Resultater for SS04 Knattesim 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.41 | 1:08.96 | |||||
2 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.15 | 1:09.11 | |||||
3 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.23 | 1:12.90 | |||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 35.51 | 1:14.11 | |||||
5 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim | 35.19 | 1:14.88 | |||||
6 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 36.72 | 1:15.07 | |||||
7 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:15.24 | 1:15.24 | |||||
8 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 36.91 | 1:16.55 | |||||
9 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.42 | 1:16.97 | |||||
10 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 38.59 | 1:17.78 | |||||
11 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.15 | 1:19.08 | |||||
12 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 38.49 | 1:19.19 | |||||
13 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 38.06 | 1:19.75 | |||||
14 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 39.24 | 1:21.73 | |||||
15 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.99 | 1:22.80 | |||||
16 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.98 | 1:23.00 | |||||
17 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.25 | 1:26.30 | |||||
18 | Emma Hellsten | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.43 | 1:26.39 | |||||
19 | Michelle Askengren | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.95 | 1:27.62 | |||||
20 | Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.02 | 1:30.50 | |||||
21 | Ebba Jansson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.82 | 1:32.26 | |||||
22 | Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.31 | 1:35.31 | |||||
23 | Josefine Vondeling | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.73 | 1:36.27 | |||||
24 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 46.03 | 1:40.58 | |||||
- | Juliett Eklöf | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNF | ||||||
- | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leona Sköld | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Ohlin | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.97 | 1:07.66 | |||||
2 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.54 | 1:09.95 | |||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.79 | 1:11.48 | |||||
4 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.08 | 1:11.88 | |||||
5 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.65 | 1:14.56 | |||||
6 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 36.16 | 1:15.52 | |||||
7 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.11 | 1:16.57 | |||||
8 | Kåre Bergengren | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.12 | 1:17.66 | |||||
9 | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim | 38.98 | 1:19.94 | |||||
10 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.82 | 1:20.67 | |||||
11 | Mirai Biro | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.03 | 1:21.43 | |||||
12 | Erk Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 38.42 | 1:22.36 | |||||
13 | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.57 | 1:22.64 | |||||
14 | Nikhil Skrikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.80 | 1:23.23 | |||||
15 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.15 | 1:28.34 | |||||
16 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.79 | 1:34.54 | |||||
17 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.09 | 1:34.89 | |||||
18 | Lucas Johnsson | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.92 | 1:57.06 | |||||
19 | Sam Moini | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.70 | 2:10.02 | |||||
- | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.92 | ||||||
2 | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | 33.20 | ||||||
3 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.08 | ||||||
4 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.47 | ||||||
5 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.80 | ||||||
6 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.46 | ||||||
7 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.70 | ||||||
8 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 36.03 | ||||||
9 | Malin Berglund | 2002 | Danderyds Sim | 36.55 | ||||||
10 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 37.07 | ||||||
11 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.28 | ||||||
12 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.78 | ||||||
13 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.62 | ||||||
14 | Frida Moberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.35 | ||||||
15 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.49 | ||||||
16 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.54 | ||||||
17 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.56 | ||||||
18 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.74 | ||||||
19 | Johanna Korsner Borg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.58 | ||||||
20 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 40.68 | ||||||
21 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.51 | ||||||
22 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.55 | ||||||
23 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 41.70 | ||||||
24 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 41.93 | ||||||
25 | Maja Reckola-Weckström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.05 | ||||||
