16.56 | 2:52.07 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Philip Hørup | 2001 | 37.18 | 1:23.50 | 2:18.91 | 3:00.37 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
25 | Andreas Hansen | 2001 | 40.24 | 1:29.17 | 2:20.32 | 3:02.25 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicolai S Christensen | 2000 | 44.85 | 1:31.99 | 2:27.22 | 3:09.41 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Daniel Poulsen | 2001 | 44.86 | 1:39.92 | 2:36.99 | 3:24.45 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Magnus A H Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 32.55 | 1:12.69 | 1:54.47 | 2:29.96 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 33.40 | 1:13.53 | 1:56.65 | 2:30.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 34.95 | 1:14.99 | 2:00.69 | 2:36.18 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | 35.33 | 1:15.58 | 2:01.67 | 2:38.08 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 33.44 | 1:14.68 | 1:59.99 | 2:39.24 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Filip Cederstrøm | 2002 | 36.33 | 1:18.63 | 2:01.39 | 2:39.28 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Daniel Gallacher | 2002 | 34.68 | 1:15.75 | 2:04.75 | 2:41.60 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 33.98 | 1:13.92 | 2:05.25 | 2:42.33 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 38.91 | 1:23.23 | 2:07.06 | 2:44.56 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 36.97 | 1:18.28 | 2:08.22 | 2:45.57 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 34.45 | 1:15.59 | 2:05.58 | 2:46.83 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 35.87 | 1:18.16 | 2:09.22 | 2:47.95 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Oskar Allerslev | 2002 | 38.61 | 1:22.42 | 2:12.96 | 2:50.29 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | 37.92 | 1:19.87 | 2:13.90 | 2:52.99 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hjalte Andersen | 2002 | 41.40 | 1:24.61 | 2:21.60 | 2:59.56 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Marius Gystad | 2003 | 40.64 | 1:30.50 | 2:22.61 | 3:01.58 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Peter Hansen | 2004 | 37.17 | 1:24.95 | 2:18.73 | 3:01.74 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | William Sloth | 2003 | 40.03 | 1:33.18 | 2:22.60 | 3:03.59 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 45.46 | 1:31.59 | 2:26.09 | 3:05.18 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
20 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 42.03 | 1:30.04 | 2:24.43 | 3:06.89 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | Mads Lund | 2002 | 45.72 | 1:34.21 | 2:28.84 | 3:07.74 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Jakob Riisgaard | 2003 | 47.52 | 1:33.74 | 2:27.93 | 3:09.90 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 45.24 | 1:34.81 | 2:30.85 | 3:11.26 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Noah Brendholdt | 2004 | 48.23 | 1:37.37 | 2:28.79 | 3:13.60 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
25 | Niels Døssing | 2003 | 46.97 | 1:34.18 | 2:32.79 | 3:14.67 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
26 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 47.89 | 1:40.04 | 2:34.06 | 3:16.91 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Søren Have | 2004 | 42.97 | 1:39.68 | 2:36.36 | 3:20.34 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Lucas Rosenborg | 2004 | 47.18 | 1:38.82 | 2:39.57 | 3:22.68 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
29 | Kasper Hansen | 2004 | 49.85 | 1:40.53 | 2:42.08 | 3:24.10 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 48.73 | 1:40.57 | 2:41.38 | 3:29.03 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Jonas Brinkmann | 2002 | 47.21 | 1:39.74 | 2:45.45 | 3:32.18 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
32 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 50.17 | 1:45.09 | 2:49.04 | 3:38.65 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
33 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 53.41 | 1:47.82 | 2:51.51 | 3:40.93 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
34 | Kevin Salby | 2003 | 56.41 | 1:55.91 | 3:01.80 | 3:56.03 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Christian Ottosen | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Ciano Kristensen | 2004 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Mads Mikkelsen | 2004 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Kristensen | 1998 | 33.38 | 1:14.32 | 2:01.38 | 2:37.48 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | 34.76 | 1:17.09 | 2:02.72 | 2:40.93 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | 35.29 | 1:14.39 | 2:04.64 | 2:45.36 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 35.84 | 1:23.06 | 2:08.84 | 2:49.64 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 35.86 | 1:24.43 | 2:11.07 | 2:50.57 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Guldberg | 1999 | 33.43 | 1:13.28 | 1:58.98 | 2:35.05 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Høgild Svane | 2000 | 35.83 | 1:17.93 | 2:05.87 | 2:43.01 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Veile | 2000 | 38.96 | 1:24.63 | 2:16.75 | 2:58.26 | ||||
Durup IF | ||||||||||
4 | Vivi Bjerrum | 1999 | 40.17 | 1:30.40 | 2:29.14 | 3:14.23 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Ditte Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Kirsten Q. Noro | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea K. Pedersen | 2000 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 31.72 | 1:07.59 | 1:51.19 | 2:25.90 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 30.78 | 1:07.30 | 1:52.72 | 2:28.06 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 34.09 | 1:13.43 | 1:55.21 | 2:30.55 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 33.52 | 1:12.01 | 1:57.97 | 2:33.85 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 35.20 | 1:13.89 | 1:59.92 | 2:35.23 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 32.87 | 1:13.83 | 2:00.75 | 2:36.05 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 35.69 | 1:18.07 | 2:01.28 | 2:36.61 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Isabella Bach | 2002 | 34.80 | 1:14.28 | 2:02.52 | 2:38.49 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Helene Marie Andersen | 2001 | 33.82 | 1:14.38 | 2:04.72 | 2:41.15 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 35.07 | 1:15.73 | 2:04.57 | 2:41.64 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 36.03 | 1:20.17 | 2:04.70 | 2:44.48 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Emilie Holst Lange | 2002 | 35.17 | 1:16.13 | 2:06.41 | 2:45.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 37.68 | 1:20.28 | 2:08.35 | 2:47.85 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 36.06 | 1:19.51 | 2:11.20 | 2:50.97 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie B. Andersen | 2002 | 38.36 | 1:22.85 | 2:11.91 | 2:51.73 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 37.20 | 1:23.75 | 2:16.88 | 2:56.07 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Bach | 2002 | 39.79 | 1:23.75 | 2:17.60 | 2:57.12 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 39.15 | 1:27.35 | 2:16.85 | 3:00.32 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 41.02 | 1:27.30 | 2:21.27 | 3:00.50 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
20 | Carli Mark | 2002 | 42.33 | 1:25.76 | 2:22.03 | 3:02.48 | ||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Helene Levring | 2001 | 44.02 | 1:28.08 | 2:21.18 | 3:04.85 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Julia Harpøth | 2002 | 42.26 | 1:30.23 | 2:23.82 | 3:09.34 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 45.32 | 1:31.37 | 2:30.23 | 3:09.96 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 41.31 | 1:31.79 | 2:24.35 | 3:10.84 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Anika Andersen | 2001 | 38.89 | 1:27.82 | 2:26.45 | 3:11.79 | ||||
Durup IF | ||||||||||
26 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | 47.35 | 1:36.70 | 2:28.78 | 3:12.59 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Emma Bodum | 2001 | 42.93 | 1:33.12 | 2:29.15 | 3:13.53 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
