Tulokset Køge Open 2013 Køge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1906-2001 |
13 - 108 år: Elspa Mørkøre (1991) 4:26.48 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Hansen | 1995 | 575 | 1:07.58 | 2:19.88 | 3:31.61 | 4:42.50 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Isabella Wolsted | 1998 | 572 | 1:08.12 | 2:20.28 | 3:32.36 | 4:42.89 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thea Jensen | 1996 | 527 | 1:10.79 | 2:24.37 | 3:38.54 | 4:50.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Josefine Boisen | 1996 | 527 | 1:09.12 | 2:23.62 | 3:38.05 | 4:50.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natasja Hansen | 1998 | 511 | 1:10.37 | 2:26.12 | 3:40.76 | 4:53.78 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | 505 | 1:10.95 | 2:26.08 | 3:41.54 | 4:54.81 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Emilie Steffensen | 1997 | 498 | 1:10.34 | 2:26.11 | 3:41.10 | 4:56.24 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Hansen | 1999 | 494 | 1:10.48 | 2:24.91 | 3:41.15 | 4:57.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rikke Knudsen | 1998 | 490 | 1:10.28 | 2:26.39 | 3:43.44 | 4:57.90 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
10 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 475 | 1:12.64 | 2:28.84 | 3:45.31 | 5:01.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Skousen | 1999 | 472 | 1:11.79 | 2:28.37 | 3:46.27 | 5:01.67 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | 469 | 1:08.40 | 2:22.84 | 3:41.89 | 5:02.17 | |||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Simone Bukholt | 1999 | 463 | 1:10.80 | 2:28.51 | 3:46.23 | 5:03.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Josefine Pålsson | 1999 | 444 | 1:12.34 | 2:31.01 | 3:49.60 | 5:07.79 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 442 | 1:14.21 | 2:33.57 | 3:51.93 | 5:08.23 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Ida Bzorek | 1997 | 441 | 1:12.68 | 2:31.81 | 3:50.63 | 5:08.48 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Petronella Johansson | 2000 | 411 | 1:14.12 | 2:34.87 | 3:56.21 | 5:15.72 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Julie Jonasson | 1998 | 405 | 1:14.08 | 2:34.07 | 3:56.26 | 5:17.29 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
15 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 4:01.86 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Holm | 1998 | 640 | 59.43 | 2:02.50 | 3:05.28 | 4:06.83 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tobias Edvardsen | 1995 | 581 | 1:01.24 | 2:07.03 | 3:12.24 | 4:14.87 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thomas Brustveit | 1993 | 580 | 59.17 | 2:04.50 | 3:10.93 | 4:14.99 | |||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
4 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 541 | 1:02.84 | 2:09.71 | 3:16.59 | 4:21.09 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 529 | 1:02.75 | 2:09.62 | 3:17.00 | 4:23.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marius Rasmussen | 1999 | 508 | 1:03.69 | 2:10.80 | 3:17.78 | 4:26.61 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | 502 | 1:02.59 | 2:10.25 | 3:18.67 | 4:27.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 500 | 1:04.43 | 2:13.95 | 3:22.72 | 4:28.00 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bjørn Wismann | 1996 | 498 | 1:04.44 | 2:12.55 | 3:21.16 | 4:28.34 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Johnbeck | 1997 | 493 | 1:04.71 | 2:13.90 | 3:22.82 | 4:29.32 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | 486 | 1:02.89 | 2:11.59 | 3:21.49 | 4:30.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thomas Engdal | 1998 | 484 | 1:04.57 | 2:14.03 | 3:22.88 | 4:30.86 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Nielsen | 1999 | 471 | 1:05.82 | 2:15.31 | 3:24.30 | 4:33.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Jacobsen | 1997 | 447 | 1:04.34 | 2:13.99 | 3:25.30 | 4:38.11 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Casper Wagner | 1998 | 444 | 1:05.73 | 2:16.03 | 3:27.30 | 4:38.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Joakim Brønnum | 1997 | 442 | 1:03.97 | 2:15.13 | 3:26.40 | 4:39.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nikola Mackic | 1999 | 425 | 1:06.19 | 2:17.73 | 3:30.66 | 4:42.90 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 403 | 1:05.41 | 2:16.97 | 3:31.82 | 4:48.05 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 |
13 - 14 år: Cecili Holten (1996) 1:08.87 2011-11-26 |
15 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | 394 | 1:18.76 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 385 | 1:19.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 378 | 1:19.83 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
4 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 329 | 1:23.62 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 281 | 1:28.14 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julia Wollentz | 2002 | 274 | 1:28.88 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 |
13 - 14 år: Cecili Holten (1996) 1:08.87 2011-11-26 |
15 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 512 | 33.29 | 1:12.15 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 508 | 33.76 | 1:12.32 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | 507 | 35.52 | 1:12.38 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
4 | Caroline Samuel | 2000 | 475 | 34.01 | 1:14.00 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 441 | 35.76 | 1:15.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | 432 | 34.85 | 1:16.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 423 | 36.17 | 1:16.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 423 | 36.68 | 1:16.87 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Hegelund | 2000 | 420 | 35.42 | 1:17.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mai Andersen | 2000 | 391 | 36.50 | 1:18.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 387 | 37.22 | 1:19.18 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
12 | Line Pedersen | 2001 | 383 | 37.12 | 1:19.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karoline Kjær | 2000 | 378 | 36.11 | 1:19.83 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andrea Paaske | 2001 | 369 | 37.04 | 1:20.47 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Josephine Olsen | 2000 | 366 | 38.76 | 1:20.70 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
16 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 364 | 37.55 | 1:20.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elin Norrman | 2001 | 355 | 39.44 | 1:21.52 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 353 | 38.74 | 1:21.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Pernille Pedersen | 2001 | 350 | 37.42 | 1:21.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Petronella Johansson | 2000 | 348 | 37.56 | 1:22.03 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Mikkeline Mentz | 2001 | 344 | 38.76 | 1:22.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 343 | 39.31 | 1:22.46 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Clara Neumann | 2001 | 339 | 40.68 | 1:22.73 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Cecilie Elkjær | 2001 | 330 | 38.15 | 1:23.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mia Søgaard | 2001 | 328 | 38.47 | 1:23.69 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
26 | Nikoline Nielsen | 2001 | 325 | 39.25 | 1:23.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Julie Ludvig | 2001 | 312 | 40.03 | 1:25.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 306 | 39.42 | 1:25.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Gabriella Sjursen | 2000 | 294 | 39.55 | 1:26.81 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
30 | Nathalie Grahn | 2000 | 290 | 41.51 | 1:27.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 283 | 41.82 | 1:27.92 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
32 | Alberte Andersen | 2001 | 281 | 43.96 | 1:28.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Karla Sejling | 2001 | 275 | 40.63 | 1:28.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Erika Grüneberger | 2001 | 269 | 42.62 | 1:29.44 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Therese Pålsson | 2001 | 255 | 44.84 | 1:31.02 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
36 | Marie Müller | 2000 | 254 | 41.15 | 1:31.12 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
37 | Mathilde Roed | 2001 | 249 | 39.95 | 1:31.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 248 | 42.29 | 1:31.82 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sophia Lindegaard | 2001 | 246 | 46.41 | 1:32.15 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
40 | Anna Quander | 2000 | 234 | 41.84 | 1:33.61 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
41 | Anna Adelholm | 2001 | 217 | 46.38 | 1:35.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Maja Lundberg | 2000 | 190 | 48.84 | 1:40.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
43 | Dagny Gustafsson | 2000 | 183 | 48.81 | 1:41.70 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Moa Kristiansson | 2001 | 163 | 52.93 | 1:45.70 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
45 | Lærke Winkleman | 2001 | 151 | 51.39 | 1:48.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Aagaard Irbo | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Selma Bruun Pedersen | 2000 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 |
13 - 14 år: Cecili Holten (1996) 1:08.87 2011-11-26 |
15 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henriette Brekke | 1988 | 773 | 29.34 | 1:02.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
2 | Katja Lund Cliff | 1996 | 573 | 32.85 | 1:09.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Hanna Cederholm | 1997 | 551 | 33.55 | 1:10.39 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Kirstine Feldinger | 1996 | 539 | 32.54 | 1:10.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karina Sørensen | 1995 | 536 | 32.22 | 1:11.06 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simone Friis | 1991 | 532 | 34.30 | 1:11.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Ida Pedersen | 1998 | 526 | 32.38 | 1:11.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Boisen | 1996 | 520 | 33.45 | 1:11.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 514 | 32.98 | 1:12.05 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Louise Lynæs | 1997 | 512 | 33.94 | 1:12.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 485 | 34.31 | 1:13.46 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Holm | 1994 | 485 | 35.04 | 1:13.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Skousen | 1999 | 480 | 34.00 | 1:13.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 467 | 33.39 | 1:14.40 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Victoria Nilsson | 1997 | 456 | 34.75 | 1:15.01 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Lærke Viereck | 1997 | 446 | 34.89 | 1:15.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 445 | 34.00 | 1:15.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Signe Bjerre | 1998 | 443 | 33.24 | 1:15.73 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rikke Knudsen | 1998 | 436 | 34.90 | 1:16.10 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
20 | Emilie Steffensen | 1997 | 436 | 35.04 | 1:16.11 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Rikke Henningsen | 1997 | 431 | 34.99 | 1:16.41 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | 429 | 35.77 | 1:16.53 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Amalie Lange | 1998 | 422 | 34.46 | 1:16.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Hanna Wrethander | 1999 | 414 | 36.08 | 1:17.47 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Simone Bukholt | 1999 | 408 | 35.59 | 1:17.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Steffie Anthonys George | 1997 | 399 | 37.33 | 1:18.39 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Alexsandra Maric | 1997 | 374 | 36.90 | 1:20.09 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
28 | Karen Mørch | 1998 | 369 | 37.51 | 1:20.45 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
29 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 365 | 38.35 | 1:20.74 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 362 | 36.82 | 1:21.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 356 | 38.63 | 1:21.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathilde E Petersen | 1998 | 352 | 37.00 | 1:21.74 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
33 | Charlotte Pedersen | 1996 | 351 | 40.37 | 1:21.83 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Julie Jørgensen | 1999 | 308 | 41.66 | 1:25.44 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Julie Nielsen | 1999 | 303 | 40.34 | 1:25.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Ellen E. Jørgensen | 1997 | 299 | 39.89 | 1:26.33 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Lea Søgaard | 1998 | 296 | 42.03 | 1:26.55 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
38 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 293 | 42.01 | 1:26.90 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
39 | Simone Thorsen | 1998 | 288 | 39.38 | 1:27.41 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
40 | Nicoline Larsen | 1999 | 279 | 41.97 | 1:28.32 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
41 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 248 | 44.07 | 1:31.84 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
42 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 226 | 43.83 | 1:34.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Freja Loop | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sandra Semberlund | 1994 | DSQ | Ej samtidig berør 25 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 |
13 - 14 år: Cecili Holten (1996) 1:08.87 2011-11-26 |
15 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.44 | 1:16.65 | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 35.44 | 1:17.46 | |||||
3 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.16 | 1:17.91 | |||||
4 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.61 | 1:22.96 | |||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.36 | 1:26.03 | |||||
6 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 43.22 | 1:28.75 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 |
13 - 14 år: Cecili Holten (1996) 1:08.87 2011-11-26 |
15 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.16 | 1:11.10 | |||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.95 | 1:11.29 | |||||
3 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.16 | 1:11.42 | |||||
4 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.97 | 1:11.74 | |||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.86 | 1:15.11 | |||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.89 | 1:16.76 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:14.16 2011-11-25 |
13 - 14 år: Cecili Holten (1996) 1:08.87 2011-11-26 |
15 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.38 | 1:08.58 | |||||
2 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 33.31 | 1:09.69 | |||||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.94 | 1:10.10 | |||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 31.97 | 1:10.12 | |||||
5 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.16 | 1:12.15 | |||||
6 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.38 | 1:12.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 1:04.92 2012-12-01 |
15 - 16 år: Lasse Pittioni (1995) 1:01.14 2010-10-24 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 490 | 31.23 | 1:04.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 468 | 31.71 | 1:05.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mårten Petersson | 1998 | 449 | 30.35 | 1:06.27 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Frederik Weibel | 1999 | 445 | 29.78 | 1:06.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Holm | 1998 | 436 | 31.18 | 1:06.92 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Toft | 1998 | 433 | 31.87 | 1:07.08 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 400 | 31.72 | 1:08.88 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Casper Wagner | 1998 | 389 | 31.03 | 1:09.48 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 1998 | 380 | 32.30 | 1:10.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 360 | 33.48 | 1:11.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Madarov | 1999 | 338 | 34.16 | 1:12.83 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Martin Szokody | 1999 | 336 | 34.43 | 1:12.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikkel Halby | 1999 | 322 | 34.23 | 1:14.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sebastian Carlsen | 1999 | 319 | 34.39 | 1:14.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | August Terp Larsen | 1999 | 315 | 34.17 | 1:14.55 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
16 | Mikkel Henriksen | 1999 | 314 | 33.81 | 1:14.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Andreas Foverskov | 1999 | 311 | 36.36 | 1:14.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mathias Edvardsen | 1998 | 310 | 34.14 | 1:14.97 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Magnus Vinjebo | 1999 | 299 | 33.88 | 1:15.88 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Andreas Norup | 1999 | 291 | 38.41 | 1:16.57 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
21 | Luka Maric | 1998 | 289 | 37.29 | 1:16.73 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 197 | 41.34 | 1:27.23 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
23 | Jonas Kristensen | 1999 | 182 | 43.30 | 1:29.56 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 1:04.92 2012-12-01 |
15 - 16 år: Lasse Pittioni (1995) 1:01.14 2010-10-24 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Glenn Skjæveland | 1992 | 521 | 28.82 | 1:03.06 | |||||
Sandnes SLK | ||||||||||
2 | Jacob Jensen | 1995 | 519 | 28.25 | 1:03.15 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 505 | 28.60 | 1:03.74 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | André Idoffsson | 1997 | 481 | 30.12 | 1:04.76 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Timmie Rydberg | 1996 | 471 | 30.10 | 1:05.20 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Max Ackerman | 1995 | 466 | 29.89 | 1:05.44 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Jonas Frei | 1995 | 457 | 31.17 | 1:05.88 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Rune Friis Petersen | 1996 | 445 | 31.01 | 1:06.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 444 | 30.91 | 1:06.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lasse Christensen | 1994 | 443 | 30.65 | 1:06.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Christensen | 1995 | 436 | 31.24 | 1:06.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 434 | 31.14 | 1:07.04 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 434 | 32.05 | 1:07.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emil R. Petersen | 1995 | 403 | 31.32 | 1:08.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Patrick Rasmussen | 1997 | 394 | 32.28 | 1:09.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Oliver Jacobsen | 1997 | 351 | 32.14 | 1:11.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 337 | 33.14 | 1:12.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tim Damsgaard | 1994 | 334 | 35.47 | 1:13.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christopher Pedersen | 1997 | 270 | 36.33 | 1:18.44 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 1:04.92 2012-12-01 |
15 - 16 år: Lasse Pittioni (1995) 1:01.14 2010-10-24 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.36 | 1:10.52 | |||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.29 | 1:10.62 | |||||
3 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.74 | 1:10.97 | |||||
4 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 35.41 | 1:13.53 | |||||
5 | Markus B. Hajdu | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.72 | 1:15.59 | |||||
- | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | 2 flyben e 50m | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 1:04.92 2012-12-01 |
15 - 16 år: Lasse Pittioni (1995) 1:01.14 2010-10-24 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 30.40 | 1:03.23 | |||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.39 | 1:03.40 | |||||
3 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 29.14 | 1:04.50 | |||||
4 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 28.94 | 1:05.13 | |||||
5 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 30.90 | 1:07.85 | |||||
6 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.85 | 1:08.77 | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 1:04.92 2012-12-01 |
15 - 16 år: Lasse Pittioni (1995) 1:01.14 2010-10-24 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 27.78 | 1:01.80 | |||||
2 | Glenn Skjæveland | 1992 | Sandnes SLK | 28.21 | 1:02.22 | |||||
3 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.62 | 1:03.14 | |||||
4 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 29.08 | 1:03.86 | |||||
5 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 29.80 | 1:04.01 | |||||
6 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 29.33 | 1:05.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:26.13 2008-10-27 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:20.16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Samuel | 2000 | 512 | 35.18 | 1:12.94 | 1:51.81 | 2:30.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 476 | 37.40 | 1:16.83 | 1:55.39 | 2:33.68 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
3 | My Weitling | 2000 | 472 | 36.68 | 1:15.55 | 1:54.63 | 2:34.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 466 | 36.90 | 1:15.63 | 1:55.40 | 2:34.79 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
5 | Anna Andersen | 2001 | 464 | 36.08 | 1:14.70 | 1:54.95 | 2:34.98 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Brogaard | 2001 | 454 | 36.52 | 1:16.14 | 1:56.46 | 2:36.07 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 450 | 38.87 | 1:19.09 | 1:59.09 | 2:36.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 437 | 37.06 | 1:17.11 | 1:57.65 | 2:38.13 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mette Hegelund | 2000 | 425 | 38.28 | 1:18.28 | 1:58.83 | 2:39.55 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 419 | 37.43 | 1:17.90 | 1:59.02 | 2:40.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 405 | 39.04 | 1:19.83 | 2:01.03 | 2:42.20 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Henriksen | 2001 | 388 | 39.00 | 1:21.30 | 2:03.27 | 2:44.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mai Andersen | 2000 | 370 | 40.26 | 1:22.71 | 2:05.93 | 2:47.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Pernille Pedersen | 2001 | 357 | 40.25 | 1:23.96 | 2:08.76 | 2:49.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 347 | 39.75 | 1:23.16 | 2:07.90 | 2:50.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Josephine Olsen | 2000 | 341 | 42.59 | 1:26.51 | 2:09.44 | 2:51.80 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
17 | Caroline Steffensen | 2000 | 339 | 40.99 | 1:24.85 | 2:09.54 | 2:52.08 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Moa Bergstedt | 2000 | 330 | 39.81 | 1:24.07 | 2:09.09 | 2:53.62 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Cecilie Elkjær | 2001 | 319 | 40.07 | 1:24.76 | 2:09.82 | 2:55.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mikkeline Mentz | 2001 | 289 | 42.89 | 1:29.21 | 2:16.33 | 3:01.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathilde Roed | 2001 | 253 | 45.08 | 1:33.35 | 2:22.10 | 3:09.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alberte Andersen | 2001 | 242 | 46.45 | 1:35.60 | 2:24.98 | 3:12.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Zabrina Lindblad | 2000 | 171 | 1:46.06 | 3:36.17 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Lærke Winkleman | 2001 | 155 | 53.55 | 1:49.79 | 2:47.57 | 3:42.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie K Madsen | 2001 | DSQ | Svøm på mave v150m | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Lundberg | 2000 | DSQ | EFB 50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikoline Nielsen | 2001 | DSQ | EFB 125m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
13 - 14 år: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:26.13 2008-10-27 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:20.16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | 534 | 34.48 | 1:11.87 | 1:49.98 | 2:27.91 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karina Sørensen | 1995 | 522 | 35.52 | 1:13.08 | 1:51.10 | 2:29.06 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emilie Steffensen | 1997 | 481 | 36.37 | 1:14.59 | 1:54.29 | 2:33.18 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Pernille Nislev | 1998 | 467 | 36.34 | 1:15.02 | 1:54.40 | 2:34.68 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Hansen | 1999 | 449 | 37.26 | 1:17.04 | 1:56.69 | 2:36.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Marmetschke | 1997 | 443 | 36.66 | 1:16.99 | 1:57.69 | 2:37.42 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
7 | Christina Løth Andersen | 1997 | 438 | 37.77 | 1:17.86 | 1:58.17 | 2:37.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mille Rask Sander | 1999 | 437 | 36.79 | 1:16.63 | 1:58.26 | 2:38.11 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
9 | Thea Lund | 1999 | 434 | 37.85 | 1:17.56 | 1:58.33 | 2:38.50 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Dahl | 1998 | 424 | 37.50 | 1:17.51 | 1:58.48 | 2:39.68 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sofie Schmidt | 1998 | 415 | 36.83 | 1:17.69 | 1:59.42 | 2:40.84 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Bzorek | 1997 | 405 | 39.13 | 1:20.08 | 2:01.66 | 2:42.15 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Celina Langtoft | 1999 | 389 | 39.89 | 1:20.99 | 2:02.38 | 2:44.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 376 | 40.86 | 1:22.84 | 2:05.36 | 2:46.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anette Damsgaard | 1996 | 366 | 39.14 | 1:21.20 | 2:04.44 | 2:47.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victoria Nilsson | 1997 | 352 | 38.93 | 1:21.90 | 2:05.84 | 2:49.85 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Louise Lynæs | 1997 | 345 | 39.23 | 1:21.59 | 2:05.32 | 2:51.00 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Saga Hjartardottir | 1996 | 327 | 40.02 | 1:25.08 | 2:10.51 | 2:54.07 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
19 | Julie Nielsen | 1999 | 237 | 46.16 | 1:35.36 | 2:25.43 | 3:13.77 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Julie Pagh Pedersen | 1998 | 191 | 48.63 | 1:41.17 | 2:34.21 | 3:28.09 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | DSQ | EFB v50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | DSQ | EFB v 125m | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 2:08.92 2011-11-25 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1997) 2:04.55 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 427 | 33.27 | 1:09.13 | 1:45.55 | 2:20.90 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Emil Toft | 1998 | 393 | 35.03 | 1:10.77 | 1:48.22 | 2:24.85 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | 382 | 34.58 | 1:11.34 | 1:48.76 | 2:26.14 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Henriksen | 1999 | 380 | 36.01 | 1:13.70 | 1:50.34 | 2:26.38 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 378 | 34.80 | 1:12.55 | 1:49.52 | 2:26.68 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Markus Bøjsen | 1999 | 365 | 34.83 | 1:12.47 | 1:50.38 | 2:28.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Johansen | 1999 | 361 | 35.22 | 1:12.48 | 1:50.78 | 2:28.93 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 353 | 35.68 | 1:13.85 | 1:52.31 | 2:30.12 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 320 | 37.74 | 1:17.31 | 1:56.72 | 2:35.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 1998 | 319 | 36.15 | 1:15.42 | 1:55.18 | 2:35.20 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Carlsen | 1999 | 283 | 38.02 | 1:19.65 | 2:01.94 | 2:41.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Alexander Madarov | 1999 | 269 | 38.76 | 1:20.64 | 2:03.24 | 2:44.35 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Andreas Foverskov | 1999 | 219 | 43.16 | 1:28.21 | 2:13.61 | 2:55.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Halby | 1999 | DSQ | Brysttag i ven v 100 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 2:08.92 2011-11-25 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1997) 2:04.55 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 516 | 31.18 | 1:04.95 | 1:38.91 | 2:12.27 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 463 | 32.59 | 1:06.62 | 1:42.18 | 2:17.07 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 434 | 34.08 | 1:09.79 | 1:45.43 | 2:20.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Nielsen | 1994 | 428 | 34.27 | 1:10.28 | 1:45.84 | 2:20.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 396 | 33.83 | 1:10.59 | 1:47.90 | 2:24.38 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Bjørn Wismann | 1996 | 384 | 34.07 | 1:10.56 | 1:47.86 | 2:25.96 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Christensen | 1997 | 365 | 34.63 | 1:11.70 | 1:50.89 | 2:28.36 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil R. Petersen | 1995 | 323 | 36.33 | 1:14.58 | 1:53.51 | 2:34.61 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thor Friis Skifte | 1997 | 303 | 37.08 | 1:16.92 | 1:57.95 | 2:37.83 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
10 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 284 | 36.74 | 1:58.17 | 2:41.26 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Rune Friis Petersen | 1996 | DSQ | Svøm på mave v150m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:59 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ringsted Mix | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 2:00.11 | ||||||
Karina Sørensen | 1995 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Jonas B. Sørensen | 1993 | 32.28 | 1:04.66 | |||||||
Emilie Steffensen | 1997 | 31.98 | 1:36.64 | |||||||
Claus Hansen | 1995 | 23.47 | 2:00.11 | |||||||
2 | SK Laxen Lag 1 | 1990 | Simklubben Laxen | 2:00.79 | ||||||
Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Hanna Cederholm | 1997 | 33.71 | 1:02.89 | |||||||
Timmie Rydberg | 1996 | 27.23 | 1:30.12 | |||||||
Josefine Pålsson | 1999 | 30.67 | 2:00.79 | |||||||
3 | Køge Mix 1 | 1992 | Køge Svømmeklub | 2:03.12 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 33.04 | 1:05.26 | |||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 29.42 | 1:34.68 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 28.44 | 2:03.12 | |||||||
4 | M Stv-1 | 1995 | Swim Team Vestsjælland | 2:04.84 | ||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Jonas Frei | 1995 | 32.44 | 1:06.62 | |||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 31.04 | 1:37.66 | |||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 27.18 | 2:04.84 | |||||||
5 | Horsens Mix 1 | 1990 | Horsens Svømmeklub | 2:05.60 | ||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Louise Holm | 1994 | 37.71 | 1:11.74 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 28.52 | 1:40.26 | |||||||
Lasse Christensen | 1994 | 25.34 | 2:05.60 | |||||||
6 | Mixed Holbæk | 1990 | Holbæk Svømme Klub | 2:07.13 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 37.50 | 1:09.90 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 30.17 | 1:40.07 | |||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 27.06 | 2:07.13 | |||||||
7 | Lf Swim 1 | 1990 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:07.93 | ||||||
Camilla Hansen | 1995 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Steffie Anthonys George | 1997 | 37.71 | 1:13.19 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 28.93 | 1:42.12 | |||||||
Tobias Edvardsen | 1995 | 25.81 | 2:07.93 | |||||||
8 | Køge Mix 2 | 1992 | Køge Svømmeklub | 2:08.84 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 38.96 | 1:11.84 | |||||||
Josefine Boisen | 1996 | 31.39 | 1:43.23 | |||||||
Magnus Christensen | 1995 | 25.61 | 2:08.84 | |||||||
9 | SK Laxen Lag 2 | 1990 | Simklubben Laxen | 2:09.52 | ||||||
Victoria Nilsson | 1997 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Max Ackerman | 1995 | 33.40 | 1:09.66 | |||||||
Petronella Johansson | 2000 | 35.31 | 1:44.97 | |||||||
André Idoffsson | 1997 | 24.55 | 2:09.52 | |||||||
10 | Mk 31 Mix 1 | 1990 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:12.24 | ||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Andreas Norup | 1999 | 36.89 | 1:12.10 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 32.28 | 1:44.38 | |||||||
Thor Friis Skifte | 1997 | 27.86 | 2:12.24 | |||||||
11 | Horsens Mix 2 | 1990 | Horsens Svømmeklub | 2:12.52 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | |||||||||
Tim Damsgaard | 1994 | |||||||||
Alexander Jensen | 1998 | |||||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 2:12.52 | 2:12.52 | |||||||
- | Køge Mix 3 | 1992 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | |||||||||
Mette Hegelund | 2000 | |||||||||
Magnus Christensen | 1995 | |||||||||
Emma Hansen | 1999 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:13 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 33.76 2011-11-26 |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 29.03 2011-11-26 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 26.90 2011-11-26 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 537 | 26.82 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frederik O. Møller | 1999 | 474 | 27.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | 466 | 28.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | 439 | 28.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marius Rasmussen | 1999 | 423 | 29.03 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Frederik Weibel | 1999 | 416 | 29.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver H. Andersen | 1999 | 416 | 29.19 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 414 | 29.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Rappenborg | 1999 | 412 | 29.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mårten Petersson | 1998 | 412 | 29.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Casper Wagner | 1998 | 393 | 29.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | 393 | 29.74 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Adam Hansen | 1998 | 382 | 30.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emil Toft | 1998 | 369 | 30.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nikola Mackic | 1999 | 364 | 30.53 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | 358 | 30.70 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 349 | 30.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 349 | 30.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 347 | 31.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Magnus Vinjebo | 1999 | 336 | 31.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 332 | 31.46 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Madarov | 1999 | 322 | 31.80 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Mikkel Halby | 1999 | 307 | 32.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mikkel Henriksen | 1999 | 305 | 32.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | 305 | 32.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 301 | 32.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thomas Vilmar | 1998 | 300 | 32.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | 297 | 32.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | August Terp Larsen | 1999 | 265 | 33.92 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
30 | Luka Maric | 1998 | 263 | 33.99 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
31 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 263 | 34.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Laurits Møller Petersen | 1999 | 261 | 34.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sebastian Carlsen | 1999 | 258 | 34.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | 256 | 34.33 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
35 | Andreas Foverskov | 1999 | 246 | 34.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Joakim Palmqvist | 1999 | 239 | 35.09 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 185 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
38 | Lucas Valdau | 1999 | 155 | 40.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Oscar Miller | 1999 | 143 | 41.64 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
40 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | 133 | 42.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Daniel C. Bjørrith | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Philip Agerskov | 1998 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1915-1997 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 33.76 2011-11-26 |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 29.03 2011-11-26 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 26.90 2011-11-26 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | 539 | 26.78 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
2 | Timmie Rydberg | 1996 | 504 | 27.39 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 497 | 27.51 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Asbjørn Garne | 1995 | 493 | 27.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob Jensen | 1995 | 490 | 27.65 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Max Ackerman | 1995 | 478 | 27.87 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 457 | 28.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 455 | 28.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Warm | 1992 | 451 | 28.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rune Friis Petersen | 1996 | 446 | 28.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Christensen | 1994 | 441 | 28.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Frei | 1995 | 426 | 28.97 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Christoffer Rozenfeld | 1988 | 412 | 29.29 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Joakim Brønnum | 1997 | 410 | 29.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Martin Zillmer | 1996 | 408 | 29.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Jacobsen | 1997 | 401 | 29.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | André Idoffsson | 1997 | 399 | 29.59 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Danny Corell | 1997 | 396 | 29.67 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Emil R. Petersen | 1995 | 393 | 29.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Ottosen | 1997 | 393 | 29.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Magnus Christensen | 1995 | 387 | 29.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Patrick Rasmussen | 1997 | 387 | 29.90 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Mads Johnbeck | 1997 | 386 | 29.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Emil Zachariassen | 1997 | 381 | 30.06 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Jonas Hansen | 1996 | 358 | 30.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 321 | 31.83 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 318 | 31.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
28 | Thor Friis Skifte | 1997 | 307 | 32.31 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
29 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 247 | 34.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christopher Pedersen | 1997 | 221 | 36.05 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Andersen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:13 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 33.76 2011-11-26 |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 29.03 2011-11-26 |
15 - 16 år: Mathias Rysgaard (1998) 26.82 2013-11-16 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 34.35 | ||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.33 | ||||||
3 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 36.09 | ||||||
4 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 36.75 | ||||||
5 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.94 | ||||||
6 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 39.24 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 33.76 2011-11-26 |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 29.03 2011-11-26 |
15 - 16 år: Mathias Rysgaard (1998) 26.82 2013-11-16 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 29.10 | ||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.47 | ||||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.22 | ||||||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.18 | ||||||
5 | Markus B. Hajdu | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.34 | ||||||
6 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 32.70 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 33.76 2011-11-26 |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 29.03 2011-11-26 |
15 - 16 år: Mathias Rysgaard (1998) 26.82 2013-11-16 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 26.76 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.81 | ||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.10 | ||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.35 | ||||||
5 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.42 | ||||||
6 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 29.19 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 33.76 2011-11-26 |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 29.03 2011-11-26 |
15 - 16 år: Mathias Rysgaard (1998) 26.82 2013-11-16 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 26.99 | ||||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 26.99 | ||||||
3 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 27.04 | ||||||
4 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.54 | ||||||
5 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 28.01 | ||||||
6 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 28.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.92 2011-11-26 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 32.72 2011-11-26 |
13 - 14 år: Amanda Duus (2000) 30.64 2012-12-01 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.00 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.40 | ||||||
3 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.64 | ||||||
4 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.75 | ||||||
5 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.02 | ||||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.03 | ||||||
7 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.04 | ||||||
8 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 31.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.39 | ||||||
10 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 31.40 | ||||||
11 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.50 | ||||||
12 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.59 | ||||||
13 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.63 | ||||||
14 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.69 | ||||||
15 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.70 | ||||||
16 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 31.72 | ||||||
17 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.75 | ||||||
18 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.76 | ||||||
18 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.76 | ||||||
20 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.78 | ||||||
21 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.79 | ||||||
22 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
23 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 31.84 | ||||||
24 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.85 | ||||||
25 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.95 | ||||||
26 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 32.11 | ||||||
27 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 32.18 | ||||||
28 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.19 | ||||||
29 | Signe Hauch | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.29 | ||||||
30 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.36 | ||||||
31 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 32.42 | ||||||
32 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 32.43 | ||||||
33 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 32.49 | ||||||
34 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.72 | ||||||
35 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.83 | ||||||
36 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.84 | ||||||
37 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.86 | ||||||
38 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 32.88 | ||||||
39 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.94 | ||||||
40 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.24 | ||||||
41 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 33.32 | ||||||
41 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 33.32 | ||||||
43 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 33.33 | ||||||
44 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.34 | ||||||
45 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 33.54 | ||||||
46 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.61 | ||||||
47 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 33.63 | ||||||
48 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.68 | ||||||
49 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.73 | ||||||
50 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 33.75 | ||||||
51 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.83 | ||||||
52 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.85 | ||||||
53 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.98 | ||||||
54 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.14 | ||||||
55 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.18 | ||||||
56 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 34.22 | ||||||
56 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 34.22 | ||||||
58 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 34.29 | ||||||
59 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 34.33 | ||||||
60 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 34.34 | ||||||
61 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.43 | ||||||
62 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 34.44 | ||||||
63 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.51 | ||||||
64 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 34.57 | ||||||
65 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 34.66 | ||||||
66 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.71 | ||||||
67 | Mathilde E Petersen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.75 | ||||||
68 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.77 | ||||||
69 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.80 | ||||||
70 | Helena Marmetschke | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.91 | ||||||
71 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.01 | ||||||
72 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.08 | ||||||
73 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.10 | ||||||
74 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 35.13 | ||||||
75 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.24 | ||||||
76 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.45 | ||||||
77 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 35.74 | ||||||
78 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.75 | ||||||
79 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.81 | ||||||
80 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.82 | ||||||
81 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.90 | ||||||
81 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.90 | ||||||
83 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.00 | ||||||
84 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.10 | ||||||
85 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.14 | ||||||
85 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 36.14 | ||||||
87 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.17 | ||||||
88 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.20 | ||||||
89 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 36.24 | ||||||
89 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.24 | ||||||
91 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 36.27 | ||||||
92 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.43 | ||||||
93 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.51 | ||||||
94 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.64 | ||||||
95 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 36.81 | ||||||
96 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 37.63 | ||||||
97 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 37.81 | ||||||
98 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 37.86 | ||||||
99 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 38.03 | ||||||
100 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 38.09 | ||||||
101 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.20 | ||||||
102 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 38.41 | ||||||
103 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 38.46 | ||||||
104 | Therese Pålsson | 2001 | Simklubben Laxen | 38.57 | ||||||
105 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.81 | ||||||
106 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 38.84 | ||||||
107 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 38.85 | ||||||
108 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 38.87 | ||||||
109 | Julie Jonasson | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 39.22 | ||||||
110 | Ellen E. Jørgensen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 39.26 | ||||||
111 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 39.35 | ||||||
112 | Gabriella Sjursen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 39.47 | ||||||
113 | Alma Gårdstrom | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 39.66 | ||||||
114 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 40.26 | ||||||
115 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.42 | ||||||
116 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.54 | ||||||
117 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 40.60 | ||||||
118 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.02 | ||||||
119 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 41.47 | ||||||
120 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.48 | ||||||
121 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 41.50 | ||||||
122 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 41.55 | ||||||
123 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 41.58 | ||||||
124 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 41.86 | ||||||
125 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 42.45 | ||||||
126 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.82 | ||||||
127 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.97 | ||||||
128 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 42.98 | ||||||
129 | Sarah Bærnholdt | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 44.32 | ||||||
130 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 45.18 | ||||||
131 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 45.29 | ||||||
132 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 45.80 | ||||||
133 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 45.99 | ||||||
134 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 47.23 | ||||||
135 | Julie Pagh Pedersen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 49.13 | ||||||
136 | Helena Stengelshøj | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 53.49 | ||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Crawlben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.92 2011-11-26 |
11 - 12 år: Thyra Jørgensen (2002) 32.12 2013-11-16 |
13 - 14 år: Jessica Yu Mortensen (2000) 30.00 2013-11-16 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.66 | ||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.65 | ||||||
3 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.70 | ||||||
4 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.40 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.92 2011-11-26 |
11 - 12 år: Thyra Jørgensen (2002) 32.12 2013-11-16 |
13 - 14 år: Jessica Yu Mortensen (2000) 30.00 2013-11-16 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.99 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.45 | ||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 34.75 | ||||||
4 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.90 | ||||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.82 | ||||||
6 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 38.14 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.92 2011-11-26 |
11 - 12 år: Thyra Jørgensen (2002) 32.12 2013-11-16 |
13 - 14 år: Jessica Yu Mortensen (2000) 30.00 2013-11-16 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.94 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.88 | ||||||
3 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.44 | ||||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.45 | ||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.05 | ||||||
6 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.42 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 36.92 2011-11-26 |
11 - 12 år: Thyra Jørgensen (2002) 32.12 2013-11-16 |
13 - 14 år: Jessica Yu Mortensen (2000) 30.00 2013-11-16 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.18 | ||||||
2 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.39 | ||||||
3 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.68 | ||||||
4 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.71 | ||||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.78 | ||||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1915-1999 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 39.53 2011-11-26 |
13 - 14 år: Martin Jurgersen (1997) 34.38 2010-12-04 |
15 - 17 år: Lasse Pittioni (1995) 30.39 2010-12-04 |
18 - 99 år: Michael Schulz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Warm | 1992 | 496 | 31.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Glenn Skjæveland | 1992 | 480 | 32.23 | ||||||
Sandnes SLK | ||||||||||
3 | Frederik Weiss | 1999 | 471 | 32.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Frei | 1995 | 454 | 32.83 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 452 | 32.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Max Ackerman | 1995 | 427 | 33.52 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Oliver H. Andersen | 1999 | 419 | 33.72 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Jesper Andersen | 1995 | 418 | 33.76 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | 409 | 34.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Christensen | 1994 | 405 | 34.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Johansen | 1999 | 398 | 34.31 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Emil Zachariassen | 1997 | 374 | 35.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Tim Damsgaard | 1994 | 374 | 35.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 358 | 35.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Jensen | 1998 | 354 | 35.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Stengelshøj | 1999 | 346 | 35.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 335 | 36.35 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Marcus Rappenborg | 1999 | 333 | 36.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Magnus Loose | 1999 | 315 | 37.11 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Andreas Norup | 1999 | 305 | 37.50 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
21 | Mikkel Steffensen | 1999 | 301 | 37.65 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marco Brander | 1996 | 298 | 37.78 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Joachim Raahauge | 1996 | 289 | 38.17 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Martin Szokody | 1999 | 284 | 38.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mikkel Halby | 1999 | 278 | 38.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Joachim Ytting | 1997 | 264 | 39.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | 262 | 39.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sebastian Carlsen | 1999 | 249 | 40.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Christopher Grønskov | 1999 | 237 | 40.77 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
30 | Mads Ottsen | 1999 | 224 | 41.56 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
31 | Jonas Kristensen | 1999 | 208 | 42.60 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Jakob Sixten Soja | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Asbjørn Munk | 1995 | DSQ | 2 benspark v 25m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Henriksen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 39.53 2011-11-26 |
13 - 14 år: Dennis Dukic (2000) 33.34 2013-11-16 |
15 - 17 år: Lasse Pittioni (1995) 30.39 2010-12-04 |
18 - 99 år: Michael Schulz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 38.99 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 41.86 | ||||||
3 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 46.00 | ||||||
4 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 47.21 | ||||||
- | Elia Latta | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | 1 arm i vending. | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 39.53 2011-11-26 |
13 - 14 år: Dennis Dukic (2000) 33.34 2013-11-16 |
15 - 17 år: Lasse Pittioni (1995) 30.39 2010-12-04 |
18 - 99 år: Michael Schulz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 32.62 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 34.76 | ||||||
3 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.46 | ||||||
4 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 36.93 | ||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.35 | ||||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.67 | ||||||
7 | Lukas Christensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 44.07 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 39.53 2011-11-26 |
13 - 14 år: Dennis Dukic (2000) 33.34 2013-11-16 |
15 - 17 år: Lasse Pittioni (1995) 30.39 2010-12-04 |
18 - 99 år: Michael Schulz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Glenn Skjæveland | 1992 | Sandnes SLK | 32.22 | ||||||
2 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.34 | ||||||
3 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 32.61 | ||||||
4 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.93 | ||||||
5 | Glenn Skjæveland | 1992 | Sandnes SLK | 32.96 | ||||||
6 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.06 | ||||||
7 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.19 | ||||||
8 | Glenn Skjæveland | 1992 | Sandnes SLK | 33.29 | ||||||
9 | Glenn Skjæveland | 1992 | Sandnes SLK | 33.36 | ||||||
10 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.40 | ||||||
11 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.55 | ||||||
12 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 33.60 | ||||||
13 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 33.71 | ||||||
14 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 33.95 | ||||||
14 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.95 | ||||||
16 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.10 | ||||||
17 | Glenn Skjæveland | 1992 | Sandnes SLK | 34.30 | ||||||
18 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.32 | ||||||
19 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 34.44 | ||||||
- | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | DSQ | 2 flyben e start. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
10 år og yngre: Amanda Duus (2000) 50.53 2010-11-26 |
11 - 12 år: Alma Lundin (1998) 39.20 2009-10-24 |
13 - 99 år: Henriette Sandorff (1975) 34.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henriette Brekke | 1988 | Stavanger Svømme Club | 33.02 | 13-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 35.08 | ||||||
3 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 35.27 | ||||||
4 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.77 | ||||||
5 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.89 | ||||||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.28 | ||||||
7 | Laura Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.35 | ||||||
8 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 36.37 | ||||||
9 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 36.39 | ||||||
10 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.57 | ||||||
11 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.22 | ||||||
12 | Steffie Anthonys George | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 37.24 | ||||||
13 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.40 | ||||||
14 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.62 | ||||||
15 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.72 | ||||||
16 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.74 | ||||||
17 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 37.80 | ||||||
18 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.83 | ||||||
19 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 37.88 | ||||||
20 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.18 | ||||||
21 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 38.46 | ||||||
22 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.48 | ||||||
23 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.50 | ||||||
24 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 38.51 | ||||||
25 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.74 | ||||||
26 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.82 | ||||||
27 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 39.17 | ||||||
28 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.55 | ||||||
29 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.96 | ||||||
30 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.13 | ||||||
31 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 40.19 | ||||||
32 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.34 | ||||||
33 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.53 | ||||||
34 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.68 | ||||||
35 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 40.70 | ||||||
36 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.96 | ||||||
37 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 41.11 | ||||||
38 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 41.21 | ||||||
39 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.45 | ||||||
40 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 42.15 | ||||||
41 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 42.68 | ||||||
42 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 42.87 | ||||||
43 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 43.11 | ||||||
44 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 43.12 | ||||||
45 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 43.33 | ||||||
46 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.44 | ||||||
47 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 43.63 | ||||||
48 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.92 | ||||||
49 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 44.00 | ||||||
50 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 44.09 | ||||||
51 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 44.17 | ||||||
52 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 44.18 | ||||||
53 | Cecilie Mortensen | 1998 | Orient Svømning | 44.22 | ||||||
54 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 44.56 | ||||||
55 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 44.57 | ||||||
56 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.74 | ||||||
57 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 44.92 | ||||||
58 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 45.10 | ||||||
59 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 45.16 | ||||||
60 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 45.37 | ||||||
61 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 45.39 | ||||||
62 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 45.61 | ||||||
63 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.81 | ||||||
64 | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 45.88 | ||||||
65 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 46.60 | ||||||
66 | Dagny Gustafsson | 2000 | Simklubben Laxen | 46.86 | ||||||
67 | Jasmin Hillerup | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.97 | ||||||
68 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.62 | ||||||
69 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 47.81 | ||||||
70 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.02 | ||||||
71 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 48.24 | ||||||
72 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 50.84 | ||||||
73 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 51.19 | ||||||
74 | Emma Devantier | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 52.81 | ||||||
75 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 56.19 | ||||||
- | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Moa Kristiansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Katrine Dickow | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending | |||||
- | Sarah Bærnholdt | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Flere flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Amanda Duus (2000) 50.53 2010-11-26 |
11 - 12 år: Ida Bull Guldbrandsen (2002) 38.88 2013-11-16 |
13 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 33.02 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.07 | ||||||
2 | Clara Laurell | 2004 | Simklubben Laxen | 1:01.35 | ||||||
- | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | flybe efter start | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Amanda Duus (2000) 50.53 2010-11-26 |
11 - 12 år: Ida Bull Guldbrandsen (2002) 38.88 2013-11-16 |
13 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 33.02 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 38.92 | ||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 42.21 | ||||||
3 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 42.83 | ||||||
4 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | 43.06 | ||||||
5 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 43.93 | ||||||
6 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.99 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2001 |
10 år og yngre: Amanda Duus (2000) 50.53 2010-11-26 |
11 - 12 år: Ida Bull Guldbrandsen (2002) 38.88 2013-11-16 |
13 - 99 år: Henriette Brekke (1988) 33.02 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henriette Brekke | 1988 | Stavanger Svømme Club | 31.59 | 13-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Henriette Brekke | 1988 | Stavanger Svømme Club | 34.14 | ||||||
3 | Henriette Brekke | 1988 | Stavanger Svømme Club | 34.85 | ||||||
4 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 35.16 | ||||||
5 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 35.33 | ||||||
6 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 35.54 | ||||||
7 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 35.68 | ||||||
8 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 36.01 | ||||||
9 | Henriette Brekke | 1988 | Stavanger Svømme Club | 36.12 | ||||||
10 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 36.18 | ||||||
11 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 36.29 | ||||||
12 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.30 | ||||||
13 | Henriette Brekke | 1988 | Stavanger Svømme Club | 36.40 | ||||||
14 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.56 | ||||||
15 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.58 | ||||||
16 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.64 | ||||||
17 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 36.71 | ||||||
18 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.75 | ||||||
19 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.98 | ||||||
20 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 39.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 2012-12-01 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 59.38 2011-11-26 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 536 | 29.32 | 1:00.23 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 460 | 30.90 | 1:03.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 459 | 30.93 | 1:03.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Weibel | 1999 | 454 | 30.54 | 1:03.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik O. Møller | 1999 | 441 | 32.00 | 1:04.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Thomas Engdal | 1998 | 418 | 32.36 | 1:05.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 417 | 32.34 | 1:05.47 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | 397 | 32.83 | 1:06.58 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mårten Petersson | 1998 | 388 | 32.07 | 1:07.07 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 380 | 32.94 | 1:07.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 364 | 33.17 | 1:08.49 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Markus Bøjsen | 1999 | 360 | 32.97 | 1:08.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | 358 | 33.29 | 1:08.87 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 346 | 34.27 | 1:09.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Toft | 1998 | 341 | 34.43 | 1:09.99 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 336 | 34.09 | 1:10.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 320 | 34.86 | 1:11.49 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Niels Ottosen | 1998 | 320 | 34.81 | 1:11.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Marcus Højengaard | 1999 | 310 | 35.48 | 1:12.31 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
20 | Mathias Edvardsen | 1998 | 300 | 35.10 | 1:13.03 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
21 | Magnus Grundesen | 1998 | 300 | 35.36 | 1:13.09 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | 295 | 36.46 | 1:13.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Joakim Palmqvist | 1999 | 288 | 36.08 | 1:14.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Mads Ottsen | 1999 | 285 | 36.76 | 1:14.34 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Martin Stengelshøj | 1999 | 266 | 37.16 | 1:16.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mikkel Halby | 1999 | 261 | 37.61 | 1:16.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Laurits Møller Petersen | 1999 | 253 | 38.62 | 1:17.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kasper Nørmark Hansen | 1998 | 247 | 38.63 | 1:18.00 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Alexander Madarov | 1999 | 245 | 37.98 | 1:18.14 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
30 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 244 | 37.91 | 1:18.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | August Terp Larsen | 1999 | 239 | 38.51 | 1:18.78 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
32 | Andreas Foverskov | 1999 | 218 | 39.76 | 1:21.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | 210 | 40.59 | 1:22.23 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Jonas Kristensen | 1999 | 182 | 43.34 | 1:26.34 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Emil Aner | 1998 | 136 | 45.98 | 1:34.96 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Frederik Weiss | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Jakob Sixten Soja | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikola Mackic | 1999 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 2012-12-01 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 59.38 2011-11-26 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | 593 | 27.66 | 58.23 | |||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
2 | Jacob Jensen | 1995 | 526 | 29.48 | 1:00.62 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 481 | 30.10 | 1:02.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 444 | 31.14 | 1:04.11 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Nielsen | 1994 | 430 | 31.54 | 1:04.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 419 | 31.91 | 1:05.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 419 | 32.02 | 1:05.40 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Max Ackerman | 1995 | 414 | 32.56 | 1:05.62 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Bjørn Wismann | 1996 | 383 | 32.60 | 1:07.38 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil R. Petersen | 1995 | 362 | 34.04 | 1:08.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Danny Corell | 1997 | 337 | 34.08 | 1:10.27 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Patrick Rasmussen | 1997 | 334 | 34.20 | 1:10.53 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 271 | 36.29 | 1:15.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Olsen Johansen | 1997 | 221 | 40.27 | 1:20.94 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 2012-12-01 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 59.38 2011-11-26 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Barnewitz | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.09 | 1:12.16 | |||||
2 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 35.53 | 1:12.20 | |||||
3 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.91 | 1:13.27 | |||||
4 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 35.92 | 1:14.25 | |||||
5 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.90 | 1:15.09 | |||||
6 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.10 | 1:15.53 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 2012-12-01 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 59.38 2011-11-26 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 28.19 | 57.58 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.71 | 1:02.50 | |||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 30.45 | 1:02.55 | |||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.11 | 1:05.98 | |||||
5 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.75 | 1:07.11 | |||||
- | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 1:06.19 2012-12-01 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 59.38 2011-11-26 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 27.70 | 58.63 | |||||
2 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 29.12 | 1:00.85 | |||||
3 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.64 | 1:01.35 | |||||
4 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 31.81 | 1:05.03 | |||||
5 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 32.06 | 1:05.26 | |||||
6 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.88 | 1:05.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Caroline Hørlykke (2000) 1:16.33 2011-11-26 |
13 - 14 år: Anna Brandt (1998) 1:07.72 2011-11-26 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 509 | 34.17 | 1:09.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | 508 | 34.35 | 1:09.18 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 507 | 33.80 | 1:09.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 499 | 34.17 | 1:09.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Andersen | 2001 | 441 | 35.68 | 1:12.52 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 440 | 35.64 | 1:12.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | My Weitling | 2000 | 425 | 36.04 | 1:13.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rosemarie Blicher | 2000 | 424 | 35.33 | 1:13.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Brogaard | 2001 | 420 | 36.13 | 1:13.70 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 411 | 36.26 | 1:14.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Nicole Bennetsen | 2000 | 404 | 36.26 | 1:14.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mette Hegelund | 2000 | 403 | 37.09 | 1:14.77 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 402 | 36.81 | 1:14.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Nielsen | 2001 | 397 | 36.93 | 1:15.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 368 | 37.56 | 1:17.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Line Pedersen | 2001 | 358 | 37.77 | 1:17.73 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 351 | 37.97 | 1:18.29 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Noa Andersen | 2001 | 342 | 38.98 | 1:18.91 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 337 | 38.88 | 1:19.32 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Henriksen | 2001 | 331 | 38.92 | 1:19.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 331 | 38.69 | 1:19.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 330 | 39.03 | 1:19.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Cecilie Elkjær | 2001 | 326 | 38.30 | 1:20.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Moa Bergstedt | 2000 | 326 | 39.02 | 1:20.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Rebecca Hansen | 2000 | 321 | 39.40 | 1:20.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Caroline Steffensen | 2000 | 318 | 39.06 | 1:20.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 315 | 38.78 | 1:21.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 302 | 40.03 | 1:22.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Karla Louise Balle | 2001 | 294 | 40.38 | 1:22.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 283 | 41.23 | 1:24.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Mia Søgaard | 2001 | 276 | 40.33 | 1:24.79 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
32 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | 276 | 40.25 | 1:24.80 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
33 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 270 | 42.53 | 1:25.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 248 | 41.31 | 1:27.89 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mathilde Roed | 2001 | 247 | 43.06 | 1:27.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nikoline Nielsen | 2001 | 243 | 43.31 | 1:28.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Julie K Madsen | 2001 | 243 | 44.02 | 1:28.50 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
38 | Rebekka Windahl | 2001 | 242 | 43.49 | 1:28.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sara Mortensen | 2001 | 242 | 43.11 | 1:28.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
40 | Karla Sejling | 2001 | 240 | 42.10 | 1:28.80 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
41 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 229 | 43.00 | 1:30.21 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
42 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 215 | 44.49 | 1:32.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
43 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | 213 | 44.66 | 1:32.45 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
44 | Jasmin Hillerup | 2001 | 198 | 46.41 | 1:34.75 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
45 | Anna Quander | 2000 | 197 | 44.29 | 1:34.87 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
46 | Caroline Bonde | 2000 | 188 | 46.67 | 1:36.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
47 | Therese Pålsson | 2001 | 183 | 48.34 | 1:37.13 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
48 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 182 | 47.56 | 1:37.30 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
49 | Ida Larsen | 2000 | 174 | 48.51 | 1:38.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
50 | Lærke Winkleman | 2001 | 148 | 51.00 | 1:44.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
51 | Karoline Jensen | 2001 | 146 | 49.64 | 1:44.85 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
52 | Zabrina Lindblad | 2000 | 145 | 51.14 | 1:45.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Luna Green-Birch | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Poulsen | 2001 | DSQ | EFB v 25 m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Freja Kofod-Hansen | 2001 | DSQ | Crawlarme v 50 m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Stengelshøj | 2001 | DSQ | EFB v 25 m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Lærke Schlott Reichel | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Munch-Menzer | 2001 | DSQ | EFB v 25 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Caroline Hørlykke (2000) 1:16.33 2011-11-26 |
13 - 14 år: Anna Brandt (1998) 1:07.72 2011-11-26 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 534 | 33.16 | 1:08.07 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Sandra Semberlund | 1994 | 515 | 33.63 | 1:08.88 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mette Jensen | 1997 | 497 | 34.14 | 1:09.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | 494 | 33.86 | 1:09.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emilie Steffensen | 1997 | 479 | 34.84 | 1:10.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederikke Houen | 1998 | 474 | 33.67 | 1:10.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Nislev | 1998 | 465 | 34.57 | 1:11.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kirstine Feldinger | 1996 | 450 | 34.74 | 1:12.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Boisen | 1996 | 442 | 35.07 | 1:12.49 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 427 | 36.30 | 1:13.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 426 | 35.23 | 1:13.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 426 | 35.78 | 1:13.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Marmetschke | 1997 | 426 | 35.53 | 1:13.40 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
13 | Signe Skousen | 1999 | 426 | 35.85 | 1:13.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emma Hansen | 1999 | 423 | 35.69 | 1:13.54 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicole Kristensen | 1999 | 413 | 35.83 | 1:14.11 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 409 | 36.00 | 1:14.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Laura Dahl | 1998 | 408 | 36.57 | 1:14.46 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Rikke Knudsen | 1998 | 406 | 36.38 | 1:14.58 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
20 | Mille Rask Sander | 1999 | 399 | 36.38 | 1:14.97 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
21 | Christina Løth Andersen | 1997 | 398 | 36.47 | 1:15.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 389 | 36.37 | 1:15.64 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Ida Bzorek | 1997 | 379 | 37.34 | 1:16.29 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Mia Wennecke | 1999 | 378 | 37.28 | 1:16.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 368 | 37.79 | 1:17.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Celina Langtoft | 1999 | 367 | 37.04 | 1:17.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Silje Krarup | 1998 | 362 | 37.52 | 1:17.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Simone Jørgensen | 1999 | 357 | 37.80 | 1:17.83 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lærke Rasmussen | 1997 | 351 | 38.44 | 1:18.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anette Damsgaard | 1996 | 349 | 38.53 | 1:18.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 346 | 39.00 | 1:18.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Louise Lynæs | 1997 | 337 | 37.05 | 1:19.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Caroline Strandberg | 1998 | 323 | 39.70 | 1:20.44 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 309 | 40.02 | 1:21.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 298 | 40.59 | 1:22.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Lea Søgaard | 1998 | 277 | 41.46 | 1:24.64 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
37 | Simone Thorsen | 1998 | 275 | 40.87 | 1:24.88 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
38 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 268 | 42.09 | 1:25.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
39 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 253 | 43.75 | 1:27.29 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
40 | Freja Loop | 1997 | 227 | 44.43 | 1:30.53 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
41 | Maria Christensen | 1999 | 212 | 1:32.53 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
42 | Alma Gårdstrom | 1999 | 209 | 45.37 | 1:33.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
43 | Julie Pagh Pedersen | 1998 | 191 | 46.42 | 1:35.87 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Amanda Glerup Andersen | 1998 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Dina Ingemann | 1997 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Astrid Marie Olsson | 1999 | DSQ | Crawlarme v 25 m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
11 - 12 år: Caroline Hørlykke (2000) 1:16.33 2011-11-26 |
13 - 14 år: Anna Brandt (1998) 1:07.72 2011-11-26 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.71 | 1:15.03 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 37.38 | 1:18.56 | |||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 39.11 | 1:22.03 | |||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 39.75 | 1:22.51 | |||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.55 | 1:27.45 | |||||
6 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.30 | 1:29.01 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Caroline Hørlykke (2000) 1:16.33 2011-11-26 |
13 - 14 år: Anna Brandt (1998) 1:07.72 2011-11-26 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.60 | 1:07.99 | |||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.10 | 1:08.32 | |||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.02 | 1:08.59 | |||||
4 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.75 | 1:09.02 | |||||
5 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.59 | 1:12.29 | |||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.48 | 1:12.71 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Caroline Hørlykke (2000) 1:16.33 2011-11-26 |
13 - 14 år: Anna Brandt (1998) 1:07.72 2011-11-26 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.29 | 1:06.18 | |||||
2 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 33.40 | 1:08.14 | |||||
3 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.09 | 1:09.71 | |||||
4 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.00 | 1:09.89 | |||||
5 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.00 | 1:10.07 | |||||
6 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.82 | 1:11.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
15 - 16 år: Anders Paaske (1995) 2:26.25 2010-12-04 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1888) 2:18.17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 563 | 33.64 | 1:10.51 | 1:47.75 | 2:26.08 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 429 | 35.23 | 1:16.23 | 1:58.17 | 2:39.91 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Magnus Loose | 1999 | 390 | 37.89 | 1:19.85 | 2:02.62 | 2:45.15 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | 385 | 37.52 | 1:20.08 | 2:02.69 | 2:45.86 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Nielsen | 1999 | 381 | 37.12 | 1:19.92 | 2:02.63 | 2:46.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 373 | 37.15 | 1:20.36 | 2:03.94 | 2:47.49 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 333 | 38.79 | 1:22.90 | 2:08.31 | 2:54.04 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Steffensen | 1999 | 329 | 1:08.88 | 1:24.48 | 2:10.02 | 2:54.79 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Szokody | 1999 | 317 | 1:09.86 | 1:26.08 | 2:11.93 | 2:56.95 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Casper Wagner | 1998 | 305 | 39.63 | 1:25.11 | 2:12.75 | 2:59.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Norup | 1999 | 297 | 39.82 | 1:26.51 | 2:14.48 | 3:00.83 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
12 | Lucas Valdau | 1999 | 155 | 1:09.70 | 1:44.29 | 2:44.36 | 3:44.61 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Jakob Sixten Soja | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Kasper Nørmark Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
15 - 16 år: Anders Paaske (1995) 2:26.25 2010-12-04 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1888) 2:18.17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Glenn Skjæveland | 1992 | 497 | 33.40 | 1:11.38 | 1:50.88 | 2:32.24 | |||
Sandnes SLK | ||||||||||
2 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 446 | 34.83 | 1:14.51 | 1:56.39 | 2:37.90 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asbjørn Munk | 1995 | 436 | 35.68 | 1:16.41 | 1:57.53 | 2:39.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 401 | 37.11 | 1:18.55 | 2:01.03 | 2:43.52 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | 397 | 37.94 | 1:20.41 | 2:02.28 | 2:44.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 380 | 37.09 | 1:19.72 | 2:03.69 | 2:46.58 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Marco Brander | 1996 | 379 | 39.28 | 1:21.74 | 2:04.72 | 2:46.73 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tim Damsgaard | 1994 | 343 | 37.64 | 1:20.79 | 2:05.61 | 2:52.31 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Joachim Raahauge | 1996 | 306 | 39.85 | 1:24.91 | 2:11.33 | 2:58.96 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Joakim Brønnum | 1997 | 287 | 39.39 | 1:26.31 | 2:14.61 | 3:02.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Joachim Ytting | 1997 | 279 | 41.81 | 1:29.89 | 2:17.58 | 3:04.46 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Cecilie Holten (1996) 2:44.27 2009-10-24 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:42.97 2004-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 593 | 38.63 | 1:20.13 | 2:00.07 | 2:40.12 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 477 | 39.57 | 1:23.31 | 2:08.12 | 2:52.22 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 449 | 38.99 | 1:23.06 | 2:09.06 | 2:55.65 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Huberts | 2000 | 403 | 41.67 | 1:27.73 | 2:14.88 | 3:02.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 403 | 43.16 | 1:30.13 | 2:16.26 | 3:02.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anika Bryde | 2000 | 398 | 42.13 | 1:28.25 | 2:15.71 | 3:02.80 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 390 | 41.64 | 1:28.05 | 2:16.10 | 3:04.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 378 | 42.65 | 1:30.72 | 2:18.52 | 3:06.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 374 | 42.89 | 1:30.46 | 2:19.01 | 3:06.63 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | 374 | 41.80 | 1:29.06 | 2:17.87 | 3:06.63 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 365 | 43.79 | 1:32.32 | 2:20.97 | 3:08.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josephine Olsen | 2000 | 338 | 43.52 | 1:32.64 | 2:23.04 | 3:13.10 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
13 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 329 | 43.83 | 1:34.89 | 2:26.12 | 3:14.84 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
14 | Sophia Lindegaard | 2001 | 312 | 45.40 | 1:35.55 | 2:27.07 | 3:18.30 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 300 | 45.96 | 1:37.35 | 2:28.98 | 3:20.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nathalie Grahn | 2000 | 290 | 46.87 | 1:38.48 | 2:31.53 | 3:23.19 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Ida-Marie Andersen | 2001 | 277 | 47.52 | 1:41.15 | 2:35.44 | 3:26.20 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Erika Grüneberger | 2001 | 262 | 46.99 | 1:40.92 | 2:35.39 | 3:30.10 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 257 | 46.72 | 1:40.30 | 2:36.21 | 3:31.60 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Ibsen | 2001 | 247 | 48.62 | 1:43.72 | 2:39.41 | 3:34.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Dagny Gustafsson | 2000 | 200 | 3:49.86 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Maja Lundberg | 2000 | 200 | 3:50.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Moa Kristiansson | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
13 - 14 år: Cecilie Holten (1996) 2:44.27 2009-10-24 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:42.97 2004-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Cederholm | 1997 | 582 | 36.96 | 1:18.17 | 1:59.92 | 2:41.15 | 15-99 Aldersgruppe Rekord | ||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 507 | 37.85 | 1:20.64 | 2:04.50 | 2:48.76 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 491 | 38.91 | 1:21.77 | 2:05.25 | 2:50.54 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | 456 | 39.20 | 1:22.86 | 2:08.20 | 2:54.83 | |||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Laura Andersen | 1997 | 449 | 39.11 | 1:23.74 | 2:09.00 | 2:55.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Hauch | 1998 | 408 | 39.92 | 1:25.72 | 2:12.97 | 3:01.39 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Charlotte Pedersen | 1996 | 397 | 41.40 | 1:28.50 | 2:16.07 | 3:03.06 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 385 | 41.68 | 1:29.21 | 2:16.77 | 3:04.84 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Isabella Ringbæk | 1998 | 383 | 41.49 | 1:28.46 | 2:17.07 | 3:05.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Lynæs | 1997 | 378 | 40.79 | 1:28.41 | 2:16.92 | 3:06.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Amalie Dunwall | 1999 | 370 | 43.13 | 1:31.64 | 2:20.69 | 3:07.36 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Saga Hjartardottir | 1996 | 351 | 42.53 | 1:30.94 | 2:20.27 | 3:10.64 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 351 | 43.57 | 1:31.98 | 2:21.56 | 3:10.65 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 297 | 45.08 | 1:36.41 | 2:28.43 | 3:21.69 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | 283 | 46.69 | 1:38.95 | 2:32.51 | 3:24.96 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 276 | 45.86 | 1:38.16 | 2:32.18 | 3:26.56 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Cecilie Mortensen | 1998 | 259 | 46.97 | 1:41.17 | 2:37.20 | 3:30.95 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
18 | Julie Nielsen | 1999 | 243 | 47.82 | 1:43.84 | 2:40.42 | 3:35.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida Brix Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Katrine Dickow | 1999 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
15 - 16 år: Christian Berg (1998) 53.94 |
17 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 607 | 25.37 | 53.07 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 504 | 27.71 | 56.45 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 502 | 27.10 | 56.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Weibel | 1999 | 480 | 28.17 | 57.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik O. Møller | 1999 | 475 | 27.72 | 57.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Casper Wagner | 1998 | 471 | 28.16 | 57.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | 470 | 27.99 | 57.79 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 456 | 28.21 | 58.36 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver H. Andersen | 1999 | 444 | 28.48 | 58.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 433 | 28.62 | 59.39 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mårten Petersson | 1998 | 430 | 28.76 | 59.50 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Thomas Bech | 1998 | 430 | 29.32 | 59.54 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Engdal | 1998 | 428 | 28.74 | 59.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Weiss | 1999 | 424 | 28.89 | 59.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marcus Rappenborg | 1999 | 422 | 28.45 | 59.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Adam Hansen | 1998 | 421 | 29.20 | 59.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 419 | 29.14 | 1:00.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 415 | 29.37 | 1:00.23 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 410 | 28.93 | 1:00.47 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 404 | 28.66 | 1:00.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 397 | 29.36 | 1:01.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Magnus Grundesen | 1998 | 395 | 29.50 | 1:01.22 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emil Johansen | 1999 | 387 | 29.84 | 1:01.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Luka Maric | 1998 | 384 | 28.84 | 1:01.78 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | 358 | 29.42 | 1:03.25 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Magnus Loose | 1999 | 354 | 30.43 | 1:03.52 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Alexander Madarov | 1999 | 352 | 30.17 | 1:03.62 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Philip Agerskov | 1998 | 350 | 30.53 | 1:03.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Martin Szokody | 1999 | 350 | 31.10 | 1:03.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mads Ottsen | 1999 | 350 | 30.90 | 1:03.76 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
31 | Martin Stengelshøj | 1999 | 335 | 30.02 | 1:04.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Mikkel Steffensen | 1999 | 335 | 31.10 | 1:04.70 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
33 | Laurits Møller Petersen | 1999 | 324 | 1:05.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Joakim Palmqvist | 1999 | 322 | 30.67 | 1:05.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Sebastian Carlsen | 1999 | 318 | 31.40 | 1:05.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | August Terp Larsen | 1999 | 314 | 31.46 | 1:06.11 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
37 | Andreas Foverskov | 1999 | 301 | 32.63 | 1:07.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | 296 | 32.37 | 1:07.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
39 | Kasper Nørmark Hansen | 1998 | 289 | 32.60 | 1:07.90 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
40 | Andreas Norup | 1999 | 280 | 32.95 | 1:08.68 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
41 | Mathias Edvardsen | 1998 | 278 | 32.99 | 1:08.82 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
42 | Emil Aner | 1998 | 239 | 34.78 | 1:12.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
43 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | 220 | 35.81 | 1:14.35 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
44 | Christopher Grønskov | 1999 | 209 | 35.84 | 1:15.65 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
45 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 208 | 36.46 | 1:15.74 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
46 | Oscar Miller | 1999 | 193 | 36.84 | 1:17.68 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
47 | Lucas Valdau | 1999 | 174 | 37.03 | 1:20.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Jakob Sixten Soja | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
15 - 16 år: Christian Berg (1998) 53.94 |
17 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 596 | 26.23 | 53.40 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Brustveit | 1993 | 566 | 25.91 | 54.32 | |||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
3 | Simon Hansen | 1997 | 555 | 25.85 | 54.67 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asbjørn Garne | 1995 | 550 | 26.44 | 54.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | André Idoffsson | 1997 | 526 | 27.10 | 55.66 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Christian Warm | 1992 | 525 | 26.23 | 55.68 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Edvardsen | 1995 | 516 | 27.09 | 56.01 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Magnus Christensen | 1995 | 516 | 26.98 | 56.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 513 | 27.23 | 56.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asbjørn Munk | 1995 | 498 | 27.33 | 56.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Christensen | 1994 | 496 | 27.22 | 56.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 488 | 27.57 | 57.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 483 | 27.34 | 57.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Hansen | 1996 | 480 | 28.08 | 57.36 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 470 | 27.92 | 57.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Timmie Rydberg | 1996 | 469 | 27.66 | 57.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Mads Andersen | 1995 | 456 | 28.08 | 58.36 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Bjørn Wismann | 1996 | 455 | 27.77 | 58.42 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Jacobsen | 1997 | 451 | 27.35 | 58.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Patrick Rasmussen | 1997 | 435 | 28.68 | 59.31 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Christoffer Rozenfeld | 1988 | 432 | 28.46 | 59.41 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
22 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 430 | 28.34 | 59.54 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Andreas Nielsen | 1994 | 427 | 28.72 | 59.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Joakim Brønnum | 1997 | 425 | 28.47 | 59.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Danny Corell | 1997 | 418 | 28.87 | 1:00.06 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Emil Zachariassen | 1997 | 414 | 28.82 | 1:00.25 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Christopher Pedersen | 1997 | 378 | 29.64 | 1:02.12 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Joachim Raahauge | 1996 | 375 | 29.83 | 1:02.31 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 369 | 29.91 | 1:02.60 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
30 | Tim Damsgaard | 1994 | 361 | 29.80 | 1:03.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 355 | 30.10 | 1:03.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Thor Friis Skifte | 1997 | 325 | 31.21 | 1:05.31 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
33 | Joachim Ytting | 1997 | 305 | 45.44 | 1:06.70 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Martin Zillmer | 1996 | 289 | 31.93 | 1:07.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sebastian Olsen Johansen | 1997 | 277 | 33.44 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Jesper Andersen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
15 - 16 år: Christian Berg (1998) 53.94 |
17 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 28.88 | 59.57 | |||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.78 | 1:00.55 | |||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.94 | 1:00.56 | |||||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.40 | 1:00.62 | |||||
5 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.40 | 1:00.64 | |||||
6 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.86 | 1:03.21 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
15 - 16 år: Christian Berg (1998) 53.94 |
17 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 26.01 | 53.53 | |||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 27.14 | 56.00 | |||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.11 | 56.73 | |||||
4 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 27.92 | 58.32 | |||||
5 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.24 | 58.84 | |||||
6 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 29.56 | 1:01.08 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 58.16 2012-12-01 |
15 - 16 år: Christian Berg (1998) 53.94 |
17 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 25.89 | 53.23 | |||||
2 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 26.24 | 55.17 | |||||
3 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 26.75 | 55.29 | |||||
4 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 26.64 | 55.42 | |||||
5 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 26.72 | 56.63 | |||||
6 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.71 | 56.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2011-11-26 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 1:00.55 2011-11-26 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | 589 | 29.51 | 1:00.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 577 | 29.84 | 1:01.27 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 546 | 29.81 | 1:02.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 525 | 30.34 | 1:03.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 503 | 30.29 | 1:04.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | My Weitling | 2000 | 493 | 31.08 | 1:04.54 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 491 | 30.95 | 1:04.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Mertins | 2000 | 473 | 30.90 | 1:05.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 471 | 31.62 | 1:05.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 466 | 31.06 | 1:05.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 463 | 31.62 | 1:05.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rosemarie Blicher | 2000 | 459 | 32.06 | 1:06.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 454 | 32.50 | 1:06.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicole Bennetsen | 2000 | 451 | 31.77 | 1:06.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anna Andersen | 2001 | 441 | 32.66 | 1:06.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josephine Olsen | 2000 | 441 | 32.36 | 1:07.01 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
17 | Johanna Berthelsen | 2000 | 440 | 32.35 | 1:07.06 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
18 | Caroline Samuel | 2000 | 437 | 32.10 | 1:07.19 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 434 | 31.64 | 1:07.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rebecca Hansen | 2000 | 428 | 32.42 | 1:07.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emma Brogaard | 2001 | 424 | 33.08 | 1:07.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathilde Huberts | 2000 | 424 | 32.97 | 1:07.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karoline Kjær | 2000 | 409 | 33.06 | 1:08.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Clara Neumann | 2001 | 409 | 33.49 | 1:08.71 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 408 | 33.06 | 1:08.72 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Mette Hegelund | 2000 | 408 | 33.29 | 1:08.77 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mai Andersen | 2000 | 403 | 33.86 | 1:09.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 401 | 32.76 | 1:09.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 400 | 32.26 | 1:09.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Annabella B. Wammen | 2000 | 399 | 32.78 | 1:09.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anika Bryde | 2000 | 395 | 33.55 | 1:09.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
32 | Moa Bergstedt | 2000 | 394 | 32.96 | 1:09.58 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 393 | 33.54 | 1:09.61 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 391 | 33.66 | 1:09.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 390 | 33.50 | 1:09.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 390 | 34.34 | 1:09.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Elin Norrman | 2001 | 386 | 33.80 | 1:10.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
38 | Nikoline Nielsen | 2001 | 371 | 34.50 | 1:10.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 370 | 35.01 | 1:11.05 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
40 | Mia Søgaard | 2001 | 369 | 34.00 | 1:11.06 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
41 | Line Pedersen | 2001 | 369 | 33.82 | 1:11.10 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
42 | Zoe Henningsen | 2001 | 368 | 34.01 | 1:11.13 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
43 | Petronella Johansson | 2000 | 367 | 33.80 | 1:11.24 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Mikkeline Mentz | 2001 | 366 | 33.83 | 1:11.27 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
45 | Laura Lange | 2001 | 365 | 34.73 | 1:11.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | 358 | 34.67 | 1:11.82 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
47 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 357 | 35.25 | 1:11.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
47 | Pernille Pedersen | 2001 | 357 | 34.82 | 1:11.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
49 | Freja Kofod-Hansen | 2001 | 348 | 33.66 | 1:12.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
50 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 347 | 35.13 | 1:12.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 344 | 34.65 | 1:12.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 343 | 34.58 | 1:12.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
52 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 343 | 35.75 | 1:12.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
54 | Karla Louise Balle | 2001 | 341 | 34.43 | 1:13.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
55 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 338 | 34.32 | 1:13.18 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
56 | Cecilie Elkjær | 2001 | 332 | 35.17 | 1:13.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
57 | Julie Ludvig | 2001 | 329 | 35.32 | 1:13.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
58 | Gabriella Sjursen | 2000 | 318 | 35.66 | 1:14.70 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
59 | Jasmin Hillerup | 2001 | 300 | 36.51 | 1:16.16 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
60 | Emma Henriksen | 2001 | 298 | 36.14 | 1:16.35 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
61 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 293 | 37.18 | 1:16.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
62 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 287 | 36.21 | 1:17.25 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
63 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 287 | 36.94 | 1:17.28 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
64 | Karla Sejling | 2001 | 285 | 36.41 | 1:17.45 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
65 | Rebekka Windahl | 2001 | 284 | 36.81 | 1:17.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
65 | Sara Mortensen | 2001 | 284 | 37.06 | 1:17.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
67 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | 282 | 38.27 | 1:17.72 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
68 | Anna Quander | 2000 | 275 | 35.36 | 1:18.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
69 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 268 | 1:19.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
70 | Alberte Stegmann | 2000 | 268 | 35.97 | 1:19.11 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
71 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | 266 | 37.32 | 1:19.28 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
72 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 262 | 38.36 | 1:19.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
73 | Alberte Andersen | 2001 | 257 | 38.33 | 1:20.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
73 | Julie K Madsen | 2001 | 257 | 39.73 | 1:20.22 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
75 | Mathilde Roed | 2001 | 255 | 38.29 | 1:20.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
76 | Ida Larsen | 2000 | 251 | 39.27 | 1:20.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
77 | Ida-Marie Andersen | 2001 | 249 | 37.28 | 1:21.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
78 | Maya Nykjær | 2001 | 248 | 39.38 | 1:21.17 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
79 | Therese Pålsson | 2001 | 239 | 39.89 | 1:22.18 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
80 | Nathalie Grahn | 2000 | 231 | 39.31 | 1:23.09 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
81 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 225 | 39.92 | 1:23.77 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
82 | Emma Ibsen | 2001 | 221 | 40.01 | 1:24.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
83 | Caroline Bonde | 2000 | 209 | 40.03 | 1:25.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
83 | Karoline Jensen | 2001 | 209 | 40.08 | 1:25.90 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
85 | Erika Grüneberger | 2001 | 208 | 40.24 | 1:25.98 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
86 | Anna Adelholm | 2001 | 189 | 42.11 | 1:28.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
87 | Maja Lundberg | 2000 | 188 | 42.51 | 1:28.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
88 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 176 | 43.18 | 1:30.87 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
89 | Lærke Winkleman | 2001 | 171 | 43.61 | 1:31.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
90 | Clara Vest Bungaard | 2000 | 160 | 43.88 | 1:33.84 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
91 | Zabrina Lindblad | 2000 | 157 | 45.38 | 1:34.52 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
92 | Alberte Poulsen | 2001 | 156 | 44.01 | 1:34.70 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
93 | Helena Stengelshøj | 2001 | 155 | 44.64 | 1:34.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
94 | Dagny Gustafsson | 2000 | 149 | 46.07 | 1:36.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Luna Green-Birch | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Moa Kristiansson | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2011-11-26 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 1:00.55 2011-11-26 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 597 | 29.64 | 1:00.58 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 585 | 29.80 | 1:00.96 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karina Sørensen | 1995 | 567 | 29.73 | 1:01.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte Breum | 1995 | 565 | 29.67 | 1:01.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | 555 | 30.17 | 1:02.07 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | 554 | 29.97 | 1:02.10 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Ida Pedersen | 1998 | 551 | 29.65 | 1:02.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Christensen | 1997 | 533 | 29.84 | 1:02.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kirstine Feldinger | 1996 | 533 | 29.74 | 1:02.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katja Lund Cliff | 1996 | 531 | 30.59 | 1:02.99 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Louise Lynæs | 1997 | 529 | 30.30 | 1:03.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josefine Boisen | 1996 | 523 | 30.65 | 1:03.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Jensen | 1997 | 521 | 30.36 | 1:03.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 517 | 30.28 | 1:03.53 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lærke Viereck | 1997 | 513 | 30.71 | 1:03.71 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Louise Holm | 1994 | 510 | 31.09 | 1:03.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Hansen | 1995 | 503 | 30.89 | 1:04.13 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
18 | Frederikke Houen | 1998 | 497 | 30.78 | 1:04.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 496 | 31.32 | 1:04.44 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
20 | Pernille Agerlin | 1997 | 495 | 31.71 | 1:04.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Isabella Wolsted | 1998 | 494 | 31.43 | 1:04.50 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 494 | 30.51 | 1:04.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 494 | 31.37 | 1:04.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Helene Vistisen | 1997 | 492 | 30.13 | 1:04.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 490 | 30.93 | 1:04.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 489 | 30.76 | 1:04.73 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Rikke Knudsen | 1998 | 489 | 31.24 | 1:04.74 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
28 | Hanna Cederholm | 1997 | 487 | 30.87 | 1:04.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Irene Halck | 1999 | 484 | 31.34 | 1:04.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thea Jensen | 1996 | 483 | 31.14 | 1:04.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Mia Wennecke | 1999 | 479 | 31.39 | 1:05.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 479 | 31.46 | 1:05.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Simone Bukholt | 1999 | 478 | 30.73 | 1:05.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 474 | 31.30 | 1:05.40 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
34 | Pernille Nislev | 1998 | 474 | 32.10 | 1:05.40 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nicole Kristensen | 1999 | 468 | 31.57 | 1:05.66 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
37 | Signe Bjerre | 1998 | 468 | 31.22 | 1:05.67 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
38 | Signe Skousen | 1999 | 466 | 31.53 | 1:05.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Emilie Steffensen | 1997 | 465 | 31.82 | 1:05.84 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
40 | Mathilde E Petersen | 1998 | 463 | 31.25 | 1:05.90 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
41 | Silje Krarup | 1998 | 461 | 32.02 | 1:06.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Rikke Henningsen | 1997 | 461 | 31.07 | 1:06.03 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
43 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 455 | 31.82 | 1:06.28 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
44 | Pernille Jensen | 1998 | 449 | 32.81 | 1:06.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
45 | Amalie Lange | 1998 | 449 | 31.74 | 1:06.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 445 | 32.17 | 1:06.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Simone Jørgensen | 1999 | 443 | 32.15 | 1:06.87 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
48 | Alexsandra Maric | 1997 | 440 | 32.35 | 1:07.02 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
49 | Anette Damsgaard | 1996 | 440 | 32.51 | 1:07.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
50 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 439 | 32.32 | 1:07.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
51 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | 439 | 31.76 | 1:07.11 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
52 | Christina Løth Andersen | 1997 | 436 | 32.75 | 1:07.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
53 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 426 | 33.76 | 1:07.78 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
54 | Emma Hansen | 1999 | 425 | 32.42 | 1:07.80 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
55 | Laura Dahl | 1998 | 425 | 32.97 | 1:07.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
56 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 422 | 33.78 | 1:08.00 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
57 | Josefine Pålsson | 1999 | 421 | 32.65 | 1:08.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
58 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 420 | 33.03 | 1:08.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
59 | Thea Lund | 1999 | 420 | 32.91 | 1:08.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
60 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 418 | 33.07 | 1:08.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
61 | Amalie Dunwall | 1999 | 417 | 32.70 | 1:08.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
62 | Hanna Wrethander | 1999 | 409 | 32.91 | 1:08.68 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
63 | Helena Marmetschke | 1997 | 407 | 32.91 | 1:08.82 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
64 | Saga Hjartardottir | 1996 | 401 | 32.71 | 1:09.14 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
65 | Camilla Feldmann | 1999 | 398 | 32.39 | 1:09.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
66 | Julie Jonasson | 1998 | 398 | 33.22 | 1:09.32 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
67 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 397 | 33.39 | 1:09.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
68 | Karen Mørch | 1998 | 388 | 33.45 | 1:09.93 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
69 | Ida Bzorek | 1997 | 379 | 34.30 | 1:10.44 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
70 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 372 | 33.96 | 1:10.92 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
71 | Charlotte Pedersen | 1996 | 367 | 34.10 | 1:11.22 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
72 | Caroline Strandberg | 1998 | 366 | 34.69 | 1:11.28 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
73 | Julie Jørgensen | 1999 | 364 | 34.50 | 1:11.38 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
74 | Steffie Anthonys George | 1997 | 354 | 34.46 | 1:12.05 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
75 | Simone Thorsen | 1998 | 353 | 34.49 | 1:12.17 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
76 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 347 | 34.81 | 1:12.53 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
77 | Lea Søgaard | 1998 | 345 | 34.52 | 1:12.73 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
78 | Ellen E. Jørgensen | 1997 | 329 | 35.63 | 1:13.86 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
79 | Katrine Johannessen | 1999 | 326 | 35.09 | 1:14.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
80 | Nicoline Larsen | 1999 | 324 | 35.87 | 1:14.22 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
81 | Julie Nielsen | 1999 | 317 | 35.50 | 1:14.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
82 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 303 | 35.74 | 1:15.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
83 | Nina Madsen Teller | 1999 | 303 | 36.22 | 1:15.91 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
84 | Alma Gårdstrom | 1999 | 303 | 35.75 | 1:15.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
84 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 303 | 36.70 | 1:15.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
86 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | 302 | 36.64 | 1:15.99 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
87 | Freja Loop | 1997 | 297 | 36.44 | 1:16.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
88 | Maria Christensen | 1999 | 283 | 1:17.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
89 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 274 | 37.72 | 1:18.49 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
90 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 238 | 39.60 | 1:22.29 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
91 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 237 | 37.98 | 1:22.41 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
92 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 223 | 40.68 | 1:24.09 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
93 | Emma Devantier | 1999 | 197 | 40.80 | 1:27.63 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Amanda Glerup Andersen | 1998 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Dina Ingemann | 1997 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Natasja Hansen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Reinstrup | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2011-11-26 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 1:00.55 2011-11-26 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 30.98 | 1:04.33 | |||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 32.82 | 1:09.79 | |||||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.09 | 1:13.11 | |||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.74 | 1:15.06 | |||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 36.50 | 1:15.33 | |||||
6 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 35.66 | 1:16.20 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2011-11-26 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 1:00.55 2011-11-26 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.93 | 59.60 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.68 | 1:01.20 | |||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.98 | 1:01.70 | |||||
4 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.10 | 1:04.17 | |||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.75 | 1:04.45 | |||||
6 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.80 | 1:05.42 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2011-11-26 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 1:00.55 2011-11-26 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 29.01 | 59.85 | |||||
2 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 29.51 | 1:00.73 | |||||
3 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 29.58 | 1:01.64 | |||||
4 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 29.93 | 1:01.70 | |||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 29.98 | 1:02.26 | |||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 30.66 | 1:03.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:01 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
15 - 16 år: Niklas Hedegaard (1990) 2:12.50 |
17 - 99 år: Magnus Krygell (1982) 2:07.88 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 409 | 31.78 | 1:08.25 | 1:46.78 | 2:26.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nikola Mackic | 1999 | 407 | 31.29 | 1:08.13 | 1:47.20 | 2:27.13 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Magnus Vinjebo | 1999 | 371 | 33.35 | 1:12.21 | 1:51.93 | 2:31.72 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | 328 | 22.98 | 1:13.78 | 1:55.32 | 2:38.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel Henriksen | 1999 | 286 | 34.80 | 1:16.38 | 2:00.58 | 2:45.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
15 - 16 år: Niklas Hedegaard (1990) 2:12.50 |
17 - 99 år: Magnus Krygell (1982) 2:07.88 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Danny Corell | 1997 | 445 | 31.74 | 1:07.83 | 1:45.80 | 2:22.88 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Rune Friis Petersen | 1996 | 444 | 30.95 | 1:06.95 | 1:43.93 | 2:23.00 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Frei | 1995 | 407 | 32.11 | 1:08.65 | 1:47.26 | 2:27.16 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | 364 | 34.33 | 1:12.61 | 1:52.15 | 2:32.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Julie Schmidt (1995) 2:31.21 2008-10-29 |
15 - 99 år: Martina Nilsson (1986) 2:21.52 2003-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 500 | 33.16 | 1:11.79 | 1:52.23 | 2:32.15 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 442 | 34.60 | 1:15.13 | 1:57.42 | 2:38.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 439 | 35.72 | 1:16.13 | 1:57.25 | 2:38.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nana Hansen | 2000 | 403 | 34.46 | 1:14.50 | 1:58.24 | 2:43.39 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 389 | 37.10 | 1:19.69 | 2:02.75 | 2:45.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 372 | 35.73 | 1:17.74 | 2:01.28 | 2:47.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 310 | 39.11 | 1:24.69 | 2:11.55 | 2:58.41 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 263 | 38.80 | 1:27.51 | 2:19.38 | 3:08.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 251 | 39.21 | 1:28.72 | 2:20.16 | 3:11.22 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
13 - 14 år: Julie Schmidt (1995) 2:31.21 2008-10-29 |
15 - 99 år: Martina Nilsson (1986) 2:21.52 2003-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 392 | 36.71 | 1:17.77 | 2:01.28 | 2:44.92 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
2 | Victoria Nilsson | 1997 | 380 | 35.26 | 1:17.27 | 2:01.20 | 2:46.63 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Caroline Strandberg | 1998 | 362 | 37.14 | 1:19.67 | 2:04.11 | 2:49.37 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Mille Rask Sander | 1999 | 358 | 35.77 | 1:17.75 | 2:02.50 | 2:50.02 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
5 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 256 | 39.12 | 1:27.51 | 2:18.21 | 3:10.01 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Katrine Johannessen | 1999 | 253 | 37.96 | 1:25.90 | 2:18.71 | 3:10.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Josefine Boisen | 1996 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Hauch | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler |
15 - 99 år: Jens Nielsen (1982) 4:41.42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 1:03.09 | 2:13.98 | 3:34.34 | 4:38.35 | 15-99 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.40 | 2:33.19 | 4:00.15 | 5:10.23 | |||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:12.17 | 2:33.11 | 4:01.75 | 5:10.39 | |||
4 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.78 | 2:39.79 | 4:09.87 | 5:20.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler |
13 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 5:04.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:11.61 | 2:27.70 | 3:56.13 | 5:07.63 | |||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 1:11.80 | 2:33.25 | 3:59.96 | 5:08.98 | |||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 1:14.45 | 2:36.22 | 4:10.30 | 5:20.34 | |||
4 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.19 | 2:38.03 | 4:10.38 | 5:21.96 | |||
5 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.62 | 2:41.76 | 4:16.92 | 5:32.06 | |||
6 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.09 | 2:40.03 | 4:14.51 | 5:32.86 | |||
7 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:15.67 | 2:40.32 | 4:19.25 | 5:34.24 | |||
8 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.93 | 2:46.17 | 4:18.94 | 5:34.58 | |||
9 | Silje Krarup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.60 | 2:48.51 | 4:27.11 | 5:41.97 | |||
10 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:24.45 | 2:50.89 | 4:26.35 | 5:43.05 | |||
11 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:24.93 | 2:51.30 | 4:36.23 | 5:54.91 | |||
12 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:28.63 | 2:57.91 | 4:43.44 | 6:04.63 | |||
13 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:32.60 | 3:02.69 | 4:48.22 | 6:05.87 | |||
14 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:29.45 | 2:59.12 | 4:46.91 | 6:07.78 | |||
15 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:36.32 | 3:06.97 | 4:51.55 | 6:08.18 | |||
16 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:36.42 | 3:18.52 | 5:28.53 | 7:00.67 | |||
- | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | DSQ | EFB v 125 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
15 - 99 år: Hilmar Smâri Jónsson (1994) 8:46.94 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:02.84 | 2:08.18 | 3:13.35 | 4:20.17 | 8:45.28 | 15-99 Aldersgruppe Rekord | |
5:26.55 | 6:33.12 | 7:39.72 | ||||||||
2 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:04.34 | 2:13.27 | 3:21.75 | 4:29.40 | 8:54.50 | ||
5:36.66 | 6:43.88 | 7:51.38 | ||||||||
3 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:04.04 | 2:12.91 | 3:21.71 | 4:30.86 | 9:03.26 | ||
5:39.23 | 6:48.68 | 7:56.57 | ||||||||
4 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.07 | 2:13.32 | 3:21.95 | 4:30.31 | 9:04.30 | ||
5:39.12 | 6:48.42 | 7:57.42 | ||||||||
5 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:04.01 | 2:13.17 | 3:21.84 | 4:31.10 | 9:05.83 | ||
5:40.36 | 6:49.88 | 7:58.92 | ||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:03.60 | 2:12.37 | 3:21.52 | 4:30.68 | 9:05.92 | ||
5:39.86 | 6:49.05 | 7:58.29 | ||||||||
7 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.56 | 2:13.31 | 3:22.31 | 4:31.83 | 9:07.97 | ||
5:41.58 | 6:51.38 | 8:00.83 | ||||||||
8 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.50 | 2:16.11 | 3:26.68 | 4:37.48 | 9:18.07 | ||
5:48.65 | 6:59.91 | 8:10.94 | ||||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.59 | 2:17.70 | 3:30.10 | 4:41.74 | 9:25.49 | ||
5:54.17 | 7:06.03 | 8:18.35 | ||||||||
10 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.40 | 2:18.58 | 3:29.32 | 4:42.56 | 9:25.84 | ||
5:55.31 | 7:06.55 | 8:17.47 | ||||||||
11 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:07.93 | 2:21.37 | 3:34.53 | 4:48.44 | 9:38.10 | ||
6:01.70 | 7:14.60 | 8:28.00 | ||||||||
12 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.61 | 2:21.45 | 3:35.94 | 4:51.07 | 9:55.99 | ||
6:06.97 | 7:22.49 | 8:39.58 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Sigma Årgang 1 (1997) 2:11.83 2010-12-04 |
13 - 99 år: SK Laxen 2:03.10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mk 31 Piger 4 | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:34.92 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 45.55 | 1:21.96 | |||||||
Sofie Høvring | 2004 | 39.67 | 2:01.63 | |||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.29 | 2:34.92 | |||||||
2 | SK Laxen Lag 1 Piger | 2002 | Simklubben Laxen | 2:35.13 | ||||||
Mellie Wijk | 2002 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Nathalie Barrington | 2002 | 45.69 | 1:23.15 | |||||||
Julia Wollentz | 2002 | 38.17 | 2:01.32 | |||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 33.81 | 2:35.13 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:37.10 | ||||||
Zascha Seest-Østergård | 2002 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 38.63 | 1:23.83 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 40.34 | 2:04.17 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 32.93 | 2:37.10 | |||||||
4 | SK Laxen Lag 2 Piger | 2002 | Simklubben Laxen | 2:44.04 | ||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 41.03 | 41.03 | |||||||
Josephine Ålenius | 2002 | 44.95 | 1:25.98 | |||||||
Emilia Karlberg | 2002 | 41.24 | 2:07.22 | |||||||
Karin Widerberg | 2003 | 36.82 | 2:44.04 | |||||||
5 | Køge Piger 2 | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:05.75 | ||||||
Maja Svenstrup | 2002 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Melina Degner | 2004 | 53.62 | 1:38.88 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | |||||||||
Clara Dreier | 2004 | 3:05.75 | 3:05.75 | |||||||
6 | SK Laxen Lag 3 Piger | 2002 | Simklubben Laxen | 3:09.57 | ||||||
Cazzandra Lindblad | 2003 | 46.23 | 46.23 | |||||||
Hannah Fritz | 2003 | 55.10 | 1:41.33 | |||||||
Henna Kjaergaard | 2003 | 45.10 | 2:26.43 | |||||||
Maja Schriever-Abeln | 2003 | 43.14 | 3:09.57 | |||||||
7 | Sigma Swim Allerød Piger | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:11.72 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 51.50 | 1:39.46 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 46.27 | 2:25.73 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 45.99 | 3:11.72 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-2001 |
12 år og yngre: Sigma Årgang 1 (1997) 2:11.83 2010-12-04 |
13 - 99 år: SK Laxen 2:03.10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Piger 1 | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 2:05.37 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 35.25 | 1:07.41 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 30.20 | 1:37.61 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 27.76 | 2:05.37 | |||||||
2 | Kalundborg Damer | 1990 | Kalundborg SK | 2:06.84 | ||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 35.69 | 1:07.22 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 31.51 | 1:38.73 | |||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 28.11 | 2:06.84 | |||||||
3 | Køge Damer 1 | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:07.77 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Laura Andersen | 1997 | 35.48 | 1:08.00 | |||||||
Josefine Boisen | 1996 | 31.09 | 1:39.09 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 28.68 | 2:07.77 | |||||||
4 | Helsingør Damer 1 | 1990 | Helsingør Svømmeklub | 2:09.57 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Pernille Agerlin | 1997 | 37.23 | 1:10.91 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 30.09 | 1:41.00 | |||||||
Alberte Breum | 1995 | 28.57 | 2:09.57 | |||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 1990 | Roskilde Svømning | 2:10.95 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Simone Friis | 1991 | 34.55 | 1:09.27 | |||||||
Laura Dahl | 1998 | 32.90 | 1:42.17 | |||||||
Lærke Viereck | 1997 | 28.78 | 2:10.95 | |||||||
6 | Gentofte Piger 2 | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.71 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 36.73 | 1:10.78 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 32.56 | 1:43.34 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 28.37 | 2:11.71 | |||||||
7 | Helsingør Damer 2 | 1990 | Helsingør Svømmeklub | 2:11.85 | ||||||
Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 36.18 | 1:10.75 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 31.97 | 1:42.72 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 29.13 | 2:11.85 | |||||||
8 | Horsens Damer | 1990 | Horsens Svømmeklub | 2:12.33 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 37.78 | 1:13.12 | |||||||
Louise Holm | 1994 | 31.58 | 1:44.70 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 27.63 | 2:12.33 | |||||||
9 | Holbæk Angels 1 | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:12.37 | ||||||
Mette Jensen | 1997 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 37.99 | 1:11.83 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 31.26 | 1:43.09 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 29.28 | 2:12.37 | |||||||
10 | Mk 31 Piger 1 | 1990 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:12.72 | ||||||
Helena Marmetschke | 1997 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 37.70 | 1:11.81 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 31.86 | 1:43.67 | |||||||
Mathilde E Petersen | 1998 | 29.05 | 2:12.72 | |||||||
11 | Hils Piger 1 | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:12.93 | ||||||
Pernille Nislev | 1998 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 38.85 | 1:12.05 | |||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | 32.33 | 1:44.38 | |||||||
My Weitling | 2000 | 28.55 | 2:12.93 | |||||||
12 | SK Laxen Lag 1 Damer | 1990 | Simklubben Laxen | 2:13.16 | ||||||
Victoria Nilsson | 1997 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Hanna Cederholm | 1997 | 34.56 | 1:09.56 | |||||||
Josefine Pålsson | 1999 | 33.82 | 1:43.38 | |||||||
Hanna Wrethander | 1999 | 29.78 | 2:13.16 | |||||||
13 | Lf Piger 1 :-) | 1990 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:15.69 | ||||||
Ida Bzorek | 1997 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Steffie Anthonys George | 1997 | 36.84 | 1:12.45 | |||||||
Rikke Henningsen | 1997 | 34.16 | 1:46.61 | |||||||
Camilla Hansen | 1995 | 29.08 | 2:15.69 | |||||||
14 | Mk 31 Piger 2 | 1990 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:20.37 | ||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 42.14 | 1:16.35 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 35.39 | 1:51.74 | |||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 28.63 | 2:20.37 | |||||||
15 | Køge Damer 2 | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:21.07 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 40.71 | 1:14.96 | |||||||
Emma Henriksen | 2001 | 36.21 | 1:51.17 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 29.90 | 2:21.07 | |||||||
16 | Køge Damer 3 | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:24.47 | ||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 39.82 | 1:17.25 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 36.49 | 1:53.74 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 30.73 | 2:24.47 | |||||||
17 | Holbæk Cherubs | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:25.91 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Alberte Andersen | 2001 | 44.14 | 1:20.43 | |||||||
Ida Larsen | 2000 | 33.31 | 1:53.74 | |||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 32.17 | 2:25.91 | |||||||
18 | SK Laxen Lag 2 Damer | 1990 | Simklubben Laxen | 2:26.93 | ||||||
Moa Bergstedt | 2000 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Elin Norrman | 2001 | 41.09 | 1:18.57 | |||||||
Petronella Johansson | 2000 | 36.12 | 1:54.69 | |||||||
Lovisa Gröndahl | 2000 | 32.24 | 2:26.93 | |||||||
19 | Mk 31 Piger 3 | 1990 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:32.18 | ||||||
Lea Søgaard | 1998 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Saga Hjartardottir | 1996 | 41.76 | 1:22.35 | |||||||
Karen Mørch | 1998 | 35.68 | 1:58.03 | |||||||
Mia Søgaard | 2001 | 34.15 | 2:32.18 | |||||||
20 | Nsk Piger :-) | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 2:39.89 | ||||||
Julie Pagh Pedersen | 1998 | 45.18 | 45.18 | |||||||
Frida Munch Jørgensen | 1999 | 42.94 | 1:28.12 | |||||||
Nicoline Larsen | 1999 | 39.37 | 2:07.49 | |||||||
Julie Jørgensen | 1999 | 32.40 | 2:39.89 | |||||||
21 | Nakskov Piger :-) | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 2:40.30 | ||||||
Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 43.08 | 43.08 | |||||||
Sophia Lindegaard | 2001 | 42.61 | 1:25.69 | |||||||
Julie K Madsen | 2001 | 41.66 | 2:07.35 | |||||||
Gabriella Sjursen | 2000 | 32.95 | 2:40.30 | |||||||
22 | SK Laxen Lag 3 Damer | 1990 | Simklubben Laxen | 2:41.72 | ||||||
Anna Quander | 2000 | 39.07 | 39.07 | |||||||
Nathalie Grahn | 2000 | 43.49 | 1:22.56 | |||||||
Erika Grüneberger | 2001 | 43.05 | 2:05.61 | |||||||
Therese Pålsson | 2001 | 36.11 | 2:41.72 | |||||||
23 | Mk 31 Piger 5 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:54.25 | ||||||
Selma Bruun Pedersen | 2000 | 42.53 | 42.53 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | |||||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 2:17.20 | 2:17.20 | |||||||
Sabrina Eriksen | 2002 | 37.05 | 2:54.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
14 år og yngre: Aalborg Drenge 1 Gr. 1 (1993) 1:50.49 2010-12-04 |
15 - 99 år: Team Reykjavik 1:48.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Laxen Lag 1 Drenge | 2000 | Simklubben Laxen | 2:12.60 | ||||||
Hugo Vaide | 2003 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Gunnar Widerberg | 2000 | 34.18 | 1:12.84 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 29.41 | 1:42.25 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 30.35 | 2:12.60 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:13.83 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 36.68 | 1:12.22 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 31.27 | 1:43.49 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 30.34 | 2:13.83 | |||||||
3 | Mk 31 Drenge 1 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:25.43 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 40.98 | 1:18.73 | |||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 32.28 | 1:51.01 | |||||||
Daniel Brylov | 2000 | 34.42 | 2:25.43 | |||||||
4 | SK Laxen Lag 2 Drenge | 2000 | Simklubben Laxen | 2:32.27 | ||||||
Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Finn Gaudenz | 2002 | 42.46 | 1:21.21 | |||||||
Isak Vaide | 2001 | 37.30 | 1:58.51 | |||||||
Ludwig Bjärudd | 2001 | 33.76 | 2:32.27 | |||||||
5 | Køge Drenge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:35.93 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 41.30 | 1:19.44 | |||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | 40.30 | 1:59.74 | |||||||
August Ryom | 2002 | 36.19 | 2:35.93 | |||||||
6 | Køge Drenge 3 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:37.62 | ||||||
Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Johan Krohn Olsen | 2001 | 44.45 | 1:25.92 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 37.90 | 2:03.82 | |||||||
Christian Buskov | 2000 | 33.80 | 2:37.62 | |||||||
7 | Sigma Swim Allerød Drenge | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:38.38 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 39.19 | 39.19 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 46.23 | 1:25.42 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 39.14 | 2:04.56 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 33.82 | 2:38.38 | |||||||
8 | SK Laxen Lag 3 Drenge | 2000 | Simklubben Laxen | 2:54.51 | ||||||
Axel Vaide | 2005 | 49.37 | 49.37 | |||||||
Walter Hero | 2002 | 49.78 | 1:39.15 | |||||||
Nam Do | 2001 | 39.66 | 2:18.81 | |||||||
Anton Swedblom | 2002 | 35.70 | 2:54.51 | |||||||
9 | Køge Drenge 4 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:54.96 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 47.59 | 47.59 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 47.63 | 1:35.22 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 41.70 | 2:16.92 | |||||||
Victor Lund | 2002 | 38.04 | 2:54.96 | |||||||
10 | SK Laxen Lag 4 Drenge | 2000 | Simklubben Laxen | 3:10.97 | ||||||
Albin Ekstrand | 2004 | 47.13 | 47.13 | |||||||
Edward Björkman | 2002 | 51.41 | 1:38.54 | |||||||
August Anderud | 2004 | 54.15 | 2:32.69 | |||||||
Erik Olsson | 2004 | 38.28 | 3:10.97 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
14 år og yngre: Aalborg Drenge 1 Gr. 1 (1993) 1:50.49 2010-12-04 |
15 - 99 år: Team Reykjavik 1:48.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Laxen Lag 1 Herrer | 1990 | Simklubben Laxen | 1:52.88 | ||||||
Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Max Ackerman | 1995 | 33.37 | 1:01.86 | |||||||
Timmie Rydberg | 1996 | 26.43 | 1:28.29 | |||||||
André Idoffsson | 1997 | 24.59 | 1:52.88 | |||||||
2 | Køge Herre 1 | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:54.10 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Christian Warm | 1992 | 30.21 | 1:01.59 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 27.48 | 1:29.07 | |||||||
Magnus Christensen | 1995 | 25.03 | 1:54.10 | |||||||
3 | Kalundborg Herrer | 1990 | Kalundborg SK | 1:54.91 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 34.15 | 1:01.68 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 28.34 | 1:30.02 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 24.89 | 1:54.91 | |||||||
4 | H Stv-1 | 1995 | Swim Team Vestsjælland | 1:56.12 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Jonas Frei | 1995 | 31.93 | 1:03.16 | |||||||
Emil R. Petersen | 1995 | 29.05 | 1:32.21 | |||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 23.91 | 1:56.12 | |||||||
5 | Gentofte Drenge 1 | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 1:56.46 | ||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Frederik Weiss | 1999 | 32.81 | 1:02.86 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | 29.51 | 1:32.37 | |||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 24.09 | 1:56.46 | |||||||
6 | Hils Drenge 1 | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 2:00.61 | ||||||
Frederik Weibel | 1999 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Thomas Engdal | 1998 | 34.08 | 1:03.52 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 31.09 | 1:34.61 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 26.00 | 2:00.61 | |||||||
7 | Holbæk Pack | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:00.70 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 33.54 | 1:04.44 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 29.55 | 1:33.99 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 26.71 | 2:00.70 | |||||||
8 | Lf Drenge :-) | 1990 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:01.27 | ||||||
Jonas Gram-Lange | 1999 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Alexander Piihl Hansen | 1997 | 35.97 | 1:07.50 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 28.38 | 1:35.88 | |||||||
Tobias Edvardsen | 1995 | 25.39 | 2:01.27 | |||||||
9 | Horsens Herre | 1990 | Horsens Svømmeklub | 2:01.70 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 33.83 | 1:06.00 | |||||||
Lasse Christensen | 1994 | 28.08 | 1:34.08 | |||||||
Alexander Jensen | 1998 | 27.62 | 2:01.70 | |||||||
10 | Roskilde Drenge 1 | 1997 | Roskilde Svømning | 2:04.04 | ||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Emil Johansen | 1999 | 34.42 | 1:07.06 | |||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 31.52 | 1:38.58 | |||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 25.46 | 2:04.04 | |||||||
11 | Holbæk Cubs 1 | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:05.12 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Martin Stengelshøj | 1999 | 36.44 | 1:08.56 | |||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 29.11 | 1:37.67 | |||||||
Mikkel Halby | 1999 | 27.45 | 2:05.12 | |||||||
12 | H Stv-2 | 1995 | Swim Team Vestsjælland | 2:07.57 | ||||||
Mads Ottsen | 1999 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 36.11 | 1:10.91 | |||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 29.85 | 1:40.76 | |||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 26.81 | 2:07.57 | |||||||
- | H Stv-3 | 1995 | Swim Team Vestsjælland | DNS | ||||||
Mads Ottsen | 1999 | |||||||||
Magnus Nygaard | 2000 | |||||||||
Kasper Nørmark Hansen | 1998 | |||||||||
Joachim Raahauge | 1996 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
10 år og yngre: Josefine Paaske (2002) 42.98 2011-11-27 |
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.05 | ||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.76 | ||||||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.11 | ||||||
4 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.49 | ||||||
5 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.58 | ||||||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.60 | ||||||
7 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.61 | ||||||
8 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.66 | ||||||
9 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.84 | ||||||
10 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.94 | ||||||
11 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.79 | ||||||
12 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 36.00 | ||||||
13 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.09 | ||||||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.19 | ||||||
15 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.26 | ||||||
16 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.42 | ||||||
17 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.46 | ||||||
18 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.57 | ||||||
19 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 37.77 | ||||||
20 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.90 | ||||||
21 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.92 | ||||||
22 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 38.28 | ||||||
23 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.43 | ||||||
24 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.53 | ||||||
25 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 39.93 | ||||||
26 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.96 | ||||||
26 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.96 | ||||||
28 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 40.31 | ||||||
29 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.84 | ||||||
30 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 41.91 | ||||||
31 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 41.94 | ||||||
32 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.15 | ||||||
33 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.53 | ||||||
34 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 45.61 | ||||||
35 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.06 | ||||||
36 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 46.66 | ||||||
37 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 47.37 | ||||||
38 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 47.91 | ||||||
39 | Zabrina Lindblad | 2000 | Simklubben Laxen | 49.32 | ||||||
40 | Clara Vest Bungaard | 2000 | Svømmeklubben Syd | 49.38 | ||||||
41 | Dagny Gustafsson | 2000 | Simklubben Laxen | 49.99 | ||||||
42 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 50.41 | ||||||
43 | Helena Stengelshøj | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 51.29 | ||||||
- | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | DSQ | Ej fort bev v 25m | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1915-1999 |
10 år og yngre: Josefine Paaske (2002) 42.98 2011-11-27 |
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 31.28 | ||||||
2 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 32.66 | ||||||
3 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.86 | ||||||
4 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 33.02 | ||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.05 | ||||||
6 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.15 | ||||||
7 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 33.18 | ||||||
8 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.30 | ||||||
9 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 33.48 | ||||||
10 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 33.63 | ||||||
11 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 34.06 | ||||||
12 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.14 | ||||||
13 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 34.25 | ||||||
14 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.35 | ||||||
15 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.92 | ||||||
16 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.99 | ||||||
16 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.99 | ||||||
18 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.00 | ||||||
19 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 35.04 | ||||||
20 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.13 | ||||||
21 | Helena Marmetschke | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.18 | ||||||
22 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 35.59 | ||||||
23 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 35.61 | ||||||
24 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 35.80 | ||||||
25 | Celina Langtoft | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 35.83 | ||||||
26 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 36.14 | ||||||
27 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 36.20 | ||||||
28 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.28 | ||||||
29 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 36.96 | ||||||
30 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.99 | ||||||
31 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.62 | ||||||
32 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 37.95 | ||||||
33 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 38.08 | ||||||
34 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 40.25 | ||||||
35 | Katrine Dickow | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.31 | ||||||
36 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.86 | ||||||
37 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 41.45 | ||||||
38 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 41.54 | ||||||
39 | Alma Gårdstrom | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 41.96 | ||||||
40 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 43.21 | ||||||
41 | Maria Christensen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 43.24 | ||||||
42 | Julie Pagh Pedersen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 44.36 | ||||||
- | Dina Ingemann | 1997 | Orient Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:16 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Josefine Paaske (2002) 42.98 2011-11-27 |
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.54 | ||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.68 | ||||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 46.96 | ||||||
4 | Agnes Dalgas | 2005 | Køge Svømmeklub | 50.67 | ||||||
5 | Clara Laurell | 2004 | Simklubben Laxen | 51.56 | ||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 52.77 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Josefine Paaske (2002) 42.98 2011-11-27 |
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.07 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.99 | ||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 36.92 | ||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 38.45 | ||||||
5 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 39.07 | ||||||
6 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.41 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
10 år og yngre: Josefine Paaske (2002) 42.98 2011-11-27 |
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.26 | ||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.12 | ||||||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.47 | ||||||
4 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.31 | ||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.45 | ||||||
6 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.56 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
10 år og yngre: Josefine Paaske (2002) 42.98 2011-11-27 |
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 31.04 | ||||||
2 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 32.50 | ||||||
3 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.88 | ||||||
4 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 32.92 | ||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.93 | ||||||
6 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 33.18 2010-12-05 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 30.66 2012-12-02 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 27.91 2011-11-27 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 27.83 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 29.04 | ||||||
3 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.27 | ||||||
4 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.60 | ||||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.50 | ||||||
6 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 30.86 | ||||||
7 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.94 | ||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 31.62 | ||||||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.32 | ||||||
11 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 32.45 | ||||||
12 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.69 | ||||||
13 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.78 | ||||||
14 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.79 | ||||||
15 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.20 | ||||||
16 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 33.37 | ||||||
17 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.06 | ||||||
18 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 34.12 | ||||||
19 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.48 | ||||||
20 | Sebastian Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.93 | ||||||
21 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 35.53 | ||||||
22 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 35.78 | ||||||
23 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Farum Svømmeklub | 35.96 | ||||||
24 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.01 | ||||||
25 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.58 | ||||||
26 | Luka Maric | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 37.97 | ||||||
27 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 38.65 | ||||||
28 | Lucas Valdau | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.29 | ||||||
29 | Emil Aner | 1998 | Svømmeklubben Syd | 44.24 | ||||||
- | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alikhan Bakashev | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Afsl på maven | |||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1915-1997 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 33.18 2010-12-05 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 30.66 2012-12-02 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 27.91 2011-11-27 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 28.12 | ||||||
2 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.76 | ||||||
3 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 29.12 | ||||||
4 | Glenn Skjæveland | 1992 | Sandnes SLK | 29.52 | ||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 30.56 | ||||||
6 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.59 | ||||||
7 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 30.63 | ||||||
8 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 30.75 | ||||||
9 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.13 | ||||||
10 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.14 | ||||||
11 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.17 | ||||||
12 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 31.52 | ||||||
13 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.20 | ||||||
14 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 32.45 | ||||||
15 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.46 | ||||||
16 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 35.25 | ||||||
17 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.34 | ||||||
18 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.74 | ||||||
19 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.84 | ||||||
20 | Sebastian Olsen Johansen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 38.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 33.18 2010-12-05 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 30.66 2012-12-02 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 27.91 2011-11-27 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hugo Vaide | 2003 | 220 | 37.42 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 210 | 37.99 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Theodor Palmø | 2002 | 183 | 39.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 180 | 39.99 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Jonas Christensen | 2002 | 172 | 40.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Julius Gustavsson | 2002 | DSQ | EFB | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 33.18 2010-12-05 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 30.66 2012-12-02 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 27.91 2011-11-27 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thor B. Hansen | 2000 | 334 | 32.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filip Bækgaard | 2000 | 325 | 32.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Witthøft | 2000 | 321 | 32.99 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 300 | 33.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 249 | 35.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Markus B. Hajdu | 2000 | 249 | 35.92 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 33.18 2010-12-05 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 30.66 2012-12-02 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 27.91 2011-11-27 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 561 | 27.41 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frederik Weibel | 1999 | 494 | 28.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Samuel | 1998 | 454 | 29.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 446 | 29.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | 421 | 30.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver H. Andersen | 1999 | 406 | 30.52 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
12 år og yngre: Marcus Heurlin Lunding (1999) 33.18 2010-12-05 |
13 - 14 år: Frederik Weibel (1999) 30.66 2012-12-02 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 27.91 2011-11-27 |
17 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | 555 | 27.51 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
2 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 520 | 28.11 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Jacob Jensen | 1995 | 509 | 28.31 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Glenn Skjæveland | 1992 | 420 | 30.18 | ||||||
Sandnes SLK | ||||||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | 406 | 30.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 400 | 30.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1915-2001 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 35.55 2011-11-27 |
11 - 12 år: Mette Haagen Larsen (1997) 30.21 2008-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 27.35 2010-12-05 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henriette Brekke | 1988 | Stavanger Svømme Club | 26.75 | 13-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.23 | ||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.34 | ||||||
4 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 28.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 28.40 | ||||||
6 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 28.50 | ||||||
7 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.86 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 28.86 | ||||||
9 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.89 | ||||||
9 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.89 | ||||||
11 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.91 | ||||||
12 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 28.96 | ||||||
13 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 29.04 | ||||||
14 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.19 | ||||||
15 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 29.25 | ||||||
16 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.32 | ||||||
17 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.35 | ||||||
18 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.37 | ||||||
18 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.37 | ||||||
20 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.38 | ||||||
21 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 29.40 | ||||||
22 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 29.41 | ||||||
23 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 29.42 | ||||||
23 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 29.42 | ||||||
25 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.49 | ||||||
26 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.54 | ||||||
27 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 29.56 | ||||||
28 | Mathilde E Petersen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.60 | ||||||
29 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.62 | ||||||
30 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 29.64 | ||||||
30 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 29.64 | ||||||
32 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.66 | ||||||
33 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.67 | ||||||
34 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 29.69 | ||||||
35 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.70 | ||||||
36 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.72 | ||||||
37 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 29.80 | ||||||
38 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 29.81 | ||||||
39 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.04 | ||||||
40 | Silje Krarup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.06 | ||||||
41 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 30.17 | ||||||
42 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.24 | ||||||
42 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.24 | ||||||
44 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 30.27 | ||||||
45 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.31 | ||||||
46 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 30.39 | ||||||
47 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 30.54 | ||||||
47 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.54 | ||||||
49 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 30.62 | ||||||
50 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 30.63 | ||||||
51 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.66 | ||||||
52 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 30.81 | ||||||
53 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 30.82 | ||||||
54 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.87 | ||||||
55 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.88 | ||||||
56 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.94 | ||||||
57 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 31.05 | ||||||
57 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.05 | ||||||
59 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.09 | ||||||
60 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.11 | ||||||
61 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.12 | ||||||
62 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 31.14 | ||||||
63 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 31.16 | ||||||
64 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 31.39 | ||||||
65 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.41 | ||||||
66 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 31.44 | ||||||
67 | Julie Jonasson | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 31.47 | ||||||
68 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 31.49 | ||||||
69 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.50 | ||||||
69 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.50 | ||||||
71 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 31.54 | ||||||
72 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.57 | ||||||
73 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.59 | ||||||
74 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.65 | ||||||
75 | Celina Langtoft | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 31.67 | ||||||
75 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 31.67 | ||||||
77 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 31.90 | ||||||
78 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.91 | ||||||
79 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.92 | ||||||
80 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 31.94 | ||||||
81 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.98 | ||||||
82 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.99 | ||||||
83 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.06 | ||||||
84 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.14 | ||||||
85 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.23 | ||||||
86 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.24 | ||||||
87 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.25 | ||||||
88 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.27 | ||||||
89 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 32.35 | ||||||
90 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.49 | ||||||
91 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.51 | ||||||
92 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.54 | ||||||
93 | Zoe Henningsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 32.59 | ||||||
94 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.69 | ||||||
95 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 32.82 | ||||||
96 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.85 | ||||||
97 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 32.86 | ||||||
98 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 32.88 | ||||||
98 | Freja Kofod-Hansen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.88 | ||||||
100 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.90 | ||||||
101 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.95 | ||||||
102 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 33.03 | ||||||
103 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.07 | ||||||
104 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.08 | ||||||
105 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 33.42 | ||||||
106 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 33.57 | ||||||
107 | Gabriella Sjursen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.69 | ||||||
108 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.84 | ||||||
109 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.98 | ||||||
110 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 34.04 | ||||||
111 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.07 | ||||||
112 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 34.16 | ||||||
113 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.33 | ||||||
114 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 34.37 | ||||||
115 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.03 | ||||||
116 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 35.05 | ||||||
117 | Andrea Axelsen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.06 | ||||||
118 | Maria Christensen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 35.07 | ||||||
119 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.10 | ||||||
120 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 35.22 | ||||||
121 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 35.65 | ||||||
122 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 35.66 | ||||||
123 | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 36.03 | ||||||
124 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.14 | ||||||
125 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 36.18 | ||||||
126 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.27 | ||||||
126 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 36.27 | ||||||
128 | Therese Pålsson | 2001 | Simklubben Laxen | 36.32 | ||||||
129 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 36.56 | ||||||
130 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.95 | ||||||
131 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.22 | ||||||
132 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.92 | ||||||
133 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 38.13 | ||||||
134 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 38.18 | ||||||
135 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.70 | ||||||
136 | Helena Stengelshøj | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.96 | ||||||
137 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.85 | ||||||
138 | Moa Kristiansson | 2001 | Simklubben Laxen | 40.17 | ||||||
139 | Clara Vest Bungaard | 2000 | Svømmeklubben Syd | 40.77 | ||||||
140 | Dagny Gustafsson | 2000 | Simklubben Laxen | 41.36 | ||||||
141 | Alberte Poulsen | 2001 | Orient Svømning | 41.67 | ||||||
142 | Zabrina Lindblad | 2000 | Simklubben Laxen | 43.89 | ||||||
- | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 35.55 2011-11-27 |
11 - 12 år: Mette Haagen Larsen (1997) 30.21 2008-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 27.35 2010-12-05 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 264 | 36.22 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 193 | 40.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 181 | 41.10 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Clara Laurell | 2004 | 153 | 43.47 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 119 | 47.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Agnes Dalgas | 2005 | 112 | 48.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 35.55 2011-11-27 |
11 - 12 år: Mette Haagen Larsen (1997) 30.21 2008-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 27.35 2010-12-05 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 489 | 29.51 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 443 | 30.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | 396 | 31.65 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | 371 | 32.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 365 | 32.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 352 | 32.91 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2001 |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 35.55 2011-11-27 |
11 - 12 år: Mette Haagen Larsen (1997) 30.21 2008-10-25 |
13 - 14 år: Emilie Beckmann (1997) 27.35 2010-12-05 |
15 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henriette Brekke | 1988 | 745 | 25.64 | 13-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 577 | 27.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 556 | 28.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kirstine Feldinger | 1996 | 550 | 28.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 546 | 28.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karina Sørensen | 1995 | 533 | 28.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karina Sørensen | 1995 | 523 | 28.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kirstine Feldinger | 1996 | 522 | 28.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karina Sørensen | 1995 | 519 | 28.93 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kirstine Feldinger | 1996 | 517 | 28.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Hørlykke | 2000 | 516 | 28.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Christensen | 1997 | 514 | 29.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 514 | 29.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Henriette Brekke | 1988 | 459 | 30.14 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
15 | Karina Sørensen | 1995 | 415 | 31.15 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1915-1999 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 30.04 2011-11-27 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 26.41 2012-12-02 |
15 - 16 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
17 - 99 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 24.46 | ||||||
2 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 24.60 | ||||||
3 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 24.99 | ||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 25.13 | ||||||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.26 | ||||||
6 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 25.53 | ||||||
7 | Mathias M. Trebbien | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 25.62 | ||||||
8 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 25.76 | ||||||
9 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 25.82 | ||||||
10 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 25.88 | ||||||
11 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 25.90 | ||||||
12 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 26.01 | ||||||
13 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 26.26 | ||||||
14 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.34 | ||||||
15 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 26.35 | ||||||
15 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.35 | ||||||
17 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.42 | ||||||
18 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 26.75 | ||||||
19 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 26.79 | ||||||
19 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.79 | ||||||
21 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 26.80 | ||||||
22 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.88 | ||||||
23 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 26.99 | ||||||
24 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 27.05 | ||||||
25 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.08 | ||||||
26 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.10 | ||||||
27 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.18 | ||||||
28 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 27.38 | ||||||
29 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 27.63 | ||||||
30 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 27.69 | ||||||
31 | Magnus Grundesen | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.74 | ||||||
32 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.79 | ||||||
33 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 27.91 | ||||||
34 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 28.02 | ||||||
34 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.02 | ||||||
36 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.13 | ||||||
37 | Christopher Pedersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 28.14 | ||||||
38 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.51 | ||||||
39 | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 28.57 | ||||||
40 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 28.62 | ||||||
41 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 29.14 | ||||||
42 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.19 | ||||||
43 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 29.27 | ||||||
44 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 29.32 | ||||||
45 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.41 | ||||||
46 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.49 | ||||||
47 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.50 | ||||||
48 | Sebastian Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.52 | ||||||
49 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 29.61 | ||||||
50 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 29.78 | ||||||
51 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.84 | ||||||
52 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.39 | ||||||
53 | Joachim Ytting | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 30.48 | ||||||
54 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.53 | ||||||
55 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.62 | ||||||
56 | Sebastian Olsen Johansen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.36 | ||||||
57 | Christopher Grønskov | 1999 | Orient Svømning | 32.48 | ||||||
58 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 33.24 | ||||||
59 | Emil Aner | 1998 | Svømmeklubben Syd | 33.42 | ||||||
60 | Oscar Miller | 1999 | Orient Svømning | 33.46 | ||||||
61 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 34.35 | ||||||
62 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 34.56 | ||||||
63 | Alikhan Bakashev | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 36.58 | ||||||
- | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 30.04 2011-11-27 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 26.41 2012-12-02 |
15 - 16 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
17 - 99 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 315 | 29.82 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | 236 | 32.82 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 219 | 33.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 206 | 34.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Christensen | 2002 | 179 | 36.01 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Schelke | 2002 | 149 | 38.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 30.04 2011-11-27 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 26.41 2012-12-02 |
15 - 16 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
17 - 99 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 421 | 27.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 397 | 27.60 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simon Brixner | 2000 | 383 | 27.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 367 | 28.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | 336 | 29.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Palmø | 2000 | 328 | 29.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
12 år og yngre: Dennis Dukic (2000) 30.04 2011-11-27 |
13 - 14 år: Mathias Nielsen (1999) 26.41 2012-12-02 |
15 - 16 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
17 - 99 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 550 | 24.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 519 | 25.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 516 | 25.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Jensen | 1995 | 513 | 25.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | 501 | 25.55 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mathias Rysgaard | 1998 | 500 | 25.56 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 494 | 25.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asbjørn Garne | 1995 | 493 | 25.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Sandbirk | 1995 | 492 | 25.71 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathias Rysgaard | 1998 | 489 | 25.76 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 484 | 25.84 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Christensen | 1995 | 484 | 25.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 483 | 25.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Rysgaard | 1998 | 482 | 25.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Jacob Jensen | 1995 | 477 | 25.98 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andreas Sandbirk | 1995 | 473 | 26.05 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Andreas Sandbirk | 1995 | 471 | 26.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jacob Jensen | 1995 | 467 | 26.16 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jacob Jensen | 1995 | 465 | 26.20 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Asbjørn Garne | 1995 | 452 | 26.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:11.79 2010-11-27 |
13 - 14 år: Amalie Mikkelsen (1997) 1:09.02 2010-12-05 |
15 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 2005-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.09 | 1:07.16 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.46 | 1:09.52 | |||||
3 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.86 | 1:11.57 | |||||
4 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.95 | 1:11.84 | |||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.67 | 1:13.72 | |||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.37 | 1:14.02 | |||||
7 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.73 | 1:14.07 | |||||
8 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.19 | 1:14.26 | |||||
9 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.47 | 1:14.29 | |||||
10 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.93 | 1:15.04 | |||||
11 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.90 | 1:16.67 | |||||
12 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.56 | 1:16.79 | |||||
13 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.02 | 1:17.27 | |||||
14 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.80 | 1:17.84 | |||||
15 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.11 | 1:21.44 | |||||
16 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 37.50 | 1:22.09 | |||||
17 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.85 | 1:22.19 | |||||
18 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.29 | 1:22.44 | |||||
19 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 37.26 | 1:22.85 | |||||
20 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.43 | 1:23.30 | |||||
21 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 38.95 | 1:23.32 | |||||
22 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.93 | 1:24.56 | |||||
23 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.24 | 1:25.85 | |||||
24 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.33 | 1:26.11 | |||||
25 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.60 | 1:26.32 | |||||
26 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 40.21 | 1:27.06 | |||||
27 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.73 | 1:28.37 | |||||
28 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.27 | 1:30.89 | |||||
29 | Gabriella Sjursen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 40.84 | 1:31.76 | |||||
30 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.19 | 1:33.67 | |||||
31 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.17 | 1:34.98 | |||||
32 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.77 | 1:36.72 | |||||
33 | Therese Pålsson | 2001 | Simklubben Laxen | 46.59 | 1:39.34 | |||||
34 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 45.28 | 1:45.65 | |||||
35 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 49.03 | 1:52.00 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:11.79 2010-11-27 |
13 - 14 år: Amalie Mikkelsen (1997) 1:09.02 2010-12-05 |
15 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 2005-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 32.58 | 1:08.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.78 | 1:09.57 | |||||
3 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.69 | 1:09.72 | |||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.01 | 1:10.03 | |||||
5 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 32.77 | 1:10.47 | |||||
6 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.65 | 1:10.58 | |||||
7 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.33 | 1:11.38 | |||||
8 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 33.39 | 1:11.50 | |||||
9 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.61 | 1:12.37 | |||||
10 | Signe Hauch | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.66 | 1:13.37 | |||||
11 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.98 | 1:13.66 | |||||
12 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 34.37 | 1:13.80 | |||||
13 | Silje Krarup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.61 | 1:14.29 | |||||
14 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.08 | 1:14.58 | |||||
15 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 34.64 | 1:14.68 | |||||
16 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.67 | 1:14.72 | |||||
17 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 35.25 | 1:15.27 | |||||
18 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.55 | 1:16.07 | |||||
19 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.26 | 1:16.53 | |||||
20 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.01 | 1:17.48 | |||||
21 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 35.77 | 1:18.53 | |||||
22 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 35.54 | 1:20.10 | |||||
23 | Steffie Anthonys George | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 37.46 | 1:23.07 | |||||
24 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.92 | 1:23.73 | |||||
25 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 38.42 | 1:25.23 | |||||
26 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 41.20 | 1:28.72 | |||||
27 | Ellen E. Jørgensen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 40.86 | 1:31.19 | |||||
- | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:11.79 2010-11-27 |
13 - 14 år: Amalie Mikkelsen (1997) 1:09.02 2010-12-05 |
15 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 2005-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | 357 | 34.72 | 1:17.53 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 319 | 37.49 | 1:20.50 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | 308 | 38.08 | 1:21.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Sofia Drevskich | 2003 | 223 | 42.19 | 1:30.65 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
5 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 222 | 41.23 | 1:30.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 212 | 43.15 | 1:32.30 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:11.79 2010-11-27 |
13 - 14 år: Amalie Mikkelsen (1997) 1:09.02 2010-12-05 |
15 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 2005-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 598 | 30.76 | 1:05.32 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 519 | 31.35 | 1:08.50 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
3 | Nana Hansen | 2000 | 453 | 32.67 | 1:11.63 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 447 | 32.27 | 1:11.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 414 | 33.39 | 1:13.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Hørlykke | 2000 | 386 | 33.54 | 1:15.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:11.79 2010-11-27 |
13 - 14 år: Amalie Mikkelsen (1997) 1:09.02 2010-12-05 |
15 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 2005-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Weinreich | 1998 | 531 | 32.11 | 1:07.97 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | 529 | 32.14 | 1:08.05 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Cecilie Christensen | 1997 | 499 | 31.91 | 1:09.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thea Jensen | 1996 | 496 | 32.25 | 1:09.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 481 | 32.43 | 1:10.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Steffensen | 1997 | 461 | 33.28 | 1:11.22 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-28 |
15 - 16 år: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2008-10-28 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.37 | 1:02.83 | |||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.41 | 1:03.78 | |||||
3 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.44 | 1:03.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 29.85 | 1:04.38 | |||||
5 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.17 | 1:06.43 | |||||
6 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | 1:06.57 | |||||
7 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 31.09 | 1:07.18 | |||||
8 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 30.65 | 1:07.43 | |||||
9 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 31.10 | 1:09.58 | |||||
10 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 32.92 | 1:09.76 | |||||
11 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.24 | 1:10.70 | |||||
12 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.01 | 1:11.04 | |||||
13 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.33 | 1:15.44 | |||||
14 | Sebastian Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.28 | 1:17.67 | |||||
15 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 36.73 | 1:19.15 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-28 |
15 - 16 år: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2008-10-28 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 28.19 | 1:01.34 | |||||
2 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 28.81 | 1:01.58 | |||||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.68 | 1:02.56 | |||||
4 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 28.87 | 1:02.73 | |||||
5 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 29.91 | 1:04.24 | |||||
6 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 30.03 | 1:04.27 | |||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.76 | 1:04.73 | |||||
8 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.44 | 1:04.85 | |||||
9 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 30.62 | 1:05.42 | |||||
10 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.80 | 1:06.11 | |||||
11 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 31.10 | 1:06.48 | |||||
12 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 30.29 | 1:07.07 | |||||
13 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.22 | 1:07.51 | |||||
14 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 31.42 | 1:07.54 | |||||
15 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 31.09 | 1:10.43 | |||||
16 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 32.79 | 1:12.26 | |||||
17 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.59 | 1:14.65 | |||||
18 | Christopher Pedersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 36.94 | 1:22.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-28 |
15 - 16 år: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2008-10-28 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 439 | 30.00 | 1:03.74 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 387 | 31.31 | 1:06.48 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 340 | 32.21 | 1:09.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | 302 | 33.64 | 1:12.25 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus B. Hajdu | 2000 | 281 | 35.01 | 1:13.98 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
6 | Gunnar Widerberg | 2000 | 266 | 34.42 | 1:15.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-28 |
15 - 16 år: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2008-10-28 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 474 | 29.68 | 1:02.14 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 448 | 29.18 | 1:03.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver H. Andersen | 1999 | 434 | 30.07 | 1:04.01 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Nikola Mackic | 1999 | 407 | 30.45 | 1:05.39 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Adam Hansen | 1998 | 392 | 30.89 | 1:06.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Weiss | 1999 | DSQ | Ej samt berø v. 50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-28 |
15 - 16 år: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2008-10-28 |
17 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 511 | 28.26 | 1:00.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Thomas Brustveit | 1993 | 507 | 28.00 | 1:00.76 | |||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
3 | Timmie Rydberg | 1996 | 507 | 27.91 | 1:00.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 475 | 30.64 | 1:02.11 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Danny Corell | 1997 | 439 | 29.69 | 1:03.75 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Max Ackerman | 1995 | 424 | 28.76 | 1:04.50 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Alberte Sara Cornelius (1998) 2:29.03 2011-11-27 |
15 - 99 år: Ida Börjessen (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.71 | 1:08.69 | 1:53.11 | 2:27.40 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.65 | 1:11.93 | 1:55.38 | 2:27.98 | |||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.60 | 1:12.13 | 2:00.65 | 2:35.28 | |||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.09 | 1:16.34 | 1:59.32 | 2:38.22 | |||
5 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.24 | 1:14.43 | 2:02.14 | 2:38.59 | |||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.51 | 1:15.65 | 2:05.05 | 2:43.11 | |||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.15 | 1:19.10 | 2:06.35 | 2:43.88 | |||
8 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.99 | 1:17.58 | 2:08.54 | 2:46.69 | |||
9 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.91 | 1:21.97 | 2:08.45 | 2:47.52 | |||
10 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.18 | 1:16.67 | 2:08.14 | 2:48.21 | |||
11 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 38.28 | 1:22.70 | 2:15.80 | 2:52.19 | |||
12 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 38.35 | 1:24.30 | 2:15.50 | 2:52.66 | |||
13 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.86 | 1:23.58 | 2:14.31 | 2:53.12 | |||
14 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.23 | 1:23.42 | 2:14.87 | 2:54.70 | |||
15 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 38.38 | 1:22.92 | 2:16.10 | 2:55.70 | |||
16 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 40.84 | 1:25.27 | 2:18.03 | 2:56.18 | |||
17 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 40.14 | 1:27.76 | 2:19.16 | 2:59.44 | |||
18 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.86 | 1:21.93 | 2:18.28 | 3:01.49 | |||
19 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.32 | 1:27.38 | 2:19.74 | 3:01.99 | |||
20 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.27 | 1:29.51 | 2:23.11 | 3:05.79 | |||
21 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 40.78 | 1:28.49 | 2:25.85 | 3:08.56 | |||
22 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 46.09 | 1:35.31 | 2:32.03 | 3:14.57 | |||
23 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 41.76 | 1:29.79 | 2:33.23 | 3:14.87 | |||
24 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 44.42 | 1:37.14 | 2:30.48 | 3:15.45 | |||
25 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.06 | 1:34.91 | 2:33.60 | 3:17.12 | |||
26 | Therese Pålsson | 2001 | Simklubben Laxen | 46.76 | 1:41.91 | 2:39.41 | 3:24.78 | |||
27 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 44.86 | 1:36.46 | 2:40.28 | 3:28.35 | |||
- | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | Sv på ryg eft 100m | |||||
- | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | DSQ | Sv på ryg eft 25 m. | |||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
13 - 14 år: Alberte Sara Cornelius (1998) 2:29.03 2011-11-27 |
15 - 99 år: Ida Börjessen (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 33.75 | 1:07.24 | 1:50.70 | 2:25.72 | |||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 32.25 | 1:10.06 | 1:53.37 | 2:26.99 | |||
3 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.69 | 1:14.82 | 1:57.56 | 2:32.87 | |||
4 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.29 | 1:11.74 | 1:58.59 | 2:33.01 | |||
5 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 33.84 | 1:15.66 | 1:58.04 | 2:34.37 | |||
6 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.95 | 1:13.14 | 2:01.11 | 2:35.69 | |||
7 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 32.86 | 1:11.86 | 1:59.34 | 2:35.81 | |||
8 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.59 | 1:13.03 | 1:59.22 | 2:37.31 | |||
9 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.91 | 1:13.67 | 2:02.30 | 2:38.82 | |||
10 | Signe Hauch | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.92 | 1:17.91 | 2:04.13 | 2:40.07 | |||
11 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.34 | 1:18.73 | 2:04.61 | 2:40.16 | |||
12 | Silje Krarup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.20 | 1:16.29 | 2:03.40 | 2:40.43 | |||
13 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.15 | 1:17.93 | 2:03.65 | 2:40.45 | |||
14 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 34.82 | 1:15.91 | 2:03.15 | 2:41.36 | |||
15 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 35.30 | 1:19.31 | 2:06.85 | 2:44.18 | |||
16 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 35.60 | 1:17.78 | 2:07.97 | 2:44.27 | |||
17 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 38.08 | 1:19.56 | 2:08.69 | 2:45.40 | |||
18 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.75 | 1:19.34 | 2:08.44 | 2:46.64 | |||
19 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.83 | 1:20.26 | 2:11.40 | 2:51.20 | |||
20 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.53 | 1:22.88 | 2:12.15 | 2:52.32 | |||
21 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.95 | 1:24.83 | 2:15.44 | 2:53.22 | |||
22 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 39.30 | 1:24.21 | 2:16.68 | 2:53.42 | |||
23 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 44.47 | 1:29.53 | 2:17.70 | 2:58.56 | |||
24 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 42.61 | 1:27.74 | 2:21.15 | 3:00.40 | |||
25 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 42.55 | 1:31.71 | 2:25.33 | 3:02.84 | |||
26 | Alma Gårdstrom | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.62 | 1:31.35 | 2:23.39 | 3:06.75 | |||
27 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 40.62 | 1:28.05 | 2:23.94 | 3:08.07 | |||
28 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 42.68 | 1:31.32 | 2:23.68 | 3:08.61 | |||
- | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Ej samt armt o vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 2:11.13 2011-11-27 |
17 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 1997-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 28.52 | 59.55 | 1:39.35 | 2:10.31 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.82 | 1:03.95 | 1:45.57 | 2:19.49 | |||
3 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 31.23 | 1:08.05 | 1:50.65 | 2:21.60 | |||
4 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.02 | 1:08.42 | 1:49.18 | 2:22.98 | |||
5 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.11 | 1:09.53 | 1:51.48 | 2:25.66 | |||
6 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.80 | 1:06.95 | 1:54.77 | 2:27.65 | |||
7 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.11 | 1:11.06 | 1:54.39 | 2:27.66 | |||
8 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.76 | 1:12.42 | 1:54.25 | 2:28.96 | |||
9 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.72 | 1:11.57 | 1:55.61 | 2:29.48 | |||
10 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.32 | 1:11.47 | 1:55.82 | 2:29.97 | |||
11 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.52 | 1:09.98 | 1:56.25 | 2:30.61 | |||
12 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 33.63 | 1:14.24 | 1:55.67 | 2:30.82 | |||
13 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 34.54 | 1:17.12 | 2:02.19 | 2:37.38 | |||
14 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.67 | 1:12.40 | 2:02.54 | 2:38.69 | |||
15 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.96 | 1:16.80 | 2:04.63 | 2:39.16 | |||
16 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 37.17 | 1:15.91 | 2:03.06 | 2:39.79 | |||
17 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 33.40 | 1:14.56 | 2:05.57 | 2:40.91 | |||
18 | Sebastian Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.11 | 1:17.02 | 2:06.01 | 2:41.73 | |||
19 | Luka Maric | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 34.69 | 1:19.76 | 2:09.17 | 2:43.55 | |||
20 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 34.60 | 1:16.49 | 2:06.84 | 2:44.11 | |||
21 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 37.19 | 1:23.43 | 2:08.98 | 2:46.41 | |||
22 | Jonas Kristensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 48.03 | 1:34.63 | 2:26.58 | 3:06.06 | |||
23 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 43.38 | 1:29.75 | 2:26.45 | 3:06.63 | |||
- | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | Ej samt ber v/50m | |||||
- | Lucas Valdau | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej samt ber v/25m | |||||
- | Magnus Grundesen | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | Afsl på mav v/100m | |||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
15 - 16 år: Kristinn Thóransson (1996) 2:11.13 2011-11-27 |
17 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 1997-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 29.68 | 1:05.84 | 1:48.38 | 2:20.22 | |||
2 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 31.16 | 1:05.98 | 1:47.79 | 2:20.28 | |||
3 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.27 | 1:07.27 | 1:47.60 | 2:20.77 | |||
4 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 31.09 | 1:07.66 | 1:50.65 | 2:23.93 | |||
5 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.48 | 1:07.44 | 1:52.61 | 2:24.65 | |||
6 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 31.91 | 1:10.25 | 1:50.47 | 2:24.86 | |||
7 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 30.56 | 1:08.88 | 1:53.40 | 2:29.28 | |||
8 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 31.80 | 1:11.41 | 1:56.29 | 2:33.06 | |||
9 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 31.17 | 1:09.84 | 1:57.50 | 2:34.09 | |||
- | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Sv på mav v/75m | |||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | Ej samt ber v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
13 - 14 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
15 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 2000-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.83 | 1:16.03 | |||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.04 | 1:20.05 | |||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.21 | 1:22.40 | |||||
4 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.84 | 1:24.07 | |||||
5 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.57 | 1:24.35 | |||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.09 | 1:24.66 | |||||
7 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.61 | 1:25.48 | |||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.89 | 1:26.27 | |||||
9 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.92 | 1:27.37 | |||||
10 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 42.33 | 1:28.62 | |||||
11 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 41.65 | 1:28.97 | |||||
12 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.06 | 1:29.41 | |||||
13 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.04 | 1:29.53 | |||||
14 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.56 | 1:32.58 | |||||
15 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.58 | 1:32.71 | |||||
16 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 44.70 | 1:33.43 | |||||
17 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 45.58 | 1:35.41 | |||||
18 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.00 | 1:35.85 | |||||
19 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 46.94 | 1:38.72 | |||||
20 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 47.40 | 1:38.81 | |||||
21 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 47.98 | 1:39.52 | |||||
22 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.29 | 1:39.63 | |||||
23 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 48.30 | 1:41.79 | |||||
24 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.95 | 1:42.70 | |||||
25 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 49.24 | 1:43.10 | |||||
26 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.22 | 1:43.58 | |||||
27 | Andrea Axelsen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 48.98 | 1:44.45 | |||||
28 | Moa Kristiansson | 2001 | Simklubben Laxen | 50.35 | 1:46.63 | |||||
29 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 49.53 | 1:47.06 | |||||
30 | Dagny Gustafsson | 2000 | Simklubben Laxen | 49.87 | 1:47.52 | |||||
31 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 51.55 | 1:49.50 | |||||
32 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 53.68 | 1:51.96 | |||||
33 | Alberte Poulsen | 2001 | Orient Svømning | 54.69 | 1:54.99 | |||||
- | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | DSQ | Ej samt ber v/75m | |||||
- | Helena Stengelshøj | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Fl flyb eft start | |||||
- | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | DSQ | Crawl eft start | |||||
- | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Fl flyben eft start | |||||
- | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej samt ber v/25m | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
13 - 14 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
15 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 2000-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henriette Brekke | 1988 | Stavanger Svømme Club | 34.65 | 1:15.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 35.97 | 1:15.88 | |||||
3 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.56 | 1:17.39 | |||||
4 | Laura Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.41 | 1:18.29 | |||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.71 | 1:19.43 | |||||
6 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.43 | 1:19.65 | |||||
6 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 37.52 | 1:19.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Steffie Anthonys George | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 37.98 | 1:20.74 | |||||
9 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.33 | 1:21.38 | |||||
10 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 38.11 | 1:21.44 | |||||
11 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 39.22 | 1:22.62 | |||||
12 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 38.98 | 1:22.70 | |||||
13 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.45 | 1:23.19 | |||||
14 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 39.50 | 1:23.26 | |||||
15 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 39.15 | 1:24.84 | |||||
16 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 40.64 | 1:25.53 | |||||
17 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 40.88 | 1:26.51 | |||||
18 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 41.51 | 1:28.12 | |||||
19 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 41.57 | 1:28.32 | |||||
20 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 41.66 | 1:28.48 | |||||
21 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 41.01 | 1:28.84 | |||||
22 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 42.60 | 1:28.87 | |||||
23 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.69 | 1:29.17 | |||||
24 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.16 | 1:29.39 | |||||
25 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 43.17 | 1:32.99 | |||||
26 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 45.37 | 1:36.23 | |||||
27 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 46.31 | 1:36.68 | |||||
28 | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 47.16 | 1:38.45 | |||||
29 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 47.72 | 1:38.58 | |||||
30 | Cecilie Mortensen | 1998 | Orient Svømning | 46.78 | 1:38.78 | |||||
31 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 48.01 | 1:41.15 | |||||
- | Katrine Dickow | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Ej samt ber v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
11 - 12 år: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
13 - 14 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
15 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 2000-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 403 | 40.80 | 1:24.83 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julia Wollentz | 2002 | 299 | 45.51 | 1:33.67 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Emma Bruhn | 2002 | 296 | 45.25 | 1:34.05 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thyra Jørgensen | 2002 | 293 | 45.13 | 1:34.33 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | 285 | 45.98 | 1:35.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 283 | 46.00 | 1:35.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
11 - 12 år: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
13 - 14 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
15 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 2000-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 582 | 35.33 | 1:15.07 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 497 | 37.57 | 1:19.13 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 465 | 38.88 | 1:20.92 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rosemarie Blicher | 2000 | 457 | 38.81 | 1:21.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 409 | 39.52 | 1:24.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anika Bryde | 2000 | 401 | 40.12 | 1:24.99 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
11 - 12 år: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
13 - 14 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
15 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 2000-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Cederholm | 1997 | 564 | 35.80 | 1:15.86 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Katja Lund Cliff | 1996 | 543 | 36.97 | 1:16.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Laura Andersen | 1997 | 505 | 37.24 | 1:18.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 481 | 38.03 | 1:20.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Steffie Anthonys George | 1997 | 481 | 37.82 | 1:20.02 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rebekka Gustafson | 1997 | 469 | 37.59 | 1:20.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 1:15.35 2006-10-25 |
15 - 16 år: Andreas Halberg (1992) 1:08.61 2007-10-23 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.48 | 1:11.14 | |||||
2 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.24 | 1:12.28 | |||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 33.64 | 1:12.28 | |||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.94 | 1:14.22 | |||||
5 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.32 | 1:15.47 | |||||
6 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.66 | 1:16.90 | |||||
7 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.77 | 1:17.79 | |||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.94 | 1:19.14 | |||||
9 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 38.09 | 1:20.22 | |||||
10 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.72 | 1:21.03 | |||||
11 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 38.43 | 1:21.95 | |||||
12 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.44 | 1:22.00 | |||||
13 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 38.74 | 1:22.13 | |||||
14 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 37.58 | 1:22.23 | |||||
15 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Farum Svømmeklub | 37.62 | 1:23.30 | |||||
16 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 40.66 | 1:25.37 | |||||
17 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.31 | 1:27.08 | |||||
18 | Christopher Grønskov | 1999 | Orient Svømning | 42.08 | 1:32.44 | |||||
19 | Jonas Kristensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 45.76 | 1:35.86 | |||||
20 | Lucas Valdau | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 48.43 | 1:43.63 | |||||
- | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 1:15.35 2006-10-25 |
15 - 16 år: Andreas Halberg (1992) 1:08.61 2007-10-23 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Glenn Skjæveland | 1992 | Sandnes SLK | 32.19 | 1:09.90 | |||||
2 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.32 | 1:11.59 | |||||
3 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.46 | 1:11.97 | |||||
4 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.71 | 1:13.58 | |||||
5 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.49 | 1:14.34 | |||||
6 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.81 | 1:16.97 | |||||
7 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.94 | 1:17.78 | |||||
8 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.01 | 1:18.04 | |||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 36.91 | 1:18.70 | |||||
10 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.82 | 1:19.84 | |||||
11 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 37.50 | 1:19.86 | |||||
12 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.24 | 1:22.37 | |||||
13 | Joachim Ytting | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 39.34 | 1:23.67 | |||||
- | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej samt ber v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 1:15.35 2006-10-25 |
15 - 16 år: Andreas Halberg (1992) 1:08.61 2007-10-23 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 445 | 33.89 | 1:12.79 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Gunnar Widerberg | 2000 | 418 | 35.98 | 1:14.33 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Viktor Kielstrup | 2000 | 382 | 35.71 | 1:16.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | 335 | 38.06 | 1:20.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Owais Hamid | 2000 | 323 | 36.94 | 1:20.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 307 | 38.88 | 1:22.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 1:15.35 2006-10-25 |
15 - 16 år: Andreas Halberg (1992) 1:08.61 2007-10-23 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 499 | 32.91 | 1:10.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 459 | 34.09 | 1:12.07 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Frederik Weiss | 1999 | 456 | 34.11 | 1:12.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | 439 | 34.33 | 1:13.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Toft | 1998 | 406 | 34.82 | 1:15.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alexander Jensen | 1998 | 387 | 35.70 | 1:16.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
13 - 14 år: Daniel Skaaning (1993) 1:15.35 2006-10-25 |
15 - 16 år: Andreas Halberg (1992) 1:08.61 2007-10-23 |
17 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Glenn Skjæveland | 1992 | 517 | 32.09 | 1:09.25 | |||||
Sandnes SLK | ||||||||||
2 | Jonas Frei | 1995 | 468 | 33.41 | 1:11.58 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 463 | 34.53 | 1:11.87 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Andersen | 1995 | 458 | 33.36 | 1:12.14 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rune Friis Petersen | 1996 | 433 | 34.56 | 1:13.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Christensen | 1994 | 382 | 35.81 | 1:16.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 2:12.49 2011-11-27 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.02 | 1:04.86 | 1:38.96 | 2:12.84 | |||
2 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.17 | 1:06.57 | 1:41.42 | 2:14.88 | |||
3 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.37 | 1:07.19 | 1:43.07 | 2:18.89 | |||
4 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.63 | 1:09.63 | 1:46.27 | 2:21.23 | |||
5 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.24 | 1:09.28 | 1:46.09 | 2:22.34 | |||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.58 | 1:08.75 | 1:45.64 | 2:22.74 | |||
7 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.85 | 1:08.91 | 1:45.81 | 2:22.88 | |||
8 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.28 | 1:09.82 | 1:47.28 | 2:23.89 | |||
9 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.40 | 1:11.57 | 1:48.50 | 2:25.40 | |||
10 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.59 | 1:10.38 | 1:48.39 | 2:25.67 | |||
11 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 34.49 | 1:12.68 | 1:50.44 | 2:25.95 | |||
12 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.47 | 1:11.19 | 1:48.71 | 2:26.16 | |||
13 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 34.15 | 1:11.50 | 1:49.53 | 2:26.20 | |||
14 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.22 | 1:11.52 | 1:49.34 | 2:26.72 | |||
15 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.18 | 1:10.63 | 1:49.60 | 2:26.86 | |||
16 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 33.69 | 1:12.09 | 1:50.60 | 2:27.94 | |||
17 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.22 | 1:12.74 | 1:51.12 | 2:28.05 | |||
18 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.31 | 1:13.74 | 1:51.59 | 2:28.23 | |||
19 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.01 | 1:11.65 | 1:50.63 | 2:28.40 | |||
20 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.73 | 1:11.86 | 1:51.12 | 2:28.75 | |||
21 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.64 | 1:13.31 | 1:52.60 | 2:29.03 | |||
22 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.41 | 1:12.31 | 1:51.24 | 2:29.09 | |||
23 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.13 | 1:12.93 | 1:52.90 | 2:29.70 | |||
24 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.14 | 1:13.46 | 1:52.08 | 2:30.51 | |||
25 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | 1:13.82 | 1:52.67 | 2:30.70 | |||
26 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 34.89 | 1:13.24 | 1:52.29 | 2:30.75 | |||
27 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.45 | 1:13.70 | 1:53.58 | 2:31.31 | |||
28 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.78 | 1:14.62 | 1:54.01 | 2:31.49 | |||
29 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.97 | 1:14.24 | 1:54.12 | 2:31.92 | |||
30 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.80 | 1:14.06 | 1:53.70 | 2:32.70 | |||
31 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.52 | 1:13.90 | 1:53.75 | 2:33.17 | |||
32 | Zoe Henningsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 35.09 | 1:14.31 | 1:54.74 | 2:33.80 | |||
33 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.09 | 1:19.07 | 2:00.56 | 2:37.32 | |||
34 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.42 | 1:16.78 | 1:58.34 | 2:38.05 | |||
35 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.51 | 1:17.23 | 1:59.02 | 2:38.43 | |||
36 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.50 | 1:17.13 | 1:58.08 | 2:39.60 | |||
37 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 37.45 | 1:18.74 | 2:00.02 | 2:39.92 | |||
38 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.03 | 1:18.06 | 2:00.02 | 2:40.55 | |||
39 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 36.82 | 1:18.42 | 2:01.02 | 2:41.82 | |||
40 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.10 | 1:19.38 | 2:02.47 | 2:42.86 | |||
41 | Freja Kofod-Hansen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.11 | 1:17.56 | 2:00.99 | 2:43.96 | |||
42 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.69 | 1:18.86 | 2:01.28 | 2:44.25 | |||
43 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.68 | 1:19.98 | 2:04.75 | 2:47.98 | |||
44 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.15 | 1:21.13 | 2:05.76 | 2:48.94 | |||
45 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.76 | 1:23.72 | 2:08.16 | 2:50.15 | |||
46 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.94 | 1:25.14 | 2:10.12 | 2:52.82 | |||
47 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.53 | 1:24.29 | 2:10.10 | 2:54.52 | |||
48 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 39.68 | 1:25.77 | 2:13.44 | 2:56.98 | |||
49 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 42.83 | 1:31.59 | 2:22.66 | 3:09.00 | |||
50 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.18 | 1:32.71 | 2:24.09 | 3:09.56 | |||
51 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 43.18 | 1:33.20 | 2:23.13 | 3:10.31 | |||
52 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 45.15 | 1:35.54 | 2:26.22 | 3:13.32 | |||
53 | Zabrina Lindblad | 2000 | Simklubben Laxen | 46.36 | 1:38.21 | 2:32.00 | 3:21.66 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 2:12.49 2011-11-27 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 30.59 | 1:03.49 | 1:37.48 | 2:09.98 | |||
2 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.62 | 1:05.42 | 1:39.86 | 2:14.57 | |||
3 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 31.60 | 1:05.93 | 1:40.65 | 2:14.65 | |||
4 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.97 | 1:06.43 | 1:41.56 | 2:14.67 | |||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.09 | 1:06.55 | 1:41.32 | 2:14.79 | |||
6 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.48 | 1:06.36 | 1:41.63 | 2:16.36 | |||
7 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.66 | 1:07.06 | 1:42.56 | 2:17.60 | |||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 32.33 | 1:07.48 | 1:42.87 | 2:17.88 | |||
9 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 32.84 | 1:07.67 | 1:43.72 | 2:18.48 | |||
10 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.05 | 1:07.20 | 1:43.04 | 2:18.61 | |||
11 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.62 | 1:08.75 | 1:44.91 | 2:18.73 | |||
12 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.00 | 1:07.49 | 1:43.35 | 2:19.51 | |||
13 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.89 | 1:07.26 | 1:43.78 | 2:20.39 | |||
14 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 33.02 | 1:08.87 | 1:45.78 | 2:20.56 | |||
15 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.34 | 1:09.03 | 1:45.22 | 2:21.32 | |||
16 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.40 | 1:09.38 | 1:46.23 | 2:21.67 | |||
17 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | 1:07.94 | 1:45.67 | 2:21.76 | |||
18 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.64 | 1:09.69 | 1:45.67 | 2:22.08 | |||
19 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.65 | 1:08.04 | 1:45.23 | 2:22.09 | |||
20 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 31.88 | 1:07.95 | 1:45.38 | 2:22.19 | |||
21 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 33.46 | 1:09.33 | 1:45.37 | 2:22.44 | |||
22 | Silje Krarup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.83 | 1:10.41 | 1:47.29 | 2:22.64 | |||
23 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.24 | 1:10.60 | 1:47.30 | 2:22.70 | |||
24 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.50 | 1:10.45 | 1:47.72 | 2:23.48 | |||
25 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.35 | 1:09.70 | 1:47.05 | 2:23.71 | |||
26 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 34.17 | 1:11.78 | 1:49.57 | 2:25.91 | |||
27 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.50 | 1:08.83 | 1:47.20 | 2:26.23 | |||
28 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.22 | 1:09.84 | 1:48.41 | 2:27.09 | |||
29 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 34.02 | 1:10.81 | 1:48.77 | 2:27.19 | |||
30 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.47 | 1:11.62 | 1:49.73 | 2:27.20 | |||
31 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 34.88 | 1:12.88 | 1:50.41 | 2:27.25 | |||
31 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 35.10 | 1:12.47 | 1:50.11 | 2:27.25 | |||
33 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.58 | 1:11.39 | 1:50.46 | 2:27.41 | |||
34 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 34.63 | 1:11.71 | 1:49.81 | 2:27.46 | |||
35 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.72 | 1:12.61 | 1:50.41 | 2:27.63 | |||
36 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.26 | 1:11.88 | 1:49.78 | 2:27.70 | |||
37 | Celina Langtoft | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 33.05 | 1:10.71 | 1:49.14 | 2:28.16 | |||
38 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.86 | 1:12.19 | 1:51.37 | 2:28.21 | |||
39 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 33.21 | 1:10.82 | 1:49.45 | 2:28.36 | |||
40 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 34.17 | 1:12.08 | 1:51.20 | 2:28.82 | |||
41 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.68 | 1:12.66 | 1:51.68 | 2:29.66 | |||
42 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 34.79 | 1:12.34 | 1:52.02 | 2:30.09 | |||
43 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.59 | 1:12.32 | 1:51.64 | 2:30.31 | |||
44 | Mathilde E Petersen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.74 | 1:11.06 | 1:52.12 | 2:31.36 | |||
45 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 35.97 | 1:15.58 | 1:55.02 | 2:31.80 | |||
46 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.44 | 1:14.54 | 1:54.44 | 2:32.03 | |||
47 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.75 | 1:14.38 | 1:53.77 | 2:32.13 | |||
48 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 35.87 | 1:15.92 | 1:56.53 | 2:34.30 | |||
49 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.12 | 1:13.70 | 1:53.69 | 2:34.52 | |||
50 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 34.23 | 1:14.16 | 1:56.74 | 2:37.04 | |||
51 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 36.20 | 1:15.95 | 1:56.81 | 2:37.35 | |||
52 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.24 | 1:15.42 | 1:58.32 | 2:42.22 | |||
53 | Ellen E. Jørgensen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 36.50 | 1:17.74 | 2:00.88 | 2:43.96 | |||
54 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 37.63 | 1:19.97 | 2:03.24 | 2:45.73 | |||
55 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 38.11 | 1:20.40 | 2:04.16 | 2:46.28 | |||
56 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 38.83 | 1:21.03 | 2:04.40 | 2:46.67 | |||
57 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 39.38 | 1:23.10 | 2:08.83 | 2:49.98 | |||
58 | Alma Gårdstrom | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.82 | 1:19.01 | 2:04.80 | 2:50.05 | |||
59 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 38.66 | 1:23.05 | 2:08.83 | 2:50.76 | |||
60 | Maria Christensen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:23.06 | 2:53.56 | |||||
61 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 40.78 | 1:24.40 | 2:10.14 | 2:54.76 | |||
62 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 39.06 | 1:22.84 | 2:10.19 | 2:58.21 | |||
63 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 41.85 | 1:28.51 | 2:17.12 | 3:03.18 | |||
- | Dina Ingemann | 1997 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Marmetschke | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | DNF | ||||||
- | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Pagh Pedersen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
15 - 16 år: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 2005-10-25 |
17 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 27.44 | 57.75 | 1:28.20 | 1:59.01 | |||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 28.80 | 59.32 | 1:30.21 | 2:00.29 | |||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.62 | 1:00.63 | 1:32.05 | 2:02.95 | |||
4 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.32 | 1:01.60 | 1:34.27 | 2:05.21 | |||
5 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.14 | 1:02.44 | 1:35.08 | 2:06.28 | |||
6 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.53 | 1:01.74 | 1:33.94 | 2:06.84 | |||
7 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 29.66 | 1:02.13 | 1:34.94 | 2:07.31 | |||
8 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 30.33 | 1:02.65 | 1:35.83 | 2:08.36 | |||
9 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.14 | 1:02.84 | 1:35.91 | 2:08.64 | |||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.23 | 1:01.77 | 1:35.37 | 2:08.95 | |||
11 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.47 | 1:02.14 | 1:35.91 | 2:09.83 | |||
12 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.14 | 1:03.23 | 1:37.61 | 2:10.22 | |||
13 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.86 | 1:03.84 | 1:37.99 | 2:10.68 | |||
14 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.25 | 1:02.25 | 1:36.06 | 2:10.81 | |||
15 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.32 | 1:03.42 | 1:38.21 | 2:11.92 | |||
16 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.12 | 1:03.49 | 1:37.70 | 2:12.07 | |||
17 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.99 | 1:03.28 | 1:38.15 | 2:12.23 | |||
18 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.01 | 1:05.09 | 1:39.99 | 2:12.62 | |||
19 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.93 | 1:04.70 | 1:39.17 | 2:13.04 | |||
20 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 30.79 | 1:05.56 | 1:40.37 | 2:14.20 | |||
21 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.63 | 1:05.32 | 1:42.17 | 2:15.05 | |||
22 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 31.64 | 1:05.82 | 1:40.99 | 2:15.21 | |||
23 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.94 | 1:06.22 | 1:42.40 | 2:16.93 | |||
24 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.22 | 1:07.20 | 1:42.93 | 2:18.93 | |||
25 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.48 | 1:07.06 | 1:43.72 | 2:19.31 | |||
26 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 32.93 | 1:09.91 | 1:46.26 | 2:20.16 | |||
27 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.70 | 1:08.41 | 1:44.78 | 2:20.17 | |||
28 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 32.64 | 1:08.53 | 1:44.95 | 2:20.50 | |||
29 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.99 | 1:09.04 | 1:45.86 | 2:22.49 | |||
30 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.46 | 1:10.24 | 1:48.13 | 2:25.03 | |||
31 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.86 | 1:11.47 | 1:50.39 | 2:26.16 | |||
32 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.81 | 1:09.75 | 1:48.09 | 2:27.21 | |||
33 | Sebastian Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.61 | 1:11.42 | 1:50.21 | 2:27.51 | |||
34 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.35 | 1:12.65 | 1:52.64 | 2:31.44 | |||
35 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.13 | 1:14.10 | 1:53.74 | 2:31.73 | |||
36 | Emil Aner | 1998 | Svømmeklubben Syd | 35.85 | 1:15.55 | 1:57.54 | 2:39.14 | |||
37 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 36.80 | 1:18.69 | 2:01.49 | 2:43.14 | |||
38 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 37.56 | 1:19.79 | 2:04.33 | 2:45.51 | |||
39 | Oscar Miller | 1999 | Orient Svømning | 37.95 | 1:23.17 | 2:10.95 | 2:58.23 | |||
- | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | DNF | ||||||
- | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1997 |
15 - 16 år: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 2005-10-25 |
17 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.24 | 56.56 | 1:26.35 | 1:56.45 | |||
2 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 27.75 | 58.42 | 1:29.14 | 1:59.47 | |||
3 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 28.26 | 58.95 | 1:30.67 | 2:01.87 | |||
4 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 28.98 | 1:00.32 | 1:32.19 | 2:02.18 | |||
5 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.07 | 58.36 | 1:30.27 | 2:02.81 | |||
6 | Mathias M. Trebbien | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 28.47 | 1:00.23 | 1:32.02 | 2:03.10 | |||
7 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.18 | 1:01.05 | 1:33.24 | 2:04.70 | |||
8 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.29 | 1:01.12 | 1:33.25 | 2:04.76 | |||
9 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.47 | 57.88 | 1:30.54 | 2:05.01 | |||
10 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 29.58 | 1:01.24 | 1:33.08 | 2:06.02 | |||
11 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 30.25 | 1:03.53 | 1:37.81 | 2:09.23 | |||
12 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.06 | 1:02.95 | 1:36.22 | 2:09.27 | |||
13 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.93 | 1:00.47 | 1:34.24 | 2:09.39 | |||
14 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 30.72 | 1:03.99 | 1:37.94 | 2:11.99 | |||
15 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 31.10 | 1:04.82 | 1:39.35 | 2:12.61 | |||
16 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.55 | 1:05.62 | 1:40.55 | 2:15.87 | |||
17 | Christopher Pedersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 31.51 | 1:07.44 | 1:44.53 | 2:20.59 | |||
18 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 31.74 | 1:07.43 | 1:45.00 | 2:21.91 | |||
19 | Sebastian Olsen Johansen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 34.87 | 1:13.60 | 1:53.33 | 2:29.45 | |||
20 | Joachim Ytting | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 33.87 | 1:12.63 | 1:52.16 | 2:30.72 | |||
21 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 35.94 | 1:17.78 | 2:01.48 | 2:42.39 | |||
- | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2001 |
13 - 99 år: Rebekka Jaferian (1997) 9:22.13 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 1:09.17 | 2:21.91 | 3:34.66 | 4:47.95 | 9:37.79 | ||
6:00.34 | 7:13.57 | 8:26.63 | ||||||||
2 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 1:09.10 | 2:22.12 | 3:35.99 | 4:50.46 | 9:45.83 | ||
6:04.98 | 7:19.08 | 8:33.47 | ||||||||
3 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.21 | 2:27.17 | 3:42.60 | 4:57.55 | 9:56.47 | ||
6:12.38 | 7:27.90 | 8:43.53 | ||||||||
4 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 1:10.88 | 2:25.42 | 3:40.39 | 4:56.36 | 10:04.17 | ||
6:13.42 | 7:31.72 | 8:48.71 | ||||||||
5 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.23 | 2:27.77 | 3:43.43 | 4:59.84 | 10:08.53 | ||
6:16.64 | 7:34.52 | 8:52.48 | ||||||||
6 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.60 | 2:26.39 | 3:43.79 | 5:01.87 | 10:10.47 | ||
6:19.32 | 7:37.13 | 8:55.25 | ||||||||
7 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:10.98 | 2:27.57 | 3:45.21 | 5:03.24 | 10:12.20 | ||
6:21.27 | 7:39.98 | 8:57.69 | ||||||||
8 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:11.45 | 2:27.54 | 3:43.30 | 5:01.07 | 10:14.45 | ||
6:19.03 | 7:37.35 | 8:56.19 | ||||||||
9 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:11.49 | 2:28.78 | 3:46.33 | 5:04.71 | 10:15.78 | ||
6:23.40 | 7:41.74 | 9:00.33 | ||||||||
10 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.75 | 2:30.91 | 3:48.74 | 5:07.24 | 10:19.63 | ||
6:26.00 | 7:44.68 | 9:03.30 | ||||||||
11 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 1:12.26 | 2:29.78 | 3:48.28 | 5:06.80 | 10:19.86 | ||
6:25.76 | 7:44.24 | 9:03.16 | ||||||||
12 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:15.54 | 2:35.91 | 3:57.59 | 5:18.92 | 10:40.91 | ||
6:39.67 | 8:00.94 | 9:23.18 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Køge Piger 1 (1995) 1:55.40 2008-10-26 |
13 - 99 år: SK Laxen 1:50.42 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | SK Laxen Lag 1 Piger | 2002 | 362 | 2:13.37 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Julia Wollentz | 2002 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Mellie Wijk | 2002 | 30.73 | 1:05.42 | |||||||
Emilia Karlberg | 2002 | 35.01 | 1:40.43 | |||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 32.94 | 2:13.37 | |||||||
2 | Mk 31 Piger 4 | 2002 | 334 | 2:17.02 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Sofie Høvring | 2004 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 32.43 | 1:08.76 | |||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 35.00 | 1:43.76 | |||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.26 | 2:17.02 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 2002 | 311 | 2:20.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 38.24 | 1:12.50 | |||||||
Zascha Seest-Østergård | 2002 | 35.60 | 1:48.10 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 32.24 | 2:20.34 | |||||||
4 | Sigma Swim Allerød Piger | 2002 | 292 | 2:23.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 32.22 | 1:06.09 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 38.18 | 1:44.27 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 38.96 | 2:23.23 | |||||||
5 | SK Laxen Lag 2 Piger | 2002 | 286 | 2:24.27 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Josephine Ålenius | 2002 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Nathalie Barrington | 2002 | 35.35 | 1:11.77 | |||||||
Karin Widerberg | 2003 | 38.49 | 1:50.26 | |||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 34.01 | 2:24.27 | |||||||
6 | Køge Piger 2 | 2002 | 222 | 2:37.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 39.54 | 39.54 | |||||||
Maja Svenstrup | 2002 | 38.05 | 1:17.59 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 39.21 | 1:56.80 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 40.21 | 2:37.01 | |||||||
7 | SK Laxen Lag 3 Piger | 2002 | 184 | 2:47.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Hannah Fritz | 2003 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Henna Kjaergaard | 2003 | 40.19 | 1:16.78 | |||||||
Saga Eriksson | 2003 | 47.46 | 2:04.24 | |||||||
Maja Schriever-Abeln | 2003 | 42.83 | 2:47.07 | |||||||
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2001 |
12 år og yngre: Køge Piger 1 (1995) 1:55.40 2008-10-26 |
13 - 99 år: SK Laxen 1:50.42 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 1990 | 586 | 1:53.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 28.30 | 57.30 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 28.69 | 1:25.99 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 27.64 | 1:53.63 | |||||||
2 | Ringsted Damer | 1990 | 562 | 1:55.21 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Maria Heiberg Larsen | 1998 | 29.77 | 58.74 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 28.77 | 1:27.51 | |||||||
Karina Sørensen | 1995 | 27.70 | 1:55.21 | |||||||
3 | Holbæk Angels 1 | 1997 | 552 | 1:55.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Carina Christiansen | 1995 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Mette Jensen | 1997 | 28.32 | 58.27 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 29.13 | 1:27.40 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 28.50 | 1:55.90 | |||||||
4 | Kalundborg Damer | 1990 | 551 | 1:56.02 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 28.71 | 57.83 | |||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 28.57 | 1:26.40 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.62 | 1:56.02 | |||||||
5 | Køge Damer 1 | 1996 | 549 | 1:56.14 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Caroline Samuel | 2000 | 28.51 | 57.71 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 28.54 | 1:26.25 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 29.89 | 1:56.14 | |||||||
6 | Helsingør Piger 1 | 1990 | 538 | 1:56.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 29.09 | 58.79 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.62 | 1:27.41 | |||||||
Pernille Agerlin | 1997 | 29.54 | 1:56.95 | |||||||
7 | Horsens Damer | 1990 | 534 | 1:57.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Louise Holm | 1994 | 28.65 | 56.77 | |||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 30.37 | 1:27.14 | |||||||
Anette Damsgaard | 1996 | 30.06 | 1:57.20 | |||||||
8 | Hils Piger 1 | 2001 | 526 | 1:57.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Nislev | 1998 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 30.14 | 59.65 | |||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 29.67 | 1:29.32 | |||||||
My Weitling | 2000 | 28.50 | 1:57.82 | |||||||
9 | Gentofte Piger 2 | 1990 | 516 | 1:58.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 29.34 | 59.33 | |||||||
Nina Toft | 2000 | 28.73 | 1:28.06 | |||||||
Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 30.47 | 1:58.53 | |||||||
10 | Mk 31 Piger 1 | 1990 | 516 | 1:58.56 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Mathilde E Petersen | 1998 | 28.69 | 58.17 | |||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 28.98 | 1:27.15 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 31.41 | 1:58.56 | |||||||
11 | Helsingør Piger 2 | 1990 | 491 | 2:00.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 30.04 | 1:01.46 | |||||||
Signe Hauch | 1998 | 29.27 | 1:30.73 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 29.80 | 2:00.53 | |||||||
12 | D Stv-2 | 1995 | 476 | 2:01.82 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 28.85 | 1:00.00 | |||||||
Maria Dollas | 1998 | 31.03 | 1:31.03 | |||||||
Emma Walsh | 1999 | 30.79 | 2:01.82 | |||||||
13 | Lf Piger 1 :-) | 1990 | 472 | 2:02.11 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
Clara Neumann | 2001 | 31.16 | 31.16 | |||||||
Rikke Henningsen | 1997 | 30.98 | 1:02.14 | |||||||
Alexsandra Maric | 1997 | 30.45 | 1:32.59 | |||||||
Camilla Hansen | 1995 | 29.52 | 2:02.11 | |||||||
14 | Mk 31 Piger 2 | 1990 | 461 | 2:03.06 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 29.25 | 29.25 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 30.69 | 59.94 | |||||||
Saga Hjartardottir | 1996 | 31.44 | 1:31.38 | |||||||
Karen Mørch | 1998 | 31.68 | 2:03.06 | |||||||
15 | Holbæk Cherubs | 1998 | 451 | 2:04.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 30.50 | 1:02.83 | |||||||
Mai Andersen | 2000 | 30.53 | 1:33.36 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 30.68 | 2:04.04 | |||||||
16 | SK Laxen Lag 1 Damer | 1990 | 449 | 2:04.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Victoria Nilsson | 1997 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Hanna Cederholm | 1997 | 29.05 | 1:00.82 | |||||||
Hanna Wrethander | 1999 | 30.97 | 1:31.79 | |||||||
Josefine Pålsson | 1999 | 32.37 | 2:04.16 | |||||||
17 | Køge Damer 2 | 1996 | 429 | 2:06.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Laura Andersen | 1997 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 31.01 | 1:03.41 | |||||||
Anna Andersen | 2001 | 30.87 | 1:34.28 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 31.79 | 2:06.07 | |||||||
18 | SK Laxen Lag 2 Damer | 1990 | 422 | 2:06.73 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Petronella Johansson | 2000 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Elin Norrman | 2001 | 31.67 | 1:03.04 | |||||||
Moa Bergstedt | 2000 | 31.27 | 1:34.31 | |||||||
Lovisa Gröndahl | 2000 | 32.42 | 2:06.73 | |||||||
19 | Mk 31 Piger 3 | 1990 | 397 | 2:09.39 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Lea Søgaard | 1998 | 33.28 | 1:05.22 | |||||||
Mia Søgaard | 2001 | 33.46 | 1:38.68 | |||||||
Isabel Brylov | 1994 | 30.71 | 2:09.39 | |||||||
20 | Køge Damer 3 | 1996 | 380 | 2:11.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Emma Henriksen | 2001 | 32.70 | 1:04.73 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 30.88 | 1:35.61 | |||||||
Mathilde Roed | 2001 | 35.72 | 2:11.33 | |||||||
21 | Nsk Piger :-) | 1997 | 321 | 2:18.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Julie Jørgensen | 1999 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Julie Pagh Pedersen | 1998 | 38.47 | 1:11.27 | |||||||
Frida Munch Jørgensen | 1999 | 34.71 | 1:45.98 | |||||||
Nicoline Larsen | 1999 | 32.82 | 2:18.80 | |||||||
22 | SK Laxen Lag 3 Damer | 1990 | 300 | 2:21.99 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Anna Quander | 2000 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Therese Pålsson | 2001 | 36.34 | 1:10.41 | |||||||
Nathalie Grahn | 2000 | 35.20 | 1:45.61 | |||||||
Erika Grüneberger | 2001 | 36.38 | 2:21.99 | |||||||
23 | Nakskov Piger :-) | 2000 | 292 | 2:23.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Sophia Lindegaard | 2001 | 36.32 | 1:11.99 | |||||||
Julie K Madsen | 2001 | 37.75 | 1:49.74 | |||||||
Gabriella Sjursen | 2000 | 33.49 | 2:23.23 | |||||||
24 | Mk 31 Piger 5 | 2000 | 275 | 2:26.20 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Selma Bruun Pedersen | 2000 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 38.38 | 1:13.07 | |||||||
Sabrina Eriksen | 2002 | 38.29 | 1:51.36 | |||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 34.84 | 2:26.20 | |||||||
- | Roskilde Piger 1 | 1990 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
14 år og yngre: Køge Svømmeklub 1:40.53 |
15 - 99 år: Team Reykjavik 1:38.93 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | SK Laxen Lag 1 Drenge | 2000 | 358 | 1:57.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gunnar Widerberg | 2000 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 30.73 | 1:00.02 | |||||||
Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | 30.99 | 1:31.01 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 26.06 | 1:57.07 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 2000 | 358 | 1:57.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Holm | 2000 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 28.90 | 58.32 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 28.16 | 1:26.48 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 30.61 | 1:57.09 | |||||||
3 | Mk 31 Drenge 1 | 2000 | 245 | 2:12.84 | ||||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 32.45 | 1:05.10 | |||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 32.24 | 1:37.34 | |||||||
Daniel Brylov | 2000 | 35.50 | 2:12.84 | |||||||
4 | Køge Drenge 2 | 2000 | 233 | 2:15.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 33.03 | 1:05.93 | |||||||
Johan Krohn Olsen | 2001 | 35.96 | 1:41.89 | |||||||
Christian Buskov | 2000 | 33.28 | 2:15.17 | |||||||
5 | Sigma Swim Allerød Drenge | 2000 | 229 | 2:15.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 33.73 | 1:06.45 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 34.76 | 1:41.21 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 34.72 | 2:15.93 | |||||||
6 | SK Laxen Lag 2 Drenge | 2000 | 223 | 2:17.03 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Hugo Vaide | 2003 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Ludwig Bjärudd | 2001 | 33.76 | 1:07.92 | |||||||
Isak Vaide | 2001 | 33.80 | 1:41.72 | |||||||
Nam Do | 2001 | 35.31 | 2:17.03 | |||||||
7 | Køge Drenge 3 | 2000 | 222 | 2:17.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 33.71 | 1:08.11 | |||||||
Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 34.14 | 1:42.25 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 35.08 | 2:17.33 | |||||||
8 | SK Laxen Lag 3 Drenge | 2000 | 147 | 2:37.39 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Anton Swedblom | 2002 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Axel Vaide | 2005 | 40.31 | 1:17.97 | |||||||
Erik Olsson | 2004 | 41.35 | 1:59.32 | |||||||
Momir Reljanovic | 2002 | 38.07 | 2:37.39 | |||||||
9 | SK Laxen Lag 4 Drenge | 2000 | 126 | 2:45.91 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Walter Hero | 2002 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Elias Palmhager | 2002 | 40.45 | 1:20.53 | |||||||
Edward Björkman | 2002 | 42.77 | 2:03.30 | |||||||
Albin Ekstrand | 2004 | 42.61 | 2:45.91 | |||||||
10 | SK Laxen Lag 5 Drenge | 2000 | 95 | 3:02.28 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
August Anderud | 2004 | 44.26 | 44.26 | |||||||
Lucas Lundvall | 2002 | |||||||||
William Silversten | 2003 | 2:18.75 | 2:18.75 | |||||||
Simon Quander | 2003 | 43.53 | 3:02.28 | |||||||
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
14 år og yngre: Køge Svømmeklub 1:40.53 |
15 - 99 år: Team Reykjavik 1:38.93 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Posemisserne | 1995 | 605 | 1:38.33 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Jacob Jensen | 1995 | 24.48 | 24.48 | |||||||
Jesper Andersen | 1995 | 25.42 | 49.90 | |||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 24.75 | 1:14.65 | |||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 23.68 | 1:38.33 | |||||||
2 | SK Laxen Lag 1 Herrer | 1990 | 557 | 1:41.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Max Ackerman | 1995 | 26.27 | 26.27 | |||||||
André Idoffsson | 1997 | 24.85 | 51.12 | |||||||
Timmie Rydberg | 1996 | 25.16 | 1:16.28 | |||||||
Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 24.76 | 1:41.04 | |||||||
3 | Kalundborg Herrer | 1990 | 539 | 1:42.15 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 26.50 | 26.50 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 25.21 | 51.71 | |||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 24.09 | 1:15.80 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 26.35 | 1:42.15 | |||||||
4 | Køge Herre 1 | 1995 | 529 | 1:42.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Casper Wagner | 1998 | 27.06 | 27.06 | |||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 25.98 | 53.04 | |||||||
Magnus Christensen | 1995 | 25.34 | 1:18.38 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 24.45 | 1:42.83 | |||||||
5 | Ringsted Herrer | 1990 | 524 | 1:43.12 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Claus Hansen | 1995 | 24.22 | 24.22 | |||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 26.71 | 50.93 | |||||||
Andreas Nielsen | 1994 | 26.48 | 1:17.41 | |||||||
Jonas B. Sørensen | 1993 | 25.71 | 1:43.12 | |||||||
6 | Lf Drenge :-) | 1990 | 507 | 1:44.30 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
Tobias Edvardsen | 1995 | 25.85 | 25.85 | |||||||
Mads Holm | 1998 | 26.20 | 52.05 | |||||||
Alexander Piihl Hansen | 1997 | 26.05 | 1:18.10 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 26.20 | 1:44.30 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 1990 | 502 | 1:44.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Weiss | 1999 | 26.96 | 26.96 | |||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 24.45 | 51.41 | |||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 26.20 | 1:17.61 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | 27.03 | 1:44.64 | |||||||
8 | Hils Drenge 1 | 1990 | 494 | 1:45.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 26.12 | 26.12 | |||||||
Frederik Weibel | 1999 | 25.67 | 51.79 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 27.04 | 1:18.83 | |||||||
Thomas Engdal | 1998 | 26.38 | 1:45.21 | |||||||
9 | Holbæk Pack | 1997 | 461 | 1:47.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 27.47 | 55.00 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 26.08 | 1:21.08 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 26.57 | 1:47.65 | |||||||
10 | Horsens Herre | 1990 | 419 | 1:51.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Christensen | 1994 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 25.98 | 56.46 | |||||||
Alexander Jensen | 1998 | 27.36 | 1:23.82 | |||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 27.32 | 1:51.14 | |||||||
11 | Holbæk Cubs | 1999 | 409 | 1:52.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 27.14 | 27.14 | |||||||
Mikkel Halby | 1999 | 27.09 | 54.23 | |||||||
Andreas Foverskov | 1999 | 30.18 | 1:24.41 | |||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 27.64 | 1:52.05 | |||||||
- | Roskilde Drenge 1 | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | H Stv-1 | 1995 | DSQ | tyvstart 1. sv | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:35 |