Results for Moelven Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 1, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 28.81 | ||||||
2 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 29.14 | ||||||
3 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 29.42 | ||||||
4 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 29.89 | ||||||
5 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 29.96 | ||||||
6 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 30.07 | ||||||
7 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 30.34 | ||||||
8 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 30.49 | ||||||
9 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 30.54 | ||||||
10 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 31.02 | ||||||
11 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 31.04 | ||||||
12 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 31.23 | ||||||
13 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 31.25 | ||||||
14 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 31.31 | ||||||
15 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 31.35 | ||||||
16 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 31.40 | ||||||
17 | Isabelle Asp | 2001 | Deje Simsällskap | 31.43 | ||||||
18 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 31.46 | ||||||
19 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 31.55 | ||||||
20 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 32.03 | ||||||
21 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.34 | ||||||
22 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 32.59 | ||||||
22 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 32.59 | ||||||
24 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 32.64 | ||||||
25 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 32.99 | ||||||
26 | Ida Pettersson | 2006 | Karlskoga Simförening | 33.59 | ||||||
27 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 33.74 | ||||||
28 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 34.44 | ||||||
29 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 34.68 | ||||||
30 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 34.92 | ||||||
31 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 35.15 | ||||||
32 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 35.33 | ||||||
33 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 35.36 | ||||||
34 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 35.60 | ||||||
35 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.85 | ||||||
36 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 36.07 | ||||||
37 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 36.40 | ||||||
38 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 36.68 | ||||||
39 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.86 | ||||||
40 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.39 | ||||||
41 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 37.53 | ||||||
42 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 38.48 | ||||||
43 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 38.93 | ||||||
44 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 39.21 | ||||||
45 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.40 | ||||||
46 | Julia Haglund | 2006 | Karlskoga Simförening | 40.47 | ||||||
47 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 40.58 | ||||||
48 | Lova Jansson | 2008 | Karlskoga Simförening | 40.64 | ||||||
49 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 41.15 | ||||||
50 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 41.70 | ||||||
51 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 41.93 | ||||||
52 | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | 44.88 | ||||||
53 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 45.81 | ||||||
54 | Solaf Alameer Hasan | 2008 | Deje Simsällskap | 46.09 | ||||||
55 | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | 46.17 | ||||||
56 | Hilda Carlstedt | 2008 | Filipstads Simklubb | 46.38 | ||||||
57 | Miriam Franciskovic | 2008 | Deje Simsällskap | 46.79 | ||||||
58 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 46.81 | ||||||
59 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 47.24 | ||||||
60 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 48.85 | ||||||
61 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 50.92 | ||||||
62 | Ylva Bohlin | 2008 | Deje Simsällskap | 51.22 | ||||||
63 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 54.03 | ||||||
64 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 54.41 | ||||||
65 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 59.77 | ||||||
66 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:00.64 | ||||||
67 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 1:05.77 | ||||||
68 | Ellie Lindh | 2011 | Filipstads Simklubb | 1:36.77 | ||||||
- | Ebba Röström | 2003 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nadja Ricken | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Renée Ricken | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 2, 100m Frisim H 10oy - 15oä, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 39.82 | 1:24.04 | |||||
2 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 45.72 | 1:34.32 | |||||
3 | Milo Thunberg | 2008 | Karlskoga Simförening | 43.87 | 1:34.57 | |||||
4 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 45.76 | 1:37.17 | |||||
5 | Erik Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 44.93 | 1:38.12 | |||||
- | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim H 10oy - 15oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 32.43 | 1:08.90 | |||||
2 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 35.39 | 1:13.70 | |||||
3 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 1:16.94 | ||||||
4 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:21.44 | 1:21.44 | |||||
5 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 38.77 | 1:22.71 | |||||
6 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 40.59 | 1:24.18 | |||||
7 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.12 | 1:26.29 | |||||
8 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 41.76 | 1:26.42 | |||||
9 | Love Kjellberg Lundmark | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.27 | 1:27.51 | |||||
10 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 43.52 | 1:30.19 | |||||