26 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 44.88 | ||||||
- | Emilia Håkansson-Hogenfält | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.18 | ||||||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.98 | ||||||
3 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.18 | ||||||
4 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.28 | ||||||
5 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.67 | ||||||
6 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.67 | ||||||
7 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 36.35 | ||||||
8 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.74 | ||||||
9 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.98 | ||||||
10 | Alexader Bergström | 2002 | Täby Sim | 37.11 | ||||||
11 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 37.41 | ||||||
12 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 38.67 | ||||||
13 | Åke Swahn | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.43 | ||||||
14 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 40.31 | ||||||
15 | Markus Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.44 | ||||||
16 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.55 | ||||||
17 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.92 | ||||||
18 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.74 | ||||||
19 | Gustav Holstensson-Blomberg | 2002 | Wisby Simsällskap | 45.30 | ||||||
20 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.89 | ||||||
21 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 32.95 | ||||||
2 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.39 | ||||||
3 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 35.93 | ||||||
4 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.35 | ||||||
5 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.78 | ||||||
6 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.31 | ||||||
7 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 39.72 | ||||||
8 | Anna Sundqvist | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.34 | ||||||
9 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim | 41.73 | ||||||
10 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.91 | ||||||
11 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.97 | ||||||
12 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 42.34 | ||||||
13 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.29 | ||||||
14 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.07 | ||||||
15 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.45 | ||||||
16 | Alva Gustafsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.77 | ||||||
17 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.77 | ||||||
18 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 49.06 | ||||||
- | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 36.53 | ||||||
2 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 38.81 | ||||||
3 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 40.56 | ||||||
4 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.84 | ||||||
5 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.83 | ||||||
6 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 47.35 | ||||||
7 | Elon Björklund | 2003 | Wisby Simsällskap | 47.87 | ||||||
8 | David Housepian | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.47 | ||||||
9 | Victor Ahmands | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 57.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.60 | 1:15.60 | |||||
2 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.43 | 1:23.10 | |||||
3 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim | 39.44 | 1:26.16 | |||||
4 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.39 | 1:26.93 | |||||
5 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 1:34.53 | 1:34.53 | |||||
6 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 44.19 | 1:35.72 | |||||
- | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | EXTRA | ||||||
- | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.40 | 1:21.39 | |||||
2 | Mirai Biro | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.27 | 1:32.96 | |||||
3 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 46.77 | 1:40.35 | |||||
4 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.33 | 1:41.53 | |||||
- | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.97 | ||||||
2 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.09 | ||||||
3 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.42 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.87 | ||||||
5 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 41.84 | ||||||
6 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 43.62 | ||||||
7 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.79 | ||||||
8 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.14 | ||||||
9 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.41 | ||||||
10 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 50.26 | ||||||
11 | Malin Berglund | 2002 | Danderyds Sim | 50.74 | ||||||
12 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 53.39 | ||||||
13 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.56 | ||||||
14 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 55.75 | ||||||
- | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.81 | ||||||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 39.89 | ||||||
3 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 41.63 | ||||||
4 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.00 | ||||||
