Results for Condordia Forsikring Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole-Mikal Fløgstad |
1997 |
|
624 |
27.28 |
|
|
|
59.32 |
|
|
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
607 |
27.58 |
|
|
|
59.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Moos |
1996 |
|
585 |
29.02 |
|
|
|
1:00.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Gravgaard |
1997 |
|
563 |
28.64 |
|
|
|
1:01.41 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Robert Asfeldt |
1996 |
|
560 |
28.94 |
|
|
|
1:01.51 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Yde |
1996 |
|
554 |
28.32 |
|
|
|
1:01.74 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
|
551 |
28.45 |
|
|
|
1:01.85 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jens Bach |
1997 |
|
536 |
28.52 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Jørgensen |
1996 |
|
533 |
28.30 |
|
|
|
1:02.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederik M. Mortensen |
1996 |
|
528 |
28.60 |
|
|
|
1:02.72 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hans Martin Aasheim |
1997 |
|
502 |
30.33 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Fredrik Hille |
1996 |
|
501 |
28.83 |
|
|
|
1:03.82 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
494 |
29.31 |
|
|
|
1:04.12 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peter Birk |
1996 |
|
493 |
29.50 |
|
|
|
1:04.15 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martin Grønning |
1997 |
|
490 |
29.15 |
|
|
|
1:04.32 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikkel Grønbo |
1996 |
|
464 |
30.12 |
|
|
|
1:05.47 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
|
452 |
29.93 |
|
|
|
1:06.07 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rune K. Jensen |
1997 |
|
419 |
30.01 |
|
|
|
1:07.74 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
386 |
32.10 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asger Mikkelsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dennis Madsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Fallesen |
1998 |
|
570 |
27.93 |
|
|
|
1:01.14 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
|
487 |
29.81 |
|
|
|
1:04.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
463 |
30.77 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Larsen |
1998 |
|
422 |
30.87 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Rihti Olsson |
1998 |
|
414 |
30.59 |
|
|
|
1:08.02 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
407 |
30.48 |
|
|
|
1:08.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
359 |
31.77 |
|
|
|
1:11.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Espen Lislevand Pavljuk |
1998 |
|
324 |
32.59 |
|
|
|
1:13.83 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Cornelius Tolfsen |
1998 |
|
315 |
34.59 |
|
|
|
1:14.46 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thomas Hille |
1998 |
|
277 |
35.09 |
|
|
|
1:17.71 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
466 |
31.03 |
|
|
|
1:05.37 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
452 |
31.42 |
|
|
|
1:06.07 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
434 |
31.39 |
|
|
|
1:06.97 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mats Andersen |
2000 |
|
420 |
31.76 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
414 |
31.34 |
|
|
|
1:08.03 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
409 |
32.63 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
405 |
33.78 |
|
|
|
1:08.49 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
390 |
31.19 |
|
|
|
1:09.36 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
382 |
33.14 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
|
367 |
32.33 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
342 |
32.56 |
|
|
|
1:12.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
334 |
34.69 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
303 |
35.84 |
|
|
|
1:15.48 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
299 |
36.64 |
|
|
|
1:15.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simon Andersen |
2000 |
|
297 |
35.98 |
|
|
|
1:15.92 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
260 |
36.78 |
|
|
|
1:19.42 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anders Storgaard Nielsen |
2000 |
|
235 |
38.44 |
|
|
|
1:22.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
414 |
32.25 |
|
|
|
1:08.02 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
300 |
34.22 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Kloster |
2002 |
|
290 |
34.20 |
|
|
|
1:16.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
|
245 |
36.79 |
|
|
|
1:20.95 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
232 |
39.32 |
|
|
|
1:22.43 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
225 |
39.21 |
|
|
|
1:23.30 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
206 |
40.98 |
|
|
|
1:25.85 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
199 |
40.68 |
|
|
|
1:26.72 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nikolai Sander |
2003 |
|
197 |
39.17 |
|
|
|
1:27.01 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Paw Jensby Madsen |
2002 |
|
196 |
41.45 |
|
|
|
1:27.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Titus Phillipson |
2002 |
|
184 |
39.40 |
|
|
|
1:29.08 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
172 |
42.11 |
|
|
|
1:31.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob Lybech Christensen |
2002 |
|
170 |
44.25 |
|
|
|
1:31.39 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
161 |
43.41 |
|
|
|
1:33.07 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jimmy Nielsen |
2003 |
|
133 |
45.67 |
|
|
|
1:39.16 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
|
130 |
47.76 |
|
|
|
1:39.86 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
127 |
47.11 |
|
|
|
1:40.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jacob Toft |
2003 |
|
102 |
53.44 |
|
|
|
1:48.48 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
94 |
47.41 |
|
|
|
1:51.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
92 |
54.91 |
|
|
|
1:52.00 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:11 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
876 |
27.43 |
|
|
|
1:00.33 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Levisen |
1997 |
|
759 |
29.68 |
|
|
|
1:03.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
715 |
29.07 |
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
|
701 |
30.77 |
|
|
|
1:04.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
657 |
30.88 |
|
|
|
1:06.41 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
623 |
31.56 |
|
|
|
1:07.59 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie Hansen |
1995 |
|
579 |
30.56 |
|
|
|
1:09.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
|
578 |
32.11 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
569 |
32.14 |
|
|
|
1:09.65 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ingelin Elisabeth Lima |
1997 |
|
568 |
31.45 |
|
|
|
1:09.69 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marie Malvik |
1997 |
|
548 |
33.62 |
|
|
|
1:10.53 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
|
548 |
30.90 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
528 |
32.80 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
518 |
34.37 |
|
|
|
1:11.89 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
515 |
33.83 |
|
|
|
1:12.00 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
490 |
32.78 |
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
471 |
33.16 |
|
|
|
1:14.21 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
442 |
34.73 |
|
|
|
1:15.77 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julia Farkas |
1996 |
|
419 |
35.98 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
412 |
35.23 |
|
|
|
1:17.56 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
393 |
36.72 |
|
|
|
1:18.77 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
349 |
37.16 |
|
|
|
1:21.99 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laura Christensen |
1997 |
|
326 |
39.72 |
|
|
|
1:23.81 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
274 |
42.93 |
|
|
|
1:28.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stinne Sørensen |
1999 |
|
647 |
29.89 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
616 |
30.99 |
|
|
|
1:07.86 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
604 |
30.92 |
|
|
|
1:08.28 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jackie Gade |
1998 |
|
604 |
31.83 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
583 |
30.97 |
|
|
|
1:09.09 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
569 |
31.69 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malene Bang |
1999 |
|
563 |
33.95 |
|
|
|
1:09.91 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabel Mass |
1998 |
|
550 |
32.01 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
|
544 |
32.99 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
538 |
31.44 |
|
|
|
1:10.95 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
530 |
33.99 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Bonde |
1999 |
|
526 |
33.56 |
|
|
|
1:11.51 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
520 |
34.78 |
|
|
|
1:11.80 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
|
518 |
33.54 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
513 |
32.44 |
|
|
|
1:12.12 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Celia Erikstad |
1999 |
|
511 |
32.54 |
|
|
|
1:12.18 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
497 |
33.80 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
492 |
34.28 |
|
|
|
1:13.12 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
489 |
32.92 |
|
|
|
1:13.27 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Blendstrup |
1999 |
|
486 |
32.60 |
|
|
|
1:13.39 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maja Østergaard |
1998 |
|
484 |
32.80 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
|
478 |
32.85 |
|
|
|
1:13.84 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
471 |
33.79 |
|
|
|
1:14.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marie Eske |
1999 |
|
471 |
34.89 |
|
|
|
1:14.21 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida Kusk |
1999 |
|
464 |
33.74 |
|
|
|
1:14.56 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
461 |
35.47 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
|
461 |
35.82 |
|
|
|
1:14.73 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
|
450 |
34.92 |
|
|
|
1:15.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
450 |
35.15 |
|
|
|
1:15.30 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
447 |
33.94 |
|
|
|
1:15.48 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
445 |
34.89 |
|
|
|
1:15.62 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
444 |
35.37 |
|
|
|
1:15.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
443 |
35.91 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
441 |
34.93 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Lærke Højbjerg |
1999 |
|
435 |
35.24 |
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
428 |
32.48 |
|
|
|
1:16.59 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anne Kristine Storvold |
1999 |
|
413 |
34.97 |
|
|
|
1:17.48 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
407 |
34.40 |
|
|
|
1:17.88 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
404 |
36.69 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Silke Christoffersen |
1998 |
|
401 |
35.08 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
|
396 |
38.36 |
|
|
|
1:18.60 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Cathrine E Carstensen |
1999 |
|
369 |
35.32 |
|
|
|
1:20.49 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
|
360 |
38.16 |
|
|
|
1:21.15 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
357 |
38.13 |
|
|
|
1:21.36 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
325 |
40.25 |
|
|
|
1:23.98 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Celina R. Wiis |
1999 |
|
319 |
37.31 |
|
|
|
1:24.42 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
314 |
40.09 |
|
|
|
1:24.87 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Hedda Nes |
1999 |
|
247 |
42.97 |
|
|
|
1:31.96 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Emma Gleitze Holm |
1999 |
|
199 |
47.70 |
|
|
|
1:38.89 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 flyben start bryst |
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt bev brystben |
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Trine Guldberg |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 flyben bryststart |
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
533 |
33.29 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
527 |
32.73 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Petersson |
2001 |
|
498 |
33.52 |
|
|
|
1:12.84 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
482 |
33.41 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
459 |
33.33 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
434 |
35.24 |
|
|
|
1:16.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Søgaard |
2001 |
|
431 |
35.08 |
|
|
|
1:16.43 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
421 |
35.95 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
395 |
37.25 |
|
|
|
1:18.67 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
383 |
35.32 |
|
|
|
1:19.46 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
355 |
37.35 |
|
|
|
1:21.48 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuva Schreiner |
2001 |
|
355 |
37.20 |
|
|
|
1:21.51 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
331 |
38.99 |
|
|
|
1:23.46 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
323 |
36.91 |
|
|
|
1:24.07 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nora Margrethe Tolfsen |
2001 |
|
319 |
40.46 |
|
|
|
1:24.47 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Klea Christensen |
2001 |
|
298 |
40.89 |
|
|
|
1:26.40 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nora Lund |
2001 |
|
291 |
39.68 |
|
|
|
1:27.09 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
270 |
39.23 |
|
|
|
1:29.31 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elise Hammer |
2001 |
|
261 |
42.85 |
|
|
|
1:30.26 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julie Tilsted |
2001 |
|
258 |
40.01 |
|
|
|
1:30.60 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
208 |
47.02 |
|
|
|
1:37.43 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Sofie Brodersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pernille Harbo |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej sam. bev v/50m |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:11 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:24 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Moos |
1996 |
|
641 |
|
|
|
|
29.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Brandborg |
1997 |
|
573 |
|
|
|
|
30.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
560 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Gravgaard |
1997 |
|
545 |
|
|
|
|
30.91 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Robert Asfeldt |
1996 |
|
498 |
|
|
|
|
31.85 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hans Martin Aasheim |
1997 |
|
490 |
|
|
|
|
32.02 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
487 |
|
|
|
|
32.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peter Birk |
1996 |
|
434 |
|
|
|
|
33.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
431 |
|
|
|
|
33.42 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simen Halse Larsen |
1997 |
|
349 |
|
|
|
|
35.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asger Mikkelsen |
1997 |
|
267 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 |
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 |
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
445 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
394 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
382 |
|
|
|
|
34.78 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
375 |
|
|
|
|
35.01 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
355 |
|
|
|
|
35.64 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mats Andersen |
2000 |
|
336 |
|
|
|
|
36.30 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
312 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
284 |
|
|
|
|
38.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Andersen |
2000 |
|
268 |
|
|
|
|
39.13 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anders Valdar |
2000 |
|
212 |
|
|
|
|
42.29 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anders Storgaard Nielsen |
2000 |
|
206 |
|
|
|
|
42.70 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:24 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:56 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
|
652 |
|
|
|
|
33.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
649 |
|
|
|
|
33.26 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
616 |
|
|
|
|
33.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
601 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
590 |
|
|
|
|
34.32 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Levisen |
1997 |
|
575 |
|
|
|
|
34.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
|
550 |
|
|
|
|
35.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Cebula |
1997 |
|
503 |
|
|
|
|
36.20 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Malvik |
1997 |
|
482 |
|
|
|
|
36.72 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
480 |
|
|
|
|
36.78 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Marie Nielsen |
1995 |
|
398 |
|
|
|
|
39.13 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Farkas |
1996 |
|
336 |
|
|
|
|
41.39 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christine Skouboe |
1997 |
|
330 |
|
|
|
|
41.65 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
293 |
|
|
|
|
43.33 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Christensen |
1997 |
|
282 |
|
|
|
|
43.91 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
212 |
|
|
|
|
48.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt berøring 25m |
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
617 |
|
|
|
|
33.82 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
609 |
|
|
|
|
33.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malene Bang |
1999 |
|
595 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
515 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna C. Lange |
1998 |
|
503 |
|
|
|
|
36.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
501 |
|
|
|
|
36.24 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
487 |
|
|
|
|
36.59 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
476 |
|
|
|
|
36.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
474 |
|
|
|
|
36.92 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isabel Mass |
1998 |
|
457 |
|
|
|
|
37.37 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
425 |
|
|
|
|
38.29 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
422 |
|
|
|
|
38.37 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
415 |
|
|
|
|
38.58 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
|
407 |
|
|
|
|
38.84 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
391 |
|
|
|
|
39.38 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
390 |
|
|
|
|
39.40 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathilde Clausen |
1998 |
|
336 |
|
|
|
|
41.39 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
336 |
|
|
|
|
41.40 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
330 |
|
|
|
|
41.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Silke Christoffersen |
1998 |
|
325 |
|
|
|
|
41.88 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
293 |
|
|
|
|
43.35 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
282 |
|
|
|
|
43.91 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
|
259 |
|
|
|
|
45.16 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hedda Nes |
1999 |
|
203 |
|
|
|
|
48.98 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Meinert |
2001 |
|
372 |
|
|
|
|
40.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Christensen |
2001 |
|
355 |
|
|
|
|
40.67 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Søgaard |
2001 |
|
349 |
|
|
|
|
40.90 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
346 |
|
|
|
|
41.02 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
321 |
|
|
|
|
42.04 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Klea Christensen |
2001 |
|
295 |
|
|
|
|
43.25 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
293 |
|
|
|
|
43.36 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuva Schreiner |
2001 |
|
270 |
|
|
|
|
44.55 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Margrethe Tolfsen |
2001 |
|
257 |
|
|
|
|
45.24 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
255 |
|
|
|
|
45.41 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie Tilsted |
2001 |
|
232 |
|
|
|
|
46.83 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nora Lund |
2001 |
|
228 |
|
|
|
|
47.11 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
185 |
|
|
|
|
50.47 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Sofie Brodersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie S. Madsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben |
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:56 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:26 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Frans Johannesen, Esbjerg Svømmeklub, 8.04.37, 2012 |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
759 |
58.18 |
2:00.31 |
3:02.41 |
4:03.28 |
8:06.06 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
5:04.18 |
6:06.37 |
7:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
711 |
58.31 |
2:00.78 |
3:03.59 |
4:06.08 |
8:16.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:08.74 |
6:11.53 |
7:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laust Moesgaard |
1996 |
|
666 |
59.68 |
2:03.54 |
3:07.98 |
4:11.84 |
8:27.72 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
5:15.85 |
6:19.85 |
7:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
643 |
59.63 |
2:03.84 |
3:09.24 |
4:14.45 |
8:33.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
5:19.04 |
6:23.95 |
7:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
624 |
1:01.51 |
2:06.14 |
3:11.66 |
4:17.28 |
8:38.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:22.36 |
6:27.82 |
7:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jens Bach |
1997 |
|
610 |
1:01.92 |
2:08.59 |
3:14.60 |
4:21.04 |
8:42.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:26.86 |
6:33.20 |
7:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
602 |
1:01.96 |
2:06.59 |
3:11.99 |
4:17.87 |
8:44.95 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
5:23.80 |
6:30.78 |
7:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
596 |
1:01.39 |
2:06.10 |
3:11.73 |
4:17.95 |
8:46.66 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
5:24.77 |
6:32.55 |
7:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
570 |
1:02.69 |
2:10.37 |
3:19.14 |
4:27.59 |
8:54.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
5:33.79 |
6:41.41 |
7:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fredrik Hille |
1996 |
|
549 |
1:03.94 |
2:12.02 |
3:20.22 |
4:28.39 |
9:01.45 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
5:37.38 |
6:45.94 |
7:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gustav Yde |
2000 |
|
528 |
1:05.65 |
2:14.44 |
3:22.85 |
4:31.03 |
9:08.51 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
5:39.46 |
6:49.73 |
7:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
|
515 |
1:05.40 |
2:14.92 |
3:24.29 |
4:34.62 |
9:13.06 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
5:44.58 |
6:54.60 |
8:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martin Larsen |
1998 |
|
485 |
1:06.07 |
2:17.37 |
3:28.75 |
4:40.35 |
9:24.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:52.10 |
7:03.82 |
8:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Elmann |
1997 |
|
473 |
1:04.02 |
2:15.43 |
3:26.61 |
4:38.47 |
9:28.72 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
5:50.38 |
7:03.45 |
8:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Ulka Nielsen |
1999 |
|
464 |
1:06.46 |
2:17.40 |
3:29.38 |
4:41.93 |
9:32.54 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
5:55.01 |
7:08.15 |
8:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lasse Harde |
1998 |
|
452 |
1:05.07 |
2:16.14 |
3:28.53 |
4:41.65 |
9:37.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:56.36 |
7:11.38 |
8:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathias Kær |
1999 |
|
426 |
1:09.94 |
2:25.22 |
3:40.30 |
4:54.73 |
9:49.14 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
6:09.49 |
7:23.01 |
8:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anders Husted |
1997 |
|
372 |
1:09.86 |
2:24.98 |
3:41.32 |
4:58.99 |
10:16.16 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
6:17.43 |
7:37.23 |
8:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
323 |
1:15.94 |
2:38.71 |
4:01.81 |
5:25.79 |
10:45.63 |
|
|
A6 |
|
|
|
6:45.98 |
8:06.36 |
9:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
189 |
1:24.16 |
2:59.64 |
4:38.45 |
6:18.84 |
12:51.56 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
7:59.57 |
9:41.33 |
11:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
189 |
1:29.06 |
3:07.28 |
4:48.21 |
6:28.51 |
12:52.53 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
8:08.84 |
9:48.70 |
11:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jens Jensen |
1999 |
|
175 |
1:22.23 |
3:55.45 |
6:33.37 |
9:08.29 |
13:12.15 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
10:47.64 |
12:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper G. Kristensen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:26 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:56 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 8.37.13, 2013 |
Løbssponsor: Sparkassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
817 |
1:00.17 |
2:04.59 |
3:08.52 |
4:12.88 |
8:34.56 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:17.68 |
6:23.42 |
7:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jackie Gade |
1998 |
|
685 |
1:04.82 |
2:13.24 |
3:22.15 |
4:31.17 |
9:05.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:39.42 |
6:48.31 |
7:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
646 |
1:04.47 |
2:13.15 |
3:22.24 |
4:32.11 |
9:16.37 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
5:43.06 |
6:53.87 |
8:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
629 |
1:09.18 |
2:22.06 |
3:34.57 |
4:46.67 |
9:21.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:56.74 |
7:07.11 |
8:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
615 |
1:11.39 |
2:25.05 |
3:36.02 |
4:47.27 |
9:25.51 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
5:57.27 |
7:07.29 |
8:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
605 |
1:05.86 |
2:17.04 |
3:29.13 |
4:41.51 |
9:28.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
5:54.23 |
7:06.79 |
8:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
603 |
1:08.01 |
2:20.59 |
3:33.16 |
4:46.34 |
9:29.10 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
5:57.33 |
7:08.60 |
8:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
575 |
1:08.43 |
2:21.32 |
3:34.24 |
4:46.86 |
9:38.25 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
5:59.20 |
7:12.90 |
8:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
570 |
1:08.53 |
2:21.37 |
3:35.01 |
4:49.20 |
9:39.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
6:02.72 |
7:16.44 |
8:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katja Petersson |
2001 |
|
558 |
1:09.01 |
2:21.54 |
3:34.63 |
4:47.47 |
9:44.19 |
|
|
A6 |
|
|
|
6:02.06 |
7:16.71 |
8:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
533 |
1:09.81 |
2:24.12 |
3:38.89 |
4:54.59 |
9:53.31 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
6:10.34 |
7:25.06 |
8:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
514 |
1:10.39 |
2:24.67 |
3:40.23 |
4:56.45 |
10:00.37 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
6:13.37 |
7:30.08 |
8:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
506 |
1:08.38 |
2:21.75 |
3:36.20 |
4:52.90 |
10:03.67 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
6:10.43 |
7:28.92 |
8:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
484 |
1:12.73 |
2:29.25 |
3:46.09 |
5:04.46 |
10:12.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
6:22.03 |
7:40.11 |
8:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
455 |
1:12.02 |
2:30.68 |
3:49.90 |
5:09.16 |
10:25.44 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
6:28.53 |
7:48.25 |
9:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
|
443 |
1:13.49 |
2:32.75 |
3:52.92 |
5:13.56 |
10:30.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
6:33.44 |
7:52.45 |
9:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
|
421 |
1:13.11 |
2:32.31 |
3:51.79 |
5:12.36 |
10:41.45 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
6:34.55 |
7:56.98 |
9:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
413 |
1:14.23 |
2:35.56 |
3:56.48 |
5:19.42 |
10:45.55 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
6:41.55 |
8:04.43 |
9:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
408 |
1:14.51 |
2:35.65 |
3:55.94 |
5:18.17 |
10:48.24 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
6:41.18 |
8:04.52 |
9:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
|
392 |
1:18.70 |
2:41.60 |
4:04.82 |
5:28.22 |
10:57.08 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
6:51.24 |
8:13.94 |
9:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sigrid Jensen |
1999 |
|
392 |
1:14.37 |
2:37.52 |
4:02.57 |
5:27.15 |
10:57.17 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
6:52.88 |
8:16.32 |
9:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
373 |
1:17.92 |
2:41.99 |
4:06.73 |
5:32.15 |
11:07.97 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
6:57.51 |
8:23.34 |
9:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elisabeth Pedersen |
2000 |
|
345 |
1:18.79 |
2:44.95 |
4:12.22 |
5:40.19 |
11:25.80 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
7:08.39 |
8:35.68 |
10:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
|
339 |
1:20.28 |
2:46.30 |
4:14.53 |
5:42.25 |
11:29.75 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
7:10.78 |
8:38.72 |
10:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:56 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 |
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 |
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
487 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
453 |
|
|
|
|
29.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hadrian Phillipson |
1999 |
|
452 |
|
|
|
|
29.44 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
409 |
|
|
|
|
30.44 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
290 |
|
|
|
|
34.13 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
405 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Yde |
2000 |
|
399 |
|
|
|
|
30.71 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
358 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
349 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mats Andersen |
2000 |
|
342 |
|
|
|
|
32.32 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
333 |
|
|
|
|
32.62 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
|
330 |
|
|
|
|
32.69 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
330 |
|
|
|
|
32.71 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
261 |
|
|
|
|
35.36 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anders Valdar |
2000 |
|
260 |
|
|
|
|
35.38 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
216 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
379 |
|
|
|
|
31.22 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
328 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
254 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
201 |
|
|
|
|
38.56 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Titus Phillipson |
2002 |
|
186 |
|
|
|
|
39.58 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eliezer Toro Arcega |
2001 |
|
169 |
|
|
|
|
40.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
156 |
|
|
|
|
41.96 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jacob Lybech Christensen |
2002 |
|
144 |
|
|
|
|
43.04 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jimmy Nielsen |
2003 |
|
141 |
|
|
|
|
43.42 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Paw Jensby Madsen |
2002 |
|
138 |
|
|
|
|
43.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
131 |
|
|
|
|
44.42 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
121 |
|
|
|
|
45.70 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thomas F. Nielsen |
2002 |
|
119 |
|
|
|
|
45.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
|
96 |
|
|
|
|
49.21 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
95 |
|
|
|
|
49.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
80 |
|
|
|
|
52.31 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikolai Sander |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
afslut på maven 50m |
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:03 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:25 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
795 |
|
|
|
|
27.74 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
712 |
|
|
|
|
28.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Hansen |
1995 |
|
665 |
|
|
|
|
29.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
618 |
|
|
|
|
30.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
592 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Levisen |
1997 |
|
578 |
|
|
|
|
30.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
553 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ingelin Elisabeth Lima |
1997 |
|
539 |
|
|
|
|
31.57 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
528 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
|
513 |
|
|
|
|
32.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
490 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Asta Blanch |
1996 |
|
480 |
|
|
|
|
32.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
475 |
|
|
|
|
32.92 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
445 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
444 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
436 |
|
|
|
|
33.88 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Cebula |
1997 |
|
431 |
|
|
|
|
34.00 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
401 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marie Malvik |
1997 |
|
397 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
395 |
|
|
|
|
35.01 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maren Mæhre |
1996 |
|
373 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
355 |
|
|
|
|
36.28 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
295 |
|
|
|
|
38.57 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Marie Nielsen |
1995 |
|
257 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
254 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Christensen |
1997 |
|
247 |
|
|
|
|
40.92 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
170 |
|
|
|
|
46.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stinne Sørensen |
1999 |
|
651 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
590 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
540 |
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
520 |
|
|
|
|
31.94 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
516 |
|
|
|
|
32.04 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isabel Mass |
1998 |
|
488 |
|
|
|
|
32.64 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
|
477 |
|
|
|
|
32.87 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
469 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
469 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Celia Erikstad |
1999 |
|
465 |
|
|
|
|
33.17 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
463 |
|
|
|
|
33.21 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maja Østergaard |
1998 |
|
457 |
|
|
|
|
33.35 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
451 |
|
|
|
|
33.49 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Silke Christoffersen |
1998 |
|
439 |
|
|
|
|
33.79 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Bonde |
1999 |
|
438 |
|
|
|
|
33.83 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
422 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
|
410 |
|
|
|
|
34.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
392 |
|
|
|
|
35.10 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
391 |
|
|
|
|
35.13 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
390 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
387 |
|
|
|
|
35.25 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
|
383 |
|
|
|
|
35.38 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
381 |
|
|
|
|
35.45 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anne Kristine Storvold |
1999 |
|
378 |
|
|
|
|
35.54 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
370 |
|
|
|
|
35.77 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Cathrine E Carstensen |
1999 |
|
369 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
369 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
364 |
|
|
|
|
35.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Christie Prøhl |
1998 |
|
362 |
|
|
|
|
36.06 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
309 |
|
|
|
|
38.00 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
|
302 |
|
|
|
|
38.27 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
301 |
|
|
|
|
38.31 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Celina R. Wiis |
1999 |
|
299 |
|
|
|
|
38.43 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mathilde Clausen |
1998 |
|
293 |
|
|
|
|
38.68 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
248 |
|
|
|
|
40.89 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Isabella Hansen |
1999 |
|
198 |
|
|
|
|
44.04 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Hedda Nes |
1999 |
|
191 |
|
|
|
|
44.58 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emma Gleitze Holm |
1999 |
|
161 |
|
|
|
|
47.18 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fortsat bev v25m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:25 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:39 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.53.54, 2013 |
Løbssponsor: Skoda, Thisted |
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.53.54, 2013 |
Løbssponsor: Skoda, Thisted |
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.53.54, 2013 |
Løbssponsor: Skoda, Thisted |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
532 |
28.62 |
|
|
|
59.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
|
515 |
28.26 |
|
|
|
1:00.47 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
510 |
28.77 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
469 |
29.56 |
|
|
|
1:02.37 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Reese |
1998 |
|
467 |
29.56 |
|
|
|
1:02.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
434 |
30.04 |
|
|
|
1:04.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
418 |
30.03 |
|
|
|
1:04.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Rihti Olsson |
1998 |
|
414 |
30.10 |
|
|
|
1:05.01 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
374 |
31.35 |
|
|
|
1:07.27 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Espen Lislevand Pavljuk |
1998 |
|
342 |
31.14 |
|
|
|
1:09.28 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Hille |
1998 |
|
181 |
37.05 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Harboe |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.53.54, 2013 |
Løbssponsor: Skoda, Thisted |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
554 |
27.03 |
|
|
|
59.00 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
464 |
29.44 |
|
|
|
1:02.62 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
453 |
29.82 |
|
|
|
1:03.08 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karl Meisner-Jensen |
1999 |
|
423 |
30.70 |
|
|
|
1:04.58 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
409 |
31.12 |
|
|
|
1:05.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Toke Michaelsen |
1999 |
|
398 |
31.42 |
|
|
|
1:05.89 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
354 |
31.62 |
|
|
|
1:08.53 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johannes Hope |
1999 |
|
343 |
31.16 |
|
|
|
1:09.23 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
274 |
35.20 |
|
|
|
1:14.63 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathias Kær |
1999 |
|
210 |
36.65 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.53.54, 2013 |
Løbssponsor: Skoda, Thisted |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
410 |
30.68 |
|
|
|
1:05.24 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
403 |
30.10 |
|
|
|
1:05.58 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mats Andersen |
2000 |
|
400 |
30.75 |
|
|
|
1:05.75 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
393 |
31.49 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
383 |
30.71 |
|
|
|
1:06.75 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
355 |
31.94 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
335 |
33.08 |
|
|
|
1:09.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Valdar |
2000 |
|
297 |
33.96 |
|
|
|
1:12.61 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
277 |
34.74 |
|
|
|
1:14.36 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
255 |
35.47 |
|
|
|
1:16.44 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
233 |
36.21 |
|
|
|
1:18.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon Andersen |
2000 |
|
222 |
37.77 |
|
|
|
1:19.97 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.53.54, 2013 |
Løbssponsor: Skoda, Thisted |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
289 |
33.55 |
|
|
|
1:13.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
253 |
34.97 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Kloster |
2002 |
|
247 |
35.82 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
|
206 |
36.62 |
|
|
|
1:21.97 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
197 |
38.44 |
|
|
|
1:23.22 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
169 |
39.28 |
|
|
|
1:27.66 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Paw Jensby Madsen |
2002 |
|
159 |
40.31 |
|
|
|
1:29.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Titus Phillipson |
2002 |
|
118 |
40.77 |
|
|
|
1:38.61 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
109 |
45.23 |
|
|
|
1:41.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jacob Toft |
2003 |
|
68 |
56.24 |
|
|
|
1:58.44 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:39 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:58 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
738 |
28.72 |
|
|
|
1:00.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
693 |
29.67 |
|
|
|
1:02.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
684 |
29.75 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
606 |
30.46 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asta Blanch |
1996 |
|
567 |
31.31 |
|
|
|
1:06.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
483 |
33.26 |
|
|
|
1:10.12 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
452 |
32.72 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
410 |
33.64 |
|
|
|
1:14.09 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
401 |
34.72 |
|
|
|
1:14.60 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Farkas |
1996 |
|
349 |
35.40 |
|
|
|
1:18.14 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
342 |
36.77 |
|
|
|
1:18.65 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
576 |
30.68 |
|
|
|
1:06.13 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
573 |
31.54 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
526 |
32.02 |
|
|
|
1:08.16 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Blendstrup |
1999 |
|
468 |
33.30 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
|
467 |
32.41 |
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
455 |
33.38 |
|
|
|
1:11.55 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Kusk |
1999 |
|
441 |
33.47 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna C. Lange |
1998 |
|
440 |
33.62 |
|
|
|
1:12.33 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
|
437 |
32.35 |
|
|
|
1:12.54 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
433 |
34.09 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
428 |
33.18 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
425 |
33.68 |
|
|
|
1:13.17 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Højbjerg |
1999 |
|
364 |
35.05 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
344 |
35.58 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
336 |
35.67 |
|
|
|
1:19.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
309 |
37.25 |
|
|
|
1:21.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
290 |
38.67 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
267 |
39.15 |
|
|
|
1:25.46 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
263 |
37.17 |
|
|
|
1:25.90 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
236 |
39.82 |
|
|
|
1:29.00 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
659 |
29.80 |
|
|
|
1:03.25 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
628 |
30.51 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
528 |
31.88 |
|
|
|
1:08.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
506 |
32.37 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
425 |
35.03 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
370 |
35.31 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
365 |
35.45 |
|
|
|
1:17.00 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Melstein Johannessen |
2000 |
|
300 |
38.47 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne Katrine Jørgensen |
2000 |
|
298 |
36.42 |
|
|
|
1:22.41 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
291 |
37.73 |
|
|
|
1:23.05 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Teilberg Madsen |
2000 |
|
254 |
38.50 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
228 |
41.13 |
|
|
|
1:29.98 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
209 |
42.95 |
|
|
|
1:32.62 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
132 |
47.59 |
|
|
|
1:47.87 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
501 |
32.73 |
|
|
|
1:09.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
389 |
35.60 |
|
|
|
1:15.41 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
378 |
34.24 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Meinert |
2001 |
|
369 |
35.89 |
|
|
|
1:16.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
318 |
36.83 |
|
|
|
1:20.60 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
284 |
36.32 |
|
|
|
1:23.68 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
283 |
37.03 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
225 |
39.29 |
|
|
|
1:30.41 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Lund |
2001 |
|
196 |
42.34 |
|
|
|
1:34.66 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pernille Harbo |
2001 |
|
156 |
44.56 |
|
|
|
1:42.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elise Hammer |
2001 |
|
144 |
47.50 |
|
|
|
1:44.82 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Astrup |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
En hånd vending 50m |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:58 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Frans Johannesen, 0.50.66, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Frans Johannesen, 0.50.66, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Bach |
