Results for UGP2-Ã…kersberga
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
09:23 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:23 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
10:12 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.93 |
2:22.97 |
3:37.34 |
4:51.60 |
9:48.80 |
|
|
|
|
|
|
6:06.53 |
7:21.47 |
8:37.29 |
|
|
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.88 |
2:25.90 |
3:41.87 |
4:58.80 |
10:09.40 |
|
|
|
|
|
|
6:15.92 |
7:34.05 |
8:53.12 |
|
|
|
3 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.62 |
2:43.40 |
4:09.48 |
5:37.47 |
11:22.07 |
|
|
|
|
|
|
7:05.09 |
8:32.64 |
10:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.29 |
2:21.70 |
3:34.97 |
4:49.01 |
9:48.61 |
|
|
|
|
|
|
6:03.91 |
7:18.87 |
8:34.51 |
|
|
|
2 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.18 |
2:27.20 |
3:45.52 |
5:06.26 |
10:13.89 |
|
|
|
|
|
|
6:21.83 |
7:39.77 |
8:58.25 |
|
|
|
3 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.80 |
2:33.14 |
3:53.50 |
5:13.80 |
10:27.66 |
|
|
|
|
|
|
6:33.75 |
7:52.88 |
9:11.64 |
|
|
|
4 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.38 |
2:31.53 |
3:52.17 |
5:12.14 |
10:31.01 |
|
|
|
|
|
|
6:32.29 |
7:52.68 |
9:12.97 |
|
|
|
5 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.42 |
2:31.65 |
3:53.06 |
5:13.80 |
10:33.98 |
|
|
|
|
|
|
6:34.52 |
7:55.51 |
9:15.57 |
|
|
|
6 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:17.81 |
2:37.95 |
3:57.86 |
5:17.25 |
10:35.07 |
|
|
|
|
|
|
6:36.57 |
7:57.41 |
9:17.08 |
|
|
|
7 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.01 |
2:32.13 |
3:53.09 |
5:15.08 |
10:40.30 |
|
|
|
|
|
|
6:37.05 |
7:59.50 |
9:21.45 |
|
|
|
8 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.20 |
2:38.05 |
4:00.39 |
5:23.51 |
10:59.60 |
|
|
|
|
|
|
6:48.36 |
8:13.22 |
9:36.34 |
|
|
|
9 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.74 |
2:38.20 |
4:00.24 |
5:21.60 |
10:59.92 |
|
|
|
|
|
|
6:44.37 |
8:08.76 |
9:33.70 |
|
|
|
10 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.89 |
2:35.48 |
4:01.33 |
5:27.11 |
11:06.65 |
|
|
|
|
|
|
6:51.85 |
8:18.02 |
9:43.46 |
|
|
|
11 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.16 |
2:37.35 |
4:02.21 |
5:27.47 |
11:08.94 |
|
|
|
|
|
|
6:52.73 |
8:17.66 |
9:44.77 |
|
|
|
12 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.04 |
2:49.69 |
4:18.38 |
5:47.89 |
11:42.12 |
|
|
|
|
|
|
7:17.90 |
8:47.57 |
10:16.48 |
|
|
|
13 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.73 |
2:46.97 |
4:17.93 |
5:49.32 |
11:53.87 |
|
|
|
|
|
|
7:21.90 |
8:53.73 |
10:25.60 |
|
|
|
14 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:22.74 |
2:53.71 |
4:27.32 |
6:02.79 |
12:27.20 |
|
|
|
|
|
|
7:39.60 |
9:17.54 |
10:55.06 |
|
|
|
- |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.62 |
2:18.64 |
3:30.87 |
4:43.36 |
9:33.46 |
|
|
|
|
|
|
5:55.68 |
7:08.65 |
8:21.40 |
|
|
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.70 |
2:23.89 |
3:38.28 |
4:52.96 |
9:56.28 |
|
|
|
|
|
|
6:07.96 |
7:23.55 |
8:40.73 |
|
|
|
3 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:13.10 |
2:32.86 |
3:53.14 |
5:13.51 |
10:29.81 |
|
|
|
|
|
|
6:33.95 |
7:53.91 |
9:12.57 |
|
|
|
4 |
Viktoria Sande |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.72 |
2:33.74 |
3:54.60 |
5:14.71 |
10:30.78 |
|
|
|
|
|
|
6:34.62 |
7:53.67 |
9:12.89 |
|
|
|
5 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.14 |
2:36.75 |
3:56.06 |
5:14.96 |
10:31.87 |
|
|
|
|
|
|
6:34.81 |
7:54.22 |
9:14.34 |
|
|
|
6 |
Hannah Zaalouk |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.22 |
2:42.26 |
4:06.77 |
5:30.36 |
10:51.66 |
|
|
|
|
|
|
6:52.65 |
8:14.06 |
9:34.90 |
|
|
|
7 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.33 |
2:40.47 |
4:03.97 |
5:27.77 |
10:59.39 |
|
|
|
|
|
|
6:50.30 |
8:13.10 |
9:36.55 |
|
|
|
8 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.03 |
2:44.34 |
4:11.21 |
5:38.58 |
11:28.24 |
|
|
|
|
|
|
7:06.49 |
8:34.90 |
10:03.37 |
|
|
|
9 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.17 |
2:43.91 |
4:11.70 |
5:40.32 |
11:28.45 |
|
|
|
|
|
|
7:08.90 |
8:36.96 |
10:04.11 |
|
|
|
10 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.39 |
2:43.09 |
4:10.68 |
5:39.02 |
11:31.53 |
|
|
|
|
|
|
7:07.39 |
8:36.74 |
10:04.92 |
|
|
|
11 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.32 |
2:44.09 |
4:12.62 |
5:42.68 |
11:42.03 |
|
|
|
|
|
|
7:12.33 |
8:43.58 |
10:14.83 |
|
|
|
12 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.18 |
2:44.31 |
4:13.15 |
5:44.65 |
11:47.97 |
|
|
|
|
|
|
7:16.56 |
8:48.49 |
10:19.86 |
|
|
|
13 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.11 |
2:51.37 |
4:25.54 |
5:58.64 |
12:20.35 |
|
|
|
|
|
|
7:32.53 |
9:07.14 |
10:43.96 |
|
|
|
- |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:12.20 |
2:31.63 |
3:51.04 |
5:10.72 |
10:24.49 |
|
|
|
|
|
|
6:30.39 |
7:49.97 |
9:08.14 |
|
|
|
2 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:12.32 |
2:31.46 |
3:50.72 |
5:10.88 |
10:26.57 |
|
|
|
|
|
|
6:30.42 |
7:50.15 |
9:09.84 |
|
|
|
3 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.21 |
2:33.09 |
3:54.64 |
5:17.06 |
10:50.13 |
|
|
|
|
|
|
6:40.79 |
8:03.96 |
9:27.31 |
|
|
|
4 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.41 |
2:34.80 |
3:56.94 |
5:18.62 |
10:53.11 |
|
|
|
|
|
|
6:42.87 |
8:07.34 |
9:31.77 |
|
|
|
5 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
1:16.73 |
2:41.73 |
4:07.50 |
5:33.05 |
11:08.53 |
|
|
|
|
|
|
6:58.24 |
8:22.24 |
9:46.60 |
|
|
|
6 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.76 |
2:41.25 |
4:07.01 |
5:33.26 |
11:12.04 |
|
|
|
|
|
|
6:58.93 |
8:26.06 |
9:52.60 |
|
|
|
7 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.58 |
2:41.69 |
4:08.07 |
5:34.79 |
11:13.37 |
|
|
|
|
|
|
7:01.15 |
8:27.59 |
9:53.36 |
|
|
|
8 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.32 |
2:46.69 |
4:15.29 |
5:44.58 |
11:31.14 |
|
|
|
|
|
|
7:12.65 |
8:40.74 |
10:07.79 |
|
|
|
9 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.28 |
2:48.34 |
4:18.30 |
5:47.43 |
11:45.48 |
|
|
|
|
|
|
7:17.98 |
8:46.70 |
10:16.62 |
|
|
|
10 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.94 |
2:49.75 |
4:19.67 |
5:50.08 |
11:48.60 |
|
|
|
|
|
|
7:21.14 |
8:51.91 |
10:21.85 |
|
|
|
11 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:23.55 |
2:54.88 |
4:26.43 |
5:58.25 |
11:53.65 |
|
|
|
|
|
|
7:29.30 |
8:59.65 |
10:28.94 |
|
|
|
12 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.73 |
2:53.58 |
4:26.64 |
5:58.32 |
11:54.67 |
|
|
|
|
|
|
7:30.99 |
9:02.90 |
10:31.61 |
|
|
|
13 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:24.44 |
2:55.86 |
4:28.55 |
6:01.04 |
12:03.48 |
|
|
|
|
|
|
7:33.90 |
9:05.73 |
10:37.26 |
|
|
|
14 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.87 |
2:58.33 |
4:30.37 |
6:03.28 |
12:06.22 |
|
|
|
|
|
|
7:35.53 |
9:07.10 |
10:38.76 |
|
|
|
15 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:24.85 |
2:59.13 |
4:33.82 |
6:09.78 |
12:22.03 |
|
|
|
|
|
|
7:44.79 |
9:20.02 |
10:52.68 |
|
|
|
16 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:26.05 |
3:03.15 |
4:41.82 |
6:18.71 |
12:30.97 |
|
|
|
|
|
|
7:54.43 |
9:29.80 |
11:03.42 |
|
|
|
17 |
Beata Kårén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:26.08 |
3:02.26 |
4:40.25 |
6:17.86 |
12:31.20 |
|
|
|
|
|
|
7:54.68 |
9:29.67 |
11:03.03 |
|
|
|
18 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.25 |
2:57.90 |
4:35.84 |
6:13.79 |
12:37.16 |
|
|
|
|
|
|
7:52.58 |
9:29.24 |
11:08.77 |
|
|
|
19 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.06 |
3:01.56 |
4:40.26 |
6:21.20 |
12:47.61 |
|
|
|
|
|
|
8:00.20 |
9:37.38 |
11:13.71 |
|
|
|
20 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:29.87 |
3:05.73 |
4:43.55 |
6:21.05 |
12:48.88 |
|
|
|
|
|
|
7:59.43 |
9:38.28 |
11:17.97 |
|
|
|
21 |
Julia Lundgren |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
1:31.27 |
3:10.87 |
4:51.24 |
6:33.12 |
13:16.20 |
|
|
|
|
|
|
8:15.32 |
9:58.59 |
11:42.41 |
|
|
|
22 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:30.82 |
3:12.94 |
4:54.04 |
6:36.17 |
13:16.86 |
|
|
|
|
|
|
8:19.10 |
10:01.91 |
11:44.01 |
|
|
|
23 |
Felicia Heinz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:33.30 |
3:14.87 |
4:59.08 |
6:43.70 |
13:27.39 |
|
|
|
|
|
|
8:27.02 |
10:09.82 |
11:49.30 |
|
|
|
24 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:28.74 |
3:10.33 |
4:53.42 |
6:38.62 |
13:29.71 |
|
|
|
|
|
|
8:23.10 |
10:06.91 |
11:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
10:12 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
11:54 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
29.58 |
1:04.47 |
1:39.98 |
|
2:14.45 |
|
2 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.36 |
1:05.80 |
1:40.79 |
|
2:15.98 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.75 |
1:07.76 |
1:50.54 |
|
2:35.81 |
|
4 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.63 |
1:14.06 |
1:58.99 |
|
2:43.35 |
|
- |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.52 |
1:06.94 |
1:46.39 |
|
2:26.37 |
|
2 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
32.54 |
1:11.51 |
1:52.69 |
|
2:32.32 |
|
- |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.77 |
1:17.58 |
2:02.48 |
|
2:47.51 |
|
2 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.60 |
