Results for Kempele-uinnit 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:05 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:00 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:05 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:19 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:03 |
|
|
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:19 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:20 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:16 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:20 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
08:50 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:19 |
|
|
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:19 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
08:50 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:38 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m SU T11, T12, T17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:28 |
|
|
Laji 5, 100m SU T11, T12, T17, Loppukilpailut 12 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Seppänen |
2006 |
Oulun Lohet |
|
40.51 |
|
|
|
1:22.65 |
|
2 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
39.92 |
|
|
|
1:23.10 |
|
3 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
43.70 |
|
|
|
1:33.28 |
|
4 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
46.41 |
|
|
|
1:34.72 |
|
5 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
48.79 |
|
|
|
1:40.07 |
|
6 |
Iiris Uusitalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
48.91 |
|
|
|
1:40.22 |
|
7 |
Emma Ylitervo |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
49.72 |
|
|
|
1:42.32 |
|
- |
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noona Hyrkäs |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m SU T11, T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:38 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:30 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m SU P12, P13, P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:51 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:07 |
|
|
Laji 6, 100m SU P12, P13, P18, Loppukilpailut 13 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:51 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
40.87 |
|
|
|
1:24.56 |
|
2 |
Topi Fordell |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
42.34 |
|
|
|
1:27.02 |
|
3 |
Tuomas Orre |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
45.22 |
|
|
|
1:31.27 |
|
4 |
Antti Ylönen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
45.94 |
|
|
|
1:35.88 |
|
- |
Jesse Manninen |
2005 |
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m SU P12, P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:51 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:07 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:30 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 25m VU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:22 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
15:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 25m VU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
15:18 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
20:03 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m PU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Holma |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
|
|
44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m PU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 11:31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
20:03 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:45 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:48 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:56 |
|
|
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 11:48 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:56 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:14 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
15:19 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
Haukiputaan Heitto |
|
43.26 |
1:31.63 |
2:19.95 |
|
3:08.23 |
|
2 |
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
45.65 |
1:35.16 |
|
|
3:17.22 |
|
3 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
44.42 |
1:33.89 |
2:27.06 |
|
3:17.78 |
|
4 |
Lotta Kaarre |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
45.03 |
1:36.40 |
2:29.38 |
|
3:22.44 |
|
5 |
Sofia Kivelä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
47.79 |
1:39.28 |
2:31.85 |
|
3:23.14 |
|
6 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.01 |
1:39.80 |
2:33.67 |
|
3:27.87 |
|
7 |
Essi Vilhelmiina Virta |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.73 |
1:40.58 |
2:35.04 |
|
3:28.67 |
|
8 |
Milla Siira |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
49.33 |
1:44.54 |
2:40.09 |
|
3:34.34 |
|
9 |
Vilma Utriainen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
50.48 |
1:46.13 |
2:42.40 |
|
3:37.01 |
|
10 |
Sonja Uusitalo |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
54.86 |
1:55.26 |
2:56.66 |
|
3:58.69 |
|
11 |
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
55.37 |
1:58.78 |
3:04.63 |
|
4:09.70 |
|
- |
Lidia Evans |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 12:11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
