Results for UGP 1 2018-2019, Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
09:29 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
28.39 |
1:00.50 |
1:32.05 |
|
2:03.05 |
|
2 |
Anniina Kallio |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
29.02 |
1:01.09 |
1:34.68 |
|
2:07.90 |
|
3 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.24 |
1:02.41 |
1:35.49 |
|
2:09.00 |
|
4 |
Anna Vira |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
30.61 |
1:03.49 |
1:37.04 |
|
2:10.15 |
|
5 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.47 |
1:04.01 |
1:37.87 |
|
2:12.13 |
|
6 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.45 |
1:04.55 |
1:38.37 |
|
2:12.66 |
|
7 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.94 |
1:04.65 |
1:39.08 |
|
2:12.98 |
|
8 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
31.08 |
1:04.66 |
1:39.54 |
|
2:14.01 |
|
9 |
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
30.33 |
1:05.08 |
1:40.76 |
|
2:15.97 |
|
10 |
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
31.19 |
1:05.95 |
1:41.77 |
|
2:17.28 |
|
11 |
Isadora Rosén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
33.10 |
1:11.10 |
1:50.69 |
|
2:29.89 |
|
12 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.65 |
1:16.96 |
1:59.96 |
|
2:41.04 |
|
13 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.96 |
1:20.35 |
2:04.51 |
|
2:48.51 |
|
- |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.09 |
1:02.51 |
1:36.22 |
|
2:10.06 |
|
2 |
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.13 |
1:03.21 |
1:37.54 |
|
2:12.39 |
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.68 |
1:04.41 |
1:39.04 |
|
2:13.60 |
|
4 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
30.96 |
1:05.29 |
1:40.43 |
|
2:15.02 |
|
5 |
Roosa Aho |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
31.47 |
1:05.50 |
1:40.98 |
|
2:15.89 |
|
6 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
30.39 |
1:04.07 |
1:39.84 |
|
2:16.83 |
|
7 |
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.03 |
1:05.84 |
1:41.88 |
|
2:16.98 |
|
8 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
31.87 |
1:06.70 |
1:42.05 |
|
2:17.31 |
|
9 |
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.27 |
1:06.47 |
1:43.24 |
|
2:19.38 |
|
10 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.32 |
1:06.96 |
1:44.61 |
|
2:22.45 |
|
11 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
31.52 |
1:07.05 |
1:44.79 |
|
2:22.98 |
|
12 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.63 |
1:10.01 |
1:48.53 |
|
2:26.01 |
|
13 |
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.94 |
1:08.94 |
1:46.82 |
|
2:26.05 |
|
14 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.83 |
1:09.51 |
1:48.62 |
|
2:26.18 |
|
15 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.82 |
1:10.39 |
1:50.21 |
|
2:28.62 |
|
16 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.07 |
1:19.77 |
2:05.12 |
|
2:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
29.88 |
1:02.64 |
1:35.96 |
|
2:08.31 |
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
30.71 |
1:03.41 |
1:36.90 |
|
2:09.19 |
|
3 |
Riika Niskala |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
30.58 |
1:04.46 |
1:39.08 |
|
2:12.84 |
|
4 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.44 |
1:04.38 |
1:39.42 |
|
2:13.75 |
|
5 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
30.64 |
1:04.43 |
1:39.27 |
|
2:13.79 |
|
6 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.68 |
1:06.68 |
1:42.35 |
|
2:15.92 |
|
7 |
Ella Nihtilä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.77 |
1:07.04 |
1:43.06 |
|
2:18.98 |
|
8 |
My Laverman |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.95 |
1:09.04 |
1:45.62 |
|
2:21.71 |
|
9 |
Oona Sirkiä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.07 |
1:07.74 |
1:45.44 |
|
2:21.89 |
|
10 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.68 |
1:07.32 |
1:44.55 |
|
2:22.40 |
|
11 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.21 |
1:09.98 |
1:46.79 |
|
2:22.72 |
|
12 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.69 |
1:10.36 |
1:48.27 |
|
2:25.87 |
|
13 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.07 |
1:10.32 |
1:48.52 |
|
2:26.52 |
|
14 |
Sini Salmi |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.12 |
1:09.60 |
1:48.32 |
|
2:26.80 |
|
15 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.97 |
1:12.21 |
1:51.11 |
|
2:29.24 |
|
16 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
34.66 |
1:13.03 |
1:52.43 |
|
2:31.01 |
|
17 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.82 |
1:13.07 |
1:52.58 |
|
2:31.20 |
|
18 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.91 |
1:14.88 |
1:55.26 |
|
2:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.26 |
1:06.02 |
1:42.32 |
|
2:17.92 |
|
2 |
Minttu Kiili |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.89 |
1:06.67 |
1:42.58 |
|
2:17.96 |
|
3 |
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.20 |
1:07.07 |
1:42.90 |
|
2:18.47 |
|
4 |
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.87 |
1:07.24 |
1:43.34 |
|
2:18.58 |
|
5 |
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.69 |
1:06.96 |
1:43.90 |
|
2:21.53 |
|
6 |
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.89 |
1:06.88 |
1:44.97 |
|
2:22.65 |
|
7 |
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.40 |
1:07.24 |
1:45.60 |
|
2:23.96 |
|
8 |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.28 |
1:08.96 |
1:47.43 |
|
2:25.33 |
|
9 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
33.66 |
1:11.49 |
1:50.57 |
|
2:26.34 |
|
10 |
Julianna Kurkela |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.75 |
1:09.71 |
1:48.08 |
|
2:26.41 |
|
11 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
33.42 |
1:10.51 |
1:49.06 |
|
2:27.37 |
|
12 |
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
31.96 |
1:10.20 |
1:50.44 |
|
2:29.27 |
|
13 |
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.87 |
1:12.80 |
1:52.16 |
|
2:29.75 |
|
14 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.89 |
1:12.79 |
1:52.43 |
|
2:30.44 |
|
15 |
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.30 |
1:15.28 |
1:57.13 |
|
2:36.67 |
|
16 |
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.80 |
1:16.65 |
1:58.97 |
|
2:38.83 |
|
17 |
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.77 |
1:15.60 |
1:59.83 |
|
2:43.52 |
|
18 |
Nicole Wahlström |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
38.13 |
1:23.16 |
2:08.84 |
|
2:52.16 |
|
19 |
Moa Karlsson |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
40.62 |
1:26.75 |
2:14.46 |
|
2:59.52 |
|
20 |
Maya Liss-Jonsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.48 |
1:28.72 |
2:17.51 |
|
3:03.11 |
|
21 |
Johanna Espeland |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
41.40 |
1:30.41 |
2:21.58 |
|
3:12.23 |
|
22 |
Maanasha Uthayathas |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.92 |
1:27.59 |
2:22.16 |
|
3:15.71 |
|
- |
Elvira Lannér |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.41 |
1:07.03 |
1:43.30 |
|
2:19.14 |
|
2 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.36 |
1:12.61 |
1:51.90 |
|
2:28.39 |
|
3 |
Emilia Lind |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
33.93 |
1:12.25 |
1:52.30 |
|
2:29.66 |
|
4 |
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
34.85 |
1:12.36 |
1:51.87 |
|
2:30.52 |
|
5 |
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
34.69 |
1:14.08 |
1:54.56 |
|
2:32.69 |
|
6 |
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
34.57 |
1:13.38 |
1:54.65 |
|
2:34.72 |
|
7 |
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
34.98 |
1:13.55 |
1:53.94 |
|
2:34.73 |
|
8 |
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
35.89 |
1:16.77 |
1:57.63 |
|
2:36.49 |
|
9 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.45 |
1:14.79 |
1:56.39 |
|
2:37.42 |
|
10 |
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.43 |
1:17.33 |
1:58.87 |
|
2:39.03 |
|
11 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.66 |
1:17.50 |
2:00.57 |
|
2:42.83 |
|
12 |
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
35.14 |
1:16.66 |
2:00.57 |
|
2:43.60 |
|
13 |
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.97 |
1:25.22 |
2:12.01 |
|
2:52.89 |
|
14 |
My Wiker |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
38.05 |
1:23.43 |
2:08.97 |
|
2:53.73 |
|
15 |
Meja Johansson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.75 |
1:23.09 |
2:10.11 |
|
2:55.77 |
|
16 |
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.73 |
1:23.23 |
2:12.40 |
|
2:59.47 |
|
17 |
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.70 |
1:26.40 |
2:15.06 |
|
3:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:29 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
09:37 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:37 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
09:52 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:52 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
10:08 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
32.59 |
1:09.52 |
1:46.22 |
|
2:22.83 |
|
2 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.96 |
1:25.56 |
2:13.52 |
|
3:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.98 |
1:15.42 |
1:58.03 |
|
2:40.87 |
|
2 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.60 |
1:18.29 |
2:00.07 |
|
2:40.88 |
|
3 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.76 |
1:24.58 |
2:10.63 |
|
2:56.39 |
|
4 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
40.36 |
1:27.18 |
2:14.50 |
|
3:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.54 |
1:17.58 |
1:59.16 |
|
2:40.15 |
|
2 |
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
39.07 |
1:22.66 |
2:07.30 |
|
2:50.44 |
|
3 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
39.00 |
1:22.68 |
2:07.86 |
|
2:52.91 |
|
4 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
45.81 |
1:37.59 |
2:31.69 |
|
3:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.27 |
1:17.49 |
2:00.20 |
|
2:41.61 |
|
2 |
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.48 |
1:24.40 |
2:09.87 |
|
2:54.60 |
|
3 |
Luka Laaksonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
40.11 |
1:27.08 |
2:14.65 |
|
2:59.20 |
|
4 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
42.73 |
1:28.13 |
2:14.34 |
|
3:00.45 |
|
5 |
Patrik Reiman |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
45.69 |
1:33.53 |
2:23.75 |
|
3:11.95 |
|
6 |
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
43.84 |
1:34.47 |
2:25.72 |
|
3:16.83 |
|
7 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.48 |
1:39.05 |
2:31.42 |
|
3:23.43 |
|
8 |
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
48.04 |
1:43.96 |
2:40.76 |
|
3:36.53 |
|
- |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
39.24 |
1:25.53 |
2:13.20 |
|
2:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:08 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
10:28 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.97 |
2:44.42 |
4:20.75 |
|
5:36.90 |
|
2 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.85 |
2:38.16 |
4:20.64 |
|
5:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:13.58 |
2:36.04 |
4:07.00 |
|
5:17.96 |
|
2 |
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:13.22 |
2:33.33 |
4:06.81 |
|
5:18.48 |
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:15.92 |
2:35.38 |
4:11.83 |
|
5:23.00 |
|
4 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.15 |
2:41.13 |
4:12.96 |
|
5:25.85 |
|
5 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.88 |
2:39.58 |
4:19.19 |
|
5:33.21 |
|
6 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.36 |
2:38.41 |
4:17.19 |
|
5:34.67 |
|
7 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.72 |
2:52.71 |
4:25.95 |
|
5:40.75 |
|
8 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.87 |
2:54.82 |
4:23.32 |
|
5:41.12 |
|
9 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.70 |
2:49.46 |
4:29.12 |
|
5:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.17 |
2:23.52 |
3:54.37 |
|
5:09.04 |
|
2 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:16.45 |
2:39.65 |
4:11.91 |
|
5:20.59 |
|
- |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:13.15 |
2:37.33 |
4:11.21 |
|
5:27.33 |
|
2 |
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:18.48 |
2:36.51 |
4:13.42 |
|
5:30.40 |
|
3 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:22.89 |
2:51.33 |
4:25.73 |
|
5:38.50 |
|
4 |
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:16.89 |
2:43.96 |
4:21.16 |
|
5:38.84 |
|
5 |
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.82 |
2:56.08 |
4:37.34 |
|
6:06.02 |
|
6 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:34.44 |
3:15.42 |
5:01.46 |
|
6:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:16.90 |
2:44.74 |
4:10.14 |
|
5:23.44 |
|
2 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.40 |
2:44.64 |
4:20.91 |
|
5:36.60 |
|
3 |
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:24.75 |
2:50.81 |
4:20.92 |
|
5:37.86 |
|
4 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:26.41 |
2:56.17 |
4:34.11 |
|
5:52.11 |
|
- |
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:28 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
10:55 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:02.31 |
2:07.34 |
3:13.00 |
4:20.13 |
16:45.38 |
|
|
|
|
|
|
5:27.19 |
6:34.76 |
7:42.65 |
8:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
9:58.10 |
11:06.49 |
12:14.43 |
13:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
14:30.56 |
15:38.34 |
|
|
|
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.07 |
2:17.86 |
3:30.17 |
4:42.69 |
17:56.64 |
|
|
|
|
|
|
5:55.32 |
7:07.85 |
8:20.46 |
9:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.32 |
11:59.41 |
13:11.58 |
14:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
15:35.93 |
16:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.04 |
2:23.21 |
3:38.61 |
4:54.77 |
18:28.87 |
|
|
|
|
|
|
6:10.67 |
7:26.45 |
8:42.09 |
9:56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.21 |
12:26.98 |
13:41.04 |
14:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.70 |
17:20.29 |
|
|
|
|
2 |
Malte Norberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.43 |
2:33.76 |
3:52.98 |
5:11.31 |
19:49.24 |
|
|
|
|
|
|
6:31.39 |
7:49.88 |
9:08.98 |
10:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11:47.72 |
13:09.33 |
14:31.00 |
15:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
17:13.53 |
18:34.61 |
|
|
|
|
3 |
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:13.89 |
2:36.56 |
4:02.02 |
5:27.30 |
21:13.96 |
|
|
|
|
|
|
6:53.36 |
8:20.79 |
9:48.09 |
11:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.18 |
14:11.26 |
15:35.69 |
17:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
18:31.16 |
19:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.93 |
2:32.27 |
3:51.47 |
5:10.27 |
19:11.97 |
|
|
|
|
|
|
6:27.98 |
7:44.90 |
9:03.15 |
10:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.74 |
12:55.60 |
14:13.48 |
15:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
16:47.21 |
18:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.05 |
2:42.23 |
4:07.95 |
5:34.06 |
21:21.85 |
|
|
|
|
|
|
6:59.57 |
8:25.05 |
9:50.94 |
11:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12:44.67 |
14:11.06 |
15:38.06 |
17:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
18:33.04 |
19:59.83 |
|
|
|
|
2 |
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.41 |
2:49.02 |
4:19.08 |
5:50.38 |
22:27.91 |
|
|
|
|
|
|
7:22.30 |
8:55.30 |
10:29.29 |
12:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.78 |
15:05.45 |
16:36.48 |
18:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
19:38.94 |
21:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:55 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
11:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:00.55 |
2:04.87 |
3:09.76 |
4:15.19 |
8:43.37 |
|
|
|
|
|
|
5:21.44 |
6:28.55 |
7:36.23 |
|
|
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:02.37 |
2:09.23 |
3:17.93 |
4:26.94 |
9:01.03 |
|
|
|
|
|
|
5:36.00 |
6:45.03 |
7:54.13 |
|
|
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.78 |
2:17.10 |
3:29.75 |
4:42.91 |
9:37.11 |
|
|
|
|
|
|
5:56.68 |
7:10.82 |
8:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.63 |
2:17.28 |
3:28.60 |
4:40.56 |
9:21.28 |
|
|
|
|
|
|
5:52.49 |
7:03.05 |
8:12.89 |
|
|
|
2 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:06.05 |
2:19.14 |
3:34.57 |
4:50.29 |
9:44.25 |
|
|
|
|
|
|
6:05.53 |
7:20.34 |
8:33.74 |
|
|
|
3 |
Akira Konttinen |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:07.11 |
2:21.04 |
3:36.63 |
4:51.19 |
9:50.53 |
|
|
|
|
|
|
6:06.34 |
7:21.85 |
8:37.24 |
|
|
|
4 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.54 |
2:25.15 |
3:40.41 |
4:55.83 |
9:52.10 |
|
|
|
|
|
|
6:12.04 |
7:28.42 |
8:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:06.35 |
2:18.04 |
3:29.89 |
4:41.42 |
9:22.61 |
|
|
|
|
|
|
5:53.90 |
7:05.58 |
8:16.36 |
|
|
|
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.30 |
2:17.58 |
3:30.09 |
4:42.68 |
9:24.60 |
|
|
|
|
|
|
5:54.98 |
7:06.15 |
8:17.20 |
|
|
|
3 |
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:05.78 |
2:18.38 |
3:33.40 |
4:48.60 |
9:38.01 |
|
|
|
|
|
|
6:02.37 |
7:16.03 |
8:28.08 |
|
|
|
4 |
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:10.46 |
2:24.99 |
3:39.73 |
4:54.49 |
9:51.05 |
|
|
|
|
|
|
6:09.67 |
7:24.29 |
8:38.96 |
|
|
|
5 |
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:11.11 |
2:28.61 |
3:46.23 |
5:03.69 |
10:08.50 |
|
|
|
|
|
|
6:21.68 |
7:38.93 |
8:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.53 |
2:25.28 |
3:42.10 |
4:59.04 |
10:01.52 |
|
|
|
|
|
|
6:14.74 |
7:32.59 |
8:49.39 |
|
|
|
2 |
Patrik Reiman |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:19.23 |
2:41.35 |
4:06.23 |
5:31.89 |
11:01.33 |
|
|
|
|
|
|
6:55.70 |
8:19.57 |
9:41.93 |
|
|
|
3 |
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:20.29 |
2:46.29 |
4:13.42 |
5:39.84 |
11:20.48 |
|
|
|
|
|
|
7:07.94 |
8:32.76 |
9:58.24 |
|
|
|
4 |
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:19.83 |
2:50.69 |
4:22.79 |
5:55.49 |
11:57.13 |
|
|
|
|
|
|
7:28.85 |
9:00.99 |
10:32.80 |
|
|
|
5 |
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:24.89 |
2:58.15 |
4:33.33 |
6:11.51 |
12:25.18 |
|
|
|
|
|
|
7:46.15 |
9:21.96 |
10:55.05 |
|
|
|
6 |
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.61 |
3:04.74 |
4:44.53 |
6:22.09 |
12:49.49 |
|
|
|
|
|
|
8:01.99 |
9:40.55 |
11:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
11:20 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
30.56 |
1:06.45 |
1:44.75 |
|
2:23.57 |
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
32.13 |
1:09.81 |
1:48.56 |
|
2:26.10 |
|
3 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.90 |
1:12.14 |
1:52.75 |
|
2:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.35 |
1:13.56 |
1:54.88 |
|
2:35.59 |
|
2 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.51 |
1:14.55 |
1:56.66 |
|
2:39.81 |
|
3 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.16 |
1:17.11 |
2:00.26 |
|
2:42.73 |
|
4 |
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.30 |
1:21.31 |
2:17.01 |
|
3:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
31.33 |
1:07.37 |
1:44.25 |
|
2:21.35 |
|
2 |
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.95 |
1:09.32 |
1:47.94 |
|
2:27.93 |
|
3 |
Oona Sirkiä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.75 |
1:10.48 |
1:50.86 |
|
2:33.40 |
|
4 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.99 |
1:16.59 |
1:59.58 |
|
2:44.13 |
|
5 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.55 |
1:20.70 |
2:04.92 |
|
2:48.63 |
|
6 |
Ella Nihtilä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.87 |
1:17.25 |
2:03.30 |
|
2:50.88 |
|
7 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.40 |
1:21.90 |
2:10.07 |
|
2:57.30 |
|
8 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.68 |
1:20.53 |
2:08.17 |
|
2:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
41.44 |
1:34.51 |
2:32.52 |
|
3:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
15:25 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
27.89 |
1:02.25 |
1:43.10 |
|
2:15.12 |
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.85 |
1:05.34 |
1:47.69 |
|
2:20.90 |
|
3 |
David Macleod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.30 |
1:06.90 |
1:53.36 |
|
2:25.93 |
|
4 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.17 |
1:13.88 |
2:01.13 |
|
2:35.82 |
|
- |
Stavros Theodosiadis |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.94 |
1:06.10 |
1:50.55 |
|
2:25.77 |
|
2 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.96 |
1:11.15 |
1:57.16 |
|
2:30.51 |
|
3 |
Malte Norberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.62 |
1:13.43 |
2:01.04 |
|
2:34.56 |
|
4 |
Akira Konttinen |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
36.96 |
1:18.23 |
2:09.29 |
|
2:43.71 |
|
5 |
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
36.50 |
1:18.56 |
2:07.77 |
|
2:45.17 |
|
6 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
32.28 |
1:17.52 |
2:07.33 |
|
2:45.28 |
|
- |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
29.54 |
1:06.52 |
1:51.58 |
|
2:25.18 |
|
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
31.56 |
1:11.40 |
1:54.64 |
|
2:29.78 |
|
3 |
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
33.09 |
1:10.73 |
1:55.25 |
|
2:30.03 |
|
4 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.04 |
1:13.25 |
1:59.97 |
|
2:32.59 |
|
5 |
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
34.52 |
1:16.36 |
1:59.44 |
|
2:35.44 |
|
6 |
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.89 |
1:11.41 |
2:01.66 |
|
2:36.10 |
|
7 |
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
34.26 |
1:15.09 |
2:06.05 |
|
2:42.83 |
|
8 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.28 |
1:20.90 |
2:15.45 |
|
2:55.69 |
|
9 |
Anton Sjödin |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
42.57 |
1:34.00 |
2:32.99 |
|
3:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
31.16 |
1:08.99 |
1:51.27 |
|
2:25.44 |
|
2 |
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.44 |
1:11.58 |
1:56.09 |
|
2:30.68 |
|
3 |
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.02 |
1:10.63 |
1:56.53 |
|
2:31.22 |
|
4 |
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
34.56 |
1:16.16 |
1:58.80 |
|
2:34.51 |
|
5 |
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
34.74 |
1:17.84 |
2:02.41 |
|
2:37.58 |
|
6 |
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
35.57 |
1:19.32 |
2:02.81 |
|
2:39.27 |
|
7 |
Luka Laaksonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.66 |
1:18.78 |
2:07.29 |
|
2:42.12 |
|
8 |
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
34.73 |
1:18.51 |
2:08.75 |
|
2:45.36 |
|
9 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.11 |
1:19.18 |
2:09.09 |
|
2:45.41 |
|
10 |
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.22 |
1:17.04 |
2:15.15 |
|
2:54.50 |
|
11 |
Karl Hedin |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
37.09 |
1:21.31 |
2:12.33 |
|
2:54.63 |
|
12 |
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.95 |
1:24.77 |
2:15.36 |
|
2:56.36 |
|
13 |
Patrik Reiman |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
43.73 |
1:29.96 |
2:19.56 |
|
2:57.35 |
|
14 |
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.24 |
1:23.78 |
2:19.87 |
|
2:58.69 |
|
15 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.43 |
1:30.01 |
2:21.14 |
|
3:01.15 |
|
16 |
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.87 |
1:29.35 |
2:25.50 |
|
3:04.05 |
|
- |
Georgios Theodosiadis |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Mathias Steffansson |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
32.42 |
1:12.90 |
1:56.86 |
|
2:32.81 |
|
2 |
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
35.30 |
1:17.35 |
2:06.18 |
|
2:44.32 |
|
3 |
Walter Herulf |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
38.43 |
1:21.51 |
2:15.89 |
|
2:55.57 |
|
4 |
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
41.80 |
1:28.67 |
2:20.63 |
|
2:57.41 |
|
5 |
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
40.66 |
1:26.31 |
2:19.46 |
|
2:59.04 |
|
6 |
Allan Herulf |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
40.17 |
1:31.64 |
2:24.60 |
|
3:05.21 |
|
7 |
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.78 |
1:28.21 |
2:24.58 |
|
3:07.31 |
|
8 |
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.65 |
1:27.33 |
2:27.90 |
|
3:08.40 |
|
9 |
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.71 |
1:29.54 |
2:27.80 |
|
3:08.70 |
|
10 |
Oliver Hagberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
47.64 |
1:44.49 |
2:47.05 |
|
3:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:25 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
15:48 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.93 |
2:15.45 |
3:24.96 |
|
4:33.41 |
|
2 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
1:07.41 |
2:18.85 |
3:30.32 |
|
4:40.84 |
|
3 |
Emma Uusküla |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
1:06.88 |
2:19.72 |
3:31.44 |
|
4:41.06 |
|
4 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.47 |
2:27.13 |
3:41.73 |
|
4:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
1:03.59 |
2:10.59 |
3:16.63 |
|
4:21.72 |
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:07.24 |
2:17.66 |
3:27.94 |
|
4:37.16 |
|
3 |
Roosa Aho |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
1:09.16 |
2:21.34 |
3:32.46 |
|
4:42.16 |
|
4 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.20 |
2:21.10 |
3:35.11 |
|
4:48.05 |
|
5 |
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.15 |
2:23.82 |
3:38.06 |
|
4:49.43 |
|
6 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:12.75 |
2:30.05 |
3:47.60 |
|
5:00.81 |
|
7 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.10 |
2:53.37 |
4:26.36 |
|
5:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
1:05.78 |
2:14.68 |
3:24.41 |
|
4:30.16 |
|
2 |
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
1:05.42 |
2:14.54 |
3:23.75 |
|
4:30.29 |
|
3 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:07.18 |
2:20.41 |
3:32.09 |
|
4:40.96 |
|
4 |
Riika Niskala |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
1:08.34 |
2:21.05 |
3:32.62 |
|
4:42.30 |
|
5 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.49 |
2:27.06 |
3:42.07 |
|
4:52.84 |
|
6 |
My Laverman |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:12.36 |
2:30.51 |
3:47.79 |
|
5:04.92 |
|
7 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:14.00 |
2:32.87 |
3:51.88 |
|
5:09.42 |
|
8 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.81 |
2:34.43 |
3:54.76 |
|
5:14.71 |
|
9 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.46 |
2:32.82 |
3:54.31 |
|
5:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:09.37 |
2:23.14 |
3:37.42 |
|
4:49.28 |
|
2 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.14 |
2:21.42 |
3:36.00 |
|
4:50.08 |
|
3 |
Minttu Kiili |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:09.69 |
2:23.80 |
3:37.87 |
|
4:50.24 |
|
4 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
1:13.34 |
2:29.67 |
3:45.60 |
|
4:59.66 |
|
5 |
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
1:12.72 |
2:30.00 |
3:46.69 |
|
5:01.88 |
|
6 |
Julianna Kurkela |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:11.57 |
2:30.58 |
3:49.14 |
|
5:07.98 |
|
7 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.45 |
2:34.66 |
3:53.64 |
|
5:10.14 |
|
8 |
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.09 |
2:38.99 |
4:01.74 |
|
5:21.95 |
|
9 |
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.54 |
2:39.43 |
4:02.74 |
|
5:24.81 |
|
10 |
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.86 |
2:42.73 |
4:08.07 |
|
5:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.26 |
2:26.93 |
3:41.24 |
|
4:52.60 |
|
2 |
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:11.07 |
2:26.09 |
3:40.90 |
|
4:55.70 |
|
3 |
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:14.33 |
2:33.92 |
3:52.40 |
|
5:08.68 |
|
4 |
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:15.61 |
2:35.20 |
3:54.71 |
|
5:10.44 |
|
5 |
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.16 |
2:41.79 |
4:05.99 |
|
5:27.10 |
|
6 |
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
1:15.62 |
2:39.02 |
4:04.19 |
|
5:27.15 |
|
7 |
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:27.33 |
3:03.13 |
4:39.99 |
|
6:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:48 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
16:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:05 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
16:19 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
32.04 |
1:07.65 |
1:44.56 |
|
2:22.09 |
|
2 |
Anna Vira |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
33.49 |
1:10.34 |
1:48.52 |
|
2:26.65 |
|
3 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
38.88 |
1:20.54 |
2:02.29 |
|
2:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.31 |
1:10.87 |
1:48.22 |
|
2:25.56 |
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.56 |
1:12.36 |
1:51.07 |
|
2:28.50 |
|
3 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.68 |
1:13.63 |
1:52.65 |
|
2:30.43 |
|
4 |
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.99 |
1:12.80 |
1:52.84 |
|
2:32.05 |
|
5 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.02 |
1:10.52 |
1:50.53 |
|
2:32.39 |
|
6 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.24 |
1:14.95 |
1:55.95 |
|
2:34.34 |
|
7 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.30 |
1:14.02 |
1:54.66 |
|
2:35.49 |
|
8 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.81 |
1:14.91 |
1:55.91 |
|
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.26 |
1:11.82 |
1:50.43 |
|
2:29.47 |
|
2 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
36.42 |
1:15.86 |
1:55.67 |
|
2:32.78 |
|
3 |
Sini Salmi |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.91 |
1:16.28 |
1:58.74 |
|
2:40.00 |
|
4 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.15 |
1:19.69 |
2:01.23 |
|
2:42.22 |
|
5 |
Ella Nihtilä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.11 |
1:19.08 |
2:03.54 |
|
2:46.27 |
|
6 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.37 |
1:22.18 |
2:05.36 |
|
2:47.72 |
|
7 |
My Laverman |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
41.37 |
1:25.11 |
2:09.31 |
|
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.86 |
1:11.89 |
1:51.78 |
|
2:29.36 |
|
2 |
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.90 |
1:14.90 |
1:54.37 |
|
2:32.46 |
|
3 |
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
36.55 |
1:15.44 |
1:55.69 |
|
2:35.39 |
|
4 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
37.34 |
1:16.73 |
1:57.63 |
|
2:38.64 |
|
5 |
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
36.24 |
1:16.98 |
1:58.31 |
|
2:39.66 |
|
6 |
Julianna Kurkela |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
40.23 |
1:23.08 |
2:07.09 |
|
2:48.57 |
|
7 |
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.53 |
1:27.70 |
2:12.69 |
|
2:56.42 |
|
8 |
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.67 |
1:29.52 |
2:16.44 |
|
3:01.14 |
|
9 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
42.99 |
1:28.97 |
2:16.00 |
|
3:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.17 |
1:18.73 |
1:59.85 |
|
2:40.21 |
|
2 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
38.76 |
1:20.67 |
2:02.98 |
|
2:43.37 |
|
3 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
40.33 |
1:23.99 |
2:07.77 |
|
2:49.63 |
|
4 |
Beatrice Olsson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
44.06 |
1:32.38 |
2:20.91 |
|
3:05.67 |
|
5 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.92 |
1:35.43 |
2:24.85 |
|
3:11.19 |
|
6 |
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.96 |
1:38.33 |
2:27.79 |
|
3:15.02 |
|
7 |
Elin Palmqvist |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
48.34 |
1:40.64 |
2:33.41 |
|
3:25.43 |
|
- |
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:19 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
09:26 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
27.98 |
57.18 |
1:25.89 |
|
1:54.85 |
|
2 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
26.47 |
55.80 |
1:25.87 |
|
1:55.11 |
|
3 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
28.28 |
58.35 |
1:28.51 |
|
1:58.85 |
|
4 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
27.88 |
59.30 |
1:31.82 |
|
2:04.04 |
|
5 |
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
28.11 |
59.75 |
1:33.37 |
|
2:06.06 |
|
6 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
29.36 |
1:01.71 |
1:34.43 |
|
2:06.88 |
|
7 |
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
28.67 |
59.92 |
1:33.14 |
|
2:07.26 |
|
8 |
Stavros Theodosiadis |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
30.28 |
1:05.13 |
1:42.80 |
|
2:20.59 |
|
9 |
Alexander Jansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.41 |
1:10.39 |
1:51.16 |
|
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
28.23 |
57.49 |
1:27.19 |
|
1:56.69 |
|
2 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
28.75 |
1:00.01 |
1:32.68 |
|
2:05.19 |
|
3 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.62 |
1:00.70 |
1:34.44 |
|
2:05.91 |
|
4 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.09 |
1:02.00 |
1:36.72 |
|
2:10.14 |
|
5 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
29.80 |
1:03.13 |
1:37.38 |
|
2:10.44 |
|
6 |
Akira Konttinen |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.42 |
1:04.38 |
1:39.83 |
|
2:13.77 |
|
7 |
Leo Trolin |
2003 |
Hellas Simklubb |
|
35.62 |
1:15.30 |
1:57.65 |
|
2:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
29.04 |
1:02.49 |
1:37.11 |
|
2:09.77 |
|
2 |
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
29.40 |
1:02.77 |
1:37.01 |
|
2:10.32 |
|
3 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
30.58 |
1:04.62 |
1:39.70 |
|
2:13.15 |
|
4 |
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
30.73 |
1:04.99 |
1:40.02 |
|
2:14.80 |
|
5 |
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.74 |
1:05.49 |
1:42.05 |
|
2:17.48 |
|
6 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
30.85 |
1:04.53 |
1:40.50 |
|
2:17.54 |
|
7 |
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
31.13 |
1:06.03 |
1:42.07 |
|
2:17.79 |
|
8 |
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.25 |
1:11.86 |
1:51.78 |
|
2:29.58 |
|
9 |
Gevork Sarkisyants |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.82 |
1:10.53 |
1:52.04 |
|
2:30.27 |
|
10 |
Anton Sjödin |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
37.43 |
1:22.97 |
2:11.26 |
|
2:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luka Laaksonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.72 |
1:08.60 |
1:45.36 |
|
2:20.04 |
|
2 |
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
31.60 |
1:06.51 |
1:43.53 |
|
2:21.01 |
|
3 |
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.60 |
1:08.63 |
1:45.50 |
|
2:21.03 |
|
4 |
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.50 |
1:09.38 |
1:46.98 |
|
2:23.37 |
|
5 |
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.93 |
1:09.77 |
1:47.51 |
|
2:25.58 |
|
6 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.07 |
1:11.11 |
1:49.19 |
|
2:26.02 |
|
7 |
Patrik Reiman |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.84 |
1:12.19 |
1:51.35 |
|
2:28.91 |
|
8 |
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
33.01 |
1:11.99 |
1:52.91 |
|
2:30.76 |
|
9 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
34.41 |
1:13.57 |
1:55.16 |
|
2:35.12 |
|
10 |
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
36.31 |
1:15.98 |
1:57.41 |
|
2:37.71 |
|
11 |
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.54 |
1:16.05 |
1:57.26 |
|
2:40.33 |
|
12 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.94 |
1:18.50 |
1:59.98 |
|
2:40.63 |
|
13 |
Georgios Theodosiadis |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.29 |
1:16.62 |
1:59.65 |
|
2:42.68 |
|
14 |
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.52 |
1:19.40 |
2:04.47 |
|
2:47.04 |
|
15 |
Mikail Arslan |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.23 |
1:19.31 |
2:05.26 |
|
2:47.19 |
|
16 |
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.61 |
1:22.48 |
2:08.82 |
|
2:51.03 |
|
17 |
Mathias Steffansson |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
38.21 |
1:22.05 |
2:08.25 |
|
2:54.02 |
|
18 |
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
39.84 |
1:28.45 |
2:17.24 |
|
3:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:26 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:47 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
09:41 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.89 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:41 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
09:58 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Uusküla |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
37.07 |
1:20.06 |
2:02.63 |
|
2:44.54 |
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.84 |
1:20.54 |
2:03.95 |
|
2:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
35.44 |
1:15.28 |
1:55.67 |
|
2:36.10 |
|
2 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.09 |
1:18.71 |
2:00.90 |
|
2:42.30 |
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
40.04 |
1:24.38 |
2:10.49 |
|
2:56.51 |
|
4 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.77 |
1:24.61 |
2:12.61 |
|
3:00.09 |
|
5 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.67 |
1:27.38 |
2:14.74 |
|
3:01.34 |
|
6 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.84 |
1:31.34 |
2:22.45 |
|
3:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.59 |
1:19.44 |
2:01.53 |
|
2:43.17 |
|
2 |
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.96 |
1:20.64 |
2:04.42 |
|
2:47.79 |
|
3 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.42 |
1:23.59 |
2:09.18 |
|
2:53.88 |
|
4 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.20 |
1:25.49 |
2:11.27 |
|
2:57.15 |
|
5 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.01 |
1:26.95 |
2:14.44 |
|
3:03.22 |
|
6 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.47 |
1:28.74 |
2:17.47 |
|
3:04.49 |
|
7 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.84 |
1:30.62 |
2:18.30 |
|
3:04.67 |
|
8 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.86 |
1:29.43 |
2:20.63 |
|
3:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
39.12 |
1:22.80 |
2:08.12 |
|
2:54.46 |
|
2 |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
39.53 |
1:24.72 |
2:11.50 |
|
2:58.89 |
|
3 |
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.13 |
1:26.82 |
2:13.77 |
|
3:00.66 |
|
4 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
41.42 |
1:27.50 |
2:14.73 |
|
3:00.94 |
|
5 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.83 |
1:28.62 |
2:16.40 |
|
3:02.76 |
|
6 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
41.95 |
1:32.21 |
2:24.86 |
|
3:14.82 |
|
7 |
Saga Lööf |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
42.94 |
1:34.12 |
2:25.30 |
|
3:18.66 |
|
8 |
Elvira Lannér |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
46.52 |
1:41.71 |
2:38.35 |
|
3:34.17 |
|
9 |
Johanna Espeland |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
50.07 |
1:48.94 |
2:50.06 |
|
3:49.19 |
|
10 |
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
51.21 |
1:50.37 |
2:52.25 |
|
3:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.82 |
1:20.37 |
2:03.14 |
|
2:44.53 |
|
2 |
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
40.00 |
1:24.48 |
2:08.19 |
|
2:50.09 |
|
3 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.88 |
1:24.93 |
2:10.84 |
|
2:56.21 |
|
4 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
40.81 |
1:26.53 |
2:13.78 |
|
3:00.57 |
|
5 |
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
41.48 |
1:29.98 |
2:18.95 |
|
3:06.12 |
|
6 |
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
44.20 |
1:33.00 |
2:22.68 |
|
3:10.64 |
|
7 |
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.06 |
1:34.06 |
2:25.95 |
|
3:15.28 |
|
8 |
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
52.22 |
1:51.61 |
2:51.48 |
|
3:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:58 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
10:14 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:02.91 |
2:17.66 |
3:44.69 |
|
4:52.09 |
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.62 |
2:26.32 |
3:56.55 |
|
5:03.05 |
|
3 |
Stavros Theodosiadis |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.31 |
2:55.62 |
4:39.61 |
|
6:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.09 |
2:25.89 |
3:50.96 |
|
4:57.92 |
|
2 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:09.93 |
2:25.42 |
3:51.49 |
|
5:02.35 |
|
3 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:12.05 |
2:33.00 |
4:09.32 |
|
5:19.37 |
|
4 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.27 |
2:41.52 |
4:10.41 |
|
5:21.39 |
|
5 |
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:14.78 |
2:37.76 |
4:14.46 |
|
5:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.67 |
2:37.65 |
4:05.24 |
|
5:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:31.58 |
3:05.76 |
4:53.81 |
|
6:17.10 |
|
2 |
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:41.05 |
3:17.50 |
5:23.32 |
|
6:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:14 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
10:39 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.86 |
2:25.63 |
3:41.31 |
4:57.57 |
19:01.23 |
|
|
|
|
|
|
6:14.55 |
7:31.47 |
8:49.00 |
10:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.50 |
12:39.07 |
13:56.01 |
15:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
16:29.83 |
17:46.89 |
|
|
|
|
2 |
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.47 |
2:26.82 |
3:43.49 |
5:00.02 |
19:07.82 |
|
|
|
|
|
|
6:17.26 |
7:34.04 |
8:50.73 |
10:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.19 |
12:43.32 |
14:01.54 |
15:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
16:37.02 |
17:53.92 |
|
|
|
|
3 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.00 |
2:25.84 |
3:42.03 |
4:58.15 |
19:37.75 |
|
|
|
|
|
|
6:15.78 |
7:34.01 |
8:53.77 |
10:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
11:34.64 |
12:55.43 |
14:16.54 |
15:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
16:58.45 |
18:18.32 |
|
|
|
|
4 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.70 |
2:53.42 |
4:27.34 |
6:01.79 |
23:49.11 |
|
|
|
|
|
|
7:37.35 |
9:13.88 |
10:50.83 |
12:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
14:05.84 |
15:43.70 |
17:22.09 |
19:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
20:38.90 |
22:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.01 |
2:39.99 |
4:02.36 |
5:25.13 |
20:40.57 |
|
|
|
|
|
|
6:48.68 |
8:11.40 |
9:35.42 |
11:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
12:25.60 |
13:49.11 |
15:10.14 |
16:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
17:57.00 |
19:20.43 |
|
|
|
|
2 |
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.10 |
2:46.44 |
4:12.96 |
5:41.96 |
21:45.29 |
|
|
|
|
|
|
7:11.63 |
8:39.40 |
10:05.87 |
11:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
13:03.06 |
14:32.74 |
16:02.18 |
17:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
18:59.95 |
20:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.86 |
2:39.22 |
4:01.97 |
5:24.75 |
20:09.57 |
|
|
|
|
|
|
6:47.26 |
8:08.14 |
9:29.72 |
10:51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.79 |
13:35.74 |
14:55.64 |
16:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
17:33.96 |
18:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:39 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
11:15 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:12.69 |
2:29.78 |
3:46.85 |
5:04.28 |
10:12.45 |
|
|
|
|
|
|
6:21.79 |
7:39.34 |
8:57.24 |
|
|
|
2 |
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.14 |
2:31.80 |
3:50.76 |
5:10.43 |
10:14.04 |
|
|
|
|
|
|
6:28.87 |
7:46.07 |
9:02.16 |
|
|
|
3 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:10.12 |
2:26.34 |
3:43.00 |
5:00.86 |
10:16.06 |
|
|
|
|
|
|
6:19.07 |
7:38.87 |
8:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:07.28 |
2:19.63 |
3:31.67 |
4:44.20 |
9:35.23 |
|
|
|
|
|
|
5:57.05 |
7:09.93 |
8:23.41 |
|
|
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:07.90 |
2:20.62 |
3:33.35 |
4:46.40 |
9:37.39 |
|
|
|
|
|
|
5:59.77 |
7:13.35 |
8:26.38 |
|
|
|
3 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.30 |
2:22.61 |
3:38.71 |
4:54.79 |
9:57.53 |
|
|
|
|
|
|
6:11.11 |
7:26.70 |
8:42.70 |
|
|
|
4 |
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:09.84 |
2:25.38 |
3:41.75 |
4:57.81 |
10:01.11 |
|
|
|
|
|
|
6:14.56 |
7:31.04 |
8:46.98 |
|
|
|
5 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.89 |
2:29.83 |
3:51.96 |
5:16.38 |
10:34.51 |
|
|
|
|
|
|
6:36.62 |
8:00.28 |
9:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:08.60 |
2:23.95 |
3:39.83 |
4:56.56 |
9:52.64 |
|
|
|
|
|
|
6:11.59 |
7:26.51 |
8:40.96 |
|
|
|
2 |
Ella Nihtilä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:10.85 |
2:25.94 |
3:42.12 |
4:58.09 |
10:03.34 |
|
|
|
|
|
|
6:13.51 |
7:29.94 |
8:48.80 |
|
|
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.59 |
2:26.09 |
3:41.80 |
4:58.30 |
10:03.67 |
|
|
|
|
|
|
6:15.12 |
7:32.07 |
8:48.73 |
|
|
|
4 |
My Laverman |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:12.00 |
2:29.82 |
3:48.89 |
5:08.27 |
10:23.50 |
|
|
|
|
|
|
6:27.00 |
7:45.91 |
9:05.64 |
|
|
|
5 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.16 |
2:36.35 |
3:58.49 |
5:20.10 |
10:35.83 |
|
|
|
|
|
|
6:41.07 |
8:01.82 |
9:21.17 |
|
|
|
6 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:13.79 |
2:34.41 |
3:54.89 |
5:16.09 |
10:36.98 |
|
|
|
|
|
|
6:37.68 |
7:58.91 |
9:19.65 |
|
|
|
7 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.53 |
2:48.81 |
4:16.11 |
5:43.95 |
11:26.43 |
|
|
|
|
|
|
7:10.08 |
8:36.96 |
10:04.76 |
|
|
|
8 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.97 |
2:50.15 |
4:19.30 |
5:49.05 |
11:33.76 |
|
|
|
|
|
|
7:18.59 |
8:46.14 |
10:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:10.97 |
2:27.65 |
3:44.47 |
5:00.36 |
9:57.82 |
|
|
|
|
|
|
6:16.03 |
7:31.45 |
8:46.64 |
|
|
|
2 |
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.85 |
2:26.38 |
3:42.42 |
4:58.48 |
10:00.42 |
|
|
|
|
|
|
6:15.28 |
7:31.73 |
8:47.50 |
|
|
|
3 |
Minttu Kiili |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:10.47 |
2:25.77 |
3:42.04 |
4:58.02 |
10:01.64 |
|
|
|
|
|
|
6:13.61 |
7:29.97 |
8:46.36 |
|
|
|
4 |
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:12.03 |
2:28.88 |
3:45.97 |
5:02.70 |
10:06.85 |
|
|
|
|
|
|
6:19.34 |
7:36.39 |
8:52.41 |
|
|
|
5 |
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:11.10 |
2:28.12 |
3:46.01 |
5:04.32 |
10:13.32 |
|
|
|
|
|
|
6:22.36 |
7:40.65 |
8:58.58 |
|
|
|
6 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.44 |
2:27.27 |
3:45.29 |
5:03.23 |
10:17.41 |
|
|
|
|
|
|
6:22.59 |
7:42.26 |
9:01.61 |
|
|
|
7 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.95 |
2:37.52 |
3:59.23 |
5:21.58 |
10:43.71 |
|
|
|
|
|
|
6:43.73 |
8:05.14 |
9:26.56 |
|
|
|
8 |
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.91 |
2:47.23 |
4:14.94 |
5:43.04 |
11:17.36 |
|
|
|
|
|
|
7:08.09 |
8:33.33 |
9:57.54 |
|
|
|
9 |
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.87 |
2:48.50 |
4:16.48 |
5:44.40 |
11:26.76 |
|
|
|
|
|
|
7:11.52 |
8:38.75 |
10:05.01 |
|
|
|
10 |
Nicole Wahlström |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:25.86 |
3:03.61 |
4:41.67 |
6:18.83 |
12:48.27 |
|
|
|
|
|
|
7:56.94 |
9:34.14 |
11:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:18.85 |
2:43.06 |
4:07.88 |
5:32.82 |
11:04.92 |
|
|
|
|
|
|
6:56.84 |
8:21.85 |
9:45.33 |
|
|
|
2 |
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.11 |
2:49.47 |
4:17.12 |
5:44.66 |
11:17.42 |
|
|
|
|
|
|
7:09.73 |
8:34.72 |
9:58.02 |
|
|
|
3 |
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:30.71 |
3:09.15 |
4:48.36 |
6:26.55 |
12:44.06 |
|
|
|
|
|
|
8:03.85 |
9:40.44 |
11:16.65 |
|
|
|
4 |
My Wiker |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:25.48 |
3:01.18 |
4:38.32 |
6:15.76 |
13:00.71 |
|
|
|
|
|
|
7:54.43 |
9:36.13 |
11:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
11:15 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
15:22 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
29.32 |
1:03.99 |
1:40.95 |
|
2:16.64 |
|
2 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
29.60 |
1:04.36 |
1:40.83 |
|
2:18.21 |
|
3 |
David Macleod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.79 |
1:06.63 |
1:43.75 |
|
2:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.53 |
1:17.61 |
2:01.86 |
|
2:44.60 |
|
2 |
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
36.39 |
1:21.34 |
2:03.21 |
|
2:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.43 |
1:08.32 |
1:46.64 |
|
2:23.26 |
|
2 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.60 |
1:21.12 |
2:05.47 |
|
2:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.86 |
1:12.75 |
1:53.96 |
|
2:36.64 |
|
2 |
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.11 |
1:19.67 |
2:05.80 |
|
2:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:22 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
15:35 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
29.37 |
1:05.66 |
1:46.08 |
|
2:18.53 |
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.51 |
1:06.65 |
1:49.38 |
|
2:23.24 |
|
3 |
Emma Uusküla |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
31.77 |
1:10.62 |
1:53.13 |
|
2:27.40 |
|
4 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.51 |
1:11.86 |
1:53.70 |
|
2:29.31 |
|
5 |
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.15 |
1:14.23 |
2:00.29 |
|
2:35.35 |
|
6 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.65 |
1:16.62 |
2:03.79 |
|
2:39.21 |
|
7 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
34.40 |
1:16.05 |
2:02.96 |
|
2:39.51 |
|
8 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.84 |
1:16.90 |
2:02.19 |
|
2:43.23 |
|
9 |
Alice Svensson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.59 |
1:19.12 |
2:12.19 |
|
2:53.51 |
|
10 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.51 |
1:28.07 |
2:23.94 |
|
3:01.61 |
|
11 |
Clara Bohman |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.77 |
1:31.94 |
2:25.78 |
|
3:07.26 |
|
- |
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.32 |
1:09.67 |
1:54.94 |
|
2:29.90 |
|
2 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.74 |
1:13.36 |
1:58.08 |
|
2:32.36 |
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.48 |
1:13.07 |
1:59.46 |
|
2:33.99 |
|
4 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.29 |
1:14.52 |
2:01.80 |
|
2:37.57 |
|
4 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.13 |
1:17.14 |
2:00.45 |
|
2:37.57 |
|
6 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.85 |
1:12.49 |
2:01.28 |
|
2:38.59 |
|
7 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.72 |
1:14.58 |
2:02.27 |
|
2:39.29 |
|
8 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.09 |
1:13.65 |
2:01.49 |
|
2:39.35 |
|
9 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.42 |
1:14.52 |
2:01.16 |
|
2:39.53 |
|
10 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.66 |
1:21.95 |
2:07.20 |
|
2:45.53 |
|
11 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.40 |
1:18.05 |
2:09.41 |
|
2:47.80 |
|
12 |
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.88 |
1:17.73 |
2:14.29 |
|
2:49.30 |
|
13 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.30 |
1:28.26 |
2:16.16 |
|
2:56.72 |
|
14 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.30 |
1:42.44 |
2:37.40 |
|
3:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.40 |
1:09.74 |
1:53.65 |
|
2:28.71 |
|
2 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.33 |
1:13.05 |
2:00.02 |
|
2:32.98 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.17 |
1:16.28 |
2:02.10 |
|
2:37.88 |
|
4 |
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.52 |
1:18.31 |
2:02.11 |
|
2:39.16 |
|
5 |
Oona Sirkiä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.80 |
1:13.20 |
2:02.09 |
|
2:39.42 |
|
6 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.27 |
1:18.35 |
2:03.40 |
|
2:40.26 |
|
7 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.72 |
1:15.38 |
2:02.91 |
|
2:40.58 |
|
8 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.48 |
1:18.55 |
2:03.42 |
|
2:41.78 |
|
9 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.82 |
1:17.15 |
2:07.13 |
|
2:44.71 |
|
10 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.39 |
1:19.19 |
2:07.82 |
|
2:45.02 |
|
11 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.01 |
1:20.24 |
2:07.52 |
|
2:47.88 |
|
12 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.43 |
1:21.45 |
2:10.93 |
|
2:50.03 |
|
13 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.27 |
1:21.73 |
2:09.82 |
|
2:50.13 |
|
14 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.93 |
1:22.59 |
2:11.28 |
|
2:50.85 |
|
15 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
37.59 |
1:23.32 |
2:13.12 |
|
2:50.93 |
|
16 |
My Laverman |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
36.49 |
1:21.27 |
2:13.35 |
|
2:51.50 |
|
17 |
Caroline Friberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.17 |
1:23.98 |
2:16.31 |
|
2:57.24 |
|
- |
Ella Nihtilä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.18 |
1:11.24 |
1:57.02 |
|
2:32.24 |
|
2 |
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.30 |
1:10.33 |
1:56.63 |
|
2:34.44 |
|
3 |
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.55 |
1:12.95 |
1:58.06 |
|
2:34.51 |
|
4 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.82 |
1:16.10 |
2:01.52 |
|
2:37.19 |
|
5 |
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.08 |
1:12.21 |
2:01.29 |
|
2:37.36 |
|
6 |
Minttu Kiili |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.21 |
1:15.92 |
2:00.80 |
|
2:37.47 |
|
7 |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.13 |
1:18.22 |
2:04.59 |
|
2:42.16 |
|
8 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.33 |
1:16.60 |
2:04.85 |
|
2:42.80 |
|
9 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.43 |
1:15.38 |
2:05.47 |
|
2:42.89 |
|
10 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
34.46 |
1:19.21 |
2:07.64 |
|
2:43.33 |
|
11 |
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
35.02 |
1:17.13 |
2:06.74 |
|
2:43.90 |
|
12 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
34.27 |
1:18.19 |
2:08.34 |
|
2:47.42 |
|
13 |
Julianna Kurkela |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.32 |
1:18.49 |
2:08.65 |
|
2:47.56 |
|
14 |
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.87 |
1:19.11 |
2:08.98 |
|
2:47.64 |
|
15 |
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.70 |
1:18.71 |
2:08.65 |
|
2:48.22 |
|
16 |
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
37.62 |
1:22.84 |
2:13.13 |
|
2:48.46 |
|
17 |
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.53 |
1:18.90 |
2:06.94 |
|
2:49.21 |
|
18 |
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.16 |
1:21.05 |
2:15.21 |
|
2:55.41 |
|
19 |
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
39.53 |
1:25.88 |
2:23.08 |
|
3:02.73 |
|
20 |
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.47 |
1:28.26 |
2:27.93 |
|
3:08.32 |
|
21 |
Nicole Wahlström |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
41.74 |
1:32.55 |
2:26.40 |
|
3:08.85 |
|
22 |
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.91 |
1:30.87 |
2:27.58 |
|
3:11.15 |
|
23 |
Elvira Lannér |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
42.85 |
1:36.61 |
2:32.42 |
|
3:17.16 |
|
24 |
Johanna Espeland |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
51.83 |
1:48.07 |
2:49.36 |
|
3:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.86 |
1:14.07 |
1:54.91 |
|
2:30.07 |
|
2 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.64 |
1:11.99 |
1:59.88 |
|
2:36.75 |
|
3 |
Ingrid Lund |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
34.28 |
1:15.94 |
2:03.68 |
|
2:40.29 |
|
4 |
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.55 |
1:16.99 |
2:02.40 |
|
2:40.69 |
|
5 |
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
35.04 |
1:17.06 |
2:05.40 |
|
2:42.77 |
|
6 |
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
39.22 |
1:22.24 |
2:10.82 |
|
2:50.71 |
|
7 |
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.18 |
1:25.10 |
2:15.87 |
|
2:55.30 |
|
8 |
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
41.08 |
1:27.90 |
2:15.95 |
|
2:55.90 |
|
9 |
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
39.95 |
1:26.47 |
2:17.29 |
|
2:56.16 |
|
10 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
39.10 |
1:23.79 |
2:16.95 |
|
2:57.02 |
|
11 |
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
38.55 |
1:27.47 |
2:19.83 |
|
2:59.44 |
|
12 |
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
42.33 |
1:26.54 |
2:23.54 |
|
3:05.76 |
|
13 |
Beatrice Olsson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
41.75 |
1:32.23 |
2:26.27 |
|
3:09.35 |
|
14 |
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.73 |
1:30.60 |
2:28.76 |
|
3:13.13 |
|
15 |
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
41.27 |
1:31.30 |
2:30.56 |
|
3:14.53 |
|
16 |
Bonnie Tham |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
44.65 |
1:38.92 |
2:38.26 |
|
3:22.30 |
|
17 |
My Wiker |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
46.86 |
1:38.19 |
2:39.77 |
|
3:26.22 |
|
18 |
Rebecca Friberg |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
47.67 |
1:45.84 |
2:48.45 |
|
3:40.60 |
|
- |
Agnes Salmi |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:35 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
15:54 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
58.20 |
1:59.10 |
3:00.47 |
|
4:02.19 |
|
2 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
59.61 |
2:02.73 |
3:07.55 |
|
4:11.18 |
|
3 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:00.42 |
2:04.75 |
3:08.61 |
|
4:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akira Konttinen |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:05.07 |
2:16.93 |
3:29.70 |
|
4:43.26 |
|
2 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:07.58 |
2:21.08 |
3:34.37 |
|
4:45.48 |
|
3 |
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:08.99 |
2:28.38 |
3:47.18 |
|
5:01.38 |
|
4 |
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:16.13 |
2:38.63 |
3:59.01 |
|
5:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:05.49 |
2:17.35 |
3:28.56 |
|
4:38.18 |
|
2 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.30 |
2:21.60 |
3:34.36 |
|
4:44.84 |
|
3 |
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:08.20 |
2:21.13 |
3:34.54 |
|
4:45.26 |
|
4 |
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:08.06 |
2:23.07 |
3:39.09 |
|
4:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.37 |
2:24.50 |
3:37.12 |
|
4:48.40 |
|
2 |
Luka Laaksonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:11.98 |
2:27.80 |
3:43.95 |
|
4:58.07 |
|
3 |
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.57 |
2:28.06 |
3:46.61 |
|
5:03.00 |
|
4 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:13.87 |
2:34.69 |
3:56.33 |
|
5:15.00 |
|
5 |
Patrik Reiman |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:17.41 |
2:38.77 |
3:59.45 |
|
5:17.16 |
|
6 |
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.12 |
2:34.92 |
3:57.27 |
|
5:17.91 |
|
7 |
Karl Hedin |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.41 |
2:45.19 |
4:14.54 |
|
5:43.61 |
|
8 |
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:16.78 |
2:43.44 |
4:14.00 |
|
5:43.87 |
|
9 |
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:19.09 |
2:48.97 |
4:17.13 |
|
5:45.16 |
|
10 |
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:26.30 |
3:00.12 |
4:35.31 |
|
6:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.87 |
2:25.21 |
3:41.60 |
|
4:57.18 |
|
2 |
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.35 |
2:38.31 |
3:58.54 |
|
5:15.44 |
|
3 |
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.37 |
2:50.37 |
4:20.36 |
|
5:50.04 |
|
4 |
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.18 |
3:03.71 |
4:37.77 |
|
6:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:54 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
16:10 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
31.36 |
|
|
|
1:05.54 |
|
2 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
37.96 |
|
|
|
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:10 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
16:21 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.40 |
1:07.17 |
1:42.42 |
|
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
30.37 |
1:02.43 |
1:34.93 |
|
2:05.51 |
|
2 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.78 |
1:10.35 |
1:47.53 |
|
2:24.30 |
|
3 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.98 |
1:13.30 |
1:52.02 |
|
2:27.97 |
|
4 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.71 |
1:12.77 |
1:51.26 |
|
2:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.03 |
1:05.64 |
1:40.70 |
|
2:15.21 |
|
2 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.09 |
1:11.74 |
1:50.44 |
|
2:27.57 |
|
3 |
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
34.47 |
1:12.59 |
1:51.92 |
|
2:30.30 |
|
4 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.85 |
1:15.05 |
1:55.54 |
|
2:34.79 |
|
5 |
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
35.78 |
1:14.94 |
1:56.11 |
|
2:35.57 |
|
6 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
36.23 |
1:16.02 |
1:56.69 |
|
2:37.86 |
|
7 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.26 |
1:18.01 |
1:58.47 |
|
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.56 |
1:14.82 |
1:55.33 |
|
2:33.14 |
|
2 |
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.86 |
1:16.15 |
1:57.87 |
|
2:36.25 |
|
3 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
40.66 |
1:25.07 |
2:10.27 |
|
2:52.78 |
|
4 |
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.65 |
1:26.36 |
2:13.25 |
|
2:57.85 |
|
5 |
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
42.94 |
1:30.01 |
2:17.05 |
|
3:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.05 |
1:22.49 |
2:04.84 |
|
2:46.54 |
|
2 |
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.64 |
1:34.13 |
2:22.63 |
|
3:08.71 |
|
3 |
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.17 |
1:33.88 |
2:22.34 |
|
3:09.05 |
|
4 |
Rasmus Bäckman |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.01 |
1:30.76 |
2:23.47 |
|
3:10.41 |
|
5 |
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.32 |
1:38.93 |
2:30.76 |
|
3:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:21 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:41 |
|