Results for Vårsimiaden Försök 2013 Ludvika
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 41.62 | 1:24.76 | 2:13.96 | 2:53.09 | |||
2 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.22 | 1:25.78 | 2:18.08 | 2:58.62 | |||
3 | Emmy Östling | 2001 | Simsällskapet Mora | 44.01 | 1:30.62 | 2:24.08 | 3:02.03 | |||
4 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 37.51 | 1:24.49 | 2:18.19 | 3:03.45 | |||
5 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.35 | 1:26.99 | 2:25.23 | 3:10.87 | |||
6 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 41.73 | 1:33.94 | 2:26.92 | 3:11.78 | |||
7 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.04 | 1:35.65 | 2:32.41 | 3:12.65 | |||
8 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 47.54 | 1:38.01 | 2:34.44 | 3:20.02 | |||
9 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.24 | 1:38.44 | 2:41.01 | 3:28.87 | |||
10 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 51.21 | 1:50.03 | 2:49.86 | 3:38.49 | |||
11 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 53.85 | 1:53.49 | 2:53.60 | 3:40.56 | |||
- | Wilma Karlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | DNF | ||||||
- | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 34.94 | 1:15.16 | 2:00.07 | 2:37.85 | |||
2 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 37.43 | 1:21.54 | 2:07.33 | 2:46.21 | |||
3 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.53 | 1:20.60 | 2:09.51 | 2:48.88 | |||
4 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.71 | 1:23.65 | 2:11.22 | 2:49.31 | |||
5 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 37.57 | 1:21.88 | 2:15.01 | 2:53.49 | |||
6 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 37.84 | 1:25.96 | 2:15.70 | 2:57.04 | |||
7 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 38.87 | 1:25.08 | 2:18.89 | 3:00.83 | |||
8 | Petronella Skoglund | 2000 | Leksands Simförening | 38.86 | 1:29.49 | 2:21.30 | 3:03.32 | |||
9 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 39.19 | 1:28.66 | 2:21.55 | 3:03.86 | |||
10 | Sara Amundsson | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 45.28 | 1:34.68 | 2:29.31 | 3:09.46 | |||
11 | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | 41.50 | 1:31.31 | 2:23.93 | 3:09.71 | |||
12 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.35 | 1:34.23 | 2:27.24 | 3:13.54 | |||
13 | Alma Leijonhufvud | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.73 | 1:33.88 | 2:33.57 | 3:18.05 | |||
14 | Sara Andersson | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.69 | 1:43.81 | 2:43.12 | 3:38.78 | |||
15 | Elin Sundstrand | 2000 | Gävle Simsällskap | 52.47 | 1:46.99 | 2:49.91 | 3:43.52 | |||
- | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | DNF | ||||||
- | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
- | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cecilina Nilsson | 2000 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Norin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 40.59 | 1:26.17 | 2:20.03 | 2:58.69 | |||
2 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 41.84 | 1:32.02 | 2:28.12 | 3:09.92 | |||
3 | Milan Matti | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.66 | 1:35.71 | 2:33.01 | 3:16.37 | |||
4 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 43.91 | 1:37.06 | 2:34.01 | 3:16.49 | |||
5 | Samuel Sverker | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.31 | 1:37.37 | 2:33.68 | 3:17.51 | |||
6 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.74 | 1:37.34 | 2:37.04 | 3:18.48 | |||
7 | Lucas Flykt | 2001 | Bollnäs Simsällskap | 41.47 | 1:36.32 | 2:35.52 | 3:23.27 | |||
8 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.47 | 1:41.90 | 2:39.08 | 3:28.54 | |||
9 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.65 | 1:42.29 | 2:42.34 | 3:33.09 | |||
10 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.01 | 1:52.17 | 2:56.04 | 3:45.11 | |||
11 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 49.70 | 1:51.00 | 2:53.31 | 3:48.77 | |||
- | Carl Botling | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 35.35 | 1:16.80 | 2:06.44 | 2:44.61 | |||
2 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 36.67 | 1:20.78 | 2:07.96 | 2:47.73 | |||
3 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 36.49 | 1:21.58 | 2:12.83 | 2:51.69 | |||
4 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 38.84 | 1:24.17 | 2:16.22 | 2:56.80 | |||
5 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 41.72 | 1:28.69 | 2:24.68 | 3:03.82 | |||
6 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 37.83 | 1:27.71 | 2:23.13 | 3:07.67 | |||
7 | Hemming Ma | 2000 | Upsala Simsällskap | 40.51 | 1:34.09 | 2:31.46 | 3:19.73 | |||
8 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 45.40 | 1:36.64 | 2:34.62 | 3:20.38 | |||
9 | Carl Kieksi | 2000 | Borlänge Simsällskap | 43.10 | 1:35.55 | 2:36.95 | 3:21.58 | |||
10 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.81 | 1:40.74 | 2:45.22 | 3:28.26 | |||
11 | David Gorantsyan | 2000 | Upsala Simsällskap | 46.65 | 1:38.97 | 2:40.23 | 3:31.87 | |||
12 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 54.72 | 1:51.43 | 2:51.04 | 3:37.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 43.30 | 1:32.97 | |||||
2 | Viktoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 48.14 | 1:38.49 | |||||
3 | Clara Berg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 45.65 | 1:39.63 | |||||
4 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 53.11 | 1:44.30 | |||||
5 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 51.06 | 1:44.70 | |||||
6 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.17 | 1:45.73 | |||||
7 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 54.84 | 1:50.88 | |||||
8 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.63 | 1:52.51 | |||||
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Berg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 39.54 | 1:21.34 | |||||
2 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 41.71 | 1:26.62 | |||||
3 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.51 | 1:31.49 | |||||
4 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 45.29 | 1:34.66 | |||||
5 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.24 | 1:35.21 | |||||
6 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 45.60 | 1:35.35 | |||||
7 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.13 | 1:37.49 | |||||
8 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.07 | 1:39.98 | |||||
9 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.97 | 1:42.21 | |||||
10 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.85 | 1:43.94 | |||||
11 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.00 | 1:44.05 | |||||
12 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 50.00 | 1:45.18 | |||||
13 | Sara Nyholm | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.97 | 1:45.19 | |||||
14 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 49.08 | 1:45.81 | |||||
15 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 51.18 | 1:45.88 | |||||
16 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 49.79 | 1:50.64 | |||||
- | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Arola | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.77 | 1:41.13 | |||||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 48.20 | 1:43.03 | |||||
- | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 43.94 | 1:33.03 | |||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.13 | 1:42.21 | |||||
3 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 49.91 | 1:43.31 | |||||
4 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.83 | 1:43.72 | |||||
- | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Berg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 43.11 | 1:29.17 | |||||
2 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 48.92 | 1:40.65 | |||||
3 | Emma Granström | 2002 | Leksands Simförening | 1:40.71 | 1:40.71 | |||||
4 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 1:44.25 | 1:44.25 | |||||
5 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.41 | 1:46.48 | |||||
6 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:46.56 | 1:46.56 | |||||
7 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 52.42 | 1:46.81 | |||||
8 | Ida Lundén | 2002 | Gävle Simsällskap | 50.94 | 1:46.96 | |||||
9 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.97 | 1:49.80 | |||||
10 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:50.03 | 1:50.03 | |||||
11 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.81 | 1:50.56 | |||||
12 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 53.04 | 1:51.38 | |||||
13 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 54.41 | 1:53.33 | |||||
14 | Jennie Holmkvist | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.03 | 1:54.70 | |||||
15 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 54.63 | 1:55.23 | |||||
16 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 58.57 | 1:58.07 | |||||
17 | Sanna Arola | 2002 | Borlänge Simsällskap | 55.00 | 1:59.54 | |||||
18 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 59.00 | 1:59.83 | |||||
19 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 59.47 | 1:59.93 | |||||
20 | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 58.57 | 2:06.27 | |||||
21 | Sara Nyholm | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:01.14 | 2:09.14 | |||||
- | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 42.60 | 1:27.73 | |||||
2 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 42.45 | 1:30.21 | |||||
3 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.85 | 1:32.04 | |||||
4 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 44.71 | 1:33.40 | |||||
5 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 45.45 | 1:34.39 | |||||
6 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.51 | 1:36.30 | |||||
7 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 47.45 | 1:38.09 | |||||
8 | Erika Frank | 2001 | Falu Simsällskap | 49.69 | 1:42.18 | |||||
9 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 49.40 | 1:45.18 | |||||
10 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 50.92 | 1:46.21 | |||||
11 | Ella Vogel | 2001 | Hedemora Simsällskap | 53.30 | 1:47.53 | |||||
12 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.74 | 1:48.82 | |||||
13 | Elvira Lind | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.69 | 1:48.90 | |||||
14 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 52.21 | 1:49.49 | |||||
15 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 1:50.02 | 1:50.02 | |||||
16 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.41 | 1:50.94 | |||||
17 | Wilma Karlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.63 | 1:51.95 | |||||
18 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 52.41 | 1:53.12 | |||||
19 | Molly Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 51.99 | 1:54.35 | |||||
20 | Emma Kral | 2001 | Simsällskapet Mora | 55.11 | 1:56.39 | |||||
21 | Sabrina Tallberg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 54.01 | 1:59.55 | |||||
22 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 56.10 | 2:00.75 | |||||
- | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | DNF | ||||||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 38.77 | 1:21.41 | |||||
2 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 39.91 | 1:23.41 | |||||
3 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.39 | 1:26.84 | |||||
4 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 42.09 | 1:27.44 | |||||
5 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 42.37 | 1:29.00 | |||||
6 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.01 | 1:30.21 | |||||
7 | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | 42.77 | 1:30.26 | |||||
8 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.86 | 1:33.24 | |||||
9 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 43.82 | 1:33.45 | |||||
10 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 45.22 | 1:36.92 | |||||
11 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 47.88 | 1:38.55 | |||||
12 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 46.38 | 1:38.66 | |||||
13 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 47.94 | 1:39.03 | |||||
14 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 47.31 | 1:39.69 | |||||
15 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 47.78 | 1:40.26 | |||||
16 | Sara Amundsson | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 48.74 | 1:41.83 | |||||
17 | Wilma Norin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.54 | 1:42.02 | |||||
18 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 49.27 | 1:43.50 | |||||
19 | Hannah Björkbacka | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:46.40 | 1:46.40 | |||||
20 | Sara Andersson | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.82 | 1:46.68 | |||||
21 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 51.86 | 1:48.29 | |||||
22 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 51.93 | 1:50.78 | |||||
23 | Ellinor Backfält | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 53.99 | 1:52.60 | |||||
24 | Elvira Skogh | 2000 | Fagersta Simklubb | 52.65 | 1:53.54 | |||||
25 | Olivia Trabold | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.36 | 1:53.90 | |||||
26 | Vilma Sandell | 2000 | Borlänge Simsällskap | 52.02 | 1:54.74 | |||||
27 | Elin Sundstrand | 2000 | Gävle Simsällskap | 54.58 | 1:57.24 | |||||
28 | Julia Eriksson | 2000 | Upsala Simsällskap | 56.82 | 2:00.72 | |||||
- | Hannah Ragnarsson | 2000 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 51.78 | 1:48.22 | |||||
2 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 55.56 | 1:55.71 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 58.64 | 1:57.11 | |||||
4 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 59.33 | 2:07.25 | |||||
- | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 44.90 | 1:34.46 | |||||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.57 | 1:39.22 | |||||
3 | Samuel Sverker | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.62 | 1:40.98 | |||||
4 | Ludvig Grudin | 2001 | Simsällskapet Mora | 50.16 | 1:43.34 | |||||
5 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 51.65 | 1:47.10 | |||||
6 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 51.49 | 1:48.81 | |||||
7 | Milan Matti | 2001 | Upsala Simsällskap | 53.16 | 1:49.42 | |||||
8 | Lucas Flykt | 2001 | Bollnäs Simsällskap | 53.23 | 1:51.31 | |||||
9 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 55.86 | 1:53.03 | |||||
10 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 54.59 | 1:54.81 | |||||
11 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 53.18 | 1:55.24 | |||||
12 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 55.34 | 1:57.76 | |||||
13 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 56.61 | 2:00.21 | |||||
14 | Carl Botling | 2001 | Upsala Simsällskap | 59.81 | 2:06.68 | |||||
15 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:02.11 | 2:14.26 | |||||
- | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 38.79 | 1:23.48 | |||||
2 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 39.59 | 1:24.80 | |||||
3 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 45.38 | 1:36.05 | |||||
4 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 46.85 | 1:37.88 | |||||
5 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 46.22 | 1:38.17 | |||||
6 | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | 48.05 | 1:39.44 | |||||
7 | David Gorantsyan | 2000 | Upsala Simsällskap | 48.53 | 1:41.95 | |||||
8 | Carl Kieksi | 2000 | Borlänge Simsällskap | 49.59 | 1:43.02 | |||||
9 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 52.57 | 1:44.32 | |||||
10 | Alexander Kargsten | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.39 | 1:47.32 | |||||
11 | Hemming Ma | 2000 | Upsala Simsällskap | 52.19 | 1:49.53 | |||||
12 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 53.74 | 1:53.30 | |||||
13 | Thomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 54.78 | 1:56.93 | |||||
- | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 47.63 | ||||||
2 | Viktoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 48.80 | ||||||
3 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 49.23 | ||||||
4 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 54.88 | ||||||
5 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 56.09 | ||||||
6 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 57.48 | ||||||
7 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:01.99 | ||||||
8 | Lisa Mörth | 2004 | Borlänge Simsällskap | 1:02.11 | ||||||
9 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:09.93 | ||||||
10 | Anna Philipsson | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:10.91 | ||||||
- | Liv Helde | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 54.83 | ||||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 55.45 | ||||||
3 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 55.82 | ||||||
4 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 56.59 | ||||||
5 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 1:01.17 | ||||||
- | David Bostrand | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 12:49 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Berg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 35.53 | 1:12.31 | |||||
2 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 38.40 | 1:18.83 | |||||
3 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.86 | 1:22.09 | |||||
4 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 41.77 | 1:24.86 | |||||
5 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.71 | 1:24.87 | |||||
6 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 40.57 | 1:25.12 | |||||
7 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.53 | 1:28.97 | |||||
8 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.07 | 1:29.76 | |||||
9 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.96 | 1:31.88 | |||||
10 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 44.55 | 1:32.92 | |||||
11 | Jennie Holmkvist | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.82 | 1:33.00 | |||||
12 | Emma Granström | 2002 | Leksands Simförening | 43.90 | 1:35.09 | |||||
13 | Sanna Arola | 2002 | Borlänge Simsällskap | 46.46 | 1:35.68 | |||||
14 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.95 | 1:36.01 | |||||
15 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 47.16 | 1:37.01 | |||||
16 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.88 | 1:37.12 | |||||
17 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 47.16 | 1:38.39 | |||||
18 | Ida Lundén | 2002 | Gävle Simsällskap | 46.18 | 1:39.69 | |||||
19 | Sara Nyholm | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.19 | 1:43.87 | |||||
20 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 49.37 | 1:49.05 | |||||
21 | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 49.41 | 1:51.17 | |||||
22 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.92 | 1:51.29 | |||||
- | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Östling | 2001 | Simsällskapet Mora | 35.24 | 1:11.26 | |||||
2 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.79 | 1:13.10 | |||||
3 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 34.44 | 1:13.82 | |||||
4 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 35.37 | 1:13.90 | |||||
5 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 35.62 | 1:14.08 | |||||
6 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.27 | 1:14.43 | |||||
7 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 36.99 | 1:17.04 | |||||
8 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.16 | 1:17.10 | |||||
9 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.06 | 1:17.11 | |||||
10 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.08 | 1:17.34 | |||||
11 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 38.90 | 1:25.69 | |||||
12 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.62 | 1:26.17 | |||||
13 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 42.56 | 1:27.05 | |||||
14 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 40.34 | 1:28.29 | |||||
15 | Erika Frank | 2001 | Falu Simsällskap | 41.04 | 1:28.40 | |||||
16 | Elvira Lind | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.69 | 1:29.01 | |||||
17 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.69 | 1:29.24 | |||||
18 | Molly Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.71 | 1:31.27 | |||||
19 | Ella Vogel | 2001 | Hedemora Simsällskap | 44.22 | 1:32.36 | |||||
20 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 43.31 | 1:32.38 | |||||
21 | Emma Kral | 2001 | Simsällskapet Mora | 44.39 | 1:33.17 | |||||
22 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.88 | 1:34.34 | |||||
23 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 44.16 | 1:35.08 | |||||
24 | Wilma Karlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.67 | 1:35.90 | |||||
25 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.25 | 1:36.05 | |||||
26 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 46.54 | 1:37.45 | |||||
27 | Sabrina Tallberg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.45 | 1:52.52 | |||||
- | Djamila Mamedova | 2001 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 31.81 | 1:04.91 | |||||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 31.51 | 1:05.64 | |||||
3 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.81 | 1:06.98 | |||||
4 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 32.77 | 1:08.14 | |||||
5 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 33.68 | 1:09.96 | |||||
6 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.12 | 1:10.39 | |||||
7 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 35.32 | 1:12.88 | |||||
8 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 34.37 | 1:13.13 | |||||
9 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 35.33 | 1:13.28 | |||||
10 | Linnea Björndahl | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.74 | 1:13.55 | |||||
11 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 36.29 | 1:14.88 | |||||
12 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 36.23 | 1:15.08 | |||||
13 | Sara Amundsson | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 36.34 | 1:15.64 | |||||
14 | Petronella Skoglund | 2000 | Leksands Simförening | 36.60 | 1:16.44 | |||||
15 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 36.62 | 1:17.27 | |||||
16 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 35.97 | 1:17.66 | |||||
17 | Hannah Björkbacka | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.23 | 1:17.97 | |||||
18 | Wilma Norin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.10 | 1:18.97 | |||||
19 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 37.53 | 1:19.27 | |||||
20 | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | 37.45 | 1:19.48 | |||||
21 | Cecilina Nilsson | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 38.40 | 1:20.49 | |||||
22 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 38.55 | 1:21.11 | |||||
23 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 39.29 | 1:21.36 | |||||
24 | Alma Leijonhufvud | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.26 | 1:22.09 | |||||
25 | Jessica Holmberg | 2000 | Sala Simsällskap | 37.91 | 1:24.66 | |||||
26 | Julia Eriksson | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.06 | 1:25.78 | |||||
27 | Vilma Sandell | 2000 | Borlänge Simsällskap | 41.42 | 1:26.48 | |||||
28 | Ellinor Backfält | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 40.35 | 1:27.07 | |||||
29 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 41.33 | 1:27.16 | |||||
30 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 40.76 | 1:27.52 | |||||
31 | Olivia Trabold | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.06 | 1:29.18 | |||||
32 | Elin Sundstrand | 2000 | Gävle Simsällskap | 42.41 | 1:30.25 | |||||
33 | Julia Jones | 2000 | Leksands Simförening | 42.71 | 1:31.96 | |||||
34 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.55 | 1:32.50 | |||||
35 | Sara Andersson | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.94 | 1:35.65 | |||||
36 | Elvira Skogh | 2000 | Fagersta Simklubb | 47.51 | 1:42.08 | |||||
- | Hannah Ragnarsson | 2000 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 12:49 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 13:04 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 39.71 | 1:24.07 | |||||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 44.52 | 1:32.53 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:33.08 | 1:33.08 | |||||
4 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.63 | 1:37.09 | |||||
5 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.21 | 1:50.77 | |||||
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 33.42 | 1:08.31 | |||||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 34.76 | 1:13.83 | |||||
3 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 36.55 | 1:17.23 | |||||
4 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.08 | 1:17.92 | |||||
5 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 38.91 | 1:19.76 | |||||
6 | Samuel Sverker | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.40 | 1:21.30 | |||||
7 | Milan Matti | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.52 | 1:24.77 | |||||
8 | Ludvig Grudin | 2001 | Simsällskapet Mora | 42.31 | 1:25.36 | |||||
9 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.72 | 1:26.71 | |||||
10 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.16 | 1:27.18 | |||||
11 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.04 | 1:28.44 | |||||
12 | Lucas Flykt | 2001 | Bollnäs Simsällskap | 43.08 | 1:31.22 | |||||
13 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.93 | 1:31.95 | |||||
14 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 46.59 | 1:32.33 | |||||
15 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.94 | 1:33.00 | |||||
16 | Carl Botling | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:33.75 | 1:33.75 | |||||
17 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:35.84 | 1:35.84 | |||||
18 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 55.16 | 1:50.80 | |||||
19 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 57.99 | 2:07.62 | |||||
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.99 | 1:06.85 | |||||
2 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 32.62 | 1:07.96 | |||||
3 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.07 | 1:10.33 | |||||
4 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 33.43 | 1:11.24 | |||||
5 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 34.48 | 1:13.73 | |||||
6 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.48 | 1:15.90 | |||||
7 | Carl Kieksi | 2000 | Borlänge Simsällskap | 37.96 | 1:19.06 | |||||
8 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 37.47 | 1:19.08 | |||||
9 | David Gorantsyan | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.07 | 1:24.40 | |||||
10 | Alexander Kargsten | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:29.00 | 1:29.00 | |||||
11 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.10 | 1:30.29 | |||||
12 | Hemming Ma | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:30.54 | 1:30.54 | |||||
13 | Thomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.29 | 1:33.20 | |||||
- | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 13:04 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 13:09 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 35.66 | ||||||
2 | Viktoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 38.69 | ||||||
3 | Clara Berg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 39.19 | ||||||
4 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.86 | ||||||
5 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.58 | ||||||
6 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 43.17 | ||||||
7 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 44.67 | ||||||
8 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 45.98 | ||||||
9 | Liv Helde | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.02 | ||||||
10 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.43 | ||||||
11 | Anna Philipsson | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 51.25 | ||||||
12 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:11.13 | ||||||
- | Lisa Mörth | 2004 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 13:09 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 13:49 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 37.57 | ||||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.47 | ||||||
3 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 47.29 | ||||||
4 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 52.02 | ||||||
5 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 52.16 | ||||||
6 | David Bostrand | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.19 | ||||||
7 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 54.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 13:49 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 13:44 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gävle SS Damer [2000] | 2000 | Gävle Simsällskap | 2:25.59 | ||||||
Tova Barresäter | 2000 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Sarah Wallin | 2000 | 38.06 | 1:15.38 | |||||||
Jennifer Borg | 2001 | 37.52 | 1:52.90 | |||||||
Amie Molin Richtnér | 2001 | 32.69 | 2:25.59 | |||||||
2 | Upsala S Småflickorna | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:33.41 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Lovisa Sved | 2000 | 43.62 | 1:21.19 | |||||||
Linnea Björndahl | 2000 | 38.91 | 2:00.10 | |||||||
Mina Alpergin | 2001 | 33.31 | 2:33.41 | |||||||
3 | Harnäs Sku Damer Lag 1 | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:42.83 | ||||||
Hannah Björkbacka | 2000 | 42.54 | 42.54 | |||||||
Wilma Norin | 2000 | 50.05 | 1:32.59 | |||||||
Elina Carlsson | 2001 | 36.18 | 2:08.77 | |||||||
Alice Eriksson | 2001 | 34.06 | 2:42.83 | |||||||
4 | Hedemora Damer [2000] | 2000 | Hedemora Simsällskap | 2:52.02 | ||||||
Ella Vogel | 2001 | 46.31 | 46.31 | |||||||
Emelie Eriksson | 2000 | 48.81 | 1:35.12 | |||||||
Anna Hedlund | 2000 | 39.60 | 2:14.72 | |||||||
Maja Hallström | 2000 | 37.30 | 2:52.02 | |||||||
5 | SS Mora Damer | 2000 | Simsällskapet Mora | 2:53.71 | ||||||
Emmy Östling | 2001 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Lisen Hill | 2002 | 50.36 | 1:29.46 | |||||||
Hanna Karlsson | 2000 | 42.56 | 2:12.02 | |||||||
Emma Kral | 2001 | 41.69 | 2:53.71 | |||||||
6 | Borlänge Damer [2000] | 2000 | Borlänge Simsällskap | 2:54.84 | ||||||
Nora Lindqvist | 2001 | 47.40 | 47.40 | |||||||
Linnea Kallin | 2001 | 50.16 | 1:37.56 | |||||||
Jonna Jämte | 2000 | 39.36 | 2:16.92 | |||||||
Vilma Sandell | 2000 | 37.92 | 2:54.84 | |||||||
7 | Upsala S Fl 1 [2000] | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:55.06 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 45.24 | 45.24 | |||||||
Alba Giacomini | 2001 | 49.29 | 1:34.53 | |||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 44.50 | 2:19.03 | |||||||
Alma Leijonhufvud | 2000 | 36.03 | 2:55.06 | |||||||
8 | Harnäs Sku Damer [2001] | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 3:07.88 | ||||||
Olivia Trabold | 2000 | 48.22 | 48.22 | |||||||
Sara Andersson | 2000 | 48.85 | 1:37.07 | |||||||
Nora Hägglund | 2001 | |||||||||
Elvira Lind | 2001 | 3:07.88 | 3:07.88 | |||||||
- | Sala SS Damer [2000] | 2000 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
Jessica Holmberg | 2000 | |||||||||
Hannah Ragnarsson | 2000 | |||||||||
Ida Lindblom | 2001 | |||||||||
Amanda Lindgren | 2000 | DNS | ||||||||
- | Upsala S Fl 2 [2000] | 2000 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Djamila Mamedova | 2001 | |||||||||
Emma Norin | 2002 | |||||||||
Wilma Karlsson | 2001 | |||||||||
Julia Eriksson | 2000 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 13:44 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 13:53 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ludvika SS Småproffsen | 2000 | Ludvika Simsällskap | 5:24.25 | ||||||
Elin Carlsson | 2001 | 2:10.25 | 2:59.70 | 2:59.70 | ||||||
Moa Holmström | 2001 | 34.79 | 1:15.32 | 4:15.02 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 32.20 | ||||||||
Maja Jansson | 2000 | 5:24.25 | 5:24.25 | |||||||
2 | Falu Simsällskap Lag 1 | 2000 | Falu Simsällskap | 5:40.97 | ||||||
Jessika Borbos | 2001 | 39.33 | 1:21.09 | 1:21.09 | ||||||
Tova Adrelius | 2000 | 45.99 | 1:37.10 | 2:58.19 | ||||||
Ella Gunnarsson | 2000 | 39.59 | 1:27.53 | 4:25.72 | ||||||
Maja Söderkvist | 2000 | 35.46 | 1:15.25 | 5:40.97 | ||||||
3 | Leksand Damer [2000] | 2000 | Leksands Simförening | 5:58.22 | ||||||
Sara Junevik | 2000 | 37.11 | 1:17.23 | 1:17.23 | ||||||
Emma Granström | 2002 | 47.44 | 1:41.62 | 2:58.85 | ||||||
Petronella Skoglund | 2000 | 38.66 | 1:28.35 | 4:27.20 | ||||||
Julia Jones | 2000 | 43.03 | 1:31.02 | 5:58.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 13:53 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 13:58 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gävle SS Herrar [2000] | 2000 | Gävle Simsällskap | 2:47.76 | ||||||
Albin Östlund | 2004 | 49.60 | 49.60 | |||||||
William Borg | 2000 | 40.04 | 1:29.64 | |||||||
Jakob Källquist | 2001 | 40.76 | 2:10.40 | |||||||
Carl Hansson | 2003 | 37.36 | 2:47.76 | |||||||
2 | Upsala S Herrar Lag 2 | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:50.29 | ||||||
Hemming Ma | 2000 | 44.03 | 44.03 | |||||||
David Gorantsyan | 2000 | 44.71 | 1:28.74 | |||||||
Samuel Sverker | 2001 | 42.58 | 2:11.32 | |||||||
Simon Hanson | 2000 | 38.97 | 2:50.29 | |||||||
3 | Upsala S Herrar Lag 3 | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:57.14 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Jonathan Douib | 2000 | 47.62 | 1:34.02 | |||||||
Hugo Sörby | 2001 | 46.53 | 2:20.55 | |||||||
Axel Wohlin | 2001 | 36.59 | 2:57.14 | |||||||
4 | Upsala S Herrar Lag 4 | 2000 | Upsala Simsällskap | 3:16.93 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 48.25 | 48.25 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 53.32 | 1:41.57 | |||||||
Carl Botling | 2001 | 1:35.36 | 3:16.93 | |||||||
Thomas Högman | 2000 | 3:16.93 | ||||||||
5 | Harnäs Sku Pojkar Lag 1 | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 3:17.84 | ||||||
Adam Carlsson | 2001 | 45.28 | 45.28 | |||||||
David Bostrand | 2003 | 1:07.24 | 1:52.52 | |||||||
Marcus Ålenius | 2001 | 1:25.32 | 3:17.84 | |||||||
Alexander Kargsten | 2000 | 3:17.84 | ||||||||
- | Upsala S Herrar Lag 1 | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 13:58 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Söderhamn Damer [2002] | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 2:55.56 | ||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 48.59 | 48.59 | |||||||
Viktoria Flyman | 2003 | 47.49 | 1:36.08 | |||||||
Clara Berg | 2004 | 47.34 | 2:23.42 | |||||||
Elsa Berg | 2002 | 32.14 | 2:55.56 | |||||||
2 | Upsala S Fl 3 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 3:02.28 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 48.10 | 48.10 | |||||||
Astrid Langö | 2002 | 46.75 | 1:34.85 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 45.82 | 2:20.67 | |||||||
Sofia Domeij | 2002 | 41.61 | 3:02.28 | |||||||
3 | Upsala S Fl 4 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 3:03.77 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 45.13 | 45.13 | |||||||
Matilda Bohman | 2002 | 49.21 | 1:34.34 | |||||||
Victoria Cantar | 2002 | 48.40 | 2:22.74 | |||||||
Sara Nyholm | 2002 | 41.03 | 3:03.77 | |||||||
4 | Borlänge Damer [2002] | 2002 | Borlänge Simsällskap | 3:39.45 | ||||||
Emma Larsson | 2002 | 49.11 | 49.11 | |||||||
Lisa Mörth | 2004 | 1:05.59 | 1:54.70 | |||||||
Ebba Sandell | 2002 | 1:44.75 | 3:39.45 | |||||||
Sanna Arola | 2002 | 3:39.45 | ||||||||
- | Harnäs Sku Damer Lag 1 | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvika SS Miniproffsen | 2002 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 14:13 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Lag 5 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 3:12.71 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 1:44.29 | 1:44.29 | |||||||
Simon Granelli | 2002 | 46.54 | 2:30.83 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 41.88 | 3:12.71 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 3:12.71 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 14:13 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 19, 400m Frisim F-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:10.83 | 2:27.59 | 3:40.81 | 4:53.33 | |||
2 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:17.02 | 2:39.99 | 4:01.02 | 5:18.67 | |||
3 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:17.54 | 2:40.91 | 4:02.88 | 5:21.49 | |||
4 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 1:16.68 | 2:38.58 | 4:01.51 | 5:22.59 | |||
5 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 1:19.64 | 2:44.80 | 4:10.79 | 5:27.59 | |||
6 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 1:20.49 | 2:47.84 | 4:15.96 | 5:41.88 | |||
7 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 1:23.25 | 2:53.84 | 4:22.34 | 5:46.31 | |||
8 | Sara Amundsson | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 1:24.17 | 2:56.10 | 4:29.19 | 5:55.35 | |||
9 | Hannah Björkbacka | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:24.01 | 2:56.36 | 4:29.71 | 5:56.51 | |||
10 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 1:26.12 | 2:59.62 | 4:33.09 | 6:03.30 | |||
11 | Cecilina Nilsson | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 1:28.25 | 3:03.74 | 4:37.69 | 6:04.89 | |||
12 | Vilma Sandell | 2000 | Borlänge Simsällskap | 1:32.25 | 3:13.54 | 4:56.19 | 6:34.73 | |||
13 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 1:39.96 | 3:26.59 | 5:16.26 | 6:56.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 20, 400m Frisim P-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:12.65 | 2:33.09 | 3:53.82 | 5:12.36 | |||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:14.83 | 2:36.44 | 3:58.51 | 5:19.63 | |||
3 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 1:22.73 | 2:51.96 | 4:20.80 | 5:44.18 | |||
4 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:20.20 | 2:51.44 | 4:21.91 | 5:50.34 | |||
5 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 1:27.91 | 3:02.33 | 4:36.57 | 6:09.10 | |||
6 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:40.03 | 3:24.91 | 5:09.85 | 6:51.82 | |||
7 | Hemming Ma | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:38.75 | 3:25.85 | 5:10.50 | 6:52.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 21, 200m Frisim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 34.83 | 1:12.33 | 1:51.06 | 2:28.48 | |||
2 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.56 | 1:17.51 | 2:00.73 | 2:38.96 | |||
3 | Emmy Östling | 2001 | Simsällskapet Mora | 37.54 | 1:18.59 | 2:00.72 | 2:40.01 | |||
4 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.90 | 1:19.36 | 2:02.06 | 2:41.77 | |||
5 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 37.55 | 1:19.97 | 2:02.76 | 2:44.43 | |||
6 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 36.52 | 1:19.91 | 2:06.15 | 2:50.44 | |||
7 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 38.10 | 1:23.45 | 2:09.46 | 2:52.00 | |||
8 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.79 | 1:27.49 | 2:13.13 | 2:55.25 | |||
9 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.32 | 1:28.53 | 2:15.65 | 2:55.83 | |||
10 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 40.49 | 1:30.35 | 2:21.40 | 3:10.70 | |||
11 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.40 | 1:33.68 | 2:24.56 | 3:14.79 | |||
12 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 45.15 | 1:36.35 | 2:28.90 | 3:17.36 | |||
13 | Wilma Karlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.66 | 1:38.90 | 2:32.16 | 3:21.66 | |||
14 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.67 | 1:40.46 | 2:34.25 | 3:24.79 | |||
15 | Molly Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.62 | 1:41.49 | 2:36.14 | 3:27.87 | |||
16 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.20 | 1:45.75 | 2:40.23 | 3:29.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 22, 200m Frisim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 37.49 | 1:19.88 | 2:02.44 | 2:40.35 | |||
2 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 37.11 | 1:17.93 | 1:58.15 | 2:40.37 | |||
3 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.30 | 1:21.32 | 2:07.95 | 2:46.06 | |||
4 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 38.46 | 1:22.95 | 2:04.22 | 2:46.83 | |||
5 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 39.75 | 1:23.87 | 2:07.42 | 2:47.53 | |||
6 | Samuel Sverker | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.72 | 1:30.88 | 2:19.08 | 3:05.51 | |||
7 | Milan Matti | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.60 | 1:33.23 | 2:22.83 | 3:08.59 | |||
8 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.02 | 1:31.83 | 2:22.53 | 3:08.65 | |||
9 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.63 | 1:38.33 | 2:30.92 | 3:15.82 | |||
10 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 47.49 | 1:38.57 | 2:31.95 | 3:18.81 | |||
10 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.79 | 1:38.83 | 2:31.71 | 3:18.81 | |||
12 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.75 | 1:37.61 | 2:30.31 | 3:20.01 | |||
13 | Carl Botling | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.35 | 1:39.02 | 2:34.00 | 3:23.43 | |||
14 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.91 | 1:50.62 | 2:49.70 | 3:46.73 | |||
- | Ludvig Grudin | 2001 | Simsällskapet Mora | DNS | ||||||
- | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.09 | 1:24.66 | |||||
2 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.89 | 1:27.61 | |||||
3 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 39.86 | 1:30.36 | |||||
4 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.30 | 1:33.85 | |||||
5 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 44.30 | 1:39.39 | |||||
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.57 | 1:17.30 | |||||
2 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.48 | 1:18.84 | |||||
3 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 37.96 | 1:22.68 | |||||
4 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 38.91 | 1:24.03 | |||||
5 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 38.85 | 1:25.81 | |||||
6 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 38.39 | 1:26.61 | |||||
7 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.06 | 1:28.04 | |||||
8 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.33 | 1:29.12 | |||||
9 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 40.95 | 1:30.41 | |||||
10 | Petronella Skoglund | 2000 | Leksands Simförening | 41.82 | 1:32.32 | |||||
11 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 42.81 | 1:36.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 43.30 | 1:34.53 | |||||
2 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 45.57 | 1:38.50 | |||||
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.43 | 1:22.40 | |||||
2 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 1:23.30 | 1:23.30 | |||||
3 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 39.82 | 1:29.74 | |||||
4 | Hemming Ma | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.31 | 1:33.74 | |||||
5 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 42.35 | 1:35.91 | |||||
6 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 46.76 | 1:43.05 | |||||
7 | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.44 | 1:45.01 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Berg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 37.37 | ||||||
2 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 38.74 | ||||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.79 | ||||||
4 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.56 | ||||||
5 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.96 | ||||||
6 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.16 | ||||||
7 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 49.04 | ||||||
8 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.37 | ||||||
9 | Sara Nyholm | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.06 | ||||||
10 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 55.83 | ||||||
11 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 56.09 | ||||||
12 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:00.53 | ||||||
- | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 37.81 | ||||||
2 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 40.05 | ||||||
3 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 41.73 | ||||||
4 | Ella Vogel | 2001 | Hedemora Simsällskap | 43.21 | ||||||
5 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.22 | ||||||
6 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.34 | ||||||
7 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.52 | ||||||
8 | Wilma Karlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.29 | ||||||
9 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.18 | ||||||
10 | Elvira Lind | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.61 | ||||||
11 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 56.68 | ||||||
12 | Sabrina Tallberg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 57.84 | ||||||
- | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.17 | ||||||
2 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.01 | ||||||
3 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 49.92 | ||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.34 | ||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 36.78 | ||||||
2 | Lucas Flykt | 2001 | Bollnäs Simsällskap | 38.45 | ||||||
3 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 40.67 | ||||||
4 | Samuel Sverker | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.61 | ||||||
5 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.80 | ||||||
6 | Milan Matti | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.93 | ||||||
7 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.78 | ||||||
8 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.77 | ||||||
9 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.16 | ||||||
10 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 57.33 | ||||||
11 | Carl Botling | 2001 | Upsala Simsällskap | 58.22 | ||||||
- | Ludvig Grudin | 2001 | Simsällskapet Mora | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 18.49 | ||||||
2 | Clara Berg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 20.27 | ||||||
3 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 21.68 | ||||||
4 | Viktoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 21.76 | ||||||
5 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 24.40 | ||||||
6 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 24.91 | ||||||
7 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 25.76 | ||||||
8 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 26.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 20.45 | ||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 20.48 | ||||||
3 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 25.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 19:07 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Berg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 42.62 | 1:27.15 | |||||
2 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.35 | 1:35.17 | |||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.69 | 1:36.76 | |||||
4 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 49.13 | 1:37.25 | |||||
5 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 48.80 | 1:38.63 | |||||
6 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.90 | 1:41.07 | |||||
7 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.72 | 1:43.49 | |||||
8 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 51.75 | 1:44.97 | |||||
9 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 52.13 | 1:46.60 | |||||
10 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.45 | 1:47.93 | |||||
11 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 50.75 | 1:47.97 | |||||
12 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.05 | 1:48.61 | |||||
13 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 53.74 | 1:49.67 | |||||
14 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 52.17 | 1:50.38 | |||||
15 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 54.61 | 1:50.89 | |||||
16 | Sara Nyholm | 2002 | Upsala Simsällskap | 54.39 | 1:55.01 | |||||
17 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 58.16 | 2:03.70 | |||||
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 40.55 | 1:22.87 | |||||
2 | Emmy Östling | 2001 | Simsällskapet Mora | 41.65 | 1:23.28 | |||||
3 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.13 | 1:23.46 | |||||
4 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 41.13 | 1:23.59 | |||||
5 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 41.96 | 1:24.90 | |||||
6 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.39 | 1:27.88 | |||||
7 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 44.99 | 1:29.00 | |||||
8 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 42.54 | 1:29.32 | |||||
9 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 44.68 | 1:33.75 | |||||
10 | Erika Frank | 2001 | Falu Simsällskap | 46.29 | 1:36.51 | |||||
11 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 49.21 | 1:38.06 | |||||
12 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.71 | 1:38.31 | |||||
13 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.63 | 1:38.89 | |||||
14 | Ella Vogel | 2001 | Hedemora Simsällskap | 49.53 | 1:38.95 | |||||
15 | Wilma Karlsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.75 | 1:42.30 | |||||
16 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.65 | 1:42.53 | |||||
17 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 51.78 | 1:44.62 | |||||
18 | Elvira Lind | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 51.61 | 1:44.71 | |||||
19 | Molly Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.10 | 1:47.17 | |||||
20 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 51.76 | 1:47.49 | |||||
21 | Emma Kral | 2001 | Simsällskapet Mora | 53.06 | 1:50.08 | |||||
22 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 54.07 | 1:50.33 | |||||
23 | Sabrina Tallberg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 58.72 | 2:05.80 | |||||
- | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 37.63 | 1:16.15 | |||||
2 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.05 | 1:17.26 | |||||
3 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 38.65 | 1:17.98 | |||||
4 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 39.10 | 1:19.76 | |||||
5 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 40.20 | 1:21.10 | |||||
6 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 40.20 | 1:21.63 | |||||
7 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.76 | 1:21.99 | |||||
8 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 42.67 | 1:25.96 | |||||
9 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 41.70 | 1:25.99 | |||||
10 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 43.41 | 1:27.31 | |||||
11 | Sara Amundsson | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 44.64 | 1:30.37 | |||||
12 | Wilma Norin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.12 | 1:30.47 | |||||
13 | Petronella Skoglund | 2000 | Leksands Simförening | 44.77 | 1:30.66 | |||||
14 | Hannah Björkbacka | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.45 | 1:32.20 | |||||
15 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 44.40 | 1:33.35 | |||||
16 | Cecilina Nilsson | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 46.26 | 1:33.53 | |||||
17 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 45.22 | 1:34.55 | |||||
18 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 45.48 | 1:34.71 | |||||
19 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 47.00 | 1:36.54 | |||||
20 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 47.22 | 1:36.61 | |||||
21 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 47.13 | 1:37.54 | |||||
22 | Julia Eriksson | 2000 | Upsala Simsällskap | 48.64 | 1:40.30 | |||||
23 | Sara Andersson | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.41 | 1:41.93 | |||||
24 | Olivia Trabold | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.40 | 1:44.07 | |||||
25 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 54.17 | 1:49.81 | |||||
26 | Julia Jones | 2000 | Leksands Simförening | 54.44 | 1:51.37 | |||||
- | Alma Leijonhufvud | 2000 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Sandell | 2000 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 19:07 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 19:06 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 45.87 | 1:35.35 | |||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.69 | 1:38.47 | |||||
3 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.82 | 1:50.58 | |||||
- | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 39.46 | 1:20.53 | |||||
2 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 40.05 | 1:21.06 | |||||
3 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 45.40 | 1:30.77 | |||||
4 | Milan Matti | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.90 | 1:32.72 | |||||
5 | Samuel Sverker | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.09 | 1:34.61 | |||||
6 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.82 | 1:35.16 | |||||
7 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 48.33 | 1:37.53 | |||||
8 | Lucas Flykt | 2001 | Bollnäs Simsällskap | 50.88 | 1:43.36 | |||||
9 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.89 | 1:45.58 | |||||
10 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 52.79 | 1:46.61 | |||||
11 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 56.14 | 1:48.14 | |||||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 53.56 | 1:48.71 | |||||
13 | Carl Botling | 2001 | Upsala Simsällskap | 53.41 | 1:49.35 | |||||
14 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 55.89 | 1:50.21 | |||||
15 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 55.40 | 1:52.06 | |||||
16 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:00.02 | 2:07.26 | |||||
17 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:05.98 | 2:11.79 | |||||
- | Ludvig Grudin | 2001 | Simsällskapet Mora | DNS | ||||||
- | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 37.01 | 1:16.13 | |||||
2 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 37.38 | 1:18.68 | |||||
3 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.42 | 1:21.17 | |||||
4 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 41.53 | 1:28.11 | |||||
5 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 42.41 | 1:29.70 | |||||
6 | Philip Batista-Gröndahl | 2000 | Ludvika Simsällskap | 44.44 | 1:31.91 | |||||
7 | David Gorantsyan | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.92 | 1:34.07 | |||||
8 | Hemming Ma | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.29 | 1:36.99 | |||||
9 | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | 48.05 | 1:39.00 | |||||
10 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 49.53 | 1:41.30 | |||||
11 | Thomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 55.41 | 1:51.30 | |||||
- | Alexander Kargsten | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carl Kieksi | 2000 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 19:06 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 43.28 | ||||||
2 | Clara Berg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 46.52 | ||||||
3 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.00 | ||||||
4 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 49.71 | ||||||
5 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 50.29 | ||||||
6 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 52.71 | ||||||
7 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.40 | ||||||
8 | Liv Helde | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 54.47 | ||||||
9 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:10.19 | ||||||
- | Anna Philipsson | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 18:38 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 45.51 | ||||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.56 | ||||||
3 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 50.89 | ||||||
- | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Bostrand | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 18:38 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Småflickorna | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:09.75 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Lovisa Sved | 2000 | 32.69 | 1:06.22 | |||||||
Linnea Björndahl | 2000 | 31.83 | 1:38.05 | |||||||
Mina Alpergin | 2001 | 31.70 | 2:09.75 | |||||||
2 | Gävle SS Damer [2000] | 2000 | Gävle Simsällskap | 2:14.91 | ||||||
Sarah Wallin | 2000 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Tova Barresäter | 2000 | 33.13 | 1:06.22 | |||||||
Amie Molin Richtnér | 2001 | 33.53 | 1:39.75 | |||||||
Jennifer Borg | 2001 | 35.16 | 2:14.91 | |||||||
3 | Hedemora Damer [2000] | 2000 | Hedemora Simsällskap | 2:30.95 | ||||||
Anna Hedlund | 2000 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Ella Vogel | 2001 | 38.34 | 1:12.86 | |||||||
Emelie Eriksson | 2000 | 40.16 | 1:53.02 | |||||||
Maja Hallström | 2000 | 37.93 | 2:30.95 | |||||||
4 | Upsala S Fl 1 [2000] | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:38.14 | ||||||
Julia Eriksson | 2000 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Alma Leijonhufvud | 2000 | 37.83 | 1:15.56 | |||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 39.31 | 1:54.87 | |||||||
Wilma Karlsson | 2001 | 43.27 | 2:38.14 | |||||||
5 | Harnäs Sku Damer Lag 1 | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:49.87 | ||||||
Olivia Trabold | 2000 | 42.39 | 42.39 | |||||||
Sara Andersson | 2000 | 42.19 | 1:24.58 | |||||||
Elvira Lind | 2001 | 42.53 | 2:07.11 | |||||||
Molly Eriksson | 2001 | 42.76 | 2:49.87 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 18:47 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 18:54 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ludvika SS Småproffsen | 2000 | Ludvika Simsällskap | 4:49.98 | ||||||
Moa Holmström | 2001 | 35.16 | 1:16.87 | 1:16.87 | ||||||
Elin Carlsson | 2001 | 35.30 | 1:15.90 | 2:32.77 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 32.25 | 1:08.29 | 3:41.06 | ||||||
Maja Jansson | 2000 | 32.28 | 1:08.92 | 4:49.98 | ||||||
2 | Falu Simsällskap Lag 1 | 2000 | Falu Simsällskap | 5:08.90 | ||||||
Ella Gunnarsson | 2000 | 37.63 | 1:19.79 | 1:19.79 | ||||||
Jessika Borbos | 2001 | 36.51 | 1:16.41 | 2:36.20 | ||||||
Tova Adrelius | 2000 | 37.08 | 1:18.03 | 3:54.23 | ||||||
Maja Söderkvist | 2000 | 35.26 | 1:14.67 | 5:08.90 | ||||||
3 | Harnäs Sku Damer Lag 1 | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 5:10.48 | ||||||
Wilma Norin | 2000 | 37.91 | 1:17.06 | 1:17.06 | ||||||
Hannah Björkbacka | 2000 | 36.39 | 1:17.56 | 2:34.62 | ||||||
Elina Carlsson | 2001 | 37.78 | 1:17.84 | 3:52.46 | ||||||
Alice Eriksson | 2001 | 36.73 | 1:18.02 | 5:10.48 | ||||||
4 | Leksand Damer [2000] | 2000 | Leksands Simförening | 5:38.19 | ||||||
Petronella Skoglund | 2000 | 38.00 | 1:20.51 | 1:20.51 | ||||||
Julia Jones | 2000 | 43.24 | 1:31.89 | 2:52.40 | ||||||
Emma Granström | 2002 | 44.59 | 1:37.43 | 4:29.83 | ||||||
Sara Junevik | 2000 | 30.92 | 1:08.36 | 5:38.19 | ||||||
5 | Borlänge Damer [2000] | 2000 | Borlänge Simsällskap | 5:57.95 | ||||||
Nora Lindqvist | 2001 | 40.85 | 1:30.20 | 1:30.20 | ||||||
Vilma Sandell | 2000 | 43.73 | 1:32.70 | 3:02.90 | ||||||
Linnea Kallin | 2001 | 46.22 | 1:39.04 | 4:41.94 | ||||||
Jonna Jämte | 2000 | 35.65 | 1:16.01 | 5:57.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 18:54 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 18:58 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar Lag 1 | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:13.56 | ||||||
Samuel Sverker | 2001 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Alexander Almasi | 2000 | 29.53 | 1:04.38 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 33.25 | 1:37.63 | |||||||
Gustav Ödman | 2000 | 35.93 | 2:13.56 | |||||||
2 | Gävle SS Herrar [2000] | 2000 | Gävle Simsällskap | 2:31.35 | ||||||
Jakob Källquist | 2001 | 33.93 | 33.93 | |||||||
William Borg | 2000 | 31.30 | 1:05.23 | |||||||
Carl Hansson | 2003 | 39.76 | 1:44.99 | |||||||
Albin Östlund | 2004 | 46.36 | 2:31.35 | |||||||
3 | Upsala S Herrar Lag 2 | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:32.25 | ||||||
Milan Matti | 2001 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Axel Wohlin | 2001 | 39.51 | 1:18.77 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 37.61 | 1:56.38 | |||||||
David Gorantsyan | 2000 | 35.87 | 2:32.25 | |||||||
4 | Upsala S Herrar Lag 3 | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:37.29 | ||||||
Simon Hanson | 2000 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Philip Rosvall | 2001 | 39.42 | 1:20.65 | |||||||
Jonathan Douib | 2000 | 38.14 | 1:58.79 | |||||||
Hemming Ma | 2000 | 38.50 | 2:37.29 | |||||||
5 | Upsala S Herrar Lag 4 | 2000 | Upsala Simsällskap | 2:44.96 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Carl Botling | 2001 | 41.55 | 1:22.89 | |||||||
Hugo Sörby | 2001 | 39.62 | 2:02.51 | |||||||
Thomas Högman | 2000 | 42.45 | 2:44.96 | |||||||
6 | Harnäs Sku Pojkar Lag 1 | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:48.27 | ||||||
Adam Carlsson | 2001 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Alexander Kargsten | 2000 | 42.83 | 1:19.22 | |||||||
Marcus Ålenius | 2001 | 37.40 | 1:56.62 | |||||||
David Bostrand | 2003 | 51.65 | 2:48.27 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 18:58 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Ludvika | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Ludvika | Utskriftstid | 19:03 | |||
Arrangör | Ludvika Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Söderhamn Damer [2002] | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 2:36.93 | ||||||
Clara Berg | 2004 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Viktoria Flyman | 2003 | 41.39 | 1:22.20 | |||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 42.53 | 2:04.73 | |||||||
Elsa Berg | 2002 | 32.20 | 2:36.93 | |||||||
2 | Upsala S Fl 3 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:39.07 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 41.09 | 41.09 | |||||||
Victoria Cantar | 2002 | 40.28 | 1:21.37 | |||||||
Sofia Domeij | 2002 | 39.67 | 2:01.04 | |||||||
Astrid Langö | 2002 | 38.03 | 2:39.07 | |||||||
3 | Ludvika SS Miniproffsen | 2002 | Ludvika Simsällskap | 2:42.07 | ||||||
Ida Granberg | 2003 | 43.14 | 43.14 | |||||||
Anna Krysén | 2003 | 36.43 | 1:19.57 | |||||||
Alice Gustafsson | 2002 | 40.93 | 2:00.50 | |||||||
Cecilia Fälldin | 2002 | 41.57 | 2:42.07 | |||||||
4 | Upsala S Fl 4 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:51.99 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Matilda Bohman | 2002 | 46.92 | 1:28.07 | |||||||
Emma Norin | 2002 | 40.23 | 2:08.30 | |||||||
Sara Nyholm | 2002 | 43.69 | 2:51.99 | |||||||
5 | Harnäs Sku Damer Lag 1 | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 3:04.11 | ||||||
Clara Florén | 2002 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Frida Florén | 2004 | 49.08 | 1:25.89 | |||||||
Liv Helde | 2003 | 48.13 | 2:14.02 | |||||||
Anna Philipsson | 2003 | 50.09 | 3:04.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap | Utskriftstid | 19:03 |