Results for FynRundt 4
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Malea Benediktson | 2001 | 254 | 44.25 | 1:35.77 | 3:16.54 | 3:16.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Vivi Nguyen | 2001 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Funch Martens | 2002 | 285 | 46.21 | 1:29.74 | 2:24.66 | 3:09.27 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Heidi Glintborg | 2002 | 258 | 47.77 | 1:36.83 | 2:33.07 | 3:15.48 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Julie Ejby | 2002 | 258 | 49.51 | 1:36.57 | 2:30.60 | 3:15.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Ringkvist | 2002 | 209 | 44.37 | 1:38.68 | 2:37.31 | 3:29.94 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Camilla Petersen | 2002 | DSQ | En hånd v. 50 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 233 | 43.77 | 1:32.60 | 2:33.58 | 3:22.32 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 171 | 53.48 | 1:51.15 | 2:56.90 | 3:44.05 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maja Rasmussen | 2003 | 101 | 2:11.85 | 3:21.13 | 4:27.51 | 4:27.51 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | DSQ | Asyn. arm bryststart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikki Trustrup | 1999 | 155 | 42.30 | 1:33.76 | 2:39.38 | 3:23.69 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl M Gadegaard | 2001 | 191 | 47.16 | 1:36.05 | 2:29.22 | 3:10.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 93 | 53.54 | 1:48.68 | 3:11.41 | 4:01.27 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 192 | 42.27 | 1:29.74 | 2:29.44 | 3:09.90 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 109 | 57.34 | 1:52.70 | 2:55.17 | 3:49.40 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Larsen | 1998 | 160 | 53.56 | 1:55.44 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Vestergaard | 2000 | 282 | 45.03 | 1:35.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Nielsen | 2000 | 173 | 52.07 | 1:52.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stine Godtfredsen | 2000 | 157 | 56.01 | 1:56.10 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Freja Lindhardt Krull | 2000 | 129 | 56.09 | 2:04.01 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 172 | 54.21 | 1:52.72 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 159 | 55.57 | 1:55.64 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Frederikke Bager | 2001 | 110 | 1:00.13 | 2:10.68 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 191 | 52.02 | 1:48.86 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Karen Hazell Brink | 2002 | 189 | 51.79 | 1:49.15 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | 267 | 45.71 | 1:37.31 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Maja Rasmussen | 2003 | 102 | 1:05.34 | 2:13.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 101 | 1:03.65 | 2:14.37 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | DSQ | Ej adskilt hænder 75 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | DSQ | Svøm u. vand start | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | 164 | 53.10 | 1:54.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 161 | 53.59 | 1:55.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 113 | 1:01.95 | 2:09.63 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 132 | 57.19 | 2:02.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Funder-Schmidt | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Julija Bliucukis | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | 81 | 59.96 | 2:08.52 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | 190 | 47.04 | 1:36.70 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | 126 | 52.27 | 1:50.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 109 | 54.55 | 1:56.22 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Bang Clausen | 2003 | 106 | 58.31 | 1:57.32 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 97 | 53.85 | 2:00.62 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 91 | 57.07 | 2:03.50 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 80 | 1:02.41 | 2:08.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christoffer Hald | 2003 | 79 | 1:00.20 | 2:09.16 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Christian Andreasen | 2004 | 61 | 1:06.59 | 2:20.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 61 | 1:06.77 | 2:21.23 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Lauritz Mogensen | 2004 | 58 | 1:10.02 | 2:23.06 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Jæger Klint | 2004 | 47 | 2:33.31 | 2:33.31 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Jonathan Skovbjerg Karoff | 2003 | 26 | 1:25.53 | 3:07.14 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | DSQ | Ej afsl 2 hænd. samt | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Hugo Smed | 2003 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Lucas Thomhav | 2003 | DSQ | 25 m 1 hånd vending | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus B. Elander | 2003 | DSQ | 25m ej 2 hæn vending | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | DSQ | Asyn. ben | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Lund | 2001 | 222 | 40.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | 182 | 42.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Andersen | 2002 | 78 | 57.01 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alina Thyregod | 2003 | 128 | 48.32 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 99 | 52.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 82 | 55.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 82 | 56.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | 98 | 52.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 65 | 54.10 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Oliver Hannibal | 2001 | 62 | 55.01 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | 174 | 39.04 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 113 | 45.06 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 78 | 50.96 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 109 | 45.50 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Lund Petersen | 2001 | 209 | 43.81 | 1:32.59 | 2:22.97 | 3:07.28 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 299 | 38.18 | 2:46.07 | 2:46.07 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Karen Hazell Brink | 2002 | 268 | 39.46 | 1:23.87 | 2:52.37 | 2:52.37 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Camilla Petersen | 2002 | 112 | 47.06 | 1:46.86 | 2:50.50 | 3:50.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christine Krogh | 2003 | 267 | 40.32 | 1:25.74 | 2:11.31 | 2:52.62 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 223 | 43.12 | 1:30.42 | 2:18.61 | 3:03.08 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 158 | 46.19 | 1:40.59 | 2:34.28 | 3:25.46 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikoline Andesen | 2003 | 145 | 45.79 | 1:40.64 | 2:37.47 | 3:31.13 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 136 | 45.59 | 1:40.92 | 2:38.76 | 3:36.11 | |||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Isabella Olsen | 2003 | 107 | 49.50 | 1:48.27 | 3:53.86 | 3:53.86 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | 166 | 45.54 | 1:38.08 | 2:32.43 | 3:22.02 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Juul | 2004 | 122 | 47.95 | 1:44.99 | 3:43.55 | 3:43.55 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 118 | 47.31 | 1:45.27 | 2:45.75 | 3:46.49 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikki Trustrup | 1999 | 191 | 39.74 | 1:23.87 | 2:09.74 | 2:52.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 183 | 38.82 | 1:24.32 | 2:09.60 | 2:54.84 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 160 | 42.76 | 1:29.62 | 3:02.87 | 3:02.87 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | 255 | 35.58 | 1:16.02 | 1:56.91 | 2:36.53 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | 255 | 35.25 | 1:16.52 | 1:57.26 | 2:36.66 | |||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 224 | 38.06 | 1:20.85 | 2:03.83 | 2:43.38 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Stefan Hansen | 2002 | 150 | 3:06.97 | 3:06.97 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 103 | 46.11 | 1:40.50 | 2:37.35 | 3:31.78 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 140 | 41.03 | 1:30.28 | 2:20.96 | 3:11.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 136 | 1:30.07 | 2:22.16 | 3:12.83 | 3:12.83 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Viktor Munk Møller | 2003 | 105 | 45.64 | 1:40.39 | 2:35.89 | 3:30.44 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Hald | 2003 | 89 | 45.73 | 2:42.43 | 3:42.07 | 3:42.07 | |||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Andreas Pedersen | 2003 | 88 | 43.52 | 2:44.07 | 3:43.23 | 3:43.23 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Larsen | 1998 | 89 | 59.21 | 2:03.58 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Vestergaard | 2000 | 217 | 44.86 | 1:31.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 180 | 47.14 | 1:37.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Lund | 2001 | 172 | 49.21 | 1:39.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 59 | 1:06.41 | 2:21.73 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Funch Martens | 2002 | 306 | 1:21.95 | 1:21.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Heidi Glintborg | 2002 | 269 | 42.57 | 1:25.47 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 165 | 1:40.65 | 1:40.65 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 127 | 52.91 | 1:49.60 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 168 | 46.71 | 1:39.98 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Liva Busk | 2003 | 129 | 53.57 | 1:49.08 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 111 | 55.76 | 1:54.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Alina Thyregod | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev. 50 m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helga Bak | 2004 | 146 | 51.44 | 1:44.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 135 | 50.69 | 1:47.60 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 100 | 1:58.90 | 1:58.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cathrine Høst | 2004 | 72 | 1:01.61 | 2:12.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Podiss Petersen | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Emma V. Rasmussen | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. 