Resultater for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 412 | 40.40 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Georgia Kadoglou | 1998 | 405 | 40.64 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
3 | Nele Klein | 1998 | 391 | 41.11 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 375 | 41.70 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 355 | 42.46 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Alina Stephan | 1998 | 343 | 42.95 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Emilia Lüders | 1998 | 331 | 43.47 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jenny Sattler | 1998 | 311 | 44.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Theresa Lindner | 1998 | 297 | 45.05 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Isabel Mass | 1998 | 290 | 45.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Jennifer Biel | 1998 | 278 | 46.06 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Wibke Schult | 1998 | 278 | 46.06 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
13 | Luise Rathmann | 1998 | 277 | 46.13 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
14 | Luisa Pipgras | 1998 | 274 | 46.29 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
15 | Wiebke Dethloff | 1998 | 270 | 46.50 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Miranda Orajärvi | 1998 | 269 | 46.57 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
17 | Romy Nahrstedt | 1998 | 268 | 46.64 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
18 | Felicia Arningsmark | 1998 | 267 | 46.68 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Susanne Reeg | 1998 | 260 | 47.13 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Ronja Friede | 1998 | 250 | 47.73 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
21 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 246 | 47.99 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Maia Stripp | 1998 | 244 | 48.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Tenna Jensen | 1998 | 241 | 48.33 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Hanna Jönsson | 1998 | 228 | 49.25 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
25 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 226 | 49.35 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
26 | Lea Mohr | 1998 | 225 | 49.47 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
27 | Alina Czorny | 1998 | 220 | 49.84 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
28 | Uljana Zhdanova | 1998 | 208 | 50.77 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
29 | Shanna Armstrong | 1998 | 205 | 50.96 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Laura Windisch | 1998 | 203 | 51.19 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 199 | 51.52 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Theresa Matzat | 1998 | 196 | 51.78 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
33 | Christine A. Thomsen | 1998 | 191 | 52.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Karoline Navntoft | 1998 | 190 | 52.32 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Clara Heil | 1998 | 185 | 52.75 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
36 | Emily Krontoft | 1998 | 182 | 53.08 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Charlotte Gross | 1998 | 181 | 53.20 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
38 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 178 | 53.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Ella Turin | 1998 | 166 | 54.75 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Caroline Beck | 1998 | 160 | 55.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Liselotte Baxter | 1998 | 157 | 55.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 153 | 56.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
43 | Nanna Hansen | 1998 | 146 | 57.16 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
44 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 145 | 57.28 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
45 | Johanna Walz | 1998 | 144 | 57.38 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
46 | Sarah Wohlert | 1998 | 140 | 57.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
47 | Franziska Haftmann | 1998 | 136 | 58.44 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
48 | Malene K. Jørgensen | 1998 | 128 | 59.69 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
49 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 127 | 59.86 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
50 | Sally Krarup Kirch | 1998 | 126 | 59.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Sarah Zysek | 1998 | 117 | 1:01.46 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
52 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 117 | 1:01.49 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
53 | Sara Kjær | 1998 | 105 | 1:03.73 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Kim Jänicke | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Nadine Westermann | 1998 | DSQ | 1 hånd i afsl. | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frauke Seidel | 1999 | 348 | 42.75 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Franziska Fischer | 1999 | 299 | 44.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Nicola Dähn | 1999 | 294 | 45.20 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 293 | 45.26 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Susann Epperlein | 1999 | 243 | 48.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Victoria Fischer | 1999 | 234 | 48.79 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Ida Persson | 1999 | 234 | 48.79 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
8 | Maria Meissner | 1999 | 233 | 48.89 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 212 | 50.42 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Sophie Ritter | 1999 | 211 | 50.49 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
11 | Stine Ahlert | 1999 | 210 | 50.59 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Silvana Bodenstein | 1999 | 210 | 50.61 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
13 | Mareike Jürs | 1999 | 207 | 50.80 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
14 | Greta Markurt | 1999 | 206 | 50.92 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
15 | Darcie Wichmann | 1999 | 206 | 50.95 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Vanessa Kreusel | 1999 | 203 | 51.16 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Lisa Marie Bahl | 1999 | 202 | 51.23 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
18 | Alexandra Penzold | 1999 | 201 | 51.30 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Malene Bang | 1999 | 201 | 51.33 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Tessa Herbst | 1999 | 199 | 51.49 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Simone Lauridsen | 1999 | 192 | 52.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Emily Kay | 1999 | 184 | 52.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Rikke Dehn | 1999 | 175 | 53.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Louise Frandsen | 1999 | 159 | 55.55 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Emily Haff | 1999 | 152 | 56.33 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
26 | Elisabeth Faber | 1999 | 147 | 57.00 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 142 | 57.60 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 133 | 58.87 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Maja Leth Bang | 1999 | 131 | 59.17 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Julia Jensen | 1999 | 116 | 1:01.69 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 114 | 1:02.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
32 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 114 | 1:02.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 104 | 1:03.97 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Annemette Schmidt | 1999 | 103 | 1:04.07 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
35 | Fie Hansen | 1999 | 91 | 1:06.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
36 | Sofie Grøndal | 1999 | 27 | 1:40.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Selina Urban | 1999 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Lilly-Sophie Gross | 1999 | DSQ | 1 hånd i afsl. | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Sara Koefod Steffensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alicia Nickel | 2000 | 202 | 51.22 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 199 | 51.51 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Vanessa Städter | 2000 | 199 | 51.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 193 | 52.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Sarah Seifert | 2000 | 187 | 52.63 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Fränzi Heinrich | 2000 | 178 | 53.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Lisa Kapr | 2000 | 172 | 54.03 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Carolin Klebert | 2000 | 172 | 54.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Michelle Förster | 2000 | 169 | 54.44 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Nicole Schmid | 2000 | 161 | 55.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Svenja Rau | 2000 | 158 | 55.58 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
12 | Clara Schade Cantby | 2000 | 157 | 55.72 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Julia Bromnitz | 2000 | 155 | 56.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Henriette Lorenz | 2000 | 153 | 56.21 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Jasmin Wittig | 2000 | 145 | 57.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | My Weitling | 2000 | 142 | 57.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Leena Kühn | 2000 | 136 | 58.52 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
18 | Johanna Mohr | 2000 | 135 | 58.68 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
19 | Monique Petzold | 2000 | 133 | 58.85 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Viktoria Trommer | 2000 | 131 | 59.19 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 129 | 59.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Nele Wöstenberg | 2000 | 126 | 59.97 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
23 | Gina Elisa Koop | 2000 | 122 | 1:00.64 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Mira Mass | 2000 | 122 | 1:00.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Astrid Kesner | 2000 | 118 | 1:01.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Theresa Freytag | 2001 | 118 | 1:01.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 112 | 1:02.36 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 108 | 1:03.06 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
29 | Stella Brinster | 2001 | 103 | 1:04.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Rieke Lühr | 2001 | 97 | 1:05.34 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
31 | Merle Kühn | 2001 | 85 | 1:08.49 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
32 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 72 | 1:12.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Louise Ebbesen | 2001 | 64 | 1:15.30 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
34 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 62 | 1:15.84 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kamilla Neve | 2000 | 62 | 1:15.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Michelle-Chantal Büsing | 2000 | DSQ | 1 hånd i afsl. | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 366 | 37.12 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
2 | Leo Schmidt | 1997 | 335 | 38.25 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Lars Andre Großmann | 1997 | 330 | 38.45 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Franz Schmidt | 1997 | 313 | 39.13 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | David Ludwig | 1997 | 299 | 39.73 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Thomas Rohmberger | 1997 | 296 | 39.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Isak Lichi | 1997 | 292 | 40.05 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Oliver Gustafsson | 1997 | 278 | 40.68 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
9 | Yannic Lange | 1997 | 256 | 41.83 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Lasse Brock | 1997 | 255 | 41.90 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Till Wichmann | 1997 | 244 | 42.50 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
12 | Janne Lahrssen | 1997 | 240 | 42.72 | ||||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
13 | Franz Nilkes | 1997 | 232 | 43.22 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 232 | 43.24 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Knudsen | 1997 | 230 | 43.37 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Andreas Mårtensson | 1997 | 228 | 43.50 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Vitali Hurevich | 1997 | 207 | 44.89 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
18 | Lucas Claesson | 1997 | 202 | 45.24 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
19 | Julian Wolf | 1997 | 201 | 45.33 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
20 | Mikkel Bang | 1997 | 199 | 45.50 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Vincent Brøndum | 1997 | 187 | 46.47 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 180 | 47.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Erik Edfast | 1997 | 179 | 47.12 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
24 | Lucas Persson | 1997 | 176 | 47.35 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
25 | Matthias Bach | 1997 | 175 | 47.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Lukas Rammelt | 1997 | 169 | 48.06 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
27 | Asger A. Schäfer | 1997 | 161 | 48.86 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 158 | 49.16 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Tobias Bauer | 1997 | 155 | 49.45 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Pascal Engel | 1997 | 154 | 49.52 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
31 | Victor Thers | 1997 | 138 | 51.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Dominik Krüger | 1997 | 136 | 51.59 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
33 | Jonathan Behrmann | 1997 | 131 | 52.29 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
34 | Frederik Ahm | 1997 | 110 | 55.43 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Andreas Harmuth | 1997 | 105 | 56.27 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
36 | Viktor Hermansen | 1997 | 98 | 57.63 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
37 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 90 | 59.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Magnus Hansen | 1997 | 87 | 59.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Alexander Piihl Hansen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 244 | 42.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Henning Janssen | 1998 | 229 | 43.41 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
3 | Philipp Albert | 1999 | 218 | 44.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Lars Donath | 1998 | 214 | 44.39 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Lasse Iffland | 1998 | 207 | 44.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Yannic Walther | 1998 | 195 | 45.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Sebastian Langhorn | 1998 | 193 | 45.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 186 | 46.55 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 179 | 47.16 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Jonas Riese | 1999 | 176 | 47.35 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | Nicolai Grene | 1998 | 174 | 47.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Filip Grimberg | 1998 | 174 | 47.58 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
13 | Luca-Kilian Franke | 1998 | 169 | 48.01 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
14 | Steffen Deutsch | 1998 | 166 | 48.29 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
15 | Till Herbst | 1999 | 166 | 48.30 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
16 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 166 | 48.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Cedric Weis | 1999 | 158 | 49.12 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Niclas Budek | 1999 | 154 | 49.60 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Erik Ruge | 1998 | 153 | 49.62 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Niclas Franke | 1998 | 153 | 49.63 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
21 | Alexander Olsen | 1998 | 151 | 49.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Leif Peters | 1999 | 151 | 49.87 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
23 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 151 | 49.89 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kristoffer Neve | 1998 | 147 | 50.32 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Luke Töpfer | 1999 | 144 | 50.72 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
26 | Peer Mindt | 1999 | 142 | 50.85 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
27 | Maximilian Kaiser | 1998 | 138 | 51.36 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
28 | Mads Holm | 1998 | 135 | 51.82 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mads Møller | 1998 | 133 | 52.01 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Stanislav Soputniak | 1998 | 132 | 52.17 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
31 | Loris Kaminski | 1999 | 131 | 52.29 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
32 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 129 | 52.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Timon Escher | 1998 | 127 | 52.82 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
34 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 126 | 53.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Florian Klotz | 1998 | 125 | 53.15 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
36 | Frederik Skovgaard | 1999 | 121 | 53.68 | ||||||
A6 | ||||||||||
37 | Malwin Wermbter | 1998 | 119 | 54.01 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
38 | Leonard Klaje | 1998 | 105 | 56.24 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
39 | Joachim Hermansen | 1998 | 95 | 58.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
40 | Sander Sørensen | 1998 | 89 | 59.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
41 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 89 | 59.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 88 | 59.76 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
43 | Felix Jahnke | 1998 | 77 | 1:02.46 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
44 | Tjorben Jänicke | 2001 | 77 | 1:02.52 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
45 | Anders Withen Krogh | 1998 | 67 | 1:05.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Philip Brenting | 1999 | 58 | 1:08.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
47 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 57 | 1:09.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
48 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 56 | 1:09.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
49 | Kasper Petersen | 2000 | 56 | 1:09.37 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
50 | Anders Toft Ruby | 2001 | 47 | 1:13.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Luis Felipe | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kristian Hermiz | 1998 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Jonathan Kristensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Christian Kaul | 1998 | DSQ | 1 hånd i afsl. | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Nikita Markovskiy | 1998 | DSQ | 1 hånd i afsl | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Moritz Maurer | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Marvin Kollrich | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 3, 200m Freestyle Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 9 | 388 | 2:36.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 7 | 365 | 2:39.59 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 6 | 350 | 2:41.88 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
4 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 5 | 342 | 2:43.06 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | 4 | 337 | 2:43.92 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 3 | 331 | 2:44.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Elisabeth Grösel | 1998 | 2 | 310 | 2:48.49 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | 1 | 308 | 2:48.79 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 300 | 2:50.44 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Catherine Labahn | 1998 | 258 | 2:59.14 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Sophie Buttchereit | 1998 | 250 | 3:00.94 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
12 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 236 | 3:04.51 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
13 | Maria Grandt | 1998 | 230 | 3:06.09 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Shanna Armstrong | 1998 | 225 | 3:07.41 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
15 | Tenna Jensen | 1998 | 223 | 3:08.12 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 203 | 3:14.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Sissi Lebeck | 1998 | 203 | 3:14.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 167 | 3:26.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christine A. Thomsen | 1998 | 135 | 3:42.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Liselotte Baxter | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 3, 200m Freestyle Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 297 | 2:50.97 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Clara Kall | 1999 | 7 | 277 | 2:54.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Sophie Fischer | 1999 | 6 | 254 | 2:59.99 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Lisa Marie Bahl | 1999 | 5 | 252 | 3:00.63 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Stefanie Jorga | 1999 | 4 | 239 | 3:03.67 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | 3 | 141 | 3:38.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 2 | 73 | 4:32.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 3, 200m Freestyle Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 302 | 2:50.04 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Marlene Schmidt | 2000 | 7 | 223 | 3:07.96 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Fränzi Heinrich | 2000 | 6 | 204 | 3:13.62 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 5 | 197 | 3:16.04 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 4 | 166 | 3:27.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Viktoria Trommer | 2000 | 3 | 165 | 3:27.79 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Vanessa Städter | 2000 | 2 | 162 | 3:29.16 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Lisa Kapr | 2000 | 1 | 159 | 3:30.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Sarah Schumann | 2000 | 128 | 3:46.28 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Laura Dargen | 2000 | 99 | 4:06.49 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 4, 200m Freestyle Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Onni Vuorinen | 1997 | 9 | 405 | 2:18.48 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Lars Andre Großmann | 1997 | 7 | 355 | 2:24.71 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Maxim Davydytchev | 1997 | 6 | 339 | 2:26.90 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jacob Weberg | 1997 | 5 | 309 | 2:31.64 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | 4 | 299 | 2:33.19 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 3 | 299 | 2:33.23 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Bødker | 1997 | 2 | 291 | 2:34.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 1 | 276 | 2:37.31 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Isak Lichi | 1997 | 276 | 2:37.33 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Lucas Hachmann | 1997 | 264 | 2:39.68 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
11 | Joshua Petersen | 1997 | 243 | 2:44.25 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 224 | 2:48.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Nikolaj Borup | 1997 | 201 | 2:55.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 195 | 2:56.58 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Lennart Stuhr | 1997 | 181 | 3:01.28 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Tobias Köppe | 1997 | 176 | 3:02.87 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Oscar Melin | 1997 | 167 | 3:06.08 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
18 | Jonathan Behrmann | 1997 | 160 | 3:08.66 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Philipp Ort | 1997 | 132 | 3:21.49 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Vincent Brøndum | 1997 | 128 | 3:23.40 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Frederik Ahm | 1997 | 121 | 3:27.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 116 | 3:30.31 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 4, 200m Freestyle Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marvin Kollrich | 1998 | 9 | 257 | 2:41.15 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 7 | 251 | 2:42.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Henning Janssen | 1998 | 6 | 235 | 2:46.11 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
4 | Niklas Bätge | 1998 | 5 | 234 | 2:46.33 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 4 | 228 | 2:47.75 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Filip Grimberg | 1998 | 3 | 193 | 2:57.45 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Nils Schaudien | 1998 | 2 | 185 | 2:59.77 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 1 | 178 | 3:02.06 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Tobias Eichhorn | 1999 | 174 | 3:03.43 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Cedric Weis | 1999 | 165 | 3:06.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Arne Pultke | 1999 | 165 | 3:06.91 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Mads Møller | 1998 | 157 | 3:10.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Peter Blum | 1998 | 150 | 3:12.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Maximilian Kaiser | 1998 | 133 | 3:20.96 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
15 | Konrad Schubert | 1998 | 129 | 3:22.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Mathias Holdrup | 1999 | 127 | 3:23.61 | OD1 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Lasse Eckert | 1999 | 127 | 3:23.62 | OD2 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Philipp Albert | 1999 | 126 | 3:24.38 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Frederik Skovgaard | 1999 | 113 | 3:32.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Anders G. Madsen | 2000 | 21 | 6:10.69 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 9 | 434 | 1:18.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 7 | 419 | 1:19.86 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 363 | 1:23.79 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 5 | 352 | 1:24.60 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 4 | 348 | 1:24.93 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | 3 | 341 | 1:25.53 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 2 | 319 | 1:27.43 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 1 | 319 | 1:27.44 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Miranda Orajärvi | 1998 | 311 | 1:28.23 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
10 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 310 | 1:28.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Alina Stephan | 1998 | 305 | 1:28.73 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Jenny Sattler | 1998 | 278 | 1:31.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Charlotta Schwarz | 1998 | 277 | 1:31.67 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Theresa Lindner | 1998 | 275 | 1:31.88 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Jennifer Biel | 1998 | 273 | 1:32.13 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Alina Czorny | 1998 | 272 | 1:32.19 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
17 | Victoria Ruhmland | 1998 | 272 | 1:32.27 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Maria Grandt | 1998 | 269 | 1:32.61 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Wibke Schult | 1998 | 252 | 1:34.58 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
20 | Susanne Reeg | 1998 | 252 | 1:34.62 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 249 | 1:34.93 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
22 | Stefanie Franke | 1998 | 249 | 1:35.01 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Sissy Rössler | 1998 | 248 | 1:35.12 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Laura Windisch | 1998 | 241 | 1:35.95 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Anna Melech | 1998 | 241 | 1:36.01 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Hanna Jönsson | 1998 | 239 | 1:36.28 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
27 | Emily Krontoft | 1998 | 234 | 1:36.90 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Wiebke Dethloff | 1998 | 231 | 1:37.41 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
29 | Jasmin Troschier | 1998 | 223 | 1:38.48 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Uljana Zhdanova | 1998 | 223 | 1:38.56 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
31 | Maia Stripp | 1998 | 221 | 1:38.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
32 | Clara Heil | 1998 | 219 | 1:39.19 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
33 | Laura von Holdt | 1998 | 218 | 1:39.31 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
34 | Sissi Lebeck | 1998 | 211 | 1:40.35 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Natasja Schultz | 1998 | 208 | 1:40.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Maja Østergaard | 1998 | 195 | 1:43.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
37 | Nadine Westermann | 1998 | 190 | 1:43.88 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Ella Turin | 1998 | 179 | 1:46.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Kim Jänicke | 1998 | 164 | 1:49.17 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 155 | 1:51.14 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Liselotte Baxter | 1998 | 151 | 1:52.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Sarah Wohlert | 1998 | 143 | 1:54.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
43 | Nanna Hansen | 1998 | 127 | 1:58.97 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Kristin Blach Petersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Tenna Jensen | 1998 | DSQ | afsl. ryg på mave | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 324 | 1:26.98 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Victoria Fischer | 1999 | 7 | 279 | 1:31.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Sophie Fischer | 1999 | 6 | 273 | 1:32.07 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Elaine Haberer | 1999 | 5 | 270 | 1:32.49 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Ida Persson | 1999 | 4 | 257 | 1:34.00 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
6 | Frauke Seidel | 1999 | 3 | 245 | 1:35.55 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 2 | 237 | 1:36.50 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Clara Kall | 1999 | 1 | 234 | 1:36.98 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 234 | 1:37.03 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Franziska Nissen | 1999 | 233 | 1:37.13 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
11 | Louise Frandsen | 1999 | 214 | 1:39.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Malene Bang | 1999 | 210 | 1:40.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Nicola Dähn | 1999 | 207 | 1:41.05 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
14 | Stefanie Jorga | 1999 | 198 | 1:42.57 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 197 | 1:42.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Rikke Dehn | 1999 | 195 | 1:43.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Alexandra Penzold | 1999 | 182 | 1:45.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 154 | 1:51.43 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Maja Leth Bang | 1999 | 150 | 1:52.50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Darcie Wichmann | 1999 | 144 | 1:53.96 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
21 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 144 | 1:54.01 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Janine Wilhelm | 1999 | 144 | 1:54.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Elisabeth Faber | 1999 | 127 | 1:58.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Freja Hjelmsø | 1999 | 93 | 2:11.96 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 91 | 2:12.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebine Møller | 1999 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | DSQ | 1 hånd v. 75m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 269 | 1:32.56 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Marlene Schmidt | 2000 | 7 | 263 | 1:33.28 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 6 | 243 | 1:35.70 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Celine Förster | 2000 | 5 | 214 | 1:39.92 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Fränzi Heinrich | 2000 | 4 | 211 | 1:40.35 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Vanessa Städter | 2000 | 3 | 202 | 1:41.82 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Frederike Weber | 2000 | 2 | 193 | 1:43.43 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 1 | 189 | 1:44.08 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 180 | 1:45.76 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Mira Mass | 2000 | 176 | 1:46.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Michelle Förster | 2000 | 176 | 1:46.71 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Viktoria Trommer | 2000 | 173 | 1:47.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Lisa Kapr | 2000 | 171 | 1:47.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Sarah Schumann | 2000 | 157 | 1:50.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Celine Brock | 2000 | 145 | 1:53.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Nicole Schmid | 2000 | 134 | 1:56.87 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 130 | 1:57.99 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Laura Dargen | 2000 | 119 | 2:01.53 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
19 | Carolin Klebert | 2000 | 108 | 2:05.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Astrid Kesner | 2000 | 104 | 2:07.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | DSQ | 1 hånd v 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 9 | 341 | 1:14.79 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Lars Andre Großmann | 1997 | 7 | 333 | 1:15.38 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 6 | 316 | 1:16.72 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Leo Schmidt | 1997 | 5 | 296 | 1:18.37 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Maxim Davydytchev | 1997 | 4 | 280 | 1:19.79 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Till Wichmann | 1997 | 3 | 273 | 1:20.52 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
7 | Andreas Mårtensson | 1997 | 2 | 261 | 1:21.77 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Victor Bødker | 1997 | 1 | 257 | 1:22.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 237 | 1:24.38 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
10 | Walter Lorenz | 1997 | 237 | 1:24.40 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Lasse Brock | 1997 | 235 | 1:24.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 232 | 1:25.04 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Janne Lahrssen | 1997 | 231 | 1:25.16 | ||||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
14 | Asger A. Schäfer | 1997 | 222 | 1:26.29 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Franz Nilkes | 1997 | 221 | 1:26.34 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
16 | Lucas Hachmann | 1997 | 217 | 1:26.92 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
17 | Yannic Lange | 1997 | 206 | 1:28.39 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
18 | Julian Wolf | 1997 | 195 | 1:30.04 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Matthias Bach | 1997 | 186 | 1:31.43 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 186 | 1:31.46 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
21 | Mikkel Bang | 1997 | 184 | 1:31.75 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Alexander Kalisch | 1997 | 182 | 1:32.23 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Pascal Engel | 1997 | 174 | 1:33.62 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
24 | Nikolaj Borup | 1997 | 171 | 1:34.11 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Tobias Köppe | 1997 | 154 | 1:37.49 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Erik Edfast | 1997 | 152 | 1:37.82 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
27 | Jasper Pendorf | 1997 | 146 | 1:39.29 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Rasmus Madsen | 1997 | 141 | 1:40.46 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Oscar Melin | 1997 | 131 | 1:42.92 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
30 | Jonathan Behrmann | 1997 | 123 | 1:45.16 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 108 | 1:49.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Philipp Ort | 1997 | 106 | 1:50.42 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
33 | Magnus Hansen | 1997 | 70 | 2:06.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Lucas Persson | 1997 | DSQ | afsl. ryg på mave | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 308 | 1:17.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 7 | 233 | 1:24.83 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Benjamin Bürger | 1998 | 6 | 228 | 1:25.44 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 5 | 225 | 1:25.86 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Niklas Bätge | 1998 | 4 | 219 | 1:26.71 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
6 | Marvin Kollrich | 1998 | 3 | 216 | 1:27.02 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 2 | 210 | 1:27.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Arne Behnfeldt | 1998 | 1 | 204 | 1:28.78 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Lasse Iffland | 1998 | 199 | 1:29.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 196 | 1:29.92 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
11 | Steffen Deutsch | 1998 | 195 | 1:30.09 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
12 | Max Sziburies | 1998 | 193 | 1:30.42 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Lars Donath | 1998 | 187 | 1:31.38 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
14 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 184 | 1:31.89 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 183 | 1:32.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Filip Grimberg | 1998 | 181 | 1:32.25 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
17 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 177 | 1:32.97 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicolai Grene | 1998 | 175 | 1:33.32 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 171 | 1:34.15 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Philipp Albert | 1999 | 166 | 1:34.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Konrad Schubert | 1998 | 161 | 1:36.04 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Tobias Eichhorn | 1999 | 158 | 1:36.65 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Arne Pultke | 1999 | 156 | 1:37.00 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
24 | Kristian Hermiz | 1998 | 154 | 1:37.46 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
25 | Erik Ruge | 1998 | 154 | 1:37.50 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
26 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 145 | 1:39.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Cedric Weis | 1999 | 142 | 1:40.22 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Mads Holm | 1998 | 140 | 1:40.59 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Luca-Kilian Franke | 1998 | 140 | 1:40.66 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
30 | Jonathan Kristensen | 1998 | 139 | 1:40.93 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Alexander Olsen | 1998 | 136 | 1:41.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Timon Escher | 1998 | 131 | 1:42.77 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
33 | Mads Møller | 1998 | 117 | 1:46.88 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Joachim Hermansen | 1998 | 115 | 1:47.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
35 | Kristoffer Neve | 1998 | 114 | 1:47.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
36 | Emil D. Nielsen | 1999 | 106 | 1:50.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
37 | Frederik Skovgaard | 1999 | 99 | 1:52.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 95 | 1:54.35 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mathias Holdrup | 1999 | DSQ | 1 hånd v. 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Malwin Wermbter | 1998 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 428 | 35.60 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 398 | 36.47 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 358 | 37.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Emilia Lüders | 1998 | 355 | 37.87 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kim Losensky | 1998 | 346 | 38.19 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 316 | 39.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Isabel Mass | 1998 | 305 | 39.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Alicia Pohl | 1998 | 304 | 39.90 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Miranda Orajärvi | 1998 | 273 | 41.32 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
10 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 271 | 41.42 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Victoria Ruhmland | 1998 | 263 | 41.85 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 258 | 42.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 257 | 42.16 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
14 | Anne Müller | 1998 | 255 | 42.27 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Luise Rathmann | 1998 | 254 | 42.34 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Charlotta Schwarz | 1998 | 252 | 42.45 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Romy Nahrstedt | 1998 | 252 | 42.47 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
18 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 251 | 42.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Dana Wehlert | 1998 | 249 | 42.65 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Clara Heil | 1998 | 234 | 43.50 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
21 | Anna Boutrup | 1998 | 226 | 44.05 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Theresa Lindner | 1998 | 225 | 44.12 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Stefanie Franke | 1998 | 222 | 44.32 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
24 | Shanna Armstrong | 1998 | 220 | 44.42 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
25 | Anna Melech | 1998 | 214 | 44.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Johanna Walz | 1998 | 212 | 44.95 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
27 | Hanna Jönsson | 1998 | 207 | 45.34 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
28 | Natasja Schultz | 1998 | 207 | 45.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Lea Mohr | 1998 | 203 | 45.67 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
30 | Sophie Buttchereit | 1998 | 199 | 45.93 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Wiebke Dethloff | 1998 | 197 | 46.11 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
32 | Laura von Holdt | 1998 | 187 | 46.93 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
33 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 185 | 47.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Maja Østergaard | 1998 | 183 | 47.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
35 | Sissi Lebeck | 1998 | 182 | 47.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Kyra Boxberger | 1998 | 181 | 47.45 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
37 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 179 | 47.56 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
38 | Ella Turin | 1998 | 171 | 48.34 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Theresa Matzat | 1998 | 169 | 48.48 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
40 | Charlotte Gross | 1998 | 168 | 48.60 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
41 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 164 | 49.03 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
42 | Sara Kjær | 1998 | 164 | 49.04 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
43 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 161 | 49.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
44 | Sally Krarup Kirch | 1998 | 152 | 50.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
45 | Franziska Haftmann | 1998 | 139 | 51.73 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
46 | Caroline Beck | 1998 | 133 | 52.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
47 | Karoline Navntoft | 1998 | 129 | 53.14 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
48 | Felicia Arningsmark | 1998 | 125 | 53.70 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
49 | Malene K. Jørgensen | 1998 | 122 | 54.12 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
50 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 120 | 54.39 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
51 | Sarah Zysek | 1998 | 113 | 55.48 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
52 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 112 | 55.63 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
53 | Nanna Hansen | 1998 | 84 | 1:01.25 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
54 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 66 | 1:06.27 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Jasmin Troschier | 1998 | DSQ | ej fort. bevæg. v25m | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
- | Ronja Friede | 1998 | DSQ | afsl på maven | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Luisa Pipgras | 1998 | DSQ | Ej fort. bevæg v25m | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Liselotte Baxter | 1998 | DSQ | Ej fort. bevæg. v25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 295 | 40.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Susann Epperlein | 1999 | 258 | 42.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Elaine Haberer | 1999 | 252 | 42.47 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 246 | 42.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 224 | 44.14 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 222 | 44.31 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Emily Kay | 1999 | 218 | 44.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Franziska Nissen | 1999 | 210 | 45.09 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
9 | Maria Meissner | 1999 | 197 | 46.12 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Louise Frandsen | 1999 | 193 | 46.39 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 192 | 46.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Greta Markurt | 1999 | 191 | 46.54 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
13 | Annemette Schmidt | 1999 | 190 | 46.62 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
14 | Tessa Herbst | 1999 | 187 | 46.90 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
15 | Sophie Ritter | 1999 | 174 | 48.05 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
16 | Simone Lauridsen | 1999 | 174 | 48.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 172 | 48.24 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Silvana Bodenstein | 1999 | 162 | 49.15 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
19 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 162 | 49.17 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 160 | 49.43 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Emily Haff | 1999 | 157 | 49.75 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
22 | Selina Urban | 1999 | 155 | 49.97 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 152 | 50.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Fie Hansen | 1999 | 147 | 50.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Janine Wilhelm | 1999 | 138 | 51.86 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
26 | Alexandra Penzold | 1999 | 134 | 52.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Janne Reichstein | 1999 | 133 | 52.56 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
28 | Vanessa Kreusel | 1999 | 130 | 52.96 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Maja Leth Bang | 1999 | 127 | 53.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Mareike Jürs | 1999 | 125 | 53.61 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
31 | Sebine Møller | 1999 | 95 | 58.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
32 | Freja Hjelmsø | 1999 | 95 | 58.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Sofie Grøndal | 1999 | 63 | 1:07.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Stine Ahlert | 1999 | DSQ | Ej fort. bevæg. v25m | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
- | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 272 | 41.39 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 260 | 42.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Alicia Nickel | 2000 | 221 | 44.36 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Marlene Schmidt | 2000 | 219 | 44.47 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Celine Förster | 2000 | 208 | 45.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 190 | 46.69 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Monique Petzold | 2000 | 187 | 46.94 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Fränzi Heinrich | 2000 | 175 | 47.94 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Clara Schade Cantby | 2000 | 175 | 47.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Nele Wöstenberg | 2000 | 170 | 48.43 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
11 | Sarah Seifert | 2000 | 165 | 48.86 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Viktoria Trommer | 2000 | 160 | 49.41 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 151 | 50.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Frederike Weber | 2000 | 150 | 50.45 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
15 | Julia Bromnitz | 2000 | 142 | 51.40 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Henriette Lorenz | 2000 | 141 | 51.55 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Svenja Rau | 2000 | 133 | 52.48 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
18 | Lisa Kapr | 2000 | 130 | 52.92 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Nicole Schmid | 2000 | 125 | 53.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | My Weitling | 2000 | 125 | 53.64 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 124 | 53.85 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
22 | Theresa Freytag | 2001 | 122 | 54.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 122 | 54.13 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gina Elisa Koop | 2000 | 121 | 54.26 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 115 | 55.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Jasmin Wittig | 2000 | 114 | 55.33 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Carolin Klebert | 2000 | 106 | 56.72 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Michelle-Chantal Büsing | 2000 | 106 | 56.73 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
29 | Sarah Schumann | 2000 | 104 | 57.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Laura Dargen | 2000 | 102 | 57.47 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
31 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 86 | 1:00.76 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Johanna Mohr | 2000 | 77 | 1:02.99 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
33 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 76 | 1:03.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Kamilla Neve | 2000 | 67 | 1:05.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
35 | Stella Brinster | 2001 | 65 | 1:06.76 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Louise Ebbesen | 2001 | 61 | 1:08.09 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Marie Carmel | 2000 | 59 | 1:08.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Leena Kühn | 2000 | 47 | 1:14.45 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Janne Brun Christensen | 2000 | DSQ | udsv. på mave v. 25m | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 8, 50m Backstroke Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 337 | 33.71 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Thomas Rohmberger | 1997 | 303 | 34.92 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 280 | 35.85 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Franz Schmidt | 1997 | 266 | 36.48 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Onni Vuorinen | 1997 | 257 | 36.91 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Oliver Gustafsson | 1997 | 249 | 37.28 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Lars Andre Großmann | 1997 | 238 | 37.86 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | David Ludwig | 1997 | 235 | 38.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 232 | 38.19 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
10 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 231 | 38.26 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 229 | 38.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Maxim Davydytchev | 1997 | 217 | 39.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Jacob Weberg | 1997 | 216 | 39.09 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Walter Lorenz | 1997 | 215 | 39.17 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Franz Nilkes | 1997 | 212 | 39.32 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
16 | Asger A. Schäfer | 1997 | 211 | 39.38 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tobias Bauer | 1997 | 191 | 40.76 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Alexander Kalisch | 1997 | 187 | 41.05 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Lucas Claesson | 1997 | 186 | 41.09 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
20 | Lucas Persson | 1997 | 182 | 41.42 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 181 | 41.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Mikkel Bang | 1997 | 168 | 42.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Vitali Hurevich | 1997 | 163 | 42.95 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
24 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 159 | 43.34 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Victor Thers | 1997 | 157 | 43.52 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 142 | 45.01 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
27 | Matthias Bach | 1997 | 141 | 45.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Dominik Krüger | 1997 | 137 | 45.50 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
29 | Oscar Melin | 1997 | 137 | 45.52 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
30 | Nikolaj Borup | 1997 | 130 | 46.27 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Viktor Hermansen | 1997 | 117 | 47.90 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
32 | Rasmus Madsen | 1997 | 112 | 48.61 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
33 | Jasper Pendorf | 1997 | 112 | 48.64 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Andreas Harmuth | 1997 | 108 | 49.29 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
35 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 102 | 50.14 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
36 | Mark Simonsen | 1997 | 79 | 54.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Lennart Stuhr | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Lukas Rammelt | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | Joshua Petersen | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
- | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 8, 50m Backstroke Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 314 | 34.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Benjamin Bürger | 1998 | 258 | 36.85 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | 214 | 39.21 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Felix Habl | 1998 | 199 | 40.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Marvin Kollrich | 1998 | 198 | 40.23 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 193 | 40.57 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 193 | 40.62 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Henning Janssen | 1998 | 188 | 40.98 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
9 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 185 | 41.14 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Max Sziburies | 1998 | 181 | 41.44 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Arne Behnfeldt | 1998 | 178 | 41.67 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 177 | 41.77 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Stefan Martin Lara | 1998 | 172 | 42.16 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Steffen Deutsch | 1998 | 172 | 42.19 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
14 | Lasse Iffland | 1998 | 172 | 42.19 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Niclas Budek | 1999 | 171 | 42.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
17 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 154 | 43.76 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Till Herbst | 1999 | 154 | 43.78 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
19 | Nils Schaudien | 1998 | 150 | 44.16 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Li Yan Zhu | 1999 | 147 | 44.42 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
21 | Arne Pultke | 1999 | 146 | 44.59 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
22 | Lasse Eckert | 1999 | 145 | 44.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Niclas Franke | 1998 | 136 | 45.57 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
24 | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | 134 | 45.79 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Jonas Riese | 1999 | 134 | 45.82 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Tim Wilsdorf | 1999 | 133 | 46.00 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
27 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 130 | 46.36 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Møller | 1998 | 122 | 47.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Timon Escher | 1998 | 122 | 47.32 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
30 | Peter Blum | 1998 | 120 | 47.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 119 | 47.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Loris Kaminski | 1999 | 116 | 48.11 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
33 | Nicolai Grene | 1998 | 114 | 48.32 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Stanislav Soputniak | 1998 | 113 | 48.53 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
35 | Christian Kaul | 1998 | 111 | 48.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Maximilian Kaiser | 1998 | 111 | 48.80 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
37 | Emil D. Nielsen | 1999 | 109 | 49.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Peer Mindt | 1999 | 109 | 49.16 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
39 | Philipp Albert | 1999 | 108 | 49.23 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Luke Töpfer | 1999 | 104 | 49.88 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
41 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 100 | 50.46 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 98 | 50.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 97 | 51.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
44 | Felix Jahnke | 1998 | 96 | 51.16 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
45 | Florian Klotz | 1998 | 96 | 51.23 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
46 | Leonard Klaje | 1998 | 91 | 52.15 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
47 | Emil Eisensee | 1998 | 89 | 52.45 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
48 | Mads Magnus Hansen | 1999 | 87 | 53.00 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
49 | Anders Withen Krogh | 1998 | 74 | 55.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Philip Brenting | 1999 | 67 | 57.63 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Sander Sørensen | 1998 | 65 | 58.23 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
52 | Anders Toft Ruby | 2001 | 56 | 1:01.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
53 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 55 | 1:01.54 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
54 | Tjorben Jänicke | 2001 | 52 | 1:02.75 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
55 | Anders G. Madsen | 2000 | 36 | 1:11.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
56 | Jakob Grene | 2001 | 34 | 1:12.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Leif Peters | 1999 | DNS | |||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Moritz Maurer | 2000 | DSQ | afsl på mave | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Kasper Petersen | 2000 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 02 juni 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:24 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 11, 4X50m Freestyle Women, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Psv Schwerin 1 Girls | 1998 | 18 | 379 | 2:15.16 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Nele Klein | 1998 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Alicia Pohl | 1998 | |||||||||
Charlotta Schwarz | 1998 | |||||||||
Wiebke Dethloff | 1998 | 2:15.16 | 2:15.16 | |||||||
2 | Sigma Ns 1 | 1998 | 14 | 369 | 2:16.48 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Kristin Blach Petersen | 1998 | |||||||||
Anna Boutrup | 1998 | |||||||||
Emilia Lüders | 1998 | 2:16.48 | 2:16.48 | |||||||
3 | Team Westsachsen 1 Girls | 1998 | 12 | 338 | 2:20.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Franziska Fischer | 1999 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Victoria Fischer | 1999 | |||||||||
Sophie Fischer | 1999 | |||||||||
Elisabeth Grösel | 1998 | 2:20.51 | 2:20.51 | |||||||
4 | Kreis Harburg | 1998 | 10 | 313 | 2:24.06 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Maike Fiebelkorn | 1998 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Luise Rathmann | 1998 | |||||||||
Sophie Buttchereit | 1998 | |||||||||
Dana Wehlert | 1998 | 2:24.06 | 2:24.06 | |||||||
5 | A6 Piger Vestervang | 1998 | 8 | 309 | 2:24.72 | |||||
A6 | ||||||||||
Isabel Mass | 1998 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | |||||||||
Henriette Hemmingsen | 1998 | |||||||||
Maia Stripp | 1998 | 2:24.72 | 2:24.72 | |||||||
6 | Ksv Neptun 89 | 1998 | 6 | 296 | 2:26.86 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Catherine Labahn | 1998 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Jennifer Biel | 1998 | |||||||||
Alina Stephan | 1998 | |||||||||
Rosa- Marie Eckert | 1998 | 2:26.86 | 2:26.86 | |||||||
7 | Esv Frankfurt (oder) 48 E | 1998 | 4 | 279 | 2:29.71 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Kim Losensky | 1998 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Jasmin Troschier | 1998 | |||||||||
Wibke Schult | 1998 | |||||||||
Frauke Seidel | 1999 | 2:29.71 | 2:29.71 | |||||||
8 | Team Westsachsen 2 Girls | 1998 | 2 | 273 | 2:30.84 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Anna Melech | 1998 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Sissi Lebeck | 1998 | |||||||||
Nadine Westermann | 1998 | |||||||||
Susann Epperlein | 1999 | 2:30.84 | 2:30.84 | |||||||
9 | Es Esbjerg 3 Piger | 1998 | 261 | 2:33.11 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 35.07 | 35.07 | |||||||
Shanna Armstrong | 1998 | |||||||||
Louise Frandsen | 1999 | |||||||||
Simone Lauridsen | 1999 | 2:33.11 | 2:33.11 | |||||||
10 | Korsør Vv Piger | 1998 | 226 | 2:40.69 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | |||||||||
Karoline Navntoft | 1998 | |||||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 2:40.69 | 2:40.69 | |||||||
11 | Team Kronoberg | 1998 | 194 | 2:49.11 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Linnéa Sjödahl | 2000 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Lova Andersson | 2000 | |||||||||
Felicia Arningsmark | 1998 | |||||||||
Julia Jensen | 1999 | 2:49.11 | 2:49.11 | |||||||
12 | Danish Allstars | 1998 | 182 | 2:52.64 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Celine Brock | 2000 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Emily Krontoft | 1998 | |||||||||
Asta Therese Jepsen | 1998 | |||||||||
Maja Leth Bang | 1999 | 2:52.64 | 2:52.64 | |||||||
13 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1998 | 181 | 2:52.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Christine A. Thomsen | 1998 | 43.73 | 43.73 | |||||||
Natasja Schultz | 1998 | |||||||||
Rikke Dehn | 1999 | |||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 2:52.84 | 2:52.84 | |||||||
14 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1999 | 139 | 3:08.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Sara Koefod Steffensen | 1999 | |||||||||
Elisabeth Faber | 1999 | |||||||||
Ida-Maria Esbensen | 1999 | 3:08.83 | 3:08.83 | |||||||
- | Klepp J1 Jr. | 1998 | DNS | |||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 02 juni 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:25 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 12, 4X50m Freestyle Men, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Psv Schwerin 1 Boys | 1997 | 18 | 349 | 2:03.20 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Lars-Christian Rehse | 1997 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Jasper Elias Frenz | 1997 | |||||||||
Walter Lorenz | 1997 | |||||||||
Lars Andre Großmann | 1997 | 2:03.20 | 2:03.20 | |||||||
2 | Team Westsachsen 1 Boys | 1997 | 14 | 321 | 2:06.65 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Philipp Dressel-Putz | 1998 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Maxim Davydytchev | 1997 | |||||||||
David Ludwig | 1997 | |||||||||
Thomas Rohmberger | 1997 | 2:06.65 | 2:06.65 | |||||||
3 | Ksv Neptun 89 | 1997 | 12 | 285 | 2:11.85 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Leo Schmidt | 1997 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Arne Behnfeldt | 1998 | |||||||||
Yannic Lange | 1997 | |||||||||
Franz Schmidt | 1997 | 2:11.85 | 2:11.85 | |||||||
4 | Sigma Ns 1 | 1997 | 10 | 258 | 2:16.22 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Jacob Weberg | 1997 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | |||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | |||||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 2:16.22 | 2:16.22 | |||||||
5 | Kreis Harburg | 1997 | 8 | 249 | 2:17.89 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Henning Janssen | 1998 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Lennart Stuhr | 1997 | |||||||||
Alexander Kleinwächter | 1997 | |||||||||
Till Wichmann | 1997 | 2:17.89 | 2:17.89 | |||||||
6 | A6 Drenge Vestervang | 1997 | 6 | 246 | 2:18.34 | |||||
A6 | ||||||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Sebastian Langhorn | 1998 | |||||||||
Mikkel Bang | 1997 | |||||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 2:18.34 | 2:18.34 | |||||||
7 | Sve Hamburg | 1997 | 4 | 236 | 2:20.27 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
Lars Donath | 1998 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Pascal Engel | 1997 | |||||||||
Niklas Bätge | 1998 | |||||||||
Lucas Hachmann | 1997 | 2:20.27 | 2:20.27 | |||||||
8 | Psv Schwerin 2 | 1998 | 2 | 224 | 2:22.76 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Benjamin Bürger | 1998 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Max Sziburies | 1998 | |||||||||
Erik Ruge | 1998 | |||||||||
Marvin Kollrich | 1998 | 2:22.76 | 2:22.76 | |||||||
9 | Es Esbjerg 3 Drenge | 1997 | 219 | 2:23.96 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | |||||||||
Jonas Gade Nielsen | 1998 | |||||||||
Nicolai Grene | 1998 | 2:23.96 | 2:23.96 | |||||||
10 | Esv Frankfurt (oder) 48 E | 1997 | 199 | 2:28.66 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Alexander Kalisch | 1997 | |||||||||
Arne Pultke | 1999 | |||||||||
Julian Wolf | 1997 | 2:28.66 | 2:28.66 | |||||||
11 | Tsv Schwerin 1.mannschaft | 1998 | 188 | 2:31.35 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
Andreas Kuhlmann | 1997 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Steffen Deutsch | 1998 | |||||||||
Vitali Hurevich | 1997 | |||||||||
Peer Mindt | 1999 | 2:31.35 | 2:31.35 | |||||||
12 | 4 Rådne Dodo Æg | 1997 | 168 | 2:37.29 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | |||||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | |||||||||
Mark Simonsen | 1997 | 2:37.29 | 2:37.29 | |||||||
13 | Korsør Vv Drenge | 1997 | 136 | 2:48.63 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Victor Thers | 1997 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Sander Sørensen | 1998 | |||||||||
Emil Eisensee | 1998 | |||||||||
Rasmus Madsen | 1997 | 2:48.63 | 2:48.63 | |||||||
14 | Csv 2 | 1998 | 136 | 2:48.78 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
Nikita Markovskiy | 1998 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Leonard Klaje | 1998 | |||||||||
Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | |||||||||
Li Yan Zhu | 1999 | 2:48.78 | 2:48.78 | |||||||
15 | Gi40 Hermes Drenge | 1997 | 97 | 3:08.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Mads Munk Sørensen | 1999 | 46.04 | 46.04 | |||||||
Philip Brenting | 1999 | |||||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | |||||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 3:08.55 | 3:08.55 | |||||||
- | Blue Sharks | 1997 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Team Westsachsen 2 Boys | 1997 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Lasse Iffland | 1998 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 13, 25m Freestyle Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Klein | 1998 | 609 | 14.05 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | 552 | 14.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alina Czorny | 1998 | 508 | 14.93 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
4 | Elisabeth Grösel | 1998 | 491 | 15.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 481 | 15.20 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alicia Pohl | 1998 | 459 | 15.44 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Georgia Kadoglou | 1998 | 458 | 15.45 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
8 | Mathilde Zaggai | 1998 | 448 | 15.56 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Isabel Mass | 1998 | 444 | 15.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 437 | 15.70 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Anne Müller | 1998 | 424 | 15.85 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Maria Grandt | 1998 | 421 | 15.89 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 421 | 15.89 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
14 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 406 | 16.09 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Catherine Labahn | 1998 | 405 | 16.10 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Wiebke Dethloff | 1998 | 393 | 16.26 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Victoria Ruhmland | 1998 | 391 | 16.29 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 389 | 16.31 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Melech | 1998 | 384 | 16.39 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Susanne Reeg | 1998 | 381 | 16.43 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Romy Nahrstedt | 1998 | 376 | 16.50 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
22 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 375 | 16.52 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Miranda Orajärvi | 1998 | 375 | 16.52 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
24 | Charlotta Schwarz | 1998 | 372 | 16.56 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Sissi Lebeck | 1998 | 369 | 16.60 | MD1 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Dana Wehlert | 1998 | 369 | 16.61 | MD2 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Sophie Buttchereit | 1998 | 363 | 16.69 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Clara Heil | 1998 | 353 | 16.86 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
29 | Jasmin Troschier | 1998 | 352 | 16.87 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 342 | 17.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Tenna Jensen | 1998 | 340 | 17.07 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Merle Christensen | 1998 | 338 | 17.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Nadine Westermann | 1998 | 327 | 17.28 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Jenny Sattler | 1998 | 324 | 17.34 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Stefanie Franke | 1998 | 323 | 17.36 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
36 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 311 | 17.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
37 | Luisa Pipgras | 1998 | 306 | 17.68 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
38 | Johanna Walz | 1998 | 298 | 17.84 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
39 | Liselotte Baxter | 1998 | 297 | 17.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
40 | Hansine Olsen | 1998 | 296 | 17.88 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
41 | Uljana Zhdanova | 1998 | 295 | 17.89 | MD1 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
42 | Theresa Matzat | 1998 | 294 | 17.91 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
42 | Maia Stripp | 1998 | 294 | 17.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
44 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 289 | 18.02 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
45 | Christine A. Thomsen | 1998 | 286 | 18.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
45 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 286 | 18.08 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
47 | Lea Mohr | 1998 | 281 | 18.19 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
48 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 276 | 18.29 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
49 | Maja Østergaard | 1998 | 272 | 18.38 | OD 1 | |||||
A6 | ||||||||||
50 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 272 | 18.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
51 | Felicia Arningsmark | 1998 | 269 | 18.44 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
52 | Karoline Navntoft | 1998 | 268 | 18.47 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
53 | Theresa Lindner | 1998 | 267 | 18.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
54 | Sarah Wohlert | 1998 | 264 | 18.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
55 | Kyra Boxberger | 1998 | 260 | 18.66 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
56 | Ella Turin | 1998 | 250 | 18.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
57 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 249 | 18.94 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
58 | Franziska Haftmann | 1998 | 232 | 19.38 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
59 | Sara Kjær | 1998 | 223 | 19.63 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
60 | Malene K. Jørgensen | 1998 | 197 | 20.46 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
61 | Charlotte Gross | 1998 | 196 | 20.49 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
62 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 138 | 23.07 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
63 | Rigmor Breintoft | 1998 | 103 | 25.44 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 428 | 15.81 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sophie Ritter | 1999 | 392 | 16.27 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
3 | Sophie Fischer | 1999 | 378 | 16.47 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Ida Persson | 1999 | 355 | 16.82 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
5 | Susann Epperlein | 1999 | 348 | 16.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 338 | 17.10 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 321 | 17.39 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elaine Haberer | 1999 | 318 | 17.44 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Louise Frandsen | 1999 | 311 | 17.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Simone Lauridsen | 1999 | 308 | 17.64 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Greta Markurt | 1999 | 305 | 17.70 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Lisa Marie Bahl | 1999 | 301 | 17.77 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
12 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 301 | 17.77 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 295 | 17.90 | MD2 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Vanessa Kreusel | 1999 | 287 | 18.06 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Silvana Bodenstein | 1999 | 283 | 18.13 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
17 | Tessa Herbst | 1999 | 275 | 18.32 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Stefanie Jorga | 1999 | 275 | 18.32 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
19 | Clara Kall | 1999 | 269 | 18.44 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Emma Maagøe | 1999 | 256 | 18.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Rikke Dehn | 1999 | 254 | 18.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Selina Urban | 1999 | 252 | 18.86 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Mareike Jürs | 1999 | 251 | 18.88 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
24 | Emily Haff | 1999 | 250 | 18.90 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
25 | Annemette Schmidt | 1999 | 240 | 19.17 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
26 | Alexandra Penzold | 1999 | 238 | 19.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Maja Leth Bang | 1999 | 232 | 19.38 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 218 | 19.78 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Fie Hansen | 1999 | 214 | 19.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Janne Reichstein | 1999 | 206 | 20.18 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
31 | Janine Wilhelm | 1999 | 201 | 20.33 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
32 | Julia Jensen | 1999 | 198 | 20.42 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 192 | 20.63 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Freja Hjelmsø | 1999 | 157 | 22.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Sebine Møller | 1999 | 155 | 22.16 | ||||||
A6 | ||||||||||
36 | Sofie Grøndal | 1999 | 80 | 27.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 375 | 16.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Alicia Nickel | 2000 | 365 | 16.67 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Lova Andersson | 2000 | 362 | 16.71 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Marlene Schmidt | 2000 | 329 | 17.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Celine Förster | 2000 | 326 | 17.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Fränzi Heinrich | 2000 | 314 | 17.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 299 | 17.81 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Frederike Weber | 2000 | 291 | 17.97 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 289 | 18.01 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
10 | Vanessa Städter | 2000 | 288 | 18.03 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Celine Brock | 2000 | 285 | 18.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Lisa Kapr | 2000 | 280 | 18.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Mira Mass | 2000 | 272 | 18.39 | OD 2 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Clara Schade Cantby | 2000 | 267 | 18.50 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Nele Wöstenberg | 2000 | 251 | 18.89 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
16 | My Weitling | 2000 | 249 | 18.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 238 | 19.22 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
18 | Gina Elisa Koop | 2000 | 235 | 19.30 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
19 | Sarah Schumann | 2000 | 228 | 19.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 225 | 19.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Sarah Seifert | 2000 | 222 | 19.68 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
22 | Svenja Rau | 2000 | 217 | 19.81 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
23 | Henriette Lorenz | 2000 | 213 | 19.94 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Stella Brinster | 2001 | 205 | 20.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Michelle-Chantal Büsing | 2000 | 202 | 20.31 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
26 | Laura Dargen | 2000 | 196 | 20.50 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
27 | Nicole Schmid | 2000 | 187 | 20.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Astrid Kesner | 2000 | 185 | 20.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
29 | Theresa Freytag | 2001 | 182 | 21.00 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Julia Bromnitz | 2000 | 181 | 21.04 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Leena Kühn | 2000 | 175 | 21.31 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
32 | Rieke Lühr | 2001 | 164 | 21.78 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
33 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 157 | 22.09 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Janne Brun Christensen | 2000 | 137 | 23.08 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Carolin Klebert | 2000 | 134 | 23.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Johanna Mohr | 2000 | 113 | 24.61 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
37 | Kamilla Neve | 2000 | 94 | 26.20 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Louise Ebbesen | 2001 | 77 | 28.01 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
39 | Line Bæk Thulin | 2000 | 66 | 29.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Caroline Lindquist | 2001 | 61 | 30.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
41 | Merle Kühn | 2001 | 57 | 30.91 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
42 | Merle Maurer | 2002 | 56 | 31.16 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
43 | Marie Carmel | 2000 | 52 | 31.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Viktoria Trommer | 2000 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Jasmin Wittig | 2000 | DSQ | false start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 430 | 13.98 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 399 | 14.33 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
3 | Isak Lichi | 1997 | 393 | 14.40 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 392 | 14.42 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Walter Lorenz | 1997 | 379 | 14.58 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Maxim Davydytchev | 1997 | 377 | 14.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 373 | 14.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Franz Schmidt | 1997 | 371 | 14.68 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Yannic Lange | 1997 | 365 | 14.76 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Joshua Petersen | 1997 | 359 | 14.84 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
10 | Lasse Brock | 1997 | 359 | 14.84 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Oliver Gustafsson | 1997 | 353 | 14.93 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
13 | Onni Vuorinen | 1997 | 350 | 14.97 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Andreas Mårtensson | 1997 | 343 | 15.07 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Tobias Bauer | 1997 | 317 | 15.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 294 | 15.86 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
17 | Jacob Weberg | 1997 | 293 | 15.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lucas Persson | 1997 | 293 | 15.89 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
19 | Mikkel Bang | 1997 | 290 | 15.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Victor Thers | 1997 | 288 | 15.97 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Lennart Stuhr | 1997 | 285 | 16.04 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
22 | Asger A. Schäfer | 1997 | 283 | 16.06 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 278 | 16.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Julian Wolf | 1997 | 275 | 16.23 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
25 | Matthias Bach | 1997 | 266 | 16.41 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Erik Edfast | 1997 | 258 | 16.57 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
27 | Vincent Brøndum | 1997 | 252 | 16.70 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Alexander Kalisch | 1997 | 249 | 16.78 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
29 | Lukas Rammelt | 1997 | 244 | 16.88 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
30 | Lucas Claesson | 1997 | 243 | 16.90 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
31 | Oscar Melin | 1997 | 235 | 17.09 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
32 | Dominik Krüger | 1997 | 230 | 17.23 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
33 | Jasper Pendorf | 1997 | 225 | 17.35 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Frederik Ahm | 1997 | 217 | 17.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Rasmus Madsen | 1997 | 214 | 17.64 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
36 | Jonathan Behrmann | 1997 | 210 | 17.75 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Nikolaj Borup | 1997 | 210 | 17.76 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 209 | 17.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
39 | Andreas Harmuth | 1997 | 182 | 18.61 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
40 | Alexander Dahlgaard | 1997 | 175 | 18.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
41 | Mark Simonsen | 1997 | 145 | 20.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Franz Nilkes | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Viktor Hermansen | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Leo Schmidt | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | Alexander Kleinwächter | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 392 | 14.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Benjamin Bürger | 1998 | 342 | 15.09 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | 333 | 15.22 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Niklas Bätge | 1998 | 317 | 15.48 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Lasse Iffland | 1998 | 312 | 15.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Luis Felipe | 1998 | 310 | 15.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Henning Janssen | 1998 | 305 | 15.68 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Sebastian Langhorn | 1998 | 303 | 15.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | 294 | 15.86 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 293 | 15.88 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 279 | 16.15 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 272 | 16.28 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolai Grene | 1998 | 272 | 16.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 267 | 16.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Yannic Walther | 1998 | 266 | 16.40 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 263 | 16.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 260 | 16.54 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Mads Holm | 1998 | 258 | 16.57 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Tim Wilsdorf | 1999 | 254 | 16.66 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Max Sziburies | 1998 | 251 | 16.73 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Cedric Weis | 1999 | 250 | 16.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Steffen Deutsch | 1998 | 244 | 16.89 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
23 | Till Herbst | 1999 | 239 | 17.00 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
24 | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | 235 | 17.09 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Alexander Olsen | 1998 | 234 | 17.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 233 | 17.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Stefan Martin Lara | 1998 | 233 | 17.15 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Philipp Albert | 1999 | 232 | 17.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Niclas Budek | 1999 | 231 | 17.20 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Felix Habl | 1998 | 214 | 17.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Niclas Franke | 1998 | 213 | 17.66 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
32 | Leif Peters | 1999 | 209 | 17.79 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
33 | Mads Møller | 1998 | 208 | 17.81 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Mathias Holdrup | 1999 | 204 | 17.92 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Luca-Kilian Franke | 1998 | 199 | 18.07 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
36 | Peer Mindt | 1999 | 194 | 18.21 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
37 | Florian Klotz | 1998 | 192 | 18.28 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
38 | Emil Eisensee | 1998 | 191 | 18.33 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
39 | Peter Blum | 1998 | 190 | 18.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Stanislav Soputniak | 1998 | 187 | 18.46 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
41 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 184 | 18.55 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
42 | Li Yan Zhu | 1999 | 178 | 18.74 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
43 | Luke Töpfer | 1999 | 173 | 18.92 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Lasse Eckert | 1999 | 170 | 19.04 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
45 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 167 | 19.16 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
46 | Nikita Markovskiy | 1998 | 165 | 19.25 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
47 | Erik Ruge | 1998 | 164 | 19.27 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
48 | Christian Kaul | 1998 | 159 | 19.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
49 | Maximilian Kaiser | 1998 | 154 | 19.69 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
50 | Moritz Maurer | 2000 | 153 | 19.71 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
51 | Frederik Skovgaard | 1999 | 153 | 19.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
51 | Leonard Klaje | 1998 | 153 | 19.74 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
53 | Mads Magnus Hansen | 1999 | 150 | 19.84 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
54 | Felix Jahnke | 1998 | 145 | 20.06 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
55 | Kasper Petersen | 2000 | 143 | 20.16 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
56 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 130 | 20.82 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
57 | Sander Sørensen | 1998 | 121 | 21.32 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
58 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 112 | 21.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
59 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 97 | 23.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
60 | Anders Toft Ruby | 2001 | 73 | 25.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
61 | Tjorben Jänicke | 2001 | 70 | 25.65 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
62 | Mads Vingolf Larsen | 2001 | 48 | 29.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
63 | Jakob Grene | 2001 | 47 | 29.28 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
64 | Anders G. Madsen | 2000 | 37 | 31.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
65 | Victor Hou Fredenhardt | 2001 | 17 | 41.39 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Anders Withen Krogh | 1998 | DSQ | false start | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Loris Kaminski | 1999 | DSQ | false start | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Nils Schaudien | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 543 | 18.44 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 524 | 18.66 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Georgia Kadoglou | 1998 | 486 | 19.13 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
4 | Alina Stephan | 1998 | 471 | 19.33 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Alicia Pohl | 1998 | 440 | 19.78 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 428 | 19.95 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Luise Rathmann | 1998 | 379 | 20.79 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 372 | 20.91 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Jenny Sattler | 1998 | 363 | 21.09 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Merle Christensen | 1998 | 344 | 21.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Wibke Schult | 1998 | 342 | 21.51 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 340 | 21.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Jennifer Biel | 1998 | 332 | 21.72 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
13 | Theresa Lindner | 1998 | 332 | 21.72 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Anna Boutrup | 1998 | 315 | 22.10 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Susanne Reeg | 1998 | 309 | 22.24 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Tenna Jensen | 1998 | 309 | 22.25 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Felicia Arningsmark | 1998 | 303 | 22.39 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Alina Czorny | 1998 | 290 | 22.73 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
20 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 283 | 22.91 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Charlotte Gross | 1998 | 282 | 22.93 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
22 | Ronja Friede | 1998 | 280 | 22.99 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Uljana Zhdanova | 1998 | 276 | 23.11 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Hanna Jönsson | 1998 | 268 | 23.33 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
25 | Clara Heil | 1998 | 250 | 23.86 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
26 | Laura Windisch | 1998 | 243 | 24.09 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 225 | 24.73 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 222 | 24.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Hansine Olsen | 1998 | 202 | 25.62 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
30 | Liselotte Baxter | 1998 | 201 | 25.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 192 | 26.05 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Sarah Wohlert | 1998 | 189 | 26.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Sandra Danielsen | 1998 | 174 | 26.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Johanna Walz | 1998 | 168 | 27.24 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
35 | Sara Kjær | 1998 | 141 | 28.93 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicola Dähn | 1999 | 432 | 19.90 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Franziska Fischer | 1999 | 398 | 20.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Sophie Fischer | 1999 | 389 | 20.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Frauke Seidel | 1999 | 383 | 20.71 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Maria Meissner | 1999 | 336 | 21.63 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Ida Persson | 1999 | 323 | 21.91 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
7 | Franziska Nissen | 1999 | 313 | 22.14 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
8 | Alexandra Penzold | 1999 | 288 | 22.77 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Victoria Fischer | 1999 | 287 | 22.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Simone Lauridsen | 1999 | 286 | 22.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Tessa Herbst | 1999 | 286 | 22.84 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 284 | 22.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Stine Ahlert | 1999 | 274 | 23.15 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
14 | Darcie Wichmann | 1999 | 273 | 23.18 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Malene Bang | 1999 | 256 | 23.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Vanessa Kreusel | 1999 | 253 | 23.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Mareike Jürs | 1999 | 253 | 23.79 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
18 | Greta Markurt | 1999 | 238 | 24.28 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
19 | Selina Urban | 1999 | 232 | 24.48 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Emily Kay | 1999 | 225 | 24.72 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Louise Frandsen | 1999 | 225 | 24.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Elisabeth Faber | 1999 | 210 | 25.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Maja Leth Bang | 1999 | 189 | 26.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Julia Jensen | 1999 | 175 | 26.91 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
25 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 160 | 27.73 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 141 | 28.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | DSQ | flere flyben i start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 301 | 22.43 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 254 | 23.76 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 247 | 23.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Carolin Klebert | 2000 | 237 | 24.30 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Alicia Nickel | 2000 | 228 | 24.61 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Michelle Förster | 2000 | 224 | 24.76 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Lisa Kapr | 2000 | 217 | 25.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Sarah Seifert | 2000 | 213 | 25.17 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Fränzi Heinrich | 2000 | 210 | 25.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Nicole Schmid | 2000 | 209 | 25.35 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Viktoria Trommer | 2000 | 205 | 25.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Nele Wöstenberg | 2000 | 205 | 25.52 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
13 | Monique Petzold | 2000 | 203 | 25.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Johanna Mohr | 2000 | 203 | 25.60 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
15 | Henriette Lorenz | 2000 | 194 | 25.99 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | My Weitling | 2000 | 187 | 26.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Jasmin Wittig | 2000 | 184 | 26.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Julia Bromnitz | 2000 | 176 | 26.85 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Sarah Schumann | 2000 | 174 | 26.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Svenja Rau | 2000 | 158 | 27.81 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
21 | Stella Brinster | 2001 | 157 | 27.85 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 152 | 28.16 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 152 | 28.17 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
24 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 143 | 28.78 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Theresa Freytag | 2001 | 135 | 29.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Gina Elisa Koop | 2000 | 133 | 29.46 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
27 | Caroline Lindquist | 2001 | 119 | 30.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
28 | Louise Ebbesen | 2001 | 115 | 30.94 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
29 | Merle Maurer | 2002 | 109 | 31.46 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
30 | Merle Kühn | 2001 | 92 | 33.35 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
31 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 90 | 33.54 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 442 | 17.43 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
2 | Lars Andre Großmann | 1997 | 418 | 17.76 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Leo Schmidt | 1997 | 409 | 17.89 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Isak Lichi | 1997 | 384 | 18.27 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | David Ludwig | 1997 | 355 | 18.75 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Oliver Gustafsson | 1997 | 348 | 18.88 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Till Wichmann | 1997 | 330 | 19.21 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Lasse Brock | 1997 | 315 | 19.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Andreas Mårtensson | 1997 | 313 | 19.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Maxim Davydytchev | 1997 | 308 | 19.67 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Frederik Knudsen | 1997 | 259 | 20.84 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Lucas Claesson | 1997 | 251 | 21.06 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
13 | Vincent Brøndum | 1997 | 235 | 21.51 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Tobias Bauer | 1997 | 232 | 21.62 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Erik Edfast | 1997 | 225 | 21.85 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
16 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 205 | 22.54 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Matthias Bach | 1997 | 202 | 22.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Jonathan Behrmann | 1997 | 185 | 23.32 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Dominik Krüger | 1997 | 179 | 23.57 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
20 | Frederik Ahm | 1997 | 146 | 25.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Andreas Harmuth | 1997 | 136 | 25.80 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
21 | Viktor Hermansen | 1997 | 136 | 25.80 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
23 | Magnus Hansen | 1997 | 134 | 25.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 119 | 27.01 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Mark Simonsen | 1997 | 99 | 28.73 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Alexander Dahlgaard | 1997 | 92 | 29.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philipp Albert | 1999 | 305 | 19.73 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 300 | 19.83 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Lasse Iffland | 1998 | 275 | 20.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Benjamin Bürger | 1998 | 250 | 21.08 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Filip Grimberg | 1998 | 248 | 21.15 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Jonas Riese | 1999 | 244 | 21.25 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 233 | 21.58 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Yannic Walther | 1998 | 225 | 21.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Till Herbst | 1999 | 208 | 22.40 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Luca-Kilian Franke | 1998 | 208 | 22.41 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
11 | Leif Peters | 1999 | 206 | 22.50 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
12 | Steffen Deutsch | 1998 | 202 | 22.63 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
13 | Konrad Schubert | 1998 | 195 | 22.90 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Cedric Weis | 1999 | 194 | 22.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Niclas Franke | 1998 | 188 | 23.20 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
16 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 187 | 23.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 187 | 23.24 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Peer Mindt | 1999 | 187 | 23.24 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
19 | Luke Töpfer | 1999 | 183 | 23.39 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
20 | Luis Felipe | 1998 | 174 | 23.78 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 164 | 24.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Kristoffer Neve | 1998 | 163 | 24.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Mads Møller | 1998 | 157 | 24.60 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Nikita Markovskiy | 1998 | 157 | 24.60 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Florian Klotz | 1998 | 155 | 24.74 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
26 | Frederik Skovgaard | 1999 | 146 | 25.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Malwin Wermbter | 1998 | 143 | 25.41 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Stefan Martin Lara | 1998 | 122 | 26.77 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Leonard Klaje | 1998 | 118 | 27.09 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
30 | Tjorben Jänicke | 2001 | 99 | 28.69 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Felix Jahnke | 1998 | 93 | 29.31 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
32 | Christian Kaul | 1998 | 91 | 29.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Mads Vingolf Larsen | 2001 | 50 | 35.99 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Victor Hou Fredenhardt | 2001 | 11 | 59.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Erik Ruge | 1998 | DNS | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Jonathan Kristensen | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | DSQ | false start | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Jakob Grene | 2001 | DSQ | 1 hånd i afsl | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Stanislav Soputniak | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | flyben i start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Anders Withen Krogh | 1998 | DSQ | asynkrone ben | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 392 | 34.90 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Georgia Kadoglou | 1998 | 391 | 34.95 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 342 | 36.53 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 341 | 36.57 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Kim Losensky | 1998 | 313 | 37.65 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Isabel Mass | 1998 | 303 | 38.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 291 | 38.56 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 282 | 38.96 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 271 | 39.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Catherine Labahn | 1998 | 261 | 39.97 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Wiebke Dethloff | 1998 | 259 | 40.06 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 255 | 40.30 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Dana Wehlert | 1998 | 254 | 40.35 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
14 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 253 | 40.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Romy Nahrstedt | 1998 | 246 | 40.77 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
16 | Sissy Rössler | 1998 | 239 | 41.18 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Anne Müller | 1998 | 230 | 41.70 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
18 | Alina Stephan | 1998 | 229 | 41.74 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
19 | Anna Boutrup | 1998 | 228 | 41.83 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Hanna Jönsson | 1998 | 227 | 41.86 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 226 | 41.92 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
22 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 225 | 42.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Miranda Orajärvi | 1998 | 223 | 42.16 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
24 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 193 | 44.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Luise Rathmann | 1998 | 190 | 44.45 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
26 | Laura von Holdt | 1998 | 185 | 44.81 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
27 | Emily Krontoft | 1998 | 183 | 45.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Jenny Sattler | 1998 | 175 | 45.68 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Merle Christensen | 1998 | 160 | 47.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 159 | 47.13 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
31 | Clara Heil | 1998 | 134 | 49.90 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Ella Turin | 1998 | 130 | 50.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Kyra Boxberger | 1998 | 126 | 50.98 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
34 | Hansine Olsen | 1998 | 111 | 53.21 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
35 | Kim Jänicke | 1998 | 107 | 53.85 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
36 | Liselotte Baxter | 1998 | 106 | 53.92 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Luisa Pipgras | 1998 | 100 | 55.11 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
38 | Nanna Hansen | 1998 | 93 | 56.37 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
39 | Sandra Danielsen | 1998 | 90 | 57.07 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elaine Haberer | 1999 | 228 | 41.84 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Franziska Fischer | 1999 | 227 | 41.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Victoria Fischer | 1999 | 216 | 42.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 194 | 44.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Sophie Ritter | 1999 | 176 | 45.57 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 175 | 45.64 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Silvana Bodenstein | 1999 | 170 | 46.16 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
8 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 165 | 46.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Frauke Seidel | 1999 | 149 | 48.24 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Selina Urban | 1999 | 144 | 48.72 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | Stefanie Jorga | 1999 | 143 | 48.82 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
12 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 135 | 49.79 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Malene Bang | 1999 | 133 | 50.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 132 | 50.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Lisa Marie Bahl | 1999 | 113 | 52.85 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
16 | Simone Lauridsen | 1999 | 99 | 55.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Sebine Møller | 1999 | 99 | 55.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 86 | 57.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Fie Hansen | 1999 | 81 | 59.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 43 | 1:12.72 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 218 | 42.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Vanessa Städter | 2000 | 187 | 44.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Fränzi Heinrich | 2000 | 154 | 47.68 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Marlene Schmidt | 2000 | 145 | 48.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Viktoria Trommer | 2000 | 136 | 49.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Mira Mass | 2000 | 123 | 51.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Frederike Weber | 2000 | 122 | 51.45 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Sarah Schumann | 2000 | 109 | 53.47 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Lisa Kapr | 2000 | 101 | 54.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 83 | 58.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Theresa Freytag | 2001 | 82 | 58.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 75 | 1:00.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Jasmin Wittig | 2000 | 73 | 1:01.14 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Laura Dargen | 2000 | 73 | 1:01.19 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
15 | Astrid Kesner | 2000 | 63 | 1:04.36 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Stella Brinster | 2001 | 44 | 1:12.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Leena Kühn | 2000 | 37 | 1:16.57 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Merle Maurer | 2002 | DNS | |||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 20, 50m Butterfly Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 317 | 33.43 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Maxim Davydytchev | 1997 | 274 | 35.07 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Onni Vuorinen | 1997 | 272 | 35.18 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Thomas Rohmberger | 1997 | 268 | 35.35 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Walter Lorenz | 1997 | 258 | 35.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Victor Bødker | 1997 | 256 | 35.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Joshua Petersen | 1997 | 250 | 36.17 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
8 | Janne Lahrssen | 1997 | 233 | 37.03 | ||||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
9 | Franz Schmidt | 1997 | 222 | 37.62 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Lucas Hachmann | 1997 | 212 | 38.25 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
11 | Oliver Gustafsson | 1997 | 209 | 38.40 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
12 | Franz Nilkes | 1997 | 208 | 38.45 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
13 | Till Wichmann | 1997 | 202 | 38.84 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
14 | Asger A. Schäfer | 1997 | 202 | 38.86 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Yannic Lange | 1997 | 199 | 39.02 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 197 | 39.15 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Matthias Bach | 1997 | 177 | 40.62 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 174 | 40.86 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Nikolaj Borup | 1997 | 173 | 40.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Lucas Persson | 1997 | 170 | 41.14 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Lucas Claesson | 1997 | 156 | 42.33 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
22 | Julian Wolf | 1997 | 147 | 43.19 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Pascal Engel | 1997 | 143 | 43.58 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
24 | Vitali Hurevich | 1997 | 132 | 44.77 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
25 | Viktor Hermansen | 1997 | 117 | 46.63 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
26 | Oscar Melin | 1997 | 105 | 48.28 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
27 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 94 | 50.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Erik Edfast | 1997 | 86 | 51.56 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
- | Lars Andre Großmann | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Tobias Köppe | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 230 | 37.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 216 | 37.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Niklas Bätge | 1998 | 201 | 38.88 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
4 | Lars Donath | 1998 | 201 | 38.91 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 176 | 40.65 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 165 | 41.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Henning Janssen | 1998 | 158 | 42.12 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Luis Felipe | 1998 | 156 | 42.37 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Steffen Deutsch | 1998 | 153 | 42.59 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
10 | Filip Grimberg | 1998 | 147 | 43.17 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Tobias Eichhorn | 1999 | 144 | 43.48 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Arne Pultke | 1999 | 139 | 43.95 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
13 | Konrad Schubert | 1998 | 131 | 44.87 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 100 | 49.17 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Lasse Eckert | 1999 | 98 | 49.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Peter Blum | 1998 | 95 | 50.01 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Li Yan Zhu | 1999 | 90 | 50.83 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
18 | Anders Withen Krogh | 1998 | 89 | 51.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Alexander Olsen | 1998 | 77 | 53.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 66 | 56.42 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Frederik Skovgaard | 1999 | 64 | 56.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Nikita Markovskiy | 1998 | 55 | 1:00.06 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Philip Brenting | 1999 | DSQ | kun 1 arm over vand | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Joachim Hermansen | 1998 | DSQ | arme fremført u.v. | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | asynkrone arme | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Max Sziburies | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Kristian Hermiz | 1998 | DSQ | 2 par badebukser | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 21, 100m Backstroke Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 9 | 425 | 1:16.49 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 7 | 382 | 1:19.27 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 374 | 1:19.84 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 5 | 309 | 1:25.08 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 4 | 308 | 1:25.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Miranda Orajärvi | 1998 | 3 | 257 | 1:30.44 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
7 | Mathilde Zaggai | 1998 | 2 | 253 | 1:30.91 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Victoria Ruhmland | 1998 | 1 | 233 | 1:33.41 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
9 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 229 | 1:33.98 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
10 | Shanna Armstrong | 1998 | 229 | 1:34.00 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 222 | 1:34.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Maia Stripp | 1998 | 209 | 1:36.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Maja Østergaard | 1998 | 199 | 1:38.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Clara Heil | 1998 | 194 | 1:39.33 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
15 | Hanna Jönsson | 1998 | 192 | 1:39.64 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
16 | Natasja Schultz | 1998 | 187 | 1:40.51 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Theresa Matzat | 1998 | 175 | 1:42.79 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Sissi Lebeck | 1998 | 165 | 1:44.90 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 152 | 1:47.78 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
20 | Charlotte Gross | 1998 | 151 | 1:47.95 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
21 | Caroline Beck | 1998 | 145 | 1:49.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 142 | 1:50.20 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Franziska Haftmann | 1998 | 128 | 1:54.19 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
24 | Sarah Zysek | 1998 | 122 | 1:56.04 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
25 | Sandra Danielsen | 1998 | 106 | 2:01.32 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Lea Mohr | 1998 | DSQ | ej fort bevæg 50m | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Sally Krarup Kirch | 1998 | DSQ | ingen berør v50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 21, 100m Backstroke Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 284 | 1:27.45 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Elaine Haberer | 1999 | 7 | 252 | 1:31.09 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 6 | 226 | 1:34.38 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Clara Kall | 1999 | 5 | 222 | 1:34.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Nicola Dähn | 1999 | 4 | 194 | 1:39.32 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 3 | 184 | 1:41.14 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | 2 | 172 | 1:43.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Annemette Schmidt | 1999 | 1 | 164 | 1:45.06 | |||||
Bov IF | ||||||||||
9 | Emily Haff | 1999 | 163 | 1:45.22 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Emily Kay | 1999 | 162 | 1:45.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 146 | 1:49.15 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Leth Bang | 1999 | 113 | 1:59.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Sofie Grøndal | 1999 | 69 | 2:20.37 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Sara Koefod Steffensen | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Charlotte Wendtlandt | 1999 | DSQ | ej fort bevæg v50m | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 21, 100m Backstroke Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 274 | 1:28.55 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Marlene Schmidt | 2000 | 7 | 210 | 1:36.80 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 6 | 209 | 1:36.92 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Monique Petzold | 2000 | 5 | 166 | 1:44.68 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 4 | 114 | 1:58.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Schumann | 2000 | 3 | 97 | 2:04.96 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Line Bæk Thulin | 2000 | 2 | 73 | 2:17.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Fränzi Heinrich | 2000 | DSQ | ingen berør v50m | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 22, 100m Backstroke Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 9 | 317 | 1:14.03 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | 7 | 261 | 1:18.99 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | David Ludwig | 1997 | 6 | 261 | 1:19.00 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 5 | 261 | 1:19.02 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 4 | 258 | 1:19.25 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 3 | 200 | 1:26.31 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Kalisch | 1997 | 2 | 199 | 1:26.47 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Lucas Persson | 1997 | 1 | 182 | 1:28.99 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
9 | Vitali Hurevich | 1997 | 172 | 1:30.80 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
10 | Lucas Claesson | 1997 | 168 | 1:31.44 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
11 | Lukas Rammelt | 1997 | 167 | 1:31.59 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Matthias Bach | 1997 | 136 | 1:38.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Oscar Melin | 1997 | 133 | 1:38.96 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
14 | Rasmus Madsen | 1997 | 126 | 1:40.61 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Alexander Dahlgaard | 1997 | 90 | 1:52.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Philipp Ort | 1997 | 84 | 1:55.33 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Jonathan Behrmann | 1997 | DNS | |||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Løb 22, 100m Backstroke Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 303 | 1:15.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 7 | 220 | 1:23.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | 6 | 214 | 1:24.44 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Marvin Kollrich | 1998 | 5 | 201 | 1:26.23 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 4 | 186 | 1:28.42 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Felix Habl | 1998 | 3 | 183 | 1:28.93 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Niclas Budek | 1999 | 2 | 180 | 1:29.45 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Arne Behnfeldt | 1998 | 1 | 174 | 1:30.34 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 155 | 1:34.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Lasse Eckert | 1999 | 134 | 1:38.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Timon Escher | 1998 | 130 | 1:39.52 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
12 | Tim Wilsdorf | 1999 | 126 | 1:40.58 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
13 | Peter Blum | 1998 | 123 | 1:41.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Joachim Hermansen | 1998 | 106 | 1:46.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Emil D. Nielsen | 1999 | 106 | 1:46.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 82 | 1:56.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 79 | 1:57.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Philip Brenting | 1999 | 78 | 1:57.94 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Anders Toft Ruby | 2001 | 52 | 2:15.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Anders G. Madsen | 2000 | 43 | 2:23.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | DSQ | bryst arme v50m | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
- | Benjamin Bürger | 1998 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 25, 50m Freestyle Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Klein | 1998 | 461 | 30.82 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | 409 | 32.08 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 397 | 32.40 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Georgia Kadoglou | 1998 | 394 | 32.48 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
5 | Elisabeth Grösel | 1998 | 362 | 33.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 350 | 33.77 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 335 | 34.27 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Alicia Pohl | 1998 | 334 | 34.30 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Mathilde Zaggai | 1998 | 328 | 34.53 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Anna Boutrup | 1998 | 323 | 34.69 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Dana Wehlert | 1998 | 314 | 35.04 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
12 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 309 | 35.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Romy Nahrstedt | 1998 | 304 | 35.41 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
14 | Wiebke Dethloff | 1998 | 298 | 35.65 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 293 | 35.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 290 | 35.98 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
17 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 285 | 36.20 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Müller | 1998 | 280 | 36.41 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
19 | Charlotta Schwarz | 1998 | 278 | 36.48 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Catherine Labahn | 1998 | 274 | 36.68 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
21 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 272 | 36.75 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
22 | Sophie Buttchereit | 1998 | 264 | 37.13 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Miranda Orajärvi | 1998 | 262 | 37.23 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
24 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 261 | 37.27 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Jasmin Troschier | 1998 | 260 | 37.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
26 | Anna Melech | 1998 | 256 | 37.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Maria Grandt | 1998 | 253 | 37.63 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Nadine Westermann | 1998 | 252 | 37.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Shanna Armstrong | 1998 | 251 | 37.75 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Ronja Friede | 1998 | 247 | 37.94 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Tenna Jensen | 1998 | 246 | 38.00 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Sissy Rössler | 1998 | 241 | 38.24 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Merle Christensen | 1998 | 241 | 38.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Jenny Sattler | 1998 | 237 | 38.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Stefanie Franke | 1998 | 236 | 38.51 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
36 | Susanne Reeg | 1998 | 234 | 38.62 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
37 | Jennifer Biel | 1998 | 232 | 38.73 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
38 | Wibke Schult | 1998 | 231 | 38.78 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
39 | Maia Stripp | 1998 | 230 | 38.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
40 | Sissi Lebeck | 1998 | 221 | 39.39 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Emily Krontoft | 1998 | 220 | 39.45 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Lea Mohr | 1998 | 216 | 39.68 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
43 | Theresa Lindner | 1998 | 216 | 39.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
44 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 215 | 39.73 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
45 | Christine A. Thomsen | 1998 | 215 | 39.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Hansine Olsen | 1998 | 213 | 39.84 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
47 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 209 | 40.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
48 | Laura von Holdt | 1998 | 203 | 40.48 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
49 | Uljana Zhdanova | 1998 | 201 | 40.65 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
50 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 195 | 41.05 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
51 | Natasja Schultz | 1998 | 195 | 41.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
52 | Hanna Jönsson | 1998 | 193 | 41.20 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
53 | Karoline Navntoft | 1998 | 191 | 41.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
54 | Liselotte Baxter | 1998 | 189 | 41.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
55 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 181 | 42.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
56 | Sarah Wohlert | 1998 | 178 | 42.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
57 | Luisa Pipgras | 1998 | 174 | 42.62 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
58 | Felicia Arningsmark | 1998 | 168 | 43.18 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
59 | Maja Østergaard | 1998 | 165 | 43.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
60 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 165 | 43.41 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
61 | Ella Turin | 1998 | 160 | 43.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
62 | Caroline Beck | 1998 | 158 | 44.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
63 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 153 | 44.50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
64 | Sara Kjær | 1998 | 151 | 44.74 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
65 | Kim Jänicke | 1998 | 146 | 45.19 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
66 | Franziska Haftmann | 1998 | 132 | 46.81 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
67 | Nanna Hansen | 1998 | 128 | 47.29 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
68 | Malene K. Jørgensen | 1998 | 126 | 47.51 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
69 | Sandra Danielsen | 1998 | 125 | 47.59 | ||||||
A6 | ||||||||||
70 | Charlotte Gross | 1998 | 118 | 48.53 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
71 | Sally Krarup Kirch | 1998 | 117 | 48.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Henriette Hemmingsen | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Laura Windisch | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Sarah Zysek | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 332 | 34.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sophie Fischer | 1999 | 298 | 35.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Franziska Nissen | 1999 | 275 | 36.63 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
4 | Ida Persson | 1999 | 274 | 36.68 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
5 | Susann Epperlein | 1999 | 253 | 37.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Louise Frandsen | 1999 | 235 | 38.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 229 | 38.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 226 | 39.11 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Malene Bang | 1999 | 225 | 39.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Tessa Herbst | 1999 | 223 | 39.25 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | Clara Kall | 1999 | 223 | 39.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Sophie Ritter | 1999 | 222 | 39.32 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
13 | Greta Markurt | 1999 | 219 | 39.48 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Simone Lauridsen | 1999 | 218 | 39.54 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Maria Meissner | 1999 | 206 | 40.31 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
16 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 194 | 41.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Selina Urban | 1999 | 183 | 41.93 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Vanessa Kreusel | 1999 | 179 | 42.26 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 176 | 42.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Annemette Schmidt | 1999 | 176 | 42.49 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
21 | Alexandra Penzold | 1999 | 169 | 43.07 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Darcie Wichmann | 1999 | 166 | 43.30 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Rikke Dehn | 1999 | 163 | 43.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Stine Ahlert | 1999 | 162 | 43.68 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
25 | Maja Leth Bang | 1999 | 157 | 44.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Emma Maagøe | 1999 | 144 | 45.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Janine Wilhelm | 1999 | 139 | 45.91 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Julia Jensen | 1999 | 137 | 46.22 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
29 | Elisabeth Faber | 1999 | 135 | 46.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 135 | 46.43 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Janne Reichstein | 1999 | 131 | 46.93 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
32 | Fie Hansen | 1999 | 124 | 47.75 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 111 | 49.60 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Freja Hjelmsø | 1999 | 103 | 50.83 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 72 | 57.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Elaine Haberer | 1999 | DNS | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 300 | 35.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | 266 | 37.02 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 213 | 39.90 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Alicia Nickel | 2000 | 212 | 39.91 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Celine Förster | 2000 | 212 | 39.91 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Celine Brock | 2000 | 208 | 40.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Clara Schade Cantby | 2000 | 205 | 40.37 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Marlene Schmidt | 2000 | 205 | 40.40 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Fränzi Heinrich | 2000 | 199 | 40.81 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Lisa Kapr | 2000 | 197 | 40.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | My Weitling | 2000 | 192 | 41.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Vanessa Städter | 2000 | 189 | 41.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 189 | 41.48 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Mira Mass | 2000 | 187 | 41.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Frederike Weber | 2000 | 177 | 42.38 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Viktoria Trommer | 2000 | 176 | 42.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 174 | 42.64 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Michelle Förster | 2000 | 168 | 43.14 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 163 | 43.56 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
20 | Henriette Lorenz | 2000 | 161 | 43.77 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Svenja Rau | 2000 | 156 | 44.21 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
22 | Michelle-Chantal Büsing | 2000 | 155 | 44.28 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
23 | Sarah Schumann | 2000 | 153 | 44.53 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Gina Elisa Koop | 2000 | 147 | 45.08 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Nele Wöstenberg | 2000 | 147 | 45.13 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
26 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 132 | 46.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Laura Dargen | 2000 | 128 | 47.21 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
28 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 127 | 47.36 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Theresa Freytag | 2001 | 120 | 48.22 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Nicole Schmid | 2000 | 117 | 48.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Jasmin Wittig | 2000 | 116 | 48.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Rieke Lühr | 2001 | 115 | 49.02 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
33 | Astrid Kesner | 2000 | 101 | 51.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Stella Brinster | 2001 | 98 | 51.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 91 | 52.87 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Janne Brun Christensen | 2000 | 84 | 54.44 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
37 | Carolin Klebert | 2000 | 80 | 55.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Johanna Mohr | 2000 | 75 | 56.47 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
39 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 62 | 1:00.16 | ||||||
A6 | ||||||||||
40 | Kamilla Neve | 2000 | 58 | 1:01.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
41 | Line Bæk Thulin | 2000 | 42 | 1:08.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Merle Kühn | 2001 | 41 | 1:09.17 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
43 | Louise Ebbesen | 2001 | 33 | 1:14.44 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DSQ | false start | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 26, 50m Freestyle Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 348 | 29.99 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 329 | 30.55 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Onni Vuorinen | 1997 | 323 | 30.75 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 322 | 30.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Oliver Gustafsson | 1997 | 320 | 30.86 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
6 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 319 | 30.88 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
7 | Lars Andre Großmann | 1997 | 308 | 31.24 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Andreas Mårtensson | 1997 | 298 | 31.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 298 | 31.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Lasse Brock | 1997 | 296 | 31.65 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Walter Lorenz | 1997 | 280 | 32.26 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Victor Bødker | 1997 | 276 | 32.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Janne Lahrssen | 1997 | 261 | 33.02 | ||||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
14 | Lucas Hachmann | 1997 | 250 | 33.49 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
15 | Yannic Lange | 1997 | 250 | 33.50 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 241 | 33.89 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Weberg | 1997 | 240 | 33.95 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Knudsen | 1997 | 240 | 33.96 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Franz Nilkes | 1997 | 233 | 34.31 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Lucas Persson | 1997 | 225 | 34.68 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 223 | 34.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Mikkel Bang | 1997 | 219 | 35.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Victor Thers | 1997 | 218 | 35.08 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Lennart Stuhr | 1997 | 211 | 35.43 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Matthias Bach | 1997 | 202 | 35.95 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 200 | 36.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Pascal Engel | 1997 | 190 | 36.72 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
28 | Vincent Brøndum | 1997 | 187 | 36.87 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Nikolaj Borup | 1997 | 187 | 36.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Lucas Claesson | 1997 | 186 | 36.94 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
31 | Lukas Rammelt | 1997 | 176 | 37.67 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
32 | Jasper Pendorf | 1997 | 173 | 37.86 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
33 | Erik Edfast | 1997 | 168 | 38.26 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
34 | Viktor Hermansen | 1997 | 148 | 39.88 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
35 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 124 | 42.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Andreas Harmuth | 1997 | 122 | 42.57 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
37 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 119 | 42.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
38 | Alexander Dahlgaard | 1997 | 96 | 46.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Mark Simonsen | 1997 | 88 | 47.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Magnus Hansen | 1997 | 85 | 48.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Thomas Rohmberger | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Isak Lichi | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Philipp Ort | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | false start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Oscar Melin | 1997 | DSQ | 2 par badebukser | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Tobias Bauer | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Vitali Hurevich | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
- | Tobias Köppe | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Jonathan Behrmann | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Løb 26, 50m Freestyle Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 310 | 31.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Benjamin Bürger | 1998 | 246 | 33.67 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 240 | 33.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Filip Grimberg | 1998 | 238 | 34.07 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Henning Janssen | 1998 | 234 | 34.23 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
6 | Luis Felipe | 1998 | 231 | 34.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Lasse Iffland | 1998 | 230 | 34.46 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 227 | 34.59 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Kristian Hermiz | 1998 | 224 | 34.76 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Nicolai Grene | 1998 | 217 | 35.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 211 | 35.43 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lars Donath | 1998 | 210 | 35.49 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
13 | Marvin Kollrich | 1998 | 208 | 35.59 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 208 | 35.62 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Max Sziburies | 1998 | 201 | 36.00 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 198 | 36.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 193 | 36.50 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Arne Pultke | 1999 | 192 | 36.57 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Mads Holm | 1998 | 187 | 36.90 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tobias Eichhorn | 1999 | 186 | 36.97 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Jonathan Kristensen | 1998 | 186 | 36.98 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 184 | 37.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Till Herbst | 1999 | 179 | 37.43 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
24 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 176 | 37.66 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Yannic Walther | 1998 | 175 | 37.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Steffen Deutsch | 1998 | 173 | 37.90 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
27 | Arne Behnfeldt | 1998 | 171 | 38.00 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
28 | Cedric Weis | 1999 | 168 | 38.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Nils Schaudien | 1998 | 162 | 38.67 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
30 | Felix Habl | 1998 | 157 | 39.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | 153 | 39.43 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
32 | Mads Møller | 1998 | 151 | 39.60 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Philipp Albert | 1999 | 147 | 40.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Stefan Martin Lara | 1998 | 142 | 40.42 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Peter Blum | 1998 | 139 | 40.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Tim Wilsdorf | 1999 | 136 | 41.03 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
37 | Erik Ruge | 1998 | 135 | 41.14 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
38 | Mathias Holdrup | 1999 | 132 | 41.39 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
39 | Li Yan Zhu | 1999 | 131 | 41.53 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
40 | Leonard Klaje | 1998 | 129 | 41.81 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
41 | Timon Escher | 1998 | 127 | 41.98 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
42 | Emil D. Nielsen | 1999 | 124 | 42.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
43 | Peer Mindt | 1999 | 124 | 42.34 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Luke Töpfer | 1999 | 121 | 42.71 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Lasse Eckert | 1999 | 121 | 42.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
46 | Loris Kaminski | 1999 | 120 | 42.74 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
46 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 120 | 42.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Stanislav Soputniak | 1998 | 118 | 43.06 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
49 | Mads Magnus Hansen | 1999 | 117 | 43.09 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
50 | Anders Withen Krogh | 1998 | 117 | 43.16 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
51 | Kristoffer Neve | 1998 | 116 | 43.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
52 | Christian Kaul | 1998 | 115 | 43.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
53 | Maximilian Kaiser | 1998 | 113 | 43.62 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
54 | Kasper Petersen | 2000 | 113 | 43.67 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
55 | Moritz Maurer | 2000 | 112 | 43.74 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
56 | Frederik Skovgaard | 1999 | 105 | 44.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
57 | Nikita Markovskiy | 1998 | 100 | 45.44 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
58 | Malwin Wermbter | 1998 | 100 | 45.45 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
59 | Felix Jahnke | 1998 | 100 | 45.46 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
60 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 98 | 45.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
61 | Sander Sørensen | 1998 | 90 | 47.15 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
62 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 89 | 47.19 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
63 | Anders Toft Ruby | 2001 | 48 | 57.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
64 | Tjorben Jänicke | 2001 | 36 | 1:04.05 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
65 | Mads Vingolf Larsen | 2001 | 18 | 1:20.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Jonas Riese | 1999 | DNS | |||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Emil Eisensee | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 27, 200m Medley Women, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 9 | 383 | 2:56.45 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 7 | 366 | 2:59.15 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 356 | 3:00.95 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 5 | 350 | 3:01.87 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 4 | 342 | 3:03.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 3 | 307 | 3:09.97 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Franziska Fischer | 1999 | 2 | 302 | 3:11.01 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 1 | 284 | 3:15.13 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Maria Grandt | 1998 | 258 | 3:21.27 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Tenna Jensen | 1998 | 241 | 3:25.89 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Shanna Armstrong | 1998 | 232 | 3:28.65 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Clara Heil | 1998 | 185 | 3:44.91 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 139 | 4:07.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 28, 200m Medley Men, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Andre Großmann | 1997 | 9 | 327 | 2:45.24 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 7 | 306 | 2:48.97 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
3 | Asger A. Schäfer | 1997 | 6 | 249 | 3:00.93 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 5 | 235 | 3:04.59 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 4 | 216 | 3:09.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 3 | 201 | 3:14.33 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Nikolaj Borup | 1997 | 2 | 197 | 3:15.52 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Alexander Olsen | 1998 | 1 | 128 | 3:46.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 109 | 3:58.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Joachim Hermansen | 1998 | DSQ | afsæt på ryg v25m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v. 75m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 29, 25m Backstroke Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 470 | 17.25 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | 441 | 17.62 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 423 | 17.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Nele Klein | 1998 | 407 | 18.10 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Alicia Pohl | 1998 | 399 | 18.21 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 381 | 18.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Alina Czorny | 1998 | 349 | 19.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
8 | Luise Rathmann | 1998 | 346 | 19.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
9 | Victoria Ruhmland | 1998 | 346 | 19.11 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 342 | 19.17 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
11 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 340 | 19.22 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Zaggai | 1998 | 330 | 19.41 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Stefanie Franke | 1998 | 323 | 19.54 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
14 | Dana Wehlert | 1998 | 319 | 19.62 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 319 | 19.63 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Clara Heil | 1998 | 308 | 19.85 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
17 | Charlotta Schwarz | 1998 | 304 | 19.95 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
18 | Catherine Labahn | 1998 | 300 | 20.04 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
19 | Susanne Reeg | 1998 | 298 | 20.07 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Anne Müller | 1998 | 295 | 20.15 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Ronja Friede | 1998 | 286 | 20.35 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
22 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 280 | 20.51 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
23 | Kyra Boxberger | 1998 | 272 | 20.70 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
23 | Sophie Buttchereit | 1998 | 272 | 20.70 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Jasmin Troschier | 1998 | 270 | 20.76 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
25 | Sissi Lebeck | 1998 | 270 | 20.76 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Johanna Walz | 1998 | 266 | 20.85 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
28 | Anna Boutrup | 1998 | 259 | 21.03 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Uljana Zhdanova | 1998 | 235 | 21.72 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
30 | Wibke Schult | 1998 | 232 | 21.81 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
31 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 225 | 22.05 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
32 | Emily Krontoft | 1998 | 220 | 22.23 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Ella Turin | 1998 | 219 | 22.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Maja Østergaard | 1998 | 215 | 22.37 | ||||||
A6 | ||||||||||
35 | Charlotte Gross | 1998 | 199 | 22.95 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
36 | Sara Kjær | 1998 | 190 | 23.32 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
37 | Liselotte Baxter | 1998 | 184 | 23.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Franziska Haftmann | 1998 | 184 | 23.57 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
39 | Sarah Wohlert | 1998 | 182 | 23.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
40 | Sally Krarup Kirch | 1998 | 178 | 23.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
41 | Karoline Navntoft | 1998 | 168 | 24.29 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
42 | Sandra Danielsen | 1998 | 157 | 24.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
43 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 157 | 24.88 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
44 | Felicia Arningsmark | 1998 | 135 | 26.13 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
45 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 121 | 27.09 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Henriette Hemmingsen | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elaine Haberer | 1999 | 346 | 19.10 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Franziska Fischer | 1999 | 338 | 19.26 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Susann Epperlein | 1999 | 315 | 19.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 308 | 19.85 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 302 | 19.98 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Franziska Nissen | 1999 | 300 | 20.04 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
7 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 297 | 20.09 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Maria Meissner | 1999 | 262 | 20.97 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Louise Frandsen | 1999 | 257 | 21.09 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Emily Kay | 1999 | 256 | 21.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 243 | 21.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Stefanie Jorga | 1999 | 243 | 21.50 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
13 | Greta Markurt | 1999 | 237 | 21.66 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 236 | 21.69 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Selina Urban | 1999 | 236 | 21.69 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
16 | Simone Lauridsen | 1999 | 233 | 21.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Annemette Schmidt | 1999 | 221 | 22.18 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
18 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 221 | 22.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tessa Herbst | 1999 | 220 | 22.22 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 219 | 22.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Lisa Marie Bahl | 1999 | 213 | 22.47 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
22 | Emily Haff | 1999 | 210 | 22.57 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Silvana Bodenstein | 1999 | 209 | 22.61 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
24 | Alexandra Penzold | 1999 | 199 | 22.96 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Janine Wilhelm | 1999 | 194 | 23.17 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
26 | Stine Ahlert | 1999 | 191 | 23.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
27 | Darcie Wichmann | 1999 | 188 | 23.41 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Maja Leth Bang | 1999 | 180 | 23.74 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 178 | 23.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 171 | 24.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Vanessa Kreusel | 1999 | 171 | 24.14 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Julia Jensen | 1999 | 171 | 24.16 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Janne Reichstein | 1999 | 168 | 24.30 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
34 | Mareike Jürs | 1999 | 166 | 24.38 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
35 | Fie Hansen | 1999 | 138 | 25.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
36 | Sofie Grøndal | 1999 | 88 | 30.19 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 377 | 18.56 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 324 | 19.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Marlene Schmidt | 2000 | 302 | 19.98 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Nickel | 2000 | 297 | 20.11 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Fränzi Heinrich | 2000 | 241 | 21.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 240 | 21.57 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Vanessa Städter | 2000 | 239 | 21.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Monique Petzold | 2000 | 236 | 21.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Viktoria Trommer | 2000 | 217 | 22.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Henriette Lorenz | 2000 | 211 | 22.52 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Nele Wöstenberg | 2000 | 211 | 22.52 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
12 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 199 | 22.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Sarah Seifert | 2000 | 198 | 23.00 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Celine Brock | 2000 | 198 | 23.02 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Svenja Rau | 2000 | 197 | 23.04 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
16 | Lisa Kapr | 2000 | 190 | 23.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Julia Bromnitz | 2000 | 189 | 23.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Mira Mass | 2000 | 188 | 23.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Gina Elisa Koop | 2000 | 182 | 23.67 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Nicole Schmid | 2000 | 173 | 24.07 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 169 | 24.27 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
22 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 160 | 24.68 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Michelle-Chantal Büsing | 2000 | 160 | 24.68 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
24 | Sarah Schumann | 2000 | 160 | 24.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Clara Schade Cantby | 2000 | 157 | 24.84 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Jasmin Wittig | 2000 | 152 | 25.12 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Theresa Freytag | 2001 | 150 | 25.23 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Rieke Lühr | 2001 | 146 | 25.46 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
29 | My Weitling | 2000 | 140 | 25.80 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Johanna Mohr | 2000 | 140 | 25.83 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
31 | Carolin Klebert | 2000 | 137 | 25.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Stella Brinster | 2001 | 137 | 26.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 132 | 26.35 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 119 | 27.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
35 | Janne Brun Christensen | 2000 | 88 | 30.18 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
36 | Louise Ebbesen | 2001 | 85 | 30.53 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Marie Carmel | 2000 | 83 | 30.69 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Merle Kühn | 2001 | 69 | 32.62 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 30, 25m Backstroke Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 380 | 16.19 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | David Ludwig | 1997 | 319 | 17.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Franz Schmidt | 1997 | 315 | 17.24 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 304 | 17.44 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Onni Vuorinen | 1997 | 299 | 17.54 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Maxim Davydytchev | 1997 | 299 | 17.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Joshua Petersen | 1997 | 297 | 17.58 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
8 | Walter Lorenz | 1997 | 291 | 17.71 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Oliver Gustafsson | 1997 | 284 | 17.84 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
10 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 266 | 18.23 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
11 | Isak Lichi | 1997 | 257 | 18.44 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Alexander Kalisch | 1997 | 241 | 18.84 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
13 | Tobias Bauer | 1997 | 239 | 18.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Matthias Bach | 1997 | 235 | 19.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Lucas Claesson | 1997 | 229 | 19.16 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
16 | Vitali Hurevich | 1997 | 229 | 19.18 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
17 | Lukas Rammelt | 1997 | 227 | 19.24 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
18 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 224 | 19.31 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
19 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 212 | 19.66 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Victor Thers | 1997 | 190 | 20.39 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 190 | 20.39 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
22 | Dominik Krüger | 1997 | 181 | 20.72 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Jasper Pendorf | 1997 | 180 | 20.78 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
24 | Nikolaj Borup | 1997 | 179 | 20.80 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Frederik Ahm | 1997 | 173 | 21.07 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Jonathan Behrmann | 1997 | 161 | 21.56 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
27 | Erik Edfast | 1997 | 161 | 21.57 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
28 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 139 | 22.66 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Viktor Hermansen | 1997 | 134 | 22.92 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
30 | Mark Simonsen | 1997 | 91 | 26.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | DSQ | false start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Andreas Harmuth | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Bov IF | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Bürger | 1998 | 298 | 17.56 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 259 | 18.40 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 253 | 18.54 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Marvin Kollrich | 1998 | 243 | 18.80 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Filip Grimberg | 1998 | 242 | 18.83 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 238 | 18.92 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 230 | 19.14 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Felix Habl | 1998 | 227 | 19.23 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Niclas Budek | 1999 | 226 | 19.27 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 213 | 19.64 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Iffland | 1998 | 212 | 19.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Steffen Deutsch | 1998 | 212 | 19.66 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
13 | Till Herbst | 1999 | 210 | 19.74 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Arne Behnfeldt | 1998 | 205 | 19.88 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
15 | Max Sziburies | 1998 | 205 | 19.89 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Lasse Eckert | 1999 | 197 | 20.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Stefan Martin Lara | 1998 | 193 | 20.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Yannic Walther | 1998 | 193 | 20.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Nils Schaudien | 1998 | 180 | 20.78 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Erik Ruge | 1998 | 175 | 20.96 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | 174 | 21.00 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
22 | Leif Peters | 1999 | 172 | 21.11 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
23 | Li Yan Zhu | 1999 | 171 | 21.14 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
24 | Peter Blum | 1998 | 168 | 21.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Timon Escher | 1998 | 163 | 21.46 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
26 | Tim Wilsdorf | 1999 | 163 | 21.47 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
27 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 160 | 21.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Jonas Riese | 1999 | 155 | 21.84 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
29 | Niclas Franke | 1998 | 153 | 21.93 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Loris Kaminski | 1999 | 152 | 21.96 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
31 | Christian Kaul | 1998 | 152 | 21.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Florian Klotz | 1998 | 145 | 22.32 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
33 | Peer Mindt | 1999 | 141 | 22.52 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
34 | Emil Eisensee | 1998 | 141 | 22.53 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Luca-Kilian Franke | 1998 | 138 | 22.68 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
36 | Nicolai Grene | 1998 | 137 | 22.76 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Mads Møller | 1998 | 134 | 22.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
38 | Mads Magnus Hansen | 1999 | 134 | 22.94 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
39 | Leonard Klaje | 1998 | 132 | 23.04 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
39 | Luke Töpfer | 1999 | 132 | 23.04 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
41 | Cedric Weis | 1999 | 132 | 23.06 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 130 | 23.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Felix Jahnke | 1998 | 126 | 23.39 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
44 | Stanislav Soputniak | 1998 | 125 | 23.45 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
45 | Sander Sørensen | 1998 | 112 | 24.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
46 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 107 | 24.68 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
47 | Moritz Maurer | 2000 | 103 | 25.04 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
48 | Kasper Petersen | 2000 | 100 | 25.27 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
49 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 78 | 27.48 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
50 | Tjorben Jänicke | 2001 | 77 | 27.62 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
51 | Anders G. Madsen | 2000 | 68 | 28.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
52 | Jakob Grene | 2001 | 45 | 33.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
53 | Victor Hou Fredenhardt | 2001 | 29 | 38.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Simon Vingolf Larsen | 1998 | DSQ | false start | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 31, 25m Butterfly Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 537 | 15.72 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 504 | 16.06 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Georgia Kadoglou | 1998 | 498 | 16.12 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
4 | Kim Losensky | 1998 | 482 | 16.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Elisabeth Grösel | 1998 | 459 | 16.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Isabel Mass | 1998 | 445 | 16.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 418 | 17.09 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Mathilde Zaggai | 1998 | 412 | 17.17 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Alina Stephan | 1998 | 380 | 17.65 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 375 | 17.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Romy Nahrstedt | 1998 | 371 | 17.78 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
12 | Anne Müller | 1998 | 360 | 17.96 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Alina Czorny | 1998 | 345 | 18.23 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
14 | Sissy Rössler | 1998 | 342 | 18.28 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Catherine Labahn | 1998 | 330 | 18.50 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Wiebke Dethloff | 1998 | 327 | 18.55 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Anna Melech | 1998 | 324 | 18.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 319 | 18.71 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Hanna Jönsson | 1998 | 313 | 18.82 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
20 | Miranda Orajärvi | 1998 | 308 | 18.93 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Jennifer Biel | 1998 | 304 | 19.01 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
22 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 301 | 19.08 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
23 | Jenny Sattler | 1998 | 299 | 19.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Charlotta Schwarz | 1998 | 298 | 19.14 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Nadine Westermann | 1998 | 298 | 19.14 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 282 | 19.48 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Laura von Holdt | 1998 | 262 | 19.96 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
28 | Luisa Pipgras | 1998 | 251 | 20.27 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
29 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 234 | 20.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Maja Østergaard | 1998 | 230 | 20.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Clara Heil | 1998 | 217 | 21.27 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Jasmin Troschier | 1998 | 212 | 21.42 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
33 | Kim Jänicke | 1998 | 170 | 23.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Natasja Schultz | 1998 | 169 | 23.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Ella Turin | 1998 | 158 | 23.65 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Sara Kjær | 1998 | 151 | 23.99 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
37 | Kyra Boxberger | 1998 | 145 | 24.30 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
38 | Johanna Walz | 1998 | 132 | 25.10 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
39 | Sarah Wohlert | 1998 | 126 | 25.46 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Maike Fiebelkorn | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elaine Haberer | 1999 | 328 | 18.53 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Victoria Fischer | 1999 | 325 | 18.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Franziska Fischer | 1999 | 324 | 18.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Frauke Seidel | 1999 | 300 | 19.10 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Sophie Ritter | 1999 | 289 | 19.32 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 281 | 19.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Sophie Fischer | 1999 | 274 | 19.68 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Selina Urban | 1999 | 265 | 19.89 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 248 | 20.33 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 243 | 20.47 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Silvana Bodenstein | 1999 | 232 | 20.80 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
12 | Ida Persson | 1999 | 219 | 21.20 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
13 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 216 | 21.30 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Stefanie Jorga | 1999 | 213 | 21.39 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Nicola Dähn | 1999 | 202 | 21.78 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
16 | Sebine Møller | 1999 | 190 | 22.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Malene Bang | 1999 | 185 | 22.44 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Louise Frandsen | 1999 | 181 | 22.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 179 | 22.66 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Fie Hansen | 1999 | 154 | 23.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Mareike Jürs | 1999 | 152 | 23.97 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
22 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 139 | 24.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Darcie Wichmann | 1999 | 136 | 24.84 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
24 | Janine Wilhelm | 1999 | 134 | 24.97 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Vanessa Kreusel | 1999 | 113 | 26.46 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Julia Jensen | 1999 | 109 | 26.78 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
27 | Freja Hjelmsø | 1999 | 108 | 26.81 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 98 | 27.76 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 86 | 28.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 290 | 19.31 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Vanessa Städter | 2000 | 257 | 20.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Fränzi Heinrich | 2000 | 227 | 20.96 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Celine Förster | 2000 | 217 | 21.27 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 216 | 21.29 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Mira Mass | 2000 | 208 | 21.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Frederike Weber | 2000 | 205 | 21.66 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Viktoria Trommer | 2000 | 193 | 22.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Michelle Förster | 2000 | 192 | 22.14 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Sarah Seifert | 2000 | 168 | 23.18 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Sarah Schumann | 2000 | 162 | 23.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Celine Brock | 2000 | 160 | 23.56 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 155 | 23.80 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Lisa Kapr | 2000 | 153 | 23.88 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Jasmin Wittig | 2000 | 139 | 24.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 135 | 24.92 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Theresa Freytag | 2001 | 132 | 25.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Nicole Schmid | 2000 | 122 | 25.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Janne Brun Christensen | 2000 | 116 | 26.24 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Stella Brinster | 2001 | 96 | 27.89 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Leena Kühn | 2000 | 51 | 34.56 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Kamilla Neve | 2000 | DSQ | asynkrone arme | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 32, 25m Butterfly Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 436 | 15.03 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 434 | 15.06 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Lars Andre Großmann | 1997 | 411 | 15.33 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 368 | 15.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Walter Lorenz | 1997 | 340 | 16.34 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 338 | 16.37 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
7 | Joshua Petersen | 1997 | 333 | 16.44 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
8 | Victor Bødker | 1997 | 325 | 16.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Franz Schmidt | 1997 | 322 | 16.64 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Leo Schmidt | 1997 | 312 | 16.81 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Onni Vuorinen | 1997 | 310 | 16.85 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Till Wichmann | 1997 | 300 | 17.03 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
13 | Lucas Hachmann | 1997 | 294 | 17.14 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
14 | Yannic Lange | 1997 | 286 | 17.31 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
15 | Lasse Brock | 1997 | 284 | 17.35 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Franz Nilkes | 1997 | 283 | 17.36 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Asger A. Schäfer | 1997 | 282 | 17.38 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 274 | 17.55 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Oliver Gustafsson | 1997 | 270 | 17.64 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
20 | Mikkel Bang | 1997 | 261 | 17.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Lucas Claesson | 1997 | 254 | 18.00 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
22 | Julian Wolf | 1997 | 251 | 18.07 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Lucas Persson | 1997 | 246 | 18.19 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
24 | Nikolaj Borup | 1997 | 229 | 18.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Tobias Bauer | 1997 | 225 | 18.75 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Lennart Stuhr | 1997 | 220 | 18.88 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Matthias Bach | 1997 | 219 | 18.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Alexander Kalisch | 1997 | 208 | 19.25 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
29 | Viktor Hermansen | 1997 | 186 | 19.98 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
30 | Oscar Melin | 1997 | 168 | 20.65 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
31 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 164 | 20.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Erik Edfast | 1997 | 161 | 20.96 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
33 | Jasper Pendorf | 1997 | 157 | 21.12 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Rasmus Madsen | 1997 | 155 | 21.24 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Philipp Ort | 1997 | 91 | 25.34 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 318 | 16.71 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lars Donath | 1998 | 298 | 17.06 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 292 | 17.19 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Filip Grimberg | 1998 | 267 | 17.71 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Benjamin Bürger | 1998 | 263 | 17.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 256 | 17.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Niklas Bätge | 1998 | 252 | 18.04 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
8 | Luis Felipe | 1998 | 252 | 18.05 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 249 | 18.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Max Sziburies | 1998 | 247 | 18.17 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Steffen Deutsch | 1998 | 245 | 18.22 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
12 | Henning Janssen | 1998 | 237 | 18.41 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
13 | Arne Behnfeldt | 1998 | 234 | 18.51 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Niclas Budek | 1999 | 224 | 18.77 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
15 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 221 | 18.85 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
16 | Nicolai Grene | 1998 | 217 | 18.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Tobias Eichhorn | 1999 | 212 | 19.11 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Konrad Schubert | 1998 | 195 | 19.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Stefan Martin Lara | 1998 | 190 | 19.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 189 | 19.85 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Mads Holm | 1998 | 186 | 19.97 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jonathan Kristensen | 1998 | 182 | 20.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Yannic Walther | 1998 | 170 | 20.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 166 | 20.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | 162 | 20.92 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
26 | Li Yan Zhu | 1999 | 149 | 21.50 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
27 | Peter Blum | 1998 | 143 | 21.79 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Alexander Olsen | 1998 | 136 | 22.15 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Niclas Franke | 1998 | 129 | 22.57 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Anders Withen Krogh | 1998 | 123 | 22.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Leif Peters | 1999 | 122 | 22.98 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
32 | Jonas Riese | 1999 | 121 | 23.06 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
33 | Luca-Kilian Franke | 1998 | 120 | 23.10 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
34 | Stanislav Soputniak | 1998 | 120 | 23.12 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
35 | Peer Mindt | 1999 | 115 | 23.45 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
36 | Christian Kaul | 1998 | 108 | 23.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Kristoffer Neve | 1998 | 105 | 24.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Mads Møller | 1998 | 100 | 24.52 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
39 | Nikita Markovskiy | 1998 | 100 | 24.59 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
40 | Florian Klotz | 1998 | 99 | 24.61 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
41 | Malwin Wermbter | 1998 | 98 | 24.72 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
42 | Emil D. Nielsen | 1999 | 96 | 24.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
43 | Luke Töpfer | 1999 | 92 | 25.28 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 92 | 25.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
45 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 76 | 26.86 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
46 | Moritz Maurer | 2000 | 69 | 27.82 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
47 | Philip Brenting | 1999 | 69 | 27.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
48 | Loris Kaminski | 1999 | 68 | 27.92 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
49 | Anders Toft Ruby | 2001 | 46 | 31.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | DSQ | false start | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 9 | 481 | 1:06.92 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 7 | 440 | 1:08.92 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 6 | 364 | 1:13.43 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | 5 | 335 | 1:15.50 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 4 | 324 | 1:16.32 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
6 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 3 | 323 | 1:16.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 2 | 316 | 1:16.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth Grösel | 1998 | 1 | 314 | 1:17.15 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Dana Wehlert | 1998 | 308 | 1:17.60 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
10 | Wiebke Dethloff | 1998 | 295 | 1:18.76 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Miranda Orajärvi | 1998 | 274 | 1:20.73 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
12 | Anne Müller | 1998 | 260 | 1:22.16 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 258 | 1:22.30 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Anna Melech | 1998 | 252 | 1:22.96 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Sophie Buttchereit | 1998 | 252 | 1:22.96 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Emily Krontoft | 1998 | 250 | 1:23.18 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Clara Heil | 1998 | 245 | 1:23.74 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
18 | Charlotta Schwarz | 1998 | 244 | 1:23.91 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
19 | Victoria Ruhmland | 1998 | 239 | 1:24.46 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Sissi Lebeck | 1998 | 237 | 1:24.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 234 | 1:25.09 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
22 | Ronja Friede | 1998 | 229 | 1:25.71 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Theresa Lindner | 1998 | 221 | 1:26.72 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Wibke Schult | 1998 | 217 | 1:27.19 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
25 | Stefanie Franke | 1998 | 209 | 1:28.35 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
26 | Sissy Rössler | 1998 | 206 | 1:28.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Hanna Jönsson | 1998 | 197 | 1:30.12 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
28 | Jenny Sattler | 1998 | 195 | 1:30.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Laura Windisch | 1998 | 193 | 1:30.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 192 | 1:30.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Lea Mohr | 1998 | 191 | 1:31.05 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
32 | Laura von Holdt | 1998 | 188 | 1:31.49 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
33 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 176 | 1:33.59 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Theresa Matzat | 1998 | 175 | 1:33.78 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
35 | Uljana Zhdanova | 1998 | 173 | 1:34.02 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
36 | Caroline Beck | 1998 | 172 | 1:34.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Natasja Schultz | 1998 | 167 | 1:35.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 166 | 1:35.47 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
39 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 164 | 1:35.67 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
40 | Christine A. Thomsen | 1998 | 164 | 1:35.71 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
41 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 161 | 1:36.32 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
42 | Sandra Danielsen | 1998 | 145 | 1:39.83 | ||||||
A6 | ||||||||||
43 | Felicia Arningsmark | 1998 | 140 | 1:41.05 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
44 | Nanna Hansen | 1998 | 139 | 1:41.23 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
45 | Kim Jänicke | 1998 | 135 | 1:42.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
46 | Charlotte Gross | 1998 | 125 | 1:44.83 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
47 | Sally Krarup Kirch | 1998 | 112 | 1:48.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Henriette Hemmingsen | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Malene K. Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Maia Stripp | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Nadine Westermann | 1998 | DSQ | False start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 286 | 1:19.55 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sophie Fischer | 1999 | 7 | 269 | 1:21.22 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Louise Frandsen | 1999 | 6 | 249 | 1:23.27 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Lisa Marie Bahl | 1999 | 5 | 248 | 1:23.40 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Clara Kall | 1999 | 4 | 242 | 1:24.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Franziska Nissen | 1999 | 3 | 231 | 1:25.41 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
7 | Elaine Haberer | 1999 | 2 | 228 | 1:25.83 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Maria Meissner | 1999 | 1 | 205 | 1:28.97 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Susann Epperlein | 1999 | 170 | 1:34.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 164 | 1:35.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Alexandra Penzold | 1999 | 162 | 1:36.08 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Rikke Dehn | 1999 | 156 | 1:37.47 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Emily Haff | 1999 | 155 | 1:37.62 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
14 | Maja Leth Bang | 1999 | 139 | 1:41.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | 132 | 1:42.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 132 | 1:43.05 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Vanessa Kreusel | 1999 | 119 | 1:46.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Elisabeth Faber | 1999 | 119 | 1:46.53 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 110 | 1:49.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Sebine Møller | 1999 | 94 | 1:55.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 90 | 1:56.94 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Freja Hjelmsø | 1999 | 81 | 2:01.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Sofie Grøndal | 1999 | 51 | 2:21.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Lilly-Sophie Gross | 1999 | DSQ | False start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 286 | 1:19.53 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 7 | 273 | 1:20.85 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Fränzi Heinrich | 2000 | 6 | 206 | 1:28.80 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Marlene Schmidt | 2000 | 5 | 202 | 1:29.30 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 4 | 196 | 1:30.18 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 3 | 188 | 1:31.49 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Celine Förster | 2000 | 2 | 178 | 1:33.22 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Lisa Kapr | 2000 | 1 | 175 | 1:33.71 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Viktoria Trommer | 2000 | 172 | 1:34.33 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Celine Brock | 2000 | 168 | 1:35.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Vanessa Städter | 2000 | 154 | 1:37.79 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Astrid Kesner | 2000 | 134 | 1:42.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Sarah Schumann | 2000 | 130 | 1:43.38 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Nicole Schmid | 2000 | 114 | 1:48.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 114 | 1:48.18 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 101 | 1:52.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Carolin Klebert | 2000 | 75 | 2:04.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 49 | 2:23.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Marie Carmel | 2000 | 38 | 2:35.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Jasmin Wittig | 2000 | DSQ | Ingen berør v50+75m | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Onni Vuorinen | 1997 | 9 | 382 | 1:04.01 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Lars Andre Großmann | 1997 | 7 | 358 | 1:05.40 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 6 | 355 | 1:05.63 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | 5 | 326 | 1:07.50 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Thomas Rohmberger | 1997 | 4 | 325 | 1:07.58 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Oliver Gustafsson | 1997 | 3 | 320 | 1:07.93 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Maxim Davydytchev | 1997 | 2 | 299 | 1:09.45 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Victor Bødker | 1997 | 1 | 281 | 1:10.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Till Wichmann | 1997 | 277 | 1:11.27 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
10 | Walter Lorenz | 1997 | 268 | 1:12.02 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Isak Lichi | 1997 | 267 | 1:12.18 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Frederik Knudsen | 1997 | 263 | 1:12.50 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Jacob Weberg | 1997 | 256 | 1:13.17 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 245 | 1:14.22 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
15 | Asger A. Schäfer | 1997 | 242 | 1:14.54 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 240 | 1:14.77 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lucas Persson | 1997 | 235 | 1:15.22 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
18 | Janne Lahrssen | 1997 | 234 | 1:15.36 | ||||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
19 | Franz Nilkes | 1997 | 230 | 1:15.84 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Lucas Hachmann | 1997 | 229 | 1:15.96 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
21 | Victor Thers | 1997 | 221 | 1:16.83 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Tobias Bauer | 1997 | 219 | 1:17.06 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 217 | 1:17.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Pascal Engel | 1997 | 205 | 1:18.76 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
25 | Matthias Bach | 1997 | 195 | 1:20.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 194 | 1:20.18 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Erik Edfast | 1997 | 192 | 1:20.45 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
28 | Lennart Stuhr | 1997 | 181 | 1:22.06 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
29 | Tobias Köppe | 1997 | 180 | 1:22.31 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
30 | Vincent Brøndum | 1997 | 158 | 1:25.88 | MD 1 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
31 | Vitali Hurevich | 1997 | 156 | 1:26.21 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
32 | Oscar Melin | 1997 | 152 | 1:27.01 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
33 | Rasmus Madsen | 1997 | 151 | 1:27.14 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
34 | Jonathan Behrmann | 1997 | 148 | 1:27.86 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
35 | Nikolaj Borup | 1997 | 147 | 1:28.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Viktor Hermansen | 1997 | 138 | 1:29.90 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
37 | Dominik Krüger | 1997 | 137 | 1:30.11 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
38 | Frederik Ahm | 1997 | 135 | 1:30.56 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
39 | Philipp Ort | 1997 | 123 | 1:33.47 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Andreas Harmuth | 1997 | 122 | 1:33.72 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
41 | Mikkel Bang | 1997 | 107 | 1:37.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
42 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 97 | 1:41.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
43 | Magnus Hansen | 1997 | 90 | 1:43.80 | ||||||
A6 | ||||||||||
44 | Mark Simonsen | 1997 | 77 | 1:49.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Andreas Kuhlmann | 1997 | DNS | |||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 308 | 1:08.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 7 | 249 | 1:13.84 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Niklas Bätge | 1998 | 6 | 244 | 1:14.29 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
4 | Benjamin Bürger | 1998 | 5 | 237 | 1:15.03 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 4 | 225 | 1:16.40 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Marvin Kollrich | 1998 | 3 | 221 | 1:16.83 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 2 | 219 | 1:17.07 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1 | 218 | 1:17.23 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Iffland | 1998 | 212 | 1:17.89 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Nicolai Grene | 1998 | 205 | 1:18.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Filip Grimberg | 1998 | 203 | 1:19.04 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
12 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 196 | 1:19.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 187 | 1:21.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Kristian Hermiz | 1998 | 185 | 1:21.56 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
15 | Max Sziburies | 1998 | 178 | 1:22.51 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Philipp Albert | 1999 | 178 | 1:22.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Mads Holm | 1998 | 174 | 1:23.17 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Konrad Schubert | 1998 | 171 | 1:23.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Nils Schaudien | 1998 | 169 | 1:24.04 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Arne Pultke | 1999 | 168 | 1:24.20 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
21 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 165 | 1:24.70 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Cedric Weis | 1999 | 158 | 1:25.89 | MD 2 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Tobias Eichhorn | 1999 | 154 | 1:26.75 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
24 | Felix Habl | 1998 | 144 | 1:28.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Peter Blum | 1998 | 135 | 1:30.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Mads Møller | 1998 | 135 | 1:30.59 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Yannic Walther | 1998 | 134 | 1:30.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Erik Ruge | 1998 | 132 | 1:31.13 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
29 | Tim Wilsdorf | 1999 | 131 | 1:31.35 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
30 | Joachim Hermansen | 1998 | 125 | 1:32.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 125 | 1:32.83 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
32 | Anders Withen Krogh | 1998 | 124 | 1:33.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 117 | 1:34.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Lasse Eckert | 1999 | 115 | 1:35.47 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Mathias Holdrup | 1999 | 115 | 1:35.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Maximilian Kaiser | 1998 | 110 | 1:36.94 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
37 | Christian Kaul | 1998 | 110 | 1:37.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
38 | Mads Magnus Hansen | 1999 | 83 | 1:46.31 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
39 | Anders Toft Ruby | 2001 | 49 | 2:06.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
40 | Anders G. Madsen | 2000 | 21 | 2:49.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Emil Eisensee | 1998 | DSQ | False start | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Emil D. Nielsen | 1999 | DSQ | False start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Philip Brenting | 1999 | DSQ | False start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 9 | 370 | 1:30.43 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Alicia Pohl | 1998 | 7 | 342 | 1:32.89 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 6 | 334 | 1:33.62 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 5 | 293 | 1:37.74 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 4 | 290 | 1:38.05 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Theresa Lindner | 1998 | 3 | 284 | 1:38.75 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Jenny Sattler | 1998 | 2 | 281 | 1:39.11 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Jennifer Biel | 1998 | 1 | 268 | 1:40.69 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 253 | 1:42.61 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Miranda Orajärvi | 1998 | 252 | 1:42.83 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
11 | Shanna Armstrong | 1998 | 243 | 1:44.07 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Maia Stripp | 1998 | 224 | 1:46.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 224 | 1:46.88 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 211 | 1:49.01 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
15 | Hanna Jönsson | 1998 | 207 | 1:49.85 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
16 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 193 | 1:52.29 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
17 | Laura Windisch | 1998 | 187 | 1:53.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Lea Mohr | 1998 | 187 | 1:53.58 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
19 | Karoline Navntoft | 1998 | 177 | 1:55.58 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Theresa Matzat | 1998 | 176 | 1:55.96 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Christine A. Thomsen | 1998 | 162 | 1:59.00 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 150 | 2:02.25 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 113 | 2:14.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Sandra Danielsen | 1998 | 100 | 2:20.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Alina Stephan | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend v50m | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | DSQ | False start | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frauke Seidel | 1999 | 9 | 302 | 1:36.76 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nicola Dähn | 1999 | 7 | 298 | 1:37.18 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Franziska Fischer | 1999 | 6 | 269 | 1:40.63 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 267 | 1:40.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Victoria Fischer | 1999 | 4 | 242 | 1:44.19 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 3 | 207 | 1:49.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Malene Bang | 1999 | 2 | 192 | 1:52.58 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Alexandra Penzold | 1999 | 1 | 191 | 1:52.81 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Stine Ahlert | 1999 | 187 | 1:53.55 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Emily Kay | 1999 | 162 | 1:59.07 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Elisabeth Faber | 1999 | 142 | 2:04.36 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Rikke Dehn | 1999 | 133 | 2:07.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Sebine Møller | 1999 | 87 | 2:26.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Ida-Maria Esbensen | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend v50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Petrine Brandt Hansen | 1999 | DSQ | False start | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Vanessa Städter | 2000 | 9 | 206 | 1:49.93 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 7 | 202 | 1:50.73 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Michelle Förster | 2000 | 6 | 180 | 1:54.95 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Nicole Schmid | 2000 | 5 | 177 | 1:55.75 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 4 | 172 | 1:56.66 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Carolin Klebert | 2000 | 3 | 169 | 1:57.33 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Lisa Kapr | 2000 | 2 | 166 | 1:58.15 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Monique Petzold | 2000 | 1 | 137 | 2:05.86 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | My Weitling | 2000 | 136 | 2:06.19 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Julia Bromnitz | 2000 | 136 | 2:06.34 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Viktoria Trommer | 2000 | 121 | 2:11.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Astrid Kesner | 2000 | 110 | 2:15.37 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 79 | 2:31.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 38, 100m Breaststroke Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 9 | 349 | 1:22.09 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
2 | Leo Schmidt | 1997 | 7 | 324 | 1:24.20 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Lars Andre Großmann | 1997 | 6 | 303 | 1:26.09 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Thomas Rohmberger | 1997 | 5 | 288 | 1:27.52 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Isak Lichi | 1997 | 4 | 249 | 1:31.89 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Andreas Mårtensson | 1997 | 3 | 235 | 1:33.73 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 2 | 225 | 1:35.09 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
8 | Janne Lahrssen | 1997 | 1 | 222 | 1:35.53 | |||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
9 | Lucas Claesson | 1997 | 214 | 1:36.61 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
10 | Julian Wolf | 1997 | 193 | 1:40.02 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
11 | Lucas Persson | 1997 | 173 | 1:43.67 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
12 | Pascal Engel | 1997 | 169 | 1:44.67 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
13 | Erik Edfast | 1997 | 159 | 1:46.82 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
14 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 152 | 1:48.25 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oscar Melin | 1997 | 123 | 1:56.26 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
16 | Magnus Hansen | 1997 | 96 | 2:06.35 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Tobias Köppe | 1997 | 96 | 2:06.42 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Vincent Brøndum | 1997 | DSQ | 1 hand in turn | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 38, 100m Breaststroke Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 9 | 223 | 1:35.39 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Kristian Hermiz | 1998 | 7 | 217 | 1:36.21 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Lars Donath | 1998 | 6 | 201 | 1:38.78 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
4 | Philipp Albert | 1999 | 5 | 195 | 1:39.76 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Lasse Iffland | 1998 | 4 | 186 | 1:41.24 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 3 | 164 | 1:45.59 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Alexander Olsen | 1998 | 2 | 151 | 1:48.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Cedric Weis | 1999 | 1 | 149 | 1:49.15 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 129 | 1:54.55 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kristoffer Neve | 1998 | 126 | 1:55.47 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 125 | 1:55.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Mathias Holdrup | 1999 | 106 | 2:02.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Joachim Hermansen | 1998 | 103 | 2:03.43 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Malwin Wermbter | 1998 | 94 | 2:07.35 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Sander Sørensen | 1998 | 90 | 2:09.02 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 39, 200m Backstroke Women, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Grösel | 1998 | 9 | 353 | 2:54.94 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 7 | 331 | 2:58.75 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 6 | 322 | 3:00.37 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Lova Andersson | 2000 | 5 | 309 | 3:02.80 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Sophie Fischer | 1999 | 4 | 270 | 3:11.20 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Clara Kall | 1999 | 3 | 264 | 3:12.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Luise Rathmann | 1998 | 2 | 245 | 3:17.44 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Emily Kay | 1999 | 1 | 175 | 3:40.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Emma Maagøe | 1999 | 162 | 3:46.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Kamilla Neve | 2000 | 88 | 4:37.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | DSQ | Ingen berør v150m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | DSQ | Ej fort bevæg v150m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Marie Louise L. Petersen | 1998 | DSQ | ej fort bevæg v150m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 40, 200m Backstroke Men, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 9 | 351 | 2:36.16 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 7 | 346 | 2:37.01 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 6 | 297 | 2:45.17 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Weberg | 1997 | 5 | 269 | 2:50.76 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asger A. Schäfer | 1997 | 4 | 237 | 2:57.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Knudsen | 1997 | 3 | 230 | 2:59.91 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 2 | 222 | 3:01.92 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1 | 219 | 3:02.80 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Filip Grimberg | 1998 | 208 | 3:05.91 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
10 | Philip Brenting | 1999 | 85 | 4:11.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 77 | 4:19.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Jesper Frost Thomsen | 1997 | DSQ | ingen berør v100m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | David Ludwig | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v175m | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |