Tulokset Öppna Östsvenska GP
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
09:36 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.09 |
|
|
|
1:00.61 |
|
2 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.30 |
|
|
|
1:00.86 |
|
3 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
29.92 |
|
|
|
1:01.45 |
|
4 |
Naevid Kiasat |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.06 |
|
|
|
1:02.60 |
|
5 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
30.64 |
|
|
|
1:02.79 |
|
6 |
Felix Öberg |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
30.54 |
|
|
|
1:03.46 |
|
7 |
Max Ekelund |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.27 |
|
|
|
1:05.05 |
|
8 |
Oscar Hegmegi |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.22 |
|
|
|
1:05.49 |
|
9 |
Sander Kristiansen |
2001 |
Elverum Svømming |
|
31.59 |
|
|
|
1:06.05 |
|
10 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
32.91 |
|
|
|
1:08.46 |
|
11 |
Albert Oscarsson |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
32.63 |
|
|
|
1:08.58 |
|
12 |
Filip Nilsson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.62 |
|
|
|
1:09.45 |
|
13 |
Sivert Høgevold |
2001 |
Elverum Svømming |
|
34.00 |
|
|
|
1:11.39 |
|
14 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
Elverum Svømming |
|
33.86 |
|
|
|
1:11.74 |
|
15 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
33.50 |
|
|
|
1:12.35 |
|
16 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
Hamar IL |
|
34.71 |
|
|
|
1:12.42 |
|
17 |
Erik Kromnow |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
33.07 |
|
|
|
1:12.54 |
|
18 |
Philip Andersson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.91 |
|
|
|
1:12.68 |
|
19 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
34.93 |
|
|
|
1:13.14 |
|
20 |
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.77 |
|
|
|
1:16.42 |
|
- |
Filip Vukovic |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
27.85 |
|
|
|
57.24 |
|
2 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
28.17 |
|
|
|
57.77 |
|
3 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
29.49 |
|
|
|
58.65 |
|
4 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
Elverum Svømming |
|
28.78 |
|
|
|
59.02 |
|
5 |
Marcus Holmquist |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.87 |
|
|
|
59.34 |
|
6 |
Viktor Svan |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.63 |
|
|
|
59.74 |
|
7 |
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
28.90 |
|
|
|
59.79 |
|
8 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.11 |
|
|
|
1:00.46 |
|
9 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
28.99 |
|
|
|
1:00.51 |
|
10 |
Garri Svensson |
2000 |
Ljungby Simsällskap |
|
29.10 |
|
|
|
1:01.70 |
|
11 |
Jesper Danielsson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.73 |
|
|
|
1:02.32 |
|
12 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
29.58 |
|
|
|
1:02.42 |
|
13 |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
29.85 |
|
|
|
1:03.12 |
|
14 |
William Fernholm |
2000 |
Eksjö Sim- o Livräddnings SS |
|
29.97 |
|
|
|
1:03.49 |
|
15 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
Elverum Svømming |
|
31.90 |
|
|
|
1:04.14 |
|
16 |
Hans Gustafsson |
2000 |
Älmhults Simsällskap |
|
30.90 |
|
|
|
1:04.91 |
|
17 |
Herman Johansson |
2000 |
Hultsfreds Simsällskap |
|
30.19 |
|
|
|
1:04.94 |
|
18 |
Anton Arvidsson |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.94 |
|
|
|
1:05.03 |
|
19 |
Albin Staaf |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
31.05 |
|
|
|
1:05.14 |
|
20 |
Robin Pettersson |
2000 |
Värnamo Simsällskap |
|
30.49 |
|
|
|
1:05.71 |
|
21 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
31.64 |
|
|
|
1:05.91 |
|
22 |
Rasmus Johansson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
32.43 |
|
|
|
1:07.57 |
|
23 |
Jesper Jönsson |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
32.41 |
|
|
|
1:07.67 |
|
24 |
Roberts Rostoks |
2000 |
Elverum Svømming |
|
33.03 |
|
|
|
1:09.41 |
|
25 |
Jakob Werner |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
32.86 |
|
|
|
1:09.80 |
|
26 |
Bartosz Michno |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
37.43 |
|
|
|
1:16.85 |
|
- |
Victor Castenson |
2000 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
09:36 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
10:32 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
32.40 |
1:09.45 |
1:47.23 |
|
2:22.01 |
|
2 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
32.69 |
1:09.54 |
1:46.58 |
|
2:22.14 |
|
3 |
Natalie Noreblad |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
33.10 |
1:09.78 |
1:47.99 |
|
2:24.11 |
|
4 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
32.81 |
1:09.63 |
1:47.48 |
|
2:24.13 |
|
5 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
Elverum Svømming |
|
33.84 |
1:11.63 |
1:48.05 |
|
2:24.63 |
|
6 |
Timea Aspegren |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
33.97 |
1:11.89 |
1:48.79 |
|
2:25.82 |
|
7 |
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
33.85 |
1:10.96 |
1:50.38 |
|
2:29.12 |
|
8 |
Matylda Koryl |
2002 |
Hamar IL |
|
33.81 |
1:12.53 |
1:52.91 |
|
2:30.07 |
|
9 |
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.15 |
1:13.32 |
1:52.75 |
|
2:31.58 |
|
10 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
31.92 |
1:11.37 |
1:51.06 |
|
2:32.02 |
|
11 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
35.10 |
1:14.06 |
1:55.42 |
|
2:35.11 |
|
12 |
Wilma Holmertz |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.04 |
1:13.49 |
1:54.78 |
|
2:35.34 |
|
13 |
Malin Vestman |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
36.13 |
1:16.77 |
1:57.45 |
|
2:35.87 |
|
14 |
Nikita Kapron |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
36.13 |
1:16.87 |
1:57.92 |
|
2:36.24 |
|
15 |
Felicia Järvikari |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.26 |
1:16.75 |
1:58.66 |
|
2:37.75 |
|
16 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.90 |
1:16.86 |
1:58.33 |
|
2:38.48 |
|
17 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
35.43 |
1:16.10 |
1:59.26 |
|
2:41.34 |
|
18 |
Tuva Pålsson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
35.69 |
1:17.50 |
2:01.32 |
|
2:41.94 |
|
19 |
Hanna Mirkhan |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
34.82 |
1:17.68 |
2:02.10 |
|
2:43.13 |
|
20 |
Leia Karlsson |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.70 |
1:18.64 |
2:01.23 |
|
2:43.82 |
|
21 |
Stina Pernius |
2002 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
37.61 |
1:19.73 |
2:04.42 |
|
2:43.89 |
|
22 |
Vera Karlsson |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.70 |
1:17.41 |
2:01.29 |
|
2:44.12 |
|
23 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.72 |
1:23.97 |
2:08.91 |
|
2:50.47 |
|
24 |
Jane Elgh |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.41 |
1:22.44 |
2:08.19 |
|
2:50.96 |
|
25 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
38.40 |
1:22.37 |
2:07.19 |
|
2:52.28 |
|
26 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.59 |
1:25.67 |
2:10.84 |
|
2:53.24 |
|
27 |
Wilma Carlheim |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.18 |
1:24.21 |
2:11.59 |
|
2:54.50 |
|
28 |
Celie Augustsson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
38.93 |
1:24.95 |
2:12.92 |
|
2:55.10 |
|
29 |
Tove Lindén |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
37.41 |
1:22.81 |
2:11.18 |
|
2:55.53 |
|
30 |
Ida Rudelius |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.73 |
1:25.83 |
2:12.35 |
|
2:55.96 |
|
31 |
Emelie Liljeblad |
2002 |
Västerviks Simsällskap |
|
39.41 |
1:25.42 |
2:13.74 |
|
3:00.01 |
|
32 |
Alba Arberg |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
41.19 |
1:28.00 |
2:16.25 |
|
3:02.43 |
|
33 |
Hannah Bondeson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.13 |
1:25.88 |
2:16.08 |
|
3:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.63 |
1:06.43 |
1:41.86 |
|
2:17.26 |
|
2 |
Andrea Reinhold |
2001 |
Göteborg Sim |
|
31.34 |
1:06.22 |
1:42.15 |
|
2:17.32 |
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
32.52 |
1:08.88 |
1:46.01 |
|
2:22.87 |
|
4 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.99 |
1:08.13 |
1:46.01 |
|
2:23.76 |
|
5 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
33.55 |
1:10.40 |
1:48.19 |
|
2:24.74 |
|
6 |
Agnes Arberg |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.67 |
1:10.60 |
1:49.07 |
|
2:25.12 |
|
7 |
Alice Thörnros |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
33.42 |
1:10.93 |
1:50.01 |
|
2:26.75 |
|
8 |
Felicia Claesén |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
33.64 |
1:11.87 |
1:52.03 |
|
2:29.10 |
|
9 |
Lamia Kaltak |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
33.55 |
1:10.91 |
1:51.14 |
|
2:29.64 |
|
10 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.37 |
1:12.31 |
1:52.79 |
|
2:30.94 |
|
11 |
Anna Lindberg |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
34.71 |
1:13.13 |
1:52.43 |
|
2:30.97 |
|
12 |
Sandra Mokhtari |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.31 |
1:15.07 |
1:55.03 |
|
2:32.23 |
|
13 |
Erika Tudegård |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.73 |
1:16.17 |
1:57.53 |
|
2:34.32 |
|
14 |
Adna Drincic |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
34.39 |
1:13.77 |
1:56.00 |
|
2:36.45 |
|
15 |
Alice Almén |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.69 |
1:16.95 |
1:59.33 |
|
2:39.27 |
|
16 |
Fanny Klasson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.32 |
1:18.19 |
2:02.04 |
|
2:42.87 |
|
17 |
Mariam Istiphan |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.94 |
1:14.78 |
2:00.38 |
|
2:43.39 |
|
18 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
38.49 |
1:21.74 |
2:05.92 |
|
2:50.03 |
|
- |
Matilda Johansson |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Matilda Brink |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
31.50 |
1:05.74 |
1:40.24 |
|
2:13.16 |
|
2 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.65 |
1:05.86 |
1:40.80 |
|
2:14.10 |
|
3 |
Sofie Kornbek |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.20 |
1:05.92 |
1:41.20 |
|
2:15.63 |
|
4 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
32.53 |
1:07.41 |
1:42.81 |
|
2:17.31 |
|
5 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.12 |
1:08.40 |
1:44.45 |
|
2:20.38 |
|
6 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
32.77 |
1:08.56 |
1:45.51 |
|
2:21.21 |
|
7 |
Andrea Palm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
31.99 |
1:07.74 |
1:44.75 |
|
2:21.22 |
|
8 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.92 |
1:10.70 |
1:46.59 |
|
2:21.96 |
|
9 |
Agnes Wedel |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
31.72 |
1:07.48 |
1:44.42 |
|
2:22.25 |
|
10 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
Göteborg Sim |
|
32.92 |
1:08.70 |
1:46.19 |
|
2:22.55 |
|
11 |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
32.46 |
1:09.11 |
1:45.94 |
|
2:22.87 |
|
12 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
32.33 |
1:08.58 |
1:46.06 |
|
2:23.06 |
|
13 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
33.12 |
1:08.52 |
1:45.98 |
|
2:23.94 |
|
14 |
Camilla Melstein Johannes |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.52 |
1:11.78 |
1:49.49 |
|
2:24.17 |
|
15 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
33.06 |
1:10.21 |
1:47.57 |
|
2:25.05 |
|
16 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
34.48 |
1:12.29 |
1:51.29 |
|
2:27.29 |
|
17 |
Matilda Savén |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
33.30 |
1:10.66 |
1:49.26 |
|
2:28.52 |
|
18 |
Emmy Jämtin |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.26 |
1:10.55 |
1:49.74 |
|
2:29.01 |
|
19 |
Elsa Sellmo |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
35.54 |
1:13.93 |
1:52.98 |
|
2:29.90 |
|
20 |
Clara Momats |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.63 |
1:12.14 |
1:51.42 |
|
2:30.01 |
|
21 |
Sara Helgesson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
34.94 |
1:13.43 |
1:53.14 |
|
2:30.64 |
|
22 |
Henriette Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.48 |
1:13.09 |
1:53.37 |
|
2:31.43 |
|
23 |
Alice Arberg |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.66 |
1:13.17 |
1:53.53 |
|
2:33.41 |
|
24 |
Anna Sjölund |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.27 |
1:12.49 |
1:53.34 |
|
2:33.62 |
|
25 |
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.71 |
1:15.60 |
1:56.84 |
|
2:36.42 |
|
26 |
Hanna Hellström |
2000 |
Gnosjö Simsällskap |
|
36.00 |
1:16.75 |
1:58.71 |
|
2:37.69 |
|
27 |
Vendela Augustsson |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
34.37 |
1:14.03 |
1:57.07 |
|
2:39.88 |
|
28 |
Ida Frössberg |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.69 |
1:17.89 |
2:01.73 |
|
2:42.42 |
|
29 |
Sanna Gildert |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
36.79 |
1:17.44 |
2:01.67 |
|
2:42.56 |
|
30 |
Julia Henrysson |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
38.25 |
1:22.26 |
2:08.88 |
|
2:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
29.33 |
1:01.36 |
1:34.12 |
|
2:05.55 |
|
2 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
29.74 |
1:02.27 |
1:35.59 |
|
2:07.58 |
|
3 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
30.03 |
1:02.38 |
1:35.46 |
|
2:08.04 |
|
4 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
30.41 |
1:03.20 |
1:35.88 |
|
2:08.75 |
|
5 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
30.43 |
1:03.41 |
1:37.09 |
|
2:08.95 |
|
6 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.46 |
1:03.27 |
1:36.65 |
|
2:09.49 |
|
7 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
30.06 |
1:02.95 |
1:36.53 |
|
2:10.22 |
|
8 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.60 |
1:03.40 |
1:37.05 |
|
2:10.38 |
|
9 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
30.07 |
1:03.61 |
1:37.22 |
|
2:11.07 |
|
10 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
31.19 |
1:04.93 |
1:38.15 |
|
2:11.46 |
|
11 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
31.87 |
1:05.19 |
1:38.50 |
|
2:12.25 |
|
12 |
Johanna Pettersson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
30.42 |
1:03.91 |
1:38.26 |
|
2:12.39 |
|
13 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.27 |
1:03.76 |
1:38.33 |
|
2:12.72 |
|
14 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
31.41 |
1:04.77 |
1:39.50 |
|
2:12.87 |
|
15 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
30.79 |
1:04.79 |
1:39.30 |
|
2:13.16 |
|
16 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
31.62 |
1:05.72 |
1:40.08 |
|
2:13.26 |
|
17 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.05 |
1:05.23 |
1:39.78 |
|
2:13.28 |
|
18 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
31.82 |
1:06.05 |
1:40.18 |
|
2:13.69 |
|
18 |
Frida Berglund |
1998 |
Täby Sim |
|
31.56 |
1:05.72 |
1:40.07 |
|
2:13.69 |
|
20 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.04 |
1:03.15 |
1:38.69 |
|
2:14.14 |
|
21 |
Fanny Trollstad |
1997 |
Värnamo Simsällskap |
|
30.91 |
1:05.89 |
1:40.55 |
|
2:15.17 |
|
22 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
31.78 |
1:05.96 |
1:40.99 |
|
2:15.27 |
|
23 |
Elin Ristl |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.69 |
1:06.03 |
1:41.10 |
|
2:15.59 |
|
24 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
31.42 |
1:05.55 |
1:41.09 |
|
2:16.35 |
|
25 |
Antonia Prior |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
30.96 |
1:06.34 |
1:41.69 |
|
2:16.51 |
|
26 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.73 |
1:05.24 |
1:41.28 |
|
2:16.99 |
|
27 |
Emily Brophy |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.76 |
1:06.67 |
1:42.14 |
|
2:17.56 |
|
28 |
Felicia Andersson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
30.31 |
1:04.94 |
1:41.32 |
|
2:17.64 |
|
29 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
31.87 |
1:06.67 |
1:43.08 |
|
2:18.49 |
|
30 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.41 |
1:06.56 |
1:42.83 |
|
2:18.62 |
|
31 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
31.67 |
1:06.90 |
1:43.34 |
|
2:18.69 |
|
32 |
Annie Myrlander |
1995 |
Nässjö SLS |
|
31.01 |
1:06.50 |
1:42.24 |
|
2:18.92 |
|
33 |
Matilda Larsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
31.38 |
1:06.17 |
1:42.82 |
|
2:19.64 |
|
34 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.65 |
1:06.90 |
1:43.70 |
|
2:19.75 |
|
35 |
Linnea Wranå |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
31.91 |
1:07.34 |
1:44.13 |
|
2:20.76 |
|
36 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
32.98 |
1:09.41 |
1:46.20 |
|
2:21.41 |
|
37 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
32.57 |
1:08.77 |
1:45.95 |
|
2:21.42 |
|
38 |
Angelica Stark |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
32.20 |
1:07.87 |
1:45.19 |
|
2:21.87 |
|
39 |
Julia Farkas |
1996 |
Ullensakersvømmerne |
|
33.10 |
1:09.52 |
1:46.59 |
|
2:22.38 |
|
40 |
Thea Skjæveland |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
33.29 |
1:08.78 |
1:46.02 |
|
2:23.04 |
|
41 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
Elverum Svømming |
|
33.08 |
1:09.36 |
1:46.82 |
|
2:23.76 |
|
42 |
Annie Jensen |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.01 |
1:09.23 |
1:46.74 |
|
2:23.79 |
|
43 |
Malin Jonsson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.69 |
1:09.75 |
1:47.68 |
|
2:24.08 |
|
44 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
31.86 |
1:08.55 |
1:47.59 |
|
2:24.58 |
|
45 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
Elverum Svømming |
|
33.32 |
1:09.75 |
1:47.70 |
|
2:25.74 |
