Tulokset Sollefteå Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 1, 25m Frisim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Gålsjö Bruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 16.36 | ||||||
2 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 17.64 | ||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 17.73 | ||||||
4 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 18.49 | ||||||
5 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 19.14 | ||||||
6 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 19.28 | ||||||
7 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 19.62 | ||||||
8 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 19.75 | ||||||
9 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 19.76 | ||||||
10 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 19.92 | ||||||
11 | Nanna Westberg | 2002 | Timrå Simklubb | 20.05 | ||||||
12 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 20.20 | ||||||
13 | Elina Lethinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 20.28 | ||||||
14 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 20.41 | ||||||
15 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 20.49 | ||||||
16 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 20.57 | ||||||
17 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 20.85 | ||||||
18 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 21.00 | ||||||
19 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 21.25 | ||||||
20 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 21.74 | ||||||
21 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.86 | ||||||
22 | Freja Vestberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 22.27 | ||||||
23 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 22.75 | ||||||
24 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 23.20 | ||||||
25 | Amelie Josefsson | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 23.21 | ||||||
26 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 23.57 | ||||||
27 | Indra Granqvist | 2002 | Härnösands Simsällskap | 25.82 | ||||||
28 | Alice Hallgren | 2003 | Timrå Simklubb | 30.22 | ||||||
- | Julia Lövgren | 2002 | Nordmalings Simsällskap | DNS | ||||||
- | My Bergman | 2003 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
Gren 1, 25m Frisim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Gålsjö Bruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 19.17 | ||||||
2 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 19.24 | ||||||
3 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 21.24 | ||||||
4 | Frida Westman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 23.19 | ||||||
5 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 26.23 | ||||||
6 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 27.63 | ||||||
7 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 48.14 | ||||||
- | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 2, 25m Frisim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Solpac AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Forslund | 2002 | Nordmalings Simsällskap | 16.35 | ||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 16.91 | ||||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 17.16 | ||||||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 17.46 | ||||||
5 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 17.67 | ||||||
6 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 18.53 | ||||||
7 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 18.66 | ||||||
8 | Oscar Edin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 20.26 | ||||||
9 | John Lindblom | 2002 | Härnösands Simsällskap | 20.92 | ||||||
10 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.58 | ||||||
11 | Mattias Lantz | 2002 | Timrå Simklubb | 25.73 | ||||||
Gren 2, 25m Frisim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Solpac AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 18.48 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 20.67 | ||||||
3 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 22.38 | ||||||
4 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 22.52 | ||||||
5 | Linus Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 27.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Printin Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 17.79 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 18.24 | ||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 19.37 | ||||||
4 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 21.13 | ||||||
5 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 22.69 | ||||||
6 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 23.68 | ||||||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 24.49 | ||||||
8 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 25.04 | ||||||
- | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Printin Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 22.77 | ||||||
- | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Holmstrands Skogstjänst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 20.84 | ||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 24.93 | ||||||
- | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukti |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.57 | ||||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.95 | ||||||
3 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.43 | ||||||
4 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.86 | ||||||
5 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.20 | ||||||
5 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.20 | ||||||
7 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.40 | ||||||
8 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.22 | ||||||
9 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.41 | ||||||
10 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.72 | ||||||
11 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.76 | ||||||
12 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 41.38 | ||||||
13 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.04 | ||||||
14 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.81 | ||||||
15 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.84 | ||||||
16 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 46.07 | ||||||
16 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.07 | ||||||
18 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 46.09 | ||||||
19 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.30 | ||||||
20 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.14 | ||||||
21 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.52 | ||||||
22 | Ebba Westberg | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.91 | ||||||
23 | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | 50.25 | ||||||
24 | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 50.63 | ||||||
25 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 51.31 | ||||||
26 | Klara Tejbo | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.35 | ||||||
27 | Amanda Viklander | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.77 | ||||||
28 | Frida Svensson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.17 | ||||||
29 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 54.40 | ||||||
30 | Moa Schön Tinnerholm | 2001 | Timrå Simklubb | 54.75 | ||||||
31 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.05 | ||||||
32 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 59.45 | ||||||
33 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:01.78 | ||||||
34 | Moa Bergman | 2000 | Kramfors-Alliansen | 1:11.11 | ||||||
- | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Lövgren | 2000 | Nordmalings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukti |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.52 | ||||||
2 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.67 | ||||||
3 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 36.38 | ||||||
4 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 37.11 | ||||||
5 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 37.27 | ||||||
6 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.36 | ||||||
7 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.65 | ||||||
8 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.53 | ||||||
9 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.96 | ||||||
10 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 40.17 | ||||||
11 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 41.40 | ||||||
12 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.54 | ||||||
13 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.86 | ||||||
14 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 41.93 | ||||||
15 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 42.05 | ||||||
16 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 42.50 | ||||||
17 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.56 | ||||||
18 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.86 | ||||||
19 | Elin Svensson | 1999 | Kramfors-Alliansen | 44.85 | ||||||
20 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 46.12 | ||||||
21 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.20 | ||||||
22 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.43 | ||||||
23 | Tova Westberg | 1999 | Timrå Simklubb | 50.61 | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukti |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 32.63 | ||||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.84 | ||||||
3 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.52 | ||||||
4 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.55 | ||||||
5 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.64 | ||||||
6 | Maria Lundholm | 1994 | Simklubben Ägir | 36.99 | ||||||
7 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.48 | ||||||
8 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 38.93 | ||||||
9 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 39.86 | ||||||
10 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 40.58 | ||||||
11 | Sandra Zetterkvist | 1997 | Timrå Simklubb | 41.06 | ||||||
12 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 41.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Pizzeria Diana |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 35.84 | ||||||
2 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.07 | ||||||
3 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.91 | ||||||
4 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 41.92 | ||||||
5 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 42.28 | ||||||
6 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 43.95 | ||||||
7 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.32 | ||||||
8 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 44.55 | ||||||
9 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.32 | ||||||
10 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 47.29 | ||||||
11 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 49.05 | ||||||
- | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Pizzeria Diana |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 32.61 | ||||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.79 | ||||||
3 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.71 | ||||||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 37.03 | ||||||
5 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.53 | ||||||
6 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.63 | ||||||
7 | Joakim Rongdén | 1998 | Timrå Simklubb | 39.85 | ||||||
8 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 39.89 | ||||||
9 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.70 | ||||||
10 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.71 | ||||||
11 | William Tubbin | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 52.34 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Pizzeria Diana |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 29.79 | ||||||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 30.57 | ||||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.62 | ||||||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.07 | ||||||
5 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.27 | ||||||
6 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.66 | ||||||
7 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 33.23 | ||||||
8 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.60 | ||||||
9 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.08 | ||||||
10 | Christoffer Hådén | 1989 | Timrå Simklubb | 34.31 | ||||||
11 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.49 | ||||||
12 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.97 | ||||||
13 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.51 | ||||||
14 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 36.74 | ||||||
15 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.06 | ||||||
16 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.81 | ||||||
17 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 50.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: S.O Bygg & Fritid |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.59 | ||||||
2 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 57.41 | ||||||
3 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 57.73 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: S.O Bygg & Fritid |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.85 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.12 | ||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 45.73 | ||||||
4 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.23 | ||||||
5 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 48.79 | ||||||
6 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.27 | ||||||
7 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.66 | ||||||
8 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.05 | ||||||
9 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.00 | ||||||
