Results for Brøndby Sommer Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:18.46 | 2:45.17 | 4:08.12 | 5:25.67 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:38.57 | |||||||||
2 | Selma Nørby | 2006 | 1:36.95 | 3:24.50 | 5:13.34 | 6:59.45 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 7:09.28 | |||||||||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 1:46.04 | 3:39.35 | 5:31.83 | 7:18.09 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 8:18.81 | |||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 1:14.39 | 2:34.39 | 3:53.94 | 5:12.43 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:17.60 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 1:14.16 | 2:35.66 | 3:58.53 | 5:19.35 | ||||
Vest-Brøndby | 5:20.39 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:20.49 | 2:46.25 | 4:13.43 | 5:35.60 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:41.52 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 1:19.88 | 2:47.04 | 4:14.83 | 5:38.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.09 | |||||||||
5 | Nynne Jakobsen | 2004 | 1:22.89 | 2:53.77 | 4:24.25 | 5:53.18 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 1:19.41 | 2:51.46 | 4:24.98 | 5:54.03 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:07.71 | |||||||||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:24.05 | 2:55.09 | 4:25.95 | 5:54.39 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Lind Petersen | 2004 | 1:24.82 | 2:57.58 | 4:30.89 | 5:59.83 | ||||
Haslev Svømmeklub | 6:39.69 | |||||||||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 1:25.23 | 2:56.74 | 4:30.21 | 6:00.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:10.00 | |||||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 1:28.56 | 3:02.97 | 4:36.53 | 6:03.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:25.00 | |||||||||
11 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 1:27.02 | 2:59.88 | 4:33.35 | 6:04.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:19.55 | |||||||||
12 | Agnete Høyer | 2005 | 1:28.85 | 3:03.62 | 4:37.68 | 6:09.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:25.00 | |||||||||
13 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 1:26.18 | 3:01.96 | 4:38.97 | 6:16.10 | ||||
Sigma Swim Allerød | 6:35.05 | |||||||||
14 | Lærke Møller | 2005 | 1:25.67 | 3:03.35 | 4:43.32 | 6:21.21 | ||||
Haslev Svømmeklub | 6:53.12 | |||||||||
15 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 1:27.54 | 3:04.90 | 4:45.67 | 6:22.24 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 6:35.33 | |||||||||
- | Camilla Porsdal | 2005 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 6:26.23 | |||||||||
- | Mathilde Bennetzen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 5:43.54 | |||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 1:16.80 | 2:42.36 | 4:08.69 | 5:29.37 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 5:48.45 | |||||||||
2 | Annika Egenhardt | 2003 | 1:20.59 | 2:47.96 | 4:16.02 | 5:41.65 | ||||
Vest-Brøndby | 5:44.35 | |||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 1:06.05 | 2:18.76 | 3:34.24 | 4:38.32 | ||||
Vest-Brøndby | 4:30.56 | |||||||||
2 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 1:08.51 | 2:23.19 | 3:38.31 | 4:50.55 | ||||
Vest-Brøndby | 4:44.62 | |||||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | 1:09.40 | 2:24.68 | 3:40.74 | 4:54.36 | ||||
Vest-Brøndby | 4:57.93 | |||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 1:13.06 | 2:29.16 | 3:43.34 | 4:54.43 | ||||
Vest-Brøndby | 4:54.07 | |||||||||
5 | Nicole Jensen | 1996 | 1:09.40 | 2:24.17 | 3:40.83 | 4:55.21 | ||||
Haslev Svømmeklub | 5:03.59 | |||||||||
6 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 1:08.79 | 2:23.99 | 3:40.79 | 4:56.51 | ||||
U.S.G | 5:00.00 | |||||||||
7 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 1:09.11 | 2:24.55 | 3:42.05 | 5:00.84 | ||||
U.S.G | 4:52.00 | |||||||||
8 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 1:11.72 | 2:28.98 | 3:47.32 | 5:05.80 | ||||
Vest-Brøndby | 4:57.25 | |||||||||
9 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 1:12.07 | 2:30.32 | 3:49.00 | 5:06.06 | ||||
Vest-Brøndby | 5:01.93 | |||||||||
10 | Laura Mikkelsen | 2001 | 1:19.41 | 2:45.40 | 4:11.15 | 5:34.57 | ||||
Haslev Svømmeklub | 5:38.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 43.48 | 1:29.64 | 2:16.42 | 3:02.44 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.51 | |||||||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 44.31 | 1:32.53 | 2:19.62 | 3:04.86 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:04.55 | |||||||||
3 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 43.73 | 1:32.60 | 2:20.71 | 3:07.71 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:13.20 | |||||||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 45.74 | 1:33.86 | 2:21.33 | 3:07.80 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:15.00 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 45.67 | 1:35.67 | 2:27.04 | 3:13.51 | ||||
Vest-Brøndby | 3:08.52 | |||||||||
6 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 45.44 | 1:35.93 | 2:26.96 | 3:13.96 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:25.40 | |||||||||
7 | David Johannes Dahl | 2006 | 51.11 | 1:41.64 | 2:34.40 | 3:22.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.04 | |||||||||
8 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 48.85 | 1:39.87 | 2:33.51 | 3:22.60 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
9 | Matthias Slot | 2005 | 50.49 | 1:41.57 | 2:34.09 | 3:23.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.88 | |||||||||
10 | Gustav Abildgaard | 2005 | 51.63 | 1:45.44 | 2:39.44 | 3:28.76 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.62 | |||||||||
11 | Finn Elbo Card | 2005 | 49.52 | 1:43.94 | 2:38.24 | 3:29.80 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | DSQ | Afslut på maven | ||||||
Vest-Brøndby | 3:39.51 | |||||||||
- | Josef Shukri | 2006 | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:29.77 | |||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | DSQ | Ej forsat bevæg 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.00 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | DSQ | Ej forsat bevæg 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.33 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Legaard | 2003 | 38.43 | 1:19.64 | 2:00.60 | 2:40.68 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:49.23 | |||||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | 40.34 | 1:23.25 | 2:05.34 | 2:46.20 | ||||
Vest-Brøndby | 2:51.38 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 41.18 | 1:24.13 | 2:07.45 | 2:48.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.70 | |||||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | 42.28 | 1:26.77 | 2:10.47 | 2:52.29 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.88 | |||||||||
5 | Anas El Ayadi | 2003 | 41.16 | 1:26.96 | 2:13.55 | 2:58.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 43.27 | 1:29.53 | 2:15.20 | 2:58.73 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:17.24 | |||||||||
7 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 42.47 | 1:28.21 | 2:13.91 | 2:58.99 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.70 | |||||||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 42.43 | 1:30.55 | 2:19.53 | 3:04.74 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Victor Compen | 2003 | 44.96 | 1:32.84 | 2:23.18 | 3:11.29 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas P. Dahrup | 2004 | 44.52 | 1:33.39 | 2:24.02 | 3:12.36 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Naver | 2004 | 47.48 | 1:36.52 | 2:27.09 | 3:17.63 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 46.07 | 1:36.52 | 2:29.10 | 3:20.70 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | William Mitchell | 2004 | 50.11 | 1:42.75 | 2:37.00 | 3:29.41 | ||||
Vest-Brøndby | 3:30.32 | |||||||||
14 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 51.09 | 1:45.88 | 2:42.89 | 3:35.16 | ||||
Vest-Brøndby | 3:32.94 | |||||||||
15 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 49.72 | 1:44.84 | 2:41.59 | 3:35.70 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:33.22 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 36.01 | 1:15.26 | 1:55.71 | 2:35.17 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:35.32 | |||||||||
2 | Christian Galsøe | 2002 | 37.38 | 1:18.40 | 2:00.23 | 2:40.51 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:43.15 | |||||||||
3 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 38.30 | 1:20.26 | 2:03.07 | 2:44.52 | ||||
Vest-Brøndby | 2:41.34 | |||||||||
4 | Noel Willem Pihl | 2002 | 40.25 | 1:24.37 | 2:09.68 | 2:52.43 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:55.96 | |||||||||
5 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 40.52 | 1:26.59 | 2:13.50 | 2:56.65 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Niels Peter Lund | 2002 | DSQ | Ej forsat bev 175m | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:43.00 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 32.03 | 1:07.28 | 1:44.30 | 2:20.00 | ||||
Vest-Brøndby | 2:23.98 | |||||||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 34.91 | 1:13.66 | 1:53.23 | 2:32.47 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:32.82 | |||||||||
3 | Asmund V. Christiansen | 2000 | 40.40 | 1:25.18 | 2:11.80 | 2:55.49 | ||||
Odsherred Svømmeklub | 2:57.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | 47.79 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 49.97 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 48.89 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 49.04 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 51.44 | |||||||
Vest-Brøndby | 52.71 | |||||||||
4 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 52.04 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 53.51 | |||||||||
5 | Rikke Therp | 2006 | 53.09 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.48 | |||||||||
6 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 53.62 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.26 | |||||||||
7 | Alberte K. Andersen | 2006 | 53.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 56.83 | |||||||||
8 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 54.50 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 55.72 | |||||||||
9 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 54.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.43 | |||||||||
10 | Julie Philip | 2007 | 55.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.00 | |||||||||
11 | Anna Blom Bygum | 2006 | 56.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 58.60 | |||||||||
12 | Mejse Jakobsen | 2007 | 1:00.35 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 58.42 | |||||||||
13 | Lærke Hansen | 2006 | 1:04.33 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:07.01 | |||||||||
14 | Marie Storch | 2006 | 1:07.13 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.25 | |||||||||
15 | Frederikke Westh | 2007 | 1:13.39 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:11.75 | |||||||||
- | Selma Nørby | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 55.02 | |||||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | DSQ | Crawl ben v start | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.48 | |||||||||
- | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | DSQ | Ej samtid berør 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.93 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | DSQ | 2 flyben v 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.00 | |||||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | DSQ | Ej samtid berør 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.50 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 44.17 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 46.98 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 45.11 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.56 | |||||||||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | 45.47 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 48.16 | |||||||||
4 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 45.78 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.14 | |||||||||
5 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 48.19 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 49.50 | |||||||||
6 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 48.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.69 | |||||||||
7 | Emma Nissen | 2004 | 49.42 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 56.13 | |||||||||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 49.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 49.12 | |||||||||
9 | Caroline Lego Berg | 2004 | 50.29 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 52.11 | |||||||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 50.34 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.94 | |||||||||
11 | Caroline Svane | 2005 | 50.67 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.61 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 52.26 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.03 | |||||||||
13 | Katrine Holm | 2005 | 54.10 | |||||||
Vest-Brøndby | 56.10 | |||||||||
14 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 57.42 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
15 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | 58.49 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.86 | |||||||||
16 | Sophia Drauschke | 2005 | 1:01.05 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
- | Ellen Prescott | 2005 | DSQ | 2 armtag v 10m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | DSQ | Ej samtid berør 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.97 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 38.55 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.08 | |||||||||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 40.42 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 41.08 | |||||||||
3 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 40.55 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 43.79 | |||||||||
4 | Amelina Sala | 2002 | 41.28 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.59 | |||||||||
5 | Clara Bøttzau Haunstrup | 2002 | 42.97 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.94 | |||||||||
6 | Selma Grube Hansen | 2003 | 47.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.56 | |||||||||
7 | Amalie Lester | 2003 | 49.98 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 51.87 | |||||||||
8 | Astrid Blomgren Agerbak | 2003 | 52.11 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Alma Hauge | 2003 | DSQ | Asynkron arm v start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.16 | |||||||||
- | Frida Uldall | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
- | Linea Christiansen | 2003 | DSQ | Flyben eft brystben | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 34.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.51 | |||||||||
2 | Katharina N Møller | 2001 | 36.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.96 | |||||||||
3 | Thea Sejr Hansen | 1984 | 36.30 | |||||||
U.S.G | 36.50 | |||||||||
4 | Sarah Missing | 2001 | 36.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.97 | |||||||||
5 | Pernille Nislev | 1998 | 38.42 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.87 | |||||||||
6 | Sylvia Yang | 1986 | 38.82 | |||||||
U.S.G | 39.00 | |||||||||
7 | Freja Petersen | 2000 | 40.76 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 42.13 | |||||||||
8 | Maya Nykjær | 2001 | 43.26 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.00 | |||||||||
9 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 44.24 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.78 | |||||||||
10 | Mathilde Howell | 2001 | 50.59 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Delphine Møller | 1999 | DSQ | 2 flyben v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 37.59 | |||||||||
- | Dicte Sarah Jensen | 2001 | DSQ | 1 hånd ved 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 43.60 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.82 | |||||||||
2 | Louie Uldall | 2005 | 46.25 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.21 | |||||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | 48.08 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.88 | |||||||||
4 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 53.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.16 | |||||||||
5 | Sebastian Larsen | 2006 | 56.11 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.03 | |||||||||
6 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 59.37 | |||||||
Vest-Brøndby | 59.10 | |||||||||
7 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 1:00.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 59.16 | |||||||||
8 | Hjalte Møller | 2007 | 1:04.17 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
- | Fabian Holst Krabbe | 2005 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | 51.04 | |||||||||
- | August Manniche | 2006 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.26 | |||||||||
- | Ditlev Queitsch | 2006 | DSQ | 1 hånd v afslut 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 49.89 | |||||||||
- | Johan Galsøe | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 56.30 | |||||||||
- | Thomas Jørgensen | 2005 | DSQ | Ej samtid berør 25m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.73 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 36.81 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.44 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 39.16 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
3 | Mads Liechti | 2004 | 44.29 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.55 | |||||||||
4 | William Ølshøj | 2004 | 46.21 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.78 | |||||||||
5 | Christian Røgind | 2004 | 47.10 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.73 | |||||||||
6 | Gustav Larsen | 2003 | 48.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.57 | |||||||||
7 | William Leander Agerskov | 2004 | 50.75 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.30 | |||||||||
8 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 53.21 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 58.29 | |||||||||
9 | Albert U. Thystrup | 2003 | 53.22 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 58.34 | |||||||||
- | Jonathan Beck | 2004 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.46 | |||||||||
- | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | DSQ | Asymetrisk ben | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
- | Lucas Linnebjerg | 2003 | DSQ | Crawlben eft start | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albert Voldum Krog | 2001 | 33.99 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.06 | |||||||||
2 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 37.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.38 | |||||||||
3 | Tobias Sundwall | 2001 | 37.47 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
4 | Viktor Eibye | 2001 | 37.54 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 38.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.51 | |||||||||
6 | Frederik Clausen | 2001 | 38.56 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
7 | Mikkel Ringer | 2001 | 39.06 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 43.00 | |||||||||
8 | Lucas Jøns | 2002 | 39.42 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 39.42 | |||||||||
9 | Nicholas Svane | 2002 | 42.44 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 42.35 | |||||||||
10 | Nicklas Taylor | 2002 | 43.03 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 44.53 | |||||||||
11 | Oliver Lorentzen | 2002 | 48.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.03 | |||||||||
- | Simon Blidarevic | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 33.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.05 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 35.60 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.09 | |||||||||
3 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 35.70 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
4 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 40.35 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.10 | |||||||||
5 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | 41.41 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | 41.58 | 1:29.68 | 2:19.05 | 3:04.12 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:17.66 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 42.97 | 1:30.84 | 2:19.38 | 3:05.56 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.93 | |||||||||
3 | Mathilde Møller | 2007 | 46.18 | 1:37.15 | 2:26.11 | 3:15.49 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.34 | |||||||||
4 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 46.09 | 1:36.87 | 2:28.42 | 3:16.36 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:30.75 | |||||||||
5 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 46.75 | 1:38.15 | 2:27.28 | 3:17.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.61 | |||||||||
6 | Carla Heidemann | 2007 | 46.21 | 1:38.20 | 2:30.67 | 3:21.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
7 | Karen Markussen | 2007 | 50.43 | 1:43.88 | 2:36.84 | 3:26.50 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:36.58 | |||||||||
8 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 46.99 | 1:41.37 | 2:36.98 | 3:26.68 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:45.70 | |||||||||
9 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 48.17 | 1:41.21 | 2:36.09 | 3:27.03 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.08 | |||||||||
10 | Ida Mogensen | 2006 | 46.48 | 1:43.33 | 2:39.71 | 3:35.42 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:26.40 | |||||||||
11 | Veronica Larnkjær | 2006 | 51.09 | 1:47.04 | 2:46.04 | 3:41.01 | ||||
Vest-Brøndby | 3:38.48 | |||||||||
12 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 52.42 | 1:50.24 | 2:48.63 | 3:41.02 | ||||
Vest-Brøndby | 3:55.46 | |||||||||
- | Marie Storch | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:10.81 | |||||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 34.04 | 1:14.06 | 1:55.58 | 2:34.29 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.30 | |||||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | 36.66 | 1:19.05 | 2:00.00 | 2:38.41 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.93 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 36.72 | 1:18.37 | 2:01.28 | 2:39.73 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.32 | |||||||||
4 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 37.68 | 1:19.18 | 2:02.77 | 2:43.43 | ||||
Vest-Brøndby | 2:47.05 | |||||||||
5 | Olivia Møller | 2004 | 36.66 | 1:19.46 | 2:03.43 | 2:44.87 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:54.37 | |||||||||
6 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 38.32 | 1:21.98 | 2:06.94 | 2:49.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.48 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 40.92 | 1:25.75 | 2:09.97 | 2:51.16 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 40.01 | 1:24.09 | 2:08.86 | 2:52.33 | ||||
Vest-Brøndby | 2:54.70 | |||||||||
9 | Agnete Høyer | 2005 | 39.73 | 1:25.00 | 2:11.96 | 2:56.21 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.68 | |||||||||
10 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 40.56 | 1:27.05 | 2:14.85 | 3:01.09 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:58.22 | |||||||||
11 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 39.57 | 1:25.61 | 2:13.72 | 3:01.70 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:11.05 | |||||||||
12 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 42.08 | 1:29.14 | 2:19.89 | 3:05.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.09 | |||||||||
13 | Ditte Jensen | 2005 | 41.59 | 1:30.20 | 2:19.57 | 3:05.94 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.40 | |||||||||
14 | Ella Gohr Metz | 2005 | 45.48 | 1:37.16 | 2:30.38 | 3:22.46 | ||||
Vest-Brøndby | 3:35.82 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:40.39 | |||||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Holm Hansen | 2002 | 32.38 | 1:07.90 | 1:43.43 | 2:18.25 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:23.46 | |||||||||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | 33.96 | 1:12.87 | 1:50.74 | 2:25.08 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.83 | |||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2003 | 35.30 | 1:14.36 | 1:54.67 | 2:31.93 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 34.39 | 1:13.10 | 1:53.53 | 2:32.42 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:43.02 | |||||||||
5 | Zara Wendel | 2002 | 35.52 | 1:15.51 | 1:57.12 | 2:33.90 | ||||
Odsherred Svømmeklub | 2:43.36 | |||||||||
6 | Mia Witt | 2002 | 36.12 | 1:16.13 | 1:56.87 | 2:35.39 | ||||
Vest-Brøndby | 2:38.65 | |||||||||
7 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 37.75 | 1:18.91 | 2:00.74 | 2:41.49 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:58.84 | |||||||||
8 | Annika Egenhardt | 2003 | 37.89 | 1:18.91 | 2:00.60 | 2:41.57 | ||||
Vest-Brøndby | 2:50.42 | |||||||||
9 | Josephine Aagesen | 2003 | 40.34 | 1:26.15 | 2:15.66 | 3:01.09 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.47 | |||||||||
10 | Selma Grube Hansen | 2003 | 43.91 | 1:35.28 | 2:29.13 | 3:20.24 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
11 | Clara Hollenbeck | 2003 | 43.82 | 1:33.63 | 2:29.26 | 3:26.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 29.49 | 1:02.39 | 1:36.58 | 2:08.39 | ||||
Vest-Brøndby | 2:08.18 | |||||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.42 | 1:07.90 | 1:44.09 | 2:20.35 | ||||
Vest-Brøndby | 2:19.91 | |||||||||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | 34.08 | 1:12.29 | 1:52.18 | 2:31.70 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:34.05 | |||||||||
4 | Negar Latifi | 1990 | 35.90 | 1:17.90 | 2:03.05 | 2:46.41 | ||||
U.S.G | 2:39.12 | |||||||||
5 | Asta Fuglsang Andersen | 2001 | 36.97 | 1:20.63 | 2:07.34 | 2:53.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
6 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | 44.02 | 1:31.69 | 2:23.10 | 3:15.82 | ||||
Odsherred Svømmeklub | 3:06.51 | |||||||||
7 | Dicte Sarah Jensen | 2001 | 45.10 | 1:40.37 | 2:36.76 | 3:32.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 35.30 | 1:15.28 | 1:57.70 | 2:39.16 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.03 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 36.48 | 1:16.40 | 1:59.75 | 2:42.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.63 | |||||||||
3 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 36.81 | 1:19.57 | 2:05.51 | 2:49.23 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:51.84 | |||||||||
4 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 38.72 | 1:23.76 | 2:09.88 | 2:52.23 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.35 | |||||||||
5 | Magnus Løfquist | 2005 | 39.17 | 1:25.27 | 2:10.47 | 2:52.37 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:13.07 | |||||||||
6 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 38.65 | 1:22.88 | 2:10.37 | 2:56.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.00 | |||||||||
7 | Matthias Slot | 2005 | 40.17 | 1:26.14 | 2:08.16 | 2:58.47 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.62 | |||||||||
8 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 41.05 | 1:27.72 | 2:15.84 | 3:00.52 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:58.66 | |||||||||
9 | Valdemar Høngaard | 2006 | 40.87 | 1:30.33 | 2:21.54 | 3:09.44 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:13.01 | |||||||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 42.86 | 1:32.94 | 2:23.21 | 3:09.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.39 | |||||||||
11 | Joakim K. Christoffersen | 2005 | 41.42 | 1:32.16 | 2:21.79 | 3:11.63 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | William Folkmann | 2006 | 42.32 | 1:30.87 | 2:17.72 | 3:29.23 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.78 | |||||||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | 47.28 | 1:42.51 | 3:33.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 43.46 | 1:31.89 | 2:16.44 | 3:39.89 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.93 | |||||||||
15 | Noah Lester | 2006 | 48.78 | 1:49.49 | 2:51.27 | 3:51.73 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:57.21 | |||||||||
- | Louis Giesel | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.55 | |||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Troels Fode | 2004 | 35.39 | 1:13.92 | 1:52.63 | 2:29.19 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.93 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 35.40 | 1:14.56 | 1:52.89 | 2:30.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.82 | |||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 34.94 | 1:13.38 | 1:53.07 | 2:31.01 | ||||
Vest-Brøndby | 2:35.85 | |||||||||
4 | William Ølshøj | 2004 | 36.26 | 1:16.56 | 1:56.84 | 2:36.17 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.32 | |||||||||
5 | Oscar Jensen | 2003 | 37.02 | 1:17.94 | 1:59.65 | 2:40.02 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.49 | |||||||||
6 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 37.03 | 1:17.95 | 2:00.03 | 2:40.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.63 | |||||||||
7 | Christian Røgind | 2004 | 39.68 | 1:25.32 | 2:12.22 | 2:58.05 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:59.16 | |||||||||
8 | William Leander Agerskov | 2004 | 43.21 | 1:32.91 | 2:25.26 | 3:14.79 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 28.74 | 1:00.96 | 1:35.38 | 2:10.63 | ||||
Vest-Brøndby | 2:06.34 | |||||||||
2 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 30.75 | 1:05.20 | 1:40.74 | 2:15.68 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:14.34 | |||||||||
3 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 31.60 | 1:07.25 | 1:44.29 | 2:19.96 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.41 | |||||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 32.36 | 1:08.63 | 1:46.69 | 2:22.91 | ||||
Vest-Brøndby | 2:25.25 | |||||||||
5 | Frederik Helms | 2001 | 33.61 | 1:10.83 | 1:48.06 | 2:22.94 | ||||
Vest-Brøndby | 2:27.80 | |||||||||
6 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 34.29 | 1:12.55 | 1:52.37 | 2:32.19 | ||||
Vest-Brøndby | 2:29.98 | |||||||||
7 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 35.22 | 1:16.41 | 1:58.01 | 2:35.91 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:44.29 | |||||||||
8 | Martin Jacobsen | 2002 | 35.23 | 1:13.72 | 1:54.93 | 2:36.68 | ||||
Vest-Brøndby | 2:27.04 | |||||||||
9 | Niels Peter Lund | 2002 | 35.62 | 1:16.88 | 2:01.08 | 2:44.90 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:50.76 | |||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 26.82 | 56.70 | 1:28.58 | 1:58.71 | ||||
Vest-Brøndby | 1:56.28 | |||||||||
2 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 32.05 | 1:06.81 | 1:43.13 | 2:18.41 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:19.06 | |||||||||
3 | Troels Antvorskov | 1980 | 32.20 | 1:07.62 | 1:45.11 | 2:24.02 | ||||
U.S.G | 2:25.00 | |||||||||
4 | Asmund V. Christiansen | 2000 | 33.90 | 1:12.61 | 1:52.88 | 2:30.87 | ||||
Odsherred Svømmeklub | 2:31.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 37.07 | 1:18.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 44.71 | 1:36.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.07 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 43.71 | 1:36.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.67 | |||||||||
4 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 47.56 | 1:37.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.29 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 46.83 | 1:39.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.81 | |||||||||
6 | Falka Tind | 2006 | 47.88 | 1:40.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.91 | |||||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 50.09 | 1:41.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.13 | |||||||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | 48.40 | 1:42.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.20 | |||||||||
9 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 49.04 | 1:42.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.47 | |||||||||
10 | Selma Nørby | 2006 | 47.28 | 1:43.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:41.45 | |||||||||
11 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 48.36 | 1:44.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.00 | |||||||||
12 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 49.24 | 1:44.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:49.22 | |||||||||
13 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 50.64 | 1:45.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.80 | |||||||||
14 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 50.70 | 1:46.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:02.68 | |||||||||
15 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 48.20 | 1:46.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.06 | |||||||||
16 | Carla Heidemann | 2007 | 51.77 | 1:49.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
17 | Alberte K. Andersen | 2006 | 50.57 | 1:49.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:52.89 | |||||||||
18 | Anna Blom Bygum | 2006 | 52.97 | 1:50.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.87 | |||||||||
19 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 51.88 | 1:50.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
20 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 50.83 | 1:50.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Julie Philip | 2007 | 54.20 | 1:50.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
22 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 49.59 | 1:53.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.00 | |||||||||
23 | Rikke Therp | 2006 | 53.33 | 1:53.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.38 | |||||||||
24 | Astrid Høyer | 2007 | 55.27 | 1:54.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.90 | |||||||||
25 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 54.90 | 2:03.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:03.01 | |||||||||
26 | Marie Storch | 2006 | 1:06.12 | 2:17.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.98 | |||||||||
- | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.69 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 35.20 | 1:17.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.74 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 41.26 | 1:25.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.05 | |||||||||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 42.38 | 1:27.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.90 | |||||||||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 42.08 | 1:30.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.75 | |||||||||
5 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 42.89 | 1:30.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.60 | |||||||||
6 | Lærke Møller | 2005 | 42.85 | 1:32.10 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:43.14 | |||||||||
7 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 46.66 | 1:32.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.39 | |||||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | 42.93 | 1:33.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.66 | |||||||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | 43.35 | 1:34.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:41.60 | |||||||||
10 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 43.83 | 1:34.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.30 | |||||||||
11 | Ditte Jensen | 2005 | 43.22 | 1:34.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.76 | |||||||||
12 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 42.97 | 1:34.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.75 | |||||||||
13 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 43.75 | 1:35.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.11 | |||||||||
14 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 45.58 | 1:35.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.22 | |||||||||
15 | Ida Jacobsen | 2005 | 47.96 | 1:38.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.46 | |||||||||
16 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 42.87 | 1:38.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.13 | |||||||||
17 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 46.31 | 1:39.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.85 | |||||||||
18 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | 47.43 | 1:40.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
19 | Caroline Svane | 2005 | 49.23 | 1:44.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.64 | |||||||||
20 | Safa Mohammed | 2005 | 46.70 | 1:45.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.47 | |||||||||
21 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 51.41 | 1:46.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.61 | |||||||||
22 | Katrine Holm | 2005 | 52.19 | 1:49.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.50 | |||||||||
- | Andrea Nannberg | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.47 | |||||||||
- | Ellen Prescott | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ulrikke Veje | 2002 | 37.11 | 1:18.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.93 | |||||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 38.07 | 1:20.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.30 | |||||||||
3 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 38.75 | 1:21.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.77 | |||||||||
4 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 39.05 | 1:22.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:24.25 | |||||||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 40.07 | 1:23.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.17 | |||||||||
6 | Annika Egenhardt | 2003 | 39.43 | 1:25.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.44 | |||||||||
7 | Amelina Sala | 2002 | 42.15 | 1:26.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
8 | Ida Godsk Wolgast | 2003 | 39.99 | 1:28.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
9 | Amalie Lester | 2003 | 42.11 | 1:30.46 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.20 | |||||||||
10 | Alva Møller Darré | 2003 | 42.26 | 1:33.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
11 | Ida Salling Johansen | 2002 | 40.71 | 1:34.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 31.71 | 1:07.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:08.17 | |||||||||
2 | Marianne Duijm | 1993 | 31.48 | 1:08.70 | ||||||
U.S.G | 1:08.00 | |||||||||
3 | Emma Vilstrup | 1994 | 33.30 | 1:12.03 | ||||||
U.S.G | 1:15.00 | |||||||||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 32.48 | 1:12.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.87 | |||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 33.60 | 1:15.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.89 | |||||||||
6 | Maya Nykjær | 2001 | 35.09 | 1:16.64 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.25 | |||||||||
7 | Freja Petersen | 2000 | 36.29 | 1:17.72 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:19.49 | |||||||||
8 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 38.02 | 1:22.71 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.03 | |||||||||
9 | Negar Latifi | 1990 | 42.00 | 1:29.34 | ||||||
U.S.G | 1:33.00 | |||||||||
10 | Mathilde Howell | 2001 | 48.78 | 1:42.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
- | Nina Skou Clausen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | 39.09 | 1:23.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.20 | |||||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | 36.93 | 1:24.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.72 | |||||||||
3 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 40.29 | 1:27.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.50 | |||||||||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | 42.47 | 1:32.44 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:33.18 | |||||||||
5 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 45.45 | 1:33.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:39.48 | |||||||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 44.27 | 1:33.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.27 | |||||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 42.38 | 1:33.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.56 | |||||||||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | 43.87 | 1:35.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.73 | |||||||||
9 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 46.80 | 1:35.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.87 | |||||||||
10 | Sebastian Pedersen | 2005 | 46.56 | 1:36.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:38.00 | |||||||||
11 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 43.77 | 1:37.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.24 | |||||||||
12 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 47.86 | 1:38.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.79 | |||||||||
13 | Gustav Abildgaard | 2005 | 47.04 | 1:38.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.07 | |||||||||
14 | Finn Elbo Card | 2005 | 47.09 | 1:39.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.56 | |||||||||
15 | Oliver Lassen | 2005 | 45.37 | 1:40.25 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:42.59 | |||||||||
16 | William Folkmann | 2006 | 48.59 | 1:40.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.04 | |||||||||
17 | August Victor Klapp | 2005 | 48.45 | 1:42.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:03.64 | |||||||||
18 | Magnus Tullberg | 2005 | 49.66 | 1:43.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:47.14 | |||||||||
19 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 50.30 | 1:43.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.18 | |||||||||
20 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 48.37 | 1:48.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
21 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 54.43 | 1:49.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.76 | |||||||||
22 | Louis Giesel | 2006 | 53.21 | 1:50.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.20 | |||||||||
23 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 51.45 | 1:51.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:54.28 | |||||||||
24 | Josef Shukri | 2006 | 50.09 | 1:51.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Alex Føns Voss | 2005 | 54.36 | 1:52.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.27 | |||||||||
26 | Sebastian Larsen | 2006 | 54.49 | 1:54.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:00.01 | |||||||||
- | Fabian Holst Krabbe | 2005 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | 2:05.89 | |||||||||
- | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | DSQ | Svøm på mave 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.68 | |||||||||
- | Ditlev Queitsch | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.92 | |||||||||
- | Louie Uldall | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:34.82 | |||||||||
- | Sebastian Egenhardt | 2006 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.63 | |||||||||
- | Thomas Jørgensen | 2005 | DSQ | Ej samtid berør 75m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.88 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Legaard | 2003 | 37.62 | 1:20.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.78 | |||||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | 37.93 | 1:21.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
3 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 36.89 | 1:24.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.50 | |||||||||
4 | Gustav Larsen | 2003 | 38.83 | 1:25.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:28.63 | |||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 40.62 | 1:27.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.67 | |||||||||
6 | Oscar Jensen | 2003 | 40.09 | 1:28.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.60 | |||||||||
7 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 42.39 | 1:30.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.53 | |||||||||
8 | Mads Liechti | 2004 | 43.32 | 1:31.06 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:32.83 | |||||||||
9 | Mads Naver | 2004 | 45.45 | 1:34.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.17 | |||||||||
10 | Christian Røgind | 2004 | 45.95 | 1:36.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.94 | |||||||||
11 | Bertram Wenneberg | 2004 | 44.93 | 1:39.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.82 | |||||||||
12 | William Mitchell | 2004 | 46 | 1:40.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.74 | |||||||||
13 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 47.15 | 1:41.07 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:49.65 | |||||||||
14 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 48.99 | 1:44.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 47.99 | 1:44.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.34 | |||||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | DSQ | Fejl svømart v start | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:33.43 | |||||||||
- | Villads Kruse | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albert Voldum Krog | 2001 | 31.68 | 1:07.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.00 | |||||||||
2 | Lucas Jensen | 2001 | 33.97 | 1:12.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.01 | |||||||||
3 | Mikkel Ringer | 2001 | 34.29 | 1:15.01 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.69 | |||||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 36.70 | 1:16.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:15.72 | |||||||||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | 36.43 | 1:18.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.78 | |||||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | 38.80 | 1:22.28 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.19 | |||||||||
- | Martin Jacobsen | 2002 | DSQ | Svøm på mave v vend | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.04 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Offersen | 1996 | 32.73 | 1:10.34 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
2 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 34.15 | 1:11.90 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
3 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 34.33 | 1:15.07 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.20 | |||||||||
- | Asmund V. Christiansen | 2000 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:24.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 41.93 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | 42.20 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.72 | |||||||||
3 | Ida Mogensen | 2006 | 42.47 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 42.16 | |||||||||
4 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 44.41 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.95 | |||||||||
5 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 45.22 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.55 | |||||||||
6 | Veronica Larnkjær | 2006 | 46.81 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.68 | |||||||||
7 | Wilma Nørgaard | 2006 | 47.98 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.44 | |||||||||
8 | Lærke Hansen | 2006 | 50.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.66 | |||||||||
9 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 57.19 | |||||||
Vest-Brøndby | 58.47 | |||||||||
10 | Frederikke Westh | 2007 | 58.30 | |||||||
Vest-Brøndby | 58.23 | |||||||||
11 | Alberte Ricken | 2007 | 59.41 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
12 | Agnes Højsteen | 2007 | 59.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.41 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 30.80 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.99 | |||||||||
2 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 31.04 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.67 | |||||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 31.77 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
4 | Nynne Jakobsen | 2004 | 34.17 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 34.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.92 | |||||||||
6 | Freja Søndergaard | 2004 | 35.37 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 34.82 | |||||||||
7 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | 37.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
8 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 37.66 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
9 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 37.83 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 39.13 | |||||||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 37.90 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.32 | |||||||||
11 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 38.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
12 | Emma Nissen | 2004 | 38.29 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
13 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 40.27 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
14 | Ella Gohr Metz | 2005 | 41.14 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.61 | |||||||||
15 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 41.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
16 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | 45.82 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
17 | Sophia Drauschke | 2005 | 46.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.16 | |||||||||
18 | Caroline Lego Berg | 2004 | 48.69 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 57.81 | |||||||||
- | Andrea Nannberg | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Holm Hansen | 2002 | 29.55 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | 29.79 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | 29.96 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 30.25 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 31.17 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | 31.81 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.55 | |||||||||
7 | Clara Bøttzau Haunstrup | 2002 | 31.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.59 | |||||||||
8 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 33.78 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.28 | |||||||||
9 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 34.53 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
10 | Ida Salling Johansen | 2002 | 36.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
11 | Alva Møller Darré | 2003 | 37.04 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.09 | |||||||||
12 | Linea Christiansen | 2003 | 38.04 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
- | Astrid Katrine Andersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
- | Ida Godsk Wolgast | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 27.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.23 | |||||||||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 28.28 | |||||||
U.S.G | 28.60 | |||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 28.47 | |||||||
U.S.G | 28.50 | |||||||||
4 | Pernille Nislev | 1998 | 29.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
5 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 29.99 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.82 | |||||||||
6 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 30.14 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.99 | |||||||||
7 | Freja Petersen | 2000 | 30.22 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 29.86 | |||||||||
8 | Sylvia Yang | 1986 | 30.30 | |||||||
U.S.G | 30.50 | |||||||||
9 | Louise Buhl Borg | 1987 | 31.08 | |||||||
U.S.G | 30.50 | |||||||||
10 | Volena Dimitrova | 1999 | 31.31 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.04 | |||||||||
11 | Katharina N Møller | 2001 | 31.33 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.59 | |||||||||
12 | Thea Sejr Hansen | 1984 | 31.76 | |||||||
U.S.G | 31.00 | |||||||||
13 | Laura Mikkelsen | 2001 | 32.44 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
14 | Asta Fuglsang Andersen | 2001 | 32.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
15 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | 33.56 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
16 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | 39.42 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
- | Minna Juul | 2001 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 34.00 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.56 | |||||||||
2 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 35.79 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.79 | |||||||||
3 | Johan Galsøe | 2005 | 35.84 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.14 | |||||||||
4 | Valdemar Høngaard | 2006 | 36.03 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.93 | |||||||||
5 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 36.47 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.05 | |||||||||
6 | Thomas Jørgensen | 2005 | 37.74 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.64 | |||||||||
7 | Joakim K. Christoffersen | 2005 | 38.10 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.24 | |||||||||
8 | Magnus Tullberg | 2005 | 40.09 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.94 | |||||||||
9 | Oliver Lassen | 2005 | 40.62 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.80 | |||||||||
10 | August Victor Klapp | 2005 | 41.02 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.64 | |||||||||
11 | Hugo Haakansson | 2006 | 41.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.22 | |||||||||
12 | Hjalte Møller | 2007 | 41.92 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 42.01 | |||||||||
13 | Alex Føns Voss | 2005 | 42.90 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.33 | |||||||||
14 | August Manniche | 2006 | 44.47 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.78 | |||||||||
15 | Noah Lester | 2006 | 48.47 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 45.67 | |||||||||
16 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 49.43 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.34 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 31.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
2 | Anas El Ayadi | 2003 | 32.28 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | 33.25 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 33.05 | |||||||||
4 | Oscar Jensen | 2003 | 33.90 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.92 | |||||||||
5 | Villads Arfelt | 2004 | 35.37 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.18 | |||||||||
6 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 35.55 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
7 | Victor Compen | 2003 | 35.88 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
8 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 38.05 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Albert U. Thystrup | 2003 | 38.24 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
10 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 38.54 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.96 | |||||||||
11 | Bertram Wenneberg | 2004 | 38.87 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
12 | William Leander Agerskov | 2004 | 39.00 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 41.53 | |||||||||
13 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | 48.49 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
- | Jonas P. Dahrup | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haslev Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 26.97 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.11 | |||||||||
2 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 27.98 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.04 | |||||||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | 28.19 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.34 | |||||||||
4 | Frederik Clausen | 2001 | 28.22 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
5 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 28.35 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
6 | Simon Blidarevic | 2002 | 28.50 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.96 | |||||||||
7 | Mikkel Ringer | 2001 | 28.82 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.64 | |||||||||
8 | Tobias Sundwall | 2001 | 29.36 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
9 | Christian Galsøe | 2002 | 29.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
10 | Viktor Eibye | 2001 | 29.92 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
11 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 30.74 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.53 | |||||||||
12 | Lucas Jøns | 2002 | 30.91 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
13 | Andreas Borggaard | 2002 | 31.70 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
14 | Noel Willem Pihl | 2002 | 33.32 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
15 | Oliver Lorentzen | 2002 | 37.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
- | Oscar Lykke Fischer | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Møller Jensen | 1992 | 24.30 | |||||||
Vest-Brøndby | 24.26 | |||||||||
2 | Martin Nielsen | 1997 | 24.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 24.51 | |||||||||
3 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 27.45 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 27.20 | |||||||||
4 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 28.10 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 27.42 | |||||||||
5 | Asmund V. Christiansen | 2000 | 30.59 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
6 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | 31.80 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 39.54 | 1:28.11 | 2:15.70 | 2:59.24 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 39.64 | 1:27.44 | 2:20.08 | 3:13.54 | ||||
Vest-Brøndby | 3:09.43 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 41.71 | 1:34.27 | 2:25.86 | 3:16.97 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 42.27 | 1:35.36 | 2:29.48 | 3:19.13 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
5 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 45.03 | 1:37.74 | 2:32.35 | 3:19.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Witt | 2002 | 42.70 | 1:33.94 | 2:25.86 | 3:15.49 | ||||
Vest-Brøndby | 3:14.02 | |||||||||
2 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 43.29 | 1:37.83 | 2:33.07 | 3:26.17 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 31.94 | 1:08.99 | 1:47.47 | 2:23.84 | ||||
Vest-Brøndby | 2:21.15 | |||||||||
2 | Nicole Jensen | 1996 | 33.99 | 1:14.16 | 1:55.09 | 2:36.21 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:42.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 38.12 | 1:21.80 | 2:07.86 | 2:51.09 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | 40.33 | 1:27.47 | 2:15.08 | 3:01.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.00 | |||||||||
3 | William Ølshøj | 2004 | 40.10 | 1:28.00 | 2:17.43 | 3:05.70 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 43.01 | 1:33.35 | 2:26.19 | 3:18.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 33.78 | 1:13.22 | 1:51.52 | 2:29.84 | ||||
Vest-Brøndby | 2:27.84 | |||||||||
2 | Frederik Helms | 2001 | 35.35 | 1:14.34 | 1:55.21 | 2:35.12 | ||||
Vest-Brøndby | 2:39.02 | |||||||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | 36.10 | 1:18.09 | 2:01.56 | 2:44.57 | ||||
Vest-Brøndby | 2:42.71 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 30.40 | 1:05.86 | 1:42.94 | 2:22.68 | ||||
Vest-Brøndby | 2:20.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 45.05 | 1:32.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.70 | |||||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | 45.32 | 1:35.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:42.09 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 47.52 | 1:35.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.52 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 49.12 | 1:39.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.49 | |||||||||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 50.95 | 1:40.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.88 | |||||||||
6 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 50.66 | 1:41.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.22 | |||||||||
7 | Carla Heidemann | 2007 | 51.67 | 1:44.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.06 | |||||||||
8 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 53.90 | 1:45.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.02 | |||||||||
9 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 52.55 | 1:46.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.26 | |||||||||
10 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 52.56 | 1:46.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.06 | |||||||||
11 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 52.56 | 1:46.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.99 | |||||||||
12 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 52.52 | 1:47.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.43 | |||||||||
13 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 54.08 | 1:47.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:47.37 | |||||||||
14 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 53.41 | 1:48.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:50.39 | |||||||||
15 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 54.85 | 1:48.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.60 | |||||||||
16 | Alberte K. Andersen | 2006 | 56.08 | 1:50.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:50.30 | |||||||||
17 | Julie Philip | 2007 | 56.13 | 1:52.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.35 | |||||||||
18 | Wilma Nørgaard | 2006 | 55.45 | 1:54.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:53.67 | |||||||||
19 | Veronica Larnkjær | 2006 | 55.41 | 1:56.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:54.58 | |||||||||
20 | Lærke Hansen | 2006 | 56.52 | 1:58.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:57.64 | |||||||||
21 | Frederikke Westh | 2007 | 56.49 | 1:58.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:06.75 | |||||||||
22 | Astrid Høyer | 2007 | 58.86 | 2:01.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.34 | |||||||||
23 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 59.08 | 2:02.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:09.88 | |||||||||
24 | Alberte Ricken | 2007 | 1:05.50 | 2:16.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:10.01 | |||||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:10.06 | |||||||||
- | Agnete Boelt | 2006 | DSQ | Svøm på mave 50m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:42.94 | |||||||||
- | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | DSQ | Ej forsat bevæg 75m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:00.92 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 36.76 | 1:15.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.91 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 39.68 | 1:19.17 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
3 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 40.23 | 1:22.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.65 | |||||||||
4 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 40.93 | 1:23.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:52.02 | |||||||||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | 41.30 | 1:26.78 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.58 | |||||||||
6 | Anna Lind Petersen | 2004 | 43.03 | 1:26.91 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
7 | Olivia Møller | 2004 | 42.96 | 1:27.19 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:29.67 | |||||||||
8 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 43.84 | 1:29.26 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:31.26 | |||||||||
9 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 43.54 | 1:29.41 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:34.25 | |||||||||
10 | Catrine Porsdal | 2005 | 44.57 | 1:29.96 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:29.47 | |||||||||
11 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 44.68 | 1:30.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.18 | |||||||||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | 45.67 | 1:32.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.19 | |||||||||
13 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 46.71 | 1:33.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.94 | |||||||||
14 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 46.09 | 1:35.83 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.78 | |||||||||
15 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 48.82 | 1:39.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:42.96 | |||||||||
16 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 52.14 | 1:45.62 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:32.63 | |||||||||
17 | Ella Gohr Metz | 2005 | 52.85 | 1:45.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.97 | |||||||||
18 | Ida Jacobsen | 2005 | 53.54 | 1:45.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.17 | |||||||||
19 | Caroline Svane | 2005 | 51.33 | 1:47.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:53.31 | |||||||||
20 | Sophia Drauschke | 2005 | 54.66 | 1:47.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.91 | |||||||||
21 | Katrine Holm | 2005 | 53.94 | 1:51.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:58.88 | |||||||||
22 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | 54.85 | 1:52.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.91 | |||||||||
23 | Safa Mohammed | 2005 | 53.28 | 1:52.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
- | Ellen Prescott | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Carmen Bach Byrholt | 2004 | DSQ | Ej forsat bevæg 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.50 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Nielsen | 2003 | 34.92 | 1:13.09 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.94 | |||||||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | 35.84 | 1:13.85 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:17.70 | |||||||||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | 37.50 | 1:16.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.41 | |||||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 37.84 | 1:16.44 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 39.15 | 1:17.90 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
6 | Ulrikke Veje | 2002 | 39.05 | 1:19.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
7 | Mia Witt | 2002 | 41.75 | 1:23.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.75 | |||||||||
8 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 43.98 | 1:30.80 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:34.42 | |||||||||
9 | Ida Salling Johansen | 2002 | 47.85 | 1:38.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Blomgren Agerbak | 2003 | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
- | Linea Christiansen | 2003 | DSQ | Ud på mave 50m | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Zara Wendel | 2002 | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:15.42 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 35.36 | 1:10.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.34 | |||||||||
2 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 34.55 | 1:12.01 | ||||||
U.S.G | 1:11.30 | |||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 35.44 | 1:12.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.03 | |||||||||
4 | Volena Dimitrova | 1999 | 36.37 | 1:15.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:18.40 | |||||||||
5 | Asta Fuglsang Andersen | 2001 | 42.57 | 1:28.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
6 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | 44.58 | 1:32.26 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nina Skou Clausen | 2001 | 49.84 | 1:43.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 38.72 | 1:19.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.73 | |||||||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 43.27 | 1:26.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.77 | |||||||||
3 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 43.35 | 1:27.58 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 43.51 | 1:28.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.27 | |||||||||
5 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 44.70 | 1:30.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:33.17 | |||||||||
6 | Magnus Løfquist | 2005 | 44.91 | 1:31.22 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.99 | |||||||||
7 | Sebastian Pedersen | 2005 | 46.98 | 1:33.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.97 | |||||||||
8 | Gustav Abildgaard | 2005 | 47.03 | 1:35.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.04 | |||||||||
9 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 47.44 | 1:36.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.98 | |||||||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | 46.96 | 1:37.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.89 | |||||||||
11 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 48.03 | 1:40.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.67 | |||||||||
12 | Joakim K. Christoffersen | 2005 | 48.20 | 1:40.59 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.83 | |||||||||
13 | Ditlev Queitsch | 2006 | 1:40.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:42.23 | |||||||||
14 | Valdemar Høngaard | 2006 | 51.54 | 1:43.41 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:42.19 | |||||||||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 49.58 | 1:44.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.05 | |||||||||
16 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 51.52 | 1:44.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:42.97 | |||||||||
17 | Hugo Haakansson | 2006 | 52.09 | 1:45.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:41.56 | |||||||||
18 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 52.57 | 1:46.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:45.54 | |||||||||
19 | August Victor Klapp | 2005 | 51.88 | 1:48.83 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:45.01 | |||||||||
20 | August Manniche | 2006 | 49.28 | 1:51.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
21 | Louis Giesel | 2006 | 55.25 | 1:51.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.84 | |||||||||
22 | Alex Føns Voss | 2005 | 58.84 | 2:02.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.98 | |||||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | DSQ | Ej forsat bevæg 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:41.87 | |||||||||
- | Noah Lester | 2006 | DSQ | Ej forsat bevæg 75m | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:02.91 | |||||||||
- | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | DSQ | Ej forsat bevæg 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.28 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Kruse | 2003 | 35.76 | 1:13.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.01 | |||||||||
2 | Jonathan Beck | 2004 | 41.33 | 1:23.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.11 | |||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 41.02 | 1:23.95 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.89 | |||||||||
4 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 43.48 | 1:28.42 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
5 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 44.79 | 1:37.39 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 49.81 | 1:40.34 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:40.03 | |||||||||
7 | Bertram Wenneberg | 2004 | 49.05 | 1:41.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
8 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | 56.16 | 1:59.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Clausen | 2001 | 34.93 | 1:10.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
2 | Simon Blidarevic | 2002 | 35.21 | 1:12.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
3 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 36.02 | 1:14.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
4 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 36.67 | 1:15.32 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | 38.71 | 1:18.45 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.45 | |||||||||
6 | Noel Willem Pihl | 2002 | 38.08 | 1:18.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.70 | |||||||||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 39.01 | 1:18.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.06 | |||||||||
8 | Martin Jacobsen | 2002 | 39.08 | 1:20.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.29 | |||||||||
9 | Niels Peter Lund | 2002 | 40.84 | 1:24.03 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:58.44 | |||||||||
10 | Oliver Lorentzen | 2002 | 48.90 | 1:38.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.00 | |||||||||
11 | Andreas Borggaard | 2002 | 47.52 | 1:38.93 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 29.23 | 1:00.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.03 | |||||||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 33.38 | 1:09.00 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:13.76 | |||||||||
3 | Elias Offersen | 1996 | 35.10 | 1:12.68 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
4 | Asmund V. Christiansen | 2000 | 38.04 | 1:20.78 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:19.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 44.48 | 1:33.51 | 2:23.79 | 3:11.11 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.96 | |||||||||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 52.13 | 1:50.91 | 2:48.77 | 3:44.62 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 53.62 | 1:52.54 | 2:51.03 | 3:49.08 | ||||
Vest-Brøndby | 3:48.34 | |||||||||
4 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 56.20 | 1:57.79 | 2:59.35 | 3:56.40 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
5 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 56.83 | 1:57.08 | 2:58.16 | 3:57.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:11.00 | |||||||||
6 | Mathilde Møller | 2007 | 57.14 | 1:57.95 | 2:57.52 | 3:57.03 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.84 | |||||||||
7 | Matilde Maagøe | 2007 | 54.67 | 1:56.60 | 2:58.08 | 3:59.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.23 | |||||||||
8 | Karen Markussen | 2007 | 57.32 | 1:58.49 | 3:01.17 | 4:00.53 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:16.55 | |||||||||
9 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 55.38 | 1:56.71 | 3:00.74 | 4:01.50 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:02.70 | |||||||||
10 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 58.52 | 2:00.52 | 3:02.72 | 4:02.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
11 | Malu Melody Christensen | 2006 | 1:00.82 | 2:06.17 | 3:12.23 | 4:11.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
12 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 58.26 | 2:02.26 | 3:09.40 | 4:15.17 | ||||
Vest-Brøndby | 4:27.09 | |||||||||
13 | Rikke Therp | 2006 | 1:01.49 | 2:09.09 | 3:15.03 | 4:15.66 | ||||
Vest-Brøndby | 4:12.35 | |||||||||
14 | Ida Mogensen | 2006 | 58.69 | 2:03.87 | 3:10.49 | 4:15.75 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:11.41 | |||||||||
15 | Anna Blom Bygum | 2006 | 1:00.73 | 2:06.68 | 3:13.08 | 4:19.62 | ||||
Vest-Brøndby | 4:13.68 | |||||||||
16 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 59.91 | 2:07.94 | 3:15.53 | 4:19.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
17 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 59.78 | 2:08.81 | 3:18.18 | 4:23.34 | ||||
Vest-Brøndby | 4:25.92 | |||||||||
18 | Mejse Jakobsen | 2007 | 1:02.48 | 2:12.89 | 3:24.23 | 4:32.17 | ||||
Haslev Svømmeklub | 4:36.52 | |||||||||
19 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 1:00.85 | 2:15.73 | 3:26.51 | 4:39.08 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:20.00 | |||||||||
20 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 1:04.55 | 2:20.81 | 3:36.76 | 4:51.99 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
21 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 1:15.05 | 2:39.90 | 4:06.37 | 5:30.38 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | DSQ | 2 armtag u/vand 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 41.27 | 1:28.42 | 2:16.32 | 3:03.56 | ||||
Vest-Brøndby | 3:01.47 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 44.59 | 1:34.59 | 2:26.08 | 3:14.14 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 49.26 | 1:43.20 | 2:37.28 | 3:28.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.99 | |||||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 50.96 | 1:45.36 | 2:39.04 | 3:30.28 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:34.37 | |||||||||
5 | Agnete Høyer | 2005 | 49.03 | 1:42.85 | 2:37.46 | 3:30.65 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.76 | |||||||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 51.97 | 1:47.29 | 2:41.97 | 3:34.45 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:59.91 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 52.49 | 1:49.25 | 2:48.02 | 3:45.82 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.53 | |||||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | 54.69 | 1:51.97 | 2:50.20 | 3:47.94 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:46.26 | |||||||||
9 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 54.63 | 1:53.80 | 2:53.59 | 3:52.59 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.20 | |||||||||
10 | Caroline Lego Berg | 2004 | 54.76 | 1:56.81 | 2:59.78 | 4:01.39 | ||||
Værløse Svømmeklub | 4:25.58 | |||||||||
11 | Ditte Jensen | 2005 | 55.02 | 1:57.55 | 3:00.65 | 4:01.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:04.12 | |||||||||
12 | Safa Mohammed | 2005 | 57.61 | 2:01.96 | 3:06.62 | 4:13.65 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
- | Andrea Nannberg | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:18.43 | |||||||||
- | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.52 | |||||||||
- | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 42.97 | 1:31.43 | 2:20.56 | 3:07.29 | ||||
Vest-Brøndby | 3:08.38 | |||||||||
2 | Frida Uldall | 2003 | 43.52 | 1:32.00 | 2:22.06 | 3:09.84 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:10.72 | |||||||||
3 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 43.49 | 1:32.37 | 2:22.12 | 3:10.78 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:10.69 | |||||||||
4 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 43.69 | 1:34.77 | 2:24.92 | 3:13.86 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:11.70 | |||||||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 44.61 | 1:34.26 | 2:25.66 | 3:16.83 | ||||
Vest-Brøndby | 3:16.72 | |||||||||
6 | Amalie Lester | 2003 | 51.11 | 1:47.32 | 2:43.52 | 3:40.05 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:49.81 | |||||||||
7 | Alma Hauge | 2003 | 51.41 | 1:47.90 | 2:45.99 | 3:43.20 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
8 | Josephine Aagesen | 2003 | 50.11 | 1:45.50 | 2:44.30 | 3:45.07 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
- | Astrid Katrine Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 3:17.23 | |||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 38.39 | 1:21.41 | 2:04.83 | 2:48.46 | ||||
Vest-Brøndby | 2:44.00 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 39.68 | 1:23.91 | 2:07.72 | 2:51.45 | ||||
Vest-Brøndby | 2:48.02 | |||||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | 39.34 | 1:22.88 | 2:07.09 | 2:51.70 | ||||
Vest-Brøndby | 2:55.01 | |||||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 40.41 | 1:24.54 | 2:08.66 | 2:51.70 | ||||
Vest-Brøndby | 2:54.31 | |||||||||
5 | Emma Vilstrup | 1994 | 40.54 | 1:24.92 | 2:09.56 | 2:53.88 | ||||
U.S.G | 2:58.00 | |||||||||
6 | Louise Buhl Borg | 1987 | 41.07 | 1:26.04 | 2:12.27 | 2:59.41 | ||||
U.S.G | 2:53.00 | |||||||||
7 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 45.86 | 1:37.67 | 2:31.49 | 3:24.27 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:26.11 | |||||||||
8 | Nina Skou Clausen | 2001 | 56.70 | 2:01.02 | 3:06.57 | 4:11.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | 46.44 | 1:35.72 | 2:27.09 | 3:17.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.34 | |||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 44.63 | 1:36.53 | 2:29.04 | 3:21.85 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:01.26 | |||||||||
3 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 49.99 | 1:47.44 | 2:43.34 | 3:38.64 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:49.92 | |||||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | 50.97 | 1:47.78 | 2:44.70 | 3:41.38 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.31 | |||||||||
5 | Oliver Lassen | 2005 | 50.22 | 1:49.60 | 2:48.34 | 3:44.92 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 4:01.27 | |||||||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 52.66 | 1:52.62 | 2:51.00 | 3:45.39 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Sebastian Pedersen | 2005 | 53.06 | 1:52.28 | 2:52.09 | 3:50.30 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:45.00 | |||||||||
8 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 53.35 | 1:52.07 | 2:51.87 | 3:50.55 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
9 | Matthias Slot | 2005 | 54.18 | 1:54.33 | 2:56.06 | 3:54.15 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
10 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 55.52 | 1:55.33 | 2:55.59 | 3:54.82 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
11 | Magnus Tullberg | 2005 | 50.21 | 1:51.50 | 2:54.90 | 3:56.42 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 4:07.57 | |||||||||
12 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 55.95 | 1:57.61 | 2:58.49 | 3:57.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
13 | Finn Elbo Card | 2005 | 55.03 | 1:56.39 | 2:57.66 | 3:59.45 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
14 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 57.69 | 2:01.34 | 3:06.68 | 4:08.50 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.67 | |||||||||
15 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 1:01.23 | 2:05.96 | 3:09.00 | 4:11.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.00 | |||||||||
16 | William Folkmann | 2006 | 57.51 | 2:02.81 | 3:09.98 | 4:15.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.14 | |||||||||
17 | Josef Shukri | 2006 | 1:03.40 | 2:21.44 | 3:34.30 | 4:46.81 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Fabian Holst Krabbe | 2005 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | 4:17.88 | |||||||||
- | Mads Møller | 2005 | DSQ | Ej samtid berør 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.80 | |||||||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Troels Fode | 2004 | 40.60 | 1:25.48 | 2:11.05 | 2:54.83 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.31 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 40.19 | 1:24.77 | 2:10.33 | 2:56.10 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.84 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 46.01 | 1:36.88 | 2:27.74 | 3:17.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.36 | |||||||||
4 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 48.43 | 1:40.63 | 2:30.38 | 3:20.15 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:26.25 | |||||||||
5 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 43.51 | 1:36.17 | 2:30.67 | 3:26.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.71 | |||||||||
6 | Mads Liechti | 2004 | 48.99 | 1:44.33 | 2:37.91 | 3:32.87 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:30.00 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 49.70 | 1:47.88 | 2:46.42 | 3:40.71 | ||||
Vest-Brøndby | 3:56.72 | |||||||||
8 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 48.07 | 1:44.96 | 2:41.28 | 3:42.65 | ||||
Vest-Brøndby | 4:11.75 | |||||||||
9 | William Mitchell | 2004 | 53.59 | 1:54.78 | 2:58.56 | 4:03.25 | ||||
Vest-Brøndby | 4:08.97 | |||||||||
10 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 1:01.16 | 2:08.35 | 3:15.46 | 4:24.77 | ||||
Vest-Brøndby | 4:28.18 | |||||||||
- | Mads Naver | 2004 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 3:54.78 | |||||||||
- | Jonathan Beck | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | DSQ | Ej samt. berør 75m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:49.01 | |||||||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albert Voldum Krog | 2001 | 37.29 | 1:18.96 | 2:01.57 | 2:42.53 | ||||
Vest-Brøndby | 2:38.28 | |||||||||
2 | Tobias Sundwall | 2001 | 39.01 | 1:24.29 | 2:11.58 | 2:58.73 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:06.08 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 41.95 | 1:30.49 | 2:19.29 | 3:06.18 | ||||
Vest-Brøndby | 3:04.70 | |||||||||
4 | Lucas Jøns | 2002 | 42.98 | 1:31.47 | 2:20.62 | 3:08.52 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:10.91 | |||||||||
5 | Frederik Helms | 2001 | 43.69 | 1:33.11 | 2:23.52 | 3:12.25 | ||||
Vest-Brøndby | 3:11.10 | |||||||||
6 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 43.23 | 1:32.43 | 2:23.39 | 3:12.70 | ||||
Vest-Brøndby | 3:18.17 | |||||||||
7 | Nicholas Svane | 2002 | 45.50 | 1:35.86 | 2:27.04 | 3:18.13 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:16.37 | |||||||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 34.50 | 1:13.02 | 1:52.19 | 2:30.94 | ||||
Vest-Brøndby | 2:27.52 | |||||||||
2 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 38.20 | 1:22.42 | 2:07.21 | 2:51.65 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:55.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Årgang Piger 2 | 2004 | 2:25.10 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:30.47 | |||||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 39.72 | 1:14.12 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 35.33 | 1:49.45 | |||||||
Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 35.65 | 2:25.10 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | 2:34.42 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 41.89 | 1:21.14 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 36.93 | 1:58.07 | |||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 36.35 | 2:34.42 | |||||||
3 | Haslev Piger Gr1 | 2004 | 2:43.98 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 49.07 | 1:29.78 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 39.80 | 2:09.58 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 34.40 | 2:43.98 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger 2 | 2005 | 2:46.42 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 42.31 | 42.31 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 46.19 | 1:28.50 | |||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 40.77 | 2:09.27 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 37.15 | 2:46.42 | |||||||
5 | Allerød Ag3 Piger 1 | 2005 | 2:51.12 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 42.87 | 1:24.84 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 48.05 | 2:12.89 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 38.23 | 2:51.12 | |||||||
6 | Talent Piger 2 | 2005 | 3:01.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.45 | |||||||||
Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 45.86 | 45.86 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 53.27 | 1:39.13 | |||||||
Ditte Jensen | 2005 | 42.31 | 2:21.44 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 40.32 | 3:01.76 | |||||||
7 | Talent Piger 1 | 2005 | 3:02.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.77 | |||||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 43.18 | 43.18 | |||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 52.82 | 1:36.00 | |||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 47.69 | 2:23.69 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 38.68 | 3:02.37 | |||||||
8 | Hillerød Hils Piger 3 | 2004 | 3:06.39 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:25.01 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 50.58 | 50.58 | |||||||
Emma Nissen | 2004 | 50.55 | 1:41.13 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 51.69 | 2:32.82 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 33.57 | 3:06.39 | |||||||
9 | Vest Mini Piger 1 | 2006 | 3:10.90 | |||||||
Vest-Brøndby | 3:25.74 | |||||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 50.43 | 50.43 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 54.58 | 1:45.01 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 46.36 | 2:31.37 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 39.53 | 3:10.90 | |||||||
10 | Talent Piger 3 | 2005 | 3:10.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.31 | |||||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 49.49 | 49.49 | |||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 51.56 | 1:41.05 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 48.13 | 2:29.18 | |||||||
Carla Heidemann | 2007 | 41.81 | 3:10.99 | |||||||
11 | Ag3 Birkerød Piger 1 | 2005 | 3:12.90 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Marie Storch | 2006 | 54.91 | 54.91 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 48.36 | 1:43.27 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 45.93 | 2:29.20 | |||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 43.70 | 3:12.90 | |||||||
12 | Allerød Ag3 Piger 2 | 2005 | 3:21.71 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 49.54 | 49.54 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 56.29 | 1:45.83 | |||||||
Ida Mogensen | 2006 | 56.54 | 2:42.37 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 39.34 | 3:21.71 | |||||||
13 | Vest Mini Piger 2 | 2005 | 3:22.24 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Rebecca Loft Helms | 2006 | 51.48 | 51.48 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 54.14 | 1:45.62 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 53.63 | 2:39.25 | |||||||
Veronica Larnkjær | 2006 | 42.99 | 3:22.24 | |||||||
- | Vsk Piger 2 | 2004 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Talent Piger 4 | 2005 | DSQ | Forlader ikke banen | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.11 | |||||||||
Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 51.74 | 51.74 | |||||||
- | Vest Talent Piger | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:26.65 | |||||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 45.45 | 45.45 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Damer | 1996 | 2:05.91 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:07.76 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 33.90 | 1:08.32 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 30.51 | 1:38.83 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 27.08 | 2:05.91 | |||||||
2 | Usg Damer 1 | 1987 | 2:10.37 | |||||||
U.S.G | 2:11.50 | |||||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 36.06 | 1:09.75 | |||||||
Louise Buhl Borg | 1987 | 32.86 | 1:42.61 | |||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 27.76 | 2:10.37 | |||||||
3 | Usg Damer 2 | 1984 | 2:11.04 | |||||||
U.S.G | 2:30.00 | |||||||||
Sylvia Yang | 1986 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 36.15 | 1:11.15 | |||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 32.13 | 1:43.28 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 27.76 | 2:11.04 | |||||||
4 | Piger 1 Vordingborg | 2000 | 2:20.57 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 43.00 | 1:18.01 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 33.15 | 1:51.16 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 29.41 | 2:20.57 | |||||||
5 | Haslev Piger Gr2 | 1996 | 2:21.86 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 43.86 | 1:17.72 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 31.20 | 1:48.92 | |||||||
Sarah Kongstad Hansen | 2001 | 32.94 | 2:21.86 | |||||||
6 | Vest Årgang Piger 1 | 2002 | 2:24.23 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:18.91 | |||||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 36.01 | 36.01 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 38.02 | 1:14.03 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 38.09 | 1:52.12 | |||||||
Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 32.11 | 2:24.23 | |||||||
7 | Hilllerød Hils Piger 1 | 2003 | 2:25.75 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:25.01 | |||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 38.96 | 1:17.00 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 36.42 | 1:53.42 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 32.33 | 2:25.75 | |||||||
8 | Vsk Piger 1 | 2002 | 2:39.72 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 44.50 | 44.50 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 41.64 | 1:26.14 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 37.28 | 2:03.42 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | 36.30 | 2:39.72 | |||||||
9 | Odsherred Piger | 2003 | 2:40.23 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Zara Wendel | 2002 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Astrid Katrine Andersen | 2002 | 39.37 | 1:11.81 | |||||||
Cecilie Kaas Olsen | 2001 | 50.92 | 2:02.73 | |||||||
Linea Christiansen | 2003 | 37.50 | 2:40.23 | |||||||
10 | Hsk Aquawin 4 | 2002 | 2:42.88 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
Ida Salling Johansen | 2002 | 42.39 | 42.39 | |||||||
Ida Godsk Wolgast | 2003 | 47.63 | 1:30.02 | |||||||
Amelina Sala | 2002 | 40.46 | 2:10.48 | |||||||
Clara Bøttzau Haunstrup | 2002 | 32.40 | 2:42.88 | |||||||
- | Hsk Aquawin 2 | 2001 | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge 1 | 2004 | 2:17.95 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 37.33 | 1:13.91 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 36.16 | 1:50.07 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 27.88 | 2:17.95 | |||||||
2 | Hillerød Hils Drenge 3 | 2003 | 2:30.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:35.01 | |||||||||
Louie Uldall | 2005 | 40.94 | 40.94 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 38.56 | 1:19.50 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 37.34 | 1:56.84 | |||||||
Gustav Larsen | 2003 | 33.47 | 2:30.31 | |||||||
3 | Ag3 Birkerød Drenge 3 | 2004 | 2:41.65 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oscar Jensen | 2003 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 49.04 | 1:30.18 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 37.65 | 2:07.83 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 33.82 | 2:41.65 | |||||||
4 | Haslev Drenge Gr1 | 2003 | 2:47.46 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Victor Compen | 2003 | 46.92 | 1:28.28 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 41.94 | 2:10.22 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 37.24 | 2:47.46 | |||||||
5 | Ag3 Birkerød Drenge 2 | 2004 | 2:48.82 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Jonathan Beck | 2004 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 46.25 | 1:24.16 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 45.01 | 2:09.17 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 39.65 | 2:48.82 | |||||||
6 | Talent Drenge 1 | 2005 | 2:49.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.21 | |||||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 50.00 | 1:33.85 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 42.28 | 2:16.13 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 33.17 | 2:49.30 | |||||||
7 | Vsk Drenge 2 | 2003 | 2:51.56 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 39.87 | 1:22.05 | |||||||
Valdemar Høngaard | 2006 | 49.37 | 2:11.42 | |||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 40.14 | 2:51.56 | |||||||
8 | Allerød Ag3 Drenge 1 | 2004 | 2:57.73 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 42.90 | 42.90 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 54.69 | 1:37.59 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 45.49 | 2:23.08 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 34.65 | 2:57.73 | |||||||
9 | Vest Talent Drenge | 2004 | 3:02.22 | |||||||
Vest-Brøndby | 3:11.79 | |||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 56.18 | 1:36.41 | |||||||
William Mitchell | 2004 | 47.41 | 2:23.82 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 38.40 | 3:02.22 | |||||||
10 | Talent Drenge 2 | 2005 | 3:06.65 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.23 | |||||||||
Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 54.14 | 1:39.31 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 50.66 | 2:29.97 | |||||||
Finn Elbo Card | 2005 | 36.68 | 3:06.65 | |||||||
11 | Talent Drenge 3 | 2005 | 3:08.54 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.32 | |||||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 48.57 | 48.57 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 53.27 | 1:41.84 | |||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 47.69 | 2:29.53 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 39.01 | 3:08.54 | |||||||
12 | Talent Drenge 4 | 2005 | 3:09.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.23 | |||||||||
William Folkmann | 2006 | 46.14 | 46.14 | |||||||
Louis Giesel | 2006 | 55.13 | 1:41.27 | |||||||
Matthias Slot | 2005 | 46.78 | 2:28.05 | |||||||
Alex Føns Voss | 2005 | 41.67 | 3:09.72 | |||||||
- | Ag3 Birkerød Drenge 1 | 2004 | DNF | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | |||||||||
Villads Arfelt | 2004 | |||||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Herrer | 1993 | 1:52.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:49.38 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.48 | 28.48 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 32.56 | 1:01.04 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.29 | 1:28.33 | |||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 24.18 | 1:52.51 | |||||||
2 | Vest Årgang Drenge 1 | 2001 | 2:08.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:21.05 | |||||||||
Frederik Helms | 2001 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 35.31 | 1:12.74 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 28.71 | 1:41.45 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 27.26 | 2:08.71 | |||||||
3 | Haslev Drenge Gr 2 | 2000 | 2:11.62 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 38.03 | 1:11.60 | |||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 32.04 | 1:43.64 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 27.98 | 2:11.62 | |||||||
4 | Hillerød Hils Drenge 1 | 2002 | 2:11.67 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:13.01 | |||||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 37.43 | 1:12.32 | |||||||
Frederik Clausen | 2001 | 30.62 | 1:42.94 | |||||||
Christian Galsøe | 2002 | 28.73 | 2:11.67 | |||||||
5 | Vsk Drenge 1 | 2000 | 2:15.90 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 37.85 | 1:09.88 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 34.50 | 1:44.38 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 31.52 | 2:15.90 | |||||||
6 | Vest Årgang Drenge 2 | 2002 | 2:21.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:29.09 | |||||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 36.53 | 36.53 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 39.23 | 1:15.76 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 35.36 | 1:51.12 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 30.28 | 2:21.40 | |||||||
7 | Odsherred Drenge | 2002 | 2:25.15 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Asmund V. Christiansen | 2000 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Elias Offersen | 1996 | 37.80 | 1:14.32 | |||||||
Niklas Kaas Olsen | 1999 | 37.45 | 1:51.77 | |||||||
Andreas Borggaard | 2002 | 33.38 | 2:25.15 | |||||||
- | Hsk Aquawin 3 | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Bertram Wenneberg | 2004 | |||||||||
Kristoffer Sandfeld | 2003 | |||||||||
Mads Guldborg Knudsen | 2003 | |||||||||
Anas El Ayadi | 2003 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 40.87 | 1:25.22 | 2:09.70 | 2:51.93 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.42 | |||||||||
2 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 43.06 | 1:32.66 | 2:24.39 | 3:12.92 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:22.93 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 46.97 | 1:37.07 | 2:28.44 | 3:17.42 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.65 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 45.29 | 1:35.76 | 2:28.47 | 3:20.41 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:27.32 | |||||||||
5 | Mathilde Møller | 2007 | 48.35 | 1:41.03 | 2:34.43 | 3:21.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.25 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 50.35 | 1:42.91 | 2:36.03 | 3:27.26 | ||||
Vest-Brøndby | 3:30.86 | |||||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 53.25 | 1:48.36 | 2:41.52 | 3:31.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.00 | |||||||||
8 | Karen Markussen | 2007 | 52.67 | 1:49.88 | 2:47.53 | 3:40.07 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:51.15 | |||||||||
9 | Rikke Therp | 2006 | 51.62 | 1:47.60 | 2:46.23 | 3:40.19 | ||||
Vest-Brøndby | 3:52.65 | |||||||||
10 | Carla Heidemann | 2007 | 54.71 | 1:50.31 | 2:48.16 | 3:40.24 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:58.00 | |||||||||
11 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 53.51 | 1:51.84 | 2:49.69 | 3:42.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:58.00 | |||||||||
12 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 53.88 | 1:53.60 | 2:52.10 | 3:44.00 | ||||
Vest-Brøndby | 3:44.78 | |||||||||
13 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 51.25 | 1:49.55 | 2:47.66 | 3:44.13 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
14 | Anna Blom Bygum | 2006 | 54.94 | 1:54.34 | 2:51.95 | 3:45.48 | ||||
Vest-Brøndby | 3:35.11 | |||||||||
15 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 56.26 | 1:54.81 | 2:52.11 | 3:45.67 | ||||
Vest-Brøndby | 3:55.43 | |||||||||
16 | Wilma Nørgaard | 2006 | 54.04 | 1:53.91 | 2:53.64 | 3:55.35 | ||||
Vest-Brøndby | 4:05.34 | |||||||||
17 | Julie Philip | 2007 | 56.94 | 1:56.76 | 2:58.15 | 3:55.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.70 | |||||||||
18 | Alberte K. Andersen | 2006 | 55.93 | 1:56.11 | 2:59.89 | 3:56.48 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 57.25 | 2:00.04 | 3:01.91 | 3:58.77 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Storch | 2006 | 59.12 | 2:05.89 | 3:11.16 | 4:14.35 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Maya Amstrup Riis | 2007 | DSQ | Ud på mave 150m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:48.39 | |||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 39.07 | 1:21.14 | 2:04.17 | 2:46.36 | ||||
Herlev Svømning | 3:02.41 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 39.85 | 1:21.63 | 2:04.78 | 2:47.43 | ||||
Vest-Brøndby | 2:43.65 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 42.57 | 1:25.84 | 2:10.38 | 2:53.07 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.32 | |||||||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | 42.39 | 1:28.64 | 2:15.68 | 3:01.94 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:10.15 | |||||||||
5 | Catrine Porsdal | 2005 | 43.75 | 1:31.05 | 2:19.23 | 3:02.78 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:23.10 | |||||||||
6 | Anna Lind Petersen | 2004 | 43.31 | 1:30.66 | 2:19.17 | 3:02.82 | ||||
Haslev Svømmeklub | 3:25.63 | |||||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 43.96 | 1:30.43 | 2:18.09 | 3:03.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.33 | |||||||||
8 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 45.30 | 1:33.05 | 2:20.06 | 3:07.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.04 | |||||||||
9 | Olivia Møller | 2004 | 44.52 | 1:33.13 | 2:23.13 | 3:09.52 | ||||
Haslev Svømmeklub | 3:06.38 | |||||||||
10 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 45.87 | 1:34.77 | 2:24.54 | 3:12.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
11 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 45.47 | 1:34.20 | 2:23.95 | 3:12.16 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:18.35 | |||||||||
12 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 45.62 | 1:36.16 | 2:27.76 | 3:18.32 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:27.51 | |||||||||
13 | Nanna Lauritsen | 2004 | 48.70 | 1:40.88 | 2:34.41 | 3:25.51 | ||||
Haslev Svømmeklub | 3:26.92 | |||||||||
14 | Signe Holm Hansen | 2005 | 49.90 | 1:44.30 | 2:38.60 | 3:32.04 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:51.27 | |||||||||
15 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 50.18 | 1:42.72 | 2:36.33 | 3:34.93 | ||||
Vest-Brøndby | 3:36.18 | |||||||||
16 | Ida Jacobsen | 2005 | 54.09 | 1:52.48 | 2:50.63 | 3:43.19 | ||||
Vest-Brøndby | 3:39.40 | |||||||||
17 | Caroline Svane | 2005 | 1:53.15 | 2:53.62 | 3:52.16 | |||||
Vest-Brøndby | 4:02.82 | |||||||||
18 | Katrine Holm | 2005 | 54.75 | 1:55.41 | 2:57.45 | 3:59.50 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Rosalie Viola Ryding | 2005 | DSQ | Ej forsat bevæg 175m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.15 | |||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Holm Hansen | 2002 | 37.26 | 1:18.41 | 1:58.96 | 2:38.94 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:46.19 | |||||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | 37.88 | 1:19.46 | 2:02.03 | 2:40.72 | ||||
Odsherred Svømmeklub | 2:51.32 | |||||||||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | 38.28 | 1:18.54 | 2:00.80 | 2:41.32 | ||||
Vest-Brøndby | 2:43.63 | |||||||||
4 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 40.62 | 1:24.10 | 2:07.02 | 2:46.57 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:57.69 | |||||||||
5 | Ida Hebeltoft | 2003 | 40.58 | 1:24.07 | 2:08.23 | 2:51.58 | ||||
Herlev Svømning | 2:57.44 | |||||||||
6 | Mia Witt | 2002 | 42.53 | 1:27.16 | 2:12.04 | 2:55.49 | ||||
Vest-Brøndby | 2:54.32 | |||||||||
7 | Annika Egenhardt | 2003 | 41.77 | 1:26.36 | 2:12.19 | 2:57.19 | ||||
Vest-Brøndby | 2:55.41 | |||||||||
8 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 45.65 | 1:35.41 | 2:24.85 | 3:11.82 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:20.86 | |||||||||
- | Helene Jensen | 2003 | DSQ | Ej fort. bev. v. 50m | ||||||
Herlev Svømning | 2:54.95 | |||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 36.43 | 1:15.87 | 1:56.47 | 2:36.32 | ||||
Vest-Brøndby | 2:33.92 | |||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 36.03 | 1:16.90 | 1:58.25 | 2:37.90 | ||||
Vest-Brøndby | 3:12.06 | |||||||||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | 37.53 | 1:18.53 | 2:01.17 | 2:43.10 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:54.09 | |||||||||
4 | Delphine Møller | 1999 | 37.60 | 1:19.15 | 2:02.56 | 2:45.03 | ||||
Vest-Brøndby | 2:44.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | 1:15.09 | 2:35.20 | 3:55.62 | 5:15.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:16.60 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2005 | 1:22.90 | 2:52.39 | 4:20.29 | 5:45.93 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:10.00 | |||||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | 1:22.93 | 2:52.66 | 4:22.44 | 5:46.78 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:50.01 | |||||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | 1:24.21 | 2:53.14 | 4:23.10 | 5:52.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:10.00 | |||||||||
5 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 1:27.42 | 3:01.15 | 4:34.71 | 6:04.86 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 1:27.61 | 3:01.69 | 4:36.99 | 6:12.04 | ||||
Sigma Swim Allerød | 6:53.98 | |||||||||
7 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 1:28.96 | 3:04.76 | 4:41.80 | 6:14.93 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Sebastian Pedersen | 2005 | 1:31.85 | 3:09.14 | 4:45.05 | 6:16.05 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 1:28.16 | 3:02.93 | 4:39.60 | 6:16.53 | ||||
Sigma Swim Allerød | 6:36.99 | |||||||||
10 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 1:32.04 | 3:08.93 | 4:47.24 | 6:21.49 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:30.00 | |||||||||
11 | Matthias Slot | 2005 | 1:32.96 | 3:10.17 | 4:48.09 | 6:21.51 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:45.00 | |||||||||
12 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 1:32.29 | 3:10.39 | 4:50.18 | 6:29.49 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 7:15.00 | |||||||||
13 | Gustav Abildgaard | 2005 | 1:34.19 | 3:13.52 | 4:53.04 | 6:30.03 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:30.00 | |||||||||
14 | Johan Galsøe | 2005 | 1:29.33 | 3:07.96 | 4:53.08 | 6:34.07 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 7:00.01 | |||||||||
15 | Joakim K. Christoffersen | 2005 | 1:38.01 | 3:22.26 | 5:07.99 | 6:50.27 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Finn Elbo Card | 2005 | 1:34.87 | 3:17.96 | 5:05.77 | 6:50.99 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 7:20.00 | |||||||||
17 | Magnus Tullberg | 2005 | 1:39.94 | 3:30.15 | 5:21.24 | 7:12.43 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 1:09.95 | 2:24.19 | 3:39.46 | 4:51.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.02 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 1:10.32 | 2:26.82 | 3:45.24 | 5:01.37 | ||||
Herlev Svømning | 5:12.46 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 1:14.74 | 2:34.96 | 3:55.77 | 5:13.67 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.69 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 1:15.96 | 2:36.82 | 3:55.70 | 5:13.98 | ||||
Vest-Brøndby | 5:32.71 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 1:16.76 | 2:38.41 | 3:59.54 | 5:19.47 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:24.79 | |||||||||
6 | Tobias Gammelvind | 2004 | 1:21.92 | 2:46.93 | 4:07.34 | 5:24.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:51.22 | |||||||||
7 | Gustav Larsen | 2003 | 1:18.17 | 2:41.12 | 4:05.73 | 5:27.56 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:45.65 | |||||||||
8 | Oscar Jensen | 2003 | 1:18.29 | 2:42.06 | 4:06.86 | 5:29.82 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:48.36 | |||||||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | 1:17.48 | 2:41.92 | 4:06.53 | 5:30.29 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:23.74 | |||||||||
10 | Jonas P. Dahrup | 2004 | 1:23.12 | 2:52.72 | 4:21.32 | 5:46.05 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Røgind | 2004 | 1:27.25 | 3:00.98 | 4:36.59 | 6:08.50 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 6:16.28 | |||||||||
12 | Victor Bornemann | 2004 | 1:30.97 | 3:09.35 | 4:45.80 | 6:20.82 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | William Leander Agerskov | 2004 | 1:31.91 | 3:15.85 | 5:03.58 | 6:49.91 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Taylor | 2002 | 1:09.63 | 2:24.06 | 3:39.47 | 4:51.46 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:06.42 | |||||||||
2 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 1:10.92 | 2:27.60 | 3:45.49 | 4:59.61 | ||||
Vest-Brøndby | 5:01.75 | |||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 1:11.05 | 2:28.51 | 3:47.07 | 5:01.95 | ||||
Vest-Brøndby | 5:10.78 | |||||||||
4 | Adar Benli | 2001 | 1:11.89 | 2:29.20 | 3:49.09 | 5:06.97 | ||||
Herlev Svømning | 5:19.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 51.70 | 1:45.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.60 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 50.34 | 1:47.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:56.95 | |||||||||
3 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 54.16 | 1:51.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.53 | |||||||||
4 | Astrid Høyer | 2007 | 54.26 | 1:52.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.67 | |||||||||
5 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 54.23 | 1:53.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.10 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 55.57 | 1:53.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.67 | |||||||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 56.65 | 1:56.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.02 | |||||||||
8 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 55.68 | 1:56.60 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:56.78 | |||||||||
9 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 56.31 | 1:56.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.91 | |||||||||
10 | Falka Tind | 2006 | 57.05 | 1:59.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.00 | |||||||||
11 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 56.91 | 2:01.58 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:53.36 | |||||||||
12 | Carla Heidemann | 2007 | 58.77 | 2:03.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.62 | |||||||||
13 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 58.12 | 2:03.85 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:04.87 | |||||||||
14 | Mejse Jakobsen | 2007 | 1:01.95 | 2:08.96 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 2:15.12 | |||||||||
15 | Marie Storch | 2006 | 1:10.32 | 2:27.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.84 | |||||||||
16 | Alberte Ricken | 2007 | 1:40.73 | 3:34.25 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:12.82 | |||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 40.84 | 1:25.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.82 | |||||||||
2 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 43.02 | 1:31.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.56 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 45.25 | 1:33.84 | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.81 | |||||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 46.92 | 1:34.90 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:35.30 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 45.66 | 1:34.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.59 | |||||||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | 46.58 | 1:36.08 | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.01 | |||||||||
7 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 46.72 | 1:37.37 | ||||||
Herlev Svømning | 1:44.47 | |||||||||
8 | Agnete Høyer | 2005 | 47.38 | 1:38.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.92 | |||||||||
9 | Nynne Jakobsen | 2004 | 46.75 | 1:39.82 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:47.85 | |||||||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 50.25 | 1:42.36 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:44.60 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 49.19 | 1:43.33 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.27 | |||||||||
12 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 49.58 | 1:44.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:40.82 | |||||||||
13 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 49.87 | 1:45.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.23 | |||||||||
14 | Lærke Møller | 2005 | 50.24 | 1:45.77 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:51.84 | |||||||||
15 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 50.74 | 1:48.59 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:49.65 | |||||||||
16 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 52.50 | 1:49.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.85 | |||||||||
17 | Emma Nissen | 2004 | 52.08 | 1:50.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:03.03 | |||||||||
18 | Caroline Svane | 2005 | 51.79 | 1:52.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:56.30 | |||||||||
19 | Ditte Jensen | 2005 | 53.22 | 1:53.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.27 | |||||||||
20 | Ella Gohr Metz | 2005 | 55.97 | 1:53.95 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:02.87 | |||||||||
21 | Caroline Lego Berg | 2004 | 54.89 | 1:55.41 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:56.24 | |||||||||
22 | Katrine Holm | 2005 | 57.05 | 1:59.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:59.44 | |||||||||
23 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 59.19 | 2:05.96 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:59.11 | |||||||||
- | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:12.74 | |||||||||
- | Camilla Porsdal | 2005 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:52.68 | |||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 39.77 | 1:24.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.92 | |||||||||
2 | Frida Uldall | 2003 | 41.21 | 1:27.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
3 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 41.84 | 1:28.18 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:32.15 | |||||||||
4 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 41.47 | 1:28.44 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:43.97 | |||||||||
5 | Helene Jensen | 2003 | 43.38 | 1:29.73 | ||||||
Herlev Svømning | 1:37.16 | |||||||||
6 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 42.43 | 1:30.39 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:30.18 | |||||||||
7 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 42.87 | 1:30.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:29.07 | |||||||||
8 | Ida Oest | 2003 | 47.17 | 1:38.57 | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.52 | |||||||||
9 | Annika Egenhardt | 2003 | 47.82 | 1:38.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.74 | |||||||||
10 | Zille-Marie Lund Christensen | 2003 | 47.78 | 1:44.04 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:43.96 | |||||||||
11 | Amalie Lester | 2003 | 51.17 | 1:46.61 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:51.71 | |||||||||
- | Fiona Kring Dahl | 2003 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:49.15 | |||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 36.13 | 1:16.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:14.57 | |||||||||
2 | Katharina N Møller | 2001 | 37.46 | 1:19.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.33 | |||||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | 38.89 | 1:21.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.75 | |||||||||
4 | Delphine Møller | 1999 | 38.46 | 1:21.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.10 | |||||||||
5 | Emma Mikkelsen | 2001 | 38.97 | 1:22.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.59 | |||||||||
6 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 38.80 | 1:22.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.99 | |||||||||
7 | Freja Petersen | 2000 | 42.57 | 1:31.33 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.80 | |||||||||
8 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 44.92 | 1:35.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:32.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Jørgensen | 2005 | 47.02 | 1:39.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:42.62 | |||||||||
2 | Oliver Lassen | 2005 | 47.76 | 1:45.02 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:47.93 | |||||||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | 49.82 | 1:45.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.31 | |||||||||
4 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 50.42 | 1:45.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.00 | |||||||||
5 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 51.07 | 1:47.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.85 | |||||||||
6 | Sebastian Pedersen | 2005 | 51.83 | 1:47.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.81 | |||||||||
7 | Magnus Løfquist | 2005 | 53.16 | 1:50.24 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:56.71 | |||||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 52.52 | 1:51.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.03 | |||||||||
9 | Magnus Tullberg | 2005 | 52.05 | 1:52.04 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:50.47 | |||||||||
10 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 53.76 | 1:52.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.52 | |||||||||
11 | August Victor Klapp | 2005 | 53.00 | 1:52.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:14.62 | |||||||||
12 | Valdemar Høngaard | 2006 | 54.31 | 1:53.35 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:03.18 | |||||||||
13 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 53.92 | 1:55.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:59.90 | |||||||||
14 | David Johannes Dahl | 2006 | 53.77 | 1:55.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.11 | |||||||||
15 | Joakim K. Christoffersen | 2005 | 54.34 | 1:56.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:50.43 | |||||||||
16 | Louis Giesel | 2006 | 57.31 | 1:57.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
17 | Ditlev Queitsch | 2006 | 56.70 | 1:58.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.83 | |||||||||
18 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 56.89 | 1:58.31 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:54.16 | |||||||||
19 | William Folkmann | 2006 | 58.02 | 2:00.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.33 | |||||||||
20 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 58.66 | 2:03.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.93 | |||||||||
21 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 1:00.50 | 2:06.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:16.38 | |||||||||
22 | Erik Rasmussen | 2006 | 59.74 | 2:09.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:12.44 | |||||||||
23 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 1:01.55 | 2:11.28 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 1:04.89 | 2:13.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:14.06 | |||||||||
25 | Josef Shukri | 2006 | 1:04.95 | 2:13.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:08.50 | |||||||||
26 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 1:06.41 | 2:18.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:19.75 | |||||||||
27 | Noah Lester | 2006 | 1:04.16 | 2:18.75 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:35.67 | |||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Alex Føns Voss | 2005 | DSQ | asynkrone arme | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.44 | |||||||||
- | Fabian Holst Krabbe | 2005 | DSQ | Ej samt berør 75m | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:50.81 | |||||||||
- | Hjalte Møller | 2007 | DSQ | 2 armtag v. start | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolaj Sandbirk-Clausen | 2006 | DSQ | flere arme til hofte | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Egenhardt | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 2:06.10 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Kruse | 2003 | 40.50 | 1:26.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:30.73 | |||||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 41.44 | 1:27.61 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.41 | |||||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | 42.77 | 1:28.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:34.28 | |||||||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | 43.04 | 1:31.13 | ||||||
Herlev Svømning | 1:32.85 | |||||||||
5 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 42.77 | 1:32.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.24 | |||||||||
6 | Mads Liechti | 2004 | 45.70 | 1:36.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:46.24 | |||||||||
7 | Esben Rasmussen | 2004 | 46.72 | 1:38.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:46.37 | |||||||||
8 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 46.57 | 1:38.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.38 | |||||||||
9 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 46.89 | 1:40.04 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:41.69 | |||||||||
10 | Christian Røgind | 2004 | 50.25 | 1:46.27 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:42.67 | |||||||||
11 | William Leander Agerskov | 2004 | 55.28 | 1:55.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:55.71 | |||||||||
- | Magnus Juul Hansen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:50.26 | |||||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:41.73 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albert Voldum Krog | 2001 | 36.41 | 1:15.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.66 | |||||||||
2 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 38.90 | 1:22.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.43 | |||||||||
3 | Tobias Sundwall | 2001 | 37.92 | 1:22.81 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.43 | |||||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 40.10 | 1:23.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.56 | |||||||||
5 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 40.15 | 1:24.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.66 | |||||||||
6 | Viktor Eibye | 2001 | 38.69 | 1:24.62 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
7 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 40.70 | 1:26.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:31.36 | |||||||||
8 | Lucas Jøns | 2002 | 41.71 | 1:27.29 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:28.25 | |||||||||
9 | Martin Jacobsen | 2002 | 42.18 | 1:28.63 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:26.95 | |||||||||
10 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 41.89 | 1:29.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.61 | |||||||||
11 | Nicholas Svane | 2002 | 42.51 | 1:29.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.14 | |||||||||
12 | Jeppe Just Lundgreen | 2002 | 44.32 | 1:35.85 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.47 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 34.11 | 1:10.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:08.05 | |||||||||
2 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 36.06 | 1:18.48 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.36 | |||||||||
3 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 41.30 | 1:27.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 43.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.00 | |||||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | 44.65 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 48.37 | |||||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 44.99 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.02 | |||||||||
4 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 45.45 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.75 | |||||||||
5 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 51.16 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.20 | |||||||||
6 | Ida Mogensen | 2006 | 52.19 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.23 | |||||||||
7 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 54.13 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.81 | |||||||||
- | Silje Lyse Legaard | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.70 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 34.95 | |||||||
Herlev Svømning | 35.24 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 35.07 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 37.18 | |||||||
Herlev Svømning | 35.95 | |||||||||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 39.86 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.78 | |||||||||
5 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 40.84 | |||||||
Herlev Svømning | 45.49 | |||||||||
6 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 41.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.43 | |||||||||
7 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 41.80 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 43.46 | |||||||||
8 | Freja Søndergaard | 2004 | 42.66 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 43.01 | |||||||||
9 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 43.07 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.55 | |||||||||
10 | Andrea Nannberg | 2005 | 43.84 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
11 | Catrine Porsdal | 2005 | 43.93 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 50.00 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 44.50 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.25 | |||||||||
13 | Emma Nissen | 2004 | 45.91 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 52.25 | |||||||||
14 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 46.75 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 47.21 | |||||||||
15 | Signe Holm Hansen | 2005 | 49.22 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 56.96 | |||||||||
16 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 49.84 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:09.37 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ulrikke Veje | 2002 | 33.47 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | 34.28 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
3 | Frida Uldall | 2003 | 36.74 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.11 | |||||||||
4 | Ida Oest | 2003 | 42.65 | |||||||
Herlev Svømning | 44.06 | |||||||||
5 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 42.74 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.19 | |||||||||
6 | Zille-Marie Lund Christensen | 2003 | 46.98 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 45.00 | |||||||||
7 | Fiona Kring Dahl | 2003 | 50.44 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 29.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.78 | |||||||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 31.25 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.23 | |||||||||
3 | Nicole Jensen | 1996 | 31.48 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 32.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.79 | |||||||||
5 | Maya Nykjær | 2001 | 34.63 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 36.92 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.49 | |||||||||
2 | Louie Uldall | 2005 | 41.51 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
3 | Sebastian Pedersen | 2005 | 46.73 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.20 | |||||||||
4 | Johan Galsøe | 2005 | 50.07 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
5 | Magnus Tullberg | 2005 | 58.50 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | DSQ | Asynk. ben | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.20 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Li | 2003 | 34.30 | |||||||
Herlev Svømning | 35.09 | |||||||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | 34.58 | |||||||
Herlev Svømning | 33.68 | |||||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 36.95 | |||||||
Herlev Svømning | 37.49 | |||||||||
4 | Kristian Moffett | 2003 | 37.28 | |||||||
Herlev Svømning | 36.52 | |||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 38.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.17 | |||||||||
6 | Oscar Jensen | 2003 | 38.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.95 | |||||||||
7 | Mads Liechti | 2004 | 42.40 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.27 | |||||||||
8 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 42.68 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 47.28 | |||||||||
9 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 43.83 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 46.26 | |||||||||
10 | William Mitchell | 2004 | 44.80 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.91 | |||||||||
11 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 45.24 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.26 | |||||||||
12 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 47.32 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 48.42 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 56.02 | |||||||||
14 | Victor Bornemann | 2004 | 50.63 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.10 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 29.18 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.99 | |||||||||
2 | Mikkel Ringer | 2001 | 30.94 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.90 | |||||||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | 30.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.84 | |||||||||
4 | Frederik Clausen | 2001 | 31.01 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
5 | Adar Benli | 2001 | 31.56 | |||||||
Herlev Svømning | 31.64 | |||||||||
6 | Albert Voldum Krog | 2001 | 31.59 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.05 | |||||||||
7 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 32.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.72 | |||||||||
8 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 33.12 | |||||||
Herlev Svømning | 33.55 | |||||||||
9 | Mathias Jelshøj | 2001 | 35.47 | |||||||
Herlev Svømning | 38.31 | |||||||||
10 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 36.36 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.84 | |||||||||
11 | Niels Peter Lund | 2002 | 37.16 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
12 | Jonas Obsen | 2001 | 41.20 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Møller Jensen | 1992 | 26.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.37 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.26 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.47 | |||||||||
3 | Jacob Petersen | 1995 | 28.00 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
4 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 30.93 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
5 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | 36.99 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 40.00 | 1:24.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 41.69 | 1:24.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.35 | |||||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 40.33 | 1:25.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.42 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 40.73 | 1:27.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:38.95 | |||||||||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | 42.68 | 1:28.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.37 | |||||||||
6 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 43.70 | 1:29.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.08 | |||||||||
7 | Selma Nørby | 2006 | 42.51 | 1:29.99 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.95 | |||||||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | 42.82 | 1:30.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.31 | |||||||||
9 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 45.57 | 1:31.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.24 | |||||||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 44.40 | 1:31.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.05 | |||||||||
11 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 44.42 | 1:31.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.33 | |||||||||
12 | Carla Heidemann | 2007 | 46.31 | 1:32.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.89 | |||||||||
13 | Karen Markussen | 2007 | 45.53 | 1:33.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:42.42 | |||||||||
14 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 44.55 | 1:33.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.35 | |||||||||
15 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 44.57 | 1:33.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:37.09 | |||||||||
16 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 44.56 | 1:33.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.23 | |||||||||
17 | Alberte K. Andersen | 2006 | 45.40 | 1:35.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.84 | |||||||||
18 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 46.23 | 1:35.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.35 | |||||||||
19 | Anna Blom Bygum | 2006 | 44.88 | 1:36.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:34.35 | |||||||||
20 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 45.58 | 1:37.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:47.74 | |||||||||
21 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 45.96 | 1:39.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:56.60 | |||||||||
22 | Rikke Therp | 2006 | 46.60 | 1:39.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:45.97 | |||||||||
23 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 48.59 | 1:40.53 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:09.97 | |||||||||
24 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 47.24 | 1:41.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:43.32 | |||||||||
25 | Julie Philip | 2007 | 49.59 | 1:42.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.26 | |||||||||
26 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 46.61 | 1:43.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.82 | |||||||||
27 | Wilma Nørgaard | 2006 | 52.95 | 1:52.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.09 | |||||||||
28 | Marie Storch | 2006 | 54.44 | 1:52.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:57.11 | |||||||||
29 | Astrid Høyer | 2007 | 53.86 | 1:53.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.00 | |||||||||
30 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 56.96 | 2:05.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:09.80 | |||||||||
31 | Frederikke Westh | 2007 | 59.81 | 2:05.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:12.21 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 33.28 | 1:07.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.42 | |||||||||
2 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 33.68 | 1:08.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.14 | |||||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 33.25 | 1:08.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
4 | Olivia Møller | 2004 | 35.30 | 1:12.94 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
5 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 36.26 | 1:13.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.26 | |||||||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 35.56 | 1:14.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.25 | |||||||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | 36.64 | 1:15.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.84 | |||||||||
8 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 36.49 | 1:15.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
9 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 36.83 | 1:15.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.35 | |||||||||
10 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 35.91 | 1:16.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.71 | |||||||||
11 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 36.33 | 1:16.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.14 | |||||||||
12 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 36.60 | 1:17.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.30 | |||||||||
13 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 38.24 | 1:18.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.35 | |||||||||
14 | Ditte Jensen | 2005 | 39.76 | 1:21.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.31 | |||||||||
15 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 38.55 | 1:21.44 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
16 | Agnete Høyer | 2005 | 39.53 | 1:21.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.54 | |||||||||
17 | Nanna Lauritsen | 2004 | 40.52 | 1:24.85 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:28.65 | |||||||||
18 | Camilla Porsdal | 2005 | 41.08 | 1:25.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.03 | |||||||||
19 | Olivia Ølshøj | 2005 | 39.73 | 1:27.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.55 | |||||||||
20 | Ella Gohr Metz | 2005 | 45.51 | 1:33.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.88 | |||||||||
21 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 46.69 | 1:40.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.55 | |||||||||
22 | Ellen Prescott | 2005 | 47.77 | 1:40.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Caroline Lego Berg | 2004 | 49.03 | 1:51.94 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:07.12 | |||||||||
- | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ulrikke Veje | 2002 | 31.39 | 1:03.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | 31.11 | 1:04.45 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2003 | 31.71 | 1:06.51 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
4 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 31.97 | 1:06.67 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
4 | Zara Wendel | 2002 | 32.21 | 1:06.67 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
6 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 34.04 | 1:07.99 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 34.40 | 1:10.28 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.16 | |||||||||
8 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 34.00 | 1:11.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.13 | |||||||||
9 | Ida Hebeltoft | 2003 | 34.74 | 1:11.79 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.10 | |||||||||
10 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 36.96 | 1:15.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:17.40 | |||||||||
11 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 36.17 | 1:15.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.33 | |||||||||
12 | Annika Egenhardt | 2003 | 37.00 | 1:16.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.14 | |||||||||
13 | Amalie Lester | 2003 | 37.03 | 1:17.36 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
14 | Zille-Marie Lund Christensen | 2003 | 38.02 | 1:19.67 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:20.21 | |||||||||
15 | Josephine Gribsvad | 2003 | 38.65 | 1:21.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.13 | |||||||||
16 | Clara Kongsfelt | 2003 | 39.06 | 1:21.78 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.88 | |||||||||
17 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 40.50 | 1:24.25 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.75 | |||||||||
18 | Fiona Kring Dahl | 2003 | 41.12 | 1:25.15 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:29.45 | |||||||||
- | Linea Christiansen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:28.30 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 28.26 | 58.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.64 | |||||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | 31.28 | 1:05.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:07.22 | |||||||||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | 32.29 | 1:07.68 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:10.17 | |||||||||
4 | Laura Mikkelsen | 2001 | 33.86 | 1:10.01 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
5 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 34.25 | 1:11.78 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:11.84 | |||||||||
- | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:25.54 | |||||||||
- | Minna Juul | 2001 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | 34.28 | 1:11.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 35.58 | 1:13.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
3 | Mads Møller | 2005 | 34.73 | 1:13.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.02 | |||||||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 35.71 | 1:14.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.69 | |||||||||
5 | Magnus Løfquist | 2005 | 35.92 | 1:16.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.73 | |||||||||
6 | Matthias Slot | 2005 | 39.50 | 1:21.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.36 | |||||||||
7 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 38.68 | 1:22.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.73 | |||||||||
8 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 39.44 | 1:22.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.74 | |||||||||
9 | David Johannes Dahl | 2006 | 40.38 | 1:23.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.39 | |||||||||
10 | Gustav Abildgaard | 2005 | 40.29 | 1:24.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.94 | |||||||||
11 | William Folkmann | 2006 | 41.35 | 1:24.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
12 | Finn Elbo Card | 2005 | 40.97 | 1:25.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.00 | |||||||||
13 | Valdemar Høngaard | 2006 | 42.11 | 1:26.15 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:28.95 | |||||||||
14 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 40.40 | 1:26.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
15 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 41.84 | 1:26.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
16 | Magnus Rasmussen | 2006 | 43.40 | 1:29.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.13 | |||||||||
17 | Ditlev Queitsch | 2006 | 44.13 | 1:30.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.17 | |||||||||
18 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 43.66 | 1:30.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.82 | |||||||||
19 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 44.00 | 1:31.67 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:38.14 | |||||||||
19 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 42.07 | 1:31.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.74 | |||||||||
21 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 45.44 | 1:33.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:34.94 | |||||||||
22 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 44.89 | 1:34.34 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:45.42 | |||||||||
23 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 44.18 | 1:34.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.03 | |||||||||
24 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 46.26 | 1:36.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.30 | |||||||||
25 | Erik Rasmussen | 2006 | 48.81 | 1:39.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.95 | |||||||||
26 | Hugo Haakansson | 2006 | 51.40 | 1:39.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:34.71 | |||||||||
27 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 49.88 | 1:39.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.28 | |||||||||
28 | Louis Giesel | 2006 | 47.17 | 1:42.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.19 | |||||||||
29 | Noah Lester | 2006 | 49.24 | 1:42.71 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:49.03 | |||||||||
30 | Alex Føns Voss | 2005 | 48.95 | 1:43.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.70 | |||||||||
31 | Josef Shukri | 2006 | 51.36 | 1:45.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.98 | |||||||||
32 | Nikolaj Sandbirk-Clausen | 2006 | 50.53 | 1:48.08 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:59.14 | |||||||||
33 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 51.76 | 1:49.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.29 | |||||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.00 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 29.42 | 1:02.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 32.35 | 1:07.64 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 32.70 | 1:08.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.94 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 33.08 | 1:09.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.92 | |||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 34.59 | 1:10.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.75 | |||||||||
6 | Kristian Moffett | 2003 | 33.41 | 1:11.45 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.26 | |||||||||
7 | Erik Li | 2003 | 35.57 | 1:14.05 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.96 | |||||||||
8 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 35.63 | 1:14.45 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.29 | |||||||||
9 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 35.51 | 1:15.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
10 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 36.98 | 1:18.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.46 | |||||||||
11 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 38.05 | 1:19.03 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.80 | |||||||||
12 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 38.22 | 1:21.50 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:41.59 | |||||||||
13 | Esben Rasmussen | 2004 | 38.52 | 1:24.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.13 | |||||||||
14 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 40.35 | 1:27.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | William Ølshøj | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.08 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 28.72 | 59.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 57.56 | |||||||||
2 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 28.10 | 1:00.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.56 | |||||||||
3 | Mathias Persson | 2001 | 29.39 | 1:01.53 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:02.67 | |||||||||
4 | Philip Hansen | 2001 | 29.93 | 1:02.36 | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.81 | |||||||||
5 | Lucas Jensen | 2001 | 29.78 | 1:02.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.97 | |||||||||
6 | Mikkel Ringer | 2001 | 30.45 | 1:02.84 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:02.74 | |||||||||
7 | Tobias Sundwall | 2001 | 30.20 | 1:03.27 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:09.71 | |||||||||
8 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 30.93 | 1:05.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
9 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 31.87 | 1:06.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.44 | |||||||||
10 | Christian Galsøe | 2002 | 31.98 | 1:06.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
11 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 32.32 | 1:07.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.57 | |||||||||
12 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 33.82 | 1:08.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:11.45 | |||||||||
13 | Frederik Helms | 2001 | 32.82 | 1:08.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.82 | |||||||||
14 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 32.90 | 1:08.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
15 | Mathias Jelshøj | 2001 | 33.25 | 1:09.12 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.94 | |||||||||
16 | Lucas Jøns | 2002 | 34.76 | 1:10.91 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.95 | |||||||||
17 | Niels Peter Lund | 2002 | 33.82 | 1:11.85 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
18 | Jonas Obsen | 2001 | 36.53 | 1:19.58 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:01.91 | |||||||||
- | Jeppe Just Lundgreen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
- | Viktor Eibye | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:06.05 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 25.99 | 54.31 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.43 | |||||||||
2 | Morten Møller Jensen | 1992 | 26.28 | 54.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.08 | |||||||||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 26.76 | 56.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.69 | |||||||||
4 | Jacob Petersen | 1995 | 27.68 | 58.29 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 59.23 | |||||||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 28.59 | 59.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:00.25 | |||||||||
6 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 29.39 | 1:00.44 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:00.14 | |||||||||
7 | Elias Offersen | 1996 | 29.26 | 1:01.51 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:01.52 | |||||||||
8 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 29.73 | 1:02.38 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:05.24 | |||||||||
9 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 31.44 | 1:05.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.64 | |||||||||
10 | Asmund V. Christiansen | 2000 | 31.53 | 1:08.20 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:07.87 | |||||||||
11 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | 33.18 | 1:10.57 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:09.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 36.75 | 1:20.54 | 2:09.19 | 2:46.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.38 | |||||||||
2 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 51.72 | 1:43.72 | 2:44.95 | 3:30.16 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.82 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 49.03 | 1:42.39 | 2:42.12 | 3:30.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.99 | |||||||||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 47.89 | 1:44.05 | 2:42.30 | 3:31.50 | ||||
Vest-Brøndby | 3:34.51 | |||||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | 45.67 | 1:39.68 | 2:43.15 | 3:31.84 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:43.33 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 53.65 | 1:45.76 | 2:50.47 | 3:33.10 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.71 | |||||||||
7 | Falka Tind | 2006 | 51.55 | 1:44.43 | 2:50.67 | 3:37.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.66 | |||||||||
8 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 56.47 | 1:51.20 | 2:50.51 | 3:39.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.63 | |||||||||
9 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 51.09 | 1:48.07 | 2:50.86 | 3:41.84 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.39 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 56.91 | 1:52.31 | 2:56.71 | 3:44.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:38.01 | |||||||||
11 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 53.92 | 1:51.13 | 2:58.75 | 3:46.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:43.05 | |||||||||
12 | Karen Markussen | 2007 | 53.54 | 1:51.62 | 2:55.22 | 3:49.15 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:02.17 | |||||||||
13 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 56.65 | 1:54.16 | 2:58.90 | 3:50.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.10 | |||||||||
14 | Ida Mogensen | 2006 | 55.29 | 1:54.24 | 3:01.27 | 3:56.87 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:56.75 | |||||||||
15 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 1:04.09 | 2:04.54 | 3:32.15 | 4:27.02 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.08 | |||||||||
- | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | DSQ | Ej afslut på ryg100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.19 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | DSQ | Rygliggende v 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 39.38 | 1:21.56 | 2:07.54 | 2:46.57 | ||||
Vest-Brøndby | 2:47.47 | |||||||||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | 36.49 | 1:21.90 | 2:14.12 | 2:54.78 | ||||
Herlev Svømning | 2:55.29 | |||||||||
3 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 44.14 | 1:34.24 | 2:26.54 | 3:08.85 | ||||
Herlev Svømning | 3:11.50 | |||||||||
4 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 42.87 | 1:33.25 | 2:29.27 | 3:13.36 | ||||
Vest-Brøndby | 3:11.28 | |||||||||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | 45.83 | 1:33.37 | 2:32.76 | 3:16.80 | ||||
Haslev Svømmeklub | 3:21.89 | |||||||||
6 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 46.84 | 1:35.31 | 2:32.02 | 3:17.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.94 | |||||||||
7 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 44.69 | 1:39.50 | 2:34.44 | 3:17.81 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | 50.15 | 1:40.37 | 2:38.07 | 3:22.47 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:25.30 | |||||||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | 47.47 | 1:39.50 | 2:38.11 | 3:22.55 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Ditte Jensen | 2005 | 45.63 | 1:38.18 | 2:41.86 | 3:28.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.43 | |||||||||
11 | Signe Holm Hansen | 2005 | 49.45 | 1:44.29 | 2:51.30 | 3:42.14 | ||||
Værløse Svømmeklub | 4:00.62 | |||||||||
- | Mathilde Bennetzen | 2004 | DSQ | Ej samtid berør 125m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:07.72 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ulrikke Veje | 2002 | 36.17 | 1:18.77 | 2:12.03 | 2:48.29 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:48.73 | |||||||||
2 | Frida Uldall | 2003 | 39.81 | 1:23.47 | 2:12.09 | 2:51.24 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:59.54 | |||||||||
3 | Helene Jensen | 2003 | 36.76 | 1:21.62 | 2:11.98 | 2:51.47 | ||||
Herlev Svømning | 2:50.23 | |||||||||
4 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 37.70 | 1:23.93 | 2:13.54 | 2:53.56 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:59.23 | |||||||||
5 | Mia Witt | 2002 | 40.22 | 1:24.98 | 2:17.00 | 2:55.24 | ||||
Vest-Brøndby | 2:59.19 | |||||||||
6 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 38.50 | 1:25.05 | 2:16.72 | 2:56.39 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:55.51 | |||||||||
7 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 41.27 | 1:26.25 | 2:18.55 | 3:00.15 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:59.00 | |||||||||
8 | Amalie Lester | 2003 | 45.47 | 1:38.72 | 2:37.23 | 3:23.47 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:28.72 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 30.64 | 1:10.99 | 1:57.78 | 2:31.98 | ||||
Vest-Brøndby | 2:28.29 | |||||||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.56 | 1:12.44 | 1:58.33 | 2:34.00 | ||||
Vest-Brøndby | 2:37.28 | |||||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | 34.44 | 1:16.00 | 2:00.01 | 2:35.49 | ||||
Vest-Brøndby | 2:39.72 | |||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 34.15 | 1:17.03 | 2:01.71 | 2:36.60 | ||||
Vest-Brøndby | 2:35.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 39.16 | 1:20.98 | 2:11.32 | 2:52.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.14 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 44.27 | 1:29.09 | 2:20.55 | 3:02.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.50 | |||||||||
3 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 45.69 | 1:35.70 | 2:31.16 | 3:13.88 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:27.81 | |||||||||
4 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 44.12 | 1:34.42 | 2:36.48 | 3:22.22 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:50.06 | |||||||||
5 | Thomas Jørgensen | 2005 | 48.31 | 1:43.02 | 2:39.86 | 3:25.97 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | David Johannes Dahl | 2006 | 49.37 | 1:41.18 | 2:41.49 | 3:27.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.04 | |||||||||
7 | Matthias Slot | 2005 | 50.06 | 1:45.25 | 2:47.24 | 3:32.93 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.45 | |||||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 55.73 | 1:48.32 | 2:50.54 | 3:35.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:36.06 | |||||||||
9 | Gustav Abildgaard | 2005 | 52.66 | 1:46.65 | 2:48.82 | 3:35.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.12 | |||||||||
10 | Finn Elbo Card | 2005 | 52.02 | 1:48.26 | 2:51.66 | 3:38.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
11 | William Folkmann | 2006 | 53.42 | 1:47.73 | 2:54.63 | 3:38.82 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.85 | |||||||||
12 | Oliver Lassen | 2005 | 51.54 | 1:47.69 | 2:48.08 | 3:40.29 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 57.10 | 1:51.69 | 2:53.86 | 3:41.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.22 | |||||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | DSQ | Asynkron arm i fly | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
- | Louis Giesel | 2006 | DSQ | Ej samtid berør 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:04.38 | |||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | 36.18 | 1:19.61 | 2:08.17 | 2:45.65 | ||||
Herlev Svømning | 2:49.13 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 38.21 | 1:19.11 | 2:10.65 | 2:47.96 | ||||
Herlev Svømning | 2:51.97 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 39.11 | 1:21.40 | 2:11.09 | 2:49.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.95 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 38.78 | 1:23.14 | 2:12.68 | 2:53.26 | ||||
Vest-Brøndby | 2:55.11 | |||||||||
5 | William Ølshøj | 2004 | 38.05 | 1:24.02 | 2:19.95 | 3:00.45 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:01.32 | |||||||||
6 | Villads Arfelt | 2004 | 44.37 | 1:33.45 | 2:25.51 | 3:05.59 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:30.00 | |||||||||
7 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 44.89 | 1:31.57 | 2:24.40 | 3:06.44 | ||||
Vest-Brøndby | 3:08.12 | |||||||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 44.01 | 1:31.28 | 2:28.65 | 3:13.47 | ||||
Vest-Brøndby | 3:18.48 | |||||||||
9 | Mads Liechti | 2004 | 44.87 | 1:37.97 | 2:31.89 | 3:18.45 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Victor Bornemann | 2004 | 53.21 | 1:46.25 | 2:51.65 | 3:39.39 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:42.26 | |||||||||
- | Cassius Arbo Christensen | 2003 | DSQ | Afslut på mave 100m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:25.78 | |||||||||
- | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | DSQ | Crawlben i fly | ||||||
Vest-Brøndby | 3:46.43 | |||||||||
- | William Mitchell | 2004 | DSQ | Svøm på mave v 100m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:37.90 | |||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albert Voldum Krog | 2001 | 32.64 | 1:09.55 | 1:51.48 | 2:27.06 | ||||
Vest-Brøndby | 2:25.68 | |||||||||
2 | Frederik Clausen | 2001 | 33.22 | 1:14.13 | 2:00.82 | 2:35.93 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:41.76 | |||||||||
3 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 35.17 | 1:17.05 | 2:02.57 | 2:38.37 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:40.93 | |||||||||
4 | Martin Jacobsen | 2002 | 36.24 | 1:18.88 | 2:05.91 | 2:42.42 | ||||
Vest-Brøndby | 2:47.89 | |||||||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 35.26 | 1:17.58 | 2:05.42 | 2:42.73 | ||||
Vest-Brøndby | 2:43.63 | |||||||||
6 | Tobias Sundwall | 2001 | 36.41 | 1:19.57 | 2:06.66 | 2:43.92 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:45.56 | |||||||||
7 | Christian Galsøe | 2002 | 37.33 | 1:19.91 | 2:07.90 | 2:44.50 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:48.40 | |||||||||
8 | Nicholas Svane | 2002 | 37.42 | 1:20.62 | 2:09.52 | 2:47.12 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:53.54 | |||||||||
9 | Philip Hansen | 2001 | 36.92 | 1:18.40 | 2:11.61 | 2:48.63 | ||||
Herlev Svømning | 2:47.25 | |||||||||
10 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 39.32 | 1:21.79 | 2:09.04 | 2:50.53 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:01.07 | |||||||||
11 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 38.83 | 1:23.65 | 2:16.16 | 2:53.12 | ||||
Vest-Brøndby | 2:56.10 | |||||||||
12 | Lucas Jøns | 2002 | 40.60 | 1:28.00 | 2:17.66 | 2:57.19 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:03.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:21 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 46.50 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.49 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 46.97 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.95 | |||||||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 47.15 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.20 | |||||||||
4 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 47.81 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 54.03 | |||||||||
5 | Rikke Therp | 2006 | 48.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.22 | |||||||||
6 | Selma Nørby | 2006 | 48.43 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.00 | |||||||||
7 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 48.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.45 | |||||||||
8 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 49.59 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 50.91 | |||||||||
9 | Ida Mogensen | 2006 | 49.71 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.72 | |||||||||
10 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 49.93 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.14 | |||||||||
11 | Anna Blom Bygum | 2006 | 50.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.11 | |||||||||
12 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 50.73 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 50.15 | |||||||||
13 | Alberte K. Andersen | 2006 | 50.76 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.06 | |||||||||
14 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 51.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 56.93 | |||||||||
15 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 51.40 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 52.26 | |||||||||
16 | Wilma Nørgaard | 2006 | 52.31 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.11 | |||||||||
17 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 54.25 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 54.19 | |||||||||
18 | Astrid Høyer | 2007 | 55.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.00 | |||||||||
19 | Frederikke Westh | 2007 | 57.28 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.99 | |||||||||
20 | Mejse Jakobsen | 2007 | 57.75 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 53.48 | |||||||||
21 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 59.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 56.36 | |||||||||
22 | Alberte Ricken | 2007 | 1:04.48 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 34.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.15 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 37.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
3 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 38.78 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 39.05 | |||||||
Herlev Svømning | 40.73 | |||||||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | 39.05 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.27 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 39.80 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 51.10 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 41.27 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 42.79 | |||||||||
8 | Nynne Jakobsen | 2004 | 41.76 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
9 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 42.19 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.79 | |||||||||
10 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 42.50 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.46 | |||||||||
11 | Lærke Møller | 2005 | 43.27 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 46.54 | |||||||||
12 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 43.44 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.69 | |||||||||
13 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 44.03 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 44.64 | |||||||||
14 | Ella Gohr Metz | 2005 | 46.61 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.92 | |||||||||
15 | Ida Jacobsen | 2005 | 47.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.90 | |||||||||
16 | Olivia Ølshøj | 2005 | 47.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.00 | |||||||||
17 | Caroline Svane | 2005 | 49.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.52 | |||||||||
18 | Caroline Lego Berg | 2004 | 51.18 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 52.83 | |||||||||
19 | Katrine Holm | 2005 | 51.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.13 | |||||||||
20 | Ellen Prescott | 2005 | 52.30 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 54.28 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 54.07 | |||||||||
- | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.66 | |||||||||
- | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | DSQ | Svøm på mave 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 47.11 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zara Wendel | 2002 | 32.48 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 34.50 | |||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | 34.02 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 37.54 | |||||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 34.24 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | 34.65 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.96 | |||||||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 37.38 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.81 | |||||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | 37.46 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.20 | |||||||||
7 | Ida Hebeltoft | 2003 | 38.29 | |||||||
Herlev Svømning | 37.28 | |||||||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | 40.12 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
9 | Ida Oest | 2003 | 42.45 | |||||||
Herlev Svømning | 47.16 | |||||||||
10 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 43.08 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 43.94 | |||||||||
11 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 46.03 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.36 | |||||||||
12 | Clara Kongsfelt | 2003 | 47.77 | |||||||
Herlev Svømning | 43.47 | |||||||||
13 | Linea Christiansen | 2003 | 48.97 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 32.26 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.95 | |||||||||
2 | Volena Dimitrova | 1999 | 35.20 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.26 | |||||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | 37.93 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | 38.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.24 | |||||||||
2 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 40.54 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.92 | |||||||||
3 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 41.93 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.05 | |||||||||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | 41.94 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.11 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 42.03 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.92 | |||||||||
6 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 45.03 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.56 | |||||||||
7 | Joakim K. Christoffersen | 2005 | 45.22 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.58 | |||||||||
8 | Magnus Rasmussen | 2006 | 45.78 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.88 | |||||||||
9 | Oliver Lassen | 2005 | 45.91 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.75 | |||||||||
10 | Ditlev Queitsch | 2006 | 46.28 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.39 | |||||||||
11 | Thomas Jørgensen | 2005 | 46.35 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.69 | |||||||||
12 | Valdemar Høngaard | 2006 | 46.61 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 46.57 | |||||||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | 47.69 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.18 | |||||||||
14 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 47.98 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.32 | |||||||||
15 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 48.23 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 52.30 | |||||||||
16 | Erik Rasmussen | 2006 | 48.62 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.69 | |||||||||
17 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 48.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.62 | |||||||||
18 | August Victor Klapp | 2005 | 48.96 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 56.14 | |||||||||
19 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 49.72 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.67 | |||||||||
20 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 50.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.57 | |||||||||
21 | Hjalte Møller | 2007 | 51.01 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 50.92 | |||||||||
22 | Sebastian Larsen | 2006 | 51.76 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 58.63 | |||||||||
23 | Noah Lester | 2006 | 52.76 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 51.46 | |||||||||
24 | Alex Føns Voss | 2005 | 56.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.40 | |||||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:02.14 | |||||||||
- | Josef Shukri | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 47.71 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 34.92 | |||||||
Herlev Svømning | 34.79 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 35.14 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | 36.20 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.42 | |||||||||
4 | Kristian Moffett | 2003 | 37.70 | |||||||
Herlev Svømning | 37.88 | |||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 39.79 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.13 | |||||||||
6 | Oscar Jensen | 2003 | 40.29 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.53 | |||||||||
7 | Esben Rasmussen | 2004 | 42.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.33 | |||||||||
8 | Jonas P. Dahrup | 2004 | 42.44 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 44.09 | |||||||||
8 | Villads Arfelt | 2004 | 42.44 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.46 | |||||||||
10 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 42.79 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 43.21 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 43.48 | |||||||||
12 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 44.44 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.84 | |||||||||
13 | Christian Røgind | 2004 | 45.16 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.85 | |||||||||
14 | William Mitchell | 2004 | 46.18 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.75 | |||||||||
15 | William Leander Agerskov | 2004 | 46.44 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.48 | |||||||||
16 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 47.51 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 55.64 | |||||||||
17 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 48.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.68 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Persson | 2001 | 31.71 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
2 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 32.70 | |||||||
Herlev Svømning | 32.31 | |||||||||
3 | Frederik Clausen | 2001 | 33.04 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
4 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 35.14 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
5 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 35.38 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
6 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 35.89 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.16 | |||||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | 36.59 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Philip Hansen | 2001 | 36.68 | |||||||
Herlev Svømning | 38.00 | |||||||||
9 | Mathias Jelshøj | 2001 | 37.69 | |||||||
Herlev Svømning | 38.05 | |||||||||
10 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 38.89 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
11 | Niels Peter Lund | 2002 | 39.03 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 42.52 | |||||||||
- | Jonas Obsen | 2001 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.78 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.47 | |||||||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 32.05 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
3 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 34.16 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.66 | |||||||||
3 | Elias Offersen | 1996 | 34.16 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
5 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 35.61 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 39.13 | |||||||||
6 | Asmund V. Christiansen | 2000 | 36.61 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
7 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 36.75 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 39.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 40.35 | 1:23.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.30 | |||||||||
2 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 46.68 | 1:39.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 45.69 | 1:44.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:45.03 | |||||||||
4 | Selma Nørby | 2006 | 47.91 | 1:50.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 38.06 | 1:26.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.73 | |||||||||
2 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 41.63 | 1:27.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.24 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 42.92 | 1:30.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.99 | |||||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | 41.33 | 1:31.16 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.74 | |||||||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 41.38 | 1:31.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.58 | |||||||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 44.17 | 1:33.47 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Agnete Høyer | 2005 | 45.59 | 1:39.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.63 | |||||||||
8 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 46.74 | 1:42.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.15 | |||||||||
9 | Ditte Jensen | 2005 | 47.13 | 1:44.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.18 | |||||||||
10 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 47.80 | 1:47.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.64 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 48.47 | 1:48.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Andrea Nannberg | 2005 | 51.62 | 1:52.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:06.58 | |||||||||
13 | Olivia Ølshøj | 2005 | 49.76 | 1:58.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zara Wendel | 2002 | 37.53 | 1:23.30 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 36.94 | 1:23.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.33 | |||||||||
3 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 38.61 | 1:26.29 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.81 | |||||||||
4 | Mia Witt | 2002 | 40.37 | 1:27.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.93 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 30.94 | 1:05.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.81 | |||||||||
2 | Nicole Jensen | 1996 | 32.58 | 1:09.50 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 33.76 | 1:11.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.14 | |||||||||
4 | Maya Nykjær | 2001 | 36.14 | 1:19.40 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.14 | |||||||||
5 | Laura Mikkelsen | 2001 | 39.42 | 1:28.16 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
6 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 38.71 | 1:31.01 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:25.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 47.64 | 1:45.82 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:48.46 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 34.98 | 1:13.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
2 | Troels Fode | 2004 | 37.53 | 1:18.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.92 | |||||||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | 38.42 | 1:20.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
4 | William Ølshøj | 2004 | 37.73 | 1:22.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.63 | |||||||||
5 | Gustav Larsen | 2003 | 41.57 | 1:29.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.17 | |||||||||
6 | Sebastian Greisen | 2004 | 41.34 | 1:33.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.69 | |||||||||
7 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 44.93 | 1:37.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.04 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 30.33 | 1:05.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.59 | |||||||||
2 | Mikkel Ringer | 2001 | 33.57 | 1:11.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.65 | |||||||||
3 | Adar Benli | 2001 | 33.28 | 1:11.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.39 | |||||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | 32.96 | 1:12.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.46 | |||||||||
5 | Frederik Helms | 2001 | 34.13 | 1:12.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.41 | |||||||||
6 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 36.04 | 1:18.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:15.91 | |||||||||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | 36.15 | 1:20.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.43 | |||||||||
8 | Nicholas Svane | 2002 | 37.70 | 1:21.11 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.10 | |||||||||
9 | Jeppe Just Lundgreen | 2002 | 38.11 | 1:25.38 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:32.34 | |||||||||
10 | Nicklas Taylor | 2002 | 40.75 | 1:26.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.21 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 28.43 | 1:01.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.65 | |||||||||
2 | Jacob Petersen | 1995 | 30.06 | 1:05.24 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:07.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Årgang Piger 2 | 2004 | 2:06.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:05.66 | |||||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 31.77 | 1:02.73 | |||||||
Mathilde Bennetzen | 2004 | 33.45 | 1:36.18 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 30.14 | 2:06.32 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | 2:14.03 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.00 | |||||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 33.56 | 1:09.67 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 31.56 | 1:41.23 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 32.80 | 2:14.03 | |||||||
3 | Haslev Piger Gr1 | 2004 | 2:18.97 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 34.83 | 1:10.35 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 34.22 | 1:44.57 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 34.40 | 2:18.97 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger 2 | 2005 | 2:23.59 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 37.54 | 1:12.81 | |||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 37.05 | 1:49.86 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 33.73 | 2:23.59 | |||||||
5 | Allerød Ag3 Piger 1 | 2005 | 2:31.91 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 34.30 | 1:10.61 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 37.99 | 1:48.60 | |||||||
Isabella Ludvigsen | 2005 | 43.31 | 2:31.91 | |||||||
6 | Talent Piger 1 | 2005 | 2:32.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.60 | |||||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 41.40 | 41.40 | |||||||
Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 38.16 | 1:19.56 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 36.85 | 1:56.41 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 36.55 | 2:32.96 | |||||||
7 | Ag3 Birkerød Piger 1 | 2005 | 2:34.80 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Olivia Ølshøj | 2005 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 37.96 | 1:15.78 | |||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 42.81 | 1:58.59 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 36.21 | 2:34.80 | |||||||
8 | Talent Piger 2 | 2005 | 2:38.48 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.30 | |||||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 38.79 | 1:18.77 | |||||||
Ditte Jensen | 2005 | 36.10 | 1:54.87 | |||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 43.61 | 2:38.48 | |||||||
9 | Vest Talent Piger | 2005 | 2:42.34 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:57.28 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 39.91 | 39.91 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 41.40 | 1:21.31 | |||||||
Katrine Holm | 2005 | 42.20 | 2:03.51 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 38.83 | 2:42.34 | |||||||
10 | Talent Piger 3 | 2005 | 2:45.60 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.55 | |||||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 40.99 | 40.99 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 42.73 | 1:23.72 | |||||||
Carla Heidemann | 2007 | 41.46 | 2:05.18 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 40.42 | 2:45.60 | |||||||
11 | Vest Mini Piger 1 | 2005 | 2:48.06 | |||||||
Vest-Brøndby | 3:04.71 | |||||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 41.62 | 41.62 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 43.34 | 1:24.96 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 44.83 | 2:09.79 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 38.27 | 2:48.06 | |||||||
12 | Allerød Ag3 Piger 2 | 2005 | 2:48.49 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 44.19 | 1:22.62 | |||||||
Ida Mogensen | 2006 | 42.18 | 2:04.80 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 43.69 | 2:48.49 | |||||||
13 | Ag3 Birkerød Piger 2 | 2005 | 2:48.91 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Selma Nørby | 2006 | 44.15 | 1:24.64 | |||||||
Marie Storch | 2006 | 50.66 | 2:15.30 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 33.61 | 2:48.91 | |||||||
14 | Talent Piger 4 | 2005 | 2:52.40 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.43 | |||||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 41.88 | 41.88 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 43.64 | 1:25.52 | |||||||
Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 44.04 | 2:09.56 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 42.84 | 2:52.40 | |||||||
15 | Vsk Piger 2 | 2004 | 2:57.43 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 42.98 | 1:22.62 | |||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 45.69 | 2:08.31 | |||||||
Caroline Lego Berg | 2004 | 49.12 | 2:57.43 | |||||||
16 | Vest Mini Piger 3 | 2006 | 3:03.86 | |||||||
Vest-Brøndby | 3:28.65 | |||||||||
Rikke Therp | 2006 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 49.23 | 1:34.40 | |||||||
Rebecca Loft Helms | 2006 | 46.11 | 2:20.51 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 43.35 | 3:03.86 | |||||||
- | Herlev Piger 2 | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 2:16.00 | |||||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 33.60 | 1:08.49 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 34.63 | 1:43.12 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Damer | 1996 | 1:55.74 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:57.63 | |||||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 29.80 | 58.96 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 29.39 | 1:28.35 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 27.39 | 1:55.74 | |||||||
2 | Piger 1 Vordingborg | 2000 | 2:03.17 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:10.00 | |||||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 31.23 | 1:02.07 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 31.56 | 1:33.63 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 29.54 | 2:03.17 | |||||||
3 | Hillerød Hils Piger 1 | 2003 | 2:04.17 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:05.01 | |||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 31.44 | 1:01.07 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 31.86 | 1:32.93 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 31.24 | 2:04.17 | |||||||
4 | Vsk Piger 1 | 2002 | 2:09.42 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | 35.06 | 1:04.92 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 33.95 | 1:38.87 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 30.55 | 2:09.42 | |||||||
5 | Haslev Piger Gr2 | 1996 | 2:10.83 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Nicole Jensen | 1996 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 30.09 | 1:00.22 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 33.25 | 1:33.47 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 37.36 | 2:10.83 | |||||||
6 | Odsherred Piger | 2003 | 2:14.37 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Zara Wendel | 2002 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Astrid Katrine Andersen | 2002 | 29.82 | 1:00.32 | |||||||
Zille-Marie Lund Christensen | 2003 | 36.06 | 1:36.38 | |||||||
Fiona Kring Dahl | 2003 | 37.99 | 2:14.37 | |||||||
7 | Vest Årgang Piger 1 | 2002 | 2:14.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:10.54 | |||||||||
Mia Witt | 2002 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 36.29 | 1:09.47 | |||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 34.47 | 1:43.94 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 30.71 | 2:14.65 | |||||||
8 | Herlev Piger 1 | 2003 | 2:16.74 | |||||||
Herlev Svømning | 2:07.00 | |||||||||
Ida Oest | 2003 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 32.44 | 1:09.04 | |||||||
Clara Kongsfelt | 2003 | 35.85 | 1:44.89 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 31.85 | 2:16.74 | |||||||
9 | Piger 2 Vordingborg | 2002 | 2:24.40 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 32.06 | 1:09.41 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 39.69 | 1:49.10 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.30 | 2:24.40 | |||||||
10 | Hillerød Hils Piger 2 | 2003 | 2:26.54 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.01 | |||||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 36.28 | 1:10.29 | |||||||
Emma Nissen | 2004 | 35.99 | 1:46.28 | |||||||
Andrea Nannberg | 2005 | 40.26 | 2:26.54 | |||||||
11 | Hillerød Hils Piger 3 | 2003 | 3:15.02 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:45.01 | |||||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 42.44 | 42.44 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 44.31 | 1:26.75 | |||||||
Ellen Prescott | 2005 | 45.02 | 2:11.77 | |||||||
Alberte Ricken | 2007 | 1:03.25 | 3:15.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge 1 | 2004 | 2:01.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.00 | |||||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 30.75 | 1:03.16 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 28.31 | 1:31.47 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 30.30 | 2:01.77 | |||||||
2 | Herlev Knægte 2 | 2003 | 2:04.72 | |||||||
Herlev Svømning | 2:05.00 | |||||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Erik Li | 2003 | 31.96 | 1:02.69 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 29.81 | 1:32.50 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 32.22 | 2:04.72 | |||||||
3 | Hillerød Hils Drenge 3 | 2003 | 2:11.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:13.01 | |||||||||
Gustav Larsen | 2003 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 32.95 | 1:07.07 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 33.43 | 1:40.50 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 30.71 | 2:11.21 | |||||||
4 | Talent Drenge 1 | 2005 | 2:22.57 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.32 | |||||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 37.98 | 1:12.48 | |||||||
William Folkmann | 2006 | 36.67 | 1:49.15 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 33.42 | 2:22.57 | |||||||
5 | Ag3 Birkerød Drenge 3 | 2004 | 2:23.43 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oliver Lassen | 2005 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 36.50 | 1:16.20 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 35.24 | 1:51.44 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 31.99 | 2:23.43 | |||||||
6 | Ag3 Birkerød Drenge 2 | 2004 | 2:23.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 36.47 | 1:15.77 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 35.01 | 1:50.78 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 32.93 | 2:23.71 | |||||||
7 | Ag3 Birkerød Drenge 1 | 2004 | 2:23.90 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Joakim K. Christoffersen | 2005 | 38.03 | 38.03 | |||||||
Thomas Jørgensen | 2005 | 36.84 | 1:14.87 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 34.26 | 1:49.13 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 34.77 | 2:23.90 | |||||||
8 | Allerød Ag3 Drenge 1 | 2004 | 2:27.10 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 38.56 | 1:14.74 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 34.24 | 1:48.98 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 38.12 | 2:27.10 | |||||||
9 | Talent Drenge 2 | 2005 | 2:32.75 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.23 | |||||||||
Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 39.12 | 1:18.16 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 38.37 | 1:56.53 | |||||||
Finn Elbo Card | 2005 | 36.22 | 2:32.75 | |||||||
10 | Talent Drenge 3 | 2005 | 2:35.03 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.32 | |||||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Matthias Slot | 2005 | 37.19 | 1:20.42 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 36.29 | 1:56.71 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 38.32 | 2:35.03 | |||||||
11 | Vsk Drenge 2 | 2003 | 2:37.89 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Valdemar Høngaard | 2006 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 36.20 | 1:15.15 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 39.52 | 1:54.67 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 43.22 | 2:37.89 | |||||||
12 | Drenge Vordingborg | 2004 | 2:40.91 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:15.00 | |||||||||
Jonathan Wesselhoff | 2006 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 38.71 | 1:20.84 | |||||||
Nikolaj Sandbirk-Clausen | 2006 | 43.36 | 2:04.20 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 36.71 | 2:40.91 | |||||||
13 | Vest Mini Drenge 1 | 2006 | 2:44.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:49.60 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 44.03 | 1:23.12 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 40.72 | 2:03.84 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 40.43 | 2:44.27 | |||||||
14 | Vest Talent Drenge | 2005 | 2:49.02 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:42.13 | |||||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 44.04 | 44.04 | |||||||
Kristian S. Sørensen | 2005 | 45.67 | 1:29.71 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 43.60 | 2:13.31 | |||||||
Cassius Arbo Christensen | 2003 | 35.71 | 2:49.02 | |||||||
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Herrer | 1993 | 1:40.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:38.41 | |||||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 24.31 | 24.31 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.68 | 49.99 | |||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 26.07 | 1:16.06 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 24.45 | 1:40.51 | |||||||
2 | Vest Årgang Drenge 1 | 2001 | 1:51.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:50.92 | |||||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 27.20 | 27.20 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 27.91 | 55.11 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 30.49 | 1:25.60 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 26.27 | 1:51.87 | |||||||
3 | Hillerød Hils Drenge 1 | 2002 | 1:53.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:54.01 | |||||||||
Christian Galsøe | 2002 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 26.72 | 56.50 | |||||||
Frederik Clausen | 2001 | 27.22 | 1:23.72 | |||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 29.90 | 1:53.62 | |||||||
4 | Odsherred Drenge | 2002 | 1:55.86 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
Jacob Petersen | 1995 | 26.97 | 26.97 | |||||||
Elias Offersen | 1996 | 27.76 | 54.73 | |||||||
Asmund V. Christiansen | 2000 | 29.60 | 1:24.33 | |||||||
Niklas Kaas Olsen | 1999 | 31.53 | 1:55.86 | |||||||
4 | Vsk Drenge 1 | 2000 | 1:55.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 27.50 | 27.50 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 29.34 | 56.84 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 29.07 | 1:25.91 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 29.95 | 1:55.86 | |||||||
6 | Herrer Vordingborg | 2000 | 1:59.62 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:05.00 | |||||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 32.56 | 1:01.44 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 28.95 | 1:30.39 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 29.23 | 1:59.62 | |||||||
7 | Herlev Knægte 1 | 2001 | 2:00.02 | |||||||
Herlev Svømning | 1:53.00 | |||||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 30.88 | 1:00.20 | |||||||
Adar Benli | 2001 | 31.27 | 1:31.47 | |||||||
Philip Hansen | 2001 | 28.55 | 2:00.02 | |||||||
8 | Haslev Drenge Gr 2 | 2000 | 2:01.05 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Eibye | 2001 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 27.79 | 57.51 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 28.18 | 1:25.69 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 35.36 | 2:01.05 | |||||||
9 | Vest Årgang Drenge 2 | 2002 | 2:03.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:06.26 | |||||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 31.75 | 1:02.29 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 30.47 | 1:32.76 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 30.56 | 2:03.32 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:04 |