42.98 |
1:32.64 |
2:22.09 |
|
3:09.27 |
|
2 |
Julia Piisilä |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
44.27 |
1:32.80 |
2:22.95 |
|
3:13.19 |
|
3 |
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
44.37 |
1:34.80 |
2:27.02 |
|
3:17.44 |
|
4 |
Emma Tolonen |
2004 |
Kajaanin Uimaseura |
|
45.78 |
1:38.28 |
2:34.37 |
|
3:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Haipus |
2001 |
Kempeleen Pyrintö |
|
39.00 |
1:21.58 |
2:05.43 |
|
2:48.62 |
|
2 |
Saana Luokkanen |
1999 |
Kempeleen Pyrintö |
|
41.12 |
1:27.00 |
2:14.03 |
|
3:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
15:19 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
13:28 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Leinonen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.62 |
1:24.97 |
2:11.51 |
|
2:58.42 |
|
2 |
Eetu Haipus |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.44 |
1:28.96 |
2:17.29 |
|
3:02.15 |
|
3 |
Arttu Haipus |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
44.42 |
1:31.51 |
2:20.38 |
|
3:06.94 |
|
4 |
Jere Heikkilä |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
44.65 |
1:34.30 |
2:24.20 |
|
3:13.57 |
|
5 |
Aapo Karjalainen |
2004 |
Kajaanin Uimaseura |
|
43.94 |
1:34.17 |
2:24.80 |
|
3:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 12:30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Juntunen |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
36.13 |
1:17.36 |
1:59.99 |
|
2:43.45 |
|
2 |
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
41.59 |
1:28.98 |
2:18.32 |
|
3:05.99 |
|
3 |
Leevi Sipilä |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.21 |
1:35.76 |
2:26.97 |
|
3:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
13:28 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
13:28 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m SKU T12, T17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:40 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
34.63 |
1:18.15 |
2:04.21 |
|
2:42.79 |
|
2 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
39.56 |
1:24.02 |
2:14.25 |
|
2:52.77 |
|
3 |
Sara Seppänen |
2006 |
Oulun Lohet |
|
40.82 |
1:25.37 |
2:17.29 |
|
2:56.80 |
|
4 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
43.82 |
1:32.81 |
2:22.87 |
|
3:04.28 |
|
5 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
47.64 |
1:38.49 |
2:31.34 |
|
3:14.56 |
|
6 |
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
46.85 |
1:36.90 |
2:35.56 |
|
3:20.35 |
|
7 |
Armi Aurora Tavi |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
42.30 |
1:36.87 |
2:33.59 |
|
3:20.62 |
|
8 |
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
45.21 |
1:38.00 |
2:35.49 |
|
3:20.76 |
|
9 |
Anette Kärkkäinen |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
51.19 |
1:42.24 |
2:41.88 |
|
3:27.48 |
|
10 |
Aava Näykki |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
50.22 |
1:42.46 |
2:41.65 |
|
3:27.61 |
|
11 |
Iiris Uusitalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
48.55 |
1:43.76 |
2:44.01 |
|
3:29.29 |
|
12 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
48.05 |
1:39.81 |
2:42.01 |
|
3:30.03 |
|
13 |
Maija Leinonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
49.21 |
2:46.14 |
3:31.39 |
|
3:31.22 |
|
14 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
49.49 |
1:43.76 |
2:45.52 |
|
3:32.63 |
|
15 |
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
51.15 |
1:47.69 |
2:45.81 |
|
3:33.59 |
|
16 |
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
46.92 |
1:45.15 |
2:44.55 |
|
3:34.45 |
|
17 |
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
57.75 |
1:53.01 |
2:51.65 |
|
3:39.48 |
|
18 |
Anni Toivonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
53.61 |
1:51.10 |
3:03.37 |
|
3:49.87 |
|
19 |
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
54.31 |
1:55.99 |
3:00.64 |
|
3:51.66 |
|
20 |
Ennimaija Mäntynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
50.20 |
1:49.57 |
3:02.39 |
|
3:53.56 |
|
21 |
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
54.69 |
1:57.39 |
3:01.82 |
|
3:53.88 |
|
- |
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
Kädet päällekkäin |
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m SKU T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v |
Arvioitu alkamisaika: 12:40 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.50 |
1:15.28 |
1:58.54 |
|
2:33.41 |
|
2 |
Senni Jouhten |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
34.68 |
1:15.62 |
1:58.61 |
|
2:34.72 |
|
3 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
33.81 |
1:17.96 |
2:05.86 |
|
2:42.34 |
|
4 |
Miina Laukka |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
39.35 |
1:21.62 |
2:08.68 |
|
2:47.63 |
|
5 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
39.58 |
1:25.35 |
2:19.47 |
|
2:59.73 |
|
6 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
40.71 |
1:28.97 |
2:24.64 |
|
3:02.28 |
|
7 |
Emilia Karppinen |
2004 |
Kajaanin Uimaseura |
|
41.98 |
2:20.93 |
3:03.72 |
|
3:03.58 |
|
- |
Micaela Moilanen |
2004 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
13:28 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
15:21 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m SKU P13, P18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 13:03 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 13:18 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pesälä |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
36.94 |
1:19.91 |
2:09.58 |
|
2:48.22 |
|
2 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
35.25 |
1:21.93 |
2:11.73 |
|
2:52.75 |
|
3 |
Topi Fordell |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
41.71 |
1:27.68 |
2:25.44 |
|
3:05.96 |
|
4 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
41.57 |
1:29.86 |
3:09.25 |
|
3:09.25 |
|
5 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
47.93 |
1:39.70 |
2:33.44 |
|
3:14.43 |
|
6 |
Jesse Manninen |
2005 |
Haukiputaan Heitto |
|
48.48 |
1:42.24 |
2:42.12 |
|
3:26.22 |
|
7 |
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
49.53 |
2:43.42 |
3:29.83 |
|
3:29.66 |
|
8 |
Julius Jakkula |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
50.40 |
1:47.06 |
2:53.33 |
|
3:39.80 |
|
9 |
Elias Bruun |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
53.66 |
1:53.44 |
2:57.06 |
|
3:41.76 |
|
10 |
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
49.93 |
1:47.16 |
2:55.12 |
|
3:42.82 |
|
- |
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
PU kään. jälkeen |
|
SW 10.13 Väärä uintijärjestys |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
RU |
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m SKU P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v |
Arvioitu alkamisaika: 13:03 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 13:18 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Kärnä |
2001 |
Kajaanin Uimaseura |
|
31.22 |
1:11.69 |
1:58.69 |
|
2:33.24 |
|
2 |
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
Kemin Uimaseura |
|
37.64 |
1:20.90 |
2:08.14 |
|
2:46.76 |
|
- |
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
15:21 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:42 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 17:02 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maarit Kestilä |
1967 |
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:42 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
18:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 17:05 |
|
|
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 17:05 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
18:18 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:42 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 17:21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:42 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 17:24 |
|
|
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 17:24 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:42 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m PU T11, T12, T17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 17:34 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
47.29 |
|
|
|
1:39.31 |
|
- |
Aava Näykki |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m PU T11, T12, T17, Loppukilpailut 12 v |
Arvioitu alkamisaika: 17:34 |
|
|
Laji 22, 100m PU T11, T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v |
Arvioitu alkamisaika: 17:34 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:42 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m PU P12, P13, P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika;: 17:45 |
|
|
Laji 23, 100m PU P12, P13, P18, Loppukilpailut 13 v |
Arvioitu alkamisaika;: 17:45 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
36.30 |
|
|
|
1:20.44 |
|
2 |
Tuomas Orre |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
40.46 |
|
|
|
1:24.20 |
|
3 |
Elias Laukka |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
47.84 |
|
|
|
1:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m PU P12, P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v |
Arvioitu alkamisaika;: 17:45 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
18:27 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 17:54 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
37.18 |
1:18.16 |
1:59.26 |
|
2:38.10 |
|
2 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
40.71 |
1:23.88 |
2:07.96 |
|
2:49.76 |
|
3 |
Lidia Evans |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
41.05 |
1:24.99 |
2:09.12 |
|
2:51.10 |
|
4 |
Essi Vilhelmiina Virta |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.11 |
1:26.88 |
2:11.63 |
|
2:53.30 |
|
5 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
41.87 |
1:26.13 |
2:10.43 |
|
2:53.87 |
|
6 |
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
40.14 |
1:25.68 |
2:11.69 |
|
2:55.58 |
|
7 |
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
41.96 |
1:25.88 |
2:11.58 |
|
2:56.06 |
|
8 |
Milla Siira |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
44.55 |
1:30.29 |
2:15.61 |
|
2:59.43 |
|
9 |
Vilma Utriainen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
44.42 |
1:31.13 |
2:16.99 |
|
3:01.99 |
|
10 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
43.86 |
1:31.19 |
2:20.06 |
|
3:04.70 |
|
11 |
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
44.53 |
1:31.16 |
2:18.88 |
|
3:08.68 |
|
12 |
Lotta Kaarre |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
45.26 |
1:34.01 |
2:23.36 |
|
3:11.76 |
|
13 |
Sofia Kivelä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
48.86 |
1:40.11 |
2:30.92 |
|
3:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 17:54 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Piisilä |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
40.30 |
1:22.58 |
2:04.23 |
|
2:45.10 |
|
2 |
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
40.27 |
1:23.07 |
2:07.46 |
|
2:48.97 |
|
3 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
40.36 |
1:22.93 |
2:06.54 |
|
2:50.71 |
|
4 |
Emma Tolonen |
2004 |
Kajaanin Uimaseura |
|
45.73 |
1:33.70 |
2:21.77 |
|
3:07.10 |
|
5 |
Mikaela Laaksola |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
44.37 |
1:32.22 |
2:20.27 |
|
3:09.11 |
|
- |
Siiri Rahikkala |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 17:54 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Haipus |
2001 |
Kempeleen Pyrintö |
|
36.42 |
1:14.46 |
1:52.45 |
|
2:29.01 |
|
2 |
Senni Jouhten |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
39.86 |
1:19.50 |
1:59.28 |
|
2:37.86 |
|
3 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
38.59 |
1:20.02 |
2:01.99 |
|
2:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
18:27 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 18:17 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 18:23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
44.93 |
1:34.28 |
2:23.03 |
|
3:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 18:17 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 18:23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Juntunen |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
34.31 |
1:10.71 |
1:47.82 |
|
2:24.58 |
|
2 |
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
35.39 |
1:14.08 |
1:54.02 |
|
2:32.06 |
|
3 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
41.98 |
1:25.60 |
2:10.37 |
|
2:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 18:17 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 18:23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
Kemin Uimaseura |
|
39.26 |
1:21.82 |
2:05.42 |
|
2:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
19:27 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 25m RU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 18:38 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
19:27 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
19:27 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 25m RU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 18:41 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
19:27 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
09:33 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m VU T11, T12, T17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 18:44 |
|
|
Laji 28, 100m VU T11, T12, T17, Loppukilpailut 12 v |
Arvioitu alkamisaika: 18:44 |
|
|
Laji 28, 100m VU T11, T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v |
Arvioitu alkamisaika: 18:44 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
09:33 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
09:35 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m VU P12, P13, P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 19:14 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 19:37 |
|
|
Laji 29, 100m VU P12, P13, P18, Loppukilpailut 13 v |
Arvioitu alkamisaika: 19:14 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 19:37 |
|
|
Laji 29, 100m VU P12, P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v |
Arvioitu alkamisaika: 19:14 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 19:37 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
09:35 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
20:02 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 4X50mSKUV 2N+2M,2T12+2P13, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 19:52 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen 20:02 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
20:02 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:12 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m SU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:00 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:12 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:29 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:03 |
|
|
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:29 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:14 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:17 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
48.20 |
|
2 |
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
54.66 |
|
3 |
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
55.79 |
|
4 |
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
1:11.85 |
|
- |
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:17 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:44 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m RU T11, T12, T17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:22 |
|
|
Laji 35, 100m RU T11, T12, T17, Loppukilpailut 12 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:22 |
|
|
Laji 35, 100m RU T11, T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:22 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:44 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m RU P12, P13, P18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:48 |
|
|
Laji 36, 100m RU P12, P13, P18, Loppukilpailut 13 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:48 |
|
|
Laji 36, 100m RU P12, P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:48 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:13 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
Haukiputaan Heitto |
|
39.60 |
1:26.69 |
2:14.34 |
|
3:01.83 |
|
2 |
Milla Siira |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
40.35 |
1:31.11 |
2:24.88 |
|
3:16.08 |
|
3 |
Essi Vilhelmiina Virta |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.05 |
1:33.73 |
2:28.05 |
|
3:21.07 |
|
4 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.43 |
1:34.10 |
2:28.91 |
|
3:23.00 |
|
5 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.60 |
1:40.20 |
3:34.88 |
|
3:34.88 |
|
6 |
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
45.86 |
1:39.96 |
2:38.97 |
|
3:38.73 |
|
7 |
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
44.12 |
1:36.61 |
2:36.37 |
|
3:39.45 |
|
8 |
Lotta Kaarre |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.80 |
1:43.50 |
2:42.04 |
|
3:40.58 |
|
9 |
Sofia Kivelä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
51.63 |
1:50.61 |
2:52.64 |
|
3:52.95 |
|
10 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
50.76 |
1:54.87 |
3:02.20 |
|
4:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 11:03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.47 |
1:19.95 |
2:05.77 |
|
2:52.41 |
|
2 |
Miina Laukka |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
41.17 |
1:29.01 |
2:17.57 |
|
3:05.12 |
|
3 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.12 |
1:33.75 |
2:28.87 |
|
3:26.52 |
|
4 |
Julia Piisilä |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.86 |
1:34.74 |
2:32.06 |
|
3:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Haipus |
2001 |
Kempeleen Pyrintö |
|
34.56 |
1:14.45 |
1:56.00 |
|
2:37.33 |
|
2 |
Senni Jouhten |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
37.78 |
1:19.12 |
2:02.98 |
|
2:48.40 |
|
3 |
Pinja Sipovaara |
2002 |
Haukiputaan Heitto |
|
38.64 |
1:22.54 |
2:08.23 |
|
2:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:13 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:21 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m PU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:18 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:24 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Haipus |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
34.66 |
1:14.26 |
|
|
2:39.86 |
|
2 |
Arttu Haipus |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
36.06 |
1:17.17 |
|
|
2:41.92 |
|
3 |
Jere Hannuksela |
2004 |
Haukiputaan Heitto |
|
36.12 |
1:19.40 |
|
|
2:57.05 |
|
4 |
Jere Heikkilä |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.49 |
1:40.46 |
|
|
3:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m PU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 11:18 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:24 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Sipilä |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.51 |
1:31.57 |
|
|
3:07.81 |
|
2 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.56 |
1:35.88 |
|
|
3:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:21 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:44 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 25m SU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:39 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:44 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:44 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 25m SU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:42 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
25.40 |
|
2 |
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:44 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m SKU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:45 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.77 |
|
|
|
1:26.80 |
|
2 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
Haukiputaan Heitto |
|
40.95 |
|
|
|
1:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:11 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m SKU T12, T17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:49 |
|
|
Laji 42, 100m SKU T12, T17, Loppukilpailut 13 - 17 v |
Arvioitu alkamisaika: 11:49 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Jouhten |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
32.68 |
|
|
|
1:09.13 |
|
2 |
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Lohet |
|
33.38 |
|
|
|
1:11.04 |
|
3 |
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
34.97 |
|
|
|
1:12.79 |
|
4 |
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.55 |
|
|
|
1:12.87 |
|
5 |
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.74 |
|
|
|
1:13.89 |
|
6 |
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.13 |
|
|
|
1:15.99 |
|
7 |
Malla Juutinen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.25 |
|
|
|
1:16.53 |
|
8 |
Laura Rajavaara |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.81 |
|
|
|
1:18.28 |
|
9 |
Julia Piisilä |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
37.81 |
|
|
|
1:20.37 |
|
10 |
Emma Tolonen |
2004 |
Kajaanin Uimaseura |
|
40.10 |
|
|
|
1:24.89 |
|
11 |
Kiia Junttari |
2004 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
39.04 |
|
|
|
1:26.64 |
|
12 |
Siiri Matero |
2003 |
Kajaanin Uimaseura |
|
41.54 |
|
|
|
1:29.69 |
|
13 |
Emma Takalo |
2003 |
Kajaanin Uimaseura |
|
46.48 |
|
|
|
1:34.33 |
|
14 |
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
45.93 |
|
|
|
1:34.46 |
|
- |
Eeva Partanen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Inka Karjalainen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Inka Valppu |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:11 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:12 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m SKU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:10 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:12 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m SKU P13, P18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:14 |
|
|
Laji 44, 100m SKU P13, P18, Loppukilpailut 14 - 18 v |
Arvioitu alkamisaika: 12:14 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:29 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.28 |
1:13.75 |
1:53.72 |
|
2:32.80 |
|
2 |
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.54 |
1:15.69 |
1:56.41 |
|
2:36.36 |
|
3 |
Milla Siira |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
38.12 |
1:19.40 |
2:00.62 |
|
2:39.22 |
|
4 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
Haukiputaan Heitto |
|
36.84 |
1:17.82 |
1:59.33 |
|
2:39.52 |
|
5 |
Pinja Lohiniva |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
38.24 |
1:19.83 |
2:01.85 |
|
2:41.66 |
|
6 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
37.73 |
1:20.59 |
2:04.79 |
|
2:47.21 |
|
7 |
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
38.61 |
1:21.28 |
2:05.32 |
|
2:47.28 |
|
8 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.02 |
1:32.86 |
2:24.89 |
|
3:15.28 |
|
9 |
Janette Sarajärvi |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
48.70 |
1:45.48 |
2:42.01 |
|
3:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 12:25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Meissner |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
34.48 |
1:12.14 |
1:50.44 |
|
2:28.11 |
|
2 |
Siiri Rahikkala |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.82 |
1:14.69 |
1:54.84 |
|
2:32.16 |
|
3 |
Iida Heiko |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.04 |
1:14.46 |
1:54.73 |
|
2:33.34 |
|
4 |
Miina Laukka |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
37.22 |
1:15.93 |
1:55.13 |
|
2:33.99 |
|
5 |
Aada Suotula |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.35 |
1:22.59 |
2:07.44 |
|
2:50.72 |
|
6 |
Micaela Moilanen |
2004 |
Kajaanin Uimaseura |
|
40.37 |
1:24.89 |
2:09.94 |
|
2:51.72 |
|
7 |
Emilia Karppinen |
2004 |
Kajaanin Uimaseura |
|
39.72 |
1:23.58 |
2:09.50 |
|
2:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Haipus |
2001 |
Kempeleen Pyrintö |
|
32.01 |
1:05.26 |
1:39.53 |
|
2:13.60 |
|
2 |
Pinja Sipovaara |
2002 |
Haukiputaan Heitto |
|
34.59 |
1:12.89 |
1:53.66 |
|
2:32.57 |
|
3 |
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
40.58 |
1:26.78 |
2:12.93 |
|
2:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:55 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:54 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:42 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:51 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Orre |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
39.26 |
1:21.60 |
2:06.83 |
|
2:47.59 |
|
2 |
Elias Laukka |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
39.09 |
1:22.36 |
2:06.21 |
|
2:48.44 |
|
3 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
39.74 |
1:24.27 |
2:08.40 |
|
2:49.08 |
|
4 |
Antti Ylönen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
40.08 |
1:23.83 |
2:08.83 |
|
2:51.93 |
|
5 |
Juha-Pekka Heikkinen |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
42.48 |
1:27.07 |
2:12.87 |
|
2:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 12:42 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:51 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jeremia Saarinen |
2002 |
Haukiputaan Heitto |
|
32.07 |
1:07.55 |
1:44.01 |
|
2:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:42 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:51 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esa Päätalo |
1965 |
Oulun Uinti 1906 |
|
32.90 |
1:08.18 |
1:44.85 |
|
2:21.95 |
|
2 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.36 |
1:18.47 |
2:01.86 |
|
2:42.93 |
|
3 |
Heikki Koskela |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
38.20 |
1:23.04 |
2:05.12 |
|
2:48.75 |
|
4 |
Miikka Mattila |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.74 |
1:22.96 |
2:06.85 |
|
2:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:54 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
13:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 4X50mVUV 2N+2M, 2T12,2P13, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 13:06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
21 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
13:15 |
|