1997 |
|
636 |
25.36 |
|
|
|
52.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole-Mikal Fløgstad |
1997 |
|
611 |
25.30 |
|
|
|
52.96 |
|
|
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
603 |
25.44 |
|
|
|
53.17 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
560 |
25.85 |
|
|
|
54.51 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
|
557 |
26.69 |
|
|
|
54.61 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hans Martin Aasheim |
1997 |
|
532 |
26.73 |
|
|
|
55.43 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
527 |
26.37 |
|
|
|
55.61 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik M. Mortensen |
1996 |
|
525 |
26.87 |
|
|
|
55.68 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Grønbo |
1996 |
|
520 |
27.21 |
|
|
|
55.87 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simen Halse Larsen |
1997 |
|
517 |
26.89 |
|
|
|
55.98 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
504 |
27.55 |
|
|
|
56.46 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
|
502 |
27.22 |
|
|
|
56.51 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
486 |
27.59 |
|
|
|
57.15 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Fredrik Hille |
1996 |
|
479 |
27.10 |
|
|
|
57.41 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anders Esbjerg Nielsen |
1997 |
|
477 |
27.75 |
|
|
|
57.49 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jens N. Nielsen |
1997 |
|
470 |
28.18 |
|
|
|
57.77 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik Elmann |
1997 |
|
464 |
28.40 |
|
|
|
58.03 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
459 |
28.07 |
|
|
|
58.22 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Dennis Madsen |
1997 |
|
451 |
27.89 |
|
|
|
58.60 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Simon Juhl Schmidt |
1997 |
|
450 |
28.30 |
|
|
|
58.61 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
442 |
28.56 |
|
|
|
58.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christoffer Beck |
1996 |
|
433 |
28.31 |
|
|
|
59.37 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anders Husted |
1997 |
|
369 |
30.21 |
|
|
|
1:02.65 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Frans Johannesen, 0.50.66, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Frans Johannesen, 0.50.66, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
561 |
26.15 |
|
|
|
54.46 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
521 |
27.29 |
|
|
|
55.83 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hadrian Phillipson |
1999 |
|
515 |
27.17 |
|
|
|
56.05 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
471 |
27.95 |
|
|
|
57.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Hope |
1999 |
|
423 |
29.18 |
|
|
|
59.82 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
409 |
28.27 |
|
|
|
1:00.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
409 |
29.45 |
|
|
|
1:00.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
408 |
29.15 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
407 |
28.85 |
|
|
|
1:00.63 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karl Meisner-Jensen |
1999 |
|
401 |
29.17 |
|
|
|
1:00.91 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Kær |
1999 |
|
351 |
30.37 |
|
|
|
1:03.68 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jens Jensen |
1999 |
|
230 |
33.92 |
|
|
|
1:13.30 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
159 |
39.72 |
|
|
|
1:22.89 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Frans Johannesen, 0.50.66, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
485 |
27.94 |
|
|
|
57.16 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
449 |
28.99 |
|
|
|
58.67 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
440 |
28.88 |
|
|
|
59.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
431 |
28.87 |
|
|
|
59.48 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
426 |
29.00 |
|
|
|
59.72 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mats Andersen |
2000 |
|
422 |
28.75 |
|
|
|
59.87 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Christiansen |
2000 |
|
408 |
29.06 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
395 |
29.24 |
|
|
|
1:01.20 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
392 |
29.81 |
|
|
|
1:01.36 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
367 |
30.28 |
|
|
|
1:02.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
356 |
30.10 |
|
|
|
1:03.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
|
347 |
30.29 |
|
|
|
1:03.90 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
345 |
31.28 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
342 |
31.35 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anders Valdar |
2000 |
|
340 |
31.29 |
|
|
|
1:04.37 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simon Andersen |
2000 |
|
289 |
33.48 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
244 |
34.58 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anders Storgaard Nielsen |
2000 |
|
211 |
35.89 |
|
|
|
1:15.44 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Frans Johannesen, 0.50.66, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
429 |
29.30 |
|
|
|
59.58 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
382 |
30.21 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
358 |
30.21 |
|
|
|
1:03.24 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
334 |
30.98 |
|
|
|
1:04.75 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
334 |
31.31 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Kloster |
2002 |
|
331 |
31.08 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
318 |
31.58 |
|
|
|
1:05.83 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
293 |
32.85 |
|
|
|
1:07.62 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
279 |
32.93 |
|
|
|
1:08.70 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
|
263 |
33.27 |
|
|
|
1:10.12 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
223 |
35.80 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Titus Phillipson |
2002 |
|
220 |
34.84 |
|
|
|
1:14.38 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
188 |
38.37 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikolai Sander |
2003 |
|
186 |
36.32 |
|
|
|
1:18.70 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Lybech Christensen |
2002 |
|
184 |
36.62 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
169 |
38.56 |
|
|
|
1:21.28 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eliezer Toro Arcega |
2001 |
|
164 |
40.30 |
|
|
|
1:22.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
|
149 |
39.07 |
|
|
|
1:24.60 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
122 |
41.32 |
|
|
|
1:30.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
116 |
42.63 |
|
|
|
1:32.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
69 |
51.82 |
|
|
|
1:49.53 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Toft |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thomas F. Nielsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:00 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.54.69, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Levisen |
1997 |
|
767 |
26.92 |
|
|
|
55.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
669 |
27.60 |
|
|
|
58.30 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
617 |
28.69 |
|
|
|
59.89 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
559 |
29.52 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
523 |
30.79 |
|
|
|
1:03.29 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
523 |
30.28 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
518 |
29.74 |
|
|
|
1:03.48 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
511 |
30.62 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
499 |
31.30 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
487 |
30.68 |
|
|
|
1:04.83 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Farkas |
1996 |
|
481 |
31.18 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
475 |
32.04 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
475 |
31.26 |
|
|
|
1:05.36 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Cebula |
1997 |
|
474 |
31.46 |
|
|
|
1:05.41 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
446 |
31.18 |
|
|
|
1:06.75 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maren Mæhre |
1996 |
|
432 |
31.56 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
416 |
32.31 |
|
|
|
1:08.31 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
403 |
33.34 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Marie Nielsen |
1995 |
|
397 |
33.19 |
|
|
|
1:09.38 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
330 |
35.40 |
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christine Skouboe |
1997 |
|
323 |
34.46 |
|
|
|
1:14.30 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
318 |
35.76 |
|
|
|
1:14.66 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.54.69, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
632 |
28.62 |
|
|
|
59.41 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stinne Sørensen |
1999 |
|
632 |
28.59 |
|
|
|
59.44 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
629 |
28.73 |
|
|
|
59.52 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
|
585 |
29.33 |
|
|
|
1:00.97 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
579 |
29.24 |
|
|
|
1:01.20 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malene Bang |
1999 |
|
563 |
29.63 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
555 |
30.18 |
|
|
|
1:02.05 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Celina G Winther |
1999 |
|
551 |
29.77 |
|
|
|
1:02.22 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
548 |
30.12 |
|
|
|
1:02.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
|
518 |
30.52 |
|
|
|
1:03.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
516 |
30.41 |
|
|
|
1:03.58 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
515 |
30.33 |
|
|
|
1:03.60 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Kusk |
1999 |
|
499 |
30.96 |
|
|
|
1:04.27 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
493 |
31.41 |
|
|
|
1:04.54 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
486 |
30.84 |
|
|
|
1:04.86 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
471 |
31.77 |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
467 |
31.83 |
|
|
|
1:05.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lærke Højbjerg |
1999 |
|
458 |
31.83 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
444 |
32.30 |
|
|
|
1:06.84 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
443 |
31.98 |
|
|
|
1:06.88 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
|
440 |
32.98 |
|
|
|
1:07.04 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anne Kristine Storvold |
1999 |
|
438 |
31.77 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
427 |
31.83 |
|
|
|
1:07.74 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
425 |
32.67 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
423 |
32.88 |
|
|
|
1:07.90 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
|
421 |
33.67 |
|
|
|
1:08.06 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
402 |
33.00 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
397 |
33.56 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sigrid Jensen |
1999 |
|
394 |
33.60 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
391 |
32.91 |
|
|
|
1:09.73 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
|
385 |
33.15 |
|
|
|
1:10.07 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Silke Christoffersen |
1998 |
|
385 |
33.93 |
|
|
|
1:10.10 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mathilde Clausen |
1998 |
|
369 |
34.10 |
|
|
|
1:11.07 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
369 |
33.97 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Celina R. Wiis |
1999 |
|
354 |
33.35 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Isabella Hansen |
1999 |
|
225 |
39.60 |
|
|
|
1:23.85 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Hedda Nes |
1999 |
|
221 |
39.89 |
|
|
|
1:24.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna C. Lange |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.54.69, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.54.69, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
556 |
30.24 |
|
|
|
1:02.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
549 |
29.78 |
|
|
|
1:02.29 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
480 |
31.57 |
|
|
|
1:05.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
475 |
31.25 |
|
|
|
1:05.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Søgaard |
2001 |
|
460 |
31.59 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
436 |
32.57 |
|
|
|
1:07.24 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
425 |
33.03 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
420 |
32.54 |
|
|
|
1:08.09 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
413 |
34.53 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
411 |
32.53 |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Meinert |
2001 |
|
398 |
33.10 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
352 |
34.53 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
303 |
35.77 |
|
|
|
1:15.92 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Signe Christensen |
2001 |
|
300 |
36.16 |
|
|
|
1:16.13 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
297 |
35.63 |
|
|
|
1:16.39 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
284 |
37.66 |
|
|
|
1:17.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Julie Tilsted |
2001 |
|
269 |
36.63 |
|
|
|
1:18.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elise Hammer |
2001 |
|
243 |
40.13 |
|
|
|
1:21.71 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Klea Christensen |
2001 |
|
241 |
39.86 |
|
|
|
1:21.88 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Christensen |
2001 |
|
238 |
39.19 |
|
|
|
1:22.29 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Pernille Harbo |
2001 |
|
228 |
39.00 |
|
|
|
1:23.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
207 |
41.28 |
|
|
|
1:26.13 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Sofie Brodersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie S. Madsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.54.69, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
453 |
32.56 |
|
|
|
1:06.38 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
394 |
32.90 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
392 |
34.02 |
|
|
|
1:09.64 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Bjerre Tange |
2002 |
|
360 |
34.31 |
|
|
|
1:11.66 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Adalia Strømman |
2002 |
|
344 |
35.02 |
|
|
|
1:12.76 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
339 |
34.73 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
295 |
36.70 |
|
|
|
1:16.59 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
294 |
37.28 |
|
|
|
1:16.66 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
281 |
37.44 |
|
|
|
1:17.82 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Als |
2002 |
|
235 |
38.62 |
|
|
|
1:22.55 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
234 |
38.55 |
|
|
|
1:22.70 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Grønkjær |
2002 |
|
233 |
39.01 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Adela Søyland |
2002 |
|
217 |
41.19 |
|
|
|
1:24.87 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Bak |
2002 |
|
216 |
40.54 |
|
|
|
1:24.89 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Åsne Berge |
2002 |
|
195 |
41.96 |
|
|
|
1:27.94 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Therese Mardal |
2002 |
|
169 |
41.48 |
|
|
|
1:32.20 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maria Søgaard Lund |
2002 |
|
162 |
41.87 |
|
|
|
1:33.39 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.54.69, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:00 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 2.11.44, 2012 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Chris Christensen |
1988 |
|
695 |
30.72 |
1:05.29 |
1:40.71 |
|
2:16.22 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Petersen |
1994 |
|
583 |
32.61 |
1:08.77 |
1:46.08 |
|
2:24.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janus Meinert |
1995 |
|
576 |
33.16 |
1:10.32 |
1:47.23 |
|
2:24.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michael Kjær |
1995 |
|
520 |
34.12 |
1:12.71 |
1:51.19 |
|
2:30.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper G. Kristensen |
1995 |
|
507 |
33.87 |
1:11.62 |
1:51.36 |
|
2:31.29 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Lønstrup |
1993 |
|
207 |
45.49 |
1:37.28 |
2:30.21 |
|
3:23.86 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 2.11.44, 2012 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Moos |
1996 |
|
647 |
31.98 |
1:07.46 |
1:43.00 |
|
2:19.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Birk |
1996 |
|
551 |
32.59 |
1:09.64 |
1:48.07 |
|
2:27.12 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robert Asfeldt |
1996 |
|
533 |
33.90 |
1:12.31 |
1:50.63 |
|
2:28.74 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Brandborg |
1997 |
|
532 |
32.55 |
1:10.91 |
1:49.63 |
|
2:28.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Grønning |
1997 |
|
440 |
35.12 |
1:14.58 |
1:56.56 |
|
2:38.59 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asger Mikkelsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laust Moesgaard |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 2.11.44, 2012 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
518 |
34.70 |
1:11.98 |
1:50.35 |
|
2:30.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
|
509 |
34.32 |
1:13.05 |
1:51.85 |
|
2:31.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
499 |
34.19 |
1:12.91 |
1:52.25 |
|
2:32.09 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
481 |
35.28 |
1:14.22 |
1:54.02 |
|
2:33.91 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 2.11.44, 2012 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
466 |
35.31 |
1:14.69 |
1:55.36 |
|
2:35.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Toke Michaelsen |
1999 |
|
465 |
35.93 |
1:16.45 |
1:56.37 |
|
2:35.68 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
464 |
36.23 |
1:16.90 |
1:56.71 |
|
2:35.86 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Peter Bager |
1999 |
|
315 |
38.51 |
1:23.02 |
2:10.17 |
|
2:57.24 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Kær |
1999 |
|
235 |
44.11 |
1:34.40 |
2:24.88 |
|
3:15.49 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
179 |
48.86 |
1:43.07 |
2:39.72 |
|
3:33.80 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 2.11.44, 2012 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
466 |
34.81 |
1:14.63 |
1:55.01 |
|
2:35.61 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
442 |
36.05 |
1:16.08 |
1:57.00 |
|
2:38.37 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
391 |
37.72 |
1:19.40 |
2:02.06 |
|
2:44.93 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
304 |
41.89 |
1:27.65 |
2:13.76 |
|
2:59.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Storgaard Nielsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 2.11.44, 2012 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
269 |
42.71 |
1:31.40 |
2:19.84 |
|
3:06.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Titus Phillipson |
2002 |
|
160 |
50.05 |
1:47.70 |
2:45.35 |
|
3:42.14 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Elin Mårtensson, Sjöbo Simsällskap, 2.27.27, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
693 |
34.15 |
1:12.47 |
1:51.97 |
|
2:32.01 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asta Blanch |
1996 |
|
559 |
38.11 |
1:19.47 |
2:01.35 |
|
2:43.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
521 |
37.49 |
1:19.85 |
2:03.50 |
|
2:47.23 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Malvik |
1997 |
|
477 |
38.61 |
1:22.24 |
2:06.87 |
|
2:52.15 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ane Emilie Nielsen |
1996 |
|
447 |
40.20 |
1:24.18 |
2:09.74 |
|
2:55.88 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Marie Nielsen |
1995 |
|
369 |
41.53 |
1:28.43 |
2:17.20 |
|
3:07.46 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Christensen |
1997 |
|
325 |
44.91 |
1:34.60 |
2:24.96 |
|
3:15.63 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
306 |
45.04 |
1:35.79 |
2:27.77 |
|
3:19.63 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
203 |
52.28 |
1:50.33 |
2:49.88 |
|
3:48.64 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Elin Mårtensson, Sjöbo Simsällskap, 2.27.27, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
592 |
36.45 |
1:16.82 |
1:58.25 |
|
2:40.19 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
536 |
37.09 |
1:19.35 |
2:02.52 |
|
2:45.63 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
515 |
38.01 |
1:20.79 |
2:04.38 |
|
2:47.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabel Mass |
1998 |
|
502 |
38.72 |
1:21.85 |
2:05.48 |
|
2:49.22 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
456 |
40.50 |
1:25.88 |
2:10.10 |
|
2:54.72 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
449 |
40.07 |
1:24.42 |
2:09.63 |
|
2:55.72 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
429 |
40.15 |
1:25.73 |
2:11.70 |
|
2:58.31 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
410 |
41.36 |
1:26.92 |
2:13.54 |
|
3:01.11 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
388 |
40.87 |
1:26.30 |
2:13.87 |
|
3:04.39 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
|
357 |
43.82 |
1:32.27 |
2:21.53 |
|
3:09.68 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
336 |
44.53 |
1:33.96 |
2:24.26 |
|
3:13.48 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
312 |
44.24 |
1:34.77 |
2:26.44 |
|
3:18.39 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
309 |
46.76 |
1:36.05 |
2:27.61 |
|
3:19.04 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
288 |
44.56 |
1:36.55 |
2:29.40 |
|
3:23.67 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hedda Nes |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 tag u/vand 25m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Elin Mårtensson, Sjöbo Simsällskap, 2.27.27, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
644 |
36.00 |
1:15.83 |
1:55.73 |
|
2:35.83 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
586 |
36.76 |
1:17.23 |
1:58.73 |
|
2:40.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
572 |
36.82 |
1:18.63 |
2:00.07 |
|
2:42.02 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kathrine Fog |
2000 |
|
469 |
39.19 |
1:23.37 |
2:08.23 |
|
2:53.11 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
454 |
39.61 |
1:23.92 |
2:09.47 |
|
2:55.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
|
452 |
39.38 |
1:23.59 |
2:09.60 |
|
2:55.30 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
426 |
40.75 |
1:26.24 |
2:12.73 |
|
2:58.72 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
|
426 |
39.86 |
1:24.84 |
2:11.49 |
|
2:58.72 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
|
422 |
40.49 |
1:25.62 |
2:12.26 |
|
2:59.27 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
|
412 |
41.50 |
1:28.02 |
2:14.93 |
|
3:00.75 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
|
391 |
42.67 |
1:29.67 |
2:17.29 |
|
3:03.92 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
352 |
42.25 |
1:31.52 |
2:21.80 |
|
3:10.44 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heidi Brobakken |
2000 |
|
347 |
42.47 |
1:31.11 |
2:21.83 |
|
3:11.43 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej samt. ber. 75m |
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Elin Mårtensson, Sjöbo Simsällskap, 2.27.27, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
431 |
39.92 |
1:25.62 |
2:12.01 |
|
2:58.05 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
354 |
42.51 |
1:30.92 |
2:21.39 |
|
3:10.23 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
339 |
43.34 |
1:32.80 |
2:23.14 |
|
3:12.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
317 |
44.78 |
1:35.06 |
2:26.75 |
|
3:17.21 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Christensen |
2001 |
|
303 |
45.82 |
1:37.76 |
2:28.99 |
|
3:20.19 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Augusta Borchorst Larsen |
2001 |
|
286 |
47.29 |
1:38.41 |
2:30.93 |
|
3:24.21 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Klea Christensen |
2001 |
|
263 |
47.02 |
1:41.08 |
2:36.28 |
|
3:29.92 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nora Lund |
2001 |
|
251 |
48.02 |
1:41.80 |
2:37.77 |
|
3:33.33 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
236 |
50.61 |
1:46.13 |
2:42.20 |
|
3:37.54 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Elin Mårtensson, Sjöbo Simsällskap, 2.27.27, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
366 |
43.86 |
1:32.70 |
2:21.02 |
|
3:08.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
365 |
43.37 |
1:32.98 |
2:22.43 |
|
3:08.30 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Bjerre Tange |
2002 |
|
310 |
44.56 |
1:36.80 |
2:29.48 |
|
3:18.72 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Bak |
2002 |
|
189 |
54.50 |
1:52.89 |
2:52.91 |
|
3:54.35 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Als |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej samt. ber. 75m |
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Elin Mårtensson, Sjöbo Simsällskap, 2.27.27, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Servicew |
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Servicew |
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 |
Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Servicew |
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 |
Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Servicew |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
520 |
|
|
|
|
27.10 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Meisner-Jensen |
1999 |
|
447 |
|
|
|
|
28.50 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
388 |
|
|
|
|
29.88 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johannes Hope |
1999 |
|
382 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
361 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
306 |
|
|
|
|
32.35 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jens Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Servicew |
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Servicew |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.27.24, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
732 |
|
|
|
|
27.05 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
654 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
646 |
|
|
|
|
28.20 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
628 |
|
|
|
|
28.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Hansen |
1995 |
|
597 |
|
|
|
|
28.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
583 |
|
|
|
|
29.18 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
580 |
|
|
|
|
29.23 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
|
571 |
|
|
|
|
29.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ingelin Elisabeth Lima |
1997 |
|
568 |
|
|
|
|
29.43 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
565 |
|
|
|
|
29.48 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
|
559 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
559 |
|
|
|
|
29.59 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Asta Blanch |
1996 |
|
509 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
453 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
445 |
|
|
|
|
31.91 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
428 |
|
|
|
|
32.34 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
427 |
|
|
|
|
32.36 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julia Farkas |
1996 |
|
394 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
394 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
370 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
357 |
|
|
|
|
34.36 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marie Malvik |
1997 |
|
354 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
289 |
|
|
|
|
36.84 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura Christensen |
1997 |
|
258 |
|
|
|
|
38.27 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.27.24, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.27.24, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.27.24, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
517 |
|
|
|
|
30.37 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
415 |
|
|
|
|
32.66 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
366 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Petersson |
2001 |
|
362 |
|
|
|
|
34.20 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
330 |
|
|
|
|
35.25 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
322 |
|
|
|
|
35.56 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
290 |
|
|
|
|
36.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nora Margrethe Tolfsen |
2001 |
|
272 |
|
|
|
|
37.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tuva Schreiner |
2001 |
|
248 |
|
|
|
|
38.79 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Tilsted |
2001 |
|
245 |
|
|
|
|
38.95 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
242 |
|
|
|
|
39.08 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Klea Christensen |
2001 |
|
217 |
|
|
|
|
40.53 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Augusta Borchorst Larsen |
2001 |
|
212 |
|
|
|
|
40.83 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pernille Harbo |
2001 |
|
210 |
|
|
|
|
41.01 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elise Hammer |
2001 |
|
141 |
|
|
|
|
46.79 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
137 |
|
|
|
|
47.28 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Sofie Brodersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie S. Madsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i vending |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.27.24, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.27.24, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Solveig Bratland |
2003 |
|
290 |
|
|
|
|
36.82 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tirill Hammerstrøm |
2003 |
|
246 |
|
|
|
|
38.87 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marthine Strædet Helmundsen |
2003 |
|
206 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Freja Møller |
2004 |
|
155 |
|
|
|
|
45.38 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
153 |
|
|
|
|
45.57 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Frans Johannessen, West Swim, 3.51.98, 2011 |
Løbssponsor: Beckers Farvehandel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
746 |
56.21 |
1:56.50 |
2:56.54 |
|
3:53.93 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laust Moesgaard |
1996 |
|
651 |
58.76 |
2:01.38 |
3:04.10 |
|
4:04.81 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Strandberg |
1994 |
|
649 |
59.06 |
2:02.17 |
3:05.40 |
|
4:05.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
|
628 |
59.20 |
2:01.45 |
3:04.87 |
|
4:07.76 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
614 |
59.50 |
2:02.99 |
3:06.69 |
|
4:09.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
599 |
1:00.55 |
2:05.66 |
3:08.94 |
|
4:11.74 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
592 |
1:00.11 |
2:04.04 |
3:08.81 |
|
4:12.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
577 |
1:01.26 |
2:05.49 |
3:10.53 |
|
4:14.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
577 |
1:00.91 |
2:06.84 |
3:11.55 |
|
4:14.86 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
564 |
1:01.85 |
2:06.93 |
3:12.08 |
|
4:16.78 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fredrik Hille |
1996 |
|
534 |
1:00.37 |
2:07.35 |
3:14.80 |
|
4:21.61 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
528 |
1:00.49 |
2:05.74 |
3:13.76 |
|
4:22.50 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
521 |
1:03.79 |
2:12.10 |
3:18.48 |
|
4:23.77 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
520 |
1:02.31 |
2:09.85 |
3:16.89 |
|
4:23.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
|
498 |
1:03.54 |
2:12.14 |
3:20.36 |
|
4:27.75 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
488 |
1:03.58 |
2:12.27 |
3:20.64 |
|
4:29.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
|
478 |
1:02.98 |
2:10.41 |
3:20.77 |
|
4:31.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anders Esbjerg Nielsen |
1997 |
|
464 |
1:04.16 |
2:13.46 |
3:22.81 |
|
4:34.05 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
457 |
1:05.22 |
2:15.39 |
3:25.75 |
|
4:35.45 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Martin Larsen |
1998 |
|
452 |
1:04.69 |
2:15.38 |
3:26.90 |
|
4:36.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Alexander S. Halkjær |
1994 |
|
435 |
1:04.15 |
2:14.12 |
3:26.66 |
|
4:39.92 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
420 |
1:06.75 |
2:18.61 |
3:31.34 |
|
4:43.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
400 |
1:08.29 |
2:21.27 |
3:34.56 |
|
4:48.02 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mathias Kær |
1999 |
|
390 |
1:08.39 |
2:22.00 |
3:36.79 |
|
4:50.30 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
368 |
1:08.17 |
2:23.62 |
3:40.95 |
|
4:56.18 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mads Kloster |
2002 |
|
344 |
1:11.79 |
2:29.24 |
3:46.65 |
|
5:02.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Thomas Hille |
1998 |
|
343 |
1:08.77 |
2:26.07 |
3:44.78 |
|
5:02.96 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Frederik Peter Bager |
1999 |
|
319 |
1:11.95 |
2:29.81 |
3:50.41 |
|
5:10.59 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Alexander Skarby Madsen |
2001 |
|
286 |
1:17.02 |
2:39.06 |
4:00.65 |
|
5:22.02 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
275 |
1:16.86 |
2:40.10 |
4:04.82 |
|
5:26.38 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Anders Storgaard Nielsen |
2000 |
|
241 |
1:18.56 |
2:44.64 |
4:13.03 |
|
5:40.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Martin Lønstrup |
1993 |
|
191 |
1:20.93 |
2:55.51 |
4:33.05 |
|
6:08.33 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
171 |
1:28.95 |
3:06.74 |
4:45.97 |
|
6:22.38 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Jacob Toft |
2003 |
|
76 |
2:01.53 |
4:13.61 |
6:24.01 |
|
8:20.12 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 4.14.50, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
815 |
1:00.27 |
2:04.46 |
3:07.70 |
|
4:11.37 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
728 |
1:03.19 |
2:08.32 |
3:14.31 |
|
4:21.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jackie Gade |
1998 |
|
692 |
1:04.57 |
2:12.41 |
3:19.09 |
|
4:25.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
687 |
1:05.10 |
2:12.03 |
3:19.40 |
|
4:26.08 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stinne Sørensen |
1999 |
|
667 |
1:05.59 |
2:13.62 |
3:21.11 |
|
4:28.76 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
632 |
1:04.31 |
2:14.35 |
3:25.23 |
|
4:33.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
626 |
1:05.22 |
2:13.95 |
3:24.44 |
|
4:34.44 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
626 |
1:05.96 |
2:15.53 |
3:26.06 |
|
4:34.47 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
619 |
1:05.19 |
2:14.94 |
3:25.37 |
|
4:35.44 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
615 |
1:06.99 |
2:18.06 |
3:27.30 |
|
4:36.13 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
579 |
1:06.11 |
2:18.29 |
3:28.91 |
|
4:41.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
575 |
1:07.10 |
2:18.38 |
3:30.40 |
|
4:42.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
559 |
1:07.19 |
2:20.08 |
3:33.08 |
|
4:45.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
532 |
1:11.37 |
2:25.00 |
3:38.32 |
|
4:49.80 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
508 |
1:12.02 |
2:25.74 |
3:40.11 |
|
4:54.15 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
508 |
1:10.54 |
2:25.42 |
3:40.80 |
|
4:54.26 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
|
485 |
1:12.91 |
2:28.24 |
3:44.27 |
|
4:58.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maren Mæhre |
1996 |
|
478 |
1:10.40 |
2:25.67 |
3:42.51 |
|
5:00.24 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna C. Lange |
1998 |
|
477 |
1:11.10 |
2:27.73 |
3:43.78 |
|
5:00.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
|
461 |
1:11.87 |
2:28.98 |
3:46.68 |
|
5:03.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
457 |
1:11.46 |
2:29.13 |
3:47.39 |
|
5:04.78 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
445 |
1:12.28 |
2:29.52 |
3:46.34 |
|
5:07.56 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
439 |
1:13.49 |
2:31.34 |
3:50.19 |
|
5:08.83 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anne Katrine Jørgensen |
2000 |
|
431 |
1:13.34 |
2:31.22 |
3:51.48 |
|
5:10.70 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sigrid Jensen |
1999 |
|
421 |
1:13.11 |
2:33.96 |
3:55.81 |
|
5:13.13 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
420 |
1:16.67 |
2:38.00 |
3:58.49 |
|
5:13.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
|
418 |
1:10.87 |
2:26.44 |
3:42.55 |
|
5:13.89 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
418 |
1:15.60 |
2:35.16 |
3:54.45 |
|
5:13.92 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
417 |
1:14.14 |
2:34.86 |
3:55.65 |
|
5:14.12 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
412 |
1:15.69 |
2:37.15 |
3:58.33 |
|
5:15.53 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
|
392 |
1:17.58 |
2:39.62 |
4:01.64 |
|
5:20.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
|
381 |
1:17.13 |
2:40.16 |
4:04.32 |
|
5:23.71 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
|
379 |
1:16.95 |
2:39.95 |
4:03.75 |
|
5:24.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Maja Meinert |
2001 |
|
356 |
1:19.54 |
2:45.51 |
4:10.35 |
|
5:31.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Andrea Sørensen |
2000 |
|
345 |
1:19.34 |
2:45.04 |
4:10.00 |
|
5:34.61 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
332 |
1:19.20 |
2:46.15 |
4:14.93 |
|
5:39.06 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
325 |
1:21.99 |
2:50.85 |
4:18.16 |
|
5:41.38 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Nora Lund |
2001 |
|
267 |
1:23.51 |
2:57.04 |
4:31.89 |
|
6:04.49 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Emma Gleitze Holm |
1999 |
|
205 |
1:33.46 |
3:15.28 |
4:57.58 |
|
6:37.95 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Emma Rose Treney |
2002 |
|
179 |
1:34.48 |
3:23.01 |
5:14.74 |
|
6:56.38 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Camilla S Mortensen |
2003 |
|
176 |
1:34.72 |
3:22.15 |
5:11.55 |
|
6:58.85 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Aunstrup |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie S. Madsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:09 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.59.80, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
780 |
25.92 |
55.95 |
1:29.96 |
|
1:59.09 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Chris Christensen |
1988 |
|
669 |
27.56 |
58.96 |
1:33.75 |
|
2:05.30 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janus Meinert |
1995 |
|
541 |
28.70 |
1:05.19 |
1:42.23 |
|
2:14.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper G. Kristensen |
1995 |
|
523 |
28.85 |
1:03.72 |
1:43.99 |
|
2:15.99 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michael Petersen |
1994 |
|
465 |
31.48 |
1:08.54 |
1:45.87 |
|
2:21.41 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander S. Halkjær |
1994 |
|
390 |
32.84 |
1:10.82 |
1:55.00 |
|
2:29.94 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.59.80, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
619 |
27.32 |
1:00.52 |
1:38.72 |
|
2:08.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole-Mikal Fløgstad |
1997 |
|
596 |
27.78 |
1:01.30 |
1:40.58 |
|
2:10.25 |
|
|
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robert Asfeldt |
1996 |
|
563 |
28.97 |
1:02.76 |
1:41.48 |
|
2:12.73 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik M. Mortensen |
1996 |
|
544 |
29.57 |
1:04.08 |
1:44.22 |
|
2:14.28 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
|
510 |
29.09 |
1:03.71 |
1:45.98 |
|
2:17.15 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Brandborg |
1997 |
|
509 |
29.24 |
1:05.88 |
1:43.91 |
|
2:17.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
497 |
30.00 |
1:06.02 |
1:46.56 |
|
2:18.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simen Halse Larsen |
1997 |
|
496 |
28.46 |
1:03.90 |
1:47.70 |
|
2:18.49 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martin Grønning |
1997 |
|
471 |
29.92 |
1:03.88 |
1:47.42 |
|
2:20.88 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peter Birk |
1996 |
|
461 |
30.52 |
1:06.52 |
1:46.96 |
|
2:21.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laust Moesgaard |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben i bryst |
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Jørgensen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej rygliggende v/100 |
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.59.80, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
549 |
29.13 |
1:03.27 |
1:42.67 |
|
2:13.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
536 |
30.34 |
1:05.44 |
1:44.69 |
|
2:14.90 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
522 |
28.57 |
1:03.86 |
1:45.38 |
|
2:16.14 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
|
472 |
30.71 |
1:07.24 |
1:46.65 |
|
2:20.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
433 |
30.87 |
1:08.21 |
1:50.17 |
|
2:24.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
418 |
32.51 |
1:10.26 |
1:51.22 |
|
2:26.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Cornelius Tolfsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut ryg på maven |
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.59.80, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.59.80, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
451 |
31.75 |
1:07.66 |
1:49.61 |
|
2:22.95 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Casper Christiansen |
2000 |
|
425 |
30.80 |
1:08.79 |
1:51.79 |
|
2:25.72 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
422 |
31.68 |
1:12.59 |
1:52.43 |
|
2:26.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
420 |
31.64 |
1:11.77 |
1:51.94 |
|
2:26.29 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
414 |
31.79 |
1:10.21 |
1:52.43 |
|
2:26.98 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mats Andersen |
2000 |
|
409 |
33.24 |
1:11.11 |
1:53.80 |
|
2:27.59 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
390 |
32.49 |
1:12.30 |
1:56.99 |
|
2:30.02 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
|
371 |
32.60 |
1:10.53 |
1:56.71 |
|
2:32.55 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
325 |
33.26 |
1:13.94 |
2:03.41 |
|
2:39.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
306 |
37.02 |
1:19.94 |
2:06.38 |
|
2:42.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simon Andersen |
2000 |
|
259 |
37.65 |
1:23.15 |
2:11.92 |
|
2:51.94 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
186 |
44.46 |
1:32.99 |
2:29.86 |
|
3:12.00 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej rygliggende v/100 |
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.59.80, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
280 |
34.38 |
1:18.41 |
2:09.98 |
|
2:47.46 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
254 |
39.18 |
1:25.36 |
2:16.48 |
|
2:52.95 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
249 |
39.30 |
1:28.97 |
2:16.17 |
|
2:54.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
|
248 |
37.48 |
1:22.04 |
2:14.27 |
|
2:54.47 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paw Jensby Madsen |
2002 |
|
191 |
40.42 |
1:32.23 |
2:28.60 |
|
3:10.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikolai Sander |
2003 |
|
188 |
43.24 |
1:30.85 |
2:28.27 |
|
3:11.34 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
187 |
42.98 |
1:34.23 |
2:29.81 |
|
3:11.40 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
112 |
54.29 |
1:51.84 |
2:54.39 |
|
3:47.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:09 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:42 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Levisen |
1997 |
|
719 |
30.27 |
1:06.75 |
1:46.98 |
|
2:19.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
|
707 |
30.75 |
1:09.00 |
1:46.83 |
|
2:19.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
705 |
30.49 |
1:04.81 |
1:47.27 |
|
2:19.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asta Blanch |
1996 |
|
650 |
31.90 |
1:09.29 |
1:50.65 |
|
2:23.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
597 |
33.55 |
1:10.74 |
1:53.60 |
|
2:27.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Hansen |
1995 |
|
576 |
31.43 |
1:07.90 |
1:53.63 |
|
2:29.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
|
571 |
31.46 |
1:10.94 |
1:54.76 |
|
2:30.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Cebula |
1997 |
|
488 |
33.44 |
1:15.02 |
1:58.32 |
|
2:38.19 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
483 |
35.57 |
1:18.26 |
1:58.93 |
|
2:38.80 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
373 |
38.78 |
1:23.75 |
2:14.36 |
|
2:52.99 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Christensen |
1997 |
|
325 |
39.71 |
1:29.70 |
2:18.83 |
|
3:01.08 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
628 |
32.50 |
1:09.41 |
1:51.08 |
|
2:25.50 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
616 |
32.79 |
1:11.15 |
1:53.68 |
|
2:26.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stinne Sørensen |
1999 |
|
607 |
31.24 |
1:07.26 |
1:52.49 |
|
2:27.13 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
554 |
33.05 |
1:11.37 |
1:57.08 |
|
2:31.62 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
|
533 |
32.22 |
1:13.17 |
1:56.28 |
|
2:33.60 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
522 |
36.43 |
1:15.78 |
1:59.30 |
|
2:34.71 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Bonde |
1999 |
|
518 |
34.34 |
1:14.01 |
1:59.69 |
|
2:35.09 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
|
512 |
34.78 |
1:14.57 |
2:00.33 |
|
2:35.67 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Eske |
1999 |
|
481 |
33.49 |
1:16.55 |
2:01.28 |
|
2:38.97 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Blendstrup |
1999 |
|
476 |
34.31 |
1:14.20 |
2:02.14 |
|
2:39.56 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
462 |
34.98 |
1:17.67 |
2:02.81 |
|
2:41.15 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Kusk |
1999 |
|
452 |
33.86 |
1:15.36 |
2:05.30 |
|
2:42.24 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
447 |
35.92 |
1:19.05 |
2:03.14 |
|
2:42.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
446 |
34.74 |
1:15.74 |
2:04.90 |
|
2:43.08 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
406 |
36.84 |
1:20.06 |
2:08.55 |
|
2:48.17 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
386 |
38.98 |
1:22.65 |
2:12.56 |
|
2:51.05 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
337 |
40.07 |
1:28.43 |
2:18.94 |
|
2:58.92 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
608 |
32.42 |
1:11.92 |
1:53.58 |
|
2:27.02 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
607 |
32.34 |
1:10.51 |
1:53.96 |
|
2:27.09 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
587 |
31.85 |
1:09.99 |
1:54.48 |
|
2:28.81 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
555 |
34.29 |
1:12.03 |
1:56.43 |
|
2:31.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
530 |
34.01 |
1:13.08 |
1:59.07 |
|
2:33.94 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
493 |
36.87 |
1:17.93 |
2:00.75 |
|
2:37.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
|
474 |
34.81 |
1:14.07 |
2:00.51 |
|
2:39.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
449 |
36.89 |
1:18.30 |
2:05.55 |
|
2:42.70 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
|
404 |
37.34 |
1:22.05 |
2:08.88 |
|
2:48.44 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
402 |
37.25 |
1:19.72 |
2:09.82 |
|
2:48.74 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
|
378 |
36.37 |
1:22.85 |
2:10.69 |
|
2:52.21 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Melstein Johannessen |
2000 |
|
368 |
38.58 |
1:25.03 |
2:15.09 |
|
2:53.85 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heidi Brobakken |
2000 |
|
364 |
40.21 |
1:24.59 |
2:14.37 |
|
2:54.48 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
|
345 |
39.48 |
1:26.47 |
2:17.74 |
|
2:57.62 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
341 |
41.45 |
1:27.98 |
2:16.37 |
|
2:58.28 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Astrid Yde |
2000 |
|
319 |
43.82 |
1:29.55 |
2:24.09 |
|
3:02.31 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
213 |
45.99 |
1:42.93 |
2:43.54 |
|
3:28.43 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Elefsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
575 |
32.44 |
1:11.37 |
1:55.67 |
|
2:29.78 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
538 |
34.52 |
1:13.44 |
1:59.33 |
|
2:33.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Petersson |
2001 |
|
503 |
35.16 |
1:13.87 |
2:00.55 |
|
2:36.64 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
501 |
33.39 |
1:14.75 |
1:59.31 |
|
2:36.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
459 |
35.14 |
1:14.40 |
2:05.14 |
|
2:41.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
455 |
35.00 |
1:14.69 |
2:03.23 |
|
2:41.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Søgaard |
2001 |
|
381 |
36.54 |
1:18.47 |
2:09.42 |
|
2:51.74 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
306 |
40.86 |
1:27.20 |
2:21.92 |
|
3:04.85 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Lund |
2001 |
|
275 |
41.85 |
1:30.60 |
2:25.65 |
|
3:11.43 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Astrup |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i afs. v/150m |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
forlader ryg før 75m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
400 |
37.64 |
1:19.60 |
2:10.22 |
|
2:49.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
365 |
40.92 |
1:26.92 |
2:15.03 |
|
2:54.20 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
324 |
44.78 |
1:33.80 |
2:21.37 |
|
3:01.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lea Adalia Strømman |
2002 |
|
310 |
39.94 |
1:27.76 |
2:23.94 |
|
3:04.03 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
245 |
41.82 |
1:35.98 |
2:33.76 |
|
3:19.07 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Grønkjær |
2002 |
|
199 |
46.06 |
1:39.35 |
2:50.58 |
|
3:33.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Bak |
2002 |
|
184 |
54.58 |
1:50.77 |
2:51.03 |
|
3:38.81 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:42 |
|
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:53 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 |
Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 |
Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
499 |
|
|
|
|
25.59 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hadrian Phillipson |
1999 |
|
468 |
|
|
|
|
26.14 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
467 |
|
|
|
|
26.16 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
410 |
|
|
|
|
27.32 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Hope |
1999 |
|
408 |
|
|
|
|
27.37 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
381 |
|
|
|
|
27.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
379 |
|
|
|
|
28.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
377 |
|
|
|
|
28.10 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Kær |
1999 |
|
354 |
|
|
|
|
28.67 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederik Peter Bager |
1999 |
|
336 |
|
|
|
|
29.20 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jens Jensen |
1999 |
|
282 |
|
|
|
|
30.93 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:53 |
|
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Nathalie Lindborg, Trelleborg Kappsim, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Levisen |
1997 |
|
730 |
|
|
|
|
25.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
604 |
|
|
|
|
27.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
602 |
|
|
|
|
27.53 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
601 |
|
|
|
|
27.55 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
587 |
|
|
|
|
27.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingelin Elisabeth Lima |
1997 |
|
572 |
|
|
|
|
28.00 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
547 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
|
531 |
|
|
|
|
28.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
503 |
|
|
|
|
29.23 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marie Malvik |
1997 |
|
499 |
|
|
|
|
29.31 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
482 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
477 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Cebula |
1997 |
|
473 |
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julia Farkas |
1996 |
|
469 |
|
|
|
|
29.91 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
464 |
|
|
|
|
30.03 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
462 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
461 |
|
|
|
|
30.09 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
415 |
|
|
|
|
31.15 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Marie Nielsen |
1995 |
|
369 |
|
|
|
|
32.39 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Christine Skouboe |
1997 |
|
355 |
|
|
|
|
32.81 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
355 |
|
|
|
|
32.83 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
329 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
306 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura Christensen |
1997 |
|
284 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Nathalie Lindborg, Trelleborg Kappsim, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Nathalie Lindborg, Trelleborg Kappsim, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Nathalie Lindborg, Trelleborg Kappsim, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Nathalie Lindborg, Trelleborg Kappsim, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Nathalie Lindborg, Trelleborg Kappsim, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:33 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Chris Christensen, Holstebro 2.01.20, 2013 |
Løbssponsor: Den bette Tømrer |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
693 |
28.99 |
59.82 |
1:30.34 |
|
1:59.89 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Chris Christensen |
1988 |
|
690 |
28.90 |
59.72 |
1:30.68 |
|
2:00.04 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Chris Christensen, Holstebro 2.01.20, 2013 |
Løbssponsor: Den bette Tømrer |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
565 |
30.41 |
1:02.76 |
1:36.04 |
|
2:08.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Grønning |
1997 |
|
487 |
31.06 |
1:04.81 |
1:40.08 |
|
2:14.85 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
479 |
32.46 |
1:06.63 |
1:41.68 |
|
2:15.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
|
468 |
32.66 |
1:07.12 |
1:42.18 |
|
2:16.66 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
463 |
32.38 |
1:06.89 |
1:42.01 |
|
2:17.14 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peter Birk |
1996 |
|
428 |
32.74 |
1:08.48 |
1:44.86 |
|
2:20.75 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer Beck |
1996 |
|
401 |
34.13 |
1:10.20 |
1:46.88 |
|
2:23.79 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rune K. Jensen |
1997 |
|
391 |
34.19 |
1:11.07 |
1:48.23 |
|
2:25.03 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anders Esbjerg Nielsen |
1997 |
|
389 |
33.90 |
1:10.63 |
1:48.14 |
|
2:25.29 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Chris Christensen, Holstebro 2.01.20, 2013 |
Løbssponsor: Den bette Tømrer |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
|
562 |
30.34 |
1:02.75 |
1:35.78 |
|
2:08.53 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
517 |
31.70 |
1:04.97 |
1:38.86 |
|
2:12.13 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Reese |
1998 |
|
440 |
33.78 |
1:09.21 |
1:44.75 |
|
2:19.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Harde |
1998 |
|
433 |
31.65 |
1:07.62 |
1:44.29 |
|
2:20.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
|
385 |
35.07 |
1:12.10 |
1:49.51 |
|
2:25.77 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
353 |
33.78 |
1:10.52 |
1:50.58 |
|
2:30.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Cornelius Tolfsen |
1998 |
|
279 |
38.85 |
1:20.28 |
2:01.83 |
|
2:42.35 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Harboe |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Chris Christensen, Holstebro 2.01.20, 2013 |
Løbssponsor: Den bette Tømrer |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
480 |
31.37 |
1:05.20 |
1:40.29 |
|
2:15.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
428 |
33.56 |
1:10.16 |
1:45.81 |
|
2:20.77 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Toke Michaelsen |
1999 |
|
370 |
35.01 |
1:12.33 |
1:50.26 |
|
2:27.70 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Ulka Nielsen |
1999 |
|
367 |
35.98 |
1:13.07 |
1:51.05 |
|
2:28.08 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Kær |
1999 |
|
282 |
38.56 |
1:20.55 |
2:02.78 |
|
2:41.74 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hadrian Phillipson |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
svøm på maven v/150m |
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Chris Christensen, Holstebro 2.01.20, 2013 |
Løbssponsor: Den bette Tømrer |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
457 |
32.48 |
1:07.90 |
1:43.55 |
|
2:17.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
419 |
34.21 |
1:10.46 |
1:46.53 |
|
2:21.79 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
393 |
35.08 |
1:11.46 |
1:48.07 |
|
2:24.79 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Christiansen |
2000 |
|
388 |
35.01 |
1:11.34 |
1:48.42 |
|
2:25.40 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Yde |
2000 |
|
377 |
35.28 |
1:12.02 |
1:49.59 |
|
2:26.80 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
|
368 |
34.18 |
1:11.11 |
1:49.18 |
|
2:28.00 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
323 |
35.97 |
1:15.06 |
1:54.98 |
|
2:34.55 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Valdar |
2000 |
|
301 |
38.31 |
1:18.65 |
1:59.63 |
|
2:38.31 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
214 |
42.17 |
1:28.45 |
2:15.37 |
|
2:57.33 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Chris Christensen, Holstebro 2.01.20, 2013 |
Løbssponsor: Den bette Tømrer |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
501 |
32.29 |
1:05.97 |
1:40.05 |
|
2:13.56 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
349 |
36.08 |
1:14.36 |
1:53.00 |
|
2:30.71 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
226 |
42.48 |
1:26.75 |
2:11.45 |
|
2:54.08 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Skarby Madsen |
2001 |
|
216 |
42.64 |
1:27.31 |
2:11.98 |
|
2:56.66 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Titus Phillipson |
2002 |
|
179 |
43.63 |
1:33.55 |
2:21.05 |
|
3:08.23 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jimmy Nielsen |
2003 |
|
146 |
48.36 |
1:39.03 |
2:30.82 |
|
3:21.06 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:49 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:15 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 2.08.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
608 |
34.55 |
1:11.16 |
1:47.15 |
|
2:21.61 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
588 |
35.10 |
1:11.82 |
1:48.07 |
|
2:23.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
515 |
35.92 |
1:13.99 |
1:52.53 |
|
2:29.71 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
477 |
36.53 |
1:15.40 |
1:54.62 |
|
2:33.60 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 2.08.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
579 |
34.14 |
1:10.91 |
1:47.20 |
|
2:23.97 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
553 |
34.40 |
1:11.44 |
1:49.67 |
|
2:26.22 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
539 |
35.06 |
1:13.11 |
1:51.27 |
|
2:27.45 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
|
502 |
34.97 |
1:13.44 |
1:52.32 |
|
2:30.96 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
|
469 |
36.71 |
1:15.93 |
1:55.32 |
|
2:34.47 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
449 |
35.95 |
1:15.26 |
1:56.07 |
|
2:36.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
442 |
37.16 |
1:16.97 |
1:57.47 |
|
2:37.46 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
440 |
36.27 |
1:16.46 |
1:58.45 |
|
2:37.79 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
|
432 |
37.19 |
1:16.87 |
1:58.28 |
|
2:38.73 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
424 |
38.32 |
1:18.71 |
1:59.73 |
|
2:39.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
415 |
38.62 |
1:19.66 |
2:00.32 |
|
2:40.86 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christie Prøhl |
1998 |
|
385 |
39.05 |
1:20.32 |
2:02.71 |
|
2:44.96 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Silke Christoffersen |
1998 |
|
331 |
38.88 |
1:22.15 |
2:08.04 |
|
2:53.35 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
322 |
41.26 |
1:25.30 |
2:11.32 |
|
2:54.97 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
265 |
43.83 |
1:30.68 |
2:19.20 |
|
3:06.78 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 2.08.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 2.08.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
526 |
35.01 |
1:12.59 |
1:50.75 |
|
2:28.66 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
465 |
36.29 |
1:15.27 |
1:55.70 |
|
2:34.85 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
461 |
37.36 |
1:17.13 |
1:57.40 |
|
2:35.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Petersson |
2001 |
|
450 |
37.84 |
1:17.50 |
1:57.69 |
|
2:36.62 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
434 |
38.13 |
1:18.24 |
1:58.92 |
|
2:38.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
342 |
39.32 |
1:22.75 |
2:08.63 |
|
2:51.62 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
320 |
42.25 |
1:26.18 |
2:11.44 |
|
2:55.47 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Christensen |
2001 |
|
290 |
42.94 |
1:28.91 |
2:14.66 |
|
3:01.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
278 |
43.81 |
1:31.00 |
2:18.51 |
|
3:03.75 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nora Lund |
2001 |
|
272 |
43.34 |
1:29.43 |
2:18.30 |
|
3:05.25 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
260 |
45.13 |
1:33.62 |
2:21.87 |
|
3:07.95 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag på mave 25m |
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 2.08.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
427 |
38.04 |
1:18.49 |
1:59.54 |
|
2:39.28 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
331 |
40.22 |
1:23.13 |
2:08.29 |
|
2:53.35 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
328 |
40.01 |
1:24.36 |
2:10.09 |
|
2:53.90 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
278 |
43.63 |
1:31.13 |
2:18.88 |
|
3:03.82 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
261 |
46.16 |
1:33.21 |
2:19.68 |
|
3:07.78 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Grønkjær |
2002 |
|
220 |
1:39.62 |
2:29.99 |
3:18.73 |
|
3:18.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
207 |
49.08 |
1:41.81 |
2:35.23 |
|
3:22.74 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 2.08.56, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:15 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:04 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Esbjerg Svømmeklub, 3.48.09, 2012 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:04 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:27 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Aalborg Svømmeklub, 4.06.34, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
A6 Piger 1 |
0 |
A6 |
|
|
|
|
|
4:22.56 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
|
29.91 |
1:01.60 |
|
|
1:01.60 |
|
|
Malene Bang |
1999 |
|
|
34.30 |
1:13.33 |
|
|
2:14.93 |
|
|
Isabel Mass |
1998 |
|
|
31.73 |
1:08.68 |
|
|
3:23.61 |
|
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
|
28.12 |
58.95 |
|
|
4:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vågsb.slk D1Sr |
0 |
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
4:26.78 |
|
|
Tuva Tronstad |
1998 |
|
|
32.75 |
1:07.60 |
|
|
1:07.60 |
|
|
Sofie Reisænen |
1997 |
|
|
34.10 |
1:12.69 |
|
|
2:20.29 |
|
|
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
|
30.40 |
1:05.31 |
|
|
3:25.60 |
|
|
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
|
29.09 |
1:01.18 |
|
|
4:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silkeborg Damer |
0 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:28.00 |
|
|
Celia Erikstad |
1999 |
|
|
34.12 |
1:10.21 |
|
|
1:10.21 |
|
|
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
|
34.93 |
1:13.49 |
|
|
2:23.70 |
|
|
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
|
30.14 |
1:05.42 |
|
|
3:29.12 |
|
|
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
|
28.09 |
58.88 |
|
|
4:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thisted Piger 1 |
2000 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:38.63 |
|
|
Louise Sørensen |
2000 |
|
|
34.01 |
1:09.53 |
|
|
1:09.53 |
|
|
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
|
35.60 |
1:16.08 |
|
|
2:25.61 |
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
|
31.79 |
1:09.55 |
|
|
3:35.16 |
|
|
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
|
|
29.53 |
1:03.47 |
|
|
4:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esbjerg Damer |
0 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:41.20 |
|
|
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
|
35.35 |
1:12.18 |
|
|
1:12.18 |
|
|
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
|
36.29 |
1:15.99 |
|
|
2:28.17 |
|
|
Anna C. Lange |
1998 |
|
|
32.31 |
1:10.36 |
|
|
3:38.53 |
|
|
Shanna Armstrong |
1998 |
|
|
29.89 |
1:02.67 |
|
|
4:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristiansand Sa Damer 1 |
0 |
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
4:43.12 |
|
|
Sara Stoebner |
1998 |
|
|
33.93 |
1:09.42 |
|
|
1:09.42 |
|
|
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
|
35.13 |
1:15.57 |
|
|
2:24.99 |
|
|
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
|
33.47 |
1:15.01 |
|
|
3:40.00 |
|
|
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
|
29.86 |
1:03.12 |
|
|
4:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Neptun Tøser |
1998 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
4:48.20 |
|
|
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
|
|
34.51 |
1:11.11 |
|
|
1:11.11 |
|
|
Marie Eske |
1999 |
|
|
37.90 |
1:21.30 |
|
|
2:32.41 |
|
|
Laura Blendstrup |
1999 |
|
|
33.76 |
1:11.77 |
|
|
3:44.18 |
|
|
Celina G Winther |
1999 |
|
|
30.89 |
1:04.02 |
|
|
4:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ullensakersvømmer J1 Sr. |
0 |
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
4:48.40 |
|
|
Elise Skjæveland |
1997 |
|
|
34.85 |
1:11.38 |
|
|
1:11.38 |
|
|
Thea Skjæveland |
1999 |
|
|
38.92 |
1:21.91 |
|
|
2:33.29 |
|
|
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
|
32.30 |
1:09.54 |
|
|
3:42.83 |
|
|
Julia Farkas |
1996 |
|
|
30.70 |
1:05.57 |
|
|
4:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vågsb.slk D2Sr |
0 |
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
4:51.41 |
|
|
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
|
35.67 |
1:14.26 |
|
|
1:14.26 |
|
|
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
|
38.99 |
1:23.43 |
|
|
2:37.69 |
|
|
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
|
32.08 |
1:10.06 |
|
|
3:47.75 |
|
|
Silje Mariell Madsen |
2000 |
|
|
29.64 |
1:03.66 |
|
|
4:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vs 1 |
0 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:55.40 |
|
|
Julie Søgaard |
2001 |
|
|
36.58 |
1:15.68 |
|
|
1:15.68 |
|
|
Laura Cebula |
1997 |
|
|
37.97 |
1:20.07 |
|
|
2:35.75 |
|
|
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
|
35.71 |
1:17.41 |
|
|
3:53.16 |
|
|
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
|
|
29.25 |
1:02.24 |
|
|
4:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thisted Piger 2 |
2000 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:56.40 |
|
|
Anna Mathiasen |
2000 |
|
|
37.57 |
1:16.84 |
|
|
1:16.84 |
|
|
Sofie Poulsen |
1999 |
|
|
37.15 |
1:18.99 |
|
|
2:35.83 |
|
|
Smilla Lyhne |
2000 |
|
|
35.16 |
1:14.08 |
|
|
3:49.91 |
|
|
Sarah Andersen |
1999 |
|
|
31.32 |
1:06.49 |
|
|
4:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elverum Sv. J1 Jr. |
0 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
5:02.26 |
|
|
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
|
35.72 |
1:13.82 |
|
|
1:13.82 |
|
|
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
|
40.12 |
1:24.65 |
|
|
2:38.47 |
|
|
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
|
33.92 |
1:12.58 |
|
|
3:51.05 |
|
|
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
|
33.39 |
1:11.21 |
|
|
5:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vs 2 |
0 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:05.93 |
|
|
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
|
37.31 |
1:18.31 |
|
|
1:18.31 |
|
|
Ane Emilie Nielsen |
1996 |
|
|
38.05 |
1:21.23 |
|
|
2:39.54 |
|
|
Christie Prøhl |
1998 |
|
|
35.64 |
1:17.22 |
|
|
3:56.76 |
|
|
Ida Marie Nielsen |
1995 |
|
|
32.50 |
1:09.17 |
|
|
5:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristiansand Sa Damer 2 |
0 |
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
5:08.06 |
|
|
Othine Ruenes |
2001 |
|
|
38.21 |
1:18.99 |
|
|
1:18.99 |
|
|
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
|
38.83 |
1:23.92 |
|
|
2:42.91 |
|
|
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
|
34.58 |
1:18.81 |
|
|
4:01.72 |
|
|
Maren Mæhre |
1996 |
|
|
30.83 |
1:06.34 |
|
|
5:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nord Piger 1 |
0 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
5:16.19 |
|
|
Sigrid Jensen |
1999 |
|
|
38.32 |
1:17.77 |
|
|
1:17.77 |
|
|
Laura Christensen |
1997 |
|
|
43.65 |
1:33.74 |
|
|
2:51.51 |
|
|
Karoline Nielsen |
1997 |
|
|
36.55 |
1:19.87 |
|
|
4:11.38 |
|
|
Camilla Ottesen |
2000 |
|
|
31.11 |
1:04.81 |
|
|
5:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
A6 Piger 3 |
0 |
A6 |
|
|
|
|
|
5:23.67 |
|
|
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
|
39.76 |
1:21.60 |
|
|
1:21.60 |
|
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
|
43.49 |
1:29.39 |
|
|
2:50.99 |
|
|
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
|
36.85 |
1:20.72 |
|
|
4:11.71 |
|
|
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
|
|
34.96 |
1:11.96 |
|
|
5:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elverum Sv J2 Jr. |
0 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
5:24.25 |
|
|
Silke Christoffersen |
1998 |
|
|
38.13 |
1:18.73 |
|
|
1:18.73 |
|
|
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
|
42.26 |
1:29.12 |
|
|
2:47.85 |
|
|
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
|
37.45 |
1:24.58 |
|
|
4:12.43 |
|
|
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
|
35.01 |
1:11.82 |
|
|
5:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
S68 1 |
0 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
5:24.71 |
|
|
Signe Christensen |
2001 |
|
|
40.58 |
1:24.74 |
|
|
1:24.74 |
|
|
Camilla D. Hansen |
2000 |
|
|
41.46 |
1:28.09 |
|
|
2:52.83 |
|
|
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
|
39.33 |
1:26.78 |
|
|
4:19.61 |
|
|
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
|
31.42 |
1:05.10 |
|
|
5:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
A6 Piger 4 |
0 |
A6 |
|
|
|
|
|
5:41.26 |
|
|
Line Aunstrup |
2000 |
|
|
35.11 |
1:13.91 |
|
|
1:13.91 |
|
|
Mathilde Løkkegaard |
2003 |
|
|
47.42 |
1:41.74 |
|
|
2:55.65 |
|
|
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
|
35.64 |
1:59.68 |
|
|
4:55.33 |
|
|
Christine Henriksen |
2003 |
|
|
45.93 |
45.93 |
|
|
5:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aabybro Swim Team Hm |
1999 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
5:48.14 |
|
|
Anne B. Kristensen |
1995 |
|
|
40.00 |
1:24.17 |
|
|
1:24.17 |
|
|
Emma Rose Treney |
2002 |
|
|
47.38 |
1:40.49 |
|
|
3:04.66 |
|
|
Andrea Zanchetta |
2000 |
|
|
44.38 |
1:35.31 |
|
|
4:39.97 |
|
|
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
|
|
33.60 |
1:08.17 |
|
|
5:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Vågsb.slk D4 Sr |
0 |
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
5:49.04 |
|
|
Tirill Hammerstrøm |
2003 |
|
|
40.77 |
1:24.98 |
|
|
1:24.98 |
|
|
Nora Margrethe Tolfsen |
2001 |
|
|
46.65 |
1:39.42 |
|
|
3:04.40 |
|
|
Sofie Reisænen |
1997 |
|
|
42.59 |
1:35.80 |
|
|
4:40.20 |
|
|
Tuva Schreiner |
2001 |
|
|
33.30 |
1:08.84 |
|
|
5:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nord Piger 2 |
0 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
6:00.12 |
|
|
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
|
41.95 |
1:26.25 |
|
|
1:26.25 |
|
|
Camilla Aagaard |
2000 |
|
|
49.88 |
1:46.67 |
|
|
3:12.92 |
|
|
Lærke Bjerre Tange |
2002 |
|
|
39.04 |
1:25.19 |
|
|
4:38.11 |
|
|
Lærke Als |
2002 |
|
|
39.73 |
1:22.01 |
|
|
6:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
A6 Piger 2 |
0 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
|
36.03 |
1:14.36 |
|
|
1:14.36 |
|
|
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
|
|
38.47 |
|
|
|
2:36.37 |
|
|
Maja Østergaard |
1998 |
|
|
|
|
|
|
3:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stm 1 |
0 |
Swim Team Midtjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stinne Sørensen |
1999 |
|
|
30.87 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ullensakersvømmer J2 Sr. |
0 |
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
Forkert svømmer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vågsb.slk D3 Sr |
0 |
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
DSQ |
svømmer med plaster |
|
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
|
36.77 |
|
|
|
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aalborg Damer 3 |
0 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
|
36.18 |
1:13.94 |
|
|
1:13.94 |
|
|
Line Sloth Holm |
2001 |
|
|
40.91 |
|
|
|
2:41.01 |
|
|
Maja Meinert |
2001 |
|
|
|
|
|
|
3:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:27 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:35 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Frans Johannesen, Esbjerg Svømmeklub, 1.48.47, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
791 |
25.02 |
52.41 |
1:20.06 |
|
1:47.42 |
Stævnerekord |
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
603 |
26.69 |
56.63 |
1:27.21 |
|
1:57.62 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Winther |
1995 |
|
526 |
28.15 |
59.09 |
1:31.52 |
|
2:03.10 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michael Kjær |
1995 |
|
502 |
28.49 |
59.98 |
1:32.36 |
|
2:04.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michael Petersen |
1994 |
|
465 |
28.96 |
1:01.76 |
1:35.42 |
|
2:08.22 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christoffer Bing Madsen |
1994 |
|
439 |
29.71 |
1:02.81 |
1:36.95 |
|
2:10.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander S. Halkjær |
1994 |
|
423 |
29.90 |
1:02.81 |
1:37.21 |
|
2:12.35 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janus Meinert |
1995 |
|
377 |
30.21 |
1:03.19 |
1:38.27 |
|
2:17.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niels Mortensen |
1995 |
|
351 |
31.24 |
1:07.35 |
1:44.15 |
|
2:20.75 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martin Lønstrup |
1993 |
|
212 |
35.46 |
1:17.03 |
2:02.14 |
|
2:46.41 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Frans Johannesen, Esbjerg Svømmeklub, 1.48.47, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
685 |
26.15 |
54.30 |
1:23.22 |
|
1:52.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole-Mikal Fløgstad |
1997 |
|
636 |
26.66 |
55.36 |
1:25.33 |
|
1:55.49 |
|
|
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laust Moesgaard |
1996 |
|
628 |
26.93 |
56.42 |
1:26.60 |
|
1:56.02 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Bach |
1997 |
|
610 |
27.28 |
56.99 |
1:27.61 |
|
1:57.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
|
596 |
27.45 |
57.14 |
1:27.79 |
|
1:58.07 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simen Halse Larsen |
1997 |
|
585 |
27.78 |
57.54 |
1:28.21 |
|
1:58.79 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
|
581 |
27.95 |
58.31 |
1:28.64 |
|
1:59.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristoffer Moos |
1996 |
|
580 |
28.19 |
58.81 |
1:28.27 |
|
1:59.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Grønbo |
1996 |
|
576 |
28.03 |
58.42 |
1:29.09 |
|
1:59.41 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tobias M. Kristensen |
1996 |
|
571 |
28.50 |
59.05 |
1:29.29 |
|
1:59.75 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
561 |
27.95 |
58.39 |
1:29.56 |
|
2:00.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
558 |
27.41 |
57.91 |
1:29.39 |
|
2:00.64 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
556 |
27.95 |
58.97 |
1:30.35 |
|
2:00.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
540 |
28.44 |
59.03 |
1:30.36 |
|
2:01.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
530 |
28.29 |
59.52 |
1:31.37 |
|
2:02.75 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marcus Brandborg |
1997 |
|
516 |
28.69 |
1:00.50 |
1:32.66 |
|
2:03.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jens N. Nielsen |
1997 |
|
497 |
29.08 |
1:00.69 |
1:33.03 |
|
2:05.42 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Simon Juhl Schmidt |
1997 |
|
488 |
28.88 |
1:00.94 |
1:33.56 |
|
2:06.17 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederik Elmann |
1997 |
|
477 |
29.37 |
1:01.97 |
1:35.60 |
|
2:07.17 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
476 |
29.49 |
1:01.97 |
1:34.83 |
|
2:07.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anders Esbjerg Nielsen |
1997 |
|
472 |
28.99 |
1:00.90 |
1:34.23 |
|
2:07.56 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Hans Martin Aasheim |
1997 |
|
464 |
28.17 |
1:00.70 |
1:34.53 |
|
2:08.28 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Dennis Madsen |
1997 |
|
416 |
30.07 |
1:05.10 |
1:39.74 |
|
2:13.11 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rune K. Jensen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Frans Johannesen, Esbjerg Svømmeklub, 1.48.47, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Gadegaard Hansen |
1998 |
|
587 |
27.51 |
57.44 |
1:28.56 |
|
1:58.64 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
|
585 |
27.55 |
57.81 |
1:28.74 |
|
1:58.78 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Fallesen |
1998 |
|
573 |
27.74 |
58.07 |
1:29.29 |
|
1:59.57 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
564 |
28.56 |
59.30 |
1:30.07 |
|
2:00.24 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
559 |
27.82 |
57.79 |
1:28.81 |
|
2:00.60 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Reese |
1998 |
|
509 |
28.56 |
1:00.80 |
1:32.94 |
|
2:04.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
|
491 |
29.20 |
1:00.95 |
1:33.34 |
|
2:05.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
483 |
29.35 |
1:02.20 |
1:35.17 |
|
2:06.64 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Rihti Olsson |
1998 |
|
456 |
28.88 |
1:01.91 |
1:36.15 |
|
2:09.02 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christopher Arnholtz |
1998 |
|
416 |
30.73 |
1:05.66 |
1:40.42 |
|
2:13.01 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Espen Lislevand Pavljuk |
1998 |
|
356 |
30.98 |
1:06.30 |
1:43.44 |
|
2:20.08 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thomas Hille |
1998 |
|
351 |
32.68 |
1:08.77 |
1:45.58 |
|
2:20.87 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Frans Johannesen, Esbjerg Svømmeklub, 1.48.47, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
599 |
27.26 |
57.62 |
1:29.23 |
|
1:57.88 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
569 |
27.92 |
57.71 |
1:28.52 |
|
1:59.89 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hadrian Phillipson |
1999 |
|
552 |
28.01 |
58.39 |
1:29.86 |
|
2:01.10 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
432 |
30.12 |
1:03.97 |
1:38.09 |
|
2:11.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
416 |
29.51 |
1:03.57 |
1:38.69 |
|
2:13.09 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
404 |
30.36 |
1:04.11 |
1:39.08 |
|
2:14.40 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Ulka Nielsen |
1999 |
|
398 |
31.09 |
1:05.43 |
1:40.91 |
|
2:15.08 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Kær |
1999 |
|
395 |
31.62 |
1:06.67 |
1:41.78 |
|
2:15.40 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johannes Hope |
1999 |
|
392 |
29.93 |
1:05.48 |
1:41.09 |
|
2:15.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jens Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berøring v/175m |
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Frans Johannesen, Esbjerg Svømmeklub, 1.48.47, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
504 |
29.17 |
1:00.42 |
1:32.06 |
|
2:04.80 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
478 |
29.41 |
1:01.77 |
1:34.64 |
|
2:07.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
454 |
29.26 |
1:02.13 |
1:36.31 |
|
2:09.23 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mats Andersen |
2000 |
|
439 |
30.21 |
1:02.70 |
1:36.38 |
|
2:10.72 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
411 |
31.64 |
1:06.08 |
1:40.56 |
|
2:13.64 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
388 |
30.86 |
1:05.78 |
1:41.41 |
|
2:16.15 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
363 |
31.80 |
1:07.51 |
1:43.20 |
|
2:19.29 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
351 |
33.00 |
1:09.06 |
1:46.10 |
|
2:20.79 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
303 |
33.34 |
1:11.12 |
1:49.69 |
|
2:27.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anders Storgaard Nielsen |
2000 |
|
234 |
36.34 |
1:17.15 |
1:59.51 |
|
2:41.17 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
173 |
37.80 |
1:24.82 |
2:13.14 |
|
2:58.22 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Frans Johannesen, Esbjerg Svømmeklub, 1.48.47, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Kloster |
2002 |
|
352 |
32.08 |
1:08.11 |
1:44.80 |
|
2:20.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
342 |
31.85 |
1:07.87 |
1:45.66 |
|
2:22.03 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
293 |
33.47 |
1:10.98 |
1:50.50 |
|
2:29.55 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
291 |
34.55 |
1:13.46 |
1:52.22 |
|
2:29.90 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Skarby Madsen |
2001 |
|
290 |
33.84 |
1:11.15 |
1:50.40 |
|
2:29.98 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
|
287 |
33.84 |
1:11.94 |
1:51.95 |
|
2:30.52 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
278 |
35.52 |
1:14.78 |
1:53.72 |
|
2:32.17 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
245 |
36.89 |
1:18.33 |
1:59.42 |
|
2:38.65 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Titus Phillipson |
2002 |
|
220 |
35.77 |
1:16.90 |
2:00.57 |
|
2:44.55 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
178 |
40.61 |
1:26.35 |
2:13.86 |
|
2:56.34 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
|
164 |
41.06 |
1:27.07 |
2:15.25 |
|
3:01.22 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
134 |
45.56 |
1:36.99 |
2:26.63 |
|
3:13.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob Toft |
2003 |
|
102 |
48.48 |
1:44.27 |
2:39.57 |
|
3:32.34 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
87 |
52.80 |
1:49.17 |
2:47.00 |
|
3:44.11 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:35 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.57.02, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
656 |
30.04 |
1:02.94 |
1:35.82 |
|
2:07.89 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
647 |
29.98 |
1:02.49 |
1:35.78 |
|
2:08.53 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
591 |
30.17 |
1:04.27 |
1:38.79 |
|
2:12.42 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
577 |
30.21 |
1:04.04 |
1:38.96 |
|
2:13.49 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
570 |
30.93 |
1:05.09 |
1:39.81 |
|
2:14.02 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
554 |
31.82 |
1:06.38 |
1:41.38 |
|
2:15.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Malvik |
1997 |
|
539 |
32.30 |
1:06.99 |
1:41.78 |
|
2:16.58 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Ravn Jensen |
1994 |
|
534 |
31.71 |
1:06.98 |
1:42.30 |
|
2:16.98 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
522 |
33.74 |
1:09.08 |
1:43.69 |
|
2:18.04 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
468 |
32.81 |
1:08.94 |
1:46.25 |
|
2:23.12 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Farkas |
1996 |
|
468 |
32.47 |
1:08.12 |
1:45.54 |
|
2:23.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
461 |
34.54 |
1:10.45 |
1:46.82 |
|
2:23.90 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
459 |
33.40 |
1:09.85 |
1:47.35 |
|
2:24.06 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
393 |
33.12 |
1:11.22 |
1:51.90 |
|
2:31.74 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
382 |
34.50 |
1:12.70 |
1:53.22 |
|
2:33.10 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
355 |
36.97 |
1:16.50 |
1:57.32 |
|
2:36.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Christensen |
1997 |
|
300 |
36.82 |
1:19.01 |
2:02.92 |
|
2:46.00 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie D. Hald |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.57.02, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stinne Sørensen |
1999 |
|
652 |
30.22 |
1:02.72 |
1:35.40 |
|
2:08.16 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
641 |
30.67 |
1:03.73 |
1:37.03 |
|
2:08.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
632 |
30.47 |
1:03.63 |
1:37.00 |
|
2:09.54 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
624 |
30.07 |
1:02.84 |
1:36.46 |
|
2:10.07 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
|
597 |
30.51 |
1:04.32 |
1:39.04 |
|
2:11.96 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
552 |
31.31 |
1:04.92 |
1:40.66 |
|
2:15.47 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
538 |
30.74 |
1:04.67 |
1:40.61 |
|
2:16.62 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabel Mass |
1998 |
|
533 |
32.27 |
1:07.11 |
1:42.43 |
|
2:17.07 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
532 |
31.54 |
1:06.53 |
1:42.04 |
|
2:17.13 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Kusk |
1999 |
|
531 |
32.04 |
1:07.28 |
1:42.52 |
|
2:17.22 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
530 |
31.86 |
1:07.00 |
1:42.62 |
|
2:17.30 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
528 |
32.72 |
1:07.41 |
1:42.27 |
|
2:17.53 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anne Hjortsøe Pedersen |
1999 |
|
510 |
32.70 |
1:08.50 |
1:44.27 |
|
2:19.10 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
509 |
32.57 |
1:07.17 |
1:43.50 |
|
2:19.19 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
|
501 |
32.20 |
1:07.82 |
1:43.83 |
|
2:19.97 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
494 |
32.76 |
1:08.61 |
1:45.15 |
|
2:20.54 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Bonde |
1999 |
|
490 |
32.88 |
1:08.54 |
1:44.94 |
|
2:21.00 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
486 |
31.81 |
1:06.97 |
1:43.75 |
|
2:21.38 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
474 |
32.38 |
1:07.96 |
1:45.33 |
|
2:22.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Marie Eske |
1999 |
|
463 |
32.73 |
1:09.24 |
1:46.59 |
|
2:23.68 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
461 |
32.33 |
1:08.99 |
1:46.85 |
|
2:23.90 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
|
455 |
34.29 |
1:10.54 |
1:47.84 |
|
2:24.47 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
446 |
33.24 |
1:10.65 |
1:49.30 |
|
2:25.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
437 |
33.65 |
1:10.61 |
1:48.62 |
|
2:26.43 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anne Kristine Storvold |
1999 |
|
431 |
32.84 |
1:09.90 |
1:48.76 |
|
2:27.08 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
424 |
34.01 |
1:11.83 |
1:50.45 |
|
2:27.95 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
422 |
35.65 |
1:12.80 |
1:50.39 |
|
2:28.12 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
|
414 |
35.22 |
1:14.02 |
1:53.19 |
|
2:29.07 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Celina G Winther |
1999 |
|
413 |
33.75 |
1:11.73 |
1:50.41 |
|
2:29.22 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lærke Højbjerg |
1999 |
|
412 |
33.89 |
1:12.16 |
1:51.21 |
|
2:29.29 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
412 |
34.19 |
1:12.31 |
1:51.33 |
|
2:29.35 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sigrid Jensen |
1999 |
|
404 |
34.44 |
1:12.78 |
1:52.08 |
|
2:30.29 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
376 |
35.47 |
1:15.39 |
1:55.18 |
|
2:34.01 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
|
365 |
36.00 |
1:15.94 |
1:56.82 |
|
2:35.50 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
341 |
36.57 |
1:16.63 |
1:58.23 |
|
2:39.04 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
330 |
37.17 |
1:18.58 |
2:01.22 |
|
2:40.76 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Isabella Hansen |
1999 |
|
125 |
44.65 |
1:55.82 |
2:48.79 |
|
3:41.89 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna C. Lange |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Celina R. Wiis |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helle Dohn |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silke Christoffersen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.57.02, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
689 |
30.59 |
1:02.49 |
1:33.85 |
|
2:05.86 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
679 |
29.51 |
1:01.93 |
1:34.62 |
|
2:06.44 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
607 |
30.72 |
1:03.84 |
1:37.86 |
|
2:11.29 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
599 |
30.53 |
1:03.99 |
1:38.22 |
|
2:11.85 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
554 |
31.66 |
1:05.71 |
1:41.12 |
|
2:15.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
553 |
31.91 |
1:06.31 |
1:41.64 |
|
2:15.37 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
530 |
32.44 |
1:07.57 |
1:43.24 |
|
2:17.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
|
500 |
32.82 |
1:08.75 |
1:45.27 |
|
2:20.05 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silje Mariell Madsen |
2000 |
|
490 |
31.85 |
1:08.20 |
1:45.23 |
|
2:20.96 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
477 |
33.80 |
1:10.09 |
1:46.61 |
|
2:22.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
475 |
33.43 |
1:10.07 |
1:47.47 |
|
2:22.46 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
|
470 |
32.23 |
1:07.65 |
1:44.78 |
|
2:22.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
439 |
33.77 |
1:10.36 |
1:48.63 |
|
2:26.25 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
435 |
33.72 |
1:10.87 |
1:49.25 |
|
2:26.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
|
435 |
35.13 |
1:12.54 |
1:50.31 |
|
2:26.70 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
431 |
34.21 |
1:11.62 |
1:49.33 |
|
2:27.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Astrid Yde |
2000 |
|
407 |
36.11 |
1:14.48 |
1:52.85 |
|
2:29.89 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
|
383 |
35.56 |
1:14.96 |
1:54.18 |
|
2:33.00 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Heidi Brobakken |
2000 |
|
382 |
36.04 |
1:15.47 |
1:54.98 |
|
2:33.14 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andrea Sørensen |
2000 |
|
380 |
36.69 |
1:16.15 |
1:55.34 |
|
2:33.38 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Camilla Melstein Johannessen |
2000 |
|
361 |
35.03 |
1:14.83 |
1:55.76 |
|
2:36.06 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
|
359 |
35.82 |
1:16.48 |
1:57.09 |
|
2:36.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
355 |
36.45 |
1:16.35 |
1:57.69 |
|
2:36.98 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
312 |
38.97 |
1:21.91 |
2:03.15 |
|
2:43.85 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Andrea Zanchetta |
2000 |
|
293 |
38.46 |
1:22.47 |
2:07.49 |
|
2:47.33 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Josephine Strøm Hansen |
2000 |
|
236 |
40.21 |
1:26.31 |
2:14.06 |
|
2:59.77 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
208 |
42.30 |
1:29.94 |
2:19.50 |
|
3:07.34 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.57.02, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katja Petersson |
2001 |
|
564 |
31.71 |
1:05.74 |
1:40.80 |
|
2:14.53 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
501 |
32.67 |
1:08.16 |
1:44.49 |
|
2:19.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
485 |
31.72 |
1:06.99 |
1:44.70 |
|
2:21.43 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
466 |
33.87 |
1:10.24 |
1:47.66 |
|
2:23.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
440 |
34.73 |
1:12.09 |
1:49.61 |
|
2:26.08 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
428 |
33.25 |
1:11.08 |
1:49.71 |
|
2:27.44 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
424 |
34.04 |
1:11.85 |
1:50.14 |
|
2:27.87 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
391 |
33.94 |
1:13.65 |
1:53.93 |
|
2:31.99 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Margrethe Tolfsen |
2001 |
|
354 |
35.78 |
1:15.98 |
1:56.77 |
|
2:37.06 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
354 |
35.67 |
1:15.50 |
1:56.74 |
|
2:37.07 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
315 |
37.26 |
1:19.49 |
2:02.24 |
|
2:43.36 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
305 |
39.65 |
1:22.17 |
2:04.31 |
|
2:45.01 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
296 |
38.03 |
1:21.67 |
2:05.69 |
|
2:46.77 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nora Lund |
2001 |
|
279 |
38.84 |
1:21.15 |
2:05.86 |
|
2:50.11 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Augusta Borchorst Larsen |
2001 |
|
260 |
39.57 |
1:24.30 |
2:09.08 |
|
2:54.00 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elise Hammer |
2001 |
|
238 |
41.40 |
1:27.76 |
2:15.04 |
|
2:59.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
215 |
41.42 |
1:29.08 |
2:17.71 |
|
3:05.35 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.57.02, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
402 |
34.08 |
1:13.19 |
1:53.14 |
|
2:30.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
401 |
34.23 |
1:12.48 |
1:51.85 |
|
2:30.66 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
376 |
36.50 |
1:14.50 |
1:54.70 |
|
2:33.93 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
337 |
36.16 |
1:17.36 |
1:59.67 |
|
2:39.62 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Adalia Strømman |
2002 |
|
316 |
37.59 |
1:20.05 |
2:03.58 |
|
2:43.20 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
308 |
38.54 |
1:21.95 |
2:04.44 |
|
2:44.44 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
308 |
37.05 |
1:18.84 |
2:02.34 |
|
2:44.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
277 |
39.48 |
1:23.13 |
2:07.69 |
|
2:50.54 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
272 |
38.00 |
1:21.29 |
2:07.30 |
|
2:51.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Clara Grønkjær |
2002 |
|
246 |
40.97 |
1:27.13 |
2:13.65 |
|
2:57.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Bak |
2002 |
|
232 |
41.97 |
1:27.74 |
2:15.86 |
|
3:00.92 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
228 |
39.82 |
1:27.95 |
2:15.80 |
|
3:01.90 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Adela Søyland |
2002 |
|
197 |
42.70 |
1:32.88 |
2:23.58 |
|
3:10.79 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Rose Treney |
2002 |
|
192 |
41.73 |
1:33.32 |
2:26.00 |
|
3:12.53 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Åsne Berge |
2002 |
|
183 |
44.10 |
1:33.24 |
3:15.46 |
|
3:15.46 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maria Søgaard Lund |
2002 |
|
152 |
43.89 |
1:37.74 |
2:34.41 |
|
3:27.88 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.57.02, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
398 |
35.43 |
1:14.32 |
1:52.86 |
|
2:31.02 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
357 |
35.41 |
1:15.64 |
1:56.90 |
|
2:36.63 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
320 |
37.96 |
1:20.39 |
2:02.20 |
|
2:42.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tirill Hammerstrøm |
2003 |
|
268 |
38.88 |
1:23.38 |
2:08.92 |
|
2:52.33 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Solveig Bratland |
2003 |
|
243 |
40.83 |
1:27.42 |
2:14.65 |
|
2:57.98 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marthine Strædet Helmundsen |
2003 |
|
242 |
40.18 |
1:27.17 |
2:14.49 |
|
2:58.18 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
219 |
41.79 |
1:30.32 |
2:19.36 |
|
3:04.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla S Mortensen |
2003 |
|
188 |
42.30 |
1:33.05 |
2:27.71 |
|
3:13.77 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stine Rejkjær Gadgaard |
2003 |
|
161 |
44.69 |
1:38.63 |
2:33.40 |
|
3:24.04 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:56 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 4.19.07, 2012 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Chris Christensen |
1988 |
|
723 |
1:00.96 |
2:05.60 |
3:18.61 |
|
4:22.31 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
670 |
59.21 |
2:13.16 |
3:27.21 |
|
4:29.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
613 |
1:05.22 |
2:15.87 |
3:34.48 |
|
4:37.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
591 |
1:03.48 |
2:14.80 |
3:35.59 |
|
4:40.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Svane Halkjær |
1991 |
|
564 |
1:01.84 |
2:16.31 |
3:40.56 |
|
4:45.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
541 |
1:06.68 |
2:20.72 |
3:43.81 |
|
4:48.91 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Birk |
1996 |
|
532 |
1:06.40 |
2:19.80 |
3:40.79 |
|
4:50.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Levin Pedersen |
1995 |
|
531 |
1:04.53 |
2:20.35 |
3:41.67 |
|
4:50.72 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fredrik Hille |
1996 |
|
519 |
1:05.11 |
2:21.24 |
3:47.45 |
|
4:52.97 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
515 |
1:02.61 |
2:16.29 |
3:45.74 |
|
4:53.77 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
508 |
1:08.71 |
2:21.11 |
3:45.50 |
|
4:55.06 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Martin Grønning |
1997 |
|
487 |
1:07.44 |
2:21.53 |
3:49.69 |
|
4:59.31 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
483 |
1:09.24 |
2:27.64 |
3:51.06 |
|
4:59.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lasse Harde |
1998 |
|
482 |
1:12.30 |
2:26.57 |
3:53.21 |
|
5:00.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
481 |
1:09.34 |
2:27.79 |
3:54.92 |
|
5:00.50 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Toke Michaelsen |
1999 |
|
466 |
1:08.87 |
2:28.51 |
3:51.91 |
|
5:03.57 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
|
466 |
1:09.06 |
2:28.45 |
3:51.63 |
|
5:03.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kasper Laursen |
1998 |
|
455 |
1:09.16 |
2:28.90 |
3:54.50 |
|
5:06.14 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
453 |
1:15.54 |
2:28.12 |
3:59.47 |
|
5:06.42 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
432 |
1:10.87 |
2:30.96 |
3:59.10 |
|
5:11.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Martin Larsen |
1998 |
|
424 |
1:08.09 |
2:27.33 |
4:02.63 |
|
5:13.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
419 |
1:13.98 |
2:27.12 |
4:01.87 |
|
5:14.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
418 |
1:14.12 |
2:38.28 |
4:04.49 |
|
5:14.73 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
397 |
1:13.85 |
2:33.71 |
4:06.45 |
|
5:20.20 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
349 |
1:13.74 |
2:39.99 |
4:19.57 |
|
5:34.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mathias Kær |
1999 |
|
321 |
1:27.42 |
2:53.31 |
4:34.88 |
|
5:43.70 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
309 |
1:16.82 |
2:44.99 |
4:30.25 |
|
5:47.97 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Simon Andersen |
2000 |
|
282 |
1:25.14 |
2:59.66 |
4:39.52 |
|
5:58.75 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
261 |
1:29.01 |
3:04.57 |
4:47.04 |
|
6:08.18 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laust Moesgaard |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Hovmark |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fort bev v/125m |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jens Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
crawltag i flystart |
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:56 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 4.46.67, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
636 |
1:11.04 |
2:28.23 |
3:53.94 |
|
5:03.54 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jackie Gade |
1998 |
|
614 |
1:09.14 |
2:28.09 |
3:58.07 |
|
5:07.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
582 |
1:12.57 |
2:33.20 |
4:01.52 |
|
5:12.57 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
538 |
1:13.04 |
2:31.48 |
4:05.65 |
|
5:20.84 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
535 |
1:10.97 |
2:34.07 |
4:04.39 |
|
5:21.39 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
427 |
1:23.41 |
2:50.43 |
4:30.49 |
|
5:46.45 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
420 |
1:27.07 |
2:51.01 |
4:30.60 |
|
5:48.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
372 |
1:24.78 |
2:58.79 |
4:42.35 |
|
6:02.70 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
|
372 |
1:31.59 |
3:06.57 |
4:42.83 |
|
6:02.81 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
363 |
1:29.11 |
3:00.99 |
4:46.69 |
|
6:05.73 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
|
323 |
1:32.44 |
3:10.42 |
5:01.98 |
|
6:20.14 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
292 |
1:31.30 |
3:12.70 |
5:03.91 |
|
6:33.37 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej maveliggende v350 |
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd brystv. 225m |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:29 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Petter Sjødal, Norge, 0.55.00, 2002 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Petter Sjødal, Norge, 0.55.00, 2002 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Petter Sjødal, Norge, 0.55.00, 2002 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Petter Sjødal, Norge, 0.55.00, 2002 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hadrian Phillipson |
1999 |
|
470 |
30.70 |
|
|
|
1:02.91 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
446 |
31.23 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
434 |
31.51 |
|
|
|
1:04.61 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Ulka Nielsen |
1999 |
|
324 |
35.22 |
|
|
|
1:11.21 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Grøn |
1999 |
|
108 |
49.70 |
|
|
|
1:42.63 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Petter Sjødal, Norge, 0.55.00, 2002 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
376 |
33.10 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mats Andersen |
2000 |
|
345 |
34.33 |
|
|
|
1:09.74 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
|
335 |
33.77 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
322 |
35.84 |
|
|
|
1:11.36 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Valdar |
2000 |
|
267 |
37.55 |
|
|
|
1:15.94 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
238 |
38.30 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
190 |
42.58 |
|
|
|
1:25.12 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Petter Sjødal, Norge, 0.55.00, 2002 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:29 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.59.78, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
663 |
30.63 |
|
|
|
1:03.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Hansen |
1995 |
|
639 |
31.12 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
613 |
32.06 |
|
|
|
1:05.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
579 |
32.72 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
551 |
32.88 |
|
|
|
1:07.33 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingelin Elisabeth Lima |
1997 |
|
545 |
32.62 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
|
525 |
33.00 |
|
|
|
1:08.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
513 |
33.22 |
|
|
|
1:08.98 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
501 |
33.82 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marie Malvik |
1997 |
|
443 |
35.72 |
|
|
|
1:12.41 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
429 |
35.53 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
411 |
36.71 |
|
|
|
1:14.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
375 |
37.24 |
|
|
|
1:16.53 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maren Mæhre |
1996 |
|
350 |
37.49 |
|
|
|
1:18.35 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
270 |
41.72 |
|
|
|
1:25.37 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Christensen |
1997 |
|
229 |
42.58 |
|
|
|
1:30.18 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
175 |
48.40 |
|
|
|
1:38.65 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.59.78, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stinne Sørensen |
1999 |
|
616 |
31.34 |
|
|
|
1:04.89 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
571 |
32.66 |
|
|
|
1:06.57 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
549 |
32.79 |
|
|
|
1:07.44 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
547 |
33.00 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
530 |
33.24 |
|
|
|
1:08.22 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Celia Erikstad |
1999 |
|
484 |
34.38 |
|
|
|
1:10.33 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isabel Mass |
1998 |
|
478 |
34.05 |
|
|
|
1:10.63 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
|
465 |
34.50 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
463 |
34.81 |
|
|
|
1:11.38 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
461 |
34.69 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
|
440 |
35.30 |
|
|
|
1:12.56 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
427 |
36.22 |
|
|
|
1:13.32 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
425 |
34.54 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
423 |
35.75 |
|
|
|
1:13.57 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
420 |
36.11 |
|
|
|
1:13.73 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cathrine E Carstensen |
1999 |
|
414 |
36.19 |
|
|
|
1:14.08 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
|
398 |
36.40 |
|
|
|
1:15.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
|
395 |
37.21 |
|
|
|
1:15.27 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
394 |
36.91 |
|
|
|
1:15.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
389 |
37.11 |
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
369 |
37.74 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
365 |
36.94 |
|
|
|
1:17.25 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Silke Christoffersen |
1998 |
|
347 |
37.42 |
|
|
|
1:18.53 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sigrid Jensen |
1999 |
|
344 |
38.70 |
|
|
|
1:18.77 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
327 |
39.34 |
|
|
|
1:20.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
307 |
39.90 |
|
|
|
1:21.81 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Celina R. Wiis |
1999 |
|
263 |
41.14 |
|
|
|
1:26.13 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
247 |
42.92 |
|
|
|
1:27.94 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Hedda Nes |
1999 |
|
194 |
45.89 |
|
|
|
1:35.34 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Kristine Storvold |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helle Dohn |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 50m |
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.59.78, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.59.78, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
475 |
34.38 |
|
|
|
1:10.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
433 |
35.59 |
|
|
|
1:12.99 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
404 |
37.52 |
|
|
|
1:14.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Petersson |
2001 |
|
402 |
36.83 |
|
|
|
1:14.81 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
359 |
37.75 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
353 |
38.31 |
|
|
|
1:18.09 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuva Schreiner |
2001 |
|
334 |
39.39 |
|
|
|
1:19.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maja Meinert |
2001 |
|
296 |
41.34 |
|
|
|
1:22.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
289 |
40.54 |
|
|
|
1:23.45 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
287 |
41.11 |
|
|
|
1:23.68 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nora Lund |
2001 |
|
266 |
42.43 |
|
|
|
1:25.87 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Signe Christensen |
2001 |
|
258 |
42.70 |
|
|
|
1:26.66 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
252 |
42.99 |
|
|
|
1:27.40 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
251 |
42.58 |
|
|
|
1:27.48 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
247 |
42.96 |
|
|
|
1:27.99 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
226 |
43.62 |
|
|
|
1:30.61 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elise Hammer |
2001 |
|
222 |
44.51 |
|
|
|
1:31.16 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Augusta Borchorst Larsen |
2001 |
|
212 |
45.40 |
|
|
|
1:32.61 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pernille Harbo |
2001 |
|
207 |
45.70 |
|
|
|
1:33.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Christensen |
2001 |
|
202 |
46.21 |
|
|
|
1:34.02 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
180 |
48.81 |
|
|
|
1:37.72 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 75m |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.59.78, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 0.59.78, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Viktor Bromer, Aalborg Svømmeklub, 1.56.12, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
866 |
26.09 |
55.67 |
1:24.87 |
|
1:54.47 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Strandberg |
1994 |
|
648 |
27.58 |
59.46 |
1:32.84 |
|
2:06.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Dalby |
1995 |
|
516 |
29.87 |
1:04.00 |
1:39.80 |
|
2:16.03 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julian Kressner Læbel |
1992 |
|
494 |
30.04 |
1:04.50 |
1:40.79 |
|
2:17.94 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Viktor Bromer, Aalborg Svømmeklub, 1.56.12, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
648 |
28.68 |
1:01.54 |
1:33.88 |
|
2:06.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
609 |
29.24 |
1:01.91 |
1:35.79 |
|
2:08.70 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobias M. Kristensen |
1996 |
|
560 |
29.97 |
1:03.49 |
1:37.60 |
|
2:12.31 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Bach |
1997 |
|
510 |
29.12 |
1:03.22 |
1:40.03 |
|
2:16.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simen Halse Larsen |
1997 |
|
505 |
30.06 |
1:03.80 |
1:38.99 |
|
2:16.96 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
494 |
29.97 |
1:04.51 |
1:40.74 |
|
2:17.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Robert Asfeldt |
1996 |
|
491 |
30.75 |
1:06.18 |
1:42.47 |
|
2:18.23 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon Juhl Schmidt |
1997 |
|
456 |
30.35 |
1:05.92 |
1:43.65 |
|
2:21.66 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asger Mikkelsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Viktor Bromer, Aalborg Svømmeklub, 1.56.12, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
541 |
30.16 |
1:03.86 |
1:38.40 |
|
2:13.84 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
422 |
31.69 |
1:07.91 |
1:46.26 |
|
2:25.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
364 |
31.72 |
1:08.96 |
1:49.97 |
|
2:32.73 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Viktor Bromer, Aalborg Svømmeklub, 1.56.12, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
552 |
28.95 |
1:03.01 |
1:38.37 |
|
2:13.01 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Aspegren |
1999 |
|
503 |
30.47 |
1:05.09 |
1:40.98 |
|
2:17.11 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
397 |
32.76 |
1:11.10 |
1:49.88 |
|
2:28.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karl Meisner-Jensen |
1999 |
|
370 |
33.34 |
1:12.45 |
1:53.32 |
|
2:31.88 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Hope |
1999 |
|
305 |
34.32 |
1:15.46 |
1:59.49 |
|
2:42.07 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
302 |
34.06 |
1:16.13 |
1:59.91 |
|
2:42.55 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
275 |
36.93 |
1:19.48 |
2:03.12 |
|
2:47.70 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Kær |
1999 |
|
205 |
39.18 |
1:26.97 |
2:15.95 |
|
3:04.81 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Viktor Bromer, Aalborg Svømmeklub, 1.56.12, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
385 |
31.06 |
1:07.60 |
1:47.00 |
|
2:29.97 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
278 |
35.77 |
1:17.92 |
2:01.96 |
|
2:47.02 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Andersen |
2000 |
|
194 |
39.15 |
1:27.93 |
2:21.29 |
|
3:08.27 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
189 |
41.23 |
1:31.19 |
2:22.68 |
|
3:09.87 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Viktor Bromer, Aalborg Svømmeklub, 1.56.12, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
328 |
35.21 |
1:15.49 |
1:57.78 |
|
2:38.08 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
320 |
33.08 |
1:12.91 |
1:57.62 |
|
2:39.37 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
279 |
36.38 |
1:18.68 |
2:02.65 |
|
2:46.96 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:36 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg, 2.12.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
689 |
30.86 |
1:06.15 |
1:41.30 |
|
2:16.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
660 |
31.40 |
1:06.56 |
1:42.39 |
|
2:18.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asta Blanch |
1996 |
|
589 |
33.11 |
1:10.25 |
1:47.09 |
|
2:24.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Ravn Jensen |
1994 |
|
575 |
33.01 |
1:09.68 |
1:47.27 |
|
2:25.18 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
429 |
36.06 |
1:16.53 |
1:58.02 |
|
2:40.09 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg, 2.12.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
604 |
32.59 |
1:09.05 |
1:46.25 |
|
2:22.88 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
533 |
33.90 |
1:12.47 |
1:51.15 |
|
2:28.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
528 |
34.06 |
1:12.45 |
1:51.37 |
|
2:29.41 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Hjortsøe Pedersen |
1999 |
|
483 |
34.94 |
1:14.32 |
1:53.96 |
|
2:33.93 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
428 |
34.79 |
1:15.46 |
1:56.83 |
|
2:40.21 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Bonde |
1999 |
|
412 |
34.77 |
1:14.32 |
1:56.90 |
|
2:42.24 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Blendstrup |
1999 |
|
389 |
34.88 |
1:17.05 |
2:00.61 |
|
2:45.44 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
381 |
36.18 |
1:17.83 |
2:00.69 |
|
2:46.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maja Østergaard |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg, 2.12.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
648 |
32.41 |
1:07.95 |
1:43.58 |
|
2:19.54 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
530 |
33.70 |
1:11.99 |
1:51.21 |
|
2:29.16 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
498 |
33.61 |
1:11.71 |
1:52.44 |
|
2:32.34 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
435 |
35.73 |
1:16.45 |
1:58.27 |
|
2:39.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elisabeth Pedersen |
2000 |
|
211 |
42.97 |
1:35.82 |
2:29.77 |
|
3:22.62 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg, 2.12.72, 2013 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
238 |
42.86 |
1:35.05 |
2:24.82 |
|
3:14.75 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:36 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.00.52, 2012 |
Løbssponsor: Nykredit |
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.00.52, 2012 |
Løbssponsor: Nykredit |
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.00.52, 2012 |
Løbssponsor: Nykredit |
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.00.52, 2012 |
Løbssponsor: Nykredit |
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.00.52, 2012 |
Løbssponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
457 |
33.88 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
421 |
34.98 |
|
|
|
1:14.17 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Yde |
2000 |
|
405 |
34.97 |
|
|
|
1:15.15 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
400 |
35.81 |
|
|
|
1:15.43 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
366 |
36.72 |
|
|
|
1:17.72 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mats Andersen |
2000 |
|
346 |
37.60 |
|
|
|
1:19.19 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
330 |
38.38 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
325 |
37.99 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
322 |
39.10 |
|
|
|
1:21.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
322 |
38.32 |
|
|
|
1:21.12 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simon Andersen |
2000 |
|
300 |
39.02 |
|
|
|
1:23.04 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
244 |
42.55 |
|
|
|
1:28.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Valdar |
2000 |
|
224 |
43.88 |
|
|
|
1:31.56 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anders Storgaard Nielsen |
2000 |
|
215 |
44.29 |
|
|
|
1:32.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
165 |
47.39 |
|
|
|
1:41.27 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andrej Jessen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd vending 75m |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Chris Christensen, Holstebro Svømmeklub, 1.00.52, 2012 |
Løbssponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
388 |
36.53 |
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
245 |
42.02 |
|
|
|
1:28.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
225 |
43.42 |
|
|
|
1:31.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Skarby Madsen |
2001 |
|
214 |
43.84 |
|
|
|
1:32.92 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
201 |
44.99 |
|
|
|
1:34.81 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
174 |
48.74 |
|
|
|
1:39.51 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
171 |
48.04 |
|
|
|
1:40.08 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Paw Jensby Madsen |
2002 |
|
145 |
50.88 |
|
|
|
1:45.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jimmy Nielsen |
2003 |
|
125 |
51.92 |
|
|
|
1:50.97 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
122 |
53.25 |
|
|
|
1:52.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
113 |
53.33 |
|
|
|
1:54.72 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thomas F. Nielsen |
2002 |
|
80 |
58.99 |
|
|
|
2:08.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob Toft |
2003 |
|
80 |
1:04.11 |
|
|
|
2:08.79 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
79 |
1:02.34 |
|
|
|
2:09.43 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:31 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Majken Thorup, Aalborg Svømmeklub, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Løbeeksperten Thy og Nykøbing Mors |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
675 |
33.89 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
648 |
34.60 |
|
|
|
1:12.42 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
644 |
34.18 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
588 |
35.19 |
|
|
|
1:14.83 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Malvik |
1997 |
|
535 |
36.34 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
499 |
37.78 |
|
|
|
1:19.04 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie Hansen |
1995 |
|
452 |
38.60 |
|
|
|
1:21.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
|
437 |
39.16 |
|
|
|
1:22.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Farkas |
1996 |
|
367 |
41.32 |
|
|
|
1:27.53 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
345 |
42.33 |
|
|
|
1:29.33 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
313 |
43.81 |
|
|
|
1:32.26 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
298 |
44.52 |
|
|
|
1:33.79 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
198 |
51.32 |
|
|
|
1:47.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christine Skouboe |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Majken Thorup, Aalborg Svømmeklub, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Løbeeksperten Thy og Nykøbing Mors |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
654 |
34.15 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malene Bang |
1999 |
|
633 |
34.54 |
|
|
|
1:13.02 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
625 |
34.11 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna C. Lange |
1998 |
|
545 |
36.26 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
535 |
36.39 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
505 |
37.10 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
|
489 |
37.91 |
|
|
|
1:19.55 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
476 |
38.45 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jackie Gade |
1998 |
|
460 |
38.62 |
|
|
|
1:21.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
457 |
38.39 |
|
|
|
1:21.40 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marie Eske |
1999 |
|
455 |
38.38 |
|
|
|
1:21.51 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
445 |
39.53 |
|
|
|
1:22.12 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
444 |
37.86 |
|
|
|
1:22.13 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
442 |
39.59 |
|
|
|
1:22.28 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
|
436 |
39.44 |
|
|
|
1:22.68 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
430 |
39.55 |
|
|
|
1:23.01 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
421 |
39.32 |
|
|
|
1:23.63 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
385 |
39.79 |
|
|
|
1:26.17 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
370 |
41.45 |
|
|
|
1:27.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
|
361 |
41.82 |
|
|
|
1:27.98 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mathilde Clausen |
1998 |
|
359 |
41.57 |
|
|
|
1:28.20 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
350 |
41.95 |
|
|
|
1:28.92 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
343 |
42.50 |
|
|
|
1:29.53 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
321 |
43.37 |
|
|
|
1:31.55 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lærke Højbjerg |
1999 |
|
315 |
43.28 |
|
|
|
1:32.10 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
309 |
43.97 |
|
|
|
1:32.71 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
293 |
44.18 |
|
|
|
1:34.34 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Hedda Nes |
1999 |
|
194 |
52.56 |
|
|
|
1:48.16 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben før 1. armtag |
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Majken Thorup, Aalborg Svømmeklub, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Løbeeksperten Thy og Nykøbing Mors |
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Majken Thorup, Aalborg Svømmeklub, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Løbeeksperten Thy og Nykøbing Mors |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
446 |
39.25 |
|
|
|
1:22.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
424 |
39.81 |
|
|
|
1:23.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
422 |
39.41 |
|
|
|
1:23.59 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
399 |
40.88 |
|
|
|
1:25.11 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
386 |
39.90 |
|
|
|
1:26.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Meinert |
2001 |
|
349 |
43.18 |
|
|
|
1:29.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
341 |
42.12 |
|
|
|
1:29.73 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Christensen |
2001 |
|
308 |
43.77 |
|
|
|
1:32.81 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
292 |
44.60 |
|
|
|
1:34.41 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Klea Christensen |
2001 |
|
291 |
45.55 |
|
|
|
1:34.56 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Augusta Borchorst Larsen |
2001 |
|
289 |
44.95 |
|
|
|
1:34.75 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
283 |
42.93 |
|
|
|
1:35.43 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nora Margrethe Tolfsen |
2001 |
|
264 |
46.00 |
|
|
|
1:37.62 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Tilsted |
2001 |
|
252 |
45.57 |
|
|
|
1:39.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nora Lund |
2001 |
|
237 |
47.10 |
|
|
|
1:41.24 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elise Hammer |
2001 |
|
214 |
49.82 |
|
|
|
1:44.71 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
201 |
52.01 |
|
|
|
1:46.90 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
168 |
53.03 |
|
|
|
1:53.44 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Majken Thorup, Aalborg Svømmeklub, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Løbeeksperten Thy og Nykøbing Mors |
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Majken Thorup, Aalborg Svømmeklub, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Løbeeksperten Thy og Nykøbing Mors |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:31 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:14 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Esbjerg Svømmeklub, 3.27.37, 2012 |
Løbssponsor: 3n Lakering |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:14 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:35 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Aalborg Svømmeklub, 3.49.71, 2013 |
Løbssponsor: H. H. Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Damer 1 |
0 |
18 |
685 |
|
|
|
|
3:56.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
|
28.46 |
58.70 |
|
|
58.70 |
|
|
Jackie Gade |
1998 |
|
|
28.78 |
58.95 |
|
|
1:57.65 |
|
|
Asta Blanch |
1996 |
|
|
28.72 |
59.59 |
|
|
2:57.24 |
|
|
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
|
28.27 |
58.92 |
|
|
3:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esbjerg Damer |
0 |
14 |
648 |
|
|
|
|
4:00.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shanna Armstrong |
1998 |
|
|
29.24 |
1:01.37 |
|
|
1:01.37 |
|
|
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
|
28.88 |
59.89 |
|
|
2:01.26 |
|
|
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
|
29.99 |
1:02.38 |
|
|
3:03.64 |
|
|
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
|
27.22 |
56.88 |
|
|
4:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
A6 Piger 1 |
0 |
12 |
645 |
|
|
|
|
4:00.93 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
|
26.82 |
56.17 |
|
|
56.17 |
|
|
Malene Bang |
1999 |
|
|
29.68 |
1:02.48 |
|
|
1:58.65 |
|
|
Isabel Mass |
1998 |
|
|
29.69 |
1:02.81 |
|
|
3:01.46 |
|
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
|
28.07 |
59.47 |
|
|
4:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aalborg Damer 2 |
0 |
10 |
625 |
|
|
|
|
4:03.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Schøn |
1999 |
|
|
29.26 |
1:00.69 |
|
|
1:00.69 |
|
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
|
29.23 |
1:01.18 |
|
|
2:01.87 |
|
|
Kristina K Hedegaard |
1995 |
|
|
29.01 |
1:00.88 |
|
|
3:02.75 |
|
|
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
|
28.83 |
1:00.77 |
|
|
4:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silkeborg Damer |
0 |
8 |
620 |
|
|
|
|
4:04.15 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
|
28.07 |
58.99 |
|
|
58.99 |
|
|
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
|
30.24 |
1:03.37 |
|
|
2:02.36 |
|
|
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
|
28.88 |
1:00.43 |
|
|
3:02.79 |
|
|
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
|
29.46 |
1:01.36 |
|
|
4:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristiansand Sa Damer 1 |
0 |
6 |
603 |
|
|
|
|
4:06.37 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
|
29.97 |
1:02.43 |
|
|
1:02.43 |
|
|
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
|
28.71 |
1:00.74 |
|
|
2:03.17 |
|
|
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
|
30.43 |
1:03.90 |
|
|
3:07.07 |
|
|
Sara Stoebner |
1998 |
|
|
28.43 |
59.30 |
|
|
4:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vågsb.slk D1Sr |
0 |
4 |
592 |
|
|
|
|
4:07.96 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Reisænen |
1997 |
|
|
29.88 |
1:02.48 |
|
|
1:02.48 |
|
|
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
|
28.98 |
1:00.65 |
|
|
2:03.13 |
|
|
Tuva Tronstad |
1998 |
|
|
29.41 |
1:01.38 |
|
|
3:04.51 |
|
|
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
|
30.04 |
1:03.45 |
|
|
4:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hsc Damer |
0 |
2 |
586 |
|
|
|
|
4:08.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
|
29.35 |
1:01.01 |
|
|
1:01.01 |
|
|
Cecilie Ravn Jensen |
1994 |
|
|
29.89 |
1:02.39 |
|
|
2:03.40 |
|
|
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
|
29.65 |
1:01.30 |
|
|
3:04.70 |
|
|
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
|
|
29.97 |
1:04.04 |
|
|
4:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stm 1 |
0 |
|
577 |
|
|
|
|
4:10.05 |
|
|
Swim Team Midtjylland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stinne Sørensen |
1999 |
|
|
28.67 |
58.86 |
|
|
58.86 |
|
|
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
|
28.68 |
1:00.16 |
|
|
1:59.02 |
|
|
Trine Guldberg |
1999 |
|
|
30.41 |
1:04.76 |
|
|
3:03.78 |
|
|
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
|
31.60 |
1:06.27 |
|
|
4:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thisted Piger 1 |
2000 |
|
560 |
|
|
|
|
4:12.56 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
|
29.61 |
1:02.01 |
|
|
1:02.01 |
|
|
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
|
|
29.45 |
1:02.48 |
|
|
2:04.49 |
|
|
Smilla Lyhne |
2000 |
|
|
30.40 |
1:02.66 |
|
|
3:07.15 |
|
|
Louise Sørensen |
2000 |
|
|
31.39 |
1:05.41 |
|
|
4:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ullensakersvømmer J1 Sr. |
0 |
|
551 |
|
|
|
|
4:13.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
|
29.75 |
1:01.61 |
|
|
1:01.61 |
|
|
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
|
30.29 |
1:03.12 |
|
|
2:04.73 |
|
|
Julia Farkas |
1996 |
|
|
31.37 |
1:05.36 |
|
|
3:10.09 |
|
|
Elise Skjæveland |
1997 |
|
|
30.58 |
1:03.85 |
|
|
4:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vågsb.slk D2Sr |
0 |
|
520 |
|
|
|
|
4:18.79 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Mariell Madsen |
2000 |
|
|
30.37 |
1:03.46 |
|
|
1:03.46 |
|
|
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
|
31.06 |
1:04.33 |
|
|
2:07.79 |
|
|
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
|
31.32 |
1:05.37 |
|
|
3:13.16 |
|
|
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
|
30.89 |
1:05.63 |
|
|
4:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Neptun Tøser |
1998 |
|
500 |
|
|
|
|
4:22.21 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina G Winther |
1999 |
|
|
30.29 |
1:03.60 |
|
|
1:03.60 |
|
|
Laura Blendstrup |
1999 |
|
|
32.40 |
1:07.54 |
|
|
2:11.14 |
|
|
Marie Eske |
1999 |
|
|
31.73 |
1:07.57 |
|
|
3:18.71 |
|
|
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
|
|
30.06 |
1:03.50 |
|
|
4:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristiansand Sa Damer 2 |
0 |
|
477 |
|
|
|
|
4:26.36 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
|
30.79 |
1:04.74 |
|
|
1:04.74 |
|
|
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
|
32.12 |
1:07.67 |
|
|
2:12.41 |
|
|
Maren Mæhre |
1996 |
|
|
31.40 |
1:05.98 |
|
|
3:18.39 |
|
|
Othine Ruenes |
2001 |
|
|
32.56 |
1:07.97 |
|
|
4:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aalborg Damer 3 |
0 |
|
473 |
|
|
|
|
4:27.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
|
31.82 |
1:06.05 |
|
|
1:06.05 |
|
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
|
32.25 |
1:07.78 |
|
|
2:13.83 |
|
|
Maria M. Porsmose |
2000 |
|
|
32.35 |
1:07.32 |
|
|
3:21.15 |
|
|
Camilla Johannesen |
1999 |
|
|
31.31 |
1:05.99 |
|
|
4:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ullensakersvømmer J2 Sr. |
0 |
|
470 |
|
|
|
|
4:27.78 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Skjæveland |
1999 |
|
|
31.76 |
1:04.85 |
|
|
1:04.85 |
|
|
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
|
32.28 |
1:08.10 |
|
|
2:12.95 |
|
|
Henriette Syrrist |
2000 |
|
|
32.79 |
1:08.74 |
|
|
3:21.69 |
|
|
Agnete Hoset |
1999 |
|
|
31.53 |
1:06.09 |
|
|
4:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thisted Piger 2 |
2000 |
|
450 |
|
|
|
|
4:31.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
|
32.26 |
1:06.74 |
|
|
1:06.74 |
|
|
Sarah Andersen |
1999 |
|
|
31.77 |
1:06.78 |
|
|
2:13.52 |
|
|
Anette Poulsen |
1999 |
|
|
32.82 |
1:08.38 |
|
|
3:21.90 |
|
|
Sofie Poulsen |
1999 |
|
|
33.40 |
1:09.79 |
|
|
4:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elverum Sv. J1 Jr. |
0 |
|
443 |
|
|
|
|
4:32.97 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
|
31.75 |
1:07.53 |
|
|
1:07.53 |
|
|
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
|
34.00 |
1:11.81 |
|
|
2:19.34 |
|
|
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
|
32.58 |
1:09.07 |
|
|
3:28.41 |
|
|
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
|
30.83 |
1:04.56 |
|
|
4:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Vågsb.slk D3 Sr |
0 |
|
418 |
|
|
|
|
4:38.28 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Schreiner |
2001 |
|
|
33.15 |
1:09.05 |
|
|
1:09.05 |
|
|
Julie Elefsen |
2000 |
|
|
33.84 |
1:12.30 |
|
|
2:21.35 |
|
|
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
|
32.24 |
1:08.74 |
|
|
3:30.09 |
|
|
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
|
32.46 |
1:08.19 |
|
|
4:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nord Piger 1 |
0 |
|
376 |
|
|
|
|
4:48.38 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Ottesen |
2000 |
|
|
32.77 |
1:06.46 |
|
|
1:06.46 |
|
|
Sigrid Jensen |
1999 |
|
|
33.48 |
1:10.59 |
|
|
2:17.05 |
|
|
Laura Christensen |
1997 |
|
|
37.56 |
1:20.11 |
|
|
3:37.16 |
|
|
Karoline Nielsen |
1997 |
|
|
33.84 |
1:11.22 |
|
|
4:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
S68 1 |
0 |
|
344 |
|
|
|
|
4:57.10 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
|
33.52 |
1:08.72 |
|
|
1:08.72 |
|
|
Astrid Yde |
2000 |
|
|
34.25 |
1:10.58 |
|
|
2:19.30 |
|
|
Signe Christensen |
2001 |
|
|
36.70 |
1:17.85 |
|
|
3:37.15 |
|
|
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
|
39.53 |
1:19.95 |
|
|
4:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
A6 Piger 3 |
0 |
|
332 |
|
|
|
|
5:00.53 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
|
36.16 |
1:15.42 |
|
|
1:15.42 |
|
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
|
37.80 |
1:17.65 |
|
|
2:33.07 |
|
|
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
|
|
37.97 |
1:18.54 |
|
|
3:51.61 |
|
|
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
|
33.47 |
1:08.92 |
|
|
5:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elverum Sv J2 Jr. |
0 |
|
324 |
|
|
|
|
5:02.97 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
|
32.88 |
1:11.29 |
|
|
1:11.29 |
|
|
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
|
37.54 |
1:19.23 |
|
|
2:30.52 |
|
|
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
|
35.29 |
1:13.39 |
|
|
3:43.91 |
|
|
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
|
37.46 |
1:19.06 |
|
|
5:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Vågsb.slk D4 Sr |
0 |
|
288 |
|
|
|
|
5:15.13 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Margrethe Tolfsen |
2001 |
|
|
34.29 |
1:12.15 |
|
|
1:12.15 |
|
|
Solveig Bratland |
2003 |
|
|
39.10 |
1:23.17 |
|
|
2:35.32 |
|
|
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
|
36.51 |
1:18.82 |
|
|
3:54.14 |
|
|
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
|
38.98 |
1:20.99 |
|
|
5:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
A6 Piger 4 |
0 |
|
235 |
|
|
|
|
5:36.97 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
|
31.92 |
1:07.56 |
|
|
1:07.56 |
|
|
Mathilde Løkkegaard |
2003 |
|
|
41.99 |
1:31.34 |
|
|
2:38.90 |
|
|
Christine Henriksen |
2003 |
|
|
42.61 |
1:28.90 |
|
|
4:07.80 |
|
|
Freja Møller |
2004 |
|
|
41.63 |
1:29.17 |
|
|
5:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
A6 Piger 2 |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Aunstrup |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katja Petersson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nord Piger 2 |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:35 |
|
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:32 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2015 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
435 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
422 |
|
|
|
|
33.64 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
409 |
|
|
|
|
34.01 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
397 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
392 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
370 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mats Andersen |
2000 |
|
353 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
342 |
|
|
|
|
36.10 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:32 |
|
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
|
742 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
702 |
|
|
|
|
32.39 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
634 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
633 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
632 |
|
|
|
|
33.55 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
622 |
|
|
|
|
33.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malene Bang |
1999 |
|
595 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
588 |
|
|
|
|
34.36 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2015 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
439 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
433 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
412 |
|
|
|
|
30.37 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
369 |
|
|
|
|
31.52 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mats Andersen |
2000 |
|
355 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Håkon Syrrist |
2000 |
|
351 |
|
|
|
|
32.05 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
344 |
|
|
|
|
32.25 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
|
325 |
|
|
|
|
32.87 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
414 |
|
|
|
|
34.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
367 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
363 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
313 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tirill Hammerstrøm |
2003 |
|
306 |
|
|
|
|
38.10 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
280 |
|
|
|
|
39.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lea Adalia Strømman |
2002 |
|
275 |
|
|
|
|
39.48 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
261 |
|
|
|
|
40.18 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Løbssponsor: H. H. Totalrengøring |
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Løbssponsor: H. H. Totalrengøring |
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2015 |
Løbssponsor: H. H. Totalrengøring |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
379 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
326 |
|
|
|
|
35.40 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
307 |
|
|
|
|
36.13 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
305 |
|
|
|
|
36.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
292 |
|
|
|
|
36.73 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Solveig Bratland |
2003 |
|
275 |
|
|
|
|
37.49 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lea Adalia Strømman |
2002 |
|
260 |
|
|
|
|
38.16 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
196 |
|
|
|
|
41.95 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2015 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
488 |
|
|
|
|
25.78 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
|
456 |
|
|
|
|
26.37 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
436 |
|
|
|
|
26.77 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
418 |
|
|
|
|
27.13 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mats Andersen |
2000 |
|
397 |
|
|
|
|
27.60 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
388 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
380 |
|
|
|
|
28.01 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
375 |
|
|
|
|
28.14 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Levisen |
1997 |
|
774 |
|
|
|
|
25.32 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
632 |
|
|
|
|
27.08 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
629 |
|
|
|
|
27.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
623 |
|
|
|
|
27.21 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ingelin Elisabeth Lima |
1997 |
|
612 |
|
|
|
|
27.37 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
608 |
|
|
|
|
27.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
599 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
591 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
773 |
|
|
|
|
25.33 |
Stævnerekord |
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
644 |
|
|
|
|
26.91 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
603 |
|
|
|
|
27.52 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Silje Mariell Madsen |
2000 |
|
560 |
|
|
|
|
28.20 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
527 |
|
|
|
|
28.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
522 |
|
|
|
|
28.86 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
515 |
|
|
|
|
28.99 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
496 |
|
|
|
|
29.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|