Results for Vestkyst Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Lægerne Havborgvej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 495 | 33.05 | 1:14.02 | 2:00.40 | 2:34.01 | |||
DeltaSwim | 2:36.79 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 488 | 33.64 | 1:12.30 | 1:57.33 | 2:34.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.77 | |||||||||
3 | Mille C. Berg | 2001 | 436 | 35.95 | 1:15.32 | 2:01.95 | 2:40.60 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:46.29 | |||||||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 417 | 36.42 | 1:17.60 | 2:06.21 | 2:43.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:39.88 | |||||||||
5 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 402 | 37.41 | 1:17.82 | 2:08.47 | 2:45.04 | |||
DeltaSwim | 2:49.88 | |||||||||
6 | Julie Fink | 2001 | 401 | 37.36 | 1:17.11 | 2:07.04 | 2:45.18 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.13 | |||||||||
7 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 360 | 34.63 | 1:20.00 | 2:11.95 | 2:51.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:55.30 | |||||||||
8 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 342 | 35.48 | 1:23.78 | 2:10.82 | 2:54.10 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:10.52 | |||||||||
9 | SIF Rubæk | 2001 | 314 | 41.33 | 1:27.20 | 2:18.18 | 2:59.21 | |||
DeltaSwim | 2:57.28 | |||||||||
10 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 299 | 41.13 | 1:28.12 | 2:20.52 | 3:02.12 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:02.62 | |||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.93 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Lægerne Havborgvej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 564 | 31.84 | 1:08.63 | 1:52.48 | 2:27.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.25 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 508 | 33.40 | 1:11.69 | 1:56.69 | 2:32.67 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:35.65 | |||||||||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 442 | 36.20 | 1:15.57 | 2:02.90 | 2:39.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.60 | |||||||||
4 | Kathrine Weide | 2004 | 437 | 35.14 | 1:14.26 | 2:03.16 | 2:40.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.44 | |||||||||
5 | Marlene Reitan | 2003 | 424 | 35.41 | 1:15.36 | 2:06.48 | 2:42.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.15 | |||||||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 416 | 35.40 | 1:18.46 | 2:06.72 | 2:43.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.80 | |||||||||
7 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 395 | 38.94 | 1:18.57 | 2:08.21 | 2:46.07 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:45.57 | |||||||||
8 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 394 | 37.26 | 1:16.48 | 2:07.03 | 2:46.18 | |||
Odder Svømmeklub | 2:46.78 | |||||||||
9 | Karoline Kristensen | 2004 | 394 | 34.93 | 1:18.13 | 2:08.58 | 2:46.21 | |||
DeltaSwim | 2:47.45 | |||||||||
10 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 382 | 34.64 | 1:15.32 | 2:09.12 | 2:47.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.98 | |||||||||
11 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 375 | 34.54 | 1:19.89 | 2:12.03 | 2:48.88 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.39 | |||||||||
12 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 360 | 37.26 | 1:19.81 | 2:11.65 | 2:51.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:53.18 | |||||||||
13 | Caroline Madsen | 2004 | 358 | 36.03 | 1:18.84 | 2:11.36 | 2:51.49 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:59.51 | |||||||||
14 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 351 | 36.97 | 1:22.48 | 2:16.53 | 2:52.70 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:57.79 | |||||||||
15 | Sara Farag | 2003 | 347 | 37.14 | 1:21.30 | 2:14.71 | 2:53.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:59.20 | |||||||||
16 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 346 | 37.65 | 1:20.22 | 2:14.84 | 2:53.43 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:15.90 | |||||||||
17 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 344 | 39.52 | 1:22.50 | 2:14.10 | 2:53.75 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:02.04 | |||||||||
18 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 324 | 37.96 | 1:24.84 | 2:18.46 | 2:57.36 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:07.71 | |||||||||
19 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 323 | 38.01 | 1:23.71 | 2:15.83 | 2:57.53 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:02.92 | |||||||||
20 | Julie Hoffmann | 2003 | 318 | 38.01 | 1:20.36 | 2:18.39 | 2:58.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Camilla Falck | 2003 | 289 | 40.65 | 1:31.34 | 2:20.77 | 3:04.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:07.89 | |||||||||
22 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 281 | 40.53 | 1:28.84 | 2:23.21 | 3:05.90 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:06.28 | |||||||||
23 | Emilie Stubben | 2003 | 275 | 42.57 | 1:28.66 | 2:23.40 | 3:07.20 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:29.46 | |||||||||
24 | Ida Kristensen | 2004 | 275 | 39.73 | 1:28.08 | 2:24.92 | 3:07.37 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:11.14 | |||||||||
25 | Mathilde Jensen | 2003 | 245 | 43.86 | 1:32.25 | 2:29.54 | 3:14.60 | |||
DeltaSwim | 3:21.46 | |||||||||
26 | Emma Oleander | 2004 | 243 | 43.86 | 1:32.47 | 2:34.53 | 3:15.03 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:17.70 | |||||||||
27 | Katrine Nørfjand | 2004 | 220 | 45.99 | 1:40.43 | 2:40.08 | 3:21.69 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Andrea Sønderby | 2004 | 208 | 45.42 | 1:38.29 | 2:42.14 | 3:25.46 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 204 | 46.03 | 1:37.05 | 2:41.32 | 3:26.88 | |||
Odder Svømmeklub | 3:26.55 | |||||||||
30 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 184 | 50.51 | 1:41.88 | 2:47.80 | 3:33.93 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:03.18 | |||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 3:00.70 | |||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DSQ | 2 armt på mave 75 m | ||||||
Holstebro Svømme Club | 2:57.55 | |||||||||
- | Sarah Carugati | 2004 | DSQ | Ej 2 hænder 150m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.79 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Lægerne Havborgvej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 424 | 35.64 | 1:16.87 | 2:04.87 | 2:42.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.03 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 374 | 38.42 | 1:20.66 | 2:09.14 | 2:49.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.98 | |||||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | 364 | 38.34 | 1:21.59 | 2:12.05 | 2:50.54 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:05.04 | |||||||||
4 | Sofie Bjerre | 2005 | 352 | 36.55 | 1:19.35 | 2:13.80 | 2:52.57 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:58.34 | |||||||||
5 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 347 | 36.32 | 1:20.14 | 2:14.55 | 2:53.26 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:58.77 | |||||||||
6 | Maja Stamholt | 2005 | 304 | 41.45 | 1:27.72 | 2:20.18 | 3:01.14 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:54.48 | |||||||||
7 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 304 | 44.83 | 1:30.39 | 2:20.04 | 3:01.18 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:00.61 | |||||||||
8 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 286 | 41.00 | 1:26.77 | 2:24.03 | 3:04.91 | |||
Odder Svømmeklub | 3:04.14 | |||||||||
9 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 283 | 40.72 | 1:27.12 | 2:22.06 | 3:05.44 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:12.45 | |||||||||
10 | Signe Kristensen | 2006 | 268 | 41.67 | 1:28.01 | 2:26.76 | 3:08.99 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:19.21 | |||||||||
11 | Anna Bach | 2006 | 258 | 44.30 | 1:31.84 | 2:27.62 | 3:11.22 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:17.56 | |||||||||
12 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 255 | 43.63 | 1:33.14 | 2:28.33 | 3:12.14 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:35.15 | |||||||||
13 | Louisa Christensen | 2005 | 248 | 43.40 | 1:32.43 | 2:29.69 | 3:13.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:17.02 | |||||||||
14 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 246 | 44.12 | 1:31.72 | 2:31.97 | 3:14.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:23.77 | |||||||||
15 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 244 | 40.21 | 1:31.34 | 3:14.90 | 3:14.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:18.58 | |||||||||
16 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 240 | 46.59 | 1:37.67 | 2:28.44 | 3:16.04 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 210 | 46.37 | 1:35.49 | 2:41.73 | 3:24.89 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
18 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 209 | 43.15 | 1:34.02 | 2:32.55 | 3:25.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:41.44 | |||||||||
19 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 189 | 47.56 | 1:38.09 | 2:46.80 | 3:32.10 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 179 | 49.57 | 1:39.05 | 2:49.54 | 3:35.91 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:38.98 | |||||||||
21 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 106 | 58.78 | 2:05.23 | 3:15.66 | 4:16.82 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Laura Løh | 2005 | DSQ | 1 hån v afslut bryst | ||||||
Holstebro Svømme Club | 3:19.54 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Lægerne Havborgvej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 222 | 45.56 | 1:35.43 | 2:33.31 | 3:21.13 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 185 | 51.01 | 1:43.93 | 2:44.57 | 3:33.83 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Sofie Skibelund | 2007 | 155 | 50.54 | 1:45.34 | 2:52.02 | 3:46.82 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:47.07 | |||||||||
4 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 120 | 1:01.10 | 2:04.48 | 3:11.12 | 4:06.45 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Signe Jensen | 2007 | DSQ | svøm med powerband | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:00.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 522 | 27.79 | 1:01.97 | 1:45.75 | 2:16.14 | |||
DeltaSwim | 2:17.67 | |||||||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | 467 | 29.53 | 1:07.48 | 1:49.88 | 2:21.29 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:29.38 | |||||||||
3 | Mads Frydenholm | 2001 | 457 | 29.62 | 1:04.66 | 1:49.46 | 2:22.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.49 | |||||||||
4 | Oliver Mølby | 2001 | 452 | 30.51 | 1:07.27 | 1:50.53 | 2:22.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.06 | |||||||||
5 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 440 | 31.11 | 1:08.17 | 1:49.92 | 2:24.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.53 | |||||||||
6 | Victor Kristensen | 1999 | 399 | 31.27 | 1:08.96 | 1:52.78 | 2:28.91 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:16.44 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 360 | 31.66 | 1:14.02 | 1:56.74 | 2:34.08 | |||
DeltaSwim | 2:30.36 | |||||||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | 358 | 32.44 | 1:14.36 | 1:58.81 | 2:34.39 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:34.42 | |||||||||
9 | Thomas Christiansen | 1999 | 313 | 31.84 | 1:16.36 | 2:07.14 | 2:41.43 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:47.08 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 508 | 30.13 | 1:06.16 | 1:47.18 | 2:17.38 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.48 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 445 | 31.08 | 1:07.12 | 1:49.74 | 2:23.59 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:14.28 | |||||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 432 | 31.42 | 1:10.40 | 1:52.44 | 2:24.95 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:27.35 | |||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 408 | 31.59 | 1:07.63 | 1:53.29 | 2:27.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.93 | |||||||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | 395 | 32.22 | 1:12.24 | 1:53.91 | 2:29.34 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.18 | |||||||||
6 | Emil Frydenholm | 2002 | 394 | 31.51 | 1:08.83 | 1:54.80 | 2:29.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.90 | |||||||||
7 | Asbjørn Guldager | 2002 | 389 | 30.49 | 1:09.41 | 1:55.77 | 2:30.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:31.27 | |||||||||
8 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 379 | 31.77 | 1:11.76 | 1:56.44 | 2:31.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.15 | |||||||||
9 | Mikkel Stilling | 2003 | 359 | 31.92 | 1:10.58 | 1:58.28 | 2:34.22 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:35.77 | |||||||||
10 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 353 | 33.48 | 1:12.45 | 1:58.86 | 2:34.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.41 | |||||||||
11 | Tobias Svenningsen | 2003 | 348 | 35.76 | 1:16.56 | 1:59.62 | 2:35.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.38 | |||||||||
12 | Anton Pedersen | 2003 | 335 | 36.07 | 1:18.67 | 2:02.32 | 2:37.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.52 | |||||||||
13 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 331 | 32.47 | 1:13.46 | 2:02.41 | 2:38.38 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:39.19 | |||||||||
14 | Rasmus Pedersen | 2003 | 319 | 35.98 | 1:16.26 | 2:04.83 | 2:40.34 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:47.04 | |||||||||
15 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 316 | 32.26 | 1:14.38 | 2:01.65 | 2:40.91 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:39.86 | |||||||||
16 | Christian Oxenvad | 2003 | 311 | 36.25 | 1:17.04 | 2:05.60 | 2:41.76 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.65 | |||||||||
17 | Alexander Johnsen | 2003 | 310 | 36.67 | 1:17.20 | 2:02.87 | 2:41.96 | |||
Odder Svømmeklub | 2:45.33 | |||||||||
18 | Casper Fink | 2003 | 305 | 38.98 | 1:19.81 | 2:06.38 | 2:42.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:51.95 | |||||||||
19 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 280 | 35.38 | 1:19.17 | 2:09.39 | 2:47.53 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:47.73 | |||||||||
20 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | 277 | 37.82 | 1:20.35 | 2:10.37 | 2:48.14 | |||
H.G.F. Svømning | 2:53.47 | |||||||||
21 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 273 | 33.31 | 1:17.61 | 2:08.56 | 2:48.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:02.61 | |||||||||
22 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 272 | 35.27 | 1:19.28 | 2:10.87 | 2:49.07 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:50.45 | |||||||||
23 | Simon Finch | 2002 | 244 | 38.96 | 1:23.22 | 2:15.58 | 2:55.33 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:07.66 | |||||||||
24 | Esben Breum Lau | 2003 | 243 | 38.14 | 1:23.01 | 2:15.27 | 2:55.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.84 | |||||||||
25 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 234 | 38.19 | 1:21.98 | 2:18.97 | 2:57.83 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:58.71 | |||||||||
26 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 217 | 40.57 | 1:27.88 | 2:21.19 | 3:02.43 | |||
H.G.F. Svømning | 3:14.60 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:37.62 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Hansen | 2004 | 360 | 33.51 | 1:13.00 | 1:59.59 | 2:34.10 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:55.46 | |||||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | 313 | 35.23 | 1:17.01 | 2:06.98 | 2:41.39 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:47.25 | |||||||||
3 | Mads Drechsler | 2005 | 312 | 37.53 | 1:18.81 | 2:02.92 | 2:41.57 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.45 | |||||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | 307 | 34.76 | 1:17.65 | 2:05.79 | 2:42.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.92 | |||||||||
5 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 289 | 35.37 | 1:18.44 | 2:07.10 | 2:45.73 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:56.70 | |||||||||
6 | Tobias Nielsen | 2004 | 272 | 36.46 | 1:17.65 | 2:09.84 | 2:49.19 | |||
Odder Svømmeklub | 2:41.04 | |||||||||
7 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 271 | 38.11 | 1:20.90 | 2:12.67 | 2:49.25 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:55.77 | |||||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 257 | 35.91 | 1:19.34 | 2:13.15 | 2:52.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.43 | |||||||||
9 | Carl Clausen | 2005 | 249 | 37.25 | 1:20.88 | 2:13.21 | 2:54.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.72 | |||||||||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 234 | 40.26 | 1:22.75 | 2:16.80 | 2:57.74 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:14.16 | |||||||||
11 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 231 | 36.89 | 1:24.53 | 2:17.50 | 2:58.67 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:04.60 | |||||||||
12 | Karl Heeb | 2005 | 206 | 40.93 | 1:27.23 | 2:22.43 | 3:05.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.86 | |||||||||
13 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 201 | 41.20 | 1:29.84 | 2:25.54 | 3:07.06 | |||
DeltaSwim | 3:09.15 | |||||||||
14 | Magnus Marschall | 2005 | 191 | 42.58 | 1:29.84 | 2:28.53 | 3:10.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:11.94 | |||||||||
15 | Mikkel Borreskov | 2005 | 172 | 43.51 | 1:35.18 | 2:33.47 | 3:16.86 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jakob Frimand | 2004 | 156 | 46.70 | 1:37.01 | 2:40.59 | 3:23.42 | |||
H.G.F. Svømning | 3:31.85 | |||||||||
- | Søren Have | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.66 | |||||||||
- | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | DSQ | Asynkrom armtag 25m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DSQ | En hånd vend 125m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.15 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 210 | 1:30.12 | 2:23.24 | 3:04.43 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:20.01 | |||||||||
2 | Emil Winther | 2006 | 201 | 42.49 | 1:32.94 | 2:25.51 | 3:07.14 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:17.37 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 195 | 44.44 | 1:30.74 | 2:29.92 | 3:08.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:18.91 | |||||||||
4 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 191 | 38.14 | 1:28.52 | 2:26.08 | 3:10.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.87 | |||||||||
5 | William Hansen | 2006 | 182 | 41.45 | 1:32.51 | 2:28.73 | 3:13.42 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
6 | Kasper Petersen | 2006 | 179 | 45.89 | 1:35.72 | 2:29.96 | 3:14.36 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 138 | 49.62 | 1:44.31 | 2:44.94 | 3:32.00 | |||
H.G.F. Svømning | 3:32.18 | |||||||||
8 | Elliott Mitaine | 2006 | 116 | 48.72 | 1:49.87 | 2:56.19 | 3:44.73 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:55.69 | |||||||||
9 | Jannick Franow | 2006 | 95 | 57.62 | 2:05.82 | 3:06.42 | 4:00.24 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:00.32 | |||||||||
10 | Jacob Prytz | 2007 | 67 | 1:15.96 | 3:29.75 | 4:29.62 | 4:29.62 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jannie Eickhardt | 2001 | 542 | 37.73 | 1:18.93 | 2:01.17 | 2:44.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.25 | |||||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | 437 | 39.88 | 1:25.25 | 2:11.47 | 2:57.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:58.35 | |||||||||
3 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 435 | 40.80 | 1:26.18 | 2:11.92 | 2:57.47 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:57.62 | |||||||||
4 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 434 | 39.20 | 1:23.41 | 2:09.90 | 2:57.67 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:55.67 | |||||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 407 | 40.60 | 1:26.91 | 2:14.54 | 3:01.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:04.45 | |||||||||
6 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 405 | 39.68 | 1:26.29 | 2:14.92 | 3:01.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:07.22 | |||||||||
7 | Janni S Hansen | 2001 | 401 | 41.78 | 1:28.42 | 2:15.74 | 3:02.34 | |||
DeltaSwim | 2:57.15 | |||||||||
8 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 382 | 39.60 | 1:25.91 | 2:15.19 | 3:05.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.46 | |||||||||
9 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 357 | 42.28 | 1:29.16 | 2:19.25 | 3:09.57 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:13.92 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søs Freund | 2004 | 490 | 38.12 | 1:22.24 | 2:06.48 | 2:50.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.49 | |||||||||
2 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 463 | 40.46 | 1:25.04 | 2:08.88 | 2:53.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.85 | |||||||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 444 | 39.05 | 1:24.09 | 2:10.62 | 2:56.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:58.11 | |||||||||
4 | Amalie Antonsen | 2003 | 398 | 40.94 | 1:27.37 | 2:14.99 | 3:02.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:06.62 | |||||||||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | 392 | 40.96 | 1:27.73 | 2:15.83 | 3:03.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:04.64 | |||||||||
6 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 346 | 43.18 | 1:31.91 | 2:22.02 | 3:11.59 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:15.49 | |||||||||
7 | Josephine S. Johansen | 2003 | 330 | 42.79 | 1:31.79 | 2:23.27 | 3:14.65 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:13.78 | |||||||||
8 | Lea Winther | 2004 | 319 | 43.48 | 1:33.10 | 2:25.02 | 3:16.92 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:18.70 | |||||||||
9 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 293 | 45.59 | 1:36.43 | 2:29.01 | 3:22.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:26.39 | |||||||||
10 | Emilie Stubben | 2003 | 279 | 46.85 | 1:39.26 | 2:32.54 | 3:25.74 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:57.11 | |||||||||
11 | Sisse Ø. Press | 2003 | 236 | 49.04 | 1:44.45 | 2:42.41 | 3:37.53 | |||
Odder Svømmeklub | 3:41.21 | |||||||||
12 | Ronja Beck Christensen | 2003 | 234 | 50.49 | 1:45.95 | 2:42.31 | 3:38.30 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:33.49 | |||||||||
13 | Anne Horn | 2004 | 220 | 49.44 | 1:46.65 | 2:45.81 | 3:42.59 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | 217 | 49.21 | 1:46.51 | 2:46.01 | 3:43.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 185 | 53.04 | 1:53.87 | 2:54.88 | 3:55.95 | |||
Odder Svømmeklub | 3:57.30 | |||||||||
16 | Julia Vestergaard | 2004 | 177 | 55.06 | 1:55.31 | 2:58.44 | 3:59.63 | |||
Odder Svømmeklub | 4:09.38 | |||||||||
17 | Ditte Hansen | 2003 | 163 | 54.90 | 1:58.28 | 3:02.47 | 4:05.98 | |||
DeltaSwim | 4:15.98 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 348 | 43.81 | 1:32.51 | 2:22.26 | 3:11.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:51.39 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 305 | 44.48 | 1:34.73 | 2:27.35 | 3:19.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:35.14 | |||||||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 247 | 47.99 | 1:42.26 | 2:38.86 | 3:34.42 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:26.97 | |||||||||
4 | Anna Bach | 2006 | 233 | 50.92 | 1:47.80 | 2:44.66 | 3:38.52 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Nora Gombos | 2006 | 227 | 48.19 | 1:44.90 | 2:42.49 | 3:40.52 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:44.31 | |||||||||
6 | Line Horn | 2006 | 215 | 52.60 | 1:49.32 | 2:47.82 | 3:44.39 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 155 | 55.45 | 1:58.83 | 3:05.43 | 4:10.35 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 145 | 57.16 | 2:04.52 | 3:10.28 | 4:15.63 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Marie Jensen | 2005 | DSQ | 1 hånd i ven 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:22.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Teuchler | 2000 | 375 | 38.55 | 1:20.98 | 2:03.70 | 2:46.96 | |||
DeltaSwim | 2:36.98 | |||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 541 | 33.07 | 1:10.46 | 1:49.26 | 2:27.83 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.61 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 424 | 36.15 | 1:17.31 | 1:58.81 | 2:40.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Markus Toft | 2003 | 406 | 36.05 | 1:16.57 | 1:58.68 | 2:42.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.79 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 397 | 37.45 | 1:19.25 | 2:01.65 | 2:43.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.85 | |||||||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 392 | 37.85 | 1:19.68 | 2:02.07 | 2:44.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | 386 | 36.65 | 1:18.22 | 2:01.61 | 2:45.44 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:53.66 | |||||||||
7 | Benjamin Friis | 2002 | 350 | 38.93 | 1:23.29 | 2:07.79 | 2:50.93 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:50.33 | |||||||||
8 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 313 | 39.55 | 1:24.85 | 2:12.13 | 2:57.42 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:52.46 | |||||||||
9 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 237 | 43.98 | 1:33.71 | 2:24.23 | 3:14.43 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:18.06 | |||||||||
10 | Markus Jessen | 2003 | 236 | 43.73 | 1:34.64 | 2:26.06 | 3:14.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Mandau | 2002 | 231 | 41.88 | 1:31.26 | 2:23.64 | 3:16.12 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:27.82 | |||||||||
- | Jacob Lyse Søe | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 3:55.17 | |||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Folke Jensen | 2004 | 377 | 36.46 | 1:19.89 | 2:03.92 | 2:46.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:56.47 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 371 | 39.77 | 1:23.05 | 2:06.00 | 2:47.55 | |||
Odder Svømmeklub | 2:53.89 | |||||||||
3 | Mads Drechsler | 2005 | 323 | 41.15 | 1:25.91 | 2:10.79 | 2:55.48 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:59.99 | |||||||||
4 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 270 | 41.61 | 1:29.62 | 2:18.45 | 3:06.20 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:19.18 | |||||||||
5 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 258 | 43.90 | 1:32.91 | 2:21.26 | 3:09.08 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Philip Vesterby | 2005 | 234 | 44.42 | 1:36.42 | 2:26.28 | 3:15.29 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:19.00 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 224 | 44.00 | 1:35.56 | 2:27.47 | 3:18.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 210 | 44.23 | 1:36.69 | 2:30.22 | 3:22.53 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:33.98 | |||||||||
9 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 190 | 47.29 | 1:40.28 | 2:35.63 | 3:29.34 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:39.84 | |||||||||
10 | Magnus Marschall | 2005 | 174 | 49.95 | 1:44.47 | 2:40.12 | 3:35.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:43.31 | |||||||||
11 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 163 | 48.55 | 1:44.45 | 2:42.97 | 3:40.51 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 147 | 49.72 | 1:49.55 | 2:50.05 | 3:47.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:59.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Fysio Danmark Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 535 | 28.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.77 | |||||||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 534 | 28.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
3 | Cecilie Christensen | 2002 | 526 | 28.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
3 | Holly Mcwilliam | 2001 | 526 | 28.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
5 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 507 | 29.14 | ||||||
DeltaSwim | 31.51 | |||||||||
6 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 505 | 29.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
6 | Kasandra Isager | 2000 | 505 | 29.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.51 | |||||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 495 | 29.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 492 | 29.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.96 | |||||||||
10 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 489 | 29.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
11 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 488 | 29.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.45 | |||||||||
11 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 488 | 29.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.72 | |||||||||
13 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 474 | 29.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.54 | |||||||||
14 | Liv Hingeberg | 2001 | 470 | 29.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.73 | |||||||||
15 | Anna C. Lange | 1998 | 458 | 30.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
16 | Silje Petersen | 2002 | 457 | 30.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.87 | |||||||||
17 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 448 | 30.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
18 | Mille C. Berg | 2001 | 434 | 30.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
19 | Jannie Eickhardt | 2001 | 414 | 31.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
20 | Sofia Ingeberg | 2002 | 408 | 31.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.22 | |||||||||
21 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 398 | 31.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
22 | SIF Rubæk | 2001 | 380 | 32.06 | ||||||
DeltaSwim | 31.98 | |||||||||
23 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 369 | 32.39 | ||||||
H.G.F. Svømning | 32.75 | |||||||||
24 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 357 | 32.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.09 | |||||||||
25 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 342 | 33.22 | ||||||
DeltaSwim | 31.26 | |||||||||
26 | Janni S Hansen | 2001 | 333 | 33.52 | ||||||
DeltaSwim | 31.84 | |||||||||
27 | Emilie Støve | 2000 | 238 | 37.45 | ||||||
H.G.F. Svømning | 36.37 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Fysio Danmark Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 582 | 27.83 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.43 | |||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 579 | 27.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.78 | |||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 529 | 28.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.07 | |||||||||
4 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 499 | 29.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
5 | Maria Mehlsen | 2003 | 495 | 29.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.14 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 491 | 29.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
7 | Marlene Reitan | 2003 | 488 | 29.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.34 | |||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 477 | 29.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.64 | |||||||||
9 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 476 | 29.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
10 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 464 | 30.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
11 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 452 | 30.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
11 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 452 | 30.27 | ||||||
DeltaSwim | 29.92 | |||||||||
13 | Holly Lønne Turner | 2003 | 449 | 30.33 | ||||||
DeltaSwim | 29.11 | |||||||||
14 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 444 | 30.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.20 | |||||||||
15 | Kathrine Weide | 2004 | 439 | 30.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
16 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 436 | 30.64 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