10 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.10 | ||||||
11 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 53.18 | ||||||
12 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 53.68 | ||||||
13 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 53.86 | ||||||
14 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 57.22 | ||||||
15 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 57.58 | ||||||
16 | Amelie Josefsson | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:10.03 | ||||||
17 | My Bergman | 2003 | Kramfors-Alliansen | 1:18.93 | ||||||
- | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nanna Westberg | 2002 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sibylla Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.28 | ||||||
- | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Sibylla Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 44.87 | ||||||
2 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 47.54 | ||||||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.15 | ||||||
4 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.76 | ||||||
5 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.13 | ||||||
6 | Oscar Edin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 52.50 | ||||||
7 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 54.53 | ||||||
- | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Sollefteå Produktion AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.80 | ||||||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.87 | ||||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 41.79 | ||||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.28 | ||||||
5 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 44.53 | ||||||
6 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.66 | ||||||
7 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.77 | ||||||
8 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.64 | ||||||
9 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 46.45 | ||||||
10 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.88 | ||||||
11 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 47.27 | ||||||
12 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.41 | ||||||
13 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.19 | ||||||
14 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.70 | ||||||
15 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 49.24 | ||||||
16 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.27 | ||||||
17 | Ebba Westberg | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.32 | ||||||
18 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.36 | ||||||
19 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 52.72 | ||||||
20 | Therese Henriksson | 2000 | Kramfors-Alliansen | 52.95 | ||||||
21 | Frida Svensson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.16 | ||||||
22 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.36 | ||||||
23 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 54.55 | ||||||
24 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.96 | ||||||
25 | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 56.65 | ||||||
26 | Amanda Viklander | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.97 | ||||||
27 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.01 | ||||||
28 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 57.12 | ||||||
29 | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | 57.83 | ||||||
30 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 58.08 | ||||||
31 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 59.01 | ||||||
32 | Moa Schön Tinnerholm | 2001 | Timrå Simklubb | 1:00.20 | ||||||
33 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 1:00.68 | ||||||
34 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:01.22 | ||||||
35 | Emelie Arvidsson | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 1:01.42 | ||||||
- | Alva Barchéus | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Jonsson | 2000 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Tejbo | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Sollefteå Produktion AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.21 | ||||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.63 | ||||||
3 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.26 | ||||||
4 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.34 | ||||||
5 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.13 | ||||||
6 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 41.23 | ||||||
7 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 41.44 | ||||||
8 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 42.53 | ||||||
9 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.63 | ||||||
10 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.55 | ||||||
11 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 45.27 | ||||||
12 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 45.86 | ||||||
13 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 46.06 | ||||||
14 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 46.95 | ||||||
15 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.37 | ||||||
16 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 47.68 | ||||||
17 | Elin Svensson | 1999 | Kramfors-Alliansen | 48.03 | ||||||
18 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.70 | ||||||
19 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 49.25 | ||||||
20 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.54 | ||||||
21 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 50.27 | ||||||
22 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 50.62 | ||||||
23 | Wiktoria Zbyszynska | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 54.13 | ||||||
24 | Tova Westberg | 1999 | Timrå Simklubb | 57.97 | ||||||
25 | Cassandra Eriksson | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 1:01.92 | ||||||
- | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Sollefteå Produktion AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 37.38 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.76 | ||||||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 38.28 | ||||||
4 | Maria Lundholm | 1994 | Simklubben Ägir | 39.34 | ||||||
5 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 39.99 | ||||||
6 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 41.40 | ||||||
7 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.45 | ||||||
8 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 42.29 | ||||||
9 | Sara Nyblin | 1987 | Timrå Simklubb | 42.48 | ||||||
10 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 43.81 | ||||||
11 | Sandra Zetterkvist | 1997 | Timrå Simklubb | 43.83 | ||||||
12 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 45.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 10, 50m Bröstsim HerrarA-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: A-E Trafikservice AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.98 | ||||||
2 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 42.82 | ||||||
3 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 45.65 | ||||||
4 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 46.63 | ||||||
5 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 46.94 | ||||||
6 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 47.44 | ||||||
7 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 47.53 | ||||||
8 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 48.07 | ||||||
9 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.88 | ||||||
10 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 57.01 | ||||||
- | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim HerrarA-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: A-E Trafikservice AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.21 | ||||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 37.25 | ||||||
3 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 43.26 | ||||||
4 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.73 | ||||||
5 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.24 | ||||||
6 | Joakim Rongdén | 1998 | Timrå Simklubb | 44.27 | ||||||
7 | Willam Hägglund | 1999 | Umeå Simsällskap | 45.92 | ||||||
8 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.40 | ||||||
9 | William Tubbin | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 52.69 | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim HerrarA-C, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: A-E Trafikservice AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.31 | ||||||
2 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.01 | ||||||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 33.04 | ||||||
4 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 33.23 | ||||||
5 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.35 | ||||||
6 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.83 | ||||||
7 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 34.98 | ||||||
8 | Christoffer Hådén | 1989 | Timrå Simklubb | 35.44 | ||||||
9 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.44 | ||||||
10 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.63 | ||||||
11 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.50 | ||||||
12 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.73 | ||||||
13 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.81 | ||||||
14 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 39.24 | ||||||
15 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 40.42 | ||||||
16 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.00 | ||||||
17 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 49.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:37 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 11, 50m Bröstsim DamerD-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Bispgården Åkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.15 | ||||||
2 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 1:02.40 | ||||||
3 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:11.40 | ||||||
- | Frida Westman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim DamerD-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Bispgården Åkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.88 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.01 | ||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 48.66 | ||||||
4 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.63 | ||||||
5 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 51.42 | ||||||
6 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.26 | ||||||
7 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.67 | ||||||
8 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 54.28 | ||||||
9 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.74 | ||||||
10 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.15 | ||||||
11 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 56.35 | ||||||
12 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 56.79 | ||||||
13 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.99 | ||||||
14 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 57.14 | ||||||
15 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 57.32 | ||||||
16 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 57.53 | ||||||
17 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 58.01 | ||||||
18 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 59.09 | ||||||
19 | Nanna Westberg | 2002 | Timrå Simklubb | 59.22 | ||||||
20 | Freja Vestberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.54 | ||||||
21 | Elina Lethinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:00.22 | ||||||
22 | Alice Hallgren | 2003 | Timrå Simklubb | 1:00.56 | ||||||
23 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:02.48 | ||||||
24 | My Bergman | 2003 | Kramfors-Alliansen | 1:13.00 | ||||||
- | Julia Lövgren | 2002 | Nordmalings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amelie Josefsson | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:37 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:45 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Z-Skrot |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.46 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.42 | ||||||
3 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.37 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Z-Skrot |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.05 | ||||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 53.35 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 55.31 | ||||||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 55.46 | ||||||
5 | Lucas Forslund | 2002 | Nordmalings Simsällskap | 1:03.37 | ||||||
- | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | John Lindblom | 2002 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:45 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:48 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 13, 4X50m Frisim Damer D-E, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Zepro |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag1 [02] | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:45.03 | ||||||
Sofie Tolf | 2002 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Thyra Wallner | 2002 | 43.49 | 1:19.93 | |||||||
Josefine Nilsson | 2002 | 43.27 | 2:03.20 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 41.83 | 2:45.03 | |||||||
2 | Umeå SS 10 År | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:55.44 | ||||||
Hedda Ferm | 2002 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Nellie Luthman | 2002 | 44.42 | 1:30.07 | |||||||
Emilia Konradsson | 2002 | 40.16 | 2:10.23 | |||||||
Saga Evander | 2002 | 45.21 | 2:55.44 | |||||||
3 | Öass | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 3:05.36 | ||||||
Ebba Vedman | 2002 | 45.32 | 45.32 | |||||||
Elina Lethinen | 2003 | 47.38 | 1:32.70 | |||||||
Alice Moberg | 2003 | 47.34 | 2:20.04 | |||||||
Karin Hallén | 2002 | 45.32 | 3:05.36 | |||||||
4 | Sundsvall Damer Lag2 [02] | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 3:11.54 | ||||||
Emma Öberg | 2003 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Alice Öberg | 2003 | 47.32 | 1:31.22 | |||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 47.90 | 2:19.12 | |||||||
Mathilda Boström | 2002 | 52.42 | 3:11.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:48 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:54 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar D-E, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Lidström & Enqvist AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar 1 [02] | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:50.34 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 39.38 | 39.38 | |||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 2:10.96 | 2:50.34 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | |||||||||
Joel Berglund | 2002 | 2:50.34 | 2:50.34 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:54 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 15, 25m Ryggsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Elias Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 21.30 | ||||||
2 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 25.95 | ||||||
3 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 27.02 | ||||||
4 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 29.99 | ||||||
Gren 15, 25m Ryggsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Elias Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 20.63 | ||||||
2 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 21.46 | ||||||
3 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 22.29 | ||||||
4 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 22.51 | ||||||
5 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 22.99 | ||||||
6 | Elina Lethinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 23.12 | ||||||
7 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 23.22 | ||||||
8 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 23.39 | ||||||
9 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 24.24 | ||||||
10 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 24.40 | ||||||
11 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 24.58 | ||||||
12 | Nanna Westberg | 2002 | Timrå Simklubb | 25.00 | ||||||
13 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 25.10 | ||||||
14 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 25.78 | ||||||
15 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 25.93 | ||||||
16 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 26.21 | ||||||
17 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 26.24 | ||||||
18 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 26.86 | ||||||
19 | Freja Vestberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.92 | ||||||
20 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.99 | ||||||
21 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 28.94 | ||||||
22 | Amelie Josefsson | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.10 | ||||||
23 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.11 | ||||||
24 | Alice Hallgren | 2003 | Timrå Simklubb | 32.45 | ||||||
25 | Indra Granqvist | 2002 | Härnösands Simsällskap | 34.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Ica Trollet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 23.53 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 24.89 | ||||||
3 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 26.31 | ||||||
4 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 26.60 | ||||||
5 | Linus Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 33.88 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Ica Trollet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 20.19 | ||||||
2 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 20.67 | ||||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.10 | ||||||
4 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 22.03 | ||||||
5 | Lucas Forslund | 2002 | Nordmalings Simsällskap | 22.75 | ||||||
6 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 23.10 | ||||||
7 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 23.58 | ||||||
8 | Oscar Edin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 24.24 | ||||||
9 | John Lindblom | 2002 | Härnösands Simsällskap | 26.17 | ||||||
10 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 26.37 | ||||||
11 | Mattias Lantz | 2002 | Timrå Simklubb | 26.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 17, 25m Bröstsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Peos Fastighetsteknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.93 | ||||||
2 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 29.05 | ||||||
3 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 30.48 | ||||||
4 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 32.69 | ||||||
- | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 17, 25m Bröstsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Peos Fastighetsteknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 22.68 | ||||||
2 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 23.26 | ||||||
3 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 23.33 | ||||||
4 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 23.38 | ||||||
5 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 24.73 | ||||||
6 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 25.17 | ||||||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 25.62 | ||||||
8 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.94 | ||||||
9 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 26.41 | ||||||
10 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 26.63 | ||||||
11 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.72 | ||||||
12 | Amelie Josefsson | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.28 | ||||||
13 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 27.29 | ||||||
14 | Alice Hallgren | 2003 | Timrå Simklubb | 27.31 | ||||||
15 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 27.34 | ||||||
16 | Freja Vestberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.39 | ||||||
17 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 27.79 | ||||||
18 | Julia Lövgren | 2002 | Nordmalings Simsällskap | 27.94 | ||||||
19 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 27.96 | ||||||
20 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 28.02 | ||||||
21 | Nanna Westberg | 2002 | Timrå Simklubb | 28.11 | ||||||
22 | Elina Lethinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.44 | ||||||
23 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 29.22 | ||||||
24 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 29.55 | ||||||
- | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Indra Granqvist | 2002 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Butik Lillasyster |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 23.59 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 24.77 | ||||||
3 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 25.64 | ||||||
- | Linus Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Butik Lillasyster |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 22.98 | ||||||
2 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 23.02 | ||||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 24.25 | ||||||
4 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 25.09 | ||||||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 26.44 | ||||||
6 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 26.80 | ||||||
7 | Lucas Forslund | 2002 | Nordmalings Simsällskap | 28.80 | ||||||
8 | Oscar Edin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 35.76 | ||||||
- | John Lindblom | 2002 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mattias Lantz | 2002 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed ABCD, Försök 0 år och äldre |
Sponsor: MM Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvalls SS 1 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:02.73 | ||||||
Carl Wikblom | 1987 | 26.00 | 26.00 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 28.71 | 54.71 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 32.14 | 1:26.85 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 35.88 | 2:02.73 | |||||||
2 | Sundsvalls SS 2 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:06.49 | ||||||
Timay Edholm | 1993 | 24.93 | 24.93 | |||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 31.83 | 56.76 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 32.58 | 1:29.34 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 37.15 | 2:06.49 | |||||||
3 | Umeå SS Mix 1 | 100 | Umeå Simsällskap | 2:06.90 | ||||||
Isak Wikström | 1999 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 29.11 | 58.04 | |||||||
Saga Sandström | 2000 | 30.66 | 1:28.70 | |||||||
Emilia Konradsson | 2002 | 38.20 | 2:06.90 | |||||||
4 | Öass Lag 1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:08.56 | ||||||
Linn Arnlund | 2000 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Ebba Vedman | 2002 | 42.57 | 1:13.49 | |||||||
Carl-Henrik Henriksson | 1994 | 25.75 | 1:39.24 | |||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 29.32 | 2:08.56 | |||||||
5 | Njurunda Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:09.44 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 31.78 | 59.72 | |||||||
Olle Larson Wermelin | 1999 | 29.21 | 1:28.93 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 40.51 | 2:09.44 | |||||||
6 | Njurunda Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:12.88 | ||||||
My Lemnert | 1996 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Elenora Hedin | 1998 | 31.24 | 1:01.96 | |||||||
Rasmus Ulin | 2000 | 31.52 | 1:33.48 | |||||||
Robin Björklund | 2002 | 39.40 | 2:12.88 | |||||||
7 | SK Ägir Mix | 0 | Simklubben Ägir | 2:15.30 | ||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | |||||||||
Pontus Pettersson | 2000 | |||||||||
Wilma Persson | 1999 | |||||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 2:15.30 | 2:15.30 | |||||||
8 | Sass 1 | 0 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:15.37 | ||||||
Elise Öberg | 2002 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Tilde Carlsson | 2001 | 38.27 | 1:12.81 | |||||||
Agnes Westerlund | 1998 | 33.84 | 1:46.65 | |||||||
Kristoffer Engström | 1982 | 28.72 | 2:15.37 | |||||||
9 | Härnösand Lag 1 | 0 | Härnösands Simsällskap | 2:16.49 | ||||||
Joel Westerlind | 1996 | |||||||||
Martina Dahlbom | 1998 | |||||||||
Tove Wikström | 2001 | |||||||||
Oscar Edin | 2003 | 2:16.49 | 2:16.49 | |||||||
10 | Sundsvalls SS 3 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:16.81 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 27.02 | 27.02 | |||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 32.78 | 59.80 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 35.79 | 1:35.59 | |||||||
Josefine Nilsson | 2002 | 41.22 | 2:16.81 | |||||||
11 | Sundsvalls SS 4 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:17.69 | ||||||
Dominik Jackiewicz | 1996 | 26.73 | 26.73 | |||||||
Lisa Näslund | 1999 | 33.18 | 59.91 | |||||||
Love Starrin | 2001 | 37.33 | 1:37.24 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 40.45 | 2:17.69 | |||||||
12 | Umeå SS Mix 4 | 100 | Umeå Simsällskap | 2:17.85 | ||||||
Elin Sandberg | 1997 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Leila Khasjimdsjanov | 1998 | 31.40 | 1:01.41 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 31.81 | 1:33.22 | |||||||
Wael Hadrous | 2004 | 44.63 | 2:17.85 | |||||||
13 | Sundsvalls SS 5 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:18.64 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Frida Kårén | 1998 | 33.45 | 59.74 | |||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 35.43 | 1:35.17 | |||||||
Thyra Wallner | 2002 | 43.47 | 2:18.64 | |||||||
14 | Umeå SS Mix 6 | 100 | Umeå Simsällskap | 2:21.76 | ||||||
Ronja Nilsson | 1993 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Willam Hägglund | 1999 | 32.37 | 1:01.78 | |||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 35.75 | 1:37.53 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 44.23 | 2:21.76 | |||||||
15 | Sundsvalls SS 6 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:22.34 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 32.89 | 59.84 | |||||||
Alexandra Engstedt | 2001 | 40.95 | 1:40.79 | |||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 41.55 | 2:22.34 | |||||||
16 | Umeå SS Mix 3 | 100 | Umeå Simsällskap | 2:22.38 | ||||||
Malte Evander | 1999 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Saga Evander | 2002 | 44.70 | 1:19.03 | |||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 31.05 | 1:50.08 | |||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 32.30 | 2:22.38 | |||||||
17 | Härnösand Lag 2 | 0 | Härnösands Simsällskap | 2:22.78 | ||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Fanny Lindblom | 1997 | 33.73 | 1:03.19 | |||||||
Ella Pettersson | 2001 | 34.45 | 1:37.64 | |||||||
John Lindblom | 2002 | 45.14 | 2:22.78 | |||||||
18 | Sundsvalls SS 7 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:26.64 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Olivia Lindgren | 1999 | 34.05 | 1:02.07 | |||||||
Alva Barchéus | 2000 | 42.62 | 1:44.69 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 41.95 | 2:26.64 | |||||||
19 | Umeå SS Mix 2 | 100 | Umeå Simsällskap | 2:27.60 | ||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Nellie Luthman | 2002 | 46.38 | 1:19.71 | |||||||
Molly Ångström | 1997 | 32.63 | 1:52.34 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 35.26 | 2:27.60 | |||||||
20 | Umeå SS Mix 5 | 100 | Umeå Simsällskap | 2:30.75 | ||||||
Kelly Hultgren | 1997 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | 33.16 | 1:04.57 | |||||||
Stella Svedberg | 2000 | 33.30 | 1:37.87 | |||||||
Felix Luthman | 2004 | 52.88 | 2:30.75 | |||||||
21 | Umeå SS Mix 7 | 100 | Umeå Simsällskap | 2:35.07 | ||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Fredrik Brunned | 2000 | 35.79 | 1:10.58 | |||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 39.56 | 1:50.14 | |||||||
Hedda Ferm | 2002 | 44.93 | 2:35.07 | |||||||
22 | Nordmaling Lag 1 | 0 | Nordmalings Simsällskap | 2:36.81 | ||||||
Julia Lövgren | 2002 | 54.62 | 54.62 | |||||||
Linnea Lövgren | 2000 | 40.67 | 1:35.29 | |||||||
William Säfström | 1998 | 31.98 | 2:07.27 | |||||||
Simon Olsson | 1997 | 29.54 | 2:36.81 | |||||||
23 | Timrå SK Mix 2 | 0 | Timrå Simklubb | 2:40.44 | ||||||
Nanna Westberg | 2002 | 46.03 | 46.03 | |||||||
Moa Schön Tinnerholm | 2001 | 47.14 | 1:33.17 | |||||||
Joakim Rongdén | 1998 | 33.93 | 2:07.10 | |||||||
Sara Nyblin | 1987 | 33.34 | 2:40.44 | |||||||
24 | Timrå SK Mix | 0 | Timrå Simklubb | 2:41.26 | ||||||
Emma Åkerlund | 2003 | |||||||||
Elin Åkerlund | 2000 | |||||||||
Tova Westberg | 1999 | |||||||||
Christoffer Hådén | 1989 | 2:41.26 | 2:41.26 | |||||||
25 | Sundsvalls SS 8 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:43.98 | ||||||
Emma Mattsson | 1998 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Mathilda Sjöbom | 1999 | 38.99 | 1:15.89 | |||||||
Klara Tejbo | 2000 | 45.12 | 2:01.01 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 42.97 | 2:43.98 | |||||||
26 | Härnösand Lag 3 | 0 | Härnösands Simsällskap | 2:45.29 | ||||||
Jelle Kranenbarg | 1996 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Emelie Jonsson | 2000 | 38.13 | 1:06.43 | |||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 25.15 | 1:31.58 | |||||||
Indra Granqvist | 2002 | 1:13.71 | 2:45.29 | |||||||
27 | Nordmaling Lag 2 | 0 | Nordmalings Simsällskap | 2:46.70 | ||||||
Wiktoria Zbyszynska | 1999 | 42.54 | 42.54 | |||||||
Emelie Arvidsson | 2000 | 44.14 | 1:26.68 | |||||||
Lucas Forslund | 2002 | 37.73 | 2:04.41 | |||||||
Cassandra Eriksson | 1999 | 42.29 | 2:46.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 19:26 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed ABCD, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: MM Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvalls SS 1 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:01.29 | ||||||
Carl Wikblom | 1987 | 25.06 | 25.06 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 28.74 | 53.80 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 31.96 | 1:25.76 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 35.53 | 2:01.29 | |||||||
2 | Umeå SS Mix 1 | 100 | Umeå Simsällskap | 2:05.81 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 28.53 | 59.21 | |||||||
Emilia Konradsson | 2002 | 38.81 | 1:38.02 | |||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 27.79 | 2:05.81 | |||||||
3 | Sundsvalls SS 2 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:06.77 | ||||||
Timay Edholm | 1993 | 24.83 | 24.83 | |||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 31.92 | 56.75 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 32.94 | 1:29.69 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 37.08 | 2:06.77 | |||||||
4 | Njurunda Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:09.14 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 32.27 | 1:00.52 | |||||||
Olle Larson Wermelin | 1999 | 28.83 | 1:29.35 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 39.79 | 2:09.14 | |||||||
5 | Öass Lag 1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:10.49 | ||||||
Carl-Henrik Henriksson | 1994 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 29.48 | 56.04 | |||||||
Linn Arnlund | 2000 | 31.66 | 1:27.70 | |||||||
Ebba Vedman | 2002 | 42.79 | 2:10.49 | |||||||
6 | Njurunda Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:16.03 | ||||||
My Lemnert | 1996 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Elenora Hedin | 1998 | 31.99 | 1:03.17 | |||||||
Rasmus Ulin | 2000 | 32.39 | 1:35.56 | |||||||
Robin Björklund | 2002 | 40.47 | 2:16.03 | |||||||
7 | SK Ägir Mix | 0 | Simklubben Ägir | 2:17.14 | ||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 32.12 | 1:04.58 | |||||||
Wilma Persson | 1999 | 32.72 | 1:37.30 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 39.84 | 2:17.14 | |||||||
8 | Sass 1 | 0 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:17.77 | ||||||
Kristoffer Engström | 1982 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Elise Öberg | 2002 | 36.07 | 1:05.67 | |||||||
Tilde Carlsson | 2001 | 38.38 | 1:44.05 | |||||||
Agnes Westerlund | 1998 | 33.72 | 2:17.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 19:26 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 20, 100m Medley Damer C-D, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Bodéns Gardencenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.92 | 1:30.49 | |||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.25 | 1:34.87 | |||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 46.28 | 1:37.97 | |||||
4 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.76 | 1:45.03 | |||||
5 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 52.57 | 1:49.35 | |||||
6 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 56.79 | 1:57.06 | |||||
- | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer C-D, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bodéns Gardencenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.16 | 1:14.17 | |||||
2 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.19 | 1:18.27 | |||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.09 | 1:21.23 | |||||
4 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.47 | 1:22.80 | |||||
5 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.00 | 1:23.65 | |||||
6 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.49 | 1:24.64 | |||||
7 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.90 | 1:25.44 | |||||
8 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.57 | 1:25.89 | |||||
9 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.53 | 1:30.12 | |||||
10 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.35 | 1:30.50 | |||||
11 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.56 | 1:31.35 | |||||
12 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.04 | 1:37.14 | |||||
13 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.39 | 1:37.58 | |||||
14 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.05 | 1:38.73 | |||||
15 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 49.12 | 1:44.21 | |||||
16 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.16 | 1:49.12 | |||||
17 | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 52.12 | 1:49.81 | |||||
18 | Klara Tejbo | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.75 | 1:56.61 | |||||
- | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Barchéus | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Jonsson | 2000 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 21, 100m Medley Herrar C-D, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Nordén Hydralic AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 53.98 | 1:52.74 | |||||
- | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar C-D, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nordén Hydralic AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.35 | 1:21.10 | |||||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 36.79 | 1:21.13 | |||||
3 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 40.21 | 1:26.10 | |||||
4 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 43.83 | 1:26.59 | |||||
5 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.95 | 1:27.33 | |||||
6 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.29 | 1:30.11 | |||||
7 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 42.76 | 1:31.65 | |||||
8 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 47.44 | 1:35.78 | |||||
- | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 22, 200m Medley Damer A-B, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Sollefteå Bygg & Renoveri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 37.82 | 1:20.39 | 2:13.87 | 2:51.49 | |||
2 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.85 | 1:22.92 | 2:13.64 | 2:52.14 | |||
3 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.90 | 1:25.09 | 2:12.15 | 2:52.28 | |||
4 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 41.12 | 1:27.11 | 2:19.47 | 2:58.78 | |||
5 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.04 | 1:24.92 | 2:18.71 | 3:00.22 | |||
6 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 44.40 | 1:30.35 | 2:30.07 | 3:10.19 | |||
7 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.59 | 1:30.12 | 2:30.55 | 3:17.48 | |||
8 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 48.00 | 1:49.87 | 2:50.21 | 3:39.43 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer A-B, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Sollefteå Bygg & Renoveri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 34.24 | 1:13.24 | 2:00.74 | 2:40.20 | |||
2 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 35.30 | 1:21.35 | 2:08.03 | 2:44.94 | |||
3 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.74 | 1:18.60 | 2:05.55 | 2:46.36 | |||
4 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.61 | 1:21.20 | 2:08.15 | 2:48.17 | |||
5 | Maria Lundholm | 1994 | Simklubben Ägir | 34.61 | 1:21.26 | 2:12.50 | 2:56.78 | |||
6 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 47.21 | 1:34.68 | 2:37.45 | 3:20.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 23, 200m Medley Herrar A-B, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Outline Fönster |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 32.07 | 1:10.39 | 1:58.57 | 2:32.10 | |||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.72 | 1:13.41 | 1:58.66 | 2:32.24 | |||
3 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.66 | 1:13.64 | 2:09.86 | 2:45.94 | |||
4 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 39.06 | 1:25.77 | 2:22.59 | 3:02.27 | |||
5 | Willam Hägglund | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.30 | 1:36.14 | 2:37.74 | 3:22.60 | |||
Gren 23, 200m Medley Herrar A-B, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Outline Fönster |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.26 | 1:04.32 | 1:42.01 | 2:14.43 | |||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.75 | 1:07.61 | 1:48.30 | 2:23.18 | |||
3 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.28 | 1:07.49 | 1:52.00 | 2:24.81 | |||
4 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.55 | 1:10.64 | 1:58.59 | 2:35.67 | |||
5 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.06 | 1:13.79 | 2:03.32 | 2:39.17 | |||
6 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.50 | 1:22.15 | 2:10.50 | 2:46.80 | |||
7 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 35.28 | 1:19.27 | 2:09.30 | 2:49.13 | |||
8 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 34.55 | 1:19.53 | 2:11.56 | 2:50.02 | |||
- | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:18 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Printin Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.42 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.73 | ||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 45.80 | ||||||
- | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Printin Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.33 | ||||||
2 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.83 | ||||||
3 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.34 | ||||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.79 | ||||||
5 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.66 | ||||||
6 | Lisa Forslund | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 38.84 | ||||||
7 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.42 | ||||||
8 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 41.22 | ||||||
9 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.22 | ||||||
10 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.72 | ||||||
11 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.08 | ||||||
12 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.83 | ||||||
13 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.03 | ||||||
14 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 49.99 | ||||||
15 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.79 | ||||||
16 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 1:04.67 | ||||||
- | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Printin Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.78 | ||||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.34 | ||||||
3 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.91 | ||||||
4 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 35.58 | ||||||
5 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.88 | ||||||
6 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 36.55 | ||||||
7 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.73 | ||||||
8 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.85 | ||||||
9 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.37 | ||||||
10 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.98 | ||||||
11 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.73 | ||||||
12 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.46 | ||||||
13 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.60 | ||||||
14 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 48.68 | ||||||
- | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Printin Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 31.62 | ||||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.56 | ||||||
3 | Maria Lundholm | 1994 | Simklubben Ägir | 34.18 | ||||||
4 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 34.84 | ||||||
5 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.12 | ||||||
6 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.14 | ||||||
7 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.27 | ||||||
8 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.34 | ||||||
9 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 35.76 | ||||||
10 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 36.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:18 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Holmstrands Skogstjänst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.78 | ||||||
- | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Holmstrands Skogstjänst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.84 | ||||||
2 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 40.33 | ||||||
3 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.94 | ||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 43.91 | ||||||
5 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 48.29 | ||||||
- | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Holmstrands Skogstjänst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 29.97 | ||||||
2 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 30.98 | ||||||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 32.95 | ||||||
4 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 35.69 | ||||||
5 | Joakim Rongdén | 1998 | Timrå Simklubb | 41.86 | ||||||
- | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Holmstrands Skogstjänst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.52 | ||||||
2 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.56 | ||||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.80 | ||||||
4 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 29.99 | ||||||
5 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.11 | ||||||
6 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.25 | ||||||
7 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.95 | ||||||
8 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.25 | ||||||
9 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.31 | ||||||
10 | Christoffer Hådén | 1989 | Timrå Simklubb | 31.42 | ||||||
11 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 33.70 | ||||||
12 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 33.78 | ||||||
13 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.69 | ||||||
- | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:50 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 26, 200m Frisim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.05 | 1:11.68 | 1:50.13 | 2:27.44 | |||
2 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 35.24 | 1:14.30 | 1:54.37 | 2:34.18 | |||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.31 | 1:16.37 | 1:57.12 | 2:35.77 | |||
4 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.20 | 1:19.20 | 2:02.15 | 2:40.44 | |||
5 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.80 | 1:14.67 | 1:58.13 | 2:41.84 | |||
6 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.22 | 1:20.83 | 2:03.55 | 2:42.62 | |||
7 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.47 | 1:19.79 | 2:03.93 | 2:46.06 | |||
8 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.47 | 1:20.15 | 2:04.26 | 2:47.28 | |||
9 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.36 | 1:22.47 | 2:08.12 | 2:50.53 | |||
10 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.90 | 1:21.39 | 2:06.88 | 2:51.21 | |||
11 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.76 | 1:25.28 | 2:11.92 | 2:55.54 | |||
12 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.79 | 1:28.38 | 2:17.09 | 3:04.83 | |||
13 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.11 | 1:30.68 | 2:20.67 | 3:09.26 | |||
14 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.81 | 1:36.17 | 2:28.28 | 3:18.46 | |||
- | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 26, 200m Frisim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.62 | 1:08.07 | 1:44.73 | 2:19.71 | |||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.90 | 1:10.76 | 1:50.57 | 2:27.76 | |||
3 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 33.90 | 1:12.34 | 1:51.38 | 2:29.48 | |||
4 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.00 | 1:13.92 | 1:52.70 | 2:30.17 | |||
5 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.36 | 1:15.11 | 1:54.65 | 2:33.42 | |||
6 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.94 | 1:15.12 | 1:55.51 | 2:35.22 | |||
7 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 35.73 | 1:15.66 | 1:57.01 | 2:37.76 | |||
8 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 37.01 | 1:18.96 | 2:01.16 | 2:39.58 | |||
9 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.30 | 1:20.02 | 2:02.32 | 2:42.33 | |||
10 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 38.10 | 1:20.01 | 2:03.92 | 2:44.77 | |||
10 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.93 | 1:18.70 | 2:02.21 | 2:44.77 | |||
12 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.46 | 1:21.86 | 2:07.39 | 2:51.26 | |||
13 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.26 | 1:20.83 | 2:07.23 | 2:51.77 | |||
14 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 37.30 | 1:21.10 | 2:08.36 | 2:54.38 | |||
15 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 39.96 | 1:25.66 | 2:11.75 | 2:56.69 | |||
16 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.06 | 1:28.15 | 2:16.24 | 3:05.41 | |||
17 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.22 | 1:31.04 | 2:20.51 | 3:08.96 | |||
Gren 26, 200m Frisim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.94 | 1:10.74 | 1:47.29 | 2:21.91 | |||
2 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 32.44 | 1:08.74 | 1:46.48 | 2:23.50 | |||
3 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 33.65 | 1:10.64 | 1:50.21 | 2:28.63 | |||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.79 | 1:15.83 | 1:55.59 | 2:32.86 | |||
5 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.53 | 1:17.54 | 1:58.77 | 2:36.75 | |||
6 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 36.74 | 1:17.78 | 2:00.31 | 2:40.99 | |||
7 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 36.34 | 1:18.37 | 2:02.03 | 2:45.19 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:50 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 19:10 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 27, 200m Frisim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 34.26 | 1:12.29 | 1:51.76 | 2:29.19 | |||
2 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 36.65 | 1:16.48 | 1:57.15 | 2:34.85 | |||
3 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 36.17 | 1:18.06 | 2:00.08 | 2:41.53 | |||
4 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.78 | 1:21.59 | 2:04.71 | 2:45.98 | |||
5 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.00 | 1:20.44 | 2:03.26 | 2:46.23 | |||
6 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.99 | 1:21.80 | 2:06.02 | 2:46.95 | |||
7 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 39.15 | 1:24.36 | 2:10.24 | 2:52.79 | |||
8 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.19 | 1:23.57 | 2:09.74 | 2:53.53 | |||
9 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 43.39 | 1:34.28 | 2:22.93 | 3:08.96 | |||
10 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.62 | 1:30.97 | 2:22.35 | 3:11.33 | |||
Gren 27, 200m Frisim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 31.17 | 1:05.44 | 1:40.09 | 2:13.76 | |||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 28.46 | 1:01.50 | 1:38.50 | 2:14.91 | |||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 32.91 | 1:09.67 | 1:47.57 | 2:25.14 | |||
4 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.83 | 1:12.49 | 1:53.66 | 2:28.65 | |||
5 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.44 | 1:15.09 | 1:55.26 | 2:34.79 | |||
6 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 34.87 | 1:14.72 | 1:56.16 | 2:36.50 | |||
7 | Willam Hägglund | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.25 | 1:29.52 | 2:21.73 | 3:07.33 | |||
8 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.17 | 1:29.46 | 2:22.16 | 3:08.89 | |||
- | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 27, 200m Frisim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.20 | 1:00.55 | 1:30.82 | 2:01.77 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.34 | 1:01.37 | 1:32.97 | 2:04.48 | |||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 29.85 | 1:01.77 | 1:33.59 | 2:05.96 | |||
4 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.73 | 1:00.51 | 1:33.21 | 2:06.02 | |||
5 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 29.50 | 1:01.15 | 1:33.34 | 2:06.77 | |||
6 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 28.41 | 1:00.95 | 1:34.35 | 2:08.98 | |||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.38 | 1:03.84 | 1:38.64 | 2:10.48 | |||
8 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.44 | 1:02.13 | 1:36.61 | 2:11.30 | |||
9 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.87 | 1:05.85 | 1:42.29 | 2:17.56 | |||
10 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.44 | 1:08.16 | 1:44.11 | 2:17.72 | |||
11 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.59 | 1:07.43 | 1:43.46 | 2:18.39 | |||
12 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 33.45 | 1:11.99 | 1:51.45 | 2:29.29 | |||
13 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 33.67 | 1:13.30 | 1:55.60 | 2:39.08 | |||
14 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.69 | 1:21.22 | 2:08.01 | 2:51.47 | |||
15 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 44.81 | 1:30.93 | 2:18.43 | 3:06.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 19:10 |
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 09:05 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 29, 50m Frisim Damer A-D, Försök 11 år och yngre |
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukt |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.46 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.25 | ||||||
3 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.17 | ||||||
4 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.11 | ||||||
5 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.37 | ||||||
6 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.95 | ||||||
7 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.69 | ||||||
8 | Freja Vestberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.01 | ||||||
9 | Julia Lövgren | 2002 | Nordmalings Simsällskap | 54.41 | ||||||
- | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Frisim Damer A-D, Försök 12 - 13 år |
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukt |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.56 | ||||||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 30.77 | ||||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 31.79 | ||||||
4 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 32.22 | ||||||
5 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.96 | ||||||
6 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.18 | ||||||
7 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.52 | ||||||
8 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 33.72 | ||||||
9 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.14 | ||||||
10 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.20 | ||||||
11 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 34.41 | ||||||
12 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.22 | ||||||
13 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.89 | ||||||
14 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.50 | ||||||
15 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.32 | ||||||
16 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.75 | ||||||
17 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.06 | ||||||
18 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.53 | ||||||
19 | Linnea Lövgren | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 39.99 | ||||||
20 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.12 | ||||||
21 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 41.56 | ||||||
22 | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.14 | ||||||
23 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 43.75 | ||||||
24 | Emelie Arvidsson | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 45.70 | ||||||
25 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.63 | ||||||
26 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 48.18 | ||||||
27 | Lina Engelhom | 2000 | Härnösands Simsällskap | 48.33 | ||||||
28 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 49.20 | ||||||
29 | Amanda Viklander | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.21 | ||||||
30 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 55.26 | ||||||
- | Ebba Westberg | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Frisim Damer A-D, Försök 14 - 15 år |
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukt |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.79 | ||||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.48 | ||||||
3 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 31.28 | ||||||
4 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.76 | ||||||
5 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.80 | ||||||
6 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.85 | ||||||
7 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 31.87 | ||||||
8 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.35 | ||||||
9 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.13 | ||||||
10 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 33.28 | ||||||
11 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.34 | ||||||
12 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 33.49 | ||||||
13 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.77 | ||||||
14 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.81 | ||||||
15 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 33.88 | ||||||
16 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.16 | ||||||
17 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.49 | ||||||
18 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 34.51 | ||||||
19 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.98 | ||||||
20 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.28 | ||||||
21 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.32 | ||||||
22 | Elin Svensson | 1999 | Kramfors-Alliansen | 36.45 | ||||||
23 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.11 | ||||||
24 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.23 | ||||||
25 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.20 | ||||||
26 | Tova Westberg | 1999 | Timrå Simklubb | 42.87 | ||||||
27 | Wiktoria Zbyszynska | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 44.16 | ||||||
28 | Cassandra Eriksson | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 44.36 | ||||||
Gren 29, 50m Frisim Damer A-D, Försök 16 år och äldre |
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukt |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 28.73 | ||||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 29.89 | ||||||
3 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 30.69 | ||||||
4 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.99 | ||||||
5 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 31.21 | ||||||
6 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 31.26 | ||||||
7 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.43 | ||||||
8 | Maria Lundholm | 1994 | Simklubben Ägir | 31.49 | ||||||
9 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 32.66 | ||||||
10 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 33.84 | ||||||
11 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 34.83 | ||||||
12 | Sandra Zetterkvist | 1997 | Timrå Simklubb | 36.63 | ||||||
- | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:05 |
Resultat Gren 30 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 30, 50m Frisim Herrar A-D, Försök 11 år och yngre |
Sponsor: Pizzeria Diana |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.64 | ||||||
2 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 38.93 | ||||||
3 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.94 | ||||||
4 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 52.25 | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Herrar A-D, Försök 12 - 13 år |
Sponsor: Pizzeria Diana |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 32.01 | ||||||
2 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 32.85 | ||||||
3 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 33.41 | ||||||
4 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.77 | ||||||
5 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.24 | ||||||
6 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.55 | ||||||
7 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.58 | ||||||
8 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.59 | ||||||
9 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.77 | ||||||
- | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Herrar A-D, Försök 14 - 15 år |
Sponsor: Pizzeria Diana |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.99 | ||||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 28.80 | ||||||
3 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 29.56 | ||||||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 29.90 | ||||||
5 | Willam Hägglund | 1999 | Umeå Simsällskap | 31.54 | ||||||
6 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 31.58 | ||||||
7 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.98 | ||||||
8 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.20 | ||||||
9 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.29 | ||||||
10 | Joakim Rongdén | 1998 | Timrå Simklubb | 34.29 | ||||||
11 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.43 | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Herrar A-D, Försök 16 år och äldre |
Sponsor: Pizzeria Diana |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 24.74 | ||||||
2 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 25.18 | ||||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 25.91 | ||||||
4 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 26.05 | ||||||
5 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 26.31 | ||||||
6 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.69 | ||||||
6 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 26.69 | ||||||
8 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 26.83 | ||||||
9 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 27.00 | ||||||
10 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.42 | ||||||
11 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.25 | ||||||
12 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.64 | ||||||
13 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 28.93 | ||||||
14 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.11 | ||||||
15 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 29.83 | ||||||
16 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 30.20 | ||||||
17 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.68 | ||||||
18 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.71 | ||||||
19 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 43.13 | ||||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: S.O Bygg&Fritid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.13 | 1:23.04 | |||||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.39 | 1:24.10 | |||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.07 | 1:27.39 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: S.O Bygg&Fritid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.93 | 1:12.73 | |||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.42 | 1:21.05 | |||||
3 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 39.51 | 1:24.08 | |||||
4 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.90 | 1:34.25 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: S.O Bygg&Fritid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.95 | 1:17.47 | |||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.46 | 1:17.60 | |||||
3 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 37.27 | 1:25.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Sibylla Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 31.92 | 1:08.58 | |||||
2 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 35.63 | 1:17.89 | |||||
3 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 38.46 | 1:24.30 | |||||
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Sibylla Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.75 | 1:00.08 | |||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.84 | 1:01.97 | |||||
3 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.81 | 1:02.76 | |||||
4 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 29.63 | 1:04.41 | |||||
5 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.83 | 1:05.21 | |||||
6 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.03 | 1:06.04 | |||||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.97 | 1:11.14 | |||||
8 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.10 | 1:11.71 | |||||
9 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.97 | 1:14.88 | |||||
10 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 37.19 | 1:20.83 | |||||
11 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 36.31 | 1:21.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 33, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Sollefteå Produktion AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.86 | 1:18.20 | |||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.37 | 1:18.41 | |||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.94 | 1:30.66 | |||||
4 | Emilia Konradsson | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.97 | 1:35.34 | |||||
5 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.98 | 1:39.38 | |||||
6 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 48.28 | 1:39.83 | |||||
7 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.17 | 1:42.98 | |||||
8 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.51 | 1:45.58 | |||||
Gren 33, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Sollefteå Produktion AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.01 | 1:08.32 | |||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.47 | 1:10.30 | |||||
3 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.55 | 1:10.35 | |||||
4 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.46 | 1:10.92 | |||||
5 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.46 | 1:11.11 | |||||
6 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.04 | 1:13.86 | |||||
7 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.22 | 1:15.33 | |||||
8 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.00 | 1:17.31 | |||||
9 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.29 | 1:17.83 | |||||
10 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.37 | 1:19.36 | |||||
11 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.73 | 1:23.36 | |||||
12 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.82 | 1:23.40 | |||||
13 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.36 | 1:26.26 | |||||
14 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 43.23 | 1:30.62 | |||||
15 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.25 | 1:31.21 | |||||
16 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 43.75 | 1:31.33 | |||||
17 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.60 | 1:31.84 | |||||
18 | Ebba Westberg | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.00 | 1:31.98 | |||||
19 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.89 | 1:33.37 | |||||
20 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 46.14 | 1:37.66 | |||||
21 | Linnea Lövgren | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 46.24 | 1:40.85 | |||||
22 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 52.79 | 1:50.12 | |||||
23 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.67 | 2:03.64 | |||||
- | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Sollefteå Produktion AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.03 | 1:03.40 | |||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.72 | 1:06.60 | |||||
3 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 32.51 | 1:07.94 | |||||
4 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 33.35 | 1:10.00 | |||||
5 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.51 | 1:11.04 | |||||
6 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 34.71 | 1:11.38 | |||||
7 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.32 | 1:11.41 | |||||
8 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.89 | 1:14.99 | |||||
9 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.93 | 1:15.25 | |||||
10 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.30 | 1:15.89 | |||||
11 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 37.10 | 1:17.12 | |||||
12 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 35.96 | 1:17.20 | |||||
13 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 36.61 | 1:18.22 | |||||
14 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 37.18 | 1:20.13 | |||||
15 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.61 | 1:20.58 | |||||
16 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 38.83 | 1:21.11 | |||||
17 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.76 | 1:23.63 | |||||
18 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.20 | 1:24.07 | |||||
19 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.12 | 1:26.60 | |||||
20 | Cassandra Eriksson | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 45.73 | 1:36.82 | |||||
- | Frida Olofsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Sollefteå Produktion AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.28 | 1:03.86 | |||||
2 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.63 | 1:06.75 | |||||
3 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 32.04 | 1:07.16 | |||||
4 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 32.94 | 1:08.49 | |||||
5 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 33.67 | 1:09.68 | |||||
6 | Maria Lundholm | 1994 | Simklubben Ägir | 33.31 | 1:10.36 | |||||
7 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.73 | 1:11.39 | |||||
8 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 33.83 | 1:12.81 | |||||
9 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 36.58 | 1:17.18 | |||||
10 | Sara Nyblin | 1987 | Timrå Simklubb | 35.91 | 1:17.85 | |||||
- | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 34, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: AE Trafikservice AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.00 | 1:25.81 | |||||
2 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 44.75 | 1:35.74 | |||||
3 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.06 | 1:38.74 | |||||
Gren 34, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: AE Trafikservice AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 32.84 | 1:08.90 | |||||
2 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.86 | 1:11.70 | |||||
3 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 34.74 | 1:13.13 | |||||
4 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 37.09 | 1:15.91 | |||||
5 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.12 | 1:16.27 | |||||
6 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 37.75 | 1:17.00 | |||||
7 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.73 | 1:17.05 | |||||
8 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.95 | 1:17.75 | |||||
9 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.58 | 1:27.19 | |||||
10 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 41.49 | 1:29.29 | |||||
Gren 34, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: AE Trafikservice AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 29.87 | 1:01.61 | |||||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 29.79 | 1:02.14 | |||||
3 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.04 | 1:05.27 | |||||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.88 | 1:05.33 | |||||
5 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 33.95 | 1:10.53 | |||||
6 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.41 | 1:11.58 | |||||
7 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.90 | 1:15.40 | |||||
8 | Joakim Rongdén | 1998 | Timrå Simklubb | 36.58 | 1:15.86 | |||||
9 | Willam Hägglund | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.67 | 1:16.20 | |||||
10 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.69 | 1:19.06 | |||||
11 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.47 | 1:34.75 | |||||
Gren 34, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: AE Trafikservice AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 26.97 | 55.56 | |||||
2 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.13 | 57.18 | |||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.88 | 57.53 | |||||
4 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.24 | 57.98 | |||||
5 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 28.21 | 58.73 | |||||
6 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.14 | 59.21 | |||||
7 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.98 | 1:00.37 | |||||
8 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.61 | 1:00.98 | |||||
9 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.45 | 1:02.89 | |||||
10 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.03 | 1:03.12 | |||||
11 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.03 | 1:06.53 | |||||
12 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.14 | 1:06.88 | |||||
13 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.53 | 1:08.14 | |||||
14 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 33.03 | 1:09.72 | |||||
15 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.09 | 1:16.56 | |||||
16 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 44.53 | 1:30.74 | |||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 35, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Gottwalls Golvsliperi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 48.06 | 1:40.54 | |||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.23 | 1:43.34 | |||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 51.42 | 1:47.36 | |||||
4 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 52.85 | 1:49.56 | |||||
5 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 54.82 | 1:53.96 | |||||
6 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.65 | 1:58.29 | |||||
7 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 57.22 | 1:58.49 | |||||
8 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 58.98 | 2:01.89 | |||||
9 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 58.11 | 2:04.99 | |||||
- | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Freja Vestberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Gottwalls Golvsliperi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 38.49 | 1:20.69 | |||||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.71 | 1:26.82 | |||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 43.55 | 1:31.36 | |||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.17 | 1:32.81 | |||||
5 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.01 | 1:35.32 | |||||
6 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.98 | 1:38.86 | |||||
7 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 46.97 | 1:39.41 | |||||
8 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.36 | 1:45.10 | |||||
9 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.63 | 1:45.17 | |||||
10 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.84 | 1:45.93 | |||||
11 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.47 | 1:47.33 | |||||
12 | Emelie Jonsson | 2000 | Härnösands Simsällskap | 50.84 | 1:48.46 | |||||
13 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.79 | 1:49.02 | |||||
14 | Ebba Westberg | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.39 | 1:49.08 | |||||
15 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.54 | 1:55.21 | |||||
16 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 56.51 | 1:57.49 | |||||
17 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.11 | 1:59.43 | |||||
18 | Amanda Viklander | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.60 | 2:01.00 | |||||
19 | Linnea Lövgren | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 55.66 | 2:01.16 | |||||
20 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.33 | 2:04.44 | |||||
21 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.31 | 2:05.63 | |||||
22 | Emelie Arvidsson | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 1:03.49 | 2:16.34 | |||||
23 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:05.42 | 2:18.19 | |||||
- | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Gottwalls Golvsliperi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.45 | 1:24.53 | |||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.18 | 1:25.88 | |||||
3 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.42 | 1:28.52 | |||||
4 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 43.69 | 1:32.99 | |||||
5 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 44.19 | 1:33.52 | |||||
6 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.49 | 1:35.28 | |||||
7 | Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | Umeå Simsällskap | 43.95 | 1:35.65 | |||||
8 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.67 | 1:36.12 | |||||
9 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 46.82 | 1:37.67 | |||||
10 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.39 | 1:41.82 | |||||
11 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 47.37 | 1:42.63 | |||||
12 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 48.78 | 1:45.47 | |||||
13 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.19 | 1:46.12 | |||||
14 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.01 | 1:50.93 | |||||
15 | Cassandra Eriksson | 1999 | Nordmalings Simsällskap | 1:03.13 | 2:13.28 | |||||
- | Frida Olofsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Gottwalls Golvsliperi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 37.99 | 1:21.23 | |||||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.80 | 1:24.25 | |||||
3 | Maria Lundholm | 1994 | Simklubben Ägir | 38.83 | 1:25.17 | |||||
4 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.90 | 1:25.88 | |||||
5 | Sara Nyblin | 1987 | Timrå Simklubb | 44.21 | 1:35.18 | |||||
- | Sandra Zetterkvist | 1997 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Peterssons Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 53.69 | 1:56.82 | |||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 57.18 | 1:56.85 | |||||
3 | Wael Hadrous | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.35 | 2:03.94 | |||||
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Peterssons Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 43.97 | 1:30.51 | |||||
2 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 44.01 | 1:32.31 | |||||
3 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 46.29 | 1:37.59 | |||||
4 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 49.23 | 1:43.18 | |||||
5 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 50.04 | 1:45.36 | |||||
6 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.78 | 1:49.40 | |||||
7 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 57.82 | 2:00.49 | |||||
- | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Peterssons Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 39.31 | 1:22.23 | |||||
2 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 45.38 | 1:37.97 | |||||
3 | Malte Evander | 1999 | Umeå Simsällskap | 47.07 | 1:38.92 | |||||
4 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.05 | 1:38.98 | |||||
5 | Willam Hägglund | 1999 | Umeå Simsällskap | 51.10 | 1:43.43 | |||||
6 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.01 | 1:47.09 | |||||
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Peterssons Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 31.00 | 1:05.46 | |||||
2 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 31.24 | 1:07.10 | |||||
3 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.51 | 1:08.70 | |||||
4 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.03 | 1:09.46 | |||||
5 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 34.06 | 1:12.24 | |||||
6 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.15 | 1:13.49 | |||||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.98 | 1:20.36 | |||||
8 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 36.87 | 1:20.37 | |||||
9 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 39.27 | 1:24.54 | |||||
10 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 40.07 | 1:24.79 | |||||
11 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 40.45 | 1:28.11 | |||||
12 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 43.83 | 1:33.17 | |||||
13 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.49 | 1:37.06 | |||||
14 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 49.55 | 1:45.23 | |||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 37, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Svevia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.16 | 1:13.12 | |||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.48 | 1:19.02 | |||||
3 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 38.82 | 1:20.38 | |||||
4 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 40.61 | 1:25.19 | |||||
5 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.31 | 1:25.86 | |||||
6 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.71 | 1:27.50 | |||||
7 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 43.73 | 1:29.08 | |||||
8 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.18 | 1:29.71 | |||||
9 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.66 | 1:31.81 | |||||
10 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.38 | 1:38.41 | |||||
11 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.93 | 1:42.27 | |||||
12 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 51.34 | 1:44.86 | |||||
13 | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | 52.25 | 1:49.09 | |||||
14 | Linnea Lövgren | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 51.84 | 1:49.55 | |||||
- | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Svevia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.82 | 1:17.25 | |||||
2 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.51 | 1:17.96 | |||||
3 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 38.41 | 1:19.51 | |||||
4 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 39.16 | 1:19.72 | |||||
5 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.15 | 1:20.55 | |||||
6 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 42.10 | 1:24.82 | |||||
7 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.79 | 1:25.67 | |||||
8 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 43.35 | 1:27.99 | |||||
9 | Frida Hörnsten | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.00 | 1:37.10 | |||||
10 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.58 | 1:38.09 | |||||
- | Frida Olofsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Svevia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 32.42 | 1:08.60 | |||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.33 | 1:16.02 | |||||
3 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 37.21 | 1:17.06 | |||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.26 | 1:22.41 | |||||
5 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 40.65 | 1:25.95 | |||||
6 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 42.26 | 1:26.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Svevia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 37.92 | 1:19.34 | |||||
2 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 44.76 | 1:31.28 | |||||
3 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 47.85 | 1:35.51 | |||||
4 | Fredrik Brunned | 2000 | Umeå Simsällskap | 47.72 | 1:35.73 | |||||
5 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.90 | 1:40.49 | |||||
6 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 50.12 | 1:44.22 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Svevia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.32 | 1:11.43 | |||||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 34.94 | 1:12.65 | |||||
3 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 37.33 | 1:18.28 | |||||
4 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.08 | 1:19.37 | |||||
5 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 42.62 | 1:27.01 | |||||
6 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.04 | 1:28.34 | |||||
7 | Joakim Rongdén | 1998 | Timrå Simklubb | 42.23 | 1:28.59 | |||||
8 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.57 | 1:48.11 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Svevia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.32 | 1:05.97 | |||||
2 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.03 | 1:07.61 | |||||
3 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 32.90 | 1:07.87 | |||||
4 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 34.87 | 1:11.00 | |||||
5 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.69 | 1:11.39 | |||||
6 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.78 | 1:13.18 | |||||
7 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.13 | 1:16.57 | |||||
8 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.52 | 1:18.30 | |||||
9 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 39.91 | 1:22.59 | |||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 39, 4X50m Frisim Damer A-C, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Vasallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 2:02.59 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Matilda Vestberg | 1996 | 30.20 | 59.38 | |||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 31.53 | 1:30.91 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 31.68 | 2:02.59 | |||||||
2 | Njurunda Damer Lag 1 | 1996 | Njurunda Simsällskap | 2:05.00 | ||||||
Maria Eriksson | 1997 | 31.24 | 31.24 | |||||||
My Lemnert | 1996 | 31.06 | 1:02.30 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 31.44 | 1:33.74 | |||||||
Elenora Hedin | 1998 | 31.26 | 2:05.00 | |||||||
3 | Öass 1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:05.61 | ||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Linn Arnlund | 2000 | 31.25 | 1:01.53 | |||||||
Alva Häggblad | 1999 | 31.09 | 1:32.62 | |||||||
Anna Norberg | 1999 | 32.99 | 2:05.61 | |||||||
4 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 2:11.45 | ||||||
Maria Lundholm | 1994 | |||||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | |||||||||
Therese Lundqvist | 1996 | |||||||||
Wilma Persson | 1999 | 2:11.45 | 2:11.45 | |||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 2:13.25 | ||||||
Frida Kårén | 1998 | |||||||||
Hanna Ekengren | 1998 | |||||||||
Sofia Mannela | 2001 | |||||||||
Lisa Näslund | 1999 | 2:13.25 | 2:13.25 | |||||||
6 | Umeå SS Damer 3 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:15.18 | ||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 31.93 | 1:03.45 | |||||||
Olivia Ahlm | 2001 | 38.92 | 1:42.37 | |||||||
Stella Svedberg | 2000 | 32.81 | 2:15.18 | |||||||
7 | Sass 1 | 0 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:15.62 | ||||||
Victoria Öberg | 1999 | |||||||||
Tilde Carlsson | 2001 | |||||||||
Agnes Westerlund | 1998 | |||||||||
Linnea Sehlin | 1999 | 2:15.62 | 2:15.62 | |||||||
8 | Umeå SS Damer 2 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:17.15 | ||||||
Elin Sandberg | 1997 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Leila Khasjimdsjanov | 1998 | 32.37 | 1:02.76 | |||||||
Isabelle Jonsson | 2001 | 41.16 | 1:43.92 | |||||||
Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | 33.23 | 2:17.15 | |||||||
9 | Härnösand Damer1 [1999] | 1999 | Härnösands Simsällskap | 2:20.76 | ||||||
Tove Wikström | 2001 | |||||||||
Martina Dahlbom | 1998 | |||||||||
Emelie Jonsson | 2000 | |||||||||
Ella Pettersson | 2001 | 2:20.76 | 2:20.76 | |||||||
10 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:22.94 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | |||||||||
Olivia Lindgren | 1999 | |||||||||
Emma Mattsson | 1998 | |||||||||
Sofie Tolf | 2002 | 2:22.94 | 2:22.94 | |||||||
11 | Öass 2 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:25.43 | ||||||
Emelia Boström | 2000 | |||||||||
Frida Hörnsten | 1999 | |||||||||
Linda Jonsson | 1998 | |||||||||
Johanna Nilsson | 1999 | 2:25.43 | 2:25.43 | |||||||
12 | Umeå SS Damer 4 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:25.49 | ||||||
Kelly Hultgren | 1997 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 32.67 | 1:03.77 | |||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 40.31 | 1:44.08 | |||||||
Amy Whyte Krenchel | 2000 | 41.41 | 2:25.49 | |||||||
13 | Umeå SS Damer 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:26.04 | ||||||
Ronja Nilsson | 1993 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 35.69 | 1:04.38 | |||||||
Tuva Englund | 2000 | 46.91 | 1:51.29 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 34.75 | 2:26.04 | |||||||
14 | Njurunda Damer Lag 2 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:26.05 | ||||||
Kristin Larsson | 1999 | |||||||||
Ellen Näslund | 2000 | |||||||||
Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | |||||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 2:26.05 | 2:26.05 | |||||||
15 | Umeå SS Damer 5 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:37.04 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Molly Ångström | 1997 | 34.07 | 1:04.88 | |||||||
Moa Salomonsson | 2001 | 53.34 | 1:58.22 | |||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 38.82 | 2:37.04 | |||||||
16 | Öass 3 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:48.80 | ||||||
Smilla Lidén | 2001 | |||||||||
Ebba Westberg | 2000 | |||||||||
Tilde Gulliksson | 2001 | |||||||||
Amanda Viklander | 2001 | 2:48.80 | 2:48.80 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar A-C, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Vasallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar 2 [1997] | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:44.34 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 25.96 | 25.96 | |||||||
Jakob Westrin | 1996 | 26.56 | 52.52 | |||||||
Dominik Jackiewicz | 1996 | 25.62 | 1:18.14 | |||||||
Johan Norlin | 1997 | 26.20 | 1:44.34 | |||||||
2 | Sundsvall Herrar [1997] | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:44.95 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 26.26 | 26.26 | |||||||
Carl Wikblom | 1987 | 26.16 | 52.42 | |||||||
Timay Edholm | 1993 | 25.05 | 1:17.47 | |||||||
Johan Dahlgren | 1986 | 27.48 | 1:44.95 | |||||||
3 | Njurunda Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 1:55.27 | ||||||
Olle Larson Wermelin | 1999 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Erik Björklund | 1998 | 28.27 | 57.66 | |||||||
Emil Borgström | 1997 | 29.37 | 1:27.03 | |||||||
Patrik Pettersson | 1993 | 28.24 | 1:55.27 | |||||||
4 | Härnösand Herrar [1996] | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:56.50 | ||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 29.77 | 29.77 | |||||||
Pontus Lindh | 1996 | 30.37 | 1:00.14 | |||||||
Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | 28.95 | 1:29.09 | |||||||
Jelle Kranenbarg | 1996 | 27.41 | 1:56.50 | |||||||
5 | SK Ägir Herrar | 0 | Simklubben Ägir | 1:59.61 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 26.61 | 26.61 | |||||||
Kevin Forsberg | 1996 | 26.45 | 53.06 | |||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 32.82 | 1:25.88 | |||||||
Alexander Sandin | 2000 | 33.73 | 1:59.61 | |||||||
6 | Umeå SS Herrar [120] | 120 | Umeå Simsällskap | 2:02.83 | ||||||
Isak Wikström | 1999 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 32.79 | 1:01.60 | |||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 28.71 | 1:30.31 | |||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 32.52 | 2:02.83 | |||||||
7 | Sundsvall Herrar 3 [1997] | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 2:12.00 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Johan Strandberg | 1997 | 30.18 | 58.81 | |||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 37.00 | 1:35.81 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 36.19 | 2:12.00 | |||||||
8 | Njurunda Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:20.88 | ||||||
Rasmus Ulin | 2000 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Elias Engström | 2001 | 33.97 | 1:06.59 | |||||||
Felix Balkerud | 2001 | 23.53 | 1:30.12 | |||||||
Robin Björklund | 2002 | 50.76 | 2:20.88 | |||||||
9 | SK Ägir Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 2:37.06 | ||||||
Karl Forsman | 1996 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Christopher Andrén | 2000 | 34.22 | 1:17.32 | |||||||
Dante Ekroth | 2001 | 38.34 | 1:55.66 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 41.40 | 2:37.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 41, 4X50m Medley Damer C-D, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Bispgårdens Åkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Damer 1 [2000] | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:28.11 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 45.05 | 1:19.51 | |||||||
Stella Svedberg | 2000 | 36.85 | 1:56.36 | |||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 31.75 | 2:28.11 | |||||||
2 | Härnösand Lag 1 | 0 | Härnösands Simsällskap | 2:48.99 | ||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 46.39 | 46.39 | |||||||
Ella Pettersson | 2001 | 44.89 | 1:31.28 | |||||||
Tove Wikström | 2001 | 40.75 | 2:12.03 | |||||||
Emelie Jonsson | 2000 | 36.96 | 2:48.99 | |||||||
3 | Umeå SS Damer 3 [2000] | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:53.42 | ||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 42.31 | 42.31 | |||||||
Olivia Ahlm | 2001 | 50.20 | 1:32.51 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 39.18 | 2:11.69 | |||||||
Nellie Luthman | 2002 | 41.73 | 2:53.42 | |||||||
4 | Umeå SS Damer 2 [2000] | 2000 | Umeå Simsällskap | 3:15.27 | ||||||
Emilia Konradsson | 2002 | 50.58 | 50.58 | |||||||
Saga Evander | 2002 | 57.02 | 1:47.60 | |||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 50.12 | 2:37.72 | |||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 37.55 | 3:15.27 | |||||||
5 | Umeå SS Damer 4 [2000] | 2000 | Umeå Simsällskap | 3:23.36 | ||||||
Amy Whyte Krenchel | 2000 | 52.45 | 52.45 | |||||||
Moa Salomonsson | 2001 | 55.50 | 1:47.95 | |||||||
Hedda Ferm | 2002 | 53.48 | 2:41.43 | |||||||
Isabelle Jonsson | 2001 | 41.93 | 3:23.36 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 42, 4X50m Medley Herrar C-D, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Z-Skrot |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Njurunda Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:39.39 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 45.50 | 45.50 | |||||||
Felix Balkerud | 2001 | 43.93 | 1:29.43 | |||||||
Rasmus Ulin | 2000 | 36.40 | 2:05.83 | |||||||
Elias Engström | 2001 | 33.56 | 2:39.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 43, 4X50m Medley Damer A-B, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Zepro |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Damer 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:11.60 | ||||||
Ronja Nilsson | 1993 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Saga Berntson | 1994 | 39.51 | 1:10.62 | |||||||
Kelly Hultgren | 1997 | 31.26 | 1:41.88 | |||||||
Elin Sandberg | 1997 | 29.72 | 2:11.60 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 2:21.70 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 38.07 | 38.07 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 38.15 | 1:16.22 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 32.41 | 1:48.63 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 33.07 | 2:21.70 | |||||||
3 | Njurunda Damer Lag 1 | 1996 | Njurunda Simsällskap | 2:22.31 | ||||||
Maria Eriksson | 1997 | 36.41 | 36.41 | |||||||
My Lemnert | 1996 | 37.86 | 1:14.27 | |||||||
Elenora Hedin | 1998 | 36.08 | 1:50.35 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 31.96 | 2:22.31 | |||||||
4 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 2:25.58 | ||||||
Wilma Persson | 1999 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Maria Lundholm | 1994 | 38.76 | 1:17.04 | |||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | 35.61 | 1:52.65 | |||||||
Therese Lundqvist | 1996 | 32.93 | 2:25.58 | |||||||
5 | Umeå SS Damer 2 [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:27.21 | ||||||
Leila Khasjimdsjanov | 1998 | 37.20 | 37.20 | |||||||
Gabriella Goncalves-Palmieri | 1998 | 42.65 | 1:19.85 | |||||||
Molly Ångström | 1997 | 35.76 | 1:55.61 | |||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 31.60 | 2:27.21 | |||||||
6 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 2:33.09 | ||||||
Frida Kårén | 1998 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 39.96 | 1:20.89 | |||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 38.58 | 1:59.47 | |||||||
Lisa Näslund | 1999 | 33.62 | 2:33.09 | |||||||
7 | Njurunda Damer Lag 2 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:46.04 | ||||||
Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 48.70 | 1:29.42 | |||||||
Kristin Larsson | 1999 | 40.74 | 2:10.16 | |||||||
Ellen Näslund | 2000 | 35.88 | 2:46.04 | |||||||
8 | Härnösand Damer1 [1999] | 1999 | Härnösands Simsällskap | 3:26.46 | ||||||
Femke Kranenbarg | 2000 | 1:56.63 | 1:56.63 | |||||||
Lina Engelhom | 2000 | 42.28 | 2:38.91 | |||||||
Martina Dahlbom | 1998 | 47.55 | 3:26.46 | |||||||
Sara Persson | 2001 | 3:26.46 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 44, 4X50m Medley Herrar A-B, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Lidströms&Enqvist |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar [1997] | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:54.48 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Timay Edholm | 1993 | 32.50 | 1:02.22 | |||||||
Johan Dahlgren | 1986 | 27.36 | 1:29.58 | |||||||
Carl Wikblom | 1987 | 24.90 | 1:54.48 | |||||||
2 | Sundsvall Herrar 2 [1997] | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:56.85 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 30.54 | 1:01.92 | |||||||
Jakob Westrin | 1996 | 28.88 | 1:30.80 | |||||||
Dominik Jackiewicz | 1996 | 26.05 | 1:56.85 | |||||||
3 | SK Ägir Herrar | 0 | Simklubben Ägir | 2:05.27 | ||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Kevin Forsberg | 1996 | 34.75 | 1:10.96 | |||||||
Niklas Block | 1995 | 28.81 | 1:39.77 | |||||||
Emil Nilsson | 1992 | 25.50 | 2:05.27 | |||||||
4 | Härnösand Herrar [1996] | 1996 | Härnösands Simsällskap | 2:09.31 | ||||||
Pontus Lindh | 1996 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 37.08 | 1:11.96 | |||||||
Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | 29.91 | 1:41.87 | |||||||
Jelle Kranenbarg | 1996 | 27.44 | 2:09.31 | |||||||
5 | Njurunda Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:13.35 | ||||||
Olle Larson Wermelin | 1999 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Emil Borgström | 1997 | 40.14 | 1:15.12 | |||||||
Erik Björklund | 1998 | 30.25 | 1:45.37 | |||||||
Patrik Pettersson | 1993 | 27.98 | 2:13.35 | |||||||
6 | Umeå SS Herrar Lag 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:18.79 | ||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 37.82 | 1:15.88 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 30.78 | 1:46.66 | |||||||
Willam Hägglund | 1999 | 32.13 | 2:18.79 | |||||||
7 | Sundsvall Herrar 3 [1997] | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 2:24.85 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 44.92 | 1:19.68 | |||||||
Johan Norlin | 1997 | 29.12 | 1:48.80 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 36.05 | 2:24.85 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |