Resultater for DM (50m) 2018, Stockholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 4X100m Frisim Herrar - Final |
|
SR: LASS (1900) 3:19.93 2009-07-05 |
|
|
|
|
SR Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-04 |
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 3:21.42 2007-07-26 |
|
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Täby sim 3:30.61 2010-07-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Södertälje SS Herrar 1 |
1990 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
659 |
|
|
3:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
-.-- |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
|
|
3:36.27 |
|
|
|
3:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Spårvägen Sim Herrar 1 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
649 |
|
|
3:37.38 |
+1.11 |
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
-.-- |
56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Eliasson |
1996 |
AJ5596 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
|
|
3:37.38 |
|
|
|
3:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Järfälla S Hanar Lag 1 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
637 |
|
|
3:38.74 |
+2.47 |
|
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
-.-- |
52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
|
|
3:38.74 |
|
|
|
3:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim Herrar 1 |
0096 |
Täby Sim |
|
|
628 |
|
|
3:39.78 |
+3.51 |
|
|
|
|
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
-.-- |
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
|
|
3:39.78 |
|
|
|
3:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Polisen 1 |
1990 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
625 |
|
|
3:40.09 |
+3.82 |
|
|
|
|
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
-.-- |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Åström |
1997 |
AP0197 |
|
|
3:40.09 |
|
|
|
3:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väsby SS Herrar 1 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
623 |
|
|
3:40.37 |
+4.10 |
|
|
|
|
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
-.-- |
55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
|
|
3:40.37 |
|
|
|
3:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby SS Herrar 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
567 |
|
|
3:47.41 |
+11.14 |
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
-.-- |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
-.-- |
|
3:47.41 |
|
|
|
3:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyresö SS Herrar |
1990 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
566 |
|
|
3:47.52 |
+11.25 |
|
|
|
|
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
-.-- |
52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Parsons |
1999 |
AJ8199 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
|
|
3:47.52 |
|
|
|
3:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Södertälje SS Herrar 2 |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
560 |
|
|
3:48.31 |
+12.04 |
|
|
|
|
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
-.-- |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Hellberg |
2001 |
AE7701 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Soume |
2001 |
AE2901 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
-.-- |
|
3:48.31 |
|
|
|
3:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SS04 Herrar Lag 1 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
546 |
|
|
3:50.31 |
+14.04 |
|
|
|
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
-.-- |
58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
-.-- |
|
3:50.31 |
|
|
|
3:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SK Neptun Herrar |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
544 |
|
|
3:50.58 |
+14.31 |
|
|
|
|
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
-.-- |
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Skagius |
1995 |
AH8595 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
|
|
3:50.58 |
|
|
|
3:50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Väsby SS Herrar 3 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
535 |
|
|
3:51.76 |
+15.49 |
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
-.-- |
56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
-.-- |
|
3:51.76 |
|
|
|
3:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Skk Herrar |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
534 |
|
|
3:51.90 |
+15.63 |
|
|
|
|
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
-.-- |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
-.-- |
|
3:51.90 |
|
|
|
3:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Spårvägen Sim Herrar 2 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
492 |
|
|
3:58.33 |
+22.06 |
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
-.-- |
59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
-.-- |
|
3:58.33 |
|
|
|
3:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Skuru IK |
1990 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
484 |
|
|
3:59.70 |
+23.43 |
|
|
|
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
-.-- |
59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
-.-- |
|
3:59.70 |
|
|
|
3:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim Herrar 2 |
1997 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Felakti |
|
|
|
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 11:54:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 4X100m Frisim Damer - Final |
|
SR: Väsby SS (1900) 3:44.34 2008-07-18 |
|
|
|
|
SR Juniorer: Helsingborgs S (1900) 3:49.11 2016-07-06 |
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 |
|
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Söderätlje SS Damer 1 |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
677 |
|
|
3:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
+0.75 |
28.61 |
59.32 |
|
|
|
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
+0.43 |
28.45 |
1:00.51 |
|
|
|
1:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
+0.32 |
29.49 |
1:00.89 |
|
|
|
3:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
+0.30 |
28.06 |
59.11 |
|
|
|
3:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby SS Damer 1 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
661 |
|
|
4:01.75 |
+1.92 |
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
+0.70 |
28.95 |
1:00.23 |
|
|
|
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
0.00 |
28.26 |
59.34 |
|
|
|
1:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.31 |
29.53 |
1:00.89 |
|
|
|
3:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
+0.60 |
29.18 |
1:01.29 |
|
|
|
4:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Neptun Damer |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
641 |
|
|
4:04.20 |
+4.37 |
|
|
|
|
Eygló Òsk Gústafsdóttir |
1995 |
BY3495 |
+0.77 |
28.84 |
1:00.05 |
|
|
|
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
+0.41 |
27.94 |
58.65 |
|
|
|
1:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
BW1801 |
+0.36 |
29.71 |
1:02.49 |
|
|
|
3:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
+0.42 |
30.04 |
1:03.01 |
|
|
|
4:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim Damer 1 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
625 |
|
|
4:06.36 |
+6.53 |
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
+0.74 |
28.97 |
1:00.60 |
|
|
|
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
+0.32 |
29.48 |
1:02.75 |
|
|
|
2:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.31 |
29.37 |
1:01.02 |
|
|
|
3:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
+0.01 |
29.68 |
1:01.99 |
|
|
|
4:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Spårvägen Sim Damer 1 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
614 |
|
|
4:07.79 |
+7.96 |
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
+0.74 |
29.35 |
1:00.34 |
|
|
|
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.35 |
30.06 |
1:03.04 |
|
|
|
2:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Bring |
1999 |
AR8699 |
+0.12 |
30.00 |
1:04.04 |
|
|
|
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
+0.20 |
28.84 |
1:00.37 |
|
|
|
4:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Skk Damer |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
593 |
|
|
4:10.61 |
+10.78 |
|
|
|
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
+0.74 |
29.31 |
1:00.67 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
+0.51 |
29.73 |
1:01.55 |
|
|
|
2:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
+0.23 |
30.09 |
1:03.86 |
|
|
|
3:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
+0.56 |
30.66 |
1:04.53 |
|
|
|
4:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SS04 Damer Lag 1 |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
588 |
|
|
4:11.33 |
+11.50 |
|
|
|
|
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
-.-- |
|
1:02.44 |
|
|
|
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Berndtson |
1997 |
BD4297 |
-.-- |
29.98 |
1:03.67 |
|
|
|
2:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
-.-- |
29.87 |
1:02.07 |
|
|
|
3:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
-.-- |
30.50 |
1:03.15 |
|
|
|
4:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyresö SS Damer |
1990 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
580 |
|
|
4:12.54 |
+12.71 |
|
|
|
|
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
-.-- |
|
1:02.07 |
|
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
-.-- |
28.90 |
1:01.34 |
|
|
|
2:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Björkman |
1999 |
AU7499 |
-.-- |
30.44 |
1:05.06 |
|
|
|
3:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
-.-- |
30.19 |
1:04.07 |
|
|
|
4:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väsby SS Damer 3 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
571 |
|
|
4:13.82 |
+13.99 |
|
|
|
|
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
-.-- |
|
1:01.53 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
-.-- |
30.58 |
1:04.59 |
|
|
|
2:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
-.-- |
29.72 |
1:03.84 |
|
|
|
3:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
-.-- |
29.96 |
1:03.86 |
|
|
|
4:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Täby Sim Damer 2 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
563 |
|
|
4:15.01 |
+15.18 |
|
|
|
|
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
-.-- |
|
1:04.37 |
|
|
|
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
-.-- |
29.83 |
1:03.51 |
|
|
|
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
-.-- |
29.64 |
1:01.62 |
|
|
|
3:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
-.-- |
30.89 |
1:05.51 |
|
|
|
4:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Järfälla Honor Lag 1 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
553 |
|
|
4:16.61 |
+16.78 |
|
|
|
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
+0.80 |
30.09 |
1:03.62 |
|
|
|
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.47 |
30.44 |
1:03.92 |
|
|
|
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
+0.45 |
30.77 |
1:04.85 |
|
|
|
3:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
+0.40 |
30.40 |
1:04.22 |
|
|
|
4:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Södertälje SS Damer 2 |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
543 |
|
|
4:18.08 |
+18.25 |
|
|
|
|
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
-.-- |
|
1:03.66 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
-.-- |
30.39 |
1:04.09 |
|
|
|
2:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
-.-- |
30.42 |
1:05.53 |
|
|
|
3:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
-.-- |
30.58 |
1:04.80 |
|
|
|
4:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Spårvägen Sim Damer 2 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
541 |
|
|
4:18.40 |
+18.57 |
|
|
|
|
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
-.-- |
|
1:03.41 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
-.-- |
30.34 |
1:03.97 |
|
|
|
2:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
-.-- |
30.22 |
1:03.96 |
|
|
|
3:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
-.-- |
31.30 |
1:07.06 |
|
|
|
4:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väsby SS Damer 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
539 |
|
|
4:18.81 |
+18.98 |
|
|
|
|
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
+0.73 |
31.74 |
1:06.19 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
+0.18 |
30.49 |
1:04.28 |
|
|
|
2:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
+0.24 |
30.69 |
1:04.65 |
|
|
|
3:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanne Romstad |
1999 |
AK2499 |
+0.07 |
30.94 |
1:03.69 |
|
|
|
4:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Järfälla Honor Lag 2 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
511 |
|
|
4:23.39 |
+23.56 |
|
|
|
|
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
-.-- |
|
1:03.52 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Strand |
2002 |
AQ1802 |
-.-- |
30.82 |
1:05.11 |
|
|
|
2:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansson |
2002 |
AQ9602 |
-.-- |
32.79 |
1:07.59 |
|
|
|
3:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
-.-- |
31.07 |
1:07.17 |
|
|
|
4:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Skuru Ik Damer |
1990 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
510 |
|
|
4:23.59 |
+23.76 |
|
|
|
|
Wilma Åhlen |
2005 |
AO8205 |
-.-- |
|
1:04.53 |
|
|
|
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
-.-- |
30.84 |
1:04.79 |
|
|
|
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Heintz |
2004 |
AU8204 |
-.-- |
31.85 |
1:07.03 |
|
|
|
3:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
-.-- |
31.59 |
1:07.24 |
|
|
|
4:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 09:54:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Bröstsim Herrar - Final |
|
SR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08 |
|
|
|
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 2:14.83 2008-03-20 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Daniel Räisänen 2:16.45 2016-07-06 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
687 |
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
676 |
2:24.26 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
636 |
2:27.27 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
595 |
2:30.53 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
Täby Sim |
+0.70 |
587 |
2:31.27 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
571 |
2:32.63 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
568 |
2:32.92 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
565 |
2:33.18 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
530 |
2:36.52 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
528 |
2:36.68 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
+0.68 |
490 |
2:40.67 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
487 |
2:40.92 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
+0.74 |
485 |
2:41.14 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
484 |
2:41.33 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
457 |
2:44.43 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
453 |
2:44.91 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
434 |
2:47.20 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Soume |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
416 |
2:49.60 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
402 |
2:51.54 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.43 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 09:54:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Frisim Damer - Final |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:54.08 2016-08-09 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:55.23 2012-03-03 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
733 |
2:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
671 |
2:09.00 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
652 |
2:10.28 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
650 |
2:10.38 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.72 |
645 |
2:10.73 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
620 |
2:12.43 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
614 |
2:12.91 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
612 |
2:13.06 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
599 |
2:13.97 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
599 |
2:13.98 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
594 |
2:14.34 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
594 |
2:14.35 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.73 |
590 |
2:14.66 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
588 |
2:14.81 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
583 |
2:15.22 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
580 |
2:15.41 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
578 |
2:15.62 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
577 |
2:15.70 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
568 |
2:16.40 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
+0.73 |
566 |
2:16.57 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
557 |
2:17.26 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
556 |
2:17.34 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
549 |
2:17.95 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
546 |
2:18.18 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
545 |
2:18.26 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
545 |
2:18.29 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
543 |
2:18.41 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.72 |
543 |
2:18.41 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
538 |
2:18.83 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
538 |
2:18.85 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.71 |
538 |
2:18.88 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
537 |
2:18.97 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
535 |
2:19.09 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
535 |
2:19.10 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
+0.79 |
532 |
2:19.42 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
527 |
2:19.81 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.93 |
523 |
2:20.19 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
521 |
2:20.36 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
519 |
2:20.55 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
517 |
2:20.70 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
517 |
2:20.75 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
516 |
2:20.78 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
515 |
2:20.94 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Tove Pettersson |
2004 |
Täby Sim |
+0.67 |
514 |
2:20.97 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
514 |
2:20.99 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
511 |
2:21.23 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
510 |
2:21.34 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
510 |
2:21.34 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
509 |
2:21.45 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emelie Rudert |
1999 |
Täby Sim |
+0.80 |
507 |
2:21.61 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
507 |
2:21.67 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
503 |
2:22.01 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
502 |
2:22.10 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
501 |
2:22.23 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
496 |
2:22.66 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
496 |
2:22.70 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.73 |
490 |
2:23.29 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
485 |
2:23.74 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
469 |
2:25.40 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
464 |
2:25.88 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
456 |
2:26.78 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
450 |
2:27.33 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.97 |
450 |
2:27.38 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
448 |
2:27.56 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.75 |
445 |
2:27.94 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
443 |
2:28.11 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.87 |
442 |
2:28.31 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
430 |
2:29.62 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.61 |
353 |
2:39.85 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
Täby Sim |
+1.03 |
251 |
2:58.92 |
+53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 10:55:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Frisim Herrar - Final |
|
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
|
|
|
SR Juniorer: Victor Johansson (1998) 3:49.82 2017-04-08 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 3:46.77 1992-07-29 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Robin Hanson 4:02.43 2017-04-08 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Eliasson |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
724 |
4:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
683 |
4:09.83 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.59 |
665 |
4:12.01 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kertes |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
653 |
4:13.66 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
636 |
4:15.81 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
624 |
4:17.44 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
619 |
4:18.20 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
603 |
4:20.35 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
583 |
4:23.39 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
583 |
4:23.43 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
580 |
4:23.75 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
563 |
4:26.51 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.75 |
561 |
4:26.78 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.60 |
545 |
4:29.41 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
540 |
4:30.13 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
+0.72 |
528 |
4:32.22 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
526 |
4:32.55 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
525 |
4:32.66 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
522 |
4:33.26 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
469 |
4:43.14 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
458 |
4:45.39 |
+40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
456 |
4:45.90 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 10:57:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 28.21 2016-01-30 |
|
|
|
SR Juniorer: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 28.21 2016-01-30 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Michelle Coleman 28.74 2012-06-28 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eygló Òsk Gústafsdóttir |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
710 |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
665 |
30.99 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Åhlin |
1991 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
648 |
31.27 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
643 |
31.35 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
608 |
31.94 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
597 |
32.12 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
597 |
32.13 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.62 |
587 |
32.30 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
574 |
32.56 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
566 |
32.71 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
563 |
32.76 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
551 |
32.99 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Izabelle Lindberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.61 |
550 |
33.02 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
544 |
33.13 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.82 |
534 |
33.34 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.69 |
528 |
33.46 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
519 |
33.66 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.67 |
518 |
33.69 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
517 |
33.71 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.66 |
513 |
33.79 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
505 |
33.97 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.82 |
503 |
34.02 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
498 |
34.12 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tove Pettersson |
2004 |
Täby Sim |
+0.63 |
490 |
34.31 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
479 |
34.57 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
478 |
34.59 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
476 |
34.64 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
475 |
34.67 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
+0.70 |
470 |
34.79 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
+0.67 |
448 |
35.36 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
418 |
36.17 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja Reichard |
1991 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
353 |
38.28 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
Täby Sim |
+0.90 |
193 |
46.81 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 10:58:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 200m Ryggsim Herrar - Final |
|
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:59.29 2014-04-10 |
|
|
|
SR Juniorer: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 2:02.07 2013-07-06 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Täby Sim |
+0.67 |
694 |
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
676 |
2:07.47 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
623 |
2:10.99 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
621 |
2:11.17 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.56 |
603 |
2:12.45 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.65 |
573 |
2:14.73 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
565 |
2:15.38 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
548 |
2:16.76 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
507 |
2:20.31 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.79 |
506 |
2:20.39 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
475 |
2:23.37 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
472 |
2:23.70 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
+0.64 |
449 |
2:26.14 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
425 |
2:28.79 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 11:24:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 25.64 2012-05-22 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 24.43 2014-07-05 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 25.64 2012-05-22 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
604 |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
594 |
29.06 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
568 |
29.49 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
559 |
29.64 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
549 |
29.83 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
541 |
29.97 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
540 |
30.00 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
534 |
30.10 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
526 |
30.26 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
522 |
30.34 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
515 |
30.46 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
509 |
30.58 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
504 |
30.69 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
501 |
30.75 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
498 |
30.81 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
493 |
30.91 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
482 |
31.14 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
478 |
31.24 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.73 |
470 |
31.42 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
461 |
31.61 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
455 |
31.76 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
436 |
32.21 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
431 |
32.34 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Reichard |
1991 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
291 |
36.84 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
132 |
47.88 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 11:18:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 |
|
|
|
SR Juniorer: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Tero Välimaa 23.93 2001-07-28 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sebastian Holmberg 24.52 2011-07-03 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
718 |
25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
713 |
25.10 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
680 |
25.50 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
649 |
25.90 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
609 |
26.46 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
603 |
26.54 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henry Kerman |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
600 |
26.59 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Kertes |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
598 |
26.61 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
593 |
26.69 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
588 |
26.76 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
587 |
26.78 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
586 |
26.79 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
584 |
26.82 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
583 |
26.84 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
580 |
26.89 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
577 |
26.93 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
+1.06 |
562 |
27.17 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
554 |
27.30 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
551 |
27.35 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Sim |
+0.69 |
549 |
27.38 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
+0.67 |
540 |
27.54 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
540 |
27.54 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.67 |
521 |
27.86 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
521 |
27.87 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
519 |
27.90 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
505 |
28.16 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
504 |
28.17 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
502 |
28.22 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
495 |
28.34 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
481 |
28.61 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
+0.70 |
480 |
28.64 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
466 |
28.93 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ali Jafaar |
1998 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 11:31:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 1500m Frisim Damer - Final |
|
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-07-26 |
|
|
|
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Ulrika Sandmark 16:54.92 1985-07-07 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Josefin Hippi 17:21.27 2013-03-07 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
669 |
17:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
615 |
18:08.22 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.74 |
582 |
18:28.38 |
+50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
566 |
18:38.78 |
+1:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.90 |
557 |
18:44.30 |
+1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.74 |
539 |
18:56.95 |
+1:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.89 |
498 |
19:27.19 |
+1:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
479 |
19:42.48 |
+2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
458 |
20:00.55 |
+2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
452 |
20:05.64 |
+2:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
433 |
20:22.88 |
+2:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 12:13:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 4X100m Medley Herrar - Final |
|
SR: SK Neptun (1900) 3:41.84 2009-07-02 |
|
|
|
|
SR Juniorer: Jönköpings SS (1900) 3:49.07 2014-07-04 |
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 3:41.84 2009-07-02 |
|
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Polisen IF 3:52.81 2013-07-05 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Södertälje SS Herrar 1 |
1990 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
648 |
|
|
3:59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
+0.68 |
30.03 |
1:01.89 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
+0.15 |
30.16 |
1:06.04 |
|
|
|
2:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
+0.22 |
26.44 |
57.12 |
|
|
|
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
0.00 |
26.11 |
54.44 |
|
|
|
3:59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Spårvägen Sim Herrar 1 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
642 |
|
|
4:00.27 |
+0.78 |
|
|
|
|
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
+0.68 |
29.50 |
1:01.07 |
|
|
|
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
+0.34 |
32.38 |
1:09.52 |
|
|
|
2:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
+0.40 |
26.91 |
58.41 |
|
|
|
3:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Eliasson |
1996 |
AJ5596 |
+0.21 |
24.80 |
51.27 |
|
|
|
4:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Neptun Herrar |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
641 |
|
|
4:00.36 |
+0.87 |
|
|
|
|
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
+0.56 |
27.17 |
56.49 |
|
|
|
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
+0.38 |
31.27 |
1:09.50 |
|
|
|
2:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
+0.16 |
27.63 |
59.47 |
|
|
|
3:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
+0.01 |
26.08 |
54.90 |
|
|
|
4:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim Herrar 1 |
0096 |
Täby Sim |
|
|
639 |
|
|
4:00.54 |
+1.05 |
|
|
|
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
+0.70 |
28.07 |
59.07 |
|
|
|
59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
+0.27 |
31.75 |
1:08.33 |
|
|
|
2:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
-0.03 |
26.91 |
58.33 |
|
|
|
3:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
+0.29 |
25.61 |
54.81 |
|
|
|
4:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Polisen 1 |
1990 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
623 |
|
|
4:02.63 |
+3.14 |
|
|
|
|
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
+0.64 |
28.54 |
1:00.05 |
|
|
|
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
+0.31 |
31.60 |
1:09.78 |
|
|
|
2:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
+0.39 |
26.37 |
58.37 |
|
|
|
3:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
+0.15 |
25.80 |
54.43 |
|
|
|
4:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väsby SS Herrar 1 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
617 |
|
|
4:03.40 |
+3.91 |
|
|
|
|
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
+0.55 |
30.60 |
1:04.91 |
|
|
|
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
+0.29 |
30.10 |
1:05.58 |
|
|
|
2:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
+0.17 |
27.40 |
58.88 |
|
|
|
3:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
+0.33 |
25.94 |
54.03 |
|
|
|
4:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby SS Herrar 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
576 |
|
|
4:08.99 |
+9.50 |
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
+0.66 |
31.40 |
1:05.56 |
|
|
|
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
+0.21 |
31.23 |
1:06.72 |
|
|
|
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
+0.43 |
28.74 |
1:01.09 |
|
|
|
3:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
+0.24 |
26.11 |
55.62 |
|
|
|
4:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyresö SS Herrar |
1990 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
571 |
|
|
4:09.71 |
+10.22 |
|
|
|
|
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
+0.59 |
28.99 |
59.55 |
|
|
|
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
+0.24 |
31.93 |
1:07.88 |
|
|
|
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Parsons |
1999 |
AJ8199 |
+0.33 |
28.53 |
1:01.30 |
|
|
|
3:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
+0.13 |
27.92 |
1:00.98 |
|
|
|
4:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SS04 Herrar Lag 1 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
546 |
|
|
4:13.59 |
+14.10 |
|
|
|
|
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
+0.67 |
30.68 |
1:04.31 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
+0.38 |
32.43 |
1:10.89 |
|
|
|
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
0.00 |
27.98 |
1:00.72 |
|
|
|
3:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
+0.18 |
26.88 |
57.67 |
|
|
|
4:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Södertälje SS Herrar 2 |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
538 |
|
|
4:14.82 |
+15.33 |
|
|
|
|
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
+0.67 |
30.73 |
1:03.89 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Soume |
2001 |
AE2901 |
+0.19 |
33.43 |
1:13.16 |
|
|
|
2:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
+0.15 |
28.64 |
1:02.50 |
|
|
|
3:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Hellberg |
2001 |
AE7701 |
+0.01 |
25.57 |
55.27 |
|
|
|
4:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Spårvägen Sim Herrar 2 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
504 |
|
|
4:20.35 |
+20.86 |
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
+0.66 |
33.09 |
1:09.11 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
+0.22 |
33.87 |
1:13.85 |
|
|
|
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
+0.13 |
26.05 |
57.42 |
|
|
|
3:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
+0.28 |
28.68 |
59.97 |
|
|
|
4:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Täby Sim Herrar 2 |
1997 |
Täby Sim |
|
|
503 |
|
|
4:20.52 |
+21.03 |
|
|
|
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
+0.74 |
31.08 |
1:03.92 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
+0.16 |
33.36 |
1:12.02 |
|
|
|
2:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
+0.33 |
29.92 |
1:08.44 |
|
|
|
3:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
-.-- |
26.36 |
56.14 |
|
|
|
4:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Skk Herrar |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
486 |
|
|
4:23.52 |
+24.03 |
|
|
|
|
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
+0.64 |
31.43 |
1:05.80 |
|
|
|
1:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
+0.19 |
35.39 |
1:16.33 |
|
|
|
2:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
+0.27 |
28.56 |
1:01.22 |
|
|
|
3:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
+0.41 |
28.09 |
1:00.17 |
|
|
|
4:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väsby SS Herrar 3 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
467 |
|
|
4:27.01 |
+27.52 |
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
+0.71 |
31.97 |
1:06.56 |
|
|
|
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
+0.30 |
37.18 |
1:18.85 |
|
|
|
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
+0.17 |
29.10 |
1:02.99 |
|
|
|
3:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
+0.16 |
27.75 |
58.61 |
|
|
|
4:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Järfälla S Hanar Lag 1 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Övervä |
|
|
|
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
+0.63 |
29.64 |
1:01.69 |
|
|
|
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
+0.13 |
33.81 |
1:13.25 |
|
|
|
2:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 16:14:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 4X100m Medley Damer - Final |
|
SR: Täby Sim (1900) 4:06.42 2009-07-05 |
|
|
|
|
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 4:15.19 2010-07-16 |
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Täby sim 4:06.42 2009-07-05 |
|
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 4:15.19 2010-07-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SK Neptun Damer |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
652 |
|
|
4:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
+0.78 |
33.03 |
1:08.21 |
|
|
|
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
BW1801 |
+0.33 |
34.47 |
1:12.86 |
|
|
|
2:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
+0.32 |
30.41 |
1:07.24 |
|
|
|
3:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
+0.03 |
28.05 |
58.63 |
|
|
|
4:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Spårvägen Sim Damer 1 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
635 |
|
|
4:29.36 |
+2.42 |
|
|
|
|
Anna Åhlin |
1991 |
AO7491 |
+0.80 |
32.63 |
1:07.53 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
+0.22 |
34.07 |
1:14.09 |
|
|
|
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
+0.06 |
30.54 |
1:07.06 |
|
|
|
3:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
|
28.90 |
1:00.68 |
|
|
|
4:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Järfälla Honor Lag 1 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
630 |
|
|
4:30.05 |
+3.11 |
|
|
|
|
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
+0.67 |
32.81 |
1:07.75 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.45 |
34.03 |
1:14.20 |
|
|
|
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
+0.41 |
31.65 |
1:07.99 |
|
|
|
3:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
+0.23 |
28.84 |
1:00.11 |
|
|
|
4:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väsby SS Damer 1 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
614 |
|
|
4:32.36 |
+5.42 |
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
+0.78 |
32.53 |
1:06.32 |
|
|
|
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
+0.27 |
36.26 |
1:18.24 |
|
|
|
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
+0.22 |
31.04 |
1:07.83 |
|
|
|
3:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
|
28.63 |
59.97 |
|
|
|
4:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Söderätlje SS Damer 1 |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
612 |
|
|
4:32.67 |
+5.73 |
|
|
|
|
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
+0.62 |
33.72 |
1:11.32 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
+0.26 |
34.49 |
1:14.53 |
|
|
|
2:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
+0.30 |
30.31 |
1:05.80 |
|
|
|
3:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
+0.14 |
29.00 |
1:01.02 |
|
|
|
4:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim Damer 1 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
591 |
|
|
4:35.86 |
+8.92 |
|
|
|
|
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
+0.66 |
33.38 |
1:10.52 |
|
|
|
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
+0.49 |
35.64 |
1:16.93 |
|
|
|
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
0.00 |
31.04 |
1:08.27 |
|
|
|
3:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
|
28.80 |
1:00.14 |
|
|
|
4:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SS04 Damer Lag 1 |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
585 |
|
|
4:36.79 |
+9.85 |
|
|
|
|
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
+0.77 |
34.43 |
1:10.47 |
|
|
|
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Norén |
1998 |
AN9698 |
+0.43 |
35.02 |
1:16.43 |
|
|
|
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
+0.33 |
30.69 |
1:06.19 |
|
|
|
3:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Berndtson |
1997 |
BD4297 |
+0.16 |
29.98 |
1:03.70 |
|
|
|
4:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim Damer 2 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
572 |
|
|
4:38.92 |
+11.98 |
|
|
|
|
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
+0.66 |
33.61 |
1:10.45 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
+0.38 |
36.23 |
1:17.74 |
|
|
|
2:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
+0.43 |
32.61 |
1:09.78 |
|
|
|
3:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.28 |
29.81 |
1:00.95 |
|
|
|
4:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Skk Damer |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
550 |
|
|
4:42.49 |
+15.55 |
|
|
|
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
+0.69 |
34.77 |
1:12.51 |
|
|
|
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
BI0603 |
+0.41 |
36.24 |
1:18.35 |
|
|
|
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
+0.08 |
31.39 |
1:08.39 |
|
|
|
3:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
-0.06 |
29.66 |
1:03.24 |
|
|
|
4:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väsby SS Damer 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
544 |
|
|
4:43.57 |
+16.63 |
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
+0.68 |
34.06 |
1:10.62 |
|
|
|
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
+0.47 |
37.49 |
1:19.58 |
|
|
|
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
|
33.39 |
1:12.14 |
|
|
|
3:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.39 |
29.33 |
1:01.23 |
|
|
|
4:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tyresö SS Damer |
1990 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
539 |
|
|
4:44.48 |
+17.54 |
|
|
|
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
+0.69 |
32.41 |
1:07.46 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Björkman |
2002 |
AL8802 |
+0.21 |
37.82 |
1:22.89 |
|
|
|
2:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Ringbom |
2003 |
AX6803 |
-0.01 |
33.00 |
1:13.32 |
|
|
|
3:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
+0.30 |
28.93 |
1:00.81 |
|
|
|
4:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Södertälje SS Damer 2 |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
520 |
|
|
4:47.78 |
+20.84 |
|
|
|
|
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
+0.63 |
35.38 |
1:12.93 |
|
|
|
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
+0.22 |
36.94 |
1:21.29 |
|
|
|
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
+0.31 |
31.64 |
1:10.72 |
|
|
|
3:44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
+0.16 |
29.65 |
1:02.84 |
|
|
|
4:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Spårvägen Sim Damer 2 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
513 |
|
|
4:49.11 |
+22.17 |
|
|
|
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
BE7801 |
+0.68 |
34.88 |
1:12.02 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.27 |
36.39 |
1:19.38 |
|
|
|
2:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
-0.16 |
32.68 |
1:14.23 |
|
|
|
3:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
-.-- |
29.69 |
1:03.48 |
|
|
|
4:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väsby SS Damer 3 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
513 |
|
|
4:49.18 |
+22.24 |
|
|
|
|
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
+0.74 |
35.11 |
1:13.89 |
|
|
|
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Åkerman |
2004 |
AJ0204 |
+0.53 |
37.56 |
1:20.53 |
|
|
|
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
+0.19 |
30.93 |
1:10.19 |
|
|
|
3:44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanne Romstad |
1999 |
AK2499 |
+0.35 |
31.06 |
1:04.57 |
|
|
|
4:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Järfälla Honor Lag 2 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
507 |
|
|
4:50.23 |
+23.29 |
|
|
|
|
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
+0.75 |
36.32 |
1:15.58 |
|
|
|
1:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
+0.50 |
37.15 |
1:20.58 |
|
|
|
2:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
-0.69 |
31.40 |
1:10.37 |
|
|
|
3:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
|
30.39 |
1:03.70 |
|
|
|
4:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Skuru Ik Damer |
1990 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Åhlen |
2005 |
AO8205 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tora Hansson |
2002 |
AW6802 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 16:45:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Frisim Herrar - Final |
|
SR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
|
|
|
SR Juniorer: Isak Eliasson (1996) 1:49.53 2016-05-17 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 1:46.76 1992-07-26 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Fredrik Letzler 1:52.01 1990-08-02 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
669 |
1:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
663 |
1:56.94 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
611 |
2:00.14 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
608 |
2:00.34 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
602 |
2:00.77 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
601 |
2:00.83 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
590 |
2:01.60 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
Täby Sim |
+0.71 |
583 |
2:02.03 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
566 |
2:03.28 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
558 |
2:03.85 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
554 |
2:04.13 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.84 |
534 |
2:05.69 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
+0.70 |
527 |
2:06.21 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
526 |
2:06.34 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
520 |
2:06.82 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
519 |
2:06.87 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
515 |
2:07.19 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Åström |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
515 |
2:07.25 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.93 |
511 |
2:07.52 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
509 |
2:07.70 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
504 |
2:08.09 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.80 |
499 |
2:08.52 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
497 |
2:08.74 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
497 |
2:08.75 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
491 |
2:09.26 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
491 |
2:09.28 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
488 |
2:09.49 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
481 |
2:10.12 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
467 |
2:11.39 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
448 |
2:13.25 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
433 |
2:14.73 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
416 |
2:16.58 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 16:14:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 55.48 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
688 |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
619 |
1:05.07 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
616 |
1:05.17 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
612 |
1:05.32 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
574 |
1:06.72 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
562 |
1:07.20 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
559 |
1:07.33 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
552 |
1:07.60 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
549 |
1:07.73 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
528 |
1:08.64 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
522 |
1:08.87 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
520 |
1:08.97 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
+0.73 |
515 |
1:09.19 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
+0.74 |
514 |
1:09.24 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
512 |
1:09.33 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
503 |
1:09.72 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
503 |
1:09.76 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
501 |
1:09.81 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
+0.77 |
500 |
1:09.88 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
498 |
1:09.95 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
495 |
1:10.10 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
495 |
1:10.11 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
484 |
1:10.66 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
475 |
1:11.08 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
451 |
1:12.30 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
446 |
1:12.58 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
441 |
1:12.84 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
433 |
1:13.30 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
430 |
1:13.47 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
423 |
1:13.88 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
420 |
1:14.05 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
381 |
1:16.50 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
327 |
1:20.50 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
118 |
1:53.09 |
+50.25 |
|
|
S8,SB7,SM8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 16:25:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
SR: Erik Persson (1994) 1:00.39 2017-04-09 |
|
|
|
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 1:01.60 2008-03-18 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Niklas Tour 1:03.46 2009-07-05 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
730 |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
656 |
1:05.73 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
615 |
1:07.16 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
599 |
1:07.75 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Andersson |
1994 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
566 |
1:09.06 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
563 |
1:09.15 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.95 |
560 |
1:09.27 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
555 |
1:09.48 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
538 |
1:10.21 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
+0.70 |
528 |
1:10.68 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
516 |
1:11.19 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
511 |
1:11.44 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
Täby Sim |
+0.73 |
510 |
1:11.50 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
506 |
1:11.65 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
486 |
1:12.65 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
480 |
1:12.95 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
477 |
1:13.08 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
457 |
1:14.14 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.64 |
451 |
1:14.48 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
443 |
1:14.89 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
443 |
1:14.94 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
440 |
1:15.07 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
439 |
1:15.14 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.97 |
437 |
1:15.25 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.68 |
437 |
1:15.28 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Soume |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
421 |
1:16.17 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.61 |
420 |
1:16.26 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
418 |
1:16.36 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
Felaktig star |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 16:34:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 400m Medley Damer - Final |
|
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 |
|
|
|
SR Juniorer: Stina Gardell (1990) 4:42.71 2009-08-02 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 4:38.46 2009-11-13 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 4:42.71 2009-08-02 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
628 |
5:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
603 |
5:15.16 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
576 |
5:20.06 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
+0.73 |
574 |
5:20.46 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
559 |
5:23.19 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
554 |
5:24.20 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
552 |
5:24.51 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
547 |
5:25.52 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
510 |
5:33.34 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.74 |
488 |
5:38.26 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.84 |
480 |
5:40.01 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
438 |
5:50.64 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
415 |
5:56.98 |
+45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
felaktig vän |
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 16:50:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
|
|
|
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 55.10 2009-07-27 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Samuel Törnqvist 55.20 2017-04-09 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
718 |
55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Täby Sim |
+0.67 |
704 |
55.99 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
644 |
57.68 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
616 |
58.54 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henry Kerman |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
605 |
58.88 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
+0.66 |
588 |
59.45 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
577 |
59.84 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
564 |
1:00.28 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
556 |
1:00.58 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
552 |
1:00.73 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
549 |
1:00.82 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
549 |
1:00.83 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
547 |
1:00.89 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
545 |
1:00.97 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
542 |
1:01.10 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
526 |
1:01.68 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
502 |
1:02.65 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
501 |
1:02.72 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Åström |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
499 |
1:02.80 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
493 |
1:03.06 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
477 |
1:03.76 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
465 |
1:04.29 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
+0.67 |
454 |
1:04.80 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
444 |
1:05.30 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 17:06:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 59.98 2015-04-04 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-08-01 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
700 |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
695 |
1:05.58 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
619 |
1:08.16 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Åhlin |
1991 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
617 |
1:08.23 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
598 |
1:08.93 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
575 |
1:09.83 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
575 |
1:09.86 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
566 |
1:10.22 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
559 |
1:10.49 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
549 |
1:10.95 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.61 |
545 |
1:11.11 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.69 |
534 |
1:11.60 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
530 |
1:11.77 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
526 |
1:11.93 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
522 |
1:12.15 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.85 |
517 |
1:12.38 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
514 |
1:12.50 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veronika Hiram |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
509 |
1:12.73 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tove Pettersson |
2004 |
Täby Sim |
+0.63 |
507 |
1:12.85 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
505 |
1:12.93 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
505 |
1:12.94 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.65 |
502 |
1:13.06 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.65 |
501 |
1:13.14 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
500 |
1:13.20 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.64 |
497 |
1:13.30 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.58 |
496 |
1:13.39 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Izabelle Lindberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.66 |
482 |
1:14.06 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.55 |
480 |
1:14.18 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
478 |
1:14.30 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
477 |
1:14.35 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
475 |
1:14.45 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Dina Larsson |
2004 |
Täby Sim |
+0.64 |
469 |
1:14.77 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
465 |
1:14.95 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
+0.76 |
463 |
1:15.06 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
460 |
1:15.23 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
442 |
1:16.23 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
421 |
1:17.52 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
410 |
1:18.17 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.68 |
352 |
1:22.27 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
237 |
1:33.79 |
+28.36 |
|
|
S8,SB7,SM8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 17:24:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
SR: Gustav Hökfelt (1994) 25.34 2017-04-09 |
|
|
|
SR Juniorer: Björn Seeliger (2000) 25.83 2016-07-09 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Gustav Hökfelt 25.34 2017-04-09 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Björn Seeliger 25.83 2017-04-09 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.57 |
670 |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
667 |
27.51 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
633 |
27.99 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
621 |
28.17 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.63 |
600 |
28.50 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
584 |
28.76 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
570 |
28.98 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Sim |
+0.68 |
541 |
29.49 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
+0.70 |
525 |
29.79 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.53 |
515 |
29.99 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
506 |
30.16 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henry Kerman |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
501 |
30.26 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.76 |
495 |
30.39 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
488 |
30.52 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 17:27:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
SR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 |
|
|
|
SR Juniorer: Sophie Hansson (1998) 30.90 2016-07-07 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson 30.05 2015-08-09 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 31.42 2008-07-08 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
666 |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
649 |
33.95 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
630 |
34.28 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
626 |
34.35 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
590 |
35.04 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
587 |
35.11 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
579 |
35.26 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
+0.76 |
566 |
35.54 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikaela Bergh |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
562 |
35.62 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
561 |
35.63 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
556 |
35.74 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
545 |
35.99 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
538 |
36.13 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
533 |
36.25 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
531 |
36.30 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.83 |
524 |
36.46 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
515 |
36.67 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
509 |
36.82 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
507 |
36.85 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
505 |
36.90 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
504 |
36.92 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
502 |
36.98 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
501 |
37.01 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
499 |
37.05 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
+0.67 |
494 |
37.18 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.68 |
487 |
37.35 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
475 |
37.68 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
462 |
38.01 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
462 |
38.02 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
457 |
38.16 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
455 |
38.21 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
449 |
38.39 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
392 |
40.17 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
376 |
40.71 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Izabelle Lindberg |
2003 |
Täby Sim |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 17:36:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 1500m Frisim Herrar - Final |
|
SR: Victor Johansson (1998) 15:15.24 2016-07-07 |
|
|
|
SR Juniorer: Victor Johansson (1998) 15:15.24 2016-07-07 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Anders Grillhammar 15:50.39 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Hans Roosmark 16:04.87 1989-07-31 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Glenesk |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
625 |
16:58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
613 |
17:05.35 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.80 |
593 |
17:16.31 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.77 |
559 |
17:37.03 |
+38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.60 |
544 |
17:46.40 |
+47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
541 |
17:48.37 |
+49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
536 |
17:52.16 |
+53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
525 |
17:59.68 |
+1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
484 |
18:29.11 |
+1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
482 |
18:30.19 |
+1:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 07:21:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 4X200m Frisim Damer - Final |
|
SR: Spårvägen SF (1900) 8:06.00 2016-07-08 |
|
|
|
|
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 8:16.63 2009-07-04 |
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Spårvägen SF 8:06.06 2016-07-08 |
|
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 8:16.63 2009-07-04 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby SS Damer 1 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
678 |
|
|
8:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
+0.72 |
30.14 |
1:02.26 |
2:08.39 |
2:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
+0.29 |
29.51 |
1:02.31 |
2:10.40 |
4:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.27 |
29.93 |
1:03.53 |
2:13.10 |
6:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
+0.53 |
29.74 |
1:03.05 |
2:14.04 |
8:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim Damer 1 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
661 |
|
|
8:50.37 |
+4.44 |
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
+0.78 |
31.15 |
1:04.97 |
2:12.30 |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.34 |
30.36 |
1:03.44 |
2:10.43 |
4:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
+0.20 |
30.44 |
1:04.49 |
2:12.79 |
6:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
+0.28 |
31.09 |
1:05.35 |
2:14.85 |
8:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Neptun Damer |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
646 |
|
|
8:54.45 |
+8.52 |
|
|
|
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
+0.78 |
29.37 |
1:02.16 |
2:11.31 |
2:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
+0.21 |
29.90 |
1:03.22 |
2:09.62 |
4:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
+0.38 |
31.06 |
1:04.91 |
2:12.69 |
6:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Jomaa |
1999 |
AW7499 |
+0.45 |
30.65 |
1:05.86 |
2:20.83 |
8:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Söderätlje SS Damer 1 |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
634 |
|
|
8:57.61 |
+11.68 |
|
|
|
|
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
+0.78 |
31.23 |
1:06.05 |
2:17.44 |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
+0.14 |
30.20 |
1:03.90 |
2:13.38 |
4:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
+0.32 |
29.70 |
1:03.59 |
2:12.69 |
6:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
+0.22 |
30.45 |
1:04.80 |
2:14.10 |
8:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Spårvägen Sim Damer 1 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
615 |
|
|
9:03.09 |
+17.16 |
|
|
|
|
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
+0.78 |
31.39 |
1:05.70 |
2:14.84 |
2:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Malm |
2002 |
BD4402 |
+0.48 |
32.03 |
1:07.24 |
2:19.95 |
4:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
+0.08 |
28.82 |
1:01.28 |
2:08.10 |
6:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.38 |
31.88 |
1:07.52 |
2:20.20 |
9:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Skk Damer |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
603 |
|
|
9:06.89 |
+20.96 |
|
|
|
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
+0.74 |
31.54 |
1:05.90 |
2:13.34 |
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
+0.55 |
31.01 |
1:05.19 |
2:14.19 |
4:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Nordström |
2001 |
AV9401 |
+0.44 |
32.83 |
1:08.00 |
2:20.61 |
6:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Alte |
2002 |
AX1602 |
+0.37 |
32.59 |
1:07.66 |
2:18.75 |
9:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Järfälla Honor Lag 1 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
575 |
|
|
9:15.41 |
+29.48 |
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.72 |
32.79 |
1:07.68 |
2:18.71 |
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
+0.46 |
30.93 |
1:06.02 |
2:18.75 |
4:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
+0.23 |
31.49 |
1:06.54 |
2:18.22 |
6:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
+0.34 |
32.14 |
1:09.01 |
2:19.73 |
9:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SS04 Damer Lag 1 |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
568 |
|
|
9:17.72 |
+31.79 |
|
|
|
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
+0.73 |
31.94 |
1:07.05 |
2:16.01 |
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
+0.65 |
31.86 |
1:07.07 |
2:20.00 |
4:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Berndtson |
1997 |
BD4297 |
+0.22 |
32.53 |
1:09.15 |
2:23.69 |
6:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
+0.29 |
31.93 |
1:07.11 |
2:18.02 |
9:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väsby SS Damer 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
566 |
|
|
9:18.51 |
+32.58 |
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
+0.78 |
32.14 |
1:07.56 |
2:20.03 |
2:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
+0.42 |
31.19 |
1:06.10 |
2:17.76 |
4:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
+0.21 |
31.87 |
1:07.36 |
2:19.50 |
6:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanne Romstad |
1999 |
AK2499 |
+0.51 |
32.77 |
1:08.83 |
2:21.22 |
9:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Täby Sim Damer 2 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
565 |
|
|
9:18.78 |
+32.85 |
|
|
|
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
+0.71 |
31.86 |
1:07.35 |
2:17.33 |
2:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
+0.38 |
31.78 |
1:05.62 |
2:16.59 |
4:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
+0.40 |
32.29 |
1:09.08 |
2:22.42 |
6:56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Rudert |
1999 |
AU9299 |
+0.65 |
32.48 |
1:08.12 |
2:22.44 |
9:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Järfälla Honor Lag 2 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
536 |
|
|
9:28.53 |
+42.60 |
|
|
|
|
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
+0.75 |
32.05 |
1:07.28 |
2:17.51 |
2:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Lindqvist |
2004 |
AP7204 |
+0.34 |
31.73 |
1:07.13 |
2:19.17 |
4:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
+0.51 |
32.45 |
1:09.07 |
2:24.62 |
7:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
+0.53 |
34.18 |
1:11.65 |
2:27.23 |
9:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Väsby SS Damer 3 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
521 |
|
|
9:34.13 |
+48.20 |
|
|
|
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
+0.68 |
32.79 |
1:10.59 |
2:31.69 |
2:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
|
31.41 |
1:07.58 |
2:22.65 |
4:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
0 |
31.07 |
1:06.50 |
2:19.42 |
7:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
+0.32 |
31.99 |
1:07.55 |
2:20.37 |
9:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Spårvägen Sim Damer 2 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
507 |
|
|
9:39.16 |
+53.23 |
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
+0.77 |
32.25 |
1:07.63 |
2:21.00 |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
+0.37 |
32.24 |
1:08.26 |
2:22.02 |
4:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
+0.35 |
32.28 |
1:09.77 |
2:27.28 |
7:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
+0.41 |
33.65 |
1:11.58 |
2:28.86 |
9:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 09:26:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 4X200m Frisim Herrar - Final |
|
SR: Helsingborgs S (1900) 7:25.24 2016-07-07 |
|
|
|
|
SR Juniorer: Jönköpings SS (1900) 7:30.24 2015-07-02 |
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 7:34.70 2013-07-04 |
|
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Polisens IF 7:49.63 2013-07-04 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Herrar 1 |
0096 |
Täby Sim |
|
|
680 |
|
|
7:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
+0.72 |
28.15 |
58.53 |
2:01.05 |
2:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
+0.18 |
26.23 |
54.98 |
1:54.34 |
3:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
+0.20 |
26.69 |
56.24 |
1:57.99 |
5:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
+0.30 |
26.50 |
56.02 |
2:02.42 |
7:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Järfälla S Hanar Lag 1 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
669 |
|
|
7:58.42 |
+2.62 |
|
|
|
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
+0.62 |
27.08 |
56.56 |
1:58.59 |
1:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
+0.47 |
26.12 |
55.00 |
1:52.89 |
3:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
|
27.69 |
58.37 |
2:03.16 |
5:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
+0.25 |
27.53 |
58.22 |
2:03.78 |
7:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Södertälje SS Herrar 1 |
1990 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
657 |
|
|
8:01.28 |
+5.48 |
|
|
|
|
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
+0.66 |
26.54 |
55.88 |
1:56.57 |
1:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
+0.20 |
27.76 |
59.10 |
2:04.41 |
4:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
+0.07 |
27.24 |
58.34 |
2:02.60 |
6:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
+0.35 |
26.43 |
56.66 |
1:57.70 |
8:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Spårvägen Sim Herrar 1 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
655 |
|
|
8:01.89 |
+6.09 |
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
+0.82 |
28.71 |
1:00.44 |
2:04.27 |
2:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
+0.11 |
27.56 |
58.77 |
2:03.63 |
4:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Eliasson |
1996 |
AJ5596 |
+0.30 |
25.96 |
55.18 |
1:54.05 |
6:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
+0.12 |
27.69 |
58.34 |
1:59.94 |
8:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SK Neptun Herrar |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
618 |
|
|
8:11.26 |
+15.46 |
|
|
|
|
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
+0.63 |
27.56 |
56.52 |
1:57.05 |
1:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
+0.37 |
27.17 |
56.74 |
1:58.36 |
3:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
+0.15 |
28.83 |
1:02.08 |
2:09.58 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
+0.31 |
27.95 |
58.92 |
2:06.27 |
8:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väsby SS Herrar 1 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
616 |
|
|
8:11.68 |
+15.88 |
|
|
|
|
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
+0.71 |
27.72 |
57.64 |
2:01.42 |
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
+0.10 |
26.93 |
57.41 |
2:00.43 |
4:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
+0.36 |
28.24 |
59.85 |
2:06.41 |
6:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
+0.42 |
28.40 |
59.57 |
2:03.42 |
8:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Polisen 1 |
1990 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
616 |
|
|
8:11.87 |
+16.07 |
|
|
|
|
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
+0.76 |
27.70 |
57.93 |
2:02.26 |
2:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
+0.13 |
26.86 |
56.38 |
1:58.15 |
4:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Åström |
1997 |
AP0197 |
+0.08 |
28.30 |
1:00.75 |
2:08.55 |
6:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
+0.11 |
27.95 |
58.51 |
2:02.91 |
8:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Skk Herrar |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
557 |
|
|
8:28.46 |
+32.66 |
|
|
|
|
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
+0.67 |
30.23 |
1:01.72 |
2:04.43 |
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
+0.30 |
28.37 |
1:00.68 |
2:06.26 |
4:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
+0.35 |
30.30 |
1:04.44 |
2:09.92 |
6:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
+0.15 |
28.21 |
1:00.80 |
2:07.85 |
8:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väsby SS Herrar 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
557 |
|
|
8:28.62 |
+32.82 |
|
|
|
|
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
+0.64 |
27.72 |
59.12 |
2:04.91 |
2:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
+0.49 |
28.34 |
59.39 |
2:07.55 |
4:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
+0.15 |
28.51 |
1:01.34 |
2:09.14 |
6:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
+0.59 |
29.04 |
1:01.29 |
2:07.02 |
8:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SS04 Herrar Lag 1 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
542 |
|
|
8:33.19 |
+37.39 |
|
|
|
|
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
+0.76 |
29.29 |
1:00.84 |
2:06.49 |
2:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
+0.16 |
28.78 |
1:01.35 |
2:07.81 |
4:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
+0.13 |
28.63 |
1:01.87 |
2:09.39 |
6:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
+0.30 |
28.16 |
1:00.58 |
2:09.50 |
8:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Täby Sim Herrar 2 |
1997 |
Täby Sim |
|
|
539 |
|
|
8:34.16 |
+38.36 |
|
|
|
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
+0.87 |
28.10 |
59.92 |
2:07.61 |
2:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
+0.33 |
28.68 |
1:00.92 |
2:06.19 |
4:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
+0.42 |
28.46 |
1:02.36 |
2:12.35 |
6:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
+0.19 |
28.38 |
1:00.86 |
2:08.01 |
8:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Spårvägen Sim Herrar 2 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
502 |
|
|
8:46.45 |
+50.65 |
|
|
|
|
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
+0.66 |
29.70 |
1:02.75 |
2:10.94 |
2:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
+0.37 |
29.28 |
1:03.44 |
2:13.07 |
4:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
+0.31 |
29.44 |
1:02.86 |
2:12.35 |
6:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
+0.29 |
29.43 |
1:01.75 |
2:10.09 |
8:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väsby SS Herrar 3 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Övervä |
|
|
|
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
+0.69 |
29.03 |
1:00.84 |
2:06.55 |
2:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 09:44:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 400m Frisim Damer - Final |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 4:06.04 2014-03-16 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 4:12.24 2013-03-10 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
680 |
4:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
657 |
4:31.90 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
650 |
4:32.89 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
647 |
4:33.31 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
632 |
4:35.43 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
589 |
4:42.00 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
582 |
4:43.14 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
581 |
4:43.28 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
+0.74 |
577 |
4:43.96 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
558 |
4:47.05 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
557 |
4:47.27 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
557 |
4:47.29 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.71 |
557 |
4:47.32 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.95 |
552 |
4:48.21 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
539 |
4:50.49 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
533 |
4:51.60 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
517 |
4:54.52 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
517 |
4:54.61 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
511 |
4:55.66 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
507 |
4:56.51 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
503 |
4:57.15 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
499 |
4:57.96 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
498 |
4:58.15 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
494 |
4:59.09 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
488 |
5:00.23 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
481 |
5:01.61 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
476 |
5:02.71 |
+33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
467 |
5:04.70 |
+35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emelie Rudert |
1999 |
Täby Sim |
+0.78 |
465 |
5:05.16 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
463 |
5:05.47 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
460 |
5:06.25 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
451 |
5:08.34 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
435 |
5:11.93 |
+43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
395 |
5:22.16 |
+53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
-.-- |
332 |
5:41.44 |
+1:12.61 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
Täby Sim |
+1.10 |
265 |
6:07.99 |
+1:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.83 |
247 |
6:16.84 |
+1:48.01 |
|
|
S8,SB7,SM8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
224 |
6:28.84 |
+2:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 10:20:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m Frisim Herrar - Final |
|
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
|
|
|
SR Juniorer: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 47.37 2009-07-30 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand&Seeliger 50.77 2017-05-30 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
725 |
52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kertes |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
668 |
53.64 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
635 |
54.57 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
633 |
54.61 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
620 |
54.99 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
599 |
55.63 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
594 |
55.78 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
591 |
55.87 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
581 |
56.19 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
567 |
56.67 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
565 |
56.73 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
562 |
56.82 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
561 |
56.87 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
560 |
56.89 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
554 |
57.11 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
552 |
57.17 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
549 |
57.27 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
548 |
57.30 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
+0.68 |
545 |
57.40 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.87 |
544 |
57.46 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
541 |
57.55 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
541 |
57.56 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
539 |
57.62 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
+0.66 |
535 |
57.77 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
528 |
58.03 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
523 |
58.19 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
+0.75 |
516 |
58.48 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
508 |
58.76 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.83 |
504 |
58.91 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
495 |
59.29 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
494 |
59.31 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
494 |
59.31 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
494 |
59.33 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
488 |
59.55 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
463 |
1:00.63 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 10:27:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Bröstsim Damer - Final |
|
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
|
|
|
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson 2:26.16 2016-07-06 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
635 |
2:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Bäckström |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
615 |
2:43.54 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
+0.75 |
609 |
2:44.03 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
608 |
2:44.20 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikaela Bergh |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
607 |
2:44.22 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
+0.72 |
566 |
2:48.15 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
547 |
2:50.08 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.82 |
532 |
2:51.67 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
525 |
2:52.37 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
525 |
2:52.41 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
521 |
2:52.79 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
507 |
2:54.38 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.83 |
501 |
2:55.06 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
499 |
2:55.27 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
498 |
2:55.46 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
493 |
2:56.02 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
486 |
2:56.87 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
483 |
2:57.29 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
480 |
2:57.66 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.89 |
474 |
2:58.34 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
465 |
2:59.49 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
+0.74 |
463 |
2:59.69 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
458 |
3:00.38 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
434 |
3:03.68 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 10:38:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 200m Fjärilsim Herrar - Final |
|
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08 |
|
|
|
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 1:56.46 2016-08-08 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Jesper Björk 2:01.55 2013-06-14 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
653 |
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
601 |
2:12.10 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.68 |
595 |
2:12.51 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
594 |
2:12.60 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
593 |
2:12.71 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
557 |
2:15.50 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
527 |
2:18.04 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
510 |
2:19.51 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
490 |
2:21.40 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
461 |
2:24.33 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
459 |
2:24.55 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
421 |
2:28.73 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
+0.67 |
365 |
2:35.96 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 10:46:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 200m Ryggsim Damer - Final |
|
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 |
|
|
|
SR Juniorer: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Michelle Coleman 2:10.56 2014-04-10 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Henrietta Stenkvist 2:12.64 2010-03-06 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
623 |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.84 |
610 |
2:26.23 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
554 |
2:30.97 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
554 |
2:31.03 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.70 |
530 |
2:33.22 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.65 |
525 |
2:33.76 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
514 |
2:34.80 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Björkman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
511 |
2:35.15 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.61 |
504 |
2:35.80 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
501 |
2:36.15 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
496 |
2:36.70 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
490 |
2:37.32 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
488 |
2:37.50 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
476 |
2:38.84 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
476 |
2:38.86 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
473 |
2:39.21 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.57 |
471 |
2:39.39 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
+0.70 |
453 |
2:41.43 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.56 |
447 |
2:42.14 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
447 |
2:42.21 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
+0.75 |
442 |
2:42.81 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 11:07:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 400m Medley Herrar - Final |
|
SR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 |
|
|
|
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 4:19.68 2014-07-03 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: William Lulek 4:22.76 2017-04-10 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Täby Sim |
+0.70 |
723 |
4:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
674 |
4:38.05 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
593 |
4:50.11 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
+0.86 |
592 |
4:50.29 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
Täby Sim |
+0.78 |
584 |
4:51.66 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
554 |
4:56.85 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
527 |
5:01.70 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
+0.68 |
525 |
5:02.21 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.73 |
516 |
5:03.89 |
+32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
500 |
5:07.02 |
+35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
495 |
5:08.19 |
+36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
483 |
5:10.63 |
+39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
477 |
5:11.98 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
472 |
5:13.13 |
+41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
436 |
5:21.50 |
+49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 11:20:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m Medley Damer - Final |
|
SR: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 |
|
|
|
SR Juniorer: Louise Hansson (1996) 2:12.72 2015-03-31 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 2:12.29 2012-05-23 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 2:13.52 2009-07-26 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.91 |
652 |
2:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
640 |
2:26.31 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
603 |
2:29.22 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
587 |
2:30.60 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
575 |
2:31.61 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
570 |
2:32.05 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.71 |
564 |
2:32.62 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
562 |
2:32.79 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
+0.75 |
554 |
2:33.49 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
550 |
2:33.91 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
540 |
2:34.81 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
537 |
2:35.12 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
+0.80 |
530 |
2:35.77 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
525 |
2:36.33 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
523 |
2:36.45 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
519 |
2:36.87 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
518 |
2:37.02 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.78 |
515 |
2:37.25 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
510 |
2:37.83 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
509 |
2:37.87 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
+0.74 |
502 |
2:38.66 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
500 |
2:38.87 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
498 |
2:39.08 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
485 |
2:40.48 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
484 |
2:40.59 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
484 |
2:40.61 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
481 |
2:40.96 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
479 |
2:41.15 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
475 |
2:41.62 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
449 |
2:44.66 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
446 |
2:44.97 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
439 |
2:45.90 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maja Reichard |
1991 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
315 |
3:05.31 |
+39.89 |
|
|
S11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 11:38:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
|
|
|
SR Juniorer: Petter Fredriksson (1997) 55.76 2016-05-16 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 55.10 2011-04-08 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Oskar Ericsson 56.59 2016-04-01 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.59 |
655 |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
607 |
1:01.21 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
604 |
1:01.31 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
602 |
1:01.40 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.61 |
595 |
1:01.64 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.77 |
541 |
1:03.63 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
531 |
1:04.03 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.53 |
517 |
1:04.58 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
514 |
1:04.71 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
512 |
1:04.80 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
+0.59 |
505 |
1:05.10 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
475 |
1:06.43 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
462 |
1:07.05 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 11:44:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Frisim Damer - Final |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 23.83 2017-04-10 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 24.45 2013-08-04 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 23.83 2017-04-10 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 24.45 2013-08-04 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
653 |
27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
634 |
27.54 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
633 |
27.56 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
627 |
27.65 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linda Härmat |
1996 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
610 |
27.90 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.70 |
596 |
28.12 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
596 |
28.12 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
586 |
28.27 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
575 |
28.45 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
573 |
28.49 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
573 |
28.49 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
571 |
28.53 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
568 |
28.57 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
558 |
28.75 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.73 |
554 |
28.81 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
552 |
28.84 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.73 |
551 |
28.86 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
551 |
28.86 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
549 |
28.90 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.57 |
543 |
29.01 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
534 |
29.16 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tove Pettersson |
2004 |
Täby Sim |
+0.65 |
530 |
29.24 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
527 |
29.30 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
+0.70 |
524 |
29.35 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
523 |
29.36 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
523 |
29.37 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
521 |
29.41 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
520 |
29.43 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
519 |
29.45 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
518 |
29.46 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
518 |
29.46 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.72 |
518 |
29.47 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
+0.74 |
517 |
29.49 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
515 |
29.52 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
513 |
29.55 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
510 |
29.61 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
508 |
29.65 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.61 |
508 |
29.65 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
505 |
29.71 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
503 |
29.76 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Josefine Torell |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
501 |
29.79 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
498 |
29.85 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
497 |
29.88 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
495 |
29.91 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
489 |
30.03 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
489 |
30.04 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
488 |
30.06 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
487 |
30.07 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.73 |
484 |
30.13 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
467 |
30.50 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emelie Rudert |
1999 |
Täby Sim |
+0.80 |
461 |
30.62 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
442 |
31.07 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Maja Reichard |
1991 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
377 |
32.75 |
+5.47 |
|
|
S11 |
|
|
|
|
|
54 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.76 |
373 |
32.86 |
+5.58 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
55 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
239 |
38.14 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
Täby Sim |
+1.15 |
225 |
38.90 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 11:54:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 4X100m Frisim Mixed - Final |
|
SR: Malmö KK (1990) 3:39.35 2017-01-29 |
|
|
|
|
SR Juniorer: Jönköpings SS (1997) 3:44.92 2017-01-29 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Södertälje SS Mix 1 |
2016 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
+0.69 |
24.99 |
52.03 |
|
|
|
52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
+0.28 |
25.24 |
52.78 |
|
|
|
1:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
+0.42 |
28.17 |
59.36 |
|
|
|
2:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
+0.25 |
28.93 |
1:00.07 |
|
|
|
3:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby SS Mixed |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:47.48 |
+3.24 |
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
+0.74 |
26.77 |
54.61 |
|
|
|
54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
+0.09 |
25.79 |
54.45 |
|
|
|
1:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
+0.41 |
28.13 |
59.26 |
|
|
|
2:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
+0.06 |
28.06 |
59.16 |
|
|
|
3:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Spårvägen Sim Mix 1 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:48.16 |
+3.92 |
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
+0.64 |
26.37 |
54.28 |
|
|
|
54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
+0.40 |
26.93 |
55.84 |
|
|
|
1:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
+0.25 |
28.61 |
1:00.06 |
|
|
|
2:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
-0.01 |
27.68 |
57.98 |
|
|
|
3:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertälje SS Mix 2 |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:49.05 |
+4.81 |
|
|
|
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
+0.72 |
26.77 |
54.96 |
|
|
|
54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Hellberg |
2001 |
AE7701 |
+0.25 |
26.65 |
56.23 |
|
|
|
1:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
+0.31 |
28.00 |
58.83 |
|
|
|
2:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
+0.43 |
28.26 |
59.03 |
|
|
|
3:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim Mix 1 |
1990 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:49.24 |
+5.00 |
|
|
|
|
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
+0.70 |
26.19 |
54.45 |
|
|
|
54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
+0.33 |
28.57 |
1:00.08 |
|
|
|
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
+0.32 |
25.50 |
52.99 |
|
|
|
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
+0.11 |
28.26 |
1:01.72 |
|
|
|
3:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Järfälla Mixed Lag 1 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:52.27 |
+8.03 |
|
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
+0.68 |
25.17 |
52.47 |
|
|
|
52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
+0.37 |
26.50 |
55.20 |
|
|
|
1:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
+0.36 |
29.24 |
1:00.99 |
|
|
|
2:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
+0.26 |
30.11 |
1:03.61 |
|
|
|
3:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby SS Mixed 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:52.94 |
+8.70 |
|
|
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
+0.76 |
27.11 |
56.75 |
|
|
|
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
+0.38 |
26.70 |
55.40 |
|
|
|
1:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
+0.28 |
28.46 |
1:00.24 |
|
|
|
2:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.18 |
28.61 |
1:00.55 |
|
|
|
3:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim Mix 2 |
0099 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:53.00 |
+8.76 |
|
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
+0.68 |
26.08 |
53.87 |
|
|
|
53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.51 |
29.45 |
1:01.50 |
|
|
|
1:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
+0.23 |
26.77 |
56.28 |
|
|
|
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
+0.17 |
29.70 |
1:01.35 |
|
|
|
3:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Skk |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:53.26 |
+9.02 |
|
|
|
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
+0.72 |
28.88 |
1:00.26 |
|
|
|
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
+0.29 |
26.69 |
56.56 |
|
|
|
1:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
+0.45 |
28.80 |
1:00.75 |
|
|
|
2:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
+0.24 |
26.91 |
55.69 |
|
|
|
3:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SK Neptun Mixed |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:53.38 |
+9.14 |
|
|
|
|
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
+0.69 |
27.31 |
58.82 |
|
|
|
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Dahlgren |
1986 |
AB4986 |
+0.07 |
27.18 |
57.05 |
|
|
|
1:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
AJ8496 |
+0.40 |
27.76 |
58.32 |
|
|
|
2:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
0.00 |
28.17 |
59.19 |
|
|
|
3:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Spif Mix 1 |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
3:54.16 |
+9.92 |
|
|
|
|
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
+0.68 |
26.79 |
55.60 |
|
|
|
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Granert |
2001 |
BQ1401 |
+0.28 |
29.49 |
1:02.60 |
|
|
|
1:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
+0.27 |
25.28 |
53.89 |
|
|
|
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
+0.28 |
29.36 |
1:02.07 |
|
|
|
3:54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Väsby SS Mixed 3 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:57.98 |
+13.74 |
|
|
|
|
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
+0.65 |
27.00 |
57.05 |
|
|
|
57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
+0.20 |
27.16 |
56.19 |
|
|
|
1:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
+0.43 |
29.21 |
1:01.57 |
|
|
|
2:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
+0.20 |
30.22 |
1:03.17 |
|
|
|
3:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Järfälla Mixed Lag 2 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:00.15 |
+15.91 |
|
|
|
|
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
+0.73 |
27.30 |
57.21 |
|
|
|
57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
+0.38 |
27.16 |
56.43 |
|
|
|
1:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
+0.64 |
30.56 |
1:03.52 |
|
|
|
2:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.42 |
30.45 |
1:02.99 |
|
|
|
4:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
SS04 Mix Lag 1 |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:00.34 |
+16.10 |
|
|
|
|
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
+0.68 |
27.52 |
57.04 |
|
|
|
57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
+0.37 |
27.77 |
57.89 |
|
|
|
1:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
+0.49 |
29.83 |
1:03.15 |
|
|
|
2:58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
+0.23 |
29.51 |
1:02.26 |
|
|
|
4:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Spårvägen Sim Mix 2 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:00.85 |
+16.61 |
|
|
|
|
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
+0.76 |
27.19 |
56.22 |
|
|
|
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
+0.35 |
27.34 |
57.72 |
|
|
|
1:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.18 |
29.92 |
1:02.95 |
|
|
|
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
+0.37 |
30.55 |
1:03.96 |
|
|
|
4:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
SS04 Mix Lag 2 |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:03.11 |
+18.87 |
|
|
|
|
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
+0.68 |
27.34 |
57.45 |
|
|
|
57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
+0.36 |
27.17 |
58.32 |
|
|
|
1:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
+0.51 |
30.92 |
1:03.38 |
|
|
|
2:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Berndtson |
1997 |
BD4297 |
+0.18 |
29.87 |
1:03.96 |
|
|
|
4:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Spårvägen Sim Mix 3 |
1990 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:05.58 |
+21.34 |
|
|
|
|
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
+0.65 |
27.56 |
57.85 |
|
|
|
57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
+0.31 |
27.22 |
57.75 |
|
|
|
1:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
+0.32 |
30.37 |
1:04.21 |
|
|
|
2:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
+0.55 |
30.93 |
1:05.77 |
|
|
|
4:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Skuru Ik Mixed |
1990 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:14.41 |
+30.17 |
|
|
|
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
+0.86 |
28.89 |
1:00.57 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
+0.43 |
28.62 |
1:01.40 |
|
|
|
2:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Heintz |
2004 |
AU8204 |
+0.47 |
32.00 |
1:06.95 |
|
|
|
3:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
+0.29 |
31.00 |
1:05.49 |
|
|
|
4:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Järfälla Mixed Lag 3 |
1990 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
-.-- |
57.80 |
2:21.17 |
|
|
|
2:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Swedenborg |
1998 |
AD7598 |
-.-- |
2:21.17 |
2:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 15:50:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m Medley Herrar - Final |
|
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
|
|
|
SR Juniorer: Petter Fredriksson (1997) 2:01.84 2016-05-17 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 1:58.02 2013-07-31 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: William Lulek 2:04.25 2016-07-06 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Täby Sim |
+0.66 |
727 |
2:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
692 |
2:08.83 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.68 |
666 |
2:10.52 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
645 |
2:11.94 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
+0.87 |
585 |
2:16.26 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
582 |
2:16.50 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.67 |
581 |
2:16.61 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
565 |
2:17.82 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henry Kerman |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
564 |
2:17.91 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
+0.68 |
555 |
2:18.65 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
522 |
2:21.56 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.69 |
518 |
2:21.89 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
511 |
2:22.53 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.68 |
510 |
2:22.66 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
509 |
2:22.69 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
498 |
2:23.74 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
491 |
2:24.46 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
486 |
2:24.94 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
+0.70 |
479 |
2:25.67 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
475 |
2:26.06 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
456 |
2:28.10 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 16:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m Frisim Damer - Final |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 52.54 2017-04-11 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 52.54 2017-04-11 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 52.54 2017-04-11 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 52.87 2013-08-01 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
683 |
58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
653 |
59.59 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
639 |
1:00.02 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
630 |
1:00.29 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
623 |
1:00.54 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
620 |
1:00.64 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
610 |
1:00.95 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
607 |
1:01.05 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
597 |
1:01.41 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linda Härmat |
1996 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
595 |
1:01.48 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
594 |
1:01.50 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
576 |
1:02.14 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
572 |
1:02.27 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
567 |
1:02.45 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
562 |
1:02.66 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
560 |
1:02.71 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.73 |
559 |
1:02.76 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
556 |
1:02.85 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
555 |
1:02.92 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
548 |
1:03.17 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
545 |
1:03.29 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
544 |
1:03.34 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
541 |
1:03.46 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
540 |
1:03.48 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
540 |
1:03.49 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
537 |
1:03.60 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
536 |
1:03.64 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
535 |
1:03.66 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.73 |
531 |
1:03.84 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
530 |
1:03.89 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
527 |
1:04.01 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
+0.80 |
526 |
1:04.03 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
526 |
1:04.04 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tove Pettersson |
2004 |
Täby Sim |
+0.66 |
525 |
1:04.07 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
525 |
1:04.09 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
523 |
1:04.15 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
521 |
1:04.26 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
521 |
1:04.26 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
520 |
1:04.27 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
520 |
1:04.30 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
+0.70 |
518 |
1:04.35 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
516 |
1:04.43 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
516 |
1:04.47 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
514 |
1:04.53 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
|
1:04.54 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
514 |
1:04.55 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
513 |
1:04.59 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
512 |
1:04.60 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
509 |
1:04.73 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
508 |
1:04.80 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
507 |
1:04.81 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
505 |
1:04.90 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
504 |
1:04.96 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
503 |
1:05.02 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
501 |
1:05.08 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
498 |
1:05.22 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
497 |
1:05.28 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
497 |
1:05.28 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.73 |
497 |
1:05.28 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
494 |
1:05.40 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Emelie Rudert |
1999 |
Täby Sim |
+0.81 |
492 |
1:05.46 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
492 |
1:05.50 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Izabelle Lindberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.78 |
487 |
1:05.69 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
487 |
1:05.71 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
+0.69 |
487 |
1:05.72 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
485 |
1:05.79 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
482 |
1:05.91 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
482 |
1:05.92 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
481 |
1:05.97 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.71 |
480 |
1:06.04 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
477 |
1:06.14 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
475 |
1:06.23 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
475 |
1:06.24 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
475 |
1:06.26 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
471 |
1:06.43 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
471 |
1:06.46 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
470 |
1:06.47 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Josefine Torell |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
460 |
1:06.96 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Vera Sköld |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.66 |
460 |
1:06.98 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
457 |
1:07.10 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
456 |
1:07.14 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
446 |
1:07.63 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
387 |
1:10.92 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.88 |
363 |
1:12.44 |
+13.73 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
Täby Sim |
+1.10 |
254 |
1:21.61 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.83 |
228 |
1:24.60 |
+25.89 |
|
|
S9,SB9,SM9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 16:25:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 50m Frisim Herrar - Final |
|
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
|
|
|
SR Juniorer: Björn Seeliger (2000) 22.62 2017-04-11 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 21.45 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Björn Seeliger 22.62 2017-04-11 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
666 |
23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
657 |
24.05 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
613 |
24.61 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kertes |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
611 |
24.64 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
585 |
24.99 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Magnusson |
1995 |
Täby Sim |
+0.70 |
573 |
25.17 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
550 |
25.52 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
548 |
25.55 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
546 |
25.58 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
545 |
25.59 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
537 |
25.71 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
529 |
25.85 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
520 |
26.00 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
518 |
26.02 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
517 |
26.04 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
517 |
26.05 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
517 |
26.05 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
513 |
26.12 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
512 |
26.13 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Rosén |
1999 |
Lidingö Simklubb |
+0.67 |
510 |
26.17 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
508 |
26.20 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Henry Kerman |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
504 |
26.26 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
489 |
26.53 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
488 |
26.55 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
484 |
26.62 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
+0.70 |
482 |
26.66 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
Felaktigt sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 16:32:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.30 2017-04-11 |
|
|
|
SR Juniorer: Sophie Hansson (1998) 1:07.59 2016-08-07 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson 1:06.30 2017-04-11 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 1:09.39 2007-03-25 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
680 |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
655 |
1:13.81 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
589 |
1:16.48 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
577 |
1:17.02 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikaela Bergh |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
574 |
1:17.13 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
571 |
1:17.29 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
+0.75 |
568 |
1:17.40 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
565 |
1:17.54 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Bäckström |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
564 |
1:17.61 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
563 |
1:17.62 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
+0.66 |
563 |
1:17.66 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
+0.76 |
555 |
1:18.02 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.87 |
551 |
1:18.19 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.81 |
542 |
1:18.62 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
528 |
1:19.32 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
523 |
1:19.56 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
509 |
1:20.27 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
508 |
1:20.32 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
507 |
1:20.38 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
507 |
1:20.42 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
501 |
1:20.71 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
494 |
1:21.08 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
490 |
1:21.31 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
485 |
1:21.58 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
+0.71 |
481 |
1:21.80 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.76 |
477 |
1:22.02 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
472 |
1:22.34 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
470 |
1:22.45 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
458 |
1:23.16 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
456 |
1:23.31 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
454 |
1:23.42 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
452 |
1:23.54 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
447 |
1:23.83 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.83 |
431 |
1:24.87 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
428 |
1:25.09 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 16:43:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 800m Frisim Herrar - Final |
|
SR: Victor Johansson (1998) 7:56.64 2016-07-09 |
|
|
|
SR Juniorer: Victor Johansson (1998) 7:56.64 2016-07-09 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Anders Grillhammar 8:19.58 1985-07-07 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Simon Börjesson 8:28.20 2003-06-30 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Glenesk |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
630 |
8:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
627 |
8:48.14 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
+0.85 |
600 |
8:56.04 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
Täby Sim |
+0.77 |
595 |
8:57.50 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.85 |
583 |
9:01.05 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
568 |
9:05.77 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
556 |
9:09.54 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
529 |
9:18.83 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.59 |
523 |
9:21.10 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
506 |
9:27.18 |
+39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
479 |
9:37.58 |
+50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
443 |
9:52.94 |
+1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 17:11:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 39, 200m Fjärilsim Damer - Final |
|
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 |
|
|
|
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund 2:08.97 2008-08-12 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 2:12.22 2010-04-25 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
592 |
2:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
572 |
2:26.68 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
533 |
2:30.19 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
493 |
2:34.12 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
456 |
2:38.25 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
451 |
2:38.82 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
379 |
2:48.28 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 17:16:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 40, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
|
|
|
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 28.37 2008-03-22 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Niklas Tour 28.58 2009-07-01 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
752 |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
650 |
29.95 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kertes |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
633 |
30.22 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.67 |
623 |
30.37 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
615 |
30.51 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
611 |
30.57 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
601 |
30.75 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
596 |
30.82 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
586 |
31.00 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
568 |
31.32 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
561 |
31.45 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
+0.71 |
554 |
31.59 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
552 |
31.62 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
538 |
31.90 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Magnusson |
1995 |
Täby Sim |
+0.70 |
524 |
32.18 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
516 |
32.34 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.70 |
509 |
32.48 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
500 |
32.69 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
496 |
32.78 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Henry Kerman |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
495 |
32.79 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
481 |
33.11 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.67 |
480 |
33.12 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.66 |
480 |
33.12 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.70 |
477 |
33.19 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
471 |
33.35 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
435 |
34.24 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
434 |
34.25 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Kuzmin |
1979 |
Simklubben S 02 |
+0.81 |
|
32.03 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Frank |
1990 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 17:22:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 41, 800m Frisim Damer - Final |
|
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
|
|
|
SR Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Henry 8:48.37 2010-07-14 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Henrietta Stenkvist 8:58.82 2011-08-08 |
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
679 |
9:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.73 |
677 |
9:11.96 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
621 |
9:28.21 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.75 |
600 |
9:34.54 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
599 |
9:35.04 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.92 |
566 |
9:45.83 |
+34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
563 |
9:46.79 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
540 |
9:54.99 |
+43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
+0.74 |
540 |
9:55.20 |
+43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
523 |
10:01.46 |
+49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
501 |
10:10.27 |
+58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.83 |
489 |
10:15.00 |
+1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
477 |
10:20.03 |
+1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
477 |
10:20.11 |
+1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.89 |
469 |
10:23.89 |
+1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
Täby Sim |
+1.10 |
264 |
12:34.80 |
+3:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 17:49:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 42, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
487 |
59.59 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
-.-- |
402 |
2:31.58 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
466 |
2:11.53 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.67 |
440 |
1:15.07 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
445 |
1:07.88 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
416 |
1:16.48 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Thörn |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
435 |
2:14.56 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 12:15:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 43, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
475 |
2:58.22 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
410 |
1:14.63 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 12:19:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 45, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.63 |
436 |
1:15.31 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
429 |
2:15.14 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
-.-- |
432 |
1:08.56 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
433 |
2:27.38 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
486 |
59.64 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.64 |
472 |
33.32 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
508 |
58.77 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
431 |
2:27.52 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.67 |
424 |
2:48.53 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
-.-- |
379 |
2:34.53 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 12:12:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 46, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
-.-- |
511 |
1:12.67 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
444 |
1:12.68 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.75 |
437 |
1:13.06 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
517 |
1:09.11 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
499 |
1:09.92 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
467 |
2:59.30 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
535 |
2:30.02 |
200m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 12:12:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|