17 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 434 | 30.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.83 | |||||||||
18 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 430 | 30.78 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.46 | |||||||||
19 | Josephine S. Johansen | 2003 | 430 | 30.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.39 | |||||||||
20 | Julie Hoffmann | 2003 | 428 | 30.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.98 | |||||||||
21 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 425 | 30.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
22 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 413 | 31.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
23 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 412 | 31.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
24 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 410 | 31.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
25 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 410 | 31.28 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.98 | |||||||||
26 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 405 | 31.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
27 | Maria Mathiesen | 2004 | 401 | 31.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
28 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 400 | 31.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
29 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 398 | 31.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.61 | |||||||||
30 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 398 | 31.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
31 | Caroline Madsen | 2004 | 385 | 31.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
32 | Amalie Holst | 2004 | 384 | 31.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
33 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 378 | 32.13 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
34 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 374 | 32.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.80 | |||||||||
35 | Line Heise | 2003 | 370 | 32.35 | ||||||
H.G.F. Svømning | 33.14 | |||||||||
36 | Liv Kousgaard | 2003 | 362 | 32.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.68 | |||||||||
37 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 349 | 32.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.01 | |||||||||
38 | Stephanie Hansen | 2004 | 338 | 33.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
39 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 330 | 33.61 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.42 | |||||||||
40 | Victoria Hansen | 2003 | 329 | 33.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
41 | Camilla Falck | 2003 | 328 | 33.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.67 | |||||||||
42 | Amalie Antonsen | 2003 | 323 | 33.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
43 | Emilie Stubben | 2003 | 318 | 34.02 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.13 | |||||||||
43 | Signe Jochumsen | 2004 | 318 | 34.02 | ||||||
DeltaSwim | 34.78 | |||||||||
45 | Sara Farag | 2003 | 317 | 34.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.44 | |||||||||
46 | Emma Oleander | 2004 | 307 | 34.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
47 | Katrine Nørfjand | 2004 | 294 | 34.95 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.26 | |||||||||
48 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | 280 | 35.51 | ||||||
H.G.F. Svømning | 35.07 | |||||||||
49 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 267 | 36.06 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
50 | Mathilde Jensen | 2003 | 263 | 36.25 | ||||||
DeltaSwim | 39.49 | |||||||||
51 | Andrea Sønderby | 2004 | 261 | 36.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.48 | |||||||||
52 | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | 249 | 36.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.54 | |||||||||
53 | Marie Lund Sørensen | 2003 | 230 | 37.92 | ||||||
H.G.F. Svømning | 36.28 | |||||||||
54 | Ditte Hansen | 2003 | 211 | 39.02 | ||||||
DeltaSwim | 38.80 | |||||||||
55 | Ronja Beck Christensen | 2003 | 201 | 39.65 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.25 | |||||||||
56 | Signe N. Andersen | 2004 | 198 | 39.81 | ||||||
H.G.F. Svømning | 43.88 | |||||||||
57 | Silje Pedersen | 2004 | 189 | 40.45 | ||||||
H.G.F. Svømning | 42.87 | |||||||||
58 | Anne Horn | 2004 | 172 | 41.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.71 | |||||||||
59 | Julia Vestergaard | 2004 | 160 | 42.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.27 | |||||||||
60 | Fiona Ilsø | 2003 | 154 | 43.28 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
- | Hanya Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 35.49 | |||||||||
- | Mia Borgensgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Fysio Danmark Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 416 | 31.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.23 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 416 | 31.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.35 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 385 | 31.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 374 | 32.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.01 | |||||||||
5 | Signe Kristensen | 2006 | 349 | 32.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
6 | Louisa Christensen | 2005 | 339 | 33.30 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.53 | |||||||||
7 | Maja Stamholt | 2005 | 338 | 33.34 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.95 | |||||||||
8 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 333 | 33.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
9 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 328 | 33.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
10 | Mille Lindeblad | 2005 | 326 | 33.75 | ||||||
DeltaSwim | 33.77 | |||||||||
11 | Frederikke Riber | 2005 | 324 | 33.82 | ||||||
DeltaSwim | 35.64 | |||||||||
12 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 323 | 33.86 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
13 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 317 | 34.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
14 | Isabell Rothgordt | 2005 | 311 | 34.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
15 | Astrid Gregersen | 2005 | 301 | 34.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
16 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 295 | 34.88 | ||||||
DeltaSwim | 45.40 | |||||||||
17 | Victoria Richards | 2005 | 290 | 35.08 | ||||||
DeltaSwim | 35.12 | |||||||||
18 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 284 | 35.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
19 | Mathilde Olesen | 2005 | 276 | 35.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
20 | Ea Sand | 2005 | 274 | 35.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
21 | Anne Stamholt | 2006 | 270 | 35.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.44 | |||||||||
22 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 266 | 36.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.06 | |||||||||
23 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 265 | 36.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
24 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 253 | 36.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.26 | |||||||||
25 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 251 | 36.81 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 245 | 37.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
27 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 238 | 37.46 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.20 | |||||||||
28 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 233 | 37.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.11 | |||||||||
29 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 161 | 42.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 48.83 | |||||||||
30 | Anna Mai Andersen | 2006 | 153 | 43.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 44.30 | |||||||||
31 | Line Horn | 2006 | 136 | 45.09 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 47.89 | |||||||||
- | Freja Obert | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 40.89 | |||||||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Fysio Danmark Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 315 | 34.13 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.15 | |||||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | 272 | 35.83 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.88 | |||||||||
3 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 172 | 41.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.29 | |||||||||
4 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 131 | 45.71 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.57 | |||||||||
5 | Freja Beck Christensen | 2008 | 110 | 48.50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 57.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Danibo - Fanø Sommerhus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Mølby | 2001 | 503 | 25.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.02 | |||||||||
2 | Victor Kristensen | 1999 | 481 | 25.85 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.93 | |||||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | 452 | 26.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.75 | |||||||||
4 | Mads Frydenholm | 2001 | 443 | 26.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.50 | |||||||||
5 | Martin Broch | 2001 | 379 | 27.98 | ||||||
DeltaSwim | 27.67 | |||||||||
6 | Mads Mortensen | 1998 | 336 | 29.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
7 | Mathias Teuchler | 2000 | 326 | 29.41 | ||||||
DeltaSwim | 30.19 | |||||||||
8 | Jakob Heeb | 2001 | 252 | 32.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danibo - Fanø Sommerhus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 450 | 26.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.41 | |||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 450 | 26.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.71 | |||||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 431 | 26.82 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.38 | |||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 417 | 27.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.56 | |||||||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 400 | 27.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.29 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 397 | 27.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.42 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 396 | 27.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.51 | |||||||||
8 | Markus Toft | 2003 | 388 | 27.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.08 | |||||||||
9 | Kasper Johnsen | 2003 | 385 | 27.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.38 | |||||||||
10 | Jonas Kjær | 2003 | 382 | 27.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.15 | |||||||||
11 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 375 | 28.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
12 | Mads Iversen | 2002 | 374 | 28.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
13 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 372 | 28.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.45 | |||||||||
14 | Malte Lyck Falk | 2003 | 351 | 28.70 | ||||||
DeltaSwim | 28.76 | |||||||||
15 | Frederik Zachariassen | 2002 | 348 | 28.80 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.01 | |||||||||
16 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 347 | 28.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
17 | Mikkel Stilling | 2003 | 344 | 28.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
18 | Christian Johannesen | 2003 | 337 | 29.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
19 | Benjamin Friis | 2002 | 336 | 29.12 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.74 | |||||||||
20 | Anders Christensen | 2002 | 334 | 29.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.22 | |||||||||
21 | Sophus Lund Øe | 2003 | 331 | 29.26 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
22 | Anton Pedersen | 2003 | 329 | 29.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.82 | |||||||||
23 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 313 | 29.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.53 | |||||||||
24 | Christian Oxenvad | 2003 | 309 | 29.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.58 | |||||||||
25 | Sune Lyngesen | 2003 | 300 | 30.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.35 | |||||||||
26 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 291 | 30.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.69 | |||||||||
27 | Alexander Johnsen | 2003 | 286 | 30.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
28 | Tobias Svenningsen | 2003 | 280 | 30.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
29 | Casper Fink | 2003 | 279 | 30.98 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.73 | |||||||||
30 | Simon Finch | 2002 | 240 | 32.59 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
31 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 226 | 33.24 | ||||||
H.G.F. Svømning | 35.79 | |||||||||
32 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 210 | 34.06 | ||||||
H.G.F. Svømning | 38.71 | |||||||||
33 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 193 | 35.05 | ||||||
DeltaSwim | 36.46 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 26.44 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danibo - Fanø Sommerhus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 395 | 27.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.94 | |||||||||
2 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 344 | 28.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
3 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 341 | 28.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
4 | Linus Folke Jensen | 2004 | 339 | 29.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.32 | |||||||||
5 | Gustav Hansen | 2004 | 336 | 29.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.14 | |||||||||
6 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 325 | 29.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
7 | Tobias Nielsen | 2004 | 297 | 30.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.98 | |||||||||
8 | Anders Mose | 2004 | 294 | 30.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
9 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 291 | 30.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
10 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 278 | 31.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.47 | |||||||||
11 | Nicolas Duvander | 2005 | 262 | 31.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
12 | Mads Sander Andersen | 2004 | 256 | 31.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
13 | Kristian Kjær | 2005 | 251 | 32.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
14 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 239 | 32.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.68 | |||||||||
15 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 220 | 33.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.83 | |||||||||
16 | Carl Clausen | 2005 | 219 | 33.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
17 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 214 | 33.83 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.68 | |||||||||
18 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 210 | 34.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.82 | |||||||||
19 | Alexander Drachmann | 2005 | 209 | 34.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
20 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 206 | 34.29 | ||||||
DeltaSwim | 37.20 | |||||||||
21 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 205 | 34.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.50 | |||||||||
22 | Philip Vesterby | 2005 | 204 | 34.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
23 | Frederik Harbo | 2005 | 201 | 34.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
24 | Jacob Mørup | 2004 | 196 | 34.85 | ||||||
H.G.F. Svømning | 45.09 | |||||||||
25 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 192 | 35.11 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mikkel Borreskov | 2005 | 188 | 35.32 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.46 | |||||||||
27 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 175 | 36.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
28 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 166 | 36.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.72 | |||||||||
29 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 160 | 37.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.52 | |||||||||
30 | Alexander Mogensen | 2005 | 136 | 39.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
31 | William Mikkelsen | 2004 | 135 | 39.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.92 | |||||||||
- | Silas Åkerlind | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.80 | |||||||||
- | Søren Have | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.27 | |||||||||
- | William Jensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.31 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Danibo - Fanø Sommerhus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Foss | 2006 | 222 | 33.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | 220 | 33.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
3 | Jakob Kristensen | 2006 | 219 | 33.57 | ||||||
DeltaSwim | 34.74 | |||||||||
4 | Boris Gamishev | 2007 | 215 | 33.80 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.16 | |||||||||
5 | Rasmus Olsen | 2006 | 205 | 34.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
6 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 198 | 34.76 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.72 | |||||||||
7 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 186 | 35.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.21 | |||||||||
8 | Elliott Mitaine | 2006 | 175 | 36.21 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
9 | William Haaning | 2007 | 166 | 36.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
10 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 152 | 37.92 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.24 | |||||||||
11 | Jannick Franow | 2006 | 149 | 38.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.48 | |||||||||
12 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 135 | 39.44 | ||||||
H.G.F. Svømning | 42.11 | |||||||||
13 | Sophus Heningsen | 2007 | 103 | 43.16 | ||||||
H.G.F. Svømning | 46.73 | |||||||||
14 | Gustav Dyrbye | 2006 | 103 | 43.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.88 | |||||||||
15 | Samuel Burka | 2007 | 97 | 44.02 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 50.72 | |||||||||
- | Nikolaj Rasmussen | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 43.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 569 | 1:08.61 | 2:19.89 | 3:31.85 | 4:42.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:39.12 | |||||||||
2 | Holly Mcwilliam | 2001 | 549 | 1:10.50 | 2:23.28 | 3:35.78 | 4:46.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:38.00 | |||||||||
3 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 548 | 1:10.32 | 2:23.42 | 3:35.16 | 4:46.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:48.09 | |||||||||
4 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 516 | 1:10.31 | 2:24.52 | 3:38.49 | 4:52.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:52.88 | |||||||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 482 | 1:09.26 | 2:24.16 | 3:40.79 | 4:58.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:53.98 | |||||||||
6 | Liv Hingeberg | 2001 | 472 | 1:13.33 | 2:29.20 | 3:45.07 | 5:01.02 | |||
Odder Svømmeklub | 4:56.99 | |||||||||
7 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 460 | 1:12.97 | 2:29.43 | 3:47.11 | 5:03.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:53.63 | |||||||||
8 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 435 | 1:12.97 | 2:32.20 | 3:52.87 | 5:09.46 | |||
DeltaSwim | 5:10.56 | |||||||||
9 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 432 | 1:12.67 | 2:31.57 | 3:53.06 | 5:10.10 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:18.47 | |||||||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 371 | 1:16.41 | 2:40.00 | 4:03.26 | 5:26.33 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:28.23 | |||||||||
11 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 304 | 1:20.72 | 2:49.91 | 4:20.02 | 5:48.49 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:35.71 | |||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 506 | 1:10.46 | 2:25.72 | 3:40.10 | 4:54.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:05.97 | |||||||||
2 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 486 | 1:11.85 | 2:27.57 | 3:43.74 | 4:58.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:59.85 | |||||||||
3 | Victoria Underbjerg | 2004 | 461 | 1:13.16 | 2:30.32 | 3:47.61 | 5:03.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:04.42 | |||||||||
4 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 453 | 1:13.08 | 2:32.01 | 3:49.73 | 5:05.33 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:13.40 | |||||||||
5 | Maria Mehlsen | 2003 | 441 | 1:14.18 | 2:33.70 | 3:52.16 | 5:07.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:20.51 | |||||||||
6 | Karoline Kristensen | 2004 | 438 | 1:13.44 | 2:32.71 | 3:50.88 | 5:08.64 | |||
DeltaSwim | 5:06.61 | |||||||||
7 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 425 | 1:14.28 | 2:31.86 | 3:51.66 | 5:11.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:03.75 | |||||||||
8 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 381 | 1:17.09 | 2:39.14 | 4:03.33 | 5:23.31 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:44.96 | |||||||||
9 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 374 | 1:15.89 | 2:39.18 | 4:01.29 | 5:25.30 | |||
Odder Svømmeklub | 5:28.36 | |||||||||
10 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 338 | 1:20.82 | 2:44.72 | 4:12.12 | 5:36.67 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Holst | 2004 | 328 | 1:19.46 | 4:13.85 | 5:39.77 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 325 | 1:22.34 | 2:48.95 | 4:15.76 | 5:40.98 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:50.37 | |||||||||
13 | Victoria Hansen | 2003 | 287 | 1:22.78 | 2:54.22 | 4:26.32 | 5:55.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 287 | 1:21.80 | 2:53.11 | 4:25.63 | 5:55.47 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:34.19 | |||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 6:01.81 | |||||||||
- | Frederikke Schlaikjær | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 6:32.44 | |||||||||
- | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | DNF | |||||||
Holstebro Svømme Club | 5:26.70 | |||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 484 | 1:11.96 | 2:27.25 | 3:43.70 | 4:58.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:09.38 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 380 | 1:14.07 | 2:37.35 | 4:00.58 | 5:23.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 6:17.66 | |||||||||
3 | Sofie Bjerre | 2005 | 345 | 1:20.17 | 2:46.43 | 4:11.76 | 5:34.12 | |||
Holstebro Svømme Club | 6:07.15 | |||||||||
4 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 333 | 1:21.07 | 2:47.63 | 4:15.00 | 5:38.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 7:04.75 | |||||||||
5 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 331 | 1:21.22 | 2:48.68 | 4:14.70 | 5:39.02 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:37.12 | |||||||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 310 | 1:21.64 | 2:49.82 | 4:19.43 | 5:46.19 | |||
Odder Svømmeklub | 8:42.11 | |||||||||
7 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 305 | 1:22.06 | 2:51.09 | 4:20.72 | 5:48.03 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 302 | 1:20.86 | 2:49.28 | 4:19.21 | 5:49.18 | |||
Thisted Svømmeklub | 6:13.99 | |||||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | 296 | 1:26.24 | 2:57.75 | 4:27.27 | 5:51.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Løh | 2005 | 281 | 1:26.47 | 2:58.68 | 4:31.05 | 5:57.99 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 276 | 1:26.32 | 2:58.46 | 4:31.54 | 6:00.07 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Karoline Hellesøe | 2006 | 243 | 1:29.46 | 3:04.95 | 4:42.46 | 6:15.34 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:28.41 | |||||||||
13 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 195 | 1:36.64 | 3:22.29 | 5:06.26 | 6:43.99 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 7:04.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: FysioDanmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Mølby | 2001 | 467 | 1:05.11 | 2:16.12 | 3:25.73 | 4:33.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:19.32 | |||||||||
2 | Mads Mortensen | 1998 | 359 | 1:12.44 | 2:28.91 | 3:44.32 | 4:58.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:48.03 | |||||||||
3 | Jakob Heeb | 2001 | 186 | 1:23.06 | 2:58.32 | 4:35.53 | 6:11.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: FysioDanmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 634 | 58.55 | 2:01.28 | 3:04.75 | 4:07.01 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:18.03 | |||||||||
2 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 511 | 1:03.46 | 2:10.87 | 3:18.61 | 4:25.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:22.28 | |||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 468 | 1:05.09 | 2:15.54 | 3:25.55 | 4:33.37 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:37.13 | |||||||||
4 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 460 | 1:03.67 | 2:12.74 | 3:23.69 | 4:34.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mads Stamholt | 2003 | 431 | 1:07.55 | 2:18.41 | 3:29.75 | 4:40.87 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:39.11 | |||||||||
6 | Kasper Johnsen | 2003 | 390 | 1:08.00 | 2:20.96 | 3:36.82 | 4:50.46 | |||
Odder Svømmeklub | 4:45.71 | |||||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 388 | 1:07.08 | 2:20.06 | 3:36.20 | 4:50.81 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 4:55.64 | |||||||||
8 | Sune Lyngesen | 2003 | 371 | 1:10.17 | 2:25.01 | 3:41.77 | 4:55.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:57.20 | |||||||||
9 | Sophus Lund Øe | 2003 | 348 | 1:12.00 | 2:30.29 | 3:48.42 | 5:01.53 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:13.92 | |||||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | 347 | 1:13.07 | 2:31.82 | 3:48.92 | 5:02.00 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:20.43 | |||||||||
11 | Mads Iversen | 2002 | 334 | 1:10.40 | 2:30.04 | 3:49.78 | 5:05.71 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 310 | 1:15.10 | 2:34.73 | 3:55.78 | 5:13.56 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:10.43 | |||||||||
13 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 292 | 1:17.39 | 2:38.58 | 3:59.52 | 5:19.75 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:33.93 | |||||||||
14 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 266 | 1:18.48 | 2:43.94 | 4:07.99 | 5:30.00 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Simon Finch | 2002 | 250 | 1:17.56 | 2:44.78 | 4:12.59 | 5:36.82 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:44.56 | |||||||||
16 | Mads Mandau | 2002 | 223 | 1:21.16 | 2:49.62 | 4:20.61 | 5:49.58 | |||
Haderslev Svømme Klub | 6:05.11 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 4:39.96 | |||||||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | 5:23.92 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: FysioDanmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 451 | 1:08.81 | 2:17.98 | 3:27.83 | 4:36.68 | |||
Odder Svømmeklub | 4:47.01 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 415 | 1:06.62 | 2:19.05 | 3:31.66 | 4:44.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Neumann | 2004 | 413 | 1:08.16 | 2:19.97 | 3:32.74 | 4:44.94 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:44.09 | |||||||||
4 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 366 | 1:12.63 | 2:29.23 | 3:44.95 | 4:56.68 | |||
Odder Svømmeklub | 4:59.40 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 323 | 1:14.71 | 2:32.74 | 3:51.13 | 5:09.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:46.36 | |||||||||
6 | Tobias Nielsen | 2004 | 300 | 1:13.77 | 2:34.50 | 3:55.30 | 5:16.97 | |||
Odder Svømmeklub | 7:58.99 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 293 | 1:15.26 | 2:36.56 | 3:58.93 | 5:19.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:45.54 | |||||||||
8 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 267 | 1:13.27 | 2:38.75 | 4:05.40 | 5:29.23 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:27.20 | |||||||||
9 | Karl Heeb | 2005 | 227 | 1:20.05 | 2:49.24 | 4:17.79 | 5:47.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 211 | 1:23.70 | 2:54.45 | 4:25.86 | 5:56.20 | |||
DeltaSwim | 6:13.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Vejen El-Teknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 628 | 30.47 | 1:03.36 | 1:36.00 | 2:09.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.94 | |||||||||
2 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 567 | 31.37 | 1:04.89 | 1:39.05 | 2:13.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.14 | |||||||||
3 | Holly Mcwilliam | 2001 | 555 | 31.40 | 1:04.89 | 1:39.38 | 2:14.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.45 | |||||||||
4 | Cecilie Christensen | 2002 | 527 | 31.26 | 1:05.88 | 1:41.65 | 2:17.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.21 | |||||||||
5 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 521 | 31.70 | 1:06.88 | 1:42.21 | 2:17.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.68 | |||||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 515 | 31.60 | 1:05.91 | 1:41.68 | 2:18.15 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:13.86 | |||||||||
7 | Liv Hingeberg | 2001 | 498 | 32.18 | 1:06.89 | 1:42.79 | 2:19.72 | |||
Odder Svømmeklub | 2:18.08 | |||||||||
8 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 498 | 31.78 | 1:06.34 | 1:42.78 | 2:19.76 | |||
DeltaSwim | 2:15.77 | |||||||||
9 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 477 | 32.48 | 1:08.60 | 1:45.43 | 2:21.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
10 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 469 | 33.10 | 1:10.08 | 1:46.44 | 2:22.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.34 | |||||||||
11 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 387 | 33.59 | 1:11.31 | 1:51.60 | 2:31.90 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.39 | |||||||||
12 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 329 | 35.15 | 2:40.37 | |||||
H.G.F. Svømning | 2:48.05 | |||||||||
13 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 320 | 36.69 | 1:18.06 | 2:00.39 | 2:41.85 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:44.48 | |||||||||
14 | Emilie Støve | 2000 | 182 | 42.18 | 1:30.95 | 2:23.72 | 3:15.17 | |||
H.G.F. Svømning | 3:06.78 | |||||||||
- | Silje Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:48.96 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Vejen El-Teknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marlene Reitan | 2003 | 500 | 33.17 | 1:09.14 | 1:44.89 | 2:19.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.47 | |||||||||
2 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 492 | 32.35 | 1:07.86 | 1:44.56 | 2:20.24 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:21.36 | |||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 485 | 32.90 | 1:08.88 | 1:44.82 | 2:20.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.28 | |||||||||
4 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 476 | 31.89 | 1:07.98 | 1:45.49 | 2:21.79 | |||
DeltaSwim | 2:26.45 | |||||||||
5 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 475 | 33.40 | 1:09.55 | 1:46.81 | 2:21.93 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.38 | |||||||||
6 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 470 | 33.08 | 1:09.11 | 1:45.81 | 2:22.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.90 | |||||||||
7 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 452 | 33.86 | 1:10.50 | 1:47.50 | 2:24.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.41 | |||||||||