|
46 |
Alma Fransson |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
32.05 |
1:08.74 |
1:47.14 |
|
2:25.77 |
|
47 |
Erika Rönnbäck |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
32.96 |
1:09.54 |
1:48.24 |
|
2:26.94 |
|
48 |
Julia Landberg |
1999 |
Växjö Simsällskap |
|
33.88 |
1:11.24 |
1:49.83 |
|
2:27.11 |
|
49 |
Isabella Brogren |
1999 |
Simklubben S 02 |
|
32.22 |
1:09.03 |
1:48.45 |
|
2:27.52 |
|
50 |
Fanny Elingfors |
1998 |
Växjö Simsällskap |
|
33.64 |
1:10.61 |
1:49.51 |
|
2:27.76 |
|
51 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
33.81 |
1:10.47 |
1:49.33 |
|
2:27.97 |
|
52 |
Beatrice Andersson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
33.04 |
1:10.01 |
1:49.12 |
|
2:28.02 |
|
53 |
Sofie Jaensson |
1997 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.56 |
1:12.44 |
1:52.16 |
|
2:30.64 |
|
54 |
Agnete Hoset |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
35.17 |
1:13.53 |
1:52.90 |
|
2:32.50 |
|
55 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
Elverum Svømming |
|
35.91 |
1:15.81 |
1:56.50 |
|
2:35.35 |
|
56 |
Elin Nilsson |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
35.03 |
1:15.35 |
1:56.73 |
|
2:38.06 |
|
57 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
Elverum Svømming |
|
36.43 |
1:17.29 |
2:00.33 |
|
2:41.87 |
|
58 |
Agnes Ljunggren |
1999 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
36.13 |
1:17.63 |
2:00.42 |
|
2:42.23 |
|
59 |
Maria Björnberg |
1998 |
Västerviks Simsällskap |
|
35.56 |
1:15.62 |
1:59.13 |
|
2:44.80 |
|
60 |
Evelina Thollström |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
40.32 |
1:22.75 |
2:07.82 |
|
2:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
10:32 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
10:45 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
10:45 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
11:14 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
11:14 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
11:38 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:18.16 |
2:48.98 |
4:30.34 |
|
5:46.06 |
|
2 |
Vemund Hoset |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:21.74 |
2:55.38 |
4:32.42 |
|
5:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
1:13.36 |
2:42.39 |
4:17.64 |
|
5:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:03.67 |
2:18.66 |
3:51.35 |
|
5:04.81 |
|
2 |
Erik Ohlsén |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
1:06.70 |
2:28.45 |
3:59.84 |
|
5:14.91 |
|
3 |
Hans Gustafsson |
2000 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:15.56 |
2:52.30 |
4:32.45 |
|
5:45.93 |
|
4 |
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:20.58 |
2:54.19 |
4:32.87 |
|
5:47.60 |
|
5 |
Rasmus Johansson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:22.37 |
2:57.91 |
4:43.34 |
|
6:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Patrik Löfgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:03.83 |
2:16.20 |
3:36.14 |
|
4:41.57 |
|
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
1:04.82 |
2:23.71 |
3:40.11 |
|
4:46.56 |
|
3 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.27 |
2:18.36 |
3:43.35 |
|
4:47.02 |
|
4 |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
Simklubben S 02 |
|
1:07.53 |
2:21.51 |
3:46.77 |
|
4:53.68 |
|
5 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:05.82 |
2:21.27 |
3:48.99 |
|
4:54.85 |
|
6 |
David Larsson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:05.17 |
2:22.67 |
3:49.49 |
|
4:57.22 |
|
7 |
Mikkel Handberg |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:07.22 |
2:23.65 |
3:48.92 |
|
4:58.35 |
|
8 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:04.38 |
2:23.56 |
3:49.31 |
|
4:59.28 |
|
9 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
1:08.32 |
2:28.73 |
3:54.01 |
|
5:03.31 |
|
10 |
Oskar Hanstål |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:06.57 |
2:27.67 |
3:55.53 |
|
5:03.49 |
|
11 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:05.51 |
2:26.05 |
3:53.26 |
|
5:04.08 |
|
12 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:03.10 |
2:25.50 |
3:54.41 |
|
5:04.93 |
|
13 |
Gustav P Henriksen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:06.91 |
2:27.59 |
3:57.27 |
|
5:09.50 |
|
14 |
Henrik Aspegren |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:06.55 |
2:26.09 |
3:58.93 |
|
5:10.49 |
|
15 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:06.82 |
2:31.93 |
3:57.51 |
|
5:10.74 |
|
16 |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
1:06.03 |
2:26.91 |
3:58.86 |
|
5:11.67 |
|
17 |
Erik Nicklasson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:06.12 |
2:31.94 |
4:03.82 |
|
5:15.25 |
|
18 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:09.45 |
2:36.20 |
4:06.68 |
|
5:21.19 |
|
19 |
Philip Bergstedt |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:15.91 |
2:38.00 |
4:14.52 |
|
5:24.55 |
|
20 |
Alexander Ström |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:14.11 |
2:47.58 |
4:18.10 |
|
5:35.35 |
|
21 |
Sean Jentz |
1996 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:10.53 |
2:43.68 |
4:24.63 |
|
5:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
11:38 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.12 |
|
|
|
1:13.80 |
|
2 |
Ida Persson |
2002 |
Ljungby Simsällskap |
|
34.42 |
|
|
|
1:14.29 |
|
3 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.10 |
|
|
|
1:14.48 |
|
4 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
Elverum Svømming |
|
35.27 |
|
|
|
1:14.77 |
|
5 |
Thea Helene Kristiansen |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
35.13 |
|
|
|
1:15.84 |
|
6 |
Natalie Noreblad |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
35.53 |
|
|
|
1:16.72 |
|
7 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
35.93 |
|
|
|
1:17.03 |
|
8 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
32.99 |
|
|
|
1:17.46 |
|
9 |
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
36.56 |
|
|
|
1:19.14 |
|
10 |
Matylda Koryl |
2002 |
Hamar IL |
|
35.83 |
|
|
|
1:21.74 |
|
11 |
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
37.89 |
|
|
|
1:21.86 |
|
12 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
38.06 |
|
|
|
1:22.13 |
|
13 |
Emmie Davis |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.43 |
|
|
|
1:22.75 |
|
14 |
Felicia Järvikari |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.34 |
|
|
|
1:23.53 |
|
15 |
Timea Aspegren |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
38.81 |
|
|
|
1:23.59 |
|
16 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
Ljungby Simsällskap |
|
37.20 |
|
|
|
1:24.08 |
|
17 |
Sarah Dahl Østrøm |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
40.01 |
|
|
|
1:24.60 |
|
18 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
40.32 |
|
|
|
1:24.69 |
|
19 |
Stina Pernius |
2002 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
39.49 |
|
|
|
1:27.02 |
|
20 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
38.84 |
|
|
|
1:31.46 |
|
21 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
41.25 |
|
|
|
1:32.36 |
|
22 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
44.43 |
|
|
|
1:33.79 |
|
23 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
43.27 |
|
|
|
1:39.88 |
|
- |
Emelie Liljeblad |
2002 |
Västerviks Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
32.06 |
|
|
|
1:08.27 |
|
2 |
Wilma Johansson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
32.92 |
|
|
|
1:09.39 |
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
35.00 |
|
|
|
1:13.19 |
|
4 |
Agnes Arberg |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.48 |
|
|
|
1:13.44 |
|
5 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
35.55 |
|
|
|
1:14.59 |
|
6 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
Elverum Svømming |
|
35.24 |
|
|
|
1:18.03 |
|
7 |
Fanny Klasson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
37.51 |
|
|
|
1:21.62 |
|
8 |
Alice Almén |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
37.10 |
|
|
|
1:22.97 |
|
9 |
Alice Thörnros |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
38.71 |
|
|
|
1:24.25 |
|
10 |
Adna Drincic |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
37.71 |
|
|
|
1:27.41 |
|
11 |
Sandra Mokhtari |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.62 |
|
|
|
1:28.60 |
|
12 |
Matilda Mild |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
41.55 |
|
|
|
1:29.41 |
|
13 |
Inez Jensen |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
41.23 |
|
|
|
1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.52 |
|
|
|
1:03.13 |
|
2 |
Sofie Brogger |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.35 |
|
|
|
1:06.53 |
|
3 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
32.03 |
|
|
|
1:09.22 |
|
4 |
Maria Olsen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.40 |
|
|
|
1:09.81 |
|
5 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.31 |
|
|
|
1:10.26 |
|
6 |
Anna Sjölund |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
32.07 |
|
|
|
1:10.50 |
|
7 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.97 |
|
|
|
1:12.67 |
|
8 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.06 |
|
|
|
1:13.42 |
|
9 |
Sofie Karlsson |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
33.39 |
|
|
|
1:13.82 |
|
10 |
Camilla Melstein Johannes |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.77 |
|
|
|
1:13.97 |
|
11 |
Elin Ljunggren |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
33.35 |
|
|
|
1:15.02 |
|
12 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
35.38 |
|
|
|
1:16.72 |
|
13 |
Vendela Bergdahl |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.39 |
|
|
|
1:17.63 |
|
14 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
35.29 |
|
|
|
1:17.67 |
|
15 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
Göteborg Sim |
|
35.58 |
|
|
|
1:20.13 |
|
16 |
Henriette Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
39.10 |
|
|
|
1:25.43 |
|
17 |
Ida Frössberg |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.18 |
|
|
|
1:29.75 |
|
18 |
Lovisa Persson |
2000 |
Eksjö Sim- o Livräddnings SS |
|
40.78 |
|
|
|
1:31.54 |
|
- |
Felicia Smedbäck |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
12:11 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
12:37 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.21 |
|
|
|
1:09.01 |
|
2 |
Oscar Hegmegi |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.52 |
|
|
|
1:10.29 |
|
3 |
Felix Öberg |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
34.75 |
|
|
|
1:11.61 |
|
4 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.75 |
|
|
|
1:12.89 |
|
5 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
36.27 |
|
|
|
1:14.22 |
|
6 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
36.80 |
|
|
|
1:15.92 |
|
7 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.50 |
|
|
|
1:17.70 |
|
8 |
Philip Andersson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.53 |
|
|
|
1:20.41 |
|
9 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
Elverum Svømming |
|
39.21 |
|
|
|
1:21.56 |
|
10 |
Naevid Kiasat |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.07 |
|
|
|
1:23.20 |
|
11 |
Erik Kromnow |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
40.66 |
|
|
|
1:24.54 |
|
12 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
40.98 |
|
|
|
1:24.83 |
|
13 |
Sander Kristiansen |
2001 |
Elverum Svømming |
|
41.26 |
|
|
|
1:26.48 |
|
14 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
41.90 |
|
|
|
1:28.15 |
|
- |
Filip Vukovic |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
Hamar IL |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
12:37 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
13:11 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
13:11 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
14:21 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:16.68 |
2:41.81 |
4:08.37 |
5:35.34 |
21:24.27 |
|
|
|
|
|
|
7:03.10 |
8:30.38 |
9:57.08 |
11:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12:53.29 |
14:21.52 |
15:48.76 |
17:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.59 |
20:05.48 |
|
|
|
|
2 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:16.44 |
2:43.80 |
4:13.32 |
5:43.69 |
21:57.90 |
|
|
|
|
|
|
7:13.71 |
8:43.26 |
10:13.23 |
11:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
13:12.29 |
14:42.23 |
16:11.80 |
17:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.66 |
20:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.67 |
2:24.95 |
3:45.80 |
5:06.36 |
19:48.58 |
|
|
|
|
|
|
6:27.04 |
7:47.87 |
9:08.94 |
10:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:50.39 |
13:11.07 |
14:31.97 |
15:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
17:12.71 |
18:33.34 |
|
|
|
|
2 |
Naevid Kiasat |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:13.75 |
2:32.84 |
3:54.26 |
5:16.59 |
20:11.98 |
|
|
|
|
|
|
6:39.42 |
8:02.16 |
9:24.23 |
10:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.77 |
13:32.58 |
14:52.79 |
16:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
17:35.75 |
18:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Svan |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:07.32 |
2:19.25 |
3:31.74 |
4:43.66 |
17:53.78 |
|
|
|
|
|
|
5:55.60 |
7:07.64 |
8:19.96 |
9:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:43.82 |
11:55.73 |
13:07.52 |
14:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
15:31.66 |
16:44.28 |
|
|
|
|
2 |
Marcus Holmquist |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:08.71 |
2:21.66 |
3:34.52 |
4:47.70 |
17:58.97 |
|
|
|
|
|
|
6:00.63 |
7:13.35 |
8:25.80 |
9:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.61 |
12:00.78 |
13:12.38 |
14:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
15:37.20 |
16:49.29 |
|
|
|
|
3 |
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:09.94 |
2:23.59 |
3:37.10 |
4:51.46 |
18:01.27 |
|
|
|
|
|
|
6:04.80 |
7:17.11 |
8:29.02 |
9:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.71 |
12:04.37 |
13:15.66 |
14:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
15:39.62 |
16:51.37 |
|
|
|
|
4 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:07.86 |
2:20.12 |
3:32.22 |
4:44.22 |
18:07.04 |
|
|
|
|
|
|
5:57.03 |
7:10.07 |
8:22.37 |
9:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.34 |
12:01.09 |
13:14.90 |
14:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.28 |
16:56.21 |
|
|
|
|
5 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
Elverum Svømming |
|
1:08.48 |
2:21.54 |
3:34.76 |
4:48.29 |
18:09.61 |
|
|
|
|
|
|
6:01.63 |
7:14.05 |
8:26.98 |
9:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.09 |
12:06.31 |
13:19.94 |
14:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.09 |
16:59.60 |
|
|
|
|
6 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:10.05 |
2:24.56 |
3:39.95 |
4:56.07 |
18:53.07 |
|
|
|
|
|
|
6:11.49 |
7:27.19 |
8:42.82 |
9:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.93 |
12:30.59 |
13:47.47 |
15:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
16:21.70 |
17:38.96 |
|
|
|
|
7 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
Elverum Svømming |
|
1:14.92 |
2:34.54 |
3:55.49 |
5:16.98 |
20:11.02 |
|
|
|
|
|
|
6:39.13 |
8:01.73 |
9:24.00 |
10:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
12:07.45 |
13:30.21 |
14:53.47 |
16:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
17:36.08 |
18:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Jedel |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:01.33 |
2:06.40 |
3:11.22 |
4:16.36 |
16:07.99 |
|
|
|
|
|
|
5:21.65 |
6:26.82 |
7:31.45 |
8:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
9:40.04 |
10:44.43 |
11:49.25 |
12:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:58.57 |
15:03.91 |
|
|
|
|
2 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:01.23 |
2:06.07 |
3:11.09 |
4:16.13 |
16:17.98 |
|
|
|
|
|
|
5:21.11 |
6:26.19 |
7:31.12 |
8:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
9:41.77 |
10:47.74 |
11:53.83 |
13:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
14:07.31 |
15:13.93 |
|
|
|
|
3 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:01.50 |
2:06.74 |
3:12.60 |
4:18.79 |
16:41.52 |
|
|
|
|
|
|
5:25.37 |
6:32.15 |
7:39.59 |
8:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
9:55.07 |
11:02.71 |
12:10.46 |
13:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
14:26.93 |
15:35.41 |
|
|
|
|
4 |
Mads Midboll |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:03.19 |
2:10.70 |
3:18.73 |
4:27.44 |
17:09.17 |
|
|
|
|
|
|
5:37.49 |
6:46.71 |
7:55.57 |
9:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:13.71 |
11:23.27 |
12:32.86 |
13:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
14:51.13 |
16:01.81 |
|
|
|
|
5 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:04.88 |
2:12.93 |
3:21.68 |
4:29.99 |
17:15.62 |
|
|
|
|
|
|
5:38.40 |
6:47.11 |
7:56.42 |
9:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10:14.96 |
11:24.70 |
12:34.60 |
13:45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
14:55.99 |
16:06.64 |
|
|
|
|
6 |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
Simklubben S 02 |
|
1:01.60 |
2:08.29 |
3:15.67 |
4:26.04 |
17:26.78 |
|
|
|
|
|
|
5:36.61 |
6:46.12 |
7:57.47 |
9:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
10:17.69 |
11:29.11 |
12:40.26 |
13:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
15:04.07 |
16:15.75 |
|
|
|
|
7 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:06.63 |
2:16.85 |
3:27.69 |
4:39.45 |
17:55.23 |
|
|
|
|
|
|
5:51.76 |
7:04.16 |
8:16.92 |
9:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
10:41.99 |
