Resultater for Sydsim Swim Meet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:33 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:25 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:25 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.62 |
1:12.36 |
1:50.70 |
|
2:28.73 |
|
2 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
35.15 |
1:13.48 |
1:52.36 |
|
2:30.95 |
|
3 |
Clara Vater |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.34 |
1:12.09 |
1:51.49 |
|
2:31.21 |
|
4 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
35.90 |
1:14.14 |
1:52.99 |
|
2:31.49 |
|
5 |
Sara Linné |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.69 |
1:14.26 |
1:53.88 |
|
2:33.45 |
|
6 |
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.85 |
1:15.36 |
1:55.56 |
|
2:35.42 |
|
7 |
Jenny Thalin |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.77 |
1:16.77 |
1:58.91 |
|
2:37.56 |
|
8 |
Hannah Skog |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.70 |
1:15.04 |
1:56.76 |
|
2:38.97 |
|
9 |
Hanna Liljegren |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.06 |
1:18.52 |
2:00.12 |
|
2:39.70 |
|
10 |
Mimmi Hallbäck |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.90 |
1:17.67 |
1:59.95 |
|
2:42.51 |
|
11 |
Jessica Chen |
1998 |
S71 |
|
38.41 |
1:20.86 |
2:03.71 |
|
2:45.21 |
|
12 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.59 |
1:24.17 |
2:08.16 |
|
2:50.19 |
|
13 |
Erika Sällberg |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
40.81 |
1:24.91 |
2:09.46 |
|
2:52.32 |
|
14 |
Emelie Rosen |
1998 |
Sjöbo Simsällskap |
|
39.07 |
1:23.51 |
2:09.55 |
|
2:54.90 |
|
15 |
Lisa Johansson |
1998 |
Ängelholms Simsällskap |
|
41.62 |
1:26.56 |
2:12.24 |
|
2:56.12 |
|
16 |
Vilma Segerdahl |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
42.11 |
1:26.33 |
2:13.04 |
|
2:56.80 |
|
17 |
Ida Sörensson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
44.05 |
1:31.20 |
2:19.39 |
|
3:06.50 |
|
18 |
Noemi Ströhagen |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.08 |
1:29.87 |
2:19.93 |
|
3:07.65 |
|
19 |
Emma Flärdh |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
47.59 |
1:37.61 |
2:28.32 |
|
3:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelly Hansson |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.89 |
1:12.10 |
1:51.30 |
|
2:30.02 |
|
2 |
Tove Andersson |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
35.70 |
1:15.24 |
1:54.81 |
|
2:32.06 |
|
3 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.08 |
1:13.55 |
1:53.20 |
|
2:32.58 |
|
4 |
Kajsa Krämer |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.28 |
1:15.50 |
1:55.31 |
|
2:34.08 |
|
5 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.05 |
1:13.34 |
1:53.97 |
|
2:34.22 |
|
6 |
Cecilia Boman |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
36.57 |
1:16.39 |
1:57.56 |
|
2:38.42 |
|
7 |
Linnéa Månsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
36.70 |
1:17.29 |
1:58.89 |
|
2:40.25 |
|
8 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
36.87 |
1:17.58 |
1:59.92 |
|
2:41.92 |
|
9 |
Emilia Ernstsson |
1996 |
S71 |
|
37.82 |
1:19.87 |
2:03.22 |
|
2:46.39 |
|
10 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
39.38 |
1:22.31 |
2:06.00 |
|
2:49.01 |
|
11 |
Viktoria Ramkvist |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
41.96 |
1:28.54 |
2:16.72 |
|
3:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:54 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Andersson |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
38.49 |
1:24.26 |
2:10.68 |
|
2:56.54 |
|
2 |
Filip Tretonius |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
40.45 |
1:26.05 |
2:11.55 |
|
2:58.89 |
|
3 |
Joel Mörck |
1999 |
S71 |
|
41.24 |
1:28.05 |
2:15.49 |
|
3:00.87 |
|
4 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
40.98 |
1:27.31 |
2:15.65 |
|
3:02.60 |
|
5 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
41.34 |
1:27.66 |
2:15.09 |
|
3:03.39 |
|
6 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
40.94 |
1:29.42 |
2:16.31 |
|
3:03.43 |
|
7 |
Ali Al Saedi Pettersson |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.95 |
1:30.53 |
2:21.22 |
|
3:11.50 |
|
8 |
Sigge Ivarsson |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
43.94 |
1:37.21 |
2:29.92 |
|
3:21.30 |
|
9 |
Daniel Dahlén |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
42.90 |
1:34.79 |
2:26.68 |
|
3:22.74 |
|
10 |
Tim Hagerström |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
47.24 |
1:40.16 |
2:33.65 |
|
3:25.59 |
|
11 |
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
48.97 |
1:43.23 |
2:37.51 |
|
3:29.92 |
|
12 |
Simon Tufvesson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
45.34 |
1:39.14 |
2:33.66 |
|
3:30.16 |
|
13 |
Sebastian Isaevski |
2000 |
Simklubben Ran |
|
48.48 |
1:48.49 |
2:47.91 |
|
3:45.92 |
|
14 |
Michael Birkeberg |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
51.44 |
1:49.99 |
2:49.51 |
|
3:50.12 |
|
15 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
53.49 |
1:52.75 |
2:52.59 |
|
3:50.83 |
|
16 |
Joel von Post |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
53.59 |
1:54.72 |
2:55.36 |
|
3:51.18 |
|
17 |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
53.94 |
1:55.48 |
2:57.09 |
|
3:56.46 |
|
18 |
Henrik Duong |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
52.55 |
1:54.96 |
3:00.39 |
|
4:06.55 |
|
19 |
Filip Vukovic |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
56.52 |
2:06.18 |
3:17.28 |
|
4:26.56 |
|
- |
Joaquin Diaz |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Knutsson |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
36.33 |
1:16.87 |
1:57.81 |
|
2:37.90 |
|
2 |
Dennis Åberg |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.39 |
1:15.88 |
1:57.62 |
|
2:39.55 |
|
3 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.04 |
1:20.86 |
2:03.47 |
|
2:47.02 |
|
4 |
Ludwig Wemlén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.70 |
1:18.90 |
2:03.00 |
|
2:47.23 |
|
5 |
Julius Ekstrand |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
38.39 |
1:21.93 |
2:04.66 |
|
2:47.56 |
|
6 |
Hugo Gustafsson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.24 |
1:20.83 |
2:06.55 |
|
2:51.15 |
|
7 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
37.59 |
1:21.00 |
2:06.72 |
|
2:51.79 |
|
8 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.09 |
1:23.96 |
2:10.29 |
|
2:56.41 |
|
9 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.69 |
1:25.68 |
2:11.47 |
|
2:56.45 |
|
10 |
Rickard Andersson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
38.96 |
1:24.56 |
2:11.33 |
|
2:58.65 |
|
11 |
Adam Palmqvist |
1997 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.17 |
1:26.97 |
2:13.02 |
|
2:58.74 |
|
12 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
40.27 |
1:27.60 |
2:15.80 |
|
3:00.94 |
|
13 |
Kassem Abou Nawfal |
1997 |
S71 |
|
39.79 |
1:26.07 |
2:13.31 |
|
3:01.37 |
|
14 |
Ali Raeisi |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.95 |
1:26.63 |
2:16.43 |
|
3:05.92 |
|
15 |
Victor Lanzinger |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
42.57 |
1:32.12 |
2:21.94 |
|
3:12.86 |
|
16 |
Erik Henningsson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
43.46 |
1:33.11 |
2:24.65 |
|
3:13.09 |
|
17 |
Sam Zandi |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.91 |
1:33.53 |
2:24.84 |
|
3:13.36 |
|
18 |
David Zamora Torres |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
47.01 |
1:40.39 |
2:34.43 |
|
3:27.40 |
|
- |
Anders Forslund |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Svensson |
1992 |
Simsällskapet Iden |
|
33.46 |
1:11.86 |
1:51.30 |
|
2:32.03 |
|
2 |
Jakob Helman |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.88 |
1:15.27 |
1:55.93 |
|
2:37.40 |
|
3 |
Axel Andersson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.29 |
1:15.87 |
1:57.63 |
|
2:38.82 |
|
4 |
Jonas Andersson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
35.96 |
1:16.64 |
1:58.70 |
|
2:41.57 |
|
5 |
Martin Rogmark |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
35.26 |
1:16.46 |
2:00.08 |
|
2:43.13 |
|
6 |
Adam Åkesson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
34.69 |
1:14.84 |
1:58.35 |
|
2:45.37 |
|
7 |
Mika Mononen |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
36.43 |
1:17.02 |
2:00.48 |
|
2:45.46 |
|
8 |
Anton Persson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.28 |
1:17.06 |
2:01.27 |
|
2:45.56 |
|
9 |
Petter Hansson |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
38.27 |
1:21.78 |
2:06.23 |
|
2:51.15 |
|
10 |
Henrik Johansson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
41.71 |
1:29.27 |
2:18.01 |
|
3:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:54 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:23 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:10.17 |
2:24.90 |
3:40.57 |
|
4:55.40 |
|
2 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
S71 |
|
1:09.72 |
2:26.04 |
3:42.76 |
|
4:57.97 |
|
3 |
Johanna Söderberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:12.00 |
2:29.12 |
3:46.62 |
|
5:02.44 |
|
4 |
My Rydgren |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:09.82 |
2:28.16 |
3:47.14 |
|
5:02.61 |
|
5 |
Elin Moberg |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
1:12.25 |
2:31.71 |
3:50.10 |
|
5:04.45 |
|
6 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:11.07 |
2:29.66 |
3:48.78 |
|
5:07.23 |
|
7 |
Emma Persson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:09.68 |
2:27.93 |
3:48.07 |
|
5:07.57 |
|
8 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:13.28 |
2:34.06 |
3:53.94 |
|
5:13.62 |
|
9 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:13.14 |
2:33.07 |
3:54.44 |
|
5:14.23 |
|
10 |
Davilda Lareva |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
1:14.40 |
2:34.63 |
3:55.79 |
|
5:16.11 |
|
11 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:16.62 |
2:37.45 |
3:58.92 |
|
5:17.45 |
|
12 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:14.91 |
2:36.77 |
3:59.22 |
|
5:20.57 |
|
13 |
Nicola Parfitt |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
1:15.28 |
2:37.04 |
3:59.90 |
|
5:21.29 |
|
14 |
Felicity Fridh |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:16.78 |
2:38.70 |
4:01.90 |
|
5:21.64 |
|
15 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:17.31 |
2:40.60 |
4:04.76 |
|
5:28.11 |
|
16 |
Elina Jonsson |
1999 |
S71 |
|
1:16.79 |
2:43.91 |
4:09.84 |
|
5:29.98 |
|
17 |
Klara Johansson |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
1:17.61 |
2:43.48 |
4:08.18 |
|
5:30.06 |
|
18 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:17.27 |
2:42.20 |
4:06.66 |
|
5:30.92 |
|
19 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
1:17.90 |
2:44.05 |
4:10.29 |
|
5:36.21 |
|
20 |
Rebecca Börjesson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:16.79 |
2:42.60 |
4:10.54 |
|
5:36.80 |
|
21 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:18.21 |
2:43.91 |
4:11.71 |
|
5:37.87 |
|
22 |
Ida Sandwång |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
2:04.74 |
4:59.40 |
|
|
5:40.69 |
|
23 |
Sweden C. Llupa |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:19.42 |
2:46.96 |
4:14.86 |
|
5:40.90 |
|
24 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
1:21.70 |
2:48.43 |
4:14.61 |
|
5:40.99 |
|
25 |
Maja Iversen |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
2:04.09 |
5:00.99 |
|
|
5:41.05 |
|
26 |
Elin Melin |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:20.36 |
2:48.64 |
4:18.47 |
|
5:44.09 |
|
27 |
Josefine Franzén |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:20.06 |
2:48.42 |
4:17.02 |
|
5:45.38 |
|
28 |
Elin Nilsson |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:22.43 |
2:52.46 |
4:22.28 |
|
5:46.02 |
|
29 |
Tilda Vesterlund Kocsis |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
1:23.60 |
2:53.21 |
4:22.48 |
|
5:49.04 |
|
30 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:25.00 |
2:57.39 |
4:28.02 |
|
5:52.43 |
|
31 |
Olga Schubert |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:24.61 |
2:59.82 |
4:34.51 |
|
6:07.27 |
|
32 |
Isabelle Moreau |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:25.61 |
2:59.52 |
4:34.81 |
|
6:08.24 |
|
33 |
Alice Holmdahl |
2002 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
1:26.20 |
3:00.49 |
4:36.47 |
|
6:12.78 |
|
34 |
Julia Forell |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
1:26.47 |
3:02.85 |
4:41.08 |
|
6:14.92 |
|
35 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:27.16 |
3:05.17 |
4:44.46 |
|
6:19.38 |
|
36 |
Nellie Briskog |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:19.51 |
3:07.94 |
4:16.08 |
|
6:23.65 |
|
37 |
Elin Hansen |
2000 |
Simsällskapet Iden |
|
1:28.23 |
3:09.02 |
4:49.52 |
|
6:23.70 |
|
38 |
Cajsa Andersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:28.99 |
3:06.95 |
4:46.74 |
|
6:25.79 |
|
39 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:30.15 |
3:14.12 |
4:58.59 |
|
6:40.37 |
|
40 |
Stina Pernius |
2002 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:37.73 |
3:23.53 |
4:58.02 |
|
6:51.34 |
|
- |
Alexandra Kowalska |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:04.71 |
2:13.88 |
3:22.66 |
|
4:31.43 |
|
2 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
1:09.21 |
2:22.68 |
3:36.48 |
|
4:47.08 |
|
3 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:08.67 |
2:21.37 |
3:35.32 |
|
4:47.30 |
|
4 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:08.81 |
2:23.08 |
3:37.52 |
|
4:52.36 |
|
5 |
Marie Hanson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
1:08.71 |
2:24.83 |
3:41.28 |
|
4:55.22 |
|
6 |
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:10.11 |
2:25.05 |
3:41.04 |
|
4:56.60 |
|
7 |
Sara Nilsson |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
1:11.10 |
2:27.35 |
3:43.71 |
|
4:57.61 |
|
8 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
1:12.24 |
2:28.74 |
3:45.47 |
|
5:01.18 |
|
9 |
Hanna Liljegren |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.06 |
2:29.67 |
3:48.42 |
|
5:06.76 |
|
10 |
Mathilda Edlund |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:11.20 |
2:28.82 |
3:48.80 |
|
5:06.92 |
|
11 |
Amanda Karlsson |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
1:09.86 |
2:31.96 |
3:54.04 |
|
5:14.25 |
|
12 |
Amanda Styff |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
1:14.42 |
2:34.40 |
3:54.39 |
|
5:14.43 |
|
13 |
Cecilia Laursen |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.35 |
2:32.67 |
3:55.06 |
|
5:15.80 |
|
14 |
Li Björner Oh |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
1:13.32 |
2:35.32 |
3:59.24 |
|
5:18.08 |
|
15 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:20.25 |
2:43.27 |
4:05.08 |
|
5:23.48 |
|
16 |
Julia Olsson |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
1:15.82 |
2:38.85 |
4:04.90 |
|
5:29.49 |
|
17 |
Erika Nilsson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:23.58 |
2:54.52 |
4:25.39 |
|
5:52.24 |
|
18 |
Malin Jönsson |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
1:20.43 |
2:50.46 |
4:22.78 |
|
5:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Hansson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:06.72 |
2:15.00 |
3:23.94 |
|
4:32.35 |
|
2 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Triton |
|
1:05.91 |
2:17.51 |
3:28.71 |
|
4:37.53 |
|
3 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:06.09 |
2:17.51 |
3:30.24 |
|
4:37.87 |
|
4 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:07.23 |
2:19.20 |
3:32.19 |
|
4:45.05 |
|
5 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:06.97 |
2:20.52 |
3:36.22 |
|
4:51.46 |
|
6 |
Michelle Hansen |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
1:07.83 |
2:21.36 |
3:37.21 |
|
4:53.76 |
|
7 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:09.48 |
2:24.18 |
3:40.04 |
|
4:56.09 |
|
8 |
Emilia Ernstsson |
1996 |
S71 |
|
1:11.33 |
2:28.30 |
3:45.79 |
|
5:02.40 |
|
9 |
Alice Marko-Varga |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:11.92 |
2:29.31 |
3:48.00 |
|
5:05.09 |
|
10 |
Jennifer Maurer |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:12.70 |
2:32.20 |
3:53.13 |
|
5:12.90 |
|
11 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:14.01 |
2:33.47 |
3:55.45 |
|
5:16.72 |
|
12 |
Rebecca Nordberg |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:15.50 |
2:36.56 |
3:59.19 |
|
5:20.27 |
|
13 |
Ella Nygren |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:12.98 |
2:35.23 |
3:59.78 |
|
5:25.16 |
|
14 |
Erica Johnsson |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
1:18.29 |
2:41.85 |
4:05.04 |
|
5:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:23 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
13:14 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Tran |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.95 |
1:02.23 |
1:36.48 |
|
2:11.32 |
|
2 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
30.51 |
1:03.80 |
1:39.55 |
|
2:14.33 |
|
3 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
31.07 |
1:06.03 |
1:41.77 |
|
2:15.82 |
|
4 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
30.54 |
1:04.31 |
1:40.93 |
|
2:15.88 |
|
5 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.46 |
1:06.76 |
1:43.70 |
|
2:19.00 |
|
6 |
Joel Mörck |
1999 |
S71 |
|
31.91 |
1:08.66 |
1:46.34 |
|
2:22.60 |
|
7 |
Philip Rantzow |
1999 |
Tyringe Simsällskap |
|
31.59 |
1:07.38 |
1:44.88 |
|
2:22.82 |
|
8 |
Filip Christiansson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
32.38 |
1:09.58 |
1:47.51 |
|
2:24.42 |
|
9 |
Oscar Olsson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.92 |
1:11.09 |
1:49.74 |
|
2:24.80 |
|
10 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.38 |
1:12.40 |
1:50.36 |
|
2:26.32 |
|
11 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
33.30 |
1:10.56 |
1:49.37 |
|
2:26.70 |
|
12 |
Rickard Wemlén |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.99 |
1:11.36 |
1:49.80 |
|
2:27.07 |
|
13 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.85 |
1:10.20 |
1:48.96 |
|
2:27.49 |
|
14 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.69 |
1:10.98 |
1:50.92 |
|
2:28.15 |
|
15 |
Teodor Cvijic |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
32.24 |
1:10.08 |
1:50.02 |
|
2:28.43 |
|
16 |
Anton Andersson Arvidsson |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.92 |
1:13.06 |
1:52.12 |
|
2:28.88 |
|
17 |
Felix Hansson |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
33.98 |
1:12.69 |
1:51.86 |
|
2:29.82 |
|
18 |
Roy Hangård |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
34.14 |
1:12.71 |
1:51.85 |
|
2:30.28 |
|
19 |
Gustav Östlund |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
34.34 |
1:13.20 |
1:53.71 |
|
2:31.77 |
|
20 |
Elis Ingvarsson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.59 |
1:12.80 |
1:53.46 |
|
2:32.38 |
|
21 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
33.08 |
1:10.63 |
1:50.78 |
|
2:32.77 |
|
22 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
34.60 |
1:14.41 |
1:55.05 |
|
2:33.07 |
|
23 |
Sigge Ivarsson |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
34.80 |
1:13.88 |
1:53.92 |
|
2:33.09 |
|
24 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.56 |
1:14.49 |
1:56.10 |
|
2:35.75 |
|
25 |
Filip Kutlesovski |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.00 |
1:15.01 |
1:56.16 |
|
2:36.19 |
|
26 |
Lucas Hansen |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.62 |
1:15.18 |
1:56.19 |
|
2:36.78 |
|
27 |
Simon Tufvesson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.22 |
1:16.10 |
1:57.39 |
|
2:37.08 |
|
28 |
Andreas Aminoff |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
35.54 |
1:15.92 |
1:58.03 |
|
2:38.21 |
|
29 |
Oskar Rasmusson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.22 |
1:16.76 |
2:00.10 |
|
2:39.32 |
|
30 |
Julian Kasapov Alexis |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
37.01 |
1:17.91 |
2:00.18 |
|
2:39.71 |
|
31 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
36.21 |
1:18.76 |
2:01.03 |
|
2:40.07 |
|
32 |
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
36.50 |
1:20.20 |
2:03.40 |
|
2:45.80 |
|
33 |
William Latak |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
37.27 |
1:19.86 |
2:03.94 |
|
2:46.13 |
|
34 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
37.32 |
1:19.60 |
2:04.49 |
|
2:48.18 |
|
35 |
Alfred Persson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.75 |
1:23.69 |
2:08.09 |
|
2:49.43 |
|
36 |
Hugo Rogmark |
1999 |
Simklubben Hajen |
|
36.53 |
1:20.21 |
2:05.85 |
|
2:51.19 |
|
37 |
Michael Birkeberg |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.35 |
1:23.51 |
2:09.06 |
|
2:51.95 |
|
38 |
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.23 |
1:24.81 |
2:11.47 |
|
2:54.28 |
|
39 |
Samuel Schildt |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.61 |
1:23.91 |
2:10.23 |
|
2:54.48 |
|
40 |
Martin Stoltz |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
39.91 |
1:25.08 |
2:11.56 |
|
2:55.78 |
|
41 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.00 |
1:23.51 |
2:10.54 |
|
2:56.03 |
|
42 |
Gustav Lidbäck |
2002 |
Simsällskapet Iden |
|
40.06 |
1:26.60 |
2:13.61 |
|
2:58.55 |
|
43 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.74 |
1:28.71 |
2:19.33 |
|
3:02.99 |
|
44 |
Edwin Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
39.75 |
1:27.63 |
2:20.41 |
|
3:08.36 |
|
45 |
Ian Hangård |
2002 |
Simsällskapet Iden |
|
43.68 |
1:36.78 |
2:29.30 |
|
3:16.14 |
|
46 |
Joel von Post |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
45.11 |
1:38.88 |
2:34.42 |
|
3:23.33 |
|
47 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
43.84 |
1:37.64 |
2:32.92 |
|
3:27.35 |
|
48 |
Filip Vukovic |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
45.09 |
1:41.77 |
2:38.63 |
|
3:32.31 |
|
- |
Sebastian Isaevski |
2000 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Hagström |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.84 |
58.28 |
1:30.21 |
|
2:00.84 |
|
2 |
Viktor Kertes |
1996 |
Ängelholms Simsällskap |
|
28.30 |
58.88 |
1:30.18 |
|
2:01.12 |
|
3 |
Adam Schön-Svensson |
1991 |
Landskrona Simsällskap |
|
28.77 |
59.66 |
1:31.62 |
|
2:01.75 |
|
4 |
Pontus Wallin |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.17 |
1:00.36 |
1:32.22 |
|
2:03.30 |
|
5 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
28.66 |
59.66 |
1:31.45 |
|
2:03.33 |
|
6 |
Jacob Zeidler |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
28.21 |
59.32 |
1:31.59 |
|
2:04.46 |
|
7 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
29.50 |
1:01.72 |
1:34.18 |
|
2:05.48 |
|
8 |
Markus Kron |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.20 |
1:01.19 |
1:33.78 |
|
2:05.75 |
|
9 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
28.90 |
1:00.47 |
1:33.76 |
|
2:05.78 |
|
10 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.96 |
1:00.44 |
1:32.33 |
|
2:05.89 |
|
11 |
Oscar Pihl |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.66 |
1:01.41 |
1:34.23 |
|
2:06.54 |
|
12 |
Alexander Lienau-Petersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
28.35 |
59.67 |
1:33.89 |
|
2:08.26 |
|
13 |
Max Troell |
1995 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
29.39 |
1:01.04 |
1:33.84 |
|
2:09.18 |
|
14 |
Gustav Holmström |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
29.45 |
1:01.94 |
1:36.63 |
|
2:10.34 |
|
15 |
Marcus Andersson Arvidsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.02 |
1:02.07 |
1:37.10 |
|
2:10.75 |
|
16 |
Mika Mononen |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
29.87 |
1:02.76 |
1:36.97 |
|
2:11.55 |
|
17 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.77 |
1:05.04 |
1:40.41 |
|
2:14.16 |
|
18 |
Martin Rogmark |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
30.15 |
1:04.05 |
1:39.65 |
|
2:14.79 |
|
19 |
Dragomir Petrov |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.79 |
1:05.99 |
1:41.05 |
|
2:16.01 |
|
20 |
Adam Åkesson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
33.01 |
1:09.11 |
1:43.47 |
|
2:17.15 |
|
21 |
Alexander Olsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
30.49 |
1:04.84 |
1:41.28 |
|
2:17.53 |
|
22 |
Joseph Lindqvist |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
31.23 |
1:07.31 |
1:44.50 |
|
2:18.90 |
|
23 |
Johannes Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
31.85 |
1:08.48 |
1:45.89 |
|
2:22.45 |
|
24 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
32.79 |
1:10.13 |
1:48.31 |
|
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
13:14 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:31 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:31 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:10 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Tran |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.39 |
1:12.00 |
1:56.00 |
|
2:31.38 |
|
2 |
Filip Tretonius |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.38 |
1:12.81 |
1:58.56 |
|
2:34.45 |
|
3 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
32.42 |
1:14.26 |
2:01.99 |
|
2:34.59 |
|
4 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
33.77 |
1:14.24 |
2:03.36 |
|
2:37.65 |
|
5 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
33.09 |
1:14.49 |
2:02.59 |
|
2:39.15 |
|
6 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.93 |
1:15.04 |
2:04.25 |
|
2:40.76 |
|
7 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
34.29 |
1:14.78 |
2:05.17 |
|
2:41.10 |
|
8 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.38 |
1:19.91 |
2:05.04 |
|
2:42.07 |
|
9 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
34.78 |
1:17.27 |
2:04.74 |
|
2:42.66 |
|
10 |
Philip Rantzow |
1999 |
Tyringe Simsällskap |
|
35.83 |
1:18.35 |
2:11.84 |
|
2:47.48 |
|
11 |
Oscar Olsson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.38 |
1:22.00 |
2:12.85 |
|
2:49.54 |
|
12 |
Roy Hangård |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
38.06 |
1:22.95 |
2:12.79 |
|
2:49.88 |
|
13 |
Gustav Östlund |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
36.89 |
1:20.31 |
2:16.51 |
|
2:54.84 |
|
14 |
Dennis Jarnberg |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.04 |
1:22.43 |
2:17.03 |
|
2:56.39 |
|
15 |
Ali Al Saedi Pettersson |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.57 |
1:29.12 |
2:19.27 |
|
2:59.22 |
|
16 |
Julian Kasapov Alexis |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
41.43 |
1:25.12 |
2:19.06 |
|
2:59.76 |
|
17 |
Andreas Wilson |
1999 |
Sösdala Simsällskap |
|
42.24 |
1:30.79 |
2:19.70 |
|
3:01.62 |
|
18 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
40.42 |
1:26.27 |
2:24.19 |
|
3:01.65 |
|
19 |
Filip Kutlesovski |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.55 |
1:26.05 |
2:21.39 |
|
3:01.82 |
|
20 |
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
40.63 |
1:32.12 |
2:23.86 |
|
3:02.95 |
|
21 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.75 |
1:28.19 |
2:23.55 |
|
3:04.28 |
|
22 |
Lucas Hansen |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.03 |
1:29.45 |
2:26.75 |
|
3:05.94 |
|
23 |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.93 |
1:29.28 |
2:26.98 |
|
3:07.67 |
|
24 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
39.89 |
1:28.48 |
2:27.94 |
|
3:07.86 |
|
25 |
Dennie Halilovic |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
39.46 |
1:27.75 |
2:28.03 |
|
3:10.10 |
|
26 |
Elliot Larsson |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
38.70 |
1:25.94 |
2:28.72 |
|
3:10.39 |
|
27 |
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
44.19 |
1:34.21 |
2:29.16 |
|
3:10.55 |
|
28 |
Michael Birkeberg |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
45.12 |
1:32.75 |
2:32.34 |
|
3:12.85 |
|
29 |
Martin Stoltz |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
48.29 |
1:37.29 |
2:32.46 |
|
3:13.52 |
|
30 |
William Latak |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
37.69 |
1:29.42 |
2:29.25 |
|
3:13.61 |
|
31 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.70 |
1:33.98 |
2:37.56 |
|
3:21.44 |
|
32 |
Samuel Schildt |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
47.82 |
1:38.78 |
2:40.09 |
|
3:25.68 |
|
33 |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
52.89 |
1:48.49 |
2:48.53 |
|
3:32.80 |
|
34 |
Joel von Post |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
51.53 |
1:49.18 |
2:50.70 |
|
3:33.37 |
|
35 |
Edwin Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
49.95 |
1:43.80 |
2:46.35 |
|
3:33.63 |
|
36 |
Ian Hangård |
2002 |
Simsällskapet Iden |
|
49.36 |
1:47.23 |
2:50.63 |
|
3:39.72 |
|
37 |
Henrik Duong |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
52.46 |
1:50.40 |
2:55.48 |
|
3:47.81 |
|
38 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
51.74 |
1:48.27 |
2:58.86 |
|
3:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Williamsson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.16 |
1:10.07 |
1:51.83 |
|
2:21.84 |
|
2 |
Cruiz Llupa |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.68 |
1:07.57 |
1:51.44 |
|
2:23.86 |
|
3 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.11 |
1:08.62 |
1:51.99 |
|
2:24.48 |
|
4 |
Alexander Almeida Sundell |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.12 |
1:08.67 |
1:54.35 |
|
2:28.07 |
|
5 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.41 |
1:12.38 |
1:55.26 |
|
2:29.26 |
|
6 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.91 |
1:12.12 |
1:55.49 |
|
2:29.59 |
|
7 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
34.84 |
1:12.48 |
1:57.14 |
|
2:30.73 |
|
8 |
Alfred Christensson |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
30.50 |
1:11.43 |
1:57.82 |
|
2:31.78 |
|
9 |
Dennis Åberg |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.07 |
1:16.16 |
1:57.29 |
|
2:33.78 |
|
10 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
32.96 |
1:12.04 |
1:59.59 |
|
2:34.12 |
|
11 |
Kassem Abou Nawfal |
1997 |
S71 |
|
32.66 |
1:14.01 |
2:00.59 |
|
2:36.22 |
|
12 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
34.14 |
1:13.75 |
1:59.36 |
|
2:38.21 |
|
13 |
Julius Ekstrand |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
35.83 |
1:20.22 |
2:03.27 |
|
2:38.25 |
|
14 |
Adam Palmqvist |
1997 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
32.48 |
1:16.23 |
2:04.51 |
|
2:39.97 |
|
15 |
Marcus Henriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
34.40 |
1:15.97 |
2:02.50 |
|
2:41.17 |
|
16 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.18 |
1:19.23 |
2:02.83 |
|
2:41.36 |
|
17 |
Ali Raeisi |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.02 |
1:16.94 |
2:04.67 |
|
2:42.22 |
|
18 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
32.87 |
1:18.37 |
2:07.63 |
|
2:44.38 |
|
19 |
Gustav Ridderman |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
35.48 |
1:18.62 |
2:09.27 |
|
2:45.92 |
|
20 |
Sebastian Olsson Hansson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
34.31 |
1:22.36 |
2:11.48 |
|
2:47.78 |
|
21 |
Henrik Albäck |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.91 |
1:17.68 |
2:08.51 |
|
2:47.82 |
|
22 |
Rickard Andersson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
36.39 |
1:23.16 |
2:09.52 |
|
2:48.67 |
|
23 |
Victor Lanzinger |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
36.52 |
1:21.74 |
2:08.74 |
|
2:51.43 |
|
24 |
Sam Zandi |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.41 |
1:25.03 |
2:14.90 |
|
2:53.40 |
|
25 |
David Zamora Torres |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
35.96 |
1:26.01 |
2:20.44 |
|
2:59.53 |
|
26 |
Filip Svennblad |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.26 |
1:30.03 |
2:21.27 |
|
3:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Troell |
1995 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
30.50 |
1:07.01 |
1:45.86 |
|
2:16.94 |
|
2 |
Jacob Zeidler |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
29.03 |
1:06.79 |
1:46.44 |
|
2:19.49 |
|
3 |
Pontus Wallin |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.85 |
1:07.16 |
1:47.78 |
|
2:20.09 |
|
4 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
29.80 |
1:07.66 |
1:49.11 |
|
2:20.63 |
|
5 |
Marcus Hagström |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.66 |
1:08.04 |
1:49.26 |
|
2:22.11 |
|
6 |
Alexander Lienau-Petersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
29.85 |
1:05.36 |
1:49.33 |
|
2:22.91 |
|
7 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.01 |
1:08.70 |
1:51.46 |
|
2:23.83 |
|
8 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.69 |
1:07.88 |
1:50.13 |
|
2:25.75 |
|
9 |
Mika Mononen |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
30.53 |
1:09.61 |
1:52.13 |
|
2:26.11 |
|
10 |
Axel Andersson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.62 |
1:11.48 |
1:52.66 |
|
2:26.63 |
|
11 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
30.50 |
1:09.69 |
1:52.88 |
|
2:27.14 |
|
12 |
Joachim Olsson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
30.05 |
1:11.29 |
1:57.43 |
|
2:31.35 |
|
13 |
Petter Hansson |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
31.70 |
1:13.74 |
1:55.83 |
|
2:31.61 |
|
14 |
Tom Hangård |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
31.91 |
1:13.62 |
1:57.24 |
|
2:31.68 |
|
15 |
Adam Åkesson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
33.17 |
1:14.82 |
1:57.46 |
|
2:33.59 |
|
16 |
Joseph Lindqvist |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
31.50 |
1:14.01 |
2:02.05 |
|
2:39.00 |
|
17 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
31.98 |
1:13.95 |
2:04.53 |
|
2:40.68 |
|
18 |
Mattias Andersson |
1996 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.27 |
1:17.73 |
2:05.58 |
|
2:42.31 |
|
19 |
Jonas Hansson |
1996 |
Karlshamns Simklubb |
|
33.23 |
1:17.22 |
2:06.91 |
|
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:10 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:26 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Sandberg |
1999 |
S71 |
|
33.41 |
1:11.79 |
1:51.88 |
|
2:33.74 |
|
2 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.29 |
1:14.38 |
1:55.72 |
|
2:37.54 |
|
3 |
Vilma Flodfält |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
35.25 |
1:17.41 |
2:02.55 |
|
2:48.44 |
|
4 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
36.98 |
1:20.22 |
2:07.40 |
|
2:55.83 |
|
5 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.34 |
1:26.31 |
2:15.78 |
|
3:05.77 |
|
6 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
42.65 |
1:32.20 |
2:24.65 |
|
3:15.63 |
|
7 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
41.57 |
1:31.28 |
2:25.20 |
|
3:21.56 |
|
- |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
32.08 |
1:10.04 |
1:49.66 |
|
2:28.53 |
|
2 |
Marie Hanson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
33.41 |
1:13.08 |
1:55.49 |
|
2:39.48 |
|
3 |
Matilda Weiler |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.63 |
1:14.05 |
1:58.10 |
|
2:43.46 |
|
4 |
Vilma Segerdahl |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
36.55 |
1:21.16 |
2:08.99 |
|
2:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Hansson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.78 |
1:09.93 |
1:47.33 |
|
2:25.31 |
|
2 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.01 |
1:11.07 |
1:50.74 |
|
2:30.56 |
|
3 |
Nelly Hansson |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.82 |
1:11.30 |
1:51.48 |
|
2:31.98 |
|
4 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
33.45 |
1:12.25 |
1:53.02 |
|
2:34.35 |
|
5 |
Elin Önnestam |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
41.85 |
1:32.80 |
2:28.61 |
|
3:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:26 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:49 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:49 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:21 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Hansson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.51 |
2:31.73 |
4:00.06 |
|
5:12.24 |
|
2 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:11.40 |
2:33.48 |
4:08.58 |
|
5:19.46 |
|
3 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:12.92 |
2:35.80 |
4:10.21 |
|
5:22.50 |
|
4 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:12.08 |
2:35.86 |
4:13.38 |
|
5:26.26 |
|
5 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
1:14.49 |
2:47.84 |
4:18.33 |
|
5:32.12 |
|
6 |
Sara Nilsson |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
1:23.85 |
2:53.98 |
4:33.77 |
|
5:48.73 |
|
7 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:26.01 |
2:55.45 |
4:40.95 |
|
5:59.53 |
|
8 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:23.72 |
2:59.98 |
4:38.52 |
|
6:00.30 |
|
9 |
Annika Gren |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:28.05 |
3:03.00 |
4:50.14 |
|
6:11.27 |
|
10 |
Nicola Parfitt |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
1:33.40 |
3:06.86 |
4:52.22 |
|
6:15.94 |
|
11 |
Felicity Fridh |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:27.96 |
3:08.99 |
5:02.19 |
|
6:23.97 |
|
12 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
1:39.16 |
3:15.49 |
5:00.11 |
|
6:25.42 |
|
13 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:33.06 |
3:12.36 |
5:06.44 |
|
6:27.55 |
|
14 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:31.27 |
3:10.20 |
5:05.82 |
|
6:29.37 |
|
15 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
1:33.09 |
3:09.12 |
5:06.61 |
|
6:30.05 |
|
- |
Erika Hultman |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:21 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
19:25 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:05.22 |
2:15.02 |
3:24.54 |
4:33.54 |
17:00.54 |
|
|
|
|
|
|
5:43.07 |
6:51.70 |
8:00.08 |
9:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10:16.67 |
11:25.67 |
12:33.63 |
13:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.36 |
15:55.43 |
|
|
|
|
2 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:06.51 |
2:18.02 |
3:29.01 |
4:39.78 |
17:26.88 |
|
|
|
|
|
|
5:49.94 |
7:00.90 |
8:11.46 |
9:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
10:30.96 |
11:40.28 |
12:49.58 |
13:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
15:09.03 |
16:19.25 |
|
|
|
|
3 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
1:07.91 |
2:17.94 |
3:28.82 |
4:39.17 |
17:40.77 |
|
|
|
|
|
|
5:50.33 |
7:01.64 |
8:11.54 |
9:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.64 |
11:43.81 |
12:55.11 |
14:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
15:19.21 |
16:30.76 |
|
|
|
|
4 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:08.11 |
2:20.74 |
3:33.18 |
4:45.09 |
17:54.93 |
|
|
|
|
|
|
5:57.17 |
7:09.28 |
8:21.08 |
9:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.92 |
11:57.29 |
13:09.48 |
14:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
15:33.14 |
16:45.15 |
|
|
|
|
5 |
Isac Troell |
1997 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
1:07.89 |
2:19.38 |
3:32.40 |
4:43.33 |
18:02.01 |
|
|
|
|
|
|
5:53.80 |
7:04.65 |
8:15.61 |
9:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.17 |
11:53.26 |
13:09.77 |
14:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
15:36.66 |
16:49.80 |
|
|
|
|
6 |
Alexander Olsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:06.74 |
2:18.02 |
3:29.72 |
4:43.18 |
18:34.09 |
|
|
|
|
|
|
5:57.67 |
7:12.93 |
8:27.80 |
9:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10:59.87 |
12:15.76 |
13:31.84 |
14:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
16:03.42 |
17:19.73 |
|
|
|
|
7 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.17 |
2:23.23 |
3:37.30 |
4:51.98 |
18:53.40 |
|
|
|
|
|
|
6:07.30 |
7:23.98 |
8:40.06 |
9:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.94 |
12:29.80 |
13:47.94 |
15:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.26 |
17:39.17 |
|
|
|
|
8 |
Tom Hangård |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:09.84 |
2:23.75 |
3:40.18 |
4:56.96 |
18:57.32 |
|
|
|
|
|
|
6:14.54 |
7:31.85 |
8:48.38 |
10:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.83 |
12:42.42 |
14:00.72 |
15:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.55 |
17:45.04 |
|
|
|
|
9 |
Gustav Holmström |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
1:09.37 |
2:25.01 |
3:41.61 |
4:59.06 |
19:01.91 |
|
|
|
|
|
|
6:16.02 |
7:31.67 |
8:47.53 |
10:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.26 |
12:38.92 |
13:56.79 |
15:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
16:31.36 |
17:46.01 |
|
|
|
|
10 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:08.87 |
2:25.08 |
3:41.48 |
4:59.73 |
19:24.41 |
|
|
|
|
|
|
6:18.30 |
7:37.12 |
8:56.97 |
10:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:36.94 |
12:56.70 |
14:15.81 |
15:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.84 |
18:11.65 |
|
|
|
|
11 |
Henrik Johansson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
1:12.25 |
2:30.40 |
3:48.81 |
5:07.30 |
19:26.29 |
|
|
|
|
|
|
6:25.95 |
7:44.40 |
9:03.30 |
10:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.53 |
12:58.25 |
14:16.70 |
15:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.91 |
18:10.94 |
|
|
|
|
12 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:06.20 |
2:15.97 |
3:26.33 |
4:35.64 |
19:28.16 |
|
|
|
|
|
|
5:45.08 |
6:54.66 |
8:02.96 |
9:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
11:51.91 |
14:15.98 |
16:42.70 |
19:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:14.70 |
2:33.81 |
3:53.90 |
5:13.71 |
19:52.41 |
|
|
|
|
|
|
6:33.83 |
7:53.66 |
9:13.46 |
10:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.08 |
13:12.72 |
14:32.83 |
15:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
17:13.28 |
18:33.19 |
|
|
|
|
14 |
Sebastian Andersson |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
1:12.27 |
2:34.24 |
3:55.86 |
5:17.55 |
20:23.97 |
|
|
|
|
|
|
6:39.78 |
8:00.95 |
9:22.59 |
10:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
12:08.35 |
13:31.05 |
14:54.32 |
16:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
17:39.78 |
19:02.31 |
|
|
|
|
15 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:16.79 |
2:38.68 |
4:00.62 |
5:22.79 |
20:37.22 |
|
|
|
|
|
|
6:46.42 |
8:09.36 |
9:34.06 |
10:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.19 |
13:44.73 |
15:08.01 |
16:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
17:54.73 |
19:18.17 |
|
|
|
|
16 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:18.69 |
2:43.43 |
4:08.45 |
5:33.41 |
20:48.67 |
|
|
|
|
|
|
6:58.92 |
8:23.76 |
9:48.08 |
11:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
12:35.34 |
13:58.76 |
15:21.96 |
16:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
18:07.51 |
19:29.96 |
|
|
|
|
17 |
Tobias Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:17.68 |
3:22.40 |
4:48.61 |
6:12.40 |
21:06.18 |
|
|
|
|
|
|
8:18.80 |
9:43.77 |
11:08.37 |
12:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
15:25.45 |
16:51.30 |
18:16.81 |
19:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
21:06.18 |
|
|
|
|
|
18 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:23.82 |
2:52.67 |
4:22.22 |
5:51.79 |
22:00.24 |
|
|
|
|
|
|
7:21.90 |
8:51.27 |
10:19.98 |
11:47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
13:15.48 |
14:43.30 |
16:09.94 |
17:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
19:04.72 |
20:33.93 |
|
|
|
|
19 |
Julian Kasapov Alexis |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
1:22.37 |
2:52.37 |
4:22.70 |
5:53.91 |
22:23.13 |
|
|
|
|
|
|
7:25.15 |
8:55.78 |
10:26.93 |
11:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
13:27.97 |
14:58.27 |
16:29.66 |
17:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
19:27.57 |
20:55.76 |
|
|
|
|
- |
Max Troell |
1995 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
19:25 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:20 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:20 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:41 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:41 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 15, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Fredriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
31.26 |
1:05.25 |
1:39.07 |
|
2:11.94 |
|
2 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
34.45 |
1:11.10 |
1:48.35 |
|
2:25.13 |
|
3 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
34.52 |
1:11.95 |
1:50.72 |
|
2:29.12 |
|
4 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
34.38 |
1:12.38 |
1:53.17 |
|
2:33.86 |
|
5 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.57 |
1:15.05 |
1:55.85 |
|
2:35.52 |
|
6 |
Felix Midlöv |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
35.20 |
1:14.56 |
1:55.95 |
|
2:35.65 |
|
7 |
Victor Schagerlöf |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.04 |
1:17.42 |
1:58.60 |
|
2:38.84 |
|
8 |
Kristoffer Lundin |
1997 |
Tyringe Simsällskap |
|
36.83 |
1:17.46 |
1:59.49 |
|
2:40.75 |
|
9 |
Anders Forslund |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
37.43 |
1:20.04 |
2:03.86 |
|
2:46.06 |
|
10 |
Adam Palmqvist |
1997 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
38.62 |
1:21.62 |
2:05.04 |
|
2:46.38 |
|
- |
Samuel Moor |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Andersson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
31.80 |
1:06.85 |
1:42.46 |
|
2:17.65 |
|
2 |
Alexander Lienau-Petersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
32.39 |
1:07.24 |
1:43.84 |
|
2:19.16 |
|
3 |
Julius Hjelm |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.33 |
1:07.30 |
1:45.16 |
|
2:20.36 |
|
4 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
33.42 |
1:09.56 |
1:46.85 |
|
2:22.39 |
|
5 |
David Schön Svensson |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.46 |
1:10.63 |
1:47.51 |
|
2:22.42 |
|
6 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.67 |
1:10.41 |
1:49.70 |
|
2:26.62 |
|
7 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.47 |
1:10.91 |
1:49.40 |
|
2:28.27 |
|
8 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
38.34 |
1:21.47 |
2:06.39 |
|
2:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:02 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:35 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Lendt |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
36.43 |
1:17.86 |
2:02.39 |
|
2:47.56 |
|
2 |
Victoria Jönsson |
1999 |
S71 |
|
38.68 |
1:23.13 |
2:07.91 |
|
2:52.42 |
|
3 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
39.09 |
1:23.53 |
2:08.36 |
|
2:53.19 |
|
4 |
Ellen Sandberg |
1999 |
S71 |
|
40.39 |
1:25.28 |
2:11.28 |
|
2:57.32 |
|
5 |
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
40.62 |
1:27.48 |
2:16.03 |
|
3:05.13 |
|
6 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
43.38 |
1:31.79 |
2:21.49 |
|
3:09.40 |
|
7 |
Vilma Rodman |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
42.45 |
1:31.00 |
2:20.60 |
|
3:09.49 |
|
8 |
Jenny Le |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
43.83 |
1:32.71 |
2:23.21 |
|
3:12.95 |
|
9 |
Nicola Parfitt |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
44.04 |
1:34.21 |
2:24.70 |
|
3:14.69 |
|
10 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
42.64 |
1:32.03 |
2:23.31 |
|
3:15.72 |
|
11 |
Hilda Hegardt |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
43.99 |
1:33.74 |
2:26.22 |
|
3:18.49 |
|
12 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
44.92 |
1:35.75 |
2:27.75 |
|
3:19.94 |
|
13 |
Hanna Persson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
44.66 |
1:36.01 |
2:28.52 |
|
3:21.60 |
|
14 |
Elin Melin |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
45.68 |
1:38.43 |
2:32.14 |
|
3:25.07 |
|
15 |
Mathilda Linné |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
47.30 |
1:40.36 |
2:33.76 |
|
3:26.47 |
|
16 |
Olga Schubert |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
45.12 |
1:38.11 |
2:32.22 |
|
3:26.56 |
|
17 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
47.61 |
1:39.74 |
2:33.72 |
|
3:27.12 |
|
18 |
Julia Forell |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
48.89 |
1:44.19 |
2:41.61 |
|
3:35.82 |
|
19 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
49.21 |
1:44.29 |
2:40.77 |
|
3:36.27 |
|
20 |
Ebba Jönsson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
49.50 |
1:44.67 |
2:41.98 |
|
3:37.88 |
|
21 |
Hanna Nilsson |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
50.56 |
1:46.04 |
2:43.85 |
|
3:40.35 |
|
22 |
Maria Duong |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
49.76 |
1:46.19 |
2:44.30 |
|
3:40.88 |
|
23 |
Annie Zetterstrand |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
50.74 |
1:47.93 |
2:46.27 |
|
3:42.95 |
|
24 |
Hanna Svensson |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
48.56 |
1:45.44 |
2:47.04 |
|
3:45.78 |
|
25 |
Josefine Franzén |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
52.45 |
1:51.71 |
2:51.10 |
|
3:49.05 |
|
26 |
Valentina Barkijevic |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
52.93 |
1:52.81 |
2:53.46 |
|
3:52.39 |
|
27 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
52.80 |
1:51.92 |
2:53.80 |
|
3:53.89 |
|
28 |
Nellie Briskog |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
54.41 |
1:54.81 |
2:55.87 |
|
3:55.17 |
|
29 |
Linn Svensson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
55.97 |
1:59.30 |
3:03.05 |
|
4:03.90 |
|
30 |
Emma Svensson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
54.50 |
1:58.44 |
3:02.23 |
|
4:04.79 |
|
31 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
54.69 |
2:00.97 |
3:06.40 |
|
4:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Louise Tran |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.19 |
1:17.99 |
2:00.55 |
|
2:44.42 |
|
2 |
Natalie Varady |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
39.12 |
1:24.31 |
2:12.42 |
|
3:01.12 |
|
3 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
47.19 |
1:37.90 |
2:29.17 |
|
3:20.07 |
|
4 |
Ida Sörensson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
45.61 |
1:36.64 |
2:29.56 |
|
3:23.34 |
|
5 |
Fredrika Bursan |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
46.64 |
1:39.04 |
2:34.31 |
|
3:27.27 |
|
6 |
Erica Birkeberg |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
49.44 |
1:43.59 |
2:39.63 |
|
3:32.88 |
|
7 |
Noemi Ströhagen |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
48.08 |
1:41.96 |
2:36.96 |
|
3:33.50 |
|
8 |
Kassandra Larsson |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
53.44 |
1:53.64 |
2:58.05 |
|
4:01.07 |
|
- |
Erika Nilsson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nellie Ternblad |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
37.53 |
1:18.59 |
2:00.05 |
|
2:43.64 |
|
2 |
Johanna Holm |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.91 |
1:21.38 |
2:04.23 |
|
2:47.77 |
|
3 |
Josefine Möller |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.72 |
1:20.91 |
2:05.10 |
|
2:49.66 |
|
4 |
Josefine Hansson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.80 |
1:23.54 |
2:07.56 |
|
2:51.92 |
|
5 |
Erika Hultman |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
38.89 |
1:22.63 |
2:08.27 |
|
2:52.14 |
|
6 |
Petra Wennberg |
1993 |
Simsällskapet Iden |
|
38.59 |
1:21.87 |
2:07.95 |
|
2:55.76 |
|
7 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
Landskrona Simsällskap |
|
42.31 |
1:30.57 |
2:21.01 |
|
3:11.72 |
|
- |
Caroline Speiner |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sara Edenfelt |
1992 |
Simklubben Hajen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:35 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
11:37 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:06.45 |
2:18.61 |
3:31.41 |
|
4:41.92 |
|
2 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:07.16 |
2:21.18 |
3:38.08 |
|
4:51.18 |
|
3 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:06.36 |
2:20.36 |
3:37.34 |
|
4:52.60 |
|
4 |
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:09.88 |
2:26.12 |
3:41.31 |
|
4:52.74 |
|
5 |
Joel Mörck |
1999 |
S71 |
|
1:08.98 |
2:26.27 |
3:45.09 |
|
5:01.86 |
|
6 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:13.60 |
2:31.85 |
3:49.95 |
|
5:02.98 |
|
7 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:12.15 |
2:29.22 |
3:47.53 |
|
5:04.05 |
|
8 |
Oscar Olsson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:10.42 |
2:29.22 |
3:49.62 |
|
5:05.79 |
|
9 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:13.91 |
2:34.77 |
3:53.73 |
|
5:09.49 |
|
10 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:10.72 |
2:30.21 |
3:52.37 |
|
5:10.88 |
|
11 |
Philip Rantzow |
1999 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:11.01 |
2:30.77 |
3:52.75 |
|
5:13.37 |
|
12 |
Roy Hangård |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
1:14.71 |
2:34.76 |
3:55.35 |
|
5:15.56 |
|
13 |
Felix Hansson |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
1:15.79 |
2:39.41 |
4:02.40 |
|
5:24.38 |
|
14 |
Sigge Ivarsson |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
1:17.20 |
2:41.03 |
4:04.67 |
|
5:25.51 |
|
15 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:16.27 |
2:39.43 |
4:03.86 |
|
5:25.59 |
|
16 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:17.22 |
2:40.09 |
4:03.84 |
|
5:26.80 |
|
17 |
Andreas Aminoff |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
1:17.21 |
2:41.55 |
4:05.73 |
|
5:27.46 |
|
18 |
Simon Tufvesson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:16.11 |
2:44.15 |
4:13.18 |
|
5:33.99 |
|
19 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:18.22 |
2:44.13 |
4:12.78 |
|
5:40.54 |
|
20 |
Julian Kasapov Alexis |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
1:20.69 |
2:50.21 |
4:17.67 |
|
5:43.02 |
|
21 |
Dennie Halilovic |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:19.81 |
2:49.20 |
4:18.40 |
|
5:43.11 |
|
22 |
Alfred Persson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:22.42 |
2:53.37 |
4:26.30 |
|
5:54.08 |
|
23 |
Gustav Lidbäck |
2002 |
Simsällskapet Iden |
|
1:29.30 |
3:12.34 |
4:55.12 |
|
6:33.14 |
|
24 |
Edwin Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:34.94 |
3:25.30 |
5:16.93 |
|
7:02.67 |
|
- |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:00.25 |
2:05.07 |
3:12.07 |
|
4:17.01 |
|
2 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:01.92 |
2:09.79 |
3:17.46 |
|
4:24.02 |
|
3 |
Isac Troell |
1997 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
1:01.25 |
2:09.20 |
3:19.46 |
|
4:29.60 |
|
4 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:04.78 |
2:13.58 |
3:22.63 |
|
4:30.47 |
|
5 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:04.10 |
2:13.51 |
3:23.83 |
|
4:32.77 |
|
6 |
Oskar Nilsson |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:03.68 |
2:13.79 |
3:24.96 |
|
4:34.50 |
|
7 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:06.28 |
2:17.85 |
3:29.00 |
|
4:38.98 |
|
8 |
Alfred Christensson |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:08.11 |
2:20.02 |
3:32.60 |
|
4:40.78 |
|
9 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:06.74 |
2:19.22 |
3:30.38 |
|
4:40.95 |
|
10 |
Ludwig Wemlén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.65 |
2:25.34 |
3:41.93 |
|
4:57.76 |
|
11 |
Hugo Gustafsson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:08.44 |
2:24.84 |
3:42.06 |
|
4:59.51 |
|
12 |
Henrik Albäck |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:11.19 |
2:29.83 |
3:48.70 |
|
5:05.87 |
|
13 |
Kristoffer Lundin |
1997 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:08.58 |
2:22.75 |
3:45.35 |
|
5:07.13 |
|
14 |
Simon Pettersson |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
1:13.44 |
2:33.90 |
3:53.02 |
|
5:10.01 |
|
15 |
Gustav Ridderman |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
1:11.14 |
2:30.06 |
3:53.76 |
|
5:17.92 |
|
16 |
Erik Henningsson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:18.01 |
2:44.29 |
4:12.34 |
|
5:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Schön-Svensson |
1991 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:02.74 |
2:08.90 |
3:17.80 |
|
4:22.00 |
|
2 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:03.62 |
2:10.57 |
3:18.40 |
|
4:25.65 |
|
3 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:03.07 |
2:11.17 |
3:20.03 |
|
4:27.85 |
|
4 |
Oskar Strömberg |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
1:03.90 |
2:12.49 |
3:21.27 |
|
4:28.01 |
|
5 |
Markus Kron |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:01.60 |
2:10.41 |
3:22.21 |
|
4:33.22 |
|
6 |
Petter Hansson |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:02.97 |
2:12.30 |
3:23.40 |
|
4:34.98 |
|
7 |
Fredrik Olofsson |
1994 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:03.70 |
2:13.68 |
3:24.22 |
|
4:36.02 |
|
8 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.16 |
2:16.48 |
3:29.38 |
|
4:40.25 |
|
9 |
Filip Dolk |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:05.65 |
2:18.36 |
3:31.55 |
|
4:45.51 |
|
10 |
Alexander Olsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:05.29 |
2:17.25 |
3:31.22 |
|
4:46.33 |
|
11 |
Henrik Johansson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
1:10.99 |
2:28.40 |
3:46.41 |
|
5:02.15 |
|
12 |
Tom Postema |
1994 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:08.95 |
2:25.23 |
3:43.34 |
|
5:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
11:37 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:30 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Lendt |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
32.26 |
1:07.77 |
1:43.24 |
|
2:18.78 |
|
2 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.36 |
1:10.26 |
1:46.25 |
|
2:20.90 |
|
3 |
Elin Moberg |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
32.19 |
1:07.68 |
1:44.75 |
|
2:20.95 |
|
4 |
Johanna Söderberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.65 |
1:08.87 |
1:45.42 |
|
2:21.56 |
|
5 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.98 |
1:09.05 |
1:45.72 |
|
2:21.78 |
|
6 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
33.54 |
1:10.92 |
1:48.68 |
|
2:25.05 |
|
7 |
Moa Holmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.16 |
1:10.46 |
1:48.95 |
|
2:25.42 |
|
8 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.33 |
1:10.72 |
1:48.92 |
|
2:26.84 |
|
9 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
34.29 |
1:11.37 |
1:50.13 |
|
2:28.62 |
|
10 |
My Rydgren |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.74 |
1:11.48 |
1:50.49 |
|
2:29.60 |
|
11 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
33.78 |
1:11.34 |
1:50.40 |
|
2:30.05 |
|
12 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
35.14 |
1:14.57 |
1:54.60 |
|
2:32.74 |
|
13 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.53 |
1:14.80 |
1:54.90 |
|
2:34.43 |
|
14 |
Annika Gren |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.17 |
1:14.45 |
1:55.19 |
|
2:34.53 |
|
15 |
Nicola Parfitt |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
34.28 |
1:14.11 |
1:54.89 |
|
2:34.75 |
|
16 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
34.87 |
1:14.74 |
1:56.09 |
|
2:35.78 |
|
17 |
Elin Rundblad |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.86 |
1:14.66 |
1:56.10 |
|
2:35.84 |
|
17 |
Louise Dellhede |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
34.27 |
1:13.67 |
1:54.71 |
|
2:35.84 |
|
19 |
Olivia Torres |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.37 |
1:15.16 |
1:57.30 |
|
2:36.20 |
|
20 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
35.92 |
1:16.04 |
1:57.37 |
|
2:36.44 |
|
21 |
Felicity Fridh |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
34.63 |
1:14.48 |
1:55.69 |
|
2:36.68 |
|
22 |
Rebecca Börjesson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.85 |
1:14.79 |
1:56.98 |
|
2:37.88 |
|
23 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.74 |
1:15.91 |
1:57.69 |
|
2:38.37 |
|
24 |
Klara Johansson |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
35.81 |
1:16.64 |
1:58.72 |
|
2:40.32 |
|
25 |
Saga Palmgren |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
35.91 |
1:17.27 |
1:58.72 |
|
2:40.55 |
|
26 |
Wilma Heij-Lindholm |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
34.65 |
1:14.24 |
1:58.00 |
|
2:40.87 |
|
27 |
Maja Iversen |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.06 |
1:18.68 |
2:00.99 |
|
2:41.45 |
|
28 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
36.66 |
1:18.58 |
2:00.42 |
|
2:42.45 |
|
29 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
36.49 |
1:18.79 |
2:01.23 |
|
2:42.84 |
|
30 |
Elin Melin |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
36.38 |
1:17.84 |
2:01.50 |
|
2:43.16 |
|
31 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
37.52 |
1:19.94 |
2:03.48 |
|
2:43.49 |
|
32 |
Mathilda Linné |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
36.77 |
1:18.86 |
2:02.96 |
|
2:43.66 |
|
33 |
Hilda Hegardt |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
36.12 |
1:17.36 |
2:00.42 |
|
2:44.10 |
|
34 |
Josefine Franzén |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
36.53 |
1:18.33 |
2:02.41 |
|
2:44.23 |
|
35 |
Saga Miderbäck |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
37.82 |
1:20.05 |
1:20.26 |
|
2:44.61 |
|
36 |
Elin Nilsson |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
36.41 |
1:19.67 |
2:04.45 |
|
2:45.34 |
|
37 |
Fiona Olsson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
37.97 |
1:20.62 |
2:05.32 |
|
2:46.05 |
|
38 |
Rebecka Östlund |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
36.46 |
1:18.90 |
2:04.44 |
|
2:48.30 |
|
39 |
Isabelle Moreau |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.64 |
1:23.02 |
2:07.64 |
|
2:51.92 |
|
40 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
38.08 |
1:21.72 |
2:07.54 |
|
2:52.61 |
|
41 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
39.52 |
1:24.52 |
2:10.37 |
|
2:53.87 |
|
42 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
39.22 |
1:24.29 |
2:10.21 |
|
2:55.66 |
|
43 |
Elin Lackegård |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
38.28 |
2:07.62 |
|
|
2:56.80 |
|
43 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
40.02 |
1:25.43 |
2:11.32 |
|
2:56.80 |
|
45 |
Elsa Assarsson |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
40.19 |
1:25.05 |
2:12.01 |
|
2:57.68 |
|
46 |
Lovisa Christerson |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
39.36 |
1:25.08 |
2:11.66 |
|
2:58.02 |
|
47 |
Hanna Nilsson |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
39.57 |
1:25.30 |
2:13.44 |
|
3:01.70 |
|
48 |
Vilma Larson |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
38.79 |
1:25.98 |
2:14.87 |
|
3:02.16 |
|
49 |
Ebba Jönsson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
40.32 |
1:27.52 |
2:15.90 |
|
3:02.21 |
|
50 |
Cajsa Andersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
40.91 |
1:27.63 |
2:15.38 |
|
3:02.78 |
|
51 |
Elin Hansen |
2000 |
Simsällskapet Iden |
|
39.11 |
1:28.42 |
2:18.09 |
|
3:04.74 |
|
52 |
Annie Zetterstrand |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
41.28 |
1:30.06 |
2:21.69 |
|
3:08.49 |
|
53 |
Hanna Svensson |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
40.75 |
1:28.70 |
2:19.11 |
|
3:10.65 |
|
54 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
41.04 |
1:32.18 |
2:23.71 |
|
3:10.97 |
|
55 |
Melinda Andersson |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
42.52 |
1:33.80 |
2:26.12 |
|
3:11.14 |
|
56 |
Stina Pernius |
2002 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
46.25 |
1:38.51 |
2:29.49 |
|
3:13.99 |
|
57 |
Linn Svensson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
47.22 |
1:39.87 |
2:32.25 |
|
3:17.91 |
|
58 |
Emma Svensson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
47.00 |
1:43.26 |
2:38.56 |
|
3:30.29 |
|
- |
Karolina Nilsson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
30.19 |
1:02.48 |
1:35.88 |
|
2:09.47 |
|
2 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.97 |
1:04.51 |
1:38.92 |
|
2:13.22 |
|
3 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
32.44 |
1:06.52 |
1:41.88 |
|
2:16.61 |
|
4 |
Clara Vater |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.67 |
1:06.73 |
1:42.50 |
|
2:16.81 |
|
5 |
Sara Linné |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.17 |
1:05.59 |
1:41.50 |
|
2:16.97 |
|
6 |
My Grewell |
1998 |
Simklubben Sydsim |
|
31.87 |
1:06.85 |
1:41.99 |
|
2:17.17 |
|
7 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
31.36 |
1:06.14 |
1:42.01 |
|
2:17.44 |
|
8 |
Hannah Skog |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.31 |
1:06.25 |
1:41.79 |
|
2:17.86 |
|
9 |
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.25 |
1:07.30 |
1:44.11 |
|
2:18.32 |
|
10 |
Matilda Weiler |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.14 |
1:07.30 |
1:43.66 |
|
2:18.38 |
|
11 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
32.26 |
1:07.77 |
1:44.26 |
|
2:19.41 |
|
12 |
Jenny Thalin |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.76 |
1:07.61 |
1:43.86 |
|
2:19.88 |
|
13 |
Hanna Liljegren |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.56 |
1:08.08 |
1:44.97 |
|
2:20.90 |
|
14 |
Natalie Varady |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
32.13 |
1:07.66 |
1:44.62 |
|
2:21.30 |
|
15 |
Marie Hanson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
32.41 |
1:09.02 |
1:47.07 |
|
2:23.27 |
|
16 |
Tekla Rosell |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.88 |
1:10.08 |
1:47.48 |
|
2:23.72 |
|
17 |
Cecilia Laursen |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.75 |
1:09.13 |
1:46.67 |
|
2:23.92 |
|
18 |
Mathilda Edlund |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.29 |
1:10.03 |
1:48.80 |
|
2:27.01 |
|
19 |
Dinah Jönsson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
31.76 |
1:07.13 |
1:47.11 |
|
2:28.32 |
|
20 |
Jessica Jönsson |
1998 |
S71 |
|
33.89 |
1:12.22 |
1:50.90 |
|
2:29.28 |
|
21 |
Mimmi Hallbäck |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.18 |
1:12.56 |
1:52.18 |
|
2:30.07 |
|
22 |
Amanda Styff |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
35.61 |
1:13.29 |
1:52.29 |
|
2:30.47 |
|
23 |
Sofia Sjöberg |
1997 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
33.54 |
1:10.90 |
1:50.82 |
|
2:31.61 |
|
24 |
Erika Sällberg |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
33.72 |
1:12.23 |
1:52.72 |
|
2:31.62 |
|
25 |
Julia Olsson |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
33.22 |
1:11.97 |
1:52.30 |
|
2:31.84 |
|
26 |
Amanda Strömberg |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
33.24 |
1:12.53 |
1:53.60 |
|
2:32.23 |
|
27 |
Hanna Andersson |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
34.06 |
1:13.26 |
1:54.49 |
|
2:32.71 |
|
28 |
Sara Göransson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
35.84 |
1:16.27 |
1:57.76 |
|
2:37.54 |
|
29 |
Julia Schubert |
1997 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
35.28 |
1:15.64 |
1:57.93 |
|
2:38.34 |
|
30 |
Erika Nilsson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.99 |
1:20.74 |
2:05.09 |
|
2:48.02 |
|
31 |
Ida Sörensson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.97 |
1:21.90 |
2:06.20 |
|
2:48.72 |
|
32 |
Noemi Ströhagen |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.55 |
1:20.61 |
2:04.96 |
|
2:49.35 |
|
33 |
Erica Birkeberg |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.57 |
1:21.83 |
2:07.00 |
|
2:50.02 |
|
34 |
Emma Flärdh |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
41.03 |
1:26.95 |
2:15.37 |
|
3:02.35 |
|
35 |
Kassandra Larsson |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
44.78 |
1:36.14 |
2:30.21 |
|
3:20.62 |
|
- |
Vilma Segerdahl |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Triton |
|
29.79 |
1:02.08 |
1:35.53 |
|
2:08.39 |
|
2 |
Johanna Fransson |
1994 |
S71 |
|
30.48 |
1:03.23 |
1:36.81 |
|
2:09.80 |
|
3 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
30.67 |
1:03.63 |
1:37.93 |
|
2:12.24 |
|
4 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.19 |
1:05.67 |
1:40.79 |
|
2:15.75 |
|
5 |
Jenny Tärnhuvud |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
32.61 |
1:07.12 |
1:41.36 |
|
2:15.80 |
|
6 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.92 |
1:04.87 |
1:40.69 |
|
2:16.15 |
|
7 |
Michelle Hansen |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
31.87 |
1:05.98 |
1:41.27 |
|
2:16.26 |
|
8 |
Sofie Sjöberg |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.09 |
1:05.09 |
1:41.19 |
|
2:18.05 |
|
9 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
32.69 |
1:07.68 |
1:43.49 |
|
2:19.17 |
|
10 |
Emilia Andreasson |
1996 |
S71 |
|
31.53 |
1:07.00 |
1:43.20 |
|
2:19.62 |
|
11 |
Emma Nilsson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.26 |
1:09.46 |
1:46.76 |
|
2:20.56 |
|
12 |
Josefina Widerström |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
31.98 |
1:07.97 |
1:45.22 |
|
2:21.09 |
|
13 |
Alexandra Volkova |
1996 |
Simklubben Triton |
|
32.49 |
1:08.23 |
1:45.17 |
|
2:21.84 |
|
14 |
Johanna Holmberg |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
33.08 |
1:09.08 |
1:45.78 |
|
2:22.62 |
|
15 |
Alice Marko-Varga |
1996 |
Simklubben Triton |
|
32.25 |
1:08.89 |
1:46.35 |
|
2:23.06 |
|
16 |
Désirée Andersson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
32.56 |
1:08.79 |
1:46.94 |
|
2:24.12 |
|
17 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
33.00 |
1:09.67 |
1:47.52 |
|
2:24.65 |
|
18 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
32.52 |
1:09.62 |
1:48.11 |
|
2:26.08 |
|
19 |
Erica Johnsson |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
35.82 |
1:15.10 |
1:55.64 |
|
2:35.55 |
|
20 |
Anna Edstedt |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
37.62 |
1:20.92 |
2:05.50 |
|
2:49.29 |
|
21 |
Elin Önnestam |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
40.23 |
1:24.41 |
2:08.60 |
|
2:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:30 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:23 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:23 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:12 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Söderberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.46 |
1:16.06 |
2:02.59 |
|
2:38.66 |
|
2 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
33.86 |
1:16.94 |
2:02.51 |
|
2:40.52 |
|
3 |
Emma Persson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
34.62 |
1:18.40 |
2:07.96 |
|
2:44.85 |
|
4 |
Davilda Lareva |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
36.04 |
1:18.06 |
2:06.65 |
|
2:46.18 |
|
5 |
Elin Moberg |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
36.85 |
1:19.70 |
2:10.50 |
|
2:46.38 |
|
6 |
Vilma Rodman |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
35.79 |
1:21.85 |
2:09.14 |
|
2:48.38 |
|
7 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
36.68 |
1:22.54 |
2:13.31 |
|
2:50.56 |
|
8 |
Vilma Flodfält |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
34.77 |
1:20.07 |
2:11.24 |
|
2:51.38 |
|
9 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.14 |
1:21.67 |
2:13.43 |
|
2:52.67 |
|
10 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
36.92 |
1:21.90 |
2:14.91 |
|
2:53.25 |
|
11 |
Matilda Andersson |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.77 |
1:23.05 |
2:14.90 |
|
2:53.72 |
|
12 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
39.58 |
1:28.42 |
2:16.85 |
|
2:56.29 |
|
13 |
Nicola Parfitt |
2000 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
41.30 |
1:26.11 |
2:17.38 |
|
2:57.28 |
|
14 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
40.21 |
1:25.85 |
2:18.89 |
|
2:57.40 |
|
15 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
38.53 |
1:25.36 |
2:16.96 |
|
2:58.09 |
|
16 |
Louise Bengtsson |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.71 |
1:26.02 |
2:18.47 |
|
2:58.20 |
|
17 |
Louise Dellhede |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
38.37 |
1:24.29 |
2:17.97 |
|
2:59.04 |
|
18 |
Wilma Heij-Lindholm |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
36.83 |
1:26.10 |
2:23.69 |
|
2:59.49 |
|
19 |
Rebecka Östlund |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
40.22 |
1:25.96 |
2:19.14 |
|
2:59.90 |
|
20 |
Mathilda Linné |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
41.07 |
1:26.96 |
2:19.40 |
|
3:00.05 |
|
21 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
37.77 |
1:24.66 |
2:17.23 |
|
3:00.26 |
|
22 |
Elin Melin |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
38.45 |
1:24.67 |
2:19.39 |
|
3:00.91 |
|
23 |
Jenny Le |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
41.75 |
1:27.29 |
2:19.32 |
|
3:01.09 |
|
24 |
Annie Jensen |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.59 |
1:27.98 |
2:20.89 |
|
3:01.76 |
|
25 |
Felicity Fridh |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
40.22 |
1:29.48 |
2:23.90 |
|
3:03.71 |
|
26 |
Fiona Olsson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
37.66 |
1:25.11 |
2:23.49 |
|
3:03.87 |
|
27 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
40.73 |
1:27.94 |
2:21.89 |
|
3:04.46 |
|
28 |
Elin Nilsson |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.14 |
1:28.90 |
2:25.77 |
|
3:04.70 |
|
29 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.15 |
1:29.31 |
2:25.67 |
|
3:05.15 |
|
30 |
Klara Johansson |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
41.75 |
1:27.99 |
2:26.76 |
|
3:06.54 |
|
31 |
Hanna Persson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
45.03 |
1:33.68 |
2:24.01 |
|
3:08.29 |
|
32 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
42.40 |
1:29.72 |
2:28.50 |
|
3:09.75 |
|
33 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
42.35 |
1:29.31 |
2:30.99 |
|
3:10.81 |
|
34 |
Saga Miderbäck |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
42.95 |
1:34.15 |
2:31.24 |
|
3:11.00 |
|
35 |
Julia Forell |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
41.84 |
1:33.35 |
2:27.00 |
|
3:11.07 |
|
36 |
Hanna Nilsson |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
41.38 |
1:32.56 |
2:29.17 |
|
3:12.49 |
|
37 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
46.72 |
1:34.69 |
2:32.36 |
|
3:15.31 |
|
38 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
46.94 |
1:40.86 |
2:36.74 |
|
3:20.09 |
|
39 |
Ebba Jönsson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
46.62 |
1:40.70 |
2:38.10 |
|
3:21.38 |
|
40 |
Elsa Assarsson |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
43.04 |
1:36.17 |
2:35.01 |
|
3:21.58 |
|
41 |
Elin Hansen |
2000 |
Simsällskapet Iden |
|
45.04 |
1:39.54 |
2:37.13 |
|
3:24.45 |
|
42 |
Nellie Briskog |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
45.84 |
1:39.37 |
2:40.09 |
|
3:25.51 |
|
43 |
Hanna Svensson |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
51.10 |
1:47.51 |
2:44.73 |
|
3:29.09 |
|
44 |
Lovisa Christerson |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
50.21 |
1:44.64 |
2:44.68 |
|
3:29.89 |
|
45 |
Cajsa Andersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
49.39 |
1:43.98 |
2:43.87 |
|
3:30.96 |
|
46 |
Melinda Andersson |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
52.48 |
1:48.48 |
2:49.50 |
|
3:38.08 |
|
47 |
Linn Svensson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
54.74 |
1:54.13 |
2:55.83 |
|
3:43.11 |
|
48 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
50.79 |
1:48.26 |
2:53.49 |
|
3:44.12 |
|
49 |
Maria Duong |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
52.40 |
1:50.32 |
2:53.31 |
|
3:47.27 |
|
50 |
Emma Svensson |
1999 |
Åhus Simsällskap |
|
47.46 |
1:53.21 |
2:58.63 |
|
3:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.87 |
1:12.19 |
1:53.40 |
|
2:27.37 |
|
2 |
Lina Rosvall |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.44 |
1:10.16 |
1:53.78 |
|
2:28.95 |
|
3 |
Sara Linné |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.01 |
1:13.49 |
1:57.50 |
|
2:32.38 |
|
4 |
Matilda Weiler |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.84 |
1:15.37 |
2:00.10 |
|
2:35.71 |
|
5 |
Mari Louise Tran |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.06 |
1:16.22 |
2:00.80 |
|
2:37.37 |
|
6 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
32.25 |
1:17.36 |
2:02.26 |
|
2:37.62 |
|
7 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
33.65 |
1:14.89 |
2:03.20 |
|
2:38.96 |
|
8 |
Dinah Jönsson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
33.39 |
1:13.72 |
2:00.98 |
|
2:40.52 |
|
9 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
34.73 |
1:15.41 |
2:04.40 |
|
2:41.25 |
|
10 |
My Grewell |
1998 |
Simklubben Sydsim |
|
34.72 |
1:16.77 |
2:05.62 |
|
2:41.61 |
|
11 |
Natalie Varady |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
33.77 |
1:20.18 |
2:08.34 |
|
2:45.33 |
|
12 |
Emma Broberg |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
36.35 |
1:16.17 |
2:07.14 |
|
2:46.67 |
|
13 |
Amanda Karlsson |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
36.41 |
1:21.85 |
2:09.55 |
|
2:48.51 |
|
14 |
Mathilda Edlund |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.76 |
1:20.08 |
2:11.58 |
|
2:49.91 |
|
15 |
Lisa Johansson |
1998 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.77 |
1:22.60 |
2:10.60 |
|
2:50.36 |
|
16 |
Hanna Andersson |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
37.56 |
1:23.07 |
2:16.55 |
|
2:54.76 |
|
17 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
39.04 |
1:22.47 |
2:16.56 |
|
2:55.47 |
|
18 |
Eloise Ryon |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.38 |
1:22.16 |
2:17.28 |
|
3:01.81 |
|
19 |
Sara Göransson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
38.48 |
1:24.61 |
2:21.98 |
|
3:02.28 |
|
20 |
Marion Ahlström |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
38.30 |
1:25.09 |
2:21.68 |
|
3:06.25 |
|
21 |
Erica Birkeberg |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.75 |
1:33.10 |
2:27.90 |
|
3:10.72 |
|
22 |
Malin Jönsson |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
42.24 |
1:33.64 |
2:31.97 |
|
3:15.76 |
|
23 |
Emma Flärdh |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
47.03 |
1:38.89 |
2:46.53 |
|
3:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:12 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:30 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
32.73 |
1:10.89 |
1:53.09 |
|
2:38.15 |
|
2 |
Oscar Olsson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.50 |
1:13.87 |
1:58.12 |
|
2:40.60 |
|
3 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
34.32 |
1:14.82 |
2:00.31 |
|
2:46.79 |
|
4 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.05 |
1:19.03 |
2:05.72 |
|
2:56.28 |
|
5 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
38.22 |
1:24.83 |
2:13.11 |
|
2:58.21 |
|
6 |
Sebastian Andersson |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
39.29 |
1:27.59 |
2:16.55 |
|
3:02.47 |
|
7 |
William Latak |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
39.93 |
1:31.46 |
2:26.72 |
|
3:19.13 |
|
8 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
40.22 |
1:31.46 |
2:26.94 |
|
3:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cruiz Llupa |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.61 |
1:03.77 |
1:38.85 |
|
2:14.52 |
|
2 |
Joel Knutsson |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.28 |
1:06.91 |
1:43.67 |
|
2:20.27 |
|
3 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
32.50 |
1:10.91 |
1:50.98 |
|
2:31.42 |
|
4 |
Lukas Gunnarsson |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
34.20 |
1:15.32 |
1:59.44 |
|
2:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.04 |
1:04.77 |
1:40.98 |
|
2:17.47 |
|
2 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
30.88 |
1:07.06 |
1:44.73 |
|
2:21.37 |
|
3 |
Filip Dolk |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.50 |
1:06.85 |
1:43.32 |
|
2:22.31 |
|
4 |
Johan Norén |
1986 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.90 |
1:07.76 |
1:44.74 |
|
2:22.45 |
|
5 |
Johannes Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
31.21 |
1:07.60 |
1:46.62 |
|
2:27.20 |
|
6 |
Petter Hansson |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
32.24 |
1:09.21 |
1:47.81 |
|
2:27.56 |
|
7 |
Jakob Helman |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.73 |
1:12.70 |
1:52.71 |
|
2:31.87 |
|
8 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.22 |
1:09.55 |
1:50.52 |
|
2:37.10 |
|
9 |
Alexander Olsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
32.35 |
1:11.37 |
1:54.55 |
|
2:41.00 |
|
10 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.93 |
1:13.32 |
1:57.23 |
|
2:42.22 |
|
- |
Fredrik Olofsson |
1994 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:30 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:18 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
|
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:18 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:35 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Fredriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
1:11.90 |
2:25.39 |
3:48.74 |
|
4:55.61 |
|
2 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:07.59 |
2:27.45 |
3:55.02 |
|
5:01.58 |
|
3 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.76 |
2:33.94 |
4:01.52 |
|
5:09.56 |
|
4 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:02.87 |
2:23.57 |
3:58.59 |
|
5:10.09 |
|
5 |
Isac Troell |
1997 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
1:12.67 |
2:38.83 |
4:07.09 |
|
5:19.00 |
|
6 |
Per Christerson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
1:14.16 |
2:41.37 |
4:16.41 |
|
5:28.10 |
|
7 |
Alexander Olsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:12.79 |
2:37.22 |
4:19.12 |
|
5:29.18 |
|
8 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:16.72 |
2:51.09 |
4:29.84 |
|
5:45.53 |
|
9 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:24.38 |
2:51.35 |
4:39.57 |
|
6:01.69 |
|
10 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:37.71 |
3:19.07 |
5:19.98 |
|
6:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:35 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
19:16 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 800m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:05.11 |
2:14.99 |
3:24.92 |
4:34.87 |
9:12.30 |
|
|
|
|
|
|
5:44.14 |
6:53.77 |
8:03.88 |
|
|
|
2 |
Ellen Olsson |
1995 |
Simklubben Triton |
|
1:05.27 |
2:15.01 |
3:25.40 |
4:36.70 |
9:18.20 |
|
|
|
|
|
|
5:46.56 |
6:58.48 |
8:09.13 |
|
|
|
3 |
Josefine Hansson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:08.46 |
2:19.22 |
3:29.78 |
4:40.60 |
9:23.01 |
|
|
|
|
|
|
5:50.98 |
7:01.75 |
8:12.41 |
|
|
|
4 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:08.46 |
2:21.26 |
3:34.21 |
4:47.42 |
9:38.53 |
|
|
|
|
|
|
6:00.90 |
7:14.45 |
8:27.96 |
|
|
|
5 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:09.82 |
2:23.65 |
3:37.81 |
4:53.02 |
9:46.76 |
|
|
|
|
|
|
6:07.54 |
7:22.08 |
8:35.18 |
|
|
|
6 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
1:10.23 |
2:24.38 |
3:38.37 |
4:53.49 |
9:47.99 |
|
|
|
|
|
|
6:07.69 |
7:22.37 |
8:36.54 |
|
|
|
7 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:09.60 |
2:26.59 |
3:43.71 |
5:00.35 |
10:04.59 |
|
|
|
|
|
|
6:17.56 |
7:34.69 |
8:51.00 |
|
|
|
8 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:11.63 |
2:29.09 |
3:46.22 |
5:04.61 |
10:16.88 |
|
|
|
|
|
|
6:23.50 |
7:41.52 |
8:59.85 |
|
|
|
9 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:12.74 |
2:32.27 |
3:52.05 |
5:12.37 |
10:29.26 |
|
|
|
|
|
|
6:32.52 |
7:53.10 |
9:12.56 |
|
|
|
10 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:12.91 |
2:32.26 |
3:52.16 |
5:12.44 |
10:29.28 |
|
|
|
|
|
|
6:32.73 |
7:53.12 |
9:12.38 |
|
|
|
11 |
Emma Persson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:12.00 |
2:30.09 |
3:49.87 |
5:10.55 |
10:32.16 |
|
|
|
|
|
|
6:31.67 |
7:52.26 |
9:13.05 |
|
|
|
12 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:13.81 |
2:34.50 |
3:56.60 |
5:19.68 |
10:43.01 |
|
|
|
|
|
|
6:41.72 |
8:03.34 |
9:24.70 |
|
|
|
13 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:16.14 |
2:37.37 |
3:59.33 |
5:21.07 |
10:43.33 |
|
|
|
|
|
|
6:41.82 |
8:03.32 |
9:24.45 |
|
|
|
14 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:15.88 |
2:37.44 |
3:59.10 |
5:22.90 |
10:57.14 |
|
|
|
|
|
|
6:45.90 |
8:10.55 |
9:33.59 |
|
|
|
15 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:18.24 |
2:42.02 |
4:05.77 |
5:29.58 |
10:59.13 |
|
|
|
|
|
|
6:53.21 |
8:16.59 |
9:39.56 |
|
|
|
16 |
Felicity Fridh |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:19.04 |
2:44.12 |
4:09.43 |
5:33.49 |
11:05.98 |
|
|
|
|
|
|
6:57.27 |
8:21.73 |
9:45.37 |
|
|
|
17 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:19.51 |
2:44.09 |
4:08.16 |
5:32.23 |
11:08.62 |
|
|
|
|
|
|
6:56.03 |
8:20.10 |
9:45.34 |
|
|
|
18 |
Julia Olsson |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
1:16.30 |
2:39.37 |
4:04.07 |
5:29.60 |
11:10.24 |
|
|
|
|
|
|
6:55.75 |
8:22.46 |
9:48.76 |
|
|
|
19 |
Li Björner Oh |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
1:19.06 |
2:43.61 |
4:09.39 |
5:37.92 |
11:16.84 |
|
|
|
|
|
|
7:48.99 |
9:14.21 |
10:39.65 |
|
|
|
20 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:19.09 |
2:43.24 |
4:07.50 |
5:33.30 |
11:17.06 |
|
|
|
|
|
|
6:59.71 |
8:26.53 |
9:53.34 |
|
|
|
21 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
1:21.02 |
2:47.76 |
4:16.51 |
5:44.08 |
11:34.05 |
|
|
|
|
|
|
7:14.52 |
8:42.36 |
10:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
19:16 |
|