1:22.03 |
2:12.61 |
|
3:02.78 |
|
3 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.42 |
1:28.19 |
2:16.65 |
|
3:04.53 |
|
4 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.58 |
1:26.91 |
2:16.75 |
|
3:06.97 |
|
5 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
44.20 |
1:38.90 |
2:36.16 |
|
3:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:54 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
12:21 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
12:21 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
15:55 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.29 |
1:14.41 |
1:53.27 |
|
2:31.22 |
|
2 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.23 |
1:17.91 |
1:58.61 |
|
2:36.86 |
|
3 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
37.33 |
1:17.62 |
1:58.68 |
|
2:38.85 |
|
4 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
38.34 |
1:18.93 |
2:01.04 |
|
2:41.22 |
|
5 |
Ebba Langemar |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.40 |
1:18.99 |
2:01.24 |
|
2:41.61 |
|
6 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.78 |
1:19.02 |
2:01.24 |
|
2:42.37 |
|
7 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
37.82 |
1:18.81 |
2:01.31 |
|
2:43.94 |
|
8 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.12 |
1:20.39 |
2:03.64 |
|
2:48.53 |
|
9 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.45 |
1:23.41 |
2:06.51 |
|
2:49.72 |
|
10 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.58 |
1:22.64 |
2:06.74 |
|
2:49.77 |
|
11 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
42.08 |
1:28.09 |
2:13.53 |
|
2:56.81 |
|
12 |
Rebecca Elgh |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
46.30 |
1:36.84 |
2:28.53 |
|
3:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.66 |
1:14.22 |
1:53.20 |
|
2:31.56 |
|
2 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.40 |
1:14.19 |
1:53.74 |
|
2:33.05 |
|
3 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.21 |
1:16.51 |
1:56.10 |
|
2:36.88 |
|
4 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.24 |
1:16.91 |
1:57.96 |
|
2:38.78 |
|
5 |
Ayten Abdelkareem |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.30 |
1:22.25 |
2:05.93 |
|
2:47.75 |
|
6 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
38.35 |
1:21.53 |
2:05.38 |
|
2:48.13 |
|
7 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.94 |
1:22.57 |
2:06.51 |
|
2:49.35 |
|
8 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
40.66 |
1:25.08 |
2:09.80 |
|
2:52.37 |
|
9 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.32 |
1:25.31 |
2:13.40 |
|
3:00.76 |
|
10 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
42.19 |
1:29.29 |
2:16.01 |
|
3:01.33 |
|
- |
Louise Törnblom |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.65 |
1:15.77 |
1:53.44 |
|
2:30.59 |
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.76 |
1:18.03 |
1:58.20 |
|
2:37.54 |
|
3 |
Hannah Zaalouk |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.26 |
1:19.68 |
2:02.43 |
|
2:43.40 |
|
4 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
36.55 |
1:16.16 |
2:00.15 |
|
2:43.52 |
|
5 |
Viktoria Sande |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.57 |
1:19.49 |
2:02.03 |
|
2:43.79 |
|
6 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.65 |
1:20.68 |
2:03.68 |
|
2:45.70 |
|
7 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
40.77 |
1:24.74 |
2:09.00 |
|
2:52.56 |
|
8 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.82 |
1:24.88 |
2:10.59 |
|
2:55.95 |
|
9 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.75 |
1:27.13 |
2:12.16 |
|
2:56.12 |
|
10 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
40.78 |
1:26.81 |
2:13.99 |
|
2:59.16 |
|
11 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.13 |
1:28.94 |
2:16.95 |
|
3:02.86 |
|
12 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
43.29 |
1:29.53 |
2:16.99 |
|
3:04.39 |
|
13 |
Fanny Lindgren |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
44.50 |
1:32.15 |
2:21.45 |
|
3:09.67 |
|
14 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
46.18 |
1:36.01 |
2:27.92 |
|
3:17.30 |
|
15 |
Lova Ergon |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
47.08 |
1:39.99 |
2:36.56 |
|
3:30.02 |
|
16 |
Sofia Ekström |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
48.56 |
1:44.47 |
2:42.63 |
|
3:36.53 |
|
- |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:55 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
16:18 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:18 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
18:06 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.64 |
1:05.55 |
1:39.51 |
|
2:12.60 |
|
2 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.74 |
1:05.87 |
1:40.15 |
|
2:14.83 |
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.36 |
1:07.58 |
1:43.21 |
|
2:17.92 |
|
4 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
32.05 |
1:07.09 |
1:43.03 |
|
2:18.33 |
|
5 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.18 |
1:09.07 |
1:44.19 |
|
2:19.10 |
|
6 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.85 |
1:08.67 |
1:45.28 |
|
2:20.84 |
|
7 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.73 |
1:09.07 |
1:46.74 |
|
2:23.23 |
|
8 |
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.61 |
1:08.44 |
1:45.75 |
|
2:23.38 |
|
9 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.81 |
1:09.14 |
1:46.61 |
|
2:23.82 |
|
10 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.50 |
1:11.49 |
1:48.46 |
|
2:24.37 |
|
11 |
Julia Nilsson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.21 |
1:11.74 |
1:50.56 |
|
2:29.14 |
|
12 |
Olivia Sundermeyer |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.99 |
1:13.55 |
1:53.53 |
|
2:31.42 |
|
13 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.51 |
1:13.54 |
1:52.89 |
|
2:31.57 |
|
14 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.67 |
1:11.54 |
1:51.70 |
|
2:31.64 |
|
15 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.52 |
1:14.52 |
1:53.76 |
|
2:32.17 |
|
16 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.57 |
1:13.10 |
1:52.94 |
|
2:32.53 |
|
17 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.11 |
1:13.06 |
1:53.54 |
|
2:32.96 |
|
18 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
34.12 |
1:13.49 |
1:54.86 |
|
2:34.18 |
|
19 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.32 |
1:14.58 |
1:55.23 |
|
2:34.94 |
|
20 |
Saga Gustafsson |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.02 |
1:17.32 |
2:02.57 |
|
2:46.08 |
|
21 |
Agnes Gabrielsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
38.48 |
1:22.09 |
2:07.41 |
|
2:51.10 |
|
22 |
Rebecca Elgh |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.39 |
1:25.19 |
2:12.01 |
|
2:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.39 |
1:07.33 |
1:43.67 |
|
2:20.30 |
|
2 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.29 |
1:09.17 |
1:45.82 |
|
2:21.16 |
|
3 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.08 |
1:09.21 |
1:46.46 |
|
2:23.31 |
|
4 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.49 |
1:10.39 |
1:47.78 |
|
2:24.01 |
|
5 |
Ayten Abdelkareem |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.23 |
1:11.99 |
1:48.61 |
|
2:24.57 |
|
6 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.94 |
1:11.30 |
1:48.88 |
|
2:26.28 |
|
7 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.01 |
1:13.34 |
1:53.05 |
|
2:31.56 |
|
8 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.60 |
1:15.49 |
1:56.03 |
|
2:36.00 |
|
9 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.81 |
1:15.56 |
1:56.18 |
|
2:37.02 |
|
10 |
Henrietta Mossop |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.55 |
1:18.12 |
2:00.34 |
|
2:39.45 |
|
11 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.79 |
1:20.07 |
2:03.71 |
|
2:45.04 |
|
12 |
Matilda Bergström |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.96 |
1:20.20 |
2:06.40 |
|
2:51.78 |
|
13 |
Hedvig Heise |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.06 |
1:31.69 |
2:23.69 |
|
3:11.02 |
|
- |
Louise Törnblom |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.57 |
1:06.21 |
1:41.39 |
|
2:15.19 |
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.34 |
1:07.07 |
1:41.95 |
|
2:16.05 |
|
3 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.40 |
1:10.88 |
1:50.24 |
|
2:29.37 |
|
4 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.50 |
1:13.61 |
1:51.98 |
|
2:29.88 |
|
5 |
Viktoria Sande |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.82 |
1:13.03 |
1:52.10 |
|
2:30.92 |
|
6 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.28 |
1:13.71 |
1:52.48 |
|
2:31.20 |
|
7 |
Elsa Kjellin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.13 |
1:14.24 |
1:54.49 |
|
2:31.84 |
|
8 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.78 |
1:13.69 |
1:53.13 |
|
2:31.94 |
|
9 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.46 |
1:14.29 |
1:55.85 |
|
2:36.37 |
|
10 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.26 |
1:15.76 |
1:58.34 |
|
2:39.13 |
|
11 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.87 |
1:18.69 |
2:01.47 |
|
2:42.06 |
|
12 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
36.84 |
1:18.80 |
2:02.62 |
|
2:45.08 |
|
13 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.95 |
1:18.43 |
2:02.23 |
|
2:45.20 |
|
14 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.13 |
1:19.72 |
2:03.34 |
|
2:45.38 |
|
15 |
Fanny Lindgren |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.80 |
1:20.15 |
2:04.06 |
|
2:46.35 |
|
16 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.10 |
1:29.18 |
2:18.51 |
|
3:07.73 |
|
17 |
Lova Ergon |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
42.28 |
1:31.43 |
2:23.39 |
|
3:13.52 |
|
- |
Sofia Ekström |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
32.44 |
1:07.61 |
1:44.17 |
|
2:20.09 |
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
33.35 |
1:09.74 |
1:46.34 |
|
2:21.52 |
|
3 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.87 |
1:11.92 |
1:48.87 |
|
2:25.10 |
|
4 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.67 |
1:10.61 |
1:49.25 |
|
2:27.30 |
|
5 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.84 |
1:13.32 |
1:52.81 |
|
2:30.05 |
|
6 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.43 |
1:13.21 |
1:52.87 |
|
2:30.22 |
|
7 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
35.05 |
1:13.02 |
1:52.50 |
|
2:30.72 |
|
8 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.01 |
1:14.78 |
1:54.90 |
|
2:33.50 |
|
9 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.19 |
1:14.72 |
1:55.63 |
|
2:34.07 |
|
10 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.92 |
1:14.45 |
1:56.02 |
|
2:35.77 |
|
11 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.11 |
1:16.54 |
1:58.43 |
|
2:39.46 |
|
12 |
Anna Tiselius |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.24 |
1:18.63 |
2:01.40 |
|
2:41.29 |
|
13 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.09 |
1:18.36 |
2:00.15 |
|
2:41.84 |
|
14 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.66 |
1:18.98 |
2:01.21 |
|
2:42.42 |
|
15 |
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.73 |
1:18.18 |
2:01.54 |
|
2:42.52 |
|
16 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.38 |
1:20.16 |
2:03.72 |
|
2:42.70 |
|
17 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.97 |
1:19.70 |
2:01.91 |
|
2:42.87 |
|
18 |
Jessica Edlundh |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.88 |
1:21.25 |
2:05.48 |
|
2:46.11 |
|
19 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.55 |
1:19.42 |
2:03.54 |
|
2:46.35 |
|
20 |
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.41 |
1:23.50 |
2:09.26 |
|
2:46.90 |
|
21 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.22 |
1:20.72 |
2:05.51 |
|
2:47.27 |
|
22 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.93 |
1:17.65 |
2:03.88 |
|
2:49.50 |
|
23 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.04 |
1:22.65 |
2:07.21 |
|
2:49.80 |
|
24 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.30 |
1:23.08 |
2:08.85 |
|
2:50.39 |
|
25 |
Angelica Barkarö |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.70 |
1:19.77 |
2:06.24 |
|
2:50.46 |
|
26 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.54 |
1:20.91 |
2:06.72 |
|
2:50.81 |
|
27 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.92 |
1:23.40 |
2:09.67 |
|
2:51.52 |
|
28 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.68 |
1:24.97 |
2:11.72 |
|
2:53.97 |
|
29 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.28 |
1:23.70 |
2:10.23 |
|
2:54.36 |
|
30 |
Esther Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.43 |
1:24.37 |
2:09.81 |
|
2:54.65 |
|
31 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.78 |
1:24.20 |
2:09.94 |
|
2:54.78 |
|
32 |
Beata Kårén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.60 |
1:24.28 |
2:10.47 |
|
2:56.10 |
|
33 |
Julia Lundgren |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
38.29 |
1:23.40 |
2:11.05 |
|
2:56.16 |
|
34 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.03 |
1:26.88 |
2:16.40 |
|
3:00.35 |
|
35 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.88 |
1:30.16 |
2:16.42 |
|
3:00.47 |
|
36 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
41.08 |
1:29.41 |
2:18.29 |
|
3:00.65 |
|
37 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.50 |
1:27.25 |
2:15.34 |
|
3:01.01 |
|
38 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.45 |
1:28.23 |
2:16.65 |
|
3:02.17 |
|
39 |
Belize Engström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
39.43 |
1:27.75 |
2:17.91 |
|
3:05.96 |
|
40 |
Felicia Heinz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.70 |
1:29.25 |
2:17.89 |
|
3:06.16 |
|
41 |
Maja Bergström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
42.36 |
1:30.99 |
2:20.15 |
|
3:07.90 |
|
42 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.07 |
1:33.30 |
2:24.74 |
|
3:13.01 |
|
43 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.67 |
1:31.67 |
2:23.85 |
|
3:13.75 |
|
44 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
43.77 |
1:34.17 |
2:26.45 |
|
3:13.78 |
|
45 |
Malin Kullman |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
41.68 |
1:33.31 |
2:26.50 |
|
3:17.25 |
|
46 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
43.04 |
1:35.43 |
2:26.47 |
|
3:17.46 |
|
47 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
46.76 |
1:40.12 |
2:32.80 |
|
3:21.84 |
|
48 |
Sinna Asmerom |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
47.00 |
1:43.03 |
2:40.11 |
|
3:36.44 |
|
49 |
Felicia Eriksson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
50.18 |
1:49.87 |
2:50.10 |
|
3:48.67 |
|
- |
Wilma Qvist |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Meja Morota |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Linda Lövqvist |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:06 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
18:01 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.66 |
1:04.40 |
1:43.65 |
|
2:14.59 |
|
2 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.71 |
1:05.27 |
1:47.95 |
|
2:22.02 |
|
3 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.49 |
1:12.52 |
1:59.45 |
|
2:36.17 |
|
4 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.12 |
1:10.78 |
2:03.94 |
|
2:37.50 |
|
5 |
Olle Hennert |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.00 |
1:17.80 |
2:04.63 |
|
2:42.13 |
|
6 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.87 |
1:21.23 |
2:09.22 |
|
2:49.96 |
|
7 |
Frej-Oskar Wikström |
1999 |
IF Åland |
|
41.02 |
1:27.13 |
2:20.07 |
|
3:02.18 |
|
8 |
Tim Höglund |
1998 |
IF Åland |
|
40.37 |
1:27.44 |
2:26.63 |
|
3:09.93 |
|
9 |
Ted Larsson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
40.25 |
1:28.86 |
2:25.98 |
|
3:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.45 |
1:05.42 |
1:46.89 |
|
2:19.01 |
|
2 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
30.68 |
1:08.99 |
1:54.89 |
|
2:30.64 |
|
3 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.58 |
1:15.54 |
2:01.83 |
|
2:38.57 |
|
4 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.76 |
1:15.20 |
2:02.24 |
|
2:38.98 |
|
5 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.30 |
1:20.11 |
2:09.67 |
|
2:46.28 |
|
6 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
39.07 |
1:23.93 |
2:15.70 |
|
2:53.20 |
|
7 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.46 |
1:22.81 |
2:17.11 |
|
2:54.60 |
|
8 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
40.24 |
1:23.48 |
2:16.36 |
|
2:55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:01 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
18:44 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.64 |
2:36.90 |
4:11.68 |
|
5:26.23 |
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.83 |
2:47.09 |
4:15.72 |
|
5:30.54 |
|
3 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:17.96 |
2:43.46 |
4:17.98 |
|
5:34.18 |
|
4 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:23.33 |
2:51.03 |
4:28.60 |
|
5:49.66 |
|
- |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.81 |
2:39.95 |
4:17.31 |
|
5:34.84 |
|
2 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:22.63 |
2:51.70 |
4:23.89 |
|
5:42.38 |
|
3 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:29.56 |
3:07.67 |
5:07.95 |
|
6:36.59 |
|
- |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.35 |
2:34.61 |
4:03.37 |
|
5:16.00 |
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.36 |
2:38.46 |
4:09.74 |
|
5:24.13 |
|
3 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:25.96 |
3:00.91 |
4:43.90 |
|
6:01.27 |
|
4 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:30.75 |
3:03.11 |
4:41.44 |
|
6:01.85 |
|
5 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:38.05 |
3:08.70 |
4:52.47 |
|
6:08.93 |
|
6 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.14 |
3:03.88 |
4:55.96 |
|
6:15.11 |
|
7 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:36.67 |
3:14.72 |
5:14.51 |
|
6:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:26.42 |
2:56.92 |
4:32.15 |
|
5:50.60 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:28.78 |
2:54.79 |
4:32.79 |
|
5:52.64 |
|
3 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:38.00 |
3:14.23 |
4:53.75 |
|
6:09.59 |
|
4 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:28.93 |
3:07.73 |
4:54.80 |
|
6:13.28 |
|
5 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:30.26 |
3:00.86 |
4:57.21 |
|
6:16.43 |
|
6 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:31.57 |
3:10.99 |
4:57.95 |
|
6:21.78 |
|
7 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:33.14 |
3:06.42 |
5:03.77 |
|
6:26.46 |
|
8 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:37.63 |
3:10.15 |
5:04.06 |
|
6:27.09 |
|
9 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:36.86 |
3:19.18 |
5:11.89 |
|
6:39.79 |
|
10 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:51.16 |
3:38.09 |
5:36.13 |
|
7:09.94 |
|
- |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:44 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
09:35 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:35 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
09:51 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.84 |
1:20.05 |
2:03.34 |
|
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.99 |
1:15.59 |
1:59.03 |
|
2:40.59 |
|
2 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.49 |
1:24.82 |
2:09.85 |
|
2:53.46 |
|
3 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.71 |
1:24.73 |
2:11.31 |
|
2:57.28 |
|
4 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
45.76 |
1:39.44 |
2:32.62 |
|
3:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:51 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.91 |
2:24.27 |
3:38.05 |
|
4:52.21 |
|
2 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:10.21 |
2:25.46 |
3:40.80 |
|
4:54.15 |
|
3 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.46 |
2:26.32 |
3:43.57 |
|
4:58.93 |
|
4 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.42 |
2:26.47 |
3:43.60 |
|
5:01.13 |
|
5 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:13.71 |
2:32.13 |
3:48.34 |
|
5:03.66 |
|
6 |
Anna Hassler |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.39 |
2:24.22 |
3:43.99 |
|
5:04.43 |
|
7 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.79 |
2:36.64 |
3:55.09 |
|
5:11.07 |
|
8 |
Ebba Langemar |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:12.59 |
2:34.03 |
3:56.41 |
|
5:17.24 |
|
9 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.54 |
2:40.58 |
4:05.49 |
|
5:24.75 |
|
10 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.51 |
2:37.08 |
4:02.38 |
|
5:29.75 |
|
11 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:18.56 |
2:44.04 |
4:10.36 |
|
5:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.56 |
2:23.74 |
3:38.25 |
|
4:51.65 |
|
2 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:10.81 |
2:27.18 |
3:42.83 |
|
4:56.54 |
|
3 |
Ayten Abdelkareem |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.10 |
2:31.30 |
3:49.60 |
|
5:02.29 |
|
4 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.96 |
2:32.05 |
3:52.17 |
|
5:10.94 |
|
5 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:10.76 |
2:31.76 |
3:54.53 |
|
5:15.01 |
|
6 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.06 |
2:37.95 |
4:00.14 |
|
5:18.44 |
|
7 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.85 |
2:35.20 |
3:57.48 |
|
5:19.90 |
|
8 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.37 |
2:35.99 |
3:59.82 |
|
5:24.50 |
|
9 |
Saga Grönberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.59 |
2:42.03 |
4:07.79 |
|
5:30.83 |
|
10 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.01 |
2:45.66 |
4:12.48 |
|
5:40.40 |
|
11 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.55 |
2:45.91 |
4:15.05 |
|
5:45.87 |
|
12 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:15.91 |
2:45.37 |
4:18.94 |
|
5:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.62 |
2:19.06 |
3:31.25 |
|
4:42.84 |
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.93 |
2:19.78 |
3:33.30 |
|
4:46.18 |
|
3 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.80 |
2:31.04 |
3:49.54 |
|
5:06.41 |
|
4 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.10 |
2:38.19 |
4:00.42 |
|
5:21.40 |
|
5 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.97 |
2:38.12 |
4:00.65 |
|
5:22.02 |
|
6 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.40 |
2:40.76 |
4:04.71 |
|
5:26.95 |
|
7 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.67 |
2:40.39 |
4:04.83 |
|
5:27.13 |
|
8 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.07 |
2:46.21 |
4:15.27 |
|
5:38.04 |
|
9 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.72 |
2:45.20 |
4:16.56 |
|
5:45.40 |
|
10 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.78 |
2:50.78 |
4:22.13 |
|
5:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:09.30 |
2:25.34 |
3:42.08 |
|
4:56.71 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.27 |
2:33.61 |
3:51.87 |
|
5:08.34 |
|
3 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.71 |
2:33.48 |
3:51.72 |
|
5:10.36 |
|
4 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.22 |
2:30.73 |
3:52.46 |
|
5:14.40 |
|
5 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
1:14.73 |
2:36.47 |
4:00.12 |
|
5:23.04 |
|
6 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.09 |
2:39.26 |
4:02.93 |
|
5:24.77 |
|
7 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.96 |
2:40.76 |
4:05.96 |
|
5:25.94 |
|
8 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.83 |
2:42.30 |
4:09.08 |
|
5:33.92 |
|
9 |
Josefine Torell |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
1:18.99 |
2:46.13 |
4:12.20 |
|
5:36.03 |
|
10 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.28 |
2:45.31 |
4:12.04 |
|
5:38.34 |
|
11 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.43 |
2:46.82 |
4:14.31 |
|
5:39.17 |
|
12 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.01 |
2:47.59 |
4:15.43 |
|
5:39.62 |
|
13 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.56 |
2:48.80 |
4:16.76 |
|
5:41.21 |
|
14 |
Anna Tiselius |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.02 |
2:52.10 |
4:21.93 |
|
5:50.12 |
|
15 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:23.66 |
2:54.94 |
4:25.65 |
|
5:53.77 |
|
16 |
Linnea Jonsson |
2002 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:20.37 |
2:51.93 |
4:25.50 |
|
5:59.54 |
|
17 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:23.60 |
2:56.49 |
4:33.69 |
|
6:06.21 |
|
18 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:30.02 |
3:04.38 |
4:38.69 |
|
6:08.01 |
|
19 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.22 |
3:00.19 |
4:36.17 |
|
6:08.98 |
|
20 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:30.71 |
3:08.38 |
4:44.99 |
|
6:18.81 |
|
21 |
Belize Engström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:29.88 |
3:11.11 |
4:52.16 |
|
6:29.77 |
|
22 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:37.98 |
3:26.78 |
5:12.37 |
|
6:49.63 |
|
- |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:18 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
12:08 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.74 |
2:30.32 |
3:50.84 |
5:12.67 |
20:30.08 |
|
|
|
|
|
|
6:34.59 |
7:57.98 |
9:21.57 |
10:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.26 |
13:33.42 |
14:58.43 |
16:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
17:47.69 |
19:13.44 |
|
|
|
|
2 |
Pontus Thor |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:15.90 |
2:40.38 |
4:07.22 |
5:34.30 |
21:55.57 |
|
|
|
|
|
|
7:02.90 |
8:31.99 |
10:01.02 |
11:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
13:00.03 |
14:29.32 |
15:59.48 |
17:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
19:01.55 |
20:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.25 |
2:34.02 |
3:52.28 |
5:11.39 |
20:08.16 |
|
|
|
|
|
|
6:32.55 |
7:53.04 |
9:14.22 |
10:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
11:55.71 |
13:17.31 |
14:39.83 |
16:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
17:26.02 |
18:48.61 |
|
|
|
|
2 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.79 |
2:42.24 |
4:07.57 |
5:34.25 |
21:19.61 |
|
|
|
|
|
|
6:58.81 |
8:23.71 |
9:48.44 |
11:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
12:41.17 |
14:07.96 |
15:35.40 |
17:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
18:29.97 |
19:56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.47 |
2:30.39 |
3:49.49 |
5:08.85 |
19:26.70 |
|
|
|
|
|
|
6:28.38 |
7:48.29 |
9:07.93 |
10:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.17 |
13:06.37 |
14:25.20 |
15:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.22 |
18:16.27 |
|
|
|
|
2 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.25 |
2:33.86 |
3:52.53 |
5:11.92 |
19:33.75 |
|
|
|
|
|
|
6:31.98 |
7:52.48 |
9:12.17 |
10:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
11:49.78 |
13:08.84 |
14:27.58 |
15:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
17:03.81 |
18:20.80 |
|
|
|
|
3 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.05 |
2:38.62 |
4:03.69 |
5:29.40 |
20:52.52 |
|
|
|
|
|
|
6:54.38 |
8:17.35 |
9:42.47 |
11:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
12:32.00 |
13:57.19 |
15:19.37 |
16:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
18:06.46 |
19:30.73 |
|
|
|
|
4 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.45 |
2:39.75 |
4:07.28 |
5:33.75 |
21:32.07 |
|
|
|
|
|
|
7:00.36 |
8:27.82 |
9:54.89 |
11:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
12:53.41 |
14:22.47 |
15:51.55 |
17:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
18:47.33 |
20:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
12:08 |
|