8 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 439 | 33.26 | 1:09.86 | 1:47.95 | 2:25.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.73 | |||||||||
9 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 438 | 33.37 | 1:10.64 | 1:48.66 | 2:25.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.95 | |||||||||
10 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 423 | 33.46 | 1:10.58 | 1:48.94 | 2:27.53 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:29.66 | |||||||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 419 | 33.48 | 1:11.33 | 1:50.05 | 2:28.01 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.07 | |||||||||
12 | Julie Hoffmann | 2003 | 405 | 34.83 | 1:15.14 | 1:54.46 | 2:29.70 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:34.43 | |||||||||
13 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 401 | 34.66 | 1:13.93 | 1:54.13 | 2:30.19 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:33.77 | |||||||||
14 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 392 | 33.89 | 1:12.70 | 1:52.64 | 2:31.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:46.09 | |||||||||
15 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 390 | 36.04 | 1:13.81 | 1:52.85 | 2:31.59 | |||
Odder Svømmeklub | 2:39.43 | |||||||||
16 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 378 | 35.69 | 1:14.96 | 1:55.14 | 2:33.18 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:36.50 | |||||||||
17 | Amalie Antonsen | 2003 | 364 | 35.37 | 1:14.81 | 1:55.15 | 2:35.02 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.59 | |||||||||
18 | Line Heise | 2003 | 343 | 34.85 | 1:14.85 | 1:57.51 | 2:38.20 | |||
H.G.F. Svømning | 2:37.20 | |||||||||
19 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 343 | 36.41 | 1:16.34 | 1:57.80 | 2:38.23 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:40.21 | |||||||||
20 | Amalie Holst | 2004 | 337 | 36.78 | 2:00.34 | 2:39.19 | 2:39.19 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:44.99 | |||||||||
21 | Emilie Kristiansen | 2003 | 328 | 36.56 | 1:16.99 | 1:58.93 | 2:40.62 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:36.22 | |||||||||
22 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 324 | 35.82 | 1:15.97 | 1:59.03 | 2:41.25 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:40.25 | |||||||||
23 | Stephanie Hansen | 2004 | 310 | 36.35 | 1:17.31 | 2:00.90 | 2:43.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.46 | |||||||||
24 | Victoria Hansen | 2003 | 299 | 37.98 | 1:20.54 | 2:03.84 | 2:45.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.28 | |||||||||
25 | Emilie Stubben | 2003 | 290 | 38.37 | 1:20.74 | 2:04.56 | 2:47.19 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:00.19 | |||||||||
26 | Emma Oleander | 2004 | 262 | 39.47 | 1:24.06 | 2:10.11 | 2:53.03 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:59.13 | |||||||||
27 | Sisse Ø. Press | 2003 | 259 | 37.85 | 1:21.76 | 2:08.32 | 2:53.60 | |||
Odder Svømmeklub | 2:46.82 | |||||||||
28 | Ronja Beck Christensen | 2003 | 238 | 41.13 | 1:27.10 | 2:13.43 | 2:58.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:58.11 | |||||||||
29 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 237 | 39.34 | 1:24.90 | 2:12.32 | 2:58.89 | |||
Odder Svømmeklub | 2:51.84 | |||||||||
30 | Andrea Sønderby | 2004 | 234 | 38.91 | 1:24.33 | 2:12.82 | 2:59.70 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:11.04 | |||||||||
31 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 229 | 41.71 | 1:27.87 | 2:16.40 | 3:01.05 | |||
DeltaSwim | 2:59.72 | |||||||||
32 | Jane Andersen | 2004 | 190 | 43.99 | 1:34.12 | 2:25.52 | 3:12.54 | |||
H.G.F. Svømning | 3:10.26 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Vejen El-Teknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 512 | 31.11 | 1:06.79 | 1:42.62 | 2:18.42 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:20.28 | |||||||||
2 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 377 | 34.39 | 1:13.20 | 1:53.60 | 2:33.34 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:36.99 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 362 | 33.98 | 1:14.79 | 1:55.32 | 2:35.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.70 | |||||||||
4 | Isabell Rothgordt | 2005 | 342 | 35.26 | 1:16.08 | 1:58.41 | 2:38.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.40 | |||||||||
5 | Maja Stamholt | 2005 | 338 | 36.47 | 1:17.87 | 1:59.69 | 2:38.97 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:39.08 | |||||||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 332 | 37.46 | 1:19.49 | 2:00.60 | 2:39.84 | |||
Odder Svømmeklub | 2:44.83 | |||||||||
7 | Astrid Gregersen | 2005 | 315 | 37.52 | 1:19.11 | 2:01.79 | 2:42.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.59 | |||||||||
8 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 306 | 37.28 | 1:18.35 | 2:01.55 | 2:44.29 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:10.28 | |||||||||
9 | Signe Kristensen | 2006 | 291 | 35.79 | 1:18.32 | 2:03.58 | 2:47.02 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:52.58 | |||||||||
10 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 284 | 38.18 | 1:20.91 | 2:05.31 | 2:48.51 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:51.85 | |||||||||
11 | Laura Løh | 2005 | 277 | 39.37 | 1:23.34 | 2:07.67 | 2:49.88 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:47.16 | |||||||||
12 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 268 | 38.98 | 1:22.83 | 2:07.70 | 2:51.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.09 | |||||||||
13 | Anna Bach | 2006 | 266 | 40.95 | 1:25.96 | 2:11.58 | 2:52.05 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:02.67 | |||||||||
14 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 264 | 40.40 | 1:25.28 | 2:11.47 | 2:52.63 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:08.16 | |||||||||
15 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 262 | 39.64 | 1:24.00 | 2:09.51 | 2:52.98 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:56.27 | |||||||||
16 | Karoline Hellesøe | 2006 | 245 | 39.15 | 1:25.44 | 2:56.95 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:00.11 | |||||||||
17 | Victoria Richards | 2005 | 233 | 39.75 | 1:25.12 | 2:14.15 | 2:59.92 | |||
DeltaSwim | 3:01.82 | |||||||||
18 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 207 | 42.77 | 1:31.19 | 2:20.16 | 3:07.26 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:15.37 | |||||||||
19 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 188 | 42.34 | 1:34.56 | 2:26.03 | 3:13.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:23.85 | |||||||||
20 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 142 | 49.22 | 1:44.35 | 2:39.94 | 3:32.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
21 | Marie Thorup | 2006 | 111 | 53.81 | 1:55.70 | 2:55.33 | 3:50.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:15.26 | |||||||||
- | Clara Kapke | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.69 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Vejen El-Teknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Millie Møller | 2007 | 211 | 40.10 | 1:28.70 | 2:18.28 | 3:05.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.39 | |||||||||
2 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 159 | 45.02 | 1:39.57 | 2:34.80 | 3:24.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 148 | 46.61 | 1:40.19 | 2:36.80 | 3:29.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:35.32 | |||||||||
4 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 140 | 2:39.88 | 3:33.29 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:41.97 | |||||||||
5 | Freja Beck Christensen | 2008 | 80 | 57.81 | 2:04.40 | 3:10.18 | 4:16.17 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | DSQ | ej berø vend 150-175 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:18.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | 561 | 28.08 | 58.25 | 1:29.71 | 2:00.44 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:03.48 | |||||||||
2 | Oliver Mølby | 2001 | 494 | 28.08 | 59.07 | 1:32.04 | 2:05.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.60 | |||||||||
3 | Mads Mortensen | 1998 | 379 | 31.40 | 1:05.74 | 1:41.48 | 2:17.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.73 | |||||||||
4 | Martin Broch | 2001 | 379 | 31.33 | 1:06.57 | 1:42.66 | 2:17.31 | |||
DeltaSwim | 2:26.16 | |||||||||
5 | Jonathan Bos | 1998 | 355 | 33.23 | 1:08.77 | 1:44.76 | 2:20.30 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.15 | |||||||||
6 | Thomas Christiansen | 1999 | 339 | 32.87 | 1:08.95 | 1:46.23 | 2:22.44 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.95 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 582 | 28.90 | 59.46 | 1:28.90 | 1:58.96 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:01.82 | |||||||||
2 | Mads Stamholt | 2003 | 477 | 31.79 | 1:05.17 | 1:37.08 | 2:07.16 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:11.68 | |||||||||
3 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 473 | 29.32 | 1:00.98 | 1:33.98 | 2:07.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:07.75 | |||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 457 | 30.13 | 1:02.25 | 1:35.81 | 2:08.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:13.65 | |||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 444 | 29.27 | 1:02.07 | 1:35.87 | 2:10.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.08 | |||||||||
6 | Alex Søndergaard | 2003 | 435 | 29.79 | 1:02.50 | 1:37.06 | 2:11.06 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:08.29 | |||||||||
7 | Markus Toft | 2003 | 405 | 31.03 | 1:04.71 | 1:39.75 | 2:14.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.03 | |||||||||
8 | Mikkel Stilling | 2003 | 392 | 30.33 | 1:04.28 | 1:39.95 | 2:15.77 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:16.52 | |||||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 386 | 31.00 | 1:05.72 | 1:41.78 | 2:16.47 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:17.91 | |||||||||
10 | Anders Christensen | 2002 | 365 | 31.46 | 1:07.31 | 1:43.40 | 2:18.95 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:22.85 | |||||||||
11 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 364 | 32.40 | 1:07.88 | 1:43.91 | 2:19.05 | |||
Odder Svømmeklub | 2:24.23 | |||||||||
12 | Sophus Lund Øe | 2003 | 346 | 32.47 | 1:08.83 | 1:45.93 | 2:21.53 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:25.64 | |||||||||
13 | Christian Oxenvad | 2003 | 333 | 33.08 | 1:10.39 | 1:47.65 | 2:23.23 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:22.38 | |||||||||
14 | Frederik Zachariassen | 2002 | 330 | 30.97 | 1:07.56 | 1:46.50 | 2:23.77 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:34.26 | |||||||||
15 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 316 | 34.08 | 1:11.92 | 1:49.97 | 2:25.76 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:32.08 | |||||||||
16 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 284 | 34.14 | 1:13.31 | 1:52.70 | 2:31.06 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.85 | |||||||||
17 | Esben Breum Lau | 2003 | 277 | 34.31 | 1:12.44 | 1:52.30 | 2:32.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.45 | |||||||||
18 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 260 | 35.74 | 1:16.52 | 1:57.08 | 2:35.67 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:37.35 | |||||||||
19 | Simon Finch | 2002 | 253 | 35.12 | 1:15.22 | 1:56.98 | 2:37.07 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:44.08 | |||||||||
20 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 173 | 38.23 | 1:23.45 | 2:11.46 | 2:58.22 | |||
DeltaSwim | 3:01.97 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:08.48 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 402 | 30.71 | 1:04.95 | 1:39.52 | 2:14.59 | |||
Odder Svømmeklub | 2:17.09 | |||||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | 372 | 32.14 | 1:07.65 | 1:43.36 | 2:18.12 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:20.19 | |||||||||
3 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 329 | 32.69 | 1:09.47 | 1:47.25 | 2:23.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.71 | |||||||||
4 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 315 | 34.64 | 1:13.09 | 1:51.42 | 2:25.95 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:29.21 | |||||||||
5 | Tobias Nielsen | 2004 | 311 | 33.38 | 1:10.82 | 1:48.67 | 2:26.66 | |||
Odder Svømmeklub | 2:28.51 | |||||||||
6 | Mads Drechsler | 2005 | 274 | 35.20 | 1:13.93 | 1:54.08 | 2:32.88 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:41.50 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 271 | 35.39 | 1:16.10 | 1:55.92 | 2:33.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.64 | |||||||||
8 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 263 | 35.76 | 1:15.08 | 1:55.29 | 2:34.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.78 | |||||||||
9 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 236 | 35.63 | 1:16.63 | 1:59.30 | 2:40.78 | |||
DeltaSwim | 2:44.64 | |||||||||
10 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 228 | 37.33 | 1:18.65 | 2:01.05 | 2:42.62 | |||
DeltaSwim | 2:51.45 | |||||||||
11 | Mikkel Borreskov | 2005 | 180 | 40.14 | 1:26.25 | 2:12.07 | 2:55.77 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 154 | 41.87 | 1:28.66 | 2:18.46 | 3:05.30 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:02.66 | |||||||||
- | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 219 | 37.61 | 1:21.96 | 2:06.30 | 2:44.68 | |||
DeltaSwim | 3:00.87 | |||||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | 218 | 37.89 | 1:21.47 | 2:04.82 | 2:44.95 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:53.63 | |||||||||
3 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 164 | 39.16 | 1:26.14 | 2:14.59 | 3:01.30 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:31.65 | |||||||||
4 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 159 | 41.39 | 1:28.24 | 2:16.68 | 3:03.25 | |||
H.G.F. Svømning | 3:18.18 | |||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 153 | 40.72 | 1:29.72 | 2:19.93 | 3:05.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:04.47 | |||||||||
6 | Elliott Mitaine | 2006 | 143 | 41.07 | 1:29.21 | 2:19.96 | 3:09.86 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:17.53 | |||||||||
7 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 134 | 41.28 | 1:32.86 | 2:25.84 | 3:14.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.81 | |||||||||
8 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 123 | 42.69 | 1:33.93 | 2:28.22 | 3:19.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.05 | |||||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | 108 | 46.90 | 1:42.56 | 2:40.20 | 3:28.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
10 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 105 | 46.25 | 1:39.45 | 2:36.07 | 3:30.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:33.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 502 | 30.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
2 | Anna C. Lange | 1998 | 486 | 30.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 445 | 31.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.20 | |||||||||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 430 | 32.30 | ||||||
DeltaSwim | 32.90 | |||||||||
5 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 418 | 32.59 | ||||||
DeltaSwim | 34.35 | |||||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | 398 | 33.12 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 391 | 33.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
8 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 377 | 33.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.86 | |||||||||
9 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 376 | 33.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
10 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 371 | 33.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.51 | |||||||||
11 | Emma Lykke Holm | 2000 | 360 | 34.25 | ||||||
DeltaSwim | 33.62 | |||||||||
12 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 357 | 34.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
13 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 351 | 34.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.39 | |||||||||
14 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 310 | 36.02 | ||||||
DeltaSwim | 32.27 | |||||||||
15 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 300 | 36.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
16 | SIF Rubæk | 2001 | 253 | 38.54 | ||||||
DeltaSwim | 40.66 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 540 | 29.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 531 | 30.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.80 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 493 | 30.85 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 480 | 31.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
5 | Maria Mehlsen | 2003 | 429 | 32.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.11 | |||||||||
6 | Victoria Underbjerg | 2004 | 419 | 32.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 417 | 32.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.14 | |||||||||
8 | Holly Lønne Turner | 2003 | 407 | 32.88 | ||||||
DeltaSwim | 31.17 | |||||||||
9 | Karoline Kristensen | 2004 | 394 | 33.23 | ||||||
DeltaSwim | 35.40 | |||||||||
10 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 372 | 33.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
11 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 371 | 33.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
12 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 358 | 34.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
13 | Josephine S. Johansen | 2003 | 345 | 34.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.80 | |||||||||
14 | Søs Freund | 2004 | 344 | 34.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
15 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 342 | 34.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.85 | |||||||||
16 | Sara Farag | 2003 | 336 | 35.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.72 | |||||||||
17 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 333 | 35.15 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Caroline Madsen | 2004 | 327 | 35.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
18 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 327 | 35.36 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.35 | |||||||||
20 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 319 | 35.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.64 | |||||||||
21 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 305 | 36.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
22 | Maria Mathiesen | 2004 | 301 | 36.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.51 | |||||||||
23 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 277 | 37.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
24 | Amalie Antonsen | 2003 | 274 | 37.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.25 | |||||||||
25 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 255 | 38.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.26 | |||||||||
26 | Ida Kristensen | 2004 | 251 | 38.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.40 | |||||||||
27 | Camilla Falck | 2003 | 248 | 38.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.13 | |||||||||
28 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 247 | 38.84 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.30 | |||||||||
29 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 240 | 39.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
30 | Stephanie Hansen | 2004 | 238 | 39.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
31 | Signe Jochumsen | 2004 | 234 | 39.53 | ||||||
DeltaSwim | 40.82 | |||||||||
32 | Mathilde Jensen | 2003 | 216 | 40.59 | ||||||
DeltaSwim | 40.79 | |||||||||
33 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | 212 | 40.84 | ||||||
H.G.F. Svømning | 44.97 | |||||||||
34 | Emilie Stubben | 2003 | 200 | 41.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.63 | |||||||||
35 | Ditte Hansen | 2003 | 185 | 42.75 | ||||||
DeltaSwim | 43.15 | |||||||||
36 | Victoria Hansen | 2003 | 173 | 43.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
37 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 132 | 47.85 | ||||||
Odder Svømmeklub | 45.04 | |||||||||
38 | Fiona Ilsø | 2003 | 90 | 54.26 | ||||||
H.G.F. Svømning | 57.23 | |||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 43.45 | |||||||||
- | Katrine Nørfjand | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 379 | 33.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.99 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 350 | 34.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
3 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 346 | 34.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.46 | |||||||||
4 | Marie Jensen | 2005 | 321 | 35.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 304 | 36.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
6 | Isabell Rothgordt | 2005 | 264 | 37.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
7 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 262 | 38.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.42 | |||||||||
8 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 258 | 38.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.12 | |||||||||
9 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 229 | 39.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
10 | Victoria Richards | 2005 | 225 | 40.06 | ||||||
DeltaSwim | 40.96 | |||||||||
11 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 219 | 40.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.41 | |||||||||
12 | Louisa Christensen | 2005 | 201 | 41.59 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.51 | |||||||||
13 | Mathilde Olesen | 2005 | 185 | 42.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.72 | |||||||||
14 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 163 | 44.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
15 | Anne Stamholt | 2006 | 147 | 46.15 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 48.52 | |||||||||
16 | Nora Gombos | 2006 | 134 | 47.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 56.61 | |||||||||
17 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 118 | 49.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.59 | |||||||||
18 | Anna Mai Andersen | 2006 | 114 | 50.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 54.60 | |||||||||
19 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 101 | 52.27 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:03.34 | |||||||||
20 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 76 | 57.53 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 57.72 | |||||||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.15 | |||||||||
- | Freja Obert | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 233 | 39.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 44.26 | |||||||||
2 | Millie Møller | 2007 | 159 | 44.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.16 | |||||||||
3 | Sofie Skibelund | 2007 | 147 | 46.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 49.69 | |||||||||
4 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | 105 | 51.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.45 | |||||||||
5 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 68 | 59.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 621 | 25.55 | ||||||
DeltaSwim | 25.19 | |||||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | 599 | 25.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.66 | |||||||||
3 | Victor Kristensen | 1999 | 441 | 28.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.06 | |||||||||
4 | Thomas Christiansen | 1999 | 431 | 28.85 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.95 | |||||||||
5 | Oliver Mølby | 2001 | 389 | 29.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
6 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 384 | 29.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 463 | 28.16 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.58 | |||||||||
2 | Asbjørn Guldager | 2002 | 450 | 28.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.88 | |||||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | 442 | 28.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 428 | 28.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.79 | |||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 419 | 29.12 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.24 | |||||||||
6 | Kasper Johnsen | 2003 | 386 | 29.93 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
7 | Mads Iversen | 2002 | 375 | 30.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
8 | Emil Frydenholm | 2002 | 359 | 30.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
9 | Mikkel Stilling | 2003 | 351 | 30.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
10 | Christian Johannesen | 2003 | 350 | 30.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
11 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 342 | 31.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
12 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 339 | 31.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
13 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 329 | 31.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
14 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 312 | 32.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
15 | Benjamin Friis | 2002 | 299 | 32.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
16 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 275 | 33.51 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
17 | Rasmus Pedersen | 2003 | 272 | 33.62 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.33 | |||||||||
18 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 264 | 33.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.08 | |||||||||
19 | Anders Christensen | 2002 | 264 | 33.98 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.21 | |||||||||
20 | Mads Berentzen | 2002 | 244 | 34.84 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
21 | Christian Oxenvad | 2003 | 238 | 35.14 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.39 | |||||||||
22 | Tobias Svenningsen | 2003 | 238 | 35.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
23 | Alexander Johnsen | 2003 | 237 | 35.20 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
24 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 237 | 35.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.62 | |||||||||
25 | Anton Pedersen | 2003 | 229 | 35.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
26 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 226 | 35.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.29 | |||||||||
27 | Sophus Lund Øe | 2003 | 225 | 35.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
28 | Mads Mandau | 2002 | 208 | 36.79 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.40 | |||||||||
29 | Casper Fink | 2003 | 200 | 37.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.04 | |||||||||
30 | Esben Breum Lau | 2003 | 187 | 38.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
31 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 183 | 38.38 | ||||||
H.G.F. Svømning | 44.29 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 367 | 30.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.69 | |||||||||
2 | Linus Folke Jensen | 2004 | 356 | 30.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.88 | |||||||||
3 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 331 | 31.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.68 | |||||||||
4 | Gustav Hansen | 2004 | 321 | 31.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 297 | 32.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 296 | 32.70 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
7 | Anders Mose | 2004 | 268 | 33.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.67 | |||||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 255 | 34.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
9 | Emil Neumann | 2004 | 246 | 34.76 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.71 | |||||||||
10 | Kristian Kjær | 2005 | 241 | 35.01 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
11 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 239 | 35.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
12 | Tobias Nielsen | 2004 | 232 | 35.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
13 | Carl Clausen | 2005 | 219 | 36.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
14 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 207 | 36.82 | ||||||
DeltaSwim | 36.91 | |||||||||
15 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 175 | 38.91 | ||||||
DeltaSwim | 41.32 | |||||||||
16 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 175 | 38.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
17 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 169 | 39.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.66 | |||||||||
18 | Jacob Mørup | 2004 | 168 | 39.46 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
19 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 166 | 39.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Karl Heeb | 2005 | 160 | 40.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.80 | |||||||||
21 | Alexander Drachmann | 2005 | 153 | 40.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.35 | |||||||||
22 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 153 | 40.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.52 | |||||||||
23 | Magnus Marschall | 2005 | 146 | 41.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.75 | |||||||||
24 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 140 | 41.90 | ||||||
DeltaSwim | 48.36 | |||||||||
25 | Frederik Harbo | 2005 | 119 | 44.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 57.63 | |||||||||
26 | William Mikkelsen | 2004 | 103 | 46.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.19 | |||||||||
27 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 88 | 48.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.42 | |||||||||
- | Alexander Mogensen | 2005 | DSQ | Crawlben u/ start | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | William Jensen | 2005 | DSQ | Brystben v 24 & 26m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 51.00 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 198 | 37.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.14 | |||||||||
2 | William Hansen | 2006 | 192 | 37.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.68 | |||||||||
3 | Boris Gamishev | 2007 | 169 | 39.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.01 | |||||||||
4 | William Haaning | 2007 | 167 | 39.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.47 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 167 | 39.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.66 | |||||||||
6 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 140 | 41.95 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.08 | |||||||||
7 | Rasmus Olsen | 2006 | 136 | 42.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 49.24 | |||||||||
8 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 107 | 45.85 | ||||||
H.G.F. Svømning | 49.71 | |||||||||
9 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 97 | 47.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.80 | |||||||||
10 | Bertil Tidemann | 2006 | 84 | 49.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.23 | |||||||||
11 | Sophus Heningsen | 2007 | 57 | 56.42 | ||||||
H.G.F. Svømning | 1:04.65 | |||||||||
12 | Jannick Franow | 2006 | 52 | 58.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.09 | |||||||||
13 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 49 | 59.46 | ||||||
H.G.F. Svømning | 1:06.68 | |||||||||
- | Jacob Prytz | 2007 | DSQ | Brystben v 35m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Terminalen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 512 | 33.62 | 1:08.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.90 | |||||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | 478 | 34.34 | 1:10.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 460 | 34.80 | 1:11.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.45 | |||||||||
4 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 447 | 35.34 | 1:11.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
5 | Liv Hingeberg | 2001 | 428 | 36.16 | 1:12.98 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.19 | |||||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | 427 | 35.35 | 1:13.04 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
7 | Kasandra Isager | 2000 | 409 | 35.16 | 1:14.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.91 | |||||||||
8 | Julie Fink | 2001 | 379 | 36.57 | 1:16.03 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.60 | |||||||||
9 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 375 | 37.82 | 1:16.27 | |||||
DeltaSwim | 1:18.14 | |||||||||
10 | Silje Petersen | 2002 | 370 | 36.89 | 1:16.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.11 | |||||||||
11 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 345 | 37.53 | 1:18.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Terminalen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 500 | 33.32 | 1:09.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 486 | 34.08 | 1:09.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.79 | |||||||||
3 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 429 | 35.64 | 1:12.92 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.60 | |||||||||
4 | Kathrine Weide | 2004 | 427 | 35.32 | 1:13.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
5 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 409 | 36.20 | 1:14.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.45 | |||||||||
6 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 406 | 35.75 | 1:14.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.80 | |||||||||
7 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 400 | 35.89 | 1:14.68 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.32 | |||||||||
8 | Caroline Madsen | 2004 | 386 | 36.77 | 1:15.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.71 | |||||||||
9 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 373 | 36.73 | 1:16.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.83 | |||||||||
10 | Amalie Holst | 2004 | 353 | 38.86 | 1:17.85 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
11 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 350 | 37.96 | 1:18.02 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.97 | |||||||||
12 | Julie Hoffmann | 2003 | 335 | 39.94 | 1:19.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.58 | |||||||||
13 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 328 | 38.13 | 1:19.75 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:17.61 | |||||||||
14 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 327 | 38.83 | 1:19.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.79 | |||||||||
15 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 310 | 39.79 | 1:21.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.72 | |||||||||
16 | Emilie Kristiansen | 2003 | 308 | 39.92 | 1:21.42 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.99 | |||||||||
17 | Liv Kousgaard | 2003 | 307 | 39.38 | 1:21.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.13 | |||||||||
18 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 306 | 39.15 | 1:21.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
19 | Emma Oleander | 2004 | 255 | 42.47 | 1:26.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.18 | |||||||||
20 | Stephanie Hansen | 2004 | 252 | 42.32 | 1:27.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.48 | |||||||||
21 | Ida Kristensen | 2004 | 243 | 43.45 | 1:28.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.23 | |||||||||
22 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 238 | 43.05 | 1:28.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:28.53 | |||||||||
23 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 234 | 44.03 | 1:29.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:30.05 | |||||||||
24 | Mathilde Jensen | 2003 | 227 | 44.58 | 1:30.10 | |||||
DeltaSwim | 1:30.34 | |||||||||
25 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 220 | 43.96 | 1:31.11 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:31.69 | |||||||||
26 | Camilla Falck | 2003 | 208 | 44.89 | 1:32.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.72 | |||||||||
27 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 206 | 45.21 | 1:33.05 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:32.71 | |||||||||
28 | Katrine Nørfjand | 2004 | 198 | 46.27 | 1:34.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:39.79 | |||||||||
29 | Andrea Sønderby | 2004 | 192 | 48.00 | 1:35.35 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.74 | |||||||||
30 | Anne Horn | 2004 | 188 | 46.33 | 1:36.06 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:43.89 | |||||||||
31 | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | 172 | 46.89 | 1:38.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.75 | |||||||||
- | Hanya Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.22 | |||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:25.98 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Terminalen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 381 | 36.13 | 1:15.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.37 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 354 | 38.06 | 1:17.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.88 | |||||||||
3 | Sofie Bjerre | 2005 | 348 | 37.89 | 1:18.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.63 | |||||||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 335 | 38.67 | 1:19.17 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.95 | |||||||||
5 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 307 | 40.32 | 1:21.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.55 | |||||||||
6 | Clara Kapke | 2006 | 306 | 39.73 | 1:21.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.94 | |||||||||
7 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 300 | 39.43 | 1:22.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
8 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 279 | 40.73 | 1:24.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.60 | |||||||||
9 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 274 | 41.69 | 1:24.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.92 | |||||||||
10 | Anna Bach | 2006 | 273 | 42.25 | 1:24.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:27.01 | |||||||||
11 | Marie Jensen | 2005 | 270 | 41.56 | 1:25.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.87 | |||||||||
12 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 265 | 42.23 | 1:25.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.55 | |||||||||
13 | Laura Løh | 2005 | 264 | 42.65 | 1:25.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:24.65 | |||||||||
14 | Signe Kristensen | 2006 | 256 | 42.65 | 1:26.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.08 | |||||||||
15 | Frederikke Riber | 2005 | 255 | 41.68 | 1:26.75 | |||||
DeltaSwim | 1:32.31 | |||||||||
16 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 245 | 41.85 | 1:27.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
17 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 232 | 44.68 | 1:29.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.83 | |||||||||
18 | Lise Lund Sørensen | 2005 | 226 | 44.79 | 1:30.26 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:39.41 | |||||||||
19 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 221 | 43.12 | 1:30.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.36 | |||||||||
20 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 220 | 44.58 | 1:31.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:42.53 | |||||||||
21 | Louisa Christensen | 2005 | 216 | 44.93 | 1:31.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.25 | |||||||||
22 | Mille Lindeblad | 2005 | 212 | 44.47 | 1:32.23 | |||||
DeltaSwim | 1:35.38 | |||||||||
23 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 207 | 46.64 | 1:32.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:32.57 | |||||||||
24 | Astrid Gregersen | 2005 | 197 | 46.60 | 1:34.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.06 | |||||||||
25 | Mathilde Olesen | 2005 | 194 | 44.86 | 1:34.91 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.44 | |||||||||
26 | Karoline Hellesøe | 2006 | 192 | 46.02 | 1:35.34 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.71 | |||||||||
27 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 189 | 46.89 | 1:35.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:38.36 | |||||||||
28 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 188 | 47.01 | 1:36.00 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:33.49 | |||||||||
29 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 172 | 48.13 | 1:38.80 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:45.56 | |||||||||
30 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 123 | 54.27 | 1:50.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.40 | |||||||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.25 | |||||||||
- | Maja Emilie Skjødt | 2005 | DSQ | efb 50 m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:57.68 | |||||||||
- | Marie Thorup | 2006 | DSQ | efb 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.97 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Terminalen Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 202 | 44.75 | 1:33.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.13 | |||||||||
2 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 178 | 46.82 | 1:37.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:42.17 | |||||||||
3 | Sofie Skibelund | 2007 | 165 | 48.72 | 1:40.21 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:45.71 | |||||||||
4 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | 161 | 49.06 | 1:41.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.15 | |||||||||
5 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 124 | 52.96 | 1:50.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
6 | Caroline Nabe-Nielsen | 2008 | 101 | 57.76 | 1:57.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.09 | |||||||||
7 | Freja Beck Christensen | 2008 | 94 | 56.61 | 2:00.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Lea Timmermand | 2008 | 83 | 1:03.16 | 2:05.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.05 | |||||||||
- | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | DSQ | efb 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.57 | |||||||||
- | Rosa Ella Kjems | 2008 | DSQ | afs ryg på maven | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: TripleNine Fish Protein |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Frydenholm | 2001 | 445 | 31.09 | 1:04.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
2 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 386 | 32.78 | 1:07.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.79 | |||||||||
3 | Jakob Heeb | 2001 | 141 | 45.57 | 1:33.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.88 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: TripleNine Fish Protein |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | 431 | 31.36 | 1:04.75 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.48 | |||||||||
2 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 424 | 31.77 | 1:05.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.49 | |||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 421 | 31.98 | 1:05.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 420 | 31.69 | 1:05.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.46 | |||||||||
5 | Emil Frydenholm | 2002 | 375 | 33.19 | 1:07.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
6 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 308 | 35.70 | 1:12.42 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
7 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 288 | 35.86 | 1:14.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
8 | Frederik Zachariassen | 2002 | 283 | 36.22 | 1:14.43 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.35 | |||||||||
9 | Alexander Johnsen | 2003 | 263 | 37.70 | 1:16.28 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.88 | |||||||||
10 | Simon Finch | 2002 | 230 | 38.87 | 1:19.79 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.19 | |||||||||
11 | Mads Berentzen | 2002 | 195 | 41.83 | 1:24.26 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:27.14 | |||||||||
12 | Markus Jessen | 2003 | 188 | 42.22 | 1:25.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DSQ | efb 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: TripleNine Fish Protein |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 371 | 33.51 | 1:08.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.51 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 326 | 35.28 | 1:11.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
3 | Gustav Hansen | 2004 | 319 | 34.46 | 1:11.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
4 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 297 | 35.07 | 1:13.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
5 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 268 | 36.11 | 1:15.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
6 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 267 | 37.59 | 1:15.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 266 | 37.12 | 1:16.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
8 | Mads Drechsler | 2005 | 256 | 37.36 | 1:16.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.79 | |||||||||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | 255 | 37.80 | 1:17.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.36 | |||||||||
10 | Emil Neumann | 2004 | 247 | 38.74 | 1:17.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.86 | |||||||||
11 | Mads Sander Andersen | 2004 | 243 | 38.04 | 1:18.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
12 | Carl Clausen | 2005 | 233 | 39.61 | 1:19.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.50 | |||||||||
13 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 221 | 39.75 | 1:20.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
14 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 210 | 40.55 | 1:22.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.28 | |||||||||
15 | Karl Heeb | 2005 | 192 | 41.45 | 1:24.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.39 | |||||||||
16 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 179 | 41.04 | 1:26.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.23 | |||||||||
17 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 160 | 43.05 | 1:30.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.31 | |||||||||
18 | Mikkel Borreskov | 2005 | 132 | 47.44 | 1:36.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:35.68 | |||||||||
19 | William Mikkelsen | 2004 | 114 | 48.82 | 1:40.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:40.77 | |||||||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.06 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: TripleNine Fish Protein |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Foss | 2006 | 159 | 44.57 | 1:30.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.00 | |||||||||
2 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 152 | 43.60 | 1:31.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.34 | |||||||||
3 | Gustav Dyrbye | 2006 | 130 | 47.58 | 1:36.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:40.64 | |||||||||
4 | Malte Neuber | 2007 | 114 | 49.61 | 1:40.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.83 | |||||||||
5 | Hjalte Gregersen | 2008 | 100 | 50.44 | 1:45.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.21 | |||||||||
6 | William Munk Lauridsen | 2007 | 98 | 50.32 | 1:45.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:54.55 | |||||||||
7 | Samuel Burka | 2007 | 94 | 51.42 | 1:47.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 93 | 52.58 | 1:47.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.42 | |||||||||
9 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 89 | 53.06 | 1:49.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.29 | |||||||||
10 | Jacob Timmermand | 2006 | 83 | 57.21 | 1:52.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 486 | 36.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.84 | |||||||||
2 | Anna C. Lange | 1998 | 481 | 36.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
3 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 472 | 36.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.94 | |||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 467 | 37.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 464 | 37.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.64 | |||||||||
6 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 442 | 37.78 | ||||||
DeltaSwim | 37.70 | |||||||||
7 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 440 | 37.84 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.94 | |||||||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | 405 | 38.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
9 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 388 | 39.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.67 | |||||||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 344 | 41.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
11 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 324 | 41.90 | ||||||
DeltaSwim | 52.35 | |||||||||
12 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 295 | 43.24 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.37 | |||||||||
- | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | DSQ | flere flyben e 25 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 553 | 35.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.87 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 524 | 35.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
3 | Søs Freund | 2004 | 456 | 37.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
4 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 419 | 38.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
5 | Liv Kousgaard | 2003 | 417 | 38.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
6 | Amalie Antonsen | 2003 | 364 | 40.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.30 | |||||||||
7 | Camilla Falck | 2003 | 357 | 40.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.99 | |||||||||
8 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 337 | 41.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.52 | |||||||||
9 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 322 | 41.99 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.89 | |||||||||
10 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 309 | 42.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 55.24 | |||||||||
11 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 298 | 43.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.67 | |||||||||
12 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 273 | 44.38 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 44.88 | |||||||||
13 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 270 | 44.51 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 45.05 | |||||||||
14 | Emilie Stubben | 2003 | 270 | 44.52 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 45.41 | |||||||||
15 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | 248 | 45.82 | ||||||
H.G.F. Svømning | 46.31 | |||||||||
16 | Anne Horn | 2004 | 244 | 46.07 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 46.31 | |||||||||
17 | Sisse Ø. Press | 2003 | 229 | 47.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | 43.76 | |||||||||
18 | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | 216 | 47.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.87 | |||||||||
19 | Signe Jochumsen | 2004 | 207 | 48.61 | ||||||
DeltaSwim | 46.25 | |||||||||
20 | Ronja Beck Christensen | 2003 | 204 | 48.85 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.28 | |||||||||
21 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 200 | 49.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 52.53 | |||||||||
22 | Julia Vestergaard | 2004 | 190 | 50.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | 52.44 | |||||||||
23 | Ditte Hansen | 2003 | 168 | 52.19 | ||||||
DeltaSwim | 53.56 | |||||||||
24 | Signe N. Andersen | 2004 | 167 | 52.26 | ||||||
H.G.F. Svømning | 53.43 | |||||||||
25 | Silje Pedersen | 2004 | 160 | 52.97 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 46.43 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 475 | 36.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.10 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 344 | 41.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.73 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 343 | 41.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.06 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 307 | 42.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.78 | |||||||||
5 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 290 | 43.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 44.14 | |||||||||
6 | Maja Stamholt | 2005 | 278 | 44.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 45.19 | |||||||||
7 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 256 | 45.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.88 | |||||||||
8 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 245 | 45.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 44.85 | |||||||||
9 | Sofie Bjerre | 2005 | 245 | 45.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 46.66 | |||||||||
10 | Nora Gombos | 2006 | 239 | 46.38 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.87 | |||||||||
11 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 232 | 46.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 48.67 | |||||||||
12 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 230 | 46.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.60 | |||||||||
13 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 225 | 47.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | 50.95 | |||||||||
14 | Louisa Christensen | 2005 | 216 | 47.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.66 | |||||||||
15 | Line Horn | 2006 | 196 | 49.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 56.13 | |||||||||
16 | Anne Stamholt | 2006 | 186 | 50.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 50.96 | |||||||||
17 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 179 | 51.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.33 | |||||||||
18 | Freja Obert | 2006 | 172 | 51.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
19 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 155 | 53.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.65 | |||||||||
20 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 142 | 55.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.53 | |||||||||
21 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 134 | 56.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 57.45 | |||||||||
22 | Anna Mai Andersen | 2006 | 125 | 57.54 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.24 | |||||||||
23 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 122 | 58.02 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 57.04 | |||||||||
- | Frederikke Riber | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 47.12 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 239 | 46.35 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.72 | |||||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | 237 | 46.52 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.80 | |||||||||
3 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 171 | 51.88 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 54.40 | |||||||||
4 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 148 | 54.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.44 | |||||||||
5 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 130 | 56.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
6 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 128 | 57.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.02 | |||||||||
7 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 123 | 57.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
8 | Freja Beck Christensen | 2008 | 108 | 1:00.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.60 | |||||||||
9 | Lea Timmermand | 2008 | 71 | 1:09.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Skiltestedet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 461 | 32.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
2 | Victor Kristensen | 1999 | 443 | 33.12 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.25 | |||||||||
3 | Malthe Lindeblad | 2001 | 424 | 33.59 | ||||||
DeltaSwim | 33.40 | |||||||||
4 | Martin Broch | 2001 | 399 | 34.29 | ||||||
DeltaSwim | 34.27 | |||||||||
5 | Mathias Teuchler | 2000 | 383 | 34.76 | ||||||
DeltaSwim | 34.78 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Skiltestedet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 477 | 32.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.63 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 412 | 33.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.03 | |||||||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | 388 | 34.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | 364 | 35.35 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.93 | |||||||||
5 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 350 | 35.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
6 | Benjamin Friis | 2002 | 349 | 35.83 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.19 | |||||||||
7 | Anton Pedersen | 2003 | 297 | 37.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.88 | |||||||||
8 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 290 | 38.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.70 | |||||||||
9 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 288 | 38.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
10 | Casper Fink | 2003 | 261 | 39.47 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 44.23 | |||||||||
11 | Malte Lyck Falk | 2003 | 249 | 40.13 | ||||||
DeltaSwim | 41.11 | |||||||||
12 | Rasmus Pedersen | 2003 | 246 | 40.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 47.24 | |||||||||
13 | Mads Mandau | 2002 | 243 | 40.42 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.78 | |||||||||
14 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | 235 | 40.87 | ||||||
H.G.F. Svømning | 42.19 | |||||||||
15 | Sune Lyngesen | 2003 | 229 | 41.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
16 | Simon Finch | 2002 | 227 | 41.34 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 215 | 42.10 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 42.37 | |||||||||
18 | Markus Jessen | 2003 | 202 | 42.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 192 | 43.76 | ||||||
H.G.F. Svømning | 50.21 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Skiltestedet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Mose | 2004 | 267 | 39.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
2 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 250 | 40.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 47.57 | |||||||||
3 | Philip Vesterby | 2005 | 247 | 40.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 242 | 40.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.06 | |||||||||
5 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 229 | 41.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.04 | |||||||||
6 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 220 | 41.80 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.58 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 210 | 42.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
8 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 164 | 46.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.23 | |||||||||
9 | Magnus Marschall | 2005 | 163 | 46.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.55 | |||||||||
10 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 149 | 47.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.57 | |||||||||
11 | Frederik Harbo | 2005 | 126 | 50.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 54.18 | |||||||||
12 | Alexander Drachmann | 2005 | 114 | 51.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.53 | |||||||||
- | Alexander Mogensen | 2005 | DSQ | flyben i hele løbet | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.77 | |||||||||
- | William Jensen | 2005 | DSQ | crawlben v ven 25 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 54.89 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Skiltestedet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 192 | 43.76 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.03 | |||||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | 168 | 45.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.75 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 161 | 46.32 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.58 | |||||||||
4 | William Hansen | 2006 | 158 | 46.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 49.90 | |||||||||
5 | Bertil Tidemann | 2006 | 150 | 47.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.24 | |||||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | 149 | 47.55 | ||||||
DeltaSwim | 49.86 | |||||||||
7 | Jannick Franow | 2006 | 141 | 48.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
8 | Rasmus Olsen | 2006 | 139 | 48.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 53.19 | |||||||||
8 | William Haaning | 2007 | 139 | 48.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 51.06 | |||||||||
10 | Esben Frimand | 2006 | 126 | 50.30 | ||||||
H.G.F. Svømning | 55.57 | |||||||||
11 | William Munk Lauridsen | 2007 | 121 | 50.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.32 | |||||||||
12 | Elliott Mitaine | 2006 | 116 | 51.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 53.70 | |||||||||
12 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 116 | 51.77 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.01 | |||||||||
14 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 79 | 58.67 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
15 | Jacob Prytz | 2007 | 79 | 58.68 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 56.13 | |||||||||
16 | Hjalte Gregersen | 2008 | 71 | 1:00.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.12 | |||||||||
17 | Samuel Burka | 2007 | 54 | 1:06.45 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: TJ Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 229 | 37.97 | 1:25.63 | 2:19.18 | 3:15.24 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:02.95 | |||||||||
- | Janni S Hansen | 2001 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: TJ Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Farag | 2003 | 318 | 36.89 | 1:21.24 | 2:07.92 | 2:55.11 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.59 | |||||||||
2 | Victoria Underbjerg | 2004 | 310 | 34.63 | 1:16.13 | 2:03.73 | 2:56.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.19 | |||||||||
3 | Jane Andersen | 2004 | 143 | 49.58 | 1:48.63 | 2:49.99 | 3:48.66 | |||
H.G.F. Svømning | 3:36.82 | |||||||||
4 | Fiona Ilsø | 2003 | 98 | 55.42 | 2:00.59 | 3:08.76 | 4:18.94 | |||
H.G.F. Svømning | 4:35.64 | |||||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: TJ Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabell Rothgordt | 2005 | 238 | 39.07 | 1:28.60 | 2:20.00 | 3:12.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Løh | 2005 | 177 | 43.82 | 1:36.38 | 2:34.99 | 3:33.03 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | 408 | 31.41 | 1:07.65 | 1:46.47 | 2:26.25 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:38.78 | |||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 460 | 31.05 | 1:06.14 | 1:43.43 | 2:20.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:25.05 | |||||||||
2 | Alex Søndergaard | 2003 | 361 | 33.13 | 1:11.78 | 1:52.66 | 2:32.45 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:11.33 | |||||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | 360 | 32.34 | 1:10.27 | 1:50.94 | 2:32.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 284 | 37.29 | 1:20.42 | 2:03.05 | 2:45.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mads Iversen | 2002 | 261 | 33.56 | 1:15.60 | 2:05.31 | 2:49.87 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 244 | 38.09 | 1:23.32 | 2:07.49 | 2:53.65 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:42.96 | |||||||||
7 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 229 | 35.44 | 1:18.76 | 2:06.40 | 2:57.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:32.49 | |||||||||
8 | Markus Toft | 2003 | 217 | 39.49 | 1:27.14 | 2:15.54 | 3:00.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 163 | 41.72 | 1:31.94 | 2:25.76 | 3:18.70 | |||
H.G.F. Svømning | 3:36.41 | |||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Neumann | 2004 | 254 | 36.91 | 1:21.93 | 2:08.86 | 2:51.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:07.67 | |||||||||
2 | Linus Folke Jensen | 2004 | 224 | 36.03 | 1:22.37 | 2:11.65 | 2:58.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: EsbjergLive |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Christensen | 2002 | 549 | 29.98 | 1:02.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.46 | |||||||||
2 | Holly Mcwilliam | 2001 | 542 | 29.75 | 1:02.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
3 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 518 | 30.83 | 1:03.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.97 | |||||||||
4 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 511 | 30.76 | 1:03.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.09 | |||||||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 503 | 30.13 | 1:03.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.75 | |||||||||
6 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 499 | 31.00 | 1:04.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
7 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 496 | 30.92 | 1:04.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
8 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 492 | 30.92 | 1:04.46 | |||||
DeltaSwim | 1:02.88 | |||||||||
9 | Kasandra Isager | 2000 | 488 | 31.27 | 1:04.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.69 | |||||||||
10 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 486 | 31.54 | 1:04.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
11 | Emma Lykke Holm | 2000 | 480 | 31.79 | 1:04.98 | |||||
DeltaSwim | 1:04.46 | |||||||||
12 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 480 | 31.83 | 1:04.99 | |||||
DeltaSwim | 1:06.33 | |||||||||
13 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 469 | 31.77 | 1:05.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
14 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 461 | 31.35 | 1:05.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.99 | |||||||||
15 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 459 | 31.94 | 1:05.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.59 | |||||||||
16 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 446 | 32.30 | 1:06.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.54 | |||||||||
17 | Anna C. Lange | 1998 | 438 | 31.89 | 1:07.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
18 | Mille C. Berg | 2001 | 436 | 32.15 | 1:07.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
19 | Silje Petersen | 2002 | 414 | 32.46 | 1:08.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.61 | |||||||||
20 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 413 | 32.88 | 1:08.33 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.30 | |||||||||
21 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 398 | 32.83 | 1:09.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.36 | |||||||||
22 | Julie Fink | 2001 | 386 | 33.42 | 1:09.87 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.08 | |||||||||
23 | Sofia Ingeberg | 2002 | 385 | 33.37 | 1:09.97 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
24 | SIF Rubæk | 2001 | 375 | 33.35 | 1:10.54 | |||||
DeltaSwim | 1:09.11 | |||||||||
25 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 347 | 34.78 | 1:12.41 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:27.26 | |||||||||
26 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 340 | 33.82 | 1:12.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.74 | |||||||||
27 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 339 | 34.05 | 1:13.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.10 | |||||||||
28 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 334 | 34.88 | 1:13.35 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
29 | Emilie Støve | 2000 | 195 | 40.70 | 1:27.73 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:22.91 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: EsbjergLive |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 580 | 29.81 | 1:01.04 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.41 | |||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 570 | 29.64 | 1:01.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 555 | 29.87 | 1:01.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.76 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 513 | 31.04 | 1:03.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.60 | |||||||||
5 | Marlene Reitan | 2003 | 508 | 31.07 | 1:03.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.30 | |||||||||
6 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 499 | 30.69 | 1:04.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
7 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 491 | 30.82 | 1:04.52 | |||||
DeltaSwim | 1:03.69 | |||||||||
8 | Maria Mehlsen | 2003 | 490 | 31.46 | 1:04.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.91 | |||||||||
9 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 479 | 31.22 | 1:05.05 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
10 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 472 | 31.50 | 1:05.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
11 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 464 | 31.92 | 1:05.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
12 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 460 | 32.09 | 1:05.91 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.50 | |||||||||
13 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 458 | 31.65 | 1:06.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.99 | |||||||||
14 | Karoline Kristensen | 2004 | 458 | 31.19 | 1:06.02 | |||||
DeltaSwim | 1:06.38 | |||||||||
15 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 456 | 31.87 | 1:06.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
16 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 451 | 32.06 | 1:06.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.92 | |||||||||
17 | Søs Freund | 2004 | 446 | 32.66 | 1:06.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.24 | |||||||||
18 | Holly Lønne Turner | 2003 | 441 | 31.96 | 1:06.88 | |||||
DeltaSwim | 1:04.10 | |||||||||
19 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 440 | 32.65 | 1:06.93 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
20 | Josephine S. Johansen | 2003 | 421 | 32.32 | 1:07.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.60 | |||||||||
21 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 421 | 32.71 | 1:07.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.60 | |||||||||
22 | Julie Hoffmann | 2003 | 420 | 33.52 | 1:07.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:07.65 | |||||||||
23 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 417 | 33.32 | 1:08.14 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.27 | |||||||||
24 | Caroline Madsen | 2004 | 404 | 33.37 | 1:08.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.09 | |||||||||
25 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 404 | 33.00 | 1:08.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.08 | |||||||||
26 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 402 | 33.28 | 1:08.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
27 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 393 | 33.35 | 1:09.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.29 | |||||||||
28 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 383 | 33.81 | 1:10.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.55 | |||||||||
29 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 382 | 34.17 | 1:10.14 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:10.50 | |||||||||
30 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 376 | 33.28 | 1:10.53 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.75 | |||||||||
31 | Maria Mathiesen | 2004 | 368 | 34.22 | 1:10.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
32 | Amalie Holst | 2004 | 367 | 34.69 | 1:11.09 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.35 | |||||||||
33 | Line Heise | 2003 | 367 | 34.08 | 1:11.10 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:12.96 | |||||||||
34 | Lea Winther | 2004 | 362 | 34.26 | 1:11.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.83 | |||||||||
35 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 348 | 35.31 | 1:12.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.51 | |||||||||
36 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 338 | 34.73 | 1:13.02 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
37 | Stephanie Hansen | 2004 | 329 | 35.78 | 1:13.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Victoria Hansen | 2003 | 329 | 35.45 | 1:13.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.44 | |||||||||
39 | Amalie Antonsen | 2003 | 319 | 35.91 | 1:14.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.52 | |||||||||
40 | Emilie Stubben | 2003 | 317 | 36.53 | 1:14.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.04 | |||||||||
41 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 298 | 36.30 | 1:16.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.98 | |||||||||
42 | Camilla Falck | 2003 | 296 | 36.04 | 1:16.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
43 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | 295 | 37.06 | 1:16.44 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:24.94 | |||||||||
44 | Katrine Nørfjand | 2004 | 293 | 36.13 | 1:16.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.98 | |||||||||
45 | Sisse Ø. Press | 2003 | 292 | 36.51 | 1:16.69 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
46 | Emma Oleander | 2004 | 276 | 1:18.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
47 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 270 | 36.94 | 1:18.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.03 | |||||||||
48 | Signe Jochumsen | 2004 | 261 | 37.70 | 1:19.61 | |||||
DeltaSwim | 1:30.77 | |||||||||
49 | Mathilde Jensen | 2003 | 254 | 38.22 | 1:20.35 | |||||
DeltaSwim | 1:18.74 | |||||||||
50 | Andrea Sønderby | 2004 | 250 | 38.65 | 1:20.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:27.29 | |||||||||
51 | Marie Lund Sørensen | 2003 | 243 | 40.06 | 1:21.52 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:19.58 | |||||||||
52 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 240 | 39.71 | 1:21.87 | |||||
DeltaSwim | 1:19.81 | |||||||||
53 | Ronja Beck Christensen | 2003 | 216 | 41.14 | 1:24.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.53 | |||||||||
54 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 183 | 43.39 | 1:29.57 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:29.91 | |||||||||
55 | Jane Andersen | 2004 | 178 | 43.89 | 1:30.45 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:32.69 | |||||||||
56 | Julia Vestergaard | 2004 | 142 | 46.85 | 1:37.46 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:49.09 | |||||||||
- | Hanya Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.08 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: EsbjergLive |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 508 | 30.66 | 1:03.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.65 | |||||||||
2 | Malou Sejr | 2005 | 420 | 33.11 | 1:07.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.46 | |||||||||
3 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 396 | 33.00 | 1:09.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 394 | 32.75 | 1:09.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.12 | |||||||||
5 | Sofie Bjerre | 2005 | 385 | 33.85 | 1:09.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.93 | |||||||||
6 | Sofie A. Wolf | 2006 | 378 | 32.89 | 1:10.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
7 | Maja Stamholt | 2005 | 366 | 34.29 | 1:11.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.50 | |||||||||
8 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 361 | 34.51 | 1:11.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.21 | |||||||||
9 | Clara Kapke | 2006 | 357 | 33.80 | 1:11.71 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.25 | |||||||||
10 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 354 | 34.18 | 1:11.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.24 | |||||||||
11 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 327 | 36.10 | 1:13.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
12 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 326 | 36.11 | 1:13.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.32 | |||||||||
13 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 316 | 35.66 | 1:14.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
14 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 314 | 36.71 | 1:14.85 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
15 | Frederikke Riber | 2005 | 312 | 36.06 | 1:15.02 | |||||
DeltaSwim | 1:15.77 | |||||||||
16 | Signe Kristensen | 2006 | 304 | 36.30 | 1:15.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.26 | |||||||||
17 | Mille Lindeblad | 2005 | 297 | 37.01 | 1:16.27 | |||||
DeltaSwim | 1:18.98 | |||||||||
18 | Louisa Christensen | 2005 | 295 | 36.45 | 1:16.42 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.64 | |||||||||
19 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 294 | 37.41 | 1:16.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.39 | |||||||||
20 | Astrid Gregersen | 2005 | 292 | 37.56 | 1:16.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.14 | |||||||||
21 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 278 | 37.30 | 1:18.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.43 | |||||||||
22 | Victoria Richards | 2005 | 277 | 36.78 | 1:18.06 | |||||
DeltaSwim | 1:18.59 | |||||||||
23 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 276 | 38.31 | 1:18.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
24 | Mathilde Olesen | 2005 | 274 | 38.18 | 1:18.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.03 | |||||||||
25 | Anna Bach | 2006 | 267 | 39.61 | 1:19.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:22.41 | |||||||||
26 | Karoline Hellesøe | 2006 | 263 | 36.80 | 1:19.45 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.19 | |||||||||
27 | Anne Stamholt | 2006 | 255 | 39.48 | 1:20.19 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.32 | |||||||||
28 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 252 | 39.33 | 1:20.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:22.35 | |||||||||
29 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 248 | 38.61 | 1:20.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
30 | Lise Lund Sørensen | 2005 | 245 | 39.40 | 1:21.26 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
31 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 243 | 36.60 | 1:21.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
32 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 241 | 39.29 | 1:21.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:25.78 | |||||||||
33 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 211 | 41.14 | 1:25.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.27 | |||||||||
34 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 208 | 41.11 | 1:25.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.91 | |||||||||
35 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 201 | 41.89 | 1:26.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:27.20 | |||||||||
36 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 192 | 41.74 | 1:28.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.60 | |||||||||
37 | Line Horn | 2006 | 158 | 43.94 | 1:34.15 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
38 | Nora Gombos | 2006 | 152 | 42.75 | 1:35.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.63 | |||||||||
39 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 151 | 45.69 | 1:35.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.40 | |||||||||
40 | Anna Mai Andersen | 2006 | 150 | 44.42 | 1:35.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.23 | |||||||||
41 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 131 | 44.62 | 1:40.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:50.43 | |||||||||
42 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 109 | 48.95 | 1:46.26 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:48.84 | |||||||||
43 | Marie Thorup | 2006 | 96 | 55.57 | 1:51.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.95 | |||||||||
- | Freja Obert | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.72 | |||||||||
- | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 1:24.16 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: EsbjergLive |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 301 | 35.73 | 1:15.93 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.68 | |||||||||
2 | Millie Møller | 2007 | 247 | 38.88 | 1:21.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.39 | |||||||||
3 | Kalina Gamisheva | 2008 | 242 | 37.70 | 1:21.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.11 | |||||||||
4 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 189 | 43.03 | 1:28.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
5 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 164 | 43.53 | 1:32.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.39 | |||||||||
6 | Sofie Skibelund | 2007 | 156 | 43.17 | 1:34.55 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.10 | |||||||||
7 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 141 | 45.06 | 1:37.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.79 | |||||||||
8 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | 131 | 47.58 | 1:40.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.93 | |||||||||
9 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 113 | 50.75 | 1:45.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
10 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 113 | 50.98 | 1:45.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
11 | Caroline Nabe-Nielsen | 2008 | 113 | 50.67 | 1:45.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.43 | |||||||||
12 | Lea Timmermand | 2008 | 92 | 54.25 | 1:52.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.46 | |||||||||
13 | Freja Beck Christensen | 2008 | 80 | 55.79 | 1:57.90 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:52.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 570 | 26.61 | 54.20 | |||||
DeltaSwim | 53.03 | |||||||||
2 | Oliver Mølby | 2001 | 530 | 26.93 | 55.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.39 | |||||||||
3 | Mads Frydenholm | 2001 | 476 | 27.78 | 57.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.26 | |||||||||
4 | Victor Kristensen | 1999 | 469 | 27.50 | 57.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.25 | |||||||||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | 414 | 29.00 | 1:00.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.27 | |||||||||
6 | Mathias Teuchler | 2000 | 356 | 30.39 | 1:03.38 | |||||
DeltaSwim | 1:07.46 | |||||||||
7 | Mads Mortensen | 1998 | 355 | 30.55 | 1:03.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
8 | Jakob Heeb | 2001 | 217 | 34.89 | 1:14.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.22 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 476 | 28.00 | 57.53 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.31 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 467 | 28.48 | 57.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.36 | |||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 464 | 28.58 | 58.01 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 56.85 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 419 | 29.15 | 1:00.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.03 | |||||||||
5 | Asbjørn Guldager | 2002 | 413 | 29.10 | 1:00.33 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.10 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 412 | 29.13 | 1:00.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.10 | |||||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | 397 | 32.07 | 1:01.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.39 | |||||||||
8 | Mikkel Stilling | 2003 | 384 | 29.77 | 1:01.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
9 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 383 | 29.67 | 1:01.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.30 | |||||||||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 376 | 30.16 | 1:02.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:01.91 | |||||||||
11 | Christian Johannesen | 2003 | 369 | 30.28 | 1:02.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.63 | |||||||||
12 | Anders Christensen | 2002 | 360 | 30.50 | 1:03.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.83 | |||||||||
13 | Benjamin Friis | 2002 | 355 | 30.43 | 1:03.43 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.36 | |||||||||
14 | Sophus Lund Øe | 2003 | 353 | 30.49 | 1:03.54 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:06.44 | |||||||||
15 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 350 | 30.69 | 1:03.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
16 | Malte Lyck Falk | 2003 | 344 | 31.06 | 1:04.10 | |||||
DeltaSwim | 1:06.04 | |||||||||
17 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 338 | 31.03 | 1:04.48 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
18 | Frederik Zachariassen | 2002 | 336 | 30.42 | 1:04.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.52 | |||||||||
19 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 333 | 30.58 | 1:04.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.19 | |||||||||
20 | Anton Pedersen | 2003 | 328 | 31.29 | 1:05.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
21 | Rasmus Pedersen | 2003 | 325 | 31.66 | 1:05.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.08 | |||||||||
22 | Christian Oxenvad | 2003 | 319 | 31.83 | 1:05.72 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.74 | |||||||||
23 | Tobias Svenningsen | 2003 | 312 | 32.43 | 1:06.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
24 | Alexander Johnsen | 2003 | 300 | 32.39 | 1:07.08 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
25 | Casper Fink | 2003 | 297 | 32.23 | 1:07.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.37 | |||||||||
26 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 286 | 32.92 | 1:08.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.77 | |||||||||
27 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 284 | 32.72 | 1:08.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
28 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 273 | 33.21 | 1:09.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.09 | |||||||||
29 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 258 | 34.23 | 1:10.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.16 | |||||||||
30 | Esben Breum Lau | 2003 | 242 | 34.05 | 1:12.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
31 | Markus Jessen | 2003 | 222 | 35.56 | 1:14.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Mandau | 2002 | 222 | 34.70 | 1:14.21 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.31 | |||||||||
33 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 185 | 36.40 | 1:18.82 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:27.84 | |||||||||
34 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 158 | 38.11 | 1:22.99 | |||||
DeltaSwim | 1:20.76 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 424 | 28.93 | 59.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.51 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 418 | 29.18 | 1:00.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
3 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 374 | 29.76 | 1:02.33 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:03.05 | |||||||||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 325 | 31.44 | 1:05.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
5 | Tobias Nielsen | 2004 | 319 | 31.25 | 1:05.71 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
6 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 308 | 31.56 | 1:06.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.14 | |||||||||
7 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 298 | 31.74 | 1:07.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
8 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 285 | 33.29 | 1:08.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.28 | |||||||||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | 273 | 33.18 | 1:09.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
10 | Mads Drechsler | 2005 | 266 | 33.33 | 1:09.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.21 | |||||||||
11 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 259 | 33.68 | 1:10.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
12 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 251 | 34.68 | 1:11.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
13 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 248 | 34.75 | 1:11.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.73 | |||||||||
14 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 232 | 34.71 | 1:13.09 | |||||
DeltaSwim | 1:12.35 | |||||||||
15 | Carl Clausen | 2005 | 230 | 34.76 | 1:13.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.19 | |||||||||
16 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 229 | 35.59 | 1:13.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.63 | |||||||||
17 | Jakob Frimand | 2004 | 229 | 35.49 | 1:13.37 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:18.65 | |||||||||
18 | Karl Heeb | 2005 | 216 | 36.46 | 1:14.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
19 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 215 | 36.27 | 1:14.94 | |||||
DeltaSwim | 1:16.93 | |||||||||
20 | Mads Sander Andersen | 2004 | 215 | 35.32 | 1:14.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
21 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 210 | 36.49 | 1:15.50 | |||||
DeltaSwim | 1:12.80 | |||||||||
22 | Alexander Drachmann | 2005 | 199 | 36.98 | 1:16.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
23 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 196 | 36.84 | 1:17.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
24 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 193 | 36.53 | 1:17.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:17.68 | |||||||||
25 | Philip Vesterby | 2005 | 193 | 36.86 | 1:17.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
26 | Magnus Marschall | 2005 | 190 | 38.19 | 1:18.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
27 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 189 | 37.57 | 1:18.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
28 | Mikkel Borreskov | 2005 | 183 | 37.63 | 1:19.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.07 | |||||||||
29 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 181 | 38.91 | 1:19.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik Harbo | 2005 | 178 | 36.53 | 1:19.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:31.58 | |||||||||
31 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 142 | 40.44 | 1:26.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.38 | |||||||||
32 | William Jensen | 2005 | 121 | 42.20 | 1:30.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:38.00 | |||||||||
33 | Alexander Mogensen | 2005 | 113 | 1:32.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.24 | |||||||||
34 | William Mikkelsen | 2004 | 105 | 45.33 | 1:35.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:34.80 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Foss | 2006 | 229 | 36.15 | 1:13.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | 196 | 35.56 | 1:17.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.23 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 193 | 37.14 | 1:17.74 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | 192 | 36.62 | 1:17.82 | |||||
DeltaSwim | 1:16.37 | |||||||||
5 | Rasmus Olsen | 2006 | 189 | 37.65 | 1:18.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
6 | William Haaning | 2007 | 184 | 37.64 | 1:18.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.11 | |||||||||
7 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 169 | 37.97 | 1:21.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
8 | William Hansen | 2006 | 163 | 38.30 | 1:22.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.10 | |||||||||
9 | Malte Neuber | 2007 | 162 | 39.85 | 1:22.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.13 | |||||||||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | 152 | 40.15 | 1:24.10 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:27.62 | |||||||||
11 | Gustav Dyrbye | 2006 | 144 | 41.79 | 1:25.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:36.68 | |||||||||
12 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 143 | 40.95 | 1:25.80 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.64 | |||||||||
13 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 139 | 40.60 | 1:26.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.84 | |||||||||
14 | Bertil Tidemann | 2006 | 136 | 41.70 | 1:27.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.63 | |||||||||
15 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 127 | 42.56 | 1:29.34 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:41.71 | |||||||||
16 | William Munk Lauridsen | 2007 | 113 | 42.83 | 1:32.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.37 | |||||||||
17 | Jacob Timmermand | 2006 | 101 | 46.11 | 1:36.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.11 | |||||||||
18 | Jannick Franow | 2006 | 100 | 45.08 | 1:36.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.11 | |||||||||
19 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 94 | 45.82 | 1:38.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.33 | |||||||||
20 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 94 | 46.21 | 1:38.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.82 | |||||||||
21 | Hjalte Gregersen | 2008 | 89 | 49.22 | 1:40.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.30 | |||||||||
22 | Sophus Heningsen | 2007 | 88 | 44.34 | 1:40.99 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
23 | Samuel Burka | 2007 | 75 | 50.10 | 1:46.44 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:51.13 | |||||||||
24 | Jacob Prytz | 2007 | 66 | 50.60 | 1:50.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:10.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 21, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg 5 | 0 | 2:11.66 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.00 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 32.70 | 1:07.25 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 34.70 | 1:41.95 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 29.71 | 2:11.66 | |||||||
2 | Esbjerg 2 | 0 | 2:20.12 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.00 | |||||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 36.56 | 1:12.74 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 37.02 | 1:49.76 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 30.36 | 2:20.12 | |||||||
3 | Hsc Mix 1 | 0 | 2:22.71 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:24.00 | |||||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Mads Drechsler | 2005 | 37.96 | 1:14.41 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 34.92 | 1:49.33 | |||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 33.38 | 2:22.71 | |||||||
4 | Horsens 3 | 2005 | 2:25.44 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Signe Kristensen | 2006 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Mads Berthold Schultz | 2005 | 40.01 | 1:19.15 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 35.67 | 1:54.82 | |||||||
Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 30.62 | 2:25.44 | |||||||
5 | Esbjerg 3 | 0 | 2:28.37 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.00 | |||||||||
Carl Clausen | 2005 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 41.28 | 1:19.57 | |||||||
Isabell Rothgordt | 2005 | 37.40 | 1:56.97 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 31.40 | 2:28.37 | |||||||
6 | Sønderborg | 2004 | 2:30.66 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Clara Kapke | 2006 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 45.08 | 1:24.49 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 34.61 | 1:59.10 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 31.56 | 2:30.66 | |||||||
7 | Delta Mix 4 | 0 | 2:38.22 | |||||||
DeltaSwim | 2:35.00 | |||||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 39.23 | 39.23 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 46.57 | 1:25.80 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 37.62 | 2:03.42 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 34.80 | 2:38.22 | |||||||
8 | Esbjerg 4 | 0 | 2:42.59 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Oskar Foss | 2006 | 46.00 | 1:28.22 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 37.16 | 2:05.38 | |||||||
Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 37.21 | 2:42.59 | |||||||
9 | Horsens 4 | 2005 | 2:53.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
Mathilde Olesen | 2005 | 43.38 | 43.38 | |||||||
Jannick Franow | 2006 | 53.49 | 1:36.87 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 35.24 | 2:12.11 | |||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 41.74 | 2:53.85 | |||||||
10 | Hammel Mix Gr 3 -1 | 2005 | 3:02.36 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Jacob Mørup | 2004 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Silje Pedersen | 2004 | 52.71 | 1:37.28 | |||||||
Lise Lund Sørensen | 2005 | 44.47 | 2:21.75 | |||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 40.61 | 3:02.36 | |||||||
11 | Hammel Mix Gr 3 - 2 | 2005 | 3:04.84 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Esben Frimand | 2006 | 47.15 | 47.15 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 50.29 | 1:37.44 | |||||||
Line Heise | 2003 | 42.42 | 2:19.86 | |||||||
Fiona Ilsø | 2003 | 44.98 | 3:04.84 | |||||||
- | Odder Mix 3 | 0 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | |||||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | |||||||||
Mads Emil R. Hermansen | 2005 | |||||||||
Nanna Vestergård Johansen | 2006 | DNS | ||||||||
- | Esbjerg 1 | 0 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.00 | |||||||||
Astrid Gregersen | 2005 | 45.06 | 45.06 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 22, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Bilka Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Mix 1 | 0 | 4:19.73 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:23.87 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 33.71 | 1:08.73 | 1:08.73 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 32.35 | 1:08.43 | 2:17.16 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 30.96 | 1:06.30 | 3:23.46 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 26.61 | 56.27 | 4:19.73 | ||||||
2 | Esbjerg 1 | 0 | 4:22.79 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:31.40 | |||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 31.54 | 1:04.80 | 1:04.80 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 35.54 | 1:15.55 | 2:20.35 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 28.29 | 1:00.84 | 3:21.19 | ||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 29.37 | 1:01.60 | 4:22.79 | ||||||
3 | Agf Mix 2 | 0 | 4:28.56 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:31.48 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 33.63 | 1:10.00 | 1:10.00 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 33.78 | 1:12.24 | 2:22.24 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 28.24 | 1:02.70 | 3:24.94 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.08 | 1:03.62 | 4:28.56 | ||||||
4 | Esbjerg 2 | 0 | 4:29.69 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 33.86 | 1:10.50 | 1:10.50 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 37.09 | 1:19.78 | 2:30.28 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.93 | 1:04.58 | 3:34.86 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.84 | 54.83 | 4:29.69 | ||||||
5 | Delta Mix 1 | 0 | 4:31.61 | |||||||
DeltaSwim | 4:34.00 | |||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 29.43 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 37.24 | 1:19.81 | 2:20.26 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 31.45 | 1:09.58 | 3:29.84 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 29.62 | 1:01.77 | 4:31.61 | ||||||
6 | Sønderborg | 2000 | 4:35.77 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Julie Fink | 2001 | 36.70 | 1:15.85 | 1:15.85 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 32.03 | 1:09.09 | 2:24.94 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.59 | 1:04.11 | 3:29.05 | ||||||
Josephine S. Johansen | 2003 | 31.43 | 1:06.72 | 4:35.77 | ||||||
7 | Eastcoast Swimmerz | 0 | 4:35.83 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Silje Petersen | 2002 | 36.17 | 1:15.98 | 1:15.98 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 35.12 | 1:16.51 | 2:32.49 | ||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 30.48 | 1:05.54 | 3:38.03 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 27.10 | 57.80 | 4:35.83 | ||||||
8 | Horsens 1 | 0 | 4:39.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 4:40.12 | |||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 33.39 | 1:08.57 | 1:08.57 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 35.25 | 1:15.43 | 2:24.00 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 32.84 | 1:13.87 | 3:37.87 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.39 | 1:01.80 | 4:39.67 | ||||||
9 | Agf Mix 3 | 0 | 4:40.74 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:37.29 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 31.73 | 1:06.66 | 1:06.66 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 38.09 | 1:22.01 | 2:28.67 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 33.28 | 1:13.30 | 3:41.97 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 27.97 | 58.77 | 4:40.74 | ||||||
10 | Agf Mix 4 | 0 | 4:46.48 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:47.21 | |||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 37.21 | 1:15.49 | 1:15.49 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 36.18 | 1:17.52 | 2:33.01 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 31.70 | 1:08.51 | 3:41.52 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 31.24 | 1:04.96 | 4:46.48 | ||||||
11 | Batman Og Robin Og Nogle | 0 | 4:48.34 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 37.27 | 1:16.10 | 1:16.10 | ||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 37.46 | 1:22.62 | 2:38.72 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 32.44 | 1:12.42 | 3:51.14 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 27.33 | 57.20 | 4:48.34 | ||||||
12 | Horsens 2 | 0 | 4:53.46 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 5:04.65 | |||||||||
Mille C. Berg | 2001 | 35.91 | 1:14.01 | 1:14.01 | ||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 37.20 | 1:21.33 | 2:35.34 | ||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 32.48 | 1:09.58 | 3:44.92 | ||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 32.28 | 1:08.54 | 4:53.46 | ||||||
13 | Delta Mix 2 | 0 | 4:54.50 | |||||||
DeltaSwim | 4:47.00 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 36.57 | 1:14.06 | 1:14.06 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 36.65 | 1:17.34 | 2:31.40 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 34.95 | 1:16.69 | 3:48.09 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 31.98 | 1:06.41 | 4:54.50 | ||||||
14 | Odder Mix 2 | 0 | 4:57.93 | |||||||
Odder Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 35.82 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 39.46 | 1:23.21 | 2:36.02 | ||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 35.11 | 1:16.74 | 3:52.76 | ||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 30.61 | 1:05.17 | 4:57.93 | ||||||
15 | Omg Lazers Pew Pew | 0 | 4:59.00 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 38.55 | 1:18.61 | 1:18.61 | ||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 38.51 | 1:24.19 | 2:42.80 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 33.00 | 1:10.59 | 3:53.39 | ||||||
Benjamin Friis | 2002 | 31.16 | 1:05.61 | 4:59.00 | ||||||
16 | Sksv Mix 2 | 0 | 5:03.10 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 36.24 | 1:12.89 | 1:12.89 | ||||||
Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 45.61 | 1:36.78 | 2:49.67 | ||||||
Mads Iversen | 2002 | 31.20 | 1:08.68 | 3:58.35 | ||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 30.60 | 1:04.75 | 5:03.10 | ||||||
17 | Hsc Mix 2 | 0 | 5:28.98 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 5:30.00 | |||||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 37.28 | 1:16.34 | 1:16.34 | ||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 42.25 | 1:33.87 | 2:50.21 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 40.90 | 1:29.00 | 4:19.21 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 32.54 | 1:09.77 | 5:28.98 | ||||||
18 | Hammel Mix Gr 2 - 1 | 2003 | 5:31.43 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Mads Berentzen | 2002 | 40.79 | 1:22.61 | 1:22.61 | ||||||
Jeppe K Rasmussen | 2002 | 41.75 | 1:28.68 | 2:51.29 | ||||||
Line Heise | 2003 | 40.22 | 1:28.43 | 4:19.72 | ||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 33.93 | 1:11.71 | 5:31.43 | ||||||
19 | Sksv Mix 1 | 0 | 5:38.05 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Holst | 2004 | 39.00 | 1:20.81 | 1:20.81 | ||||||
Kasper Petersen | 2006 | 48.09 | 1:42.28 | 3:03.09 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 38.48 | 1:29.73 | 4:32.82 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 30.44 | 1:05.23 | 5:38.05 | ||||||
20 | Hammel Mix Gr 2 - 2 | 2003 | 6:41.96 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Jakob Frimand | 2004 | 46.09 | 1:37.24 | 1:37.24 | ||||||
Simon Kloster Sørensen | 2003 | 47.32 | 1:41.50 | 3:18.74 | ||||||
Jane Andersen | 2004 | 50.51 | 1:48.95 | 5:07.69 | ||||||
Signe N. Andersen | 2004 | 43.10 | 1:34.27 | 6:41.96 | ||||||
- | Odder Mix | 0 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 4:50.00 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hsc Mix 1 | 0 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Holstebro Svømme Club | 5:15.00 | |||||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 36.75 | 1:15.53 | 1:15.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille C. Berg | 2001 | 451 | 37.28 | 1:17.43 | 1:57.03 | 2:35.38 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.56 | |||||||||
2 | Liv Hingeberg | 2001 | 450 | 37.42 | 1:16.34 | 1:55.65 | 2:35.53 | |||
Odder Svømmeklub | 2:35.71 | |||||||||
3 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 448 | 36.77 | 1:16.32 | 1:57.13 | 2:35.82 | |||
DeltaSwim | 2:39.55 | |||||||||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 436 | 37.16 | 1:16.31 | 1:56.46 | 2:37.16 | |||
DeltaSwim | 2:35.40 | |||||||||
5 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 408 | 38.84 | 1:19.96 | 2:00.99 | 2:40.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:39.49 | |||||||||
6 | Julie Fink | 2001 | 404 | 37.35 | 1:18.01 | 1:59.96 | 2:41.17 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:36.21 | |||||||||
7 | Sofia Ingeberg | 2002 | 398 | 37.31 | 1:17.67 | 1:59.56 | 2:41.97 | |||
Odder Svømmeklub | 2:36.13 | |||||||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 334 | 39.58 | 1:23.19 | 2:07.76 | 2:51.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:49.30 | |||||||||
- | Kasandra Isager | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.72 | |||||||||
- | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bevæg, 75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.14 | |||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 538 | 34.56 | 1:11.57 | 1:48.95 | 2:26.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.31 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 456 | 35.49 | 1:15.06 | 1:55.08 | 2:34.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.12 | |||||||||
3 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 444 | 36.71 | 1:15.61 | 1:55.85 | 2:36.23 | |||
Odder Svømmeklub | 2:38.34 | |||||||||
4 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 435 | 37.38 | 1:17.42 | 1:57.52 | 2:37.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
5 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 424 | 38.87 | 1:18.67 | 1:59.39 | 2:38.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:39.06 | |||||||||
6 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 403 | 37.20 | 1:17.88 | 1:59.29 | 2:41.31 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:38.44 | |||||||||
7 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 386 | 38.22 | 1:20.01 | 2:02.56 | 2:43.67 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.66 | |||||||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 371 | 37.93 | 1:20.13 | 2:03.77 | 2:45.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.05 | |||||||||
9 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 362 | 38.99 | 1:21.06 | 2:04.96 | 2:47.19 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:01.73 | |||||||||
10 | Caroline Madsen | 2004 | 355 | 39.26 | 1:21.70 | 2:05.27 | 2:48.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.86 | |||||||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 339 | 39.38 | 1:22.97 | 2:07.97 | 2:50.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.94 | |||||||||
12 | Emilie Kristiansen | 2003 | 316 | 40.82 | 1:24.69 | 2:09.38 | 2:54.99 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:52.67 | |||||||||
13 | Amalie Holst | 2004 | 316 | 40.96 | 1:25.43 | 2:55.00 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:52.39 | |||||||||
14 | Emma Oleander | 2004 | 279 | 42.33 | 1:29.27 | 2:16.99 | 3:02.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:13.58 | |||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 435 | 37.75 | 1:17.90 | 1:58.29 | 2:37.32 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.18 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 393 | 37.92 | 1:19.63 | 2:01.28 | 2:42.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.80 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 386 | 38.12 | 1:19.81 | 2:02.52 | 2:43.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.82 | |||||||||
4 | Sofie Bjerre | 2005 | 353 | 39.38 | 1:22.53 | 2:06.29 | 2:48.68 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:56.42 | |||||||||
5 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 313 | 41.31 | 1:26.40 | 2:12.50 | 2:55.47 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:54.31 | |||||||||
6 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 306 | 43.34 | 1:29.20 | 2:14.40 | 2:56.79 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:18.75 | |||||||||
7 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 287 | 42.42 | 1:28.25 | 2:14.87 | 3:00.55 | |||
Odder Svømmeklub | 3:07.00 | |||||||||
8 | Signe Kristensen | 2006 | 256 | 42.29 | 1:29.98 | 3:07.74 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:05.37 | |||||||||
9 | Karoline Hellesøe | 2006 | 203 | 46.23 | 1:37.66 | 2:30.46 | 3:22.78 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:20.70 | |||||||||
10 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 174 | 48.73 | 1:44.09 | 2:39.38 | 3:33.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:41.81 | |||||||||
11 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 144 | 51.02 | 1:50.78 | 2:51.50 | 3:47.41 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Mølby | 2001 | 422 | 33.23 | 1:09.19 | 1:45.68 | 2:20.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.15 | |||||||||
2 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 402 | 33.26 | 1:09.39 | 1:46.49 | 2:23.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.52 | |||||||||
3 | Jakob Heeb | 2001 | 145 | 47.45 | 1:38.22 | 2:30.42 | 3:20.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | 424 | 32.49 | 1:07.80 | 1:44.55 | 2:20.54 | |||
Odder Svømmeklub | 2:26.08 | |||||||||
2 | Alex Søndergaard | 2003 | 415 | 32.94 | 1:08.62 | 1:45.38 | 2:21.61 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:25.71 | |||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 411 | 33.48 | 1:09.04 | 1:45.47 | 2:22.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.68 | |||||||||
4 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 403 | 33.62 | 1:10.68 | 1:47.13 | 2:22.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.38 | |||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 402 | 33.65 | 1:10.01 | 1:46.63 | 2:23.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.63 | |||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 392 | 32.98 | 1:09.61 | 1:46.96 | 2:24.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.79 | |||||||||
7 | Emil Frydenholm | 2002 | 391 | 34.28 | 1:10.95 | 1:48.09 | 2:24.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.88 | |||||||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 381 | 34.26 | 1:10.24 | 1:47.54 | 2:25.58 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.23 | |||||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 322 | 35.79 | 1:14.83 | 1:55.19 | 2:34.10 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:32.27 | |||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 275 | 39.14 | 1:19.98 | 2:01.58 | 2:42.33 | |||
Odder Svømmeklub | 2:42.75 | |||||||||
11 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 265 | 38.08 | 1:20.02 | 2:02.89 | 2:44.31 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.20 | |||||||||
12 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 247 | 41.16 | 1:24.76 | 2:07.62 | 2:48.17 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:52.58 | |||||||||
13 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 241 | 39.90 | 1:23.44 | 2:07.99 | 2:49.65 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Berentzen | 2002 | 210 | 41.49 | 1:27.70 | 2:14.98 | 2:57.61 | |||
H.G.F. Svømning | 3:04.50 | |||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 337 | 37.88 | 1:16.15 | 1:54.12 | 2:31.65 | |||
Odder Svømmeklub | 2:31.24 | |||||||||
2 | Tobias Nielsen | 2004 | 273 | 39.91 | 1:22.65 | 2:04.53 | 2:42.82 | |||
Odder Svømmeklub | 2:55.70 | |||||||||
3 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 202 | 41.04 | 1:28.11 | 2:14.39 | 2:59.86 | |||
DeltaSwim | 3:13.36 | |||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 181 | 43.34 | 1:30.68 | 2:18.85 | 3:06.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Borreskov | 2005 | 151 | 48.48 | 1:39.99 | 2:30.65 | 3:18.18 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 516 | 32.63 | 1:10.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.82 | |||||||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 490 | 32.34 | 1:11.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
3 | Jannie Eickhardt | 2001 | 484 | 35.46 | 1:12.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
4 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 484 | 33.65 | 1:12.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
5 | Cecilie Christensen | 2002 | 464 | 34.56 | 1:13.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.40 | |||||||||
6 | Holly Mcwilliam | 2001 | 459 | 34.59 | 1:13.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.86 | |||||||||
7 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 457 | 33.86 | 1:13.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.79 | |||||||||
8 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 449 | 35.21 | 1:13.96 | |||||
DeltaSwim | 1:14.21 | |||||||||
9 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 432 | 35.56 | 1:14.91 | |||||
DeltaSwim | 1:15.33 | |||||||||
10 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 427 | 35.34 | 1:15.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
11 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 420 | 36.11 | 1:15.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.14 | |||||||||
12 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 418 | 35.02 | 1:15.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
13 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 417 | 36.58 | 1:15.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.78 | |||||||||
14 | Emma Lykke Holm | 2000 | 414 | 35.74 | 1:15.99 | |||||
DeltaSwim | 1:16.06 | |||||||||
15 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 413 | 36.03 | 1:16.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.09 | |||||||||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 409 | 36.61 | 1:16.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
17 | Julie Fink | 2001 | 397 | 36.35 | 1:17.07 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.33 | |||||||||
18 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 381 | 37.31 | 1:18.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
19 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 374 | 39.03 | 1:18.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.72 | |||||||||
20 | Silje Petersen | 2002 | 338 | 35.44 | 1:21.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.95 | |||||||||
21 | Kasandra Isager | 2000 | 337 | 35.69 | 1:21.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.08 | |||||||||
22 | SIF Rubæk | 2001 | 335 | 38.13 | 1:21.56 | |||||
DeltaSwim | 1:21.32 | |||||||||
23 | Janni S Hansen | 2001 | 313 | 39.77 | 1:23.39 | |||||
DeltaSwim | 1:19.51 | |||||||||
24 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 297 | 41.19 | 1:24.86 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:24.46 | |||||||||
25 | Emilie Støve | 2000 | 175 | 45.90 | 1:41.17 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:40.44 | |||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 558 | 31.93 | 1:08.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.11 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 540 | 32.27 | 1:09.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.56 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 520 | 33.40 | 1:10.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
4 | Marlene Reitan | 2003 | 462 | 34.44 | 1:13.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.51 | |||||||||
5 | Kathrine Weide | 2004 | 441 | 34.63 | 1:14.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 422 | 35.10 | 1:15.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Maria Mehlsen | 2003 | 405 | 35.27 | 1:16.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.13 | |||||||||
8 | Karoline Kristensen | 2004 | 402 | 34.69 | 1:16.74 | |||||
DeltaSwim | 1:21.51 | |||||||||
9 | Holly Lønne Turner | 2003 | 401 | 34.95 | 1:16.80 | |||||
DeltaSwim | 1:14.98 | |||||||||
10 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 371 | 37.65 | 1:18.84 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
11 | Josephine S. Johansen | 2003 | 363 | 36.85 | 1:19.42 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.47 | |||||||||
12 | Caroline Madsen | 2004 | 360 | 36.74 | 1:19.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.42 | |||||||||
13 | Maria Mathiesen | 2004 | 358 | 38.57 | 1:19.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
14 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 351 | 38.22 | 1:20.32 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.90 | |||||||||
15 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 349 | 37.32 | 1:20.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.61 | |||||||||
16 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 340 | 36.52 | 1:21.14 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.49 | |||||||||
17 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 320 | 39.17 | 1:22.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:25.39 | |||||||||
18 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 318 | 38.69 | 1:23.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.18 | |||||||||
19 | Amalie Antonsen | 2003 | 308 | 40.76 | 1:23.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.30 | |||||||||
20 | Amalie Holst | 2004 | 306 | 37.89 | 1:24.02 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 305 | 39.80 | 1:24.12 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.59 | |||||||||
22 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 299 | 38.81 | 1:24.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.07 | |||||||||
23 | Stephanie Hansen | 2004 | 290 | 39.46 | 1:25.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.96 | |||||||||
24 | Camilla Falck | 2003 | 284 | 42.27 | 1:26.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.03 | |||||||||
25 | Emilie Stubben | 2003 | 282 | 41.29 | 1:26.32 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.73 | |||||||||
26 | Sisse Ø. Press | 2003 | 280 | 39.71 | 1:26.56 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:26.47 | |||||||||
27 | Ida Kristensen | 2004 | 277 | 40.47 | 1:26.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
28 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 272 | 40.02 | 1:27.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:28.59 | |||||||||
29 | Victoria Hansen | 2003 | 261 | 43.77 | 1:28.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.95 | |||||||||
30 | Mathilde Jensen | 2003 | 256 | 41.18 | 1:29.24 | |||||
DeltaSwim | 1:29.50 | |||||||||
31 | Signe Jochumsen | 2004 | 240 | 40.47 | 1:31.18 | |||||
DeltaSwim | 1:32.17 | |||||||||
32 | Emma Oleander | 2004 | 231 | 43.21 | 1:32.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.34 | |||||||||
33 | Katrine Nørfjand | 2004 | 227 | 45.59 | 1:32.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:38.35 | |||||||||
34 | Andrea Sønderby | 2004 | 223 | 42.33 | 1:33.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:46.61 | |||||||||
35 | Anne Horn | 2004 | 205 | 47.30 | 1:36.11 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:39.41 | |||||||||
36 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 201 | 44.06 | 1:36.65 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:38.11 | |||||||||
37 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 179 | 48.42 | 1:40.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:41.64 | |||||||||
38 | Julia Vestergaard | 2004 | 140 | 54.40 | 1:49.13 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:56.17 | |||||||||
- | Frederikke Schlaikjær | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:38.56 | |||||||||
- | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.73 | |||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:26.07 | |||||||||
- | Anna Pave Ottesen | 2003 | DSQ | En hånd v vending 75 | ||||||
DeltaSwim | 1:21.19 | |||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 391 | 37.22 | 1:17.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 362 | 37.75 | 1:19.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.15 | |||||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | 346 | 37.41 | 1:20.67 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.38 | |||||||||
4 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 320 | 40.59 | 1:22.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.67 | |||||||||
5 | Maja Stamholt | 2005 | 312 | 39.32 | 1:23.50 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.14 | |||||||||
6 | Isabell Rothgordt | 2005 | 310 | 39.01 | 1:23.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.36 | |||||||||
7 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 309 | 38.22 | 1:23.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
8 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 304 | 38.73 | 1:24.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.12 | |||||||||
9 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 297 | 39.75 | 1:24.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
10 | Frederikke Riber | 2005 | 288 | 40.29 | 1:25.80 | |||||
DeltaSwim | 1:31.56 | |||||||||
11 | Laura Løh | 2005 | 283 | 41.01 | 1:26.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:32.24 | |||||||||
12 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 281 | 41.44 | 1:26.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.19 | |||||||||
13 | Astrid Gregersen | 2005 | 263 | 42.00 | 1:28.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.18 | |||||||||
14 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 262 | 42.76 | 1:28.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:33.07 | |||||||||
15 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 259 | 41.45 | 1:28.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.31 | |||||||||
16 | Anna Bach | 2006 | 256 | 41.83 | 1:29.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:30.43 | |||||||||
17 | Karoline Hellesøe | 2006 | 250 | 42.66 | 1:29.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.97 | |||||||||
18 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 246 | 40.89 | 1:30.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.38 | |||||||||
19 | Victoria Richards | 2005 | 240 | 41.24 | 1:31.13 | |||||
DeltaSwim | 1:33.08 | |||||||||
20 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 233 | 43.60 | 1:32.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:34.80 | |||||||||
21 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 232 | 40.46 | 1:32.15 | |||||
DeltaSwim | 1:32.20 | |||||||||
22 | Anne Stamholt | 2006 | 232 | 44.09 | 1:32.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.71 | |||||||||
23 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 225 | 44.54 | 1:33.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.31 | |||||||||
24 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 220 | 44.27 | 1:33.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
25 | Mathilde Olesen | 2005 | 220 | 42.34 | 1:33.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.78 | |||||||||
26 | Mille Lindeblad | 2005 | 216 | 42.31 | 1:34.36 | |||||
DeltaSwim | 1:36.56 | |||||||||
27 | Ea Sand | 2005 | 196 | 46.82 | 1:37.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.24 | |||||||||
28 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 193 | 47.15 | 1:37.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
29 | Nora Gombos | 2006 | 188 | 43.69 | 1:38.81 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.84 | |||||||||
30 | Freja Obert | 2006 | 169 | 46.67 | 1:42.45 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 163 | 48.55 | 1:43.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.85 | |||||||||
32 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 163 | 47.74 | 1:43.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.45 | |||||||||
33 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 158 | 50.70 | 1:44.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.30 | |||||||||
34 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 139 | 51.84 | 1:49.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:59.46 | |||||||||
35 | Anna Mai Andersen | 2006 | 130 | 51.63 | 1:51.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.88 | |||||||||
- | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 1:42.10 | |||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Millie Møller | 2007 | 210 | 44.92 | 1:35.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.62 | |||||||||
2 | Sofie Skibelund | 2007 | 186 | 46.36 | 1:39.24 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:42.37 | |||||||||
3 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 182 | 46.11 | 1:39.87 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:46.62 | |||||||||
4 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 165 | 46.18 | 1:43.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.98 | |||||||||
5 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 156 | 49.70 | 1:45.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:47.41 | |||||||||
6 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | 149 | 48.59 | 1:46.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.13 | |||||||||
7 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 124 | 55.63 | 1:53.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
8 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 121 | 54.82 | 1:54.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.08 | |||||||||
9 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 117 | 57.65 | 1:55.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
10 | Carolina Schlander | 2007 | 109 | 56.68 | 1:58.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
- | Lea Timmermand | 2008 | DSQ | Afslut. på mave 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 588 | 26.64 | 1:00.44 | |||||
DeltaSwim | 1:00.27 | |||||||||
2 | Victor Kristensen | 1999 | 467 | 29.79 | 1:05.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.16 | |||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 466 | 30.18 | 1:05.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
4 | Mads Frydenholm | 2001 | 465 | 30.53 | 1:05.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
5 | Martin Broch | 2001 | 403 | 32.86 | 1:08.56 | |||||
DeltaSwim | 1:08.45 | |||||||||
6 | Thomas Christiansen | 1999 | 357 | 33.83 | 1:11.35 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.08 | |||||||||
7 | Mathias Teuchler | 2000 | 354 | 33.75 | 1:11.57 | |||||
DeltaSwim | 1:13.16 | |||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 542 | 29.38 | 1:02.10 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.63 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 528 | 29.07 | 1:02.67 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.47 | |||||||||
3 | Valdemar Wichmann | 2003 | 455 | 30.93 | 1:05.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.02 | |||||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | 436 | 31.73 | 1:06.77 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.62 | |||||||||
5 | Asbjørn Guldager | 2002 | 428 | 30.33 | 1:07.22 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.89 | |||||||||
6 | Markus Toft | 2003 | 419 | 33.63 | 1:07.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.22 | |||||||||
7 | Christian Johannesen | 2003 | 365 | 33.79 | 1:10.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
8 | Benjamin Friis | 2002 | 359 | 33.91 | 1:11.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.98 | |||||||||
9 | Mikkel Stilling | 2003 | 345 | 32.23 | 1:12.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
10 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 339 | 33.21 | 1:12.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
11 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 326 | 34.68 | 1:13.60 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
12 | Tobias Svenningsen | 2003 | 323 | 35.71 | 1:13.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
13 | Anton Pedersen | 2003 | 322 | 35.44 | 1:13.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
14 | Anders Christensen | 2002 | 300 | 35.17 | 1:15.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.14 | |||||||||
15 | Christian Oxenvad | 2003 | 294 | 36.12 | 1:16.12 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.69 | |||||||||
16 | Sophus Lund Øe | 2003 | 291 | 36.61 | 1:16.38 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.44 | |||||||||
17 | Sune Lyngesen | 2003 | 289 | 36.90 | 1:16.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.32 | |||||||||
18 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 281 | 35.54 | 1:17.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.57 | |||||||||
19 | Frederik Zachariassen | 2002 | 264 | 34.98 | 1:18.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.64 | |||||||||
20 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | 255 | 37.31 | 1:19.83 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:22.79 | |||||||||
21 | Esben Breum Lau | 2003 | 248 | 38.98 | 1:20.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
22 | Mads Mandau | 2002 | 240 | 38.07 | 1:21.50 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:28.40 | |||||||||
23 | Simon Finch | 2002 | 239 | 37.96 | 1:21.53 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.35 | |||||||||
24 | Mads Berentzen | 2002 | 238 | 37.71 | 1:21.67 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
25 | Markus Jessen | 2003 | 234 | 38.37 | 1:22.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 132 | 47.88 | 1:39.46 | |||||
DeltaSwim | 1:53.57 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
- | Malte Lyck Falk | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 1:23.77 | |||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 469 | 30.83 | 1:05.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
2 | Linus Folke Jensen | 2004 | 364 | 34.60 | 1:10.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.95 | |||||||||
3 | Gustav Hansen | 2004 | 348 | 32.34 | 1:12.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.96 | |||||||||
4 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 326 | 33.00 | 1:13.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.55 | |||||||||
5 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 321 | 34.12 | 1:13.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
6 | Anders Mose | 2004 | 300 | 35.70 | 1:15.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
7 | Nicolas Duvander | 2005 | 282 | 35.85 | 1:17.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.83 | |||||||||
8 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 280 | 36.32 | 1:17.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.49 | |||||||||
9 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 275 | 37.60 | 1:17.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.55 | |||||||||
10 | Mads Sander Andersen | 2004 | 257 | 35.92 | 1:19.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.95 | |||||||||
11 | Carl Clausen | 2005 | 255 | 36.44 | 1:19.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
12 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 248 | 37.22 | 1:20.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.41 | |||||||||
13 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 238 | 39.40 | 1:21.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.19 | |||||||||
14 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 233 | 40.57 | 1:22.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.98 | |||||||||
15 | Philip Vesterby | 2005 | 222 | 40.09 | 1:23.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
16 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 208 | 38.48 | 1:25.47 | |||||
DeltaSwim | 1:26.27 | |||||||||
17 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 205 | 38.96 | 1:25.87 | |||||
DeltaSwim | 1:23.72 | |||||||||
18 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 198 | 39.91 | 1:26.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.77 | |||||||||
19 | Karl Heeb | 2005 | 197 | 41.34 | 1:27.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.10 | |||||||||
20 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 192 | 41.24 | 1:27.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.43 | |||||||||
21 | Magnus Marschall | 2005 | 192 | 40.44 | 1:27.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.52 | |||||||||
22 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 192 | 41.86 | 1:27.78 | |||||
DeltaSwim | 1:30.20 | |||||||||
23 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 187 | 44.15 | 1:28.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.54 | |||||||||
24 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 178 | 41.92 | 1:30.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.26 | |||||||||
25 | Jakob Frimand | 2004 | 175 | 42.20 | 1:30.54 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:39.83 | |||||||||
26 | Frederik Harbo | 2005 | 174 | 43.19 | 1:30.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:51.30 | |||||||||
27 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 163 | 42.65 | 1:32.70 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alexander Drachmann | 2005 | 162 | 41.59 | 1:32.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.24 | |||||||||
29 | Alexander Mogensen | 2005 | 130 | 45.13 | 1:39.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:54.99 | |||||||||
- | Søren Have | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.11 | |||||||||
- | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.42 | |||||||||
- | William Mikkelsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.95 | |||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 203 | 40.75 | 1:26.09 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.61 | |||||||||
2 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 195 | 41.55 | 1:27.27 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.41 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 191 | 40.38 | 1:27.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.73 | |||||||||
4 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 179 | 41.69 | 1:29.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.15 | |||||||||
5 | William Haaning | 2007 | 172 | 42.08 | 1:30.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:44.89 | |||||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | 169 | 44.31 | 1:31.46 | |||||
DeltaSwim | 1:33.88 | |||||||||
7 | William Hansen | 2006 | 166 | 42.12 | 1:32.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:37.80 | |||||||||
8 | Rasmus Olsen | 2006 | 161 | 43.20 | 1:32.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
9 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 159 | 44.42 | 1:33.48 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:40.99 | |||||||||
10 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 139 | 44.15 | 1:37.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
11 | Bertil Tidemann | 2006 | 138 | 47.03 | 1:37.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.98 | |||||||||
12 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 134 | 44.26 | 1:38.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.89 | |||||||||
13 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 134 | 48.66 | 1:38.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:02.84 | |||||||||
14 | Elliott Mitaine | 2006 | 127 | 45.18 | 1:40.55 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | William Munk Lauridsen | 2007 | 125 | 47.88 | 1:41.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.76 | |||||||||
16 | Hjalte Gregersen | 2008 | 104 | 51.84 | 1:47.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
17 | Jacob Timmermand | 2006 | 102 | 52.66 | 1:48.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.13 | |||||||||
18 | Jannick Franow | 2006 | 101 | 54.25 | 1:48.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:47.62 | |||||||||
19 | Samuel Burka | 2007 | 76 | 55.50 | 1:59.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 73 | 57.63 | 2:00.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.00 | |||||||||
21 | Jacob Prytz | 2007 | 73 | 59.85 | 2:01.01 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:03.36 | |||||||||
22 | Sophus Heningsen | 2007 | 69 | 54.61 | 2:03.16 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
- | Kasper Petersen | 2006 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Esbjerg Kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.01 | ||||||
2 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.21 | ||||||
3 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:11.82 | ||||||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:13.59 | ||||||
5 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.21 | ||||||
6 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 1:17.89 | ||||||
7 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:20.01 | ||||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:22.40 | ||||||
- | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Esbjerg Kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.80 | ||||||
2 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.96 | ||||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.49 | ||||||
4 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.04 | ||||||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.14 | ||||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.84 | ||||||
7 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 1:17.93 | ||||||
8 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:18.05 | ||||||
9 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:18.95 | ||||||
10 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.24 | ||||||
11 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:22.58 | ||||||
12 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:25.69 | ||||||
13 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 1:25.80 | ||||||
14 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:26.64 | ||||||
15 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:28.10 | ||||||
16 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 1:29.57 | ||||||
17 | Ditte Hansen | 2003 | DeltaSwim | 1:42.94 | ||||||
18 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 1:48.50 | ||||||
19 | Fiona Ilsø | 2003 | H.G.F. Svømning | 2:04.44 | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Esbjerg Kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.60 | ||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.16 | ||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.42 | ||||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:25.31 | ||||||
5 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:31.72 | ||||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:33.01 | ||||||
7 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:33.25 | ||||||
8 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:45.38 | ||||||
9 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:49.81 | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Esbjerg Kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:52.31 | ||||||
2 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 2:03.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.55 | ||||||
2 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.81 | ||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:09.70 | ||||||
4 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:09.78 | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.44 | ||||||
2 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.71 | ||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.46 | ||||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.09 | ||||||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:08.27 | ||||||
6 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 1:09.99 | ||||||
7 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.28 | ||||||
8 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:12.42 | ||||||
9 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:15.44 | ||||||
10 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:15.47 | ||||||
11 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:16.26 | ||||||
12 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:18.47 | ||||||
13 | Anders Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.93 | ||||||
14 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:22.21 | ||||||
15 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:22.84 | ||||||
16 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:22.88 | ||||||
17 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:25.49 | ||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:14.10 | ||||||
2 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.77 | ||||||
3 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.12 | ||||||
4 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:18.91 | ||||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:20.33 | ||||||
6 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:23.79 | ||||||
7 | Tobias Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:24.84 | ||||||
8 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:29.41 | ||||||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:38.46 | ||||||
10 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:45.94 | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:32.37 | ||||||
2 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:34.46 | ||||||
3 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 1:46.62 | ||||||
4 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:50.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: SubC Partner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jannie Eickhardt | 2001 | 514 | 37.28 | 1:17.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.24 | |||||||||
2 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 468 | 38.09 | 1:20.31 | |||||
DeltaSwim | 1:20.24 | |||||||||
3 | Mille C. Berg | 2001 | 435 | 39.30 | 1:22.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
4 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 435 | 39.73 | 1:22.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.36 | |||||||||
5 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 432 | 38.29 | 1:22.44 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.80 | |||||||||
6 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 426 | 38.68 | 1:22.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.86 | |||||||||
6 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 426 | 38.68 | 1:22.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.27 | |||||||||
8 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 377 | 39.39 | 1:26.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
9 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 375 | 40.80 | 1:26.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.77 | |||||||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 349 | 41.46 | 1:28.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.40 | |||||||||
11 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 312 | 43.85 | 1:31.91 | |||||
DeltaSwim | 1:34.38 | |||||||||
12 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 303 | 43.87 | 1:32.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.38 | |||||||||
13 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 292 | 44.39 | 1:33.89 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:33.01 | |||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: SubC Partner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 541 | 36.37 | 1:16.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.93 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 503 | 36.65 | 1:18.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.57 | |||||||||
3 | Søs Freund | 2004 | 473 | 38.54 | 1:19.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.05 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 445 | 38.48 | 1:21.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 443 | 38.42 | 1:21.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.35 | |||||||||
6 | Kathrine Weide | 2004 | 421 | 39.75 | 1:23.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
7 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 412 | 39.81 | 1:23.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.63 | |||||||||
8 | Amalie Antonsen | 2003 | 368 | 41.17 | 1:27.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
9 | Camilla Falck | 2003 | 348 | 41.57 | 1:28.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.91 | |||||||||
10 | Liv Kousgaard | 2003 | 343 | 41.53 | 1:29.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.97 | |||||||||
11 | Lea Winther | 2004 | 324 | 42.68 | 1:30.75 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.67 | |||||||||
12 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 322 | 42.94 | 1:30.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.38 | |||||||||
13 | Josephine S. Johansen | 2003 | 321 | 42.66 | 1:31.07 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.11 | |||||||||
14 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 318 | 44.38 | 1:31.36 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 312 | 42.95 | 1:31.87 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
16 | Emilie Stubben | 2003 | 273 | 46.47 | 1:36.06 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:42.79 | |||||||||
17 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 252 | 45.07 | 1:38.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:39.49 | |||||||||
18 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 250 | 47.08 | 1:38.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:49.56 | |||||||||
19 | Victoria Hansen | 2003 | 246 | 46.66 | 1:39.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sisse Ø. Press | 2003 | 236 | 48.23 | 1:40.81 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:40.74 | |||||||||
21 | Anne Horn | 2004 | 234 | 47.93 | 1:41.11 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:45.04 | |||||||||
22 | Ida Kristensen | 2004 | 198 | 51.02 | 1:46.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:52.60 | |||||||||
23 | Signe N. Andersen | 2004 | 180 | 51.68 | 1:50.33 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:58.33 | |||||||||
24 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 178 | 51.95 | 1:50.83 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:51.69 | |||||||||
- | Frederikke Schlaikjær | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.62 | |||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: SubC Partner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 418 | 39.14 | 1:23.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
2 | Malou Sejr | 2005 | 381 | 41.50 | 1:25.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.41 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 334 | 42.17 | 1:29.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.60 | |||||||||
4 | Maja Stamholt | 2005 | 275 | 46.44 | 1:35.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:40.61 | |||||||||
5 | Frederikke Riber | 2005 | 266 | 46.00 | 1:36.95 | |||||
DeltaSwim | 1:40.90 | |||||||||
6 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 258 | 47.02 | 1:37.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:47.41 | |||||||||
7 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 255 | 46.62 | 1:38.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:40.24 | |||||||||
8 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 247 | 47.23 | 1:39.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.25 | |||||||||
9 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 246 | 47.79 | 1:39.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.99 | |||||||||
10 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 240 | 46.63 | 1:40.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.49 | |||||||||
11 | Mathilde Olesen | 2005 | 233 | 47.23 | 1:41.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.54 | |||||||||
12 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 232 | 49.49 | 1:41.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.65 | |||||||||
13 | Astrid Gregersen | 2005 | 230 | 49.56 | 1:41.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.15 | |||||||||
14 | Nora Gombos | 2006 | 216 | 49.41 | 1:43.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:46.53 | |||||||||
15 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 213 | 48.49 | 1:44.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.10 | |||||||||
16 | Victoria Richards | 2005 | 204 | 50.66 | 1:45.77 | |||||
DeltaSwim | 1:45.06 | |||||||||
17 | Lise Lund Sørensen | 2005 | 190 | 52.01 | 1:48.29 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:56.13 | |||||||||
18 | Line Horn | 2006 | 190 | 51.74 | 1:48.33 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:59.27 | |||||||||
19 | Freja Obert | 2006 | 176 | 51.25 | 1:51.25 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 174 | 52.29 | 1:51.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.99 | |||||||||
21 | Ea Sand | 2005 | 168 | 52.98 | 1:52.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.81 | |||||||||
22 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 162 | 55.56 | 1:54.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.32 | |||||||||
23 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 162 | 57.01 | 1:54.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.78 | |||||||||
24 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 153 | 56.52 | 1:56.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.51 | |||||||||
25 | Anna Mai Andersen | 2006 | 111 | 1:01.41 | 2:09.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
26 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 107 | 1:00.33 | 2:11.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:11.90 | |||||||||
- | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:09.99 | |||||||||
- | Laura Løh | 2005 | DSQ | 1 hånd vending 75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:43.16 | |||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: SubC Partner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 244 | 47.66 | 1:39.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:41.61 | |||||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | 229 | 48.83 | 1:41.81 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.18 | |||||||||
3 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 179 | 52.75 | 1:50.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.08 | |||||||||
4 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 158 | 53.81 | 1:55.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.90 | |||||||||
5 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 152 | 56.11 | 1:56.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.50 | |||||||||
6 | Sofie Skibelund | 2007 | 138 | 56.90 | 2:00.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:02.87 | |||||||||
7 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 126 | 57.50 | 2:04.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
8 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 115 | 1:00.57 | 2:07.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.71 | |||||||||
9 | Maja Madsen | 2008 | 69 | 1:15.09 | 2:31.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.16 | |||||||||
- | Lea Timmermand | 2008 | DSQ | Asym. arm ved 30 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscent. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Kristensen | 1999 | 431 | 33.31 | 1:13.61 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.55 | |||||||||
2 | Oliver Mølby | 2001 | 385 | 35.45 | 1:16.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
3 | Mathias Teuchler | 2000 | 383 | 36.43 | 1:16.56 | |||||
DeltaSwim | 1:13.66 | |||||||||
4 | Jakob Heeb | 2001 | 149 | 48.32 | 1:44.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.78 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscent. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 497 | 33.69 | 1:10.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.89 | |||||||||
2 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 463 | 34.24 | 1:11.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.51 | |||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 457 | 34.11 | 1:12.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.03 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 424 | 34.99 | 1:13.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.85 | |||||||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | 404 | 34.96 | 1:15.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.42 | |||||||||
6 | Asbjørn Guldager | 2002 | 389 | 36.19 | 1:16.12 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.28 | |||||||||
7 | Tobias Svenningsen | 2003 | 373 | 36.09 | 1:17.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 370 | 36.46 | 1:17.40 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.73 | |||||||||
9 | Benjamin Friis | 2002 | 345 | 38.41 | 1:19.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 335 | 38.14 | 1:20.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
11 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 299 | 39.57 | 1:23.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.77 | |||||||||
12 | Esben Breum Lau | 2003 | 260 | 41.23 | 1:27.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.13 | |||||||||
13 | Malte Lyck Falk | 2003 | 259 | 40.84 | 1:27.20 | |||||
DeltaSwim | 1:31.02 | |||||||||
14 | Mads Mandau | 2002 | 233 | 41.84 | 1:30.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:36.57 | |||||||||
15 | Simon Finch | 2002 | 231 | 42.65 | 1:30.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Markus Jessen | 2003 | 197 | 45.26 | 1:35.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.94 | |||||||||
17 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 194 | 45.82 | 1:35.91 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:46.64 | |||||||||
18 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 132 | 51.76 | 1:49.19 | |||||
DeltaSwim | 1:52.80 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscent. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 449 | 34.43 | 1:12.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 383 | 36.57 | 1:16.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
3 | Linus Folke Jensen | 2004 | 381 | 36.15 | 1:16.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.08 | |||||||||
4 | Gustav Hansen | 2004 | 303 | 39.08 | 1:22.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.57 | |||||||||
5 | Mads Drechsler | 2005 | 299 | 39.38 | 1:23.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.86 | |||||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 257 | 40.31 | 1:27.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.93 | |||||||||
7 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 252 | 41.80 | 1:27.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.62 | |||||||||
8 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 250 | 43.12 | 1:28.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.22 | |||||||||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | 248 | 41.91 | 1:28.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
10 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 234 | 42.80 | 1:30.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.84 | |||||||||
11 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 234 | 42.80 | 1:30.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.79 | |||||||||
12 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 230 | 42.79 | 1:30.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:33.89 | |||||||||
13 | Carl Clausen | 2005 | 210 | 44.10 | 1:33.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.27 | |||||||||
14 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 206 | 43.07 | 1:34.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.93 | |||||||||
15 | Philip Vesterby | 2005 | 194 | 44.48 | 1:35.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.79 | |||||||||
16 | Karl Heeb | 2005 | 182 | 46.25 | 1:38.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.80 | |||||||||
17 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 175 | 45.69 | 1:39.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.42 | |||||||||
18 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 171 | 47.82 | 1:40.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:49.60 | |||||||||
19 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 161 | 48.72 | 1:42.12 | |||||
DeltaSwim | 1:44.83 | |||||||||
20 | Mikkel Borreskov | 2005 | 133 | 52.12 | 1:48.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:47.48 | |||||||||
- | Søren Have | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.99 | |||||||||
- | Alexander Mogensen | 2005 | DSQ | Flyben 75 - 100 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DSQ | 1 hånd vending 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.60 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscent. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 202 | 44.81 | 1:34.67 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.70 | |||||||||
2 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 176 | 46.58 | 1:39.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:41.06 | |||||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 152 | 48.72 | 1:44.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.93 | |||||||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | 152 | 48.44 | 1:44.12 | |||||
DeltaSwim | 1:43.92 | |||||||||
5 | William Munk Lauridsen | 2007 | 134 | 51.12 | 1:48.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.44 | |||||||||
6 | Jannick Franow | 2006 | 132 | 51.68 | 1:49.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:50.42 | |||||||||
7 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 125 | 51.51 | 1:51.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:01.04 | |||||||||
8 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 110 | 55.71 | 1:55.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.69 | |||||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | 82 | 1:00.48 | 2:07.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.82 | |||||||||
10 | Hjalte Gregersen | 2008 | 71 | 1:02.25 | 2:13.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.00 | |||||||||
- | Kasper Petersen | 2006 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:44.85 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.36 | |||||||||
- | Samuel Burka | 2007 | DSQ | 3 flyben ved start | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: NOORD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 506 | 32.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 493 | 32.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.00 | |||||||||
3 | Mille C. Berg | 2001 | 475 | 32.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.38 | |||||||||
4 | Sofia Ingeberg | 2002 | 460 | 33.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
5 | Cecilie Christensen | 2002 | 415 | 34.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
6 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 414 | 34.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
7 | Kasandra Isager | 2000 | 411 | 34.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.42 | |||||||||
8 | Liv Hingeberg | 2001 | 411 | 34.52 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
9 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 407 | 34.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
10 | Silje Petersen | 2002 | 397 | 34.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.18 | |||||||||
11 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 387 | 35.20 | ||||||
DeltaSwim | 34.65 | |||||||||
12 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 379 | 35.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
13 | Julie Fink | 2001 | 353 | 36.30 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.75 | |||||||||
14 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 353 | 36.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
15 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 343 | 36.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.86 | |||||||||
16 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 312 | 37.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.16 | |||||||||
17 | SIF Rubæk | 2001 | 311 | 37.87 | ||||||
DeltaSwim | 36.11 | |||||||||
18 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 310 | 37.90 | ||||||
DeltaSwim | 34.62 | |||||||||
19 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 275 | 39.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.48 | |||||||||
20 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 259 | 40.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.02 | |||||||||
21 | Janni S Hansen | 2001 | 255 | 40.46 | ||||||
DeltaSwim | 38.01 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: NOORD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marlene Reitan | 2003 | 497 | 32.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.15 | |||||||||
2 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 415 | 34.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
3 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 375 | 35.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.34 | |||||||||
4 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 373 | 35.66 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.50 | |||||||||
5 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 372 | 35.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.03 | |||||||||
6 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 358 | 36.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
7 | Amalie Holst | 2004 | 357 | 36.16 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.79 | |||||||||
8 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 332 | 37.04 | ||||||
DeltaSwim | 37.74 | |||||||||
9 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 328 | 37.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
10 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 326 | 37.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.16 | |||||||||
11 | Liv Kousgaard | 2003 | 324 | 37.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
12 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 322 | 37.43 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.98 | |||||||||
13 | Julie Hoffmann | 2003 | 322 | 37.44 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.34 | |||||||||
14 | Maria Mathiesen | 2004 | 293 | 38.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.46 | |||||||||
15 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 291 | 38.72 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.01 | |||||||||
16 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 290 | 38.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
17 | Emma Oleander | 2004 | 255 | 40.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.03 | |||||||||
18 | Emilie Stubben | 2003 | 254 | 40.52 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Stephanie Hansen | 2004 | 253 | 40.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.79 | |||||||||
20 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 242 | 41.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.47 | |||||||||
21 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 228 | 42.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.45 | |||||||||
22 | Line Heise | 2003 | 223 | 42.33 | ||||||
H.G.F. Svømning | 47.05 | |||||||||
23 | Andrea Sønderby | 2004 | 221 | 42.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 49.24 | |||||||||
24 | Camilla Falck | 2003 | 218 | 42.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
25 | Signe Jochumsen | 2004 | 209 | 43.24 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
26 | Anne Horn | 2004 | 204 | 43.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 45.26 | |||||||||
27 | Victoria Hansen | 2003 | 201 | 43.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.14 | |||||||||
28 | Katrine Nørfjand | 2004 | 192 | 44.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 44.43 | |||||||||
- | Hanya Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
- | Sara Mette Kvitzau | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: NOORD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 393 | 35.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 353 | 36.31 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.53 | |||||||||
3 | Sofie Bjerre | 2005 | 350 | 36.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.97 | |||||||||
4 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 306 | 38.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.09 | |||||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 299 | 38.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.96 | |||||||||
6 | Clara Kapke | 2006 | 294 | 38.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.16 | |||||||||
7 | Anna Bach | 2006 | 284 | 39.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 39.83 | |||||||||
8 | Signe Kristensen | 2006 | 269 | 39.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.45 | |||||||||
9 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 252 | 40.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
10 | Marie Jensen | 2005 | 248 | 40.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
11 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 235 | 41.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 42.35 | |||||||||
12 | Maja Stamholt | 2005 | 235 | 41.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.11 | |||||||||
13 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 234 | 41.60 | ||||||
DeltaSwim | 41.57 | |||||||||
14 | Mille Lindeblad | 2005 | 230 | 41.86 | ||||||
DeltaSwim | 41.67 | |||||||||
15 | Isabell Rothgordt | 2005 | 223 | 42.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.90 | |||||||||
16 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 222 | 42.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.04 | |||||||||
17 | Karoline Hellesøe | 2006 | 198 | 44.00 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.96 | |||||||||
18 | Mathilde Olesen | 2005 | 196 | 44.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.74 | |||||||||
19 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 187 | 44.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 45.76 | |||||||||
20 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 172 | 46.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.87 | |||||||||
21 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 170 | 46.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.99 | |||||||||
22 | Ea Sand | 2005 | 168 | 46.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.79 | |||||||||
23 | Freja Obert | 2006 | 165 | 46.78 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.75 | |||||||||
24 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 158 | 47.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.16 | |||||||||
25 | Line Horn | 2006 | 139 | 49.46 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
26 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 131 | 50.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.51 | |||||||||
27 | Anna Mai Andersen | 2006 | 122 | 51.71 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 53.87 | |||||||||
28 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 117 | 52.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.43 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: NOORD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 242 | 41.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.18 | |||||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | 232 | 41.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.35 | |||||||||
3 | Millie Møller | 2007 | 205 | 43.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.94 | |||||||||
4 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 193 | 44.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.39 | |||||||||
5 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 182 | 45.22 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.68 | |||||||||
6 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | 170 | 46.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.50 | |||||||||
7 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 133 | 50.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.93 | |||||||||
8 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 120 | 51.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
9 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 106 | 54.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.60 | |||||||||
10 | Lea Timmermand | 2008 | 71 | 1:01.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.64 | |||||||||
11 | Maja Madsen | 2008 | 67 | 1:02.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.56 | |||||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | DSQ | Ekstra armtag v 24 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 419 | 29.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.29 | |||||||||
2 | Mads Frydenholm | 2001 | 392 | 30.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 371 | 30.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
4 | Martin Broch | 2001 | 344 | 31.71 | ||||||
DeltaSwim | 33.08 | |||||||||
5 | Christopher Kristiansen | 2000 | 274 | 34.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.58 | |||||||||
6 | Jakob Heeb | 2001 | 159 | 40.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.12 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 396 | 30.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.94 | |||||||||
2 | Kasper Johnsen | 2003 | 394 | 30.30 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.14 | |||||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 386 | 30.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.21 | |||||||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | 384 | 30.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.36 | |||||||||
5 | Asbjørn Guldager | 2002 | 354 | 31.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.79 | |||||||||
6 | Emil Frydenholm | 2002 | 341 | 31.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
7 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 312 | 32.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
8 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 297 | 33.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 281 | 33.92 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
10 | Frederik Zachariassen | 2002 | 277 | 34.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.48 | |||||||||
11 | Mads Iversen | 2002 | 273 | 34.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.51 | |||||||||
12 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 247 | 35.39 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
13 | Sune Lyngesen | 2003 | 243 | 35.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
14 | Sophus Lund Øe | 2003 | 205 | 37.67 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.67 | |||||||||
15 | Simon Finch | 2002 | 198 | 38.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
16 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 196 | 38.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.29 | |||||||||
17 | Markus Jessen | 2003 | 179 | 39.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Esben Breum Lau | 2003 | 150 | 41.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.87 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 271 | 34.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 253 | 35.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
3 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 253 | 35.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.92 | |||||||||
4 | Mads Sander Andersen | 2004 | 243 | 35.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.61 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 226 | 36.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
6 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 223 | 36.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.15 | |||||||||
7 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 200 | 37.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.42 | |||||||||
8 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 196 | 38.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
9 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 189 | 38.67 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.58 | |||||||||
10 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 183 | 39.13 | ||||||
DeltaSwim | 37.40 | |||||||||
11 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 153 | 41.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.36 | |||||||||
12 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 145 | 42.23 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Marschall | 2005 | 143 | 42.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
14 | Alexander Drachmann | 2005 | 142 | 42.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.10 | |||||||||
15 | Jacob Mørup | 2004 | 126 | 44.28 | ||||||
H.G.F. Svømning | 48.03 | |||||||||
16 | Alexander Mogensen | 2005 | 119 | 45.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.58 | |||||||||
17 | William Mikkelsen | 2004 | 110 | 46.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
18 | William Jensen | 2005 | 102 | 47.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.28 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Foss | 2006 | 149 | 41.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
2 | Gustav Dyrbye | 2006 | 141 | 42.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.33 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 128 | 43.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
4 | Esben Frimand | 2006 | 123 | 44.64 | ||||||
H.G.F. Svømning | 47.06 | |||||||||
5 | Elliott Mitaine | 2006 | 122 | 44.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.16 | |||||||||
6 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 114 | 45.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.24 | |||||||||
7 | William Haaning | 2007 | 110 | 46.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.29 | |||||||||
8 | Bertil Tidemann | 2006 | 100 | 47.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.33 | |||||||||
9 | William Munk Lauridsen | 2007 | 96 | 48.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.04 | |||||||||
10 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 91 | 49.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.99 | |||||||||
11 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 86 | 50.31 | ||||||
H.G.F. Svømning | 54.69 | |||||||||
12 | Samuel Burka | 2007 | 79 | 51.77 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 53.12 | |||||||||
13 | Sophus Heningsen | 2007 | 76 | 52.31 | ||||||
H.G.F. Svømning | 55.96 | |||||||||
14 | Jacob Prytz | 2007 | 68 | 54.32 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 53.61 | |||||||||
15 | Jacob Timmermand | 2006 | 67 | 54.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.30 | |||||||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | DSQ | Ej fortsat bev 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 464 | 1:20.77 | 2:48.67 | 4:22.52 | 5:35.11 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:29.15 | |||||||||
2 | Emma Lykke Holm | 2000 | 421 | 1:21.31 | 2:49.30 | 4:30.89 | 5:45.93 | |||
DeltaSwim | 5:43.44 | |||||||||
3 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 346 | 1:24.78 | 3:03.22 | 4:50.44 | 6:09.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:12.11 | |||||||||
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 575 | 1:12.02 | 2:30.50 | 4:00.77 | 5:11.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:36.56 | |||||||||
2 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 524 | 1:15.54 | 2:38.82 | 4:08.09 | 5:21.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:37.66 | |||||||||
3 | Søs Freund | 2004 | 472 | 1:21.86 | 2:49.70 | 4:20.06 | 5:33.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:50.48 | |||||||||
4 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 467 | 1:18.18 | 2:43.83 | 4:18.81 | 5:34.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:37.42 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 466 | 1:17.14 | 2:44.43 | 4:18.97 | 5:34.63 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:36.87 | |||||||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 436 | 1:20.68 | 2:48.41 | 4:25.83 | 5:42.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:50.11 | |||||||||
7 | Sara Farag | 2003 | 370 | 1:24.49 | 2:54.89 | 4:40.56 | 6:01.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:00.60 | |||||||||
8 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 361 | 1:23.86 | 3:00.60 | 4:48.14 | 6:04.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 330 | 1:27.41 | 3:05.53 | 4:55.71 | 6:15.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:16.36 | |||||||||
10 | Caroline Madsen | 2004 | 295 | 1:27.44 | 3:06.51 | 5:04.75 | 6:29.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 6:24.08 | |||||||||
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 296 | 1:47.05 | 3:18.74 | 5:02.20 | 6:29.24 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mille Broholm Brixen | 2005 | DSQ | Ej berør v 325 m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: J.T. Rustfri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 504 | 1:03.09 | 2:22.82 | 3:51.54 | 4:55.90 | |||
DeltaSwim | 5:31.50 | |||||||||
2 | Jonathan Bos | 1998 | 324 | 1:17.22 | 2:51.86 | 4:27.40 | 5:42.75 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:42.62 | |||||||||
- | Christopher Kristiansen | 2000 | DSQ | 1 hånd indslag v 100 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:08.49 | |||||||||
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: J.T. Rustfri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 564 | 1:06.96 | 2:23.45 | 3:41.52 | 4:44.94 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:52.94 | |||||||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 562 | 1:04.04 | 2:20.70 | 3:43.91 | 4:45.34 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:03.50 | |||||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | 449 | 1:09.42 | 2:25.22 | 3:54.48 | 5:07.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:15.25 | |||||||||
4 | Alex Søndergaard | 2003 | 421 | 1:11.07 | 2:29.29 | 4:04.22 | 5:13.97 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:15.41 | |||||||||
5 | Mads Stamholt | 2003 | 417 | 1:15.09 | 2:37.58 | 4:06.84 | 5:15.11 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:20.01 | |||||||||
6 | Benjamin Friis | 2002 | 373 | 1:16.29 | 2:42.25 | 4:14.10 | 5:27.06 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:26.71 | |||||||||
7 | Tobias Svenningsen | 2003 | 369 | 1:18.73 | 2:46.24 | 4:13.72 | 5:28.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:44.13 | |||||||||
8 | Rasmus Pedersen | 2003 | 338 | 1:22.69 | 2:46.36 | 4:24.04 | 5:37.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Anton Pedersen | 2003 | 329 | 1:24.74 | 2:54.32 | 4:25.80 | 5:40.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 324 | 1:18.34 | 2:51.77 | 4:25.63 | 5:42.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Johnsen | 2003 | 324 | 1:26.59 | 2:51.78 | 4:25.57 | 5:42.82 | |||
Odder Svømmeklub | 6:37.75 | |||||||||
12 | Christian Oxenvad | 2003 | 309 | 1:25.62 | 2:52.56 | 4:32.09 | 5:48.32 | |||
Haderslev Svømme Klub | 6:33.31 | |||||||||
13 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 295 | 1:21.80 | 2:52.13 | 4:32.91 | 5:53.42 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:53.94 | |||||||||
14 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 285 | 1:18.34 | 2:51.94 | 4:36.18 | 5:57.64 | |||
Horsens Svømmeklub | 7:32.50 | |||||||||
15 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 272 | 1:24.10 | 2:53.35 | 4:41.29 | 6:03.35 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DSQ | Ej samtid. berør 250 | ||||||
H.G.F. Svømning | 7:13.10 | |||||||||
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: J.T. Rustfri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Neumann | 2004 | 335 | 1:20.33 | 2:47.50 | 4:27.09 | 5:38.93 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 331 | 1:18.67 | 2:45.57 | 4:24.45 | 5:40.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Drechsler | 2005 | 315 | 1:26.88 | 2:51.42 | 4:25.30 | 5:46.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 303 | 1:26.77 | 2:55.36 | 4:37.64 | 5:50.49 | |||
Odder Svømmeklub | 5:53.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg 5 | 0 | 2:00.16 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:57.00 | |||||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 31.72 | 1:03.42 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 29.83 | 1:33.25 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 26.91 | 2:00.16 | |||||||
2 | Hsc Mix 1 | 0 | 2:04.92 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:10.00 | |||||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 30.21 | 1:01.86 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 32.67 | 1:34.53 | |||||||
Mads Drechsler | 2005 | 30.39 | 2:04.92 | |||||||
3 | Esbjerg 2 | 0 | 2:05.20 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 31.26 | 31.26 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 30.10 | 1:01.36 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 33.23 | 1:34.59 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 30.61 | 2:05.20 | |||||||
4 | Odder Mix 3 | 0 | 2:12.13 | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:04.00 | |||||||||
Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Tobias Nielsen | 2004 | 30.49 | 58.98 | |||||||
Freja Obert | 2006 | 40.46 | 1:39.44 | |||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | 32.69 | 2:12.13 | |||||||
5 | Horsens 3 | 2005 | 2:12.17 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:12.39 | |||||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 31.23 | 1:03.35 | |||||||
Mads Berthold Schultz | 2005 | 36.49 | 1:39.84 | |||||||
Signe Kristensen | 2006 | 32.33 | 2:12.17 | |||||||
6 | Esbjerg 3 | 0 | 2:12.83 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 34.44 | 1:06.95 | |||||||
Isabell Rothgordt | 2005 | 33.54 | 1:40.49 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 32.34 | 2:12.83 | |||||||
7 | Esbjerg 4 | 0 | 2:15.89 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Oskar Foss | 2006 | 32.74 | 1:07.46 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 33.55 | 1:41.01 | |||||||
Astrid Gregersen | 2005 | 34.88 | 2:15.89 | |||||||
8 | Delta Mix 4 | 0 | 2:17.15 | |||||||
DeltaSwim | 2:15.00 | |||||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 34.19 | 1:08.29 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 35.45 | 1:43.74 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 33.41 | 2:17.15 | |||||||
9 | Delta Mix 5 | 0 | 2:21.60 | |||||||
DeltaSwim | 2:20.00 | |||||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Victoria Richards | 2005 | 36.17 | 1:11.62 | |||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 34.77 | 1:46.39 | |||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 35.21 | 2:21.60 | |||||||
10 | Esbjerg 1 | 0 | 2:22.27 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.00 | |||||||||
Hjalte S Mathiasen | 2005 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Magnus Marschall | 2005 | 35.97 | 1:11.86 | |||||||
Ea Sand | 2005 | 35.89 | 1:47.75 | |||||||
Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 34.52 | 2:22.27 | |||||||
11 | Horsens 4 | 2005 | 2:25.51 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Amalie Marie Wienberg | 2005 | 35.66 | 1:09.16 | |||||||
Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 36.61 | 1:45.77 | |||||||
Jannick Franow | 2006 | 39.74 | 2:25.51 | |||||||
12 | Hammel Mix Gr 3 -1 | 2005 | 2:32.44 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Jacob Mørup | 2004 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Silje Pedersen | 2004 | 39.68 | 1:15.31 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 38.73 | 1:54.04 | |||||||
Lise Lund Sørensen | 2005 | 38.40 | 2:32.44 | |||||||
- | Hammel Mix Gr 3 - 2 | 2005 | DNS | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sønderborg | 2004 | DSQ | Tyvstart 1. svømmer | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg 1 | 0 | 3:53.41 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:58.22 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 30.47 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.01 | 55.40 | 1:58.42 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.99 | 58.75 | 2:57.17 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 26.64 | 56.24 | 3:53.41 | ||||||
2 | Delta Mix 1 | 0 | 3:58.39 | |||||||
DeltaSwim | 4:00.00 | |||||||||
Martin Broch | 2001 | 29.36 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 29.91 | 1:02.00 | 2:03.76 | ||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 29.83 | 1:02.85 | 3:06.61 | ||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 24.94 | 51.78 | 3:58.39 | ||||||
3 | Agf Mix 1 | 0 | 4:00.27 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:59.34 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 28.97 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.36 | 1:01.22 | 2:01.22 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.25 | 56.84 | 2:58.06 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 29.24 | 1:02.21 | 4:00.27 | ||||||
4 | Esbjerg 2 | 0 | 4:01.20 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:59.73 | |||||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 30.13 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.04 | 58.61 | 2:01.70 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 31.10 | 1:05.42 | 3:07.12 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.64 | 54.08 | 4:01.20 | ||||||
5 | Agf Mix 2 | 0 | 4:07.40 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:03.44 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 28.59 | 59.13 | 59.13 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 31.12 | 1:04.49 | 2:03.62 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 28.12 | 58.49 | 3:02.11 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 31.20 | 1:05.29 | 4:07.40 | ||||||
6 | Eastcoast Swimmerz | 0 | 4:07.85 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mads Stamholt | 2003 | 27.82 | 57.29 | 57.29 | ||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 31.86 | 1:07.43 | 2:04.72 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 28.60 | 1:01.14 | 3:05.86 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 29.40 | 1:01.99 | 4:07.85 | ||||||
7 | Agf Mix 3 | 0 | 4:08.87 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:09.78 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 28.99 | 1:00.68 | 1:00.68 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.49 | 1:03.98 | 2:04.66 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 28.53 | 59.66 | 3:04.32 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 30.80 | 1:04.55 | 4:08.87 | ||||||
8 | Odder Mix | 0 | 4:11.59 | |||||||
Odder Svømmeklub | 4:12.00 | |||||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 29.15 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 30.97 | 1:04.32 | 2:04.73 | ||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 30.86 | 1:05.19 | 3:09.92 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 29.40 | 1:01.67 | 4:11.59 | ||||||
9 | Horsens 1 | 0 | 4:13.54 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 4:08.94 | |||||||||
Christian Johannesen | 2003 | 30.42 | 1:03.08 | 1:03.08 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 29.23 | 1:01.99 | 2:05.07 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 30.71 | 1:03.78 | 3:08.85 | ||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 30.43 | 1:04.69 | 4:13.54 | ||||||
10 | Agf Mix 4 | 0 | 4:17.47 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:16.12 | |||||||||
Markus Toft | 2003 | 29.54 | 1:00.05 | 1:00.05 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 31.30 | 1:04.98 | 2:05.03 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 30.69 | 1:05.20 | 3:10.23 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 31.94 | 1:07.24 | 4:17.47 | ||||||
11 | Batman Og Robin Og Nogle | 0 | 4:18.17 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Benjamin Friis | 2002 | 31.07 | 1:04.21 | 1:04.21 | ||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 31.71 | 1:06.56 | 2:10.77 | ||||||
Silje Petersen | 2002 | 31.69 | 1:08.76 | 3:19.53 | ||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 27.88 | 58.64 | 4:18.17 | ||||||
12 | Delta Mix 2 | 0 | 4:18.24 | |||||||
DeltaSwim | 4:20.00 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 31.31 | 1:05.14 | 1:05.14 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 31.03 | 1:06.44 | 2:11.58 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 29.49 | 1:02.18 | 3:13.76 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 31.19 | 1:04.48 | 4:18.24 | ||||||
13 | Sksv Mix 2 | 0 | 4:23.47 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 31.17 | ||||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 1:36.02 | 2:09.80 | 2:09.80 | ||||||
Mads Iversen | 2002 | 30.12 | 1:02.83 | 3:12.63 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 1:10.84 | 4:23.47 | |||||||
14 | Sønderborg | 2000 | 4:24.65 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Frederik Zachariassen | 2002 | 30.13 | 1:04.64 | 1:04.64 | ||||||
Sara Farag | 2003 | 35.15 | 1:13.86 | 2:18.50 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 32.92 | 1:09.63 | 3:28.13 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 26.66 | 56.52 | 4:24.65 | ||||||
15 | Hsc Mix 1 | 0 | 4:25.90 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:35.00 | |||||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 31.77 | 1:07.30 | 1:07.30 | ||||||
Julie Hoffmann | 2003 | 33.11 | 1:09.16 | 2:16.46 | ||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 33.49 | 1:10.69 | 3:27.15 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 27.21 | 58.75 | 4:25.90 | ||||||
16 | Horsens 2 | 0 | 4:27.18 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 4:25.00 | |||||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 31.65 | 1:05.36 | 1:05.36 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 32.11 | 1:07.57 | 2:12.93 | ||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 31.66 | 1:09.42 | 3:22.35 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 31.09 | 1:04.83 | 4:27.18 | ||||||
17 | Omg Lazers Pew Pew | 0 | 4:34.53 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 33.69 | 1:11.80 | 1:11.80 | ||||||
Christian Oxenvad | 2003 | 31.59 | 1:06.64 | 2:18.44 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 31.91 | 1:06.57 | 3:25.01 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 32.97 | 1:09.52 | 4:34.53 | ||||||
18 | Odder Mix 2 | 0 | 4:40.28 | |||||||
Odder Svømmeklub | 4:25.00 | |||||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 31.56 | 1:06.30 | 1:06.30 | ||||||
Sisse Ø. Press | 2003 | 35.46 | 1:15.47 | 2:21.77 | ||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 33.88 | 1:09.79 | 3:31.56 | ||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 32.88 | 1:08.72 | 4:40.28 | ||||||
19 | Hammel Mix Gr 2 - 1 | 2003 | 4:44.82 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Line Heise | 2003 | 34.41 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Mads Berentzen | 2002 | 35.15 | 1:11.25 | 2:23.88 | ||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 34.52 | 1:12.17 | 3:36.05 | ||||||
Jeppe K Rasmussen | 2002 | 32.82 | 1:08.77 | 4:44.82 | ||||||
20 | Hsc Mix 2 | 0 | 4:52.88 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:45.00 | |||||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 32.26 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 37.51 | 1:18.31 | 2:26.38 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 36.62 | 1:17.71 | 3:44.09 | ||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 31.98 | 1:08.79 | 4:52.88 | ||||||
21 | Sksv Mix 1 | 0 | 5:02.59 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Finch | 2002 | 34.20 | 1:12.19 | 1:12.19 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 34.80 | 1:14.40 | 2:26.59 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 35.02 | 1:13.65 | 3:40.24 | ||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 38.62 | 1:22.35 | 5:02.59 | ||||||
22 | Hammel Mix Gr 2 - 2 | 2003 | 5:39.60 | |||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Simon Kloster Sørensen | 2003 | 35.67 | 1:14.61 | 1:14.61 | ||||||
Signe N. Andersen | 2004 | 45.58 | 1:36.38 | 2:50.99 | ||||||
Jane Andersen | 2004 | 43.81 | 1:31.89 | 4:22.88 | ||||||
Jakob Frimand | 2004 | 37.00 | 1:16.72 | 5:39.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |