Program for Østdanske Langbane Mesterskaber
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 17, 200m Butterfly Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 511 | Sørensen Katrine Holm | 1992 | ST ESBJERG | 9282AG | 50 m | 2:14.71 | |
2 | 296 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 2:19.80 | |
3 | 132 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 2:20.11 | |
4 | 129 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:20.28 | |
5 | 8 | Huss-Hansen Mathilde | 1994 | GI40HERMES | 9488AF | 50 m | 2:20.72 | |
6 | 411 | Jensen Cecilie F. | 1998 | TRITON B | 9862AH | 50 m | 2:20.74 | |
7 | 164 | Burmester Olivia | 1993 | FARUM | 9334AE | 50 m | 2:23.09 | |
8 | 316 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:24.28 | |
9 | 287 | Christiansen Pernille | 1995 | KØGE | 9558AK | 50 m | 2:25.14 | |
10 | 513 | Leth-Espensen Julie | 1992 | GI40HERMES | 9274AF | 50 m | 2:25.72 | |
11 | 435 | Ervolder Belinda | 1995 | SLANGERUP | 9518AD | 50 m | 2:29.37 | |
12 | 130 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 2:31.41 | |
13 | 507 | Stuhr Henriette | 1996 | TUNE | 9644AB | 50 m | 2:31.93 | |
14 | 205 | Pedersen Laura Strøm | 1995 | GLADSAXE | 9538AA | 50 m | 2:32.37 | |
15 | 97 | Hansen Isabella Wedel | 1996 | HILLERØD | 9678AH | 50 m | 2:33.10 | |
16 | 302 | Andersen Kristina Delff | 1997 | KORSØR | 9732AL | 50 m | 2:34.98 | |
17 | 370 | Arberg Laura | 1995 | SØLLERØD | 9562AE | 50 m | 2:35.69 | |
18 | 101 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 2:35.76 | |
19 | 240 | Dufour Camilla | 1996 | HØRSHOLM | 9662AN | 50 m | 2:36.53 | |
20 | 241 | Gøtzsche Ida Krogh | 1998 | HØRSHOLM | 9874AE | 50 m | 2:36.56 | |
21 | 283 | Boisen Josefine | 1996 | KØGE | 9632AE | 50 m | 2:37.60 | |
22 | 444 | Østergaard Maja | 1998 | LAKSEN | 9808AJ | 50 m | 2:38.55 | |
23 | 501 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 2:39.19 | |
24 | 260 | Jensen Thea | 1996 | HVIDOVRE | 9612AA | 50 m | 2:39.54 | |
25 | 197 | Everland Linnea Lau | 1996 | GLADSAXE | 9606AF | 50 m | 2:40.48 | |
26 | 201 | Jensen Iben Helstrup | 1996 | GLADSAXE | 9674AA | 50 m | 2:40.68 | |
27 | 214 | Wilhelmsen Lærke | 1996 | GLADSAXE | 9692AC | 50 m | 2:41.88 | |
28 | 427 | Bitsch-Olsen Stine | 1995 | VORDINGB | 9534AC | 50 m | 2:42.63 | |
29 | 320 | Johansen Ditte | 1994 | LYNGBY | 9452AH | 50 m | 2:42.88 | |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2012 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 08:23 |