11 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 44.23 | 1:31.11 | |||||
12 | Fabian Holmström Pettersson | 2006 | Karlstads Simsällskap | 41.02 | 1:31.14 | |||||
13 | Aleksi Salomao Miettinen | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.82 | 1:31.69 | |||||
14 | Alfred Selrot | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.42 | 1:35.02 | |||||
15 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 46.52 | 1:38.65 | |||||
16 | Luukas Salomao Miettinen | 2007 | Karlstads Simsällskap | 44.17 | 1:41.44 | |||||
17 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.32 | 1:45.24 | |||||
- | Adrian Lambertsson | 2007 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim H 10oy - 15oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 29.53 | 1:02.25 | |||||
2 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 30.36 | 1:03.44 | |||||
3 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 31.03 | 1:05.30 | |||||
4 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 32.27 | 1:06.02 | |||||
5 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 31.85 | 1:06.58 | |||||
6 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 32.91 | 1:08.59 | |||||
7 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 32.58 | 1:08.95 | |||||
8 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 33.43 | 1:09.43 | |||||
9 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.93 | 1:13.07 | |||||
10 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 35.58 | 1:16.49 | |||||
11 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 39.74 | 1:25.25 | |||||
12 | Noel Eklund | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.59 | 1:34.10 | |||||
Gren 2, 100m Frisim H 10oy - 15oä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 26.71 | 56.06 | |||||
2 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 27.50 | 57.49 | |||||
3 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 28.29 | 58.29 | |||||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 27.86 | 58.69 | |||||
5 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 28.96 | 1:01.50 | |||||
6 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.73 | 1:03.89 | |||||
7 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.05 | 1:05.46 | |||||
8 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 31.47 | 1:05.60 | |||||
9 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.19 | 1:06.39 | |||||
10 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 32.15 | 1:06.91 | |||||
11 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.38 | 1:11.36 | |||||
- | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 3, 400m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:46.92 | 3:02.64 | 4:17.20 | 4:52.56 | |||
2 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:09.69 | 2:25.13 | 3:40.75 | 4:53.86 | |||
3 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:11.94 | 2:28.42 | 3:45.54 | 5:02.27 | |||
4 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:12.57 | 2:31.62 | 3:51.64 | 5:10.67 | |||
5 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 1:13.02 | 2:33.42 | 3:54.90 | 5:15.82 | |||
6 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:19.21 | 2:41.27 | 4:04.22 | 5:24.58 | |||
7 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:17.24 | 2:41.63 | 4:06.45 | 5:29.98 | |||
8 | Isabelle Asp | 2001 | Deje Simsällskap | 1:14.81 | 2:40.43 | 4:07.42 | 5:35.01 | |||
9 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:17.80 | 2:45.98 | 4:14.83 | 5:42.79 | |||
10 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 1:22.64 | 2:55.17 | 4:27.82 | 5:55.10 | |||
11 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:24.51 | 2:57.05 | 4:27.29 | 5:55.93 | |||
12 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 1:25.83 | 2:58.60 | 4:32.68 | 6:01.54 | |||
13 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:27.92 | 3:06.73 | 4:45.46 | 6:14.56 | |||
14 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:31.49 | 3:11.03 | 4:48.12 | 6:25.26 | |||
15 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:34.01 | 3:19.03 | 5:05.06 | 6:47.25 | |||
16 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 1:33.73 | 3:22.04 | 5:13.89 | 7:02.71 | |||
17 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:44.82 | 3:42.74 | 5:46.21 | 7:41.47 | |||
- | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 4, 50m Ryggsim H 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 45.13 | ||||||
2 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 47.67 | ||||||
3 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 50.54 | ||||||
4 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 51.21 | ||||||
5 | Milo Thunberg | 2008 | Karlskoga Simförening | 53.78 | ||||||
6 | Erik Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 56.08 | ||||||
7 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 1:00.70 | ||||||
- | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.27 | 1:21.29 | |||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 46.06 | 1:34.12 | |||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 45.99 | 1:34.76 | |||||
4 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 1:39.27 | 1:39.27 | |||||
5 | Fabian Holmström Pettersson | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:42.72 | 1:42.72 | |||||
6 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 50.71 | 1:44.50 | |||||
7 | Love Kjellberg Lundmark | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:46.93 | 1:46.93 | |||||
8 | Alfred Selrot | 2007 | Karlstads Simsällskap | 52.89 | 1:47.43 | |||||
9 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 49.96 | 1:47.84 | |||||
10 | Aleksi Salomao Miettinen | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.69 | 1:48.80 | |||||
11 | Luukas Salomao Miettinen | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:49.33 | 1:49.33 | |||||
- | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 37.37 | 1:15.17 | |||||
2 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 37.26 | 1:15.36 | |||||
3 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.69 | 1:18.91 | |||||
4 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.86 | 1:20.92 | |||||
5 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 40.19 | 1:21.49 | |||||
6 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.15 | 1:23.89 | |||||
7 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.99 | 1:24.81 | |||||
