Resultater for Speedo Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miiro Vartiainen | 2001 | 29.15 | 1:00.75 | 1:33.28 | 2:04.02 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Victor Savateev | 2001 | 28.56 | 1:00.18 | 1:33.22 | 2:04.40 | ||||
Nevskaya Volna | ||||||||||
3 | Petteri Haverinen | 2001 | 28.49 | 1:00.43 | 1:33.54 | 2:06.84 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Erik Nurmi | 2001 | 29.23 | 1:02.09 | 1:35.60 | 2:07.81 | ||||
Vanders | ||||||||||
5 | Timi Pernanen | 2001 | 30.68 | 1:04.24 | 1:38.51 | 2:11.10 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Ossi Kleimola | 2001 | 30.41 | 1:04.01 | 1:38.56 | 2:11.78 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Atte Pennanen | 2001 | 30.29 | 1:03.87 | 1:38.48 | 2:12.19 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Atte Alila | 2001 | 29.60 | 1:03.14 | 1:37.57 | 2:12.33 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Harry Zimmermann | 2001 | 30.67 | 1:04.30 | 1:38.59 | 2:12.91 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 30.50 | 1:04.52 | 1:39.05 | 2:12.94 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Firas El-Idi | 2001 | 30.13 | 1:04.20 | 1:39.65 | 2:13.29 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
12 | Olli Malmberg | 2001 | 30.68 | 1:04.49 | 1:39.03 | 2:13.46 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Eemeli Raninen | 2001 | 30.09 | 1:03.59 | 1:39.51 | 2:15.01 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Aku Kaila | 2003 | 31.00 | 1:06.08 | 1:42.60 | 2:17.36 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Atte Lasmio | 2001 | 31.27 | 1:06.33 | 1:42.71 | 2:17.67 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Lauri Krapf | 2001 | 31.38 | 1:06.01 | 1:42.55 | 2:18.16 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Mikael Virtanen | 2002 | 31.45 | 1:07.14 | 1:43.14 | 2:18.39 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Aatu Harju | 2002 | 31.76 | 1:07.30 | 1:44.30 | 2:20.68 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Eemil Kylmä | 2001 | 32.03 | 1:08.70 | 1:47.33 | 2:22.91 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Teemu Annala | 2001 | 32.43 | 1:08.55 | 1:46.60 | 2:23.08 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Eetu Partanen | 2001 | 31.95 | 1:08.63 | 1:46.72 | 2:23.62 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Touko Luukkonen | 2002 | 33.17 | 1:09.65 | 1:47.05 | 2:24.12 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Rasmus Söderholm | 2002 | 33.77 | 1:11.48 | 1:50.47 | 2:27.00 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Atte Oikari | 2001 | 33.06 | 1:10.44 | 1:50.54 | 2:28.85 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Harald Åström | 2001 | 34.51 | 1:12.66 | 1:52.29 | 2:29.71 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Ivan Turbin | 2001 | 34.00 | 1:11.68 | 1:51.11 | 2:30.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Lauri Uosukainen | 2002 | 34.55 | 1:13.78 | 1:53.42 | 2:31.85 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 35.12 | 1:14.41 | 1:53.90 | 2:31.99 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
29 | Elias Saarinen | 2002 | 34.02 | 1:13.63 | 1:54.43 | 2:32.24 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Iivari Tuomola | 2002 | 34.87 | 1:13.94 | 1:53.88 | 2:33.24 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Ville Savulahti | 2003 | 34.90 | 1:14.72 | 1:56.00 | 2:33.48 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Max Åström | 2002 | 34.81 | 1:14.26 | 1:55.47 | 2:34.67 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Akira Konttinen | 2003 | 37.64 | 1:20.02 | 2:02.47 | 2:41.72 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
34 | Oscar Taht | 2003 | 37.43 | 1:19.12 | 2:02.61 | 2:42.01 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Joonas Karttunen | 2003 | 38.22 | 1:19.75 | 2:02.24 | 2:42.38 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Georg Närjä | 2002 | 36.32 | 1:17.66 | 2:01.63 | 2:42.85 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
37 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 36.29 | 1:18.45 | 2:02.87 | 2:46.93 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Aapo Kinnunen | 2004 | 38.21 | 1:21.13 | 2:05.76 | 2:47.53 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Olavi Männistö | 2003 | 37.63 | 1:19.95 | 2:04.20 | 2:47.93 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
40 | Samuli Hartikainen | 2001 | 38.56 | 1:21.51 | 2:05.57 | 2:48.22 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 38.31 | 1:23.51 | 2:09.13 | 2:48.91 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Petri Shkolny | 2003 | 37.33 | 1:21.55 | 2:08.24 | 2:49.12 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
43 | Victor Branea | 2001 | 38.54 | 1:22.90 | 2:08.62 | 2:49.83 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Tuomas Peltola | 2003 | 38.44 | 1:22.24 | 2:08.99 | 2:53.17 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 37.35 | 1:21.45 | 2:07.97 | 2:53.21 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Olavi Saarinen | 2002 | 36.02 | 1:20.54 | 2:08.89 | 2:54.61 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
47 | Severi Vilkko | 2002 | 37.65 | 1:22.04 | 2:08.62 | 2:55.02 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
48 | Santeri Berggren | 2003 | 36.48 | 1:18.29 | 2:02.20 | 2:56.60 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
49 | Sami Pönkä | 2003 | 39.41 | 1:23.93 | 2:11.04 | 2:57.05 | ||||
Vanders | ||||||||||
50 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 38.11 | 1:24.39 | 2:12.83 | 2:57.22 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
51 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 39.48 | 1:25.65 | 2:12.18 | 2:58.32 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
52 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 36.56 | 1:22.14 | 2:12.13 | 2:58.67 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
53 | Aki Holtari | 2002 | 41.30 | 1:28.01 | 2:15.89 | 3:02.41 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
54 | Jimi Kojo | 2005 | 41.23 | 1:29.10 | 2:19.18 | 3:06.29 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
55 | Daniil Lukasin | 2002 | 43.16 | 1:32.42 | 2:21.46 | 3:07.58 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Otto Ahvonen | 2003 | 40.77 | 1:29.41 | 2:21.03 | 3:09.79 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
57 | Aapo Ahlroos | 2004 | 41.88 | 1:32.26 | 2:23.69 | 3:09.83 | ||||
Vanders | ||||||||||
58 | Veeti Salminen | 2004 | 43.55 | 1:33.24 | 2:23.23 | 3:10.86 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Sampo Nord | 2005 | 42.55 | 1:30.72 | 2:23.37 | 3:10.99 | ||||
Vanders | ||||||||||
60 | Joni Routamo | 2005 | 42.47 | 1:32.45 | 2:25.35 | 3:16.26 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
61 | Joona Lehtonen | 2003 | 45.55 | 1:35.81 | 2:27.49 | 3:17.71 | ||||
Vanders | ||||||||||
62 | Anton Sarvilahti | 2005 | 44.34 | 1:35.83 | 2:28.56 | 3:19.47 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
63 | Joonas Nieminen | 2003 | 44.32 | 1:37.56 | 2:35.05 | 3:28.65 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
64 | Osmo Mäkelä | 2004 | 46.01 | 1:41.56 | 2:38.48 | 3:37.69 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Kasimir Riihelä | 2002 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Emil Strandell | 2002 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Pauli Rantamäki | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:09 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 29.72 | 1:03.06 | 1:37.40 | 2:11.08 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Anniina Kallio | 2002 | 30.74 | 1:04.68 | 1:39.61 | 2:14.12 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Oona Laakso | 2002 | 30.78 | 1:04.79 | 1:41.36 | 2:17.28 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Peppi Pinomäki | 2002 | 31.93 | 1:07.49 | 1:43.84 | 2:19.74 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Tuisku Grundström | 2002 | 31.74 | 1:07.07 | 1:44.44 | 2:21.63 | ||||
Vanders | ||||||||||
6 | Vera Vartiainen | 2002 | 33.56 | 1:08.41 | 1:45.39 | 2:23.07 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Venla Salminen | 2002 | 32.15 | 1:08.91 | 1:47.31 | 2:24.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Verna Rostedt | 2002 | 31.69 | 1:08.32 | 1:46.89 | 2:24.61 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emma Jokilammi | 2002 | 33.04 | 1:10.01 | 1:48.02 | 2:25.68 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Pinja Paulomo | 2002 | 33.65 | 1:10.57 | 1:48.16 | 2:25.86 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Irene Mäkilä | 2004 | 33.68 | 1:10.89 | 1:49.07 | 2:26.51 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Meri Karttunen | 2002 | 34.07 | 1:11.96 | 1:50.57 | 2:27.56 | ||||
Vanders | ||||||||||
13 | Milla Hyttinen | 2003 | 34.31 | 1:12.03 | 1:51.24 | 2:28.15 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Siri Auvinen | 2002 | 33.08 | 1:10.90 | 1:50.32 | 2:29.41 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Charlotte Ingberg | 2002 | 33.81 | 1:12.56 | 1:52.68 | 2:29.62 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Mikaela Jokela | 2002 | 35.59 | 1:14.83 | 1:53.19 | 2:31.83 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Nella Korpela | 2002 | 34.59 | 1:12.99 | 1:53.37 | 2:33.67 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Stella Freystätter | 2003 | 36.15 | 1:15.16 | 1:55.22 | 2:33.70 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 34.67 | 1:13.72 | 1:54.45 | 2:33.88 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Ada Aartela | 2002 | 33.31 | 1:11.61 | 1:52.66 | 2:34.64 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Iida Koskiluoto | 2002 | 34.53 | 1:14.60 | 1:55.65 | 2:35.37 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Pinja Österman | 2002 | 34.58 | 1:13.90 | 1:54.65 | 2:35.59 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Aino-kaisa Paatos | 2004 | 36.83 | 1:17.29 | 1:57.63 | 2:36.59 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Minttu Paalanen | 2003 | 36.25 | 1:16.61 | 1:57.38 | 2:36.88 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Saima Huovinen | 2003 | 36.42 | 1:16.32 | 1:57.76 | 2:39.33 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Essi Helle | 2002 | 34.78 | 1:15.26 | 1:58.43 | 2:41.83 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Nikita Ravalt | 2002 | 37.16 | 1:19.61 | 2:02.82 | 2:42.64 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Ellen Strandberg | 2002 | 35.64 | 1:16.88 | 1:59.41 | 2:42.71 | ||||
Vanders | ||||||||||
29 | Viivi Hakamäki | 2002 | 36.79 | 1:18.72 | 2:02.07 | 2:42.89 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Helmi Ahonen | 2003 | 37.17 | 1:20.21 | 2:04.32 | 2:45.49 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Riikka Niskala | 2004 | 37.60 | 1:20.84 | 2:05.09 | 2:45.59 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 39.41 | 1:22.74 | 2:04.99 | 2:45.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 37.06 | 1:19.81 | 2:05.01 | 2:48.27 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
34 | Oona Piekkala | 2002 | 39.27 | 1:22.63 | 2:08.28 | 2:48.46 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Lilli Rinne | 2004 | 37.84 | 1:21.26 | 2:05.65 | 2:48.57 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Ida Maliranta | 2004 | 39.48 | 1:22.38 | 2:06.40 | 2:49.02 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Miisa Mäkelä | 2002 | 37.34 | 1:21.36 | 2:07.34 | 2:49.38 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
38 | Diana Seiger | 2003 | 39.06 | 1:23.20 | 2:08.51 | 2:49.41 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Elisa Liven | 2004 | 37.64 | 1:21.91 | 2:07.23 | 2:50.73 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
40 | Milla Karttunen | 2005 | 39.42 | 1:23.52 | 2:09.02 | 2:52.08 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
41 | Oona Lehtola | 2003 | 39.60 | 1:24.54 | 2:10.29 | 2:53.30 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
42 | Cami Wacklin | 2002 | 39.48 | 1:24.68 | 2:10.34 | 2:54.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Enni Silvennoinen | 2003 | 39.58 | 1:24.13 | 2:11.01 | 2:55.75 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
44 | Milla Salminen | 2003 | 38.75 | 1:24.39 | 2:12.50 | 2:59.50 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
45 | Salma Mäntynen | 2005 | 40.48 | 1:27.33 | 2:16.31 | 3:02.71 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
46 | Nelly Plukka | 2003 | 41.28 | 1:29.23 | 2:17.86 | 3:04.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Emma Laasonen | 2002 | 41.08 | 1:26.62 | 2:16.00 | 3:05.56 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Miia Äikäs | 2003 | 46.32 | 1:39.82 | 2:31.71 | 3:06.46 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
49 | Jenni Alanen | 2002 | 42.25 | 1:28.58 | 2:18.54 | 3:06.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Gabriella Linna | 2004 | 42.50 | 1:29.26 | 2:20.12 | 3:06.89 | ||||
Vanders | ||||||||||
51 | Anna-maria Siivonen | 2004 | 43.28 | 1:32.15 | 2:22.49 | 3:09.10 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
52 | Aada Viitamäki | 2003 | 38.98 | 1:27.20 | 2:20.27 | 3:10.68 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
53 | Sofia Blomfelt | 2003 | 42.61 | 1:31.03 | 2:22.75 | 3:12.33 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
54 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 41.08 | 1:31.45 | 2:23.05 | 3:13.82 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
55 | Mette Peltola | 2005 | 46.16 | 1:38.43 | 2:31.71 | 3:24.53 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
56 | Erika Andreasen | 2002 | 44.41 | 1:38.13 | 2:33.23 | 3:27.86 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
57 | Minka Jumppainen | 2003 | 45.74 | 1:41.43 | 2:37.70 | 3:28.82 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:10 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:58 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Nordquist | 2005 | 34.51 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Niko Teperi | 2005 | 34.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Paavo Nenonen | 2005 | 36.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Nico Peltonen | 2005 | 36.76 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Antti Musikka | 2005 | 36.92 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Jasper Oikarainen | 2005 | 37.18 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Kasperi Jalonen | 2005 | 37.42 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Lauri Aho | 2006 | 37.60 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Nooa Matela | 2005 | 38.44 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Julius Luoto | 2005 | 38.46 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 39.88 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Veeti Salminen | 2006 | 40.56 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Aaron Pirinen | 2005 | 40.63 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Joni Routamo | 2005 | 40.69 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Risto Kallström | 2006 | 40.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Niko Nokikuru | 2005 | 42.24 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Aaro Imppola | 2006 | 42.84 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
18 | Eeli Partanen | 2005 | 43.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Topias Muhonen | 2006 | 43.76 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Leo Heinola | 2006 | 45.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Jani Ekman | 2006 | 46.21 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Aron Forslund | 2005 | 47.35 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Onni Rahkonen | 2007 | 51.62 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Samuli Seger | 2005 | 52.58 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Robert Törnkvist | 2006 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Samuel Halminen | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samuli Pykälämaa | 2005 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Kinnunen | 2003 | 29.78 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 30.82 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Danil Seksenov | 2004 | 31.27 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Luukas Vainio | 2003 | 32.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Kuutti Suominen | 2003 | 33.65 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Olavi Männistö | 2003 | 34.07 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Taavi Backman | 2004 | 34.26 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Niklas Rantapää | 2003 | 34.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Karri Suuronen | 2003 | 34.29 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Akseli Leppänen | 2004 | 34.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Roni Severinkangas | 2003 | 34.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jesse Hyppönen | 2004 | 34.57 | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
13 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 34.93 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Joonas Salzmann | 2003 | 34.96 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Alexander Nyman | 2004 | 35.48 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Henry Nyman | 2003 | 35.49 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Niko Akkanen | 2003 | 35.69 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Veerti Juurakko | 2004 | 35.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Joonas Maaranen | 2004 | 35.84 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Tony Heinola | 2003 | 36.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Matias Rasinmäki | 2003 | 36.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Jesse Lintusalo | 2004 | 37.28 | |||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Miikka Visto | 2004 | 37.36 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Viktor Asklöf | 2004 | 37.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Santtu Kosunen | 2003 | 37.60 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Mattias Janhunen | 2003 | 37.65 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Otto Ahvonen | 2003 | 38.37 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Sam Zamanimehr | 2003 | 38.37 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Akseli Maaranen | 2004 | 38.43 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Alarik Virtanen | 2003 | 38.58 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 38.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Waldemar Palombi | 2004 | 39.09 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Jan Byskov | 2004 | 39.10 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
34 | Aapo Ahlroos | 2004 | 39.61 | |||||||
Vanders | ||||||||||
35 | Matteus Einiö | 2004 | 39.67 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
36 | Leo Karttunen | 2004 | 40.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Anton Petrov | 2004 | 40.62 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
38 | Nuutti Laitinen | 2004 | 40.68 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Manu Rosendahl | 2003 | 40.71 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
40 | Ville Savela | 2003 | 41.00 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
41 | Miko Mikkola | 2004 | 41.44 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Osmo Mäkelä | 2004 | 41.60 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
43 | Daniel Bun | 2004 | 42.25 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
44 | Masih Tantula | 2004 | 42.95 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
45 | Raman Veisi | 2004 | 43.22 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Luka Pykälistö | 2004 | 44.76 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
47 | Justus Holtari | 2004 | 44.77 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Lucas Lönnblad | 2004 | 45.48 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Olli Paukola | 2003 | 46.02 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Samuel Saari | 2004 | 46.65 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Eelis Wiberg | 2004 | 48.79 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Leo Hautaniemi | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ivan Jakkonen | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sami Pönkä | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 25.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Petteri Haverinen | 2001 | 25.74 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Antti Leppänen | 2002 | 26.28 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 26.60 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 26.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Kalle Mäkinen | 2002 | 27.30 | |||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Joonas Mustonen | 2001 | 27.37 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Timi Torkkel | 2001 | 27.50 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 27.70 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Oskari Rantamäki | 2001 | 27.89 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Matias Hjelm | 2002 | 27.91 | |||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Saku Suomalainen | 2001 | 28.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Pyry Nurminen | 2001 | 28.45 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 28.55 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Oscar Skjäl | 2002 | 29.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Elias Kukkonen | 2002 | 29.15 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Ruslan Panschin | 2001 | 29.18 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Konsta Seppä | 2001 | 29.95 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Tatu Jentze | 2001 | 29.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Leo Mikkonen | 2002 | 30.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Rasmus Söderholm | 2002 | 30.38 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Joel Syrjä | 2002 | 30.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 30.91 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Oskari Niemi | 2001 | 31.35 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 31.42 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
26 | Repe Kupila | 2001 | 31.48 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Samuel Leppänen | 2002 | 32.68 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Max Eriksson | 2002 | 33.03 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
29 | Kalle Kauppinen | 2002 | 33.16 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Victor Branea | 2001 | 33.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Ilari Silventoinen | 2002 | 33.69 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Jerry Roine | 2002 | 34.00 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
33 | Kirill Levo | 2002 | 34.14 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
34 | Juuso Korhonen | 2002 | 34.16 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 35.04 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
36 | Kasper Nyman | 2001 | 35.77 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
37 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 36.40 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
38 | Sebastian Bun | 2002 | 37.15 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
39 | Rasmus Rutanen | 2001 | 40.03 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Max Åström | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:58 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:13 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 36.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 37.20 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Katriina Kallio | 2006 | 38.88 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Heli Kuisma | 2006 | 39.61 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Malin Lindblom | 2006 | 39.66 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Jeanette Ingberg | 2006 | 42.00 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Ester Hirvonen | 2006 | 42.37 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Hedda-liina Honkaniemi | 2006 | 48.60 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Päivä-kaisla Seppänen | 2006 | 50.40 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Emilia Lammivaara | 2007 | 50.92 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Matilda Leppänen | 2007 | 51.23 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Aino Sarvilahti | 2008 | 53.44 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 53.69 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Iida Tawast | 2007 | 1:10.59 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 31.32 | |||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 31.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Aada Rissanen | 2004 | 32.45 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Auri Keurulainen | 2004 | 32.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 32.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Nea Mustonen | 2004 | 33.33 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Josephine Otis | 2004 | 33.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Kira Lindroos | 2005 | 33.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Venla Lindström | 2004 | 33.55 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Daniella Guth | 2005 | 33.82 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Saga Kovanen | 2004 | 34.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Tuuli Pippuri | 2005 | 34.17 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Pinja Nieminen | 2004 | 34.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ciara Wacklin | 2004 | 35.26 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Cecilia Serovuo | 2004 | 35.35 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Ada Hakkarainen | 2005 | 35.44 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Iisa Karpela | 2004 | 35.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Sofia Morais | 2005 | 36.26 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Milla Strandberg | 2005 | 36.53 | |||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Aino Tamminen | 2005 | 36.70 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
21 | Kukka Peill | 2005 | 37.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Aliina Karvonen | 2004 | 37.19 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Anna Hakkarainen | 2005 | 37.50 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Janita Severinkangas | 2004 | 37.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Oona Kupari | 2004 | 37.88 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Anna Mattila | 2004 | 38.83 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Silja Eloranta | 2004 | 38.83 | |||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Saga Höijer | 2005 | 38.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Iiris Järvelä | 2005 | 39.02 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Stella Kela | 2004 | 39.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Vilja Saarinen | 2005 | 39.11 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Inka Raitio | 2004 | 39.52 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
33 | Odessa Haikara | 2004 | 39.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Laura Kousa | 2005 | 39.72 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Annika Idman | 2004 | 39.77 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 40.05 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
37 | Nelli Rauhanen | 2005 | 40.27 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Essi Ahvenainen | 2005 | 40.30 | |||||||
Vanders | ||||||||||
39 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 40.57 | |||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Siri Kaskeala | 2005 | 40.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Saana Perkkiö | 2005 | 41.05 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
42 | Jannalina Porkka | 2005 | 41.24 | |||||||
Vanders | ||||||||||
43 | Ida Kauppinen | 2005 | 41.91 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
44 | Roosa Tuomola | 2005 | 42.05 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
45 | Pilvi Österman | 2005 | 42.19 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
45 | Siiri Teräs | 2005 | 42.19 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Venla Varvikko | 2005 | 42.37 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Maggie Hollo | 2005 | 42.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Aada Rantanen | 2004 | 43.25 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
50 | Rina Rantanen | 2005 | 44.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 44.51 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
52 | Hilda Mäkelä | 2005 | 45.04 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
53 | Kia Andreasen | 2004 | 45.26 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
54 | Heidi Nurminen | 2005 | 45.36 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
55 | Verna Haravuori | 2004 | 45.38 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
56 | Maria Mustonen | 2005 | 45.91 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
57 | Helmi Romppanen | 2004 | 46.45 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
58 | Riina Krouvi | 2004 | 49.02 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
59 | Alma Samaletdin | 2005 | 49.70 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Ella Vilenius | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Iina Rissanen | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Iiris Virtanen | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Janica Nieminen | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Meri Lauronen | 2002 | 28.04 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Emilia Liven | 2002 | 29.30 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Sara Virtanen | 2002 | 29.51 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Venla Salminen | 2002 | 29.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Siiri Einiö | 2003 | 29.70 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Mathilda Kalenius | 2002 | 29.77 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Jade Huhtamaa | 2002 | 30.07 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Laura Kellberg | 2003 | 30.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emma Kajanto | 2002 | 30.26 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Julia Sairanen | 2003 | 30.73 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Pinja Paulomo | 2002 | 30.91 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Sofia Långström | 2003 | 31.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Ada Aartela | 2002 | 31.10 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Tinja Turunen | 2002 | 31.15 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Riia Hiltunen | 2002 | 31.18 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 31.45 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Ida Lehtovaara | 2003 | 31.61 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Anni Korhonen | 2003 | 31.66 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 31.73 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Sonja Lehtinen | 2003 | 31.91 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Aino-olivia Arola | 2002 | 31.93 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Vilja Laaksonen | 2002 | 32.20 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Viivi Sorri | 2003 | 32.37 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
24 | Hilla Kuuva | 2003 | 32.47 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Ella Haravuori | 2002 | 32.49 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Emma Johansson | 2003 | 32.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Iisa Kääpä | 2002 | 33.02 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Oona Siltala | 2002 | 33.32 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Maria Piirainen | 2002 | 33.48 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Janna Salminen | 2003 | 33.80 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Aliisa Jalo | 2002 | 34.01 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
31 | Helmi Ahonen | 2003 | 34.01 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Diana Seiger | 2003 | 34.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Hanni Riikonen | 2002 | 34.28 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
35 | Nelli Vartiainen | 2002 | 34.47 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 34.53 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Emmi Partanen | 2003 | 34.58 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Julia Salminen | 2002 | 34.58 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Liisa Lassila | 2003 | 35.08 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
40 | Cinja Åvist | 2003 | 35.09 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
40 | Lawen Veisi | 2002 | 35.09 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
42 | Milla Salminen | 2003 | 35.12 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
43 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 35.38 | |||||||
Vanders | ||||||||||
44 | Tiiu Korhonen | 2003 | 35.45 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
45 | Lotta Heinimäki | 2003 | 35.55 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Aada Viitamäki | 2003 | 35.97 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
47 | Tiia Kuisma | 2003 | 36.30 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
48 | Sonja Ylösmäki | 2003 | 37.28 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
49 | Isla Pinta | 2002 | 37.32 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
50 | Nea Grundström | 2003 | 37.33 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Cami Wacklin | 2002 | 37.36 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Nelli Varjovaara | 2002 | 37.39 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
53 | Roosa Pilsari | 2003 | 37.70 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
54 | Senni Toikka | 2003 | 38.16 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
55 | Sanni Luostarinen | 2002 | 38.18 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
56 | Evalisa Cordova Castellani | 2003 | 38.71 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
57 | Delia Helena Aho | 2003 | 39.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Erika Andreasen | 2002 | 39.32 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
59 | Sohvi Seppänen | 2003 | 39.69 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
60 | Laura Pitkänen | 2002 | 39.76 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
61 | Emma Aarnikoivu | 2002 | 39.83 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
62 | Maria Pesso | 2002 | 40.11 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
63 | Lotta Laine | 2003 | 41.76 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
64 | Amanda Mielty | 2003 | 41.95 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
65 | Wilma Sirén | 2003 | 41.98 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
66 | Emilia Myllykoski | 2003 | 42.90 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
67 | Catherine Barnes | 2003 | 43.61 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
68 | Ekaterina Galay | 2003 | 44.32 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Kedilyn Pulk | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Sanna Valkonen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Veera Skinnari | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Venla Mäkelä | 2003 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Vilma Mäkelä | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Annika Alanen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:13 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 33.26 | 1:11.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Lari Tumanoff | 2003 | 36.06 | 1:17.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Niko Matela | 2003 | 35.60 | 1:17.46 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Manu Hännikäinen | 2003 | 36.26 | 1:17.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Lassi Haimi | 2003 | 35.71 | 1:19.13 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Aku Kaila | 2003 | 36.25 | 1:19.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Tuukka Inkilä | 2003 | 36.96 | 1:19.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Niklas Hatakka | 2003 | 39.05 | 1:21.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Henri Heikkilä | 2003 | 37.60 | 1:22.91 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Oskar Turunen | 2003 | 39.40 | 1:23.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Eetu Palvanen | 2003 | 38.49 | 1:24.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Onni Äijälä | 2004 | 35.76 | 1:25.33 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Risto Martikainen | 2003 | 40.52 | 1:27.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Isak Jatkola | 2003 | 42.88 | 1:30.05 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Lauri Tolvanen | 2003 | 40.08 | 1:32.16 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
16 | Akira Konttinen | 2003 | 45.26 | 1:37.11 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Benjamin Hoot | 2003 | 47.01 | 1:38.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aleksi Alanko | 2003 | 43.05 | 1:39.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Oskari Repo | 2003 | 43.70 | 1:39.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Antti Malmberg | 2003 | 41.39 | 1:39.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 46.72 | 1:41.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Joonas Karttunen | 2003 | 47.92 | 1:42.70 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Kuutti Suominen | 2003 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 29.11 | 1:02.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | 30.70 | 1:04.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Eerikki Laitala | 2001 | 29.54 | 1:04.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Isak Gramén | 2001 | 29.14 | 1:04.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 29.59 | 1:06.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oskari Aalto | 2002 | 31.86 | 1:07.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Herman Widbom | 2001 | 30.87 | 1:07.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Timi Pernanen | 2001 | 32.20 | 1:08.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Timi Torkkel | 2001 | 31.19 | 1:09.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Jere Oikarainen | 2002 | 34.06 | 1:11.35 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 33.06 | 1:11.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Jaakko Reinonen | 2001 | 31.12 | 1:12.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Harry Zimmermann | 2001 | 34.27 | 1:12.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Benjamin Kangas | 2002 | 34.47 | 1:12.41 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
15 | Roope Paatos | 2002 | 34.69 | 1:13.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Santeri Tuomi | 2001 | 33.64 | 1:14.48 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Veeti Vainionpää | 2001 | 33.62 | 1:15.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Aleksi Seger | 2001 | 33.81 | 1:16.24 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 35.06 | 1:16.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Roope Tsutsunen | 2002 | 36.35 | 1:18.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Elias Saarinen | 2002 | 36.02 | 1:18.86 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Danila Shishinin | 2002 | 37.84 | 1:18.89 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Teemu Annala | 2001 | 37.04 | 1:20.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 35.61 | 1:21.46 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Rasmus Söderholm | 2002 | 38.69 | 1:22.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Eetu Häkkinen | 2001 | 39.27 | 1:25.35 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
27 | Manu Ursin | 2002 | 37.43 | 1:26.39 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
28 | Lasse Saarinen | 2002 | 39.04 | 1:27.05 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Mathias Lindfors | 2002 | 40.15 | 1:29.88 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
30 | Pyry Talvitie | 2002 | 42.45 | 1:34.03 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
31 | Otto Sormunen | 2002 | 45.47 | 1:37.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kasimir Riihelä | 2002 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Elias Jääskeläinen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Iivari Tuomola | 2002 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tino Lukkaroinen | 2002 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:35 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:45 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 32.91 | 1:11.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 35.36 | 1:18.23 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
3 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 37.61 | 1:19.16 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Sohvi Kallinen | 2004 | 41.41 | 1:29.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Lilli Rinne | 2004 | 41.82 | 1:29.30 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Milja Mäkinen | 2004 | 42.38 | 1:30.69 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Nessa Järvinen | 2004 | 40.67 | 1:31.35 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Nea Mustonen | 2004 | 41.67 | 1:31.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Saga Jatkola | 2004 | 41.26 | 1:31.53 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Riikka Niskala | 2004 | 42.48 | 1:32.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Venla Lindström | 2004 | 42.19 | 1:33.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Julia Tuura | 2004 | 44.49 | 1:35.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 44.45 | 1:37.13 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Lotta Hermonen | 2004 | 45.87 | 1:39.33 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Kira Lindroos | 2005 | 43.62 | 1:39.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Vlada Guljajeva | 2004 | 43.58 | 1:39.90 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Ida Maliranta | 2004 | 46.71 | 1:40.28 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 46.45 | 1:41.72 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Iida Savulahti | 2004 | 44.57 | 1:43.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Anna-maria Siivonen | 2004 | 49.02 | 1:44.17 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Elisa Liven | 2004 | 50.07 | 1:46.96 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Wilma Savonen | 2004 | 45.17 | 1:49.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Sade Lukkaroinen | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 31.24 | 1:06.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Lilli Louhikoski | 2002 | 32.24 | 1:07.83 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Venla Suihkonen | 2002 | 32.63 | 1:12.67 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Siri Auvinen | 2002 | 33.35 | 1:13.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sofia Nieminen | 2002 | 32.51 | 1:15.93 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Verna Rostedt | 2002 | 35.96 | 1:16.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jonna Vasara | 2002 | 35.28 | 1:17.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Emilia Lyyra | 2003 | 34.99 | 1:17.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Sonja Lehtinen | 2003 | 35.07 | 1:17.63 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Annina Toimela | 2002 | 35.81 | 1:18.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Mirka Mettinen | 2002 | 35.50 | 1:18.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Vilma Norja | 2002 | 36.54 | 1:20.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Minttu Paalanen | 2003 | 36.45 | 1:20.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Pinja Paulomo | 2002 | 36.21 | 1:20.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Aino-olivia Arola | 2002 | 36.42 | 1:21.15 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Viivi Vaajanen | 2002 | 37.68 | 1:22.62 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Aino Paju | 2003 | 37.58 | 1:22.69 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 38.65 | 1:22.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Pinja Österman | 2002 | 37.92 | 1:23.64 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Sandra Kalenius | 2003 | 37.69 | 1:25.10 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
21 | Lotta Lehtoila | 2003 | 39.19 | 1:25.11 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Riia Hiltunen | 2002 | 39.31 | 1:26.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Viivi Hakamäki | 2002 | 41.85 | 1:29.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Emmi Partanen | 2003 | 42.49 | 1:34.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Emma Johansson | 2003 | 42.11 | 1:34.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Essi Salokorpi | 2003 | 43.61 | 1:36.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Oona Piekkala | 2002 | 47.85 | 1:44.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Susanna Kuisma | 2003 | 49.19 | 1:50.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:45 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | 32.25 | 1:07.45 | 1:43.18 | 2:17.74 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
2 | Veeti Haikonen | 2001 | 33.36 | 1:09.70 | 1:46.04 | 2:21.60 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Perttu Somero | 2001 | 33.09 | 1:08.62 | 1:46.43 | 2:23.43 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Miiro Vartiainen | 2001 | 34.12 | 1:10.95 | 1:48.68 | 2:23.56 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Eetu Einto | 2001 | 33.59 | 1:10.54 | 1:48.64 | 2:24.94 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Väinö Koponen | 2001 | 34.63 | 1:11.46 | 1:48.82 | 2:25.56 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Atte Alila | 2001 | 33.75 | 1:12.33 | 1:51.74 | 2:27.75 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Kasper Envalds | 2001 | 35.21 | 1:13.07 | 1:51.63 | 2:28.47 | ||||
Vanders | ||||||||||
9 | Ossi Kleimola | 2001 | 34.85 | 1:12.55 | 1:51.39 | 2:29.58 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Saku Suomalainen | 2001 | 35.95 | 1:14.55 | 1:53.10 | 2:30.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Kasper Vaittinen | 2001 | 34.12 | 1:12.46 | 1:51.38 | 2:30.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Oscar Skjäl | 2002 | 36.19 | 1:16.05 | 1:56.28 | 2:34.89 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Kalle Mäkinen | 2002 | 34.44 | 1:13.15 | 1:54.71 | 2:35.56 | ||||
Vanders | ||||||||||
14 | Joonas Mustonen | 2001 | 36.34 | 1:16.38 | 1:56.82 | 2:36.08 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Konsta Seppä | 2001 | 36.65 | 1:16.78 | 1:57.61 | 2:36.74 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Veikka Saren | 2002 | 36.67 | 1:17.68 | 1:58.36 | 2:37.23 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
17 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 37.11 | 1:17.75 | 1:58.00 | 2:37.27 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Aaro Märsylä | 2001 | 35.84 | 1:17.00 | 1:58.27 | 2:38.19 | ||||
Vanders | ||||||||||
19 | Elias Kukkonen | 2002 | 36.70 | 1:18.13 | 2:01.18 | 2:41.93 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Atte Oikari | 2001 | 39.18 | 1:20.74 | 2:03.44 | 2:45.05 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Akseli Lehtonen | 2002 | 39.53 | 1:23.13 | 2:06.53 | 2:46.58 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Kristoffer Kulju | 2001 | 40.01 | 1:22.30 | 2:05.56 | 2:47.34 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Harald Åström | 2001 | 39.78 | 1:23.56 | 2:06.34 | 2:48.91 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Lauri Uosukainen | 2002 | 39.57 | 1:23.28 | 2:07.33 | 2:49.46 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Aarne Myllynen | 2002 | 39.18 | 1:21.51 | 2:02.96 | 2:50.88 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Iikka Rajala | 2001 | 41.20 | 1:24.35 | 2:09.06 | 2:53.21 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Iivari Tuomola | 2002 | 42.07 | 1:26.80 | 2:10.24 | 2:53.41 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
28 | Samuli Hartikainen | 2001 | 40.75 | 1:24.33 | 2:09.84 | 2:54.01 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Eetu Partanen | 2001 | 40.56 | 1:25.81 | 2:11.70 | 2:54.29 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Christian Kovanen | 2001 | 44.23 | 1:32.24 | 2:19.55 | 3:06.26 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Reko Ojalainen | 2001 | 42.29 | 1:29.51 | 2:20.05 | 3:09.31 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
32 | Elias Kallonen | 2003 | 44.18 | 1:33.49 | 2:22.70 | 3:09.35 | ||||
Vanders | ||||||||||
33 | Aki Holtari | 2002 | 49.14 | 1:41.17 | 2:33.09 | 3:24.33 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Tuomas Peltola | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Eemeli Raninen | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Elias Filippovits | 2002 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:04 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oona Laakso | 2002 | 34.59 | 1:12.39 | 1:51.48 | 2:29.65 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Peppi Pinomäki | 2002 | 35.47 | 1:13.64 | 1:53.80 | 2:32.35 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Emilia Skinnari | 2002 | 36.46 | 1:14.72 | 1:53.79 | 2:33.04 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 35.34 | 1:14.67 | 1:55.71 | 2:36.99 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Milla Nikkanen | 2002 | 36.68 | 1:16.76 | 1:58.38 | 2:37.84 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Emilia Liven | 2002 | 39.07 | 1:20.19 | 2:00.37 | 2:39.15 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Siiri Välimaa | 2002 | 38.05 | 1:18.36 | 1:59.59 | 2:39.16 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Mathilda Kalenius | 2002 | 39.67 | 1:21.02 | 2:02.05 | 2:41.83 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
9 | Charlotte Ingberg | 2002 | 37.59 | 1:19.67 | 2:03.32 | 2:44.19 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Janita Brunila | 2002 | 38.48 | 1:20.05 | 2:03.80 | 2:45.75 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Saana Karell | 2002 | 40.07 | 1:22.74 | 2:05.44 | 2:47.18 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Sofia Långström | 2003 | 40.58 | 1:23.14 | 2:06.20 | 2:48.39 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Roosa Aho | 2003 | 39.51 | 1:22.44 | 2:05.77 | 2:48.74 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Anni Savolainen | 2002 | 40.47 | 1:24.25 | 2:07.54 | 2:50.31 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Irene Mäkilä | 2004 | 39.94 | 1:23.76 | 2:08.02 | 2:50.53 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Aino Kontiainen | 2002 | 40.44 | 1:24.49 | 2:09.79 | 2:52.39 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Noona Rantanen | 2002 | 41.91 | 1:26.98 | 2:11.14 | 2:54.42 | ||||
Vanders | ||||||||||
18 | Aino-kaisa Paatos | 2004 | 43.71 | 1:28.70 | 2:13.72 | 2:55.82 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Iina Von Schrowe | 2003 | 41.58 | 1:26.91 | 2:12.83 | 2:57.44 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Meri Karttunen | 2002 | 41.52 | 1:26.28 | 2:12.35 | 2:57.51 | ||||
Vanders | ||||||||||
21 | Ellen Strandberg | 2002 | 42.05 | 1:27.04 | 2:13.47 | 2:59.10 | ||||
Vanders | ||||||||||
22 | Iida Koskiluoto | 2002 | 42.48 | 1:29.06 | 2:15.74 | 2:59.78 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Milli Kosunen | 2002 | 42.86 | 1:28.67 | 2:15.45 | 3:00.71 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Daniella Guth | 2005 | 45.32 | 1:33.99 | 2:22.59 | 3:07.64 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Oona Lehtola | 2003 | 44.87 | 1:32.69 | 2:21.82 | 3:08.36 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Cami Wacklin | 2002 | 44.94 | 1:33.33 | 2:21.62 | 3:08.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Diana Seiger | 2003 | 44.87 | 1:34.00 | 2:24.77 | 3:11.69 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Mikaela Jokela | 2002 | 45.27 | 1:35.01 | 2:25.16 | 3:12.93 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Marleen Mikk | 2002 | 47.03 | 1:37.25 | 2:27.37 | 3:13.17 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Nelly Plukka | 2003 | 44.51 | 1:35.85 | 2:27.25 | 3:14.75 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 49.53 | 1:41.91 | 2:35.21 | 3:24.98 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Helmi Rönnholm | 2003 | 51.59 | 1:45.66 | 2:39.79 | 3:30.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Tiia Kuisma | 2003 | 49.27 | 1:44.05 | 2:41.48 | 3:35.15 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Cinja Åvist | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Emma Kajanto | 2002 | DSQ | SW6.1 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Negiin Javadi | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:54 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Nenonen | 2005 | 43.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Samuel Halminen | 2005 | 44.34 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Mio Heinola | 2005 | 44.56 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Tomi Silander | 2006 | 44.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Niklas Nordquist | 2005 | 45.67 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Nico Peltonen | 2005 | 45.87 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Julius Luoto | 2005 | 46.09 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Lauri Aho | 2006 | 47.00 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Nooa Matela | 2005 | 47.11 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Jimi Kojo | 2005 | 47.45 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Niko Teperi | 2005 | 47.79 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jasper Oikarainen | 2005 | 48.07 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Risto Kallström | 2006 | 48.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aron Forslund | 2005 | 50.14 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Aaron Pirinen | 2005 | 50.30 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Eeli Partanen | 2005 | 51.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jani Ekman | 2006 | 51.46 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Kasperi Jalonen | 2005 | 51.90 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Anton Sarvilahti | 2005 | 52.29 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Niko Nokikuru | 2005 | 53.30 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Joni Routamo | 2005 | 53.41 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Aaro Imppola | 2006 | 54.07 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
23 | Samuli Pykälämaa | 2005 | 54.59 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Samuli Seger | 2005 | 1:02.76 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Onni Rahkonen | 2007 | 1:04.14 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Topias Muhonen | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 37.07 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Eetu Palvanen | 2003 | 37.16 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 37.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Danil Seksenov | 2004 | 37.26 | |||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Henri Heikkilä | 2003 | 37.52 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Luukas Vainio | 2003 | 39.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Akseli Leppänen | 2004 | 39.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aapo Kinnunen | 2004 | 40.42 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Antti Malmberg | 2003 | 41.29 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Santeri Berggren | 2003 | 41.41 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Oskar Turunen | 2003 | 42.02 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Roni Severinkangas | 2003 | 42.29 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Joonas Maaranen | 2004 | 42.31 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 42.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Karri Suuronen | 2003 | 43.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Veeti Salminen | 2004 | 43.50 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Mattias Janhunen | 2003 | 43.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Henry Nyman | 2003 | 43.93 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 45.49 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 45.76 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 46.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Santtu Kosunen | 2003 | 47.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Yufei Meng | 2004 | 47.05 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Joonas Salzmann | 2003 | 47.93 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Jan Byskov | 2004 | 48.22 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Alarik Virtanen | 2003 | 48.44 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Miko Mikkola | 2004 | 49.14 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Osmo Mäkelä | 2004 | 49.52 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Aapo Ahlroos | 2004 | 49.66 | |||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Anton Petrov | 2004 | 50.75 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Alvar Aho | 2004 | 51.33 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Masih Tantula | 2004 | 52.07 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
33 | Justus Holtari | 2004 | 54.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Luka Pykälistö | 2004 | 56.81 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Ivan Jakkonen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Matias Rasinmäki | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Raman Veisi | 2004 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Sam Zamanimehr | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sami Pönkä | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petteri Haverinen | 2001 | 29.05 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 29.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jere Ruuhonen | 2001 | 29.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Veeti Ruohtula | 2001 | 29.70 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Tuomas Jokinen | 2001 | 32.21 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oskari Rantamäki | 2001 | 32.73 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Teemu Annala | 2001 | 32.85 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 34.10 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Eemil Kylmä | 2001 | 35.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Benjamin Kangas | 2002 | 35.56 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
11 | Iivari Tuomola | 2002 | 35.68 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 36.45 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
13 | Joel Syrjä | 2002 | 36.72 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Samuli Hartikainen | 2001 | 36.74 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Aleksanteri Nord | 2002 | 37.78 | |||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 37.88 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Samuel Leppänen | 2002 | 39.52 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Kirill Levo | 2002 | 40.17 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Kalle Kauppinen | 2002 | 40.19 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Daniil Lukasin | 2002 | 43.87 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 45.45 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Rasmus Rutanen | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:54 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Sundt | 2006 | 43.86 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Louna Kasvio | 2006 | 43.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 46.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Malin Lindblom | 2006 | 47.63 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Heli Kuisma | 2006 | 47.64 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Jeanette Ingberg | 2006 | 48.20 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Katriina Kallio | 2006 | 49.80 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Ester Hirvonen | 2006 | 51.02 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Maija Häkkinen | 2006 | 55.42 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 55.97 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Hedda-liina Honkaniemi | 2006 | 58.00 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Matilda Leppänen | 2007 | 1:00.45 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Aino Sarvilahti | 2008 | DNS | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 38.37 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vlada Guljajeva | 2004 | 39.28 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Ciara Wacklin | 2004 | 39.53 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Saga Kovanen | 2004 | 39.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Alexandra Chaker | 2004 | 40.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Daniella Guth | 2005 | 41.53 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sofia Morais | 2005 | 41.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tuuli Pippuri | 2005 | 42.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aino Tamminen | 2005 | 42.38 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Cecilia Serovuo | 2004 | 42.92 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Kira Lindroos | 2005 | 42.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Anna Hakkarainen | 2005 | 43.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Iisa Karpela | 2004 | 43.60 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Milla Karttunen | 2005 | 44.25 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Iiris Järvelä | 2005 | 44.94 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Iina Rissanen | 2005 | 45.82 | |||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Ida Kauppinen | 2005 | 45.94 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
18 | Anniina Ahonen | 2005 | 46.14 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Milla Strandberg | 2005 | 47.44 | |||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Jannalina Porkka | 2005 | 47.97 | |||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 48.18 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Olivia Turtiainen | 2005 | 48.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Janita Severinkangas | 2004 | 48.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Anna-maria Siivonen | 2004 | 48.91 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Pilvi Österman | 2005 | 49.15 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Siri Kaskeala | 2005 | 49.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Saga Höijer | 2005 | 49.32 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Verna Haravuori | 2004 | 49.34 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
29 | Aada Rantanen | 2004 | 49.83 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Säde Ryynänen | 2005 | 50.75 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Nelli Rauhanen | 2005 | 51.28 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Saana Perkkiö | 2005 | 52.26 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Venla Varvikko | 2005 | 52.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Roosa Tuomola | 2005 | 53.14 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
35 | Iiris Virtanen | 2004 | 53.33 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
36 | Siiri Teräs | 2005 | 54.14 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Annika Idman | 2004 | 55.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Riina Krouvi | 2004 | 58.63 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Tatiana Sukhareva | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Celina Siggberg | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Essi Ahvenainen | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kia Andreasen | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kukka Peill | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Maggie Hollo | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Mette Peltola | 2005 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Rina Rantanen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 33.55 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Meri Lauronen | 2002 | 33.67 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Mathilda Kalenius | 2002 | 34.14 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Verna Rostedt | 2002 | 34.52 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Vera Vartiainen | 2002 | 35.17 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Pinja Paulomo | 2002 | 35.49 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Anni Korhonen | 2003 | 35.79 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Vilma Norja | 2002 | 35.88 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Minttu Paalanen | 2003 | 37.15 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Maria Piirainen | 2002 | 37.43 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Julia Sairanen | 2003 | 38.00 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Essi Salokorpi | 2003 | 38.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Iisa Kääpä | 2002 | 38.64 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 40.08 | |||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Martina Uusitalo | 2003 | 41.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Lotta Heinimäki | 2003 | 42.33 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Tiiu Korhonen | 2003 | 43.47 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Evalisa Cordova Castellani | 2003 | 44.13 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Lawen Veisi | 2002 | 45.40 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Emma Aarnikoivu | 2002 | 46.45 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Nea Grundström | 2003 | 47.00 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Siiri Tevä | 2003 | 47.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Minka Jumppainen | 2003 | 47.89 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Roosa Pilsari | 2003 | 48.19 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Lotta Laine | 2003 | 48.95 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Wilma Sirén | 2003 | 49.18 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Miia Äikäs | 2003 | 49.46 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Amanda Mielty | 2003 | 53.37 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Catherine Barnes | 2003 | 55.11 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Ekaterina Galay | 2003 | 55.52 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Venla Mäkelä | 2003 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Vilja Laaksonen | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:04 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:36 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Kinnunen | 2003 | 38.38 | 1:21.73 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 41.29 | 1:25.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 40.47 | 1:26.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Aku Kaila | 2003 | 40.82 | 1:26.21 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Ville Savulahti | 2003 | 41.86 | 1:27.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Niko Matela | 2003 | 42.03 | 1:28.40 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Tuukka Inkilä | 2003 | 42.73 | 1:28.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Lauri Tolvanen | 2003 | 43.06 | 1:29.81 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
9 | Risto Martikainen | 2003 | 42.73 | 1:30.12 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Eetu Palvanen | 2003 | 42.48 | 1:30.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 43.67 | 1:33.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Manu Hännikäinen | 2003 | 44.57 | 1:33.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Olavi Männistö | 2003 | 46.15 | 1:34.67 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Lari Tumanoff | 2003 | 45.05 | 1:35.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Elis Fokin | 2003 | 44.89 | 1:35.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Lassi Haimi | 2003 | 43.73 | 1:35.78 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Luukas Vainio | 2003 | 47.65 | 1:40.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Otto Ahvonen | 2003 | 46.83 | 1:40.21 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Akira Konttinen | 2003 | 49.45 | 1:41.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Jesse Lintusalo | 2004 | 47.89 | 1:41.53 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Jesse Hyppönen | 2004 | 47.38 | 1:41.55 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
22 | Joonas Karttunen | 2003 | 49.16 | 1:41.82 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Taavi Backman | 2004 | 48.24 | 1:41.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Veerti Juurakko | 2004 | 47.79 | 1:42.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Aapo Kinnunen | 2004 | 49.25 | 1:42.35 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Oskari Repo | 2003 | 47.84 | 1:42.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Niklas Rantapää | 2003 | 48.76 | 1:42.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Alexander Nyman | 2004 | 48.20 | 1:43.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
28 | Elias Kallonen | 2003 | 49.49 | 1:43.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Akseli Maaranen | 2004 | 48.20 | 1:43.85 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
31 | Atte Poikela | 2003 | 48.98 | 1:44.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 49.47 | 1:44.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Aleksi Alanko | 2003 | 49.73 | 1:44.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Benjamin Hoot | 2003 | 52.29 | 1:45.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Oscar Taht | 2003 | 51.14 | 1:46.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Niko Akkanen | 2003 | 51.88 | 1:47.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Daniel Bun | 2004 | 51.48 | 1:48.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 52.09 | 1:49.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Tony Heinola | 2003 | 52.97 | 1:49.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Nooa Matela | 2005 | 51.84 | 1:50.36 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
41 | Joona Lehtonen | 2003 | 52.81 | 1:50.75 | ||||||
Vanders | ||||||||||
42 | Waldemar Palombi | 2004 | 54.31 | 1:50.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
43 | Lucas Lönnblad | 2004 | 52.84 | 1:51.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Petri Shkolny | 2003 | 52.42 | 1:52.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
45 | Jani Ekman | 2006 | 52.71 | 1:53.51 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
46 | Veeti Salminen | 2006 | 55.12 | 1:54.30 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
47 | Manu Rosendahl | 2003 | 55.70 | 1:56.70 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
48 | Joonas Nieminen | 2003 | 55.28 | 1:57.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
49 | Samuel Saari | 2004 | 56.88 | 1:58.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Miikka Visto | 2004 | 55.89 | 1:59.01 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
51 | Sampo Nord | 2005 | 56.59 | 2:01.04 | ||||||
Vanders | ||||||||||
52 | Matteus Einiö | 2004 | 57.52 | 2:04.65 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
53 | Olli Paukola | 2003 | 57.30 | 2:04.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
54 | Eelis Wiberg | 2004 | 1:12.37 | 2:29.04 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Jan Byskov | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Tuomas Peltola | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ville Savela | 2003 | DSQ | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 31.76 | 1:07.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | 32.99 | 1:09.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Erik Nurmi | 2001 | 32.70 | 1:09.47 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Antti Leppänen | 2002 | 33.63 | 1:11.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Pyry Nurminen | 2001 | 34.17 | 1:12.67 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 34.23 | 1:13.25 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Isak Gramén | 2001 | 34.53 | 1:14.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Lauri Krapf | 2001 | 35.31 | 1:16.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Atte Pennanen | 2001 | 36.22 | 1:17.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Jere Ruuhonen | 2001 | 36.51 | 1:17.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Joonas Mustonen | 2001 | 36.27 | 1:17.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Mikael Virtanen | 2002 | 36.70 | 1:17.93 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Roope Paatos | 2002 | 37.22 | 1:18.31 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Matias Hjelm | 2002 | 37.51 | 1:18.82 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Atte Lasmio | 2001 | 37.39 | 1:19.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Jere Oikarainen | 2002 | 37.63 | 1:19.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Benjamin Kangas | 2002 | 38.00 | 1:19.68 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
18 | Firas El-Idi | 2001 | 36.73 | 1:19.74 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
19 | Niklas Linnanen | 2001 | 37.20 | 1:20.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Perttu Somero | 2001 | 38.25 | 1:22.69 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
21 | Santeri Tuomi | 2001 | 39.49 | 1:23.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Eetu Partanen | 2001 | 40.08 | 1:24.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Tatu Jentze | 2001 | 40.11 | 1:25.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Oskari Niemi | 2001 | 39.75 | 1:25.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Aleksi Seger | 2001 | 40.06 | 1:25.28 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Eemil Kylmä | 2001 | 41.13 | 1:25.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Elias Filippovits | 2002 | 39.87 | 1:25.76 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 41.17 | 1:26.00 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
29 | Veikka Saren | 2002 | 41.66 | 1:26.42 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
30 | Eetu Häkkinen | 2001 | 40.86 | 1:28.34 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
31 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 41.12 | 1:28.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Reko Ojalainen | 2001 | 41.55 | 1:28.79 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
33 | Elias Kukkonen | 2002 | 41.97 | 1:29.79 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
34 | Ivan Turbin | 2001 | 41.70 | 1:29.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Kristoffer Kulju | 2001 | 44.21 | 1:30.80 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Roope Tsutsunen | 2002 | 43.84 | 1:32.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Sebastian Bun | 2002 | 43.37 | 1:33.23 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Max Åström | 2002 | 44.11 | 1:33.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Kirill Levo | 2002 | 44.16 | 1:35.63 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
40 | Mathias Lindfors | 2002 | 45.76 | 1:36.22 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
41 | Repe Kupila | 2001 | 43.92 | 1:36.60 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
42 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 44.34 | 1:36.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 45.32 | 1:37.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
44 | Jerry Roine | 2002 | 45.66 | 1:37.45 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
45 | Lasse Saarinen | 2002 | 46.69 | 1:37.72 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
46 | Juuso Korhonen | 2002 | 46.54 | 1:38.17 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
47 | Ilari Silventoinen | 2002 | 47.71 | 1:41.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Christian Kovanen | 2001 | 48.03 | 1:41.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 47.98 | 1:41.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
50 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 46.65 | 1:42.21 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
51 | Kasper Nyman | 2001 | 48.96 | 1:42.80 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
52 | Olavi Saarinen | 2002 | 48.08 | 1:43.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
53 | Victor Branea | 2001 | 48.06 | 1:44.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 51.35 | 1:48.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Otto Sormunen | 2002 | 52.57 | 1:52.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 52.89 | 1:52.68 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
57 | Aki Holtari | 2002 | 54.19 | 1:53.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Max Eriksson | 2002 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:36 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 42.28 | 1:30.56 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 43.39 | 1:30.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Liinu Louhikoski | 2004 | 42.67 | 1:32.04 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Pinja Nieminen | 2004 | 42.87 | 1:32.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Helmi Haverinen | 2004 | 42.69 | 1:32.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Siiri Reinonen | 2004 | 44.37 | 1:34.92 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Irene Mäkilä | 2004 | 44.67 | 1:35.60 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Josephine Otis | 2004 | 45.77 | 1:35.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Nessa Järvinen | 2004 | 45.45 | 1:36.36 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Greta Beszteri | 2004 | 46.08 | 1:36.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Auri Keurulainen | 2004 | 45.98 | 1:37.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Lilli Rinne | 2004 | 48.54 | 1:40.15 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Milja Mäkinen | 2004 | 47.92 | 1:40.49 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Cecilia Serovuo | 2004 | 46.54 | 1:40.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Saga Jatkola | 2004 | 48.88 | 1:41.16 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Milla Strandberg | 2005 | 47.20 | 1:41.22 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Aino-kaisa Paatos | 2004 | 49.51 | 1:41.40 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Inka Raitio | 2004 | 47.93 | 1:41.77 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
19 | Lotta Hermonen | 2004 | 48.90 | 1:41.82 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
20 | Riikka Niskala | 2004 | 49.40 | 1:42.20 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Anna Mattila | 2004 | 49.22 | 1:43.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Nicole Haakana | 2005 | 50.06 | 1:43.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Ellen Kettunen | 2005 | 48.35 | 1:43.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 48.18 | 1:44.55 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Iida Savulahti | 2004 | 51.06 | 1:46.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
26 | Aliina Karvonen | 2004 | 51.25 | 1:46.38 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Veera Korsoff | 2005 | 50.38 | 1:46.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Elisa Liven | 2004 | 50.60 | 1:46.89 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Hanna Martola | 2005 | 52.26 | 1:48.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Ida Maliranta | 2004 | 54.42 | 1:50.91 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Milla Karttunen | 2005 | 51.90 | 1:50.94 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Saga Höijer | 2005 | 52.79 | 1:51.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Salma Mäntynen | 2005 | 53.98 | 1:51.88 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
34 | Ada Hakkarainen | 2005 | 52.89 | 1:51.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Mette Peltola | 2005 | 55.30 | 1:52.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 54.01 | 1:53.00 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
37 | Vilja Saarinen | 2005 | 53.13 | 1:53.73 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Roosa Tuomola | 2005 | 55.99 | 1:56.90 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
39 | Hilda Mäkelä | 2005 | 56.57 | 1:58.98 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
40 | Jasmin Savonen | 2005 | 55.50 | 1:59.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Heidi Nurminen | 2005 | 56.59 | 1:59.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
42 | Maria Mustonen | 2005 | 57.90 | 2:02.04 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
43 | Päivä-kaisla Seppänen | 2006 | 59.78 | 2:03.58 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
44 | Silja Eloranta | 2004 | 56.74 | 2:03.59 | ||||||
Vanders | ||||||||||
45 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 1:02.37 | 2:09.67 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Janica Nieminen | 2005 | 1:00.66 | 2:10.36 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
47 | Oona Kupari | 2004 | 1:02.02 | 2:13.95 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Ella Vilenius | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Tatiana Sukhareva | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Helmi Romppanen | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sohvi Kallinen | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Wilma Sundt | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 35.92 | 1:15.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Anniina Kallio | 2002 | 37.82 | 1:18.97 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Mirka Mettinen | 2002 | 38.48 | 1:20.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Venla Salminen | 2002 | 38.39 | 1:21.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Siiri Einiö | 2003 | 39.17 | 1:22.12 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Tuisku Grundström | 2002 | 38.71 | 1:22.34 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Sofia Nieminen | 2002 | 38.76 | 1:22.37 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Oona Laakso | 2002 | 39.08 | 1:23.14 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 38.40 | 1:23.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Venla Suihkonen | 2002 | 38.78 | 1:23.19 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Janita Brunila | 2002 | 40.00 | 1:25.06 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Cindy Palm | 2003 | 40.64 | 1:26.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Vera Vartiainen | 2002 | 40.55 | 1:26.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Milla Nikkanen | 2002 | 40.30 | 1:26.79 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
15 | Hanni Riikonen | 2002 | 41.20 | 1:26.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Ada Aartela | 2002 | 41.11 | 1:28.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Julia Sairanen | 2003 | 41.44 | 1:28.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Aino Kontiainen | 2002 | 41.74 | 1:29.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Winona Forslund | 2003 | 41.79 | 1:29.76 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Aino Paju | 2003 | 42.28 | 1:30.17 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Hilla Kuuva | 2003 | 42.85 | 1:30.29 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
22 | Ella Haravuori | 2002 | 43.35 | 1:31.30 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Nikita Ravalt | 2002 | 45.03 | 1:32.86 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Milli Kosunen | 2002 | 44.37 | 1:33.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Emmi Partanen | 2003 | 44.98 | 1:33.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Viivi Sorri | 2003 | 44.93 | 1:33.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Negiin Javadi | 2002 | 44.72 | 1:33.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Saana Karell | 2002 | 44.15 | 1:33.99 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Liisa Lassila | 2003 | 43.79 | 1:34.39 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
30 | Sandra Kalenius | 2003 | 44.98 | 1:34.52 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
31 | Vilma Norja | 2002 | 45.16 | 1:34.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Pinja Österman | 2002 | 45.00 | 1:35.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Nelli Vartiainen | 2002 | 45.01 | 1:35.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
34 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 45.49 | 1:35.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Emilia Lyyra | 2003 | 45.90 | 1:36.27 | ||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Nicole Sundell | 2003 | 44.46 | 1:36.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Enni Silvennoinen | 2003 | 44.91 | 1:36.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Tinja Turunen | 2002 | 45.14 | 1:37.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Mikaela Jokela | 2002 | 45.48 | 1:37.24 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
40 | Noona Rantanen | 2002 | 45.68 | 1:37.36 | ||||||
Vanders | ||||||||||
41 | Milla Salminen | 2003 | 46.68 | 1:37.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
42 | Julia Salminen | 2002 | 45.97 | 1:37.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 46.29 | 1:38.48 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
44 | Susanna Kuisma | 2003 | 47.42 | 1:39.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
45 | Isla Pinta | 2002 | 46.88 | 1:39.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 47.60 | 1:40.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Janna Salminen | 2003 | 48.78 | 1:40.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
48 | Martina Uusitalo | 2003 | 49.97 | 1:43.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Oona Lehtola | 2003 | 49.87 | 1:43.77 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
50 | Emma Laasonen | 2002 | 50.01 | 1:44.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Sonja Ylösmäki | 2003 | 50.02 | 1:44.23 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
52 | Marleen Mikk | 2002 | 49.61 | 1:44.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Nelly Plukka | 2003 | 49.10 | 1:44.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Sanni Luostarinen | 2002 | 49.13 | 1:45.92 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
55 | Sofia Blomfelt | 2003 | 49.97 | 1:46.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
56 | Aliisa Jalo | 2002 | 51.21 | 1:47.07 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
57 | Nora Pennanen | 2002 | 51.74 | 1:47.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Sohvi Seppänen | 2003 | 51.46 | 1:48.10 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
59 | Pinja Kuuva | 2002 | 50.08 | 1:48.34 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
60 | Emilia Myllykoski | 2003 | 50.62 | 1:48.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
61 | Laura Pitkänen | 2002 | 52.28 | 1:49.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
62 | Senni Toikka | 2003 | 51.11 | 1:49.65 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
63 | Aada Viitamäki | 2003 | 51.74 | 1:50.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
64 | Maria Rintala | 2003 | 51.12 | 1:50.22 | ||||||
Vanders | ||||||||||
65 | Wilma Sirén | 2003 | 53.87 | 1:53.83 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
66 | Jenni Alanen | 2002 | 55.54 | 1:56.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
67 | Helmi Rönnholm | 2003 | 57.29 | 1:58.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:10 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:45 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Niko Matela | 2003 | 1:13.01 | 2:33.46 | 3:54.59 | 5:10.72 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 1:17.41 | 2:38.52 | 3:59.81 | 5:17.11 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Kuutti Suominen | 2003 | 1:16.97 | 2:40.81 | 4:03.90 | 5:25.51 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Isak Jatkola | 2003 | 1:16.18 | 2:39.88 | 4:05.29 | 5:29.43 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Onni Äijälä | 2004 | 1:18.65 | 2:46.25 | 4:15.32 | 5:40.81 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Taavi Backman | 2004 | 1:21.62 | 2:50.61 | 4:20.39 | 5:43.20 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Benjamin Hoot | 2003 | 1:24.48 | 2:57.66 | 4:29.11 | 5:57.85 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 1:23.98 | 2:57.52 | 4:30.69 | 6:02.38 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Henri Korpi | 2004 | 1:26.91 | 3:56.84 | 5:32.16 | 6:16.95 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 1:33.25 | 3:19.55 | 5:04.98 | 6:45.78 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 1:35.37 | 3:20.87 | 5:06.08 | 6:46.15 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Eeti Virolainen | 2004 | 1:33.52 | 3:23.31 | 5:16.00 | 7:00.98 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Miska Törmi | 2004 | 1:36.67 | 3:26.83 | 5:18.15 | 7:04.22 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Victor Savateev | 2001 | 1:04.38 | 2:12.78 | 3:20.79 | 4:23.95 | ||||
Nevskaya Volna | ||||||||||
2 | Miiro Vartiainen | 2001 | 1:04.14 | 2:13.09 | 3:21.31 | 4:24.58 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Oskari Hynynen | 2001 | 1:04.09 | 2:12.19 | 3:21.15 | 4:26.88 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Oskari Aalto | 2002 | 1:04.31 | 2:13.33 | 3:22.74 | 4:30.49 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Kasper Envalds | 2001 | 1:04.47 | 2:13.57 | 3:23.71 | 4:34.48 | ||||
Vanders | ||||||||||
6 | Herman Widbom | 2001 | 1:06.67 | 2:17.11 | 3:26.85 | 4:37.08 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Olli Malmberg | 2001 | 1:06.34 | 2:17.93 | 3:29.10 | 4:37.45 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Timi Torkkel | 2001 | 1:05.84 | 2:17.52 | 3:29.11 | 4:38.24 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Saku Suomalainen | 2001 | 1:07.27 | 2:19.75 | 3:31.00 | 4:38.26 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Väinö Koponen | 2001 | 1:07.66 | 2:19.71 | 3:31.29 | 4:42.73 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Oscar Skjäl | 2002 | 1:09.90 | 2:27.34 | 3:46.06 | 5:00.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Ruslan Panschin | 2001 | 1:08.43 | 2:25.82 | 3:43.59 | 5:01.40 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Aatu Harju | 2002 | 1:10.81 | 2:28.47 | 3:46.80 | 5:01.58 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Danila Shishinin | 2002 | 1:10.70 | 2:28.68 | 3:47.41 | 5:01.77 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Leo Mikkonen | 2002 | 1:11.20 | 2:29.29 | 3:46.98 | 5:01.87 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Aaro Märsylä | 2001 | 1:11.35 | 2:29.14 | 3:47.50 | 5:01.98 | ||||
Vanders | ||||||||||
17 | Kasper Vaittinen | 2001 | 1:08.75 | 2:25.08 | 3:43.63 | 5:02.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Touko Luukkonen | 2002 | 1:12.67 | 2:30.04 | 3:48.55 | 5:04.93 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Juho Laukkanen | 2001 | 1:12.26 | 2:29.89 | 3:48.98 | 5:08.95 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 1:15.73 | 2:33.76 | 3:52.20 | 5:09.74 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 1:12.66 | 2:31.58 | 3:52.42 | 5:10.78 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Tatu Jentze | 2001 | 1:15.01 | 2:36.52 | 3:58.53 | 5:15.83 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Aleksanteri Nord | 2002 | 1:17.26 | 2:39.74 | 4:02.38 | 5:22.66 | ||||
Vanders | ||||||||||
24 | Iikka Rajala | 2001 | 1:16.03 | 2:38.64 | 4:02.13 | 5:24.01 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Joel Syrjä | 2002 | 1:15.84 | 2:40.88 | 4:07.18 | 5:30.71 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Manu Ursin | 2002 | 1:16.67 | 2:44.03 | 4:08.99 | 5:33.41 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
27 | Georg Närjä | 2002 | 2:05.15 | 3:35.45 | 5:05.42 | 5:49.05 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 1:23.15 | 2:57.29 | 4:33.05 | 6:07.28 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Emil Strandell | 2002 | 1:27.56 | 3:03.59 | 4:39.71 | 6:11.44 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Pyry Talvitie | 2002 | 1:27.50 | 3:02.95 | 5:31.78 | 6:17.13 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
31 | Severi Vilkko | 2002 | 1:25.10 | 3:02.85 | 4:42.37 | 6:22.30 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Jaakko Reinonen | 2001 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Verneri Viisanen | 2002 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:45 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 15:33 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 1:11.92 | 2:29.98 | 3:47.62 | 5:03.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Helmiina Toivonen | 2004 | 1:16.22 | 2:38.33 | 4:00.67 | 5:19.70 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 1:19.46 | 2:43.65 | 4:08.20 | 5:29.11 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Aamu Änkilä | 2004 | 1:16.81 | 2:43.03 | 4:08.76 | 5:29.38 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Saga Kovanen | 2004 | 1:19.77 | 2:45.97 | 4:12.50 | 5:35.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Aada Rissanen | 2004 | 1:18.60 | 2:46.27 | 4:15.72 | 5:40.01 | ||||
Vanders | ||||||||||
7 | Ciara Wacklin | 2004 | 1:20.80 | 2:48.59 | 4:16.71 | 5:44.15 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Wilma Långström | 2004 | 1:19.33 | 2:48.16 | 4:17.78 | 5:44.16 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Julia Tuura | 2004 | 1:22.58 | 2:52.48 | 4:22.49 | 5:50.48 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Emilia Niemi | 2005 | 1:19.73 | 2:50.59 | 4:24.87 | 5:53.00 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Wilma Savonen | 2004 | 1:23.82 | 3:47.85 | 5:25.49 | 6:11.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Siiri Reinonen | 2004 | 1:29.26 | 3:04.81 | 4:40.09 | 6:12.89 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Josephine Otis | 2004 | 1:31.17 | 3:58.46 | 5:36.29 | 6:22.32 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Anniina Ahonen | 2005 | 1:29.81 | 3:09.73 | 4:51.33 | 6:26.61 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Sofia Morais | 2005 | 1:29.38 | 3:11.74 | 4:54.43 | 6:35.40 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Kukka Peill | 2005 | 1:33.14 | 3:15.48 | 5:00.08 | 6:40.38 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Amanda Lehtonen | 2005 | 1:38.98 | 3:31.21 | 5:28.64 | 7:19.10 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 1:06.85 | 2:18.50 | 3:28.37 | 4:35.84 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Emilia Skinnari | 2002 | 1:11.22 | 2:26.42 | 3:41.80 | 4:54.51 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Anni Savolainen | 2002 | 1:11.78 | 2:27.23 | 3:42.00 | 4:56.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jonna Vasara | 2002 | 1:09.87 | 2:26.20 | 3:43.42 | 4:59.26 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Verna Rostedt | 2002 | 1:11.77 | 2:29.93 | 3:48.39 | 5:05.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Siiri Välimaa | 2002 | 1:11.72 | 2:30.24 | 3:48.84 | 5:06.06 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Emma Jokilammi | 2002 | 1:12.28 | 2:30.76 | 3:49.05 | 5:06.17 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Laura Kellberg | 2003 | 1:12.22 | 2:31.41 | 3:50.42 | 5:08.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Annina Toimela | 2002 | 1:13.84 | 2:34.40 | 3:52.77 | 5:09.01 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Milla Hyttinen | 2003 | 1:14.08 | 2:34.09 | 3:54.62 | 5:13.37 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 1:12.50 | 2:31.96 | 3:52.53 | 5:13.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Siri Auvinen | 2002 | 1:13.87 | 2:34.84 | 3:55.79 | 5:15.50 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Viivi Vaajanen | 2002 | 1:14.53 | 2:37.15 | 3:59.88 | 5:17.72 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Ida Lehtovaara | 2003 | 1:14.99 | 2:37.01 | 3:58.27 | 5:18.05 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Sofia Långström | 2003 | 1:14.61 | 2:36.21 | 3:58.91 | 5:18.29 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Roosa Aho | 2003 | 1:15.17 | 2:35.97 | 3:57.49 | 5:18.59 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Stella Freystätter | 2003 | 1:17.61 | 2:40.26 | 4:03.14 | 5:24.52 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Lotta Lehtoila | 2003 | 1:15.55 | 2:39.47 | 4:04.20 | 5:25.74 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Emma Johansson | 2003 | 1:16.81 | 2:39.97 | 4:03.92 | 5:26.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Nella Korpela | 2002 | 1:16.40 | 2:40.67 | 4:05.54 | 5:26.31 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Iida Koskiluoto | 2002 | 1:16.56 | 2:41.25 | 4:05.31 | 5:27.84 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 1:15.91 | 2:40.90 | 4:06.86 | 5:30.39 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Cindy Palm | 2003 | 1:20.13 | 2:46.81 | 4:11.31 | 5:35.75 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Oona Siltala | 2002 | 1:20.36 | 2:47.53 | 4:12.34 | 5:36.09 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Saima Huovinen | 2003 | 1:20.41 | 2:46.92 | 4:12.93 | 5:38.15 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Hanni Riikonen | 2002 | 1:21.08 | 2:47.06 | 4:14.15 | 5:39.24 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Viivi Hakamäki | 2002 | 1:19.09 | 2:47.57 | 4:16.02 | 5:44.25 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Iina Von Schrowe | 2003 | 1:22.34 | 2:51.77 | 4:21.04 | 5:49.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 1:22.59 | 2:52.95 | 4:25.03 | 5:53.49 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
30 | Nicole Sundell | 2003 | 1:26.50 | 2:59.88 | 4:33.16 | 6:03.43 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Winona Forslund | 2003 | 1:26.99 | 3:00.14 | 4:34.46 | 6:04.00 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Martina Uusitalo | 2003 | 1:25.77 | 2:58.77 | 4:35.11 | 6:09.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Maria Rintala | 2003 | 1:27.93 | 3:07.47 | 4:45.83 | 6:21.58 | ||||
Vanders | ||||||||||
- | Veera Skinnari | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 15:33 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 24.27 | 51.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Markus Marandi | 2000 | 25.86 | 53.84 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
3 | Santeri Hölttä | 2000 | 25.89 | 53.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Eetu Alitalo | 1999 | 25.66 | 54.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Atte Somero | 1999 | 26.37 | 55.61 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Roope Eiserbeck | 1999 | 26.52 | 55.80 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Samuli Halme | 2000 | 27.04 | 56.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Niko Somila | 1999 | 26.35 | 56.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Georgy Babenov | 2000 | 27.39 | 57.28 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Tuomas Herlevi | 1999 | 27.20 | 57.48 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Kristjan Adamson | 2000 | 27.84 | 58.53 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
12 | Henri Koski | 2000 | 27.93 | 58.58 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 27.80 | 58.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Vinski Pyykönen | 2000 | 28.22 | 59.23 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Alex Lassila | 2000 | 28.59 | 59.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Antti Lehtinen | 1999 | 29.05 | 59.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eetu Isosuo | 2000 | 28.18 | 59.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Joonatan Lindfors | 1999 | 28.83 | 1:00.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Janek Erik Päike | 2000 | 28.72 | 1:00.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Severi Nieminen | 1999 | 28.72 | 1:00.48 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
21 | Jani Savander | 1999 | 29.01 | 1:00.83 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Veeti Laine | 2000 | 29.74 | 1:01.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Ville Särkkä | 2000 | 29.20 | 1:02.16 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Joona Salminen | 2000 | 30.21 | 1:02.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Miska Kurvinen | 1999 | 29.84 | 1:02.29 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Roope Koski | 1999 | 29.32 | 1:02.45 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Veeti Kupari | 2000 | 29.97 | 1:02.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Konsta Suominen | 1999 | 30.19 | 1:03.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Ilja Riikonen | 2000 | 30.95 | 1:03.47 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Pyry Korpikoski | 1999 | 30.74 | 1:03.69 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Sami Seppälä | 2000 | 30.76 | 1:04.59 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Markus Heino | 2000 | 30.13 | 1:04.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Aaro Nygård | 1999 | 31.46 | 1:05.34 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Henrik Martola | 2000 | 31.30 | 1:06.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Rasmus Backman | 2000 | 31.76 | 1:06.65 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Nesja Seppälä | 2000 | 31.28 | 1:07.81 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
- | Atso Iivanainen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 24.40 | 51.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Christoffer Fredriksson | 1997 | 24.60 | 51.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 24.85 | 51.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Hannes Väre | 1997 | 24.59 | 52.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Eetu Soini | 1996 | 24.99 | 52.16 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Elias Lampinen | 1997 | 25.01 | 52.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Johannes Lindroos | 1996 | 25.47 | 52.55 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Teemu Aho | 1994 | 25.20 | 52.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Eeli Aavasalo | 1996 | 25.26 | 52.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Lassi Ohtonen | 1992 | 25.26 | 52.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Waltteri Rintala | 1998 | 25.60 | 53.15 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Casper Salminen | 1998 | 25.51 | 53.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Niklas Reunanen | 1998 | 25.73 | 53.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Elmo Kiuru | 1997 | 25.30 | 53.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Tuomas Ikonen | 1996 | 25.56 | 53.60 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Toni Knuutila | 1993 | 25.91 | 53.65 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
16 | Topias Vainio | 1997 | 25.85 | 53.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Jari Schwarte | 1990 | 25.46 | 53.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Henri Hellström | 1997 | 25.91 | 53.68 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 25.76 | 53.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Sergei Haukka | 1989 | 25.63 | 53.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Janne Rissanen | 1997 | 25.52 | 54.44 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Toni Kurkinen | 1989 | 25.25 | 54.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Henrik Rinkinen | 1997 | 26.70 | 55.22 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Kasper Jämsä | 1997 | 26.77 | 55.28 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 26.70 | 55.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Teemu Vihervaara | 1998 | 27.32 | 56.08 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
28 | Joonas Kotiranta | 1998 | 27.13 | 56.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Vilppu Penttilä | 1997 | 27.19 | 56.72 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Santeri Huhtala | 1998 | 27.88 | 57.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Rasmus Virta | 1998 | 27.55 | 57.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Mika Vänskä | 1998 | 27.83 | 57.88 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
33 | Vesa Suominen | 1979 | 26.85 | 58.11 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
34 | Jere Honkamäki | 1998 | 28.23 | 58.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
35 | Arttu Mäki | 1998 | 28.33 | 58.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Mika Katajisto | 1997 | 27.50 | 58.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
37 | Roberto Honni | 1998 | 27.70 | 59.08 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Sasa Seppälä | 1998 | 27.95 | 59.27 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
39 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 28.91 | 1:00.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Roope Lajas | 1998 | 28.52 | 1:00.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
41 | Miika Mäentaus | 1998 | 29.38 | 1:00.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Joel Vaitilo | 1998 | 29.17 | 1:01.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Lauri Kuitunen | 1998 | 28.68 | 1:01.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
44 | Paavo Mielonen | 1997 | 31.13 | 1:07.28 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Oskar Mäkelä | 1998 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:50 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:26 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 31.43 | 1:05.71 | 1:39.26 | 2:11.52 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Aino Mononen | 2001 | 30.70 | 1:04.82 | 1:39.60 | 2:15.05 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Vilja Kaukinen | 2000 | 31.65 | 1:06.38 | 1:41.37 | 2:15.16 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Lotta Auvinen | 2001 | 31.10 | 1:05.27 | 1:40.52 | 2:15.40 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 31.73 | 1:06.38 | 1:41.53 | 2:15.61 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 32.11 | 1:06.46 | 1:41.12 | 2:15.73 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 31.44 | 1:06.19 | 1:41.44 | 2:16.02 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Erika Ketola | 2000 | 31.19 | 1:04.96 | 1:40.58 | 2:16.33 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Wilma Andreasen | 2000 | 31.83 | 1:06.72 | 1:41.97 | 2:16.54 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Nelli Ohvo | 2001 | 33.31 | 1:09.45 | 1:43.68 | 2:16.79 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Daniela Nummi | 2000 | 31.61 | 1:06.30 | 1:41.88 | 2:16.83 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Joanna Kekkonen | 2000 | 30.91 | 1:05.49 | 1:41.69 | 2:17.77 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
13 | Alexandra Kapanen | 2000 | 31.60 | 1:06.97 | 1:43.86 | 2:20.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Kiia Toikka | 2001 | 31.06 | 1:06.60 | 1:42.92 | 2:20.25 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Melinda Moilanen | 2000 | 32.04 | 1:08.07 | 1:44.85 | 2:20.34 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Roosa Paukku | 2000 | 32.55 | 1:08.57 | 1:45.57 | 2:22.25 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
17 | Cia Wacklin | 2001 | 31.74 | 1:07.68 | 1:45.19 | 2:22.54 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Noora Kokko | 2001 | 32.22 | 1:08.42 | 1:45.65 | 2:22.75 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Pippi Nordström | 2001 | 32.39 | 1:08.93 | 1:47.02 | 2:24.32 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Amanda Rapinoja | 2001 | 32.72 | 1:09.40 | 1:47.38 | 2:24.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Stella Pajunen | 2001 | 33.46 | 1:10.44 | 1:48.92 | 2:27.34 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Millariina Bruce | 2001 | 32.61 | 1:10.37 | 1:49.45 | 2:28.34 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
23 | Laura Väisänen | 2001 | 33.85 | 1:12.00 | 1:51.88 | 2:30.09 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
24 | Matilda Laurila | 2001 | 33.70 | 1:12.28 | 1:51.97 | 2:30.33 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
25 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 34.26 | 1:12.26 | 1:51.20 | 2:30.89 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Mette Konttila | 2001 | 34.07 | 1:13.69 | 1:54.23 | 2:32.34 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Jonna Salminen | 2001 | 36.03 | 1:15.90 | 1:56.28 | 2:35.69 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
28 | Aino Lehtinen | 2001 | 36.44 | 1:18.00 | 2:00.16 | 2:39.61 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Annika Heiskanen | 2001 | 37.46 | 1:18.45 | 2:00.28 | 2:40.82 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Irina Puukko | 2001 | 35.24 | 1:15.41 | 1:58.84 | 2:40.92 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Nea Wirtanen | 2000 | 36.72 | 1:17.23 | 2:00.39 | 2:42.07 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
32 | Anniina Uusitalo | 2001 | 36.22 | 1:18.30 | 2:01.98 | 2:44.51 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Fanny Puska | 2001 | 38.35 | 1:20.20 | 2:03.62 | 2:46.14 | ||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
34 | Linnea Saarikivi | 2000 | 39.59 | 1:23.03 | 2:07.65 | 2:47.98 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Sara Rosqvist | 2001 | 35.72 | 1:19.31 | 2:05.32 | 2:48.46 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Fanny Talonpoika | 2001 | 37.36 | 1:21.31 | 2:06.62 | 2:50.53 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Marie Währn | 2000 | 37.51 | 1:21.78 | 2:09.83 | 2:56.49 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Ellen Mänttäri | 2000 | 39.59 | 1:24.99 | 2:13.14 | 3:00.41 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Julia Rönkä | 2001 | DNS | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 29.02 | 59.97 | 1:31.45 | 2:02.66 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 28.87 | 1:00.63 | 1:33.00 | 2:04.63 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | 29.33 | 1:01.01 | 1:33.36 | 2:05.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Janna Ovaska | 1996 | 29.60 | 1:01.10 | 1:33.40 | 2:05.50 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Veera Venäläinen | 1995 | 29.46 | 1:01.67 | 1:33.93 | 2:05.97 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Nina Haltia | 1999 | 29.07 | 1:01.21 | 1:34.29 | 2:07.13 | ||||
Vanders | ||||||||||
7 | Alissa Eloranta | 1999 | 29.57 | 1:02.23 | 1:35.45 | 2:08.65 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Eveliina Kallio | 1999 | 29.97 | 1:02.78 | 1:35.78 | 2:08.93 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Mirva Kallström | 1999 | 30.07 | 1:02.89 | 1:36.85 | 2:10.86 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sara Kazi | 1999 | 30.86 | 1:04.54 | 1:38.28 | 2:11.04 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Hanna Hammar | 1998 | 29.79 | 1:02.91 | 1:37.00 | 2:11.46 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Ylva Sjölund | 1998 | 31.19 | 1:05.23 | 1:39.12 | 2:11.72 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Anna Mäkinen | 1995 | 28.97 | 1:02.21 | 1:36.68 | 2:12.22 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Yvonne Tollander | 1997 | 31.18 | 1:05.10 | 1:38.74 | 2:12.22 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Annika Laihonen | 1997 | 30.97 | 1:05.48 | 1:39.91 | 2:14.07 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Peppi Päiviö | 1999 | 30.58 | 1:04.94 | 1:39.80 | 2:14.99 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Ronja Mehtonen | 1999 | 31.08 | 1:05.63 | 1:41.12 | 2:15.61 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Lotta Aho | 1999 | 31.11 | 1:06.50 | 1:42.35 | 2:17.66 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Roosa Nieminen | 1999 | 31.84 | 1:06.73 | 1:42.29 | 2:17.67 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Oona Pelttari | 1998 | 32.78 | 1:09.35 | 1:45.21 | 2:20.03 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Julia Korva | 1999 | 33.39 | 1:10.91 | 1:46.92 | 2:22.53 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Erin Suni | 1999 | 30.54 | 1:06.88 | 1:45.23 | 2:23.38 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
23 | Linda Mylly | 1999 | 34.03 | 1:11.98 | 1:48.53 | 2:25.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Patricia Vainio | 1998 | 33.03 | 1:10.11 | 1:48.89 | 2:28.26 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Riia Ojalainen | 1999 | 33.27 | 1:10.79 | 1:50.26 | 2:29.20 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 34.99 | 1:13.30 | 1:53.08 | 2:32.92 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:26 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:45 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Hölttä | 2000 | 31.59 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Rasmus Kujala | 1999 | 31.83 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Niki Karlsson | 2000 | 32.08 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Roope Ruohtula | 2000 | 32.27 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Alex Lassila | 2000 | 33.82 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Teemu Viitanen | 2000 | 33.92 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Ragnar Koplimaa | 1999 | 34.11 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
8 | Roope Koski | 1999 | 35.63 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Aleksander Laihinen | 2000 | 37.15 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Jonni Timonen | 2000 | 39.14 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Nesja Seppälä | 2000 | 40.46 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Laakso | 1997 | 30.08 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 30.36 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Werneri Koskinen | 1998 | 30.45 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Kasper Jämsä | 1997 | 30.79 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Thomas Böckerman | 1997 | 30.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Konsta Nenonen | 1998 | 31.21 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Valtteri Eloranta | 1992 | 31.26 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tino Laine | 1998 | 31.90 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Daniel Viitikko | 1996 | 32.14 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Sasa Seppälä | 1998 | 32.17 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
11 | Henrik Rinkinen | 1997 | 32.39 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Lassi Ruohonen | 1998 | 33.16 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Joel Vaitilo | 1998 | 34.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lauri Kuitunen | 1998 | 35.12 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:45 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:43 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 34.21 | 1:11.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 34.38 | 1:13.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Aino Ruottu | 2001 | 34.74 | 1:14.58 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Reetta Rantakokko | 2001 | 35.38 | 1:16.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Aino Hämäläinen | 2000 | 36.74 | 1:18.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Ella Aalto | 2000 | 37.25 | 1:18.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Annika Tietz | 2001 | 36.50 | 1:18.79 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Saija Mikkonen | 2001 | 36.64 | 1:19.02 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Emma Kotiranta | 2001 | 37.18 | 1:19.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sofia Lehtinen | 2000 | 37.73 | 1:20.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Eevi Kotiranta | 2001 | 37.26 | 1:20.26 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Vilma Iisalo | 2001 | 37.84 | 1:20.49 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Emma Koiranen | 2001 | 37.29 | 1:20.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Pippi Nordström | 2001 | 38.27 | 1:21.82 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Ida Slöör | 2001 | 38.94 | 1:22.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Linda Simula | 2001 | 38.71 | 1:22.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Emilia Riipinen | 2000 | 38.37 | 1:24.28 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
18 | Siiri Salokorpi | 2000 | 39.96 | 1:24.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Martta Kitinoja | 2001 | 41.15 | 1:24.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Ronja Riihinen | 2000 | 40.70 | 1:26.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Hilda Harle | 2001 | 40.30 | 1:27.40 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Diana Lattu | 2001 | 40.78 | 1:27.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Fanny Virtanen | 2000 | 42.21 | 1:28.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Linnea Saarikivi | 2000 | 42.45 | 1:28.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Pia Peräjoki | 2000 | 41.32 | 1:28.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Anna Ketola | 2001 | 42.22 | 1:29.40 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Merili Kallas | 2001 | 43.05 | 1:31.84 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
28 | Venla Hämäläinen | 2001 | 42.21 | 1:32.22 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Aino Lehtinen | 2001 | 44.07 | 1:32.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 44.60 | 1:34.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Emmi Kima | 2000 | 45.77 | 1:35.51 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
32 | Oona Malinen | 2001 | 45.19 | 1:35.97 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 45.51 | 1:36.13 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Tara Hintsanen | 2000 | 44.90 | 1:36.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 45.21 | 1:37.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Ronja Tuominen | 2001 | 46.68 | 1:39.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Marianne Uusitalo | 2001 | 48.57 | 1:41.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Fanny Puska | 2001 | 48.94 | 1:43.35 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
