Results for Limfjords Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 446 | 33.86 | 1:10.99 | 1:48.92 | 2:25.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 439 | 34.05 | 1:10.78 | 1:48.80 | 2:26.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 434 | 34.59 | 1:11.63 | 1:48.93 | 2:26.74 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 372 | 35.61 | 1:15.04 | 1:55.60 | 2:34.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | 351 | 35.76 | 1:16.52 | 1:57.31 | 2:37.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | 341 | 34.09 | 1:13.66 | 1:55.76 | 2:39.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | 335 | 36.89 | 1:17.14 | 1:58.44 | 2:39.98 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebekka Giessing | 2003 | 323 | 35.00 | 1:15.81 | 2:00.65 | 2:41.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Josefine Heuer | 2003 | 319 | 36.93 | 1:18.79 | 2:01.93 | 2:42.65 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 318 | 35.56 | 1:16.40 | 1:59.57 | 2:42.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 317 | 36.09 | 1:17.52 | 2:00.44 | 2:42.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 308 | 36.24 | 1:17.24 | 2:00.45 | 2:44.58 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 307 | 36.26 | 1:18.48 | 2:02.47 | 2:44.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Kanstrup | 2003 | 295 | 38.27 | 1:21.40 | 2:05.47 | 2:46.99 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Amalie Nielsen | 2003 | 292 | 37.85 | 1:19.88 | 2:04.18 | 2:47.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Laura-Marie Høj | 2003 | 286 | 38.57 | 1:21.71 | 2:06.36 | 2:48.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne A Andersson | 2003 | 279 | 38.63 | 1:21.83 | 2:07.66 | 2:49.97 | |||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Freja Gjerløv | 2003 | 276 | 37.52 | 1:21.54 | 2:06.63 | 2:50.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Camilla Kjær | 2003 | 257 | 38.84 | 1:23.65 | 2:11.04 | 2:54.73 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 254 | 39.23 | 1:24.23 | 2:10.66 | 2:55.44 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Mai Jørgensen | 2003 | 245 | 39.71 | 1:25.62 | 2:12.86 | 2:57.47 | |||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 241 | 38.52 | 1:24.47 | 2:12.95 | 2:58.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Michelle Mølby | 2004 | 240 | 38.03 | 1:22.31 | 2:10.47 | 2:58.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Karen Moos Jensen | 2003 | 239 | 41.72 | 1:29.13 | 2:16.28 | 2:59.05 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 238 | 42.89 | 1:30.48 | 2:16.65 | 2:59.32 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Victoria Underbjerg | 2004 | 237 | 39.00 | 1:25.54 | 2:12.82 | 2:59.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 235 | 38.79 | 1:25.06 | 2:13.60 | 3:00.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Camilla S Mortensen | 2003 | 235 | 40.52 | 1:26.31 | 2:15.23 | 3:00.14 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Veronica Brix | 2003 | 234 | 41.87 | 1:27.02 | 2:15.07 | 3:00.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 233 | 39.95 | 1:27.02 | 2:16.33 | 3:00.59 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 224 | 41.57 | 1:30.10 | 2:17.67 | 3:02.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 223 | 41.88 | 1:28.84 | 2:16.93 | 3:03.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 211 | 41.82 | 1:29.96 | 2:18.76 | 3:06.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nanna Nørgaard | 2004 | 208 | 41.57 | 1:29.30 | 2:19.04 | 3:07.51 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 208 | 40.80 | 1:29.16 | 2:20.74 | 3:07.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 201 | 42.46 | 1:31.61 | 2:22.39 | 3:09.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 201 | 42.08 | 1:31.14 | 2:20.57 | 3:09.68 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 195 | 40.04 | 1:28.88 | 2:19.78 | 3:11.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Maria Mathiesen | 2004 | 194 | 42.12 | 1:32.75 | 2:23.73 | 3:11.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Signe Thomsen | 2004 | 183 | 44.45 | 1:34.87 | 2:25.67 | 3:15.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Ida Kristensen | 2004 | 166 | 43.93 | 1:35.42 | 2:32.01 | 3:22.13 | |||
Frem Odense | ||||||||||
42 | Tilde Ølgaard | 2004 | 149 | 45.62 | 1:40.55 | 2:36.08 | 3:29.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 137 | 46.85 | 1:44.97 | 2:42.98 | 3:35.36 | |||
Frem Odense | ||||||||||
44 | Jenni Nguyen | 2004 | 127 | 49.88 | 1:47.03 | 2:46.83 | 3:41.02 | |||
Frem Odense | ||||||||||
45 | Nanna Carlsson | 2005 | 112 | 51.50 | 1:51.38 | 2:53.24 | 3:50.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Frida Karoline Dall | 2004 | 102 | 49.55 | 1:50.76 | 2:55.14 | 3:57.89 | |||
Frem Odense | ||||||||||
47 | Cecilie Linnet | 2005 | 100 | 53.42 | 1:56.19 | 3:59.30 | 3:59.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 99 | 53.02 | 1:57.19 | 2:59.60 | 3:59.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Julie Nguyen | 2004 | 99 | 53.04 | 1:56.48 | 3:00.15 | 4:00.20 | |||
Frem Odense | ||||||||||
50 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 95 | 54.51 | 1:58.62 | 3:03.70 | 4:03.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 91 | 55.91 | 1:59.46 | 3:04.02 | 4:06.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sibel Simonsen | 2001 | 489 | 32.18 | 1:07.76 | 1:44.63 | 2:21.09 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
2 | Emma Jørgensen | 2001 | 478 | 32.80 | 1:09.25 | 1:47.08 | 2:22.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 436 | 33.39 | 1:10.53 | 1:48.96 | 2:26.60 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Karoline Vasegaard | 2001 | 435 | 33.65 | 1:11.27 | 1:50.13 | 2:26.64 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 411 | 35.38 | 1:14.39 | 1:52.26 | 2:29.45 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Bach | 2002 | 395 | 33.27 | 1:11.30 | 1:51.49 | 2:31.45 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Signe Søby Jensen | 2001 | 388 | 35.70 | 1:15.48 | 1:54.55 | 2:32.40 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 353 | 35.08 | 1:15.61 | 1:56.62 | 2:37.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Carli Mark | 2002 | 353 | 35.80 | 1:15.30 | 1:57.06 | 2:37.30 | |||
Durup IF | ||||||||||
10 | Cecilie Christensen | 2002 | 347 | 35.81 | 1:16.45 | 1:57.80 | 2:38.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Liv Persson | 2001 | 344 | 36.44 | 1:16.43 | 1:58.48 | 2:38.56 | |||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 339 | 37.12 | 1:17.59 | 1:59.02 | 2:39.39 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Thilde Timmermand | 2002 | 337 | 35.85 | 1:16.92 | 1:59.16 | 2:39.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 328 | 36.65 | 1:17.67 | 1:59.90 | 2:41.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 319 | 36.73 | 1:17.26 | 2:00.04 | 2:42.67 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Carina Bro | 2001 | 312 | 37.26 | 1:19.99 | 2:03.59 | 2:43.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 310 | 37.69 | 1:19.80 | 2:02.99 | 2:44.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jasmin Lykke | 2002 | 306 | 36.17 | 1:17.57 | 2:02.03 | 2:44.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Savannah Lundvig | 2001 | 302 | 37.49 | 1:19.74 | 2:03.77 | 2:45.59 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Christensen | 2001 | 302 | 38.32 | 1:21.46 | 2:04.24 | 2:45.68 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 301 | 36.09 | 1:18.60 | 2:01.79 | 2:45.82 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 296 | 38.50 | 1:21.96 | 2:05.43 | 2:46.78 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara Grønkjær | 2002 | 292 | 38.00 | 1:21.45 | 2:05.50 | 2:47.45 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kathrine Steffensen | 2001 | 275 | 36.85 | 1:19.34 | 2:05.16 | 2:50.77 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Tenna Knigge | 2001 | 271 | 37.50 | 1:20.89 | 2:06.88 | 2:51.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Pernille Harbo | 2001 | 263 | 38.89 | 1:22.19 | 2:08.05 | 2:53.30 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Astrup | 2001 | 256 | 39.28 | 1:24.20 | 2:10.80 | 2:54.90 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anne Sunesen | 2001 | 251 | 37.45 | 1:21.68 | 2:11.42 | 2:56.02 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mathilde Krag Stefansen | 2002 | 247 | 39.76 | 1:24.66 | 2:11.96 | 2:57.16 | |||
Vinderup GF Svømning | ||||||||||
30 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | 232 | 39.52 | 1:25.76 | 2:13.91 | 3:00.78 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Cecilie Madsen | 2002 | 231 | 40.38 | 1:26.24 | 2:15.02 | 3:01.12 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
32 | Anika Andersen | 2001 | 225 | 40.10 | 1:26.99 | 2:15.24 | 3:02.73 | |||
Durup IF | ||||||||||
33 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 217 | 40.72 | 1:28.59 | 2:18.08 | 3:04.91 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emma Rye Lund | 2001 | 210 | 39.44 | 1:25.75 | 2:16.70 | 3:06.88 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
35 | Mette Louise Jensen | 2001 | 199 | 41.26 | 1:29.09 | 2:20.32 | 3:10.16 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
36 | Emma Tinggaard | 2002 | 174 | 44.54 | 1:35.79 | 2:28.14 | 3:18.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 613 | 30.40 | 1:04.04 | 1:37.75 | 2:10.84 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | 586 | 31.07 | 1:05.54 | 1:39.66 | 2:12.78 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Sørensen | 2000 | 542 | 32.32 | 1:06.80 | 1:42.23 | 2:16.33 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 531 | 32.08 | 1:06.50 | 1:42.07 | 2:17.23 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | 525 | 31.76 | 1:07.03 | 1:42.82 | 2:17.73 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 501 | 32.21 | 1:07.70 | 1:44.34 | 2:19.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 497 | 31.89 | 1:07.41 | 1:44.09 | 2:20.26 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 496 | 32.32 | 1:07.26 | 1:43.57 | 2:20.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Andersen | 1999 | 472 | 33.62 | 1:09.82 | 1:46.53 | 2:22.69 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara Holst | 1999 | 456 | 32.72 | 1:08.31 | 1:46.05 | 2:24.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 456 | 33.81 | 1:10.86 | 1:49.15 | 2:24.43 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 449 | 32.45 | 1:08.66 | 1:47.10 | 2:25.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 445 | 33.66 | 1:10.54 | 1:48.33 | 2:25.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Luna Ladefoged | 2000 | 435 | 35.81 | 1:13.70 | 1:50.77 | 2:26.66 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 433 | 33.49 | 1:11.55 | 1:49.88 | 2:26.86 | |||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Freja Nicholas | 2000 | 426 | 32.35 | 1:09.04 | 1:47.86 | 2:27.65 | |||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Astrid Yde | 2000 | 412 | 34.39 | 1:11.76 | 1:50.89 | 2:29.39 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 394 | 35.38 | 1:14.24 | 1:53.74 | 2:31.58 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 392 | 36.59 | 1:15.10 | 1:54.46 | 2:31.80 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amanda Meldgaard | 1999 | 381 | 33.08 | 1:09.92 | 1:50.23 | 2:33.23 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 378 | 35.60 | 1:14.28 | 1:53.97 | 2:33.73 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 370 | 35.95 | 1:15.44 | 1:55.26 | 2:34.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Veile | 2000 | 366 | 34.68 | 1:13.55 | 1:54.69 | 2:35.40 | |||
Durup IF | ||||||||||
24 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 365 | 36.67 | 1:17.16 | 1:57.62 | 2:35.51 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Lærke Meyer | 2000 | 312 | 36.66 | 1:19.16 | 2:02.52 | 2:43.90 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 307 | 36.81 | 1:17.96 | 2:01.95 | 2:44.78 | |||
Durup IF | ||||||||||
27 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 267 | 39.07 | 1:22.95 | 2:08.71 | 2:52.51 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Laura Ælmholdt | 1999 | 238 | 39.28 | 1:25.63 | 2:14.46 | 2:59.14 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 520 | 31.43 | 1:06.94 | 1:43.00 | 2:18.23 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
2 | Kirstine Feldinger | 1996 | 515 | 31.77 | 1:07.44 | 1:43.14 | 2:18.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 481 | 31.75 | 1:07.97 | 1:45.34 | 2:21.86 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 480 | 33.72 | 1:09.95 | 1:46.18 | 2:21.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Emma Louise Frohn | 1998 | 396 | 34.02 | 1:12.03 | 1:51.97 | 2:31.27 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 325 | 34.69 | 1:15.00 | 1:58.54 | 2:41.68 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Margrethe Groth | 1998 | 161 | 46.13 | 1:39.55 | 2:34.32 | 3:24.14 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.27 | 1:10.37 | 1:48.27 | 2:26.09 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.61 | 1:17.49 | 1:57.95 | 2:36.12 | |||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.17 | 1:15.93 | 1:57.98 | 2:37.38 | |||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.64 | 1:18.06 | 1:59.34 | 2:39.05 | |||
5 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.82 | 1:18.94 | 1:59.90 | 2:40.00 | |||
6 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.80 | 1:19.44 | 2:02.00 | 2:45.55 | |||
7 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 37.97 | 1:20.36 | 2:03.76 | 2:46.84 | |||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.65 | 1:22.32 | 2:07.97 | 2:50.79 | |||
9 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.03 | 1:25.24 | 2:12.09 | 2:56.47 | |||
10 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.80 | 1:28.06 | 2:13.88 | 2:57.90 | |||
11 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 40.27 | 1:26.89 | 2:13.59 | 2:58.96 | |||
12 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.94 | 1:28.82 | 2:17.68 | 3:03.26 | |||
13 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.63 | 1:28.13 | 2:17.03 | 3:05.44 | |||
14 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.30 | 1:30.24 | 2:16.24 | 3:06.24 | |||
15 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.53 | 1:33.83 | 2:20.35 | 3:08.12 | |||
16 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 41.56 | 1:31.63 | 2:22.13 | 3:08.47 | |||
17 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.68 | 1:27.25 | 2:19.08 | 3:09.53 | |||
18 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.21 | 1:33.50 | 2:24.42 | 3:10.93 | |||
19 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 45.37 | 1:36.43 | 2:28.01 | 3:17.74 | |||
20 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 44.24 | 1:35.84 | 2:27.68 | 3:18.72 | |||
21 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 46.12 | 1:38.50 | 2:31.94 | 3:19.96 | |||
22 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.69 | 1:38.13 | 2:31.38 | 3:22.72 | |||
23 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.68 | 1:39.26 | 2:35.47 | 3:28.06 | |||
24 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.02 | 1:36.56 | 2:34.96 | 3:32.21 | |||
25 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 45.70 | 1:42.06 | 2:39.00 | 3:33.26 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | 1:02.30 | 1:35.39 | 2:08.37 | |||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.05 | 1:05.22 | 1:39.29 | 2:12.03 | |||
3 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.34 | 1:04.79 | 1:39.29 | 2:13.50 | |||
4 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.35 | 1:04.49 | 1:39.57 | 2:13.97 | |||
5 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.73 | 1:04.50 | 1:39.87 | 2:14.83 | |||
6 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.18 | 1:05.82 | 1:41.42 | 2:16.79 | |||
7 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.03 | 1:06.57 | 1:41.93 | 2:17.22 | |||
8 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.82 | 1:06.17 | 1:42.46 | 2:18.39 | |||
9 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.53 | 1:06.82 | 1:43.23 | 2:19.27 | |||
10 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.32 | 1:08.31 | 1:44.63 | 2:20.25 | |||
11 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.11 | 1:06.51 | 1:44.43 | 2:21.28 | |||
12 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.60 | 1:09.05 | 1:45.73 | 2:21.66 | |||
13 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.08 | 1:08.31 | 1:45.60 | 2:21.81 | |||
14 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.83 | 1:07.52 | 1:44.92 | 2:22.33 | |||
15 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | 1:08.51 | 1:46.39 | 2:23.96 | |||
16 | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.16 | 1:10.53 | 1:48.19 | 2:25.27 | |||
17 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.24 | 1:11.47 | 1:49.33 | 2:26.20 | |||
18 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 32.66 | 1:10.16 | 1:48.78 | 2:27.21 | |||
19 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.63 | 1:11.40 | 1:50.04 | 2:27.94 | |||
20 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 35.02 | 1:13.38 | 1:54.34 | 2:34.35 | |||
21 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.90 | 1:13.63 | 1:54.00 | 2:34.96 | |||
22 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.06 | 1:15.75 | 1:56.52 | 2:35.36 | |||
23 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.98 | 1:11.21 | 1:53.18 | 2:35.46 | |||
24 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.05 | 1:15.60 | 1:56.47 | 2:36.96 | |||
25 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.92 | 1:17.23 | 1:57.84 | 2:38.28 | |||
26 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.49 | 1:16.69 | 1:58.88 | 2:41.40 | |||
27 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.14 | 1:17.98 | 2:02.17 | 2:44.74 | |||
28 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.85 | 1:19.91 | 2:03.63 | 2:46.25 | |||
29 | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svømmeklub | 36.90 | 1:19.99 | 2:05.04 | 2:47.19 | |||
30 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.35 | 1:20.08 | 2:04.68 | 2:48.64 | |||
31 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 38.98 | 1:22.33 | 2:06.31 | 2:48.99 | |||
32 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 38.61 | 1:22.87 | 2:06.78 | 2:50.21 | |||
33 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 38.98 | 1:24.28 | 2:11.21 | 2:56.34 | |||
34 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.26 | 1:25.86 | 2:11.80 | 2:57.05 | |||
35 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 42.40 | 1:31.66 | 2:18.24 | 3:00.05 | |||
36 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.29 | 1:24.68 | 2:13.58 | 3:00.82 | |||
37 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.16 | 1:18.64 | 2:02.11 | 3:02.47 | |||
38 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.51 | 1:23.16 | 2:14.72 | 3:05.68 | |||
39 | Thor Toft | 2002 | Durup IF | 41.90 | 1:28.09 | 2:31.53 | 3:26.95 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 26.24 | 56.87 | 1:28.74 | 1:57.44 | |||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.11 | 1:00.96 | 1:34.58 | 2:09.19 | |||
3 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 30.01 | 1:04.10 | 1:39.52 | 2:13.28 | |||
4 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.00 | 1:03.95 | 1:39.14 | 2:14.65 | |||
5 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 33.01 | 1:10.15 | 1:49.42 | 2:28.45 | |||
6 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 33.94 | 1:11.53 | 1:50.19 | 2:29.78 | |||
7 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 34.06 | 1:12.22 | 1:53.14 | 2:32.45 | |||
8 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.37 | 1:16.86 | 1:57.00 | 2:35.09 | |||
9 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.05 | 1:15.01 | 1:56.05 | 2:37.26 | |||
10 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 38.04 | 1:18.77 | 1:58.75 | 2:39.01 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.51 | 57.65 | 1:27.20 | 1:57.09 | |||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 28.21 | 58.48 | 1:28.70 | 1:58.30 | |||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.01 | 58.17 | 1:27.91 | 1:58.72 | |||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.27 | 58.89 | 1:29.02 | 1:59.04 | |||
5 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 27.79 | 57.69 | 1:29.25 | 2:00.18 | |||
6 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 27.68 | 58.21 | 1:29.33 | 2:01.05 | |||
7 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.70 | 1:00.77 | 1:31.38 | 2:01.46 | |||
8 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.25 | 58.65 | 1:29.98 | 2:02.04 | |||
9 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.13 | 1:00.97 | 1:33.66 | 2:05.46 | |||
10 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.07 | 1:01.35 | 1:33.99 | 2:06.09 | |||
11 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 28.88 | 1:00.60 | 1:33.47 | 2:06.88 | |||
12 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.00 | 1:02.17 | 1:35.27 | 2:08.34 | |||
13 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 30.14 | 1:02.43 | 1:36.83 | 2:11.25 | |||
14 | Mark Simonsen | 1997 | Odder Svømmeklub | 30.82 | 1:03.72 | 1:37.45 | 2:11.93 | |||
15 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 30.25 | 1:03.15 | 1:37.16 | 2:13.02 | |||
16 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.82 | 1:14.77 | 2:00.51 | 2:45.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.12 | 1:28.54 | |||||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.53 | 1:30.04 | |||||
3 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.92 | 1:36.05 | |||||
4 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 49.17 | 1:38.59 | |||||
5 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.75 | 1:38.86 | |||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 46.75 | 1:39.35 | |||||
7 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.12 | 1:39.47 | |||||
8 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.52 | 1:40.58 | |||||
9 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 49.90 | 1:43.22 | |||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.30 | 1:44.75 | |||||
11 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 50.22 | 1:45.28 | |||||
12 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.41 | 1:45.47 | |||||
13 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.68 | 1:46.62 | |||||
14 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 52.78 | 1:46.93 | |||||
15 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 52.24 | 1:47.51 | |||||
16 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 53.41 | 1:47.79 | |||||
17 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.20 | 1:48.59 | |||||
18 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 53.27 | 1:49.02 | |||||
19 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.01 | 1:50.85 | |||||
20 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 53.86 | 1:51.54 | |||||
21 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.42 | 1:52.16 | |||||
22 | Rebecca Nielsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 55.65 | 1:53.99 | |||||
23 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 54.43 | 1:54.49 | |||||
24 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 55.34 | 1:54.85 | |||||
25 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.39 | 1:55.35 | |||||
26 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.61 | 1:55.53 | |||||
27 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 58.27 | 1:55.95 | |||||
28 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 57.29 | 1:59.48 | |||||
29 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.63 | 2:09.52 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.04 | 1:27.02 | |||||
2 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.51 | 1:28.54 | |||||
3 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.71 | 1:28.72 | |||||
4 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 42.43 | 1:29.09 | |||||
5 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.52 | 1:30.68 | |||||
6 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 43.57 | 1:33.20 | |||||
7 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.05 | 1:33.82 | |||||
8 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.30 | 1:34.00 | |||||
9 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.29 | 1:34.11 | |||||
10 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 44.99 | 1:34.64 | |||||
11 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 46.63 | 1:36.57 | |||||
12 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 46.93 | 1:36.69 | |||||
13 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.26 | 1:36.93 | |||||
14 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 46.61 | 1:37.63 | |||||
15 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 47.18 | 1:37.92 | |||||
16 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.69 | 1:38.88 | |||||
17 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 47.66 | 1:40.70 | |||||
18 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 48.37 | 1:43.73 | |||||
19 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.68 | 1:43.80 | |||||
20 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 49.12 | 1:44.62 | |||||
21 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.52 | 1:45.16 | |||||
22 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 51.22 | 1:45.27 | |||||
23 | Emma Tinggaard | 2002 | Thisted Svømmeklub | 51.25 | 1:48.08 | |||||
24 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 51.31 | 1:48.20 | |||||
25 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 51.94 | 1:52.06 | |||||
26 | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 59.36 | 2:00.62 | |||||
27 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.68 | 2:05.90 | |||||
- | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.37 | 1:16.35 | |||||
2 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.40 | 1:16.88 | |||||
3 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 37.94 | 1:18.00 | |||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.14 | 1:18.56 | |||||
5 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.52 | 1:19.40 | |||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.42 | 1:21.49 | |||||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.04 | 1:22.04 | |||||
8 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 39.07 | 1:22.55 | |||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.83 | 1:23.41 | |||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.54 | 1:24.28 | |||||
11 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.91 | 1:24.45 | |||||
12 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 40.97 | 1:25.41 | |||||
13 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 41.92 | 1:29.13 | |||||
14 | Ida Fink Baun | 2000 | Thisted Svømmeklub | 43.73 | 1:34.66 | |||||
15 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Vinderup GF Svømning | 47.83 | 1:38.18 | |||||
16 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 46.98 | 1:39.67 | |||||
17 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 47.37 | 1:39.74 | |||||
18 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 51.00 | 1:45.42 | |||||
19 | Caroline Risom | 2000 | Vinderup GF Svømning | 51.81 | 1:47.91 | |||||
20 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 52.15 | 1:50.26 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.64 | 1:16.22 | |||||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.23 | 1:18.37 | |||||
3 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 39.92 | 1:21.18 | |||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.74 | 1:21.27 | |||||
5 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 38.97 | 1:21.69 | |||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.56 | 1:22.69 | |||||
7 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.45 | 1:22.77 | |||||
8 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 40.63 | 1:25.38 | |||||
9 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.67 | 1:26.01 | |||||
10 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 46.13 | 1:36.29 | |||||
11 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 50.99 | 1:45.79 | |||||
12 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 57.10 | 2:00.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 44.51 | 1:31.28 | |||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.72 | 1:35.54 | |||||
3 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.38 | 1:39.68 | |||||
4 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.17 | 1:39.93 | |||||
5 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 47.69 | 1:41.92 | |||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 51.53 | 1:45.60 | |||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.04 | 1:54.44 | |||||
8 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 55.61 | 1:57.60 | |||||
9 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 54.34 | 1:57.87 | |||||
10 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 56.74 | 2:01.92 | |||||
11 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.70 | 2:06.10 | |||||
12 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:05.77 | 2:17.50 | |||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ESB v/50m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.46 | 1:18.20 | |||||
2 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 36.88 | 1:18.25 | |||||
3 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.53 | 1:20.16 | |||||
4 | Magnus V. Ancher | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.93 | 1:20.23 | |||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.74 | 1:21.46 | |||||
6 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 37.68 | 1:21.64 | |||||
7 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.55 | 1:22.50 | |||||
8 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.90 | 1:23.22 | |||||
9 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.90 | 1:24.27 | |||||
10 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 40.67 | 1:24.30 | |||||
11 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.08 | 1:27.03 | |||||
12 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 41.62 | 1:27.37 | |||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.95 | 1:27.42 | |||||
14 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.71 | 1:28.17 | |||||
15 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.96 | 1:28.74 | |||||
16 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 43.19 | 1:29.65 | |||||
17 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 43.31 | 1:31.99 | |||||
18 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.35 | 1:32.59 | |||||
19 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.01 | 1:33.95 | |||||
20 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.29 | 1:34.84 | |||||
21 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 45.20 | 1:35.69 | |||||
22 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.02 | 1:36.07 | |||||
23 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 46.68 | 1:37.71 | |||||
24 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 48.25 | 1:39.70 | |||||
25 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.99 | 1:41.90 | |||||
26 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 48.74 | 1:42.88 | |||||
27 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 51.87 | 1:48.28 | |||||
28 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 54.78 | 1:53.56 | |||||
29 | Thomas F. Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 52.73 | 1:54.30 | |||||
- | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m+75m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.96 | 1:12.95 | |||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.70 | 1:14.36 | |||||
3 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 40.30 | 1:24.15 | |||||
4 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 40.18 | 1:24.69 | |||||
5 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.70 | 1:26.89 | |||||
6 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.56 | 1:27.47 | |||||
7 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.84 | 1:36.97 | |||||
8 | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svømning | 48.91 | 1:46.11 | |||||
9 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 50.09 | 1:47.74 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.44 | 1:02.89 | |||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 33.40 | 1:09.69 | |||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.25 | 1:12.43 | |||||
4 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.74 | 1:13.77 | |||||
5 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.92 | 1:14.32 | |||||
6 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 35.20 | 1:15.27 | |||||
7 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.08 | 1:16.22 | |||||
8 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 38.45 | 1:22.79 | |||||
9 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.30 | 1:23.91 | |||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.20 | 1:30.38 | |||||
11 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svømning | 42.06 | 1:31.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.40 | ||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.83 | ||||||
3 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 34.84 | ||||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.56 | ||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.23 | ||||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.69 | ||||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.05 | ||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.45 | ||||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.46 | ||||||
10 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.97 | ||||||
11 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.37 | ||||||
12 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | ||||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.50 | ||||||
14 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.70 | ||||||
15 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 40.97 | ||||||
16 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.19 | ||||||
17 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.85 | ||||||
18 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 43.06 | ||||||
19 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.51 | ||||||
20 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.22 | ||||||
21 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.74 | ||||||
22 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.75 | ||||||
23 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.35 | ||||||
24 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 52.18 | ||||||
25 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 52.37 | ||||||
26 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 53.38 | ||||||
27 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 53.88 | ||||||
28 | Signe Thornberg Beck | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.92 | ||||||
29 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 1:03.35 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.30 | ||||||
2 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.53 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.80 | ||||||
4 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.68 | ||||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.02 | ||||||
6 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.89 | ||||||
7 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.91 | ||||||
8 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 38.19 | ||||||
9 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 38.24 | ||||||
10 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 39.23 | ||||||
11 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 40.54 | ||||||
12 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.93 | ||||||
13 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.03 | ||||||
14 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.40 | ||||||
15 | Pernille Harbo | 2001 | Thisted Svømmeklub | 41.78 | ||||||
16 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.88 | ||||||
17 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 44.27 | ||||||
18 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 44.56 | ||||||
19 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 44.86 | ||||||
20 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.05 | ||||||
21 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 45.38 | ||||||
22 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 45.92 | ||||||
23 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 46.10 | ||||||
24 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 46.35 | ||||||
25 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 50.70 | ||||||
26 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.37 | ||||||
27 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 52.54 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.88 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 28.97 | ||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.38 | ||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.67 | ||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.14 | ||||||
6 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.42 | ||||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 31.14 | ||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.45 | ||||||
9 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.63 | ||||||
10 | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | 31.84 | ||||||
11 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.91 | ||||||
11 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.91 | ||||||
13 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.92 | ||||||
14 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 32.61 | ||||||
15 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.80 | ||||||
16 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 33.96 | ||||||
17 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.16 | ||||||
18 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.40 | ||||||
19 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Swim Team Neptun | 34.50 | ||||||
20 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.63 | ||||||
21 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 34.92 | ||||||
21 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.92 | ||||||
23 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 35.16 | ||||||
24 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 35.52 | ||||||
25 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 35.61 | ||||||
26 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.96 | ||||||
27 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 37.01 | ||||||
28 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.42 | ||||||
29 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 38.80 | ||||||
30 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.26 | ||||||
31 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.55 | ||||||
32 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 39.92 | ||||||
33 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.95 | ||||||
34 | Ida Fink Baun | 2000 | Thisted Svømmeklub | 41.70 | ||||||
35 | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | 43.06 | ||||||
36 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 47.13 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.47 | ||||||
2 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.52 | ||||||
3 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.62 | ||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.82 | ||||||
5 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 31.83 | ||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.53 | ||||||
7 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.68 | ||||||
8 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.45 | ||||||
9 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.06 | ||||||
10 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 53.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.46 | ||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.44 | ||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.34 | ||||||
4 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.07 | ||||||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 39.88 | ||||||
6 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.73 | ||||||
7 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.76 | ||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.26 | ||||||
9 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 43.82 | ||||||
10 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.13 | ||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.45 | ||||||
11 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.45 | ||||||
13 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 48.23 | ||||||
14 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.95 | ||||||
15 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 50.89 | ||||||
16 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.82 | ||||||
17 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.96 | ||||||
18 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 56.14 | ||||||
19 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 1:00.06 | ||||||
20 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 1:01.61 | ||||||
- | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ret briller e/2.armt | |||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.12 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.70 | ||||||
3 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.03 | ||||||
4 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.06 | ||||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 33.32 | ||||||
6 | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.50 | ||||||
7 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.31 | ||||||
8 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.79 | ||||||
9 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.36 | ||||||
10 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.45 | ||||||
11 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 36.77 | ||||||
12 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 37.36 | ||||||
13 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.42 | ||||||
14 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.85 | ||||||
15 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.36 | ||||||
16 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.56 | ||||||
17 | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svømmeklub | 38.93 | ||||||
18 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.96 | ||||||
18 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.96 | ||||||
20 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.25 | ||||||
21 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 42.83 | ||||||
22 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 46.00 | ||||||
23 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 47.96 | ||||||
24 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 50.11 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 27.00 | ||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.75 | ||||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.50 | ||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.69 | ||||||
5 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 32.36 | ||||||
6 | Nicolai Friborg | 2000 | Viborg Svømme Klub | 32.50 | ||||||
7 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.86 | ||||||
8 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 35.57 | ||||||
9 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 35.80 | ||||||
10 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 35.90 | ||||||
11 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 36.55 | ||||||
12 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 37.74 | ||||||
13 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 38.40 | ||||||
14 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.50 | ||||||
15 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 54.75 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 25.35 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.52 | ||||||
3 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 26.18 | ||||||
4 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 26.77 | ||||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.06 | ||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.13 | ||||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 27.31 | ||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 28.30 | ||||||
9 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.54 | ||||||
9 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.54 | ||||||
11 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 29.48 | ||||||
12 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.89 | ||||||
13 | Mark Simonsen | 1997 | Odder Svømmeklub | 29.93 | ||||||
14 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 30.64 | ||||||
15 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 31.87 | ||||||
16 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 32.38 | ||||||
17 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 32.73 | ||||||
18 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 33.37 | ||||||
19 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 33.62 | ||||||
20 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.90 | ||||||
21 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svømning | 39.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.06 | 1:16.21 | |||||
2 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.30 | 1:18.32 | |||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 38.34 | 1:18.58 | |||||
4 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.40 | 1:23.11 | |||||
5 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 40.75 | 1:23.17 | |||||
6 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.51 | 1:23.71 | |||||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.61 | 1:24.02 | |||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.43 | 1:24.89 | |||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.47 | 1:25.12 | |||||
10 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.86 | 1:26.57 | |||||
11 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.35 | 1:28.46 | |||||
12 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.61 | 1:28.80 | |||||
13 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.95 | 1:29.56 | |||||
14 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.49 | 1:30.00 | |||||
15 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.32 | 1:31.30 | |||||
16 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.00 | 1:31.32 | |||||
17 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 45.19 | 1:31.74 | |||||
18 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.81 | 1:32.02 | |||||
19 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 44.21 | 1:32.40 | |||||
20 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:33.70 | 1:33.70 | |||||
21 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.09 | 1:33.75 | |||||
22 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.29 | 1:35.36 | |||||
23 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.96 | 1:36.73 | |||||
24 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.06 | 1:38.20 | |||||
25 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 48.60 | 1:39.00 | |||||
26 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 49.10 | 1:39.01 | |||||
27 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 49.43 | 1:39.05 | |||||
28 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.77 | 1:40.82 | |||||
29 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 50.00 | 1:41.57 | |||||
30 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.86 | 1:43.89 | |||||
31 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.76 | 1:44.16 | |||||
32 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 51.04 | 1:45.16 | |||||
33 | Tilde Ølgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 50.44 | 1:46.42 | |||||
34 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.67 | 1:46.66 | |||||
35 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 52.77 | 1:49.45 | |||||
36 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 53.41 | 1:50.52 | |||||
37 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 56.87 | 1:54.91 | |||||
38 | Nanna Carlsson | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 57.08 | 1:56.29 | |||||
39 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 56.89 | 1:58.83 | |||||
40 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 58.27 | 2:00.07 | |||||
41 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 58.34 | 2:00.60 | |||||
42 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.15 | 2:13.05 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 36.17 | 1:14.94 | |||||
2 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 37.64 | 1:17.50 | |||||
3 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.04 | 1:18.48 | |||||
4 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.10 | 1:18.51 | |||||
5 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder Svømmeklub | 39.49 | 1:19.44 | |||||
6 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:20.97 | 1:20.97 | |||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.76 | 1:21.06 | |||||
8 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.54 | 1:21.60 | |||||
9 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.01 | 1:23.92 | |||||
10 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.26 | 1:24.20 | |||||
11 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:24.83 | 1:24.83 | |||||
12 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:24.92 | 1:24.92 | |||||
13 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:26.84 | ||||||
14 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:28.17 | 1:27.10 | |||||
15 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 43.68 | 1:30.07 | |||||
16 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 44.20 | 1:30.45 | |||||
17 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 45.24 | 1:31.06 | |||||
18 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 44.98 | 1:32.23 | |||||
19 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.02 | 1:32.65 | |||||
20 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 45.45 | 1:33.70 | |||||
21 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.73 | 1:34.29 | |||||
22 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 47.64 | 1:35.90 | |||||
23 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 51.47 | 1:45.56 | |||||
- | Alette Berg Dahlstrøm | 2002 | Vinderup GF Svømning | DSQ | 2armt.mave v/vending | |||||
- | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.43 | 1:05.87 | |||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.16 | 1:07.36 | |||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 33.24 | 1:08.14 | |||||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.69 | 1:09.71 | |||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 33.83 | 1:09.91 | |||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 34.68 | 1:10.19 | |||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.22 | 1:11.25 | |||||
8 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.18 | 1:12.99 | |||||
9 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.05 | 1:14.01 | |||||
10 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.50 | 1:14.14 | |||||
11 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.03 | 1:14.55 | |||||
12 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 35.65 | 1:14.85 | |||||
13 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.18 | 1:16.27 | |||||
14 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.92 | 1:17.91 | |||||
15 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder Svømmeklub | 39.38 | 1:18.43 | |||||
16 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 38.62 | 1:18.78 | |||||
17 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 39.26 | 1:18.82 | |||||
18 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.83 | 1:19.03 | |||||
19 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 39.73 | 1:19.09 | |||||
20 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder Svømmeklub | 39.76 | 1:19.73 | |||||
21 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 39.59 | 1:20.26 | |||||
22 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder Svømmeklub | 39.96 | 1:20.35 | |||||
23 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 40.35 | 1:21.47 | |||||
24 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:25.59 | 1:24.22 | |||||
25 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 44.03 | 1:28.64 | |||||
26 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 44.50 | 1:32.13 | |||||
- | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Udsvøm.på mave v/50m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 33.78 | 1:10.13 | |||||
2 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.67 | 1:12.43 | |||||
3 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 36.70 | 1:15.38 | |||||
4 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 37.61 | 1:15.45 | |||||
5 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.78 | 1:17.24 | |||||
6 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 41.51 | 1:24.47 | |||||
7 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 41.06 | 1:24.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.51 | 1:16.51 | |||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.55 | 1:18.41 | |||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.79 | 1:21.39 | |||||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 41.55 | 1:26.40 | |||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 43.26 | 1:26.82 | |||||
6 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.34 | 1:28.39 | |||||
7 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 50.21 | 1:30.28 | |||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.55 | 1:30.31 | |||||
9 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 45.00 | 1:32.35 | |||||
10 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.90 | 1:32.68 | |||||
11 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.51 | 1:35.30 | |||||
12 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.97 | 1:40.67 | |||||
13 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.88 | 1:41.94 | |||||
14 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 51.10 | 1:43.38 | |||||
15 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 51.18 | 1:46.68 | |||||
16 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 53.88 | 1:48.75 | |||||
17 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 54.59 | 1:51.92 | |||||
18 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 55.33 | 1:52.08 | |||||
19 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 55.28 | 1:52.14 | |||||
20 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.00 | 2:08.22 | |||||
- | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v/25m+75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.68 | 1:07.50 | |||||
2 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.25 | 1:08.34 | |||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 33.34 | 1:09.30 | |||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.73 | 1:11.93 | |||||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.17 | 1:11.96 | |||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.38 | 1:12.44 | |||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.02 | 1:13.36 | |||||
8 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.39 | 1:14.08 | |||||
9 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.57 | 1:14.56 | |||||
10 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.08 | 1:15.01 | |||||
11 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 37.14 | 1:15.62 | |||||
12 | Sebastian Leimbeck | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.80 | 1:15.83 | |||||
13 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.34 | 1:16.75 | |||||
14 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 38.77 | 1:17.63 | |||||
15 | Magnus V. Ancher | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.40 | 1:19.12 | |||||
16 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.86 | 1:19.61 | |||||
17 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 40.38 | 1:21.84 | |||||
18 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.96 | 1:22.07 | |||||
19 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 40.59 | 1:22.14 | |||||
20 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.70 | 1:22.52 | |||||
21 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.94 | 1:23.70 | |||||
22 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.48 | 1:24.14 | |||||
23 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 41.58 | 1:24.61 | |||||
24 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.51 | 1:25.05 | |||||
25 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 42.65 | 1:25.62 | |||||
26 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.75 | 1:26.54 | |||||
27 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.44 | 1:27.83 | |||||
28 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.31 | 1:28.82 | |||||
29 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 45.13 | 1:32.93 | |||||
30 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.05 | 1:32.97 | |||||
31 | Thomas F. Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 45.72 | 1:37.11 | |||||
32 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 53.56 | 1:50.33 | |||||
33 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 54.58 | 1:51.39 | |||||
- | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB v/75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 29.49 | 1:02.63 | |||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.58 | 1:07.57 | |||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.47 | 1:08.94 | |||||
4 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 33.40 | 1:10.31 | |||||
5 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.12 | 1:12.59 | |||||
6 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 37.53 | 1:15.90 | |||||
7 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.97 | 1:17.60 | |||||
8 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 42.98 | 1:27.65 | |||||
- | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svømning | DSQ | EFB v/50m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.68 | 58.41 | |||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.83 | 58.68 | |||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.42 | 1:00.75 | |||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 29.07 | 1:01.13 | |||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 30.42 | 1:01.53 | |||||
6 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.40 | 1:05.81 | |||||
7 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.14 | 1:06.30 | |||||
8 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.06 | 1:20.93 | |||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.73 | 1:30.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.74 | 1:16.85 | 2:05.27 | 2:43.24 | |||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.65 | 1:17.94 | 2:08.99 | 2:48.29 | |||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 39.39 | 1:22.77 | 2:13.71 | 2:55.69 | |||
4 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.21 | 1:22.05 | 2:15.97 | 2:58.11 | |||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 40.24 | 1:25.58 | 2:20.06 | 3:01.88 | |||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.18 | 1:31.37 | 2:20.09 | 3:02.43 | |||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.01 | 1:27.15 | 2:23.29 | 3:04.17 | |||
8 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.35 | 1:28.25 | 2:23.26 | 3:04.52 | |||
9 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 42.37 | 1:30.86 | 2:24.47 | 3:07.95 | |||
10 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 47.00 | 1:37.59 | 2:29.87 | 3:11.43 | |||
11 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.68 | 1:35.19 | 2:34.84 | 3:18.45 | |||
12 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 46.61 | 1:40.36 | 2:35.30 | 3:20.45 | |||
13 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.67 | 1:40.69 | 2:37.47 | 3:21.10 | |||
14 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.13 | 1:37.61 | 2:34.95 | 3:22.22 | |||
15 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.83 | 1:40.23 | 2:37.94 | 3:24.01 | |||
16 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 51.23 | 1:42.69 | 2:38.36 | 3:24.36 | |||
17 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 50.40 | 1:45.30 | 2:43.27 | 3:29.04 | |||
18 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 58.38 | 1:52.94 | 2:46.15 | 3:30.00 | |||
19 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.45 | 1:39.31 | 2:42.23 | 3:32.05 | |||
20 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 50.82 | 1:46.00 | 2:47.30 | 3:34.56 | |||
21 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 49.59 | 1:44.21 | 2:47.50 | 3:35.30 | |||
22 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 49.82 | 1:45.89 | 2:47.76 | 3:36.76 | |||
23 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 51.79 | 1:49.58 | 2:51.52 | 3:37.27 | |||
24 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 54.49 | 1:54.04 | 2:53.26 | 3:41.09 | |||
25 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 57.90 | 1:52.50 | 2:52.48 | 3:41.92 | |||
26 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.53 | 2:01.95 | 3:07.30 | 4:04.50 | |||
27 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 1:00.54 | 2:00.67 | 3:12.91 | 4:13.62 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.74 | 1:18.86 | 2:09.76 | 2:45.83 | |||
2 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 42.33 | 1:27.82 | 2:22.18 | 3:02.15 | |||
3 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.84 | 1:27.16 | 2:22.02 | 3:02.86 | |||
4 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.00 | 1:30.54 | 2:22.54 | 3:07.40 | |||
5 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 43.65 | 1:32.96 | 2:27.30 | 3:08.78 | |||
6 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.42 | 1:31.55 | 2:24.36 | 3:10.34 | |||
7 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 48.71 | 1:36.96 | 2:32.06 | 3:16.53 | |||
8 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 44.49 | 1:30.80 | 2:34.38 | 3:19.34 | |||
9 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 48.78 | 1:39.87 | 2:37.71 | 3:20.86 | |||
10 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.82 | 1:37.88 | 2:36.39 | 3:20.96 | |||
11 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 50.90 | 1:40.60 | 2:44.77 | 3:24.42 | |||
12 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.52 | 1:40.18 | 2:34.98 | 3:24.58 | |||
13 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 49.56 | 1:45.10 | 2:49.60 | 3:36.63 | |||
14 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 54.35 | 1:46.86 | 2:54.09 | 3:37.35 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.58 | 1:09.22 | 1:52.60 | 2:23.65 | |||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.68 | 1:07.51 | 1:50.81 | 2:23.82 | |||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.55 | 1:09.00 | 1:51.36 | 2:24.15 | |||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.94 | 1:08.41 | 1:52.34 | 2:26.72 | |||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.71 | 1:09.89 | 1:55.55 | 2:29.60 | |||
6 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.29 | 1:12.95 | 2:00.27 | 2:35.19 | |||
7 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.29 | 1:18.39 | 2:00.87 | 2:38.04 | |||
8 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 33.97 | 1:16.80 | 2:02.17 | 2:39.03 | |||
9 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.72 | 1:15.14 | 2:03.64 | 2:39.10 | |||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.38 | 1:18.02 | 2:04.72 | 2:43.10 | |||
11 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.49 | 1:18.64 | 2:06.70 | 2:45.04 | |||
12 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.57 | 1:26.57 | 2:22.62 | 3:03.10 | |||
13 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 43.11 | 1:33.05 | 2:26.52 | 3:07.08 | |||
14 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.05 | 1:32.03 | 2:31.88 | 3:14.32 | |||
15 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 51.91 | 1:42.98 | 2:44.22 | 3:28.80 | |||
- | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | DSQ | Svøm på mave v/50m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.27 | 1:13.70 | 1:56.27 | 2:30.89 | |||
2 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 35.31 | 1:14.91 | 2:01.47 | 2:37.90 | |||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.58 | 1:17.05 | 2:04.37 | 2:40.68 | |||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.40 | 1:20.78 | 2:10.52 | 2:48.71 | |||
5 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.31 | 1:22.11 | 2:13.06 | 2:49.47 | |||
6 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.75 | 1:22.53 | 2:08.91 | 2:50.83 | |||
7 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 36.83 | 1:18.95 | 2:10.74 | 2:51.37 | |||
8 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 43.05 | 1:33.09 | 2:29.08 | 3:07.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 10, 200m Medley, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.05 | 1:25.29 | 2:20.64 | 3:01.18 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.02 | 1:29.95 | 2:25.59 | 3:02.79 | |||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.41 | 1:30.25 | 2:23.19 | 3:04.21 | |||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.01 | 1:31.06 | 2:26.02 | 3:05.87 | |||
5 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.96 | 1:36.30 | 2:30.11 | 3:09.88 | |||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.09 | 1:35.40 | 2:30.55 | 3:13.61 | |||
7 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 45.73 | 1:34.73 | 2:35.07 | 3:13.70 | |||
8 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 45.78 | 1:37.76 | 2:36.70 | 3:17.47 | |||
9 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.84 | 1:45.68 | 2:39.39 | 3:25.08 | |||
10 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.43 | 1:42.69 | 2:45.11 | 3:25.80 | |||
11 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 45.97 | 1:34.75 | 2:39.85 | 3:27.15 | |||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 56.10 | 1:50.42 | 2:51.20 | 3:40.73 | |||
13 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 56.57 | 1:56.68 | 2:58.17 | 3:42.71 | |||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.87 | 1:10.67 | 1:52.91 | 2:27.21 | |||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.07 | 1:52.91 | 2:27.21 | 2:31.24 | |||
3 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.82 | 1:13.63 | 1:59.31 | 2:33.68 | |||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.38 | 1:14.77 | 1:59.51 | 2:34.16 | |||
5 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.82 | 1:14.79 | 2:08.40 | 2:41.02 | |||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.79 | 1:15.81 | 2:07.45 | 2:42.03 | |||
7 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.76 | 1:18.46 | 2:07.86 | 2:42.08 | |||
8 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.32 | 1:18.10 | 2:07.40 | 2:42.23 | |||
9 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.79 | 1:16.69 | 2:07.41 | 2:43.54 | |||
10 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.75 | 1:19.72 | 2:08.10 | 2:43.64 | |||
11 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.65 | 1:22.52 | 2:09.38 | 2:44.62 | |||
12 | Magnus V. Ancher | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 39.00 | 1:19.07 | 2:05.67 | 2:45.61 | |||
13 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 36.67 | 1:21.10 | 2:10.63 | 2:49.63 | |||
14 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.73 | 1:21.59 | 2:10.43 | 2:50.17 | |||
15 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.45 | 1:20.21 | 2:13.35 | 2:50.18 | |||
16 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.61 | 1:22.42 | 2:12.50 | 2:52.95 | |||
17 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 39.90 | 1:28.39 | 2:15.74 | 2:53.08 | |||
18 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 38.93 | 1:20.84 | 2:17.22 | 2:53.50 | |||
19 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.51 | 1:21.68 | 2:15.50 | 2:53.66 | |||
20 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.74 | 1:25.22 | 2:16.81 | 2:54.35 | |||
21 | Sebastian Leimbeck | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.17 | 1:20.86 | 2:17.08 | 2:55.23 | |||
22 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.32 | 1:21.09 | 2:17.81 | 2:56.24 | |||
23 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | 1:25.44 | 2:18.77 | 2:56.42 | |||
24 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.86 | 1:26.97 | 2:17.54 | 2:57.01 | |||
25 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.40 | 1:25.66 | 2:14.85 | 2:57.14 | |||
26 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 40.65 | 1:23.99 | 2:17.80 | 2:57.38 | |||
27 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.21 | 1:28.15 | 2:15.12 | 2:57.67 | |||
28 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 42.54 | 1:27.40 | 2:20.26 | 2:59.24 | |||
29 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.71 | 1:23.85 | 2:18.95 | 3:00.33 | |||
30 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.04 | 1:28.94 | 2:26.55 | 3:02.66 | |||
31 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.66 | 1:30.39 | 2:23.06 | 3:02.96 | |||
32 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.49 | 1:28.40 | 2:26.07 | 3:08.57 | |||
33 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.20 | 1:34.26 | 2:27.17 | 3:08.71 | |||
34 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.95 | 1:30.48 | 2:27.40 | 3:12.07 | |||
35 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 43.94 | 1:31.17 | 2:29.54 | 3:12.71 | |||
36 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.77 | 1:41.59 | 2:37.65 | 3:17.48 | |||
37 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 48.14 | 1:38.49 | 2:42.78 | 3:29.45 | |||
- | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | EFB v/150m | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 27.83 | 1:04.26 | 1:45.64 | 2:17.29 | |||
2 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.09 | 1:17.55 | 2:07.61 | 2:39.15 | |||
3 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 37.42 | 1:17.11 | 2:06.60 | 2:47.98 | |||
4 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.22 | 1:23.27 | 2:12.55 | 2:49.94 | |||
5 | Nicolai Friborg | 2000 | Viborg Svømme Klub | 35.48 | 1:18.36 | 2:11.21 | 2:51.69 | |||
6 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 37.19 | 1:26.45 | 2:15.28 | 2:52.59 | |||
Løb 10, 200m Medley, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.06 | 1:02.19 | 1:42.35 | 2:11.70 | |||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.62 | 1:03.19 | 1:42.15 | 2:12.32 | |||
3 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 30.83 | 1:06.31 | 1:45.14 | 2:16.52 | |||
4 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.14 | 1:04.83 | 1:47.60 | 2:17.18 | |||
5 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 29.06 | 1:04.12 | 1:46.32 | 2:19.60 | |||
6 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.20 | 1:08.19 | 1:50.31 | 2:22.93 | |||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.51 | 1:08.17 | 1:51.45 | 2:24.91 | |||
8 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.88 | 1:07.91 | 1:53.10 | 2:26.49 | |||
9 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 33.75 | 1:11.47 | 1:53.70 | 2:29.86 | |||
10 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 33.38 | 1:14.22 | 1:58.30 | 2:32.97 | |||
11 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 30.75 | 1:10.42 | 1:57.16 | 2:33.18 | |||
12 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 33.96 | 1:18.22 | 2:05.35 | 2:42.35 | |||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.88 | 1:24.66 | 2:16.21 | 3:00.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.99 | ||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.00 | ||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 41.44 | ||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.94 | ||||||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.89 | ||||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.43 | ||||||
7 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 45.06 | ||||||
8 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.33 | ||||||
9 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.84 | ||||||
10 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.92 | ||||||
11 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.94 | ||||||
12 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 47.75 | ||||||
13 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 47.93 | ||||||
14 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.97 | ||||||
15 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.99 | ||||||
16 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.07 | ||||||
17 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.13 | ||||||
18 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 49.19 | ||||||
19 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.32 | ||||||
20 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.67 | ||||||
21 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 50.56 | ||||||
22 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.68 | ||||||
23 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 51.53 | ||||||
24 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.88 | ||||||
25 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 52.24 | ||||||
26 | Rebecca Nielsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 53.01 | ||||||
27 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 53.31 | ||||||
28 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 54.19 | ||||||
29 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 55.76 | ||||||
30 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.07 | ||||||
31 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 56.77 | ||||||
32 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 59.45 | ||||||
33 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 59.75 | ||||||
34 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 1:00.05 | ||||||
35 | Signe Thornberg Beck | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.60 | ||||||
36 | Nanna Carlsson | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.03 | ||||||
37 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.12 | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.90 | ||||||
2 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 40.58 | ||||||
3 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.44 | ||||||
4 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.75 | ||||||
5 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.21 | ||||||
6 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.52 | ||||||
7 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.77 | ||||||
8 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.27 | ||||||
9 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.02 | ||||||
10 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 44.43 | ||||||
11 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 44.76 | ||||||
12 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.89 | ||||||
13 | Maja G. Pedersen | 2002 | Vinderup GF Svømning | 47.18 | ||||||
14 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.19 | ||||||
15 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 47.45 | ||||||
16 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 48.31 | ||||||
17 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 48.55 | ||||||
18 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 50.49 | ||||||
19 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 50.54 | ||||||
20 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 50.64 | ||||||
21 | Alette Berg Dahlstrøm | 2002 | Vinderup GF Svømning | 51.29 | ||||||
22 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 51.37 | ||||||
23 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 51.58 | ||||||
24 | Emma Tinggaard | 2002 | Thisted Svømmeklub | 51.82 | ||||||
25 | Elise Brund Steenkjær | 2002 | Vinderup GF Svømning | 52.64 | ||||||
26 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 56.22 | ||||||
27 | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 56.93 | ||||||
28 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 58.92 | ||||||
29 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:01.41 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.12 | ||||||
2 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.13 | ||||||
3 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.63 | ||||||
4 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.75 | ||||||
5 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 37.14 | ||||||
6 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.99 | ||||||
7 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.18 | ||||||
8 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 38.43 | ||||||
9 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.00 | ||||||
10 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.01 | ||||||
11 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.20 | ||||||
12 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 39.85 | ||||||
13 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 41.05 | ||||||
14 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.09 | ||||||
15 | Ida Fink Baun | 2000 | Thisted Svømmeklub | 44.60 | ||||||
16 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 45.49 | ||||||
17 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 46.43 | ||||||
18 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Vinderup GF Svømning | 46.52 | ||||||
19 | Caroline Risom | 2000 | Vinderup GF Svømning | 50.88 | ||||||
20 | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | 51.05 | ||||||
21 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 52.18 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.57 | ||||||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.95 | ||||||
3 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 37.04 | ||||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.93 | ||||||
5 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.80 | ||||||
6 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.91 | ||||||
7 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 39.03 | ||||||
8 | Christine Skouboe | 1997 | Swim Team Neptun | 41.66 | ||||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.36 | ||||||
10 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 55.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.25 | ||||||
2 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.17 | ||||||
3 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.34 | ||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 49.27 | ||||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.52 | ||||||
6 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.22 | ||||||
7 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 54.92 | ||||||
8 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 54.98 | ||||||
9 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 55.27 | ||||||
10 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 57.51 | ||||||
11 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 57.95 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 36.24 | ||||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.32 | ||||||
3 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.66 | ||||||
4 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.28 | ||||||
5 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.49 | ||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.11 | ||||||
7 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 40.39 | ||||||
8 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.45 | ||||||
9 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.50 | ||||||
10 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 44.67 | ||||||
11 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.02 | ||||||
12 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.11 | ||||||
13 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 48.66 | ||||||
14 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 48.70 | ||||||
15 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 50.31 | ||||||
16 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 51.67 | ||||||
17 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.18 | ||||||
18 | Thomas F. Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 54.57 | ||||||
19 | Thor Toft | 2002 | Durup IF | 1:03.43 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.72 | ||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.07 | ||||||
3 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 34.84 | ||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.85 | ||||||
5 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 39.00 | ||||||
6 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.42 | ||||||
7 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 40.00 | ||||||
- | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.91 | ||||||
2 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 29.76 | ||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.29 | ||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 31.91 | ||||||
5 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.07 | ||||||
6 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 33.16 | ||||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.73 | ||||||
8 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.96 | ||||||
9 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 34.05 | ||||||
10 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.61 | ||||||
11 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 37.99 | ||||||
12 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 38.23 | ||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.70 | 1:06.05 | |||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.21 | 1:06.57 | |||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.49 | 1:08.84 | |||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.22 | 1:08.94 | |||||
5 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.17 | 1:11.36 | |||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.28 | 1:12.83 | |||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.32 | 1:12.97 | |||||
8 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.07 | 1:14.26 | |||||
9 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.16 | 1:15.03 | |||||
10 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.74 | 1:15.51 | |||||
11 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.20 | 1:17.08 | |||||
12 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.15 | 1:17.30 | |||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.12 | 1:17.59 | |||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.51 | 1:17.65 | |||||
15 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.61 | 1:18.36 | |||||
16 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.37 | 1:18.40 | |||||
17 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.03 | 1:18.48 | |||||
18 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.56 | 1:19.40 | |||||
19 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.86 | 1:19.77 | |||||
20 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.79 | 1:20.70 | |||||
21 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.90 | 1:21.13 | |||||
22 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 38.45 | 1:21.17 | |||||
22 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | 1:21.17 | |||||
24 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.22 | 1:21.59 | |||||
25 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 40.11 | 1:22.41 | |||||
26 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.71 | 1:22.68 | |||||
27 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.60 | 1:22.70 | |||||
28 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.66 | 1:22.75 | |||||
29 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 40.09 | 1:22.98 | |||||
30 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 39.32 | 1:23.11 | |||||
31 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.30 | 1:23.37 | |||||
32 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.25 | 1:23.55 | |||||
33 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.33 | 1:23.72 | |||||
34 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.91 | 1:23.73 | |||||
35 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.58 | 1:23.94 | |||||
36 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:24.42 | |||||
37 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 41.22 | 1:24.93 | |||||
38 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.31 | 1:24.96 | |||||
39 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.69 | 1:25.31 | |||||
40 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 40.78 | 1:25.37 | |||||
41 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 42.80 | 1:25.41 | |||||
42 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.89 | 1:25.51 | |||||
43 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.81 | 1:25.70 | |||||
44 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 40.43 | 1:26.52 | |||||
45 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 42.87 | 1:27.33 | |||||
46 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 43.02 | 1:28.44 | |||||
47 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.31 | 1:28.72 | |||||
48 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 42.56 | 1:29.26 | |||||
49 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.94 | 1:29.69 | |||||
50 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 42.61 | 1:31.15 | |||||
51 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.52 | 1:33.88 | |||||
52 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.71 | 1:33.95 | |||||
53 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 44.57 | 1:34.04 | |||||
54 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 45.62 | 1:35.43 | |||||
55 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.65 | 1:35.52 | |||||
56 | Signe Thornberg Beck | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.89 | 1:36.95 | |||||
57 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 45.80 | 1:37.97 | |||||
58 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 45.72 | 1:38.64 | |||||
59 | Rebecca Nielsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 47.61 | 1:38.90 | |||||
60 | Tilde Ølgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 45.79 | 1:39.66 | |||||
61 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 50.30 | 1:43.92 | |||||
62 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.42 | 1:44.38 | |||||
63 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 51.36 | 1:46.25 | |||||
64 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 50.00 | 1:47.35 | |||||
65 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 51.52 | 1:48.52 | |||||
66 | Nanna Carlsson | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 51.20 | 1:50.20 | |||||
67 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 51.44 | 1:50.34 | |||||
68 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 52.63 | 1:52.19 | |||||
69 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 55.54 | 1:54.79 | |||||
70 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 55.08 | 1:55.69 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.64 | 1:05.21 | |||||
2 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.49 | 1:06.29 | |||||
3 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.82 | 1:07.13 | |||||
4 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 32.46 | 1:07.21 | |||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.89 | 1:07.81 | |||||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.92 | 1:08.09 | |||||
7 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder Svømmeklub | 33.94 | 1:09.34 | |||||
8 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.95 | 1:09.78 | |||||
9 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 33.66 | 1:11.11 | |||||
10 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.35 | 1:12.37 | |||||
11 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 35.70 | 1:13.13 | |||||
12 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.81 | 1:13.58 | |||||
13 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 35.88 | 1:13.68 | |||||
14 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.06 | 1:13.77 | |||||
15 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.05 | 1:14.08 | |||||
16 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.30 | 1:14.14 | |||||
17 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.16 | 1:14.19 | |||||
18 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.59 | 1:14.35 | |||||
19 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.65 | 1:14.87 | |||||
20 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.46 | 1:15.33 | |||||
21 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.21 | 1:16.54 | |||||
22 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.92 | 1:16.87 | |||||
23 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.93 | 1:17.02 | |||||
24 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.37 | 1:17.03 | |||||
25 | Pernille Harbo | 2001 | Thisted Svømmeklub | 39.39 | 1:19.18 | |||||
26 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 39.02 | 1:19.37 | |||||
27 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.92 | 1:19.86 | |||||
28 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.65 | 1:19.91 | |||||
29 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.08 | 1:20.31 | |||||
30 | Maja G. Pedersen | 2002 | Vinderup GF Svømning | 39.12 | 1:20.63 | |||||
31 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.43 | 1:20.64 | |||||
32 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.69 | 1:21.93 | |||||
33 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 40.97 | 1:21.95 | |||||
34 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.77 | 1:22.27 | |||||
35 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 38.96 | 1:22.80 | |||||
36 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.50 | 1:23.94 | |||||
37 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.31 | 1:24.01 | |||||
38 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.72 | 1:25.16 | |||||
39 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.66 | 1:25.22 | |||||
39 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.44 | 1:25.22 | |||||
41 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 41.42 | 1:25.71 | |||||
42 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.40 | 1:26.32 | |||||
43 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.57 | 1:26.42 | |||||
44 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 42.31 | 1:29.57 | |||||
45 | Alette Berg Dahlstrøm | 2002 | Vinderup GF Svømning | 43.78 | 1:32.55 | |||||
46 | Elise Brund Steenkjær | 2002 | Vinderup GF Svømning | 45.13 | 1:33.18 | |||||
47 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 47.13 | 1:39.85 | |||||
48 | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 49.16 | 1:41.18 | |||||
- | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.89 | 58.54 | |||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.56 | 1:00.82 | |||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.78 | 1:01.06 | |||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.58 | 1:01.14 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.27 | 1:01.31 | |||||
6 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.16 | 1:01.43 | |||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.45 | 1:03.14 | |||||
8 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.81 | 1:03.55 | |||||
9 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.95 | 1:03.74 | |||||
10 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.51 | 1:04.27 | |||||
11 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 31.77 | 1:04.61 | |||||
12 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.94 | 1:04.62 | |||||
13 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 31.06 | 1:04.74 | |||||
14 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.75 | 1:04.78 | |||||
15 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.45 | 1:05.02 | |||||
16 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.64 | 1:05.29 | |||||
17 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.51 | 1:06.07 | |||||
18 | Celina G Winther | 1999 | Swim Team Neptun | 31.99 | 1:07.10 | |||||
19 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 32.94 | 1:07.68 | |||||
20 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.47 | 1:08.15 | |||||
20 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder Svømmeklub | 33.62 | 1:08.15 | |||||
22 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.76 | 1:08.32 | |||||
23 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 32.85 | 1:08.51 | |||||
24 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 32.94 | 1:08.64 | |||||
25 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.78 | 1:08.79 | |||||
26 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 33.40 | 1:09.89 | |||||
27 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 34.65 | 1:10.56 | |||||
28 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder Svømmeklub | 33.38 | 1:10.63 | |||||
28 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder Svømmeklub | 34.72 | 1:10.63 | |||||
30 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 33.88 | 1:11.35 | |||||
31 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.41 | 1:11.36 | |||||
32 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 34.40 | 1:11.42 | |||||
33 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.81 | 1:12.77 | |||||
34 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 35.62 | 1:13.30 | |||||
35 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.38 | 1:14.80 | |||||
36 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 36.24 | 1:15.07 | |||||
37 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 35.71 | 1:15.28 | |||||
38 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.66 | 1:15.52 | |||||
39 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 36.83 | 1:16.82 | |||||
40 | Ida Fink Baun | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.20 | 1:18.82 | |||||
41 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.52 | 1:19.76 | |||||
42 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.25 | 1:21.20 | |||||
43 | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | 40.66 | 1:29.22 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.37 | 1:03.08 | |||||
2 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.13 | 1:03.23 | |||||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.50 | 1:03.66 | |||||
4 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.02 | 1:04.23 | |||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.56 | 1:05.19 | |||||
6 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.28 | 1:05.54 | |||||
7 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 32.83 | 1:06.70 | |||||
8 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.78 | 1:08.15 | |||||
9 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.67 | 1:08.44 | |||||
10 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 33.49 | 1:09.22 | |||||
11 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.11 | 1:10.72 | |||||
12 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 33.78 | 1:11.54 | |||||
13 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.85 | 1:12.44 | |||||
14 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.50 | 1:12.86 | |||||
15 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 34.75 | 1:13.26 | |||||
16 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.62 | 1:13.89 | |||||
17 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 44.61 | 1:33.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 32.40 | 1:07.32 | |||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.05 | 1:09.87 | |||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.31 | 1:10.57 | |||||
4 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.69 | 1:12.72 | |||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.16 | 1:13.32 | |||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.76 | 1:14.26 | |||||
7 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.11 | 1:18.07 | |||||
8 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.73 | 1:18.20 | |||||
9 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 38.53 | 1:18.76 | |||||
10 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 38.29 | 1:19.18 | |||||
11 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.79 | 1:20.12 | |||||
12 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.00 | 1:20.81 | |||||
13 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.16 | 1:22.39 | |||||
14 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.81 | 1:23.01 | |||||
15 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.91 | 1:23.04 | |||||
16 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.09 | 1:23.16 | |||||
17 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 40.31 | 1:23.59 | |||||
18 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.40 | 1:23.78 | |||||
19 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 42.40 | 1:23.93 | |||||
20 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.22 | 1:24.50 | |||||
21 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.32 | 1:25.02 | |||||
22 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.91 | 1:25.10 | |||||
23 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 41.74 | 1:28.91 | |||||
24 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 42.28 | 1:29.26 | |||||
25 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.26 | 1:29.30 | |||||
26 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 41.73 | 1:29.38 | |||||
27 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.55 | 1:31.00 | |||||
28 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.24 | 1:31.95 | |||||
29 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.43 | 1:32.59 | |||||
30 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.08 | 1:33.29 | |||||
31 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.09 | 1:33.39 | |||||
32 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 43.58 | 1:33.46 | |||||
33 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.96 | 1:34.48 | |||||
34 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.15 | 1:34.92 | |||||
35 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 47.25 | 1:37.89 | |||||
36 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.54 | 1:37.90 | |||||
37 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 46.40 | 1:39.92 | |||||
38 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.62 | 1:57.72 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.81 | 1:01.52 | |||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.93 | 1:01.87 | |||||
3 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.96 | 1:01.89 | |||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.81 | 1:02.65 | |||||
5 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 30.00 | 1:02.83 | |||||
6 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.08 | 1:03.09 | |||||
7 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.24 | 1:03.13 | |||||
8 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.06 | 1:03.18 | |||||
9 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 30.57 | 1:03.77 | |||||
10 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.09 | 1:03.89 | |||||
11 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.58 | 1:04.01 | |||||
12 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.85 | 1:05.31 | |||||
13 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.54 | 1:05.49 | |||||
14 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.32 | 1:05.77 | |||||
15 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 31.61 | 1:05.88 | |||||
16 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.37 | 1:05.92 | |||||
17 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.33 | 1:06.39 | |||||
18 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.52 | 1:08.04 | |||||
19 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | 1:08.10 | |||||
20 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.74 | 1:08.35 | |||||
21 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 33.19 | 1:08.71 | |||||
22 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 33.83 | 1:09.03 | |||||
23 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.18 | 1:09.91 | |||||
24 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.07 | 1:10.09 | |||||
25 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.52 | 1:10.31 | |||||
26 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.09 | 1:10.76 | |||||
27 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.42 | 1:11.31 | |||||
28 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.86 | 1:11.68 | |||||
29 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.19 | 1:11.76 | |||||
30 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.64 | 1:11.92 | |||||
31 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.07 | 1:12.73 | |||||
32 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.73 | 1:14.03 | |||||
33 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.04 | 1:14.25 | |||||
34 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.35 | 1:14.36 | |||||
35 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | 1:14.44 | |||||
36 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.52 | 1:15.49 | |||||
37 | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svømmeklub | 36.38 | 1:15.82 | |||||
38 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.78 | 1:17.31 | |||||
39 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 36.92 | 1:17.48 | |||||
40 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.95 | 1:17.69 | |||||
41 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.06 | 1:18.04 | |||||
42 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.39 | 1:18.66 | |||||
43 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.67 | 1:19.24 | |||||
44 | Thomas F. Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.12 | 1:19.33 | |||||
45 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.30 | 1:19.66 | |||||
46 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 37.55 | 1:21.14 | |||||
47 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 39.12 | 1:21.67 | |||||
48 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.90 | 1:22.79 | |||||
49 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.81 | 1:24.17 | |||||
50 | Thor Toft | 2002 | Durup IF | 44.54 | 1:32.45 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 26.25 | 55.17 | |||||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.55 | 59.05 | |||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 29.04 | 1:01.15 | |||||
4 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 29.67 | 1:01.63 | |||||
5 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 31.63 | 1:06.19 | |||||
6 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.60 | 1:06.89 | |||||
7 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 33.44 | 1:08.30 | |||||
8 | Nicolai Friborg | 2000 | Viborg Svømme Klub | 32.95 | 1:08.34 | |||||
9 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 33.28 | 1:08.86 | |||||
10 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 34.25 | 1:10.94 | |||||
11 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.47 | 1:12.45 | |||||
12 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.69 | 1:13.20 | |||||
13 | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svømning | 37.73 | 1:20.50 | |||||
14 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 41.08 | 1:28.21 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.53 | 52.95 | |||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 26.10 | 53.70 | |||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 26.14 | 54.74 | |||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 26.70 | 54.91 | |||||
5 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 26.54 | 55.09 | |||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.00 | 55.23 | |||||
7 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 26.69 | 55.38 | |||||
8 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 27.02 | 55.78 | |||||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.28 | 56.10 | |||||
10 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.11 | 56.34 | |||||
11 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 27.12 | 57.18 | |||||
12 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.61 | 59.01 | |||||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 28.33 | 59.13 | |||||
14 | Mark Simonsen | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.80 | 59.65 | |||||
15 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 29.37 | 1:00.54 | |||||
16 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 28.56 | 1:00.63 | |||||
17 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 30.05 | 1:01.27 | |||||
18 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 29.79 | 1:01.31 | |||||
19 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 29.51 | 1:02.81 | |||||
20 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 31.60 | 1:03.88 | |||||
21 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 31.21 | 1:04.91 | |||||
22 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 31.09 | 1:04.99 | |||||
23 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 33.44 | 1:09.75 | |||||
24 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svømning | 32.30 | 1:09.82 | |||||
25 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.17 | 1:09.88 | |||||
- | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 15, 4x50m Medley, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsc Damer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:12.24 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 37.11 | 1:11.09 | |||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 28.90 | 1:39.99 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 32.25 | 2:12.24 | |||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.21 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 38.65 | 1:14.10 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 33.12 | 1:47.22 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.99 | 2:17.21 | |||||||
3 | Hsc Damer 2 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:22.91 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 37.59 | 1:15.68 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 36.26 | 1:51.94 | |||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 30.97 | 2:22.91 | |||||||
4 | S68 2 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:23.52 | ||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 40.30 | 1:19.94 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.45 | 1:51.39 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 32.13 | 2:23.52 | |||||||
5 | Esbjerg Piger 1 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:24.36 | ||||||
Sarah Bryld Jensen | 2001 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 43.88 | 1:20.71 | |||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 33.80 | 1:54.51 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 29.85 | 2:24.36 | |||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.38 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 39.93 | 39.93 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 38.47 | 1:18.40 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 37.11 | 1:55.51 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 31.87 | 2:27.38 | |||||||
7 | Struer Damer 1 | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:27.99 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Camilla S Mortensen | 2003 | |||||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | |||||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 2:27.99 | 2:27.99 | |||||||
8 | Viborg Vixens 2 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:28.65 | ||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 43.29 | 1:20.73 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 36.64 | 1:57.37 | |||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 31.28 | 2:28.65 | |||||||
9 | Esbjerg Piger 2 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:35.36 | ||||||
Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 43.49 | 1:23.38 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 38.89 | 2:02.27 | |||||||
Jasmin Lykke | 2002 | 33.09 | 2:35.36 | |||||||
10 | Koral Piger 2 | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:36.07 | ||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 42.59 | 1:22.04 | |||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 41.89 | 2:03.93 | |||||||
Trine Dam | 2001 | 32.14 | 2:36.07 | |||||||
11 | Hsc Damer 3 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:40.34 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 43.00 | 1:23.41 | |||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 39.56 | 2:02.97 | |||||||
Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | 37.37 | 2:40.34 | |||||||
12 | Kvik Piger 3 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.93 | ||||||
Freya Christensen | 2004 | 42.02 | 42.02 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 51.20 | 1:33.22 | |||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 34.24 | 2:07.46 | |||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 34.47 | 2:41.93 | |||||||
13 | Struers Gamle Sild | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:44.74 | ||||||
Sofie Astrup | 2001 | 45.93 | 45.93 | |||||||
Klea Christensen | 2001 | 42.73 | 1:28.66 | |||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 39.42 | 2:08.08 | |||||||
Lea Hyldal Nissen | 2000 | 36.66 | 2:44.74 | |||||||
14 | Thisted Piger 1-2001 | 2001 | Thisted Svømmeklub | 2:45.03 | ||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 46.12 | 46.12 | |||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 39.06 | 1:25.18 | |||||||
Pernille Harbo | 2001 | 45.26 | 2:10.44 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 34.59 | 2:45.03 | |||||||
15 | Agf Piger 1 | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 2:45.11 | ||||||
Celina Preusse Kaarup | 2004 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 46.24 | 1:31.41 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 37.32 | 2:08.73 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 36.38 | 2:45.11 | |||||||
16 | Esbjerg Piger 3 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:46.32 | ||||||
Carina Bro | 2001 | 41.91 | 41.91 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 46.71 | 1:28.62 | |||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 43.72 | 2:12.34 | |||||||
Tenna Knigge | 2001 | 33.98 | 2:46.32 | |||||||
17 | S68 3 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:47.80 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Emma Oline Gadegaard | 2002 | 52.16 | 1:33.13 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 38.51 | 2:11.64 | |||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 36.16 | 2:47.80 | |||||||
18 | Esbjerg Piger 4 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:55.52 | ||||||
Lizette Nikolajsen | 2003 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 49.11 | 1:35.51 | |||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 44.41 | 2:19.92 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 35.60 | 2:55.52 | |||||||
19 | Viborg Vixens 3 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:58.53 | ||||||
Helene Levring | 2001 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Anne Sunesen | 2001 | 53.62 | 1:37.54 | |||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 47.31 | 2:24.85 | |||||||
Sofie Bruun Boye | 2001 | 33.68 | 2:58.53 | |||||||
20 | Agf Piger 2 | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 2:59.90 | ||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | |||||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | |||||||||
Signe Thomsen | 2004 | 2:59.90 | 2:59.90 | |||||||
21 | Frem Piger 1 | 2001 | Frem Odense | 3:00.00 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 46.18 | 46.18 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 44.84 | 1:31.02 | |||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 47.47 | 2:18.49 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 41.51 | 3:00.00 | |||||||
22 | Poseidon Piger 1 | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:08.48 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 53.79 | 1:38.01 | |||||||
Cecilie Madsen | 2002 | 44.42 | 2:22.43 | |||||||
Signe Fuglsang | 2003 | 46.05 | 3:08.48 | |||||||
23 | Struers Sure Sild | 2001 | Struer Svømmeklub | 3:11.85 | ||||||
Anna Pedersen | 2001 | 56.04 | 56.04 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 43.87 | 1:39.91 | |||||||
Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 45.98 | 2:25.89 | |||||||
Rebecca Nielsen | 2003 | 45.96 | 3:11.85 | |||||||
24 | Horsens Piger 3 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:17.46 | ||||||
Catherina Juul Jensen | 2003 | 49.38 | 49.38 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | |||||||||
Nanna Nørgaard | 2004 | |||||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 3:17.46 | 3:17.46 | |||||||
25 | Frem Delfiner | 2001 | Frem Odense | 3:20.72 | ||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 51.95 | 51.95 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 55.58 | 1:47.53 | |||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 51.44 | 2:38.97 | |||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 41.75 | 3:20.72 | |||||||
- | S68 4 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Crawlben i fly | |||||
Kathrine Steffensen | 2001 | 47.01 | 47.01 | |||||||
Emma Jensen | 2003 | 52.45 | 1:39.46 | |||||||
Løb 15, 4x50m Medley, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:05.38 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | |||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | |||||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 2:05.38 | 2:05.38 | |||||||
2 | Agf Damer 1 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:05.95 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 34.84 | 1:09.63 | |||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.52 | 1:38.15 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 27.80 | 2:05.95 | |||||||
3 | Thisted Piger 1-2000 | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:06.07 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 35.70 | 1:08.12 | |||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 29.28 | 1:37.40 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 28.67 | 2:06.07 | |||||||
4 | Odder Piger | 0 | Odder Svømmeklub | 2:07.33 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | |||||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | |||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 2:07.33 | 2:07.33 | |||||||
5 | Aarhus Swim Damer 1 | 0 | Aarhus Swim | 2:09.39 | ||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | |||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | |||||||||
Mia Kynde | 1994 | 2:09.39 | 2:09.39 | |||||||
6 | Horsens Piger 2 | 1902 | Horsens Svømmeklub | 2:12.85 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | |||||||||
Anette Damsgaard | 1996 | |||||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 2:12.85 | 2:12.85 | |||||||
7 | Neptun Damer | 0 | Swim Team Neptun | 2:13.82 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Marie Eske | 1999 | |||||||||
Laura Blendstrup | 1999 | |||||||||
Celina G Winther | 1999 | 2:13.82 | 2:13.82 | |||||||
8 | Thisted Piger 2 | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:15.44 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | |||||||||
Sarah Andersen | 1999 | |||||||||
Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 2:15.44 | 2:15.44 | |||||||
9 | Aarhus Swim Damer 2 | 0 | Aarhus Swim | 2:17.80 | ||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 37.01 | 1:12.56 | |||||||
Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 35.35 | 1:47.91 | |||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | 29.89 | 2:17.80 | |||||||
10 | Isk Piger 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:19.01 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 32.94 | 32.94 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 40.22 | 1:13.16 | |||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 33.39 | 1:46.55 | |||||||
Savannah Lundvig | 2001 | 32.46 | 2:19.01 | |||||||
11 | S68 1 | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 2:19.09 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Signe Christensen | 2001 | 40.96 | 1:16.28 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 31.65 | 1:47.93 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 31.16 | 2:19.09 | |||||||
12 | Frem Piger 2 | 0 | Frem Odense | 2:21.09 | ||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 37.10 | 1:14.11 | |||||||
Emma Jensen | 1999 | 33.88 | 1:47.99 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 33.10 | 2:21.09 | |||||||
13 | Viborg Vixens 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:21.29 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 41.11 | 1:17.59 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 33.91 | 1:51.50 | |||||||
Christie Prøhl | 1998 | 29.79 | 2:21.29 | |||||||
14 | Horsens Piger 4 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:27.78 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Karen Krogh Lund | 1996 | 38.71 | 1:14.22 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 38.22 | 1:52.44 | |||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 35.34 | 2:27.78 | |||||||
15 | Durup Piger | 0 | Durup IF | 2:31.16 | ||||||
Carli Mark | 2002 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Camilla Veile | 2000 | 38.91 | 1:15.50 | |||||||
Andrea K. Pedersen | 2000 | 39.22 | 1:54.72 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 36.44 | 2:31.16 | |||||||
16 | Isk Piger 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:37.27 | ||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 38.94 | 38.94 | |||||||
Lærke Meyer | 2000 | 45.84 | 1:24.78 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 36.70 | 2:01.48 | |||||||
Laura Ælmholdt | 1999 | 35.79 | 2:37.27 | |||||||
17 | Koral Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Koral | 2:50.06 | ||||||
Lykke Muhlig | 1999 | 46.36 | 46.36 | |||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 44.56 | 1:30.92 | |||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 40.61 | 2:11.53 | |||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 38.53 | 2:50.06 | |||||||
- | Agf Damer 2 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 37.23 | 1:14.50 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 31.59 | 1:46.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 16, 4x50m Medley, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Drenge 1 | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.94 | ||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | |||||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | |||||||||
Roar Andersen | 2001 | 2:07.94 | 2:07.94 | |||||||
2 | Esbjerg Drenge 1 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:10.17 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 36.23 | 1:11.88 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 29.83 | 1:41.71 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 28.46 | 2:10.17 | |||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:10.69 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Magnus V. Ancher | 2001 | 37.61 | 1:10.02 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 32.08 | 1:42.10 | |||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 28.59 | 2:10.69 | |||||||
4 | Hsc Herrer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:14.35 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 37.42 | 1:12.27 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 32.45 | 1:44.72 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | 29.63 | 2:14.35 | |||||||
5 | Esbjerg Drenge 2 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:17.21 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 40.02 | 1:12.15 | |||||||
Luis Veldsquez | 2001 | 35.75 | 1:47.90 | |||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 29.31 | 2:17.21 | |||||||
6 | Agf Drenge 2 | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.32 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Erik Stendal | 2002 | 40.05 | 1:15.86 | |||||||
Carl Brøchner | 2002 | 33.95 | 1:49.81 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 31.51 | 2:21.32 | |||||||
7 | Thisted Drenge 1 | 2001 | Thisted Svømmeklub | 2:22.25 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | |||||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | |||||||||
Laurits Pedersen | 2001 | 2:22.25 | 2:22.25 | |||||||
8 | Isk Drenge 2 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:22.88 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 39.87 | 39.87 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | |||||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | |||||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 2:22.88 | 2:22.88 | |||||||
9 | S68 1 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:23.98 | ||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 31.44 | 1:07.75 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 39.34 | 1:47.09 | |||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 36.89 | 2:23.98 | |||||||
10 | Esbjerg Drenge 3 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:30.74 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 37.13 | 1:16.64 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 43.79 | 2:00.43 | |||||||
Parsa Hosini | 2001 | 30.31 | 2:30.74 | |||||||
11 | Kvik Drenge 2 | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.35 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 45.95 | 1:26.87 | |||||||
Lukas Malvig Andersen | 2003 | 35.60 | 2:02.47 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 31.88 | 2:34.35 | |||||||
12 | Horsens Drenge 2 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:34.81 | ||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 33.90 | 1:15.88 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 40.59 | 1:56.47 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 38.34 | 2:34.81 | |||||||
13 | Horsens Drenge 3 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:39.11 | ||||||
Rasmus Terkelsen | 2002 | 43.48 | 43.48 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | |||||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 2:39.11 | 2:39.11 | |||||||
14 | Hsc Herrer 3 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:45.04 | ||||||
Mathias Dyrmose | 2001 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Mikkel Søby | 2001 | |||||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | |||||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 2:45.04 | 2:45.04 | |||||||
15 | Esbjerg Drenge 4 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:57.61 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 47.35 | 47.35 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | |||||||||
Sune Lyngesen | 2003 | |||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 2:57.61 | 2:57.61 | |||||||
16 | Frem Drenge 1 | 2001 | Frem Odense | 3:01.97 | ||||||
Victor Christensen | 2001 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Magnus Johs Hansen | 2000 | 48.49 | 1:28.72 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 52.92 | 2:21.64 | |||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 40.33 | 3:01.97 | |||||||
17 | Poseidon Drenge 1 | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:14.38 | ||||||
Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 43.64 | 43.64 | |||||||
Noah Brendholdt | 2004 | 1:15.55 | 1:59.19 | |||||||
Anton Poulsen | 2004 | 25.97 | 2:25.16 | |||||||
Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 49.22 | 3:14.38 | |||||||
- | Hsc Herrer 2 | 2001 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Mads Mazur Pedersen | 2002 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 44.35 | 1:25.46 | |||||||
Løb 16, 4x50m Medley, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Herrer 1 | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:46.93 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 28.75 | 56.98 | |||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 25.90 | 1:22.88 | |||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 24.05 | 1:46.93 | |||||||
2 | Team Coach | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 1:48.45 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 28.79 | 57.55 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.93 | 1:23.48 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 24.97 | 1:48.45 | |||||||
3 | Ssk´s Rådne Hvaler | 0 | Struer Svømmeklub | 2:04.93 | ||||||
Mathias Kær | 1999 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 34.31 | 1:10.64 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 26.70 | 1:37.34 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 27.59 | 2:04.93 | |||||||
4 | Agf Herrer 2 | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:06.09 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 33.36 | 1:04.13 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 35.07 | 1:39.20 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 26.89 | 2:06.09 | |||||||
5 | Isk Drenge | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:08.50 | ||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 34.31 | 1:09.41 | |||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 31.02 | 1:40.43 | |||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 28.07 | 2:08.50 | |||||||
6 | Koral Drenge 1 | 1998 | Svømmeklubben Koral | 2:12.53 | ||||||
Christian Bylling Jensen | 1999 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 37.03 | 1:11.11 | |||||||
Alexander Roe | 1997 | 32.57 | 1:43.68 | |||||||
Nicklas Christian Jensen | 1997 | 28.85 | 2:12.53 | |||||||
7 | Viborg Vampires 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:29.19 | ||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | |||||||||
Tobias Møllegaard | 2000 | |||||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 2:29.19 | 2:29.19 | |||||||
8 | Durup Drenge | 0 | Durup IF | 2:30.17 | ||||||
Oliver Veile | 2001 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 39.30 | 1:16.68 | |||||||
Mads F. Nielsen | 1999 | 36.51 | 1:53.19 | |||||||
Sebastian Veile | 2003 | 36.98 | 2:30.17 | |||||||
- | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Alexander Jensen | 1998 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Maris Lencevics | 1986 | 29.13 | 59.76 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 26.81 | 1:26.57 | |||||||
- | Neptun Herrer | 0 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Christopher Arnholtz | 1998 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 31.61 | 1:05.31 | |||||||
- | Viborg Vampires 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Mathias Pedersen | 2002 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 37.08 | 1:09.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.32 | 1:17.31 | |||||
2 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.62 | 1:20.78 | |||||
3 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.46 | 1:21.38 | |||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.96 | 1:23.89 | |||||
5 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.38 | 1:24.71 | |||||
6 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.90 | 1:26.28 | |||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.25 | 1:27.35 | |||||
8 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.51 | 1:27.55 | |||||
9 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.56 | 1:28.92 | |||||
10 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.47 | 1:40.63 | |||||
11 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.51 | 1:55.83 | |||||
12 | Rebecca Nielsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 58.96 | 2:05.16 | |||||
13 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 57.88 | 2:06.87 | |||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej synkrone arme | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.95 | 1:14.06 | |||||
2 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.29 | 1:18.65 | |||||
3 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 37.36 | 1:19.52 | |||||
4 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.27 | 1:19.61 | |||||
5 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.13 | 1:20.44 | |||||
6 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 39.42 | 1:22.41 | |||||
7 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 39.11 | 1:25.96 | |||||
8 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.30 | 1:29.78 | |||||
9 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 42.74 | 1:30.37 | |||||
10 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.47 | 1:36.20 | |||||
11 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.69 | 1:37.99 | |||||
12 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 47.71 | 1:40.56 | |||||
13 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 48.38 | 1:47.39 | |||||
14 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.85 | 1:48.67 | |||||
- | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.38 | 1:06.05 | |||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.24 | 1:06.43 | |||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.08 | 1:08.90 | |||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 34.18 | 1:11.14 | |||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 33.54 | 1:13.00 | |||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.61 | 1:13.35 | |||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | 1:14.24 | |||||
8 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Swim Team Neptun | 37.43 | 1:19.00 | |||||
9 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.65 | 1:19.45 | |||||
10 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.28 | 1:19.47 | |||||
11 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.20 | 1:27.23 | |||||
12 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 40.37 | 1:30.37 | |||||
13 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 42.17 | 1:30.89 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 33.09 | 1:10.09 | |||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.16 | 1:11.21 | |||||
3 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.19 | 1:11.99 | |||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.75 | 1:12.09 | |||||
5 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 34.92 | 1:13.78 | |||||
6 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.09 | 1:14.15 | |||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.39 | 1:16.57 | |||||
8 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.56 | 1:19.20 | |||||
9 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 36.56 | 1:20.20 | |||||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.76 | 1:21.94 | |||||
11 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.40 | 1:23.14 | |||||
12 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 58.92 | 2:06.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:45 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.53 | 1:26.47 | |||||
2 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.43 | 1:32.08 | |||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 44.05 | 1:35.32 | |||||
4 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.33 | 1:38.27 | |||||
5 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 45.56 | 1:40.10 | |||||
6 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.99 | 1:47.43 | |||||
7 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 55.00 | 1:59.21 | |||||
8 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 1:16.98 | 2:37.07 | |||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Udsvøm på ryg 50m | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.46 | 1:07.05 | |||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.84 | 1:09.44 | |||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.03 | 1:09.70 | |||||
4 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.22 | 1:13.35 | |||||
5 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.03 | 1:13.40 | |||||
6 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 34.42 | 1:13.65 | |||||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.52 | 1:14.33 | |||||
8 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 35.06 | 1:15.10 | |||||
9 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.62 | 1:15.54 | |||||
10 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.44 | 1:17.50 | |||||
11 | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.00 | 1:18.31 | |||||
12 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.93 | 1:18.91 | |||||
13 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.07 | 1:19.20 | |||||
14 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.25 | 1:19.66 | |||||
15 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.52 | 1:20.13 | |||||
16 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.51 | 1:23.16 | |||||
17 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 39.00 | 1:23.17 | |||||
18 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.64 | 1:23.91 | |||||
19 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 37.98 | 1:25.18 | |||||
20 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.99 | 1:25.37 | |||||
21 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.51 | 1:27.21 | |||||
22 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.59 | 1:27.88 | |||||
23 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.66 | 1:28.94 | |||||
24 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.54 | 1:32.19 | |||||
25 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 43.45 | 1:32.56 | |||||
26 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 43.50 | 1:33.11 | |||||
27 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 43.83 | 1:34.78 | |||||
- | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Crawlben v/75m | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 27.29 | 59.89 | |||||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.75 | 1:07.96 | |||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 32.13 | 1:08.29 | |||||
4 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 34.06 | 1:13.49 | |||||
5 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 36.81 | 1:19.74 | |||||
6 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.40 | 1:24.56 | |||||
7 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 38.90 | 1:25.05 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.20 | 58.66 | |||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.90 | 59.48 | |||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.18 | 59.62 | |||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 28.41 | 1:00.30 | |||||
5 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.31 | 1:00.41 | |||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.92 | 1:00.45 | |||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.67 | 1:02.37 | |||||
8 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.21 | 1:02.43 | |||||
9 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.28 | 1:02.47 | |||||
10 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.56 | 1:04.59 | |||||
11 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.77 | 1:04.89 | |||||
12 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 30.72 | 1:06.10 | |||||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.93 | 1:09.12 | |||||
14 | Mark Simonsen | 1997 | Odder Svømmeklub | 32.35 | 1:10.32 | |||||
15 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.27 | 1:13.73 | |||||
16 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 36.56 | 1:20.10 | |||||
17 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 36.51 | 1:21.52 | |||||
- | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:45 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.54 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.03 | ||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.00 | ||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.14 | ||||||
5 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.55 | ||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 38.66 | ||||||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.39 | ||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.61 | ||||||
9 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.69 | ||||||
10 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.87 | ||||||
11 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.89 | ||||||
12 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.45 | ||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.47 | ||||||
14 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 41.14 | ||||||
15 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.22 | ||||||
16 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.58 | ||||||
17 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.15 | ||||||
18 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 42.29 | ||||||
19 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.40 | ||||||
20 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.46 | ||||||
21 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 43.03 | ||||||
22 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.06 | ||||||
23 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.39 | ||||||
24 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 43.98 | ||||||
25 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 44.17 | ||||||
26 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.23 | ||||||
27 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.29 | ||||||
28 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.53 | ||||||
29 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.61 | ||||||
30 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 44.97 | ||||||
31 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 45.26 | ||||||
32 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.46 | ||||||
33 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 45.58 | ||||||
34 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 45.64 | ||||||
35 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 46.11 | ||||||
36 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.13 | ||||||
36 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 46.13 | ||||||
38 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.30 | ||||||
39 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 46.32 | ||||||
40 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.36 | ||||||
41 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 46.90 | ||||||
42 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 47.09 | ||||||
43 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 47.15 | ||||||
44 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.80 | ||||||
44 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.80 | ||||||
46 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.25 | ||||||
47 | Tilde Ølgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.23 | ||||||
48 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.26 | ||||||
49 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 49.36 | ||||||
50 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 49.70 | ||||||
51 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 49.73 | ||||||
52 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 50.01 | ||||||
53 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.66 | ||||||
54 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 51.02 | ||||||
55 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 53.59 | ||||||
56 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 53.96 | ||||||
57 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 54.03 | ||||||
58 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 54.26 | ||||||
59 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 56.11 | ||||||
60 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 56.29 | ||||||
61 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 56.61 | ||||||
62 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.04 | ||||||
- | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/25 | |||||
- | Nanna Carlsson | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Signe Thornberg Beck | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Udsvøm på mave | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.45 | ||||||
2 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder Svømmeklub | 35.75 | ||||||
3 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 35.98 | ||||||
4 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.57 | ||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.06 | ||||||
6 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.97 | ||||||
7 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.50 | ||||||
8 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 38.69 | ||||||
9 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.24 | ||||||
10 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 39.30 | ||||||
11 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.33 | ||||||
12 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.44 | ||||||
13 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.92 | ||||||
14 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.02 | ||||||
15 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.14 | ||||||
16 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.22 | ||||||
17 | Maja G. Pedersen | 2002 | Vinderup GF Svømning | 40.77 | ||||||
18 | Pernille Harbo | 2001 | Thisted Svømmeklub | 40.84 | ||||||
19 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.18 | ||||||
20 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 41.29 | ||||||
21 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 41.42 | ||||||
22 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.93 | ||||||
23 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.40 | ||||||
24 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.44 | ||||||
25 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 42.50 | ||||||
26 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 42.99 | ||||||
27 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 43.74 | ||||||
28 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.34 | ||||||
29 | Elise Brund Steenkjær | 2002 | Vinderup GF Svømning | 44.96 | ||||||
30 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 45.70 | ||||||
31 | Mathilde Krag Stefansen | 2002 | Vinderup GF Svømning | 45.76 | ||||||
32 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 45.79 | ||||||
33 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.02 | ||||||
34 | Emma Tinggaard | 2002 | Thisted Svømmeklub | 47.17 | ||||||
35 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 48.97 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.73 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.97 | ||||||
3 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.97 | ||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 32.03 | ||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.17 | ||||||
6 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.60 | ||||||
7 | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | 33.34 | ||||||
8 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.50 | ||||||
9 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 33.51 | ||||||
10 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.83 | ||||||
11 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.47 | ||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.84 | ||||||
13 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.56 | ||||||
14 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 35.69 | ||||||
15 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.81 | ||||||
16 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.91 | ||||||
17 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.99 | ||||||
18 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 36.29 | ||||||
19 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder Svømmeklub | 36.94 | ||||||
20 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 37.38 | ||||||
21 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 37.44 | ||||||
22 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.58 | ||||||
23 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder Svømmeklub | 37.74 | ||||||
24 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 38.05 | ||||||
25 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.77 | ||||||
26 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.40 | ||||||
27 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.69 | ||||||
28 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 39.98 | ||||||
29 | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | 40.53 | ||||||
30 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 42.62 | ||||||
31 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Vinderup GF Svømning | 43.72 | ||||||
32 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.94 | ||||||
33 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 44.32 | ||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | DSQ | Ej berøring v/25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.37 | ||||||
2 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.59 | ||||||
3 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 34.03 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.19 | ||||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.80 | ||||||
6 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 35.12 | ||||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.48 | ||||||
8 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.53 | ||||||
8 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 35.53 | ||||||
10 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.17 | ||||||
11 | Christine Skouboe | 1997 | Swim Team Neptun | 40.31 | ||||||
12 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 52.99 | ||||||
- | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Bryder vand ef/15m | |||||
- | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.24 | ||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.84 | ||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.44 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.34 | ||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.51 | ||||||
6 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.30 | ||||||
7 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.13 | ||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.02 | ||||||
9 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.44 | ||||||
10 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 44.20 | ||||||
11 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.74 | ||||||
12 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 44.91 | ||||||
13 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.80 | ||||||
14 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 46.13 | ||||||
15 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.56 | ||||||
16 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.23 | ||||||
17 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.37 | ||||||
18 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.44 | ||||||
19 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.86 | ||||||
20 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.01 | ||||||
21 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.91 | ||||||
22 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 51.27 | ||||||
23 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 52.59 | ||||||
24 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 52.82 | ||||||
25 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 53.30 | ||||||
26 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:00.91 | ||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.97 | ||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.02 | ||||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 32.20 | ||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.10 | ||||||
5 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.42 | ||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.43 | ||||||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 34.45 | ||||||
8 | Sebastian Leimbeck | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.30 | ||||||
9 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 35.88 | ||||||
10 | Magnus V. Ancher | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.96 | ||||||
11 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.19 | ||||||
12 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.21 | ||||||
13 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.38 | ||||||
14 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.55 | ||||||
15 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 36.66 | ||||||
16 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.98 | ||||||
17 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.77 | ||||||
18 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 39.37 | ||||||
19 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 39.38 | ||||||
20 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.03 | ||||||
21 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.45 | ||||||
22 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.59 | ||||||
23 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.85 | ||||||
24 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.14 | ||||||
25 | Thor Toft | 2002 | Durup IF | 42.00 | ||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.32 | ||||||
27 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.44 | ||||||
28 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 44.75 | ||||||
29 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 45.20 | ||||||
30 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 45.27 | ||||||
31 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.07 | ||||||
32 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 51.55 | ||||||
- | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 27.91 | ||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.29 | ||||||
3 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 32.71 | ||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.13 | ||||||
5 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 33.87 | ||||||
6 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 34.69 | ||||||
7 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 34.95 | ||||||
8 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.98 | ||||||
9 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.60 | ||||||
10 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 39.81 | ||||||
11 | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svømning | 39.94 | ||||||
12 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 41.77 | ||||||
13 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 42.06 | ||||||
14 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 45.71 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.61 | ||||||
2 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.64 | ||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.73 | ||||||
4 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.43 | ||||||
5 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 28.67 | ||||||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 30.13 | ||||||
7 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.22 | ||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 31.44 | ||||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.79 | ||||||
10 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 33.65 | ||||||
11 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 35.43 | ||||||
12 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.35 | ||||||
13 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svømning | 39.36 | ||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 42.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.65 | 1:27.18 | 2:15.07 | 3:01.50 | |||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.30 | 1:33.31 | 2:24.08 | 3:13.07 | |||
3 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 45.88 | 1:35.60 | 2:27.05 | 3:17.14 | |||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.72 | 1:36.35 | 2:28.82 | 3:19.13 | |||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.58 | 1:36.65 | 2:27.86 | 3:20.00 | |||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 46.81 | 1:39.64 | 2:31.11 | 3:20.36 | |||
7 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 45.99 | 1:37.99 | 2:30.48 | 3:21.60 | |||
8 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 49.18 | 1:41.22 | 2:34.53 | 3:24.74 | |||
9 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.84 | 1:42.10 | 2:37.10 | 3:30.60 | |||
10 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.61 | 1:43.26 | 2:38.24 | 3:32.22 | |||
11 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 49.16 | 1:44.99 | 2:39.90 | 3:32.42 | |||
12 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.39 | 1:47.06 | 2:41.70 | 3:36.85 | |||
13 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.50 | 1:49.31 | 2:46.75 | 3:42.84 | |||
13 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.18 | 1:50.25 | 2:47.60 | 3:42.84 | |||
15 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.12 | 1:50.09 | 2:46.83 | 3:43.84 | |||
16 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 54.17 | 1:51.86 | 2:50.44 | 3:45.76 | |||
17 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 54.43 | 1:53.85 | 2:53.71 | 3:50.37 | |||
18 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.98 | 1:53.49 | 2:54.11 | 3:50.78 | |||
19 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.88 | 1:52.69 | 2:53.80 | 3:53.08 | |||
20 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 59.92 | 2:02.05 | 3:04.18 | 4:03.45 | |||
21 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 58.46 | 2:01.98 | 3:04.82 | 4:08.05 | |||
- | Rebecca Nielsen | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | Asym ben uv v/start | |||||
- | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 42.81 | 1:28.81 | 2:15.60 | 3:01.58 | |||
2 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.24 | 1:31.42 | 2:19.68 | 3:08.07 | |||
3 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 44.19 | 1:33.34 | 2:22.54 | 3:10.66 | |||
4 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.32 | 1:33.27 | 2:24.15 | 3:15.65 | |||
5 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.19 | 1:32.82 | 2:25.48 | 3:17.34 | |||
6 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 43.55 | 1:34.45 | 2:26.93 | 3:18.21 | |||
7 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 45.43 | 1:36.53 | 2:29.02 | 3:20.49 | |||
8 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.92 | 1:38.64 | 2:32.05 | 3:23.82 | |||
9 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.24 | 1:38.19 | 2:31.06 | 3:24.11 | |||
10 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 49.19 | 1:44.32 | 2:37.94 | 3:29.71 | |||
11 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.92 | 1:46.16 | 2:44.62 | 3:43.58 | |||
12 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 48.91 | 1:45.55 | 2:47.37 | 3:43.87 | |||
13 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 51.13 | 1:49.10 | 2:48.33 | 3:46.27 | |||
14 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 55.76 | 1:55.00 | 2:55.73 | 3:53.09 | |||
- | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | 2brystben e/start | |||||
- | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | Asym arme v/180m | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.86 | 1:18.22 | 2:00.20 | 2:42.59 | |||
2 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.59 | 1:20.74 | 2:03.26 | 2:44.92 | |||
3 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.85 | 1:24.50 | 2:09.62 | 2:52.87 | |||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.57 | 1:25.25 | 2:10.75 | 2:54.68 | |||
5 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 39.89 | 1:24.48 | 2:09.74 | 2:55.18 | |||
6 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 39.38 | 1:24.25 | 2:09.57 | 2:55.20 | |||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.20 | 1:26.94 | 2:13.24 | 2:57.96 | |||
8 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 42.12 | 1:28.90 | 2:15.44 | 3:00.58 | |||
9 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 42.25 | 1:28.64 | 2:15.24 | 3:01.04 | |||
10 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 40.19 | 1:27.50 | 2:15.67 | 3:02.47 | |||
11 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 42.19 | 1:32.60 | 2:22.77 | 3:13.47 | |||
12 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 47.70 | 1:40.71 | 2:35.56 | 3:28.77 | |||
13 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Vinderup GF Svømning | 49.19 | 1:43.27 | 2:39.13 | 3:36.50 | |||
14 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 51.36 | 1:49.97 | 2:49.21 | 3:46.19 | |||
15 | Caroline Risom | 2000 | Vinderup GF Svømning | 52.52 | 1:50.51 | 2:50.42 | 3:50.66 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 37.92 | 1:21.74 | 2:05.37 | 2:50.58 | |||
2 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.74 | 1:24.84 | 2:09.70 | 2:55.00 | |||
3 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.81 | 1:24.43 | 2:10.73 | 2:56.48 | |||
4 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.89 | 1:25.74 | 2:11.55 | 2:57.86 | |||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 42.38 | 1:28.13 | 2:15.60 | 3:01.43 | |||
6 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 42.50 | 1:30.46 | 2:22.03 | 3:14.44 | |||
7 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:00.92 | 2:06.93 | 3:11.94 | 4:15.02 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.61 | 1:42.88 | 2:36.14 | 3:27.83 | |||
2 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.17 | 1:45.14 | 2:38.53 | 3:32.97 | |||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.43 | 1:50.89 | 2:44.87 | 3:36.90 | |||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 49.41 | 1:44.31 | 2:41.86 | 3:37.50 | |||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 54.07 | 1:51.28 | 2:49.73 | 3:44.93 | |||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.89 | 1:59.28 | 3:05.38 | 4:12.51 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.40 | 1:22.56 | 2:05.33 | 2:48.09 | |||
2 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 38.06 | 1:20.64 | 2:04.56 | 2:48.42 | |||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.25 | 1:23.92 | 2:07.52 | 2:49.22 | |||
4 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 38.13 | 1:21.27 | 2:06.92 | 2:49.57 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | 1:23.23 | 2:07.94 | 2:50.73 | |||
6 | Magnus V. Ancher | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.59 | 1:22.03 | 2:07.52 | 2:51.25 | |||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.11 | 1:25.09 | 2:09.60 | 2:54.78 | |||
8 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.05 | 1:25.82 | 2:10.39 | 2:55.14 | |||
9 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.51 | 1:25.30 | 2:11.48 | 2:55.95 | |||
10 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.18 | 1:28.08 | 2:14.58 | 2:59.42 | |||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.88 | 1:30.35 | 2:17.15 | 3:03.75 | |||
12 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 42.76 | 1:30.29 | 2:17.98 | 3:04.27 | |||
13 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.68 | 1:29.71 | 2:17.89 | 3:06.10 | |||
14 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.75 | 1:31.02 | 2:17.44 | 3:07.10 | |||
15 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 43.23 | 1:31.14 | 2:21.05 | 3:09.13 | |||
16 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.84 | 1:30.70 | 2:20.85 | 3:09.52 | |||
17 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.62 | 1:34.72 | 2:24.61 | 3:12.87 | |||
18 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 45.66 | 1:35.66 | 2:26.99 | 3:15.61 | |||
19 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 45.28 | 1:36.52 | 2:27.14 | 3:17.29 | |||
20 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 44.70 | 1:35.66 | 2:28.73 | 3:20.59 | |||
21 | Sebastian Leimbeck | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.44 | 1:40.19 | 2:33.99 | 3:25.80 | |||
22 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.39 | 1:40.44 | 2:37.54 | 3:31.68 | |||
23 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 48.10 | 1:43.37 | 2:38.33 | 3:32.04 | |||
24 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 50.46 | 1:46.75 | 2:41.74 | 3:35.73 | |||
25 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 49.39 | 1:44.82 | 2:41.36 | 3:36.00 | |||
26 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.85 | 1:48.20 | 2:44.83 | 3:39.92 | |||
27 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 53.48 | 1:51.05 | 2:49.89 | 3:46.17 | |||
28 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.94 | 1:52.29 | 2:52.42 | 3:51.03 | |||
29 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.43 | 1:48.20 | 2:44.83 | 4:00.61 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.15 | 1:19.85 | 2:02.41 | 2:43.51 | |||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 40.40 | 1:25.36 | 2:11.13 | 2:56.52 | |||
3 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 41.73 | 1:27.66 | 2:14.25 | 3:01.91 | |||
4 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 41.41 | 1:28.62 | 2:17.38 | 3:05.41 | |||
5 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 42.20 | 1:30.55 | 2:20.39 | 3:09.40 | |||
6 | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svømning | 48.33 | 1:45.18 | 2:46.04 | 3:47.01 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.94 | 1:12.25 | 1:51.99 | 2:29.71 | |||
2 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.03 | 1:14.19 | 1:55.20 | 2:38.08 | |||
3 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 36.30 | 1:16.04 | 1:58.22 | 2:40.11 | |||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.00 | 1:19.99 | 2:03.52 | 2:47.33 | |||
5 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 37.37 | 1:21.02 | 2:05.96 | 2:49.72 | |||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 43.53 | 1:33.06 | 2:25.35 | 3:17.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 23, 100m Medley, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.10 | 1:15.19 | |||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.64 | 1:17.70 | |||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.15 | 1:18.18 | |||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.66 | 1:18.91 | |||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.83 | 1:19.76 | |||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.35 | 1:20.76 | |||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.76 | 1:22.12 | |||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | 1:22.88 | |||||
9 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.51 | 1:23.08 | |||||
10 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 39.97 | 1:24.78 | |||||
11 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.06 | 1:24.84 | |||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.52 | 1:24.94 | |||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.81 | 1:25.47 | |||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.40 | 1:25.58 | |||||
15 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | 1:25.77 | |||||
16 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.42 | 1:26.39 | |||||
17 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.34 | 1:28.04 | |||||
18 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.01 | 1:29.77 | |||||
19 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 44.87 | 1:29.96 | |||||
20 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.00 | 1:30.63 | |||||
21 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 43.17 | 1:30.64 | |||||
22 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 42.86 | 1:31.64 | |||||
23 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.30 | 1:31.70 | |||||
24 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.84 | 1:32.00 | |||||
25 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 41.95 | 1:32.02 | |||||
26 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.02 | 1:32.36 | |||||
27 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.92 | 1:32.81 | |||||
28 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.77 | 1:32.92 | |||||
29 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.45 | 1:33.65 | |||||
30 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.20 | 1:34.15 | |||||
31 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 44.96 | 1:35.60 | |||||
32 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.88 | 1:36.02 | |||||
33 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.51 | 1:36.64 | |||||
34 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.95 | 1:36.99 | |||||
35 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 44.08 | 1:37.07 | |||||
36 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.03 | 1:37.21 | |||||
37 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 46.16 | 1:37.32 | |||||
38 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 50.64 | 1:38.27 | |||||
39 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 49.67 | 1:39.69 | |||||
40 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 50.56 | 1:39.85 | |||||
41 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.82 | 1:40.85 | |||||
42 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.53 | 1:41.01 | |||||
43 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 48.28 | 1:41.29 | |||||
44 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 47.22 | 1:41.85 | |||||
45 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 51.53 | 1:42.42 | |||||
46 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.67 | 1:42.63 | |||||
47 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 49.62 | 1:42.70 | |||||
48 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 52.14 | 1:44.23 | |||||
49 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.65 | 1:44.45 | |||||
50 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 51.21 | 1:45.29 | |||||
51 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 52.44 | 1:46.00 | |||||
52 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 52.73 | 1:46.80 | |||||
53 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.98 | 1:46.81 | |||||
54 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.94 | 1:48.75 | |||||
55 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 49.29 | 1:50.56 | |||||
56 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 55.83 | 1:51.11 | |||||
57 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 56.45 | 1:57.25 | |||||
58 | Signe Thornberg Beck | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.85 | 1:59.78 | |||||
59 | Nanna Carlsson | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 54.24 | 1:59.90 | |||||
60 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 58.76 | 2:01.46 | |||||
61 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.08 | 2:02.34 | |||||
62 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 1:03.22 | 2:02.44 | |||||
63 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.22 | 2:03.83 | |||||
- | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.07 | 1:15.34 | |||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.04 | 1:15.97 | |||||
3 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder Svømmeklub | 37.99 | 1:19.94 | |||||
4 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.75 | 1:21.19 | |||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.23 | 1:21.94 | |||||
6 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.19 | 1:22.90 | |||||
7 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.30 | 1:23.29 | |||||
8 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.47 | 1:23.83 | |||||
9 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.72 | 1:24.78 | |||||
10 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.22 | 1:26.26 | |||||
11 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.97 | 1:26.50 | |||||
12 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.06 | 1:26.88 | |||||
13 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.98 | 1:27.08 | |||||
14 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.78 | 1:27.95 | |||||
15 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.31 | 1:28.32 | |||||
16 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.71 | 1:28.70 | |||||
17 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.50 | 1:28.83 | |||||
18 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 44.59 | 1:29.84 | |||||
19 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.73 | 1:31.09 | |||||
20 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 43.94 | 1:31.45 | |||||
21 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.82 | 1:32.65 | |||||
22 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 43.72 | 1:32.70 | |||||
23 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 44.98 | 1:33.21 | |||||
24 | Pernille Harbo | 2001 | Thisted Svømmeklub | 42.94 | 1:33.43 | |||||
25 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 43.92 | 1:33.56 | |||||
26 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 42.51 | 1:34.27 | |||||
27 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.57 | 1:34.53 | |||||
28 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.25 | 1:34.66 | |||||
29 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 46.80 | 1:34.96 | |||||
30 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 44.73 | 1:35.18 | |||||
31 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.64 | 1:36.93 | |||||
32 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 46.54 | 1:37.84 | |||||
33 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.64 | 1:38.68 | |||||
34 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 47.05 | 1:40.02 | |||||
35 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 49.69 | 1:45.23 | |||||
36 | Elise Brund Steenkjær | 2002 | Vinderup GF Svømning | 51.69 | 1:51.79 | |||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DNF | ||||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.10 | 1:05.31 | |||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.99 | 1:08.06 | |||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.87 | 1:08.28 | |||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.39 | 1:09.97 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.84 | 1:10.22 | |||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.24 | 1:11.52 | |||||
7 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.10 | 1:12.33 | |||||
8 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.68 | 1:12.52 | |||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.13 | 1:12.60 | |||||
9 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.36 | 1:12.60 | |||||
11 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.27 | 1:13.84 | |||||
12 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.28 | 1:14.18 | |||||
13 | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | 33.48 | 1:14.43 | |||||
14 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.85 | 1:14.84 | |||||
15 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder Svømmeklub | 33.96 | 1:14.96 | |||||
16 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.77 | 1:15.55 | |||||
17 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.79 | 1:15.78 | |||||
18 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 36.21 | 1:15.84 | |||||
19 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.51 | 1:16.10 | |||||
20 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.63 | 1:16.21 | |||||
21 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.01 | 1:16.93 | |||||
22 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 36.12 | 1:18.44 | |||||
23 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | 1:18.45 | |||||
24 | Celina G Winther | 1999 | Swim Team Neptun | 36.75 | 1:18.47 | |||||
25 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder Svømmeklub | 36.95 | 1:19.63 | |||||
26 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Swim Team Neptun | 37.28 | 1:19.72 | |||||
27 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.55 | 1:20.62 | |||||
28 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.69 | 1:20.80 | |||||
29 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 36.93 | 1:20.90 | |||||
30 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 37.98 | 1:21.23 | |||||
31 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 38.61 | 1:21.38 | |||||
32 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 36.82 | 1:22.71 | |||||
33 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.13 | 1:22.84 | |||||
34 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder Svømmeklub | 38.80 | 1:22.92 | |||||
35 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 41.26 | 1:23.02 | |||||
36 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.19 | 1:23.13 | |||||
37 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 41.09 | 1:25.15 | |||||
38 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 40.98 | 1:25.19 | |||||
39 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.78 | 1:26.03 | |||||
40 | Ida Fink Baun | 2000 | Thisted Svømmeklub | 42.03 | 1:29.36 | |||||
41 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.34 | 1:31.57 | |||||
42 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 47.65 | 1:36.66 | |||||
43 | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | 45.13 | 1:40.53 | |||||
- | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Afs.på maven v/50m | |||||
- | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.91 | 1:07.48 | |||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | 1:10.12 | |||||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.59 | 1:11.21 | |||||
4 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.21 | 1:14.14 | |||||
5 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 33.40 | 1:15.22 | |||||
6 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 35.39 | 1:15.88 | |||||
7 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.68 | 1:16.74 | |||||
8 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 38.38 | 1:17.91 | |||||
9 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | 1:19.08 | |||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 37.32 | 1:19.75 | |||||
11 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.55 | 1:21.12 | |||||
12 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.28 | 1:24.70 | |||||
13 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 39.00 | 1:25.35 | |||||
- | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 24, 100m Medley, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.52 | 1:16.66 | |||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.16 | 1:22.20 | |||||
3 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.64 | 1:24.85 | |||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.06 | 1:25.37 | |||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.93 | 1:26.54 | |||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.28 | 1:28.20 | |||||
7 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.87 | 1:29.73 | |||||
8 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.26 | 1:31.05 | |||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.94 | 1:32.68 | |||||
10 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 43.71 | 1:32.81 | |||||
11 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.77 | 1:34.33 | |||||
12 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.86 | 1:34.42 | |||||
13 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.46 | 1:34.86 | |||||
14 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 43.37 | 1:36.94 | |||||
15 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.68 | 1:39.56 | |||||
16 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.87 | 1:40.28 | |||||
17 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.04 | 1:40.51 | |||||
18 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.93 | 1:40.68 | |||||
19 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.81 | 1:41.39 | |||||
20 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 50.28 | 1:41.58 | |||||
21 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.74 | 1:42.00 | |||||
22 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 51.26 | 1:42.59 | |||||
23 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 50.52 | 1:44.71 | |||||
24 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 1:46.68 | 1:46.68 | |||||
25 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 54.66 | 1:48.14 | |||||
26 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 52.95 | 1:48.69 | |||||
27 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 54.36 | 1:50.28 | |||||
28 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 54.15 | 1:52.02 | |||||
29 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 54.50 | 1:53.76 | |||||
30 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 50.50 | 1:54.38 | |||||
31 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 58.40 | 1:55.79 | |||||
32 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 58.58 | 1:57.71 | |||||
33 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.72 | 2:04.14 | |||||
- | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2flyben udsvøm.bryst | |||||
- | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej synk.arme i fly | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | 1:06.90 | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.66 | 1:10.23 | |||||
3 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.46 | 1:10.93 | |||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.69 | 1:12.08 | |||||
5 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 32.64 | 1:12.89 | |||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.88 | 1:13.09 | |||||
7 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.82 | 1:13.65 | |||||
8 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.27 | 1:14.89 | |||||
9 | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.26 | 1:15.01 | |||||
10 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.39 | 1:15.25 | |||||
11 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.77 | 1:15.70 | |||||
12 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.81 | 1:16.19 | |||||
13 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.86 | 1:17.06 | |||||
14 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.87 | 1:17.92 | |||||
15 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 36.26 | 1:19.88 | |||||
16 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.91 | 1:20.35 | |||||
17 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.34 | 1:20.68 | |||||
18 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.26 | 1:20.82 | |||||
19 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | 1:21.64 | |||||
20 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 36.14 | 1:22.13 | |||||
21 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.25 | 1:22.30 | |||||
22 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.01 | 1:23.39 | |||||
23 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 41.77 | 1:24.19 | |||||
24 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.20 | 1:24.27 | |||||
25 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.13 | 1:24.67 | |||||
26 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.52 | 1:25.31 | |||||
27 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.71 | 1:25.93 | |||||
28 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.75 | 1:25.94 | |||||
29 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.69 | 1:26.49 | |||||
30 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 40.94 | 1:27.72 | |||||
31 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 39.48 | 1:28.21 | |||||
32 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 41.20 | 1:28.77 | |||||
33 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.14 | 1:28.80 | |||||
34 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.69 | 1:29.11 | |||||
35 | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svømmeklub | 41.03 | 1:30.54 | |||||
36 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 43.23 | 1:31.37 | |||||
37 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 43.58 | 1:32.29 | |||||
38 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.74 | 1:33.13 | |||||
39 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 46.73 | 1:34.04 | |||||
40 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.25 | 1:34.91 | |||||
41 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 46.49 | 1:42.94 | |||||
42 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 51.28 | 1:45.97 | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 27.86 | 1:02.17 | |||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.04 | 1:07.47 | |||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.10 | 1:10.68 | |||||
4 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 34.16 | 1:13.44 | |||||
5 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.12 | 1:16.47 | |||||
6 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 35.36 | 1:17.69 | |||||
7 | Nicolai Friborg | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.80 | 1:18.12 | |||||
8 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 40.49 | 1:19.11 | |||||
9 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.36 | 1:19.12 | |||||
10 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 39.45 | 1:20.52 | |||||
11 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.40 | 1:22.37 | |||||
12 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 41.75 | 1:28.69 | |||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DSQ | Ej synk.arme i fly | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 26.59 | 59.41 | |||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.29 | 1:00.88 | |||||
3 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.43 | 1:00.89 | |||||
4 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.86 | 1:01.19 | |||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.15 | 1:02.27 | |||||
6 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 29.03 | 1:02.60 | |||||
7 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 29.40 | 1:03.00 | |||||
8 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.35 | 1:03.10 | |||||
9 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 27.51 | 1:03.42 | |||||
10 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 30.02 | 1:04.20 | |||||
11 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.30 | 1:04.35 | |||||
12 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.96 | 1:07.03 | |||||
13 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.39 | 1:08.21 | |||||
14 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 31.01 | 1:08.63 | |||||
15 | Mark Simonsen | 1997 | Odder Svømmeklub | 32.53 | 1:10.07 | |||||
16 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 33.13 | 1:10.49 | |||||
17 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 35.15 | 1:13.65 | |||||
18 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 35.23 | 1:14.23 | |||||
19 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.27 | 1:14.55 | |||||
20 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svømning | 38.96 | 1:21.91 | |||||
21 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.46 | 1:24.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.59 | 1:19.17 | 2:00.20 | 2:40.65 | |||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.81 | 1:20.71 | 2:03.79 | 2:45.72 | |||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 39.78 | 1:23.08 | 2:08.44 | 2:51.15 | |||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.90 | 1:24.83 | 2:08.95 | 2:51.60 | |||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 41.28 | 1:24.99 | 2:09.11 | 2:51.84 | |||
6 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.90 | 1:25.23 | 2:09.64 | 2:52.82 | |||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 42.37 | 1:27.03 | 2:11.94 | 2:56.23 | |||
8 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.58 | 1:29.46 | 2:16.41 | 3:00.60 | |||
9 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.72 | 1:33.84 | 2:23.07 | 3:09.45 | |||
10 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 45.91 | 1:34.31 | 2:24.48 | 3:13.29 | |||
11 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 46.39 | 1:35.90 | 2:24.24 | 3:13.67 | |||
12 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.79 | 1:36.09 | 2:26.52 | 3:15.27 | |||
13 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 47.98 | 1:38.48 | 2:29.30 | 3:19.84 | |||
14 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 48.69 | 1:39.62 | 2:31.30 | 3:20.09 | |||
15 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 49.33 | 1:42.44 | 2:36.24 | 3:24.66 | |||
16 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 51.10 | 1:43.56 | 2:38.48 | 3:26.92 | |||
17 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 48.83 | 1:42.52 | 2:36.30 | 3:28.01 | |||
18 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 51.35 | 1:46.20 | 2:40.92 | 3:30.99 | |||
19 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.33 | 1:44.85 | 2:40.98 | 3:31.96 | |||
20 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 50.15 | 1:43.93 | 2:43.96 | 3:33.35 | |||
21 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 51.62 | 1:46.29 | 2:41.75 | 3:35.51 | |||
22 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 52.67 | 1:49.42 | 2:47.96 | 3:43.00 | |||
23 | Tilde Ølgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 55.13 | 1:55.90 | 2:53.79 | 3:48.11 | |||
24 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 54.79 | 1:54.61 | 2:52.56 | 3:49.38 | |||
25 | Nanna Carlsson | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 57.92 | 2:03.09 | 3:06.13 | 4:07.15 | |||
26 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 58.68 | 2:06.36 | 3:15.34 | 4:17.70 | |||
27 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.26 | 2:08.80 | 3:15.13 | 4:19.80 | |||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB v/25m+75m | |||||
- | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/100m | |||||
- | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | EFB v/175m | |||||
- | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/100m | |||||
- | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v/150m | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 38.12 | 1:17.46 | 1:58.56 | 2:39.19 | |||
2 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder Svømmeklub | 38.20 | 1:19.10 | 2:01.36 | 2:42.19 | |||
3 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 38.35 | 1:19.23 | 2:02.02 | 2:43.52 | |||
4 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 40.74 | 1:22.18 | 2:03.78 | 2:44.52 | |||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.81 | 1:26.63 | 2:09.56 | 2:52.04 | |||
6 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 42.38 | 1:26.11 | 2:09.88 | 2:53.43 | |||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.80 | 1:23.99 | 2:09.09 | 2:53.44 | |||
8 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 41.70 | 1:26.21 | 2:11.84 | 2:56.03 | |||
9 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 42.44 | 1:27.67 | 2:13.69 | 2:56.85 | |||
10 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.02 | 1:27.37 | 2:13.46 | 2:58.58 | |||
11 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.35 | 1:28.27 | 2:15.92 | 3:01.94 | |||
12 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 46.08 | 1:33.11 | 2:20.51 | 3:06.87 | |||
13 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 44.63 | 1:32.77 | 2:21.13 | 3:07.96 | |||
14 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 47.09 | 1:36.42 | 2:24.71 | 3:09.99 | |||
15 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.06 | 1:35.26 | 2:26.22 | 3:14.13 | |||
16 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.64 | 1:38.90 | 2:31.66 | 3:20.32 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 34.79 | 1:11.45 | 1:48.26 | 2:24.25 | |||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 35.86 | 1:12.66 | 1:49.03 | 2:24.85 | |||
3 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.48 | 1:12.49 | 1:49.66 | 2:25.52 | |||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 34.79 | 1:12.05 | 1:49.54 | 2:26.57 | |||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 35.43 | 1:12.83 | 1:51.32 | 2:30.14 | |||
6 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.06 | 1:15.42 | 1:54.98 | 2:34.45 | |||
7 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 37.62 | 1:16.63 | 1:56.59 | 2:35.28 | |||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.40 | 1:16.02 | 1:56.82 | 2:35.85 | |||
9 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.84 | 1:16.60 | 1:57.33 | 2:36.07 | |||
10 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.88 | 1:18.58 | 1:59.49 | 2:39.91 | |||
11 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 40.49 | 1:22.20 | 2:04.50 | 2:45.28 | |||
12 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.68 | 1:21.41 | 2:04.12 | 2:46.31 | |||
13 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder Svømmeklub | 41.16 | 1:23.48 | 2:06.52 | 2:47.98 | |||
14 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 39.93 | 1:22.85 | 2:07.67 | 2:51.30 | |||
15 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 40.79 | 1:24.52 | 2:09.73 | 2:54.84 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.93 | 1:15.93 | 1:55.99 | 2:34.66 | |||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.68 | 1:16.79 | 1:57.01 | 2:37.07 | |||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 37.65 | 1:17.75 | 1:59.37 | 2:40.84 | |||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 37.83 | 1:18.92 | 2:01.43 | 2:43.39 | |||
5 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 43.27 | 1:29.92 | 2:17.02 | 3:02.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.88 | 1:20.02 | 2:02.38 | 2:43.91 | |||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.16 | 1:23.37 | 2:06.64 | 2:48.88 | |||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.61 | 1:22.78 | 2:06.55 | 2:49.21 | |||
4 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.89 | 1:27.96 | 2:14.15 | 2:57.33 | |||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.36 | 1:30.10 | 2:15.50 | 2:58.09 | |||
6 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.77 | 1:32.96 | 2:22.84 | 3:09.01 | |||
7 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.79 | 1:36.42 | 2:24.41 | 3:10.23 | |||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.32 | 1:34.55 | 2:23.42 | 3:12.11 | |||
9 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 49.37 | 1:38.23 | 2:26.43 | 3:12.45 | |||
10 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.34 | 1:37.16 | 2:27.46 | 3:16.02 | |||
11 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.81 | 1:38.94 | 2:30.93 | 3:19.85 | |||
12 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 50.28 | 1:42.41 | 2:34.77 | 3:22.76 | |||
13 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 51.90 | 1:45.59 | 2:40.59 | 3:31.27 | |||
14 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 50.72 | 1:46.23 | 2:41.74 | 3:33.32 | |||
15 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 53.41 | 1:49.00 | 2:44.01 | 3:40.95 | |||
16 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 52.65 | 1:50.37 | 2:48.61 | 3:45.04 | |||
17 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 55.85 | 1:54.01 | 2:51.52 | 3:47.40 | |||
18 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 51.87 | 1:51.85 | 2:55.58 | 3:50.17 | |||
19 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 54.73 | 1:51.96 | 2:53.66 | 3:55.01 | |||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | Ej berøring v 75m | |||||
- | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v 175m | |||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej afsl på ryg | |||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.07 | 1:12.36 | 1:50.42 | 2:27.51 | |||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.62 | 1:12.78 | 1:50.41 | 2:27.64 | |||
3 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.39 | 1:11.59 | 1:50.26 | 2:28.15 | |||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.10 | 1:15.03 | 1:54.72 | 2:33.58 | |||
5 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.56 | 1:15.54 | 1:54.97 | 2:33.83 | |||
6 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.86 | 1:16.51 | 1:56.52 | 2:35.73 | |||
7 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.60 | 1:16.99 | 1:57.93 | 2:37.48 | |||
8 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.92 | 1:18.79 | 1:58.94 | 2:38.70 | |||
9 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 38.80 | 1:19.46 | 2:00.99 | 2:41.87 | |||
10 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.05 | 1:20.50 | 2:01.73 | 2:42.15 | |||
11 | Sebastian Leimbeck | 2001 | Viborg Svømme Klub | 37.39 | 1:18.03 | 2:00.66 | 2:42.17 | |||
12 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.86 | 1:20.31 | 2:02.17 | 2:42.25 | |||
13 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.90 | 1:21.28 | 2:03.36 | 2:43.67 | |||
14 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.35 | 1:19.39 | 2:02.80 | 2:45.57 | |||
15 | Magnus V. Ancher | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.83 | 1:22.26 | 2:04.59 | 2:46.52 | |||
16 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 39.57 | 1:21.85 | 2:04.29 | 2:47.12 | |||
17 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.59 | 1:22.66 | 2:06.31 | 2:48.65 | |||
18 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 41.36 | 1:24.41 | 2:08.13 | 2:51.24 | |||
19 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 41.20 | 1:25.76 | 2:09.68 | 2:51.66 | |||
20 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.44 | 1:26.21 | 2:11.30 | 2:55.40 | |||
21 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.28 | 1:27.80 | 2:13.69 | 2:55.46 | |||
22 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.64 | 1:30.26 | 2:17.12 | 3:01.09 | |||
23 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 44.46 | 1:30.81 | 2:17.65 | 3:03.26 | |||
24 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 44.62 | 1:32.84 | 2:19.76 | 3:03.55 | |||
25 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.06 | 1:30.65 | 2:19.07 | 3:06.88 | |||
26 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.91 | 1:34.90 | 2:26.45 | 3:16.31 | |||
27 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 48.27 | 1:39.47 | 2:29.58 | 3:16.84 | |||
- | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Svøm på maven v 175m | |||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.71 | 1:11.34 | 1:47.97 | 2:24.12 | |||
2 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.74 | 1:12.44 | 1:51.13 | 2:29.45 | |||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.72 | 1:15.03 | 1:55.05 | 2:34.54 | |||
4 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 36.86 | 1:16.50 | 1:57.13 | 2:35.15 | |||
5 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 36.86 | 1:17.38 | 1:59.10 | 2:40.81 | |||
6 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.09 | 1:19.63 | 2:01.66 | 2:42.83 | |||
7 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 44.47 | 1:28.73 | 2:14.83 | 2:57.79 | |||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.91 | 1:06.07 | 1:38.86 | 2:11.88 | |||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.08 | 1:06.32 | 1:40.64 | 2:12.96 | |||
3 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 31.98 | 1:05.87 | 1:39.83 | 2:13.25 | |||
4 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.38 | 1:09.02 | 1:45.31 | 2:20.29 | |||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.37 | 1:07.68 | 1:43.62 | 2:20.37 | |||
6 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.36 | 1:12.58 | 1:50.69 | 2:28.94 | |||
7 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.21 | 1:20.17 | 2:01.93 | 2:41.83 | |||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 45.20 | 1:34.42 | 2:25.35 | 3:13.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 30.71 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.86 | ||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.41 | ||||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.92 | ||||||
5 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.18 | ||||||
6 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.63 | ||||||
7 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | ||||||
8 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 33.59 | ||||||
9 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.80 | ||||||
10 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.18 | ||||||
11 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.42 | ||||||
12 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.65 | ||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.65 | ||||||
14 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.92 | ||||||
15 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.94 | ||||||
16 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.25 | ||||||
17 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.47 | ||||||
18 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.51 | ||||||
19 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.62 | ||||||
20 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.83 | ||||||
21 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.84 | ||||||
22 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.76 | ||||||
23 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.85 | ||||||
24 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | ||||||
24 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.87 | ||||||
26 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 36.91 | ||||||
27 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.98 | ||||||
28 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.04 | ||||||
29 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.06 | ||||||
30 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.12 | ||||||
31 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.18 | ||||||
32 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.41 | ||||||
33 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.68 | ||||||
34 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 37.70 | ||||||
35 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.74 | ||||||
35 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.74 | ||||||
37 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.90 | ||||||
38 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 38.53 | ||||||
39 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.55 | ||||||
40 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.01 | ||||||
41 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.30 | ||||||
42 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.35 | ||||||
43 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.70 | ||||||
44 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.82 | ||||||
45 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 39.91 | ||||||
46 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.97 | ||||||
47 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.02 | ||||||
48 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.49 | ||||||
49 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 40.60 | ||||||
50 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.41 | ||||||
51 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 41.59 | ||||||
52 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 41.96 | ||||||
53 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 42.20 | ||||||
54 | Tilde Ølgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.44 | ||||||
55 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.66 | ||||||
56 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 44.03 | ||||||
57 | Rebecca Nielsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.05 | ||||||
58 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.08 | ||||||
59 | Signe Thornberg Beck | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.68 | ||||||
60 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.90 | ||||||
61 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 46.04 | ||||||
62 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.74 | ||||||
63 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 47.90 | ||||||
64 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.13 | ||||||
65 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 49.01 | ||||||
66 | Nanna Carlsson | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 49.46 | ||||||
67 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 52.06 | ||||||
68 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 53.29 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.88 | ||||||
2 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.83 | ||||||
3 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.04 | ||||||
4 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.84 | ||||||
5 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.76 | ||||||
6 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.82 | ||||||
7 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.88 | ||||||
8 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 32.98 | ||||||
9 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 33.00 | ||||||
10 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 33.24 | ||||||
11 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.32 | ||||||
12 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.59 | ||||||
13 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.61 | ||||||
14 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.77 | ||||||
15 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 33.86 | ||||||
16 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.00 | ||||||
17 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 34.28 | ||||||
18 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.38 | ||||||
19 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.43 | ||||||
20 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.96 | ||||||
21 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.17 | ||||||
22 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.22 | ||||||
23 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.41 | ||||||
24 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.44 | ||||||
25 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 35.70 | ||||||
26 | Maja G. Pedersen | 2002 | Vinderup GF Svømning | 35.87 | ||||||
27 | Pernille Harbo | 2001 | Thisted Svømmeklub | 35.88 | ||||||
28 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.89 | ||||||
29 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 36.30 | ||||||
30 | Mathilde Krag Stefansen | 2002 | Vinderup GF Svømning | 36.43 | ||||||
31 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 36.78 | ||||||
32 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.86 | ||||||
33 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 37.20 | ||||||
34 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.57 | ||||||
35 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 37.78 | ||||||
36 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 37.79 | ||||||
37 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.87 | ||||||
38 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.89 | ||||||
39 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 41.89 | ||||||
40 | Emma Tinggaard | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.97 | ||||||
41 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 42.34 | ||||||
42 | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 44.18 | ||||||
- | Elise Brund Steenkjær | 2002 | Vinderup GF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 26.90 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.02 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.07 | ||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 28.46 | ||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 28.53 | ||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.53 | ||||||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.71 | ||||||
8 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.72 | ||||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.62 | ||||||
9 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.78 | ||||||
11 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.65 | ||||||
11 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.83 | ||||||
13 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 29.85 | ||||||
14 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 29.89 | ||||||
15 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 29.93 | ||||||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.98 | ||||||
17 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.06 | ||||||
18 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 30.34 | ||||||
19 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.42 | ||||||
20 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 30.55 | ||||||
21 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.63 | ||||||
22 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 30.69 | ||||||
23 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.89 | ||||||
24 | Celina G Winther | 1999 | Swim Team Neptun | 30.92 | ||||||
25 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 31.05 | ||||||
26 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.17 | ||||||
27 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder Svømmeklub | 31.42 | ||||||
28 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 31.50 | ||||||
29 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.52 | ||||||
30 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.65 | ||||||
31 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 31.67 | ||||||
32 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.76 | ||||||
33 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 31.77 | ||||||
34 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 31.83 | ||||||
35 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder Svømmeklub | 31.86 | ||||||
36 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 31.94 | ||||||
37 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.34 | ||||||
37 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 32.34 | ||||||
39 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.53 | ||||||
40 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 32.57 | ||||||
41 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 32.84 | ||||||
42 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.50 | ||||||
43 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Vinderup GF Svømning | 33.74 | ||||||
44 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 34.02 | ||||||
45 | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | 34.28 | ||||||
46 | Ida Fink Baun | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.32 | ||||||
47 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.46 | ||||||
48 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 34.96 | ||||||
49 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.47 | ||||||
50 | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | 36.58 | ||||||
51 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.84 | ||||||
52 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 37.10 | ||||||
- | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 27.81 | ||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.30 | ||||||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.67 | ||||||
4 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.68 | ||||||
5 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.55 | ||||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 29.57 | ||||||
7 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.21 | ||||||
8 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.29 | ||||||
9 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.30 | ||||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 31.62 | ||||||
11 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 31.80 | ||||||
12 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 32.21 | ||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.61 | ||||||
14 | Christine Skouboe | 1997 | Swim Team Neptun | 32.78 | ||||||
15 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.43 | ||||||
16 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 41.99 | ||||||
- | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 30.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.98 | ||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 32.75 | ||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.86 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.24 | ||||||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.39 | ||||||
6 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.48 | ||||||
7 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 35.31 | ||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.03 | ||||||
9 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.11 | ||||||
10 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.72 | ||||||
11 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.92 | ||||||
12 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.01 | ||||||
13 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 37.16 | ||||||
14 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.31 | ||||||
15 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.42 | ||||||
16 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.70 | ||||||
17 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.23 | ||||||
18 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.28 | ||||||
19 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.34 | ||||||
20 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 39.50 | ||||||
21 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 39.93 | ||||||
22 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 40.17 | ||||||
23 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.88 | ||||||
24 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 41.28 | ||||||
25 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.40 | ||||||
26 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.54 | ||||||
27 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 42.04 | ||||||
28 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.16 | ||||||
29 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.46 | ||||||
30 | Jakob Vagtborg Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.70 | ||||||
31 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 43.48 | ||||||
32 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.42 | ||||||
33 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.05 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.70 | ||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 27.96 | ||||||
3 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 28.67 | ||||||
4 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.99 | ||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.10 | ||||||
6 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.13 | ||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 29.16 | ||||||
8 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 29.29 | ||||||
9 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.44 | ||||||
10 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.51 | ||||||
11 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 29.61 | ||||||
12 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.74 | ||||||
13 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.07 | ||||||
14 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.19 | ||||||
15 | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 30.20 | ||||||
16 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.35 | ||||||
17 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.37 | ||||||
18 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.52 | ||||||
19 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.63 | ||||||
20 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.93 | ||||||
21 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.18 | ||||||
22 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
23 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 31.47 | ||||||
24 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.54 | ||||||
25 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.71 | ||||||
26 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.75 | ||||||
27 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.38 | ||||||
28 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 32.40 | ||||||
29 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.41 | ||||||
30 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.65 | ||||||
31 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.99 | ||||||
32 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.03 | ||||||
33 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.08 | ||||||
34 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 34.17 | ||||||
35 | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svømmeklub | 34.37 | ||||||
36 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.39 | ||||||
37 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.52 | ||||||
38 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 34.73 | ||||||
39 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.84 | ||||||
40 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.04 | ||||||
41 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.19 | ||||||
42 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | ||||||
43 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.38 | ||||||
44 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.05 | ||||||
45 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.17 | ||||||
46 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.34 | ||||||
47 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 36.89 | ||||||
48 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.91 | ||||||
49 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | ||||||
50 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 37.39 | ||||||
51 | Thor Toft | 2002 | Durup IF | 37.81 | ||||||
52 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.28 | ||||||
- | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 24.84 | ||||||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 27.58 | ||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 27.59 | ||||||
4 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 28.18 | ||||||
5 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 28.24 | ||||||
6 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 28.30 | ||||||
7 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.26 | ||||||
8 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 29.56 | ||||||
9 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 29.93 | ||||||
10 | Nicolai Friborg | 2000 | Viborg Svømme Klub | 30.74 | ||||||
11 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 31.11 | ||||||
12 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 31.31 | ||||||
13 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.78 | ||||||
14 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 33.21 | ||||||
15 | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svømning | 35.87 | ||||||
16 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 39.62 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 23.77 | ||||||
2 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 24.28 | ||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 24.39 | ||||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 25.05 | ||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 25.42 | ||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 25.43 | ||||||
7 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 25.61 | ||||||
8 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 25.65 | ||||||
8 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 25.65 | ||||||
10 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 25.79 | ||||||
11 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 26.42 | ||||||
12 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 26.60 | ||||||
13 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 26.65 | ||||||
14 | Mark Simonsen | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.72 | ||||||
15 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.10 | ||||||
16 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.14 | ||||||
17 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 27.60 | ||||||
18 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 27.76 | ||||||
19 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 27.88 | ||||||
20 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 28.39 | ||||||
21 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 28.49 | ||||||
22 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 28.70 | ||||||
23 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 29.81 | ||||||
24 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 29.92 | ||||||
25 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.36 | ||||||
26 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svømning | 30.49 | ||||||
- | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:24 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.08 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.90 | 1:00.05 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 32.11 | 1:32.16 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 30.92 | 2:03.08 | |||||||
2 | Hsc Damer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:05.91 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 32.20 | 1:03.78 | |||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 32.56 | 1:36.34 | |||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 29.57 | 2:05.91 | |||||||
3 | S68 2 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:05.95 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 29.35 | 1:01.11 | |||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 33.63 | 1:34.74 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 31.21 | 2:05.95 | |||||||
4 | Esbjerg Piger 1 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:07.77 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 33.21 | 1:04.60 | |||||||
Sarah Bryld Jensen | 2001 | 30.36 | 1:34.96 | |||||||
Jasmin Lykke | 2002 | 32.81 | 2:07.77 | |||||||
5 | Struer Damer 3 | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:10.24 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 37.07 | 1:06.91 | |||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 29.70 | 1:36.61 | |||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 33.63 | 2:10.24 | |||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.56 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 31.25 | 1:04.56 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 33.10 | 1:37.66 | |||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 33.90 | 2:11.56 | |||||||
7 | Horsens Piger 3 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:13.18 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | |||||||||
Catherina Juul Jensen | 2003 | |||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 2:13.18 | 2:13.18 | |||||||
8 | Viborg Vixens 2 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:14.27 | ||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 33.94 | 1:05.93 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 33.11 | 1:39.04 | |||||||
Sofie Bruun Boye | 2001 | 35.23 | 2:14.27 | |||||||
9 | Hsc Damer 2 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:14.79 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 33.40 | 1:07.55 | |||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 35.11 | 1:42.66 | |||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 32.13 | 2:14.79 | |||||||
10 | Esbjerg Piger 2 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:16.15 | ||||||
Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 35.63 | 1:10.65 | |||||||
Tenna Knigge | 2001 | 33.39 | 1:44.04 | |||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 32.11 | 2:16.15 | |||||||
11 | Kvik Piger 3 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.91 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 34.57 | 1:09.11 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 33.39 | 1:42.50 | |||||||
Chastine Melhede | 2002 | 35.41 | 2:17.91 | |||||||
12 | Koral Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:18.45 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 35.76 | 1:08.17 | |||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 35.12 | 1:43.29 | |||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 35.16 | 2:18.45 | |||||||
13 | Thisted Piger 1-2001 | 2001 | Thisted Svømmeklub | 2:20.29 | ||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 34.93 | 1:08.14 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 37.10 | 1:45.24 | |||||||
Pernille Harbo | 2001 | 35.05 | 2:20.29 | |||||||
14 | S68 3 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:22.58 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 35.28 | 1:11.25 | |||||||
Signe Christensen | 2001 | 34.21 | 1:45.46 | |||||||
Kathrine Steffensen | 2001 | 37.12 | 2:22.58 | |||||||
15 | Esbjerg Piger 3 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:24.13 | ||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | |||||||||
Michelle Mølby | 2004 | |||||||||
Carina Bro | 2001 | 2:24.13 | 2:24.13 | |||||||
16 | Agf Piger 1 | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 2:24.63 | ||||||
Veronica Brix | 2003 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.91 | 1:08.85 | |||||||
Celina Preusse Kaarup | 2004 | 37.82 | 1:46.67 | |||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 37.96 | 2:24.63 | |||||||
17 | Struer Super Kids | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:25.29 | ||||||
Sofie Astrup | 2001 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Klea Christensen | 2001 | 34.23 | 1:12.98 | |||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 35.92 | 1:48.90 | |||||||
Lea Hyldal Nissen | 2000 | 36.39 | 2:25.29 | |||||||
18 | Esbjerg Piger 4 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:30.50 | ||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Maria Mathiesen | 2004 | 38.92 | 1:17.70 | |||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 36.60 | 1:54.30 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 36.20 | 2:30.50 | |||||||
19 | Frem Piger 2 | 2001 | Frem Odense | 2:32.28 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 37.95 | 1:14.00 | |||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 35.22 | 1:49.22 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 43.06 | 2:32.28 | |||||||
20 | Horsens Piger 4 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:32.63 | ||||||
Nanna Nørgaard | 2004 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 37.85 | 1:15.76 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 34.74 | 1:50.50 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 42.13 | 2:32.63 | |||||||
21 | Hsc Damer 3 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:36.39 | ||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 41.80 | 41.80 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 39.95 | 1:21.75 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 39.49 | 2:01.24 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 35.15 | 2:36.39 | |||||||
22 | Agf Piger 2 | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 2:37.72 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Signe Thomsen | 2004 | 40.02 | 1:18.51 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 41.83 | 2:00.34 | |||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 37.38 | 2:37.72 | |||||||
23 | S68 4 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:52.43 | ||||||
Emma Jensen | 2003 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 40.97 | 1:24.87 | |||||||
Mille Winther | 2003 | 43.47 | 2:08.34 | |||||||
Julie Bundgaard Madsen | 2002 | 44.09 | 2:52.43 | |||||||
- | Frem Delfiner | 2001 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Jenni Nguyen | 2004 | 40.57 | 40.57 | |||||||
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:51.81 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 27.40 | 55.50 | |||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 29.14 | 1:24.64 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 27.17 | 1:51.81 | |||||||
2 | Agf Damer 1 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:52.27 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 28.13 | 55.38 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 28.29 | 1:23.67 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 28.60 | 1:52.27 | |||||||
3 | Aarhus Swim Damer 1 | 0 | Aarhus Swim | 1:58.96 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | |||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | |||||||||
Mia Kynde | 1994 | 1:58.96 | 1:58.96 | |||||||
4 | Agf Damer 2 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:00.47 | ||||||
Clara Holst | 1999 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 30.01 | 1:01.02 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.64 | 1:30.66 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 29.81 | 2:00.47 | |||||||
5 | Neptun Damer | 0 | Swim Team Neptun | 2:01.02 | ||||||
Celina G Winther | 1999 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Marie Eske | 1999 | |||||||||
Laura Blendstrup | 1999 | |||||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 2:01.02 | 2:01.02 | |||||||
6 | Isk Piger 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:02.48 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 30.85 | 59.07 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 33.02 | 1:32.09 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 30.39 | 2:02.48 | |||||||
7 | S68 1 | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 2:05.78 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 31.73 | 1:01.49 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.70 | 1:32.19 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 33.59 | 2:05.78 | |||||||
8 | Viborg Vixens 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:05.92 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | |||||||||
Josefine Heuer | 2003 | |||||||||
Christie Prøhl | 1998 | 2:05.92 | 2:05.92 | |||||||
9 | Odder Piger | 0 | Odder Svømmeklub | 2:06.72 | ||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 31.89 | 1:03.55 | |||||||
Camilla Hein Saugmann | 1999 | 32.45 | 1:36.00 | |||||||
Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 30.72 | 2:06.72 | |||||||
10 | Horsens Piger 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:06.83 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 32.05 | 1:03.91 | |||||||
Karen Krogh Lund | 1996 | 32.94 | 1:36.85 | |||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 29.98 | 2:06.83 | |||||||
11 | Thisted Piger 2 | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:07.14 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 31.51 | 1:02.31 | |||||||
Anette Poulsen | 1999 | 31.39 | 1:33.70 | |||||||
Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 33.44 | 2:07.14 | |||||||
12 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:07.92 | ||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 30.07 | 1:01.79 | |||||||
Emma Jensen | 1999 | 32.65 | 1:34.44 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 33.48 | 2:07.92 | |||||||
13 | Aarhus Swim Damer 2 | 0 | Aarhus Swim | 2:08.03 | ||||||
Marie Juhl Jensen | 1996 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 31.17 | 1:03.60 | |||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 31.28 | 1:34.88 | |||||||
Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 33.15 | 2:08.03 | |||||||
14 | Durup Piger | 0 | Durup IF | 2:17.00 | ||||||
Camilla Veile | 2000 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Carli Mark | 2002 | 32.88 | 1:05.30 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 36.87 | 1:42.17 | |||||||
Andrea K. Pedersen | 2000 | 34.83 | 2:17.00 | |||||||
15 | Viborg Vixens 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:24.18 | ||||||
Helene Levring | 2001 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Anne Sunesen | 2001 | 36.28 | 1:15.65 | |||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 36.21 | 1:51.86 | |||||||
Ane Emilie Nielsen | 1996 | 32.32 | 2:24.18 | |||||||
16 | Isk Piger 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:24.64 | ||||||
Savannah Lundvig | 2001 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Lærke Meyer | 2000 | 35.26 | 1:09.31 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 39.11 | 1:48.42 | |||||||
Laura Ælmholdt | 1999 | 36.22 | 2:24.64 | |||||||
17 | Koral Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:30.90 | ||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 39.38 | 1:16.15 | |||||||
Lykke Muhlig | 1999 | 37.00 | 1:53.15 | |||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 37.75 | 2:30.90 | |||||||
- | Thisted Piger 1-2000 | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 28.50 | 56.99 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 30, 4x50m Frisvømning, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Drenge 1 | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.45 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 26.89 | 26.89 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 28.02 | 54.91 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | 28.76 | 1:23.67 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 28.78 | 1:52.45 | |||||||
2 | Esbjerg Drenge 1 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:53.75 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 28.05 | 28.05 | |||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 28.92 | 56.97 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 28.51 | 1:25.48 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 28.27 | 1:53.75 | |||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:59.65 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.29 | 1:01.52 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 28.20 | 1:29.72 | |||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 29.93 | 1:59.65 | |||||||
4 | Esbjerg Drenge 2 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:00.79 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 30.29 | 58.92 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 31.16 | 1:30.08 | |||||||
Jonas Kjær | 2003 | 30.71 | 2:00.79 | |||||||
5 | Hsc Herrer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:02.29 | ||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 29.38 | 1:02.03 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 30.38 | 1:32.41 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | 29.88 | 2:02.29 | |||||||
6 | Esbjerg Drenge 3 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:06.74 | ||||||
Parsa Hosini | 2001 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 29.88 | 1:01.33 | |||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 33.68 | 1:35.01 | |||||||
Luis Veldsquez | 2001 | 31.73 | 2:06.74 | |||||||
7 | Isk Drenge 3 | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:08.80 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | 32.10 | 1:01.20 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 34.20 | 1:35.40 | |||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 33.40 | 2:08.80 | |||||||
8 | Thisted Drenge 1 | 2001 | Thisted Svømmeklub | 2:08.86 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 31.77 | 1:01.38 | |||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | 33.32 | 1:34.70 | |||||||
Laurits Pedersen | 2001 | 34.16 | 2:08.86 | |||||||
9 | Hsc Herrer 2 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:11.64 | ||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 31.68 | 1:03.32 | |||||||
Mads Mazur Pedersen | 2002 | 34.65 | 1:37.97 | |||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 33.67 | 2:11.64 | |||||||
10 | Horsens Drenge 2 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:13.23 | ||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 38.54 | 1:14.90 | |||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 27.35 | 1:42.25 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 30.98 | 2:13.23 | |||||||
11 | Frem Drenge 1 | 2001 | Frem Odense | 2:14.22 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 30.17 | 30.17 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 31.08 | 1:01.25 | |||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 38.65 | 1:39.90 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 34.32 | 2:14.22 | |||||||
12 | Kvik Drenge 2 | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.13 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Lukas Malvig Andersen | 2003 | 32.49 | 1:04.26 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 35.89 | 1:40.15 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 34.98 | 2:15.13 | |||||||
13 | Horsens Drenge 3 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:20.09 | ||||||
Rasmus Terkelsen | 2002 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 35.00 | 1:06.94 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 37.56 | 1:44.50 | |||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 35.59 | 2:20.09 | |||||||
14 | Hsc Herrer 3 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:20.59 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Mathias Dyrmose | 2001 | 36.09 | 1:10.02 | |||||||
Mads Lund | 2002 | 36.40 | 1:46.42 | |||||||
Mikkel Søby | 2001 | 34.17 | 2:20.59 | |||||||
15 | Agf Drenge 2 | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:22.31 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 32.28 | 1:11.34 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 39.30 | 1:50.64 | |||||||
Carl Brøchner | 2002 | 31.67 | 2:22.31 | |||||||
16 | S68 1 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:23.89 | ||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 34.27 | 1:06.14 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 35.87 | 1:42.01 | |||||||
Rune S. Nielsson | 2003 | 41.88 | 2:23.89 | |||||||
17 | Esbjerg Drenge 4 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:29.68 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 36.64 | 1:11.98 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 36.76 | 1:48.74 | |||||||
Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 40.94 | 2:29.68 | |||||||
18 | Frem Drenge 2 | 2001 | Frem Odense | 2:30.93 | ||||||
Victor Christensen | 2001 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Magnus Johs Hansen | 2000 | 37.50 | 1:11.63 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 39.00 | 1:50.63 | |||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 40.30 | 2:30.93 | |||||||
Løb 30, 4x50m Frisvømning, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Team Coach | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 1:39.18 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.21 | 25.21 | |||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 25.03 | 50.24 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 24.90 | 1:15.14 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 24.04 | 1:39.18 | |||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:41.12 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 25.39 | 25.39 | |||||||
Maris Lencevics | 1986 | 23.53 | 48.92 | |||||||
Alexander Jensen | 1998 | 25.97 | 1:14.89 | |||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 26.23 | 1:41.12 | |||||||
3 | Neptun Herrer | 0 | Swim Team Neptun | 1:44.76 | ||||||
Christopher Arnholtz | 1998 | 27.91 | 27.91 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 25.10 | 53.01 | |||||||
Alexander Stær | 2001 | 27.87 | 1:20.88 | |||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 23.88 | 1:44.76 | |||||||
4 | Team Ørum | 0 | Struer Svømmeklub | 1:47.80 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 24.90 | 24.90 | |||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 27.41 | 52.31 | |||||||
Mathias Kær | 1999 | 28.10 | 1:20.41 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 27.39 | 1:47.80 | |||||||
5 | Agf Herrer 2 | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.47 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 27.52 | 27.52 | |||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 24.42 | 51.94 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 26.76 | 1:18.70 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 30.77 | 1:49.47 | |||||||
6 | Isk Drenge | 0 | Ikast Svømmeklub | 1:52.13 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 27.93 | 56.84 | |||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 27.81 | 1:24.65 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 27.48 | 1:52.13 | |||||||
7 | Koral Drenge 1 | 1998 | Svømmeklubben Koral | 1:52.86 | ||||||
Alexander Roe | 1997 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Christian Bylling Jensen | 1999 | 28.12 | 56.12 | |||||||
Nicklas Christian Jensen | 1997 | 29.52 | 1:25.64 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 27.22 | 1:52.86 | |||||||
8 | Viborg Vampires 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:58.95 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 30.03 | 59.58 | |||||||
Nicolai Friborg | 2000 | 30.85 | 1:30.43 | |||||||
Johan Rasmussen | 1999 | 28.52 | 1:58.95 | |||||||
9 | Durup Drenge | 0 | Durup IF | 2:11.52 | ||||||
Mads F. Nielsen | 1999 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 31.79 | 1:02.35 | |||||||
Oliver Veile | 2001 | 32.30 | 1:34.65 | |||||||
Sebastian Veile | 2003 | 36.87 | 2:11.52 | |||||||
10 | Viborg Vampires 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:11.89 | ||||||
Martin Madsen | 2001 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 32.07 | 1:06.34 | |||||||
Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 33.64 | 1:39.98 | |||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 31.91 | 2:11.89 | |||||||
- | Agf Herrer 1 | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 24.83 | 24.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:17 |