50 m | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Laura Riber Memborg | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev 25 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 122 | 1:51.08 | 1:51.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 72 | 1:03.39 | 2:12.54 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Julija Bliucukis | 2005 | 40 | 1:14.69 | 2:41.27 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Funder-Schmidt | 2005 | DSQ | Ej fortsat bev. 50 m | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | DSQ | Ej fortstat bev. 50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikki Trustrup | 1999 | 122 | 49.00 | 1:38.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kjærby | 2000 | 121 | 46.92 | 1:38.92 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 104 | 50.00 | 1:43.83 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 253 | 1:17.28 | 1:17.28 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 222 | 39.63 | 1:20.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Tietgen | 2002 | 184 | 42.35 | 1:25.99 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 160 | 44.09 | 1:30.05 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 201 | 40.84 | 1:23.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 124 | 1:37.97 | 1:37.97 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 109 | 1:42.26 | 1:42.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anton T Juncker | 2004 | 98 | 48.24 | 1:46.07 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lucas Thomhav | 2003 | 91 | 53.99 | 1:48.64 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 74 | 57.70 | 1:56.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Lund Henriksen | 2004 | 61 | 1:00.58 | 2:04.05 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Magnus Andersen | 2004 | 45 | 1:06.51 | 2:16.85 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | August B Bjerregaard | 2003 | 45 | 2:16.99 | 2:16.99 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Lauritz Mogensen | 2004 | 41 | 2:20.82 | 2:20.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Roe-Holst | 2004 | DSQ | Udsvøm mave 25m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Jonathan Skovbjerg Karoff | 2003 | DSQ | Udsvøm mave 75 m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | DSQ | Ej berøring 25 vend | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Jæger Klint | 2004 | DSQ | Svømning på mave | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Magnus B. Elander | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | William Kottal | 2004 | DSQ | Ej forts. bev 50m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Malea Benediktson | 2001 | 203 | 52.90 | 1:51.43 | 2:49.58 | 3:48.70 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Ejby | 2002 | 271 | 45.22 | 1:39.22 | 2:34.59 | 3:27.82 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Ringkvist | 2002 | 220 | 50.41 | 1:47.76 | 2:46.63 | 3:42.80 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | 237 | 48.49 | 1:47.15 | 2:44.24 | 3:37.18 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Barbara Ammentorp | 2003 | DSQ | Rette briller | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | 179 | 53.96 | 1:56.41 | 2:57.33 | 3:58.50 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Maria Bebe Hansen | 2004 | DSQ | Ej synkron 150 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl M Gadegaard | 2001 | 178 | 50.61 | 1:46.75 | 2:40.92 | 3:34.16 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Mingus Okkerholm | 2002 | DSQ | Ej adsk. hænder 175m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hugo Smed | 2003 | 136 | 51.79 | 1:52.93 | 2:55.02 | 3:54.53 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Vestergaard | 2000 | 244 | 39.02 | 1:21.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Nielsen | 2000 | 177 | 43.36 | 1:30.77 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stine Godtfredsen | 2000 | 146 | 48.93 | 1:36.83 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 198 | 41.47 | 1:27.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Bager | 2001 | 106 | 50.24 | 1:47.58 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 276 | 1:18.26 | 1:18.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Ejby | 2002 | 239 | 39.83 | 1:22.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | 191 | 41.20 | 1:28.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 185 | 42.68 | 1:29.42 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 176 | 42.41 | 1:30.97 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mia Andersen | 2002 | 115 | 49.44 | 1:44.88 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Krogh | 2003 | 261 | 38.22 | 1:19.77 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 208 | 41.44 | 1:26.03 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 173 | 44.45 | 1:31.53 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Liva Busk | 2003 | 164 | 44.46 | 1:33.11 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 160 | 44.31 | 1:33.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikoline Andesen | 2003 | 134 | 44.55 | 1:39.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Isabella Olsen | 2003 | 123 | 47.49 | 1:42.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 113 | 50.34 | 1:45.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 101 | 50.89 | 1:49.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helga Bak | 2004 | 179 | 43.73 | 1:30.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 155 | 46.09 | 1:34.86 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma V. Rasmussen | 2004 | 139 | 46.56 | 1:38.32 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 124 | 46.58 | 1:42.11 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Laura Juul | 2004 | 117 | 49.23 | 1:44.21 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 88 | 53.55 | 1:54.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 87 | 50.87 | 1:55.09 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Chelsea Nielsen | 2004 | 85 | 53.26 | 1:55.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Riber Memborg | 2004 | 56 | 1:00.18 | 2:12.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frida Karoline Dall | 2004 | 54 | 1:02.78 | 2:14.91 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Mathilde Petersen | 2004 | 42 | 58.46 | 2:25.67 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 113 | 48.96 | 1:45.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Funder-Schmidt | 2005 | 43 | 1:09.75 | 2:24.55 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Julija Bliucukis | 2005 | 25 | 1:22.87 | 2:54.11 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Kaya Mathilde Lund | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kjærby | 2000 | 160 | 38.67 | 1:22.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Johs Hansen | 2000 | 93 | 1:39.04 | 1:39.04 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 161 | 39.18 | 1:22.53 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicolai Graff | 2001 | 141 | 40.66 | 1:26.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Christensen | 2001 | 128 | 39.20 | 1:29.09 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Oliver Hannibal | 2001 | 98 | 45.56 | 1:37.24 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 89 | 46.28 | 1:40.49 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | 84 | 49.03 | 1:42.52 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 271 | 1:09.42 | 1:09.42 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 227 | 35.16 | 1:13.63 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | 181 | 38.52 | 1:19.43 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Stefan Hansen | 2002 | 137 | 41.64 | 1:26.98 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Thomhav | 2003 | 120 | 42.38 | 1:31.01 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Viggo Borum | 2003 | 114 | 1:32.65 | 1:32.65 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 101 | 45.43 | 1:36.28 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 98 | 47.32 | 1:37.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 95 | 44.74 | 1:38.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Andreas Pedersen | 2003 | 93 | 1:39.17 | 1:39.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christoffer Hald | 2003 | 82 | 47.25 | 1:43.42 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 81 | 50.05 | 1:43.45 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Casper Bang Clausen | 2003 | 78 | 52.19 | 1:44.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Christian Andreasen | 2004 | 74 | 1:46.74 | 1:46.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Magnus Andersen | 2004 | 74 | 48.64 | 1:46.86 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | William Kottal | 2004 | 73 | 1:47.28 | 1:47.28 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 73 | 47.66 | 1:47.43 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 72 | 51.94 | 1:47.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mads Jæger Klint | 2004 | 67 | 51.10 | 1:50.25 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Johan Lund Henriksen | 2004 | 62 | 1:53.05 | 1:53.05 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Luca Hertzog | 2005 | 46 | 58.25 | 2:04.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | August Klit Ravn | 2004 | 43 | 55.55 | 2:07.94 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
19 | August B Bjerregaard | 2003 | 43 | 2:08.08 | 2:08.08 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Frederik Roe-Holst | 2004 | 40 | 1:01.79 | 2:11.07 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Jonathan Skovbjerg Karoff | 2003 | 30 | 1:06.78 | 2:23.21 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Omar El-Houri | 2003 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Kasper Duch | 2005 | DNF | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | DNF | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Anton T Juncker | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus B. Elander | 2003 | DSQ | j berøring 75 m | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Larsen | 1998 | 97 | 1:03.06 | 2:05.26 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Nielsen | 2000 | 183 | 50.14 | 1:41.53 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Stine Godtfredsen | 2000 | DSQ | Ej synk. fly | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 224 | 44.18 | 1:35.06 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 164 | 48.96 | 1:45.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Lund Petersen | 2001 | DSQ | Ej afslut ryg v. 