28 | Lykke Munk | 2002 | 48.85 | 1:42.13 | 2:42.05 | 3:28.98 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cecilie Madsen | 2002 | 49.03 | 1:38.30 | 2:45.00 | 3:33.19 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofia Louise Dahl | 2002 | DSQ | På mave fra ryg t br | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Sofie Bruun Boye | 2001 | DSQ | ESB 150m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 36.74 | 1:19.38 | 2:00.95 | 2:34.76 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 35.79 | 1:16.69 | 2:07.85 | 2:45.63 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Josefine Heuer | 2003 | 35.98 | 1:20.27 | 2:12.17 | 2:50.83 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 38.09 | 1:23.06 | 2:14.15 | 2:54.88 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 37.05 | 1:20.57 | 2:14.94 | 2:54.96 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | 38.31 | 1:22.32 | 2:13.63 | 2:55.33 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sarah Carugati | 2004 | 37.77 | 1:21.16 | 2:16.16 | 2:56.69 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 36.66 | 1:21.09 | 2:18.82 | 2:57.00 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 42.17 | 1:28.93 | 2:19.84 | 3:00.93 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Line Frederiksen | 2003 | 40.97 | 1:29.37 | 2:23.17 | 3:03.24 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 42.63 | 1:27.77 | 2:26.80 | 3:06.87 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 42.69 | 1:30.25 | 2:23.71 | 3:07.95 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 43.73 | 1:30.19 | 2:24.15 | 3:08.41 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
14 | Eva Hjort | 2004 | 39.59 | 1:29.63 | 2:23.65 | 3:09.97 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 46.21 | 1:36.88 | 2:27.57 | 3:10.88 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Sørensen | 2003 | 47.56 | 1:38.79 | 2:26.84 | 3:11.47 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Martha Bjerg | 2004 | 46.78 | 1:33.19 | 2:31.45 | 3:12.12 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Maja Klitgaard | 2003 | 43.57 | 1:33.40 | 2:27.62 | 3:12.42 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Sunesen | 2005 | 43.86 | 1:32.13 | 2:32.25 | 3:15.82 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Josephine Larsen | 2004 | 46.40 | 1:34.84 | 2:37.09 | 3:23.06 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 50.39 | 1:40.33 | 2:40.20 | 3:23.24 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Varming | 2005 | 44.56 | 1:34.30 | 2:39.97 | 3:23.44 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emma Kobæk | 2003 | 43.94 | 1:40.55 | 2:39.16 | 3:26.64 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 49.24 | 1:41.74 | 2:40.77 | 3:26.88 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Agnete Riis | 2003 | 49.52 | 1:47.93 | 2:43.94 | 3:29.53 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mette Buur Holt | 2003 | 54.51 | 1:44.71 | 2:46.43 | 3:34.40 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emilie Kristiansen | 2003 | 53.15 | 1:48.79 | 2:56.60 | 3:46.89 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mia Lindberg | 2003 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 58.80 | 2:03.15 | 3:08.32 | 4:12.83 | 8:27.14 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:15.06 | 6:19.88 | 7:24.09 | |||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 59.62 | 2:04.28 | 3:08.86 | 4:13.84 | 8:34.64 | |||
Herning Svømmeklub | 5:18.94 | 6:24.52 | 7:29.84 | |||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | 1:05.32 | 2:14.74 | 3:23.78 | 4:33.24 | 9:14.59 | |||
Aarhus Swim | 5:43.24 | 6:53.62 | 8:04.80 | |||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 59.47 | 2:03.71 | 3:09.10 | 4:14.94 | 8:41.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:21.12 | 6:28.36 | 7:35.69 | |||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 1:02.25 | 2:09.43 | 3:15.73 | 4:23.14 | 8:43.60 | |||
Herning Svømmeklub | 5:29.93 | 6:36.27 | 7:41.30 | |||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 1:03.04 | 2:10.34 | 3:18.38 | 4:26.92 | 8:55.10 | |||
Aarhus Swim | 5:34.14 | 6:42.36 | 7:49.39 | |||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 1:04.68 | 2:14.10 | 3:23.42 | 4:33.13 | 9:06.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:41.36 | 6:50.43 | 7:59.09 | |||||||
5 | Victor Bjerre | 2001 | 1:06.02 | 2:15.74 | 3:25.03 | 4:35.20 | 9:11.33 | |||
Herning Svømmeklub | 5:44.79 | 6:54.87 | 8:04.77 | |||||||
6 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 1:05.35 | 2:15.46 | 3:25.45 | 4:36.50 | 9:19.55 | |||
Aarhus Swim | 5:46.15 | 6:57.32 | 8:09.95 | |||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 1:09.15 | 2:19.94 | 3:30.69 | 4:41.48 | 9:22.96 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:52.39 | 7:03.94 | 8:14.06 | |||||||
8 | Oliver Frølund | 2001 | 1:06.69 | 2:18.28 | 3:29.70 | 4:40.69 | 9:23.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:51.12 | 7:01.44 | 8:13.15 | |||||||
9 | August Weilguny | 2001 | 1:05.83 | 2:17.03 | 3:29.15 | 4:41.08 | 9:25.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:53.19 | 7:05.04 | 8:16.64 | |||||||
10 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 1:07.45 | 2:19.69 | 3:32.73 | 4:45.44 | 9:30.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.14 | 7:08.92 | 8:20.36 | |||||||
11 | August Bugge | 2000 | 1:08.69 | 2:21.32 | 3:34.05 | 4:46.16 | 9:31.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.68 | 7:09.53 | 8:21.86 | |||||||
12 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 1:07.57 | 2:21.43 | 3:35.57 | 4:49.63 | 9:47.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:05.07 | 7:20.98 | 8:35.51 | |||||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 1:07.15 | 2:20.46 | 3:34.30 | 4:48.78 | 9:48.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 6:04.35 | 7:19.16 | 8:33.88 | |||||||
14 | Oliver Veile | 2001 | 1:14.84 | 2:36.01 | 3:56.80 | 5:18.23 | 10:39.73 | |||
Durup IF | 6:39.17 | 8:01.29 | 9:23.69 | |||||||
15 | Johannes Wemmelund | 2001 | 1:15.06 | 2:36.71 | 3:57.88 | 5:19.75 | 10:42.12 | |||
Herning Svømmeklub | 6:41.62 | 8:04.53 | 9:24.53 | |||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Alfred Klarskov | 2002 | 1:04.52 | 2:13.97 | 3:24.32 | 4:34.87 | 9:13.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:46.08 | 6:56.47 | 8:06.49 | |||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 1:05.41 | 2:15.53 | 3:26.28 | 4:37.47 | 9:21.11 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:49.20 | 7:00.90 | 8:12.16 | |||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:07.19 | 2:19.37 | 3:31.22 | 4:43.94 | 9:29.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:55.73 | 7:07.69 | 8:19.66 | |||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:08.16 | 2:20.29 | 3:32.86 | 4:45.59 | 9:30.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:56.92 | 7:09.02 | 8:20.85 | |||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 1:08.08 | 2:24.02 | 3:40.23 | 4:56.27 | 9:55.25 | |||
Aarhus Swim | 6:12.10 | 7:28.44 | 8:43.04 | |||||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | 1:10.88 | 2:26.42 | 3:43.44 | 5:00.05 | 10:01.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:16.22 | 7:32.61 | 8:48.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | 1:13.71 | 2:32.85 | 3:51.64 | 5:08.58 | 10:21.36 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:26.77 | 7:45.46 | 9:03.62 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 1:11.59 | 2:26.70 | 3:42.49 | 4:58.08 | 9:53.47 | |||
Herning Svømmeklub | 6:12.66 | 7:27.11 | 8:40.73 | |||||||
2 | Amalie Skov | 1999 | 1:15.63 | 2:37.56 | 4:00.65 | 5:21.89 | 10:44.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:43.66 | 8:05.05 | 9:26.34 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 1:04.27 | 2:13.88 | 3:24.11 | 4:34.51 | 9:12.66 | |||
Herning Svømmeklub | 5:44.48 | 6:55.25 | 8:05.44 | |||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 1:06.47 | 2:17.50 | 3:29.11 | 4:40.52 | 9:23.82 | |||
Aarhus Swim | 5:52.05 | 7:03.29 | 8:14.16 | |||||||
3 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 1:08.17 | 2:21.42 | 3:35.76 | 4:50.57 | 9:44.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 6:04.91 | 7:18.60 | 8:32.09 | |||||||
4 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 1:08.20 | 2:21.31 | 3:36.40 | 4:50.70 | 9:51.42 | |||
Holstebro Svømme Club | 6:05.56 | 7:20.80 | 8:36.58 | |||||||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:11.30 | 2:29.41 | 3:48.80 | 5:08.30 | 10:21.50 | |||