39 | Marie Währn | 2000 | 51.09 | 1:50.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Erja Tiljander | 2000 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Selina Virkkunen | 1997 | 34.18 | 1:12.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Melek Ayarci | 1999 | 34.71 | 1:12.46 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 34.36 | 1:12.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sanni Ikonen | 1998 | 34.56 | 1:13.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Johanna Silventoinen | 1997 | 34.21 | 1:13.69 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 34.80 | 1:13.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 36.69 | 1:16.13 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Nea Rinne | 1995 | 36.31 | 1:16.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Pinja Partinen | 1999 | 36.47 | 1:17.08 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Roosa Andelin | 1998 | 36.79 | 1:18.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Kia Karike | 1999 | 37.99 | 1:20.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Nea Kontturi | 1998 | 38.09 | 1:21.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Maria Yli-Jama | 1999 | 39.89 | 1:23.58 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Jasmin Vacker | 1999 | 39.55 | 1:24.39 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Marianne Killström | 1998 | 41.12 | 1:26.49 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Anni Halonen | 1999 | 41.61 | 1:27.98 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Linda Mylly | 1999 | 42.46 | 1:30.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Sofia Lindfors | 1999 | 42.03 | 1:31.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Piia Kaivola | 1999 | 46.69 | 1:38.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emma Ingberg | 1999 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:43 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 27.98 | 1:00.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Niki Karlsson | 2000 | 26.96 | 1:00.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Santeri Hölttä | 2000 | 27.91 | 1:02.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 29.44 | 1:02.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Leo Kuusela | 1999 | 29.06 | 1:04.20 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Atte Somero | 1999 | 29.48 | 1:04.65 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
7 | Verneri Mattila | 1999 | 29.31 | 1:05.56 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Vinski Pyykönen | 2000 | 30.50 | 1:07.05 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Mikael Lähde | 2000 | 31.40 | 1:07.69 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Tuomas Saraneva | 2000 | 31.80 | 1:09.72 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Juha Jernvall | 2000 | 32.63 | 1:10.33 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Henri Koski | 2000 | 32.70 | 1:10.39 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Jon Byskov | 2000 | 34.79 | 1:12.77 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
14 | Pyry Korpikoski | 1999 | 33.88 | 1:13.08 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Joonatan Lindfors | 1999 | 33.11 | 1:13.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Sami Seppälä | 2000 | 34.44 | 1:15.10 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Nesja Seppälä | 2000 | 35.82 | 1:16.34 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
18 | Markus Heino | 2000 | 35.51 | 1:17.64 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Ville Särkkä | 2000 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 27.21 | 57.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 26.24 | 57.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Cevin Anders Siim | 1997 | 26.55 | 58.09 | ||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
4 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 26.18 | 58.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Eetu Soini | 1996 | 28.18 | 58.79 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Juho Grönblom | 1998 | 27.62 | 58.79 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Jari Schwarte | 1990 | 26.46 | 58.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Eeli Aavasalo | 1996 | 27.85 | 59.14 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Lassi Ohtonen | 1992 | 28.68 | 59.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Marko Vilpponen | 1990 | 27.53 | 59.61 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 27.01 | 59.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kasper Jämsä | 1997 | 27.40 | 1:00.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Elmo Kiuru | 1997 | 27.29 | 1:00.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Johannes Lindroos | 1996 | 28.44 | 1:00.96 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Henrik Rinkinen | 1997 | 28.21 | 1:01.06 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Casper Salminen | 1998 | 28.89 | 1:01.25 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Jyri Lähde | 1996 | 28.25 | 1:01.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 28.50 | 1:01.41 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Topias Vainio | 1997 | 27.76 | 1:01.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Valtteri Eloranta | 1992 | 28.12 | 1:02.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Samuli Jeskanen | 1996 | 28.60 | 1:02.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Miro Juvonen | 1994 | 28.40 | 1:02.62 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
23 | Henrik Häkkinen | 1998 | 28.75 | 1:02.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
24 | Pontus Kaisti | 1997 | 28.86 | 1:02.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Juha Hyvärinen | 1998 | 30.83 | 1:04.42 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Niklas Valkonen | 1997 | 29.72 | 1:05.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Santeri Huhtala | 1998 | 30.95 | 1:05.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 31.30 | 1:05.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Joonas Kotiranta | 1998 | 31.55 | 1:07.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Vesa Suominen | 1979 | 30.65 | 1:07.48 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
31 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 31.26 | 1:07.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Tino Laine | 1998 | 31.50 | 1:07.93 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Roope Lajas | 1998 | 32.09 | 1:09.68 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Teemu Saarinen | 1995 | 32.26 | 1:10.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:50 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:05 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 29.56 | 1:04.37 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Emilia Flyckt | 2001 | 29.83 | 1:05.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 32.11 | 1:08.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Isabel Hagelin | 2001 | 31.57 | 1:09.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Roza Turunen | 2000 | 31.90 | 1:09.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Nelli Ohvo | 2001 | 32.96 | 1:09.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Nea Reunanen | 2001 | 32.52 | 1:10.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Helene Hirvonen | 2001 | 33.24 | 1:11.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Janna Appelberg | 2001 | 33.03 | 1:11.55 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Taru Rilla | 2000 | 32.58 | 1:12.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Marilla Parhiala | 2000 | 33.01 | 1:12.69 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
12 | Daniela Nummi | 2000 | 34.25 | 1:13.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Vilja Saxelin | 2000 | 33.50 | 1:14.33 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Wilma Andreasen | 2000 | 35.38 | 1:15.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Jenni Rantanen | 2001 | 34.24 | 1:15.49 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
16 | Jenny Nieminen | 2001 | 35.06 | 1:15.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Amanda Rapinoja | 2001 | 35.49 | 1:15.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Myra Bengts | 2000 | 35.31 | 1:16.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 35.57 | 1:16.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Anni Hirvo | 2001 | 35.76 | 1:16.84 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Roosa Lehtola | 2001 | 35.27 | 1:18.45 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Sanni Kilponen | 2001 | 35.27 | 1:18.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Mariel Mylly | 2001 | 36.78 | 1:19.38 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Emmi Laitinen | 2001 | 35.60 | 1:19.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Vilma Kotola | 2001 | 35.51 | 1:20.23 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Pippi Nordström | 2001 | 36.42 | 1:20.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Matilda Laurila | 2001 | 35.46 | 1:20.68 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
28 | Senni Ovaskainen | 2001 | 36.39 | 1:20.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Joanna Kekkonen | 2000 | 36.59 | 1:21.17 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
30 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 36.82 | 1:22.14 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
31 | Sofia Ervasti | 2001 | 36.96 | 1:23.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Katariina Kivi | 2001 | 38.04 | 1:23.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
33 | Sanni Kuitunen | 2000 | 37.93 | 1:26.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
34 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 42.39 | 1:33.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Annika Heiskanen | 2001 | 46.59 | 1:44.98 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Nadine Medarhri | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Saara Lehtonen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 27.32 | 59.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Johanna Silventoinen | 1997 | 29.27 | 1:01.53 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 29.60 | 1:02.82 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Aino Otava | 1999 | 29.81 | 1:03.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sini Koivu | 1999 | 29.25 | 1:03.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 30.22 | 1:04.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Adelia Spångberg | 1999 | 30.00 | 1:04.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Hanna Rautiainen | 1999 | 30.96 | 1:05.65 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Nina Haltia | 1999 | 31.02 | 1:06.35 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Saima Kivimäki | 1997 | 31.30 | 1:06.47 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Julia Bruneau | 1999 | 31.19 | 1:06.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Claudia Åvist | 1997 | 31.76 | 1:07.31 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Riina Strengell | 1997 | 31.48 | 1:07.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Katarina Korpinen | 1993 | 33.13 | 1:10.39 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Anniina Perkiö | 1999 | 32.86 | 1:10.86 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Jonna Siilin | 1997 | 33.69 | 1:11.82 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Jessika Patjas | 1997 | 32.79 | 1:11.90 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
18 | Hanni Pratsch | 1999 | 32.81 | 1:15.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Helena Knaapi | 1999 | 35.54 | 1:19.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Johanna Hyvönen | 1999 | 36.10 | 1:19.72 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Patricia Vainio | 1998 | 37.00 | 1:20.24 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Marianne Lehvilä | 1999 | 37.98 | 1:24.29 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Riia Ojalainen | 1999 | 36.98 | 1:25.17 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
24 | Lisette Sild | 1999 | 37.79 | 1:27.65 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Laura Mäki | 1997 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:05 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 28.63 | 58.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Roope Eiserbeck | 1999 | 29.75 | 1:01.75 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Rasmus Kujala | 1999 | 29.07 | 1:02.55 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 31.01 | 1:04.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Vinski Pyykönen | 2000 | 31.52 | 1:05.37 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Niko Somila | 1999 | 31.96 | 1:05.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Tuomas Herlevi | 1999 | 32.43 | 1:07.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Severi Nieminen | 1999 | 33.05 | 1:08.95 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Teemu Viitanen | 2000 | 35.29 | 1:12.17 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Eetu Isosuo | 2000 | 35.25 | 1:12.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Konsta Suominen | 1999 | 35.43 | 1:12.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Saku Romo | 2000 | 36.16 | 1:13.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Antti Lehtinen | 1999 | 36.10 | 1:13.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jani Savander | 1999 | 36.31 | 1:14.52 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Veeti Laine | 2000 | 36.58 | 1:14.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Ilja Riikonen | 2000 | 37.46 | 1:15.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Henrik Martola | 2000 | 37.53 | 1:17.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aleksander Laihinen | 2000 | 40.11 | 1:23.24 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hannes Väre | 1997 | 27.66 | 56.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Sergei Haukka | 1989 | 27.61 | 56.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sami Juopperi | 1992 | 27.72 | 57.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sami Pakarinen | 1992 | 27.56 | 57.47 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Tuomas Ikonen | 1996 | 28.06 | 58.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Kasper Jämsä | 1997 | 28.81 | 58.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Henri Hellström | 1997 | 28.79 | 59.64 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Niklas Reunanen | 1998 | 29.05 | 59.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Mikko Pesso | 1997 | 29.51 | 1:00.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Teemu Vihervaara | 1998 | 30.51 | 1:02.87 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
11 | Daniel Viitikko | 1996 | 30.01 | 1:03.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Lassi Ruohonen | 1998 | 30.98 | 1:04.04 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Eetu Närhi | 1998 | 31.78 | 1:04.86 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Miika Mäentaus | 1998 | 34.96 | 1:10.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Mika Katajisto | 1997 | 33.93 | 1:11.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Sasa Seppälä | 1998 | 34.34 | 1:11.74 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
17 | Paavo Mielonen | 1997 | 38.22 | 1:21.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:21 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:24 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 30.10 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 31.64 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilma Iisalo | 2001 | 31.72 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Aino Mononen | 2001 | 32.53 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Nea Tiesmäki | 2000 | 32.74 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Juuli Miettinen | 2000 | 34.02 | |||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Millariina Bruce | 2001 | 34.49 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Kiia Toikka | 2001 | 34.53 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 34.71 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Diana Lattu | 2001 | 34.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Vilja Kaukinen | 2000 | 34.92 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Alexandra Kapanen | 2000 | 35.61 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Wilma Walther | 2001 | 35.77 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Eevi Kotiranta | 2001 | 36.25 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Fanny Virtanen | 2000 | 36.61 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Liia Louhikoski | 2001 | 36.80 | |||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Melinda Moilanen | 2000 | 37.26 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Laura Väisänen | 2001 | 38.91 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Ida Wagner | 2000 | 38.96 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Anniina Uusitalo | 2001 | 40.28 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Johanna Luukkonen | 2001 | 41.94 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Roza Abubakir | 2000 | 42.37 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Amanda Ahlgren | 2001 | 44.08 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Fanny Puska | 2001 | 45.27 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
- | Annika Hänninen | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Cia Wacklin | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Julia Rönkä | 2001 | DNS | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marlene Niemi | 1992 | 29.85 | |||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
2 | Eveliina Kallio | 1999 | 29.88 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Mirva Kallström | 1999 | 30.26 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Johanna Silventoinen | 1997 | 30.70 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Anna Jantunen | 1998 | 31.77 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 31.78 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Peppi Päiviö | 1999 | 31.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Meea Kivi | 1999 | 32.41 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Tiia Nikkanen | 1997 | 32.44 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Hanna Hammar | 1998 | 32.90 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Sara Lehtolainen | 1996 | 32.98 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
12 | Ronja Mehtonen | 1999 | 33.21 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Noora Angelva | 1999 | 33.60 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Nea Kontturi | 1998 | 34.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Erin Suni | 1999 | 34.40 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Noora Saarinen | 1996 | 35.54 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Pinja Partinen | 1999 | 35.68 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Inari Rostedt | 1999 | 36.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Sofia Lindfors | 1999 | 40.01 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Piia Kaivola | 1999 | 41.01 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Jessika Markkanen | 1999 | 44.40 | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Laura Mäki | 1997 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:24 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:55 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Verneri Mattila | 1999 | 30.52 | 1:05.35 | 1:41.57 | 2:16.91 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Santeri Hulkko | 2000 | 32.07 | 1:10.65 | 1:48.40 | 2:24.06 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 31.20 | 1:07.99 | 1:45.53 | 2:24.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Elias Herlevi | 2000 | 33.33 | 1:12.50 | 1:51.97 | 2:29.58 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Kirill Egorov | 2000 | 33.63 | 1:12.58 | 1:53.26 | 2:33.65 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Miska Kurvinen | 1999 | 33.04 | 1:13.79 | 1:56.97 | 2:39.40 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 27.86 | 59.34 | 1:31.93 | 2:04.81 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 29.46 | 1:03.07 | 1:37.58 | 2:11.68 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Marko Vilpponen | 1990 | 30.14 | 1:03.69 | 1:37.76 | 2:11.89 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Hannu Vilpponen | 1991 | 30.11 | 1:04.07 | 1:39.70 | 2:16.11 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Samuli Jeskanen | 1996 | 29.05 | 1:04.07 | 1:40.93 | 2:17.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Henrik Häkkinen | 1998 | 30.49 | 1:06.77 | 1:44.15 | 2:22.46 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Oskar Mäkelä | 1998 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:55 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emmi Kölhi | 2000 | 32.77 | 1:10.31 | 1:52.97 | 2:28.96 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Reetta Rantakokko | 2001 | 32.51 | 1:13.99 | 1:57.24 | 2:32.29 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Aino Hämäläinen | 2000 | 33.36 | 1:13.13 | 1:57.17 | 2:32.30 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Janna Appelberg | 2001 | 33.55 | 1:14.22 | 1:59.14 | 2:34.33 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 34.07 | 1:13.55 | 1:59.47 | 2:34.50 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Ida Slöör | 2001 | 33.94 | 1:13.88 | 1:58.93 | 2:34.78 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 34.38 | 1:15.09 | 2:02.05 | 2:37.58 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Mikaela Kulmala | 2001 | 34.47 | 1:16.27 | 2:02.55 | 2:38.89 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Nelli Ohvo | 2001 | 33.69 | 1:13.81 | 2:00.81 | 2:39.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anni Hirvo | 2001 | 37.21 | 1:18.71 | 2:05.26 | 2:40.27 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Siiri Salokorpi | 2000 | 38.62 | 1:20.16 | 2:06.23 | 2:43.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Diana Lattu | 2001 | 35.84 | 1:16.19 | 2:05.17 | 2:43.37 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Millariina Bruce | 2001 | 36.62 | 1:18.67 | 2:05.55 | 2:44.23 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Roosa Lehtola | 2001 | 36.27 | 1:18.04 | 2:05.92 | 2:44.29 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Sofia Hinkka | 2001 | 36.67 | 1:18.42 | 2:08.48 | 2:50.06 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Saija Mikkonen | 2001 | 40.30 | 1:25.82 | 2:14.04 | 2:53.42 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Martta Kitinoja | 2001 | 38.14 | 1:26.19 | 2:14.54 | 2:53.59 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Katariina Kivi | 2001 | 39.04 | 1:26.42 | 2:17.01 | 2:56.04 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Hilda Harle | 2001 | 38.32 | 1:25.49 | 2:17.50 | 2:56.13 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Emilia Riipinen | 2000 | 42.83 | 1:27.13 | 2:17.18 | 2:56.14 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Anita Mickelsson | 2001 | 36.77 | 1:22.74 | 2:15.65 | 2:58.87 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Emmi Kima | 2000 | 40.81 | 1:28.16 | 2:20.16 | 3:03.17 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
23 | Aino Lehtinen | 2001 | 42.90 | 1:30.17 | 2:22.25 | 3:04.49 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Linnea Saarikivi | 2000 | 41.96 | 1:31.42 | 2:23.94 | 3:05.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 42.63 | 1:33.80 | 2:26.00 | 3:08.62 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
26 | Ronja Tuominen | 2001 | 41.80 | 1:32.72 | 2:28.42 | 3:14.95 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Erja Tiljander | 2000 | 39.75 | 1:33.97 | 2:29.36 | 3:19.52 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Saara Lehtonen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Jennetta Silvennoinen | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Marie Währn | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 29.66 | 1:06.81 | 1:45.71 | 2:17.67 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 30.01 | 1:06.76 | 1:47.33 | 2:19.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Melek Ayarci | 1999 | 31.35 | 1:06.06 | 1:46.78 | 2:19.83 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 30.39 | 1:09.11 | 1:48.97 | 2:20.11 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Otava | 1999 | 30.33 | 1:08.35 | 1:49.41 | 2:21.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Meri Parviainen | 1998 | 31.47 | 1:07.74 | 1:53.37 | 2:26.01 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Nea Norismaa | 1995 | 29.28 | 1:06.21 | 1:50.50 | 2:26.10 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Adelia Spångberg | 1999 | 30.75 | 1:09.70 | 1:53.67 | 2:26.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Nea Rinne | 1995 | 30.03 | 1:10.86 | 1:53.15 | 2:27.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Yvonne Tollander | 1997 | 30.75 | 1:09.72 | 1:53.85 | 2:27.92 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Veera Venäläinen | 1995 | 30.09 | 1:07.46 | 1:52.53 | 2:28.44 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Selina Virkkunen | 1997 | 32.50 | 1:15.20 | 1:54.23 | 2:29.15 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Kiira Mauranen | 1999 | 32.58 | 1:10.41 | 1:56.16 | 2:30.19 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Lotta Aho | 1999 | 32.54 | 1:13.63 | 1:55.86 | 2:31.61 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Hanna Rautiainen | 1999 | 31.26 | 1:11.66 | 1:56.75 | 2:31.80 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Natalie Soive | 1999 | 33.17 | 1:13.22 | 1:57.94 | 2:32.79 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Erika Lahtinen | 1998 | 31.48 | 1:13.20 | 1:56.90 | 2:33.45 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 35.47 | 1:16.99 | 1:59.91 | 2:35.99 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Julia Korva | 1999 | 35.56 | 1:18.81 | 2:01.00 | 2:36.52 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Peppi Päiviö | 1999 | 32.87 | 1:11.55 | 2:00.52 | 2:36.57 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Roosa Andelin | 1998 | 33.96 | 1:15.58 | 2:00.17 | 2:36.77 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Meea Kivi | 1999 | 34.41 | 1:14.17 | 2:01.69 | 2:38.17 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Noora Tuovinen | 1998 | 32.92 | 1:12.76 | 2:01.73 | 2:38.98 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Marianne Killström | 1998 | 35.40 | 1:17.81 | 2:06.83 | 2:44.85 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Johanna Hyvönen | 1999 | 36.96 | 1:23.28 | 2:14.95 | 2:54.07 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
26 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 39.35 | 1:23.15 | 2:14.66 | 2:54.55 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Sanna Saarinen | 1998 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:04 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:28 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | 1:00.17 | 2:05.29 | 3:11.31 | 4:17.03 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Atte Somero | 1999 | 1:02.25 | 2:09.05 | 3:16.56 | 4:22.61 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 1:03.61 | 2:11.73 | 3:19.32 | 4:26.15 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Niko Somila | 1999 | 1:03.16 | 2:10.62 | 3:19.91 | 4:29.22 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Georgy Babenov | 2000 | 1:03.17 | 2:12.60 | 3:22.98 | 4:31.94 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 1:03.20 | 2:14.74 | 3:26.61 | 4:35.83 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Tuomas Saraneva | 2000 | 1:03.77 | 2:14.56 | 3:26.73 | 4:38.99 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Janek Erik Päike | 2000 | 1:04.39 | 2:15.16 | 3:28.03 | 4:39.45 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Leo Kuusela | 1999 | 1:04.49 | 2:15.61 | 3:29.54 | 4:43.61 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Eetu Isosuo | 2000 | 1:06.55 | 2:18.68 | 3:31.05 | 4:43.86 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Joona Salminen | 2000 | 1:07.48 | 2:20.41 | 3:33.41 | 4:45.83 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jani Savander | 1999 | 1:04.46 | 2:17.13 | 3:33.52 | 4:49.95 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Jonni Timonen | 2000 | 1:07.72 | 2:24.49 | 3:43.03 | 5:00.17 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Waltteri Rintala | 1998 | 56.59 | 1:57.88 | 2:59.32 | 4:02.10 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Juho Grönblom | 1998 | 58.41 | 2:01.23 | 3:04.57 | 4:04.35 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Christoffer Fredriksson | 1997 | 58.40 | 2:00.99 | 3:04.34 | 4:05.57 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Rasmus Virta | 1998 | 1:02.30 | 2:09.72 | 3:15.99 | 4:21.63 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aapo Kinnari | 1997 | 1:03.55 | 2:10.46 | 3:19.46 | 4:28.50 | ||||
Vanders | ||||||||||
6 | Niklas Valkonen | 1997 | 1:04.08 | 2:16.08 | 3:29.90 | 4:38.95 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:28 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:28 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 26.03 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Ronja Riihinen | 2000 | 26.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 27.79 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Roza Turunen | 2000 | 28.08 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ella Aalto | 2000 | 28.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 28.68 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emma Kotiranta | 2001 | 28.79 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Isabel Hagelin | 2001 | 28.89 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Lotta Auvinen | 2001 | 29.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jenni Rantanen | 2001 | 29.32 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Sofia Lehtinen | 2000 | 29.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Anni Hirvo | 2001 | 29.52 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Juuli Miettinen | 2000 | 29.71 | |||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Joanna Kekkonen | 2000 | 29.81 | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
15 | Alexandra Kapanen | 2000 | 29.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Mikaela Kulmala | 2001 | 30.01 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Merili Kallas | 2001 | 30.44 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
18 | Vilma Kotola | 2001 | 30.49 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Amanda Rapinoja | 2001 | 30.86 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Jenny Nieminen | 2001 | 31.00 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Annika Tietz | 2001 | 31.28 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Ida Wagner | 2000 | 31.66 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Mariel Mylly | 2001 | 31.71 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Tara Hintsanen | 2000 | 32.14 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Irina Puukko | 2001 | 32.27 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Anna Ketola | 2001 | 32.30 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 32.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Anniina Uusitalo | 2001 | 32.83 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Sanni Kuitunen | 2000 | 33.05 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Saija Mikkonen | 2001 | 33.20 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Sara Rosqvist | 2001 | 33.47 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Johanna Luukkonen | 2001 | 33.65 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Nea Wirtanen | 2000 | 33.68 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Roza Abubakir | 2000 | 33.99 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
35 | Fanny Talonpoika | 2001 | 35.79 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Amanda Ahlgren | 2001 | 36.03 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
37 | Ellen Mänttäri | 2000 | 36.35 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Annika Hänninen | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Cia Wacklin | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marlene Niemi | 1992 | 25.31 | |||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
2 | Anna Mäkinen | 1995 | 25.97 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Sini Koivu | 1999 | 26.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sohvi Nenonen | 1999 | 26.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anna Kotonen | 1997 | 26.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Veera Venäläinen | 1995 | 26.70 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Nea Norismaa | 1995 | 26.75 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 26.78 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Eveliina Kallio | 1999 | 26.85 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Sara Kazi | 1999 | 26.85 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Nina Haltia | 1999 | 26.92 | |||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Janna Ovaska | 1996 | 27.01 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Emilia Eloranta | 1997 | 27.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Alissa Eloranta | 1999 | 27.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Sanna Linko | 1992 | 27.51 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Hanna Hammar | 1998 | 27.63 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Mirva Kallström | 1999 | 27.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 27.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Riina Strengell | 1997 | 27.86 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Saima Kivimäki | 1997 | 28.22 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
21 | Oona Pelttari | 1998 | 28.53 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Milla Koskela | 1999 | 28.57 | |||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 28.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Annika Laihonen | 1997 | 28.75 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 28.86 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Tiia Nikkanen | 1997 | 28.86 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
27 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 28.87 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Ylva Sjölund | 1998 | 28.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Sanni Ikonen | 1998 | 28.99 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Emma Ingberg | 1999 | 29.00 | |||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Noora Angelva | 1999 | 29.01 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Katarina Korpinen | 1993 | 29.06 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
33 | Erin Suni | 1999 | 29.12 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
34 | Jonna Siilin | 1997 | 29.15 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
35 | Anniina Perkiö | 1999 | 29.21 | |||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Sara Lehtolainen | 1996 | 29.43 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
37 | Roosa Andelin | 1998 | 29.49 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Jessika Patjas | 1997 | 29.84 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
39 | Eevi Keronen | 1997 | 30.01 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Kia Karike | 1999 | 30.05 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Hanni Pratsch | 1999 | 30.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Linda Mylly | 1999 | 30.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 30.36 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Jasmin Vacker | 1999 | 30.91 | |||||||
Vanders | ||||||||||
45 | Pinja Partinen | 1999 | 30.94 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
46 | Inari Rostedt | 1999 | 31.00 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Noora Saarinen | 1996 | 31.21 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
48 | Riia Ojalainen | 1999 | 31.35 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
49 | Helena Knaapi | 1999 | 31.91 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Marianne Lehvilä | 1999 | 32.36 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
51 | Jessika Markkanen | 1999 | 33.22 | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Laura Mäki | 1997 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:28 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:42 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henri Kyyrä | 1999 | 33.74 | 1:12.13 | 1:51.21 | 2:30.55 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Roope Eiserbeck | 1999 | 33.68 | 1:11.81 | 1:52.35 | 2:33.59 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Roope Ruohtula | 2000 | 34.75 | 1:14.60 | 1:55.64 | 2:37.78 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Juha Jernvall | 2000 | 34.14 | 1:13.47 | 1:54.89 | 2:37.95 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Elias Herlevi | 2000 | 36.13 | 1:17.57 | 1:59.40 | 2:40.05 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Kirill Egorov | 2000 | 36.21 | 1:17.81 | 2:01.81 | 2:44.85 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Teemu Viitanen | 2000 | 36.12 | 1:18.51 | 2:01.38 | 2:47.29 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Otto Seppä | 1999 | 36.76 | 1:19.10 | 2:03.49 | 2:47.58 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jon Byskov | 2000 | 38.88 | 1:22.43 | 2:06.45 | 2:49.83 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Saku Romo | 2000 | 38.46 | 1:22.99 | 2:07.08 | 2:49.87 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Veeti Laine | 2000 | 37.97 | 1:21.55 | 2:06.34 | 2:51.68 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Veeti Kupari | 2000 | 38.24 | 1:21.78 | 2:06.68 | 2:52.38 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Ragnar Koplimaa | 1999 | 38.11 | 1:23.98 | 2:11.05 | 2:53.35 | ||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
14 | Mikael Lähde | 2000 | 37.67 | 1:23.28 | 2:09.03 | 2:54.67 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Rasmus Backman | 2000 | 40.17 | 1:25.18 | 2:11.75 | 2:58.69 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Pyry Korpikoski | 1999 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 31.13 | 1:05.98 | 1:42.03 | 2:17.61 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 32.02 | 1:08.70 | 1:44.50 | 2:20.52 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Eeli Aavasalo | 1996 | 31.90 | 1:09.43 | 1:47.27 | 2:23.31 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Mikko Pesso | 1997 | 32.86 | 1:09.12 | 1:46.27 | 2:24.97 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jyri Lähde | 1996 | 31.43 | 1:09.13 | 1:48.72 | 2:29.00 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Thomas Böckerman | 1997 | 33.44 | 1:12.42 | 1:52.17 | 2:31.49 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Juha Hyvärinen | 1998 | 34.98 | 1:14.00 | 1:52.17 | 2:31.74 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Konsta Nenonen | 1998 | 33.08 | 1:10.72 | 1:51.42 | 2:31.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Vilppu Penttilä | 1997 | 33.98 | 1:12.26 | 1:51.98 | 2:32.03 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Daniel Viitikko | 1996 | 35.49 | 1:15.32 | 1:55.43 | 2:36.41 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Tino Laine | 1998 | 35.28 | 1:16.78 | 2:00.97 | 2:45.47 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Teemu Saarinen | 1995 | 37.00 | 1:20.10 | 2:05.94 | 2:54.23 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:42 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 32.73 | 1:09.10 | 1:46.42 | 2:22.49 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 33.84 | 1:09.89 | 1:47.13 | 2:24.04 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Ida Slöör | 2001 | 35.86 | 1:15.27 | 1:54.61 | 2:31.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Noora Kokko | 2001 | 34.14 | 1:11.71 | 1:51.83 | 2:31.93 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
5 | Nea Tiesmäki | 2000 | 35.49 | 1:14.01 | 1:53.98 | 2:32.32 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Marilla Parhiala | 2000 | 36.80 | 1:15.77 | 1:55.00 | 2:33.37 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 36.57 | 1:15.05 | 1:54.69 | 2:33.64 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Aino Mononen | 2001 | 35.43 | 1:13.93 | 1:53.61 | 2:33.92 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Helene Hirvonen | 2001 | 36.48 | 1:16.00 | 1:56.04 | 2:33.93 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Pia Peräjoki | 2000 | 35.79 | 1:14.11 | 2:34.61 | 2:34.61 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Emma Koiranen | 2001 | 36.87 | 1:17.16 | 1:58.36 | 2:36.89 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Vilja Kaukinen | 2000 | 37.97 | 1:17.67 | 1:58.49 | 2:38.89 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Mira Tarnanen | 2000 | 35.73 | 1:14.98 | 1:57.35 | 2:38.92 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Roosa Lehtola | 2001 | 36.95 | 1:16.35 | 1:57.89 | 2:39.04 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Janna Appelberg | 2001 | 38.57 | 1:19.50 | 2:00.07 | 2:39.58 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Linda Simula | 2001 | 36.03 | 1:16.47 | 1:58.91 | 2:40.02 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Taru Rilla | 2000 | 36.33 | 1:16.58 | 1:58.54 | 2:40.29 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Nea Reunanen | 2001 | 36.33 | 1:17.03 | 1:58.68 | 2:40.63 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Sofia Hinkka | 2001 | 37.22 | 1:18.81 | 2:01.22 | 2:42.23 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 38.16 | 1:19.86 | 2:02.14 | 2:42.85 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Roosa Paukku | 2000 | 39.04 | 1:21.35 | 2:03.37 | 2:43.28 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
22 | Wilma Walther | 2001 | 38.56 | 1:19.92 | 2:02.15 | 2:44.16 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Vilja Saxelin | 2000 | 37.39 | 1:19.69 | 2:03.68 | 2:47.89 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Melinda Moilanen | 2000 | 39.34 | 1:21.95 | 2:05.32 | 2:48.11 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
25 | Sanni Kilponen | 2001 | 38.92 | 1:21.45 | 2:06.00 | 2:48.97 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Myra Bengts | 2000 | 40.94 | 1:24.08 | 2:08.07 | 2:52.24 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Liia Louhikoski | 2001 | 38.25 | 1:22.34 | 2:09.39 | 2:55.85 | ||||
Vanders | ||||||||||
- | Nadine Medarhri | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Johanna Vieraankivi | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Vilma Iisalo | 2001 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 32.92 | 1:08.71 | 1:44.09 | 2:17.96 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Meri Parviainen | 1998 | 33.45 | 1:09.69 | 1:46.61 | 2:21.61 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Julia Bruneau | 1999 | 34.20 | 1:10.45 | 1:46.81 | 2:22.37 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna Jantunen | 1998 | 35.01 | 1:12.05 | 1:49.69 | 2:26.43 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
5 | Pinja Peippo | 1999 | 34.02 | 1:11.59 | 1:50.54 | 2:30.25 | ||||
Vanders | ||||||||||
6 | Claudia Åvist | 1997 | 34.59 | 1:13.24 | 1:54.35 | 2:34.65 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Anni Halonen | 1999 | 36.93 | 1:16.76 | 1:57.20 | 2:37.18 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Lisette Sild | 1999 | 39.30 | 1:23.64 | 2:09.50 | 2:54.77 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:04 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Markus Marandi | 2000 | 25.97 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
2 | Niki Karlsson | 2000 | 26.29 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Santeri Hulkko | 2000 | 27.38 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Kristjan Adamson | 2000 | 27.41 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
5 | Jonni Aho | 1999 | 28.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tuomas Herlevi | 1999 | 28.13 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Samuli Halme | 2000 | 28.25 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Alex Lassila | 2000 | 28.68 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Roope Ruohtula | 2000 | 29.57 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Aaro Nygård | 1999 | 31.67 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Markus Heino | 2000 | 33.19 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Ilja Riikonen | 2000 | 33.56 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Henrik Martola | 2000 | 34.85 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jonni Timonen | 2000 | 37.19 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.64 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Niko Mäkelä | 1998 | 24.32 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Cevin Anders Siim | 1997 | 25.29 | |||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
4 | Eetu Soini | 1996 | 25.38 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Nikita Saunonen | 1997 | 25.38 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Juho Grönblom | 1998 | 25.43 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Reijo Hyvenen | 1990 | 25.45 | |||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Toni Knuutila | 1993 | 25.55 | |||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
9 | Sergei Haukka | 1989 | 25.65 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sami Pakarinen | 1992 | 25.76 | |||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Toni Kurkinen | 1989 | 25.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 25.84 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Janne Rissanen | 1997 | 26.07 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Pontus Kaisti | 1997 | 26.10 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Johannes Lindroos | 1996 | 26.27 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Topias Vainio | 1997 | 26.29 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Mikael Laakso | 1997 | 26.42 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Henri Hellström | 1997 | 26.57 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Casper Salminen | 1998 | 26.61 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Kasper Jämsä | 1997 | 26.86 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Henrik Häkkinen | 1998 | 27.41 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Teemu Vihervaara | 1998 | 27.65 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
23 | Joonas Kotiranta | 1998 | 29.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Lauri Kuitunen | 1998 | 29.99 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Arttu Mäki | 1998 | 30.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Oskar Mäkelä | 1998 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:04 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:49 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 30, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 33.68 | 1:11.79 | 1:51.25 | 2:29.16 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | 32.89 | 1:11.37 | 1:50.79 | 2:30.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Pyry Nurminen | 2001 | 35.20 | 1:16.12 | 1:58.27 | 2:40.22 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Victor Savateev | 2001 | 36.85 | 1:18.39 | 1:59.68 | 2:40.38 | ||||
Nevskaya Volna | ||||||||||
5 | Atte Pennanen | 2001 | 36.02 | 1:17.03 | 1:58.89 | 2:41.15 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 35.24 | 1:17.84 | 2:01.04 | 2:44.37 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Timi Torkkel | 2001 | 36.55 | 1:18.18 | 2:01.62 | 2:44.47 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Verneri Viisanen | 2002 | 37.11 | 1:19.00 | 2:02.49 | 2:45.63 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Eemeli Raninen | 2001 | 37.63 | 1:20.59 | 2:04.12 | 2:47.87 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Lauri Krapf | 2001 | 37.31 | 1:20.53 | 2:06.01 | 2:49.91 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Atte Lasmio | 2001 | 37.89 | 1:21.12 | 2:06.01 | 2:50.04 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Miiro Vartiainen | 2001 | 37.85 | 1:21.80 | 2:06.76 | 2:50.67 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Joonas Mustonen | 2001 | 37.59 | 1:21.06 | 2:06.01 | 2:50.80 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Mikael Virtanen | 2002 | 38.32 | 1:22.85 | 2:08.36 | 2:52.23 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Oskar Turunen | 2003 | 40.98 | 1:26.51 | 2:12.06 | 2:55.19 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Oliver Juursoo | 2001 | 39.82 | 1:26.40 | 2:13.35 | 3:00.62 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Eetu Partanen | 2001 | 40.02 | 1:26.25 | 2:14.25 | 3:02.30 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Harald Åström | 2001 | 41.66 | 1:29.68 | 2:19.63 | 3:06.61 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Elias Kukkonen | 2002 | 41.54 | 1:30.16 | 2:19.85 | 3:08.85 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Christofor Pavlidi | 2001 | 43.63 | 1:33.34 | 2:23.57 | 3:13.53 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Georg Närjä | 2002 | 43.42 | 1:33.59 | 2:25.26 | 3:14.83 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Kristoffer Kulju | 2001 | 45.43 | 1:35.42 | 2:26.63 | 3:15.67 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Kalle Seppä | 2003 | 46.82 | 1:41.41 | 2:34.80 | 3:25.46 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Leevi Kervinen | 2003 | 45.31 | 1:38.21 | 2:33.91 | 3:28.25 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Sebastian Bun | 2002 | 45.58 | 1:37.13 | 2:33.24 | 3:28.47 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
26 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 47.76 | 1:42.30 | 2:39.29 | 3:35.68 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 48.19 | 1:44.86 | 2:41.76 | 3:37.71 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Alexander Nyman | 2004 | 49.24 | 1:44.47 | 2:42.61 | 3:39.20 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Aapo Liljaniemi | 2002 | DNF | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:49 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 31, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 39.14 | 1:23.87 | 2:08.08 | 2:50.22 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Mirka Mettinen | 2002 | 38.96 | 1:24.02 | 2:09.90 | 2:53.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Pinja Paulomo | 2002 | 40.14 | 1:24.34 | 2:09.47 | 2:54.58 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tuisku Grundström | 2002 | 39.32 | 1:24.37 | 2:10.66 | 2:56.51 | ||||
Vanders | ||||||||||
5 | Sofia Nieminen | 2002 | 39.09 | 1:24.82 | 2:11.98 | 2:58.40 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Venla Salminen | 2002 | 40.06 | 1:25.47 | 2:12.14 | 2:59.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Janita Brunila | 2002 | 40.41 | 1:26.00 | 2:13.07 | 2:59.43 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Wilma Rintala | 2002 | 40.64 | 1:27.03 | 2:13.19 | 2:59.49 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Milla Nikkanen | 2002 | 40.68 | 1:26.18 | 2:13.09 | 3:00.10 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 40.84 | 1:27.21 | 2:14.89 | 3:01.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sofia Långström | 2003 | 41.02 | 1:27.46 | 2:14.91 | 3:02.08 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 41.44 | 1:28.42 | 2:16.94 | 3:05.61 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Anni Savolainen | 2002 | 43.10 | 1:30.70 | 2:19.01 | 3:06.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jenny Kareinen | 2002 | 42.23 | 1:30.88 | 2:19.73 | 3:07.94 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Hanni Riikonen | 2002 | 42.42 | 1:30.98 | 2:20.30 | 3:09.54 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Verna Rostedt | 2002 | 42.58 | 1:30.66 | 2:20.95 | 3:09.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jonna Vasara | 2002 | 42.47 | 1:31.74 | 2:22.01 | 3:10.42 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Julia Sairanen | 2003 | 44.32 | 1:34.35 | 2:24.53 | 3:10.52 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Milla Hyttinen | 2003 | 43.23 | 1:31.52 | 2:21.68 | 3:10.74 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Aino Kontiainen | 2002 | 41.81 | 1:31.37 | 2:23.14 | 3:12.64 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Iida Koskiluoto | 2002 | 43.80 | 1:33.26 | 2:23.28 | 3:12.67 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Siri Auvinen | 2002 | 42.76 | 1:30.89 | 2:22.59 | 3:12.86 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Sohvi Kallinen | 2004 | 46.28 | 1:35.22 | 2:25.94 | 3:13.39 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Tia Haikarinen | 2002 | 44.42 | 1:34.42 | 2:26.02 | 3:15.80 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Ada Aartela | 2002 | 42.34 | 1:31.85 | 2:24.01 | 3:16.06 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Aino Paju | 2003 | 43.53 | 1:35.17 | 2:28.95 | 3:19.16 | ||||
Vanders | ||||||||||
27 | Negiin Javadi | 2002 | 45.20 | 1:36.30 | 2:28.70 | 3:20.62 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Emmi Partanen | 2003 | 45.98 | 1:38.12 | 2:30.82 | 3:22.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 46.73 | 1:38.74 | 2:31.77 | 3:24.99 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Siiri Reinonen | 2004 | 46.12 | 1:40.46 | 2:36.23 | 3:29.05 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Susanna Kuisma | 2003 | 48.83 | 1:42.69 | 2:38.36 | 3:33.09 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Stefania Pavlidi | 2003 | 47.06 | 1:42.35 | 2:38.95 | 3:33.59 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Sofia Harju | 2002 | 49.52 | 1:45.38 | 2:41.31 | 3:35.85 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Cinja Åvist | 2003 | 48.86 | 1:47.78 | 2:45.58 | 3:41.83 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
35 | Pinja Kuuva | 2002 | 51.44 | 1:50.72 | 2:52.47 | 3:52.55 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
36 | Nora Pennanen | 2002 | 55.14 | 1:54.37 | 2:56.23 | 3:55.62 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Henrietta Löfgren | 2003 | DNF | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Cindy Palm | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nelli Vartiainen | 2002 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:09 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 45.32 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Mio Heinola | 2005 | 47.69 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Nico Peltonen | 2005 | 49.28 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Antti Musikka | 2005 | 49.84 | |||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Nooa Matela | 2005 | 50.11 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 51.55 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Sampo Nord | 2005 | 56.11 | |||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Samuli Seger | 2005 | 56.80 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Aaron Pirinen | 2005 | 57.92 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Aron Forslund | 2005 | 58.74 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Eeli Partanen | 2005 | 1:00.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Anton Sarvilahti | 2005 | 1:02.77 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Onni Rahkonen | 2007 | 1:12.08 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 39.55 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Henri Heikkilä | 2003 | 41.72 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 42.95 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Oskari Repo | 2003 | 45.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jesse Hyppönen | 2004 | 46.19 | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 47.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Santeri Berggren | 2003 | 48.49 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Markku Khrishchenovich | 2003 | 49.07 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Oscar Taht | 2003 | 49.98 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Daniel Bun | 2004 | 50.69 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Tuomas Peltola | 2003 | 50.96 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Joona Lehtonen | 2003 | 51.00 | |||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Sami Pönkä | 2003 | 51.09 | |||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 51.35 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Joona Saarnio | 2004 | 51.93 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Miikka Visto | 2004 | 54.02 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Olli Paukola | 2003 | 54.16 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Otso Kurikka | 2003 | 54.74 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Masih Tantula | 2004 | 55.07 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Ivan Jakkonen | 2003 | 55.13 | |||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Samuel Saari | 2004 | 55.45 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 55.65 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Aapo Ahlroos | 2004 | 1:01.50 | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aapo Rasinmäki | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Alvar Aho | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Jesse Virkkala | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Lucas Lönnblad | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tony Heinola | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 31.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 32.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Herman Widbom | 2001 | 33.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jere Ruuhonen | 2001 | 34.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Niklas Linnanen | 2001 | 35.71 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Elias Filippovits | 2002 | 37.25 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Santeri Tuomi | 2001 | 38.44 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Oskari Niemi | 2001 | 38.78 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Eemil Kylmä | 2001 | 38.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Teemu Annala | 2001 | 38.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Max Åström | 2002 | 39.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Joel Syrjä | 2002 | 40.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Aaro Märsylä | 2001 | 41.58 | |||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Christofor Pavlidi | 2001 | 42.25 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Veikka Weckman | 2001 | 44.40 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Jerry Roine | 2002 | 45.08 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Kirill Levo | 2002 | 45.18 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Matias Ola | 2002 | 45.79 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Arsenij Afrosin | 2002 | 46.24 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Victor Branea | 2001 | 46.68 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 48.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Rasmus Rutanen | 2001 | 49.83 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | 53.89 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:21 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:36 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Sundt | 2006 | 47.09 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 50.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Louna Kasvio | 2006 | 52.49 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Heli Kuisma | 2006 | 54.62 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Päivä-kaisla Seppänen | 2006 | 56.70 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Jeanette Ingberg | 2006 | 59.13 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 59.27 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Matilda Leppänen | 2007 | 1:01.60 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Maija Häkkinen | 2006 | DSQ | Vapaauinnin potku | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Säämänen | 2004 | 42.87 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 44.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Milla Strandberg | 2005 | 44.40 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Wilma Savonen | 2004 | 44.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 45.01 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Venla Lindström | 2004 | 45.87 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Iida Savulahti | 2004 | 47.01 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Daniella Guth | 2005 | 47.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aliina Karvonen | 2004 | 48.37 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Sofia Morais | 2005 | 49.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Veera Korsoff | 2005 | 49.66 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Janita Severinkangas | 2004 | 50.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Aino Tamminen | 2005 | 50.25 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Annika Idman | 2004 | 50.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Olivia Turtiainen | 2005 | 51.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Rina Rantanen | 2005 | 51.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Iisa Karpela | 2004 | 53.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 53.71 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Maggie Hollo | 2005 | 53.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Maria Mustonen | 2005 | 54.18 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Silja Eloranta | 2004 | 55.82 | |||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Janica Nieminen | 2005 | 56.02 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Verna Haravuori | 2004 | 56.46 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Anni Jutila | 2004 | 56.97 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Jannalina Porkka | 2005 | 57.22 | |||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Venla Varvikko | 2005 | 58.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Essi Ahvenainen | 2005 | 58.75 | |||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Ida Kauppinen | 2005 | 1:02.15 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
29 | Iina Rissanen | 2005 | 1:02.35 | |||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Siiri Ruponen | 2005 | 1:02.62 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Iiris Virtanen | 2004 | 1:11.87 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Ella Vilenius | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Katarina Kobycheva | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tatiana Sukhareva | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | DSQ | Maaliin tultaessa | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Säde Ryynänen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mirka Mettinen | 2002 | 36.82 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Cindy Palm | 2003 | 39.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ida Lehtovaara | 2003 | 39.70 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Vera Vartiainen | 2002 | 39.97 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Milla Hyttinen | 2003 | 40.76 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Ada Aartela | 2002 | 40.86 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 40.98 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Jade Huhtamaa | 2002 | 41.09 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Nella Korpela | 2002 | 41.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Emma Johansson | 2003 | 42.09 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Anni Savolainen | 2002 | 42.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Aino-olivia Arola | 2002 | 42.81 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Helmi Ahonen | 2003 | 43.01 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Nicole Sundell | 2003 | 43.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Tiiu Korhonen | 2003 | 44.03 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Julia Peltola | 2003 | 44.72 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Lotta Heinimäki | 2003 | 47.84 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 47.99 | |||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Pinja Kuuva | 2002 | 48.09 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Nelli Varjovaara | 2002 | 48.27 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Iina Von Schrowe | 2003 | 48.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Ekaterina Galay | 2003 | 49.18 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
23 | Delia Helena Aho | 2003 | 50.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Sohvi Seppänen | 2003 | 51.53 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
25 | Vilma Mäkelä | 2003 | 57.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Amanda Mielty | 2003 | 1:01.21 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Emilia Myllykoski | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Maria Pesso | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:36 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aki Hakkarainen | 2003 | 36.06 | 1:13.53 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Risto Martikainen | 2003 | 36.49 | 1:14.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 37.38 | 1:17.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | 37.86 | 1:18.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Eetu Palvanen | 2003 | 37.47 | 1:18.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Danil Seksenov | 2004 | 39.20 | 1:20.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Niko Matela | 2003 | 39.19 | 1:20.53 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 39.53 | 1:20.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Tuukka Inkilä | 2003 | 39.37 | 1:20.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Lauri Tolvanen | 2003 | 39.20 | 1:22.90 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
11 | Luukas Vainio | 2003 | 40.02 | 1:22.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Pauli Rantamäki | 2003 | 38.91 | 1:23.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Taavi Backman | 2004 | 41.12 | 1:24.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Lassi Haimi | 2003 | 39.97 | 1:24.24 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Jesse Lintusalo | 2004 | 41.20 | 1:24.73 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Kalle Seppä | 2003 | 44.52 | 1:30.54 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Elis Fokin | 2003 | 44.35 | 1:31.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Leevi Kervinen | 2003 | 44.03 | 1:31.14 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Niklas Rantapää | 2003 | 44.46 | 1:31.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Alexander Nyman | 2004 | 44.60 | 1:31.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Veerti Juurakko | 2004 | 44.27 | 1:32.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Antti Malmberg | 2003 | 44.15 | 1:32.58 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Veeti Salminen | 2004 | 45.50 | 1:33.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 45.76 | 1:33.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Matteus Einiö | 2004 | 46.91 | 1:36.49 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
26 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 45.60 | 1:36.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 47.96 | 1:37.91 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Henri Korpi | 2004 | 47.88 | 1:39.31 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 48.60 | 1:40.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Miska Törmi | 2004 | 49.39 | 1:40.65 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Richard Ramstedt | 2004 | 49.52 | 1:40.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Joona Lehtonen | 2003 | 49.80 | 1:42.58 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Leo Karttunen | 2004 | 50.34 | 1:43.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Waldemar Palombi | 2004 | 51.40 | 1:43.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Aapo Ahlroos | 2004 | 43.85 | 1:43.90 | ||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Joonas Salzmann | 2003 | 47.24 | 1:44.45 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
37 | Aleksi Alanko | 2003 | 51.20 | 1:45.95 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Anton Petrov | 2004 | 53.46 | 1:49.61 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Niko Akkanen | 2003 | 52.21 | 1:49.75 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
40 | Manu Rosendahl | 2003 | 56.58 | 1:58.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
41 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 1:02.01 | 2:07.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Casper Heikkinen | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Eeti Virolainen | 2004 | DSQ | SW 6.1 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Isak Jatkola | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Markku Khrishchenovich | 2003 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Otso Mäkivuokko | 2003 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Petteri Haverinen | 2001 | 30.21 | 1:02.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Veeti Ruohtula | 2001 | 31.08 | 1:02.49 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 30.02 | 1:02.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 30.95 | 1:03.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Oskari Hynynen | 2001 | 30.61 | 1:04.14 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Jere Ruuhonen | 2001 | 31.77 | 1:05.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Antti Leppänen | 2002 | 32.55 | 1:05.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Joona Mikkola | 2001 | 32.32 | 1:06.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Perttu Somero | 2001 | 32.29 | 1:07.70 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
10 | Tuomas Jokinen | 2001 | 33.83 | 1:07.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Kalle Mäkinen | 2002 | 32.66 | 1:08.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Ossi Kleimola | 2001 | 33.30 | 1:08.27 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
13 | Väinö Koponen | 2001 | 33.40 | 1:08.61 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Eemeli Raninen | 2001 | 33.42 | 1:08.95 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Teemu Annala | 2001 | 34.02 | 1:09.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 33.40 | 1:09.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Saku Suomalainen | 2001 | 34.60 | 1:09.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Firas El-Idi | 2001 | 33.43 | 1:10.19 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
19 | Oskari Aalto | 2002 | 34.24 | 1:10.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Kasper Vaittinen | 2001 | 34.12 | 1:11.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Harry Zimmermann | 2001 | 34.04 | 1:11.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Oskari Rantamäki | 2001 | 33.88 | 1:11.46 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Viljami Salonen | 2002 | 34.68 | 1:12.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Kasper Envalds | 2001 | 35.13 | 1:12.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Matias Hjelm | 2002 | 35.71 | 1:12.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Mikael Virtanen | 2002 | 35.42 | 1:12.87 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Konsta Seppä | 2001 | 35.52 | 1:13.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Pyry Nurminen | 2001 | 35.88 | 1:13.96 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Ruslan Panschin | 2001 | 35.83 | 1:14.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Akseli Lehtonen | 2002 | 35.91 | 1:14.61 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Veikka Saren | 2002 | 36.83 | 1:15.27 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
32 | Ivan Turbin | 2001 | 36.02 | 1:16.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 36.96 | 1:16.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Atte Lasmio | 2001 | 37.99 | 1:17.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Elias Kukkonen | 2002 | 37.99 | 1:17.44 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
36 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 37.39 | 1:17.55 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
37 | Roope Tsutsunen | 2002 | 38.30 | 1:17.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Eemil Kylmä | 2001 | 37.71 | 1:17.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Henri Jokinen | 2002 | 38.02 | 1:17.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
40 | Rasmus Söderholm | 2002 | 37.81 | 1:18.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Lauri Uosukainen | 2002 | 38.69 | 1:19.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
42 | Eetu Partanen | 2001 | 39.06 | 1:19.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Kasper Tolonen | 2002 | 38.30 | 1:19.70 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Elias Saarinen | 2002 | 39.22 | 1:20.03 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
45 | Aatu Harju | 2002 | 38.86 | 1:20.11 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
46 | Herman Widbom | 2001 | 38.87 | 1:20.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Aarne Myllynen | 2002 | 39.36 | 1:20.29 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
48 | Touko Luukkonen | 2002 | 39.67 | 1:20.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
49 | Kristoffer Kulju | 2001 | 40.33 | 1:20.88 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
50 | Martti Rautell | 2002 | 39.87 | 1:21.23 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
51 | Aleksanteri Nord | 2002 | 39.61 | 1:22.03 | ||||||
Vanders | ||||||||||
52 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 38.91 | 1:22.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 39.45 | 1:22.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Harald Åström | 2001 | 39.87 | 1:22.66 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
55 | Samuel Leppänen | 2002 | 40.24 | 1:22.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Repe Kupila | 2001 | 39.47 | 1:23.87 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
57 | Matias Gustafsson | 2002 | 40.18 | 1:24.40 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
58 | Mathias Lindfors | 2002 | 41.52 | 1:25.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
59 | Christian Kovanen | 2001 | 41.43 | 1:25.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Manu Ursin | 2002 | 41.70 | 1:27.09 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
61 | Kirill Levo | 2002 | 41.90 | 1:27.32 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
62 | Max Eriksson | 2002 | 41.56 | 1:28.50 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
63 | Kalle Kauppinen | 2002 | 42.38 | 1:28.64 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
64 | Emil Strandell | 2002 | 44.23 | 1:30.83 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
65 | Olavi Saarinen | 2002 | 44.65 | 1:32.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
66 | Matias Ola | 2002 | 44.53 | 1:32.09 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
67 | Kasper Nyman | 2001 | 44.07 | 1:32.39 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
68 | Severi Vilkko | 2002 | 43.98 | 1:33.18 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
69 | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | 44.78 | 1:33.96 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
70 | Pyry Talvitie | 2002 | 46.92 | 1:34.74 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
71 | Veikka Weckman | 2001 | 46.42 | 1:35.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
72 | Aki Holtari | 2002 | 46.04 | 1:35.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
73 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 47.48 | 1:35.80 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Danila Shishinin | 2002 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Jaakko Reinonen | 2001 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Samuli Hartikainen | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Daniil Lukasin | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:11 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:52 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 36.07 | 1:15.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Emilia Sihvo | 2004 | 37.31 | 1:17.41 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 37.62 | 1:19.03 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 39.94 | 1:21.87 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Helmi Haverinen | 2004 | 39.26 | 1:22.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Lotta Hermonen | 2004 | 40.69 | 1:22.97 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 40.47 | 1:24.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Vlada Guljajeva | 2004 | 41.67 | 1:24.22 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Ciara Wacklin | 2004 | 41.12 | 1:25.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Pinja Nieminen | 2004 | 41.88 | 1:26.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Aamu Änkilä | 2004 | 43.41 | 1:26.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Auri Keurulainen | 2004 | 41.61 | 1:26.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 42.08 | 1:26.91 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 43.98 | 1:27.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Nessa Järvinen | 2004 | 42.24 | 1:28.18 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Fiona Laakso | 2005 | 43.05 | 1:28.21 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Alexandra Chaker | 2004 | 43.13 | 1:28.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Tuuli Pippuri | 2005 | 42.98 | 1:28.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Milja Mäkinen | 2004 | 43.70 | 1:29.63 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
20 | Emilia Niemi | 2005 | 42.64 | 1:30.11 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Wilma Långström | 2004 | 43.41 | 1:30.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Venla Lindström | 2004 | 43.76 | 1:30.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Helmiina Toivonen | 2004 | 44.19 | 1:31.00 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Anna Hakkarainen | 2005 | 44.73 | 1:31.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Siiri Reinonen | 2004 | 44.56 | 1:31.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 44.52 | 1:32.09 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Wilma Savonen | 2004 | 43.69 | 1:32.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Kreetta Somero | 2004 | 45.51 | 1:33.23 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
29 | Hanna Martola | 2005 | 46.03 | 1:35.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Oona Kupari | 2004 | 46.69 | 1:35.56 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Salma Mäntynen | 2005 | 46.28 | 1:36.65 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
32 | Iisa Karpela | 2004 | 46.23 | 1:36.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Inka Raitio | 2004 | 46.74 | 1:36.99 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
34 | Ada Hakkarainen | 2005 | 48.94 | 1:39.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Maija Hinkkala | 2005 | 47.42 | 1:39.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
36 | Gabriella Linna | 2004 | 47.97 | 1:40.55 | ||||||
Vanders | ||||||||||
37 | Sofia Kraptsak | 2005 | 46.07 | 1:40.57 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
38 | Kukka Peill | 2005 | 49.57 | 1:40.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Greta Beszteri | 2004 | 48.38 | 1:42.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Katarina Kobycheva | 2004 | 50.76 | 1:45.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Saga Höijer | 2005 | 50.88 | 1:45.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Essi Ahvenainen | 2005 | 50.94 | 1:46.00 | ||||||
Vanders | ||||||||||
43 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 51.69 | 1:46.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
44 | Vilja Saarinen | 2005 | 51.91 | 1:47.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
45 | Jenni Kurki | 2005 | 54.12 | 1:54.10 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Vilmiina Weckman | 2004 | 55.61 | 1:56.77 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
47 | Maija Gustafsson | 2004 | 59.27 | 2:02.32 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Iiris Järvelä | 2005 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Amanda Lehtonen | 2005 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Ester Hirvonen | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saga Jatkola | 2004 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Vilja Rautell | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 33.17 | 1:08.52 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Helmi Heinonen | 2002 | 33.48 | 1:10.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Emilia Skinnari | 2002 | 34.96 | 1:11.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Venla Suihkonen | 2002 | 34.52 | 1:11.69 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 34.73 | 1:11.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Kajanto | 2002 | 34.99 | 1:12.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Mathilda Kalenius | 2002 | 35.79 | 1:13.59 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Milla Nikkanen | 2002 | 35.77 | 1:14.09 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Siiri Välimaa | 2002 | 35.75 | 1:14.47 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Pinja Paulomo | 2002 | 36.72 | 1:15.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Vera Vartiainen | 2002 | 37.23 | 1:15.58 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Verna Rostedt | 2002 | 35.94 | 1:15.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Vilma Norja | 2002 | 36.63 | 1:15.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Meri Lauronen | 2002 | 35.57 | 1:16.17 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Minttu Paalanen | 2003 | 37.90 | 1:16.56 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Saana Karell | 2002 | 36.88 | 1:17.01 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Wilma Rintala | 2002 | 38.44 | 1:17.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Emma Johansson | 2003 | 39.02 | 1:19.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Venla Salminen | 2002 | 39.20 | 1:19.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Sandra Kalenius | 2003 | 39.08 | 1:20.36 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
21 | Aino Kontiainen | 2002 | 40.11 | 1:20.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Meri Karttunen | 2002 | 39.01 | 1:20.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Riia Hiltunen | 2002 | 39.37 | 1:21.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Viivi Sorri | 2003 | 20.03 | 1:21.81 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Ethel Piksilä | 2003 | 40.11 | 1:21.95 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 40.37 | 1:21.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Vilja Laaksonen | 2002 | 38.82 | 1:22.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Ellen Strandberg | 2002 | 40.81 | 1:23.82 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Henrietta Löfgren | 2003 | 41.57 | 1:24.89 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Oona Siltala | 2002 | 40.73 | 1:25.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Viivi Hakamäki | 2002 | 41.99 | 1:25.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
32 | Saima Huovinen | 2003 | 41.37 | 1:25.47 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
33 | Miisa Mäkelä | 2002 | 41.54 | 1:25.56 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
34 | Anni Savolainen | 2002 | 41.58 | 1:25.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Ronja Hellberg | 2003 | 41.99 | 1:26.55 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
36 | Janna Salminen | 2003 | 43.66 | 1:26.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Stefania Pavlidi | 2003 | 42.12 | 1:26.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
38 | Martina Uusitalo | 2003 | 42.75 | 1:27.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Essi Helle | 2002 | 41.63 | 1:27.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
40 | Diana Seiger | 2003 | 41.97 | 1:27.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 43.47 | 1:28.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
42 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 43.31 | 1:28.29 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
43 | Cami Wacklin | 2002 | 43.22 | 1:28.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Mikaela Jokela | 2002 | 43.58 | 1:30.20 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
45 | Aida Pasma | 2003 | 43.14 | 1:30.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 45.02 | 1:30.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Annika Alanen | 2003 | 44.52 | 1:33.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
48 | Liisa Lassila | 2003 | 44.99 | 1:35.31 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
49 | Senni Toikka | 2003 | 46.64 | 1:35.36 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
50 | Nella Kukkonen | 2003 | 47.09 | 1:37.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Tiia Kuisma | 2003 | 47.11 | 1:38.48 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
52 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 51.13 | 1:42.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
53 | Sanni Luostarinen | 2002 | 50.73 | 1:44.05 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
54 | Roosa Pilsari | 2003 | 49.38 | 1:44.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
55 | Laura Pitkänen | 2002 | 47.30 | 1:47.88 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Emilia Lyyra | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Veera Skinnari | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Nelly Plukka | 2003 | DSQ | SW 6.1 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:52 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 36, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miiro Vartiainen | 2001 | 31.59 | 1:08.28 | 1:45.68 | 2:22.87 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Atte Alila | 2001 | 31.67 | 1:11.18 | 1:52.45 | 2:33.69 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Timi Torkkel | 2001 | 32.56 | 1:11.91 | 1:53.29 | 2:33.97 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Timi Pernanen | 2001 | 33.63 | 1:13.52 | 1:53.91 | 2:34.29 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Olli Malmberg | 2001 | 34.63 | 1:16.92 | 2:01.71 | 2:45.00 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Joonas Mustonen | 2001 | 33.09 | 1:14.73 | 2:02.55 | 2:47.42 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Aaro Märsylä | 2001 | 35.04 | 1:17.08 | 2:02.42 | 2:47.60 | ||||
Vanders | ||||||||||
8 | Rasmus Söderholm | 2002 | 39.48 | 1:28.39 | 2:20.31 | 3:09.60 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Juho Elia Marjala | 2003 | 44.12 | 1:36.76 | 2:30.50 | 3:22.75 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:59 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 37, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Viivi Vaajanen | 2002 | 38.18 | 1:25.63 | 2:14.91 | 2:59.21 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 40.98 | 1:28.42 | 2:15.85 | 3:01.75 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Liinu Louhikoski | 2004 | 38.31 | 1:25.81 | 2:16.27 | 3:02.03 | ||||
Vanders | ||||||||||
4 | Siri Auvinen | 2002 | 35.08 | 1:18.32 | 2:11.86 | 3:05.44 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aino-olivia Arola | 2002 | 37.22 | 1:24.76 | 2:16.99 | 3:08.08 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Charlotte Ingberg | 2002 | 38.68 | 1:27.60 | 2:18.43 | 3:08.28 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Lotta Lehtoila | 2003 | 40.32 | 1:28.66 | 2:19.94 | 3:08.33 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Iida Koskiluoto | 2002 | 38.47 | 1:27.75 | 2:20.19 | 3:10.95 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenny Kareinen | 2002 | 39.10 | 1:28.51 | 2:21.20 | 3:15.51 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Stella Freystätter | 2003 | 41.67 | 1:31.49 | 2:25.56 | 3:20.88 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Susanna Kuisma | 2003 | 50.34 | 1:50.28 | 2:52.57 | 3:54.99 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:59 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 42.20 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Nico Peltonen | 2005 | 42.78 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Antti Musikka | 2005 | 43.36 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Jimi Kojo | 2005 | 44.32 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Sampo Nord | 2005 | 45.18 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Tomi Silander | 2006 | 47.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Eeli Partanen | 2005 | 50.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 56.54 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 31.60 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Niko Matela | 2003 | 32.92 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 33.27 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Oskar Turunen | 2003 | 34.50 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Danil Seksenov | 2004 | 34.69 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Juho Elia Marjala | 2003 | 36.56 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Ville Savulahti | 2003 | 38.37 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Aki Hakkarainen | 2003 | 38.84 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Niklas Rantapää | 2003 | 40.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 41.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 42.42 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 43.85 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jesse Lintusalo | 2004 | 45.10 | |||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Oscar Taht | 2003 | 48.31 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Leo Karttunen | 2004 | 48.82 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Veeti Salminen | 2004 | 49.36 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Miko Mikkola | 2004 | 49.96 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Richard Ramstedt | 2004 | 56.69 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Matias Rasinmäki | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Mattias Janhunen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Sam Zamanimehr | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Yufei Meng | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Isak Gramén | 2001 | 28.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jere Ruuhonen | 2001 | 28.50 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Victor Savateev | 2001 | 28.75 | |||||||
Nevskaya Volna | ||||||||||
4 | Atte Alila | 2001 | 29.33 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Ossi Kleimola | 2001 | 29.82 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Kalle Mäkinen | 2002 | 30.58 | |||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Viljami Salonen | 2002 | 31.08 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Veeti Vainionpää | 2001 | 31.25 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 32.71 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Kasper Tolonen | 2002 | 33.01 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Verneri Viisanen | 2002 | 33.42 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Santeri Tuomi | 2001 | 33.52 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Oscar Skjäl | 2002 | 34.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Veikka Saren | 2002 | 34.51 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
15 | Roope Tsutsunen | 2002 | 35.10 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Matias Gustafsson | 2002 | 35.37 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Tatu Jentze | 2001 | 35.52 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Henri Jokinen | 2002 | 36.18 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Lauri Uosukainen | 2002 | 38.28 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Lasse Saarinen | 2002 | 38.42 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 39.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Kalle Kauppinen | 2002 | 39.52 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Max Eriksson | 2002 | 39.78 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Juuso Korhonen | 2002 | 45.05 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:09 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:24 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 45.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Malin Lindblom | 2006 | 48.25 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Wilma Sundt | 2006 | 48.58 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Heli Kuisma | 2006 | 50.33 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 32.98 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Aada Rissanen | 2004 | 35.36 | |||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 35.70 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Saga Kovanen | 2004 | 36.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 37.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Veera Säämänen | 2004 | 37.26 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexandra Chaker | 2004 | 39.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Sofia Morais | 2005 | 39.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Helmi Haverinen | 2004 | 40.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Venla Lindström | 2004 | 40.56 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Fiona Laakso | 2005 | 40.90 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Kira Lindroos | 2005 | 41.10 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Tuuli Pippuri | 2005 | 41.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ciara Wacklin | 2004 | 41.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Nanna Sinerkari | 2004 | 42.32 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Veera Korsoff | 2005 | 42.62 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Iida Savulahti | 2004 | 44.10 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Salma Mäntynen | 2005 | 44.56 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Aino Tamminen | 2005 | 44.92 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Pinja Nieminen | 2004 | 46.33 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Celina Siggberg | 2005 | 46.56 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Greta Beszteri | 2004 | 46.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Hanna Martola | 2005 | 47.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Aliina Karvonen | 2004 | 47.04 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Oona Kupari | 2004 | 47.58 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Sofia Kraptsak | 2005 | 47.71 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Janita Severinkangas | 2004 | 48.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Ida Kauppinen | 2005 | 49.25 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
29 | Gabriella Linna | 2004 | 51.08 | |||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Odessa Haikara | 2004 | 51.82 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Kukka Peill | 2005 | 53.00 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Silja Eloranta | 2004 | 53.92 | |||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Rina Rantanen | 2005 | 1:02.79 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Maggie Hollo | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tatiana Sukhareva | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Ada-maj Saarinen | 2004 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Annika Idman | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Jannalina Porkka | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Nea Mustonen | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Nieminen | 2002 | 30.87 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Jonna Vasara | 2002 | 32.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Mirka Mettinen | 2002 | 33.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Lena Maula | 2002 | 33.64 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Julia Sairanen | 2003 | 34.35 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Sonja Lehtinen | 2003 | 34.71 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Minttu Paalanen | 2003 | 34.82 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Aino Paju | 2003 | 34.95 | |||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Venla Salminen | 2002 | 35.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Vilma Norja | 2002 | 35.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jade Huhtamaa | 2002 | 35.82 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Tia Haikarinen | 2002 | 36.18 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Julia Peltola | 2003 | 36.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Julia Salminen | 2002 | 36.71 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Nicole Sundell | 2003 | 37.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Stella Freystätter | 2003 | 37.36 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Sofia Harju | 2002 | 37.68 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Tiiu Korhonen | 2003 | 37.91 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Janna Salminen | 2003 | 38.38 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Emmi Partanen | 2003 | 39.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Iina Von Schrowe | 2003 | 39.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Ethel Piksilä | 2003 | 39.54 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Cinja Åvist | 2003 | 39.83 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
24 | Oona Siltala | 2002 | 40.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Viivi Hakamäki | 2002 | 40.73 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Diana Seiger | 2003 | 41.48 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 41.92 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Cami Wacklin | 2002 | 42.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Maria Rintala | 2003 | 43.38 | |||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Nella Kukkonen | 2003 | 52.08 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Iisa Kääpä | 2002 | DNS | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Kedilyn Pulk | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Laura Kellberg | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nelly Plukka | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:24 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:49 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 31.50 | 1:06.81 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 31.71 | 1:07.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Niko Matela | 2003 | 32.31 | 1:07.74 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Tuukka Inkilä | 2003 | 34.31 | 1:10.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Luukas Vainio | 2003 | 33.44 | 1:10.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Niklas Hatakka | 2003 | 34.04 | 1:11.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 34.70 | 1:11.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Pauli Rantamäki | 2003 | 33.75 | 1:13.56 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Santeri Berggren | 2003 | 35.32 | 1:13.72 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Akseli Leppänen | 2004 | 35.22 | 1:13.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Benjamin Hoot | 2003 | 35.52 | 1:15.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Elis Fokin | 2003 | 36.37 | 1:16.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Oscar Taht | 2003 | 37.04 | 1:16.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Leevi Kervinen | 2003 | 36.11 | 1:16.68 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Tuomas Peltola | 2003 | 36.85 | 1:17.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Kalle Seppä | 2003 | 37.27 | 1:17.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Jesse Hyppönen | 2004 | 37.15 | 1:17.91 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
18 | Alexander Nyman | 2004 | 36.94 | 1:18.91 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Niko Akkanen | 2003 | 37.53 | 1:19.03 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Veerti Juurakko | 2004 | 37.25 | 1:19.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Casper Heikkinen | 2003 | 37.81 | 1:19.30 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Antti Malmberg | 2003 | 37.47 | 1:19.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 38.62 | 1:19.60 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Roni Severinkangas | 2003 | 36.79 | 1:19.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Sami Pönkä | 2003 | 37.53 | 1:19.82 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Niko Teperi | 2005 | 38.24 | 1:20.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Aleksi Alanko | 2003 | 38.08 | 1:21.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Mio Heinola | 2005 | 38.80 | 1:21.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
29 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 39.54 | 1:21.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Tony Heinola | 2003 | 38.50 | 1:21.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Henry Nyman | 2003 | 38.76 | 1:21.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Antti Musikka | 2005 | 39.19 | 1:22.29 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Karri Suuronen | 2003 | 40.02 | 1:22.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Atte Poikela | 2003 | 38.80 | 1:22.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Joonas Salzmann | 2003 | 37.45 | 1:23.76 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
36 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 39.62 | 1:24.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
37 | Otso Kurikka | 2003 | 39.20 | 1:24.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Santtu Kosunen | 2003 | 37.93 | 1:25.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Miikka Visto | 2004 | 39.75 | 1:26.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
40 | Richard Ramstedt | 2004 | 41.60 | 1:27.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Paavo Nenonen | 2005 | 42.31 | 1:27.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Viktor Asklöf | 2004 | 39.44 | 1:27.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Ivan Jakkonen | 2003 | 40.53 | 1:28.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
44 | Nooa Matela | 2005 | 40.25 | 1:28.66 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
45 | Manu Rosendahl | 2003 | 42.23 | 1:29.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Anton Sarvilahti | 2005 | 42.31 | 1:30.74 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
47 | Yufei Meng | 2004 | 41.90 | 1:31.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Matteus Einiö | 2004 | 41.81 | 1:31.37 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
49 | Tomi Silander | 2006 | 42.74 | 1:31.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Risto Kallström | 2006 | 42.90 | 1:31.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Aaron Pirinen | 2005 | 44.80 | 1:32.99 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
52 | Nuutti Laitinen | 2004 | 43.23 | 1:33.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Joona Saarnio | 2004 | 43.30 | 1:33.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
54 | Jesse Virkkala | 2004 | 43.76 | 1:36.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
55 | Daniel Bun | 2004 | 45.94 | 1:38.75 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
56 | Justus Holtari | 2004 | 45.78 | 1:40.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Yash Nagal | 2004 | 45.47 | 1:41.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Leo Heinola | 2006 | 47.12 | 1:41.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Alvar Aho | 2004 | 47.37 | 1:41.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 48.41 | 1:42.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
61 | Olli Paukola | 2003 | 48.11 | 1:46.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
62 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 49.01 | 1:48.00 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Aron Forslund | 2005 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Markku Khrishchenovich | 2003 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mattias Janhunen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samuli Seger | 2005 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 26.45 | 55.22 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Petteri Haverinen | 2001 | 26.87 | 56.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Oskari Hynynen | 2001 | 27.16 | 56.51 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Isak Gramén | 2001 | 28.16 | 58.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 28.84 | 1:00.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Olli Malmberg | 2001 | 29.35 | 1:00.32 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Joona Mikkola | 2001 | 29.12 | 1:00.55 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Saku Suomalainen | 2001 | 28.95 | 1:00.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Eerikki Laitala | 2001 | 29.42 | 1:00.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Matias Hjelm | 2002 | 29.24 | 1:00.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Firas El-Idi | 2001 | 28.78 | 1:01.04 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
12 | Eemeli Raninen | 2001 | 29.08 | 1:01.06 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Oskari Rantamäki | 2001 | 29.01 | 1:01.41 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Pyry Nurminen | 2001 | 29.35 | 1:01.41 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Ossi Kleimola | 2001 | 29.41 | 1:01.48 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
16 | Konsta Seppä | 2001 | 30.31 | 1:03.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Niklas Linnanen | 2001 | 30.09 | 1:03.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Aatu Harju | 2002 | 30.50 | 1:04.05 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Akseli Lehtonen | 2002 | 30.67 | 1:04.05 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 30.36 | 1:04.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Eetu Partanen | 2001 | 30.18 | 1:04.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Oscar Skjäl | 2002 | 30.37 | 1:04.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Veeti Vainionpää | 2001 | 31.28 | 1:04.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Ruslan Panschin | 2001 | 30.31 | 1:05.62 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Juho Laukkanen | 2001 | 31.54 | 1:06.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Joel Syrjä | 2002 | 31.32 | 1:07.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Touko Luukkonen | 2002 | 32.37 | 1:07.14 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Max Åström | 2002 | 31.76 | 1:07.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Tatu Jentze | 2001 | 31.86 | 1:07.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Ivan Turbin | 2001 | 31.71 | 1:07.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Oskari Niemi | 2001 | 32.29 | 1:07.65 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Elias Filippovits | 2002 | 32.82 | 1:08.47 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
33 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 31.96 | 1:08.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 32.87 | 1:09.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Verneri Viisanen | 2002 | 32.58 | 1:09.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 33.41 | 1:09.86 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
37 | Elias Saarinen | 2002 | 33.92 | 1:09.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Matias Gustafsson | 2002 | 32.97 | 1:10.13 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Mathias Lindfors | 2002 | 33.39 | 1:10.23 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
40 | Oliver Juursoo | 2001 | 33.31 | 1:10.65 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
41 | Repe Kupila | 2001 | 32.87 | 1:11.28 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
42 | Christian Kovanen | 2001 | 34.02 | 1:12.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 35.34 | 1:12.53 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
44 | Martti Rautell | 2002 | 36.05 | 1:13.58 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
45 | Victor Branea | 2001 | 36.03 | 1:13.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Ilari Silventoinen | 2002 | 35.39 | 1:15.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
47 | Georg Närjä | 2002 | 36.21 | 1:15.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
48 | Kirill Levo | 2002 | 36.21 | 1:16.74 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
49 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 37.06 | 1:17.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Olavi Saarinen | 2002 | 36.79 | 1:17.66 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
51 | Veikka Weckman | 2001 | 37.34 | 1:18.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
52 | Kasper Nyman | 2001 | 37.63 | 1:19.19 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
53 | Arsenij Afrosin | 2002 | 37.79 | 1:19.56 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
54 | Otto Sormunen | 2002 | 38.30 | 1:19.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | 37.78 | 1:21.28 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
56 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 37.80 | 1:22.08 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
57 | Rasmus Rutanen | 2001 | 40.35 | 1:25.28 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
58 | Daniil Lukasin | 2002 | 41.18 | 1:25.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Sebastian Bun | 2002 | 39.67 | 1:30.96 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Daniel Ruotsi | 2002 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Danila Shishinin | 2002 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Eemil Kylmä | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:49 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Sihvo | 2004 | 31.98 | 1:06.32 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 34.46 | 1:11.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Aamu Änkilä | 2004 | 34.98 | 1:12.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Helmi Haverinen | 2004 | 34.43 | 1:12.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Saga Kovanen | 2004 | 35.03 | 1:12.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Auri Keurulainen | 2004 | 33.88 | 1:13.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Kira Lindroos | 2005 | 36.77 | 1:15.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anna Edwards | 2004 | 35.98 | 1:15.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Daniella Guth | 2005 | 36.31 | 1:15.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 36.12 | 1:17.41 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Vlada Guljajeva | 2004 | 36.94 | 1:18.13 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Cecilia Serovuo | 2004 | 35.76 | 1:18.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Wilma Savonen | 2004 | 37.33 | 1:18.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Nessa Järvinen | 2004 | 37.72 | 1:18.86 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Ada Hakkarainen | 2005 | 38.89 | 1:19.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Nanna Sinerkari | 2004 | 38.94 | 1:19.70 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Fiona Laakso | 2005 | 38.83 | 1:21.09 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Alexandra Chaker | 2004 | 38.41 | 1:21.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Milla Strandberg | 2005 | 39.11 | 1:21.63 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Hanna Martola | 2005 | 39.28 | 1:22.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Nicole Haakana | 2005 | 40.05 | 1:23.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Wilma Sundt | 2006 | 40.11 | 1:23.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Louna Kasvio | 2006 | 39.28 | 1:24.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Iisa Karpela | 2004 | 39.95 | 1:25.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Anna Mattila | 2004 | 41.13 | 1:25.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Celina Siggberg | 2005 | 40.58 | 1:26.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Ellen Kettunen | 2005 | 41.12 | 1:26.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Anna Hakkarainen | 2005 | 39.52 | 1:26.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 41.00 | 1:26.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Inka Raitio | 2004 | 41.11 | 1:26.91 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
31 | Kreetta Somero | 2004 | 40.18 | 1:28.51 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
32 | Iina Rissanen | 2005 | 42.45 | 1:29.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Olivia Turtiainen | 2005 | 40.07 | 1:29.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Jasmin Savonen | 2005 | 42.09 | 1:30.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Odessa Haikara | 2004 | 44.98 | 1:31.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Malin Lindblom | 2006 | 43.54 | 1:31.58 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
37 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 44.31 | 1:33.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 45.96 | 1:34.99 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
39 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 44.33 | 1:35.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
40 | Siri Kaskeala | 2005 | 42.79 | 1:36.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Katarina Kobycheva | 2004 | 43.64 | 1:36.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Venla Varvikko | 2005 | 47.76 | 1:37.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Verna Haravuori | 2004 | 46.49 | 1:39.41 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
44 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 45.04 | 1:39.70 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
45 | Janica Nieminen | 2005 | 47.66 | 1:44.99 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
46 | Maija Häkkinen | 2006 | 50.00 | 1:45.69 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
47 | Maija Gustafsson | 2004 | 52.37 | 1:46.82 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
48 | Vilja Rautell | 2004 | 51.21 | 1:49.13 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
49 | Säde Ryynänen | 2005 | 54.05 | 1:50.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 52.71 | 1:52.98 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
51 | Siiri Ruponen | 2005 | 54.40 | 1:54.09 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
52 | Vilmiina Weckman | 2004 | 54.07 | 1:56.77 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Ella Vilenius | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Päivä-kaisla Seppänen | 2006 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 29.51 | 1:00.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Meri Lauronen | 2002 | 30.00 | 1:03.38 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Venla Suihkonen | 2002 | 30.35 | 1:04.14 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Vera Vartiainen | 2002 | 31.17 | 1:04.41 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Rebekka Luoto | 2003 | 30.75 | 1:04.87 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Sara Virtanen | 2002 | 31.19 | 1:04.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Mathilda Kalenius | 2002 | 31.05 | 1:04.98 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Annina Toimela | 2002 | 31.29 | 1:05.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Helmi Heinonen | 2002 | 31.35 | 1:06.02 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Laura Kellberg | 2003 | 31.43 | 1:06.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 31.87 | 1:06.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Wilma Rintala | 2002 | 32.60 | 1:07.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Riia Hiltunen | 2002 | 32.37 | 1:07.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Tia Haikarinen | 2002 | 32.65 | 1:07.85 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
15 | Lena Maula | 2002 | 31.96 | 1:07.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Meri Karttunen | 2002 | 32.52 | 1:07.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Milla Hyttinen | 2003 | 32.57 | 1:08.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Jade Huhtamaa | 2002 | 32.34 | 1:08.54 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Nella Korpela | 2002 | 33.32 | 1:09.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Siri Auvinen | 2002 | 32.79 | 1:09.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Ida Lehtovaara | 2003 | 33.71 | 1:09.41 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Viivi Vaajanen | 2002 | 33.87 | 1:09.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Mikaela Jokela | 2002 | 33.91 | 1:09.91 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Sonja Lehtinen | 2003 | 33.16 | 1:09.96 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Saima Huovinen | 2003 | 34.34 | 1:10.80 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Emma Johansson | 2003 | 34.22 | 1:10.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 33.54 | 1:11.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Essi Salokorpi | 2003 | 34.19 | 1:11.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Lotta Lehtoila | 2003 | 34.68 | 1:11.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Noona Rantanen | 2002 | 34.56 | 1:11.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Cindy Palm | 2003 | 34.72 | 1:12.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Essi Helle | 2002 | 34.22 | 1:12.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
33 | Hilla Kuuva | 2003 | 34.35 | 1:12.49 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
34 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 34.81 | 1:12.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Viivi Sorri | 2003 | 34.82 | 1:13.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
36 | Oona Siltala | 2002 | 35.24 | 1:13.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Ellen Strandberg | 2002 | 35.15 | 1:13.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
38 | Iina Von Schrowe | 2003 | 35.80 | 1:14.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Vilja Laaksonen | 2002 | 34.86 | 1:14.40 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
40 | Helmi Ahonen | 2003 | 35.00 | 1:14.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Milli Kosunen | 2002 | 35.32 | 1:14.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Hanni Riikonen | 2002 | 36.38 | 1:15.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
43 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 37.68 | 1:15.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Emmi Partanen | 2003 | 35.91 | 1:15.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 35.98 | 1:15.70 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
46 | Oona Piekkala | 2002 | 37.15 | 1:16.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Diana Seiger | 2003 | 36.91 | 1:17.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Nelli Vartiainen | 2002 | 37.81 | 1:17.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
49 | Winona Forslund | 2003 | 36.48 | 1:17.79 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
50 | Martina Uusitalo | 2003 | 37.62 | 1:17.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Henrietta Löfgren | 2003 | 37.32 | 1:17.99 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
52 | Ronja Hellberg | 2003 | 37.32 | 1:18.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
53 | Saana Karell | 2002 | 35.41 | 1:18.54 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
54 | Miisa Mäkelä | 2002 | 37.58 | 1:18.69 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
55 | Stefania Pavlidi | 2003 | 37.15 | 1:18.75 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
56 | Jenni Alanen | 2002 | 37.19 | 1:18.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Marleen Mikk | 2002 | 38.98 | 1:19.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Aida Pasma | 2003 | 38.21 | 1:19.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
59 | Emma Laasonen | 2002 | 37.56 | 1:19.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Nicole Sundell | 2003 | 37.46 | 1:20.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Annika Alanen | 2003 | 37.23 | 1:20.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
62 | Cami Wacklin | 2002 | 39.22 | 1:21.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 39.41 | 1:22.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
64 | Helmi Rönnholm | 2003 | 39.90 | 1:22.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
64 | Nelly Plukka | 2003 | 39.49 | 1:22.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
66 | Roosa Pilsari | 2003 | 38.63 | 1:22.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
67 | Tiia Kuisma | 2003 | 39.02 | 1:23.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
68 | Nea Grundström | 2003 | 40.21 | 1:26.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
69 | Sanna Valkonen | 2003 | 39.87 | 1:26.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Sanni Luostarinen | 2002 | 40.12 | 1:27.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
71 | Maria Pesso | 2002 | 40.73 | 1:27.53 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
72 | Laura Pitkänen | 2002 | 41.32 | 1:27.71 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
73 | Delia Helena Aho | 2003 | 42.31 | 1:27.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
74 | Sohvi Seppänen | 2003 | 41.02 | 1:28.62 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
75 | Nora Pennanen | 2002 | 42.42 | 1:30.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
76 | Nelli Varjovaara | 2002 | 41.71 | 1:31.94 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
77 | Siiri Tevä | 2003 | 41.54 | 1:32.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
78 | Amanda Mielty | 2003 | 44.56 | 1:36.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
79 | Emilia Myllykoski | 2003 | 43.40 | 1:36.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
80 | Vilma Mäkelä | 2003 | 45.14 | 1:38.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
81 | Ekaterina Galay | 2003 | 45.19 | 1:38.54 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Ada Aartela | 2002 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Emilia Lyyra | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Iisa Kääpä | 2002 | DNS | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Veera Skinnari | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:22 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 35.80 | 1:17.22 | 2:03.44 | 2:38.37 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 38.11 | 1:20.28 | 2:05.93 | 2:44.89 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Niko Matela | 2003 | 37.48 | 1:21.61 | 2:10.38 | 2:47.73 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Tuukka Inkilä | 2003 | 37.91 | 1:22.49 | 2:12.56 | 2:49.95 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 40.32 | 1:25.46 | 2:13.07 | 2:50.62 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Lauri Tolvanen | 2003 | 39.33 | 1:24.94 | 2:12.60 | 2:51.04 | ||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
7 | Eetu Palvanen | 2003 | 38.14 | 1:22.80 | 2:14.11 | 2:51.26 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Aki Hakkarainen | 2003 | 40.67 | 1:22.01 | 2:14.33 | 2:53.67 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Henri Heikkilä | 2003 | 37.47 | 1:22.36 | 2:15.19 | 2:53.95 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Risto Martikainen | 2003 | 41.96 | 1:23.83 | 2:15.67 | 2:54.50 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
11 | Ville Savulahti | 2003 | 41.71 | 1:29.31 | 2:17.54 | 2:54.87 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Lassi Haimi | 2003 | 35.51 | 1:22.54 | 2:15.15 | 2:55.01 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
13 | Juho Elia Marjala | 2003 | 41.41 | 1:27.60 | 2:22.59 | 3:01.21 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Taavi Backman | 2004 | 42.49 | 1:29.15 | 2:24.49 | 3:02.79 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Akseli Leppänen | 2004 | 43.97 | 1:30.41 | 2:24.96 | 3:06.34 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Isak Jatkola | 2003 | 40.84 | 1:32.82 | 2:27.18 | 3:07.45 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Benjamin Hoot | 2003 | 43.22 | 1:32.42 | 2:29.15 | 3:08.91 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Oskari Repo | 2003 | 46.46 | 1:36.55 | 2:32.10 | 3:17.15 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Jimi Kojo | 2005 | 46.39 | 1:39.13 | 2:37.07 | 3:23.83 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Nico Peltonen | 2005 | 44.66 | 1:36.18 | 2:38.46 | 3:24.65 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 47.26 | 1:39.55 | 2:41.58 | 3:25.45 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Henri Korpi | 2004 | 47.55 | 1:43.16 | 2:48.89 | 3:34.11 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 49.65 | 1:44.80 | 2:54.23 | 3:40.67 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 50.27 | 1:44.65 | 2:57.47 | 3:41.37 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Aleksi Pehkonen | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Eeti Virolainen | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Miska Törmi | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Tuomas Peltola | 2003 | DSQ | RU | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 31.98 | 1:09.08 | 1:48.38 | 2:19.77 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | 30.79 | 1:09.67 | 1:49.75 | 2:21.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Erik Nurmi | 2001 | 29.50 | 1:09.57 | 1:47.15 | 2:22.31 | ||||
Vanders | ||||||||||
4 | Miiro Vartiainen | 2001 | 30.89 | 1:07.80 | 1:51.25 | 2:22.97 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Eetu Einto | 2001 | 31.38 | 1:08.73 | 1:49.85 | 2:24.08 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Oskari Aalto | 2002 | 31.98 | 1:11.39 | 1:52.52 | 2:24.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Väinö Koponen | 2001 | 32.45 | 1:11.07 | 1:53.10 | 2:26.50 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Joonas Mustonen | 2001 | 30.07 | 1:10.13 | 1:53.65 | 2:27.77 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Timi Pernanen | 2001 | 31.85 | 1:11.78 | 1:55.34 | 2:28.98 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Herman Widbom | 2001 | 32.52 | 1:13.83 | 1:55.44 | 2:29.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Kasper Envalds | 2001 | 32.87 | 1:11.32 | 1:56.80 | 2:30.07 | ||||
Vanders | ||||||||||
12 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 32.63 | 1:11.51 | 1:54.93 | 2:30.19 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Viljami Salonen | 2002 | 33.14 | 1:13.19 | 1:56.98 | 2:30.41 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Atte Pennanen | 2001 | 33.87 | 1:13.57 | 1:56.37 | 2:31.27 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Perttu Somero | 2001 | 33.94 | 1:09.52 | 1:56.01 | 2:33.02 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
16 | Harry Zimmermann | 2001 | 33.35 | 1:12.79 | 1:57.37 | 2:33.35 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Kasper Vaittinen | 2001 | 34.35 | 1:13.38 | 2:00.92 | 2:37.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Teemu Annala | 2001 | 36.41 | 1:15.10 | 2:04.53 | 2:40.61 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Santeri Tuomi | 2001 | 34.05 | 1:18.24 | 2:02.90 | 2:40.84 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Kasper Tolonen | 2002 | 33.30 | 1:15.16 | 2:04.85 | 2:42.26 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Aleksi Seger | 2001 | 34.27 | 1:18.24 | 2:07.19 | 2:42.52 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Elias Kukkonen | 2002 | 35.47 | 1:17.51 | 2:07.86 | 2:43.58 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 36.03 | 1:20.49 | 2:09.88 | 2:46.41 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Roope Tsutsunen | 2002 | 36.43 | 1:17.89 | 2:08.91 | 2:46.51 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Aleksanteri Nord | 2002 | 38.04 | 1:21.52 | 2:13.28 | 2:51.97 | ||||
Vanders | ||||||||||
26 | Juho Laukkanen | 2001 | 37.68 | 1:20.12 | 2:10.14 | 2:52.14 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Lauri Uosukainen | 2002 | 40.76 | 1:26.21 | 2:16.35 | 2:54.00 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Max Åström | 2002 | 37.54 | 1:23.56 | 2:16.29 | 2:57.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Aarne Myllynen | 2002 | 40.66 | 1:24.43 | 2:19.76 | 3:00.67 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
30 | Kalle Kauppinen | 2002 | 39.71 | 1:28.17 | 2:19.73 | 3:01.80 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
31 | Manu Ursin | 2002 | 37.35 | 1:27.40 | 2:22.97 | 3:02.58 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
32 | Christofor Pavlidi | 2001 | 41.96 | 1:32.74 | 2:21.09 | 3:03.94 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Lasse Saarinen | 2002 | 39.49 | 1:29.50 | 2:22.89 | 3:06.13 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Juuso Korhonen | 2002 | 45.54 | 1:33.93 | 2:28.08 | 3:09.54 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Jerry Roine | 2002 | 41.35 | 1:33.52 | 2:28.37 | 3:09.99 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
36 | Pyry Talvitie | 2002 | 42.16 | 1:33.40 | 2:30.56 | 3:13.28 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
37 | Otto Sormunen | 2002 | 43.14 | 1:32.71 | 2:33.41 | 3:18.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Victor Branea | 2001 | 44.54 | 1:37.77 | 2:36.92 | 3:20.44 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 49.26 | 1:41.07 | 2:39.14 | 3:23.55 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Jaakko Reinonen | 2001 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Niklas Linnanen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Samuli Hartikainen | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Veeti Ruohtula | 2001 | DNF | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Emil Strandell | 2002 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matias Ola | 2002 | DSQ | RU | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Severi Vilkko | 2002 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:57 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:31 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 34.09 | 1:15.59 | 2:02.40 | 2:39.33 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 38.37 | 1:21.94 | 2:12.41 | 2:49.81 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 40.22 | 1:25.40 | 2:15.78 | 2:50.16 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 36.60 | 1:20.09 | 2:12.16 | 2:50.73 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Liinu Louhikoski | 2004 | 37.01 | 1:23.27 | 2:14.77 | 2:52.31 | ||||
Vanders | ||||||||||
6 | Helmiina Toivonen | 2004 | 43.47 | 1:33.07 | 2:23.60 | 3:01.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Tuuli Pippuri | 2005 | 42.54 | 1:29.55 | 2:20.19 | 3:01.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aada Rissanen | 2004 | 39.07 | 1:27.01 | 2:22.74 | 3:02.18 | ||||
Vanders | ||||||||||
9 | Wilma Långström | 2004 | 41.95 | 1:30.95 | 2:21.77 | 3:02.83 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Nea Mustonen | 2004 | 41.09 | 1:29.60 | 2:21.81 | 3:02.97 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Milja Mäkinen | 2004 | 41.99 | 1:29.95 | 2:26.57 | 3:06.09 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
12 | Lotta Hermonen | 2004 | 45.93 | 1:31.16 | 2:26.89 | 3:06.26 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
13 | Ciara Wacklin | 2004 | 42.66 | 1:31.18 | 2:26.73 | 3:07.97 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Saga Jatkola | 2004 | 42.10 | 1:29.23 | 2:25.57 | 3:08.70 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Julia Tuura | 2004 | 44.07 | 1:31.88 | 2:28.59 | 3:10.50 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Daniella Guth | 2005 | 45.36 | 1:32.47 | 2:29.75 | 3:12.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Emilia Niemi | 2005 | 49.54 | 1:38.96 | 2:41.34 | 3:24.10 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Sofia Morais | 2005 | 41.47 | 1:34.16 | 2:36.86 | 3:25.03 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Milla Strandberg | 2005 | 52.54 | 1:50.61 | 2:44.30 | 3:30.39 | ||||
Vanders | ||||||||||
20 | Maija Hinkkala | 2005 | 48.44 | 1:42.00 | 2:45.48 | 3:32.14 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Iida Savulahti | 2004 | 50.35 | 1:43.43 | 2:46.70 | 3:33.51 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Heli Kuisma | 2006 | 51.71 | 1:50.69 | 2:56.46 | 3:45.47 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Vilja Saarinen | 2005 | 53.63 | 1:55.08 | 2:56.90 | 3:49.11 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Tatiana Sukhareva | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Sofia Kraptsak | 2005 | DSQ | RU | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Paulomo | 2002 | 35.60 | 1:17.28 | 2:00.92 | 2:37.92 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jonna Vasara | 2002 | 34.64 | 1:17.70 | 2:05.11 | 2:41.39 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tuisku Grundström | 2002 | 36.70 | 1:18.75 | 2:04.46 | 2:42.01 | ||||
Vanders | ||||||||||
4 | Janita Brunila | 2002 | 36.38 | 1:19.18 | 2:05.47 | 2:42.19 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Sofia Nieminen | 2002 | 33.92 | 1:18.37 | 2:05.41 | 2:42.41 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Verna Rostedt | 2002 | 34.84 | 1:16.16 | 2:05.57 | 2:42.62 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emilia Skinnari | 2002 | 36.90 | 1:18.78 | 2:08.64 | 2:43.41 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri Välimaa | 2002 | 37.58 | 1:18.47 | 2:07.18 | 2:45.22 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Vilma Norja | 2002 | 35.78 | 1:17.28 | 2:09.10 | 2:46.61 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sofia Långström | 2003 | 36.77 | 1:22.01 | 2:10.20 | 2:48.65 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emma Kajanto | 2002 | 33.32 | 1:14.43 | 2:08.26 | 2:49.59 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Minttu Paalanen | 2003 | 37.93 | 1:20.86 | 2:12.57 | 2:50.66 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Julia Sairanen | 2003 | 37.25 | 1:23.59 | 2:14.62 | 2:53.12 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Nella Korpela | 2002 | 39.22 | 1:24.89 | 2:15.66 | 2:55.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Hanni Riikonen | 2002 | 38.95 | 1:25.76 | 2:13.98 | 2:55.98 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Sandra Kalenius | 2003 | 37.27 | 1:21.63 | 2:16.59 | 2:56.77 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Tinja Turunen | 2002 | 39.05 | 1:24.80 | 2:20.30 | 2:58.69 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Julia Salminen | 2002 | 38.35 | 1:27.25 | 2:18.44 | 2:59.99 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Hilla Kuuva | 2003 | 41.46 | 1:30.26 | 2:21.01 | 3:00.91 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Milli Kosunen | 2002 | 44.18 | 1:30.05 | 2:20.06 | 3:01.33 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Noona Rantanen | 2002 | 43.23 | 1:27.08 | 2:21.68 | 3:01.93 | ||||
Vanders | ||||||||||
22 | Negiin Javadi | 2002 | 40.18 | 1:25.99 | 2:19.68 | 3:03.41 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Ethel Piksilä | 2003 | 38.66 | 1:25.00 | 2:21.92 | 3:03.46 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Viivi Hakamäki | 2002 | 41.90 | 1:27.66 | 2:23.63 | 3:04.71 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Essi Helle | 2002 | 41.95 | 1:30.00 | 2:23.21 | 3:05.56 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Essi Salokorpi | 2003 | 44.35 | 1:29.75 | 2:27.23 | 3:06.03 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Janna Salminen | 2003 | 41.88 | 1:32.89 | 2:27.90 | 3:08.71 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Miisa Mäkelä | 2002 | 41.02 | 1:29.71 | 2:25.53 | 3:09.44 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
29 | Winona Forslund | 2003 | 46.79 | 1:38.78 | 2:27.39 | 3:10.48 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
30 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 49.61 | 1:43.14 | 2:36.65 | 3:17.79 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Liisa Lassila | 2003 | 46.52 | 1:38.17 | 2:31.28 | 3:19.05 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
32 | Marleen Mikk | 2002 | 45.62 | 1:35.04 | 2:32.85 | 3:19.41 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Maria Rintala | 2003 | 48.40 | 1:40.65 | 2:40.45 | 3:28.46 | ||||
Vanders | ||||||||||
34 | Emma Laasonen | 2002 | 48.05 | 1:41.81 | 2:39.83 | 3:28.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Jenni Alanen | 2002 | 50.19 | 1:46.00 | 2:46.35 | 3:29.43 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Helmi Rönnholm | 2003 | 48.34 | 1:43.78 | 2:47.25 | 3:30.78 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Senni Toikka | 2003 | 50.84 | 1:43.22 | 2:43.66 | 3:32.21 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
38 | Pinja Kuuva | 2002 | 53.86 | 1:51.41 | 2:53.01 | 3:42.19 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
39 | Nora Pennanen | 2002 | 52.26 | 1:50.72 | 2:51.14 | 3:43.24 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Siiri Einiö | 2003 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Oona Piekkala | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Pilvi Pietikäinen | 2002 | DSQ | SU | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:31 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 27.71 | 57.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 27.54 | 58.08 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Emilia Flyckt | 2001 | 28.31 | 59.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ella Aalto | 2000 | 29.10 | 1:00.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Raakel Bärlund | 2001 | 29.52 | 1:00.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Roza Turunen | 2000 | 29.11 | 1:00.58 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Erika Ketola | 2000 | 29.35 | 1:00.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Daniela Nummi | 2000 | 30.01 | 1:02.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 30.09 | 1:02.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Emma Koiranen | 2001 | 29.84 | 1:02.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Aino Mononen | 2001 | 30.51 | 1:02.49 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Nea Tiesmäki | 2000 | 30.08 | 1:02.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Vilma Roman | 2000 | 30.28 | 1:02.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 29.82 | 1:02.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Isabel Hagelin | 2001 | 30.00 | 1:02.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Nelli Ohvo | 2001 | 30.83 | 1:02.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Vilma Uuttu | 2001 | 30.24 | 1:03.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Emma Kotiranta | 2001 | 29.98 | 1:03.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Nea Reunanen | 2001 | 30.58 | 1:03.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Ida Slöör | 2001 | 30.57 | 1:03.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Anni Hirvo | 2001 | 30.18 | 1:03.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Mira Tarnanen | 2000 | 30.38 | 1:03.73 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Sofia Lehtinen | 2000 | 30.97 | 1:03.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Kiia Toikka | 2001 | 30.22 | 1:03.87 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Linda Simula | 2001 | 30.48 | 1:04.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Mikaela Kulmala | 2001 | 30.65 | 1:04.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Jenni Rantanen | 2001 | 30.67 | 1:04.42 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
28 | Melinda Moilanen | 2000 | 30.98 | 1:04.86 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
29 | Noora Kokko | 2001 | 30.80 | 1:05.21 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Jenna Sjöblom | 2001 | 31.43 | 1:05.22 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
31 | Roosa Paukku | 2000 | 31.58 | 1:05.77 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
32 | Veera Heikkinen | 2001 | 30.24 | 1:05.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 30.66 | 1:05.92 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
34 | Säde Lahtinen | 2001 | 31.09 | 1:06.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
35 | Sanni Kilponen | 2001 | 31.49 | 1:06.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Wilma Walther | 2001 | 32.12 | 1:06.73 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
37 | Myra Bengts | 2000 | 32.24 | 1:06.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Diana Lattu | 2001 | 31.38 | 1:06.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Aino Pere | 2000 | 31.82 | 1:07.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Amanda Rapinoja | 2001 | 32.21 | 1:07.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Roosa Lehtola | 2001 | 31.88 | 1:07.70 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
42 | Laura Väisänen | 2001 | 32.47 | 1:07.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
43 | Taru Rilla | 2000 | 32.01 | 1:08.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Emilia Riipinen | 2000 | 32.80 | 1:08.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
45 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 32.53 | 1:08.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 33.10 | 1:08.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Mette Konttila | 2001 | 32.79 | 1:09.08 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
48 | Matilda Laurila | 2001 | 32.51 | 1:09.20 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
49 | Mariel Mylly | 2001 | 33.55 | 1:09.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
50 | Vilja Saxelin | 2000 | 32.93 | 1:09.45 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
51 | Sofia Hinkka | 2001 | 33.46 | 1:09.48 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
52 | Katariina Kivi | 2001 | 34.08 | 1:09.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
53 | Stella Pajunen | 2001 | 33.32 | 1:09.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
54 | Emmi Laitinen | 2001 | 32.55 | 1:09.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
55 | Jenni Surakka | 2000 | 33.91 | 1:10.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Riina Karola | 2000 | 32.85 | 1:10.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
57 | Anna Ketola | 2001 | 33.54 | 1:10.75 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
58 | Tara Hintsanen | 2000 | 33.83 | 1:10.90 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Annika Tietz | 2001 | 34.17 | 1:11.21 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
60 | Iida Jantunen | 2000 | 33.99 | 1:11.80 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
61 | Ida Wagner | 2000 | 32.54 | 1:12.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
62 | Aino Lehtinen | 2001 | 35.13 | 1:12.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Sanni Kuitunen | 2000 | 34.09 | 1:13.52 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
64 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 35.14 | 1:14.47 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
65 | Oona Malinen | 2001 | 36.05 | 1:14.61 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
66 | Sofia Ervasti | 2001 | 35.50 | 1:14.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
67 | Linnea Saarikivi | 2000 | 35.99 | 1:15.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
68 | Venla Hämäläinen | 2001 | 35.00 | 1:15.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
69 | Johanna Luukkonen | 2001 | 35.84 | 1:15.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
70 | Marie Währn | 2000 | 35.61 | 1:16.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
71 | Roza Abubakir | 2000 | 35.68 | 1:17.23 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
72 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 37.44 | 1:20.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
73 | Marianne Uusitalo | 2001 | 39.15 | 1:21.88 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Diana Belozjorova | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Julia Rönkä | 2001 | DNS | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
- | Saara Lehtonen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marlene Niemi | 1992 | 27.06 | 56.25 | ||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
2 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 27.66 | 57.30 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Veera Venäläinen | 1995 | 27.52 | 57.55 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna Kotonen | 1997 | 27.90 | 57.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 28.20 | 57.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Nina Haltia | 1999 | 27.85 | 57.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Eveliina Kallio | 1999 | 27.91 | 57.96 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Janna Ovaska | 1996 | 28.43 | 58.66 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Aino Otava | 1999 | 28.78 | 58.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Meri Parviainen | 1998 | 28.49 | 59.12 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Emilia Eloranta | 1997 | 28.63 | 59.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Nea Rinne | 1995 | 28.75 | 59.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Sanna Linko | 1992 | 28.64 | 59.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Riina Strengell | 1997 | 29.28 | 1:00.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Pinja Peippo | 1999 | 29.51 | 1:01.07 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 29.56 | 1:01.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Yvonne Tollander | 1997 | 29.90 | 1:01.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ronja Mehtonen | 1999 | 29.68 | 1:01.80 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
19 | Oona Pelttari | 1998 | 29.98 | 1:01.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Anniina Perkiö | 1999 | 30.43 | 1:02.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Tiia Nikkanen | 1997 | 29.70 | 1:02.53 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
22 | Annika Laihonen | 1997 | 30.46 | 1:02.91 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Aino Räike | 1999 | 30.28 | 1:02.92 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Hanni Pratsch | 1999 | 30.84 | 1:03.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Noora Tuovinen | 1998 | 30.56 | 1:03.30 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
26 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 30.45 | 1:03.46 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Milla Koskela | 1999 | 29.97 | 1:03.82 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Noora Angelva | 1999 | 30.51 | 1:04.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Erin Suni | 1999 | 30.12 | 1:04.73 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
30 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 30.16 | 1:04.76 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
31 | Roosa Andelin | 1998 | 30.76 | 1:04.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Jessika Patjas | 1997 | 30.79 | 1:05.06 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
33 | Jonna Siilin | 1997 | 30.87 | 1:05.22 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Reetta Schroderus | 1997 | 30.78 | 1:05.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
35 | Johanna Hyvönen | 1999 | 33.32 | 1:09.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
36 | Saara Hirvo | 1999 | 33.74 | 1:11.82 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
37 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 34.28 | 1:12.15 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Jessika Markkanen | 1999 | 35.44 | 1:14.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
39 | Piia Kaivola | 1999 | 36.69 | 1:18.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:57 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Somero | 1999 | 27.61 | 58.31 | 1:29.69 | 2:01.20 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Jonni Aho | 1999 | 28.13 | 59.34 | 1:31.40 | 2:03.51 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 27.92 | 59.03 | 1:31.20 | 2:03.61 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Leo Kuusela | 1999 | 27.64 | 58.58 | 1:30.97 | 2:03.82 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Santeri Hulkko | 2000 | 28.44 | 1:00.55 | 1:33.59 | 2:04.91 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Georgy Babenov | 2000 | 28.89 | 1:01.54 | 1:34.32 | 2:07.13 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 29.22 | 1:01.96 | 1:35.35 | 2:08.53 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Janek Erik Päike | 2000 | 29.88 | 1:02.57 | 1:36.38 | 2:10.44 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Eetu Isosuo | 2000 | 29.94 | 1:02.88 | 1:36.87 | 2:10.54 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Olli Aflecht | 2000 | 28.94 | 1:02.24 | 1:36.93 | 2:10.67 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Joonatan Lindfors | 1999 | 30.24 | 1:03.29 | 1:37.47 | 2:11.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Saku Romo | 2000 | 29.98 | 1:02.94 | 1:37.52 | 2:12.57 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Jani Savander | 1999 | 29.49 | 1:03.02 | 1:39.12 | 2:15.61 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Joona Salminen | 2000 | 31.54 | 1:06.18 | 1:41.26 | 2:15.65 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jonni Timonen | 2000 | 31.52 | 1:05.69 | 1:41.38 | 2:16.60 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Henrik Martola | 2000 | 31.75 | 1:08.36 | 1:46.90 | 2:23.38 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Valtteri Salmela | 2000 | 31.59 | 1:08.23 | 1:46.97 | 2:23.38 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Atso Iivanainen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Soini | 1996 | 26.91 | 55.85 | 1:24.82 | 1:53.57 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Johannes Lindroos | 1996 | 26.70 | 55.49 | 1:24.55 | 1:53.68 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Christoffer Fredriksson | 1997 | 26.48 | 55.68 | 1:24.75 | 1:53.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Juho Grönblom | 1998 | 27.30 | 56.81 | 1:26.38 | 1:54.74 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Tapio Junninen | 1995 | 27.04 | 56.38 | 1:26.38 | 1:57.04 | ||||
Vanders | ||||||||||
6 | Henri Hellström | 1997 | 27.52 | 57.39 | 1:27.65 | 1:57.59 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Reko Patinen | 1998 | 26.88 | 56.80 | 1:27.37 | 1:57.70 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Teemu Aho | 1994 | 26.72 | 56.64 | 1:27.36 | 1:57.96 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Mikko Pesso | 1997 | 26.91 | 56.66 | 1:28.08 | 1:59.92 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Werneri Koskinen | 1998 | 27.43 | 57.86 | 1:29.48 | 2:00.08 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 27.68 | 57.75 | 1:29.33 | 2:01.49 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Vilppu Penttilä | 1997 | 28.76 | 1:00.11 | 1:31.74 | 2:02.66 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Jerri Pinomäki | 1998 | 28.90 | 1:00.16 | 1:32.81 | 2:05.76 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Nemo Laiho | 1998 | 28.62 | 1:00.26 | 1:33.27 | 2:06.06 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Aapo Kinnari | 1997 | 29.39 | 1:01.44 | 1:33.86 | 2:06.20 | ||||
Vanders | ||||||||||
16 | Janne Rissanen | 1997 | 28.07 | 59.35 | 1:33.10 | 2:07.43 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Santeri Huhtala | 1998 | 28.48 | 1:00.52 | 1:34.13 | 2:08.21 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Arttu Mäki | 1998 | 29.84 | 1:02.86 | 1:35.48 | 2:08.37 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Joel Vaitilo | 1998 | 30.90 | 1:05.47 | 1:40.15 | 2:15.23 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Frans Antila | 1998 | 31.27 | 1:06.37 | 1:42.74 | 2:18.41 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Waltteri Rintala | 1998 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:10 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:18 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 33.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Nelli Ohvo | 2001 | 34.72 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Aino Hämäläinen | 2000 | 35.98 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Eevi Kotiranta | 2001 | 35.98 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Saija Mikkonen | 2001 | 36.14 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Vilma Kotola | 2001 | 37.02 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Sofia Lehtinen | 2000 | 37.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 37.50 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Emilia Riipinen | 2000 | 37.55 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Daniela Korolainen | 2001 | 38.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Myra Bengts | 2000 | 38.25 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Martta Kitinoja | 2001 | 38.35 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Säde Lahtinen | 2001 | 38.59 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 39.41 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Jenny Nieminen | 2001 | 39.53 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Siiri Salokorpi | 2000 | 40.05 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Hilda Harle | 2001 | 41.13 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Merili Kallas | 2001 | 42.10 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
19 | Daniela Helanne | 2000 | 42.35 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Erja Tiljander | 2000 | 45.11 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Nea Wirtanen | 2000 | 45.63 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Johanna Luukkonen | 2001 | 48.39 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Mäkinen | 1995 | 31.80 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Marlene Niemi | 1992 | 31.82 | |||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | 33.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 33.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sanni Ikonen | 1998 | 33.54 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Emilia Eloranta | 1997 | 33.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emma Ingberg | 1999 | 34.18 | |||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Sanna Linko | 1992 | 34.43 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Pinja Partinen | 1999 | 34.88 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 35.21 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Maija Hirvo | 1997 | 35.47 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Sara Lehtolainen | 1996 | 35.82 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Maria Ripatti | 1987 | 36.66 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Helena Knaapi | 1999 | 36.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Ylva Sjölund | 1998 | 36.95 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 37.09 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Yvonne Tollander | 1997 | 38.26 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Jasmin Vacker | 1999 | 38.84 | |||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Emilia Kokko | 1999 | 38.99 | |||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Sanni Malinen | 1998 | 39.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Eevi Keronen | 1997 | 39.49 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Maria Yli-Jama | 1999 | 39.58 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
23 | Jessika Markkanen | 1999 | 47.61 | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:18 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:52 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 30.92 | 1:07.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Henri Kyyrä | 1999 | 32.55 | 1:09.00 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 32.28 | 1:09.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Roope Eiserbeck | 1999 | 32.72 | 1:09.76 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Rasmus Kujala | 1999 | 32.56 | 1:10.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Roope Ruohtula | 2000 | 33.03 | 1:10.26 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Juha Jernvall | 2000 | 33.10 | 1:12.07 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Teemu Viitanen | 2000 | 34.56 | 1:14.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Otto Seppä | 1999 | 35.12 | 1:15.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Ragnar Koplimaa | 1999 | 35.43 | 1:15.98 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
11 | Veeti Laine | 2000 | 36.14 | 1:18.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Henri Koski | 2000 | 36.43 | 1:19.25 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Roope Koski | 1999 | 36.61 | 1:19.61 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Veeti Kupari | 2000 | 37.98 | 1:21.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Rasmus Backman | 2000 | 38.37 | 1:21.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Aleksander Laihinen | 2000 | 38.16 | 1:22.23 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Ville Särkkä | 2000 | 38.38 | 1:24.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Henrik Martola | 2000 | 40.27 | 1:24.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 29.17 | 1:02.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Lassi Ohtonen | 1992 | 29.18 | 1:03.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 30.57 | 1:05.08 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Niko Mäkelä | 1998 | 30.64 | 1:05.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Kasper Jämsä | 1997 | 31.23 | 1:05.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Anton Herrala | 1993 | 30.86 | 1:06.69 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Mikael Laakso | 1997 | 30.96 | 1:07.67 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Thomas Böckerman | 1997 | 31.90 | 1:07.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Juha Hyvärinen | 1998 | 31.47 | 1:08.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Konsta Nenonen | 1998 | 32.26 | 1:09.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Juho Päivinen | 1996 | 32.09 | 1:09.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Eetu Närhi | 1998 | 33.39 | 1:11.29 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Tino Laine | 1998 | 33.09 | 1:12.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Lassi Ruohonen | 1998 | 34.22 | 1:12.67 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Santeri Pigg | 1996 | 35.02 | 1:13.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Lauri Kuitunen | 1998 | 35.96 | 1:18.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Miika Mäentaus | 1998 | 39.01 | 1:22.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:52 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 48, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 32.82 | 1:11.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Marilla Parhiala | 2000 | 32.82 | 1:12.20 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Aino Ruottu | 2001 | 35.14 | 1:12.57 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Daniela Nummi | 2000 | 33.88 | 1:12.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Cia Wacklin | 2001 | 35.64 | 1:15.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Veera Heikkinen | 2001 | 34.68 | 1:16.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 36.20 | 1:17.62 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Saija Mikkonen | 2001 | 38.05 | 1:18.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 35.23 | 1:19.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anna Ketola | 2001 | 36.55 | 1:19.90 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Daniela Helanne | 2000 | 37.24 | 1:20.14 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
12 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 36.08 | 1:20.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Martta Kitinoja | 2001 | 38.11 | 1:20.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Katariina Kivi | 2001 | 38.34 | 1:20.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Mariel Mylly | 2001 | 37.80 | 1:21.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Aino Pere | 2000 | 37.73 | 1:22.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Iida Jantunen | 2000 | 37.90 | 1:22.42 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
18 | Erja Tiljander | 2000 | 41.92 | 1:28.01 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Johanna Luukkonen | 2001 | 44.52 | 1:32.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Julia Rönkä | 2001 | DNS | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
- | Saara Lehtonen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 48, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 28.84 | 1:02.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sini Koivu | 1999 | 29.12 | 1:03.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anna Kotonen | 1997 | 29.61 | 1:03.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Suvi Huhtanen | 1999 | 29.69 | 1:05.69 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Nea Norismaa | 1995 | 29.92 | 1:06.23 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Eveliina Kallio | 1999 | 29.73 | 1:06.48 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 32.57 | 1:07.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Riina Strengell | 1997 | 31.05 | 1:07.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Nea Rinne | 1995 | 31.45 | 1:08.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Alissa Eloranta | 1999 | 31.82 | 1:08.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sanni Ikonen | 1998 | 32.90 | 1:08.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Lotta Aho | 1999 | 32.52 | 1:09.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 31.43 | 1:10.49 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Ronja Mehtonen | 1999 | 31.75 | 1:10.50 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Claudia Åvist | 1997 | 31.75 | 1:10.54 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Maria Ripatti | 1987 | 32.37 | 1:10.68 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Emma Ingberg | 1999 | 31.82 | 1:11.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Nea Kontturi | 1998 | 32.88 | 1:11.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Katarina Korpinen | 1993 | 33.67 | 1:11.68 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
20 | Meea Kivi | 1999 | 32.30 | 1:12.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Roosa Andelin | 1998 | 34.01 | 1:12.18 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Aino Räike | 1999 | 33.43 | 1:12.23 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
23 | Sanna Saarinen | 1998 | 34.52 | 1:12.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Hanni Pratsch | 1999 | 33.49 | 1:13.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Julia Korva | 1999 | 34.96 | 1:13.30 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Kia Karike | 1999 | 34.48 | 1:13.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 33.38 | 1:14.14 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Toini Kempinen | 1999 | 34.28 | 1:14.14 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Maija Hirvo | 1997 | 36.24 | 1:14.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Inari Rostedt | 1999 | 36.37 | 1:17.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Sanni Malinen | 1998 | 35.78 | 1:17.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Patricia Vainio | 1998 | 35.74 | 1:18.23 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
33 | Johanna Hyvönen | 1999 | 37.26 | 1:21.21 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
34 | Lisette Sild | 1999 | 36.93 | 1:22.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
35 | Piia Kaivola | 1999 | 40.16 | 1:27.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Jessika Markkanen | 1999 | 41.30 | 1:30.84 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 49, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 25.35 | 55.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Markus Marandi | 2000 | 28.12 | 1:00.39 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
3 | Kristjan Adamson | 2000 | 28.17 | 1:01.19 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
4 | Jasper Pullinen | 1999 | 28.97 | 1:01.96 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Verneri Mattila | 1999 | 28.90 | 1:02.01 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Samuli Halme | 2000 | 29.65 | 1:04.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Atte Somero | 1999 | 28.66 | 1:04.35 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Alex Lassila | 2000 | 29.70 | 1:04.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Lauri Jämsén | 2000 | 29.72 | 1:05.78 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Elias Soukola | 1999 | 30.79 | 1:05.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Tuomas Saraneva | 2000 | 31.48 | 1:09.25 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Aarne Sarkima | 1999 | 31.97 | 1:11.00 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Georgy Babenov | 2000 | 32.71 | 1:11.54 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Joona Salminen | 2000 | 34.02 | 1:11.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Roope Liuska | 2000 | 33.35 | 1:11.96 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Jani Savander | 1999 | 31.79 | 1:12.33 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Aaro Nygård | 1999 | 34.00 | 1:16.90 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Valtteri Salmela | 2000 | 36.35 | 1:24.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Atso Iivanainen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 49, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 24.92 | 53.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 26.35 | 56.59 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Casper Salminen | 1998 | 26.84 | 57.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Daniel Viitikko | 1996 | 26.82 | 57.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Niko Korhonen | 1993 | 26.87 | 58.10 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Werneri Koskinen | 1998 | 27.14 | 58.52 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Toni Knuutila | 1993 | 26.87 | 58.55 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
8 | Janne Rissanen | 1997 | 27.40 | 58.68 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 27.86 | 59.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Samuli Jeskanen | 1996 | 27.38 | 59.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Pontus Kaisti | 1997 | 27.25 | 59.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kasper Jämsä | 1997 | 28.09 | 59.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Henrik Häkkinen | 1998 | 27.65 | 1:00.38 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Antti Leiponen | 1998 | 28.32 | 1:00.68 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Teemu Vihervaara | 1998 | 28.88 | 1:01.18 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
16 | Niklas Valkonen | 1997 | 28.34 | 1:02.35 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 29.31 | 1:02.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Roope Pakkanen | 1997 | 29.01 | 1:03.12 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
19 | Saku Salo | 1995 | 28.65 | 1:03.31 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Teemu Laaksonen | 1993 | 28.31 | 1:03.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Rasmus Virta | 1998 | 30.09 | 1:05.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Lauri Kuitunen | 1998 | 30.92 | 1:08.88 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Frans Antila | 1998 | 32.73 | 1:10.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Oskar Mäkelä | 1998 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:50 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:06 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 31.36 | 1:04.65 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Raakel Bärlund | 2001 | 33.35 | 1:08.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Aino Mononen | 2001 | 33.67 | 1:09.12 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Ida Slöör | 2001 | 33.64 | 1:09.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Noora Kokko | 2001 | 33.00 | 1:10.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
6 | Erika Ketola | 2000 | 35.01 | 1:11.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Nea Tiesmäki | 2000 | 35.71 | 1:11.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Pia Peräjoki | 2000 | 35.14 | 1:12.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Millariina Bruce | 2001 | 34.49 | 1:12.48 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Roosa Lehtola | 2001 | 35.66 | 1:13.74 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Amanda Rapinoja | 2001 | 36.37 | 1:14.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kiia Toikka | 2001 | 35.25 | 1:14.24 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Linda Simula | 2001 | 35.61 | 1:14.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Mikaela Kulmala | 2001 | 35.73 | 1:14.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Diana Lattu | 2001 | 36.06 | 1:15.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Taru Rilla | 2000 | 35.63 | 1:15.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Mira Tarnanen | 2000 | 36.38 | 1:15.47 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Sofia Hinkka | 2001 | 36.77 | 1:15.51 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Jenny Nieminen | 2001 | 36.31 | 1:16.18 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Wilma Walther | 2001 | 37.82 | 1:17.35 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Emilia Riipinen | 2000 | 38.33 | 1:17.86 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Matilda Laurila | 2001 | 37.38 | 1:18.32 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
23 | Roosa Paukku | 2000 | 38.07 | 1:18.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
24 | Liia Louhikoski | 2001 | 37.31 | 1:18.63 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Riina Karola | 2000 | 37.31 | 1:18.78 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 38.10 | 1:18.92 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
27 | Vilma Kotola | 2001 | 38.24 | 1:19.01 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Mette Konttila | 2001 | 38.67 | 1:19.67 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Merili Kallas | 2001 | 39.20 | 1:20.27 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
30 | Fanny Virtanen | 2000 | 39.24 | 1:20.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Anita Mickelsson | 2001 | 38.86 | 1:23.15 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
32 | Sanni Kuitunen | 2000 | 39.48 | 1:23.42 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Iida Jantunen | 2000 | 39.74 | 1:24.16 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
34 | Sofia Ervasti | 2001 | 41.49 | 1:24.74 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
35 | Venla Hämäläinen | 2001 | 41.10 | 1:26.91 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
36 | Oona Malinen | 2001 | 43.12 | 1:28.49 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
37 | Marianne Uusitalo | 2001 | 48.91 | 1:42.32 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 31.49 | 1:03.54 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Sini Koivu | 1999 | 30.90 | 1:03.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 30.64 | 1:03.66 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Suvi Huhtanen | 1999 | 31.24 | 1:04.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Nina Haltia | 1999 | 31.83 | 1:06.01 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Anna Jantunen | 1998 | 33.11 | 1:08.29 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Pinja Peippo | 1999 | 33.44 | 1:09.66 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Meea Kivi | 1999 | 33.67 | 1:10.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Anna Mäkinen | 1995 | 33.96 | 1:10.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Reetta Schroderus | 1997 | 35.38 | 1:13.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Anni Halonen | 1999 | 35.78 | 1:14.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Erin Suni | 1999 | 35.50 | 1:14.99 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Noora Angelva | 1999 | 35.57 | 1:15.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Inari Rostedt | 1999 | 37.25 | 1:15.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:06 |
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 51, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 26.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Rasmus Kujala | 1999 | 28.14 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Eetu Alitalo | 1999 | 28.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Leo Kuusela | 1999 | 30.03 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Lauri Jämsén | 2000 | 30.79 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Severi Nieminen | 1999 | 30.99 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Henri Koski | 2000 | 34.10 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Antti Lehtinen | 1999 | 34.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Veeti Laine | 2000 | 34.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jonni Timonen | 2000 | 38.95 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Lauri Ytti | 1999 | DSQ | SW 6.1 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Martti Tervanen | 2000 | DSQ | SW 6.1 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 51, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Rautalin | 1989 | 25.12 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Sergei Haukka | 1989 | 25.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Christoffer Fredriksson | 1997 | 26.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sami Pakarinen | 1992 | 26.38 | |||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Valtteri Eloranta | 1992 | 26.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jari Schwarte | 1990 | 27.00 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Niklas Reunanen | 1998 | 27.15 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Kasper Jämsä | 1997 | 27.98 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Toni Kurkinen | 1989 | 28.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Antti Leiponen | 1998 | 28.66 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Santeri Pigg | 1996 | 28.77 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Thomas Böckerman | 1997 | 28.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Miro Juvonen | 1994 | 29.03 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
14 | Saku Salo | 1995 | 29.35 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Roope Pakkanen | 1997 | 29.43 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
16 | Eetu Närhi | 1998 | 30.31 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:19 |
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 52, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 31.02 | 1:07.18 | 1:46.04 | 2:25.64 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 33.55 | 1:12.43 | 1:49.61 | 2:29.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilma Roman | 2000 | 32.44 | 1:10.08 | 1:49.65 | 2:30.51 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Nea Reunanen | 2001 | 32.52 | 1:11.60 | 1:53.67 | 2:37.22 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Marilla Parhiala | 2000 | 36.09 | 1:19.96 | 2:06.61 | 2:52.96 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Stella Pajunen | 2001 | 37.88 | 1:22.61 | 2:11.66 | 3:04.51 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Vilja Saxelin | 2000 | 36.11 | 1:24.64 | 2:17.89 | 3:10.78 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Emmi Laitinen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Nadine Medarhri | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 52, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 30.44 | 1:05.29 | 1:41.42 | 2:18.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aino Otava | 1999 | 31.76 | 1:07.76 | 1:44.73 | 2:20.91 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kiira Mauranen | 1999 | 33.02 | 1:11.17 | 1:49.85 | 2:28.30 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Erika Lahtinen | 1998 | 33.70 | 1:12.54 | 1:51.75 | 2:32.69 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Lotta Aho | 1999 | 33.81 | 1:13.34 | 1:54.97 | 2:37.94 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Jonna Siilin | 1997 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Claudia Åvist | 1997 | DNF | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:21 |
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 28.71 | 1:03.77 | 1:44.02 | 2:17.74 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Roope Eiserbeck | 1999 | 30.76 | 1:04.52 | 1:45.99 | 2:17.96 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Atte Somero | 1999 | 29.14 | 1:04.73 | 1:46.77 | 2:20.07 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Santeri Hulkko | 2000 | 30.16 | 1:07.46 | 1:48.21 | 2:20.23 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Verneri Mattila | 1999 | 29.59 | 1:05.71 | 1:49.99 | 2:22.29 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Henri Kyyrä | 1999 | 31.35 | 1:10.11 | 1:49.79 | 2:22.99 | ||||
Vanders | ||||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 31.63 | 1:10.65 | 1:52.06 | 2:25.06 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Samuli Halme | 2000 | 30.58 | 1:09.07 | 1:52.32 | 2:25.76 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Teemu Viitanen | 2000 | 31.85 | 1:10.93 | 1:53.14 | 2:27.62 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Olli Aflecht | 2000 | 34.17 | 1:10.89 | 1:55.57 | 2:30.16 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Roope Ruohtula | 2000 | 32.88 | 1:12.54 | 1:56.10 | 2:31.71 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Veeti Kupari | 2000 | 35.42 | 1:13.93 | 1:58.85 | 2:33.23 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Otto Seppä | 1999 | 32.95 | 1:14.63 | 1:58.59 | 2:35.11 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Eetu Isosuo | 2000 | 33.91 | 1:14.99 | 2:01.81 | 2:35.83 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Saku Romo | 2000 | 36.03 | 1:17.45 | 2:02.66 | 2:37.59 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Aarne Sarkima | 1999 | 34.25 | 1:14.36 | 2:02.32 | 2:39.66 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Aleksander Laihinen | 2000 | 40.66 | 1:26.20 | 2:13.37 | 2:57.60 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 27.84 | 1:01.41 | 1:37.09 | 2:06.38 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 27.08 | 1:00.47 | 1:39.52 | 2:09.52 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Niko Mäkelä | 1998 | 27.34 | 1:01.07 | 1:39.36 | 2:11.10 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho Grönblom | 1998 | 27.85 | 1:03.35 | 1:41.95 | 2:11.79 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 28.78 | 1:05.00 | 1:42.42 | 2:13.83 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Vilppu Penttilä | 1997 | 30.11 | 1:06.40 | 1:45.23 | 2:17.01 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Henrik Häkkinen | 1998 | 28.86 | 1:04.77 | 1:46.68 | 2:18.51 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Lassi Ruohonen | 1998 | 30.49 | 1:06.04 | 1:45.47 | 2:18.76 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Juha Hyvärinen | 1998 | 31.92 | 1:08.97 | 1:47.67 | 2:21.42 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Aapo Kinnari | 1997 | 29.58 | 1:06.49 | 1:50.09 | 2:24.60 | ||||
Vanders | ||||||||||
11 | Nemo Laiho | 1998 | 31.98 | 1:09.97 | 1:56.94 | 2:30.56 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Jerri Pinomäki | 1998 | 34.71 | 1:15.28 | 2:00.41 | 2:33.57 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:35 |
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:18 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 54, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ella Aalto | 2000 | 1:05.49 | 2:16.73 | 3:27.90 | 4:36.56 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Juuli Miettinen | 2000 | 1:06.41 | 2:18.27 | 3:30.47 | 4:42.00 | ||||
Vanders | ||||||||||
3 | Vilma Roman | 2000 | 1:08.39 | 2:58.22 | 4:46.23 | 4:46.23 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Helene Hirvonen | 2001 | 1:08.68 | 2:22.59 | 3:36.38 | 4:47.86 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Lotta Auvinen | 2001 | 1:07.74 | 2:21.55 | 3:35.02 | 4:47.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Roza Turunen | 2000 | 1:09.31 | 2:23.05 | 3:37.29 | 4:48.53 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jenna Sjöblom | 2001 | 1:08.46 | 2:22.35 | 3:36.54 | 4:49.16 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Melinda Moilanen | 2000 | 1:09.27 | 2:23.99 | 3:39.76 | 4:51.44 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Vilma Uuttu | 2001 | 1:10.09 | 2:27.72 | 3:47.05 | 5:03.40 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Jenni Rantanen | 2001 | 1:12.04 | 2:32.06 | 3:50.67 | 5:05.86 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Laura Väisänen | 2001 | 1:11.75 | 2:30.55 | 3:50.53 | 5:08.74 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Sanni Kilponen | 2001 | 1:08.73 | 2:29.12 | 3:50.63 | 5:09.45 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Veera Heikkinen | 2001 | 1:11.11 | 2:30.28 | 3:51.22 | 5:11.19 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Millariina Bruce | 2001 | 1:11.89 | 2:33.29 | 3:54.89 | 5:15.00 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Stella Pajunen | 2001 | 1:16.81 | 2:38.59 | 4:00.89 | 5:20.96 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Riina Karola | 2000 | 1:17.84 | 2:42.26 | 4:07.49 | 5:31.89 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Fanny Talonpoika | 2001 | 1:22.71 | 2:57.97 | 4:34.09 | 6:04.77 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Cia Wacklin | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Diana Belozjorova | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 54, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 1:01.97 | 2:07.45 | 3:13.59 | 4:17.55 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 1:01.95 | 2:08.37 | 3:14.58 | 4:17.61 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 1:04.44 | 2:12.27 | 3:19.53 | 4:26.62 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Meri Parviainen | 1998 | 1:04.24 | 2:14.20 | 3:25.11 | 4:33.24 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Alissa Eloranta | 1999 | 1:05.38 | 2:15.19 | 3:26.53 | 4:35.93 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Annika Laihonen | 1997 | 1:06.79 | 2:18.80 | 3:30.86 | 4:41.85 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Roosa Nieminen | 1999 | 1:09.76 | 2:23.37 | 3:36.25 | 4:49.48 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Reetta Schroderus | 1997 | 1:08.51 | 2:22.08 | 3:37.13 | 4:50.41 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Noora Tuovinen | 1998 | 1:09.17 | 2:23.90 | 3:39.41 | 4:51.70 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Anni Halonen | 1999 | 1:09.59 | 2:24.47 | 3:40.21 | 4:55.54 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Toini Kempinen | 1999 | 1:09.21 | 2:25.05 | 3:43.14 | 5:00.31 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 1:16.38 | 2:37.17 | 3:58.88 | 5:18.30 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Veera Venäläinen | 1995 | DNF | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:18 |
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:18 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 55, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 23.32 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Markus Marandi | 2000 | 25.63 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
3 | Georgy Babenov | 2000 | 26.16 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Alex Lassila | 2000 | 26.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Kristjan Adamson | 2000 | 26.40 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
6 | Henri Koski | 2000 | 26.55 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Roope Ruohtula | 2000 | 26.75 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Teemu Viitanen | 2000 | 27.11 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Olli Aflecht | 2000 | 27.43 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Lauri Jämsén | 2000 | 27.49 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Joonatan Lindfors | 1999 | 27.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jani Savander | 1999 | 27.65 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Juha Jernvall | 2000 | 27.89 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Veeti Laine | 2000 | 28.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Roope Koski | 1999 | 28.22 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Lauri Ytti | 1999 | 28.66 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Aaro Nygård | 1999 | 28.75 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Jonni Timonen | 2000 | 29.48 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
19 | Roope Liuska | 2000 | 29.90 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Henrik Martola | 2000 | 30.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 55, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Herrala | 1993 | 22.70 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Jaakko Rautalin | 1989 | 22.76 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Ville Kallinen | 1989 | 23.18 | |||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
4 | Tatu Waltari | 1987 | 23.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Reijo Hyvenen | 1990 | 23.33 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 23.53 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Nikita Saunonen | 1997 | 23.61 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 23.65 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Toni Kurkinen | 1989 | 23.65 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Cevin Anders Siim | 1997 | 23.66 | |||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
11 | Toni Knuutila | 1993 | 23.70 | |||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
12 | Lassi Ohtonen | 1992 | 24.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Johannes Lindroos | 1996 | 24.19 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Niko Korhonen | 1993 | 24.22 | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
15 | Pontus Kaisti | 1997 | 24.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Valtteri Eloranta | 1992 | 24.37 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sergei Haukka | 1989 | 24.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Casper Salminen | 1998 | 24.48 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Eetu Soini | 1996 | 24.49 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Mikko Pesso | 1997 | 24.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Konsta Nenonen | 1998 | 25.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Antti Leiponen | 1998 | 25.25 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Samuli Jeskanen | 1996 | 25.29 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Kasper Jämsä | 1997 | 25.31 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Roope Pakkanen | 1997 | 25.54 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
26 | Vesa Suominen | 1979 | 25.62 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 25.64 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Teemu Laaksonen | 1993 | 25.94 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Henrik Häkkinen | 1998 | 25.96 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Nemo Laiho | 1998 | 26.10 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Saku Salo | 1995 | 26.13 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Jere Honkamäki | 1998 | 26.15 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Santeri Huhtala | 1998 | 26.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Rasmus Virta | 1998 | 26.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Miika Mäentaus | 1998 | 26.89 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Arttu Mäki | 1998 | 26.95 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Jerri Pinomäki | 1998 | 26.97 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 27.60 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Joel Vaitilo | 1998 | 27.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Lauri Kuitunen | 1998 | 27.94 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
41 | Tino Laine | 1998 | 28.46 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
42 | Frans Antila | 1998 | 28.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Waltteri Rintala | 1998 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:18 |
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 56, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 35.58 | 1:14.82 | 1:54.89 | 2:35.57 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aino Ruottu | 2001 | 36.44 | 1:18.62 | 2:01.44 | 2:43.09 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Emmi Kölhi | 2000 | 36.76 | 1:18.11 | 2:01.24 | 2:46.49 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Aino Hämäläinen | 2000 | 38.49 | 1:21.75 | 2:05.59 | 2:49.35 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Emma Koiranen | 2001 | 37.95 | 1:21.51 | 2:07.03 | 2:50.42 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Annika Tietz | 2001 | 37.61 | 1:21.04 | 2:06.47 | 2:51.60 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Pippi Nordström | 2001 | 38.49 | 1:22.68 | 2:07.95 | 2:52.77 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Emma Kotiranta | 2001 | 38.44 | 1:23.13 | 2:09.06 | 2:54.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Amanda Rapinoja | 2001 | 39.54 | 1:24.31 | 2:10.28 | 2:55.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Saija Mikkonen | 2001 | 39.18 | 1:24.16 | 2:11.97 | 2:57.36 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Anni Hirvo | 2001 | 39.78 | 1:25.76 | 2:12.83 | 2:57.83 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Siiri Salokorpi | 2000 | 40.24 | 1:25.39 | 2:11.66 | 2:58.15 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Eevi Kotiranta | 2001 | 40.01 | 1:27.54 | 2:15.89 | 3:04.21 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 40.00 | 1:26.37 | 2:15.06 | 3:04.68 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Säde Lahtinen | 2001 | 41.53 | 1:30.28 | 2:18.10 | 3:05.45 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Hilda Harle | 2001 | 41.35 | 1:28.79 | 2:18.21 | 3:06.70 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Jonna Salminen | 2001 | 42.04 | 1:30.13 | 2:20.91 | 3:12.06 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
18 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 46.16 | 1:38.55 | 2:32.39 | 3:27.20 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 56, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Maija Hirvo | 1997 | 36.59 | 1:18.30 | 2:00.56 | 2:42.51 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 37.39 | 1:19.56 | 2:01.67 | 2:42.87 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 36.87 | 1:19.32 | 2:02.79 | 2:44.87 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Helena Knaapi | 1999 | 38.37 | 1:21.10 | 2:04.69 | 2:48.62 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Roosa Andelin | 1998 | 38.24 | 1:21.94 | 2:07.05 | 2:51.26 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Katarina Korpinen | 1993 | 39.68 | 1:24.10 | 2:08.66 | 2:52.83 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Kia Karike | 1999 | 39.18 | 1:22.83 | 2:07.91 | 2:53.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Pinja Partinen | 1999 | 38.78 | 1:23.48 | 2:09.83 | 2:54.21 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Maria Yli-Jama | 1999 | 39.45 | 1:23.67 | 2:09.07 | 2:55.41 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Sara Lehtolainen | 1996 | 37.77 | 1:23.47 | 2:10.04 | 2:55.46 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Saara Hirvo | 1999 | 43.83 | 1:32.84 | 2:23.28 | 3:13.78 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:16 |
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:33 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 57, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Roope Eiserbeck | 1999 | 30.66 | 1:04.24 | 1:39.28 | 2:13.62 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 32.33 | 1:06.92 | 1:42.29 | 2:18.36 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Niko Somila | 1999 | 32.45 | 1:07.65 | 1:43.99 | 2:21.64 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tuomas Saraneva | 2000 | 34.68 | 1:12.17 | 1:50.67 | 2:28.25 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Severi Nieminen | 1999 | 33.22 | 1:11.50 | 1:51.36 | 2:29.48 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Joona Salminen | 2000 | 35.00 | 1:13.34 | 1:52.64 | 2:31.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Ville Särkkä | 2000 | 35.23 | 1:15.27 | 1:54.61 | 2:32.68 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Antti Lehtinen | 1999 | 36.13 | 1:14.72 | 1:53.74 | 2:32.71 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Alex Lassila | 2000 | 35.78 | 1:14.96 | 1:54.38 | 2:33.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 57, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | 29.18 | 1:02.22 | 1:36.29 | 2:09.68 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Miro Juvonen | 1994 | 30.46 | 1:03.00 | 1:36.56 | 2:09.76 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Henri Hellström | 1997 | 30.32 | 1:03.53 | 1:37.26 | 2:10.42 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Niklas Reunanen | 1998 | 29.76 | 1:03.71 | 1:37.55 | 2:11.28 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Reko Patinen | 1998 | 30.40 | 1:04.02 | 1:38.56 | 2:12.69 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Tapio Junninen | 1995 | 31.73 | 1:05.40 | 1:40.05 | 2:13.28 | ||||
Vanders | ||||||||||
7 | Teemu Vihervaara | 1998 | 32.20 | 1:05.42 | 1:40.24 | 2:14.61 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Niklas Valkonen | 1997 | 31.85 | 1:07.77 | 1:44.00 | 2:21.62 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:33 |
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:33 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 58, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 31.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Nea Reunanen | 2001 | 31.22 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Marilla Parhiala | 2000 | 31.57 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
4 | Taru Rilla | 2000 | 31.62 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Mononen | 2001 | 32.23 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Daniela Nummi | 2000 | 32.36 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 32.98 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Liia Louhikoski | 2001 | 33.72 | |||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Jenny Nieminen | 2001 | 33.75 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Aino Pere | 2000 | 34.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 34.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Fanny Virtanen | 2000 | 34.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 35.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Anita Mickelsson | 2001 | 35.56 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Melinda Moilanen | 2000 | 35.88 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Sanni Kuitunen | 2000 | 37.33 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Nea Wirtanen | 2000 | 40.08 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Roza Abubakir | 2000 | 43.91 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Diana Belozjorova | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Julia Rönkä | 2001 | DNS | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Laji 58, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 27.83 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Veera Venäläinen | 1995 | 28.67 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Suvi Huhtanen | 1999 | 28.74 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Nina Haltia | 1999 | 29.08 | |||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Claudia Åvist | 1997 | 29.67 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Maria Ripatti | 1987 | 30.83 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Ylva Sjölund | 1998 | 30.91 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Erin Suni | 1999 | 31.51 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jonna Siilin | 1997 | 31.56 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Nea Kontturi | 1998 | 31.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emilia Kokko | 1999 | 31.72 | |||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Sanni Malinen | 1998 | 31.88 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jessika Patjas | 1997 | 32.10 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Milla Koskela | 1999 | 32.13 | |||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Julia Korva | 1999 | 32.68 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Pinja Partinen | 1999 | 33.39 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Jasmin Vacker | 1999 | 33.65 | |||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Patricia Vainio | 1998 | 35.94 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Lisette Sild | 1999 | 36.03 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Jessika Markkanen | 1999 | 37.16 | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Oona Pelttari | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:33 |