Results for AIF Forårsstævne 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.04 | 1:14.42 | |||||
2 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.59 | 1:23.52 | |||||
3 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.28 | 1:24.97 | |||||
4 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.14 | 1:26.47 | |||||
5 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.77 | 1:27.57 | |||||
6 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.85 | 1:27.77 | |||||
7 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.53 | 1:28.52 | |||||
8 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.16 | 1:31.62 | |||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.78 | 1:33.04 | |||||
10 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 42.90 | 1:34.70 | |||||
11 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.55 | 1:35.94 | |||||
12 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 45.82 | 1:37.77 | |||||
13 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 45.75 | 1:37.85 | |||||
14 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 47.25 | 1:39.50 | |||||
15 | Frida Grønhøj Burchardt | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.65 | 1:39.91 | |||||
16 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.99 | 1:40.85 | |||||
17 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 46.94 | 1:41.13 | |||||
18 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 51.72 | 1:45.92 | |||||
19 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.95 | 1:48.64 | |||||
20 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.13 | 1:50.19 | |||||
21 | Ellen Sophie E. Jensen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.35 | 1:50.29 | |||||
22 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 51.50 | 1:51.02 | |||||
23 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 51.77 | 1:51.80 | |||||
24 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 52.60 | 1:53.46 | |||||
25 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.79 | 1:54.15 | |||||
26 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:01.33 | 2:04.51 | |||||
27 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:04.65 | 2:09.01 | |||||
- | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 1 hånd vend 75m | |||||
- | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | asyn arme 50 m | |||||
- | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | 1 hånd v vend afs br | |||||
- | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.64 | 1:17.52 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.85 | 1:22.49 | |||||
3 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.69 | 1:23.20 | |||||
4 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 41.69 | 1:27.39 | |||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.98 | 1:27.44 | |||||
6 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 41.23 | 1:27.53 | |||||
7 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.69 | 1:27.59 | |||||
8 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 39.59 | 1:28.56 | |||||
9 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 43.54 | 1:31.08 | |||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.97 | 1:31.79 | |||||
11 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.97 | 1:32.57 | |||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.18 | 1:33.27 | |||||
13 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.07 | 1:34.94 | |||||
14 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.00 | 1:35.25 | |||||
15 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.23 | 1:35.94 | |||||
16 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.56 | 1:37.11 | |||||
17 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.10 | 1:43.15 | |||||
18 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 49.22 | 1:43.45 | |||||
19 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.65 | 1:44.91 | |||||
20 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.99 | 1:47.70 | |||||
21 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 53.60 | 1:49.64 | |||||
22 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.61 | 1:49.72 | |||||
23 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 53.67 | 1:52.66 | |||||
24 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 57.43 | 1:53.14 | |||||
25 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 57.36 | 1:54.62 | |||||
26 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.00 | 1:57.14 | |||||
27 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 58.57 | 2:06.94 | |||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ej af på ryg 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 38.28 | 1:19.14 | 2:10.13 | 2:50.14 | |||
2 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.98 | 1:27.65 | 2:26.23 | 3:09.50 | |||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.32 | 1:31.06 | 2:29.13 | 3:09.90 | |||
- | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej fort bev ryg v ve | |||||
- | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej forts bev rygvend | |||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej berør v 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 4, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.54 | 1:26.63 | 2:18.88 | 2:59.91 | |||
2 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 43.75 | 1:28.81 | 2:22.23 | 3:03.55 | |||
3 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.04 | 1:27.00 | 2:24.01 | 3:04.21 | |||
4 | Mads Bitzer | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.72 | 1:38.54 | 2:33.37 | 3:16.03 | |||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.17 | 1:33.01 | 2:34.69 | 3:19.85 | |||
6 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.70 | 1:38.20 | 2:36.13 | 3:22.47 | |||
- | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | fly ben i bryst | |||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 75 m | |||||
- | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej adsk hænd v ber | |||||
- | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | crawl ben v vend 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.38 | ||||||
2 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.47 | ||||||
3 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 31.49 | ||||||
4 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.31 | ||||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.27 | ||||||
6 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 33.72 | ||||||
7 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.92 | ||||||
8 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 34.99 | ||||||
9 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.21 | ||||||
10 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.28 | ||||||
11 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.15 | ||||||
12 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 37.57 | ||||||
13 | Ann-Sofie G. Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.20 | ||||||
14 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.73 | ||||||
15 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 41.20 | ||||||
16 | Ellen Sophie E. Jensen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.21 | ||||||
17 | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.52 | ||||||
18 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.08 | ||||||
19 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.35 | ||||||
20 | Maja Skriver | 2002 | Albertslund IF | 45.60 | ||||||
21 | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.82 | ||||||
22 | Maria Schrader | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.97 | ||||||
23 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 48.73 | ||||||
24 | Astrid Kildelund Rosenkil | 2000 | Swim Team Tåstrup | 50.10 | ||||||
25 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 50.78 | ||||||
26 | Emma Cecilie Bækgaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.79 | ||||||
27 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.17 | ||||||
28 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 51.33 | ||||||
29 | Noa Burmølle Piller | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.51 | ||||||
30 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 52.88 | ||||||
31 | Cæcilie Bode | 2003 | Albertslund IF | 53.12 | ||||||
32 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.29 | ||||||
33 | Ida Syndergaard | 2003 | Albertslund IF | 56.31 | ||||||
34 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 57.60 | ||||||
35 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.25 | ||||||
36 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 58.39 | ||||||
37 | Mille Hansson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.68 | ||||||
38 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 59.02 | ||||||
39 | Pil Normand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.30 | ||||||
40 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 1:02.34 | ||||||
41 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.59 | ||||||
42 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:10.80 | ||||||
43 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:11.28 | ||||||
- | Sarah Malik | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej berør v 25 | |||||
- | Emma Ravn Larsen | 2004 | Albertslund IF | DSQ | går på bund v 25 | |||||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.06 | ||||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.11 | ||||||
3 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 30.34 | ||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 30.39 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.08 | ||||||
6 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.17 | ||||||
7 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.96 | ||||||
8 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 32.53 | ||||||
9 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.35 | ||||||
10 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 33.37 | ||||||
11 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 33.80 | ||||||
12 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.87 | ||||||
13 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.70 | ||||||
14 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.73 | ||||||
15 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.42 | ||||||
16 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.54 | ||||||
17 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.03 | ||||||
18 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.35 | ||||||
19 | Tobias Nielsen | 2002 | Albertslund IF | 38.82 | ||||||
20 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.54 | ||||||
21 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.83 | ||||||
22 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.05 | ||||||
23 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.34 | ||||||
24 | Oliver Henriksen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.70 | ||||||
25 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.91 | ||||||
26 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.93 | ||||||
27 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.20 | ||||||
28 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.57 | ||||||
29 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.98 | ||||||
30 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 44.13 | ||||||
31 | Anders Thamdrup | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.24 | ||||||
32 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.51 | ||||||
33 | Marcus Sewohl | 2004 | Swim Team Tåstrup | 44.91 | ||||||
34 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.75 | ||||||
35 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.04 | ||||||
36 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.16 | ||||||
37 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.18 | ||||||
38 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.39 | ||||||
39 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.23 | ||||||
40 | Oliver Morsø Jørgensen | 2005 | Albertslund IF | 48.28 | ||||||
41 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.37 | ||||||
42 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.12 | ||||||
43 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.75 | ||||||
44 | Tobias Sandris | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.30 | ||||||
45 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.03 | ||||||
46 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.61 | ||||||
47 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.95 | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.57 | 1:19.30 | |||||
2 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.63 | 1:25.07 | |||||
3 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.84 | 1:25.18 | |||||
4 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.77 | 1:25.33 | |||||
5 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.49 | 1:28.01 | |||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.41 | 1:29.55 | |||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.26 | 1:34.90 | |||||
8 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 47.72 | 1:36.92 | |||||
9 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.47 | 1:39.01 | |||||
10 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 49.33 | 1:40.66 | |||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.57 | 1:41.25 | |||||
12 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.25 | 1:41.71 | |||||
13 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:51.75 | ||||||
14 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 58.78 | 2:01.88 | |||||
15 | Maria Schrader | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.47 | 2:02.64 | |||||
16 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.76 | 2:05.02 | |||||
17 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.05 | 2:09.42 | |||||
18 | Noa Burmølle Piller | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.00 | 2:11.02 | |||||
19 | Pil Normand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.17 | 2:11.07 | |||||
20 | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.21 | 2:14.66 | |||||
21 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:05.85 | 2:16.96 | |||||
- | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fort bev v 25m | |||||
- | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.20 | 1:15.57 | |||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 37.20 | 1:15.79 | |||||
3 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.05 | 1:23.65 | |||||
4 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.81 | 1:26.01 | |||||
5 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.05 | 1:27.82 | |||||
6 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 43.21 | 1:28.50 | |||||
7 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 54.60 | 1:30.33 | |||||
8 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.78 | 1:50.80 | |||||
9 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.99 | 1:56.49 | |||||
10 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:02.60 | 2:10.99 | |||||
11 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.04 | 2:19.51 | |||||
12 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:11.74 | 2:20.33 | |||||
13 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.64 | 2:21.07 | |||||
- | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Anders Thamdrup | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 2 armtag bryst 75m | |||||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
- | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 75m | |||||
- | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fort 25m | |||||
- | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | ej fort bev v 75 | |||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej fort bev 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.97 | 1:41.95 | 2:39.89 | 3:36.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.78 | 1:16.82 | 1:59.24 | 2:39.83 | |||
2 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 47.05 | 1:39.41 | 2:33.76 | 3:27.48 | |||
3 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.23 | 1:40.83 | 2:36.39 | 3:27.67 | |||
4 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.94 | 1:43.06 | 2:36.68 | 3:28.81 | |||
5 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 46.11 | 1:38.29 | 2:33.28 | 3:29.27 | |||
6 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 48.20 | 1:42.36 | 2:37.28 | 3:30.76 | |||
7 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 49.03 | 1:43.14 | 2:37.40 | 3:31.28 | |||
- | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | ass. ben ved 150 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.62 | ||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.50 | ||||||
3 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.70 | ||||||
4 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.73 | ||||||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.44 | ||||||
6 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.46 | ||||||
7 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 52.45 | ||||||
8 | Ann-Sofie G. Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 52.83 | ||||||
9 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 54.43 | ||||||
10 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 55.91 | ||||||
11 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 56.31 | ||||||
12 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 57.42 | ||||||
13 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.55 | ||||||
14 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:01.84 | ||||||
15 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:02.16 | ||||||
16 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:05.19 | ||||||
17 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.59 | ||||||
18 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:19.19 | ||||||
19 | Emma Cecilie Bækgaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.29 | ||||||
20 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.86 | ||||||
21 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:24.39 | ||||||
- | Astrid Kildelund Rosenkil | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | arme forbi hoft v 45 | |||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej samt berør i afsl | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Bitzer | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.40 | ||||||
2 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 44.44 | ||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.47 | ||||||
4 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 45.92 | ||||||
5 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.96 | ||||||
6 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.60 | ||||||
7 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.48 | ||||||
8 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.78 | ||||||
9 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.97 | ||||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.55 | ||||||
11 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 54.94 | ||||||
12 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.89 | ||||||
13 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.76 | ||||||
14 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.09 | ||||||
15 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.44 | ||||||
16 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:11.72 | ||||||
- | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | arme bag hofte v40m | |||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | arme bag hoft v 30 m | |||||
- | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | crawl ben v 25m | |||||
- | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | arme bag hofte v 30m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.19 | 1:20.57 | |||||
2 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.96 | 1:21.34 | |||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.03 | 1:23.63 | |||||
4 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.54 | 1:27.17 | |||||
5 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 40.90 | 1:29.91 | |||||
6 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.36 | 1:33.42 | |||||
7 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.05 | 1:49.73 | |||||
- | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | en hånd i afslutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.28 | 1:05.67 | |||||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.92 | 1:15.54 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.74 | 1:18.88 | |||||
4 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.80 | 1:20.69 | |||||
5 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.65 | 1:38.91 | |||||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.55 | 1:40.13 | |||||
7 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.33 | 1:40.91 | |||||
8 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 46.72 | 1:44.06 | |||||
- | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.44 | 1:18.79 | 2:00.71 | 2:42.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.83 | 1:10.35 | 1:45.91 | 2:20.36 | |||
2 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.69 | 1:10.20 | 1:45.69 | 2:20.91 | |||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.83 | 1:12.13 | 1:49.40 | 2:26.56 | |||
4 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 34.53 | 1:13.58 | 1:53.89 | 2:32.19 | |||
5 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.65 | 1:17.26 | 1:58.64 | 2:38.41 | |||
6 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.34 | 1:20.85 | 2:03.29 | 2:45.41 | |||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.20 | 1:20.90 | 2:05.10 | 2:45.89 | |||
8 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.15 | 1:21.91 | 2:06.76 | 2:49.20 | |||
9 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.71 | 1:27.90 | 2:14.58 | 2:56.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.98 | ||||||
2 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 40.30 | ||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.21 | ||||||
4 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.49 | ||||||
5 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.58 | ||||||
6 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.70 | ||||||
7 | Frida Grønhøj Burchardt | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.13 | ||||||
8 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 50.40 | ||||||
9 | Maja Skriver | 2002 | Albertslund IF | 52.61 | ||||||
10 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 53.08 | ||||||
11 | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.14 | ||||||
12 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 54.77 | ||||||
13 | Cæcilie Bode | 2003 | Albertslund IF | 55.00 | ||||||
14 | Emma Cecilie Bækgaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.46 | ||||||
15 | Maria Schrader | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.66 | ||||||
16 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.95 | ||||||
17 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.70 | ||||||
18 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.03 | ||||||
19 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 59.34 | ||||||
20 | Noa Burmølle Piller | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.26 | ||||||
21 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.32 | ||||||
22 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 1:01.94 | ||||||
23 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.13 | ||||||
24 | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.86 | ||||||
25 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.41 | ||||||
26 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:08.94 | ||||||
27 | Mille Hansson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:09.62 | ||||||
28 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.18 | ||||||
29 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:25.74 | ||||||
- | Sarah Malik | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Ida Syndergaard | 2003 | Albertslund IF | DSQ | ej fort bev v 25m | |||||
- | Pil Normand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | afslut på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.10 | ||||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.29 | ||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.45 | ||||||
4 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.98 | ||||||
5 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.83 | ||||||
6 | Tobias Nielsen | 2002 | Albertslund IF | 47.76 | ||||||
7 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.25 | ||||||
8 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 49.44 | ||||||
9 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.47 | ||||||
10 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.80 | ||||||
11 | Marcus Sewohl | 2004 | Swim Team Tåstrup | 54.28 | ||||||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 54.97 | ||||||
13 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.70 | ||||||
14 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 57.15 | ||||||
15 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.26 | ||||||
16 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 59.75 | ||||||
17 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.94 | ||||||
18 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:04.17 | ||||||
19 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.49 | ||||||
- | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Anders Thamdrup | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | svøm på mave v 25m | |||||
- | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DSQ | svøm på mave eft 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.08 | 1:27.35 | |||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.54 | 1:34.39 | |||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.25 | 1:36.21 | |||||
4 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.04 | 1:38.66 | |||||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 51.06 | 1:47.28 | |||||
6 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.61 | 1:47.87 | |||||
7 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.09 | 1:51.52 | |||||
8 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 53.32 | 1:54.70 | |||||
9 | Ann-Sofie G. Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 54.94 | 1:55.45 | |||||
10 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 57.44 | 1:59.64 | |||||
11 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.78 | 2:10.52 | |||||
12 | Astrid Kildelund Rosenkil | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:03.07 | 2:15.33 | |||||
13 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:04.78 | 2:15.67 | |||||
- | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend v25m | |||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | crawl ben v vend 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 46.99 | 1:37.94 | |||||
2 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 47.68 | 1:39.67 | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.93 | 1:31.33 | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.33 | 1:36.19 | |||||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.78 | 1:36.68 | |||||
3 | Mads Bitzer | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.87 | 1:37.89 | |||||
4 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.20 | 1:50.53 | |||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 54.45 | 1:52.16 | |||||
6 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.75 | 1:53.63 | |||||
7 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 59.03 | 2:03.21 | |||||
- | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | DSQ | 3 fly ben v start | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.60 | 1:33.61 | |||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.99 | 1:41.50 | |||||
3 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.24 | 1:43.78 | |||||
- | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | 1 hånd i afslut | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.30 | 1:50.90 | |||||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.48 | 2:19.17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.95 | ||||||
2 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.43 | ||||||
3 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.60 | ||||||
4 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.15 | ||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.80 | ||||||
6 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.97 | ||||||
7 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.23 | ||||||
8 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 46.97 | ||||||
9 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 47.25 | ||||||
10 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 52.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.54 | ||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.03 | ||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.08 | ||||||
4 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.25 | ||||||
5 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.65 | ||||||
6 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.69 | ||||||
7 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.61 | ||||||
8 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.81 | ||||||
9 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.95 | ||||||
10 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.73 | ||||||
11 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.06 | ||||||
12 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 53.17 | ||||||
13 | Oliver Henriksen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.03 | ||||||
14 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 56.55 | ||||||
15 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:02.63 | ||||||
16 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.35 | ||||||
17 | Tobias Sandris | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.19 | ||||||
- | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | DSQ | asynk arme v sta | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 39.39 | 1:20.57 | 2:01.98 | 2:41.58 | |||
2 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.91 | 1:29.82 | 2:15.37 | 2:57.84 | |||
3 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.16 | 1:30.08 | 2:15.81 | 3:00.17 | |||
4 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.35 | 1:33.49 | 2:23.04 | 3:10.70 | |||
- | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Frida Grønhøj Burchardt | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | ej fort bev 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.44 | 1:11.00 | 1:49.69 | 2:23.40 | |||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.70 | 1:18.77 | 2:00.32 | 2:40.76 | |||
3 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 41.31 | 1:23.99 | 2:07.00 | 2:49.80 | |||
4 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 41.54 | 1:25.00 | 2:08.97 | 2:51.76 | |||
5 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 41.23 | 1:25.60 | 2:10.48 | 2:52.56 | |||
6 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 44.14 | 1:31.80 | 2:19.62 | 3:03.36 | |||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.64 | 1:35.38 | 2:23.73 | 3:10.18 | |||
- | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | sv på mave v 150 m | |||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.29 | 1:06.19 | |||||
2 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 34.76 | 1:12.85 | |||||
3 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 36.35 | 1:14.34 | |||||
4 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.93 | 1:14.41 | |||||
5 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.82 | 1:15.46 | |||||
6 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.80 | 1:15.91 | |||||
7 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.59 | 1:16.29 | |||||
8 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.28 | 1:19.14 | |||||
9 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 37.77 | 1:20.03 | |||||
10 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 39.28 | 1:22.81 | |||||
11 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 42.04 | 1:26.87 | |||||
12 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.66 | 1:27.64 | |||||
13 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.22 | 1:29.38 | |||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.69 | 1:31.78 | |||||
15 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.68 | 1:32.94 | |||||
16 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 44.74 | 1:33.84 | |||||
17 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.02 | 1:34.39 | |||||
18 | Ellen Sophie E. Jensen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.79 | 1:36.38 | |||||
19 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.83 | 1:36.52 | |||||
20 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 47.80 | 1:38.73 | |||||
21 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 46.53 | 1:41.81 | |||||
22 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.66 | 1:42.33 | |||||
23 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.70 | 1:42.82 | |||||
24 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 51.97 | 1:44.67 | |||||
25 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.87 | 1:47.48 | |||||
26 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 52.48 | 1:49.95 | |||||
27 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.02 | 1:51.85 | |||||
28 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 57.44 | 2:04.74 | |||||
29 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:00.63 | 2:14.91 | |||||
30 | Mille Hansson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:10.98 | 2:31.44 | |||||
- | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.92 | 1:05.66 | |||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.74 | 1:06.05 | |||||
3 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.54 | 1:07.05 | |||||
4 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.65 | 1:08.05 | |||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.44 | 1:09.01 | |||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 32.63 | 1:09.18 | |||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.91 | 1:14.72 | |||||
8 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.09 | 1:16.86 | |||||
9 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 36.53 | 1:16.97 | |||||
10 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.72 | 1:18.74 | |||||
11 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.66 | 1:19.09 | |||||
12 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.85 | 1:19.70 | |||||
13 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.15 | 1:23.01 | |||||
14 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.58 | 1:23.04 | |||||
15 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.82 | 1:27.63 | |||||
16 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.99 | 1:29.39 | |||||
17 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 42.00 | 1:29.96 | |||||
18 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.32 | 1:34.40 | |||||
19 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.85 | 1:35.31 | |||||
20 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.28 | 1:36.47 | |||||
21 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.15 | 1:39.50 | |||||
22 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:41.22 | ||||||
23 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.24 | 1:41.40 | |||||
24 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.74 | 1:41.50 | |||||
25 | Oliver Henriksen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.91 | 1:48.54 | |||||
26 | Marcus Sewohl | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.97 | 1:49.57 | |||||
27 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 57.45 | 2:12.56 | |||||
28 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:03.40 | 2:15.94 | |||||
29 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:02.24 | 2:16.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:42 |