5 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 42.05 | ||||||
6 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 44.74 | ||||||
7 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.84 | ||||||
8 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 54.70 | ||||||
9 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 55.22 | ||||||
- | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 17.59 | ||||||
2 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 17.73 | ||||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 17.87 | ||||||
4 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 17.95 | ||||||
5 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 18.50 | ||||||
6 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.05 | ||||||
7 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim | 19.52 | ||||||
8 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 20.13 | ||||||
9 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 20.96 | ||||||
10 | Anna Sundqvist | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.32 | ||||||
11 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.88 | ||||||
12 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 22.03 | ||||||
13 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 22.31 | ||||||
14 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 22.38 | ||||||
15 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 23.88 | ||||||
16 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 24.95 | ||||||
17 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.42 | ||||||
- | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 21.88 | ||||||
2 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 22.60 | ||||||
- | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.11 | 1:24.88 | |||||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 40.89 | 1:27.25 | |||||
3 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.71 | 1:28.40 | |||||
4 | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | 45.02 | 1:29.39 | |||||
5 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 42.81 | 1:29.93 | |||||
6 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 42.97 | 1:30.58 | |||||
7 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.65 | 1:31.70 | |||||
8 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 46.50 | 1:34.13 | |||||
9 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 1:35.25 | 1:35.25 | |||||
10 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.15 | 1:35.28 | |||||
11 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.57 | 1:36.84 | |||||
12 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 46.39 | 1:37.82 | |||||
13 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 50.27 | 1:38.44 | |||||
14 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.35 | 1:39.00 | |||||
15 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.78 | 1:42.90 | |||||
16 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 50.40 | 1:43.23 | |||||
17 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.17 | 1:45.73 | |||||
18 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim | 49.34 | 1:46.00 | |||||
19 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.40 | 1:46.15 | |||||
20 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.23 | 1:47.43 | |||||
21 | Frida Moberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.38 | 1:53.44 | |||||
- | Maja Reckola-Weckström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Malin Berglund | 2002 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.80 | 1:26.39 | |||||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 40.34 | 1:27.52 | |||||
3 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 40.76 | 1:28.39 | |||||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 43.13 | 1:30.74 | |||||
5 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.32 | 1:31.17 | |||||
6 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.36 | 1:37.03 | |||||
7 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 49.79 | 1:40.52 | |||||
8 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 48.18 | 1:41.71 | |||||
9 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 51.55 | 1:42.39 | |||||
10 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 50.85 | 1:42.58 | |||||
11 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.01 | 1:46.59 | |||||
- | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim | 2001 | Täby Sim | 2:19.81 | ||||||
Frida Nöu | 2001 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Lisa Schubert | 2001 | 34.88 | 1:09.90 | |||||||
Anna Ladis | 2001 | 34.90 | 1:44.80 | |||||||
My Hambreus | 2001 | 35.01 | 2:19.81 | |||||||
2 | Danderyds | 2001 | Danderyds Sim | 2:27.99 | ||||||
Hedvig Bygdeson | 2001 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Malin Berglund | 2002 | 37.15 | 1:11.37 | |||||||
Smilla Malm | 2003 | 35.53 | 1:46.90 | |||||||
Nathalie Hedlund | 2004 | 41.09 | 2:27.99 | |||||||
3 | Saltsjöb Damer [2001] | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:32.17 | ||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 39.78 | 39.78 | |||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 39.76 | 1:19.54 | |||||||
Mimmi Busck | 2001 | 37.50 | 1:57.04 | |||||||
Louise Ericsson | 2001 | 35.13 | 2:32.17 | |||||||
4 | Åkersberga Damer [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 2:41.44 | ||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Isabella Galway | 2003 | 44.52 | 1:18.45 | |||||||
Emma Öberg | 2002 | 42.18 | 2:00.63 | |||||||
Maja Reckola-Weckström | 2002 | 40.81 | 2:41.44 | |||||||
5 | SS04 Flickor Lag 2 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:42.19 | ||||||
Lisa Candelius | 2003 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | 40.93 | 1:19.65 | |||||||
Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | 39.96 | 1:59.61 | |||||||
Jessica Edlundh | 2002 | 42.58 | 2:42.19 | |||||||
- | Botk-Rönn Damer [2001] | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | SS04 Flickor | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Wisby SS Damer [2001] | 2001 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörna | 2001 | Södertörns Simsällskap | 2:11.04 | ||||||
Max Lundberg | 2001 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Alexis Camacho | 2001 | 35.68 | 1:06.52 | |||||||
Adam Sehmi | 2001 | 33.74 | 1:40.26 | |||||||
Elliot Nyström | 2002 | 30.78 | 2:11.04 | |||||||
2 | Täby Sim | 2001 | Täby Sim | 2:15.27 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Anton Forsberg | 2001 | 34.37 | 1:09.64 | |||||||
Axel Nordén | 2001 | 33.11 | 1:42.75 | |||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 32.52 | 2:15.27 | |||||||
3 | SS04 Pojkar | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:19.34 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Kåre Bergengren | 2001 | 34.56 | 1:09.20 | |||||||
Philip Bentzer | 2001 | 32.44 | 1:41.64 | |||||||
Leonardo Montes | 2002 | 37.70 | 2:19.34 | |||||||
4 | Täby Sim Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 2:30.92 | ||||||
Erk Ahlqvist | 2001 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Karl Lingham | 2002 | 40.27 | 1:15.20 | |||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 38.30 | 1:53.50 | |||||||
Alexader Bergström | 2002 | 37.42 | 2:30.92 | |||||||
5 | Danderyds | 2001 | Danderyds Sim | 2:33.05 | ||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Philip Edler | 2001 | 36.14 | 1:13.65 | |||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 38.69 | 1:52.34 | |||||||
Linus Wickström | 2003 | 40.71 | 2:33.05 | |||||||
6 | Wisby SS Herrar [2001] | 2001 | Wisby Simsällskap | 2:44.04 | ||||||
Anton Appelqvist | 2001 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Jesper Granath | 2002 | 38.80 | 1:15.38 | |||||||
Oliver Höglund | 2003 | 42.75 | 1:58.13 | |||||||
Gustav Holstensson-Blomberg | 2002 | 45.91 | 2:44.04 | |||||||
7 | Saltsjöb Herrar [2001] | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:52.01 | ||||||
Benjamin Banfi | 2001 | 38.93 | 38.93 | |||||||
Sahel Moshref | 2001 | 45.00 | 1:23.93 | |||||||
Oliver Rasmussen | 2002 | 46.88 | 2:10.81 | |||||||
Axel Lilja | 2002 | 41.20 | 2:52.01 | |||||||
- | Åkersberga Herrar [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Oliver Beijming | 2001 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Emil Jagt | 2003 | 44.24 | 1:20.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.39 | 1:17.49 | 2:07.11 | 2:44.70 | |||
2 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.29 | 1:21.22 | 2:07.72 | 2:47.58 | |||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 41.46 | 1:28.97 | 2:20.69 | 3:02.43 | |||
4 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim | 38.29 | 1:27.72 | 2:18.55 | 3:03.63 | |||
5 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.47 | 1:31.01 | 2:24.07 | 3:04.28 | |||
6 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.74 | 1:26.89 | 2:25.31 | 3:05.87 | |||
7 | Emma Johansson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.18 | 1:30.76 | 2:27.57 | 3:14.42 | |||
8 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 45.30 | 1:33.58 | 2:32.16 | 3:15.31 | |||
9 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 43.10 | 1:34.24 | 2:27.87 | 3:16.38 | |||
10 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.62 | 1:35.40 | 2:33.45 | 3:17.15 | |||
11 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 45.70 | 1:37.88 | 2:33.68 | 3:17.60 | |||
12 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.09 | 1:37.21 | 2:34.94 | 3:20.56 | |||
13 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 48.26 | 1:39.70 | 2:36.64 | 3:20.83 | |||
14 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 49.88 | 1:42.87 | 2:39.09 | 3:26.21 | |||
15 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 49.81 | 1:41.96 | 2:41.42 | 3:27.92 | |||
16 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.93 | 1:44.94 | 2:43.94 | 3:35.87 | |||
- | Ebba Jansson | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.79 | 1:24.44 | 2:14.87 | 2:51.90 | |||
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.25 | 1:28.06 | 2:19.02 | 2:59.18 | |||
3 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.43 | 1:27.41 | 2:20.64 | 3:00.57 | |||
4 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 45.92 | 1:34.91 | 2:27.90 | 3:08.94 | |||
5 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 48.15 | 1:38.16 | 2:33.85 | 3:16.31 | |||
6 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 47.12 | 1:38.33 | 2:34.88 | 3:17.07 | |||
7 | Kåre Bergengren | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.91 | 1:40.13 | 2:34.56 | 3:18.93 | |||
8 | Mirai Biro | 2001 | Södertörns Simsällskap | 47.19 | 1:38.96 | 2:36.33 | 3:19.00 | |||
9 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 51.46 | 1:40.49 | 2:41.12 | 3:23.28 | |||
10 | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 49.22 | 1:46.61 | 2:47.31 | 3:37.56 | |||
11 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.84 | 1:48.34 | 2:51.57 | 3:39.83 | |||
12 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.86 | 2:11.31 | 3:17.75 | 4:14.23 | |||
- | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.02 | ||||||
2 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 44.46 | ||||||
3 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.68 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.79 | ||||||
5 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.09 | ||||||
6 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 46.29 | ||||||
7 | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | 47.20 | ||||||
8 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.09 | ||||||
9 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.40 | ||||||
10 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.80 | ||||||
11 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 49.02 | ||||||
12 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 49.07 | ||||||
13 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.53 | ||||||
14 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 49.58 | ||||||
15 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 49.76 | ||||||
16 | Frida Moberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.48 | ||||||
17 | Malin Berglund | 2002 | Danderyds Sim | 52.93 | ||||||
18 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 53.79 | ||||||
19 | Maja Reckola-Weckström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 54.76 | ||||||
20 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 55.88 | ||||||
21 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.89 | ||||||
22 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.14 | ||||||
23 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 57.14 | ||||||
24 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 57.87 | ||||||
25 | Emilia Håkansson-Hogenfält | 2002 | Wisby Simsällskap | 59.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:29 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 14:35 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 44.36 | ||||||
2 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.35 | ||||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 47.53 | ||||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 48.34 | ||||||
5 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.43 | ||||||
6 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.41 | ||||||
7 | Alexader Bergström | 2002 | Täby Sim | 50.11 | ||||||
8 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.78 | ||||||
9 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 52.51 | ||||||
10 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 53.01 | ||||||
11 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 53.41 | ||||||
12 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 53.78 | ||||||
13 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 54.36 | ||||||
14 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 58.41 | ||||||
15 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.24 | ||||||
16 | Gustav Holstensson-Blomberg | 2002 | Wisby Simsällskap | 1:00.77 | ||||||
17 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:04.08 | ||||||
18 | Erik Forsell | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:21.40 | ||||||
- | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:35 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 14:41 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 40.99 | ||||||
2 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.34 | ||||||
3 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 43.97 | ||||||
4 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 45.46 | ||||||
5 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.41 | ||||||
6 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 50.09 | ||||||
7 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.23 | ||||||
8 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 51.81 | ||||||
9 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 52.91 | ||||||
10 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.97 | ||||||
11 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.33 | ||||||
12 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.19 | ||||||
13 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 59.96 | ||||||
14 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:03.72 | ||||||
- | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Tanya Granholm | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:41 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 49.83 | ||||||
2 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 53.44 | ||||||
3 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 53.81 | ||||||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 55.05 | ||||||
5 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 59.04 | ||||||
6 | Elon Björklund | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:01.11 | ||||||
7 | David Housepian | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:04.02 | ||||||
- | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.90 | 1:27.99 | |||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.41 | 1:33.32 | |||||
3 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 44.95 | 1:34.15 | |||||
4 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.89 | 1:34.59 | |||||
5 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 46.33 | 1:34.62 | |||||
6 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim | 45.43 | 1:35.13 | |||||
7 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.89 | 1:35.95 | |||||
8 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 46.04 | 1:36.57 | |||||
9 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 46.41 | 1:37.05 | |||||
10 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 46.52 | 1:37.11 | |||||
11 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.01 | 1:40.55 | |||||
12 | Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.89 | 1:45.55 | |||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 51.53 | 1:46.32 | |||||
14 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 49.52 | 1:46.35 | |||||
15 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.87 | 1:47.30 | |||||
16 | Iris Heike | 2001 | Södertörns Simsällskap | 52.68 | 1:47.73 | |||||
17 | Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.51 | 1:48.11 | |||||
18 | Ebba Jansson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 51.78 | 1:48.30 | |||||
19 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 52.26 | 1:48.63 | |||||
20 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.58 | 1:50.34 | |||||
21 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.00 | 1:51.41 | |||||
22 | Josefine Vondeling | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.26 | 1:52.82 | |||||
23 | Michelle Askengren | 2001 | Södertörns Simsällskap | 54.05 | 1:53.91 | |||||
24 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 54.80 | 1:54.78 | |||||
25 | Emma Hellsten | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.79 | 1:57.04 | |||||
26 | Leona Sköld | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 55.79 | 2:04.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.03 | 1:32.56 | |||||
2 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 44.89 | 1:33.15 | |||||
3 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 45.23 | 1:34.24 | |||||
4 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.77 | 1:36.79 | |||||
5 | Kåre Bergengren | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.75 | 1:37.69 | |||||
6 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 49.80 | 1:42.48 | |||||
7 | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim | 50.67 | 1:43.61 | |||||
8 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 53.03 | 1:49.92 | |||||
9 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 54.01 | 1:51.75 | |||||
10 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.18 | 1:55.41 | |||||
11 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 55.63 | 1:56.15 | |||||
12 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:01.43 | 2:08.16 | |||||
- | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Söderholm | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erk Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 40.10 | ||||||
2 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.72 | ||||||
3 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.24 | ||||||
4 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 43.13 | ||||||
5 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.52 | ||||||
6 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 43.53 | ||||||
7 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.76 | ||||||
8 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 43.90 | ||||||
9 | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | 44.85 | ||||||
10 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.79 | ||||||
11 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.65 | ||||||
12 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.83 | ||||||
13 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.89 | ||||||
14 | Malin Berglund | 2002 | Danderyds Sim | 47.55 | ||||||
15 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 48.46 | ||||||
16 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 48.93 | ||||||
17 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 50.14 | ||||||
18 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.50 | ||||||
19 | Frida Moberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.34 | ||||||
20 | Emilia Håkansson-Hogenfält | 2002 | Wisby Simsällskap | 55.16 | ||||||
- | Maja Reckola-Weckström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.78 | ||||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 38.79 | ||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.93 | ||||||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 41.32 | ||||||
5 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.65 | ||||||
6 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.85 | ||||||
7 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 44.29 | ||||||
8 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 45.89 | ||||||
9 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.20 | ||||||
10 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.54 | ||||||
11 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.18 | ||||||
12 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 50.43 | ||||||
13 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 50.72 | ||||||
14 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.40 | ||||||
15 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.99 | ||||||
16 | Gustav Holstensson-Blomberg | 2002 | Wisby Simsällskap | 52.10 | ||||||
17 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 52.80 | ||||||
18 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 53.27 | ||||||
- | Markus Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 39.26 | ||||||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 42.13 | ||||||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.41 | ||||||
4 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.11 | ||||||
5 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.43 | ||||||
6 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 45.86 | ||||||
7 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 47.25 | ||||||
8 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.74 | ||||||
9 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.93 | ||||||
10 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 50.04 | ||||||
11 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.30 | ||||||
12 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 51.59 | ||||||
13 | Alva Gustafsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.67 | ||||||
14 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 54.02 | ||||||
- | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 43.42 | ||||||
2 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 45.73 | ||||||
3 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.31 | ||||||
4 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 53.44 | ||||||
5 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 54.35 | ||||||
6 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 56.19 | ||||||
- | Elon Björklund | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 31, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 Flickor | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:31.74 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Isabel Nordström | 2001 | 44.13 | 1:18.59 | |||||||
Hannah Zaalouk | 2001 | 35.93 | 1:54.52 | |||||||
Lisa Candelius | 2003 | 37.22 | 2:31.74 | |||||||
2 | Täby Sim | 2001 | Täby Sim | 2:35.30 | ||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 42.07 | 1:24.20 | |||||||
Linn Melldén | 2001 | 37.63 | 2:01.83 | |||||||
Kristina Isacson | 2001 | 33.47 | 2:35.30 | |||||||
3 | Wisby SS Damer [2001] | 2001 | Wisby Simsällskap | 2:56.78 | ||||||
Hedda Sköld | 2002 | 42.63 | 42.63 | |||||||
Josefine Godman | 2002 | 46.53 | 1:29.16 | |||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 39.38 | 2:08.54 | |||||||
Emilia Håkansson-Hogenfält | 2002 | 48.24 | 2:56.78 | |||||||
4 | Åkersberga Damer [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 3:00.57 | ||||||
Emma Öberg | 2002 | 47.16 | 47.16 | |||||||
Isabella Galway | 2003 | 52.19 | 1:39.35 | |||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 37.98 | 2:17.33 | |||||||
Maja Reckola-Weckström | 2002 | 43.24 | 3:00.57 | |||||||
5 | Botk-Rönn Damer [2001] | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 3:01.17 | ||||||
Mikaela Hemmälin | 2001 | 49.52 | 49.52 | |||||||
Alva Udell | 2003 | 55.24 | 1:44.76 | |||||||
Pernilla Hemmälin | 2001 | 41.40 | 2:26.16 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 35.01 | 3:01.17 | |||||||
6 | SS04 Flickor Lag 2 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:03.09 | ||||||
Jessica Edlundh | 2002 | 46.72 | 46.72 | |||||||
Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | 47.79 | 1:34.51 | |||||||
Andrea Mitrovic | 2002 | 49.63 | 2:24.14 | |||||||
Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | 38.95 | 3:03.09 | |||||||
7 | Botkyrka-Rönninge Lag 2 | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 3:42.08 | ||||||
Juliett Eklöf | 2001 | 1:04.67 | 1:04.67 | |||||||
Tanya Granholm | 2004 | 1:04.90 | 2:09.57 | |||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 49.27 | 2:58.84 | |||||||
Josefine Vondeling | 2001 | 43.24 | 3:42.08 | |||||||
- | Saltsjöb Damer [2001] | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 51.33 | 51.33 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 46.31 | 1:37.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2013 |
Gren 32, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim | 2001 | Täby Sim | 2:35.42 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Axel Nordén | 2001 | 43.41 | 1:22.38 | |||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 39.93 | 2:02.31 | |||||||
Anton Forsberg | 2001 | 33.11 | 2:35.42 | |||||||
2 | SS04 Pojkar | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:36.53 | ||||||
Philip Bentzer | 2001 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Kåre Bergengren | 2001 | 44.42 | 1:22.85 | |||||||
Johan Hennert | 2001 | 38.00 | 2:00.85 | |||||||
Leonardo Montes | 2002 | 35.68 | 2:36.53 | |||||||
3 | Danderyds | 2001 | Danderyds Sim | 2:54.49 | ||||||
Linus Wickström | 2003 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Philip Edler | 2001 | 48.03 | 1:33.07 | |||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 43.29 | 2:16.36 | |||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 38.13 | 2:54.49 | |||||||
4 | Täby Sim Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 3:04.68 | ||||||
Karl Lingham | 2002 | 45.46 | 45.46 | |||||||
Oscar Amilon | 2002 | 51.71 | 1:37.17 | |||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 48.15 | 2:25.32 | |||||||
Erk Ahlqvist | 2001 | 39.36 | 3:04.68 | |||||||
5 | Åkersberga Herrar [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 3:04.85 | ||||||
Isak Jederström | 2002 | 53.35 | 53.35 | |||||||
Hampus Wikner | 2002 | 51.29 | 1:44.64 | |||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 43.13 | 2:27.77 | |||||||
Oliver Beijming | 2001 | 37.08 | 3:04.85 | |||||||
6 | Wisby SS Herrar [2001] | 2001 | Wisby Simsällskap | 3:20.18 | ||||||
Oliver Höglund | 2003 | 55.01 | 55.01 | |||||||
Gustav Holstensson-Blomberg | 2002 | 59.58 | 1:54.59 | |||||||
Anton Appelqvist | 2001 | 47.17 | 2:41.76 | |||||||
Jesper Granath | 2002 | 38.42 | 3:20.18 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2013 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:24 |