Aarhus Swim | 6:27.28 | 7:46.09 | 9:04.36 | |||||||
6 | Frederikke Kruse | 2002 | 1:15.09 | 2:35.65 | 3:55.86 | 5:17.01 | 10:37.48 | |||
Herning Svømmeklub | 6:38.09 | 7:58.71 | 9:20.23 | |||||||
7 | Jasmin Jespersen | 2002 | 1:17.78 | 2:38.34 | 3:59.67 | 5:21.75 | 10:50.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:44.27 | 8:06.56 | 9:29.42 | |||||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | 1:17.69 | 2:40.21 | 4:04.06 | 5:28.50 | 11:01.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:52.40 | 8:16.66 | 9:39.91 | |||||||
9 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 1:18.50 | 2:42.61 | 4:07.67 | 5:33.12 | 11:10.41 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 6:58.52 | 8:24.55 | 9:48.85 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mia Lindberg | 2003 | 1:11.21 | 2:27.81 | 3:44.36 | 5:00.89 | 10:02.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:17.14 | 7:33.45 | 8:49.00 | |||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 1:12.06 | 2:28.60 | 3:46.33 | 5:03.54 | 10:05.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:19.95 | 7:36.05 | 8:52.12 | |||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 1:13.57 | 2:32.99 | 3:51.25 | 5:10.24 | 10:20.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:27.53 | 7:45.62 | 9:03.79 | |||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 1:14.35 | 2:34.31 | 3:52.22 | 5:10.41 | 10:24.53 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:29.10 | 7:48.20 | 9:07.44 | |||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 1:16.27 | 2:35.79 | 3:54.78 | 5:14.15 | 10:25.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:32.34 | 7:50.99 | 9:09.07 | |||||||
6 | Naja Thomsen | 2003 | 1:16.23 | 2:36.66 | 3:57.10 | 5:17.03 | 10:38.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:37.54 | 7:58.44 | 9:20.52 | |||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 1:16.00 | 2:38.41 | 4:01.39 | 5:25.40 | 10:54.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:48.95 | 8:12.79 | 9:35.79 | |||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 1:15.52 | 2:38.24 | 4:01.31 | 5:25.11 | 10:58.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:49.13 | 8:13.18 | 9:36.32 | |||||||
9 | Katrine Mols | 2003 | 1:21.12 | 2:48.93 | 4:17.85 | 5:45.65 | 11:29.76 | |||
Aarhus Swim | 7:13.46 | 8:39.57 | 10:05.69 | |||||||
10 | Emilie Egerup | 2003 | 1:22.86 | 2:52.30 | 4:22.73 | 5:52.84 | 11:47.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 7:22.84 | 8:51.59 | 10:20.79 | |||||||
11 | Line Frederiksen | 2003 | 1:22.65 | 2:53.68 | 4:25.42 | 5:56.45 | 11:55.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 7:27.71 | 8:58.13 | 10:28.23 | |||||||
12 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 1:28.62 | 3:04.26 | 4:41.81 | 6:19.15 | 12:38.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 7:55.79 | 9:32.79 | 11:09.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Patrick Strandlyst | 1997 | 38.75 | 1:23.23 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 33.80 | 1:12.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | 33.90 | 1:12.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik L. Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 32.61 | 1:07.41 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 33.12 | 1:09.74 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 33.67 | 1:10.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 34.65 | 1:13.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 35.41 | 1:14.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johan Nielsen | 2001 | 35.86 | 1:16.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 36.09 | 1:17.04 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Casper Krohn | 2001 | 36.65 | 1:17.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 36.57 | 1:18.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 37.18 | 1:19.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 37.63 | 1:20.06 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 38.21 | 1:20.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Oliver Høyer | 2000 | 38.17 | 1:22.09 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Tobias Meier | 2000 | 39.17 | 1:23.20 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
15 | Martin Madsen | 2001 | 40.11 | 1:24.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Oliver Salby | 2001 | 39.08 | 1:25.06 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Mikkel Søby | 2001 | 41.03 | 1:28.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Frederik Gaardsted | 2001 | 43.55 | 1:30.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Hansen | 2001 | 43.12 | 1:31.51 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jon Veppler | 2000 | 43.99 | 1:34.99 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Boje Fokkink | 2001 | DSQ | Ej samt arme 12,5m | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Christian Skinhøj | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 36.01 | 1:16.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 36.03 | 1:17.51 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 37.72 | 1:19.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 37.82 | 1:19.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mathias Pedersen | 2002 | 38.76 | 1:22.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 39.44 | 1:23.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 39.77 | 1:24.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | 40.07 | 1:24.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 40.03 | 1:27.56 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Daniel Gallacher | 2002 | 40.17 | 1:27.63 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Frederik Lindholm | 2004 | 41.92 | 1:28.45 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Julius Henriksen | 2002 | 41.64 | 1:28.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 42.11 | 1:30.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Sloth | 2003 | 43.69 | 1:30.90 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 43.25 | 1:31.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Andreas Jørgensen | 2003 | 44.14 | 1:33.96 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Mathias Pedersen | 2002 | 45.41 | 1:34.83 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 45.07 | 1:35.21 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frede Meincke | 2002 | 44.97 | 1:35.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Noah Brendholdt | 2004 | 45.94 | 1:35.46 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Frederik Venø Elling | 2003 | 46.48 | 1:38.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jakob Riisgaard | 2003 | 46.52 | 1:38.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 48.60 | 1:41.77 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Niels Dissing Rasmussen | 2003 | 49.35 | 1:44.38 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
25 | Alexander Mortensen | 2004 | 49.45 | 1:44.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anton Poulsen | 2004 | 50.98 | 1:46.40 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
27 | Rasmus Pedersen | 2003 | 50.91 | 1:48.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 50.54 | 1:48.58 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Mathias Veile | 2005 | 54.77 | 1:56.74 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
30 | Johannes Schick | 2003 | 56.19 | 1:59.40 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
31 | Mads Simonsen | 2005 | 57.61 | 2:00.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 58.07 | 2:02.27 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
33 | Kevin Salby | 2003 | 58.59 | 2:04.23 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Christian Ottosen | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Andreas S. Rasmussen | 2005 | DSQ | Armtag over hofte | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Lykke Grann | 2003 | DSQ | Ej samt ben v 30m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jon Sørensen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend 25m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Mads Mikkelsen | 2004 | DSQ | 2 flybenspark 25m | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Magnus Alexandersen | 2002 | DSQ | Flybenspark | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | 2 armtag u vand 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Sørensen | 1998 | 38.08 | 1:21.58 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 39.87 | 1:26.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 40.74 | 1:27.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Beck | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 40.69 | 1:25.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Camilla Veile | 2000 | 41.39 | 1:30.95 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
3 | Karen Schmieg Toft | 2000 | 45.32 | 1:33.74 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
4 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 45.31 | 1:36.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Kirsten Q. Noro | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 36.55 | 1:17.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Gam | 2001 | 36.79 | 1:17.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | 38.70 | 1:21.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 38.39 | 1:21.43 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 38.40 | 1:22.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 39.38 | 1:24.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Julie B. Andersen | 2002 | 42.53 | 1:29.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 41.63 | 1:29.28 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Olivia Poulsen | 2001 | 42.92 | 1:30.72 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
10 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 43.54 | 1:31.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 44.08 | 1:32.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 44.14 | 1:33.24 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 45.17 | 1:34.08 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
14 | Julia Harpøth | 2002 | 44.06 | 1:36.03 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Almvig | 2001 | 45.82 | 1:37.49 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Sissel Hørup | 2002 | 53.73 | 1:53.22 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Emma Bodum | 2001 | DSQ | 2 arm og ben u 30m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Marie Lunding Nielsen | 2001 | DSQ | 2 flyben udsvøm 25m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 37.92 | 1:19.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 39.84 | 1:24.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 40.47 | 1:25.68 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 41.74 | 1:28.06 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Caroline Sørensen | 2003 | 42.38 | 1:29.14 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Amalie Kristensen | 2003 | 43.49 | 1:31.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 44.09 | 1:32.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 44.81 | 1:33.19 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 45.05 | 1:33.72 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Josefine Heuer | 2003 | 44.52 | 1:34.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Line Lyskjær | 2003 | 44.48 | 1:34.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Eva Hjort | 2004 | 44.30 | 1:34.84 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 45.96 | 1:35.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Thea Pedersen | 2003 | 45.47 | 1:36.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Veronica Brix | 2003 | 45.03 | 1:36.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 46.72 | 1:38.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sia Aagaard | 2004 | 47.69 | 1:39.45 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 47.83 | 1:39.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Signe Fuglsang | 2003 | 48.68 | 1:41.10 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
20 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 48.26 | 1:41.12 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 48.70 | 1:41.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Agnete Riis | 2003 | 47.99 | 1:42.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laura Pedersen | 2004 | 49.45 | 1:42.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 48.08 | 1:43.32 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
25 | Mathilde Østergaard | 2004 | 49.75 | 1:44.75 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 51.32 | 1:47.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 53.76 | 1:48.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emmalina Long | 2004 | 52.37 | 1:50.22 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
29 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 51.47 | 1:50.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 52.27 | 1:51.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Josephine Larsen | 2004 | 54.24 | 1:53.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Louise Lauridsen | 2005 | 54.91 | 1:54.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Helene S. Rasmussen | 2004 | 54.97 | 1:55.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 54.20 | 1:56.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Lærke Hjaltason | 2004 | 57.58 | 2:00.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 59.43 | 2:07.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 1:08.91 | 2:20.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 02 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Sønderriis | 1997 | 26.79 | 55.19 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 27.06 | 55.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Christoffer Beck | 1996 | 28.71 | 1:00.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 28.27 | 58.24 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 27.84 | 58.43 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 28.44 | 59.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | 29.00 | 1:01.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Poulsen | 1998 | 28.93 | 1:01.26 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | 29.58 | 1:01.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Piessenberger | 1999 | 29.41 | 1:01.60 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Frederik L. Hansen | 1999 | 32.09 | 1:06.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Mirza Cehobaic | 1998 | 32.14 | 1:08.07 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 32.66 | 1:08.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Nørgaard | 1999 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 26.76 | 55.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 26.88 | 55.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 26.88 | 55.88 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 27.69 | 56.65 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | 28.04 | 58.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 28.41 | 58.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Victor Bjerre | 2001 | 28.43 | 58.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | 28.59 | 58.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | 28.61 | 58.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Chris Rasmussen | 2001 | 27.99 | 58.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | August Weilguny | 2001 | 28.55 | 58.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Christiansen | 2000 | 28.62 | 59.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Magnus Havemann | 2000 | 28.65 | 59.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Mathias Rasmussen | 2001 | 28.96 | 59.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 28.78 | 1:00.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 29.31 | 1:00.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | August Bugge | 2000 | 29.81 | 1:01.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | August Becktor | 2001 | 29.98 | 1:01.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 30.70 | 1:02.47 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Frederik Lund | 2000 | 30.26 | 1:02.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jannick Hagensen | 2001 | 30.47 | 1:03.58 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Tobias Meier | 2000 | 30.78 | 1:04.20 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 30.77 | 1:04.29 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 30.52 | 1:04.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 31.05 | 1:04.64 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
26 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 31.47 | 1:04.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 31.45 | 1:04.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Oliver Høyer | 2000 | 30.47 | 1:05.16 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
29 | Johannes Gasse | 2001 | 31.59 | 1:05.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 31.06 | 1:05.57 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
31 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 31.83 | 1:05.80 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 32.02 | 1:05.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Frederik Fuglsang | 2001 | 31.48 | 1:05.96 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
34 | Oliver Veile | 2001 | 31.55 | 1:06.26 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
35 | Christopher Kristiansen | 2000 | 32.18 | 1:06.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Oliver Salby | 2001 | 31.95 | 1:07.32 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
37 | Simon Lund | 2001 | 32.21 | 1:07.36 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
38 | Boje Fokkink | 2001 | 32.11 | 1:07.39 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
39 | Johannes Wemmelund | 2001 | 32.94 | 1:08.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mikkel Søby | 2001 | 32.71 | 1:09.11 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
41 | André Iversen | 2001 | 33.25 | 1:09.61 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
42 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 34.31 | 1:10.20 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
43 | Andreas Hansen | 2001 | 35.07 | 1:13.50 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
44 | Nicolai S Christensen | 2000 | 36.42 | 1:15.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
45 | Daniel Poulsen | 2001 | 38.30 | 1:21.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus A H Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 28.26 | 58.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 28.91 | 1:00.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 29.50 | 1:01.04 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | 29.29 | 1:01.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 30.49 | 1:02.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alfred Klarskov | 2002 | 29.99 | 1:02.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.76 | 1:02.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Simon Perzynski | 2002 | 30.48 | 1:02.40 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Mathias Pedersen | 2002 | 30.46 | 1:03.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Markus Bjørnestad | 2002 | 30.83 | 1:04.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Oliver L Nelander | 2002 | 31.13 | 1:04.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 30.61 | 1:04.78 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 31.80 | 1:05.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.59 | 1:05.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Daniel Gallacher | 2002 | 31.32 | 1:06.19 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 31.39 | 1:06.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Frede Meincke | 2002 | 32.41 | 1:07.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oskar Allerslev | 2002 | 31.94 | 1:07.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Hjalte Andersen | 2002 | 32.61 | 1:07.93 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
20 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 32.42 | 1:08.42 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | Alexander Mortensen | 2004 | 33.79 | 1:09.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marius Gystad | 2003 | 33.55 | 1:09.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mads Lund | 2002 | 33.39 | 1:11.11 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Frederik Lindholm | 2004 | 34.80 | 1:11.21 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
25 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 34.04 | 1:12.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Magnus Alexandersen | 2002 | 35.26 | 1:12.86 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
27 | Mads Peter Hansen | 2004 | 35.19 | 1:13.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 34.66 | 1:13.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Søren Have | 2004 | 35.64 | 1:13.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Mathias Pedersen | 2002 | 35.79 | 1:13.97 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
31 | Daniel Østerballe | 2003 | 36.20 | 1:14.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Mads Mikkelsen | 2004 | 35.84 | 1:14.82 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
33 | Jakob Riisgaard | 2003 | 36.12 | 1:14.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 36.90 | 1:14.96 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
35 | Andreas Jørgensen | 2003 | 35.45 | 1:15.15 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
36 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 37.00 | 1:16.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Asger Hatting | 2003 | 36.37 | 1:16.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sebastian Veile | 2003 | 37.04 | 1:17.11 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
39 | Niels Døssing | 2003 | 38.40 | 1:17.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
40 | Ciano Kristensen | 2004 | 37.52 | 1:17.66 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
41 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 37.10 | 1:18.15 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
42 | Anton Poulsen | 2004 | 38.08 | 1:18.60 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
43 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 37.61 | 1:18.67 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
44 | Rasmus Pedersen | 2003 | 36.99 | 1:19.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
45 | Jonas Brinkmann | 2002 | 37.60 | 1:19.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
46 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 37.95 | 1:19.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
47 | Niels Dissing Rasmussen | 2003 | 38.02 | 1:19.81 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
48 | Kasper Hansen | 2004 | 38.60 | 1:20.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 38.84 | 1:20.39 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
50 | Vincent Gasse | 2004 | 39.34 | 1:22.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Lucas Rosenborg | 2004 | 40.02 | 1:23.16 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
52 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 38.80 | 1:23.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
53 | Noah Brendholdt | 2004 | 40.78 | 1:23.88 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
54 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 38.90 | 1:24.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
55 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 39.25 | 1:24.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
56 | Valdemar Kudsk Rasmussen | 2004 | 41.10 | 1:28.81 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
57 | Anton Gold | 2002 | 1:29.02 | 1:29.02 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
58 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | 42.61 | 1:30.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
59 | Mads Simonsen | 2005 | 45.90 | 1:32.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
60 | Jon Sørensen | 2002 | 44.05 | 1:32.35 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
61 | Mathias Veile | 2005 | 44.69 | 1:33.42 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
62 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 44.73 | 1:37.53 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
63 | Johannes Schick | 2003 | 47.70 | 1:39.68 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
64 | Andreas S. Rasmussen | 2005 | 49.74 | 1:41.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mads Mazur Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 02 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Kristensen | 1998 | 31.15 | 1:05.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma F. Sørensen | 1998 | 33.22 | 1:09.09 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | 34.33 | 1:09.88 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 33.89 | 1:10.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Østerberg | 2000 | 30.32 | 1:02.65 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Amalie Skov | 1999 | 31.99 | 1:07.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 33.77 | 1:10.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 35.49 | 1:13.85 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Karen Schmieg Toft | 2000 | 37.60 | 1:17.02 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
6 | Vivi Bjerrum | 1999 | 37.47 | 1:17.92 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Ditte Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.07 | 58.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.45 | 1:00.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 29.97 | 1:02.11 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 29.79 | 1:02.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | 30.03 | 1:02.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 30.53 | 1:03.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 30.84 | 1:03.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 30.90 | 1:04.24 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Sascha Lausten | 2002 | 31.46 | 1:04.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Søgaard | 2001 | 31.10 | 1:04.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 31.12 | 1:04.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 30.82 | 1:04.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Emilie Holst Lange | 2002 | 31.91 | 1:06.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 32.06 | 1:06.41 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Charlotte Malberg | 2002 | 31.99 | 1:06.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 32.25 | 1:06.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 31.97 | 1:07.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 32.78 | 1:07.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 33.00 | 1:07.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Bach | 2002 | 33.36 | 1:08.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Helene Marie Andersen | 2001 | 33.36 | 1:08.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 32.77 | 1:08.45 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Frederikke Kruse | 2002 | 33.39 | 1:08.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 33.44 | 1:09.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Carli Mark | 2002 | 32.93 | 1:09.30 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
26 | Emma Gade | 2002 | 33.11 | 1:09.62 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
27 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 33.75 | 1:09.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Jasmin Jespersen | 2002 | 34.00 | 1:10.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 32.99 | 1:10.46 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
30 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 33.91 | 1:10.64 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
31 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 34.36 | 1:11.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 35.18 | 1:11.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 34.01 | 1:11.67 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
34 | Anne Almvig | 2001 | 34.07 | 1:12.30 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
35 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 34.33 | 1:12.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 34.82 | 1:12.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Maja Brinkmann | 2002 | 35.44 | 1:12.97 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anne Wenzell | 2001 | 35.29 | 1:13.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anne Sunesen | 2001 | 34.37 | 1:13.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 34.66 | 1:13.63 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
41 | Katrine Jensen | 2001 | 35.60 | 1:15.59 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
42 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 36.29 | 1:16.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
43 | Emma Bodum | 2001 | 36.98 | 1:16.35 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
44 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | 36.84 | 1:17.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
45 | Helene Levring | 2001 | 37.01 | 1:17.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
46 | Anika Andersen | 2001 | 36.40 | 1:18.06 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
47 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 36.80 | 1:18.08 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
48 | Lykke Munk | 2002 | 40.13 | 1:23.53 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
49 | Thilde Dissing Molnik | 2002 | 39.59 | 1:25.00 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
50 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 40.76 | 1:25.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
51 | Cecilie Madsen | 2002 | 40.63 | 1:25.70 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 31.52 | 1:05.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 32.16 | 1:05.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 31.87 | 1:06.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 31.83 | 1:07.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | 32.50 | 1:07.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 32.52 | 1:08.08 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 33.22 | 1:08.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Naja Thomsen | 2003 | 32.84 | 1:08.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 33.39 | 1:08.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | 33.00 | 1:08.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Bundgaard | 2003 | 33.29 | 1:10.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 34.38 | 1:11.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 33.68 | 1:11.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Carugati | 2004 | 34.22 | 1:11.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Hannah Höesch | 2003 | 35.08 | 1:11.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 35.09 | 1:11.91 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 34.17 | 1:11.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emilie Egerup | 2003 | 35.31 | 1:12.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 35.51 | 1:13.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 34.78 | 1:13.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Karen Moos Jensen | 2003 | 36.51 | 1:14.20 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Lyskjær | 2003 | 35.21 | 1:14.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martha Bjerg | 2004 | 36.03 | 1:14.24 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Anna Varming | 2005 | 36.93 | 1:15.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Katrine Mols | 2003 | 35.20 | 1:15.35 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
26 | Thea Pedersen | 2003 | 35.76 | 1:15.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sia Aagaard | 2004 | 36.79 | 1:16.36 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
28 | Laura Marie Dige | 2004 | 36.73 | 1:16.56 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
29 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 37.87 | 1:18.69 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Line Frederiksen | 2003 | 36.62 | 1:18.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 37.95 | 1:19.25 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
32 | Signe Thomsen | 2004 | 38.14 | 1:19.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Louise Sunesen | 2005 | 39.44 | 1:19.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Clara Skrydstrup | 2004 | 37.88 | 1:20.28 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
35 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 38.30 | 1:20.32 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
36 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 38.43 | 1:20.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 39.83 | 1:21.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Selma Lindberg | 2003 | 39.61 | 1:21.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 38.84 | 1:21.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 40.05 | 1:22.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 38.55 | 1:22.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 39.90 | 1:22.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Clara Jensen | 2005 | 38.61 | 1:23.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Emmalina Long | 2004 | 39.27 | 1:23.54 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
44 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 39.87 | 1:23.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
46 | Caroline Sørensen | 2003 | 39.26 | 1:23.92 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
47 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 40.52 | 1:24.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Josephine Larsen | 2004 | 41.00 | 1:24.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Laura Pedersen | 2004 | 40.34 | 1:25.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Agnete Riis | 2003 | 40.38 | 1:26.06 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
51 | Emilie Kristiansen | 2003 | 42.69 | 1:26.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
52 | Lærke Hjaltason | 2004 | 40.87 | 1:26.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
53 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 43.48 | 1:29.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
54 | Emma Kobæk | 2003 | 42.67 | 1:30.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Louise Lauridsen | 2005 | 42.50 | 1:30.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
56 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 43.34 | 1:31.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Maja Poulsen | 2003 | 45.51 | 1:32.94 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
58 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 45.03 | 1:34.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
59 | Mette Buur Holt | 2003 | 45.26 | 1:34.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
60 | Helene S. Rasmussen | 2004 | 46.69 | 1:34.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
61 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 45.38 | 1:35.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
62 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 46.58 | 1:36.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
63 | Mathilde Østergaard | 2004 | 44.83 | 1:37.11 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
64 | Amalie Karlsen | 2004 | 46.11 | 1:38.41 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
65 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | 47.16 | 1:41.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Maiken Søndergård | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 35, 8x50 mix special, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | 3:56.63 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 31.50 | 1:05.05 | |||||||
Mia Seehausen | 2001 | 29.53 | 1:34.58 | |||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 20.13 | 1:54.71 | |||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 32.95 | 2:27.66 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | 34.14 | 3:01.80 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 26.71 | 3:28.51 | |||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 28.12 | 3:56.63 | |||||||
2 | Gentofte Mix 1 | 0 | 4:02.01 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 32.12 | 1:05.53 | |||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.96 | 1:34.49 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.32 | 1:59.81 | |||||||
August Becktor | 2001 | 30.68 | 2:30.49 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 35.54 | 3:06.03 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.31 | 3:33.34 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 28.67 | 4:02.01 | |||||||
3 | Hsc Mix 1 | 0 | 4:10.47 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 35.76 | 1:09.14 | |||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.17 | 1:38.31 | |||||||
Julius Henriksen | 2002 | 20.61 | 1:58.92 | |||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 37.11 | 2:36.03 | |||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 38.32 | 3:14.35 | |||||||
Casper Christiansen | 2000 | 28.04 | 3:42.39 | |||||||
Isabella Bach | 2002 | 28.08 | 4:10.47 | |||||||
4 | Stm 2 | 0 | 4:12.53 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 34.13 | 1:08.71 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.40 | 1:40.11 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 54.70 | 2:34.81 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 36.07 | 3:10.88 | |||||||
Laura Gam | 2001 | 32.45 | 3:43.33 | |||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 29.20 | 4:12.53 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 4:12.53 | ||||||||
5 | Viborg 2 | 0 | 4:16.92 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Julie Søgaard | 2001 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 35.32 | 1:08.92 | |||||||
Ida Kristensen | 1998 | 31.78 | 1:40.70 | |||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 28.07 | 2:08.77 | |||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 31.29 | 2:40.06 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 39.27 | 3:19.33 | |||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 29.07 | 3:48.40 | |||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 28.52 | 4:16.92 | |||||||
6 | Hovedstaden A | 2000 | 4:19.15 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 32.11 | 1:04.07 | |||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 31.25 | 1:35.32 | |||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 20.06 | 1:55.38 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 45.54 | 2:40.92 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 38.69 | 3:19.61 | |||||||
August Weilguny | 2001 | 28.60 | 3:48.21 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 30.94 | 4:19.15 | |||||||
7 | Aarhus Swim Mix 2 | 0 | 4:20.65 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Yasmina Kristensen | 2000 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 35.34 | 1:10.30 | |||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 34.20 | 1:44.50 | |||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 20.44 | 2:04.94 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 37.76 | 2:42.70 | |||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 38.90 | 3:21.60 | |||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 29.27 | 3:50.87 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 29.78 | 4:20.65 | |||||||
8 | Sks Sønderborg Mix | 0 | 4:24.04 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 34.61 | 1:14.59 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 31.52 | 1:46.11 | |||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 25.51 | 2:11.62 | |||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 32.22 | 2:43.84 | |||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 38.23 | 3:22.07 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 31.66 | 3:53.73 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 30.31 | 4:24.04 | |||||||
9 | Hovedstaden B | 2000 | 4:29.02 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 36.92 | 36.92 | |||||||
August Bugge | 2000 | 34.60 | 1:11.52 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 34.82 | 1:46.34 | |||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 20.47 | 2:06.81 | |||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 42.75 | 2:49.56 | |||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 38.31 | 3:27.87 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 30.27 | 3:58.14 | |||||||
Naja Thomsen | 2003 | 30.88 | 4:29.02 | |||||||
10 | Viborg 4 | 0 | 4:31.18 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 34.70 | 1:09.99 | |||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 33.68 | 1:43.67 | |||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 22.84 | 2:06.51 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 43.44 | 2:49.95 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 38.73 | 3:28.68 | |||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 31.60 | 4:00.28 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.90 | 4:31.18 | |||||||
11 | Silkeborg Mix 1 | 0 | 4:31.37 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 34.04 | 1:09.32 | |||||||
Amalie Skov | 1999 | 35.13 | 1:44.45 | |||||||
Oliver Frølund | 2001 | 27.73 | 2:12.18 | |||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 35.52 | 2:47.70 | |||||||
Emilie Egerup | 2003 | 41.62 | 3:29.32 | |||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 29.40 | 3:58.72 | |||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 32.65 | 4:31.37 | |||||||
12 | Viborg 5 | 0 | 4:35.67 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Johan Nielsen | 2001 | 33.78 | 1:10.11 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 34.15 | 1:44.26 | |||||||
Mikkel Riis | 2002 | 21.97 | 2:06.23 | |||||||
Martin Madsen | 2001 | 46.30 | 2:52.53 | |||||||
Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 41.37 | 3:33.90 | |||||||
Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 31.83 | 4:05.73 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 29.94 | 4:35.67 | |||||||
13 | Hsc Mix 2 | 0 | 4:36.96 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 38.42 | 1:15.15 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 33.89 | 1:49.04 | |||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 1:04.35 | 2:53.39 | |||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 39.73 | 3:33.12 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 32.39 | 4:05.51 | |||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 31.45 | 4:36.96 | |||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 4:36.96 | ||||||||
14 | (h)julemandens Hjælpere | 0 | 4:41.07 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 34.86 | 1:15.47 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 35.25 | 1:50.72 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 20.60 | 2:11.32 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 45.72 | 2:57.04 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 40.62 | 3:37.66 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 29.90 | 4:07.56 | |||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 33.51 | 4:41.07 | |||||||
15 | Aarhus Swim Mix 3 | 0 | 4:44.49 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Oliver Høyer | 2000 | 37.60 | 1:15.59 | |||||||
Katrine Mols | 2003 | 38.05 | 1:53.64 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 22.29 | 2:15.93 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 40.64 | 2:56.57 | |||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 41.94 | 3:38.51 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 34.22 | 4:12.73 | |||||||
Sofia Louise Dahl | 2002 | 31.76 | 4:44.49 | |||||||
16 | Opnørs Mix | 0 | 4:45.84 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Marie Lunding Nielsen | 2001 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 36.45 | 1:17.56 | |||||||
Anne Marie S. Hansen | 2002 | 36.54 | 1:54.10 | |||||||
Casper Piessenberger | 1999 | 25.45 | 2:19.55 | |||||||
Magnus Havemann | 2000 | 34.07 | 2:53.62 | |||||||
Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 45.01 | 3:38.63 | |||||||
Jannick Hagensen | 2001 | 32.51 | 4:11.14 | |||||||
Emma Bodum | 2001 | 34.70 | 4:45.84 | |||||||
17 | Agf Mix 1 | 2001 | 4:56.97 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 41.02 | 41.02 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 38.92 | 1:19.94 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 34.77 | 1:54.71 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 21.50 | 2:16.21 | |||||||
Søren Have | 2004 | 52.55 | 3:08.76 | |||||||
Smiilla Brun Christensen | 2001 | 40.89 | 3:49.65 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 33.54 | 4:23.19 | |||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 33.78 | 4:56.97 | |||||||
18 | Brædstrups A-Team | 2001 | 4:57.82 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 37.67 | 1:16.04 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 34.52 | 1:50.56 | |||||||
Anton Gold | 2002 | 26.58 | 2:17.14 | |||||||
Andreas Hansen | 2001 | 51.46 | 3:08.60 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 43.72 | 3:52.32 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 33.63 | 4:25.95 | |||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 31.87 | 4:57.82 | |||||||
19 | Silkeborg Mix 2 | 0 | 4:59.22 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Lyskjær | 2003 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 36.65 | 1:17.40 | |||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 40.26 | 1:57.66 | |||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 23.49 | 2:21.15 | |||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 41.92 | 3:03.07 | |||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 45.65 | 3:48.72 | |||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 35.83 | 4:24.55 | |||||||
Line Frederiksen | 2003 | 34.67 | 4:59.22 | |||||||
20 | Aarhus Swim Mix 4 | 0 | 5:01.59 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Astrid Crone Jespersen | 2002 | 39.77 | 39.77 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 41.11 | 1:20.88 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 38.21 | 1:59.09 | |||||||
Simon Lund | 2001 | 20.86 | 2:19.95 | |||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 50.19 | 3:10.14 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 42.72 | 3:52.86 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 34.36 | 4:27.22 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 34.37 | 5:01.59 | |||||||
21 | Agf Mix 2 | 2001 | 5:02.45 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Johannes Gasse | 2001 | 40.02 | 1:20.86 | |||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 39.38 | 2:00.24 | |||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 27.54 | 2:27.78 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 40.32 | 3:08.10 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 44.87 | 3:52.97 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 37.86 | 4:30.83 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.62 | 5:02.45 | |||||||
22 | Aarhus Swim Mix 5 | 0 | 5:16.49 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 41.68 | 41.68 | |||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 47.66 | 1:29.34 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 41.00 | 2:10.34 | |||||||
Julius Agerbo Modin | 2003 | 1:10.03 | 3:20.37 | |||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 42.49 | 4:02.86 | |||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 35.19 | 4:38.05 | |||||||
William Sloth | 2003 | 38.44 | 5:16.49 | |||||||
Emmalina Long | 2004 | 5:16.49 | ||||||||
23 | Stm Talenter | 0 | 5:22.99 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Laura Pedersen | 2004 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Mads Simonsen | 2005 | 54.04 | 1:37.51 | |||||||
Anne Wenzell | 2001 | 36.93 | 2:14.44 | |||||||
Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | 42.51 | 2:56.95 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 30.69 | 3:27.64 | |||||||
Emilie Lind Christensen | 2005 | 52.03 | 4:19.67 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 25.82 | 4:45.49 | |||||||
Clara Jensen | 2005 | 37.50 | 5:22.99 | |||||||
24 | Silkeborg Mix 3 | 0 | 5:24.26 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 40.95 | 1:22.03 | |||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 38.53 | 2:00.56 | |||||||
Kasper Hansen | 2004 | 28.38 | 2:28.94 | |||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 49.42 | 3:18.36 | |||||||
Selma Lindberg | 2003 | 49.33 | 4:07.69 | |||||||
Marius Gystad | 2003 | 39.77 | 4:47.46 | |||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 36.80 | 5:24.26 | |||||||
25 | Stm 1 | 0 | 5:26.22 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 34.96 | 1:14.33 | |||||||
Amalie Kristensen | 2003 | 37.47 | 1:51.80 | |||||||
Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 22.36 | 2:14.16 | |||||||
Andreas S. Rasmussen | 2005 | 1:01.97 | 3:16.13 | |||||||
Helene S. Rasmussen | 2004 | 53.04 | 4:09.17 | |||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 37.83 | 4:47.00 | |||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 39.22 | 5:26.22 | |||||||
26 | Hsc Mix 3 | 0 | 5:38.84 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Mikkel Søby | 2001 | 39.84 | 1:22.63 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 40.74 | 2:03.37 | |||||||
Mads Lund | 2002 | 23.64 | 2:27.01 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 1:51.97 | 4:18.98 | |||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 42.02 | 5:01.00 | |||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 37.84 | 5:38.84 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 5:38.84 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:00 |