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Andersen | 2002 | 94 | 1:01.57 | 2:06.75 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 188 | 47.80 | 1:40.71 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 144 | 52.06 | 1:49.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thea Inge Madsen | 2003 | 142 | 54.58 | 1:50.47 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Barbara Ammentorp | 2003 | DSQ | Ej afslut ryg v. 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | 169 | 50.19 | 1:44.29 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 158 | 50.44 | 1:46.71 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Laura Juul | 2004 | 138 | 52.22 | 1:51.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 132 | 58.51 | 1:53.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine H Mackeprang | 2004 | DSQ | Asynk. ben v. bryst | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 103 | 59.46 | 2:02.85 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graff | 2001 | 124 | 49.31 | 1:41.54 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 112 | 50.55 | 1:44.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 99 | 47.15 | 1:49.53 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Oliver Hannibal | 2001 | 89 | 55.11 | 1:53.22 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | 85 | 53.42 | 1:55.22 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stefan Hansen | 2002 | 129 | 47.71 | 1:40.12 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 102 | 52.17 | 1:48.28 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | DSQ | Asynk. ben i bryst | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hugo Smed | 2003 | 121 | 52.53 | 1:42.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Viktor Munk Møller | 2003 | 102 | 51.14 | 1:48.45 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lauritz Mogensen | 2004 | 49 | 1:07.19 | 2:17.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Viggo Borum | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Andesen | 2003 | 106 | 59.41 | 2:04.83 | 3:06.25 | 4:13.58 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Klara Anna Mathisen | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev. 175m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Høst | 2004 | 65 | 1:02.29 | 2:19.69 | 3:37.60 | 4:58.41 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. 125m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | 191 | 42.79 | 1:30.63 | 2:17.84 | 3:03.96 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 164 | 1:37.17 | 2:27.12 | 3:13.77 | 3:13.77 | |||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 204 | 43.50 | 1:29.36 | 2:15.61 | 2:59.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 128 | 49.98 | 3:30.35 | 3:30.35 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 118 | 55.02 | 1:49.81 | 2:44.21 | 3:36.00 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Pilegaard Eriksen | 2003 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malea Benediktson | 2001 | 207 | 1:33.04 | 1:33.04 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Vivi Nguyen | 2001 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | 175 | 43.75 | 1:38.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karen Hazell Brink | 2002 | 169 | 45.51 | 1:39.39 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Krogh | 2003 | 150 | 48.23 | 1:43.45 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Alina Thyregod | 2003 | 90 | 52.22 | 2:02.78 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | My Phuong Bui | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 114 | 46.08 | 1:39.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Carl M Gadegaard | 2001 | 106 | 47.08 | 1:42.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 72 | 54.30 | 1:56.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 49 | 58.53 | 2:12.47 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | 141 | 41.88 | 1:33.03 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 131 | 45.42 | 1:35.31 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 126 | 43.95 | 1:36.58 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 95 | 48.37 | 1:45.97 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 87 | 49.46 | 1:49.15 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
- | Freja Lindhardt Krull | 2000 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Lund | 2001 | 296 | 34.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Lund Petersen | 2001 | 227 | 38.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 221 | 38.42 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Frederikke Bager | 2001 | 116 | 47.59 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 72 | 55.68 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Funch Martens | 2002 | 270 | 35.94 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 264 | 36.24 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Ringkvist | 2002 | 221 | 38.42 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Camilla Petersen | 2002 | 145 | 44.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | 265 | 36.19 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 201 | 39.69 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 190 | 40.39 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Liva Busk | 2003 | 180 | 41.15 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 172 | 41.73 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Thea Inge Madsen | 2003 | 153 | 43.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Isabella Olsen | 2003 | 149 | 43.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Rasmussen | 2003 | 79 | 53.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Barbara Ammentorp | 2003 | 72 | 55.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helga Bak | 2004 | 203 | 39.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 171 | 41.87 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma V. Rasmussen | 2004 | 143 | 44.46 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 135 | 45.29 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Chelsea Nielsen | 2004 | 104 | 49.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 92 | 51.45 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Ida Kristensen | 2004 | 90 | 51.88 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 87 | 52.41 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Mathilde Petersen | 2004 | 62 | 58.53 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Frida Karoline Dall | 2004 | 61 | 59.04 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Laura Riber Memborg | 2004 | 58 | 59.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cathrine Høst | 2004 | 24 | 1:19.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 128 | 46.08 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 121 | 46.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 120 | 47.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 109 | 48.67 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Nikoline Kaae | 2005 | 57 | 1:00.17 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Emilie Jørgensen | 2005 | 26 | 1:17.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kjærby | 2000 | 177 | 36.10 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Johs Hansen | 2000 | 98 | 43.91 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graff | 2001 | 132 | 39.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Christensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | 178 | 36.06 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 129 | 40.16 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Mingus Okkerholm | 2002 | 120 | 41.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 177 | 36.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Viggo Borum | 2003 | 119 | 41.20 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anton T Juncker | 2004 | 115 | 41.67 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 115 | 41.71 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Pedersen | 2003 | 107 | 42.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 103 | 43.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Bang Clausen | 2003 | 102 | 43.38 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 96 | 44.22 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Viktor Munk Møller | 2003 | 96 | 44.25 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Magnus Andersen | 2004 | 84 | 46.31 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johan Lund Henriksen | 2004 | 81 | 46.86 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 80 | 47.11 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Christian Andreasen | 2004 | 75 | 48.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 73 | 48.48 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | William Kottal | 2004 | 71 | 48.81 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 69 | 49.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 66 | 50.19 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | August Klit Ravn | 2004 | 53 | 53.92 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Gustav Johs Hansen | 2003 | 51 | 54.43 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Luca Hertzog | 2005 | 48 | 55.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Roe-Holst | 2004 | 44 | 57.12 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | 43 | 57.69 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Kasper Duch | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nyborg Piger 1 | 0 | 263 | 2:25.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Lund | 2001 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Camilla Vestergaard | 2000 | 36.02 | 1:12.27 | |||||||
Anna Lund Petersen | 2001 | 36.69 | 1:48.96 | |||||||
Julie Ejby | 2002 | 36.51 | 2:25.47 | |||||||
2 | Sto Piger 1 | 0 | 261 | 2:25.78 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 36.73 | 1:13.99 | |||||||
Nanna Funch Martens | 2002 | 35.58 | 1:49.57 | |||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 36.21 | 2:25.78 | |||||||
3 | Sto Piger 2 | 0 | 207 | 2:37.50 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Erantis F P Sørensen | 2002 | 39.94 | 39.94 | |||||||
Amalie Ringkvist | 2002 | 38.60 | 1:18.54 | |||||||
Iben Lindal Overgaard | 2003 | 42.09 | 2:00.63 | |||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 36.87 | 2:37.50 | |||||||
4 | Tommerup Tøserne | 0 | 168 | 2:48.98 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Trine Bruun-Petersen | 2003 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Christina Larsen | 1998 | 1:29.38 | 2:07.37 | |||||||
Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 41.61 | 2:48.98 | |||||||
