Results for Alingsås Knatterace
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 1, 4X25m Frisim Flickor, Finaler |
Sponsor: SEFA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Lag 1 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
Ida Kramer | 2002 | |||||||||
Ebba Olsson | 2001 | |||||||||
Mollie Kovala | 2001 | |||||||||
Ida Lövgren | 2001 | 1:00.55 | 1:00.55 | |||||||
2 | Skene 1 | 0 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:06.73 | ||||||
Astrid Lilja | 2002 | |||||||||
Elna Lygdman | 2001 | |||||||||
Nora Lidbom | 2002 | |||||||||
Molly Bengtsson | 2001 | 1:06.73 | 1:06.73 | |||||||
3 | Alingsås Sim- & Liv Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 1:07.48 | ||||||
Wilma Källberg | 2003 | |||||||||
Hanna Rohrmüller | 2002 | |||||||||
Emilia Esborn | 2003 | |||||||||
Klara Tistrand | 2001 | 1:07.48 | 1:07.48 | |||||||
4 | SK Elfsborg Lag 1 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:08.22 | ||||||
Alma Johansson | 2001 | |||||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | |||||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | |||||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 1:08.22 | 1:08.22 | |||||||
5 | Lag 2 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:12.80 | ||||||
Hilda Melin | 2002 | |||||||||
Tilde Zanderau | 2005 | |||||||||
Sofia Wallengren | 2002 | |||||||||
Wilma Zanderau | 2003 | 1:12.80 | 1:12.80 | |||||||
6 | Skene 2 | 0 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:13.26 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | |||||||||
Sofie Persson | 2004 | |||||||||
Emelia Skoglund | 2003 | |||||||||
Yasemin Cervin | 2001 | 1:13.26 | 1:13.26 | |||||||
7 | Fss Tjejer Yngre 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:15.05 | ||||||
Moa Alsiö | 2001 | |||||||||
Filippa Lind | 2004 | |||||||||
Hanna Björkman | 2001 | |||||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 1:15.05 | 1:15.05 | |||||||
8 | Alingsås Sim- & Liv Lag 2 | 0 | Alingsås SLS | 1:15.74 | ||||||
Tuva Gustavsson | 2004 | |||||||||
Moa Adin | 2001 | |||||||||
Ebba Söderberg | 2003 | |||||||||
Isabelle Ranch | 2004 | 1:15.74 | 1:15.74 | |||||||
9 | Åss Lag 1 | 2001 | Åsundens Simsällskap | 1:16.27 | ||||||
Elsa Odd | 2002 | |||||||||
Tilda Pettersson | 2003 | |||||||||
Vilma Berglund | 2003 | |||||||||
Alwa Pettersson | 2001 | 1:16.27 | 1:16.27 | |||||||
10 | SK Elfsborg Lag 2 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:19.01 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | |||||||||
Emma Svenneby | 2003 | |||||||||
Ebba Wahlberg | 2002 | |||||||||
Cajsa Askengren | 2002 | 1:19.01 | 1:19.01 | |||||||
11 | Lag 3 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:22.54 | ||||||
Elsa Olsson | 2003 | |||||||||
My Larsson | 2003 | |||||||||
Thyra Mellander | 2003 | |||||||||
Ellen Kampe | 2003 | 1:22.54 | 1:22.54 | |||||||
12 | SK Alingsås Tjejer | 0 | Simklubben Alingsås | 1:27.00 | ||||||
Tindra Richards | 2001 | |||||||||
Emilia Karlsson | 2005 | |||||||||
Isabelle Persson | 2004 | |||||||||
Ellinor Olesen | 2002 | 1:27.00 | 1:27.00 | |||||||
13 | Ale Lag1 Flickor | 2002 | Föreningen Ale Simmarna | 1:31.04 | ||||||
Olivia Thonander | 2005 | |||||||||
Nathalie Brinkmo | 2004 | |||||||||
Emmy Hansson | 2004 | |||||||||
Annie Dahlberg | 2003 | 1:31.04 | 1:31.04 | |||||||
14 | SK Elfsborg Lag 3 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:45.08 | ||||||
Signe Wahlberg | 2005 | |||||||||
Ida Agardtsson | 2005 | |||||||||
Agnes Wahlberg | 2004 | |||||||||
Stina Langmead | 2004 | 1:45.08 | 1:45.08 | |||||||
15 | Alingsås Sim- & Liv Lag 3 | 0 | Alingsås SLS | 1:52.86 | ||||||
Sofia Rohrmüller | 2004 | |||||||||
Sofia Siwersjö | 2004 | |||||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | |||||||||
Elin Eisner | 2005 | 1:52.86 | 1:52.86 | |||||||
- | Fss Tjejer Yngre 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 2, 4X25m Frisim Pojkar, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Alingsås |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Skene | 0 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:07.03 | ||||||
Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | |||||||||
Felix W.persson | 2003 | |||||||||
Eskil Arnell | 2001 | |||||||||
David Engström | 2001 | 1:07.03 | 1:07.03 | |||||||
2 | Alingsås Sim- & Liv Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 1:09.14 | ||||||
Kristoffer Ryberg | 2002 | |||||||||
Arvid Lindmark | 2002 | |||||||||
Vilgot Stenberg | 2001 | |||||||||
Christoffer Vandija | 2002 | 1:09.14 | 1:09.14 | |||||||
3 | SK Elfsborg Lag 1 Pojk | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:12.25 | ||||||
Albin Svenneby | 2001 | |||||||||
Gustav Askengren | 2004 | |||||||||
Klas Sandgren | 2002 | |||||||||
Bálint Deák | 2002 | 1:12.25 | 1:12.25 | |||||||
4 | SK Alingsås Grabbar | 0 | Simklubben Alingsås | 1:12.83 | ||||||
Noah Emanuelsson | 2003 | |||||||||
Neo Karlsson | 2003 | |||||||||
Jonathan Hallkvist | 2003 | |||||||||
Erik Hjorth | 2002 | 1:12.83 | 1:12.83 | |||||||
5 | Fss Killar Yngre | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:12.85 | ||||||
Oskar Sandgren | 2001 | |||||||||
Albin Öijen | 2003 | |||||||||
Tim Myrqvist | 2003 | |||||||||
Simon Svedberg | 2001 | 1:12.85 | 1:12.85 | |||||||
- | Simklubben Vänersborg | 0 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Fl 10år o y, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: ICA MAXI Alingsås |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Molly Lund | 2005 | 24.22 | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Tilde Zanderau | 2005 | 24.53 | |||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Fl 10år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: ICA MAXI Alingsås |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sofie Persson | 2004 | 22.07 | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | 22.83 | |||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
3 | Isabelle Ranch | 2004 | 23.51 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Filippa Lind | 2004 | 25.16 | |||||||
Falköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Hannah Lilja | 2004 | 27.16 | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
6 | Emmy Hansson | 2004 | 27.37 | |||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
7 | Tuva Gustavsson | 2004 | 27.89 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Elin Svensson | 2004 | 30.38 | |||||||
Åsundens Simsällskap | ||||||||||
9 | Sofia Rohrmüller | 2004 | 30.43 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Rebecka Söderberg | 2004 | 32.55 | |||||||
Åsundens Simsällskap | ||||||||||
- | Agnes Wahlberg | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Fl 10år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: ICA MAXI Alingsås |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | 19.10 | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
2 | Ellen Roslund | 2003 | 20.53 | |||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
3 | Wilma Källberg | 2003 | 20.90 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Emelia Skoglund | 2003 | 21.22 | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
5 | Wilma Zanderau | 2003 | 22.41 | |||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
6 | Emilia Esborn | 2003 | 23.26 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Tilda Pettersson | 2003 | 24.58 | |||||||
Åsundens Simsällskap | ||||||||||
8 | Ellen Kampe | 2003 | 25.01 | |||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
9 | Annie Dahlberg | 2003 | 25.14 | |||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
10 | Ebba Söderberg | 2003 | 25.45 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Astrid Nilsson | 2003 | DSQ | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
- | Louise Lundqvist | 2003 | DSQ | |||||||
Svenljunga Simklubb | ||||||||||
- | Vilma Berglund | 2003 | DSQ | |||||||
Åsundens Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Po 10år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: Fabs |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 28.27 | ||||||
- | Benjamin Cervin | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Po 10år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: Fabs |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eskil Hansson | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 21.43 | ||||||
2 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 23.14 | ||||||
3 | Jonathan Hallkvist | 2003 | Simklubben Alingsås | 25.00 | ||||||
4 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 26.37 | ||||||
- | Gustaf Gustafsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leo Hovbrandt | 2003 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Fl 11-12 år, Finaler 11 år |
Sponsor: Prinfo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Molly Stranne | 2002 | Föreningen Ale Simmarna | 42.27 | ||||||
2 | Ellinor Olesen | 2002 | Simklubben Alingsås | 44.00 | ||||||
3 | Fanny Eriksson | 2002 | Karlsborgs Simklubb | 45.39 | ||||||
4 | Astrid Lilja | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.90 | ||||||
5 | Nora Lidbom | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.23 | ||||||
6 | Louisa Thelin | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 48.20 | ||||||
7 | Elsa Odd | 2002 | Åsundens Simsällskap | 49.14 | ||||||
8 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 50.51 | ||||||
9 | Ida Kramer | 2002 | Mariestads Simsällskap | 51.10 | ||||||
10 | Hanna Rohrmüller | 2002 | Alingsås SLS | 54.81 | ||||||
11 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 58.60 | ||||||
- | Natalia Bozic | 2002 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Johansson | 2002 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Fl 11-12 år, Finaler 12 år |
Sponsor: Prinfo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mollie Kovala | 2001 | Mariestads Simsällskap | 35.04 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 35.15 | ||||||
3 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.08 | ||||||
4 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 39.57 | ||||||
5 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 39.79 | ||||||
6 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.92 | ||||||
7 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 45.24 | ||||||
8 | Elna Lygdman | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.94 | ||||||
- | Hanna Malm | 2001 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Vilma Creutz | 2001 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Alwa Pettersson | 2001 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Yasemin Cervin | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Po 11-12 år, Finaler 11 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | 45.02 | ||||||
2 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 48.16 | ||||||
3 | Christoffer Vandija | 2002 | Alingsås SLS | 54.52 | ||||||
4 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 55.03 | ||||||
5 | Markus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 59.87 | ||||||
- | Villiam Creutz | 2002 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Kristoffer Ryberg | 2002 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Po 11-12 år, Finaler 12 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Engström | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.89 | ||||||
2 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 39.93 | ||||||
3 | Simon Gustafsson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 40.40 | ||||||
4 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 44.00 | ||||||
5 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 44.06 | ||||||
6 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 44.88 | ||||||
7 | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 50.12 | ||||||
- | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 7, 25m Ryggsim Fl 10 år o y, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Börjessons Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 23.43 | ||||||
2 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 24.72 | ||||||
3 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 26.01 | ||||||
4 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 27.02 | ||||||
5 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 28.19 | ||||||
6 | Linella Pettersson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 28.36 | ||||||
7 | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | 28.79 | ||||||
8 | Alma Larsson | 2006 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 29.15 | ||||||
9 | Agnes Holmblad | 2006 | Alingsås SLS | 30.59 | ||||||
10 | Elin Bohlin | 2005 | Alingsås SLS | 31.52 | ||||||
11 | Elin Eisner | 2005 | Alingsås SLS | 32.06 | ||||||
12 | Nellie Siwersjö | 2006 | Alingsås SLS | 32.23 | ||||||
13 | Mira Löfgren | 2005 | Alingsås SLS | 32.94 | ||||||
14 | Ella Engström | 2005 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 33.12 | ||||||
15 | Emilia Karlsson | 2005 | Simklubben Alingsås | 34.27 | ||||||
- | Ida Agardtsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Fl 10 år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: Börjessons Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 24.00 | ||||||
2 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 24.52 | ||||||
3 | Tuva Gustavsson | 2004 | Alingsås SLS | 24.54 | ||||||
4 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 24.61 | ||||||
5 | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | 24.81 | ||||||
6 | Elin Svensson | 2004 | Åsundens Simsällskap | 25.23 | ||||||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 25.26 | ||||||
8 | Matilda Blixt | 2004 | Alingsås SLS | 26.41 | ||||||
9 | Hannah Lilja | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 26.92 | ||||||
10 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 27.12 | ||||||
11 | Isabelle Persson | 2004 | Simklubben Alingsås | 27.22 | ||||||
12 | Emmy Hansson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 27.24 | ||||||
13 | Sofia Siwersjö | 2004 | Alingsås SLS | 27.78 | ||||||
14 | Sofia Rohrmüller | 2004 | Alingsås SLS | 28.33 | ||||||
15 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 28.37 | ||||||
16 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 29.37 | ||||||
17 | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 29.87 | ||||||
18 | Stina Langmead | 2004 | Simklubben Elfsborg | 30.19 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Fl 10 år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: Börjessons Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 20.73 | ||||||
2 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 21.05 | ||||||
3 | Wilma Källberg | 2003 | Alingsås SLS | 21.35 | ||||||
4 | Emilia Esborn | 2003 | Alingsås SLS | 22.45 | ||||||
5 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 22.62 | ||||||
6 | Linnea Larsson-Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 22.76 | ||||||
7 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 22.96 | ||||||
8 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 23.51 | ||||||
9 | Emma Svenneby | 2003 | Simklubben Elfsborg | 23.59 | ||||||
10 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 23.65 | ||||||
11 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 23.69 | ||||||
12 | Annie Dahlberg | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 24.35 | ||||||
13 | My Larsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 24.47 | ||||||
14 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 25.76 | ||||||
15 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 25.82 | ||||||
16 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 25.88 | ||||||
17 | Ebba Söderberg | 2003 | Alingsås SLS | 26.11 | ||||||
18 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 26.45 | ||||||
19 | Astrid Nilsson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 26.54 | ||||||
20 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 26.79 | ||||||
21 | Tilda Pettersson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 27.22 | ||||||
22 | Olivia Sandgren | 2003 | Falköpings Simsällskap | 32.09 | ||||||
- | Tindra Hillermyr | 2003 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
- | Tova Jerkefjord | 2003 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 8, 25m Ryggsim Po 10 år o y, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Nordic Wellness |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Nilsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 28.66 | ||||||
2 | Djordje Bozic | 2006 | Skövde Simsällskap | 35.58 | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Po 10 år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: Nordic Wellness |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 25.01 | ||||||
2 | Valentin Åsén | 2004 | Alingsås SLS | 26.47 | ||||||
3 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 27.52 | ||||||
4 | Benjamin Cervin | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 28.19 | ||||||
5 | Tobias Nilsson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 33.38 | ||||||
- | Elis Hantilson | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Po 10 år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: Nordic Wellness |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 21.35 | ||||||
2 | Eskil Hansson | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 21.76 | ||||||
3 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 21.94 | ||||||
4 | Albin Öijen | 2003 | Falköpings Simsällskap | 21.95 | ||||||
5 | Jonathan Hallkvist | 2003 | Simklubben Alingsås | 22.63 | ||||||
6 | Viggo Merler | 2003 | Alingsås SLS | 23.60 | ||||||
7 | Melker Sjöstedt | 2003 | Alingsås SLS | 24.32 | ||||||
8 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 24.33 | ||||||
9 | Jesper Stomberg Johansson | 2003 | Alingsås SLS | 24.45 | ||||||
10 | Jacob Hallkvist | 2003 | Simklubben Alingsås | 24.82 | ||||||
10 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 24.82 | ||||||
12 | Leo Hovbrandt | 2003 | Simklubben Alingsås | 25.02 | ||||||
13 | Oskar Larsson | 2003 | Mellerud Simklubb | 25.40 | ||||||
14 | Gustaf Gustafsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 27.02 | ||||||
15 | Tim Myrqvist | 2003 | Falköpings Simsällskap | 27.69 | ||||||
16 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.21 | ||||||
- | Tim Niklasson | 2003 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 9, 50m Ryggsim Fl 11-12 år, Finaler 11 år |
Sponsor: Elfördel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Eriksson | 2002 | Karlsborgs Simklubb | 41.72 | ||||||
2 | Ida Kramer | 2002 | Mariestads Simsällskap | 42.19 | ||||||
3 | Ellinor Olesen | 2002 | Simklubben Alingsås | 42.90 | ||||||
4 | Molly Stranne | 2002 | Föreningen Ale Simmarna | 43.53 | ||||||
5 | Louisa Thelin | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 45.41 | ||||||
6 | Nora Lidbom | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.43 | ||||||
7 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 46.04 | ||||||
8 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 47.55 | ||||||
9 | Elin Johansson | 2002 | Mellerud Simklubb | 48.09 | ||||||
10 | Arieta Halilaj | 2002 | Svenljunga Simklubb | 48.35 | ||||||
11 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 49.97 | ||||||
12 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 50.11 | ||||||
13 | Natalia Bozic | 2002 | Skövde Simsällskap | 51.50 | ||||||
14 | Hanna Rohrmüller | 2002 | Alingsås SLS | 52.22 | ||||||
15 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 52.31 | ||||||
16 | Clara Sandberg | 2002 | Alingsås SLS | 1:03.16 | ||||||
- | Panni Toth | 2002 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Odd | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Wernmyr | 2002 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Fl 11-12 år, Finaler 12 år |
Sponsor: Elfördel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 36.91 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 37.88 | ||||||
3 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 40.21 | ||||||
4 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.03 | ||||||
5 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 41.11 | ||||||
6 | Alwa Pettersson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 41.90 | ||||||
7 | Mollie Kovala | 2001 | Mariestads Simsällskap | 42.40 | ||||||
8 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 42.83 | ||||||
9 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.53 | ||||||
10 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.91 | ||||||
11 | Elna Lygdman | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.40 | ||||||
12 | Moa Adin | 2001 | Alingsås SLS | 45.64 | ||||||
13 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 47.12 | ||||||
14 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 47.63 | ||||||
15 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 48.14 | ||||||
16 | Yasemin Cervin | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.32 | ||||||
17 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 52.86 | ||||||
18 | Hanna Björkman | 2001 | Falköpings Simsällskap | 53.85 | ||||||
19 | Maria Fredriksson | 2001 | Mellerud Simklubb | 55.80 | ||||||
- | Hanna Malm | 2001 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Vilma Creutz | 2001 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Linnea Carlsson | 2001 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 10, 50m Ryggsim Po 11-12 år, Finaler 11 år |
Sponsor: PWC |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Vandija | 2002 | Alingsås SLS | 44.79 | ||||||
2 | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | 44.83 | ||||||
3 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 45.12 | ||||||
4 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.58 | ||||||
5 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 46.47 | ||||||
6 | Arvid Lindmark | 2002 | Alingsås SLS | 49.46 | ||||||
7 | Markus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 51.36 | ||||||
8 | Kristoffer Ryberg | 2002 | Alingsås SLS | 52.59 | ||||||
9 | Erik Erving | 2002 | Mellerud Simklubb | 1:04.03 | ||||||
- | Villiam Creutz | 2002 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Po 11-12 år, Finaler 12 år |
Sponsor: PWC |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.30 | ||||||
2 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 38.18 | ||||||
3 | Simon Gustafsson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 41.31 | ||||||
4 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 42.06 | ||||||
5 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 43.68 | ||||||
6 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 43.69 | ||||||
7 | David Engström | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.77 | ||||||
8 | Eskil Arnell | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.34 | ||||||
9 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 47.99 | ||||||
10 | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 49.94 | ||||||
11 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.09 | ||||||
12 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 52.43 | ||||||
13 | Oskar Sandgren | 2001 | Falköpings Simsällskap | 52.78 | ||||||
14 | Albin Grapci | 2001 | Svenljunga Simklubb | 1:07.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 14:47 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 11, 25m Bröstsim Fl 10 år o y, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Statoil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 23.80 | ||||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 26.64 | ||||||
3 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 29.91 | ||||||
4 | Agnes Holmblad | 2006 | Alingsås SLS | 30.99 | ||||||
5 | Nathalie Sahlin | 2006 | Alingsås SLS | 31.06 | ||||||
6 | Linella Pettersson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 31.47 | ||||||
7 | Ella Engström | 2005 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 31.48 | ||||||
8 | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | 32.36 | ||||||
9 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.33 | ||||||
10 | Mira Löfgren | 2005 | Alingsås SLS | 33.38 | ||||||
11 | Elin Eisner | 2005 | Alingsås SLS | 34.96 | ||||||
12 | Alma Larsson | 2006 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 36.14 | ||||||
13 | Nellie Siwersjö | 2006 | Alingsås SLS | 42.31 | ||||||
- | Emilia Karlsson | 2005 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Ida Agardtsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 11, 25m Bröstsim Fl 10 år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: Statoil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Lilja | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 22.15 | ||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 23.79 | ||||||
3 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 24.65 | ||||||
4 | Tuva Gustavsson | 2004 | Alingsås SLS | 26.52 | ||||||
5 | Elin Svensson | 2004 | Åsundens Simsällskap | 26.61 | ||||||
6 | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 26.90 | ||||||
7 | Stina Langmead | 2004 | Simklubben Elfsborg | 27.23 | ||||||
8 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 27.43 | ||||||
9 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 27.47 | ||||||
10 | Isabelle Persson | 2004 | Simklubben Alingsås | 28.29 | ||||||
11 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 28.60 | ||||||
12 | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | 29.06 | ||||||
13 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 30.85 | ||||||
14 | Emmy Hansson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 31.10 | ||||||
15 | Matilda Blixt | 2004 | Alingsås SLS | 32.20 | ||||||
16 | Sofia Rohrmüller | 2004 | Alingsås SLS | 32.48 | ||||||
- | Sofia Siwersjö | 2004 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Gren 11, 25m Bröstsim Fl 10 år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: Statoil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 21.97 | ||||||
2 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 22.25 | ||||||
3 | Wilma Källberg | 2003 | Alingsås SLS | 22.50 | ||||||
4 | Emilia Esborn | 2003 | Alingsås SLS | 22.62 | ||||||
5 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 23.85 | ||||||
6 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 24.22 | ||||||
7 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 24.33 | ||||||
8 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 24.99 | ||||||
9 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 25.01 | ||||||
10 | Emma Svenneby | 2003 | Simklubben Elfsborg | 25.21 | ||||||
11 | Annie Dahlberg | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 25.82 | ||||||
12 | Linnea Larsson-Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 26.30 | ||||||
13 | Felicia Johansson Thörngr | 2003 | Simklubben Elfsborg | 26.40 | ||||||
14 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 26.60 | ||||||
15 | My Larsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 26.67 | ||||||
16 | Astrid Nilsson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 27.29 | ||||||
17 | Amanda Davidsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 29.13 | ||||||
18 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 29.25 | ||||||
19 | Anya Bengtsson Phootara | 2003 | Alingsås SLS | 30.42 | ||||||
20 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 32.19 | ||||||
21 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 32.42 | ||||||
- | Tindra Hillermyr | 2003 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
- | Ebba Söderberg | 2003 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Josefin Olsson | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
- | Olivia Sandgren | 2003 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Pettersson | 2003 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:47 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 12, 25m Bröstsim Po 10 år o y, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: GB Glass |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Djordje Bozic | 2006 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 25m Bröstsim Po 10 år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: GB Glass |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tobias Nilsson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 27.20 | ||||||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 28.32 | ||||||
3 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 28.47 | ||||||
- | Benjamin Cervin | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Elis Hantilson | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 12, 25m Bröstsim Po 10 år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: GB Glass |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Öijen | 2003 | Falköpings Simsällskap | 23.57 | ||||||
2 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 24.50 | ||||||
3 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 25.96 | ||||||
4 | Tim Niklasson | 2003 | Mellerud Simklubb | 26.65 | ||||||
5 | Viggo Merler | 2003 | Alingsås SLS | 27.69 | ||||||
6 | Leo Hovbrandt | 2003 | Simklubben Alingsås | 30.05 | ||||||
7 | Melker Sjöstedt | 2003 | Alingsås SLS | 30.69 | ||||||
8 | Noel Bohlin | 2003 | Alingsås SLS | 30.83 | ||||||
9 | Tim Myrqvist | 2003 | Falköpings Simsällskap | 31.06 | ||||||
10 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.88 | ||||||
11 | Jesper Stomberg Johansson | 2003 | Alingsås SLS | 31.89 | ||||||
12 | Jacob Hallkvist | 2003 | Simklubben Alingsås | 32.37 | ||||||
13 | Gustaf Gustafsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 32.71 | ||||||
- | Jonathan Hallkvist | 2003 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Oskar Larsson | 2003 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 13, 50m Bröstsim Fl 11-12 år, Finaler 11 år |
Sponsor: Vårgårdabuss |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Eriksson | 2002 | Karlsborgs Simklubb | 48.49 | ||||||
2 | Ida Kramer | 2002 | Mariestads Simsällskap | 49.00 | ||||||
3 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 50.49 | ||||||
4 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 50.63 | ||||||
5 | Arieta Halilaj | 2002 | Svenljunga Simklubb | 51.85 | ||||||
6 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 54.14 | ||||||
7 | Elin Johansson | 2002 | Mellerud Simklubb | 54.51 | ||||||
8 | Frida Wernmyr | 2002 | Falköpings Simsällskap | 56.67 | ||||||
9 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 56.75 | ||||||
10 | Hanna Rohrmüller | 2002 | Alingsås SLS | 59.69 | ||||||
11 | Clara Sandberg | 2002 | Alingsås SLS | 1:06.99 | ||||||
- | Panni Toth | 2002 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Astrid Lilja | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Ellinor Olesen | 2002 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Thillman | 2002 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
- | Natalia Bozic | 2002 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Fl 11-12 år, Finaler 12 år |
Sponsor: Vårgårdabuss |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mollie Kovala | 2001 | Mariestads Simsällskap | 41.80 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 43.26 | ||||||
3 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 45.47 | ||||||
4 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 46.40 | ||||||
5 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 46.54 | ||||||
6 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.31 | ||||||
7 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 47.63 | ||||||
8 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 47.74 | ||||||
9 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 48.61 | ||||||
10 | Julia Axéll | 2001 | Föreningen Ale Simmarna | 48.72 | ||||||
11 | Elna Lygdman | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.22 | ||||||
12 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 50.50 | ||||||
13 | Josefine Martinsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 51.02 | ||||||
14 | Yasemin Cervin | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 51.10 | ||||||
15 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 51.63 | ||||||
16 | Moa Adin | 2001 | Alingsås SLS | 52.23 | ||||||
17 | Alwa Pettersson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 52.27 | ||||||
18 | Hanna Björkman | 2001 | Falköpings Simsällskap | 52.35 | ||||||
19 | Maria Fredriksson | 2001 | Mellerud Simklubb | 1:02.96 | ||||||
- | Alva Jörneberg | 2001 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 14, 50m Bröstsim Po 11-12 år, Finaler 11 år |
Sponsor: GBSM Förvaltning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | 48.89 | ||||||
2 | Markus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 51.07 | ||||||
3 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 51.71 | ||||||
4 | Kristoffer Ryberg | 2002 | Alingsås SLS | 51.90 | ||||||
5 | Christoffer Vandija | 2002 | Alingsås SLS | 52.92 | ||||||
6 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 53.34 | ||||||
7 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 54.60 | ||||||
8 | Erik Erving | 2002 | Mellerud Simklubb | 1:05.54 | ||||||
- | Arvid Lindmark | 2002 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Po 11-12 år, Finaler 12 år |
Sponsor: GBSM Förvaltning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Gustafsson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 47.67 | ||||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 48.74 | ||||||
3 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 49.38 | ||||||
4 | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 49.88 | ||||||
5 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 50.09 | ||||||
6 | David Engström | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.16 | ||||||
7 | Eskil Arnell | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.92 | ||||||
8 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 51.26 | ||||||
9 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 51.61 | ||||||
10 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 52.73 | ||||||
11 | Oskar Sandgren | 2001 | Falköpings Simsällskap | 55.85 | ||||||
12 | Albin Grapci | 2001 | Svenljunga Simklubb | 58.76 | ||||||
- | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 15, 25m Frisim Fl 10 år o y, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Green Bullet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 20.70 | ||||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 20.91 | ||||||
3 | Nathalie Sahlin | 2006 | Alingsås SLS | 24.26 | ||||||
4 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 24.87 | ||||||
5 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 25.40 | ||||||
6 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 25.49 | ||||||
7 | Alma Larsson | 2006 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 25.96 | ||||||
8 | Elin Bohlin | 2005 | Alingsås SLS | 26.93 | ||||||
9 | Emilia Karlsson | 2005 | Simklubben Alingsås | 27.53 | ||||||
10 | Linella Pettersson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 28.52 | ||||||
11 | Elin Eisner | 2005 | Alingsås SLS | 29.42 | ||||||
12 | Ida Agardtsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 29.55 | ||||||
13 | Mira Löfgren | 2005 | Alingsås SLS | 31.33 | ||||||
14 | Nellie Siwersjö | 2006 | Alingsås SLS | 31.36 | ||||||
15 | Ella Engström | 2005 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 32.25 | ||||||
16 | Agnes Holmblad | 2006 | Alingsås SLS | 36.51 | ||||||
17 | Clara Rostrup | 2007 | Alingsås SLS | 46.59 | ||||||
- | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 15, 25m Frisim Fl 10 år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: Green Bullet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 17.89 | ||||||
2 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 18.78 | ||||||
3 | Tuva Gustavsson | 2004 | Alingsås SLS | 19.29 | ||||||
4 | Elin Svensson | 2004 | Åsundens Simsällskap | 20.13 | ||||||
5 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 20.28 | ||||||
6 | Hannah Lilja | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 21.19 | ||||||
7 | Isabelle Persson | 2004 | Simklubben Alingsås | 23.16 | ||||||
8 | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 23.71 | ||||||
9 | Emmy Hansson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 23.78 | ||||||
10 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 24.58 | ||||||
11 | Stina Langmead | 2004 | Simklubben Elfsborg | 24.94 | ||||||
12 | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | 25.43 | ||||||
13 | Sofia Rohrmüller | 2004 | Alingsås SLS | 26.58 | ||||||
14 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 27.95 | ||||||
15 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 32.71 | ||||||
16 | Sofia Siwersjö | 2004 | Alingsås SLS | 35.32 | ||||||
- | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 25m Frisim Fl 10 år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: Green Bullet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 16.33 | ||||||
2 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 18.20 | ||||||
3 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 18.28 | ||||||
4 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 18.44 | ||||||
5 | Emilia Esborn | 2003 | Alingsås SLS | 18.68 | ||||||
6 | Ebba Söderberg | 2003 | Alingsås SLS | 19.06 | ||||||
7 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 19.07 | ||||||
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 19.20 | ||||||
9 | Annie Dahlberg | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 19.70 | ||||||
10 | Josefin Olsson | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 19.85 | ||||||
11 | My Larsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 20.31 | ||||||
12 | Astrid Nilsson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 20.49 | ||||||
13 | Amanda Davidsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 20.59 | ||||||
14 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 20.60 | ||||||
15 | Tilda Pettersson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 20.70 | ||||||
16 | Emma Svenneby | 2003 | Simklubben Elfsborg | 20.78 | ||||||
17 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 21.53 | ||||||
18 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 21.77 | ||||||
19 | Linnea Larsson-Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 21.88 | ||||||
20 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 22.16 | ||||||
21 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 22.56 | ||||||
22 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 23.99 | ||||||
23 | Felicia Johansson Thörngr | 2003 | Simklubben Elfsborg | 24.97 | ||||||
- | Tindra Hillermyr | 2003 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
- | Olivia Sandgren | 2003 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Källberg | 2003 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 16, 25m Frisim Po 10 år o y, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Länsförsäkringar |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Nilsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 24.94 | ||||||
- | Djordje Bozic | 2006 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 25m Frisim Po 10 år o y, Finaler 9 år |
Sponsor: Länsförsäkringar |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 20.29 | ||||||
2 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 21.94 | ||||||
3 | Benjamin Cervin | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 24.68 | ||||||
4 | Tobias Nilsson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 26.35 | ||||||
5 | Elis Hantilson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 28.76 | ||||||
Gren 16, 25m Frisim Po 10 år o y, Finaler 10 år |
Sponsor: Länsförsäkringar |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 17.30 | ||||||
2 | Albin Öijen | 2003 | Falköpings Simsällskap | 17.80 | ||||||
3 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 18.06 | ||||||
4 | Jonathan Hallkvist | 2003 | Simklubben Alingsås | 19.08 | ||||||
5 | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 19.91 | ||||||
6 | Jacob Hallkvist | 2003 | Simklubben Alingsås | 20.36 | ||||||
7 | Oskar Larsson | 2003 | Mellerud Simklubb | 20.66 | ||||||
8 | Leo Hovbrandt | 2003 | Simklubben Alingsås | 20.82 | ||||||
9 | Viggo Merler | 2003 | Alingsås SLS | 21.16 | ||||||
10 | Melker Sjöstedt | 2003 | Alingsås SLS | 22.18 | ||||||
11 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 22.32 | ||||||
12 | Jesper Stomberg Johansson | 2003 | Alingsås SLS | 22.57 | ||||||
13 | Tim Myrqvist | 2003 | Falköpings Simsällskap | 24.46 | ||||||
14 | Noel Bohlin | 2003 | Alingsås SLS | 26.00 | ||||||
15 | Tim Niklasson | 2003 | Mellerud Simklubb | 28.54 | ||||||
- | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 17, 50m Frisim Fl 11-12 år, Finaler 11 år |
Sponsor: Eriks byggnadsställningar |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lilja | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.71 | ||||||
2 | Ida Kramer | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.79 | ||||||
3 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.20 | ||||||
4 | Fanny Eriksson | 2002 | Karlsborgs Simklubb | 37.24 | ||||||
5 | Nora Lidbom | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.11 | ||||||
6 | Ellinor Olesen | 2002 | Simklubben Alingsås | 40.11 | ||||||
7 | Louisa Thelin | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.47 | ||||||
8 | Arieta Halilaj | 2002 | Svenljunga Simklubb | 42.05 | ||||||
9 | Elin Johansson | 2002 | Mellerud Simklubb | 42.27 | ||||||
10 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 43.82 | ||||||
11 | Natalia Bozic | 2002 | Skövde Simsällskap | 44.14 | ||||||
12 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 44.56 | ||||||
13 | Hanna Rohrmüller | 2002 | Alingsås SLS | 45.17 | ||||||
14 | Frida Wernmyr | 2002 | Falköpings Simsällskap | 45.36 | ||||||
15 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 46.56 | ||||||
16 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 48.39 | ||||||
17 | Louise Thillman | 2002 | Föreningen Ale Simmarna | 56.73 | ||||||
18 | Clara Sandberg | 2002 | Alingsås SLS | 57.59 | ||||||
- | Elsa Odd | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Fl 11-12 år, Finaler 12 år |
Sponsor: Eriks byggnadsställningar |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 30.97 | ||||||
2 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 31.51 | ||||||
3 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 33.18 | ||||||
4 | Alwa Pettersson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 33.89 | ||||||
5 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.27 | ||||||
6 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 34.40 | ||||||
7 | Mollie Kovala | 2001 | Mariestads Simsällskap | 34.45 | ||||||
8 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.21 | ||||||
9 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 36.41 | ||||||
10 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.15 | ||||||
11 | Elna Lygdman | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.16 | ||||||
12 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.76 | ||||||
13 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 40.66 | ||||||
14 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.24 | ||||||
15 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 41.27 | ||||||
16 | Julia Axéll | 2001 | Föreningen Ale Simmarna | 41.34 | ||||||
17 | Moa Adin | 2001 | Alingsås SLS | 41.65 | ||||||
18 | Yasemin Cervin | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.97 | ||||||
19 | Hanna Björkman | 2001 | Falköpings Simsällskap | 47.07 | ||||||
20 | Maria Fredriksson | 2001 | Mellerud Simklubb | 47.65 | ||||||
21 | Josefine Martinsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 51.40 | ||||||
- | Alva Jörneberg | 2001 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 18, 50m Frisim Po 11-12 år, Finaler 11 år |
Sponsor: Nolhaga Café |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.21 | ||||||
2 | Christoffer Vandija | 2002 | Alingsås SLS | 38.40 | ||||||
3 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 38.90 | ||||||
4 | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | 39.12 | ||||||
5 | Markus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 40.03 | ||||||
6 | Kristoffer Ryberg | 2002 | Alingsås SLS | 41.31 | ||||||
7 | Arvid Lindmark | 2002 | Alingsås SLS | 41.70 | ||||||
8 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.87 | ||||||
9 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.83 | ||||||
10 | Erik Erving | 2002 | Mellerud Simklubb | 47.78 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Po 11-12 år, Finaler 12 år |
Sponsor: Nolhaga Café |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.45 | ||||||
2 | Simon Gustafsson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 34.08 | ||||||
3 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 34.56 | ||||||
4 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 34.82 | ||||||
5 | David Engström | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.94 | ||||||
6 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 36.37 | ||||||
7 | Vilgot Stenberg | 2001 | Alingsås SLS | 36.59 | ||||||
8 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.17 | ||||||
9 | Markus Svensson | 2001 | Åsundens Simsällskap | 38.01 | ||||||
10 | Eskil Arnell | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.51 | ||||||
11 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 38.72 | ||||||
12 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.10 | ||||||
13 | Oskar Sandgren | 2001 | Falköpings Simsällskap | 43.91 | ||||||
14 | Albin Grapci | 2001 | Svenljunga Simklubb | 54.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 19, 4X25m Medley Flickor, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Shop Service Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Lag 1 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:11.95 | ||||||
Ebba Olsson | 2001 | |||||||||
Ida Kramer | 2002 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Mollie Kovala | 2001 | |||||||||
Ida Lövgren | 2001 | 1:11.95 | 1:11.95 | |||||||
2 | Skene 1 | 0 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:19.14 | ||||||
Nora Lidbom | 2002 | |||||||||
Astrid Lilja | 2002 | 43.93 | 43.93 | |||||||
Molly Bengtsson | 2001 | |||||||||
Elna Lygdman | 2001 | 1:19.14 | 1:19.14 | |||||||
3 | Fss Tjejer Yngre 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:19.90 | ||||||
Moa Alsiö | 2001 | |||||||||
Hanna Björkman | 2001 | 45.46 | 45.46 | |||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | |||||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 1:19.90 | 1:19.90 | |||||||
4 | Alingsås Sim- & Liv Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 1:20.41 | ||||||
Emilia Esborn | 2003 | |||||||||
Ebba Söderberg | 2003 | 46.42 | 46.42 | |||||||
Klara Tistrand | 2001 | |||||||||
Wilma Källberg | 2003 | 1:20.41 | 1:20.41 | |||||||
5 | SK Elfsborg Lag 1 Dam | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:23.43 | ||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | |||||||||
Alma Johansson | 2001 | 45.49 | 45.49 | |||||||
Astrid Svedberg | 2001 | |||||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 1:23.43 | 1:23.43 | |||||||
6 | Skene 2 | 0 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:26.49 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | |||||||||
Hannah Lilja | 2004 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Emelia Skoglund | 2003 | |||||||||
Yasemin Cervin | 2001 | 1:26.49 | 1:26.49 | |||||||
7 | Åss Lag 1 | 2001 | Åsundens Simsällskap | 1:27.60 | ||||||
Elsa Odd | 2002 | |||||||||
Rebecka Söderberg | 2004 | 47.90 | 47.90 | |||||||
Alwa Pettersson | 2001 | |||||||||
Tilda Pettersson | 2003 | 1:27.60 | 1:27.60 | |||||||
8 | Lag 2 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:29.10 | ||||||
Ellen Kampe | 2003 | |||||||||
Wilma Zanderau | 2003 | 47.14 | 47.14 | |||||||
Hilda Melin | 2002 | |||||||||
Sofia Wallengren | 2002 | 1:29.10 | 1:29.10 | |||||||
9 | SK Elfsborg Lag 2 Dam | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:29.98 | ||||||
Ebba Wahlberg | 2002 | |||||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 47.30 | 47.30 | |||||||
Cajsa Askengren | 2002 | |||||||||
Emma Svenneby | 2003 | 1:29.98 | 1:29.98 | |||||||
10 | SK Alingsås Tjejer | 0 | Simklubben Alingsås | 1:31.26 | ||||||
Isabelle Persson | 2004 | |||||||||
Tindra Richards | 2001 | 49.99 | 49.99 | |||||||
Ellinor Olesen | 2002 | |||||||||
Amanda Davidsson | 2003 | 1:31.26 | 1:31.26 | |||||||
11 | Lag 3 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:33.90 | ||||||
My Larsson | 2003 | |||||||||
Elsa Olsson | 2003 | 49.22 | 49.22 | |||||||
Tilde Zanderau | 2005 | |||||||||
Thyra Mellander | 2003 | 1:33.90 | 1:33.90 | |||||||
12 | Alingsås Sim- & Liv Lag 2 | 0 | Alingsås SLS | 1:36.78 | ||||||
Isabelle Ranch | 2004 | |||||||||
Moa Adin | 2001 | 47.90 | 47.90 | |||||||
Hanna Rohrmüller | 2002 | |||||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | 1:36.78 | 1:36.78 | |||||||
13 | Fss Tjejer Yngre 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:43.23 | ||||||
Emily Jansson | 2003 | |||||||||
Olivia Sandgren | 2003 | 54.09 | 54.09 | |||||||
Filippa Lind | 2004 | |||||||||
Frida Wernmyr | 2002 | 1:43.23 | 1:43.23 | |||||||
- | Ale Lag1 Flickor | 2002 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 20, 4X25m Medley Pojkar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: SEFA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Skene | 0 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:20.97 | ||||||
Eskil Arnell | 2001 | |||||||||
Felix W.persson | 2003 | 46.15 | 46.15 | |||||||
David Engström | 2001 | |||||||||
Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | 1:20.97 | 1:20.97 | |||||||
2 | SK Elfsborg Lag 1 Pojk | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:22.69 | ||||||
Gustav Askengren | 2004 | |||||||||
Klas Sandgren | 2002 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Albin Svenneby | 2001 | |||||||||
Bálint Deák | 2002 | 1:22.69 | 1:22.69 | |||||||
3 | Alingsås Sim- & Liv Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 1:22.98 | ||||||
Christoffer Vandija | 2002 | |||||||||
Kristoffer Ryberg | 2002 | 44.74 | 44.74 | |||||||
Vilgot Stenberg | 2001 | |||||||||
Arvid Lindmark | 2002 | 1:22.98 | 1:22.98 | |||||||
4 | SK Alingsås Grabbar | 0 | Simklubben Alingsås | 1:27.06 | ||||||
Jonathan Hallkvist | 2003 | |||||||||
Erik Hjorth | 2002 | 45.08 | 45.08 | |||||||
Noah Emanuelsson | 2003 | |||||||||
Jacob Hallkvist | 2003 | 1:27.06 | 1:27.06 | |||||||
5 | Fss Killar Yngre | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:28.81 | ||||||
Albin Öijen | 2003 | |||||||||
Oskar Sandgren | 2001 | 46.29 | 46.29 | |||||||
Simon Svedberg | 2001 | |||||||||
Tim Myrqvist | 2003 | 1:28.81 | 1:28.81 | |||||||
- | Simklubben Vänersborg | 0 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:40 |