8 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 42.03 | 1:26.27 | |||||
- | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.87 | 1:13.86 | |||||
- | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 6, 50m Bröstsim D 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 48.64 | ||||||
2 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 53.56 | ||||||
3 | My Fristam Elvin | 2008 | Grums Simsällskap | 54.91 | ||||||
4 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 55.53 | ||||||
5 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 56.40 | ||||||
6 | Solaf Alameer Hasan | 2008 | Deje Simsällskap | 58.14 | ||||||
7 | Ylva Bohlin | 2008 | Deje Simsällskap | 58.61 | ||||||
8 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 58.65 | ||||||
9 | Lova Jansson | 2008 | Karlskoga Simförening | 58.91 | ||||||
10 | Sirin Alameer Hasan | 2008 | Deje Simsällskap | 58.98 | ||||||
11 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 1:03.56 | ||||||
12 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 1:08.83 | ||||||
13 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:10.15 | ||||||
14 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:10.77 | ||||||
15 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:15.31 | ||||||
16 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 1:19.19 | ||||||
17 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:19.24 | ||||||
18 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 1:25.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 7, 100m Bröstsim D 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 42.45 | 1:31.13 | |||||
2 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 43.61 | 1:33.32 | |||||
3 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 44.41 | 1:33.61 | |||||
4 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.35 | 1:38.68 | |||||
5 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 46.19 | 1:39.26 | |||||
6 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 47.84 | 1:41.94 | |||||
7 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 49.92 | 1:48.33 | |||||
8 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 50.66 | 1:48.54 | |||||
9 | Ida Pettersson | 2006 | Karlskoga Simförening | 51.81 | 1:48.91 | |||||
10 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 50.30 | 1:49.09 | |||||
11 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 52.69 | 1:49.18 | |||||
12 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 51.84 | 1:49.64 | |||||
13 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 52.26 | 1:49.99 | |||||
14 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 51.48 | 1:50.52 | |||||
15 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 51.54 | 1:51.36 | |||||
16 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 54.16 | 1:53.80 | |||||
17 | Renée Ricken | 2007 | Karlstads Simsällskap | 52.84 | 1:53.82 | |||||
18 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 53.81 | 1:55.59 | |||||
19 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 55.09 | 1:58.42 | |||||
20 | Julia Haglund | 2006 | Karlskoga Simförening | 54.72 | 1:58.69 | |||||
21 | Alva Krona | 2006 | Karlskoga Simförening | 57.96 | 2:02.04 | |||||
22 | Caroline Engelbrektsson Grund | 2007 | Simklubben Solsta | 58.15 | 2:02.20 | |||||
23 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 58.72 | 2:05.52 | |||||
24 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 1:02.62 | 2:12.14 | |||||
- | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Svensson | 2007 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim D 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 38.37 | 1:20.69 | |||||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 39.05 | 1:22.41 | |||||
3 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 39.66 | 1:24.31 | |||||
4 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.46 | 1:26.20 | |||||
5 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.89 | 1:26.42 | |||||
6 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 40.20 | 1:27.18 | |||||
7 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.32 | 1:31.78 | |||||
8 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.78 | 1:32.69 | |||||
9 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 44.62 | 1:33.18 | |||||
10 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 43.80 | 1:33.40 | |||||
11 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 46.21 | 1:34.86 | |||||
12 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 44.68 | 1:34.98 | |||||
13 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.81 | 1:38.48 | |||||
14 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 46.31 | 1:39.31 | |||||
15 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 48.76 | 1:43.22 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim D 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.74 | 1:21.13 | |||||
2 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 39.21 | 1:23.82 | |||||
3 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.37 | 1:29.17 | |||||
- | Ebba Röström | 2003 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 8, 25m Fjärilsim H 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 21.40 | ||||||
2 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 21.60 | ||||||
3 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 21.76 | ||||||
4 | Milo Thunberg | 2008 | Karlskoga Simförening | 23.16 | ||||||
5 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 24.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 9, 50m Fjärilsim H 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.23 | ||||||
2 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 39.78 | ||||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 44.65 | ||||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.22 | ||||||
5 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 50.00 | ||||||
6 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 51.97 | ||||||
7 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 55.50 | ||||||
8 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 58.73 | ||||||
- | Adrian Lambertsson | 2007 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 10, 100m Fjärilsim H 13 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 32.80 | 1:14.07 | |||||
2 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.30 | 1:18.94 | |||||
3 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 37.24 | 1:19.79 | |||||
4 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 36.97 | 1:20.98 | |||||
5 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 39.03 | 1:25.34 | |||||
6 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 38.84 | 1:27.29 | |||||
7 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.45 | 1:33.64 | |||||
8 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 42.92 | 1:35.98 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim H 13 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 28.01 | 1:01.33 | |||||
2 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.23 | 1:02.86 | |||||
3 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.77 | 1:05.78 | |||||
4 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 30.65 | 1:07.35 | |||||
5 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 31.44 | 1:08.25 | |||||
6 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 32.03 | 1:09.25 | |||||
7 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 34.27 | 1:15.99 | |||||
8 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.62 | 1:22.26 | |||||
9 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.22 | 1:24.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 11, 100m Medley D 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 44.16 | 1:35.88 | |||||
2 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 42.40 | 1:39.92 | |||||
3 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 50.23 | 1:48.61 | |||||
4 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 51.05 | 1:49.99 | |||||
5 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.63 | 1:54.12 | |||||
6 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 57.55 | 2:03.31 | |||||
- | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:56 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 12, 200m Medley D 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 37.51 | 1:21.26 | 2:12.84 | 2:52.37 | |||
2 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 42.23 | 1:31.21 | 2:26.00 | 3:09.56 | |||
3 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.62 | 1:34.13 | 2:30.18 | 3:13.67 | |||
4 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 47.60 | 1:39.25 | 2:35.75 | 3:20.40 | |||
5 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 44.44 | 1:37.19 | 2:38.69 | 3:20.41 | |||
6 | Ida Pettersson | 2006 | Karlskoga Simförening | 46.88 | 1:36.92 | 2:37.77 | 3:21.22 | |||
7 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 53.15 | 1:47.70 | 2:48.23 | 3:39.75 | |||
8 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:07.08 | 2:12.55 | 3:41.54 | 4:31.55 | |||
- | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley D 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.99 | 1:21.10 | 2:07.45 | 2:44.62 | |||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 35.32 | 1:19.47 | 2:07.07 | 2:45.43 | |||
3 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.60 | 1:20.18 | 2:10.50 | 2:47.43 | |||
4 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 36.97 | 1:19.03 | 2:09.69 | 2:48.28 | |||
5 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.93 | 1:21.65 | 2:11.20 | 2:48.92 | |||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.07 | 1:23.07 | 2:12.76 | 2:53.32 | |||
7 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.06 | 1:23.99 | 2:17.12 | 2:53.44 | |||
8 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 36.15 | 1:25.56 | 2:16.29 | 2:53.53 | |||
9 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.95 | 1:24.45 | 2:18.04 | 2:57.86 | |||
10 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 39.45 | 1:26.40 | 2:18.86 | 2:57.91 | |||
11 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 39.02 | 1:26.70 | 2:19.37 | 2:58.28 | |||
12 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 39.14 | 1:26.80 | 2:18.43 | 2:59.02 | |||
13 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 39.78 | 1:28.81 | 2:23.48 | 3:04.68 | |||
14 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.13 | 1:33.43 | 2:30.51 | 3:17.19 | |||
15 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.64 | 1:37.19 | 2:35.48 | 3:20.27 | |||
16 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.07 | 1:42.68 | 2:46.76 | 3:35.76 | |||
- | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mari Sletvold-Walby | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley D 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Röström | 2003 | Lysekils Simsällskap | 43.07 | 1:34.52 | 2:31.43 | 3:21.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:56 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 13:08 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 13, 4*25m frisimbensp. 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Mix1 [2007] | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:37.49 | ||||||
Johan Pellfolk | 2007 | |||||||||
Lex Albringer | 2007 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Alexander Albringer | 2007 | |||||||||
Elin Segerström | 2007 | 1:37.49 | 1:37.49 | |||||||
2 | Filipstad Mix [2007] | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:54.54 | ||||||
Isabelle Bohlemark | 2008 | |||||||||
Hilda Carlstedt | 2008 | 48.41 | 48.41 | |||||||
Agnes Larsson | 2007 | |||||||||
Alicia Bohlemark | 2007 | 1:54.54 | 1:54.54 | |||||||
3 | Säffle SS Mix [2007] | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:55.44 | ||||||
Linus Locken | 2008 | |||||||||
Nellie Leander | 2010 | 56.39 | 56.39 | |||||||
Frida Weghammar | 2010 | |||||||||
Melvin Weghammar | 2008 | 1:55.44 | 1:55.44 | |||||||
4 | Karlstad Mix2 [2007] | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:56.02 | ||||||
Moa Granzell | 2008 | |||||||||
Oskar Mathisen | 2009 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Vincent Johander | 2008 | |||||||||
Signe Lindberg | 2008 | 1:56.02 | 1:56.02 | |||||||
5 | Deje SS Mix 1 | 2007 | Deje Simsällskap | 1:57.64 | ||||||
Lucas Björn | 2008 | |||||||||
Ylva Bohlin | 2008 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Sirin Alameer Hasan | 2008 | |||||||||
Solaf Alameer Hasan | 2008 | 1:57.64 | 1:57.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:08 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 26.18 | ||||||
2 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 26.35 | ||||||
3 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 27.04 | ||||||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 27.15 | ||||||
5 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 28.38 | ||||||
6 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 28.88 | ||||||
7 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 29.36 | ||||||
8 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 30.02 | ||||||
9 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 30.17 | ||||||
10 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 30.41 | ||||||
11 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 30.57 | ||||||
12 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.68 | ||||||
13 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 31.53 | ||||||
14 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 31.63 | ||||||
15 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 32.01 | ||||||
16 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 32.41 | ||||||
17 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 33.09 | ||||||
18 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 33.80 | ||||||
19 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 34.50 | ||||||
20 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 35.00 | ||||||
21 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 37.64 | ||||||
22 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 38.17 | ||||||
23 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 38.28 | ||||||
24 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 38.92 | ||||||
25 | Alfred Selrot | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.88 | ||||||
26 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.01 | ||||||
27 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 40.15 | ||||||
28 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 40.24 | ||||||
29 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 41.18 | ||||||
30 | Love Kjellberg Lundmark | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.70 | ||||||
31 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 42.26 | ||||||
32 | Adrian Lambertsson | 2007 | Karlskoga Simförening | 42.36 | ||||||
33 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 42.60 | ||||||
34 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 43.27 | ||||||
35 | Erik Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 43.82 | ||||||
36 | Milo Thunberg | 2008 | Karlskoga Simförening | 43.96 | ||||||
37 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.98 | ||||||
38 | Elliot Magnusson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 48.02 | ||||||
39 | Melwin Pihlgren | 2006 | Arvika Simsällskap | 50.03 | ||||||
40 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 51.41 | ||||||
41 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 55.94 | ||||||
42 | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | 57.00 | ||||||
43 | Lucas Björn | 2008 | Deje Simsällskap | 1:04.17 | ||||||
- | Aleksi Salomao Miettinen | 2006 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
- | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 15, 100m Frisim D 10oy -15 oä, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 40.92 | 1:28.32 | |||||
2 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 42.47 | 1:29.18 | |||||
3 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 48.10 | 1:44.07 | |||||
4 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 50.33 | 1:44.99 | |||||
5 | Sirin Alameer Hasan | 2008 | Deje Simsällskap | 48.51 | 1:45.64 | |||||
6 | Hilda Carlstedt | 2008 | Filipstads Simklubb | 51.24 | 1:46.85 | |||||
7 | Solaf Alameer Hasan | 2008 | Deje Simsällskap | 52.17 | 1:51.26 | |||||
8 | Ylva Bohlin | 2008 | Deje Simsällskap | 55.46 | 1:59.63 | |||||
Gren 15, 100m Frisim D 10oy -15 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 34.24 | 1:09.59 | |||||
2 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 34.48 | 1:11.04 | |||||
3 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 33.69 | 1:11.11 | |||||
4 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 35.62 | 1:15.07 | |||||
5 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 35.54 | 1:15.99 | |||||
6 | Ida Pettersson | 2006 | Karlskoga Simförening | 37.45 | 1:18.03 | |||||
7 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.04 | 1:18.20 | |||||
8 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 37.89 | 1:19.77 | |||||
9 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 39.67 | 1:21.55 | |||||
10 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 39.61 | 1:21.93 | |||||
11 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 38.62 | 1:22.03 | |||||
12 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 40.62 | 1:22.96 | |||||
13 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 40.03 | 1:24.14 | |||||
14 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 41.48 | 1:25.61 | |||||
15 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 40.74 | 1:26.45 | |||||
16 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 40.53 | 1:27.10 | |||||
17 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 41.54 | 1:27.89 | |||||
18 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.46 | 1:28.54 | |||||
19 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 40.71 | 1:29.27 | |||||
20 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 43.15 | 1:29.77 | |||||
21 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.28 | 1:33.11 | |||||
22 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 45.63 | 1:33.47 | |||||
23 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 45.85 | 1:37.17 | |||||
24 | Alva Krona | 2006 | Karlskoga Simförening | 47.79 | 1:38.24 | |||||
25 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 46.02 | 1:38.52 | |||||
26 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 47.87 | 1:41.52 | |||||
27 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 48.68 | 1:41.96 | |||||
28 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 49.48 | 1:47.08 | |||||
29 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 51.86 | 1:51.47 | |||||
30 | Lisa Svensson | 2007 | Simklubben Solsta | 53.13 | 1:54.20 | |||||
31 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 53.06 | 1:57.57 | |||||
32 | Caroline Engelbrektsson Grund | 2007 | Simklubben Solsta | 1:07.46 | 2:23.26 | |||||
Gren 15, 100m Frisim D 10oy -15 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 31.94 | 1:06.56 | |||||
2 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 31.43 | 1:06.87 | |||||
3 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 32.44 | 1:07.94 | |||||
4 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 33.29 | 1:08.12 | |||||
5 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 33.50 | 1:08.86 | |||||
6 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 33.41 | 1:09.08 | |||||
7 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 34.12 | 1:09.49 | |||||
8 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 34.93 | 1:10.53 | |||||
9 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.42 | 1:11.29 | |||||
10 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.79 | 1:12.79 | |||||
11 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 35.23 | 1:13.27 | |||||
12 | Julia Blennrot | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.89 | 1:14.40 | |||||
13 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 37.43 | 1:16.31 | |||||
14 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 37.32 | 1:17.82 | |||||
15 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.91 | 1:20.84 | |||||
16 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.71 | 1:22.02 | |||||
17 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 38.27 | 1:22.55 | |||||
18 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.45 | 1:26.16 | |||||
19 | Mari Walbye-Sletvold | 2005 | Karlskoga Simförening | 46.01 | 1:37.54 | |||||
- | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Frisim D 10oy -15 oä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 30.96 | 1:03.97 | |||||
2 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 31.97 | 1:05.75 | |||||
3 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 31.61 | 1:07.25 | |||||
4 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 32.92 | 1:10.91 | |||||
5 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.44 | 1:12.48 | |||||
6 | Ebba Röström | 2003 | Lysekils Simsällskap | 38.04 | 1:18.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 16, 400m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Wanna | 1996 | Karlstads Simsällskap | 59.50 | 2:01.68 | 3:03.68 | 4:05.03 | |||
2 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:00.45 | 2:04.52 | 3:10.81 | 4:17.84 | |||
3 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 1:04.25 | 2:15.88 | 3:30.07 | 4:41.40 | |||
4 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:04.90 | 2:18.93 | 3:33.28 | 4:48.68 | |||
5 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:08.85 | 2:23.63 | 3:39.82 | 4:55.01 | |||
6 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:10.48 | 2:27.67 | 3:45.05 | 4:58.78 | |||
7 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:13.23 | 2:34.29 | 3:57.19 | 5:18.83 | |||
8 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:19.98 | 2:44.51 | 4:07.57 | 5:28.69 | |||
9 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:15.27 | 2:50.53 | 4:34.06 | 6:15.84 | |||
10 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:31.99 | 3:10.66 | 4:51.22 | 6:27.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 17, 50m Ryggsim D 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 42.76 | ||||||
2 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 43.51 | ||||||
3 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 48.97 | ||||||
4 | Sirin Alameer Hasan | 2008 | Deje Simsällskap | 52.24 | ||||||
5 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 53.77 | ||||||
6 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 55.24 | ||||||
7 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 55.33 | ||||||
8 | My Fristam Elvin | 2008 | Grums Simsällskap | 56.78 | ||||||
9 | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | 57.94 | ||||||
10 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 59.92 | ||||||
11 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:02.31 | ||||||
12 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 1:08.58 | ||||||
13 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:08.79 | ||||||
14 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:10.42 | ||||||
- | Hilda Carlstedt | 2008 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 39.69 | 1:21.42 | |||||
2 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 41.07 | 1:22.62 | |||||
3 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 43.65 | 1:29.28 | |||||
4 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 43.27 | 1:29.67 | |||||
5 | Ida Pettersson | 2006 | Karlskoga Simförening | 45.44 | 1:32.94 | |||||
6 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 45.51 | 1:33.24 | |||||
7 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 47.87 | 1:37.43 | |||||
8 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 48.54 | 1:39.74 | |||||
9 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 49.31 | 1:41.20 | |||||
10 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 51.01 | 1:47.01 | |||||
11 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 53.42 | 1:48.50 | |||||
12 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 54.41 | 1:51.54 | |||||
13 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:00.97 | 2:00.24 | |||||
14 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 1:04.99 | 2:11.81 | |||||
- | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 38.17 | 1:17.00 | |||||
2 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.47 | 1:17.22 | |||||
3 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 37.60 | 1:18.18 | |||||
4 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 38.52 | 1:20.02 | |||||
5 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.93 | 1:22.39 | |||||
6 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.21 | 1:22.74 | |||||
7 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.79 | 1:23.04 | |||||
8 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 41.47 | 1:23.63 | |||||
9 | Julia Blennrot | 2004 | Säffle Simsällskap | 40.69 | 1:24.67 | |||||
10 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.75 | 1:25.32 | |||||
11 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 44.74 | 1:32.33 | |||||
12 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 47.94 | 1:34.27 | |||||
13 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 47.71 | 1:35.91 | |||||
14 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.31 | 1:39.04 | |||||
15 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 49.73 | 1:40.77 | |||||
- | Mari Walbye-Sletvold | 2005 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.43 | 1:17.12 | |||||
2 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 37.50 | 1:18.03 | |||||
3 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.89 | 1:18.59 | |||||
4 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.57 | 1:21.75 | |||||
5 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.18 | 1:22.68 | |||||
6 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 39.95 | 1:24.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 19, 50m Bröstsim H 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 52.40 | ||||||
2 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 52.89 | ||||||
3 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 55.51 | ||||||
4 | Milo Thunberg | 2008 | Karlskoga Simförening | 57.87 | ||||||
5 | Erik Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 58.50 | ||||||
6 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 1:04.91 | ||||||
7 | Elliot Magnusson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 1:07.38 | ||||||
8 | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | 1:07.67 | ||||||
9 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 1:07.71 | ||||||
- | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lucas Björn | 2008 | Deje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 20, 100m Bröstsim H 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 43.32 | 1:30.50 | |||||
2 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 44.87 | 1:32.99 | |||||
3 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 46.12 | 1:36.11 | |||||
4 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 48.09 | 1:38.97 | |||||
5 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 47.56 | 1:38.98 | |||||
6 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 51.46 | 1:47.27 | |||||
7 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 51.19 | 1:48.44 | |||||
8 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 55.63 | 1:55.78 | |||||
9 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 53.68 | 1:56.42 | |||||
10 | Alfred Selrot | 2007 | Karlstads Simsällskap | 56.92 | 2:01.24 | |||||
11 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 59.51 | 2:01.76 | |||||
- | Adrian Lambertsson | 2007 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Melwin Pihlgren | 2006 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim H 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 37.88 | 1:19.64 | |||||
2 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 39.04 | 1:22.77 | |||||
3 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.41 | 1:27.55 | |||||
4 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 44.70 | 1:34.57 | |||||
5 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 47.42 | 1:37.86 | |||||
6 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 46.26 | 1:38.33 | |||||
7 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 47.71 | 1:40.78 | |||||
8 | Noel Eklund | 2005 | Karlstads Simsällskap | 59.10 | 2:12.03 | |||||
- | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim H 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 40.09 | 1:24.47 | |||||
2 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.92 | 1:24.48 | |||||
3 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 40.10 | 1:26.06 | |||||
4 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.26 | 1:29.35 | |||||
5 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 43.24 | 1:29.75 | |||||
- | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
- | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 21, 25m Fjärilsim D 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 19.01 | ||||||
2 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 19.56 | ||||||
3 | Lova Jansson | 2008 | Karlskoga Simförening | 21.06 | ||||||
4 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 22.66 | ||||||
5 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 22.69 | ||||||
6 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 23.08 | ||||||
7 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 23.73 | ||||||
8 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 29.71 | ||||||
9 | Nova Bengtler | 2009 | Lysekils Simsällskap | 37.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 22, 50m Fjärilsim D 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 35.29 | ||||||
2 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 36.42 | ||||||
3 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.71 | ||||||
4 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 37.76 | ||||||
5 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 38.91 | ||||||
6 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.35 | ||||||
7 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 43.26 | ||||||
8 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 44.53 | ||||||
9 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 44.62 | ||||||
10 | Ida Pettersson | 2006 | Karlskoga Simförening | 45.21 | ||||||
11 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 45.97 | ||||||
12 | Ester Josbo | 2006 | Karlskoga Simförening | 46.38 | ||||||
13 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 47.43 | ||||||
14 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 48.54 | ||||||
15 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 49.22 | ||||||
16 | Julia Haglund | 2006 | Karlskoga Simförening | 49.52 | ||||||
17 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 51.09 | ||||||
18 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 51.21 | ||||||
19 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 51.86 | ||||||
20 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 53.21 | ||||||
21 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 57.14 | ||||||
22 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:06.70 | ||||||
- | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 23, 100m Fjärilsim D 13 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.02 | 1:17.09 | |||||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 36.65 | 1:20.44 | |||||
3 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.70 | 1:22.61 | |||||
4 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.50 | 1:23.12 | |||||
5 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 38.41 | 1:23.33 | |||||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.64 | 1:24.42 | |||||
7 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 39.26 | 1:24.80 | |||||
8 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 38.49 | 1:27.35 | |||||
9 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.63 | 1:27.77 | |||||
10 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 41.14 | 1:31.40 | |||||
11 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 41.85 | 1:32.91 | |||||
12 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.93 | 1:35.50 | |||||
13 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.87 | 1:39.58 | |||||
Gren 23, 100m Fjärilsim D 13 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 35.84 | 1:15.99 | |||||
2 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.65 | 1:19.39 | |||||
3 | Ebba Röström | 2003 | Lysekils Simsällskap | 42.92 | 1:33.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 24, 100m Medley H 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 50.70 | 1:42.13 | |||||
2 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 49.34 | 1:43.17 | |||||
3 | Milo Thunberg | 2008 | Karlskoga Simförening | 51.12 | 1:44.71 | |||||
4 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 51.85 | 1:45.51 | |||||
5 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 54.34 | 1:56.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 25, 200m Medley H 11 o ä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.29 | 1:25.04 | 2:15.00 | 2:53.20 | |||
2 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 40.76 | 1:32.53 | 2:24.62 | 3:03.93 | |||
3 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 50.35 | 1:43.76 | 2:43.49 | 3:30.99 | |||
4 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 56.39 | 1:58.29 | 3:04.69 | 4:01.58 | |||
Gren 25, 200m Medley H 11 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.38 | 1:17.58 | 2:01.80 | 2:37.43 | |||
2 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 33.45 | 1:16.30 | 2:05.47 | 2:40.40 | |||
3 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 38.49 | 1:21.23 | 2:14.11 | 2:49.57 | |||
4 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 38.50 | 1:20.93 | 2:15.09 | 2:53.06 | |||
5 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 36.61 | 1:20.66 | 2:15.77 | 2:54.47 | |||
6 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.99 | 1:29.37 | 2:27.11 | 3:07.02 | |||
7 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 47.51 | 1:41.93 | 2:37.72 | 3:22.86 | |||
Gren 25, 200m Medley H 11 o ä, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 30.01 | 1:06.72 | 1:50.82 | 2:22.40 | |||
2 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 31.94 | 1:11.73 | 1:57.21 | 2:32.51 | |||
3 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.35 | 1:20.89 | 2:09.81 | 2:45.87 | |||
- | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Moelven Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 17:50 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 26, 4*50m frisimbensp. 12 o ä, Finaler 12 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Säffle Mix 3 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:42.28 | ||||||
Daniel Lithner | 2001 | 23.43 | 23.43 | |||||||
Ivo Kuijpers | 1999 | 16.29 | 39.72 | |||||||
Jesper Andersson | 2004 | 37.82 | 1:17.54 | |||||||
Amanda Orban | 2005 | 1:24.74 | 2:42.28 | |||||||
2 | Grums SS | 2004 | Grums Simsällskap | 2:54.38 | ||||||
Edvin Axelsson | 2004 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Amanda Blom | 2004 | 9.37 | 44.32 | |||||||
Ella Sjöbom | 2005 | 46.31 | 1:30.63 | |||||||
Pauline Grubb | 2003 | 1:23.75 | 2:54.38 | |||||||
3 | Säffle Mix<2 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:56.58 | ||||||
Ebba Locken | 2006 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Adam Feki | 2005 | 34.76 | 1:18.61 | |||||||
Erik Mulikov | 2005 | 5.45 | 1:24.06 | |||||||
Tilde Halldan | 2005 | 1:32.52 | 2:56.58 | |||||||
4 | Karlstad Mix1 [2006] | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:57.47 | ||||||
Marcus Bülund | 2004 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Filip Hedin | 2003 | 44.88 | 1:27.40 | |||||||
Erica Segerström | 2004 | 41.87 | 2:09.27 | |||||||
Agnes Wilde | 2005 | 48.20 | 2:57.47 | |||||||
5 | Karlstad Mix2 [2006] | 2006 | Karlstads Simsällskap | 3:09.21 | ||||||
Erik Pellfolk | 2005 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Minea Dautbegovic | 2004 | 19.46 | 49.56 | |||||||
Sara Sjölander | 2006 | 46.73 | 1:36.29 | |||||||
Elin Segerström | 2007 | 1:32.92 | 3:09.21 | |||||||
6 | Filipstad Mix | 0 | Filipstads Simklubb | 3:18.99 | ||||||
Nova Johansson | 2004 | 51.52 | 51.52 | |||||||
Charlie Landeman | 2003 | 46.55 | 1:38.07 | |||||||
Noel Spelling | 2006 | 26.79 | 2:04.86 | |||||||
Sally Wetterskog | 2005 | 1:14.13 | 3:18.99 | |||||||
7 | Karlsko SF Mix [2006] | 2006 | Karlskoga Simförening | 3:19.01 | ||||||
Isabelle Johansson | 2005 | 26.11 | 26.11 | |||||||
Alice Bergström | 2004 | 5.66 | 31.77 | |||||||
Smilla Löthgren | 2004 | 11.51 | 43.28 | |||||||
Mia Larsson | 2006 | 2:35.73 | 3:19.01 | |||||||
8 | Säffle SS Mix | 2004 | Säffle Simsällskap | 3:23.82 | ||||||
Sofie Leander | 2005 | 53.22 | 53.22 | |||||||
Johanna Storm | 2006 | 59.16 | 1:52.38 | |||||||
Hanna Widing | 2006 | 27.91 | 2:20.29 | |||||||
Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 1:03.53 | 3:23.82 | |||||||
9 | Karlsko SF Mix Lag 2 | 2002 | Karlskoga Simförening | 3:40.19 | ||||||
Ida Pettersson | 2006 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Ester Josbo | 2006 | 13.92 | 51.59 | |||||||
Linneá Therus | 2005 | 54.95 | 1:46.54 | |||||||
Nathalie Johansson | 2006 | 1:53.65 | 3:40.19 | |||||||
10 | Karlstad Mix3 | 1999 | Karlstads Simsällskap | 3:43.35 | ||||||
Alice Johnson | 2005 | 1:44.23 | 1:44.23 | |||||||
Sofie Engvall | 2005 | 33.98 | 2:18.21 | |||||||
Ellen Lindner | 2005 | 17.72 | 2:35.93 | |||||||
Erik Bjurenhed | 2006 | 1:07.42 | 3:43.35 | |||||||
11 | Karlstad Mix4 | 1999 | Karlstads Simsällskap | 3:48.09 | ||||||
Lex Albringer | 2007 | 51.29 | 51.29 | |||||||
Zhino Mohammadi | 2006 | 34.84 | 1:26.13 | |||||||
Alva Granzell | 2006 | 20.90 | 1:47.03 | |||||||
Alexander Albringer | 2007 | 2:01.06 | 3:48.09 | |||||||
12 | Deje SS Mix | 2004 | Deje Simsällskap | 4:09.63 | ||||||
Amanda Johansson | 2005 | 27.51 | 27.51 | |||||||
Emilia Tallberg | 2006 | 15.00 | 42.51 | |||||||
Erik Johansson | 2008 | 42.28 | 1:24.79 | |||||||
Julia Björn | 2006 | 2:44.84 | 4:09.63 | |||||||
- | Karlsko SF Mix Lag 3 | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Lysekils | 2004 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:50 |