Results for Arena Sprint Meet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 06 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 19:20 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.30 | 1:05.79 | 1:40.72 | 2:15.16 | |||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.84 | 1:07.17 | 1:42.53 | 2:16.14 | |||
3 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.55 | 1:06.58 | 1:42.89 | 2:18.28 | |||
4 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.04 | 1:05.19 | 1:42.19 | 2:19.22 | |||
5 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 32.46 | 1:08.28 | 1:44.28 | 2:20.13 | |||
6 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 31.92 | 1:07.49 | 1:44.52 | 2:20.58 | |||
7 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.43 | 1:08.45 | 1:46.42 | 2:23.36 | |||
8 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.84 | 1:08.60 | 1:46.55 | 2:23.51 | |||
9 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.11 | 1:10.15 | 1:48.95 | 2:24.85 | |||
10 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 31.91 | 1:08.23 | 1:46.97 | 2:25.00 | |||
11 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.51 | 1:11.24 | 1:50.08 | 2:25.31 | |||
12 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.52 | 1:08.18 | 1:46.95 | 2:25.56 | |||
13 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.31 | 1:10.44 | 1:48.88 | 2:26.33 | |||
14 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.48 | 1:10.68 | 1:48.97 | 2:27.42 | |||
15 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.48 | 1:10.98 | 1:50.35 | 2:27.65 | |||
16 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 33.96 | 1:11.72 | 1:50.42 | 2:29.28 | |||
17 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 33.77 | 1:11.50 | 1:50.68 | 2:29.88 | |||
18 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 33.82 | 1:12.62 | 1:53.11 | 2:31.39 | |||
19 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.45 | 1:12.23 | 1:52.72 | 2:31.88 | |||
20 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.62 | 1:13.73 | 1:54.12 | 2:32.67 | |||
21 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.06 | 1:14.74 | 1:55.84 | 2:35.54 | |||
22 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 34.67 | 1:14.04 | 1:56.18 | 2:37.44 | |||
23 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 35.31 | 1:15.51 | 1:57.68 | 2:39.15 | |||
- | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 30.63 | 1:04.32 | 1:38.49 | 2:11.65 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.31 | 1:03.43 | 1:38.08 | 2:12.12 | |||
3 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.17 | 1:05.38 | 1:40.21 | 2:13.08 | |||
4 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.68 | 1:06.41 | 1:41.17 | 2:15.28 | |||
5 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.60 | 1:06.19 | 1:41.28 | 2:15.53 | |||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.60 | 1:06.11 | 1:42.22 | 2:15.96 | |||
7 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.77 | 1:06.11 | 1:41.56 | 2:16.50 | |||
8 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 31.12 | 1:05.95 | 1:41.40 | 2:16.95 | |||
9 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:05.98 | 1:40.85 | 2:16.98 | |||
10 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.07 | 1:07.82 | 1:43.90 | 2:18.84 | |||
11 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.64 | 1:07.27 | 1:44.03 | 2:20.05 | |||
12 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.25 | 1:08.53 | 1:44.60 | 2:20.34 | |||
13 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 32.24 | 1:08.21 | 1:45.50 | 2:20.35 | |||
14 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 32.14 | 1:06.90 | 1:43.16 | 2:20.53 | |||
15 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 32.80 | 1:08.66 | 1:45.14 | 2:21.16 | |||
16 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.06 | 1:07.69 | 1:45.02 | 2:21.81 | |||
17 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.45 | 1:08.91 | 1:14.31 | 2:23.94 | |||
18 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.21 | 1:09.05 | 1:46.89 | 2:24.21 | |||
19 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.60 | 1:09.85 | 1:49.22 | 2:27.64 | |||
20 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 33.12 | 1:11.03 | 1:50.46 | 2:27.74 | |||
21 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.43 | 1:10.32 | 1:49.33 | 2:27.85 | |||
22 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.99 | 1:12.48 | 1:53.24 | 2:34.94 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.26 | 1:02.89 | 1:36.07 | 2:09.47 | |||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.84 | 1:02.95 | 1:36.80 | 2:09.95 | |||
3 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.01 | 1:04.15 | 1:38.00 | 2:11.45 | |||
4 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.11 | 1:04.74 | 1:39.01 | 2:13.08 | |||
5 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.35 | 1:05.26 | 1:39.48 | 2:13.46 | |||
6 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.12 | 1:05.12 | 1:39.72 | 2:13.88 | |||
7 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.31 | 1:04.07 | 1:39.46 | 2:14.21 | |||
8 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 31.03 | 1:05.70 | 1:41.67 | 2:16.21 | |||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.00 | 1:05.70 | 1:41.71 | 2:16.82 | |||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 31.81 | 1:06.85 | 1:41.96 | 2:16.89 | |||
11 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.12 | 1:05.69 | 1:41.19 | 2:17.08 | |||
12 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 31.50 | 1:06.71 | 1:42.94 | 2:17.83 | |||
13 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.17 | 1:05.38 | 1:42.77 | 2:20.20 | |||
14 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.21 | 1:07.33 | 1:43.68 | 2:21.43 | |||
15 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.07 | 1:07.74 | 1:44.83 | 2:21.69 | |||
16 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 32.61 | 1:08.75 | 1:45.69 | 2:21.84 | |||
17 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 31.69 | 1:07.06 | 1:44.51 | 2:21.92 | |||
18 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 31.07 | 1:06.76 | 1:44.04 | 2:21.96 | |||
19 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.25 | 1:10.57 | 1:46.57 | 2:22.14 | |||
20 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.34 | 1:08.80 | 1:46.50 | 2:22.90 | |||
21 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 31.94 | 1:07.73 | 1:46.13 | 2:23.82 | |||
22 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.24 | 1:10.49 | 1:48.09 | 2:25.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 19:20 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.55 | 1:03.69 | 1:37.93 | 2:12.19 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.39 | 1:05.57 | 1:40.20 | 2:14.63 | |||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.46 | 1:06.03 | 1:41.61 | 2:16.42 | |||
4 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.86 | 1:06.17 | 1:41.87 | 2:17.35 | |||
5 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 32.32 | 1:06.45 | 1:42.23 | 2:17.85 | |||
6 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.29 | 1:06.73 | 1:43.11 | 2:18.29 | |||
7 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 32.55 | 1:07.79 | 1:44.12 | 2:19.99 | |||
8 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.01 | 1:10.36 | 1:48.47 | 2:26.07 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.75 | 1:02.97 | 1:36.50 | 2:08.81 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.98 | 1:03.03 | 1:36.88 | 2:09.31 | |||
3 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.30 | 1:05.37 | 1:39.64 | 2:12.16 | |||
4 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.31 | 1:05.81 | 1:40.74 | 2:14.24 | |||
5 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.86 | 1:06.39 | 1:41.46 | 2:15.29 | |||
6 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.89 | 1:06.26 | 1:40.96 | 2:15.32 | |||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.84 | 1:05.64 | 1:41.36 | 2:15.65 | |||
8 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 31.21 | 1:06.20 | 1:42.11 | 2:17.18 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.46 | 1:03.31 | 1:36.37 | 2:08.28 | |||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.68 | 1:03.57 | 1:37.10 | 2:08.28 | |||
3 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.57 | 1:03.53 | 1:37.00 | 2:10.14 | |||
4 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.57 | 1:03.86 | 1:37.54 | 2:10.76 | |||
5 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.21 | 1:03.44 | 1:38.19 | 2:12.30 | |||
6 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 30.97 | 1:04.59 | 1:38.76 | 2:13.26 | |||
7 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.52 | 1:05.30 | 1:39.55 | 2:13.63 | |||
8 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 31.25 | 1:05.87 | 1:42.61 | 2:19.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.25 | 1:03.74 | 1:38.22 | 2:11.97 | |||
2 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.48 | 1:03.25 | 1:37.60 | 2:12.31 | |||
3 | Joel Nilsson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 31.70 | 1:07.52 | 1:44.39 | 2:20.29 | |||
4 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 31.10 | 1:07.17 | 1:44.51 | 2:20.61 | |||
5 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.25 | 1:07.79 | 1:45.16 | 2:21.31 | |||
6 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.42 | 1:08.34 | 1:45.70 | 2:22.49 | |||
7 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.13 | 1:07.70 | 1:46.75 | 2:22.50 | |||
8 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 32.30 | 1:09.10 | 1:46.76 | 2:23.13 | |||
9 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.01 | 1:09.84 | 1:49.28 | 2:24.34 | |||
10 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.23 | 1:09.75 | 1:47.35 | 2:25.29 | |||
11 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.16 | 1:08.77 | 1:47.24 | 2:25.30 | |||
12 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.58 | 1:09.24 | 1:48.38 | 2:25.33 | |||
13 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.43 | 1:11.19 | 1:50.54 | 2:28.65 | |||
14 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.73 | 1:13.30 | 1:52.33 | 2:29.47 | |||
15 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 34.78 | 1:12.55 | 1:51.76 | 2:29.70 | |||
16 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 32.30 | 1:09.79 | 1:49.37 | 2:29.73 | |||
17 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.06 | 1:13.94 | 1:55.39 | 2:34.97 | |||
18 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 34.32 | 1:14.19 | 1:56.29 | 2:36.22 | |||
19 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 34.65 | 1:14.69 | 1:56.90 | 2:37.57 | |||
20 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.94 | 1:14.51 | 1:58.16 | 2:40.83 | |||
- | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.05 | 1:00.90 | 1:32.20 | 2:03.64 | |||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.30 | 1:01.77 | 1:34.56 | 2:06.42 | |||
3 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.61 | 1:00.80 | 1:33.78 | 2:06.64 | |||
4 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.33 | 59.69 | 1:32.85 | 2:06.67 | |||
5 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 28.11 | 1:00.34 | 1:34.50 | 2:07.76 | |||
6 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.49 | 1:01.13 | 1:35.49 | 2:08.65 | |||
7 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 28.82 | 1:01.54 | 1:36.19 | 2:08.77 | |||
8 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.56 | 1:01.59 | 1:36.19 | 2:09.05 | |||
9 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.29 | 1:02.50 | 1:37.24 | 2:10.71 | |||
10 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 29.74 | 1:02.57 | 1:36.46 | 2:10.73 | |||
11 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.94 | 1:03.54 | 1:38.35 | 2:11.50 | |||
12 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.04 | 1:03.62 | 1:37.95 | 2:11.60 | |||
13 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.47 | 1:03.02 | 1:38.14 | 2:11.68 | |||
13 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.02 | 1:02.94 | 1:38.08 | 2:11.68 | |||
15 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 28.77 | 1:01.29 | 1:36.75 | 2:12.78 | |||
16 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.20 | 1:03.73 | 1:40.97 | 2:15.29 | |||
17 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.07 | 1:03.03 | 1:39.24 | 2:15.37 | |||
18 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.43 | 1:04.71 | 1:40.84 | 2:15.48 | |||
19 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 30.03 | 1:03.69 | 1:40.58 | 2:17.20 | |||
20 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.43 | 1:05.77 | 1:43.75 | 2:20.46 | |||
21 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 29.37 | 1:04.60 | 1:43.82 | 2:21.32 | |||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 26.80 | 56.87 | 1:28.00 | 1:58.97 | |||
2 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.31 | 58.81 | 1:29.70 | 2:00.32 | |||
3 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 27.74 | 58.56 | 1:30.59 | 2:00.52 | |||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.74 | 58.06 | 1:29.31 | 2:00.89 | |||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.07 | 59.60 | 1:30.49 | 2:02.19 | |||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.25 | 59.31 | 1:31.36 | 2:02.74 | |||
7 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.76 | 58.14 | 1:30.30 | 2:02.89 | |||
8 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.57 | 58.80 | 1:31.09 | 2:03.24 | |||
9 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.73 | 1:00.42 | 1:32.36 | 2:05.18 | |||
10 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.71 | 58.47 | 1:31.52 | 2:05.47 | |||
11 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 27.79 | 59.20 | 1:32.61 | 2:05.84 | |||
12 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.67 | 1:02.09 | 1:34.53 | 2:06.17 | |||
13 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.57 | 59.82 | 1:32.67 | 2:06.74 | |||
14 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.32 | 1:01.22 | 1:34.06 | 2:07.97 | |||
15 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.87 | 1:01.11 | 1:34.99 | 2:08.10 | |||
16 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.93 | 1:00.24 | 1:34.06 | 2:08.12 | |||
17 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 28.89 | 1:01.19 | 1:35.17 | 2:09.15 | |||
18 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.54 | 1:03.06 | 1:36.80 | 2:09.38 | |||
19 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 30.13 | 1:02.66 | 1:36.52 | 2:10.43 | |||
20 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.85 | 1:02.48 | 1:36.61 | 2:10.73 | |||
21 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.60 | 1:01.47 | 1:36.52 | 2:11.23 | |||
22 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 29.68 | 1:03.75 | 1:38.98 | 2:15.09 | |||
23 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.64 | 1:03.93 | 1:39.55 | 2:16.41 | |||
- | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.54 | 1:03.81 | 1:37.75 | 2:10.57 | |||
2 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.65 | 1:03.76 | 1:37.96 | 2:11.85 | |||
3 | Joel Nilsson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 31.54 | 1:06.92 | 1:43.97 | 2:18.72 | |||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.36 | 1:07.55 | 1:44.27 | 2:19.08 | |||
5 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.31 | 1:07.48 | 1:44.42 | 2:19.12 | |||
6 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 31.27 | 1:07.05 | 1:44.28 | 2:19.89 | |||
7 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.63 | 1:07.28 | 1:44.77 | 2:21.11 | |||
8 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 31.98 | 1:07.90 | 1:45.48 | 2:21.46 | |||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.27 | 1:00.73 | 1:31.31 | 2:01.96 | |||
2 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.21 | 1:01.12 | 1:33.41 | 2:05.06 | |||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.38 | 1:01.01 | 1:33.17 | 2:05.11 | |||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.23 | 1:01.44 | 1:34.62 | 2:06.35 | |||
5 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.95 | 59.93 | 1:32.38 | 2:06.40 | |||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 29.09 | 1:01.38 | 1:34.98 | 2:07.97 | |||
7 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.93 | 1:02.13 | 1:36.24 | 2:09.28 | |||
8 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 29.20 | 1:02.21 | 1:35.95 | 2:09.42 | |||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 26.82 | 56.63 | 1:27.29 | 1:57.57 | |||
2 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.62 | 58.08 | 1:29.14 | 1:59.59 | |||
3 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.30 | 58.81 | 1:30.08 | 2:01.73 | |||
4 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.44 | 58.20 | 1:30.50 | 2:02.70 | |||
5 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 28.90 | 59.79 | 1:31.59 | 2:03.17 | |||
6 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.13 | 59.78 | 1:32.10 | 2:03.24 | |||
7 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.42 | 59.86 | 1:32.10 | 2:03.74 | |||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.11 | 59.82 | 1:32.50 | 2:06.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 37.45 | ||||||
2 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 37.53 | ||||||
3 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.67 | ||||||
4 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.74 | ||||||
5 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.99 | ||||||
6 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 38.23 | ||||||
7 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.51 | ||||||
8 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.69 | ||||||
9 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.86 | ||||||
10 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 39.14 | ||||||
11 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.23 | ||||||
12 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 39.62 | ||||||
13 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 40.16 | ||||||
14 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 40.23 | ||||||
15 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 40.65 | ||||||
16 | Filippa Bremer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.74 | ||||||
17 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.76 | ||||||
18 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 41.02 | ||||||
19 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.11 | ||||||
20 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.13 | ||||||
21 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 41.15 | ||||||
22 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 41.23 | ||||||
23 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 41.30 | ||||||
24 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 41.44 | ||||||
24 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 41.44 | ||||||
26 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.32 | ||||||
27 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 42.70 | ||||||
28 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 42.73 | ||||||
29 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 42.82 | ||||||
30 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 42.89 | ||||||
31 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 42.92 | ||||||
32 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 42.95 | ||||||
33 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 43.11 | ||||||
34 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.56 | ||||||
35 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 43.65 | ||||||
36 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 43.81 | ||||||
37 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 45.78 | ||||||
38 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 45.83 | ||||||
38 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.83 | ||||||
40 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.17 | ||||||
41 | Mira Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.35 | ||||||
42 | Agnes Strand | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.90 | ||||||
43 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.98 | ||||||
44 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 47.02 | ||||||
45 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 47.08 | ||||||
46 | Louise Hörup | 2004 | Simklubben Poseidon | 47.46 | ||||||
47 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 47.64 | ||||||
48 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 48.42 | ||||||
49 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.02 | ||||||
50 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 49.25 | ||||||
51 | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | 50.24 | ||||||
52 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 56.61 | ||||||
- | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.11 | ||||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 34.81 | ||||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 35.05 | ||||||
4 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.36 | ||||||
5 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.00 | ||||||
6 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.61 | ||||||
7 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.72 | ||||||
8 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.80 | ||||||
9 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 36.85 | ||||||
10 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.88 | ||||||
11 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 36.95 | ||||||
12 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.23 | ||||||
13 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.24 | ||||||
14 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 37.31 | ||||||
15 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 37.45 | ||||||
16 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.58 | ||||||
17 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.90 | ||||||
18 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.99 | ||||||
19 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.08 | ||||||
20 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 38.14 | ||||||
21 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 38.21 | ||||||
22 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.33 | ||||||
23 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.38 | ||||||
24 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.51 | ||||||
25 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 38.63 | ||||||
26 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.66 | ||||||
27 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.90 | ||||||
28 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.91 | ||||||
29 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.23 | ||||||
30 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.25 | ||||||
31 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.32 | ||||||
32 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 39.49 | ||||||
33 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 39.60 | ||||||
34 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.76 | ||||||
35 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 39.78 | ||||||
36 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.96 | ||||||
37 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 40.13 | ||||||
38 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.28 | ||||||
39 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 40.45 | ||||||
40 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.57 | ||||||
41 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.68 | ||||||
42 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 40.83 | ||||||
43 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 40.86 | ||||||
44 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.90 | ||||||
45 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.94 | ||||||
46 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.61 | ||||||
47 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 41.90 | ||||||
48 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 43.16 | ||||||
49 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.32 | ||||||
50 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.35 | ||||||
51 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 43.51 | ||||||
52 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 44.01 | ||||||
53 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 44.02 | ||||||
54 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 44.37 | ||||||
55 | Ellinor Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.09 | ||||||
56 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.79 | ||||||
57 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 46.41 | ||||||
- | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.83 | ||||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.33 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.48 | ||||||
4 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 34.60 | ||||||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 35.06 | ||||||
6 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.07 | ||||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.64 | ||||||
8 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.87 | ||||||
9 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.05 | ||||||
10 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.23 | ||||||
11 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 36.70 | ||||||
12 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.81 | ||||||
13 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.83 | ||||||
14 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.96 | ||||||
15 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 37.24 | ||||||
16 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.51 | ||||||
17 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.68 | ||||||
18 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 38.01 | ||||||
19 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.02 | ||||||
20 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.10 | ||||||
21 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 38.11 | ||||||
22 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 38.68 | ||||||
23 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.78 | ||||||
24 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.02 | ||||||
25 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.71 | ||||||
26 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 40.20 | ||||||
27 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.86 | ||||||
28 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.08 | ||||||
29 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Sydsim | 45.67 | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 36.26 | ||||||
2 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 36.68 | ||||||
3 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.66 | ||||||
4 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 37.71 | ||||||
5 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.15 | ||||||
6 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.17 | ||||||
7 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.30 | ||||||
8 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.17 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.03 | ||||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 34.58 | ||||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.46 | ||||||
4 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.72 | ||||||
5 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.89 | ||||||
6 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.21 | ||||||
7 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.57 | ||||||
8 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.58 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.57 | ||||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.59 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 34.74 | ||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 35.67 | ||||||
5 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.77 | ||||||
6 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.91 | ||||||
7 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 36.43 | ||||||
8 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.76 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.37 | ||||||
3 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.75 | ||||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.93 | ||||||
5 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.45 | ||||||
6 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.36 | ||||||
7 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 37.58 | ||||||
8 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 37.79 | ||||||
9 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.16 | ||||||
10 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.59 | ||||||
11 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 39.17 | ||||||
12 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 39.35 | ||||||
13 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 39.74 | ||||||
14 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.78 | ||||||
15 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.00 | ||||||
16 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.68 | ||||||
17 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.57 | ||||||
18 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 43.19 | ||||||
19 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.33 | ||||||
20 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.72 | ||||||
21 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 44.07 | ||||||
22 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.23 | ||||||
23 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 44.37 | ||||||
24 | Alexander Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 45.15 | ||||||
25 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 45.43 | ||||||
26 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.44 | ||||||
27 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 46.07 | ||||||
27 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 46.07 | ||||||
29 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 46.56 | ||||||
30 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 46.97 | ||||||
31 | Alvin Magnusson | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.11 | ||||||
32 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.35 | ||||||
33 | Milton Jansons | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.40 | ||||||
34 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 49.95 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.84 | ||||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.81 | ||||||
3 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.93 | ||||||
4 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.99 | ||||||
5 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.31 | ||||||
6 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 33.52 | ||||||
7 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.02 | ||||||
8 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.18 | ||||||
9 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.41 | ||||||
10 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.73 | ||||||
11 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 34.77 | ||||||
12 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.81 | ||||||
13 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 35.07 | ||||||
13 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.07 | ||||||
15 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.13 | ||||||
16 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.23 | ||||||
17 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.32 | ||||||
18 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.46 | ||||||
19 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.47 | ||||||
20 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.57 | ||||||
21 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 36.06 | ||||||
22 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.18 | ||||||
23 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.23 | ||||||
24 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.24 | ||||||
25 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.91 | ||||||
26 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.94 | ||||||
27 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 36.97 | ||||||
28 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 36.99 | ||||||
29 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.03 | ||||||
30 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 37.07 | ||||||
31 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.13 | ||||||
32 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.44 | ||||||
33 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.53 | ||||||
34 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.89 | ||||||
35 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.98 | ||||||
36 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 38.87 | ||||||
36 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 38.87 | ||||||
38 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.36 | ||||||
39 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.49 | ||||||
40 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 39.52 | ||||||
41 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 39.66 | ||||||
42 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.55 | ||||||
43 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 40.87 | ||||||
44 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 41.11 | ||||||
45 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.12 | ||||||
46 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 41.42 | ||||||
47 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.72 | ||||||
48 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.93 | ||||||
49 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.09 | ||||||
50 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 43.26 | ||||||
51 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 44.23 | ||||||
52 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.67 | ||||||
53 | Joel Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.72 | ||||||
54 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 44.89 | ||||||
55 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.42 | ||||||
56 | Jonathan Lindqvist | 2003 | Simklubben Triton | 48.97 | ||||||
- | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.99 | ||||||
2 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.20 | ||||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.28 | ||||||
4 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.30 | ||||||
5 | Erik Juliusson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 30.67 | ||||||
6 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 31.48 | ||||||
7 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.59 | ||||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.88 | ||||||
9 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.93 | ||||||
10 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.12 | ||||||
11 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.33 | ||||||
12 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 32.49 | ||||||
13 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.54 | ||||||
14 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.59 | ||||||
15 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.68 | ||||||
16 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.72 | ||||||
17 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.07 | ||||||
18 | Alexander Waldo | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.11 | ||||||
19 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.42 | ||||||
20 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.56 | ||||||
21 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.60 | ||||||
22 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 33.86 | ||||||
23 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.89 | ||||||
23 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.89 | ||||||
25 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.34 | ||||||
26 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.40 | ||||||
27 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 34.65 | ||||||
28 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.68 | ||||||
29 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 35.24 | ||||||
30 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 35.39 | ||||||
31 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.94 | ||||||
32 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 36.18 | ||||||
33 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 36.71 | ||||||
34 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.81 | ||||||
35 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.82 | ||||||
36 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.46 | ||||||
37 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 37.52 | ||||||
38 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 38.30 | ||||||
39 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 39.01 | ||||||
- | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | DNF | ||||||
- | Jonatan Wede | 1988 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.41 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.12 | ||||||
3 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.35 | ||||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.54 | ||||||
5 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.57 | ||||||
6 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 36.92 | ||||||
7 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.69 | ||||||
8 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 38.11 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.54 | ||||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.34 | ||||||
3 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.77 | ||||||
4 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.08 | ||||||
5 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 33.17 | ||||||
6 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.26 | ||||||
7 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.70 | ||||||
8 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.44 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.10 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.12 | ||||||
3 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.24 | ||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.31 | ||||||
5 | Erik Juliusson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 30.51 | ||||||
6 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.51 | ||||||
7 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 31.77 | ||||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 35.94 | 1:13.70 | |||||
2 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.61 | 1:14.12 | |||||
3 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.68 | 1:14.72 | |||||
4 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.45 | 1:14.80 | |||||
5 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 36.13 | 1:15.12 | |||||
6 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.81 | 1:15.44 | |||||
6 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 36.45 | 1:15.44 | |||||
8 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.60 | 1:15.56 | |||||
9 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 36.96 | 1:15.67 | |||||
10 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.22 | 1:16.81 | |||||
11 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 37.01 | 1:16.99 | |||||
12 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.56 | 1:17.63 | |||||
13 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 38.32 | 1:18.72 | |||||
14 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 38.40 | 1:18.76 | |||||
15 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 38.23 | 1:18.96 | |||||
16 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.29 | 1:19.06 | |||||
17 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 38.66 | 1:19.07 | |||||
18 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.47 | 1:19.18 | |||||
19 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 38.55 | 1:19.45 | |||||
20 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 39.77 | 1:19.61 | |||||
21 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.09 | 1:20.90 | |||||
22 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.88 | 1:20.95 | |||||
23 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 40.24 | 1:21.00 | |||||
24 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.62 | 1:22.06 | |||||
25 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 39.57 | 1:22.24 | |||||
26 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.46 | 1:22.63 | |||||
27 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 39.80 | 1:22.70 | |||||
28 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.48 | 1:22.72 | |||||
29 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.24 | 1:22.91 | |||||
30 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 39.35 | 1:23.02 | |||||
31 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.51 | 1:23.28 | |||||
32 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.64 | 1:23.60 | |||||
32 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.62 | 1:23.60 | |||||
34 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.09 | 1:23.87 | |||||
35 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.32 | 1:23.96 | |||||
36 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.06 | 1:24.12 | |||||
37 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 40.77 | 1:24.87 | |||||
38 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.13 | 1:24.94 | |||||
39 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.40 | 1:25.08 | |||||
40 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 41.23 | 1:25.46 | |||||
41 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 40.80 | 1:25.54 | |||||
42 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.80 | 1:26.22 | |||||
43 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.98 | 1:26.56 | |||||
44 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 42.15 | 1:26.60 | |||||
45 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 42.06 | 1:27.33 | |||||
46 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 40.77 | 1:28.59 | |||||
47 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 43.95 | 1:29.11 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.11 | 1:09.54 | |||||
2 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.13 | 1:09.62 | |||||
3 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.20 | 1:10.13 | |||||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.22 | 1:10.69 | |||||
5 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.14 | 1:11.13 | |||||
6 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 33.76 | 1:11.99 | |||||
7 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 35.94 | 1:12.18 | |||||
8 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.59 | 1:12.46 | |||||
9 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.52 | 1:12.90 | |||||
10 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.41 | 1:13.13 | |||||
11 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.11 | 1:13.64 | |||||
12 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 35.60 | 1:13.90 | |||||
13 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.02 | 1:14.00 | |||||
14 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.11 | 1:14.02 | |||||
15 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 35.56 | 1:14.54 | |||||
16 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 36.42 | 1:14.77 | |||||
17 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 36.43 | 1:15.51 | |||||
18 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.85 | 1:15.55 | |||||
19 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 36.63 | 1:15.72 | |||||
19 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 36.26 | 1:15.72 | |||||
21 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.45 | 1:15.78 | |||||
22 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.47 | 1:15.92 | |||||
23 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.67 | 1:16.23 | |||||
24 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.21 | 1:17.09 | |||||
25 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 37.80 | 1:17.41 | |||||
26 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.21 | 1:17.97 | |||||
27 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.50 | 1:18.12 | |||||
28 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.30 | 1:18.33 | |||||
29 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.12 | 1:18.37 | |||||
30 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.67 | 1:18.48 | |||||
31 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.67 | 1:18.72 | |||||
32 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 38.38 | 1:18.76 | |||||
33 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 38.75 | 1:18.92 | |||||
34 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.35 | 1:18.93 | |||||
35 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.20 | 1:19.55 | |||||
36 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 39.29 | 1:19.56 | |||||
37 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.47 | 1:19.92 | |||||
38 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.08 | 1:19.96 | |||||
39 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.61 | 1:21.89 | |||||
40 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.90 | 1:21.98 | |||||
41 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.36 | 1:22.15 | |||||
42 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.74 | 1:22.92 | |||||
43 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.99 | 1:23.89 | |||||
- | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.33 | 1:02.47 | |||||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.59 | 1:08.15 | |||||
3 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 33.26 | 1:08.31 | |||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.71 | 1:09.36 | |||||
5 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.66 | 1:10.85 | |||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.34 | 1:11.19 | |||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.03 | 1:11.87 | |||||
8 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.61 | 1:12.09 | |||||
9 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.31 | 1:12.60 | |||||
10 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 35.03 | 1:13.15 | |||||
11 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.92 | 1:13.39 | |||||
12 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 34.57 | 1:13.90 | |||||
13 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 35.69 | 1:14.27 | |||||
14 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.57 | 1:14.37 | |||||
15 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.20 | 1:15.03 | |||||
16 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.23 | 1:15.08 | |||||
17 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.89 | 1:16.91 | |||||
18 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.52 | 1:17.49 | |||||
19 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.77 | 1:19.46 | |||||
20 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.12 | 1:19.58 | |||||
21 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 38.61 | 1:21.70 | |||||
22 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.23 | 1:22.69 | |||||
23 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.20 | 1:24.08 | |||||
24 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.36 | 1:39.97 | |||||
25 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.06 | 1:47.28 | |||||
- | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 35.31 | 1:12.36 | |||||
2 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 35.11 | 1:12.45 | |||||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.88 | 1:13.62 | |||||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 35.57 | 1:13.92 | |||||
5 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.80 | 1:14.07 | |||||
6 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.88 | 1:14.96 | |||||
7 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.22 | 1:15.93 | |||||
8 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.25 | 1:16.95 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.48 | 1:09.34 | |||||
2 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.42 | 1:10.11 | |||||
3 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 34.57 | 1:10.46 | |||||
4 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.77 | 1:10.47 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.16 | 1:10.81 | |||||
6 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.67 | 1:11.06 | |||||
7 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 35.07 | 1:13.22 | |||||
8 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.64 | 1:13.69 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.90 | 1:07.39 | |||||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 33.16 | 1:08.33 | |||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.90 | 1:09.37 | |||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.82 | 1:09.42 | |||||
5 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.71 | 1:11.06 | |||||
6 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.92 | 1:11.24 | |||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.88 | 1:11.55 | |||||
8 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.07 | 1:12.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 32.89 | 1:08.44 | |||||
2 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.35 | 1:10.77 | |||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 34.97 | 1:11.32 | |||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.17 | 1:12.06 | |||||
5 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 35.60 | 1:13.91 | |||||
6 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.53 | 1:14.07 | |||||
7 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.59 | 1:14.27 | |||||
8 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.06 | 1:15.01 | |||||
9 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.63 | 1:15.12 | |||||
10 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.80 | 1:15.41 | |||||
11 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.85 | 1:15.51 | |||||
12 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.23 | 1:15.84 | |||||
13 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 36.76 | 1:16.64 | |||||
14 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 37.38 | 1:17.39 | |||||
15 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.58 | 1:20.07 | |||||
16 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.04 | 1:20.30 | |||||
17 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 37.72 | 1:20.91 | |||||
18 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 38.74 | 1:20.98 | |||||
19 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.72 | 1:21.11 | |||||
20 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.72 | 1:21.45 | |||||
21 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.37 | 1:21.85 | |||||
22 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.99 | 1:22.33 | |||||
23 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.32 | 1:23.04 | |||||
24 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.90 | 1:23.30 | |||||
24 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 40.96 | 1:23.30 | |||||
26 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.95 | 1:23.77 | |||||
27 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 41.12 | 1:24.19 | |||||
28 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.91 | 1:24.25 | |||||
29 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.27 | 1:24.99 | |||||
30 | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.21 | 1:25.63 | |||||
31 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 41.89 | 1:26.00 | |||||
32 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.85 | 1:26.11 | |||||
33 | Alexander Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 40.06 | 1:26.61 | |||||
34 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 42.75 | 1:26.80 | |||||
35 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 42.97 | 1:28.31 | |||||
36 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.07 | 1:29.32 | |||||
37 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.21 | 1:30.07 | |||||
38 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 44.31 | 1:32.03 | |||||
39 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.43 | 1:32.90 | |||||
40 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.69 | 1:33.28 | |||||
41 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 47.56 | 1:34.99 | |||||
42 | Alvin Magnusson | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.72 | 1:35.29 | |||||
43 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 46.65 | 1:36.93 | |||||
44 | Milton Jansons | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.15 | 1:37.87 | |||||
45 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 48.46 | 1:40.70 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 31.02 | 1:03.44 | |||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.68 | 1:03.77 | |||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.19 | 1:03.95 | |||||
4 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 31.77 | 1:04.55 | |||||
5 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.70 | 1:04.76 | |||||
6 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.74 | 1:06.37 | |||||
7 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.51 | 1:07.25 | |||||
7 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.97 | 1:07.25 | |||||
9 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.71 | 1:07.50 | |||||
10 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | 1:07.64 | |||||
11 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.77 | 1:07.65 | |||||
12 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.12 | 1:08.78 | |||||
13 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 33.23 | 1:08.83 | |||||
14 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 33.53 | 1:08.92 | |||||
15 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 33.00 | 1:09.30 | |||||
16 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.66 | 1:10.32 | |||||
17 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 33.35 | 1:10.50 | |||||
18 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.13 | 1:10.59 | |||||
19 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.64 | 1:10.61 | |||||
20 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 33.38 | 1:10.95 | |||||
21 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.16 | 1:11.43 | |||||
22 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 34.99 | 1:12.09 | |||||
22 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.55 | 1:12.09 | |||||
24 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.14 | 1:12.24 | |||||
25 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.85 | 1:12.33 | |||||
26 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.93 | 1:12.45 | |||||
27 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.60 | 1:12.49 | |||||
28 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.61 | 1:12.60 | |||||
29 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.61 | 1:12.76 | |||||
30 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.77 | 1:13.02 | |||||
31 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.36 | 1:13.14 | |||||
32 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 35.05 | 1:13.53 | |||||
33 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 35.90 | 1:14.37 | |||||
34 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.84 | 1:14.47 | |||||
35 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 36.42 | 1:14.96 | |||||
36 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 36.89 | 1:15.37 | |||||
37 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.31 | 1:15.41 | |||||
38 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.85 | 1:15.63 | |||||
39 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.75 | 1:16.16 | |||||
40 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.09 | 1:17.55 | |||||
41 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.37 | 1:17.98 | |||||
42 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 38.23 | 1:20.63 | |||||
43 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.03 | 1:22.94 | |||||
44 | Jonathan Lindqvist | 2003 | Simklubben Triton | 48.48 | 1:37.61 | |||||
- | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.77 | 59.28 | |||||
2 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.79 | 1:02.64 | |||||
3 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.49 | 1:03.13 | |||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.27 | 1:03.59 | |||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.84 | 1:03.73 | |||||
6 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.65 | 1:04.72 | |||||
7 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.33 | 1:04.78 | |||||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 32.38 | 1:05.28 | |||||
9 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.61 | 1:05.37 | |||||
10 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.43 | 1:05.71 | |||||
11 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.64 | 1:05.82 | |||||
12 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.97 | 1:06.75 | |||||
13 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.72 | 1:07.18 | |||||
14 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.78 | 1:08.08 | |||||
15 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 33.31 | 1:09.79 | |||||
16 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 33.22 | 1:10.21 | |||||
17 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.06 | 1:10.48 | |||||
18 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.54 | 1:11.40 | |||||
19 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.00 | 1:13.15 | |||||
20 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 38.07 | 1:17.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 32.43 | 1:06.40 | |||||
2 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.46 | 1:09.00 | |||||
3 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.03 | 1:09.82 | |||||
4 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 34.63 | 1:10.32 | |||||
5 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 35.16 | 1:13.64 | |||||
6 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.36 | 1:13.80 | |||||
7 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.50 | 1:14.69 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.83 | 1:02.83 | |||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 30.70 | 1:03.27 | |||||
3 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 31.13 | 1:04.04 | |||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.41 | 1:04.36 | |||||
5 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.25 | 1:05.27 | |||||
6 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.76 | 1:07.70 | |||||
7 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.75 | 1:08.67 | |||||
8 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.01 | 1:08.72 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.57 | 58.02 | |||||
2 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.22 | 1:02.22 | |||||
3 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.67 | 1:02.48 | |||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.65 | 1:02.63 | |||||
5 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.52 | 1:02.66 | |||||
6 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.13 | 1:04.80 | |||||
7 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.73 | 1:04.89 | |||||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 31.85 | 1:06.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 28.77 | ||||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 28.78 | ||||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.39 | ||||||
4 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 29.44 | ||||||
5 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 29.79 | ||||||
6 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 29.85 | ||||||
7 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 29.96 | ||||||
8 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.99 | ||||||
9 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 30.19 | ||||||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.22 | ||||||
11 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 30.26 | ||||||
11 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.26 | ||||||
13 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.35 | ||||||
14 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 30.38 | ||||||
15 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 30.58 | ||||||
16 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.68 | ||||||
17 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 31.08 | ||||||
18 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 31.17 | ||||||
19 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 31.30 | ||||||
20 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.32 | ||||||
21 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 31.39 | ||||||
22 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.60 | ||||||
23 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 32.02 | ||||||
24 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.11 | ||||||
25 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 32.13 | ||||||
26 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 32.28 | ||||||
27 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 32.31 | ||||||
28 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 32.35 | ||||||
29 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.40 | ||||||
30 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 32.41 | ||||||
31 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 32.61 | ||||||
32 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.62 | ||||||
32 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.62 | ||||||
34 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 32.69 | ||||||
35 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 32.83 | ||||||
36 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.98 | ||||||
37 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 33.03 | ||||||
38 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 33.05 | ||||||
39 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 33.07 | ||||||
40 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 33.12 | ||||||
41 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 33.13 | ||||||
42 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 33.15 | ||||||
42 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 33.15 | ||||||
44 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 33.17 | ||||||
45 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 33.22 | ||||||
46 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.23 | ||||||
47 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 33.26 | ||||||
48 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 33.27 | ||||||
49 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 33.29 | ||||||
50 | Alice Klasholm | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.32 | ||||||
51 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.35 | ||||||
52 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 33.37 | ||||||
53 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 33.45 | ||||||
54 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 33.54 | ||||||
55 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 33.73 | ||||||
56 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 33.87 | ||||||
57 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.95 | ||||||
58 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 34.03 | ||||||
59 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.13 | ||||||
60 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 34.17 | ||||||
61 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.25 | ||||||
62 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 34.40 | ||||||
63 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 34.54 | ||||||
64 | Mira Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.73 | ||||||
65 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.80 | ||||||
66 | Rebecka Löfkvist | 2004 | Simklubben Triton | 35.15 | ||||||
67 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 35.24 | ||||||
68 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.28 | ||||||
69 | Agnes Strand | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.33 | ||||||
70 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 35.78 | ||||||
71 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 35.91 | ||||||
72 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 36.08 | ||||||
73 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 36.36 | ||||||
74 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.82 | ||||||
75 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.42 | ||||||
76 | Louise Hörup | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.76 | ||||||
77 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 39.10 | ||||||
78 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.34 | ||||||
79 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.71 | ||||||
- | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 28.38 | ||||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.38 | ||||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.42 | ||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.45 | ||||||
5 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.68 | ||||||
6 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 28.93 | ||||||
7 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.01 | ||||||
8 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.12 | ||||||
9 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.16 | ||||||
10 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 29.38 | ||||||
11 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 29.42 | ||||||
12 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.46 | ||||||
13 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.51 | ||||||
14 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.59 | ||||||
15 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.72 | ||||||
16 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 29.75 | ||||||
17 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 29.81 | ||||||
18 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 29.85 | ||||||
19 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 29.89 | ||||||
20 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 29.92 | ||||||
21 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 29.93 | ||||||
22 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.94 | ||||||
22 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 29.94 | ||||||
24 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 29.95 | ||||||
25 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 29.97 | ||||||
25 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.97 | ||||||
27 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 29.99 | ||||||
27 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.99 | ||||||
29 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 30.00 | ||||||
30 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.03 | ||||||
31 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.23 | ||||||
32 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.25 | ||||||
33 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 30.29 | ||||||
34 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.32 | ||||||
34 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.32 | ||||||
36 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.40 | ||||||
37 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.51 | ||||||
38 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.53 | ||||||
38 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.53 | ||||||
40 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 30.56 | ||||||
41 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.63 | ||||||
42 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 30.69 | ||||||
43 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 30.74 | ||||||
44 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 30.82 | ||||||
45 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.85 | ||||||
46 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 30.92 | ||||||
46 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.92 | ||||||
48 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 30.93 | ||||||
49 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 31.12 | ||||||
50 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 31.14 | ||||||
51 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.30 | ||||||
52 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 31.32 | ||||||
53 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.35 | ||||||
54 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.38 | ||||||
55 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 31.43 | ||||||
56 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 31.46 | ||||||
57 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.54 | ||||||
58 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 31.57 | ||||||
59 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.59 | ||||||
60 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 31.63 | ||||||
61 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.71 | ||||||
62 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.73 | ||||||
63 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.76 | ||||||
64 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 31.91 | ||||||
65 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 31.97 | ||||||
65 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.97 | ||||||
67 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 32.04 | ||||||
68 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.12 | ||||||
69 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.26 | ||||||
70 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 32.36 | ||||||
71 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.51 | ||||||
72 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 32.60 | ||||||
73 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.61 | ||||||
74 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.68 | ||||||
75 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.69 | ||||||
76 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 32.72 | ||||||
77 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 32.78 | ||||||
78 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 32.79 | ||||||
79 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.92 | ||||||
80 | Ellinor Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.97 | ||||||
81 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 32.99 | ||||||
82 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 33.19 | ||||||
83 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 33.86 | ||||||
84 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 34.44 | ||||||
85 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.64 | ||||||
86 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 34.90 | ||||||
87 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.22 | ||||||
88 | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.45 | ||||||
89 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.60 | ||||||
- | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.33 | ||||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 27.77 | ||||||
3 | Louise Westergren | 1989 | Simklubben Sydsim | 28.06 | ||||||
4 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.35 | ||||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.44 | ||||||
6 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 28.45 | ||||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 28.54 | ||||||
8 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.70 | ||||||
8 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 28.70 | ||||||
10 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.89 | ||||||
11 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 28.95 | ||||||
12 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.97 | ||||||
13 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.08 | ||||||
14 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 29.13 | ||||||
15 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.20 | ||||||
16 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 29.27 | ||||||
17 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.29 | ||||||
18 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 29.35 | ||||||
19 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.43 | ||||||
20 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 29.52 | ||||||
21 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 29.63 | ||||||
21 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.63 | ||||||
23 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.64 | ||||||
24 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.68 | ||||||
25 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.72 | ||||||
26 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.75 | ||||||
27 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 29.97 | ||||||
28 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 30.00 | ||||||
29 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 30.02 | ||||||
30 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.03 | ||||||
31 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 30.05 | ||||||
32 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 30.18 | ||||||
33 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.19 | ||||||
34 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.33 | ||||||
35 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 30.34 | ||||||
36 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.44 | ||||||
37 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.47 | ||||||
38 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.55 | ||||||
39 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 30.81 | ||||||
39 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 30.81 | ||||||
41 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.83 | ||||||
42 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.86 | ||||||
43 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 31.01 | ||||||
44 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 31.12 | ||||||
45 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.23 | ||||||
46 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.37 | ||||||
47 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 31.47 | ||||||
48 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 31.63 | ||||||
49 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.72 | ||||||
50 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 31.77 | ||||||
51 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.03 | ||||||
51 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.03 | ||||||
53 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 32.33 | ||||||
54 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.48 | ||||||
55 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.78 | ||||||
56 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.26 | ||||||
57 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.61 | ||||||
58 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 35.30 | ||||||
59 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 28.63 | ||||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 28.71 | ||||||
3 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 29.02 | ||||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 29.19 | ||||||
5 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 29.20 | ||||||
6 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.35 | ||||||
7 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 29.53 | ||||||
8 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.36 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 27.89 | ||||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 27.92 | ||||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.18 | ||||||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.46 | ||||||
5 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.89 | ||||||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.95 | ||||||
7 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 29.02 | ||||||
8 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.62 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.07 | ||||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 27.61 | ||||||
3 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.15 | ||||||
4 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 28.32 | ||||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.35 | ||||||
6 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 28.52 | ||||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 28.57 | ||||||
8 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:45 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 27.77 | ||||||
2 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 27.80 | ||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 28.23 | ||||||
4 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 28.84 | ||||||
5 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 29.39 | ||||||
6 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 29.44 | ||||||
7 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 29.65 | ||||||
8 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.76 | ||||||
9 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.89 | ||||||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 30.02 | ||||||
11 | Joel Nilsson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 30.06 | ||||||
12 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.17 | ||||||
13 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.31 | ||||||
14 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 30.52 | ||||||
15 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.65 | ||||||
16 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 31.11 | ||||||
17 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 31.14 | ||||||
18 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 31.15 | ||||||
19 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 31.19 | ||||||
20 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 31.25 | ||||||
21 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 31.42 | ||||||
22 | Alexander Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 31.62 | ||||||
23 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 31.81 | ||||||
24 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 32.13 | ||||||
25 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 32.34 | ||||||
26 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 32.35 | ||||||
27 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 32.45 | ||||||
28 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 32.56 | ||||||
29 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 32.60 | ||||||
30 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.71 | ||||||
31 | Isaac Rasmussen | 2004 | Kristianstads SLS | 32.72 | ||||||
32 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 32.78 | ||||||
33 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 32.96 | ||||||
34 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 33.05 | ||||||
35 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 33.14 | ||||||
36 | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.31 | ||||||
37 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.33 | ||||||
38 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.45 | ||||||
39 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 33.53 | ||||||
40 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.61 | ||||||
41 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.64 | ||||||
42 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.01 | ||||||
43 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 34.56 | ||||||
44 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 35.01 | ||||||
45 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.12 | ||||||
46 | Erik Koch | 2004 | Simklubben Hajen | 35.29 | ||||||
47 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.04 | ||||||
48 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.29 | ||||||
49 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.47 | ||||||
50 | Milton Jansons | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.00 | ||||||
51 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.02 | ||||||
52 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.10 | ||||||
53 | Alvin Magnusson | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.75 | ||||||
54 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 38.89 | ||||||
55 | Rasmus Hansson | 2005 | Kiviks Simklubb | 40.37 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 25.73 | ||||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 25.76 | ||||||
3 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 26.05 | ||||||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.15 | ||||||
5 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 26.53 | ||||||
6 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.54 | ||||||
7 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.64 | ||||||
8 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 26.70 | ||||||
9 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 26.72 | ||||||
10 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 26.82 | ||||||
10 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.82 | ||||||
12 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.86 | ||||||
13 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 26.89 | ||||||
14 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 26.94 | ||||||
15 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 26.95 | ||||||
15 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 26.95 | ||||||
17 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 27.12 | ||||||
18 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 27.23 | ||||||
19 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.25 | ||||||
20 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 27.31 | ||||||
21 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.33 | ||||||
22 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.37 | ||||||
23 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 27.56 | ||||||
24 | Alens Daugelis | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.57 | ||||||
24 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 27.57 | ||||||
26 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.63 | ||||||
27 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 27.67 | ||||||
28 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 27.70 | ||||||
29 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 27.80 | ||||||
30 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 28.01 | ||||||
31 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 28.04 | ||||||
32 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 28.12 | ||||||
33 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.22 | ||||||
34 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.24 | ||||||
35 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 28.29 | ||||||
36 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.36 | ||||||
37 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 28.37 | ||||||
38 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 28.39 | ||||||
39 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.48 | ||||||
40 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.58 | ||||||
41 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.62 | ||||||
42 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 28.69 | ||||||
43 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 28.77 | ||||||
44 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 28.86 | ||||||
45 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.92 | ||||||
46 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 28.97 | ||||||
47 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 28.98 | ||||||
48 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 29.01 | ||||||
49 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 29.27 | ||||||
50 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.28 | ||||||
51 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 29.32 | ||||||
52 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.37 | ||||||
53 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.42 | ||||||
54 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.44 | ||||||
55 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 29.48 | ||||||
56 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 29.53 | ||||||
57 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.82 | ||||||
58 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 29.91 | ||||||
59 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.94 | ||||||
60 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 30.07 | ||||||
61 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.09 | ||||||
62 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.32 | ||||||
63 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 30.51 | ||||||
64 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 30.69 | ||||||
65 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.78 | ||||||
65 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.78 | ||||||
67 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 31.10 | ||||||
68 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 31.17 | ||||||
69 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.22 | ||||||
70 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 31.29 | ||||||
71 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.41 | ||||||
72 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 31.65 | ||||||
73 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.77 | ||||||
74 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 31.96 | ||||||
75 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.06 | ||||||
76 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.31 | ||||||
77 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.50 | ||||||
78 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 32.54 | ||||||
79 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 33.02 | ||||||
80 | Fabian Claeson | 2002 | Osby Simsällskap | 33.56 | ||||||
81 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 33.73 | ||||||
82 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.20 | ||||||
83 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.66 | ||||||
84 | Jonathan Lindqvist | 2003 | Simklubben Triton | 38.84 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 24.25 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 24.49 | ||||||
3 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 25.01 | ||||||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.31 | ||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.31 | ||||||
6 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.37 | ||||||
7 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 25.41 | ||||||
8 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 25.55 | ||||||
9 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.57 | ||||||
10 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.67 | ||||||
11 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 25.69 | ||||||
12 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 25.74 | ||||||
13 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 25.75 | ||||||
14 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 25.78 | ||||||
15 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 25.85 | ||||||
16 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 25.86 | ||||||
17 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.89 | ||||||
18 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.93 | ||||||
19 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 25.99 | ||||||
20 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 26.09 | ||||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 26.18 | ||||||
22 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 26.39 | ||||||
23 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 26.44 | ||||||
24 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.46 | ||||||
24 | Erik Juliusson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 26.46 | ||||||
26 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 26.50 | ||||||
27 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 26.59 | ||||||
28 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.64 | ||||||
29 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 26.86 | ||||||
30 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 27.06 | ||||||
31 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.08 | ||||||
32 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.16 | ||||||
33 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.17 | ||||||
34 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 27.35 | ||||||
35 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.36 | ||||||
36 | Alexander Waldo | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.38 | ||||||
37 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.48 | ||||||
38 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 27.52 | ||||||
39 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 27.54 | ||||||
40 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.66 | ||||||
41 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.67 | ||||||
42 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 27.70 | ||||||
42 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 27.70 | ||||||
44 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 27.74 | ||||||
45 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 27.80 | ||||||
46 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 27.90 | ||||||
47 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.04 | ||||||
48 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.08 | ||||||
48 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 28.08 | ||||||
50 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 28.15 | ||||||
50 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.15 | ||||||
52 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.34 | ||||||
53 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.52 | ||||||
54 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.59 | ||||||
55 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 28.63 | ||||||
56 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 28.67 | ||||||
57 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.79 | ||||||
58 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 28.84 | ||||||
59 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 28.93 | ||||||
60 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 28.94 | ||||||
61 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 29.37 | ||||||
62 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 29.43 | ||||||
63 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 29.49 | ||||||
64 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 30.34 | ||||||
65 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 35.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:45 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 27.36 | ||||||
2 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 27.75 | ||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 28.09 | ||||||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 28.52 | ||||||
5 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 28.79 | ||||||
6 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 29.01 | ||||||
7 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 29.03 | ||||||
8 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.91 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 25.33 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.93 | ||||||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 25.99 | ||||||
4 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 26.23 | ||||||
5 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 26.25 | ||||||
6 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.38 | ||||||
7 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.48 | ||||||
8 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 26.54 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 24.35 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 24.46 | ||||||
3 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 24.98 | ||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 25.00 | ||||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.20 | ||||||
6 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 25.23 | ||||||
7 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 25.44 | ||||||
8 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:10 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.84 | 1:10.53 | |||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.82 | 1:11.62 | |||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.49 | 1:12.91 | |||||
4 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.80 | 1:14.71 | |||||
5 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 34.56 | 1:15.85 | |||||
6 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.76 | 1:16.33 | |||||
7 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 34.48 | 1:16.59 | |||||
8 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.01 | 1:16.96 | |||||
9 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.68 | 1:17.09 | |||||
10 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 35.71 | 1:17.34 | |||||
11 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.80 | 1:17.44 | |||||
12 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 34.86 | 1:17.75 | |||||
13 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 34.44 | 1:18.28 | |||||
14 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 36.96 | 1:18.59 | |||||
15 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.89 | 1:19.50 | |||||
16 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.39 | 1:20.15 | |||||
17 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 37.54 | 1:20.68 | |||||
18 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.91 | 1:21.00 | |||||
19 | Erica Persson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 36.64 | 1:21.39 | |||||
20 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 37.27 | 1:21.58 | |||||
21 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 37.84 | 1:22.35 | |||||
22 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 38.13 | 1:23.11 | |||||
22 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.16 | 1:23.11 | |||||
24 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 37.06 | 1:23.23 | |||||
25 | Alice Klasholm | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.97 | 1:24.16 | |||||
26 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.72 | 1:24.65 | |||||
27 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.22 | 1:25.74 | |||||
28 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.20 | 1:26.10 | |||||
29 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 38.52 | 1:27.06 | |||||
30 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 40.34 | 1:27.91 | |||||
31 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.63 | 1:32.90 | |||||
32 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 41.10 | 1:33.69 | |||||
33 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 38.89 | 1:34.29 | |||||
34 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 41.92 | 1:40.92 | |||||
35 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.20 | 1:46.09 | |||||
- | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | DNF | ||||||
- | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.29 | 1:07.55 | |||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.37 | 1:08.46 | |||||
3 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.59 | 1:09.25 | |||||
4 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.65 | 1:09.41 | |||||
5 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.63 | 1:09.70 | |||||
6 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 32.16 | 1:11.29 | |||||
7 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.38 | 1:11.38 | |||||
8 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.27 | 1:11.41 | |||||
9 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 33.06 | 1:11.58 | |||||
10 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.08 | 1:12.10 | |||||
11 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 33.06 | 1:12.35 | |||||
12 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 34.38 | 1:13.17 | |||||
13 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.09 | 1:13.31 | |||||
14 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.77 | 1:13.74 | |||||
15 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.35 | 1:13.98 | |||||
16 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.78 | 1:14.06 | |||||
17 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.80 | 1:14.08 | |||||
18 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 33.69 | 1:14.59 | |||||
19 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.79 | 1:14.60 | |||||
20 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.31 | 1:14.94 | |||||
21 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.50 | 1:15.39 | |||||
22 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.29 | 1:15.78 | |||||
23 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.02 | 1:15.89 | |||||
24 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.36 | 1:15.91 | |||||
25 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.74 | 1:16.01 | |||||
26 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.90 | 1:16.21 | |||||
27 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.31 | 1:16.55 | |||||
28 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.41 | 1:17.36 | |||||
29 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.53 | 1:17.45 | |||||
30 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.43 | 1:17.75 | |||||
30 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.12 | 1:17.75 | |||||
32 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.48 | 1:17.81 | |||||
33 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.19 | 1:18.22 | |||||
34 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.24 | 1:18.38 | |||||
35 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 35.23 | 1:18.82 | |||||
36 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 35.83 | 1:19.56 | |||||
37 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.92 | 1:21.33 | |||||
38 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.31 | 1:21.36 | |||||
39 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.13 | 1:21.81 | |||||
40 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 37.64 | 1:22.18 | |||||
41 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.61 | 1:22.29 | |||||
42 | Astrid Elmberg | 2002 | Kristianstads SLS | 36.60 | 1:23.14 | |||||
43 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.13 | 1:23.57 | |||||
44 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.18 | 1:24.32 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.41 | 1:04.55 | |||||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.67 | 1:06.21 | |||||
3 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.18 | 1:06.59 | |||||
4 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.02 | 1:06.88 | |||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.21 | 1:08.24 | |||||
6 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.03 | 1:08.27 | |||||
7 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 32.17 | 1:08.44 | |||||
8 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.16 | 1:09.25 | |||||
9 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.60 | 1:09.57 | |||||
10 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.81 | 1:09.72 | |||||
11 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.08 | 1:10.68 | |||||
12 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.17 | 1:11.12 | |||||
13 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.66 | 1:11.25 | |||||
14 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.84 | 1:11.48 | |||||
15 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 32.55 | 1:12.00 | |||||
16 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.41 | 1:12.39 | |||||
17 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.87 | 1:12.54 | |||||
18 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.82 | 1:13.30 | |||||
19 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 34.11 | 1:14.37 | |||||
20 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 34.27 | 1:14.39 | |||||
21 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 34.78 | 1:14.80 | |||||
22 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.91 | 1:14.85 | |||||
23 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 34.93 | 1:15.11 | |||||
24 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.15 | 1:15.14 | |||||
25 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.23 | 1:16.01 | |||||
26 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.07 | 1:16.05 | |||||
27 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.71 | 1:18.87 | |||||
28 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.63 | 1:19.95 | |||||
29 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.41 | 1:20.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:10 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.76 | 1:10.15 | |||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.42 | 1:12.09 | |||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.88 | 1:13.00 | |||||
4 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.40 | 1:13.06 | |||||
5 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.64 | 1:13.17 | |||||
6 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.60 | 1:14.13 | |||||
7 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.76 | 1:14.77 | |||||
8 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 33.60 | 1:15.57 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.10 | 1:07.13 | |||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.26 | 1:07.24 | |||||
3 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 31.98 | 1:07.49 | |||||
4 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.87 | 1:08.91 | |||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 31.43 | 1:09.02 | |||||
6 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.24 | 1:10.19 | |||||
7 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.67 | 1:11.03 | |||||
8 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.38 | 1:11.24 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.10 | 1:05.84 | |||||
2 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.05 | 1:06.23 | |||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.44 | 1:06.39 | |||||
4 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.37 | 1:06.88 | |||||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.73 | 1:07.69 | |||||
6 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 32.55 | 1:09.26 | |||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.72 | 1:09.63 | |||||
8 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.95 | 1:09.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:40 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.60 | 1:05.04 | |||||
2 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.70 | 1:05.84 | |||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 31.29 | 1:08.69 | |||||
4 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.86 | 1:10.21 | |||||
5 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.40 | 1:11.16 | |||||
6 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.77 | 1:11.49 | |||||
7 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.47 | 1:11.96 | |||||
8 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.99 | 1:12.23 | |||||
9 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 34.00 | 1:14.68 | |||||
10 | Joel Nilsson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 35.01 | 1:15.43 | |||||
11 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.73 | 1:15.85 | |||||
12 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.40 | 1:18.60 | |||||
13 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.13 | 1:18.75 | |||||
14 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 35.56 | 1:19.41 | |||||
15 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 34.69 | 1:19.48 | |||||
16 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.25 | 1:20.11 | |||||
17 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 36.44 | 1:22.10 | |||||
18 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.84 | 1:22.22 | |||||
19 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 36.51 | 1:22.68 | |||||
20 | Isaac Rasmussen | 2004 | Kristianstads SLS | 37.66 | 1:23.19 | |||||
21 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 38.49 | 1:27.35 | |||||
22 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.25 | 1:27.40 | |||||
23 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 37.17 | 1:27.98 | |||||
24 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 39.95 | 1:28.38 | |||||
25 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 40.32 | 1:29.14 | |||||
26 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 39.16 | 1:31.06 | |||||
27 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 41.66 | 1:32.92 | |||||
28 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 41.34 | 1:32.99 | |||||
- | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 28.04 | 1:01.97 | |||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.85 | 1:02.21 | |||||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.40 | 1:02.52 | |||||
4 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.24 | 1:02.90 | |||||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.36 | 1:04.57 | |||||
6 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.42 | 1:04.66 | |||||
7 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 30.56 | 1:04.74 | |||||
8 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 30.85 | 1:05.59 | |||||
9 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.17 | 1:05.97 | |||||
10 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 30.04 | 1:06.66 | |||||
11 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.57 | 1:07.55 | |||||
12 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.53 | 1:07.57 | |||||
13 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.37 | 1:07.68 | |||||
14 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 30.88 | 1:07.69 | |||||
15 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 31.38 | 1:07.72 | |||||
16 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.36 | 1:08.05 | |||||
17 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 31.74 | 1:08.13 | |||||
18 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.25 | 1:08.43 | |||||
19 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.61 | 1:08.54 | |||||
20 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.32 | 1:09.62 | |||||
21 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 31.48 | 1:09.92 | |||||
22 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.00 | 1:09.94 | |||||
23 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.37 | 1:10.05 | |||||
24 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 32.09 | 1:10.14 | |||||
25 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.41 | 1:10.15 | |||||
26 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.21 | 1:10.53 | |||||
27 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.42 | 1:11.01 | |||||
28 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 32.88 | 1:11.78 | |||||
29 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 33.76 | 1:12.16 | |||||
30 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.66 | 1:12.25 | |||||
31 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.53 | 1:12.40 | |||||
32 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 31.86 | 1:14.08 | |||||
33 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 33.14 | 1:14.47 | |||||
34 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 34.42 | 1:14.73 | |||||
35 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.34 | 1:14.75 | |||||
36 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.56 | 1:15.21 | |||||
37 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.63 | 1:15.36 | |||||
38 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.89 | 1:16.17 | |||||
39 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.84 | 1:16.49 | |||||
40 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.77 | 1:16.90 | |||||
41 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 35.19 | 1:16.97 | |||||
42 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.17 | 1:17.30 | |||||
43 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.81 | 1:17.35 | |||||
44 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.72 | 1:20.45 | |||||
45 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.16 | 1:21.02 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.76 | 57.69 | |||||
2 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 26.95 | 58.18 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.35 | 58.84 | |||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.05 | 59.10 | |||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.06 | 59.14 | |||||
6 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.22 | 1:00.16 | |||||
7 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.99 | 1:00.38 | |||||
8 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 27.92 | 1:00.56 | |||||
9 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.67 | 1:00.68 | |||||
10 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.27 | 1:01.16 | |||||
11 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.94 | 1:01.86 | |||||
12 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.25 | 1:01.93 | |||||
13 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.82 | 1:01.98 | |||||
14 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.10 | 1:02.18 | |||||
15 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 29.61 | 1:02.34 | |||||
16 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 29.48 | 1:03.17 | |||||
17 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.40 | 1:04.20 | |||||
18 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 29.81 | 1:04.32 | |||||
19 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.39 | 1:04.63 | |||||
20 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.46 | 1:05.22 | |||||
21 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.66 | 1:05.35 | |||||
22 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.33 | 1:05.56 | |||||
23 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.94 | 1:05.80 | |||||
24 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.77 | 1:05.89 | |||||
25 | Jonatan Wede | 1988 | Landskrona Simsällskap | 27.61 | 1:06.11 | |||||
26 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.31 | 1:06.31 | |||||
27 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 30.93 | 1:06.88 | |||||
28 | Erik Juliusson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 30.81 | 1:07.27 | |||||
29 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.12 | 1:07.30 | |||||
30 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 32.09 | 1:07.55 | |||||
31 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 31.34 | 1:08.07 | |||||
32 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.39 | 1:09.38 | |||||
33 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 31.88 | 1:09.90 | |||||
34 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 31.93 | 1:10.27 | |||||
35 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.43 | 1:10.62 | |||||
36 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.08 | 1:10.64 | |||||
37 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 33.11 | 1:12.95 | |||||
38 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.15 | 1:13.99 | |||||
39 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.54 | 1:15.13 | |||||
40 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.12 | 1:15.98 | |||||
41 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 34.06 | 1:18.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:40 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.94 | 1:04.37 | |||||
2 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.26 | 1:04.38 | |||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 31.70 | 1:09.06 | |||||
4 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.09 | 1:10.83 | |||||
5 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.50 | 1:10.94 | |||||
6 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.18 | 1:11.38 | |||||
7 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.50 | 1:11.92 | |||||
8 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.55 | 1:15.50 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.25 | 1:00.05 | |||||
2 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.86 | 1:00.85 | |||||
3 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.22 | 1:01.66 | |||||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.19 | 1:02.79 | |||||
5 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.24 | 1:03.33 | |||||
6 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.92 | 1:04.13 | |||||
7 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.64 | 1:04.39 | |||||
8 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 31.05 | 1:06.08 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.53 | 57.30 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.25 | 57.96 | |||||
3 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 27.61 | 58.22 | |||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.24 | 59.16 | |||||
5 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.97 | 1:00.07 | |||||
6 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 28.21 | 1:00.52 | |||||
7 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.08 | 1:00.60 | |||||
8 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.86 | 1:01.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.01 | 1:13.52 | 2:00.48 | 2:36.33 | |||
2 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.39 | 1:16.44 | 2:01.44 | 2:37.38 | |||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.96 | 1:13.42 | 2:01.46 | 2:39.38 | |||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 34.56 | 1:15.67 | 2:04.49 | 2:41.48 | |||
5 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.70 | 1:16.92 | 2:06.05 | 2:42.67 | |||
6 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.94 | 1:15.43 | 2:05.46 | 2:42.70 | |||
7 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 32.83 | 1:14.86 | 2:03.51 | 2:43.43 | |||
8 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 34.91 | 1:17.72 | 2:08.82 | 2:44.87 | |||
9 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 35.88 | 1:18.66 | 2:07.74 | 2:45.97 | |||
10 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.22 | 1:18.25 | 2:08.77 | 2:46.45 | |||
11 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.70 | 1:16.83 | 2:08.73 | 2:47.04 | |||
12 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.50 | 1:19.07 | 2:09.64 | 2:47.67 | |||
13 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 34.96 | 1:19.27 | 2:07.10 | 2:47.78 | |||
14 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 35.67 | 1:21.41 | 2:11.21 | 2:47.79 | |||
15 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 32.91 | 1:17.96 | 2:07.95 | 2:47.87 | |||
16 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 37.55 | 1:21.28 | 2:09.54 | 2:48.51 | |||
17 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 35.76 | 1:21.20 | 2:11.95 | 2:49.23 | |||
18 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.82 | 1:21.78 | 2:10.19 | 2:49.26 | |||
19 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.78 | 1:20.31 | 2:10.96 | 2:50.73 | |||
20 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.35 | 1:21.31 | 2:12.84 | 2:51.70 | |||
21 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 37.29 | 1:22.97 | 2:12.87 | 2:52.09 | |||
22 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 34.97 | 1:23.24 | 2:11.41 | 2:53.53 | |||
23 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.21 | 1:21.42 | 2:13.00 | 2:53.77 | |||
24 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 35.79 | 1:20.77 | 2:12.99 | 2:54.53 | |||
25 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.09 | 1:25.40 | 2:16.11 | 2:55.16 | |||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.04 | 1:11.16 | 1:53.94 | 2:28.90 | |||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.58 | 1:13.29 | 1:55.01 | 2:32.21 | |||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.01 | 1:13.64 | 1:58.38 | 2:32.93 | |||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.54 | 1:14.64 | 2:00.51 | 2:33.06 | |||
5 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.80 | 1:14.17 | 1:57.66 | 2:33.27 | |||
6 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.97 | 1:19.69 | 2:01.92 | 2:38.58 | |||
7 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 32.44 | 1:14.07 | 1:59.88 | 2:38.70 | |||
8 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.74 | 1:15.06 | 2:02.13 | 2:41.09 | |||
9 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.41 | 1:19.57 | 2:03.44 | 2:41.17 | |||
10 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 35.71 | 1:17.01 | 2:05.24 | 2:41.31 | |||
11 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.11 | 1:15.88 | 2:06.21 | 2:43.05 | |||
12 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 33.43 | 1:14.86 | 2:04.32 | 2:43.73 | |||
13 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.30 | 1:17.13 | 2:06.55 | 2:44.26 | |||
14 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.25 | 1:19.04 | 2:09.86 | 2:46.60 | |||
15 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.78 | 1:20.77 | 2:07.63 | 2:46.78 | |||
16 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 35.21 | 1:20.79 | 2:08.59 | 2:47.21 | |||
17 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.74 | 1:22.30 | 2:10.27 | 2:48.39 | |||
18 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.13 | 1:22.20 | 2:11.97 | 2:50.05 | |||
19 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.57 | 1:18.55 | 2:10.29 | 2:50.77 | |||
20 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 38.68 | 1:19.66 | 2:14.10 | 2:52.89 | |||
21 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.93 | 1:20.49 | 2:09.77 | 2:53.78 | |||
- | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.96 | 1:12.21 | 1:51.93 | 2:28.64 | |||
2 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 33.10 | 1:13.25 | 1:58.39 | 2:33.80 | |||
3 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.71 | 1:11.94 | 1:57.16 | 2:34.03 | |||
4 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.08 | 1:14.43 | 2:00.81 | 2:34.69 | |||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 32.59 | 1:14.44 | 1:58.07 | 2:34.87 | |||
6 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.62 | 1:14.98 | 2:00.60 | 2:35.52 | |||
7 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.34 | 1:17.74 | 2:00.38 | 2:37.52 | |||
8 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.27 | 1:17.89 | 1:59.92 | 2:37.71 | |||
9 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 34.01 | 1:14.16 | 2:00.44 | 2:37.74 | |||
10 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.04 | 1:16.92 | 2:00.56 | 2:38.69 | |||
11 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.26 | 1:16.20 | 2:02.34 | 2:39.08 | |||
12 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.17 | 1:15.71 | 2:01.56 | 2:39.80 | |||
13 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.17 | 1:15.73 | 2:04.33 | 2:40.57 | |||
14 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.55 | 1:15.76 | 2:02.26 | 2:40.63 | |||
15 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.42 | 1:19.11 | 2:06.37 | 2:41.16 | |||
16 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.70 | 1:15.55 | 2:04.70 | 2:41.72 | |||
17 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.75 | 1:16.37 | 2:02.69 | 2:41.86 | |||
18 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.74 | 1:16.58 | 2:07.06 | 2:43.06 | |||
19 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 36.11 | 1:22.24 | 2:10.27 | 2:50.85 | |||
20 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.40 | 1:20.33 | 2:13.35 | 2:51.11 | |||
21 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 34.68 | 1:20.11 | 2:15.51 | 2:54.00 | |||
- | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.92 | 1:14.60 | 1:58.73 | 2:33.99 | |||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.28 | 1:13.38 | 2:00.15 | 2:35.52 | |||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.45 | 1:15.06 | 2:01.99 | 2:37.54 | |||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 33.72 | 1:13.82 | 2:02.59 | 2:37.80 | |||
5 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 34.01 | 1:17.06 | 2:05.54 | 2:41.32 | |||
6 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.13 | 1:15.57 | 2:05.45 | 2:41.43 | |||
7 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 35.76 | 1:17.42 | 2:07.79 | 2:43.63 | |||
8 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.79 | 1:18.18 | 2:08.07 | 2:48.29 | |||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 31.65 | 1:09.83 | 1:52.24 | 2:26.35 | |||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.49 | 1:11.80 | 1:53.33 | 2:28.11 | |||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.07 | 1:12.93 | 1:57.64 | 2:30.77 | |||
4 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.60 | 1:14.55 | 1:57.52 | 2:30.90 | |||
5 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.64 | 1:14.54 | 2:00.25 | 2:32.37 | |||
6 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.36 | 1:17.83 | 1:58.60 | 2:33.36 | |||
7 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 31.44 | 1:10.96 | 1:56.44 | 2:34.31 | |||
8 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.50 | 1:14.15 | 2:01.88 | 2:39.81 | |||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.73 | 1:12.03 | 1:50.79 | 2:26.32 | |||
2 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 33.36 | 1:13.11 | 1:56.82 | 2:30.71 | |||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 31.59 | 1:11.75 | 1:54.60 | 2:31.82 | |||
4 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.46 | 1:11.66 | 1:56.85 | 2:33.47 | |||
5 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.79 | 1:13.86 | 1:59.23 | 2:33.48 | |||
6 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.94 | 1:13.75 | 2:00.44 | 2:34.69 | |||
7 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.36 | 1:17.71 | 2:00.12 | 2:37.89 | |||
8 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.68 | 1:16.93 | 2:01.04 | 2:39.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 12, 200m Medley Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.81 | 1:10.18 | 1:51.68 | 2:25.98 | |||
2 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.32 | 1:08.14 | 1:52.05 | 2:27.72 | |||
3 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.26 | 1:09.36 | 1:55.60 | 2:33.55 | |||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.24 | 1:13.84 | 1:58.64 | 2:34.80 | |||
5 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.33 | 1:13.10 | 2:02.12 | 2:38.72 | |||
6 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.70 | 1:18.23 | 2:05.14 | 2:40.42 | |||
7 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.96 | 1:16.86 | 2:05.10 | 2:40.45 | |||
8 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.57 | 1:14.68 | 2:04.43 | 2:41.04 | |||
9 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.78 | 1:17.48 | 2:04.32 | 2:42.31 | |||
10 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 32.89 | 1:19.51 | 2:05.51 | 2:42.44 | |||
11 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 33.67 | 1:17.95 | 2:04.38 | 2:42.63 | |||
12 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 34.51 | 1:20.95 | 2:07.62 | 2:42.94 | |||
13 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.58 | 1:20.01 | 2:07.71 | 2:47.24 | |||
14 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.10 | 1:22.07 | 2:15.00 | 2:55.30 | |||
15 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.62 | 1:22.11 | 2:17.71 | 2:55.53 | |||
16 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.82 | 1:21.23 | 2:14.98 | 2:55.54 | |||
17 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 38.71 | 1:24.45 | 2:19.75 | 2:57.96 | |||
18 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 38.11 | 1:25.59 | 2:17.26 | 2:58.94 | |||
19 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 38.43 | 1:23.05 | 2:17.01 | 3:00.04 | |||
20 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 41.84 | 1:29.71 | 2:24.88 | 3:03.70 | |||
21 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.87 | 1:26.33 | 2:20.11 | 3:03.72 | |||
- | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.26 | 1:05.55 | 1:47.22 | 2:18.78 | |||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.20 | 1:08.13 | 1:46.62 | 2:20.30 | |||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.61 | 1:05.99 | 1:47.02 | 2:22.30 | |||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.99 | 1:10.97 | 1:52.96 | 2:24.55 | |||
5 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 28.78 | 1:08.57 | 1:53.40 | 2:25.22 | |||
6 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.60 | 1:08.07 | 1:52.86 | 2:25.78 | |||
7 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 30.20 | 1:06.46 | 1:52.79 | 2:26.09 | |||
8 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.64 | 1:07.52 | 1:51.01 | 2:27.33 | |||
9 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.97 | 1:06.77 | 1:52.80 | 2:27.39 | |||
10 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.10 | 1:11.70 | 1:53.96 | 2:27.41 | |||
11 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.65 | 1:09.85 | 1:52.50 | 2:27.74 | |||
12 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.21 | 1:12.16 | 1:54.57 | 2:29.55 | |||
13 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 31.26 | 1:11.82 | 1:54.83 | 2:29.57 | |||
13 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 31.20 | 1:11.67 | 1:54.51 | 2:29.57 | |||
15 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.55 | 1:10.96 | 1:56.66 | 2:29.71 | |||
16 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.48 | 1:10.25 | 1:56.63 | 2:31.66 | |||
17 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.68 | 1:10.54 | 1:56.96 | 2:32.48 | |||
18 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.63 | 1:13.25 | 1:57.23 | 2:32.80 | |||
19 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.54 | 1:15.45 | 2:00.83 | 2:38.31 | |||
20 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.67 | 1:16.24 | 2:06.87 | 2:44.64 | |||
- | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.46 | 1:02.86 | 1:43.80 | 2:16.01 | |||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.52 | 1:06.29 | 1:43.71 | 2:17.05 | |||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 29.07 | 1:04.88 | 1:43.40 | 2:17.07 | |||
4 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.81 | 1:05.41 | 1:46.92 | 2:19.58 | |||
5 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.07 | 1:05.61 | 1:46.15 | 2:20.46 | |||
6 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.61 | 1:08.74 | 1:47.36 | 2:21.40 | |||
7 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.71 | 1:08.22 | 1:51.18 | 2:23.17 | |||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.74 | 1:04.63 | 1:47.48 | 2:24.00 | |||
9 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 30.26 | 1:08.73 | 1:50.89 | 2:24.05 | |||
10 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.83 | 1:07.48 | 1:49.47 | 2:24.17 | |||
11 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.52 | 1:10.48 | 1:51.53 | 2:26.16 | |||
12 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 28.16 | 1:06.35 | 1:53.74 | 2:26.47 | |||
13 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.98 | 1:12.06 | 1:52.85 | 2:26.67 | |||
13 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.38 | 1:05.18 | 1:52.83 | 2:26.67 | |||
15 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.08 | 1:10.85 | 1:57.42 | 2:27.23 | |||
16 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.30 | 1:09.41 | 1:53.90 | 2:28.14 | |||
17 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 29.72 | 1:07.15 | 1:51.06 | 2:28.23 | |||
18 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.55 | 1:12.58 | 1:53.69 | 2:28.40 | |||
19 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 31.73 | 1:10.80 | 1:55.34 | 2:28.91 | |||
20 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.63 | 1:15.07 | 1:56.95 | 2:30.95 | |||
21 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.58 | 1:11.45 | 1:57.92 | 2:34.39 | |||
22 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 29.66 | 1:11.47 | 1:59.89 | 2:34.56 | |||
- | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.09 | 1:10.56 | 1:51.53 | 2:25.44 | |||
2 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.14 | 1:09.63 | 1:52.13 | 2:26.27 | |||
3 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.76 | 1:10.20 | 1:54.21 | 2:31.78 | |||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.64 | 1:13.75 | 1:57.97 | 2:35.01 | |||
5 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.05 | 1:14.48 | 2:02.03 | 2:39.09 | |||
6 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.14 | 1:16.67 | 2:03.73 | 2:39.41 | |||
7 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.93 | 1:18.37 | 2:06.04 | 2:42.02 | |||
8 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.78 | 1:15.22 | 2:07.27 | 2:44.99 | |||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.77 | 1:05.40 | 1:46.25 | 2:18.25 | |||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.89 | 1:07.18 | 1:46.25 | 2:18.98 | |||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.88 | 1:06.50 | 1:48.32 | 2:21.89 | |||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.09 | 1:07.87 | 1:51.14 | 2:22.24 | |||
5 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.37 | 1:05.02 | 1:49.72 | 2:22.89 | |||
6 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.75 | 1:10.88 | 1:57.34 | 2:33.07 | |||
7 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.16 | 1:12.37 | 1:58.11 | 2:36.62 | |||
- | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.36 | 1:00.47 | 1:38.52 | 2:10.39 | |||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.61 | 1:03.17 | 1:43.47 | 2:15.26 | |||
3 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.54 | 1:06.43 | 1:43.57 | 2:16.96 | |||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.16 | 1:05.61 | 1:47.22 | 2:18.42 | |||
5 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.79 | 1:05.26 | 1:45.13 | 2:19.46 | |||
6 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 29.88 | 1:08.19 | 1:46.49 | 2:19.87 | |||
7 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.31 | 1:06.19 | 1:48.38 | 2:20.85 | |||
8 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.94 | 1:10.88 | 1:54.58 | 2:29.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 33.97 | ||||||
2 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.46 | ||||||
3 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 34.73 | ||||||
4 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 35.56 | ||||||
5 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 36.01 | ||||||
6 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 36.02 | ||||||
7 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 36.28 | ||||||
8 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 36.32 | ||||||
9 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 36.89 | ||||||
10 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 37.00 | ||||||
11 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.27 | ||||||
12 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 37.49 | ||||||
13 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.52 | ||||||
14 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.01 | ||||||
15 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 38.39 | ||||||
16 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.56 | ||||||
17 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.96 | ||||||
18 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.98 | ||||||
19 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.99 | ||||||
20 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 39.07 | ||||||
21 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 39.13 | ||||||
22 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.16 | ||||||
23 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 39.19 | ||||||
24 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.20 | ||||||
25 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.25 | ||||||
26 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.26 | ||||||
27 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.30 | ||||||
28 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 39.60 | ||||||
29 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 39.72 | ||||||
30 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.92 | ||||||
30 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.92 | ||||||
32 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 39.98 | ||||||
33 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.06 | ||||||
34 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.78 | ||||||
35 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.01 | ||||||
36 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 41.52 | ||||||
37 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.55 | ||||||
38 | Liidia Kubenia | 2004 | Simklubben Ran | 43.33 | ||||||
39 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.77 | ||||||
40 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.08 | ||||||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.59 | ||||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.89 | ||||||
3 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.98 | ||||||
4 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.27 | ||||||
5 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.52 | ||||||
6 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 32.64 | ||||||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.96 | ||||||
8 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.98 | ||||||
9 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 33.16 | ||||||
10 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.28 | ||||||
11 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.75 | ||||||
12 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 33.82 | ||||||
13 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 34.05 | ||||||
14 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 34.14 | ||||||
15 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.17 | ||||||
16 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 34.50 | ||||||
17 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 34.53 | ||||||
18 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.58 | ||||||
19 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.65 | ||||||
20 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.89 | ||||||
21 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.17 | ||||||
22 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.26 | ||||||
23 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.44 | ||||||
23 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.44 | ||||||
25 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 35.49 | ||||||
26 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 35.92 | ||||||
27 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.99 | ||||||
27 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.99 | ||||||
29 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.03 | ||||||
30 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 36.11 | ||||||
31 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.30 | ||||||
32 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.73 | ||||||
33 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.85 | ||||||
34 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.90 | ||||||
35 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.18 | ||||||
36 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.27 | ||||||
37 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.30 | ||||||
38 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.44 | ||||||
39 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 37.82 | ||||||
40 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 38.19 | ||||||
41 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.37 | ||||||
42 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.49 | ||||||
43 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.62 | ||||||
44 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 39.32 | ||||||
45 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 39.55 | ||||||
- | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 31.29 | ||||||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.93 | ||||||
3 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.99 | ||||||
4 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.34 | ||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.37 | ||||||
6 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.43 | ||||||
7 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.05 | ||||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.10 | ||||||
9 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.34 | ||||||
10 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 33.66 | ||||||
11 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.72 | ||||||
12 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.06 | ||||||
13 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.07 | ||||||
14 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 34.13 | ||||||
15 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.37 | ||||||
16 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.71 | ||||||
17 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.08 | ||||||
18 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.26 | ||||||
19 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 36.31 | ||||||
20 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.45 | ||||||
21 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 36.63 | ||||||
22 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.38 | ||||||
23 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 37.66 | ||||||
24 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 37.72 | ||||||
25 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 37.94 | ||||||
26 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.11 | ||||||
27 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.62 | ||||||
28 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.46 | ||||||
- | Caroline Lindborg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 33.22 | ||||||
2 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.42 | ||||||
3 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.17 | ||||||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 34.86 | ||||||
5 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 35.16 | ||||||
6 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 35.19 | ||||||
7 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 35.35 | ||||||
8 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 36.30 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.55 | ||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.65 | ||||||
3 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.25 | ||||||
4 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 32.42 | ||||||
5 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.57 | ||||||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.61 | ||||||
7 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.24 | ||||||
- | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.33 | ||||||
2 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.75 | ||||||
3 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.44 | ||||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
5 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.77 | ||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.92 | ||||||
7 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.23 | ||||||
8 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 30.91 | ||||||
2 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.10 | ||||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 32.39 | ||||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.66 | ||||||
5 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.28 | ||||||
6 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.48 | ||||||
7 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.62 | ||||||
8 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.78 | ||||||
9 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 35.39 | ||||||
10 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 35.81 | ||||||
11 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 35.98 | ||||||
12 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.30 | ||||||
13 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 36.85 | ||||||
14 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.98 | ||||||
15 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.13 | ||||||
16 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 37.62 | ||||||
17 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.91 | ||||||
18 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.01 | ||||||
19 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.30 | ||||||
20 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 38.45 | ||||||
21 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 38.54 | ||||||
22 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 38.69 | ||||||
23 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 38.73 | ||||||
24 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 38.94 | ||||||
25 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 39.54 | ||||||
26 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 41.33 | ||||||
27 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 41.43 | ||||||
28 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 42.75 | ||||||
29 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.99 | ||||||
30 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 43.15 | ||||||
31 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 43.16 | ||||||
32 | Erik Koch | 2004 | Simklubben Hajen | 45.92 | ||||||
- | Alexander Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 29.37 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.58 | ||||||
3 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 29.81 | ||||||
4 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.44 | ||||||
5 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.63 | ||||||
6 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 30.68 | ||||||
7 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.72 | ||||||
8 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 31.54 | ||||||
9 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.65 | ||||||
10 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 31.96 | ||||||
11 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 31.97 | ||||||
12 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.10 | ||||||
13 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.29 | ||||||
14 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 32.31 | ||||||
15 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.83 | ||||||
16 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.98 | ||||||
17 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.00 | ||||||
18 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.16 | ||||||
19 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.79 | ||||||
20 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.80 | ||||||
21 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.08 | ||||||
22 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.10 | ||||||
23 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 34.11 | ||||||
24 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.29 | ||||||
25 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.31 | ||||||
26 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.46 | ||||||
27 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 34.81 | ||||||
28 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.88 | ||||||
29 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 35.12 | ||||||
30 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 35.17 | ||||||
31 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 35.28 | ||||||
32 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 35.53 | ||||||
33 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.61 | ||||||
34 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.62 | ||||||
35 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.81 | ||||||
36 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.94 | ||||||
37 | Joel Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.73 | ||||||
38 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 36.76 | ||||||
39 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 38.24 | ||||||
40 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 38.84 | ||||||
41 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 40.20 | ||||||
42 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 40.39 | ||||||
- | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Myrvold | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.88 | ||||||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 29.03 | ||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.21 | ||||||
4 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.32 | ||||||
5 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.08 | ||||||
6 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.12 | ||||||
7 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.22 | ||||||
8 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 30.26 | ||||||
9 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 30.52 | ||||||
10 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.78 | ||||||
11 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.84 | ||||||
12 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.97 | ||||||
13 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.26 | ||||||
14 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.53 | ||||||
15 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 31.63 | ||||||
16 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.66 | ||||||
17 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.93 | ||||||
18 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.00 | ||||||
19 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 32.08 | ||||||
20 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.33 | ||||||
21 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.57 | ||||||
22 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.48 | ||||||
23 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 34.54 | ||||||
24 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.67 | ||||||
25 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 34.88 | ||||||
26 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.66 | ||||||
- | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 30.79 | ||||||
2 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.62 | ||||||
3 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.99 | ||||||
4 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 32.28 | ||||||
5 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.21 | ||||||
6 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 34.52 | ||||||
7 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.65 | ||||||
8 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 35.02 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.46 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 28.83 | ||||||
3 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 29.88 | ||||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 30.10 | ||||||
5 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.51 | ||||||
6 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.56 | ||||||
7 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.81 | ||||||
8 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 31.26 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.46 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.57 | ||||||
3 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.82 | ||||||
4 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.20 | ||||||
5 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.18 | ||||||
6 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.41 | ||||||
7 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.46 | ||||||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 30.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.60 | 1:01.51 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.12 | 1:02.84 | |||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.59 | 1:02.88 | |||||
4 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.73 | 1:03.24 | |||||
5 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.49 | 1:03.26 | |||||
6 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 30.54 | 1:04.03 | |||||
7 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.79 | 1:04.68 | |||||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 31.42 | 1:04.73 | |||||
9 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 30.82 | 1:04.74 | |||||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.35 | 1:04.86 | |||||
11 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 30.39 | 1:05.29 | |||||
12 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 31.45 | 1:05.46 | |||||
13 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 31.67 | 1:05.60 | |||||
14 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 31.56 | 1:05.80 | |||||
15 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 31.44 | 1:05.93 | |||||
16 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.91 | 1:06.05 | |||||
17 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.52 | 1:06.15 | |||||
18 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.01 | 1:06.41 | |||||
19 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 31.81 | 1:07.20 | |||||
20 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.72 | 1:07.33 | |||||
21 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.52 | 1:07.42 | |||||
22 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 32.50 | 1:08.17 | |||||
23 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 32.33 | 1:08.29 | |||||
24 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 33.32 | 1:08.84 | |||||
25 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 33.15 | 1:09.07 | |||||
26 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.64 | 1:09.12 | |||||
27 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.30 | 1:09.94 | |||||
28 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:10.00 | |||||
29 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.65 | 1:10.25 | |||||
30 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 33.75 | 1:10.45 | |||||
31 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.80 | 1:10.61 | |||||
32 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.93 | 1:11.01 | |||||
33 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 34.05 | 1:12.53 | |||||
34 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 34.71 | 1:12.77 | |||||
35 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.37 | 1:13.01 | |||||
36 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 35.01 | 1:13.39 | |||||
36 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.64 | 1:13.39 | |||||
38 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 35.01 | 1:14.52 | |||||
39 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.06 | 1:18.27 | |||||
- | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.72 | 1:00.25 | |||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.79 | 1:01.24 | |||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.29 | 1:01.89 | |||||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.25 | 1:02.02 | |||||
5 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.66 | 1:02.16 | |||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.79 | 1:02.85 | |||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.72 | 1:02.99 | |||||
8 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | 1:03.37 | |||||
9 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.00 | 1:04.05 | |||||
10 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.68 | 1:04.06 | |||||
11 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 30.64 | 1:04.57 | |||||
12 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.62 | 1:04.61 | |||||
13 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.39 | 1:04.64 | |||||
14 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 31.11 | 1:04.74 | |||||
15 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 30.59 | 1:04.85 | |||||
16 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.09 | 1:04.98 | |||||
16 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 31.14 | 1:04.98 | |||||
18 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.92 | 1:05.30 | |||||
19 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.28 | 1:05.57 | |||||
20 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.84 | 1:05.58 | |||||
21 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.09 | 1:05.66 | |||||
22 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.28 | 1:05.77 | |||||
23 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 32.11 | 1:05.85 | |||||
24 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 31.16 | 1:05.91 | |||||
25 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 32.04 | 1:05.92 | |||||
26 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.34 | 1:05.97 | |||||
27 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.38 | 1:06.23 | |||||
28 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.92 | 1:06.36 | |||||
29 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.90 | 1:06.38 | |||||
30 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.58 | 1:06.44 | |||||
31 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 31.76 | 1:06.70 | |||||
32 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.15 | 1:07.02 | |||||
33 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.48 | 1:07.17 | |||||
34 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.12 | 1:07.73 | |||||
35 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 32.07 | 1:07.93 | |||||
36 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.64 | 1:09.08 | |||||
37 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 33.23 | 1:09.34 | |||||
- | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.39 | 58.76 | |||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.70 | 59.15 | |||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.34 | 59.51 | |||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.35 | 1:01.01 | |||||
5 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.82 | 1:01.26 | |||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.75 | 1:01.34 | |||||
7 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 29.51 | 1:01.54 | |||||
8 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.56 | 1:03.37 | |||||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.13 | 1:03.45 | |||||
10 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.67 | 1:03.51 | |||||
11 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 29.98 | 1:03.72 | |||||
12 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 30.07 | 1:03.76 | |||||
13 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.34 | 1:03.82 | |||||
14 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.94 | 1:03.87 | |||||
15 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.34 | 1:03.89 | |||||
16 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.64 | 1:04.07 | |||||
17 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 30.94 | 1:04.19 | |||||
18 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.42 | 1:04.22 | |||||
19 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 30.29 | 1:04.30 | |||||
20 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.48 | 1:04.59 | |||||
21 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.64 | 1:04.88 | |||||
22 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 30.80 | 1:04.95 | |||||
23 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.22 | 1:05.17 | |||||
24 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.28 | 1:05.24 | |||||
25 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 31.18 | 1:05.29 | |||||
26 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 30.96 | 1:05.38 | |||||
27 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.86 | 1:05.46 | |||||
28 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 31.40 | 1:05.59 | |||||
29 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.79 | 1:05.64 | |||||
30 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 31.58 | 1:05.91 | |||||
31 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 31.44 | 1:06.02 | |||||
32 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 31.48 | 1:06.63 | |||||
33 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 31.54 | 1:06.64 | |||||
34 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.06 | 1:06.97 | |||||
35 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.93 | 1:07.73 | |||||
36 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.93 | 1:07.90 | |||||
37 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.96 | 1:08.78 | |||||
- | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 29.82 | 1:01.21 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.72 | 1:01.57 | |||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.38 | 1:02.06 | |||||
4 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.95 | 1:03.19 | |||||
5 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 30.78 | 1:03.73 | |||||
6 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.68 | 1:03.79 | |||||
7 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.84 | 1:04.17 | |||||
7 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 31.37 | 1:04.17 | |||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.00 | 1:00.33 | |||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.54 | 1:00.74 | |||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.64 | 1:00.85 | |||||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.95 | 1:00.96 | |||||
5 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.74 | 1:02.48 | |||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.10 | 1:02.80 | |||||
6 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.43 | 1:02.80 | |||||
8 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.39 | 1:03.29 | |||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 27.31 | 57.15 | |||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 27.85 | 57.75 | |||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.56 | 59.33 | |||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.86 | 59.77 | |||||
5 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 29.88 | 1:01.40 | |||||
6 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.13 | 1:01.52 | |||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.71 | 1:01.64 | |||||
8 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.17 | 1:02.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 28.16 | 58.82 | |||||
2 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.74 | 1:00.03 | |||||
3 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.01 | 1:00.51 | |||||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.28 | 1:01.81 | |||||
5 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 29.47 | 1:02.13 | |||||
6 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.60 | 1:03.24 | |||||
7 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.61 | 1:03.95 | |||||
8 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.57 | 1:04.30 | |||||
9 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.82 | 1:05.27 | |||||
10 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 30.65 | 1:05.67 | |||||
11 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 31.53 | 1:05.96 | |||||
12 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.90 | 1:06.05 | |||||
13 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.53 | 1:06.69 | |||||
14 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 31.83 | 1:07.01 | |||||
15 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.31 | 1:07.46 | |||||
16 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 31.85 | 1:08.01 | |||||
17 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 32.24 | 1:08.05 | |||||
18 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.82 | 1:08.50 | |||||
19 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 32.50 | 1:08.64 | |||||
20 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.39 | 1:08.70 | |||||
21 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.19 | 1:09.51 | |||||
22 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 33.56 | 1:10.15 | |||||
23 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 33.45 | 1:10.19 | |||||
24 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 34.14 | 1:10.36 | |||||
25 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 34.09 | 1:10.72 | |||||
26 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 33.79 | 1:10.83 | |||||
27 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.07 | 1:11.56 | |||||
28 | Isaac Rasmussen | 2004 | Kristianstads SLS | 34.24 | 1:11.79 | |||||
29 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.81 | 1:11.90 | |||||
30 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 34.86 | 1:12.81 | |||||
31 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 34.99 | 1:13.85 | |||||
- | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.11 | 56.01 | |||||
2 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.43 | 56.64 | |||||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 27.35 | 56.71 | |||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 27.39 | 57.60 | |||||
5 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.76 | 57.68 | |||||
6 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.61 | 57.70 | |||||
7 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.05 | 57.76 | |||||
8 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.70 | 57.77 | |||||
9 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.94 | 57.88 | |||||
10 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.16 | 58.37 | |||||
11 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 28.35 | 58.47 | |||||
12 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 28.13 | 58.70 | |||||
13 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 28.43 | 58.91 | |||||
14 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 27.92 | 59.02 | |||||
15 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.16 | 59.17 | |||||
16 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 28.28 | 59.19 | |||||
17 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 28.58 | 59.63 | |||||
18 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 28.79 | 59.68 | |||||
19 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.67 | 1:00.19 | |||||
20 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.48 | 1:00.35 | |||||
21 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 28.86 | 1:00.57 | |||||
21 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.73 | 1:00.57 | |||||
23 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 28.73 | 1:00.59 | |||||
24 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 28.94 | 1:01.04 | |||||
25 | Alens Daugelis | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.47 | 1:01.12 | |||||
26 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.88 | 1:01.71 | |||||
27 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 29.33 | 1:02.01 | |||||
28 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.83 | 1:02.45 | |||||
29 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 30.11 | 1:02.93 | |||||
30 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.02 | 1:03.15 | |||||
31 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 31.31 | 1:03.20 | |||||
32 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 30.85 | 1:03.25 | |||||
33 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.39 | 1:03.90 | |||||
34 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 34.88 | 1:12.27 | |||||
- | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | DNS | ||||||
- | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.35 | 53.53 | |||||
2 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.32 | 54.32 | |||||
3 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 26.32 | 54.43 | |||||
4 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.43 | 55.81 | |||||
5 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.00 | 55.92 | |||||
6 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.77 | 55.98 | |||||
7 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.34 | 56.22 | |||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.09 | 56.26 | |||||
9 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.10 | 56.44 | |||||
10 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.95 | 56.50 | |||||
11 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 27.25 | 56.51 | |||||
12 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.05 | 56.57 | |||||
13 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.43 | 56.62 | |||||
14 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.11 | 56.74 | |||||
15 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.31 | 56.80 | |||||
16 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.37 | 56.96 | |||||
17 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.07 | 57.07 | |||||
18 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 27.20 | 57.79 | |||||
19 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.78 | 58.14 | |||||
20 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 27.87 | 58.20 | |||||
21 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 28.08 | 58.38 | |||||
22 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.80 | 58.41 | |||||
22 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 27.91 | 58.41 | |||||
24 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 27.58 | 58.51 | |||||
25 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.67 | 59.15 | |||||
26 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | 59.61 | |||||
27 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 28.72 | 59.79 | |||||
28 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 28.52 | 59.81 | |||||
29 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.61 | 59.85 | |||||
30 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.00 | 1:00.81 | |||||
31 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.93 | 1:01.03 | |||||
32 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 28.48 | 1:01.15 | |||||
33 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 28.53 | 1:01.44 | |||||
34 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 29.28 | 1:01.50 | |||||
- | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 28.58 | 59.10 | |||||
2 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 28.80 | 59.42 | |||||
3 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.96 | 59.52 | |||||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.33 | 1:02.26 | |||||
5 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 29.43 | 1:02.61 | |||||
6 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.03 | 1:02.76 | |||||
7 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.55 | 1:03.35 | |||||
8 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.55 | 1:04.40 | |||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.07 | 55.77 | |||||
2 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 26.72 | 55.82 | |||||
3 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.25 | 56.52 | |||||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.59 | 56.57 | |||||
5 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 27.55 | 57.11 | |||||
6 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.90 | 57.39 | |||||
7 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.26 | 57.51 | |||||
8 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.45 | 58.02 | |||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.54 | 53.39 | |||||
2 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.19 | 54.25 | |||||
3 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 26.21 | 54.96 | |||||
4 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.92 | 55.61 | |||||
5 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.94 | 56.19 | |||||
5 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.78 | 56.19 | |||||
7 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.06 | 56.52 | |||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.19 | 56.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.83 | ||||||
2 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.87 | ||||||
3 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.12 | ||||||
4 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.28 | ||||||
5 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 32.55 | ||||||
6 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.67 | ||||||
7 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 32.83 | ||||||
8 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 32.92 | ||||||
9 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.94 | ||||||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.00 | ||||||
11 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 33.25 | ||||||
12 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 33.51 | ||||||
13 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.89 | ||||||
14 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.17 | ||||||
15 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 34.22 | ||||||
16 | Alice Klasholm | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.24 | ||||||
17 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 34.35 | ||||||
18 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 34.56 | ||||||
19 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.72 | ||||||
20 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 34.84 | ||||||
21 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 34.87 | ||||||
22 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 35.11 | ||||||
23 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 35.16 | ||||||
24 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 35.31 | ||||||
25 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 35.44 | ||||||
26 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.64 | ||||||
27 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.09 | ||||||
28 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 36.12 | ||||||
29 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.20 | ||||||
30 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.28 | ||||||
31 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 36.30 | ||||||
32 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 36.60 | ||||||
33 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 36.69 | ||||||
34 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 37.40 | ||||||
35 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.56 | ||||||
36 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 37.84 | ||||||
37 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 38.23 | ||||||
38 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 38.76 | ||||||
39 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 42.33 | ||||||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.39 | ||||||
2 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.55 | ||||||
3 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.60 | ||||||
4 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 30.76 | ||||||
5 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 31.20 | ||||||
5 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.20 | ||||||
7 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.39 | ||||||
8 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.42 | ||||||
9 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.52 | ||||||
10 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.54 | ||||||
11 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 31.59 | ||||||
12 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.69 | ||||||
13 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.95 | ||||||
14 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 32.00 | ||||||
15 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.07 | ||||||
16 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.09 | ||||||
17 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.20 | ||||||
18 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.22 | ||||||
19 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.43 | ||||||
20 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.44 | ||||||
20 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.44 | ||||||
22 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.48 | ||||||
23 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 32.50 | ||||||
24 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.61 | ||||||
25 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.67 | ||||||
26 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.73 | ||||||
27 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.79 | ||||||
28 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.98 | ||||||
29 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.02 | ||||||
30 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.04 | ||||||
31 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.38 | ||||||
32 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 33.44 | ||||||
32 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 33.44 | ||||||
34 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 33.59 | ||||||
35 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.75 | ||||||
36 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.82 | ||||||
37 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 33.89 | ||||||
38 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.00 | ||||||
39 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.38 | ||||||
40 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.82 | ||||||
41 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 35.46 | ||||||
42 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.45 | ||||||
43 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.97 | ||||||
- | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 29.72 | ||||||
2 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.31 | ||||||
3 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.36 | ||||||
4 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 30.40 | ||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.44 | ||||||
6 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.47 | ||||||
7 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.48 | ||||||
8 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.51 | ||||||
9 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.85 | ||||||
10 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.34 | ||||||
11 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 31.35 | ||||||
12 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 31.58 | ||||||
13 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.99 | ||||||
14 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.07 | ||||||
15 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.10 | ||||||
16 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.18 | ||||||
17 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.19 | ||||||
18 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 32.20 | ||||||
19 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 32.35 | ||||||
20 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.40 | ||||||
20 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.40 | ||||||
22 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.50 | ||||||
23 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 32.90 | ||||||
24 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.92 | ||||||
25 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.05 | ||||||
26 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 33.22 | ||||||
27 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 33.28 | ||||||
28 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.46 | ||||||
29 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.56 | ||||||
30 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 33.84 | ||||||
31 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.19 | ||||||
32 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.31 | ||||||
33 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 34.37 | ||||||
34 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.73 | ||||||
35 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.97 | ||||||
36 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.70 | ||||||
37 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.92 | ||||||
38 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.70 | ||||||
39 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:00.84 | ||||||
- | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.07 | ||||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.18 | ||||||
3 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.42 | ||||||
4 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.46 | ||||||
5 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 31.53 | ||||||
6 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 31.56 | ||||||
7 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.87 | ||||||
8 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 32.05 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.65 | ||||||
2 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.06 | ||||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 30.69 | ||||||
4 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 30.92 | ||||||
5 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.10 | ||||||
6 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.21 | ||||||
7 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.24 | ||||||
8 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.62 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 29.21 | ||||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.38 | ||||||
3 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.76 | ||||||
4 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 30.04 | ||||||
5 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.14 | ||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.31 | ||||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.54 | ||||||
- | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.05 | ||||||
2 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 29.69 | ||||||
3 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.02 | ||||||
4 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 31.03 | ||||||
5 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.21 | ||||||
6 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.55 | ||||||
7 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.17 | ||||||
8 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.27 | ||||||
9 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 32.47 | ||||||
10 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.71 | ||||||
11 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.97 | ||||||
12 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.10 | ||||||
13 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 33.57 | ||||||
14 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 33.71 | ||||||
15 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.67 | ||||||
15 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.67 | ||||||
17 | Isaac Rasmussen | 2004 | Kristianstads SLS | 34.81 | ||||||
18 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 34.90 | ||||||
19 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 35.34 | ||||||
20 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.02 | ||||||
21 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.49 | ||||||
22 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.53 | ||||||
23 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 36.66 | ||||||
24 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 37.51 | ||||||
25 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.67 | ||||||
26 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.76 | ||||||
27 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 38.62 | ||||||
28 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 38.77 | ||||||
29 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.05 | ||||||
30 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.41 | ||||||
31 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.56 | ||||||
32 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.59 | ||||||
33 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 43.44 | ||||||
34 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 46.05 | ||||||
- | Alexander Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.55 | ||||||
2 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.76 | ||||||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.94 | ||||||
4 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 28.10 | ||||||
5 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.18 | ||||||
6 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 28.64 | ||||||
7 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 28.98 | ||||||
8 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.16 | ||||||
9 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.22 | ||||||
10 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.24 | ||||||
11 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 29.32 | ||||||
12 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 29.39 | ||||||
13 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 29.61 | ||||||
14 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 29.65 | ||||||
15 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 30.07 | ||||||
16 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.10 | ||||||
17 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.24 | ||||||
18 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.35 | ||||||
19 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.50 | ||||||
20 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 30.78 | ||||||
21 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.85 | ||||||
22 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.92 | ||||||
23 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.16 | ||||||
24 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 31.44 | ||||||
25 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.54 | ||||||
26 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.55 | ||||||
27 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.62 | ||||||
28 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.80 | ||||||
29 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 31.83 | ||||||
30 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.86 | ||||||
31 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.00 | ||||||
32 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 32.17 | ||||||
33 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 33.07 | ||||||
34 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 33.29 | ||||||
35 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.62 | ||||||
36 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 35.05 | ||||||
37 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 36.26 | ||||||
38 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 37.33 | ||||||
- | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | DNS | ||||||
- | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 26.26 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.31 | ||||||
3 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.38 | ||||||
4 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 26.56 | ||||||
5 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.83 | ||||||
6 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.96 | ||||||
7 | Jonatan Wede | 1988 | Landskrona Simsällskap | 27.08 | ||||||
8 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.19 | ||||||
9 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.22 | ||||||
10 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 27.36 | ||||||
11 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.42 | ||||||
12 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.51 | ||||||
13 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.62 | ||||||
14 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.93 | ||||||
15 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 28.01 | ||||||
16 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 28.04 | ||||||
17 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 28.13 | ||||||
18 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.27 | ||||||
19 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.40 | ||||||
20 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.46 | ||||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.64 | ||||||
22 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.77 | ||||||
23 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.80 | ||||||
24 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.88 | ||||||
25 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 28.90 | ||||||
26 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 29.19 | ||||||
27 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 29.38 | ||||||
28 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 29.45 | ||||||
29 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.50 | ||||||
30 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.56 | ||||||
31 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 29.63 | ||||||
32 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.74 | ||||||
33 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.83 | ||||||
34 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 30.16 | ||||||
35 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.27 | ||||||
36 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.53 | ||||||
37 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 30.89 | ||||||
38 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.05 | ||||||
39 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 31.13 | ||||||
40 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 31.22 | ||||||
41 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.37 | ||||||
- | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Joel Wall | 2001 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 29.42 | ||||||
2 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 30.93 | ||||||
3 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.01 | ||||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.61 | ||||||
4 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 31.61 | ||||||
6 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.68 | ||||||
7 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 32.90 | ||||||
- | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.97 | ||||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.48 | ||||||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.51 | ||||||
4 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.61 | ||||||
4 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.61 | ||||||
6 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 27.72 | ||||||
7 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 29.33 | ||||||
8 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.34 | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.61 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.87 | ||||||
3 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 26.29 | ||||||
4 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 26.65 | ||||||
5 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.82 | ||||||
6 | Jonatan Wede | 1988 | Landskrona Simsällskap | 27.22 | ||||||
7 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.29 | ||||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.19 | 1:20.86 | |||||
2 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.62 | 1:22.15 | |||||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.19 | 1:23.67 | |||||
4 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.04 | 1:23.82 | |||||
5 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 39.11 | 1:23.88 | |||||
6 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 39.29 | 1:23.97 | |||||
7 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 39.65 | 1:24.04 | |||||
8 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.16 | 1:24.15 | |||||
9 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.81 | 1:24.62 | |||||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 39.37 | 1:24.86 | |||||
11 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.05 | 1:25.34 | |||||
12 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.39 | 1:25.48 | |||||
13 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 39.81 | 1:26.77 | |||||
14 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.79 | 1:26.98 | |||||
15 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 41.43 | 1:27.44 | |||||
16 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 42.05 | 1:27.66 | |||||
17 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 41.45 | 1:27.72 | |||||
18 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 41.23 | 1:29.37 | |||||
19 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 41.81 | 1:29.85 | |||||
20 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.84 | 1:30.06 | |||||
21 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 43.14 | 1:30.41 | |||||
22 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 43.36 | 1:30.60 | |||||
23 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.15 | 1:30.71 | |||||
24 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 42.25 | 1:30.72 | |||||
25 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 42.71 | 1:30.74 | |||||
26 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 43.09 | 1:30.82 | |||||
27 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 43.16 | 1:31.11 | |||||
28 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.65 | 1:31.57 | |||||
29 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 43.30 | 1:31.60 | |||||
30 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.25 | 1:33.25 | |||||
31 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.05 | 1:33.40 | |||||
32 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 43.26 | 1:33.63 | |||||
33 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 45.62 | 1:34.50 | |||||
34 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.06 | 1:35.20 | |||||
35 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.95 | 1:35.37 | |||||
36 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 44.03 | 1:35.44 | |||||
37 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 45.36 | 1:35.97 | |||||
38 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.11 | 1:37.59 | |||||
39 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 44.93 | 1:37.99 | |||||
40 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.86 | 1:39.24 | |||||
41 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.01 | 1:39.32 | |||||
42 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.48 | 1:39.87 | |||||
- | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.85 | 1:16.12 | |||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.68 | 1:17.29 | |||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.23 | 1:17.36 | |||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:18.94 | |||||
5 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.32 | 1:19.74 | |||||
6 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 37.70 | 1:21.03 | |||||
7 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 38.11 | 1:21.09 | |||||
8 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 38.08 | 1:21.10 | |||||
9 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 38.32 | 1:21.47 | |||||
10 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.89 | 1:22.00 | |||||
11 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.33 | 1:22.23 | |||||
12 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 38.54 | 1:22.37 | |||||
13 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.33 | 1:22.71 | |||||
14 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.88 | 1:23.01 | |||||
15 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.67 | 1:23.25 | |||||
16 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.89 | 1:23.26 | |||||
17 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 39.28 | 1:23.62 | |||||
18 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 39.23 | 1:24.34 | |||||
19 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.52 | 1:24.40 | |||||
20 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.84 | 1:24.47 | |||||
21 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 39.51 | 1:24.68 | |||||
22 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.59 | 1:24.87 | |||||
23 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.36 | 1:24.93 | |||||
24 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.19 | 1:25.12 | |||||
25 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 39.36 | 1:25.60 | |||||
26 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.10 | 1:26.10 | |||||
27 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.15 | 1:26.18 | |||||
28 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.58 | 1:26.25 | |||||
29 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.03 | 1:26.47 | |||||
30 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 39.36 | 1:26.52 | |||||
31 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 40.18 | 1:26.62 | |||||
32 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.74 | 1:26.70 | |||||
33 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 41.82 | 1:27.15 | |||||
34 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 40.77 | 1:27.50 | |||||
35 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 40.77 | 1:27.61 | |||||
36 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.87 | 1:27.62 | |||||
37 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.36 | 1:28.28 | |||||
38 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 41.81 | 1:29.49 | |||||
39 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 41.93 | 1:29.80 | |||||
40 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.30 | 1:30.37 | |||||
41 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.26 | 1:30.47 | |||||
42 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 43.06 | 1:30.70 | |||||
43 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 41.34 | 1:31.03 | |||||
44 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.56 | 1:33.03 | |||||
45 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.08 | 1:33.27 | |||||
46 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.65 | 1:34.77 | |||||
- | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.61 | 1:15.04 | |||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.19 | 1:16.33 | |||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.95 | 1:16.54 | |||||
4 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.53 | 1:17.92 | |||||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 36.83 | 1:18.36 | |||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.46 | 1:18.39 | |||||
7 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.66 | 1:19.09 | |||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.73 | 1:19.50 | |||||
9 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.05 | 1:19.94 | |||||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.63 | 1:20.31 | |||||
11 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 37.10 | 1:21.36 | |||||
12 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.09 | 1:21.63 | |||||
13 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.48 | 1:22.86 | |||||
14 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.60 | 1:23.29 | |||||
15 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 39.83 | 1:25.30 | |||||
16 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 39.72 | 1:25.32 | |||||
17 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.94 | 1:25.39 | |||||
18 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.74 | 1:26.10 | |||||
19 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.92 | 1:26.21 | |||||
20 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 40.81 | 1:27.57 | |||||
21 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.41 | 1:27.85 | |||||
22 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.20 | 1:27.89 | |||||
23 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.36 | 1:29.64 | |||||
24 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.35 | 2:05.73 | |||||
- | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.73 | 1:19.83 | |||||
2 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.02 | 1:22.07 | |||||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.34 | 1:22.18 | |||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 38.46 | 1:22.42 | |||||
5 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 39.29 | 1:23.36 | |||||
6 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.76 | 1:24.69 | |||||
7 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 39.35 | 1:24.70 | |||||
8 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.83 | 1:25.28 | |||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 35.92 | 1:16.52 | |||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.72 | 1:16.94 | |||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.60 | 1:16.99 | |||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.75 | 1:17.54 | |||||
5 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.56 | 1:18.82 | |||||
6 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 37.25 | 1:19.87 | |||||
7 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.72 | 1:19.92 | |||||
8 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.85 | 1:25.17 | |||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.05 | 1:14.50 | |||||
2 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.54 | 1:14.70 | |||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 35.74 | 1:16.08 | |||||
4 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.79 | 1:16.59 | |||||
5 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.47 | 1:18.99 | |||||
6 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.58 | 1:19.57 | |||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.86 | 1:19.78 | |||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.53 | 1:21.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.45 | 1:17.57 | |||||
2 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.30 | 1:17.67 | |||||
3 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.75 | 1:17.98 | |||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 36.40 | 1:19.08 | |||||
5 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.35 | 1:21.14 | |||||
6 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 39.40 | 1:22.51 | |||||
7 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 40.14 | 1:24.08 | |||||
8 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 40.04 | 1:24.32 | |||||
9 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 38.30 | 1:24.50 | |||||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 39.71 | 1:25.31 | |||||
11 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.89 | 1:25.32 | |||||
12 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.31 | 1:25.52 | |||||
13 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 39.82 | 1:27.13 | |||||
14 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.40 | 1:27.88 | |||||
15 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.26 | 1:29.41 | |||||
16 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.69 | 1:32.07 | |||||
17 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 42.67 | 1:33.16 | |||||
18 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 43.89 | 1:33.41 | |||||
19 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.64 | 1:33.69 | |||||
20 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.64 | 1:34.26 | |||||
21 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.32 | 1:35.21 | |||||
22 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.76 | 1:35.56 | |||||
23 | Isaac Rasmussen | 2004 | Kristianstads SLS | 44.48 | 1:36.19 | |||||
24 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 45.71 | 1:36.25 | |||||
25 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.35 | 1:37.42 | |||||
26 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 47.29 | 1:39.19 | |||||
27 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 46.57 | 1:40.61 | |||||
28 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 47.90 | 1:41.24 | |||||
29 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 47.44 | 1:41.35 | |||||
30 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 48.71 | 1:41.50 | |||||
31 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 52.06 | 1:49.96 | |||||
- | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.26 | 1:10.10 | |||||
2 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.22 | 1:12.60 | |||||
3 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.24 | 1:13.26 | |||||
4 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.70 | 1:13.87 | |||||
5 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.82 | 1:14.91 | |||||
6 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.52 | 1:14.97 | |||||
7 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 35.28 | 1:15.44 | |||||
8 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.97 | 1:16.18 | |||||
9 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.55 | 1:16.19 | |||||
10 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.02 | 1:16.24 | |||||
11 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 36.12 | 1:16.55 | |||||
12 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 36.08 | 1:17.13 | |||||
13 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.79 | 1:17.32 | |||||
14 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.63 | 1:18.04 | |||||
15 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.57 | 1:18.09 | |||||
16 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 37.16 | 1:18.40 | |||||
17 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.09 | 1:18.49 | |||||
18 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.41 | 1:18.68 | |||||
19 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.35 | 1:18.79 | |||||
20 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 35.78 | 1:18.86 | |||||
21 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.62 | 1:19.40 | |||||
22 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.83 | 1:19.83 | |||||
23 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.97 | 1:20.67 | |||||
24 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.60 | 1:20.80 | |||||
25 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.24 | 1:20.97 | |||||
26 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.90 | 1:21.28 | |||||
27 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 38.93 | 1:21.31 | |||||
28 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 38.99 | 1:21.51 | |||||
29 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 34.40 | 1:21.73 | |||||
30 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 37.46 | 1:22.05 | |||||
31 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.63 | 1:22.13 | |||||
32 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.73 | 1:22.39 | |||||
33 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.68 | 1:23.34 | |||||
34 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.82 | 1:23.79 | |||||
35 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 38.56 | 1:23.89 | |||||
36 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.22 | 1:24.15 | |||||
37 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.39 | 1:24.61 | |||||
38 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 39.59 | 1:25.93 | |||||
39 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 39.53 | 1:26.77 | |||||
40 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 42.51 | 1:28.70 | |||||
41 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 42.07 | 1:32.44 | |||||
42 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 42.87 | 1:32.46 | |||||
43 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 44.82 | 1:34.24 | |||||
- | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.84 | 1:06.97 | |||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.72 | 1:08.96 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.67 | 1:09.07 | |||||
4 | Erik Juliusson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 32.18 | 1:10.04 | |||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.78 | 1:10.45 | |||||
6 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:10.55 | |||||
7 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.61 | 1:10.59 | |||||
8 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.20 | 1:10.66 | |||||
9 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.41 | 1:11.11 | |||||
10 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.21 | 1:12.09 | |||||
11 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.89 | 1:12.48 | |||||
12 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:12.55 | |||||
13 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.18 | 1:12.79 | |||||
14 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.66 | 1:12.94 | |||||
15 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 34.27 | 1:14.16 | |||||
16 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.52 | 1:14.28 | |||||
17 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 34.65 | 1:14.82 | |||||
18 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.07 | 1:15.00 | |||||
19 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.86 | 1:15.14 | |||||
20 | Alexander Waldo | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.83 | 1:15.32 | |||||
21 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.44 | 1:15.69 | |||||
22 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.53 | 1:16.00 | |||||
23 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.88 | 1:16.56 | |||||
24 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.53 | 1:16.58 | |||||
25 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.79 | 1:16.92 | |||||
26 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 35.60 | 1:17.09 | |||||
27 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.94 | 1:17.43 | |||||
28 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.48 | 1:17.81 | |||||
29 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.45 | 1:18.24 | |||||
30 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 37.54 | 1:18.93 | |||||
31 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 35.86 | 1:20.50 | |||||
32 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.83 | 1:20.94 | |||||
33 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.33 | 1:21.45 | |||||
34 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 38.50 | 1:22.07 | |||||
35 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.53 | 1:25.43 | |||||
- | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.98 | 1:15.96 | |||||
2 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.31 | 1:16.53 | |||||
3 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.37 | 1:18.02 | |||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 37.01 | 1:19.13 | |||||
5 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.62 | 1:21.25 | |||||
6 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 38.15 | 1:21.71 | |||||
7 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 38.88 | 1:22.00 | |||||
8 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 39.57 | 1:23.55 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.31 | 1:10.47 | |||||
2 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.00 | 1:12.29 | |||||
3 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.68 | 1:13.50 | |||||
4 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.77 | 1:14.28 | |||||
5 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 35.10 | 1:14.92 | |||||
6 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.75 | 1:15.29 | |||||
7 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.29 | 1:15.87 | |||||
8 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.15 | 1:17.30 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.49 | 1:05.86 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.47 | 1:07.26 | |||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.74 | 1:07.42 | |||||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.74 | 1:09.04 | |||||
5 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:09.42 | |||||
6 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.01 | 1:10.03 | |||||
7 | Erik Juliusson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 32.53 | 1:10.10 | |||||
8 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.98 | 1:11.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:55 |