11:54.27 |
13:06.85 |
14:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
15:32.06 |
16:44.74 |
|
|
|
|
8 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:05.46 |
2:16.09 |
3:29.89 |
4:42.87 |
18:32.47 |
|
|
|
|
|
|
5:57.09 |
8:16.96 |
8:25.58 |
9:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:55.48 |
12:12.40 |
13:28.97 |
14:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
16:04.30 |
17:19.06 |
|
|
|
|
9 |
Jesper Eklund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:07.31 |
2:19.89 |
3:32.99 |
4:46.87 |
18:36.29 |
|
|
|
|
|
|
6:00.95 |
7:16.13 |
8:30.69 |
9:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11:01.51 |
12:16.68 |
13:32.15 |
14:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
16:04.12 |
17:20.49 |
|
|
|
|
10 |
Rick Cuperus |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:08.77 |
2:21.99 |
3:36.06 |
4:50.97 |
18:57.46 |
|
|
|
|
|
|
6:06.71 |
7:22.96 |
8:39.48 |
9:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.71 |
12:31.44 |
13:49.41 |
15:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:25.87 |
17:42.84 |
|
|
|
|
11 |
Victor Engqvist |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
1:09.80 |
2:25.06 |
3:41.05 |
4:57.17 |
19:03.27 |
|
|
|
|
|
|
6:13.49 |
7:29.94 |
8:47.36 |
10:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.47 |
12:39.75 |
13:57.09 |
15:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
16:31.97 |
17:49.03 |
|
|
|
|
12 |
William Brink |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:12.88 |
2:31.41 |
3:50.45 |
5:10.47 |
20:00.83 |
|
|
|
|
|
|
6:30.35 |
7:50.14 |
9:10.50 |
10:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.37 |
13:15.17 |
14:36.67 |
15:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
17:20.95 |
18:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
14:21 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
15:18 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
37.97 |
1:21.91 |
2:07.85 |
|
2:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
32.19 |
1:11.37 |
1:53.39 |
|
2:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Steindl |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
30.49 |
1:06.02 |
1:42.72 |
|
2:19.83 |
|
2 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
30.52 |
1:05.27 |
1:42.36 |
|
2:20.43 |
|
3 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.40 |
1:13.60 |
2:00.70 |
|
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Malm |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.82 |
1:00.19 |
1:32.25 |
|
2:05.99 |
|
2 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.38 |
1:03.20 |
1:37.40 |
|
2:10.32 |
|
3 |
Joachim Bratt |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.76 |
1:03.19 |
1:37.71 |
|
2:11.62 |
|
4 |
Frederik Nerving |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.16 |
1:04.15 |
1:39.21 |
|
2:13.56 |
|
5 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
30.07 |
1:04.17 |
1:39.20 |
|
2:13.99 |
|
6 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
29.56 |
1:03.75 |
1:39.55 |
|
2:16.27 |
|
7 |
Patrik Löfgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.22 |
1:04.46 |
1:39.91 |
|
2:16.61 |
|
8 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
28.99 |
1:02.57 |
1:38.66 |
|
2:18.18 |
|
9 |
David Larsson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
30.05 |
1:04.96 |
1:41.03 |
|
2:18.21 |
|
10 |
Frederik Galving |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.30 |
1:06.88 |
1:43.73 |
|
2:18.43 |
|
11 |
Oskar Hanstål |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.41 |
1:05.86 |
1:42.48 |
|
2:18.55 |
|
12 |
Niclas Hvalgren |
1995 |
Simklubben Laxen |
|
29.24 |
1:03.86 |
1:41.20 |
|
2:19.39 |
|
13 |
Filip Svedberg |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
29.83 |
1:04.42 |
1:41.33 |
|
2:19.46 |
|
14 |
Henrik Aspegren |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
31.34 |
1:07.37 |
1:44.24 |
|
2:20.84 |
|
15 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
29.50 |
1:05.20 |
1:41.79 |
|
2:21.53 |
|
16 |
Mikkel Handberg |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.16 |
1:07.48 |
1:44.62 |
|
2:21.55 |
|
17 |
Gustav P Henriksen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.25 |
1:07.51 |
1:44.86 |
|
2:23.32 |
|
18 |
Erik Nicklasson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.12 |
1:06.69 |
1:44.61 |
|
2:23.83 |
|
19 |
Nikola Mackic |
1999 |
Simklubben Laxen |
|
31.03 |
1:07.12 |
1:46.19 |
|
2:26.21 |
|
20 |
Victor Engqvist |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
31.92 |
1:09.46 |
1:47.76 |
|
2:26.49 |
|
21 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.17 |
1:09.23 |
1:48.53 |
|
2:27.95 |
|
22 |
Jakob Clemedtson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
30.87 |
1:07.82 |
1:46.95 |
|
2:29.07 |
|
23 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
Göteborg Sim |
|
33.70 |
1:13.31 |
1:54.13 |
|
2:32.69 |
|
24 |
Mads Andersen |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.95 |
1:11.03 |
1:52.86 |
|
2:34.72 |
|
25 |
Steinar Melstein Johannes |
1996 |
Ullensakersvømmerne |
|
33.86 |
1:13.27 |
1:55.83 |
|
2:38.88 |
|
26 |
Sean Jentz |
1996 |
Kalmar Simsällskap |
|
32.22 |
1:12.08 |
1:55.28 |
|
2:40.65 |
|
27 |
Anton Kilander |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
37.80 |
1:21.70 |
2:12.71 |
|
3:07.65 |
|
- |
Sherman Cheng |
1999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
15:18 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
16:22 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.36 |
1:16.68 |
2:00.29 |
|
2:36.77 |
|
2 |
Thea Helene Kristiansen |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.74 |
1:15.05 |
2:02.00 |
|
2:38.69 |
|
3 |
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
35.41 |
1:18.95 |
2:03.47 |
|
2:41.93 |
|
4 |
Timea Aspegren |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
36.57 |
1:19.41 |
2:08.94 |
|
2:45.52 |
|
5 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
35.83 |
1:18.57 |
2:09.44 |
|
2:45.98 |
|
6 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
36.83 |
1:20.21 |
2:08.21 |
|
2:46.19 |
|
7 |
Nadija Sabic |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.98 |
1:21.87 |
2:10.03 |
|
2:47.87 |
|
8 |
Nikita Kapron |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
36.33 |
1:18.82 |
2:08.67 |
|
2:48.00 |
|
9 |
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
36.84 |
1:22.38 |
2:11.24 |
|
2:50.34 |
|
10 |
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.98 |
1:20.78 |
2:11.51 |
|
2:50.76 |
|
11 |
Felicia Järvikari |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
38.24 |
1:23.58 |
2:12.53 |
|
2:51.61 |
|
12 |
Jazmina Hedqvist |
2002 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
37.40 |
1:26.31 |
2:13.96 |
|
2:52.52 |
|
13 |
Malin Vestman |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
39.02 |
1:29.09 |
2:16.51 |
|
2:55.53 |
|
14 |
Wilma Holmertz |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.55 |
1:27.01 |
2:15.11 |
|
2:55.91 |
|
15 |
Vera Karlsson |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
37.65 |
1:24.29 |
2:15.00 |
|
2:56.31 |
|
16 |
Emmie Davis |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.63 |
1:25.27 |
2:16.38 |
|
2:56.38 |
|
17 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
37.17 |
1:22.76 |
2:19.52 |
|
2:58.66 |
|
18 |
Nellie Myrlander |
2003 |
Nässjö SLS |
|
39.28 |
1:29.15 |
2:21.57 |
|
3:02.21 |
|
19 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
38.35 |
1:26.10 |
2:19.53 |
|
3:02.28 |
|
20 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
43.20 |
1:35.91 |
2:23.43 |
|
3:05.13 |
|
21 |
Hanna Mirkhan |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
40.88 |
1:31.27 |
2:26.55 |
|
3:06.25 |
|
22 |
Wilma Carlheim |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
41.70 |
1:34.16 |
2:25.43 |
|
3:08.60 |
|
23 |
Lisa Flaa |
2002 |
Nässjö SLS |
|
43.01 |
1:33.69 |
2:28.22 |
|
3:11.24 |
|
24 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
42.23 |
1:32.36 |
2:30.04 |
|
3:11.76 |
|
25 |
Celie Augustsson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
46.30 |
1:38.58 |
2:39.05 |
|
3:20.86 |
|
26 |
Ida Rudelius |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
45.53 |
1:39.53 |
2:39.01 |
|
3:21.75 |
|
27 |
Alba Arberg |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
53.98 |
1:48.55 |
2:44.33 |
|
3:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
32.72 |
1:12.03 |
1:53.63 |
|
2:28.89 |
|
2 |
Wilma Johansson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.66 |
1:15.46 |
1:58.60 |
|
2:34.06 |
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
33.86 |
1:14.71 |
2:01.10 |
|
2:36.66 |
|
4 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.53 |
1:16.21 |
2:01.81 |
|
2:37.47 |
|
5 |
Andrea Reinhold |
2001 |
Göteborg Sim |
|
35.16 |
1:18.34 |
2:04.00 |
|
2:41.21 |
|
6 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
36.44 |
1:21.74 |
2:09.28 |
|
2:44.77 |
|
7 |
Thyra Melander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.07 |
1:20.51 |
2:10.72 |
|
2:49.89 |
|
8 |
Erika Tudegård |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.67 |
1:25.58 |
2:14.23 |
|
2:52.56 |
|
9 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
Elverum Svømming |
|
34.17 |
1:19.50 |
2:11.25 |
|
2:52.78 |
|
10 |
Felicia Claesén |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
37.60 |
1:21.90 |
2:14.00 |
|
2:54.55 |
|
11 |
Thea Ekström |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
39.54 |
1:30.51 |
2:20.76 |
|
2:59.24 |
|
12 |
Adna Drincic |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
37.87 |
1:27.98 |
2:19.73 |
|
3:00.24 |
|
13 |
Fanny Klasson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.59 |
1:23.86 |
2:20.89 |
|
3:01.10 |
|
14 |
Matilda Mild |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
41.87 |
1:33.60 |
2:25.27 |
|
3:06.37 |
|
15 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
44.22 |
1:35.05 |
2:31.80 |
|
3:15.95 |
|
- |
Alice Almén |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Alice Thörnros |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.68 |
1:08.69 |
1:55.27 |
|
2:30.43 |
|
2 |
Tea Gladher |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
31.17 |
1:13.34 |
1:58.04 |
|
2:33.71 |
|
3 |
Liva Schmid |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.18 |
1:14.73 |
1:58.20 |
|
2:34.33 |
|
4 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.64 |
1:14.98 |
1:58.79 |
|
2:35.64 |
|
5 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
34.47 |
1:15.49 |
2:00.04 |
|
2:35.85 |
|
6 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
36.55 |
1:18.08 |
2:04.98 |
|
2:42.60 |
|
7 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
Göteborg Sim |
|
34.35 |
1:20.05 |
2:07.57 |
|
2:42.62 |
|
8 |
Maria Olsen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.66 |
1:16.90 |
2:06.18 |
|
2:43.17 |
|
9 |
Elin Ljunggren |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
34.85 |
1:21.05 |
2:08.45 |
|
2:45.48 |
|
10 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
35.67 |
1:23.40 |
2:07.21 |
|
2:45.60 |
|
11 |
Camilla Melstein Johannes |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
36.13 |
1:22.34 |
2:09.57 |
|
2:46.27 |
|
12 |
Clara Momats |
2000 |
Örebro Simallians |
|
36.29 |
1:19.17 |
2:08.36 |
|
2:46.40 |
|
13 |
Anna Sjölund |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.44 |
1:16.76 |
2:06.28 |
|
2:46.45 |
|
14 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
36.14 |
1:22.73 |
2:10.02 |
|
2:47.05 |
|
15 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
36.93 |
1:23.61 |
2:14.10 |
|
2:53.03 |
|
16 |
Matilda Savén |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.56 |
1:20.26 |
2:15.73 |
|
2:53.65 |
|
17 |
Andrea Palm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
38.67 |
1:26.07 |
2:17.61 |
|
2:55.46 |
|
18 |
Sanna Gildert |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
39.44 |
1:24.91 |
2:14.82 |
|
2:55.67 |
|
19 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
Elverum Svømming |
|
39.29 |
1:27.31 |
2:17.16 |
|
2:58.66 |
|
20 |
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.50 |
1:25.58 |
2:20.59 |
|
2:59.59 |
|
21 |
Vendela Augustsson |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
39.58 |
1:26.94 |
2:18.95 |
|
2:59.76 |
|
22 |
Henriette Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
40.55 |
1:26.75 |
2:20.96 |
|
3:00.64 |
|
23 |
Ida Frössberg |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.64 |
1:30.29 |
2:27.33 |
|
3:08.77 |
|
24 |
Lovisa Persson |
2000 |
Eksjö Sim- o Livräddnings SS |
|
42.32 |
1:30.52 |
2:28.10 |
|
3:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
29.59 |
1:06.71 |
1:47.49 |
|
2:18.61 |
|
2 |
Vilma Ekström |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
31.05 |
1:10.93 |
1:50.66 |
|
2:24.42 |
|
3 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.32 |
1:10.95 |
1:52.06 |
|
2:26.05 |
|
4 |
Jessica Billquist |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
30.17 |
1:10.69 |
1:51.33 |
|
2:26.59 |
|
5 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
32.30 |
1:12.39 |
1:52.66 |
|
2:27.32 |
|
6 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.99 |
1:07.48 |
1:52.27 |
|
2:27.38 |
|
7 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
31.42 |
1:10.85 |
1:52.90 |
|
2:28.19 |
|
8 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.92 |
1:10.69 |
1:54.40 |
|
2:28.83 |
|
9 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.88 |
1:11.76 |
1:55.63 |
|
2:29.64 |
|
10 |
Johanna Pettersson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.27 |
1:09.24 |
1:55.92 |
|
2:29.81 |
|
11 |
Alice Müllern |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.78 |
1:13.03 |
1:55.72 |
|
2:30.13 |
|
12 |
Emma Wahlund |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
32.90 |
1:12.68 |
1:53.37 |
|
2:30.16 |
|
13 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
31.82 |
1:10.35 |
1:56.81 |
|
2:30.56 |
|
14 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.53 |
1:11.14 |
1:56.74 |
|
2:31.17 |
|
15 |
Elise Skjæveland |
1997 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.01 |
1:12.30 |
1:56.69 |
|
2:31.69 |
|
16 |
Caroline Speiner |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.34 |
1:13.35 |
1:55.72 |
|
2:31.88 |
|
17 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.33 |
1:11.62 |
1:57.94 |
|
2:32.63 |
|
18 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
30.39 |
1:09.84 |
2:00.15 |
|
2:32.65 |
|
18 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
32.37 |
1:12.26 |
1:58.55 |
|
2:32.65 |
|
20 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
32.95 |
1:16.42 |
1:58.14 |
|
2:33.14 |
|
21 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
33.55 |
1:13.75 |
1:58.91 |
|
2:33.77 |
|
22 |
Amanda Andersson |
1996 |
Uddevalla Sim |
|
31.80 |
1:12.60 |
1:59.18 |
|
2:34.41 |
|
23 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.90 |
1:12.04 |
2:00.40 |
|
2:35.08 |
|
24 |
Ebba Stillman |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
31.36 |
1:11.73 |
1:58.97 |
|
2:35.11 |
|
25 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
33.05 |
1:13.91 |
2:00.64 |
|
2:35.55 |
|
26 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.43 |
1:12.37 |
2:00.37 |
|
2:35.95 |
|
27 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
33.41 |
1:15.07 |
2:00.87 |
|
2:36.39 |
|
28 |
Therése Bergström |
1987 |
Linköpings Allmänna SS |
|
32.65 |
1:15.47 |
1:59.12 |
|
2:36.50 |
|
29 |
Emily Brophy |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.53 |
1:10.78 |
1:59.55 |
|
2:36.58 |
|
30 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
31.64 |
1:13.16 |
2:01.59 |
|
2:37.59 |
|
31 |
Lina Berg |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
34.39 |
1:18.65 |
2:01.46 |
|
2:38.01 |
|
32 |
Thea Skjæveland |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
36.74 |
1:17.94 |
2:01.67 |
|
2:38.71 |
|
33 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
33.45 |
1:16.30 |
2:00.79 |
|
2:38.76 |
|
34 |
Matilda Andersson |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.28 |
1:16.16 |
2:03.50 |
|
2:40.37 |
|
35 |
Annie Jensen |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.93 |
1:15.69 |
2:04.31 |
|
2:40.62 |
|
36 |
Emma Johansson |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
32.27 |
1:14.55 |
2:02.94 |
|
2:41.79 |
|
37 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
35.21 |
1:17.13 |
2:04.68 |
|
2:41.89 |
|
38 |
Alma Fransson |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.99 |
1:18.31 |
2:05.28 |
|
2:42.21 |
|
39 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
34.32 |
1:19.37 |
2:05.59 |
|
2:42.54 |
|
40 |
Sara Rasmussen |
1997 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.17 |
1:16.22 |
2:05.20 |
|
2:42.55 |
|
41 |
Emma Roos |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.44 |
1:18.95 |
2:07.38 |
|
2:42.57 |
|
42 |
Elise Gidlöf |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.69 |
1:20.43 |
2:06.20 |
|
2:42.87 |
|
43 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.90 |
1:20.59 |
2:05.78 |
|
2:44.05 |
|
44 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
35.14 |
1:18.54 |
2:07.13 |
|
2:44.22 |
|
45 |
Ellen Lindeby |
1999 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.96 |
1:17.09 |
2:07.61 |
|
2:44.76 |
|
46 |
Emma Hansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.14 |
1:21.08 |
2:07.23 |
|
2:45.24 |
|
47 |
Linnea Waldemarsson |
1996 |
Hultsfreds Simsällskap |
|
34.36 |
1:16.77 |
2:07.71 |
|
2:45.56 |
|
48 |
Beatrice Andersson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.38 |
1:18.27 |
2:07.72 |
|
2:47.80 |
|
49 |
Sanna Westerberg |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
33.01 |
1:16.90 |
2:08.30 |
|
2:49.00 |
|
50 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
Ullensakersvømmerne |
|
37.51 |
1:23.41 |
2:11.67 |
|
2:49.65 |
|
51 |
Denise Persson |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
37.09 |
1:21.78 |
2:09.20 |
|
2:49.84 |
|
52 |
Isabella Brogren |
1999 |
Simklubben S 02 |
|
37.92 |
1:25.59 |
2:17.36 |
|
2:54.69 |
|
53 |
Ellen Carlsson |
1999 |
Hultsfreds Simsällskap |
|
37.81 |
1:26.99 |
2:16.30 |
|
2:54.99 |
|
54 |
Wilma Rönnäng |
1998 |
Värnamo Simsällskap |
|
37.72 |
1:25.29 |
2:18.59 |
|
2:56.22 |
|
55 |
Elin Nilsson |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.04 |
1:25.85 |
2:19.34 |
|
2:58.87 |
|
56 |
Amanda Kullander |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
39.57 |
1:29.45 |
2:20.17 |
|
2:59.99 |
|
57 |
Maria Björnberg |
1998 |
Västerviks Simsällskap |
|
37.27 |
1:27.90 |
2:20.57 |
|
3:03.01 |
|
58 |
Evelina Thollström |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
41.59 |
1:34.26 |
2:31.10 |
|
3:13.86 |
|
- |
Klara Leijon |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Erika Rönnbäck |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Miranda Arvidsson |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
16:22 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
17:07 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:06.28 |
2:19.52 |
3:33.54 |
|
4:45.81 |
|
2 |
Erik Stensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:11.32 |
2:28.97 |
3:47.90 |
|
5:04.03 |
|
3 |
Daniel Öhman |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
1:14.22 |
2:34.73 |
3:56.40 |
|
5:12.69 |
|
4 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.58 |
2:37.57 |
4:00.33 |
|
5:18.65 |
|
5 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:14.24 |
2:37.48 |
4:01.10 |
|
5:19.80 |
|
6 |
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
1:15.88 |
2:39.61 |
4:02.58 |
|
5:23.32 |
|
7 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:17.78 |
2:42.52 |
4:05.87 |
|
5:25.44 |
|
8 |
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:18.13 |
2:41.97 |
4:07.28 |
|
5:30.25 |
|
9 |
Carl Löfgren |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:20.85 |
2:47.76 |
4:14.78 |
|
5:37.62 |
|
10 |
Kemal Cikota |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:17.81 |
2:45.76 |
4:13.71 |
|
5:40.18 |
|
11 |
Eldin Nukovic |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:19.52 |
2:47.45 |
4:16.70 |
|
5:42.01 |
|
12 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:20.50 |
2:50.45 |
4:20.53 |
|
5:43.76 |
|
13 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:20.81 |
2:49.52 |
4:19.54 |
|
5:44.49 |
|
14 |
Leo Pekberg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:17.04 |
2:45.87 |
4:15.76 |
|
5:46.11 |
|
15 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:21.61 |
2:51.16 |
4:21.87 |
|
5:48.93 |
|
16 |
Henrik Duong |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:20.93 |
2:51.87 |
4:24.80 |
|
5:53.68 |
|
17 |
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:20.48 |
2:52.02 |
4:25.29 |
|
5:55.03 |
|
18 |
Phille Andersson Sandwall |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:29.10 |
3:06.38 |
4:43.40 |
|
6:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.48 |
2:18.75 |
3:32.15 |
|
4:44.62 |
|
2 |
Naevid Kiasat |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:08.08 |
2:24.27 |
3:42.35 |
|
5:03.39 |
|
3 |
Felix Öberg |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
1:11.99 |
2:33.28 |
3:55.80 |
|
5:13.11 |
|
4 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.05 |
2:33.24 |
3:55.01 |
|
5:13.46 |
|
5 |
Philip Andersson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:16.06 |
2:38.86 |
3:59.58 |
|
5:15.15 |
|
6 |
Sivert Høgevold |
2001 |
Elverum Svømming |
|
1:13.80 |
2:34.87 |
3:56.75 |
|
5:16.18 |
|
7 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
Hamar IL |
|
1:13.85 |
2:43.11 |
4:13.85 |
|
5:40.32 |
|
8 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
1:23.39 |
2:56.05 |
4:29.10 |
|
5:59.20 |
|
- |
Filip Vukovic |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:03.10 |
2:12.16 |
3:19.94 |
|
4:24.57 |
|
2 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:03.18 |
2:12.50 |
3:20.43 |
|
4:25.11 |
|
3 |
Viktor Svan |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:03.95 |
2:13.97 |
3:25.41 |
|
4:36.22 |
|
4 |
Marcus Holmquist |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:04.02 |
2:15.38 |
3:27.48 |
|
4:37.54 |
|
5 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:05.92 |
2:18.17 |
3:30.36 |
|
4:43.09 |
|
6 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:06.87 |
2:19.65 |
3:33.92 |
|
4:45.23 |
|
7 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:05.94 |
2:19.72 |
3:34.65 |
|
4:48.78 |
|
8 |
Gabriel Hansson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:08.29 |
2:24.65 |
3:42.36 |
|
4:55.31 |
|
9 |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:06.97 |
2:23.82 |
3:42.83 |
|
4:58.72 |
|
10 |
Jesper Danielsson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:07.73 |
2:25.97 |
3:45.18 |
|
5:01.74 |
|
11 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:11.41 |
2:29.92 |
3:48.37 |
|
5:02.69 |
|
12 |
Hans Gustafsson |
2000 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:10.63 |
2:27.90 |
3:48.43 |
|
5:08.58 |
|
13 |
Jesper Jönsson |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
1:12.73 |
2:34.73 |
3:56.91 |
|
5:13.06 |
|
14 |
Herman Johansson |
2000 |
Hultsfreds Simsällskap |
|
1:10.47 |
2:32.91 |
3:58.21 |
|
5:20.98 |
|
15 |
Rasmus Johansson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:15.95 |
2:40.71 |
4:02.91 |
|
5:22.22 |
|
16 |
Bartosz Michno |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:31.56 |
3:22.27 |
5:08.60 |
|
6:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
58.52 |
2:01.11 |
3:02.96 |
|
4:02.09 |
|
2 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
58.91 |
2:00.79 |
3:02.35 |
|
4:02.11 |
|
3 |
Christopher Jedel |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
59.27 |
2:02.68 |
3:06.46 |
|
4:10.43 |
|
4 |
Filip Grimberg |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:00.15 |
2:05.20 |
3:09.61 |
|
4:12.86 |
|
5 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:00.82 |
2:05.88 |
3:11.67 |
|
4:15.79 |
|
6 |
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:02.02 |
2:07.03 |
3:12.77 |
|
4:16.64 |
|
7 |
Joachim Bratt |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:02.46 |
2:08.69 |
3:15.06 |
|
4:16.93 |
|
8 |
Mads Midboll |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:01.50 |
2:07.77 |
3:14.33 |
|
4:16.95 |
|
9 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:02.42 |
2:08.81 |
3:16.11 |
|
4:21.65 |
|
10 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
1:01.85 |
2:10.48 |
3:19.66 |
|
4:26.73 |
|
11 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:00.51 |
2:09.44 |
3:19.76 |
|
4:27.15 |
|
12 |
Anton Schough |
1998 |
Örebro Simallians |
|
1:02.44 |
2:10.84 |
3:21.00 |
|
4:27.29 |
|
13 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:02.27 |
2:11.00 |
3:21.01 |
|
4:28.85 |
|
14 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:02.94 |
2:10.41 |
3:20.36 |
|
4:28.93 |
|
15 |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
Simklubben S 02 |
|
58.90 |
2:08.35 |
3:18.39 |
|
4:29.14 |
|
16 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
Elverum Svømming |
|
1:03.17 |
2:11.54 |
3:21.11 |
|
4:29.60 |
|
17 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:03.81 |
2:12.66 |
3:22.33 |
|
4:30.76 |
|
18 |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
1:02.89 |
2:11.03 |
3:22.53 |
|
4:33.31 |
|
19 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:04.72 |
2:15.30 |
3:27.18 |
|
4:37.47 |
|
20 |
Daniel Olsson |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:02.56 |
2:12.87 |
3:25.11 |
|
4:38.33 |
|
21 |
Philip Bergstedt |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:06.79 |
2:18.80 |
3:31.86 |
|
4:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
17:07 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
18:39 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:39 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
19:22 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vemund Hoset |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
43.27 |
1:31.10 |
2:19.39 |
|
3:05.00 |
|
2 |
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
44.16 |
1:33.31 |
2:22.38 |
|
3:10.04 |
|
3 |
Oscar Grönborg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
43.59 |
1:34.35 |
2:24.30 |
|
3:13.27 |
|
4 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
47.45 |
1:43.43 |
2:41.72 |
|
3:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
35.33 |
1:16.96 |
1:59.69 |
|
2:41.76 |
|
2 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
38.91 |
1:23.74 |
2:10.38 |
|
2:56.36 |
|
3 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.22 |
1:24.36 |
2:13.84 |
|
3:02.41 |
|
4 |
Max Ekelund |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
40.32 |
1:26.63 |
2:15.82 |
|
3:04.17 |
|
5 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
Elverum Svømming |
|
42.65 |
1:30.52 |
2:19.75 |
|
3:09.76 |
|
6 |
Filip Nilsson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
44.06 |
1:33.44 |
2:23.45 |
|
3:10.59 |
|
7 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
41.84 |
1:31.90 |
2:24.26 |
|
3:15.09 |
|
8 |
Albert Oscarsson |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
44.82 |
1:35.92 |
2:29.27 |
|
3:21.37 |
|
9 |
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
44.64 |
1:37.41 |
2:31.66 |
|
3:25.43 |
|
10 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
47.67 |
1:41.85 |
2:39.12 |
|
3:34.77 |
|
11 |
Erik Kromnow |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
47.15 |
1:41.92 |
2:40.56 |
|
3:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
33.65 |
1:12.54 |
1:53.26 |
|
2:35.04 |
|
2 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
Elverum Svømming |
|
35.45 |
1:15.00 |
1:56.10 |
|
2:35.30 |
|
3 |
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
37.32 |
1:19.78 |
2:01.77 |
|
2:42.92 |
|
4 |
Erik Ohlsén |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
36.68 |
1:18.93 |
2:02.46 |
|
2:45.59 |
|
5 |
Marcus Vilhelmsson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
37.28 |
1:20.08 |
2:04.32 |
|
2:48.87 |
|
6 |
Robin Pettersson |
2000 |
Värnamo Simsällskap |
|
39.47 |
1:26.99 |
2:15.48 |
|
3:03.01 |
|
- |
Victor Castenson |
2000 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gulliver Koch |
1992 |
Uddevalla Sim |
|
32.26 |
1:07.78 |
1:44.12 |
|
2:21.31 |
|
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
32.86 |
1:08.63 |
1:45.30 |
|
2:21.77 |
|
3 |
Joakim Löfgren |
1992 |
Simklubben Laxen |
|
33.71 |
1:11.38 |
1:49.77 |
|
2:29.15 |
|
4 |
Felix Nilsson |
1990 |
Simklubben Laxen |
|
33.24 |
1:11.58 |
1:50.57 |
|
2:29.97 |
|
5 |
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
33.79 |
1:12.37 |
1:51.85 |
|
2:31.47 |
|
6 |
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
34.05 |
1:12.65 |
1:52.88 |
|
2:31.55 |
|
7 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
34.61 |
1:13.91 |
1:53.17 |
|
2:32.25 |
|
8 |
Benjamin Lindberg |
1995 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
32.90 |
1:11.90 |
1:52.73 |
|
2:33.34 |
|
9 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
33.96 |
1:14.16 |
1:54.23 |
|
2:34.29 |
|
10 |
Jesper Eklund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
34.04 |
1:13.23 |
1:53.69 |
|
2:35.03 |
|
11 |
Tom Andersson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
|
33.85 |
1:12.07 |
1:52.90 |
|
2:35.14 |
|
12 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
35.25 |
1:16.19 |
1:57.65 |
|
2:38.68 |
|
13 |
Patrik Löfgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.43 |
1:15.18 |
1:56.73 |
|
2:39.25 |
|
14 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
35.48 |
1:15.81 |
1:58.22 |
|
2:40.67 |
|
14 |
Robin Fröstberg |
1996 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.58 |
1:16.28 |
1:58.33 |
|
2:40.67 |
|
16 |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.13 |
1:16.67 |
1:58.78 |
|
2:41.31 |
|
17 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.62 |
1:18.68 |
2:01.36 |
|
2:42.73 |
|
18 |
David Larsson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.51 |
1:18.53 |
2:00.91 |
|
2:43.56 |
|
19 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
37.91 |
1:20.73 |
2:03.08 |
|
2:45.61 |
|
20 |
Gustav Henell |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.32 |
1:19.36 |
2:02.79 |
|
2:46.55 |
|
21 |
Alexander Ström |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.79 |
1:19.69 |
2:04.52 |
|
2:49.10 |
|
22 |
Henrik Dahl Østrøm |
1998 |
Ullensakersvømmerne |
|
37.86 |
1:20.94 |
2:05.69 |
|
2:49.49 |
|
23 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
Hamar IL |
|
36.92 |
1:19.68 |
2:04.82 |
|
2:50.88 |
|
24 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
37.85 |
1:22.07 |
2:08.87 |
|
2:53.20 |
|
25 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
Göteborg Sim |
|
39.45 |
1:25.32 |
2:12.40 |
|
2:59.39 |
|
26 |
Elias Kromnow |
1999 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.70 |
1:20.64 |
2:10.63 |
|
3:04.98 |
|
- |
Anton Kilander |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sebastian Dobrescu |
1994 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Stefan Phung |
1997 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
19:22 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
18:54 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.36 |
2:24.55 |
3:39.28 |
4:54.66 |
9:50.15 |
|
|
|
|
|
|
6:09.83 |
7:23.53 |
8:37.38 |
|
|
|
2 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
Elverum Svømming |
|
1:13.82 |
2:33.10 |
3:52.56 |
5:10.47 |
10:24.44 |
|
|
|
|
|
|
6:30.21 |
7:50.86 |
9:09.98 |
|
|
|
3 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:14.06 |
2:34.99 |
3:56.39 |
5:16.66 |
10:31.95 |
|
|
|
|
|
|
6:36.29 |
7:56.41 |
9:15.44 |
|
|
|
4 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:15.02 |
2:35.64 |
3:56.89 |
5:17.44 |
10:35.92 |
|
|
|
|
|
|
6:37.67 |
7:58.61 |
9:18.21 |
|
|
|
5 |
Nadija Sabic |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:18.60 |
2:43.71 |
4:07.50 |
5:32.12 |
10:56.93 |
|
|
|
|
|
|
6:57.19 |
8:19.70 |
9:39.62 |
|
|
|
6 |
Felicia Järvikari |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:17.33 |
2:41.87 |
4:07.64 |
5:31.37 |
10:57.03 |
|
|
|
|
|
|
6:56.90 |
8:19.11 |
9:40.03 |
|
|
|
7 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:22.56 |
2:50.62 |
4:16.79 |
5:43.91 |
11:25.49 |
|
|
|
|
|
|
7:10.20 |
8:35.66 |
10:01.66 |
|
|
|
- |
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:09.39 |
2:23.53 |
3:37.46 |
4:51.57 |
9:45.33 |
|
|
|
|
|
|
6:05.87 |
7:19.81 |
8:33.49 |
|
|
|
2 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:13.06 |
2:32.80 |
3:53.11 |
5:12.93 |
10:27.86 |
|
|
|
|
|
|
6:33.09 |
7:53.00 |
9:11.79 |
|
|
|
3 |
Agnes Arberg |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:13.77 |
2:32.18 |
3:51.72 |
5:12.62 |
10:36.63 |
|
|
|
|
|
|
6:34.62 |
7:56.11 |
9:17.73 |
|
|
|
4 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:15.16 |
2:36.51 |
3:58.05 |
5:19.57 |
10:37.78 |
|
|
|
|
|
|
6:40.63 |
8:01.99 |
9:22.13 |
|
|
|
5 |
Alice Thörnros |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:17.73 |
2:43.21 |
4:07.96 |
5:32.19 |
10:57.20 |
|
|
|
|
|
|
6:55.84 |
8:19.32 |
9:40.68 |
|
|
|
6 |
Matilda Brink |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:18.15 |
2:41.60 |
4:05.08 |
5:28.17 |
11:04.62 |
|
|
|
|
|
|
6:52.76 |
8:17.59 |
9:41.72 |
|
|
|
7 |
Fanny Klasson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:18.28 |
2:44.65 |
4:12.01 |
5:38.82 |
11:28.32 |
|
|
|
|
|
|
7:07.00 |
8:35.97 |
10:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.11 |
2:23.27 |
3:37.74 |
4:52.10 |
9:46.30 |
|
|
|
|
|
|
6:06.67 |
7:20.91 |
8:35.27 |
|
|
|
2 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:11.99 |
2:28.66 |
3:45.41 |
5:01.77 |
10:03.59 |
|
|
|
|
|
|
6:18.32 |
7:34.11 |
8:49.53 |
|
|
|
3 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:11.81 |
2:28.92 |
3:46.13 |
5:03.23 |
10:05.84 |
|
|
|
|
|
|
6:20.44 |
7:37.39 |
8:53.24 |
|
|
|
4 |
Andrea Palm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:14.16 |
2:33.69 |
3:51.56 |
5:10.44 |
10:17.82 |
|
|
|
|
|
|
6:27.74 |
7:45.30 |
9:02.95 |
|
|
|
5 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.17 |
2:31.36 |
3:49.81 |
5:08.55 |
10:17.95 |
|
|
|
|
|
|
6:26.40 |
7:44.21 |
9:01.84 |
|
|
|
6 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:14.31 |
2:33.85 |
3:53.87 |
5:13.58 |
10:28.49 |
|
|
|
|
|
|
6:32.04 |
7:51.38 |
9:10.50 |
|
|
|
7 |
Alice Arberg |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:15.11 |
2:35.84 |
3:57.91 |
5:19.63 |
10:53.35 |
|
|
|
|
|
|
6:42.54 |
8:06.45 |
9:30.45 |
|
|
|
8 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:13.86 |
2:35.17 |
3:58.71 |
5:22.70 |
10:56.72 |
|
|
|
|
|
|
6:47.21 |
8:12.62 |
9:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
1:05.17 |
2:14.74 |
3:25.16 |
4:36.04 |
9:14.80 |
|
|
|
|
|
|
5:45.05 |
6:54.67 |
8:05.75 |
|
|
|
2 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.08 |
2:18.29 |
3:29.14 |
4:39.88 |
9:20.63 |
|
|
|
|
|
|
5:49.71 |
6:59.63 |
8:10.51 |
|
|
|
3 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:06.52 |
2:16.85 |
3:26.89 |
4:38.24 |
9:21.23 |
|
|
|
|
|
|
5:49.28 |
7:00.56 |
8:12.41 |
|
|
|
4 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.93 |
2:20.55 |
3:31.26 |
4:42.22 |
9:24.43 |
|
|
|
|
|
|
5:52.76 |
7:04.28 |
8:15.46 |
|
|
|
5 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
1:09.25 |
2:21.22 |
3:32.89 |
4:44.36 |
9:28.56 |
|
|
|
|
|
|
5:56.36 |
7:08.35 |
8:20.32 |
|
|
|
6 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.24 |
2:20.20 |
3:31.97 |
4:43.50 |
9:29.10 |
|
|
|
|
|
|
5:55.25 |
7:07.09 |
8:18.90 |
|
|
|
7 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
1:07.63 |
2:20.39 |
3:33.56 |
4:46.75 |
9:29.49 |
|
|
|
|
|
|
5:57.95 |
7:09.86 |
8:21.76 |
|
|
|
8 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
1:08.29 |
2:21.03 |
3:34.00 |
4:47.69 |
9:44.98 |
|
|
|
|
|
|
6:02.37 |
7:17.10 |
8:31.65 |
|
|
|
9 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:07.69 |
2:21.52 |
3:36.04 |
4:50.94 |
9:52.79 |
|
|
|
|
|
|
6:06.19 |
7:21.96 |
8:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:54 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
19:16 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
19:16 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
20:10 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Natalie Noreblad |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
38.45 |
1:20.97 |
2:03.36 |
|
2:44.34 |
|
2 |
Nikita Kapron |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
37.98 |
1:20.66 |
2:04.11 |
|
2:44.82 |
|
3 |
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.03 |
1:22.42 |
2:04.71 |
|
2:45.36 |
|
4 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
39.48 |
1:22.53 |
2:05.43 |
|
2:45.44 |
|
5 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
39.11 |
1:21.90 |
2:04.40 |
|
2:45.98 |
|
6 |
Felicia Järvikari |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.48 |
1:22.69 |
2:06.30 |
|
2:46.81 |
|
7 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.44 |
1:23.17 |
2:06.13 |
|
2:48.85 |
|
8 |
Thea Helene Kristiansen |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
41.36 |
1:24.79 |
2:08.26 |
|
2:50.99 |
|
9 |
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
41.37 |
1:25.06 |
2:09.78 |
|
2:52.96 |
|
10 |
Ida Persson |
2002 |
Ljungby Simsällskap |
|
39.36 |
1:23.99 |
2:09.62 |
|
2:53.28 |
|
11 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
40.23 |
1:24.76 |
2:10.89 |
|
2:54.23 |
|
12 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
40.11 |
1:25.06 |
2:10.95 |
|
2:54.68 |
|
13 |
Vera Karlsson |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.00 |
1:24.53 |
2:11.64 |
|
2:55.53 |
|
14 |
Leia Karlsson |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
42.10 |
1:28.05 |
2:15.43 |
|
2:59.33 |
|
15 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
42.05 |
1:28.34 |
2:15.37 |
|
3:01.15 |
|
16 |
Tuva Pålsson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
42.04 |
1:29.72 |
2:18.14 |
|
3:01.57 |
|
17 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
44.90 |
1:32.99 |
2:20.48 |
|
3:05.33 |
|
18 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
45.42 |
1:35.61 |
2:23.43 |
|
3:09.08 |
|
19 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
46.45 |
1:35.56 |
2:24.62 |
|
3:11.75 |
|
20 |
Hannah Bondeson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
45.47 |
1:36.44 |
2:26.33 |
|
3:13.02 |
|
- |
Jane Elgh |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tove Lindén |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
36.18 |
1:16.52 |
1:58.51 |
|
2:38.92 |
|
2 |
Lamia Kaltak |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
38.37 |
1:19.60 |
2:02.47 |
|
2:44.14 |
|
3 |
Agnes Arberg |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.82 |
1:23.18 |
2:07.55 |
|
2:48.33 |
|
4 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.93 |
1:23.68 |
2:08.52 |
|
2:48.96 |
|
5 |
Alice Thörnros |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.97 |
1:25.39 |
2:09.89 |
|
2:52.68 |
|
6 |
Inez Jensen |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
41.18 |
1:26.99 |
2:14.12 |
|
3:00.36 |
|
7 |
Matilda Johansson |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
46.09 |
1:33.56 |
2:21.05 |
|
3:05.63 |
|
8 |
Matilda Brink |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
41.38 |
1:29.46 |
2:17.95 |
|
3:07.08 |
|
9 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
45.86 |
1:36.54 |
2:27.58 |
|
3:17.34 |
|
- |
Maria Duong |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Mariam Istiphan |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Brogger |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.52 |
1:11.24 |
1:49.33 |
|
2:26.24 |
|
2 |
Lova Andersson |
2000 |
Ljungby Simsällskap |
|
33.45 |
1:10.38 |
1:48.89 |
|
2:26.52 |
|
3 |
Sofie Kornbek |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35.36 |
1:13.04 |
1:51.96 |
|
2:30.43 |
|
4 |
Sofie Karlsson |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
37.34 |
1:18.46 |
1:58.59 |
|
2:35.27 |
|
5 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
35.85 |
1:15.28 |
1:56.40 |
|
2:35.56 |
|
6 |
Agnes Wedel |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
37.95 |
1:19.43 |
2:00.30 |
|
2:39.62 |
|
7 |
Clara Momats |
2000 |
Örebro Simallians |
|
39.26 |
1:21.76 |
2:03.02 |
|
2:43.04 |
|
8 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.35 |
1:19.58 |
2:01.82 |
|
2:43.18 |
|
9 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.29 |
1:21.08 |
2:02.79 |
|
2:43.97 |
|
10 |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
38.58 |
1:21.22 |
2:04.38 |
|
2:46.43 |
|
11 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
41.28 |
1:24.38 |
2:05.59 |
|
2:46.93 |
|
12 |
Elsa Sellmo |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
39.88 |
1:22.98 |
2:07.46 |
|
2:50.97 |
|
13 |
Emmy Jämtin |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.32 |
1:22.73 |
2:07.08 |
|
2:51.02 |
|
14 |
Vendela Augustsson |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
42.18 |
1:27.00 |
2:12.99 |
|
2:56.27 |
|
15 |
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.61 |
1:25.66 |
2:12.03 |
|
2:56.58 |
|
16 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
42.01 |
1:27.45 |
2:12.98 |
|
2:56.61 |
|
17 |
Vilde Bjørgo |
2000 |
Hamar IL |
|
41.74 |
1:28.37 |
2:16.16 |
|
3:02.50 |
|
18 |
Lovisa Persson |
2000 |
Eksjö Sim- o Livräddnings SS |
|
43.06 |
1:31.42 |
2:19.14 |
|
3:02.92 |
|
19 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
44.17 |
1:30.92 |
2:18.09 |
|
3:04.70 |
|
20 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
Elverum Svømming |
|
44.22 |
1:31.91 |
2:19.62 |
|
3:07.17 |
|
21 |
Julia Henrysson |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
47.96 |
1:39.67 |
2:32.52 |
|
3:20.30 |
|
- |
Wilma Danlid |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.66 |
1:09.73 |
1:45.45 |
|
2:20.19 |
|
2 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.55 |
1:09.33 |
1:45.95 |
|
2:22.77 |
|
3 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
Göteborg Sim |
|
33.59 |
1:10.14 |
1:47.08 |
|
2:24.12 |
|
4 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.27 |
1:10.41 |
1:47.63 |
|
2:24.94 |
|
5 |
Johanna Pettersson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.77 |
1:12.02 |
1:49.72 |
|
2:26.62 |
|
6 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
34.67 |
1:12.16 |
1:50.62 |
|
2:28.00 |
|
7 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.53 |
1:12.55 |
1:51.34 |
|
2:29.93 |
|
8 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.39 |
1:12.64 |
1:52.23 |
|
2:31.53 |
|
9 |
Linnea Wranå |
1998 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.64 |
1:13.39 |
1:52.99 |
|
2:32.06 |
|
10 |
Caroline Speiner |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.14 |
1:14.52 |
1:54.10 |
|
2:32.20 |
|
11 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.69 |
1:13.72 |
1:54.02 |
|
2:32.46 |
|
12 |
Fanny Trollstad |
1997 |
Värnamo Simsällskap |
|
35.13 |
1:13.45 |
1:53.13 |
|
2:32.63 |
|
13 |
Emily Brophy |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35.47 |
1:13.29 |
1:53.10 |
|
2:32.67 |
|
14 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.87 |
1:15.20 |
1:55.25 |
|
2:33.86 |
|
15 |
Fanny Elingfors |
1998 |
Växjö Simsällskap |
|
37.07 |
1:15.42 |
1:55.62 |
|
2:34.21 |
|
16 |
Emma Wahlund |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
36.03 |
1:15.86 |
1:56.39 |
|
2:34.99 |
|
17 |
Ellen Lindeby |
1999 |
Kalmar Simsällskap |
|
37.32 |
1:17.33 |
1:57.47 |
|
2:35.63 |
|
18 |
Elin Ristl |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.97 |
1:14.82 |
1:55.59 |
|
2:36.17 |
|
19 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.25 |
1:17.02 |
1:57.77 |
|
2:37.19 |
|
20 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
35.86 |
1:15.82 |
1:57.12 |
|
2:37.97 |
|
21 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
Elverum Svømming |
|
37.38 |
1:17.18 |
1:58.11 |
|
2:38.13 |
|
22 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
37.33 |
1:17.35 |
1:58.22 |
|
2:38.34 |
|
23 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
37.79 |
1:18.37 |
1:59.17 |
|
2:39.75 |
|
24 |
Antonia Prior |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
38.21 |
1:19.71 |
2:01.67 |
|
2:41.89 |
|
25 |
Matilda Andersson |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.77 |
1:19.18 |
2:01.55 |
|
2:42.01 |
|
26 |
Lovisa Lampi |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.76 |
1:18.04 |
2:00.25 |
|
2:42.23 |
|
27 |
Julia Landberg |
1999 |
Växjö Simsällskap |
|
37.88 |
1:19.25 |
2:01.32 |
|
2:42.24 |
|
28 |
Ebba Stillman |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.69 |
1:15.85 |
1:59.22 |
|
2:42.38 |
|
29 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
38.53 |
1:20.12 |
2:02.32 |
|
2:42.95 |
|
30 |
Sara Rasmussen |
1997 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.85 |
1:21.57 |
2:04.46 |
|
2:44.73 |
|
31 |
Thea Skjæveland |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
38.94 |
1:21.08 |
2:03.62 |
|
2:46.13 |
|
32 |
Annie Jensen |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
38.57 |
1:20.57 |
2:03.94 |
|
2:47.48 |
|
33 |
Sanna Westerberg |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
38.75 |
1:22.61 |
2:07.23 |
|
2:49.65 |
|
34 |
Sofie Jaensson |
1997 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.51 |
1:23.51 |
2:07.51 |
|
2:50.68 |
|
35 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
39.89 |
1:22.10 |
2:07.11 |
|
2:52.35 |
|
36 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
38.87 |
1:23.08 |
2:08.69 |
|
2:52.57 |
|
37 |
Elise Gidlöf |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
41.99 |
1:25.51 |
2:09.49 |
|
2:53.55 |
|
38 |
Agnes Ljunggren |
1999 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
39.66 |
1:24.10 |
2:08.90 |
|
2:53.66 |
|
39 |
Elin Nilsson |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.55 |
1:25.05 |
2:10.63 |
|
2:54.86 |
|
40 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
Elverum Svømming |
|
42.08 |
1:27.41 |
2:13.28 |
|
2:58.53 |
|
- |
Caroline Sevcik |
1999 |
Eksjö Sim- o Livräddnings SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emma Juneskog |
1998 |
Hultsfreds Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Isabelle Fredriksson |
1999 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
07 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
20:10 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
09:09 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.56 |
|
|
|
1:00.91 |
|
2 |
Sofie Brogger |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.52 |
|
|
|
1:00.97 |
|
3 |
Tea Gladher |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
29.19 |
|
|
|
1:01.12 |
|
4 |
Sofie Kornbek |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.86 |
|
|
|
1:02.26 |
|
5 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
30.28 |
|
|
|
1:02.97 |
|
6 |
Agnes Wedel |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
30.97 |
|
|
|
1:04.15 |
|
7 |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
30.45 |
|
|
|
1:04.26 |
|
8 |
Camilla Melstein Johannes |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
31.70 |
|
|
|
1:04.35 |
|
9 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
Göteborg Sim |
|
31.26 |
|
|
|
1:04.75 |
|
10 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.55 |
|
|
|
1:05.08 |
|
11 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
30.69 |
|
|
|
1:05.15 |
|
12 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
31.60 |
|
|
|
1:05.98 |
|
13 |
Clara Momats |
2000 |
Örebro Simallians |
|
31.58 |
|
|
|
1:06.81 |
|
14 |
Emmy Jämtin |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
32.03 |
|
|
|
1:07.26 |
|
15 |
Elin Ljunggren |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
32.74 |
|
|
|
1:07.32 |
|
16 |
Sofie Karlsson |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
31.60 |
|
|
|
1:07.41 |
|
17 |
Matilda Savén |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
31.94 |
|
|
|
1:07.52 |
|
18 |
Sara Helgesson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
32.86 |
|
|
|
1:07.65 |
|
19 |
Andrea Palm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
32.39 |
|
|
|
1:08.51 |
|
20 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.11 |
|
|
|
1:08.90 |
|
21 |
Vendela Bergdahl |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
32.35 |
|
|
|
1:09.12 |
|
22 |
Elsa Sellmo |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
32.68 |
|
|
|
1:09.16 |
|
23 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
32.89 |
|
|
|
1:09.37 |
|
24 |
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
33.02 |
|
|
|
1:10.01 |
|
25 |
Henriette Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
33.57 |
|
|
|
1:10.10 |
|
26 |
Emma Ivarsson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
33.35 |
|
|
|
1:10.24 |
|
27 |
Vendela Augustsson |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
34.51 |
|
|
|
1:12.11 |
|
28 |
Ida Frössberg |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.71 |
|
|
|
1:12.44 |
|
29 |
Alice Arberg |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.02 |
|
|
|
1:13.59 |
|
30 |
Julia Henrysson |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
35.11 |
|
|
|
1:13.87 |
|
31 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
Elverum Svømming |
|
35.24 |
|
|
|
1:14.60 |
|
32 |
Vilde Bjørgo |
2000 |
Hamar IL |
|
35.42 |
|
|
|
1:14.87 |
|
33 |
Tina Evertsson |
2000 |
Eksjö Sim- o Livräddnings SS |
|
38.87 |
|
|
|
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
09:09 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
09:54 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.37 |
1:04.98 |
1:41.79 |
|
2:17.65 |
|
2 |
Daniel Öhman |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
32.66 |
1:09.51 |
1:47.10 |
|
2:22.82 |
|
3 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
34.15 |
1:12.98 |
1:51.42 |
|
2:28.32 |
|
4 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.55 |
1:12.81 |
1:52.25 |
|
2:29.07 |
|
5 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.59 |
1:12.90 |
1:52.28 |
|
2:30.00 |
|
6 |
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.88 |
1:13.03 |
1:53.87 |
|
2:30.27 |
|
7 |
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
35.31 |
1:15.11 |
1:55.54 |
|
2:34.34 |
|
8 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
35.38 |
1:16.23 |
1:58.31 |
|
2:36.10 |
|
9 |
Leo Pekberg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.52 |
1:15.98 |
1:57.77 |
|
2:36.86 |
|
10 |
Eldin Nukovic |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.03 |
1:16.72 |
1:58.24 |
|
2:37.18 |
|
11 |
Kemal Cikota |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
34.80 |
1:15.84 |
1:57.28 |
|
2:38.11 |
|
12 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
35.95 |
1:17.11 |
2:00.29 |
|
2:39.52 |
|
13 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
35.46 |
1:17.19 |
2:01.42 |
|
2:43.51 |
|
14 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
36.10 |
1:19.73 |
2:03.07 |
|
2:44.78 |
|
15 |
Anton Bäckman |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
37.16 |
1:19.16 |
2:03.46 |
|
2:47.54 |
|
16 |
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
38.82 |
1:23.90 |
2:10.86 |
|
2:54.26 |
|
17 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
38.27 |
1:24.42 |
2:13.77 |
|
2:59.03 |
|
- |
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ossian Lagström |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
30.56 |
1:05.38 |
1:41.67 |
|
2:14.32 |
|
2 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.59 |
1:05.62 |
1:41.17 |
|
2:15.50 |
|
3 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.07 |
1:04.90 |
1:41.61 |
|
2:17.06 |
|
4 |
Naevid Kiasat |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
31.06 |
1:05.99 |
1:42.68 |
|
2:20.02 |
|
5 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
34.02 |
1:11.44 |
1:49.96 |
|
2:27.54 |
|
6 |
Philip Andersson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.61 |
1:13.42 |
1:52.78 |
|
2:28.07 |
|
7 |
Max Ekelund |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.51 |
1:11.85 |
1:50.39 |
|
2:28.39 |
|
8 |
Sivert Høgevold |
2001 |
Elverum Svømming |
|
34.67 |
1:12.70 |
1:52.03 |
|
2:30.18 |
|
9 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
Elverum Svømming |
|
34.68 |
1:13.22 |
1:52.75 |
|
2:30.19 |
|
10 |
Albert Oscarsson |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.24 |
1:15.08 |
1:57.22 |
|
2:36.30 |
|
11 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
Hamar IL |
|
35.74 |
1:17.03 |
1:59.69 |
|
2:41.33 |
|
12 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
34.95 |
1:17.23 |
2:02.38 |
|
2:45.44 |
|
- |
Oscar Hegmegi |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.71 |
1:00.31 |
1:32.17 |
|
2:02.60 |
|
2 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.72 |
1:00.18 |
1:32.83 |
|
2:04.35 |
|
3 |
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
30.35 |
1:02.95 |
1:36.01 |
|
2:08.11 |
|
4 |
Mantas Laurusonis |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
30.17 |
1:02.85 |
1:36.33 |
|
2:08.99 |
|
5 |
Viktor Svan |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.75 |
1:03.00 |
1:37.45 |
|
2:11.57 |
|
6 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.28 |
1:04.29 |
1:39.03 |
|
2:14.17 |
|
7 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.96 |
1:04.99 |
1:41.71 |
|
2:15.94 |
|
8 |
Svante Linnér |
2000 |
Motala Simsällskap |
|
31.24 |
1:05.46 |
1:41.44 |
|
2:16.57 |
|
9 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.71 |
1:05.32 |
1:40.95 |
|
2:17.01 |
|
10 |
Hans Gustafsson |
2000 |
Älmhults Simsällskap |
|
31.53 |
1:06.58 |
1:43.01 |
|
2:18.79 |
|
11 |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
30.61 |
1:05.15 |
1:42.65 |
|
2:19.04 |
|
12 |
Daniel Karlsson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.20 |
1:04.58 |
1:41.38 |
|
2:19.23 |
|
13 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
Elverum Svømming |
|
32.67 |
1:08.57 |
1:46.37 |
|
2:20.65 |
|
14 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
33.51 |
1:10.55 |
1:48.07 |
|
2:24.49 |
|
15 |
Herman Johansson |
2000 |
Hultsfreds Simsällskap |
|
32.61 |
1:10.03 |
1:48.84 |
|
2:24.94 |
|
16 |
Jesper Jönsson |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
33.44 |
1:12.29 |
1:50.01 |
|
2:25.91 |
|
17 |
Roberts Rostoks |
2000 |
Elverum Svømming |
|
33.86 |
1:12.36 |
1:52.52 |
|
2:31.84 |
|
18 |
Rasmus Johansson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
35.12 |
1:13.86 |
1:55.01 |
|
2:32.86 |
|
19 |
Bartosz Michno |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
38.51 |
1:23.62 |
2:12.17 |
|
2:56.32 |
|
- |
Jesper Danielsson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Marcus Holmquist |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
27.06 |
55.55 |
1:24.51 |
|
1:53.86 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
26.68 |
56.07 |
1:25.48 |
|
1:53.87 |
|
3 |
Jesper Jonsson |
1993 |
Uddevalla Sim |
|
27.92 |
57.20 |
1:26.51 |
|
1:55.66 |
|
4 |
Daniel Forndal |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
26.82 |
55.81 |
1:25.47 |
|
1:55.69 |
|
5 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
27.73 |
56.69 |
1:26.14 |
|
1:55.77 |
|
6 |
Markus Malm |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
27.91 |
56.83 |
1:26.30 |
|
1:56.01 |
|
7 |
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
|
27.51 |
57.06 |
1:27.09 |
|
1:57.92 |
|
8 |
Patrik Löfgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.23 |
57.81 |
1:28.47 |
|
1:59.06 |
|
9 |
Filip Grimberg |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
27.77 |
57.94 |
1:28.44 |
|
1:59.35 |
|
10 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
Linköpings Allmänna SS |
|
27.39 |
57.67 |
1:28.18 |
|
1:59.71 |
|
11 |
Christopher Jedel |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.66 |
58.89 |
1:29.64 |
|
2:00.17 |
|
12 |
Joachim Bratt |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
27.71 |
58.05 |
1:29.27 |
|
2:00.83 |
|
13 |
Frederik Nerving |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.29 |
58.72 |
1:30.03 |
|
2:01.39 |
|
14 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
28.46 |
59.74 |
1:31.49 |
|
2:02.11 |
|
15 |
Joel Huth |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.67 |
58.13 |
1:30.05 |
|
2:02.49 |
|
16 |
Anton Schough |
1998 |
Örebro Simallians |
|
28.33 |
59.65 |
1:31.94 |
|
2:02.82 |
|
17 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.27 |
1:00.46 |
1:31.90 |
|
2:03.00 |
|
18 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
28.23 |
59.73 |
1:31.88 |
|
2:03.08 |
|
19 |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
Simklubben S 02 |
|
27.30 |
58.51 |
1:30.85 |
|
2:03.35 |
|
20 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
29.01 |
1:00.77 |
1:32.96 |
|
2:03.63 |
|
21 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
29.02 |
1:00.76 |
1:32.62 |
|
2:03.65 |
|
22 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
28.37 |
59.77 |
1:32.10 |
|
2:04.24 |
|
23 |
Mads Midboll |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.79 |
1:00.77 |
1:33.03 |
|
2:04.33 |
|
24 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
Elverum Svømming |
|
28.52 |
1:00.90 |
1:33.15 |
|
2:04.95 |
|
25 |
Filip Svedberg |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
29.97 |
1:01.69 |
1:34.13 |
|
2:05.63 |
|
26 |
Johannes Mariegaard |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
27.23 |
57.72 |
1:31.92 |
|
2:05.67 |
|
27 |
Jakob Clemedtson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.36 |
1:00.77 |
1:33.98 |
|
2:06.30 |
|
28 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
28.77 |
1:00.70 |
1:33.93 |
|
2:06.59 |
|
29 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
29.03 |
1:01.58 |
1:34.59 |
|
2:06.64 |
|
30 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
28.25 |
1:00.18 |
1:33.83 |
|
2:06.76 |
|
31 |
Mikael Blum |
1995 |
Simklubben Laxen |
|
29.25 |
1:01.44 |
1:34.86 |
|
2:07.81 |
|
32 |
Philip Bergstedt |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
29.36 |
1:01.14 |
1:34.68 |
|
2:08.22 |
|
33 |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
28.45 |
59.91 |
1:33.22 |
|
2:08.30 |
|
34 |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.38 |
1:02.48 |
1:35.89 |
|
2:08.89 |
|
35 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.03 |
1:03.04 |
1:36.11 |
|
2:08.93 |
|
36 |
Alfred Roos |
1996 |
Nässjö SLS |
|
29.51 |
1:02.36 |
1:36.18 |
|
2:09.55 |
|
37 |
Benjamin Lindberg |
1995 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
27.87 |
59.41 |
1:34.92 |
|
2:09.69 |
|
38 |
Niclas Hvalgren |
1995 |
Simklubben Laxen |
|
28.79 |
1:02.48 |
1:37.11 |
|
2:09.82 |
|
39 |
Robin Sandgren |
1997 |
Simklubben Laxen |
|
30.02 |
1:03.13 |
1:37.57 |
|
2:09.92 |
|
40 |
Gustav Norberg-Pettersson |
1996 |
Simklubben Laxen |
|
30.18 |
1:03.36 |
1:37.26 |
|
2:10.01 |
|
41 |
Erik Nicklasson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.23 |
1:01.06 |
1:34.91 |
|
2:10.13 |
|
42 |
Victor Engqvist |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
29.59 |
1:03.18 |
1:37.15 |
|
2:10.21 |
|
43 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.11 |
1:03.20 |
1:36.83 |
|
2:10.52 |
|
44 |
Henrik Aspegren |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
29.88 |
1:02.20 |
1:36.38 |
|
2:10.56 |
|
45 |
Gabriel Olastuen |
1999 |
Växjö Simsällskap |
|
30.03 |
1:03.08 |
1:37.99 |
|
2:10.95 |
|
46 |
Daniel Olsson |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
28.47 |
1:00.52 |
1:35.29 |
|
2:11.11 |
|
47 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
29.26 |
1:01.29 |
1:35.38 |
|
2:11.32 |
|
48 |
Thomas Törnström |
1992 |
Linköpings Allmänna SS |
|
28.97 |
1:02.39 |
1:36.97 |
|
2:11.76 |
|
49 |
Rick Cuperus |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
31.46 |
1:05.75 |
1:39.94 |
|
2:12.45 |
|
50 |
Kristoffer Loo |
1997 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.88 |
1:03.98 |
1:38.36 |
|
2:12.62 |
|
51 |
David Lind |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.38 |
1:02.70 |
1:37.59 |
|
2:12.73 |
|
52 |
Zack Abelsson |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.58 |
1:05.46 |
1:39.96 |
|
2:13.06 |
|
53 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.87 |
1:02.75 |
1:38.55 |
|
2:15.19 |
|
54 |
Marcus Wallén |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
30.80 |
1:04.90 |
1:40.42 |
|
2:15.62 |
|
55 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.31 |
1:05.80 |
1:41.75 |
|
2:15.98 |
|
56 |
Atis Stikáns |
1999 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.85 |
1:05.71 |
1:42.91 |
|
2:18.48 |
|
57 |
Ademir Silic |
1998 |
Västerviks Simsällskap |
|
30.80 |
1:06.81 |
1:43.65 |
|
2:19.49 |
|
58 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.46 |
1:06.93 |
1:44.34 |
|
2:20.89 |
|
59 |
Alexander Ström |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
31.23 |
1:07.53 |
1:46.31 |
|
2:24.50 |
|
60 |
Sean Jentz |
1996 |
Kalmar Simsällskap |
|
31.57 |
1:07.91 |
1:47.36 |
|
2:26.13 |
|
61 |
Johan Wiloboken |
1999 |
Älmhults Simsällskap |
|
33.19 |
1:11.49 |
1:51.29 |
|
2:28.36 |
|
62 |
Erik Salomonsson |
1998 |
Ljungby Simsällskap |
|
33.47 |
1:12.42 |
1:54.92 |
|
2:40.02 |
|
63 |
Anton Kilander |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.91 |
1:16.67 |
1:58.85 |
|
2:40.12 |
|
- |
Daniel Jonsson |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Henrik Dahl Østrøm |
1998 |
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
09:54 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
10:10 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
10:10 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
10:37 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
34.53 |
|
|
|
1:12.77 |
|
2 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.53 |
|
|
|
1:21.45 |
|
3 |
Max Ekelund |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.71 |
|
|
|
1:24.93 |
|
4 |
Filip Nilsson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
41.51 |
|
|
|
1:26.74 |
|
5 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
40.65 |
|
|
|
1:28.17 |
|
6 |
Sander Kristiansen |
2001 |
Elverum Svømming |
|
43.03 |
|
|
|
1:32.22 |
|
7 |
Felix Öberg |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
42.05 |
|
|
|
1:32.37 |
|
8 |
Albert Oscarsson |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
44.02 |
|
|
|
1:33.29 |
|
9 |
Sivert Høgevold |
2001 |
Elverum Svømming |
|
45.67 |
|
|
|
1:34.82 |
|
10 |
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
43.96 |
|
|
|
1:36.84 |
|
11 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
46.54 |
|
|
|
1:38.96 |
|
12 |
Erik Kromnow |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
45.01 |
|
|
|
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
32.65 |
|
|
|
1:10.07 |
|
2 |
Erik Ohlsén |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
34.36 |
|
|
|
1:14.18 |
|
3 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
Elverum Svømming |
|
35.46 |
|
|
|
1:14.76 |
|
4 |
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
35.74 |
|
|
|
1:15.10 |
|
5 |
Marcus Vilhelmsson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.40 |
|
|
|
1:16.18 |
|
6 |
William Fernholm |
2000 |
Eksjö Sim- o Livräddnings SS |
|
37.56 |
|
|
|
1:19.97 |
|
7 |
Gabriel Hansson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
39.39 |
|
|
|
1:22.27 |
|
8 |
Robin Pettersson |
2000 |
Värnamo Simsällskap |
|
37.61 |
|
|
|
1:22.89 |
|
9 |
Daniel Karlsson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
38.78 |
|
|
|
1:23.98 |
|
10 |
Albin Staaf |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
41.06 |
|
|
|
1:30.43 |
|
11 |
Bartosz Michno |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
46.42 |
|
|
|
1:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
10:37 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:21.08 |
2:54.09 |
4:28.27 |
|
5:48.59 |
|
2 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:19.54 |
2:50.50 |
4:29.99 |
|
5:48.68 |
|
3 |
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:18.64 |
2:50.00 |
4:34.47 |
|
5:57.88 |
|
4 |
Timea Aspegren |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:25.03 |
2:57.53 |
4:41.61 |
|
6:00.73 |
|
5 |
Malin Vestman |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:28.06 |
3:08.54 |
4:46.53 |
|
6:09.46 |
|
6 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
1:26.41 |
3:02.29 |
4:59.09 |
|
6:28.68 |
|
- |
Wilma Holmertz |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sarah Dahl Østrøm |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Johansson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:16.21 |
2:43.53 |
4:12.99 |
|
5:28.19 |
|
2 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.13 |
2:42.14 |
4:17.98 |
|
5:33.53 |
|
3 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:21.02 |
2:54.20 |
4:34.13 |
|
5:50.98 |
|
4 |
Agnes Arberg |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:23.09 |
2:54.76 |
4:46.27 |
|
6:07.38 |
|
5 |
Matilda Mild |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
1:30.01 |
3:11.82 |
4:54.99 |
|
6:15.62 |
|
6 |
Fanny Klasson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:27.52 |
3:03.05 |
5:00.42 |
|
6:26.08 |
|
7 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:40.67 |
3:21.72 |
5:16.19 |
|
6:47.13 |
|
- |
Erika Tudegård |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:15.75 |
2:45.46 |
4:17.46 |
|
5:35.46 |
|
2 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:19.75 |
2:46.93 |
4:18.32 |
|
5:36.42 |
|
3 |
Maria Olsen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:11.89 |
2:40.25 |
4:22.65 |
|
5:40.42 |
|
4 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:21.17 |
2:53.03 |
4:33.11 |
|
5:47.96 |
|
5 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.07 |
2:45.51 |
4:29.76 |
|
5:51.60 |
|
6 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:25.77 |
3:04.08 |
4:37.37 |
|
6:01.67 |
|
7 |
Anna Sjölund |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:17.79 |
2:52.28 |
4:37.75 |
|
6:03.65 |
|
- |
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Matilda Savén |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.94 |
2:28.35 |
3:57.14 |
|
5:04.62 |
|
2 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.87 |
2:32.14 |
3:54.70 |
|
5:04.92 |
|
3 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.21 |
2:29.85 |
3:58.92 |
|
5:10.73 |
|
4 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.08 |
2:34.05 |
4:04.29 |
|
5:14.43 |
|
5 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:12.90 |
2:34.30 |
4:05.40 |
|
5:16.73 |
|
6 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:11.40 |
2:32.82 |
4:07.73 |
|
5:17.88 |
|
7 |
Elise Skjæveland |
1997 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:13.13 |
2:33.77 |
4:05.39 |
|
5:18.12 |
|
8 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
1:09.55 |
2:37.28 |
4:07.72 |
|
5:20.37 |
|
9 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.35 |
2:40.33 |
4:07.39 |
|
5:20.66 |
|
10 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
1:15.90 |
2:44.19 |
4:14.66 |
|
5:23.09 |
|
11 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
1:08.77 |
2:35.05 |
4:16.70 |
|
5:23.53 |
|
12 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.88 |
2:34.42 |
4:13.23 |
|
5:24.21 |
|
13 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.43 |
2:35.91 |
4:12.18 |
|
5:24.70 |
|
14 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:13.13 |
2:39.33 |
4:11.85 |
|
5:25.59 |
|
15 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.69 |
2:42.74 |
4:10.44 |
|
5:26.27 |
|
16 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:12.42 |
2:38.32 |
4:13.31 |
|
5:28.47 |
|
17 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.47 |
2:44.95 |
4:22.36 |
|
5:39.35 |
|
18 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:17.84 |
2:45.56 |
4:24.28 |
|
5:41.61 |
|
19 |
Matilda Andersson |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:17.08 |
2:44.57 |
4:23.04 |
|
5:42.88 |
|
20 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:19.64 |
2:51.54 |
4:26.42 |
|
5:44.86 |
|
21 |
Thea Skjæveland |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:23.02 |
2:53.49 |
4:25.75 |
|
5:46.13 |
|
22 |
Annie Jensen |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:16.04 |
2:45.68 |
4:29.51 |
|
5:50.38 |
|
23 |
Emma Johansson |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:11.94 |
2:48.52 |
4:30.75 |
|
5:54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
11:18 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
11:48 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
11:48 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
12:20 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
12:20 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
12:41 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
12:41 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
13:51 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:17.52 |
2:42.00 |
4:04.98 |
5:27.92 |
20:13.80 |
|
|
|
|
|
|
6:50.49 |
8:13.23 |
9:35.91 |
10:58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
12:20.16 |
13:41.36 |
15:02.33 |
16:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
17:43.08 |
18:59.79 |
|
|
|
|
2 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.87 |
2:40.63 |
4:03.14 |
5:25.52 |
20:16.55 |
|
|
|
|
|
|
6:47.81 |
8:09.71 |
9:30.58 |
10:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.45 |
13:34.93 |
14:56.23 |
16:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
17:38.66 |
18:59.24 |
|
|
|
|
3 |
Felicia Järvikari |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:19.37 |
2:45.90 |
4:13.38 |
5:41.43 |
21:41.15 |
|
|
|
|
|
|
7:09.41 |
8:38.31 |
10:07.43 |
11:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
13:04.22 |
14:33.26 |
16:01.39 |
17:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
18:57.29 |
20:21.23 |
|
|
|
|
4 |
Wilma Holmertz |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:19.17 |
2:45.53 |
4:13.88 |
5:42.80 |
22:00.94 |
|
|
|
|
|
|
7:12.93 |
8:42.71 |
10:12.68 |
11:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
13:12.63 |
14:40.63 |
16:07.53 |
17:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
19:03.51 |
20:33.11 |
|
|
|
|
5 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:25.55 |
2:54.50 |
4:25.47 |
5:55.97 |
23:12.75 |
|
|
|
|
|
|
7:21.81 |
8:58.57 |
10:31.48 |
12:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:35.24 |
15:12.21 |
16:49.20 |
18:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
20:03.04 |
21:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:09.89 |
2:25.90 |
3:42.48 |
5:00.06 |
19:07.93 |
|
|
|
|
|
|
6:17.18 |
7:34.88 |
8:51.67 |
10:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.36 |
12:43.25 |
14:00.78 |
15:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.04 |
17:52.32 |
|
|
|
|
2 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:15.82 |
2:38.59 |
4:01.67 |
5:25.00 |
20:31.29 |
|
|
|
|
|
|
6:48.35 |
8:12.08 |
9:35.11 |
10:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:22.46 |
13:45.72 |
15:08.39 |
16:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
17:51.19 |
19:12.32 |
|
|
|
|
3 |
Matilda Brink |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:19.20 |
2:44.59 |
4:10.26 |
5:36.16 |
21:37.42 |
|
|
|
|
|
|
7:02.96 |
8:29.15 |
9:56.23 |
11:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
12:51.35 |
14:19.38 |
15:46.96 |
17:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
18:43.44 |
20:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Palm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:12.89 |
2:31.42 |
3:50.05 |
5:08.78 |
19:33.72 |
|
|
|
|
|
|
6:27.21 |
7:45.54 |
9:04.16 |
10:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.03 |
13:01.07 |
14:20.26 |
15:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
16:58.98 |
18:17.53 |
|
|
|
|
2 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:16.36 |
2:39.04 |
4:01.29 |
5:23.91 |
20:24.58 |
|
|
|
|
|
|
6:46.72 |
8:09.18 |
9:31.72 |
10:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12:16.36 |
13:38.34 |
15:00.25 |
16:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
17:43.32 |
19:04.56 |
|
|
|
|
3 |
Alice Arberg |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:15.88 |
2:38.90 |
4:02.16 |
5:25.93 |
20:55.56 |
|
|
|
|
|
|
6:50.10 |
8:14.90 |
9:39.45 |
11:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
12:28.63 |
13:53.88 |
15:17.72 |
16:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
18:08.69 |
19:32.99 |
|
|
|
|
4 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:14.83 |
2:39.40 |
4:05.44 |
5:33.15 |
21:37.43 |
|
|
|
|
|
|
7:01.11 |
8:28.95 |
9:56.75 |
11:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12:52.12 |
14:20.65 |
15:49.93 |
17:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
18:48.58 |
20:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
1:06.60 |
2:16.70 |
3:26.88 |
4:37.40 |
17:38.05 |
|
|
|
|
|
|
5:47.89 |
6:58.82 |
8:09.47 |
9:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.80 |
11:43.09 |
12:54.27 |
14:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
15:17.28 |
16:28.81 |
|
|
|
|
2 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:07.57 |
2:19.66 |
3:31.90 |
4:44.47 |
18:00.68 |
|
|
|
|
|
|
5:57.23 |
7:10.36 |
8:22.99 |
9:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.33 |
12:01.05 |
13:14.18 |
14:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
15:39.51 |
16:50.46 |
|
|
|
|
3 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
1:10.24 |
2:23.77 |
3:37.37 |
4:50.91 |
18:27.01 |
|
|
|
|
|
|
6:04.20 |
7:18.53 |
8:32.84 |
9:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
11:01.01 |
12:15.77 |
13:30.58 |
14:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
16:00.14 |
17:15.34 |
|
|
|
|
4 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:09.60 |
2:22.97 |
3:36.93 |
4:51.47 |
19:00.94 |
|
|
|
|
|
|
6:07.56 |
7:24.36 |
8:41.14 |
9:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
11:14.34 |
12:31.96 |
13:50.15 |
15:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.17 |
17:44.62 |
|
|
|
|
5 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:10.92 |
2:26.05 |
3:42.29 |
4:58.72 |
19:01.25 |
|
|
|
|
|
|
6:15.65 |
7:32.98 |
8:50.41 |
10:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11:23.99 |
12:41.15 |
13:58.52 |
15:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
16:31.86 |
17:48.39 |
|
|
|
|
6 |
Angelica Stark |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:09.90 |
2:26.19 |
3:44.04 |
5:02.22 |
19:30.66 |
|
|
|
|
|
|
6:21.29 |
7:39.86 |
8:59.53 |
10:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.10 |
12:59.21 |
14:18.39 |
15:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
16:58.39 |
18:17.72 |
|
|
|
|
7 |
Malin Jonsson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:15.00 |
2:34.43 |
3:53.32 |
5:13.18 |
19:57.98 |
|
|
|
|
|
|
6:33.49 |
7:53.85 |
9:14.73 |
10:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
11:55.39 |
13:16.47 |
14:37.35 |
15:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
17:19.01 |
18:40.22 |
|
|
|
|
8 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.02 |
2:26.27 |
3:44.30 |
5:03.33 |
19:58.39 |
|
|
|
|
|
|
6:23.00 |
7:43.55 |
9:03.98 |
10:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.32 |
13:08.55 |
14:31.23 |
15:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
17:15.37 |
18:36.93 |
|
|
|
|
9 |
Adina Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:15.27 |
2:37.10 |
3:58.94 |
5:21.86 |
20:17.01 |
|
|
|
|
|
|
6:43.91 |
8:06.21 |
9:28.15 |
10:49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
12:12.22 |
13:34.32 |
14:56.39 |
16:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
17:38.33 |
18:58.46 |
|
|
|
|
10 |
Isabella Brogren |
1999 |
Simklubben S 02 |
|
1:12.46 |
2:34.88 |
3:59.31 |
5:24.36 |
21:03.68 |
|
|
|
|
|
|
6:49.87 |
8:15.61 |
9:41.67 |
11:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:33.11 |
13:58.46 |
15:24.88 |
16:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
18:18.45 |
19:42.60 |
|
|
|
|
- |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
13:51 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
14:48 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.92 |
1:18.68 |
2:02.70 |
|
2:45.10 |
|
2 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
Elverum Svømming |
|
36.60 |
1:18.74 |
2:03.75 |
|
2:47.62 |
|
3 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
36.95 |
1:20.39 |
2:05.24 |
|
2:49.78 |
|
4 |
Nikita Kapron |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
38.14 |
1:24.94 |
2:13.97 |
|
3:02.29 |
|
5 |
Felicia Järvikari |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.07 |
1:26.40 |
2:17.02 |
|
3:03.67 |
|
6 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
39.56 |
1:27.84 |
2:19.03 |
|
3:08.51 |
|
7 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
43.53 |
1:32.92 |
2:25.15 |
|
3:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
38.24 |
1:22.73 |
2:08.86 |
|
2:52.05 |
|
2 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
38.96 |
1:26.02 |
2:11.71 |
|
2:55.66 |
|
3 |
Agnes Arberg |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
36.83 |
1:20.60 |
2:08.22 |
|
2:56.12 |
|
4 |
Fanny Klasson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.91 |
1:28.50 |
2:19.40 |
|
3:05.39 |
|
5 |
Alice Almén |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.48 |
1:28.98 |
2:19.88 |
|
3:11.73 |
|
6 |
Sandra Mokhtari |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
41.66 |
1:33.76 |
2:30.44 |
|
3:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.70 |
1:09.21 |
1:47.11 |
|
2:24.65 |
|
2 |
Maria Olsen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.92 |
1:13.58 |
1:54.93 |
|
2:36.59 |
|
3 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
36.95 |
1:18.79 |
2:04.39 |
|
2:48.63 |
|
4 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.73 |
1:18.04 |
2:03.41 |
|
2:49.32 |
|
5 |
Anna Sjölund |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.93 |
1:18.28 |
2:05.60 |
|
2:52.64 |
|
6 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
37.82 |
1:21.94 |
2:09.33 |
|
2:54.77 |
|
7 |
Elin Ljunggren |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
38.63 |
1:25.14 |
2:13.72 |
|
2:59.63 |
|
8 |
Ida Frössberg |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
41.65 |
1:33.21 |
2:29.02 |
|
3:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
31.51 |
1:07.45 |
1:44.47 |
|
2:19.90 |
|
2 |
Inez Kristensson |
1997 |
Göteborg Sim |
|
32.13 |
1:08.72 |
1:46.72 |
|
2:24.26 |
|
3 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.74 |
1:09.52 |
1:46.92 |
|
2:24.33 |
|
4 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
33.06 |
1:10.57 |
1:49.09 |
|
2:26.30 |
|
5 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
32.57 |
1:10.24 |
1:48.51 |
|
2:27.39 |
|
6 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.28 |
1:11.10 |
1:48.83 |
|
2:27.42 |
|
7 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
33.51 |
1:12.03 |
1:51.21 |
|
2:30.21 |
|
8 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
33.58 |
1:12.76 |
1:53.09 |
|
2:33.60 |
|
9 |
Elise Skjæveland |
1997 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.84 |
1:14.12 |
1:55.18 |
|
2:36.13 |
|
10 |
Emma Johansson |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.38 |
1:12.40 |
1:54.26 |
|
2:36.56 |
|
11 |
Annie Jensen |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.00 |
1:15.05 |
1:57.26 |
|
2:39.26 |
|
12 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
32.91 |
1:11.94 |
1:56.46 |
|
2:40.44 |
|
13 |
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.41 |
1:13.37 |
1:56.60 |
|
2:40.48 |
|
14 |
Sandra Lange |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
34.09 |
1:14.06 |
1:57.43 |
|
2:43.23 |
|
15 |
Emma Roos |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.48 |
1:15.47 |
1:59.10 |
|
2:45.10 |
|
16 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
35.89 |
1:18.22 |
2:03.38 |
|
2:47.21 |
|
17 |
Elise Gidlöf |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.76 |
1:16.33 |
2:01.97 |
|
2:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
14:48 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
15:17 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.92 |
1:15.10 |
2:04.17 |
|
2:39.44 |
|
2 |
Vemund Hoset |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
36.65 |
1:20.15 |
2:05.75 |
|
2:43.25 |
|
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
36.62 |
1:23.19 |
2:12.16 |
|
2:48.94 |
|
4 |
Daniel Öhman |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
38.65 |
1:26.06 |
2:13.86 |
|
2:49.55 |
|
5 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.20 |
1:22.35 |
2:14.64 |
|
2:50.72 |
|
6 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
39.78 |
1:24.48 |
2:21.95 |
|
2:59.86 |
|
7 |
Henrik Duong |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
38.58 |
1:24.49 |
2:19.41 |
|
3:00.25 |
|
8 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
40.99 |
1:28.10 |
2:22.85 |
|
3:02.62 |
|
9 |
Carl Löfgren |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
44.50 |
1:35.75 |
2:29.39 |
|
3:10.34 |
|
10 |
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
41.96 |
1:32.36 |
2:32.63 |
|
3:15.53 |
|
11 |
Ossian Lagström |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
50.82 |
1:40.10 |
2:36.69 |
|
3:18.32 |
|
12 |
Phille Andersson Sandwall |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
47.07 |
1:41.37 |
2:40.45 |
|
3:26.67 |
|
- |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Anton Bäckman |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Leo Pekberg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Oscar Grönborg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
33.14 |
1:14.98 |
1:55.33 |
|
2:29.92 |
|
2 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.10 |
1:12.71 |
2:00.96 |
|
2:34.31 |
|
3 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.30 |
1:12.29 |
2:00.92 |
|
2:34.42 |
|
4 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
32.54 |
1:15.79 |
2:02.18 |
|
2:36.78 |
|
5 |
Max Ekelund |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.69 |
1:20.68 |
2:07.86 |
|
2:47.00 |
|
6 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
Elverum Svømming |
|
37.41 |
1:20.69 |
2:10.93 |
|
2:49.50 |
|
7 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.42 |
1:20.92 |
2:12.70 |
|
2:50.16 |
|
8 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
39.52 |
1:21.70 |
2:14.20 |
|
2:52.15 |
|
9 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
35.09 |
1:21.29 |
2:10.82 |
|
2:53.69 |
|
10 |
Naevid Kiasat |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.67 |
1:24.12 |
2:18.59 |
|
3:00.13 |
|
11 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
Hamar IL |
|
43.05 |
1:32.33 |
2:25.53 |
|
3:06.21 |
|
12 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
40.60 |
1:29.96 |
2:25.44 |
|
3:06.58 |
|
13 |
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
41.96 |
1:32.77 |
2:25.06 |
|
3:07.78 |
|
14 |
Erik Kromnow |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
44.43 |
1:30.02 |
2:27.21 |
|
3:08.23 |
|
- |
Albert Oscarsson |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.67 |
1:02.47 |
1:46.61 |
|
2:19.40 |
|
2 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
29.10 |
1:06.14 |
1:47.11 |
|
2:21.36 |
|
3 |
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
31.51 |
1:07.11 |
1:48.96 |
|
2:22.29 |
|
4 |
Anton Steindl |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
29.83 |
1:08.46 |
1:50.20 |
|
2:23.89 |
|
5 |
Erik Ohlsén |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
30.18 |
1:08.82 |
1:50.94 |
|
2:25.39 |
|
6 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
Elverum Svømming |
|
32.01 |
1:11.17 |
1:53.70 |
|
2:28.20 |
|
7 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.31 |
1:10.66 |
1:54.60 |
|
2:30.11 |
|
8 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
34.22 |
1:18.24 |
2:00.10 |
|
2:38.25 |
|
9 |
Rasmus Johansson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
35.98 |
1:21.19 |
2:12.17 |
|
2:47.93 |
|
10 |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
33.90 |
1:19.85 |
2:12.78 |
|
2:48.44 |
|
11 |
Hans Gustafsson |
2000 |
Älmhults Simsällskap |
|
35.44 |
1:23.47 |
2:13.64 |
|
2:49.34 |
|
12 |
Albin Staaf |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
34.64 |
1:23.41 |
2:13.57 |
|
2:50.97 |
|
13 |
Herman Johansson |
2000 |
Hultsfreds Simsällskap |
|
34.72 |
1:22.23 |
2:14.28 |
|
2:51.78 |
|
- |
Jesper Danielsson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
28.60 |
1:01.63 |
1:39.64 |
|
2:10.14 |
|
2 |
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
|
28.08 |
1:01.22 |
1:40.83 |
|
2:11.82 |
|
3 |
Patrik Löfgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.65 |
1:02.95 |
1:42.47 |
|
2:13.12 |
|
4 |
Teodor Widerberg |
1998 |
Simklubben Laxen |
|
28.65 |
1:03.86 |
1:40.60 |
|
2:13.38 |
|
5 |
Henry Kerman |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.54 |
1:04.14 |
1:43.50 |
|
2:15.10 |
|
6 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
27.80 |
1:03.82 |
1:45.93 |
|
2:16.82 |
|
7 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
29.35 |
1:04.62 |
1:47.00 |
|
2:16.86 |
|
8 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
29.24 |
1:04.65 |
1:46.78 |
|
2:18.25 |
|
9 |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
Simklubben S 02 |
|
29.38 |
1:06.27 |
1:45.90 |
|
2:18.50 |
|
10 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
29.78 |
1:08.79 |
1:47.93 |
|
2:19.12 |
|
11 |
David Larsson |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.62 |
1:05.93 |
1:48.01 |
|
2:20.50 |
|
12 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
29.25 |
1:09.48 |
1:47.53 |
|
2:21.36 |
|
13 |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.76 |
1:07.53 |
1:49.92 |
|
2:21.56 |
|
14 |
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
30.13 |
1:08.08 |
1:49.17 |
|
2:21.66 |
|
15 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
30.00 |
1:10.22 |
1:49.94 |
|
2:23.42 |
|
16 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
27.99 |
1:06.58 |
1:50.68 |
|
2:24.83 |
|
17 |
Filip Svedberg |
1997 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
30.24 |
1:09.36 |
1:52.72 |
|
2:25.00 |
|
18 |
Erik Nicklasson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.94 |
1:08.50 |
1:53.61 |
|
2:25.20 |
|
- |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
15:17 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
16:05 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:12.13 |
2:31.02 |
3:48.87 |
|
5:00.06 |
|
2 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:12.89 |
2:31.32 |
3:47.58 |
|
5:00.21 |
|
3 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.07 |
2:31.06 |
3:49.32 |
|
5:05.89 |
|
4 |
Thea Helene Kristiansen |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:14.98 |
2:33.85 |
3:53.49 |
|
5:11.28 |
|
5 |
Natalie Noreblad |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:13.99 |
2:33.86 |
3:54.19 |
|
5:11.51 |
|
6 |
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:15.76 |
2:37.14 |
3:57.33 |
|
5:15.64 |
|
7 |
Nadija Sabic |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:15.91 |
2:36.83 |
3:56.98 |
|
5:15.88 |
|
8 |
Matylda Koryl |
2002 |
Hamar IL |
|
1:16.50 |
2:37.20 |
4:00.40 |
|
5:19.67 |
|
9 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:17.11 |
2:39.86 |
4:03.15 |
|
5:23.86 |
|
10 |
Felicia Järvikari |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:16.62 |
2:40.71 |
4:04.97 |
|
5:27.31 |
|
11 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:19.47 |
2:44.20 |
4:10.59 |
|
5:32.35 |
|
12 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:21.11 |
2:51.33 |
4:22.16 |
|
5:50.07 |
|
13 |
Vera Karlsson |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:22.93 |
2:52.93 |
4:23.60 |
|
5:50.42 |
|
14 |
Stina Pernius |
2002 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:25.72 |
2:58.16 |
4:31.53 |
|
5:55.45 |
|
15 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:25.49 |
2:57.88 |
4:30.10 |
|
5:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:07.31 |
2:20.64 |
3:35.13 |
|
4:47.92 |
|
2 |
Andrea Reinhold |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:07.84 |
2:21.40 |
3:36.16 |
|
4:50.02 |
|
3 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.99 |
2:28.45 |
3:48.31 |
|
5:07.02 |
|
4 |
Alice Thörnros |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:14.85 |
2:36.30 |
3:56.88 |
|
5:13.00 |
|
5 |
Lamia Kaltak |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:13.30 |
2:36.09 |
3:58.44 |
|
5:18.47 |
|
6 |
Adna Drincic |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:13.08 |
2:35.49 |
3:59.99 |
|
5:20.57 |
|
7 |
Anna Lindberg |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:14.20 |
2:36.68 |
4:00.73 |
|
5:22.62 |
|
8 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:13.12 |
2:37.58 |
4:03.25 |
|
5:25.95 |
|
9 |
Matilda Brink |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:16.81 |
2:40.70 |
4:05.62 |
|
5:28.97 |
|
10 |
Alice Almén |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:21.36 |
2:49.11 |
4:15.72 |
|
5:36.76 |
|
11 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:22.27 |
2:50.58 |
4:19.45 |
|
5:47.79 |
|
12 |
Mariam Istiphan |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:26.60 |
2:56.83 |
4:30.65 |
|
5:57.64 |
|
- |
Matilda Johansson |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:07.35 |
2:20.19 |
3:32.26 |
|
4:42.46 |
|
2 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:07.59 |
2:20.08 |
3:32.94 |
|
4:43.94 |
|
3 |
Sofie Kornbek |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.12 |
2:20.71 |
3:34.57 |
|
4:47.32 |
|
4 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.62 |
2:23.01 |
3:36.92 |
|
4:48.02 |
|
5 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.45 |
2:29.75 |
3:46.45 |
|
5:01.93 |
|
6 |
Andrea Palm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:11.98 |
2:30.96 |
3:48.04 |
|
5:03.32 |
|
7 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:11.69 |
2:29.45 |
3:48.13 |
|
5:06.62 |
|
8 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:15.02 |
2:34.80 |
3:51.70 |
|
5:07.80 |
|
9 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
1:13.76 |
2:34.22 |
3:54.38 |
|
5:12.31 |
|
10 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:14.97 |
2:34.98 |
3:55.10 |
|
5:12.38 |
|
11 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:14.05 |
2:35.27 |
3:55.07 |
|
5:12.72 |
|
12 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:14.13 |
2:34.27 |
3:56.70 |
|
5:16.57 |
|
13 |
Sara Helgesson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:15.36 |
2:36.66 |
3:59.80 |
|
5:19.96 |
|
14 |
Clara Momats |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:16.58 |
2:39.80 |
4:02.44 |
|
5:20.80 |
|
15 |
Henriette Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:15.76 |
2:37.35 |
3:59.22 |
|
5:21.58 |
|
16 |
Alice Arberg |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:16.69 |
2:40.13 |
4:03.86 |
|
5:25.64 |
|
17 |
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:19.41 |
2:46.49 |
4:13.97 |
|
5:37.11 |
|
- |
Matilda Savén |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
16:05 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
16:29 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
16:29 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
17:00 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.15 |
1:23.09 |
2:07.30 |
|
2:51.60 |
|
2 |
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
39.40 |
1:23.30 |
2:08.34 |
|
2:51.80 |
|
3 |
Malin Vestman |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
43.02 |
1:29.96 |
2:17.79 |
|
3:03.53 |
|
4 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
Ljungby Simsällskap |
|
41.30 |
1:30.80 |
2:19.84 |
|
3:03.74 |
|
5 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
42.30 |
1:29.00 |
2:16.98 |
|
3:03.80 |
|
6 |
Wilma Holmertz |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
|
41.45 |
1:29.30 |
2:17.91 |
|
3:03.90 |
|
7 |
Emmie Davis |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
43.09 |
1:31.64 |
2:20.54 |
|
3:09.53 |
|
8 |
Disa Gladher |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
42.47 |
1:33.93 |
2:25.89 |
|
3:13.03 |
|
9 |
Timea Aspegren |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
44.18 |
1:34.10 |
2:24.39 |
|
3:13.65 |
|
10 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
45.75 |
1:35.31 |
2:25.48 |
|
3:15.04 |
|
11 |
Nellie Myrlander |
2003 |
Nässjö SLS |
|
44.80 |
1:36.61 |
2:30.02 |
|
3:23.35 |
|
12 |
Alva Steindl |
2002 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
47.10 |
1:40.29 |
2:35.70 |
|
3:26.27 |
|
13 |
Wilma Carlheim |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
47.09 |
1:40.60 |
2:34.87 |
|
3:27.71 |
|
14 |
Lisa Flaa |
2002 |
Nässjö SLS |
|
47.54 |
1:43.02 |
2:37.58 |
|
3:30.64 |
|
15 |
Tove Lindén |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
49.19 |
1:45.26 |
2:40.80 |
|
3:35.93 |
|
16 |
Alba Arberg |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
53.82 |
1:51.36 |
2:53.98 |
|
3:50.96 |
|
- |
Nikita Kapron |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
35.56 |
1:16.53 |
1:57.87 |
|
2:39.35 |
|
2 |
Wilma Johansson |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
37.58 |
1:19.85 |
2:03.31 |
|
2:46.01 |
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
41.05 |
1:27.63 |
2:14.35 |
|
2:59.36 |
|
4 |
Andrea Reinhold |
2001 |
Göteborg Sim |
|
40.33 |
1:26.31 |
2:14.18 |
|
2:59.90 |
|
5 |
Thea Ekström |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
40.86 |
1:28.07 |
2:16.91 |
|
3:04.09 |
|
6 |
Thyra Melander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
42.47 |
1:30.25 |
2:20.60 |
|
3:08.50 |
|
7 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
42.65 |
1:31.60 |
2:21.04 |
|
3:09.96 |
|
8 |
Matilda Mild |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
46.19 |
1:39.11 |
2:29.94 |
|
3:19.44 |
|
- |
Erika Tudegård |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Gladher |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
38.53 |
1:23.00 |
2:07.65 |
|
2:50.18 |
|
2 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
40.14 |
1:24.55 |
2:08.80 |
|
2:51.14 |
|
3 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.20 |
1:24.02 |
2:08.87 |
|
2:51.84 |
|
4 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
40.39 |
1:25.51 |
2:09.83 |
|
2:52.94 |
|
5 |
Liva Schmid |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
39.03 |
1:24.15 |
2:08.93 |
|
2:53.22 |
|
6 |
Agnes Wedel |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
39.83 |
1:26.06 |
2:12.31 |
|
2:57.96 |
|
7 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
Elverum Svømming |
|
41.29 |
1:27.25 |
2:14.57 |
|
3:01.87 |
|
8 |
Sofie Karlsson |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
41.49 |
1:30.69 |
2:19.22 |
|
3:04.49 |
|
9 |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
41.64 |
1:29.17 |
2:17.33 |
|
3:05.31 |
|
10 |
Camilla Melstein Johannes |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
42.67 |
1:29.90 |
2:18.80 |
|
3:06.16 |
|
11 |
Elsa Sellmo |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
45.03 |
1:34.55 |
2:24.40 |
|
3:13.96 |
|
12 |
Emma Ivarsson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
44.93 |
1:34.21 |
2:24.97 |
|
3:17.36 |
|
13 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
45.98 |
1:39.26 |
2:34.38 |
|
3:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.18 |
1:15.36 |
1:54.50 |
|
2:33.45 |
|
2 |
Emma Wahlund |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
35.66 |
1:15.04 |
1:54.86 |
|
2:34.43 |
|
3 |
Vilma Ekström |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.22 |
1:14.23 |
1:54.26 |
|
2:34.88 |
|
4 |
Jessica Billquist |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
35.72 |
1:15.18 |
1:55.87 |
|
2:37.39 |
|
5 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
36.03 |
1:16.41 |
1:57.73 |
|
2:39.22 |
|
6 |
Klara Thormalm |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
37.73 |
1:20.04 |
2:03.14 |
|
2:44.25 |
|
7 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
37.99 |
1:20.55 |
2:02.88 |
|
2:44.41 |
|
8 |
Caroline Speiner |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.84 |
1:18.43 |
2:01.60 |
|
2:44.50 |
|
9 |
Therése Bergström |
1987 |
Linköpings Allmänna SS |
|
36.52 |
1:17.64 |
2:01.39 |
|
2:45.61 |
|
10 |
Alice Müllern |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
37.52 |
1:20.46 |
2:04.66 |
|
2:49.34 |
|
11 |
Lina Berg |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
37.54 |
1:20.39 |
2:04.80 |
|
2:49.46 |
|
12 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.18 |
1:22.02 |
2:06.56 |
|
2:50.63 |
|
13 |
Isabelle Fredriksson |
1999 |
Örebro Simallians |
|
38.80 |
1:22.28 |
2:06.93 |
|
2:51.30 |
|
14 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.68 |
1:22.49 |
2:07.58 |
|
2:52.79 |
|
15 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
40.63 |
1:25.43 |
2:11.29 |
|
2:56.52 |
|
16 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
|
39.57 |
1:24.71 |
2:11.86 |
|
2:58.00 |
|
17 |
Thea Skjæveland |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
41.40 |
1:26.97 |
2:12.97 |
|
2:58.46 |
|
18 |
Millie Haga Famestad |
1999 |
Elverum Svømming |
|
40.23 |
1:25.08 |
2:11.84 |
|
3:00.00 |
|
19 |
Adina Eriksson |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
40.89 |
1:27.61 |
2:14.77 |
|
3:00.92 |
|
20 |
Elise Gidlöf |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.83 |
1:25.89 |
2:13.63 |
|
3:01.29 |
|
21 |
Emma Hansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
40.55 |
1:27.71 |
2:14.86 |
|
3:02.34 |
|
- |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
17:00 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
17:51 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.09 |
2:25.88 |
3:42.58 |
5:00.31 |
10:06.17 |
|
|
|
|
|
|
6:18.16 |
7:35.93 |
8:52.28 |
|
|
|
2 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:19.99 |
2:45.99 |
4:13.72 |
5:40.17 |
11:20.31 |
|
|
|
|
|
|
7:06.70 |
8:33.98 |
9:59.29 |
|
|
|
3 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:18.36 |
2:44.76 |
4:12.58 |
5:40.17 |
11:23.74 |
|
|
|
|
|
|
7:08.25 |
8:35.02 |
10:00.63 |
|
|
|
4 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:24.50 |
2:55.26 |
4:26.25 |
5:58.71 |
11:56.17 |
|
|
|
|
|
|
7:30.81 |
9:00.67 |
10:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.51 |
2:29.79 |
3:47.14 |
5:05.73 |
10:21.56 |
|
|
|
|
|
|
6:25.09 |
7:44.75 |
9:04.15 |
|
|
|
2 |
Naevid Kiasat |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:14.62 |
2:34.98 |
3:56.40 |
5:17.30 |
10:34.19 |
|
|
|
|
|
|
6:38.30 |
7:58.48 |
9:18.47 |
|
|
|
3 |
Sivert Høgevold |
2001 |
Elverum Svømming |
|
1:13.61 |
2:33.81 |
3:54.94 |
5:17.13 |
10:38.48 |
|
|
|
|
|
|
6:38.31 |
7:59.42 |
9:20.43 |
|
|
|
4 |
Philip Andersson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:14.59 |
2:35.02 |
3:57.41 |
5:19.73 |
10:49.61 |
|
|
|
|
|
|
6:42.84 |
8:05.86 |
9:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:04.66 |
2:14.35 |
3:25.12 |
4:35.60 |
9:18.79 |
|
|
|
|
|
|
5:46.22 |
6:57.26 |
8:08.75 |
|
|
|
2 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:06.77 |
2:17.40 |
3:28.05 |
4:38.87 |
9:21.50 |
|
|
|
|
|
|
5:48.51 |
6:59.75 |
8:11.97 |
|
|
|
3 |
Viktor Svan |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:05.74 |
2:16.11 |
3:27.16 |
4:38.52 |
9:24.60 |
|
|
|
|
|
|
5:50.02 |
7:02.65 |
8:15.77 |
|
|
|
4 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:08.33 |
2:21.35 |
3:35.30 |
4:50.51 |
9:45.81 |
|
|
|
|
|
|
6:04.95 |
7:20.06 |
8:34.60 |
|
|
|
5 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:13.85 |
2:33.01 |
3:53.79 |
5:15.47 |
10:27.88 |
|
|
|
|
|
|
6:35.32 |
7:55.00 |
9:13.15 |
|
|
|
6 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
Elverum Svømming |
|
1:11.18 |
2:30.86 |
3:52.33 |
5:13.75 |
10:32.65 |
|
|
|
|
|
|
6:35.00 |
7:55.95 |
9:15.11 |
|
|
|
- |
Marcus Holmquist |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:00.68 |
2:04.72 |
3:09.27 |
4:14.26 |
8:27.30 |
|
|
|
|
|
|
5:19.15 |
6:24.17 |
7:27.47 |
|
|
|
2 |
Christopher Jedel |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:01.25 |
2:05.37 |
3:09.97 |
4:14.28 |
8:27.43 |
|
|
|
|
|
|
5:17.80 |
6:22.19 |
7:26.39 |
|
|
|
3 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:00.26 |
2:04.50 |
3:09.18 |
4:13.99 |
8:31.83 |
|
|
|
|
|
|
5:18.94 |
6:24.05 |
7:28.70 |
|
|
|
4 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:01.73 |
2:06.82 |
3:12.44 |
4:18.59 |
8:44.36 |
|
|
|
|
|
|
5:25.29 |
6:32.46 |
7:40.04 |
|
|
|
5 |
Mads Midboll |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:03.13 |
2:10.11 |
3:17.45 |
4:25.11 |
8:54.85 |
|
|
|
|
|
|
5:33.31 |
6:41.65 |
7:49.31 |
|
|
|
6 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:04.06 |
2:11.89 |
3:20.14 |
4:28.29 |
8:58.88 |
|
|
|
|
|
|
5:36.31 |
6:44.64 |
7:52.62 |
|
|
|
7 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
1:03.19 |
2:11.41 |
3:20.27 |
4:30.13 |
8:59.88 |
|
|
|
|
|
|
5:39.89 |
6:49.00 |
7:55.86 |
|
|
|
8 |
Markus Malm |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:00.85 |
2:05.41 |
3:10.88 |
4:17.90 |
9:00.72 |
|
|
|
|
|
|
5:27.24 |
6:38.16 |
7:49.55 |
|
|
|
9 |
Joachim Bratt |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:02.94 |
2:10.23 |
3:18.97 |
4:28.42 |
9:05.30 |
|
|
|
|
|
|
5:37.99 |
6:47.91 |
7:57.65 |
|
|
|
10 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
1:04.82 |
2:15.68 |
3:26.79 |
4:39.17 |
9:19.95 |
|
|
|
|
|
|
5:51.03 |
7:01.97 |
8:12.70 |
|
|
|
11 |
Albin Lövgren |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:06.08 |
2:16.69 |
3:27.97 |
4:39.73 |
9:21.46 |
|
|
|
|
|
|
5:51.82 |
7:02.98 |
8:13.59 |
|
|
|
12 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.29 |
2:15.56 |
3:27.50 |
4:38.98 |
9:22.68 |
|
|
|
|
|
|
5:51.13 |
7:03.20 |
8:14.76 |
|
|
|
13 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:03.90 |
2:13.29 |
3:24.96 |
4:36.86 |
9:25.13 |
|
|
|
|
|
|
5:48.42 |
7:01.24 |
8:13.58 |
|
|
|
14 |
Philip Bergstedt |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:07.40 |
2:20.39 |
3:33.33 |
4:46.78 |
9:37.49 |
|
|
|
|
|
|
6:00.04 |
7:14.40 |
8:28.20 |
|
|
|
15 |
Henrik Aspegren |
1999 |
Ullensakersvømmerne |
|
1:07.77 |
2:19.54 |
3:32.54 |
4:46.13 |
9:37.70 |
|
|
|
|
|
|
5:59.37 |
7:12.63 |
8:25.93 |
|
|
|
16 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:06.26 |
2:17.24 |
3:29.75 |
4:42.51 |
9:38.78 |
|
|
|
|
|
|
5:56.59 |
7:11.98 |
8:26.56 |
|
|
|
- |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
17:51 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:16 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
18:51 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Stensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
36.68 |
1:17.89 |
1:58.15 |
|
2:39.18 |
|
2 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
41.61 |
1:25.66 |
2:09.38 |
|
2:50.44 |
|
3 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.42 |
1:25.40 |
2:09.98 |
|
2:51.52 |
|
4 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
40.99 |
1:25.47 |
2:11.57 |
|
2:55.13 |
|
5 |
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
41.47 |
1:27.25 |
2:12.81 |
|
2:56.41 |
|
6 |
Eldin Nukovic |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
43.87 |
1:30.15 |
2:18.30 |
|
3:03.99 |
|
7 |
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
44.79 |
1:32.47 |
2:20.18 |
|
3:06.21 |
|
8 |
Henrik Duong |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
43.62 |
1:30.96 |
2:20.26 |
|
3:07.05 |
|
9 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
44.44 |
1:33.76 |
2:21.55 |
|
3:09.12 |
|
10 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
45.59 |
1:35.13 |
2:24.41 |
|
3:10.67 |
|
11 |
Kemal Cikota |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
44.65 |
1:34.78 |
2:24.06 |
|
3:14.30 |
|
12 |
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
46.18 |
1:36.36 |
2:26.95 |
|
3:14.99 |
|
13 |
Phille Andersson Sandwall |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
48.83 |
1:41.02 |
2:33.94 |
|
3:23.62 |
|
- |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ossian Lagström |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.84 |
1:14.08 |
1:55.15 |
|
2:34.43 |
|
2 |
Felix Öberg |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
|
36.11 |
1:17.26 |
1:59.46 |
|
2:39.68 |
|
3 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.13 |
1:20.14 |
2:03.08 |
|
2:44.85 |
|
4 |
Erik Kromnow |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
42.15 |
1:28.86 |
2:17.87 |
|
3:02.58 |
|
5 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
41.46 |
1:28.24 |
2:16.58 |
|
3:02.94 |
|
- |
Oscar Hegmegi |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.76 |
1:08.13 |
1:43.61 |
|
2:16.71 |
|
2 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
32.58 |
1:07.84 |
1:43.46 |
|
2:17.00 |
|
3 |
Erik Ohlsén |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
33.79 |
1:12.09 |
1:51.59 |
|
2:29.88 |
|
4 |
Robin Pettersson |
2000 |
Värnamo Simsällskap |
|
34.44 |
1:13.65 |
1:53.32 |
|
2:32.19 |
|
5 |
Gabriel Hansson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
34.50 |
1:14.10 |
1:54.93 |
|
2:34.22 |
|
6 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.76 |
1:15.52 |
1:56.49 |
|
2:35.42 |
|
7 |
Jesper Jönsson |
2000 |
Västerviks Simsällskap |
|
38.41 |
1:20.67 |
2:02.73 |
|
2:42.23 |
|
8 |
Roberts Rostoks |
2000 |
Elverum Svømming |
|
40.21 |
1:23.88 |
2:09.04 |
|
2:54.25 |
|
9 |
Wilhelm Lindqvist |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
40.20 |
1:26.66 |
2:13.53 |
|
2:58.92 |
|
10 |
Bartosz Michno |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
49.24 |
1:45.15 |
2:41.14 |
|
3:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:51 |
|