Stine Godtfredsen | 2000 | 2:48.98 | ||||||||
5 | Frem Piger | 0 | 152 | 2:54.59 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 53.85 | 1:35.67 | |||||||
Alina Thyregod | 2003 | 43.53 | 2:19.20 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 35.39 | 2:54.59 | |||||||
6 | Sto Piger 4 | 0 | 136 | 3:01.04 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 46.25 | 46.25 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 47.66 | 1:33.91 | |||||||
Emma V. Rasmussen | 2004 | 43.84 | 2:17.75 | |||||||
Nikoline Andesen | 2003 | 43.29 | 3:01.04 | |||||||
7 | Nyborg Piger 2 | 0 | 129 | 3:04.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 40.84 | 1:22.68 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 56.63 | 2:19.31 | |||||||
Camilla Petersen | 2002 | 44.88 | 3:04.19 | |||||||
8 | Rsk Talent | 2003 | 127 | 3:05.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Klara Anna Mathisen | 2003 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Maja Rasmussen | 2003 | 50.80 | 1:38.76 | |||||||
Thea Inge Madsen | 2003 | 43.84 | 2:22.60 | |||||||
Amanda Siomone Witte | 2003 | 42.80 | 3:05.40 | |||||||
- | Sto Piger 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia Andersen | 2002 | 47.11 | 47.11 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Piger 5 | 2004 | 145 | 2:57.46 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 43.51 | 1:25.49 | |||||||
Laura Juul | 2004 | 1:31.97 | 2:57.46 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 2:57.46 | ||||||||
2 | Nyborg Mini Piger | 2004 | 115 | 3:11.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Chelsea Nielsen | 2004 | 51.91 | 51.91 | |||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 52.44 | 1:44.35 | |||||||
Helga Bak | 2004 | 40.76 | 2:25.11 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 46.64 | 3:11.75 | |||||||
3 | Frem Talentpiger | 2004 | 85 | 3:31.76 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 52.54 | 52.54 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 49.21 | 1:41.75 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 51.65 | 2:33.40 | |||||||
Mathilde Petersen | 2004 | 58.36 | 3:31.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Drenge 1 | 0 | 119 | 2:44.14 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Oliver Hannibal | 2001 | 44.47 | 1:25.59 | |||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 37.45 | 2:03.04 | |||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 41.10 | 2:44.14 | |||||||
- | Nyborg Drenge | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Drenge 2 | 2002 | 206 | 2:16.65 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 36.76 | 1:11.78 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 33.12 | 1:44.90 | |||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 31.75 | 2:16.65 | |||||||
2 | Frem Drenge | 2002 | 148 | 2:32.56 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 45.13 | 1:19.06 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 39.45 | 1:58.51 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 34.05 | 2:32.56 | |||||||
3 | Sto Drenge 3 | 2002 | 118 | 2:44.46 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Victor Nygaard | 2003 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 39.87 | 1:20.10 | |||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 45.10 | 2:05.20 | |||||||
Hugo Smed | 2003 | 39.26 | 2:44.46 | |||||||
4 | Nyborg Mini Drenge | 2002 | 109 | 2:48.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 46.64 | 1:27.61 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.50 | 2:04.11 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 44.82 | 2:48.93 | |||||||
5 | Svendborg Drenge | 2002 | 102 | 2:52.31 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 44.32 | 44.32 | |||||||
Emil Aabo Andreasen | 2001 | 45.43 | 1:29.75 | |||||||
Frederik Viggo Borum | 2003 | 44.28 | 2:14.03 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 38.28 | 2:52.31 | |||||||
6 | Sto Drenge 4 | 2002 | 82 | 3:05.32 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Valdemar T. Larsen | 2004 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 47.55 | 1:31.62 | |||||||
Anton T Juncker | 2004 | 1:33.70 | 3:05.32 | |||||||
Johan Lund Henriksen | 2004 | 3:05.32 | ||||||||
7 | Sto Drenge 5 | 2002 | 79 | 3:07.96 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Viktor Munk Møller | 2003 | 46.24 | 46.24 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 46.01 | 1:32.25 | |||||||
William Kottal | 2004 | 48.45 | 2:20.70 | |||||||
Magnus Andersen | 2004 | 47.26 | 3:07.96 | |||||||
8 | Rsk Talent | 2004 | 59 | 3:27.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Luca Hertzog | 2005 | 53.52 | 53.52 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 49.13 | 1:42.65 | |||||||
Lauritz Mogensen | 2004 | 55.70 | 2:38.35 | |||||||
Christian Andreasen | 2004 | 49.11 | 3:27.46 | |||||||
9 | Frem Talentdrenge | 2003 | 52 | 3:35.29 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Frederik Roe-Holst | 2004 | 58.73 | 58.73 | |||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 47.09 | 1:45.82 | |||||||
Ruben Riisom-Lytken | 2004 | 57.09 | 2:42.91 | |||||||
Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 52.38 | 3:35.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |