Results for Espoo Swim Games
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:52 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 641 | 27.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 625 | 27.75 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Amanda Saari | 2000 | 608 | 28.00 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Mirva Kallström | 1999 | 592 | 28.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Fanni Pirhonen | 2000 | 582 | 28.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Ronja Riihinen | 2000 | 574 | 28.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Alma Lumio | 1999 | 568 | 28.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Alika Tsvetkova | 2000 | 562 | 28.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Merina Suoranta | 1999 | 554 | 28.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Roosa Mäkinen | 1999 | 523 | 29.45 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Pinja Peippo | 1999 | 514 | 29.61 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Roosa Rekola | 2000 | 514 | 29.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Johanna Suova | 1999 | 501 | 29.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Diana Chernykh | 2000 | 498 | 29.92 | ||||||
Ekran | ||||||||||
15 | Heidi Manninen | 1999 | 493 | 30.03 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Hanni Pratsch | 1999 | 490 | 30.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Nea Tiesmäki | 2000 | 488 | 30.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ella Lumio | 2000 | 487 | 30.15 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Sofia Lehtinen | 2000 | 474 | 30.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Micaela Orellana | 1999 | 471 | 30.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Nelli Toivonen | 2000 | 471 | 30.49 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 462 | 30.68 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Kia Karike | 1999 | 456 | 30.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Armi Auvinen | 2000 | 455 | 30.85 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Roosa Paukku | 2000 | 455 | 30.85 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
26 | Alexandra Kapanen | 2000 | 443 | 31.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Inka Aaltonen | 1999 | 432 | 31.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Juuli Miettinen | 2000 | 430 | 31.43 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Sini Tuominen | 2000 | 430 | 31.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Pinja Aro | 1999 | 417 | 31.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Noora Kanerva | 2000 | 411 | 31.90 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Linda Mylly | 1999 | 407 | 32.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 395 | 32.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Pinja Partinen | 1999 | 386 | 32.57 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
35 | Inari Rostedt | 1999 | 379 | 32.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Tara Hintsanen | 2000 | 371 | 33.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Annika Niemi | 2000 | 369 | 33.07 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Elina Nieminen | 2000 | 329 | 34.37 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Emma Maaranen | 1999 | DNS | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Maria Kivimäki | 2000 | DNS | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Venla Korhonen | 2000 | DNS | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Aino Pere | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 778 | 25.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 655 | 27.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Veera Rinne | 1998 | 576 | 28.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Milla Inkeroinen | 1998 | 574 | 28.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 567 | 28.66 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 559 | 28.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emma Männikkö | 1998 | 551 | 28.93 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Emilia Lahtinen | 1996 | 548 | 28.99 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Nea Rinne | 1995 | 545 | 29.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Nea Kontturi | 1998 | 543 | 29.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oona Pelttari | 1998 | 542 | 29.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Miia Hurskainen | 1992 | 540 | 29.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Maria Ripatti | 1987 | 537 | 29.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Minni Kotka | 1998 | 527 | 29.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Ylva Sjölund | 1998 | 526 | 29.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Mari Kausiala | 1997 | 518 | 29.54 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Yvonne Tollander | 1997 | 509 | 29.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Jonna Siilin | 1997 | 497 | 29.94 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
19 | Aleksia Halonen | 1996 | 496 | 29.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Ida Tahvanainen | 1997 | 478 | 30.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Sanni Malinen | 1998 | 477 | 30.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Suvi Taskinen | 1998 | 470 | 30.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 469 | 30.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Kia Purhonen | 1998 | 467 | 30.58 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Katja Malmi | 1998 | 466 | 30.60 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Reetta Schroderus | 1997 | 445 | 31.07 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
27 | Saga Valtonen | 1998 | 396 | 32.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Jessica Norrbäck | 1996 | 385 | 32.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Julia Hyvönen | 1998 | 374 | 32.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Maiju Mäenpää | 1997 | 352 | 33.58 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Henrika Parviainen | 1997 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Eevi Keronen | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Helmi Kapiainen | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:52 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:58 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 570 | 25.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Akseli Heino | 1999 | 548 | 25.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Juho Seppälä | 1999 | 531 | 25.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 522 | 25.96 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 507 | 26.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 494 | 26.44 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Joonas Kotiranta | 1998 | 494 | 26.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Atte Kulmala | 1998 | 475 | 26.79 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Verneri Mattila | 1999 | 451 | 27.25 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 445 | 27.38 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Miika Mäentaus | 1998 | 427 | 27.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Heikki Tervanen | 1998 | 414 | 28.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Arttu Mäki | 1998 | 397 | 28.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 396 | 28.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jani-Markus Sula | 1999 | 376 | 28.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Wille Soininen | 1998 | 375 | 28.99 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Frans Antila | 1998 | 348 | 29.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aleksei Belov | 1998 | 315 | 30.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Toni Virtanen | 1999 | 299 | 31.27 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Andrei Tuomola | 1989 | 719 | 23.34 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Tatu Waltari | 1987 | 699 | 23.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Toni Kurkinen | 1989 | 647 | 24.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sami Juopperi | 1992 | 641 | 24.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Topias Vainio | 1997 | 608 | 24.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Valtteri Eloranta | 1992 | 597 | 24.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Tomas Johansson | 1994 | 574 | 25.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Thomas Böckerman | 1997 | 571 | 25.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Andrei Chavshino | 1996 | 567 | 25.25 | ||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
10 | Elias Lampinen | 1997 | 567 | 25.26 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Jere Laukkanen | 1993 | 561 | 25.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Sami Pakarinen | 1992 | 546 | 25.58 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 543 | 25.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Samuli Jeskanen | 1996 | 535 | 25.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Arto Auri | 1997 | 534 | 25.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Oskari Mäkinen | 1997 | 498 | 26.38 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Juuso Seppä | 1997 | 484 | 26.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Jasper Järvelä | 1996 | 482 | 26.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Mika Katajisto | 1997 | 477 | 26.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Aake Nyrhinen | 1997 | 455 | 27.18 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Pietu Kinnunen | 1996 | 446 | 27.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
22 | Tim Kontturi | 1996 | 435 | 27.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Markus Salmela | 1983 | 432 | 27.64 | ||||||
Gamla Polare urheiluseura | ||||||||||
24 | Mikko Suova | 1997 | 428 | 27.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 399 | 28.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Robin Bucher | 1997 | 376 | 28.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Paavo Mielonen | 1997 | 304 | 31.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:58 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:08 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Adelia Spångberg | 1999 | 602 | 31.01 | 1:06.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Helene Helo | 1999 | 517 | 31.98 | 1:09.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Diana Chernykh | 2000 | 504 | 32.28 | 1:10.40 | |||||
Ekran | ||||||||||
4 | Lyydia Kalenius | 2000 | 501 | 33.06 | 1:10.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Helena Knaapi | 1999 | 465 | 37.74 | 1:12.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 433 | 33.72 | 1:14.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Heta Koivuluoma | 1999 | 400 | 34.68 | 1:16.04 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Peppi Päiviö | 1999 | 398 | 33.14 | 1:16.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emmi Kortteinen | 2000 | 368 | 35.45 | 1:18.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Emmi Kilpinen | 2000 | 359 | 35.30 | 1:18.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Enni Määttä | 1999 | 353 | 35.20 | 1:19.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Fanny Grönvall | 2000 | 333 | 36.45 | 1:20.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 262 | 41.00 | 1:27.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Sofia Hermans | 2000 | 250 | 40.36 | 1:28.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Jessika Lehtonen | 1999 | 243 | 39.23 | 1:29.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Lisette Sild | 1999 | 217 | 39.88 | 1:33.28 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Piia Kaivola | 1999 | 175 | 44.61 | 1:40.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Myra Bengts | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Yvonne Tollander | 1997 | 578 | 31.78 | 1:07.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 559 | 31.48 | 1:08.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Anna Kotonen | 1997 | 558 | 31.44 | 1:08.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 528 | 32.27 | 1:09.33 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Jenna Lehtinen | 1995 | 512 | 32.08 | 1:10.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Riina Strengell | 1997 | 494 | 32.33 | 1:10.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emilia Potkonen | 1998 | 484 | 32.52 | 1:11.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Reetta Hirvonen | 1998 | 464 | 33.18 | 1:12.38 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Annika Laihonen | 1997 | 388 | 33.36 | 1:16.85 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Aino Puomila | 1992 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:08 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:42 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 512 | 29.26 | 1:02.24 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Jaakko Siipola | 1999 | 491 | 29.54 | 1:03.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Verneri Mattila | 1999 | 444 | 30.90 | 1:05.30 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Santeri Huhtala | 1998 | 417 | 31.04 | 1:06.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jonni Aho | 1999 | 388 | 30.45 | 1:08.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Anton Helin | 1999 | 378 | 31.46 | 1:08.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 367 | 31.56 | 1:09.55 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Miska Kurvinen | 1999 | 302 | 34.30 | 1:14.22 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Joonatan Lindfors | 1999 | 287 | 34.39 | 1:15.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Lauri Koskela | 1999 | 284 | 32.53 | 1:15.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Kevin Andersson | 1998 | 284 | 34.42 | 1:15.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Antti Lehtinen | 1999 | 254 | 34.54 | 1:18.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Joel Vaitilo | 1998 | 223 | 33.73 | 1:22.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Kondratenko | 1996 | 633 | 27.53 | 58.02 | |||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
2 | Sami Juopperi | 1992 | 608 | 27.39 | 58.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Pontus Kaisti | 1997 | 560 | 28.11 | 1:00.43 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Gleb Kuzhlev | 1996 | 541 | 27.96 | 1:01.11 | |||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
5 | Santeri Rantanen | 1996 | 536 | 28.84 | 1:01.30 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Aleksandr Chirkin | 1995 | 532 | 28.33 | 1:01.48 | |||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
7 | Samuli Jeskanen | 1996 | 511 | 28.66 | 1:02.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Konsta Naumanen | 1996 | 494 | 28.07 | 1:02.99 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Emil Kaidesoja | 1995 | 476 | 28.49 | 1:03.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Santeri Pigg | 1996 | 459 | 29.61 | 1:04.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Esa Paavilainen | 1997 | 356 | 31.41 | 1:10.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Robin Bucher | 1997 | 265 | 33.94 | 1:17.52 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:42 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:42 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 563 | 35.79 | 1:13.79 | 1:53.27 | 2:31.13 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Roosa Rekola | 2000 | 462 | 37.24 | 1:19.24 | 2:01.07 | 2:41.34 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Pinja Peltonen | 2000 | 362 | 40.75 | 1:24.99 | 2:11.13 | 2:55.08 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Joanna Kekkonen | 2000 | 345 | 40.62 | 1:25.16 | 2:12.01 | 2:57.86 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
5 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 329 | 40.65 | 1:25.06 | 2:12.82 | 3:00.65 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Hammar | 1998 | 506 | 36.93 | 1:16.33 | 1:57.16 | 2:36.53 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Emilia Lahtinen | 1996 | 473 | 37.86 | 1:18.55 | 1:59.86 | 2:40.15 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Ylva Sjölund | 1998 | 443 | 38.93 | 1:21.51 | 2:03.46 | 2:43.69 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Nea Virta | 1996 | 436 | 37.68 | 1:19.14 | 2:02.00 | 2:44.57 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Patricia Vainio | 1998 | 397 | 40.03 | 1:22.19 | 2:06.60 | 2:49.77 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:42 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:28 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Antti Myllynen | 1999 | 434 | 34.65 | 1:12.16 | 1:50.62 | 2:27.80 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Jon Lundgren | 1998 | 428 | 34.33 | 1:12.16 | 1:50.98 | 2:28.50 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Topi Suomalainen | 1998 | 428 | 33.54 | 1:11.35 | 1:50.28 | 2:28.50 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jaakko Siipola | 1999 | 425 | 33.87 | 1:12.30 | 1:53.37 | 2:28.77 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Miika Mäentaus | 1998 | 318 | 38.29 | 1:19.73 | 2:02.14 | 2:43.84 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jari Schwarte | 1990 | 576 | 30.78 | 1:03.81 | 1:38.90 | 2:14.48 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kasper Jämsä | 1997 | 568 | 31.74 | 1:06.06 | 1:40.91 | 2:15.13 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Jere Laukkanen | 1993 | 530 | 32.45 | 1:07.26 | 1:42.94 | 2:18.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Valtteri Eloranta | 1992 | 442 | 34.20 | 1:11.39 | 1:49.94 | 2:26.82 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Tim Kontturi | 1996 | 383 | 36.62 | 1:15.09 | 1:54.62 | 2:34.02 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:28 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:34 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 547 | 36.88 | 1:18.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 540 | 37.62 | 1:19.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ksenia Egorova | 2000 | 512 | 37.65 | 1:20.55 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Amanda Saari | 2000 | 509 | 38.29 | 1:20.72 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Alika Tsvetkova | 2000 | 476 | 37.67 | 1:22.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Emma Ingberg | 1999 | 453 | 37.81 | 1:23.86 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Kia Karike | 1999 | 441 | 39.92 | 1:24.64 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Sofia Lehtinen | 2000 | 424 | 41.17 | 1:25.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Pinja Partinen | 1999 | 394 | 41.14 | 1:27.85 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 364 | 41.30 | 1:30.24 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Diana Chernykh | 2000 | 356 | 42.43 | 1:30.90 | |||||
Ekran | ||||||||||
12 | Emmi Masti | 1999 | 327 | 44.31 | 1:33.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Hanna Rautiainen | 1999 | 323 | 44.17 | 1:33.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Siiri Salokorpi | 2000 | 320 | 44.52 | 1:34.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Fanny Virtanen | 2000 | 308 | 44.52 | 1:35.43 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Noora Kanerva | 2000 | 301 | 44.72 | 1:36.08 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Elina Nieminen | 2000 | 296 | 46.19 | 1:36.64 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Tara Hintsanen | 2000 | 254 | 47.32 | 1:41.72 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Annika Niemi | 2000 | 240 | 48.51 | 1:43.68 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Emma Maaranen | 1999 | EXTRA | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Venla Korhonen | 2000 | EXTRA | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 612 | 36.33 | 1:15.89 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anu Lehtinen | 1990 | 567 | 35.81 | 1:17.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Ninni Luoma | 1998 | 517 | 37.97 | 1:20.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Emma Nieminen | 1996 | 512 | 37.68 | 1:20.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Maria Ripatti | 1987 | 451 | 39.75 | 1:24.00 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Ida Tahvanainen | 1997 | 449 | 39.32 | 1:24.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Salla Elovirta | 1997 | 422 | 40.45 | 1:25.90 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aleksia Halonen | 1996 | 399 | 40.69 | 1:27.52 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jenita Liimatta | 1998 | 374 | 40.05 | 1:29.40 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:34 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 633 | 32.54 | 1:08.22 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Konsta Nenonen | 1998 | 525 | 33.74 | 1:12.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 483 | 35.22 | 1:14.62 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Joel Vaitilo | 1998 | 345 | 39.10 | 1:23.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Lauri Koskela | 1999 | 325 | 40.52 | 1:25.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Aleksei Belov | 1998 | 275 | 41.72 | 1:30.08 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jakob Nordman | 1996 | 651 | 31.55 | 1:07.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Jere Laukkanen | 1993 | 617 | 31.97 | 1:08.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tomas Johansson | 1994 | 577 | 32.49 | 1:10.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 548 | 33.17 | 1:11.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jaro Salo | 1997 | 528 | 33.44 | 1:12.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oskar Karjalainen | 1995 | 516 | 33.87 | 1:13.03 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Emil Kaidesoja | 1995 | 481 | 34.12 | 1:14.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Arttu Mitrunen | 1997 | 470 | 34.66 | 1:15.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aake Nyrhinen | 1997 | 450 | 35.02 | 1:16.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Joel Af Hällström | 1997 | 436 | 35.99 | 1:17.20 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Jasper Järvelä | 1996 | 403 | 36.00 | 1:19.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:39 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:08 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Adelia Spångberg | 1999 | 624 | 30.80 | 1:04.39 | 1:38.45 | 2:12.18 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Fanni Pirhonen | 2000 | 538 | 30.62 | 1:06.19 | 1:42.47 | 2:18.86 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Ksenia Egorova | 2000 | 536 | 31.65 | 1:06.57 | 1:43.05 | 2:19.08 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Inka Aaltonen | 1999 | 530 | 32.01 | 1:07.18 | 1:43.28 | 2:19.60 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Ronja Riihinen | 2000 | 502 | 31.67 | 1:05.95 | 1:42.78 | 2:22.09 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Heidi Manninen | 1999 | 494 | 32.29 | 1:08.84 | 1:46.47 | 2:22.84 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Helene Helo | 1999 | 480 | 32.52 | 1:10.23 | 1:48.76 | 2:24.22 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Hanni Pratsch | 1999 | 449 | 33.08 | 1:10.62 | 1:48.91 | 2:27.49 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Juuli Miettinen | 2000 | 439 | 33.30 | 1:11.30 | 1:50.17 | 2:28.57 | |||
Vanders | ||||||||||
10 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 439 | 32.82 | 1:10.01 | 1:50.26 | 2:28.62 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Alexandra Kapanen | 2000 | 436 | 31.80 | 1:09.22 | 1:48.52 | 2:28.95 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Joanna Kekkonen | 2000 | 423 | 33.04 | 1:10.90 | 1:51.01 | 2:30.44 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
13 | Inari Rostedt | 1999 | 413 | 34.76 | 1:13.72 | 1:54.19 | 2:31.68 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Sini Tuominen | 2000 | 411 | 33.64 | 1:11.02 | 1:50.54 | 2:31.92 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Pinja Aro | 1999 | 405 | 34.65 | 1:12.86 | 1:53.12 | 2:32.63 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Linda Mylly | 1999 | 404 | 34.76 | 1:14.34 | 1:54.07 | 2:32.80 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Emmi Kortteinen | 2000 | 366 | 36.33 | 1:16.74 | 1:58.07 | 2:37.83 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Aino Pere | 2000 | 347 | 34.61 | 1:15.34 | 1:57.45 | 2:40.64 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 317 | 37.88 | 1:20.27 | 2:03.57 | 2:45.65 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Lisette Sild | 1999 | 310 | 36.43 | 1:18.26 | 2:03.42 | 2:46.83 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Maria Kivimäki | 2000 | EXTRA | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 659 | 30.57 | 1:04.14 | 1:37.02 | 2:09.78 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Veera Rinne | 1998 | 553 | 31.21 | 1:05.93 | 1:41.75 | 2:17.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Jenna Lehtinen | 1995 | 549 | 31.54 | 1:06.44 | 1:42.22 | 2:17.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Nea Rinne | 1995 | 540 | 31.31 | 1:06.89 | 1:43.43 | 2:18.68 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emilia Lahtinen | 1996 | 529 | 31.51 | 1:07.18 | 1:43.60 | 2:19.63 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Reetta Hirvonen | 1998 | 521 | 32.16 | 1:07.00 | 1:43.81 | 2:20.39 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Annika Laihonen | 1997 | 511 | 32.14 | 1:08.00 | 1:44.61 | 2:21.24 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Yvonne Tollander | 1997 | 507 | 32.43 | 1:08.21 | 1:45.72 | 2:21.63 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Miia Hurskainen | 1992 | 504 | 31.63 | 1:08.38 | 1:46.22 | 2:21.88 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Niina Korhonen | 1996 | 489 | 32.93 | 1:08.97 | 1:46.53 | 2:23.34 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Reetta Schroderus | 1997 | 485 | 32.56 | 1:09.04 | 1:46.44 | 2:23.71 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Jonna Siilin | 1997 | 477 | 32.11 | 1:09.52 | 1:48.31 | 2:24.59 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Sanna Saarinen | 1998 | 458 | 32.84 | 1:10.02 | 1:48.23 | 2:26.48 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Lyydia Tuominen | 1998 | 452 | 32.58 | 1:09.83 | 1:49.09 | 2:27.16 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
15 | Jessica Norrbäck | 1996 | 436 | 34.64 | 1:12.79 | 1:51.03 | 2:28.95 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Mari Kausiala | 1997 | 331 | 30.26 | 1:04.03 | 1:59.93 | 2:43.20 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Helmi Kapiainen | 1998 | 327 | 37.28 | 1:18.90 | 2:02.04 | 2:43.87 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Mira Dey | 1998 | 196 | 42.66 | 1:31.69 | 3:14.20 | 3:14.20 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Henrika Parviainen | 1997 | EXTRA | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:08 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:08 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 577 | 28.98 | 1:00.03 | 1:31.71 | 2:02.47 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Jan Rif | 1998 | 560 | 28.28 | 59.25 | 1:31.85 | 2:03.69 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Joni Aaltonen | 1999 | 528 | 29.84 | 1:02.96 | 1:34.96 | 2:06.16 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Eetu Alitalo | 1999 | 506 | 29.67 | 1:02.37 | 1:35.67 | 2:08.00 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jan Strömberg | 1999 | 504 | 29.37 | 1:02.47 | 1:36.10 | 2:08.15 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jon Lundgren | 1998 | 471 | 29.05 | 1:02.21 | 1:36.28 | 2:11.04 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Joonas Kotiranta | 1998 | 467 | 29.76 | 1:03.27 | 1:37.49 | 2:11.44 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Elias Soukola | 1999 | 404 | 30.85 | 1:05.89 | 1:42.50 | 2:17.90 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Arttu Mäki | 1998 | 395 | 32.27 | 1:07.84 | 1:44.35 | 2:18.92 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Joonatan Lindfors | 1999 | 383 | 31.49 | 1:06.83 | 1:44.02 | 2:20.43 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Miska Kurvinen | 1999 | 378 | 31.83 | 1:08.98 | 1:46.56 | 2:20.96 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Toni Virtanen | 1999 | 258 | 35.32 | 1:15.09 | 1:58.52 | 2:40.04 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Samuli Jeskanen | 1996 | 565 | 29.06 | 59.74 | 2:03.32 | 2:03.32 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lassi Ohtonen | 1992 | 557 | 28.46 | 59.57 | 1:32.03 | 2:03.90 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Gleb Kuzhlev | 1996 | 505 | 28.89 | 1:02.39 | 1:35.21 | 2:08.07 | |||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
4 | Santeri Pigg | 1996 | 500 | 29.17 | 1:01.17 | 1:34.78 | 2:08.51 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Valtteri Eloranta | 1992 | 488 | 29.84 | 1:02.79 | 1:36.32 | 2:09.50 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Aapo Kinnari | 1997 | 470 | 31.53 | 1:04.69 | 1:38.25 | 2:11.14 | |||
Vanders | ||||||||||
7 | Pietu Kinnunen | 1996 | 395 | 30.89 | 1:05.99 | 1:43.03 | 2:18.91 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:08 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:14 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Huhtanen | 1999 | 638 | 31.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Fanny Grönvall | 2000 | 592 | 32.22 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Alma Lumio | 1999 | 579 | 32.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 566 | 32.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 504 | 33.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Roosa Rekola | 2000 | 492 | 34.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Nea Tiesmäki | 2000 | 489 | 34.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Heta Koivuluoma | 1999 | 473 | 34.71 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Emma Ingberg | 1999 | 466 | 34.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Amanda Saari | 2000 | 439 | 35.60 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Heidi Manninen | 1999 | 403 | 36.61 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Roosa Mäkinen | 1999 | 401 | 36.68 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Ella Lumio | 2000 | 397 | 36.81 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Pinja Peltonen | 2000 | 393 | 36.94 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Diana Chernykh | 2000 | 391 | 36.98 | ||||||
Ekran | ||||||||||
16 | Jessika Lehtonen | 1999 | 316 | 39.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Piia Kaivola | 1999 | 270 | 41.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Alitalo | 1991 | 766 | 29.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 635 | 31.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Emma Nieminen | 1996 | 551 | 33.00 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Milla Inkeroinen | 1998 | 543 | 33.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emma Männikkö | 1998 | 531 | 33.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Emilia Lahtinen | 1996 | 525 | 33.54 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Hanna Hammar | 1998 | 520 | 33.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Salla Elovirta | 1997 | 469 | 34.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Salla Puhtimäki | 1998 | 451 | 35.26 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
10 | Ylva Sjölund | 1998 | 439 | 35.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lyydia Tuominen | 1998 | 414 | 36.30 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
12 | Aleksia Halonen | 1996 | 388 | 37.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 371 | 37.65 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Eevi Keronen | 1997 | 358 | 38.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Sanni Malinen | 1998 | 356 | 38.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Julia Hyvönen | 1998 | 243 | 43.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:14 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:34 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Topi Suomalainen | 1998 | 511 | 30.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Mikhail Novikov | 1998 | 482 | 30.64 | ||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 466 | 30.99 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Anton Helin | 1999 | 447 | 31.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Juho Seppälä | 1999 | 436 | 31.70 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Tino Laine | 1998 | 385 | 33.02 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Jani-Markus Sula | 1999 | 373 | 33.39 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Antti Myllynen | 1999 | 360 | 33.78 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 355 | 33.92 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Heikki Tervanen | 1998 | 282 | 36.62 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Frans Antila | 1998 | 228 | 39.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Kondratenko | 1996 | 612 | 28.31 | ||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
2 | Lauri Pilpola | 1993 | 582 | 28.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Juuso Seppä | 1997 | 515 | 29.98 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Arto Auri | 1997 | 474 | 30.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Pontus Kaisti | 1997 | 444 | 31.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oskari Mäkinen | 1997 | 398 | 32.67 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Mikko Suova | 1997 | 370 | 33.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Jaro Salo | 1997 | 363 | 33.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Pietu Kinnunen | 1996 | 310 | 35.52 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Tomas Johansson | 1994 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:34 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:23 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mirva Kallström | 1999 | 558 | 29.98 | 1:10.21 | 1:57.93 | 2:33.15 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 553 | 32.70 | 1:14.55 | 1:58.17 | 2:33.68 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Merina Suoranta | 1999 | 552 | 31.72 | 1:11.83 | 1:58.31 | 2:33.72 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Hanna Rautiainen | 1999 | 484 | 32.13 | 1:15.08 | 2:04.66 | 2:40.64 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Pinja Peippo | 1999 | 482 | 35.02 | 1:15.02 | 2:04.52 | 2:40.80 | |||
Vanders | ||||||||||
6 | Suvi Huhtanen | 1999 | 444 | 32.68 | 1:14.66 | 2:06.28 | 2:45.27 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Enni Määttä | 1999 | 420 | 36.62 | 1:22.24 | 2:13.21 | 2:48.33 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Armi Auvinen | 2000 | 415 | 34.70 | 1:19.33 | 2:10.89 | 2:48.99 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Micaela Orellana | 1999 | 413 | 34.86 | 1:20.91 | 2:10.99 | 2:49.36 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Roosa Paukku | 2000 | 407 | 35.91 | 1:20.50 | 2:10.92 | 2:50.14 | |||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
11 | Emmi Kilpinen | 2000 | 370 | 36.32 | 1:22.45 | 2:14.06 | 2:55.67 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Joanna Kekkonen | 2000 | 365 | 38.92 | 1:27.03 | 2:17.97 | 2:56.41 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
13 | Myra Bengts | 2000 | 359 | 38.29 | 1:26.20 | 2:16.91 | 2:57.45 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 350 | 36.97 | 1:27.31 | 2:16.22 | 2:58.91 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Sofia Hermans | 2000 | 342 | 38.46 | 1:26.08 | 2:20.86 | 3:00.22 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Fanny Virtanen | 2000 | 326 | 39.21 | 1:27.59 | 2:19.74 | 3:03.28 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Pinja Partinen | 1999 | 307 | 39.05 | 1:30.53 | 2:24.90 | 3:06.80 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Helena Knaapi | 1999 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emmi Masti | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea Rinne | 1995 | 549 | 31.50 | 1:14.65 | 1:59.67 | 2:33.98 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Ninni Luoma | 1998 | 488 | 32.99 | 1:15.99 | 2:03.48 | 2:40.21 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Minni Kotka | 1998 | 471 | 33.95 | 1:18.10 | 2:02.39 | 2:42.05 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Katja Malmi | 1998 | 427 | 33.66 | 1:17.35 | 2:08.16 | 2:47.47 | |||
Vanders | ||||||||||
5 | Patricia Vainio | 1998 | 409 | 38.81 | 1:21.19 | 2:11.73 | 2:49.87 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Niina Korhonen | 1996 | 394 | 37.22 | 1:20.77 | 2:14.74 | 2:51.95 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Oona Pelttari | 1998 | 391 | 35.90 | 1:22.74 | 2:10.58 | 2:52.44 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Mira Dey | 1998 | 213 | 49.19 | 1:43.60 | 2:43.44 | 3:30.97 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:23 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilhelm Suominen | 1999 | 540 | 28.85 | 1:03.79 | 1:47.11 | 2:19.95 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Juha Hyvärinen | 1998 | 471 | 30.89 | 1:11.07 | 1:50.59 | 2:26.49 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Verneri Mattila | 1999 | 442 | 30.73 | 1:08.69 | 1:55.88 | 2:29.60 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Antti Lehtinen | 1999 | 330 | 36.11 | 1:17.43 | 2:07.81 | 2:44.91 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Miska Kurvinen | 1999 | 294 | 34.81 | 1:18.78 | 2:15.34 | 2:51.37 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Kevin Andersson | 1998 | 261 | 35.10 | 1:20.89 | 2:13.33 | 2:58.30 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Aleksei Belov | 1998 | 223 | 39.76 | 1:31.29 | 2:23.55 | 3:07.73 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Rantanen | 1996 | 575 | 28.89 | 1:04.81 | 1:43.98 | 2:17.08 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Kasper Jämsä | 1997 | 575 | 29.23 | 1:04.49 | 1:44.64 | 2:17.09 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Lassi Ohtonen | 1992 | 564 | 29.36 | 1:08.09 | 1:46.74 | 2:17.95 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Topias Vainio | 1997 | 544 | 27.78 | 1:03.44 | 1:46.84 | 2:19.58 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sami Pakarinen | 1992 | 525 | 28.85 | 1:05.07 | 1:47.29 | 2:21.27 | |||
Vanders | ||||||||||
6 | Thomas Böckerman | 1997 | 520 | 29.02 | 1:08.13 | 1:48.59 | 2:21.75 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Miika Nuorinko | 1996 | 517 | 28.72 | 1:08.04 | 1:46.92 | 2:21.95 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Valtteri Eloranta | 1992 | 516 | 28.71 | 1:05.17 | 1:46.98 | 2:22.05 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Elias Lampinen | 1997 | 496 | 28.39 | 1:06.88 | 1:48.43 | 2:23.97 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 493 | 29.89 | 1:08.89 | 1:51.11 | 2:24.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emil Kaidesoja | 1995 | 443 | 28.88 | 1:08.91 | 1:53.87 | 2:29.52 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Arttu Mitrunen | 1997 | 430 | 30.73 | 1:11.31 | 1:54.85 | 2:30.92 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jasper Järvelä | 1996 | 419 | 29.85 | 1:09.47 | 1:54.79 | 2:32.29 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Tim Kontturi | 1996 | 417 | 33.09 | 1:12.61 | 1:56.74 | 2:32.49 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 417 | 30.88 | 1:12.93 | 1:56.65 | 2:32.55 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Aapo Kinnari | 1997 | 396 | 33.30 | 1:13.60 | 2:00.11 | 2:35.18 | |||
Vanders | ||||||||||
- | Santeri Pigg | 1996 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:54 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Reetta Schroderus | 1997 | 516 | 1:14.26 | 2:33.91 | 3:53.51 | 5:12.89 | 19:34.61 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:32.13 | 7:50.40 | 9:08.84 | 10:27.45 | ||||||
11:46.04 | 13:05.13 | 14:23.69 | 15:42.10 | |||||||
17:00.50 | 18:18.78 | |||||||||
2 | Nea Virta | 1996 | 452 | 1:14.83 | 2:36.23 | 3:57.62 | 5:21.46 | 20:27.65 | ||
Uinti Tampere | 6:45.04 | 8:08.80 | 9:32.55 | 10:55.82 | ||||||
12:19.95 | 13:43.75 | 15:07.51 | 16:29.42 | |||||||
17:51.77 | 19:11.95 | |||||||||
3 | Cia Wacklin | 2001 | 449 | 1:15.56 | 2:38.22 | 4:00.48 | 5:24.17 | 20:30.01 | ||
Cetus Espoo | 6:47.86 | 8:10.43 | 9:33.15 | 10:55.34 | ||||||
12:18.26 | 13:41.61 | 15:04.95 | 16:27.74 | |||||||
17:50.45 | 19:11.91 | |||||||||
4 | Emilia Potkonen | 1998 | 448 | 1:10.53 | 2:29.26 | 3:50.15 | 5:12.84 | 20:30.96 | ||
Uinti Tampere | 6:37.26 | 8:01.61 | 9:25.85 | 10:49.96 | ||||||
12:14.29 | 13:38.58 | 15:02.50 | 16:25.83 | |||||||
17:48.43 | 19:11.33 | |||||||||
5 | Lotta Auvinen | 2001 | 428 | 1:15.11 | 2:35.42 | 3:57.88 | 5:21.69 | 20:50.31 | ||
Cetus Espoo | 6:44.53 | 8:10.05 | 9:34.70 | 10:59.68 | ||||||
12:24.32 | 13:50.63 | 15:16.63 | 16:44.55 | |||||||
18:12.20 | 19:35.86 | |||||||||
6 | Lyydia Tuominen | 1998 | 416 | 1:13.07 | 2:34.65 | 3:56.64 | 5:20.15 | 21:01.85 | ||
Pihlava Työväen Urheilijat | 6:44.92 | 8:09.97 | 9:35.81 | 11:01.72 | ||||||
12:27.50 | 13:53.93 | 15:20.20 | 16:47.53 | |||||||
18:14.43 | 19:40.77 | |||||||||
7 | Ida Tahvanainen | 1997 | 408 | 1:17.73 | 2:41.56 | 4:05.09 | 5:28.73 | 21:10.77 | ||
Uinti Tampere | 6:52.85 | 8:17.60 | 9:42.97 | 11:08.09 | ||||||
12:34.15 | 14:00.23 | 15:26.55 | 16:53.26 | |||||||
18:20.78 | 19:46.78 | |||||||||
8 | Siiri Salokorpi | 2000 | 387 | 1:16.24 | 2:40.49 | 4:07.52 | 5:35.26 | 21:33.18 | ||
Cetus Espoo | 7:03.39 | 8:31.10 | 9:58.64 | 11:25.17 | ||||||
12:53.04 | 14:20.20 | 15:47.14 | 17:13.95 | |||||||
18:40.62 | 20:07.78 | |||||||||
9 | Johanna Suova | 1999 | 379 | 1:16.98 | 2:42.20 | 4:09.51 | 5:36.97 | 21:42.42 | ||
Uinti Tampere | 7:04.53 | 8:32.06 | 9:59.83 | 11:27.69 | ||||||
12:55.40 | 14:23.11 | 15:50.95 | 17:18.62 | |||||||
18:47.13 | 20:15.42 | |||||||||
10 | Kaisa Tuomiranta | 1984 | 162 | 1:34.45 | 3:23.79 | 5:17.94 | 7:13.25 | 28:48.75 | ||
Koovee | 9:09.14 | 11:05.42 | 13:02.41 | 14:58.82 | ||||||
16:56.35 | 18:54.17 | 20:53.09 | 22:52.64 | |||||||
24:52.99 | 26:52.89 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:04 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mikhail Novikov | 1998 | 565 | 1:04.41 | 2:14.16 | 3:25.25 | 4:36.19 | 17:37.36 | ||
Team of St.Petersburg | 5:47.03 | 6:58.17 | 8:09.70 | 9:20.59 | ||||||
10:32.33 | 11:43.84 | 12:55.47 | 14:07.20 | |||||||
15:19.25 | 16:30.49 | |||||||||
2 | Rasmus Virta | 1998 | 559 | 1:05.21 | 2:15.25 | 3:26.11 | 4:36.46 | 17:40.64 | ||
Cetus Espoo | 5:47.26 | 6:58.27 | 8:09.63 | 9:20.62 | ||||||
10:32.49 | 11:43.98 | 12:55.63 | 14:07.37 | |||||||
15:19.57 | 16:30.72 | |||||||||
3 | Konsta Naumanen | 1996 | 521 | 1:04.69 | 2:14.55 | 3:25.64 | 4:37.98 | 18:06.28 | ||
Joensuun Uimaseura | 5:52.00 | 7:06.62 | 8:20.90 | 9:35.23 | ||||||
10:48.98 | 12:04.02 | 13:17.61 | 14:30.86 | |||||||
15:44.69 | 16:58.06 | |||||||||
4 | Elias Soukola | 1999 | 481 | 1:08.73 | 2:22.39 | 3:36.94 | 4:52.16 | 18:35.41 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:07.71 | 7:23.31 | 8:38.61 | 9:53.75 | ||||||
11:08.70 | 12:23.70 | 13:38.89 | 14:53.85 | |||||||
16:08.96 | 17:23.49 | |||||||||
5 | Markus Salmela | 1983 | 350 | 1:12.83 | 2:32.56 | 3:54.24 | 5:17.65 | 20:39.42 | ||
Gamla Polare urheiluseura | 6:41.65 | 8:05.86 | 9:29.98 | 10:53.96 | ||||||
12:18.32 | 13:43.43 | 15:08.15 | 16:31.99 | |||||||
17:55.71 | 19:18.68 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:04 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 17, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Joonatan Lindfors | 1999 | 289 | 34.38 | 1:16.80 | 2:01.06 | 2:48.66 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 17, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 539 | 29.51 | 1:03.34 | 1:39.25 | 2:17.00 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tomas Johansson | 1994 | 439 | 28.49 | 1:03.04 | 1:42.11 | 2:26.67 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Konsta Naumanen | 1996 | 380 | 33.83 | 1:13.45 | 1:54.27 | 2:33.92 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:39 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 18, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Inka Aaltonen | 1999 | 605 | 32.22 | 1:08.57 | 1:45.68 | 2:24.02 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Adelia Spångberg | 1999 | 465 | 32.91 | 1:10.76 | 1:52.02 | 2:37.15 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Merina Suoranta | 1999 | 433 | 32.77 | 1:11.07 | 1:54.46 | 2:40.96 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Enni Määttä | 1999 | 318 | 38.39 | 1:24.42 | 2:13.48 | 2:58.36 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Emmi Masti | 1999 | 277 | 40.25 | 1:27.67 | 2:16.92 | 3:06.78 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 225 | 43.25 | 1:34.67 | 2:27.84 | 3:20.02 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 18, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Salla Puhtimäki | 1998 | 489 | 33.29 | 1:13.00 | 1:54.50 | 2:34.57 | |||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
2 | Emma Männikkö | 1998 | 348 | 36.55 | 1:18.83 | 2:05.44 | 2:53.12 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:39 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:49 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 605 | 31.52 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 596 | 31.69 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Tino Laine | 1998 | 554 | 32.46 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Atte Kulmala | 1998 | 549 | 32.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Topi Suomalainen | 1998 | 532 | 32.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jonni Aho | 1999 | 522 | 33.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 506 | 33.46 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 489 | 33.84 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 468 | 34.34 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Jan Rif | 1998 | 438 | 35.11 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Joel Vaitilo | 1998 | 364 | 37.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Miika Mäentaus | 1998 | 348 | 37.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Verneri Mattila | 1999 | 306 | 39.54 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Heikki Tervanen | 1998 | 297 | 39.93 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Aleksei Belov | 1998 | 282 | 40.63 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Joonas Kotiranta | 1998 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lauri Koskela | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Toni Virtanen | 1999 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Karvonen | 1986 | 842 | 28.24 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Jakob Nordman | 1996 | 737 | 29.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Jere Laukkanen | 1993 | 676 | 30.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Lauri Leinonen | 1992 | 649 | 30.79 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 610 | 31.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Juho Päivinen | 1996 | 568 | 32.20 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Jaro Salo | 1997 | 561 | 32.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Emil Kaidesoja | 1995 | 555 | 32.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Arttu Mitrunen | 1997 | 552 | 32.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Valtteri Eloranta | 1992 | 543 | 32.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oskar Karjalainen | 1995 | 520 | 33.16 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Aake Nyrhinen | 1997 | 478 | 34.09 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Arto Auri | 1997 | 460 | 34.54 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Tim Kontturi | 1996 | 452 | 34.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Mikko Suova | 1997 | 410 | 35.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Juuso Seppä | 1997 | 407 | 35.97 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Oskari Mäkinen | 1997 | 356 | 37.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:49 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 20, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alika Tsvetkova | 2000 | 556 | 36.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 538 | 36.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Fanni Pirhonen | 2000 | 532 | 36.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Amanda Saari | 2000 | 530 | 36.81 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Alma Lumio | 1999 | 503 | 37.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Roosa Mäkinen | 1999 | 493 | 37.70 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Fanny Grönvall | 2000 | 459 | 38.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Micaela Orellana | 1999 | 435 | 39.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Pinja Partinen | 1999 | 404 | 40.28 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Myra Bengts | 2000 | 394 | 40.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ella Lumio | 2000 | 389 | 40.79 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Emmi Kortteinen | 2000 | 363 | 41.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Ronja Riihinen | 2000 | 357 | 41.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Fanny Virtanen | 2000 | 328 | 43.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jessika Lehtonen | 1999 | 308 | 44.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Elina Nieminen | 2000 | 292 | 44.90 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Sofia Hermans | 2000 | 272 | 45.96 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 20, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anu Lehtinen | 1990 | 611 | 35.10 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 598 | 35.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Riina Strengell | 1997 | 576 | 35.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Maija Hirvo | 1997 | 540 | 36.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Emma Nieminen | 1996 | 538 | 36.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 523 | 36.98 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Maria Ripatti | 1987 | 514 | 37.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Emilia Potkonen | 1998 | 505 | 37.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Salla Elovirta | 1997 | 449 | 38.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Nea Kontturi | 1998 | 416 | 39.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Aleksia Halonen | 1996 | 414 | 39.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 401 | 40.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Oona Pelttari | 1998 | 400 | 40.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Maiju Mäenpää | 1997 | 301 | 44.43 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Helmi Kapiainen | 1998 | 281 | 45.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Julia Hyvönen | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:54 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilhelm Suominen | 1999 | 525 | 1:09.15 | 2:26.52 | 3:56.03 | 5:02.13 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Juha Hyvärinen | 1998 | 424 | 1:13.69 | 2:40.40 | 4:08.04 | 5:24.47 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Elias Soukola | 1999 | 407 | 1:13.85 | 2:40.90 | 4:14.48 | 5:29.00 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Jämsä | 1997 | 565 | 1:08.54 | 2:25.21 | 3:46.88 | 4:54.79 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Miika Nuorinko | 1996 | 524 | 1:06.24 | 2:29.71 | 3:53.08 | 5:02.44 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Lassi Ohtonen | 1992 | 522 | 1:09.99 | 2:34.38 | 3:53.73 | 5:02.83 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Santeri Pigg | 1996 | 470 | 1:08.13 | 2:32.65 | 4:01.09 | 5:13.49 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Valtteri Eloranta | 1992 | 463 | 1:06.05 | 2:31.11 | 4:00.61 | 5:15.02 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 419 | 1:13.52 | 2:42.24 | 4:11.89 | 5:25.74 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:04 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 22, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mirva Kallström | 1999 | 605 | 1:11.28 | 2:33.29 | 4:07.39 | 5:18.51 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 579 | 1:14.03 | 2:40.84 | 4:08.34 | 5:23.19 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kia Karike | 1999 | 431 | 1:24.52 | 2:59.74 | 4:37.45 | 5:56.61 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 22, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 610 | 1:11.04 | 2:34.79 | 4:05.72 | 5:17.65 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Yvonne Tollander | 1997 | 570 | 1:12.35 | 2:39.85 | 4:12.47 | 5:24.94 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Patricia Vainio | 1998 | 453 | 1:22.32 | 2:51.47 | 4:31.62 | 5:50.64 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:11 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 600 | 26.66 | 55.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Joni Aaltonen | 1999 | 596 | 27.01 | 55.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Akseli Heino | 1999 | 582 | 26.99 | 56.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Jan Rif | 1998 | 564 | 26.89 | 56.75 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 537 | 27.83 | 57.70 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Santeri Huhtala | 1998 | 527 | 28.17 | 58.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Topi Suomalainen | 1998 | 523 | 28.07 | 58.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jon Lundgren | 1998 | 493 | 28.06 | 59.36 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Mikhail Novikov | 1998 | 483 | 28.34 | 59.77 | |||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
10 | Verneri Mattila | 1999 | 480 | 28.92 | 59.90 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Jaakko Siipola | 1999 | 471 | 29.21 | 1:00.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Arttu Mäki | 1998 | 438 | 30.04 | 1:01.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Heikki Tervanen | 1998 | 435 | 29.69 | 1:01.89 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Lauri Koskela | 1999 | 434 | 29.79 | 1:01.95 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Miika Mäentaus | 1998 | 420 | 30.73 | 1:02.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 412 | 30.20 | 1:03.04 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Antti Myllynen | 1999 | 404 | 29.57 | 1:03.41 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Jani-Markus Sula | 1999 | 398 | 30.60 | 1:03.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Antti Lehtinen | 1999 | 396 | 30.61 | 1:03.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Frans Antila | 1998 | 394 | 30.54 | 1:03.96 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Wille Soininen | 1998 | 392 | 30.14 | 1:04.08 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Joel Vaitilo | 1998 | 383 | 30.46 | 1:04.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Toni Virtanen | 1999 | 294 | 33.35 | 1:10.48 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Aleksei Belov | 1998 | 249 | 32.67 | 1:14.48 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Andrei Tuomola | 1989 | 744 | 24.77 | 51.75 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Sami Juopperi | 1992 | 713 | 25.39 | 52.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Andrei Chavshino | 1996 | 641 | 25.99 | 54.39 | |||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
4 | Lauri Pilpola | 1993 | 629 | 25.95 | 54.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Alexander Kondratenko | 1996 | 620 | 26.60 | 54.99 | |||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
6 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 606 | 26.67 | 55.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Tomas Johansson | 1994 | 601 | 26.89 | 55.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Thomas Böckerman | 1997 | 593 | 27.03 | 55.83 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Lauri Leinonen | 1992 | 584 | 27.14 | 56.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Elias Lampinen | 1997 | 582 | 26.78 | 56.16 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Samuli Jeskanen | 1996 | 579 | 26.71 | 56.27 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Esa Paavilainen | 1997 | 533 | 27.86 | 57.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Juho Päivinen | 1996 | 521 | 27.73 | 58.27 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Jasper Järvelä | 1996 | 499 | 28.22 | 59.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Juuso Seppä | 1997 | 497 | 28.21 | 59.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Pietu Kinnunen | 1996 | 447 | 29.05 | 1:01.34 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Joel Af Hällström | 1997 | 411 | 29.85 | 1:03.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Gleb Kuzhlev | 1996 | DSQ | |||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Robin Bucher | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:22 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:32 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 24, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 664 | 28.54 | 59.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 589 | 30.10 | 1:02.11 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Pinja Peippo | 1999 | 561 | 30.76 | 1:03.10 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Alika Tsvetkova | 2000 | 521 | 30.51 | 1:04.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Peppi Päiviö | 1999 | 517 | 30.96 | 1:04.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Nea Tiesmäki | 2000 | 508 | 31.21 | 1:05.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Roosa Rekola | 2000 | 487 | 31.22 | 1:06.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Inari Rostedt | 1999 | 469 | 32.16 | 1:06.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 465 | 32.31 | 1:07.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Armi Auvinen | 2000 | 465 | 31.96 | 1:07.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Sofia Lehtinen | 2000 | 462 | 32.23 | 1:07.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Roosa Paukku | 2000 | 460 | 32.54 | 1:07.43 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
13 | Emmi Kortteinen | 2000 | 460 | 32.80 | 1:07.44 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 450 | 32.52 | 1:07.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Pinja Aro | 1999 | 434 | 32.71 | 1:08.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Linda Mylly | 1999 | 431 | 33.20 | 1:08.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Ella Lumio | 2000 | 418 | 32.87 | 1:09.61 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Sini Tuominen | 2000 | 416 | 32.33 | 1:09.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 413 | 33.30 | 1:09.88 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Aino Pere | 2000 | 399 | 32.98 | 1:10.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Sofia Hermans | 2000 | 395 | 32.89 | 1:10.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 370 | 33.09 | 1:12.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Siiri Salokorpi | 2000 | 358 | 34.67 | 1:13.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Annika Niemi | 2000 | 358 | 34.57 | 1:13.31 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Saara Hirvo | 1999 | 347 | 34.79 | 1:14.03 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Pinja Partinen | 1999 | 307 | 37.09 | 1:17.16 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
27 | Elina Nieminen | 2000 | 301 | 36.96 | 1:17.67 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Heidi Manninen | 1999 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 24, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 661 | 28.64 | 59.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aino Puomila | 1992 | 647 | 28.88 | 1:00.18 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Veera Rinne | 1998 | 607 | 29.53 | 1:01.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Emma Nieminen | 1996 | 561 | 31.00 | 1:03.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Riina Strengell | 1997 | 556 | 30.46 | 1:03.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Reetta Hirvonen | 1998 | 547 | 30.72 | 1:03.64 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Mari Kausiala | 1997 | 539 | 30.11 | 1:03.98 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Maria Ripatti | 1987 | 529 | 30.53 | 1:04.38 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Miia Hurskainen | 1992 | 520 | 31.01 | 1:04.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Aleksia Halonen | 1996 | 519 | 31.15 | 1:04.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Minni Kotka | 1998 | 515 | 30.80 | 1:04.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Ninni Luoma | 1998 | 504 | 30.84 | 1:05.42 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Reetta Schroderus | 1997 | 504 | 31.11 | 1:05.42 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Annika Laihonen | 1997 | 501 | 31.51 | 1:05.53 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Niina Korhonen | 1996 | 483 | 31.92 | 1:06.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Sanna Saarinen | 1998 | 457 | 32.30 | 1:07.59 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Eevi Keronen | 1997 | 456 | 32.37 | 1:07.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Emilia Potkonen | 1998 | 455 | 32.49 | 1:07.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Lyydia Tuominen | 1998 | 437 | 32.99 | 1:08.57 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
20 | Saga Valtonen | 1998 | 370 | 33.51 | 1:12.52 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Jenita Liimatta | 1998 | 289 | 31.80 | 1:18.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Jonna Siilin | 1997 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:32 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:38 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Nenonen | 1998 | 541 | 27.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 507 | 28.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 477 | 28.70 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 432 | 29.65 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Mikhail Novikov | 1998 | 431 | 29.68 | ||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
6 | Jan Strömberg | 1999 | 411 | 30.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Atte Kulmala | 1998 | 404 | 30.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Heikki Tervanen | 1998 | 365 | 31.38 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Wille Soininen | 1998 | 363 | 31.42 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Arttu Mäki | 1998 | 362 | 31.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Aleksei Belov | 1998 | 201 | 38.29 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Frans Antila | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 799 | 24.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tatu Waltari | 1987 | 673 | 25.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Alexander Kondratenko | 1996 | 622 | 26.27 | ||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
4 | Sami Juopperi | 1992 | 621 | 26.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Topias Vainio | 1997 | 600 | 26.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Pontus Kaisti | 1997 | 582 | 26.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Konsta Naumanen | 1996 | 575 | 26.97 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Lassi Ohtonen | 1992 | 561 | 27.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Andrei Chavshino | 1996 | 548 | 27.40 | ||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
10 | Jari Schwarte | 1990 | 544 | 27.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Samuli Jeskanen | 1996 | 535 | 27.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Juho Päivinen | 1996 | 526 | 27.78 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Gleb Kuzhlev | 1996 | 518 | 27.92 | ||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
14 | Arto Auri | 1997 | 511 | 28.04 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Emil Kaidesoja | 1995 | 511 | 28.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jasper Järvelä | 1996 | 511 | 28.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Aleksandr Chirkin | 1995 | 507 | 28.12 | ||||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
18 | Oskari Mäkinen | 1997 | 429 | 29.72 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Esa Paavilainen | 1997 | 414 | 30.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Robin Bucher | 1997 | 355 | 31.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Daniel Viitikko | 1996 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mikko Suova | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:38 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 26, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alma Lumio | 1999 | 640 | 29.08 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 633 | 29.19 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Ida Konkka | 2000 | 610 | 29.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Ksenia Egorova | 2000 | 556 | 30.48 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Hanna Rautiainen | 1999 | 536 | 30.85 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Alika Tsvetkova | 2000 | 496 | 31.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Fanni Pirhonen | 2000 | 475 | 32.13 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Heta Koivuluoma | 1999 | 473 | 32.17 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Nelli Toivonen | 2000 | 464 | 32.38 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Hanni Pratsch | 1999 | 453 | 32.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emmi Kilpinen | 2000 | 444 | 32.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Roosa Mäkinen | 1999 | 437 | 33.02 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Inka Aaltonen | 1999 | 433 | 33.12 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Enni Määttä | 1999 | 425 | 33.34 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 394 | 34.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Emmi Masti | 1999 | 381 | 34.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 369 | 34.95 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Alexandra Kapanen | 2000 | 345 | 35.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 313 | 36.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Jessika Lehtonen | 1999 | 311 | 36.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Piia Kaivola | 1999 | 225 | 41.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 26, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 770 | 27.35 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Salla Elovirta | 1997 | 590 | 29.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anna Kotonen | 1997 | 588 | 29.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Aino Puomila | 1992 | 575 | 30.14 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 559 | 30.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Anu Lehtinen | 1990 | 559 | 30.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Nea Virta | 1996 | 530 | 30.96 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Maria Ripatti | 1987 | 521 | 31.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Katja Malmi | 1998 | 516 | 31.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Oona Pelttari | 1998 | 516 | 31.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Salla Puhtimäki | 1998 | 512 | 31.33 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
12 | Emma Männikkö | 1998 | 508 | 31.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 501 | 31.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Yvonne Tollander | 1997 | 493 | 31.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Miia Hurskainen | 1992 | 490 | 31.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Reetta Hirvonen | 1998 | 474 | 32.15 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Annika Laihonen | 1997 | 467 | 32.31 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Mari Kausiala | 1997 | 463 | 32.39 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Suvi Taskinen | 1998 | 461 | 32.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Nea Kontturi | 1998 | 429 | 33.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Roosa Hyypiä | 1997 | 425 | 33.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Minni Kotka | 1998 | 420 | 33.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Jonna Siilin | 1997 | 411 | 33.70 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
23 | Sanni Malinen | 1998 | 411 | 33.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Niina Korhonen | 1996 | 388 | 34.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Jenita Liimatta | 1998 | 367 | 35.00 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Maiju Mäenpää | 1997 | 347 | 35.65 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Jessica Norrbäck | 1996 | 280 | 38.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Julia Hyvönen | 1998 | 202 | 42.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 605 | 34.21 | 1:12.35 | 1:51.74 | 2:30.47 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Mikael Karuveha | 1999 | 540 | 34.62 | 1:15.39 | 1:56.09 | 2:36.28 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 465 | 35.57 | 1:17.53 | 2:02.29 | 2:44.30 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Tino Laine | 1998 | 433 | 35.91 | 1:19.10 | 2:04.17 | 2:48.23 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Elias Soukola | 1999 | 395 | 38.30 | 1:22.22 | 2:08.14 | 2:53.39 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Jämsä | 1997 | 567 | 36.07 | 1:15.80 | 1:54.67 | 2:33.78 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Santeri Pigg | 1996 | 441 | 37.73 | 1:19.73 | 2:03.41 | 2:47.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Aake Nyrhinen | 1997 | 440 | 36.14 | 1:18.81 | 2:02.57 | 2:47.29 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Tim Kontturi | 1996 | 406 | 36.25 | 1:18.43 | 2:04.19 | 2:51.82 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Santeri Rantanen | 1996 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:54 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:02 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 28, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 565 | 38.24 | 1:21.46 | 2:05.49 | 2:49.42 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Johanna Suova | 1999 | 476 | 39.83 | 1:24.97 | 2:12.05 | 2:59.37 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Sofia Lehtinen | 2000 | 422 | 42.70 | 1:30.67 | 2:18.81 | 3:06.67 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Micaela Orellana | 1999 | 404 | 41.31 | 1:29.38 | 2:19.20 | 3:09.43 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 388 | 44.68 | 1:33.15 | 2:23.55 | 3:11.96 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Pinja Partinen | 1999 | 308 | 46.37 | 1:40.24 | 2:33.78 | 3:27.37 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Piia Kaivola | 1999 | 256 | 50.44 | 1:46.88 | 2:44.05 | 3:40.59 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Fanny Virtanen | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Helena Knaapi | 1999 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 28, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Maija Hirvo | 1997 | 589 | 38.20 | 1:19.49 | 2:03.53 | 2:47.11 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Tiia Puolakka | 1998 | 547 | 40.10 | 1:23.44 | 2:07.13 | 2:51.30 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Salla Elovirta | 1997 | 425 | 41.27 | 1:28.95 | 2:18.13 | 3:06.34 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jonna Siilin | 1997 | 424 | 42.13 | 1:30.19 | 2:19.60 | 3:06.46 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Patricia Vainio | 1998 | 387 | 44.29 | 1:33.36 | 2:23.55 | 3:12.20 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:02 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:26 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 29, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikhail Novikov | 1998 | 456 | 33.17 | 1:07.47 | |||||
Team of St.Petersburg | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 439 | 32.91 | 1:08.32 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Joonas Kotiranta | 1998 | 392 | 34.93 | 1:10.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Joni Aaltonen | 1999 | 384 | 35.21 | 1:11.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Jani-Markus Sula | 1999 | 371 | 35.05 | 1:12.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Rasmus Virta | 1998 | 340 | 36.12 | 1:14.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Antti Lehtinen | 1999 | 296 | 37.62 | 1:17.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aleksei Belov | 1998 | 179 | 44.84 | 1:32.01 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 29, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 572 | 30.17 | 1:02.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Topias Vainio | 1997 | 547 | 30.82 | 1:03.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lauri Pilpola | 1993 | 531 | 31.17 | 1:04.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Thomas Böckerman | 1997 | 455 | 33.22 | 1:07.50 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Pontus Kaisti | 1997 | 406 | 33.81 | 1:10.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Arttu Mitrunen | 1997 | 386 | 33.59 | 1:11.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jaro Salo | 1997 | 359 | 34.57 | 1:13.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Pietu Kinnunen | 1996 | 286 | 37.75 | 1:18.81 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:26 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:13 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ksenia Egorova | 2000 | 589 | 34.09 | 1:09.32 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Pinja Peippo | 1999 | 567 | 34.42 | 1:10.21 | |||||
Vanders | ||||||||||
3 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 542 | 35.05 | 1:11.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Adelia Spångberg | 1999 | 528 | 35.50 | 1:11.90 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 511 | 34.72 | 1:12.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Hanna Rautiainen | 1999 | 462 | 37.11 | 1:15.14 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Nea Tiesmäki | 2000 | 450 | 37.61 | 1:15.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Heidi Manninen | 1999 | 442 | 37.59 | 1:16.26 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Ronja Riihinen | 2000 | 436 | 37.28 | 1:16.64 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Heta Koivuluoma | 1999 | 428 | 37.70 | 1:17.08 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
11 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 396 | 37.73 | 1:19.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Hanni Pratsch | 1999 | 373 | 39.63 | 1:20.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Armi Auvinen | 2000 | 372 | 38.67 | 1:20.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Pinja Aro | 1999 | 363 | 38.65 | 1:21.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Alexandra Kapanen | 2000 | 359 | 39.18 | 1:21.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 345 | 39.24 | 1:22.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sini Tuominen | 2000 | 337 | 39.41 | 1:23.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Emmi Kilpinen | 2000 | 308 | 41.55 | 1:25.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Alitalo | 1991 | 744 | 30.78 | 1:04.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 602 | 33.48 | 1:08.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Milla Inkeroinen | 1998 | 545 | 33.66 | 1:11.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Hanna Hammar | 1998 | 529 | 35.89 | 1:11.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Jenna Lehtinen | 1995 | 515 | 34.83 | 1:12.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Reetta Schroderus | 1997 | 431 | 37.29 | 1:16.91 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Ninni Luoma | 1998 | 404 | 38.09 | 1:18.56 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Niina Korhonen | 1996 | 404 | 38.17 | 1:18.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Roosa Hyypiä | 1997 | 367 | 39.00 | 1:21.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 362 | 40.44 | 1:21.49 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Sanni Malinen | 1998 | 352 | 40.03 | 1:22.27 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:13 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 31, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Milla Strandberg | 2005 | 226 | 38.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 215 | 39.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kukka Peill | 2005 | 211 | 39.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Louna Kasvio | 2006 | 198 | 40.68 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Tuuli Pippuri | 2005 | 194 | 40.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Hanna Martola | 2005 | 190 | 41.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Melissa Miettinen | 2005 | 182 | 41.83 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Siiri Pekkala | 2005 | 180 | 42.02 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Jannalina Porkka | 2005 | 166 | 43.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Aino Kuusisto | 2006 | 163 | 43.36 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
11 | Saga Höijer | 2005 | 163 | 43.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jenni Kurki | 2005 | 160 | 43.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Venla Varvikko | 2005 | 152 | 44.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Melinda Lehtovaara | 2005 | 151 | 44.47 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
15 | Ellen Kettunen | 2005 | 150 | 44.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Susanna Ryynänen | 2006 | 139 | 45.79 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Juulia Lindfors | 2005 | 114 | 48.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kira Lindroos | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tatiana Sukhareva | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 31, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ellen Antikainen | 2003 | 442 | 31.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Laura Kellberg | 2003 | 417 | 31.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 372 | 32.97 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Oona Puolakka | 2003 | 337 | 34.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emma Johansson | 2003 | 323 | 34.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Ida Lehtovaara | 2003 | 318 | 34.74 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Anna Retva | 2003 | 306 | 35.20 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Iina Von Schrowe | 2003 | 299 | 35.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Nessa Järvinen | 2004 | 293 | 35.71 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Aamu Änkilä | 2004 | 277 | 36.38 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Liisa Penttinen | 2003 | 264 | 36.95 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Emmi Partanen | 2003 | 260 | 37.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Nicole Yisrael | 2004 | 260 | 37.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 254 | 37.44 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
15 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 243 | 37.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Nicole Sundell | 2003 | 241 | 38.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Aada Rissanen | 2004 | 239 | 38.20 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Oona Lehtola | 2003 | 236 | 38.36 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Helmi Lehtonen | 2004 | 231 | 38.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Essi Kallunki | 2004 | 218 | 39.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Nea Grundström | 2003 | 213 | 39.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Iida Herrala | 2004 | 208 | 40.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Iina Lehikoinen | 2003 | 206 | 40.15 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
24 | Gabriella Linna | 2004 | 206 | 40.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Emily Cwirzen | 2004 | 204 | 40.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Liina Virta | 2004 | 204 | 40.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Tinka Rokka | 2003 | 198 | 40.66 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Lotta Lahti | 2003 | 196 | 40.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Silja Eloranta | 2004 | 194 | 40.96 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Ella Vilenius | 2004 | 177 | 42.22 | ||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Wunsen Jämsen | 2003 | 169 | 42.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
32 | Tiiu Korhonen | 2003 | 167 | 43.06 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
33 | Henni Havén | 2004 | 160 | 43.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 149 | 44.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Elli Heldt | 2004 | 121 | 47.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Maija Nätti | 2004 | 91 | 52.73 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 31, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 522 | 29.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Emilia Flyckt | 2001 | 510 | 29.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilma Kotola | 2001 | 465 | 30.62 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Lotta Auvinen | 2001 | 464 | 30.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Meri Lauronen | 2002 | 464 | 30.65 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Jessika Rissanen | 2001 | 460 | 30.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Sanna Putkonen | 2001 | 444 | 31.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aino Mononen | 2001 | 443 | 31.12 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Venla Salminen | 2002 | 434 | 31.32 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
10 | Cia Wacklin | 2001 | 432 | 31.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lilli Louhikoski | 2002 | 428 | 31.48 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Hilla Nieminen | 2001 | 427 | 31.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Anni Hirvo | 2001 | 410 | 31.93 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Helmi Tossavainen | 2002 | 408 | 31.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Diana Lattu | 2001 | 406 | 32.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Verna Rostedt | 2002 | 400 | 32.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Vilma Hottinen | 2002 | 399 | 32.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Siri Auvinen | 2002 | 398 | 32.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Petra Uusikumpu | 2001 | 381 | 32.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Jonna Vasara | 2002 | 381 | 32.73 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Sara Mustonen | 2002 | 381 | 32.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Tinja Turunen | 2002 | 380 | 32.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 378 | 32.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Elina Palojärvi | 2002 | 376 | 32.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Janita Brunila | 2002 | 376 | 32.87 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Jonna Salminen | 2001 | 364 | 33.22 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
27 | Roosa Lehtola | 2001 | 358 | 33.39 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
28 | Emma Remes | 2002 | 355 | 33.50 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
29 | Kaisla Kangas | 2002 | 353 | 33.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Katariina Niemi | 2002 | 352 | 33.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Mirka Mettinen | 2002 | 351 | 33.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Sara Hätönen | 2001 | 345 | 33.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Minka Halava | 2001 | 344 | 33.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Ilona Juuri | 2002 | 341 | 33.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Fanni Kansonen | 2001 | 339 | 34.03 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
36 | Aino-olivia Arola | 2002 | 331 | 34.28 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
37 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 331 | 34.29 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 330 | 34.31 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
39 | Anna Rantanen | 2001 | 324 | 34.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Matilda Laurila | 2001 | 319 | 34.70 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
41 | Mikaela Jokela | 2002 | 313 | 34.93 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
42 | Oona Kuusivaara | 2002 | 309 | 35.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Emilia Markkanen | 2001 | 292 | 35.73 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
44 | Jenny Kareinen | 2002 | 269 | 36.75 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
45 | Iines Makkonen | 2002 | 267 | 36.83 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
46 | Fanny Talonpoika | 2001 | 266 | 36.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
47 | Agneta Kallas | 2002 | 259 | 37.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Aada Pukki | 2002 | 224 | 39.07 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
49 | Cami Wacklin | 2002 | 220 | 39.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Veera Vehviläinen | 2002 | 216 | 39.51 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
51 | Elina Vehmaa | 2002 | 194 | 40.93 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
52 | Viivi Seppälä | 2002 | 179 | 42.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
53 | Riina Heimonen | 2002 | 149 | 44.76 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
54 | Milla Hjelt | 2002 | 141 | 45.50 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Emma Kotiranta | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Isabel Hagelin | 2001 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Julia Ingberg | 2002 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Noora Kolu | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Vilma Ryynänen | 2001 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Vilma Norja | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:53 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:14 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 32, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eemil Markkanen | 2004 | 171 | 37.66 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
2 | Cool Iivanainen | 2004 | 167 | 37.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Niko Teperi | 2005 | 159 | 38.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 149 | 39.44 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Jimi Kojo | 2005 | 148 | 39.51 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Antti Musikka | 2005 | 140 | 40.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Sampo Nord | 2005 | 140 | 40.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Joonas Jaakkola | 2004 | 139 | 40.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Rony Kulju | 2004 | 126 | 41.68 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Luukas Laine | 2005 | 125 | 41.78 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
11 | Oskari Toivonen | 2004 | 124 | 41.86 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Matti Nätti | 2004 | 119 | 42.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Aapo Ahlroos | 2004 | 117 | 42.70 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Joona Kuitu | 2004 | 115 | 42.91 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Joona Saarnio | 2004 | 110 | 43.52 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Miko Mikkola | 2004 | 99 | 45.11 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 88 | 47.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Eetu Autio | 2007 | 86 | 47.29 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Richard Ramstedt | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Eemeli Toivonen | 2004 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Paavo Nenonen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 387 | 28.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 345 | 29.79 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Leo Mikkonen | 2002 | 291 | 31.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Verneri Viisanen | 2002 | 271 | 32.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Joonas Kytömäki | 2002 | 266 | 32.50 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Sami Uusikumpu | 2003 | 257 | 32.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Henri Heikkilä | 2003 | 248 | 33.24 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Wäinö Koskinen | 2002 | 243 | 33.48 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Akseli Hakala | 2003 | 240 | 33.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Markus Nuorinko | 2003 | 240 | 33.64 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Veikka Saren | 2002 | 227 | 34.23 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Luukas Vainio | 2003 | 219 | 34.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 214 | 34.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aleksanteri Nord | 2002 | 213 | 34.97 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Ilari Silventoinen | 2002 | 201 | 35.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Miro Klaus | 2002 | 197 | 35.90 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Tuomas Peltola | 2003 | 197 | 35.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Leo Parviainen | 2003 | 194 | 36.10 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 192 | 36.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Aarno Lind | 2002 | 189 | 36.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Arsenij Afrosin | 2002 | 182 | 36.84 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Heikki Tirkkonen | 2003 | 181 | 36.90 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
23 | Kirill Levo | 2002 | 168 | 37.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Otto Sormunen | 2002 | 167 | 37.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Sami Pönkä | 2003 | 167 | 37.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Karri Suuronen | 2003 | 166 | 38.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Oscar Taht | 2003 | 164 | 38.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Tuomas Tolppala | 2002 | 164 | 38.15 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Tony Heinola | 2003 | 145 | 39.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Emil Kuuskoski | 2003 | 143 | 39.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Atte Poikela | 2003 | 137 | 40.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Elias Lehto | 2002 | 131 | 41.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Oskari Repo | 2003 | 125 | 41.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 91 | 46.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Tatu Hapuoja | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Kasper Holopainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 481 | 26.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Teemu Lehtonen | 2000 | 469 | 26.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Aleksej Belfer | 2000 | 469 | 26.91 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Georgy Babenov | 2000 | 457 | 27.14 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Henry Hatanpää | 2000 | 438 | 27.52 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
6 | Walentin Koskinen | 2000 | 438 | 27.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Alex Lassila | 2000 | 427 | 27.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Eetu Einto | 2001 | 420 | 27.90 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
9 | Martti Tervanen | 2000 | 415 | 28.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Tuomas Jokinen | 2001 | 405 | 28.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Tatu Hörkkö | 2001 | 404 | 28.28 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Onni Punkka | 2000 | 397 | 28.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Risto Laisi | 2001 | 396 | 28.46 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
14 | Herman Widbom | 2001 | 392 | 28.55 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Oskari Herpola | 2001 | 387 | 28.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Arttu Heikkinen | 2000 | 373 | 29.03 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Jere Ruuhonen | 2001 | 369 | 29.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Atte Alila | 2001 | 357 | 29.46 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Lauri Jämsén | 2000 | 351 | 29.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Eerikki Laitala | 2001 | 348 | 29.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Juha Jernvall | 2000 | 347 | 29.74 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Eetu Isosuo | 2000 | 344 | 29.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lauri Elomaa | 2000 | 340 | 29.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Jetro Isotalo | 2001 | 332 | 30.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Eemil Kylmä | 2001 | 329 | 30.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Aare Kiviranta | 2000 | 327 | 30.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Veeti Laine | 2000 | 325 | 30.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Saku Suomalainen | 2001 | 310 | 30.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Veeti Vainionpää | 2001 | 291 | 31.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Jiri Järvinen | 2001 | 286 | 31.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Kasper Vaittinen | 2001 | 273 | 32.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Jesper Werdi | 2001 | 272 | 32.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Niklas Konttinen | 2001 | 268 | 32.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Ville Lauslahti | 2001 | 266 | 32.50 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
35 | Lukas Vahtera | 2001 | 260 | 32.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Eevert Leppänen | 2001 | 246 | 33.37 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
37 | Atte Oikari | 2001 | 233 | 33.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
38 | Janne Juven | 2001 | 228 | 34.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Leevi Korpinen | 2001 | 228 | 34.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Frans Meltovaara | 2000 | 227 | 34.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Harri Connell | 2001 | 137 | 40.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
42 | Lasse Tolonen | 2001 | 135 | 40.70 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:14 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:24 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 33, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 152 | 47.82 | 1:44.97 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 33, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 490 | 32.20 | 1:11.08 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Julia Peltola | 2003 | 222 | 40.99 | 1:32.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Emma Johansson | 2003 | 210 | 43.09 | 1:34.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 201 | 43.99 | 1:35.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sofia Långström | 2003 | 194 | 41.70 | 1:36.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Essi Salokorpi | 2003 | 184 | 44.89 | 1:38.43 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Oona Puolakka | 2003 | 165 | 45.42 | 1:42.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Veera Laakkonen | 2003 | 160 | 44.98 | 1:43.23 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
9 | Cindy Palm | 2003 | 145 | 46.32 | 1:46.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Ciara Wacklin | 2004 | 123 | 48.57 | 1:52.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Laura Kellberg | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 33, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Rapinoja | 2001 | 351 | 37.71 | 1:19.40 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jessika Rissanen | 2001 | 344 | 36.64 | 1:19.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Emma Von Dickoff | 2002 | 332 | 35.98 | 1:20.89 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Hilla Nieminen | 2001 | 320 | 37.06 | 1:21.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Verna Rostedt | 2002 | 297 | 38.00 | 1:23.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Elena Mantila | 2001 | 295 | 38.57 | 1:24.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 292 | 38.18 | 1:24.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Matilda Laurila | 2001 | 273 | 39.05 | 1:26.34 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Milla Karinen | 2001 | 265 | 39.38 | 1:27.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anita Mickelsson | 2001 | 241 | 39.14 | 1:30.07 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Pinja Paulomo | 2002 | 231 | 43.13 | 1:31.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Mariel Mylly | 2001 | 219 | 42.00 | 1:32.89 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Cia Wacklin | 2001 | 215 | 41.71 | 1:33.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Hilda Harle | 2001 | 201 | 40.86 | 1:35.70 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Petra Mäkiaho | 2001 | 172 | 44.65 | 1:40.75 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:24 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:32 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 34, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 212 | 38.41 | 1:23.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Danila Shishinin | 2002 | 211 | 39.28 | 1:23.60 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Niklas Laine | 2002 | 209 | 36.48 | 1:23.93 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
4 | Joel Syrjä | 2002 | 182 | 38.66 | 1:27.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Juho Elia Marjala | 2003 | 145 | 42.54 | 1:34.62 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Iivari Tuomola | 2002 | 139 | 42.59 | 1:36.03 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 129 | 42.44 | 1:38.51 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Max Åström | 2002 | 116 | 42.36 | 1:42.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Otto Sormunen | 2002 | 103 | 49.34 | 1:46.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Aarne Myllynen | 2002 | 101 | 45.07 | 1:46.71 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Oscar Skjäl | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 34, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 492 | 28.96 | 1:03.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Niklas Uitto | 2000 | 414 | 30.59 | 1:06.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Erik Nurmi | 2001 | 407 | 30.99 | 1:07.22 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Pessi Länsirinne | 2000 | 382 | 31.09 | 1:08.63 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Aaron Antikainen | 2001 | 337 | 33.44 | 1:11.58 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Arttu Heikkinen | 2000 | 312 | 34.39 | 1:13.41 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 282 | 32.97 | 1:15.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Kasper Envalds | 2001 | 271 | 35.07 | 1:16.95 | |||||
Vanders | ||||||||||
9 | Joona Salminen | 2000 | 261 | 35.61 | 1:17.93 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Hugo Enroth | 2001 | 238 | 35.84 | 1:20.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Jetro Isotalo | 2001 | 234 | 35.18 | 1:20.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Henrik Martola | 2000 | 219 | 37.81 | 1:22.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Eemil Kylmä | 2001 | 194 | 40.23 | 1:26.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Harald Åström | 2001 | 164 | 42.47 | 1:30.88 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Juho Ruuskanen | 2001 | 156 | 41.31 | 1:32.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Pyry Nurminen | 2001 | 152 | 40.49 | 1:33.30 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Samuli Hartikainen | 2001 | 149 | 41.49 | 1:33.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lauri Jämsén | 2000 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Oliver Keho | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:32 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 35, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniella Guth | 2005 | 217 | 44.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 200 | 46.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Wilma Sundt | 2006 | 173 | 48.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Hanna Martola | 2005 | 173 | 48.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Elina Ryynänen | 2005 | 172 | 48.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jannalina Porkka | 2005 | 169 | 48.90 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 155 | 50.27 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Melinda Lehtovaara | 2005 | 152 | 50.64 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Jenni Kurki | 2005 | 152 | 50.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Melissa Miettinen | 2005 | 149 | 50.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Kukka Peill | 2005 | 149 | 50.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 147 | 51.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Louna Kasvio | 2006 | 144 | 51.56 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Aino Kuusisto | 2006 | 134 | 52.75 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
15 | Milla Strandberg | 2005 | 130 | 53.35 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Susanna Ryynänen | 2006 | 105 | 57.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Venla Varvikko | 2005 | 104 | 57.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Juulia Lindfors | 2005 | 102 | 57.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Jasmin Savonen | 2005 | 100 | 58.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Elina Ruha | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 35, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 420 | 36.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Ellen Antikainen | 2003 | 366 | 37.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Iina Von Schrowe | 2003 | 296 | 40.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Emma Johansson | 2003 | 286 | 41.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aada Rissanen | 2004 | 263 | 42.21 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 262 | 42.25 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Saga Kovanen | 2004 | 243 | 43.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ciara Wacklin | 2004 | 226 | 44.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Helmi Haverinen | 2004 | 220 | 44.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Iina Lehikoinen | 2003 | 217 | 44.99 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
11 | Pinja Nieminen | 2004 | 211 | 45.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Oona Lehtola | 2003 | 202 | 46.10 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 200 | 46.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 195 | 46.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Nicole Sundell | 2003 | 177 | 48.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eevi Uitti | 2004 | 172 | 48.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Wunsen Jämsen | 2003 | 172 | 48.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Maija Nätti | 2004 | 35 | 1:21.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Elli Heldt | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Oona Puolakka | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 35, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | 570 | 32.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Nelli Ohvo | 2001 | 450 | 35.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Diana Lattu | 2001 | 421 | 36.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Amanda Rapinoja | 2001 | 409 | 36.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Millariina Bruce | 2001 | 409 | 36.44 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Ida Slöör | 2001 | 407 | 36.50 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Siri Auvinen | 2002 | 383 | 37.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Petra Uusikumpu | 2001 | 379 | 37.38 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Sara Mustonen | 2002 | 365 | 37.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Helmi Tossavainen | 2002 | 364 | 37.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Roosa Lehtola | 2001 | 361 | 38.00 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Jonna Salminen | 2001 | 354 | 38.25 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
13 | Meri Lauronen | 2002 | 353 | 38.27 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Ilona Juuri | 2002 | 342 | 38.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Vilma Hottinen | 2002 | 336 | 38.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Anni Savolainen | 2002 | 329 | 39.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Aino-olivia Arola | 2002 | 317 | 39.68 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Enni Lahtinen | 2002 | 317 | 39.68 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Laura Väisänen | 2001 | 312 | 39.88 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Tinja Turunen | 2002 | 311 | 39.90 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Vilma Kotola | 2001 | 311 | 39.90 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Matilda Laurila | 2001 | 307 | 40.07 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
23 | Fanni Kansonen | 2001 | 306 | 40.15 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
24 | Anni Hirvo | 2001 | 293 | 40.74 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Ella Haravuori | 2002 | 285 | 41.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Vilma Norja | 2002 | 281 | 41.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Emma Remes | 2002 | 270 | 41.84 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
28 | Mikaela Jokela | 2002 | 256 | 42.61 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Jenny Kareinen | 2002 | 217 | 44.99 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Cami Wacklin | 2002 | 210 | 45.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Emilia Markkanen | 2001 | 208 | 45.66 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
32 | Veera Vehviläinen | 2002 | 178 | 48.04 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
33 | Maria Pesso | 2002 | 147 | 51.19 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Emma Kotiranta | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Noora Kolu | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:01 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 152 | 44.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Otto Kuusisto | 2004 | 147 | 45.53 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
3 | Cool Iivanainen | 2004 | 139 | 46.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Paavo Nenonen | 2005 | 133 | 46.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 122 | 48.46 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Luukas Laine | 2005 | 114 | 49.47 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
7 | Niko Teperi | 2005 | 111 | 49.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Sampo Nord | 2005 | 109 | 50.21 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 107 | 50.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Oskari Toivonen | 2004 | 105 | 50.81 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Masih Tantula | 2004 | 104 | 51.00 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Miko Mikkola | 2004 | 99 | 51.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Aapo Ahlroos | 2004 | 93 | 52.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Eetu Autio | 2007 | 87 | 54.09 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 82 | 55.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Eemeli Toivonen | 2004 | 81 | 55.42 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Matti Nätti | 2004 | 75 | 56.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Leo Karttunen | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Richard Ramstedt | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Veikko Kauhanen | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Verneri Viisanen | 2002 | 247 | 38.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Leo Mikkonen | 2002 | 242 | 38.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 240 | 38.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 225 | 39.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Iivari Tuomola | 2002 | 199 | 41.13 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 198 | 41.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Joonas Kytömäki | 2002 | 197 | 41.25 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Tuukka Inkilä | 2003 | 197 | 41.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 168 | 43.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Ilari Silventoinen | 2002 | 166 | 43.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Tuomas Peltola | 2003 | 157 | 44.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Miro Klaus | 2002 | 143 | 45.95 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Heikki Tirkkonen | 2003 | 133 | 47.01 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Nicklas Jaatinen | 2003 | 117 | 49.12 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Tuomas Tolppala | 2002 | 112 | 49.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Emil Kuuskoski | 2003 | 107 | 50.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Elias Lehto | 2002 | 98 | 51.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 93 | 52.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Alexander Huhtala | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 500 | 30.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vinski Pyykönen | 2000 | 465 | 31.03 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Lauri Elomaa | 2000 | 411 | 32.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Jere Ruuhonen | 2001 | 391 | 32.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Risto Laisi | 2001 | 388 | 32.95 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
6 | Martti Tervanen | 2000 | 384 | 33.05 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Eetu Einto | 2001 | 371 | 33.43 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
8 | Lauri Jämsén | 2000 | 366 | 33.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Atte Alila | 2001 | 334 | 34.64 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Saku Suomalainen | 2001 | 310 | 35.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Aare Kiviranta | 2000 | 297 | 36.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Teemu Annala | 2001 | 293 | 36.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Veeti Laine | 2000 | 291 | 36.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Alex Lassila | 2000 | 274 | 36.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Eevert Leppänen | 2001 | 257 | 37.81 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Niklas Konttinen | 2001 | 240 | 38.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Lukas Vahtera | 2001 | 227 | 39.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Frans Meltovaara | 2000 | 184 | 42.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Janne Juven | 2001 | 182 | 42.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Ville Lauslahti | 2001 | 171 | 43.23 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Lasse Tolonen | 2001 | 113 | 49.69 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:12 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:33 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 37, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 232 | 49.33 | 1:44.82 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Saga Höijer | 2005 | 156 | 57.13 | 1:59.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 37, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 469 | 37.94 | 1:22.92 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ellen Antikainen | 2003 | 352 | 43.04 | 1:31.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 305 | 44.61 | 1:35.65 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Anna Retva | 2003 | 293 | 44.60 | 1:36.98 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Liina Virta | 2004 | 277 | 47.09 | 1:38.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Emmi Partanen | 2003 | 259 | 47.77 | 1:41.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emily Cwirzen | 2004 | 255 | 47.90 | 1:41.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tinka Rokka | 2003 | 234 | 50.37 | 1:44.45 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Nessa Järvinen | 2004 | 233 | 49.79 | 1:44.64 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Greta Beszteri | 2004 | 213 | 50.23 | 1:47.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Wilma Savonen | 2004 | 205 | 53.47 | 1:49.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Helmi Lehtonen | 2004 | 205 | 51.95 | 1:49.20 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Josephine Otis | 2004 | 197 | 51.14 | 1:50.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 193 | 53.83 | 1:51.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Iina Lehikoinen | 2003 | 188 | 53.54 | 1:52.47 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
16 | Olivia Nylund | 2003 | 174 | 55.32 | 1:55.27 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Essi Kallunki | 2004 | 169 | 55.08 | 1:56.54 | |||||
Vanders | ||||||||||
18 | Nea Grundström | 2003 | 160 | 58.41 | 1:58.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Eevi Uitti | 2004 | 148 | 56.89 | 2:01.83 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Lotta Lahti | 2003 | 117 | 1:02.38 | 2:11.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Gabriella Linna | 2004 | 105 | 1:01.83 | 2:16.21 | |||||
Vanders | ||||||||||
22 | Silja Eloranta | 2004 | 100 | 1:03.79 | 2:18.43 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Helmiina Toivonen | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Ella Vilenius | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 37, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 518 | 37.18 | 1:20.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sara Mustonen | 2002 | 483 | 38.54 | 1:22.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Charlotta Edelman | 2001 | 453 | 40.01 | 1:23.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Mirka Mettinen | 2002 | 430 | 40.62 | 1:25.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Saija Mikkonen | 2001 | 407 | 40.63 | 1:26.90 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Emma Von Dickoff | 2002 | 406 | 40.62 | 1:26.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Aino Mononen | 2001 | 387 | 41.28 | 1:28.38 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Janita Brunila | 2002 | 349 | 43.57 | 1:31.48 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Jenny Kareinen | 2002 | 349 | 43.80 | 1:31.50 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Pinja Paulomo | 2002 | 349 | 44.40 | 1:31.50 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 333 | 43.97 | 1:32.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Millariina Bruce | 2001 | 330 | 43.76 | 1:33.21 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Lilli Louhikoski | 2002 | 330 | 44.09 | 1:33.26 | |||||
Vanders | ||||||||||
14 | Hilda Harle | 2001 | 321 | 43.07 | 1:34.11 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 320 | 43.45 | 1:34.16 | |||||
Vanders | ||||||||||
16 | Oona Kuusivaara | 2002 | 319 | 44.72 | 1:34.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Anna Rantanen | 2001 | 285 | 45.74 | 1:37.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Sara Hätönen | 2001 | 270 | 46.99 | 1:39.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Emma Remes | 2002 | 268 | 48.11 | 1:39.96 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
20 | Saana Karell | 2002 | 261 | 46.97 | 1:40.82 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Mikaela Jokela | 2002 | 255 | 47.62 | 1:41.59 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Iines Makkonen | 2002 | 245 | 49.22 | 1:42.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 225 | 50.00 | 1:45.88 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Elina Vehmaa | 2002 | 224 | 49.51 | 1:46.10 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Emilia Markkanen | 2001 | 218 | 50.75 | 1:46.95 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
26 | Agneta Kallas | 2002 | 201 | 50.50 | 1:49.96 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Fanny Talonpoika | 2001 | 197 | 53.07 | 1:50.66 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Viivi Seppälä | 2002 | 194 | 53.49 | 1:51.27 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Riina Heimonen | 2002 | 183 | 53.07 | 1:53.52 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
30 | Maria Pesso | 2002 | 179 | 56.35 | 1:54.32 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Milla Hjelt | 2002 | 171 | 55.49 | 1:56.10 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
32 | Veera Vehviläinen | 2002 | 114 | 1:02.91 | 2:12.85 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Isabel Hagelin | 2001 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Vilma Ryynänen | 2001 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:33 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:46 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 38, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jimi Kojo | 2005 | 139 | 54.02 | 1:53.06 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Antti Musikka | 2005 | 114 | 56.10 | 2:00.80 | |||||
Vanders | ||||||||||
3 | Joonas Jaakkola | 2004 | 112 | 58.31 | 2:01.35 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Joona Saarnio | 2004 | 110 | 58.17 | 2:02.19 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Eemil Markkanen | 2004 | 101 | 59.01 | 2:05.48 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
Laji 38, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 365 | 39.89 | 1:21.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 317 | 40.76 | 1:25.90 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Veikka Saren | 2002 | 247 | 45.25 | 1:33.33 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 207 | 46.11 | 1:38.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Wäinö Koskinen | 2002 | 207 | 45.59 | 1:38.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Leo Mikkonen | 2002 | 207 | 46.89 | 1:39.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 203 | 47.31 | 1:39.67 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Arsenij Afrosin | 2002 | 180 | 49.37 | 1:43.71 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Kirill Levo | 2002 | 163 | 49.07 | 1:47.21 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Aleksanteri Nord | 2002 | 158 | 51.93 | 1:48.32 | |||||
Vanders | ||||||||||
11 | Muhammed Tantula | 2002 | 147 | 51.09 | 1:50.78 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Aarno Lind | 2002 | 145 | 52.46 | 1:51.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Oskari Repo | 2003 | 129 | 56.21 | 1:55.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Benjamin Hoot | 2003 | 120 | 56.30 | 1:58.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 118 | 56.47 | 1:59.20 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Karri Suuronen | 2003 | 116 | 59.51 | 1:59.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sami Pönkä | 2003 | 106 | 57.94 | 2:03.50 | |||||
Vanders | ||||||||||
18 | Atte Poikela | 2003 | 103 | 58.85 | 2:04.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tatu Hapuoja | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 38, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 515 | 34.42 | 1:13.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | 495 | 34.71 | 1:14.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Walentin Koskinen | 2000 | 483 | 34.81 | 1:14.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | 481 | 36.16 | 1:14.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Juha Jernvall | 2000 | 433 | 36.67 | 1:17.42 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 421 | 36.95 | 1:18.16 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Pessi Länsirinne | 2000 | 410 | 37.42 | 1:18.83 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Niklas Uitto | 2000 | 392 | 37.94 | 1:19.99 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Onni Punkka | 2000 | 392 | 37.80 | 1:20.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Herman Widbom | 2001 | 390 | 36.83 | 1:20.15 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Aaron Antikainen | 2001 | 381 | 38.49 | 1:20.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Teemu Lehtonen | 2000 | 360 | 38.27 | 1:22.28 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Arttu Heikkinen | 2000 | 340 | 39.89 | 1:23.88 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Anton Heinonen | 2000 | 292 | 40.56 | 1:28.20 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Kasper Envalds | 2001 | 289 | 41.55 | 1:28.56 | |||||
Vanders | ||||||||||
16 | Hugo Enroth | 2001 | 249 | 44.32 | 1:33.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Leevi Korpinen | 2001 | 211 | 45.54 | 1:38.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Jiri Järvinen | 2001 | 186 | 48.70 | 1:42.58 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Harri Connell | 2001 | 150 | 51.68 | 1:50.19 | |||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:46 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:46 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 39, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saga Kovanen | 2004 | 364 | 1:20.72 | 2:46.64 | 4:14.18 | 5:34.79 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sofia Långström | 2003 | 345 | 1:18.96 | 2:47.15 | 4:15.92 | 5:40.81 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ida Lehtovaara | 2003 | 328 | 1:21.87 | 2:51.46 | 4:21.87 | 5:46.44 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 325 | 1:21.41 | 2:51.32 | 4:21.32 | 5:47.65 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Veera Laakkonen | 2003 | 316 | 1:23.02 | 2:55.33 | 4:25.72 | 5:51.06 | |||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
6 | Essi Salokorpi | 2003 | 301 | 1:24.33 | 2:56.49 | 4:29.10 | 5:56.66 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lotta Lehtoila | 2003 | 292 | 1:24.86 | 2:58.96 | 4:31.43 | 6:00.12 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Iina Von Schrowe | 2003 | 283 | 1:25.75 | 3:00.15 | 4:35.39 | 6:03.99 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Ciara Wacklin | 2004 | 274 | 1:28.77 | 3:03.10 | 4:36.17 | 6:07.81 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Julia Peltola | 2003 | 274 | 1:29.07 | 3:02.63 | 4:35.44 | 6:07.86 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Cindy Palm | 2003 | 270 | 1:27.59 | 3:03.73 | 4:38.60 | 6:09.84 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Nicole Sundell | 2003 | 264 | 1:28.07 | 3:04.33 | 4:38.29 | 6:12.48 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 255 | 1:30.10 | 3:08.79 | 4:45.69 | 6:16.89 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Liisa Penttinen | 2003 | 253 | 1:27.16 | 3:06.83 | 4:46.66 | 6:17.84 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Oona Lehtola | 2003 | 239 | 1:31.00 | 3:09.38 | 4:49.61 | 6:25.22 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Viveca Tuohimetsä | 2003 | 238 | 1:29.95 | 3:09.81 | 4:52.17 | 6:25.55 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Helmi Haverinen | 2004 | 231 | 1:29.43 | 3:10.32 | 4:51.15 | 6:29.39 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Nicole Yisrael | 2004 | 226 | 1:29.57 | 3:10.64 | 4:52.83 | 6:32.53 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Iida Herrala | 2004 | 224 | 1:31.20 | 3:13.46 | 4:56.79 | 6:33.77 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Pinja Nieminen | 2004 | 220 | 1:32.91 | 3:13.60 | 4:55.87 | 6:35.72 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Alexandra Chaker | 2004 | 214 | 1:33.66 | 3:15.30 | 4:58.98 | 6:39.75 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Auri Keurulainen | 2004 | 212 | 1:35.94 | 3:21.11 | 5:03.34 | 6:40.71 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Wilma Savonen | 2004 | 192 | 1:37.99 | 3:25.30 | 5:13.87 | 6:53.93 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Josephine Otis | 2004 | 183 | 1:37.49 | 3:27.21 | 5:17.71 | 7:01.15 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Henni Havén | 2004 | 160 | 1:43.26 | 3:35.94 | 5:29.79 | 7:19.87 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 39, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 521 | 1:10.18 | 2:26.58 | 3:43.06 | 4:57.17 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Lotta Auvinen | 2001 | 518 | 1:10.90 | 2:27.36 | 3:44.31 | 4:57.64 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Cia Wacklin | 2001 | 476 | 1:12.74 | 2:31.55 | 3:50.27 | 5:06.09 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jessika Rissanen | 2001 | 473 | 1:13.00 | 2:31.87 | 3:51.02 | 5:06.86 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Sanna Putkonen | 2001 | 463 | 1:13.20 | 2:31.95 | 3:50.83 | 5:08.98 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Charlotta Edelman | 2001 | 461 | 1:12.10 | 2:31.48 | 3:52.47 | 5:09.44 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Anni Savolainen | 2002 | 434 | 1:13.61 | 2:36.40 | 3:56.39 | 5:15.79 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anni Hirvo | 2001 | 428 | 1:14.17 | 2:35.37 | 3:58.27 | 5:17.13 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Elena Mantila | 2001 | 424 | 1:15.84 | 2:37.85 | 4:00.13 | 5:18.28 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Nelli Ohvo | 2001 | 412 | 1:17.67 | 2:41.65 | 4:03.18 | 5:21.21 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Venla Salminen | 2002 | 412 | 1:15.67 | 2:39.39 | 4:02.98 | 5:21.30 | |||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Minka Halava | 2001 | 403 | 1:16.80 | 2:39.02 | 4:02.37 | 5:23.74 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Laura Väisänen | 2001 | 402 | 1:17.18 | 2:41.16 | 4:04.05 | 5:24.03 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Katariina Niemi | 2002 | 401 | 1:15.83 | 2:39.89 | 4:03.79 | 5:24.13 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Kaisla Kangas | 2002 | 393 | 1:16.98 | 2:41.09 | 4:05.35 | 5:26.40 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 369 | 1:18.30 | 2:44.75 | 4:08.61 | 5:33.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Roosa Lehtola | 2001 | 363 | 1:19.08 | 2:45.70 | 4:11.93 | 5:35.06 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
18 | Viivi Vaajanen | 2002 | 363 | 1:18.32 | 2:44.18 | 4:12.16 | 5:35.17 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Ida Slöör | 2001 | 347 | 1:18.23 | 2:43.77 | 4:12.87 | 5:40.10 | |||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Elina Palojärvi | 2002 | 333 | 1:21.60 | 2:53.09 | 4:24.44 | 5:44.70 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Anni Manninen | 2001 | 333 | 1:20.47 | 2:48.22 | 4:17.53 | 5:44.90 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Enni Lahtinen | 2002 | 326 | 1:16.98 | 2:47.41 | 4:18.32 | 5:47.43 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Mariel Mylly | 2001 | 278 | 1:23.56 | 2:57.89 | 4:33.92 | 6:06.18 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Ella Haravuori | 2002 | 261 | 1:25.06 | 3:00.75 | 4:38.79 | 6:13.87 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Saana Karell | 2002 | 255 | 1:24.20 | 3:02.49 | 4:40.94 | 6:17.08 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Milla Hjelt | 2002 | 135 | 1:47.26 | 3:46.87 | 5:48.79 | 7:45.86 | |||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Julia Ingberg | 2002 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:46 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 15:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 40, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Otto Kuusisto | 2004 | 192 | 1:29.38 | 3:07.73 | 4:47.06 | 6:21.30 | |||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
2 | Cool Iivanainen | 2004 | 175 | 1:30.13 | 3:12.66 | 6:33.08 | 6:33.08 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 166 | 1:31.71 | 3:16.54 | 5:03.19 | 6:39.76 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Luukas Laine | 2005 | 154 | 1:37.80 | 3:24.63 | 5:10.37 | 6:50.07 | |||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Rony Kulju | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 40, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 315 | 1:18.84 | 2:41.96 | 4:04.57 | 5:23.32 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Akseli Hakala | 2003 | 304 | 1:16.56 | 2:41.24 | 4:05.61 | 5:27.04 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Danila Shishinin | 2002 | 298 | 1:20.12 | 2:44.41 | 4:10.17 | 5:29.18 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 284 | 1:19.68 | 2:46.56 | 4:13.09 | 5:34.61 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Niklas Laine | 2002 | 272 | 1:18.90 | 2:44.92 | 4:12.84 | 5:39.48 | |||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
6 | Tuukka Inkilä | 2003 | 264 | 1:21.48 | 2:50.68 | 4:19.41 | 5:42.76 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Niklas Hatakka | 2003 | 259 | 1:21.57 | 2:50.54 | 4:18.97 | 5:45.04 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 248 | 1:22.11 | 2:52.44 | 4:21.67 | 5:49.90 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 239 | 1:24.78 | 2:55.62 | 4:26.33 | 5:54.19 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Aarne Myllynen | 2002 | 239 | 1:23.28 | 2:53.78 | 4:26.03 | 5:54.25 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Oscar Taht | 2003 | 230 | 1:25.10 | 2:57.37 | 4:29.56 | 5:58.80 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Max Åström | 2002 | 222 | 1:25.19 | 3:00.83 | 4:36.70 | 6:03.30 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Leo Parviainen | 2003 | 216 | 1:23.30 | 2:56.63 | 4:32.78 | 6:06.45 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Juho Elia Marjala | 2003 | 212 | 1:26.77 | 3:03.76 | 4:38.96 | 6:09.01 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Luukas Vainio | 2003 | 211 | 1:25.46 | 3:00.00 | 4:36.39 | 6:09.56 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Joel Syrjä | 2002 | 208 | 1:26.25 | 3:00.89 | 4:37.68 | 6:11.33 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Aki Hakkarainen | 2003 | 206 | 1:27.09 | 3:05.17 | 4:41.04 | 6:12.07 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Benjamin Hoot | 2003 | 199 | 1:29.37 | 3:08.76 | 4:46.27 | 6:16.40 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Kasper Holopainen | 2003 | 191 | 1:27.91 | 3:07.29 | 4:45.32 | 6:21.79 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Tony Heinola | 2003 | 165 | 1:37.89 | 3:21.84 | 5:06.07 | 6:41.12 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Niklas Rantapää | 2003 | 156 | 1:30.89 | 3:15.25 | 5:03.60 | 6:48.71 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Oscar Skjäl | 2002 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 40, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Martti Tervanen | 2000 | 481 | 1:05.92 | 2:18.72 | 3:31.69 | 4:40.72 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Vinski Pyykönen | 2000 | 440 | 1:09.23 | 2:24.12 | 3:39.09 | 4:49.20 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Roni Kallström | 2001 | 431 | 1:07.99 | 2:23.65 | 3:39.53 | 4:51.32 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kirill Egorov | 2000 | 430 | 1:07.85 | 2:21.67 | 3:36.75 | 4:51.53 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Eetu Isosuo | 2000 | 398 | 1:09.36 | 2:24.82 | 3:42.56 | 4:59.17 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tatu Hörkkö | 2001 | 392 | 1:09.67 | 2:25.63 | 3:43.73 | 5:00.54 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Georgy Babenov | 2000 | 381 | 1:08.04 | 2:26.60 | 3:46.54 | 5:03.38 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Joona Salminen | 2000 | 377 | 1:12.32 | 2:29.40 | 3:47.59 | 5:04.43 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Anton Heinonen | 2000 | 357 | 1:11.12 | 2:29.79 | 3:50.76 | 5:09.95 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Kasper Vaittinen | 2001 | 341 | 1:12.65 | 2:32.19 | 3:54.10 | 5:14.98 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oliver Keho | 2000 | 332 | 1:10.78 | 2:32.01 | 3:54.90 | 5:17.60 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Juho Ruuskanen | 2001 | 317 | 1:19.70 | 2:42.55 | 4:05.87 | 5:22.58 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Henrik Martola | 2000 | 315 | 1:17.31 | 2:40.40 | 4:03.94 | 5:23.42 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Samuli Hartikainen | 2001 | 297 | 1:28.42 | 3:04.81 | 4:42.68 | 5:29.68 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Teemu Annala | 2001 | 284 | 1:18.33 | 2:44.63 | 4:11.04 | 5:34.58 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jesper Werdi | 2001 | 272 | 1:16.62 | 2:43.63 | 4:13.33 | 5:39.28 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Pyry Nurminen | 2001 | 261 | 1:19.02 | 2:48.61 | 4:17.59 | 5:44.14 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Atte Oikari | 2001 | 239 | 1:18.80 | 2:49.83 | 4:25.27 | 5:54.22 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 15:53 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:17 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 41, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 236 | 48.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 195 | 51.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Milla Strandberg | 2005 | 194 | 51.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Elina Ryynänen | 2005 | 194 | 51.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Wilma Sundt | 2006 | 187 | 52.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Ellen Kettunen | 2005 | 186 | 52.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Hanna Martola | 2005 | 164 | 54.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jasmin Savonen | 2005 | 150 | 55.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Siiri Pekkala | 2005 | 147 | 56.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Aino Kuusisto | 2006 | 146 | 56.52 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
11 | Juulia Lindfors | 2005 | 143 | 56.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kukka Peill | 2005 | 132 | 58.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 114 | 1:01.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 113 | 1:01.48 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Melissa Miettinen | 2005 | 111 | 1:01.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Venla Varvikko | 2005 | 100 | 1:04.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Susanna Ryynänen | 2006 | 96 | 1:04.95 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Elina Ruha | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Melinda Lehtovaara | 2005 | DSQ | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 41, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 501 | 37.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 339 | 42.71 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Liina Virta | 2004 | 305 | 44.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Emma Johansson | 2003 | 294 | 44.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 291 | 44.95 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
6 | Laura Kellberg | 2003 | 287 | 45.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Nicole Sundell | 2003 | 285 | 45.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ida Lehtovaara | 2003 | 257 | 46.85 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Emily Cwirzen | 2004 | 249 | 47.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 232 | 48.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Tinka Rokka | 2003 | 230 | 48.62 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Tiiu Korhonen | 2003 | 195 | 51.35 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Aada Rissanen | 2004 | 176 | 53.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 168 | 53.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Diana Seiger | 2003 | 163 | 54.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Nea Grundström | 2003 | 158 | 55.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Hanna Kauhanen | 2003 | 136 | 57.82 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Wunsen Jämsen | 2003 | 133 | 58.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Lotta Lahti | 2003 | 121 | 1:00.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Silja Eloranta | 2004 | 119 | 1:00.55 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Ella Vilenius | 2004 | 111 | 1:01.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Wilma Sirén | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 41, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 562 | 36.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sara Mustonen | 2002 | 473 | 38.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Amanda Rapinoja | 2001 | 460 | 38.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Mirka Mettinen | 2002 | 427 | 39.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Venla Salminen | 2002 | 416 | 39.90 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
6 | Nelli Ohvo | 2001 | 414 | 39.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Petra Uusikumpu | 2001 | 413 | 39.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Sini Silvennoinen | 2002 | 413 | 40.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Vilma Kotola | 2001 | 409 | 40.13 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Enni Lahtinen | 2002 | 402 | 40.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Vilma Hottinen | 2002 | 401 | 40.38 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Emma Von Dickoff | 2002 | 382 | 41.06 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Sanna Putkonen | 2001 | 378 | 41.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Pinja Paulomo | 2002 | 334 | 42.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jonna Vasara | 2002 | 331 | 43.04 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Hilda Harle | 2001 | 317 | 43.70 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 312 | 43.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Milla Karinen | 2001 | 307 | 44.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Oona Kuusivaara | 2002 | 302 | 44.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Aino-olivia Arola | 2002 | 292 | 44.89 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Anni Savolainen | 2002 | 286 | 45.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Sara Hätönen | 2001 | 280 | 45.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Mariel Mylly | 2001 | 276 | 45.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Meri Lauronen | 2002 | 269 | 46.16 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Ellen Strandberg | 2002 | 261 | 46.59 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Vilma Norja | 2002 | 254 | 47.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Fanni Kansonen | 2001 | 251 | 47.20 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Iines Makkonen | 2002 | 244 | 47.63 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
29 | Tinja Turunen | 2002 | 229 | 48.64 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Elina Vehmaa | 2002 | 194 | 51.41 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
31 | Aada Pukki | 2002 | 193 | 51.56 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Noora Kolu | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:17 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:03 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 42, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Akseli Leppänen | 2004 | 156 | 49.49 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Jimi Kojo | 2005 | 127 | 52.99 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Joonas Jaakkola | 2004 | 125 | 53.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Otto Kuusisto | 2004 | 124 | 53.41 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
5 | Oskari Toivonen | 2004 | 121 | 53.88 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Joona Kuitu | 2004 | 110 | 55.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Antti Musikka | 2005 | 96 | 58.08 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Eemeli Toivonen | 2004 | 86 | 1:00.24 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Aaro Lehtovaara | 2004 | 74 | 1:03.25 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Sampo Nord | 2005 | 71 | 1:04.20 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Aapo Ahlroos | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Richard Ramstedt | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veerti Juurakko | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 42, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 423 | 35.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 325 | 38.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 291 | 40.24 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Niklas Laine | 2002 | 267 | 41.40 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
5 | Danila Shishinin | 2002 | 244 | 42.66 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Sami Uusikumpu | 2003 | 241 | 42.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Leo Mikkonen | 2002 | 206 | 45.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ilari Silventoinen | 2002 | 168 | 48.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Aarne Myllynen | 2002 | 156 | 49.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Karri Suuronen | 2003 | 123 | 53.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Heikki Tirkkonen | 2003 | 121 | 53.81 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | 119 | 54.08 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Tuomas Peltola | 2003 | 104 | 56.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 42, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 512 | 33.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Walentin Koskinen | 2000 | 468 | 34.34 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | 463 | 34.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Juha Jernvall | 2000 | 451 | 34.76 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Eerikki Laitala | 2001 | 448 | 34.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Pessi Länsirinne | 2000 | 427 | 35.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Alex Lassila | 2000 | 410 | 35.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Erik Nurmi | 2001 | 393 | 36.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 379 | 36.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Aaron Antikainen | 2001 | 364 | 37.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jere Ruuhonen | 2001 | 350 | 37.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Lauri Elomaa | 2000 | 326 | 38.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Eevert Leppänen | 2001 | 320 | 38.98 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Aare Kiviranta | 2000 | 317 | 39.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Juho Ruuskanen | 2001 | 236 | 43.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Atte Oikari | 2001 | 216 | 44.43 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Lukas Vahtera | 2001 | 164 | 48.70 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:03 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:13 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 43, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ellen Antikainen | 2003 | 352 | 40.50 | 1:22.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sofia Långström | 2003 | 278 | 44.10 | 1:28.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Henrietta Löfgren | 2003 | 271 | 42.71 | 1:29.74 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Nessa Järvinen | 2004 | 262 | 44.44 | 1:30.78 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Essi Salokorpi | 2003 | 254 | 45.86 | 1:31.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 253 | 45.31 | 1:31.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Ciara Wacklin | 2004 | 249 | 45.30 | 1:32.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aamu Änkilä | 2004 | 235 | 45.54 | 1:34.08 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Viveca Tuohimetsä | 2003 | 222 | 46.41 | 1:35.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Cindy Palm | 2003 | 221 | 46.78 | 1:36.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emmi Partanen | 2003 | 217 | 46.67 | 1:36.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Helmi Haverinen | 2004 | 215 | 46.87 | 1:36.92 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Helmi Lehtonen | 2004 | 207 | 46.94 | 1:38.11 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Julia Peltola | 2003 | 207 | 48.29 | 1:38.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Veera Laakkonen | 2003 | 197 | 47.73 | 1:39.83 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
16 | Pinja Nieminen | 2004 | 186 | 49.17 | 1:41.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Auri Keurulainen | 2004 | 183 | 51.65 | 1:42.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Wilma Savonen | 2004 | 178 | 49.50 | 1:43.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Gabriella Linna | 2004 | 174 | 51.50 | 1:43.94 | |||||
Vanders | ||||||||||
20 | Essi Kallunki | 2004 | 158 | 51.17 | 1:47.31 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Liisa Penttinen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 43, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | 534 | 34.59 | 1:11.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 453 | 36.63 | 1:15.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Charlotta Edelman | 2001 | 439 | 36.83 | 1:16.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Ida Slöör | 2001 | 425 | 37.69 | 1:17.30 | |||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Lotta Auvinen | 2001 | 411 | 38.66 | 1:18.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Diana Lattu | 2001 | 405 | 37.28 | 1:18.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Hilla Nieminen | 2001 | 389 | 38.83 | 1:19.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Ilona Juuri | 2002 | 382 | 39.01 | 1:20.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Siri Auvinen | 2002 | 379 | 39.08 | 1:20.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Cia Wacklin | 2001 | 372 | 38.98 | 1:20.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Janita Brunila | 2002 | 370 | 39.96 | 1:20.90 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Minka Halava | 2001 | 364 | 39.65 | 1:21.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Verna Rostedt | 2002 | 362 | 40.05 | 1:21.52 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Katariina Niemi | 2002 | 356 | 40.03 | 1:21.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Kaisla Kangas | 2002 | 334 | 41.16 | 1:23.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Anna Rantanen | 2001 | 310 | 41.39 | 1:25.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Laura Väisänen | 2001 | 304 | 42.66 | 1:26.42 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Matilda Laurila | 2001 | 299 | 41.52 | 1:26.90 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
19 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 297 | 42.21 | 1:27.09 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Elina Palojärvi | 2002 | 295 | 42.74 | 1:27.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Vilma Norja | 2002 | 293 | 43.38 | 1:27.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 290 | 42.66 | 1:27.74 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Ella Haravuori | 2002 | 288 | 43.03 | 1:27.98 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Anni Manninen | 2001 | 262 | 44.03 | 1:30.80 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Petra Mäkiaho | 2001 | 248 | 46.24 | 1:32.48 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Fanny Talonpoika | 2001 | 228 | 46.35 | 1:35.04 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Cami Wacklin | 2002 | 225 | 46.69 | 1:35.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:13 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:29 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 44, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veikka Saren | 2002 | 263 | 39.75 | 1:20.99 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Akseli Hakala | 2003 | 249 | 40.33 | 1:22.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 242 | 39.91 | 1:23.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Verneri Viisanen | 2002 | 239 | 41.28 | 1:23.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 222 | 41.66 | 1:25.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Joel Syrjä | 2002 | 221 | 41.72 | 1:25.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Henri Heikkilä | 2003 | 217 | 42.24 | 1:26.40 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 216 | 42.81 | 1:26.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aleksanteri Nord | 2002 | 211 | 42.43 | 1:27.19 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 200 | 43.59 | 1:28.71 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Niklas Laine | 2002 | 200 | 44.03 | 1:28.73 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
12 | Leo Parviainen | 2003 | 199 | 42.25 | 1:28.94 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Iivari Tuomola | 2002 | 197 | 43.36 | 1:29.20 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Markus Nuorinko | 2003 | 197 | 42.83 | 1:29.23 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Wäinö Koskinen | 2002 | 195 | 42.59 | 1:29.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Juuso Rahikainen | 2003 | 191 | 44.62 | 1:30.07 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Birger Niskanen | 2002 | 182 | 44.30 | 1:31.55 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 171 | 46.77 | 1:33.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Muhammed Tantula | 2002 | 165 | 46.59 | 1:34.59 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Antti Malmberg | 2003 | 161 | 45.58 | 1:35.34 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Max Åström | 2002 | 154 | 47.28 | 1:36.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Benjamin Hoot | 2003 | 152 | 47.72 | 1:37.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Otto Sormunen | 2002 | 150 | 48.10 | 1:37.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Leevi Lehtovaara | 2002 | 149 | 1:37.82 | 1:37.82 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 143 | 47.93 | 1:39.24 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
26 | Kasper Holopainen | 2003 | 139 | 1:40.14 | 1:40.14 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Sami Pönkä | 2003 | 135 | 49.32 | 1:41.17 | |||||
Vanders | ||||||||||
28 | Mattias Janhunen | 2003 | 125 | 50.05 | 1:43.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Tony Heinola | 2003 | 124 | 49.49 | 1:44.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tatu Hapuoja | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Emil Kuuskoski | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 44, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vinski Pyykönen | 2000 | 449 | 33.20 | 1:07.79 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Niklas Uitto | 2000 | 393 | 35.12 | 1:10.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Onni Punkka | 2000 | 386 | 34.00 | 1:11.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kirill Egorov | 2000 | 370 | 35.09 | 1:12.32 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Lauri Elomaa | 2000 | 368 | 35.05 | 1:12.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Tatu Hörkkö | 2001 | 358 | 35.40 | 1:13.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Tuomas Jokinen | 2001 | 340 | 37.13 | 1:14.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Georgy Babenov | 2000 | 336 | 36.64 | 1:14.64 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Saku Suomalainen | 2001 | 334 | 36.86 | 1:14.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anton Heinonen | 2000 | 323 | 36.28 | 1:15.63 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Teemu Annala | 2001 | 310 | 37.14 | 1:16.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kasper Vaittinen | 2001 | 309 | 37.08 | 1:16.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Perttu Somero | 2001 | 308 | 36.54 | 1:16.86 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
14 | Jetro Isotalo | 2001 | 306 | 37.28 | 1:17.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Joona Salminen | 2000 | 304 | 37.99 | 1:17.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Kasper Envalds | 2001 | 294 | 37.62 | 1:18.06 | |||||
Vanders | ||||||||||
17 | Jiri Järvinen | 2001 | 289 | 38.50 | 1:18.48 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Atte Alila | 2001 | 289 | 38.51 | 1:18.54 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Veeti Laine | 2000 | 283 | 38.86 | 1:19.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Eetu Isosuo | 2000 | 263 | 38.63 | 1:21.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Oliver Keho | 2000 | 262 | 39.50 | 1:21.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Henrik Martola | 2000 | 252 | 40.56 | 1:22.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Harald Åström | 2001 | 231 | 42.16 | 1:24.60 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Niklas Konttinen | 2001 | 228 | 40.84 | 1:24.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Jesper Werdi | 2001 | 220 | 41.30 | 1:26.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Eemil Kylmä | 2001 | 214 | 42.98 | 1:26.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Pyry Nurminen | 2001 | 211 | 42.40 | 1:27.13 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Samuli Hartikainen | 2001 | 207 | 43.05 | 1:27.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Janne Juven | 2001 | 202 | 43.42 | 1:28.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Frans Meltovaara | 2000 | 184 | 44.55 | 1:31.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Walentin Koskinen | 2000 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:29 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 45, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniella Guth | 2005 | 140 | 48.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 120 | 50.73 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Hanna Martola | 2005 | 99 | 54.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Melinda Lehtovaara | 2005 | 85 | 56.86 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
Laji 45, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 505 | 31.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Laura Kellberg | 2003 | 339 | 35.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 301 | 37.37 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Emma Johansson | 2003 | 264 | 39.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Saga Kovanen | 2004 | 223 | 41.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Aada Rissanen | 2004 | 196 | 43.14 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Oona Puolakka | 2003 | 188 | 43.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Nea Grundström | 2003 | 180 | 44.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Josephine Otis | 2004 | 145 | 47.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Beata Niskanen | 2004 | 144 | 47.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 142 | 47.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Alexandra Chaker | 2004 | 135 | 48.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emily Cwirzen | 2004 | 96 | 54.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Helmiina Toivonen | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Greta Beszteri | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Olivia Nylund | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roona Karola | 2004 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 45, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 554 | 30.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lilli Louhikoski | 2002 | 407 | 33.81 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Nelli Ohvo | 2001 | 406 | 33.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Lotta Auvinen | 2001 | 397 | 34.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Mirka Mettinen | 2002 | 389 | 34.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Helmi Tossavainen | 2002 | 378 | 34.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Mariel Mylly | 2001 | 361 | 35.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Siri Auvinen | 2002 | 361 | 35.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Charlotta Edelman | 2001 | 353 | 35.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Petra Uusikumpu | 2001 | 336 | 36.05 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Tinja Turunen | 2002 | 326 | 36.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Hilla Nieminen | 2001 | 325 | 36.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Milla Karinen | 2001 | 307 | 37.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Elena Mantila | 2001 | 304 | 37.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Matilda Laurila | 2001 | 304 | 37.28 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
16 | Vilma Hottinen | 2002 | 300 | 37.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Venla Salminen | 2002 | 298 | 37.50 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
18 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 294 | 37.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Anita Mickelsson | 2001 | 294 | 37.69 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Vilma Kotola | 2001 | 284 | 38.10 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Elina Palojärvi | 2002 | 283 | 38.17 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Vilma Norja | 2002 | 282 | 38.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 269 | 38.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Jonna Vasara | 2002 | 264 | 39.05 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Fanni Kansonen | 2001 | 253 | 39.59 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:54 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:59 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 46, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Leo Karttunen | 2004 | 93 | 49.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eetu Autio | 2007 | 70 | 54.23 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Paavo Nenonen | 2005 | 68 | 54.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Luukas Laine | 2005 | 61 | 56.88 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 46, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 312 | 33.06 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Leo Mikkonen | 2002 | 275 | 34.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Verneri Viisanen | 2002 | 240 | 36.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ilari Silventoinen | 2002 | 174 | 40.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Tuomas Peltola | 2003 | 140 | 43.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Miro Klaus | 2002 | 128 | 44.43 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Sami Uusikumpu | 2003 | 125 | 44.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Juuso Rahikainen | 2003 | 94 | 49.17 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Aarno Lind | 2002 | 92 | 49.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Karri Suuronen | 2003 | 79 | 52.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Mattias Janhunen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 46, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 543 | 27.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 480 | 28.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Teemu Lehtonen | 2000 | 480 | 28.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Alex Lassila | 2000 | 448 | 29.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Niklas Uitto | 2000 | 415 | 30.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 409 | 30.20 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
7 | Pessi Länsirinne | 2000 | 402 | 30.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Oskari Herpola | 2001 | 393 | 30.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Tatu Hörkkö | 2001 | 385 | 30.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Jere Ruuhonen | 2001 | 381 | 30.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Arttu Heikkinen | 2000 | 378 | 31.02 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Aaron Antikainen | 2001 | 375 | 31.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Kirill Egorov | 2000 | 367 | 31.32 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Herman Widbom | 2001 | 359 | 31.55 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Eerikki Laitala | 2001 | 353 | 31.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Vinski Pyykönen | 2000 | 352 | 31.75 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Jetro Isotalo | 2001 | 320 | 32.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aleksej Belfer | 2000 | 307 | 33.23 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Aare Kiviranta | 2000 | 285 | 34.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Olli Malmberg | 2001 | 278 | 34.35 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Hugo Enroth | 2001 | 262 | 35.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Veeti Vainionpää | 2001 | 221 | 37.06 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Ville Lauslahti | 2001 | 204 | 38.05 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Leevi Korpinen | 2001 | 189 | 39.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Lukas Vahtera | 2001 | 166 | 40.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:59 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 47, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 202 | 40.11 | 1:28.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Milla Strandberg | 2005 | 202 | 42.91 | 1:28.74 | |||||
Vanders | ||||||||||
3 | Daniella Guth | 2005 | 200 | 41.99 | 1:29.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tuuli Pippuri | 2005 | 193 | 42.91 | 1:30.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Melissa Miettinen | 2005 | 177 | 42.28 | 1:32.72 | |||||
Vanders | ||||||||||
6 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 170 | 44.90 | 1:33.99 | |||||
Vanders | ||||||||||
7 | Louna Kasvio | 2006 | 162 | 43.35 | 1:35.48 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Melinda Lehtovaara | 2005 | 140 | 47.08 | 1:40.12 | |||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 136 | 47.77 | 1:41.22 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jasmin Savonen | 2005 | 130 | 47.66 | 1:42.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ellen Kettunen | 2005 | 121 | 49.44 | 1:45.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Venla Varvikko | 2005 | 117 | 48.80 | 1:46.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Elina Ruha | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 47, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ellen Antikainen | 2003 | 409 | 33.90 | 1:10.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sofia Långström | 2003 | 373 | 34.67 | 1:12.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ida Lehtovaara | 2003 | 314 | 36.93 | 1:16.56 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Viveca Tuohimetsä | 2003 | 270 | 38.14 | 1:20.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aamu Änkilä | 2004 | 268 | 39.54 | 1:20.70 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Henrietta Löfgren | 2003 | 257 | 39.45 | 1:21.80 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Cindy Palm | 2003 | 248 | 39.59 | 1:22.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Emmi Partanen | 2003 | 244 | 39.71 | 1:23.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Nicole Sundell | 2003 | 244 | 39.56 | 1:23.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Helmi Haverinen | 2004 | 243 | 39.10 | 1:23.40 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Beata Niskanen | 2004 | 232 | 40.03 | 1:24.73 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Josephine Otis | 2004 | 226 | 40.01 | 1:25.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Roona Karola | 2004 | 224 | 40.85 | 1:25.63 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Nicole Yisrael | 2004 | 221 | 39.70 | 1:26.10 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 219 | 41.26 | 1:26.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Pinja Nieminen | 2004 | 217 | 42.07 | 1:26.52 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Helmi Lehtonen | 2004 | 215 | 40.75 | 1:26.87 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Iida Herrala | 2004 | 213 | 41.13 | 1:27.11 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Gabriella Linna | 2004 | 198 | 43.26 | 1:29.27 | |||||
Vanders | ||||||||||
20 | Wilma Savonen | 2004 | 196 | 41.72 | 1:29.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Diana Seiger | 2003 | 191 | 43.10 | 1:30.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Hanna Kauhanen | 2003 | 181 | 42.73 | 1:31.92 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Liina Virta | 2004 | 181 | 42.83 | 1:31.97 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Greta Beszteri | 2004 | 176 | 43.75 | 1:32.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Tiiu Korhonen | 2003 | 174 | 43.38 | 1:33.11 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Essi Kallunki | 2004 | 173 | 44.09 | 1:33.28 | |||||
Vanders | ||||||||||
27 | Lotta Lahti | 2003 | 171 | 45.19 | 1:33.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Henni Havén | 2004 | 167 | 43.89 | 1:34.51 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Silja Eloranta | 2004 | 147 | 44.06 | 1:38.45 | |||||
Vanders | ||||||||||
30 | Ella Vilenius | 2004 | 138 | 46.64 | 1:40.58 | |||||
Vanders | ||||||||||
31 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 129 | 48.29 | 1:43.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Olivia Nylund | 2003 | 119 | 49.98 | 1:45.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Wilma Sirén | 2003 | 104 | 48.86 | 1:50.54 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Alexandra Chaker | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 47, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 550 | 30.22 | 1:03.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | 530 | 31.94 | 1:04.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Emma Von Dickoff | 2002 | 449 | 32.92 | 1:07.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Meri Lauronen | 2002 | 441 | 32.28 | 1:08.39 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Anni Hirvo | 2001 | 437 | 32.61 | 1:08.61 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Lilli Louhikoski | 2002 | 434 | 32.49 | 1:08.73 | |||||
Vanders | ||||||||||
7 | Cia Wacklin | 2001 | 429 | 33.01 | 1:09.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Venla Salminen | 2002 | 427 | 33.79 | 1:09.13 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Anni Savolainen | 2002 | 404 | 34.21 | 1:10.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Elena Mantila | 2001 | 404 | 34.72 | 1:10.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Amanda Rapinoja | 2001 | 401 | 34.30 | 1:10.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Millariina Bruce | 2001 | 399 | 33.97 | 1:10.71 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Helmi Tossavainen | 2002 | 391 | 34.56 | 1:11.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Mirka Mettinen | 2002 | 381 | 34.30 | 1:11.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Laura Väisänen | 2001 | 379 | 34.49 | 1:11.93 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Katariina Niemi | 2002 | 379 | 33.73 | 1:11.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Kaisla Kangas | 2002 | 375 | 34.06 | 1:12.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Ilona Juuri | 2002 | 374 | 34.26 | 1:12.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Sara Mustonen | 2002 | 366 | 35.21 | 1:12.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Pinja Paulomo | 2002 | 347 | 36.56 | 1:14.04 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 347 | 35.78 | 1:14.05 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Sara Hätönen | 2001 | 321 | 36.13 | 1:16.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Mikaela Jokela | 2002 | 317 | 35.71 | 1:16.30 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Ellen Strandberg | 2002 | 307 | 36.69 | 1:17.12 | |||||
Vanders | ||||||||||
25 | Matilda Laurila | 2001 | 299 | 36.50 | 1:17.82 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
26 | Oona Kuusivaara | 2002 | 296 | 37.33 | 1:18.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Petra Mäkiaho | 2001 | 295 | 37.70 | 1:18.14 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Ella Haravuori | 2002 | 277 | 38.10 | 1:19.79 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
29 | Iines Makkonen | 2002 | 255 | 39.60 | 1:22.05 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
30 | Aada Pukki | 2002 | 222 | 40.16 | 1:25.90 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
31 | Cami Wacklin | 2002 | 208 | 42.14 | 1:27.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Maria Pesso | 2002 | 160 | 45.09 | 1:35.75 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
33 | Elina Vehmaa | 2002 | 150 | 44.81 | 1:37.84 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Julia Ingberg | 2002 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Noora Kolu | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:20 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:41 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 48, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Akseli Leppänen | 2004 | 205 | 38.06 | 1:19.44 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Jimi Kojo | 2005 | 129 | 43.55 | 1:32.65 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Joonas Jaakkola | 2004 | 125 | 44.09 | 1:33.67 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Antti Musikka | 2005 | 124 | 43.79 | 1:33.96 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Oskari Toivonen | 2004 | 123 | 44.29 | 1:34.15 | |||||
Vanders | ||||||||||
6 | Leo Karttunen | 2004 | 123 | 43.23 | 1:34.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sampo Nord | 2005 | 119 | 44.51 | 1:35.15 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Veerti Juurakko | 2004 | 111 | 44.83 | 1:37.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aapo Ahlroos | 2004 | 109 | 45.26 | 1:38.08 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Veikko Kauhanen | 2005 | 106 | 46.58 | 1:39.10 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Paavo Nenonen | 2005 | 95 | 46.96 | 1:42.51 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Eemeli Toivonen | 2004 | 81 | 48.78 | 1:48.17 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Aaro Lehtovaara | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Masih Tantula | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 48, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 415 | 30.90 | 1:02.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Max Åström | 2002 | 251 | 36.48 | 1:14.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Joel Syrjä | 2002 | 251 | 35.79 | 1:14.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 249 | 35.17 | 1:14.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Wäinö Koskinen | 2002 | 248 | 35.57 | 1:14.64 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Veikka Saren | 2002 | 241 | 36.13 | 1:15.32 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Aleksanteri Nord | 2002 | 239 | 35.96 | 1:15.56 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 237 | 37.16 | 1:15.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Juho Elia Marjala | 2003 | 230 | 37.01 | 1:16.47 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Tuukka Inkilä | 2003 | 230 | 36.35 | 1:16.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Niklas Hatakka | 2003 | 224 | 36.70 | 1:17.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Luukas Vainio | 2003 | 224 | 36.83 | 1:17.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Aki Hakkarainen | 2003 | 223 | 37.49 | 1:17.25 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Iivari Tuomola | 2002 | 221 | 36.09 | 1:17.54 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Miro Klaus | 2002 | 221 | 37.17 | 1:17.56 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Muhammed Tantula | 2002 | 208 | 37.42 | 1:19.08 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 197 | 38.51 | 1:20.51 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aarne Myllynen | 2002 | 196 | 38.09 | 1:20.66 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Tuomas Tolppala | 2002 | 187 | 38.93 | 1:21.90 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Oscar Taht | 2003 | 185 | 39.39 | 1:22.23 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Benjamin Hoot | 2003 | 180 | 40.26 | 1:22.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Kirill Levo | 2002 | 180 | 39.03 | 1:23.07 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | 179 | 38.48 | 1:23.16 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Heikki Tirkkonen | 2003 | 177 | 40.13 | 1:23.48 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Aarno Lind | 2002 | 177 | 39.92 | 1:23.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 170 | 39.78 | 1:24.53 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Niklas Rantapää | 2003 | 162 | 39.68 | 1:25.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Mattias Janhunen | 2003 | 153 | 41.23 | 1:27.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Otto Sormunen | 2002 | 151 | 43.55 | 1:28.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Nicklas Jaatinen | 2003 | 147 | 41.07 | 1:28.88 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Sami Pönkä | 2003 | 142 | 42.18 | 1:29.90 | |||||
Vanders | ||||||||||
32 | Atte Poikela | 2003 | 131 | 43.75 | 1:32.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Antti Malmberg | 2003 | 127 | 43.82 | 1:33.17 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Tony Heinola | 2003 | 123 | 42.26 | 1:34.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Oskari Repo | 2003 | 111 | 45.96 | 1:37.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Leevi Lehtovaara | 2002 | DNS | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Emil Kuuskoski | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 48, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 503 | 28.24 | 58.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 490 | 28.74 | 59.50 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Henry Hatanpää | 2000 | 472 | 28.31 | 1:00.22 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | 456 | 30.11 | 1:00.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aleksej Belfer | 2000 | 448 | 28.84 | 1:01.28 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Georgy Babenov | 2000 | 448 | 29.55 | 1:01.28 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Alex Lassila | 2000 | 434 | 29.67 | 1:01.93 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Onni Punkka | 2000 | 420 | 30.07 | 1:02.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Erik Nurmi | 2001 | 396 | 30.55 | 1:03.83 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Eetu Isosuo | 2000 | 375 | 31.35 | 1:05.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oliver Keho | 2000 | 370 | 31.42 | 1:05.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Juha Jernvall | 2000 | 361 | 30.91 | 1:05.83 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Veeti Laine | 2000 | 359 | 32.11 | 1:06.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lauri Elomaa | 2000 | 357 | 31.65 | 1:06.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Aare Kiviranta | 2000 | 351 | 31.90 | 1:06.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Anton Heinonen | 2000 | 339 | 32.59 | 1:07.23 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Olli Malmberg | 2001 | 339 | 32.50 | 1:07.26 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Saku Suomalainen | 2001 | 326 | 33.34 | 1:08.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Eemil Kylmä | 2001 | 322 | 33.20 | 1:08.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Kasper Vaittinen | 2001 | 309 | 33.61 | 1:09.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Juho Ruuskanen | 2001 | 303 | 34.01 | 1:09.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Jesper Werdi | 2001 | 284 | 33.61 | 1:11.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Teemu Annala | 2001 | 281 | 34.64 | 1:11.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Hugo Enroth | 2001 | 271 | 34.98 | 1:12.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Pyry Nurminen | 2001 | 267 | 34.25 | 1:12.81 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 252 | 34.14 | 1:14.18 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
27 | Veeti Vainionpää | 2001 | 252 | 34.57 | 1:14.25 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Niklas Konttinen | 2001 | 229 | 35.97 | 1:16.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Janne Juven | 2001 | 227 | 36.42 | 1:16.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Atte Oikari | 2001 | 222 | 36.70 | 1:17.39 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
31 | Frans Meltovaara | 2000 | 220 | 36.76 | 1:17.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Leevi Korpinen | 2001 | 213 | 36.94 | 1:18.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Kasimir Kirjonen | 2000 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:41 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:17 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 49, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Elina Ryynänen | 2005 | 172 | 55.75 | 1:52.72 | 2:56.45 | 3:46.70 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 169 | 55.42 | 1:49.05 | 2:54.95 | 3:47.75 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Siiri Pekkala | 2005 | 141 | 57.91 | 2:01.99 | 3:10.78 | 4:02.04 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 49, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 490 | 31.78 | 1:16.16 | 2:01.77 | 2:39.93 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Emma Johansson | 2003 | 318 | 41.59 | 1:30.72 | 2:23.69 | 3:04.80 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 304 | 41.60 | 1:30.23 | 2:25.92 | 3:07.51 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Saga Kovanen | 2004 | 287 | 43.01 | 1:32.22 | 2:30.26 | 3:11.11 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Oona Puolakka | 2003 | 282 | 46.01 | 1:35.16 | 2:32.00 | 3:12.32 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Lotta Lehtoila | 2003 | 281 | 43.65 | 1:33.10 | 2:30.49 | 3:12.38 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Nessa Järvinen | 2004 | 263 | 45.53 | 1:36.18 | 2:35.35 | 3:16.65 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Cindy Palm | 2003 | 262 | 45.44 | 1:38.76 | 2:31.55 | 3:17.00 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Julia Peltola | 2003 | 260 | 42.98 | 1:34.38 | 2:32.06 | 3:17.49 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Essi Salokorpi | 2003 | 251 | 46.26 | 1:37.48 | 2:38.98 | 3:19.73 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ciara Wacklin | 2004 | 249 | 46.14 | 1:37.43 | 2:37.03 | 3:20.43 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Veera Laakkonen | 2003 | 240 | 47.66 | 1:44.34 | 2:38.35 | 3:22.96 | |||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
13 | Nicole Sundell | 2003 | 230 | 46.64 | 1:44.70 | 2:40.97 | 3:25.80 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 217 | 47.89 | 1:44.29 | 2:45.05 | 3:29.81 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Liisa Penttinen | 2003 | 200 | 52.92 | 1:44.75 | 2:49.21 | 3:35.41 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Josephine Otis | 2004 | 200 | 49.91 | 1:45.44 | 2:47.05 | 3:35.50 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Auri Keurulainen | 2004 | 198 | 55.05 | 1:51.58 | 2:52.91 | 3:36.23 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Wilma Savonen | 2004 | 189 | 47.85 | 1:45.71 | 2:48.86 | 3:39.61 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Helmiina Toivonen | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 49, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nelli Ohvo | 2001 | 440 | 35.70 | 1:17.42 | 2:06.73 | 2:45.79 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Diana Lattu | 2001 | 414 | 36.82 | 1:23.03 | 2:11.43 | 2:49.21 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sanna Putkonen | 2001 | 413 | 33.57 | 1:19.69 | 2:11.01 | 2:49.35 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Millariina Bruce | 2001 | 385 | 37.94 | 1:22.41 | 2:14.50 | 2:53.34 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Verna Rostedt | 2002 | 382 | 37.14 | 1:22.81 | 2:17.39 | 2:53.84 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Ida Slöör | 2001 | 375 | 40.35 | 1:22.98 | 2:13.55 | 2:54.90 | |||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 366 | 37.97 | 1:23.74 | 2:16.42 | 2:56.26 | |||
Vanders | ||||||||||
8 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 364 | 36.67 | 1:22.09 | 2:16.52 | 2:56.58 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Milla Karinen | 2001 | 356 | 38.44 | 1:23.05 | 2:17.43 | 2:57.93 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anna Rantanen | 2001 | 355 | 38.66 | 1:24.35 | 2:17.95 | 2:58.06 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Minka Halava | 2001 | 347 | 41.60 | 1:27.09 | 2:19.87 | 2:59.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Janita Brunila | 2002 | 342 | 39.61 | 1:25.07 | 2:18.12 | 3:00.22 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Aino-olivia Arola | 2002 | 328 | 38.98 | 1:28.32 | 2:21.34 | 3:02.91 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Hilda Harle | 2001 | 321 | 41.57 | 1:31.89 | 2:23.54 | 3:04.23 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Viivi Vaajanen | 2002 | 319 | 41.29 | 1:31.59 | 2:24.88 | 3:04.54 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Enni Lahtinen | 2002 | 315 | 38.01 | 1:30.74 | 2:21.12 | 3:05.23 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Anita Mickelsson | 2001 | 313 | 38.94 | 1:23.84 | 2:20.79 | 3:05.62 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Anni Manninen | 2001 | 296 | 42.40 | 1:31.01 | 2:25.88 | 3:09.23 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Mikaela Jokela | 2002 | 256 | 47.64 | 1:37.47 | 2:34.07 | 3:18.55 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Fanny Talonpoika | 2001 | 206 | 49.40 | 1:42.98 | 2:45.32 | 3:33.38 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:17 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 50, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Akseli Leppänen | 2004 | 182 | 49.02 | 1:40.07 | 2:37.22 | 3:20.88 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Otto Kuusisto | 2004 | 150 | 49.18 | 1:44.13 | 2:49.18 | 3:34.09 | |||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
3 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 134 | 53.01 | 1:47.89 | 2:54.62 | 3:42.39 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Luukas Laine | 2005 | 123 | 58.34 | 1:56.04 | 3:01.02 | 3:49.14 | |||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
5 | Joona Kuitu | 2004 | 116 | 59.92 | 1:54.74 | 3:01.33 | 3:53.64 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 50, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 329 | 36.01 | 1:21.16 | 2:09.65 | 2:45.10 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 283 | 37.22 | 1:23.97 | 2:15.79 | 2:53.60 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 258 | 38.23 | 1:26.00 | 2:18.23 | 2:59.02 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Danila Shishinin | 2002 | 257 | 38.99 | 1:26.28 | 2:18.90 | 2:59.15 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Niklas Laine | 2002 | 245 | 37.75 | 1:28.46 | 2:19.70 | 3:02.18 | |||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
6 | Oscar Skjäl | 2002 | 241 | 41.51 | 1:27.44 | 2:21.13 | 3:03.12 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 235 | 40.96 | 1:30.87 | 2:24.62 | 3:04.51 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Tuukka Inkilä | 2003 | 230 | 40.32 | 1:27.37 | 2:24.36 | 3:05.90 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Leo Parviainen | 2003 | 207 | 44.79 | 1:32.82 | 2:30.74 | 3:12.69 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Aki Hakkarainen | 2003 | 202 | 45.68 | 1:33.67 | 2:34.32 | 3:14.09 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Juho Elia Marjala | 2003 | 200 | 44.29 | 1:34.14 | 2:35.03 | 3:14.79 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Akseli Hakala | 2003 | 192 | 46.32 | 1:34.66 | 2:33.74 | 3:17.28 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Markus Nuorinko | 2003 | 189 | 47.16 | 1:35.56 | 2:37.52 | 3:18.49 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Luukas Vainio | 2003 | 179 | 43.89 | 1:32.48 | 2:36.01 | 3:22.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Birger Niskanen | 2002 | 163 | 45.69 | 1:39.26 | 2:40.13 | 3:28.37 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Otto Sormunen | 2002 | 152 | 49.18 | 1:40.23 | 2:46.03 | 3:33.23 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Kasper Holopainen | 2003 | 152 | 48.12 | 1:41.55 | 2:48.03 | 3:33.35 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Tatu Hapuoja | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Benjamin Hoot | 2003 | DSQ | SU | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 50, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Lehtonen | 2000 | 447 | 29.74 | 1:08.40 | 1:54.72 | 2:29.03 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Vinski Pyykönen | 2000 | 428 | 32.48 | 1:09.64 | 1:57.44 | 2:31.20 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Erik Nurmi | 2001 | 415 | 31.94 | 1:13.85 | 1:56.21 | 2:32.83 | |||
Vanders | ||||||||||
4 | Eerikki Laitala | 2001 | 407 | 32.68 | 1:15.23 | 1:56.92 | 2:33.81 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 379 | 32.89 | 1:14.37 | 2:01.39 | 2:37.44 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Joona Salminen | 2000 | 316 | 36.20 | 1:19.93 | 2:10.60 | 2:47.20 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Atte Alila | 2001 | 310 | 33.81 | 1:18.55 | 2:13.28 | 2:48.36 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Perttu Somero | 2001 | 305 | 35.84 | 1:18.79 | 2:09.36 | 2:49.35 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
9 | Aleksej Belfer | 2000 | 294 | 35.21 | 1:20.40 | 2:13.84 | 2:51.43 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Harald Åström | 2001 | 275 | 39.78 | 1:26.04 | 2:17.30 | 2:55.14 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Henrik Martola | 2000 | 267 | 38.75 | 1:23.97 | 2:18.33 | 2:56.89 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Samuli Hartikainen | 2001 | 211 | 41.31 | 1:28.97 | 2:26.72 | 3:11.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kasper Envalds | 2001 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:39 |