Results for Nykredit Open 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 1:02.87 | 2:09.32 | 3:16.38 | 4:22.75 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | 4:31.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 1:05.36 | 2:15.44 | 3:25.97 | 4:33.60 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 1:06.83 | 2:16.75 | 3:26.16 | 4:34.14 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:08.25 | 2:19.01 | 3:28.70 | 4:39.03 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Christjansen | 1999 | 1:08.45 | 2:19.73 | 3:29.79 | 4:40.45 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:08.46 | 2:20.39 | 3:32.22 | 4:42.41 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Thit Bondo | 2000 | 1:07.72 | 2:20.24 | 3:32.33 | 4:42.70 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:09.05 | 2:20.86 | 3:33.78 | 4:46.33 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Stinna Schnabl | 1999 | 1:07.78 | 2:20.47 | 3:34.46 | 4:48.15 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 1:09.57 | 2:22.60 | 3:36.75 | 4:49.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:08.88 | 2:23.55 | 3:37.11 | 4:52.52 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 1:10.22 | 2:25.32 | 3:40.49 | 4:54.27 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 1:08.97 | 2:23.17 | 3:39.21 | 4:54.77 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 1:10.43 | 2:25.43 | 3:40.29 | 4:57.77 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Karina Garne Larsen | 2000 | 1:10.02 | 2:27.19 | 3:46.16 | 5:03.04 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Rebecca Hansen | 2000 | 1:10.73 | 2:28.10 | 3:47.11 | 5:03.51 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 1:13.27 | 2:32.81 | 3:50.64 | 5:06.79 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Cecilie Meyn | 2000 | 1:12.94 | 3:51.21 | 5:08.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 1:14.45 | 2:35.92 | 3:58.17 | 5:18.95 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 1:02.62 | 2:06.73 | 3:10.74 | 4:14.40 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 1:04.24 | 2:11.88 | 3:19.59 | 4:25.94 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 4:25.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | 4:26.31 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Marina Heller Hansen | 1994 | 1:03.81 | 2:11.56 | 3:19.13 | 4:27.57 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Julie Lunau | 1995 | 1:04.64 | 2:14.00 | 3:23.67 | 4:32.94 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Erichsen | 1998 | 4:33.13 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Lisa Steen Duus | 1997 | 4:35.16 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 1:07.03 | 2:17.58 | 3:28.02 | 4:38.39 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Sofia Altoft | 1998 | 1:06.97 | 2:20.75 | 3:37.05 | 4:54.94 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 1:12.51 | 2:28.34 | 3:44.91 | 5:01.63 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sara Fogh Myrup | 1997 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 57.58 | 1:56.93 | 2:57.51 | 3:59.31 | |||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 58.92 | 2:01.05 | 3:04.67 | 4:07.35 | |||
3 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 58.88 | 2:01.74 | 3:07.34 | 4:13.87 | |||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Svømmeklub | 1:01.44 | 2:06.71 | 3:11.15 | 4:15.23 | |||
5 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:02.42 | 2:09.51 | 3:14.97 | 4:19.15 | |||
6 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:02.18 | 2:08.15 | 3:14.20 | 4:19.67 | |||
7 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:03.65 | 2:10.21 | 3:15.30 | 4:19.91 | |||
8 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:03.14 | 2:10.21 | 3:16.50 | 4:22.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 33.45 | ||||||
2 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.45 | ||||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.77 | ||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.92 | ||||||
5 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 35.04 | ||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.26 | ||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.55 | ||||||
8 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.04 | ||||||
9 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.09 | ||||||
10 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.36 | ||||||
11 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 36.37 | ||||||
12 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 36.74 | ||||||
13 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.18 | ||||||
14 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.29 | ||||||
15 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 37.45 | ||||||
16 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.46 | ||||||
17 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.69 | ||||||
18 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.82 | ||||||
19 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.92 | ||||||
20 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 38.31 | ||||||
21 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.73 | ||||||
22 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.39 | ||||||
23 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.84 | ||||||
24 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.97 | ||||||
25 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | ||||||
26 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.70 | ||||||
27 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.23 | ||||||
28 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.29 | ||||||
29 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.46 | ||||||
30 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.76 | ||||||
31 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.73 | ||||||
32 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.74 | ||||||
33 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.83 | ||||||
34 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 43.50 | ||||||
35 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 44.32 | ||||||
36 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.89 | ||||||
37 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.09 | ||||||
38 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.38 | ||||||
39 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.53 | ||||||
40 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 51.25 | ||||||
- | Maria Louise Ryle | 2000 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 2 armtag i start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 34.15 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 36.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 37.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 37.75 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 38.11 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 38.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Skinhøj | 2001 | 39.37 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 39.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 40.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Valdemar Taul | 2001 | 42.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Hector Jakobsen | 2002 | 47.89 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 31.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Weiss | 1999 | 32.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 33.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 33.43 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Christiansen | 1999 | 33.78 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 34.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 34.33 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lukas Sieben | 1999 | 35.34 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Forsberg | 2000 | 36.98 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Frydensberg | 1999 | 37.16 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Walther Hagemann | 1999 | 38.00 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederik Lund | 2000 | 39.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | William Simonsen | 2000 | 42.67 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Forsberg | 1997 | 36.36 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 28.19 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 29.31 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 31.29 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Jonas Olczyk | 1994 | 31.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 31.47 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 39.56 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 39.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 40.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Molly Ibsen | 2003 | 40.44 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 41.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Evald | 2004 | 42.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 43.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 43.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 34.65 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 34.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 35.53 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde van der Linden | 2002 | 35.63 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 36.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 37.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 38.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 39.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 39.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 30.01 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 30.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Signe Bro | 1999 | 30.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 32.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | 32.84 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Hørlykke | 2000 | 33.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mia Walter | 2000 | 33.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 34.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 34.48 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 34.57 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Cassandra Thimmer | 1999 | 34.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nicole Bennetsen | 2000 | 34.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Thit Bondo | 2000 | 35.11 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Rosemarie Blicher | 2000 | 35.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 35.33 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Alice Gantriis | 2000 | 36.74 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Iben Jeppesen | 2000 | 36.92 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Rebecca Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 29.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 30.49 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 30.92 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 31.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 32.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 32.55 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Christensen | 1997 | 33.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 32.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 33.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 34.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Gram Peters | 2001 | 34.90 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 35.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 36.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christoffer Weiss | 2001 | 37.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Valdemar Taul | 2001 | 37.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christian Skinhøj | 2001 | 38.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Marcus Dessau | 2002 | 38.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Linus Lindquist | 2002 | 38.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik O. Møller | 1999 | 28.79 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Weiss | 1999 | 29.60 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 30.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 32.13 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 32.19 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 32.25 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | David Ajken Hansen | 1999 | 32.38 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 33.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | 33.60 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 34.21 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Lund | 2000 | 36.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Walther Hagemann | 1999 | 37.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 27.32 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 28.66 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 31.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 25.12 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 26.11 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 28.99 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | 31.28 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 38.31 | 1:25.16 | 2:11.14 | 2:56.88 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilia Steen | 2002 | 40.56 | 1:30.85 | 2:23.89 | 3:16.95 | ||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 32.59 | 1:09.18 | 1:46.69 | 2:25.20 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 33.05 | 1:10.54 | 1:49.70 | 2:28.96 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 35.63 | 1:16.73 | 2:00.14 | 2:44.02 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 38.49 | 1:23.37 | 2:08.79 | 2:55.83 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Cecilie Meyn | 2000 | 38.32 | 1:23.46 | 2:10.82 | 2:56.88 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 36.70 | 1:22.23 | 2:12.08 | 3:01.20 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 32.81 | 1:08.10 | 1:43.77 | 2:19.88 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 31.40 | 1:07.05 | 1:43.83 | 2:22.11 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 31.65 | 1:08.01 | 1:45.34 | 2:23.54 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | 33.77 | 1:12.35 | 1:50.38 | 2:27.20 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 32.68 | 1:10.36 | 1:48.65 | 2:28.02 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 33.51 | 1:11.92 | 1:51.61 | 2:31.74 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 34.00 | 1:13.07 | 1:53.95 | 2:36.68 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 37.80 | 1:21.71 | 2:07.85 | 2:54.36 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik O. Møller | 1999 | 30.32 | 1:05.15 | 1:42.01 | 2:19.34 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Christiansen | 1999 | 32.39 | 1:09.37 | 1:46.36 | 2:21.75 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 32.45 | 1:10.43 | 1:50.84 | 2:30.36 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 33.02 | 1:11.99 | 1:51.92 | 2:30.51 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 35.60 | 1:22.05 | 2:13.13 | 3:00.71 | ||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 28.43 | 1:01.00 | 1:34.40 | 2:07.97 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | 31.38 | 1:08.07 | 1:45.78 | 2:22.93 | ||||
A6 | ||||||||||
3 | Jacob Weberg | 1997 | 31.39 | 1:07.99 | 1:46.15 | 2:23.05 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 33.29 | 1:12.87 | 1:52.65 | 2:29.05 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 29.42 | 1:02.61 | 1:36.96 | 2:12.01 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:12.00 | 1:12.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Barbara Blicher | 2003 | 1:12.36 | 1:12.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Molly Ibsen | 2003 | 1:13.58 | 1:13.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 35.83 | 1:15.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 35.48 | 1:15.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 40.66 | 1:22.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 40.16 | 1:22.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 41.71 | 1:24.27 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.19 | 1:24.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 40.05 | 1:24.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederikke Falk-List | 2004 | 41.73 | 1:28.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 31.15 | 1:02.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 31.42 | 1:04.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 30.80 | 1:05.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 31.63 | 1:05.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 31.91 | 1:05.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Claudia Sperling | 2002 | 31.54 | 1:06.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 32.36 | 1:06.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 32.38 | 1:07.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sarah Daly | 2001 | 1:07.85 | 1:07.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 33.00 | 1:08.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 33.27 | 1:08.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 20.54 | 1:08.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Toudal | 2001 | 32.98 | 1:09.14 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.04 | 1:09.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde van der Linden | 2002 | 1:09.66 | 1:09.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 33.73 | 1:09.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 33.84 | 1:10.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Jensen | 2002 | 36.26 | 1:15.53 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 37.60 | 1:18.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 37.32 | 1:20.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Josephine Ahlm | 2002 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | DNS | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 28.18 | 58.77 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 28.54 | 58.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 29.34 | 1:00.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 29.50 | 1:00.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 29.34 | 1:00.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 29.15 | 1:00.73 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Stinna Schnabl | 1999 | 29.44 | 1:00.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.22 | 1:01.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 29.53 | 1:01.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nina Toft | 2000 | 30.16 | 1:01.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 30.23 | 1:02.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 29.90 | 1:02.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 30.49 | 1:02.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 30.63 | 1:02.68 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Hannah Pilgaard | 1999 | 30.64 | 1:03.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 30.91 | 1:04.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 31.04 | 1:04.80 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Nicole Bennetsen | 2000 | 31.14 | 1:04.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cassandra Thimmer | 1999 | 31.65 | 1:04.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 31.39 | 1:05.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Mathilde Christjansen | 1999 | 31.48 | 1:05.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 31.06 | 1:05.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 31.75 | 1:05.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Alice Gantriis | 2000 | 31.70 | 1:05.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 31.97 | 1:05.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.73 | 1:06.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mia Walter | 2000 | 31.81 | 1:06.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rebecca Hansen | 2000 | 31.69 | 1:06.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Rosemarie Blicher | 2000 | 31.53 | 1:06.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 32.21 | 1:06.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Karina Garne Larsen | 2000 | 32.77 | 1:06.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Cecilie Meyn | 2000 | 32.37 | 1:07.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Iben Jeppesen | 2000 | 31.84 | 1:07.70 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 32.92 | 1:07.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | 28.10 | 58.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 28.54 | 58.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 29.42 | 1:00.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 29.51 | 1:00.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 29.44 | 1:00.94 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | 29.85 | 1:01.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 30.06 | 1:02.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lisa Steen Duus | 1997 | 30.21 | 1:02.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Marianne Duijm | 1993 | 30.55 | 1:02.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Hørlykke | 1998 | 30.84 | 1:03.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 31.22 | 1:04.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Christensen | 1997 | 30.91 | 1:05.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 28.15 | 57.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 28.82 | 59.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | 30.99 | 1:03.94 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 30.93 | 1:04.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 31.59 | 1:04.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 30.85 | 1:04.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 32.27 | 1:05.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 31.65 | 1:06.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 31.85 | 1:06.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Skinhøj | 2001 | 34.21 | 1:08.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Valdemar Taul | 2001 | 32.60 | 1:08.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marcus Dessau | 2002 | 34.01 | 1:11.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Linus Lindquist | 2002 | 35.16 | 1:12.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Hector Jakobsen | 2002 | 36.48 | 1:17.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Thor B. Jeppesen | 2002 | 37.86 | 1:19.60 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 26.10 | 53.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 26.81 | 54.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | 28.23 | 58.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 29.33 | 59.84 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 29.34 | 1:00.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | David Ajken Hansen | 1999 | 29.14 | 1:00.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 29.19 | 1:00.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Frydensberg | 1999 | 30.11 | 1:01.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 30.53 | 1:02.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 30.26 | 1:02.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 30.51 | 1:03.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Walther Hagemann | 1999 | 31.80 | 1:05.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jakob Forsberg | 2000 | 32.29 | 1:06.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Simonsen | 2000 | 32.18 | 1:06.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Lund | 2000 | 32.59 | 1:07.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Mogensen | 1999 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | DNS | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.45 | 53.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 26.75 | 55.44 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Joachim Frimann | 1997 | 28.58 | 58.78 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 28.59 | 1:00.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Steen | 1997 | 30.67 | 1:04.68 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 23.67 | 49.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 24.75 | 51.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 25.38 | 52.36 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 26.48 | 54.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Blume | 1990 | 25.73 | 54.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 26.22 | 54.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 27.53 | 55.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 26.78 | 55.83 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Asbjørn Garne | 1995 | 26.37 | 56.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alex Martin | 1990 | 26.66 | 56.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:22 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 461 | 1:24.38 | 2:50.70 | 4:22.58 | 5:37.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Fiedler | 2001 | 365 | 1:28.14 | 3:06.96 | 4:40.06 | 6:04.70 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 373 | 1:18.95 | 2:39.04 | 4:12.05 | 5:27.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 336 | 1:16.89 | 2:42.86 | 4:25.07 | 5:38.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 504 | 1:11.14 | 2:25.16 | 3:49.60 | 4:55.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 494 | 1:09.18 | 2:24.70 | 3:51.41 | 4:57.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Weiss | 1999 | 421 | 1:05.35 | 2:25.04 | 3:53.83 | 5:14.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Philip Schiøtz | 1999 | 402 | 1:11.39 | 2:34.69 | 4:03.38 | 5:18.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | David Yousefi Jensen | 1999 | 319 | 1:21.94 | 2:45.03 | 4:24.90 | 5:44.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Alexander Sejthen | 1999 | DSQ | Ej forts. bevæg 175m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 253 | 38.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Molly Ibsen | 2003 | 240 | 39.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Barbara Blicher | 2003 | 235 | 39.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 234 | 39.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 223 | 40.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 158 | 45.07 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Alberte V. Bisgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 468 | 31.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 463 | 31.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 410 | 32.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 406 | 32.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 360 | 34.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mathilde van der Linden | 2002 | 338 | 34.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 335 | 35.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 325 | 35.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 298 | 36.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 291 | 36.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 337 | 31.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 334 | 31.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 287 | 33.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 277 | 33.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 259 | 34.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Valdemar Taul | 2001 | 248 | 34.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christoffer Weiss | 2001 | 219 | 36.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Marcus Dessau | 2002 | 179 | 38.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik O. Møller | 1999 | 510 | 27.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lukas Sieben | 1999 | 399 | 29.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Norheim | 2000 | 372 | 30.31 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 331 | 31.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 291 | 32.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Lund | 2000 | 256 | 34.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Molly Ibsen | 2003 | 352 | 36.29 | 1:16.09 | 1:57.50 | 2:37.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 330 | 36.72 | 1:16.75 | 1:59.03 | 2:40.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 309 | 36.22 | 1:18.58 | 2:00.64 | 2:44.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 306 | 36.34 | 1:18.96 | 2:03.71 | 2:44.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | 261 | 36.25 | 1:20.89 | 2:08.90 | 2:53.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 254 | 39.58 | 1:24.76 | 2:11.56 | 2:55.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | 246 | 38.87 | 1:24.57 | 2:12.30 | 2:57.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 224 | 40.28 | 1:27.15 | 2:16.80 | 3:02.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 216 | 41.05 | 1:28.49 | 2:17.63 | 3:05.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | 213 | 40.67 | 1:28.81 | 2:19.31 | 3:06.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederikke Falk-List | 2004 | 193 | 42.37 | 1:31.72 | 2:22.66 | 3:12.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sif Søgaard Fester | 2003 | Akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | 544 | 31.27 | 1:05.59 | 1:41.43 | 2:16.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 527 | 32.19 | 1:06.95 | 1:42.47 | 2:17.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 494 | 32.65 | 1:08.26 | 1:44.48 | 2:20.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 492 | 32.72 | 1:08.32 | 1:45.10 | 2:20.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 480 | 33.15 | 1:09.21 | 1:45.76 | 2:21.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 406 | 33.92 | 1:11.66 | 1:50.59 | 2:30.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 400 | 35.06 | 1:14.40 | 1:54.53 | 2:30.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 400 | 34.75 | 1:13.89 | 1:52.43 | 2:30.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 389 | 34.72 | 1:14.34 | 1:54.34 | 2:32.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofie Slotved | 2002 | 346 | 35.97 | 1:16.22 | 1:57.90 | 2:38.32 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 335 | 37.71 | 1:18.75 | 2:00.55 | 2:39.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Emma Jensen | 2002 | 325 | 35.83 | 1:16.16 | 1:58.87 | 2:41.53 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 316 | 35.93 | 1:18.22 | 2:02.24 | 2:43.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Caroline Meyer | 2002 | 297 | 37.94 | 1:20.86 | 2:05.14 | 2:46.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 292 | 37.47 | 1:20.03 | 2:04.31 | 2:47.53 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 176 | 42.12 | 1:32.29 | 2:26.11 | 3:18.10 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:55 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 363 | 33.05 | 1:08.10 | 1:44.55 | 2:19.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 355 | 32.68 | 1:09.37 | 1:44.90 | 2:20.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | 354 | 32.17 | 1:08.06 | 1:45.06 | 2:20.41 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 350 | 33.50 | 1:09.58 | 1:46.10 | 2:20.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christoffer Weiss | 2001 | 347 | 33.20 | 1:09.84 | 1:46.86 | 2:21.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 320 | 34.19 | 1:11.06 | 1:48.04 | 2:25.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Albert Frydensberg | 2001 | 318 | 33.81 | 1:10.99 | 1:48.53 | 2:25.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 298 | 34.50 | 1:12.26 | 1:51.28 | 2:28.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Skinhøj | 2001 | 290 | 35.67 | 1:14.75 | 1:52.48 | 2:29.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 289 | 34.64 | 1:13.95 | 1:53.01 | 2:30.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 280 | 33.94 | 1:12.97 | 1:53.18 | 2:31.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 257 | 36.49 | 1:17.26 | 1:57.67 | 2:36.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Carl Martin Lundin | 2001 | 252 | 35.35 | 1:15.63 | 1:57.16 | 2:37.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alexander Schiøtz | 2001 | 230 | 36.18 | 1:17.51 | 2:00.61 | 2:42.09 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Linus Lindquist | 2002 | 229 | 36.26 | 1:18.03 | 2:00.81 | 2:42.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thor B. Jeppesen | 2002 | 211 | 36.14 | 1:19.91 | 2:04.80 | 2:46.77 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hector Jakobsen | 2002 | 198 | 39.61 | 1:22.36 | 2:07.52 | 2:50.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lucas Reüter | 2002 | 177 | 40.84 | 1:27.30 | 2:56.93 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 157 | 39.86 | 1:30.81 | 2:17.37 | 3:04.00 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Væver Hartvig | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 588 | 28.08 | 58.36 | 1:28.41 | 1:58.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik O. Møller | 1999 | 543 | 28.41 | 59.10 | 1:30.89 | 2:01.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 524 | 28.50 | 59.44 | 1:31.64 | 2:03.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 487 | 28.17 | 59.83 | 1:33.14 | 2:06.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Weiss | 1999 | 459 | 27.72 | 59.83 | 1:34.00 | 2:08.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 452 | 29.90 | 1:02.84 | 1:36.74 | 2:09.43 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Sejthen | 1999 | 436 | 30.20 | 1:03.58 | 1:37.94 | 2:10.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 387 | 31.45 | 1:06.86 | 1:41.49 | 2:16.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 370 | 31.72 | 1:07.15 | 1:43.63 | 2:18.33 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Lund | 2000 | 347 | 33.01 | 1:09.09 | 1:46.16 | 2:21.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Walther Hagemann | 1999 | 345 | 33.09 | 1:08.96 | 1:45.89 | 2:21.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | David Yousefi Jensen | 1999 | 319 | 29.60 | 1:05.44 | 1:44.95 | 2:25.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Barbara Blicher | 2003 | 349 | 42.60 | 1:28.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 319 | 43.74 | 1:31.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 234 | 48.23 | 1:41.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 505 | 36.85 | 1:18.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 487 | 38.05 | 1:19.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Fiedler | 2001 | 457 | 38.15 | 1:20.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Sarah Daly | 2001 | 431 | 38.39 | 1:22.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frida Toudal | 2001 | 377 | 41.00 | 1:26.31 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 376 | 40.95 | 1:26.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 342 | 41.03 | 1:29.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Meyer | 2002 | 255 | 45.94 | 1:38.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 205 | 49.85 | 1:45.69 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 150 | 54.19 | 1:57.31 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 348 | 37.75 | 1:19.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 318 | 38.88 | 1:21.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 297 | 40.01 | 1:23.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 296 | 40.51 | 1:23.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Christoffer Weiss | 2001 | 269 | 41.61 | 1:26.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Skinhøj | 2001 | 265 | 42.53 | 1:26.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 241 | 42.46 | 1:29.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Valdemar Taul | 2001 | 226 | 43.57 | 1:31.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 194 | 45.94 | 1:36.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Hector Jakobsen | 2002 | 128 | 53.03 | 1:50.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Weiss | 1999 | 471 | 33.33 | 1:11.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Christiansen | 1999 | 443 | 35.02 | 1:12.94 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Philip Schiøtz | 1999 | 434 | 34.50 | 1:13.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 430 | 35.51 | 1:13.63 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Forsberg | 2000 | 346 | 37.66 | 1:19.19 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 320 | 38.25 | 1:21.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Walther Hagemann | 1999 | 306 | 39.09 | 1:22.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | William Simonsen | 2000 | 214 | 43.37 | 1:32.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 234 | 46.64 | 1:36.73 | 2:27.01 | 3:14.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anne Sofie Evald | 2004 | 211 | 47.73 | 1:39.84 | 2:31.98 | 3:21.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | 486 | 35.96 | 1:14.73 | 1:53.85 | 2:32.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 434 | 37.12 | 1:18.18 | 1:59.11 | 2:38.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 424 | 37.87 | 1:18.53 | 1:59.76 | 2:39.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilia Steen | 2002 | 357 | 38.84 | 1:21.47 | 2:05.32 | 2:49.06 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
5 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 345 | 40.82 | 1:24.92 | 2:08.45 | 2:50.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 344 | 40.60 | 1:24.74 | 2:09.42 | 2:51.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 301 | 42.13 | 1:29.92 | 2:16.47 | 2:58.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Slotved | 2002 | DSQ | EFB 100m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 463 | 32.26 | 1:07.73 | 1:43.59 | 2:17.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 342 | 35.37 | 1:14.48 | 1:53.74 | 2:31.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 334 | 35.98 | 1:14.99 | 1:54.46 | 2:32.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Marcus Dessau | 2002 | 249 | 39.74 | 1:22.25 | 2:05.54 | 2:48.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander Schiøtz | 2001 | 210 | 42.16 | 1:27.89 | 2:13.32 | 2:58.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Linus Lindquist | 2002 | 191 | 42.75 | 1:29.63 | 2:17.62 | 3:04.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik O. Møller | 1999 | 464 | 31.95 | 1:07.05 | 1:43.19 | 2:16.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 457 | 33.41 | 1:09.17 | 1:44.65 | 2:17.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | David Ajken Hansen | 1999 | 366 | 34.65 | 1:11.78 | 1:50.16 | 2:28.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 343 | 38.83 | 1:22.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 337 | 38.43 | 1:22.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Barbara Blicher | 2003 | 330 | 40.18 | 1:23.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 274 | 39.85 | 1:28.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 260 | 40.46 | 1:29.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maria Hagen | 2003 | 252 | 41.32 | 1:30.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 245 | 41.95 | 1:31.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 230 | 45.63 | 1:33.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | 229 | 43.70 | 1:33.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 226 | 45.42 | 1:34.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | 225 | 43.82 | 1:34.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 222 | 44.74 | 1:34.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anne Sofie Evald | 2004 | 213 | 46.76 | 1:36.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 199 | 47.34 | 1:38.35 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Sif Søgaard Fester | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 532 | 33.16 | 1:10.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 445 | 34.76 | 1:15.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 443 | 36.66 | 1:15.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sarah Daly | 2001 | 426 | 36.61 | 1:16.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 423 | 34.79 | 1:16.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 401 | 36.58 | 1:17.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde van der Linden | 2002 | 400 | 36.62 | 1:17.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 391 | 37.73 | 1:18.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 388 | 36.14 | 1:18.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 372 | 38.89 | 1:19.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 365 | 37.83 | 1:20.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 354 | 38.32 | 1:21.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Fiedler | 2001 | 345 | 39.61 | 1:21.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 338 | 38.82 | 1:22.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 332 | 38.71 | 1:22.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frida Toudal | 2001 | 318 | 40.47 | 1:24.10 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emilia Steen | 2002 | 298 | 38.78 | 1:25.96 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Jensen | 2002 | 275 | 42.45 | 1:28.34 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Slotved | 2002 | 262 | 43.64 | 1:29.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 256 | 42.56 | 1:30.47 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
21 | Caroline Meyer | 2002 | 248 | 44.78 | 1:31.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 224 | 45.30 | 1:34.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 214 | 46.55 | 1:35.97 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | DSQ | Afslutning mave 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 479 | 30.05 | 1:04.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 344 | 35.08 | 1:12.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 335 | 34.16 | 1:13.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 328 | 34.11 | 1:13.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 318 | 35.09 | 1:14.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 312 | 34.91 | 1:14.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 297 | 36.02 | 1:15.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 278 | 34.89 | 1:17.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Gram Peters | 2001 | 278 | 36.05 | 1:17.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 276 | 36.71 | 1:17.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 270 | 38.86 | 1:18.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Alfred Højberg | 2002 | 259 | 37.12 | 1:19.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Valdemar Taul | 2001 | 258 | 37.28 | 1:19.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christian Skinhøj | 2001 | 258 | 38.59 | 1:19.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Albert Frydensberg | 2001 | 258 | 37.56 | 1:19.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 235 | 36.91 | 1:22.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marcus Dessau | 2002 | 224 | 39.03 | 1:23.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Carl Martin Lundin | 2001 | 218 | 40.49 | 1:24.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Alexander Schiøtz | 2001 | 212 | 39.37 | 1:24.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 211 | 42.36 | 1:25.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Linus Lindquist | 2002 | 199 | 40.52 | 1:26.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Hector Jakobsen | 2002 | 162 | 44.18 | 1:32.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Thor B. Jeppesen | 2002 | 148 | 44.65 | 1:35.79 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 140 | 42.52 | 1:37.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Reüter | 2002 | DSQ | En hånd i vending 25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 615 | 27.63 | 59.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Weiss | 1999 | 495 | 30.16 | 1:04.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Christiansen | 1999 | 473 | 30.24 | 1:05.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 462 | 30.20 | 1:05.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | 446 | 31.05 | 1:06.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Philip Schiøtz | 1999 | 426 | 31.05 | 1:07.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Alexander Sejthen | 1999 | 403 | 32.17 | 1:08.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | David Yousefi Jensen | 1999 | 386 | 30.82 | 1:09.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | David Ajken Hansen | 1999 | 382 | 32.62 | 1:09.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 367 | 32.38 | 1:10.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 359 | 32.98 | 1:11.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 354 | 32.73 | 1:11.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Norheim | 2000 | 354 | 32.07 | 1:11.63 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
14 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 347 | 32.18 | 1:12.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Forsberg | 2000 | 297 | 36.87 | 1:15.93 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | William Simonsen | 2000 | 294 | 35.16 | 1:16.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Lund | 2000 | 288 | 35.13 | 1:16.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 283 | 36.98 | 1:17.23 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
19 | Walther Hagemann | 1999 | 280 | 37.36 | 1:17.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte B1 | 0 | 541 | 1:59.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 30.83 | 1:00.02 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 29.38 | 1:29.40 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 29.69 | 1:59.09 | |||||||
2 | Lyngby Es2 01Piger | 2001 | 528 | 2:00.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 32.03 | 1:02.62 | |||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 29.77 | 1:32.39 | |||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 27.64 | 2:00.03 | |||||||
3 | Lyngby Es2 02Piger | 2002 | 508 | 2:01.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 30.52 | 1:01.07 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 31.25 | 1:32.32 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 29.24 | 2:01.56 | |||||||
4 | Gentofte B2 | 0 | 447 | 2:06.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 31.32 | 1:02.57 | |||||||
Sif Nikoline Madsen | 2001 | 31.46 | 1:34.03 | |||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 32.80 | 2:06.83 | |||||||
5 | Gentofte C1 | 0 | 374 | 2:14.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 33.93 | 1:08.12 | |||||||
Molly Ibsen | 2003 | 33.61 | 1:41.73 | |||||||
Barbara Blicher | 2003 | 32.92 | 2:14.65 | |||||||
6 | Rønne Pibla | 2002 | 366 | 2:15.59 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Emilia Steen | 2002 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 35.48 | 1:07.30 | |||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 37.41 | 1:44.71 | |||||||
Frida Toudal | 2001 | 30.88 | 2:15.59 | |||||||
7 | Lyngby Es3X Piger | 0 | 353 | 2:17.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 36.63 | 1:09.85 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2004 | 36.28 | 1:46.13 | |||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 31.09 | 2:17.22 | |||||||
8 | Hørsholm Årgangspiger | 2001 | 333 | 2:19.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Anna Fiedler | 2001 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Sofie Slotved | 2002 | 34.85 | 1:08.05 | |||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 35.43 | 1:43.48 | |||||||
Caroline Meyer | 2002 | 36.46 | 2:19.94 | |||||||
9 | Gentofte C2 | 0 | 315 | 2:22.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Benedikte Lin Soja | 2002 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 37.11 | 1:11.43 | |||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 37.40 | 1:48.83 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 33.70 | 2:22.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte B1 | 0 | 514 | 1:44.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 26.24 | 26.24 | |||||||
Frederik Weiss | 1999 | 26.04 | 52.28 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 26.07 | 1:18.35 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.71 | 1:44.06 | |||||||
2 | Lyngby Es2 0001Drenge | 2000 | 439 | 1:49.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 28.53 | 56.02 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 27.05 | 1:23.07 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 26.57 | 1:49.64 | |||||||
3 | Lyngby Es2 99Drenge | 1999 | 438 | 1:49.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 28.12 | 28.12 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 27.76 | 55.88 | |||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 27.76 | 1:23.64 | |||||||
Lukas Sieben | 1999 | 26.10 | 1:49.74 | |||||||
4 | Hørsholm Drenge 1 | 1999 | 394 | 1:53.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 27.34 | 27.34 | |||||||
David Yousefi Jensen | 1999 | 26.25 | 53.59 | |||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 26.23 | 1:19.82 | |||||||
Alexander Schiøtz | 2001 | 33.83 | 1:53.65 | |||||||
5 | Gentofte B2 | 0 | 354 | 1:57.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 29.01 | 59.09 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 28.87 | 1:27.96 | |||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 29.78 | 1:57.74 | |||||||
6 | Lyngby Es3X Drenge 1 | 0 | 323 | 2:01.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 31.06 | 1:02.33 | |||||||
Albert Frydensberg | 2001 | 29.90 | 1:32.23 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 29.24 | 2:01.47 | |||||||
7 | Gentofte C2 | 0 | 302 | 2:04.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Valdemar Taul | 2001 | 32.42 | 1:02.93 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 30.89 | 1:33.82 | |||||||
Frederik Lund | 2000 | 30.38 | 2:04.20 | |||||||
8 | Gentofte C1 | 0 | 231 | 2:15.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 33.27 | 1:03.55 | |||||||
Hector Jakobsen | 2002 | 36.49 | 1:40.04 | |||||||
Linus Lindquist | 2002 | 35.64 | 2:15.68 | |||||||
9 | Lyngby Es3X Drenge 2 | 0 | 213 | 2:19.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 36.54 | 1:09.93 | |||||||
Kasper Feld Sørensen | 2002 | 38.46 | 1:48.39 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 31.12 | 2:19.51 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Pilgaard | 1999 | 576 | 1:09.58 | 2:29.34 | 4:00.07 | 5:13.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 574 | 1:14.09 | 2:35.12 | 4:03.48 | 5:13.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 496 | 1:16.92 | 2:41.51 | 4:14.47 | 5:29.42 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 486 | 1:15.28 | 2:42.56 | 4:16.85 | 5:31.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 464 | 1:21.15 | 2:45.59 | 4:22.18 | 5:36.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Karina Garne Larsen | 2000 | 434 | 1:20.80 | 2:48.76 | 4:24.47 | 5:44.43 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Cecilie Meyn | 2000 | 433 | 1:19.89 | 2:51.26 | 4:27.19 | 5:44.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 415 | 1:23.12 | 2:54.61 | 4:30.75 | 5:49.71 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 378 | 1:21.66 | 2:56.14 | 4:36.36 | 6:00.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 363 | 1:24.52 | 2:50.87 | 4:43.64 | 6:05.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 682 | 1:07.00 | 2:22.87 | 3:49.21 | 4:56.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 680 | 1:11.17 | 2:26.94 | 3:51.72 | 4:56.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 658 | 1:08.30 | 2:29.93 | 3:56.65 | 4:59.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 599 | 1:09.64 | 2:27.62 | 3:59.03 | 5:09.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 576 | 1:12.70 | 2:34.39 | 4:02.19 | 5:13.40 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Marina Heller Hansen | 1994 | 549 | 1:08.38 | 2:26.94 | 4:04.17 | 5:18.42 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | 523 | 1:11.77 | 2:35.81 | 4:11.75 | 5:23.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Sara Krog Christoffersen | 1996 | DSQ | efb v. 125 og 150 m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 603 | 1:05.92 | 2:18.37 | 3:37.93 | 4:38.64 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Jacob Weberg | 1997 | 521 | 1:07.12 | 2:21.99 | 3:47.40 | 4:52.60 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 624 | 1:04.45 | 2:16.05 | 3:35.54 | 4:35.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 562 | 1:04.82 | 2:20.82 | 3:40.15 | 4:45.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 514 | 1:06.35 | 2:24.53 | 3:48.58 | 4:53.89 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 483 | 1:07.26 | 2:22.80 | 3:51.90 | 5:00.04 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 583 | 29.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 549 | 29.77 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 545 | 29.84 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | 509 | 30.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 490 | 30.92 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Hørlykke | 2000 | 480 | 31.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 477 | 31.20 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 473 | 31.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 392 | 33.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cassandra Thimmer | 1999 | 384 | 33.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 384 | 33.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 352 | 34.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Iben Jeppesen | 2000 | 323 | 35.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alice Gantriis | 2000 | 321 | 35.57 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte Friis | 1999 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Sofie Voss Thorsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 577 | 29.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 572 | 29.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 550 | 29.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 524 | 30.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Christensen | 1997 | 510 | 30.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 353 | 34.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Frimann | 1997 | 405 | 29.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Steen | 1997 | 306 | 32.32 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 704 | 24.50 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | 526 | 27.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Niels Breum Hansen | 1994 | 518 | 27.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Røssel | 1995 | 498 | 27.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Lundt | 1967 | 320 | 31.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Torsten Ringberg | 1958 | 305 | 32.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anders Blume | 1990 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Vogel | 1970 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 692 | 29.56 | 1:01.46 | 1:33.88 | 2:05.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 672 | 29.80 | 1:02.09 | 1:34.86 | 2:06.86 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Toft | 2000 | 635 | 30.53 | 1:03.28 | 1:36.41 | 2:09.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 598 | 30.23 | 1:03.77 | 1:37.53 | 2:11.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 569 | 31.16 | 1:05.91 | 1:39.98 | 2:14.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 566 | 32.13 | 1:06.23 | 1:40.46 | 2:14.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 546 | 30.51 | 1:04.21 | 1:40.00 | 2:15.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 536 | 32.44 | 1:07.49 | 1:42.78 | 2:16.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Thit Bondo | 2000 | 528 | 32.14 | 1:07.21 | 1:42.73 | 2:17.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Mathilde Christjansen | 1999 | 522 | 32.11 | 1:06.97 | 1:42.48 | 2:18.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 514 | 32.02 | 1:07.02 | 1:43.10 | 2:18.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 509 | 32.23 | 1:07.32 | 1:43.11 | 2:19.18 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Rosemarie Blicher | 2000 | 498 | 31.89 | 1:07.52 | 1:44.15 | 2:20.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rebecca Hansen | 2000 | 484 | 32.43 | 1:08.75 | 1:45.71 | 2:21.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mia Walter | 2000 | 468 | 32.80 | 1:09.44 | 1:46.78 | 2:23.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alice Gantriis | 2000 | 455 | 32.89 | 1:09.55 | 1:47.58 | 2:24.44 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie W. Krattet | 2000 | 392 | 34.50 | 1:12.89 | 1:52.98 | 2:31.81 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 693 | 29.32 | 1:00.95 | 1:33.06 | 2:05.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 652 | 29.62 | 1:01.59 | 1:34.43 | 2:08.16 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | 596 | 31.02 | 1:04.45 | 1:38.49 | 2:12.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | 560 | 30.35 | 1:04.17 | 1:39.73 | 2:14.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 558 | 31.58 | 1:05.95 | 1:40.92 | 2:14.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 651 | 25.64 | 53.81 | 1:24.31 | 1:54.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 629 | 26.83 | 56.24 | 1:27.01 | 1:55.94 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | 585 | 27.88 | 57.52 | 1:28.43 | 1:58.78 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Steen Petersen | 1997 | 579 | 28.60 | 58.79 | 1:29.14 | 1:59.20 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | 554 | 28.09 | 58.40 | 1:29.75 | 2:00.96 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 494 | 29.08 | 1:01.05 | 1:33.62 | 2:05.68 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 444 | 29.36 | 1:01.92 | 1:35.98 | 2:10.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 772 | 25.06 | 52.17 | 1:19.81 | 1:48.31 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Røssel | 1995 | 628 | 27.19 | 56.31 | 1:26.38 | 1:56.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 529 | 28.73 | 59.78 | 1:31.51 | 2:02.83 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 520 | 30.13 | 1:00.72 | 1:31.98 | 2:03.50 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Asbjørn Garne | 1995 | 487 | 28.68 | 1:01.59 | 1:34.00 | 2:06.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 604 | 35.70 | 1:13.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 578 | 36.18 | 1:14.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicole Bennetsen | 2000 | 479 | 37.13 | 1:19.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 466 | 38.39 | 1:20.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rosemarie Blicher | 2000 | 463 | 37.97 | 1:20.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 433 | 39.00 | 1:22.42 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 430 | 38.85 | 1:22.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 418 | 39.39 | 1:23.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 406 | 39.79 | 1:24.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 402 | 40.78 | 1:24.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 379 | 40.47 | 1:26.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Karina Garne Larsen | 2000 | 371 | 40.81 | 1:26.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Cecilie Meyn | 2000 | 362 | 41.37 | 1:27.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | 263 | 45.49 | 1:37.24 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 610 | 35.16 | 1:13.52 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 536 | 36.25 | 1:16.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 529 | 36.20 | 1:17.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 474 | 37.33 | 1:19.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | 474 | 38.52 | 1:19.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Amanda Højberg | 1998 | 473 | 37.55 | 1:20.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Forsberg | 1997 | 372 | 36.28 | 1:17.28 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Steen | 1997 | 292 | 40.31 | 1:23.81 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 729 | 28.71 | 1:01.77 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 661 | 30.10 | 1:03.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 581 | 31.60 | 1:06.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 571 | 32.02 | 1:07.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 501 | 33.16 | 1:09.98 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Anders Lundt | 1967 | 324 | 38.81 | 1:20.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 563 | 34.26 | 1:10.85 | 1:48.05 | 2:25.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 484 | 36.16 | 1:14.61 | 1:54.28 | 2:32.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Walter | 2000 | 471 | 36.15 | 1:15.97 | 1:55.74 | 2:34.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cassandra Thimmer | 1999 | 431 | 37.28 | 1:16.34 | 1:57.74 | 2:38.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Christjansen | 1999 | 416 | 38.57 | 1:18.95 | 2:40.70 | 2:40.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie W. Krattet | 2000 | 406 | 38.55 | 1:19.95 | 2:01.77 | 2:42.08 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 402 | 37.84 | 1:19.23 | 2:01.20 | 2:42.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Karina Garne Larsen | 2000 | 382 | 39.29 | 1:21.30 | 2:03.48 | 2:45.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Bro | 1996 | 758 | 32.00 | 1:04.91 | 1:38.08 | 2:11.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 635 | 34.55 | 1:10.53 | 1:45.20 | 2:19.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 611 | 33.68 | 1:09.87 | 1:45.53 | 2:21.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | 589 | 34.06 | 1:09.92 | 1:46.38 | 2:23.17 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 569 | 36.10 | 1:12.58 | 1:49.20 | 2:24.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 463 | 36.63 | 1:16.63 | 1:56.15 | 2:35.14 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 550 | 30.81 | 1:03.70 | 1:37.00 | 2:09.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 527 | 30.69 | 1:03.90 | 1:37.66 | 2:11.35 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Weberg | 1997 | 445 | 33.47 | 1:08.91 | 1:44.20 | 2:18.91 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 437 | 32.78 | 1:08.06 | 1:44.45 | 2:19.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 374 | 34.98 | 1:11.94 | 1:49.84 | 2:27.21 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 679 | 29.10 | 1:00.65 | 1:31.37 | 2:00.70 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 622 | 28.49 | 59.83 | 1:32.17 | 2:04.30 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 456 | 33.90 | 1:10.92 | 1:44.21 | 2:17.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Mark Vogel | 1970 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 618 | 31.61 | 1:07.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 596 | 30.12 | 1:08.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 592 | 30.59 | 1:08.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | 575 | 31.42 | 1:09.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emily Gantriis | 1999 | 556 | 32.53 | 1:09.83 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hannah Pilgaard | 1999 | 551 | 31.99 | 1:10.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 533 | 35.01 | 1:10.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 522 | 33.99 | 1:11.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 507 | 34.69 | 1:12.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 503 | 35.87 | 1:12.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Nicole Bennetsen | 2000 | 494 | 34.12 | 1:12.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 485 | 34.31 | 1:13.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thit Bondo | 2000 | 454 | 34.79 | 1:14.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 445 | 35.39 | 1:15.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 434 | 35.23 | 1:15.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Rebecca Hansen | 2000 | 434 | 35.90 | 1:15.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 413 | 36.43 | 1:17.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 409 | 34.73 | 1:17.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Cecilie Meyn | 2000 | 402 | 36.99 | 1:17.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 375 | 37.51 | 1:19.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 360 | 35.91 | 1:20.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Iben Jeppesen | 2000 | 356 | 37.17 | 1:21.05 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte Friis | 1999 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 681 | 29.58 | 1:05.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 634 | 30.01 | 1:06.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 634 | 30.92 | 1:06.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 634 | 30.32 | 1:06.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 626 | 32.00 | 1:07.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 589 | 31.81 | 1:08.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | 577 | 33.19 | 1:08.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Amanda Højberg | 1998 | 548 | 33.15 | 1:10.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 548 | 33.39 | 1:10.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Lisa Steen Duus | 1997 | 520 | 33.08 | 1:11.42 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 516 | 34.65 | 1:11.60 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Sofia Altoft | 1998 | 500 | 34.01 | 1:12.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 463 | 33.96 | 1:14.23 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 399 | 37.04 | 1:18.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Brandt Nielsen | 1998 | DSQ | vend på maven 50 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 578 | 27.13 | 1:00.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 551 | 27.47 | 1:01.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 511 | 30.53 | 1:03.40 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Lars Breum Hansen | 1997 | 488 | 29.18 | 1:04.41 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 452 | 29.47 | 1:06.06 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joachim Frimann | 1997 | 389 | 33.46 | 1:09.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Forsberg | 1997 | 342 | 35.62 | 1:12.45 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Steen | 1997 | 321 | 34.84 | 1:14.04 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 764 | 25.52 | 55.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 628 | 27.42 | 59.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 624 | 28.22 | 59.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | 523 | 29.42 | 1:02.93 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Lundt | 1967 | 323 | 35.19 | 1:13.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Torsten Ringberg | 1958 | 315 | 34.46 | 1:14.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | DSQ | flere flyben v. 50 m | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Swim 1 | 0 | 727 | 1:47.92 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Maj Howardsen | 1997 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 26.46 | 54.04 | |||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 27.27 | 1:21.31 | |||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 26.61 | 1:47.92 | |||||||
2 | Lyngby Damer 1 | 0 | 726 | 1:47.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Højberg | 1998 | 27.46 | 27.46 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 27.34 | 54.80 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 27.18 | 1:21.98 | |||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 25.99 | 1:47.97 | |||||||
3 | Gentofte A1 | 0 | 697 | 1:49.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Signe Bro | 1999 | 27.29 | 27.29 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 27.70 | 54.99 | |||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 27.08 | 1:22.07 | |||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 27.36 | 1:49.43 | |||||||
4 | Sigma Swim 2 | 0 | 635 | 1:52.89 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 27.37 | 56.42 | |||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 28.53 | 1:24.95 | |||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 27.94 | 1:52.89 | |||||||
5 | Lyngby Damer 2 | 0 | 634 | 1:52.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 27.59 | 55.69 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 29.01 | 1:24.70 | |||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 28.20 | 1:52.90 | |||||||
6 | Gentofte A2 | 0 | 622 | 1:53.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Nina Toft | 2000 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 27.77 | 56.88 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 28.08 | 1:24.96 | |||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 28.66 | 1:53.62 | |||||||
7 | Sigma Swim 3 | 0 | 619 | 1:53.82 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 27.45 | 55.33 | |||||||
Thit Bondo | 2000 | 29.02 | 1:24.35 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 29.47 | 1:53.82 | |||||||
8 | Gentofte A3 | 0 | 553 | 1:58.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 29.85 | 1:00.16 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 28.94 | 1:29.10 | |||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 29.06 | 1:58.16 | |||||||
9 | Lyngby Es2 00Piger | 2000 | 534 | 1:59.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Mia Walter | 2000 | 29.56 | 1:00.07 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 29.04 | 1:29.11 | |||||||
Mathilde Christjansen | 1999 | 30.45 | 1:59.56 | |||||||
10 | Hørsholm Senior Damer | 1998 | 533 | 1:59.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 30.06 | 1:00.61 | |||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 31.92 | 1:32.53 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 27.13 | 1:59.66 | |||||||
11 | Sigma Swim 4 | 0 | 509 | 2:01.46 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 29.52 | 59.36 | |||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 30.85 | 1:30.21 | |||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 31.25 | 2:01.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Swim 1 | 0 | 665 | 1:35.49 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Magnus Jákupsson | 1994 | 22.95 | 22.95 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 23.16 | 46.11 | |||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 24.43 | 1:10.54 | |||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 24.95 | 1:35.49 | |||||||
2 | Gentofte A1 | 0 | 601 | 1:38.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 24.84 | 24.84 | |||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 24.44 | 49.28 | |||||||
Alex Martin | 1990 | 25.45 | 1:14.73 | |||||||
Christian Røssel | 1995 | 24.02 | 1:38.75 | |||||||
3 | Sigma Swim 2 | 0 | 552 | 1:41.61 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 24.28 | 24.28 | |||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 26.10 | 50.38 | |||||||
Jacob Weberg | 1997 | 26.28 | 1:16.66 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 24.95 | 1:41.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 39, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 527 | 1:09.28 | 2:22.32 | 3:36.59 | 4:50.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 477 | 1:10.06 | 2:26.50 | 3:43.11 | 5:00.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 454 | 1:10.75 | 2:28.03 | 3:45.76 | 5:04.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 412 | 1:13.51 | 2:34.83 | 3:55.54 | 5:14.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 412 | 1:13.22 | 2:34.03 | 3:55.43 | 5:15.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 405 | 1:13.34 | 2:34.16 | 3:56.20 | 5:16.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frida Toudal | 2001 | 404 | 1:14.00 | 2:34.71 | 3:55.75 | 5:17.08 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emilia Steen | 2002 | 380 | 1:15.77 | 2:37.49 | 4:00.67 | 5:23.69 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 304 | 1:20.47 | 2:49.45 | 4:19.89 | 5:48.73 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:16 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 497 | 1:04.12 | 2:13.43 | 3:22.63 | 4:27.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 376 | 1:08.36 | 2:23.40 | 3:38.91 | 4:53.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 349 | 1:11.15 | 2:28.42 | 3:45.74 | 5:01.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 539 | 1:00.19 | 2:07.21 | 3:15.15 | 4:20.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 499 | 1:03.23 | 2:12.20 | 3:21.25 | 4:27.53 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Frydensberg | 1999 | 470 | 1:04.53 | 2:13.84 | 3:23.81 | 4:32.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Schiøtz | 1999 | 447 | 1:05.11 | 2:15.26 | 3:28.06 | 4:37.56 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Alexander Sejthen | 1999 | 408 | 1:06.20 | 2:18.98 | 4:45.96 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Walther Hagemann | 1999 | 310 | 1:12.19 | 2:31.90 | 3:53.38 | 5:13.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:34 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:32 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | 522 | 31.92 | 1:08.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 446 | 32.75 | 1:12.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 316 | 37.35 | 1:20.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 287 | 37.77 | 1:23.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:32 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:36 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 290 | 33.63 | 1:13.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 266 | 34.99 | 1:15.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 262 | 35.33 | 1:15.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 238 | 35.56 | 1:18.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Gram Peters | 2001 | 225 | 35.86 | 1:19.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 637 | 26.27 | 56.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 530 | 28.08 | 59.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik O. Møller | 1999 | 530 | 28.25 | 59.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Christiansen | 1999 | 458 | 28.90 | 1:02.87 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | 354 | 32.22 | 1:08.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 341 | 32.43 | 1:09.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Norheim | 2000 | 332 | 31.67 | 1:09.95 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 283 | 33.54 | 1:13.82 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | William Simonsen | 2000 | 260 | 35.32 | 1:15.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:36 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 340 | 39.85 | 1:24.97 | 2:16.61 | 2:56.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Barbara Blicher | 2003 | 310 | 43.13 | 1:30.52 | 2:22.04 | 3:02.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 284 | 42.07 | 1:28.52 | 2:25.72 | 3:07.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Molly Ibsen | 2003 | 281 | 42.14 | 1:29.53 | 2:26.96 | 3:07.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 265 | 40.34 | 1:29.25 | 2:29.45 | 3:11.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 243 | 48.58 | 1:35.15 | 2:33.31 | 3:17.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 222 | 49.03 | 1:39.71 | 2:36.43 | 3:23.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 216 | 50.80 | 1:41.54 | 2:40.48 | 3:25.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 207 | 41.44 | 1:33.08 | 2:39.41 | 3:27.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 151 | 58.45 | 1:50.31 | 2:56.84 | 3:51.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 435 | 33.71 | 1:16.12 | 2:05.13 | 2:42.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 426 | 34.96 | 1:17.53 | 2:05.43 | 2:43.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 413 | 37.56 | 1:19.06 | 2:07.94 | 2:45.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sarah Daly | 2001 | 409 | 36.19 | 1:21.39 | 2:07.76 | 2:45.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 389 | 34.15 | 1:20.55 | 2:08.10 | 2:48.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 385 | 36.98 | 1:18.61 | 2:11.41 | 2:49.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 384 | 38.72 | 1:24.31 | 2:11.43 | 2:49.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 363 | 38.33 | 1:23.18 | 2:13.20 | 2:52.59 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Mathilde van der Linden | 2002 | 356 | 38.58 | 1:22.58 | 2:12.86 | 2:53.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 331 | 40.57 | 1:26.60 | 2:18.80 | 2:57.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Fiedler | 2001 | 326 | 39.79 | 1:27.87 | 2:16.27 | 2:58.84 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Caroline Meyer | 2002 | 279 | 45.30 | 1:34.71 | 2:26.95 | 3:08.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Sofie Slotved | 2002 | 270 | 47.08 | 1:35.17 | 2:29.72 | 3:10.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 240 | 46.19 | 1:39.17 | 2:37.15 | 3:18.10 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 351 | 35.66 | 1:14.92 | 1:59.52 | 2:35.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 335 | 34.39 | 1:12.79 | 2:01.32 | 2:37.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 318 | 34.84 | 1:17.68 | 2:04.58 | 2:40.48 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Christoffer Weiss | 2001 | 313 | 36.80 | 1:18.09 | 2:04.16 | 2:41.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 283 | 39.67 | 1:23.03 | 2:09.15 | 2:46.89 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Valdemar Taul | 2001 | 280 | 36.86 | 1:20.84 | 2:11.32 | 2:47.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Skinhøj | 2001 | 277 | 39.09 | 1:22.51 | 2:10.07 | 2:48.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl Martin Lundin | 2001 | 243 | 39.98 | 1:27.29 | 2:17.06 | 2:55.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marcus Dessau | 2002 | 233 | 39.32 | 1:23.62 | 2:17.29 | 2:58.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Schiøtz | 2001 | 223 | 38.89 | 1:24.92 | 2:19.84 | 3:00.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Linus Lindquist | 2002 | 194 | 43.21 | 1:30.37 | 2:26.88 | 3:09.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 558 | 28.02 | 1:01.35 | 1:42.18 | 2:13.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Weiss | 1999 | 445 | 29.57 | 1:05.99 | 1:48.36 | 2:23.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Philip Schiøtz | 1999 | 417 | 31.59 | 1:10.36 | 1:52.20 | 2:26.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 387 | 31.28 | 1:09.85 | 1:55.48 | 2:30.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Sejthen | 1999 | 376 | 31.36 | 1:11.49 | 1:56.70 | 2:31.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Frederik Lund | 2000 | 312 | 35.38 | 1:16.42 | 2:04.71 | 2:41.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 250 | 37.02 | 1:22.76 | 2:16.81 | 2:53.98 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | David Yousefi Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | DSQ | ud på maven v 75m | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Barbara Blicher | 2003 | 260 | 43.63 | 1:26.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 257 | 43.27 | 1:26.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Molly Ibsen | 2003 | 243 | 42.91 | 1:28.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 193 | 47.10 | 1:35.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | DSQ | ej forts bev v 25m | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | 460 | 35.31 | 1:11.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 459 | 35.07 | 1:11.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 399 | 36.37 | 1:14.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 353 | 38.57 | 1:18.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 343 | 38.61 | 1:18.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 341 | 38.81 | 1:19.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emilia Steen | 2002 | 327 | 38.88 | 1:20.13 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 314 | 38.97 | 1:21.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 306 | 40.08 | 1:21.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 264 | 40.78 | 1:26.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 246 | 42.64 | 1:28.09 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma Jensen | 2002 | 222 | 44.50 | 1:31.14 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Bach Offendal | 2002 | DSQ | ej forts bev v 50m | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 46, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 349 | 34.11 | 1:09.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 342 | 34.65 | 1:09.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 305 | 35.78 | 1:12.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 280 | 36.83 | 1:14.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | 271 | 37.03 | 1:15.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 238 | 39.21 | 1:18.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Marcus Dessau | 2002 | 217 | 39.59 | 1:21.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Valdemar Taul | 2001 | 202 | 41.05 | 1:23.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alexander Schiøtz | 2001 | 189 | 41.42 | 1:25.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Linus Lindquist | 2002 | 173 | 42.69 | 1:27.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Hector Jakobsen | 2002 | 172 | 43.24 | 1:27.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Carl Martin Lundin | 2001 | 171 | 42.39 | 1:28.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Thor B. Jeppesen | 2002 | 149 | 44.69 | 1:32.30 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 46, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 563 | 29.39 | 59.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 557 | 29.27 | 59.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik O. Møller | 1999 | 440 | 31.50 | 1:04.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 437 | 32.05 | 1:04.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 400 | 32.67 | 1:06.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 356 | 33.81 | 1:09.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 334 | 33.70 | 1:10.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Lund | 2000 | 251 | 38.46 | 1:17.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Walther Hagemann | 1999 | 242 | 38.89 | 1:18.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anders Norheim | 2000 | DSQ | Neddykket v/indslag | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 512 | 38.87 | 1:22.02 | 2:05.83 | 2:48.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 501 | 39.43 | 1:22.66 | 2:06.24 | 2:49.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 500 | 38.09 | 1:21.25 | 2:05.59 | 2:49.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 416 | 40.73 | 1:25.69 | 2:12.48 | 3:00.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Daly | 2001 | 393 | 40.41 | 1:26.24 | 2:14.77 | 3:03.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 386 | 42.38 | 1:29.61 | 2:17.35 | 3:04.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 386 | 42.86 | 1:30.15 | 2:17.78 | 3:04.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frida Toudal | 2001 | 375 | 42.42 | 1:30.10 | 2:18.62 | 3:06.57 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 354 | 43.74 | 1:32.88 | 2:22.95 | 3:10.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 331 | 45.34 | 1:35.97 | 2:25.87 | 3:14.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 324 | 44.59 | 1:35.49 | 2:25.93 | 3:15.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Claudia Sperling | 2002 | 323 | 43.95 | 1:34.61 | 2:25.70 | 3:16.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 293 | 47.26 | 1:40.31 | 2:31.89 | 3:22.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 290 | 47.01 | 1:39.86 | 2:31.84 | 3:23.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 277 | 46.34 | 1:38.86 | 2:33.28 | 3:26.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Meyer | 2002 | 260 | 48.91 | 1:42.89 | 2:37.58 | 3:30.82 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Sofie Slotved | 2002 | 238 | 49.90 | 1:46.97 | 2:41.66 | 3:37.04 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Anna Fiedler | 2001 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 48, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 418 | 37.27 | 1:18.87 | 2:01.00 | 2:41.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 365 | 38.72 | 1:21.87 | 2:05.71 | 2:48.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 331 | 40.99 | 1:25.67 | 2:10.95 | 2:54.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 308 | 41.57 | 1:27.02 | 2:12.97 | 2:58.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 302 | 41.18 | 1:27.56 | 2:15.07 | 2:59.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 285 | 42.91 | 1:30.08 | 2:17.70 | 3:03.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Skinhøj | 2001 | 284 | 42.37 | 1:30.35 | 2:17.64 | 3:03.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 214 | 45.56 | 1:37.44 | 2:30.91 | 3:21.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 48, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | 469 | 35.88 | 1:16.10 | 1:56.82 | 2:35.31 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 465 | 36.59 | 1:16.79 | 1:56.77 | 2:35.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 441 | 36.54 | 1:17.53 | 1:58.77 | 2:38.53 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Weiss | 1999 | 439 | 35.24 | 1:15.38 | 1:56.61 | 2:38.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | 393 | 37.69 | 1:19.35 | 2:02.00 | 2:44.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Frydensberg | 1999 | 339 | 37.93 | 1:22.23 | 2:07.82 | 2:52.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Walther Hagemann | 1999 | 323 | 39.97 | 1:24.47 | 2:10.31 | 2:55.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 320 | 40.50 | 1:26.24 | 2:12.11 | 2:56.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Forsberg | 2000 | 317 | 40.38 | 1:26.03 | 2:12.45 | 2:56.83 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 283 | 42.64 | 1:29.02 | 2:16.04 | 3:03.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 242 | 44.51 | 1:34.44 | 2:24.63 | 3:13.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | William Simonsen | 2000 | 223 | 45.52 | 1:37.18 | 2:28.30 | 3:18.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 49, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 354 | 32.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Molly Ibsen | 2003 | 351 | 32.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Barbara Blicher | 2003 | 343 | 33.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 318 | 34.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 256 | 36.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 255 | 36.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 253 | 36.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 246 | 37.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 235 | 37.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 206 | 39.31 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Alberte V. Bisgaard | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 49, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 509 | 29.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 479 | 29.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | 425 | 30.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 406 | 31.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Fiedler | 2001 | 388 | 31.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Sofie Slotved | 2002 | 314 | 34.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 312 | 34.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Emma Jensen | 2002 | 310 | 34.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 308 | 34.41 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Caroline Meyer | 2002 | 301 | 34.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 289 | 35.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 201 | 39.61 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 50, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 347 | 28.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Gram Peters | 2001 | 325 | 29.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 311 | 29.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 297 | 30.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Valdemar Taul | 2001 | 277 | 31.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Skinhøj | 2001 | 273 | 31.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 270 | 31.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Linus Lindquist | 2002 | 245 | 32.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Carl Martin Lundin | 2001 | 241 | 32.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Marcus Dessau | 2002 | 235 | 32.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Alexander Schiøtz | 2001 | 228 | 33.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 218 | 33.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Thor B. Jeppesen | 2002 | 195 | 34.95 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Hector Jakobsen | 2002 | 191 | 35.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 50, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 564 | 24.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik O. Møller | 1999 | 486 | 25.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Weiss | 1999 | 465 | 26.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 464 | 26.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Philip Schiøtz | 1999 | 446 | 26.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 441 | 26.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alexander Sejthen | 1999 | 418 | 27.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 412 | 27.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 410 | 27.32 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 352 | 28.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Norheim | 2000 | 328 | 29.42 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
12 | Jakob Forsberg | 2000 | 300 | 30.30 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Lund | 2000 | 285 | 30.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | David Yousefi Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 51, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte B1 | 0 | 519 | 2:11.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 36.24 | 1:12.11 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 31.44 | 1:43.55 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 28.20 | 2:11.75 | |||||||
2 | Lyngby Es2 01Piger | 2001 | 468 | 2:16.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Sarah Daly | 2001 | 37.96 | 1:13.17 | |||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 32.57 | 1:45.74 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 30.63 | 2:16.37 | |||||||
3 | Lyngby Es2 02Piger | 2002 | 442 | 2:19.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 40.04 | 1:14.24 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.59 | 1:47.83 | |||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 31.17 | 2:19.00 | |||||||
4 | Hørsholm Årgangspiger | 2001 | 329 | 2:33.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Anna Fiedler | 2001 | 38.49 | 1:16.55 | |||||||
Caroline Meyer | 2002 | 43.35 | 1:59.90 | |||||||
Sofie Slotved | 2002 | 33.52 | 2:33.42 | |||||||
5 | Gentofte C1 | 0 | 323 | 2:34.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 42.74 | 1:21.58 | |||||||
Molly Ibsen | 2003 | 39.64 | 2:01.22 | |||||||
Barbara Blicher | 2003 | 33.04 | 2:34.26 | |||||||
6 | Rønne Pibla | 2002 | 302 | 2:37.81 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 44.88 | 44.88 | |||||||
Frida Toudal | 2001 | 41.21 | 1:26.09 | |||||||
Emilia Steen | 2002 | 36.69 | 2:02.78 | |||||||
Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 35.03 | 2:37.81 | |||||||
7 | Gentofte C2 | 0 | 251 | 2:47.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 49.84 | 1:30.52 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 40.30 | 2:10.82 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 36.98 | 2:47.80 | |||||||
- | Gentofte B2 | 0 | DSQ | tyvstart 3. skifte | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 52, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Es2 99Drenge | 1999 | 556 | 1:53.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 30.11 | 1:01.88 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 25.80 | 1:27.68 | |||||||
Lukas Sieben | 1999 | 26.19 | 1:53.87 | |||||||
2 | Gentofte B1 | 0 | 538 | 1:55.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Frederik Weiss | 1999 | 31.92 | 1:01.21 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 28.74 | 1:29.95 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.15 | 1:55.10 | |||||||
3 | Lyngby Es2 0001Drenge | 2000 | 409 | 2:06.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 34.77 | 1:08.62 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 30.87 | 1:39.49 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.61 | 2:06.10 | |||||||
4 | Gentofte B2 | 0 | 359 | 2:11.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 37.13 | 1:09.75 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 33.61 | 1:43.36 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 28.31 | 2:11.67 | |||||||
5 | Hørsholm Drenge 1 | 1999 | 357 | 2:11.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Alexander Schiøtz | 2001 | 38.01 | 38.01 | |||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 33.66 | 1:11.67 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 32.97 | 1:44.64 | |||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 27.27 | 2:11.91 | |||||||
6 | Gentofte C1 | 0 | 281 | 2:22.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 39.59 | 1:15.57 | |||||||
Frederik Lund | 2000 | 35.19 | 1:50.76 | |||||||
Carl Martin Lundin | 2001 | 32.09 | 2:22.85 | |||||||
7 | Gentofte C2 | 0 | 230 | 2:32.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Linus Lindquist | 2002 | 39.83 | 39.83 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 37.51 | 1:17.34 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 39.72 | 1:57.06 | |||||||
Hector Jakobsen | 2002 | 35.61 | 2:32.67 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 636 | 30.39 | 1:04.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 573 | 29.90 | 1:06.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 483 | 32.99 | 1:10.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 467 | 33.66 | 1:10.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 431 | 33.58 | 1:12.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 416 | 33.28 | 1:13.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Rebecca Hansen | 2000 | 405 | 34.10 | 1:14.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 403 | 34.47 | 1:14.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thit Bondo | 2000 | 375 | 35.03 | 1:16.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Cecilie Meyn | 2000 | 375 | 34.34 | 1:16.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 374 | 34.81 | 1:16.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 351 | 35.40 | 1:17.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Iben Jeppesen | 2000 | 326 | 36.99 | 1:19.98 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 711 | 29.12 | 1:01.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 704 | 29.29 | 1:01.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 594 | 30.67 | 1:05.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 588 | 30.85 | 1:05.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | 573 | 31.47 | 1:06.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Stephanie Hansen | 1996 | 517 | 32.13 | 1:08.56 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 381 | 35.50 | 1:15.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 54, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | 507 | 28.76 | 1:00.79 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 402 | 30.16 | 1:05.64 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Adam Hansen | 1998 | 316 | 32.05 | 1:11.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Steen | 1997 | 310 | 33.46 | 1:11.59 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
5 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 301 | 32.48 | 1:12.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 54, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Røssel | 1995 | 559 | 27.62 | 58.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 534 | 28.15 | 59.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Breum Hansen | 1994 | 526 | 28.22 | 1:00.02 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 55, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klara Reeh | 1999 | 590 | 31.56 | 1:08.10 | 1:53.00 | 2:26.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 569 | 32.49 | 1:10.46 | 1:53.19 | 2:28.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 558 | 31.44 | 1:08.18 | 1:54.60 | 2:29.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 553 | 33.86 | 1:13.38 | 1:54.83 | 2:30.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | 550 | 31.46 | 1:10.07 | 1:54.61 | 2:30.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 533 | 34.83 | 1:13.21 | 1:55.46 | 2:31.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nina Toft | 2000 | 524 | 33.32 | 1:10.79 | 1:57.33 | 2:32.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 517 | 35.19 | 1:16.19 | 1:58.47 | 2:33.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 515 | 35.37 | 1:17.31 | 1:58.51 | 2:33.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 472 | 35.35 | 1:15.31 | 2:01.58 | 2:38.17 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 451 | 34.43 | 1:15.98 | 2:03.83 | 2:40.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Mathilde Christjansen | 1999 | 436 | 36.66 | 1:18.13 | 2:06.04 | 2:42.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karina Garne Larsen | 2000 | 433 | 36.15 | 1:18.52 | 2:05.37 | 2:42.77 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 424 | 35.64 | 1:18.49 | 2:05.40 | 2:43.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 421 | 34.16 | 1:17.75 | 2:06.54 | 2:44.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Cecilie Meyn | 2000 | 377 | 36.90 | 1:23.48 | 2:11.54 | 2:50.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 315 | 36.48 | 1:22.96 | 2:20.21 | 3:01.04 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Stinna Schnabl | 1999 | DSQ | 2 flyben v 100 m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 55, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 685 | 30.07 | 1:05.60 | 1:47.22 | 2:19.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 627 | 31.70 | 1:10.74 | 1:50.97 | 2:23.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 626 | 29.97 | 1:06.88 | 1:50.36 | 2:23.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 626 | 30.51 | 1:05.39 | 1:50.52 | 2:23.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 618 | 33.19 | 1:10.55 | 1:52.64 | 2:24.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | 614 | 32.34 | 1:11.38 | 1:53.54 | 2:24.88 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 592 | 32.56 | 1:11.24 | 1:52.74 | 2:26.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Marianne Duijm | 1993 | 583 | 31.24 | 1:09.45 | 1:52.22 | 2:27.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Højberg | 1998 | 534 | 32.43 | 1:11.20 | 1:56.76 | 2:31.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofia Altoft | 1998 | 458 | 34.88 | 1:16.32 | 2:04.12 | 2:39.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 56, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim Birkerød | 28.06 | 1:00.47 | 1:37.97 | 2:07.91 | |||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 28.37 | 1:02.73 | 1:39.32 | 2:09.24 | |||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.73 | 1:00.36 | 1:40.06 | 2:09.75 | |||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.76 | 1:03.47 | 1:41.16 | 2:12.38 | |||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 29.47 | 1:03.96 | 1:42.93 | 2:12.70 | |||
6 | Christian Røssel | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 28.59 | 1:03.16 | 1:41.54 | 2:13.52 | |||
7 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.13 | 1:00.10 | 1:42.83 | 2:14.73 | |||
8 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.17 | 1:06.55 | 1:44.46 | 2:15.92 | |||
9 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 30.02 | 1:08.12 | 1:47.85 | 2:17.40 | |||
10 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.80 | 1:05.11 | 1:47.04 | 2:19.46 | |||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Sigma Swim Allerød | DSQ | afslut på mave v 100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 57, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 620 | 31.30 | 1:04.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | 541 | 33.55 | 1:07.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Toft | 2000 | 523 | 33.69 | 1:08.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Stinna Schnabl | 1999 | 498 | 32.85 | 1:09.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mia Walter | 2000 | 448 | 34.90 | 1:12.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 432 | 35.80 | 1:13.05 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Cassandra Thimmer | 1999 | 418 | 35.63 | 1:13.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thit Bondo | 2000 | 416 | 36.23 | 1:13.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 410 | 36.58 | 1:14.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Nicole Bennetsen | 2000 | 409 | 35.88 | 1:14.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rebecca Hansen | 2000 | 376 | 38.10 | 1:16.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sofie W. Krattet | 2000 | 367 | 37.78 | 1:17.10 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alice Gantriis | 2000 | 353 | 38.05 | 1:18.11 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 57, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Bro | 1996 | 686 | 30.88 | 1:02.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 679 | 31.17 | 1:02.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 610 | 31.66 | 1:05.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 567 | 32.56 | 1:06.70 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 534 | 33.76 | 1:08.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Stephanie Hansen | 1996 | 507 | 34.01 | 1:09.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 479 | 34.26 | 1:10.54 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofia Altoft | 1998 | 391 | 36.83 | 1:15.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 58, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 524 | 29.28 | 1:00.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 514 | 29.97 | 1:01.06 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 401 | 32.77 | 1:06.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 344 | 33.18 | 1:09.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 58, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 743 | 26.38 | 54.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 688 | 26.75 | 55.43 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 446 | 31.39 | 1:04.02 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 59 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 594 | 37.37 | 1:18.14 | 1:59.28 | 2:40.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 564 | 37.42 | 1:18.65 | 2:00.74 | 2:42.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 549 | 37.74 | 1:19.52 | 2:02.13 | 2:44.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 543 | 37.71 | 1:19.96 | 2:02.73 | 2:44.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 522 | 37.04 | 1:19.00 | 2:02.77 | 2:47.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 498 | 39.64 | 1:23.31 | 2:06.74 | 2:49.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hannah Pilgaard | 1999 | 483 | 38.54 | 1:21.95 | 2:06.39 | 2:51.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rosemarie Blicher | 2000 | 471 | 38.73 | 1:22.92 | 2:07.86 | 2:52.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 397 | 39.93 | 1:25.76 | 2:13.22 | 3:03.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karina Garne Larsen | 2000 | 387 | 40.81 | 1:27.62 | 2:16.49 | 3:04.65 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Mia Walter | 2000 | 288 | 46.59 | 1:39.06 | 2:31.36 | 3:23.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Sofie Voss Thorsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 628 | 36.28 | 1:16.75 | 1:57.17 | 2:37.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 560 | 37.73 | 1:19.13 | 2:01.34 | 2:43.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 543 | 38.50 | 1:21.48 | 2:02.97 | 2:44.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | 492 | 40.27 | 1:24.52 | 2:07.50 | 2:50.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 60 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 60, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Frimann | 1997 | 408 | 37.11 | 1:18.26 | 2:00.96 | 2:42.58 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Forsberg | 1997 | 394 | 36.67 | 1:18.32 | 2:01.06 | 2:44.56 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Weberg | 1997 | 393 | 37.53 | 1:19.97 | 2:02.47 | 2:44.70 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 60, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 680 | 29.82 | 1:04.58 | 1:40.52 | 2:17.20 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 619 | 32.28 | 1:07.95 | 1:44.49 | 2:21.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 555 | 32.61 | 1:09.34 | 1:47.98 | 2:26.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 473 | 35.17 | 1:15.01 | 1:55.06 | 2:34.77 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 448 | 35.92 | 1:16.89 | 1:57.05 | 2:37.68 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 639 | 26.97 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 628 | 27.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 575 | 27.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 559 | 28.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 558 | 28.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 549 | 28.38 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Stinna Schnabl | 1999 | 545 | 28.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 545 | 28.45 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Nicole Bennetsen | 2000 | 499 | 29.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alice Gantriis | 2000 | 494 | 29.38 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nina Toft | 2000 | 493 | 29.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rosemarie Blicher | 2000 | 492 | 29.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 462 | 30.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Cassandra Thimmer | 1999 | 457 | 30.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rebecca Hansen | 2000 | 453 | 30.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 452 | 30.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 451 | 30.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 450 | 30.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 450 | 30.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 448 | 30.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thit Bondo | 2000 | 447 | 30.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 432 | 30.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Mathilde Christjansen | 1999 | 421 | 30.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Iben Jeppesen | 2000 | 420 | 31.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 420 | 31.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Cecilie Meyn | 2000 | 418 | 31.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Karina Garne Larsen | 2000 | 390 | 31.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
28 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 387 | 31.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Sofie W. Krattet | 2000 | 357 | 32.75 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | 337 | 33.38 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 655 | 26.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | 641 | 26.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | 620 | 27.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 593 | 27.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | 591 | 27.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Marina Heller Hansen | 1994 | 577 | 27.91 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Cecilie Christensen | 1997 | 569 | 28.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julie Lunau | 1995 | 566 | 28.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marianne Duijm | 1993 | 550 | 28.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 544 | 28.46 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 523 | 28.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 456 | 30.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 454 | 30.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 408 | 31.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilie Hørlykke | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 599 | 24.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 573 | 24.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 495 | 25.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Lars Breum Hansen | 1997 | 484 | 25.84 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 482 | 25.89 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Weberg | 1997 | 440 | 26.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 431 | 26.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Joachim Frimann | 1997 | 393 | 27.71 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 390 | 27.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Adam Hansen | 1998 | 366 | 28.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Peter Forsberg | 1997 | 354 | 28.69 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Steen | 1997 | 307 | 30.08 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 705 | 22.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 683 | 23.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 601 | 24.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | 534 | 25.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Olczyk | 1994 | 532 | 25.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Asbjørn Garne | 1995 | 511 | 25.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alex Martin | 1990 | 472 | 26.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 457 | 26.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Torsten Ringberg | 1958 | 356 | 28.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anders Lundt | 1967 | 346 | 28.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anders Andersen | 1987 | 229 | 33.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 63, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte A1 | 0 | 716 | 1:58.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Lise Norgil Damgaard | 1997 | 33.47 | 1:03.57 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 28.59 | 1:32.16 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 26.21 | 1:58.37 | |||||||
2 | Sigma Swim 1 | 0 | 709 | 1:58.77 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 33.74 | 1:04.46 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 27.52 | 1:31.98 | |||||||
Maj Howardsen | 1997 | 26.79 | 1:58.77 | |||||||
3 | Lyngby Damer 1 | 0 | 698 | 1:59.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 34.12 | 1:03.97 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.71 | 1:32.68 | |||||||
Amanda Højberg | 1998 | 26.72 | 1:59.40 | |||||||
4 | Lyngby Damer 2 | 0 | 653 | 2:02.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Julie Lunau | 1995 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 35.02 | 1:05.94 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.19 | 1:35.13 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 26.94 | 2:02.07 | |||||||
5 | Sigma Swim 2 | 0 | 642 | 2:02.74 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 35.84 | 1:06.07 | |||||||
Ditte Friis | 1999 | 29.28 | 1:35.35 | |||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 27.39 | 2:02.74 | |||||||
6 | Sigma Swim 3 | 0 | 621 | 2:04.14 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Nicoline M. Riisberg | 1997 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 35.77 | 1:07.37 | |||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 28.93 | 1:36.30 | |||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 27.84 | 2:04.14 | |||||||
7 | Gentofte A2 | 0 | 589 | 2:06.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Nina Toft | 2000 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 35.63 | 1:08.30 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 30.08 | 1:38.38 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 27.97 | 2:06.35 | |||||||
8 | Gentofte A3 | 0 | 569 | 2:07.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 35.29 | 1:06.98 | |||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 32.47 | 1:39.45 | |||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 28.30 | 2:07.75 | |||||||
9 | Lyngby Es2 00Piger | 2000 | 541 | 2:09.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mia Walter | 2000 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 36.05 | 1:09.72 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.48 | 1:41.20 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 28.79 | 2:09.99 | |||||||
10 | Hørsholm Junior Damer | 2000 | 509 | 2:12.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 39.54 | 1:14.06 | |||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 31.08 | 1:45.14 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 27.47 | 2:12.61 | |||||||
11 | Sigma Swim 4 | 0 | 454 | 2:17.75 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 36.64 | 1:13.61 | |||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 34.34 | 1:47.95 | |||||||
Thit Bondo | 2000 | 29.80 | 2:17.75 | |||||||
- | Hørsholm Senior Damer | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
0 | 34.52 | 34.52 | ||||||||
0 | 39.54 | 1:14.06 | ||||||||
0 | 31.08 | 1:45.14 | ||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 64, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Swim 1 | 0 | 727 | 1:44.15 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Magnus Jákupsson | 1994 | 25.18 | 25.18 | |||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 29.46 | 54.64 | |||||||
Joel Subirana Sagrista | 1993 | 25.85 | 1:20.49 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 23.66 | 1:44.15 | |||||||
2 | Gentofte A1 | 0 | 582 | 1:52.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 30.31 | 59.72 | |||||||
Christian Røssel | 1995 | 26.57 | 1:26.29 | |||||||
Alex Martin | 1990 | 25.82 | 1:52.11 | |||||||
3 | Sigma Swim 2 | 0 | 575 | 1:52.58 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 27.82 | 27.82 | |||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 32.00 | 59.82 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 27.57 | 1:27.39 | |||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 25.19 | 1:52.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:59 |